Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 15 лютого

Інформдень: 15 лютого

Дуда направив “історичний” закон до Конституційного суду

Президент Польщі Анджей Дуда направив у середу, 14 лютого, закон про Інститут національної пам’яті на розгляд Конституційного суду Польщі.

Про це  повідомляє  канцелярія президента РП – Укрінформ.

За словами польського лідера, положення закону не повинні викликати жодних сумнівів щодо того, які дії можуть каратися, а які ні.

“Положення цього закону мають бути настільки точними, щоб кожен громадянин після ознайомлення з ними не мав жодних сумнівів щодо того, які дії можуть каратися за законом, а які ні”, – сказав Дуда.

Як заявив польський президент, безпідставне приписування польському народові чи Польщі відповідальності за Голокост “обгрунтовує” передбачене у законі карне переслідування осіб, які це роблять.

“Оцінка положень Конституційним судом, який остаточно має визначити їх відповідність Конституції, відкриває юридичний шлях до обговорення і з’ясування cумнівів, які з’являються”, – зазначив Дуда.

Як повідомлялося, польський парламент проголосував за зміни до закону про ІНП 1 лютого, а 6 лютого його підписав президент  Польщі  Анджей Дуда і заявив, що направляє документ до Конституційного суду. Дуда сказав, що направляє закон для того, щоб КС оцінив, чи закон не суперечить статті Конституції про свободу висловлювань, й оцінив положення карного характеру, що випливають із цього закону.

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

Віце-прем’єр Польщі сподівається на результативну зустріч з Розенком

Віце-прем’єр-міністр Польщі Пьотр Глінський переконаний, що його зустріч з українським колегою Павлом Розенком у п’ятницю, 16 лютого, у Варшаві буде результативною.

Про це Глінський заявив у коментарі  РАР – Укрінформ.

“Я задоволений, що віце-прем’єр Розенко прийняв запрошення, і я переконаний, що ця зустріч буде доброю. Я сподіваюся на взаєморозуміння як у справах, що стосуються найскладніших питань історії, так і у спільному баченні багатовимірної співпраці наших країн”, – заявив Глінський.

Окрім Розенка, у складі української делегації на зустріч з польською стороною прибудуть, зокрема, міністр культури Євген Нищук, заступник глави МЗС Василь Боднар, співголова українсько-польської міжпарламентської групи Оксана Юринець, посол України в Польщі Андрій Дещиця. З польського боку, крім Глінського, у переговорах братимуть участь заступник міністра культури Ярослав Селлін, заступник глави МЗС Бартош Ціхоцький, заступник голови Інституту національної пам’яті Польщі  Кшиштоф Швагжик.

Після завершення переговорів планується, що Розенко разом із Глінським покладуть квіти до могил козаків і старшин армії УНР на Вольському кладовищі у Варшаві і запалять лампадки біля пам’ятника жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років.

Під час зустрічі основними темами переговорів будуть: зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі, якими передбачається, зокрема, покарання за заперечення злочинів “українських націоналістів” проти громадян Другої Речі Посполитої, а також відновлення пошуково-ексгумаційних робіт в Україні у місцях загибелі поляків.

 

Моравецький: Nord Stream-2 може спричинити “велику війну” між РФ і Україною

Завершення будівництва газопроводу “Північний потік-2” може спровокувати ескалацію конфлікту між Росією та Україною. Цей газопровід є “шкідливим і непотрібним”.

Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький в інтерв’ю Die Welt, інформує  Gazeta Wyborcza. – Укрінформ

“Газопровід через Балтійське море створює нові непотрібні джерела напруги. Сьогодні Україна відносно безпечна, оскільки контролює газові сполучення, які ведуть до Центральної Європи. Коли буде збудовано “Північний потік-2”, і буде відключено газопроводи, які проходять через Україну, то Росія зможе коли захоче спричинити ескалацію конфлікту, атакувати цю країну. “Північний потік-2″ – крок у цьому напрямку”, – підкреслив  Моравецький.

Він зазначив, що загроза початку “великої російсько-української війни” є реальною, якщо цей газопровід “буде збудовано”.

Польський прем’єр наголосив, що Європа може покривати свої потреби у газі завдяки імпорту 180 млрд куб. м через європейські LNG-термінали.

“Коротко кажучи: “Північний потік-2″ є непотрібним, шкідливим і сьогодні ділить західну спільноту”, – резюмував Моравецький.

Як повідомлялося, Польща на всіх рівнях активно виступає проти будівництва Росією газопроводу “Північний потік-2” до Європи.

Дуда оскаржив “українських націоналістів” у скандальному законі

Президент Польщі Анджей Дуда оскаржив в Конституційному суді положення скандального закону про Інститут національної пам’яті (ІНП), де йдеться про “українських націоналістів”.

Про це свідчить інформація,  опублікована  на сайті Конституційного суду Польщі – Укрінформ.

“Цьому закону також закидається невідповідність: …2) статті 1. п. 1 у частині, що стосується слів “українських націоналістів”, і статті 2а у частині, що стосується слів “українські націоналісти”, а також слів “і Східної Малопольщі” статтям 2 та 42 п. 1 Конституції у зв’язку зі статтею 31 п. 3 Конституції”, – йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті КС.

Cтаття 2 Конституції РП говорить про те, що Польща є демократичною країною, яка забезпечує виконання принципів соціальної справедливості.

Стаття 42, п.1 визначає, хто у Польщі підлягає кримінальній відповідальності.

Cтаття 31, п. 3 Конституції передбачає обмеження щодо користування конституційними свободами людини і визначає, коли такі обмеження можуть наступити.

Як інформувалося, президент Дуда в четвер направив скандальний закон про Інститут національної пам’яті на розгляд КС  Польщі.

Канцелярія президента Польщі повідомила про очікування Дуди: положення закону мають бути настільки точними, щоб вони не викликали жодних сумнівів.

Як інформувалося, польський парламент проголосував за зміни до закону про ІНП 1 лютого, а 6 лютого його підписав президент Польщі Анджей Дуда і повідомив, що направляє документ до Конституційного суду. Дуда повідомив, що направляє закон для того, щоб КС оцінив, чи закон не суперечить статті Конституції про свободу висловлювань, а також оцінив положення кримінального характеру, що випливають із цього закону.

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

 

Польський роботодавець, який відмовився викликати швидку, оплатить лікування українки

Українці, яка працювала у Польщі і потрапила в лікарню з інсультом, роботодавець повністю оплатить лікування і реабілітацію.

Про це повідомляє Консульська служба МЗС України у  Facebbok – Укрінформ.

“У Посольстві України в  Польщі  відбулася зустріч керівника Консульського відділу Посольства С.Криси із заступником старости повіту Шрода Вєлькопольська П.Каспшаком, секретарем повіту Б.Вєлінським і працедавцем громадянки України у зв’язку з інцидентом щодо ненадання їй необхідної медичної допомоги. Під час зустрічі представники місцевих органів самоврядування заявили про готовність оплатити лікування громадянки України в медичній установі м.Познань.”, – йдеться у повідомленні.

Розмір щомісячних виплат, які він зобов’язується оплачувати постраждалій, визначить суд.

Як повідомлялося, польський роботодавець не захотів надати допомогу українці, у якої стався крововилив у мозок, а вивіз її в місто і викликав поліцію нібито до п’яної жінки.

 

Роговцева просить Президента оголосити 2018-й Роком утвердження державної мови

Народна артистка України Ада Роговцева просить Петра Порошенка підтримати звернення видатних діячів освіти, науки й культури та трьох колишніх президентів з пропозицією оголосити 2018 рік Роком утвердження державної мови.

Про це йдеться у листі Роговцевої до Президента, який є в розпорядженні Укрінформу.

“Шановний пане Президенте! Звертаюся з проханням підтримати звернення до Вас понад 100 видатних діячів освіти, науки, культури та правозахисників, 178 народних депутатів України, ініціативної групи “Першого грудня”, Світового конгресу українців та трьох президентів України з пропозицією оголосити 2018 рік Роком утвердження державної мови”, – зазначила вона.

За словами Роговцевої, така широка підтримка свідчить про готовність українського суспільства відповідально та дієво долучитися до реалізації Указу  Президента України  про оголошення 2018 року Роком утвердження державної мови у разі його підписання.

“В умовах агресії проти України виконання відповідних заходів сприятиме консолідації суспільства, формуванню і захисту національного мовно-інформаційного простору, посиленню національної безпеки та суверенітету України”, – переконана артистка.

Як повідомляв Укрінформ, раніше у лютому колишні президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко закликали нинішнього главу держави Петра Порошенка оголосити 2018-й Роком утвердження державної мови.

У листопаді 2017 року 178 народних депутатів підписали звернення до Президента із закликом оголосити 2018 рік Роком державної мови.

Також Комітет Верховної Ради з питань культури і духовності направив лист главі держави з пропозицією щодо оголошення 2018 року Роком державної мови. “Враховуючи те, що державна мова є надважливим об’єднуючим фактором України, а в умовах зовнішньої агресії – одним з ключових чинників національної безпеки, Комітет вважає, що видання Указу Президента про проголошення 2018 року Роком державної мови посилить роль і значення української мови як конституційного консолідуючого чинника, засобу зміцнення державної єдності України”, – йдеться у листі комітету.

Крім того, відповідну пропозицію підтримали відомі письменники, науковці та митці.

Ініціативу проголошення Року утвердження державної мови також підтримали Світовий конгрес українців і група “Першого грудня”.

 

На “ГопакФест” до Києва з’їдуться майже 1000 артистів-аматорів

У Києві 24-25 лютого відбудеться фестиваль українського народного танцю “ГопакФест”, у якому візьмуть участь майже 1000 артистів-аматорів віком від 8 до 70 років у складі дитячих та дорослих танцювальних колективів з усієї України.

Про це повідомляється на сторінці фестивалю у  Facebook – Укрінформ.

Як повідомляють організатори мистецької акції, Міжнародний фестиваль українського народного танцю “ГопакФест” – це постійно діюча фестивальна програма народної творчості за участю танцювальних колективів України та української діаспори. До складу професійного журі фестивалю входять відомі фахівці хореографічного та музичного мистецтва, добре відомі в Україні та за її межами.

“Унікальність проекту в акценті на танці чоловічої ініціації – гопак та аркан. Саме вони є виразом духу української нації, символом культури та джерелом об’єднання українців у всьому світі – нащадки наших співвітчизників в різних країнах можуть не знати рідної мови, але до сих пір танцюють гопак. Суміш бойового мистецтва, незламного українського духу та неперевершеної артистичності концентрувалася століттями в унікальному явищі – гопаку, і донеслася до наших часів радувати сучасників, об’єднувати українців по всьому світу та захоплювати інші народи нашим мистецтвом”, – зазначається в повідомленні.

Учасники фестивалю – аматорські хореографічні колективи різних напрямків та стилів. Танцювальний конкурс проводиться у номінаціях: гопак фольклорно-етнографічний (вокал, балет, оркестр), гопак народно-сценічний, гопак стилізований, чоловічий народний український танець різних регіонів України, танець “Козачок”, танцювальний двобій (батл) – творче танцювальне змагання солістів – виконавців чоловічої партії гопака.

Засновник фестивалю – Громадська організація Танцювальний клуб “Модус-Ніка”. Фестиваль “ГопакФест” – захід культурно-мистецької громадської ініціативи “Українська духовна громада”, фестиваль проходить за активної підтримки Національної хореографічної спілки України.

“ГопакФест” відбудеться 24-25 лютого у Центрі культури та мистецтв Національного авіаційного університету.

 

Порошенко заявив, що готовий до критики з боку суспільства

Президент Петро Порошенко заявив, що поділяє загальний настрій суспільства, відкритий до критики з боку громадян, але з глибоким аналізом зробленого та визначенням пріоритетів на майбутнє.

Про це він зазначив, виступаючи на публічній виставці проектів міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію Меморіалу Героїв Небесно Сотні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я поділяю загальний настрій суспільства, який особливо гостро й болісно відчувається в дні четвертих роковин загибелі Героїв Небесної Сотні. Одночасно я  як Президент відчуваю велику відповідальність і відкритий для критики, але водночас маю і чим звітувати за ці роки”, – сказав  Порошенко.

Він підкреслив, що емоції нагадують про рани і про важкі випробування, але запевнив, що все ж таки відбуваються фундаментальні зміни в нашій державі, хоч і не такі швидкі, як очікувалося,

За його словами, ці зміни — глибокі, позитивні і незворотні.

Глава держави зауважив, що наразі країна, люди, влада й увесь світ змінилося вже настільки, що “вороття назад немає і зміни на краще вже неминучі”.

“Я дуже розраховую на глибоку суспільну дискусію, аналіз того, що ми змогли зробити за ці роки, і прогнозування пріоритетів на майбутнє, на дуже об’єктивну оцінку з урахуванням всіх непростих обставин, за яких країна вижила, збереглася і повернулася на шлях розвитку”, – додав Президент.

 

Порошенко відкрив виставку проектів Меморіалу Героїв Небесної Сотні

Наступного вівторка, 20 лютого, журі оголосить результати конкурси щодо проекту будівництва Меморіалу Героїв Небесної Сотні, а у червні – Музею Революції Гідності.

Про це заявив Президент Петро Порошенко, виступаючи на публічній виставці проектів міжнародного відкритого архітектурного конкурсу на кращу пропозицію Меморіалу Героїв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“20 лютого 2018 року авторитетне журі визначить проект-переможець в номінації “Меморіал Героїв”, а у червні – оголосить результати конкурсу “Музей Революції Гідності”, – зазначив глава держави.

За його словами, на участь у конкурсі наразі надійшло більше 60 заявок із 12 країн світу та з України, а технічний комітет конкурсу відповідно до міжнародної практики відібрав 28 робіт у двох номінаціях — і для меморіалу, і для музею.

Порошенко  розповів, що відсьогодні на Майдані Незалежності в Києві розміщено виставку, яка демонструє дев’ять проектів  на кращу пропозицію Меморіалу Героїв Небесної Сотні.

Він підкреслив, що всі проекти — анонімні й люди самостійно визначатимуться, який із них найкращий та гідний, аби бути втіленим у життя.

 

НАЗК пропонує спосіб знищення “партій-невидимок”

У Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) пропонують анулювати реєстрацію політичної партії за неподання нею фінансового звіту двічі впродовж року.

Про це заявила голова  НАЗК  Наталія Корчак, повідомляє прес-служба організації – Укрінформ.

“На сьогодні в Україні зареєстровано 352 політичні партії, проте звіти про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру надходять не від всіх. В середньому 80-100 партій перебувають поза політичним процесом, є партіями-невидимками. Наразі є потреба вирішити проблему створених та зареєстрованих партій, які не здають звіти про майно, не провадять політичну діяльність і не несуть жодної відповідальності за неподання звітності”, – зауважила Корчак.

НАЗК  пропонує додати до статті 24 “Анулювання реєстрації” закону України “Про політичні партії в Україні” вимогу, відповідно до якої підставою для анулювання реєстраційного свідоцтва партії може бути неподання політичною партією двічі протягом календарного року звіту про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру до НАЗК. При цьому орган, який зареєстрував політичну партію, має звернутися до суду з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва.

Нині, відповідно до закону України “Про політичні партії в Україні” політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов’язана подати до НАЗК у паперовій формі (за  підписом керівника політичної партії, засвідченим печаткою політичної партії), а також на електронному носії звіт політичної  партії  про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за відповідний квартал, а також оприлюднює такий звіт на своєму офіційному веб-сайті (за наявності) у цей самий строк.

 

Окупанти в Акмечеті затримали сім’ю кримських татар

У Криму чергове затримання і обшук у будинку кримського татарина.

Про це повідомляє у  Фейсбуці  кримський адвокат Маммет Мамбетов – Укрінформ.

“Щойно що повідомили, що затримано Фазила Ібраїмова та його дружину. Силовики везуть їх на обшук будинку у Акмечеті”, – повідомив адвокат.

Раніше Укрінформ повідомляв, що Ібраїмов виступав проти знесення мечеті і будинків на північно-східній околиці Сімферополя. Активіст “галявини протесту” протистояв “владі”, яка вирішила побудувати на місці кримськотатарського селища “Стрілкове” житловий комплекс “Кримська троянда” на 9 тисяч квартир.

При цьому забудовник компанія “Акура” нібито домовилася із кримським муфтіятом про перенесення мечеті у інше місце, однак кримські татари, за словами активіста, не вірять цим домовленостям. 4 лютого вони оголосили голодування, протестуючи проти знесення своїх будинків та мечеті.

Наразі у “Стрілковому” проживає 42 сім’ї, в основному  кримські татари, які побудували свої будинки, але з 2005 року не можуть отримати документів на землю. У серпні 2017 року на так званих громадських слуханнях з приводу початку будівництва комплексу 62-річний Фазил Ібраїмов спробував виступити, але “влада” позбавила його слова і поліція вивела його із зали. Пізніше його заарештували на п’ять діб за “непокору законним вимогам поліції”.

 

Меттіс закликає Анкару зосередитися на боротьбі з ІДІЛ

Міністр оборони США Джеймс Меттіс закликав Туреччину зосередитися на боротьбі з бойовиками терористичної організації “Ісламська держава” в Сирії.

Про це йдеться у заяві Пентагону, повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Міністр оборони США  Меттіс  закликав Туреччину зосередитися на боротьбі з бойовиками “Ісламської держави” в Сирії”, – йдеться у повідомленні.

Під час бесіди з турецьким колегою Нуреттіном Джаніклі в середу в кулуарах міністерської зустрічі НАТО в Брюсселі Меттіс закликав Анкару знову зосередитися на боротьбі з “Ісламською державою” в Сирії.

Відносини між США і Туреччиною стали більш напруженими через розбіжність їх інтересів в сирійському питанні. Вашингтон націлений на боротьбу з терористичною організацією ІДІЛ, тоді як Анкара минулого місяця почала військове вторгнення в Афрінський район Сирії з метою захистити свій південний кордон від сирійських курдів.

 

Російські “Іскандери” загрожують половині європейських столиць – Грібаускайте

Російсько-білоруські навчання “Запад-2017” засвідчили, що Росія готується до можливого нападу на країни Заходу упродовж 48 годин, а розміщення минулого тижня ракет “Іскандер” у Калінінградській області РФ означає, що виклики для безпеки є не меншими, ніж у 2014 році.

Про це заявила президент Литви Даля Грібаускайте в інтерв’ю РАР, інформує  wPolityce.pl.

“Навчання “Запад-2017” показали, що Росія готова навіть упродовж 48-ми годин розпочати атаку на лінії кордону з країнами НАТО – балтійськими країнами, Польщею і навіть в регіоні Арктики. Крім того, на минулому тижні в Калінінградській області на постійній основі розміщено ракети “Іскандер”. Це показує, що виклики для безпеки є навіть більшими, ніж у 2014 році”, – заявила Грібаускайте, додавши, що загроза стосується половини європейських столиць.

Тому, як підкреслила президент Литви, необхідними є подальші рішення щодо реформування НАТО влітку цього року на саміті Альянсу у напрямку зміцнення східного флангу.

Грібаускайте зауважила, що Литва є об’єктом “своєрідної безпосередньої атаки” з боку РФ, що подекуди можна прирівняти до “воєнної ситуації”.

“Ми є свідками кібератак, у самій лише Литві ми мали торік 50 тисяч кібератак. Ми є свідками інформаційних атак, втручання у нашу політику, деякого впливу на наші медійні групи. Тому з цієї точки зору ми дуже сильно відчуваємо, що у нетрадиційній сфері ми вже перебуваємо у стані серйозної конфронтації між східним флангом НАТО і Росією”, – констатувала Грібаускайте.

Вона зауважила, що безпосередня воєнна загроза з боку Росії зараз не є дуже реальною, але “через непередбачуваність цієї країни краще нічого не відкидати, а бути готовими до усього”.

“Береться до уваги те, що Росія робить, а не те, що говорить. Приклад “Іскандерів” дуже добре показує, що ми маємо бути готовими до всього, маємо бути готовими до оборони”, – наголосила Грібаускайте.

Литовський лідер навела приклад, що зараз на східному фланзі НАТО і західних регіонах РФ на одного солдата Альянсу припадає 10 російських солдатів.

“А тому побоювання щодо однієї тисячі солдатів НАТО в Литві чи трохи більше – у Польщі, і загалом чотирьох тисяч солдатів в усьому регіоні, цей аргумент (Росії) не спрацьовує”, – наголосила Грібаускайте.

Дії НАТО на східному фланзі вона назвала відлякуванням Росії, оскільки в Литві навіть немає оборонних сил.

“Пояснення (Росією) необхідності “Іскандерів” і залякування половини Європи тим, що в Литві є тисяча солдатів чи три-чотири в балтійських країнах і Польщі, є несерйозним аргументом”, – констатувала литовський лідер.

За її словами, справжнім наміром Москви є демонстрація сиди і агресивна поведінка.

“Однак після анексії Криму такі дії вже не є несподіваними. Тому ми повинні бути готовими та дуже серйозно інвестуємо в нашу оборону”, – зазначила  Грібаускайте.

Вона нагадала, що Литва створила сили швидкого реагування, інвестує 2% від ВВП в оборону, модернізує армію.

Розміщення Росією “Іскандерів” в Калінінградській області, на думку Грібаускайте, є хорошим аргументом, щоб схилити НАТО до подальших “швидких і глибоких реформ”.

Вона зазначила, що Литва пропонує НАТО підготувати стратегію зміцнення (reinforcement strategies), оборонні плани для країн Балтії та Польщі. На її переконання, НАТО має швидше приймати рішення, реформувати систему управління Альянсу та більше концентрувати зусилля на регіоні східної Європи.

 

Росія завжди використовувала підкорені народи як гарматне м’ясо – Гройсман

Війна в Афганістані стала ще одним доказом того, що Росія завжди використовувала підкорені народи як гарматне м’ясо у досягненні своїх одіозних політичних цілей.

Про це йдеться у зверненні Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав,  опублікованому  на Урядовому порталі – Укрінформ.

“Війна в Афганістані вкотре довела, що імперія завжди використовувала підкорені народи як гарматне м’ясо для досягнення своїх фантомних та одіозних політичних цілей. Сьогодні війна, розв’язана російсько-терористичною агресією, точиться на території нашої держави”, – зазначив глава уряду.

За його словами, з початком російської агресії одними з перших на захист України піднялися ветерани війни в  Афганістані.

Гройсман підкреслив, що воїни-афганці стали невід’ємною складовою української “військової традиції та історії, в яку вписують свою унікальну та самобутню сторінку”.

Прем’єр-міністр запевнив, що українське суспільство високо цінує цей досвід і служіння.

“У далекому Афганістані 29 років тому закінчилася моторошна війна, від якої постраждало багато українських родин: близько 160 тис. наших співвітчизників – хлопців і дівчат, чоловіків і жінок – не з власної волі пройшли через це випробування, 12 тис. українців після тієї війни залишилися скаліченими, 3380 не повернулися додому. Українські родини досі оплакують цю важку втрату”, – зауважив він.

Гройсман наголосив, що наразі наш спільний обов’язок відстояти державну незалежність та територіальну цілісність України, зупинити російсько-терористичну навалу, щоб українські сини та доньки більше ніколи не гинули за інтереси чужих держав.

 

Київрада заборонила політичну агітацію у школах

Київська міська рада заборонила політичну агітацію в загальноосвітніх навчальних закладах столиці.

Відповідне рішення щодо недопущення політичної діяльності та політичної агітації в загальноосвітніх навчальних закладах міста Києва було ухвалене на пленарному засіданні Київміськради 66 депутатами, інформує прес-служба.

Згідно з рішенням, у столичних школах не допускається розповсюдження реклами політичного характеру, а також заборонена політична агітація серед учнів та просування політичного брендингу.

Відповідно до чинного законодавства, одним з принципів освіти в Україні є її незалежність від політичних партій, громадських і релігійних організацій. Залучення учнів і студентів до участі в політичних акціях під час навчально-виховного процесу не допускається, проте, як наголошують депутати, в останні роки ці норми часто порушують .

Тому згідно з рішенням, матеріально-технічна база навчальних закладів столиці не повинна використовуватись для розміщення громадських приймалень і політичної агітації.

 

Міноборони: за добу в зоні АТО отримали поранення четверо бійців

Протягом минулої доби в зоні проведення антитерористичної операції четверо військовослужбовців Збройних сил України отримали поранення. Про це на брифінгу повідомив речник Міністерства оборони України з питань АТО Дмитро Гуцуляк, передає УНН.

“Внаслідок ворожих обстрілів отримали поранення 4 українських захисники. Всі вони були доставлені до військово-мобільних госпіталів, стан здоров’я всіх чотирьох захисників оцінюється як задовільний”, — зазначив він.

За словами речника, найбільшу активність ворог проявляв на донецькому напрямку. Загалом у бік військових Збройних сил України було здійснено 14 обстрілів. Військові ЗСУ були змушені відкрити вогонь у відповідь 10 разів.

Як повідомляв  УНН, у штабі АТО повідомили про  загибель морських піхотинців.

 

АТО: ворог гатить із мінометів і БМП, загинув український боєць

Протягом дня спостерігалася подальша активність російсько-окупаційних військ.

Про це  повідомляє  прес-центр АТО – Укрінформ.

“На Луганському напрямку ворог неодноразово вів вогонь з 82-мм мінометів, великокаліберних кулеметів та озброєння БМП поблизу Луганського. На Донецькому напрямку противник застосував міномети калібру 120-мм та 82-мм біля Павлополя і Чермалика на Приазов’ї. У цьому ж районі бойовики вели вогонь із озброєння БМП по оборонцях Водяного. Окрім того, з 82-мм мінометів, автоматичних станкових гранатометів та стрілецької зброї незаконні збройні формування обстрілювали опорні пункти Збройних Сил України неподалік Тарамчука”, – йдеться в повідомленні.

Загалом, від початку доби зафіксовано 6 прицільних обстрілів підрозділами російсько-окупаційних угрупувань позицій сил  АТО.

“Унаслідок ворожого вогню, на жаль, загинув один український військовослужбовець”, – зазначили в штабі.

 

Офіційно: у ГПУ підтвердили вбивство чотирьох морпіхів на Донбасі

У Генеральній прокуратурі України підтвердили вбивство чотирьох військовослужбовців одного із підрозділів Збройних сил України поблизу Широкиного на Донеччині. За цим фактом військова прокуратура сил АТО розпочала кримінальне провадження за статтею “умисне вбивство двох або більше осіб”, повідомила у Facеbook прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган, передає УНН.

“За даним фактом військовою прокуратурою сил АТО розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого п. 1 ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство двох або більше осіб)”, – йдеться у повідомленні Л.Сарган.

Під час досудового розслідування проведено огляд місця події за участю експертів та низку інших невідкладних і першочергових слідчих (розшукових) дій, спрямованих на розкриття цього злочину.

Вказано, що на тілі загиблих виявлено вогнепальні кульові поранення, а у приміщенні, де останні перебували, – ознаки приховання злочину (підпалу та закладки вибухівки).

“Після ґрунтовного дослідження одержаних доказів встановлено причетність до вбивства двох співслужбовців загиблих, яких затримано у порядку ст. 208 КПК України. З участю їх захисників проведені слідчі експерименти, а також їх допити, у ході яких останні надали зізнавальні показання щодо обставин даного вбивства, учиненого на ґрунті нестатутних відносин проходження військової служби”, – вказано у повідомленні.

На теперішній час з затриманими проводяться інші невідкладні слідчі дії, готується повідомлення про підозру за п.п. 1, 12 ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство двох або більше осіб вчинене за попередньою змовою).

Також призначені судово-медичні, хімічні, вибухотехнічні, балістичні, імунологічні, цитологічні, медико-криміналістичні, молекулярно-генетичні експертизи.

Вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування триває, його хід перебуває на контролі.

Нагадаємо, раніше джерело повідомило УНН, за підозрою у вбивстві морських піхотинців  затримали двох товаришів по службі.

 

Двоє затриманих зізналися в убивстві морпіхів

Військова прокуратура сил АТО затримала двох військовослужбовців за підозрою у вбивстві під Широкиним своїх співслужбовців –  4 бійців окремої бригади морської піхоти. Затримані вже зізналися  у вбивстві.

Про це на своїй сторінці у  Facebook повідомила прес-секретар генерального прокурора України Лариса Сарган – Укрінформ.

“Після грунтовного дослідження одержаних доказів встановлено причетність до вбивства двох співслужбовців загиблих, яких затримано у порядку ст. 208 КПК України. З участю їх захисників проведені слідчі експерименти, а також їх допити, у ході котрих останні надали зізнавальні показання щодо обставин даного вбивства, учиненого на грунті нестатутних відносин проходження військової служби”, – йдеться у повідомленні.

Сарган повідомила, що за фактом вбивства 4 морпіхів Військовою прокуратурою сил  АТО відразу було розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого п. 1 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство двох або більше осіб).

“У ході досудового розслідування проведено огляд місця події за участю експертів та ряд інших невідкладних і першочергових слідчих (розшукових) дій, спрямованих на розкриття цього злочину.  На тілі загиблих виявлено вогнепальні кульові поранення, а у приміщенні, де останні перебували, – ознаки приховання злочину (підпалу та закладки вибухівки)”, – написала вона.

На теперішній час із затриманими проводяться інші невідкладні слідчі дії, готується повідомлення про підозру за п.п. 1, 12 ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство двох або більше осіб вчинене за попередньою змовою).  Також призначені судово-медичні, хімічні, вибухотехнічні, балістичні, імунологічні, цитологічні, медико-криміналістичні, молекулярно-генетичні експертизи. Вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування триває, його хід перебуває на контролі, додала Сарган.

Як повідомлялося, тіла 4 морських піхотинців були виявлені в будинку, у якому вони тимчасово проживали.

 

Кабмін затвердив порядок використання зброї й техніки в АТО у мирний час

Кабінет міністрів затвердив Порядок застосування зброї і бойової техніки з’єднаннями, військовими частинами і підрозділами Збройних сил під час виконання ними завдань у районі проведення антитерористичної операції у мирний час.

Відповідна постанова від 14 лютого № 68 опублікована на  Урядовому порталі – Укрінформ.

Зазначається, що Порядком визначено процедуру, завдання, принципи застосування військовослужбовцями, з’єднаннями, військовими частинами і підрозділами Збройних сил України зброї і бойової техніки під час виконання ними завдань у районі проведення антитерористичних операцій у мирний час відповідно до вимог міжнародного права і з урахуванням практики проведення  АТО  на території Донецької та Луганської областей.

Згідно з документом, з’єднання, військові частини і підрозділи ЗС у районі проведення АТО мають право застосовувати зброю та/або бойову техніку для відбиття нападу або попередження загрози нападу на об’єкти, що охороняються; запобігання вчиненню та/або припинення терористичного акту чи діяльності терористів; звільнення заручників; знищення зброї, бойової техніки, транспортних або технічних засобів, які перебувають у користуванні терористів; захисту цивільних осіб та цивільних об’єктів від нападу.

Крім того, підрозділи ЗС мають право використовувати зброю й бойову техніку для затримання, роззброєння або знешкодження осіб, які здійснили та/або планують здійснити терористичний акт; припинення дій осіб, які порушують режим у районі АТО та становлять або можуть становити небезпеку, та в інших випадках, визначених наказами керівника оперативного штабу.

Порядок також визначає, що летальне застосування зброї та/або бойової техніки дозволяється для самооборони, а також з метою виконання завдань, покладених на військовослужбовців, з’єднання, військові частини і підрозділи Збройних сил, під час проведення АТО.

У документі наголошується, що рішення про застосування зброї та/або бойової техніки під час виконання завдань у районі АТО або самооборони приймається з урахуванням обстановки командирами з’єднання, військової частини і підрозділу Збройних сил відповідно до вимог цього Порядку і наказів керівника оперативного штабу.

 

Розвідка: бойовики розширюють списки осіб, яким заборонено виїжджати з ОРДЛО

За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, російське окупаційне командування посилює режим контролю за населенням окупованих територій Донбасу. Про це на брифінгу повідомив речник Міністерства оборони України з питань АТО Дмитро Гуцуляк, передає  УНН.

Зокрема, бойовики розширили перелік категорій громадян, яким забороняється виїзд на територію, підконтрольну уряду України, повідомив речник.

“З початку лютого цього року заборонено виїзд розповсюджений і на осіб, які залучаються до виконання господарських робіт та у якості обслуговуючого персоналу так званих органів влади та силових структур окупаційних адміністрацій. З цією метою співробітниками ФСБ РФ складаються списки зазначеної категорії громадян для їх затримки у разі спроби перетину лінії розмежування”, — повідомив Д.Гуцуляк.

Як повідомляв УНН, за даними розвідки,  в ОРДЛО поширюють чутки  про підготовку ЗСУ до боїв у березні-червні.

 

Путін може скасувати президентську кампанію через хворобу

Вперше за роки президент РФ Володимир Путін скасував чимало публічних виступів через хворобу, що свідчить про серйозність погіршення стану здоров’я кремлівського лідера, передає  УНН з посиланням на The Independent.

Джерела, близькі до Кремля, повідомили, що існують сумніви в тому, що Путін почне свою четверту президентську кампанію.

Як пише видання, під час останнього публічного виступу, президент показав очевидні ознаки хвороби – його голос був слабким, він постійно кашляв. Представники ЗМІ помітили, що Путіну було важко робити публічні промови, він часто робив помилки і не виглядав зосередженим.

Нагадаємо, раніше прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков повідомив, що  Володимир Путін застуджений, але на робочому графіку президента це не позначиться.

Проте, згодом у ЗМІ з’явилась інформація, що Президент Росії  скасував найближчі публічні заходи.

 

Кличко візьме участь у Мюнхенській конференції з питань безпеки

Мер Києва Віталій Кличко візьме участь у відкритті і роботі Мюнхенської конференції з питань безпеки, яка відбудеться 16-18 лютого. Тема цьогорічного заходу – “Майбутня роль Євросоюзу як глобального гравця та його взаємовідносини с Росією та США”, передає  УНН  з посиланням на  прес-службу мера .

Під час конференції запланована низка двосторонніх зустрічей Віталія Кличка з провідними представниками політичних та ділових кіл, зокрема, зі Спеціальним представником Державного департаменту США з питань України Куртом Волкером, Федеральним канцлером Австрії Себастьяном Курцом, головою групи Християнсько-соціальний союз Німеччини у Бундестазі Олександром Добриндтом. Відвідає Кличко і прийом мера Мюнхена Дітера Райтера, який традиційно відбувається в рамках конференції.

Також мер Києва візьме участь у дискусії конференції “Форум безпеки та миру за підтримки Міжнародного Союзу Демократів та Міжнародного Республіканського Інституту” за участі Спецпредставника США Курта Волкера, директора Міжнародного Республіканського Інституту Дена Твіннінга, члена парламенту Канади Тоні Клемента та ланчі на запрошення Ялтинської Європейської Стратегії, де обговорюватимуть питання та виклики, які стоять перед національною безпекою України.

 

Нардеп про аліменти політиків: “Радикальна партія” повинна очиститися від тих, хто принижує своїх дітей

Фракція Радикальної партії не потрапить до наступного парламенту. Виною тому стануть нардепи, які зганьбили репутацію політсили шляхом приниження своїх малолітніх дітей. Таку думку у коментарі УНН висловив народний депутат Сергій Каплін.

“У  мене є чіткий прогноз, що дана фракція (“РПЛ”, — ред.) не потрапить до наступного парламенту. Виною тому буде, в тому числі, Сергій Рибалка, Олег Ляшко — вороги, брехуни і люди, які принижують своїх дітей, коли через суд доводиться стягувати з них гроші. Можливо, МВС, ГПУ і інші правоохоронці роблять вигляд, що не бачать цього, але це бачать прості люди. Саме вони і дадуть оцінку на наступних виборах цій політичній силі. Втекти від відповідальності перед людьми їм не допоможуть ані ГПУ, ані МВС. Суд людей зробить свою справу на наступних парламентських і президентських виборах”, — заявив він.

РПЛ має виключити із складу фракції тих, хто нехтує підтримкою своїх дітей, переконаний С.Каплін.

“Треба провести окреме розслідування щодо справ із сплатою штрафів, аліментів персонально у Ляшка і його оточення, у Рибалки, зокрема. І звичайно, що цих людей потрібно виключати. Якщо ти претендуєш на те, що твоя партія кришталево чиста, як „Бонаква“, якщо ти претендуєш на прозорість — ти повинен очищатися від депутатів, які зганьбилися”, — вважає він.

Діти нардепів не повинні страждати від несплати аліментів, вважає С.Каплін.

“З аліментами у Радикальної партії дуже важко. Сергій Рибалка в цьому розумінні є негативним взірцем, всім відомі їх складні відносини в родині, — це не моя справа. Але вважаю, що діти радикалів не повинні страждати від цього”, — підкреслив він.

Наостанок, нардеп закликав Міністерство юстиції оприлюднити прозорий реєстр неплатників аліментів своїм дітям.

“Мін’юст мав би не фальшувати дані про платників аліментів. В тому числі — і про мене. Маю докази того, що реєстр було сфальсифіковано. Потрібно оприлюднити чесні дані, аби зрозуміти, хто на сьогодні є сумлінним платником, а хто — ні”, — додав С.Каплін.

Нагадаємо, “радикал” С.Рибалка сплатив аліменти на користь своєї дочки лише після того, як його зобов’язали це зробити виконавчі органи. Самостійно відповідне рішення суду він не виконував. Такі висновки можна зробити із платіжного доручення, яке нардеп самостійно розмістив на сторінці у соцмережах. Із документу вбачається, що сплата аліментів ним була здійснення в рамках відкритого виконавчого провадження № 50245236.

Також нагадаємо, лідер “Радикальної партії” Олег Ляшко раніше закликав боржників з аліментів скласти свої депутатські мандати.

“Ми твердо переконані, що всіх євнухів, які зробили дітей і покинули своїх дружин, треба позбавити всіх розкошей”, — заявив головний радикал у Facebook.

 

У Кам’янці-Подільському обвалилася частина стіни Старої фортеці

У місті Кам’янець-Подільський (Хмельницька область) сьогодні обвалилася частина стіни північного бастіону Старої фортеці. Про це  УНН  повідомляє з посиланням на інформацію опубліковану на сторінці у Facebook міського голови Кам’янць-Подільського Михайла Сімашкевича.

“На жаль, маємо прикру новину – сьогодні обвалилася лицьова кладка стіни північного бастіону Старої фортеці”, – повідомляє мер.

За його інформацією, причиною обвалу стало замокання стіни та її замерзання-розмерзання впродовж тривалого часу.

“Працівники музею вже провели первинне обстеження об’єкта, чекатимемо на експертне. Обов’язковий крок після цього – протиаварійні, ремонтно-реставраційні роботи”, – пише Сімашкевич.

Кам’янець-Подільська фортеця (Стара фортеця) — фортеця у місті Кам’янець-Подільський (Хмельницької області України). Відома з XIV століття як частина оборонної системи міста Кам’янець, колишньої столиці Подільського князівства XIV–XV ст., Подільського воєводства XV–XVIII ст., а далі Подільської губернії (1793–1924 pp.). Є складовою частиною Національного історико-архітектурного заповідника “Кам’янець”, що належить до “Семи чудес України”.

 

На Рівненщині на поліцейських напали близько 200 бурштинокопачів, є постраждалі

У Дубровицькому районі Рівненській області на поліцейських, які охороняли місця незаконного видобутку бурштину, напали близько 200 старателів. Постраждали 5 поліцейських. Затримано трьох нападників.
Про це 15 лютого повідомили  УНН  у Відділ комунікації поліції Рівненської області з посиланням на заступника начальника ГУНП в області Олександра Панасюка.

За його словами, “учора, 14 лютого, в урочищі Осова між старателями та працівниками поліції сталася сутичка, у результаті якої п’ятеро правоохоронців отримали тілесні ушкодження. На місці події вдалося затримати сімох активних учасників заворушень”.

За інформацією правоохоронців, близько 13.00 працівники Дубровицького відділення поліції і роти поліції особливого призначення забезпечували охорону працівників лісових господарств, які за допомогою екскаватора закопували ями та рови, утворені внаслідок незаконного промислу. У цей час правоохоронців оточило близько 200 осіб, які вимагали покинути територію, дозволити видобувати бурштин та погрожували вбивством, у разі невиконання їхніх вимог.

Згодом між натовпом та поліцейськими виникла сутичка, під час якої зловмисники у грубій формі чинили опір правоохоронцям: наносили удари дерев’яними палицями по працівниках поліції, пошкоджували автомобіль, зрізали дерева, чим заблокували вихід із лісового масиву, зазначається у повідомленні.
Панасюк також повідомив, що в ході сутички п’ятеро працівників поліції дістали тілесні ушкодження.

“У поліції за даним фактом розпочали досудове розслідування за ст. 294 (масові заворушення); ст. 342 (опір представникові правоохоронного органу), ст. 343 (втручання в діяльність правоохоронного органу) і 345 (погроза, або насильство щодо правника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України, — повідомив Олександр Панасюк. — Трьом зловмисникам повідомили про підозру у вчиненні масових заворушень та затримали, вони перебувають в ізоляторі тимчасового тримання”.

За скоєне зловмисникам загрожує до восьми років позбавлення волі, зазначають у відділі комунікації поліції.

 

Нацрада визначила переможців конкурсу на радіомовлення у семи областях

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення визначала переможців третього конкурсу на розвиток місцевого мовлення із використанням вільних радіоканалів у Вінницькій, Волинській, Івано-Франківській, Львівській, Сумській, Хмельницькій і Чернігівській областях.

Відповідне рішення Нацрада ухвалила на засіданні у четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Найбільше заяв на участь у конкурсі від телерадіоорганізацій, охочих мовити на Вінниччині. Так, на частоту 101,6 МГц у місті Гайсині претендували Гайсинська районна редакція радіомовлення, ПП «Медіа Дністер» (“Лада”) і ПП ТРК «ТОДОР» («Тодор»). Переможцем регулятор обрав ПП «Медіа Дністер».

По двоє претендентів було на отримання ліцензії в селі Гарасимові Івано-Франківської області (100,7 МГц) та у місті Прилуках Чернігівської області (95,7 МГц). Зрештою, у Гарасимові мовитиме радіо «Сяйво» 106,8 FM» (ПП «РС «Сяйво»), а вільний радіоканал у Прилуках дістався телерадіокомпанії «ТІМ». Водночас як з’ясувалося під час засідання, «Українське радіо» (ПАТ «НСТУ») відкликало свою заявку на частоту 107,5 МГц у місті Полонному Хмельницької області, тому переможцем конкурсу було обрано радіостанцію «Львівська хвиля» (ТОВ «ТРК «Львівська хвиля»). Окрім того, за результатами конкурсу “Львівська хвиля” мовитиме також і на частотах 89,4 МГц у місті Горохові Волинської області, на 102,6 МГц у селищі Любешеві та 105 МГц у місті Нововолинську Волинської області.

На участь у конкурсі в решті населених пунктів місцевими мовниками було подано по одній заяві.

Радіостанція «Радіо «Сяйво» 106,8 FM» також виходитиме у селі Річці Івано-Франківської області на частоті 102,8 МГц, Старосамбірське РРМ «Голос Прикарпаття» – на 91,4 МГц у місті Старому Самборі Львівської області, комунальної організації Білопільської районної ради «Білопільська РРРМ «ВИР» – на 90,5 МГц у місті Білопіллі, КП «Глухівська студія місцевого мовлення «Радіо Глухів» – на 104,4 МГц у місті Глухові, КП «ТРК «Охтирка» – на 103,7 МГц у місті Охтирці, радіостанція «Добре радіо» (КП Тростянецької міської ради «ТРК “Тростянець”») – на 105,4 МГц у місті Тростянці Сумської області.

Претендентом на мовлення частоті 99 МГц в місті Чигирині Черкаської області була радіостанція “Радіо Чигирин 99 FM” (ТОВ “ТРК “Холодний Яр”). Проте через проблеми з поданими документами Нацрада не підтримала мовника, а частоту винесла на наступний конкурс.

Переможцям конкурсу видано ліцензії на мовлення, що діятимуть протягом семи років. Усі ліцензіати будуть мовити на відповідних частотах  упродовж 24 год/добу.

Водночас  Нацрада  припинила конкурс на вільний радіоканал у місті Конотопі Сумської області (101,1 МГц) у зв’язку з відсутність заяв від мовників. Окрім того, регулятор не допустив до участі у конкурсі телерадіокомпанію «Громада», яка претендувала на мовлення з використанням п’яти вільних радіоканалів: у містах Глухові (104,4 МГц), Конотопі (101,1 МГц), Тростянці (105,4 МГц), Білопіллі (90,5 МГц) та Охтирці (103,7 МГц) Сумської області, але не сплатила грошовий внесок під конкурсну гарантію у визначений термін – до 25 грудня 2017 року.

Як повідомляв Укрінформ, Нацрада визначила одним зі своїх пріоритетів розвиток місцевого мовлення. За результатами першого конкурсу із розвитку місцевого мовлення, ефірні радіостанції з’являться в 19-ти населених пунктах України. Переможцями конкурсу стали виключно місцеві мовники, а також дві частоти отримала суспільна радіостанція “Культура”. Конкурсні умови передбачають, що інформаційні передачі місцевої тематики мають становити не менше 15%, і дозволяється ретрансляція виключно програм Суспільного мовлення.

27 грудня Нацрада визначила переможців другого конкурсу на місцеве мовлення – з використанням дев’яти вільних радіоканалів у Вінницькій, Запорізькій, Львівській, Херсонській і Черкаській областях.

19 жовтня 2017 року Нацрада затвердила конкурсні умови та оголосила третій конкурс на розвиток місцевого мовлення на 15 частот у восьмих регіонах – у Вінницькій, Волинській, Івано-Франківській, Львівській, Сумській, Хмельницькій і Чернігівській областях

 

Нацрада позапланово перевірить радіостанцію “Європа Плюс”

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову виїзну перевірку радіостанції “Європа Плюс” (ТОВ “ТРК “Європа Плюс Київ”) у зв’язку з порушенням мовником мовних квот.

Відповідне рішення  Нацрада  ухвалила на засіданні 15 лютого, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зазначалося, що моніторинг добового радіомовлення засвідчив ознаки порушення закону “Про телебачення і радіомовлення”. Так, 5 грудня 2017 року в ефірі ліцензіата частка пісень українською мовою у проміжку часу з 07:00 до 14:00 становила 29,4% замість визначених законом 30%.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні 8 листопада 2016 року набув чинності закон “Про внесення змін до закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)”. Згідно з документом, квота на пісні українською мовою у радіоефірі в часових проміжках із 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 вводиться поступово: протягом першого року їх має бути щонайменше 25%, другого – 30%, третього – 35%. Ведення передач державною мовою протягом першого року дії закону має становити 50%, другого – 55%, третього – 60%.

 

“Радио Пятница” оштрафували за порушення мовних квот

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала радіостанцію «Радио Пятница» (ДП «Новий Обрій») на 327,8 тис. грн через порушення мовних квот.

Відповідне рішення Нацрада ухвалила на засіданні 15 лютого, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Під час перевірки регулятор виявив, що в ефірі радіостанції частка пісень державною мовою у проміжку з 07:00 – 14:00 становила 29% замість визначних законом 30%.

Керівництво радіостанції вбачає причину порушення у тому, що звукорежисер не вірно запрограмував комп’ютер, який транслює музику в ефірі, та запевняє, що після виявлення помилки всі недоліки були усунені.

Нацрада визнала за радіостанцією порушення закону України «Про телебачення і радіомовлення» та застосувала до ліцензіата санкцію «стягнення штрафу» у розмірі 327 тис. 842 грн 23 коп. (5% від суми ліцензійного збору).

Водночас регулятор зобов’язав «Радио Пятница» протягом місяця усунути виявлені недоліки.

«Радио Пятница» є столичною недержавною музично-інформаційною радіостанцією, що до 13 лютого 2015 року мала назву Super radio. Разом із «Наше радіо», «Авторадіо», NRJ, Loung FM, Ретро FM, Джем FM і «Голос столиці» названа радіостанція входить до складу радіогрупи «Український медіа холдинг» українського бізнесмена Сергія Курченка, оголошеного в розшук.

Як повідомляв Укрінформ, 14 грудня 2017 року  Нацрада  призначила позапланову перевірку «Радио Пятница» (ДП «Новий Обрій») у зв’язку з порушенням мовних квот на трансляцію в ефірі 30% українських пісень. Провівши моніторинг, регулятор виявив, що в ефірі ліцензіата 12 листопада частка пісень українською мовою у проміжку часу з 07.00 до 14.00 становила 29% замість визначених законом 30%.

До цього найвищий штраф через порушення мовних квот було стягнено з проекту “Радіо-Ера FM” (ТОВ “Телерадіокомпанія “Радіо-Ера”) на 317,4 тис. грн.

 

Перехід на “цифру”: Нацрада погодила два акти Кабміну

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення розглянула і погодила без зауважень два акти Кабінету міністрів щодо припинення використання в Україні аналогового сигналу мовлення.

Про це повідомляє  прес-служба регулятора – Укрінформ.

“Національна рада з питань телебачення і радіомовлення 15 лютого на засіданні розглянула і погодила без зауважень проект постанови Кабінету міністрів України “Про внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України”, а також проект розпорядження Кабінету міністрів України “Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, у яких шляхом наземного ефірного аналогового та/або цифрового мовлення поширюються програми держави-агресора та може здійснюватися тимчасове мовлення з використанням радіочастотного ресурсу України, в тому числі аналогове мовлення, на підставі дозволу, виданого Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення”, – йдеться у повідомленні.

Так, проектом постанови Кабінету міністрів, розробленим Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, пропонується у Плані використання радіочастотного ресурсу України зазначити, що строк припинення використання радіотехнології аналогового телевізійного мовлення – 30 березня 2018 року, за винятком територій з особливим режимом мовлення – певних адміністративно-територіальних одиниць, перелік яких визначається Міністерством інформаційної політики”, – йдеться у повідомленні.

Проект розпорядження Кабміну розроблено Мінінформполітики. Ним пропонується до переліку адміністративно-територіальних одиниць, на яких може здійснюватися аналогове мовлення після його вимкнення на всій території України, внести Донецьку і Луганську області, а також окремі райони Херсонської області.

Рішення Національної ради про погодження зазначених проектів документів буде надіслано до їх розробників.

Як повідомляв Укрінформ, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення під час засідання 18 січня схвалила проект плану поетапного вимкнення аналогового телерадіомовлення.

Згідно з документом, у лютому 2018 року Нацрада має ухвалити окреме рішення про перехід від аналогового до цифрового мовлення щодо першої області та країни в цілому.

Припинення роботи діючих аналогових РЕЗ у першій області запланований на березень 2018 року. Яка саме область стане пілотною, визначатиме міжвідомча група при Кабінеті міністрів. Нині Нацрада запропонувала 5 областей – це Волинська, Одеська, Житомирська, Київська та Кіровоградська. Процес вимкнення аналогу має відбуватися за активної підтримки місцевої влади, тому дуже важливо, щоб місцева влада була у цьому процесі союзником.

Припинення аналогового мовлення в Україні очікується у червні 2018 року.

На першому і другому етапі вимкнення аналогового сигналу в Україні далі мовитимуть в аналозі “UA: Перший”, місцеві мовники, аналогові канали у певних проблемних населених пунктах, де ТОВ “Зеонбуд” має добудувати багатоканальну мережу МХ-1 (наразі попередньо узгоджена позиція щодо 47 населених пунктів), а також аналогові канали в зоні проведення АТО і в деяких прикордонних районах, які будуть визначені Міністерством інформаційної політики.

Остаточне вимкнення аналогового сигналу в Україні має відбутися у січні – червні 2019 року.

Вимкнення аналогових РЕЗ на території проведення АТО відбуватиметься відповідно до окремого рішення  Кабінету міністрів.

 

Труханов розповів суду про свої “здобутки” у відрядженнях

Мер Одеси Геннадій Труханову стверджує, що вперше за 3,5 роки дозволив собі тривалу відпустку.

Про це він заявив під час виступу в Солом’янському райсуді столиці, де йому обирають запобіжний захід, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За три з половиною роки я мав повноцінну відпустку, коли приділив увагу собі та сім’ї. У мене ще є 50 днів невикористаної відпустки”, – сказав мер Одеси.

Труханову також заявив, що 12 лютого поїхав у відрядження до Чехії, оскільки його туди запрошували давно, але у нього був щільний графік і він не міг поїхати раніше. Метою поїздки було відвідати підприємство, де виготовляють та ремонтують трамваї, оскільки Одеська мерія збиралася взяти кредит у розмірі 50 млн євро для оновлення лінії трамваїв.

Також  Труханов  стверджує, що у нього була запланована зустріч із заступником міністра економіки Чехії, однак через оголошення йому підозри НАБУ він змушений був повернутися в Україну.

Він також запевнив, що в Одесу завдяки його відрядженню до Стамбула вдалося залучити 1,5 млн доларів інвестицій для створення Стамбульського парку в місті. Крім того, заявив Труханов, за результатами переговорів мер Стамбула подарував Одесі 30 нових автобусів.

Результатом його відрядженням до Афону стало, за словами Труханова, привезення до Одеси чудотворної ікони, а до Афін – домовленість про дружню зустріч футбольних команд міст.

Труханов також запевнив, що не має російського паспорту, а всі розмови про це назвав політичними спекуляціями.

Говорячи про придбання мерією приміщень колишнього заводу “Краян”, Труханов заявив, що у місті квадратний метр нерухомості коштує 500 доларів, а тому ціна за приміщення не є завищеною.

Також своїм досягненням на посаді мера Труханов вважає відсутність боргів у міста, найвищий кредитний рейтинг Одеси серед міст України.

Як повідомлялося, 13 лютого НАБУ оголосило підозру меру Одеси Труханову та 3 посадовцям мерії Одеси за статтею про привласнення майна.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура просить суд заарештувати Труханова з альтернативою застави в сумі 50 мільйонів гривень.

14 лютого Труханова затримали в столичному аеропорту “Бориспіль” і вручили підозру. Також у “Борисполі” затримали заступника мера Одеси Павла Вугельмана.

Труханов був відсутній в Одесі понад 1,5 місяця. Зокрема, за даними САП, з 19 по 23 грудня мер Одеси перебував у відрядженні у Стамбулі, з 26 грудня по 18 січня – у відпустці, з 19 січня по 21 січня – знову у відпустці, з 22 січня по 25 січня – у відрядженні в Афінах, з 26 по 28 січня – у відрядженні в Давосі, 29 січня по 11 лютого знову у відпустці і з 12 лютого по 14 лютого – у відрядженні у Чехії.

Це пов’язували з активізацією роботи НАБУ у справі про купівлю приміщень заводу “Краян” за завищеними цінами під потреби міської влади. На думку слідства, розмір шкоди, завданої державі у результаті злочинної схеми – 185 мільйонів гривень.

 

САП просить для Труханова електронний браслет

Прокурор САП Андрій Кравець просить суд при обранні запобіжного заходу меру Одеси Геннадію Труханову зобов’язати його здати закордонні паспорти і носити електронний засіб контролю.

Відповідне клопотання він оголосив у Солом’янському райсуді столиці, який обирає запобіжний захід Труханову, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Просимо суд зобов’язати Геннадія Труханова не спілкуватися з фігурантами кримінальної справи та свідками, здати всі паспорти для виїзду за кордон та носити електронний засіб контролю”, – сказав прокурор.

Він також зазначив, що у разі доведення вини мера Одеси йому загрожує покарання у вигляді 12 років позбавлення волі.

Як повідомлялося, 13 лютого НАБУ оголосило підозру меру Одеси  Труханову  та 3 посадовцям мерії Одеси за статтею про привласнення майна.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура просить суд заарештувати Труханова з альтернативою застави в сумі 50 мільйонів гривень.

14 лютого Труханова затримали в столичному аеропорту “Бориспіль” і вручили підозру. Також у “Борисполі” затримали заступника мера Одеси Павла Вугельмана.

Труханов був відсутній в Одесі понад 1,5 місяця.

Це пов’язували з активізацією роботи НАБУ у справі про купівлю приміщень заводу “Краян” за завищеними цінами під потреби міської влади. На думку слідства, розмір шкоди, завданої державі у результаті злочинної схеми – 185 мільйонів гривень.

 

Труханов два місяці “ховався”, бо знав про підозру – прокурор

Мер Одеси Геннадій Труханов знав про плани слідства оголосити йому підозру ще 16 грудня минулого року, тому два місяці не перебував на робочому місці.

Про це повідомив прокурор САП Андрій Кравець під час засідання Солом’янського райсуду столиці, де обирають запобіжний захід Труханову, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами прокурора, слідство володіє інформацією про те, що Труханов 16 грудня під час розмови зі своїм знайомим повідомив про плани НАБУ оголосити йому підозру.

“Майже 2 місяці  Труханов  перебував за кордоном з метою ухилення від участі у процесуальній дії – повідомленні йому про підозру”, – сказав прокурор.

Зокрема, зазначив він, з 19 по 23 грудня мер Одеси перебував у відрядженні у Стамбулі, з 26 грудня по 18 січня – у відпустці, з 19 січня по 21 січня – знову у відпустці, з 22 січня по 25 січня – у відрядженні в Афінах, з 26 по 28 січня – у відрядженні в Давосі, 29 січня по 11 лютого знову у відпустці і з 12 лютого по 14 лютого – у відрядженні у Чехії.

Крім того, прокурор заявив у суді, що Труханов підробив документи щодо останню поїздку в Чехію.

“У Департаменті міжнародних зв’язків Одеської міськради нам повідомили, що відрядження було оформлене за усною вказівкою. Воно розпочалося 12 лютого, а запрошення по електронній пошті надійшло лише 13 лютого і датоване воно 6 жовтня 2017 року”, – зазначив представник державного обвинувачення в суді.

Як повідомлялося, 13 лютого НАБУ оголосило підозру меру Одеси Труханову та 3 посадовцям мерії Одеси за статтею про привласнення майна.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура просить суд заарештувати Труханова з альтернативою застави в сумі 50 мільйонів гривень.

14 лютого Труханова затримали в столичному аеропорту “Бориспіль” і вручили підозру. Також у “Борисполі” затримали заступника мера Одеси Павла Вугельмана.

Труханов був відсутній в Одесі понад 1,5 місяця.

Це пов’язували з активізацією роботи НАБУ у справі про купівлю приміщень заводу “Краян” за завищеними цінами під потреби міської влади. На думку слідства, розмір шкоди, завданої державі у результаті злочинної схеми – 185 мільйонів гривень.

 

Справа Труханова: під судом підстрелили силовика, почалася бійка

Під Солом’янським судом у Києві, де обирають запобіжний захід меру Одеси Геннадію Труханова, відбулися сутички і затримання.

Про це повідомив кореспондент  “Української правди” – Укрінформ.

“Почалися перші сутички між правоохоронцями і націоналістами. Застосували сльозогінний газ. Конфлікт розпочався з затримання двох невідомих без суттєвих на те причин. Почалася перша  бійка“, – сказав він.

На відео видно як правоохоронці затримують кількох осіб. Невідомі також кидали у силовиків файєри.

За даними УП, коли із зали суду почали виходити так звані “тітушки”, які підтримували Труханова, між ними і націоналістами зав’язався конфлікт.

Втрутилася поліція, що їх оточила. Почалася тиснява, сутички і затримання.

Далі націоналісти і представники батальйону “Донбас” почали тисняву із правоохоронцями з вимогою віддати їхніх представників. Пролунали два хлопки.

За словами одного із силовиків, 1 нацгвардієць отримав кульове поранення у ногу.

Пораненого вже забрала швидка. В коментарі “Українській правді” речник нацполіці Ярослав Тракало підтвердив поранення одного правоохоронця.

 

Суд відпустив Труханова на поруки

Солом’янський райсуд Києва відпустив мера Одеси Геннадія Труханова на поруки народного депутата Дмитра Голубова.

Відповідне рішення рішення суд ухвалив на засіданні 15 лютого, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

Стрілянина біля суду: поліція затримала нападника, який поранив копа

Поліція затримала стрілка, який поранив правоохоронця під час сутичок під Солом’янським районним судом у Києві.

Про це  повідомляє  відділ комунікації поліції Києва – Укрінформ.

“Поліцейського із вогнепальними пораненнями ніг доставили в лікарню. Чоловіка, який стріляв, – до управління поліції”, – йдеться в повідомленні.

Внаслідок сутички під будівлею суду посилили наряди  поліції  та Нацгвардії. На місці події працює слідчо-оперативна група.

Нагадаємо, 15 лютого Солом’янський суд у Києві вирішував питання про обрання запобіжного заходу меру Одеси Геннадію Труханову.

 

Прибічники Труханова побили обуреного рішенням суду активіста

У Солом’янському райсуді Києва невідомі в балаклавах, що підтримували мера Одеси Геннадія Труханова, побили активіста, який обурювався і кричав “Ганьба” після оголошення рішення про звільнення Труханова з-під варти на поруки народного депутата Дмитра Голубова.

Невідомі в балаклавах і в однаковому чорному одязі витягли активіста із зали суду і побили в коридорі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Потім вони витягли його на двір.

Активіст вигукував, що після створення антикорупційного суду Труханов не уникне відповідальності

Ці молодики у балаклавах перебували в суді із самого ранку. Попри посилену охорону бійців Нацгвардії, їх пропустили до приміщення суду і вони у весь час перебували в коридорі.

Як повідомлялося, 13 лютого НАБУ оголосило підозру меру Одеси Труханову та 3 посадовцям мерії Одеси за статтею про привласнення майна.

14 лютого Труханова затримали в столичному аеропорту “Бориспіль” і вручили підозру. Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила суд заарештувати Труханова  з альтернативою застави в сумі 50 мільйонів гривень.

15 лютого Солом’янський райсуд Києва обрав Труханову запобіжний захід у вигляді особистої поруки народного депутата від “Блоку Петра Порошенка” Дмитра Голубова.

Суд також суд зобов’язав Труханова здати паспорти і з’являтися до слідчого за викликами.

 

Справа Труханова: у сутичках біля суду четверо поранених – Червоний Хрест

Четверо людей дістали поранення та травми унаслідок сутичок, які сталися під стінами Солом’янського суду Києва, де обирали запобіжний захід очільнику Одеси Геннадію Труханову.

Про це  Громадському  повідомив координатор загонів “Червоного Хреста” Тарас Логінов – Укрінформ.

“Чотири людини: двоє з травмами голови, у дівчини травма живота і поліцейський – кульове поранення”, – зазначив він.

Як повідомлялося, поблизу суду, де слухають справу Труханова, сталися сутички і лунали постріли. Унаслідок стрільби дістав поранення поліцейський. Як повідомили Громадському у поліції Києва, стріляв чоловік із шевроном “Донбас”, із нагородного пістолета “Форт-17”.

Тим часом, суд відпустив  Труханова  на поруки народного депутата від БПП Дмитра Голубова.

 

Поліція затримала під Солом’янським судом близько 30 учасників сутичок

Поліція затримала близько 30 активних учасників сутичок, що сталися біля будівлі Солом’янського районного суду Києва.

Про це  повідомляє  відділ комунікації столичної поліції – Укрінформ.

“Активних учасників конфлікту біля суду у Києві доставляють до управлінь поліції. Серед них – чоловік, який застосував вогнепальну зброю. На цей час до управління поліції доставлено близько 30 активних учасників події”, – йдеться в повідомленні.

За даними поліції, у активістів вилучено два пристрої для відстрілу гумових куль, дві телескопічні палиці, гранату, кілька ножів, газові балончики і димові шашки.

Після встановлення анкетних даних доставлених осіб та надання пояснень їхнім діям буде надана правова оцінка, зазначається в повідомленні.

Також у поліції поінформували про відкриття кримінального провадження за фактом поранення правоохоронця.

Чоловіка, який поранив поліцейського, затримали в порядку ст. 208 КПК України.

Окрім того, після огляду вилучених предметів буде вирішене питання про відкриття кримінального провадження за фактом незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами, додали в  поліції.

Як повідомлялося, сутички сталися в четвер, 15 лютого, біля суду, який обирав запобіжний захід меру Одеси Геннадію Труханову. Конфлікт зав’язався між так званими “тітушками”, які підтримували Труханова, і націоналістами, коли перші почали виходити із зали суду.

У сутичках постраждали 20 осіб з обох сторін. Госпіталізовано 4 людей, в тому числі поліцейського із кульовим пораненням.

Тим часом суд відпустив  Труханова  на поруки народного депутата від БПП Дмитра Голубова.

НАБУ 13 лютого оголосило підозру меру Одеси Труханову та 3 посадовцям мерії Одеси за статтею про привласнення майна.

14 лютого Труханова затримали в столичному аеропорту “Бориспіль” і вручили підозру. Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила суд заарештувати Труханова з альтернативою застави в сумі 50 мільйонів гривень.

 

Мер Запоріжжя відмовляє УПЦ МП від Хресної ходи центром міста

Влада Запоріжжя рекомендує УПЦ МП відмовитися від Хресної ходи, запланованої на 25 лютого, щоб уникнути конфлікту.

Як повідомляє у  Facebook  міський голова Запоріжжя Володимир Буряк, відповідну рекомендацію запорізької єпархії КПЦ МП міськвиконком направив у четвер – Укрінформ.

«Хочу розставити акценти… Ідеться про плани Запорізької єпархії  УПЦ МП  провести Хресну ходу проспектом Соборним 25 лютого. Відсторонитися від цього питання міська влада не може, оскільки воно безпосередньо стосується безпеки людей. Учасників хресної ходи, їх опонентів, усіх жителів міста. Забороняти ходу згідно із законом ми не можемо. Однак минулого року виконком міської ради прийняв рішення, в якому настійно рекомендувалося усім організаторам масових заходів утриматися від ходи пр. Соборним. З нагадуванням про це рішення і рекомендацією утриматися від Хресної ходи головним проспектом міста міська влада звернулася сьогодні до Запорізької єпархії УПЦ МП», – повідомляє Буряк.

При цьому міський голова Запоріжжя заявляє, що особисто він «проти будь-яких заходів, які несуть в собі конфлікт і загрозу безпеці, життю і здоров’ю людей» і висловлює сподівання на те, що  «здоровий глузд, мудрість і гуманність переможуть у цій непростій ситуації».

Як повідомляв Укрінформ, на початку 2018 року в Запоріжжі представники Запорізької єпархії УПЦ МП відмовилися відспівувати дитину, яка загинула в результаті падіння самовбивці: викинувшись з квартири багатоповерхового будинку чоловік, який вирішив звести рахунки з життям, впав прямо на дитину.  Причиною відмови стало хрещення дитини в церкві Київського патріархату. Схвалений керівництвом церкви вчинок священиків викликав обурення по всій Україні: до флеш-мобу  #принеси_ляльку, який запустив знайомий з батьками загиблого хлопчика запорізький блогер, долучилися сотні людей по всій країні.

 

Київрада дала добро на 23 нових сквери

Київська міська рада затвердила облаштування 23 нових зелених зон.

Відповідні рішення були ухвалені на пленарному засіданні міськради,  повідомляє  прес-служба  Київради – Укрінформ.

“Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати ухвалили рішення про облаштування у столиці 23 нових скверів”, – ідеться в повідомленні.

Нові зелені зони облаштують за адресами:

1) на  бульварі Верховної Ради, 13 у Дніпровському районі;

2) на вулиці Червоноткацькій, 10 у Дніпровському районі;

3) на вулиці Пожарського, 8 у Дніпровському районі;

4) на вулиці Попудренка, 18, 18-А у Дніпровському районі;

5) на бульварі Праці, 8 у Дніпровському районі;

6) на вулиці Вифлеємській, 18/2 у Дніпровському районі;

7) на вулиці Плеханова між будинками 4-А, 6 та ліцеєм № 208 по вулиці Ованеса Туманяна у Дніпровському районі;

8) на вулиці Ентузіастів, 3-А у Дніпровському районі;

9) на вулиці Ентузіастів, 3/1-А у Дніпровському районі;

10) на вулиці Ентузіастів, 5-А у Дніпровському районі;

11) на вулиці Ентузіастів, 9- Г у Дніпровському районі;

12) на вулиці Ентузіастів, 41-А у Дніпровському районі;

13) на Русанівській набережній, 4-А у Дніпровському районі;

14) на Русанівській набережній, 6-А у Дніпровському районі;

15) між вулицею Раїси Окіпної та проспектом Броварським у Дніпровському районі;

16) по вулиці Митрополита Андрея Шептицького між будинками 24, 24-В та будинком 5-Б по вулиці Челябінській у Дніпровському районі;

17) на проспекті Голосіївський, 96 у Голосіївському районі;

18) на проспекті Голосіївський, 114 корпус 2 у Голосіївському районі;

19) між житловими будинками № 120 та № 120 корпус 2 по проспекту Голосіївський у Голосіївському районі;

20)  по проспекту Голосіївський, 108 корпус 2 та 108 корпус 3 у Голосіївському районі;

21)  на вулиці Космонавта Волкова, 18-20-А у Деснянському районі;

22)  на вулиці Бориспільська 30, 34, 38 у Дарницькому районі;

23) на вулиці Новодарницька, 30-32 у Дарницькому районі.

За ділянками доглядатиме та утримуватиме КО “Київзеленбуд”.

 

У Харкові суд скоротив перебування проросійського екс-депутата в СІЗО

Колегія суддів Апеляційного суду Харківської області скоротила перебування в СІЗО для проросійського екс-депутата Харківської міськради Андрія Лесика.

Про це кореспондентові Укрінформу розповів адвокат Дмитро Тихоненков.

“Колегія суддів частково задовольнила апеляційну скаргу захисту на рішення Київського райсуду  Харкова  від 30 січня про продовження запобіжного заходу для Лесика до 30 березня 2018 року. А саме, колегія обмежила тримання Лесика під вартою на строк до 2 березня”, – зазначив Тихоненков.

Як повідомляв раніше Укрінформ, 21 грудня 2017 року Апеляційний суд Харківської області залишив у силі рішення Київського райсуду Харкова про обрання арешту на два місяці без застави як запобіжного заходу для екс-депутата Харківської міськради Андрія Лесика, відомого своєю проросійською позицією.

Лесику оголошено підозру по ч. 2 ст. 110 УК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України особою, яка є представником влади)”.

15 грудня екс-депутата Харківської міськради Лесика затримали співробітники СБУ і поліції на території Луганської області, де він нібито лікувався.

За даними попереднього розслідування по лінії СБУ, бувши депутатом, Лесик закликав до зміни кордонів держави, а також, зокрема, в Одесі, – блокувати транспортні розв’язки з метою перешкоди пересуванню по місту військових і поліції і провести незаконний референдум.

Оскільки підозрюваний ховався від слідства, його оголосили в розшук.

Лесик був депутатом Харківської міськради з 2010-го по 2015 рік, входив у фракцію партії “Сильна Україна”, а потім – “Українського вибору” Віктора Медведчука. Пізніше увійшов до фракції “Відродження”. Лесик також очолював харківське відділення руху Медведчука. Він неодноразово демонстрував проросійську позицію, говорячи про конфлікт на Донбасі. На святкуванні 9 Травня 2016 року Лесик прийшов на меморіал Слави в харківському Лісопарку з георгіївською стрічкою, чим спровокував зіткнення з проукраїнськими активістами.

17 травня 2016 року депутати Харківської міськради позбавили Лесика депутатського мандату за “дії всупереч позиції партії, дешевий популізм і самопіар”. 26 грудня Дзержинський райсуд Харкова відмовився скасувати рішення міськради.

 

Турчинов: мені не відомо про завезення зброї на Майдан

Секретар РНБО Олександр Турчинов запевняє, що йому не були відомі випадки можливого завезення зброї активістами Майдану наприкінці 2013 – початку 2014 років. Про це Турчинов заявив сьогодні в ході доповіді в якості свідка в Оболонському районному суді Києва у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича, передає кореспондент УНН.

“Мені не відомо факту, щоб на Майдан з західної України привозилася зброя… Що стосується дій учасників протесту, вони діяли адекватно ситуації. Коли почали атакувати нас, то полум’я було єдиним нашим захистом”, — сказав Турчинов, даючи відповіді на запитання сторони захисту Януковича.

Нагадаємо, 28 листопада 2016 року Генеральний прокурор Юрій Луценко у Святошинському районному суді Києва оголосив повідомлення про підозру у відеорежимі екс-президенту України В.Януковичу у державній зраді, пособництві представникам влади РФ в умисних діях, вчинених з метою зміни меж України, та веденні агресивної війни. Тобто злочинів, передбачених ч.1. ст.111, ч.5 ст.27. ч.3 ст.110, ч.5 ст.27 ч.2 ст.437 ККУ.

 

Турчинов сказав, чому не вдалося зупинити захоплення адмінбудівель у Криму

Наявних ресурсів не вистачило б для захисту Криму від окупації, тому РНБО всі військові можливості направила для захисту материкової частини України.

Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов під час допиту у справі про держзраду Віктора Януковича в Оболонському райсуді Києва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Уже під час першого засідання РНБО була доповідь, що на даний момент була можливість зібрати не більше 5000 військових – це весь резерв, який на той час мало військове керівництво країни. Але головна проблема, яка відкрилась на засіданні РНБО – найбільша загроза полягає в підготовці до вторгнення на материкову частину України. І керівники військових відомств говорили, що можуть бути задіяні проти України до 200 тис. російських військових, танки, авіація, тощо”, – заявив  Турчинов.

Він зазначив, що з огляду на неможливість протидіяти військовим можливостям Росії РНБО прийняла рішення за ініціативою самого Турчинова розпочати перекидання військ із заходу на схід і північ для того, щоб захистити найбільш небезпечні напрямки вторгнення російських військ на материкову частину України.

“Розуміючи, що такий резерв неможливо зупинити, було прийнято рішення про початок мобілізації. Саме за рахунок мобілізації ми могли б посилити Збройні сили, сформувати нові підрозділи і таким чином захистити країну. Але ми не могли розпочати мобілізацію одразу. Чому? Тому що була повністю зруйнована система військоматів, проти країни попрацювали досить серйозно”, – зауважив секретар РНБО.

Турчинов також зазначив, що в день захоплення адмінбудівель у Криму він одразу віддав наказ оточити будівлі та провести операцію. Однак через агресивно налаштованих цивільних людей під будівлями Верховної Ради Криму і Радміну Криму внутрішні війська змушені були відступити.

Як повідомлялося, Оболонський районний суд 29 червня 2017 року ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Останні місяці режим Януковича жив виключно на гроші Путіна – секретар РНБО

Екс-президент Віктор Янукович і його оточення останні місці існування режиму Януковича жили за рахунок коштів, наданих президентом РФ Володимиром Путіним.

Про це розповів секретар РНБО Олександр Турчинов під час допиту в Оболонському районному суді Києва, де розглядають справу про держзраду Януковича, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Що стосується останніх місяців режиму існування Януковича, вони жили виключно за рахунок подачки Путіна, тих мільярдів, які вони йому дали. Тільки ці гроші ще якось утримували існування України і дозволяли платити зарплату силовикам, які знущалися над власним народом», – зазначив  Турчинов.

За його словами, за часів Януковича країна була доведена до банкрутства.

«Країна не просто була доведена до банкрутства. Країна в той час була банкрутом», –  зауважив Турчинов.

Він підкреслив, що на казначейському рахунку України взагалі не було грошей. «Пара сотень тисяч… У кіоскера на вокзалі грошей було більше, ніж в України, коли було сформовано новий уряд», – наголосив Турчинов.

Як повідомлялося, напередодні суд у справі про держзраду Януковича допитав екс-депутата Держдуми РФ Іллю Пономарьова. Він, зокрема, повідомив, що оточення Януковича отримало 1 млрд дол. від Росії за відмову від підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Оболонський районний суд 29 червня ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Турчинов: Наришкін погрожував знищенням України, якщо у Криму начнуть гинути росіяни

Член Радбезу Російської Федерації Сергій Наришкін погрожував знищенням України, якщо у Криму на початку 2014 року начнуть гинути росіяни. Про це сьогодні під час доповіді в якості свідка в Оболонському районному суді Києва у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича, повідомив Секретар РНБО Олександр Турчинов, передає кореспондент  УНН.

“Під час засідання РНБО (28 лютого 2014 року-ред.) мені зателефонував пан Наришкін, і він повідомив мене, що Російська Федерація визнає мене тільки як легітимного голову Верховної Ради, і не визнає легітимним керівником держави. Легітимним главою держави вони визнають Януковича. У той же час Наришкін попередив, що, якщо будуть жертви серед росіян у Криму, вони застосують всі методи для знищення влади України і української державності”, — сказав Турчинов.

Водночас він зазначив, що 1 березня 2014 року “під час розмови у радбезі ООН у російської сторони не було жодної аргументації агресії в Криму, крім листа Януковича”.

Нагадаємо, 28 листопада 2016 року Генеральний прокурор Юрій Луценко у Святошинському районному суді Києва оголосив повідомлення про підозру у відеорежимі екс-президенту України В.Януковичу у державній зраді, пособництві представникам влади РФ в умисних діях, вчинених з метою зміни меж України, та веденні агресивної війни. Тобто злочинів, передбачених ч.1. ст.111, ч.5 ст.27. ч.3 ст.110, ч.5 ст.27 ч.2 ст.437 ККУ.

 

Росія навесні 2014 року готувала для окупації України понад 200 тис. угруповання – Турчинов

Після анексії Криму навесні 2014 року Росія готувала для окупації материкової України військове угруповання чисельністю понад 200 тисяч солдат. Про це сьогодні під час допиту як свідка на засіданні у справі про державну зраду В.Януковича заявив Секретар РНБО Олександр Турчинов, передає кореспондент  УНН.

“28 лютого в.о. міністра оборони Тенюх на засіданні РНБО доповів, що на даний момент можна зібрати лише 5 тисяч військових (для деокупації Криму – ред.), але головна проблема, яку виявили на засіданні РНБО, — існує загроза вторгнення на материкову частину країни. Була інформація, що проти України може бути задіяно понад 200 тис. військ. Тому було прийнято рішення на укріплення київського, сумського, харківського, донецького напрямків… Тому було прийнято рішення про мобілізацію”, — сказав О.Турчинов.

Як повідомляв УНН, О.Турчинов заявив, що представники опозиції розраховували, що  Янукович після втечі повернеться і складе повноваження.

 

Рівень сепаратизму у Криму до 27 лютого 2014 року не зашкалював – Турчинов

До ранку 27 лютого 2014 року ситуація у Криму не відрізнялася від ситуації у деяких регіонах, де вирували сепаратистські настрої. Про це сьогодні під час доповіді в якості свідка в Оболонському районному суді Києва у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича, повідомив Секретар РНБО Олександр Турчинов, передає кореспондент  УНН.

“У мене не було до 27 ранку інформації про початок російської агресії… До цього дня ситуація у Криму не відрізнялася від ситуації у Харкові чи Одесі, де російські спецслужби розгортали сепаратистські заколоти… На жаль, ми думали, що у Криму це була початкова фаза, а насправді це була завершальна фаза встановлення контролю з військовими”, — сказав Турчинов.

Нагадаємо, 28 листопада 2016 року Генеральний прокурор Юрій Луценко у Святошинському районному суді Києва оголосив повідомлення про підозру у відеорежимі екс-президенту України В.Януковичу у державній зраді, пособництві представникам влади РФ в умисних діях, вчинених з метою зміни меж України, та веденні агресивної війни. Тобто злочинів, передбачених ч.1. ст.111, ч.5 ст.27. ч.3 ст.110, ч.5 ст.27 ч.2 ст.437 ККУ.

 

Янукович зник із Донецького аеропорту 22 лютого в невідомому напрямку – Турчинов

Екс-президент України Віктор Янукович зник із Донецького аеропорту 22 лютого 2014 року і в невідомому напрямку.

Про це заявив голова РНБО Олександр Турчинов під час допиту в Оболонському районному суді Києва, де розглядають справу про держзраду Януковича, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Нам стало відомо десь, якщо не помиляюся, 22 лютого, що він перебуває в Харкові і хоче взяти участь у сепаратистському заході, який був організований проти України, проти її незалежності, проти української влади. Не вдалося з ним зв’язатися, а стало відомо, що він спробує з Харкова перетинати українсько-російський кордон і покинути таким чином територію України. Для того, щоб не допустити зникнення важливої  документації, ресурсів України, або зрадників і злочинців, які могли перебувати з Януковичем, а саме міністр внутрішніх справ, керівник служби безпеки, які також могли бути разом з ним, я звернувся до прикордонної служби і попросив не давати можливість вилітати гелікоптеру Януковича за межі України. Він сів у Донецьку, а також відмовився від спілкування з будь-ким із української влади і зник з Донецького аеропорту в невідомому напрямку”, – розповів Турчинов.

За його словами, ні в Адміністрації президента, яка практично припинила своє функціонування, ні в інших органах влади не було відомо щодо місця знаходження Януковича.

“Можливості зв’язку з ним були втрачені після того, як мене обрали головою Верховної Ради”, – заявив Турчинов.

Він додав, що зв’язок з ним був цілодобовий, зважаючи на складну ситуацію в країні.

“Мені могли телефонувати і вночі, і вдень, цілодобово. Навіть коли я вів сесійні засідання, я в той же час міг спілкуватися і з військовим керівництвом, і з керівниками військових структур. Ні Янукович, ні хтось із його оточення навіть спроби не зробив, щоб зі мною поспілкуватися”, – зазначив голова РНБО.

Як повідомлялося, Оболонський районний суд 29 червня 2017 року ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Турчинов: ми розраховували, що Янукович після втечі повернеться і складе повноваження

Представники опозиції розраховували, що після втечі 22 лютого 2014 року тодішній президент Віктор Янукович повернеться до Києва і добровільно складе повноваження, щоб не ускладнювати ситуацію в країні. Про це сьогодні під час доповіді в якості свідка в Оболонському районному суді Києва у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича, повідомив Секретар РНБО Олександр Турчинов, передає кореспондент УНН.

“Отримавши інформацію чи то 21, чи то 22 лютого, що Янукович перебуває у Криму, ми хотіли знайти і переконати його повернутися до Києва. Я думаю, у мене вистачило б спроможностей переконати його скласти повноваження президента. Це б спростило ситуацію у країні і зняло б певну напругу. Але знайти його не змогли”, — сказав Турчинов.

За його словами, Янукович самоусунувся від керування країною, коли “зібрав свої манатки і втік з Києва”.

“Що стосується його якогось звернення (у Харкові — ред.), я не фанат Януковича, щоб сидіти в Ютюбі і моніторити якісь звернення. Я не пам’ятаю його якихось звернень”, — зазначив Турчинов.

Він додав, що “людина, яка вбиває і грабує свій народ не може називатися президентом”.

Нагадаємо, 28 листопада 2016 року Генеральний прокурор Юрій Луценко у Святошинському районному суді Києва оголосив повідомлення про підозру у відеорежимі екс-президенту України В.Януковичу у державній зраді, пособництві представникам влади РФ в умисних діях, вчинених з метою зміни меж України, та веденні агресивної війни. Тобто злочинів, передбачених ч.1. ст.111, ч.5 ст.27. ч.3 ст.110, ч.5 ст.27 ч.2 ст.437 ККУ.

 

Секретар РНБО розповів про плани Кремля відновити режим Януковича

Лист екс-президента Віктора Януковича з проханням ввести російські війська слугував політичним прикриттям Путіну для ведення агресивних дій проти незалежної України.

Про це заявив Секретар РНБО Олександр Турчинов під час допиту у справі про держзраду Віктора Януковича в Оболонському райсуді Києва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Для того, щоб отримати можливість повернутись, він (Янукович — ред.) звернувся до РФ, щоб шляхом знищення та агресії проти власної країни відновити свої повноваження і владу”, – наголосив  Турчинов.

Він нагадав, що президент самоусунувся – він зібрав майно і зник у невідомому напрямку. При цьому, зауважив Турчинов, заяви про погрози життю Януковича не відповідали дійсності.

Після цих подій розпочалась концентрація військ РФ. І небезпека вторгнення почала бути реальністю, коли 1 березня 2014 року парламент РФ надав згоду використовувати ЗС РФ на території України.

За словами Турчинова, окупація Криму мала завершитись до 1 березня, згодом, “користуючись загальним хаосом, взяти південь і схід України, щоб відновити маріонеткову владу режиму Януковича”.

Він нагадав, що 20 лютого 2014 року влада перейшла межу і використала зброю проти мітингувальників, що призвело до великих людських жертв.

Турчинов зауважив, що це не дало можливість придушити Революцію Гідності і фактично з 20 лютого  розпочався розпад влади Януковича.

Після того, як Янукович втік, Верховна Рада взяла на себе відповідальність і 22 лютого після констатації факту, що Янукович самоусунувся, Турчинов був обраний головою парламенту. Самоусунення Януковича блокувало відновлення владної вертикалі і 22 лютого на нього були покладені обов’язки президента.

Оболонський районний суд 29 червня 2017 року ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Турчинов пояснив суду, чому в 2014 році заявляв – “у нас є армія”

Секретар РНБО Олександр Турчинов у 2014 році, коли почалась ескалація ситуації у Криму та на сході України, не повідомляв про реальний стан справ Збройних сил України задля того, щоб унеможливити загострення паніки у суспільстві.

Про це він заявив під час допиту у справі про державну зраду Віктора Януковича в Оболонському райсуді Києва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Після того, як в Україні розпочалась російська агресія, коли російські війська почали захоплювати Крим, почали нависати над нашими східними і північними кордонами, коли в багатьох регіонах почались заколоти, в країні почалась реальна паніка. І для того, щоб заспокоїти людей, для того, щоб ця паніка не переросла у хаос і безлад, я змушений був брати всю відповідальність на себе. Я розумів, що знайдеться багато фейкових диванних героїв або ворогів України, які будуть підміняти поняття і брехати про ті події, які були на той час, я змушений був заспокоювати людей і говорити, що в нас є армія, що армія вас захистить – для того, щоб в країні не було паніки. Водночас суд і всі присутні розуміють, що коли б я вийшов тоді на екрани і сказав: “Друзі, в нас нема армії, вас нема кому захистити, на превеликий жаль, мої накази нема кому виконувати або вони не виконуються, в країні міг початися хаос”, – пояснив Турчинов.

На запитання адвоката колишнього президента України Віктора Януковича Віталія Сердюка, яку саме відповідальність Турчинов поніс “за неправдиві слова”, секретар РНБО відповів, що “інтереси держави, наведення порядку в ній і захисту України були важливішими за провокації”.

“Коли у вас є бачення, що я порушував закон і діяв невідповідно до займаних посад, ситуації, яка склалась у країні, у вас є можливість подати на мене до суду”, – зауважив  Турчинов, звертаючи до Сердюка.

 

Турчинов назвав адвоката Януковича клоуном

Секретар РНБО України Олександр Турчинов назвав клоуном адвоката екс-президента Віктора Януковича Віталія Сердюка.

Це відбулося під час допиту Турчинова стороною обвинувачення у справі про держзраду Януковича в Оболонському райсуді Києва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Під час допиту прокурором Турчинов, який був в.о. Президента України у період з 23 лютого по 7 червня 2014 року, говорив про те, що РФ планувала окупувати значну частину території України, щоб “відновити силовим шляхом владу маріонеткового режиму Януковича”.

В цей з місця підскочив адвокат Сердюк і почав перебивати  Турчинова. Адвокат звернувся до судді, щоб той зробити свідку “зауваження щодо некоректних висловлювань в бік клієнта в частині маріонеткого режиму”.

У відповідь Турчинов сказав: “Шановний суд, я вибачаюсь, хто це такий?”. Втім, Сердюк продовжував перебивати свідка, на що Турчинов знову сказав, звертаючись до судді: “Шановний суд, а що це за клоун, який заважає мені виступати”.

Адвокат Сердюк знову закликав суддю зробити зауваження Турчинову, який “допускає образи і тиск на адвоката, ображаючи усю адвокатуру і Конституцію України”.

Суддя Владислав Дев’ятко відповів адвокату Януковича: “Ми з вами обговорювали вже ці питання і домовилися вести себе коректно під час судового засідання. Справа в тому, що ви встали і вчергове допустили порушення судового засідання. На даний час ми допитуємо свідка. Ви зможете уточнити усі свої питання під час перехресного допиту. На даний час свідка допитує прокурор. Усі свої заперечення та коментарі ви можете надати під час судових дебатів”.

За словами судді, свідок не знав, що чоловік, який підскочив з місця і став його перебивати, є адвокатом: “Свідок не знав, що ви адвокат. Ви скочили з місця і почали його перебивати. Я прошу свідка зрозуміти, що це – захисник Віктора Януковича, і прошу не висловлюватися стосовно нього такими фразами”.

Зі свого боку Турчинов сказав: “Я просто не подумав, що адвокат може себе поводити так у суді”.

Як повідомлялося, Оболонський районний суд 29 червня 2017 року ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Коваль розповів, як російські десантники його викрали та зривали погони у Криму

Наявність Чорноморського флоту РФ у Криму давала можливість військовим Збройних сил РФ без проблем потрапляти на територію України, що і спричинило його захоплення.

Про це заявив заступник секретаря РНБО Михайло Коваль, який у 2014 році був в.о. міністра оборони, під час допиту у справі про держзраду Віктора Януковича в Оболонському райсуді Києва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я прибув на півостров за наказом керівництва 4 березня 2014 року, коли активна фаза операції вже була проведена і основні вузли вже контролювались військами РФ. Зокрема, Балаклава була заблокована морською піхотою  РФ. З перших хвилин мого перебування на півострові противник вже знав про це, бо йшла масова зрада. Операція щодо мого затримання була чітко спланована”, – сказав Коваль.

Він повідомив, що зрадником, зокрема, став колишній начальник Азово-Чорноморського управління Віктор Мельниченко, який доповідав про пересування Коваля, та колишній офіцер української міліції і екс-голова профспілки працівників Міністерства внутрішніх справ в АР Крим Володимир Мерцалов, на машині якого Коваль потрапив у засідку.

Мерцалов завіз його до місця, де Коваля почали бити і зривати погони бійці повітряно-десантних військ Російської Федерації. “Коли машину зупинили, перші слова, які я почув – “де цей бандерівський генерал”. Я вийшов з машини і буквально через секунду отримав удар по корпусу і слова – “нехай знає генерал бандерівець, як б’є старшина повітряно-десантних військ”, – сказав генерал-полковник. Коваль повідомив також, що російські військові змушували його встати на коліна, але він цього не зробив, за що його побили. Потім, за словами Коваля, його посадили в автомобіль і хотіли вивезти до Армянська, де мала зібратись преса і його мали виставити на територію України.

Коваль відмовився і сказав, що без наказу свого керівництва не поїде з Криму, бо він солдат і звик виконувати накази. Після цього була розмова з Олександром Турчиновим і 6 березня Коваль покинув Крим.

 

За часів Януковича військові сиділи “на голодному пайку” — Коваль

Система мобілізації в Збройних силах України за часів президентства Віктора Януковича була знищена.

Про це заявив заступник секретаря РНБО, в.о. міністра оборони у 2014 році Михайло Коваль під час допиту в Оболонському райсуді Києва у справі про держзраду Януковича, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Система мобілізації – вона була знищена за цей час (за правління  Януковича  – ред.). У військкоматах обласних лишилось 6 чоловік. Раніше ми знали, хто звідки йде, проводили звірку, знали всі ці моменти. Все це було знищено”, – наголосив Коваль.

Також, за його словами, за часів правління Януковича оперативний штаб, “структура, яка повинна була входити в загрозливі райони і витягувати на собі війська”, був знищений, система логістики в ЗСУ була також тоді знищена.

Крім того, Коваль наголосив, що сили спецоперацій, які було заплановано створити ще в 2007 році, так і не були створені. Він додав, що йому в січні 2012 року пропонували стати командувачем сил спецоперацій, але потім від цієї ідеї відмовилися.

За словами Коваля, тоді військовослужбовці фактично сиділи “на голодному пайку”. Він уточнив, що у військових не було теплого одягу, взуття тощо.

Як повідомлялося, Оболонський районний суд 29 червня 2017 року ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Екс-глава Міноборони: за Януковича армія не провела жодного стратегічного навчання

Офіцерський склад Збройних сил України був вкрай негативно налаштований до Віктора Януковича у часи його президентства.

Про це заявив заступник секретаря РНБО Михайло Коваль, який у 2014 році був в.о. міністра оборони, під час допиту у справі про держзраду Януковича в Оболонському райсуді Києва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Під час президентства Януковича не було проведено ні одного стратегічного навчання у Збройних силах України. Ні одного навчання з бойової стрільбою на рівні бригад. Такого не знали ЗСУ, щоб за 4 роки бригада не вийшла з авіацією на полігон – такого не було. Настрої проти Віктора Федоровича в армії були дуже сильні. Я підтверджую це”, – наголосив він.

Крім того, як приклад негативного ставлення  Януковича  до армії Коваль навів ситуацію з Національною академію оборони України. “У тому приміщенні, що побудував ще цар, в яких готувались офіцерські кадри, головний корпус Академії був без відома Міноборони відданий суду”, – заявив він.

“Це приміщення, де формувалась оборона, там знаходився центр головного управління, який зробили американці. Все це віддали”, – додав Коваль.

Як повідомлялося, Оболонський районний суд 29 червня 2017 року ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Перед втечею Януковича бюджет армії урізали до 0,78% ВВП – Коваль

На початку президентства Віктора Януковича на Збройні сили України було виділено 10 млрд 242,2 млн грн, що складало тоді 1,1 ВВП, а у 2013 році, ближче до втечі Януковича, – 15 мільярдів 531, 4 млн грн, що становило вже 0,78 ВВП.

Про це під час допиту в Оболонському райсуді заявив заступник секретаря РНБО Михайло Коваль, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Про фінансування (ЗСУ — ред.). У 2010 році на ЗСУ було виділено 10 млрд 242,2 млн грн, це 1, 1 ВВП, 2011 рік – 12 млрд 295, 1 млн грн, це 1, 01 ВВП, 2012 рік – 14 млрд 41, 2 млн грн, це 0, 94 ВВП, 2013 рік – 15 млрд 531, 4 млн грн це 0, 78 ВВП, 2014 рік – було виділено вже 26 мільярдів 510 млн, це вже 1, 69 ВВП”, – сказав Коваль.

Як повідомлялося, Оболонський районний  суд  29 червня 2017 року ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Коваль про окупацію РФ: Якби прозвучав перший постріл – Крим потонув би в крові

Заступник секретаря РНБО Михайло Коваль, який у 2014 році був в.о. міністра оборони, вважає правильними дії тодішнього вищого керівництва держави, зокрема в.о. Президента Олександра Турчинова, щодо реагування на ситуацію в Криму, які не допустили кровопролиття на півострові.

На цьому він наголосив під час допиту у справі про держзраду Віктора Януковича в Оболонському райсуді Києва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«І правильна оцінка, по-воєнному правильна була зроблена і Турчиновим… тому що він оцінив обстановку, він дав нам команду спланувати, ми спланували і почали виводить сили і засоби до кордонів з Україною з метою відбиття агресії. Я вам 200 відсотків даю гарантій, що прозвучав би перший постріл – був би  Крим  утоплений в крові», – заявив Коваль.

Як повідомлялося, 25 березня 2014 Верховною Радою України Коваль був призначений виконувачем обов’язків міністра оборони України. 3 липня 2014 року звільнений з посади.

Оболонський районний суд 29 червня 2017 року ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Коваль: Загроза вторгнення РФ в Україну була до президентських виборів-2014

Втраті Криму не вдалося запобігти через відсутність відповідних сил, забезпечення та зраду командирів.

Про це заявив заступник секретаря РНБО, в.о. міністра оборони у 2014 році Михайло Коваль під час допиту в Оболонському райсуді Києва у справі про держзраду Віктора Януковича, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ті сили і засоби, які були у високомобільних десантних військах, у високотранспортній авіації, армійській авіації, військово-морських силах, не давали змогу виконати ту задачу, про яку йде мова…  Крим –  це був тільки початок. Ми могли усі “зав’язнути” в Криму”, – заявив Коваль, відповідаючи на запитання, які мали бути сили української армії, щоб завадити втраті Криму.

Як він зазначив, можна було висадити на територію Криму десант, який би утримував об’єкт, “але це одна операція, а якби це було низкою операцій по утриманню  Криму, то про це треба було б говорити, якби на це були сили і засоби. Авіації не було, щоб десантувати особовий склад, техніку, армійської авіації бракувало”.

За його словами, всі командири перейшли на сторону противника. “Всі. І командуючі, і начальники штабів військово-морський сил, і командуючі військово-морських сил… Вони зовсім інші задачі дають. Про що мова могла йти? Я був у таких ситуаціях, розумію все це”, –  сказав Коваль.

Він зазначив, що українська сторона розтягувала сили і засоби, щоб прикрити всі напрямки можливого вторгнення.

“У нас фактично загроза вторгнення була до виборів легітимного президента України –  до 25 травня. Була загроза вторгнення і ми розтягували всі сили і засоби. І фактично обстановку врятували ті добробати, ці добровольці – це український народ врятував, тому що армія була деморалізована… Армія планомірно знищувалася по всім параметрам”, – наголосив Коваль.

Як повідомлялося, Оболонський районний суд 29 червня 2017 року ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

На початок бойових дій в ЗСУ лише 56 із 117 з’єднань і частин знаходились в бойовій готовності – Коваль

Станом на 2014 рік в Збройних силах України з 117 з’єднань і частин в бойовій готовності знаходились 56. Про це під час засідання Оболонського районного суду Києва заявив колишній виконуючий обов’язки міністра оборони Михайло Коваль, передає кореспондент УНН.

“Стан бойової готовності військових сил України на початок 2014 року був наступним. Сухопутні війська ЗСУ — було 35 з’єднань і частин, з них готових 10, частково готових — 5, неготових 20. Військово-морські сили ЗСУ — 37 з’єднань і частин, з них 14 готових, 15 неготових, та інші частково готові.

Стан бойової готовності військових частин та складових бойового та оперативного забезпечення на початок 2014 року був наступним. ВДВ — всього 5 бригад, з них готових — 1, це 95 бригада була, неготових — 4. Сухопутні війська ЗСУ — 38 з’єднань і частин, з них готових 13, частково готових — 9, 16 не готових.

Повітряні сили — 64 з’єднань і частин, з них 35 готових, 2 частково готові, 27 неготові… І того разом ЗСУ — 117 з’єднань і частин, готових 56, частково готових — 11, неготових 50”, — розповів М.Коваль.

 

Заступник Турчинова пояснив, чому не забирають із Криму захоплені РФ кораблі

Україна робить вірно, що не забирає кораблі з окупованого Криму, які їй пропонують.

Про це заявив заступник секретаря РНБО Михайло Коваль, який у 2014 році був в.о. міністра оборони, під час допиту у справі про держзраду Віктора Януковича в Оболонському райсуді Києва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Правильно, що ми не забираємо кораблі. Росія по-піратські захопила ці кораблі і вони мають у міжнародному суді за це відповісти. Через суд віддадуть – відремонтовані у такому стані, в якому захопили”, – сказав Коваль.

Він зауважив, що корабель “Костянтин Ольшанський” неодноразово виходив під російським прапором. Вони заганяли цей корабель, вони зробили наші кораблі донорами – розібрали їх. А зараз хочуть нам повернути”, – обурився Коваль.

Як повідомлялося, президент Росії Путін заявив 11 січня, що Росія готова повернути Україні її військову техніку з анексованого  Криму. Йдеться про десятки кораблів і бойових літаків, стверджує Путін.

Оболонський районний суд 29 червня 2017 року ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу Укра

 

Коваль розповів, скільки українських військових було у Криму на початку окупації

У Криму після російської агресії у 2014 році вірними присязі залишилися 6 тисяч військових із понад 20 тисяч.

Про це заявив заступник секретаря РНБО, в.о. міністра оборони у 2014 році Михайло Коваль під час допиту в Оболонському райсуді у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Збройні сили (тоді налічували в Криму – ред.) – 15468 військовослужбовців, Нацгвардія – 2560, Держприкордонслужба – 1970, СБУ, офіцерський склад, – 1614, УДО – 527, Державне космічне агентство – 274 військовослужбовців. З лютого по травень 2014 року на материкову частину України прибули з усіх цих 20 315 осіб загалом 6010 військовослужбовців. Серед них ЗСУ – 3990, Нацгвардії – 1177, ДПСУ – 579, СБУ – 242, УДО – 20, Державне космічне агентство – 60. Я володію такими цифрами”, – сказав Коваль, відповідаючи на запитання адвоката Януковича Віталія Сердюка про те, скільки військовослужбовців залишилися в Криму вірними присязі.

Як повідомлялося, Коваль 25 березня 2014 року був призначений виконувачем обов’язків міністра оборони України. 3 липня 2014 року звільнений з посади.

Оболонський районний суд 29 червня 2017 року ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури,  Януковича  підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Коваль у 2014 році “прийняв” Міноборони без жодного бронежилета

Заступник секретаря РНБО Михайло Коваль повідомив, що у 2014 році, коли він прийняв Міністерство оборони, там не було жодного бронежилета.

Про це він сказав під час допиту у справі про держзраду Віктора Януковича в Оболонському райсуді Києва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Коли я прийняв міністерство, там не було ні одного бронежилета, шоломів не було. На закупках сиділа дама, у якої долари намальовані в очах. Я її  відсторонив. Нашій армії треба кланятись, що вона вижила, не дивлячись на те, що Янукович робив для її знищення”, – повідомив Коваль.

Він зауважив, що народ піднявся, волонтери почали забезпечувати армію і “армія зробила чудо, а був розрахунок на те, що армії в Україні немає”.

Як повідомлялося, 25 березня 2014 Верховною Радою України він був призначений виконувачем обов’язків міністра оборони України. 3 липня 2014 року звільнений з посади.

Оболонський районний суд 29 червня 2017 року ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо  Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Коваль: РФ під прикриттям Олімпіади в Сочі створила додаткові військові угруповання

Російська Федерація під виглядом посилення безпеки під час проведення Олімпіади в Сочі створила додаткові військові угруповання.

Про це заявив перший заступник Секретаря РНБО Михайло Коваль під час допиту в Оболонському суді Києва, який розглядає справу про держзраду екс-президента Віктора Януковича, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Так, мені відомі факти вторгнення. Я, на жаль, на той час як директор департаменту персоналу не мав такого обсягу доповіді, як зараз, хоч ми і доповідаємо кожного дня секретарю… На той час у мене такої інформації не було. Але по лінії державно-прикордонної служби, а саме керівництва Азово-Чорноморського регіонального управління, ми чітко отримали інформацію, з якої можна було зробити (висновки – ред.), що кардинальні дії відбуваються на теренах  Криму. По перше, ні для кого не таємниця, що РФ під виглядом забезпечення проведення Зимової олімпіади в Сочі створила потужне угруповання збройних сил, низку бригад… напередодні кримських боїв”, – заявив Коваль, відповідаючи на запитання, чи відомі йому факти вторгнення іноземних військових формувань на територію України.

Як зазначив Коваль, Державна прикордонна служба здійснювала контроль за переміщенням всіх суб’єктів Чорноморського флоту, які дислокувалися на теренах Автономної Республіки Крим відповідно до досягнутих раніше домовленостей.

“Це було дуже розумне рішення. Воно давало можливість прикордонникам контролювати чисельність угруповань… Одного разу ми побачили, що заявлений один літак, а тут – 8 прилетіло. От і зелені чоловічки. Я відразу доповів про значне підсилення… Через короткий час замість 3 анонсованих вертольотів, які мали прилетіти на навчання, прилітає 11 вертольотів.  Це вже насторожувало”, –  зазначив Коваль.

Він уточнив, що відповідні дії спостерігалися наприкінці лютого 2014 року.

Як повідомлялося, Оболонський районний суд 29 червня 2017 року ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Турчинов пояснив, чому Україна в односторонньому порядку не розриває угоду про дружбу з РФ

Україна не розриває з Російською Федерацією угоду про дружбу і співпрацю в односторонньому порядку для того, щоб мати сильні позиції у міжнародних судах, що Росія була гарантом територіальної цілісності нашої держави, але не виконала своїх обов’язків. Про це сьогодні в ході допиту в якості свідка в Оболонському районному суді Києва у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича, повідомив Секретар РНБО Олександр Турчинов, передає кореспондент УНН.

“Для того, щоб мати серйозну позицію у міжнародних судах, нам треба мати цю угоду. В ній Росія чітко визнає кордони України і її цілісність… Росія дуже би хотіла, щоб Україна відмовилася від цієї угоди і кордонів, які ми маємо з кінця Другої Світової війни”, — сказав Турчинов.

Нагадаємо, 28 листопада 2016 року Генеральний прокурор Юрій Луценко у Святошинському районному суді Києва оголосив повідомлення про підозру у відеорежимі екс-президенту України В.Януковичу у державній зраді, пособництві представникам влади РФ в умисних діях, вчинених з метою зміни меж України, та веденні агресивної війни. Тобто злочинів, передбачених ч.1. ст.111, ч.5 ст.27. ч.3 ст.110, ч.5 ст.27 ч.2 ст.437 ККУ.

 

Турчинов – адвокатам Януковича: не використовуйте штампи Кремля

Секретар РНБО Олександр Турчинов попросив адвоката екс-президента України Віктора Януковича Віталія Сердюка не використовувати пропагандистські штампи та фейкові формули на зразок “режим” під час допиту.

Про це Турчинов заявив під час допиту у справі про державну зраду Януковича в Оболонському райсуді Києва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ви постійно повторюєте ті фейкові формули, які вже протягом чотирьох років нав’язуються Україні і світу (з боку Росії – ред.), і ці формули – це чисто продукт російської пропаганди. З першого дня, коли демократичним шляхом я був обраний головою Верховної Ради, коли парламент потім поклав на мене виконання обов’язків Президента, це все було на очах всієї країни. Тобто жодного військового, силового способу захоплення влади не було… Водночас, російська пропаганда почала використовувати штамп “хунта”, тобто нас інакше, як хунта, й не називали. Вони не визнавали моїх повноважень, вважали, що це силове захоплення влади”, – сказав  Турчинов.

За його словами, захист Януковича працює на заперечення термінології “окупація Криму” та “агресія Російської Федерації”, аби переконати світову громадськість у тому, що з боку України була “здача Криму”.

“Не тиражуйте пропагандистські штампи, які використовує Росія”, – звернувся Турчинов до Сердюка.

Після запитання адвоката до секретаря РНБО, чи розпочався “режим Турчинова” після “режиму Януковича”, прокурори попросили суддю оголосити попередження стороні захисту за неповагу до суду та свідка.

Зі свого боку секретар РНБО все ж уточнив, що “не було жодного “режиму”, а було відновлення влади в Україні демократичним шляхом”.

 

Україна не може оголосити війну Росії – Турчинов

Оголошення війни Росії неможливе через ядерний статус цієї держави.

Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов під час допиту у справі про держзраду Віктора Януковича в Оболонському райсуді Києва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Проблема полягає в наступному: після підписання Будапештського меморандуму в Україні, на жаль, немає ядерної зброї. У нас немає на сьогодні військових засобів для протидії ядерній державі, якою є РФ – у випадку застосування ними всього арсеналу зброї. І тому оголошення війни, як в лютому-березні 2014 року, і навіть зараз, коли ми маємо боєздатну армію, маємо зброю, достатню для захисту країни, ми не можемо оголосити війну агресору, тому що  Росія  є ядерною державою”, – зазначив Турчинов.

Він додав, що після консультації з партнерами України, які були гарантами безпеки після відмови України від ядерної зброї, він отримав відповідь, що Україну зможуть підтримати лише на дипломатичному рівні.

“Ядерна держава була готова до цієї війни, а Україна захистити себе у випадку повномаштабної війни з Росією в той час не могла”, – зазначив секретар РНБО.

Як повідомлялося, Оболонський районний суд 29 червня 2017 року ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Турчинов розповів, чому не проводили спецоперацію у Криму

Антитерористичну операцію в Криму на початку 2014 року не проводили через зраду 90% співробітників СБУ на півострові, які мали її ініціювати.

Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов під час допиту в Оболонському райсуді Києва у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Антитерористична операція ініціюється регіональним відділенням антитерористичного центру СБУ, письмово затверджується головою СБУ, про що інформується, у цьому випадку, в. о. Президента. Служба безпеки не виходила з пропозицією проведення антитерористичної операції. І я можу пояснити, чому вони не виходили з такою пропозицією. Тому що працівники СБУ, я даю офіційні дані, які є в справі, які є у військовій прокуратурі, – 90 відсотків зрадили. Тобто, тільки 10 відсотків працівників  СБУ, які працювали в Криму, залишилися вірними Україні. І безумовно, при державній зраді не було кому зі Служби безпеки проводити в Криму антитерористичну операцію”, – сказав Турчинов, відповідаючи на запитання адвоката Януковича Віталія Сердюка, чому, якщо не було оголошено військовий стан, не було все ж таки оголошено антитерористичну операцію.

Як повідомлялося, Оболонський районний суд 29 червня 2017 року ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України

 

Кремлівська пропаганда налаштовувала кримчан проти своєї країни – Турчинов

Багато кримчан підтримали окупантів через російську пропаганду.

Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов під час допиту в Оболонському районному суді Києва,  де розглядають справу про держзраду екс-президента Віктора Януковича, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Українська влада на чолі з  Януковичем  фактично потурала шаленій російській пропаганді. Особливо це стосується автономної республіки Крим, особливо це стосується східних регіонів нашої держави, де основними засобами масової інформації були російські канали, російське радіо, російська преса тощо. В результаті професійною небезпечною пропагандою люди були введені в оману. Їх налаштовували проти власної країни. Їх налаштовували проти всього українського зокрема”, – заявив Турчинов.

За таких обставин, зазначив він, “багато кримчан, на жаль, підтримували окупаційну владу і окупацію АР Крим”.

“Але в цьому також є відповідальність і провина екс-президента нашої держави Януковича”, –  заявив Турчинов.

Як повідомлялося, Оболонський районний суд 29 червня 2017 року ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Янукович порушував Конституцію протягом усього президентства – Турчинов

Екс-президент Віктор Янукович в незаконний спосіб присвоїв собі додаткові повноваження, внісши зміни до Конституції, і антиконституційні дії з його боку спостерігалися протягом всього часу правління Україною.

Про це заявив секретар РНБО України Олександр Турчинов під час допиту у справі про держзраду Януковича в Оболонському райсуді Києва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Коли говорять, що Янукович і його захисники захищають Конституцію, то я хочу нагадати, що саме Янукович у брутальний спосіб узурпував Конституцію незаконним чином, привласнивши собі повноваження, на які народ України його обирав. Це стосується перекреслення Конституції від 2004 року і повернення до Конституції, яка була в часи Леоніда Кучми. Тому антиконституційні дії Януковича спостерігалися протягом всього часу його правління Україною. І апелювати, що він захищав народ, а ви разом з ним – я вважаю, що це ваша політична заява, яка не має жодного відношення до змісту процесу, який  сьогодні відбувається”, – заявив Турчинов, відповідаючи на заяви захисту Януковича, що вони захищають, окрім Януковича, і Конституцію України.

Заява Турчинова була зроблена після того, як адвокат Віталій Сердюк обурився тим, що  Турчинов  нібито заявив, що у сторони захисту Януковича є повноваження на представництво окрім інтересів Віктора Януковича і інтересів РФ у цьому процесі.

Суддя Владислав Дев’ятко вказав на те, що розгляд справи йде вже тривалий час і можливо адвокати вже забули про те, в чому обвинувачується Віктор Янукович. Тому він нагадав формулювання обвинувачення — “Янукович Віктор Федорович обвинувачується у державній зраді, тобто діянні, умисно вчиненого громадянином України на шкоду суверенітету, територіальної цілісності, недоторканності, обороноздатності, державній безпеці України, а саме — наданні іноземній державі, Російській Федерації, та її представникам допомоги у проведенні підривної діяльності проти України, а також у пособництві при вказаних обставинах у веденні агресивної війни та у пособництві в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України”.

“За таких обставинах суд не вбачає ніяких протиріч у твердженнях свідка та пропонує вам продовжити виконувати свої обов’язки щодо захисту Віктора Януковича та продовжити допит свідка”, – додав суддя.

 

Турчинов каже, що екс-начальник Генштабу набрехав суду про Крим

Від колишнього начальника Генштабу Збройних сил України Володимира Замани не надходило жодних пропозицій щодо захисту Криму.

Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов під час допиту в Оболонському районному суді Києва, де розглядають справу про держзраду екс-президента Віктора Януковича, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Знаєте, на жаль, у нас так відбувається, що дуже багато героїв, які не причетні до ЗСУ, розповідають побрехеньки, як вони хотіли когось захищати, рятувати, проводити якісь операції. Хочу сказати, що на превеликий жаль Замана дезінформував суд з цього приводу. Ніяких пропозицій від нього особисто не надходило. Ніяких доповідних рапортів, тощо, і це можна легко перевірити по книгам, реєстраціям, від пана Замани не надходило. Більше того, він перебував ще і керівником ЗСУ при Януковичі, він несе повну відповідальність за їх розвал», – заявив Турчинов, відповідаючи на запитання адвокатів Януковича, чому він не підтримав пропозицію Замани про проведення наступальних дій з метою захисту Криму.

Окрім того, Турчинов прокоментував і слова Замани про його виступ у Верховній Раді 23 лютого.

«Я захопив засвідчену копію стенограми, де слова про Крим пан Замана не сказав… На превеликий жаль, багато героїв, які розповідають, що вони хотіли рятувати, проводити операції, на жаль, таких героїв не було. Коли такі герої були, я б їх відправив на чолі з тими, хто готовий воювати за Україну», – заявив  Турчинов.

Він також передав суду стенограму засідання Верховної Ради 23 лютого, «щоб суд оцінив об’єктивність показів Замани».

Як повідомлялося, 8 лютого 2018 року Оболонський  районний суд Києва допитував у якості свідка колишннього начальника Генштабу Збройних сил України Володимира Заману у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича. Під час допиту Замана заявив, що на засіданні Верховної Ради України 23 лютого 2014 року доповідав з приводу Криму.

«Я там чітко зазначив, що активізувалися сепаратистські настрої в Криму…», – сказав Замана.

За його словами, потім 28 лютого він був запрошений на засідання РНБО, на якому було 40-50 осіб. Як зазначає, у нього склалося враження, що засідання було чисто формальне.

Як повідомлялося, Оболонський районний суд 29 червня 2017 року ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Турчинов розуміє, чому РНБО не підтримала його пропозицію про воєнний стан

Секретар РНБО Олександр Турчинов, який у 2014 році виконував обов’язки Президента України, заявляє, що ще 27 лютого 2014 року підготував указ про запровадження воєнного стану, однак РНБО не підтримала це рішення.

Про це Турчинов сказав під час допиту у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича в Оболонському райсуді Києва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Безумовно, в умовах, коли почався цей сепаратистський шабаш, коли почалась така ситуація в багатьох регіонах, мені введення воєнного стану, безумовно, дуже допомогло б. І саме тому, я можу сказати це на суді, 27 лютого ввечері дав наказ підготувати відповідний указ про введення воєнного стану. Зазначу, введення воєнного стану не дає права застосування зброї. І 28 лютого на засіданні РНБО я планував отримати підтримку цьому рішенні”, – повідомив він.

Однак, як зазначив  Турчинов, РНБО таке рішення не підтримала, оскільки запровадження воєнного стану заблокувало би проведення виборів в Україні.

“Хоча я дійсно можу зрозуміти своїх колег, чому вони не підтримали. Тому що вони вважали, що саме проведення чесних прозорих виборів в Україні та обрання легітимного президента зміцнить позиції країни. І я з цим погодився згодом”, – додав секретар РНБО.

Також Турчинов розповів, як після втечі Януковича намагалися наповнити бюджет.

“Коли 28 лютого на засіданні РНБО я доповідав ситуацію, новопризначений керівник уряду сказав, що нема можливості не тільки армію (фінансово забезпечувати – ред.), немає можливості навіть пенсії і зарплати платити. І одна із перших задач, яка була поставлена, це було відновити систему забезпечення бюджету. І треба віддати  належне Арсенію Яценюку, який в найскладніших умовах за фактично тиждень зміг організувати наповнення бюджету”, – зазначив він.

Але поки це було, додав Турчинов, він був змушений звертатися до громадян з проханням підтримати армію. “Там смс-ки посилали з грошима, щоб якось протриматися в цих умовах, щоб якусь форму купити тощо”, – сказав Турчинов.

За його словами, щоб призвати перших осіб по мобілізації, їх не було у що одягнути і взути, “і в таких умовах треба було захищати країну”.

“Депутатський корпус тоді отримував зарплату в останню чергу”, – додав секретар РНБО.

 

Турчинов: Пощастило, що вижив на Майдані

Очільникам протестного руху під час Революції Гідності пощастило, що вони залишилися живі.

Про це заявив секретар РНБО України Олександр Турчинов під час допиту у справі про держзраду Віктора Януковича в Оболонському райсуді Києва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ви знаєте, пощастило”, – сказав Турчинов, відповідаючи на запитання адвоката Януковича про те, чому лише прості українці постраждали під час подій на Майдані і не постраждав жоден з представників керівництва протестами.

Турчинов нагадав, що він і сам, зокрема, знаходився на трибуні, коли була гаряча фаза протистояння між мітингувальниками і “Беркутом”.

“Куля не потрапила, то так пощастило, Господь захистив. Так буває”,  – сказав Турчинов, який, за його словами, під час Революції Гідності очолював штаб, який відповідав за координацію логістичного забезпечення. “Я не був керівником Майдану, керівником був український народ”, – додав також він.

Адвокат Януковича Віталій Сердюк також задав питання, чи вважає  Турчинов  допустимим використання “коктейлів Молотова” мітингувальними проти правоохоронних органів. Відповідаючи на це питання, Турчинов сказав наступне: “Я не викладав вам юриспруденцію у вузі. Зверніться до вашого викладача, вам дадуть пояснення. Я ж не даю консультацію тут. Або після суду, якщо вам щось за вашою професією не зрозуміло, то хай хтось, хто має юридичну освіту, вас проконсультує”.

Реагуючи на численні питання сторони захисту, які були не по суті і грунтувалися на непідтверджених даних, секретар РНБО заявив наступне: “Я розумію, що захисту Януковича важко задавати запитання. Але я допоможу, чим зможу”.

 

Новий закон України про національну безпеку — це те, з чого слід починати

Поява в Європі нової потужної «протиросійської» армії докорінно змінить всю військову ситуацію на континенті – Укрінформ

Проект Закону України “Про національну безпеку України” ось-ось буде подано до Верховної Ради, і з ним можна буде ознайомитися. Власне, законопроект вже з’явився у Мережі, але неофіційно. Однак і цього тексту цілком достатньо, аби зрозуміти, чому міністр оборони США Джеймс Меттіс згадував про нього під час зустрічі з українським колегою Степаном Полтораком 2 лютого у Вашингтоні. Це й справді цікаво: чому американський міністр нагадує нам про такий наш законопроект? Це ж не про Антикорупційний суд, не про виборчий кодекс. Що такого нагального бачать США у сфері законодавства України про національну безпеку?

Навіть побіжний огляд 30-сторінкового законопроекту дає нам чітку відповідь: американців дуже турбує, як організовані наші Збройні сили зокрема і вся сфера безпеки і оборони загалом.

До речі, українські та, особливо, російські ЗМІ, висвітлюючи візит нашого міністра оборони до Вашингтона, наголошували на “джавелінах”, хоча, на нашу думку, центральною у перемовинах міністрів була тема майбутнього закону про національну безпеку. Речник Пентагону Дані Вайт за підсумками зустрічі Меттіса з Полтораком, зокрема, заявив: “Меттіс відзначив, що закон про національну безпеку є невідкладним пріоритетом, а також висловив надію, що Адміністрація Президента та український парламент – Верховна Рада, здійснять негайні заходи та схвалять законодавство, яке забезпечить міцну правову основу для втілення реформ у галузі оборони на підтримку безпечної і демократичної України”. Ось так – “невідкладний пріоритет”.

 

Новий закон перетворить українську армію з “радянської” на “натівську”

Ефективність діяльності будь-якої організації прямо і насамперед залежить від правильної організації її управлінської структури, і тільки потім — від обсягу матеріальних засобів, що є в розпорядженні цієї організації. Стосовно армії це звучить так: сила армії залежить насамперед від правильної організації управління нею, а вже потім — від кількості танків, гармат, літаків та іншої зброї.

Збройні сили України за 22 роки (з 1991 по 2013) не тільки не набули сучасної організації, а й втратили радянську. Радянський тип армії, попри його очевидну “несучасність”, все-таки був націлений на виконання завдань військової оборони (чи агресії). Українська армія, як це блискуче було продемонстровано в лютому — березні 2014 року, виявилася не здатною до будь-яких серйозних бойових дій. Тобто, це була, по суті, не армія, а щось зовсім інше.

Відповідальними за таку катастрофу, яка обернулася окупацією частини нашої території, тільки в другу чергу були власне військові — від рядового до генералів. Головні винуватці — політики, усі керманичі державної машини за згадані 22 роки. Увесь цей час армія розглядалася ними не як сила, що має відбити напад агресора, а як ресурс для корупційного збагачення. Грандіозні матеріальні ресурси, які дісталися у спадок від армії СРСР, – від зброї до землі під полігонами та військовими містечками — розпродувалися по всьому світу, оборонний промисловий комплекс працював виключно на експорт. Грубо кажучи, ніхто з керівників навіть думати не хотів, що доведеться з кимось воювати. Все це набуло таких масштабів, що насправді нічого дивуватися, що з Криму довелося відступати без бою.

З 2014 року ситуація, звісно, змінилася. Поступово армія України повертає собі функцію військового захисту країни. Однак, по-перше, за цей час всього, що треба було б, не повернеш, по-друге, організаційна структура керування збройними силами залишається (відновлюється) радянська. І це створює непереборні проблеми, коли йдеться про військове співробітництво України з країнами НАТО, насамперед, звісно, зі США. Не ті стандарти.

Новий закон про національну безпеку — саме про це. Він встановлює принципово іншу, сумісну з натівською, систему керування українськими Збройними Силами і загалом – сфери безпеки і оборони. Це і створення цивільного міністерства оборони, в якому цивільним має бути не лише міністр, а й усі його заступники, і запровадження нового розподілу повноважень у безпосередньому керівництві Збройними силами (приміром, розділення посад Головнокомандувача ЗС і начальника Генерального Штабу), і взагалі чіткіше визначення, хто і за що відповідає у сфері оборони та безпеки.

І, все-таки, чому США нас підганяють?

Американці дуже хочуть допомогти нам створити сучасну армію. І не з благодійних міркувань, не від сорому за Будапештський меморандум, а тому що мають тут власний і дуже конкретний “шкурний” інтерес.

Як США можуть використати Україну, а Україна – США

Якщо безпосередньо на кордонах Росії з’явиться приблизно 200-тисячна сучасна за організацією та озброєнням армія, котра гарантовано буде супротивником російській (як мінімум — до звільнення Криму, а максимуму взагалі нема, враховуючи історію стосунків російської держави і української нації), та ще й з надвисокою мотивацією воювати з “москалями” (чого не мають, приміром, німці чи французи), то це, без перебільшень, може повністю змінити геополітичну ситуацію у Європі і навіть у світі.

Шантаж війною (а це основний сьогодні аргумент Росії на зовнішній арені) найбільш ефективний саме у Європі, бо саме там найбільше бояться війни і найбільше не хочуть воювати. США набагато легше протистояти великодержавним амбіціям Росії десь на Близькому Сході, ніж у Європі. Парадокс: сьогодні (та й раніше, під час “холодної війни”) сумарна військова міць європейських країн НАТО (без США та Канади) суттєво поступається російській (і з урахуванням ядерної зброї, і без неї), і водночас розміщення американських військ у Європі завжди зустрічало тут масові протести. А пояснення просте: європейці, налякані перспективою перетворитися на поле бою, завжди намагалися різноманітними політичними поступками “умиротворити” Росію.

Поява в Європі нової потужної «протиросійської» армії (сильнішої за, приміром, нинішню німецьку) змінить всю дотеперішню військову ситуацію на континенті. Як мінімум Німеччина, Польща, Литва, Латвія, Естонія, Фінляндія, Швеція, Румунія зітхнуть з полегкістю у питанні військової загрози з Росії. А головне — баланс військових сил (без ядерної зброї) у Європі зміниться докорінно: у росіян вже не буде переваги, і США зможуть обходитися тут меншим контингентом своїх військ.

За цього нового розкладу сил США, котрі матимуть, по суті, союзницькі відносини з Україною (якщо перебудують і озброять українську армію), по-перше, остаточно утвердять свій визначальний вплив у Східній Європі, по-друге, обмежать військові можливості Росії в інших частинах світу (тобто, поховають надії Кремля на повернення статусу наддержави, який мав СРСР), по-третє, військово-політичний вплив у Східній Європі конвертують у нові прибутки американського бізнесу.

До речі, варто зауважити також, що в разі таких фактично союзницьких відносин зі США, безпека України може й не залежати критично від того, як скоро вона стане членом НАТО і ЄС. Іншими словами, для нас вже не буде критичним скасування зустрічі Україна — НАТО через вето Угорщини (чи Польщі). Більше того, союз зі США гарантує нам, що нинішні претензії Польщі та Угорщини (та й будь-які потенційні з боку інших наших сусідів) просто зійдуть на нуль. І ще: без таких союзницьких відносин зі США ми ризикуємо ніколи не повернути Крим і Донбас.

І чого не вистачає для втілення в життя усіх цих райдужних для нас перспектив? Тільки нового закону про національну безпеку?

Ні, звичайно. Але починати треба з його ухвалення. А потім — з його втілення у життя. З подолання неминучого саботажу української політичної та неполітичної еліти, яка не захоче втрачати армію як базу для корупції чи як безвідмовний електоральний ресурс. Тобто, насправді новий закон чекає не набагато менший спротив, ніж, скажімо, законопроект про Антикорупційний суд.

Але, починаючи нині дискусії навколо законопроекту, варто нам затямити: воно й справді йдеться про національну безпеку. Якщо ми не змінимо нашу нинішню систему безпеки і оборони, то американці не зможуть (та й не захочуть) допомогти нашій армії більше, ніж, образно кажучи, аптечками та сухпайками (ось саме сьогодні з’явилася новина про передачу нам 2500 американських монокулярів нічного бачення). Зброя рівня “джавелінів”, якщо і буде, то в обмеженій кількості задля політичного, але не військового ефекту. Сучасну зброю у “серійних” кількостях ніхто не ризикне давати армії з такою системою управління, як нині у нашої. І тоді у нашої армії, за великим рахунком, не буде шансів проти свого “старшого брата” – армії російської. (Юрій Сандул, Київ)

 

Порошенко: Абсолютна більшість у Радбезі ООН – за миротворців на Донбасі

Ініціативу про розгортання миротворчої місії Організації Об’єднаних Націй на Донбасі підтримує абсолютна більшість країн-членів Ради безпеки ООН.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко у коментарі журналістам, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На сьогодні за три роки копіткої роботи абсолютна більшість країн-членів Ради безпеки ООН плюс ті, хто підтримує Україну, зараз твердо наголошують на абсолютній необхідності миротворчої місії Організації Об’єднаних Націй”, – сказав  Порошенко  і нагадав, що вперше ідею миротворчої місії він запропонував у 2015 році під час укладання Мінських угод.

При цьому глава держави наголосив, що ця місія повинна бути на всій окупованій території Донбасу, мати права “наводити порядок”, притягати до відповідальності, роззброювати незаконні збройні формування.

Президент наголосив, що миротворча місія ООН має принести мир на українську землю й створити умови для реінтеграції окупованих територій в Україну.

 

Порошенко підтвердив, що говорив із Путіним, і назвав дві теми

Президент України Петро Порошенко підтвердив, що нещодавно мав телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним, у ході якої йшлося здебільшого про обмін заручниками та розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі.

Про це глава Української держави сказав у коментарі журналістам, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Мета (розмови – ред.) складалася в основному з двох частин. Частина перша – те, про що було висловлено рівно три роки тому, на початку 2015 року при укладанні Мінська-2. Нам, як повітря, потрібні миротворці”, – зазначив Порошенко.

Крім того, він зауважив, що обговорив із російським президентом повернення заручників.

“І друга позиція – ми в жодному разі не можемо зупинитися на шляху звільнення наших заручників. Я обговорював конкретні деталі – списки, конкретні прізвища як тих, кого ми маємо повернути з окупованих територій, так і тих, кого ми маємо повернути з Росії”, – наголосив  Порошенко.

Водночас він запевнив, що наразі робиться все можливе, щоб повернути і українських воїнів, які знаходяться незаконно у в’язницях на окупованій території, так і журналіста Романа Сущенка, режисера Олега Сенцова, активіста Олександра Кольченка і кримських татар – усіх, хто знаходиться на території РФ.

Конкретні прізвища українців, кого можуть повернути додому, Президент називати не став, але запевнив, що докладаються зусилля, аби “ще цього місяця відбулися кроки, які дозволять нам називати прізвища і називати дату”.

Як повідомлялося раніше у ЗМІ, Порошенко 12 лютого провів телефонну розмову з Путіним.

 

Президент затвердив терміни призову та звільнення в запас строковиків

Президент України Петро Порошенко затвердив строки звільнення в запас військовослужбовців строкової служби та терміни проведення чергових призовів у 2018 році.

Відповідний  указ №33/2018  він підписав сьогодні, 15 лютого, повідомляється на сайті Адміністрації президента – Укрінформ.

Військовослужбовців-строковиків, які мають ступінь вищої освіти “спеціаліст” або “магістр” та вислужили встановлені строки строкової військової служби, звільнять в у квітні – травні, серпні 2018 року та у жовтні – листопаді 2018 року.

Інших військовослужбовців строкової служби, які вислужили встановлені строки строкової військової служби, звільнять у запас у квітні – травні та у жовтні – листопаді 2018 року.

Призов-2018 на строкову військову службу відбудеться у квітні – травні та жовтні – листопаді.

Призиватимуть на строкову військову службу придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу, в квітні – травні та у жовтні – листопаді 2018 року.

Указ набуває чинності з дня його опублікування.

 

Закон про освіту: Клімкін здивований відмовою угорської нацменшини від консультацій

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здивований відмовою угорської нацменшини від участі у консультаціях стосовно імплементації мовної статті закону про освіту, яких вони самі вимагали.

Про це Клімкін написав у  Twitter – Укрінформ.

“Якісь “метаморфози” – угорці то вимагають консультацій, то самі ж від них відмовляються. Читаючи висновок Венеціанської комісії, угорці, мабуть, плутають угорську мову з російською – начебто мови різні, сподіваюся, й підходи будуть відмінні”, – написав міністр.

Як повідомляв Укрінформ, 7 лютого в Ужгороді представники української та угорської делегацій за участі заступника міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Модьора та заступника міністра закордонних справ України Василя Боднара домовилися про проведення 14 лютого консультацій з представниками угорської громади Закарпаття щодо реалізації нового закону про освіту.

14 лютого на засіданні уряду міністр освіти Лілія Гриневич заявила, що представники угорських громад відмовилися брати участь у консультаціях з Міністерством освіти і науки України щодо виконання мовної норми закону “Про освіту”, які були заплановані на 14 лютого.

14 лютого Кабінет міністрів України схвалив проект змін до  закону  “Про освіту”, який розширює період запровадження мовної норми ще на три роки – до 2023

 

На Миколаївщині жителі перекрили трасу: вимагають її ремонту

Жителі Єланецького району на Миколаївщині перекрили рух трасою «Миколаїв – Кропивницький», вимагаючи ремонту дорожнього покриття.

Про це повідомив  відділ  комунікації ГУ Національної поліції України в Миколаївській області – Укрінформ.

«15 лютого о 09:00 близько 30 осіб перекрили автомобільний рух на автодорозі Н-14 «Миколаїв  – Кропивницький» у с.Водяно-Лорине. Вимога громадян – здійснення ремонтних робіт покриття дороги, яка проходить через населений пункт», – йдеться у повідомленні.

Охорону публічного порядку на місці події здійснюють правоохоронці Єланецького відділення поліції ГУНП в Миколаївській області. Наразі сповіщено відповідні служби і державні органи про проведення акції.

Вказана подія внесена до журналу єдиного обліку.

 

Держземлі торік здавалися в оренду вдвічі дорожче, ніж приватні – Держгеокадастр

Держгеокадастр узагальнив дані про середню вартість оренди сільськогосподарської землі в 2017 році: зберігається дворазовий розрив між платою за державні та приватні землі.

Про це  повідомляє  прес-служба Держгеокадастру – Укрінформ.

В середньому по Україні громадяни-власники паїв у минулому році отримали 1369 грн за гектар. Станом на 01.01.2017 цей показник складав 1093,4 грн/га. Зростання за рік становить 25%.

Середня орендна плата за передані на земельних аукціонах ділянки із  земель сільськогосподарського призначення державної власності станом на 01.01.2018 склала 2793,2 грн/га, тоді як станом на 01.01.2017 показник становив 2249,8 грн/га. Зростання за рік становить 24%.

Таким чином, в середньому за останній рік державні землі здавалися в оренду вдвічі дорожче, ніж приватні. Таке ж співвідношення Держгеокадастр зафіксував за підсумками 2016 року.

Найвища орендна плата за паї зафіксована у Черкаській (2961,8 грн/га), Полтавській (2553 грн/га), Харківській (2111 грн/га) та Сумській (2100,2 грн/га) областях. Найдешевше користування землею обходилося у Закарпатській (718,9 грн/га), Запорізькій (794,7 грн/га), Миколаївській (825,8 грн/га) та Херсонській (842,3 грн/га) областях. Загальна площа цієї категорії сільгоспземель, переданих в оренду за договорами, складає 16,9 млн гектарів.

Ще більший розрив спостерігається у порівнянні з орендною платою за землі державної власності, передані в користування на безконкурентних засадах за договорами минулих періодів. Станом на 01.01.2018 цей показник в середньому по Україні становив всього 1053 грн/га.

Як зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк, держава демонструє вищу ефективність у розпорядженні своїми земельними ресурсами в порівнянні з приватним сектором завдяки низці послідовних, хоч і не завжди популярних кроків.

«Були перекриті можливості безаукціонної передачі землі, а самі земельні торги перестали бути формальними, перетворившись на висококонкурентний інструмент, що забезпечив середню ставку оренди держземель за минулий рік на рівні 14,74%», – підкреслив він, нагадавши, що в минулому році держава вперше визначила основні засади управління землями, прийнявши відповідну Стратегію та закріпивши мінімально припустимі параметри оренди (до 7 років та не менше 8% від нормативної грошової оцінки).

За його словами, в частині приватних земель зростання вартості оренди гальмують наявність локальних монополій орендарів, відсутність вільного ринку землі та відсутність дієвих об’єднань власників землі, більшість з яких є громадянами похилого та дуже похилого віку.

Станом на 01.01.2018 в Україні укладено 4,9 млн договорів оренди земельної частки (паю), із них із фермерськими господарствами – 0,75 млн договорів. Більшість договорів (2,3 млн) укладено терміном на 8-10 років.

 

Вишки Бойка: ГПУ вийшла на схему розподілу доходів від оборудки

Генпрокуратура України готує документи для зняття недоторканності з фігурантів справи про так звані “вишки Бойка”.

Про це в інтерв’ю  РБК-Україна  повідомив заступник генерального прокурора України Євген Єнін – Укрінформ.

За його словами, буквально тиждень тому прокуратура наклала арешт на так звані “вишки Бойка”.

“Ми розглядаємо їх (“вишки Бойка” – ред.) у рамках нашого кримінального провадження як речові докази злочину, а сама операція щодо їх придбання була здійснена за участю підприємств, пов’язаних зі злочинною організацією. Відповідно, все це майно підлягає конфіскації після вироку суду”, – сказав Єнін.

Також у прокуратурі уточнили, що наразі досудове розслідування ще не завершене, і говорити про остаточні результати поки зарано.

“Наразі досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні не завершене. Відповідно, ми можемо говорити лише про ті результати, які досягнуті на сьогодні. Поки що виглядає так, що, безперечно, Юрій Бойко тією чи іншою мірою був обізнаний про цю операцію. Водночас, поки прямих доказів щодо можливої фінансової вигоди Бойка від зазначеної злочинної схеми ми не отримали. Але на цьому ще крапку не поставлено”, – уточнив заступник генпрокурора.

На його думку, головним завданням на даний момент є встановлення об’єктивної істини.

“Генеральний прокурор (Юрій Луценко – ред.) вже анонсував найближчим часом можливість гучних подань щодо зняття депутатської недоторканності. Зараз ми готуємо відповідні документи. Нашим завданням все ж таки є встановлення об’єктивної істини. У рамках сьогоднішнього розслідування ми вийшли на схему розподілу доходів від цієї злочинної оборудки. Ми проводимо процесуальні дії як на території України, так і за її межами з метою арешту тих активів, які були набуті за результатами цієї злочинної схеми, або тих активів, які були придбані за кошти, набуті злочинним шляхом”, – підсумував Єнін.

На даний момент, за словами заступника генпрокурора, Україна навчилася набагато швидше забезпечувати арешти за кордоном і отримала досвід повернення грошей з території інших держав.

Як повідомляв Укрінформ, генпрокурор Юрій Луценко 2 лютого заявив, що у слідства немає прямих доказів корупційної діяльності народного депутата з Опозиційного блоку, колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка у справі щодо “вишок Бойка”.

Разом з тим, Луценко заявив, що має намір внести до Верховної Ради подання про притягнення народного депутата Євгена Бакуліна до кримінальної відповідальності в зв’язку із розслідуванням справи щодо так званих вишок  Бойка.

Бакулін очолював “Нафтогаз України” з березня 2010 року по березень 2014 року. У березні 2014 року його затримали за підозрою у розкраданні коштів у особливо великих розмірах у справі щодо бурових установок. Згодом Печерський суд Києва відпустив Бакуліна під заставу у 10 млн грн.

 

Гірники чотирьох державних шахт вийшли на цілодобовий пікет – вимагають зарплату

У Донецькій області гірники чотирьох шахт державного підприємства «Селидіввугілля» вже другу  добу продовжують акцію протесту, вимагаючи виплатити заборговану заробітну плату.

Про це у четвер на своїй сторінці в  Facebook  повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець – Укрінформ.

«Гірники чотирьох шахт ДП «Селидіввугілля» вже 2-гу добу продовжують акцію протесту. Люди цілодобово стоять у пікеті на вулиці Мічуріна в місті Новогродівка – вони виставили намети. Інша ж група із 80 людей ніч прочергували біля будівлі ДП «Селидіввугілля, де вони також розмістили намети», – написав профспілковий лідер.

Він зазначив, що поки не спостерігається  конструктивної реакції з боку керівництва Міненерговугілля та центральних органів влади.

«Не краща ситуація з виплати зарплати на інших шахтах вугільної галузі. Загальна заборгованість на сьогодні складає 922 млн грн», – констатував Волинець.

За словами  Волинця, у  місті Українську Донецької області на шахті «Україна» ДП «Селидіввугілля» 14 лютого гірники 3-ї зміни не хотіли  спускатися в шахту, вимагаючи  виплатити заборговану заробітну плату.

А у січні на шахті «Україна» ДП «Селидіввугілля» більше 1,5 тис гірників були готові до масштабних акцій протесту у зв’язку з невиплатою їм  заробітної плати  з листопада 2017 року.

 

Ізмаїл отримає два гранти від ЄС на розвиток туризму

На конкурсі спільної операційної Програми транскордонного співробітництва “Басейн Чорного моря 2014-2020”, організованому Євросоюзом, місто Ізмаїл Одеської області виграло гранти на два проекти з розвитку туризму.

Про це на своїй сторінці в  Facebook  повідомив міський голова Ізмаїла Андрій Абрамченко – Укрінформ.

“З 500 проектних заявок, поданих на конкурс спільної операційної Програми транскордонного співробітництва “Басейн Чорного моря 2014-2020 “(програма Європейського Союзу, в якій беруть участь Україна, Болгарія, Румунія, Грузія, Молдова, Туреччина, Греція та Вірменія), було відібрано лише 23. І дві з них – це проекти, представлені Ізмаїлом “, – написав посадовець.

Перший проект – це “Зелений туризм та історична спадщина – сходинка для розвитку басейну Чорного моря”. Він передбачає реставрацію Ізмаїльського історико-краєзнавчого музею “Придунав’я”. За словами Абрамченка, наявний в музеї твердопаливний котел замінять на сучасний енергоефективний, придбають потужний тепловий насос для опалення та кондиціювання будівлі, замінять дерев’яні вікна на енергоощадні, модернізують освітлення.

Другий проект – “Розвиток стійкого культурного туризму в басейні Чорного моря”, який стосується об’єкта природно-заповідного фонду – Міського саду навпроти Свято-Покровського кафедрального собору. Так, в парку встановлять зовнішнє освітлення та нові лави, відновлять кований паркан і замінять тротуарну плитку, відремонтують громадський туалет, посадять нові декоративні дерева й облаштують Wi-Fi зону.

“Ці два проекти ми виграли, і після їхнього підписання почнеться фінансування”, – зазначив міський голова Ізмаїла.

 

Медіахолдинг Ахметова не транслюватиме футбольний ЧС-2018 з Росії

“Медіа Група Україна” відмовилася від трансляції Чемпіонату світу з футболу-2018, який проходитиме в Росії з 14 червня по 15 липня.

Таке рішення пов’язане з тим, що “Медіа Група Україна” вважає для себе неприйнятним трансляцію ЧС-2018 з футболу через статус РФ як країни-агресора. Про це йдеться у відповіді компанії на інформаційний запит сайту  “Футбол 24” – Укрінформ.

“Канали “Медіа Групи Україна” приділяють велике значення футбольним трансляціям і надають глядачам можливість дивитися світові, європейські та вітчизняні чемпіонати. НСТУ, маючи права, не транслюватиме ЧС-2018, заявив Аласанія. Але ми прийняли складне рішення і відмовилися від трансляції ЧС-2018, тому що вважаємо для себе неприйнятним трансляцію ЧС-2018 через статус РФ як країни-агресора. Спорт має об’єднувати людей, а не ставати ще однією причиною для болю і розбрату”, – говориться у відповіді.

У медіахолдингу президента ФК “Шахтар” Ріната Ахметова вважають, що трансляція ЧС-2018 буде суперечити “морально-етичним нормам” і може призвести до порушення чинного законодавства України.

Нагадаємо, “Медіа Група Україна” подала в суд на Національну суспільну телерадіокомпанія України (НСТУ) через відмову анулювати договір на трансляцію ЧС-2018. Вчора повідомлялося, що НСТУ веде перемовини з двома комерційними мовниками щодо продажу субліцензійних прав на трансляцію Чемпіонату світу з футболу 2018 року в Росії.

 

Нищук обіцяє почати реставрацію Художнього музею цьогоріч

Старовинну будівлю Національного художнього музею України на вулиці Грушевського в центрі Києва розпочнуть реставрувати цього року.

Про це заявив міністр культури Євген Нищук в інтерв’ю Укрінформу.

«Унікальна історична будівля, спеціально побудована як найбільший художній музей країни ще у 1898 році архітектором Городецьким, обгоріла під час подій Майдану, сходи до неї перебувають у досить непростому стані, тож ми цього року розпочинаємо там реставраційні роботи», – сказав Нищук.

За його словами, таких об’єктів для реставраційних робіт можна перераховувати багато, і міністерство намагається охопити якомога ширше коло, хоча розуміє, що за один рік завершити всі роботи неможливо, але планує дати гарний старт.

Він нагадав, що в Україні 2018-й рік оголошено Роком культурної спадщини, який також оголошено і в Європі. Тому, за словами Нищука, Мінкульт акумулює кошти на важливі об’єкти національного значення та закликає місцеву владу, обласні державні адміністрації, обласні ради, мерів міст долучитись до цих ініціатив, і в рамках Року культурної спадщини спільно розпочати відновлювальні роботи на об’єктах, які є в їхньому підпорядкуванні – музеях, заповідниках, палацах.

«Це те, що зробить зовсім інше обличчя нашій країні. Коли пам’ятка ХІV століття валиться – це валиться наша душа. Коли її відновлять, ми себе утвердимо як держава. Даруйте за такий пафос, але я вважаю, що це справді для нас є дуже важливим», – наголосив міністр культури.

Повний текст інтерв’ю з міністром культури Євгеном Нищуком читайте згодом на  сайті Укрінформу.

 

Нищук тримає на контролі будівництво музею Івана Марчука

Найближчим часом міністр культури України Євген Нищук проведе нараду з питання з’ясування статусу ділянки, яка виділялася під будівництво культурного центру «Музей художника Івана Марчука».

Про це він заявив в інтерв’ю Укрінформу.

«Безперечно, Іван Марчук – один із найвидатніших українців, великий митець образотворчого мистецтва. Я обов’язково з’ясую цю ситуацію. Очевидно, вона пов’язана з тодішньою Київською адміністрацією, бо це їх компетенція. Передусім має бути земля під будівництво, чи вже готове місце, тоді держава могла б в тій чи іншій мірі долучитися до створення такого музею, оскільки постать такої величини є окрасою і гордістю Києва. Найближчим часом я планую провести нараду з цього питання», – сказав Нищук.

Як повідомлялося, 18 квітня 2005 року Президент України Віктор Ющенко підписав розпорядження, в якому доручив підтримати ініціативу творчої громадськості щодо створення на Андріївському узвозі культурного центру «Музей художника Івана Марчука». В лютому 2006 року на київській Містобудівній раді були розглянуті допроектні пропозиції багатофункціонального культурного центру «Музей художника Івана Марчука». Ділянка для будівництва об’єкту культурного призначення була виділена між Андріївським узвозом і фунікулером на Володимирській гірці.

Повний текст інтерв’ю з міністром культури Євгеном Нищуком читайте згодом на  сайті Укрінформу.

 

До Держреєстру занесені трохи більше 7% пам’яток – Мінкульт

В Україні лише половина культурних пам’яток інвентаризовані і тільки 7% фігурують у державному реєстрі.

Про це заявила під час круглого столу в четвер заступник міністра культури Тамара Мазур, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми провели інвентаризацію і встановили, що сьогодні в Україні 130 тисяч  пам’яток, з яких тільки 52% інвентаризовані і 7,3% відображені в Державному реєстрі об’єктів нерухомої культурної спадщини. Тобто тільки незначна частина з тих пам’яток, які є в нашій державі, відображені у державному реєстр”, – сказала Мазур.

Вона зазначила, що на сьогодні Державний реєстр існує в паперовому вигляді і містить мінімум інформації про пам’ятку, яка недостатня для того, аби прийняти будь-яке адміністративне рішення щодо погодження тих чи інших дій.

“Що стосується охоронних зон, вони затверджені лише для 12% пам’яток і найбільша проблема пов’язана з історико-архітектурними опорними планами, з погодженнями містобудівних перетворень в історичних ареалах, вона пов’язана з тим, що частіше всього охоронні зони не визначені, не визначені обмеження і фактично все регулювання відбувається в ручному режимі”, – додала заступник міністра.

Також Мазур повідомила, що історичні ареали визначені тільки для 25% історичних населених пунктів. Стандарти визначення на сьогодні відсутні. Розробити їх в ситуації, яка є в нашій країні, складно.

“Що стосується обліку і документообігу, то він на сьогодні ведеться виключно в паперовій формі. Ми вважаємо, що почати весь процес треба з формалізації, цифровізації процесів. В першу чергу, з переходу з паперового обліку на електронний облік, який змінить підходи до розуміння культурної спадщини держави в цілому, і залежно від того, яким чином ми поведемо цей облік, будуть залежати і всі наступні функції, пов’язані з ними”, – підкреслила вона.

За словами заступника міністра, запровадження електронного обліку дозволить дати відповідь на питання, яким чином будуть видаватися погодження, оскільки якщо вся інформація буде у відкритому доступі, буде прозорою в єдиному електронному ресурсі, не буде сенсу отримувати погодження.

Вона також зазначила, що сьогодні є складною процедура виявлення пам’яток і занесення до реєстру, і Мінкультури має свої пропозиції щодо цього.

“Ми пропонуємо, щоб будь-хто міг заносити інформацію про виявлені пам’ятки до реєстру. Ця інформація верифікуватиметься. Якщо вона відповідатиме конкретним критеріям, тоді об’єкт береться на попередній облік. Далі компетентні органи приймають рішення, чи вона відповідає критеріям чи ні… І пам’ятка береться на постійний облік. Додатковий елемент, який додається, – це постійний моніторинг і поновлення даних. Саме така модель дозволяє забезпечити життя ресурсу, незалежно від бажання будь-якого органу, і обмін даними”, – розповіла Мазур.

Вона додала, що цього року планується розпочати впровадження проекту на кількох пілотних регіонах.

“В плані роботи уряду до 2010 року передбачено створення відповідного електронного ресурсу”, – уточнила заступник міністра.

 

Ірина Геращенко: Миротворці ООН на Донбасі – ключове завдання року

Ключовим завданням України на 2018 року є розгортання миротворчої місії ООН на всій окупованій території Донецької і Луганської областей.

На цьому наголосила представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час брифінгу “Третя річниця Мінських домовленостей: перспективи імплементації” у ВР, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ключовим завданням для України на 2018 рік є тема миротворців”, – сказала вона. Геращенко підкреслила, що у такої миротворчої місії мають бути широкі повноваження. “Українська сторона говорить про те, що миротворча місія ООН має працювати на всій окупованій території аж до україно-російського кордону, про те, що миротворча місія повинна отримати дуже широкий зрозумілий мандат такої тимчасової адміністрації, примусу до миру і допомоги не тільки в моніторингу безпекової ситуації, а й в допомозі встановлення миру на окупованій території”, – сказала представник України в ТКГ.

Геращенко також наголосила на неприпустимості ініціативи окремих політиків поетапно вводити таку місію. “Це повне підігрування Росії, тому що в Росії кожен етап закінчується там, де вони розпочали гру”, – наголосила віце-спікер.

Говорячи про можливі терміни введення такої місії,  Геращенко  наголосила, що ця тема є непроста і потребує складних дискусій.

“Спочатку має зайти оціночна так звана місія, яка має оцінити, які масштаби трагедії і який потрібен контингент миротворчий. Після цього має бути прийняте рішення, і також мова йде про кілька місяців розгортання такої місії. Але ключове – це відповідна Резолюція ООН”, – підкреслила вона.

Водночас Геращенко зазначила, що такі ініціативи в ООН наразі блокує РФ. У зв’язку з цим, за її словами, важливим є діалог з партнерами України, щоб знайти компроміс і щоб така резолюція стала можливою.

Як повідомлялось, у висновках доповіді Інституту Гудзона (м. Вашингтон, США) “Чи зможе ООН відновити єдність України? Експертна доповідь “Расмуссен глобал” щодо миротворчої місії у східній Україні” йдеться, що миротворча місія ООН на сході України повинна складатися щонайменше із 20 тисяч особового складу із європейських країн, які не є членами НАТО.

Глава українського МЗС Павло Клімкін анонсував зустріч зі своїми колегами в “нормандському форматі” на полях конференції з безпеки, що відкривається 16 лютого у Мюнхені.

 

Геращенко пояснила, чому не відновлений мобільний зв’язок на Донбасі

На сьогоднішній день є два моменти, через які на Донбасі все ще не відновлений мобільний зв’язок. Про це під час брифінгу заявила представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ, народний депутат України Ірина Геращенко, передає кореспондент  УНН.

“Питання телефонного зв’язку дуже болюче, коли родини залишаються з розірваними контактами. На кожній зустрічі тристоронньої групи піднімається це питання, але є два моменти. Перше — на це немає погодження там (в ОРДЛО — ред.). Друге — росіяни, які офіційно входили в СЦКК, який був важливий тим, що вони (РФ — ред.) були змушені офіційно брати на себе безпеку людей під час ремонтних робіт, вийшли з СЦКК. Зараз вони не беруть на себе гарантії безпеки і тому не має можливості провести ремонтні роботи”, — резюмувала І.Геращенко.

Як повідомляв  УНН, на території ОРДО слід відремонтувати 17 об’єктів для відновлення мобільного зв’язку.

 

Жителі Сходу України не розуміють, чому досі триває конфлікт – Хуг

Цивільні особи, що проживають по обидва боки лінії зіткнення на Донбасі, стверджують, що не розуміють, чому і досі триває конфлікт. Про це сказав перший заступник Голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СMM) Александр Хуг у четвер під час прес-брифінгу в Сєвєродонецьку, передає УНН.

“Щодня лінію розмежування перетинають до 40 тисяч цивільних. У мирних жителів по обидві сторони лінії зіткнення є одне лиш побажання — щоб припинився цей конфлікт. Вони також стверджують, що не розуміють, чому і досі триває цей конфлікт”, — зазначив Хуг.

За його словами, фактом є те, що негативні події припиняються, коли сторони сідають за стіл переговорів.

“Ми також знаємо про те, що коли особи, які ухвалюють рішення — люди в костюмах, — сідають і домовляються, то всі негативні події припиняються, і це є факти”, — додав він.

Як повідомляв УНН, уповноважена Президента з питань мирного врегулювання конфлікту в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко заявила, що зустріч гуманітарної підгрупи у Мінську 14 лютого  завершилася безрезультатно  через деструктивну позицію підконтрольних Кремлю представників ОРДЛО і їх кураторів з РФ.

 

Комітет захисту журналістів закликав звільнити редакцію медіа-холдингу “Вести”

Комітет захисту журналістів (КЗЖ), що базується в Нью-Йорку, закликав владу України надати співробітникам медіа-холдингу “Вести” допуск в редакцію, дозволивши журналістам “продовжувати працювати без побоювання можливих каральних заходів”. Про це повідомляє УНН з посиланням на опубліковану в четвер заяву правозахисної організації.

“Ми закликаємо українську владу негайно прояснити причини ворожого рейду на медіахолдинг „Вести“, забезпечити доступ журналістів до свого офісу, вжити заходів проти осіб, які вже тиждень займають редакцію, ким би ці особи не були”, — заявила координатор програм комітету в Європі і Центральній Азії Ніна Огнянова.

Вона назвала “обурливими дії міністерства внутрішніх справ і національної поліції, які намагаються зняти з себе відповідальність за створення перешкод для журналістської діяльності” в Україні.

Минулого тижня редакція “Вістей” заявила про обшук у київському офісі медіа-холдингу, журналістів, проти яких силовики застосували газові балончики, не пускали на роботу. Українське агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) заявило, що взяло під свій контроль офісні приміщення редакції “Вістей”, спираючись на відповідне рішення суду. Після цього АРМА передало приміщення видання управителю. За даними АРМА, невідомі люди в масках за сприяння охорони бізнес-центру “Гулівер”, в якому знаходиться редакція “Вістей” (на 31, 32 і 33 поверхах), щодня громлять офіс видання і блокують його.

Журналісти вимагають покарати винних у мародерстві та перешкоджання журналістській діяльності, а також відставки голови АРМА Антона Янчука, який допустив погром редакції.

Нагадаємо, 23 червня 2017 року прокуратура Києва  вручила  повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 189 КК України (вимагання) керівнику інтернет-видання Ігорю Гужві. Після цього головний редактор звернувся до влади Австрійської Республіки з проханням про надання  політичного притулку. Гужві було надано “білу картку”, яка  дозволяє йому перебувати в Австрії.

6 лютого 2018 року Шевченківський районний суд Києва надав  дозвіл на розшук  і затримання з метою обрання запобіжного заходу редактора видання “Страна.ua” Ігора Гужви, а також дозволив перерахувати до державного бюджету понад 1 млн грн внесеної ним застави через порушення покладених на нього обов’язків.

 

До “Гулівера” вдерлися десятки невідомих у камуфляжі – АРМА

До офісів БЦ “Гулівер” вдерлися десятки невідомих осіб у камуфляжі і вивели на вулицю представників компанії-управителя.

Про це в  Фейсбуці  повідомляє Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

“15.02.2018, вчергове до приміщень Активів на 33 поверсі вдерлися невідомі особи в камуфляжі, на чолі яких виступала особа, яка усім представлялася Чепіжко Оксаною. Силою і погрозами життю представники Управителя і його охоронної фірми були виведені невідомими особами у камуфляжі з вказаних приміщень на вулицю”, – зазначили в АРМА.

За даними агентства, штурмувати офіси прийшли близько 20 невідомих, до яких пізніше приєдналися ще зо три десятки молодиків.

У зв’язку зі зверненням компанії-управителя, якій було передано в управління офісні приміщення в БЦ “Гулівер”, про застосування сили невідомими особами, АРМА направило відповідне звернення до Генеральної прокуратури України та Національної поліції України про вчинення кримінальних правопорушень, за які передбачена відповідальність згідно зі статтею 382 Кримінального Кодексу України “Невиконання судового рішення”.

У нацагентстві заявляють, що вже тиждень власник активів (ТОВ “Юнісон Груп” (код ЄДРПОУ 37545528), численні озброєні невідомі особи в камуфляжі чинять перешкоди управлінню активами в “Гулівері”, завдають постійної руйнації, наносять численні пошкодження, як приміщенням активів, так і рухомому майну, що в ньому знаходиться, а також погрожують постійно життю та здоров’ю, як працівникам АРМА, так і співробітникам управителя активами і його охоронної фірми.

У зв’язку з цим нацагентство просить Головну військову прокуратуру  Генеральної прокуратури України  невідкладно вжити усіх необхідних заходів, спрямованих на допомогу у наведенні порядку в приміщеннях активів (на 31, 32, 33 поверхах) БЦ “Гулівер” і забезпечення належного виконання вимог ухвали Печерського районного суду міста Києва.

 

РФ відпрацювала запуск крилатих ракет із Криму по материковій Україні

Російська військова авіація в окупованому Криму відпрацювала запуск крилатих ракет у бік материкової України.

Про це повідомляє у  Facebook  командування Повітряних сил України – Укрінформ.

“Група стратегічних бомбардувальників-ракетоносців Ту-95 у супроводі пари винищувачів Су-30 РФ проліт в повітряному просторі  АР Крим  та відпрацював умовні пуски крилатих ракет у напрямку материкової частини України”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, як зазначається, 15 лютого, під час проведення тренувань з протиповітряної оборони Збройних Сил України силами та засобами Повітряних Сил ЗС України було зафіксовано активізацію дій повітряної компоненти Повітряно-Космічних Сил Російської Федерації вздовж східного повітряного кордону України.

“Винищувальна та бомбардувальна авіації країни агресора здійснювала вильоти з аеродромів Курськ, Міллерово, Гвардійське та Саки з максимальним наближенням до державного кордону України та лінії розмежування”, – наголосили в Повітряних силах України.

 

Суд у США назвав новий “міграційний” указ Трампа неконституційним

На засіданні в четвер федеральний апеляційний суд штату Вірджинія затвердив рішення про відсутність підстав для дії останнього розпорядження адміністрації президента Трампа щодо в’їзду до країни громадян з восьми країн.

При цьому суд назвав указ “неконституційним”, повідомило в четвер центральне американське видання  The Hill – Укрінформ.

“Федеральний апеляційний суд у штаті Вірджинія в четвер назвав останню версію розпорядження президента Трампа щодо заборони на в’їзд (до США – ред.) неконституційним, стверджуючи, що воно незаконно дискримінує мусульман”, – йдеться в повідомленні.

Рішення було ухвалено більшістю голосів – дев’ять проти чотирьох. Таким чином, суд у Вірджинії став другим федеральним апеляційним судом, який виніс постанову проти указу глави Білого дому.

Останнє розпорядження адміністрації  Трампа  передбачає заборону для в’їзду в Америку громадян з восьми країн, шість з яких мають переважно мусульманське населення.

Перед цим, минулого року Дональд Трамп підписав почергово два подібних розпорядження, які також були призупинені судовими органами Сполучених Штатів.

 

Джерела підтвердили близько 300 жертв серед росіян під час бою в Сирії – Reuters

Попри заперечення Кремля про відсутність військ РФ на території Сирії, одразу кілька джерел підтвердили Reuters, що в останньому бою під Дейр-ез-Зором загинули або отримали поранення близько 300 росіян.

Про це йдеться в  розгорнутій публікації агентства у четвер – Укрінформ.

“Близько 300 людей, які працювали на пов’язану з Кремлем російську приватну військову компанію, загинули або отримали поранення в Сирії минулого тижня”, – йдеться в повідомленні із посиланням одразу на три джерела, ознайомлені зі станом справ.

При цьому зазначається, що один російський військовий лікар підтвердив загибель сотні людей, в той час як інше джерело із посиланням на свідчення кількох бойовиків, зазначило, що кількість загиблих перевищує 80 людей.

Як уточнюється в публікації, повідомлення про жертви співпали в часі з боями в районі сирійського міста Дейр-ез-Зор, де американські сили розгромили урядові війська Асада, які атакували сили опозиції, підтримувані США. Водночас, агентство звертає увагу, що, за офіційною інформацією Кремля, під час бою могли загинути п’ятеро росіян, причому в Москві заперечують їх причетність до збройних сил Росії.

Кількість жертв серед росіян у Сирії, підтверджена джерелами, є найбільшими втратами РФ в одному бою за період, починаючи з військових дій РФ проти України в 2014 році, йдеться в публікації. В Кремлі завжди заперечували відправку солдат і найманців на схід України, а також їх загибель у великій кількості, як і у випадку з Дейр-ез-Зором, зазначає видання.

Крім того, від п’яти джерел стало відомо, що поранених у Сирії росіян розмістили в чотирьох військових шпиталях РФ. Військовий лікар, який безпосередньо займався лікуванням цих поранених у московському шпиталі, заявив, що від минулої суботи до його лікарні було доставлено більше 50 таких пацієнтів, з яких приблизно 30% мали серйозні поранення. Їх доставляли в Москву спеціально обладнаними літаками.

За словами іншого лікаря, який був залучений до перельотів й транспортування, близько 100 людей були вбиті, приблизно 200 отримали поранення. Він також зазначив, що це були контрактники приватної військової кампанії РФ.

Водночас, наводяться слова одного з лідерів воєнізованої козацької організації в РФ Євгена Шабаєва, який має зв’язок з російськими військовими підрядниками. За його словами, після відвідання поранених у Москві, очевидці сказали йому, що до бою під Дейр-ез-Зор були залучені два підрозділи російських найманців у загальній кількості 550 людей. З них лишилися близько 200 осіб, які не постраждали в бою у  Сирії.

 

Білий дім офіційно звинуватив Росію в атаках вірусом “NotPetya”

Після того, як в ЗМІ просочилися окремі висновки ЦРУ щодо можливої причетності ГРУ РФ до атак вірусом “NotPetya”, адміністрація Білого дому офіційно виступила із заявою про те, що за нападами стоять російська військова розвідка.

Відповідну заяву Білий дім поширив у четвер, передає власний кореспондент Укрінформу.

“У червні 2017 року російські військові здійснили найбільш руйнівну та збиткову кібер-атаку в історії”, – заявили в Білому домі.

При цьому підкреслюється, що вірус під назвою “NotPetya” швидко поширився по всьому світу, завдаючи збитків на мільярди доларів у Європі, Азії та Америці.

“Це було частиною поточних зусиль Кремля, спрямованих на дестабілізацію України, що зайвий раз чітко демонструє участь Росії в нинішньому конфлікті”, – підкреслили в адміністрації президента США.

У Вашингтоні назвали поширення вірусу “NotPetya” безрозсудною та невибірковою кібер-атакою, “яка потягне за собою міжнародні наслідки”.

Як повідомляв Укрінформ, глобальна атака нового вірусу в червні минулого року вразила IT-системи компаній в кількох країнах. Найбільших наслідків від атаки зазнала українська інфраструктура.

Під час нападу були пошкоджені комп’ютери нафтових, енергетичних, телекомунікаційних, фармацевтичних компаній, а також державних органів влади.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 629

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua