Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 15 березня

Інформдень: 15 березня

Україна опинилася на 138-му місці зі 156 країн за рівнем щастя

Україна у 2018 році обійняла 138-ме місце зі 156-ти за Міжнародним індексом щастя, за основу визначення якого береться добробут людей, стан навколишнього середовища та ряд інших показників.

Незмінними лідерами  рейтингу  лишаються країни північної Європи – Укрінформ.

Цього року на першому місці у рейтингу Фінляндія, другому – Норвегія, третьому – Данія. Далі до топ-10 увійшли Ісландія, Швейцарія, Нідерланди, Канада, Нова Зеландія, Швеція та Австралія.

У 2017 році перше місце посідала Норвегія, 2016-му – Данія.

Цього року США опинилися на 18-му місці (14-те у минулому році), Німеччина два роки поспіль обіймає 16-те місце, Франція – з 31-го місця минулого року піднялася на 23-те, Польща – 42 (46), Росія – 59 (49), Туреччина – 74 (69), Китай – 86 (79), Болгарія – 100 (105).

Україна обіймає 138-ме місці між Суданом і Того. У порівнянні з минулим роком наша країна  опустилася на 6 пунктів (з 132-го місця). У 2016 році вона обіймала 123 місце, 2015 – 111-е, 2013 – 87-е.

Міжнародний індекс щастя (Happy Planet Index) було запропоновано обчислювати New Economics Foundation (NEF) в липні 2006 року. На індекс впливає рівень ВВП на душу населення, соціальна підтримка, тривалість здорового життя, свобода життєвого вибору, щедрість (благодійність), сприйняття корупції, рівень негативізації майбутнього та стан екології.

 

Треба не боятися назвати Росію джерелом проблем для Європи — Золотухін

“Дорожня карта” ЄC щодо виявлення і розвінчування фейків російської пропаганди, яку планується розробити незабаром, є недостатнім механізмом, оскільки документ матиме адміністративний характер.

Таку думку в кулуарах форуму “Європа-Україна” у польському Ряшеві в коментарі власному кореспондентові Укрінформу висловив заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін.

“Добре, що Марія Габріель (Комісар ЄС із цифрової економіки та суспільства – ред.) очолила роботу з підготовки документа, і що такий документ з’явиться, адже він вказуватиме на певні дороговкази й аспекти подальшої політики ЄС щодо платформ Google i Facebook. Однак, на превеликий жаль, для людини, яка представляє країну, що перебуває у стані цифрової та інформаційної війни, цього, на жаль, недостатньо, оскільки жодних законодавчих засобів, норм чи  адміністративних важелів не буде застосовано”,- підкреслив  Золотухін.

Він зазначив, що єврокомісар Габріель неодноразово повторювала, що це буде політика рекомендаційного характеру, на яку всі орієнтуватимуться. “Але Росію, на жаль, це не зупинить”,- констатував заступник міністра інформаційної політики.

За його словами, по-перше, проблемою є те, що соцмережі, зокрема Facebook, ранжують контент, що є нічим іншим як цензурою цифрової платформи, яка застосовується до користувачів.

“Тобто користувач може якийсь контент бачити, а якийсь ні, на підставі того, яке рішення прийняли розробники алгоритму ранжування матеріалів у Facebook. Я вважаю це цензурою, оскільки порушено їхнє право на свободу слова”,- констатував Золотухін.

У цьому контексті він зазначив, що на свободу слова не потрібно дивитися як на якийсь “фетиш”, а сприймати її як об’єктивну реальність, яка вимагає  рішень, що враховуватимуть наявну ситуацію, створять якийсь новий суспільний договір.

Другою проблемою заступник міністра інформаційної політики назвав сприйняття фейкових новин як чогось ефемерного, які “невідомо звідки беруться і як вони поширюються”.

“Давайте говорити про те, що є джерелом, хто це інспірує. Дійсно, дуже правильно постійно наголошується на тому, що Путін не може бути у всьому винен, і ми також несемо відповідальність за те, що відбувається в нашому інформаційному полі. Але не було проблеми фейкових новин до 2014 року. Тільки коли почалася інформаційна і реальна агресія проти України, ця проблема стала загальносвітовою”,- наголосив Золотухін.

На його переконання, “потрібно нарешті перестати політкоректно боятися говорити, що джерелом проблем для ЄС є медіа, які або спонсоруються, або належать державі Російська Федерація”.

Він зауважив, що є конкретні документи Європарламенту, в яких сказано, що RT і “Спутнік” є псевдоновинними агенціями. Саме на підставі цього Естонія, яка головувала в ЄС, не акредитувала представників “Спутніка”, за що її потім критикували за порушення свободи слова.

“Я вважаю, що ми, європейські країни та ЄС, маємо підтримувати такі ініціативи (Естонії – ред.), адже вони не тільки виконують резолюцію Європарламенту, але й дійсно оздоровлюють ставлення до проблеми, яке руйнує демократичне суспільство в Європі”,- резюмував Золотухін.

Як інформувало агентство, у Євросоюзі пропонують запровадити кодекс принципів, який би регламентував діяльність онлайн-платформ та соціальних мереж, спрямовану на уникнення поширення фейкових новин та дезінформації. Експерти пропонують розвиток обізнаності громадян щодо функціонування онлайн-медіа; запровадження засобів для журналістів і користувачів, через які вони могли б протидіяти дезінформації; а також продовження досліджень про вплив дезінформації в Європі. Відповідну доповідь щодо стратегії протидії фейкам і дезінформації Єврокомісія планує представити навесні.

 

Поведінка Росії загрожує НАТО – Столтенберг

Однією із загроз для НАТО сьогодні є дії Росії, включаючи застосування бойової отруйної речовини на території Великої Британії, нелегальну анексію Криму та воєнне втручання на сході України.

На цьому наголосив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції у четвер, повідомляє власний кореспондент Укрінформ у Брюсселі.

«Одним із таких викликів є поведінка Росії, включаючи події, що сталися упродовж попередніх тижнів», – наголосив глава Альянсу.

Генсек НАТО окремо відзначив причетність Москви до застосування найбільш токсичної бойової хімічної речовини на території Великої Британії, що підтвердило розслідування офіційного Лондона.

«Це є першим випадком застосування нервово-паралітичної речовини на території Альянсу з часу створення НАТО… Альянс висловив свою солідарність з Об’єднаним Королівством та запропонував допомогу у проведенні розслідування», – наголосив Столтенберг.

Серед інших проявів неприпустимої і небезпечної поведінки Росії глава Альянсу назвав нелегальну анексію Криму та військову підтримку сепаратистів на сході України, російську військову присутність в Молдові та Грузії, втручання у внутрішні справи Чорногорії, а також намагання зірвати демократичні вибори у багатьох країнах.

Столтенберг наголосив, що відповідь НАТО у такій ситуації є рішучою, оборонною та пропорційною.

 

РЄ: Анексія Криму та війна на Сході вплинули на всі сфери життя в Україні

Українське суспільство толерантне та відкрите, але неможливо переоцінити вплив на нього у різних сферах життя конфлікту на Сході та незаконної анексії Криму, що примусило окремі верстви населення обирати, на чиїй стороні їм бути.

Про це йдеться у звіті моніторингового органу Ради Європи – консультативного комітету з питань Рамкової конвенції про захист національних меншин, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Загалом українське суспільство продовжує бути в основному толерантним та відкритим. Проте вплив конфлікту на сході Україні та  незаконне приєднання РФ Автономної Республіки Крим  та міста Севастополя на політичний клімат, а також економічне та соціальне життя в країні не можна переоцінити. Зокрема, конфлікт створив атмосферу, в якій особи, які почували себе комфортно щодо своєї ідентичності раніше, зобов’язані «вибирати, на чиїй стороні бути», – говориться в доповіді.

Опублікована доповідь охоплює період до кінця листопада 2016 року.

«Реформа децентралізації, яка передбачає створення більших територіальних одиниць, може потенційно вплинути – як позитивно, так і негативно – на права осіб, які належать до національних меншин. Було висловлено занепокоєння щодо забезпечення освіти, підтримки закладів культури та здатності впливати на процес прийняття рішень на місцевому рівні», – вказують експерти з моніторингу.

Серед проблемних питань експерти Ради Європи відзначили відсутність чіткої законодавчої бази щодо захисту національних меншин та триваючу дискримінацію ромів, в тому числі їхніх дітей, які піддаються сегрегації в школах.

«Консультативний комітет рекомендує українській владі негайно прийняти відповідне законодавство для захисту нацменшин; висловити сприяння повазі і боротьбі зі стереотипами в політичному дискурсі та суспільстві в цілому; надати тверді правові гарантії захисту та використання всіх мов меншин, в т.ч. нечисленних; допомогти в припиненні постійної сегрегації ромських дітей в школах і забезпечеити, аби права національних меншин не будуть обмежені внаслідок зміни адміністративних меж», – зазначено в документі.

Як відомо, на початку грудня минулого року Венеціанська комісія  надала свої висновки по Закону України “Про освіту”,  зокрема щодо викладання державною мовою та мовами національних меншин.

 

Міністр оборони Британії порадив Москві “стулити пельку”

Росія має “піти” і “стулити пельку” – так міністр оборони Британії Гевін Вільямсон відповів на погрози глави російського МЗС Сергія Лаврова вислати з країни британських дипломатів.

Коментар голови міноборони Великої Британії розповсюдив  Sky News – Укрінформ.

За словами Вільямсона, немає ніяких сумнівів у тому, хто є автором “атаки” – отруєння Сергія Скрипаля – “вона прийшла з Росії”. Те, що Росія зробила у Солсбері є абсолютно жахливим і обурливим, ствердив міністр, додавши, що наміри Британії вислати з країни 23 російських дипломатів у зв’язку з отруєнням екс-шпигуна Сергія Скрипаля і його доньки, а також припинити контакти високого рівня з Росією, є адекватною відповіддю.

Вільямсон вважає, що ще зарано коментувати зустрічні плани щодо вислання з РФ британських дипломатів: “якщо вони застосують кроки у відповідь, ми розглянемо різні варіанти. Поки зарано спекулювати на цій темі” – заявив міністр.

Як повідомляв Укрінформ, глава російського МЗС Сергій Лавров заявив, що Москва незабаром вишле із РФ британських дипломатів у відповідь на дії Великої Британії.

Раніше прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей під час виступу у парламенті заявила, що Великобританія планує вислати з країни 23 російських дипломатів у зв’язку з отруєнням екс-шпигуна Сергія Скрипаля і його доньки, а також припинить контакти високого рівня з Росією. Російські дипломати повинні будуть протягом тижня покинути Британію.

Крім того, повідомляється, що будуть припинені всі дипломатичні контакти на високому рівні, у тому числі скасують запрошення для глави МЗС РФ Сергія Лаврова відвідати Лондон. А британські міністри і високопосадовці не відвідуватимуть чемпіонат світу з футболу, який проходитиме в Росії.

Прем’єр також анонсувала розроблення нового законодавства для захисту Британії від діяльності ворожих держав. Крім того, уряд Британії збільшить кількість перевірок росіян, які в’їжджають у країну. Мей заявила, що може бути вжито й інші заходи, які не будуть оприлюднені.

Як відомо, 5 березня поліція міста Солсбері оголосила про те, що поряд з одним з міських торговельних центрів від невідомої небезпечної речовини серйозно постраждали двоє людей. Згодом з’ясувалося, що це були екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль, який працював на британську розвідку, і його донька Юлія. Потерпілі знаходяться у критичному стані.

Сергій Скрипаль отримав у Великобританії притулок після обміну розвідниками між США і РФ 2010 рок

 

КремлеЗМІ поширили низку абсурдних фейків про отруєння Скрипаля – огляд ЄС

Російські державні медіа вкотре оприлюднили низку абсурдних фейків, реагуючи на звинувачення у причетності Росії до застосування бойової хімічної речовини на території Великої Британії.

Про це  йдеться  у щотижневому огляді від 15 березня Групи стратегічних комунікацій Євросоюзу East StratCom Task Force – Укрінформ.

«Найбільш примітним є те, як повідомлення, що з’являлися у тих же самих підконтрольних державі (Росії – ред.) інформаційних виданнях, повністю суперечили одне одному, поширюючи необгрунтовані й часто абсурдні конспірологічні теорії. Це, напевно, є найбільш класичним прикладом прокремлівських методів з поширення дезінформації», – зазначають експерти з фейків.

Йдеться про введення в оману широкої аудиторії на тлі готовності з боку дезінформаторів захищати лінію Москви.

«Тут ситуація дуже чітко схожа на попередній випадок, коли Росія буда визначена відповідальною за скоєння злочинів, зокрема, у справі MH17 та бомбардування гуманітарного конвою у Сирії», – йдеться в огляді з протидії російській дезінформації.

Як наголошується, головним аргументом для прокремлівських медіа у поясненні звинувачень на адресу Москви з боку Лондона стали «русофобія» та «антиросійська  пропаганда».

«Продовжуючи аналогічну тактику, використану після збиття МН17, російські державні ЗМІ запропонували «альтернативні» пояснення трагедії», – відзначають експерти ЄС.

Зокрема, державні російські ЗМІ поширювали теорії, що колишній співробітник ГРУ Скрипаль був отруєний Сполученими Штатами з метою дискредитації Москви; що Захід робить РФ відповідальною, щоб виправдати санкції; що це є провокація напередодні президентських виборів у Росії.

Також поширювалася думка, що Британія навмисно шукає привід, щоб бойкотувати проведення фінальної частини кубку світу з футболу цього літа у Росії.

Ішлося й про передозування певними речовинами Скрипалем та його донькою, і про той факт, що токсична речовина мала походження з однієї з британських лабораторій. Про це, зокрема, повідомила RT.

 

Отруєння Скрипаля: Джонсон сказав, кого хотіла залякати Росія

Росія вчинила замах на колишнього шпигуна Сергія Скрипаля, щоб дати сигнал усім, хто незгодний з режимом РФ.

Про це заявив глава МЗС Великобританії Борис Джонсон, повідомляє  АР – Укрінформ.

“Причина, з якої вони обрали цей нервовий агент («Новачок» – ред.), полягає в тому, щоб показати, що це Росія, і продемонструвати людям у своїх же агентствах, які можуть думати про дезертирство або підтримку іншого способу життя, а також вірити в альтернативний набір цінностей, що Росія помститься”, – сказав він.

Напередодні  Джонсон  закликав світову спільноту до солідарності і єдиної відповіді у зв’язку із справою про отруєння російського екс-шпигуна Сергія Скрипаля і його дочки 4 березня у британському місті Солсбері.

Канцлер ФРН Ангела Меркель рішуче засудила цей напад, серйозно сприйнявши оцінку британського уряду щодо питання про відповідальність РФ за цей напад. До неї також приєдналися США, Австралія та інші країни.

Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей під час виступу в парламенті заявила, що Великобританія планує вислати з країни 23 російські дипломати у зв’язку з отруєнням Скрипаля, а також припинить контакти високого рівня з Росією.

Москва пообіцяла вислати з РФ британських дипломатів у відповідь на дії Великобританії.

 

Зеркаль: Отруєння в Британії – це продовження агресії Росії після Грузії і України

Безрозсудне застосування Росією бойової хімічної речовини в Великій Британії лише підтвердило те, що Кремль продовжує переступати нові червоні лінії та привчати світ до нових “норм” після війни в Грузії, окупації Криму та розв’язання конфлікту на Донбасі.

Про це заявила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль у четвер під час засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Криму, передає власний кореспондент Укрінформу.

“У 2014 році Росія шляхом окупації Криму та військового вторгнення в Східну Україну сигналізувала про своє повне ігнорування встановлених принципів міжнародного права, включаючи Статут ООН. Таке було і раніше – у 2008 році в Грузії”, – нагадала представник України.

Два тижні тому РФ вкотре проявила свою агресію, цього разу в Великобританії.

“Вона знову продемонстрував, що не має поваги до суверенітету інших країн, її не обходить благополуччя тисяч невинних цивільних, чиє здоров’я та життя були поставлені під пряму небезпеку від застосування хімічної речовини нервово-паралітичної дії, що був безрозсудно використаний у громадському місці”, – зауважила Зеркаль.

За її словами, цей останній епізод агресивної поведінки Росії “доводить, що у Москви немає ні моральних, ні юридичних червоних ліній”, і вона наближається до гітлерівсько-сталінської епохи диктаторських, реваншистських та авантюристичних режимів.

“Скільки нових червоних ліній, або “нових норм”, нав’язаних Росією світові, ми будемо терпіти?” – заявила представник України.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер в Раді Безпеки  ООН  триває засідання щодо ситуації в окупованому Криму  за формулою Арріа.  Цей формат передбачає участь не тільки членів РБ ООН, але також представників зацікавлених країн для того, щоб більш докладно дізнатися про ситуацію.

Нинішнє засідання організоване делегацією України за підтримки Швеції, Нідерландів, Польщі, Сполученого Королівства і США.

 

ЗМІ про отруєння Скрипаля: Отруту до валізи його доньки поклали в Москві

Нервово-паралітична речовина “Новачок”, якою був отруєний у Великобританії колишній шпигун британської розвідки з РФ Сергій Скрипаль, могли помістити до валізи його дочки Юлії ще до її відльоту з Москви в Лондон.

Про це повідомляє  liga.net  з посиланням на  The Telegraph – Укрінформ.

Згідно з повідомленням, британські спецслужби розглядають версію, в якій отруйною речовиною міг бути просякнутий предмет одягу, косметика чи дарунок, які пізніше виявилися в будинку колишнього полковника ГРУ в Солсбері. В такому випадку, впевнені правоохоронці, виконавці злочину навмисно обрали своєю метою доньку Скрипаля.

Видання пише, що антитерористична поліція та MI5, які розслідують справу, більше не дотримуються версії про те, що злочинці були на території Великобританії та самостійно провезли туди отруйну речовина.

Слідчі вважають, що зловмисники без проблем могли проникнути до квартири Юлії Скрипаль в Москві та підкласти отруту в її багаж і вона сама ненавмисно завезла речовину у своїй валізі на територію Королівства.

Рейсом з Москви, який приземлився, за даними поліції, в 14:00 за місцевим часом (16:00 за Києвом) Юлія Скрипаль прибула у Великобританію у суботу, 3 березня. Вже на наступний день, 4 березня вони з батьком пішли в торговий центр міста Солсбері, де їм стало погано.

Джерела The Telegraph повідомили, що, незважаючи на велику кількість камер відеоспостереження, поліція не знайшла на записах ймовірних злочинців. Це також може підтверджувати версію про те, що всі постраждалі могли отруїтися в будинку.

За даними видання, в даний момент Сергій Скрипаль і його донька все ще знаходяться в реанімації.

Один з основних розробників нервово-паралітичної речовини “Новачок” Вил Мирзаянов раніше розповів, що формула речовини була засекречена, тому тільки РФ могла використовувати її.

Раніше повідомлялося, що Великобританія планує вислати з країни 23 російських дипломатів у зв’язку з отруєнням екс-шпигуна Сергія Скрипаля і його дочки, а також скасує контакти високого рівня з Росією.

Крім того, будуть прийняті й інші заходи, зокрема припинені всі дипломатичні контакти на високому рівні, в тому числі скасовується запрошення глави МЗС РФ Сергія Лаврова відвідати Лондон. Британські ж міністри і члени королівської родини не відвідуватимуть чемпіонат світу з футболу, який відбудеться в Росії.

 

Чотири країни НАТО закликають Росію розкрити дані програми “Новічок”

Лідери Британії, Німеччини, США та Франції закликали Кремль надати всі дані щодо програми “Новічок” Організації з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).

Про це, як повідомив офіційний представник федерального уряду Німеччини Штеффен Зайберт, йдеться у спільній заяві  політиків – Укрінформ.

“Ми, глави держав та урядів Франції, Німеччини, США і Великої Британії, приголомшені нападом 4 березня 2018 року у британському Солсбері на Сергія та Юлію Скрипалів”, – йдеться у спільній заяві.

Використання військової нервово-паралітичної речовини, яка розроблялася у Росії, являє собою перше серйозне наступальне застосування подібної отрути в Європі після завершення Другої світової війни.

“Мова йде про посягання на суверенітет Сполученого Королівства. Такий розвиток подій однозначно порушує положення угоди про незастосування хімічної зброї та міжнародного права. Це загроза безпеці для нас усіх”, – йдеться у заяві.

Велика Британія детально поінформувала своїх партнерів про те, що відповідальність за цей напад із високою долею вірогідності несе Росія.

“Ми поділяємо оцінку британської сторони, що немає жодного іншого правдоподібного пояснення, і чітко заявляємо, що Росія своєю відмовою відповісти на правомірні питання уряду Великої Британії дає додаткові підстави вважати її відповідальною”, – зазначили лідери.

Вони закликали Росію відповісти на всі питання, які стосуються атаки у Солсбері, і відкрито надати всі дані щодо програми “Новічок” ОЗХЗ.

“Наше занепокоєння посилилося із урахуванням попередніх випадків безвідповідальної поведінки  Росії  у інших сферах”, – додають Ангела Меркель, Еммануель Макрон, Тереза Мей та Дональд Трамп.

Вони закликають Росію, як члена РБ ООН, “нести свою відповідальність за підтримання міжнародного миру та безпеки”.

 

Друзі вважають підозрілою смерть соратника Березовського

Друзі соратника Березовського, олігарха Миколи Глушкова, якого знайшли у Лондоні мертвим, вважають його смерть підозрілою.

Про це повідомляє  The Guardian – Укрінформ.

“Друзі російського вигнанця, знайденого мертвим у своєму лондонському будинку у понеділок, сказали, що вважають його смерть підозрілою”, – йдеться у повідомленні.

За словами друзів, Глушков не виявляв ознак депресії в останні місяці і був у відмінному настрої до того, як його знайшли мертвим.

Глушков збирався захищатися у суді за позовом “Аерофлоту”, готувався до слухань протягом кількох місяців і мав намір перемогти.

Як зазначає видання, у російських ЗМІ повідомляють про ознаки “удушення”.

Алекс Голдфарб, знайомий Глушкова, також вважає його смерть дуже підозрілою.

“Я думаю, що це досить зрозуміло, що це не випадковість або хвороба. Це або самогубство, або удушення, як у Бориса Березовського”, – сказав Голдфарб.

Як відомо, Березовський був знайдений повішеним у будинку колишньої дружини у Беркширі. Глушков відмовлявся вірити, що його друг наклав на себе руки.

Тіло Глушкова виявила його дочка у понеділок, у його власному будинку у Нью-Мальдені.

 

Латвія перевірить дані про рахунки дочок Путіна у своїх банках

Латвійські служби безпеки мають намір перевірити заяви, що прозвучали в публічному просторі, про наявність таємних банківських рахунків у Латвії дочок президента РФ Володимира Путіна.

Про це повідомляє портал латвійського телерадіомовлення – Укрінформ.

“Будуть перевірені дії, що здійснювалися з грошима на цих рахунках. Мета перевірки – з’ясувати походження коштів, те, чи легальним шляхом вони були отримані. Наслідки можуть бути різними: одна справа, якщо банки самі, виконуючи вимоги закону, повідомлять про сумнівні угоди клієнтів, й інша – якщо вони свідомо чи несвідомо приховають ці дані. У такому разі латвійські служби можуть попросити про інформаційну підтримку в США, щоб отримати роз’яснення, на яких фактах грунтувалася позиція Селести Валландер”, – пояснив глава латвійської Служби попередження легалізації незаконно нажитих коштів Вієстур Бурканс.

Селеста Валландер – спеціальний помічник президента США Барака Обами і старший директор по Росії/Євразії в Раді національної безпеки США з 2013 по 2017 рік. Напередодні виборів 2016 року адміністрація Обами, розробляючи стратегію на випадок спроб Росії втрутитися в хід голосування у Штатах і знаючи, як Путін прагне захистити свою сім’ю від публічності, за порадою Валландер вирішила розголосити отримані розвідкою відомості про рахунки дочок російського президента, приховані у банках Латвії.

Такі дані є в уривках з книги “Російська рулетка: Внутрішня історія війни Путіна в Америці і виборів Дональда Трампа”, написаної Майклом Ісиковим, журналістом-розслідувачем Yahoo News, і Девідом Корном, главою Вашингтонського бюро видання Mother Jones. У цьому фрагменті, опублікованому Mother Jones 9 березня, загалом описується, як адміністрація колишнього президента США Барака Обами реагувала на втручання Росії в президентські вибори в 2016 році в США.

На цю ситуацію відреагували й інші латвійські відповідальні особи. “У будь-якому разі я сподіваюся, що наша контрольна служба і регулятор відреагували та перевіряють цю інформацію”, – заявила міністр фінансів Латвії Дана Рейзнієце-Озола.

Глава МВС Ріхард Козловскіс також вважає, що інформацію мають перевірити, причому всі контролюючі установи.

Посольство РФ у Латвії на спроби зв’язатися з ним не відгукнулося.

 

Nord Stream-2 дасть Кремлю більше засобів для шантажу Заходу – Чолій

Побудова газопроводу “Північний потік-2” дасть Росії вагомий важіль впливу на внутрішні справи країн ЄС.

Таку думку висловив президент Світового конгресу українців Євген Чолій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“СКУ закликає ЄС сприйняти раптове припинення поставок Росією газу до України як попередження про небезпеку створення газопроводу “Північний потік-2″, який лише дасть РФ більше засобів для шантажу Заходу й ефективнішого використання газу як політичної зброї, а також зробить енергетичну ситуацію в Європі більш небезпечною та менш стабільною”, – сказав Чолій.

Він також засудив намагання РФ застосувати “газову зброю” проти України, припинивши передплачені поставки палива 1 березня. “СКУ дякує народу України, який відіграв ключову роль в уникненні країною енергетичної кризи, відреагувавши на заклики української влади зменшити на один градус температуру у помешканнях”, – заявив президент СКУ.

Окрім цього, Чолій наголосив на важливості зменшення енергетичної залежності від  Росії, яка “грубо порушує міжнародні угоди, у тому числі Статут ООН, Будапештський меморандум, Мінські угоди й відверто ігнорує принципи мирного співіснування”.

 

До всеукраїнського страйку аграріїв приєдналися ще три області

Сьогодні траси будуть перекриті в дев’яти областях України. Про це повідомили в громадській організації “Всеукраїнська аграрна рада”, передає УНН.

Крім раніше анонсованого блокування трас в Кіровоградській, Черкаській, Херсонській, Чернігівській, Вінницькій та Одеській областях, до протесту приєдналися аграрії Рівненського, Полтавського та Хмельницького регіонів.

Вони вимагають скасувати “правки Хомутинніка” до Податкового кодексу країни, які передбачають залишити без повернення ПДВ малих і середніх експортерів олійних культур.

“Згідно зі змінами в Податковому кодексі, Верховна Рада скасувала відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку. Дана норма була прийнята на користь великих переробних заводів, що належать олігархам і міжнародним транснаціональним корпораціям. У той же час вона шкодить малим і середнім сільгоспвиробникам. У разі, якщо відшкодування ПДВ при експорті олійних культур буде скасовано, збитки малих і середніх аграріїв можуть досягти більше 6 млрд грн”, – повідомили у “Всеукраїнській аграрній раді”.

Аграрії відзначили, що такі нововведення вигідні тільки олігархам і транснаціональним компаніям, перш за все компанії нардепа В.Хомутинніка “Кернел”.

 

Аграрії на знак протесту перекривали дороги в п’яти областях

У кількох регіонах України сільгоспвиробники перекривали автошляхи на знак протесту проти змін до Податкового кодексу.

На Полтавщині перекриття відбувалося біля селища Чутове на трасі Київ-Харків, повідомляє прес-служба обласної поліції – Укрінформ.

“Сьогодні, у період часу з 10.30 до 11.30, у районі стаціонарного посту поліції біля смт. Чутове, розташованого на автомобільній дорозі Київ – Харків – Довжанський, близько ста осіб проводили акцію та періодично безперервно ходили пішохідним переходом. Мета проведення – зміни до податкового законодавства України”, – йдеться у повідомленні.

Аналогічні заходи пройшли у Черкаській (поблизу Умані), Херсонській (село Козацьке), Чернігівській (київська траса, біля села Кіпті) та Одеській (село Кирнички на трасі Одеса-Рені) областях.

Організатор акції – Громадська спілка «Всеукраїнська аграрна рада» (ВАР), яка раніше анонсувала проведення протестних заходів у Кіровоградській, Черкаській, Херсонській, Чернігівській, Вінницькій, Одеській, Рівненській, Хмельницькій та Полтавській областях, стверджує, що “на такий радикальний крок сільгоспвиробників підштовхнула несправедлива податкова політика влади”. Зазначають, що згідно зі змінами до Податкового кодексу, Верховна Рада відмінила відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку. У ВАР вважають, що ця норма шкодить малим та середнім сільгоспвиробникам і може спричинити їм збитки у понад 6 млрд грн.

За повідомленням прес-служби ВАР, аграрії вимагають від Верховної Ради підтримати законопроект №7403-2, яким пропонується зберегти експортне відшкодування ПДВ для олійних. Якщо народні обранці не підтримають дану законодавчу ініціативу, акції протесту будуть повторюватись та набувати більших масштабів. Наступне перекриття доріг заплановане на 20 березня.

 

Луценко: Савченко планувала теракт у залі Верховної Ради

Юрій Луценко заявив, що сьогодні внесе подання у ВР на притягнення до відповідальності, затримання і арешт Надії Савченко.

Генпрокурор15 березня збирається внести до Верховної Ради подання щодо притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешту народного депутата Надії Савченко, оскільки вона, за його словами, планувала теракт у залі парламенту.

Про це Луценко заявив у четвер під час засідання парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У слідства є незаперечні докази того, що народний депутат України Надія Савченко особисто планувала, особисто вербувала, особисто давала вказівки про те, як провести терористичний акт тут, в цьому залі (Верховної Ради – ред.), знищивши бойовими гранатами дві ложі – урядову і посадову, мінометами обрушивши купол Верховної Ради і автоматами добиваючи тих, хто виживе. Тому сьогодні я, як генеральний прокурор України, внесу до Верховної Ради подання про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко”, – сказав Луценко.

При цьому він також закликав народних депутатів невідкладно підтримати проект закону “про те, щоб після подання генпрокурора дипломатичні закордонні паспорти народних депутатів зупинялися” для того, щоб вони залишилися в Україні та постали перед судом.

“Нинішній регламент передбачає п’ять днів на відповідь народного депутата. Сподіваюсь, наступної середи пройдемо регламентний комітет, а в наступний четвер зала ВР прийме рішення проти організатора запланованого терористичного акту у Верховній Раді України”, – додав генпрокурор.

Як повідомляв Укрінформ, Савченко викликали на допит до СБУ 13 березня у справі Рубана, якого затримали в Донецькій області при спробі ввезти з окупованої території арсенал зброї, однак нардеп так і не прибула до слідчих.

Згодом Савченко повідомила, що дізналася про виклик зі ЗМІ, які “не є надійним джерелом інформації”, і додала, що з 12 по 16 березня перебуває “із запланованою робочою поїздкою до Європейського парламенту в Страсбурзі, де проходять парламентські сесії ЄС”.

Нардеп також заявила, що про цю поїздку вона офіційно повідомила перший відділ апарату Верховної Ради, тож, на її думку, вказана інформація була доступна СБУ.

Вона також висловила побажання, щоб повістку про виклик до СБУ їй передали особисто в руки.

Однак прес-секретар голови Верховної Ради заявив, що спікер Андрій Парубій не підписував розпорядження про закордонне відрядження народного депутата Савченко.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 14 березня сказав, що буде змушений внести подання на Савченко до Верховної Ради, якщо вона не з’явиться на допит 15 березня.

 

Луценко вніс до ВР подання на Савченко

Генпрокурор вніс до Верховної Ради подання щодо притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешту народного депутата Надії Савченко.

Про це повідомила прес-секретар Луценка Лариса Сарган у Facebook – Укрінформ.

“Тексти подань на нардепа Савченко подані до ВР”, – написала вона, оприлюднивши копію подання.

Як повідомляв Укрінформ, генеральний прокурор обіцяв 15 березня внести до Верховної Ради подання щодо притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешту народного депутата Надії Савченко, оскільки вона, за його словами, планувала теракт у залі парламенту.

 

Савченко вивели з засідання Ради

Народного депутата України Надію Савченко у четвер вивели з зали засідань Верховної Ради через ситуацію, яка несла ознаки загрози для оточуючих.

Про це журналістам у кулуарах Верховної Ради заявила представник Президента у парламенті Ірина Луценко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ви знаєте, що Надію Савченко вивели з зали засідань Верховної Ради. Була певна ситуація, яка несла ознаки загрози для оточуючих. Надію Савченко попросили вийти із зали», – сказала Луценко, не уточнюючи, про яку саме загрозу йдеться.

При цьому Луценко зазначила, що Савченко має право на виступ у Верховній Раді, аби пояснити ситуацію зі свого боку.

«Кожен депутат має право на виступ, має право на слово у Верховній Раді. Якщо Надія Савченко попросить таке слово, беззаперечно, вона матиме право на пояснення. Звітувати перед виборцями – це обов’язок кожного депутата», – додала Луценко.

Як відомо, 15 березня генпрокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання щодо притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешту народного депутата Надії Савченко.

 

Савченко прокоментувала інформацію про наявність зброї в її сумці

Народний депутат України Надія Савченко на питання, чи була в неї в сумці зброя, порадила журналістам читати більше книжок. Про це вона заявила в кулуарах Верховної Ради України, передає УНН.

“Ви читали Рея Бредбері? А Річарда Баха? А Тараса Григоровича Шевченка? Не читали? Ну то читайте більше”, – відповіла Савченко на питання журналіста “Чи правда, що у неї в сумці була граната та пістолети?”.

Крім того, Савченко прокоментувала інформацію про те, що її вивели з залу засідань ВР народні депутати.

“Ніхто мене не виводив. Я прийшла в ВР, щоб отримати зарплату. Бо якщо народного депутата не було на місці, то йому не зараховується зарплата. Я прийшла в Раду, посиділа, послухала, що там розглядають, потім ранкове засідання закінчилось, я вийшла з зали. Почалось вечірнє засідання, я зайшли в залу, щоб отримувати зарплату, посиділа і знову вийшла”, – повідомила Савченко.

Нагадаємо, раніше Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що є незаперечні докази того, що народний депутат України Надія Савченко особисто планувала провести терористичний акт в парламенті.

 

У сумці Савченко було три гранати – джерело

У своїй сумці народний депутат України Надія Савченко у четвер принесла до Верховної Ради три бойові гранати.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомило джерело.

“Було три бойові гранати. Вилучити їх не вдалося, оскільки Надія Савченко є народним депутатом. Наразі голова Верховної Ради Андрій Парубій проводить із нею розмову щодо цієї ситуації”, – зазначає джерело.

Як повідомляв Укрінформ, народного депутата України Надію Савченко у четвер вивели з зали засідань Верховної Ради через ситуацію, яка несла ознаки загрози для оточуючих.

 

Савченко задоволена, що її підозрюють у підготовці військового перевороту та тероризмі

Народний депутат України Надія Савченко задоволена, що правоохоронні органи підозрюють її у підготовці військового перевороту та тероризмі. Про це вона заявила сьогодні в коментарі журналістам по завершенню допиту в Управління СБУ у м.Києві та Київській області, передає кореспондент УНН.

“Звинувачення у підготовці до військового державного перевороту, а також у замаху терористичному на владу — це добрі звинувачення… Добрі тим, що я — офіцер Збройних Сил України. Як офіцер Збройних Сил, я давала присягу українському народові захищати українську землю. Це — аж ніяк не українській владі. Я звинувачую українську владу у злочинах проти українського народу, у всіх тих смертях, які відбулися за період діючої злочинної влади Порошенка”, — сказала Савченко.

Українці завжди вміли повставати, продовжила вона.

“Я ніколи не закликала вас на Майдани, я ніколи не хотіла кровопролиття простого народу… Я знаю, що зараз дуже багато військових, які мене чують, що військовий переворот у країні це очікувана і напевно досить правильна подія,” – сказала Савченко.

Нагадаємо, Генпрокурор Ю.Луценко раніше сьогодні заявив, що є незаперечні докази того, що народний депутат Надія Савченко особисто  планувала провести терористичний акт  в парламенті.

 

Савченко заявляє, що свідчила європейським юристам про злочини української влади

Народний депутат України Надія Савченко заявляє, що під час свого триденного перебування у Європі надала покази європейським юристам про злочини української влади. Про це вона заявила сьогодні в коментарі журналістам по завершенню допиту в Управлінні СБУ у м.Києві та Київській області, передає кореспондент УНН.

“Хочу зауважити, що в Європі, будучи ці три дні, я встигла дати свідчення в юридичних, судових інстанціях Європи про корупцію Порошенка, проти злочинності нашої влади та про політичні переслідування”, — сказала Савченко.

Нагадаємо, Генеральний прокурор Юрій Луценко у четвер вніс до Верховної Ради подання на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко.

Також Верховна Рада проголосувала за виключення зі складу парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони народного депутата Надію Савченко.

Як повідомляв УНН, Генпрокурор Ю.Луценко раніше сьогодні заявив, що є незаперечні докази того, що народний депутат Надія Савченко особисто планувала провести терористичний акт в парламенті.

 

Савченко хоче взяти Рубана на поруки

Позафракційний народний депутат Надія Савченко заявила, що буде брати на поруки керівника Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана.

Про вона сказала журналістам біля будівлі Головного управління СБУ у м. Києві, куди її викликали на допит, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я ніколи в житті не відрікалася і своїх не здавала. Ні в російському полоні, і в Україні робити цього не буду. Я буду брати Володимира Рубана на поруки», – заявила Савченко.

Як повідомляв Укрінформ, Савченко викликали на допит до СБУ 13 березня у справі Рубана, якого затримали в Донецькій області при спробі ввезти з окупованої території арсенал зброї, однак нардеп так і не прибула до слідчих.

Згодом Савченко повідомила, що дізналася про виклик зі ЗМІ, які “не є надійним джерелом інформації”, і додала, що з 12 по 16 березня перебуває “із запланованою робочою поїздкою до Європейського парламенту в Страсбурзі, де проходять парламентські сесії ЄС”.

Нардеп також заявила, що про цю поїздку вона офіційно повідомила перший відділ апарату Верховної Ради, тож, на її думку, вказана інформація була доступна СБУ.

Вона також висловила побажання, щоб повістку про виклик до СБУ їй передали особисто в руки.

Однак прес-секретар голови Верховної Ради заявив, що спікер Андрій Парубій не підписував розпорядження про закордонне відрядження народного депутата Савченко.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 14 березня сказав, що буде змушений внести подання на Савченко до Верховної Ради, якщо вона не з’явиться на допит 15 березня.

 

Рада виключила Савченко з комітету нацбезпеки

Верховна Рада виключила народного депутата Надію Савченко зі складу Комітету з питань національної безпеки і оборони.

За відповідний проект постанови № 5543 проголосували 261 депутат, при мінімальній необхідності 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Ініціаторами проекту постанови стали зокрема народні депутати від фракцій БПП та «Народний фронт», що є членами цього комітету.

У пояснювальній записці до проекту постанови зазначається, що Савченко має доступ до державної таємниці і як член комітету бере участь у його засіданнях, де розглядається інформація, яка відноситься до державної таємниці.

«З метою недопущення розголошення інформації, яка відноситься до державної таємниці, та зважаючи на те, що член комітету повинен брати участь у засіданнях, де будуть розглядатися питання, пов’язані з державною таємницею, необхідно прийняти дану постанову», – йдеться у пояснювальній записці.

Як повідомлялось, 14 березня комітет ініціював розгляд  виключення Савченко зі свого складу.

 

Російські спецслужби зробили з Савченко інформаційну бомбу – Антон Геращенко

Російські засоби масової інформації спільно зі спецслужбами “розкрутили” українку Надію Савченко, коли вона сиділа у в’язниці в Росії.

Про це розповів народний депутат Антон Геращенко (фракція “Народний фронт”) журналістам у кулуарах парламенту в четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Російські медіа спільно з російськими спецслужбами розкрутили пані Савченко, коли вона сиділа у в’язниці в Росії. Ні з одного судового процесу по українським політув’язненим ніколи не давали можливості робити прямі трансляції, ходити у футболці з Тарасом Шевченком, з тризубом і співати український гімн. Ніколи. І лише на процесі Савченко російський суд дозволив присутність всіх медіа: світових, українських, західних. З неї зробили інформаційну бомбу, розкрутили і кинули в нашу інформаційну площину, далі наслідки відомі”, – сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, Геращенко стверджує, що Савченко підозрюють у співучасті та організації держперевороту в Україні.

Як повідомлялося, Савченко викликали на допит до СБУ  у справі Рубана, якого затримали в Донецькій області при спробі ввезти з окупованої території арсенал зброї,.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 14 березня сказав, що буде змушений внести подання на Савченко до Верховної Ради, якщо вона не з’явиться на допит 15 березня.

У четвер Савченко прибула на допит в СБУ.

Позафракційний народний депутат Надія Савченко є Героєм України.

 

Савченко підозрюють в організації держперевороту – депутат

Позафракційного народного депутата Надію Савченко підозрюють у співучасті та організації державного перевороту в Україні.

Про це розповів народний депутат Антон Геращенко (фракція “Народний фронт”) журналістам у кулуарах парламенту в четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Співучасть та організація підготовки до держперевороту в Україні”, – сказав він.

За словами Геращенка, Савченко останній рік їздила по військових частинах “і займалася, скажімо так, агітацією та підривною діяльністю”.

Як повідомляв Укрінформ, Савченко викликали на допит до СБУ 13 березня у справі Рубана, якого затримали в Донецькій області при спробі ввезти з окупованої території арсенал зброї.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 14 березня сказав, що буде змушений внести подання на Савченко до Верховної Ради, якщо вона не з’явиться на допит 15 березня.

У четвер Савченко прибула на допит в СБУ.

 

Савченко заявляє, що СБУ її допитувала як свідка

Народний депутат Надія Савченко заявила, що законної юридичної процедури, щоб виключити її з комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, немає.

Про це вона сказала на брифінгу після допиту в СБУ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я є членом Комітету з нацбезпеки і оборони, не секретарем, не головою, і немає юридичної законної процедури виключити члена з комітету”, – зазначила Савченко.

Вона також прокоментувала допит в СБУ, на який приходила у четвер, 15 березня.

“Луценко в черговий раз збрехав. Мене викликали в якості свідка на допит до одного слідчого. Проводив моє опитування інший слідчий, і не допит у якості свідка, а саме відбирав пояснення”, – зазначила нардеп.

Савченко також заявила, що під час свого перебування у Європі встигла дати свідчення проти Президента України Петра Порошенка і “політичних переслідувань”.

Як повідомляв Укрінформ,  Савченко  викликали на допит до СБУ 13 березня у справі керівника Центру звільнення полонених “Офіцерський корпус” Володимира Рубана, якого затримали в Донецькій області при спробі ввезти з окупованої території арсенал зброї, однак депутат так і не прибула до слідчих. Згодом Савченко повідомила, що дізналася про виклик зі ЗМІ, які “не є надійним джерелом інформації”, і додала, що з 12 по 16 березня перебуває “із запланованою робочою поїздкою до Європейського парламенту в Страсбурзі, де проходять парламентські сесії ЄС”. Нардеп також заявила, що про цю поїздку вона офіційно повідомила перший відділ апарату Верховної Ради, тож, на її думку, вказана інформація була доступна СБУ. Вона також висловила побажання, щоб повістку про виклик до СБУ їй передали особисто в руки.

Однак прес-секретар голови Верховної Ради заявив, що спікер Андрій Парубій не підписував розпорядження про закордонне відрядження народного депутата Савченко.

15 березня генпрокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання щодо притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешту народного депутата Надії Савченко.

Верховна Рада 15 березня виключила Савченко зі складу Комітету з питань національної безпеки і оборони.

 

Савченко хоче, щоб її допитали на “детекторі брехні”

Народний депутат Надія Савченко запропонувала прокуратурі та СБУ провести її допит на “детекторі брехні”, під час якого вона відповість на всі запитання.

Про це вона сказала, відповідаючи на запитання щодо звинувачень її у підготовці теракту у Раді. – Укрінформ

“Пропоную прокуратурі, СБУ і всім відповідним органам допитати мене публічно на поліграфі – так званому детекторі брехні. І почути публічно відповіді на всі запитання, якщо вони не бояться”, – сказала  Савченко.

Як повідомлялося, 15 березня генпрокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання щодо притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешту народного депутата Надії Савченко, яка, за його словами, планувала теракт у будівлі парламенту

 

Савченко перепросила Парубія, що переплутала його з Пашинським

Народний депутат Надія Савченко заявила, що бачила, як у готель “Україна” під час Революції Гідності заводив снайперів не нинішній спікер Андрій Парубій, а народний депутат від фракції “Народний фронт” Сергій Пашинський.

Про це вона сказала журналістам у кулуарах парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Якщо я сказала Парубій, то я публічно приношу вибачення Парубію. Не бачила відео, не пам’ятаю, що я сказала точно, але якщо я говорила прізвище “Парубій”, то хотіла сказати й мала на увазі “Пашинський”, – зазначила  Савченко.

Раніше, перед допитом в СБУ,  Савченко заявила, що бачила, як нинішній Голова Верховної Ради Парубій “заводив снайперів у готель “Україна”, і ці люди є в парламенті”.

 

“Полон” Савченко міг бути спектаклем Кремля – Шкіряк

Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк не виключає того, що російський полон, в якому перебувала в 2014-2016 роках Надія Савченко, міг бути “театральною постановкою” з боку Кремля.

Про це він заявив журналістам у кулуарах Верховної Ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я переконаний також і в тому, сьогодні я роблю такий висновок, що так званий “полон” міг бути театральною виставою і міг бути заздалегідь продуманою заготовкою. Я добре знаю історію, як вона потрапила у полон, скільки хлопців із батальйону “Айдар” полягло, і я не можу виключати цього”, – сказав Шкіряк.

Як повідомляв Укрінформ, Савченко викликали на допит до СБУ 13 березня у справі Рубана, якого затримали в Донецькій області при спробі ввезти з окупованої території арсенал зброї, однак депутат так і не прибула до слідчих.

Згодом Савченко повідомила, що дізналася про виклик зі ЗМІ, які “не є надійним джерелом інформації”, і додала, що з 12 по 16 березня перебуває “із запланованою робочою поїздкою до Європейського парламенту в Страсбурзі, де проходять парламентські сесії ЄС”.

Нардеп також заявила, що про цю поїздку вона офіційно повідомила перший відділ апарату Верховної Ради, тож, на її думку, вказана інформація була доступна СБУ.

Вона також висловила побажання, щоб повістку про виклик до СБУ їй передали особисто в руки.

Однак прес-секретар голови Верховної Ради заявив, що спікер Андрій Парубій не підписував розпорядження про закордонне відрядження народного депутата Савченко.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 14 березня сказав, що буде змушений внести подання на  Савченко  до Верховної Ради, якщо вона не з’явиться на допит 15 березня.

 

Київ нагадує, що готовий обміняти понад 20 бойовиків на політв’язнів Кремля

Українська сторона готова обміняти понад 20 росіян, затриманих на Донбасі, на політв’язнів, що утримуються в Російській Федерації.

Про це написала у  Facebook  перший заступник голови верховної ради Ірина Геращенко.

“Щодо питання звільнення заручників, то українська сторона ще раз нагадала російським учасникам групи, що на Донбасі затримано і засуджено більше двадцяти росіян-“настамнєтов”. Ми готові передати їх РФ в обмін на звільнення бранців Кремля, що утримуються в тюрмах РФ, й виступаємо за активізацію цього процесу. Також готові до всіх здорових компромісів задля звільнення наших військових і цивільних з тюрем на окупованих територіях”, – наголосила вона.

Водночас,  Геращенко  висловила жаль, що в цьому питанні прогресу поки немає.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Міністерства юстиції, станом на 26 лютого 64 громадянина України стали політв’язнями Кремля.

2 березня Ірина Геращенко, за її словами,  звернулася до керівництва РФ із закликом забрати своїх громадян, які були відправлені воювати проти України, та звільнити українських заручників.

 

Семенченко відмовився прийти на допит в ГПУ – Сарган

Народний депутат від фракції “Самопоміч” Семен Семенченко відмовився прибути 16 березня в Генеральну прокуратуру на допит в якості свідка.

Про це повідомила у  Twitter  прес-секретар генерального прокурора Юрія Луценка Лариса Сарган – Укрінформ.

“Нардеп Семенченко відмовився прибути на допит в якості свідка 16.03.2018, пославшись на зустрічі у посольстві. Про це слідчому повідомила його помічниця М.”, – розповіла Сарган.

Однак вона не уточнила, у межах якого саме провадження має відбутися допит народного депутата.

Як відомо, правоохоронці оприлюднили відеозапис від 3 березня, на якому видно, як Семенченко виносить сумки із наметового містечка під Верховною Радою перед демонтажем.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков наголошував, що народний депутат від фракції “Самопоміч” міг винести зброю безпосередньо перед початком проведення слідчих дій на території наметового містечка.

Слідчі дії проводилися вранці 3 березня згідно з рішенням суду в межах двох кримінальних проваджень: одне відкрите за фактом спроби захоплення Міжнародного центру культури і мистецтв Федерації профспілок (Жовтневий палац), інше  за фактом подій 27 лютого біля  Верховної Ради, коли внаслідок сутичок із протестувальниками зазнали травм 14 правоохоронців.

 

Луценко переконана, що “заступництво у Гонтаревої” не позначиться на роботі Смолія

Представник Президента у ВР переконана, що новообраний голова НБУ Яків Смолій зможе неупереджено виконувати свою роботу, незважаючи на те, що був заступником екс-очільниці Валерії Гонтаревої.

Про це Ірина Луценко заявила журналістам, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Яків Смолій буде працювати не в контексті заступника Валерії Гонтаревої, а в контексті кандидатури, яка знає роботу банківської системи, роботу Національного банку України, повністю знайомий із профільним законодавством, він писав його і оновлював. Я думаю, що його робота буде базуватися чисто на нормативній базі, яка існує в Україні”, – сказала Луценко.

Як повідомлялося, 15 березня Верховна Рада призначила Якова Смолія головою Національного банку України замість Валерії Гонтаревої, звільнивши перед цим з посади голови НБУ, яку вона обіймала з червня 2014 року.

Гонтарева 10 травня 2017 року подала заяву про відставку з посади голови НБУ. Відтоді вона перебувала у відпустці. Смолій як перший заступник голови Нацбанку в цей час керував регулятором.

18 січня Президент Петро Порошенко вніс до парламенту кандидатуру Смолія на посаду голови НБУ. Одночасно була зареєстрована постанова про звільнення Гонтаревої.

5 лютого Комітет Верховної Ради з питань фінансової і банківської діяльності рекомендував парламенту підтримати проекти постанови про призначення Якова Смолія на посаду голови Національного банку України та про звільнення Валерії Гонтаревої.

 

Порошенко представив Смолія колективу Нацбанку

Президент Петро Порошенко подякував екс-очільниці Нацбанку Валерії Гонтаревій за роботу та привітав Якова Смолія із призначенням на посаду голови Національного банку.

Відеотрансляція заходу з представлення нового голови НБУ велася на Facebook-сторінці Глави держави, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Хочу привітати із сьогоднішнім переконливим голосуванням нового голову Національного банку Якова Васильовича Смолія”, – зазначив  Порошенко.

Він також поінформував, що вже є привітання із обранням нового голови НБУ від іноземних країн-партнерів.

Разом з тим, Президент подякував екс-керівниці Валерії Гонтаревій за роботу в дуже непростій ситуації, в якій знаходилася фінансова й банківська сфера України. За його словами, протягом майже чотирьох років керування Гонтаревою Нацбанком ця установа була дійсно незалежною.

“Хочу відзначити, що у найважчі часи ви діяли відповідально, професійно. Мені надзвичайно приємно було, коли я зустрічався зі світовими лідерами, не просто політичними керівниками держав, а керівництвом міжнародних фінансових організацій: МВФ, Світового банку, європейських банків, міністерств фінансів країн, і дуже рідко була ситуація, коли б до мене не підходили й окремо не відзначали дуже професійну діяльність Національного банку в дуже непростих умовах”, – звернувся Глава держави до Гонтаревої, вручивши їй великий букет білих троянд.

Як повідомлялося, 15 березня Верховна Рада призначила Якова Смолія головою Національного банку України, попередньо звільнивши з цієї посади Валерію Гонтареву.

 

Смолій назвав свої пріоритети на посаді глави НБУ

Яків Смолій запевнив, що й надалі продовжуватиме розбудову сучасної, стійкої та прозорої банківської системи, яка зможе ефективно сприяти сталому економічному розвитку.

Про це він сказав під час виступу у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Мій безперечний пріоритет – це продовжити розбудову сучасної, стійкої та прозорої банківської системи, яка зможе ефективно сприяти сталому економічному розвитку. Для реалізації цієї амбітної цілі маю чітке бачення та план. Цей план містить, як стратегічні проекти на довгострокову перспективу, так і конкретні кроки, що будуть реалізовані найближчим часом”, – сказав  Смолій.

Він зазначив, що перш за все потрібно якнайшвидше відновити кредитування реального сектору економіки, адже вже зараз банківська система має достатньо коштів аби запустити повномасштабне кредитування.

“Загалом понад 80 млрд гривень можуть бути спрямовані на відродження економіки України. Водночас ми маємо кілька проблемних питань – це критичний обсяг непрацюючих кредитів у портфелях банків, і слабкий захист прав кредиторів. Їх вирішення можливе лише шляхом зміни законодавства”, – наголосив Смолій.

Він також зауважив, що головним для НБУ лишається збереження цінової фінансової стабільності, сприяння економічному зростанню та інтеграція української фінансової системи до європейської.

“За останні три роки Національному банку вдалось стабілізувати макроекономічну ситуацію, оздоровити банківський сектор та впровадити такі важливі інновації, як інфляційне таргетування та плаваючий валютний курс. Команда Національного банку продовжить розбудову сучасного та відкритого головного банку країни, який має довіру суспільства”, – сказав Смолій.

 

Гонтарева розповіла, хто з олігархів скільки винен Нацбанку

Національному банку України банки-банкрути заборгували рефінансування на понад 45,2 млрд грн.

Про це голова Національного банку Валерія Гонтарева сказала під час звіту щодо своєї діяльності на посаді очільника НБУ у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«45,2 млрд гривень не погашених кредитів (заборгували банки – банкрути – ред.) Національному банку за останні 3 роки. Безумовний лідер – Олег Бахматюк, за кредитами своїх двох банків “Фінансова ініціатива” та “ВіЕйБі банк” – заборговано 10,2 млрд грн. “Банк Надра” Дмитра Фірташа винен НБУ за його кредитами 9,8 млрд грн. Микола Лагун винен за виданими кредитами “Дельта банку” – 8 млрд грн. Констянтин Жеваго та його банк “Фінанси та кредит” винен НБУ 6,3 млрд грн. Леонід Клімов, який досі є народним депутатом і входить до Комітету з фінансової політики та банківської діяльності, винен 3,4 млрд, а також інші банки вині регулятору близько 7,5 млрд грн», – сказала Гонтарева.

Вона наголосила, що банкрутство банку не означає, що їх власники повністю вільні від боргів своїх банків.

«Гроші треба повертати, і крапка. Саме для цього НБУ скерував до правоохоронних органів 12 заяв про скоєння злочинів акціонерами таких банків», – наголосила Гонтарева.

 

На нейтральній території: КНДР намагається влаштувати зустріч Трампа з Ким Чен Ином

Міністр закордонних справ Північної Кореї Лі Йонг Хо летить до Швеції, яка може відіграти ключову роль в організації зустрічі між президентом США Дональдом Трампом та північнокорейським лідером Кім Чен Ином.

Про це повідомляє  AFP  із посиланням на МЗС Китаю – Укрінформ.

“МЗС Китаю підтвердило, що Лі Йонг Хо (міністр закордонних справ Північної Кореї – ред.), перебуває у китайській столиці на своєму шляху до Швеції, однак не надав додаткової інформації”, – йдеться у повідомленні.

У свою чергу, в МЗС Швеції повідомили, що зустрічі між міністрами обох країн відбудуться у четвер та п’ятницю. На них планують обговорити роль Швеції у консульських питаннях, яка через своє посольство в Північній Кореї також представляє інтереси  США, Канади та Австралії.

Минулого тижня головними претендентами на проведення зустрічі США і КНДР Дональд Трамп назвав Швецію та Швейцарію.

 

Голова Арабського парламенту закликає Європу визнати Палестину

Голова Арабського парламенту Мешал Бін Фахм аль-Салмі просить парламенти європейських країн закликати свої уряди визнати державу Палестина з Єрусалимом як її столиці.

Про це повідомляє  SPA – Укрінформ.

“Голова Арабського парламенту Мешал Бін Фахм аль-Салмі настійно просив парламенти європейських країн – Сполученого Королівства, Ірландії, Португалії, Франції, Італії, Іспанії, Люксембургу, Бельгії і Греції – закликати свої уряди визнати державу Палестина з Єрусалимом як її столиці”, – йдеться у повідомленні.

У листах, адресованих главам цих європейських парламентів, аль-Салмі відзначив глибину історичних і стратегічних відносин між арабським світом і європейськими країнами, а також спільні інтереси між двома сторонами.

Він також високо оцінив історичну позицію цих країн на підтримку справедливості палестинського питання і процесу справедливого і всеосяжного миру шляхом голосування за резолюцію, прийняту Генеральною асамблеєю ООН 21 грудня 2017 року. У цій резолюції наголошується, що будь-які рішення і дії, спрямовані на зміну характеру міста Єрусалима, його статусу або демографічного складу, не мають жодної юридичної сили. Вони є недійсними і мають бути скасовані відповідно до резолюцій Ради Безпеки.

Спікер Арабського парламенту висловив вдячність парламенту за позицію парламентаріїв і народів цих країн, за їх оціночну роль стосовно законного права палестинського народу на самовизначення і на створення своєї незалежної держави з Єрусалимом як її столиці.

Аль-Салмі також відзначив у своїх листах, що Арабський парламент прагне того, щоб парламенти цих країн закликали свої уряди визнати державу  Палестина  і її столицю Східний Єрусалим у кордонах 4 червня 1967 року на основі норм міжнародного права, міжнародних документів і відповідних резолюцій ООН.

Як повідомляв Укрінформ, 6 грудня 2017 року президент США Дональд Трамп офіційно заявив про визнання Єрусалима столицею Держави Ізраїль. Його рішення викликало обурення сотень тисяч мусульман по всьому світу.

8 грудня Рада безпеки ООН провела екстрене засідання, присвячене цьому питанню: всі 14 держав-членів дистанціювалися від одностороннього рішення Трампа і піддали його критиці.

 

Порошенко затвердив для громадян Македонії безвіз на рік

Президент Петро Порошенко підписав указ про запровадження на один рік безвізового режиму в’їзду в Україну та транзиту для громадян Республіки Македонія.

Відповідний указ № 65/2018 опублікований на  сайті глави держави – Укрінформ.

“Запровадити на період з 16 березня 2018 року до 15 березня 2019 року безвізовий режим в’їзду в Україну та транзитного проїзду через територію України для громадян Республіки Македонія, якщо термін їх перебування в Україні не перевищує 90 днів протягом 180 днів”, – йдеться у документі.

В указі зазначається, що тимчасова лібералізація візового режиму для македонців запроваджується з метою розвитку та практичної реалізації принципів добросусідського партнерства між Україною та Республікою  Македонія, активізації двосторонніх контактів у всіх сферах взаємовідносин.

 

У Греції тримають за гратами 132 українців за перевезення нелегалів

У Греції станом на 5 березня затримано і взято під арешт 148 громадян України, з них 132 затримані за перевезення нелегальних мігрантів.

Про це заявив на брифінгу в четвер, 15 березня, заступник директора Департаменту консульської служби – начальник Управління консульського забезпечення Василь Кирилич, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Під час зустрічі  в міністерстві юстиції Греції минулого тижня грецька сторона повідомила, що станом на 5 березня в Греції затримано і утримується 148 громадян України, з них 105 засуджено до різних термінів відбування покарання, щодо 43 тривають слідчі дії або справа перебуває на етапі досудового слідства… З цих 148 громадян України за перевезення нелегальних  мігрантів  затримано 132 особи”, – зазначив Кирилич.

Він повідомив, що решта наших співвітчизників затримані  грецькою поліцією за скоєнння інших злочинів, зокрема шахрайство, крадіжки, транспортні пригоди.

Водночас Кирилич зауважив, що у МЗС продовжують констатувати зростання динаміки затримань громадян України за перевезення  нелегальних мігрантів, тому зазначена цифра може збільшуватися.

Заступник директора Департаменту консульської служби також поінформував, що у 2017 році за рішенням судів достроково звільнено 16 громадян України, засуджених за перевезення нелегальних мігрантів, які відбули третину терміну, а цього року грецькі суди звільнили трьох українців після відбування третини або й менше терміну покарання.

 

Служба зайнятості ознайомила школярів з професіями на Київському бронетанковому заводі

Київський міський центр зайнятості та Укроборонпром провели профорієнтаційний захід для молоді “Люби і розбудовуй Україну” на території Київського бронетанкового заводу.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, під час заходу учні загальноосвiтнiх навчальних закладiв та студенти коледжів міста Києва мали змогу довідатися про вакансії на ринку праці та пройти профорієнтаційне тестування. Також для молоді провели екскурсії Київським бронетанковим заводом та ознайомили з процесом виробництва та модернізацією бронетанкової і бойової техніки.

Крім цього, столичні навчальні заклади презентували молоді спеціальності, які користуються попитом на ринку праці.

Як зазначила заступник голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Юлія Жовтяк, служба зайнятості приділяє значну увагу профорієнтації молоді та допомагає з вибором майбутньої професії.

“Профорієнтація стала пріоритетним напрямком роботи Державної служби зайнятості та держави в цілому, тому що правильний вибір професій – це запорука успішного майбутнього життя. Я запрошую молодь до наших консультаційних пунктів, а також до центрів служби зайнятості, де можна пройти діагностичні тести та зрозуміти свої здібності та навички для вибору професії”, – сказала Жовтяк.

Крім цього, за її словами, з метою формування кадрового резерву в центрах зайнятості створюються банки резюме випускників професійних та вищих навчальних закладів.

Зокрема, директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич наголосив, що столична служба зайнятості регулярно проводить для учнів шкіл профорієнтаційні тури на підприємства з метою ознайомлення з ситуацією на ринку праці.

“Усі 10 районних філій Київського міського центру зайнятості проводять системну роботу зі школами. Наші фахівці та психологи тестують, допомагають зорієнтувати дітей у виборі професії, навчають правильно писати резюме, шукати куди ефективніше піти за освітою в доросле професійне життя”, – підкреслив директор КМЦЗ.

Як зазначила начальник бюро підготовки кадрів Київського бронетанкового заводу Людмила Онищенко, нині на підприємстві є дефіцит молодих кадрів.

“Сьогодні нас цікавлять робочі спеціальності – це токарі, фрезерувальники, електрозварники. На даний час нам необхідно 20-25 токарів. Нам потрібні інженери-технологи, інженери-конструктори, які б розробляли для оборонно-промислового комплексу технологічні проекти. Також ми дуже раді бачити на нашому підприємстві випускників вищих навчальних закладів. Нині проходять практику випускники Київського політехнічного інституту, і це наш базовий навчальний заклад, який готує нам спеціалістів”, – розповіла Онищенко.

Разом з цим, фінансовий директор державного підприємства Київський бронетанковий завод Майя Волік зауважила, що для залучення молодих фахівців на підприємство було розроблено програму мотивації фахівців: щомісяця виплачується 25% доплати до посадового окладу протягом 3 років, а також надається місце в гуртожитку.

“Наш завод заключив з 14 навчальними закладами договори. Ми запрошуємо молодь на проходження виробничої практики, а також на переддипломну практику. На сьогоднішній день на завод прийнято 19 молодих співробітників. Це випускники як робітничих, так і інженерно-технічних професій”, – додала Волік.

У службі зайнятості повідомили, що у січні-лютому 2018 року було працевлаштовано тисяча молодих громадян. Профорієнтаційними послугами протягом січня-лютого було охоплено понад 4 тис.  безробітних  з числа молоді та 12 тис. осіб, які навчаються в різних навчальних закладах.

 

В Україні майнінг криптовалют виведуть з тіні – рішення Урядового комітету

Урядовий комітет під головуванням першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва доручив внести майнінг до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД).

Про це  повідомляє  у четвер Урядовий портал – Укрінформ.

“15 березня урядовий комітет під головуванням першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва доручив низці державних органів напрацювати необхідні документи, щоб внести діяльність з майнінгу до Національного класифікатора “Класифікація видів економічної діяльності” (КВЕД) з подальшим напрацюванням Концепції про створення сприятливих умов для майнінгу в Україні”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначив  Кубів, Україна посідає впевнені позиції у світовому криптопросторі, входить до ТОП-14 країн з розвитку криптоекономіки і впровадження проектів, заснованих на блокчейн. “Але наше законодавство не таке прогресивне, маємо почати хоча би з того, щоб внести “майнінг” до класифікатора видів економічної діяльності України, вивести з тіні, де вона (діяльність) зараз перебуває”, – наголосив урядовець.

Кубів додав, що внесення пункту щодо діяльності з майнінгу до Класифікатора діяльності з підтримки функціонування розподіленої бази даних має відбуватися у класі 63.11 “оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність”, оскільки майнінг передбачає послуги з підтримки та забезпечення функціонування розподілених реєстрів даних у тому числі з використанням технології блокчейн, оброблення даних та смарт-контрактів у розподілених блокчейн-реєстрах.

“Таким доповненням Класифікатора ми вирішимо проблему детінізації ринку майнінгу, залучимо додаткові доходи до бюджету, зменшимо відтік кваліфікованих ІТ-фахівців та зменшимо силовий тиск на криптоспільноту”, – зауважив Кубів.

Перший віце-прем’єр також додав, що збалансоване рішення з цього питання вимагає погодження усіх ключових державних органів, відтак доручив Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мін’юсту, Міненерговугілля разом з Держстатом, Агентством електронного урядування, НБУ (за згодою), НКЦПФР (за згодою), СБУ (за згодою) розробити відповідний проект нормативно-правового акту щодо доповнення Національного класифікатора України “Класифікація видів економічної діяльності”.

Як відомо, майнінг – це діяльність з підтримки розподіленої платформи і створення нових блоків з можливістю отримати винагороду у формі емітованої валюти і комісійних зборів у різних криптовалютах, зокрема в біткоїнах.

 

Влада Тернополя хоче співпрацювати з українською діаспорою

Влада Тернополя зацікавлена у співпраці з українською діаспорою і прагне відновити зустрічі із закордонними українцями.

Про це заявив очільник Тернопільської ОДА Степан Барна під час зустрічі з головою Головної Пластової Булави та Пласту в світі Мартою Кузьмович та представниками тернопільського Пласту, передає  прес-служба  Тернопільської ОДА – Укрінформ.

“Українці за кордоном є добрими промоутероми України в світі. До того ж українська діаспора є важливим фактором впливу на політику країн, де вона зосереджена. Я сподіваюся, що й в Сполучених Штатах Америки ви поширите інформацію про Тернопільщину, а зокрема про те, що наш край відкритий до співпраці, гостинний і ми будемо раді бачити всіх, хто захоче приїхати до нашого регіону”, – зазначив Степан Барна.

За його словами, зараз Україна рухається шляхом повернення заробітчан додому. На Тернопільщині також створюють всі необхідні передумови для бізнесу, щоб її жителі могли працювати й заробляти вдома.

“Цьогоріч ми робимо ставку на розвиток сільського господарства, створення кооперативів і розвиток фермерського руху. Тому, переконаний, що люди скористаються допомогою від держави й почнуть організовувати власний бізнес, будуть об’єднуватися в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи і повертатимуться з-за кордону. Адже, як я уже неодноразово підкреслював: створення кооперативів – це гідна альтернатива заробітчанству”, – резюмував голова ОДА.

Також під час зустрічі було досягнуто згоди щодо створення осередків Пласту на Тернопільщині з метою національно-патріотичного виховання дітей та молоді, а також їх фізичного та духовного розвитку.

Довідка. Кузьмович Марта – голова Головної Пластової Булави (вищий керівний орган Пласту в світі). Громадянка США. Народилася 31 січня 1954 року в м.Честер. Член Пласту з 1963 року. Голова Пласту в світі з 2013 року.

 

Експерти заспокоюють шанувальників гречки – підстав для її здорожчання немає

Гречана крупа на сьогодні є одним із небагатьох видів продовольчих товарів, ринкові ціни на які мають порівняно тривалу понижувальну тенденцію.

Про це йдеться в коментарі завідувача відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Ольги Боднар, який є у розпорядженні Укрінформу.

За словами Боднар, понижувальна тенденція розпочалася ще з червня 2016 року і зберігається досі. Протягом минулого року у роздрібній мережі гречана крупа подешевшала на 25% – з 30,5 грн у січні до 22,95 грн за 1 кг у грудні 2017 року. Станом на січень 2018 року середня по Україні роздрібна ціна на гречку продовжувала знижуватись і складала 22,53 грн за 1 кг.

За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, аналогічні тенденції спостерігаються по всьому ціновому ланцюгу.

Оптово-відпускні  ціни  на гречану крупу протягом 2017 року знизилися на третину (33%), а середня ціна на неї станом на січень 2018 року становила 18,62 грн за 1 кг.

Найбільше зниження спостерігається в первинній ланці цінового ланцюга – у ціновій динаміці закупівельних цін на зерно гречки. Рівень цих цін протягом 2017 року знизився на 45%. Станом на січень 2018 року закупівельні ціни на гречку складали в середньому 9,52 грн за 1 кг.

Слід пам’ятати, що цінова ситуація на ринку гречки об’єктивно залежить від пропозиції, яка формується за рахунок внутрішнього виробництва та імпортних закупівель, зауважила Боднар.

В Україні зростання валового збору гречки спостерігається впродовж останніх трьох років. Сприятлива кон’юнктура на ринку гречаної крупи спонукала сільгосптоваровиробників – переважно фермерські та малі господарства – збільшити площі посіву під гречкою. У 2017 році зібрана площа під культурою у всіх категоріях господарств збільшилася проти 2015 року на 36%, а порівняно з 2016 роком – на 12%. Відповідно валовий збір гречки збільшився торік до 193 тис. т, перевищивши показники 2015 року більш, ніж у 1,5 раза.

Такий обсяг виробництва вітчизняної гречки здатний практично повністю задовольнити внутрішній попит, який складає 170-180 тис. т на рік, зазначила експерт.

На її думку, суттєву роль при формуванні пропозиції та цінової ситуації на ринку гречаної крупи у 2017 році зіграв і імпорт гречки. Його обсяги торік складали 15,9 тис. т, що перевищує показники 2016 року у 3,4 раза. За даними Державної митної служби України, протягом цього періоду 80% гречки завозилося з Російської Федерації. У січні 2018 року левова частка цієї продукції – 72% – імпортувалася з Казахстану. Звідти за місяць було завезено 742 т гречки.

Слід також брати до уваги фактор різниці цін. Вартість 1 т імпорту гречки у середньому за 2017 рік становила 301 дол. США, тобто 8006 грн/т. Закупівельна ж ціна вітчизняної гречки на внутрішньому ринку складала торік в середньому близько 13-14 грн за 1 кг. Таким чином, імпортна продукція складає серйозну конкуренцію вітчизняним товаровиробникам та формує цінову кон’юнктуру внутрішнього ринку, зазначила експерт.

Нарощення обсягів виробництва гречки призвело до збільшення пропозиції на внутрішньому ринку, а це у сукупності із задоволенням внутрішнього попиту за рахунок імпортних поставок зумовило зниження внутрішніх цін на гречану крупу. За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, підстав для подорожчання гречки у 2018 році немає, підсумувала Ольга Боднар.

 

Для держслужбовців презентували посібник “Політика щодо Криму. Рекомендації”

Експерти Українського незалежного центру політичних досліджень (УНЦПД) розробили для держслужбовців посібник “Політика щодо Криму. Рекомендації”.

Презентація видання відбулася у четвер на прес-конференції в Укрінформі.

“Державні службовці є одним з важливих сегментів української аудиторії для того, щоб доносити месиджі української політики щодо тимчасово окупованого Криму до більш широкої аудиторії. І тому виникла ідея написати посібник для держслужбовців, який би роз’яснював політику України щодо Криму”, – заявила радниця міністра інформаційної політики України Юлія Каздобіна.

Перший заступник  міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юсуф Куркчі вказав на те, що розроблений посібник – “це не просто книжка про Крим та ситуацію в ньому з правами людей, а про ту ситуацію, яка зараз в Україні по відношенню до окупованих територій”. “Це історія про те, що всі зусилля, які сьогодні докладає держава, не є достатньо ефективними. Цей посібник розроблений саме для того, щоб люди побачили загальну картину того, що робиться, відповідно до наявних людських і матеріальних ресурсів. І це посібник про те, що тема Криму не повинна з‘являтися лише напередодні дати окупації  Криму.

Керівник програм розвитку громадянського суспільства УНЦПД Юлія Тищенко зазначила, що посібник “Політика щодо Криму. Рекомендації” висвітлює та аналізує основні рішення вітчизняних та міжнародних інституцій щодо незаконної окупації Кримського півострова Російською Федерацією, процес моніторингу в сфері прав людини, питання запровадження санкцій, особливості здійснення інформаційної політики стосовно Криму. “Ця книга намагається продемонструвати, що попри видиму відсутність певних реальних документів, все ж таки напрямки політики, так чи інакше, сформовані. Є певні зусилля органів державної влади. Є навіть дублювання певних повноважень деяких органів влади…В наших силах спробувати запропонувати, як оптимізувати та зробити кращою реалізацію напрямів у сфері захисту прав людини, проведення моніторингу, реагування”, – заявила вона.

Тищенко додала, що в України надзвичайно обмежені можливості впливати на ситуацію в Криму, однак “потрібна більш консолідована реакція органів державної влади на всі ті речі, які є в Криму”.

Згідно з авторами, видання “Політика щодо Криму. Рекомендації” – один із кроків для інформування представників органів влади різного рівня, експертів, ЗМІ про ситуацію на Кримському півострові та про основні заходи політики стосовно деокупації, міжнародні документи. Цей посібник побачив світ завдяки підтримці посольства Великої Британії в Україні.

Організаційно посібник,  виданий за підтримки посольства Великої Британії в Україні, складається з 6 наступних розділів. Перший розділ – правові засади захисту громадянських і майнових прав на тимчасово окупованій території, прав кримськотатарського народу. Другий розділ стосується моніторингових заходів, моніторингу порушення прав і свобод громадян України на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та Севастополя. Також в посібнику висвітлено питання встановлення фактів народження та смерті осіб, що перебувають на тимчасово  окупованій території, запити до самопроголошеної влади, органів влади РФ, соціальні виплати. Окремо розписана тема  запровадження санкцій  – міжнародні санкції, українська санкційна політика. Завершується посібник інформаційною політикою українського уряду.

Поруч з цим, посібник містить 3 додатки: “Міжетнічна ситуація після окупації Кримського півострова”, “Про корінні народи України”, “Формування Російською Федерацією інститутів окупаційної влади”.

 

МЗС обурений публікацією Euronews про вояж Путіна в окупований Крим

У Міністерстві закордонних справ обурені статтею Euronews про візит президента Росії Володимира Путіна в окупований Крим без згадки про незаконну анексію РФ півострова та нелегітимність виборів там.

Про це написала речниця МЗС Мар’яна Беца у  Twiiter – Укрінформ.

“Ні слова про окупацію Росією Криму, нелегітимні вибори. Репортаж має будуватися на фактах”, – зазначила вона під скріншотом публікації Euronews про відвідання Путіним анексованого Криму.

Також Беца  наголосила, що такий підхід “неприйнятний” і закликала Euronews виправити статтю згідно з міжнародними законодавством і стандартами.

 

Джемілєв подякував главі МЗС Британії за статтю про Крим

Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв подякував міністру закордонних справ Великої Британії Борису Джонсону за позицію з питання незаконної анексії Криму.

Про це повідомляє в  Facebook  Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу – Укрінформ.

“Сьогодні мав змогу особисто подякувати за його позицію (Джонсона – ред.), висловлену в авторській статті “Four years since the illegal annexation of Crimea: article by Boris Johnson”, щодо незаконної анексії Росією Криму та посилення тиску на агресора”, – повідомив  Джемілєв.

Як повідомлялося, в лютому 2018 року в європейській пресі була опублікована стаття міністра закордонних справ Великої Британії, присвячена четвертій річниці подій, які привели до незаконної анексії Криму. У ній Джонсон розповів про те, що Росія порушила ряд міжнародних договорів, зокрема, положення Статті 2 Хартії ООН, Гельсінського заключного акта і Договору про дружбу між Україною і Російською Федерацією.

 

Кримчани, які працюють у “виборчих комісіях”, вчиняють злочин – правозахисник

Кожен український громадянин в анексованому Криму, який увійшов у склад виборчої комісії незаконних виборів президента РФ, скоює кримінальний злочин.

Про це в ефірі  Громадське.Крим  повідомив голова правозахисної організації “Сила права” Андрій Сенченко – Укрінформ.

“Щоб не було потім подиву та сліз, коли тих, хто це скоїв, потім, після їхнього приїзду в Херсон (або в інше місто материкової України – ред), затримають та будуть судити”, – наголосив Сенченко.

Він додав, що нині мешканці окупованих територій України, Криму та Донбасу мають замислюватися над своїми діями і над тим, що закріплено в українському законодавстві.

Як відомо, у Росії офіційно призначили вибори президента на день анексії Криму. Росія також заявила, що планує провести вибори і в анексованому  Криму.

Верховна Рада України закликала міжнародну спільноту не дозволити Росії провести вибори у Криму. У МЗС України попередили, що проти причетних до виборів  застосують санкції.

Напередодні речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко у коментарі Укрінформу повідомив, що Рада Безпеки ООН проведе в четвер, 15 березня, засідання з питань Криму, у тому числі щодо підготовки російською владою на окупованому півострові незаконних голосувань на виборах президента РФ, а також можливих шляхів деокупації української території.

У російських виборах мають намір взяти участь чинний президент РФ Володимир Путін, кандидат від КПРФ Павло Грудінін, лідер ЛДПР Володимир Жириновський, засновник “Яблука” Григорій Явлінський та журналістка Ксенія Собчак.

 

Польща передала Волкеру пакет пропозицій щодо санкцій проти Росії – МЗС

Засідання в Раді Безпеки ООН по Криму буде сигналом для Росії, що світ не погоджується з окупацією півострова.

Москва не повинна сподіватися, що через декілька років західна спільнота змириться з цим фактом.

Про це під час форуму “Європа-Україна” у польському Ряшеві заявив заступник глави МЗС Польщі Бартош Ціхоцький, повідомляє власний  кореспондент Укрінформу.

“Дискусія в ООН, також завдяки і Польщі, дасть черговий сигнал, що ми на це (окупацію Криму – ред.) не погоджуємося. Не буде такого, що мине ще чотири роки і ми з цим змиримося. Ми на це не погодимося, Росія відчуватиме наслідки порушення міжнародних договорів, які підписувала, порушення базових міжнародних принципів”,- заявив Ціхоцький.

Він зазначив, що  Польща  бере активну участь у міжнародному процесі вдосконалення санкційної політики проти Росії. У цьому контексті він зауважив, що польська сторона нещодавно передала спецпредставнику держдепартаменту США Курту Волкеру, який перебував з візитом у Варшаві, черговий пакет пропозицій.

 

США розширили санкції проти Росії

Міністерство фінансів США оголосило про запровадження санкцій проти 14 осіб, однієї установи Російської Федерації, а також зміни до вже введених обмежень проти п’яти фізичних та чотирьох юридичних осіб.

Про це  йдеться в офіційному повідомленні Офісу з питань контролю за іноземними активами (OFAC) американського Мінфіну, передає Укрінформ.

Повідомляється, що рішення було прийнято з урахуванням вимог Акту протидії противникам США через  санкції  (CAATSA).

 

Стрічку “Кіборги” показали в американському Конгресі

Фільм “Кіборги”, який показує долі захисників Донецького аеропорту, розповідає не про війну, а про мир, який хоче побудувати українська нація та жити за стандартами й цінностями цивілізованого людства.

Саме за це вони вмирають на передовій гібридної війни, розв’язаної Росією, охарактеризував свою стрічку під час прем’єрного показу в американському Конгресі режисер Ахтем Сейтаблаєв, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Звичайно, я хвилююсь, як колись хвилювався перед прем’єрою стрічки в Україні, тому що це перший показ у Сполучених Штатах Америки і в такому знаковому місці як Конгрес США”, – зазначив режисер перед показом.

Більше того, за його словами, 14 березня – це День українського добровольця, що також є символічним і важливим для прем’єри цього фільму в США.

“Наша мета – розповісти про те, що там, в Україні, живуть такі самі люди, які прагнуть таких же фундаментальних людських цінностей, чого прагнуть люди по всьому світу – верховенства права, власної гідності, свободи, намагання побудувати таку країну, де будуть мріяти жити наші діти”, – розповів Ахтем Сейтаблаєв.

Він підкреслив, що своєю роботою також хотів розповісти про те, що світ зараз є свідком “народження нової української нації”.

За словами продюсера стрічки “Кіборги” Іванни Дядюри, західний глядач побачить у фільмі, що події на Донбасі є “цивілізаційним вибором України”, а не громадянською війною за версією російської пропаганди.

“У цьому фільмі ми показали досить широкий соціальний спектр сучасної України: тут професійні військові, добровольці, люди з вищою освітою, студенти, прості жителі невеликих містечок. Вони різні за фахом, вони говорять українською і російською мовами, вони різного покоління, але їх об’єднує одне – вони захищають свою країну від російського агресора”, – підкреслила продюсер.

За її словами, сценарій, випробуваний Росією в Грузії, зараз в повній мірі розігрується в Україні. “Потрібно розуміти, яку небезпеки зараз це представляє для всього світу”, – зауважила Іванна Дядюра.

Стрічка “Кіборги” буде представлена в інших країнах. Уже цього тижня відбудеться її прем’єра в Гаазі, у Варшаві, в Брюсселі.

У планах є також покази в Канаді, країнах Балтії, Німеччині й Австралії.

 

Перевірка тендеру на 4G: Луценко обіцяє відкрити справу

Генпрокурор зареєструє кримінальне провадження щодо законності проведення тендеру на видачу 4G – ліцензій, а також щодо можливого недоотримання коштів держбюджетом.

Про це Юрій Луценко сказав на засіданні Ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Тим не менше, ми дійсно зареєструємо кримінальне провадження по цьому запиту… Якщо будуть ознаки, що державний бюджет недоотримав кошти, ми безумовно будемо діяти згідно з чинним законодавством”, – сказав генпрокурор.

При цьому  Луценко  назвав “неправильними” умови проведення конкурсу.

“В умовах тендеру не було виключено можливості участі в цьому (тендері – ред.) юридичних осіб із капіталом країни-агресора”, – зазначив генпрокурор.

На його думку, допуск до тендеру юросіб із російським капіталом потенційно несе загрозу безпеці українським офіцерам та солдатам, які користуються мобільним зв’язком “під тотальним контролем та з ймовірним доступом із Москви”.

Луценко зазначив, що він отримав звернення Прем’єр-міністра  Володимира Гройсмана, яке базується на депутатському запиті голови фракції “Радикальної партії Олега Ляшка” щодо законності проведення тендеру.

За словами генпрокурора, фахівцями був проведений аналіз стосовно ціни тендеру, яка виявилася значно вищою, ніж було встановлено під час проведення тендеру.

Проте, за його словами, у нього є попередня інформація, що кінцева ціна, сплачена на аукціоні, перевищила ціну, визначену фахівцями.

“Якщо це так, то ми навряд чи знайдемо правопорушення”, – підкреслив Луценко

 

Президенту Австрії запропонували взяти під патронат фестиваль LvivMozArt

Федеральний президент Республіки Австрія Александер Ван дер Беллен відвідав Львівщину у межах офіційного візиту в Україну і обговорив із керівництвом міста та області інвестиційні пропозиції.

Про це  повідомили у  прес-службі  міськради – Укрінформ.

“Мені дуже приємно відвідати Львів – місто, з яким Австрія відчуває особливий зв’язок. Я бажаю нам, щоб і у майбутньому економічні, культурні та, перш за все, людські відносини між Австрією та Львовом і надалі поглиблювалися”, – написав президент Австрії у Книзі почесних гостей Львова.

Під час зустрічі з керівниками міста і області йшла мова про можливості співробітництва Львівщини із регіонами альпійської країни та інвестиційні пропозиції. Зокрема, міський голова Львова Андрій Садовий запропонував президенту Австрії взяти під особистий патронат фестиваль LvivMozArt, як майданчик для розвитку українсько-австрійських відносин, зокрема, економічних, політичних, культурних. Також мер  Львова  розповів, що цього року на фестиваль можуть привезти скрипку Моцарта.

 

Румуни Буковини засудили провокації Кремля

Чернівецьке обласне товариство румунської культури ім. М.Емінеску засудило провокації Кремля

Зокрема, йдеться як про сепаратистські проекти на кшалт створення національно-територіальної автономії, так і про про зірвану СБУ операцію російських спецслужб, які планували спалити кілька шкіл, де навчаються діти румунської громади області. Диверсія мала викликати етнічний конфлікт в Чернівецькій області – Укрінформ.

Реакція лідерів румунських товариств була очікуваною. Керівник Чернівецького обласного товариства румунської культури Василь Бику звернувся із відкритим листом, в якому різко засудив провокаційну політику Кремля.

«На жаль, ворожі Україні сили під керівництвом російських спецслужб не оминули своєю увагою і Чернівецьку область та її  румунську  громаду… Мета таких дій проста і зрозуміла – роздмухати вогнище ворожнечі між нами, роз’єднати українців, румунів, угорців, поляків та інші народи і полегшити тим самим поширення вбивчих ідей «русского мира». Подібні проекти, які носять виразні ознаки сепаратизму, не знаходять ані найменшого відгуку у наших серцях, думках та діях”, – наголошується в листі, який надійшов до Укрінформу.

За словами Василя Бику, очолювані ним румуни Чернівецької області ніколи не давали і не дадуть ані найменших приводів сумніватися в їхньому патріотизмі та відданості Україні.

Відповідальність за провокації на етнічному грунті, які час від часу виникають на Буковині, румунські товариства покладають виключно на Російську Федерацію та інші ворожі до України сили, які з 2014 року систематично намагаються розіграти т.зв. «етнічну карту».

Водночас Бику запевнив, що давні традиції добросусідства не вдасться порушити дешевими оманливими обіцянками чи провокаціями. «Розсварити українців, румунів та представників інших етносів в Чернівецькій області не вдасться нікому», – сказав він.

 

Комітет Ради вніс до проекту Трудового кодексу понад тисячу поправок – Розенко

Дата остаточного розгляду проекту Трудового кодексу в новій редакції залежить від народних депутатів.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко під час онлайн-чату в одному з  інтернет-видань – Укрінформ.

“Нова редакція Трудового кодексу ухвалена Верховною Радою України в першому читанні. До нього комітет з питань соціальної політики отримав тисячу поправок. Наскільки мені відомо, комітет закінчив роботу над Трудовим кодексом і прийняв рішення винести його в зал ВР на остаточне затвердження. Таким чином, зараз доля Трудового кодексу знаходиться в руках народних депутатів, і лише від них залежить, коли він буде остаточно розглянутий парламентом”, – зазначив  Розенко.

Як повідомлялося, у першому читанні проект нового Трудового кодексу Верховна Рада прийняла 5 листопада 2015 року.

Окрім того, у листопаді 2017 року в комітеті ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення повідомили, що проект Трудового кодексу України повністю підготовлений до розгляду парламентом у другому читанні.

 

Студент-фізик з Харкова переміг на конкурсі у Франції

Студент Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна переміг у французькому конкурсі дослідницьких проектів.

Про це повідомляє  прес-служба  Міністерства освіти та науки України – Укрінформ.

“Студент фізико-технічного факультету Харківського національного університету Олександр Бурлаєнко переміг у французькому конкурсі студентських проектів, представивши доповідь щодо ядерної фізики. Завдяки цьому влітку разом з двома іншими переможцями він відвідає Linear Accelerator Laboratory (Лабораторія лінійних прискорювачів, Франція) та CERN – провідні організації у сфері ядерних досліджень та енергетики”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що конкурс проходив у два етапи, де перший передбачав відбір проектів за описом. Другий проходив на базі Французького інституту (м. Київ) у форматі конференції з учасниками.

Пріоритетними напрямами конкурсних робіт були ядерна фізика, прискорювальні технології, експериментальні платформи, фізика високих енергій тощо. Загалом у фінальних змаганнях виступили 12 дослідників (аспіранти, бакалаври та магістри).

До складу фахового журі увійшли представники КНУ ім. Т. Шевченка, Linear Accelerator Laboratory та CERN. Одним із організаторів конкурсу є посольство  Франції  в Україні.

 

Українці в Чикаго влаштували пікет на підтримку нацгвардійця Марківа

У Чикаго відбувся мітинг у рамках міжнародної акції #FreeMarkiv на підтримку бійця Національної гвардії Віталія Марківа, заарештованого в Італії за обвинуваченням у справі про загибель журналіста Андреа Роккеллі в зоні АТО.

Про це повідомляє  Uapost.us  з посиланням на Facebook-сторінку журналістки Наталки Гладиш-Джуран – Укрінформ.

“Активісти української спільноти Чикаго (з ініціативи УГО “Помаранчева Хвиля” та Українського Конгресового Комітету) пікетували дипустанову Італії з вимогою звільнити 28-річного нацгвардійця, який вже дев’ятий місяць перебуває під вартою у Мілані”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що учасники акції також передали працівникам італійського диппредставництва лист з вимогою справедливого розгляду справи, аби довести невинуватість українського бійця.

Нагадаємо, що відповідні пікети почалися на початку березня у Лондоні і поширилися багатьма країнами Європи. Так, посольства Італії вже пікетували у Португалії, Іспанії, Італії, Греції, Угорщині, Франції, а також в Австралії.

Наразі арештований ще у червні минулого року Віталій Марків перебуває в італійському СІЗО. Початок судового процесу має відбутися найближчим часом.

Як повідомляв Укрінформ, 24 травня 2014 року в районі села Андріївка поблизу окупованого на той час Слов’янська Донецької області під мінометний вогонь потрапила група іноземних журналістів. Італійський фоторепортер Андреа Роккеллі і його перекладач загинули.

Поліція Італії 30 червня 2017 року заарештувала бійця Нацгвардії Марківа за обвинуваченням в умисному вбивстві Роккеллі.

Водночас за даними українського слідства, загибель журналіста і його перекладача сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ.

Генеральна прокуратура України також повідомила, що Роккеллі перебував у зоні бойових дій без належного узгодження з владою України.

На адресу компетентних органів Італії було направлено листи Генеральної прокуратури, Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ України про готовність надати всебічне сприяння у розслідуванні кримінального провадження щодо Марківа та загибелі Роккеллі та виконати спільно з італійськими слідчими органами необхідний огляд місцевості та допитати свідків.

 

“Викрадена принцеса” б‘є рекорди прокату – Порошенко

Президент Петро Порошенко привітав команду, що працювала над створенням мультфільму “Викрадена принцеса: Руслан і Людмила”.

Про це Глава держави написав у Facebook – Укрінформ.

“Надзвичайно приємно, що у нас з’явилося власне українське анімаційне кіно, яке б‘є рекорди прокату. Вітаю всю команду, яка працювала над картиною «Викрадена принцеса», з неймовірним успіхом”, – зазначив Порошенко.

За його словами, мультфільм продемонстрував вражаючий результат касових зборів прокату для українських фільмів – 21,5 млн грн за один вікенд.

Президент подякував творцям мультфільму за чудову роботу.

Як повідомляв Укрінформ, український мультфільм “Викрадена принцеса: Руслан і Людмила” вийшов у широкий кінотеатральний прокат в Україні  7 березня і за перший вікенд зібрав у прокаті понад 21 мільйон гривень.

Проект “Викраденої принцеси” став одним із переможців 9-го конкурсного відбору Держкіно, яке надало йому фінансову підтримку розміром 19 млн 44,4 тис. грн, що становить майже 20% від загальної вартості виробництва фільму. Режисував стрічку Олег Маламуж. Автором сценарію є Ярослав Войцешек, продюсером – Єгор Олесов, художником-постановником – Крістіан Коскінен.

 

Монетизація пільг: обмежень у “30 поїздок на місяць” не було – Розенко

Виключно місцевий орган влади буде приймати рішення про монетизацію пільг на транспорті для всіх категорій пільговиків.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко у  Facebook, внісши кілька уточнень щодо “некоректно “розігнаної” хвилі” по монетизації пільг на транспорті для всіх категорій пільговиків – Укрінформ.

За його словами, “пільги будуть надаватися або в безготівковій (як зараз), або готівковій формі, це норма закону”.

“Рішення про “монетизацію пільг” буде приймати виключно місцевий орган влади. Зважаючи на те, що пільги на транспорт зараз фінансуються з місцевих бюджетів. Кабінет міністрів надав право саме місцевим органам вирішувати питання безготівкова/монетизована форма пільг”, –  наголосив Розенко.

Лише тоді, коли місцева рада прийме рішення про “монетизацію”, набирає чинності і Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, який був схвалений урядом 14 березня 2018 року, зауважив віце-прем’єр-міністр.

Він також зазначив, що ніяких обмежень у “30 поїздок в місяць” уряд не затверджував.

“Це дезінформація, яка вчора активно крутилася в ЗМІ. Вчора уряд затвердив мінімальну соціальну норму. Це гарантія. Нижче якої місцевий орган влади не має право розраховувати монетизовану виплату пільговику! Права людини мають бути захищені від свавілля місцевих чиновників”, –  сказав віце-прем’єр-міністр.

Окрім того, як зазначив Розенко, органам місцевого самоврядування надано право встановлювати будь-яку кількість поїздок для пільговиків, але не меншу ніж мінімальна соціальна норма.

“Тобто, якщо місцева рада ухвалить рішення про монетизацію пільг, вона повинна встановити і відповідні соціальні нормативи”, –  пояснив віце-прем’єр-міністр.

За його словами, в рамках децентралізації, разом із фінансовим ресурсом, який було передано із “центру” на місця, має зростати також відповідальність місцевої влади за рівень і якість життя українців.

Як повідомляв Укрінформ, на засіданні 14 березня уряд ухвалив Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.

 

Рада затвердила Дисциплінарний статут Нацполіції

Верховна Рада ухвалила закон, яким затвердила Дисциплінарний статут Національної поліції України.

За прийняття відповідного законопроекту №4670 у повторному другому читанні проголосував 251 депутат,  при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Дія цього Статуту поширюється на осіб начальницького складу Національного антикорупційного бюро України, осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України та податкової міліції, які повинні неухильно додержуватися його вимог”, – йдеться у тексті законопроекту.

Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

Згідно зі статутом, віддавати незаконний наказ або такий, що не пов’язаний із службовою діяльністю поліції або виходить за межі посадових (функціональних) обов’язків керівника, забороняється.

Керівник відповідає за свій наказ, результати його виконання, відповідність його закону.

Наказ, відданий з порушенням вимог закону або з перевищенням повноважень, є недійсним та підлягає скасуванню прямим керівником.

За порушення службової дисципліни поліцейські незалежно від займаної посади та спеціального звання несуть дисциплінарну відповідальність згідно з цим Статутом.

Окрім того, Статутом визначається, що заохочення є засобом підтримання службової дисципліни, що полягає у відзначенні поліцейського за успішне виконання ним обов’язків, а також за інші заслуги перед державою та суспільством. При цьому до поліцейських можуть застосовуватися ряд заохочень, зокрема заохочення відомчою заохочувальною відзнакою Міністерства внутрішніх справ України “Вогнепальна зброя” та “Холодна зброя

 

Саудівська Аравія заявляє, що створить ядерну бомбу слідом за Іраном

Спадкоємний принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман повідомив, що країна також розробить ядерну бомбу, якщо це зробить Іран.

Про це він сказав в інтерв’ю американському каналу  CBS, яке вийде цієї неділі у програмі “60 Minutes” – Укрінформ.

“Саудівська Аравія не хоче мати ядерну зброю, але якщо Іран розробить ядерну бомбу, ми, не сумніваючись, якомога швидше наслідуватимемо”, – сказав він.

Як повідомлялося, 5 березня заступник керівника Організації з атомної енергії Ірану Бехруз Камальванді заявив в інтерв’ю телеканалу Al-Alam TV, що  Іран  може менш ніж за 48 годин відновити виробництво збагаченого до 20% урану, якщо США вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми.

 

У Раді Європи радять Україні негайно прийняти законодавство для захисту нацменшин

Сьогодні моніторинговий орган Ради Європи, Консультативний комітет з питань Рамкової конвенції про захист національних меншин (FCNM), опублікував звіт про ситуацію в Україні на період до кінця листопада 2016 року, разом із зауваженнями до українських органів влади, передає УНН з посиланням на прес-реліз щодо звіту від Ради Європи.

“Україна повинна боротися з упередженнями у політичному дискурсі, гарантувати захист усіх мов меншин, припинити сегрегацію ромських дітей”, — йдеться в звіті.

Консультативний комітет FCNM відзначив, що загалом українське суспільство продовжує залишатися здебільшого толерантним та відкритим. Проте вплив конфлікту на Сході Україні та незаконна анексія Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополь на політичний клімат, а також економічний та соціальний стан життя в країні не можна переоцінити. Зокрема, конфлікт створив атмосферу, в якій особи, які почували себе в комфортно з багаторівневою ідентичністю, тепер зобов’язані “вибирати свою сторону”, говориться в доповіді.

Реформа децентралізації, яка передбачає створення більших територіальних одиниць, може потенційно вплинути — як позитивно, так і негативно — на права осіб, які належать до національних меншин. Були висловлені занепокоєння щодо положень освіти, підтримки закладів культури та здатності впливати на процес прийняття рішень на місцевому рівні.

Серед інших проблем експерти Ради Європи відзначили відсутність чіткої законодавчої бази щодо захисту національних меншин та триваючої дискримінації ромів, зокрема дітей ромів, які піддаються сегрегації в школах.

“Консультативний комітет рекомендує українській владі негайно прийняти відповідне законодавство для захисту національних меншин; сприяння повазі та боротьбі зі стереотипами в політичному дискурсі та суспільстві в цілому; надання твердих правових гарантій захисту та використання всіх мов меншин, а також численних менших; припинення постійної сегрегації ромських дітей у школах та забезпечення того, що права національних меншин не обмежаться внаслідок перетворення адміністративних кордонів та гарантування їх ефективної участі в дискусіях на місцевому рівні”, — йдеться в заяві.

 

Поліція на Закарпатті затримала понад 30 осіб з кийками і балаклавами

Протягом сьогоднішнього дня поліція на Закарпатті затримала 32 осіб, у яких було знайдено балаклави, кийки, ножі, газові батончики і мисливський карабін.  УНН  з власних джерел стало відомо, що вказаних громадян було затримано групами на в’їзді до Закарпатської області на стаціонарному посту “Нижні Ворота”.

З поінформованих джерел відомо, що затримані прямували до Ужгорода кількома автівками з Києва, Київської, Чернівецької, Житомирської, Миколаївської областей. Щодо мети свого візиту на Закарпаття вказали – туризм.

Наразі поліція офіційно не коментує дані затримання, однак не заперечує, що на шляхах області відбуваються перевірки.

Нагадаємо, що нині на Закарпатті тривають заходи із відзначення річниці створення Карпатської України.

У зв’язку із можливими провокаціями силовики в області перейшли на  посилений режим несення служби.

Водночас, Генеральне консульство Угорщини у м. Ужгород закликало своїх громадян  не відвідувати Закарпаття протягом 16-18 березня через “хитку політичну ситуацію і ситуацію з громадською безпекою”.

На 17 березня в Ужгороді націоналістичними організаціями анонсовано проведення “Маршу Слави Героїв Карпатської України”.

 

Рада відхилила закон, який мав зупинити дію “правки Лозового”

Верховна Рада відхилила законопроект № 7547 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення кримінального судочинства”, який мав зупинити дію так званої “правки Лозового”.

Про це заявив спікер парламенту Андрій Парубій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Немає голосів. Проект закону 7547 відхилено”, – заявив Парубій після трьох спроб повернутися до розгляду законопроекту за основу.

Як повідомляв Укрінформ, з 15 березня набувають чинності так звані “правки Лозового” до Кримінально-процесуального кодексу. Згідно з ними, без довідки з суду поховання неможливе, навіть якщо людина померла вдома природною смертю.

Окрім цього, слідчий вже не призначатиме експертизу, а дозвіл на проведення експертизи має дати суд. На це рішення може піти не менше 72 годин. Також згідно з цими правками, якщо впродовж 18 місяців не розкриті навіть найважчі злочини, їх автоматично закриватимуть.

13 березня Верховна Рада відклала на невизначений термін розгляд законопроекту, що зупиняє дію скандальної поправки народного депутата Андрія Лозового щодо поховання померлих. Міністр внутрішніх справ  Арсен Аваков  закликав Верховну Раду внести зміни до КПК, які з 15 березня можуть істотно ускладнити роботу правоохоронців.

 

Переклад “Інтернату” Жадана отримав премію Лейпцизького книжкового ярмарку

Переклад роману Сергія Жадана “Інтернат”, дія якого відбувається на тлі конфлікту на Донбасі, отримав премію Лейпцизького книжкового ярмарку.

Про це передає DW – Укрінформ.

Книги українського письменника перевели Сабіне Штер і Юрій Дуркот. “Інтернат” розповідає про події на Донбасі під час конфлікту між українськими силами і проросійськими сепаратистами.

Як зазначили в журі, “апарат сприйняття героя відзначається гостротою і точністю. Немає дешевої брутальності, зате є густі описи, які розкриваються на німецькій мові з величезною силою”.

Грошову винагороду лауреатам становить 15 тисяч євро.

Роману  Жадана “Інтернат” вийшов у видавництві Meridian Czernowitz. Книга надійшла в продаж влітку 2017 року.

 

Рада призначила новий склад Рахункової палати

Верховна Рада призначила новий склад Рахункової палати у кількості 9 осіб.

За ухвалення відповідного рішення проголосували 263 депутати при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, до Рахункової палати парламент призначив: Віктора Богуна, Андрія Дідика, Ірину Іванову, Андрія Майснера, Василя Невідомого, Цезаря Огня, Валерія Пацкана, Олександра Яременка, Ігоря Яремчука.

Відповідно до законодавства, Рахункова палата від імені  Верховної Ради України  здійснює контроль за надходженням коштів до державного бюджету України та їх використанням. Палата здійснює фінансовий аудит та аудит ефективності щодо надходжень до державного бюджету податків, зборів, обов’язкових платежів та інших доходів, включаючи адміністрування контролюючими органами таких надходжень. Рахункова палата складається з дев’яти членів.

Термін повноважень членів Рахункової палати становить шість років.

Окрім того, 309 голосами народного депутата Валерія Пацкана призначено головою Рахункової палати.

Подання на призначення Пацкана вніс Голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Кандидатура Пацкана набрала найбільше голосів депутатів на рейтинговому голосуванні.

Валерій Пацкан народився 21 квітня 1975 на Закарпатті. Закінчив юридичний факультет Ужгородського державного університету (1999), економічний факультет Закарпатського інституту ім. А. Волошина Міжрегіональної академії управління персоналом (2005), в якому під час навчання працював заступником завідувача кафедри правознавства.

Деякий час працював юрисконсультом, а з 2002-го по 2004 рік працював заступником директора Ужгородської філії ВАТ “ПриватБанку”. З 2004-го по 2008 рік був директором філії “Закарпатська дирекція” АТ “Індустріально-Експортний Банк”.

З 2008-го по 2012 рік працював генеральним директором ТОВ “Карат Мотор”.

З 2010 року – член Політичної партії “УДАР Віталія Кличка”, з 2011-го по 2014 рік – голова Закарпатської обласної організації “УДАРу”.

З 2015 року – голова Закарпатської територіальної організації Партії “Блок Петра Порошенка”.

Народний депутат України VII та VIII скликань.

 

Пацкан розповів, що зробить за місяць у Рахунковій палаті

Новообраний голова Рахункової палати Валерій Пацкан пообіцяв уже в п’ятницю прийти на нову роботу, а за місяць презентувати напрямки діяльності палати й план перевірок державних підприємств.

Про це він розповів в ефірі “112 каналу”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Можу вас запевнити на 100%, що із завтрашнього дня вже з’явлюся на роботі й спробуємо привести до ладу саму структуру діяльності Рахункової палати… і в найближчий місяць ми, наприклад, оприлюднимо офіційно план заходів-перевірок державних підприємств”, – зазначив Пацкан.

Також за місяць він пообіцяв вийти із презентацією діяльності палати.

Крім того, Пацкан зауважив, що планує започаткувати при  Рахунковій палаті  громадську раду.

Разом із тим, він поінформував, що після голосування у парламенті за призначення вже мав зустріч з Президентом Петром Порошенком.

“Президент привітав із призначенням на посаду голови Рахункової палати, попросив, щоб новий орган, тобто Рахункова палата згідно нового закону запрацювала максимально відкрито, публічно і щоб усі дізналися про використання державних коштів”, – підкреслив Пацкан.

Як повідомляв Укрінфом, у четвер, 15 березня, Верховна Рада призначила народного депутата від фракцї БПП Валерія Пацкана головою Рахункової палати.

Також було призначено вісім членів палати.

 

На Банковій кваплять Раду зі скасуванням е-декларацій для антикорупціонерів

Верховна Рада має лише тиждень, а по факту два дні, щоб скасувати електронне декларування для активістів, які займаються антикорупційною діяльністю.

Про це написав заступник голови Адміністрації Президента Дмитро Шимків на своїй сторінці у  Facebook  – Укрінформ.

“Залишився один тиждень для скасування електронних декларацій для антикорупційних активістів та вирішення проблем електронного декларування наглядових рад державних підприємств та нерезидентів/іноземців”, – зазначив він.

Шимків запевнив, що парламент має кілька реальних варіантів скасування вимоги подання е-декларацій для активістів. Це, за його словами, або проголосувати законопроект № 6674 за основу і в цілому з врахуванням зауважень Венеціанської комісії, або законопроект № 6271 за основу і в цілому, але із додаванням змін щодо електронного декларування членами наглядових рад та нерезидентами, або внести поправки з цих питань в інші закони.

Крім того, він також зауважив, що є ще варіант відтермінування минулорічних березневих «одіозних» правок для вирішення питання політично.

“Реально – це лише два дні на наступному тижні. Альтернатива – ганьба країни в міжнародному середовищі з 1 квітня. Сумно і прикро це”, – додав Шимків.

Як повідомлялося, у березні 2017 року Верховна Рада ухвалила зміни до закону “Про протидію корупції”, згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов’язані подавати електронні декларації.

Президент Петро Порошенко 8 липня 2017 року подав на розгляд Верховної Ради проекти законів щодо скасування  е-декларування  для антикорупційних громадських активістів. Зокрема, це проекти законів № 6674 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги” та № 6675 “Про внесення відповідних змін до Податкового кодексу”.

Відомо, що процес подачі е-декларацій проходить до 1 квітня.

 

Обрання омбудсмена: “за” не голосувала єдина фракція

Жодного голосу за обрання Людмили Денісової Уповноваженим Верховної Ради з прав людини не надала фракція “Об’єднання “Самопоміч”, а найбільше – фракції БПП (111 з 136) і “Народного фронту” (74 з 81).

Відповідні дані оприлюднила на сторінці в  Twitter  громадська мережа ОПОРА.

Так, згідно з результатами поіменного голосування фракція “Батьківщина” віддала 7 голосів із 20,  “Опозиційний блок” – 25 з 43, депутатська група “Відродження” – 19 з 24, депутатська група “Воля народу” – 10 з 19.

Новому  омбудсмену  сказали “так” 18  з 21 членів фракції Радикальної партії і 16 позафракційних народних обранців.

Людмила Денісова обиралася народним депутатом з 2006 року, тричі обиралася від “Блоку Юлії Тимошенко”. На позачергових виборах до Верховної ради 2014 року обрана за партійним списком (№ 15) від “Народного фронту”.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада у четвер призначила замість Валерії Лутковської Людмилу Денісову своїм Уповноваженим з прав людини 280-ма голосами і у зв’язку з цим достроково припинила її депутатські повноваження.

 

КВУ нарахував у Раді десятьох депутатів-вигнанців із фракцій

Фракції Верховної Ради за три роки примусово виключили зі свого складу десятьох депутатів-списочників.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Комітету виборців України, яке є у розпорядженні Укрінформу.

“Фракції  Верховної Ради  за три роки примусово виключили зі свого складу 10 народних депутатів, які пройшли до парламенту за їхніми списками. Часто партії виключали осіб, які були формальними лідерами політичних сил, очолюючи списки партій у 2014 році”, – зазначається у повідомленні.

Окрім цього, в Комітеті виборців наголосили, що, наприклад, Надія Савченко була №1 у виборчому списку «Батьківщини» на позачергових виборах до парламенту в 2014 році, проте у грудні 2016-го її було виключено зі складу фракції через розбіжність у політичних поглядах із партією.

Також у повідомленні згадується Сергій Мельничук (екс-комбат “Айдару”) під №3 у виборчому списку Радикальної партії Олега Ляшка. Він після конфлікту із лідером РПЛ був виключений із фракції. У лютому 2017 року Радикальна партія виключила з фракції й Андрія Артеменка (№16). Він, згідно з даними Комітету виборців, пропонував план передачі Криму для Росії.

“Найбільше депутатів зі свого складу виключила «Самопоміч» – 7. Серед них лідер виборчого списку 2014 року Ганна Гопко, яку виключили з фракції за  підтримку змін до Конституції в частині децентралізації. Також за розбіжності в голосуваннях з фракції було виключено Віктора Кривенка (№5 у списку), Ірину Суслову (№6), Павла Кишкара (№7), Наталію Веселову (№9), Остапа Єднака (№17) та Вікторію Пташник (№23)”, – йдеться в повідомленні.

А ще у  Комітеті виборців  відзначили, що у 2014 році партії активно включали до свого списку осіб, які могли підняти рейтинг політсил. Передовсім, це були військові, задіяні в АТО. “З огляду на політичну привабливість таких осіб для виборців, партії мало зважали на їх політичне минуле, відсутність професійного досвіду чи індивідуальні якості. Надія Савченко – лише один із подібних прикладів», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель

 

 

Міжнародна премія Франка назвала претендентів

Комітет премії імені Івана Франка прийняв до розгляду вісімнадцять робіт у двох номінаціях.

Про це повідомив директор-розпорядник Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус на прес-конференції в Укрінформі.

“Цьогоріч ми отримали 21 наукову роботу – з України, Німеччини, Великої Британії, Сербії та Фінляндії, охоплено 13 наукових дисциплін. Роботи були подані 16-ма університетами, причому право на подання роботи використав лауреат минулого року – професор Віденського університету Міхаель Мозер. Комітет премії прийняв до розгляду 18 робіт, три роботи було відхилено як такі, що не відповідали положенню про премію”, – сказав Курус.

Водночас він наголосив, що Міжнародна  премії ім. І.Франка  – це єдина премія у світі, яка об’єднує всю соціально-гуманітарну сферу, і вона повторює всі види діяльності, якими займався Іван Франко.

“Ми намагаємося зробити її найпочеснішою нагородою в гуманітарних науках і дуже хочемо зробити її такою ж популярною, як премія Нобеля”, – підкреслив Курус.

Він нагадав, що премія має дві номінації: за вагомі здобутки в галузі україністики та за вагомі здобутки в галузі соціально-гуманітарних наук. Преміальний фонд формується за рахунок благодійних внесків, і в попередні роки це було півмільйона гривень. Крім фінансової нагороди, лауреати отримують золотий знак лауреата.

Член правління Фонду, проректор Київського університету ім. Т.Шевченка Володимир Бугров оголосив роботи, які претендують на премію 2018 року в галузі соціально-гуманітарних наук. Це:

навчальний посібник “Правничі студії”, професор Ігор Бегей (Львів)

книга “Метенів – дорога додому”, Богдан Андрушків (Тернопіль)

монографія “Brothers or Enemies: The Ukrainian National Movement and Russia, from the 1840s to the 1870s”, Johannes Remy (Фінляндія)

монографія “Поліфонія культури життя: філософсько-богословська спадщина Йоана Павла ІІ в сучасному дискурсі. Релігієзнавчий аспект”, Сергій Пресухін (Київ)

монографія “Галич у політичному житті Європи ХІ-ХІV століть”, Леонтій Войтович (Львів)

серія робіт “Ціннісний дискурс в освіті” в 7 томах, колектив авторів під керівництвом Віктора Андрущенка (Київ).

Володимир Бугров наголосив, що Міжнародний фонд Івана Франка і премія імені Івана Франка є громадськими, державної підтримки вони не мають. Що, утім, дуже важливо, адже премія є абсолютно незалежною і критерії відбору є повністю об’єктивними. Премія має трирівневий відбір лауреатів. Це номінаційний комітет, міжнародна експертна рада, міжнародне журі. При розгляді робіт важливі професійна компетенція та міжнародний рівень наукових досліджень.

Ще один член правління Фонду, проректор Львівського національного університету ім. І. Франка Ярослав Гарасим оголосив роботи-претенденти в галузі україністики. Це:

монографія “The Ukrainians: Unexpected Nation”, Andrew Wilson (Великобританія).

монографія “Bogoglasnik. Pesni blagogovejnyja (1790/1791). Eine Sammlung geistliche Lieder aus Ukraine” у ІІ томах, Hans Rоthe (ФРН) та Юрій Медведик (Львів).

монографія “Складанє идентитетох”, Юліан Тамаш (Сербія)

монографія “Русинський” сепаратизм: націотворення ІN VITRO”, Любомир Белей (Ужгород)

монографія “…І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках”, Ярослава Мельник (Львів)

монографія “Апокрифічний код українського письменництва”, Ярослава Мельник (Львів)

монографія “Педагогічні концепти Івана Франка”, Володимир Микитюк (Львів)

монографія “Століття нонконформізму в українському візуальному мистецтві”, Леся Смирна (Київ)

монографія “Фольклорна проза про голодомори ХХ ст. в Україні: парадигма тексту”, Василь Сокіл (Львів)

монографія “Наукові основи українознавства”, Леонід Токар (Київ)

навчальний посібник “Історія української літератури І пол. ХІХ ст.”, Тетяна Шарова (Мелітополь)

монографія “Іван Вишенський в оцінці Івана Франка”, Микола Шульський (Львів).

Ярослав Гарасим висловив сподівання, що три етапи, які передбачені для визначення переможців премії імені Івана Франка, забезпечать об’єктивне оцінювання всіх робіт і відбір найкращих, які отримають премії 27 серпня у Дрогобичі – у день народження Івана Франка.

Роланд Франко – голова правління Міжнародного Фонду Івана Франка – зазначив, що це вже третє представлення претендентів на Міжнародну премію імені Івана Франка.

“З кожним роком ми отримуємо наукові роботи з нових країн. І це означає, що премія, названа на честь мого діда, набирає визнання в світі, а науковий світ пізнає Україну з позитивного боку. Це і є наша мета – сприяти вивченню діяльності Івана Франка, пізнанню України, спонукати вчених в різних країнах світу до проведення активних досліджень в галузі суспільних наук та україністики. Цього року маємо дуже цікаві наукові праці, а тому матимемо досить високу конкуренцію”, – наголосив Роланд Франко

 

Волинські громади вчилися розробляти та реалізовувати проекти розвитку

Павлівська об’єднана територіальна громада (ОТГ), що на Волині, мріє створити центр культури для людей похилого віку.

Для цього менеджери громади залучають донорські кошти, а щоб написати якісний проект розвитку, 15 березня відвідали тренінг, організований за сприяння Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування – Укрінформ.

Радник з розробки та запровадження проектів Програми «U-LEAD з Європою» В’ячеслав Топоров розповів про тонкощі написання якісних та дієвих проектів розвитку. Він зауважив, що такі навчання є надзвичайно актуальними саме зараз.

“Практика доводить, що в кожній громаді є багато хороших ідей і можливостей втілити їх в життя. Проте, проблемою, що об’єднує і тих, хто об’єднався раніше, і зовсім молоді тергромади, є недостатні знання і досвід, як написати якісний проект розвитку, який би захотів профінансувати донор”, –  підкреслив В’ячеслав Топоров.

Він наголосив,  що в Україні зараз доступні багато різних джерел фінансування, але через зростання кількості громад і, відповідно, конкуренції між ними, отримати ці кошти досить важко.

“Бракує знань, досвіду і взагалі розуміння, наскільки важливим є структурований і логічний підхід. Просто хороша ідея через невміння подати її, часто може і залишитись просто хорошою ідеєю. Тому якщо громади не навчаться викладати свої думки чітко і зрозуміло, вони не матимуть ніякого результату і дійсно хороші ідеї губитимуться в потоці загальної інформації», –  вважає В’ячеслав Топоров.

За його словами, західні регіони України мають кращий досвід написання проектів завдяки роботі в транскордонних програмах співробітництва з закордонними партнерами, проте завжди є куди рости, зокрема, і Павлівській ОТГ, яка мріє про центр культури для людей похилого віку.

Громада створена однією з перших в Україні, ще у 2015 році. Природньо, за час роботи, зуміла використати багато шансів, в тому числі і фінансових. Лише за 2017 рік ця тергромада залучила майже 10 мільйонів гривень з різних джерел фінансування – як передбачених державою, так і з фондів міжнародної технічної допомоги тощо.

У 2018-му, за словами начальника відділу соціально-економічного розвитку, інвестицій та містобудування Оксани Стасюк, велику увагу у громаді приділятимуть саме написанню якісних проектів розвитку. Минулого року Павлівська громада розробила Стратегію розвитку до 2028 року, де визначила 70 технічних завдань.

Оксана Стасюк наголосила, що «саме стратегія повинна бути живим посібником для реалізації проектів розвитку громади. Тоді усе те, що роблять окремі люди,  не буде хаотичним, це будуть окремі кроки у досягненні визначених цілей».

Втім, вчитись потрібно і тим, хто має досвід, і для тих, хто щойно створився, наголосила головний спеціаліст з проектної діяльності Алла Піхоцька.

“Приміром, Заборольська громада утворилася лише в минулому році, проте тут активно навчаються писати проекти і уже розпочали роботу над стратегією розвитку.  Вирішили, що перш за все інвестуватимуть у місцеву школу, і саме на проекти розвитку покладають у цьому сенсі великі сподівання”, – каже Алла Піхоцька.

На тренінгу «Розробка та впровадження проектів розвитку» волинські громади висловили чимало цікавих ідей, обмінялись кращими практиками з втілення успішних проектів і надихнулись креативом, який почнуть втілювати у себе на місцях після повернення.

Програма “U-LEAD з Європою” фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

Колишній помічник Трампа працюватиме лобістом на Тимошенко

Колишній помічник президента Дональда Трампа Баррі Беннетт допомагатиме Юлії Тимошенко в якості американського лобіста: організовуватиме їй зустрічі в США та надаватиме консультації за $65 тис. на місяць.

Про це йдеться в публікації  Bloonberg – Укрінформ.

“Фірма Баррі Беннетта “Avenue Strategies Global LLC”, надасть послуги у сфері урядових відносин, зв’язків з громадськістю та стратегічного консалтингу, в тому числі в плані контактів із членами адміністрації Трампа та Конгресу Трампу від імені Юлії Тимошенко”, – зазначається в публікації.

Контракт, представлений Міністерством юстиції відповідно до Закону про реєстрацію іноземних агентів, передбачає щомісячну оплату в розмірі 65 тис. доларів США.

При цьому видання цитує слова Беннета, який зазначив, що  Тимошенко  – це прозахідний реформатор.

“Пол (Манафорт – ред.) працював на про-російську (партію– ред.). Ми працюємо на про-американську”, – сказав Беннет.

Він додав, що його фірма “допомагатиме їй (Тимошенко, – ред.) організувати поїздки в США, щоб зустрітися з урядовцями”.

 

Сирійські правозахисники закликали бойкотувати чемпіонат світу з футболу в РФ

Понад 20 сирійських організацій закликали країни світу розглянути ідею бойкоту чемпіонату світу з футболу 2018 року, щоб змінити політику Москви в Сирії.

Звернення автори адресували владі Великої Британії, Німеччини, США та Франції, передає  “Радіо Свобода” – Укрінформ.

Правозахисники вважають, що російська влада має вплинути на президента Сирії Башара Асада і змусити його припинити бомбардування.

“Перш має бути припинена облога Східної Гути”, – наголошують сирійські правозахисники.

Раніше до бойкоту чемпіонату світу в Росії  закликав міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Нагадаємо: з 2013 року майже 400 тисяч жителів Східної Гути перебувають в облозі. У них обмежений доступ до продовольства, питної води, медикаментів і електрики.

У середині лютого 2018 року армія президента Сирії розпочала бомбардування позицій повстанців у регіоні. Представники неурядової організації «Лікарі без кордонів» повідомляють про більш як тисячу загиблих.

 

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 820

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua