Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 14 березня

Інформдень: 14 березня

Добровольці першими пішли боронити Україну від агресора – Порошенко

Президент Петро Порошенко і Прем’єр-міністр Володимир Гройсман у День українського добровольця подякували всім патріотам, які з початку подій на Сході добровільно зголосилися боронити державу від російського агресора.

Відповідні дописи керівники держави оприлюднили у Facebook – Укрінформ.

“Сьогодні ми згадуємо українських патріотів, які з початку подій на Сході України добровільно визвалися боронити державу від російського агресора, доти не маючи жодного відношення до армії. Дякую всім воїнам-добровольцям, які, набувши безцінного бойового досвіду, вступили до лав ЗСУ, Національної гвардії та Нацполіції, або займають активну громадянську позицію в цивільному житті. Усім, хто обрав почесну справу – служити своїй Батьківщині”, –  зазначив  глава держави.

Він висловив переконання, що єдність і рішучість принесуть Україні перемогу.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман у своєму  вітанні  був лаконічним. “Дякую кожному воїну за його подвиг!” – написав він.

 

Завдяки добровольцям Україна довела світу, що здатна захищатись – Турчинов

Героїзм і відвага українських добровольців дали змогу державі створити потужну армію і відновити оборонно-промисловий комплекс.

На цьому наголосив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов у вітанні з нагоди Дня українського добровольця, оприлюдненому  прес-службою  РНБО – Укрінформ.

“Завдячуючи героїзму та самопожертві наших добровольців, – тим, хто першими пішли і стали в проломі за свою країну, Україна вистояла та довела всьому світові, що здатна себе захистити. Ми довели, що наша держава була, є і буде! Завдяки вашій відвазі вдалося виграти такий необхідний час, щоб створити потужну  армію, відновити оборонно-промисловий комплекс, розробити і почати випускати нові зразки зброї”, – заявив Турчинов.

Він нагадав, що чотири роки тому, коли агресор напав на Україну, закликав патріотів брати зброю і боронити Батьківщину.

“Тоді справжні українські патріоти прямо з Майдану пішли на фронт, і, не маючи військової підготовки, якісної зброї, навіть військового однострою, зупинили російську навалу. Глибока вам шана і вічна слава! Низький уклін героям, які загинули, захищаючи рідну землю!” – зазначив керівник РНБО.

 

Під час проведення АТО загинули 232 добровольці МВС

Під час проведення АТО загинуло 232 добровольці з-поміж правоохоронців та 799 отримали поранення.

Про це написав на своїй сторінці у  Twitter  міністр внутрішніх справ Арсен Аваков з нагоди Дня добровольця – Укрінформ.

“Добро, поєднане з Волею! Кожному бійцю Добробатів – подяка України за подвиг! Під час проведення  АТО  загинуло 232 добровольці, ще 799 отримали поранення”, – йдеться в повідомленні міністра.

Аваков також написав, що подвиг українських добровольців завжди буде в пам’яті українців.

Як відомо, День українського добровольця відзначається в Україні 14 березня з 2017 року. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону.

 

Роман Зозуля: Молимося за тих, хто все ще перебуває в зоні АТО

Український футболіст привітав усіх з 14-м березням – Днем українського добровольця.

Форвард «Альбасете» Роман Зозуля подякував добровольцям, які знаходяться в зоні АТО. Про це він написав на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

«Хочу сказати спасибі добровольцям. Ви перші, хто залишив свій будинок, сім’ї, батьків, друзів і пішли захищати нашу країну.

Пішли в невідомість. Не знаючи, що вас там чекає. Знаючи, що, можливо, вже не повернетеся, що не обіймете тих, хто вам дорогий. Ви поставили Україну понад усе.

Кожен з вас подав приклад не тільки нашим громадянам, а й усьому світу. Ви змогли довести, що українці, це сильна, смілива і вольова нація.

Ми сумуємо, знаючи, що багато хто вже не повернеться. Молимося за тих, хто все ще перебуває в зоні АТО. Знайте, з вами вся Україна. Дякую», – написав Зозуля.

Нагадаємо, український нападник Роман Зозуля в цьому сезоні грає за клуб другого іспанського дивізіону – «Альбасете». На сьогодні в активі Зозулі 7 голів та 2 результативні передач

 

Яна Зінкевич: Нікому з моїх бійців-добровольців не дають “учасників АТО”

Керівник медичного батальйону “Госпітальєри” Яна Зінкевич, яка після травм керує батальйоном з інвалідного візка, заявила, що не отримувала державної допомоги.

Про це вона сказала в  інтерв’ю Укрінформу.

“Допомоги від держави я не отримувала і не отримую, хоч обіцянок було багато”, – зазначила Зінкевич.

Вона також розповіла, що досі постійно перебуває на основній базі медбатальйону, а “вдома – рідко, на жаль, бо там все не пристосовано, квартира на 4 поверсі в будинку без ліфта”. “Періодично вдається бачитись із сім’єю під час відряджень по Україні, та раз на кілька місяців моя сім’я приїжджає на короткий період до мене”, – додала волонтер.

На запитання з приводу того, що учасники АТО отримують компенсації за житло і чому вона не стоїть на обліку, Зінкевич, зокрема, відповіла: “Це питання, на жаль, дуже не просте і не справедливе. Нам не дають учасників АТО, нікому з моїх бійців-добровольців. Ті батальйони, які легалізувалися, мають документи, а бійці структур Української добровольчої армії – ні”.

За її словами, у деяких областях вдалося хоч частково “зрушити з місця” завдяки альтернативному створенню статусу учасника-добровольця АТО, але пільги, що надаються за цим посвідченням, можливі лише за місцем прописки, тобто в межах області, де видавалося посвідчення. “Але це все одно не вихід, і брати участь у багатьох проектах (в тому числі благодійних з надання житла) багато бійців не можуть”, – додала Зінкевич.

Як повідомлялося, медик-волонтер Зінкевич у 2015 році потрапила в дорожню аварію і травмувала хребет. Вона проходила лікування в Ізраїлі. У жовтні 2016 року Зінкевич стала мамою.

Наприкінці січня цього року Зінкевич отримала в Римі нагороду священномученика Омеляна Ковча за життєвий приклад жертовності і гуманізму та задля порозуміння між народами.

 

Бойовики прицільно стріляють по силах АТО на двох напрямках – штаб

Російсько-окупаційні війська минулої доби провели 4 прицільні обстріли позицій Збройних сил України.

Про це розповів на брифінгу речник Міністерства оборони з питань АТО Дмитро Гуцуляк, повідомляє кореспондент Укрінформу

“Усі 4 ворожі  обстріли  наших оборонних позицій визначені як прицільні. Військовослужбовці Збройних сил України вогонь у відповідь не відкривали”, – сказав речник.

За його словами, на Луганському напрямку минулої доби бойовики двічі порушили режим припинення вогню. Перший обстріл позицій АТО розпочався о п’ятій годині ранку в районі н.п. Луганське і тривав протягом години. Російсько-окупаційні війська вели вогонь зі станкових гранатометів та великокаліберних кулеметів.

Ще один обстріл, із автоматичного гранатомета та стрілецької зброї, зафіксовано після 21.00 українськими військовими в районі села Залізне (колишнє Артемове), додав речник.

На Донецькому напрямку минулої доби незаконні збройні формування двічі відкривали вогонь по позиціях Збройних сил України. Перший обстріл на цьому напрямку відбувся о 9 годині ранку в районі шахти Бутівка – протягом 20 хвилин бойовики вели вогонь зі стрілецької зброї. Згодом під обстрілом із мінометів калібру 82 мм, стрілецької зброї та великокаліберних кулеметів опинилися українські військові в районі Пісків, поінформував Гуцуляк.

 

Поранений на Донбасі снайпер з Дніпра помер у лікарні

У Дніпрі в обласній клінічній лікарні імені Мечникова від отриманого важкого поранення на Донбасі помер українських боєць 3-ї роти 1-го батальйону полку “Азов” Нацгвардії Марк Гудзовський з позивним “Упрямий”.

Про це повідомляє місцеве видання  “Дніпро час” – Укрінформ.

У лікарні боєць перебував з 12 березня. Туди його доставили після важкого кульового поранення в голову від снайпера, яке він отримав при виконанні бойового завдання поблизу селища Водяне.

При цьому Марка змогли евакуювати вертольотом у відділення політравми лікарні Мечникова лише через два дні після поранення, тож прогнози лікарів були невтішні. Куля увійшла в лоб і вийшла через потилицю, сильно ушкодивши череп і мозок. Два дні лікарі боролися за його життя, однак не зуміли врятувати.

20-річний дніпрянин Марк Гудзовський, за даними “Новинарні“, поранення отримав на тому ж місці невдовзі після загибелі 9 березня іншого снайпера “Азову” – Юрія Луговського “Баррета”.

 

Україна чітко дотримується “тиші” на Донбасі – Муженко

Україна чітко дотримується власних зобов’язань у рамках виконання Мінських домовленостей і дотримання режиму припинення вогню, які було досягнуто під час зустрічі Контактної групи.

На цьому наголосив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко під час зустрічі з першим заступником голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александером Хугом, повідомив на брифінгу речник Міністерства оборони з питань  АТО  Дмитро Гуцуляк.

За словами Гуцуляка, Муженко підтвердив готовність української сторони до продовження конструктивної співпраці з СММ ОБСЄ в Україні та до пошуку шляхів удосконалення цієї діяльності.

Українська сторона продовжує суворо дотримуватися оголошеного з опівночі 5 березня перемир’я та не відкриває вогонь у відповідь, не дивлячись на провокації ворога.

 

Розвідка: на Донбасі затоплюються шахти, екологічна ситуація – загрозлива

На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей затоплюються шахти, внаслідок чого на поверхню виштовхується метан та інші отруйні гази. Про це з посиланням на дані розвідки повідомив речник Міністерства оборони України з питань АТО Дмитро Гуцуляк, передає кореспондент  УНН.

“Внаслідок закриття шахт та зупинення видобування вугілля активізувався процес підйому шахтних вод та затоплення нижніх шахтних горизонтів. Особливо критична ситуація склалась у населеному пункті Горлівка. Водовідведення у шахтах тут не здійснюється давно, оскільки насосне обладнання та кабелі живлення викрадені. У зв’язку з цим вода, яка заповнює нижній горизонт, виштовхує на поверхню метан та інші отруйні гази. Забруднена вода з високою концентрацією солей робить непридатними для пиття більшість джерел та є додатковим фактором забруднення річок та водоймищ”, – повідомив Д.Гуцуляк.

Також, за його словами, збільшується кількість затоплень підвалів багатоповерхових будинків та приватного сектору. Загалом стан екології на Донбасі оцінюється як критичний.

“Крім того, збільшується кількість затоплень підвалів багатоповерхових будівель та приватного сектору. У підвальних приміщеннях фіксується наявність отруйних газів. Загалом стан екологічної ситуації на тимчасово окупованих територіях сходу України оцінюється як загрозливий, що збільшує кількість захворювань серед мирних місцевих мешканців. Разом з цим більшість з цих випадків за вказівкою окупантів приховується медичними закладами”, – зазначив Д.Гуцуляк.

Нагадаємо, раніше міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак повідомляв, що на сьогодні на непідконтрольних територіях України  36 шахт затоплені  і вже не підлягають відновленню.

 

Росія має повернути Україні контроль над Дебальцевим – підсумки “Мінська”

Підписаний у Мінську Меморандум має бути виконаний у повному обсязі, що передбачає дотримання лінії розмежування, та, зокрема, український контроль над м. Дебальцевим.

Про це у  Facebook  написала прес-секретар представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер, повідомляючи підсумки роботи Тристоронньої контактної групи в Мінську – Укрінформ.

“Дотримання всього пакету Мінських угод – ключ до подальшого врегулювання ситуації на Донбасі. Меморандум від 19 вересня 2014 року слід виконати у повному обсязі – це, в тому числі, питання дотримання лінії розмежування, яка була встановлена цим документом та передбачала, зокрема, український контроль над містом Дебальцеве; демілітаризація Кальміуського, Саханки, Кумачова, Новоазовського; створення в прикордонних районах зон безпеки”, – йдеться у повідомленні.

Олефір зазначила, що, незважаючи на оголошене “весняне перемир’я”, безпекова ситуація на Донбасі залишається тривожною. “Як і під час попереднього “різдвяного перемир’я”, спочатку спостерігалося зменшення кількості порушень режиму тиші; за даними ООН впродовж січня-лютого 2018 року на Донбасі не зафіксовано загибелі жодної цивільної особи. Проте сталого миру так і не забезпечено. Так, із 5 по 12 березня 2018 року з боку РФ/НЗФ зафіксовано 29 обстрілів, з них 28 були прицільними. При цьому 9 разів було використано зброю, заборонену Мінськими угодами, зокрема, 80 мм та 120 мм міномети”, – заявила вона.

Водночас, було наголошено, що задля настання всеосяжного миру на території Донбасу РФ має здійснити відповідний вплив на ОРДЛО і припинити постачання техніки, озброєння, палива та найманців через неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону; забезпечити безперешкодний доступ співробітникам СММ ОБСЄ до всієї території ОРДЛО із прикордонними ділянками включно; вивести з території Донбасу всі НЗФ, озброєння, техніку.

Також триває робота зі звільнення заручників. “При цьому наполягаємо: на всіх етапах звільнення людей профільні міжнародні організації повинні здійснювати прискіпливий моніторинг усього, що відбувається – насамперед, це передбачає їхній безперешкодний доступ до незаконно утримуваних осіб”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, необхідно розблокувати реалізацію важливої гуманітарної ініціативи щодо створення за участю України, РФ та Міжнародного Комітету Червоного Хреста тристороннього механізму з пошуку зниклих безвісти.

В рамках підгрупи з соціально-економічних питань досягнуто домовленості щодо алгоритму відновлення мобільного зв’язку на території ОРДЛО. Ця робота відбуватиметься силами компанії “Водафон Україна” за участю ОБСЄ з дотриманням українського законодавства, повідомила Оліфер.

“Надзвичайно важливо, аби РФ виконала свої обіцянки та вплинула на ОРЛО з метою відкриття  КПВВ  “Золоте”, – наголосила вона.

Під час засідання ТКГ у Мінську українська сторона вкотре оприлюднила вимогу невідкладно повернути рухомий склад Укрзалізниці – йдеться про понад 30 тис. вантажних та пасажирських вагонів і більш як 300 локомотивів.

 

Трагедія MH17: Росія заплатила “іспанському диспетчеру” $48 тисяч за фейк

“Іспанський диспетчер”, якого масово цитували російські пропагандистські ЗМІ на тему “українського сліду” в загибелі лайнера рейсу MH17, отримав загалом 48 тис. дол. з російських джерел як плату за свою “роботу”.

Про це йдеться у розслідуванні  Радіо Свобода  та групи румунських журналістів RISE Project, які встановили особу цього “іспанського диспетчера” – Укрінформ.

“Диспетчер Карлос”, який нібито працював у київському аеропорту “Бориспіль” і писав у Twitter під псевдонімом spainbuca про те, що українські літаки переслідували малайзійський Boeing, виявився людиною на ім’я Хосе Карлос Барріос Санчес. Він має судимості в Іспанії і був заарештований в Румунії за шахрайство”, – йдеться у повідомленні.

Після того, як літак рейсу  MH17  був збитий в небі над Донбасом, російська пропаганда активно примножувала різні версії катастрофи. Одна із них базувалася на повідомленнях нібито “іспанського диспетчера”, який не тільки писав у Twitter, а й був показаний в ефірі іспанського підрозділу російського каналу RT.

Автори розслідування знайшли Санчеса і поспілкувалися з ним в WhatsApp. Він стверджує, що отримав загалом 48 тис. дол. з російських джерел як плату за свою роль “іспанського диспетчера Карлоса”.

Також Санчес запевняє, що може надати докази, які підтверджують зв’язок росіян з обліковим записом @spainbuca у Twitter, а також банківські дані та записи розмов із працівниками RT. Хоча він так і не надав їх на прохання авторів розслідування.

RT заперечив, що коли-небудь здійснював такі платежі.

Історія про “іспанського диспетчера” була використана також і президентом Росії Володимиром Путіним у розмові з режисером Олівером Стоуном: очільник Кремля сказав, що за катастрофою малайзійського Boeing над Донбасом міг спостерігати диспетчер “іспанського походження” з київського аеропорту “Бориспіль”, який нібито бачив українські бойові літаки поруч з лайнером рейсу MH17.

Як відомо, авіалайнер Boeing-777 авіакомпанії “Малайзійські авіалінії” рейсу MH17 із Амстердама до Куала-Лумпура був збитий у небі над частиною сходу України, захопленою підтримуваними Росією бойовиками, 17 липня 2014 року. Загинули всі 298 людей, які були в літаку. Близько двох третин із них були громадяни Нідерландів, і Україна передала розслідування цій державі.

Спільна слідча група під керівництвом Нідерландів дійшла висновку, що Boeing був збитий з території, контрольованої російськими гібридними силами, а установка “Бук”, із якої його збили, була доставлена туди з Росії, а потім її відвезли назад до РФ.

 

Окупанти навідались у будинок кримського татарина з попередженням

В середу в окупованому Криму до будинку кримського татарина Рустема Усеїнова, який мешкає в селі Морське, прибули поліцейські з попередженням про неприпустимість масових зборів.

Про це на своїй сторінці в  Facebook  повідомила кримський політолог Ленора Дюльбер – Укрінформ.

“У с.Хапсихор (с.Морське) у будинок до Рустема Усеїнова прибула поліція у кількості 5 машин, один з них назвався Чегринець М.Г. Мета їхнього візиту – вручення попередження про неприпустимість порушення закону РФ про масові збори”, – написала Дюльбер.

За її словами, ніяких дій поліцейські не чинили.

Сам Усеїнов так прокоментував візит представників поліції у свій дім: “Лежу удома, “насолоджуюся” грипом вже кілька днів, раптом приходять вони і твердять – ти злочинець тому, що татарська морда. Як по дідусеві Крилову”.

Нині, повідомив Усеїнов, “візитери” покинули його будинок.

 

Україна виплатить одноразову допомогу особам, що були ув’язнені окупантами

Уряд прийняв постанову щодо врегулювання питання виплати одноразової грошової допомоги особам, яких було незаконно позбавлено свободи.

Таке рішення ухвалено на засіданні Кабміну у середу без обговорення – Укрінформ.

Як зазначається на  Урядовому порталі, постановою передбачено, що виплата одноразової грошової допомоги особам, яких було незаконно позбавлено особистої свободи, буде здійснюватись Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб в межах реалізації бюджетної програми „Заходи щодо захисту і забезпечення прав та інтересів осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок дій незаконних збройних формувань та/або органів влади Російської Федерації на окремих територіях Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та тимчасово окупованій території України, а також підтримки зазначених осіб та членів їх сімей”.

 

МІП презентував у Японії картини з українськими військовими в стилі манґа

Міністерство інформполітики презентувало у Посольстві України в Японії картини із зображеннями українського військового в японському стилі манґа, які створила японська художниця Нацуме.

Про це інформує  прес-служба МІП – Укрінформ.

Захід відбувся за участі посла України в Японії Ігоря Харченка, керівника сектору по роботі зі ЗМІ  МІП  Марини Соботюк, а також громадськості та активістів Токіо (регіон Мінато).

Під час відкриття експозиції посол подякував за цікавість до України. “Для нас важлива така підтримка з боку японських митців, прикладом якої є картини художниці Нацуме”, – зазначив він.

Марина Соботюк додала, що сьогодні в Україні День добровольця і дуже доречним є те, що в Японії МІП у цей день разом з Посольством відкрили експозицію на підтримку військових України.

“Українці дуже люблять вашу художницю Нацуме, яка надихає наших військових. Наш військовий в японському стилі манґа дуже добрий і мужній одночасно. Ми щиро вдячні, що незважаючи на відстань, японські митці створюють такі чудові картини з мілітарної тематики”, – прокоментувала Соботюк.

Зазначимо, що захід у Посольстві відвідала й сама художниця, яка розповіла, що її надихнуло на створення картин. Японська художниця Нацуме:

“Мені подобається мілітарна естетика, а особливо зацікавила українська тематика та кольорова гама під час створення цих робіт”, – сказала Нацуме.

Картини в Посольстві України в Японії експонуватимуться на постійній основі.

Нагадаємо, 14 жовтня 2017 року, на запрошення Міністерства інформаційної політики до України приїздила художниця Нацуме з Японії та привозила свої роботи із зображеннями українських військових в японському стилі манґа.

 

Кримське питання: Радбез ООН збереться у форматі Арріа

Рада Безпеки ООН проведе в четвер засідання з питань Криму, у тому числі щодо підготовки російською владою на окупованому півострові “виборів” президента РФ, а також можливих шляхів деокупації української території.

Обговорення пройдуть у форматі Арріа, повідомив у коментарі Укрінформу речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

“Україну на засіданні представлятиме заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль. Крім членів Ради Безпеки, в дискусії також братимуть участь представники Меджлісу кримськотатарського народу. Очікується також звернення колишнього спеціального радника генсека  ООН  щодо України Роберта Серрі”, – зауважив український дипломат.

Він зазначив, що проведення слухань ініціювала делегація України в ООН. Її підтримали нинішні члени Радбезу, зокрема Швеція, Велика Британія, Польща, Нідерланди та Сполучені Штати.

“Важливо буде обговорити ситуацію в Криму напередодні запланованих там незаконних виборів президента Росії. Позиція української сторони в цьому питанні є принциповою – організація окупаційною владою так званого народного волевиявлення в АР Крим і місті Севастополі є грубим порушенням державного суверенітету й територіальної цілісності України, цинічним і демонстративним нехтуванням Росією загальновизнаними нормами міжнародного права”, – підкреслив Ніколенко.

Крім того, йтиметься про посилення ролі Ради Безпеки, генерального секретаря та ООН в цілому задля вирішення питання деокупації Криму. “Дискусія також стосуватиметься забезпечення виконання Росією рішень ООН з проблематики Криму, зокрема резолюцій Генасамблеї ООН щодо територіальної цілісності України та ситуації з правами людини”, – зауважив дипломат.

Засідання РБ ООН за формулою Арріа проводяться, щоб надати членам Ради можливість отримати інформацію від широкого кола учасників, які зазвичай не можуть бути заслуханими в Радбезі. Такі обговорення можуть проводитися в закритому (за участю лише членів РБ ООН) та відкритому (для всіх держав-членів ООН) форматах і дозволяють вести прямий діалог з представниками урядів, міжнародних організацій та недержавними акторами з питань, які входять до сфери компетенції РБ ООН.

 

Київ відреагував на “вояж” Путіна в окупований Крим

МЗС України висловило протест у зв’язку із черговим неузгодженим з Києвом візитом російської делегації на чолі з Путіним в окупований Крим.

Про це йдеться у  заяві зовнішньополітичного відомства – Укрінформ.

“Україна вважає згаданий візит, як і інші т.зв. “поїздки”  російських посадовців до тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, грубим порушенням державного суверенітету і територіальної цілісності України, цинічним і демонстративним нехтуванням російською стороною загальновизнаними нормами міжнародного права, зобов’язаннями за двосторонніми і багатосторонніми договорами, сторонами яких є Україна і Росія”, – заявили в МЗС.

Зокрема, у міністерстві вказали на нехтування Росією зобов’язаннями за Статутом ООН, резолюціями Генеральної Асамблеї ООН “Територіальна цілісність України” A/Res/68/262 від 27 березня 2014 року, “Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь (Україна)” A/Res/71/205 від 19 грудня 2016 року, “Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та м.Севастополь (Україна) ” A/Res/72/190 від 19 грудня 2017 року.

“Автономна Республіка  Крим  та м.Севастополь є і залишатимуться невід’ємною частиною України в її міжнародно-визнаних кордонах. Це визнається всім цивілізованим світом, який вже неодноразово давав належну оцінку міжнародно-протиправним діянням Російської Федерації шляхом схвалення відповідних резолюцій ООН, Ради Європи, ОБСЄ, інших міжнародних організацій, а також запровадивши широкі обмежувальні заходи (санкції) проти держави-окупанта”, – наголошується у заяві.

Як повідомлялося, 14 березня президент РФ Володимир Путін прибув до окупованого Криму, де, як очікується, має завершитися його передвиборча кампанія. Відвідування він розпочав з незаконного мосту через Керченську протоку.

Президент України Петро Порошенко, коментуючи візит Путіна, назвав його “небезпечною провокацією” і в черговий раз закликав світову спільноту не визнавати результати голосування на окупованому півострові.

 

Крим – це Україна: Держдеп засудив виступ Путіна на українському півострові

Державний департамент США висловив негативну реакцію передвиборчим заявам президента РФ Володимира Путіна в окупованому українському Криму, нагадавши Росії про збереження санкцій до повної деокупації півострова.

Про це йдеться в заяві в.о. заступника держсекретаря США Хізер Науерт, оприлюдненій у середу, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Чотири роки тому Росія провела нелегітимний, сфабрикований “референдум” в Україні, здійснивши марну спробу легітимізувати анексію української території. Жителі Криму були змушені голосувати під контролем озброєних до зубів російських військових”, – підкреслила представник Держдепу.

Вона наголосила, що заяви Росії про те, що українці зробили вільний вибір на цьому “референдумі”, завжди були позбавлені довіри.

“На своєму передвиборчому мітингу в Криму президент Путін знову висловив незаконні претензії Росії на українську територію, вкотре відкрито підтвердивши те, що російський уряд зневажає міжнародний порядок і не поважає територіальної цілісності суверенних держав”, – зауважила Науерт.

Вона акцентувала, що крім незаконного “референдуму”, Росія порушила цілий ряд інших зобов’язань та норм, спричинивши численні людські втрати на українському півострові.

“Впродовж останніх чотирьох років Росія почала кампанію примусу та насильства, орієнтовану на тих, хто виступає проти її спроби анексії. Російська окупаційна влада піддає кримських татар, етнічних українців, проукраїнських активістів, членів громадянського суспільства та незалежних журналістів політично вмотивованим переслідуванням та постійним репресіям, одночасно систематично придушуючи неурядові організації та незалежні ЗМІ”, – підкреслюється в заяві.

У цьому зв’язку представник Держдепартаменту наголосила що Сполучені Штати закликають Росію припинити її спроби придушити основні свободи висловлення поглядів, мирних зібрань та асоціацій, а також свободи релігії чи віри.

“Ми підтверджуємо нашу прихильність суверенітету й територіальній цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів.  Крим  є частиною України, і наші кримські санкції залишатимуться чинними, поки Росія не поверне контроль над півостровом Україні”, – наголосили в Державному департаменті США.

 

Посольство РФ у Сполучених Штатах вирішило, що заява Держдепу США щодо Криму “надривна та жовчна”

Держдепартамент зробив “безпрецедентно надривну і жовчну заяву” до річниці “референдуму” в Криму і нещодавнього візиту туди президента Росії Володимира Путіна, зробивши чергову спробу вплинути на внутрішньополітичну ситуацію. До такої думки дійшли дипломати у посольстві РФ у США, інформує УНН з посиланням на заяву російської дипломатичної місії.

“Чотири роки тому кримчани прийняли історичне рішення. Держдеп не міг пройти повз дану подію, випустив безпрецедентно надривну і жовчну заяву. Але, як то кажуть, ти сердишся, значить ти не правий”, — вирішили російські дипломати.

“У голослівних же звинуваченнях нашої країни в підриві міжнародного порядку в зв’язку з відвідуванням Президентом Росії Володимиром Путіним Криму бачимо чергову неприкриту спробу вплинути на внутрішньополітичну ситуацію у нас в контексті майбутніх виборів. Нічого з цього у Вашингтона вийде”, — додали в посольстві.

Варто додати, що російська дипмісія відреагувала практично миттєво після публікації заяви Державного департаменту США стосовно Криму під назвою  “Крим — це Україна”.

 

Російські “вибори” у Криму є незаконними — президент Австрії

Будь-які вибори до органів влади Росії, в тому числі президента РФ, на території окупованого Криму є нелегітимними, оскільки півострів був анексований усупереч міжнародному праву.

Про це заявив Федеральний президент Республіки Австрія Александр Ван дер Беллен на спільному брифінгу з Президентом України Петром Порошенком у Києві, 14 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“З погляду Австрії зрозуміло, що анексія Криму була і є протиправною, і це є також позицією Європейського Союзу, тому на території Криму не можуть відбуватися правомочні  вибори  до російського парламенту або президента. І це не тільки моя точка зору – це однозначна точка зору всього австрійського уряду”, – сказав Ван дер Беллен.

Президент України Петро Порошенко у свою чергу зазначив, що Володимир Путін сьогодні навмисно їде на окуповану територію Криму, і саме тому надзвичайно важливою є єдина позиція всього світу про невизнання виборів президента РФ на території окупованого Криму.

“Я дуже дякую і президентові, й уряду Австрії за офіційну позицію, яка була висловлена на сайті Міністерства закордонних справ Автірії, про те, що вони не спрямовують до Криму спостерігачів, не вітають, і не визнають (виборів президента РФ – ред.)”, – сказав глава держави.

 

“Блакитні шоломи” для Донбасу: президент Австрії обіцяє серйозно вивчити питання

Австрія дуже серйозно вивчить питання можливої участі своїх військових у миротворчій місії ООН на Донбасі, оскільки безпекова ситуація в цьому регіоні викликає серйозне занепокоєння.

Про це заявив Федеральний президент Республіки Австрія Александр Ван дер Беллен на спільному брифінгу з Президентом України Петром Порошенком у Києві 14 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Що стосується введення миротворців на схід України, ми дуже серйозно вивчимо це питання. Федеральний канцлер Курц висловив згоду надати допомогу в цьому”, – сказав Ван дер Беллен.

Він зазначив, що Австрія і Європейський Союз з великою увагою спостерігають за розвитком подій на сході України, зокрема в окупованих районах, де страждає цивільне населення. За словами Федерального президента, ситуація з безпекою в цьому регіоні викликає велике занепокоєння.

“Ми говорили про це з паном Президентом Порошенком. Понад 25 загиблих з українського боку останнім часом, дуже багато поранених. Необхідно, щоб нарешті на сході України запанував мир”, – наголосив Ван дер Беллен.

Як повідомлялося, канцлер Австрії Себастіан Курц на спільній з Петром Порошенком прес-конференції у Відні 8 лютого заявив, що Австрія підтримує ідею розміщення миротворців ООН на Донбасі і готова розглянути участь своїх військових у такій місії.

 

Україна та Австрія підписали угоду про співпрацю у галузях освіти, науки та культури

У присутності Президента України Петра Порошенка та Федерального президента Республіки Австрія Александера Ван дер Беллена було підписано Угоду між Кабінетом міністрів України та урядом Республіки Австрія про співробітництво у галузях освіти, науки та культури.

Про це інформує прес-служба глави  Української держави – Укрінформ.

“Міжурядова угода є рамковою і визначає погоджені сторонами напрямки та форми співробітництва у сферах освіти, науки і культури. Зокрема, йдеться про співробітництво у сферах викладання та досліджень між вищими навчальними закладами та іншими науковими установами, обміни студентами і викладачами”, – йдеться у повідомленні.

Також сторони підтримуватимуть організацію культурних заходів: гастролей, виставок, концертів, фестивалів, театральних вистав та інших мистецьких акцій. Заохочуватимуть контакти між музейними установами і бібліотеками.

Для реалізації положень угоди передбачено створення змішаної комісії, до складу якої входитимуть представники відповідних органів держав сторін. Засідання комісії мають проводитися, як правило, раз на 4 роки. Завданнями комісії є оцінка стану реалізації домовленостей та конкретних проектів, підготовка пропозицій щодо подальшої співпраці, включаючи організаційні та фінансові питання.

Окрім цього, угода містить положення про підтримку діяльності майбутнього “Українського інституту” в Республіці Австрія.

Угода набуває чинності після завершення сторонами відповідних внутрішньодержавних процедур – ратифікації Верховною Радою України та схвалення Національною радою Австрії.

 

Одну з перших філій Українського інституту відкриють у Відні

Одну з перший філій Українського інституту буде відкрито у Відні (Австрія).

Про це заявив Президент Петро Порошенко під час спільної з Федеральним президентом Республіки Австрія Александером Ван дер Белленом прес-конференції у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Одна з перших філій Українського інституту відкриється у Відні”, – сказав Порошенко.

Водночас Президент нагадав, що основною метою такої інституції як Український інститут є збільшення присутності української культури в ЄС загалом та в Австрії зокрема.

 

Порошенко підняв шапку солдата почесної варти

Президент України Петро Порошенко під час церемонії зустрічі з Федеральним президентом Республіки Австрія Александром Ван дер Белленом зійшов з червоної доріжки

Аби підняти шапку одного з військовослужбовців почесної варти, яка злетіла з його голови.

Про це написав прес-секретар глави держави у  Facebook – Укрінформ. 

“Військова шапка з українським тризубом не повинна лежати на землі. Президент допоміг воїну почесної варти. Дуже по-людськи”, – зазначив Цеголко.

 

Україна введе антидемпінгові мита на міндобрива з Росії

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив підготувати рішення щодо введеня антидемпінгові мита на міндобрива з Росії.

Про це йшлося 14 лютого під час засідання уряду,  повідомляє  департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ – Укрінформ.

“Рішення стосуватиметься введення антидемпінгових мит на певні види мінеральних добрив, які експортуються з Російської Федерації, і воно жодним чином не повинно вплинути на забезпеченість аграріїв мінеральними добривами в посівний період”, – йдеться у повідомленні.

За словами  Гройсмана, це дозволить підтримати українських виробників добрив.

 

Сенцов і Гоффман удостоєні престижної нагороди

Український режисер, в’язень Кремля Олег Сенцов та видатний польський кінорежисер Єжи Гоффман удостоєні нагороди “Карпатська Європа спільних цінностей”, яку вручали під час форуму “Європа-Україна” у Ряшеві.

Від імені Сенцова нагороду у вигляді золотого пера та грошову премію у розмірі 30 тис. злотих отримав голова громадської організації “Об’єднання родичів політв’язнів Кремля” Ігор Котелянець, а Гоффман отримав її особисто, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“На сьогоднішній день контакт з Олегом обмежений, і він перебуває в інформаційному вакуумі. Ця нагорода є сигналом для нього від усього світу про те, що не тільки українські цінності свободи, але і загальноєвропейські цінності, які він відстоює, що вони ще актуальні, що вони потрібні світові. Тому, вона є не тільки визнанням, але і взагалі — продовженням життям Олега”, – зазначив на врученні Котелянець.

Він підкреслив, що колись  Сенцов  сказав: якщо це його доля, то він готовий стати “цвяхом до труни режиму Путіна”. І сьогодні боротьба Олега, його сміливість протистояти системі і не йти на жодні компроміси триває навіть в умовах суворого ув’язнення, і “він продовжує бути уособленням боротьби усього українського народу проти російської агресії”, додав Котелянець.

“Я впевнений, що за такої підтримки, такого визнання і таких сигналів світові про те, що його боротьба потрібна … ми його обов’язково витягнемо звідти, і він отримуватиме такі нагороди вже особисто”, – заявив під оплески присутніх голова “Об’єднання родичів політв’язнів Кремля”.

У свою чергу Гоффман підкреслив, що він дуже зворушений, оскільки справа України завжди була в його серці. Він наголосив, що є прихильником поглядів польського маршалка Юзефа Пілсудського і видатного польського інтелектуала Єжи Гедройця, що незалежність України для Польщі є “необхідною справою”.

За його словами, саме тому він зняв “Вогнем і мечем”, і серіал “Україна. Народження нації”, висловивши жаль з приводу того, що останній фільм так і не було показано на широкому екрані.

Гоффман навів слова художника Франциско Гойї, який підписав одну із своїх картин – “Сон розуму породжує чудовиськ”.

“Тому я хотів би, щоб розум завжди перемагав емоції, оскільки ми повинні боротися разом, а не проти себе, якщо ми хочемо, аби ми мали спільне майбутнє”, – наголосив видатний польський кінорежисер, звертаючи увагу на складні польсько-українські історичні відносини.

Гоффман зазначив, що з великою повагою ставиться до Сенцова. Водночас, він висловив побоювання, шо Кремль може мстити Сенцову і ускладнити йому життя за те, що про нього пам’ятають, віддають йому честь, вручають міжнародні нагороди.

“Але іншого виходу в нас немає”, – констатував польський режисер.

Нагорода “Карпатська Європа спільних цінностей” вручається видатним особистостям або інституціям держав карпатського регіону, які своїми діями сприяли поширенню спільних європейських цінностей в Центральній та Східній Європі, а також вплинули на розвиток співпраці в регіоні. Нагороди вручав, зокрема, маршалок польського Сейму Марек Кухцінський.

 

Кав’ярня українців потрапила до Книги рекордів Польщі

Кав’ярня Dobro&Dobro, яку відкрили у Варшаві українці, потрапила до Книги рекордів Польщі як найменше кафе-кава у цій країні.

Про це повідомляє  ВВС – Укрінформ.

Власники закладу – Олег Яровий разом з дружиною – приїхали з Хмельницького і відкрили в центрі польської столиці кав’ярню. Вона має крихітне приміщення – всього шість квадратних метрів.

“Це не кав’ярня, а банкомат!” – жартують відвідувачі закладу.

Однак це не заважає йому приваблювати гостей і навіть, навпаки, стало його “фішкою”: на одній із поличок в оточенні цукерниць та баночок із печивом розміщено сертифікат Книги рекордів Польщі, який підтверджує, що кав’ярня офіційно є найменшою у цій країні.

Попри свою мініатюрність, заклад, за словами його власників, виконує велику місію – “ширить добро”.

Олег Яровий зізнається, що довго не міг наважитися відкрити власну справу в Україні, але коли доля закинула його до Польщі та ще й без роботи – вирішив згадати про свою давню мрію.

 

Українці відтепер зможуть напряму викликати лікаря додому

Міністерство охорони здоров’я скасувало Книгу запису викликів лікарів додому і відтепер пацієнт та лікар спілкуватимуться напряму.

Про це повідомляє  прес-служба МОЗ – Укрінформ.

“З 13 березня скасовується Книга запису викликів лікарів додому (№ 031/о). Лікар не буде зобов’язаним звітувати про відвідування усіх пацієнтів, що повідомили реєстратуру. Пацієнт та лікар зможуть отримати доступ один до одного по телефону. Час лікаря є цінним та обмеженим суспільним ресурсом”,-  йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, відтепер кожен пацієнт повинен розуміти, що, коли лікар іде до нього додому, він допомагає щонайменше трьом іншим пацієнтам, а тому пацієнт та лікар будуть разом приймати рішення про необхідність візиту додому.

“Як показує досвід європейських країн, можливість поспілкуватися зі своїм медичним працівником телефоном — одна з послуг, що найбільше цінується пацієнтами. Усе звітування про прийоми, проведені лікарем зводиться до 4 цифр в день: загальна кількість звернень дорослих і дітей та кількість відвідувань дорослих та дітей вдома”, – оголосили у  МОЗ.

Також, як зауважили у міністерстві, звіти про прийоми лікаря будуть фіксуватись у втричі скороченій формі 039/о.

13 березня набрав чинності Наказ МОЗ України № 157 від 26.01.2018, яким скасовується низка форм первинної облікової документації.

 

Російська опозиція представила доповідь “Путін. Підсумки. 2018”

Опозиційні політики Ілля Яшин і Володимир Мілов у середу представили доповідь “Путін. Підсумки. 2018”, присвячену економічним, соціальним і геополітичним підсумками правління Володимира Путіна.

Про це Яшин написав у  Facebook – Укрінформ.

“Сьогодні ми разом з моїм співавтором Володимиром Міловим представляємо незалежну експертну доповідь “Путін. Підсумки. 2018”. Текст доповіді опубліковано  тут. Наш документ – це системний аналіз стану, в якому опинилася Росія через майже два десятиліття правління Володимира Путіна”, – зазначив Яшин.

Автори доповіді заявляють, що за останні 18 років Росія опинилася в стані глибокої кризи, а економічне зростання фактично припинилося. Уряд скорочує витрати на соціальну сферу, тоді як наближені до президента отримують мільярди, зазначив Яшин.

Опозиціонери звинувачують президента в створенні корумпованої держави, а також проведенні політики, через яку Росія опинилася в міжнародній ізоляції.

За словами Яшина і Мілова, доповідь “Путін. Підсумки. 2018” продовжує традицію, започатковану свого часу  Борисом Нємцовим. Виступ вони приурочили його пам’яті.

Мілов також зазначив, що жодна друкарня не погоджувалася друкувати доповідь, побоюючись закриття через критику глави держави, що міститься в тексті.

Як відомо, 11 березня стало відомо, що російська поліція вилучила надрукований тираж доповіді, а в друкарні відбувся обшук.

 

Отруєння Скрипаля: Мей закликає об’єднати зусилля в ООН для відповіді Росії

Британія поставить питання участі Росії в отруєнні екс-шпигуна Скрипаля на терміновому засіданні Радбезу ООН, зокрема у частині порушення Конвенції про заборону хімічної зброї.

Про це прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила сьогодні, виступаючи перед парламентом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми піднімемо це питання на Радбезі  ООН  і вимагатимемо міжнародної відповіді на цей випадок – використання Росією хімічної речовини, що протирічить положенням Конвенції про заборону хімічної зброї», – сказала Мей.

Те, що сталося, на думку Мей, не лише ворожий акт проти Великої Британії, але й порушення всіх правил контролю за обігом хімічної зброї.

«Ми хочемо кращих відносин з Росією, але ми не хочемо повернення Радянської Росії», – наголосила Мей, вказавши, що Велика Британія не буде терпіти загрозу британським громадянам з боку Росії.

Прем’єр-міністр Великої Британії вказала на те, що її країна має підтримку з боку міжнародної спільноти.

«Ми об’єднаємо наші зусилля, щоб дати спільну відповідь Росії… Також відповідь буде і від НАТО, і від Євросоюзу», – вказала Мей та закликала союзників до допомоги.

Вона також наголосила, що незалежно від того, де виникає загроза Британії та британцям – на території країни чи за її межами, цього не будуть терпіти.

 

Британія висилає 23 російських дипломатів та скасовує “контакти високого рівня” — Мей

Велика Британія планує вислати з країни 23 російські дипломати у зв’язку з отруєнням екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його дочки, а також скасує контакти високого рівня з Росією.

Про це заявила прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей під час виступу у парламенті, відповідні тези якого опублікувало видання  The Guardian – Укрінформ.

“Мей сказала, що 23 російські дипломати будуть вислані. Вони були визначені як неоголошені розвідники”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що вони муситимуть протягом тижня залишити  Британію.

Крім того, повідомляється, що буде призупинено всі дипломатичні контакти на високому рівні, в тому числі скасовується запрошення для глави МЗС РФ Сергія Лаврова відвідати Лондон. А британські міністри та високопосадовці не будуть відвідувати чемпіонат світу з футболу, який пройде у Росії.

Прем’єрка також анонсувала розробку нового законодавства для захисту Британії від діяльності ворожих держав.

Крім того, уряд збільшить кількість перевірок росіян, які в’їжджають до країни.

Мей заявила, що можуть бути вжиті й інші заходи, які не будуть оприлюднені.

Як відомо, 5 березня поліція міста Солсбері оголосила про те, що поряд з одним з міських торгових центрів від невідомої небезпечної речовини серйозно постраждали двоє людей. Згодом з’ясувалося, що це були екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль, який працював на британську розвідку, і його дочка Юлія. Потерпілі перебувають у критичному стані.

Сергій Скрипаль отримав у Великій Британії притулок після обміну розвідниками між США і РФ у 2010 році.

 

Британія вдруге викликає “на килим” російського посла – ЗМІ

МЗС Великої Британії вдруге за два дні викликало посла Росії Олександра Яковенка.

Про це повідомляє  Reuters  з посиланням на джерело – Укрінформ.

“Британія викликала російського  посла  до МЗС”, – йдеться у повідомленні.

Як відомо, 5 березня поліція міста Солсбері оголосила про те, що поряд з одним з міських торгових центрів від невідомої небезпечної речовини серйозно постраждали двоє людей. Згодом з’ясувалося, що це був екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль, який працював на британську розвідку, і його донька Юлія. Потерпілі перебувають у критичному стані.

Сергій Скрипаль отримав у Великій Британії притулок після обміну розвідниками між США і РФ у 2010 році.

 

Отруєння Скрипаля: Це перше застосування бойової речовини на території НАТО

У НАТО висловили глибоке занепокоєння у зв’язку із першим в історії Альянсу застосуванням на території союзника бойової нервово-паралітичної речовини.

На цьому наголошується в оприлюдненій у середу заяві Північноатлантичної ради, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Велика Британія підтвердила застосування військової нервово-паралітичної речовини такого типу, що був розроблений у Росії, та поінформувала союзників про високу ймовірність того, що відповідальною за це є Росія. Велика Британія також підтвердила, що це була невибіркова і безвідповідальна атака проти Об’єднаного Королівства, що поставила під загрозу життя невинних громадян. Союзники висловлюють глибоке занепокоєння у зв’язку з першим застосуванням нервово-паралітичної речовини на території Альянсу з часу заснування  НАТО», – наголосила Північноатлантична рада.

Союзники висловили солідарність із Британією, запропонували підтримку у проведенні розслідування та закликали РФ відповісти на запитання Лондона.

У НАТО також заявили, що ця атака стала явним порушенням міжнародних норм і домовленостей.

Як відомо, 4 березня у британському містечку Солсбері була здійснена спроба вбивства 66-річного екс-працівника ГРУ Сергія Скрипаля та його 33-річної доньки Юлії. Вони були госпіталізовані і досі перебувають у стані коми. Також постраждало ще понад 20 осіб.

Уряд Великої Британії офіційно оголосив, що вважає цю атаку застосуванням бойової хімічної речовини проти громадян, за що, найімовірніше, несе відповідальність Росія.

 

Отруєння Скрипаля: Британія терміново скликає Радбез ООН

Велика Британія терміново скликає засідання Ради Безпеки ООН, аби поінформувати Радбез про розслідування отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля.

Про це повідомило МЗС Великої Британії у  Twitter – Укрінформ.

“Велика Британія терміново скликає засідання РБ  ООН, аби поінформувати Раду щодо розслідування атаки нервово-паралітичною речовиною в Солсбері”, – йдеться у повідомленні міністерства.

Як відомо, 5 березня поліція міста Солсбері оголосила про те, що поряд з одним з міських торгових центрів від невідомої небезпечної речовини серйозно постраждали двоє людей. Згодом з’ясувалося, що це був екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль, який працював на британську розвідку, і його дочка Юлія. Потерпілі перебувають у критичному стані.

Сергій Скрипаль отримав у Великій Британії притулок після обміну розвідниками між США і РФ у 2010 році.

 

Отруєння Скрипаля: Джонсон закликає світ дати відповідь

Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон закликав світову спільноту до солідарності та єдиної відповіді через справу про отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його дочки.

Про це йдеться на  сайті  британського відомства – Укрінформ.

“Поки ми чекаємо пояснень з боку Росії про те, як розроблена російськими військовими нервово-паралітична речовина була застосована у Британії, міністр закордонних справ Борис Джонсон сьогодні закликає союзників та керівників міжнародних організацій узагальнити всі відомі дані про інцидент і, в разі, якщо підозри про участь  Росії  в нападі підтвердяться, підготувати міжнародну відповідь через таку безвідповідальну поведінку”, — йдеться у повідомленні.

Джонсон підкреслив, що якщо напад було сплановано і здійснено російською стороною, то даний інцидент необхідно розглядати не тільки як загрозу для Британії, але і як чітке порушення угоди про заборону хімічної зброї.

Як відомо, 4 березня у британському містечку Солсбері була здійснена спроба вбивства 66-річного екс-працівника ГРУ Сергія Скрипаля та його 33-річної доньки Юлії. Вони були госпіталізовані, однак досі перебувають у стані коми. Також постраждало ще понад 20 осіб.

Скотленд-Ярд офіційно оголосив, що вважає отруєння замахом на вбивство, вчиненим за допомогою нервово-паралітичної речовини.

Раніше прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що Росія “з високою ймовірністю” відповідальна за отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля.

Канцлер ФРН Ангела Меркель рішуче засудила цей напад, вона серйозно сприймає оцінку британського уряду з питання про відповідальність Росії за цей напад.

До неї також приєдналися США, Австралія та інші країни.

 

Туск хоче на саміті ЄС обговорити застосування хімречовини у Британії

Президент Європейської ради Дональд Туск ініціює обговорення лідерами ЄС питання застосування Росією бойової хімічної речовини на території Великої Британії на саміті ЄС, який пройде 22-23 березня.

Про це в Туск написав у  Twitter, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі – Укрінформ.

«Я висловлюю повну солідарність із прем’єр-міністром Терезою Мей у зв’язку з брутальним нападом, організованим, найвірогідніше, Москвою. Я готовий внести це питання до порядку денного засідання Європейської ради наступного тижня», – заявив  Туск.

Як відомо, 4 березня у британському містечку Солсбері була здійснена спроба вбивства 66-річного екс-працівника ГРУ Сергія Скрипаля та його 33-річної доньки Юлії. Вони були госпіталізовані, однак досі перебувають у стані коми. Також постраждало ще понад 20 осіб.

Скотленд-Ярд офіційно оголосив, що вважає отруєння замахом на вбивство, вчиненим за допомогою нервово-паралітичної речовини.

Раніше прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що Росія “з високою ймовірністю” відповідальна за отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля.

Канцлер ФРН Ангела Меркель рішуче засудила цей напад, вона серйозно сприймає оцінку британського уряду з питання про відповідальність Росії за цей напад.

До неї приєдналися США, Австралія, інші країни, а також НАТО і Євросоюз.

 

США закликали країни НАТО вислати послів РФ

В якості відповіді на використання РФ хімічної зброї на території Великобританії, всі країни-члени НАТО повинні в знак солідарності відкликати своїх послів з Москви і вислати послів Росії.

До цього у колонці, опублікованій у виданні The Washington Examiner, закликав Майкл Рубін, дослідник аналітичного центру American Enterprise Institute, пише “Голос Америки – Укрінформ”

“США могли б закрити і російські консульства. Якщо виникне потреба в діалозі, завжди можна звернутися до посла Росії в ООН”, – заявив він.

Рубін також закликає припинити видавати візи всім громадянам Росії, які пов’язані з її урядом.

“Подорожі до США, Сполученого Королівства і ЄС повинні бути привілеєм, а не правом. І якщо Росія хоче ізолюватися ще більше, ввівши власні візові обмеження, її економіка зазнає втрат”, – пише Рубін.

Оглядач зазначив, що подібні заходи не мають сприйматися як перегин.

“Росія здійснила напад на одного з найближчих союзників США і має за це заплатити. Якщо ж Державний департамент США, зовнішньополітичне відомство Великобританії та міністри закордонних справ ЄС вдадуться до символічних погроз, Путін прийде до висновку, що йому не тільки зійде з рук навіть вбивство, але й що Захід занадто слабкий, аби реально захищатися. Це була б надзвичайно небезпечна ситуація, адже Путін вирішить, що може вдатися до таких дій (отруєння Скрипаля – ред.) де це тільки можливо, навіть у Вашингтоні”, – попереджає Рубін.

Нагадаємо: Білий дім досі офіційно не пов’язував Росію із замахом на Скрипаля, проте президент США Дональд Трамп дав знати, що  Америка налаштована погодитися з висновками Великобританії,  як тільки буде ознайомлена з ними.

 

Росія в Радбезі ООН назвала газ “Новачок” британським

Постпред РФ при ООН Василь Небензя заявив, що його країна не вела розробки газу “Новачок”, а зразки знайдених речовин в Солсбері – продукт західних розробок за участю вивезених колишніх радянських вчених.

Таку версію він озвучив у середу, під час засідання Ради Безпеки ООН щодо отруєння родини Скрипалів у Великій Британії, передає власний кореспондент Укрінформу.

“В Російській Федерації жодних науково-дослідних і опитних конструкторських розробок під умовною назвою “Новачок” не проводилося”, – заявив постійний представник Росії в ООН.

Він підкреслив, що в 1992 році РФ припинила розробки хімічної зброї, а в 2017 році в РФ був завершений процес знищення всіх наявних запасів таких розробок.

“В середині 1900-х років западні спецслужби вивезли на Захід ряд наших фахівців – їхні імена відомі – а також деяку документацію та продовжили дослідження в цьому напрямі, в тому числі, у Велику Британію і Сполучені Штати”, – заявив Небензя.

Він також зазначив, що нові хімічні сполуки, в тому числі газ “Новачок”, були потім розроблені в західних країнах.

“Найбільш вірогідним джерелом походження цього хімікату, де з кінця 1990-х років по сьогодні тривають інтенсивні дослідження по вказаних речовинах, є, в тому числі, Велика Британія”,- заявив Небензя.

За його словами, Британія має формулу і зразки газу “Новачок”, й тому “сама здатна його виробляти”.

У цьому зв’язку представник Росії назвав заяви офіційного Лондона щодо вини Росії “абсолютно безвідповідальними” й такими, що “містять загрозу суверенній державі, постійному члени Ради Безпеки”.

Як підкреслив представник Москви, проти Росії “застосовуються відточені за останні роки прийоми пропагандистської війни, розраховані на створення потужного інформаційного впливу на неосвічену і вразливу публіку”.

Він також виступив з вимогою надати прямі докази причетності РФ до цього отруєння.

“Без цього заяви про наявність незаперечних даних прийматися в розрахунок не будуть”,- наголосив постійний представник РФ при ООН.

РФ в Радбезі ООН: Ультиматуми Лондона вважаємо нікчемними

Росія на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН заявила, що вважає «нікчемними» ультиматуми Лондона у справі отруєння Сергія Скрипаля.

Про це під час виступу заявив постійний представник Росії в ООН Василь Небензя, передає  Громадське – Укрінформ.

“Росія не причетна до цього інциденту. Ультиматуми Лондона ми вважаємо нікчемними. Очікуємо, що Британія діятиме виключно за Конвенцією ООН про заборону хімічної зброї, а також надасть зразки речовини (якою отруїли Скрипаля – ред.)”, – заявив постпред РФ.

Він також закликав Британію “відмовитися від імперських практик 19 століття та повернутися у правове поле”.

Раніше делегація Об’єднаного Королівства в ООН заявила про пряму причетність російського уряду зі справою отруєння Сергія Скрипаля та його доньки та звинуватила Москву у порушенні статті 2 Статуту ООН.

“Ми не маємо інших висновків крім того, що російський уряд є відповідальним за  спробу вбивства  Сергія Скрипаля та його доньки, а також за те, що вони піддали небезпеці британських громадян в Солсбері. Це не просто злочин, це незаконне використання сили, порушення статті 2 Статуту ООН – основи для міжнародного правопорядку”, – заявив представник Об’єднаного Королівства.

Нагадаємо: відносини між Великою Британією та Росією погіршилися після того, як у британському місті Солсбері отруїли екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля.

Британія призупинила усі контакти з Росією через можливу причетність Москви до отруєння Скрипаля. 23 російські дипломати мають протягом тижня залишити країну.

МЗС Росії у відповідь Британії заявила, що її заходи «не змусять на себе чекати».

 

Отруєння Скрипаля: Британія звинуватила Росію в порушенні Статуту ООН

Делегація Об’єднаного Королівства в ООН заявила про пряму причетність російського уряду зі справою отруєння Сергія Скрипаля та його доньки та звинуватила Москву у порушенні статті 2 Статуту ООН.

З відповідною заявою виступив у середу представник Об’єднаного Королівства при ООН на засіданні Ради Безпеки, присвяченому інциденту в Великій Британії, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Під час розслідування ми дійшли висновку, що пан Скрипаль та його донька були отруєні з використанням нервово-паралітичного газу військового призначення “Новачок”, який був розроблений в Росії. Це не та зброя, яку може виготовити недержавний суб’єкт. Він тому й небезпечний, що вимагає найвищого рівня державних лабораторій та експертного досвіду”, – підкреслив представник Великої Британії.

Він зазначив, що в Лондоні побачили лише два логічних пояснення: “або це прямий напад на мою державу з боку Росії, або Росія втратила контроль над нервово-паралітичним газом, який виготовила сама”.

Москва не надала жодних пояснень, зауважив дипломат.

“Ми не маємо інших висновків крім того, що російський уряд є відповідальним за спробу вбивства Сергія Скрипаля та його доньки, а також за те, що вони піддали небезпеці британських громадян в Солсбері. Це не просто злочин, це незаконне використання сили, порушення статті 2 Статуту ООН – основи для міжнародного правопорядку”, – заявив представник Об’єднаного Королівства.

Він підкреслив, що від дії невибіркової атаки з бойовим газом “потенційно постраждали сотні британських громадян”.

Представник делегації Великої Британії також звинуватив Росію, що вона на раніше не представила відомостей про наявність хімічних речовин за програмою “Новачок”, як того вимагали міжнародні домовленості.

“Лише цей факт свідчить про відсутність будь-яких аргументів, що деякі інші країни могли успадкувати ці технології. Якщо б Росія заявила та знищила власну програму, то  тут можна було би шукати правду”, – зауважив він.

Дипломат також підкреслив, що британський уряд не робив поспішних висновків: “ми провели ретельне та уважне розслідування, яке продовжується”.

 

У Британії можуть заборонити Russia Today

Британський медіарегулятор Ofcom вивчає заяву прем’єр-міністра Терези Мей щодо отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його дочки у контексті подальшої роботи російського телеканалу RT в країні.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Ми зараз вивчаємо заяву прем’єр-міністра”, – сказав офіційний представник Ofcom.

Як зазначається, Ofcom попереджав у вівторок, що RT може втратити право на трансляцію в Британії.

Раніше Мей анонсувала можливе обмеження роботи телеканалу RT на території Великої Британії.

Як відомо, 5 березня поліція міста Солсбері оголосила про те, що поряд з одним з міських торгових центрів від невідомої небезпечної речовини серйозно постраждали двоє людей. Згодом з’ясувалося, що це були екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль, який працював на британську розвідку, і його дочка Юлія. Потерпілі перебувають у критичному стані.

Скрипаль отримав у Великій Британії притулок після обміну розвідниками між США і РФ у 2010 році.

Раніше повідомлялося, що Велика Британія планує вислати з країни 23 російські дипломати у зв’язку з отруєнням екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його дочки, а також скасує контакти високого рівня з Росією. Крім того, будуть ужиті й інші заходи, зокрема буде призупинено всі дипломатичні контакти на високому рівні, в тому числі скасовується запрошення для глави МЗС РФ Сергія Лаврова відвідати Лондон. А британські міністри та члени королівської родини  не будуть відвідувати чемпіонат світу з футболу, який пройде у Росії.

 

Клімкін – про покарання Росії: отруєння Скрипаля має “розбудити Захід”

Захід зобов’язаний відреагувати на отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля у Британії в такий спосіб, щоб РФ відчула наслідки своїх дій.

Зокрема, мова йде про позбавлення Росії права на проведення Чемпіонату світу з футболу, який має відбутися влітку 2018 року. Про йдеться у заяві міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, опублікованій на  сайті МЗС – Укрінформ.

“Схоже, що це справді той тривожний дзвінок (отруєння колишнього російського шпигуна та його дочки у Великій Британії – ред.), який мав би розбудити Захід, принаймні я на це дуже сподіваюся. Тепер Захід зобов’язаний відреагувати в такий спосіб, який би змусив Росію відчути наслідки своїх дій. Однією з перших цілей повинен стати Чемпіонат світу з футболу, який має відбутися наступного літа. Росія не заслуговує на те, щоб приймати у себе такий престижний турнір. В ідеалі я хотів би, щоб Росію позбавили права проведення цього заходу”, – заявив Клімкін.

Водночас, якщо ж це неможливо зробити за браком часу, міністр закликав усі нації та свободолюбивих людей, які цінують правила та порядок, бойкотувати цей чемпіонат: “Проведення його в Росії не об’єднає народи світу, а лише збагатить Росію і дасть їй у руки потужний пропагандистський інструмент, якого вона просто не заслуговує”.

Клімкін  вказав на те, що останні події, пов’язані з отруєнням колишнього російського шпигуна у Британії, викликають велику тривогу. “Зважаючи на дані британських спецслужб та беручи до уваги те, що  відповідь російської сторони є лицемірною й не викликає довіри, ми готові підтримати думку прем’єр-міністра Великої Британії, що це, найімовірніше, справа рук Кремля”, – йдеться у заяві.

За словами міністра, цей випадок свідчить про значну ескалацію російської агресії проти однієї з провідних демократій Заходу та близького союзника України.

“Уряд України уважно стежить за ситуацією, ми обговорюємо її з вищими урядовцями Великої Британії. Відповідно я запевнив британських друзів у нашій повній підтримці і готовності приєднатися до них у забезпеченні найрішучішої реакції світової спільноти, відданої нормам міжнародного права. Кремль не поважає міжнародних кордонів та права, немає таких меж, які б він не переступив, якщо вважає, що це зійде йому з рук”, – заявив Клімкін.

Він підкреслив, що в Україні розуміють це краще за багатьох інших: “Минуло вже понад чотири роки, відколи Росія незаконно окупувала Кримський півострів. А невдовзі після спроби анексії Криму вона вторглася на Донбас у Східній Україні, де підтримка Росією її ставлеників коштувала життя понад 10 тисяч українців, 25 тисяч осіб було поранено, а 1,8 мільйона людей змушені були залишити свої оселі”.

“Вільний світ повинен зайняти дуже тверду позицію й діяти в дуже рішучий спосіб, аби Росія зрозуміла, що ніхто більше не буде терпіти ті кримінально-терористичні методи, якими вона користується. Зробити це необхідно зараз, поки не стало пізно”, – наголошується у заяві.

Як відомо, 5 березня поліція міста Солсбері оголосила про те, що поряд з одним з міських торгових центрів від невідомої небезпечної речовини серйозно постраждали двоє людей. Згодом з’ясувалося, що це були екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль, який працював на британську розвідку, і його дочка Юлія. Потерпілі перебувають у критичному стані.

Скрипаль отримав у Великій Британії притулок після обміну розвідниками між США і РФ у 2010 році.

 

Росія порушила світовий порядок, здійснивши хіматаку у Британії – Фріланд

Канада засуджує отруєння у Великобританії екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його дочки і вважає це порушенням міжнародного порядку.

Про це заявила міністр закордонних справ Канади Храсты Фріланд, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми найрішучішим чином засуджуємо огидне застосування хімічної речовини на суверенній території Великої Британії. Вірогідне залучення Росії до цього нападу є серйозним порушенням заснованого на правилах світового порядку», – сказала Фріланд.

Вона додала, що Канада солідарна «зі своїм близьким союзником Об’єднаним Королівством та британським народом».

«Канада пропонує Об’єднаному королівству свою повну підтримку та закликає усі держави повною мірою співпрацювати із британськими слідчими», – наголосила глава МЗС Канади.

Як відомо, 5 березня поліція міста Солсбері оголосила про те, що поряд з одним з міських торгових центрів від невідомої небезпечної речовини серйозно постраждали двоє людей. Згодом з’ясувалося, що це були екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль, який працював на британську розвідку, і його дочка Юлія. Потерпілі перебувають у критичному стані.

Сергій Скрипаль отримав у Великій Британії притулок після обміну розвідниками між США і РФ у 2010 році.

 

Німеччина планує відмовитися від російського газу

Німеччина вирішила змінити енергетичну політику. Тепер замість вугілля та газу планують запроваджувати більшу кількість парків з вітрогенераторами. Про це повідомляє  УНН  з посиланням на  DW.

Політика уряду Ангели Меркель за новим сценарієм буде спрямована на відмову від закупівлі джерел енергетики за кордоном.

Наразі частка вітру, біомаси та сонця у німецькій електроенергетиці складає близько 33-36%, найближчим часом планується збільшити цей показник вдвічі.

За розрахунками вже до 2020 року кількість генеруючої потужності від альтернативних джерел енергії сягатиме 4 ГВт. При цьому використання вугілля різко знизиться, а у 2022 році відключать атомні електростанції.

Також важливим стане створення нової інфраструктури для видобутку зрідженого природнього газу (ЗПГ). Планується прийняти відкладене раніше рішення побудови терміналу з прийому ЗПГ, який може стати конкурентом російському.

Як зазначає видання, це — погана новина для Газпрому, який, обгрунтовуючи, наприклад, необхідність “Північного потоку-2”, виходить з зростаючого або хоча б стабільного енергоспоживання і, зокрема, використання природного газу в Німеччині та в цілому в ЄС.

Як повідомляв  УНН, Британія  шукає  інших постачальників газу в рамках російських санкцій.

 

США охопили масові протести дітей: школярі прийшли під Білий Дім

Тисячі учнів старших шкіл Сполучених Штатів вийшли в середу на акцію проти вільного продажу зброї в країні, а також вшанування пам’яті 17-ти загиблих людей під час масової стрілянини минулого місяця в одній зі шкіл Флориди.

Акція охопила більшу частину території Сполучених Штатів, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Зокрема, у Вашингтоні понад дві тисячі старшокласників вийшли під Білий дім, де 17-хвилинним мовчанням вшанували пам’ять 17-ти загиблих у стрілянині в старшій школі Паркленда.

Спочатку протестувальники скандували гасла проти вільного обігу зброї в країні, що призводить до невинних жертв, у тому числі серед дітей. Рівно о 10-й ранку учні провели “мовчазну” акцію, сидячі на землі спиною до резиденції американського президента.

Шкільні протести в середу пройшли в багатьох містах Сполучених Штатів. Діти виходили на вулиці, а також збиралися всередині приміщень, щоб продемонструвати свою позицію проти безперешкодного продажу зброї в США. У штаті Індіана учні однієї зі шкіл сформували серце на футбольному полі. У північних штатах, таких як Мейн, Массачусетс, незважаючи на зимовий циклон, сніг та морози, діти пройшли по вулицях з зі зверненням до Національної стрілецької організації посилити контроль над продажем зброї.

Нагадаємо, 14 лютого цього року 19-річний Ніколас Круз відкрив вогонь у старшій школі в місті Паркленд (штат Флорида), з якої був виключений раніше. Він розстріляв 17 учнів та викладачів, а також поранив кілька десятків людей. Круз був озброєний напівавтоматичним карабіном AR-15, який стоїть на озброєнні правоохоронних органів США, та великою кількістю набоїв. Трагедія посилила дискусії щодо введення обмежень для вільного продажу вогнепальної зброї в США.

 

Історик Енн Епплбаум здобула премію Гелбера за свою книгу про Голодомор

Американсько-британська журналістка та історик Енн Епплбаум стала переможницею 28-ї щорічної премії Лайонела Гелбера.

Таким чином журі відзначило її книжку «Червоний голод: війна Сталіна в Україні», передає  “Радіо Свобода” – Укрінформ.

«Ця прекрасно написана книжка свідчить про одну з найважливіших глобальних проблем. Голодомори, тоді й зараз, не є лише наслідком природних причини, вони також є результатом свідомого вибору, який роблять лідери. Це чудова книжка про глобально важливу проблему, її всі мають прочитати», – заявила голова журі Дженіс Стейн.

Вручення премії відбудеться 17 квітня в канадському місті Торонто, де Енн Епплбаум проведе також публічну лекцію.

Енн Епплбаум є лавреатом Пулітцерівської премії, автором книг «Історія ГУЛАГу» та «Залізна завіса: руйнування Східної Європи. 1944–1956 роки». Вона живе в Польщі разом із чоловіком, політиком Радославом Сікорським, та трьома дітьми.

Премія Лайонела Гелбера вручається за найкращу книжку англійською мовою з питань міжнародної політики, метою написання якої є поглиблення публічних дебатів з важливих міжнародних питань. Премія була заснована в 1989 році канадським дипломатом Лайонелем Ґелбером. Нагорода щорічно вручається в партнерстві з журналом Foreign Policy та Школою глобальних відносин імені Мунка. Переможець отримує грошову премію в розмірі 15 тисяч доларів.

 

Манафорт може отримати довічне ув’язнення

Екс-главі передвиборного штабу президента США Дональда Трампа Полу Манафорту загрожує 305 років в’язниці, а може навіть й більше.

Про це повідомив федеральний суддя, передає  CNN – Укрінформ.

“Враховуючи характер звинувачень проти підсудного і очевидну вагу доказів проти нього, Манафорт може провести залишок свого життя у в’язниці”, – сказав федеральний суддя окружного суду Вірджинії.

Суддя остерігається, що у Манафорта є фінансові ресурси і міжнародні зв’язки, щоб уникнути суду і залишитися на свободі.

Манафорт  отримає тюремний термін в 305 років, якщо його визнають винним за всіма звинуваченнями на суді у Вірджинії 10 липня. Суд у Вашингтоні відбудеться 17 вересня.

Нагадаємо: Манафорт звинувачується в змові проти США, відмиванні грошей і діях як незареєстрованого іноземного агента. Він має численні зв’язки з Росією, тому є центральною фігурою в розслідуванні змови між командою Трампа і Росією на президентських виборах 2016 року.

Він також був радником колишнього екс-України Віктора Януковича і, згідно з обвинувальним висновком, діяв як агент іноземних представників в інтересах уряду України, Партії регіонів і Януковича.

 

Моурінью працюватиме на Russia Today за криваві гроші – британський депутат

Депутат парламенту Великобританії від Лейбористської партії Кріс Брайант обурений співпрацею головного тренера англійського футбольного клубу “Манчестер Юнайтед” Жозе Моурінью з російським телеканалом Russia Today.

“Я переконаний, що це криваві гроші, і виплачуються безпосередньо з російського бюджету”, – цитує Брайанта  Sport Arena.

Нагадаємо, португальський фахівець стане експертом російського телеканалу Russia Today на 5 днів під час фінальної частини чемпіонату світу-2018 з футболу. За це Моурінью отримає 1 млн фунтів. Заради пропозиції RT наставник “Манчестер Юнайтед” відхилив пропозиції BBC і ITV.

Рішення Моурінью співпрацювати з Russia Today має особливо негативний відтінок на тлі скандалу з отруєнням колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його дочки в Великобританії на початку березня. Днями британський уряд заявив про підозру в причетності до цього перших осіб Росії і зажадало пояснень безпосередньо від уряду РФ.

Сам Моурінью відмовився коментувати співпрацю з російським телеканалом.

 

Німецький футбольний союз “стоїть на боці діалогу, а не бойкоту” ЧС-2018 в Росії

Глава Німецького футбольного союзу Райнхард Гріндель не підтримує британські ініціативи щодо можливих санкцій стосовно чемпіонату світу-2018 з футболу в Росії.

Про це повідомляє  Sport Arena  із посиланням на Focus.de – Укрінформ.

“Німецький футбольний союз стоїть на боці діалогу, а не бойкоту. Спорт повинен бути мостом, що зближує людей”, – сказав Гріндель.

Нагадаємо, глава МЗС Великобританії Борис Джонсон поставив під питання участь збірної Англії на ЧС-2018 з футболу. Міністр закордонних справ Великобританії заявив про можливі заходи на адресу Росії і чемпіонату світу-2018 у зв’язку з отруєнням Сергія Скрипаля, яке “має російський слід”. Джонсон заявив, що не може уявити, як збірна Англії з футболу тепер відправиться на ЧС-2018 до Росії. Пізніше чиновник уточнив, що мав на увазі офіційну делегацію англійців, а не самих футболістів.

Зазначимо, що сьогодні, 14 березня, в Англії мають повідомити про ймовірні санкції проти Росії, в тому числі, можливо, вони будуть стосуватися і майбутнього чемпіонату світу з футболу.

 

Українським збірним заборонили брати участь у змаганнях в Росії

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов підписав наказ, який забороняє національним збірним України брати участь у спортивних змаганнях на території Росії.

Про це Жданов повідомив у  Facebook, оприлюднивши фото документа – Укрінформ.

“Весь час, поки йде війна на сході, Україна врегульовує відносини із країною-агресором. Два роки тому ми розробили і видали наказ міністерства, який стосувався участі спортсменів української збірної у спортивних змаганнях, які проходять на території Росії. Ми говорили “так” офіційним змаганням, чемпіонатам світу і Європи, етапам Кубків світу, іншим турнірам, які організовують міжнародні спортивні федерації, які є частиною лізензійних змагань. Ми говорили “ні” комерційним змаганням, сумнівним приватним кубкам, які часто організовують російські бізнесмени, і які не проходять під патронатом міжнародних федерацій”, – зазначив міністр.

Жданов нагадав, що за ці два роки прапор України піднімався на території Росії десятки разів, лунав наш гімн.

“Сьогодення вимагає від нас більш рішучих дій. Тому я підписав новий наказ – про те, що згідно із нещодавно прийнятим законом України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”, українські спортсмени не братимуть участь в жодних змаганнях, що проходять на території РФ. Текст цього наказу – перед вами”, – зазначив урядовець.

Міністр додав, що змагання в Росії, з оглядом на внутрішню і зовнішню політику цієї держави, є просто небезпечними для українських спортсменів.

Жданов  також вчергове закликав міжнародні федерації не призначати змагань на території країни, де систематично нехтують міжнародним законодавством у сфері спорту та яка є порушником кодексу ВАДА.

Як повідомляв Укрінформ, 13 березня Жданов закликав Федерацію біатлону України бойкотувати етап Кубка світу з біатлону в російській Тюмені. Згодом стало відомо, що збірна України з біатлону не братиме участь у цих змаганнях.

Раніше повідомлялося, що команда українських біатлоністів поїде на завершальний етап Кубка світу, який проходитиме в російській Тюмені з 20 по 25 березня, найсильнішим складом.

 

Україна посідає 5 місце після п’ятого дня “білої” Паралімпіади у Пхьончхані

На зимових Паралімпійських іграх-2018 у Пхьончхані (Республіка Корея) відбувся п’ятий медальний день. Розіграно 12 комплектів нагород.

Скарбничка збірної України поповнилася бронзовою медаллю Оксани Шишкової у лижному спринті на 1,5 км, повідомляє Укрінформ.

У “синьо-жовтих” вже 16 нагород (5 золотих, 4 срібні та 7 бронзових) і п’яте місце у загальнокомандному заліку.

Лідирує збірна США – 8 золотих, 7 срібних та 6 бронзових медалей. Другою йде команда незалежних паралімпійських атлетів (NPA) – 6, 7, 4, третя позиція у словаків – 6, 2, 1. четверта у французів – 5, 5, 3.

Загалом медалі у Пхьончхані здобули представники 24 країн з 49 команд-учасниць.

 

Присяга Меркель не обійшлася без інцидентів

Ангела Меркель склала присягу федерального канцлера, процедура не обійшлася без інцидентів.

Церемонія пройшла в Бундестазі, повідомляє кореспондент Укрінформу в ФРН.

Меркель пообіцяла “віддавати всі свої сили добробуту німецького народу”, сумлінно виконувати свої обов’язки.

У цей момент на одній з гостьових трибун якийсь громадянин спробував розгорнути плакат на знак протесту, але його було негайно видалено із зали.

Після складання присяги президент парламенту Вольфганг Шойбле повідомив ще про один інцидент, що стався під час голосування з виборів канцлера раніше в цей день: один з депутатів сфотографував момент прийняття рішення в кабінці для таємного голосування і виклав фото в соціальні мережі. Це є порушенням закону, за яке Шойбле оголосив про накладення штрафу в розмірі 1000 євро на винного.

Крім того, рано вранці, коли Меркель виходила з Бундестагу, щоб відправитися до президента за офіційним свідченням про призначення на пост, чоловік почав вигукувати щось на адресу глави урядів іноземною мовою, за що його було затримано поліцією.

За церемонією голосування і складання присяги прийшли поспостерігати багато близьких членів нового уряду, в тому числі чоловік Меркель Йоахім Зауер (який пропустив 3 попередні церемонії – в 2005, 2009 і 2013 рр.) та 89-річна мама канцлера Херлінд Казнера (вона була присутня всі попередні рази).

Незважаючи на те, що  Меркель  отримала необхідну кількість голосів – за неї проголосували 364 депутати за необхідних 355, це стало неприємним сюрпризом, оскільки депутатам Великої коаліції, яка сформувала уряд, належить в цьому парламенті 399 мандатів.

Після присяги Меркель і її міністри зібралися в президентському палаці, де глава держави вручив їм свідоцтва про призначення.

Нагадаємо, віце-канцлером, міністром фінансів став Олаф Шольц (СДПН).

В уряд також увійшли від Християнсько-демократичного союзу: Урсула фон дер Ляэн (Міноборони), Моніка Гютерс (Мінкульт), Петер Альтмаєр (Мінекономіки), Аня Карлічек (Міннауки), Юлія Клекнер (Мінсільгосп), Єнс Шпан (Охорона здоров’я); від Християнсько-соціального союзу: Хорст Зеєхофер (МВС), Герд Мюллер (Мінекономрозвитку), Андреас Шоєр (Мінтранс); від Соціал-демократичної партії: Хайко Маас (МЗС), Катаріна Барли (Мін’юст), Франциска Гіфай (Мінсім’ї), Свенья Шульце (Мінекології), Хубертус Хайль (Мінпраці).

Таким чином, в Німеччині після більш ніж 170 днів з моменту парламентських виборів нарешті створено уряд.

 

Порошенко закликає Європу переглянути свою позицію щодо Nord Stream-2

Президент України Петро Порошенко переконаний, що Європі необхідно терміново переглянути свою позицію щодо «Північного потоку – 2».

Про це він сказав під час спільного брифінгу з президентом Республіки Австрія Александером Ван дер Белленом у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я переконаний, що Європі необхідно терміново переглянути свою позицію щодо «Північного потоку-2». Там немає жодної економіки, там немає ні краплі комерції – лише політичний шантаж. Я впевнений, що відповідь має бути адекватна», –  наголосив  Порошенко.

Він повідомив, що на зустрічі з Президентом Австрії «торкнулися також і нещодавньої спроби Газпрому спровокувати нову газову кризу в Європі, різко вдарити по енергетичній безпеці Європейського Союзу».

«Вкотре Москва показала своє справжнє обличчя в питаннях газового шантажу, але нічого в неї не вийшло. Українці сконсолідовано відреагували на ці загрози. І попри те, що було дуже зимно, а Москва завжди  робить спробу шантажу в найбільші холоди, Україна відгукнулася хештегом #Прикрути, скоротила споживання на 14%, але продемонструвала себе як надзвичайно надійного постачальника газу до Європи», –  зазначив Президент.

Як повідомляв Укрінформ, спікери парламентів Латвії, Литви та Польщі надіслали звернення своїх колег з інших європейських країн, в якому заявили, що друга гілка газопроводу проекту Nord Stream є інструментом російської політики, мета якого – збільшити енергетичну залежність Європи від Росії. Голова естонського парламенту Ейкі Нестор також заявив про намір приєднатися до заяви.

Раніше в Кишиневі глави парламентів України Андрій Парубій та Молдови Андріан Канду за ініціативи української сторони підписали відкритий лист, адресований керівникам парламентів країн ЄС, в якому висловлюється стурбованість будівництвом газопроводу “Північний потік-2” і зазначається, що він є політичним проектом Росії.

На початку вересня 2015 року російський “Газпром” і компанії Shell, OMV, E. On. підписали угоду акціонерів спільної проектної компанії, яка займатиметься будівництвом газопроводу “Північний потік-2”, що доповнить дві нитки “Північного потоку 1”, які вже працюють. Цей газопровід здатний майже повністю позбавити Україну транзиту газу, який йде з Росії до Європи.

Газпром заявив про намір почати будівництво газопроводу Nord Stream-2 ( “Північний потік-2”) навесні 2018 року.

Наприкінці січня північна німецька земля Мекленбург-Передня Померанія дала згоду на будівництво ділянки спірного газопроводу по дну Балтійського моря. Торік в середині грудня Гірське управління Штральзунда вже дало частковий дозвіл на будівництво траси в Балтійському морі на ділянці континентального шельфу Німеччини. Для остаточного дозволу на будівництво з боку ФРН необхідна згода Федерального відомства морського судноплавства і гідрографії, а також ще чотирьох федеральних земель, територією яких повинен проходити цей газопровід.

 

Газова війна Росії: ЄС має зробити правильні висновки – Точицький

Україна гідно протистоїть російському газовому шантажу, відтак не слід бути наївними, що РФ не використає цю політичну зброю проти Євросоюзу.

Про це йдеться у коментарі представника України при ЄС Миколи Точицького “Газова війна Росії проти Європи: дежавю” брюссельському виданню  EU Today – Укрінформ.

“Постачання нафти і газу нині стали зброєю, яка використовується у гібридній війні проти Заходу і України зокрема. Такі методи, як правило, часто застосовуються упродовж виборчих кампаній”, – пише посол Точицький про неприпустиму у цивілізованому світі поведінку РФ, яка, окрім іншого, відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу в газовому спорі з Україною.

Як нагадує читачам в Європі Точицький,  Газпром  виявився неспроможним виконувати свої контракті юридичні зобов’язання з Нафтогазом.

При цьому посол наголосив, що, незважаючи на неприпустиму позицію російської сторони, Україна повною мірою забезпечує виконання транзитних зобов’язань із постачання газу своєї територією до країн ЄС, що підтверджує ефективність застосування Угоди про асоціацію із захисту спільних інтересів.

При цьому, як зауважив Точицький, Україна за таких умов скоротила власне споживання газу на 14%.

Застерігаючи європейців, Точицький наголошує, що не треба бути наївними та вірити, що Газпром у майбутньому не зловживатиме своєю переважною позицією в ЄС, як це відбувається відносно України.

“Для Кремля політичні цілі завжди переважають над юридичними зобов’язаннями. Посилення цієї монополії шляхом будівництва додаткових трубопроводів (Північний потік-2 – ред.) абсолютно не принесе економічних вигід, адже це переслідує лише чіткі політичні цілі”, – додав представник України при ЄС.

Точицький підкреслив, що і ЄС, і Україна вже з січня 2009 року набули досвіду у протидії російському газовому шантажу. Відтак, переконаний посол, нині, після оголошеної Росією 1 березня 2018 року нової газової війни, слід зробити правильні висновки.

 

Кабмін затвердив монетизацію пільг на проїзд

Уряд затвердив порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.

Відповідну постанову Кабінет міністрів ухвалив на засіданні у середу без обговорення, одночасно доручивши Міністерству соціальної політики доопрацювати цю постанову з урахуванням пропозицій, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

Зокрема, затвердженим Порядком передбачається надання замість пільг компенсації, розмір якої щорічно буде визначатись обласними, Київською міською державними адміністраціями на відповідний рік. При цьому визначаються основні правові та організаційні засади надання компенсаційних виплат окремим категоріям громадян, які мають право на пільговий проїзд.

“Монетизація усуває несправедливість нерівномірного доступу до вказаної пільги, а пільговики отримують можливість витратити гроші на свій розсуд”, – йдеться у повідомленні.

Водночас Кабінет міністрів прийняв постанову «Про встановлення державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування» та доручив Міністерству соціальної політики її доопрацювати з урахуванням пропозицій.

Документом затверджується соціальна норма кількості пільгових поїздок, а також розподіл пільгових поїздок транспортом загального користування на міських та приміських маршрутах, що потрібно для визначення розміру щомісячної готівкової виплати.

Прийняття акта дає змогу встановити громадянам, які відповідно до законодавства мають пільги з оплати проїзду у міському та приміському транспорті, соціальну норму кількості поїздок на місяць за видами транспорту, з урахуванням якої пільги можуть надаватися у готівковій формі.

 

Цьогоріч Україна планує розпочати експорт пшениці до Китаю і В’єтнаму

Україна у поточному році планує відкрити експорт вітчизняної пшениці до Китаю і В’єтнаму та лібералізувати експорт до Індонезії.

Про це йшлося під час зустрічі голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимира Лапи та представників Комітету зернових та олійних культур Європейської бізнес асоціації,  повідомляє  прес-центр відомства – Укрінформ.

“Перспективами на 2018 рік є відкриття  експорту  української пшениці до Китаю і В’єтнаму та лібералізація експорту до Індонезії, а також програми візиту представників національних організацій захисту рослин”, – зазначив Лапа.

Раніше Україна постачала в КНР та В’єтнам лише ячмінь, сою та кукурудзу.

Під час зустрічі сторони обговорили також проект фітосанітарних вимог для експорту української пшениці до Індонезії, який заплановано підписати у квітні поточного року.

“При формуванні експортних партій рослин та продуктів рослинного походження потрібно дотримуватись фітосанітарних вимог країн-партнерів України у міжнародній торгівлі. Потрібно встановлювати вільні ділянки від шкідливих організмів та готуватись для щорічного обстеження с/г культур для експорту до Китайської Народної Республіки”, – зауважив заступник начальника Управління фітосанітарної безпеки – начальник відділу карантину рослин Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби Вадим Чайковський.

Україна є одним із провідних експортерів у світі сільськогосподарської продукції. Щорічний експорт зернових і олійних культур становить близько 40 млн тонн. Експорт зерна пшениці в 2016-2017 маркетинговому році становив понад 17,5 млн тонн.

Як повідомляв Укрінформ, з початку поточного маркетингового року Україна вже експортувала майже 27,5 млн тонн зернових культур. Урожай зернових в Україні в 2017 році становив 61,28 млн тонн, що на 4,7 млн тонн нижче показника 2016 року

 

Вбивство Вороненкова: МВС оголосило у розшук злодія в законі Тюріна

Міністерство внутрішніх справ оголосило у розшук російського злодія в законі Володимира Тюріна, якого столична прокуратури підозрює в організації убивства екс-депутата Держдуми Російської Федерації Дениса Вороненкова.

Відповідна інформація оприлюднена на  сайті відомства – Укрінформ.

Датою зникнення у відомстві зазначили 10 жовтня 2017 року.

Раніше заступник генпрокурора Євген Єнін  повідомив, що ГПУ направила клопотання про міжнародно-правову допомогу до РФ, яка передбачає, серед іншого, вручення Тюріну підозри у вчиненні умисного вбивства.

Колишнього депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова вбили 23 березня біля готелю “Premier Palace” у Києві. Вбивця влучив чотири рази у екс-депутата – Вороненков помер на місці, нападник також був поранений і помер у лікарні.

9 жовтня 2017 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що в організації вбивства Вороненкова підозрюють російського кримінального авторитета Володимира Тюріна, який раніше був цивільним чоловіком дружини Вороненкова Марії Максакової.

Слідство вважає, що Тюрін підконтрольний ФСБ РФ і замовив убивство Вороненкова в обмін на преференції з боку російських спецслужб до кримінальних угруповань.

Сам Тюрін заперечив свою причетність до цього злочину.

 

Луценко: Савченко може перебувати в Іспанії

За інформацією правоохоронних органів, народний депутат Надія Савченко може перебувати в Іспанії.

Про це заявив у коментарі журналістам генпрокурор Юрій Луценко, повідомляє Укрінформ.

“За орієнтовними даними, вона (Савченко – ред.) перебуває на території Іспанії, тому, користуючись можливістю ЗМІ, я прямо звертаюся до неї з проханням завтра на 11 годину прибути на допит до слідчого СБУ та дати пояснення у справі… Якщо вона цього не зробить, я як генеральний прокурор маю достатньо підстав і повноважень для того, щоб внести у Верховну Раду подання про зняття депутатської недоторканності, затримання і арешт цього народного депутата”, – сказав керівник ГПУ.

Він наголосив, що слідство має достатньо великий обсяг доказів, у тому числі відео- й аудіозаписів, які розкривають картину запланованого терористичного акту у стінах Верховної Ради.

“У зв’язку з цим ми не тільки арештували Рубана, але і звернулися до народного депутата Надії Савченко з проханням прибути на допит до слідчого СБУ”, – заявив  Луценко.

Як повідомлялося, Служба безпеки України направила народному депутату Надії Савченко виклики на допит на 13 і 15 березня у справі Володимира Рубана. У СБУ її ждуть 15 березня об 11:00.

У свою чергу Савченко заявила, що перебуватиме з робочою поїздкою в Страсбурзі до 16 березня. Вона також повідомила, що не отримувала офіційної повістки про виклик на допит.

Рубан був затриманий уранці 8 березня під час перетину лінії розмежування на Донбасі в контрольному пункті в’їзду та виїзду «Майорськ» під час спроби ввезти з тимчасово окупованої території арсенал зброї, схований серед меблів.

Суддя Шевченківського райсуду 9 березня під час засідання з обрання запобіжного заходу Рубану повідомив, що його підозрюють, зокрема, у підготовці замаху на Президента Петра Порошенка, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, екс-прем’єр-міністра Арсенія Яценюка й секретаря РНБО Олександра Турчинова.

Суд 9 березня обрав Рубану запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 2 місяці без права внесення застави.

Рубан у 2015-2016 роках виконував функції перемовник щодо звільнення полонених, яких утримують на території окупованої Донеччини та Луганщини.

27 лютого 2017 року СБУ скасувала йому дозвіл на перетин лінії зіткнення на Донбасі. Таку заборону СБУ запровадила після того, як він та народний депутат Надія Савченко прибули в окупований Донецьк.

 

Облрада Одеси “зарізала” кандидатуру Ройтбурда на директора Художнього музею

Сесія Одеської облради відмовилась затвердити кандидатуру відомого художника Олександра Ройтбурда на посаду директора Художнього музею всупереч підсумкам конкурсу, переможцем якого він став.

В обговоренні питання взяли участь депутати та голова Одеської ОДА Максим Степанов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Коли йдеться про результати конкурсу, проведеного згідно з чинним законодавством, то маємо на увазі, що претендент на посаду Ройтбурд виступив перед фахівцями зі своєю програмою. В тому числі передбачалось залучення позабюджетних коштів до Художнього музею, залучення до експозиції картин як українських, так і зарубіжних художників. Я теж вважаю, що  музею  потрібен менеджер, який зможе вивести його на зовсім інший рівень. Якщо в цього менеджера ще є й відоме ім’я, яке дозволить проводити ті чи інші експозиції в цьому музеї і залучати до переглядів нових експозицій туристів, я вважаю, що це дуже добре. Вам, депутатам, належить визначатися голосуванням, але я наголошую: був конкурс, і є його переможець – менеджер зі світовим іменем”, – зазначив Степанов.

Підтримали під час своїх виступів на сесії кандидатуру Ройтбурда депутати Олександр Остапенко і Марія Гайдар, а проти виступили представники Опозиційного блоку Вадим Шкаровський та Віталій Саутенков, які висловили сумніви в менеджерських навичках і досвіді Ройтбурда в господарській сфері.

У підсумку депутатська більшість відхилила кандидатуру Ройтбурда на укладення контракту. Як стало відомо після оприлюднення результатів поіменного голосування, “за” проголосували 28 депутатів, проти – 22, а 34 члени облради не взяли участі у голосуванні.

Варто зазначити, що у грудні 2017 року державна конкурсна комісія обрала одеського художника Ройтбурда директором Художнього музею. Однак напередодні сесії обласної ради члени двох профільних депутатських комісій висловили різні позиції щодо затвердження його кандидатури. Зокрема, комісія з питань управління майном спільної власності територіальних громад області підтримала Ройтбурда, а більшість членів комісії з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, культури та туризму, передусім представники Опозиційного блоку, висловились проти.

Екс-заступник голови Одеської ОДА Зоя Казанжі сьогодні вранці доволі точно спрогнозувала і навіть заздалегідь  прокоментувала ці результати голосування  членів облради.

“Сьогодні Одеська облрада НЕ ПРОГОЛОСУЄ за Олександра Ройтбурда на посаду директора Художнього музею. Я не думаю, що в когось ще залишилися ілюзії щодо міста, виконавчої влади, депутатів, ну і людей, звісно. Я такі баталії, які відбуваються після перемоги Ройтбурда на конкурсі, бачила лише під час одеських мерських виборів. Ройтбурд не вписується в рамки, він не зрозумілий, успішний і точно не буде залежати від влади так, як вона того прагне”, – написала Казанжи.

Вона з сарказмом назвала серед мотивів опонентів Ройтбурда один з ключових: “Не здамо Одесу в хтиві та розпусні руки Ройтбурда! Відстоємо останню цитадель в консервуванні «руського міра» і захисту «южнорусской школы живописи»! Не дамо розрушити наші одеські скрепи… Тут “традиційна одеська інтелігенція” (мем з’явився з легкої руки Бориса Херсонського), упорото бризкаючи слиною, захищає останні свої бастіони ницості і абсурду. Тут прогресивне не виживає. А те, що виживає, попри течії, виживає завдяки нечисельним групам притомних людей”.

Отже, підсумувала Казанжи, “я хочу привітати Олександра Ройтбурда з майбутнім (справа кількох годин) не обранням. Пиши картини, живи своїм цікавим і насиченим життям, їзди світом, пий каву, розмовляй з непересічними і пересічними людьми. А Одеса знову втратила шанс і час, є містом, на яке ми заслуговуємо”.

 

На Закарпатті чотири громади понад рік чекають висновків ОДА

У Закарпатській області дві ОТГ очікують висновків від ОДА про відповідність їх рішень про об’єднання законодавству України понад рік, ще дві – з осені 2017-го.

Зі свого боку, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль наголошує, що при утворенні цих громад райони втратять значну кількість доходів,  повідомляє  Закарпатський центр розвитку місцевого самоврядування – Укрінформ.

“Нижньоселищенська об’єднана територіальна громада, що на Закарпатті, очікує висновку від Закарпатської ОДА з 2016 року. 10 лютого 2018 року виповнився рік, як Холмківська громада (Закарпатська область) звернулася до облдержадміністрації за відповідним висновком. Ще дві громади Закарпатської області – Залужанська та Горондівська очікують висновку від ОДА з осені 2017 року”, – йдеться у повідомленні.

Разом із тим, сьогодні на своєму офіційному  сайті  Москаль заявив, що висновок в ОДА щодо Холмківської громади не надають через те, що у разі об’єднання сіл в цю ОТГ Ужгородський район втратить більше половини доходів.

“У разі створення Холмківської ОТГ Ужгородський районний бюджет недоотримає понад 85 мільйонів гривень або 57,7 % надходжень загального фонду. Про це йдеться в спільному листі голови Ужгородської райдержадміністрації та районної ради на адресу Геннадія Москаля. Район не має можливості та необхідних джерел, які можуть компенсувати ці втрати. На території Холмківської сільради знаходяться основні бюджетоутворюючі підприємства Ужгородщини “Ядзакі-Україна” та “Джейбіл С.Ю.Л. “, на підприємствах працюють мешканці Ужгородського району, тому основний податок (ПДФО) із зарплати надходить і в подальшому має надходити в бюджет району, а не акумулюватися в одній сільраді”, – заявив Москаль.

За його словами, створення Холмківської ОТГ поставить під загрозу економічну спроможність і фінансове забезпечення інших громад, адже деякі населені пункти району географічно несприятливо розташовані для їх подальшого розвитку – у результаті значна кількість сіл району стануть фінансово неспроможними.

Як раніше повідомляв Укрінформ, днями голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль направив позов до Верховного суду України з тим, аби скасувати “Закон про добровільне об’єднання громад” як неконституційний.

Закарпаття досі лишається єдиною областю, де досі не затверджено перспективний план утворення ОТГ.

За даними  Мінрегіону, деякі громади надто довго чекають висновку від обласних державних адміністрацій про відповідність їх рішень про об’єднання законодавству України не лише на Закарпатті, але й у Київській та Чернігівській областях. Законом передбачено, що отримати такий висновок ОТГ повинні через 10 днів з дня направлення необхідного пакету документів до ОДА.

 

Кличко презентував у Каннах низку інвестиційних проектів

Киїський міський голова Віталій Кличко представив на міжнародній виставці нерухомості MIPIM у Каннах стенд Києва та інвестиційні проекти, до яких українська столиця пропонує долучитися іноземному бізнесу.

Стенд зможуть побачити понад 24 тисячі учасників цьогорічної виставки, серед яких впливові фахівці ринку нерухомості, промисловості, логістики, представники великого міжнародного бізнесу, повідомляє  прес-служба КМДА – Укрінформ.

“Київ став першим містом в Україні, де успішно та комплексно впроваджують “розумні” технології. І це – один з найперспективніших напрямків для інвестування, – відзначив Кличко. – Також пріоритетними сферами, куди місто вкладає кошти та залучає інвесторів, є розвиток транспортної та туристичної інфраструктури, житлово-комунальна сфера, охорона здоров’я та освіта”, – сказав мер Києва під час відкриття стенду.

Він також презентував низку проектів, які Київ цього року представляє потенційним інвесторам на МІРІМ. Зокрема, це будівництво Канатної дороги від Арки Дружби народів до Труханова острова, будівництво гірськолижного комплексу для активного всесезонного відпочинку “Пирогово” і медичного центру та приватного навчального закладу, а також проект промислового парку “Київська бізнес-гавань”.

“Ми зосереджені і на тому, щоб зберегти старовинне обличчя Києва, зберегти і відновити його історичні пам’ятки. І, разом з тим, ми хочемо, щоб Київ ставав все більш сучасним і технологічним містом”, – підкреслив столичний мер.

Він також навів приклади успішної співпраці з приватним бізнесом, залучення інвестицій в проекти, які в Києві вже втілені або реалізовують сьогодні. “Відзначу, що відбулася офіційна презентація інноваційного парку UNIT.City. Він стане інноваційним містечком з унікальною екосистемою для компаній, що працюють у сфері високих технологій та креативних індустрій. Завдяки залученим інвестиціям побудовано кілька нових житлових мікрорайонів, торгово-розважальних центрів, офісних центрів та готелів”, – зазначив Кличко.

 

В Україні скасували диспансеризацію

Міністерство охорони здоров’я скасувало диспансеризацію та, відповідно, контрольну карту диспансерного огляду. Натомість із середини року для груп ризику будуть проводитися регулярні скринінгові огляди.

Про це МОЗ повідомило на своїй офіційній сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Скасована контрольна карта диспансерного нагляду № 030/о. “Диспансеризація” – регулярний огляд здорових людей – не існує і не визнається в цивілізованих країнах світу як ефективна модель охорони здоров’я. Більше того, надмірні радіологічні обстеження є небезпечними для пацієнтів, а значна кількість діагностичних обстежень і лабораторних досліджень призводить до накопичення помилкових результатів і подальшого непотрібного лікування”, – йдеться у повідомленні.

У міністерстві зазначили, що з середини року Україна перейде на модель регулярних скринінгових оглядів за групами ризику.

Як повідомляв Укрінформ, 13 березня набрав чинності Наказ МОЗ України № 157 від 26.01.2018, яким скасовується низка форм первинної облікової документації. Так, згідно з наказом, чинність втрачають облікові форми, які використовувалися насамперед при наданні первинної медичної допомоги: № 025-2/о «Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів», № 030/о «Контрольна карта диспансерного нагляду», № 025-3/о «Медична карта студента № __», № 025-4/о «Талон на прийом до лікаря», № 025-6/о «Талон амбулаторного пацієнта», № 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)», № 031/о «Книга запису викликів лікарів додому».

 

Супрун розповіла, як відмовилась від квартири-хабаря

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, як рік тому один з помічників народного депутата безуспішно пропонував їй хабар у вигляді квартири.

Про це вона розповіла у  Facebook – Укрінформ.

“Понад рік тому один із помічників народних депутатів запропонував мені хабар у вигляді квартири за те, щоби я, користуючись службовим становищем, допомогла медичному закладу отримати дороговартісне обладнання. Наступного дня звернулася до детективів НАБУ з заявою про ознаки злочину. Після я і мій позаштатний радник брали участь у слідчих діях, щоби задокументувати все”, – розповіла вона.

Супрун  додала, що до подальших зустрічей з помічником народного депутата долучився й мер міста, який підтвердив намір щодо хабара у вигляді квартири.

“Квартиру запропонували оформити на мого позаштатного радника, який зіграв роль довіреної особи. Хочу відразу наголосити: яким би дороговартісним не було медичне обладнання, Міністерство охорони здоров’я завжди готове допомогти громаді його отримати, якщо в цьому дійсно є потреба”, – зазначила Супрун.

Урядовець наголосила, що для підтримки запитів від міст та медичних закладів щодо отримання необхідного обладнання пропонувати службовим особам хабарі непотрібно, адже це є частиною обов’язків МОЗ.

Уляна Супрун також закликала громадськість підтримати роботу НАБУ та САП, які активно працюють для того, щоб боротися з корупцією у вищих ешелонах влади.

 

На “теплі кредити” для ОСББ Кабмін спрямував 190 мільйонів – Зубко

Уряд спрямував 400 млн грн на виконання програми енергоефективності (відомої як “теплі кредити”), з яких 190 млн грн – для ОСББ.

Про це повідомив  віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, коментуючи прийняття сьогодні відповідної урядової постанови – Укрінформ.

“7,7 млн грн спрямовано на придбання опалювальних котлів без використання природного газу та електроенергії; 202,2 млн грн – на стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів; ще 190 млн – на впровадження енергоефективності у багатоквартирних будинках. Також у цьому році передбачене фінансування у розмірі 1,6 млрд грн з держбюджету Фонду енергоефективності, програми якого спрямовані на ОСББ, до початку роботи якого ОСББ зможуть скористатись програмою «теплих кредитів», для підготовки проектів з енергоефективності. Таким чином ми активізуємо процеси об’єднання ОСББ, підвищуємо відповідальність мешканців багатоквартирних будинків за їхню спільну власність”, – сказав  Зубко.

Він додав, що урядовою постановою також передбачено надання державної підтримки ОСББ щодо встановлення електричного опалення в окремих населених пунктах, де прийняті відповідні схеми теплопостачання, які передбачають децентралізацію опалення.

“Також з 2018 року передбачено обов’язкові документи, що підтверджують цільове використання кредитних коштів та факт впровадження енергоефективного обладнання і матеріалів”, – зауважив урядовець.

Зазначається, що програмою «теплих кредитів» щороку зможуть скористатися більше 180 тисяч домогосподарств.

Всього за 2014—2017 рр. уповноваженими банками видано 274 662 «теплих кредитів» для впровадження заходів з енергоефективності на загальну суму 5 052,2 млн гривень, з них 23 662 кредити — на заміну котлів (419,2 млн грн), 249 752 кредити — на утеплення приватного житла (4 422,4 млн грн) і 1 248 кредитів для ОСББ/ЖБК (210,5 млн грн).

За 2014—2017 рр. позичальникам «теплих кредитів» державою відшкодовано 1983,43 млн грн.

 

Експерт: Статус “аспіранта” НАТО – важливий крок, але не гарантує членства

Формальне визнання Альянсом євроатлантичних прагнень України є важливим кроком для особливих партнерів, який натомість не гарантує членства.

Про це в коментарі власному кореспонденту Укрінформу у Брюсселі заявив експерт з питань політики безпеки та оборони Німецького фонду Маршала Сполучених Штатів Бруно Лете.

“Північноатлантичний альянс зробив важливий символічний крок для України. Але статус “аспіранта” не означає, що Україна вже нині стане членом Альянсу. Такий статус можна порівняти із “кімнатою очікування” для країн, які досягли особливих відносин з НАТО. Але це не надає чітких часових гарантій, коли такі країни зможуть вийти із цієї “кімнати очікування” та розпочати переговори про членство”, – зазначив експерт.

Експерт підкреслив, що наступним кроком на шляху євроатлантичної інтеграції України має стати отримання від  НАТО  плану дій щодо членства (ПДЧ).

“Але, як зазначив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, Україні для отримання ПДЧ все ще треба вирішити багато проблемних питань. Найвищий пріоритет нині стосується сфери внутрішньої політики. Успіх у виконанні домашнього завдання визначить просування в інших питаннях, включаючи зміцнення партнерства України з НАТО”, – переконаний Лете.

На думку експерта, Києву, щоб утвердити себе як надійного партнера Альянсу, необхідно продовжити реформи, включаючи урядування та оборонний сектор.

“Україна повинна довести НАТО і самій собі спроможність просувати реформи і боротися з корупцією”, – наголосив експерт.

В іншому випадку, вважає Лете, політична воля, спрямована на розвиток партнерства НАТО-Україна, ризикує занепасти, а статус “аспіранта” виявиться марним.

 

У першій столиці Грузії з’явиться масштабний музей археології

У місті Мцхета – стародавньої столиці Грузії – розпочалося будівництво археологічного музею за сучасними стандартами, яке планують завершити влітку 2019 року.

Про це  повідомляє  прес-служба міністерства регіонального розвитку та інфраструктури Грузії – Укрінформ.

“Проект був розроблений згідно з методологічними вказівкам Центру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, відповідно до всіх сучасних стандартів музеографії”, – йдеться в публікації.

Музей створять на базі старого міського кінотеатру, збудованого 1960 року. Він багато років не функціонував, а в 2015 році був переданий Національному агентству з охорони культурної спадщини Грузії.

В результаті реконструкції старої будівлі в музеї облаштують простори для виставок і конференцій, фондосховище і кафетерій. Проект також передбачає збереження археологічної пам’ятки “Ворота Мцхета”, благоустрій прилеглої до музею території та перетворення її на громадський простір.

За інформацією ресурсу  “Грузія Online”, в експозиції нового музею виставлять 25 тисяч унікальних археологічних експонатів.

Проект здійснює Фонд муніципального розвитку Грузії за фінансової підтримки Світового банку. Його вартість перевищує 8,5 мільйона ларі (близько 3,5 мільйона доларів).

 

Археологічно-туристичний комплекс хочуть створити на Дніпропетровщині

У Дніпропетровській області представили 3D-модель археологічно-туристичного комплексу “Товста Могила”.

Проект презентував виконавчий директор Благодійного фонду “Нікополь туристичний” Олег Фельдман, повідомляє  NikopolNews – Укрінформ.

Курган Товста Могила, де 47 років тому було знайдено золоту пектораль, хочуть відновити, оформити належним чином прилеглу територію, побудувати на вході до музейного комплексу арку в скіфському стилі, перед курганом встановити “кам’яних баб”.

Усередині кургану, згідно з проектом, буде обладнано музей, де будуть виставлені експозиції, так чи інакше пов’язані зі скіфської епохою. У музеї для всіх охочих проводитимуть старовинні обряди, майстер-класи з давніх ремесел. Туристи зможуть підніматися на вершину кургану і насолоджуватися мальовничими пейзажами.

Однак, за словами ініціаторів проекту, на будівництво комплексу потрібно багато коштів. Крім того, курган розміщується на території залізничного депо Покровського ГЗК у безпосередній близькості від залізничних колій, що може зробити реалізацію проекту неможливою.

Наразі з’ясовується, чи можна вести будівництво на цій території, а потім буде складено кошторис і почнеться пошук інвесторів.

На думку авторів проекту, якщо все задумане втілиться, регіон отримає комплекс, який стане справжньою родзинкою всієї Дніпропетровщини й привабить сюди безліч туристів.

 

Для роботи Експортно-кредитного агентства потрібні мільярди гривень – Гройсман

Близько 200 млн грн, що закладені до державного бюджету на Експортно-кредитне агентство, будуть витрачені на його запуск.

Про це на засіданні уряду сказав Прем’єр-міністр  Володимир Гройсман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“200 млн, які закладені, закладені на старт роботи агентства. Ми розуміємо, що таких ресурсів недостатньо. Там необхідно буде залучати інші ресурси фінансування. Для повноцінного функціонування цієї інституції потрібні будуть мільярди”, – заявив Гройсман.

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Наталя Микольська додала, що наразі триває процес підготовки проекту закону про Експортно-кредитне агентство, крім того, міністерство займається створенням його як юридичної особи.

 

Україна, Польща й Білорусь створять водний маршрут для туристів

Сокальська районна рада підписала партнерську угоду із представниками міста Дрохічин (Польща) та міста Дрогічин (Білорусь) щодо міжнародного проекту зі створення туристичного маршруту річкою Західний Буг.

Як  повідомляє  прес-служба Сокальської районної ради з посиланням на очільника району Миколу Паська, відбувся черговий етап у легалізації міжнародного проекту зі створення туристичного маршруту річкою Західний Буг. Буде залучено 290 тисяч євро від Євросоюзу в спортивну і туристичну інфраструктуру району. Наразі триває робота з підготовки проектної документації для будівництва центру каякового туризму та оглядової вежі – Укрінформ.

Нагадаємо, проект “Єднає нас Буг” буде реалізовано в межах транскордонного співробітництва “PL-BL-UA 2017-2020”. Метою проекту є пропагування байдаркового виду спорту на теренах трьох країн. Проект передбачає розробку маршрутів Західним Бугом (Україна), Бугом (Польща) та Дніпровсько-Бузьким каналом (Білорусь).

 

Активіст, який розповів про тортури ФСБ, попросив притулку в Фінляндії – ЗМІ

Росіянин Ілля Капустін, якого, за його словами, в січні катували при затриманні співробітники ФСБ, поїхав з Росії і попросив притулку у Фінляндії.

Про це повідомляє фінське видання  Italehti – Укрінформ.

«Тепер мені значно краще, ніж в Росії. Але трохи нестабільно. Я досі погано сплю, не можу спати. Проте ситуація в Росії була значно гірша», – сказав Капустін.

Активіст, який є свідком у справі про “терористичну спільноту”, поїхав з Росії відразу після отримання візи.

Перед від’їздом Капустін звертався в Слідчий комітет РФ з проханням надати йому державний захист через дії співробітників ФСБ, які, за твердженням активіста, у кінці січня катували його електрошокером по дорозі на допит. Проте в клопотанні було відмовлено, тоді активіст звернувся за фінською візою і покинув Росію.

Після того, як Капустін залишив країну, адвокат Дмитро Герасимов запропонував провести його допит по відеозв’язку, на що в Слідчому комітеті РФ також була отримана відмова.

Справа, у рамках якої допитували Капустіна, стосується “терористичної спільноти”, яке, за твердженнями ФСБ, готувало “революцію в Росії”. Восени 2017 року в Пензі заарештували шестеро активістів, на початку 2018 року в Санкт-Петербурзі було взято під варту ще двоє. Вони також заявили про тортури, які до них застосовували співробітники ФСБ, щоб отримати визначальні свідчення.

 

Уряд запустив реєстр субсидій

Кабінет міністрів України затвердив положення про єдиний державний реєстр отримувачів субсидій.

Рішення було ухвалене на засіданні уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Єдиний держреєстр отримувачів житлових субсидій створений в Україні вперше в історії української незалежності. Доступ до нього буде відкритий лише для Мінсоцполітики та місцевих органів соціального захисту населення для призначення субсидій.

Реєстр субсидіантів дасть змогу ефективно контролювати кожну гривню, виділену з державного бюджету на допомогу населенню у сплаті комунальних послуг, підвищити адресність допомоги й покращити ефективність програми субсидій.

Ведення реєстру покладено на Міністерство соціальної політики України.

 

Київ додатково отримає понад 2 мільярди на ремонт доріг і мостів – КМДА

Цього року столична влада розраховує отримати понад 1 мільярд гривень із Дорожнього фонду і майже таку ж суму – від Митного експерименту.

Про це розповів заступник голови КМДА Дмитро Давтян,  повідомляє  прес-служба столичної влади – Укрінформ.

“У цьому році столиця отримає із Дорожнього фонду 1 мільярд 153 мільйони гривень. Для нас це дуже велика сума, яка дозволить провести відчутний ремонт і реконструкцію доріг. Окрім цього, ми отримаємо гроші від Митного експерименту, за планами ця сума складе трохи більше 1 мільярда гривень”, – повідомив Давтян.

За отримані кошти столична влада планує відремонтувати 60 муніципальних об’єктів.

“Насамперед, вони будуть спрямовані на розв’язку на Шулявці – цей об’єкт ми плануємо почати у поточному році, і якщо все добре складеться, то і представити вже закінчений об’єкт можна буде до кінця 2018 року. Також плануємо проводити ремонти на бульварі Дружбі Народів, просп. Бажана. Є цілий перелік великих і малих вулиць, шляхопроводів, доріг тощо, які плануємо привести до ладу”, – розповів заступник голови КМДА.

У КМДА нагадали, що з 1 січня 2018 року в Україні почав роботу Державний дорожній фонд. Згідно з проектом, 60% коштів фонду спрямовуватимуться на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автодоріг загального користування державного значення. 35% – на дороги місцевого значення, 5% – на фінансування безпеки дорожнього руху.

Митний експеримент працює у столиці з 2016 року. Він передбачає перерахування половини суми перевиконання планових митних надходжень (мита, акцизного податку, податку на додану вартість на ввезені в країну товари) на ремонт  доріг.

 

Президент СКУ здійснив візит до Сербії

Президент Світового конгресу українців (СКУ) Євген Чолій здійснив візит до Белграда і Нового Саду (Сербія), де просував українські питання перед владними структурами держави та налагоджував співпрацю з українською громадою.

Про це повідомляється  на офіційному сайті  СКУ – Укрінформ.

Під час зустрічей з державними високопосадовцями Сербії Чолій подякував за гуманітарну підтримку України щодо внутрішньо переселених осіб та водночас закликав Белград, який прагне вступити до Євросоюзу, підтримати рішення ЄС щодо ситуації на Сході України та в Криму.

Крім цього, президент СКУ відвідав Новий Сад, де разом з представниками української діаспори був присутній на службі Божій у греко‑католицькій церкві св. Апостолів Петра і Павла. Пізніше він поінформував українські громади про працю СКУ та мав нагоду глибше ознайомитися з життям українців у Сербії.

“Зустрічі в Сербії були конструктивними та дозволили на різних рівнях обговорити шляхи подальшої співпраці в актуальних українських питаннях, а зокрема посилити підтримку України у зв’язку з російською гібридною агресією”, – заявив Є.Чолій.

Нагадаємо, впродовж 22 лютого–7 березня президент СКУ Євген Чолій відвідав п’ять країн світу – Австрію, Словаччину, Бельгію, ОАЕ та Сербію, де просував українські інтереси на заходах ОБСЄ, Європарламенту та ООН. Крім цього, в кожному місті свого візиту він зустрічався з українськими громадами для налагодження співпраці.

 

Луценко назвав докази підривної діяльності, якою керували з РФ

Прокуратура АР Крим спільно з СБУ в рамках протидії підривній діяльності провели 28 обшуків у різних областях України.

Про це повідомив у  Facebook  генпрокурор Юрій Луценко – Укрінформ.

“Здобуто докази причетності ряду осіб у співпраці з антиукраїнськими центрами в РФ та на окупованих нею територіях”, – зазначив він.

Так, у Херсонській області правоохоронці виявили листування з антиукраїнським центром із завданням організувати рішення місцевими радами про імпічмент Президенту за винагороду в 25 тис. дол.

“В Харківській області вилучені карти мостів і переправ, патрони, гранати, пластид з електрозапалом та грошові кошти 50 тис. дол., грошові картки російського банку”, – додав Луценко.

Крім того, за словами генпрокурора, у Львівській області вилучено записи з підготовленим виступом на міжнародній конференції з підтримкою окупації Криму Росією.

Як повідомляв Укрінформ, раніше у Службі безпеки України заявили, що спільно з прокуратурою АР Крим заблокували випадки підривної діяльності проти України учасниками антиукраїнської мережі, причетними до організації провокаційних акцій на замовлення Росії. Як зазначили в СБУ, фінансування антиукраїнської мережі здійснювалося оточенням колишнього глави МВС України Віталія Захарченка. Правоохоронці у рамках відкритого кримінального провадження провели 28 санкціонованих  обшуків  у фігурантів справи в різних регіонах України. За результатами слідчих дій у Києві, Дніпропетровській, Львівській, Закарпатській, Миколаївській та Одеській областях слідчі вилучили для проведення експертизи 46 магнітних носіїв інформації та 38 мобільних телефонів із важливими для слідства матеріалами.

 

Клімкіна тішить, що Польща проаналізує “фактор Росії”

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін привітав рішення польського Сейму обговорити питання впливу Росії на українсько-польські відносини.

Про це він написав у  Twitter – Укрінформ.

“Вітаю рішення Сейму Польщі обговорити питання впливу Росії на українсько-польські відносини. Очевидно, що Росія намагається посварити нас із польськими друзями. Не вийде. У нас було спільне минуле, є спільне сьогодення та буде спільне майбутнє”, – написав Клімкін.

Він додав, що, на його думку, ми “маємо і самі більше пильнувати”.

 

Клімкін засудив акт вандалізму біля Меморіалу орлят у Львові

Міністр закордонних справ Павло Клімкін категорично засудив акт вандалізму, вчинений поблизу меморіалу «Львівські орлята» на Личаківському цвинтарі у Львові.

Про це він написав у  Twitter – Укрінформ.

“Кожна людина заслуговує на людську шану. Два тижні тому я був на Личаківському кладовищі та поклав квіти до Меморіалу львівських орлят. Категорично засуджую акт  вандалізму, вчинений цієї ночі поблизу Меморіалу”, – написав Клімкін.

Як повідомляв Укрінформ, 13 березня о 21.40 год невстановлена особа закинула на клумбу на Личаківському цвинтарі, неподалік польського поховання – меморіалу «Львівські орлята», предмет, що вибухнув, імовірно – гранату РГД-5. Постраждалих немає, споруди меморіалу пошкоджень не зазнали.

Відомості за цим фактом внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці встановлюють осіб, причетних до скоєння злочину.

 

З чого почнуть Магістральні газопроводи – Кістіон зустрівся з Наглядовою радою

Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон провів першу зустріч з новосформованою Наглядовою радою нового незалежного оператора національної газотранспортної системи – ПАТ «Магістральні газопроводи України».

Про це віце-прем’єр повідомив  на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Перша зустріч з новосформованою Наглядовою радою нового незалежного оператора національної газотранспортної системи – Магістральні газопроводи України (МГУ)… Уряд України розраховує на конструктивну взаємодію Наглядових рад ПАТ «МГУ» та НАК «Нафтогаз України» для завершення процесу анбандлінгу у відповідності до вимог Третього енергетичного пакету ЄС та в інтересах держави Україна”, – зазначив урядовець.

За словами  Кістіона, у ході зустрічі сторони обмінялися думками щодо початку роботи незалежного оператора, враховуючи рішення Стокгольмського арбітражу, а також окреслили план спільних дій на найближчу перспективу. Невідкладні завдання – сформувати правління МГУ, розробити і затвердити штатний розпис компанії та стратегічний план роботи.

Як відомо, ПАТ «Магістральні газопроводи України» — незалежний оператор газотранспортної системи України, компанія, що утворена урядом України 9 листопада 2016 року на вимогу Третього енергопакету, що передбачає розділення компаній з транспортування, зберігання та видобутку газу, а відтак — реструктуризацію Нафтогазу та ліквідацію Укртрансгазу з утворенням відповідних незалежних компаній.

100% акцій належить державі.

 

Філіппіни виходять із Гаазького трибуналу

Президент Філіппін Родріго Дутерте заявив, що країна виходить з міжнародного договору, який регулює роботу Міжнародного кримінального суду.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Президент Філіппін Родріго Дутерте заявив, що його країна анулює ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду через атаки з боку посадових осіб ООН та процесуальних порушень МКС”, – йдеться у повідомленні.

У заяві йдеться про “безпідставні, безпрецедентні та обурливі атаки як у бік президента Філіппін, так і в бік його Адміністрації” з боку посадових осіб ООН.

Як відомо, минулого місяця Міжнародний кримінальний суд розпочав попереднє розслідування з метою з’ясувати, чи були скоєні злочини проти людяності під час оголошеної Дутерте смертельної війни проти наркодилерів і чи має МКС юрисдикцію взятися за цю справу.

МКС було створено на основі Римського статуту, ухваленого в 1998 році. Цей правовий інститут діє постійно, до його компетенції належить переслідування осіб, відповідальних за геноцид, воєнні злочини і злочини проти людяності.

 

Трамп каже, що треба готуватися до “зоряних” війн

Президент США Дональд Трамп пропонує створити космічні війська.

Про це він заявив на базі морської піхоти в Сан-Дієго, повідомляє  The Washington Post – Укрінформ.

«Моя нова національна стратегія щодо космосу підкреслює, що в космічному просторі можуть здійснюватися бойові дії, як на суші, у повітрі та в морі. У нас є Військово-повітряні сили. Ми створимо космічні сили», – сказав він.

За словами  Трампа, спочатку він висловив цю ідею як жарт, але потім дійшов висновку про її доцільність.

«Яка чудова ідея, можливо, нам потрібно буде це зробити», – сказав Трамп.

Видання нагадує, що у 1967 році 100 країн включно з США підписали Договір про космос, що забороняє державам випробовувати зброю та встановлювати військові бази на Місяці та інших небесних тілах. Він також забороняє розміщення зброї масового знищення на орбіті Землі.

Цей договір обмежує використання Місяця та інших небесних тіл тільки з мирною метою і прямо забороняє їх використання для випробування будь-якого роду зброї, проведення військових маневрів або створення військових баз, споруд і укріплень.

 

Боєприпаси калібру 152 мм пройшли успішне вогневе випробування

Україна отримала власне виробництво артилерійських боєприпасів великих калібрів.

Про це поінформував Президент України Петро Порошенко у  Facebook – Укрінформ.

“Вітаю ДАХК «Артем», що входить до складу Державний концерн “Укроборонпром”, з успішним вогневим випробуванням артилерійських боєприпасів калібру 152 мм”, – написав глава держави.

Він також додав: “Продовжуємо зміцнювати Збройні Сили України!”

У ДАХК “Артем”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, успішно провели вогневі випробування артилерійських боєприпасів калібру 152 мм власного виробництва. Таким чином Україна отримала власне виробництво артилерійських боєприпасів великих калібрів.

Про це  заявив генеральний директор  ДК “Укроборонпром” Павло Букін, коментуючи результати випробувань.

“Кооперація підприємств Концерну дозволила в найкоротші терміни опанувати виробництво артилерійських боєприпасів для забезпечення потреб ЗСУ. Це – важливий крок, що підвищує боєздатність українського війська”, – заявив Букін.

За його словами, новий осколково-фугасний снаряд розраховано для знищення живої сили, артилерії та вогневих засобів противника, а також – руйнування фортифікаційних споруд і об‘єктів. Він призначений для стрільби з однієї із найбільш далекобійних артилерійських систем – “Гіацинт”.

У виробництві снаряду, окрім ДАХК “Артем”, задіяні інші підприємства Укроборонпрому, відповідальні за створення ініціюючих засобів, вибухової речовини та порохів.

Виготовлені артилерійські снаряди очікує серія випробувань під контролем представників Міноборони. За їхніми результатами буде розпочато серійне виробництво.

Випробування відбулися на військовому полігоні на Чернігівщині, під час яких було підтверджено задані характеристики боєприпасів. Роботи з виготовлення боєприпасів відбуваються у рамках цільової програми, затвердженої Президентом України Петром Порошенком.

 

Правила поховання не змінились: суддя пояснила суть “правок Лозового”

Дозвіл слідчого судді на проведення експертизи тіла померлої людини, передбачений законодавчими новаціями, потрібен буде лише в тому разі, якщо смерть була насильницькою.

Про це написала на своїй сторінці у  Facebook  суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненської області Олександра Жуковська, коментуючи нововведення у Кримінальному процесуальному кодексі, які набувають чинності після 15 березня – Укрінформ.

“Поширюється інформація, що з 15.03.2018 поховати померлих можна буде лише після дозволу суду. Це не зовсім відповідає дійсності. За новелами Кримінального процесуального кодексу України, будь-яку експертизу, в тому числі судово-медичну, з 15.03.2018 призначатиме слідчий суддя. Але ж не забувайте, що експертиза проводиться лише в межах кримінального провадження!” – наголосила суддя.

Вона звернула увагу на те, що експертиза потрібна буде у випадках насильницької смерті, а проводитиметься під час досудового розслідування лише після реєстрації повідомлення про кримінальне правопорушення. “Також саме експерт видає лікарське свідоцтво про  смерть, якщо вона настала внаслідок травми, отруєння, струму чи інших зовнішніх факторів; штучного аборту, який зроблено не в медзакладі; раптово у дітей віком до 1 року; якщо особа померлого не встановлена”, – роз’яснила суддя.

Вона підкреслила, що якщо людина померла природною смертю, її близькі і родичі не відчують на собі дію нововведень кримінально-процесуального законодавства.

“Правила поховання в Україні не змінились! А якщо все ж таки доведеться слідчому звертатись до слідчого судді з клопотанням про призначення експертизи, воно розглядатиметься слідчим суддею негайно, без жодних зволікань”, – зауважила Жуковська.

Як повідомляв Укрінформ, з 15 березня набувають чинності так звані “правки Лозового” до Кримінально-процесуального кодексу. Згідно з ними, без довідки з суду поховання неможливе, навіть якщо людина померла вдома природною смертю. Окрім цього, слідчий вже не призначатиме експертизу, а дозвіл на проведення експертизи має дати суд. На це рішення може піти не менше 72 годин. Також згідно з цими правками, якщо впродовж 18 місяців не розкриті навіть найважчі злочини, їх автоматично закриватимуть.

13 березня Верховна Рада відклала на невизначений термін розгляд законопроекту, що зупиняє дію “скандальної поправки” Лозового. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав Верховну Раду внести зміни до КПК, які з 15 березня можуть істотно ускладнити роботу правоохоронців.

При цьому, сам “радикал”  Лозовий спростував інформацію  про те, що його правки до статей Кримінального процесуального кодексу  впливатимуть на терміни поховання українців.

 

Путін у Криму відвідав будівництво моста

У середу, 14 березня, Президент РФ Володимир Путін відвідав Кримський міст в рамках президентської агітаційної кампанії в окупованому Криму. Він не виключив, що рух транспортних засобів по Кримському мосту буде відкрито раніше запланованого терміну, передає  УНН  з посиланням на  ТАСС.

“Цікавий об’єкт, потужний і виходить навіть раніше терміну”, – сказав він під час візиту.

Керівник компанії “Стройгазмотаж” (генерального підрядника будівництва Кримського моста) Аркадій Ротенберг доповів Путіну, що у грудні 2018 року автомобільна дорога повинна відкриватися, але в травні вже буде готова.

“Хотілося б, звичайно, щоб люди могли вже в літній сезон скористатися”, – зазначив Путін.

“Сподіваюся, що все буде доведено до кінця, як годиться, в строк або навіть раніше терміну”, – сказав він, зазначивши, що при цьому потрібно обов’язково забезпечити належну якість робіт.
За його словами, “залишилося тільки дообладнати автомобільну дорогу, покласти асфальтобетон, розмітку зробити – це вже не найскладніша робота”.

“У другій частині [робіт з будівництва залізничної частини моста] ще належить багато чого зробити”, – зауважив президент РФ. Введення в експлуатацію залізничної частини поста планується на кінець 2019 року.

Нагадаємо, Президент РФ Володимир Путін запланував у середу, 14 березня,  завершити президентську агітаційну кампанію поїздкою в окуповані Крим і Севастополь.

 

МЗС підготувало пропозиції щодо денонсації договору про дружбу з РФ

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін анонсував, що зовнішньополітичне відомство підготувало пропозиції про вихід країни органів з СНД та денонсацію Договору про дружбу, співпрацю і партнерство з Росією. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила народний депутат Світлана Заліщук, передає  УНН.

“Міністр Павло Клімкін на нашому комітеті у закордонних справ анонсував, що МЗС підготувало пропозиції для президента щодо виходу з органів СНД та денонсації Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією. На питання коли можна очікувати таких рішень міністр відповів, що рішення за главою держави”, — йдеться в повідомленні Заліщук.

Нагадаємо, у січні минулого року міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що  Україна денонсувала 35 українсько-російських документів, ще вісім мають бути денонсовані найближчим часом.

 

Адвокати: суд не може судити Януковича, оскільки він не втратив статусу президента

Сторона захисту екс-президента України Віктора Януковича заявляє, що суд немає права його судити, оскільки відповідно до Конституції той офіційно не втратив статус глави держави. Про це сьогодні в судовому засіданні, досліджуючи матеріали кримінального провадження за обвинуваченням Януковича у державній зраді, заявили його адвокати, передає кореспондент  УНН.

“Відповідно до Конституції України, Віктор Янукович не позбавлений статусу президента, а отже, користується статусом недоторканності… Тому у суду відсутні правові підстави розглядати обвинувальний акт, який має бути повернутий прокурору”, — зазначила сторона захисту.

Також адвокати В.Януковича сьогодні у судовому засіданні оголосили висновок експерта — члена консультативної ради при Верховному Суді України професора Петра Андрушко щодо законності процесуальних дій прокурорів під час розслідування цього кримінального провадження й інформування Януковича щодо процесуальних дій, повідомленні про його статус у справі, ознайомлення з правами і обув’язками. У результаті, як виходить із висновку експерта, сторона обвинувачення вчинила низку грубих формальних процесуальних порушень, через які суд над Януковичем не повинен відбуватися.

Як повідомляв УНН, суд у справі держзради Януковича  назвав дату судових дебатів.

 

Урядовці сприяють приватній компанії “УНЛ” монополізувати лотерейний ринок – експерт

УНН. Кабінет міністрів України сприяє монополізації лотерейного ринку країни приватною компанією “УНЛ”. Про це в коментарі УНН заявив голова ГО “Антикорупційний союз України” Сергій Семенов.

“Вся Україна бачить, як просторами Інтернету і телебачення просувають тезу про те, що єдиний оператор лотерей — це майбутнє нашої країни. Всі прекрасно розуміють, що це робиться компанією „УНЛ“. Компанія планує стати монополістом на ринку, прибрати своїх конкурентів. Тому „УНЛ“ і протягує ліцензійні умови для лотерейного ринку через Кабмін. А уряд у свою чергу мовчить. Думаю, це пов’язано із тим, що на кону стоять немаленькі суми, і що в Кабміні є певні зацікавлені у прийнятті документу”, — пояснив він.

С.Семенов закликав уряд не поспішати приймати документ в існуючому вигляді.

“Потрібно дослухатися до експертної спільноти, врахувати правки державного уповноваженого АМКУ Агії Загребельської. Інакше — нас чекає повний безлад на лотерейному ринку, відсутність будь-якого контролю зі сторони держави. Такі ліцумови не можна приймати ні в якому разі”, — переконаний С.Семенов.

Нагадаємо, в уряді — конфлікт через лотереї. Мінфін вимагає від АМКУ схвалити проект ліцензійних умов для лотерей, який передбачає монопольне положення на ринку однієї наближеної до влади приватної компанії “УНЛ”. Для формальної конкуренції право проводити лотереї Мінфін запропонував держбанкам. Однак проти такого проекту виступили Нацбанк, Держказначейство, Регуляторна служба та АМКУ. Вони надали свої пропозиції та зауваження, а віце-прем’єр С.Кубів наказав Мінфіну врахувати їх в доопрацьованій версії проекту.

Проте, вчора в АМКУ  повідомили, що Мінфін проігнорував розпорядження віце-прем’єра і вимагає негайно схвалити відхилений проект.

 

Завтра аграрії перекриють траси в шести областях України

У четвер, 15 березня, аграрії перекриють траси в Кіровоградській, Черкаській, Херсонській, Чернігівській, Вінницькій та Одеській областях. Про це повідомили в громадській спілці “Всеукраїнська аграрна рада”, передає УНН.

Дороги будуть заблоковані з 10:30 до 11:30 на ділянках:

Кіровоградської області: автодорога М-12, у 10 км від м. Новоархангельськ (поруч з кафе “Козацька застава”);

Черкаської області: автодорога Е-95, пост поліції поблизу м. Умань;

Херсонської області: автодорога Р-47, с. Козацьке;

Чернігівської області: автодорога М-01, с. Кіпті;

Вінницької області: автодорога М-12, Гайсинський район, с. Степове;

Одеській області: автодорога М-15, Ізмаїльський район, с. Кирнички.

Повідомляється, що дороги також можуть бути заблоковані в Рівненській, Полтавcькій, Хмельницькій та Тернопільській областях.

У громадській організації пояснили, що на такий радикальний крок фермерів підштовхнула податкова політика влади на користь аграрних олігархів.

“Згідно зі змінами в Податковому кодексі, Верховна Рада скасувала відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку. Ця норма була прийнята на користь великих переробних заводів, що належать олігархам і міжнародним транснаціональним корпораціям. У той же час вона шкодить малим і середнім сільгоспвиробникам. У разі, якщо відшкодування ПДВ при експорті олійних культур буде скасовано, збитки малих і середніх аграріїв можуть досягти більше 6 млрд грн”, – повідомили у “Всеукраїнській аграрній раді”.

Аграрії вимагають від Верховної Ради підтримати законопроект №7403-2, яким пропонується зберегти експортне відшкодування ПДВ для олійних культур. Якщо народні обранці не підтримають цю законодавчу ініціативу, акції протесту будуть повторюватися і набувати великих масштабів, вказали у ВАС.

“Наступні перекриття доріг заплановано на 20 березня. Точний час і місця перекриття доріг будуть повідомлені у п’ятницю, 16 березня. Будь ласка, майте на увазі цю інформацію при плануванні ваших поїздок. Просимо вашого розуміння за вимушені незручності”, – підкреслили в громадській організації.

Раніше громадські діячі повідомляли, що зміни до Податкового кодексу прийнято на користь великих переробних підприємств, головним серед яких значиться агрохолдинг “Кернел”, що належить народному депутату, члену податкового комітету ВР Віталію Хомутинніку.

 

Нардеп Мураєв заявляє, що запропонував законопроекти про амністію капіталів ще рік тому

Два законопроекти, що підводять правову основу під ідею “амністії капіталу”, запропоновану президентом Петром Порошенком, лежать в парламенті з 25 травня 2017 року. Про це повідомив народний депутат Євгеній Мураєв на  своїй сторінці у Facebook, передає  УНН.

Ці законопроекти за номерами 6504 і 6505 було внесено в порядок денний Верховної Ради 3 жовтня 2017 року, але депутати їх так і не розглянули.

У своєму повідомленні на Facebook депутат пояснив, що вважає за необхідне проводити цю амністію вигідно для держави, а тому в законопроектах запропонував закріпити просту формулу: “або ти платиш податок 5 або 10% в залежності від суми, або на два роки віддаєш в користування державі усю суму, яку хочеш легалізувати, або купуєш довгострокові державні облігації на суму в 10 або 12% від капіталу, який легалізуєш. При цьому людину звільняють від будь-якої відповідальності та санкцій, а вся інформація про її гроші є суворо конфіденційною”.

Є.Мураєв переконаний, що це допоможе повернути в економіку країні десятки мільярдів доларів, причому справедливим і законним шляхом і майже безболісно для бізнесу. Та, на відміну від електронних декларацій, не є “амністією чиновникам на плани по розкраданню грошей”. Щодо ініціативи Петра Порошенка, Мураєв зазначив, що “пропонував впровадити ці норми з 1 січня 2018 року, але без образ погоджуся перенести дату на 1 червня, раз моя пропозиція так несподівано співпала з ініціативою президента”.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 1 134

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua