Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 17 квітня

Інформдень: 17 квітня

За добу один український боєць загинув, четверо поранені – штаб АТО

У зоні проведення антитерористичної операції протягом минулої доби унаслідок обстрілів один український боєць загинув, троє зазнали поранень та ще два військовослужбовці дістали бойове травмування.

Про це поінформував на брифінгу у вівторок речник Міноборони Дмитро Гуцуляк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На превеликий жаль, унаслідок ворожих обстрілів один український воїн загинув, 1997 року народження… Окрім цього, внаслідок ворожих обстрілів зазнали поранення троє військовослужбовців, ще один наш захисник дістав бойове травмування”, – сказав Гуцуляк.

За його словами, постраждалих військових доправили до лікувальних закладів. Стан здоров’я двох бійців тяжкий, одного — середньої тяжкості.

“Серед поранених є жінка-військовослужбовець, яка виконує завдання на посаді медсестра-анестезіолог. Її також евакуйовано до медичного закладу, стан її здоров’я задовільний”, – уточнив Гуцуляк.

Речник Міноборони також зазначив, що минулої доби російсько-окупаційні війська здійснили 52 обстріли позицій сил  АТО, у тому числі із застосуванням озброєння, забороненого Мінськими угодами. Українські військові 20 разів змушені були відкривати вогонь у відповідь.

 

На Запоріжжі поховали бійця, тіло якого бойовики віддали два дні тому

На Запоріжжі в останню путь провели бійця з позивним «Май», який загинув на Великдень і тіло якого віддали бойовики 15 квітня.

Командир взводу, пропорщик ЗСУ Володимир Майборода підірвався на міні поблизу Жованки – Зайцевого – Укрінформ.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, провели командира взводу в останню путь 17 квітня у його рідному селі Переможець Якимівського району Запорізької області.

“На фронті Володимира знали, як «Май». Він пішов захищати Україну з початком війни. 8 квітня цього року, як раз на Великдень, «Май», а також ще кілька бійців перебували у «секреті» на спостережнику. Кілька днів поспіль на цій небезпечній ділянці фронту противник виявляв помітну активність: стягував сили, проводив аеророзвідку за допомогою БПЛА, здійснював провокації серед мирного населення окупованих територій. Напередодні спостерігачі помітили тут підозрілий рух, тож командир взводу вирішив особисто перевірити обстановку”, – зазначили у прес-службі 24 ОМБр імені короля Данила.

Близько 16.00 «Май» помітив ворога і вирішив атакувати його з двох боків. Довести до кінця операцію не зміг — підірвався на протипіхотній міні.

До темряви побратими шукали свого командира, ризикуючи собою, оглядали балочки мало не під носом у ворога. Не знайшли…  І лиш 13 квітня противник виклав в інтернет повідомлення про те, що бойовики знайшли в степу коло своїх позицій тіло.

Бойовики віддали тіло Володимира українській стороні 15 квітня. Після чого була проведена судмедекспертиза і призначена дата похорон.

Для того, аби усі бажаючі мали змогу попрощатися з героєм, були організовані автобуси з Мелітополя та Харкова.

У Володимира Майбороди залишились дружина та донька.

 

Макрон закликає до побудови повного європейського суверенітету

Досягти «повного європейського суверенітету» у всіх сферах – від економічної до екологічної, провести громадські консультації з приводу ставлення та очікувань громадян щодо ЄС, реформувати бюджет ЄС, поступово перебудувавши всю Європу.

З таким закликом президент Франції Еммануель Макрон виступив сьогодні в Європарламенті, вперше після того, як він став президентом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми повинні побудувати повний європейський суверенітет для захисту наших громадян», – наголосив французький президент, вказуючи що це необхідно зробити також з огляду на «момент напруженості відносин з сусідами, в тому числі Росією».

За його словами, європейська демократія – це нині найкращий шлях для розвитку Європи, і відмова від цього шляху буде найбільшою помилкою.

«Ми повинні вийти за межі національного егоїзму. Я належу до покоління, яке не знало війни, не переживало того, що було пережито попередниками», – сказав Макрон, наголосивши, що не хоче, аби знову доводилося переживато щось подібне.

Він також вказав у промові на доцільність «європейського суверенітету» в галузях охорони здоров’я та виробництва харчових продуктів, у сфері цифрових технологій.

За його словами, ЄС має досягти суверенітету у енергетичній, економічній та екологічній сферах.

Також президент Франції засудив «авторитарний суверенітет» і висловив ініціативу організувати «справжні європейські дебати». За його словами, для цього у Франції вже ініційовано «громадські консультації» для окреслення очікувань громадян від Європи, відродження актуальності «європейського проекту».

«Я запропонував цього року провести консультації з громадянами, і я почну їх сьогодні, аби дізнатись, що нас об’єднує, і що розділяє, щоб вийти за межі спрощеної альтернативи на рівні «так» чи «ні», – пояснив Макрон, повідомивши, що пообіді відвідає місто Епіналь, де проведе перші «європейські громадянські дебати» за участю 200-300 чоловік.

Для зміцнення і збереження суверенітету,  Макрон  бачить необхідність у «радикальній реформі бюджету ЄС», а також запровадження європейської програми для фінансування громад, які приймають біженців.

 

Українська делегація в ПАРЄ закликатиме запроваджувати нові санкції проти Росії

Постійна делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи закликатиме іноземних парламентаріїв запроваджувати нові санкції проти Російської Федерації.

Про це журналістам у кулуарах Верховної Ради заявив заступник голови фракції “Блок Петра Порошенка”, член постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Олексій Гончаренко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наступного тижня на ПАРЄ ми порушимо питання щодо проведення дебатів за терміновою процедурою стосовно Росії, використання нею хімічної зброї у Великобританії, в Сирії, проведення президентських виборів на території Криму. Тобто російська агресія проти всього цивілізованого світу, я думаю, буде темою номер один цієї сесії ПАРЄ. І ми будемо все робити, щоб через наших колег-парламентаріїв створити тиск на уряди, щоб запроваджувати нові санкції. Сьогодні питання зняття санкцій з Росії вже не стоїть, – це дуже добре, бо ще не так давно воно порушувалось, і дуже серйозно. Але ми маємо все зробити, щоб були нові санкції, як їх вводять Сполучені Штати Америки. Так само хотілося б, щоб до цього долучились, безумовно, і європейські країни”, – сказав Гончаренко.

Якими саме мають бути ці санкції, нардеп не уточнив, однак зауважив при цьому, що будь-яке їх посилення Україна вітатиме.

“Головне, до чого ми маємо нарешті прийти, – це коли вся економіка Росії буде під санкціями, бо сьогодні це відбувається секторально: під санкціями перебуває військово-промисловий комплекс РФ, частково – енергетичний і фінансовий, бо це є елементами агресивної, волюнтаристської політики Росії, бо будь-яка галузь у Росії використовується як військова”, – додав Гончаренко.

 

Українська делегація на сесії ПАРЄ підніме тему Північного потоку-2

Постійна делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи порушуватиме тему недопущення будівництва газопроводу Північний потік-2 під час квітневої сесії ПАРЄ.

Про це журналістам у кулуарах Верховної Ради повідомив заступник голови фракції “Блок Петра Порошенка”, член постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Олексій Гончаренко, інформує кореспондент Укрінформу.

“Українська делегація порушуватиме цю тему на сесії ПАРЄ, яка відбудеться наступного тижня. Ми проводимо там окремий захід, присвячений Північному потоку. Запрошуємо парламентаріїв із різних країн. І ми маємо довести всім, що хай Путін веде Північний потік до Північної Кореї, бо це єдиний напрямок, який буде правильним, а все інше – це використання газу як російської зброї проти всього світу і передусім проти Європи. Тому це неприпустимо, і ми маємо зробити все можливе для того, щоб не допустити реалізацію цього проекту”, – сказав Гончаренко.

Як повідомлялося, віце-президент ПАРЄ, голова української делегації Володимир Ар’єв на своїй сторінці у Facebook повідомив про те, що в ЄС розгоряється величезний скандал навколо Північного потоку-2 і російського газового монополіста. За його словами,  витік інформації засвідчив, що Єврокомісія у змові з Газпромом покривала зловживання.

 

Ар’єв розповів про скандал в ЄС навколо Nord Stream 2

В Європі розгоряється скандал навколо “Північного Потоку-2” і російського газового монополіста “Газпрома”.

Про це повідомив у Facebook голова української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв – Укрінформ.

“В ЄС розгоряється величезний скандал навколо Північного Потоку і російського газового монополіста. Витік інформації показав що Єврокомісія у змові з Газпромом покривала зловживання”, – написав він.

Ар’єв посилається на статтю  The Telegraph, в якій зазначається, що найдовше в історії ЄС розслідування показало як контрольований Кремлем енергетичний гігант “Газпром” використовував свою надмірну владу для тиску на слабкі держави у східній Европі, а також для розділу єдиного енергетичного ринку ЕС за допомогою примусової цінової політики.

Голова української делегації в ПАРЄ зазначає, що світова преса про це кілька днів кричить – а наші ЗМІ та експерти наче в рота води набрали, хоча ця тема є стратегічно важливою для України у питанні протидії будівництву  “Північного Потоку-2”.

“Розумію, неприємно усвідомлювати що топова європейська мегакорупція на газових схемах не лише існує, а й процвітає. Але така страусяча позиція точно не допоможе відстояти українські інтереси в боротьбі проти корупційної змови Єврокомісії, німецького уряду і Газпрома”, – написав він.

За переконанням політика, ця тема має стати однією з топових на ближче майбутнє на всіх рівнях, бо виграти у такого картеля – завдання не з легких

 

Аваков обговорив у Держдепі протидію будівництву “Північного потоку – 2”

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час зустрічей в Державному департаменті США обговорив з американською стороною спільні зусилля з протидії будівництву російського газопроводу “Північний потік – 2”.

Про це він розповів у вівторок, перебуваючи з візитом у Вашингтоні, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Під час візиту у мене відбулися зустрічі в Державному департаменті США”, – зауважив український міністр.

Він уточнив, що мав розмови, в тому числі, з помічником держсекретаря США з питань Європи та Євразії Вессом Мітчеллом.

“Я подякував американській стороні за тверду позицію в питанні “Північний потік – 2”, по цьому “альтернативному” газопроводу, яким (Росія – ред.) намагається задушити Україну зараз”, – підкреслив український урядовець.

У цьому зв’язку він поінформував, що під час зустрічі було обговорено питання, “як у взаємодії з нашими американськими партнерами не допустити будівництво цього газопроводу”.

Аваков, крім того, повідомив, що Президент України Петро Порошенко давав “певні доручення” йому в контексті переговорів по газопроводу.

“Я це передав американській стороні, й дуже задоволений позицією по цьому питанню”, – зауважив міністр. Він пояснив, що обговорював “Північний потік – 2” з американською стороною як політична фігура, яка представляє коаліцію.

Нагадаємо, проект російського газопроводу “Північний потік-2” є розширенням існуючої магістралі “Північний потік” в обхід України – від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

 

Логвинський: На сесії ПАРЄ може скластися “досить цікава ситуація” навколо Ягланда

На сесії ПАРЄ у квітні може скластися досить цікава ситуація з генсеком Ради Європи Турбйорном Ягландом, який займає досить відверту проросійську позицію.

Про це в  інтерв’ю Укрінформу  розповів народний депутат, заступник голови постійної делегації України в ПАРЄ Георгій Логвинський.

“Думаю, що в квітні може скластися досить цікава ситуація. Він (Ягланд – ред.) займає зараз дуже непросту позицію, фактично під тиском того, що начебто Російська Федерація взагалі не визнаватиме Європейський суд з прав людини – а це обмеження прав громадян. Він пропонує все їй (Росії – ред.) пробачити. Позиція, звичайно, нас не влаштовує”, – сказав  Логвинський.

Нардеп нагадав, що нещодавно Ягланд направив президенту Путіну вітального листа, який “не відображає реальної ситуації – жодного слова про Крим, жодного слова про законність виборів”. “Тому думаю, що це питання також може бути порушене, незважаючи на те, що у нас немає процедури звільнення з посади генерального секретаря. Але й процедури звільнення президента ПАРЄ колись не було. Так що непрості речі можуть бути”, – зазначив заступник голови постійної делегації України в ПАРЄ.

Крім того, за його словами, на сесії ПАРЄ, яка розпочнеться 23 квітня, планується доповідь щодо гібридної війни, за результатами розгляду якої буде прийнято резолюцію, і важливо, що це питання порушуватиметься в Парламентській асамблеї, де до цієї війни долучені не лише політичні представники, а й наприклад, працівники секретаріату. І не лише в Раді Європи, а й в інших міжнародних організаціях.

 

Логвинський назвав головну мету Росії в ПАРЄ

Головна мета Росії в ПАРЄ не повернути свою делегацію до сесійної зали, а зняти санкції, оскільки вони вартують мільярдів російській економіці, а одним із прогнозованих методів впливу є підрив довіри до України в організації.

Про це в  інтерв’ю Укрінформу  розповів народний депутат, заступник голови постійної делегації України в ПАРЄ Георгій Логвинський.

“Росія докладає титанічних зусиль не для повернення до Ради Європи, для них першочергове завдання – це зняття санкцій, які вартують їм мільярдів”, – сказав Логвинський.

Одним із способів до цього, переконаний нардеп, є спроби підірвати довіру до України в організації, зокрема за його прогнозом, може бути використано ситуацію, що склалася з арештом Надії Савченко.

“До речі, певною несподіванкою є те, що офіс пана Аграмунта – попереднього президента Парламентської асамблеї Ради Європи – почав задавати запитання про те, що сталося з пані Савченко. Він уже вказав, що Савченко була депутатом Парламентської асамблеї, працювала в Страсбурзі”, – зазначив Логвинський.

На його переконання, “питання дуже риторичне, бо вже очевидно, як вони будуть його ставити”.

“Ви від нас вимагали звільнення Савченко. Росія казала, що вона терорист, ви казали, що вона – боєць і герой України. За нашою допомогою, під міжнародним тиском, її звільнили, але тепер сама Україна каже, що вона терорист. Так може, не все, що Україна каже, це правда. Може, згодом Україна може визнати власну помилку й в інших питаннях”, – таким вважає можливе формулювання ситуації навколо Савченко заступник голови постійної делегації України в  ПАРЄ.

Як відомо, сьогодні народний депутат Надія Савченко проходила допит на поліграфі у слідчому ізоляторі СБУ.

 

Кремль погрожував Ізраїлю через плани визнати Голодомор – Логвинський

Після внесення до парламенту Ізраїлю законопроекту про визнання Голодомору 1932-33 років актом геноциду з боку Росії було застосовано безпрецедентний тиск на Ізраїль, але це не подіяло, й документ перебуває на розгляді в парламенті.

Про це Укрінформу розповів народний депутат, заступник голови постійної делегації України в ПАРЄ Георгій Логвинський.

«Після відвідання України делегацією Ізраїлю у Кнесеті було подано законопроект про визнання Голодомору геноцидом. При цьому росіяни застосували безпрецедентний тиск, навіть погрожуючи зміною військової доктрини щодо Ізраїлю, але це не подіяло», – розповів Логвинський.

Розгляд законопроекту, за його словами, «відбудеться не швидко, бо треба дочекатися часу, коли у нас буде потрібна кількість голосів».

Також він вважає доцільним проводити роз’яснювальну роботу.

«Треба над цим працювати – проводити роз’яснювальну роботу, що таке Голодомор. Голокост був найвищим рівнем найжорстокішого знищення людей за національною приналежністю, тому в Ізраїлі розуміють проблеми народів, які пережили такі трагедії, як ми Голодомор», – сказав він.

Політик наголосив, що наразі Україна має за завдання «не дозволити виникнення певних непорозумінь, які можуть підірвати відносини України з іншими впливовими гравцями на міжнародній арені», зокрема з  Ізраїлем  та США.

Як повідомлялося, на початку лютого депутат ізраїльського Кнесету Акрам Хасон вніс на розгляд парламенту законопроект, де Голодомор 1932-33 років названо актом геноциду, що викликало обурення з боку посольства РФ.

 

У Мінфіні назвали варіанти рішень для виконання “тарифної” умови МВФ

Для виконання умови щодо підвищення тарифів, на якому наполягає Міжнародний валютний фонд, розглядаються кілька варіантів компромісних рішень.

Про це заявив заступник міністра фінансів Сергій Марченко і інтерв’ю  Delo.UA – Укрінформ.

“Ми, в Мінфіні, маємо бути як акробати: повинні і отримати від МВФ позитивне рішення щодо траншу, і не розширювати при цьому незбалансовані видатки бюджету (через підвищення тарифів, на якому наполягає МВФ — Ред.). Це може бути часткове підняття або переглянута формула тарифоутворення. Я поки не готовий сказати, яке саме рішення. Але перемовини, безумовно, потрібно продовжувати”, – зазначив він.

Представник Мінфіну відкинув варіант припинення співпраці з МВФ.

“Ми плануємо виходити на зовнішні ринки запозичень, а без МВФ це коштуватиме дорого, якщо це взагалі можливо. Якщо буде підвищення тарифів, потрібні будуть додаткові видатки. Ми не є прихильниками росту незбалансованих видатків. З іншого боку, ми розуміємо, що вимоги МВФ мають бути реалізовані. Щоб продовжити програму, буде знайдено компромісне рішення”, – наголосив заступник міністра.

Як відомо, встановлення цін на газ на ринковому рівні було однією з вимог МВФ для отримання Україною нового траншу.

У 2018 році Національний банк очікує надходження близько 2 млрд дол. від МВФ.

28 березня уряд України продовжив дію постанови «Про затвердження Положення про покладення спеціальних зобов’язань на суб’єкти ринку газу» до 1 червня 2018 року. 30 березня були продовжені спеціальні зобов’язання НАК «Нафтогаз України» про продаж газу населенню.

Як відомо, українські урядовці неодноразово заявляли про відсутність підстав для підвищення цін на газ для населення і зростання комунальних тарифів. А прем’єр Володимир Гройсман наполягав, що у разі ухвалення рішення про “вірівнювання” комерційної ціни на газ і ціни на газ для населення, в Україні треба створити систему захисту населення від можливого подорожчання блакитного палива.

 

МВФ покращив оцінки зростання ВВП України

За підсумками 2017 року, зростання ВВП України сягнуло 2,5%, що на 0,5% більше порівняно з останнім прогнозом (восени минулого року). Водночас покращились очікування зростання ВВП України в 2019 році.

Про це йдеться в новому огляді МВФ “Перспективи світової економіки”, оприлюдненому у вівторок під час прес-конференції в штаб-квартирі Фонду у Вашингтоні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Зокрема, як зазначається в документі, рівень реального ВВП України в 2017 році становив 2,5%, у той час як у 2018 році цей показник прогнозується на рівні 3,2%, а в 2018 – 3,3%. У попередньому прогнозі, від жовтня 2017 року, прогноз на 2017 рік становив 2%, на 2018-19 рр. – 3,2% щороку.

Україна традиційно визначена в групі імпортерів енергоносіїв у регіоні. Найкращий прогноз ВВП на нинішній рік у цій групі має Грузія (4,5%). Найнижчий – Республіка Білорусь (2,8%).

Водночас, Фонд оприлюднив інші важливі показники економічного зростання. Так, індекс споживчих цін в Україні, як очікують аналітики МВФ, зупиниться на позначці 11,0, наступного року зменшиться до 8,0. Баланс поточних рахунків в Україні залишатиметься негативним, на рівні мінус 3,7% у 2018 році та мінус 3,5% наступного року. Рівень безробіття в Україні, як очікується, становитиме 9,4% та зменшиться до 8,8% наступного.

 

МВФ прогнозує падіння для економіки Росії

Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання ВВП Російської Федерації в 2018 році на рівні 1,7% зі спадом до 1,5% в 2019 році. При цьому експерти не враховують можливого впливу нових санкцій США на Росію.

Про це йшлося на прес-конференції у вівторок у Вашингтоні, під час презентації нового огляду МВФ “Перспективи світової економіки”, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

В огляді, зокрема, зазначається, що зростання реального ВВП Росії в 2017 році становило 1,5% (зростання ВВП України цього ж року в  МВФ  оцінили у 2,5%). Тим часом, у Фонді спрогнозували підвищення російського ВВП в 2018 році до 1,7% та його падіння до 1,5% в 2019 році.

Як зауважив під час прес-конференції головний економіст, економічний радник МВФ Моріс Обстфельд, у Фонді ще не оцінювали можливого впливу від останніх санкцій США проти Росії.

“Я думаю, ще занадто рано оцінювати вплив санкцій (проти Росії – ред.) Ми, безумовно, бачили реакцію на ринках активів”, – прокоментував ситуацію Обстфельд. Він також зазначив, що наслідки нових обмежень, скоріше за все, будуть відчутними, у тому числі серед близьких економічних партнерів Росії, “зокрема, країн СНД”. Тим не менше, він ще раз наголосив, що поки зарано оцінювати можливий вплив.

Як повідомляв Укрінформ, 6 квітня США ввели нові санкції проти цілого списку фізичних та юридичних осіб. Нові обмеження дестабілізували певною мірою ринок активів та курс національної валюти.

 

У ЄС назвали дестабілізацію України головним проявом зухвалої поведінки РФ

Дестабілізацію України в Європейському Союзі головним проявом зухвалої поведінки РФ. Про це сьогодні на прес-конференції заявила Верховний представник ЄС з закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні, передає  УНН.

“Щодо Росії, дозвольте мені сказати, що ми поділяємо з міністрами закордонних справ загальну оцінку щодо викликів у відносинах ЄС з Росією. Ми бачили мінливу картину зухвалої російської поведінки у багатьох різних сферах. Центральною з цих проблем, звичайно, є ситуація в Україні, з нелегальною анексією Кримського півострова та дестабілізацією Східної України, яка продовжується і донині”, — наголосила вона.

За словами Могеріні, у ЄС стурбовані й іншими епізодами зухвалої російської поведінки, включаючи дії в Сирії, кампанії з дезінформації, російські кібер-загрози і, зокрема, зниження прав людини та верховенства права в самій Росії.

Як повідомляв УНН, у ЄС не виключили  продовження санкцій щодо РФ на рік.

 

Закон про нацбезпеку: Фріз пояснила важливість другого читання до саміту НАТО

Дуже важливо, аби ухвалення у другому читанні закону про нацбезпеку відбулося до чергового саміту НАТО в липні.

Як повідомила член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, народний депутат Ірина Фріз у  Facebook, про це йшлося під обговорення українськими парламентаріями на чолі з Головою ВРУ Андрієм Парубієм з представниками Представництва  НАТО  в Україні, КМЄС, Посольств США, ЄС, РНБОУ, незалежними експертами цього законопроекту – Укрінформ.

“З огляду на те, що обговорення відбувалось у форматі “Chatham House Rule” і про деталі говорити не бажано, зазначу лише одне – наші партнери одностайні в тому, що цей законопроект – реальний крок на поглиблення євроатлантичної інтеграції України. І це головне. Чи є він ідеальним – ні. Але чи є він фундаментальним і необхідним – так. Також важливим є ухвалення законопроекту в другому читанні до чергового саміту НАТО в липні цього року”, – зазначила Фріз.

Раніше вона вже наголошувала, що внесений до Верховної Ради законопроект передбачає реформування сектору безпеки і оборони України за стандартами та критеріями НАТО, тому його ухвалення вкрай необхідне державі.

 

У США і Британії назвали Росію найсильнішим ворогом у кіберпросторі

Міністерство національної безпеки США, Федеральне бюро розслідувань США (ФБР) та Національний центр кібербезпеки Великої Британії оприлюднили спільну заяву про шкідливу інтернет-активність, яка проводиться урядом Росії.

Текст документа розміщений на  сайті  Національного центру кібербезпеки Великої Британії Укрінформ.

“Діяльність уряду Росії і далі загрожує нашому захисту, безпеці та цілісності нашої кібер-екосистеми. Ми найрішучіше засуджуємо нещодавну активність, не приймемо і не терпітимемо жодні згубні іноземні кібероперації, вторгнення чи компроміси, включно з операціями впливу. Ми закликаємо всі відповідальні країни використовувати свої ресурси, у тому числі дипломатичні, правоохоронні, технічні та інші засоби, для подолання російської кіберзагрози”, – наголосила заступник секретаря з питань кібербезпеки та зв’язку Великої Британії Джанетт Манфра.

За словами американських і британських фахівців, метою кібератак є державні та приватні організації, провайдери “критично важливих інфраструктурних об’єктів” та надавачі інтернет-послуг у цих сферах. Зокрема, ці кібертехнології спрямовані на пристрої мережевої інфраструктури по всьому світу, такі як маршрутизатори, комутатори, брандмауери та системи виявлення мережевого втручання.

Як повідомляється, російські хакери, що фінансуються Кремлем, інфікували комп’ютерні маршрутизатори для вилучення інтелектуальної власності і, можливо, підготовки до майбутніх кібератак.

“Завдяки програмам обміну інформацією ми створюємо можливості для колективної оборони, щоб мінімізувати загрози мережевим пристроям США та Великої Британії”, – сказала Манфра.

Вона наголосила, що кібербезпека є спільною відповідальністю, і “ми розуміємо, що виявлення загрози в мережі однієї організації може запобігти нападу на іншу”.

“Поки цей вид кібертак триватиме, ФБР буде проводити розслідування і виявляти злочинців, у даному разі це – уряд Росії”, – наголосив представник ФБР Говард Маршалл.

Генеральний директор Національного центру кібербезпеки Британії Сіаран Мартін назвав Росію “найсильнішим ворогом у кіберпросторі”, а боротьбу з нею – ключовим пріоритетом для Центру та союзників у  США.

У заяві наголошується, що організації мають діяти відповідно до рекомендованих “стратегій пом’якшення наслідків”.

Також посадовці закликали постраждалих від подібних атак повідомляти про будь-які віруси.

 

Гройсман заявив, що уряду бракує повноважень

Уряду бракує повноважень, аби вирішувати всі актуальні питання, які перед ним стоять.

Про це Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив під час суспільно-політичного форуму Реанімаційного пакету реформ «Реформи під прицілом: діалог громадськості та уряду», повідомляє кореспондент Укрінформу

“Повноважень в уряду набагато менше, ніж ті завдання, які стоять перед виконавчою владою і урядом України. Тут потрібно і працювати і над змінами до закону про Кабінет міністрів України. Зрозуміло, потрібні в тому числі й зміни до Конституції, які забезпечать нам розподіл повноважень у частині децентралізації, приведення взагалі законодавства до чіткого розподілу сфер відповідальності та повноважень”, – сказав  Гройсман.

На його переконання, в Україні дуже зарегульоване законодавство, старі, достатньо складні процедури законотворення. ”Разом з тим, законодавство України не визначає загальні рамки та визначення, а детально прописує усі кроки, що унеможливлює більш динамічну дію виконавчої влади. І тут потрібний дуже серйозний діалог з точки зору зміни цієї моделі”, – сказав Прем’єр-міністр.

 

Гройсман про реформи: На даний момент я цієї мети не досягнув

Уряду наразі не вдалося здійснити всі заплановані заходи, які б значно покращили рівень життя громадян України.

Про це Прем’єр-міністр Володимир Гройсман сказав під час суспільно-політичного форуму Реанімаційного пакета реформ «Реформи під прицілом: діалог громадськості та уряду», повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Питання в тому, як змінюється якість життя українців. Я можу сказати, що те, що хотів змінити, на даний момент я цієї мети не досягнув. Але треба йти цим шляхом, аби досягнути, бо йдеться про зовсім нові стандарти життя українських громадян”, – сказав Гройсман.

Водночас він зазначив, що не хоче стати одним із багатьох  прем’єр-міністрів, які були в певний період часу. “Хочу, аби, коли я піду з цієї посади,  залишилися конкретні справи, які на краще змінили життя українців”, – підкреслив він.

Гройсман зазначив, що уряд відкритий до співробітництва з усіма. Йдеться і про політичні сили і про громадськість. “Пріоритет номер один — економічне зростання, а для цього потрібні інвестиції, верховенство права та багато іншого. В цих напрямках ми намагаємося структурувати наші дії та точно знаємо, що треба багато  зробити, аби цього досягнути”, – сказав Гройсман.

Прем’єр-міністр наголосив, що нині Україна має чимало викликів, які треба долати, але він вірить, що все заплановане вдасться.

 

У Вінниці створили сайт для порівняння реальних і задекларованих статків депутатів

У Вінниці активісти ГО «Автомайдан Вінниччина» презентували створений за підтримки ПРООН сайт «Слуги народу», де порівнюють задекларовані та реальні статки депутатів місцевих рад.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила голова ГО «Автомайдан Вінниччина» Таїса Гайда.

«ГО «Автомайдан Вінниччина» протягом півроку працював над створенням сайту, де будуть зібрані дані про усіх депутатів місцевих рад Вінницької області та їх діяльність протягом останньої депутатської каденції. Невідповідність стилю життя заповненій е-декларації, конфлікт інтересів та використання депутатських повноважень у особистих цілях – усе це буде  розміщено на сайті, який ми створили», – повідомила Гайда.

За її словами, на сайті (https://goo.gl/XbiXFx) заведено картотеку на кожного з депутатів, куди й заносяться виявлені активістами невідповідності у задекларованому ними майні та справжніх статках. Активісти вже проаналізували відомості стосовно 400 «слуг народу».

Учасники проекту мають намір співпрацювати з усіма небайдужими громадянами, які готові поділитися інформацією про ймовірну корупційну складову в діях місцевих депутатів: у якому будинку постійно живуть насправді, на якому авто їздять тощо.

На сайті також розміщуватимуть відомості про всі випадки голосування депутатів за питання, які містять конфлікт інтересів, наприклад, про виділенні землі своїй фірмі тощо.

 

Ремонт київських дворів: депутат назвав підрядників-бракоробів

Київська адміністрація вимагає від компаній-підрядників провести гарантійний ремонт дворів, інакше погрожує їм кримінальною відповідальністю.

Про це  повідомив  народний депутат і радник мера  Києва  Дмитро Білоцерківець у соціальній мережі Facebook – Укрінформ.

«Як і обіцяв, публікую першу частину списку підприємств, які неякісно виконали ремонти дорожнього покриття у міжквартальних проїздах. Ці підприємства зобов’язані в найкоротший термін здійснити гарантійний ремонт. Якщо підрядник відмовиться виправити проблеми, на нього чекає кримінальна відповідальність. Всі претензії їм передані. Чекаємо на реакцію», – написав парламентарій.

За його словами, основні порушення під час ремонту стосуються нормативів щодо товщини і щільності асфальту. Білоцерківець навів перелік підрядників по міжквартальних проїздів, до яких є претензії:

ТОВ «ВЕСТ БІЛДІНГ ГРУП», адреса капітального ремонту: Подільський район, вул. Василя Порика, 5, 7-а, 9, 11-в. Вартість робіт на даному об’єкту – 226 669,20 грн.

ТОВ «ВЕСТ БІЛДІНГ ГРУП», адреса капітального ремонту: Подільський район, вул. Правди, 80, 80-а, 80-в. Вартість робіт на даному об’єкті – 412 430,40 грн.

ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ – ВР», адреса капітального ремонту: Святошинський район, вул. Академіка Вернадського, 5/19. Вартість робіт на даному об’єкті – 295 589,55 грн.

ТОВ «ВЕСТ БІЛДІНГ ГРУП», адреса капітального ремонту: Подільський район, вул. Правди, 92, 94, 96, 96-а. Вартість робіт на даному об’єкті – 396 180 грн.

ТОВ «КИЇВШЛЯХБУД», адреса капітального ремонту: Оболонський район, вул. Маршала Малиновського, 3-5. Вартість робіт на даному об’єкті – 402 338,40 грн.

ТОВ «АСФАЛЬТ-МАЙСТЕР», адреса капітального ремонту: Подільський район, вул. Краснопільська, буд. № 21-23/17. Вартість робіт на даному об’єкті – 549 283,20 грн.

Ще 10 квітня Білоцерківець взяв участь у перевірці якості асфальтування київських дворів. Народний депутат закликав підрядників за свій рахунок провести гарантійні ремонти, інакше київська адміністрація звернеться до суду з вимогою кримінальної відповідальності за невиконання умов договору.

 

Меркель хоче напряму запитати Путіна про Україну

Канцлер ФРН Ангела Меркель вважає, що на Росії, як близькому союзнику режиму Асада, лежить частина відповідальності за хімічні атаки в Сирії.

Про це вона заявила в ході прес-конференції після переговорів з прем’єр-міністром Нової Зеландії Ясіндою Ардерн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми знаємо, що стосовно газової атаки в Сирії Росія, як союзник Асада, також несе спільну відповідальність, це не підлягає сумніву”, – заявила канцлер.

При цьому вона визнала важливість “знову і знову шукати діалогу з Росією”. Меркель розраховує на зустріч з російським президентом Володимиром Путіним в “найближчому майбутньому” з метою обговорити “напряму”, у тому числі, ситуацію навколо України.

Поки що, як повідомив прес-секретар канцлера, вона провела у вівторок уранці телефонну розмову з російським лідером. Сторони обговорили ситуацію в Сирії й обоє висловилися за те, що багаторічний кривавий конфлікт має бути вирішений політичними методами.

Раніше цього ж дня про те, що без Росії не вдасться досягти просування політичного процесу щодо  Сирії, заявив глава МЗС ФРН Хайко Маас.

 

Інспекторів ОЗХЗ впустили в Думу – сирійські ЗМІ

Інспекторів міжнародної Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) допустили у сирійське місто Дума – на місце можливого застосування військами президента Башара Асада хімічної зброї.

Про це повідомляє  Sky News  з посиланням на сирійські ЗМІ – Укрінформ.

“Сирійське державне телебачення повідомляє, що експерти з групи спостерігачів за хімічною зброєю з Організації із заборони хімічної зброї ввійшли в Думу, де, ймовірно, відбулася хімічна атака”, – йдеться у дописі у Twitter.

Раніше повідомлялося, що інспекторів ОЗХЗ не допускають у Думу, яка перебуває під контролем сирійських і російських військових.

Британські і американські представники в ОЗХЗ звинуватили Росію в перешкоджанні роботі місії. Як повідомив представник Швеції, Дамаск і Москва пояснили недопуск експертів до Думи побоюваннями про їх безпеку.

Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков заявив, що місія ОЗХЗ не має дозволу від відомства ООН, яке відповідає за безпеку.

 

Новим прем’єром Вірменії став Серж Саргсян

Екс-президента Вірменії Сержа Саргсяна обрано прем’єр-міністром країни.

Про це повідомляє  NEWS.am – Укрінформ.

“На проведеному 17 квітня спеціальному засіданні Національних зборів за Саргсяна проголосували 77 депутатів, проти 17”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, кандидатура Сержа Саргсяна була представлена правлячою Республіканської партією  Вірменії  і АРФД.

Вперше у Вірменії обирається прем’єр-міністр після ухвалених Конституційних змін.

Уряд буде сформовано в 15-денний термін після обрання прем’єр-міністра. У п’ятиденний термін прем’єр-міністр представляє президенту кандидатури віце-прем’єрів і міністрів. Президент у триденний термін призначає віце-прем’єрів і міністрів, або звертається до Конституційного суду. Відповідно до конституційних змін, уряд буде складатися з прем’єр-міністра, першого віце-прем’єра, двох віце-прем’єрів і 17 міністрів.

 

Путін привітав Саргсяна з обранням на пост прем’єра Вірменії

Президент Росії Володимир Путін привітав Сержа Саргсяна зі вступом на посаду прем’єр-міністра Вірменії. Про це повідомляється на сайті Кремля, передає  УНН.

Путін зазначив, що призначення на цю посаду підтверджує високий політичний авторитет Саргсяна.

“Упевнений, що Ваша діяльність на чолі уряду сприятиме подальшому зміцненню дружніх, союзницьких відносин між нашими країнами, просуванню взаємовигідних інтеграційних процесів на євразійському просторі”, — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, парламент Вірменії обрав Сержа Саргсянапрем’єром країни.

 

Протести в Єревані: поліція затримала вже 80 демонстрантів

Число затриманих поліцією учасників протестів в Єревані досягло 80 осіб.

Про це повідомляє  NEWS.am  з посиланням на прес-службу поліції.

“Число осіб, затриманих за підозрою в скоєнні адміністративних правопорушень, досягло 80”, – йдеться у публікації – Укрінформ.

Як повідомлялося, зранку демонстранти знову перекрили центральні вулиці Єревана.

Напередодні відбулася сутичка, в результаті якої постраждали понад 40 людей, в основному люди поранилися об колючий дріт або постраждали в тисняві. Є також потерпілі від спецзасобів, які застосувала поліція.

Протести проходять на тлі виборів прем’єр-міністра Вірменії, які проводяться на спеціальному засіданні Національних Зборів (парламенту країни). Фракції правлячої Республіканської партії  Вірменії  та АРФ Дашнакцутюн запропонували кандидатуру екс-президента Сержа Саргсяна на пост прем’єр-міністра, проти чого і виступає опозиція.

 

Організатор протестів у Єревані оголосив про початок “оксамитової” революції

Депутат парламенту Вірменії від опозиції Нікол Пашинян заявив про початок народної “оксамитової” революції.

Про це повідомляє  NEWS.am – Укрінформ.

“На мітингу, що почався на площі Франції, організатор акції протесту, депутат Національних зборів Нікол Пашинян оголосив про початок народної “оксамитової” революції”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначає видання, після виступу Пашиняна тисячі людей попрямували до площі Республіки. Дорогою учасники ходи перекривали перехрестя, перевертали сміттєві урни.

Учасники акції протесту оточили будівлю Генеральної прокуратури. Частина їх залишилася там, а основна колона рушила до будівлі МЗС Вірменії. Двері до будівлі, як раніше двері в будівлях Генпрокуратури та Касаційного суду, виявилися на замку.

Потім хода рушила у бік проспекту Маштоца.

Як повідомлялося, з ранку демонстранти знову перекривають центральні вулиці Єревану. Повідомляється про затримання 29 громадян за підозрою у здійсненні адміністративних порушень.

Напередодні сталася сутичка, в результаті якої постраждали більше 40 осіб, в основному люди поранилися об колючий дріт або постраждали в тисняві. Є також постраждалі від спецзасобів, які застосувала поліція.

Протести проходять на тлі виборів прем’єр-міністра Вірменії, які проводяться на спеціальному засіданні Національних Зборів (парламенту країни). Фракції правлячої Республіканської партії  Вірменії  та АРФ Дашнакцутюн запропонували кандидатуру екс-президента Сержа Саргсяна на пост прем’єр-міністра, проти чого й виступає опозиція.

 

У Єревані опозиція влаштувала свою ходу, обіцяють завтра знову вийти

Сьогодні ввечері в Єревані стартувала багатотисячна хода руху “Мій крок” центральними вулицями столиці.

Про це передає телеканал новин “112-Україна” з посиланням на “Новини Вірменії” – Укрінформ.

“Маршрут ходи поки невідомий, остання зупинка на площі Республіки. Протестувальники не будуть ночувати на площі Франції, вранці з 10 годин вони мають намір розпочати низку акцій по всьому Єревану”, – йдеться в повідомленні.

Також стало відомо, що поліція наразі вже звільнила затриманих учасників акцій протесту проти прем’єрства Сержа Саргсяна. Про це повідомив представник поліції Вірменії, передає «Кавазкий узел».

Раніше лідер парламентської фракції “Елк” і керівник партії “Громадська довіра” Нікол Пашинян оголосив про початок “Оксамитової революції”, виступаючи перед мітингувальниками на майдані. Він закликав обійтися без насильства, але блокувати роботу всіх держструктур.

На сьогоднішньому спеціальному засіданні Національних зборів за Саргсяна проголосувало 77 депутатів, проти висловилися 17.

Уперше у Вірменії прем’єр-міністра було обрано після прийнятих змін до Конституції. Опозиційні групи вважають, що реформа була проведена для того, щоб Серж Саргсян зміг залишитися при владі після завершення його президентського терміну. Після конституційних змін 2015 року прем’єр-міністр стає найвпливовішим чиновником у Вірменії.

 

Ердогану запропонують піти на дострокові вибори

Лідер турецького Націоналістичного руху (MHP) Девлет Бахелі закликав провести позачергові президентські та парламентські вибори. В уряді не виключили цього варіанту.

Про це повідомляє  Hurriyet – Укрінформ.

“Бахелі запропонував провести вибори, заплановані на листопад 2019 року, 26 серпня цього року”, – йдеться у повідомленні.

За його словами, “неможливо (для Туреччини) терпіти до 3 листопада 2019 року”.

Президент  Туреччини  Реджеп Таїп Ердоган заявив після цього, що він зустрінеться з Бахелі 18 квітня, щоб обговорити дане питання.

Як відомо, MHP є союзником правлячої Партії справедливості та розвитку (AKP), яку очолює Ердоган.

За словами Бахелі, віце-прем’єр-міністр і прес-секретар уряду заявили, що пропозицію про дострокові вибори спочатку треба обговорити в керівних органах AKP.

Представник головної опозиційної Республіканської народної партії заявив, що приймає “виклик”.

 

Військовий прокурор Матіос подав до суду на начальника Генштабу Муженка

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос подав до суду на начальника Генштабу ЗСУ Віктора Муженка через заборону Генштабу військовим прокурорам відвідувати місця дислокації військових частин без письмового дозволу.

Про це Матіос розповів в  інтерв’ю “112 Україна” – Укрінформ.

“Я подав позов до суду, який і має з’ясувати, правомірні дії Генштабу або неправомірні”, – сказав він.

Посадовець додав, що відповідачем у позові виступає Муженко та юридичне управління Генштабу ЗСУ.

За словами Матіоса, у 2017 році завдяки роботі військових прокурорів у військових частинах вдалося притягнути до кримінальної відповідальності у вигляді гауптвахти 630 осіб і до адміністративної відповідальності 1300 військовослужбовців.

 

Генштаб готовий дати відповідь Матіосу в суді

Генеральний штаб Збройних сил готовий відстоювати у суді правову позицію щодо допуску військових прокурорів у місця дислокації військових частин і з’єднань.

Про це сказав у коментарі кореспондентові Укрінформу начальник Управління зв’язків з громадськістю ЗСУ Богдан Сеник з приводу позову головного військового прокурора Анатолія Матіоса до начальника Генштабу Віктора Муженка.

“На адресу Генштабу надійшла відповідна позовна заява. Генштаб готовий відстоювати у суді правову позицію щодо допуску військових прокурорів. Ми сподіваємось, що суд надасть правову оцінку та розбереться з відповідністю зазначеним законам України щодо порядку допуску і, відповідно, ухвалить об’єктивне, законне рішення”, – сказав Сеник.

За його словами, нині позовна заява опрацьовується, вживаються заходи щодо належного представництва інтересів посадових осіб Генштабу ЗСУ.

Водночас Сеник наголосив, що в особливий період у ЗС керуються чинною законодавчою базою, відповідно до якої Збройні сили максимально залучені до протидії російській агресії на Сході України та на інших напрямках. Генштаб відслідковує загрози і готовий адекватно реагувати на них. “Генштаб переймається, в першу чергу, інтересами оборони держави”, – наголосив він.

Сеник зауважив, що позовна заява буде відпрацьована з урахуванням змін, внесених у законодавчі акти, що регламентують порядок діяльності органів прокуратури.

Як повідомляв Укрінформ, головний військовий прокурор Анатолій Матіос подав до суду на начальника Генштабу ЗСУ Віктора Муженка через заборону Генштабу військовим прокурорам відвідувати місця дислокації військових частин і з’єднань без письмового дозволу. Він вважає дії Генштабу неправомірними.

Посадовець додав, що відповідачем у позові виступає  Муженко  та юридичне управління Генштабу ЗСУ.

 

Більшість жертв ДТП у Кривому Розі – працівники АрселорМіттал

Більшість постраждалих і загиблих в результаті масштабної ДТП, яка вранці 17 квітня сталася в Кривому Розі, є працівниками ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”.

Про це  повідомили  у прес-службі підприємства – Укрінформ.

“Загинуло 8 осіб і травмована 21 особа, серед яких більшість – працівники ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”. Керівництво ПАТ ухвалило рішення про виділення фінансової допомоги сім’ям загиблих і постраждалих працівників. Родини загиблих робітників ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” отримають по 100 тис. грн. Компанія також бере на себе усі витрати, пов’язані з похованням загиблих”, – йдеться у повідомленні.

Наразі компанія забезпечує повну медичну підтримку та супровід психологів постраждалим і їхнім близьким. Також їм буде надана уся необхідна юридична допомога.

Як повідомлялося, у вівторок Кривому Розі о 5:53 на перехресті вулиць Металургів та Героїв АТО сталася ДТП за участю легкового автомобіля Mazda, маршрутного мікроавтобуса та автобуса, який перевозив співробітників одного з підприємств.

В результаті ДТП 8 чоловік загинули і 21 постраждав. Наразі в лікарні перебувають 15 постраждалих, четверо з них у тяжкому стані. Поліцейські вже встановили особи шістьох загиблих під час аварії.

Поліція Кривого Рогу відкрила кримінальне провадження за ч. 3 ст. 286 Кримінального кодексу України за фактом резонансної дорожньо-транспортної пригоди.

18 квітня у місті оголошено Днем жалоби за загиблими у цій  ДТП. Мешканці Кривого Рогу несуть до місця аварії квіти.

 

“Роскомнадзор” вимагає видалити Telegram з App Store і Google Play

Російське відомство “Роскомнадзор” зажадало видалити заблокований в Росії месенджер Telegram з магазинів додатків App Store і Google Play.

Про це повідомляє агентство “Інтерфакс” з посиланням на прес-службу наглядового органу – Укрінформ.

“Роскомнадзор направив до Apple і Google вимогу про видалення додатків Telegram з магазинів додатків даних компаній. Відповіддю має стати видалення програми Telegram”, – заявили у відомстві.

Раніше в “Роскомнадзорі” також пообіцяли блокувати ресурси, які сприяють роботі Telegram. Російське відомство продовжує блокувати IP-адреси, пов’язані з Telegram; згідно з даними активістів, які ведуть моніторинг блокувань, кількість таких адрес у вівторок вдень перевищила два мільйони. Йдеться, зокрема, про хмарні сервіси Amazon і Google.

У “Роскомнадзорі” заявляють, що блокування триватимуть, поки Telegram не передасть ключі шифрування Федеральній службі безпеки Росії.

16 квітня в Росії почали блокувати доступ до Telegram згідно з рішенням московського суду. У “Роскомнадзорі” також пообіцяли в разі запиту “компетентних органів” блокувати інструменти для обходу заборони.

 

НАБУ оголосить новий конкурс на вакантні посади детективів – Ситник

Національне антикорупційне бюро найближчим часом оголосить четвертий конкурс на вакантні посади детективів.

Про це повідомив в інтерв’ю Укрінформу директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

“Користуючись нагодою, закликаю усіх бажаючих подавати документи. У підрозділі детективів є близько 30 вакансій. Ми фактично готові оголосити цей конкурс і сподіваємося, що за його результатами наберемо людей, які хочуть змінити Україну і мають відповідні ділові і професійні якості”, – сказав він.

Директор бюро розповів, що під час попереднього конкурсу на 100 вакантних посад  документи подали 4 тисячі чоловік. Таким чином, на одне місце претендувало приблизно 40 осіб.

 

Ринковий нагляд за будівництвом в Україні не працює – експерт

Відсутність належних стандартів та реального ринкового нагляду за будівництвом гальмує розвиток галузі.

Про це на відкритій галузевій нараді «Безпечність будівельних споруд: проблеми застарілої нормативної бази та фальсифікату в будівництві» сказала керівник сектору «Будівництво» BRDO Олена Шуляк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми вже протягом не одного місяця спілкуємося з представниками різних асоціацій, говоримо про те, що потрібно зробити, і для цього ми тісно працюємо і з МЕРТ, і з Мінрегіоном. Але потрібно визнати, і факт лишається фактом, що ринковий нагляд не працює», – сказала Шуляк.

За її словами, недієвість механізмів ринкового нагляду в Україні, відсутність адекватної відповідальності органів сертифікації призвели до появи на ринку неякісних товарів та послуг.

«Заходи ринкового нагляду повинні бути постійні та системні, і ми дуже б хотіли, щоб до таких заходів залучались фахові експерти, експерти з професійних галузевих об’єднань та асоціацій для того, аби полегшувати роботу органів ринкового нагляду та знаходити недобросовісних постачальників, які постачають неякісну продукцію», – зауважила Шуляк.

 

Держстат: Україна у січні-лютому збільшила експорт на 17,9%, а імпорт – на 20,3%

Експорт товарів України у січні-лютому 2018 року порівняно з січнем-лютим минулого року зріс на 17,9% і становив $7,377 млрд, імпорт зріс на 20,3% – до $8,118 млрд.

Про це йдеться в експрес-випуску Державної служби статистики – Укрінформ.

“У січні–лютому 2018р. експорт товарів становив 7376,8 млн дол. США, або 117,9% порівняно із січнем–лютим 2017 р., імпорт – 8117,9 млн дол., або 120,3%)”, – йдеться в експрес-випуску.

Згідно з даними Держстату негативне сальдо становило 741,1 млн дол. (у січні–лютому 2017р. також негативне – 491,4 млн дол.).

Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 0,91 (у січні–лютому 2017р. – 0,93).

У Держстаті зазначають, що у лютому 2018 року порівняно із січнем 2018 року сезонно скориговані обсяги експорту зменшилися на 3,6%, імпорту – на 6,6%. Сезонно скориговане сальдо зовнішньої торгівлі у лютому 2018 року було негативне і становило 356,4 млн дол. США. У січні 2018 року також негативне – 517,4 млн дол. США.

Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами із 201 країни світу.

У загальному обсязі зовнішньоторговельних операцій частка країн ЄС становила: в експорті 45,1%, в імпорті – 40,8%.

 

Рада підтримала зміни до програми зняття з експлуатації ЧАЕС

Народні депутати підтримали у першому читанні проект змін до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта “Укриття” на екологічно безпечну систему.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідне рішення підтримали 236 нардепів.

“Прийняття законопроекту (№6624) дозволить затвердити єдиний документ щодо визначення діяльності зі зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта “Укриття” на екологічно безпечну систему і бюджетного фінансування цієї діяльності до 2020 року”, – йдеться у пояснювальній записці.

Зазначається, що загальною метою Програми є не тільки зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта “Укриття” на екологічно безпечну систему, а й створення умов для захисту наступних поколінь від дії іонізуючого випромінювання та радіоактивних речовин.

 

Президент МОК впевнений, що боротьба з допінгом ніколи не припиниться

Президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах вважає, що боротьба його організації з допінгом не припиниться ніколи.

Президент МОК Томас Бах впевнений у тому, що завжди знаходитимуться ті, хто використовуватиме заборонені препарати, і Олімпіада-2018 не постраждала через російський допінговий скандал.

“Не думаю, що Олімпійські ігри в Пхьончхані якось постраждали через російський допінговий скандал. На Іграх-2018 не було команди Росії, і це стало ясним сигналом.

Боротьба з допінгом ніколи не припиниться. Ми маємо бути реалістами: день, коли ми зможемо сказати, що боротьба закінчена, ніколи не настане. Доки в змаганнях братимуть участь люди, завжди з’явиться той, хто намагатиметься шахраювати”, – цитує Баха  XSPORT.

Нагадаємо, 5 грудня 2017 року МОК усунув збірну Росії від участі в зимовій Олімпіаді-2018 у Пхьончхані (Республіка Корея). Два розслідування підтвердили, що Кремль організував систему застосування допінгу в спорті. Російським спортсменам, які довели, що не застосовували допінг, дозволили змагатися під прапором МОК.

 

Раду попросили зробити Куяльник курортом державного значення

Голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов надіслав у вівторок, 17 квітня, звернення на адресу керівників фракцій Верховної Ради України щодо ухвалення законопроекту “Про оголошення природних територій Куяльницького лиману Одеської області курортом державного значення”.

Таку заяву очільник області оприлюднив сьогодні на нараді в облдержадміністрації,  повідомляє  прес-служба ОДА – Укрінформ.

“За деякими особливостями лікувальні ропа та пелоїди Куяльницького лиману, як вважають фахівці Інституту курортології, навіть кращі за ті, якими славиться Мертве море Ізраїлю. Але, на жаль, Куяльник досі не є курортом державного значення. От ми вирішили розробити відповідний законопроект щодо надання йому такого статусу. Щоб це відбулось якнайшвидше, я сьогодні надсилаю звернення до керівників усіх фракцій Верховної Ради, аби законопроект поставили на голосування й схвалили”, – зазначив Степанов.

Він висловив переконання, що ухвалення й набуття чинності закону “Про оголошення природних територій Куяльницького лиману Одеської області курортом державного значення” стимулюватиме розвиток території, а також раціональне використання природних лікувальних ресурсів. Бо викличе зацікавлення потенційних інвесторів. Крім того, це сприятиме поліпшенню якості життя місцевих мешканців, адже стане додатковим стимулом розвитку туристичної галузі.

“Я впевнений, що набагато більше людей відвідуватимуть курорт Куяльник після оголошення його курортом державного значення. Він може стати двигуном розвитку туристичної галузі. І, що важливо, унеможливить незаконну забудову на рекреаційних територіях”, – підсумував Степанов.

 

До законопроекту про Антикорупційний суд надійшло близько двох тисяч поправок

Близько двох тисяч поправок надійшло до президентського законопроекту “Про Вищий антикорупційний суд” (№ 7440), із яких 800 стосуються однієї статті документа.

Про це журналістам повідомив голова фракції «Блоку Петра Порошенка» Артур Герасимов після зустрічі керівників фракцій із Главою держави, інформує кореспондент Укрінформу

“Щодо законопроекту про Антикорупційний суд. Було обговорено, що подано дійсно дуже багато поправок – 1993, і, наприклад, 800 із них стосуються лише однієї статті… Ключова позиція, яку висловив Президент і яку чітко підтримує фракція, що цей закон має відповідати Конституції – і все, це єдина позиція, яку ми маємо відпрацювати в залі. Думаю, тут роз’єднання залу немає”, – сказав Герасимов.

Окрім того, за його словами, під час зустрічі Президента з лідерами фракцій відбулася конструктивна бесіда й щодо законопроекту про національну безпеку та питання стосовно Центральної виборчої комісії.

“Президент України свою позицію з цього приводу дуже чітко висловив: він вніс до Верховної Ради законопроект про нацбезпеку, і зараз ВР і комітет дуже потужно працюють, навіть у ці хвилини триває круглий стіл, де обговорюється якраз питання  національної безпеки”, – додав Герасимов.

Як повідомляв Укрінформ, 17 квітня Президент Петро  Порошенко  на зустрічі з керівництвом парламенту та лідерами фракцій заявив про своє рішення офіційно звернутися до Вселенського Патріарха з проханням надати томос про автокефалію православній церкві в Україні. Він закликав парламент підтримати це рішення.

Зустріч Президента з керівниками політичних фракцій тривала близько півтори години.

 

Радники ЦРМС вивчають вінницький досвід економічного розвитку

Радники Центрів розвитку місцевого самоврядування, створених за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, вивчають вінницький досвід регіонального та просторового розвитку.

Ознайомлення з кращими практиками проходять у рамках триденного навчального візиту профільних фахівців ЦРМС з усієї країни до Вінницького регіону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми розбили наші навчання на три етапи, перший – це місто Вінниця і її досвід реформування основних галузей життя суспільства. Сьогодні за підтримки Вінницької міської ради та iHUB колеги знайомляться з досвідом трансформації міських просторів на прикладі Вінниці, яка має відповідні можливості завдяки великому бюджету розвитку – близько 1 млрд гривень. За ці кошти можна реалізувати досить сміливі концепції, пов’язані як з рекреаційними зонами, так і з зонами промисловими, які мають сприяти створенню нових робочих місць», – повідомив радник Вінницького ЦРМС Юрій Войціцький.

Зокрема, фахівці департаменту архітектури та містобудування розповіли гостям про вже реалізовані проекти просторової трансформації міських територій. Зокрема, про комплексну реконструкцію проспекту Космонавтів з осучасненими пам’ятниками радянської доби і футуристичними МАФами, новозбудованими фонтанами і створеною рекреаційною зоною в найбільшому спальному районі міста. Також ішлося про розвиток дорожньо-транспортної інстраструктури на прикладі капітального ремонту Київського мосту через річку Південний Буг.

Познайомили радників ЦРМС і з проектами, які міська влада планує реалізувати у середньостроковій перспективі – це будівництво  нового мостового переходу на Замості та нещодавно презентованою концепцією відтворення у місті стародавнього вінницького замку часів середньовіччя і створення там історико-туристичного комплексу.

Презентовані проекти є прикладом продуманого використання наявних фінансових, організаційних ресурсів міської влади, креативних рішень, а також ефективного використання ресурсів природи, туристичного потенціалу для гармонійного розвитку територіальної громади.

«Ми дивимося кращі практики впровадження проектів, спрямованих на економічний розвиток, які є у місті Вінниці та в об’єднаних територіальних громадах Вінницької області. Адже порівняно з іншими регіонами Вінниччина має багато хороших прикладів, і для радників з регіонального розвитку, просторового планування і муніципальних послуг з інших областей дуже цікаво і корисно порівняти цей досвід, щоб впровадити в своїх областях», – вважає радник з впровадження державної регіональної політики Програми «U-LEAD з Європою» Василь Кашевський.

Упродовж триденних навчань їх учасники також побувають в об’єднаних громадах Барського та Жмеринського районів, де досліджуватимуть, як сільські ОТГ змінюються унаслідок реформ, а також вивчать досвід Якушинецької ОТГ як приклад розвитку об’єднаної громади в умовах домінування Вінниці як потужного економічного центру.

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

 

Перша леді долучила Кіровоградщину до проекту інклюзивної освіти

Дружина Президента Марина Порошенко підписала з головою Кіровоградської ОДА Сергієм Кузьменком Меморандум про долучення області до всеукраїнського проекту “Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації”.

Про це повідомляє  прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Марина Порошенко та голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко підписали Меморандум про долучення області до всеукраїнського проекту Фонду Порошенка “Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації”, який реалізується у співпраці з Міністерством освіти і науки України”, – йдеться у повідомленні.

За словами дружини Президента, наразі в області працює 154 інклюзивні школи, у яких навчається 620 учнів з особливими освітніми потребами. За останні два роки кількість таких учнів у загальноосвітніх навчальних закладах зросла у 10 разів, а кількість інклюзивних шкіл збільшилася на 75%. Водночас, сьогодні у Кіровоградській області інклюзивною освітою охоплені лише 4% “особливих” дітей регіону.

Для забезпечення доступних і якісних умов навчання дітей з особливими освітніми потребами перша леді передала голові ОДА типові проекти медіатеки та ресурсної кімнати, розроблені Фондом Порошенка та рекомендовані Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ під час створення нового освітнього простору.

Як поінформували у прес-службі, сьогодні по всій Україні вже створено 125 приміщень медіатек та 30 ресурсних кімнат. Перша леді висловила сподівання, що в найближчому майбутньому ці проекти будуть реалізовані й у Кіровоградській області.

Марина Порошенко та Сергій Кузьменко провели нараду з головами районних рад, ОТГ та міськими головами щодо створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів у регіоні. За результатами наради підписано відповідний Меморандум про співпрацю між облдержадміністрацією й керівниками органів місцевого самоврядування, а також заплановано відкриття до 1 вересня 20 інклюзивно-ресурсних центрів.

Дружина Президента підкреслила, що основними завданнями ІРЦ є комплексна оцінка дітей з особливими освітніми потребами, розробка рекомендацій щодо програми навчання та надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг таким дітям.

Станом на квітень в Україні вже створено 55 інклюзивно-ресурсних центрів.

Марина Порошенко ознайомилася з роботою такого центру в місті Кропивницькому.

 

У Коростені розроблять патріотичні маршрути для туристів

У Коростені на Житомирщині під час семінару-тренінгу “Патріотичні екскурсії Коростенем” розроблять цікаві туристичні маршрути місцями подій Української революції 1917-1921 років.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів організатор семінару, засновник Всеукраїнської громадської ініціативи “Патріотичні екскурсії по Україні” Сергій Бахін.

“Наша мета – популяризувати патріотичні туристичні маршрути знаковими для української історії місцями та пам’ятками, які були занедбані в радянські часи. Щодо Коростеня – це древнє місто з цікавою історією, адже 100 років тому там затвердили Малий Герб України, потім ухвалили перехід на європейський час, а чого лише варті бої за його вузлову залізничну станцію. Коростень має асоціюватися не лише з княгинею Ольгою та дерунами, адже має досі незвідану самобутню історію”, – зазначив Бахін.

Учасники тренінгу розроблятимуть патріотичні туристичні маршрути за допомогою додатку Google Maps важливими для Українського національного руху місцями. Усі напрацювання стануть основою для формування екскурсійних турів містом та розширення його туристичного потенціалу.

Семінар, у якому візьмуть участь науковці, музейні працівники, бібліотекарі, вчителі, студенти, триватиме у Коростені 19-20 квітня.

 

У Херсоні молодим вчителям платитимуть стипендії

У Херсоні велику плинність кадрів серед молодих педагогів загальноосвітніх навчальних закладів вирішили зупинити встановленням для них 10-ти щорічних стипендій, які будуть виплачуватись за рахунок коштів міського бюджету.

Рішення щодо встановлення стипендій було прийняте у вівторок на засіданні виконкому Херсонської міської ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Пропонується виплачувати 10 щорічних стипендій молодим педагогам. Ми проаналізували, що за 2016 – 2017 (навчальний – ред.) рік половина молодих педагогів, які прийшли після вузу працювати до школи (в Херсоні – ред.), звільнились. Для того, щоб якось затримати їх ми пропонуємо прийняття щорічних стипендій саме для молодих педагогів, щоб їх залишати при школі”, – сказав у виступі на засіданні виконкому начальник управління освіти міської ради Юрій Ніконов.

Як він зазначив, у 2017 – 2018 навчальному році ситуація із плинністю кадрів молодих педагогів в  Херсоні  продовжує залишатись напруженою. “Зараз вже 35% молодих педагогів, які прийшли працювати, звільнились”, – повідомив Ніконов.

Члени виконкому під час голосування з даного питання підтримали пропозицію начальника міського управління освіти щодо встановлення таких стипендій та їх кількості. Але якою сумою виражатиметься ця стипендія, наразі невідомо.

 

Громадяни України в Польщі є найчисельнішою групою іноземців – посол Пєкло

У Польщі на сьогодні проживають, працюють і навчаються 2 мільйони українців.

Про це повідомив Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло на прес-конференції в Укрінформі.

“2 млн українських громадян працюють, проживають і навчаються в Польщі. Громадяни України в Польщі є найчисельнішою групою іноземців”, – сказав він.

Посол додав, що українських працівників цінують у Польщі. При цьому він зауважив, що трудова міграція є корисним явищем не лише для Польщі, а й для України.

“Українці пересилають заощадження своїм сім’ям в Україну. Згідно з оцінками, за минулий рік із Польщі в Україну було перераховано майже 100 млрд грн”, – зазначив посол.

 

У Польщі ексгумували ще одну жертву Смоленської катастрофи

У Польщі ексгумували чергову, 78-му, жертву Смоленської катастрофи.

Про це сказала речниця Національної прокуратури Евя Бялік, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Можу підтвердити, що ексгумовано чергову жертву”, – заявила Бялік – Укрінформ.

Вона не уточнила про кого саме йдеться і в якому місці проведено ексгумацію.

Процедури ексгумації жертв катастрофи буде завершено до кінця квітня цього року. Експерти повинні будуть провести ексгумацію ще шести жертв катастрофи.

Нещодавно Національна прокуратура РП повідомила, що в результаті проведення ексгумацій й судмедекспертиз 77-ми жертв катастрофи, які ведуть в Польщі з кінця 2016 року, виявлено 69 фрагментів тіл 26 осіб, які були у трунах інших людей. Під час досліджень виявлено підміну двох тіл (підміну шести інших тіл виявлено раніше окружною військовою прокуратурою). У трунах і тілах загиблих виявлено також багато сторонніх предметів: гумові рукавиці, пакети, пляшки тощо.

Після проведення цих ексгумацій вже підготовлено генетичні, токсикологічні та гістопатологічні експертизи. Натомість, лабораторії у Великій Британії, Італії та Північній Ірландії мають ще провести фізико-хімічні експертизи на предмет наявності слідів вибухових матеріалів.

Польська урядова підкомісія з розслідування причин катастрофи нещодавно оприлюднила технічний звіт, в якому основною причиною катастрофи назвала вибух на борту повітряного судна.

10 квітня 2010 року під Смоленськом розбився урядовий Ту-154М, яким представники польської політичної та військової еліти включно з президентським подружжям Лєха та Марії Качинських прямували на вшанування 70-х роковин Катинської трагедії. Загинули усі 96 людей, які перебували на борту.

 

Порошенко підписав закон щодо детінізації виробництва вина

Президент Петро Порошенко підписав закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва теруарних вин та натуральних медових напоїв”.

Відповідна інформація оприлюднена на сайті Верховної Ради – Укрінформ.

“17.04. 2018 року повернуто з підписом від Президента”, – зазначається у картці законопроекту.

Документ передбачає спрощену процедуру ліцензування виробництва для малих виробництв виноробної продукції на основі декларативного принципу. Після прийняття цієї законодавчої ініціативи винороби, які виготовляють вино із власного винограду, зможуть отримати ліцензію на виробництво без проходження атестації, але за умови відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства для малих виробництв виноробної продукції. Контроль якості та безпеки вин виноградних, вин плодово-ягідних та/або напоїв медових здійснюється акредитованою лабораторією, уповноваженою компетентним органом згідно з вимогами чинного законодавства.

З набуттям законом чинності винороби не муситимуть одержувати майже 160 дозвільних документів для отримання ліцензії на виробництво.

Депутати очікують, що ухвалення закону призведе до збільшення кількості малих винарень, детінізації та легалізації виробництва вина, зростання експорту та збільшення кількості робочих місць у сільській місцевості.

На думку авторів проекту, збільшення кількості малих винарень автоматично призведе до збільшення надходжень у бюджет.

Відповідний законопроект був зареєстрований у липні минулого року.

 

Запрацював порядок отримання тимчасових дозволів на мовлення в АТО

В Україні почав діяти порядок отримання тимчасових дозволів на телерадіомовлення в зоні проведення антитерористичної операції.

Про це  повідомляє  прес-служба Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

“17 квітня у виданні “Офіційний вісник” № 30 опубліковано Порядок видачі та анулювання дозволу на тимчасове мовлення, умови дозволу та порядок здійснення нагляду за додержанням законодавства про телебачення і радіомовлення телерадіоорганізаціями, що здійснюють тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення на підставі відповідного дозволу. Таким чином, після проведення державної реєстрації у Міністерстві юстиції він набув чинності”, – йдеться у повідомленні.

Дозвіл на тимчасове мовлення надає право телерадіоорганізації поза конкурсом отримати право здійснювати тимчасове ефірне мовлення з використанням радіочастотного ресурсу на територіях з особливим режимом мовлення, до яких належать підконтрольні державній владі території Донецької та Луганської областей, а також окремі райони Херсонської області, які визначаються згідно з вимогами абзацу 72 статті 1  закону  України “Про телебачення і радіомовлення”.

Дозвіл на тимчасове мовлення надається на безоплатній основі зі строком дії до одного року.

Як зазначається в документі, право на отримання дозволу на тимчасове мовлення мають телерадіоорганізації, які вже здійснюють телерадіомовлення відповідно до ліцензій Національної ради (ефірне, супутникове, проводове, кабельне).

Водночас умовами надання дозволу на тимчасове мовлення є частота (канал) мовлення, місцезнаходження та потужність передавача, оператор телекомунікацій, територія розповсюдження програм, програмна концепція, визначена чинною ліцензією на мовлення, строк дії дозволу.

Порядок діє на період проведення антитерористичної операції та протягом року після її завершення, а також до деокупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, йдеться у документі.

Водночас наголошується, що Нацрада може анулювати дозвіл на тимчасове мовлення у разі відповідного клопотання телерадіоорганізації, відсутності мовлення відповідно до умов дозволу протягом 6 місяців, порушення норм чинного законодавства про телебачення і радіомовлення, зокрема в разі наявності закликів до насильницької зміни конституційного ладу України, закликів до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті.

 

Депутати-радикали заблокували трибуну Ради

Представники фракції Радикальної партії у Верховній Раді заблокували парламентську трибуну, вимагаючи розгляду законопроектів щодо соціального захисту “чорнобильців”.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Керівник фракції Радикальної партії  Олег Ляшко  заявив, що депутати блокуватимуть трибуну доти, доки парламент не розгляне законопроекти, спрямовані на соціальний захист “чорнобильців”.

У свою чергу Голова ВР Андрій Парубій зауважив, що у порядку денному засідання є питання щодо поліпшення соцзахисту “чорнобильців”.

Засідання Верховної Ради триває попри блокування. Нині народні депутати розглядають законопроект щодо об’єкту “Укриття” на ЧАЕС. Вони виступають з місця.

 

Порошенко просить Константинополь надати автокефалію українській церкві

Президент Петро Порошенко вирішив офіційно звернутися до Вселенського Патріарха з проханням про надання автокефалії православній церкві в Україні і просить парламент підтримати це рішення.

Про це він заявив у вівторок, 17 квітня, на зустрічі з керівниками парламенту та лідерами парламентських фракцій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Написав офіційне звернення до Вселенського Патріарха із проханням надати томос про автокефалію православній церкві в Україні. Прошу парламент підтримати це рішення”, – сказав  Порошенко.

Він поінформував, що це звернення до Вселенського Патріарха підтримали всі архієпископи Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви.

“Двері відкриті, і єпископи інших церков підписали або розглядають можливість підписання звернення до Його Всесвятості щодо надання нам томосу на автокефалію”, – зазначив Порошенко.

Він висловив переконання, що це історична подія для нашої держави.

“Це є подія незалежності України, яка відбувається в дуже непрості часи, щоб ми мали, так само як більшість у православному світі, свою єдину автокефальну церкву, поєднану з іншими церквами, але адміністративно аж ніяк не залежну ані від Москви, ані від когось іншого”, – акцентував Президент.

Він попросив парламент якомога швидше підтримати це звернення до Вселенського Патріарха.

“І якщо буде це рішення парламенту, звернення Президента, звернення церковних ієрархів, я передам Його Всесвятості Вселенському Патріарху, щоб воно було якнайшвидше на соборі в Синоді розглянуте і прийняте відповідне рішення. Дуже сподіваюсь, що це рішення може бути прийняте до 1030-річчя Хрещення України-Русі”, – зазначив Порошенко.

 

Звернення Порошенка до Вселенського Патріарха Рада може підтримати у четвер

Верховна Рада у четвер, 19 квітня, може підтримати звернення Президента до Вселенського Патріарха щодо надання автокефалії Православній церкві в Україні.

Про це журналістам заявив голова фракції “Блоку Петра Порошенка” Артур Герасимов після зустрічі керівників фракцій із главою держави, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Відбулася зустріч Президента України, Голови  Верховної Ради України  з керівниками фракцій і груп парламенту, і ключове питання, яке ми обговорили, є дійсно фундаментальним і надважливим для України як держави і для українського народу. На сьогодні ми впритул наблизились до створення в Україні єдиної помісної православної церкви, і на сьогодні є не тільки звернення керівників церков до Вселенського Патріарха з цього приводу, але також зустріч довела, що в політичних елітах, парламентських фракціях з цього питання є єдність. Ми сподіваємося, що в четвер у парламенті ми підтримаємо своїм голосуванням звернення Президента України до Вселенського Патріарха щодо створення в Україні єдиної помісної православної церкви”, – сказав Герасимов.

Раніше Президент Петро Порошенко на зустрічі з керівництвом парламенту та лідерами фракцій заявив про своє рішення офіційно звернутися до Вселенського Патріарха з проханням надати томос про автокефалію православній церкві в Україні. Він закликав парламент підтримати це рішення.

Зустріч Президента з керівниками політичних фракцій тривала близько півтори години.

 

Автокефалія УПЦ: Московський патріархат прокоментував звернення Порошенка

Українська православна церква (Московського патріархату) вважає, що немає підстав для визнання Вселенським патріархом Варфоломієм “іншої української церкви”.

Про це заявив  Радіо Свобода  речник УПЦ (МП) Климент – Укрінформ.

“Ми не чули жодних заяв якихось нових від патріарха Варфоломія. Те, що він говорив нещодавно і взагалі за останні кілька років, – його позиція ніяким чином не змінювалася. Вселенська патріархія вважає єдиною в Україні легітимною церквою Українську православну церкву, яку очолює на сьогодні блаженніший митрополит Онуфрій”, – сказав Климент.

За словами речника, “ніяких інших нових даних не було, жодні офіційні джерела Константинопольського патріархату не давали нової інформації”.

“Ми знаємо прекрасно, що і президент, і Верховна Рада, і різні посланці тих чи інших політичних партій уже безліч разів зверталися до Вселенської патріархії із якимись пропозиціями, які абсолютно несумісні із церковними канонами і з філософією буття церкви. Тому ці заяви ми сприймаємо так само, як і попередні”, – зазначив Климент.

Як повідомляв Укрінформ, 17 квітня Президент Петро Порошенко на зустрічі з керівництвом парламенту та лідерами фракцій заявив про своє рішення офіційно звернутися до Вселенського патріарха з проханням надати томос про автокефалію православній  церкві  в Україні. Він закликав парламент підтримати це рішення.

Єдина помісна православна церква не стане державною – Порошенко

Створення Єдиної помісної православної української церкви не завадить свободі віросповідання в Україні.

На цьому наголосив Президент Петро Порошенко під час зустрічі з керівниками депутатських фракцій щодо підтримки звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія І про надання томосу про автокефалію,  повідомляє  прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Хочу окремо наголосити, що Єдина православна помісна церква не стане державною. І відділення церкви від держави буде існувати. Всі віруючі мають і матимуть право вільно обирати собі як конкретний храм, так і церковну юрисдикцію”, – заявив Президент.

За його словами, “хто захоче залишитись в тій церкві, в якій збереже молитовну єдність Російської православної церкви, вони також зберігають за собою гарантоване право власного вибору”.

Він наголосив, що у цьому питанні як релігійний, так і будь-який примус чи заборона є неприпустимими.

“Хочу наголосити, що це моя тверда позиція”, – підкреслив  Порошенко.

 

Президент призначив Миколу Каленського до складу Ради НБУ

До складу Ради Національного банку України строком на п’ять років призначено Миколу Каленського.

Про це  повідомляє  прес-служба НБУ – Укрінформ.

«Президент України Петро Порошенко Указом № 102/2018 від 17 квітня 2018 року призначив Миколу Каленського до складу Ради Національного банку України строком на п’ять років. Таким чином, Президент призначив трьох із чотирьох членів Ради центрального банку за своєю квотою», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Каленський повністю відповідає законодавчим вимогам для призначення на посаду члена Ради  НБУ. Він має фахову освіту та понад сорок років досвіду роботи у фінансовій та управлінській сфері.

Каленський приєднався до команди Національного банку в 2011 році: спочатку він працював першим заступником начальника Головного управління Національного банку України по м. Київ і Київській області (2011 – 2014 роки), потім – начальником Головного управління Національного банку по м. Київ і Київській області (2014 – 2016 роки).

Із квітня 2016 року досьогодні Каленський обіймає посаду директора Центрального сховища Національного банку. Він забезпечує приймання, видачу банкнот і монет регіональним підрозділам регулятора й банкам, облік та зберіганням банкнот і монет національної валюти, а також перевезення готівки та інших цінностей у системі центрального банку.

До приходу в Національний банк Каленський працював начальником Контрольно-ревізійного управління в Житомирській області; заступником міністра фінансів України – начальником Головного контрольно-ревізійного управління України; державним секретарем Міністерства фінансів України; головою Державної митної служби України; першим заступником керівника Апарату Верховної Ради.

 

Мінфін погасив 27 мільярдів минулорічних боргів за виплатою субсидій

З початку 2018 року Міністерство фінансів погасило борги за виплатою субсидій, які склалися у 2017 році. З цією метою з бюджету було перераховано 27 млрд грн.

Про це  заявив  заступник міністра фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю Delo.UA – Укрінформ.

“З початку року ми гасили борги за попередній рік за виплатою субсидій. За боргами 2017 року по субсидіям Мінфін заплатив 27 млрд грн”, – сказав Марченко.

Крім того, у березні  Мінфін  перерахував субвенцію на погашення кредиторської заборгованості за січень та лютий. Зокрема, за словами заступника міністра фінансів, повністю погашено зобов’язання по пільгах та субсидіях з водопостачання та водовідведення, електричної енергії та квартирної плати.

 

У Дніпрі випробували першу в країні студентську суборбітальну ракету

Випробувальні запуски студентської ракети, що розробляється до 100-річчя Дніпровського нацуніверситету ім. О. Гончара у співпраці з ГО “Асоціація Ноосфера”, успішно здійснили на полігоні Павлоградського механічного заводу.

Про це  повідомили  в інформаційно-аналітичному агентстві університету – Укрінформ.

“Студенти Інжинірингової школи Noosphere на базі Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара спроектували ракету, яка за технічними вимогами відповідає стандартам світової категорії. В результаті випробувальних запусків ракета злетіла на висоту близько 3 км і в якості корисного навантаження підняла тестовий супутник-прототип CanSat вагою 330 г”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначив ректор ДНУ Микола Поляков, який також був з робочими командами на полігоні, ці випробування дали старт зворотньому відліку до запуску ракети до 100-річчя ДНУ. “Ракети-носії міжнародної класифікації CanSat сьогодні є у кількох країн: Японії, Америки, Європейського космічного агентства. Якщо запуски наших студентських ракет будуть успішними, ДНУ зможе стати базою для організації міжнародних престижних наукоємних змагань, які сьогодні підтримують провідні аерокосмічні організації світу  NASA, Boeing, Європейське космічне агентство”, – Поляков.

Голова Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О. Макарова Олексій Кулік, один із консультантів студентських команд, відзначив, що у рамках проекту “Студентська ракета” було сконструйовано і виготовлено три експериментальних ракети.

“Перша, яку сьогодні запустили, є тестовим проектом і містить конструктивне рішення, рішення по двигуну, по електроніці. Якщо вони підтвердять свою працездатність, то цей проект ракети стане основою штатного варіанту ракети-носія з корисним навантаженням стандарту CanSat. Другою планується запустити ракету-носій, що нестиме корисне навантаження, розроблене студентами. А третя є експериментальним носієм з більшою потужністю. Вважаю, це дуже гарна практична форма навчання майбутніх ракетників та інших спеціалістів для цієї галузі”, – сказав він.

Як зазначається, за п’ять місяців 14 студентів фізико-технічного факультету ДНУ під керівництвом досвідчених менторів спроектували суборбітальну ракету-носій легкого класу, здатну піднятися на висоту до 4 км. Групою з проектування ракети-носія керували професор ДНУ Микола Дронь і співробітник Інжинірингової школи Вадим Солнцев.

Друга команда із 8 студентів займалася проектуванням корисного навантаження. До її складу увійшли студенти факультетів: фізики, електроніки та комп’ютерних систем, фізико-технічного та прикладної математики. Керували групою Михайло Фесенко та доцент ДНУ Ігор Гомілко.

Як повідомляв Укрінформ, у Дніпропетровському національному університеті ім. Олеся Гончара спроектували суборбітальну ракету-носій легкого класу, здатну піднятися на висоту до 3 км.

 

Білгород-Дністровську фортецю пропонують включити до списку ЮНЕСКО

Фахівці управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації готують заявку на включення Білгород-Дністровської фортеці до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Про це  повідомляє  прес-служба ОДА, пославшись на розпорядження голови облдержадміністрації Максима Степанова – Укрінформ.

“Ми вже уклали договір із спеціалізованою організацією про підготовку заявки на включення Білгород-Дністровської фортеці до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Триває розробка необхідних документів”, – зазначив сьогодні на нараді Степанов.

За його словами, підготовку документів до включення у Попередній список ЮНЕСКО буде профінансовано за рахунок коштів обласної Програми розвитку туризму та курортів в Одеській області на 2017-2020 роки.

У березні окремий проект створення та просування комплексного туристичного продукту міста Білгород-Дністровський визнано переможцем конкурсу з Програми підтримки секторальної політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. А наступні етапи підготовки документів до внесення фортеці у Список ЮНЕСКО мають бути реалізовані за кошти, отримані від Європейського Союзу.

Як підсумував Степанов, внесення Білгород-Дністровської фортеці до Списку всесвітньої спадщини  ЮНЕСКО  забезпечить її кращу охорону і збереження, а також дозволить занести її у всесвітній каталог та інтегрувати до світової туристичної мережі.

 

Товарообіг між Польщею та Україною торік зріс на 26% – посол

Між Україною та Польщею відносини розвиваються надзвичайно плідно, зокрема, в економічній сфері.

Про це сказав Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки  Польща  в Україні Ян Пєкло на прес-конференції в Укрінформі.

“У  більшості сфер між Україною та Польщею відносини добрі і дуже добрі. Це стосується, зокрема, співпраці в економіці. Останніми роками сторони фіксують постійне зростання торговельного обміну між країнами”, – зазначив посол.

Так, у 2017 році сукупна вартість товарообігу склала майже 6,2 млрд доларів США (на 26 % більше, ніж у 2016  р.).  Український експорт до Польщі становив 2,7 млрд доларів США (зростання на 23,8% відносно 2016 р.), натомість український імпорт з Польщі становив понад 3,4 млрд. доларів США (зростання на 28,2% відносно 2016 р.).

Польща є для України першим експортним ринком в Євросоюзі (випереджаючи Італію, Німеччину і Нідерланди) та другим найбільшим, після Німеччини, постачальником товарів з ЄС, йдеться у статистичних даних, наданих Укрінформу посольством.

У ситуації, коли у березні ц.р. Газпром несподівано відмовився постачати газ до України, Польща вже з першого дня розпочала поставки газу в Україну. Сировина, яку надала польська компанія “Польський газовий і нафтовий видобуток” (PGNiG), у перші критичні дні дефіциту газу в Україні на кільканадцять відсотків покрила її потреби.

“Польща активно працює в Євросоюзі у справі блокування процесу побудови Північного потоку-2. Країна намагається переконати партнерів по ЄС у тому, що це – проект, який веде до ще більшої залежності спільноти від поставок російської сировини. Ми є державою–членом Євросоюзу, яка в справі цього проекту має позицію, найбільш подібну до української”, – поінформував посол.

За його словами, Польща і Україна співпрацюють у сфері розвитку авіаційного транспорту. Польські авіалінії ЛОТ послідовно розширюють мережу сполучень з українськими містами. Навесні вводиться авіарейс зі Львова до Ольштина, а влітку 6 разів на тиждень буде виконуватися рейс із Запоріжжя до Варшави.

Впродовж останніх двох років відбулося збільшення залізничних сполучень між Польщею і Україною. Введено в дію 2 поїзди сполученням Kиїв–Пшемисль і Рівне-Хелм. Завдяки цьому громадяни України можуть легко, без черг на кордоні, дістатися до Варшави або Кракова, йдеться у статистичних даних.

Польща знаходиться також серед лідерів з постачання в Україну продуктів аграрно-споживчого сектора.

Відомства сільського господарства і ветеринарної служби активно між собою співпрацюють, серед іншого,  у питаннях боротьби з африканською чумою свиней (ASF).  Польща підтримує програми з боротьби зі сказом в прикордонних районах на території України, відповідно до підписуваної щороку двосторонньої угоди. Завдяки цій угоді Україна одержує фінансову підтримку з ЄС на виконання її завдань.

 

Кабмін хоче змін до бюджету заради фінансування Суспільного

Кабінет міністрів має намір ініціювати внесення змін до закону про держбюджет-рік для того, щоб забезпечити фінансування Суспільного мовлення.

Про це Прем’єр-міністр Володимир Гройсман сказав під час суспільно-політичного форуму “Реформи під прицілом: діалог громадськості та уряду”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Уряд буде ініціювати зміни до бюджету, щоб фінансувати ті реальні потреби, які є, для фінансування Суспільного”, – сказав  Гройсман.

За його словами, заплановані понад 700 млн грн – це немало, але влада шукатиме шляхи дофінансовувати у міру можливості. “Всі медіа-представники говорять про те, що це колосальний бюджет для такого медіа і для тих завдань, які перед ним стоять у цьому році”, – зауважив Прем’єр-міністр.

Він також підкреслив, що за використані кошти “має бути публічний звіт”.

Гройсман також заявив, що завжди підтримував та підтримуватиме надалі позицію щодо свободи ЗМІ.

Як повідомляв Укрінформ, на початку квітня наглядова рада Суспільного мовлення схвалила пропозиції щодо зміни моделі фінансування НСТУ. Вони передбачають встановлення більш захищеного і прозорого механізму фінансування Суспільного мовлення в українському законодавстві шляхом спрямування до Спеціального фонду Державного бюджету 50% фактичних надходжень від ренти за користування радіочастотним ресурсом на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України.

 

Бойовики зірвали розведення військ у Станиці — СЦКК

Бойовики продовжують порушувати режим тиші на ділянці розведення сил і засобів сторін у районі населеного пункту Станиця Луганська Луганської області.

Про це повідомляється на сторінці штабу АТО у Facebook з посиланням на Українську сторону  СЦКК – Укрінформ.

“Українська сторона СЦКК інформує, що бойовики російсько-окупаційних військ продовжують порушувати режим тиші на ділянці розведення сил і засобів сторін у районі населеного пункту Станиці Луганська. Аби заплановане на 20 квітня розведення сил та засобів не відбулося, бойовики обстріляли українські позиції з великокаліберних кулеметів. Про зазначене поінформовано представників СММ  ОБСЄ”, – йдеться у повідомленні.

Підкреслюється, що “через систематичне порушення окупантами вимог Мінських домовленостей, другий рік поспіль розведення сил на цій ділянці є неможливим”.

“Також українська сторона СЦКК зазначає, що підрозділи Збройних Сил України готові до відведення сил за умови неухильного виконання ватажками окупаційної адміністрації РФ вимог Рамкового рішення щодо розведення сил і засобів на лінії розмежування”, – уточнюється у повідомленні.

 

Аграрії втратять мільярди через обмеження імпорту нафтопродуктів – експерти

Реалізація ініціативи ПАТ “Укртатнафта” з обмеження імпорту бензинів і дизельного палива (ДП) з 1 травня 2018 року призведе до зростання затрат для аграріїв на мільярди гривень.

Про це йдеться в листі Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України на адресу віце-прем’єра Степана Кубіва – Укрінформ.

“За офіційною статистикою, в 2016 році затрати на паливо і мастильні матеріали в загальній структурі затрат на виробництво продукції сільського господарства (рослинництва і тваринництва) становили 11,9%, або 24,7 млрд грн. За умови застосування мита розміром 30% зазначені затрати зростуть більш як на 7 млрд грн, що однозначно спровокує подорожчання сільгосптоварів, негативно вплине на українських споживачів, призведе до втрати експортних ринків”, – йдеться в посланні.

Крім того, в документі зазначається про ризик дефіциту нафтопродуктів у період їх пікового споживання аграріями, зв’язаний з обмеженнями імпорту.

У Раді підприємців наголошують, що нафтопродукти є соціально значимим товаром, який використовується всіма галузями промисловості і безпосередньо впливає на собівартість, ціну кінцевої продукції. “Рада підприємців при  Кабміні  не підтримує ініціативу застосування будь-яких попередніх або остаточних антидемпінгових заходів (на ринку нафтопродуктів – ред.)”, – йдеться в листі на адресу Кубіва.

Як повідомлялося, “Укртатнафта” просить МЕРТ запровадити квоти на імпорт бензинів і ДП з 1 травня 2018 року.

Зокрема, імпорт з РФ і Білорусі (які “Укртатнафта” розглядає як єдине джерело) пропонується з 1 травня обмежити на рівні 50% українського ринку (90 тис. тонн бензинів, 250 тис. тонн ДП на місяць), з інших країн – 30% українського ринку (55 тис. тонн бензинів, 150 тис. тонн ДП на місяць).

З 1 липня 2018 року квоту для РФ і Білорусі “Укртатнафта” вважає за необхідне знизити до 40% (75 тис. тонн бензинів, 200 тис. тонн ДП на місяць), з 1 жовтня 2018 року – до 30% (55 тис. тонн бензинів, 150 тис. тонн ДП на місяць).

На обсяг, що постачається понад квоти, пропонується запровадити мито на рівні 29,3% вартості для бензинів, 30,7% – для ДП.

На думку “Укртатнафти”, запровадження квот дасть змогу подолати залежність України від поставок з РФ, підвищити завантаження вітчизняних нафтопереробних заводів.

 

Посол підтвердив можливість постачати в Україну газ із Катару через Польщу

Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло заявив, що технічна можливість постачати в Україну з Катару скраплений природний газ через Польщу існує.

Про це він сказав на прес-конференції в Укрінформі.

“Є технічна можливість постачати газ через Польщу (із Катару – ред.). Я думаю, що переговори у цьому напрямку ведуться”, – зазначив дипломат

Як повідомлялося, Катар у межах переговорів щодо диверсифікації джерел газопостачання під час офіційного візиту Президента Петра Порошенко повідомив про готовність постачати в Україну скраплений природний газ. Постачання катарського скрапленого природного газу можливе через термінал в Польщі.

Порошенко зазначив, що переговори з цього питання відбудуться найближчим часом.

 

Україна і США домовилися про реабілітацію постраждалих від поствоєнного синдрому

Україна і США домовилися щодо великої програми медичної реабілітації та психологічної допомоги постраждалим від поствоєнного синдрому.

Про це  у Twitter  повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков – Укрінформ.

“На зустрічі з конгресменами США Марсі Каптур, Енді Харрісом та Сандером Левін домовились про велику партнерську програму медичної реабілітації та психологічної допомоги постраждалим від поствійськового синдрому. США має великий досвід – маємо повне порозуміння”, – написав Аваков.

 

У Сумах обговорюють моделі організації медичної допомоги в ОТГ

У Сумах проходить дводенний семінар «Автономізація медичних закладів і обговорення моделей організації первинної медичної допомоги в ОТГ Сумської області».

Захід, участь у якому беруть представники органів державної влади, голови ОТГ, спеціалісти з економічних та фінансових питань органів місцевого самоврядування, головні лікарі медичних закладів регіону, проводиться за ініціативи Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ідея реформування медичної галузі назріла. Але будь-які зміни у людей викликають принаймні побоювання. Хоча на запитання, чи все у сьогоднішній медицині їх влаштовує, мабуть, більшість з них, відповість, що ні. З боку представників влади, керівників ОТГ важливо задати темп реформ, при цьому уникнути, як у нас кажуть, штурмівщини. Ми зобов’язані зробити так, щоб населення знало про декларації, а лікарі розуміли свою відповідальність за здоров’я людей. Для цього треба робити першочергові кроки: створювати неприбуткові комунальні підприємства, забезпечувати мережу лікувальних закладів комп’ютерами, а також подбати про їх приєднання  до Інтернету. А ще не забувати про відповідальність, яка, у процесі децентралізації, передається», – зазначив на відкритті семінару заступник голови Сумської облдержадміністрації Микола Подопригора.

Модератором на цьому заході виступає експерт з питань впровадження реформи охорони здоров’я в Україні Аліса Макаріхіна.

«Ми пройшли цей шлях у Запорізькій області і зрозуміли, що про це треба говорити в межах всієї України. Є ті, хто за реформу, є її противники, і тільки за кілька років буде зрозуміло, як вона працює. Те, що нам пропонують міжнародні донори, стосується змін у принципах управління мережею лікувальних закладів, її фінансування. Наразі створюється всеукраїнська платформа експертів, які братимуть участь в системі реформування галузі охорони здоров’я. Таких людей в Україні близько 40, і ми сподіваємося, що до них долучаться й спеціалісти із Сумщини», – наголосила Макаріхіна.

Під час семінару його учасникам запропоновано розглянути питання бюджетування практики та центрів первинної медико-санітарної допомоги, практик сімейного лікаря як одиниці надання послуги, автономізації медичних закладів та інші.

Семінар проводиться за підтримки Сумської облдержадміністрації та обласного департаменту охорони здоров’я Сумської ОДА.

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

 

Посол Польщі назвав умову відновлення пам’ятника воїнам УПА у Грушовичах

Український пам’ятник воїнам УПА в селі Грушовичі поблизу Перемишля буде відновлений, якщо на тому місці будуть виявлені людські останки.

Про це сказав Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло на прес-конференції в Укрінформі.

“Ми пропонуємо спільно провести ексгумаційні роботи у Грушовичах, де місцева влада розібрала нелегальний памятник УПА. Якщо там будуть виявлені людські останки, то могила буде відновлена”, – сказав посол.

Він додав, що торік на території Польщі після Грушович не було жодного випадку знищення чи демонтажу українського памятника.

Пєкло констатував, що між Польщею та Україною залишаються проблеми з історичним діалогом, який, зокрема, стосується заборони на пошуково-ексгумаційні роботи на території України з виявлення останків поляків – жертв воєнних і політичних репресій. “Ми вважаємо, що заборона негативно впливає на двосторонні відносини”, – підкреслив дипломат.

На його переконання, пошуково-ексгумаційні роботи на території України в місцях поховання поляків мають поновитись.

Водночас посол не відповів на запитання кореспондента Укрінформу, коли відбудеться візит  віце-прем’єр-міністра РП Пьотра Глінського в Україну для вирішення питання відновлення українських пам’ятників у РП та ексгумаційних робіт на території України. “Як буде інформація, про візит ми обов’язково повідомимо”, – сказав дипломат.

Як відомо, інцидент з демонтажем українського пам’ятника воїнам УПА в селі Грушовичі поблизу Перемишля стався 26 квітня 2017 року. У Міністерстві культури і національної спадщини Польщі заявили, що знесення пам’ятника було законним, оскільки він був побудований з порушенням законодавства, без дозволів місцевої влади.

У відповідь Український інститут національної пам’яті призупинив пошуково-ексгумаційні роботи на польських меморіальних об’єктах в Україні.

 

Ситник заявляє, що ГПУ не брала в нього зразки голосу

Генпрокуратура допитала директора НАБУ Артема Ситника у межах розслідування щодо розголошення даних слідства журналістам, однак зразків голосу він не надавав.

Про це він повідомив в  інтерв’ю Укрінформу – Укрінформ.

“Була одна слідча дія – допит. Зразки голосу не брали”, – сказав керівника бюро.

При цьому Ситник зазначив, що йому не відомо, як просувається розслідування справи і на якій воно стадії.

Водночас директор  НАБУ  наголосив, що не розголошував таємниці слідства журналістам.

“Так, у мене була закрита зустріч із журналістами, але я розглядаю такі зустрічі як відкриті. У мене не було такої зустрічі, де б я повідомляв інформацію, яку був не готовий повторити публічно”, – стверджує він.

Як повідомлялося, у листопаді 2017 року після звернення депутата Олени Масоріної ГПУ порушила кримінальне провадження щодо директора НАБУ через імовірне розголошення даних слідства у справі прокурора Кулика під час спілкування “оф-рекордз” із журналістами.

 

Ситник пояснив, чому НАБУ обережно використовує прослуховування СБУ

Національне антикорупційне бюро обережно підходить до використовування засобів прослуховування Служби безпеки під час своїх спецоперацій, аби уникнути зливу інформації.

Про це розповів в інтерв’ю Укрінформу директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

“Скажу відверто, ми дуже обережно підходимо до використання прослуховування СБУ. Ми бачимо: на “прослушку” не поставиш – шанс в операції є, а поставиш – шансу немає. Підрозділ “К” СБУ бачить усі наші заявки на прослуховування. І вони використовують цю обізнаність, щоб зашкодити нам у роботі”, – сказав він.

Відповідаючи на запитання, чи оговталося НАБУ після викриття СБУ у грудні минулого року частини агентурної мережі бюро, Ситник сказав: “Це був неприємний удар з боку підрозділу “К” СБУ. Я був би не щирим, коли б сказав, що це пройшло безслідно для НАБУ. Але якщо відверто, ми постійно чекаємо удару і намагаємося себе загартовувати. Останні два роки на НАБУ здійснилася ціла хвиля атак. І ми розуміємо, що у найближчому майбутньому це наша реальність”.

Директор НАБУ вважає, що ризику зливу інформації можна уникнути у разі ухвалення Верховною Радою законопроекту, котрий надає бюро право на автономне прослуховування.

“Цей законопроект схвалений Комітетом з питань запобігання і протидії корупції і уже півтора року лежить у парламенті. Депутати бояться його ухвалювати. Якщо в частині Антикорупційного суду іще можна бути обережним оптимістом, то в частині прослуховування – це нереально. Тому ми змушені працювати з урахуванням можливого зливу інформації”, – зазначив він.

Як повідомлялося, у грудні 2017 року директор НАБУ звинуватив СБУ і ГПУ у втручанні у спецоперацію бюро з викриття корупції у Державній міграційній службі. Ситник заявив, що через обшуки у конспіративних приміщеннях НАБУ було зірвано всі спецоперації, які здійснювалися підрозділом офіцерів під прикриттям.

У заяві відомства йшлося, що працівники СБУ незаконно затримали агента НАБУ, який документував один “з епізодів за участю першого заступника голови Державної міграційної служби України”.

Водночас у ДМС заявили про затримання “агента” НАБУ під час спроби передачі хабара першому заступнику голови ДМС Діні Пімаховій. Сама чиновниця ДМС заперечує вимагання хабара в агента НАБУ. Згодом Пімахова написала заяву про звільнення.

 

Ситник розповів, як іде справа про статки “другої людини в СБУ”

Слідство у справі першого заступника голови Служби безпеки Павла Демчини рухається до остаточного рішення.

Про це повідомив у  інтерв’ю Укрінформу  директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник – Укрінформ.

“Це провадження розслідується. У ньому проведений великий обсяг роботи. Ми рухаємося до остаточного рішення”, – сказав він.

На уточнююче запитання, чи є підстави для повідомлення про підозру Демчині, директор НАБУ зазначив: “Я у своїй діяльності не можу робити прогнози. У мене є своя думка з приводу цих матеріалів, але я не маю повноважень погоджувати підозру. Я можу лише сказати, що детективи цю справу розслідують. Основну частину роботи, яка планувалася по цьому провадженню, вже зроблено, і ми рухаємося до остаточного рішення”.

Як повідомлялося, у березні 2017 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура внесла дані до ЄРДР  за фактом можливого незаконного збагачення першого заступника голови СБУ Павла Демчини. Підставою для відкриття кримінального провадження стали матеріали журналістських розслідувань. Журналісти програми “Слідство. Інфо” повідомили, що цивільна дружина Демчини, від якої у нього троє дітей, є власницею елітних автомобілів і живе в розкішному заміському маєтку. Водночас у декларації посадовця за 2015 рік вказано, що він не має ні власної квартири, ні машини, ні заощаджень, а офіційно мешкає у відомчому гуртожитку СБУ.

Водночас  начальник Управління взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю СБУ Олена Гітлянська на своїй сторінці у Facebook повідомила, що  Демчина після виходу сюжету програми “Слідство. Інфо” звернувся у  НАБУ  із заявою з проханням зареєструвати відносно нього кримінальне провадження, у рамках якого перевірити опубліковані у ЗМІ матеріали. Посадовець вважає поширену відносно нього інформацію неправдивою.

 

Ситник про “газову справу”: Обвинувачення проти Онищенка готові передати до суду

Кримінальна справа відносно нардепа-втікача Олександра Онищенка та шістьох інших його спільників готова для направлення до суду.

Про це повідомив у  інтерв’ю Укрінформу  директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник – Укрінформ.

“Якщо взяти “газову справу”, то лише зараз ми збираємося передавати до суду обвинувальний акт відносно самого Онищенка. Вже є дозвіл на його заочне засудження і підписана генеральним прокурором остаточна підозра”, – сказав він.

Ситник розповів, що “по останніх епізодах щодо самого Онищенка і шести інших фігурантів цієї справи, які перебувають у розшуку, потрібно сформувати тисячу томів”. Загалом, зазначив директор НАБУ, для реалізації  “газової справи” знадобилися зусилля цілого відділу із семи осіб.

Як повідомлялося, НАБУ розпочало досудове розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із ПАТ “Укргазвидобування” у грудні 2015 року.

За версією слідства, в період із січня 2013 року по червень 2016 року члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації природного газу, в розмірі понад 1,6 млрд, внаслідок чого ПАТ “Укргазвидобування” спричинено збитки в сумі більш ніж 740 млн грн.

Загалом слідство встановило причетність до участі у “газовій схемі” 29 осіб. Наразі 7 осіб, у тому числі організатор схеми — народний депутат України Олександр Онищенко, перебувають у розшуку. 12 обвинувальних актів стосовно 18 осіб скеровано до суду, із них щодо 7 осіб набрав законної сили обвинувальний вирок.

 

Суд передав АРМА близько 450 мільйонів у справі Альперіна

Суд ухвалив рішення про передачу АРМА близько 450 млн грн, які були арештовані у рамках розслідування кримінальної справи за фактом незаконної діяльності підприємств одеського бізнесмена Вадима Альперіна.

Про це повідомив у  інтерв’ю Укрінформу  директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

“Можу сказати, що вже є рішення суду про передачу в управління АРМА близько 450 млн грн. Ці гроші були арештовані в рамках спільного з Державною фіскальною службою провадження відносно підприємств одеського бізнесмена Вадима Альперіна”, – сказав він.

Як повідомлялося, Департамент Генпрокуратури з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки спільно з НАБУ повідомив про підозру одеському бізнесмену Вадиму Альперіну за спробу дати 800 тис.доларів хабара детективу за зняття арешту з 450 млн грн.

Ці кошти були арештовані на рахунках двох десятків одеських підприємств, які контролює бізнесмен Альперін, у рамках кримінальної справи НАБУ і Державної фіскальної служби за фактом зловживання службовим становищем посадовцями контролюючих та судових органів України.

В.о. голови ДФС Мирослав Продан повідомив у Facebook, що підконтрольні Альперіну підприємства отримували великий обсяг товару з Китаю. Постачанням товару займалися фірми-прокладки. Водночас контракти, стверджує посадовець, фабрикували в Одесі. Схема полягала в тому, що в документах вказували вартість товару, занижену в десять і більше разів.

30 листопада 2017 року в  ГПУ  повідомили, що Печерський районний суд арештував Альперіна на 2 місяці з можливістю внести заставу 21 мільйон гривень. Пізніше він вийшов з-під варти після внесення за нього застави.

 

Уже понад 650 тисяч українців підписали декларації з лікарями

На сьогодні понад 650 тисяч українців підписали декларації з лікарями первинної ланки.

Про це на своїй сторінці у  Facebook  повідомляє Міністерство охорони здоров’я – Укрінформ.

“Уже понад 650 тисяч українців обрали свого лікаря – терапевта, педіатра чи сімейного лікаря”, – йдеться у повідомленні.

У МОЗ нагадали, що декларація з лікарем – безстрокова. Змінити лікаря можна в будь-який час, просто уклавши декларацію з іншим фахівцем. Водночас укласти декларацію з кількома фахівцями не можливо.

Декларацію укладають тільки з тими фахівцями, які працюють у сфері надання медичної допомоги на первинній ланці, наголосили у  МОЗ.

Декларація для дитини діє до 18 років, після досягення цього віку потрібно укласти декларацію з терапевтом чи сімейним лікарем.

Як повідомляв Укрінформ, 2 квітня в Ураїні розпочалася кампанія з вибору лікаря первинної ланки. Громадяни мають можливість обрати педіатра, терапевта або сімейного лікаря незалежно від місця своєї реєстрації та укласти з ним декларацію на медичне облуговування. З липня лікарям первинної ланки будуть виплачуватися кошти за надання медичої допомоги  кожному конкретному пацієнту.

 

Проект “ProZorro.Продажі” став державним підприємством – МЕРТ

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України створило державне підприємство “ProZorro.Продажі”, яке є правонаступником пілотного проекту з аналогічною назвою.

Про це  повідомляє  прес-служба Мінекономрозвитку – Укрінформ.

“Міністерство економічного розвитку і торгівлі України зареєструвало державне підприємство “Прозорро Продажі”. Таким чином пілотний проект ProZorro.Продажі поступово завершується, і реформа державних продажів переходить на новий, державний етап”, – йдеться в повідомленні.

Виконуючим обов’язки директора державного підприємства призначено керівника проекту “ProZorro.Продажі” Олексія Соболева.

Контроль над підприємством буде здійснювати незалежна наглядова рада, до складу якої увійдуть представники Мінекономрозвитку, а також троє незалежних експертів, які будуть обрані на відкритому конкурсі. Крім того, до участі в наглядовій раді будуть запрошені представники Фонду гарантування вкладів.

Нове держпідприємство підпорядковується Міністерству економічного розвитку і торгівлі. Головна мета ДП – інституціоналізація пілотного проекту, створення єдиної державної системи аукціонів закріплення процедур і процесів, технічний, юридичний і організаційний розвиток системи.

На етапі пілоту фінансування проекту “ProZorro.Продажі” відбувалося за рахунок підтримки донорських організацій. Державне підприємство “Прозорро Продажі” буде функціонувати за рахунок комісії від електронних майданчиків, акредитованих для роботи з системою “ProZorro.Продажі”.

“Держпідприємство працюватиме за найвищими стандартами корпоративного управління. Наглядова рада буде затверджувати ключові рішення, як то призначення директора чи фінансовий план, забезпечуючи таким чином їхню незалежність”, – розповів перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

За словами в.о. директора ДП “Прозоро Продажі” Олексія Соболева, ключові напрямки роботи компанії: продаж активів збанкрутілих банків, активів державних і комунальних підприємств, мала приватизація.

“Як відомо, закон про приватизацію був підписаний, а отже, відтепер буде продаватися виключно через “ProZorro.Продажі”. Наразі триває технічна підготовка, і перший аукціон буде проведено вже в червні. Загалом Фонд держмайна оголосив перелік з 600 підприємств, які буде виставлено на прозорі аукціони цього року”, – зазначив Соболев.

Серед інших планів на 2018 рік: пілотний проект з оренди вагонів “Укрзалізниці”, запуск проекту з Геокадастром та інші.

“Ми розпочинали з продажу майна банків-банкрутів, але зараз перелік активів, що виставляються на аукціони, значно розширено. Тому спеціалізація державного підприємства – це прозорі аукціони з продажу будь-яких активів. Ми будемо повністю охоплювати всі сфери реформи держпродажів і залишатися її головним драйвером”, – підкреслив Соболев.

ІТ-міграція проекту відбудеться протягом травня-червня.

 

Скрипалів отруїли рідкою формою “Новічка” – Sky News

Нервово-паралітична речовина, якою у Британії були отруєні колишній подвійний агент Сергій Скрипаль та його донька, була доправлена у рідкому вигляді.

Про це повідомляє  Sky News  з посиланням на міністерство охорони довкілля, продовольства і сільськогосподарського розвитку Великої Британії – Укрінформ.

“Нервово-паралітична речовина, яка використовувалася для отруєння Сергія та Юлії Скрипалів у Солсбері, була доправлена “у рідкій формі”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією британського відомства, головним місцем ураження був будинок Скрипалів у Вілтширі.

ВВС  пише, що під час нападу було використано “дуже невелику кількість” нервового агента “Новічок”.

Як повідомлялося, колишній співробітник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені непритомними у Солсбері 4 березня. Прем’єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що вони були отруєні нервово-паралітичною речовиною групи “Новічок”, розробленою ще в СРСР.

Близько 30 країн вислали російських дипломатів після заяв про причетність РФ до  отруєння  в Солсбері.

 

Держзрада Януковича: суд у середу допитає Добкіна

Народного депутата Михайла Добкіна у середу допитають як свідка захисту в рамках розгляду справи про державну зраду екс-президента Віктора Януковича в Оболонському райсуді.

Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу повідомив адвокат Януковича Віталій Сердюк.

“Завтра буде Михайло Добкін у нас, він буде один (свідок — ред.). Після цього, наступного дня, буде адмірал Ільїн (екс-начальник Генштабу ЗСУ Юрій Ільїн — ред.) допитуватись”, – сказав Сердюк.

Як повідомлялося, 29 червня 2017 року Оболонський районний суд ухвалив рішення щодо проведення спеціального судового провадження стосовно Януковича.

За даними Генпрокуратури,  Януковича  підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Берлін хоче залишити “вікно діалогу” з Москвою

Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд вважає, що Захід повинен давати чіткі відповіді на дії Росії, які є неприйнятними.

Про це Фріланд заявила на прес-конференції після переговорів з міністром закордонних справ ФРН Хайко Маасом у Берліні у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми вважаємо, що використання отруйної речовини на британській території, території партнера по G7, НАТО, є абсолютно неприйнятним і потребувало чіткої відповіді”, – заявила Фріланд.

Вона уточнила, що Канада разом з союзниками взяла участь у висилці російських дипломатів, було вислано четверо осіб. “Для нас було дуже важливо бути солідарними з Великобританією”, – зазначила міністр.

За її словами, ця тема буде обговорюватися серед інших на зустрічі “Великої сімки” наступного тижня в Торонто.

Фріланд поклала на Росію і частину відповідальності за те, що відбувається в Сирії. “Такі дії, як акт в Солсбері, як підтримка режиму Асада, який перейшов лінію, використавши хімічну зброю, є неприйнятними. Треба чітко говорити про те, що Росія розділяє моральну відповідальність за частину злочинів, які ми бачимо в Сирії”, – заявила дипломат.

При цьому вона визнала, що діалог і розмова з Росією необхідні, навіть, при всьому вищезгаданому.

З цим згоден і міністр закордонних справ ФРН Маас.

“З Росією має бути вікно діалогу. Це важливо”, – сказав він.

Говорячи про Сирію, він наголосив, що там терміново потрібен політичний процес, і треба використати цей момент, щоб його просунути. Берлін і Оттава переконані, сказав німецький дипломат, що існує тільки політичне рішення цього конфлікту, а для нього потрібна Росія, діалог з нею. “Без Росії не буде політичного рішення в Сирії”, – вважає він.

Міністр сказав, що Німеччина з усіх питань перебуває в тісному контакті з партнерами і хоче бути частиною процесу, вносити свій внесок, у тому числі у тому, що стосується Сирії, а також України.

 

“Блакитні шоломи” для Донбасу: про що говорили глави МЗС Німеччини і Канади

Глави МЗС Німеччини Хайко Маас і Канади Христя Фріланд у ході переговорів у вівторок у Берліні обговорили ситуацію на Донбасі і можливість розміщення там місії “блакитних шоломів”.

Про це Маас і Фріланд розповіли на прес-конференції після переговорів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми провели дуже глибоку розмову про Україну і продовжимо її в Торонто”, – повідомила Фріланд, маючи на увазі наступну  міністерську зустріч G7 в Торонто.

І Канада, і Німеччина, за її словами, єдині в думці, що вторгнення в Україну, анексія Криму та агресія, що триває на Донбасі – дуже серйозне з часів завершення Другої світової війни порушення міжнародного права, коли кордони суверенної держави були змінені насильницьким чином. “Для нас дуже важливо говорити чітко, що це неприйнятно”, – підкреслила Фріланд.

Вона згадала про те, що Канада дуже серйозно ставиться до аспектів політики щодо української кризи, враховуючи той факт, що країна добровільно відмовилася від володіння ядерним арсеналом у 1994 в обмін на гарантії Будапештського меморандуму. “Не можна про це забувати”, – закликала голова МЗС Канади.

Фріланд поінформувала, що вони з Маасом обговорили можливість розміщення миротворчих сил ООН в Україні. Канада також обговорює це з європейськими партнерами, американськими партнерами, і безпосередньо з українцями, сказала Фріланд, нагадавши, що декілька тижнів тому в Києві провела переговори з Президентом Петром Порошенком і своїм українським колегою Павлом Клімкіним. Глава канадського дипломатичного відомства очікує “дуже гарної розмови” на цю тему найближчими днями.

“Міжнародний порядок стоїть перед загрозами, як ніколи раніше”, – констатувала Фріланд, запевнивши, що її країна готова зустрічати ці виклики разом з партнерами, в тому числі з Німеччиною, відносини з якою вона охарактеризувала як кращі, ніж будь-коли.

Маас зі свого боку також підтвердив, що в ході зустрічі в Торонто мова піде про Україну. Він нагадав, що Німеччина серйозно задіяна в процесі.

“Нам потрібні кроки щодо встановлення перемир’я і щодо виконання Мінських угод; і мирна місія ООН могла б зіграти важливу роль”, – сказав Маас.

Він також нагадав, що обговорював цю тему декілька днів тому з Президентом  Порошенком.

 

Росія запустила програму повернення студентів із “недружніх” країн

Росспівробітництво запустило проект щодо створення умов для повернення на батьківщину російських студентів з Великої Британії та інших країн, що «проявляють недружнє ставлення» до РФ.

Про це пише  “Коммерсантъ” – Укрінформ.

“Росспівробітництво запустило проект «Highly Likely Welcome Back, або пора додому!» зі створення умов для повернення російських студентів з Великої Британії та інших країн, що «проявляють недружнє ставлення» до Росії. … Студентам, які повернулися на батьківщину, обіцяють допомогти продовжити навчання у МДІМВ або працевлаштуватися, наприклад на Далекий Схід”, – йдеться у повідомленні.

Як стверджують автори ініціативи, це спроба “захистити молодих росіян від можливих провокацій”.

МДІМВ вже заявив про участь у проекті та готовність прийняти близько кількох сотень нових студентів.

За даними Міністерства освіти і науки РФ на 2017 рік, за кордоном навчалися близько 60 тисяч російських студентів.

 

Окупаційна влада Криму збирається “відписати” Тузлу Росії

Так званий уряд Криму, підконтрольний Кремлю, має намір передати земельну ділянку, розташовану на Тузлинській косі в Керченській протоці, у власність Росії.

Відповідний проект розпорядження оприлюднено на сайті “уряду” Криму, повідомляє  “Крим.Реаліі” – Укрінформ.

«Здійснити безоплатну передачу з власності Криму в федеральну власність земельної ділянки площею 6530 кв. метрів з видом дозволеного використання земельної ділянки – транспорт, розташованої за адресою: Республіка Крим, Керч, Коса Тузла», – йдеться в документі.

За даними кримських ЗМІ, “розпорядження” буде розглянуто на засіданні “уряду” Криму 17 квітня.

Як повідомлялося, в листопаді 2017 року будівельники Керченського моста з’єднали автодорожніми прольотами острів Тузла і тузлинську косу, яка колись повністю примикала до Таманського півострова, проте у 1920-х роках минулого століття від неї відокремився острів Тузла.

У 2003 році відбувся українсько-російський конфлікт, викликаний будівництвом росіянами дамби з боку Таманського півострова, який став причиною кризи в російсько-українських відносинах. Суперечки навколо приналежності острова призвели до того, що Тузла отримала в Україні статус режимної зони. На думку деяких аналітиків, будівництво дамби Росією мало на меті чинити тиск на Україну з метою врегулювання статусу Керченської протоки та Азовського моря.

 

Як видалити вірусні додатки Google Chrome: інструкція від кіберполіції

Кіберполіція оприлюднила рекомендації для користувачів Google Chrome щодо видалення вірусних додатків.

Про це повідомляється на  сайті Національної поліції – Укрінформ.

“Спам-повідомлення з “вірусним” посиланням надсилалися користувачам Facebook від імені їх друзів. Цей тип вірусу розповсюджується з метою майнінгу безпосередньо у браузері враженого комп’ютера, користуючись його ресурсами. Розміщений у веб-магазинi Сhrome плагiн лише за чотири доби набрав 30 тисяч завантажень”, – зазначили у кіберполіції.

Як уточнили у відомстві, великого обсягу завантажень цього плагіну вдалося досягти за рахунок розсилання спам-повідомлень серед користувачів  Facebook  від імені їх друзів. У повідомленнях зазначалося посилання на спеціально підготовлену сторінку, яка імітує вiдеохостинг та пропонує додати до Google Chrome додаток для отримання можливості перегляду цього відео.

“У випадку отримання подібного повідомлення необхідно максимально швидко попередити про це користувача, який зі свого акаунту розповсюджує таку інформацію. У себе таке повідомлення потрібно позначити як спам”, – наголосили у кіберполіції.

Підкреслюється, що цей вірус може викрасти дані, які користувач вводить у форми на вебсайтах, включаючи логiни та паролі на всіх сторінках.

У кіберполіції також оприлюднили ряд рекомендацій щодо видалення такого додатку з  Google Chrome. Для цього потрібно у куті екрана натиснути Панель запуску – стрілка вгору ^; правою кнопкою миші натиснути додаток, який потрібно видалити; натиснути Видалити; ще раз натиснути Видалити.

Щоб видалити розширення, необхідно відкрити Chrome; натиснути значок із трьома крапками – Інші інструменти – Розширення; натиснути значок “Видалити” біля розширення; підтвердити дію, натиснувши Видалити.

Видалити розширення зі значком на панелі інструментів веб-переглядача можна, натиснувши значок правою кнопкою миші та вибравши опцію “Видалити” з Chrome.

 

Климпуш-Цинцадзе: Україна розраховує на сприяння Хорватії в енергетичній безпеці

Україна зберігає інтерес до Адріатично-Балтійсько-Чорноморської ініціативи, висунутої президентом Хорватії, і вважає, що приєднання до неї відповідає її завданням і цілям.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з прем’єр-міністром Республіки Хорватія Андреєм Пленковичем у Загребі, де вона перебуває з робочим візитом,  повідомляє Урядовий портал.

«Україна є однією з найбільших країн Чорноморського регіону та має тісні історичні, політичні та економічні зв’язки з усіма державами-членами цієї Ініціативи. Ми вважаємо, що приєднання України до Ініціативи відповідає її інтересам та цілям, зокрема, в енергетичній складовій. Я сподіваюся, що Хорватія підтримає наше бажання приєднатися до цієї Ініціативи», – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона також привітала плани уряду Хорватії з реалізації великомасштабних проектів, спрямованих на забезпечення енергетичної стабільності в Центральній та Східній Європі, та висловила готовність України обговорити можливий формат участі України у цих проектах, зокрема, будівництві LNG-терміналу на острові Крк (Кирк) та Іонічно-Адріатичного газопроводу.

Климпуш-Цинцадзе високо оцінила позитивну динаміку розвитку економічної співпраці між двома країнами, особливо в індустріальному та енергетичному компонентах. Вона закликала до участі хорватських підприємств в українських проектах і навпаки.

Пленкович, у свою чергу, висловив задоволення, що Україна  готова взяти участь і зробити свій внесок у проект LNG-терміналу. «Це стратегічне завдання для Хорватії, але я думаю, що це може бути стратегічною справою також і для вас, оскільки цей проект може полегшити вашу ситуацію з енергетичною безпекою», – сказав хорватський прем’єр.

Він також зазначив, що наразі Хорватія має великий демографічний дефіцит, зокрема, брак кваліфікованих працівників. За його словами, відповідні міністерства з української та хорватської сторін вже розпочали роботу над угодою про співпрацю у цій сфері. «Це може бути безпрограшною ситуацією. Я думаю, що така домовленість може бути дуже позитивною для обох країн», – зазначив Пленкович.

 

Проблема прав людини в Криму: Україна розраховує на підтримку Хорватії в РЄ

Україна розраховує на підтримку Хорватії під час її головування в РЄ для вирішення проблеми прав людини у Криму – Укрінформ.

Про це заявила віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з прем’єр-міністром Республіки Хорватія Андреєм Пленковичем у Загребі, повідомляє Урядовий портал.

“Україна розраховує на підтримку Хорватії під час її головування в Раді Європи для вирішення проблеми прав людини в Криму”, – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона подякувала Хорватії та особисто Пленковичу за послідовну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України в ЄС, ООН та НАТО. Особливо, за її словами, цінною є рішення хорватської сторони включити Україну до Національної стратегії Республіки Хорватія зі співробітництва у розвитку на 2017-2021 роки, в якій Україну визначено однією з програмних держав, з якими Хорватія розвиватиме співпрацю.

Віце-прем’єр також сподівається на підтримку Хорватією української позиції щодо розгортання миротворчої місії ООН на всій окупованій території Донбасу, а також високо оцінила ініціативу хорватського прем’єра створити двосторонню групу для передачі Україні хорватського досвіду мирної реінтеграції тимчасово окупованих територій, наступне засідання якої заплановане на травень у Києві. До функцій зазначеної двосторонньої групи входитиме, в тому числі, сприяння євроінтеграції України та розвиток двосторонньої співпраці в різних сферах, зокрема, в економічній.

«Ми хотіли б вивчити хорватський досвід інтеграції, зокрема в процесі реформування, виконання вимог для вступу в ЄС, адаптації національного законодавства до стандартів ЄС, ведення переговорів з ЄС, а також організації всієї роботи з інтеграційного процесу в середині країни. Я вважаю, що двостороння робоча група дасть сильний імпульс цій роботі», – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона подякувала Хорватії за гуманітарну допомогу Україні та попросила поновити практику медичної реабілітації поранених українських бійців на хорватських термальних курортах.

Україна розраховує на Хорватію під час її головування в Раді Європи

 

Посол США передала в ПФУ сертифікат на сервер Oracle

Посол США в Україні Марі Йованович передала Пенсійному фонду України свідоцтво про право власності на серверну систему Oracle вартістю $1 млн.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, урочиста церемонія офіційної передачі символічного сертифіката на один з найпотужніших у світі серверів даних відбулась за участю віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка, міністра соціальної політики України Андрія Реви та голови правління  Пенсійного фонду України  Олексія Зарудного.

“Я абсолютно впевнена, що ця серверна система надає Пенсійному фонду України інструментарій для забезпечення ефективності та гнучкості його діяльності, а також  забезпечить краще зберігання даних  понад 42 млн українських громадян”, – сказала Йованович.

Вона зазначила, що Україна зробила критично важливі  кроки для реформування пенсійної системи і запевнила, що уряд США надаватиме нашій державі неухильну підтримку у створенні справедливої та стабільної пенсійної системи.

Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний у свою чергу зазначив, що передача фонду цього найсучаснішого обладнання є авторитетною оцінкою зусиль України щодо модернізації системи надання пенсійних послуг.

“Нове обладнання, яке ми сьогодні отримали, в чотири рази збільшує наші інформаційні потужності і робить більш захищеними наші інформаційні ресурси, а від цього зрештою виграють наші громадяни і держава в цілому”, – наголосив він.

Серверна система OracleSuperClaster M8 має поліпшити обслуговування головних користувачів послуг Пенсійного фонду – пенсіонерів України, які зможуть відстежувати свої пенсії в режимі онлайн у сучасній та захищеній системі. Вона надає Україні обчислювальні потужності, необхідні для централізації пенсійних  даних, зберігання та обробки їх у захищеному середовищі, а також дозволить швидко і надійно здійснювати виплати.

Пенсійний фонд України збирає та зберігає інформацію про більш як 42 млн громадян України.

Дана серверна система була передана Пенсійному фонду в рамках допомоги США – проекту USAID “Трансформація фінансового сектора”.

 

Справи Майдану: заступник керівника прокуратури Києва отримав підозру

Генеральна прокуратура у межах розслідування “справ Майдану” повідомила про підозру екс-заступнику керівника однієї із місцевих прокуратур Києва.

Про це повідомляє прес-служба ГПУ – Укрінформ.

“16.04.2018 здійснено повідомлення про підозру екс-заступнику керівника однієї із місцевих прокуратур столиці у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 371, ч. 1 ст. 366, ст. 340 КК України, тобто незаконному триманні під вартою завідомо невинної особи”, – йдеться у повідомленні.

Як уточнили у ГПУ, у 2014 році 72-річний мешканець Вінниччини, який 22 січня прибув до Києва для відзначення Дня соборності, був безпідставно затриманий, побитий правоохоронцями та доправлений до управління міліції. Щодо нього слідчі склали процесуальні документи з неправдивими даними про нібито його участь у масових заворушеннях, а суд за клопотанням, складеним слідчим та погодженим заступником прокурора, заарештував чоловіка.

Окрім того, заступнику прокурора також інкримінується складання і видача завідомо неправдивих офіційних документів та незаконне перешкоджання організації та проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій.

Досудове розслідування триває. Вирішується питання та збираються докази щодо притягнення до кримінальної відповідальності інших співучасників вчинення цих  злочинів.

 

Facebook “світить” позов через технологію розпізнавання облич

Суддя Федерального суду в Каліфорнії Джеймс Донато ухвалив рішення про те, що проти Facebook можна пред’явити колективний позов за використання технології розпізнавання облич без згоди на це користувачів.

Про це повідомляє  AFP – Укрінформ.

“Технологія розпізнавання облич, запущена в 2010 році, пропонує імена людей, яких вона ідентифікує на фотографіях, що завантажуються користувачами – функція, яка, як стверджують позивачі, порушує закон штату Іллінойс щодо захисту біометричної конфіденційності”, – йдеться у повідомленні.

Суддя вважає, що для подачі колективного позову є достатньо підстав.

За словами прес-секретаря Facebook, компанія вивчає це рішення.

“Ми як і раніше вважаємо, що справа не має перспектив, і будемо захищатися”, – додала вона.

Facebook також стверджує, що з моменту свого створення він був дуже відкритим щодо технології і дозволяв користувачам не допускати, щоб їхні імена пропонували в тегах з фотографіями.

Ця технологія була припинена для користувачів у Європі в 2012 році через побоювання з приводу конфіденційності, повідомляє агентство.

Як відомо, Facebook опинився в центрі скандалу у зв’язку з незаконним використанням даних більш ніж 50 млн користувачів компанією Cambridge Analytica під час її роботи з передвиборним штабом Дональда Трампа.

Cambridge Analytica заявила, що придбала інформацію через програму “This Is Your Digital Life”, не знаючи, що ці дані збирали незаконно.

 

Українські пункти пропуску пройдуть шенгенське оцінювання

У рамках міжнародного проекту TWINNING упродовж тижня представники Державної прикордонної служби України спільно з європейськими експертами проведуть шенгенське оцінювання українських пунктів пропуску та окремих прикордонних підрозділів.

Про це йдеться у повідомленні  ДПСУ – Укрінформ.

“Робота спільних груп розпочалася 15 квітня в Києві з організаційної зустрічі. Учора три групи експертів, серед яких також представники  прикордонних  відомств ФРН, Литви, Польщі та Представництва ЄС в Україні,  вже працювали в пунктах пропуску для повітряного сполучення Львова, Харкова та Одеси”, – йдеться у повідомленні.

Протягом тижня також відбуватимуться візити в низку пунктів пропуску, серед яких «Дніпропетровськ», «Краківець», «Гоптівка», «Ужгород», «Плетенівка», «Чоп», «Іллічівський морський торговельний порт», «Миколаївський морський торговельний порт» та «Херсонський морський торговельний порт». Окрім цього, окремі експерти працюватимуть в Одеському загоні морської охорони та управлінні морської охорони Адміністрації Держприкордонслужби.

У ході роботи груп передбачається моделювання ймовірних сценаріїв розвитку обстановки, визначення відповідності функціональних можливостей і характеристик обладнання, здійснення перевірки реалізації повноважень посадовими особами Державної прикордонної служби та їх відповідність кращим європейським практикам. Також візити включатимуть перевірку таких особливих елементів роботи, як обізнаність у ситуації та здатність реагування, управління персоналом, інфраструктура та наявність і використання обладнання, аналіз ризиків та управління потоком інформаційних даних, співпраця між взаємодіючими органами тощо.

Впродовж тижня відбудеться практична апробація Інструкції, і особлива увага приділятиметься наявності обладнання, необхідного для якісного виконання завдань у кожному пункті пропуску.

Оцінювання визначатиме ефективність процедур з виявлення підроблених документів та викрадених автомобілів. Подібні заходи на кордоні України проводяться вперше.

За результатами оцінювання європейські партнери опрацюють відповідний звіт для подальшого використання в роботі з підвищення ефективності контрольних процедур на кордоні.

 

Зовнішній політиці ЄС не вистачає єдності – євродепутат

Зовнішня політика Євросоюзу є слабкою через відсутність єдності.

Про це сказав голова політичної групи у Європарламенті Альянсу лібералів та демократів за Європу Гі Верховстадт під час дебатів із президентом Франції Еммануелем Макроном у законодавчому органі ЄС у вівторок у Страсбурзі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Дорогі колеги, змушений сказати, що наша зовнішня політика є зазвичай ілюзією через недостатність єдності», – зазначив бельгійський політик.

Він також вкотре відзначив необхідність створення «спільної європейської армії».

Окрім цього Верховстадт вказав на зростання авторитаризму в таких країнах-членах ЄС, як Польща та  Угорщина.

 

Юнкер: Якщо Балкани не матимуть європейської перспективи – туди повернеться війна

Країни Західних Балкан повинні отримати перспективу вступу до Євросоюзу, що забезпечить мир у регіоні.

Таку думку висловив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер у своєму виступі під час дебатів із президентом Франції Еммануелем Макроном у Європарламенті у середу у Страсбурзі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«У 2003 році ми вирішили надати країнам Західних Балкан чітку європейську перспективу… Я знаю, що це складна проблема. Але, якщо ми не відкриємо перед цими країнами таку перспективу – для цього дуже складного регіону, – то війна повернеться туди, як це було у 90-ті роки», – наголосив президент Єврокомісії.

Як повідомляв Укрінформ, за визначеною Єврокомісією стратегією розширення  ЄС, деякі країни регіону Західних Балкан, включаючи Чорногорію та Сербією, можуть стати членами Спільноти у 2025 році.

 

Австралія звинуватила Росію у серії кібератак

Федеральний уряд Австралії заявив про причетність Російської Федерації до низки торішніх кібератак проти австралійських компаній.

Про це повідомляє місцевий інформаційний веб-ресурс  news.com – Укрінформ.

«Висновки, які ми як уряд зробили для себе і які мусять враховувати всі австралійці, полягають у тому, що пильність є абсолютно необхідною у плані кібербезпеки», – заявила міністр оборони Австралії Маріса Пейн.

За її словами, близько 400 австралійських компаній у 2017 році постраждали від кібератак, здійснених хакерами, підтримуваними Кремлем, однак непоправної шкоди завдано не було.

Цю думку підтвердив і міністр кібербезпеки Ангус Тейлор. «Ця спроба Росії є сильним нагадуванням про те, що австралійський бізнес та приватні особи є постійною мішенню для незаконної діяльності як звичайних зловмисників, так і хакерів, підтримуваних урядами інших держав, і ми маємо дотримуватися суворих норм кібербезпеки», – заявив міністр.

За його словами, пунктами доступу до австралійських мереж стали комерційно доступні роутери.

«Це демонструє, що будь-який підключений пристрій є вразливим до шкідливої діяльності», – сказав міністр.

Заяви австралійських посадовців пролунали під час заходів з питань зміцнення співпраці з питань кібербезпеки між  Австралією  та США.

Раніше Міністерство національної безпеки США, Федеральне бюро розслідувань США (ФБР) та Національний центр кібербезпеки Великої Британії оприлюднили спільну заяву про шкідливу інтернет-активність, яка проводиться урядом Росії. Зокрема, у ній ідеться, що фінансовані Кремлем російські хакери інфікували комп’ютерні маршрутизатори для вилучення інтелектуальної власності і, можливо, підготовки до майбутніх кібератак.

 

В окупованому Криму для придушення протестів готують казачі формування – ІС

В окупованому Криму почалося створення казачих воєнізованих формувань.

Про це він написав керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук у  Facebook – Укрінформ.

“За інформацією групи Інформаційного супротиву (ІС), за ініціативою керівництва  ФСБ РФ  в окупованому Криму почалося створення казачих воєнізованих формувань. У рамках проекту 30 березня поточного року т.зв. “парламент Криму” ухвалив закон “Про казацтво в Республіці Крим”, згідно з яким на анексованому півострові будуть створені воєнізовані парамілітарні структури – “козачі дружини”, які будуть підпорядковані місцевій окупаційній владі”, – написав він.

Діяльність цих структур регламентуватиметься “законодавчими актами і постановами держради”, фінансування виділятиметься з “республіканського бюджету”, а при “главі Республіки Крим” функціонуватиме робоча група з питань козацтва.

При цьому проект повністю організовується і координується ФСБ РФ. Створення козачих воєнізованих формувань в анексованому Криму відбуватиметься за придністровським зразком.

Тимчук зазначив, що у зв’язку зі зростанням соціально-економічної напруги, ці формування використовуватимуться для придушення проявів громадського невдоволення на території півострова і здійснення тиску на проукраїнськи налаштованих громадян.

Крім того, воєнізовані казачі формування в окупованому Криму виконуватимуть несення служби з «охорони громадського порядку» в населених пунктах анексованого півострова; надання допомоги в охороні «кордону»; проникнення під виглядом цивільного населення в інтересах ФСБ РФ на материкову частину України з метою збору актуальної розвідувальної інформації військового і військово-політичного характеру, а також проведення розвідувально-диверсійної діяльності.

 

Туристичний фестиваль у Запоріжжі відправить на узбережжя Азовського моря

Упродовж 12-13 травня у Вознесенівському парку біля каскадів водоспадів “Райдуга” в Запоріжжі триватиме обласний туристичний фестиваль “Запоріжжя – місце щастя”.

Про це  повідомляє  департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької облдержадміністрації – Укрінформ.

За словами організаторів, на цьогорічному туристичному фестивалі можна буде не тільки гарно відпочити, але й замовити тур “із перших рук”, придбати сувеніри, дізнатися багато цікавого про туризм в Україні та регіоні, набути необхідних ділових контактів.

Зокрема, 12-13 травня для учасників фестивалю буде організовано інформаційний тур на узбережжя Азовського моря. Під час заходу презентують кращі літні пропозиції 2018 року, готелі, бази відпочинку та заклади харчування на Азовському узбережжі. Учасники туру дізнаються, як вдало поєднати відпочинок на морі з насиченими екскурсійними програмами.

Зазначається, що в попередні роки до туристичного фестивалю “Запоріжжя – місце щастя” долучалися учасники з Волинської, Закарпатської, Запорізької, Кіровоградської, Київської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської областей.

Свої продукти презентували  представники туристичного бізнесу,  закладів розміщення та харчування, закладів дозвілля та культури, музеїв, заповідників, театрів, а також національних товариств області, зелених садиб,  спортивного туризму та екстремального відпочинку, народні майстри.

 

Україна дасть “коридор” для виведення військ РФ із Придністров’я – спецпредставник

України згодна на виведення російських військ і озброєнь з Придністров’я через її територію.

Про це заявив спеціальний представник України з придністровського врегулювання Віктор Крижанівський під час круглого столу у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Одним із рішень Стамбульського саміту ОБСЄ 1999 року було виведення російських військ з Придністров’я. І тоді вже Україна дала згоду на використання своєї залізниці і повітряного простору для виведення російських військ. Так що це питання було відпрацьоване… Наша позиція є незмінною, територію ми надамо. Ми забезпечимо безперешкодне і безпечне вивезення російських військ і боєприпасів з території Придністров’я, як тільки Росія почне це робити, принаймні висловить готовність”, – наголосив Крижанівський.

Водночас він констатував, що Росія на сьогодні не готова це зробити, і нагадав, що віце-прем’єр РФ Дмитро Рогозін позавчора написав на своїй сторінці у Facebook, що Москва цього робити не буде, оскільки це може дестабілізувати ситуацію навколо конфлікту, а російські політики в Думі посилались на нестабільну ситуацію в Україні, що не сприяє вивезенню боєприпасів через її територію.

“Тобто немає у Росії готовності виводити свої війська. І вони будуть чіплятися за будь-що і шукати нові причини”, – зазначив спецпредставник України.

Крижанівський поінформував, що сьогодні готується бачення молдовської сторони статусу Придністровського регіону в рамках Республіки Молдова. Він висловив сподівання, що підготовка цього документа буде завершена до кінця року і він буде розглянутий придністровською стороною.

“Наприкінці цього року ми можемо сподіватися, що будуть підготовлені певні пропозиції і вони будуть передані керівництву так званого Придністров’я. Я говорив з так званим президентом Придністров’я Красносельським, він готовий, як тільки отримає, розглянути документ. Це вже прогрес, оскільки раніше навіть мова не йшла про те, що вони готові розглядати будь-який статус у рамках Молдови. Цей жест говорить про певні позитивні зрушення у переговорному процесі. Тобто можна очікувати, що якісь зрушення наприкінці року вже можуть бути”, – сказав дипломат.

Раніше прем’єр-міністр Республіки Молдова Павел Філіп на 11-му Київському безпековому форумі заявив, що Молдова сподівається на досягнення домовленостей з Україною щодо виведення російських військ і озброєння з Придністров’я через українську територію.

 

FIFA почала розслідування через расистські вигуки на матчі в Росії

Міжнародна федерація футболу (FIFA) підтвердила початок дисциплінарного розгляду щодо Російського футбольного союзу (РФС) через расистські вигуки уболівальників на матчі Росія – Франція 27 березня у Санкт-Петербурзі.

Про це повідомляє  “Інтерфакс”  з посиланням на офіційного представника ФІФА – Укрінформ.

“Ми можемо підтвердити, що відкрили дисциплінарне провадження проти Російського футбольного союзу за цей інцидент (расистські вигуки на грі 27 березня – ред.)”, – сказав чиновник.

Російські вболівальники допустили расистські вигуки на матчі Росія-Франція в Петербурзі 27 березня щодо французьких гравців Дембеле і Поля Погба.

Раніше про те, що  ФІФА  почала розслідування расистських вигуків під час матчу Росія – Франція, заявив офіцер РФС по боротьбі з дискримінацією Олексій Смертін. За його словами, РФС проводить внутрішнє розслідування у зв’язку з інцидентом.

Він також повідомив, у МВС було зроблено запит з проханням про ідентифікацію вболівальників, які допустили расистські вигуки. “Якщо вину цих людей буде доведено, то з великою часткою ймовірності вони не будуть допущені як на матчі чемпіонату світу, так і на ігри чемпіонату Росії. Сподіваємося на конструктивну співпрацю всіх зацікавлених сторін в розгляді по даному питанню”, – заявив Смертін.

 

Польський парламент прийняв зміни до суперечливих законів про судочинство

Польський Сейм та Сенат прийняли зміни до трьох законів про систему судочинства країни — про Верховний суд, суди загальної юрисдикції та Національну раду судочинства.

У Варшаві сподіваються, що це значно покращить відносини між Польщею та Єврокомісією і зніме з порядку денного питання про можливе застосування щодо Польщі 7-ї статті договору ЄС, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Я задоволений з приводу ухвалення положень щодо судочинства. Сподіваюся, що це дуже добрий крок, а можливо й останній крок до досягнення згоди з Єврокомісією”, – заявив після голосування у понеділок в Сенаті маршалок вищої палати парламенту РП Станіслав Карчевський.

За його словами, кожна з поправок до цих законів спрямована на досягнення компромісу Польщі з Єврокомісією.

Зміни до законів про суди загальної юрисдикції та Верховний суд передбачають, зокрема, що міністр юстиції не зможе прийняти рішення про відкликання голови суду і його заступника без згоди колегії суду і Національної ради судочинства. Крім того, пропонується зрівняти терміни виходу на пенсію чоловіків-суддів і їхніх колег-жінок на рівні 65 років. Водночас, проект змін до нормативних актів, що регулюють роботу Конституційного суду РП, передбачає оприлюднення трьох рішень КС, які до цього часу не публікувалися.

Як повідомлялося, Єврокомісія у грудні вирішила застосувати 7-у статтю договору ЄС проти Польщі і дала Варшаві три місяці на втілення рекомендацій щодо поліпшення ситуації з верховенством права. У комісії викликали застереження зміни у системі судочинства й ухвалення Польщею законів у цій сфері. Йдеться про раніше ухвалені закони про Конституційний суд та суди загальної юрисдикції, а також про закони про Верховний суд та Національну раду судочинства.

 

В Яремче збирають міжнародний форум з розвитку гірських територій

В Івано-Франківській області, у місті Яремче, планують провести міжнародний формум «Можливості розвитку гірських територій в умовах децентралізації». Захід відбудеться на початку червня за участю представників чотирьох гірських областей.

Про це  повідомляє  прес-служба Івано-Франківської ОДА – Укрінформ

«Міжнародний форум «Можливості розвитку гірських територій в умовах децентралізації» відбудеться 31 травня – 1 червня 2018 року у м. Яремчі за участі представників чотирьох гірських областей (Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької та  Закарпатської)», – йдеться в повідомленні.

Метою проведення форуму є підготовка проекту урядової комплексної програми розвитку гірських територій України. В документі мають врахувати наявний природний потенціал, можливості людського ресурсу, особливості ведення традиційного способу господарювання та можливості інновацій. Також урядова програма скерована на збереження культурної спадщини, звичаїв і традицій в умовах децентралізації на основі впровадження кращих європейських практик господарювання та секторальних реформ децентралізації.

 

У МВС не виключають провокацій у річницю операції “Вісла”

У Міністерстві внутрішніх справ України не виключають провокацій, спрямованих на загострення українсько-польських відносин, 28 квітня, у день 71-ї річниці операції “Вісла”. Про це заявив заступник голови Національної поліції України Олександр Фацевич на селекторній нараді, передає УНН з посиланням на прес-службу відомства.

“28 квітня відзначатиметься 71-ша річниця сумнозвісної операції “Вісла”, яка була пов’язана з примусовою депортацією етнічних груп українців зі східних районів Польщі. На цьому фоні ми не виключаємо нових провокацій, спрямованих на загострення українсько-польських відносин. Вони можуть бути спрямовані проти дипломатичних установ Польщі чи об’єктів польсько-української історії”, – сказав Фацевич.

Нагадаємо, з кінця квітня  правоохоронні органи України переходять на посилений режим  несення служби через заплановані чисельні масові заходи і можливі провокації у зв’язку з ними.

 

 

Росія не хоче грати позитивну роль у світі – Трюдо

Дії Росії в Україні, підтримка сирійського режиму та отруєння Сергія Скрипаля продемонстрували, що РФ не хоче бути позитивним гравцем на світовій арені.

Таку думку висловив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, пише  iPolitics – Укрінформ.

«Все це продемонструвало, що Росія не зацікавлена у тому, аби бути позитивним гравцем у міжнародному устрої, заснованому на правилах», – сказав  Трюдо.

На його переконання, це свідчить, що «решта міжнародної спільноти повинна залишатися об’єднаною»

Як повідомляв Укрінформ, раніше Джастін Трюдо уже заявив, що відкритий до обговорення можливості  розширення санкцій проти Росії  за незаконні дії Кремля по всьому світу, у тому числі в Україні.

 

Червоний Хрест України відзначив сторіччя від дня створення

Товариство Червоного Хреста в Україні відзначив 100 років з дня створення організації.

Урочистий захід пройшов у Колонній залі КМДА, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами президента Товариства Івана Усіченка, ТЧХ України є найпотужнішою в країні гуманітарною організацією.

Усіченко зазначив, що одним із важливих пріоритетів Товариства Червоного Хреста України є сприяння державі у наданні всебічної допомоги та підтримки найбільш незахищених верств населення, і саме на це спрямовані програми та численні благодійні проекти організації.

До урочистостей  долучились  віце-президент Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця Керем Кінік, регіональний директор Європейського офісу Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця Саймон Міссірі, голова Представництва Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця в Україні Горхмаз Гусейнов із колегами та інші.

На святкування також прибули представники партнерських національних товариств Червоного Хреста і Червоного Пiвмiсяця з Австрії, Фінляндії, Туреччини, Чехiї, Нiмеччини, Люксембургу, Францiї, Сполучених Штатiв Америки, Швейцарiї, посольств, міжнародних і благодійних організацій, органів державної влади, які протягом тривалого часу співпрацюють із Товариством Червоного Хреста України.

З нагоди сторіччя організації Нацбанк презентував пам’ятну монету номіналом 5 гривень з логотипом Товариства Червоного Хреста України. Монету презентували художники-розробники під час урочистостей.

Укрпошта випустила художній конверт із зображенням логотипу Товариства та ілюстрацію з одним із епізодів діяльності товариства з тиражем 80 тисяч примірників – сам конверт представники Укрпошти презентували в ході урочистостей.

По завершенню офіційної частини відбувся концерт.

 

Українська армія піднялася в рейтингу кращих у світі

Українська армія піднялася в рейтингу кращих у світі. На першому місці – США, на другому – Росія, на третьому – Китай.

Про це повідомляє  112 Україна  із посиланням на Global Firepower – Укрінформ.

“Збройні сили України за рік піднялися на одну сходинку в рейтингу найсильніших армій світу Global Firepower і зайняли 29 місце, всього в рейтингу 136 країн. ЗСУ  зараз знаходяться між Грецією (28 місце) і Чехією (30 місце)”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що перша трійка армій світу залишається незмінною: США, Росія і Китай. Армія Ізраїлю опустилася в цьому році на 16 місце, Польща посіла 22 місце, Білорусь 42, а Угорщина – 57 місце. На останньому місці розташувався Бутан.

Для створення рейтингу компанія провела комплексне дослідження, в ході якого врахувала більше 50 чинників. Країни, у яких є ядерний арсенал, отримували бонусні бали. Також додаткові бали отримували країни, які є членами НАТО.

 

Єврокомісія рекомендує ЄС почати переговори про вступ Албанії та Македонії

Європейська Комісія рекомендувала Раді ЄС розпочати офіційні переговори про вступ до Європейського Союзу Албанії та Македонії.

Про це у вівторок, 17 квітня, заявила верховний представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні, повідомляє  DW – Укрінформ.

У цьому зв’язку єврокомісар з питань політики сусідства Йоганнес Ган наголосив: “Обидві країни багато зробили протягом останніх місяців. І це слід визнати”.

Він також відзначив, що співпраця із країнами Західних Балкан є в інтересах ЄС. Тепер слово за країнами-членами Євросоюзу.

Зазначається, що таким чином ЄС хоче, зокрема, спонукати ці країни до поглиблення і прискорення процесу реформ.

Одночасно Єврокомісія оприлюднила розгромний звіт щодо Туреччини, з якою переговори про вступ до ЄС офіційно тривають з 2005 року. У звіті, зокрема, зазначається, що “Туреччина великими кроками віддалилася від Євросоюзу”. Країні закидають великі проблеми у системі правосуддя, держуправління, а також обмеження свободи слова та думки.

Як відомо, з шести західнобалканських країн, які не є членами Євросоюзу, переговори про приєднання до ЄС уже ведуть Сербія та Чорногорія. Косово та Боснія і Герцеговина є “потенційними кандидатами”.

Македонія є країною-кандидатом на вступ до ЄС з кінця 2005 року. Початок переговорів поки що блокується Грецією, яка побоюються територіальних претензій свого північного сусіда.

Албанія стала кандидатом у червні 2014 року. Єврокомісія раніше критикувала повільну та неефективну судову систему країни та широко розповсюджену корупцію, але зараз бачить прогрес у боротьбі з цим. Крім того, перешкодою для вступу в ЄС Брюссель вважає високий рівень організованої злочинності та торгівлю наркотиками в Албанії. Тим не менше, країна є членом НАТО з 2009 року.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган раніше заявляв, що вступ до Європейського Союзу є стратегічною метою країни. Проте відносини між Туреччиною та країнами ЄС погіршилися після невдалої спроби путчу в липні 2016 року, коли в країні почалися масові арешти та скорочення. Під час дії режиму надзвичайного стану були заарештовані близько 50 тисяч осіб, а понад 140 тисяч – звільнені з державної служби або позбавлені військових звань. У відповідь на дії турецької влади Європарламент у липні минулого року рекомендував  Єврокомісії  призупинити переговори про її вступ до ЄС, але поки що рішення прийнято не було.

 

Савченко пройшла допит на поліграфі

Депутат Верховної Ради України Надія Савченко пройшла допит з використанням поліграфа.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив адвокат політика Олег Соловей.

“На сьогодні процедура завершена, а чи буде вона ще продовжуватися — ніхто не знає. Надія почувається нормально, офіційних письмових заяв від неї не надходило”, – сказав Соловей.

За його словами, експерти поки не надали свої висновки, тому зараз важко прогнозувати, чи треба буде продовжувати цю експертизу і коли саме. “Я не можу сказати, чи буде точно продовжена процедура чи ні. Навіть припустити не можу”, – сказав захисник.

“Це достатньо складний процес, напружений, проходить у глобальній тиші. Коли ставлять запитання, ніхто навіть поворухнутися на може. Процес проходить у присутності трьох експертів КНДІСЕ (Київського науково-дослідного інституту судових експертиз), адвоката Савченко та співробітника СІЗО”, – розповів адвокат.

Як повідомляв Укрінформ, 13 квітня перевірка Савченко на поліграфі була перервана через стан її здоров’я.

22 березня Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата  Надії Савченко. Їй інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами і вибуховими речовинами.

Крім того, її підозрюють у спільній із затриманим раніше Володимиром Рубаном підготовці замаху на Президента Петра Порошенка.

23 березня Шевченківський райсуд Києва обрав Савченко запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 20 травня без права внесення застави.

Під час судового засідання депутат оголосила голодування з 24 березня.

 

Проекти великих об’єднаних районів відповідають змісту реформ – експерт

Функціонування державної влади в системі самоврядування обговорили експерти у Рівному на форумі “Децентралізація в дії: місце “району” в новій системі адміністративно-територіального устрою України”.

Захід пройшов 17 квітня за ініціативи Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та  Мінрегіону. У форумі взяли участь голови райдержадміністрацій та районних рад Рівненщини, представники громадськості, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Проекти великих об’єднаних районів є на часі, адже вони відповідають змісту реформ і покликані модернізувати та оптимізувати діяльність органів влади на місцях”, – сказав один зі спікерів, координатор із правових питань Центрального офісу реформ при Мінрегіоні, директор ГО “Інститут розвитку територій” Юрій Ганущак.

За його словами, рішення особливо продуктивні, якщо новоутворені райони співпадають, наприклад, із госпітальними округами, як це є на Рівненщині – тут такий варіант став ідеальним. Він дієвий при облаштуванні і роботі центрів автономізації первинної медичної допомоги, які вже сформовані у 10 районах Рівненщини – ось результативність дій влади. Загалом при запровадженні всіх перемін в адміністративних одиницях повинен неухильно дотримуватися принцип: повсюдність самоврядування й повсюдність державної влади.

Стосовно інших аспектів об’єднань, скажімо, областей, то Ганущак стверджує: такого не буде. Він вважає, що області в Україні “скроєні логічно”, зі своєю специфікою, яка дає місцевим органам можливість сповна виконувати регіональне завдання – забезпечувати створення додаткової вартості та розвиток периферії.

“Із якою можна об’єднати Чернівецьку або Закарпатську області?”, – риторично запитав доповідач.

Він звернув увагу на те, що сьогодні варто йти в іншому напрямку, коли йдеться про обласні центри: приєднувати до них близько розташовані сільські громади на добровільних засадах та запроваджувати міжмуніципальне співробітництво. Таким чином буде зверстаний перспективний порядок денний на наступні 50 років.

Подібні процеси прагне налагоджувати Рівненська міська рада, як зазначив її секретар Сергій Паладійчук. Проте нині є чимало спротиву, адже керівники сіл хибно вважають, що міська влада забере у них повноваження і землю, “виб’є” із насидженого місця, тому в громад з’являється острах.

“А разом з тим мешканці навколишніх населених пунктів, які не об’єднані з обласним центром, вже користуються його можливостями, зокрема, влаштовують у ньому дітей у школи, гуртки, спортивні секції, діяльність яких оплачує міський бюджет, – зауважив секретар Рівнеради. – Відповідно ми прийдемо до того, що змушені будемо брати плату за такі послуги, якщо не розвиватимемося в єдиному ресурсі. Подібна практика вже існує, в тому числі і в деяких зарубіжних країнах”.

Керівник вважає, що це не буде посяганням на права та свободи громадян.

Програма “U-LEAD з Європою” фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

Мінкультури вже готується до Венеційської бієнале-2019

Міністерство культури почало працювати над представленням України на Венеційській бієнале 2019 року.

Про це йшлося під час круглого столу в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

“В цьому році ми вже розпочали роботу з відбору локації у Венеції, щоб у час, коли вже буде обиратися куратор проекту, він знав технічне завдання, технічні параметри. Це полегшить і фінансове обгрунтування, і розрахунки і для нас, і для конкурсантів на бієнале”, – сказала перший заступник міністра культури Світлана Фоменко.

Вона зазначила, що на оренду Українського павільйону запланували таку саму суму, що й торік, і яка відповідає вимогам венеційських локацій.

“У плані роботи Мінкультури 2,5 млн грн у цьому році передбачено на оплату оренди приміщення бієнале. Оренду ми оплачуємо 70% цього року і 30% – наступного”, – повідомила заступник міністра.

Фоменко нагадала, що за новим регламентом Вінеційської бієнале, урядовий орган (у нашому випадку це Міністерство культури) виступає комісаром, куратора обирає експертне середовище. Експертна рада з питань сучасного мистецтва при міністерстві могла би стати консультативно-дорадчим органом, який обирає куратора, вважає вона.

Вона наголосила на важливості цього заходу для іміджу України.

“Якщо ми подивимося ту статистику, яку пропонує зараз бієнале, то вона дуже потужна: 55 міністрів, 10 глав держав. Це говорить про те, що цей захід вийшов далеко за межі культурного і мистецького, що, звичайно, він має політичний аспект”, – зазначила Фоменко.

Міністр культури Євген Нищук заявив про необхідність продовжити добру динаміку фінансування, підтримки майданчика Венеційської бієнале з метою показати Україну сучасною, прогресивною, думаючою, креативною.

“Це те, що робить нас в тренді, що робить нас сучасною європейською країною”, – підкреслив він.

Міністр нагадав, що проект кураторів Пітера Дорошенка і Лілії Куделі – а саме робота видатного фотохудожника Бориса Михайлова – мав торік великий резонанс на Венеційській бієнале, його дуже високо оцінили арт-критики, як, власне, і сам Український павільйон.

Нищук також зазначив, що сфера сучасного мистецтва з недовірою ставиться до державних інституцій, тому  Мінкультури  хоче великого діалогу, щоб мати єдиний підхід стосовно багатьох питань, зокрема й фінансової частки держави на підтримку проекту.

“Ми хочемо змінити ситуацію, надавши розвитку сучасного мистецтва державної стратегії. Створити модель, яка б гарантувала реалізацію того чи іншого проекту. Причому щоб відповідальність за реалізацію проекту взяли різні гравці – і держава, і куратори, і, можливо, зацікавлені спонсори чи партнери. Ми можемо продискутувати нашу ідею, що на майбутнє близько 60% може покривати держава, близько 30% – куратор, близько 10% – партнери, спонсори”, – запропонував міністр.

 

Українці зможуть онлайн контролювати охорону пам’яток – Мінкульт

В Україні створять комунікаційну платформу, яка міститиме реєстр пам’яток історії та культури. Користуватись програмою зможуть і звичайні громадяни. Вони зможуть подавати пропозиції про внесення тієї чи іншої пам’ятки до державного реєстру.

Про це під час всеукраїнського круглого столу в Дніпропетровській ОДА заявив начальник управління Міністерства культури України Олександр Єпіфанов, повідомляє  прес-служба ОДА – Укрінформ.

«Ми створимо масштабну комунікаційну платформу. Вона міститиме реєстр пам’яток історії та культури. Користуватись програмою зможуть і звичайні громадяни. Вони повідомлятимуть про необхідність звернути увагу на той чи інший об’єкт. Ми будемо встановлювати чіткі строки, в які відповідний орган має зреагувати на звернення користувача», – розповів Єпіфанов.

Як зазначила начальник управління культури, національностей та релігій Дніпропетровської ОДА Наталія Першина, наразі близько двох тисяч пам’яток Дніпропетровщини внесені до державного реєстру.

«Планується, що на порталі розширити державний реєстр зможуть всі бажаючі. Наприклад, запропонувати внести до списку пам’яток будівлю із свого рідного села. Якщо заявку схвалять, об’єкт захищатимуть – доглядатимуть за збереженням його автентичності», – пояснила Першина.

Інформаційна платформа стане в нагоді й фахівцям з охорони культурної спадщини. Вони зможуть вносити зміни до державного реєстру пам’яток в режимі онлайн. Раніше ця процедура була забюрократизованою. Створення електронної платформи значно пришвидшить і осучаснить її.

На засіданні круглого столу у Дніпропетровській ОДА про створення нової платформи говорили представники Дніпропетровської,  Донецької, Запорізької та Вінницької областей.

Випробувати програму Мінкульт планує вже у 2019 році.

 

Польські БМП: “Новое время ” передало НАБУ матеріали розслідування

Документи, які стали основою для матеріалу видання “Новое время” з приводу нібито зловживання при продажі та купівлі продукції військово-промислового комплексу (ВПК) в оборонному комплексі, передані до НАБУ.

Про це головний редактор “Нового времени” Віталій Сич написав у  Facebook – Укрінформ.

“Історія з нашою публікацією про зловживання при продажі і купівлі продукції військово-промислового комплексу (ВПК) в оборонці отримала чималий резонанс. Днями комітет з оборони, очолюваний Сергієм Пашинським, оголосив про спеціальне засідання завтра, куди він запросив у тому числі і наше видання, і де він має намір розглянути факти, викладені у матеріалі Івана Верстюка. Якщо чесно, ми не думаємо, що Сергій Пашинський може розслідувати Сергія Пашинського. Крім того, ми не хочемо, щоб доступ фігурантів статті до документів якимсь чином пролив світло на те, хто є джерелами цього матеріалу. Тому вчора ми передали ці документи тому, кому довіряємо, а саме НАБУ”, – написав Сич.

До поста також прикріплено скрін заяви до  НАБУ  з підписом автора матеріалу Івана Верстюка.

18 квітня Комітет ВР з питань національної безпеки і оборони  проведе засідання, де будуть розглянуті “факти корупції при проведенні закупівель військової техніки і устаткування, які були оприлюднені у журналі “Новре время” від 5 квітня 2018 № 13″. Для участі у засіданні комітету запрошено директора НАБУ Артема Ситника, голову СБУ Василя Грицака, міністра оборони України Степана Полторака і головного редактора “Нового времени” Віталія Сича.

У цьому матеріалі видання було описано схему щодо закупівлі Житомирським бронетанковим заводом у польської компанії Wtorplast списаних з озброєння радянських БМП-1 1980-х років випуску.

За даними джерел НЧ, український завод завозив БМП у розібраному виді, кожна башня оцінювалася в $66 тисяч, а кожне шасі – в $99 тисяч. Далі завод “ремонтував” БМП – просто сполучав раніше розібрані частини. Вартість робіт склала ще $40 тисяч за одиницю. Внаслідок БМП вартістю 20 тисяч євро обходилася українському оборонному бюджету у $205 тисяч.

Джерела видання повідомили, що кінцевим бенефіціаром цієї схеми нібито є нардеп і екс-голова наглядової ради Укроборонпрому Сергій Пашинський.

Раніше у державному концерні “Укроборонпром” вирішили звернутися до суду  через публікацію цього матеріалу журналом “Новое время”.

 

ЗМІ: Майже 50 європарламентарів закликали бойкотувати ЧС-2018 в Росії

46 депутатів Європарламенту підписали лист, в якому закликають уряди країн ЄС оголосити чемпіонату світу з футболу в Росії дипломатичний бойкот.

Про це  повідомив  брюссельський кореспондент “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк – Укрінформ.

“46 членів Європейського парламенту поки що підписали лист, адресований всім урядам ЄС, із закликом до дипломатичного бойкоту Чемпіонату світу – 2018 в Росії”, – написав він у твіттері.

Крім заклику до бойкоту, в листі перелічено причини, які призвели депутатів до такого рішення.

“Поки Путін продовжує нелегальну анексію Криму, утримує українських політичних в’язнів і підтримує війну на сході України, ми не можемо робити вигляд, що цей турнір проводить наш добрий сусід”, – йдеться в документі.

Вже відомо, що бойкотувати ЧС-2018 мають намір уряду восьми країн.

Чемпіонат світу з  футболу  2018 відбудеться у Росії з 15 червня по 14 липня.

 

Українці у Франції створили ролик для фанатів проти участі у ЧС-2018

Українські активісти у Франції спільно з українським футбольним клубом “Тризуб” / ASUFC TRIDENT створили ролик, аби закликати прихильників футболу, що мають намір відвідати Чемпіонат світу з футболу в Росії, добре подумати, чи варто це робити.

Відеоролик, розміщений в Youtube, починається із запитання англійською: «Чемпіонат світу з футболу 2018 в Росії. Чи ви певні, що це слушна ідея» – Укрінформ.

«Ми знаємо, наскільки в усьому світі люблять футбол, і деяким поціновувачам не так важливо, де відбувається чемпіонат, але кожен з них має пам’ятати, що, відвідуючи Росію, купуючи квитки, вони фактично фінансують агресію, війни, порушення міжнародного права», – наголосили автори та учасники ролика в коментарі Укрінформу.

«Створенням цього ролика ми мали на меті довести свою громадянську позицію і сказати «ні» проведенню Чемпіонату світу з футболу в  Росії», – наголосили вони.

При створенні ролика були використані військові документальні кадри, які є у відкритому доступі в мережі Інтернет, та авторська музика.

 

Асоціація спортивної боротьби України вирішила відправити наших борців на ЧЄ в Росію

Організація пішла всупереч вимогам Міністерства молоді та спорту України.

Асоціація спортивної боротьби України прийняла рішення відправити українських борців на чемпіонат Європи, який пройде в Каспійську (Росія). Про це повідомляє  офіційний сайт Асоціації спортивної боротьби України – Укрінформ.

Було вирішено знову подати заявку на участь українців на змаганнях. Також спортсменів ознайомлять з вимогами і рекомендаціями Мінспорту України, які складені для учасників турнірів в Росії.

Серед борців та тренерів проведуть опитування, з метою визначити, хто готовий брати участь і прийняти відповідальність. Також асоціація надасть фінансову і організаційну допомогу спортсменам, які виконали план підготовки до змаганнями і особисто звернулися з готовністю представити Україну на турнірі.

Відповідальність за виконання рішення прийняв в.о. президента Асоціації спортивної боротьби України Ростислав Щокін.

Чемпіонат Європи відбуватиметься з 29 квітня по 7 травня в Каспійську.

Нагадаємо, українським спортсменам офіційно заборонили виступать на території Росії.

 

Українські борці поїдуть на ЧЄ в Росію законно, але не за кошт держави – асоціація

В Асоціації спортивної боротьби України пояснили, що, відповідно до наказу Міністерства молоді та спорту України від 11 квітня №1554, попередня заборона на участь українських спортсменів у змаганнях на території Російської Федерації скасована. Залишається заборона тільки на фінансування таких змагань за рахунок бюджету. Про це повідомив УНН менеджер зі зв’язків з громадськістю Асоціації спортивної боротьби України Андрій Яценко.

“11 квітня цього року наказом Мінмолодьспорту № 1554 скасований наказ, який забороняє участь у спортивних змаганнях на території Російської Федерації. Цим наказом, тобто, другим наказом, лише заборонено фінансування за рахунок бюджету участі у змаганнях, які проходять на території Росії”, — пояснив Яценко.

Тобто, уточнив менеджер по зв’язках з громадськістю, спортсмени за свій рахунок можуть взяти участь у змаганнях, які відбудуться РФ.

Нагадаємо, раніше УНН повідомляв, що Асоціація спортивної боротьби України  вирішила відправити спортсменів на майбутній чемпіонат Європи з боротьби-2018, що пройде в Каспійську (Росія).

 

Понад 11 тисяч бігунів вийдуть 22 квітня на старт традиційного Київського півмарафону

У неділю, 22 квітня, у столиці України пройде 8-й міжнародний півмарафон.

На старт традиційних змагань Nova Poshta Kyiv Half Marathon вийдуть понад 11 тисяч прихильників бігу, зазначив на прес-конференції в Укрінформі генеральний менеджер компанії-організатора заходу Run Ukraine Дмитро Черніцький, передають кореспонденти агентства.

“Нинішнього року у Київському півмарафоні змагатимуться понад 11 тисяч учасників з п’яти країн. Конкуренцію українцям складуть знані бігуни з Румінії, Кенії, Ефіопії та Італії. Run Ukraine підтвержує участь українців Дмитра Барановського, Романа Романенка, Дмитра Лашина, Софії Яремчук, Вікторії Калюжної, Юлії Шматенко, Олени Сердюк та Дарини Михайлової. Приїде до Києва й минулорічний переможець наших змагань Анбеса Ленчо з Ефіопії та його земляки Макау Ніколас Мілуні і Лімо Маріон Джепкуруй, румун Маріуш Іонеску та інші”, – розповів Черніцький.

Він також зазначив, що призовий фонд змагань складає 242 тис 300 грн, що на 100 тис грн більше за минулорічний. Переможці півмарафону отримують чек на 1,5 тис євро. Крім того, 1 тис євро додатково матиме спортсмен, який фінішує з рекордним часом для наших змагань. До речі, рекорд, який було встановлено минулого року, – 1 година 03 хвилини.

Рекордсмен України з марафонського бігу  Дмитро Барановський під час прес-конференції зазначив, що участь у Nova Poshta Kyiv Half Marathon – його перший старт в Україні майже за двадцять років.

“Я близько двадцяти років не виступав в Україні на великих стартах. Цією участю хочу віддати шану своїй країні. Пам’ятаю, востаннє біг у Києві на півмарафоні “Кубок Незалежності” наприкінці 90-х років. Добре, що ці змагання поступово відновлюються і в них беруть участь діти. Це дуже важливо для зростання здорової нації. До речі, київський півмарафон поступово наближається за призовими до подібних стартів у Польщі та Німеччини”, – підкреслив Барановський.

Додамо, що за програмою півмарафону відбудуться індивідуальні старти на дистанціях 21,0975 км, 2 км та 5 км, естафети 1х10+1х11 км, 3х5+1х6 км. Також пройдуть фандрейзинг-марафон та благодійний забіг на 2 км, учасники якого збиратимуть кошти на обладнання кабінету реабілітації Інституту травматології та ортопедії НАМН України. Спеціально для дітей будуть організовані старти на 100, 500 та 1000 метрів. Для тих, хто цінує активне сімейне дозвілля, організатори проведуть забіг Family Run 2 km.

 

У Мінагрополітики назвали умову ефективного функціонування ринку землі

Для запуску та ефективного функціонування в Україні ринку землі, необхідно окрім закону про обіг, ухвалити також закон про фінансування роботи цього ринку. Про це під час форуму “Реформи під прицілом” сказав перший заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк, передає кореспондент УНН.

“Разом із законопроектом про обіг землі, ми маємо подати проект закону, який би забезпечував фінансування діяльності ринку землі. Треба створити агентство, яке дозволить фермерам брати кредити, щоб купувати землі. Тільки у парі ці закони зможуть забезпечити правильність функціонування ринку землі”, — наголосив він.

Нагадаємо, у 2018 році  Кабінет Міністрів України розширив   можливості агропідприємств у частині доступу до наявних фінансових ресурсів.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 1 398

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua