Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 10 січня

Інформдень: 10 січня

На Донеччині громада лемків та бойків взяла за основу розвитку етнічне походження

Званівська тергромада в Бахмутському районі Донеччини, де значну кількість населення становлять родини переселених лемків та бойків, поклала в основу відродження та розвитку своє етнічне походження.

Про це повідомляє портал  “Децентралізація” – Укрінформ.

“Місцеві активісти від самого початку були впевнені, що етнічне походження лемків та бойків, яких насильницьким шляхом переселили з Закарпаття до Званівки у середині минулого століття, допоможе Званівській громаді відродитися та розвиватися у майбутньому. Тобто невеличка громада, з трохи більше 3 тис. мешканців, але з міцним корінням, зможе стати на ноги”, – йдеться у повідомленні.

Званівська  ОТГ  утворилася в жовтні 2017 році всупереч усім перепонам, які стояли на шляху об’єднання, адже громади не було навіть у перспективному плані. Перші вибори в об’єднаній громаді були призначені на жовтень минулого року, а в останні дні грудня ОТГ перевели на прямі міжбюджетні відносини з 2018 року.

“Молода громада отримала можливість самостійно керувати бюджетним ресурсом нарівні з районами та містами обласного значення. Коли Званівка отримає інфраструктурну субвенцію з державного бюджету та додаткові кошти на розвиток з обласного бюджету, тоді буде більш чітке розуміння розвитку ОТГ”, – заявив Сергій Івахнін, радник з місцевих фінансів Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD  з Європою”.

Наразі Званівська громада активно продовжує внутрішнє об’єднання, базуючись на етнічному минулому. Так, наприкінці минулого року в приватній садибі подружжя Тимчаків відкрилася творча майстерня ЛЕМКО-Центру. Місцеві діти та молодь мають можливість відвідувати художню школу, майстер-класи, клуб шахів та настільних ігор, уроки акторської майстерності, українську вільну бібліотеку сучасних дитячих книжок.

Засновником ЛЕМКО-Центру стала громадська організація “Чарівні руни”, із залученням грантової допомоги. Ця ГО намагається  активно залучати ресурси та кошти на розвиток громади. В 2016 році організація написала 40 проектів, хоча й не виграла жодного гранту. В 2017 році таких проектів було вже 52, а виграти вдалося 11. Один із них – на створення за допомогою донорів молочного кооперативу на території Званівської ОТГ.

Останні роки діяльність лемків та бойків була більше зосереджена на різдвяних світах та традиціях святкування Івана Купала. Віднині громада вирішила йти далі. “У ЛЕМКО-Центрі ми сортуємо сміття, проводимо майстер-класи з народних ремесел. Проекти крокують у ногу з часом. Ми розповідаємо селянам про децентралізацію, про альтернативні джерела енергії тощо”, – заявила одна з керівників “Чарівних рун”  Юлія Тимчак.

З перших днів Нового року в Званівці розпочали створювати власний логотип та брендбук, залучаючи до обговорення усіх небайдужих місцевих жителів. А 12 січня 2017 року тут відбудеться обласний фестиваль “Різдвяні передзвони”  – з  вертепами та колядками у Званівку приїдуть творчі колективи з усієї Донеччини.

 

Співробітництво громад: опубліковано методичні рекомендації та зразки документів

Експерти Центрального офісу реформ при Мінрегіоні України підготували методичні рекомендації щодо співробітництва територіальних громад.

Про це повідомляє портал “ Децентралізація” – Укрінформ.

У збірці експерти надали відповіді на актуальні питання органів місцевого самоврядування щодо застосування Закону України №1508-VII  “Про співробітництво територіальних громад”.

У посібнику також містяться зразки рішень органів місцевого самоврядування, які необхідні на всіх етапах укладання договору про співробітництво між територіальними громадами.

Зазначається, що станом на грудень 2017 року, в Україні зареєстровано 111 договір про співробітництво, а проекти реалізовані більше аніж в 400 громадах.

Зокрема, зареєстровані на цей час договори реалізуються у таких сферах, як створення комплексної системи поводження з твердими побутовими відходами, їх збирання, придбання спецтехніки; ремонт доріг місцевого значення; місцева пожежна охорона; спільне фінансування (утримання) підприємств, установ та організацій комунальної форми власності; реконструкція  амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Також громади  співпрацюють за такими напрямками, як створення на базі існуючих комунальних підприємств кущових підприємств для надання якісних житлово-комунальних послуг мешканцям суміжних сільських рад; будівництво газопроводу, берегоукріплення, водозахисні споруди, захист від повені, розвиток мережі Інтернет та ін.

Ознайомитися з посібником, підготовленим за участі фахівців регіональних Центрів розвитку місцевого самоврядування (створені за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону)   можна тут.

 

В Одеській області на розвиток тергромад витратили понад 50 мільйонів

На формування і розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад (ОТГ) Одещини упродовж 2017 року з держбюджету витрачено 50,9 млн грн.

Про це повідомила  директор департаменту фінансів Одеської облдержадміністрації Марина Зінченко – Укрінформ.

“За 2017 рік в Одеській області були освоєні 96% коштів субвенції на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад (ОТГ). А саме – із затверджених 53 мільйонів гривень були використані 50,9 мільйонів гривень”, – зазначила посадовець.

Вона також повідомила, що кошти субвенції на формування інфраструктури повністю освоїли Біляївська, Балтська, Красносільська, Новокальчівська та Затишанська об’єднані територіальні громади. А найгірше впоралися із завданнями Маразліївська та Розквітівська ОТГ.

В ОДА уточнили, що на 2018 рік у державному бюджеті на дану субвенцію передбачені кошти у розмірі 1 мільярд 900 мільйонів гривень на всі регіони України, з яких частину цієї суми отримають і всі об’єднані територіальні громади Одеської області. Минулого року сума цієї державної субвенції для ОТГ усіх регіонів України становила 1 млрд грн.

 

Небойові втрати на Донбасі: за рік загинули 98 військових ЗСУ

Минулого року небойові втрати Збройних сил України в зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі становили 98 загиблих військовослужбовців.

Про це  112.u a повідомили в Міністерстві оборони у відповідь на інформаційний запит – Укрінформ.

Крім того, травми під час небойової обстановки в зоні проведення  АТО  в 2017 році дістали 178 бійців.

При цьому в оборонному відомстві не уточнили кількість військовослужбовців, які несуть службу в зоні бойових дій, зазначивши, що ця інформація має обмежений доступ.

Як повідомлялося, раніше міністр оборони Степан Полторак заявляв, що в 2017 році небойові втрати в зоні АТО зменшилися вп’ятеро.

В Генштабі ЗСУ заявляли, що бойові втрати в лавах українських військовослужбовців з початку проведення АТО (квітень 2014 року) і до кінця жовтня минулого року становили 10 710 тис. військовослужбовців, з них 2 тис. 333 загиблих.

 

Штаб: ворог обстріляв сили АТО на Світлодарській дузі зі 120-мм мінометів

Російсько-окупаційні угрупування продовжують нехтувати домовленостями про припинення вогню на час новорічно-різдвяних свят та обстрілювати із заборонених Мінськими угодами мінометів оборонні укріплення Збройних Сил України.

Про це  повідомляє  прес-центр АТО – Укрінформ.

“На Луганському напрямку противник вдався до обстрілів позицій сил АТО у районі Світлодарської дуги. Зокрема, понад 30 мін калібру 120-мм та 82-мм ворог випустив по захисниках Новолуганського. Також довкола цього населеного пункту бойовики активно застосовували автоматичні станкові гранатомети і великокаліберні кулемети. Неодноразово, за світлої пори доби, окупанти із 82-мм мінометів та кулеметів вели вогонь по оборонцях Луганського”, – йдеться в повідомленні.

На Донецькому напрямку ворог з гранатометів обстріляв опорні пункти українських воїнів неподалік Верхньоторецького.

Загалом, від початку доби, російсько-окупаційні війська провели 4 прицільні обстріли позицій сил  АТО. У одному випадку наші військовослужбовці були змушені придушувати вогневу активність загарбників із зброї, що не заборонена Мінськими домовленостями.

 

Мінгареллі не бачить зміни курсу ЄС щодо Донбасу

Немає жодних ознак можливої зміни позиції Євросоюзу до врегулювання ситуації на Донбасі через головування у 2018 році у ЄС Болгарії і Італії – в ОБСЄ.

На цьому наголосив в ефірі «Українського радіо» очільник представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Наразі немає жодних ознак того, що позиція ЄС стосовно конфлікту якимось чином зміниться». – підкреслив він.

За словами Мінгареллі, влада Італії серйозно налаштована на те, щоб в якості голови ЄС всіляко сприяти вирішенню цього конфлікту. «Ми також упевнені в тому, що керівництво Болгарії під час головування країни в ЄС докладатиме зусиль, аби мобілізувати всі наявні ресурси і інструменти ЄС для вирішення проблеми  Донбасу  і для того, щоб допомогти Україні», – зазначив Мінгареллі.

Відповідаючи на запитання, чи можливий відхід від Нормандського підходу до врегулювання конфлікту на сході України і посилення впливу США, посол підкреслив, що для ЄС «пріоритетом є саме політичний формат врегулювання конфлікту». Він також додав, що ЄС вважає будь-які формати і способи політичного врегулювання важливими.

Раніше повідомлялося, що Італія з 1 січня перебрала від Австрії головування в Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) і пообіцяла продовжити зусилля щодо імплементації Мінських угод.

Зазначалося, що міністр закордонних справ Італії Анжеліно Альфано представить повний перелік пріоритетів італійського головування в організації на засіданні Постійної ради у Відні 11 січня.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін привітав свого італійського колегу Анджеліно Альфано з початком головування в ОБСЄ.

 

Габріель запропонував поступово знімати санкції з Росії

ЄС має поетапно, а не одномоментно скасовувати санкції проти РФ, за умови тривалого перемир’я на Донбасі.

Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель,  пише DW – Укрінформ.

“Якщо Російська Федерація готова це робити, вона має за це щось отримати”, – заявив він у середу, 10 січня, під час виступу на прийомі в Східному комітеті німецької економіки в Берліні.

Ідею про одномоментне скасування всіх санкцій проти Росії лише за умови стовідсоткового виконання мінських домовленостей  він назвав “відірваною від реальності”. На користь ідеї поетапного скасування Габріель навів аргумент, що санкції запроваджувалися також поетапно.

Економічні санкції  щодо Росії через її агресію в Україні були запроваджені Євросоюзом у 2014 році, у березні 2015 року можливе скасування санкцій прив’язали до виконання Мінських угод. Очікувалося, що процес триватиме до кінця 2015 року

 

Ветерани АТО вимагають вирішити проблему з обіцяною землею

Ветерани АТО 10 січня провели попереджувальну акцію під Кабміном з метою привернути увагу громадськості до проблеми із безоплатним отриманням земельних ділянок.

Про це на прес-конференції в Укрінформі повідомив голова правління громадської спілки “Всеукраїнське об’єднання учасників АТО “Українці разом” Руслан Руденко.

“Нами були проведені відповідні дії біля Кабміну України. Сьогоднішня акція… була спланована як попереджувальна акція”, – розповів він.

За словами учасників прес-конференції, попередньо усі юридичні інструменти вирішення проблеми було вичерпано, саме тому учасники  АТО  вирішили провести попереджувальну акцію у столиці.

Як вважають організатори акції, ускладнення ситуації на місцях з першочерговим безоплатним отриманням земельних ділянок пов’язане із постановою КМУ №413 від 07.06.2017 р.

Крім того, ще до проведення акції протесту організатори заходу подали колективне звернення з вимогою скасувати згадану постанову до канцелярії КМУ.

“Завтра (11 січня – ред.) буде засідання Кабінету міністрів, і наша вимога чітка – вирішити проблему із землею. Якщо цієї вимоги немає – ми робимо всеукраїнську акцію-підтримку зміни цієї постанови. Ми звертаємось до Кабміну, до Прем’єр-міністра України і сподіваємось, що здоровий глузд переможе, тому що ми за конструктив, результат і справедливість”, – додав Руденко.

 

Релігієзнавець: Відмова відспівувати дитину є на совісті всієї УПЦ МП

Кричущий випадок у Запоріжжі, де священик УПЦ МП відмовився відспівувати трагічно загиблого дворічного хлопчика, залишиться на совісті всієї цієї церкви.

На цьому наголосила під час прес-конференції завідувач відділом історії релігії та практичного релігієзнавства Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАНУ Людмила Филипович.

“Ми оцінюємо цю ситуацію з точки зору світських науковців. Для нас домінуючим мають бути виміри суспільних цінностей. І з нашої точки зору ця церква (УПЦ МП – Ред.) порушила ці принципи… Тобто, ми бачимо процес фундаменталізації віри, ми бачимо, що віра стає більш фанатичною, вона не стає такою, до якої закликав Ісус Христос. Тобто ми не любимо один одного. А це – основне, що від нас вимагається”, – сказала Филипович.

Вона зазначила, що ситуація отримала адекватну реакцію від суспільства, яке засудило вчинок священика і мовчазну підтримку його керівництвом УПЦ МП, – і це засвідчує більшу свідомість суспільства, ніж церкви.

“До цих подій можна поставитися по-різному. Але в мене перша реакція була суто материнська, тобто коли ти в горі і тобі треба підтримки від церкви, ти її не те що не отримуєш, а навпаки – забирають останню надію, що дитина, яка безвинно постраждала, не буде в царстві Божому. Це просто катастрофа для віруючої людини. Тут реакція має бути однозначна – це треба засудити, не прийняти, кричати про це. Що, власне, й зробило українське суспільство. Воно відреагувало адекватно. Воно показало, що є більш досконалим, більш розвинутим, більш свідомим, якщо так реагує на ці події. Це буде на совісті цього священика і на совісті всієї цієї церкви, якщо вона не змінить своєї позиції, якщо буде відмовлятися відспівувати дітей, які хрещені в іншій конфесії, воїнів, які загинули”, – підкреслила Филипович.

Водночас старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Оксана Горкуша зазначила, що цей випадок не є несподіванкою, оскільки ця церква вже давно демонструє, що в ній людські інтереси переважають релігійні.

“Ця церква продемонструвала, що навіть у питаннях, які стосуються життя і смерті, вона керується якимись людськими приписами, а не Божими настановами. Адже будь-яка людина є творінням Божим і відмовити, щоб це творіння Боже отримало благословення і спасіння, церква не мала права, якби вона залишалася боголюдською інституцією, а не перетворилася на людську. Це свідчить про внутрішню секуляризацію церкви, коли вона зовнішньо залишається релігійною інституцією, але насправді більше нагадує суто людську”, – сказала науковець.

За словами її колеги – старшого наукового співробітника Відділення релігієзнавства Віти Титаренко, ситуація в Запоріжжі здатна зіграти роль доміно – коли одна кісточка падає і тягне за собою непередбачувані наслідки. Така ситуація здатна вплинути на вибір українців, який зміщується в площину морально-етичну, і посилювати релігійну поляризацію в суспільстві, вважає вона.

 

Прихильників РПЦ в Україні за 7 років поменшало майже втричі

Кількість православних, які вважають, що пріоритетною в Україні має бути Українська православна церква Київського патріархату, зростає.

На цьому наголосила під час прес-конференції старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Сковороди НАН України Віта Титаренко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Щодо перспектив православ’я, то на сьогодні 29% громадян України вважають, що православні України мають згуртуватися навколо УПЦ КП. У 2010 році цей відсоток був трошки більший за 16%”, – сказала Титаренко, коментуючи відповідні соціологічні дослідження Центру Разумкова різних років.

За її словами, думку про те, що православні церкви в Україні повинні об’єднатися в єдину церкву, яка домагатиметься незалежності, підтримали близько 20%, в 2010 році таких було лише 14%.

Водночас в Україні зменшилася кількість тих, хто підтримує РПЦ.

“Про те, щоб Українська православна церква залишалась невід’ємною частиною Російської православної  церкви, мріють 7,7%, в 2010 році таких було більш як 22%”, – констатувала науковець.

Однак, додала вона, інерційність українського суспільства залишається дуже високою, оскільки байдужість до цього питання виявили близько 40% – це лише на 2% менше, ніж у 2010 році.

 

В Одесі двері церков УПЦ МП обклеїли попереджувальними знаками

Група активістів патріотичних організацій Одеси обклеїла двері церков УПЦ Московського патріархату наліпками-застереженнями від “вірусу руского міра”.

Акцію провели після оприлюднення в соцмережі заяви наставника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя), що “Крим ніколи не був українським”, повідомляє у  Фейсбуці  екс-лідер одеського “Правого сектору” Сергій Стерненко – Укрінформ.

“В Одесі група небайдужих громадян завітали до філіалів ФСБ, що маскуються під храми УПЦ МП й видозмінили зовнішній вигляд входів до них. Для інформування одеситів було розклеєно наліпки, що вказували належність установ і відстань до головного управління ФСБ (МП) у Москві, РФ. Відвідування будівель цієї структури може призвести до вати головного мозку та бажання отримати введення від путіна! Будьте уважні та обережні при спілкуванні з вербувальними агентами, що видають себе за священників — серед них багато носіїв вірусу руского міра”, – зазначив Стерненко.

Як повідомлялося, увечері 8 січня члени організації С14 провели акцію протесту при в’їзді до Києво-Печерської лаври після відмови дніпровських священиків УПЦ МП відспівати загиблу дитину. До учасників акції вийшов наставник Києво-Печерської лаври Павло (Лебедь), який заявив, що “Крим ніколи не був українським”.  Відповідаючи на запитання, з ким воює Україна на Донбасі, владика Павло сказав, що він “не був на війні”, “невідомо тому – хто і з ким”.

 

У США сенатор розписав на 200 сторінках гібридні загрози від Росії

Впливовий сенатор Комітету з питань міжнародної політики верхньої палати Конгресу США Бен Кардін представив доповідь “Асиметрична атака Путіна проти демократії в Росії та Європі: наслідки для національної безпеки США”.

Презентація документа, який охоплює 200 сторінок, відбулася у Германському фонді Маршалла США, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Існує двопартійне занепокоєння (у Конгресі  США  – ред.) щодо національної безпеки, безпеки союзних демократій у зв’язку з поведінкою Росії… Це (випуск доповіді – ред.) спроба привернути увагу американців до того, якою є справжня загроза з боку Росії”, – пояснив сенатор мету своїх зусиль.

У  документі, зокрема, наголошується, що відмова президента Дональда Трампа публічно визнати загрозу, яка виходить з боку російського уряду, перешкоджає зусиллям США та співпраці з європейськими союзниками у протистоянні втручанню Путіна в демократії за кордоном.

“Ніколи раніше в американській історії не було такої явної загрози національній безпеці, яка би так ігнорувалася з боку президента США”, – зазначається в документі. У цьому зв’язку підкреслюється необхідність “потужної реакції США”, без якої інституції та демократичні процеси в цій країні та по всій Європі “залишаться вразливими до агресивних і витончених злочинних дій Кремля”. У доповіді підкреслюється, що Росія намагається використати найменші “тріщини” у відносинах між західними союзниками, щоб поділяти спільну позицію.

Як наголошується в документі, загроза очевидного втручання РФ у вибори в США “існувала задовго до того, як президент Трамп отримав посаду, і якщо він зараз не відреагує, це триватиме довго після його адміністрації”. Тим часом Путін “продовжує вдосконалювати свій асиметричний арсенал і шукати майбутні можливості зірвати систему управління та знищити підтримку демократичних та міжнародних інститутів, які США та Європа побудували протягом останніх 70 років”.

Доповідь містить вісім розділів та кілька додатків, які детально описують інструменти, що російський уряд застосовує на системній основі. “Ці інструменти перейняті переважно від радянського режиму, але вони також включають оновлені технології, це, в тому числі, військові вторгнення, кібератаки, дезінформація, підтримка недержавних політичних груп, а також використання в якості зброї енергетичних ресурсів, організована злочинність та корупція”, – підкреслюється в документі.

При цьому, в доповіді відводиться ціла глава Україні, де наголошується, що українці перебувають на першому фланзі протистояння російській гібридній агресії. У цьому зв’язку підкреслюється необхідність допомоги Україні у її збройній боротьбі за суверенітет, протистоянні кібератакам з боку РФ, боротьбі з дезінформацією, а також зовнішнього підживлення корупції всередині держави.

Документ містить понад 30 рекомендацій для США та їхніх союзників. Основні з них включають:

– необхідність для президента Трампа продемонструвати лідерство та почати стримування гібридних загроз з боку Росії;

– забезпечити допомогу з боку США європейським країнам з метою розбудови потужних демократій у Європі;

– замороження “брудних” фінансових активів Кремля закордоном;

– застосування санкцій проти всіх країн, які вдаються до використання асиметричних інструментів щодо підриву західних демократій;

– необхідність для США і НАТО очолити коаліцію країн, зацікавлених у спільній обороні від кібератак, включаючи створення груп швидкого реагування для захисту союзників від таких атак;

– сприяти оприлюдненню джерел фінансування політичної реклами в соціальних медіа, на телебаченні та в друкованих ЗМІ, при цьому потрібно проводити постійні перевірки, наскільки ці джерела пов’язані з Кремлем.

 

Українка втратила руку на заробітках в Польщі

Заробітчанка з України Олена Романенко втратила в Польщі руку через небажання її роботодавця ламати пральну машину задля порятунку дівчини.

Відео-звернення опублікував чоловік Олени на своєму YouTube-каналі – Укрінформ.

Олена приїхала до Польщі, щоб «заробити якусь копійку» і після двох тижнів пошуків влаштувалася на роботу в пральню.

Пральна машина, на якій дівчина працювала, дуже часто лапалася і працівниць постійно “перекидали” з однієї на іншу.

Як зазначає Олена, ніякого інструктажу з безпеки чи техніки роботи з машиною їй не проводили: “Інструктаж мені ніхто не проводив по тій машині. Показували ті, що довго працюювать, – ось, там так і так”

15 грудня в свій робочий час Олена зауважила, що на одному з простирадел в пральній машині утворився вузол: дівчина почала його виймати, коли її руку затягнуло в машину.

Швидка допомога приїхала за 10-15 хвилин, але до моменту прибуття рятівників дівчина вже втратила частину руки.

“Вони хотіли розрізати машину болгаркою, але власник пральні сказав, що цього категорично не можна робити”, – сказала Романенко.

Вона прочекала годину з рукою в машині, поки в пральню не прибули майстри, які розібрали машину.

В результаті Олена втратила руку вище ліктя. Дівчина перенесла декілька операцій і досі лежить у лікарні.

За словами Романенко, керівництво пральні допомоги їй не надає.

 

Прем’єр Польщі заявив Юнкеру про “кількадесят тисяч утікачів від війни в Україні”

У Польщі процедури надання політичного притулку є досить жорсткими і небагато осіб отримало статус біженця в Польщі. Однак, у Польщі є понад мільйон українських трудових мігрантів, з яких кількадесят тисяч – це утікачі з територій, охоплених війною – Укрінформ.

Про це після зустрічі з президентом Євроради Жаном-Клодом Юнкером у Брюсселі, представляючи власні аргументи щодо небажання приймати біженців з Близького Сходу та Північної Африки, заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Я представив нашу позицію трохи в іншому світлі. І справді, наші процедури надання притулку є досить жорсткими, оскільки на пальцях однієї руки у переносному значенні можна порахувати осіб, які отримали такий статус. Однак, ми показали тисячі прохань про надання притулку, які подаються в  Польщі”,- заявив Моравецький.

Він повідомив Юнкеру, що свого часу Польща прийняла тисячі біженців з Чечні, які втікали звідти від двох воєн, а зараз має справу з наслідками російсько-української війни.

“Я говорив також про проблему російсько-української війни, яка призвела до того, що маємо понад мільйон осіб з України, які загалом є трудовими мігрантами. Однак, якщо дуже серйозно вивчити статистичні дані, то принаймні кільканадцять чи декілька десятків тисяч – це особи з територій, охоплених війною, без даху над головою, типові утікачі з території східної України”,- заявив Моравецький.

Він зазначив, шо Польща не змінює своєї позиції у питанні біженців і не прийматиме у себе мігрантів з півдня.

Польський прем’єр також поінформував, шо під час розмови він обговорив з Юнкером питання реформування судочинства в Польщі. Він навів аргументи щодо необхідності змін в судовій системі країни. Водночас, він фактично визнав, шо йому поки що не вдалося переконати Юнкера до своєї позиції.

Моравецький і Юнкер домовилися незабаром продовжити дискусію, аби це “принесло результат до кінця лютого”.

Як інформувало агентство, на початку грудня Єврокомісія подала до суду ЄС на Польщу, Чехію та Угорщину через невиконання цими країнами рішення від 2015 року про участь у процедурі обов’язкового розподілу біженців.

Також у грудні Єврокомісія прийняла рішення про застосування 7-ї статті договору ЄС проти Польщі і дала Варшаві три місяці на запровадження в дію рекомендацій щодо покращення у країні ситуації з верховенством права. Застереження комісії викликають зміни у системі судочинства й ухвалення Польщею законів у цій сфері. Йдеться про раніше прийняті закони про Конституційний суд та суди загальної юрисдикції, а також про закони про Верховний суд та Національну раду судочинства.

 

Польща має дякувати українцям, які замінили її власних заробітчан – депутат

Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко вважає, що Польща має дякувати українцям, які замінили на робочих місцях її власних громадян, що виїхали на заробітки до країн ЄС і не чують там невдоволених заяв з цього приводу.

Про це вона заявила в ефірі “112 каналу” у середу, 10 січня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми повинні чітко розуміти, що це некоректна заява (прем’єр-міністра Моравецького – ред.), тому що немає сотень тисяч біженців з України. Українські працівники, які допомагають розвивати польську економіку, не підлягають під категорію біженців. Тому я хотіла б сказати, що поляки повинні дякувати українцям після того, як сотні тисяч поляків залишили Польщу і зараз працюють в Лондоні, Брюсселі, розвиваючи економіки інших країн”, – сказала Гопко.

Вона додала у цьому контексті, що ніколи не було жодної заяви прем’єр-міністра Британії чи Бельгії, які висловлювали б невдоволення біженцями з  Польщі.

“Тому полякам треба вчитися культури стейтментів і цінувати тих українців (які працюють у Польщі – ред.). А нам потрібно робити все можливе, щоб створювати робочі місця в Україні”, – підкреслила Гопко.

За її словами, однією з важливих ідей, яку профільний Комітет ВР просуває разом з литовськими друзями, – це новий інвестиційний західний план для України, завдяки  якому через інвестиції в реальний сектор економіки, інфраструктурні проекти, підтримку малого і середнього бізнесу були б створені робочі місця в Україні.

Як повідомлялося, голова Ради міністрів Польщі Матеуш Моравецький заявив, що в останні роки країна прийняла у себе понад 1,5 мільйона українців, з яких кілька десятків тисяч – переселенці з територій, охоплених конфліктом. Водночас у Посольстві України у Варшаві заперечили заяву польського прем’єра про десятки тисяч українських біженців.

Зокрема, як заявила керівник консульського відділення Посольства України Світлана Криса, у порівнянні з попередніми роками кількість українських біженців у Польщі або бажаючих отримати міжнародний захист зменшилася, а цифра, озвучена главою польського Кабміну, не відповідає дійсності. Вона підкреслила, що упродовж січня-листопада 2017 року лише 625 громадян України звернулися до польської влади з проханням надати їм міжнародний захист. У порівнянні з попереднім роком, ця кількість зменшилася удвічі. Дипломат зазначила, що українські громадяни приїжджають до Польщі та інших країн Євросоюзу з метою працевлаштування.

 

Глава МЗС Польщі хоче якнайскоріше вирішити історичні суперечки з Україною

Новий глава МЗС Польщі Яцек Чапутович висловив сподівання на якнайшвидше врегулювання проблемних історичних питань у відносинах з Україною.

Про це йдеться у  повідомленні  МЗС Польщі – Укрінформ.

Як зазначається, свої перші телефонні розмови на посаді Чапутович провів з главами МЗС Угорщини (на прохання угорської сторони) і України.

“Чапутович підтвердив відданість Польщі суверенітету і територіальній цілісності України і підкреслив, що Польща і надалі підтримуватиме європейські прагнення України. Під час розмови він також висловив сподівання на якнайскоріше розв’язанння проблематичних історичних питань у відносинах Польщі і України” – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо: 9 січня у Польщі оголосили про зміни в уряді. Ротації відбулися в дев’яти міністерствах. Свою посаду, зокрема, втратив глава МЗС Вітольд Ващиковський, який кілька разів фігурував у скандалах між українською та польською сторонами.

 

Смоленська катастрофа: крило літака знищив вибух зсередини – розслідування

Ліве крило літака Качинського, що розбився під Смоленськом, було зруйноване внаслідок внутрішнього вибуху.

Про це йдеться в висновках польської підкомісії, що займається повторним розслідуванням  Смоленської катастрофи, повідомляє  “Європейська правда”  із посиланням на RMF 24 – Укрінформ.

“Виникло кілька джерел вибуху. Береза не впливала на первісне руйнування крила”, – наголосила підкомісія.

Про схвалення висновків повідомила прес-секретар підкомісії Марта Пальонек.

Міжнародний експерт підкомісії міноборони в справах повторного розслідування авіакатастрофи Френк Тейлор заявив, що ліве крило президентського літака, який розбився в Смоленську, було знищене внаслідок внутрішнього вибуху.

За твердженням експерта, існувало кілька джерел вибуху – в крилі, в слоті і в центроплані літака, що підтвердив аналіз механізму удару дверей об землю.

“Ці висновки прийняли члени підкомісії, і вони є одним із ключових тверджень технічного рапорту”, – йдеться у заяві на сайті польського міноборони.

10 квітня 2010 року неподалік летовища “Сєвєрний”, що поблизу Смоленська, розбився літак Ту-154 з президентом Польщі Лехом Качинським на борту.

У катастрофі загинуло 96 осіб. Польська делегація прямувала на заходи з нагоди 70-ї річниці Катинського злочину.

 

Спалах гепатиту в Миколаєві: поліція посилила розслідування

Слідчо-оперативну групу, яка розслідує масове захворювання громадян на гепатит А у Миколаєві, посилено групою нових співробітників з числа Головного управління Нацполіції області. Версія сезонного спалаху не відкидається.

Про це  повідомили  у відділі комунікації ГУ Національної поліції України в Миколаївській області – Укрінформ.

«Для прискорення процесу розслідування кримінального провадження, розпочатого за фактом масового захворювання громадян на гепатит А, було створено спеціальну слідчо-оперативну групу із числа співробітників Заводського відділу  поліції. Наразі вона посилена дев’ятьма слідчими Головного управління Нацполіції в Миколаївській області», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на сьогодні до державних та комунальних установ області, серед яких Миколаївська міська рада, МКП «Миколаївводоканал», обласне Управління охорони здоров’я, Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України, Дежпродспоживслужба в Миколаївській області та інші, слідчі направили запити на отримання детальної розгорнутої інформації. Йдеться не тільки про результати перевірок, які проходять зараз, а й про наявність попередніх фактів, їх наслідки та заходи реагування, ефективність контролю відповідальними особами кожен за своїм напрямком діяльності.

Вже опитані усі громадяни як з попереднім, так і з підтвердженим діагнозом, а також медичний персонал, інші особи.

Розглядаються усі версії  масового захворювання громадян на гепатит А та встановлюються можливі джерела забруднення. Версія сезонної захворюваності поки що також не відкидається.

За результатами проведених перевірок та досліджень фахівців, які будуть ретельно проаналізовані, прийматимуться подальші відповідні процесуальні рішення. Розслідування кримінального провадження знаходиться на контролі у керівництва ГУНП у Миколаївській області.

Як уже повідомляв Укрінформ, Миколаївські правоохоронці проводять розслідування за фактом масового захворювання громадян на гепатит А. Винуватцю загрожує до 8 років позбавлення волі.

 

У Києві дітей без щеплень від кору не пустять у школи і дитсадки — КМДА

У Києві дітей, які не мають щеплення від кору, не допускатимуть до занять у школах і дитячих садках.

Про це на брифінгу у середу, 10 січня, заявив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Для недопущення погіршення епідемічної ситуації із захворюваністю на кір у столиці запроваджуються запобіжні профілактичні та протиепідемічні заходи. Таке рішення прийнято за результатами засідання Комісії техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій в м. Києві. В першу чергу в дитячих колективах потрібно провести перевірку дітей на наявність у них щеплень проти кору, і я зазначаю, що діти, у яких відсутні такі щеплення або довідки медзакладів в частині того, що дитина перехворіли на кір і має імунітет або такій дитині протипоказані щеплення – такі діти до занять у школах, у дошкільних закладах допускатися не будуть. Це стосується навчальних закладів усіх форм власності”, – сказав Поворозник.

Він наголосив на тому, що київська влада не оголошує карантин, а обмежується лише профілактичними заходами з метою недопущення епідемії кору. Школи будуть поінформовані належним чином, з батьками обіцяють провести роз’яснювальну роботу щодо необхідності вакцинації.

За словами Поворозника, у 2016 році в  Києві було 2 випадки захворювання на кір, у 2017 році – 80, за перші 10 днів 2018 року – вже 61 випадок захворювання на кір, з яких 49 – у дітей. Всі діти, які захворіли, не були щеплені проти кору. Серед дошкільнят – 13 випадків захворювання, серед дітей шкільного віку – 22 випадки.

Як повідомляв Укрінформ, станом на 9 січня в Києві було зареєстровано 54 випадки кору, з них 43 випадки серед дітей.

 

Артиста Львівської опери підозрюють у пропаганді сепаратизму

Соліста Львівського театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької Миколу Санжаревського запідозрили у пропаганді сепаратизму та фінансовій підтримці бойовиків на Донбасі. Керівництво Опери звернулося до СБУ та прокуратури.

Про це повідомляє  “Львівський портал” – Укрінформ.

“Керівництво Львівського  театру  опери та балету імені Соломії Крушельницької звернулося до Служби безпеки України та прокуратури стосовно соліста Опери Миколи Санжаревського, якого журналісти викрили на пропагуванні сепаратизму та підтримці незаконних формувань на Донбасі. Про це у коментарі “Львівському порталу” повідомив директор Львівської опери Василь Вовкун”, – йдеться у повідомленні.

За словами керівника Опери, правоохоронці мають перевірити оприлюднену напередодні інформацію та надати свої висновки керівництву театру. У разі підтвердження інформації про Санжаревського у театрі проведуть загальні збори і “будуть готові приймати радикальні рішення”.

Артист наразі перебуває за кордоном. На його сторінці у  Facebook  з’явився допис, де він звинувачує ЗМІ у наклепі і безпідставно стверджує, що компрометуючий матеріал знято з сайту. У коментарі журналістам інтернет-видання Санжаревський відмовив, пообіцявши дати його “після повернення до України та відвідування відповідних інстанцій на кшталт СБУ”.

Напередодні  “Львівський портал”  розмістив матеріал, заснований на скріншотах акаунту Санжеревського “ВКонтакте”, знайдених журналісткою Оленою Добровольською. З них випливає, що артист поширював фейкові новини з  “ДНР” та “ЛНР”, підтримував пікети проти мобілізації, а також брав участь у фінансуванні бойовиків псевдореспублік.

8 січня інформацію про Санжаревського оприлюднили на  сайті “Миротворець”.

 

Штепа відмовилася їхати в ОРДЛО під час звільнення заручників – Лутковська

Екс-мер Слов’янська Неля Штепа на ранньому етапі переговорів про звільнення заручників, яке відбулося 27 грудня, одразу відмовилась переїжджати на непідконтрольну Україні територію.

Про це  розповіла  в інтерв’ю телеканалу “112 Україна” Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

“За моєю інформацією, Неля Штепа була однією з тих, хто відмовився брати участь у цій процедурі, тому що у неї була абсолютно чітка позиція, вона хотіла довести свою невинність у рамках українського законодавства в українському суді”, – розповіла вона.

За словами Лутковської, оскільки було прийнято рішення всіма учасниками переговорів про те, що процедура, яка проходила 27 грудня, буде виключно добровільною, в рамках першої верифікації Неля Штепа була викреслена зі списків, оскільки сама заявила про своє небажання.

Як повідомляв Укрінформ,  Штепу  було затримано 11 липня 2014 року. На суді вона пояснювала, що закликала Путіна увійти до Слов’янська під загрозою терористів, що в полоні у бойовиків її били, а інтерв’ю для російських видань зроблено “під дулом автомата”.

 

У Чечні критикам влади дедалі частіше “шиють” зберігання наркотиків – HRW

Правозахисна організації Human Rights Watch закликала міжнародних партнерів Росії висловити обурення з приводу переслідування глави “Меморіалу” в Чечні Оюба Титієва і вимагати від російської влади втрутитися в ситуацію для його звільнення.

Про це написала на  сайті  організації програмний директор HRW по Росії Таня Локшина – Укрінформ.

“Міжнародні партнери  Росії  мають висловити обурення з приводу цієї кричущою спроби змусити правозахисників до мовчання і закликати Москву негайно втрутитися в ситуацію в інтересах звільнення Титієва і забезпечення його безпеки”, – йдеться Локшина.

Представник Human Rights Watch заявляє, що фабрикація справ про зберігання наркотиків “дедалі частіше використовується республіканськими силовиками (Чечні – ред.) для покарання критиків місцевої влади”.

Як повідомлялося, 9 січня Титієв був затриманий по дорозі на роботу і доставлений до Курчалоївського відділення поліції. До нього кілька годин не пускали адвоката. У другій половині дня в МВС республіки повідомили, що правозахисника підозрюють у зберіганні 180 грамів речовини “із запахом марихуани”. Сам затриманий заперечує вину.

За даними “Новой газеты”, Оюбу Титієву неодноразово погрожували у зв’язку з його правозахисною діяльністю на території Чечні. Він очолив місцеве представництво “Меморіалу” після того, як його попередника Наталю Естемирову було вбито влітку 2009 року.

 

Хакери “заразили” трояном сайт українського розробника бухгалтерського ПЗ

Сайт українського розробника бухгалтерського ПЗ Crystal Finance Millennium (CFM) використовувався хакерами для поширення банківського трояна ZeuS.

Інформацію оприлюднила компанія Cisco Talos, що спеціалізується на кібербезпеці,  повідомляє  Ain.ua.

“В рамках кампанії  атаки  зазнали більше 3000 комп’ютерів. Серед постраждалих в основному компанії із США і України. Найбільше заражених систем серед абонентів провайдера “Укртелеком”, – йдеться в повідомленні.

Кампанія проводилася ще в серпні 2017 року, однак інформацію про неї оприлюднили тільки тепер. Фахівці Cisco Talos порівняли її з гучною атакою NotPetya, коли бекдор впровадили в бухгалтерське ПЗ M.E.Doc.

“Зловмисники дедалі частіше намагаються зловживати довірчими відносинами між організаціями і виробниками програмного забезпечення в якості засобу досягнення своїх цілей”, – зазначають експерти.

На відміну від NotPetya, в даному випадку вірус поширювали не через уразливий сервер, а через сайт компанії CFM. Жертв заражали по електронній пошті. У листах містився ZIP-архів із файлом JavaScript. Він працював як завантажувач, через який вірус потрапляв до системи з домену, пов’язаного з сайтом CFM.

 

Рада торік ухвалила 14 євроінтеграційних законів, ще 40 чекають розгляду – експерт

Верховна Рада минулого року ухвалила 14 євроінтеграційних законів, ще близько 40 таких законопроектів очікують на розгляд у парламенті.

При цьому в Україні зростає прагматизм щодо євроінтеграційних законодавчих ініціатив – і це важливо для вітчизняної економіки, сказав у коментарі Укрінформу координатор Парламентської експертної групи з євроінтеграції Денис Черніков.

“Протягом 2017 року ухвалено лише 14 євроінтеграційних законів (у 2016 році – близько 20), так, ми відстаємо за темпами євроінтеграції, але серед прийнятих новел є кілька надважливих – вони суттєво збільшують можливості вітчизняного експорту, отже, Україна вчиться вибудовувати пріоритети, діяти прагматично у відносинах з партнерами, і це головне”, – зазначив експерт.

Черніков звернув увагу, що серед ухвалених 14 законів є 6 так званих ратифікаційних, що підтверджують участь України у міжнародних угодах, договорах з європейськими агенціями, і саме вони відкривають нові можливості для української економіки. Зокрема, приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження сприятиме експорту до третіх країни, з якими ЄС має угоди про вільну торгівлю (серед перспективних галузей – деревообробна промисловість, машинобудування, легка промисловість). Також Україна стала учасницею програми ЄС “Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу” (COSME), що відкриває доступ до європейських фінансових ресурсів безпосередньо для бізнесу. Безумовно, буде багато розчарувань, українським підприємцям ще доведеться багато вчитися тому, якими мають бути правила та стандарти ведення бізнесу, звітності, щоб отримувати кошти за програмами ЄС – і це головний виклик після того, як Україна отримала шанс долучитися до цих програм, вважає експерт.

Серед тих близько 40 євроінтеграційних законопроектів, які очікують розгляду у Верховній Раді, є низка складних документів, базових для певних галузей, і вони потребують виваженого розгляду, адже йдеться про наближення до стандартів ЄС, тобто про нові можливості виходу на ринки Євросоюзу. Зокрема, це законопроекти про електронні комунікації, транспорт, про сферу поводження з відходами та інші екологічні ініціативи – відповідні новели є нагальними, і парламент повинен розглянути їх терміново.

Також невідкладно має бути ухвалено законодавчий пакет у сфері захисту інтелектуальної власності, затримка вже призвела до останнього попередження від уряду США: низка українських товарів буде виключена з режиму безмитного ввезення, якщо Україна не вживатиме дієвих заходів щодо врегулювання проблеми виплати ренти власникам авторських прав.

“Деякі законопроекти очікують розгляду у  ВР  по два-три роки, наприклад, відсутність єдиної концепції щодо електронних комунікацій не дозволяє ухвалити виважений законопроект і як наслідок Україна не може інтегруватися до спільного цифрового ринку об’єднаної Європи. Таких прикладів, коли амбіції окремих стейкхолдерів заважають розвитку цілих галузей, на жаль, доволі багато”, – констатував координатор ПЕГ.

Парламентська експертна група з євроінтеграції створена у червні 2015 року за ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань євроінтеграції. ПЕГ проводить експертизу поданих до ВР законопроектів на відповідність європейському праву. Експертиза здійснюється за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження” в рамках проекту “Громадська синергія”.

Світ має відреагувати на плани РФ розгорнути в Криму С-400 – Гопко

Намір Росії розгорнути в окупованому Криму системи С-400 становить небезпеку для всього Європейського континенту, тому США і країни Євросоюзу мають відреагувати на цю російську загрозу.

Про це заявила в ефірі  телеканалу “112 Україна” у середу, 10 січня, голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Насправді це глобальна проблема – те, що Росія з моменту вторгнення в Крим і його окупації намагається мілітаризувати  Крим, розмістити там ядерну зброю і фактично створює небезпеку не лише для всього Чорноморського регіону і країн-сусідів. Тож щодо тих заяв, які ми зараз чуємо, я думаю, тут потрібні більше трансатлантичні зусилля, тому що самостійно Україна не зможе протидіяти всім намірам і планам (РФ – ред.)”, – сказала Гопко.

На її переконання, на “ці чергові страшилки” з боку Росії мають реагувати наші союзники, зокрема США та країни ЄС, тому що це питання безпеки взагалі для Європейського континенту.

Як повідомили російські ЗМІ, РФ розгорне в окупованому Криму системи С-400 для “захисту від повітряних загроз з боку України”.

 

У Євросоюзі назвали дату можливого розширення

Наступне розширення Євросоюзу може відбутися не раніше 2025 року.

Про це йдеться у проекті відповідної стратегії, яку Єврокомісія планує оприлюднити у середині лютого, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

“Партнери із регіону Західних Балкан нині мають історичне вікно можливостей. Вперше їхні перспективи щодо вступу мають часові рамки”, – йдеться у проекті документа

Зокрема, зазначається, що Чорногорія і Сербія, за умови продовження реформ, можуть вступити в  ЄС  до 2025 року. Нині у регіоні Західних Балкан саме ці країни мають статус кандидатів на вступ, які імплементують реформи у рамках переговорів про вступ.

Албанія та Македонія прагнуть отримати статус країн-кандидатів у 2018 році. Щодо Македонії, то вона повинна вирішити свій конфлікт із Грецією відносно назви країни. Саме Афіни нині блокують європейську інтеграцію Македонії.

Також вирішення потребує урегулювання суперечностей між Сербією і Косовом.

Водночас, як відомо, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер у програмних засадах діяльності керівної інституції від 2014 року чітко заявив, що у найближчій перспективі розширення ЄС не можливе.

 

Протестувальники розблокували всі прикордонні пункти на Львівщині

На Львівщині протестувальники, які перекривали під’їзди до міжнародних пунктів пропуску “Рава-Руська”, “Краковець” і “Шегині”, розблокували дороги.

Про це повідомляє у  Facebook  прес-служба ДФС України у Львівській області – Укрінформ.

“Станом на 15.00 перед пунктами пропуску на  Львівщині  «Шегині – Медика», «Рава-Руська – Гребенне» та у с. Роснівка (близько 10 км перед пунктом пропуску «Краковець –Корчова») завершились акції громадян щодо невдоволення змінами в оподаткуванні митними платежами товарів, які переміщуються через митний кордон України громадянами, а також інші зміни в законодавстві, які набрали чинності 01.01.2018 року”, – йдеться у повідомленні.

Наразі рух транспортних засобів повністю відновлено, всі пункти пропуску працюють у штатному режимі.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні близько 9.00 протестні акції розпочалися на Львівщині та у Волинській області, біля пункту пропуску “Ягодин”.

 

ТОП-20 найбезпечніших авіакомпаній світу: які з них літають в Україну

Чотири авіакомпанії, які літають в Україну, потрапили до ТОП-20 найбезпечніших авіакомпаній світу в рейтингу Airline Safety Ranking 2018, складеному німецькою дослідницькою компанією Jacdec.

Про це  повідомляє  спеціалізований ресурс Центр транспортних стратегій – Укрінформ.

“Німецька дослідницька компанія Jacdec склала рейтинг найбезпечніших авіакомпаній світу Airline Safety Ranking 2018. У ТОП-20 найбезпечніших є чотири авіакомпанії, які літають в Україну. Це нідерландська KLM (4 місце), еміратська Air Arabia (10 місце), іспанський лоукостер Vueling (11 місце), ізраїльська EL AL (13 місце)”, – йдеться в повідомленні.

Найбезпечнішою авіакомпанією у світі Jacdec визнала флагмана авіаперевезень ОАЕ Emirates. Решту ТОП-3 сформували європейські перевізники – Norwegian Air Shuttle і британська Virgin Atlantic Airways.

Один з найбільших лоукостерів в Європі easyJet посів п’яте місце. Цікаво, що його основний конкурент у низькобюджетних перевезеннях ірландська компанія  Ryanair  до ТОП-20 не увійшла.

Рейтинг Jacdec вважається одним з найавторитетніших. Експерти аналізують дані про всі авіаційні події за останні 30 років, а робота авіакомпаній оцінюється за вісьмома параметрами: пасажирооборот авіакомпанії, кількість жертв за 30 років, кількість повністю втрачених або зруйнованих за цей час літаків, кількість серйозних інцидентів, число повних років без аварій тощо.

 

Адвокат каже, що підстав для екстрадиції Саакашвілі немає

Адвокат лідера партії “Рух нових сил”, екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі Руслан Чорнолуцький стверджує, що жодних підстав для екстрадиції його підзахисного на сьогодні немає.

Про це він заявив журналістам після допиту Саакашвілі в СБУ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми в боротьбі подальшій, судимося з ДМС, а це означає, що жодних законних підстав для можливого видворення Міхеїла або так званої екстрадиції сьогодні у влади немає. І я сподіваюся, що останніх декілька місяців таких підстав в них не буде”, – сказав Чорнолуцький.

Водночас, за його словами, наразі продовжуються судові дії за позовом  Саакашвілі  до Державної міграційної служби.

“Сьогодні я, як адвокат, отримав рішення судді Скочок, яка оголосила 3 січня рішення, яким не задовольнила позов Міхеїла Саакашвілі щодо надання йому статусу особи, яка потребує додаткового захисту”, – сказав адвокат.

Він зазначив, що сторона захисту має 30 днів на оскарження цього рішення суду. “Також у нас подано декілька позовів про ДМС в інших судах, в тому числі Окружному суді міста Києва”, – додав він.

Як повідомляв Укрінформ, Окружний адмінсуд Києва відмовив у задоволенні позову екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі щодо рішення УДМС у Київській області “Про відмову Саакашвілі в оформленні документів для вирішення питання про визнання особою, яка потребує додаткового захисту”.

 

Саакашвілі розповів, про що його питали в СБУ

Лідер партії “Рух нових сил” Міхеїл Саакашвілі вийшов після допиту в Службі безпеки України, де він провів 4 години, та заявив, що усі питання стосувалися лише політичних акцій.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні всі питання були щодо політичних акцій. Усі питання стосувалися політичних акцій, які ми проводили в останні місяці в Україні”, – сказав Саакашвілі.

Як повідомлялося, Саакашвілі, позбавлений громадянства України у липні 2017 року, був затриманий 5 грудня в Києві. Йому інкримінують сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності (ч. 2. ст. 256 Кримінального кодексу України).

11 грудня Печерський районний суд Києва відпустив Саакашвілі на час розслідування, не обравши йому запобіжного заходу.

15 грудня Генеральна прокуратура подала скаргу до Апеляційного суду Києва на відмову попередньої судової інстанції обрати запобіжний захід для Саакашвілі у вигляді домашнього арешту.

На засіданні 3 січня 2018 року Апеляційний суд Києва ухвалив рішення перенести розгляд скарги на 11 січня.

Крім того, 5 січня стало відомо, що Тбіліський міський суд засудив екс-президента Грузії  Міхеїла Саакашвілі  до трьох років позбавлення волі за звинуваченням у зловживанні службовими повноваженнями.

 

Ахметов “підріс” на 46 позицій у рейтингу мільярдерів Bloomberg

Український бізнесмен Рінат Ахметов піднявся з 439 на 393 місце в рейтингу топ-500 мільярдерів світу.

Про це свідчать дані Bloomberg Billionaires Index станом на 10 січня, повідомляє  “112 Україна” – Укрінформ.

Статки олігарха становлять $4,98 млрд, що на $268 млн більше, ніж на початок року і на $66,8 млн більше, ніж на початку вересня.

Варто зазначити, що Ахметов залишається єдиним українцем у ТОП-500 мільярдерів світу.

Найбагатшим у світі, за версією Bloomberg, в 2017 році став  Джефф Безос зі статками $106 млрд.

До п’ятірки лідерів потрапили Біл Гейтс ($93,3 млрд), Ворен Баффет ($87,3 млрд), Марк Цукерберг ($77,3 млрд) й Амансіо Ортега ($76,6 млрд).

Нагадаємо, у вересні 2017 року агентство Bloomberg оцінювало статки  Ахметова  у $4,38 доларів. На той момент бізнесмен посідав 439 місце в рейтингу.

 

У Раді знають, як не дати Росії повернутися до ПАРЄ

Голова Комітету ВР у закордонних справах Ганна Гопко наголошує на необхідності наполегливої роботи членів української делегації в ПАРЄ, аби не допустити повернення Росії до складу Парламентської Асамблеї Ради Європи і пом’якшення санкцій проти неї.

Про це вона заявила журналістам, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«На 2018 рік теж будуть спроби неодноразові повернення Росії, питання знаття санкцій, пом’якшення. Українська делегація повинна наполегливо працювати і, я думаю, що в складі 23 осіб вони зможуть відбивати ці атаки», – підкреслила Гопко.

При цьому вона зазначила, що в середу комітет мав розглядати питання обрання останнього, 24 члена, до делегації в  ПАРЄ  представника фракції «Народного фронту» Віктора Єленського, але з огляду на відсутність кворуму це питання залишилось невирішеним.

Разом із тим вона наголосила, що це питання має бути вирішено. Для цього, за її словами, голова делегації Володимир Ар’єв може провести переговори із лідерами парламентських фракцій.

«Але очевидно, що представництво, як воно має відбуватись за статутом, важливо було зробити, і тому питання до того, щоб голова нашої делегації Володимир Ар’єв вирішив це питання, якщо потрібно, вже на рівні лідерів фракцій, в присутності членів цих фракцій на комітеті, щоб був кворум», – зазначила вона.

Як повідомлялось, на зимовій сесії ПАРЄ, яка відбудеться у Страсбурзі з 22 по 26 січня, буде розглянуте питання гуманітарних наслідків російської агресії проти України.

Також під час зимової сесії буде обрано президента ПАРЄ, нового Комісара з прав людини, суддю Європейського суду з прав людини від Іспанії, йдеться у порядку денному сесії.

В жовтні 2017 року Ар’єв заявив, що Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд лобіює повернення делегації РФ до сесійної зали Парламентської асамблеї РЄ.

РФ відмовилася сплачувати членські внески в Раді Європи, поки не будуть відновлені повноваження її делегації в ПАРЄ.

 

Євросоюз визначився з політичними пріоритетами до 2019 року

Євросоюз має 89 інституційних пріоритетів політики на 2018-2019 роки, включаючи завершення тимчасового контролю у межах Шенгенської зони.

Відповідні питання обговорювалися на засіданні Єврокомісії у середу, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

“На першому в 2018 році засіданні Єврокомісія обговорила інституційні пріоритети на цей рік. Він має стати роком реформ економічного і монетарного союзу, захисту кордонів ЄС, розвитку системи ЄС з надання притулку, повернення до повноцінного функціонування Шенгенської зони, завершення створення єдиного цифрового ринку, а також наближення Західних Балкан до Євросоюзу”, – йдеться у рішенні Єврокомісії.

Загалом у політиці  ЄС  визначено 89 пріоритетів. Серед них 29 вже виконані. Решту планують імплементувати до травня 2019 року.

 

Закордонні паспорти друкуватиме додаткова лінія, аби не було черг

Державна міграційна служба України планує вже у січні запустити додаткову лінію персоналізації документів, що зніме проблему технічного виготовлення закордонних паспортів.

Про це  повідомляє  прес-служба ДМСУ – Укрінформ.

“У січні 2018 року заплановано запуск на Поліграфкомбінаті «Україна» додаткової лінії персоналізації паспортів, що дозволить протягом найближчих місяців поступово повернутися до планової видачі закордонних паспортів у строки до 7 або 20 робочих днів в залежності від суми оплаченого адміністративного збору”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією прес-служби, на даний час затримка у видачі закордонних паспортів триває, тому міграційна служба вкотре звертається до громадян з попередженням та порадою жодним чином не планувати закордонну подорож, не маючи на руках діючого паспорта для виїзду за кордон. У ДМСУ також застерігають від спроб звертатися до будь-яких посередників, які обіцяють певні конкретні строки виготовлення паспорта.

У міграційній службі також повідомили, що нині уже розпочато планову заміну сертифікатів на  Поліграфкомбінаті «Україна», яка спричинить необхідність оновлення дати та повторного відправлення всіх даних для персоналізації  паспортів, які раніше відправлялися міграційною службою.

Дані будуть відвантажуватися протягом кількох днів, але передача здійснюватиметься у тому ж порядку, у якому ці дані відвантажувалися раніше. Після повторного направлення в онлайн-сервісі «Перевірка оформлення паспорта» зміниться дата відправлення даних на персоналізацію, але це жодним чином не вплине а ні на черговість, а ні на строк персоналізації, запевняють у міграційній службі.

 

Гонтарева заперечує причетність до виведення з України “грошей Януковича”

Голова Національного банку Валерія Гонтарева відкидає звинувачення деяких ЗМІ стосовно виведення компанією ICU коштів екс-президента Віктора Януковича.

Відповідну заяву Гонтаревої від 7 жовтня 2016 року прес-служба НБУ повторно оприлюднила у середу, 10 січня, на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Останнім часом у засобах масової інформації з’явилися чергові інсинуації відносно ролі брокера та власне мене при купівлі восени 2013 року ОВДП для компаній-нерезидентів. Щоб зупинити цю хвилю неправдивої інформації, вважаю за необхідне поставити крапки над “і”. Спочатку хочу зауважити, що Національний банк і я особисто неодноразово наголошували на тому, що ми цілком підтримуємо закон про спецконфіскацію чи будь-який інший законний спосіб повернення коштів до бюджету країни. Ця позиція є відкритою та загальновідомою, проте деякі політики намагаються маніпулювати фактами та звинувачувати Національний банк України в затягуванні цього процесу”, – заявила Гонтарева.

За її словами, Національний банк  вважає такі заяви маніпулятивними та безпідставними. Адже очевидно, що саме депутати мають ухвалити закон про спецконфіскацію, який дозволить повернути кошти до бюджету. Національний банк зі свого боку зробив усе можливе для того, щоб ці кошти були арештовані ще в червні 2014 року. Регулятор із нетерпінням чекає від депутатів прийняття цього закону та поповнення державного бюджету, зазначила Гонтарева.

“Тепер по суті звинувачень проти мене персонально. Компанія ICU вже понад вісім років є лідером на ринку ОВДП як за брокерськими послугами, так і за послугами торгівлі державними цінними паперами. Про її лідируючі позиції говорять публічні рейтинги щодо торгівлі ОВДП та управління активами клієнтів. Тому, коли інвесторам чи банкам потрібно було професійне супроводження угод із борговими цінними паперами, вони, у більшості випадків, зверталися за послугами до компанії ICU. У жовтні 2013 року вийшла нова редакція Закону України “Про депозитарну систему України”, яка зобов’язала учасників ринку оформлювати всі угоди купівлі-продажу ОВДП через ліцензовані компанії-брокери. Також цей закон змінив правила розрахунків щодо операцій з цінними паперами, які повинні були здійснюватися виключно через ПАТ “Розрахунковий центр”, – наголосила Гонтарева.

Вона зазначила, що коли у державного Ощадбанку виникла необхідність залучення ліцензованого брокера для проведення угод вторинного ринку між нерезидентами та банком, вони звернулися до компанії ICU. До виходу нової редакції цього закону в Ощадбанку такої необхідності не було – він був обслуговуючим банком, зберігачем ОВДП та первинним дилером для нерезидентів і купував у 2012-2013 роках у Міністерства фінансів України ОВДП за замовленнями компаній-нерезидентів самостійно. У свою чергу, Ощадбанк підтвердив надходження коштів та проведення фінансового моніторингу компаній-нерезидентів, тому у ICU не виникло жодних підозр щодо цих компаній, адже всі документи та витяги з рахунків у державному банку повністю відповідали вимогам чинного законодавства. Всі розрахунки за операціями з ОВДП проводилися в Ощадбанку, та продавцем ОВДП на користь нерезидентів виступав Ощадбанк.

За словами Гонтаревої, у середині 2014 року з’явилася інформація, що ці компанії-нерезиденти можуть належати “злочинній владі”, і Національний банк України почав активно сприяти арешту їхніх рахунків. У червні 2014 року відповідно до ухвал Печерського суду м. Києва на рахунки цих компаній в Ощадбанку накладено арешт. Наразі цінні папери та гроші на рахунках компаній-нерезидентів в Ощадбанку арештовані та очікують рішення Верховної Ради України щодо спецконфіскації. Станом на кінець вересня 2016 року на арештованих рахунках перебувало 645,4 млн дол. США і 1,8 млн грн. Загальна номінальна вартість ОВДП, придбаних на користь цієї групи компаній, становить 981 млн дол.

“Зараз деякі політики звинувачують мене у сприянні виведенню коштів “злочинною владою”. Вважаю таке звинувачення нісенітницею, адже ці кошти не виводилися за кордон, а інвестувалися у внутрішній державний борг – це пряма позика державному бюджету, яку державі, у разі прийняття закону про спецконфіскацію, не потрібно буде повертати. Принагідно хочу зауважити, що моя практична діяльність у компанії ICU головним чином була спрямована на управління активами. Я не мала відношення безпосередньо до брокерської діяльності, про що, до речі, добре відомо усім професійним учасникам ринку”, – наголосила Гонтарева.

Раніше у середу деякі ЗМІ поширили інформацію, що українська інвестиційна компанія ICU (Investment Capital Ukraine) допомагала президенту-втікачу Віктору Януковичу вивести з країни 1,5 млрд дол. в період з 2012-го по 2014 рік.

Наприкінці грудня 2017 року в Ощадбанку повідомляли, що всі кошти за спецконфіскацією знаходяться на рахунках Держказначейства. Генпрокурор Юрій Луценко також запевняв, що всі 1,5 млрд дол., які були спецконфісковані в оточення Януковича, нікуди не зникали і перебувають на рахунках Держказначейства.

Як відомо, у 2014 році Гонтарева пішла з посади глави ради директорів ICU і продала свою частку в компанії.

 

Скандал навколо “грошей Януковича”: Онищенко хоче відсудити у Al Jazeera $20 мільйонів

Розшукуваний в Україні народний депутат Олександр Онищенко подав до суду на телеканал Al Jazeera за нібито помилкове розслідування про “гроші Януковича”.

Про це він повідомив у  Facebook – Укрінформ.

“Що є? Судовий позов на компанію Al Jazeera на $20 млн – за брехливу інформацію, подану у сюжеті і репутаційна шкода, завдана мені”, – написав Онищенко.

Депутат-утікач вирішив судитися через розслідування, в якому мова йде про придбання Онищенком та бізнесменом Павлом Фуксом у Сергія Курченка компанії, яка володіє $160 млн заморожених активів екс-президента Віктора Януковича.

Онищенко продовжує заявляти, що не має ніякого відношення до “грошей Януковича”.

За його словами, опублікований варіант договору між ним та Фуксом від вересня 2015 року “ніким не підписаний”: “Al Jazeera опублікувала непідписаний варіант договору, у якому прописане припущення купити за дисконтом за 30 млн (включаючи оцінку вартості літака)… Навмисна маніпуляція, щоб у читача склалося враження, що угода вже тоді відбулася. А це неправда”.

При цьому Онищенко стверджує, що “НАБУ працює у зв’язці із Al Jazeera”.

“Журналісти приїжджали до мене кожні три місяці, вели світські бесіди про спорт, про корупцію в Україні, а в сюжеті “нарізали” те, що зручно було за контекстом”, – пише він.

Як повідомлялося, у розслідуванні базованої у Катарі панарабской медіакомпанії Al Jazeera йшлося про те, що народний депутат Онищенко та мільярдер Павло Фукс купили у втікача до Росії олігарха Сергія Курченка компанію, яка є формальним власником частини активів, заморожених у рамках пошуку коштів, викрадених Януковичем і його оточенням.

Згідно із розслідуванням під назвою “Олігархи”, Онищенко та Фукс купили у Курченка за $30 млн зареєстровану на Кіпрі компанію Quickpace Limited, на яку записані активи на суму близько $160 млн, які були заморожені рішенням українського суду як кошти, здобуті у результаті злочинної діяльності. Це частина активів на загальну суму близько $1,5 млрд, яку українські суди заморозили у червні 2014 року в цілій низці компаній на Кіпрі, у Великій Британії, Панамі, Белізі і на Британських Віргінських островах.

Як заявляв підрозділ журналістських розслідувань Al Jazeera, вони роздобули непідписаний екземпляр контракту, з якого випливає, що покупцями були Онищенко та Фукс, магнат у галузі нерухомого майна, який заробив свої статки у Москві. Інші документи підтверджують, що продавцем був Курченко, український газовий магнат, що втік, який наразі живе у Москві і відомий як “гаманець родини Януковича”.

Як пише видання, і в Україні, і за її межами перепродувати заарештовані активи є незаконним. Втім, Онищенко, із яким сконтактувала Al Jazeera, заявив, що не бачить нічого поганого у такій угоді. Він також підтвердив, що іншими учасниками угоди були Фукс та  Курченко.

 

Керівник Групи підтримки України в Єврокомісії приїде до Києва

Наступного тижня керівник Групи підтримки України в Європейській комісії Петер Вагнер прибуде до Києва для обговорення напрямів подальшої співпраці з Україною.

Про це заявила в ефірі “112 каналу” у середу, 10 січня, голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На наступному тижні тут (у Києві. – Ред.)  перебуватимуть представники ЄС, зокрема, керівник Групи підтримки України на рівні Європейської комісії Петер Вагнер. Разом з послом ЄС в Україні (Хюгом) Мінгареллі ми проведемо засідання нашого комітету з Комітетом з питань європейської інтеграції і зацікавленими депутатами, щоб почути їхнє бачення пріоритетів у співпраці з Україною”, – сказала Гопко.

Вона додала, що наразі важливо підбити підсумки  минулого року і намітити, на чому фокусуватися у співпраці з  ЄС. “Але питання подальшого просування реформ – одне з ключових”, – наголосила Гопко.

Вона нагадала, що Україна торік не отримала 600 млн євро макрофінансової допомоги через те, що не виконала деяких умов її надання.

У цьому контексті Гопко поінформувала, що профільний Комітет ВР ініціював спільне засідання з урядом, щоб почути їхнє бачення вирішення наявних проблем, у тому числі з “дуже відсталим” використанням наданих Євросоюзом коштів на проекти у сфері інфраструктури, енергоефективності та житлово-комунальному секторі.

“Якщо ми хочемо відновити перемовини, ми маємо зараз направити позитивні сигнали Європейському Союзу”, – акцентувала голова профільного комітету ВР.

Як повідомляв Укрінформ, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе 3 січня заявила, що Україна не отримувала від Європейського Союзу переліку вимог для надання нашій державі нової макрофінансової допомоги на 2018-2019 роки і ще не розпочинала офіційних переговорів щодо цього.

Президент Петро Порошенко заявив 24 листопада 2017 року після переговорів із представниками Єврокомісії, що з 2018 року має почати діяти нова програма макрофінансової допомоги Європейського Союзу, обсяг якої становитиме приблизно 1,8 млрд євро.

 

В Афінах протестують проти “затягування пасків” та обмеження права на страйк

У столиці Греції Афінах тривають акції протесту проти законопроекту щодо жорсткої економії, а також обмеження права на страйки.

Про це повідомляє  Ekathimerini – Укрінформ.

“У Греції посилилися демонстрації проти нового законопроекту щодо економії, який має бути проголосований у парламенті наступного понеділка”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у середу протестувальники проти жорстких заходів уряду зібралися біля офіційної резиденції прем’єр-міністра країни.

За даними правоохоронців, внаслідок сутичок один з офіцерів був госпіталізований з легкими ушкодженнями. Він намагався завадити протестувальникам вийти з автобуса, який заїхав на територію з посиленою охороною.

Зрештою, як зазначається, протести проходять мирно і ніяких арештів не було.

10 січня у  Греції  народні депутати розпочали обговорення у парламенті пакету законопроектів на 1326 сторінках. Відповідні законопроекти передбачають подальше скорочення виплат, більш жорсткі правила щодо проведення страйків і плани стосовно онлайн-аукціонів з продажу майна осіб, які не виконали своїх зобов’язань за іпотечним кредитом.

 

“Рветься” на суд по скайпу: адвокат зустрівся з Януковичем у Росії

Захист Віктора Януковича пояснив причину своєї неявки до суду у справі про держзраду – робота зі свідками за кордоном.

Про це адвокат екс-президента Віталій Сердюк заявив в ефірі  “112 Україна” – Укрінформ.

“Сьогодні, як ми письмово повідомляли про це суду, ми ще працюємо на виконання його доручення щодо свідків, працюємо за кордоном, а завтра немає можливості з’явитися, оскільки будемо оскаржувати в Апеляційному суді незаконне рішення щодо нашої заміни у справі Майдану на адвокатів Центру безкоштовної правової допомоги. Про ці обставини суд був письмово повідомлений, ці причини є поважними. Зараз розробляємо фактичні обставини, які будуть визначені як докази”, – сказав він.

“Зараз ми знаходимося на території РФ, де працюємо з нашими співгромадянами,.. вони виявили бажання виступити в суді як свідки”, – додав Сердюк.

Адвокат також повідомив, що зустрічався з Януковичем та обговорив з ним питання його участі у судовому процесі. За словами Сердюка, позиція Януковича залишається незмінною і він вимагає забезпечити свою участь за допомогою відеоконференції.

Як повідомлялося, на сьогоднішнє засідання у справі про держзраду Януковича не з’явився захист обвинуваченого, надавши документи про відрядження. У зв’язку з цим судом було прийнято рішення про перерву в засіданні до 10:00 17 січня.

 

Історика Козловського взяли на роботу в інститут НАНУ

Президент Національної академії наук України Борис Патон дав згоду на прохання Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАНУ ввести посаду для звільненого з полону вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського. Тож з 1 лютого там чекають на його прихід.

Про це повідомила під час прес-конференції Людмила Филипович, завідувач відділом історії релігії та практичного релігієзнавства Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАНУ – Укрінформ.

“З полону визволено нашого колегу – кандидата історичних наук Ігоря Анатолійовича Козловського. З 1 лютого він буде старшим науковим співробітником нашого відділення. Дуже багато людей та організацій доклали зусиль для того, щоб звільнити цього відомого вченого. І ми раді, що будемо працювати разом з ним”, – сказала Филипович.

Відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, вона зазначила, що згоди від самого Козловського ще не отримали.

“Як тільки ми дізналися, що Ігоря Антолійовича 27 грудня звільняють, 28-го наш керівник Анатолій Колодний (заступник директора Інституту філософії НАНУ, керівник Відділення релігієзнавства – ред.) написав подання на ім’я президента НАНУ Бориса Патона з проханням ввести до нашого штатного розкладу посаду старшого наукового співробітника і зарахувати Козловського на цю посаду. Ми навіть не питали його згоди. Патон дав таку згоду”, – підкреслила науковець.

Водночас вона висловила сподівання, що  Козловський  дасть свою згоду. І нагадала, що вчора, 9 січня, в ефірі “112 каналу”, він розповів про цю пропозицію, і сказав, що напевне на неї пристане.

Щодо житла для науковця Филипович зазначила, що, на жаль, пройшли ті часи, коли ми своїх героїв могли забезпечити одночасно роботою і житлом, до того ж зараз в цьому плані кризова ситуація.

“Козловський живе в Києві, наймає житло, де живе із старшим сином та дружиною. По мірі можливостей ми будемо просувати це питання. Хоча Ігор Анатолійович достатньо масштабна фігура, і я думаю, що він вирішить це питання”, – сказала Филипович.

 

Фільм про українських рокерів покажуть у чотирьох містах

Покази музичного документального фільму “Димна Суміш: між пеклом і раєм” відбудуться 17 січня в кінотеатрах мережі “Планета Кіно” у Львові, Харкові, Одесі та Києві.

Про це повідомляється на сторінці події у  Facebook – Укрінформ.

“На  музиці  гурту “Димна Суміш” виросло покоління. Вона приносила слухачам не тільки шалені концерти зі слемом і розтрощеними гітарами, а й ідеї: спротиву пропаганді, вегетаріанства, відмови від алкоголю та наркотиків. Влітку 2017-го гурт повернувся на сцену та відіграв потужну серію концертів після шести років перерви. Цей фільм – про повернення, дружбу і рок-н-рол. У фільм “Димна Суміш: між пеклом і раєм” увійшли інтерв’ю з учасниками гурту, музичні лайви та зйомки з концертів різних часів – від перших виступів вдома у Чернігові до аншлагів минулого літа”, – ідеться у повідомленні.

Фільм створено київською студією ПРИВІТ/media&production. Спеціально для нього декілька треків гурту зняли та записали наживо на баржі посеред Дніпра. Щоб зібрати відео різних періодів, команда ПРИВІТ/ звернулася до фанів і друзів гурту. Тож до стрічки увійшла частина ексклюзивних матеріалів, які вперше були оцифровані.

Організатори показів – KyivMusicFilm и ПРИВІТ/media&production. Початок сеансів о 20:00.

 

Гройсман: Україна стане брендом, яким будемо пишатися

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман впевнений, що Україна має всі можливості стати світовим брендом, місцем створення інноваційного продукту в найбільш популярних сферах і на нових ринках, яким будуть пишатися.

Про це він сказав під час зустрічі з молодими підприємцями – засновниками найбільш успішних українських стартапів, визнаних у світі і популярних в країнах Європи, Близького Сходу, Середньої Азії,  повідомляється  на Урядовому порталі – Укрінформ.

“Нам важливо потроху змінювати спосіб мислення – відходити від так званого секторального поділу. Приміром, ми говоримо, що сектор агро чи ІТ – це рушії економіки. І це правда. Але навіть коли говоримо про аграріїв, ми розуміємо, що по більшості випадків маємо справу з сировиною та експортом саме сировини. А потрібно говорити про продукт. Це і є креативна індустрія, зміна підходів”, – сказав глава уряду.

Гройсман  підкреслив, що орієнтир роботи уряду, а саме питання економіки та створення нормальних умов розвитку підприємництва, не “прості слова”. “Я веду постійний діалог з бізнесом. Ми спілкуємося, розуміємо один одного, напрацьовуємо рішення. Цілі та завдання у нас однакові. Я готовий обговорювати різні програми і точкові рішення, які дозволять серйозно просунутися вперед”, – сказав Прем’єр-міністр.

Як зазначається в повідомленні, учасники зустрічі підкреслили, що Україна може стати лідером на багатьох нових ринках, оскільки має в активі прогресивні напрацювання. Серед прикладів – використання дронів, передусім в галузі агровиробництва, ринок он-лайн освіти, в тому числі освіти для державних службовців – кураторів реформ. Український он-лайн курс з питань децентралізації, реалізований на одній з вітчизняних освітніх платформ, виявився одним з найбільш популярних в світі. Наразі готуються аналогічні курси з питань кібербезпеки та використання можливостей системи ProZorro. Не менш важливі розробки в системі майнингу та використання нейротехнологій.

“Для мене важливо, аби Україна стала сильною і розумною державою. І для цього я готовий збирати однодумців”, – сказав Прем’єр-міністр.

Він запросив підприємців згодом провести ще одну подібну зустріч, під час якої обговорити конкретні ідеї та ініціативи.

 

Гройсман вважає, що офіс реформ КМУ працює ефективно

Офіс впровадження реформ при Кабінеті міністрів України сприяє прискоренню темпів реформування, тому його варто розвивати.

Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав під час зустрічі з молодими підприємцями та стартаперами, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми увели туди усіх представників індустрії і науки, щоб усі були за одним столом. Координувати усе це буде міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко», – сказав Гройсман.

Він нагадав, що уряд також створив Офіс із залучення та підтримки інвестицій, Офіс з просування експорту, ініціював створення Ради з розвитку інновацій, завданням якої буде підтримка науки та реалізація різних проектів у реальному секторі економіки. «Ми їх супроводжуємо і наша зацікавленість у тому, щоб вони запрацювали швидше, ми намагаємося знімати перепони на їхньому шляху, допомагаємо, щоб легше. Такі проекти є. Ми ухвалили рішення про створення вже державних інституцій, бо вони були спочатку грантові, через американський фонд, а зараз буде державна структура», – сказав Гройсман.

За його словами, уряд дослухається до думки як людей з багатим досвідом, так і креативної молоді, яка часто має нетрадиційні погляди, пропонує нестандартні рішення. «У мене є єдине бажання – щоб Україна опинилася там, де має бути, і реалізувала свій потенціал. Зараз наше завдання – разом будувати ту країну, про яку ми мріємо», – закликав Прем’єр-міністр.

Офіс реформ – це консультативно-дорадчий орган Кабінету міністрів України, який утворено з метою забезпечення на належному рівні організації та координації впровадження реформ, зокрема щодо планування відповідних заходів, проведення моніторингу та аналізу стану їх виконання.

 

Кабмін затвердив положення про Раду громадського контролю при Держбюро розслідувань

Кабінет міністрів затвердив положення про Раду громадського контролю та порядок формування її складу при Державному бюро розслідувань (ДБР).

Відповідну  постанову  оприлюднено на Урядовому порталі – Укрінформ.

Згідно з документом, Рада громадського контролю утворюється з метою забезпечення прозорості та цивільного контролю за діяльністю ДБР. Вона також має сприяти взаємодії Бюро з громадськими об’єднаннями, іншими інститутами громадянського суспільства з питань, пов’язаних з діяльністю ДБР, та сприяти врахуванню Бюро громадської думки під час реалізації покладених на нього завдань.

Крім того, у положенні про Раду громадського контролю визначені правові засади її діяльності, функції, права, строк діяльності та умови дострокового припинення повноваження голови, заступника голови і секретаря Ради, обов’язки членів та інші питання.

Як повідомляв Укрінформ, 16 листопада директором  ДБР  було обрано Романа Трубу, який раніше очолював управління з розслідування особливо важливих справ ГПУ та департамент в юридичній компанії “Сектор права”. Президент 22 листопада призначив Трубу директором ДБР.

 

Лінкявічюс вважає, що в політичних зустрічах із Росією сенсу немає

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус заявив, що наразі немає сенсу в зустрічах високого політичного рівня з Росією. При цьому всі необхідні прагматичні неполітичні контакти підтримуються.

Про це повідомляє портал  Delfi  з посиланням на інтерв’ю міністра радіостанції Ziniu radijas – Укрінформ.

“Ми дійсно зараз не бачимо сенсу в зустрічах високого політичного рівня (з Росією – ред.), більше того, вони нічого додаткового не можуть вирішити, за винятком політизування ситуації, у певному сенсі такий досвід у нас вже точно є”, – сказав Лінкявічус.

Він також пояснив, що робота міжурядової комісії двох країн припинилася в 2011 році, коли Росія висунула “ультимативний список домашньої роботи” як умову для зустрічей комісії.

При цьому всі необхідні неполітичні контакти підтримуються на достатньому рівні. “Наприклад, минулого року майже на 30% зріс експорт в Росію, попри не надто інтенсивні відносини та взаємні санкції. І туристичні потоки зросли, візові центри працюють активно, підписано кілька важливих угод, тут я б виокремив завершені в кінці минулого року роботи з демаркації кордону з Росією, це величезна робота, вона тривала 12 років, і тихо, спокійно результату досягнуто”, – заявив міністр.

За його словами, також практично завершено переговори про нерухоме дипломатичне майно, триватимуть прикордонні та інші проекти. “Звісно, інтенсивними ці відносини назвати не можна, однак ті справи, які мають бути, необхідні контакти відбуваються”, – резюмував глава МЗС  Литви.

 

Вертепи зійдуться в битві на Прикарпатті

Упродовж двох днів, 14-15 січня, в селі Підгір’я Богородчанського району Івано-Франківської області триватиме фестиваль фольклорних дійств “Битва вертепів-2018”.

Про це повідомляють організатори заходу в  Facebook – Укрінформ.

“Запрошуємо всіх охочих відвідати феєричне фольклорне дійство “Битва вертепів-2018″ о 12-й годині дня 14-15 січня у с. Підгір’я. Тут ви зможете відчути справжній дух українського Різдва, побачити сучасні та традиційні вертепні інсценізації, повболівати за професійні та аматорські колективи, які змагатимуться між собою на нашій сцені”, – йдеться в публікації.

Участь у фестивалі візьмуть 37 творчих професійних та аматорських театральних колективів (вертепів). Вони змагатимуться за призовий фонд у понад 50 тисяч гривень.

Як повідомляє  “Репортер”, вертепи покажуть 10 дитячих та 11 дорослих виступів. Інші учасники змагатимуться в номінаціях “Коляда”, “Щедрівка”, “Маланка”.

У перший день фестивалю виступатимуть вертепи. Другий день буде присвячений Маланкам, колядкам та щедрівкам.

Біля сцени діятиме святковий ярмарок, де всіх охочих частуватимуть стравами традиційної української та місцевої кухні, що готуватимуться на вогнищі просто неба. А зігрітися організатори пропонують гарячими напоями.

 

Звільнення заручників із ОРДЛО: Україна анонсувала обмін новими списками

Українська сторона планує 18 січня обмінятися актуальною інформацією та актуальними списками заручників із так званими “Л/ДНР”.

Про це в інтерв’ю  112.ua  повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська – Укрінформ.

“Зараз проводиться дуже важлива і дуже потрібна робота, коли ми знову актуалізуємо списки – кожен у себе. Ми повинні зустрітися 18 січня і обмінятися актуальною інформацією та актуальними списками. Після цього почнуться переговори щодо наступного етапу”, – розповіла вона.

Лутковська висловила сподівання, що наступний етап звільнення пройде в коротші терміни, оскільки вже немає питань, як підтверджувати ті чи інші юридичні факти, які відбулися на непідконтрольній території, а також підконтрольній Україні території.

“Україна спочатку розшукувала більше 94 осіб. На жаль, були звільнені в рамках останньої процедури 74 людини. Відповідно ще як мінімум 20 осіб перебувають на непідконтрольній території. І список тих, за кого ми будемо боротися, напевно навіть буде більшим” – додала український омбудсмен.

Як відомо, 27 грудня на Донбасі відбулося масштабне звільнення заручників – з окупованої території повернулися 73 українці. У числі українців, звільнених із полону російських бойовиків на Донбасі, – “кіборги” та інші українські бійці, громадські активісти та волонтери, а також вчений-історик Ігор Козловський.

Голова СБУ Василь Грицак заявив, що в  ОРДЛО  ще залишаються в заручниках 103 особи.

 

Каталонія: дві сепаратистські партії заявили, що підтримають Пучдемона на виборах

Головні сепаратистські партії Каталонії погодилися підтримати кандидатуру Карлеса Пучдемона на посаду президента регіону.

Про це повідомляє  АР – Укрінформ.

“Головні сепаратистські партії Каталонії заявили, що вони погодилися обрати Карлеса  Пучдемона, що втік, на пост президента регіону наприкінці цього місяця”, – йдеться у повідомленні.

Зустріч Пучдемона та представників двох партій – “Разом за Каталонію” та “Ліві республіканці Каталонії” – пройшла у вівторок у Брюсселі.

Пучдемон, на ім’я якого оформлений ордер на арешт у межах іспанської території, пропонує провести процедуру затвердження його кандидатури по відеозв’язку або доручити комусь із депутатів зачитати його промову.

Як повідомлялося, у Каталонії пройшли позачергові вибори регіонального парламенту, які завершилися перемогою прихильників незалежності регіону. Три партії, що виступають за самостійність регіону, сумарно отримали більше, ніж половину зі 135 депутатських крісел у новому парламенті. Однак, найбільше голосів отримала ліберальна партія “Громадяни”, яка виступає за євроінтеграцію та єдність з Іспанією.

Перше засідання нового парламенту Каталонії відбудеться 17 січня.

 

Майже чверть росіян вважають, що “оточені ворогами з усіх боків”

Більшість росіян вважають, що головними ворогами РФ сьогодні є США, Україна і Європа. В той же час 23% опитаних впевнені, що “країна оточена ворогами з усіх боків”.

Про це свідчать дані  опитування Левада-центру, проведеного на початку грудня 2017 року – Укрінформ.

66% респондентів відповіли ствердно на запитання, чи має сьогоднішня Росія ворогів, а 21% заперечує їх наявність. Головними ворогами Росії респонденти назвали США (68%), Україну (29%) і Євросоюз (14%).

Далі йдуть колишні республіки СРСР (10%), Польща (8%), Німеччина, НАТО і Британія (по 6%), прихильники “Ісламської держави” (5%), держави Близького Сходу (4%).

Частка тих, хто вважає, що Росія має ворогів, виявилася мінімальною з 2012 року – тоді про це заявили 63% опитаних. Рекордний результат за 23 роки досліджень з цього питання був зафіксований у 2014 році – тоді цю позицію розділяли 84% респондентів.

23% опитаних вважають, що Росія “оточена ворогами з усіх боків”, 21% називають найнебезпечнішими ворогами РФ “прихованих, внутрішніх”.

Варіант гіпотетичних ворогів – “Ті, хто сьогодні знаходиться у владі (чиновники, уряд, “друзі Путіна”)” – набрав 4%. Серед “аутсайдерів” рейтингу ворогів, за версією росіян, також терористи, країни Далекого Сходу,  корупція  (у них по 3%).

Респонденти давали й екзотичні відповіді. Наприклад, ворогами Росії 2% опитаних рахують “опозицію/п’яту колону/засновника Фонду боротьби з корупцією Олексія Навальногом. По 1% або менше отримали “русофоби/західники”, президент Володимир Путін, ліберали і сіоністи. Менше 1% сприймають як ворогів чеченських бойовиків.

Експерти констатують, що США знаходяться в списку головних недругів Росії з кінця 1990-х, а Європа і Україна потрапили до нього після Революції Гідності й анексії Криму.

 

Аброськін пояснив, чому односельчани Ноздровської не допомагали поліції

Жителі Демидова не допомагали поліції на початковому етапі розслідування вбивства юриста Ірини Ноздровської, тому що між жителями села і частиною людей, які мають відношення до Ноздровської, існував конфлікт.

Про це на брифінгу у середу заявив перший заступник глави Національної поліції — начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Спочатку ніхто не приходив до поліції і не хотів добровільно давати покази. Коли ми проводили подомовий обхід села, ми не бачили бажаючих стояти в черзі давати нам якусь допомогу. Це не через низький рівень довіри до  поліції, там нормальний рівень цієї довіри. Там внутрішній зміст у селі: люди, які проживають на цьому хуторі, там є конфлікт, який виник між жителями цього села і частиною людей, які мають стосунок до потерпілої. Люди не бажали давати свідчення, тому нам доводилося використовувати всі інструменти, які є в поліції, для встановлення всіх тих обставин, які мали місце бути 29 числа”, – сказав Аброськін.

Як повідомляв Укрінформ, 1 січня 2018 року у Вишгородському районі Київської області було виявлено тіло правозахисниці і юриста Ірини Ноздровської.

8 січня правоохоронці затримали Юрія Россошанського та оголосили йому підозру у вбивстві Ноздровської. Підозрюваний є батьком Дмитра Россошанського, який 30 вересня 2015 року в селі Демидів насмерть збив на автомобілі сестру Ірини Світлану Сапатинську.

Вишгородський районний суд Київської області 9 січня обрав підозрюваному Россошанському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб без можливості внесення застави.

 

“1+1” просить суд викреслити зірку “Сватів” із чорного списку

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справі за позовом ТОВ “Телекомпанія “Студія 1+1” до Міністерства культури України та Державного агентства України з питань кіно.

Про це повідомляє  прес-служба  суду – Укрінформ.

“Позивач просить суд визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства культури «Про доповнення (оновлення) Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, на підставі звернення Служби безпеки України» щодо включення до цього переліку громадянина Російської Федерації Федора Добронравова”, – йдеться у повідомленні.

Також позивач просить суд визнати протиправним і скасувати наказ Державного агентства України з питань кіно щодо анулювання посвідчень на право розповсюдження і демонстрування фільмів за участю Добронравова.

Судове засідання відбудеться 15 лютого.

Як повідомляв Укрінформ,  СБУ  заборонила в’їзд в Україну актору серіалу “Свати” Федору Добронравову на три роки. Співробітники спецслужби задокументували, що Добронравов неодноразово робив антиукраїнські публічні заяви, в яких, зокрема, підтримував анексію Криму Росією. Актор також багато разів відвідував окупований півострів, що є порушенням законодавства України.

Крім того, Держкіно скасувало державну реєстрацію і визнало недійсними прокатні посвідчення на всі сезони серіалу “Свати”, одним з головних героїв якого є Добронравов.

 

Книгарні Україні потрібні не менше за незалежні суди – Жадан

Культура є такою ж важливою і невід’ємною складовою незалежності держави, як енергоносії чи збройні сили, і підтримувати її потрібно уже зараз, не чекаючи на реформи армії та судів.

Таку думку висловив відомий український письменник в авторській колонці на  Deutsche Welle – Укрінформ.

“Культура є такою самою важливою і невід’ємною складовою незалежності, як енергоносії чи Збройні Сили. І підтримувати її, культуру, бажано не після того, як сформується дієва українська армія чи реформується українська судова система – краще зайнятись цим прямо тепер, не відкладаючи на потім. Оскільки, як показує досвід, все це діє лише разом, окремо одна від одної ці складові чомусь не працюють”, – підкреслив  Жадан.

Письменник переконаний, що книгарні Україні потрібні не менше за незалежні суди, а, можливо, навіть і більше.

Він також наголосив, що жоден “демонтований Ілліч” не дає такої впевненості в нормальному і спокійному майбутньому країни, як київські чи львівські вулиці, заліплені афішами українських виконавців.

У цьому контексті Жадан нагадав про нещодавно оприлюднені книжкові та музичні рейтинги Президента за минулий рік, які, за його словами, “обеззброюють” і свідчать про позитивні тенденції розвитку культури в Україні.

“Можна при цьому, звісно, сумніватись, що Президент України дійсно слухає Hardkiss чи перечитує Гузара, але той факт, що в Президента нарешті з’явились нормальні радники, які слідкують за тенденціями, – цей факт варто взяти до уваги. Оскільки тенденція, що має місце у випадку з президентськими новорічними топами, куди цікавіша за, власне, самі топи… Як сказав при цьому Президент, “українська музика цього року зробила значний крок вперед – з’явилося багато сучасної та цікавої музики. Але найголовніше: цей рік показав – українці хочуть слухати пісні рідною мовою”. І ось це справді найголовніше”, – наголосив письменник.

Водночас він додав, що тенденція тенденцією, але події останніх років мали б нас усіх навчити одному простому правилу: хочеш змін – берись за роботу і краще нашу культурну революцію робити власноруч, не перекладаючи відповідальність за неї на президента чи його радників.

Як повідомлялося раніше, минулого тижня Президент Петро Порошенко поділився власними рейтингами книг та українських пісень 2017 року. Так, серед рейтингу книг, які найбільше запам’яталися Главі держави, опинилися «Мустафа Джемілєв. Незламний» Севгіль Мусаєвої та Аліма Калієва; «Любомир Гузар. Хочу бути людиною» Катерини Щоткіної; «Війна з Росією» Річард Ширрефф; «Цивілізація. Як Захід став успішним» Ніла Фергюсона; «Шевченко від А до Я» Леоніда Ушкалова та «Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics» Євгена Нікіфорова, Лізавети Герман й Ольги Балашової.

Найцікавішими українськими піснями 2017 року, на думку Президента, стали треки Riffmaster “Тихо Прийшов, Тихо Пішов”, Onuka – “Vsesvit”, The Hardkiss “Журавлi”, Pianoбой “Вітчизна”, DakhaBrakha “Monakh”, Воплі Відоплясова “Марш нової армії”, Тіна Кароль “Перечекати”.

 

Українські стартапи представлять на IT-виставці у Лас-Вегасі

Український павільйон на одній з найбільших світових технологічних виставок в Лас-Вегасі Consumer Electronics Show буде відкритий 10 січня о 22:00 за київським часом.

Про це на своїй сторінці у Facebook  написав міністр фінансів Олександр Данилюк – Укрінформ.

“Сьогодні о 22:00 за київським часом разом з UVCA та Western NIS Enterprise Fund відкриємо український павільйон на одній з найбільших світових технологічних виставок в Лас-Вегасі Consumer Electronics Show. Я радий бачити інноваційні українські компанії, що розвиваються відповідно до основних міжнародних трендів (штучний інтелект, віртуальна реальність, дрони тощо). Я вірю в ринок, приватну ініціативу, креативність і кропітку роботу. Саме це дозволило українським стартапам потрапити на цю виставку”, – написав  Данилюк.

Він переконаний, що наша країна має всі шанси стати одним з основних IT-центрів у Європі.

“У нас є чудові стартапи, розвинена інфраструктура, висококваліфіковані фахівці та уряд, який розуміє необхідність створення кращих умов для бізнесу та готовий працювати над цим”, – зазначив Данилюк.

Прогнози з розвитку ІТ-сектора в світі вражають: розмір світового Українські стартапи представлять на технологічній виставці у Лас-Вегасіринку в 2018 році досягне $3,7 трильйона, що на 4,3% більше, ніж у 2017 році ($3,5 трильйони). Країна, яка прагне до сучасної, диверсифікованої та стійкої економіки, має будувати її на основі інноваційних технологій, акцентував урядовець.

 

Штати розширили список іноземних агентів Росії, які маскуються під ЗМІ

Міністерство юстиції США вимагає від партнера російської пропагандистської радіокомпанії “Sputnik” – агентства RIA Global LLC – стати на облік відповідно до закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA).

Про це повідомило у середу саме російське інформагентство  “Sputnik”.

“На підставі інформації, відомої нашому офісу, включаючи повідомлення преси, а також іншу загальнодоступну та непублічну інформацію, яку ми зібрали під час нашого розслідування, нами встановлено, що компанія RIA Global повинна зареєструватися відповідно до закону про реєстрацію іноземних агентів від 1938 року. Ця необхідність реєстрації для RIA Global виникла внаслідок її політичної діяльності в  Сполучених Штатах“, – наводиться цитата з листа Мін’юсту, який отримала компанія RIA Global LLC.

При цьому йдеться, що процедура реєстрації як іноземного агента повинна завершитися протягом 30 днів, починаючи з 5 січня.

Зазначається також, що американська сторона не впливає на формування контенту російського інформаційного агентства, але кожен його матеріал повинен супроводжуватися відповідними реквізитами з розкриттям інформації.

Під закон FARA, який був прийнятий американською владою з метою протистояння фашистській пропаганді, потрапив цілий ряд російських пропагандистських ЗМІ в Сполучених Штатах.

 

Популярні смартфони запідозрили у шпигунстві

Американський стільниковий оператор AT&T вирішив відмовитися від продажів смартфонів Huawei Mate10 китайського виробництва.

Про це пише  Твій портал – Укрінформ.

Очікувалося, що підписання угоди про співпрацю відбудеться на цьому тижні в рамках виставки споживчої електроніки CES в Лас-Вегасі, проте оператор змінив своє рішення.

Незадовго до цього ініціативна група законодавців написала лист в американську  Федеральну комісію із зв’язку. У ньому вона висловила свої побоювання щодо співпраці Huawei і неназваною телеком-компанією. За наявними в авторів листа даними, Huawei може вмонтовувати у телефони шпигунські «штучки».

Натомість, у китайській компанії цю інформацію заперечують.

Нагадаємо, що смартфони компанії працюють на операційній системі Android з фірмовою оболонкою EMUI.

Huawei є третім за величиною виробником смартфонів після Apple і Samsung. Примітно також, що пристрої компанії продаються в США, проте без участі великих операторів, а флагманський смартфон Huawei Mate10 Pro був визнаний кращим сучасним смартфоном на Android.

 

Наглядова рада ПриватБанку призначила голову правління

Наглядова рада ПриватБанку 10 січня призначила Петра Крумханзла на посаду голови правління, та подала документи до Національного банку України на його затвердження.

Про це інформує  прес-служба фінустанови – Укрінформ.

“Наглядова рада ПриватБанку 10 січня 2018 року призначила Петра Крумханзла на посаду голови правління, та подала документи до Національного банку України на його затвердження”, – йдеться в повідомленні.

За словами голови наглядової ради Енгіна Акчакоча, у процесі оцінки кандидатів на посади у правлінні ПриватБанку, рада керувалася такими критеріями як “високий професіоналізм, досвід роботи у провідних банках ЄС, орієнтованість на результат, грунтовний досвід з операційного управління та впровадження інструментів контролю”.

“Петр відповідає усім цим основним вимогам, і він вже довів на практиці свою здатність ефективно реорганізувати слабкі сторони банків”, – зазначив голова наглядової ради банку.

Петр Крумханзл народився в 1966 році та закінчив Карлів університет у Празі зі ступенем кандидата наук з математики в 1990 році.

Як повідомлялось, у липні 2017 було оголошено, що наглядова рада  ПриватБанку  вибрала міжнародну рекрутингову компанію Amrop Executive Search Ukraine для відбору кандидатів на посаду голови правління банку.

 

Суд РФ відхилив позов Siemens щодо “кримських турбін”

Арбітражний суд Москви відхилив позов російської “дочки” німецького концерну Siemens до структур держкорпорації “Ростех” про повернення турбін, поставлених для споруджуваних в Криму електростанцій.

Про це повідомляє  РІА “Новости” – Укрінформ.

“У задоволенні позовних вимог відмовити”, – сказала суддя Аюна Цидипова.

Позивач, виробник спірних турбін ТОВ “Сіменс технології газових турбін” (СТГТ, на 65% належить Siemens, на 35% – “Силовим машинам”), просив визнати незаконним свій договір поставки турбін з структурами “Ростеху” від 10 березня 2015 року, а також витребувати чотири газотурбінні установки.

Siemens звинувачувала структури ” Ростеху” в незаконному переміщенні в Крим чотирьох турбін, поставлених для будівництва електростанцій на Тамані, пише  “Європейська правда”.

У зв’язку з дією санкцій німецька компанія забороняла використовувати свої турбіни для виробництва електроенергії в Криму, оскільки ЄС не визнає російський статус Криму.

Суд раніше відмовив німецькій компанії вжити  забезпечувальні заходи щодо турбін – арештувати та зупинити їхній монтаж.

У відповідь на переміщення турбін ЄС ввів проти трьох російських компаній і трьох фізосіб додаткові  санкції.

Станції в окупованому Криму повинні почати роботу в травні-червні 2018 року.

 

“Антонов” допомагає SpaceX у перевезенні складових ракети Falcon 9

Українська компанія “Антонов” звернулася до міністерства транспорту США з проханням надати дозвіл на позаплановий переліт вантажного літака AN-124-100 “Руслан” з Лос-Анджеласа до Флориди з метою перевезення крупногабаритного вантажу компанії SpaceX – Укрінформ.

Про це стало відомо з відповідної  заявки, яка міститься у відкритому доступі на американському інформаційному сайті авіаперевезень Daily Airlines Filings.

“Компанія “Антонов” (“Авіакомпанія” Антонов”, “Антонов”) дійсним подає заявку на застосування надзвичайного виключення відповідно до §40109 (g) та §41703 (с) 49 розділу Кодексу законів США з тим, щоб дозволити “Антонову” здійснити односторонній вантажний чартерний переліт для транспортування великогабаритних ракетних комплектуючих”, – зазначається у документі.

При цьому уточнюється, що йдеться про частину головного обтічника ракети, яка транспортуватиметься з аеропорту в Лос-Анджелесі до Тітусвілля або безпосередньо до мису Канаверал, штат Флорида. Вказується, що переліт запланований у період з 10 по 13 січня на літаку AN-124-100 “Руслан” в інтересах компанії Space Exploration Technologies Corp. (“SpaceX”).

У заявці також описуються габарити та вага вантажу, які становлять 1788 см на 564 см на 417 см вагою приблизно 28,1 тонни. Своєчасне транспортування цього обладнання “є критично важливим”, зазначається в документі.

“Неможливість доставити цей вантаж до дати приблизно 11 січня 2018 року спричинить додаткові наслідки, які негативно вплинуть на заплановані стартові місії SpaceX. Такий результат був би надмірно шкідливим і дорогим для  SpaceX  та клієнтів”, – зазначається в заявці.

Як відомо, компанія SpaceX здійснює запуски ракетоносіїв зі штату Вірджинія і Флорида. Зі стартового майданчику у Флориді, на мисі Канаверал, здійснюються запуски більш важких ракетоносіїв Falcon 9.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 1 028

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua