Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 17 січня

Інформдень: 17 січня

Закон про реінтеграцію потрібен, аби розставити крапки над “і” щодо Росії – Кравчук

Перший президент незалежної України Леонід Кравчук вважає, що закон про реінтеграцію Донбасу потрібно ухвалити, аби на законодавчому рівні дати оцінку агресивним діям РФ.

Про це він заявив у коментарі “112 каналу” в середу, 17 січня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я ставлюсь до цього документа позитивно, бо вважаю, що потрібно розставити всі крапки над “і” – агресора назвати агресором, війну назвати війною, визначити дії України, оцінки, які потрібно дати Росії. Це має бути вирішено на парламентському, законодавчому рівні… Закон потрібний. Хотілося б, щоб він був якомога глибшим і всеохоплюючим, більш якісним, однак не всі ж закони є ідеальними. Але закон потрібно приймати”, – сказав Кравчук.

За його словами, внесення до законопроекту численних поправок і їх обговорення не має викликати нарікань, бо “це демократія”.

Перший президент погодився з тим, що законопроект не містить конкретних механізмів  деокупації Донбасу.  Проте, на його думку, їх там і не може бути, бо документ ухвалюється “як інтегральний”, а потім має бути прийнята ще ціла низка законодавчих актів, які дадуть відповіді на конкретні питання.

“Ми кажемо про те, які заходи мають бути вжиті для того, щоб Україна більш конкретно і активно стала до виведення російських військ зі своєї території, деокупації Донбасу тощо”, – зазначив Кравчук.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко 4 жовтня 2017 рок вніс до Верховної Ради законопроект № 7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях».

Парламент 6 жовтня року проголосував за нього в першому читанні.

У вівторок, 16 січня, парламент розпочав законопроекту №7163 в другому читанні. Із внесених 673 поправок до документа народні депутати розглянули 482. У середу,  17 січня, парламентарії продовжили розгляд поправок.

 

Кравчук пояснив, чому не варто обговорювати денонсацію Договору про дружбу з РФ

Перший президент України Леонід Кравчук вважає, що не варто і розпочинати обговорення теми денонсації великого Договору про дружбу з Росією, оскільки Україна не може поступитися жодним положенням документів, де йдеться про незалежність і територіальну цілісність нашої держави.

Про це він заявив у коментарі  “112 каналу”  в середу, 17 січня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми не можемо поступитися жодним положенням прийнятих і ратифікованих документів про те, що Україна є незалежною самостійною державою і що Росія порушила її територіальну цілісність і веде  агресивну війну  проти України. Тому, я вважаю, що не потрібно навіть порушувати питання про його обговорення”, – сказав Кравчук.

Водночас він зауважив, що насправді про дружбу між Україною й Росією годі й казати, бо “дружба перекреслена війною, анексією Криму і всіми тими діями, які Росія чинить стосовно України”.

“Росія розпочала агресію і проводить її на Донбасі – це реальний факт”, – констатував Кравчук.

Як повідомлялося, депутат Державної думи РФ Костянтин Затулін, який є членом владної фракції «Єдина Росія», запропонував денонсувати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною в тій частині, де країни визнають територіальні кордони одна одної.

Укладений у 1997 році Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною є основоположним документом російсько-українських відносин. Він передбачає стратегічне партнерство «на основі принципів взаємної поваги, суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання спорів, незастосування сили або загрози силою, включаючи економічні та інші способи тиску».

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко 15 січня заявила на брифінгу, що Україна має вимагати від Росії виконувати великий Договір про дружбу, де зафіксовані міжнародно визнані кордони нашої держави, а не “дарувати” РФ окуповані території Криму і Донбасу шляхом його розірвання.

 

Янукович має намір повернутися в Україну — адвокат

Адвокат Віталій Сердюк заявляє, що його підзахисний –  колишній президент України Віктор Янукович має намір повернутися на Батьківщину.

Про це він заявив журналістам під час перерви в Оболонському районному суді, де розглядається справа про держзраду Януковича, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Безумовно, він має намір повернутися в Україну. Перебування на території Російської Федерації є тимчасовим вимушеним заходом», – сказав Сердюк.

За його словами, Янукович має свідоцтво про надання тимчасового притулку на території Російської Федерації, «у зв’язку з тим, що на території України відбувається його політичне переслідування».

Сердюк наголосив, що допити  Януковича  не проводяться, бо цього не бажає українська сторона: «Жоден слідчий по жодній справі не бажає провести його допит».

Що стосується допитів за допомогою  скайп-зв’язку, то, за словами адвоката, після допиту Віктора Януковича у Святошинському суді всі  отримали вказівку не допустити повторного розвитку подій. Захист Януковича запевняє, що неодноразово звертався до суду з проханням таки допитати його.

 

Захист Януковича наполягає на існуванні двох варіантів листа Путіну

Підстав ставити під сумнів справжність листа екс-президента Віктора Януковича до Путіна з проханням ввести війська в Україну, оприлюдненого послом РФ в ООН Віталієм Чуркіним у березні 2014 року, не було.

Про це заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця заявив під час допиту в Оболонському районному суді, який розглядає справу про держзраду Януковича, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Існує чинне міжнародне право, яке не передбачає можливості не вірити послу. Тому якщо посол РФ, належним чином акредитований, стверджує щось не від себе особисто, а від імені Російської Федерації, то усі зобов’язані йому вірити. Якщо Чуркін на засіданні каже, що демонструє копію оригіналу заяви Януковича, то на яких підставах ми маємо ставити це під сумнів?” – сказав Кислиця.

Під час засідання захист Януковича наполягав на існуванні двох варіантів листа Януковича: за його підписом і без нього. Адвокати настійливо намагалися з’ясувати у заступника міністра, який саме “варіант” листа Путіну надав у офіційній відповіді секретаріат ООН.

Проте представник МЗС рішуче відкинув закиди адвокатів. “Ваші спроби звинуватити у підробці та махлюванні не спрацюють”, – заявив дипломат.

За його словами, головне не те, з підписом чи без нього був цей лист, тим більше що йшлося про фотокопії документів, а в тому, що Віктор Янукович на порушення Конституції України та інших норм звернувся до іноземної держави щодо застосування на території України збройних сил цієї держави.

Раніше колишній постійний представник України при ООН Юрій Сергеєв під час допиту його як свідка на засіданні Оболонського райсуду Києва у справі про держзраду Януковича заявив, що зверненню Януковича на терміновому засіданні Радбезу ООН 3 березня 2014 року було надано “статус офіційного документа Ради Безпеки на підставі звернення посла Чуркіна з відповідною нотою”.

Як повідомляв Укрінформ, 3 березня 2014 року тодішній посол Росії в ООН Віталій Чуркін продемонстрував на засіданні Радбезу ООН листа Януковича, у якому той закликає президента РФ Володимира Путіна ввести війська в Україну.

У січні 2017 року генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що Головна військова прокуратура отримала від ООН офіційну фотокопію заяви екс-президента  Віктора Януковича  від 1 березня 2014 року з проханням ввести війська Російської Федерації в Україну.

 

Загроза для України з боку Росії існувала завжди – Кислиця

Загроза для України з боку РФ існувала завжди, але нового розвитку ця ситуація набула ще з 2005 року, вже після обрання президентом України Віктора Ющенка. З тих пір Росія вживала систематичних заходів для посилення контролю над Україною.

Про це під час допиту в Оболонському районному суді Києва заявив заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я особисто вважаю, що загроза з боку Росії існувала завжди, інше питання, який був ступінь цієї загрози. Я особисто вважаю, що новим витком загрози став 2005 рік, після поразки РФ у зовнішній політиці, коли став президентом Ющенко. РФ тоді усвідомила, що звичайні методи перестали діяти, і вони почали застосування інших наробок, щоб контролювати Україну. Тому події, які сталися вже в лютому 2014 року, стали фактично реалізацією тих планів, які РФ мала вже з 2005 року”, – сказав Кислиця.

Він також додав, що, на його думку, принципова різниця між засіданнями Ради безпеки ООН 28 лютого, 1 і 3 березня 2014 року полягала в тому, що 28 і 1 числа тодішній постпред РФ при Україні Віталій Чуркін був розгублений і не міг пояснити, що відбувається в Криму, “це, в тому числі, переказували представники країн-членів Ради безпеки”.

А вже 3 березня на засіданні Радбезу ООН, “Чуркін був вимушений вийти і пояснити, що сталося”, і тоді на цьому засіданні вже продемонстрував копію звернення  Януковича  до Путіна з проханням про введення військ в Україну.

 

Держзрада Януковича: на суді Дещиця розповів, хто ще просив РФ ввести війська

Саме на засіданнях Радбезу ООН на початку березня 2014 року стало відомо, що до президента РФ Володимира Путіна з проханням про введення військ в Україну зверталися так званий екс-прем’єр Криму Сергій Аксьонов і екс-президент України Віктор Янукович.

Про це у середу під час допиту в Оболонському райсуді заявив в. о міністра закордонних справ України у 2014 році, а нині – посол України в Польщі Андрій Дещиця, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На 1 березня ми знали про звернення Аксьонова, на 3 березня – вже про звернення Януковича. Це стало відомо на засіданнях Радбезу ООН”, – сказав Дещиця.

Також він повідомив, що у лютому-березні 2014 році українська сторона неодноразово намагалася налагодити переговорний процес з Росією, але Росія ігнорувала усі ці спроби.

“Російська сторона ігнорувала спроби про налагодження контактів, зв’язку… Ми також направляли ноти протесту до Росії щодо агресії в Криму. Однак спочатку нам відповідали, що там не наші війська, а потім ніякої реакції не було”, – зазначив дипломат.

Він додав, що, починаючи з кінця лютого 2014 року, лише більш ніж через місяць після тиску, в тому числі і міжнародного, Росія погодилася на такі зустрічі.

“Наскільки мені відомо, проведенню переговорів на рівні уряду, ВР, в. о. Президента України російська сторона не сприяла і не погоджувалася на їх ведення”, – наголосив  Дещиця.

 

Україна передала Генсеку ООН офіційні листи про дії окупантів у Криму

Українська делегація при ООН звернулася до Генерального секретаря Організації з двома офіційними листами, у яких поінформувала про незаконні рішення окупаційної влади РФ у Криму щодо засудження Володимира Балуха, а також переміщення інших затриманих у Криму громадян України на територію РФ.

Тексти обох листів за підписом постійного представника України при ООН Володимира Єльченка отримав у своє розпорядження Укрінформ.

У документах, зокрема, наводиться офіційна позиція МЗС України щодо дій окупантів у Криму та міститься прохання поширити ці листи як документи Генеральної Асамблеї “відповідно до пункту (с) параграфа 72 порядку денного 72-ї сесії, а також документа Ради Безпеки”.

У листі під номером 4132/28-110-60 інформується про рішучий протест МЗС України щодо незаконного переміщення до Росії українських громадян Мусліма Алієва, Еміра-Усеїна Куку, Вадима Сірука, Енвера Бекірова, Рефата Алімова й Арсена Джеппарова, затриманих на території тимчасово окупованого Криму за сфабрикованими обвинуваченнями у терористичній діяльності.

“Відповідно до норм міжнародного гуманітарного права державі-окупанту забороняється здійснювати примусове переміщення громадян окупованої держави на територію держави-окупанта. Вчинення державою-окупантом таких протиправних дій тягне за собою її міжнародно-правову відповідальність”, – наголошується в документі.

В іншому листі, зареєстрованому під номером 4132/28-110-61, також висловлюється протест України у зв’язку з “незаконним та політично вмотивованим рішенням” так званого “суду” російської окупаційної влади у Криму щодо засудження громадянина України Володимира Балуха до трьох років і семи місяців колонії-поселення.

При цьому звинувачення проти нього називаються “абсурдними та сфабрикованими”, які є свідченням того, що “Кремль продовжує політику цілеспрямованих репресій та залякувань громадян України на тимчасово окупованому Кримському півострові”.

У цьому зв’язку наголошується, що Росія має припинити незаконну окупацію АР Крим та міста Севастополь і “в повному обсязі виконати резолюції ГА ООН “Територіальна цілісність України” від 27 березня 2014 р., “Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)” від 19 грудня 2016 р. і 19 грудня 2017 р., а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти РФ стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації”.

 

Україна може повернути конфісковані у Латвії “гроші Януковича” – ГПУ

Конфісковані у бюджет Латвії 50 мільйонів доларів, що належали оточенню екс-президента Януковича, можуть бути повернуті Україні відповідно до міжнародних конвенцій.

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко на засіданні Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Україна має можливості згідно з міжнародними конвенціями повернути ці кошти. Уряди наших країн, вище керівництво може домовитись про їх повернення. Це питання може бути вирішене через рішення латвійського парламенту. Але я прошу бути дуже акуратними – може бути вирішено, а може і ні. Це їх добра воля”, – наголосив Луценко, закликавши не робити “жодних сенсацій” з цього.

Генпрокурор підкреслив, що і Україна, і Латвія мають власні правові позиції, наразі тривають переговори.

Він нагадав, що Латвія не отримала відповіді на запитання щодо злочинного походження цих коштів, і тому, керуючись своїм законодавством, конфіскувала 50 мільйонів доларів у доход національного бюджету.

Луценко також зауважив, що це рішення у  Латвії  не оскаржував ніхто, зокрема й представники офшорних компаній. “Ніхто його не оскаржував. Бо всі знають у Латвії, що в країні неможливі маніпуляції та спекуляції, які можуть зашкодити їх національним інтересам”, – підкреслив генпрокурор.

Як повідомлялося, у Латвії 50 млн євро на рахунках українських чиновників-втікачів часів Януковича були визнані незаконно набутими і вилучені на користь латвійської держскарбниці. Ці кошти були конфісковані у рамках спеціальної процедури, без кримінального вироку.

Згодом генеральний прокурор Латвії під час переговорів з делегацією ГПУ висловив готовність обговорити можливість повернення в Україну або розподілу коштів, конфіскованих з рахунків екс-посадовців часів Януковича.

 

“Гроші Януковича” пішли на сотні ракетних комплексів

За рахунок конфіскованих ГПУ коштів екс-президента Януковича і його оточення було закуплено для українського війська сотні ракетних комплексів вітчизняного виробництва.

Про це заявив генпрокурор України Юрій Луценко під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Міністерство оборони отримало найбільшу частину цих коштів. І коли ми читаємо в ЗМІ, що нарешті сотні ракетних комплексів вітчизняного виробництва пішли в армію, то це за ці кошти”, – сказав він.

Голова комітету Сергій Пашинський додав, що мова йде про “багато сотень” комплексів.

Луценко не став конкретизувати характеристики комплексів, зазначивши лише, що саме на ці комплекси чекали українські воїни, які часто стикаються з ворожими танками.

Також генпрокурор повідомив, що адміністрація ДПСУ отримала з  конфіскованих  коштів 700 млн грн, з яких 300 млн грн пішло на облаштування кордону, а ще 400 млн грн – на створення системи ідентифікації відбитків пальців, яка була введена в дію перед Новим роком.

Нацгвардія отримала 900 млн грн, а Нацполіція — 1,48 млрд грн, додав Луценко.

 

“Кукурузник”, що рвався в Угорщину, належить мешканцю Авдіївки

Українські прикордонники підтвердили, що ситуація з перетином українсько-угорського кордону легкомоторним літаком із нелегалами мала місце.

Про це сказав кореспондентові Укрінформу помічник голови ДПСУ, прес-секретар Олег Слободян.

“Дійсно така ситуація мала місце. Літак вилітав з тилових районів, які розташовані далеко від державного кордону”, – зазначив він.

Речник зауважив, що літак прикордонники не могли зупинити, бо Держприкордонслужба не має засобів, які можуть зупинити авіасудно, що перетинає повітряний простір України.

Речник зауважив, що спільно з угорською стороною буде проведено розслідування стосовно цієї ситуації – визначення кола осіб, причетних “до цієї оборудки”. Слободян також наголосив, що інформацію про власника цього літака та можливу його причетність до незаконної діяльності прикордонники свого часу передавали до компетентних органів, і тепер необхідно з’ясувати, чому не було відповідної і своєчасної реакції на повідомлення Держприкордонслужби.

Слободян поінформував, що особа, яка є власником літака, має постійне місце проживання – місто Авдіївка Донецької області.

Як повідомляли угорські ЗМІ, правоохоронці країни затримали легкомоторний літак Ан-2, на якому нібито 11 нелегалів незаконно перетнули українсько-угорський кордон. Як заявили в поліції, легкомоторний літак приземлився вночі в селі Каллошемен в окрузі Сабольч-Сатмар-Берег на прикордонній території. Його випадково помітив працівник поліції, який мешкає у селі.

Посилені наряди поліції з собаками виявили на місці приземлення покинутий літак, а потім і прибулих на ньому. Затримано 11 вихідців з Азії – вісьмох в’єтнамців та трьох громадян Афганістану.

Як заявили в поліції, наразі встановлюють місцеперебування пілота літака, а також організатора повітряного переправлення нелегалів.

 

Кандидатів на голову Держгеокадастра назвуть антикорупціонери – Гройсман

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман просить запропонувати уряду кілька кандидатур на посаду голови Держгеокадастра, яка вакантна вже протягом тривалого часу.

Про це на засіданні уряду сказав Прем’єр-міністр Володимир  Гройсман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я вчерговий раз звертаюся до наших антикорупційних громадських організацій. Запропонуйте дві-три особи, щоб уряд порадився і визначився. А я внесу як Прем’єр-міністр. Щоб людина була з бездоганною репутацію і якісними професійними даними з точки зору управлінця. І ми там з вами наведемо порядок”, – зазначив він.

Як повідомляв Укрінформ, у жовтні 2017 року Кабінет міністрів звільнив виконувача обов’язків голови Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Олега Цвяха. Перед цим Гройсман відсторонив від роботи Цвяха і пригрозив йому кримінальним переслідуванням. Таку заяву Прем’єр зробив у відповідь на прохання голови Васильківської райдержадміністрації Дніпропетровської області Сергія Литвинова “прибрати “смотрящих” по областях і по районах від київського Держгеокадастру”.

 

НСТУ організує ярмарок вакансій для скорочених працівників “Суспільного

Виконавчий директор ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” Олександр Лієв вирішив організувати ярмарки вакансій для працівників Суспільного, що будуть звільнені внаслідок скорочення.

Про це повідомляє  Суспільне мовлення – Укрінформ.

“Ми вже звернулися до Ради Європи з проханням допомогти нам організувати ярмарки вакансій в регіонах України. У тих філіях, де вивільнення буде в найбільшій кількості, ми обов’язково проведемо такі ярмарки: запросимо у філії роботодавців, які прийшли б розповісти про свої вакансії, а також проведемо роз’яснювальну, консультаційну роботу серед працівників. Ми хочемо допомогти людям працевлаштуватися максимально швидко і зробимо все, щоб вони знали про свої можливості на ринку праці зараз”, – сказав Лієв.

НСТУ провела переговори з Державною службою зайнятості України, щоб посприяти якнайшвидшому працевлаштуванню людей, які вивільняються внаслідок скорочення штату компанії.

За словами заступника голови Державної служби зайнятості Сергія Кравченка, станом на сьогодні зареєстровано понад 80 тисяч вакансій, багато з яких відповідають посадам, що будуть скорочені в НСТУ.

“Якщо розглянути запити на фахівців, то майже 800 запитів – це телекомунікаційні послуги, наступні професії – це наукова та науково-технічна діяльність – 1315 вакансій по всій Україні, а у сфері державного управління – 5593 вакансії. Зараз у ПАТ “НСТУ” відбувається скорочення адміністративного персоналу, бухгалтерів, обслуговуючого персоналу, і на сьогодні у нас є такі вакансії, є велика потреба в бухгалтерах, охоронниках, обслуговуючому персоналі”, – уточнив Кравченко.

Лієв також презентував затверджений правлінням комплекс заходів задля пом’якшення наслідків скорочення штату.

Комплекс складається з семи кроків:

– протягом лютого-березня 2018 року працівникам, що отримали письмове попередження про скорочення, нададуть один на тиждень додатковий оплачуваний вихідний для пошуку роботи;

– працівникам, котрі отримали письмові пропозиції адміністрації звільнитись за угодою сторін у період з 1 по 28 лютого, здійснять виплату двох посадових окладів при звільненні;

– за сприяння Ради Європи протягом лютого-березня 2018 року відбудуться щонайменше три ярмарки вакансій у регіонах, де вивільняється найбільша кількість працівників;

– до 1 квітня працівникам щоденно надаватиме консультацію представник профкому первинної профспілкової організації ПАТ “НСТУ”, для цього такий представник звільняється від основної роботи зі збереженням заробітної платні;

– працюватиме “гаряча лінія” для надання юридичних консультацій працівникам;

– працівникам, які отримали письмове попередження про скорочення, запропонують усі наявні у ПАТ “НСТУ” (центральній дирекції та філіях) вакантні посади;

– представників профспілкових організацій залучать до складу комісій з визначення переважного права на залишення на роботі працівників, що підлягають переведенню/звільненню та попередженню про майбутнє звільнення з роботи.

“Нам необхідно оптимізувати структуру, прибрати дублювання управлінських ланок та адміністративних функцій, щоб ефективно використовувати наявні кошти. Щоб із зовсім окремих, колись державних телерадіокомпаній побудувати одну єдину –  Суспільну, з уніфікованим механізмом роботи, нам потрібно пройти цей процес скорочення. Проте ми не повинні забути про тих працівників, які будуть звільненні при скороченні, тож ми розробили цю низку заходів, щоб допомогти їм знайти нову роботу”, – пояснив Лієв.

Планується, що на 2 квітня 2018 року кількість штатних посад у Національній суспільній телерадіокомпанії України становитиме 4087. До квітня штат НСТУ оптимізують на понад 3 тис. посад. У кожній філії НСТУ основа буде становити 90-100 посад.

 

Спецконфіскація: Луценко каже, що дії ICU перевірили і не знайшли порушень

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на замовлення Генеральної прокуратури перевірила роль компанії ICU при оформленні купівлі ОВДП і не виявила порушень чинного законодавства.

Про це розповів генпрокурор Юрій Луценко під час засідання комітету з питань нацбезпеки і оборони, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми вивчали роль ICU та банківських працівників в оформлені купівлі за “брудні” кошти цінних паперів української держави. Ще до виходу матеріалів телеканалу Al Jazeera, тим більше до публікації “Української правди”, слідство допитало працівників Нацбанку, Ощадбанку та ICU і отримало відповіді. Після цього ще весною минулого року ми замовили перевірку дій ICU з боку Державної комісії з цінних паперів. І ця перевірка була проведена. Результати цієї перевірки звучать, що у діях брокера немає порушень чинного законодавства”, – сказав Луценко.

Окрім цього, він повідомив, що слідство направило результати зазначеної перевірки до експертної установи, яка має визначити, чи було в діях брокера або працівників банків порушення чинного законодавства при оформленні угод купівлі ОВДП за “брудні” кошти.

“Ми чекаємо на відповідь експертизи і за її результатами буде прийнято рішення: або закриття епізоду щодо відповідальності працівників банків та брокерської компанії ICU, або пред’явлення їм підозри чи обвинувачення. На нещастя авторів дутих сенсацій теза про те, що Луценко покриває роль ICU не відповідає дійсності”, – зазначив генпрокурор.

Він також запевнив: у ході слідства ГПУ було з’ясовано, що компанія ICU не оформляла виведення “брудних” коштів з України. За словами Луценка, брокери компанії оформляли купівлю цінних паперів після того, як “відмиті” кошти надходили на рахунки українських банків і отримували за це встановлену законом маржу.

Як повідомляв Укрінформ, рніше Al Jazeera поширила інформацію, що українська інвестиційна компанія ICU (Investment Capital Ukraine), яка належала голові Національного банку Валерії Гонтаревій, допомагала президенту-втікачу Віктору Януковичу вивести з країни 1,5 млрд дол. в період з 2012 по 2014 рік.

Голова НБУ Валерія Гонтарева  відкинула звинувачення деяких ЗМІ стосовно виведення компанією ICU коштів екс-президента Віктора Януковича і назвала їх черговими інсинуаціями.

Наприкінці грудня 2017 року в Ощадбанку повідомляли, що всі кошти за спецконфіскацією знаходяться на рахунках Держказначейства. Генпрокурор Юрій Луценко також запевняв, що всі 1,5 млрд дол., які були спецконфісковані в оточення Януковича, нікуди не зникали і перебувають на рахунках Держказначейства.

Як відомо, у 2014 році Гонтарева пішла з посади глави ради директорів ICU і продала свою частку в компанії.

 

Три роки і 30 судових вироків: Луценко розповів про довгий шлях спецконфіскації

Рішенню Краматорського райсуду про спецконфіскацію $1,5 млрд в оточення екс-президента Януковича передували 30 вироків судів, якими було засуджено 30 осіб.

Про це повідомив генпрокурор Юрій Луценко під час засідання Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони, передає Укрінформ.

“Слідство у справі тривало майже 3 роки. Завдяки мозковому штурму усіх причетних до 3-річної роботи ми визначилися з правильним напрямком, результатом чого стало 30 вироків судів, за якими засуджено 30 осіб-учасників злочинної схеми розкрадання і відмивання коштів загальною сумою 1,5 млрд доларів”, – сказав  Луценко.

За його словами, вироки отримали керівники маленьких підприємств, через які “відмивали” кошти, та колишній перший заступник міністра економіки Олександр Сухомлин. Він отримав умовне позбавлення волі терміном на п’ять роки. При цьому ГПУ оскаржила цей вирок суду.

Генпрокурор додав, що  цими рішеннями судів встановлено понад 500 суб’єктів господарювання української та іноземної юрисдикції, що брали участь у розкраданні та відмиванні коштів для оточення Януковича.

 

Ігор Жданов: Провідні державні компанії повинні ставати спонсорами національних збірних

Як приклад міністр молоді та спорту навів «Нафтогаз України» і «Енергоатом».

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов виступає за те, щоб державні компанії спонсорували національні збірні. Про це повідомляє  «Лівий берег» – Укрінформ.

«Я буду говорити з прем’єр-міністром, щоб провідні державні компанії ставали спонсорами національних збірних. Це правильно. У них доходи є, вони вилізли «з ями», нехай спорту трохи допоможуть», – сказав сьогодні на брифінгу Жданов.

Як приклад Жданов навів «Нафтогаз України» і «Енергоатом».

Нагадаємо, на підготовку і участь українських спортсменів у зимових Олімпійських іграх 2018 року в Пхьончхані виділили 265,5 млн гривень.

 

Суд оштрафував Ситника

Суд 17 січня оштрафував директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника за адміністративне правопорушення.

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу повідомила прес-секретар Солом’янського районного суду м.Києва Яна Квітченко.

“Так, сьогодні наш суддя розглянув справу Ситника А., громадянина визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення і назначено штраф у вигляді 100 неоподаткованих мінімумів, тобто 1700 грн”, – повідомила вона.

Раніше НАЗК передало до суду протокол про адміністративне правопорушення з боку директора НАБУ Артема Ситника, яке полягає у невиконанні законних вимог чи розпоряджень – мова йде про відмову Артема Ситника надати інформацію та ряд  документів на запит НАЗК.

Як повідомляв Укрінформ, Національне агентство з питань запобігання корупції вирішило направити до суду протокол про адміністративне порушення, вчинене директором Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником. У НАЗК зазначили, що державні органи і фізичні та юридичні особи зобов’язані надавати запитувані Національним агентством документи чи інформацію упродовж десяти робочих днів з дня одержання запиту, а директор НАБУ Артем Ситник не виконав законні вимоги Національного агентства та надав з порушенням встановленого законом строку запитувані у листі Національного агентства від 18.09.2017 № 41-10/33202/17 копії документів та інформацію, а також надав їх не у повному обсязі, чим вчинив адміністративне правопорушення.

 

ЄБРР дав українським компаніям €400 тисяч на кліматичні інновації

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) у рамках глобального проекту FINTECC виділив 400 тис. євро українським компаніям на підтримку кліматичних інновацій.

Про це написав старший радник Європейського банку реконструкції і розвитку в Східній Європі і на Кавказі Антон Усов на своїй сторінці в  Facebook – Укрінформ.

“ЄС і програма FINTECC ЄБРР за допомогою кліматичних ваучерів продовжують підтримувати українських розробників технологій і обладнання, які допоможуть скоротити викиди парникових газів і забезпечити ефективніше використання енергоресурсів в різних галузях промисловості. 10 компаній з різних куточків України отримали 400000 євро на підтримку своїх розробок”, – розповів Усов.

За його словами, серед розробок, що отримали фінансову підтримку – зарядні пристрої для  електромобілів, когенераційні установки і програмне забезпечення.

Як повідомляв Укрінформ, Україна стала першою країною, де ЄБРР запустив проект фінансової підтримки кліматичних інновацій – програму інноваційних ваучерів. Офіційний запуск програми відбувся на початку березня 2017 року. У рамках проекту українські компанії, які розробляють або впроваджують кліматичні технології, можуть отримати фінансову підтримку від ЄБРР. Програма є частиною глобального проекту ЄБРР – FINTECC, основний напрям діяльності якого – допомога країнам, де працює ЄБРР в реалізації інноваційних кліматичних технологій.

 

Луценко не виключає кримінальних справ проти екс-керівників ПриватБанку

Генпрокурор Юрій Луценко не виключає можливості відкриття кримінальних проваджень щодо колишніх акціонерів, власників «Приватбанку» за результатами розслідування аудиторської компанії Kroll.

Про це він сказав журналістам після засідання Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Якщо буде встановлено факт, що хоча б, припустимо, мільйон гривень замість того, щоб йти на виплати дивідендів, йшов на кредитування компаній, пов’язаних з колишніми власниками – це призведе до дуже швидкого написання підозри відповідним посадовим особами», – зазначив Луценко.

За його словами, представники Kroll під час зустрічі 16 січня наголосили, що їх розслідування стосувалося ймовірних банківських шахрайств і воно не було сфокусовано на пошуку доказів для кримінального переслідування екс-посадовців  «Приватбанку».

«З точки зору того, що я побачив, така можливість існує. Можливість перша – чи використовувалися кошти рефінансом на цілі, не передбачені законом», – розказав генпрокурор.

Він нагадав, що з 2014 року кошти рефінансу можуть використовуватися комерційними банками лише на підтримку платіжного балансу, тобто на виплати по депозитам, і будь-яке використання цих коштів на кредитування суб’єктів господарювання, пов’язаних з екс-власниками банків, є забороненим.

«Наразі Kroll не може мені дати відповідь, чи є такі факти, але пообіцяв найближчим часом таку відповідь надати», – підкреслив Луценко.

Крім того, він не виключив можливості відкриття кримінальних проваджень проти екс-посадовців «Приватбанку» в разі надання аудиторами фактів, що підтверджують фіктивне підприємництво, несплату податків, ймовірне розкрадання коштів.

Генпрокурор також зазначив, що в разі надання Kroll даних, що можуть свідчити про виведення частини коштів кредитування на особисті потреби екс-акціонерів «Приватбанку», «то тоді ймовірна стаття про відмивання коштів і відповідні підозри».

Як повідомляв Укрінформ, компанія Kroll підтвердила, що ПАТ “ПриватБанк” було об’єктом масштабних та скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом десяти років до націоналізації, що призвело до завдання банку збитків щонайменше в розмірі $5,5 млрд.

 

Дві ОТГ на Житомирщині розширили спектр адмінпослуг завдяки договору про співпрацю

З метою поліпшення якості та доступності адміністративних послуг Тетерівська та Станишівська об’єднані територіальні громади на Житомирщині уклали договір про співпрацю.

Своїм досвідом представники обох громад поділилися під час круглого столу на тему: “Міжмуніципальне співробітництво ОТГ”, який відбувся 17 січня за сприяння  Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У Станишівській ОТГ триває будівництво центру надання адміністративних послуг, але ми все одно працюємо у тимчасовому приміщенні. Головна проблема, з якою довелося зіштовхнутися, – це відсутність державного реєстратора, та це не могло позначитися на наших функціях перед громадою. Тому завдяки договору з Тетерівською  ОТГ, укладеному в жовтні минулого року, ми залучили відповідних фахівців та розширили спектр адміністративних послуг. При цьому людям не потрібно нікуди їхати, оскільки державні реєстратори працюють з електронною базою даних”, – розповіла адміністратор Станишівського ЦНАПу Олена Опанасюк.

За словами начальника центру надання адміністративних послуг Тетерівської сільської ради Михайла Діжі, досвід співпраці між двома ОТГ є показовим і для інших громад. Як висновок, у кожній громаді немає потреби у створенні ЦНАПу, достатньо налагодити співпрацю з територіально близьким центром.

Натомість голова Новоборівської селищної ради Григорій Рудюк наголосив, що співробітництво в організації місцевої пожежної охорони свого часу стало основою для створення Новоборівської селищної ОТГ.

“Ми почали укладати угоди із 6 сільськими радами, які розташовані навколо селища Нова Борова, ще у 2013 році. Так створили систему місцевої пожежної охорони, яка займалася не тільки пожежним захистом, а й аварійно-рятувальними роботами. Після цього нам було нескладно об’єднатися в ОТГ, коли з’явився Закон України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”. Надіслали запрошення 6 сільським радам, а до нас приєдналося 4. Так у 2015 році ми створили ОТГ. Тепер готуємося укласти договір про співробітництво з Іршанською ОТГ щодо співфінансування спортивної школи. Впевнені, що це буде суттєва економія для наших бюджетів”, – розповів Рудюк.

Скористатися перевагами міжмуніципального співробітництва ОТГ нині готуються і Радомишльська міська, Коростишівська міська та Брусилівська селищна ОТГ. З урахуванням досвіду будівництва заводу з переробки твердих побутових підходів в Іллінецькій міській ОТГ, що на Вінниччині, тепер і на Житомирщині, в межах трьох згаданих вище громад, може з’явитися аналогічне підприємство. Його будівництво є актуальним з огляду на те, що з 1 січня цього року набув чинності закон, який забороняє захоронення неперероблених твердих побутових відходів.

Експерти Житомирського ЦРМС закликають ОТГ до співпраці та готові надавати консультації з різних питань. Як зауважив директор Центру Василь Невмержицький, у разі потреби є можливість залучити і зовнішніх фахівців з Мінрегіону. Розширення міжмуніципального співробітництва підтримують і Житомирська обласна рада та Житомирська ОДА.

Програма “U-LEAD з Європою” спільно фінансується Європейським Союзом і його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

 

У РФ після приїзду допінг-комісії на турнір «захворіли» 40 легкоатлетів

В Іркутську майже сорок спортсменів захворіли або не вийшли на старт регіонального чемпіонату з легкої атлетики після несподіваного прибуття співробітників Російського антидопінгового агентства.

Про це повідомляє  “Чемпіонат.ру” – Укрінформ.

«На змагання в Іркутську несподівано нагрянув допінг-контроль від РУСАДА, і це викликало настільки великий стрес у учасників, що багато хто з них захворів та/або не з’явився на старт», – йдеться в повідомленні.

З’ясувалося, що в результаті в турнірі взяли участь 36 спортсменів з чотирьох вікових категорій. Деякі з них надали довідки про хворобу.

Видання підкреслює, що аналогічний випадок раніше стався і в Оренбургу на чемпіонаті  Росії з бігу на одну милю. Тоді після інформації про майбутні допінг-тести зі змагань знялася майже половина спортсменів. Всеросійська федерація легкої атлетики заявила про перевірку, але так і не повідомила її результатів.

 

Макрон і Мей підпишуть новий міграційний договір

Велика Британія і Франція у четвер мають намір підписати новий міграційний договір, в якому буде обумовлено збільшення британського фінансування для вирішення нагальних питань у міграційні сфері, зокрема у прикордонних регіонах.

Підписання анонсували у Єлисейському палаці, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Угода передбачає збільшення фінансової підтримки Британії у сфері безпеки транспортної інфраструктури, діяльності прикордонної поліції та сил безпеки, також буде обумовлене питання економічного розвитку регіону”, – повідомили у Єлисейському палаці.

Нова угода буде доповненням до старої, підписаної у 2003 році, та передбачатиме розвиток регіону Кале, який ще донедавна був населений мігрантами, які часто розміщувалися у стихійних наметових містечках.

У Єлисейському палаці вважають логічним доповнення міграційної угоди з огляду на зміни, які стануться після Брекзіту.

Підписання відбудеться завтра під час британсько-французького саміту за участю президента Франції  Емануель Макрона  та прем`єр-міністра Британі Терези Мей у Лондоні.

На разі французьке керівництво повідомило про розселення всіх мігрантів з наметових містечок у регіоні Кале. Вчора Кале відвідав президент Франції Емануель Макрон і пообіцяв, що в регіоні більше не буде стихійних поселень біженців.

 

Меркель погодилася з тезами Курца щодо мігрантів

Для вирішення проблеми біженців важливий захист зовнішніх кордонів європейського співтовариства, а також економічна допомога країнам, з яких їдуть мігранти.

Таке переконання висловили канцлер ФРН Ангела Меркель та її австрійський колега Себастьян Курц після переговорів у Берліні, передає кореспондент Укрінформу в Німеччині.

«Я переконаний в тому, що рішення міграційної кризи лежить у постійному захисті зовнішніх кордонів і посиленої допомоги людям на місцях (в країнах походження). Я переконаний, що це неправильно, коли контрабандисти вирішують, кому приїжджати в ЄС», – заявив Курц, помітивши, що дискусії про квоти на розподіл біженців приділяється занадто багато уваги.

Австрійський канцлер, відомий своєю незгодою з міграційною політикою Меркель, нагадав, що з розрахунку прийому біженців на душу населення Австрійська республіка займає друге місце в Європі після Швеції. У той же час він підкреслив, що Відень зацікавлений у збереженні свободи пересування всередині простору ЄС.

Меркель погодилася з цими тезами гостя.

«Я чітко дала зрозуміти, що нам важливо, щоб у глобальному контексті Європа могла бути дієздатна в політиці безпеки та міграції, у сфері захисту зовнішніх кордонів і партнерства з Африкою», – заявила німецький канцлер.

Це перший візит Курца в Німеччину після вступу на посаду глави уряду. До цього він відвідав Брюссель і Париж.

Меркель прийняла Курца з військовими почестями. Спільний обід і переговори тривали на 40 хвилин довше запланованого. По їх завершенню обидва партнери запевнили у бажанні зміцнювати співробітництво. «Ми виявили небагато моментів відмінності», – запевнила  Меркель.

У другій половині 2018 року Австрія буде головувати в ЄС.

 

Віце-прем’єр: перед виборами маніпуляцій із євроінтеграційними законами побільшає

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграціі Іванна Климпуш-Цинцадзе прогнозує активізацію у парламенті маніпулятивних дискусій стосовно євроінтеграційних законодавчих ініціатив у нинішній, передвиборчий рік.

Про це вона заявила на засіданні Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції у середу, 17 січня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я думаю, що ми всі здаємо собі справу, що 2018 рік, який наближає нас до виборчого циклу, напевно, буде породжувати додаткову кількість не обов’язково аргументованих і маніпулятивних дискусій стосовно євроінтеграційних законопроектів чи ініціатив”, – сказала  Климпуш-Цинцадзе – Укрінформ.

Вона зазначила, що наразі Верховна Рада має ухвалити системні євроінтеграційні закони для різних галузей, робота над якими тривала кілька років. У цьому контексті урядовець закликала членів профільного комітету глибше вдаватися в ці питання, аби мати змогу відповідно аргументувати необхідність ухвалення цих законів.

Климпуш-Цинцадзе також висловилася за посилення ролі комітету шляхом зміни регламенту Верховної Ради. Зокрема, на її думку, під час реєстрації законопроектів комітет мав би проводити його експертизу на відповідність європейському законодавству.

“Більш того, як на мене, негативний висновок комітету з євроінтеграції при розгляді будь-якого законопроекту мав би бути просто таким правом вето на його розгляд у Верховній Раді”, – вважає віце-прем’єр.

Вона нагадала, що принаймні п’ять політичних сил, коли “заходили” до парламенту у 2014 році, позиціонували свою ідеологічну платформу як євроінтеграційну.

“На практиці серед усіх партій, які використовують цю риторику, мало б бути консенсусом, що ми не сперечаємося з євроінтеграційних питань, а сперечаємося щодо конкретних процедур реалізації цього напряму”, – переконана Климпуш-Цинцадзе.

 

Утримання в СІЗО застосовують як тиск на кримських татар – адвокат

Так званий «Верховний суд» Криму залишив без змін рішення “суду” першої інстанції щодо фігурантів справи “Хізб ут-Тахрір” Марлена Асанова, Ернеса Аметова і Сервера Зекірьяєва, яким продовжили термін утримання під вартою до 9 березня.

Адвокат Еміль Курбедінов вважає, що ігнорування апеляції, якою пропонувалося замінити утримання в СІЗО на домашній арешт – це тиск на їхніх підзахисних.

Про це Курбедінов заявив у  відеозвіті  “Кримської солідарності” – Укрінформ.

“Утримання людей у слідчому ізоляторі ми розцінюємо як певний тиск на наших підзахисних, а не як побоювання, що вони можуть втекти. Під домашнім арештом вони теж не зможуть втекти або на когось впливати… Але тут принципово інша мета утримання в слідчому ізоляторі, адже в СІЗО жахливі умови, величезний переліміт, там блохи, воші, клопи, там холод, відсутність води і загострення всіх хвороб, що можна прирівняти до тортур”, – заявив Курбедінов.

Як підкреслив адвокат, для слідства принципово, щоби вони знаходилися саме в таких умовах, оскільки “СІЗО – це спосіб тиску на тих, хто не йде на змову із слідством і не робить того, чого від них хочуть”.

Як зауважив Курбедінов, усі аргументи адвокатів, викладені в апеляційних скаргах, були проігноровані “судом”.

“Наші аргументи не були взяті до уваги. Суд визнав законним і обгрунтованим рішення першої інстанції, хоча в рішенні першої інстанції було допущено величезну кількість помилок, зокрема, всі учасники звинувачувалися у причетності до пункту 1 статті 205.5 (організація діяльності терористичної організації – ред.), хоча там пункт 2 статті 205.5 (участь в діяльності – ред.). Суд просто це визнав технічною помилкою – і все. І багато інших було помилок”, – розповів Курбедінов.

За словами адвоката, його підзахисний Асанов Марлен у своєму виступі на “суді” сказав, що справи проти нього й інших мусульман “абсолютно політично мотивовані, такі, що не мають жодної законної підстави, що це переслідування кримських татар, кримських мусульман за їхню позицію та за їхнє віропереконання”.

Кримський адвокат, характеризуючи всі справи, в яких він бере участь упродовж останніх чотирьох років, зазначив, що вони не мають доказів при посиланні на статті закону.

“Слідство ніколи не надає фактичних доказів того, на що вони посилаються, а апеляція і перша інстанція абсолютно глухі до захисту”, – резюмував Курбедінов.

Як повідомлялося, 6 грудня 2017 року в окупованому Криму “суд” продовжив арешт до 9 березня 2018 року фігурантам “справи Хізб ут-Тахрір” Ернесу Аметову, Марлену Асанову і Серверу Зекірьяєву.

11 жовтня 2017 року у Бахчисараї пройшли обшуки в шести будинках кримських татар, після чого 12 жовтня російськими силовиками було заарештовано шестеро мешканців міста: Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Мемет Бєлялов, Сейран Салієв, Сервер Зекірьяєв і Ернес Аметов. ФСБ інкримінує їм участь у забороненій в Росії і анексованому нею Криму організації “Хізб ут-Тахрір”.

 

В Україні створять центри з розвитку технологій та інновацій

Кабмін підтримав ініціативу Мінекономрозвитку щодо створення центрів з підтримки технологій та інновацій в Україні.

Відповідне  розпорядження  було ухвалено у ході урядового засідання 17 січня, повідомляє Укрінформ.

За словами першого віце-прем’єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва, ініціатива щодо утворення центрів з підтримки технологій та інновацій сприятиме реалізації політики уряду щодо підвищення інноваційного потенціалу української економіки, передусім за рахунок ефективного впровадження в ній продуктів ноу-хау від українських інноваторів.

Мінекономрозвитку реалізовуватиме цей проект у рамках програми співробітництва із Всесвітньою організацією інтелектуальної власності на 2018-2019 роки.

Після укладання відповідного договору із Всесвітньою організацією інтелектуальної власності, Мінекономрозвитку через Національний орган інтелектуальної власності має утворити зазначені центри (або їх філії) на базі університетів, наукових установ, інноваційних структур, технопарків тощо.

Робота центрів буде спрямована на надання доступу до патентних та непатентних баз даних (доступ до баз даних Укрпатенту), а також допомоги винахідникам та новаторам з питань використання цих баз даних.

Створення центрів з підтримки технологій та інновацій в Україні, зокрема, сприятиме:

– спрощенню доступу до баз даних патентної та науково-технічної інформації, публікацій з питань інтелектуальної власності, навчальних матеріалів для винахідників та дослідників, малих та середніх підприємств, представників промислового сектору;

– проведенню семінарів та круглих столів з питань інтелектуальної власності;

– організації дистанційних курсів Всесвітньої організації інтелектуальної власності з питань інтелектуальної власності;

– наданню консультацій щодо законодавства у сфері інтелектуальної власності, проведення патентного пошуку, комерціалізації об’єктів промислової власності.

Всесвітня організація інтелектуальної власності з 2009 року реалізовує проект щодо створення центрів підтримки технологій та інновацій, спрямований на забезпечення доступу місцевих користувачів (винахідників, новаторів, малих та середніх підприємств) до спеціалізованих баз даних, надання інформації та навчальних матеріалів, а також зміцнення технологічного та інноваційного потенціалу.

На сьогодні в світі реалізується 71 національний проект із підтримки інновацій, в межах яких функціонує 600 центрів та філій.

 

Український фільм “Стрімголов” – у конкурсі European First Film Festival

Створений за підтримки Держкіно фільм “Стрімголов” Марини Степанської бере участь у конкурсній програмі повнометражних фільмів 30-th European First Film Festival.

Про це повідомляє  прес-служба  Держкіно – Укрінформ.

“Фестиваль проходить з 12 по 21 січня у місті Анже, Франція. До цієї конкурсної програми увійшли 100 фільмів-дебютів європейських режисерів. Показ “Стрімголов” пройшов 15 січня з аншлагом. До складу журі входять такі відомі митці, як Катрін Денев та Аньєс Варда”, – ідеться в повідомленні.

Фільм є повнометражним дебютом режисера та автора сценарію Марини Степанської, авторитетне видання Variety назвало його “ковтком свіжого повітря”. Це психологічна драма про Київ, у якій 27-річні “негерої” намагаються зробити непростий вибір в умовах “героїчного часу”. У фільмі зіграли актори Андрій Селецький, Дар’я Плахтій, Олег Мосійчук, Лариса Руснак, Крістіан Борис.

Фільм уже показали на міжнародних кінофестивалях – 52-му МКФ у Карлових Варах та 8-му Одеському МКФ. Він є учасником конкурсної програми Стокгольмського міжнародного кінофестивалю у номінації “Найкращий фільм” та Міжнародного кінофестивалю Camerimage (Польща) в номінації “За найкращий операторський дебют”. Крім того, актриса Дар’я Плахтій за роботу у цьому фільмі отримала приз за найкращу жіночу роль на 22-му Міжнародному фестивалі авторського кіно в Рабаті (Марокко).

 

КНДР і Республіка Корея домовилися пройти на Олімпіаді під одним прапором

На церемонії відкриття Олімпіади 2018 року в Пхьончхані команди Північної і Південної Кореї йтимуть разом під одним прапором.

Сьогодні представники КНДР і Південної Кореї провели переговори в демілітаризованій зоні в селі Панмунджом. У підсумку сторони погодилися пройти на церемонії відкриття Олімпіади разом під одним загальним прапором, на якому буде зображено Корейський півострів. Про це повідомляє  Sport Arena – Укрінформ.

В кінці тижня це рішення має затвердити Міжнародний олімпійський комітет (МОК). Також обговорюється можливість виступу на Олімпіаді об’єднаної збірної Північної і Південної Корі з жіночого хокею.

Нагадаємо, що через напружені відносини між КНДР і Південною Кореєю участь північнокорейських спортсменів в Олімпіаді 2018 року в Пхьончхані довгий час була під питанням. Однак в підсумку уряд КНДР все ж вирішив відправити на Олімпіаду не тільки спортсменів, але і оркестр із 140 музикантів і високопоставлену делегацію.

Церемонія відкриття зимової Олімпіади 2018 року відбудеться 9 лютого.

 

Співробітництво Україна-НАТО: проект річної програми вже у Кабміні

МЗС передало до Секретаріату Кабінету міністрів проект Річної національної програми (РНП) співробітництва з НАТО на 2018 рік. Найближчими тижнями документ має бути розглянутий експертами, після чого поданий на затвердження уряду.

Про це сказав під час засідання круглого столу в Укрінформі на тему: “Україна – НАТО – 2018. Прогнози і головні очікувані події” заступник начальника Управління співробітництва з НАТО, завідуючий відділом оборонно-військового співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ Сергій Вербицький.

“Хочу зупинитися  на тому, де ми зараз знаходимося на етапі Річної національної програми в рамках діяльності Комісії Україна-НАТО на 2018 рік. Минулого тижня проект програми  був переданий від МЗС до Секретаріату Кабінету міністрів України”, – сказав він.

За словами Вербицького, це  “достатньо об’ємний документ на декілька сотень аркушів, включаючи пояснювальну записку та перелік розбіжностей”.

“Найближчими тижнями цей документ має бути розглянутий експертами управління, пройти певні  етапи в Секретаріаті Кабміну і бути  поданий на затвердження уряду”, – поінформував чиновник.

Він додав, що після цього документ буде переданий до Адміністрації Президента разом з проектом указу на затвердження Президентом України.

Вербицький зауважив, що це стандартна процедура, яка триває кожен рік.

“Структура документу незмінна – 5 розділів. Вона регламентована нашими колегами по альянсу та відбиває структуру Плану дій щодо членства в  Альянсі, яка була розроблена ще в 1995 році”, – додав він.

Чиновник також повідомив, що документ являє собою “своєрідну квінтесенцію плану дій, плану заходів, які існують в органах державної влади щодо виконання тих програм та проектів НАТО, які мають бути реалізовані у поточному році”.

 

Мінрегіон посилить координацію транскордонного співробітництва – Негода

Мінрегіон, парламентський комітет з питань європейської інтеграції, українські прикордонні регіони та єврорегіони мають виробити спільний підхід і запропонувати об’єднуючу платформу, щоб забезпечити дієву координацію та взаємодію між центральними та місцевими органами влади.

Про це заявив перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода під час наради з питань обговорення пропозицій щодо проведення Асамблеї українських прикордонних регіонів та єврорегіонів, повідомляє портал  “Децентралізація” – Укрінформ.

“Мінрегіон підтримує створення спільної платформи у вигляді Асамблеї, Форуму, Конференції чи інших форм співпраці, яка б сприяла координації зусиль на центральному, регіональному та місцевому рівнях, а також реалізації домовленостей у сфері транскордонного співробітництва. Особливої ваги та актуальності це питання має саме зараз, коли в повному обсязі вступила в силу Угода про асоціацію між Євросоюзом та Україною. Ми повинні підняти планку в сфері регіональної політики та транскордонного співробітництва на якісно новий рівень, і це є одним із ключових напрямів співпраці та політичного діалогу з ЄС”, – сказав він. За словами Негоди, на цій платформі визначатимуться ініціативи та проекти для реалізації в рамках українських та європейських фінансових інструментів.

Перший заступник міністра наголосив, що необхідно систематизувати та активніше лобіювати розвиток транскордонного співробітництва між Україною та закордонними партнерами. Така діяльність може отримати політичну підтримку від Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, Палати регіонів Європейського Союзу, Асамблеї європейських регіонів, а також Асоціації європейських прикордонних регіонів, додав він.

Найближчим часом Мінрегіон разом з комітетом Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, профільними асоціаціями та регіональними громадськими організаціями планує здійснити інвентаризацію та аналіз усіх процесів, що проходять у цьому напрямку, зокрема і в частині виконання Рекомендацій парламентських слухань щодо транскордонного співробітництва, що відбулися 21 вересня 2016 року, і сформувати актуалізований план відповідних заходів.

“В результаті маємо вийти на формат дій, який об’єднає усі зацікавлені сторони і сприятиме підготовці спільних з країнами-сусідами проектів розвитку, що можуть бути підтримані Україною та  Європейським Союзом“, – сказав перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

 

Зубко закликає оперативно відновлювати енергопостачання в регіонах

Працівників обленерго закликають швидко реагувати на відновлення енергопостачання після сильних снігопадів та вітру.

Про це під час засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС щодо ускладнення погодних умов повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, передає кореспондент Укрінформу.

“По південних областях, де зберігаються пориви вітру практично до 20-28 м/с, це означає питання до енергетиків, які повинні вчасно забезпечити потім відновлення електромереж. Тому, щоб з 17 по 19 січня ми були готові не тільки до очистки транспортних коридорів, а також до швидкого відновлення енергопостачання по цих областях”, – сказав Зубко.

Він зазначив, що у середу 17 січня з 15.00 години очікується погіршення ситуації в Полтавській, Сумській, Чернігівській, Київській, Житомирській, Вінницькій, Миколаївській, Одеській областях. “Погіршення більш суттєве, ніж ми отримали вчора по Одеській області”, – сказав Зубко.

Він також відзначив позитивну роботу комунальних служб Одеської та Миколаївської областей.

“Хочу відмітити, що Одеська і Миколаївська область з тим погіршенням погодних умов упорались досить вчасно і оперативно відреагували. Але я б хотів зазначити, що це з одного боку подяка, а з іншого боку – це нормальна робота органів місцевої влади для того, щоб виконувати ті завдання, які стоять перед ними”, – сказав Зубко.

Він наголосив, що завдання ДСНС координувати та організовувати роботу регіональних штабів.

“ДСНС не чистить сніг і не займається оперативними втручаннями для того, щоб Укравтодор, або місцеве самоврядування займалося ситуацією владнання життєзабезпечення інфраструктури на місцях. Єдина сьогодні позиція, яка стосується центрального штабу ДСНС – це координація і організація взаємодії між регіональними штабами”, – додав він.

 

В Україні створена Морська адміністрація – рішення Уряду

Кабінет міністрів ухвалив постанову про створення Державної служби морського та річкового транспорту України (Морська адміністрація).

Текст постанови, прийнятої на засіданні уряду у середу, 17 січня,  оприлюднено на сайті Урядового порталу – Укрінформ.

“Утворити Державну службу морського та річкового транспорту України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується  Кабінетом міністрів України  через міністра інфраструктури. Затвердити Положення про Державну службу морського та річкового транспорту України. Установити, що Державна служба морського та річкового транспорту України здійснює повноваження та виконує функції з реалізації державної політики у визначеній сфері з дня набрання чинності актом Кабінету міністрів України про можливість забезпечення здійснення нею повноважень та виконання функцій”, – йдеться у тексті постанови.

Як  написав  на своїй сторінці у Facebook міністр інфраструктури Володимир Омелян, створення Державної служби морського та річкового транспорту України дасть змогу отримати галузі центральний орган виконавчої влади, скоординувати роботу 13 морських портів та гарантувати безпеку судноплавства.

Він додав, що діяльність Морської адміністрації спрямовується безпосередньо міністром інфраструктури. Заступником керівника нового органу, на якого тимчасово покладено обов`язки керівника на час його створення, призначено Дмитра Петренка.

Міністр зазначив, що Морська адміністрація функціонує в абсолютній більшості морських держав світу.

“Важливо, що відтепер Україна в клубі морських держав на відповідному офіційному рівні”, – наголосив він.

 

Кулеба розповів про чергу на житло випускників інтернатів і “непідйомну суму

У черзі на отримання житла обліковуються 26 тисяч випускників інтернатів, для вирішення проблеми потрібно понад 8 млрд гривень.

Про це заявив Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба під час наради із заступником міністра соціальної політики Олександрою Чуркіною та представниками регіонів, на якій обговорили алгоритм забезпечення житлом дітей-сиріт у 2018 році та перспективи вирішення цієї проблеми упродовж наступних 5 років, повідомляє  прес-служба  Глави держави – Укрінформ.

“За останні 20 років у черзі накопичилось понад 26 тис. випускників інтернатів. У нас є навіть 35-річні сироти, які стоять у черзі на отримання житла. Для того, аби усіх їх забезпечити  житлом  необхідно більше 8 мільярдів гривень. Для одного року це непідйомна сума”, – зазначив Кулеба.

За його словами, основна причина проблем із забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в тому, що це питання ніколи не вирішувалась системно.

Він підкреслив, що таких дітей житлом мають забезпечувати місцеві органи влади, але, як правило, у місцевих бюджетах кошти на це не передбачають. Уповноважений Президента додав, що в окремих регіонах є обласні програми забезпечення житлом дітей-сиріт, проте вони лише частково вирішують цю проблему.

У свою чергу, заступник міністра соціальної політики Олександра Чуркіна нагадала, що у державному бюджеті на 2018 рік на потреби для забезпечення житлом дітей-сиріт виділено 500 млн гривень, а в 2017 році за кошти держбюджету було придбано 481 соціальне житло (квартира/будинок), де проживатиме 576 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Порошенко привітав Усика з днем народження

Президент Петро Порошенко привітав чемпіона світу, боксера Олександра Усика з його днем народження.

Про це глава держави поінформував у  Тwitter – Укрінформ.

“Завдяки своїм перемогам Сашко вже увійшов у історію світового боксу. Однак упевнений, що це – лише початок. І ми ще не раз пишатимемось його тріумфом на світовій боксерській арені. З 31-річчям, наш непереможний Чемпіоне!” – написав  Порошенко.

Кримчанин Олександр Усик – професійний український боксер, чемпіон світу в першій важкій вазі за версією WBO, олімпійський чемпіон, заслужений майстер спорту України.

 

У НАТО наголошують на продовженні адаптації ЗСУ до сумісності з Альянсом

Військовий комітет НАТО наголошує на необхідності продовження реформування Збройних сил України з метою набуття бойової оперативної сумісності зі збройними силами Альянсу.

Про це заявив голова Військового комітету НАТО генерал Петер Павел за результатами засідання цього органу 16-17 січня у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Начальники генеральних штабів відзначили виклик, що становить для України отримання результатів безпекової і оборонної реформи на тлі відновлення української територіальної цілісності. Вони також визнали прогрес, досягнутий у реформуванні Збройних сил України, та наголосили на зобов’язаннях щодо подальшого розвитку бойової і оперативної сумісності (з Альянсом – ред.)”, – заявив голова військового комітету  НАТО.

 

Спікером парламенту Каталонії став прибічник незалежності

Спікером парламенту Каталонії обрали Роджера Торрента – члена партії ERC, яка виступає за незалежність автономії.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Каталонські депутати в середу обрали прибічника незалежності політика Роджера Торрента спікером регіонального парламенту”, – йдеться у повідомленні.

За даними RTE,  кандидатуру Торрента підтримали 65 депутатів, а його суперника, який підтримує єдність Іспанії, – 56.

Раніше дві найбільші партії Каталонії заявили про підтримку  переобрання на посаду глави уряду Карлеса Пучдемона, який має намір керувати регіоном через Skype.

 

Найбільші партії Каталонії підтримали Пучдемона — нехай керує по Skypе

Дві найбільші партії Каталонії заявили про підтримку переобрання на посаду глави уряду Карлеса Пучдемона, який має намір керувати регіоном через Skype.

Про це повідомляє  EUobserver – Укрінформ.

“Партії “Разом за Каталонію” (JxCat) та “Республіканська лівиця Каталонії” (ERC) вчора, 16 січня, в інтерв’ю іспанській газеті El Nacional повідомили, що  Пучдемон  готується до того, щоб 31 січня бути обраним президентом регіону та виконувати свої обов’язки з Брюсселя через відеозв’язок за допомогою онлайн-платформ на кшталт Skype”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, заява партій пролунала після того, як юристи парламенту Каталонії відкинули можливість складення присяги Пучдемоном за допомогою відеозв’язку.

Це питання має стати основним у середу, коли депутати парламенту Каталонії зберуться на перше засідання після дострокових виборів, пише видання.

Раніше іспанський прем’єр-міністр Мариано Рахой заявив, що Мадрид буде продовжувати керувати урядом Каталонії, якщо її колишній відсторонений лідер  Карлес Пучдемон намагатиметься керувати регіоном, перебуваючи в Бельгії.

 

В Україні вирує активний циклон: Кульбіда сказав, до чого готуватися

Внаслідок впливу активного циклону очікується суттєве ускладнення погодних умов в Україні.

Про це заявив директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда під час позачергового засідання у ДСНС, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Внаслідок впливу активного циклону в Україні очікуємо протягом 18 січня суттєве ускладнення погодних умов. Очікуються сильні та дуже сильні  снігопади, хуртовини, утворення снігового покриву заввишки до 40 см, у Києві близько 20 см”, – заявив він.

За словами Кульбіди, при такому комплексі погодних умов очікувано порушується робота багатьох сфер державної діяльності, в першу чергу порушення енергозабезпечення, а також роботи транспорту і авіації.

У Дніпропетровській, Запорізькій та Херсонській областях сильний дощ з переходом у сніг, в Україні, крім західних областей, посилення вітру до 15-20 м/сек; у Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській областях 25-28 м/сек. На території Київської, Чернігівської, Сумської, Черкаської, Полтавської, Кіровоградської, Одеської та Миколаївської областей очікуються надзвичайно сильні снігопади. По всій території України на дорогах – ожеледиця.

 

Поліція розслідує перекриття дороги до кордону з Польщею

На Львівщині правоохоронці розслідують блокування у селі Роснівка Яворівського району дороги, що веде до міжнародного пункту пропуску “Краковець”, учасниками акції протесту проти зміни митних правил.

Про це повідомляє  прес-служба прокуратури Львівської області – Укрінформ.

“За процесуального керівництва Городоцької місцевої прокуратури Яворівським відділом поліції розпочато досудове розслідування за ч.1 ст. 279 КК України (блокування транспортних комунікацій, яке порушило нормальну роботу транспорту)”, – йдеться у повідомленні.

Правоохоронці встановили особи близько 40 учасників акції  протесту  проти зміни митних правил. Минулого тижня вони перекривали дорогу шляхом безперервного руху пішохідним переходом, таким чином блокуючи рух транспортних засобів у обидві сторони.

На даний час у кримінальному провадженні проводяться слідчі (розшукові) дії з метою встановлення усіх обставин вчиненого правопорушення. Досудове розслідування триває.

Зазначимо, що санкція вищевказаної статті передбачає покарання штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Як повідомляв Укрінформ, 10 січня протестувальники на кілька годин перекривали під’їзди до міжнародних пунктів пропуску “Рава-Руська”, “Краковець” і “Шегині” на Львівщині та “Ягодин” на Волині.

 

Близько третини населення сіл не має доступу до швидкісного інтернету – Кубів

Близько 30-35% сільського населення не має доступу до швидкісного інтернету.

Про це під час засідання уряду сказав перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан  Кубів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Станом на сьогодні, 30-35% сільського населення взагалі не мають доступу до швидкого широкосмугового інтернету. 53% шкіл, 99% медичних закладів не підключені до широкосмугового інтернету”, – сказав Кубів.

За його словами, за умов вровадження державно-приватного партнерства у даній сфері, за кілька років можна досягнути більше 80% покриття території України широкосмуговим інтернетом.

 

Викрадення людей: злочинцям з “батальйону Призрак” заочно повідомили про підозру

Прокуратурою Луганської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за підозрою у незаконному позбавленні волі або викраденні людини, вчиненому організованою групою, та низці інших злочинів.

Таку інформацію оприлюднила 17 січня  прес-служба прокуратури Луганської області – Укрінформ.

“Прокуратурою Луганської області заочно повідомлено про підозру учасникам організованої злочинної групи, які у 2014 році незаконно позбавляли волі та експлуатували людей. … Встановлено, що у травні 2014 року мешканець м. Лисичанська Луганської області, перебуваючи у складі не передбаченого законом збройного формування так званого “Батальйону “Призрак”, з метою викрадення людей, незаконного позбавлення їх волі та подальшого незаконного використання їх праці, організував та очолив злочинне угруповання, до якого увійшли ще чотири особи, які входили до складу вказаного збройного формування”, – йдеться в повідомленні прес-служби.

Зазначається, що протягом травня-липня 2014 року учасники організованої злочинної групи, будучи одягнуті у камуфльований одяг військового зразку, під приводом порушення громадянами так званого “комендантського часу”, знаходження осіб у стані алкогольного сп’яніння та з інших причин, погрожуючи застосуванням автоматичної вогнепальної зброї та спричинивши фізичне насильство, здійснили викрадення шістьох мешканців міста Лисичанська.

У подальшому, насильно утримуючи вказаних осіб під озброєною охороною на території ПАТ “Лисичанський склозавод “Пролетарій”, учасники організованої злочинної групи примушували потерпілих проти своєї волі будувати та облаштовувати фортифікаційні споруди, що знаходились на виїзді з міста Лисичанськ, а саме: копати траншеї, окопи, будувати бліндажі, складати захисні барикади із мішків з піском, облаштовувати господарчі споруди, носити деревину та інші важкі предмети, а також здійснювати іншу фізичну роботу.

Діяльність злочинної групи була зупинена наприкінці липня 2014 року у зв’язку із звільненням міста Лисичанська Луганської області підрозділами Збройних Сил України від незаконних збройних формувань.

Наразі усі учасники організованої злочинної групи оголошені у  розшук.

 

Сьогодні Українському Вільному Університету в Мюнхені виповнюється 97 років

17 січня 1921 року у столиці Австрії засновано Український Вільний Університет, УВУ (нім. Ukrainische Freie Universität). Нині це єдиний університет поза межами України з українською мовою викладання, з правом присвоєння вчених ступенів магістра та доктора наук.

Восени того ж року Університет з Відня перенесено до Праги – Укрінформ.

Ініціаторами заснування приватного українського університету за межами України були такі видатні вчені, як О.Колесса, І.Горбачевський, С.Дністрянський, М.Грушевський.

У Празі Університет одержав приміщення й фінансову підтримку від президента та уряду Чехо-Словацької Республіки. На той час у Празі проживала значна кількість українських професорів, вчених та студентів, і це сприяло розвиткові УВУ. На перший семестр до вишу записалося понад 700 слухачів на два факультети – філософічний і правничо-економічний (у 1999 році до структури Університету органічно вписався третій факультет – україністики).

Після Другої світової війни, по суті, після розгрому УВУ в Празі, Університет відновив свою діяльність у Мюнхені (Баварія). Без архіву, без бібліотеки, без матеріальних засобів для функціонування (зі вступом радянських військ до Праги весною 1945 року майно, бібліотека й архіви віденського й празького періодів Університету були частково знищені, частково вивезені до Радянського Союзу, ректора о. Августина Волошина арештовано, згодом замучено у в’язниці).

Однак вже восени 1945 року Університет відновив свою роботу. Завдяки субсидіям Федерального уряду Німеччини та Баварського уряду було створено фінансову базу для успішного функціонування університету. УВУ став відомим науковим центром студій україністики в Західній Європі.

Після проголошення незалежності України уряди Німеччини й Баварії припинили дотації УВУ з надією, що в подальшому університет фінансуватиме українська держава.

Сьогодні УВУ функціонує на базі власних доходів. Будучи спершу «екзильним університетом», УВУ згодом повністю трансформувався в університет «євросоюзного характеру», не втративши при тому своїх особливостей. УВУ –  чи не єдиний університет поза межами України з українською мовою викладання, з правом присвоєння вчених ступенів магістра та доктора наук. Прикметно, що докторську дисертацію в УВУ захищав екс-міністр освіти і науки України Сергій Квіт.

На сучасному етапі головна місія УВУ – стати провідним науково-дослідним центром українознавчих студій в Євросоюзі, своєрідним інтелектуальним мостом між Україною, Німеччиною та країнами Євросоюзу, а також науковим, культурним і орієнтаційним центром для представників нової, т.зв. «четвертої хвилі» української діаспори з різних країн Євросоюзу. Своєю багатогранною діяльністю Український Вільний Університет прагне до подолання бар’єру між державами і до кращого порозуміння між народами.

Нині в УВУ навчається понад 150 студентів на магістерських і докторських студіях. Бібліотека Українського Вільного Університету в Мюнхені – одна з найважливіших українських культурних цінностей в Європі. Фонди бібліотеки налічують понад 30 тисяч книжок і періодичних видань.

В 1991 року комісія Міністерства внутрішніх справ Німеччини визнала бібліотеку УВУ найважливішим джерелом україністики в німецькомовному світі.

 

З групи “Відродження” вийшов народний депутат

Народний депутат Валентин Ничипоренко вийшов зі складу депутатської групи «Партія «Відродження».

Про це на засіданні Ради повідомив голова парламенту Андрій Парубій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Повідомляю про вихід народного депутата Валентина Ничипоренка зі складу депутатської групи «Партія «Відродження», – сказав Парубій.

Після виходу Ничипоренка у складі групи залишається 25  нардепів.

 

Гриневич доручила розібратися з коштами на опалення вишів

Міністерство освіти і науки визнає, що у вишів не вистачає коштів на опалення, оскільки підвищилися тарифи.

Про це Укрінформу повідомили в прес-службі Міністерства освіти та науки.

У відомстві зазначили, що в бюджетах ВНЗ передбачені кошти на опалення приміщень. Втім на сьогодні міністр освіти та науки  Лілія Гриневич  дала доручення вивчити це питання у всіх вищих навчальних закладах.

За результатами моніторингу МОН сформує рекомендації.

Як раніше повідомляв Укрінформ, Київський національний університет ім. Т.Шевченка зробив офіційну заяву у зв’язку з інформацією у ЗМІ про “розпуск студентів університету на двомісячні канікули”.

Згідно з інформацією на офіційному сайті вишу з 24 січня по 28 лютого факультети та інститути Київського національного університету ім. Т.Шевченка планують проведення навчальних та виробничих практик поза межами університету.

 

У НАТО розповіли про потенційні сфери співпраці з Україною

Однією з потенційних сфер співпраці між Україною та НАТО є побудова стійкості до інформаційних загроз.

Про це заявила заступник директора Центру інформації та документації НАТО в Україні Вікторія Цемініте під час “круглого столу” в Укрінформі на тему “Україна–НАТО – 2018. Прогнози і головні очікувані події” – Укрінформ.

“Наша практична допомога великою мірою спрямована на побудову стійкості українських демократичних інституцій, підтримці верховенства права, щоб допомогти Україні бути більш стійкою. Сильна, процвітаюча та успішна Україна буде найкращою відповіддю на будь-яку інформаційну агресію”, – заявила вона.

Цеменіте зазначила, що інформаційні та кіберзагрози спрямовані на послаблення бажання країн чинити опір агресії, а для успішного протистояння цим загрозам важливо розуміти, що є ціллю. “Тактика гібридної війни охоплює усі слабкості суспільства — політичні, економічні та соціальні. Тому наш опір має передбачати посилення власних суспільств, економіку, демократичні інституції, у тому числі, через реформи”, – заявила вона.

Заступник директора Центру інформації та документації НАТО підкреслила, що розбудова стійкості до інформаційних загроз є якраз однією з потенційних сфер співпраці між Україною та НАТО.

“Сьогодні Україна, а також країни НАТО, Європи, стикаються з величезним потоком фейкової інформації, пропаганди, що є частиною російської гібридної війни. Ця дезінформація використовується разом з політичним та економічними тиском, кіберагресією. Україна також зіштовхнулася і з військовою агресією. Ці загрози в інформаційній сфері є транскордонними і потребують скоординованих зусиль не лише в одній країні, а й між країнами”, – наголосила вона.

 

Кабмін прийняв рішення, яке має пришвидшити надання землі учасникам АТО

Кабінет міністрів змінив Стратегію удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності, які дозволять пришвидшити надання ділянок учасникам АТО.

Відповідне рішення було ухвалене під час засідання уряду 17 січня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми знайшли той формат, який би їх влаштовував (учасників АТО – ред.) і пришвидшував механізм передачі землі”, – зазначив під час обговорення документу перший заступник міністра Мінагрополітики Максим Мартинюк.

Як відомо, Стратегія удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони  земель  сільськогосподарського призначення державної власності й розпорядження ними набула чинності 17 червня 2017 року.

У документі був закріплений новий порядок отримання земельних ділянок в рамках безкоштовної приватизації. Зокрема, Кабмін обмежив площу земельних ділянок, які можуть безоплатно передаватись у власність.

Також Кабмін зобов’язав Держгеокадстр передавати в оренду земельні ділянки для сінокосіння, випасання худоби, городництва лише через земельні торги.

Постанова визначала необхідність погоджувати з Кабміном будь-яке відведення земельних ділянок за рахунок земель державних підприємств.

Крім того, Кабмін заборонив органам Держгеокадастру зменшувати розмір орендної плати за земельні ділянки вже після проведення аукціонів. Органи Держгеокадастру зобов’язали проводити періодичні перевірки стану орендованих земель державної власності.

 

Україна розпочне цифровізацію всіх галузей економіки – Гройсман

Україна завдяки схваленню Концепції та плану дій розвитку цифрової економіки в Україні до 2020 року розпочне цифровізацію всіх галузей економіки та базових сфер життєдіяльності.

Про це у Facebook  написав  Прем’єр-міністр Володимир  Гройсман – Укрінформ.

“Ухвалений план дій є дуже амбіційним та інноваційним – передбачає розвиток індустрії 4.0, смарт-фабрики, цифрових робочих місць, STEM-освіти та цифрових освітніх послуг, цифрових інфраструктур для інтернет речей, блокчейну, eHealth та е-безпеки тощо”, – написав Гройсман.

На його думку, Україна зобов’язана сьогодні розпочати масштабну цифровізацію всіх галузей економіки та базових сфер життєдіяльності, таких як освіта й медицина, максимально інвестуючи в розвиток цифрових інфраструктур, інновації та сучасні технології.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів на сьогоднішньому засіданні схвалив Концепцію розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 роки та затвердив план заходів щодо її реалізації.

 

Сім колишніх депутатів з Криму оголосили у розшук

Прокуратурою Автономної Республіки Крим оголошено у розшук сім колишніх депутатів Верховної Ради АРК.

Про це повідомляє  прес-служба  прокуратури Автономної Республіки Крим – Укрінформ.

“Прокуратурою Автономної Республіки Крим оголошено у розшук 7 колишніх депутатів Верховної Ради Автономної Республіки  Крим, які надавали Російській Федерації та її представникам допомогу в проведенні підривної діяльності проти України”, – повідомляє прес-служба прокуратури АРК.

За її даними, результатом таких дій колишніх депутатів стало входження території Автономної Республіки Крим до складу Російської Федерації та подальшої окупації півострову.

Наразі прокуратурою автономії готуються клопотання про надання дозволу на затримання депутатів з метою їх приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

 

Аваков проти призначення Манька головою Держслужби з питань ветеранів і учасників АТО

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков висловив заперечення проти кандидатури Валентина Манька на посаду голови Держслужби з питань ветеранів та учасників АТО.

З такою заявою він виступив на засіданні уряду у середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я категорично заперечую проти цього вибору і не зможу підтримати його. Треба оголосити наступний конкурс”, – сказав  Аваков.

Свою позицію він аргументував тим, що згідно з інформацією на сайті МВС Манько тривалий час перебував у розшуку.

“Тому у мене є зауваження до такого вибору комісії”, – сказав керівник МВС.

У свою чергу Прем’єр-міністр Володимир Гройсман нагадав, що комісія лише обрала Манька з-поміж ряду кандидатів і він ще має пройти спецперевірку, а уряд тільки після цього ухвалюватиме рішення щодо призначення.

“Вчора ще я отримав цей сигнал та почав цікавитися цією історією. Безперечно, комісія нам рекомендації вносить, а якщо людина не підійде, ми оголосимо новий конкурс”, – сказав Гройсман.

Як повідомляв Укрінформ, конкурсна комісія з питань вищого корпусу державної служби 15 січня обрала голову громадської організації “Єдиний союз патріотів України” Валентина Манька з-поміж трьох претендентів на посаду голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

21 червня 2017 року уряд звільнив голову Держслужби ветеранів Артура Дерев’янка за власним бажанням. Конкурс на посаду керівника служби був оголошений 1 грудня 2017 року.

 

Пенсіонери-силовики перекрили деякі дороги в Україні – вимагають підняти виплати

У кількох містах України проходять акції пенсіонерів силових структур, які вимагають перерахунку пенсій. Протестувальники пікетують обласні держадміністрації, а також перекрили кілька автодоріг.

Про це повідомляють кореспонденти Укрінформу та місцеві ЗМІ.

«Тут зібралися ветерани різних силових структур, більше десяти відомств, які вважають наше пенсійне забезпечення несправедливим. Ми вимагаємо зміни нормативних і законодавчих актів в частині забезпечення пенсіонерам та ветеранам права на гідне життя, зокрема,  перерахунку пенсій  ветеранам силових структур», – повідомили учасники акції у Вінниці.

Тут участь в мітингу беруть близько 150 осіб. Серед вимог, які вони висувають, – скасування постанови Кабміну «Про внесення зміни до п. 10 постанови КМ від 30.08.2017 року №704 та з 1 серпня поточного року здійснити перерахунок раніше призначених пенсій особам, звільненим з військової служби згідно із Законом “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби”.

Крім того, учасники акції вимагають перерахувати раніше призначені пенсії пенсіонерам органів внутрішніх справ, а також прискорити роботу зі створення міністерства у справах ветеранів.

Аналогічні вимоги висувають мітингарі у Луцьку, Житомирі, Миколаєві, Львові.

На Львівщині учасники протестів перекрили трасу Жовква – Рава Руська біля села Воля Висоцька, а на Рівненщині – трасу Київ-Чоп між обласним центром та Білою Криницею. Повідомляють і про акцію в селі Шегині Мостиського району Львівської області.

Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив 17 січня на засіданні уряду, що пенсії військовослужбовцям будуть перераховані з 1 січня 2018 року, навіть якщо відповідний закон Верховна Рада ухвалить у лютому.

 

Уряд збільшив щомісячну допомогу переселенцям

Кабінет міністрів змінив порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Таке рішення було ухвалене на засіданні уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це вже другий документ, який передбачає збільшення таких виплат в рамках бюджетних асигнувань”, – сказав міністр соціальної політики  Андрій Рева – Укрінформ.

За його словами, нині підвищується розмір грошової допомоги тим, хто отримує пенсії, сім’ям, у складі яких є діти. “На кожну дитину – з понад 800 до 1000 грн на місяць. Крім того, для сімей усіх без винятку передбачено збільшення грошової допомоги з 2400 до 3000 грн на місяць, і 5000 грн – для багатодітних родин”, – сказав Рева.

За його словами, уряд нині готує пропозиції щодо спрощення порядку призначення субсидії для переселенців.

 

Гройсман обіцяє компенсувати садоводам 80% вартості саджанців

У поточному році Кабінет міністрів визначив одним зі своїх пріоритетів підтримку садівництва та ягідництва в країні. Зокрема, планується компенсувати садоводам 80% вартості саджанців.

Про це під час засідання уряду у середу, 17 січня, заявив Прем’єр-міністр України Володимир  Гройсман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Держава через абсолютно прозорі і публічні механізми буде компенсувати близько 80% вартості посадкового матеріалу”, – заявив Гройсман.

За його словами, така фінансова підтримка можлива вже у лютому цього року.

“Я думаю, що до кінця місяця чи принаймні в наступній декаді місяця — ми всі ці рішення ухвалимо і почнемо підтримувати аграріїв”, — наголосив Прем’єр.

На його переконання, це сприятиме збільшенню площ під садівництво та ягідництво в країні.

«Всі ті, хто має сьогодні бажання створювати сади в Україні, мають почути, що уряд підтримує садівництво, ягідництво”, – сказав Прем’єр-міністр.

Як повідомляв Укрінформ, на 2018 рік за держбюджетом передбачена державна підтримка суб’єктів господарювання садівничої та виноградарської галузей в обсязі 300 млн гривень (проти 115,6 млн грн у 2017 році).

 

Гройсман закликав Омеляна “дати поштовх” дорожникам

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав міністра інфраструктури Володимира Омеляна посприяти прискоренню виходу працівників дорожніх служб на траси для прибирання снігу.

Про це він заявив під час засідання уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ніщо так не пришвидшує, як поштовх ззаду. Я хочу попросити – дай поштовх дорожникам буквально зараз. Я отримав інформацію про те, що траса Житомир-Київ у жахливому стані, ожеледиця, жодної одиниці техніки. Питання — де вони знаходяться, що вони роблять?” – звернувся  Гройсман  до Омеляна.

Глава уряду підкреслив, що необхідної техніки “не так багато”, але вона є і дорожники мають робити свою роботу.

 

Уряд урегулював питання документування управлінської діяльності

Кабінет міністрів ухвалив постанову “Про деякі питання документування управлінської діяльності”.

Таке рішення ухвалено на засіданні уряду у середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це дозволить нам зробити наступний крок у розвитку системи електронного документообігу в органах державної влади, а саме погодження нормативно-правових актів Кабінету міністрів”, – сказав голова Державного агентства з питань електронного урядування Олександр Риженко.

Як повідомляв Укрінформ, уряд 15 серпня 2016 року перейшов на електронний документообіг.

 

Уряд Чехії подав у відставку

Уряд Чехії під керівництвом прем’єр-міністра Андрія Бабіша в середу, 17 січня, проголосував за свою відставку.

Про це повідомляє  Radio Praha – Укрінформ.

“Уряд меншості Андрія Бабіша у середу проголосував за свою відставку”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, цей крок здійснили після того, як кабінет міністрів не одержав необхідної підтримки під час голосування про  вотум довіри.

За словами прес-секретаря президента Іржі Овчачека, Мілош Земан має намір підписати акт про прийняття відставки уряду до кінця поточного тижня.

Президент раніше заявив, що доручить голові руху ANO сформувати новий уряд, якщо Андрій Бабіш зможе заручитися підтримкою парламентської більшості, нагадують чеські ЗМІ.

 

На Донбасі підірвалися українські військові: двоє загинули, п’ятеро поранені

На Луганському напрямку внаслідок підриву техніки на невідомому вибуховому пристрої загинуло двоє українських військовослужбовців, що п’ятеро воїнів постраждали.

Про це  повідомляє  штаб АТО – Укрінформ.

“З сумом повідомляємо, що сьогодні, 17 січня, під час виконання бойового завдання на Луганському напрямку внаслідок підриву техніки на невідомому вибуховому пристрої поранення, несумісні з життям, отримали двоє  військовослужбовців  Збройних Сил України. Ще п’ятеро наших воїнів зазнали бойових травмувань. Стан їхнього здоров’я – задовільний. Усі вони були оперативно доправлені до однієї з місцевих лікарень, де їм надається уся необхідна медична допомога”, – йдеться у повідомленні.

Причини та подробиці надзвичайної події наразі з’ясовуються.

 

На День Соборності розгорнуть найдовший прапор України

В рамках всеукраїнської акції “Об’єднаймо Україну!” казначеї з усіх регіонів країни створили найдовший український прапор.

Про це повідомляє “Урядовий портал” – Укрінформ.

Розпочалася акція до 26-ї річниці незалежності України та Дня Державного Прапора України в Станиці Луганській, куди 23 серпня 2017 року Тетяна Слюз привезла жовто-блакитне полотно з написом “Державна казначейська служба”.

З серпня 2017 року до січня 2018 року спільне полотнище передавалося з області до області, доповнюючись прапорами територіальних одиниць.

Завершиться акція 22 січня з’єднанням двох частини полотна зі Східної та Західної України між собою в єдиний  прапор. Прапор довжиною сягнув понад 1 кілометр, а для його розгортання буде залучено більш як 700 осіб.

За результатами експертизи, проведеної представниками Національного проекту “Книга рекордів України”, досягнення акції – український рекорд у категорії “Масові заходи, розміри”. Свідченням цього стане внесення акції до “Книги рекордів України” та вручення у ході заходу відповідного диплома.

 

У Литві запустили аналог українського “Миротворця” – проект Vatnikas

Патріоти Литви запустили власний аналог українського сайту “Миротворець”, у списках якого вже значиться більше сотні “небезпечних елементів”.

Про це йдеться в повідомленні їхніх українських однодумців в Facebook – Укрінформ.

“Центр “Миротворець” вітає литовських націоналістів з відкриттям сайту “Vatnikas”. Наші співробітники готові надати методичну допомогу і поділитися багаторічним досвідом відлову російського і проросійського деструктивного ватного елемента”, – йдеться в повідомленні.

На даний момент на порталі  vatnikas.lt  (“Ватники”) фігурують 153 “ворога литовського народу”. Примітною рисою сайту є те, що в ньому є звичайні громадяни Литви, помічені в сепаратистських висловлюваннях або діях.

Серед тих, хто потрапив у так зване “Чистилище” (розділ Sąrašas), є відомі політики Литви: наприклад, глава “Соціалістичного народного фронту Литви” Гедрюс Грабаускас. Крім того, до “ворогів” віднесені ліві активісти, деякі громадські діячі та журналісти, які займають проросійську позицію.

Так, в “чорному переліку” фігурують екс-начальник литовського “Соцфронту”, нардеп Клайпедської держдуми, лідер проросійського громадського об’єднання “Будемо єдині” та інші.

Раніше повідомлялося про те, що Департамент міграції Литви опублікував 15 січня свій власний аналог “списку Магнітського” з 49 громадян РФ, яким через порушення прав людини і відмивання грошей заборонено в’їзд в країну.

У ньому присутні глава Чечні Рамзан Кадиров, голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін, заступник голови Слідчого комітету при МВС РФ Олег Логунов, який вів справу загиблого у 2009 році в російській в’язниці Сергія Магнітського та інші.

 

На дебатах у Європарламенті обговорили протидію російській пропаганді

Європарламент розкритикував агресивну російську пропаганду і дезінформацію та наголосив на необхідності більш активних дій в ЄС у протистоянні намаганням Кремля зруйнувати європейські цінності.

Про це йшлося у середу на дебатах у Європарламенті щодо впливу російської пропаганди на країни Євросоюзу, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Ми побачили декілька прикладів російських намагань маніпулювати громадською думкою в ЄС та впливати на результати виборів упродовж попередніх декількох років. Навіть беручи до уваги, що Кремль не мав успіху значно дестабілізувати європейські демократичні процеси у 2017 році, ми повинні діяти негайно, щоб посилити стійкість ЄС щодо цих загроз, включаючи вибори до Європарламенту у 2019 році», – заявила представник політичної групи Європейської народної партії Сандра Калнієте.

«Кожний раз, маючи спокусу знову зблизитися з Росією, ми повинні знати ціну, яку за це треба заплатити», – відзначила депутат від Європейських консерваторів та реформістів Анна Фотига.

Вона додала, що такою ціною сьогодні можуть бути жертви серед українських дітей.

«Велика битва з дезінформацією, що вже йде, проходить на цифрових платформах. Але це битва, до якої ми ще погано підготовлені. Дезінформаційні і пропагандистські кампанії становлять загрозу для країн-членів. Нині настав час для європейських урядів усвідомити це», – відзначив депутат-«народник» Естебан Гонсалес Понс.

У свою чергу представник політичної групи Альянсу лібералів і демократів за Європу Петрас Ауштревічус наголосив, що кремлівська пропаганда поширюється усім континентом – від Владивостока до Лісабона.

«Відповіддю ЄС на цю гібридну війну не має бути «медійна поліція». Нашою відповіддю має бути ефективна медійна політика ЄС, захист ліберальної європейської демократії, наших основоположних цінностей та способу життя», – наголосив він.

Представник європейських зелених Ребека Гармс  відзначила, що не лише російська пропагандистська система, але й російські політики працюють на створення розбіжностей та поляризації в Європі, на підрив демократичних дискусій та зміцнення євроскептицизму.

«Кремль систематично підтримує правих популістів, екстремістські партії та використовує їх для просування пропаганди в ЄС», – заявила вона.

 

У Сенаті США з’явився законопроект на захист виборів від втручання ззовні

Американські сенатори Марко Рубіо та Кріс Ван Холлен представили двопартійний законопроект з “потужним меседжем” та “серйозними наслідками” для Росії та будь-якої іноземній країни, що намагатиметься втрутитися у виборчі процеси в США.

Проект закону має назву “Захист виборів від загроз через встановлення червоних ліній” (DETER Act), передає власний кореспондент Укрінформу.

“Ми знаємо, що Росія маніпулювала каналами соцмереж та здійснила  хакерські  злами комітетів політичних кампаній і місцевих виборчих комісій, щоб підірвати наш демократичний процес у 2016 році. Ми очікуємо зростання такої загрози ближчими роками, тож ми повинні зробити все можливе, щоб запобігти цим нападам”, – наголосив у цьому зв’язку республіканець Марко Рубіо.

Він підкреслив, що DETER Act застосовуватиме “ключові інструменти національної безпеки” для запобігання будь-яких втручань з боку іноземних держав у вибори в США.

Сенатор-демократ Ван Холлен, зі свого боку підкреслив, що захист цілісності виборів – це питання, яке не лежить в інтересах якоїсь однієї партії.

“DETER Act надсилає недвозначний меседж Росії та будь-якому іншому іноземному актору, який слідуватиме її прикладу: якщо ви здійсните напад на нас, наслідки будуть суворими”, – підкреслив законодавець від Демократичної партії США.

Як раніше повідомляло агентство, американський сенатор-республіканець  Джон Маккейн у відкритій публікації роз’яснив президентові Дональду Трампу, чим загрожує для вільного світу демократії його протистояння зі ЗМІ та звинувачення незручних медіа у створенні “фейкових новин”.

 

Маккейн пояснив Трампу, чим загрожує світу його протистояння зі ЗМІ

Американський сенатор-республіканець Джон Маккейн у відкритій публікації роз’яснив президентові Дональду Трампу, чим загрожує для вільного світу демократії його протистояння зі ЗМІ та звинувачення незручних медіа у створенні “фейкових новин”.

Статтю Маккейна розмістило видання  The Washington Post – Укрінформ.

“Рейган (Рональд Рейган, американський президент з 1981 по 1989 рр. – ред.) визнав, що його слова як лідера вільного світу несли величезну вагу, і він використовував їх, щоб надихнути на безпрецедентне поширення демократії в усьому світі. Президент  Трамп, схоже, не розуміє, що його риторика та дії мають таку саму силу. Він погрожує й надалі дискредитувати вільну пресу шляхом запровадження “премій фейкових новин” для журналістів та інформаційних видань, з публікаціями яких він не згоден”, – написав сенатор.

У цьому зв’язку він підкреслив, що за висловами Трампа “уважно спостерігають зарубіжні лідери, які вже використовують його слова як прикриття для замовчування та утисків одного з ключових стовпів демократії”.

За даними Комітету захисту журналістів, 2017 рік був одним із найнебезпечніших років для людей цієї професії, зауважив Маккейн. Організація зафіксувала 262 випадки затримання журналістів, пов’язане з їх роботою. Репортери по всьому світу стикаються із залякуванням, погрозами насильством, домаганнями, переслідуваннями, а іноді й смертю, оскільки уряди вдаються до жорстокої цензури, щоб замовчати правду.

“Й хоча чиновники адміністрації (Трампа – ред.) часто засуджують насильство над журналістами за кордоном, сам Трамп продовжує безжальні напади на чесність американських журналістів та інформаційних видань. Це забезпечило прикриття для репресивних режимів, які наслідують цей приклад”, – наголосив Маккейн.

Він пояснив, що фраза “фейкові новини”, яка набула легітимності з вуст президента США, “використовується автократами для того, щоб змусити замовкнути журналістів, підірвати позиції політичних опонентів, перешкодити контролю з боку ЗМІ та ввести в оману громадян”.

Законодавець підкреслив, що, зрештою, свобода інформації має вирішальне значення для досягнення демократії. “Ми стаємо кращими, більш міцними та ефективними суспільствами з поінформованою та зацікавленою громадськістю, яка підштовхує творців політики до кращого представлення не лише наших інтересів, а й наших цінностей… Тільки правда й прозорість можуть гарантувати свободу”, – підкреслив сенатор Джон Маккейн.

 

Трамп каже, що Росія допомагає КНДР в обхід санкцій

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія допомагає Північній Кореї в обхід міжнародних санкцій.

Про це він сказав в інтерв’ю агентству  Reuters – Укрінформ.

«Росія взагалі не допомагає нам з Північною Кореєю», – заявив Трамп.

За його словами, Китай допомагає США у питанні КНДР, натомість Росія нівелює ці дії.

Президент США назвав Північну Корею головною міжнародною проблемою.

Він також висловив сумніви щодо того, наскільки корисні переговори з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином.

«Я сяду з ним (за стіл переговорів – ред.), але не впевнений, що це вирішить проблему», – сказав Трамп, зазначивши, що переговори з Пхеньяном, які вели попередні адміністрації США, не змогли стримати розвиток ядерної і ракетної програм Північної Кореї.

Трамп  відмовився відповідати на питання про те, чи підтримує він зв’язок з лідером КНДР, з якими він в минулому обмінювався публічними образами і погрозами.

Нагадаємо: минулого року КНДР здійснила шість ядерних випробувань, а також випробувала декілька міжконтинентальних балістичних ракет, що викликало критику з боку світової спільноти. У зв’язку з цим Рада безпеки ООН кілька разів розширювала санкції проти Північної Кореї.

 

Twitter обіцяє розкрити користувачам правду про політичну рекламу Кремля

Компанія Twitter слідом за Facebook повідомила про намір сповістити своїх користувачів про те, чи піддавалися вони впливу політичної реклами Кремля під час президентських виборів у США.

Про це повідомило в середу американське інформаційне агентство  Reuters – Укрінформ.

“Компанія соціальної мережі працює над “ідентифікацією та особистим інформуванням” своїх користувачів, які отримували твіти під час президентських виборів в США в 2016 році, створені пов’язаною з Кремлем інтернет-арміє”, – цитує агентство заяву директора з питань публічної політики Twitter Карлоса Мондже.

Прес-служба компанії поки не пояснює планів, як це виглядатиме на практиці.

Основні платформи соціальних мереж підтримали вимогу щодо розкриття інформації про використання Кремлем їхнього рекламного контенту з метою впливу на президентські вибори в США. Зокрема, компанія Facebook Inc минулого місяця створила портал, де її користувачі можуть дізнатися, чи відзначали вони цей контент у себе на стрічці та чи ділилися ним з іншими.

Оголошення компанії Twitter про подібний крок зустріло розуміння у Сенаті США, де назвали це “правильним рішенням”.

 

Уряд Румунії вперше очолить жінка

Президент Румунії Клаус Йоганніс підписав указ про призначення прем’єр-міністром країни депутата Європарламенту Віоріки Денчіле.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Протягом останніх двох днів я зважив усі аргументи «за» і «проти», проконсультувався з парламентськими партіями і громадянським суспільством і прийняв рішення дати Соціал-демократичній партії ще один шанс. Призначив прем’єр-міністром Румунії Віоріку Денчіле», – заявив президент.

Як повідомляв Укрінформ, 15 січня виконавчий комітет правлячої Соціал-демократичної партії відмовив у політичній підтримці прем’єр-міністру Міхаю Тудосе, після чого той заявив про звільнення у відставку.

Це друга за останній рік урядова криза в Румунії. В середині 2017 року посаду прем’єра змушений був залишити Сорін Гріндяну. Мотивом для його відставки став  скандал  навколо урядової постанови про пом’якшення кримінального переслідування стосовно чиновників-корупціонерів.

Для затвердження нового прем’єр-міністра необхідні голоси простої більшості депутатів обох палат парламенту, тобто, не менше 234 голосів.

Віоріка Денчіле – член Соціал-демократичної партії з 1996 року. Випускниця Плоєштського державного університету. Спеціаліст у галузі геологорозвідки і видобутку корисних копалин. З 2009 року – депутат Європарламенту і член комісії Європарламенту з сільського господарства і розвитку села.

 

Україна і Румунія хочуть запустити національні телеканали на території обох країн

Посол України в Румунії Олександр Баньков обговорив із членом Комісії Сенату Румунії з питань зовнішньої політики Раду Міхаїлом шляхи імплементації закону про освіту та започаткування мовлення національних телеканалів на території обох країн.

Про це повідомляє  прес-служба  МЗС з посиланням на Посольство України в Румунії – Укрінформ.

“У ході зустрічі проведено обговорення питань щодо співробітництва України та Румунії в рамках імплементації Закону України «Про освіту», а також реалізації проектів, спрямованих на зміцнення зв’язків між українським та румунським суспільствами та посилення згуртованості двох громад в Україні та  Румунії“, – йдеться у повідомленні.

У посольстві поінформували, що в цьому контексті сторони обговорили аспекти щодо започаткування мовлення на території України та Румунії румунського та українського каналів телебачення на національному рівні.

Окрім того, український дипломат та румунський сенатор торкнулися питань відкриття пунктів пропуску через українсько-румунський державний кордон «Красноїльськ – Вікову-де-Сус» та «Дяківці – Раковец», необхідності активізації співробітництва між сторонами у сфері освіти, розробки спільних програм з підтримки малого бізнесу в українському та румунському прикордонні та відповідних транскордонних проектів.

 

Президент доручив цьогоріч почати виробництво ракетного комплексу “Вільха”

Президент Петро Порошенко доручив цього року завершити процес випробувань вітчизняного ракетного комплексу “Вільха” і розпочати його виробництво.

Про це він заявив під час засідання РНБО, повідомляє  прес-служба  глави держави – Укрінформ.

“Петро Порошенко нагадав про дуже вдалі випробування ракетного комплексу «Вільха» та підкреслив, що поставлено завдання, щоб у 2018 році завершили процес випробувань і розпочали виробництво “Вільхи” для того, щоб різко підвищити і точність, і відстань, на яку можуть бути завдані удари”, – ідеться в повідомленні.

Як відомо, 22 грудня 2017 року український ракетний комплекс “Вільха” пройшов успішні випробування.

Усі складові ракети “Вільха” вироблені в Україні, зокрема нові система управління, ракетне паливо й бойова частина. Одна з особливостей цього ракетного комплексу – система управління ракетою, яка передбачає корекцію її польоту завдяки імпульсним двигунам.

Ракета  здатна нести різні бойові частини залежно від призначення.

 

Для ВЕС у Запорізькій області закуплять інноваційні турбіни General Electric

Компанії ДТЕК і General Electric підписали договір на постачання інноваційних вітротурбін, які будуть одними з найпотужніших в Україні та призначені для будівництва першої черги Приморської вітроелектростанції в Запоріжжі.

Про це в середу повідомили в  Групі СКМ, куди входить енергетичний холдинг ДТЕК – Укрінформ.

«Компанії ДТЕК і GE Renewable Energy уклали договір про придбання, установку і подальше обслуговування 26 вітротурбін. Обладнання призначено для будівництва першої черги Приморської вітроелектростанції потужністю 200 МВт у Запорізькій області», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що активна фаза реалізації проекту розпочнеться після завершення всіх фінансових і юридичних аспектів угоди. Вітротурбіни доставлять в Україну і встановлять на майданчику Приморської ВЕС у 2018 році.

Також повідомляється, що це вітроустановки 3-мегаваттного класу, які є однією з найбільш передових розробок GE. Обладнання буде зроблено в  Європі.

Установку і подальше обслуговування вітроенергетичного обладнання здійснюватиме підрозділ GE в Україні.

Завершення робіт з будівництва першої черги Приморської ВЕС заплановано на кінець 2018 року. Введення в експлуатацію двох черг Приморської ВЕС по 100 МВт планується до 2020 року. Щороку станція вироблятиме 650-700 млн Квт-год «зеленої» електроенергії, розрахункова економія викидів вуглекислого газу (СО2) в атмосферу становитиме 600-700 тис. тонн щороку.

 

Новий закон про нацбезпеку спрямований на членство України у НАТО і ЄС – Порошенко

Новий закон про національну безпеку має бути спрямований на приведення українських стандартів у цій сфері у відповідність до стандартів національної безпеки Європейського Союзу.

Про це заявив Президент Петро Порошенко під час обговорення відповідного законопроекту на засіданні РНБО, повідомляє  прес-служба  глави держави – Укрінформ.

“Цей законодавчий акт має привести стандарти національної безпеки і оборони у відповідність до стандартів національної безпеки Європейського Союзу”, – сказав Порошенко.

Він підкреслив, що цей національний законодавчий акт у сфері безпеки й оборони має забезпечувати реформування всього сектору безпеки і оборони України та сприяти поліпшенню нашого співробітництва з країнами НАТО.

«Проект (закону «Про національну безпеку України» – ред.) ставить перед собою завдання членства України і в Європейському Союзі, і в Північноатлантичному договорі, що має бути безумовною гарантією безпеки, суверенітету та територіальної цілісності нашої держави», – наголосив Президент.

Як повідомляв Укрінформ,  Рада національної безпеки й оборони  в середу підтримала законопроект “Про національну безпеку України”, який має стати основою для оновлення українського законодавства у сфері безпеки й оборони.

 

Радбез підтримав законопроект про національну безпеку

Рада національної безпеки і оборони підтримала законопроект “Про національну безпеку України”, який має стати основою для оновлення українського законодавства у цій сфері.

Про це повідомляє  прес-служба  РНБО – Укрінформ.

“На засіданні члени РНБО України обговорили і підтримали проект закону “Про національну безпеку України”, – йдеться в повідомленні.

За інформацією прес-служби, цей законопроект розроблявся у тісній взаємодії з експертами НАТО, США та Європейського Союзу і має на меті привести українську законодавчу базу у відповідність до стандартів держав-членів НАТО. Після ухвалення парламентом документ має стати основою для розробки та оновлення законодавства у сфері національної безпеки і оборони.

За словами секретаря РНБО Олександра Турчинова, закон про нацбезпеку має узагальнити та привести до єдиного знаменника усі вже здійснені та заплановані реформи сектору безпеки і оборони України, «а також поєднати у собі не тільки базові засади національної безпеки, а й питання демократичного цивільного контролю та основи планування у цих сферах».

«Якнайшвидше ухвалення цього законопроекту має стати важливим елементом у сфері захисту української державності та протидії  російській агресії», – підкреслив Турчинов.

Він додав, що законопроект спрямовано на підвищення ефективності діяльності всіх складових сектору безпеки і оборони відповідно до норм і стандартів НАТО та ЄС.

 

РНБО затвердила державне оборонне замовлення на 2018-2020 роки

Рада національної безпеки і оборони розглянула та затвердила «Основні показники Державного оборонного замовлення на 2018-2020 роки».

Про це повідомляє  прес-служба  РНБО – Укрінформ.

“Представлений на розгляд РНБО України проект основних показників Державного оборонного замовлення на 2018-2020 роки базується на фінансовому ресурсі, визначеному у Державному бюджеті України на цей рік, та показниках наступних двох років, передбачених Основними напрямами бюджетної політики на 2018-2020 роки”, – розповіли у відомстві.

У РНБО нагадали, що з 2017 року запрацювала трирічна система Державного оборонного замовлення, що дало змогу державним замовникам і виконавцям більш чітко планувати свою роботу та ресурси.

За даними прес-служби, пріоритетними напрямами державного оборонного замовлення у 2018 році має стати забезпечення Збройних сил сучасною ракетною та бронетанковою технікою, засобами радіоелектронної боротьби, протиповітряної оборони,  безпілотними авіаційними комплексами  та антиснайперськими системами тощо.

Як зазначив секретар РНБО Олександр Турчинов, цього року заплановано збільшення фінансування Державного оборонного замовлення до рівня 21,3 мільярда гривень

 

Меркель сказала, що думає про «молодих і незвичайних» політиків як Курц

Федеральний канцлер ФРН Ангела Меркель і федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц на переговорах торкнулися проблеми побудови уряду в своїх країнах.

Про це вони заявили на прес-конференції в середу в Берліні, повідомляє кореспондент Укрінформу у Німеччині.

«Ми, як сусіди, зацікавлені в стабільному уряді в Німеччині», – заявив Курц, коментуючи тривалі коаліційні урядові переговори в Німеччині.

У свою чергу Меркель погодилася, що переговори ведуться «занадто довго», і висловила надію, що з’їзд СДПН 21 січня підтримає рішення про формування Великої коаліції (ХДС / ХСС / СДПН). А Християнський блок все для себе вирішив, зазначила канцлер.

Водночас, Курц відкинув закиди в тому, що створив кабінет з партією, яка «грає» з нацистською символікою. «У нас стабільна демократія», – заявив канцлер, нагадавши, що Вільна партія Австрії вже двічі була представлена в уряді.

Його німецька колега зі свого боку заявила, що оцінюватиме австрійський уряд за його справами. «Канцлер Австрії молодий, це беззаперечно. І ми працюємо над тим, щоб бути хорошими партнерами», – сказала 63-річна Меркель, відповідаючи на запитання про те, що вона думає про таких «молодих, динамічних, незвичайних» політиків.

За її словами, важливо мати в уряді «хороше поєднання» досвідчених і молодих політиків, жінок і чоловіків. «Я люблю молодих так само, як і старших. У якийсь момент ви помічаєте по собі, що з кожним днем потроху рухаєтеся в напрямку до старшого. Це просто життя», – філософськи зауважила Меркель.

31-річний Курц вважав за потрібне підтримати колегу, сказавши, що «перевага молодого віку полягає в тому, що стаєш краще з кожним днем».

Це перший візит  Курца  в Німеччину після приходу на посаду глави уряду. У середу він зустрінеться також з президентом Бундестагу Вольфгангом Шойбле, а в четвер – з федеральним президентом Франком-Вальтером Штайнмаєром.

 

Vodafone розпочав ремонт лінії на окупованому Донбасі

У середу за сприяння ОБСЄ Vodafone отримав можливість почати ремонтні роботи, в компанії сподіваються вже 18 січня відновити зв’язок з окупованими територіями Донбасу, порушений 11 січня.

Про це на засіданні Комітет ВРУ з прав людини сказав директор з корпоративного управління та контролю ПрАТ “ВФ УКРАЇНА” (Vodafone) Олег Проживальський, повідомляє  прес-служба  Верховної Ради – Укрінформ.

“Сьогодні за сприяння ОБСЄ вогонь було припинено на два дні і розпочалися ремонтні роботи. Ми сподіваємося, що завтра до обіду зв’язок буде відновлений”, – сказав Проживальський.

На своєму засіданні у середу Комітет Верховної Ради з прав людини розглянув саме питання про можливість відновлення мобільного зв’язку на окупованих територіях Донбасу та тарифи Vodafone.

“Вже кілька днів люди, які проживають на непідконтрольній території Донбасу, не мають можливості спілкуватися зі свома родичами та близькими. Це майже два мільйони наших громадян. Це надзвичайна ситуація, яка має бути вирішена негайно”, – наголосив голова комітету Григорій Немиря.

Крім того, 9 січня до комітету звернулася громадська організація “ДОНБАС СОС» щодо неправомірних дій оператора мобільного зв’язку Vodafone стосовно громадян, які проживають на тимчасово непідконтрольній українській владі території Донецької та Луганської областей, а саме зміни мобільного тарифу у грудні минулого року без альтернативи вибору іншого тарифу в односторонньому порядку для громадян, які проживають на тимчасово непідконтрольній території.

У цьому зв’язку Проживальський повідомив, що зміни тарифів пов’язані з питанням використання торговельної марки та не будуть вищими, ніж на підконтрольній території, а у випадку переплат будуть здійснені перерахунки.

За результатами обговорення на засіданні було вирішено, що голова комітету Немиря звернеться до СММ ОБСЄ та експертів соціально-економічної підгрупи 3-х сторонньої контактної групи з інформацією про обговорення проблеми на засіданні та проситиме сприяти якнайшвидшому відновленню мобільного зв’язку між громадянами України, які проживають по обидві сторони від лінії зіткнення.

Як повідомляв Укрінформ, у результаті пошкодження волоконно-оптичної лінії на окупованих територіях Донбасу 11 січня зник мобільний зв’язок. За наявною інформацією, через розрив магістрального оптоволоконного кабеля в районі населеного пункту Оленівка, підконтрольного так званій “ДНР”, мобільний оператор Vodafone, єдиний який надавав послуги на непідконтрольній частині території Донбасу, до ребрендингу відомий як “МТС-Україна”, повністю перестав працювати на окупованих територіях Луганської і Донецької областей.

На території “ДНР” зараз працює тільки місцевий мобільний оператор “Фенікс”, який охоплює окуповану територію, але ніяк не може зв’язати місцевих жителів з абонентами, які проживають на підконтрольній владі України території.

 

У ДП “Антонов” назвали фейком лист із звинуваченням Кабміну в перешкоджанні роботи

Державне підприємство “Антонов” заявило про хакерську атаку на свій сайт та розміщення фейкової інформації про нібито звинувачення уряду та Прем’єр-міністра у втручанні в роботу підприємства.

Про це йдеться у заяві підприємства, яка є в розпорядженні Укрінформу.

“ДП “АНТОНОВ” має офіційно повідомити, що ввечорі 17 січня відбулася хакерська атака на  офіційний сайт підприємства  з розміщенням в розділі “Новини” фейкової інформації “Відкритий лист”, – ідеться в повідомленні.

В “Антонові” назвали оприлюднений на сайті “відкритий лист” провокацією.

“Так званий “відкритий лист” не готувався та не розповсюджувався керівництвом підприємства. Факти, викладені в ньому, ми розцінюємо як спробу дискредитувати керівництво підприємства та держави”, – наголосили на підприємстві та закликали ЗМІ припинити поширення матеріалів щодо зазначено “Відкритого листа”.

Наразі сайт підприємства не працює.

Раніше низка ЗМІ поширила інформацію з так званого “відкритого листа” ДП “Антонова”, у якому підприємство нібито звинувачує Кабінет Міністрів та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана у перешкоджанні роботи.

 

Файгель: Ключова ідея децентралізації – підвищення рівня життя українців

Ключовою ідеєю реформи децентралізації є підвищення рівня життя кожного громадянина України.

На цьому 17 січня наголосив директор Програми «U-LEAD з Європою» від німецької компанії GIZ Бастіан Файгель у Чернівецькому Центрі розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС), де відбулася зустріч голови правління ЦРМС Олени Томнюк, регіонального координатора Центрального офісу реформ Івана Лукері, представників регіонального хабу U-LEAD для південно-західної України та директорів Івано-Франківського, Хмельницького, Одеського, Вінницького та Чернівецького ЦРМС.

Як повідомляє Укрінформ, це вже друга така зустріч цього року – попередня відбулася минулого тижня в Закарпатській області для західного хабу U-LEAD та відповідних ЦРМС. Основна мета цих заходів – підбити підсумки роботи 2017 року та спланувати її на 2018-й.

«Упродовж 2017 року ми створили структуру, яка складається з 24 регіональних ЦРМС, для допомоги та супроводу України у здійсненні реформ децентралізації та регіональної політики. Сьогодні ми зібралися тут, щоб спланувати діяльність на 2018 рік і узгодити пріоритети політики, які є в українського уряду, потреби, які мають українські громадяни, та ті можливості, які може надати Європейський Союз для допомоги Україні у здійсненні цієї важливої  реформи», – зазначив Файгель.

Він підкреслив, що основним завданням на 2018 рік є сприяння розвитку тих людей, які працюють вже в новій країні, в нових умовах.

«Безумовно, ми сконцентруємося на тих громадах, що вже об’єдналися, але допомагатимемо і тим, що об’єднаються в майбутньому. Ключова ідея реформи децентралізації – це підвищення рівня життя кожного громадянина України. Відповідно, ми й далі працюватимемо та підтримуватимемо процеси формування громад. Також ми збільшуватимемо потенціал і спроможність керівництва громад, оскільки вони отримують багато нових функцій та завдань. І, безумовно, ми сприятимемо регіональному розвитку, зокрема економічному розвитку громад, що в свою чергу підвищить рівень життя», – сказав Файгель.

На його думку, реформа децентралізації в Україні рухається надзвичайно швидко. Європейські експерти відзначають шалені темпи формування об’єднаних територіальних громад, зростання місцевих бюджетів. На 2018 рік Центральний офіс реформ при Міністерстві регіонального розвитку України та Програма «U-LEAD з Європою» визначили пріоритетні пакети послуг для мешканців громад.

Зокрема, головний напрямок діяльності Чернівецького ЦРМС – диверсифікація та збільшення доходів місцевих бюджетів ОТГ.

«Чернівецька область є найменшою в Україні, при цьому наші об’єднані громади є достатньо спроможними. Власне, наша область посіла сьоме місце в загальноукраїнському рейтингу щодо процесів децентралізації. Але при всьому цьому область залишається дотаційною. Тож цьогоріч наш пріоритет – пошук нових додаткових внутрішніх ресурсів громад, їх оптимізація. По-перше, невеликим громадам варто приєднувати економічно більш потужні сусідні території. По-друге, плануємо провести інвентаризацію земельних і природних ресурсів, вивести з тіні місцевий бізнес. Також велику увагу приділятимемо стратегічному плануванню, яке буде інтегроване у просторове планування, розробленню просторової документації», – поділилася планами директор Чернівецького ЦРМС Тетяна Татарчук.

Серед планів Чернівецького ЦРМС також робота з інвесторами. Зокрема, вже цього року спільно з облдержадміністрацією впроваджуватимуть інвестиційні профілі громад, у яких міститиметься вся базова інформація про ОТГ. Таким чином, інвестор отримуватиме повну інформацію про ту чи іншу громаду.

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом і його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

 

Нафтогаз може почати купувати російський газ вже у першому кварталі – Коболєв

НАК “Нафтогаз України” може відновити закупівлю газу у російського Газпрому вже у першому кварталі 2018 року.

Про це у коментарі журналістам сказав голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я думаю, що так. Якщо все піде згідно з планом, Газпром буде адекватним у питанні імплементації рішення Стокгольму, ми почнемо купувати газ”, – сказав  Коболєв.

За його словами, Газпром наразі оскаржує в апеляційному суді Швеції частину рішення Стокгольмського арбітражу щодо справи по контракту купівлі-продажу газу.

“Але це не заважає нам імплементувати рішення, працювати з ним, а потім побачити, що Газпром оскаржив”, – зазначив Коболєв.

 

Україна розпочне цифровізацію всіх галузей економіки – Гройсман

Україна завдяки схваленню Концепції та плану дій розвитку цифрової економіки в Україні до 2020 року розпочне цифровізацію всіх галузей економіки та базових сфер життєдіяльності.

Про це у Facebook  написав  Прем’єр-міністр Володимир  Гройсман – Укрінформ.

“Ухвалений план дій є дуже амбіційним та інноваційним – передбачає розвиток індустрії 4.0, смарт-фабрики, цифрових робочих місць, STEM-освіти та цифрових освітніх послуг, цифрових інфраструктур для інтернет речей, блокчейну, eHealth та е-безпеки тощо”, – написав Гройсман.

На його думку, Україна зобов’язана сьогодні розпочати масштабну цифровізацію всіх галузей економіки та базових сфер життєдіяльності, таких як освіта й медицина, максимально інвестуючи в розвиток цифрових інфраструктур, інновації та сучасні технології.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів на сьогоднішньому засіданні схвалив Концепцію розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 роки та затвердив план заходів щодо її реалізації.

 

Кабмін схвалив Концепцію розвитку цифрової економіки на 2018-2020 роки

Кабінет міністрів схвалив Концепцію розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 роки та затвердив план заходів щодо її реалізації.

Про це на засіданні уряду сказав віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Концепція розвитку цифрової економіки та суспільства до 2020 року та план дій щодо її реалізації – це реальна дорожня карта цифрової трансформації економіки, яку після прийняття можна втілювати», – сказав Кубів.

Концепція передбачає визначення напрямів, механізмів і строків формування ефективної системи електронного урядування в Україні, вдосконалення системи державного управління, підвищення конкурентоспроможності та стимулювання соціально-економічного розвитку країни. Окрім того, прийняття Концепції вже в короткій перспективі забезпечить: стимулювання економіки та залучення інвестицій, створить основу для трансформації вітчизняних індустрій в конкурентоспроможні та ефективні за рахунок їх «цифровізації». Також дана концепція спрямована на вирішення проблеми «цифрового розриву» та на наближення «цифрових»  технологій  до громадян, у тому числі, шляхом забезпечення доступу громадян до широкосмугового Інтернет, особливо у селищах та невеликих містах.

Як повідомляв Укрінформ, перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів на засіданні уряду у середу зазначив, що на сьогодні 30-35% сільського населення взагалі не мають доступу до швидкого широкосмугового інтернету. 53% шкіл, 99% медичних закладів не підключені до широкосмугового інтернету.

 

Гройсман запевнив селян, що вони безперешкодно можуть продавати молоко

Кабінет міністрів триматиме на контролі ситуацію із закупівлею молока у населення: заборони на закупівлю молока у приватному секторі бути не може.

Про це на засіданні уряду сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Жодних заборон на закупівлю молока у населення не може бути. Ми будемо тримати це питання на контролі”, – підкреслив Гройсман.

Прем’єр наголосив, що селяни повинні мати змогу розводити тварин та продавати молоко.

Нагадаємо, використання молока другого класу в Україні буде обмежено після дворічного перехідного періоду, проте дозволено у виробництві нехарчових продуктів.

Вимоги до молока прописані в ДСТУ 3662-97 «Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі». Стандарт передбачає, що все молоко поділяється на екстра, вищий, перший і другий сорти.

Водночас, цей стандарт з першого січня 2018 року мав бути замінений ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови», який спрямований на підвищення вимог до якості молока і врегулювання використання молока другого сорту тільки в певних цілях.

Проте, розуміючи реалії галузі та необхідність поступового переходу, Мінагрополітики ініціювало відстрочення набуття чинності оновленого стандарту до липня 2018 року, що було підтримано в Національному органі стандартизації. Стандарт передбачає дворічний перехідний період.

 

Посольство США відреагувало на викриття “схем” у ПриватБанку

Посольство США в Україні цінує зусилля НБУ в розслідуванні шахрайства у ПриватБанку.

Про це йдеться у повідомленні, розміщеному на акаунті диппредставництва у  Twitter – Укрінформ.

“Ми високо цінуємо зусилля Нацбанку України у розслідуванні шахрайства у ПриватБанку. Законне, успішне розслідування та повернення викрадених активів стане позитивним кроком у боротьбі з корупцією в Україні”, – заявили у посольстві.

Як повідомляв Укрінформ, компанія Kroll підтвердила, що  ПАТ “ПриватБанк”  було об’єктом масштабних та скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом десяти років до націоналізації, що призвело до завдання банку збитків щонайменше в розмірі $5,5 млрд.

 

Комітет Україна-НАТО: Муженко сказав, яка допомога буде з боку Альянсу

Одними із визначених на 2018 рік пріоритетів співпраці з НАТО є надання допомоги у реформуванні систем медичного і логістичного забезпечення Збройних сил України.

Про це повідомив начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних сил України генерал армії Віктор Муженко за результатами засідання Військового комітету Україна-НАТО у середу у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“НАТО продовжить надавати дорадчу допомогу у питаннях реформування Генерального штабу та інших органів військового управління. Наприклад, систем медичного і логістичного забезпечення, які є пріоритетом цього року”, – заявив Муженко.

Він повідомив, що структура кількох управлінь Генштабу ЗСУ у рамках реформи вже змінена за стандартам  НАТО.

 

У Раді Європи вручили премію Рауля Валленберга

Премію Ради Європи імені Рауля Валленберга, що присуджується за видатні здобутки у гуманітарній сфері, цього року отримав Європейський центр захисту прав ромів (ERRC) з Будапешта.

Нагородження відбулось у середу, 17 січня, у Страсбурзі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я радий оголосити, що премія за 2018 рік присуджується організації, що долає бар’єри, з якими стикається найчисленніша меншина в Європі – роми; організації, що завдяки своїй енергії, наполегливості та вірі у верховенство права дала змогу ромам реалізовувати свої права; організації, сміливість і рішучість якої є джерелом натхнення для молодих ромів, які можуть таким чином уявити собі майбутнє, сповнене нових перспектив”, – наголосив на церемонії вручення генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд.

Він нагадав, що Європейський центр захисту прав ромів діє у багатьох країнах світу, обстоюючи права людини та борючись із дискримінацією щодо ромів.

Премія Рауля Валленберга, яка у грошовому вимірі становить 10 тисяч євро, заснована  Радою Європи  з ініціативи уряду Швеції й угорського парламенту у 2012 році на честь шведського дипломата, який врятував десятки тисяч угорських євреїв у період Голокосту. За заслуги перед людством Валленбергові встановлені пам’ятники у багатьох містах світу, а ізраїльський Інститут катастрофи і героїзму “Яд ва-Шем” у 1963 році визнав його Праведником народів світу.

Ця премія присуджується що два роки. Раніше її отримали молодий кінорежисер з Туреччини Ельмас Арус (2014 рік) і грецька асоціація допомоги біженцям «Агкалія» з острова Лесбос (2016 рік).

 

У Британії призначили першого в історії міністра з питань самотності

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей призначила першого в країні міністра з питань самотності.

Посаду обійняла заступниця міністра з питань спорту та громадянського суспільства Трейсі Крауч, повідомляє  Evening Standard – Укрінформ.

Зазначається, що відповідну посаду вирішили створити за рекомендацією парламентської комісії з питань боротьби з самотністю. Спочатку створити комісію мала намір політик Джо Кокс разом з колегою по парламенту Сімою Кеннеді. Але після вбивства Кокс у 2016 році її колеги прийняли рішення продовжити роботу в цьому напрямку й оголосили про створення комісії.

Найближчим часом уряд розробить комплексну програму, яка допоможе британцям позбутися соціальної ізольованості.

За даними Крауч, близько половини британців у віці 75 років і старше, приблизно два мільйони людей, – живуть одні і, найчастіше, не спілкуються з іншими людьми тижнями. А за даними Червоного Хреста, близько дев’яти мільйонів людей у світі завжди або дуже часто почувають себе самотніми.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 1 505

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua