Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 18 жовтня

Інформдень: 18 жовтня

У Секретаріаті РЄ є люди, які діють в інтересах Росії, використовуючи свої можливості в якості працівників цієї євроінституції.

Про це Постійний представник при РЄ Дмитро Кулеба розповів в ексклюзивному  інтерв’ю Укрінформу.

«Чи є сильні агенти  Росії  в Секретаріаті РЄ? Вони є. Чи відкривають вони двері кабінетів важливих людей в Секретаріаті РЄ? Відкривають. Тобто вплив Росії всередині РЄ на рівні Секретаріату, де готуються документи та процеси доволі серйозний», – сказав Кулеба.

Він наголосив на тому, що ПАРЄ – це політичний орган і тут мало мати вплив в Секретаріаті, щоб проштовхувати необхідні рішення.

В якості прикладу дії «агентів» РФ у Секретаріаті РЄ посол розповів про нещодавній випадок.

«Наприклад, у четвер (12 жовтня – ред.) за годину-дві до засідання Спільного комітету, нам стало відомо, що є підготовлений Секретаріатом проект заключних висновків засідання, де написано про повну підтримку ініціативи Генерального секретаря і доповіді Ніколетті, повна підтримка створення робочої групи», – розповів дипломат.

Кулеба також  розповів про протидію України таким діям.

«Потім ми приходимо на засідання Спільного комітету, ламаємо всю цю схему і тоді голова пропонує затвердити висновки: робочу групу не створюємо, продовжуємо діалог в існуючих форматах», – розповів очільник українського постпредства при РЄ.

Як відомо, на минулому тижні у Страсбурзі відбулася жовтнева, остання в цьому році, сесія ПАРЄ.

 

Президент України Петро Порошенко провів телефону розмову з президентом Румунії Клаусом Йоханнісом, у ході  якої, зокрема, було обговорено закон України “Про освіту” в частині захисту мовних прав національних менших.

Про це повідомляє  прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Президент України Петро Порошенко провів телефону розмову з президентом Румунії Клаусом Йоханнісом. Президенти обговорили закон України “Про освіту” в частині захисту мовних прав національних менших, а також актуальні питання українсько-румунських відносин”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що президент Румунії підтвердив незмінність підтримки територіальної цілісності, незалежності та суверенітету України.

Президент України запросив главу  Румунії  здійснити візит до України найближчим часом.

 

У питанні вивчення угорської мови за кордоном Угорщина має непоступливу позицію, в той час як Румунія готова до діалогу.

Про це Постійний представник при РЄ Дмитро Кулеба розповів в  інтерв’ю Укрінформу.

“Наскільки б ми не збільшували вивчення української мови, їх це не задовольнить. Вони (угорці – ред.) хочуть, щоб все лишилося, як є. Це їхня принципова позиція”, – повідомив Кулеба, підкресливши, що по закону про освіту з угорцями було проведено консультації.

Щодо позиції  Румунії, посол вважає її принциповою, але націленою на діалог і співпрацю.

“Угорщина готова “бульдозером” діяти у питаннях нацменшин, незважаючи ні на двосторонні відносини, ні на ЄС, в той час як Румунія, хоч так само принципово захищає інтереси своєї нацменшини, але через діалог, через пошук взаємоприйнятних рішень і через конструктив”, – додав Кулеба.

Щодо позиції України він нагадав, що “зі свого боку, ми відкриті до діалогу і чекаємо на висновки Венеціанської комісії”.

Як відомо, 12 жовтня після дебатів у ПАРЄ ухвалили резолюцію щодо закону про освіту в Україні.

 

Україна має право підтримувати та розвивати українську мову, аби громадяни її знали і застосовували.

Про це генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, виступаючи перед учасниками Конгресу місцевих та регіональних влад РЄ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У мене немає чіткої позиції з цього питання, було відправлено запит для того, щоб свій висновок надала Венеційська комісія. Зрозуміло, що Україна має право просувати свою мову, щоб громадяни її вивчали та мали змогу застосовувати українську мову”, – заявив  Ягланд.

При цьому він вказав, що “так само важливо для національних меншин мати можливість вивчати та застосовувати свою мову”.

Генсек РЄ відзначив також, що важливим у роз’яснювальному ключі став візит міністра освіти України Лілії Гриневич напередодні сесії ПАРЄ.

“Я зустрічався з міністром освіти України, за що я дуже вдячний. Я сподіваюся, що ми зможемо просуватися у цьому питанні”, – сказав Ягланд.

При цьому він нагадав про часи падіння Берлінської стіни, коли перед Радою Європи постало важливе завдання – стабілізувати ситуацію на європейському континенті після такої фундаментальної зміни.

“Звичайно, Європейська конвенція відіграла важливу роль, але, крім того, було заявлено, що головним завданням Ради Європи стане захист прав меншин та їхніх мов”, – наголосив генсек Ради Європи, вказуючи на ключові принципи РЄ у питанні ставлення до нацменшин.

Як повідомлялося, 18 жовтня у Страсбурзі почав роботу Конгрес місцевих та регіональних влад РЄ.

Верховна Рада 5 вересня ухвалила закон про освіту, який передбачає, що мовою освітнього процесу є державна мова – українська.

В Угорщині, Румунії, Польщі висловили стурбованість через норми про мову навчання для представників національних меншин України.

України направила закон “Про освіту” на експертизу до Венеційської комісії.

 

Заява генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда про те, що Україна має право підтримувати та розвивати українську мову має позитивне для України значення, зокрема свідчить про збалансованість позиції керівництва РЄ.

Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу сказав постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

«Сьогоднішня заява генсека Ради Європи – це дуже позитивно для нас. Це вже йде такий збалансований шифт його позиції, бо до цього він ніби вже майже схилився до того, що там (в законі України «Про освіту» – ред.) щось неправильно. А зараз висловлюється дуже виважено», – сказав  Кулеба.

Коментуючи виловлювання генсека РЄ, посол також підкреслив важливість його слів про існування діалогу та проведення роз’яснювальної роботи перед дебатами в ПАРЄ на минулому тижні. У своєму виступі перед учасниками Конгресу місцевих та регіональних влад РЄ Ягланд, зокрема, подякував за візит міністра освіти України Лілії Гриневич.

Як повідомлялося, у Страсбурзі в середу, 18 жовтня, розпочав свою роботу Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи, що є третім за важливістю органом Ради Європи після ПАРЄ і Комітету міністрів РЄ.

Ягланд, виступаючи перед учасниками Конгресу, заявив, що Україна має право підтримувати та розвивати українську мову, аби громадяни її знали і застосовували.

 

Ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи після обговорення на дебатах Закону України “Про освіту” є тиском на Венеціанську комісію.

Про це постійний представник при Раді Європи Дмитро Кулеба сказав в інтерв’ю Укрінформу.

“Я особисто вважаю, що ухвалення такої резолюції – це тиск на Венеційську комісію. Тому що ПАРЄ, по суті, демонструє, якою є її позиція”, – сказав  Кулеба.

За його словами, вплинути на Венеційську комісію таким чином важко, але очевидним є те, що експерти враховуватимуть контекст, в якому цей процес відбувається.

“Наша позиція дуже проста – не треба тиснути на Венеційську комісію нікому: ні Україні, ні Угорщині, ні ПАРЄ, ні ЄС, ні РФ. Це авторитетний орган, дайте йому змогу зрозуміти, що передбачає Закон України “Про освіту”, – наголосив очільник постпредства України при РЄ.

Щодо самого документа ПАРЄ, то він підкреслив, що в ньому є дві ключові речі: одна принципово важлива для України, друга – принципово важлива для угорців.

“В резолюції написано, що державну мову потрібно знати. Адже це неприпустимо, коли нацменшини не володіють державною мовою. Це “плюс” для України. А “плюс” для угорців у тому, що їм вдалося протягнути положення, в якому Асамблея закликає Україну виконати всі рекомендації Венеційської комісії, які будуть надані в грудні цього року”, – сказав Кулеба.

Як повідомляв Укрінформ, ПАРЄ 12 жовтня ухвалила резолюцію, в якій висловила стурбованість новим українським законом “Про освіту”. У документі підкреслюють, що новий закон спричинить суттєве скорочення прав національних меншин.

 

Міністерство освіти і науки надало роз’яснення щодо виконання деяких норм нещодавно ухваленого закону про освіту – зокрема, про атестації шкіл, конкурс директорів, фінансові звіти та інше.

Про це йдеться на  сайті МОН – Укрінформ.

“Добір, призначення на посаду та звільнення з посади педагогічних працівників, у тому числі керівних кадрів, державних і комунальних загальноосвітніх навчальних закладів було вилучено з переліку повноважень Ради міністрів АРК, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в галузі загальної середньої освіти (частина 3 стаття 37 закону “Про загальну середню освіту”). З моменту набрання чинності закону “Про освіту” оголошувати конкурси на вакантні посади педагогічних та інших працівників повинен директор. Він же може призначати та звільняти їх з посад”, – йдеться в роз’ясненні.

Директорів державних закладів освіти мають обирати за результатами конкурсу.

Також у міністерстві наголошують, що з введенням закону “Про освіту” в дію, місцеві органи влади не будуть проводити атестацію навчальних закладів.

“Атестація закладів освіти вже не належить до повноважень відповідних органів управління і не існує як форма державного нагляду (контролю) чи інструмент забезпечення якості освіти. Відповідно, проведення атестації є безпідставним і правові наслідки її проведення відсутні”, – зазначають у  МОН.

Крім того, з вересня цього року всі заклади освіти зобов’язані публікувати фінансові звіти на своїх або сайтах засновників. Якщо школа обслуговується центральною бухгалтерією, то МОН рекомендує останній передавати закладам освіти всі необхідні документи для подальшого оприлюднення згідно з вимогами закону.

Також керівництво шкіл має забезпечити функціонування внутрішньої систем оцінки якості освіти. Це також стосується і академічної доброчесності.

“Частини 7 та 8 статті 42 нового закону дозволяють закладам освіти вже визначати конкретні види академічної відповідальності за конкретні порушення академічної доброчесності, а також затвердити порядок встановлення фактів порушення академічної доброчесності. Це все можна зробити через зміни до внутрішнього положення”, – йдеться у роз’ясненні.

 

Для вступу до вишу два предмети будуть фіксованими

Наступного року два конкурсні предмети для вступу до вишів будуть фіксованими, а третій вступник зможе обрати з двох альтернативних варіантів. Про це розповів заступник міністра освіти і науки Юрій Рашкевич, передає  УНН  з посиланням на прес-службу відомства.

“Враховуючи побажання університетів та громадськості, ми зробили третій конкурсний предмет на вибір”, – розповів Ю.Рашкевич.

Перелік конкурсних предметів матиме наступний вигляд: перший предмет – українська мова та література (фіксований); другий предмет – профільний (фіксований); третій предмет – на вибір з двох предметів, що закріплені за кожною окремою спеціальністю (альтернативний).

Нагадаємо, реєстрація  особистих кабінетів абітурієнтів  розпочнеться 2 липня.

 

Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк вважає, що навіть якщо всі три вимоги активістів, що знаходяться під Радою, – скасування депутатської недоторканності, запровадження виборів за відкритими списками та антикорупційний суд, – будуть задоволені, мітинги продовжуватимуться.

Про це він написав на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Зрозумійте, Саакашвілі і його шайку-лєйку взагалі не цікавлять висунуті вчора політичні вимоги. Для них це виключно зайвий інформаційний привід для чергового циркового шоу, піару і здійснення своїх ганебних планів. Спробую спрогнозувати. Навіть якщо всі зазначені три питання будуть вирішені – вони придумають щось інше і будуть “мутити” далі. Сподіваюся, що всі це розуміють”, – написав Шкіряк.

Він наголосив, що жодних перепон громадянам щодо участі в акції протесту під ВР підрозділи МВС не здійснювали.

“Навпаки, було цілковите сприяння у прагненні висловити своє конституційне право. Всі заходи безпеки, що були впроваджені, спрямовані виключно на захист життя, прав і свобод самих мирних громадян. В першу чергу, самих учасників мітингу. Це було зобумовлено і оперативною інформацією щодо можливих провокацій із застосуванням зброї та вибухівки. Що і було підтверджено в ході санкціонованих оперативно-слідчих дій НПУ-СБУ з виявленням арсеналу зброї і недопущенням купівлі автоматів та гранатометів для можливого використання на акції 17 жовтня”, – додав радник міністра внутрішніх справ.

За його словами, ніякі силові сценарії щодо знесення наметів, або будь-яких інших мирних форм протесту застосовуватися не будуть.

“Це наша чітка і послідовна позиція. Стійте скільки завгодно, але не порушуйте закон і не вдавайтеся до неправомірних дій. Підрозділи МВС і надалі будуть зберігати спокій і холодний розум. Ми прекрасно розуміємо рівень своєї відповідальності і будемо діяти виключно в рамках законів і Конституції України. І ми адекватно реагуватимемо на провокації та злочини з боку деструктивних сил. Правоохоронці готові до будь-яких викликів”, – підкреслив Шкіряк.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок, 17 жовтня, під  Верховною Радою  почалася акція протесту, учасники якої вимагають ухвалити законопроекти про скасування депутатської недоторканості, про Антикорупційний суд і про нову виборчу систему.

 

Біля наметового містечка учасників акції протесту під Верховною Радою сталися сутички протестувальників із поліцією. Правоохоронці застосували сльозогінний газ.

Про це повідомляє  Громадське – Укрінформ.

Інцидент стався біля наметів на розі вулиці Шовковичної і Грушевського. Сутички тривали близько 5 хвилин.

Поліція намагалася відібрати щити в учасників акції. Однією із причин таких дій силовиків могли бути спроби повернути поліцейські щити, які напередодні протестувальники відібрали під час сутичок.

Протестувальники ж намагалися вирвати бруківку.

За словами одного з учасників акції, депутата від “Самопомочі” Єгора Соболєва, з боку паркану-сітки, де знаходиться кордон силовиків, висунувся загін спецпризначенців.

“Без попередження почали прискати газом і бити по ногах: мене, хлопців били. Ми відбились”, – сказав він.

Соболєв зазначив, що командири правоохоронців відмовились коментувати ці дії.

Раніше під Радою стався конфлікт представників “Донбасу” з силовиками.

Станом на ранок 18 жовтня під парламентом триває акція протесту. На місці перебувало близько 200 людей, частина з яких залишились там із вечора.

Під стінами Верховної Ради 17 жовтня відбулась масова акція на підтримку “Великої політичної реформи”. Жодної з вимог  Рада  протягом того дня не виконала. Тому організатори оголосили про продовження акції 19 жовтня, а під парламентом розбили наметове містечко.

Глава Нацполіції Сергій Князєв підтвердив, що правоохоронці не планують зносити намети протестувальників.

 

Внаслідок сутички під Верховною Радою між поліцейськими та мітингувальниками було затримано 11 осіб.

Про це у коментарі Укрінформу заявив речник Нацполіції Ярослав Тракало.

“Ми вже повідомляли, що вчора під час прориву фільтраційного кордону мітингувальники відібрали у правоохоронців щити та захисну амуніцію. Сьогодні протягом дня з представниками наметового містечка проводились перемовини щодо повернення майна, однак активісти відповідали відмовою. Тепер, коли колона на чолі із людьми з щитами правоохоронців в руках вишикувались, аби іти під інші адмінбудівлі, поліцейські вкотре закликали мітингувальників повернути засоби захисту, однак отримали відмову, внаслідок чого  виникла сутичка та штовханина. В  результаті інциденту поліцейські затримали 11 активних учасників. Після встановлення їхніх анкетних даних, отримання пояснень та складання матеріалів їх відпустять”, – сказав Тракало.

Він уточнив, що наразі вже відпустили 3 осіб.

Речник Нацполіції також поінформував, що “враховуючи, що мітингувальники чинили опір правоохоронцям, дійсно, був застосований в рамках чинного законодавства окремими робітниками поліції сльозогінний газ”.

Поліція вкотре наголошує, що право громадян на мирне зібрання і вільне виявлення своїх поглядів – це невід’ємне конституційне право кожної людини, до якого ми ставимося з повагою. Однак закликаємо організаторів та учасників акції повернути амуніцію  правоохоронців і висловлювати свою позицію у цивілізований спосіб, не влаштовуючи провокацій”, – додав Тракало.

Як повідомляв Укрінформ, біля наметового містечка учасників акції протесту під Верховною Радою сталися сутички протестувальників із поліцією.

 

Затриманих під Радою мітингувальників вже відпущено.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це було повідомлено зі сцени на площі Конституції.

Троє із них виступили на сцені. Вони, зокрема, зазначили, що в райвідділку поліції було встановлено їхні анкетні дані, претензій до поліції у них немає. Водночас один із них повідомив, що на 3 затриманих  складено адміністративні протоколи.

Наразі у зоні мітингу знаходиться близько 700 протестувальників. Вони чекають на результати зустрічі групи народних депутатів з Президентом Петром Порошенком.

Ситуація наразі спокійна.

Разом з тим, як стало відомо кореспонденту Укрінформу, група народних депутатів станом на 20.00 ще не зайшла до Адміністрації Президента. Причиною цього є те, що перепустки виписані лише на 3 осіб, а бажаючих зустрітися з главою держави більше.

Як повідомили Укрінформу у прес-службі Адміністрації глави держави, до приймальні Президента України звернувся народний депутат Мустафа Найєм.  Петро Порошенко  підтвердив, що готовий зустрітися з ним віч-на-віч. Про інших учасників зустрічі не йшлося.

 

Зустріч Президента України Петра Порошенка з представниками акції “Велика політична реформа” не відбулася.

Про це в  Facebоok  повідомив народний депутат Мустафа Найєм – Укрінформ.

“Разом зі мною прийшли Світлана Заліщук, Сергій Лещенко, Юрій Левченко і Юрій Дерев’янко. Президент вирішив, що він хоче зустрітися тільки з частиною нашої групи (крім Левченка і Дерев’янка), що для нас є неприйнятним. Проте, Президенту вже відомо, з якою метою ми приходили”, – написав Найєм.

Він також відзначив, що на даний момент є розуміння, як виконуватимуться дві з трьох вимог – парламент проголосує за законопроекти про недоторканість і розгляне закони про виборчу систему.

“Але і досі немає жодної відповіді щодо третьої вимоги – закону про Антикорупційний суд. Зараз це прерогатива президента – м’яч повністю на його стороні. У парламенті зареєстровано відповідний законопроект з позитивним висновком Венеціанської комісії, в якому зазначається, що цей закон має внести Президент”, – уточнив Найєм.

Як повідомлялося,  Найєм  – один з депутатів, які підтримують акцію протесту біля Верховної Ради. Серед вимог учасників акції – ухвалення законопроектів про зняття депутатської недоторканості, про антикорупційний суд і зміну виборчого законодавства.

 

Президент України Петро Порошенко був готовий зустрітися з трьом депутатами, які представляли інтереси мітингувальників під Радою (Мустафою Найємом, Світланою  Заліщук, Сергієм Лещенком), однак зустріч з  Юрієм Левченком та Юрієм Дерев’янком була неприйнятною.

Про це заявив голова фракції “Блок Петра Порошенка” Артур Герасимов під час спілкування з журналістами, які зібралися на розі Банкової та Інститутської, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Моя особиста думка, що коли до державних установ заходять люди, які незаконно проривали кордон, заходять люди, які палили шашки у  Верховній Раді, коли там були діти, то це є неприйнятним”, – сказав Герасимов, маючи на увазі  Дерев’янка та Левченка.

За словами Герасимова, сьогодні до Президента звернувся народний депутат Мустафа Найєм з проханням про зустріч, “і ця зустріч була підтверджена”. Однак, за словами керівника фракції  БПП, до Адміністрації прийшли й “інші люди, які кидали шашки та проривали кордон”.

Як відомо, анонсована зустріч групи народних депутатів, які представляли інтереси мітингувальників під Верховною Радою, з Президентом України Петром Порошенком не відбулася. На зустріч пішли  Мустафа Найєм, Світлана Заліщук, Сергій Лещенко, Юрій Левченко і Юрій Дерев’янко.

Як повідомив журналістам Найєм, на зустрічі депутати хотіли закликати “до зупинки усіх силових дій під Верховною Радою”, а також поінформувати главу держави, що вони відкликають свій законопроект про антикорупційний суд з тим, щоб Президент міг змогу внести свій проект закону до парламенту, “хоча б почути дату внесення законопроекту”.

Найєм також повідомив, що наразі є розуміння того, як будуть виконуватися дві інші вимоги протестувальників – парламент завтра голосувати за законопроект про скасування депутатської недоторканості та розпочне розгляд проектів про виборче законодавство.

 

Перший заступник глави АПУ Віталій Ковальчук нагадав нардепам, які представляли інтереси мітингувальників та прийшли на зустріч з Президентом, що акції повинні носити мирний характер, без провокацій з обох боків.

Відповідне відео опублікував на своїй сторінці у  Facebook  керівник департаменту Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента Володимир Горковенко – Укрінформ.

“Перший заступник глави Адміністрації Президента Віталій Ковальчук кілька разів повторив Сергію Лещенку, Мустафі Найєму, Світлані Заліщук, Юрію Левченку та Юрію Дерев’янку, що акції мають бути мирними, без провокацій з обох боків”, – йдеться у коментарі до відео.

Нагадаємо, анонсована зустріч групи народних депутатів, які представляли інтереси мітингувальників під Верховною Радою, з  Президентом України Петром Порошенком  не відбулася.

Як повідомив голова фракції “Блок Петра Порошенка” Артур Герасимов, Президент був готовий зустрітися з трьом нардепами Мустафою Найємом, Світланою Заліщук та Сергієм Лещенком, однак зустріч із двома іншими нардепами Юрієм Левченком та Юрієм Дерев’янком “була неприйнятною”. За його словами, ці люди кидали шашки у Раді (Левченко) та проривали держкордон (Дерев’янко).

 

Мітингувальники під Верховною Радою заявили про намір здійснити ходу до Адміністрації Президента України, щоб вимагати від нього внесення до парламенту законопроекту про антикорупційний суд.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявив зі сцени на площі Конституції народний депутат Юрій Дерев’янко. Він зазначив, що хода буде мирною. Перед виходом із зони мітингу протестувальники залишать щити, які вони відібрали у військовослужбовців Нацгвардії вчора.

Також Дерев’янко повідомив, що правоохоронці затримали 11 учасників акції протесту, яких забрали до Печерського райвідділку поліції і зараз ведуться перемовини з Нацполіцією щодо їх звільнення.

Заступник глави  Нацполіції  Олександ Фацевич повідомив кореспонденту Укрінформу, що мітингувальники не були затримані, а лише запрошені до райвідділу поліції для встановлення особи. За його словами, всі вони будуть відпущені найближчим часом, «вже 3-4 відпустили».

Наразі, входи до зони мітингу з обох боків вулиці Грушевського перекриті щільними шеренгами правоохоронців. Людей випускають лише на вихід. При цьому потрапити до протестувальників можна через вхід з боку Маріїнського парку.

За попередніми підрахунками, чисельність мітингувальників оцінюється в 400-500 осіб.

 

Генпрокурор Юрій Луценко висловив своє ставлення до задекларованих цілей акцій протесту біля Верховної Ради.

Про це він написав у  Фейсбуці – Укрінформ.

“Як громадянин, політик і генпрокурор я повністю підтримую зняття депутатської недоторканності. Цього принципу я дотримувався навіть коли був політичним в’язнем”, – зазначив  Луценко.

Він також розкритикував законопроект про Антикорупційний суд, зареєстрований у Раді групою нардепів на чолі з Єгором Соболєвим.

“Не підтримую законопроект Соболєва і К про Антикорупційний суд. Він забракований Венеційською комісією. І не дарма: обирати суддів, які мають судити корумпованих урядовців та депутатів, органом, який призначають ті самі урядовці та депутати – абсурд. Обмежувати компетенцію цього суду 30 справами НАБУ з 10000 корупційних справ всієї правоохоронної системи – профанація”, – написав генпрокурор.

Щодо виборчого закону він також висловив свою думку.

“На моїй пам’яті їх було багато і різних. Переконаний, що ефективність депутатів залежить не від виборчої системи, а від поінформованості та добробуту виборців. Приклад Британії, Польщі, Німеччини та Франції це підтверджує”, – вважає Луценко.

 

Українська громада у Страсбурзі не лише вболіває за долю України, а й є активним учасником народної дипломатії, реалізуючи на практиці різноманітні проекти, популяризуючи Україну у французькому суспільстві, а також ефективно працює у співпраці з Постійним представництвом України при Раді Європи.

Про це Постійний представник при РЄ Дмитро Кулеба розповів в ексклюзивному інтерв’ю Укрінформу.

“Я пишаюся української громадою Страсбурга. Як дипломат, я знайомий з різними моделями взаємодії громади з дипломатами і не завжди вони успішні. Та громада, яка є тут, це люди, якими можна пишатися і які повністю закривають собою фронт народної дипломатії. Вони активні, цілеспрямовані, головне – не сидять і не чекають, а постійно хочуть щось робити”, – сказав він.

“Для мене, як для Посла, це надзвичайно круто мати таких партнерів”, – наголосив Кулеба.

Серед останніх реалізованих разом з громадою проектів дипломат назвав, зокрема, відкриття “Зірки Небесної сотні” біля будівлі Ради Європи, Тиждень українського кіно, прийняття до Дня незалежності тощо.

 

Міністерство оборони України зацікавлене в проведенні засідання Комісії Україна-НАТО на рівні очільників оборонних відомств у листопаді цього року.

Про це повідомив перший заступник міністра оборони України Іван Руснак у середу, 18 жовтня, під час комітетських слухань на тему “Наближення України до стандартів НАТО: перешкоди та досягнення. Стан виконання Річної національної програми співробітництва під егідою Комісії Україна-НАТО та Стратегічного оборонного бюлетеня України” – Укрінформ.

“Міністерство оборони зацікавлене в проведенні в листопаді цього року засідання Комісії Україна-НАТО  на рівні міністрів оборони”, – зазначив Руснак.

За його словами, результатом проведення такого засідання буде позитивний для Міністерства оборони та України в цілому.

Руснак звернувся до керівників комітетів і народних депутатів України з проханням підтримати Міноборони в цьому напрямку.

Останнє засідання в такому форматі, за його словами, відбувалося майже півтора роки тому.

 

На 134 оголошених вакансій у директорати міністерств було подано більш як 4056 анкет.

Про це повідомив виконавчий директор Офісу реформ Кабінету міністрів України Антон Ященко в  інтерв’ю Укрінформу.

“Документи на конкурс можна подавати онлайн, особисто або поштою. На даний момент на 134 оголошених вакансій (станом на 10 жовтня) через портал вакансій career.gov.ua подано більш як 4056 анкет. Інформацію щодо поданих особисто або поштою документах збирають безпосередньо міністерства”, – заявив Ященко.

За його словами, конкурси на посади в нових структурах проходять в десятьох міністерствах, у секретаріаті  Кабміну, Державному агентстві електронного управління та Національному агентстві з питань державної служби. Туди будуть набрані близько тисячі людей, які пройшли конкурс.

Другий етап конкурсів на вакансії в директорати – протягом 2018 року. До того часу перший етап у десяти пілотних міністерствах повинен показати результат. Старі структурні підрозділи проіснують ще 6 місяців. У той час, як набиратимуть нові кадри і передаватимуть їм функції, старі підрозділи мають трансформуватися у нові директорати.

 

Відома телеведуча Ксенія Собчак офіційно оголосила про свій намір балотуватися на пост президента Росії у 2018 році.

Про це вона сказала в ролику на  YouTube – Укрінформ.

Телеведуча пояснила своє рішення тим, що вона вже 5 років разом з опозиціонерами і “десятками тисяч інших людей” виходить на мітинги і вимагає змін, проте ці зміни не відбуваються. “Злодії і корупціонери продовжують брехати, можновладці – красти”, – каже Собчак. За її словами, своєю участю в президентських виборах вона хоче повернути можливість проголосувати “проти всіх”. “Ксенія Собчак – кандидат проти всіх”, – заявляє телеведуча.

Про те, що Собчак може висунути свою кандидатуру в президенти, стало відомо на початку вересня. За даними ЗМІ, телеведуча балотуватиметься на пост глави держави з відома адміністрації Володимира  Путіна. Сама Собчак відкидає домовленості з Кремлем.

Опозиціонер Олексій Навальний, який також має намір брати участь у виборах президента, піддав телеведучу критиці, назвавши її “карикатурним ліберальним кандидатом”. Собчак у відповідь звинуватила Навального в розколі опозиції, запропонувавши при цьому “об’єднати зусилля”.

В ефірі телеканалу  “Дождь”  Собчак визнала, що вже зустрічалася з Путіним. За словами телеведучої, ця зустріч не була пов’язана з президентськими виборами, проте Собчак заявила Путіну про своє рішення. Журналістка стверджує, що Путіна “не потішив” її намір. У Кремлі раніше в середу заявили, що намір Собчак брати участь у виборах “повністю відповідає положенням Конституції”. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав телеведучу “талановитою людиною”.

 

Наприкінці минулої доби у районі проведення АТО обстановка й надалі продовжила загострюватись. 

Як повідомляє  прес-центр АТО, ворог суттєво збільшив кількість вогневих провокацій та все частіше застосовував міномети різних калібрів –  Укрінформ.

“Загалом за минулу добу незаконні збройні формування 53 рази порушили перемир’я. Сили АТО 31 раз вогнем у відповідь придушували активність окупантів. У результаті бойових дій двоє українських воїнів були поранені. Ще один військовий отримав поранення унаслідок підриву”, – йдеться в повідомленні.

Так, більше половини від загальної кількості обстрілів за минулу добу припадало на Донецький напрямок. Зокрема, увечері бойовики із мінометів калібру 82 міліметри, різних видів гранатометів декілька разів били по оборонцях Авдіївки. Також під гранатометним вогнем окупантів опинились позиції сил  АТО  біля Луганського, Майорська, Кам’янки. А близько 18 години унаслідок обстрілу українських опорних пунктів із застосуванням 120-міліметрових мінометів та озброєння БМП отримав поранення один боєць. Крім того, майже опівночі загарбники випустили понад 20 мін калібру 120 міліметрів на підступах до Троїцького.

На Луганському напрямку ворог двічі застосовував 82-міліметрові міномети неподалік Новотошківського та Новозванівки. А із 120-міліметрових мінометів накривав позиції сил АТО у районі Кримського і Попасної. Також уночі під вогонь із автоматичних гранатометів потрапили оборонці Троїцького, Новозванівки та Новоолександрівки.

На Маріупольському напрямку наприкінці доби обстрілів було найменше. Проте близько 19 години проросійські найманці били з міномету калібру 82 міліметри неподалік Гнутового. А великокаліберний кулемет застосовували на околицях Старогнатівки.

 

У рамках роботи Тристоронньої контактної групи українська сторона продовжує вимагати, зокрема, скасування указу президента РФ про визнання документів, виданих квазівладою ОРДЛО.

Про це написала у  Facebook  прес-секретар представника України в ТКГ, екс-президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер – Укрінформ.

“І в робочих підгрупах, і на рівні ТКГ українська сторона продовжує вимагати скасування указу президента РФ про визнання документів, виданих квазівладою ОРДЛО; скасування введення в ОРДЛО рублевої зони і встановлення псевдокордону; наполягає на відмові від експропріації українських і європейських підприємств на території  ОРДЛО“, – написала Оліфер.

Як повідомляв Укрінформ, 18 жовтня у Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі.

 

Для України принциповим є виконання усього комплексу Мінських угод, відповідно до яких, зокрема, Дебальцеве має бути під контролем України.

Про це в  Facebook  написала речник представника України у Тристоронній контактній групі по Донбасу, екс-президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер за результатами засідання ТКГ у Мінську – Укрінформ.

“Для української сторони є принциповим дотримання усього комплексу Мінських угод”, – наголосила вона.

Зокрема, зауважила Оліфер, йдеться про Меморандум від 19 вересня 2014 року, який фіксує лінію зіткнення, відповідно до якої Дебальцеве має бути під контролем України.

Також, нагадала вона, згідно з Мінськими угодами, необхідним є створення зон безпеки уздовж непідконтрольної Україні частини українсько-російського кордону; район Кальміуського, Саханки, Новоазовська, Кумачово має бути вільний від важкого озброєння.

“Проте у української сторони та міжнародних організацій складається враження про бажання РФ та  ОРДЛО  денонсувати ці документи і таким чином уникнути їх виконання”, – сказала Оліфер.

 

Питання безпеки залишається ключовим для України у врегулюванні ситуації на Донбасі – Оліфер

Безпекове питання залишається ключовим для України у врегулюванні ситуації на Донбасі. Про це повідомила прес-секретар представника України в Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарина Оліфер на своїй сторінці у Facebook, передає  УНН.

“Ключовим питанням залишається блок проблем з безпеки, однак їх врегулювання продовжує саботуватися з боку ОРДЛО. Зокрема, незважаючи на домовленості, в районі Станиці Луганської систематично порушується режим припинення вогню – 9, 10, 12 і 15 жовтня 2017 року були обстріли. Більш того – ОРЛО навмисно виводять з ладу камери відеоспостереження СММ ОБСЄ, які фіксують випадки порушення режиму тиші: за допомогою лазерного пристрою була засліплена камера, встановлена на горі Князь Ігор. Псування і знищення майна СММ ОБСЄ, починаючи з безпілотників, свідчить про цілеспрямоване відпрацювання способів знищення засобів моніторингу, що знаходяться в розпорядженні місії”, – йдеться в повідомленні.

Також вона зазначила, що для української сторони є принциповим дотримання всього комплексу Мінських угод.

“Зокрема, мова йде про Меморандум від 19 вересня 2014 року, який фіксує лінію зіткнення, відповідно до якої Дебальцеве має бути під контролем України; необхідне створення зон безпеки вздовж непідконтрольної Україні частини українсько-російського кордону; район Кальміуського, Саханки, Новоазовська, Кумачове повинен бути вільний від важкого озброєння”, – додала вона.

Як повідомляв УНН, вчора внаслідок обстрілів з боку незаконних збройних формувань  зазнав поранення  один український військовий.

 

Глава парламенту ФРН: санкції з РФ знімуть після реалізації мінських угод

Як тільки мінські угоди будуть реалізовані, санкції щодо РФ будуть скасовані. Про це заявив голова німецького бундестагу Норберт Ламмерт в інтерв’ю DW, Пердана  УНН.

“Якщо ми говоримо про санкції, то ніхто не вважає їх благом і не вводить від зарозумілості. І як тільки мінські угоди, укладені за участю російського і українського політичних лідерів, будуть реалізовані, санкції, безумовно, будуть скасовані. Але тільки за цієї умови” , – відповів Ламберт на питання, чи згоден він заявами, що потрібно визнати анексію Криму доконаним фактом і будувати відносини з Росією, не озираючись на це порушення міжнародного права.

Як повідомляв  УНН,  К.Волкер заявив, що американо-російські  консультації допоможуть наблизити виконання мінських угод  і припинення конфлікту на Донбасі.

 

Міністерство соціальної політики України розглядає питання підвищення виплат вимушеним переселенцям з непідконтрольних українській владі територій Донецької і Луганської областей та Криму.

Про це в ефірі Радіо “Донбас.Реалії” заявив заступник міністра соціальної політики України Микола Шамбір, повідомляє  Радіо Свобода – Укрінформ.

“Ми розглядаємо питання про невелике підвищення виплат на наступний рік. На скільки це вдасться, це питання бюджету”, – сказав він.

Станом на 2 жовтня 2017 року, за даними Мінсоцполітики, зареєстровано 1 596 644 переселенці з Донбасу і Криму, отримувачам надано допомоги на 2,1 мільярда гривень.

Після анексії Криму у квітні 2014 року на частині Донбасу розпочався збройний конфлікт. 20 лютого 2014 року Верховна Рада офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Україна і Захід також звинувачують Росію у підтримці проросійських бойовиків на  Донбасі. Москва всі звинувачення відкидає.

 

Приватні військові компанії – новий і небезпечний інструмент для досягнення політичних цілей Кремля.

Про це сказав заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін, виступаючи на спеціальному заході в Європейському парламенті з доповіддю щодо злочинів російських приватних військових компаній в Сирії та на Донбасі, повідомляє прес-служба  МІП – Укрінформ.

«Приватні військові компанії – новий та небезпечний інструмент досягнення політичних цілей у руках Кремля», – наголосив Золотухін, додавши,  що це лише невеликий об’єм тих даних, які є в України стосовно скоєних злочинів Росії.

«Ми прагнемо донести цю інформацію, щоб разом із Європою покарати тих, хто порушує міжнародне право».

Заступник міністра вважає, що для того, аби  гарантувати безпеку як європейської спільноти загалом, так і кожної держави зокрема, Європі й Україні варто не тільки відстоювати демократичні цінності, а й розв’язувати практичні питання, що потребують суттєвих рішень. «Одним із таких питань є закордонна військова діяльність Російської Федерації під прикриттям приватних військових компаній», – сказав чиновник.

За його словами, географія діяльності таких компаній  досить широка: від Криму та Донбасу, до Сирії та навіть Боснії та Герцеговини, де російські найманці були помічені раніше. Однією з ПВК, що діє на сході України під виглядом «народних ополченців», є компанія «Вагнер», названа на честь позивного її засновника – полковника Дмитра «Вагнера» Уткіна. Саме за його вказівкою в червні 2014 року був збитий український літак ІЛ-76 із 49 військовими на борту.

Депутат Європейського парламенту від Польщі  Анна Фотига наголосила на важливості презентованих розслідувань: «За останні тижні світ значно більше дізнався про залучення російських приватних військових компаній до бойових дій в Україні та Сирії».

Доповідь Золотухіна грунтується на матеріалах міжнародної волонтерської розвідувальної спільноти InformNapalm «Приватні військові компанії: Виконуючи злочинні накази Кремля», а також на даних, опублікованих Службою безпеки України.

 

У полоні бойовиків на Донбасі перебувають 152 українських заручники, їх кількість постійно зростає, а переговори щодо обміну просуваються досить важко.

Про це повідомила у  Facebook  представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко за результатами засідання ТКГ у Мінську – Укрінформ.

“Заручники. Україна ще місяць тому заявила про готовність передати 302 злочинці задля звільнення 81 українця, підтверджених ОРДЛО на окупованих територіях. Всього ж в списку СБУ на сьогодні є 152 заручники в ОРДЛО, кількість зростає, бо хапають цивільних за проукраїнські погляди”, – написала Геращенко.

За її словами, переговори з обміну заручниками просуваються досить важко, оскільки висувається вимога “амністувати беркутівців та інших персонажів, які не мають жодного стосунку до Донбасу”.

“Працюємо, щоб були добрі новини для родин наших заручників, поки що все йде важко, але рухаємося. З вірою. Аби ще інша сторона тримала слово”, – зауважила Геращенко.

Вона нагадала, що росіяни і ОРДЛО обіцяли, що до 1 січня звільнять підлітків-”диверсантів”, а діти й досі в СІЗО. “Сьогодні поставили це питання недотримання публічно озвучених обіцянок перед ОБСЄ, й озвучили вимогу негайного звільнення дітей”, – зазначила  Геращенко.

За її словами, під час засідання ТКГ у Мінську також обговорювались питання необхідності надання нормальних медичних послуг заручникам, бо в усіх хлопців є проблеми зі здоров’ям.

Окремою темою на переговорах, за інформацією Геращенко, став пошук зниклих безвісти. “Ми ще раз підтвердили нашу готовність негайно створити механізм за участю України, РФ і ОБСЄ для пошуку зниклих і ексгумації загиблих. Але РФ продовжує поки що пісню “нас там нет” і не погоджується на пошук своїх заблудших потіряшок”, – написала вона.

При цьому Геращенко висловила сподівання, що питання обміну заручників все-таки буде розблоковано.

 

Стресостійкість окремої людини і нації в цілому в умовах воєнних дій на частині території України має стати предметом вивчення науковців, і для цього потрібно створити Центр стресостійкості України та його філії у кожному великому місті.

Про це заявила на прес-конференції в Укрінформі на тему “Resilience, або Створення Центру стресостійкості України” віце-президент Національної академії державного управління при Президентові України Марина Білинська, повідомляє кореспондент агентства.

Ізраїль  і США почали вивчати питання стресостійкості як на національному рівні, так і на рівні окремої людини у зв’язку з терористичними актами, які відбувались і відбуваються на території цих країн. На жаль, Україна протягом останніх трьох років також весь час перебуває на межі війни і миру, і ми змушені підняти це питання, оскільки від стану стресостійкості нації і кожної окремої людини залежить і сьогодення, і майбутнє країни”, – сказала Білинська.

Вона зазначила, що поняття “стресостійкість” прийшло з фізики. За її словами, вчені почали вивчати його як властивість металів відновлювати первинний стан після дії багатьох чинників, зокрема тиску, температури тощо, а потім це поняття було перенесено на життя окремої особи. Білинська додала, що стресостійкість особи вивчали психіатри і психологи, а стресостійкість нації є новим явищем.

“Дослідження ізраїльських учених довели, що серед чинників, які загрожують стресостійкості нації, респонденти на третє місце поставили погане державне управління. Тому Національна академія державного управління дуже зацікавлена у вивченні цієї проблеми і створенні відповідної міжгалузевої лабораторії”, – зазначила Білинська.

Директор українсько-ізраїльського Інституту стратегічних досліджень ім. Голди Меїр Альберт Фельдман у свою чергу зазначив, що вважає дуже важливим створення центрів стресостійкості у кожному великому місті. На його думку, у цьому сенсі слід більше працювати на місцях з керівниками областей та мерами міст, аби вони мали бажання і знаходили можливість реалізації цієї ідеї в рамках децентралізації.

Як зазначив на прес-конференції науковий керівник українсько-ізраїльського Інституту стратегічних досліджень ім. Голди Меїр професор Валерій Самсонкін, для реалізації програми стресостійкості в науковому плані в Україні “все є”.

“Є психологи, є теорія, є купа тестів. Потрібна адаптація, потрібне врахування індивідуальних особливостей конкретної людини і потрібні дії”, – переконаний науковець.

На його думку, це питання “підйомне і вельми реальне” для Міністерства оборони або Нацгвардії України.

“Передача цієї функції в Міністерство соціальної політики, можливо, з точки зору стратегії і вірна, а з точки зору тактики – ні. Цим двом силовим міністерствам це цілком під силу, тим більше, що є кадри. Потрібно лише створити умови”, – вважає Самсонкін.

 

З метою приховування небойових втрат та уникнення відповідальності і виплати коштів родинам, тіла загиблих бойовиків відправляють до цивільних лікарень без документів.

Про це на брифінгу в середу заявив речник Міністерства оборони з питань АТО Андрій Лисенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“З метою приховування небойових втрат від комісії 8 армії Південного військового округу ЗС РФ, яка зараз працює у т.зв. першому і другому армійських корпусах, ватажки бойовиків направляють поранених та тіла загиблих військовослужбовців до цивільних  лікарень  без документів та знаків розрізнення”, – сказав Лисенко.

За його словами, такі заходи вживаються з метою унеможливлення їх ідентифікації та уникнення відповідальності і виплати коштів їх родинам.

 

Кабінет міністрів схвалив проект постанови про припинення дії угоди між урядами України та Російської Федерації про збереження спеціалізації підприємств і організацій, які беруть участь у виробництві продукції військового призначення.

Таке рішення було ухвалене на засідання  уряду  в середу без обговорення, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Угода від 21 грудня 2000 року передбачала збереження між двома країнами існуючої виробничої та науково-технічної спеціалізації підприємств, що розробляють, виробляють і випробують озброєння та військову техніку.

Документ також стосувався організацій, що надають послуги військового призначення, постачають необхідні для сектору матеріали, напівфабрикати, комплектуючі, навчальне та допоміжне майно.

Передбачалося, що підписанти не продаватимуть і не передаватимуть третій стороні (зокрема, іноземним фізичним і юридичним особам та міжнародним організаціям) матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, документацію та інформацію, отримані в рамках угоди, без попередньої письмової згоди сторони-постачальника.

 

У РФ надали Януковичу притулок ще на рік

У МВС Росії продовжили право на тимчасовий притулок для колишнього президента України Віктора Януковича до 26 жовтня 2018 року. Про це повідомляє газета “Комерсант” з посиланням на адвоката Януковича Віталія Сердюка, передає УНН.

“Управління з питань міграції главку МВС Росії по Ростовській області продовжило термін дії свідоцтва про надання тимчасового притулку екс-президенту України Віктору Януковичу до 26 жовтня 2018 року”, – повідомив адвокат Януковича.

Як повідомляв  УНН,  Оболонський районний суд Києва  переніс розгляд кримінального провадження  за обвинуваченням екс-президента України Віктора Януковича в державній зраді на 19 жовтня у зв’язку з тим, що адвокат досі перебуває у відрядженні в Росії.

Нагадаємо, 13 жовтня 2016 року адвокат екс-президента України Віталій Сердюк повідомив, що Віктор  Янукович отримав тимчасовий притулок у Російській Федерації.

Янукович утік із України в лютому 2014 року після масових розстрілів учасників протестів на майдані Незалежності в Києві. Відтоді він переховується на території Росії, яка не відповідає на запити України про його видачу в рамках міжурядових домовленостей.

 

Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили про підозру у розтраті близько 1 млн грн та службовому підробленні екс-керівникам держпідприємства “Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення”.

Про це повідомляє  прес-служба  НАБУ – Укрінформ.

Підозру вручено колишньому керівнику державного підприємства, екс-начальнику сектору цього ж концерну, а також керівнику приватного підприємства, задіяного у вчиненні злочину.

“За версією слідства, у 2013 році після призначення на керівні посади до КРРТ згадані службові особи, діючи у змові з керівником приватного підприємства, замовили розробку технічної документації із землеустрою земельних ділянок, які на момент укладення відповідних договорів не перебували (або  перебували частково) у користуванні «Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення», та оплатили виконання цих робіт”, – йдеться у повідомленні.

Під час слідчих дій (обшуків) детективи Бюро вилучили комп’ютерну техніку, яка, на їхню думку, могла використовуватися в злочинних цілях.

 

Третя дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя 18 жовтня розглянула дисциплінарну справу, відкриту стосовно судді Франківського районного суду міста Львова Василя Масендича за скаргою Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та народного депутата Сергія Висоцького.

Про це  повідомляє  прес-служба Нацради – Укрінформ.

«Підставою скарги Національної ради стало винесення цим суддею 15 лютого цього року ухвали щодо забезпечення позову громадянки Бондаревої Надії Василівни до ТОВ «ТРК «Дивосвіт», м. Київ (позивні «Вєсті. Радіо»), якою Національній раді заборонено ухвалювати рішення стосовно продовження строку дії ліцензії на мовлення цієї компанії», – йдеться у повідомленні.

На переконання  Нацради, це є перевищенням суддею своїх повноважень шляхом втручання в дискреційні повноваження регуляторного органу.

У Нацраді підкреслили, що третя дисциплінарна палата “ухвалила рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності та внесення подання до Вищої ради правосуддя про звільнення судді В. Масендича”.

На сайті ВРП  повідомляється, що суддю Масендича на підставі рішення третьої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя відсторонено від здійснення правосуддя.

Як пояснили у ВРП, у разі ухвалення органом рішення про застосування до судді дисциплінарного стягнення у вигляді подання про звільнення судді з посади, такий суддя автоматично тимчасово відстороняється від здійснення правосуддя до ухвалення рішення про його звільнення з посади Вищою радою правосуддя.

“Судді вважаються тимчасово відстороненими від здійснення правосуддя без ухвалення Вищою радою правосуддя окремого рішення. Строк дії відсторонення суддів від здійснення правосуддя – до ухвалення Вищою радою правосуддя рішення про їх звільнення з посади або скасування рішення дисциплінарної палати”, – підкреслили у ВРП.

 

Стартував конкурсний відбір суддів Конституційного суду

Стартував відкритий конкурс для відбору кандидатур на посади суддів Конституційного Суду, передає  УНН з посиланням на прес-службу Президента України.

Як повідомила прес-служба, вчора відбулося засідання конкурсної комісії, яка відповідає за відбір кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України, щодо осіб, яких призначає Президент України.

“Конкурсна комісія затвердила умови проведення конкурсу та оголосила дату його початку – 19 жовтня 2017 року”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляв УНН, Кабінет міністрів України  оголосив конкурс  на заміщення посади директора Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

 

Державна наукова установа “Енциклопедичне видавництво” має повернутися до свого приміщення. 

Таке переконання висловив перший заступник голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України Богдан Червак у середу під час засідання “круглого столу” в Укрінформі.

“Велика українська енциклопедія – це виклик не перед Президентом України, не перед урядом, Верховною Радою, не перед українською владою. Насправді це виклик перед українською нацією, яка має дати відповідь, чи є у неї інтелектуальний потенціал для того, щоб створити Велику українську енциклопедію, показати світові і передусім українцям, що вони здатні подивитися на все, що їх оточує, українськими очима, а не московськими чи європейськими. Цей виклик ми прийняли і відповідь буде гідна… Зробити це непросто, оскільки в “Енциклопедичного видавництва” практично відібрали приміщення. Але ми правовим шляхом доб’ємося повернення цього приміщення. Ми будемо реалізовувати цей проект, чого би нам це не вартувало”, – підкреслив Червак.

Голова редакційної колегії Великої української енциклопедії, академік НАН України Вадим Локтєв зазначив, що умови, в яких видається енциклопедія, “ненормальні абсолютно”.

“Насправді багато хто працює вдома, тому що робочого приміщення, в якому могли б працювати в такій кількості люди, немає. Але є комп’ютери, є електронний, телефонний зв’язок, є зустрічі, консультації”, – додав він.

Академік НАН України, директор Інституту  літератури  ім.Т.Г.Шевченка НАНУ Микола Жулминський підкреслив: те, що сьогодні робить колектив, який працює над Великою українською енциклопедією, – це абсолютно на рівні сучасних методик і сучасних досягнень енциклопедичної науки. Щоб цей проект реалізувався чимшвидше і на високому науковому рівні, видавництво має працювати в комфортних умовах.

“Без державної підтримки, без системного фінансування і без приміщення це зробити просто неможливо. Я переконаний, що приміщення буде повернуто, тому що воно вже меморіальне і вже ім’я академіка Миколи Бажана зобов’язує, щоб воно було приміщенням для творення Великої української енциклопедії”, – сказав Жулинський.

Як відомо, 27 квітня ц.р. працівники “Енциклопедичного видавництва” заявили про рейдерське захоплення будівлі в Києві на вулиці Б. Хмельницького, 51.

 

В’ятрович розповів, коли розпочнеться будівництво музею тоталітаризму

Інститут національної пам’яті на даний час вирішує організаційні питання для початку будівництва музею монументальної пропаганди СРСР у Києві. Про це розповів  УНН  голова Інституту національної пам’яті України Володимир В’ятрович.

“Ще дуже багато роботи. Ще тільки продовжуємо запускати організаційні механізми, збір коштів і так далі. Побудувати (до кінця року – ред.) точно не побудують. Хочемо до кінця року почати, але не думаю, що це все буде будівництво. Почнемо зі звезення скульптур, а вже потім будемо говорити про будівництво (музею тоталітаризму – ред.)”, – сказав він.

На уточнення УНН про те, чи буде перевезений до музею тоталітаризму пам’ятник Щорсу, який розміщений на бульварі Тараса Шевченка у Києві, В’ятрович розповів: “Саме його туди плануємо перевезти. Я думаю, що саме це і має статися до кінця року”.

Нагадаємо, у червні в Інституті нацпам’яті повідомляли, що  музей тоталітаризму планували відкрити 7 листопада.

 

Колишній кандидат у президенти США, екс-держсекретар Гілларі Клінтон гостро розкритикувала дії президента Дональда Трампа щодо публікації ним “безвідповідальних” погроз у Twitter, які лише підбурюють до війни з КНДР та грають на руку режиму в Пхеньяні.

Про це вона заявила під час одного з виступів у Південній Кореї, повідомило видання “Глос Америки” – Укрінформ.

“Коли доля мільйонів людей залежить від дипломатичного розв’язання кризи з Північною Кореєю, без зайвих слів зрозуміло, що безвідповідальні загрози розпочати війну є небезпечними та короткозорими”, – наголосила американський політик.

Вона також піддала критиці зневажливі висловлювання  Трампа  на адресу північнокорейського лідера Кіма Чен Ина, а також погрози глави Білого дому реагувати на північнокорейську провокацію “вогнем і люттю”.

У цьому зв’язку Клінтон наголосила, що підбурювання Кіма просто “викликає у нього посмішку на обличчі”, оскільки так міжнародна увага до КНДР лише збільшується, чого й добивається режим.

У цьому зв’язку видання нагадує, що державний секретар США Рекс Тіллерсон виступив на захист твітів Трампа про КНДР, підкресливши, що це є спробою “створити умови, які примушують до дії”, щоб просувати дипломатію далі.

Водночас Клінтон погодилася, що швидкий прогрес у ракетних розробках КНДР “представляє серйозну небезпеку для безпеки Америки”. Натомість вона не запропонувала альтернативних підходів для запобігання цим випробуванням.

Екс-держсекретар США заявила, що світова спільнота має посилити економічні санкції проти Пхеньяна, щоб “поставити Кім Чен Ина перед вибором між ядерною зброєю та загрозою повного краху”. При цьому вона акцентувала, що Китай має докласти більше зусиль для забезпечення дії міжнародних санкцій, а США разом із союзниками в регіоні повинні продовжувати заходи військового стримування.

 

У Празі пройшла демонстрація проти позиції президента Чехії Мілоша Земана з приводу анексії Росією українського Криму.

Захід відбувся перед входом у Празький град, де розташовується резиденція президента Чехії, повідомляє  Радіо Прага – Укрінформ.

Демонстранти тримали плакати з гаслом “Чеська Республіка – це не Земан”, оформленим у вигляді хештега #czechrepublicisnotzeman.

Цей флешмоб було запущено кілька днів тому молодим музикантом Іржі Барешом після виступу президента Чехії на сесії ПАРЄ, в ході якого  Земан  заявив, що “анексію Криму слід вважати завершеним фактом”.

Після цього чеські користувачі соцмереж стали викладати в Інтернет свої фотографії з хештегом, дистанціюючись від позиції президента та висловлюючи підтримку Україні, відзначається в повідомленні.

Акція також пройшла під гаслом “Панове, ми йдемо”, розміщеним під портретами Земана і Андрія Бабіша, який очолює політичний рух ANO.

Протестуючі повністю заповнили простір перед Архієпископським палацом. Гасла демонстрантів також транслювалися за допомогою відеопроектора на стіну розташованого поруч Сальмовського палацу.

Як повідомлялося, президент Чехії Земан заявив на засіданні ПАРЄ, що вважає втрату Україною Криму “завершеною справою” і пропонує вирішити її, виплативши Україні матеріально-фінансову компенсацію. Його висловлювання засудили представники української влади.

Земан відомий своєю проросійською позицією і прихильністю до президента РФ Володимира Путіна.

 

На парламентських виборах в Чеській Республіці, що мають відбутися наприкінці тижня, “традиційним” партіям доведеться нелегко.

Таку думку у ексклюзивному коментарі кореспонденту Укрінформу висловив керівник Інституту вивчення громадської думки Stem Павел Фішер.

“Непокоїть те, що традиційним політичним силам цього разу знову буде дуже складно перемогти і заручитися підтримкою виборця”, – сказав Фішер.

Відповідаючи на питання про вплив дезінформації на передвиборну кампанію, він зазначив, що не має даних про те, що фейкові новини відіграють велику роль на майбутніх виборах. Хоча, визнає він, ситуація може змінитися в останні дні та години.

Інформаційні війни йдуть по всій Європі і за її межами, констатує керівник соціологічної структури. “Ми всі перебуваємо у відкритому просторі інформаційного обміну; дезінформація була присутня завжди, правда, сьогодні, із появою нових технологій вона стала справжнім викликом”, – сказав Фішер, акцентуючи увагу на небезпеці для майбутнього демократії такого феномена, як соціальні боти та тролі. Країни демократичні, за його словами, є особливо вразливими перед ними якраз через те, що поважають свободу слова.

Вибори до парламенту  Чехії  пройдуть з опівдня 20-го жовтня до 14.00 21 жовтня. Участь в них цього року беруть 31 партія і політичний рух, що є історичним рекордом для Чеської Республіки.

Фаворитом передвиборної гонки є політичний рух ANO, очолюваний одним із найбагатших чеських громадян Андрієм Бабішем. Проти нього наразі ведеться розслідування за підозрою у зловживанні дотаціями Євросоюзу. Деякі аналітики називають його “чеським Берлусконі”.

На другому місці – Чеська соціал-демократична партія, передвиборчий список якої очолює міністр закордонних справ країни Любомир Заоралек (рішення поміняти на главу МЗС прем’єр-міністра Богуслава Соботку було прийняте 4 місяці тому з огляду на падіння рейтингів партії).

З 2013 року ці дві партії за підтримки Християнсько-демократичного союзу – Чехословацької народної партії складали коаліційний уряд.

В Європі із занепокоєнням очікують результатів цих виборів, зокрема, через позицію Праги у питанні розподілу біженців, небажання приєднуватися до зони євро і доволі проросійські погляди значної частини політиків, які можуть увійти до парламенту та уряду.

 

Голова парламенту Молдови Андріан Канду назвав неприпустимими звинувачення президента Ігоря Додона на адресу суддів Конституційного суду і шкодує про емоційні заяви глави держави.

Про це спікер заявив на брифінгу, який відбувся в Кишиневі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

“Президент Ігор Додон зробив кілька заяв, які виходять за рамки. Абсолютно неприпустимо виступати із звинуваченнями на адресу Конституційного суду, адже саме КС затвердив мандат президента, а сам глава держави складав присягу на Конституції. Він зобов’язаний поважати Основний закон країни, гарантом якого є Суд”, – заявив спікер.

Канду назвав також спекуляціями заяви про те, що нібито рішення Конституційного суду означає відкликання президентського мандату  Додона.

“КС дав тлумачення ситуації, пов’язаної з відмовою президента призначити міністра. В даному випадку йдеться про міністра оборони. Все, що кажуть про усунення президента Додона, про обмеження його повноважень або перешкоджання його діяльності – просто спекуляції”, – підсумував голова парламенту.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні Конституційний суд Молдови виніс вердикт, відповідно до якого президент країни не має права відмовити в затвердженні кандидата на посаду міністра оборони, повторно висунутого на цей пост урядом. Згідно з рішенням КС, якщо президент повторно відмовляється призначити міністра оборони, то це вважається порушенням конституційних обов’язків глави держави, який тимчасово може бути усунутий від посади. Право призначити міністра (у даному конкретному випадку) і прийняти у нього присягу тимчасово передається прем’єр-міністроу або голові парламенту, які теж тимчасово виконуватимуть обов’язки президента. Рішення про тимчасове усунення президента від влади приймається Конституційним судом.

Президент Ігор Додон, у свою чергу, розкритикував це рішення, назвавши його неконституційним, погрожуючи суддям КС кримінальним розслідуванням.

 

Експерти Центру Разумкова прогнозують припинення економічного зростання, що відбувалося впродовж 2017 р., і його погіршення вже в осінньо-зимовий період.

Про це сказав директор економічних і соціальних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин під час презентації в Укрінформі аналітичного дослідження “Індекс поточної економічної спроможності”.

“До кінця 2016 року наш індекс вказував на стійке погіршення економічного добробуту – добробуту домогосподарств. Графік узагальненого індексу показує, що динаміка до кінця 2016 року погіршувалася… А 2017 року суттєвим чином ситуація почала покращуватися. Чинником такого покращення стало підвищення певних мінімальних соціальних стандартів, насамперед мінімальної заробітної плати, а також покращення ситуації із заборгованостями. Тобто 2017 рік ми можемо розглядати як позитивний. На жаль, ми не можемо з упевненістю сказати, що ця крива вже набула стійкого характеру. Навпаки, ми передбачаємо, що осінньо-зимовий період, в тому числі зважаючи на сезонний фактор, буде демонструвати погіршення як індексу, так і соціально-економічної стійкості домогосподарств – це і погіршення сплати за ЖКГ, і продовження обмеження кредитування населення, і неналежні заходи, пов’язані з підтримкою рівня зайнятості, і решта”, – зазначив Юрчишин.

Водночас він додав, що поки що в Україні не досягли рівня  економіки  кінця 2013 року, який взято як базис порівняння, але певним чином наблизились до нього.

“У найближчі півроку навряд чи ми будемо мати продовження такої висхідної динаміки, швидше матимемо картинку, яка була впродовж 2016 року – з періодичними коливаннями відносно сталого рівня”, – вважає Юрчишин.

 

Рік виборів – 2019 – може стати роком ризиків для економіки України.

На цьому наголосив директор економічних і соціальних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин у коментарі кореспонденту Укрінформу.

“2019 – це рік великих виборів. Це означає, що до них з сьогоднішнього дня ми вже почнемо готуватися, а можливо, вже готуємося. І в цьому випадку зростають ризики популізму, політизація економічних рішень. Це означає, що дедалі більше буде завдань, які мають дуже слабкий стосунок до наших реальних завдань і потреб. Політизація завжди призводить до того, що уряд має нарощувати соціальні видатки, які невідомо звідки брати, зростає соціально-політична напруженість, яка також не додає стійкості для бізнесу, міжнародний інвестор, знаючи і розуміючи нашу ситуацію, також буде дуже обережно ставитись до України. Найближче це те, що навряд чи навіть уже впродовж 2018 року ми зможемо розраховувати на транш  МВФ. Зазвичай МВФ уникає фінансування країн, якщо вони дійсно не знаходяться в суперкризі, приблизно за 8-9 місяців до тих чи інших виборів. А ще згадаємо, що у нас на 2019-2020 рік припадають високі зовнішні виплати – це означає ще втрати резервів, додатковий тиск на гривню. Тому, на жаль, ризик нового циклу загострення і дестабілізації дуже високий. Ми не зможемо до завдань і питань економіки мати тверезий, раціональний підхід. Будуть домінувати політичні гасла, політичні тенденції”, – сказав Юрчишин.

Водночас він зазначив, що в Україні спостерігається дуже чітка закономірність – кожні 4-5 років у нас криза чи суперкриза, а якщо її вдається уникнути, то тільки завдяки певним сприятливим обставинам.

“У 2004-05 році ми не мали економічного шоку тільки завдяки витратам з резервів, тому що майданні баталії швидко закінчилися. 2009-10 рік ми мали глобальну кризу, 2014-15-й – також, додаємо ще 4-5 років – 2019-20 рік – ми розуміємо, до яких тенденцій ми прямуємо…” – сказав Юрчишин.

 

Кредитні спілки можуть заповнити нішу кредитування малих сільгоспвиробників в Україні, оскільки з ними не співпрацюють великі фінансові установи.

Про це на прес-конференції в Укрінформі сказав президент Національної асоціації кредитних спілок України Петро Козинець.

“На сьогоднішній день, коли банківський сектор не кредитує малих сільгоспвиробників, кредитні спілки могли б заповнити цю нішу. За останні 5-6 років активи кредитних спілок впали у 3 рази, чисельність кредитних спілок – у 4 рази. Сьогодні вклад кредитних спілок у розвиток економіки міг би бути більшим і можливості для цього є”, – зазначив Козинець.

Він відзначив, що за останній рік спостерігається позитивна динаміка у розвитку кредитних спілок, але вона нівелюється попереднім падінням.

“Ринку та населенню потрібен сигнал, що держава підпримує спілки як вагомий чинник для розвитку сільського господарства”, – сказав Козинець.

Він наголосив, що ніде у світі кредитні спілки не конкурують з  банками, адже обсяги капіталу та масштаби кредитування зовсім різні.

 

У Міністерстві внутрішніх справ назвали “маячнею” заяву народного депутата від “Опозиційного блоку” Сергія Льовочкіна про те, що на нього готується замах за участю керівництва МВС.

Про це заявив директор Департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко,  інформує  прес-служба відомства – Укрінформ.

“Звинувачення у підготовці замаху (на  Льовочкіна — ред.) – це маячня політичних посіпак екс-президента-зрадника Януковича, які, відчуваючи неминучу відповідальність за скоєні проти народу України злочини, намагаються виправдатися в очах суспільства і заради цього створюють спотворену інформаційну картину у своїх підконтрольних медіа, придбаних на вкрадені гроші”, – сказав Шевченко.

Раніше  Льовочкін заявив, що МВС стежить за ним та його родиною.

У прес-службі Льовочкіна також стверджують, що на адресу депутата звучать погрози фізичного усунення, які нібито лунають з боку керівництва МВС. “Так, нещодавно ми отримали інформацію про замах на опозиційного політика, який планувався за їх участю”, – заявили в прес-службі.

 

У Міністерстві внутрішніх справ заявили, що народний депутат від “Опозиційного блоку” Сергій Льовочкін намагається дискредитувати поліцейського, який розслідує його справу, і показали схему можливого ухилення Льовочкіним від сплати податків.

Про це повідомляє  сайт МВС – Укрінфом.

Зазначається, що заступник начальника Головного слідчого управління Нацполіції підполковник поліції Дмитро Бут подав судовий позов проти телеканалу Інтер: “Його акціонери, зокрема народний депутат С. Льовочкін, і підконтрольний йому народний депутат С. Каплін, ведуть брудну медіа кампанію проти поліцейського Бута та членів його родини, розповсюджуючи необгрунтовану, недостовірну та непідтверджену інформацію”.

“Я був змушений звернутися до Шевченківського суду із позовом про захист честі і гідності. Згідно із законом, відповідачем є та сторона, яка займається поширенням інформації, у моєму випадку – телеканал Інтер. Я хочу, щоб вони хоча б сказали: на підставі чого зроблені висновки про те, що я злочинець, що я обманюю, займаюся рейдерством та вимаганням. Якщо у них немає таких підстав, – нехай вони офіційно спростовують цю інформацію”, – наголосив Бут.

У МВС підкреслили, що причиною такої інформаційної атаки є активна робота слідчої групи на чолі із підполковником поліції Бутом із розслідування кримінального провадження за фактом фінансування тероризму та підробки документів за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.258-5 та ч.1 ст.358 Кримінального кодексу України.

“Відомості про це внесено 22 січня 2015 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42015000000000056. У червні 2017 року ГПУ визначила підслідність цього кримінального провадження Головному слідчому управлінню Нацполіції. Під час розслідування встановлено, що Льовочкін С.В. та Фірташ Д.В., яким підконтрольне GDF MEDIA LIMITED, у 2015 році здійснили перерахування ста мільйонів доларів США на користь ВАТ «Перший канал» (РФ) в якості оплати за удаваний правочин з придбання 29 відсотків акцій ПрАТ “Телеканал Інтер”, – поінформували у МВС.

Уточнюється, що в подальшому частину акцій ПрАТ “Телеканал Інтер” було виведено на зареєстровану на території Республіки Кіпр компанію OSKARO INVESTMENTS LIMITED, 100 % акцій якої належить Льовочкіну.

“Вказані обставини також підтверджуються тим, що Льовочкін С.В. у своїй декларації вказав, що він є власником акцій компанії OSKARO INVESTMENTS LIMITED, у загальній кількості 20000 акцій номінальною вартістю 130480 грн, тобто на загальну суму два мільярди шістсот дев’ять мільйонів шістсот тисяч грн, що складає понад 100 млн доларів США. Разом з тим, під час перевірки джерел походження вказаних коштів встановлено, що з 2010 по 2014 рік Льовочкін С.В. займав посаду глави Адміністрації Президента України за часів Януковича В.Ф., а з 2014 року по теперішній час Льовочкін С.В. є народним депутатом України та також не займається будь-якою підприємницькою діяльністю”, – зазначається у повідомленні.

Разом з тим у відомстві відзначили, що офіційні доходи Льовочкіна як державного службовця у період з 2014 по 2016 рік складають 334 046,82 грн: “Тобто, на даний час Льовочкін Сергій Володимирович має у власності акції компанії на суму, що у понад сім тисяч разів перевищує його офіційно задекларовані доходи за останні три роки”.

У МВС також повідомили, що під час розслідування було отримано інформацію про те, що Льовочкін через підконтрольні йому офшорні компанії легалізував частину здобутих злочинним способом коштів шляхом придбання численних об’єктів нерухомості у різних країнах світу.

“Крім того, розслідуються інші епізоди можливої протиправної діяльності посадових осіб медіа групи Інтер”, – уточнили в МВС.

Раніше сам Льовочкін оприлюднив заяву, у якій йдеться про те, що керівництво МВС продовжує політичні переслідування депутата і пов’язаного з ним телеканалу “Інтер”, використовуючи для цього “сфабриковану без будь-яких підстав кримінальну справу з нісенітницею про нібито фінансування каналом тероризму”.

У заяві також зазначається, що на адресу  Льовочкіна  звучать погрози фізичного усунення із боку керівництва МВС.

 

Кабінет міністрів затвердив план заходів на 2017 рік з реалізації Стратегії комунікацій у сфері запобігання та протидії корупції, внесений Міністерством інформаційної політики України.

Таке рішення було прийнято без попереднього обговорення на засідання уряду в середу, 18 жовтня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це буде повністю відкрита діяльність держорганів, регулярні публічні звіти перед медіа, тобто публічне звітування саме з антикорупційної тематики. Передбачені також спеціальні тренінги про те, як швидко подавати інформацію від відомства. Кожен журналіст зможе швидко отримувати коментар”, – відзначив міністр інформаційної політики України  Юрій Стець.

За його словами, план передбачає як запровадження системи моніторингу та оцінки ефективності антикорупційних комунікацій, так і визначення пріоритетності антикорупційних комунікацій у роботі центральних органів виконавчої влади.

Як повідомляв Укрінформ, уряд 23 серпня 2017 року схвалив Стратегію комунікацій у сфері запобігання та протидії корупції.

Її мета – формувати ефективну та системну комунікаційну роботу з суспільством у сфері запобігання та протидії корупції.

Стратегія розроблена міжвідомчою робочою групою з питань координації антикорупційної реформи за активної участі неурядових організацій у сфері протидії корупції.

 

Естонія, як країна-голова Ради Європейського Союзу, підтримує Україну у проведенні реформ і впливає на Росію для повернення її до “міжнародно прийнятної поведінки”.  

Про це заявив в  інтерв’ю Укрінформу  міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер.

“Ми працюємо з Україною, щоб допомогти їй у проведенні реформ. І разом з тим ми працюємо всередині  ЄС  і з ширшим міжнародним співтовариством, демократичними країнами, щоб підтримувати тиск на Росію як у формі санкцій, а також спільної політичної дії – для повернення Росії до міжнародно прийнятної поведінки, щоб її порушення були виправлені”, – сказав Міксер.

За його словами, “мова про те, щоб підтримувати і при потребі оновлювати санкції доти, доки Росія не виконає свої зобов’язання за Мінською угодою, а також про реальне наповнення санкцій щодо політики невизнання кримської анексії”.

Як відомо, 1 липня Естонія вперше стала головою Ради Європейського Союзу. Ці функції вона виконуватиме до 31 грудня. Головування в ЄС передбачає можливість якоюсь мірою визначати поточний порядок денний цього об’єднання.

 

Двоє претендентів від України – художник Кость Лавро та письменниця Зірка Мензатюк – вперше цьогоріч увійшли до списку номінантів на престижну премію в галузі дитячої літератури Astrid Lindgren Memorial Award.

Список претендентів оприлюднили під час книжкової виставки у Франкфурті, повідомляє офіційний сайт  alma.se – Укрінформ.

Зазначається, що всього до списку номінантів увійшло 235 кандидатів із 60 країн. Оголошення лауреатів премії відбудеться наприкінці березня 2018 року. Переможець отримає 5 мільйонів шведських крон.

Як пише  ТСН, Кость Лавро відомий оформленням дитячих книг. Його вже класичні зайчики й котики стали улюбленими образами сотень тисяч дітей. Права на графіку Лавра придбали відомі світові видавництва з США, Швейцарії та Франції.

Зірка Мензатюк – авторка близько 20 дитячих та підліткових книжок, серед яких “Макове князювання” та “Таємниця козацької шаблі”. Вона вже є лауреатом українських літературних премій, а також міжнародного літературного конкурсу у США.

Нагадаємо, Міжнародна премія пам’яті Астрід Ліндґрен – одна з найбільш авторитетних міжнародних нагород у галузі літератури для дітей та підлітків. Лауреатами премії, яку вручають з 2002 року, можуть стати письменники, ілюстратори, диктори чи організації з усього світу, незалежно від мови чи національності за досягнення протягом усього життя.

 

Кабінет Міністрів України вже розпочав процес монетизації субсидій і створює реєстри, щоб найближчим часом розпочати виплати.

Про це Прем’єр-міністр України  Володимир Гройсман  сказав на засіданні уряду в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми розпочали процес монетизації субсидій щодо економії. Зараз проводимо верифікацію і створюємо реєстри і найближчим часом розпочнемо виплати тим, хто зекономив енергоресурси”, – сказав Гройсман.

За його словами,  6,53 млн домогосподарств вже перепризначено субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у наступному опалювальному сезоні.

 

Проект бюджету на наступний рік передбачає як мінімум 3% економічного зростання. Це означає, що наступного року буде вироблено на 400 мільярдів гривень більше товарів і послуг, ніж цьогоріч.

Про це в середу під час засідання уряду заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За останні 9 місяців ми вперше сформували бюджету резолюцію на три роки вперед, де чітко показали, як ми бачимо розвиток національної економіки. Ми вчасно внесли проект бюджету на 2018 рік, сформований на основі резолюції. Ми чітко показали, як розвиватимемо країну наступного рокуі”, – сказав  Гройсман.

Він зазначив, що Україна продовжує працювати з міжнародними партерами.

“Що стосується економічного зростання, дуже важливо використати усі можливості України для інтеграції в світову економіку”, – додав Гройсман.

Прем’єр також висловив думку, що Україна має так розвивати національну економіку, щоб не робити запозичень.

“Ми можемо забезпечити якісне зростання національної економіки – навіть більше 3%, які ми плануємо на наступний рік. Що таке 3% зростання? Це більше на 400 млрд грн товарів і послуг у наступному році, ніж у цьому. Це десятки тисяч робочих місць, це 170-180 млрд грн, направлених на фонд оплати праці українських працівників. І я вважаю, що це цифри не граничні, їх можна збільшувати за умови системних реформ і змін”, – зазначив Гройсман.

 

У Страсбурзі в середу, 18 жовтня, розпочинає свою роботу Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи, що третім за важливістю органом Ради Європи після ПАРЄ і Комітету міністрів РЄ. 

Українську делегацію очолює заступник Київського міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Прокопів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми вдячні Конгресу місцевих та регіональних влад РЄ та президенту Гудрун Мозлер-Тьорнстрьом за особливу увагу до України та допомогу у здійсненні реформи децентралізації”, – сказав постійний представник України у Раді Європи  Дмитро Кулеба.

Він також наголосив, що рекомендації РЄ вже широко впроваджуються в Україні.

До складу делегації України у Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи входять 24 представники України.

Як повідомлялося, Конгрес місцевих та регіональних влад РЄ – консультативний орган Ради Європи, який у сучасному вигляді діє з 1994 року. Він представляє інтереси органів місцевих і регіональних влад 47 держав-членів Ради Європи.

Конгрес складається з двох палат: Палати місцевих влад та Палати регіонів. Загальна кількість місць становить 324 для членів палат та 324 для їхніх заступників. Усі вони є обраними представниками більш ніж 200 тисяч місцевих та регіональних органів влад 47 держав-членів Ради Європи.

Голова Конгресу обирається терміном на два роки почергово з представників кожної з палат. У жовтні 2016 року головою Конгресу було обрано Гудрун Мозлер Тьорнстрьом.

 

Питання фінансових технологій стало одним з ключових на щорічних зборах Міжнародного валютного фонду та Світового банку у Вашингтоні. 

Про це  повідомив  міністр фінансів України Олександр Данилюк, який брав участь у заході у складі української делегаці – Укрінформ.

“Основні глобальні питання, що обговорювалися під час зустрічей цього разу, і що мають вплив як на окремі національні економіки, так і на світову економіку, яка перший раз за роки після фінансової кризи зростає: корупція, ухилення від сплати податків та необхідність ефективнішої фіскальної політики. Також були визначені глобальними проблемами: посилення позицій популістів по всьому світу, низька продуктивність праці, низька якість освіти, зростання державного боргу у світі, протекціонізм, стихійні лиха… Питання фінансових технологій стало також одним з ключових на цих зустрічах”, – заявив  Данилюк.

За словами міністра, питання криптовалют розглядалося не як проблема, а як виклик щодо якого потрібно виробити спільну позицію та лінію поведінки.

“Це не проблема, з якою треба боротися, але це виклик для традиційних ринків та регуляторів. Криптовалюта та що з нею робити, як регулювати або не регулювати – цьому був навіть присвячений окремий великий захід, організований МВФ”, – зазначив він.

За словами Данилюка, це питання на сьогодні є також актуальним й для українського уряду та Національного банку.

“В Україні ми також зараз разом з НБУ та іншими регуляторами фінансового ринку із залученням експертів працюємо над тим, щоб краще дослідити природу криптовалют та сформувати позицію стосовно відповідного регулювання в Україні. Є багато відкритих питань і в Україні статус криптовалюти не визначений законом, але це не означає, що криптовалюта заборонена. Україна має слідкувати за світовими трендами і не втрачати шанс для використання нових технологій та інновацій у фінансовому секторі.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 136

Залишити відгук

*

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2018 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua