Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 12 вересня

Інформдень: 12 вересня

Заступник голови Меджлісу Наріман Джелялов, виступаючи на конференції Human Dimension Implementation Meetings, заявив, що РФ не поспішає виконувати рішення Міжнародного суду ООН про зняття заборони на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

Про це йдеться у відео його виступу, розміщеному на сторінці у  Facebook  співзасновника громадської організації Кримsos Таміли Ташевої – Укрінформ.

“Російська Федерація не поспішає виконувати рішення Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року про необхідність вжиття тимчасових заходів в рамках міжнародної конвенції про запобігання всіх форм расової дискримінації, а саме про зняття заборони на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. Досі десятки громадських активістів, які є членами Меджлісу кримськотатарського народу, знаходяться під загрозою кримінального переслідування в Криму”, – розповів Наріман Джелялов.

За його словами, з 2014 року місцевими активістами, журналістами, правозахисниками фіксується постійне порушення прав людини з боку різних російських органів в Криму.

Активіст заявив, що в Криму “практично неможливо організувати публічний масовий захід особами та організаціями, яких російська влада сприймає як інакодумців, ненадійних, екстремістських, терористичних – ці ярлики навішуються дуже легко і без якихось застережень”.

Джелялов заявив, що “російське законодавство щодо масових публічних заходів дуже жорстке, але навіть коли організатори суворо дотримуються букви закону, влада вдається до чисельних хитрощів”.

 

Російська Федерація як держава-окупант застосовує своє законодавство в анексованому Криму всупереч міжнародному праву.

Про це заявила на презентації 19-ї доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні голова Моніторингової місії ООН Фіона Фрейзер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Учора Верховний суд Криму засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 років позбавлення волі у колонії суворого режиму. Зазначаємо, що цей вирок стосується подій 26 лютого 2014 року, що відбувалися до окупації Криму… Ми підкреслюємо, що Російська Федерація як окупаційна держава застосовує законодавство РФ у Криму на порушення міжнародного права і всупереч резолюції Генеральної асамблеї ООН 68/262”, – сказала Фрейзер.

Вона поінформувала, що ВКПЛ продовжує добиватися доступу до Криму з метою виконання свого мандату із спостереження, документування і висвітлення ситуації з правами людини по всій території України.

“Ми нагадуємо, що резолюцією Генеральної асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України Крим визнаний тимчасово окупованим Російською Федерацією”, – підкреслила вона.

Фрейзер констатувала, що у період з 16 травня по 15 серпня 2017 року, впродовж якого Моніторингова місія ООН здійснювала спостереження, у Криму зафіксовано серйозні посягання на свободу вираження думок, мирних зібрань, релігії або переконань. У цьому контексті Фрейзер нагадала, що перша кримінальна санкція у вигляді засудження до 1 року і 3 місяців була накладена на кримського татарина за пост у Facebook, де він критикував анексію і окупацію півострова.

Голова Моніторингової місії також поінформувала, що в окупованому Криму 1 червня було скасовано реєстрацію всіх 22 приходів релігійного об’єднання Свідків Єгови, внаслідок чого близько 8 тисячам людей було відмовлено у праві вільного віросповідання.

Фрейзер поінформувала, що протягом цього місяця буде оприлюднена спеціальна доповідь щодо ситуації з правами людини в Криму згідно з дорученням Генасамблеї ООН.

Як повідомляв Укрінформ, 11 вересня “суд” в окупованому Криму ухвалив вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу  Ахтему Чийгозу  – 8 років позбавлення волі. Окупаційна влада Криму звинуватила його в «організації масових безладів» під час мітингу за територіальну цілісність України 26 лютого 2014 року.

 

Канада закликає Росію випустити допомогти у звільненні з поста Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза й інших політичних в’язнів.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці МЗС Канади у мережі  Твіттер – Укрінформ.

«Канада закликає до звільнення лідера кримських татар Чийгоза, який отримав 8-річне тюремне ув’язнення, й інших політичних в’язнів, вивезених Росією з Криму», – заявили у МЗС.

Як повідомляв Укрінформ, 11 вересня підконтрольний Росії суд в окупованому Криму ухвалив вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу – 8 років позбавлення волі. Окупаційна влада Криму звинуватила його в «організації масових безладів» під час мітингу за територіальну цілісність України 26 лютого 2014 року

 

Світовий конгрес українців закликав міжнародне співтовариство бойкотувати Всесвітній фестиваль молоді та студентів, який проводиться Російською Федерацією у жовтні цього року.

Про це заявив президент СКУ Євген Чолій, передає кореспондент Укрінформу.

«Світовий конгрес українців закликає органи влади оголосити бойкот Всесвітньому фестивалю молоді та студентів, аби молодь та студентів не використовували для розповсюдження Російською Федерацією дезінформації ”, – сказав Чолій.

На його переконання. цей фестиваль є “ще одним прикладом тактики Російської Федерації в її гібридній війні” і має на меті “використати молодь для підриву територіальну цілісність держави”.

Чолій звернув увагу на грубе порушення Російською Федерацією суверенітету України, адже частина подій відбуватиметься на тимчасово окупованій території Севастополя й Сімферополя.

«Організатори цього фестивалю грубо нехтують міжнародною спільнотою, яка рішуче засудила агресію РФ проти України, в тому числі незаконну окупацію Криму, та наклала санкції у відповідь на ці дії», – зазначили в  СКУ.

Нагадаємо: уряд та громадські організації України виступили із зверненням щодо бойкоту ХІХ Всесвітнього фестивалю молоді та студентів, що пройде 14-22 жовтня у Сочі, оскільки у рамках заходу планується, що делегати з-за кордону відвідають окуповані Росією Севастополь та Сімферополь, що є нехтуванням міжнародними конвенціями та принципами.

 

Голову Конституційного суду РФ Валерія Зорькіна не допущено до участі у IV Конгресі світової конференції з конституційного правосуддя, який відбувається у Вільнюсі (Литва).

Про це  повідомила  у Фейсбуці народний депутат від “Блоку Петра Порошенка” Ірина Фріз – Укрінформ.

“Вперше за історію Конгресу на нього не був допущений голова Конституційного суду РФ Зорькін та інші російські судді, які приймали рішення та визнали анексію Криму. Відкрито кажучи, у світі немає іншого прикладу, щоб судова влада була настільки дискредитована. Кожен професійний юрист знає, що анексія Криму – це агресія, і це є злочин. Немає такого прецеденту в жодній країні, де її суд був би використаний для виконання такого злочину», – процитувала Фріз голову Конституційного суду Литви Дейнюса Жалімаса.

В свою чергу Президент Литовської Республіки Даля Грібаускайте, відкриваючи Конгрес,  зауважила, що “не може бути верховенства права, коли зневажається гідність людини, коли людину позбавляють свобод або їй доводиться жити боячись бути вбитою, закатованою, позбавленою домівки, родини і вітчизни”.

Тема IV Конгресу світової конференції з конституційного правосуддя – «Верховенство права і конституційне правосуддя у сучасному світі». Захід подібного масштабу проходить у Європі вперше, в його роботі беруть участь понад 300 спеціалістів з конституційного права із 90 держав.

Значна увага була приділена Україні та засудженню брутального порушення територіальної цілісності з боку російських окупантів, підкреслила Фріз.

 

В Україні вийшла друком книга “Трансформація партійної системи: український досвід у європейському контексті”.

Про це повідомив заступник генерального директора Центру Разумкова Юрій Якименко під час презентації відповідного видання в Укрінформі.

За його словами, ця книга – “певний підсумок наших проектів із розвитку політичних партій, із досліджень становлення багатопартійності, які Центр Разумкова здійснює близько 20 років”.

Експерт зазначив, що у виданні представлено доповідь Центру Разумкова щодо аналізу процесу формування партійної системи України починаючи з 1991 року, проблеми функціонування та подальших тенденцій розвитку.

Крім того, Якименко зауважив, що у книзі містяться статті вітчизняних і зарубіжних авторів, присвячені аналізу особливостей розвитку політичних партій та партійних систем України і країн Європи.

Також він відзначив, що матеріали видання містять узагальнені результати соціологічних опитувань Центру Разумкова, що характеризують ставлення українців до різних аспектів діяльності політичних партій, їх соціально-політичні та електоральні орієнтації та результати опитувань експертів щодо стану і перспектив розвитку партійної системи України.

Якименко додав, що до підготовки матеріалів для цієї книги було залучено відомих українських політологів, правників, експертів, а також завдяки співпраці з Фондом Конрада Аденауера вдалося долучити і західноєвропейських експертів.

У свою чергу керівник представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауманн наголосила, що це – перша загальна монографія про стан політичних партій в Україні, яка містить синтез академічного аналізу і практичного досвіду.

Вона назвала видання “особливим і грунтовним аналізом української партійної системи у європейському контексті” і зазначила, що планується переклад окремих частин книги з тим, аби європейські експерти й дослідники мали змогу ознайомитися з викладеним матеріалом.

 

Генпрокуратура України ще не завершила екстрадиційну перевірку за запитом Головної прокуратури Міністерства юстиції Грузії про видачу колишнього грузинського президента, екс-глави Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі.

Про це повідомив на прес-конференції міністр юстиції Павло Петренко – Укрінформ.

“У зв’язку з тим, що у нас немає поки що відповідних висновків і документів, можемо говорити, що вона (перевірка — ред.) ще не завершена”, – зазначив міністр. Він пояснив, що українським законодавством передбачено, що таку перевірку у всіх випадках, незалежно від стадії розгляду справ у країні, що запитує екстрадицію, здійснюють органи прокуратури.

“Після отримання запиту були направлені всі матеріали до органів прокуратури для проведення екстрадиційної перевірки. Це попередній етап, в разі його завершення з позитивними висновками буде можливість приймати подальші процедурні рішення в чіткій відповідності до закону”, – підкреслив Петренко.

Як повідомлялося, екс-президент Грузії отримав українське громадянство згідно з указом Президента України наприкінці травня 2015 року.  Саакашвілі  очолював Одеську обласну державну адміністрацію з 30 травня 2015 року по 9 листопада 2016 року, після чого оголосив про відставку.

26 липня Президент Петро Порошенко позбавив його українського громадянства. За даними Адміністрації Президента, причина такого рішення – надання Саакашвілі недостовірної інформації під час оформлення заяви на громадянство (у Грузії на Саакашвілі порушено чотири кримінальні справи, у тому числі про розтрату бюджетних коштів та перевищення службових повноважень).

Головна прокуратура Грузії направила до правоохоронних органів України запит про екстрадицію колишнього президента Саакашвілі.

На початку вересня заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Пєтухов заявив, що Україна розпочала екстрадиційну перевірку щодо Саакашвілі.

Наразі Саакашвілі перебуває в Україні, фактично прорвавшись через кордон 10 вересня у супроводі депутатів та своїх прихильників.

 

Міхеїл Саакашвілі заявив, що не планує об’єднуватися ні з якими політсилами, навіть із Юлією Тимошенко.

Про це він сказав сьогодні на брифінгу біля готелю “Леополіс” у Львові, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Не буду об’єднуватися ні з Тимошенко, ні з іншими політичними силами, тільки з народом”, – заявив, відповідаючи на запитання журналістів, Саакашвілі.

Крім того він ще раз підтвердив свій намір вирушити у всеукраїнський тур містами і селами країни – аж до Києва.

“Не сьогодні-завтра я вирушу у всеукраїнський політичний тур. Маю намір відвідати такі крупні індустріальні центри як Харків, Дніпро, Одеса, а також села. Я буду збирати вимоги людей до олігархів і з цими вимогами приїду до Києва”, – сказав Саакашвілі.

Як уже повідомляв Укрінформ, сьогодні у Львові Міхеїлу Саакашвілі зачитали протокол про права та про адмінпорушення.

10 вересня Міхеїл Саакашвілі прибув до України, фактично здійснивши разом з кількома народними депутатами прорив державного кордону у пункті пропуску “Шегині”.

Нацполіція відкрила провадження щодо прориву держкордону Саакашвілі та депутатами за двома статтями – про незаконне переправлення через державний кордон України і опір правоохоронцям.

 

Саакашвілі підписав адмінпротокол, вручений йому Держприкордонслужбою лише після того, як його адвокати внесли до документа свої заперечення і доповнення.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У протоколі, який намагалися вручити Саакашвілі спочатку, не було низки позицій, зокрема щодо місця роботи, паспортних даних тощо”, – зазначив один з адвокатів  Саакашвілі  Назар Кульчицький.

Адвокати також внесли до протоколу заперечення про те, що не було порушення кордону, а лише дії, викликані необхідністю порятунку людей у зв’язку з повідомленням про замінування КПП “Шегині”.

За словами адвоката, процедура вручення адмінпротоколу мала бути здійснена протягом трьох годин, а відбулася тільки сьогодні.

На 18 вересня у Мостиському райсуді Львівської області призначене судове засідання у справі Саакашвілі. Останній запевнив, що прибуде в суд, незалежно від того, де перебуватиме в цей час.

Як повідомляв Укрінформ, 10 вересня Міхеїл Саакашвілі прибув до України, разом із кількома народними депутатами перетнувши державний кордон у пункті пропуску “Шегині”.

Нацполіція відкрила провадження щодо прориву держкордону Саакашвілі та депутатами за двома статтями – про незаконне переправлення через державний кордон України і опір правоохоронцям.

 

Міхеїл Саакашвілі має достатньо грошей, щоб оплатити своє проживання в елітному готелі “Леополіс”  у центрі Львова та пересування машиною регіонами України в рамках всеукраїнського туру.

Про це Саакашвілі сказав журналістам під час брифінгу у Львові, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я здатний оплатити своє проживання у “Леополісі”, харчування та пересування автомобілем регіонами України, оскільки літаком скористатися не можу, бо не маю паспорта”,- зазначив Саакашвілі.

За його словами, він отримує достойну заробітну плату у ТОВ “Укрмедіапростір”. Крім того, має рахунок у відділенні “ПриватБанку” Києва, на якому заблоковано 5 тисяч євро.

Саакашвілі також зазначив, що не збирається жити у “Леополісі” вічно, хоч надзвичайно любить Львів і особливо середмістя, у якому знаходиться готель.

Як стало відомо, вартість проживання 1 доби у готелі “Леполіс” складає від 4,5 до 14,5 тисяч гривень.

Як повідомляв Укрінформ, 12 вересня за фактами подій, що мали місце 10 вересня на пункті пропуску “Шегині” на українсько-польському кордоні, поліція Львівської області затримала п’ятьох активних учасників тих подій, які, зокрема, застосовували фізичне насильство до службовців ДПСУ.

12 вересня у Львові Саакашвілі зачитали протокол про права та про адмінпорушення.

У неділю, 10 вересня, Саакашвілі прибув до України, фактично здійснивши разом з кількома народними депутатами прорив державного кордону у пункті пропуску “Шегині”.

Нацполіція відкрила провадження щодо прориву держкордону  Саакашвілі  та депутатами за двома статтями – про незаконне переправлення через державний кордон України і опір правоохоронцям.

 

Американський виробник електронної техніки та програмного забезпечення компанія Apple представила смартфон iPhone 8.

Презентація відбулася у вівторок, в новому парку компанії в Купертіно, передає власний кореспондент Укрніформу.

“Вражаюче, як iPhone впливає на наші життя кожного дня… Зараз ми можемо створювати девайси, які є набагато розумнішими, мають більші можливості, та набагато більш персоналізовані, ніж коли-небудь раніше”, – заявив перед презентацією нового iPhone 8 генеральний директор Apple Тім Кук.

Новий смартфон за дизайном схожий з попереднім, сьомим поколінням. У новій моделі встановлений біонічний 6-ядерний 64-бітний процесор A11 Bionic, що прискорює його роботу на 25% у порівнянні з процесором А10. Модель отримала й новий процесор для обробки графіки.

Інженери попрацювали над камерою, забезпечивши її механізмом оптичної стабілізації, новими світло-датчиками та світлосильними лінзами f/1.8 та f/2.8, що дозволяє робити знімки в більш темних умовах.

Одна з нових програмних функцій камери – портретна зйомка, яка завдяки подвійним камерам перерозподіляє експозицію на об’єкті зображення і на його тлі. Функція  відеозйомки отримала режим підвищеної частоти кадрів. Тобто, відео 4К можна знімати з частотою 60 fps, що не здатні робити навіть деякі професійні відеокамери. Крім того, процесор смартфону тепер краще відпрацьовує динамічну картинку, тобто рухомі об’єкти.

Нову графіку отримали ігри на  смартфоні. Вона стала більш реалістичною та швидкою.

iPhone 8 матиме просунуту систему мобільного інтернету, блютуз п’ятого покоління та безпровідну зарядку. Ціни на iPhone 8 (64 і 256 Гб) у США стартуватимуть від $699, на iPhone 8Plus – від $799. Замовлення можна оформлювати 15 вересня, поставки почнуться 22 вересня цього року.

 

Протягом 2017 року кількість нелегальних мігрантів до України, які потім прагнуть потрапити до країн ЄС, зросла на 26%.

Про це розповів речник Державної прикордонної служби Олег Слободян в ефірі  телеканалу “Прямий” – Укрінформ.

“Ситуація принципово не змінилася у порівнянні з минулими роками — Україна як була транзитною державою для незаконних мігрантів, так і залишається транзитною державою для незаконних мігрантів. У той же час ми бачимо зростання кількості мігрантів у цьому році в порівнянні з минулим роком близько на 26%”, – сказав він.

За його словами, протягом нинішнього року прикордонники затримали біля двох тисяч незаконних мігрантів, ще близько трьом тисячам потенційних незаконних мігрантів не дали в’їхати на територію України.

Слободян зауважив, що потрапляють мігранти в Україну двома шляхами, перший із яких — нелегальний, коли через пособників, у тому числі й у правоохоронних органах, вони незаконно слідують з Росії, потім, переховуючись із міста в місто, потрапляють на Закарпаття і на Закарпатті місцеві мешканці допомагають їм через гірські ділянки потрапити до Словаччини.

Він також зазначив, що інший шлях — легальний, коли потенційні незаконні мігранти потрапляють до України легально, наприклад, маючи на руках фіктивні довідки про навчання, а далі шлях повторюється — у вузи вони не потрапляють і прикордонники їх через кілька місяців чи тижнів ловлять на західному кордоні.

“Якщо говорити про лідерів країн-постачальників нелегальних мігрантів до України, то це країни пострадянського простору, серед яких на першому місці Молдова, Росія і Грузія, саме в такій послідовності”, – наголосив речник ДПСУ.

Слободян додав, що саме з цих країн найбільше незаконних  мігрантів  українські прикордонники виявляють і тих осіб, які рухаються до країн ЄС, і тих, хто незаконно перебуває на території України.

 

Президент України Петро Порошенко та міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер скоординували підходи щодо шляхів реалізації ініціативи про направлення миротворчої місії ООН на Донбас.

Про це повідомляє  прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Співрозмовники скоординували підходи щодо шляхів реалізації ініціативи щодо направлення миротворчої місії ООН на Донбас для забезпечення належної імплементації Мінських домовленостей. У цьому контексті керівник зовнішньополітичного відомства Естонії чітко заявив про спільність позиції щодо необхідності розміщення миротворців на всій території окремих районів Донецької та Луганської областей, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону”, – йдеться в повідомленні.

Глава держави також висловив вдячність естонській стороні за підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, засудження і невизнання окупації та анексії Криму, а також послідовну позицію щодо необхідності збереження санкцій Європейського Союзу стосовно Росії.

Президент засудив вирок окупаційного російського суду по відношенню до заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, якого незаконно засуджено до 8 років позбавлення волі, і назвав це проявом “сталінських часів у стилі 37 року”.

Крім того, Президент подякував за важливу гуманітарну і технічну допомогу Україні з боку Естонії, а також лікування поранених українських військовослужбовців.

Було відзначено і зацікавленість України у подальшому використанні досвіду Естонії з розвитку електронного урядування, зазначається в повідомленні.

Співрозмовники також обмінялися думками щодо змістовного наповнення наступного саміту “Східне партнерство” у листопаді 2017 року у Брюсселі.

Як повідомляв Укрінформ, 18-21 вересня Президент України здійснить візит до Сполучених Штатів Америки, в рамках якого візьме участь у засіданні Генасамблеї ООН та порушить питання щодо розміщення миротворчої місії на  Донбасі.

 

Попри наміри нинішньої адміністрації США суттєво скоротити внески в ООН, в тому числі на миротворчі операції, офіційний Вашингтон все ж готовий зробити виключення для України щодо введення миротворців на Донбас.

Таке переконання висловила у вівторок в Вашингтоні віце-прем’єр України Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами проведених зустрічей в американській столиці – Укрінформ.

“Думаю, що ми отримали чітке запевнення з боку США стосовно того, що Сполучені Штати готові зробити виключення зі свого правила, яке вони недавно запровадили щодо відмови від підтримки будь-яких миротворчих місій з боку ООН та їх оплати”, – відповіла український урядовець на запитання Укрінформу про ставлення США до української ініціативи щодо миротворців ООН.

Вона висловила переконання, що в разі прийняття спільного рішення в Раді Безпеки ООН про введення миротворців на Донбас, американська сторона “була би готова підтримати це фінансово”.

Віце-прем’єр нагадала, що Україна виступила з ініціативою запровадити миротворчу місію на Донбасі ще в 2015 році, і “американські колеги повністю поділяють цей підхід”.

Нагадаємо: українська сторона має намір зосередити основну увагу на цій темі під час роботи 72-ї сесії Генеральної Асамблеї  ООН, що відкрилася у вівторок у Нью-Йорку. Зокрема, на цьому акцентуватиме Президент України під час виступів на засіданнях ГА ООН та Ради Безпеки Організації.

 

Державний секретар США Рекс Тіллерсон не бажає ескалації дипломатичної суперечки між Вашингтоном і Москвою.

Навпаки, він бажає поліпшення відносин із Росією, які є відносинами між двома ядерними державами, передає  “Радіо Свобода” – Укрінформ.

«Ми очікуємо на спробу просунутися вперед», – сказала речниця Держдепартаменту Гедер Науерт.

Вона нагадала про візит до Москви спецпосланця США у справах Північної Кореї Джозефа Юна на переговори щодо ядерної і ракетної програми Пхеньяна чи зустріч у фінському Гельсінкі заступника державного секретаря США Томаса Шаннона і заступника міністра закордонних справ Росії Сергія Рябкова як про приклади продовження співпраці в північнокорейському питанні і пошуку виходу з дипломатичної кризи.

Нагадаємо: США наказали росіянам залишити російське консульство в Сан-Франциско, а також дві інші дипломатичні будівлі у Вашингтоні та Нью-Йорку, які використовувалися як торгові представництва, після того, як Москва в серпні наказала США скоротити дипломатичний персонал у Росії до 455 осіб до 1 вересня.

До таких дій Росія вдалася у відповідь на нові  санкції  США через втручання Росії у президентські вибори у США в 2016 році, яке вважають доведеним усі американські спецслужби і яке Москва заперечує.

Наприкінці 2016 року США вже видворили через це групу російських дипломатичних працівників і закрили кілька російських дипломатичних дач, що, за деякими припущеннями, могли використовуватися спецслужбами Росії для втручання у вибори; тоді Росія утрималася від негайної відповіді.

 

Російський уряд розмірковує щодо створення нового державного банку для фінансування витрат на оборону.

Про це пише  Bloomberg  з посиланням на джерела – Укрінформ.

“На це Росію підштовхнув новий закон США про санкції. Згідно з цим законом на американських громадян і компанії можуть бути накладені додаткові санкції, якщо вони будуть проводити транзакції з російськими військовими або розвідкою”, – зазначає видання.

Bloomberg пише, що зараз Росія перебуває “в розпалі військового будівництва”, витрачаючи на оборону 20 млрд рублів. Ці гроші йдуть на нові літаки, кораблі, ракети та інше озброєння.

Близько 90% позик російським оборонним підприємствам надають банки Сбербанк і ВТБ. Так, в минулому році банки надали кредитів на суму близько 197 млдр. рублів ($3,4 млрд).

Як повідомляє Bloomberg, незважаючи на те, що ці банки вже обмежені в здатності залучати фінансування, нові  санкції  включають в себе більш широкі обмеження – заборону на доступ до фінансової системи США. Тому уряд Росії розглядає в якості вирішення проблеми створення нового держбанку.

Прес-служби Мінфіну РФ, Сбербанку і ВТБ відмовилися від коментарів.

 

Росія підготувала проект резолюції Ради Безпеки ООН про створення збройної стрілецькою зброєю місії для захисту спостерігачів ОБСЄ на сході України на початковий період в 6 місяців.

Про це повідомляє  ТАСС з посиланням на копію проекту – Укрінформ.

Згідно з документом, місія ООН по сприянню охороні спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, яка здійснює цілодобовий моніторинг в зоні конфлікту, повинна бути заснована “після повного розведення сил і засобів сторін від фактично існуючої лінії зіткнення”.

Глава майбутньої місії, як пропонують в Москві, буде доповідати безпосередньо генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу.

“Рекомендації генсека ООН щодо чисельності та національного складу майбутньої місії, а також її повноважень, повинні бути погоджені з урядом України та з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей”, – наголошується в проекті резолюції.

Нагадаємо: нещодавно президент РФ Володимир Путін заявив, що присутність миротворців ООН на Донбасі пішло на користь вирішення конфлікту на сході України, і доручив російському МЗС внести відповідний проект резолюції на розгляд РБ ООН.

У той же час представник України на переговорах у Мінську, перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook заявила, що мови про миротворців тільки уздовж лінії розмежування йти не може.

Миротворці  повинні бути введені на всю окуповану росіянами територію, щоб моніторити ситуацію з безпекою і демілітаризацію, їх мандат повинен закінчуватися на українсько-російському кордоні”, – переконана Геращенко.

 

Вірогідність того, що Росія використовує стратегічні навчання “Запад-2017”, що починаються 14 вересня, для здійснення відкритої агресії проти України або інших країн нікчемна, президент РФ Володимир Путін не наважиться на такий крок.

Такої думки дотримуються опитані Укрінформом німецькі експерти у галузі безпеки.

“Ми маємо ситуацію, коли Росія провела відкриту агресію у Криму, і ми знаємо, що ситуацію на сході України дестабілізують російські сили. Є побоювання, що на цьому справа може не закінчитися, але я думаю, що такої небезпеки у ході маневрів, що починаються, немає”, – заявив віце-президент Федеральної академії політики безпеки (BAKS) Вольфганг Рудішаузер.

При цьому він визнав, що, враховуючи малу прозорість, в якій відбуватимуться маневри, у країнах Балтії, України виникають законні побоювання у тому, що якась частина солдатів може залишитися після навчань на території Білорусі, або у цілому буде надалі розміщена дуже близько від кордонів, “що у довгостроковій перспективі вестиме до дестабілізації ситуації”.

За словами Рудішаузера, транспарентність – дуже важливий момент в усіх питаннях контролю над озброєннями і навчань. Саме це бракує маневрам “Запад”, тому недивно, що у країн Заходу, у тому числі у Німеччини, є підозри у тому, що Росія показує дані про учасників маневрів, “які можуть бути далекі від реальної кількості”.

Це допускає й експерт берлінського фонду “Наука та політика”, фахівець в області міжнародної безпеки Вольфганг Ріхтер. В той же час озвучену міністром оборони ФРН Урсулою фон дер Ляйєн з посиланням на дані НАТО цифру в 100 тисяч передбачуваних учасників навчань він вважає “сильно перебільшеною”. На його думку, якщо йдеться про заявлену кількість, то це “кількість, що не представляє небезпеки”. До того ж, вважає експерт, Білорусь не зацікавлена в тому, щоб розміщувати на своїй території російські війська.

За його словами, ті дані, які подала у міжнародні структури Білорусь, на території якої проходитимуть основні заходи, відповідають Віденським документами ОБСЄ. Отже в цьому питанні правила транспарентності як би дотримані, зазначив експерт. При цьому Ріхтера “цікавить, наскільки масштабна та частина навчань, яка пройде за межами Білорусі й не була заявлена нею”.

Експерт з питань безпеки та зовнішньої політики, екс-голова Парламентської асамблеї НАТО, член президії Німецького товариства зовнішньої політики Карстен Фойгт, навпаки, цілком допускає, що деяка частина російських підрозділів може залишитися після навчань у прикордонній зоні. Але це дуже швидко стане очевидним, уточнює він.

Експерт підкреслює, що завдання НАТО – підготуватися до будь-яких несподіванок, що “не означає, що вірогідність того, що ці випадковості стануться, велика”. Фойгт “виключає відкритий напад росіян під час маневрів”. Найймовірніше, на його думку, що цими навчаннями Росія хоче швидше відправити НАТО “сигнал сили й рішучості”, і навряд чи він буде сприйнятий у  НАТО  як сигнал залякування.

 

Успішна приватизація та удосконалення менеджменту державних компаній, які не можна продавати, дозволить досягти щорічного зростання економіки в 6-7%.

Про це сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Національної ради реформ при Президенті, на якому було представлено законопроект щодо приватизації, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

Зокрема, глава уряду висловив сподівання, що ухвалення відповідного проекту закону у парламенті має відбутися протягом місяців.

“Зволікати далі не можна. Ми 26 років зволікали. Натомість, якщо зробимо зміни за місяці – упевнений, зростання економіки в 6-7% на рік стане досяжним, а розвиток конкуренції дозолить нам зайняти гідне місце на міжнародних ринках. І так ми зможемо інвестувати в якість життя людей”, – сказав Гройсман.

Прем’єр-міністр переконаний, що держава довела свою неефективність як власник значного обсягу майна, натомість продаж нестратегічних підприємств, на його думку, уже на початковому етапі забезпечить бажаний потік прямих іноземних інвестицій, які потрібні Україні “як повітря”.

Так, він навів приклад, що за весь час незалежності обсяг інвестицій в Україну склав 48,3 млрд доларів, у той час як сусідня Польща за той самий проміжок часу отримала понад 186 млрд доларів інвестицій.

“І ми зацікавлені в тому, аби у нас були інвестори – якісні, конкурентні, з новими технологіями, новою якістю управління. І новий проект закону (представлений під час засідання) створює рівні правила для залучення інвесторів. Люди на підприємствах чекають нових умов праці, нових технологій”, – додав  Гройсман.

 

Про головного героя фільма «Червоний» знімуть ще дві стрічки.

Про це на зустрічі з творцями картини заявив режисер Заза Буадзе, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми перемогли у десятому конкурсі  Держкіно, будемо знімати пріквел. Нам стало цікаво: в цьому фільмі («Червоний» – ред.) герой приходить як герой і йде як герой, але ж герої не падають з неба. Це дуже цікавий процес — що ж це таке. Тому новий фільм ми вирішили присвятити генезису героя», – сказав Заза Буадзе.

За його словами, вже в жовтні мають бути підписані контракти.

«Зараз йде дуже брудна кампанія проти Держкіно, проти Пилипа Іллєнка. Ми всі чекаємо. Ми планували розпочати зйомки вже в цьому році — частина, кілька зимових сцен. А решта — навесні наступного року. Якщо контракти будуть підписані, то відразу ж почнемо знімати», – підкреслив режисер.

Він уточнив: якщо «Червоний» знятий за мотивами третьої глави однойменного роману Андрія Кокотюхи, то пріквел буде за мотивами перших двох глав.

«Це великий історичний відрізок з 1936-го, коли Данило Червоний був студентом Львівського університету, по 1945 рік, коли його, хорунжого УПА, заарештували і відправили в табір. Ось така велика історія становлення героя», – зазначив Буадзе.

Режисер повідомив, що в результаті задумана трилогія – буде ще й продовження.

«Це буде велика трилогія, епос про Данила Червоного. Мені самому цікаво, як пазл збереться, що буде в результаті. І нинішній фільм буде частиною цього пазлу — як Данило Червоний став героєм, як звалилася на нього місія, яка змінює все навколо. Ось про це ми і зняли цей фільм», – сказавши Буадзе.

 

У Сирії в результаті авіаударів, імовірно завданих літаками російських військово-космічних сил, загинули 69 осіб.

Про це  повідомляє  Радіо Свобода з посиланням на Сирійський центр моніторингу прав людини, що базується у Лондоні – Укрінформ.

“У сирійській провінції Дейр-ез-Зор у результаті авіаударів, імовірно нанесених літаками російських військово-космічних сил, загинули 69 осіб. Авіаудари тривали з неділі і завдавалися в районі ріки Євфрат”, – говориться у повідомленні.

Правозахисники вважають, що загиблі були цивільним населенням західного берега ріки Євфрат.

ЗМІ уточнюють, що Міністерство оборони Росії поки ніяк не коментувало дані правозахисників.

 

В Ічнянському районі Чернігівської області створене товариство українсько-кримськотатарської дружби “Бірлік” (з кримськотатарської мови – Єдність), члени якого вивчають сторінки історії України та Кримського ханства, що об’єднують українців і кримських татар.

Як символ союзу українців і кримських татар, на прес-конференції в Укрінформі були презентовані символічні монети, на яких зображені український тризуб і кримськотатарська тамга.

“Символічне об’єднання українського тризуба і кримськотатарської тамги дуже важливо передати на монету і на будь-який інший предмет, як факт відродження козацької культури та історії рідної України разом із тим, що бореться за своє відродження кримськотатарським народом”, – сказав під час презентації керівник товариства “Бірлік”, голова товариства “Підприємець Ічнянщини” Микола Череп.

За його словами, на початок вересня членами районного товариства “Бірлік” стали вже близько ста чоловік.

“Я почав працювати із молоддю, організовувати походи і реконструкції пластунів, кінників, ми створили власний кінний театр. Ми серйозно займаємося реконструкцією деяких періодів української історії, таких як Запорізька січ і Кубанське військо. Все це – можливість у тісній співпраці з істориками прищепити молодому поколінню правильне розуміння патріотизму”, – розповів Череп.

Він підкреслив, що особлива увага у цій роботі приділяється вивченню Конотопської битви, перемогу у якій над Москвою український гетьман Іван Виговський здобув у союзі із кримським ханом Гіреєм Мехметом.

Як вважає голова “Бірлік”, за роки незалежності Україна не змогла належним чином оцінити значення цієї знакової для української держави битви, 360-ті роковини якої відбудуться 2019 року.

“Ми вирішили ювілей цієї битви провести на досить серйозному рівні із залученням і держави, і громадськості, і всіх тих, хто небайдужий до історії України”, – зазначив глава українсько-кримськотатарської громади дружби.

Він вручив сувенірні монети та відповідні сертифікати главі Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову і координатору організації Таврійська гуманітарна платформа, історику Андрію Іванцю, “як однодумцям і сподвижникам, які допомагали у створенні ідеї спільноти “Бірлік”.

Як повідомлялося, 26 липня 2017 року у Конотопі за участі української і кримськотатарської громадськості відбулося святкування 358-ї річниці Конотопської битви. У ході святкових заходів, що проходили за участю місцевих органів влади, йшлося про необхідність створення комітету з відзначення 360-річчя Конотопської битви на державному рівні.

 

Офіс Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ вимагає від Росії звільнення незаконно затриманих українських журналістів Романа Сущенка, Миколи Семени і Станіслава Асєєва.

Про це в кулуарах конференції ОБСЄ з імплементації зобов’язань у галузі людського виміру у Варшаві в ексклюзивному коментарі Укрінформу заявив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір.

“Звичайно, ми щодня слідкуємо за цими справами, працюємо з російською делегацією у Відні для того, аби добитися від Росії вирішення цих справ. Для нас це є пріоритетом”, – заявив Дезір, відповідаючи на запитання про найближчі кроки ОБСЄ у справі звільнення українських журналістів, які незаконно утримуються в Росії та на окупованих територіях Криму і Донбасу.

Дезір підкреслив, що справа кореспондента Укрінформу Романа Сущенка стала для нього однією з перших, з якою він зіткнувся після обрання на посаду представника  ОБСЄ  з питань свободи ЗМІ.

“Я дуже добре знаю ситуацію з Романом Сущенком. Мій офіс поінформований про неї, ми дуже детально за цим cлідкуємо. Це було одним із перших питань, на яке я звернув увагу після призначення на посаду”, – сказав Дезір.

Він зазначив, що отримав лист від глави МЗС України Павла Клімкіна щодо ситуації, яка склалася навколо справи Сущенка.

“Мій офіс закликав звільнити цього журналіста, адже він здійснював приватний візит до своєї родини і був там арештований. Я думаю, що зобов’язання членів ОБСЄ з цього питання є однозначним – журналісти з країн-членів ОБСЄ можуть вільно подорожувати простором ОБСЄ. Зрозуміло, що не може бути підстав для арешту Cущенка – журналіста іншої країни-члена ОБСЄ, навіть якщо між вашими державами є конфлікт”, – підкреслив Дезір.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ також зазначив, що володіє інформацією щодо справи журналіста Миколи Семени, який був заарештований у Криму.

“Це факт, що він критикував анексію Криму. Однак це не є підставою для арешту журналіста. Ми закликали Росію й осіб, які мають владу на цій території (Криму), звільнити Семену”, – наголосив Дезір.

Він також звернув увагу на справу Станіслава Асєєва, якого було викрадено три місяці тому, і який утримується сепаратистами на Донбасі.

“Немає підстав для цього, це неприпустимо. Ми вимагаємо звільнити Асєєва, адже зрозуміло, що журналіст має право писати у зоні конфлікту, висвітлювати там ситуацію. Журналіст там має бути захищений і нормально виконувати свою роботу, незважаючи на те, хто контролює територію”, – підкреслив Дезір.

Він додав, що це передбачено базовими принципами ООН і міжнародними зобов’язаннями країн щодо забезпечення прав журналістів.

Як повідомлялося, Арлем Дезір в липні став новим Представником ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, замінивши на цій посаді Дуню Міятович.

 

Росія, ймовірно, через Facebook організовувала антиімміграційні мітинги в США

Після проведення аналізу платної політичної реклами у Facebook, були виявлені оголошення із закликами до участі в акціях протесту проти біженців і мусульман, розміщені на фейковий акаунтах, керованих, ймовірно, з Росії, передає  УНН з посиланням на The Daily Beast.

Купівля у 2016 році реклами, спрямованої на виборців у США була лише частиною російських маніпуляцій, спрямованих на американське населення, пише видання.

Нагадаємо, соціальна мережа Facebook минулого тижня повідомила  слідчим у США, що нещодавно виявила факт купівлі росіянами під час американської президентської кампанії 2016 року реклами, спрямованої на виборців у Сполучених Штатах.

Ще однією частиною стала організація антиімміграційних заходів, що повторюють теми передвиборчої пропаганди Д.Трампа, повідомляє видання.

Росіяни, які використовували фейкові особисті данні за допомогою інструментів Facebook дистанційно організовували та рекламували політичні протести в США, включаючи антиімміграційний мітинг проти мусульман в штаті Айдахо в серпні 2016 року.

Захід був організований “SecuredBorders”, яке вважалось анти-імміграційним співтовариством США, яке було виявлено в березні як кероване Росією. Facebook-сторінка мала 133 тис. прихильників, поки Facebook не закрив її.

Як повідомляв УНН, компанія Facebook, 6 вересня поширила заяву, в якій повідомила, що  Росія, ймовірно, використовувала рекламу на майданчиках соцмережі задля впливу на її користувачів.

 

Податкова міліція у Київській області викрила масштабну схему незаконного експорту сільськогосподарської продукції, що коштувала бюджету близько 1 млрд грн несплачених податків.

Про це  повідомляє  прес-служба  ДФС – Укрінформ.

«Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Київській області спільно із працівниками Генеральної прокуратури України розкрили масштабну схему незаконного експорту сільськогосподарської продукції, що коштувала бюджету близько 1 млрд грн несплачених податків», – йдеться в повідомленні.

За даними відомства, в рамках розслідування кримінального провадження встановлено групу осіб, які з метою прикриття своєї незаконної діяльності створили, придбали, зареєстрували (перереєстрували) на підставних осіб корпоративні права низки підприємств, через які протягом 2017 року незаконно експортували сільськогосподарську продукцію на 5 млрд грн. При цьому продукцію закуповували за готівку на внутрішньому ринку та експортували її за кордон без відображення в податковій звітності операцій з її придбання та сплати відповідних податків, що призвело до ненадходження до бюджету близько 1 млрд грн податків.

За результатами 12 обшуків, проведених в офісних приміщеннях, за місцями проживання фігурантів, в портах та зернових терміналах Одеси та Херсону вилучено та передано на відповідальне зберігання понад 51,5 тис. тонн ячменю, пшениці, рапсу та гороху на загальну суму 212 млн грн, бухгалтерські документи та чорнові записи, що підтверджують злочинну діяльність, печатки підприємств з ознаками фіктивності, нерезидентів, штампи і печатки нотаріусів та органів державної влади, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації та мобільні телефони. Наразі вирішується питання щодо накладення арешту на вказане майно.

 

На “Алеї правителів” у Москві встановлять пам’ятники керівникам радянського й пострадянського періодів, у тому числі Леніну й Сталіну.

Про це повідомляє  ТАСС  із посиланням на директора Російського воєнно-історичного товариства (РВІТ) Владислава Кононова – Укрінформ.

“Ми встановлюємо ще вісім бюстів – Леніну, Сталіну, Хрущову, Брежнєву, Андропову, Черненку, Горбачову й  Єльцину. Пам’ятник  Леніну  буде першим, встановленим у післярадянський період”, – сказав Кононов.

Урочисту церемонію відкриття восьми нових бюстів заплановано на 22 вересня, повідомив Кононов.

“Алею правителів” було відкрито у Петроверигському провулку у центрі Москві у травні 2017 року. Спочатку на алеї було встановлено 33 бюсти роботи Зураба Церетелі – “від Рюрика і до керівників Тимчасового уряду”. Серед інших на алеї було встановлено пам’ятник Івану Грозному.

 

Мінкультури та Міністерство закордонних справ збільшили цьогоріч фінансування участі України в престижному Франкфуртському книжковому ярмарку, що відбудеться 11-15 жовтня.

Про це йшлося під час презентації у вівторок концепції Національного стенду України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Міністерство культури, як і торік, долучається до фінансування роботи Українського стенду фінансово і організаційно. Минулого року міністерство виділило 2 млн грн. Зокрема на оренду площі – 40 тис. євро і забезпечення функціонування стенду. В цьому році сума бюджету майже 2,5 млн грн. Ми маємо великі надії, що буде дуже потужний цьогорічний прорив у книжковій сфері», – підкреслила начальник управління мовної політики та літератури Міністерства культури Лариса Нікіфоренко.

Як зазначила начальник відділу культурної дипломатії Управління публічної дипломатії МЗС Ірина Боровець, міністерство цього року збільшило і фінансування, і обсяг допомоги, оскільки вважає це пріоритетним напрямком своєї роботи.

«Участь у Франкфуртському ярмарку — вдалий приклад культурної дипломатії. Це той міжнародний майданчик, де Україна має бути почута. Минулого року Міністерство закордонних справ долучилося до фінансування сумою майже 10 тис. дол., половина з яких пішла на виготовлення стенду, який буде використано і цьогоріч. В цьому році кошторис покриє проведення заходів, кількість яких збільшилася, і деякі організаційні моменти, – це 12,6 тис. доларів», – сказала Боровець.

За її словами, робота під час ярмарку «триватиме не лише на Національному стенді, а й у політичному сегменті, тобто буде проведено комплексне представлення України».

Як зазначалося, цього року вперше МЗС долучилося до інтелектуального наповнення ярмарку — відкриттям Року української мови в Німеччині, в межах якого на Франкфуртському ярмарку відбудеться поетично-музичний проект «Ті, хто бачив їх разом» за участі письменниці Катерини Бабкіної та композитора і музиканта Антона Байбакова.

«Я тішуся, що останніх 2 роки ми почали дуже позитивний рух у плані участі у Франкфуртському ярмарку. Приходить розуміння, що це – політика, культурна експансія», – наголосив президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін.

Він нагадав, що з 2015 року почалася співпраця Міністерства культури і МЗС щодо представлення України на Франкфуртському ярмарку і сьогодні це вже сприймається як норма.

«Дуже хотілося б, щоб сприймалася як норма і участь Мінінформполітики, бо це пряма функція цього міністерства — донести необхідну інформацію, використовуючи інструмент виставки, щоб поширити максимум матеріалів, які свідчать про позитивні процеси, що відбуваються в Україні, донести це до культурної світової спільноти», – підкреслив Афонін.

Він також додав, що участь для кожного з 17 видавництв у цьогорічному ярмарку обійдеться їм по 200 євро. За ці гроші будуть видані інформаційні матеріали – каталог стенду, інформаційна довідка про стан книжкового ринку тощо, влаштовано прийом на стенді України.

Директор Українського інституту книги Тетяна Терен підкреслила, що головна тема України на ярмарку –  Understanding Ukraine, Understanding Europe.

Вона поінформувала, що у 2017 році Український стенд на ярмарку у Франкфурті координують Міністерство культури України спільно з Міністерством закордонних справ і Мистецьким Арсеналом. Партнерами є  Посольство України в Німеччині, Генеральне консульство України у Франкфурті, Асоціація видавців та книгорозповсюджувачів і Форум видавців у Львові.

 

Під головуванням Президента України Петра Порошенка Національна рада реформ розглянула законопроект, спрямований на забезпечення прозорості і ефективності приватизації державних підприємств.

Про це повідомляє  прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Маємо, нарешті, вдосконалити законодавство приватизації. Не лише через запровадження електронних аукціонів, а повністю забезпечити прозорий процес”, – заявив під час засідання Порошенко.

Президент зазначив, що у влади є бажання і політична воля забезпечити приватизацію об’єктів державної власності ефективно, відкрито, конкуренто і за новими законодавчими нормами, які забезпечать доступ до цього процесу вітчизняних і іноземних інвесторів, за виключенням країни-агресора.

За його словами, необхідно обговорити і в найкоротші терміни запропонувати парламенту оптимальний варіант приватизаційних правил.

Президент наголосив, що приватизація важлива не лише залученням коштів. “(Приватизація важлива – ред.) пошуком ефективних власників, які забезпечать зростання економіки, випуск конкурентної продукції, зростання експорту, відновлення валютного балансу держави”, – сказав він.

Порошенко додав, що потрібне зростання прямих іноземних інвестицій: “Час, коли ми виживали лише на залученні кредитів – завершився. Зараз більшість надходжень коштів повинно забезпечуватись у вигляді прямих іноземних інвестицій”.

Глава держави підкреслив, що важливою складовою законопроекту є запровадження електронних прозорих аукціонів при  приватизації: “Це дозволить прискорити процес, зробити його прозорішим, зробити прозорішими і учасників аукціону, та залучити ефективних власників”.

 

Суд Іспанії припинив дію закону про порядок відділення Каталонії, прийнятого минулого тижня парламентом регіону.

Про це повідомляє  АР  з посиланням на іспанські ЗМІ – Укрінформ.

“Вищий суд країни превентивно припинив дію закону, який мав стати перехідною конституцією Каталонії у тому випадку, якщо північно-східний регіон оголосить себе окремою нацією”, – йдеться у повідомленні.

При цьому уряд Каталонії все одно має намір провести голосування 1 жовтня.

Як повідомлялося, 8 вересня парламент  Каталонії  прийняв закон про перехідний період, який, на думку прихильників незалежності, створить юридичну основу для виходу автономної області зі складу Іспанії.

Конституційний суд Іспанії раніше припинив дію ухваленого у регіоні закону про референдум і супутніх документів.

 

Правляча в Молдові коаліція на чолі з Демократичною партією виступила з ініціативою про внесення до Конституції синтагми про “європейську інтеграцію як про стратегічний курс розвитку держави”.

Про це на брифінгу в Кишиневі заявив лідер Демократичної партії Влад Плахотнюк, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

“Ініціатива про внесення змін до Конституції обговорюється у Демократичній партії ще з 2014 року, коли Конституційний суд своїм рішенням ухвалив, що орієнтація на європейські демократичні цінності є основоположним елементом конституційної ідентичності  Республіки Молдова. Керуючись цим рішенням, ми дійшли єдиної думки про ініціацію змін до Конституції шляхом внесення до Основного Закону синтагми про те, що європейська інтеграція є стратегічним курсом розвитку Республіки Молдова”, – заявив Плахотнюк.

Лідер Демократичної партії підкреслив при цьому, що всі державні інституції країни будуть зобов’язані діяти саме в цьому напрямі, незалежно від майбутніх політичних змін у країні.

Для внесення змін до Конституції необхідні голоси 67 (зі 101) депутатів парламенту. Правляча коаліція має 55 мандатів.

Опозиційні парламентські партії (соціалісти, комуністи і ліберали) ініціативу правлячої коаліції поки що ніяк не прокоментували.

 

Слідчі Одеської облпрокуратури викрили участь двох оцінювачів майна у “злочинній схемі Сергія Курченка”, за якою планувалося збереження майна Одеського НПЗ за головним фігурантом кримінальної справи.

Про це повідомляє  прес-служба облпрокуратури – Укрінформ.

“У ході розслідування оборудок із нафтопродуктами співробітники прокуратури Одещини, Управління СБУ та ГУНП в області викрили злочинну схему, згідно з якою планувалося збереження майна Одеського нафтопереробного заводу за головним фігурантом справи  Сергієм Курченком  та його спільниками. Встановлено, що на заваді конфіскації Одеського нафтопереробного заводу на користь держави стояла схема іпотечного договору з російським банком та підконтрольною компанією”, – зазначили в прокуратурі.

За даними слідства, у 2014 році між посадовими особами Одеського НПЗ укладено удавану угоду, за сприяння співробітників банківської установи, про передачу в іпотеку російському банку всього майна нафтопереробного заводу начебто на забезпечення виконання кредитних зобов’язань перед іноземною компанією, підконтрольною Курченку.

Такими діями зловмисники планувати завадити можливій конфіскації заводу на користь держави. Зокрема, два оцінювачі, яких залучила банківська установа, виготовили на замовлення підроблені акти оцінки нерухомого майна та земельних ділянок підприємства.

Наразі судом вказаних осіб визнано винними у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 366 (службове підроблення), ч. 2 ст. 358 (складання, видача завідомо неправдивих офіційних документів, вчинених оцінювачем) Кримінального кодексу України.

 

Міністерство освіти та науки оприлюднило для громадського обговорення Умови вступу до вищих навчальних закладів України на 2018 рік.

Відповідний документ  розміщений  на сайті Міністерства освіти та науки – Укрінформ.

Згідно з текстом документа, для вступу у вищий навчальний заклад на здобуття ступеня бакалавра на основі сертифікатів ЗНО реєстрація електронних кабінетів та завантаження додатків до документів про повну загальну середню освіту, довідки про реєстрацію місця проживання (у разі необхідності) триватиме з 2 липня до 26 липня для осіб, які вступають тільки на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання.

Рейтинговий список вступників, які вступають за державним або регіональним замовленням на основі сертифікатів ЗНО, творчих конкурсів та вступних іспитів (у тому числі за квотами-1 та квотами-3) має бути оприлюднений не пізніше 01 серпня. Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 12.00 години 6 серпня; зарахування вступників за державним або регіональним замовленням проводиться не пізніше 7 серпня, за рахунок цільових пільгових державних кредитів, за кошти фізичних та юридичних осіб – не пізніше 30 вересня.

Вступники можуть подати до дев’яти заяв на місця державного та регіонального замовлення в закритих (фіксованих) та відкритих конкурсних  пропозиціях не більше ніж з чотирьох спеціальностей.

У 2018 році при вступі до ВНЗ приймаються сертифікати ЗНО 2016, 2017 та 2018 років, крім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Оцінки з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються лише з сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.

Також в проекті Умов вступу до вишів на 2018 рік для спеціальностей 221 «Стоматологія», 222 «Медицина», 226 «Фармація та промислова фармація», 228 «Педіатрія» галузі знань 22 «Охорона здоров’я» мінімальні значення кількості балів з вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти встановлено на рівні  150 балів.

Як відомо, Умови вступу до внз затверджуються наказом Міністерства освіти та науки у жовтні кожного року.

 

Велика Британія заявила, що безумовно віддана справі збереження європейської безпеки після виходу країни зі складу Євросоюзу.

Про це повідомляє  Reuters  з посиланням на документ, в якому містяться деталі відносин, які Британія хоче мати з Європейським Союзом після виходу з блоку – Укрінформ.

“Велика Британія безумовно зобов’язалася підтримувати європейську безпеку”, – сказано в документі, в якому викладено ряд сфер, де Британія хотіла б підтримувати або поглиблювати співробітництво в галузі безпеки.

У документі також зазначається, що британський уряд може запропонувати продовжувати “секретний обмін інформацією для підтримки зовнішніх дій” з ЄС, коли переговори з Брюсселем просунуться до майбутніх зв’язків з блоком.

“У боротьбі з різноманітними, мінливими загрозами, з якими ми сьогодні стикаємося, інтереси як ЄС, так і Великої Британії полягають у тому, щоб забезпечити співпрацю у сфері європейської безпеки”, – наголошується у документі.

Як повідомлялося, Палата громад парламенту  Великої Британії  вранці у вівторок у другому читанні ухвалила законопроект про скасування на території країни законодавства ЄС після виходу зі складу блоку.

 

Швеція планує великий проект для підтримки суспільного мовлення в Україні.

Про це на своїй сторінці  у Facebook  повідомив посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом – Укрінформ.

“Швеція планує підтримати регіональне суспільне мовлення в Україні великим проектом. Належне державне фінансування 1tvua (Перший канал – ред.) важливе для успіху”, – зазначив посол.

Хагстрьом також підтримав заяву експертів “Реанімаційного пакету реформ” стосовно необхідності фінансування ПАТ “НСТУ” у повному обсязі.

 

У доповіді президента Європарламенту Антоніо Таяні, присвяченій актуальним проблемам безпеки, викликам та загрозам для Спільноти, не згадано про війну Росії проти України та гібридну війну Кремля проти всієї Європи.

Перший у новому політичному сезоні виступ глави законодавчого органу ЄС відбувся у вівторок у Страсбурзі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Європа буде лише демократичною або припинить своє існування. Парламент є серцем, яке б’ється за демократію та забезпечує демократичну легітимність Євросоюзу”, – наголосив президент законодавчого органу ЄС.

Серед загроз для європейської спільноти Таяні відзначив тероризм, нелегальну міграцію, безробіття, кліматичні зміни та Brexit.

“Це все є адекватними і об’єктивними позиціями. Всі ризики визначені чітко та політично коректно. Але тут немає згадки про агресивний режим у Кремлі. Ми всі тут усвідомлюємо, що саме  Путін  провокує все це, щоб нас знищити”, – заявив європейський дипломат, який побажав, щоб його ім’я не оприлюднювалося.

Як повідомлялося, у середу, 13 вересня, зі стратегічною доповіддю про стан та перспективи Євросоюзу у Європарламенті виступить президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер

 

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів переговори з представниками фінської компанії «Ferroplan», яка спеціалізується на реалізації екологічних проектів  з переробки відходів та очистки води.

Про це повідомляє  прес-служба Держенергоефективності – Укрінформ.

«Щоб підвищити привабливість цих проектів та зміцнити бізнес-зв’язки двох країн, Уряд Фінляндії розробив умови вигідного кредитування компаній під гарантування фінансової компанії «Finnvera», – розповіли представники компанії та запевнили, що робота фінського бізнесу на таких умовах дозволить пришвидшити виконання підписаного у цьому році меморандуму про співпрацю України та  Фінляндії  у сфері відновлюваної енергетики.

Наразі компанія вивчає можливості встановлення в українських містах сміттєпереробних заводів з подальшим виробництвом енергії. Такі проекти будуть надзвичайно корисні громадам, адже вирішуватимуть екологічні та енергетичні проблеми. Водночас для інвесторів важливим питанням залишається рентабельність та окупність встановлення подібних об’єктів.

У свою чергу Сергій Савчук запевнив у значному потенціалі використання відходів для виробництва енергії: «Із 10 млн т відходів у країні можна виробляти 3,5 млн Гкал тепла та 1170 млн кВт*год електроенергії в рік. Це дозволить щорічно заміщувати 700 млн м куб. газу».

Крім цього, Агентство розробило фінансову модель заводу з переробки 350 тис. т відходів в рік та виробництва енергії. Потужність об’єкта становитиме 4,5 МВт електроенергії та 41 МВт тепла. Такий проект потребуватиме 41 млн євро інвестицій. Якщо проект реалізовувати на вигідних умовах кредитування, передбачених Урядом Фінляндії, то його окупність буде привабливою.

За результатами зустрічі сторони домовилися продовжити співпрацю та проаналізувати як фінські, так і українські економічно вигідні моделі встановлення потужностей з переробки відходів та виробництва енергії. Надалі Агентство опрацює можливості реалізації таких проектів з міськими головами різних українських міст.

 

Кількість зниклих безвісти з початку конфлікту на Донбасі  у загагальнодоступних базах даних Національної поліції України та Головного управління НПУ в Донецькій області відрізняється на 170 осіб.

Про це йдеться у 19-й доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) щодо ситуації з правами людини в Україні за період 16 травня – 15 серпня 2017 року, яку презентувала  голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“В умовах відсутності ефективної координації між органами державної влади та обміну відповідною інформацією між урядом та озброєними групами загальнодоступні дані з приводу кількості зниклих осіб у зоні конфлікту суттєво відрізняються”, – йдеться у документі.

Автори доповіді, зокрема, констатували, що станом на 15 серпня 2017 року у відкритій базі даних Національної поліції України нараховувалося 1476 осіб (1243 чоловіка та 233 жінки), зниклих безвісти у зоні конфлікту починаючи з середини квітня 2014 року. Водночас, за даними Головного управління Нацполіції у Донецькій області, загалом з початку конфлікту в області зниклими безвісти вважаються 1646 осіб. За даними “уповноваженого з прав людини” “ДНР”, як зниклі безвісти зареєстровані 509 осіб.

Як зазначається в доповіді, Управління верховного комісара ООН з прав людини переконане, що ці дані відображають лише кількість звернень для розшуку зниклих безвісти осіб, які направляються різними суб’єктами. Окрім того, деякі особи можуть бути включені до кількох списків одночасно, а місцезнаходження деяких інших осіб з цих списків може бути вже встановлене.

УВКПЛ також зазначає,  що багато хто з тих, хто вважається зниклими безвісти, можуть бути загиблими, а їхні тіла або не знайдено, або не ідентифіковано.

Загалом Управління верховного комісара ООН з прав людини не відзначило зрушень у визначенні місцезнаходження сотень осіб, які зникли безвісти у зв’язку із збройним конфліктом на Донбасі.

На думку авторів доповіді, налагодження обміну даними судово-медичних експертиз та іншою інформацією про зниклих безвісти між урядом України та “ЛНР/ДНР” могло б допомогти ідентифікувати деяких осіб, останки яких зберігаються в моргах або були поховані як неопізані.

“Це могло б полегшити страждання родичів, спричинені відсуністю інформації про долю їхніх близьких”, – зазначається в документі.

 

Кільком народним депутатам України направлено повідомлення про виклики на допити у справі щодо подій на пункті пропуску “Шегині” 10 вересня.

Про це поінформував речник МВС Артем Шевченко 12 вересня під час брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Кільком народним депутатам у належний спосіб і належному порядку направлені повідомлення про виклики для проведення необхідних слідчих дій”, – сказав Шевченко.

Він уточнив, що мова йде про народний депутатів Юлію Тимошенко, Сергія Власенка, Юрія Дерев’янка, Павла Костенка та Дмитра Добродомова, які 10 серпня незаконно перетнути українсько-польський кордон з екс-головою Одеської ОДА Міхеїлом Саакашвілі.

Як повідомляв Укрінформ, 12 вересня за фактами подій, що мали місце 10 вересня на пункті пропуску “Шегині”на українсько-польському кордоні, поліція Львівської області затримала п’ятьох активних учасників тих подій, які, зокрема, застосовували фізичне насильство до службовців ДПСУ.

12 вересня у Львові Саакашвілі зачитали протокол про права та про адмінпорушення.

10 вересня Саакашвілі прибув до України, фактично здійснивши разом з кількома народними депутатами прорив державного кордону у пункті пропуску “Шегині”.

Нацполіція відкрила провадження щодо прориву держкордону  Саакашвілі  та депутатами за двома статтями – про незаконне переправлення через державний кордон України і опір правоохоронцям.

 

Віце-канцлер ФРН, міністр закордонних справ Зігмар Габріель побачив можливість для того, щоб почати говорити про поетапне зняття антиросійських санкцій.

Про це він заявив на “Німецькому обіді”, організованому видання  Handelsblatt – Укрінформ.

“Формальне рішення: 100% встановлення миру – 100% зняття санкцій, я вважаю це абсолютно нереалістичною позицією. Ми поступово вводили санкції і маємо знімати їх крок за кроком”, – заявив Габріель.

На його думку, починати це можна тоді, коли, зокрема, встановиться справжнє перемир’я, коли за участю росіян будуть відведені важкі озброєння. “Тоді ми повинні сказати: ок, давайте сідати за стіл переговорів”, – сказав міністр. Він упевнений, що якщо все вийде з перемир’ям, з місією ООН, США будуть готові до зняття перших санкцій.

Габріель  застеріг від спрацьовування “кусального рефлексу Павлова”, коли всі вирішать, що згода Москви на розміщення миротворців ООН на сході України – це “чергові витівки Путіна”, порадив не починати “відразу висувати дуже багато вимог” і закликав “сприйняти це відкрите вікно серйозно і почати переговори”, вносити свої пропозиції.

Таке “вікно повороту Росії до Європи” віце-канцлер пов’язує з розчаруванням президента РФ Володимира Путіна в американському президенті Дональді Трампі, в політиці США і надіях на поліпшення відносин між країнами. Російське керівництво, вважає німецький політик, розуміє, що в майбутньому Китай не буде справжнім партнером РФ, так само як і США; навіть Узбекистан, Туркменістан і Казахстан – теж не будуть. “Є єдиний справжній партнер – Європа”, – заявив Габріель. Він вважає важливим зрозуміти інтереси Путіна і Росії і те, як поводитися з цією країною, як прийти до нової політики розрядки, а не гадати, яку гру веде Путін.

Глава МЗС ФРН не без гордості повідомив, що у нього є прямий канал зв’язку з Путіним.

Як повідомлялося, Габріель раніше вже заявляв, що санкції проти Росії треба скасовувати поступово, не чекаючи повного виконання Мінських угод.

 

Роман “Карбід” Андрія Любки потрапив у фінал центральноєвропейської нагороди “Angelus”.

Про це повідомляє  life.pravda.com.ua – Укрінформ.

“Цьогоріч “Карбід” (польський переклад – Богдан Задура, Warsztaty Kultury, Lublin, 2016) став єдиною українською  книгою, що потрапила спочатку до півфіналу, а тепер і до фіналу літературного змагання”, – зазначає видання.

Про всіх претендентів на перемогу, яких нині є сім, можна довідатися на сайті відзнаки.

Раніше повідомлялося, що книжки трьох українських письменників номіновано цьогоріч на літературну нагороду Центральної Європи “Angelus”.

Серед номінантів, крім Андрія Любки, були Василь Махно й Олексій Чупа.

Журі цьогорічного “Angelus” очолив український критик, публіцист і журналіст Микола Рябчук.

“Angelus” – літературна відзнака, яку вручають з 2006 року за найкращу прозову книгу, опубліковану польською мовою.

Лауреатом може стати письменник, який походить із Центральної Європи. Відзнаку вручають у Вроцлаві.

Раніше лауреатами цієї премії в різні роки ставали українські письменники Юрій Андрухович (за книгу “12 Обручів”), Оксана Забужко (за “Музей покинутих секретів”) та Сергій Жадан (за “Месопотамію”).

 

Командування російських окупаційних військ здійснює підготовку до чергової провокації, в рамках якої планується здійснити обстріл околиць Донецька і звинуватити у цьому військовослужбовців Збройних сил України.

Про це  повідомляє  Головне управління розвідки Міноборони України – Укрінформ.

“Командування російських окупаційних військ здійснює підготовку до чергової провокації з метою звинувачення сил АТО у порушенні  Мінських домовленостей. Окупанти планують здійснити обстріл околиць Донецька і звинуватити у цьому військовослужбовців Збройних сил України”, – йдеться у повідомленні.

За даними розвідки, у рамках підготовки таких дій у Петровському районі Донецька спостерігається посилення та збільшення кількості патрулів так званих силових структур “ДНР”, особливо під час комендантської години.

“Основним завданням патрулювання є затримання можливих свідків переміщення мінометів та артилерійських систем противника у бік населеного пункту Мар’янка, які будуть задіяні у ході запланованих провокацій”, – повідомили в ГУР.

 

Остаточне рішення Вищої ради правосуддя щодо призначення нового складу суддів Верховного Суду дає Україні історичну можливість вивести судову реформу в країні на новий рівень. Водночас, призначення хоча б кількох суддів із заплямованою репутацією може підірвати довіру до всієї реформи.

Про це йдеться у коментарі щодо остаточного та ключового етапу призначення суддів Верховного Суду, опублікованого у  Фейсбуці  Представництва ЄС в Україні – Укрінформ.

“Призначення хоча б кількох суддів із заплямованою репутацією може підірвати довіру до всієї реформи. Створення нового Верховного Суду є унікальною можливістю відновити довіру суспільства до судової системи, яку Україна не може упустити”, – йдеться у коментарі.

Наголошується, що ЄС уважно слідкував за процесом відбору та надав значну підтримку в цьому питанні.

“Тепер Вища рада правосуддя відповідає за призначення суддями лише тих кандидатів, чия доброчесність, незалежність, а також професійність є безсумнівними. Такі високі вимоги можуть привести до того, що цього року будуть заповнені не всі з передбачених 120 місць. Проте Верховний Суд може розпочати роботу при наявності щонайменше 65 суддів”, – зазначається у коментарі.

 

У Дніпрі на Краснопільському кладовищі вшанували пам’ять трьох загиблих бійців АТО, особи яких нещодавно встановили за допомогою ДНК-експертизи. Віддати шану солдатам прийшли їхні рідні та бойові побратими.

Про це повідомили у  прес-службі Дніпропетровської ОДА – Укрінформ.

“З початку проведення АТО на Краснопільському кладовищі знайшли спокій 293 тимчасово невстановлених захисників України, з них уже ідентифікували майже 180 осіб. Нещодавно за допомогою ДНК-експертизи встановили імена ще трьох бійців, які тут були поховані в 2014 році як невідомі солдати”, – розповіла начальник управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Дніпропетровської ОДА Ірина Федорчук.

Всі троє чоловіків служили в Національній гвардії. Вони захищали Україну на  Донбасі  та загинули у період найзапекліших боїв – у серпні 2014 року.

“Ми з 2014 року шукаємо тіла загиблих бійців. Працювати доволі складно, оскільки доводиться заходити на нейтральну територію і там збирати полеглих. АТОшників Карбана та Дятлова знайшли одразу після загибелі. Андрія Величка – тільки у 2015. Це дуже велика подія. Тимчасово невідомі бійці нарешті повернуться додому”, – розповів керівник пошукової групи Національного військового історичного музею Павло Нетьосов.

Заступник командира роти батальйону “Донбас” Тимур Книш розповів, що він ділив із загиблими і їжу, й боєприпаси.

“Ця невідомість, те, що хлопці були невстановлені, висіла на мені тягарем. Все ж таки, я хоч і колишній, але їх командир. І те, що їх ідентифікували – це дуже добре. Ми цьому раді і вдячні всім, хто це зробив і сприяв цьому”, – сказав Книш.

Тіло Дмитра Карбана рідні перепоховають у місті Часів Яр Донецької області, Андрія Величка відвезуть до Києва. А ось родичі Сергія Дятлова вирішили залишити його на Алеї героїв АТО на Краснопільському кладовищі у Дніпрі. Тепер у нього на хресті замість таблички з номером нарешті з’явилось ім’я.

Як стало відомо, уранці, під час ексгумації загиблих бійців, раптово стало зле завідуючому ритуальною службою КП “Ритуальні послуги” Дніпровської міськради Олександру Лисенку. Чоловік помер, завтра, 13 вересня, його поховають на Краснопільському кладовищі.

 

В Івано-Франківську у ПНУ імені Стефаника відкрили міжнародну наукову конференцію «Станіславів і Станіславівщина в час суспільних і національних змін XIX – першої половини  XX ст: суспільство – політика – культура – міжнаціональні взаємини». 

Серед учасників конференції – польські науковці військових вишів, повідомив кореспонденту Укрінформу співорганізатор конференції, директор Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету, кандидат історичних наук Петро Гаврилишин.

«Українсько-польська міжнародна наукова конференція відкривається сьогодні. Мета – посилення українсько-польських наукових контактів, більш глибше вивчення історії Івано-Франківська та області, розвиток краєзнавства. Серед запрошених – Військово-технічна академія в місті Варшава та Військово-морська академія в місті Гдині. Це – військові вузи. На території нашого міста та області було багато військових частин. Для поляків – це маловивчена тема, тому вони й досліджують історію військових польських підрозділів на наших теренах», – розповів Гаврилишин.

Він зауважив, що у дводенній конференції беруть участь 9 науковців Польщі, з них – три професори. Ініціатором проведення конференції є фахівець з військової історії Адам Останєк. За матеріалами заходу у Польщі планують видати двомовний збірник.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, учасників конференції привітав ректор ПНУ, доктор політичних наук, професор Ігор Цепенда. Він закликав науковців сконцентрувати свою увагу на позитивних ідеях, але не забувати і про трагічні події, та зробити так, аби вони не повторились. Професор переконаний, що «на наших емоціях нині грають ті, хто боїться, аби українці та поляки були разом».

Торік подібну конференцію організував Центр польської культури та європейського діалогу, який діє в Івано-Франківську.

 

В 2018 році з переліку предметів, з яких на основі загальної повної середньої освіти складають зовнішнє незалежне оцінювання, виключено російську мову.

Оновлений перелік предметів затверджено  наказом Міністерства освіти та науки – Укрінформ.

“Кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів із Переліку”, – йдеться у документі.

У Переліку затверджено 11 предметів: українська мова і література; історія України; математика; біологія, географія, фізика, хімія; англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Для випускників шкіл результати ЗНО з трьох навчальних предметів – української мови та літератури, математики або історії України та одного з предметів, зазначених в переліку – будуть зараховуватися як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

Також наступного року для проведення ЗНО з іноземних мов  буде використано тести двох рівнів складності: рівня В1 і рівня В2. Новацією цих тестів буде частина «Розуміння мови на слух», яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.

У 2018 році ЗНО відбудеться з 22 травня по 14 липня.

Поліція затримала соратника екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі Олександра Бурцева за те, що він на пункті пропуску “Шегині” під час прориву Саакашвілі через кордон бив і штовхав прикордонників.

Про це написав у  Facebook  радник міністра внутрішніх справ, народний депутат Антон Геращенко – Укрінформ.

“Давид Сакварелідзе заявив, що проти соратників провокатора Саакашвілі почалися масові репресії. Зокрема, затримано Олександра Бурцева… Можливо, я помиляюся, і Давид не знає, за що ж його затримали? Ну, так я допоможу і йому, і українським ЗМІ, і громадянам розібратися в цьому питанні… На відео Олександр Бурцев (з вусами, бородою, в чорному береті) з особливим цинізмом, вихваляючись своєю безкарністю, б’є і штовхає захисників України – прикордонників, в тому числі тих, які захищали Україну в зоні АТО”, – написав Геращенко.

Раніше один з лідерів партії “Рух нових сил” Давид Сакварелідзе заявив, що поліція Івано-Франківська затримала соратника екс-голови Одеської ОДА Михайла Саакашвілі Олександра Бурцева.

Як повідомляв Укрінформ, 10 вересня  Саакашвілі прибув в Україну, фактично зробивши разом із кількома народними депутатами прорив державного кордону в пункті пропуску “Шегині”.

Нацполіція відкрила провадження по прорив держкордону Саакашвілі та депутатами за двома статтями – про незаконний перетин державного кордону України та опір правоохоронця

 

Перший заступник голови ВР Ірина Геращенко сподівається, що Німеччина підтримає ініціативу України про введення миротворчої місії ООН на всю окуповану територію аж до російського кордону, а не “гібридні пропозиції Путіна”.

Про це йшлося у вівторок під час зустрічі першого віце-спікера парламенту України з віце-президентом Бундестагу Німеччини Йоганесом Зінгаммером і німецькою делегацією – представниками благодійного фонду “Реновабіс”, повідомила Геращенко на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Обговорили безпекову і гуманітарну ситуацію на Донбасі. Наголосила на важливості введення миротворчої місії ООН на всю окуповану територію, аж до українсько-російського кордону, й при тому в цій місії не може бути росіян, представників країни-агресора. Ми дуже сподіваємося на підтримку цієї української ініціативи Німеччиною, й те, що Берлін, як і Париж чітко усвідомлюють, що ні про які гібридні пропозиції Путіна про “місію по охороні місії на лініі зіткнення” не може йти мови, бо це підміна понять”, – написала Геращенко.

Вона зауважила, що представники благодійного фонду “Реновабіс” активно співпрацюють з благодійним фондом “Керітас”, який надає суттєву допомогу переселенцям і людям, що постраждали від війни по обидві сторони лінії зіткнення.

У зв’язку з цим під час зустрічі мова також йшла про важливу роль церкви в підтримці тих, хто постраждав від війни: психологічній, гуманітарній.

“Війна, на жаль, збільшує градус агресії суспільства, тому важливо боротися з проявами насильства, в тому числі й домашнього. Розповіла нашим гостям, як важко просувається наша робота щодо ратифікації Стамбульської конвенції. Вони були дуже здивовані”, – зазначила Геращенко.

У свою чергу, представники німецької делегації, за словами першого віце-спікера, наголосили, що будь-яка дискримінація і насильство – неприпустимі.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Петро Порошенко 22 серпня заявив, що Україна восени на сесії Генеральної асамблеї ООН вийде з ініціативою про введення миротворців ООН на непідконтрольні території Донбасу. При цьому Україна наполягає на розгортанні миротворчої місії ООН на всіх окупованих територіях Донецької і Луганської областей, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону. У ній виключається участь представників країни-агресора і сторони конфлікту, «а про узгодження з бойовиками параметрів майбутньої місії ООН не може бути й мови».

Натомість президент РФ Володимир Путін 5 вересня погодився з ідеєю введення миротворців ООН на Донбас для захисту місії ОБСЄ, але заявив, що ці сили мають перебувати лише на лінії розмежування і що це потрібно узгоджувати з ватажками “ЛНР” і “ДНР”. Путін також доручив російському Міністерству закордонних справ внести проект резолюції щодо миротворців на Донбасі на розгляд Ради безпеки ООН.

Однак постійний представник України при ООН Володимир Єльченко в інтерв’ю Укрінформу заявив, що практично жоден з членів Ради Безпеки, окрім власне Росії, не висловився на користь їхніх ідей: «Дехто просто промовчав. А переважна більшість сказала, що не бачить ніякого сенсу в роботі над саме таким форматом, який пропонує Москва».

11 вересня президент РФ Володимир Путін у телефонній розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель заявив, що готовий «доповнити» запропоновані в російському проекті резолюції Радбезу ООН функції миротворчої місії на Донбасі.

 

Делегація Північної Кореї у Женеві засуджує нову резолюцію Ради безпеки ООН стосовно санкцій щодо Пхеньяна.

Про це заявив постійний представник Пхеньяна Хан Де Сон на Конференції з роззброєння у Женеві, повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Моя делегація найбільш рішучим чином засуджує і категорично заперечує останню незаконну та протиправну резолюцію Ради безпеки ООН”, – сказав він.

Представник КНДР звинуватив адміністрацію  ООН  у тому, що її “розкрутили на політичну, економічну та військову конфронтацію”, а також у “одержимості дикою грою щодо припинення розвитку ядерної потужності КНДР, яка вже сягнула завершальної стадії”.

Як повідомлялося, у понеділок Рада безпеки ООН одностайно ухвалила резолюцію, яка посилює режим санкцій проти КНДР у відповідь на незаконне ядерне випробування. Документом передбачені блокування активів правлячої партії, обмеження імпорто-експортних операцій та працевлаштування громадян КНДР за кордоном.

 

Управління Верховного комісара ООН з прав людини не побачило за три роки суттєвого прогресу у притягненні до відповідальності осіб, винних у вбивствах протестувальників на Майдані у 2014 році та у насильстві 2 травня в Одесі.

Про це заявила голова Моніторингової місії ООН Фіона Фрейзер на презентації доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Понад три роки минуло з часу, коли загинули люди під час протестів на Майдані та 2 травня 2014 року в Одесі, але було досягнуто мало прогресу щодо притягнення винних до відповідальності, розслідування відбуваються із затримками, підозрювані втекли з країни і продовжують уникати відповідальності”, – сказала Фрейзер.

На думку авторів доповіді, наведені справи є відображенням “систематичного браку відповідальності за порушення прав людини та переважаючого відчуття безкарності”.

Відповідаючи на запитання журналістів, Фрейзер нагадала, що український уряд ще на початку розслідування цих справ запросив Моніторингову місію ООН з прав людини спостерігати за його перебігом.  З огляду на це її представники контактують з відповідними органами влади у Києві і Одесі і доносять до них своє бачення цих проваджень і відповідно, отримують інформацію про проблемні моменти та складності в обох випадках.

У цьому контексті Фрейзер поінформувала, що наразі Моніторингова місія ООН опрацьовує запит прокуратури щодо можливості надання міжнародної судово-медичної експертної допомоги у розслідуванні  подій 2 травня  в Одесі.

 

Міжнародна асоціація фахівців у галузі управлінського обліку СІМА у вівторок презентувала перше видання Глобальних принципів управлінського обліку українською мовою.

Про це на брифінгу в Укрінформі заявила офіційний представник СІМА в Україні, фахівець у галузі міжнародних освітніх проектів для фінансового сектора Наталія Вовчук – Укрінформ.

«Сьогодні СІМА (Привілейований інститут управлінських бухгалтерів) і AICPA (Американський інститут публічних сертифікованих бухгалтерів) – це дві найбільші світові організації у сфері фінансового обліку та управлінського обліку – презентують перше українське видання Глобальних принципів управлінського обліку», – сказала Вовчук.

Як поінформувала завідувач кафедри обліку і оподаткування Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, сертифікований аудитор України Марія Шигун, весь набір принципів складається з 4 позицій – релевантність, довіра, аналіз та вплив. Кожен з цих принципів застосовується у 14 різних сферах практики, починаючи від інвестиційної оцінки до управління грошовими коштами. За її словами, завдяки реалізації цих 4 принципів компанія може збільшувати вартість свого бізнесу.

Метою Глобальних принципів управлінського обліку є надання підтримки генеральним і фінансовим директорам і членам рад директорів у проведенні порівняльного аналізу і вдосконаленні їхніх систем управлінського обліку.

Цільовою аудиторією на використання цих принципів у своїй діяльності можуть бути члени рад директорів, які здійснюють контроль діяльності своїх організацій, а також генеральні директори та їхні заступники, що несуть відповідальність за безперервний успіх організацій. Принципи також можуть бути корисні для фінансових директорів, старших фінансових спеціалістів, зовнішніх членів ради директорів, які здійснюють стратегічний і фінансовий контроль, інвесторів та інших зацікавлених сторін.

«Переклад Глобальних стандартів управлінського обліку  українською мовою беззаперечно стане позитивним імпульсом розвитку українського бізнесу, адже широкі кола підприємців, власників, вітчизняних інвесторів зможуть швидше опанувати кращі світові практики ведення управлінського обліку», – резюмувала Вовчук.

Глобальні принципи управлінського обліку були розроблені під час громадських консультацій 2014-2015 років  у СІМА  та AICPA за участі керівників компаній, фінансових директорів, науковців, регуляторів та інших фахівців у 20 країнах на 5 континентах.

 

У Євросоюзі ухвалили законодавство, яке має виключити використання постачань газу як “політичної зброї”.

Відповідний законодавчий регламент ухвалив у вівторок Європарламент, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

“Законодавчо зобов’язуючий механізм та координація на рівні усього ЄС механізму захисту споживачів означає, що поставки газу більше не будуть використовуватися у якості політичної зброї, або інструменту шантажу”, – наголосив автор законопроекту, голова комітету Європарламенту з питань промисловості, досліджень та енергетики Єжі Бузек.

Документ, який є важливою складовою створення Європейського енергетичного союзу, передбачає положення щодо солідарності поміж країнами-членами ЄС на випадок переривання постачання газу. Відтак, сусідні країни повинні надати допомогу у постачанні газу до інших, в яких виникли проблеми у цій сфері.

Окрім цього, уведена вимога для енергетичних компаній повідомляти керівні інституції ЄС про наміри укладати контракти на постачання газу, які є критичними для європейської енергетичної безпеки.

Відповідальність щодо контролю цього законодавства у сфері постачання  газу  покладена на Єврокомісію.

Як відомо, Росія вже неодноразово провокувала “газові кризи”, перериваючи постачання блакитного палива до Європи через територію України.

 

Україна на переговорах гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи в Мінську вимагатиме надання  координатору ОБСЄ Тоні Фрішу доступу до журналіста Станіслава Асєєва (Васіна) під час його поїздки до ОРДЛО в кінці жовтня.

Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради, представник України у гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко на своїй сторінці  у Facebook – Укрінформ.

“Фріш планує на початку жовтня ще раз відвідати окуповані території, отже, в Мінську ми в гуманітарній групі, посилаючись і на цю заяву Фіони, будемо вимагати допуску представника ОБСЄ до журналіста”, – зазначила Геращенко, посилаючись на заяву голови Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіони Фрейзер про те, що бойовики позбавили журналіста Асєєва зв’язку із будь-ким.

Як повідомлялося, раніше представники ОРДЛО підтвердили наявність імені журналіста Станіслава Асєєва (Васіна) у списках на обмін.

 

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Туреччина вже внесла депозит за покупку у Росії зенітних ракетних систем С-400.

Про це повідомляє російський  “Інтерфакс”  з посиланням на турецьку газету Hurriyet – Укрінформ.

“Наші друзі вже підписали угоду щодо С-400. Депозит, як мені відомо, також уже оплачений. Рішення, що стосуються нашої незалежності, ухвалювати нам. Ми відповідально ставимося до заходів у сфері безпеки та оборони нашої країни”, – сказав Ердоган.

У липні з’являлися повідомлення про те, що Туреччина може купити зенітні ракетні системи (ЗРС) С-400 за 2,5 млрд дол. Про те, що поставка Туреччині системи протиповітряної оборони С-400 відповідає геополітичним інтересам РФ, повідомив у серпні глава Федеральної служби Росії з військово-технічного співробітництва Дмитро Шугай. За його словами, Росія отримала від інших країн близько 10 заявок на С-400.

Зенітні ракетні системи дальньої дії С-400 “Тріумф” розробки та виробництва АТ “Концерн ВКО “Алмаз-Антей” призначені для ураження літаків стратегічної і тактичної авіації, балістичних ракет, гіперзвукових цілей та інших засобів повітряного нападу в умовах радіоелектронного та інших видів протидії. ЗРС С-400 задіяна, зокрема, для оборони російської військової бази “Хмеймім” у Сирії.

 

У вівторок, 12 вересня, у Франції оголошено перший день загальнонаціонального протесту проти політики нового президента Еммануеля Макрона.

Про це повідомляє  RFI – Укрінформ.

“Приводом для сьогоднішніх страйків і демонстрацій стала реформа Трудового кодексу, оголошена 31 серпня. За закликом найбільшої французької профспілки ВКТ (CGT) у країні проходить близько 200 маніфестацій, 4 000 попереджень про страйки оголошено майже в усіх галузях економіки”, – говориться у повідомленні.

Зазначається, що попередження про страйки на знак протесту проти реформи Трудового кодексу оголошено на транспорті, на підприємствах енергетичного сектора, в нафтовій галузі, в ЗМІ, а також у державних установи і навчальних закладах.

Заклики профспілок припинити роботу цього вівторка прозвучали у національній залізничній компанії SNCF, в агентстві паризького громадського транспорту RATP, у компаніях Air France і France Televisions, а також на нафтопереробних заводах, у лікарнях, місцевих адміністраціях, університетах і ліцеях.

Компанія SNCF повідомила, що у паризькому регіоні рух приміських потягів цього вівторка забезпечено лише на 50-80%. На високошвидкісних лініях TGV рух буде нормальним. Без перебоїв має працювати і паризьке метро.

Ініціатором першого національного дня протесту проти трудової реформи Макрона стала найбільша у Франції профспілка Загальна конфедерація праці CGT (Confederation generale du travail). Ця ліва профспілка повідомила, що у вівторок у країні намічено понад 200 демонстрацій.

Як нагадує видання, деталі нової реформи трудового законодавства були оголошені 31 серпня. Реформа Макрона припускає подальшу лібералізацію ринку праці. Нові заходи спрощують Трудовий кодекс і збільшують кількість питань, які регулюватимуться не законом, а колективними угодами на підприємствах і в галузях економіки.

Мета реформи – зробити ринок праці гнучкішим, щоб добитися зниження хронічно високого безробіття, яке становить 9,5% працездатного населення (при середньоєвропейському показнику 7,8%).

Супротивники реформи трудового законодавства вважають, що зміни не приведуть до створення великої кількості нових робочих місць, а лише посилять нестабільність на ринку праці.

 

Президент України Петро Порошенко сподівається, що міжнародна спільнота в результаті скоординованих дій змусить Росію прийняти концепцію розміщення миротворчих сил на сході України.

Про це глава держави заявив у Києві під час відвідування тренування національної збірної команди України для участі у змаганнях “Ігри нескорених”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я дуже сподіваюся, щоб на сьогоднішній день ідея України про миротворців знайшла підтримку у всіх. І фактично ми зможемо забезпечити скоординований вплив на позицію РФ, щоб вона теж прийняла цей сценарій, і ми на Донбасі зупинили цю війну”, – сказав  Порошенко.

Президент підкреслив, що у своєму виступі на засіданні Генасамблеї ООН він акцентуватиме увагу саме на необхідності введення миротворчих сил на схід України.

Як повідомлялося, 18-21 вересня Президент України здійснить візит до Сполучених Штатів Америки, в рамках якого візьме участь у засіданні Генасамблеї ООН та порушить питання щодо розміщення миротворчої місії на Донбасі.

Порошенко заявляв, що Україна наполягає на розгортанні миротворчої місії ООН на всій окупованій території Донецької і Луганської областей, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону. При цьому Президент виключає участь в миротворчій місії представників країни-агресора, “а про узгодження з бойовиками параметрів майбутньої місії ООН не може бути й мови”.

 

Президент України Петро Порошенко наприкінці тижня відбуде з візитом до США, де візьме участь у засіданні Генасамблеї ООН, а також проведе зустрічі і переговори з представниками керівництва США, зокрема Пентагону.

Про це глава держави заявив у Києві під час відвідування тренування національної збірної команди України для участі у змаганнях “Ігри нескорених”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я наприкінці цього тижня вирушаю до Нью-Йорку, де буду брати участь у засіданні Генеральної асамблеї ООН, де, в тому числі, буду піднімати питання миротворців на  Донбасі. А одразу після переговорів з керівництвом Сполучених Штатів, з Міністерством оборони ми разом зустрінемося у Торонто”, – заявив Президент, звертаючись до представників української збірної.

Порошенко підкреслив, що переговори з американськими військовими будуть “дуже цікаві”, однак він поки що не став розкривати деталей.

 

Управління верховного комісара ООН з прав людини та інші агенції ООН стежать за ситуацією, яка склалася після перетину українсько-польського кордону позбавленим українського громадянства Михеїлом Саакашвілі.

Про це заявила голова Моніторингової місії ООН Фіона Фрейзер на презентації 19-ї доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Щодо пана Саакашвілі, ми є частиною системи ООН, і ми знаємо про цю ситуацію, і, як інші агенції ООН, ми також відстежимо цю ситуацію і її деталі”, – сказала Фрейзер.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні у Львові  Міхеїлу Саакашвілі  зачитали протокол про права та про адмінпорушення.

10 вересня Саакашвілі прибув до України, фактично здійснивши разом з кількома народними депутатами прорив державного кордону у пункті пропуску “Шегині”.

Нацполіція відкрила провадження щодо прориву держкордону Саакашвілі та депутатами за двома статтями – про незаконне переправлення через державний кордон України і опір правоохоронцям.

 

Віце-прем’єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе разом з послом України в США Валерієм Чалим провели у Вашингтоні зустріч з міністром у справах ветеранів США Девідом Шулькіним для обговорення питання підтримки ветеранів АТО.

Про це повідомляє Посольство України в США у Фейсбуці – Укрінформ.

“Офіційну частину свого робочого візиту до США віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе розпочала зустріччю з міністром у справах ветеранів США Девідом Шулькіним. Російська агресія проти України вивела питання захисту і підтримки ветеранів у перелік пріоритетних”, – йдеться у повідомленні.

У комюніке зазначається, що встановлення прямого контакту з профільним американським відомством і одним з ключових членів Адміністрації США сьогодні є актуальним як ніколи.

Сторони обговорили важливість розвитку взаємодії між Україною і США у питаннях соціального захисту ветеранів, їх лікування і психологічної реабілітації.

“Унікальний досвід США буде корисним при розробці механізмів і програм повернення українських ветеранів до звичного життя”, – наголошується у повідомленні.

Климпуш-Цинцадзе подякувала Шулькіну і всій Адміністрації США за підтримку України, надану допомогу у лікуванні українських воїнів, а також висловила сподівання на подальшу практичну реалізацію важливих проектів у сфері захисту ветеранів.

Крім того, повідомляється, що Климпуш-Цинцадзе та Чалий також провели зустріч з сенатором-республіканцем Корі Гарднером.

Віце-прем’єр та посол подякували сенаторові за послідовну позицію у питаннях допомоги Українській державі, підкреслили важливість посилення санкцій проти РФ та звернулися до Гарднера як члена комітетів із зовнішніх відносин, енергетики та природних ресурсів Сенату США за подальшим сприянням у реалізації законодавчих ініціатив, що передбачають зміцнення підтримки, яка надається Україні Сполученими Штатами через програми Державного департаменту (у тому числі безпекові) та Агентства США з міжнародного розвитку.

Співрозмовники відзначили важливість подальшої координації зусиль між Україною та США у протидії викликам з боку РФ у сферах кібер- та енергетичної безпеки, зокрема російським спробам з побудови газопроводу “Північний потік 2”, який становить загрозу енергетичній безпеці України та Заходу. Було також відзначено взаємний інтерес до поглиблення взаємодії у розвитку альтернативних джерел енергії.

Американському законодавцеві надано актуальну інформацію щодо поточної ситуації в Україні, зокрема у контексті триваючої агресії РФ, та про хід реформ.

Також Климпуш-Цинцадзе запросила сенатора Гарднера здійснити візит до України.

 

В Івано-Франківську поліція затримала соратника екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі Олександра Бурцева.

Про повідомив у  Facebook  один із лідерів партії “Рух нових сил” Давид Сакварелідзе – Укрінформ.

“Учора п’ятнадцять представників МВС затримали нашого соратника з Івано-Франківська Олександра Бурцева, який також активно брав участь у подіях неділі”, – повідомив Сакварелідзе.

За його інформацією, Бурцева разом з Андрієм Котиченком, якого затримали у Черкасах, везуть до ГУНП у Львові.

Як повідомляв Укрінформ, 10 вересня Саакашвілі прибув до України, фактично здійснивши разом з кількома народними депутатами прорив державного кордону у пункті пропуску “Шегині”.

Нацполіція відкрила провадження щодо прориву держкордону Саакашвілі та депутатами за двома статтями – про незаконне переправлення через державний кордон України і опір правоохоронцям.

 

Рядовий солдат у зоні АТО наразі отримує 17 тисяч гривень, з них 7 тисяч гривень – основне грошове забезпечення та 10 тисяч гривень, якщо він повний місяць перебував у зоні АТО.

Про це заявив на брифінгу заступник директора департаменту фінансів Міністерства оборони Сергій Галімський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Зараз солдат мінімально під час перебування у зоні АТО отримує 17 тисяч гривень. Це – 7 тисяч основне грошове забезпечення та 10 тисяч, якщо він повний місяць перебував у зоні АТО», – зазначив Галімський.

За його словами, крім того, якщо солдат безпосередньо брав участь у бойових діях, у нього є ще додаткові бонуси.

Представник Міноборони зауважив, що такі зарплати солдати отримують в зоні АТО вже з вересня.

Крім того, військовослужбовцям Високомобільних десантних військ і морської піхоти всім було збільшено розмір премії, порівняно з військовими інших підрозділів Збройних сил.

Галімський зауважив, що всім військовим, які перебувають в зоні АТО, з січня тричі підвищували винагороду. Тобто, в січні ще отримували 4,2 тисячі гривень, а вже у вересні було збільшено до 10 тисяч на першій лінії. Для військовослужбовців другої та інших ліній була збільшена винагорода з 1200 гривень до 4000. Галімський зауважив, що ці суми йдуть як винагорода додатково до місячного забезпечення.

Він нагадав, що існує винагорода за знищення  техніки бойовиків. Військовослужбовець може отримувати залежно від виду збитої техніки від 12 тисяч гривень. Виплати здійснюються безпосередньо у підрозділі після підтвердження факту і дозволу штабу АТО. За його словами, з лютого було виплачено за знищену техніку 1,6 млн гривень.

 

Українським дипломатам слід узгоджувати зусилля з колегами із західних країн, аби досягти ухвалення рішення про відправлення миротворчої місії ООН на тимчасово окуповані території Донбасу.

Про це написав колишній посол США в Україні Стівен Пайфер у статті для видання  The National Interest – Укрінформ.

“Українським дипломатам варто узгоджувати зі своїми американськими, британськими, французькими та шведськими колегами в Раді безпеки питання по тому, як найкраще перетворити пропозицію Путіна на мандат миротворчих сил, які сприятимуть встановленню миру”, – зазначив колишній посол США в Україні.

Пайфер також висловив свою підтримку ідеї розгортання миротворчих сил ООН на всій тимчасово окупованій території.

“Сили ООН, призначені діяти на всій території Донбасу, могли б забезпечити припинення вогню та вилучення важкої зброї, що передбачає Мінськ-2. Вони могли б захистити українсько-російський кордон та стримувати потік зброї та бойовиків з Росії на Донбас. Вони могли б забезпечити безпеку представників ОБСЄ, які здійснюють моніторинг виконання Мінська-2 (але це має бути лише одним із визначених для них завдань)”, – написав Пайфер.

За його словами, розміщення миротворців на Донбасі також могло б створити умови для надання гуманітарної допомоги.

“Все це буде добре для населення Донбасу, для України та для Росії, за умови, що Москва хоче врегулювання”, – зазначив Пайфер.

Він також вказав, що не особливо вірить у те, що нині РФ шукає варіанти виходу з конфлікту на сході України.

“Дехто вбачає в пропозиціях Путіна можливість того, що Кремль шукає вихід з трясовини Донбасу. Можете вважати мене скептиком, але я був би щасливим помилятися”, – написав  Пайфер.

Колишній посол, а нині старший науковий співробітник Інституту Брукінгса, Пайфер вказує на існування суперечностей у деклараціях російських посадовців, зокрема Путіна, та реальних діях, які не дають особливих підстав вірити заявам щодо розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі.

Як повідомлялося, представник України в ООН Володимир Єльченко поінформував, що Президент України Петро Порошенко на Генасамблеї ООН 20 вересня порушить питання щодо запровадження миротворчої місії на Донбасі. За його оцінкою, процес буде тривалим і затягнеться “щонайменше і наступного року”.

 

У Євросоюзі удосконалили сайт, на якому створено розділ бази даних повідомлень, пов’язаних із пропагандою та дезінформацією з боку Росії.

Про це поінформували у Європейській службі зовнішньої діяльності, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у  Брюсселі.

“Сьогодні ми започаткували новий веб-сайт, який є єдиним ресурсом на тему агресивних викликів прокремлівської дезінформації”, – повідомили у групі стратегічних комунікацій дипломатичного відомства ЄС.

Як зазначається, йдеться про зручну базу даних (архів), дизайн щодо інтерактивної статистики на новій платформ і #DisinfoReview searchable database.

Нині на сайті можна знайти доступ до 3,3 тис. російських фейків 18 мовами.

 

Нині найкращий час для підтримки з боку США відправлення миротворчої місії ООН на тимчасово окуповані території України, і саме цей крок зможе вивести виконання Росією Мінських домовленостей з глухого кута.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час виступу на публічному заході Центру міжнародних стратегічних досліджень в ході візиту до США,  повідомляє  Урядовий портал.

“Тепер найкращий час, щоб США підтримали відправку миротворчої місії ООН на тимчасово окуповані території та непідконтрольні частини кордону між Україною та Росією. Такий крок зможе вивести виконання Росією Мінських домовленостей з глухого кута”, – наголосила віце-прем’єр-міністр.

Климпуш-Цинцадзе також відзначила роль США у підтримці України у її внутрішніх перетвореннях та на міжнародній арені.

“Лідерство Сполучених Штатів у зміцненні трансатлантичної єдності на підтримку України залишається критично важливим у відновленні суверенітету і територіальної цілісності країни”, – підкреслила віце-прем’єр-міністр

За її словами, підтримка США виражається і в контактах між державами на найвищому рівні, і в чіткій позиції Конгресу США та Адміністрації Президента Дональда Трампа відносно російської окупації Криму та вторгнення на схід України.

Як наголосила Климпуш-Цинцадзе, “заплативши високу ціну за захист східного кордону Європи від російської агресії, Україна пройшла точку неповернення у своїй боротьбі за свободу та демократію”. Свідченням чому політик назвала зближення країни з ЄС і НАТО, зокрема, через Угоду про асоціацію з ЄС, що почала діяти в повному обсязі з 1 вересня, та демократичні реформи і наближення до стандартів Північноатлантичного Альянсу.

 

За період з 14 квітня 2014 року до 15 серпня 2017 року Управління верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 34766 жертв збройного конфлікту на Донбасі  серед цивільного населення, українських військових та членів озброєних груп.

Про це йдеться у 19 доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні за період 16 травня – 15 серпня 2017 року, яку презентувала  голова Моніторингової місії ООН Фіона Фрейзер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ця кількість включає 10225 загиблих та 24541 поранених”, – зазначається у документі.

За весь період конфлікту з 14 квітня 2014 року до 15 серпня 2017 року загинуло щонайменше 2595 цивільних осіб: 1381 чоловік, 838 жінок, 90 хлопців та 47 дівчат, а також 149 дорослих, стать яких невідома.

Окрім цього, 298 цивільних осіб, у тому числі 80 дітей, загинули внаслідок падіння літака “МН17” 17 липня 2014 року, констатували автори доповіді.

Загальна кількість цивільних осіб, які були поранені у зв’язку з конфліктом, оцінюється на рівні 7-9 тис. осіб.

За період з 16 травня по 15 серпня 2017 року, який охоплює 19-та доповідь, Управління Верховного комісара ООН з прав людини задокументувало 161 жертву збройного кофлікту серед цивільного населення, з яких 26 осіб загинули та 135 були поранені.

Як зазначила Фрейзер, у період з травня до червня загальна місячна кількість жертв серед цивільного населення знизилася, ця тенденція продовжилася і у період з червня до липня. На думку авторів доповіді, частково це може бути пов’язано з так званим “хлібним перемир’ям”, яке розпочалося 24 червня.

“Тим не менш, ймовірність раптової ескалації бойових дій, включаючи ймовірність обстрілів, продовжувала ставити під загрозу особисту безпеку людей та завдавати психологічних травм”, – констатувала голова Моніторингової місії  ООН.

 

Вітрильна федерація України домоглася невизнання російських змагань у незаконно анексованому Криму.

Про це Укрінформу повідомили у вівторок у Вітрильній федерації України.

“Вітрильна федерація України у відповідь на свою вимогу отримала підтвердження від Word Sailing (світова федерація, яка відповідає за проведення олімпійських та параолімпійських змагань з вітрильного спорту) стосовно невизнання дійсними змагань, які планувала провести Російська Федерація провести у м. Севастополь (Крим) з 8 по 15 вересня 2017 року, а також російського національного чемпіонату з віндсерфінгу, який планувався впродовж того самого періоду”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається в офіційному листі за підписом виконавчого директора World Sailing до президента російської федерації вітрильного спорту: “Проведення змагань є можливим лише за ініціативою та під егідою української федерації вітрильного спорту. А оскільки, відповідно до рішень ООН та Міжнародного олімпійського комітету, Крим визнано частиною України, то будь-які змагання можуть проводитись під егідою української федерації вітрильного спорту”.

За словами віце-президента Вітрильної федерації України, секретаря Національної ради реформ Дмитра Шимківа, цим рішенням Світова вітрильна федерація World Sailing визнала, що Крим – це невід’ємна частина України. “А значить, будь-які змагання, які проводяться на території незаконно анексованого Криму не можуть іти в міжнародний залік країни-агресора”, – наголосив він.

Шимків також висловив переконання, що кожна українська асоціація будь-якого виду спорту повинна відстоювати інтереси держави в очах міжнародної спортивної спільноти так само, як це зробила Вітрильна федерація України. “Я закликаю колег з інших асоціацій до рішучих дій”, – сказав він.

Зі свого боку, президент Вітрильної федерації України Родіон Лука повідомив, що цього року в Україні пройде перше змагання з вітрильного спорту в усіх класах яхт. Змагатимуться спортсмени усіх вікових груп, у різних категоріях: професіонали-олімпійці, аматори, а також діти.

“Всього на Київському водосховищі з 12 до 17 вересня зберуться понад 700 учасників змагань. Це буде наймасштабніша регата за увесь час незалежності України”, – зазначив він.

Повідомляється також, що змагання пройдуть під егідою Вітрильної федерації України відповідно до вимог Світової вітрильної федерації World Sailing.

 

Форум видавців: “полюємо” на нон-фікшн

З 13 до 17 вересня відбудеться 24-й «Форум видавців у Львові». До нього, традиційно, видавці готують багато новинок.

Ми підготували добірку із 20-ти цікавинок у жанрі нон-фікшн.

Перевага. У чому сила корпоративної культури. Патрік Ленсіоні

Патрік Ленсіоні описує, як корпоративна культура може стати найбільшою перевагою будь-якої компанії. Ця ідея проста, доступна й не потребує великих витрат. Але саме вона забезпечує потрібне середовище для розвитку стратегії, обігу фінансів, ефективної роботи маркетингу й застосування технологій. У книжці автор наводить практичні поради та приклади з досвіду різногалузевих компаній, із якими він працював. Ленсіоні розповідає, як створити згуртовану команду менеджерів, мотивувати працівників, разом досягати спільної мети й навчитися бути відвертими одне з одним.

Поштовх. Як допомогти людям зробити правильний вибір. Річард Талер, Кас Састейн

Приймати рішення – це наче шукати потрібні двері у закручених коридорах багатоповерхового будинку. Тому й не дивно, що ми часто опиняємося не там, де хотіли б. Щоб вирішити цю проблему, Талер і Санстейн пропонують концепцію поштовхів, або наджів. Це м’який спосіб вплинути на вибір людини, не вдаючись до маніпуляцій, заборон чи наказів. З їхньою допомогою можна сприяти розумним покупкам та інвестиціям, економії електроенергії, безпеці на дорозі, вживанню здорової їжі та багатьом іншим корисним речам. Тобто підштовхнути людину до «правильних» дверей, зберігаючи свободу вибору кожного.

Дика гонка. Як Uber підкорював світ. Адам Лашинські

Історія блискавичного злету компанії Uber загалом та її засновника, Тревіса Каланіка, зокрема, є тим цікавішою, що американське видання світ побачив буквально за кілька місяців до гучного звільнення Каланіка з посади й зливи драматичних новин у медіа. Хоча Uber і раніше не сходив зі сторінок світової преси, ця книжка — перша вичерпна історія багатомільярдної компанії, що започаткувала нове явище — «уберизацію».

Велика магія. Елізабет Ґілберт

Що таке покликання?.. Чи мусить справжній митець страждати?.. Чому не варто перетворювати творчість на професію?.. Як не зациклюватися на невдачах?.. Куди втікають ідеї?.. Чому допитливість важливіша за пристрасть?.. Яка причина того, що інколи так важко порозумітися з натхненням?.. І все це — в дотепних історіях про пошук себе і в оповідках про життя знаменитостей.

Малевич. Автобіографічні записки 1918–1933

Вибір спогадів Казимира Малевича не випадковий – ці записи часто згадуються, коли йдеться про зв’язок художника з Україною. Більше того, цей захопливий, насичений текст лишається основним джерелом свідчень про раннє життя мистця. Малевич з гумором згадує свої дитячі та юнацькі роки, родину, друзів, навчання і все, що допомогло йому стати художником. Казимир Малевич залишив три окремі незавершені автобіографічні тексти (1918, 1923-1925, 1933) – це і особисті відчуття та переживання дитячих років, міркування про проблеми мистецтва, роздуми, порівняння. Захопливо і талановито написані, вони читаються надзвичайно легко з будь-якого рядка.

Вбити дракона. Українські революції. Катажина Квятковська-Москалевич

Врадіївка, Оксана Макар, свавілля «Сім’ї» Януковича, зажерливість суддів та олігархів, сепаратизм у Криму й на Донбасі, Майдан, захоплення Слов’янська, перші жертви й перші герої українсько-російської війни… Епізоди новітньої української історії у книжці польської письменниці Катажини Квятковської-Москалевич змальовані з незвичного для нас погляду стороннього, але не чужого спостерігача.

Ця побудована на людських історіях книжка, яку авторка писала понад десять років, — про боротьбу з нашим внутрішнім монстром, якого неможливо вбити, і про силу, яка змушує Україну не здаватись у цій боротьбі.

Леся Українка. Листи: 1898–1902

П’ять років на межі століть, за які у житті поетеси сталося так багато. Вона долає хворобу, натхненно пише й перекладає, тяжко переживає смерть коханого Сергія Мержинського, наснажується ніжною дружбою Ольги Кобилянської, відданістю Климента Квітки, незмінною підтримкою рідних. Спілкується з письменниками, артистами і політиками, багато подорожує — часто вимушено, а проте радо, вчить італійську, намагається здобути фінансову незалежність, бере на себе роль родинного миротворця, нарікає на виснажливість закупів за кордоном і грубість російських туристів, шиє собі одяг і виписує книжки з європейських бібліотек… Яскрава картина fin de siècle, якою її побачила блискуча інтелектуалка з української аристократичної родини, ненароком написаний геніальний роман у листах.

Як ніколи не помилятися. Сила математичного мислення. Джордан Елленберґ

Математика – це не просто послідовність обчислень, які потрібно зубрити, поки у вас не забракне сил, як вам могло здатися в школі. Професор Джордан Елленберґ доводить, що увесь наш світ пронизаний математикою. Вона демонструє його приховану красу та логіку й має прямий стосунок до нашого щоденного життя. Автор показує, як проблеми в політиці, медицині, бізнесі, богослов’ї вирішуються за допомогою математики. А ще математично пояснює, за скільки часу потрібно приїжджати в аеропорт, чим є насправді «громадська думка», чому у високих батьків низькі діти, як виграти в лотерею та безліч інших речей.

Прогулянка лісами. Білл Брайсон

Аппалацька стежка, що простягається більш як на 3,5 кілометра, сповнена небезпек. Не кожен ризикне пішки пройти бодай частину шляху, на якому не уникнути зустрічі з парою-трійкою далеко не милих ведмедів. Однак Білл Брайсон — шукач пригод зі стажем, загартований австралійським бездоріжжям і африканськими пустелями — не з лякливих. Прихопивши із собою друга, який намагається зав’язати з алкоголем, Білл вирішує випробувати свої сили. Тонкий гумор у поєднанні з глибокими роздумами про екологічний стан сьогодення та влучними спостереженнями не лише допоможе вам поринути у п’янку атмосферу лісових нетрів, а й замінить цілу купу нудних путівників.

Філософія самотності. Ларс Свендсен

Нова книжка норвезького філософа Ларса Фр. Г. Свендсена присвячена проблемам самотності. Основуючись на філософському аналізі та великій кількості досліджень, автор розглядає самотність під різними кутами зору: то як настрій, почуття дискомфорту, страх – соціофобію та антропофобію, переживання втрати, дефіцит довіри та прив’язаності, самовільне відчуження, то як почуття соціального голоду, біль недостатнього визнання, любові, близькості, ба навіть як генетичну мітку. Книжка Свендсена – це знахідка для людей, які потерпають від самотності, хочуть позбутися неї та для цього наполегливо шукають вихід. Вона відкриває зухвалу правду про те, хто такі самотні та чому саме так складається їхня доля.

WAKE UP! (Прокидаємось!) або Як перестати жити на автопілоті. Кріс Барез-Браун

У житті нам часто бракує часу, емоцій, вражень, усвідомлення своєї ідентичності – власне того, з чого складається справжнє життя. Ми автоматично виконуємо одні й ті ж дії, щодня проходимо одними й тими ж вулицями, втомлюємося від одноманітності. Минають дні, які майже нічим не відрізняються один від одного, адже ми проживаємо їх, немов «на автопілоті». Погодьтеся, знайома ситуація? Тоді обов’язково потрібно прокидатися, позбуватися життя «на автопілоті», змінювати світогляд — навіть якщо для цього доведеться саджати рослини, писати листи, малювати, танцювати, вилазити на дерева…

Проект Щастя. Ґретхен Рубін

Одного дощового дня в міському автобусі Ґретхен Рубін запитувала себе: «Чого я хочу від життя?». І зрозуміла, що передовсім хоче бути щасливою. Так незвично було роздумувати над щастям, але вона вирішила присвятити цілий рік Проекту Щастя, який змінить її життя. І дійшла простої істини: працюючи над собою щодня, згідно плану, ви маленькими кроками наблизитеся до своїх мрій, здобудете на цьому шляху впевненість у собі, підтримку і визнання близьких вам людей.

«Проект Щастя» — це книга ідей, яка синтезує тисячолітню мудрість та наукові дослідження, практичні поради та безцінний досвід жінки, яка, схоже, зрозуміла, що маленькі життєві зміни приводять за собою великі. От лише кожному варто вирішувати, що саме обрати і записати у свій проект, аби, зреалізувавши його, відчути себе по-справжньому щасливим.

Про письменство. Мемуари про ремесло. Стівен Кінг

«Про письменство» — найбільш незвична книжка зірки сучасної літератури Стівена Кінга. Це не тільки мемуари і не просто автобіографічний нарис — поряд із роздумами про мистецтво слова неперевершений Кінг ділиться професійними порадами і розповідає, які риси мусить мати людина, що прагне стати славетним письменником.

Перша частина книжки — автобіографічна, де Стівен Кінг із гумором описує своє життя і творчість, розповідає про події, які справили на нього враження й сформували його як особистість. Друга частина — практична. Це поради молодим авторам, а також приклади «хороших» і «невдалих» текстів. Автор ділиться секретами про те, що необхідно знати і вміти, аби писати книжки, які поб’ють усі рекорди популярності.

Переможець. Джек Велч, Сьюзі Велч

Після виходу на пенсію легендарний керівник «Дженерал електрик» Джек Велч вирішив поспілкуватися з менеджерами з усього світу. Під час конференцій у різних країнах — від Мексики до Китаю — десятки тисяч керівників атакували його запитаннями. Як звільнити працівницю, яка усім подобається, але погано виконує роботу? Відповідь на яке одне запитання під час співбесіди може найкраще охарактеризувати кандидата? Як отримати підвищення? Чому варто по-різному винагороджувати людей на однакових посадах? Відповіді Джека Велча, а також реальні історії про його правильні рішення й помилки лягли в основу книжки «Переможець», яку він написав у співавторстві з дружиною.

Есе: бліц-курс. Ірина Голодюк

У посібнику вміщено 17 занять із курсу написання аргументативного есе, більш відомого як власне висловлення формату ЗНО. Теоретичний матеріал, поданий доступно й легко, укладений за принципом маленьких кроків. Практичні заняття включають як письмові вправи, так і тестові завдання. Приклади есе та їх уривків від сучасних українських письменників й інших успішних особистостей допоможуть учню якісно підготуватися до написання висловлення. А яскравий дизайн, узагальнювальні інфографіки, мотиваційні сторінки й міжпредметна інформація зроблять навчання ефективним й необтяжливим.

100 експрес-уроків української. Частина 2. Олександр Авраменко

Ця кишенькова книжка, що є продовженням уже відомого посібника «100 експрес-уроків української», містить ще одну сотню мовних історій, які в доступній формі навчають норм сучасної української мови. Для читачів, які прагнуть підвищити рівень свого мовлення. Науковий консультант — провідний науковий співробітник Інституту української мови НАН України, доктор філологічних наук, професор Катерина Городенська Усі права захищені. Жодна частина цього видання не може бути відтворена в будь-якій формі й будь-якими засобами — без попереднього письмового дозволу власника авторського права.

Математика любові: патерни, докази і пошук остаточного рішення. Ханна Фрай

Любов — як і практично все у житті — має безліч патернів: починаючи з кількості наших сексуальних партнерів протягом життя й завершуючи тим, як ми вибираємо, кому написати на сайті знайомств. Ці патерни зазнають викривлень, відхилень, поворотів і розвитку; так само як любов, математика якраз і створена, щоб їх описувати.

Математика, по суті, є вивченням патернів: прогнозування погоди, руху елементарних часток і планет, розростання міст. Жодне з цих явищ не є бездоганно впорядкованим чи легко прогнозованим.

Сила волі. Шлях до влади над собою. Келлі Макґоніґалл

Мова, література, математика, фізика, хімія. А що було б, якби у школах та університетах нас вчили розвивати силу волі? Наскільки успішнішими ми могли б стати? Келлі Макґоніґал допомогла тисячам людей змінитися: кинути пити чи курити, пробігти марафон, зайнятися спортом, створити власний бізнес, налагодити стосунки в сім’ї тощо. Свою методику вона узагальнила в цій книжці. Авторка з наукового боку показує, як влаштовано наше мислення, чому ми уникаємо змін і сповна не використовуємо власний потенціал. Але, окрім теорії, Макґоніґал подає безліч фактів і цікавих прикладів. Та найбільша перевага книжки — це вправи. Виявляється, завдяки ним мозок можна натренувати, як м’язи.

Гусь від А до Я. Надьожна

Якщо вам потрібно розставити крапки над «і» або накопичилось забагато символів і знаків – саме час пересвідчитись, що найважливіше можна висловити на одному подиху і навіть показати однією літерою. Абетка від Гуся — це те, на що чекали прихильники відомого інтернет-персонажа: емоційна, із Гусем у різних образах і позах, а головне — без цензури.

48 законів влади. Роберт Грін

Сорок вісім хитрих, безжальних, повчальних законів влади від Роберта Гріна, які стануть у пригоді кожному, хто прагне досягати вершин.

Як навчитися долати перешкоди й перетворювати їх на успіх? Де черпати енергію та натхнення для сильних вчинків? Як подолати страх і змусити долю грати за вашими правилами? Книжка навчить вас розставляти пріоритети, вивчати й розуміти людей, опановувати власні емоції й не говорити більше, ніж потрібно. Практичні поради, що ґрунтуються на 48 законах Гріна, допоможуть усім, хто жадає успіху, прагне впевнено йти до мети й завойовувати світ.

Добірку підготувала Оксана Ускова

 

Національний банк заявляє, що не вимагав від орендодавця виселити телерадіокомпанію “Студія 1+1” із приміщення в Києві.

Про це сказано в повідомленні  прес-служби НБУ – Укрінформ.

“Національний банк не звертався ні до орендаря ТОВ “Телерадіокомпанія “Студія 1+1”, ні до орендодавця ТОВ “Поділ Нерухомість” з вимогою звільнити приміщення на вул. Кирилівській, 23″, – повідомляє прес-служба.

Зазначено, що НБУ розцінює поширення цієї інформації як спробу вплинути на рішення Національного банку в частині погашення кредиту, майновим поручителем за яким є ТОВ “Поділ Нерухомість”.

“Ця будівля належить ТОВ “Поділ Нерухомість”, у ньому розташований медіахолдинг “1+1 Media” і телеканал ТЕТ”, – пише  “Економічна правда”.

Розслідуванням установлено, що в травні 2014 року Національний банк і “Поділ Нерухомість” уклали іпотечний договір із забезпечення вимог НБУ як іпотекотримач за договором рефінансування від 3 березня 2009 року. Предметом іпотеки за зазначеним договором виступила зазначена будівля.

Під час розслідування за фактом зловживання службовим становищем і заволодіння посадовими особами “ПриватБанку” чужим майном, слідством призначена комплексно-комісійна оціночно-будівельна, оціночно-земельна й товарознавча експертиза зазначеної будівлі.

Для проведення огляду будівлі, слідство клопотало про організацію безперешкодного доступу до об’єкта й належні умови роботи під час огляду.

28 серпня Печерський районний суд Києва дозволив слідчому Генеральної прокуратури провести огляд будівлі в Києві на вулиці Кирилівська, 23, де розташовано холдинг “1+1 Media” у справі про розкрадання коштів у “ПриватБанку”.

10 серпня директор НАБУ Ситник заявив, що НАБУ проводить економічні дослідження щодо справи про розкрадання коштів “ПриватБанку”.

21 грудня минулого року “ПриватБанк” перейшов у державну власність.

Як відомо, за словами екс-голови Привату Олександра Шлапака, ГПУ відкрила кілька кримінальних справ проти колишніх керівників та власників банку за статтями 218 і 220 Кримінального кодексу, а саме – доведення банку до неплатоспроможності.

Крім того, генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що ГПУ, НАБУ та САП розслідують декілька справ, пов’язаних з  “ПриватБанком”.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 680

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua