Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 18 вересня

Інформдень: 18 вересня

Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба заявив, що уряд має зняти мораторій на комплексні перевірки дитячих садочків, шкіл, інших дитячих закладів, у тому числі й таборів.

Про це він заявив, коментуючи трагічні події в Одесі та загибель дітей через пожежу в дитячому таборі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні ми спілкуємося з представниками Кабінету міністрів. Думаю, що незабаром вийде доручення Прем’єр-міністра щодо цієї ситуації, щодо перевірок, щодо мораторію на перевірки – треба, перш за все, його зняти із садочків, і зі шкіл, і з інших дитячих закладів”, – сказав Кулеба.

За його словами, заборону на такі перевірки може бути знято вже у жовтні.

Водночас він нагадав, що табору в  Одесі, де нещодавно сталася пожежа і загинули троє дітей, ще в червні було надано припис рятувальників про відсутність належної протипожежної безпеки, але документ так і залишився невиконаним.

“Це – питання навіть не системи, а особистої відповідальності кожної людини. Не від системи залежить, а від людини, чи були наповнені резервуари з водою, не від системи, а від людей, від керівництва табору, чому о 10 годині вечора дітей замкнули і пішли на нараду, чому на жодному поверсі не було вихователів, і дітей рятували 13-річний хлопчик і 15-річна дівчинка”, – підкреслив Уповноважений Президента.

Водночас Кулеба розповів, що вже розпочато низку перевірок дитячих таборів по Україні, і наголосив на необхідності вже сьогодні розпочати підготовку літніх таборів до прийому дітей в наступному сезоні.

При цьому він назвав нелогічним функціонування позашкільних таборів у навчальний період, як то було в Одесі.

“Це що, кошти є державні і їх потрібно витратити? Чи що такого відбувається там, що дитина не має навчатися в школі?” – зазначив Кулеба.

Він також додав, що потрібно врегулювати і питання підпорядкування дитячих таборів та порядку їх діяльності.

При цьому Уповноважений Президента наголосив, що питання безпеки дітей має вирішуватися комплексно, потрібно переглянути низку нормативно-правових, які б дозволили зменшити кількість випадків травмування і каліцтва дітей, яких, за його даними, в Україні наразі щороку “тисячі”.

Як повідомлялося, в Одесі в ніч на 16 вересня загорівся один із корпусів дитячого табору “Вікторія”, в якому на той момент перебували понад 40 дітей. Внаслідок пожежі загинули троє дітей.

За попередніми висновками, причиною загоряння стало порушення правил пожежної безпеки. За фактом пожежі відкрили кримінальне впровадження за ознаками ч. 2 ст. 270 Кримінального кодексу (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки). Затримано директора дитячого табору, суд обиратиме йому запобіжний захід.

 

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підтвердив існування консультацій щодо об’єднання в спільну політсилу “Блоку Петра Порошенка” та “Народного фронту”, але рішення досі не прийнято.

Про це він сказав під час брифінгу після засідання Погоджувальної ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Такі розмови йдуть. Також відомо, що жодного рішення з цього приводу не прийнято. Це все, що можу сказати”, – заявив  Парубій.

Голова парламенту додав: якщо вдасться домовитися про об’єднання – відбудеться спеціальний брифінг.

“Якщо відбудеться об’єднання, тоді ми вийдемо на брифінг”, – уточнив він.

 

Мета нового проекту по створенню кримського молодіжного парламенту – інтеграція європейських цінностей і зміцнення зв’язків окупованої Росією Криму з материковою Україною.

Про це у понеділок на прес-конференції в Укрінформі повідомила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

“Проект створення кримськотатарського молодіжного парламенту з функціями уряду – це платформа для об’єднання материкової України й окупованого Криму, платформа для об’єднання громадян України з розділених, на жаль, частин України.. Проект Qirim Young (Молодий Крим – з німецького) створюється для того, щоб інтегрувати європейські цінності”, – розповіла Джапарова.

За її словами, для того, щоб зв’язок був ефективним, вона має здійснюватися не лише через медіа, але в першу чергу через людей.

“Для нас важливо, щоб громадяни України, які живуть у Криму, подорожували на материк, підтримуючи зв’язок і відчуваючи пульс процесів тут. Для нас важливо, щоб у Криму не вірили меседжам російської пропаганди про те, що Україна забула про Крим і світ забув про Крим”, – підкреслила Джапарова.

Вона зазначила, що у Росії з метою “розділити Крим з Україною й дистанціювати півострів від материка не лише територіально, але й політично й інформаційно, використовуються різні інструменти”.

Один із них, за словами першого заступника міністра інформполітики, – запуск програми створення молодіжних організацій з числа кримських татар, які виконуватимуть функції ряжених і їздитимуть за кордон, щоб розповідати, як добре живеться кримським татарам сьогодні в Криму.

“Тому наша мета – не лише розповісти міжнародному співтовариству, що сьогодні в Криму відбувається по факту, а й створити платформу об’єднання, створити такі умови, щоб зв’язок з окупованим Кримом не уривався”, – резюмувала Джапарова.

Реалізація проекту “Qirim Young” відбудеться у Львові з 1 по 8 жовтня 2017 року за ініціативи й за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини у рамках державної програми “Розвиток співпраці з громадянським суспільством у країнах Східного партнерства”. Організатори і виконавці проекту – молодіжна організація Німеччини Interkulurelles Netzwerk, громадська організація “Клуб Люмєр”, Міністерство інформаційної політики України.

 

Відновленню цивільної інфраструктури на Донбасі перешкоджає керівництво окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Про це йдеться у заяві української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК), яку  оприлюднив  у понеділок прес-центр штабу АТО – Укрінформ.

“Незважаючи на численні звернення української сторони СЦКК через російську сторону СЦКК щодо сприяння у наданні гарантій безпеки (на території ОРДО та ОРЛО), з метою планування та виконання ремонтно-відновлювальних робіт на критичних об’єктах цивільної інфраструктури (поблизу лінії розмежування сторін на Донбасі, тимчасово непідконтрольній уряду України), керівництвом ОРДО та ОРЛО, в свою чергу, проводиться систематичне блокування вирішення даних питань”, – йдеться у заяві.

За даними української сторони СЦКК, до переліку робіт на важливих об’єктах інфраструктури Донбасу на сьогодні входять, зокрема, роботи на фенольному заводі (в населеному пункті Новгородське Донецької області) з посилення протиаварійного захисту дамби шламонакопичувача, інфраструктура якого розташована поблизу лінії розмежування сторін. “Якщо своєчасно не вжити попереджувальних заходів, може бути спричинено руйнування протиаварійного захисту дамби та викид значної кількості шкідливих речовин (що містять фенол, сірчану кислоту та нафтопродукти), також ці речовини можуть потрапити до річки Кривий Торець, а далі – в Сіверський Донець, який є одним з небагатьох джерел питної води для всієї Луганської області”, – зазначається у заяві.

Крім того, ідеться про роботи безпосередньо біля лінії розмежування сторін – на дамбі ставка-накопичувача стічних вод господарства “Бахмутський аграрний союз” (в населеному пункті Новолуганське). Затримка з ремонтом цього об’єкта може призвести до екологічної катастрофи та спалаху інфекцій, наголосили в СЦКК.

Крім того, ідеться про роботи біля лінії розмежування сторін – з ремонту газогонів та запуску газорозподільчої станції, поблизу населеного пункту Мар’їнка.

“У зв’язку з категоричною відмовою керівництва ОРДО та ОРЛО в наданні гарантій безпеки для проведення відновлювальних робіт запуск газорозподільчій станції стає неможливий”, – зазначили в СЦКК.

“Тобто, як наслідок даних дій керівництва ОРДО – 6 шкіл, 5 дитячих дошкільних установ, 26 тисяч мешканців Мар’їнки та сусідньої Красногорівки – не забезпечені газом для побутових потреб та позбавлені можливості опалювання в зимовий період. Також у зв’язку з відсутністю газопостачання вимушені простоювати “Красногорівський вогнетривкий завод”, “Мар’їнський хлібозавод” та Мар’їнське молочне підприємство “Лактіс”, – йдеться у заяві.

Повідомляється також, що з метою налагодження цивільної інфраструктури (поблизу лінії розмежування сторін на Донбасі, тимчасово непідконтрольній уряду України) СЦКК тільки з початку вересня поточного року опрацював 56 заявок від підприємств на забезпечення режиму тиші під час проведення ремонтно-відновлювальних робіт поблизу лінії розмежування сторін. Водночас керівництвом ОРДО та ОРЛО надано лише 26 гарантій безпеки на проведення робіт з виконання ремонтно-відновлювальних робіт на об’єктах цивільної інфраструктури.

“Отже, можна з впевненістю стверджувати, що керівництво ОРДО та ОРЛО вкотре показує свою незацікавленість у забезпеченні екологічної безпеки Донбаського регіону та створює перешкоди щодо відновлення цивільної інфраструктури Донбасу”, – відкреслюється у заяві української сторони СЦКК.

 

Борги за спожиту воду перед комунальним підприємством «Компанія «Вода Донбасу» на окупованій території Донецької області досягли приблизно 1,6 млрд грн.

Про це повідомив голова Донецької військово-цивільної обласної адміністрації Павло Жебрівський, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

«Тариф на воду на територіях, контрольованих українською владою, за цей час (з 2014 року) підвищувався вже тричі. На жаль, на окупованих не підвищується, але і за непідвищеними цінам вони не заплатили борги. Ми оцінюємо борги тієї території приблизно 1 млрд 600 млн грн, вони винні «Воді Донбасу» за поставку води по тих мізерних ще тарифах», – сказав керівник області. Він додав, що треба узгодити цей процес, «щоб, вибачте, Росія заплатила за всі ці речі».

За словами Жебрівського, Донеччина через технологічні моменти не може, як Луганщина, просто припинити подачу води на окуповану територію.

«Ми як на Луганщині зробити не можемо. Тому що у нас вода таким коліном заходить з території контрольованої на неконтрольовану і потім з неконтрольованої знову на контрольовану. Ми не можемо самі себе залишити без води», – пояснив голова ОВЦА.

Він підкреслив, що зараз борги перед «Водою Донбасу» сягають більше 4 млрд грн, з них десь 40% – борги за воду з окупованих територій, «і тут дуже важлива буде позиція Кабінету міністрів України, нам вкрай треба буде фінансово розчистити все».

Жебрівський акцентував, що в цілому  вода  – найбільш больова точка на Донеччині.

«Зараз залишається у недостатньому об’ємі вода в Маріуполі, Покровську, Костянтинівці, Торецьку. Ми оцінюємо, що для приведення в гарний стан магістральних водогонів на Донеччині потрібен об’єм інвестицій десь 3,5 млрд грн. І це мінімум два роки роботи, а то й три роки для завершення всього», – сказав керівник регіону.

 

Донецьку обласну раду потрібно буде обирати тільки після деокупації всієї території регіону, захопленої бойовиками.

Про це заявив голова Донецької військово-цивільної обласної адміністрації  Павло Жебрівський, відповідаючи на запитання журналістів у Краматорську, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми маємо проводити вибори (до обласної ради) по всій території регіону. Бо, якщо ми проведемо вибори тільки на території, контрольованій українською владою,  то для того, щоб дієздатний був обласний парламент,  потрібно дві третини обраних депутатів. Тобто обласна рада повинна бути в межах 150  депутатів, а ми зможемо на цій території по округам обрати тільки менше половини. І, навіть після проведення виборів, така обласна рада буде не дієздатна. І не проводити на тій окупованій території – це де факто вже визнати, що це вже не наша територія, ми також не можемо. Через це, безумовно, обласну раду потрібно буде обирати після деокупації всієї території», – пояснив очільник області.

 

Проект державного бюджету України на 2018 рік розраховувався на основі прогнозованого курсу національної валюти на рівні 30,1 грн за долар США.

Про це йдеться в проекті закону “Про державний бюджет України на 2018 рік”, який оприлюднений на  сайті Верховної Ради – Укрінформ.

При цьому при розрахунку прогнозованого курсу гривні на наступний рік бралися дані Національного банку України, відповідно до яких протягом 2017 року обмінний курс гривні до долара США був стабільний з тенденцією до зміцнення – 26,5 гривень за долар США у середньому за січень – серпень 2017 року, у серпні 2017 року на міжбанківському валютному ринку України курс становив 25,6 гривень за долар США. А на кінець 2017 року курс національної валюти, відповідно до прогнозів НБУ, мав скласти 30 грн/дол. США.

Як повідомлялося, за даними НБУ, зміцненню гривні до долара США в 2017 році сприяло пожвавлення зовнішнього попиту завдяки активізації економічної діяльності країн основних торговельних партнерів України.

З початку поточного року  Національний банк України  двічі знижував облікову ставку: з 14 квітня з 14% до 13% та з 26 травня – до 12,5%.

 

Фракції “Опозиційного блоку” і “Батьківщини” у Верховній Раді не голосуватимуть за проекти пенсійної і медичної реформ.

Про це заявили голови цих фракцій на засіданні Погоджувальної ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми проаналізували ці законопроекти, і наша фракція не підтримає ці варіанти, які внесені урядом, з багатьох причин”, – сказав співголова фракції “Опозиційний блок” Юрій Бойко.

У свою чергу, голова фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко зазначила, що фракція намагалася відділити в пенсійній реформі питання збільшення пенсії від інших положень проекту, які, на думку фракції, є недоцільними, але безрезультатно.

“Фракція не буде голосувати ні за пенсійну, ні за медичну реформи”, – зазначила вона.

У  Верховній Раді  о 14.00 розпочнеться презентація остаточного тексту законопроекту пенсійної реформи до другого читання за участі міністра соціальної політики Андрія Реви, голови профільного комітету Ради Людмили Денісової, а також всіх зацікавлених сторін.

 

Наступного року мінімальна зарплата зросте із 3200 гривень до 3723 гривень, або на 16,3%. Прожитковий мінімум на одну особу становитиме з 1 січня 2018 року – 1700 гривень, з 1 липня – 1777 гривень, з 1 грудня – 1853 гривні.

Таке зростання соціальних стандартів передбачено у проекті закону “Про Державний бюджет України на 2018 рік”, що оприлюднений на  сайті Верховної Ради України – Укрінформ.

Законопроект також передбачає зростання прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років: з 1 січня 2018 року – 1492 гривні, з 1 липня – 1559 гривень, з 1 грудня – 1626 гривень. Для дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2018 року – 1860 гривень, з 1 липня – 1944 гривні, з 1 грудня – 2027 гривень. Для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2018 року – 1373 гривні, з 1 липня – 1435 гривень, з 1 грудня – 1497 гривень.

У законопроекті на наступний рік врахована інфляція на рівні 7%. Таким чином соціальні стандарти зростатимуть швидше за інфляцію.

Як повідомляв Укрінформ,  Кабінет міністрів  15 вересня схвалив проект держбюджету-2018 і направив його на розгляд парламенту.

 

Мінсоцполітики розраховує, що Верховна Рада 21 вересня зможе розглянути і ухвалити в другому читанні доопрацьований законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 6614.

Про це у коментарі Укрінформу сказав міністр соціальної політики  Андрій Рева  після завершення представлення доопрацьованої версії законопроекту у Раді – Укрінформ.

«Ми очікуємо (розгляду і прийняття закону – ред.) 21 числа, в четвер», – сказав він.

Під час представлення доопрацьованого законопроекту Рева повідомив, що законопроект після першого читання зазнав суттєвих змін, було враховано більше 400 поправок до нього. Зокрема, міністр підкреслив, що була врахована поправка голови профільного комітету Людмили Денісової щодо можливості виходу на пенсію незалежно від віку при наявності 40 років стажу роботи. Також врахована комітетом поправка народного депутата Олександри Кужель, що стосується виходу на пенсію підприємців. Так, для визначення права на пенсію за віком до страхового стажу зараховуватимуться ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування: з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року, що підтверджуються довідкою про реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності; З 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року – за умови сплати страхових внесків незалежно від сплаченого розміру.

Також комітетом була підтримана поправка щодо зарахування до страхового стажу навчання у вишах. Рева пояснив, що до 2004 року у стажі враховувалися роки навчання у вищих навчальних закладах на державній формі навчання. «Після 2004 року перестали зараховувати», – нагадав він.

При цьому міністр додав, що поправкою передбачається запровадження страхування всіх студентів, які навчатимуться на бюджеті з 1 січня 2018 року.

«Таким чином, стаж іде, але він не впливає на розмір пенсії. Він впливає тільки за фактом збільшення страхового стажу», – пояснив Рева.

Також комітет підтримав поправку, що передбачає запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування з 1 січня 2019 року.

Як повідомлялося, Верховна Рада 13 липня підтримала в першому читанні проект пенсійної реформи.

 

У ВР зареєстровано президентський законопроект про підвищення якості медобслуговування

Сьогодні в парламенті зареєстровано президентський законопроект “Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості” (7117). Про це повідомляє офіційний сайт Верховної Ради України, передає кореспондент  УНН.

“Реалізація норм закону щодо створення ефективної системи охорони здоров’я у сільській місцевості потребуватиме додаткових витрат із Державного бюджету України на рівні 13 млрд грн”, – сказано в пояснювальній записці, що супроводжує документ.

Зокрема ці гроші пропонується спрямувати на: побудову, реконструкцію та ремонт закладів охорони здоров’я у сільській місцевості; укомплектування або доукомплектування закладів охорони здоров’я у сільській місцевості необхідним медичним обладнанням і стартовим набором ліків; забезпечення медичних працівників службовим автомобілем, житлом; здійснення заходів із навчання медичних і фармацевтичних працівників. При цьому законом “Про Державний бюджет України на 2017 рік” зі змінами та доповненнями передбачено спрямування 4 млрд гривень на розвиток охорони здоров’я у сільській місцевості.

Даний законопроект також передбачає, що “для залучення кваліфікованих спеціалістів до роботи у сільській місцевості пропонується встановити систему стимулів, зокрема забезпечення працівників житлом і службовим транспортом, можливостями для отримання освіти та підвищення кваліфікації”.

При цьому у пояснювальній записці зазначається, що “прийняття законопроекту сприятиме: раціональному розподілу та витрачанню бюджетних коштів на розвиток охорони здоров’я із урахуванням потреб населення, яке проживає у сільській місцевості.

Крім того ухвалення цього закону, на думку авторів пояснювальної записки сприятиме забезпеченню належної оснащеності медичним обладнанням закладів охорони здоров’я, оплати праці медичних та фармацевтичних працівників у сільській місцевості, надання їм житла і службового транспорту для надання медичної допомоги.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко доручив, щоб вже за 2 роки, завдяки реалізації медичної реформи, 13 млн українців отримали  доступ до якісних медичних послуг.

 

Четвертий перегляд програми для України в рамках механізму розширеного фінансування (EFF) Радою виконавчих директорів МВФ буде можливим після запровадження пенсійної реформи, заходів з пожвавлення приватизації та забезпечення конкретних результатів у боротьбі з корупцією.

Про це йдеться в заяві постійного представника МВФ в Україні Йости Люнгмана, яка є в розпорядженні Укрінформу.

“Розгляд четвертого перегляду програми Радою виконавчих директорів МВФ буде можливим після запровадження заходів, які є необхідними для завершення цього перегляду. Четвертий перегляд фокусується на пенсійній реформі, на заходах, спрямованих на пожвавлення приватизації, та забезпеченні конкретних результатів у антикорупційних зусиллях”, – зазначив він.

За словами Люнгмана, “не менш важливим є продовження перебігу програми і відповідність попередньо досягнутим домовленостям заходів у фіскальному та енергетичному секторах”.

Постпред  МВФ  додав, що час прибуття місії МВФ, яка провадитиме четвертий перегляд, поки що не визначено.

Як повідомляв Укрінформ, 12-14 вересня Київ з візитом відвідав перший заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон. Він обговорив з керівництвом країни поточну економічну ситуацію та прогрес в реалізації програми реформ, що підтримується МВФ.

Як відомо, п’ятий транш МВФ Україні на суму 1,9 млрд дол. був запланований на червень-липень. Проте його надання було відтерміноване.

Згідно з Меморандумом про співпрацю з МВФ серед першочергових зобов’язань України – проведення пенсійної, земельної реформи та зняття мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення. Однак 20 липня 2017 року офіційний представник МВФ Вільям Мюррей заявив, що МВФ не виносить як обов’язкову вимогу щодо ухвалення земельної реформи в Україні для виділення наступного траншу в рамках програми розширеного кредитування EFF.

Водночас він підкреслив, що четвертий перегляд програми Радою директорів МВФ, за підсумками якого ухвалюватиметься рішення щодо наступного траншу, може бути завершений після імплементації інших необхідних реформ: пенсійної, приватизації, а також забезпечення ефективних результатів боротьби з корупцією. Мюррей підкреслив, що програма EFF триває, крім того, в її контексті й далі узгоджується енергетична й податкова політика країни.

На початку липня цього року міністр фінансів Олександр Данилюк в інтерв’ю Bloomberg заявив, що отримання Україною нового траншу МВФ відбудеться восени.

 

Комітет парламенту у закордонних справах обговорює проект звернення Верховної Ради до керівників Радбезу і Генасамблеї ООН щодо зловживання Росією правом вето.

Про це сказала голова комітету, народний депутат Ганна Гопко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зараз у Комітеті у закордонних справах йде обговорення проекту постанови, яку подано було Борисом Тарасюком ще у 2015 році щодо активізації зусиль  ООН  з реформування Ради безпеки ООН в контексті розширення кола держав-членів Ради Безпеки та запобігання зловживанню правом вето її постійними членами, зокрема Російською Федерацією”, – сказала вона.

Голова комітету додала: якщо нардепи дійдуть консенсусу, то відповідний проект постанови запропонують парламенту вже цього тижня.

У лютому 2015 року у Верховній Раді зареєстровано проект постанови № 1903 “Про Звернення Верховної Ради України до Генерального Секретаря ООН, Президента Ради Безпеки ООН та Президента Генеральної Асамблеї ООН”.

 

Представники 128 країн підписали декларацію про підтримку реформ в ООН.

Про це заявив генсек організації Антоніу Гутерреш,  повідомляє  Служба новин Організації Об’єднаних Націй – Укрінформ.

“Наша спільна мета – це 21-ше століття, в якому ООН більш орієнтована на людей і менше на процес, більше на постачання і менше на бюрократію”, – сказав Гутерреш на заході, організованому спільно з президентом США Дональдом Трампом.

За словами генсека ООН, декларація підтримки реформ спрямована на спрощення процедур і децентралізацію рішень з більшою прозорістю, ефективністю та підзвітністю.

Гутерреш повідомив, що останніми місяцями ООН приступила до здійснення планів щодо досягнення гендерного паритету між керівними і середніми посадами організації, а також працює над реорганізацією секцій миру і безпеки, які мають бути переорієнтовані на профілактику і посередництво.

У своєму виступі він також зазначив реформу системи розвитку ООН, яка стала більш скоординованою, орієнтованою на людей і більш підзвітною.

Досягнення цих цілей, за словами генсека ООН, буде вимірюватися “відчутними результатами в житті людей, яким ми служимо” і “довіру тих, хто підтримує нашу роботу за рахунок своїх насилу зароблених ресурсів”.

 

Окружний адмінсуд Києва відмовив колишньому депутату Верховної Ради Андрію Артеменку у визнанні протиправними дій генерального прокурора Юрія Луценка щодо позбавлення його українського громадянства.

Про це йдеться у  постанові  суду від 22 серпня – Укрінформ.

Згідно з документом, 18 квітня Луценко письмово звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і вказав, що існують підстави для припинення громадянства Артеменка.

У цьому листі Луценка також йдеться, що прокуратурою Автономної Республіки Крим здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення Артеменком злочину, передбаченого ст. 111 КК України (державна зрада).

Зазначається, що під час досудового слідства як свідка було допитано Артеменка, який повідомив, що в 2005 році він звернувся до компетентних органів Канади щодо отримання посвідки на проживання в цій державі, яка була надана йому того ж року, а в подальшому ним було отримано громадянство Канади без відмови від громадянства України. В ході допиту Артеменко надав копії паспорта громадянина України та паспорта громадянина Канади.

“При цьому розгляд заяв про прийняття до громадянства України, про вихід із громадянства України, подань про втрату громадянства України, документів про припинення громадянства України з підстав, передбачених міжнародними договорами України, внесення пропозицій Президентові України з цих питань є основним із завдань Комісії при Президентові України з питань громадянства, а чинне законодавства не містить застережень та обмежень стосовно джерел, з яких органи державної міграційної служби можуть отримувати інформацію про підстави втрати особою громадянства України”, – зазначається у тексті документа.

Таким чином, згідно з документом, “на підставі викладеного суд доходить висновків, що у випадку оскарження позивачем дій суб’єкта владних повноважень, які не порушують прав або охоронюваних законом інтересів позивача, або не підлягають судовому оскарженню взагалі, суд повинен відмовити у задоволенні позову”.

“Суд постановив: у задоволенні позовних вимог відмовити повністю”, – йдеться в ухвалі суду.

Як повідомлялося, 16 травня Верховна Рада достроково позбавила мандата депутата Андрія Артеменка, обраного за списком Радикальної партії.

В лютому газета The New York Times повідомила, що Артеменко передав колишньому раднику президента США Дональда Трампа Майклу Флінну план нормалізації відносин між Україною і Росією для скасування санкцій. Цей план передбачав виведення російських військ зі східної України і референдум про передачу Криму в оренду Росії на 50 або 100 років.

У зв’язку з цим Радикальна партія виключила депутата з фракції.

При цьому  Артеменко  заявляв, що його слова про “оренду Криму” неправильно витлумачили.

29 квітня 2017 року Президент Порошенко підписав указ про припинення громадянства народного депутата Артеменка на підставі закону “Про громадянство”, який не допускає подвійного громадянства в Україні.

За словами самого Артеменка, у нього є громадянство Канади й інших держав.

 

Компанія Armis, яка займається кібербезпекою, виявила спосіб проникнути в смартфони на Android, iOS і Windows Phone всього за 10 секунд за допомогою Bluetooth-з’єднання.

Про це повідомляє  “Популярная механика” – Укрінформ.

“Фахівці з кібербезпеки компанії Armis виявили вісім вразливостей протоколу Bluetooth, які дозволяють отримати повний контроль над мобільним пристроєм потенційної жертви навіть без необхідності фізичного взаємодії з гаджетом”, – зазначається в публікації.

Щоб здійснити злом, на смартфоні повинен бути включений Bluetooth. Уразливості потенційно схильні більше восьми мільярдів пристроїв під управлінням операційних систем Android, iOS і Windows Phone. Дослідники змогли проникнути в смартфони Samsung Galaxy і Google Pixel, а також «розумний» годинник LG Sports Watch.

Уразливості також мають смартфони iPhone і планшети iPad, які не були оновлені до iOS 10. Атака займає всього 10 секунд і може забезпечити хакерам повний доступ до мобільного пристрою через Bluetooth, навіть якщо режим виявлення вимкнений.

Таким чином зловмисники можуть копіювати будь-яку інформацію з пристрою або отримати повний контроль над ним. Компанії Google, Apple і Microsoft випустили спеціальні патчі, які усувають виявлену уразливість.

Але найпростіший спосіб уникнути злому — просто вимикати Bluetooth на смартфоні, коли він не використовується. Зрозуміло, варто пам’ятати і про те, що технічно хакери повинні бути в радіусі дії Bluetooth вашого смартфона (близько 100 метрів).

 

Стало відомо про зараження одного з оновлень популярної програми “CCleaner”, яку створено для допомоги користувачам при здійсненні планового технічного обслуговування своїх систем.

Про це  повідомляє  прес-служба департаменту кіберполіції – Укрінформ.

“Кіберполіція вживає заходів для недопущення інфікування вірусом комп’ютерів українських користувачів. Версія програми “CCleaner” зі шкідливим завантаженням (5.33), була випущена у період з 15 серпня до 12 вересня 2017 року”, – йдеться в повідомленні.

Версія підписана, використовуючи дійсний цифровий сертифікат, який був випущений компанією-розробником “Symantec Piriform Ltd”, тож користувачі під час завантаження оновлень були впевненні у надійності джерела.

“Наразі немає остаточної інформації щодо того, чи атакували зловмисники компанію розробника зовні, або ж серед них був інсайдер. Також, варто відзначити, що виявлення цієї загрози антивірусними продуктами залишається дуже низьким”, – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що Україну зазначена атака оминула. У той же час, зафіксовано близько сотні IP-адрес, які здійснюють підключення до серверу зловмисників.

“Для недопущення розповсюдження вірусу та усунення усіх технічних проблем, кіберполіція у приватному порядку надішле Інтернет-провайдерам офіційні листи з позначенням IP-адрес інфікованих комп’ютерів для того, щоб користувачі могли самостійно видалити шкідливе програмне забезпечення зі свого персонального комп’ютера”, – розповіли правоохоронці.

Наразі фахівці з кіберполіції тимчасово не рекомендують використовувати програмне забезпечення “CCleaner” українським користувачам, а радять шукати аналогічні продукти.

Крім того, спеціалісти радять переконатися, що встановлене на комп’ютерних системах антивірусне програмне забезпечення функціонує належним чином та використовує актуальні бази  вірусних  сигнатур.

 

Парламентарії Молдови, України та Грузії, що входять у формат «Східного партнерства», планують звернутися до Європарламенту з вимогою ухвалити резолюцію про політичну підтримку трьох держав і про розробку Дорожньої карти їх вступу в Євросоюз.

Про це заявив віце-спікер парламенту Молдови Юріє Лянке за підсумками зустрічі представників законодавчих органів Молдови, України та Грузії, яка пройшла в Італії, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в РМ.

“Ми домовилися розробити спільне звернення Молдови, України та Грузії до Європарламенту і закликати європейських законодавців ухвалити резолюцію про політичну підтримку наших держав та про розробку Дорожньої карти вступу до Євросоюзу. Була також досягнута домовленість про те, що парламенти Молдови, України та Грузії розроблять план спільних заходів щодо тристоронньої співпраці у сфері гармонізації національних законодавств відповідно до європейських стандартів та реалізації спільних інфраструктурних проектів та проектів у галузі енергетичної безпеки”, – зазначив Лянке.

Парламентарі трьох країн ухвалили спільну Декларацію про необхідність переосмислення формату “Східного партнерства”.

Зустріч пройшла у контексті саміту країн – членів “Східного партнерства”, що має відбутися у Брюсселі.

Як відомо, до складу “Східного партнерства” входять шість країн: Україна, Молдова, Грузія, Азербайджан, Вірменія та Білорусь.

 

Україна змогла завадити намірам Росії перешкодити підписанню Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Про це заявив у понеділок Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з українською діаспорою в Нью-Йорку, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Ми не просто підписали Угоду про асоціацію, виконуючи волю українського народу, який вийшов на Майдан. Ми зламали російський сценарій, яким через референдум у Нідерландах, через проплачені проросійські партії намагалися зупинити ратифікацію. Ми – перемогли», – сказав Порошенко.

За його словами, велика роль у цьому належить українській діаспорі. «Це наша з вами перемога, бо без української діаспори у європейських країнах цього б не могло статися», – наголосив Президент.

Він додав, що чинній українській владі вдалося сформувати із діаспорою взаємодоповнюючі стосунки, що «підсилюють, роблять синергію із наших потенціалів».

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Петро Порошенко у понеділок розпочав робочий візит до США з метою участі у 72-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.

 

Президент Петро Порошенко під час відвідання Військової академії «Вест-Пойнт» наголосив, що Україна бореться і за свою землю, і за свободу всього світу.

Про це  передає  прес-служба Глави держави – Укрінформ.

«Весь світ з нами і ми маємо ефективний інструмент – санкції проти російської економіки», – зауважив Глава держави, відповідаючи на питання учасників зустрічі.

Він наголосив, що санкції проти Росії є інструментом, який примушує її сісти за стіл переговорів. Петро Порошенко розповів про розпочаті перемовини щодо миротворчої місії ООН на Донбасі.

«Росія нелегальною анексією Криму і агресією на Сході моєї країни повністю зруйнувала післявоєнну світову безпеку, яка базувалася на Раді безпеки ООН. Оскільки один із постійних членів Радбезу, який має право вето, став агресором. Тому ми маємо вирішити, як реформувати світову систему безпеки», – зазначив він.

За словами Президента, найбільш ефективним інструментом на сьогоднішній день залишається НАТО.

Глава держави також нагадав, що у 1994 році Україна відмовилась від третього за потужністю ядерного потенціалу, отримавши гарантії безпеки від країн Будапештського меморандуму, який мав забезпечити безпеку, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Його підписали низка країн, в тому числі США.

«Натомість, ми зараз маємо доводити, що система нерозповсюдження  масової зброї  мала би працювати. В інакшому випадку щороку виникатимуть нові Північні Кореї», – наголосив Петро Порошенко, відзначивши важливість трансатлантичної єдності та солідарності з Україною.

 

Диспути в Сполучених Штатах, які заперечують надання Україні американської оборонної зброї, базуються на кількох хибних міфах, які не мають під собою жодних правдивих тверджень.

На цьому наголосив, виступаючи у військовій академії Вест-Поінт, Президент України Петро Порошенко, передає власний кореспондент Укрінформу.

“На жаль, питання про забезпечення України новими оборонними озброєннями спричинило гарячі диспути в США, засновані на кількох міфах”, – підкреслив Петро Порошенко.

Один із таких міфів, за його словами, що американська зброя “змусить” Росію відправити свою зброю до Донбас.

“Але Росія ніколи не припиняла цього робити”, – зауважив президент.

Другий міф базується на твердженні, що американська зброя не розв’яже проблему.

“Але це допоможе знайти рішення разом із застосуванням санкцій та дипломатичним тиском”, – наголосив він.

Третій міф полягає в тому, що американці буцімто посилять напругу таким рішенням.

“Але це підвищить ціну для російської агресії. З огляду на таке потужне стримування, Москва спочатку подумає, перш ніж віддати наказ на новий наступ”, – зазначив Президент України.

Тож, продовжив він, “чому б не прийняти позитивне рішення з цього питання, щоб заощадити більше життя українських захисників?”

Він також нагадав, що  Сполучені Штати  надали важливу медичну допомогу для важкопоранених українських бійців, повернувши їх до життя.

 

Переговори про надання Україні оборонної летальної зброї просунулись дуже далеко.

Про це заявив у понеділок Президент України Петро Порошенко, виступаючи перед українською діаспорою в Нью-Йорку, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми дуже далеко просунулись у цих переговорах з новою адміністрацією Сполучених Штатів Америки”,- заявив Порошенко.

За його словами, це не просто позиція, яка дозволяє “значно підвищити ціну” для російського агресора та завадити йому перейти до наступальних дій. “Це ще відкриває можливості надання нам аналогічної допомоги з боку Британії, Канади, інших країн, які чекають політичного рішення Сполучених Штатів Америки”,- зазначив Глава Української держави.

Він акцентував, що йдеться не тільки про ракети Javelin. “Ми також говоримо про систему радіоелектронної боротьби, яка демонструє світу неспростовні докази злочинів Росії”, – зауважив Порошенко, підкресливши, що це дає змогу встановлювати місце, час та калібр важкої  зброї, яку підтягнула Росія до лінії зіткнення в порушення Мінських угод.

“Це докази, які дозволять нам сформувати юридичну позицію, коли будуть розглядатися злочини Російської Федерації в Міжнародному суді в Гаазі. Це не просто зброя, це юридичні інструменти захисту української позиції, і саме тому це так важливо”, – наголосив Президент України.

 

Президент України Петро Порошенко заявляє, що докладе всіх зусиль для звільнення українських політв’язнів.

Про це він сказав під час зустрічі з представниками українських організацій у Нью-Йорку, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми маємо спільно всі разом продемонструвати, що проблеми кримськотатарського народу – це є наша спільна проблема. Ми не збираємося миритися з тим, що робить агресор і окупант по відношенню до кримських татар. І тому справа заарештованого незаконно і кинутого за грати політв’язня Чийгоза – є моя президентська справа”, – сказав Порошенко.

Як повідомляв Укрінформ, 11 вересня підконтрольний Росії суд в окупованому Криму ухвалив вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу – 8 років позбавлення волі. Окупаційна влада Криму звинуватила його в “організації масових безладів” під час мітингу за територіальну цілісність України 26 лютого 2014 року.

 

Збройні сили України впевнено наближаються до досягнення сумісності зі стандартами НАТО.

Про це заявив командувач канадської військової тренувальної місії UNIFIER в Україні Марк Любінекі під час церемонії передачі командування своєму наступнику Крістоферу Рівзу, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми дуже пишаємося прогресом, який вдалося досягти членами нашої місії. Збройні сили України впевнено рухаються шляхом сумісності із НАТО, частково завдяки важкій праці військовослужбовців Збройних сил Канади в Україні. Це видатний здобуток, складовою якого ми є», – сказав Любінекі.

Своєю чергою, його наступник Крістофер Рівс пообіцяв продовжувати роботу свого попередника з «підвищення безпеки в регіоні».

«Ми із нетерпінням очікуємо на можливість продовжити роботу наших канадських колег у підвищенні регіональної безпеки шляхом збільшення можливостей й проведення тренування наших колег і партнерів із ЗСУ», – зазначив Рівс.

Як повідомляв Укрінформ, на початку березня уряд Канади оголосив про своє рішення на два роки, до 31 березня 2019 року, продовжити військову тренувальну  місію UNIFIER  в Україні. У рамках цієї операції близько 200 канадських військових інструкторів із позаминулого року проводять заняття з українськими військовослужбовцями.

За цей час через канадці провели 130 навчальних курсів, до яких долучилися більше 5580 українських військових.

 

З наступного року Канада та Великобританія розпочнуть спільний навчальний курс для українських військових.

Про це заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо після зустрічі із главою уряду Великобританії Терезою Мей, передає кореспондент Укрінформу.

«Радий оголосити, що ми поглибимо нашу співпрацю у галузі безпеки та оборони у Східній Європі, протистоячи там російській агресії. Ми погодилися вжити конкретних заходів для вдосконалення нашої оборонної співпраці та сумісництва за допомогою нової тренувальної програми для Збройних сил України, старт якій буде даний на початку наступного року», – сказав Трюдо.

За його словами, ця програма дозволить усім її учасникам покращити навички ведення сучасного бою.

«Для Великобританії це стане першою спільною тренувальною програмою із іншою державою. Вона міститиме спільне заняття розвідкою, протиснайперські дії та навчання військової поліції», – зазначив прем’єр-міністр Канади.

Він додав, що Канада та Великобританія «працюють над підтримкою заснованого на правилах світового економічного порядку» і стоять пліч-о-пліч в «дотриманні міжнародних норм, що визначають нашу безпеку».

«Наступного місяця ми проведемо спільні канадсько-британські військові навчання у Латвії, що пройдуть в рамках бойових груп НАТО у Східній Європі», – зазначив глава уряду Канади.

У офісі Трюдо також уточнили, що Оттава та Лондон «продовжуватимуть своє партнерство в Україні у підтримці реформ та розбудові інституційного потенціалу».

Нагадаємо: під час саміту  НАТО  у 2016-ому Канада погодилася надіслати свої війська разом із технікою до Латвії та очолити багатонаціональний батальйон, який перебуватиме у Прибалтиці з метою стримування можливої російської агресії. По батальйону виділили також США, Німеччина та Великобританія, які розгорнули свої війська у інших прикордонних із Росією державах-членах Північноатлантичного альянсу.

Також на початку березня уряд Канади оголосив про своє рішення на два роки, до 31 березня 2019 року, продовжити військову тренувальну місію  UNIFIER  в Україні. У рамках цієї операції близько 200 канадських військових інструкторів із позаминулого року проводять заняття з українськими військовослужбовцями.

 

Сенат США схвалив проект “Закону про бюджет США на потреби національої безпеки 2018 р.”, що передбачає виділення $500 млн для підтримки України у безпековій та оборонній сферах.

Про це йдеться у дописі на офіційному твіттер акаунті Глави української держави – Укрінформ.

Окрім того, згідно з повідомленням, проект закону санкціонує надання нашій країні летального  озброєння  оборонного характеру.

“Вперше на законодавчому рівні пропонується надати Україні такі оборонні засоби: радіолокаційні засоби протиповітряної оборони та спостереження за надводною ситуацією, військово-морскі протимінні засоби, кораблі прибережної та берегової охорони”, – йдеться у повідомленні.

Як відомо, адміністрація США та обидві партії у Конгресі виступають за надання Україні летальних оборонних озброєнь. Між тим остаточне рішення з цього приводу лишається за президентом США Дональдом Трампом.

 

Міжнародний валютний фонд підтвердив перерахування наступного траншу за програмою розширеного фінансування EFF.

Про це повідомив екс-глава Адміністрації президента України, секретар Національної інвестиційної ради Борис Ложкін на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, наступний транш буде наданий Україні після проведення пенсійної реформи.

Він також вважає, що рішення МВФ стало причиною того, що керівництву країни вдалося залучити 3 мільярди доларів на 15 років за рахунок розміщення єврооблігацій.

“Головна причина ажіотажу, звичайно, у вдалій ринковій кон’юнктурі: високою ставкою прибутковості та наявності вільних грошей у інвесторів… Ще одна причина – довіра МВФ, який підтвердив намір перерахувати наступний транш після проведення  пенсійної реформи. Інституційні інвестори в чому покладаються на думку МВФ щодо економічних перспектив тієї чи іншої держави”, – повідомив він.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко заявив, що Україна  розмістила єврооблігації на $3 млрд  під 7,375% річних з 15-річним терміном погашення.

 

Майже 100 українських вищих навчальних закладів та наукових установ МОН отримають доступ до Scopus та Web of Science.

Про це  повідомляє  прес-служба Міністерства освіти та науки – Укрінформ.

“Доступ до міжнародних баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету матимуть майже 100 українських вишів та наукових установ МОН”, – йдеться у повідомленні.

Вищі навчальні заклади та наукові установи були відібрані спеціально створеною комісією, куди увійшли представники МОН, Державної науково-технічної бібліотеки та самих університетів і наукових установ МОН. Комісія враховувала такі критерії, як спосіб організації доступу до електронних наукових баз даних, кількість публікацій у наукових журналах, що включені до Web of Science Core Collection та Scopus тощо.

Ці ресурси, наприклад, дозволяють з’ясувати, наскільки перспективний той чи інший напрямок досліджень, хто працює у цьому напрямку, а також знайти партнерів.

 

У Бельгії висловлюють занепокоєння щодо забезпечення безпеки у кіберсфері своєї національної збірної на фінальній частині чемпіонату ФІФА з футболу, який має пройти у Росії у 2018 році.

Про це йдеться у заяві Королівської бельгійської футбольної асоціації, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«ФІФА ще не поінформувала нас про можливі загрози. Можливо, це питання буде обговорюватися 1 грудня, коли стануть відомі усі учасники. Як правило, перед такими великими подіями ФІФА організовує певні семінари та тренінги», – сказав речник бельгійської футбольної асоціації П’єр Корнез.

Як уточнюється, загроза у сфері  кібербезпеки  може полягати у тому, що російські хакери намагатимуться викрасти онлайн-інформацію про порядок та тактику підготовки команд до чемпіонату.

Відтак, керівництво бельгійського футболу наголошує, що кібербезпека має стати найвищим пріоритетом для ФІФА на цьому етапі організації фінішної частини чемпіонату.

Слід зазначити, що національна збірна Бельгії вже кваліфікувалася для участі у чемпіонаті світу з футболу, який має відбутися в РФ у 2018 році.

Як відомо, раніше подібні занепокоєння у частині кібербезпеки висловили в Англійській футбольній асоціації, збірна якої зазнала хакерських атак під час чемпіонату Європи у Франції у 2016 році.

 

Росія планувала залучити до військових навчань «Запад-2017» сили, які розміщені на території українського Донбасу.

Про це  сказав  речник Міністерства оборони України Андрій Лисенко  в ефірі Радіо Свобода – Укрінформ.

Але, за його словами, ці підрозділи не змогли виконати завдання через брак пального і несправність техніки.

«Ми зараз бачимо, що намагалися залучити до цих навчань російсько-окупаційні війська на Донбасі. Ми отримали дані розвідки, що більшість колон, які мали б вийти у пункти зосередження для виконання паралельних завдань у рамках навчань «Запад-2017», вони просто не доїхали, тому що чомусь закінчилося пальне. Один з підрозділів на Луганщині, який мав у своєму складі 11  танків, всього три танки були здатні рушити і виконувати завдання, всі інші несправні», – повідомив Лисенко.

За його даними, аналіз стану техніки двох армійських корпусів угруповань «ДНР» і «ЛНР» свідчить, що 60% техніки не може використовуватися через несправність.

Як зазначає Лисенко, зараз на непідконтрольній Києву частині українського Донбасу залишається 2900 кадрових російських військових.

Як повідомлялося, Збройні сили Росії і Білорусі проводять спільні навчання «Запад-2017».

 

Іллічівський міський суд у Чорноморську Одеської області ухвалив виправдати і звільнити з-під варти всіх фігурантів “справи 2 травня”.

Про це повідомляє місцеве інтернет-видання  “Таймер” – Укрінформ.

“Суд постановив виправдати всіх обвинувачених і звільнити з-під варти в залі суду”, – йдеться в повідомленні.

Як інформує видання, суд визнав слідство упередженим і відхилив покази ключового свідка, результати упізнання, фото- і відеоматеріали, наведені в якості доказів, протоколи огляду місця події і представлені прокуратурою експертизи, зокрема, експертизи тіл загиблих.

“Суд не виключає можливості того, що обвинувачені не влаштовували масових заворушення, а, навпаки, намагалися захистити населення”, – пише “Таймер”.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні у Чорноморську (колишній Іллічівськ) оголосили вирок у справі про події 2 травня 2014 року в Одесі. Тоді у центрі міста відбулися сутички між проросійськими і проукраїнськими активістами, загинуло кілька людей.

Після цього проукраїнські активісти прийшли на площу Куликове поле, до табору проросійських мітингувальників. Згодом у Будинку профспілок на Куликовому полі почалася пожежа, яка призвела до загибелі людей. Постраждали більш як 200 осіб, 48 – загинули.

Один із фігурантів “справи 2 травня”, колишній начальник міліції громадської безпеки Одеси Дмитро Фучеджі втік до РФ і отримав російське громадянство.

 

Щонайменше 20 поліцейських і нацгвардійців отримали тілесні ушкодження різного ступеня важкості в сутичках біля міськсуду Чорноморська, де виголошували вирок проросійським учасникам трагічних подій 2 травня 2014 року.

Про це повідомив радник начальника обласного главку  поліції  Руслан Форостяк, пише ” Думська” – Укрінформ.

“За його словами, за фактом події порушено кримінальне провадження. Попередня кваліфікація — частина 4. ст. 296 КК України (групове хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для завдання тілесних ушкоджень”)”, – наголошується в публікації.

Нагадаємо, бійка біля суду почалася після того, як активісти низки патріотичних організацій намагалися не дати вивезти звідти виправданих фігурантів.

 

На фігуранта справи “2 травня”, який був виправданий 18 вересня міським судом Чорноморська, напали невідомі.

Про це повідомляє “Думська” з посиланням на поліцію – Укрінформ.

Напад стався в Овідіополі. Чоловікові пробили голову. Він госпіталізований. За інформацією журналістів, потерпілий – Євген Грищук.

Тим часом, як  повідомляє  прес-служба МВС України на сторінці в Facebook, близько 20 поліцейських і 15 бійців Нацгвардії отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості в ході заворушень під під будівлею Іллічівського міськсуду в Чорноморську, який розглядав справу “2 травня”.

“Учасники акції порушували громадський порядок, розпиляли у бік працівників поліції сльозогінний газ, кидали вибухові пакети та кидали в працівників поліції та службовий автобус тротуарною плиткою”, – заявили в поліції.

Як повідомлялося, міський суд Чорноморська Одеської області ухвалив сьогодні рішення – виправдати і звільнити з-під варти 19 фігурантів резонансної “справи 2 травня”.

Обурені цим рішенням громадяни, що пікетували суд, не утрималися від  сутичок з поліцією та бійцями Нацгвардії. Правоохоронці застосували сльозогінний газ, а тим часом підсудних, адвокатів і членів їх родин було виведено з адмінбудівлі суду.

Водночас проросійських учасників подій 2 травня 2014 року в Одесі Сергія Долженкова і Євгена Мефьодова правоохоронці знову затримали.

Прокуратура Одеської області звернулася з клопотанням до суду про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту цим двом фігурантам “справи 2 травня” за підозрою у посяганні на територіальну цілісність України.

“Двом фігурантам судового процесу в Чорноморську, а саме: Долженкову та Мефьодову, вручено підозру про скоєння злочинів за ознаками ч. 2. ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність кордонів України) Кримінального кодексу України. І сьогодні ж прокуратура звернулася до суду з клопотанням про взяття під варту цих підозрюваних”, – сказав на брифінгу  виконувач обов’язків прокурора області Олександр Саулко.

 

У Черкаській області рятувальники ліквідовують пожежу торфу. Місцева влада оголосила надзвичайну ситуацію.

Про це повідомляє Управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в Черкаській області – Укрінформ.

Зазначається, що 17 травня загорілася суха трава в районі селища Ірдинь, в адміністративних межах Білозірської сільської ради.

“Через велику площу загоряння та появу осередків горіння на торфополях, в Ірдині відбулось виїзне засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За результатами робочої поїздки 18 вересня рішенням комісії з ТЕБ та НС було оголошено надзвичайну ситуацію», – йдеться у повідомленні.

За даними ДСНС, на місці події виявлені осередки згорілої сухої рослинності на площі близько 51 га. Також зафіксовані осередки загоряння торф’яного грунту.

Станом на 15 годину 18 вересня в районі селища Ірдинь розгорнуто постійно діючий зведений загін, до складу якого увійшли 4 підрозділи управління  ДСНС  з обласного центру, а також пожежні розрахунки з Білозірського та Дубіївського лісництв та місцева пожежна команда з селища Ірдинь.

Загалом на місці проведення робіт сконцентроване угрупування сил, до якого входять 16 одиниць пожежної та спеціальної техніки та 38 осіб.

“Для відновлення роботи спеціальних насосів Державного підприємства «Черкаситорф» на місці працюють робочі групи обленерго. По завершенню робіт, для змочування торфополів з‘явиться можливість підняти в меліоративних каналах рівень води”, – зазначається в повідомленні.

Для обмеження перебування в небезпечній зоні сторонніх осіб, представниками поліції навколо місця пожежі перекриті усі автомобільні та пішохідні шляхи.

У випадку зміни напрямку вітру в населених пунктах Ірдинь, Білозір’я та Дубіївка можливе задимлення повітря, попереджають в ДСНС.

Як зазначають у відомстві, до таких загорянь з настанням часу осінніх польових робіт та сезону полювання часто призводить людський фактор. Зокрема, мисливці, рибалки і туристи, які відпочивають в екосистемах, а також власники приватних домогосподарств, сільгоспвиробники, які розкладають багаття, випалюють на відкритих територіях суху траву, а на полях стерню та пожнивні рештки.

 

Українська діаспора у всьому світі зробила дуже багато для допомоги Україні у відбитті російської агресії й ізоляції РФ на міжнародній арені.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час зустрічі із представниками українських організацій у Нью-Йорку, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ви сформували по всьому світу надзвичайно потужну коаліцію на підтримку України. Ваша роль у тому, що ми залишили агресора у повній ізоляції – величезна. Хочу подякувати усім вам за це», – сказав  Порошенко.

За словами Президента, чинна підтримка діаспорою України – безпрецедентна. «Ніколи Україна не відчувала такої величезної допомоги, такого величезного об’єднання усіх українців світу з метою реалізації тих надзвичайно важливих завдань, які зараз стоять перед українською державою. У першу чергу – це захист суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави», – сказав він.

 

Журналіст Семена заявив, що над Кримом встановлена “залізна завіса

У Криму знищено всі незалежні ЗМІ, над півостровом встановлена “залізна завіса”.

Про це в опублікованому на сайті  “Крым.Реалии” відеозверненні до Міжнародного конгресу ПЕН-клубу, який проходить у Львові, заявив кримський журналіст Микола Семена – Укрінформ.

“На Міжнародному конгресі Пен-клубу у Львові 18 вересня показали відеозвернення кримського журналіста Миколи Семени. Журналіст відзначив, що Крим зараз «перетворений на зону суцільної пропаганди, через яку дуже складно або практично неможливо пробитися правді», – йдеться в повідомленні.

За словами Семени, “в Криму знищено всі незалежні засоби масової інформації”.

“Над Кримом встановлена залізна завіса, яка закриває доступ кримчанам до правдивої інформації з (материковою – ред.) України і про Україну, а також правдивої інформації з Росії. Тому для кримського соціуму дуже важливе те, яке рішення прийме світова мережа ПЕН-центрів і який це матиме вплив на подальший розвиток подій”, – сказав учасник українського ПЕН-клубу Микола Семена.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок “суд” у Криму вимагав для українського журналіста Миколи Семени три роки позбавлення волі з випробним терміном у три роки. За версією обвинувачення, в статті про блокаду анексованого Криму, опублікованій в 2016 році на сайті “Крым.Реалии”, журналіст закликав до порушення територіальної цілісності Росії. Семена не визнає вину і заявляє, що реалізовував своє право на вільне висловлення думки. США, Євросоюз, правозахисні і міжнародні журналістські організації закликають Росію відмовитися від судового переслідування Миколи Семени і звільнити його. У серпні журналіста заочно нагородили в Києві Знаком народної поваги. Правозахисний центр “Меморіал” визнав його політв’язнем.

 

Управління безпеки дорожнього руху Національної поліції припиняє свою діяльність.

Про це повідомляє Управління безпеки дорожнього руху у  Facebook – Укрінформ.

“Управління безпеки дорожнього руху наразі припиняє свою діяльність. Функції з дорожньої безпеки передані до патрульної поліції”, – йдеться у повідомленні.

Раніше очільник Нацполіції  Сергій Князєв  заявив про розширення повноважень патрульної поліції. Так, до компетенції департаменту патрульної поліції України відійде функція надання господарських та адміністративних послуг у сфері безпеки руху на дорогах України.

 

Корпорація приватних закордонних інвестицій (OPIC) затвердила близько 250 мільйонів доларів для підтримки розробки, будівництва та введення в експлуатацію центрального сховища відпрацьованого ядерного палива.

Про це  пише  прес-служба ДП “НАЕК  “Енергоатом”  з посиланням на Посольство України в США – Укрінформ.

“Корпорація приватних закордонних інвестицій (OPIC), яка є фінансовим інститутом розвитку уряду США, затвердила близько 250 мільйонів доларів для підтримки розробки, будівництва та введення в експлуатацію центрального сховища відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) для потреб Хмельницької, Рівненської та Південно-Української АЕС”, – йдеться у повідомленні.

Реалізація цього проекту має забезпечити незалежність від Росії, яка зараз все ще приймає на тимчасове зберігання ВЯП з українських АЕС, а також заощадити значні кошти, які витрачаються на послуги зі зберігання ВЯП АЕС України.

Нагадаємо, у липні цього року Енергоатом отримав ліцензію Держатомрегулювання на будівництво та введення в експлуатацію ЦСВЯП.

 

Суд визнав обгрунтованою підозру проти Сакварелідзе і залишив йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Про це повідомляє прес-служба  прокуратури Львівської області – Укрінформ.

“Проаналізувавши та оцінивши подані докази, суд, відкинувши доводи сторони захисту, визнав їх належними та допустимими, а також констатував, що вони є достатніми для висновку суду про обгрунтованість оголошеної Д.Сакварелідзе підозри у вчиненні вищевказаних кримінальних правопорушень”, – йдеться у  повідомленні.

Зазначається, що 16 вересня було завершено розгляд клопотання слідчого про обрання колишньому заступнику генерального прокурора України Давіду Сакварелідзе запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Прокуратурою Львівської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ознаками вчинення групового порушення громадського порядку, незаконного переправлення осіб через державний  кордон  України, опору та насильства щодо працівника правоохоронного органу, яке трапилось 10 вересня цього року у міжнародному автомобільному пункті пропуску “Шегині”.

Раніше Сакварелідзе на своїй сторінці у Facebook  писав, що “Галицький суд щойно задовольнив наше клопотання і залишив мене без будь-якого запобіжного заходу”.

 

В Міністерстві оборони України працюють 65 радників від країн НАТО.

Про це повідомив міністр оборони Степан Полторак на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

Він підкреслив, що співпраця з НАТО за останні роки набула широких масштабів практично за всіма напрямками.

“Надзвичайно потрібною та потужною допомогою Альянсу є Комплексний пакет допомоги, затверджений в 2016 році на засіданні Альянсу в Польщі. Надважливою є дорадча допомога, яку ми отримуємо від країн-партнерів. Всього в Міністерстві оборони України працює 65 радників, які надають всебічну допомогу”, – написав  Полторак.

Він зауважив, що важливими є і багатонаціональні навчання, які регулярно проводяться з партнерами та прискорюють набуття сумісності українських ЗС із силами НАТО.

За словами міністра, значно виріс військово-політичний діалог, регулярно працює комісія “Україна – НАТО”. “Ми відчуваємо дуже добру допомогу в питаннях пов’язаних з реформуванням Збройних сил України: це і відпрацювання документів оборонного планування, починаючи від Військової доктрини і завершуючи законом “Про національну безпеку України”, розробка якого знаходиться на стадії завершення”, – написав Полторак.

 

В Україні щороку зростають обсяги залишків коштів місцевих бюджетів на казначейських і депозитних рахунках. На часі розроблення програми розвитку малих міст України.

Про це  наголосив  віце-прем’єр-міністр-міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій  Зубко  у рамках виступу на Українському муніципальному форумі – Укрінформ.

За його словами, станом на 1 січня 2016-го вони складали 31 млрд гривень, на 1 січня 2017 року – 49 млрд.

“Органам місцевого самоврядування буде складно пояснювати свою позицію, якщо 1 січня 2018-го знову зростуть ці залишки, приміром, до 55 млрд чи більше. Кошти, спрямовані місцевим бюджетам, повинні підвищувати якість життя громадян України”, – заявив Віце-прем’єр.

Зубко також зазначив, що ситуація з неефективним використанням цих коштів б’є насамперед по інтересам розвитку малих міст, де їх бракує.

«Пропоную, з огляду на проблеми в малих містах з водопостачанням, централізованим опаленням, ЖКГ спільно розробити програму розвитку малих міст із залученням державної підтримки. Можемо спрямувати ці кошти на підтримку міст, яким не вистачає власних надходжень. Адже ДФРР не завжди враховує питання малих міст. Хоча попередньо наш підхід був у тому, аби в розрізі регіону насамперед надавалася підтримка для інфраструктурного розвитку саме малих міст», – зазначив Зубко.

Він наголосив, що місцеві бюджети зростають щороку.

«Тільки за 8 місяців цього року вони збільшилися на 24 млрд грн порівняно з відповідним періодом минулого року. Маємо розуміти, які джерела цих надходжень, хто тримає кошти на депозитах, а кому їх бракує. Мусимо говорити не тільки про збільшення доходів місцевих бюджетів, але й про допомогу малим містам, про програму розвитку малих міст і селищ», – зауважив урядовець.

Він повідомив, що, окрім повноважень, які передаються місцевому самоврядуванню, зростають і місцеві бюджети, зростає державна підтримка. Цього року, порівняно з 2014-м, вона зросла майже у 30 разів і становить майже 15 млрд гривень. За три роки на 100 млрд зросли місцеві бюджети! Їхня частка у зведеному – майже 50%.

Геннадій Зубко також повідомив, що на серпень залишки коштів місцевих бюджетів – 50,6 млрд грн, на рахунках казначейства – 40 млрд грн, на депозитних – 10,6 млрд грн. Торік на цей період було 33,6 млрд.

 

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко та уповноважений Президента України з питань кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв візьмуть участь у роботі 72 сесії Генеральної асамблеї ООН.

Про це повідомляє  прес-служба Апарату Верховної Ради – Укрінформ.

“У ході візиту заплановано виступ Президента України у загальних дебатах 72 сесії Генеральної асамблеї ООН, участь у саміті Ради безпеки ООН з питань миротворчості, заходах високого рівня з питань реформування ООН та дискусіях з питань протидії використанню інтернету в терористичних цілях”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того, під час офіційного візиту передбачено двостороння зустріч Порошенка з Президентом США Дональдом Трампом.

Порядком денним 72 сесії Генеральної асамблеї планується розгляд близько 180 питань. Серед них – забезпечення миру і безпеки, боротьба з тероризмом та іншими формами кримінальної злочинності, захист прав людини і навколишнього середовища, питання соціального і економічного розвитку.

На полях сесії Генасамблеї ООН заплановано проведення ряду офіційних зустрічей представників делегації України з європейськими та американськими партнерами.

Як повідомляв Укрінформ, Комітет парламенту у закордонних справах обговорює проект звернення Верховної Ради до керівників Радбезу і Генасамблеї  ООН  щодо зловживання Росією правом вето.

 

Франція закликає Росію звільнити заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та всіх осіб, затриманих в анексованому Криму з порушенням міжнародного права.

Про це Укрінформу повідомили у понеділок у прес-службі посольства Франції в Україні.

“Після понад трьох років незаконної анексії Криму Росією ситуація з дотриманням там прав людини, у першу чергу татарської спільноти, продовжує викликати занепокоєння. Вирок, винесений 11 вересня Ахтему Чийгозу, заступнику голови Меджлісу – традиційного представницького органу кримських татар, є сумною ілюстрацією цього”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Франція та її європейські партнери вважають заборону російською владою діяльності Меджлісу з квітня 2016 року порушенням прав кримських татар.

“Тому ми закликаємо до звільнення всіх осіб, затриманих у порушення міжнародного права. Нагадуємо, що згідно з резолюцією 71/205 Генеральної Асамблеї  ООН, недержавні організації, регіональні та міжнародні механізми моніторингу прав людини повинні мати безперешкодний доступ на всю територію України, включаючи Крим та Севастополь”, – йдеться у повідомленні.

Франція також нагадує, що не вважає легітимними ні організацію, ні результати регіональних виборів, проведених у Криму 10 вересня фактично існуючою там владою.

Підкреслюється також, що Франція залишається відданою повному відновленню суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Як повідомляв Укрінформ, 11 вересня підконтрольний Росії суд в окупованому Криму ухвалив вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу – 8 років позбавлення волі. Окупаційна влада Криму звинуватила його в “організації масових безладів” під час мітингу за територіальну цілісність України 26 лютого 2014 року.

 

В Іспанії поліція вилучила 1,3 млн брошур та плакатів на підтримку референдуму про незалежність Каталонії.

Про це повідомляє  The Local – Укрінформ.

«Іспанська поліція в неділю вилучила 1,3 мільйона брошур та плакатів на підтримку референдуму про незалежність Каталонії», – йдеться в повідомленні.

Друковані матеріали були конфісковані в рекламній дистриб’юторської компанії неподалік від Барселони.

Серед матеріалів було близько 700 тисяч листівок, які агітували до позитивного голосування на референдумі, 370 000 листівок з логотипом каталонського уряду і 138 000 плакатів для партії «Народна єдність» (CUP).

Як відомо, 14 вересня каталонська влада дала офіційний старт кампанії за незалежність від Іспанії, незважаючи на категоричну відмову уряду країни.

Прокуратура Іспанії наказала поліції вилучати виборчі урни, брошури та інші матеріали, які можна було б використовувати в забороненому референдумі.

 

Проведення Офісом реформ Кабінету міністрів України відкритого конкурсного відбору дозволить набрати на роботу в уряд близько тисячі державних службовців, які будуть справжніми професіоналами.

Про це міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко написав у  Facebook – Укрінформ.

“На держслужбі працюватимуть найкращі професіонали, більше ніяких родичів і друзів, тільки прозорий конкурс та здорова конкуренція! Переконаний, що на держслужбі мають працювати найкращі професіонали”, – написав міністр.

За його словами, конкурсні комісії вже формуються та оголошуються перші конкурси.

“Оскільки за найкращих фахівців потрібно конкурувати з приватним та громадським сектором, наша команда представила можливості роботи на держслужбі на Ярмарку вакансій Kyiv Post, що відбувся в суботу”, – нагадав Саєнко.

Як повідомляв Укрінформ, конкурси на нові посади, які з’являться в міністерствах під час реформи державної служби, почалися 11 вересня. Нові структурні підрозділи вже створені в 10 з 18 міністерств. Ознайомитися з вимогами до кандидатів на нові посади і подати заявку на участь в конкурсі можна на сайті  career.gov.ua.

 

Київський клуб і досі ображений на головного тренера збірної.

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко мав гостру розмову з Григорієм Суркісом та керівниками «Динамо» Ігорем Суркісом та Резо Чохонелідзе. Про це свідчить  відео від телеканалу «Футбол 1» – Укрінформ.

Перед матчем Ліги Європи «Динамо» – «Скендербеу» Андрій Шевченко поспілкувався і з Григорієм Суркісом, і з генеральним директором «Динамо» Резо Чохонелідзе, і з президентом «Динамо». На думку журналістів  «Футбол 1»  та  Tribuna.com, обговорювалася кадрова ситуація в збірній. А точніше, відсутність у складі збірної динамівців Гармаша, Сидорчука і Шепелєва. Судячи з відео, розмова з екс-президентом ФФУ та Чохонелідзе вийшла явно на підвищених тонах.

Нагадаємо, президент «Динамо» Ігор Суркіс жорстко розкритикував тренерів збірної за те, що вони не дають грати Гармашу і Шепелєву. Ігор Суркіс заявив, що хотів би зустрітися з Андрієм Шевченком і обговорити цю ситуацію. Зустріч відбулася і, як запевняє Шевченко, пройшла успішно.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 428

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua