Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 19 червня

Інформдень: 19 червня

Парламент ввів у законодавство про культуру поняття “креативні індустрії”

Верховна Рада ввела поняття “креативні індустрії” в законодавство про культуру і визначила їх як вид економічної діяльності, що має потенціал для створення доданої вартості та робочих місць через культурне або колективне вираження.

За ухвалення в цілому відповідного законопроекту № 6738 “Про внесення змін до Закону України “Про культуру” (щодо визначення поняття “креативні індустрії”)” проголосували 226 депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Законом передбачено оновити термінологічний апарат закону “Про культуру” терміном “креативні індустрії” та доповнити ч. 2 ст. 4 вказаного закону положенням, згідно з яким “держава у пріоритетному порядку створює умови для охорони, заохочення та підтримки культурного розмаїття як одного з найважливіших чинників сталого розвитку”.

“Креативні індустрії – це перелік видів економічної діяльності, що мають потенціал до створення доданої вартості та робочих місць через культурне (мистецьке) та/або креативне вираження, а їх продукти та послуги є наслідком індивідуальної творчості, навичок і таланту”, – йдеться в ухваленому законі.

У пояснювальній записці до документа доцільність його ухвалення обгрунтовується, зокрема, тим, що “введення в нормативний обіг терміну “креативні індустрії” дозволить чітко ідентифікувати ті види діяльності, які створюють творчі послуги та продукт, потребують належних форм державної підтримки для забезпечення їх органічного розвитку”.

 

Рада ухвалила закон про збереження пам’яток зі списку ЮНЕСКО

Верховна Рада внесла зміни до закону “Про охорону культурної спадщини» (щодо збереження пам’яток культурної спадщини, внесених до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО”).

За ухвалення відповідного законопроекту № 1553 в цілому проголосували 232 депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Метою закону є забезпечення збереження пам’яток культурної спадщини, внесених до Списку всесвітньої спадщини  ЮНЕСКО, шляхом визначення поняття пам’яток всесвітньої спадщини, їх буферних зон, визначення порядку встановлення режиму їх використання, визначення компетенції органів управління такими пам’ятками та їх наглядових рад, встановленням інших особливостей щодо управління та збереження таких пам’яток.

Так, у статті 373 “Управління об’єктом всесвітньої спадщини» йдеться про новий орган – «орган управління, утворений або визначений центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини, в порядку, встановленому Кабінетом міністрів України”.

Статтею 374 ухваленого закону передбачається визначити повноваження цього органу, а саме – здійснення нагляду за виконанням будь-яких робіт на об’єкті всесвітньої спадщини, його території, в буферній зоні та інформування центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини, про загрозу видатній універсальній цінності об’єкта всесвітньої спадщини в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони культурної спадщини; здійснення моніторингу виконання рішень Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, надання відповідних висновків до науково-проектної документації робіт з консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту та пристосування, а також до містобудівних, архітектурних та ландшафтних перетворень, меліоративних, шляхових, земляних робіт на об’єкті всесвітньої спадщини, його території, в буферній зоні щодо впливу таких робіт на видатну універсальну цінність об’єкта всесвітньої спадщини тощо.

Голова Комітету ВР з питань культури та духовності Микола Княжицький наголосив, що згідно з законом може бути один орган управління на декілька пам’яток або на одну. “Все залежатиме від того, наскільки він буде справлялися зі своїми обов’язками”, – зазначив Княжицький.

Законом з метою забезпечення збереження видатної універсальної цінності об’єктів всесвітньої спадщини визначено, що навколо них встановлюються буферні зони, про затвердження яких центральний орган виконавчої влади має інформувати Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Межі та режими використання буферних зон об’єктів всесвітньої спадщини визначаються відповідною науково-проектною документацією і затверджуються центральним органом виконавчої влади.

Як повідомлялося, документальна спадщина, пов’язана з аварією на Чорнобильській АЕС, включена до Міжнародного реєстру програми ЮНЕСКО “Пам’ять світу”.

Сертифікат про включення української номінації до документальної спадщини світу 5 червня вручив голові Державної архівної служби України Тетяні Барановій посол з особливих доручень МЗС, заступник голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергій Рева.

 

Донецька фільтрувальна зупиниться на ремонт

Донецька фільтрувальна станція (ДФС) 20 червня тимчасово припинить свою роботу у зв`язку з проведенням ремонту.

Про це  повідомили  у військово-цивільній адміністрації міста Авдіївки, водопостачання якої залежить від ДФС – Укрінформ.

«20.06.2018 з 10:00 до 15:00 планується тимчасова зупинка Донецької фільтрувальної станції у зв`язку з проведенням ремонтних робіт. Можливе зниження тиску подання води до помешкань міста», – йдеться у повідомленні.

 

Порошенко провів телефонну розмову з Генсеком ООН

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з  Генеральним секретарем Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутеррішем.

Про це повідомляється на  сайті глави держави – Укрінформ.

“Глава Української держави поінформував співрозмовника про безпекову ситуацію на Донбасі. Було порушено питання щодо більш активного залучення ООН до врегулювання ситуації в регіоні, зокрема шляхом розгортання багатонаціональної миротворчої місії під егідою ООН на окупованому Донбасі”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що окрему увагу було приділено звільненню українських політичних в’язнів, які незаконно утримуються в Росії.

Петро Порошенко довів також стурбованість у зв’язку з критичним погіршенням ситуації з правами людини в тимчасово окупованому Криму.

 

Золото на “Олімпіаді геніїв”: Порошенко каже, що пишається українською молоддю

Президент Петро Порошенко переконаний, що завдяки таким представникам молодого покоління, як школяр із Закарпаття Валентин Фречка, який отримав золото на “Олімпіаді геніїв” у США, Україна може посісти провідне місце у клубі держав-інноваторів.

Про це він написав у  Facebook – Укрінформ.

“Валентин Фречка – один з тих представників нового покоління українців, завдяки яким, я впевнений, Україна може зайняти провідне місце у клубі держав-інноваторів. Його ідея виготовлення паперу з опалого листя – це не просто приклад екологічної новації, а ще й прекрасний бізнес-проект. Не дарма Валентин отримав золото на “Олімпіаді геніїв” у Сполучених Штатах”, – зазначив  Президент.

Порошенко запевнив, що пишається талановитою українською молоддю.

Як повідомляв Укрінформ, український школяр Валентин Фречка, який знайшов спосіб виготовляти папір з опалого листя, здобув золото на міжнародній “Олімпіаді геніїв” у США. Цього року на олімпіаді було понад 1300 учасників. До участі в Олімпіаді було подано більше півтори тисячі проектів, а прийнято менше половини, йдеться на офіційному сайті.

 

Українські школярі здобули 6 медалей на Олімпіаді геніїв

Українські школярі здобули 6 медалей і дві відзнаки на Олімпіаді геніїв, що проходила у США.

Про це інформує  прес-служба Міністерства освіти і науки – Укрінформ.

“2 золоті, 2 срібні, 2 бронзові медалі здобули українські школярі на GENIUS Olympiad 2018, яка проходила 11-16 червня у США на базі State University of New York at Oswego. Також наші учні отримали дві почесні відзнаки”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у змаганнях взяли участь понад 1300 школярів з усього світу у різних категоріях. Україну на олімпіаді представляли 8 членів Малої акакдемії наук (МАН).

Зокрема, «золото» здобули одинадцятикласник із Закарпаття Валентин Фречка за роботу «Інноваційна технологія виготовлення паперу із опалого листя» та Катерина Малкіна з Маріуполя за роботу «Метод біоутилізації поліетилену високої щільності».

«Срібло» вибороли учні з Херсона – Валерія Тищенко («Перетворювач тривимірних механічних коливань в електроенергію») та Максим Терентьєв («Розробка пристроїв для покращення венозного кровообігу за допомогою електричного струму»).

Бронзові нагороди здобули одинадцятикласниця зі Львова Софія Петришин за роботу «Проектування та розробка приладу для передачі цифрової інформації людям з вадами зору» та Микола Веремчук із Чернівців за роботу «Дослідження впливу параметрів оптичної системи на стабільність частинки в оптичній пастці».

Окрім того, почесні відзнаки Олімпіади отримали десятикласник із Сум Артем Міронець за роботу «Субстратна приуроченість копрофільних аскоміцетів НПП Деснянсько- Старогутський»  та чернівчанка Анна Волкова за роботу «Відновлення грунтів, забруднених важкими металами».

GENIUS Olympiad 2018 – щорічна міжнародна університетська олімпіада, яка заснована Oswego State University of New York (SUNY) і традиційно проводиться у другій половині червня. Олімпіада проходить у кілька етапів і надає можливість молоді з різних країн поділитися своїм першим науковим досвідом.

 

Окупанти намагаються “розхитати” оборону на лінії зіткнення – штаб ООС

Російсько-окупаційні війська минулої доби вдавалися до спроб розхитати оборону українських захисників на лінії зіткнення. Українські підрозділи вели активну оборону та адекватно відповідали бойовикам.

Про це на брифінгу повідомив речник Міноборони Максим Праута, повідомляє кореспондент Укрінформу.

На Луганському напрямку минулої доби зафіксовано 7 прицільних обстрілів з боку окупантів. Три міни 120-го калібру вибухнули на позиціях українських захисників поблизу Троїцького та три міни 82-го калібру – у районі н.п. Новотошківське.

Окрім того, окупанти неодноразово вели вогонь з великокаліберних кулеметів, гранатометів та стрілецької зброї по українських опорних пунктах в районі н. п. Південне, Луганське, Гладосове та Зайцеве.

На Донецькому напрямку протягом минулої доби з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 21  обстріл.

Гаряче було поблизу Лебединського та Старогнатівки, де вчора ввечері українські позиції були обстріляні окупантами з мінометів 120-го калібру, бойовики випустили 12 мін.

Неспокійно було також поблизу Верхньоторецького та Чермалика – там російсько-окупаційні війська випустили по українських позиціях 27 мін 82-го калібру.

У районі Красногорівки по наших оборонцях вів вогонь снайпер.

Під Новогригорівкою російсько-окупаційні війська застосували озброєння БМП. На інших ділянках поблизу Авдіївки, Водяного, Гнутового, Кам’янки, Мар’їнки, Опитного, Чермалика та Широкиного бойовики вели вогонь по позиціях українських захисників з великокаліберних кулеметів, гранатометів та стрілецької зброї.

Загалом протягом минулої доби, 18 червня, підрозділами Об’єднаних сил зафіксовано 28 обстрілів, під час яких окупанти випустили по позиціях українських захисників 45 мін.

Задля збереження життя та здоров’я особового складу Об’єднаних сил, українські захисники 16 разів відкривали вогонь у відповідь, застосовуючи штатне піхотне озброєння.

Унаслідок бойових дій двоє українських захисників отримали поранення. Їх було невідкладно евакуйовано до військових госпіталів.

 

На Донбасі бойовики терористичних угрупувань обстріляли самі себе, є поранені

На Донбасі найманці обстріляли власні сусідні позиції та поранили двох своїх бойовиків.

Про це сказав на брифінгу речник Міноборони України Максим Праута, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За інформацією Головного управління розвідки Міноборони, внаслідок низького рівня підготовки новоприбулих найманців 1 та 2 АК ЗС РФ, зростає кількість надзвичайних подій на передових позиціях російсько-окупаційних військ. Зокрема, 16 червня відсутність взаємодії між підрозділами однієї з частин 1 АК призвела до обстрілу сусідніх позицій та поранення двох військовослужбовців”, – сказав він.

Крім того, зазначив Праута, 17 червня  бойовики  однієї із частин так званого 2 АК здійснили підпал польового складу з метою приховування перевитрати боєприпасів. “Водночас у доповіді вищому командуванню командир військової частини вказав, що причиною знищення складу боєприпасів стало порушення заходів безпеки”, – додав речник.

 

Сили ООС знищили ворожий броньовик і поранили п’ятьох бойовиків

У результаті ведення активної оборони протягом доби п’ятьох бойовиків російсько-окупаційних військ було поранено.

Про це поінформував на брифінгу речник Міноборони Максим Праута, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За інформацією  розвідки, у результаті ведення активної оборони протягом доби знищено одну бойову броньовану машину ворога та вантажівку ГАЗ-66, п’ятьох бойовиків російсько-окупаційних військ поранено”, – сказав він.

 

В Atlantic Council назвали 5 сценаріїв, як Кремль може втрутитися в українські вибори

В аналітичному центрі Atlantic Council розповіли про 5 сценаріїв, за якими Кремль може вплинути на українські вибори.

Про йдеться у матеріалі наукового співробітника Центру з питань трансатлантичних відносин при Університеті Джонса Гопкінса у США Миколи Воробйова, передає “Голос Америки“, пише УП.

Перший спосіб – підтримати проросійських кандидатів.

Згідно з опитуваннями, проросійські кандидати до сих пір мають високі рейтинги.

“Серед них – Юрій Бойко, колишній віце-прем’єр-міністр і народний депутат з підтримкою у 9,7%, та Вадим Рабінович, лідер партії “За життя” з 9,5%. Обидва провели понад двадцять років у політиці, і їхні позиції свідчать про рішучу підтримку з боку Кремля”, – цитує Воробйова “Голос Америки”.

Якщо б Бойко та Рабинович змогли б домовитись про єдиного кандидата на президентських виборах 2019 року, це була б сильна кандидатура.

“Це потенційне злиття вже викликало тривожні паралелі з виборами 2010 року, коли проросійський кандидат Віктор Янукович повернувся до влади шість років після продемократичної Помаранчевої революції і повернув Україну до авторитаризму. Кремль, безсумнівно, буде наполягати на тому ж сценарії в 2019 році, підтримуючи одного з цих кандидатів напливом великої суми грошей”, – вважає Воробйов.

Другий спосіб – впливати через впливову мережу організаторів, журналістів та інших експертів, які працюють на інтереси Росії в Україні.

“Кремль використовуватиме свої платформи для підтримки проросійського кандидата та дискредитації – його або її – опонентів. Таке повідомлення буде поширюватися через різноманітні інформаційні платформи та лояльними промовцями, у тому числі на Заході”, – зазначає науковий співробітник.

Третій сценарій – через збільшення військової напруженості на Донбасі, терористичні атаки та інші дії, які мають на меті поширити паніку, страх та недовіру до українського уряду і до правоохоронців, зокрема.

“Як результат, багато виборців можуть втратити віру у виборчий процес і вирішити просто не голосувати”, – зазначає Воробйов.

Четвертий сценарій – завдяки масштабним кібератакам, спрямованим проти  українських державних установ, банківської системи, Міністерства оборони, Ради національної безпеки та оборони та інших організацій.

Також завдяки зламам персональної електронної пошти.

“Виборча система та технології країни вразливі до вторгнення сторонніх осіб, і Кремль знає це. Ймовірно, ці слабкі місця будуть використовуватися для зламу електронної пошти та виявлення персональних даних ключових кандидатів у президенти, особливо тих, хто серйозно загрожує Кремлю”, – йдеться у матеріалі.

П’ятий сценарій – організація військового перевороту в Києві, який приведе до влади крайні та інші націоналістичні організації, зокрема членів добровільних батальйонів з військовим досвідом на Донбасі.

“Якби до влади в Києві прийшла справжня “українська хунта”, як були відображені результати Революції Гідності у російсько-державних засобах масової інформації, Кремль може використати це як привід для “миротворчої операції”, спрямованої на захист російськомовного населення від “київської хунти”, – припускає Воробйов.

Третій Майдан, позначений насильством, був би найбільш сприятливим для подальшого вторгнення російської армії в Україну, демонструючи міжнародній спільноті, що тільки Кремль може навести порядок в цій “невдалій державі”, одночасно тримаючи Україну в сфері впливу Кремля.

 

Світовий конгрес українців вимагає звільнити Сенцова

Світовий конгрес українців привітав ухвалення Європейським парламентом резолюції із вимогою до РФ негайно звільнити Сенцова.

Про це заявив президент СКУ Євген Чолій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Світовий конгрес українців вітає резолюцію Європейського парламенту щодо Росії, зокрема відносно українського політичного в’язня Олега Сенцова, що була підтримана більшістю 14 червня 2018 р.”, – зазначив Чолій.

За його словами, у контексті голодування Олега Сенцова та інших українських політв’язнів резолюція є “відповіддю на кричущі порушення Російською Федерацією прав людини, незаконні затримання, судові процеси, ув’язнення та катування українських громадян з політичних міркувань”.

Чолій додав, що повністю підтримує вимоги Європарламенту й теж закликає негайно звільнити Сенцова. “СКУ приєднується до заклику Європейського парламенту негайно і беззастережно звільнити Олега Сенцова та всіх інших українських політичних в’язнів, яких переслідує Російська Федерація”, – наголосив він.

Нагадаємо, що резолюція, підтримана 485 європейськими депутатами, суворо засуджує вирок, винесений  Олегу Сенцову  судом Ростова-на-Дону у 2015 році, та підтверджує невизнання юрисдикції російських судів в окупованому Криму.

Як відомо, український режисер Олег Сенцов засуджений російським судом до 20 років ув’язнення за сфабрикованим звинуваченням у підготовці терактів в анексованому Росією Криму. 14 травня він оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнення усіх українських політв’язнів у РФ.

Усього в Росії та анексованому Криму утримуються близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Денісова знову не змогла відвідати Сенцова

Український омбудсмен Людмила Денісова знову не змогла відвідати незаконно ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова.

Про це вона повідомила у  Facebook – Укрінформ.

“Відповідно до наших попередніх домовленостей (з російським омбудсменом Тетяною Москальковою – ред.), які були на вечір 18 червня, українською стороною було зроблено все можливе для мінімальних пересувань і максимального комфорту візитів Тетяни Москалькової до тих осіб, яких вона хотіла відвідати. В першу чергу, це Кирило Вишинський. Відбулися домовленості з усіма органами, які впливають на те, щоб переправити Вишинського в київське СІЗО. Такі згоди отримані від СБУ, під слідством якого знаходиться Вишинський, від слідчого, який веде його справу, і про супровід його в місто Київ домовилися з МВС”, – зазначила вона.

Денісова додала, що, в свою чергу, вона в цей час мала поїхати до Лабитнангі, зустрітися там із уповноваженим з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі.

“Він супроводжує нас до колонії, де синхронно ми об 11 годині, Тетяна Москалькова о 9 годині ранку (вона за київським часом, ми за місцевим часом) входимо одночасно в колонії. Ми відвідуємо Олега Сенцова, вона – Кирила Вишинського. Більш того, ми даємо їй можливість відвідати Максима Одинцова і Олександра Баранова. А вже після повернення її в Москву ми плануємо спільне відвідування Романа Сущенка. Потім вже подальші кроки по відвідуванню мною Челябінська, де знаходиться Станіслав Клих і Олександр Кольченко. Потім відвідати Миколу Карпюка у Володимирі, пізніше здійснити візит у Ростов і Крим”, – повідомила вона.

Водночас  Денісова  зазначила, що “такі домовленості були на вчора”. “Втім, знов нічого не відбулося. Я знову змушена констатувати, що Тетяна Москалькова не приймає рішення, а лише артикулює те, що їй доручили донести. Мене знову запросили на переговори. Я їду, але…”, – написала омбудсмен.

Як повідомляв Укрінформ, український омбудсмен Людмила Денісова і уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова в ході зустрічі 18 червня домовилися про відвідування українського режисера Олега Сенцова в російській колонії і журналіста Кирила Вишинського в Херсоні. Москалькова запропонувала українському омбудсмену обговорити меморандум про взаємне відвідання ув’язнених в Росії і Україні.

Минулого тижня Денісовій, яка перебуває в Росії, відмовили у зустрічах з українськими політв’язнями Олегом Сенцовим і Миколою Карпюком. Російський омбудсмен Тетяна Москалькова заявила, що Денісова порушила домовленості, поїхавши до Сенцова.

У понеділок, 18 червня, Денісову також не пустили до засудженого в РФ журналіста Укрінформу Романа Сущенка.

9 червня Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним, під час якої було домовлено надати можливість уповноваженим з прав людини обох країн відвідати ув’язнених громадян.

Всього в Росії і анексованому Криму тримають близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

У Кремлі заявили, що Сенцов сам повинен попросити про помилування

У Кремлі вважають, що незаконно засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов сам повинен ініціювати рішення питання про помилування.

Про це у вівторок заявив прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков, повідомляє  ТАСС   Укрінформ.

“Громадський резонанс ніяк, звичайно,  не може вплинути на рішення суду Російської Федерації, що набрало чинності”, – зазначив він.

При цьому Пєсков додав, що “для помилування передбачена процедура, яка ініціюється самим засудженим”.

За його словами, в адміністрації президента РФ бачили повідомлення ЗМІ про звернення діячів культури на адресу Володимира  Путіна.

Напередодні російські громадські та культурні діячі опублікували звернення до президента Росії з проханням помилувати українського режисера Олега Сенцова, який з 14 травня голодує в російській колонії.

Листа підписали актриса Чулпан Хаматова, режисери Костянтин Бронзіт, Андрій Звягінцев, Павло Лунгін, Юрій Норштейн, Олександр Сокуров, Валерій Тодоровський, Олексій Учитель, Олексій Федорченко, телеведучі Володимир Познер і Ксенія Собчак, глава “Роскіно” Катерина Мцитурідзе.

Як повідомлялося, 14 червня Європейський парламент закликав Росію негайно звільнити всіх українських політичних полонених, які були незаконно затримані, арештовані та поміщені у в’язницю.

Засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які знаходяться в російських в’язницях.

Всього в Росії та анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Очевидно, що Сенцов не буде звертатися до Путіна – Геращенко

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко обурена зривом Росією домовленостей про відвідування українським омбудсменом Людмилою Денісовою українських заручників.

Про це вона заявила на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Висловлюю обурення зривом домовленостей про відвідання українською омбудсвумен Л.Денісовою українських заручників. Людмилу не пускають до Сенцова, Кольченка, Сущенка, Карпюка, інших наших бранців, попри домовленості на найвищому рівні . Щоб ви розуміли, саме так в нас кілька разів зривалося звільнення заручників. Коли все начебто обговорили і домовилися, визначилися зі списком і приблизною датою. Й в останню хвилину – ні, й без пояснень”, – написала вона.

Геращенко також прокоментувала заяву прес-секретаря президента РФ Володимира Путіна Дмитра Пєскова про те, що незаконно ув’язнений в РФ Олег Сенцов “має сам подбати про своє помилування”, натякаючи тим самим, що Сенцов має звернулися до російського президента з таким проханням.

“Очевидно, що О.Сенцов не буде звертатися до Путіна, на це російська влада й розраховує. Водночас маю нагадати, що для помилування Н.Савченко до Путіна формально звернулися родичі загиблих російських журналістів, й він помилував, не вимагали звернення самої Савченко. А чому б самому Пєскову чи омбудсвумен Москальковій не звернутися до Путіна з проханням про помилування Сенцова? Чому Надію можна було помилувати без особистого звернення, а Олега – ні”, – заявила Геращенко.

Як повідомляв Укрінформ, 19 червня український омбудсмен Людмила Денісова вкотре не змогла відвідати незаконно ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова.

Раніше ж Денісова і уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова домовилися про відвідання українського режисера  Сенцова  в російській колонії і журналіста Кирила Вишинського в Україні.

Минулого тижня Денісовій, яка перебуває в Росії, також відмовили у зустрічах з українськими політв’язнями Сенцовим і Миколою Карпюком. Російський омбудсмен Тетяна Москалькова заявила, що Денісова порушила домовленості, поїхавши до Сенцова.

У понеділок, 18 червня, Денісову також не пустили до засудженого в РФ журналіста Укрінформу Романа Сущенка.

9 червня Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним, під час якої було домовлено надати можливість уповноваженим з прав людини обох країн відвідати ув’язнених громадян.

Всього в Росії і анексованому Криму тримають близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Росіяни досі не повідомили Денісовій про стан політв’язнів, які голодують

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова досі не отримала від російської сторони точної інформації про стан здоров’я українських політв’язнів, які голодують.

Про це  повідомляє  прес-служба омбудсмена – Укрінформ.

“Уповноважений Людмила Денісова серйозно стурбована станом здоров’я українських політв’язнів, які утримуються у місцях несвободи на території Росії і анексованого Криму, та в знак протесту оголосили безстрокове голодування: Володимира Балуха (93-день), Олега Сенцова (37-й день), Станіслава Клиха (12-день) і Олександра Кольченка (припинив голодування, але втратив 8 кг)”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначає  Денісова, за наявними даними, стан їх здоров’я погіршується, однак на даний момент вона не отримала від російської сторони точної інформації про стан здоров’я зазначених громадян.

З огляду на це Денісова знову звернулась до російського омбудсмена Тетяни Москалькової з проханням посприяти візиту до Балуха, Сенцова, Кольченка та Клиха з метою моніторингу дотримання їх права на належну медичну допомогу.

“Одночасно з цим забезпечу вам (Москальковій – ред.) синхронне відвідування чотирьох громадян, які утримуються у місцях несвободи на території України, відповідно до заявлених вами списків», – запевнила український омбудсмен.

Як повідомляв Укрінформ, 19 червня Денісова знову не змогла відвідати незаконно ув’язненого в Росії українського режисера Сенцова через перепони з боку російської сторони.

 

Сенцов заслуговує на повну підтримку всього світу – The New York Times

Голодування незаконно ув’язненого в Росії українського кінорежисера Олега Сенцова розкриває очі світу на всі злочини путінського режиму, які в Кремлі хотіли би приховати за феєрією Чемпіонату світу з футболу.

Тому Сенцов заслуговує на повну підтримку міжнародної спільноти, йдеться в публікації редакційної колегії  The New York Times – Укрінформ.

“У розпал футбольної феєрії Чемпіонату світу, останні речі, на які Володимиру Путіну хотілось би звертати увагу – це права людини, Крим і Україна. Це є гарною нагодою, щоб згадати про справу Олега Сенцова, українського кінорежисера, який вже понад місяць голодує у віддаленій сибірській колонії, й нагадати російському президенту, що його дороге спортивне шоу не виправдовує злочини уряду”, – зауважили редактори і журналісти NYT.

Олег Сенцов був засуджений у “найкращих традиціях радянської епохи” до 20 років ув’язнення за звинуваченнями, які вибивали з нього і свідків тортурами, пише видання. Ця справа викликала міжнародне обурення. “Видатні кінорежисери, російські та міжнародні, заявили про свою підтримку Сенцову; ЄС назвав справу “порушенням міжнародного права та елементарних стандартів правосуддя”; а Європарламент у четвер прийняв резолюцію з вимогою негайно звільнити Сенцова та інших українських в’язнів”, – наголошується в публікації.

Крім того, президент Франції Еммануель Макрон порушив це питання у розмові з Путіним. Державний департамент США також виступив на підтримку Сенцова.

Кремль же, як завжди все заперечує, називаючи сліди тортур на в’язні результатами його спроб “садомазохізму”. А контрольовані Кремлем медіа заявили, що таким чином Захід хоче підірвати успіх проведення в Росії Кубку світу з футболу.

“Ні, ні й ще раз ні! Режим Путіна безпосередньо несе відповідальність за напад на Україну, за катування та сфабрикований суд проти  Сенцова“, – наголошує видання.

Олег Сенцов ризикує своїм життям, привертаючи увагу світу до всього того, що чинить Росія. “Він, а також його правда, яку він відстоює, заслуговують на повну підтримку Заходу, незалежно від того, що відбувається на російських стадіонах – або в розумі президента Трампа”, – зауважує The New York Times.

 

Росія не дозволила Денісовій навіть розмову з Сенцовим по скайпу

На сьогодні з боку РФ йде затягування процесу погодження “дорожньої карти” візитів до  ув’язнених.

Про це український омбудсмен Людмила Денісова заявила в ефірі телеканалу “112 Україна”. Вона нагадала, що їй знову не вдалося відвідати незаконно ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні рішення керівництва Москалькової було, на жаль, негативним. Відбулося те, що відбулося, ми знову зустрілися і стали далі обговорювати можливі інші варіанти наших відвідувань наших громадян”, – додала  Денісова.

Вона зазначила, що пропонувала навіть проведення скайп-конференції з Сенцовим, щоб переконатися, що з ним все нормально, і донести це українцям, Президенту Петру Порошенку і міжнародній спільноті, “і що ми можемо рухатися далі, відвідувати наших ув’язнених, поки все-таки дозволять відвідати Олега Сенцова”.

“Москалькова подзвонила своєму керівнику, він сказав, що ще комусь подзвонить… В результаті ніякої пропозиції не було погоджено, увесь час йшла відмова”, – додала омбудсмен.

Вона також нагадала, що звернулася листом до Москалькової з проханням посприяти візитам до Балуха, Клиха, Сенцова, Кольченка. “Цей лист ми їй відвезли, вона вже зареєструвала і сказала, що пішла погоджувати цей лист у свого керівництва. Я поки що залишаюся на території РФ і очікую чергової відповіді”, – додала Денісова.

На запитання, чому, на її думку, домовленості про візити не виконуються, Денісова відповіла, що це робиться, можливо, для того, щоб “затягнути процес”.

“Скоріш за все, напевно, затягнути процес. Іде чемпіонат по футболу. Якщо я поїду до Сенцова, я ж обов’язково скажу правду, як є, і можливо, ця правда буде не дуже хорошою. На сьогодні йде затягування процесу про погодження “дорожньої карти” наших візитів. Синхронних, або один за одним — все, одно, але йде затягування”, – уточнила Денісова.

Як повідомляв Укрінформ, 19 червня Денісова знову не змогла відвідати незаконно ув’язненого в Росії українського режисера Сенцова через перепони з боку російської сторони.

Денісова повідомила, що знову звернулась до російського омбудсмена Тетяни Москалькової з проханням посприяти візиту до Балуха, Сенцова, Кольченка та Клиха з метою моніторингу дотримання їх права на належну медичну допомогу.

 

Денісовій у РФ поставили умову для зустрічі із Сенцовим

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявляє, що російська сторона наполягає спочатку на відвідуванні російських ув’язнених в Україні, і тільки потім обіцяють дозволити їй зустрітися з голодуючим в російській колонії українцем Олегом Сенцовим. Про це Уповноважена розповіла в ефірі “Радiо Свобода”, передає УНН.

“Свої відвідування — Вишинський, Одновол, Баранов, Одинцов, а потім нібито вони пустять мене до Сенцова. Повірити в це складно, ви ж бачите — до Сенцова не пустили, до Карпюка не пустили, рішення суду практично не було по Роману Сущенку — теж нас не пустили”, — нагадала Денісова.

За її словами, під час зустрічі з російським омбудсменом Тетяною Москальковою 19 червня, Денісова висловила стурбованість станом здоров’я українських в’язнів, які голодують або знаходяться після голодування.

Раніше  Денісова направила Москальковій лист  щодо організації побачення з Сенцовим та іншими.

 

Німеччина та Італія знайшли спільну мову у питанні біженців

Німеччина та Італія мають намір тісно співпрацювати у вирішенні міграційної кризи.

Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель після зустрічі з італійським прем’єр-міністром Джузеппе Конте, пише  DW.com – Укрінформ.

За словами канцлера, Німеччина “підтримує бажання солідарності, яке виявила Італія”. Меркель відзначила значну кількість біженців, яких приймає Італія.

Перед зустріччю з Меркель Конте зажадав від членів Євросоюзу більшої солідарності при розподілі біженців. Кращим рішенням є можливість розміщувати біженців в їхній рідній країні або державі, через яку пролягає маршрут мігрантів до ЄС, вважає прем’єр-міністр Італії.

Він також закликав до боротьби зі злочинними угрупованнями, що огранізовують доставку мігрантів до Європи, і до більш ефективного контролю зовнішніх кордонів Євросоюзу.

У державах Євросоюзу наголошують на необхідності посилити діяльність європейської прикордонної служби Frontex, зазначила Меркель. На її думку, слід вивчити можливість проведення “заходів, пов’язаних з правовими питаннями надання притулку” в самій Африці – зокрема, в Лівії.

За словами Конте, Рим високо оцінює дії ФРН із більш справедливого розподілу міграційного навантаження серед членів  ЄС.

При цьому Італія виступає за перегляд Дублінського регламенту, який визначає, в якій країні ЄС повинні розглядатися запити про надання притулку. Раніше це відбувалося в тій країні, де мігрант вперше подав заяву про притулок або вперше прибув на територію Євросоюзу.

Однак в ході потоку мігрантів, що істотно збільшився в 2015 році, ряд європейських держав, на які припав основний потік біженців, не змогли з ним впоратися. В результаті мігранти без відповідних документів змогли потрапити в інші країни ЄС.

 

Трамп стверджує, що в Німеччині замовчуються дані про злочини мігрантів

На тлі скандалів через міграційну політику в США президент Дональд Трамп заявив, що в Німеччині мігранти лише сприяють зростанню злочинності, і це нібито приховується владою.

Таке твердження він розмістив у Twitter, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Злочинність у Німеччині зросла на 10% (чиновники не хочуть рапортувати про це), після того як (країною – ред.) були прийняті мігранти. В інших країнах (ситуація – ред.) навіть ще гірша. Будь розумною, Америко!”- заявив нинішній глава Білого дому.

У Сполучених Штатах останніми днями загострилися дискусії щодо політики “нульової терпимості” нинішньої адміністрації, яка передбачає розділення сімей нелегальних мігрантів на кордоні  США. За останніми даними, за шість тижнів квітня і травня американська прикордонна служба розлучила близько 2 тис. дітей з їхніми батьками, які шукали притулку в США, зокрема, з країн Центральної Америки. Причому, немає гарантій, що всі діти знову побачать своїх батьків, які втекли від тиранії режимів у власних країнах.

У Конгресі США виступають за припинення такої практики. Тим часом у Трампа наполягають, що це передбачено законодавством, і заявляють, що таким чином дбають про дітей.

 

Меркель заперечує зростання злочинності у Німеччині через мігрантів

Канцлер ФРН Ангела Меркель заперечує твердження Президента США Дональда Трампа про зростання злочинності у Німеччині через мігрантів.

Про це вона заявила у вівторок на спільній з Президентом Франції Еммануелем Макроном прес-конференції у передмісті Берліна, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Німеччині.

“Моя відповідь на це така: нещодавно міністр внутрішніх справ надав кримінальну статистику, і вона говорить сама за себе”, – сказала Меркель.

За її словами, представлений звіт показує позитивну динаміку, і хоча державі, звичайно, належить робити ще більше для боротьби зі злочинністю, але “це були обнадійливі цифри для того, щоб працювати далі у напрямі скорочення рівня злочинності”.

Як повідомлялося, раніше Президент США написав у Тwitter, що “народ Німеччини повертається проти свого керівництва, оскільки міграція розхитує і без того крихку берлінську коаліцію. Злочинність у Німеччині підскочила вгору. Великою помилкою для всієї Європи було впустити мільйони людей, які так сильно і насильно змінили їх (європейців) культуру”.

Згідно зі звітом глави МВС ФРН, 2017 року у Німеччині зафіксований найнижчий рівень кримінальних злочинів за 25 років. Щодо злочинності у середовищі мігрантів, то вона не вища, ніж серед німців.

Водночас на тлі скандалів через міграційну політику в США президент Дональд Трамп заявив, що в Німеччині мігранти лише сприяють зростанню злочинності, і це нібито приховується владою.

Таке твердження він розмістив у Twitter, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Злочинність у Німеччині зросла на 10% (чиновники не хочуть рапортувати про це), після того як (країною – ред.) були прийняті мігранти. В інших країнах (ситуація – ред.) навіть ще гірша. Будь розумною, Америко!”- заявив нинішній глава Білого дому.

У Сполучених Штатах останніми днями загострилися дискусії щодо політики “нульової терпимості” нинішньої адміністрації, яка передбачає розділення сімей нелегальних мігрантів на кордоні США. За останніми даними, за шість тижнів квітня і травня американська прикордонна служба розлучила близько 2 тис. дітей з їхніми батьками, які шукали притулку в США, зокрема, з країн Центральної Америки. Причому, немає гарантій, що всі діти знову побачать своїх батьків, які втекли від тиранії режимів у власних країнах.

У Конгресі США виступають за припинення такої практики. Тим часом у Трампа наполягають, що це передбачено законодавством, і заявляють, що таким чином дбають про дітей.

 

Меркель і Макрон обговорили “міграційний удар”

Німеччина та Франція поділяють точку зору щодо необхідності спільної європейської відповіді на міграційні виклики.

Про це заявили канцлер ФРН Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон після засідання ради міністрів двох країн у вівторок у заміській резиденції німецького уряду Мезеберг, повідомляє Укрінформу у Німеччині.

“Нашою метою залишається європейська відповідь. Ми хочемо запобігти подальшому розколу Європи”, – заявила Меркель.

Канцлер підкреслила, що вони із президентом Франції розуміють міграцію як загальний виклик і виходять з того, що боротися треба з її причинами.  Меркель  заявила про необхідність пошуку рішень у кризових регіонах, зокрема у Сирії, згадавши також Україну, де слід зосередитися на виконанні Мінського процесу.

За її словами, країни, які беруть на себе основний міграційний удар, мають право розраховувати на солідарність і підтримку від інших членів ЄС. Вона сказала, що отримала від Франції цілковиту підтримку у цьому питанні.

“Ми маємо скоротити нелегальну міграцію і водночас відкрити канали для міграції легальної”, – зазначила Меркель.

Макрон також заявив, що “вірить у європейську відповідь на міграційний виклик”. Він сказав, що сторони будуть найближчі години і дні тісно працювати щодо цієї теми, у тому числі з італійськими друзями, іспанськими, з транзитними країнами, “на європейському рівні і скоординовано”. Також, за його словами, вестимуться переговори з африканськими країнами, у першу чергу із Лівією, біля берегів якої “починаються гуманітарні ризики”.

Обидва лідери висловилися за підвищення ефективності місії Frontex, яка має налічувати до 10 тис. осіб. “Нам потрібно більше мужності та здатності захищати наші кордони”, – заявив Макрон.

 

Моравецький переконує, що Польща приймає у себе біженців зі сходу України

До Польщі приїжджають люди зі сходу України не тільки як трудові мігранти, але і як біженці, які втратили дах над головою.

Про це заявив глава польського уряду Матеуш Моравецький у Берліні після зустрічі з німецьким канцлером Ангелою Меркель, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Пані канцлер схвально відгукнулася з приводу того, що ми (Польща) приймаємо багато біженців з Центральної Азії, які до нас прибувають, але й також з-за нашого східного кордону. Адже певна частина осіб, яка прибуває до Польщі, не приїжджає виключно на роботу, але й також тому, що втратила дах над головою десь на сході України”, – заявив Моравецький.

За його словами, Польща шукає консенсусу і спільної площини для порозуміння у питанні міграції. Він визнав, що це не є легким питанням, яке дискутуватиметься на найближчому засіданні Європейської ради.

Як повідомляв Укрінформ, торік у грудні Єврокомісія подала до суду ЄС на Польщу, Чехію та Угорщину через невиконання цими країнами рішення Євроради від 2015 року про участь у процедурі обов’язкового розподілу біженців. За цим рішенням, попередній польський уряд Еви Копач зобов’язався прийняти в Польщі 7 тис. біженців з півдня.

Чинний глава уряду у травні заявляв, що примусові квоти на біженців порушують суверенітет країн ЄС.

Польський прем’єр також неодноразово заявляв, що Польща приймає багато біженців з України, зокрема “декілька десятків тисяч утікачів з Донбасу”.

 

Проблема біженців: Курц і Таяні обговорили “африканський план”

Канцлер Австрії Себастьян Курц і президент Європейського парламенту Антоніо Таяні обговорили проблему нелегальної міграції й завдання Австрії як голови Ради ЄС у другому півріччі.

Про це йшла мова під час їхньої зустрічі у Відні у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У питанні захисту зовнішніх кордонів (ЄС) Європа втратила надто багато часу. Потрібно зараз його надолужити”, – заявив Таяні.

Він наполягає на тому, що в цьому питанні має бути чітка стратегія, яка дасть змогу запобігти загибелі людей у Середземному морі й регулювати потоки нелегальної міграції. Таяні пропонує, щоб роботу над створенням центрів для біженців за межами ЄС Євросоюз вів спільно з ООН. Як підкреслив європолітик, це не мають бути “концтабори”, це мають бути місця, де людям дійсно надають захист і надають допомогу.

Президент  ЄП  переконаний, що дієвим засобом зупинки нелегальної міграції повинна стати масована допомога, у тому числі інвестиційна, країнам Африки. “Для того, щоб у довгостроковій перспективі розв’язати проблему міграції, ми повинні більше працювати з Африкою”, – заявив він, назвавши частиною плану стабілізацію у Лівії. Сам Таяні, за його словами, має намір найближчими днями зробити візит у низку країн континенту.

Курц у свою чергу заявив, що підтримує “африканський план”. “Ми повинні краще захищати межі й паралельно більше інвестувати на підтримку людей на місцях”, – сказав канцлер Австрії. Він заявив, що Європа, а не контрабандисти мають вирішувати, хто може приїжджати і жити в Європі.

Коментуючи поточні дебати у сусідній Німеччині з міграційного питання, Курц сказавши, що вони “привели до появи нової динаміки на європейському рівні”. Політик сподівається, що на найближчій зустрічі керівників країн ЄС будуть здійснені важливі кроки, а на саміті у Зальцбурзі 20 вересня прийняті важливі рішення у напрямку вироблення європейської відповіді на нелегальну міграцію. Якщо це не вдасться, країни змушені будуть прибігати до односторонніх, національних заходів, попередив він.

Також канцлер Австрії назвав 3 пріоритети головування його країни в ЄС, серед яких захист зовнішніх кордонів співдружності йде на першому місці, на другому – зміцнення конкурентоспроможності блоку, і нарешті, активніша співпраця з сусідніми країнами, зокрема, балканськими, що має вести до більшої безпеки в Європі. “Наше завдання – використовувати час для зміцнення ЄС”, – сказав Курц.

 

Євродепутат назвав найбільшого лобіста Путіна в ЄС

Депутат Європарламенту від Австрії Мішель Реймон вважає, що чинний ультраправий уряд його країни є одним із найбільших «друзів» Росії у Євросоюзі.

Таку думку австрійський європарламентарій від політичної групи «Зелених» висловив в ексклюзивному коментарі власному кореспонденту Укрінформу в Брюсселі.

«Очевидно, що Австрія є найбільш важливим лобі  Путіна  серед урядів Євросоюзу», – зауважив австрійський депутат.

Він нагадав, що ультраправа націоналістична Партія свободи, яка входить до складу урядової коаліції в Австрії, у грудні 2016 року підписала угоду про взаємодію та співробітництво з російською партією «Справедливая Россия».

Як зазначив Реймон, ця політична сила виступає за скасування санкцій проти Росії та нормалізацію відносин з Москвою.

«Це є чіткою пропутінською політикою. Хоча це не означає, що така політика може автоматично вважатися проросійською», – зауважив австрійський депутат.

Як відомо, 1 липня Австрія розпочне піврічне головування у Раді ЄС.

 

Діалог і санкції для РФ: програма головування Австрії в Євросоюзі

Австрія під час свого піврічного головування у Євросоюзі прагне зберігати чинну політику ЄС відносно Росії, водночас зміцнюючи діалог з Москвою.

Про це йдеться у програмі Австрійського головування в Раді ЄС у період з 1 липня по 31 грудня 2018 року, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

“Криза в Україні потребує особливої уваги. З урахуванням того, що Росія відіграє ключову роль щодо стабільності й безпеки в Європі та у світі, метою Австрії буде продовження просування відносин ЄС-Росія, які базуються на визначених п’яти керівних принципах (політики ЄС щодо РФ – ред.), а також зміцнення діалогу ЄС-РФ”, – зазначено у програмі Австрійського головування.

При цьому Австрія виступає за підтримку безпеки і процвітання у регіоні “Східного партнерства”.

Як повідомляв Укрінформ, у березні 2016 року Рада  ЄС  із закордонних справ схвалила п’ять керівних принципів у відносинах з Росією. Ідеться про повну імплементацію Мінських домовленостей; зміцнення зв’язків із сусідніми з РФ країнами; змінення стійкості ЄС перед загрозами з боку РФ; вибіркова співпраця з Росією з визначених питань, зокрема протидія тероризму; підтримка контактів між людьми.

Як відомо, нині при владі в Австрії перебуває уряд у складі коаліції ультраправих націоналістів та консерваторів.

Партія Свободи, що нині входить до правлячої коаліції в Австрії, у грудні 2016 року підписала угоду про взаємодію та співробітництво із російською партією “Справедливая Россия”.

 

Фарс Москви в Раді Безпеки ООН

Таке глузування над трагічними подіями може придумати тільки Кремль – Укрінформ Аскольд Лозинський

Деякі засоби масової інформації в Україні подали загадкову інформацію про прийняття Радою Безпеки ООН заяви (не резолюції) щодо Донбасу. В ній ідеться про те, що Радбез ООН прийняла заяву, яку прочитав президент Радбезу ООН, висловлюючи стурбованість недавнім погіршенням стану безпеки у східній Україні та наслідками цього для цивільного населення. У заяві засуджується постійне порушення режиму спокою, зокрема користування важкою зброєю, забороненою Мінськими домовленостями, результатом чого є численні трагічні смерті, включно з цивільним населенням.

Заява закликає до погодження незастосування і відставку тяжкої зброї згідно з Мінськими домовленостями. Заява також вітає діяльність агенцій ООН, які намагаються допомогти у трагічній гуманітарній ситуації у східній Україні та говориться про конечність посилення зусиль, щоби полегшити страждання цивільного населення. Далі висловлюється підтримка спеціальній Місії моніторингу ОБСЄ із закликом до всіх сторін полегшити працю Місії включно з безпечним та непошкодженим доступом по Україні, щоби виконати її мандат.

У кінцевих параграфах заява нагадує про повну підтримку суверенності, незалежності і територіальної цілісності України та підкреслює повторно підтримку резолюції РБООН 2202 (2015 р.), що підтримала пакет кроків для впровадження Мінських домовленостей і закликала всі сторони зобов’язатися до процесу миру та впровадження всіх кроків, домовлених у Нормандському форматі, та Тристоронної контактної групи, щоб негайно досягти поступу в упровадженні Мінських домовленостей. І насамкінець заява повторює повну підтримку резолюції РБООН 2166 (2014 р.) у справі збиття рейсу Малайської Авіалінії МН17.

Що не подали ці ЗМІ в Україні у своєму повідомленні, то це те, що ця сесія РБООН тривала всього три хвилини, що на сесії головувала Російська Федерація (РФ головуватиме весь червень) і фактично заяву ініціювала РФ та прочитав представник Москви. Ці інформації відкрили б очі майже усім читачам української преси, тобто, що це не була заява РБООН, а фарс і пропаганда Москви на форумі ООН. Чому це не було подане в повідомленні деякої української преси? До речі, на закінчення навіть було написано немов авторитетно:

«Заява голови Ради Безпеки ООН є офіційним документом, наділеним усіма відповідними повноваженнями. Вона затверджується на підставі консенсусу. Тобто без можливості застосування права вето постійними членами Радбезу. І хоча, на відміну від Резолюції РБ ООН, цей документ не є обов’язковим до виконання, на його підставі можуть виконуватися певні дії в ООН».

От і надання легітимності цій формі російської пропаганди. Мабуть, ніхто краще цю пропаганду не поширив, як деякі ЗМІ України, бо саме Україна і український народ є жертвами, тобто об’єктами цих резолюцій і заяви.

Виступ представника РФ був цілковитим фарсом. Речник Москви просто брехав, знаючи дуже добре, що не спрацювали ні мир, ні моніторинг через недотримання російськими військами і найманцями Кремля ані домовленостей, ані засадничих норм міжнародної людської поведінки і що російською ракетою вбито голландських та австралійських пасажирів літака МH17, як також понад десяти тисяч жертв конфлікту в Україні, та спричинено появу мільйонів мігрантів.

Повернення до попередніх резолюцій РБООН просто смішне, але й традиційне вже у поведінці РФ на форумах ООН. Тобто Росія покликається на резолюції, немов вона їх дотримувалася. Щодо збиття літака рейсу MH17 РФ закликала у 2014 р. до дослідження цієї трагедії, нібито РФ не винна і хоче дізнатися правду як і інші держави. А резолюція з 2015 р. РФ також просто закликала сторони до впровадження Мінських домовленостей, немов Росія тут непричетна, бо це дія незалежних сепаратистів, і РФ готова дотримуватися домовленостей так само, як вона дотримується всіх інших домовлень і міжнародних угод. Протягом чотирьох років від трагедії рейсу недвозначно доведено, що літак з майже 300 жертвами був збитий російською ракетою, а щодо впровадження Мінських домовленостей з лютого 2015 р., то за три з половиною роки російська сторона постійно порушує ці домовленості.

Чому була запропонована, написана і прочитана ця заява речником Москви 6 червня ц.р. на форумі РБООН? Бо за тиждень мав початися Світовий кубок з футболу на території Росії, і ця заява – це ще один спосіб обдурити ввесь світ, що Росія не ізгой, а відповідний член світового товариства. Тому і не дивною повинна бути ця гра Москви. Дивним повинно бути те, що 14 інших держав вислухали це пряме глузування над людськими жертвами та представлення цього фарсу як серйозної події деякими ЗМІ в Україні. Не буду подавати назви цих ЗМІ – з надією, що, можливо, вони зробили це помилково, не дочитавши звідомлення з самих джерел ООН.  Але чи вмисно, чи помилково слухали цю заяву Росії інші держави-члени РБООН – і пізніше подавали це як серйозну подію деякі ЗМІ України, одні й другі допомогли ширити російську пропаганду.  Таке глузування над трагічними подіями може придумати тільки Москва.

 

Політв’язні Кремля: Геращенко та Ар’єв звернулися до Ягланда

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко та голова постійної делегації ВР в ПАРЄ Володимир Ар’єв звернулися з листом до генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда з листом щодо українських політв’язнів в РФ.

Про це у  Facebook  написала Геращенко – Укрінформ.

“Генсек РЄ Ягланд завтра вирушає до Москви. З головою нашої делегації в ПАРЄ Володимиром Ар’євим звернулися до нього з листом щодо українських політв‘язнів. Закликаємо Ягланда звернутися до президента Путіна, аби той негайно звільнив заручників і політв‘язнів. Також вказали в листі на недопуск омбудсмена Людмили Денісової до політв‘язнів в РФ”, – написала Геращенко.

Вона також виклала скан-копію відповідного листа англійською мовою.

 

Під Радою мітингують “афганці” – перекрили вулицю Грушевського

Близько двох тисяч ветеранів Афганської війни, силових структур проводять на площі Конституції біля Верховної Ради акцію протесту з вимогою підвищення пенсії.

Вони вимагають підвищення пенсії, відновлення у повному обсязі пільг тощо, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми вимагаємо звіту Прем’єр-міністра з подальшою його відставкою та формування нового уряду. Ми два роки ходили до нього з 12 вимогами, зокрема щодо збільшення бюджету, але за цей час було лише на 20% підвищено пенсію”, – заявив заступник голови Міжнародного благодійного фонду інвалідів війни в Афганістані та інших локальних конфліктів “За справедливість” Володимир Тимофієв.

Паралельно з акцією під парламентом  “афганці”  планують пікетувати й Кабмін та Адміністрацію Президента. Так, хода “афганців” в урядовому кварталі відбувається трьома колонами – від метро “Арсенальна”, “Хрещатик”, стадіону ім. В. Лобановського до приміщень Верховної Ради, Кабінету міністрів та Адміністрації Президента.

 

Правопорядок забезпечують кілька тисяч правоохоронців.

Попередньо акція на площі Конституції триватиме до 18:00.

Як повідомляє в  Фейсбуці  МВС України, в зв’язку з акцією ускладнений рух в урядовому кварталі.

“В урядовому кварталі наразі ускладнено рух транспорту через проведення акції. Обирайте маршрут із урахуванням цієї інформації, аби уникнути заторів”, – йдеться в повідомленні.

Народний депутат Олексій Рябчин зазначив у  Твітері, що ветерани Афганістану перекрили вулицю Грушевського.

 

Сутички під Радою: Червоний Хрест заявляє про 58 постраждалих

Загони швидкого реагування Червоного Хреста України надали допомогу 58 постраждалим у сутичках під Верховною Радою 19 червня.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила прес-секретар Товариства Червоного Хреста в Україні Марія Єрьоменко.

“Сьогодні під Радою загін швидкого реагування Червоного Хреста надав першу допомогу 58 потерпілим, з них 8 поліцейським. Також було 2 госпіталізації – один з травмою, другий – з проблемами з серцем”, – зазначила вона.

Також Єрьоменко повідомила, що за інформацією командира загонів швидкого реагування Червоного Хреста Тараса Логінова, в основному допомога знадобилася через проблеми з тиском, серцем, отруєнням сльозогінним газом та травмами кінцівок.

Як повідомляв Укрінформ, вранці у вівторок близько двох тисяч ветеранів Афганської війни, силових структур розпочали на площі Конституції біля  Верховної Ради  акцію протесту з вимогою підвищити пенсії, повернути пільги, прирівняти до учасників бойових дій тощо.

Також біля Ради зібралися гірники з вимогою виплатити борги із зарплати та збільшити фінансування вугільної галузі.

Згодом між учасниками акцій та правоохоронцями сталася сутичка.

У поліції заявили, що до лікарів за допомогою звернулися дві цивільні особи із незначними ушкодженнями, і 8 поліцейських, також із незначними тілесними ушкодженнями.

 

Сутички під Радою: затриманий був сп’янілий та бризнув газом у поліцейського

Затриманий під час сутичок під Верховною Радою чоловік застосував газовий балончик до поліцейського і знаходився у стані легкого алкогольного сп’яніння.

Про це у коментарі журналістам заявив очільник столичної поліції Андрій Крищенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“В ході сутичок, які кілька годин тому відбулися, одну особу було затримано. На теперішній час він знаходиться в районному управлінні. Було проведено тест, в нього стан алкогольного сп’яніння, легкий, приблизно одна проміле, йому буде надана правова і медична допомога, якщо він її потребує. Він застосував газовий балончик до поліцейського”, – сказав  Крищенко.

За його словами, інші особи внаслідок цих сутичок наразі не затримувалися.

Крищенко поінформував, що внаслідок цих сутичок постраждало троє поліцейських: один — від застосування газового балончика, інші отримали легкі ушкодження внаслідок штовханини.

Очільник столичної поліції додав, що наразі все спокійно, на площі перебуває до 1000 мітингувальників, з якими спілкується поліція комунікації.

Як повідомляв Укрінформ, близько двох тисяч ветеранів Афганської війни, силових структур проводять на площі Конституції біля Верховної Ради акцію протесту з вимогою підвищити пенсії та прирівняти їх до учасників бойових дій. Між ними та правоохоронцями сталася сутичка.

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко вийшла до протестувальників під парламентом і запросила ініціативну групу на переговори.

 

Під Радою залишилося з півсотні протестувальників

Учасники акцій протесту під Верховною Радою розходяться, нині на площі Конституції залишаються близько 50 протестувальників.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Учасники протестів, які залишилися під Радою, стукають помаранчевими касками по металевій огорожі. Доступ до центрального входу у приміщення парламенту обмежено стрічкою у тих місцях, де протестувальники зруйнували металеву огорожу.

Мітингувальники, окрім гуркоту, до інших дій не вдаються.

Правопорядок на площі Конституції та по периметру будівлі Верховної Ради охороняється співробітниками Національної поліції та Нацгвардії. Зокрема, правоохоронці стоять у кілька рядів, їх близько 300-х. Нацполіція стоїть навпроти входу до парламенту.

Досі зачинено на вхід і вихід 1-й під’їзд Верховної Ради. Разом з тим на вулиці Грушевського відновлено рух транспорту.

Як повідомляв Укрінформ, вранці у вівторок близько двох тисяч ветеранів Афганської війни, силових структур розпочали на площі Конституції біля Верховної Ради акцію протесту з вимогою підвищити пенсії та прирівняти їх до учасників бойових дій.

Також біля  Ради  зібралися гірники з вимогою виплатити борги із зарплати та збільшити фінансування вугільної галузі.

Згодом між учасниками акцій та правоохоронцями сталася сутичка.

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко вийшла до протестувальників під парламентом і запросила ініціативну групу на переговори.

 

Сутичка під Радою: мітингувальники прорвали поліцейський кордон

Учасники акцій, що зранку розпочалися під Верховною Радою, прорвалися до будівлі парламенту.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, між учасниками акції та правоохоронцями, які забезпечують порядок на площі Конституції, сталася сутичка після того, як мітингарі почали відсовувати залізну огорожу.

Врешті-решт учасникам акції вдалося підійти до самої будівлі парламенту, а згодом і прорватися туди.

Наразі на площі Конституції перебуває близько 2 тисяч людей.

Із будівлі парламенту охорона нікого не випускає.

За попередніми даними мітингувальників, постраждали двоє учасників акцій.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок ветерани Афганської війни і силових структур, а також гірники розпочали свої акції на площі Конституції біля  Верховної Ради.

 

Сутичка під Радою: поліція затримала ще одного протестувальника

У результаті сутичок під Верховною Радою до поліції доставили вже двох осіб.

Про це у коментарі журналістам заявив начальник поліції Києва Андрій Крищенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«(Доставили до поліції – ред.) двох осіб. Тобто, одна особа наразі уже затримана в рамках статті 208 КПК, по 345 ККУ, і ще одну особу доставили до поліції, який хапав поліцейських за спорядження, намагався висмикнути із строю. По ньому ще збираються докази і його діям також буде надаватися оцінка», – сказав Крищенко.

Очільник столичної  поліції  додав, що всім особам, яких доставили до поліції, надана правова допомога, «медичної допомоги, як я знаю, вони не потребують, але якщо потребуватимуть, і якщо народні депутати захочуть спілкуватися, поліція надасть таку можливість».

Він повідомив, що наразі до лікарів за допомогою поки що звернулися дві цивільні особи із незначними ушкодженнями, і 8 поліцейських, також із незначними тілесними ушкодженнями.

За словами Крищенка, наразі правопорядок під Верховною Радою забезпечує 500 правоохоронців.

Як повідомляв Укрінформ, близько двох тисяч ветеранів Афганської війни, силових структур проводять на площі Конституції біля Верховної Ради акцію протесту з вимогою підвищити пенсії та прирівняти їх до учасників бойових дій. Між ними та правоохоронцями сталася сутичка.

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко вийшла до протестувальників під парламентом і запросила ініціативну групу на переговори.

 

Геращенко розповіла, чому саме вона вийшла до протестувальників

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко поінформувала в Раді про хід переговорів із мітингувальниками та подякувала співробітникам Національної гвардії, що не піддалися провокаціям і змогли утримати правопорядок біля парламенту.

Про це вона сказала у сесійній залі Верховної Ради, інформуючи про результати переговорів із протестувальниками, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я хочу подякувати Національній гвардії, яка втрималась від провокацій, і вдалося зберегти спокій біля Верховної Ради України», – зазначила Геращенко.

Окрім того, вона подякувала і організаторам протестних акцій під Радою за те, що все ж таки «це відбулося без тих провокацій, на які деякі політики і політикани дуже очікували».

Віце-спікер закликала уряд і парламент бути відкритими для спілкування.

«В той же час ми маємо звернутися до всіх мітингувальників, щоб це спілкування відбувалось без провокацій задля вирішення питань», – наголосила Геращенко.

За її словами, у середу профільний комітет з питань ветеранів та соціальної політики із запрошенням міністрів на засіданні мають розглянути вимоги протестувальників, а міністри мають поінформувати, яким чином планується вирішити питання монетизації пільг, вирішення соціальних вимог протестувальників.

Геращенко зазначила, що переговори з мітингувальниками були проведені нею за дорученням Голови ВР Андрія Парубія.

Як повідомляв Укрінформ, вранці у вівторок близько двох тисяч ветеранів Афганської війни, силових структур розпочали на площі Конституції біля  Верховної Ради  акцію протесту з вимогою підвищити пенсії, повернути пільги, прирівняти до учасників бойових дій тощо.

Також біля Ради зібралися гірники з вимогою виплатити борги із зарплати та збільшити фінансування вугільної галузі.

Згодом між учасниками акцій та правоохоронцями сталася сутичка.

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко вийшла до протестувальників під парламентом і запросила ініціативну групу на переговори.

 

Геращенко пообіцяла оголосити в Раді вимоги протестувальників

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко пообіцяла учасникам акції протесту під Верховною Радою оголосити їхні вимоги з трибуни парламенту під час сьогоднішнього засідання.

Вона також заявила під час спілкування з протестувальниками за результатами зустрічі представників ініціативної групи з лідерами найбільших парламентських фракцій та народними депутатами, що їхні вимоги обговорять у середу, 20 квітня, на засіданні Комітету ВР у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО та людей з інвалідністю за участю профільних міністрів.

“Зараз я візьму слово у Верховній Раді, три хвилини, і розповім про ваші вимоги… Вже завтра відбудеться фахова розмова у профільному комітеті з питань ветеранів, туди прийдуть міністри… Ми маємо виробити план, що є реалістичним зараз, що можна закласти у бюджет на 2019 рік, а що є нереалістичним, і ми про це чесно маємо сказати”, – сказала  Геращенко.

Коли мітингувальники, почувши її останні слова, почали вигукувати “Ганьба”, перший віце-спікер підкреслила, що “ганьба – це популізм і брехня, а говорити правду – це не ганьба”.

Вона також пообіцяла організувати зустріч лідерів чорнобильських організацій з в.о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун, в якій Геращенко теж має намір узяти участь.

Окрім того, перший віце-спікер нагадала, що у п’ятницю в парламенті відбудеться “година запитань до уряду”, під час якої народні депутати мають намір поставити урядовцям запитання про виконання вимог, оголошених мітингувальниками під час попередньої акції 25 квітня.

Як повідомляв Укрінформ, вранці у вівторок близько двох тисяч ветеранів Афганської війни, силових структур розпочали на площі Конституції біля Верховної Ради акцію протесту з вимогою підвищити пенсії та прирівняти їх до учасників бойових дій. Згодом між ними та правоохоронцями сталася сутичка.

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко вийшла до протестувальників під парламентом і запросила ініціативну групу на переговори.

 

Геращенко заявив, що сутичку під Радою влаштували провокатори

Народний депутат, член колегії МВС Антон Геращенко заявляє, що наразі тривають переговори з організаторами мітингів під Радою, аби вони завершилися мирно.

Про це він сказав журналістам у кулуарах парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні зранку ми не очікували жодних агресивних дій. Зненацька на заклик, чий саме – це ще зараз буде встановлюватись, у натовпі агресивні почали “висмикувати” співробітників поліції… На сьогодні тривають переговори про те, щоб ця акція була закінчена мирно. І можу сказати, що ці дії (сутичка під Радою – ред.) будуть кваліфіковані як порушення законодавства: нікому не дозволено бити працівників поліції, завдання яких охороняти суспільний порядок. Ми не допустимо подальшої ескалації насилля щодо поліцейських”, – сказав  Геращенко.

Водночас він не уточнив кількості постраждалих і затриманих, сказавши, що протягом дня вивчатимуться відеозаписи задля встановлення винуватців сутички. Але пізніше додав, що має інформацію, що постраждали “в районі восьми-дев’яти поліцейських”.

“У нас все зафіксовано на десятки відеозаписів”, – сказав Геращенко.

При цьому він не виключив, що серед учасників мітингу були провокатори.

“У нас є інформація, що в цьому мітингу є люди, які спеціально вирішили його використати задля провокацій. Ми ці провокації присікатимемо”, – заявив депутат.

Як повідомляв Укрінформ, вранці у вівторок близько двох тисяч ветеранів Афганської війни, силових структур розпочали на площі Конституції біля Верховної Ради акцію протесту з вимогою підвищити пенсії та прирівняти їх до учасників бойових дій. Згодом між ними та правоохоронцями сталася сутичка.

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко вийшла до протестувальників під парламентом і запросила ініціативну групу на переговори.

 

Угоді про асоціацію з ЄС перешкоджають популісти й олігархи – Мінгареллі

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що популісти і олігархи перешкоджають імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС.

Про це він сказав під час засідання асамблеї української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Як ви знаєте, є багато людей в Україні, які не люблять цю угоду, які намагаються перешкоджати впровадженню цієї угоди. Ми називаємо їх популістами, олігархами. Це люди, у яких є інтереси, які не хочуть модернізувати політичні та економічні структури цієї країни”, – сказав він.

Мінгареллі  також додав, що в Україні є профільні міністерства, мотивовані на реалізацію Угоди про асоціацію, але необхідна підтримка всіх міністерств.

 

Мінгареллі назвав п’ять завдань угоди про асоціацію Україна-ЄС

Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі заявляє, що для реалізації Угоди про асоціацію між Україною і ЄС необхідно виконати п’ять завдань, серед яких – належний механізм моніторингу.

Про це він сказав під час конференції у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Мета Угоди про асоціацію – поглибити політичну асоціацію між Україною і ЄС та економічну інтеграцію. Що потрібно зробити? По-перше, треба забезпечити потужну відповідальність з боку України та Європи. По-друге – потрібен потужний механізм координації… Також важливо впровадити належний механізм моніторингу, щоб на регулярній основі перевіряти, що працює добре і що не працює», – сказав  Мінгареллі.

Він додав, що уряд України вже запровадив механізм моніторингу, і Представництво ЄС в Україні також відстежує виконання Угоди про асоціацію.

Крім того, четвертим завданням Мінгареллі назвав необхідність встановлення чітких пріоритетів щодо виконання Угоди.

«Ця Угода є дуже амбітна, і якщо ми не будемо розставляти по місцях пріоритети кожного року, то загубимося», – сказав він.

Останнім завданням Мінгареллі назвав налагодження кращої комунікації, щоб усі в Україні розуміли, чому вона є важливою.

«Я кажу це, бо як ви знаєте, ми стикаємося з опором і це не є сюрпризом. Якщо ми хочемо подолати цей опір, то маємо зібрати багато українських представників для впровадження цієї Угоди і потрібно пояснити, що означає впровадження цієї Угоди для щоденного життя громадян», – сказав Мінгареллі.

 

Мінгареллі – про санкції за Керченський міст: Це хороша пропозиція

Глава Представництва Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі сподівається, що в ЄС вивчать пропозицію глави МЗС Павла Клімкіна запровадити санкції щодо причетних до будівництва Керченського мосту.

Про це він сказав журналістам у вівторок в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це хороша пропозиція. Я сподіваюся, ми вивчимо цю пропозицію”, – сказав  Мінгареллі.

Як повідомлялося, Клімкін закликав європейських політиків запровадити санкції проти відповідальних за масові порушення прав людини в окупованому Криму та за будівництво Керченського мосту.

 

“Суд” у Криму дав фігурантам “справи 26 лютого” умовні терміни

Підконтрольний Кремлю Центральний районний суд Сімферополя засудив фігурантів “сутички 26 лютого” до умовних термінів.

Про це повідомляє  Крим.Реалії – Укрінформ.

“Алі Асанова і Мустафу Дегерменджі засудили до 4 років 6 місяців умовно, Арсена Юнусова та Іскендера Кантемірова до 4 років умовно, Іскендера Емірвалієва до 3 років 6 місяців умовно із випробувальним терміном 3 роки кожному. Усі запобіжні заходи залишені чинними до набуття чинності вироку”, – йдеться у повідомленні.

Російська прокуратура просила 5 років позбавлення волі умовно із випробувальним терміном на три роки Мустафі Дегерменджі та Алі Асанову, а Іскендеру Кантемірову, Арсену Юнусову та Іскендеру Емірвалієву – по 3 із половиною роки позбавлення волі умовно із випробувальним терміном на два роки.

26 лютого 2014 року перед будівлею кримського парламенту відбувся масштабний мітинг прихильників і противників територіальної цілісності України. Серед перших були кримськотатарські та проукраїнські активісти, їм протистояли проросійські активісти, яких організували лідери “Русского единства” на чолі із Сергієм Аксьоновим, який наразі очолює російський уряд Криму.

У січні 2015 року кримське управління Слідкому Росії порушило кримінальну справу про масові заворушення на мітингу 26 лютого.

Серед затриманих опинилися прихильники територіальної цілісності України: заступник голови глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, а також активісти Алі Асанов, Мустафа Дегерменджі, Іскендер Кантеміров, Талят Юнусов, Іскендер Емірвалієв, Арсен Юнусов і Іскендер Небієв.

Пізніше суд розділив “справу 26 лютого” на дві частини, відокремивши у окремий процес головного підозрюваного – Ахтема Чийгоза, який на той момент фактично виконував роль лідера Меджлісу у Криму.

За ініціативою адвоката Джеміля Темішева активіст Талят Юнусов та оператор телеканалу ATR Іскендер Небієв пішли на угоду зі слідством і визнали провину із умовою, що їхні свідчення не будуть слугувати доказом у справах інших фігурантів “справи 26 лютого”. У грудні 2015 року Талята Юнусова засудили до 3,5 років умовно, а Іскендера Небієва до двох років, також умовного терміну.

11 вересня 2017 року російський суд засудив Чийгоза до восьми років колонії суворого режиму за звинуваченням у організації “масових заворушень”, під якими малися на увазі протести, пов’язані із анексією півострова Росією.

25 жовтня 2017 року російська влада звільнила засудженого у Криму Ахтема Чийгоза і передала його Туреччині, пізніше він приїхав до Києва.

 

Виші Донецької та Луганської областей отримають фіксоване держзамовлення

Заклади вищої освіти Донецької та Луганської областей отримають фіксований обсяг держзамовлення, а переможцям спортивних змагань додадуть бали у разі вступу на спортивні спеціальності.

Про це йдеться у повідомленні на  сайті Міністерства освіти та науки – Укрінформ.

“Зміна до Закону «Про вищу освіту» була ухвалена ВР наприкінці минулого року одночасно з ухваленням бюджету. Нею передбачено, що фіксовані обсяги держзамовлення встановлюються для усіх державних вишів Луганської та Донецької областей – незалежно від сфери їх управління. Раніше ж такі обсяги встановлювалися тільки для тих закладів вищої освіти, що перебувають в управлінні МОН”, – зазначили в міністерстві.

Серед інших новацій вступної кампанії 2018 року в МОН назвали також можливість вишам не встановлювати творчий залік, який  запроваджено  цього року для низки спеціальностей замість творчого конкурсу. Відтепер творчий залік – це можливість, а не обов’язок закладу вищої освіти.

Ще одна новація – зарахування вступникам на магістратуру результатів Єдиного вступного іспиту з іноземної мови, що проводиться за технологією ЗНО для вступу на правничі та низку гуманітарних спеціальностей, на будь-яку іншу спеціальність. Рішення про таке зарахування ухвалюватиме приймальна комісія.

Суттєвою зміною є нарахування балів за особливі успіхи призерам та переможцям чемпіонату Європи та чемпіонату Світу, переможцям чемпіонатів України з олімпійських видів спорту. «Бонус» діятиме лише в разі вступу на спеціальності «Середня освіта (Фізична культура)» та «Фізична культура і спорт». У цьому разі до конкурсного балу додаватимуть 10 балів. Подавати заяви таким вступникам потрібно у паперовій формі, щоб приймальні комісії могли перевірити документи, що підтверджують їхнє право на отримання додаткових балів. Якщо у приймальних комісій виникатимуть сумніви з цього приводу, то їм необхідно звертатися за підтвердженням до Мінмолодьспорту.

Детальна інформація щодо змін в Умовах прийому  на 2018 рік розміщена на сайті Міністерства освіти та науки.

 

Справа 26 лютого: Меджліс збирається дійти до Євросуду

Винесення “судом” Криму умовного вироку фігурантам “справи 26 лютого” не означає, що боротьба в Криму закінчилася і переслідування людей припинилися.

Про це заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов заявив у репортажі  “Крымской солидарности”  після закінчення “суду” – Укрінформ.

“Справу 26 лютого” на дуже важливому етапі завершено, треба приймати рішення про боротьбу далі, адже всі ми розуміємо, що ця справа абсолютно політична, вигадана на коліні пані Поклонської (колишній “прокурор” Криму – ред.) фактично її кураторами. Я хочу звернутися до всіх – всі п’ятеро хлопців як і раніше потребують нашої підтримки”, – сказав Джелялов.

За його словами, фігуранти “справи” і члени їхніх сімей готові продовжити боротьбу в судах аж до подання апеляції до Європейського суду.

Джелялов розповів, що всі, хто був присутнім сьогодні на оголошенні вироку щодо “справи 26 лютого”, відзначають, що “суддя дуже відкрито протиставляв у подіях 4-річної давнини якийсь проросійський мітинг і конкретних кримських татар”. “Тоді як у суді над Чийгозом були більш  об’єктивні формулювання – проросійський і проукраїнський мітинги, як і було насправді. Поки що невідомо – це особиста думка судді чи якісь настанови згори”, – сказав заступник голови Меджлісу.

Слова Джелялова підтвердила мати одного із засуджених Аліе Дегерменджі, яка відзначила, що у вироку, який зачитував “суддя” більше двох годин, кримські татари та інші представники проукраїнського мітингу були представлені як “дуже страшні”, а представники проросійського мітингу як “білі і пухнасті”.

Вона повідомила, що протягом 10 днів буде подана апеляція на обвинувальний вирок “суду”. А поки що всіх п’ятеро хлопців зобов’язали не змінювати постійного місця проживання і двічі на місяць відмічатися в органах “влади”.

Як повідомляв Укрінформ, 19 червня “суд” у Криму дав умовні терміни ув’язнення фігурантам “справи 26 лютого”. Алі Асанова і Мустафу Дегерменджі засудили до 4 років 6 місяців з випробним терміном 3 роки, Арсена Юнусова і Ескендера Кантемірова до 4 років з випробним терміном 3 роки, Ескендера Емірвалієва до 3 років 6 місяців з випробним терміном 3 роки.

26 лютого 2014 року перед будівлею кримського парламенту відбувся масштабний мітинг прибічників і противників територіальної цілісності України. У числі перших на мітингу були кримськотатарські і проукраїнські активісти, їм протистояли проросійські активісти на чолі з “Русским единством”, очолюваним Сергієм Аксьоновим. У січні 2015 року кримське управління Слідкому Росії порушило кримінальну справу “про масові безпорядки на мітингу 26 лютого”.

Серед затриманих поинилися лише прибічники територіальної цілісності України: заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, а також кримські татари Алі Асанов, Мустафа Дегерменджі, Ескендер Кантеміров, Талят Юнусов, Ескендер Емірвалієв, Арсен Юнусов і Ескендер Небієв.

Пізніше суд розділив «справу 26 лютого» на дві: “справа Чийгоза”, в рамках якої заступник голови Меджлісу підозрювався в “організації масових безпорядків”, та інших учасників процесу, які звинувачуються в “участі в масових безпорядках”.

За ініціативою адвоката Джеміля Темішева, активіст Талят Юнусов і оператор телеканалу ATR Ескендер Небієв пішли на угоду зі слідством і визнали вину за умови, що їх свідчення не слугуватимуть доказом у справах інших фігурантів “справи 26 лютого”. У грудні 2015 року Талята Юнусова засудили до 3,5 року умовно, а Ескендера Небієва до двох років також умовного терміну.

11 вересня 2017 року російський суд засудив Чийгоза до восьми років колонії суворого режиму. 25 жовтня 2017 року російська влада звільнила засудженого Чийгоза і передала його Туреччині, після чого він переїхав до Києва.

 

Гуманітарна ініціатива «Допомога Схід», прибула із Франції на Донбас – ООС

У рамках стратегічної гуманітарної ініціативи командування Об’єднаних сил «Допомога Схід» відбулося перше відвантаження кількадесят тонн гуманітарної допомоги, яка прибула із Франції на Луганщину.

Про це йдеться у  повідомленні ООС – Укрінформ.

«Це лише перша сходинка у вигляді допомоги якісними і вкрай необхідними речами для медичних закладів Луганщини і Донеччини, будинків для осіб похилого віку, які знаходяться в прифронтовій зоні, і людей, які мають обмежені можливості. Хочу відмітити, що на початку липня планується вихід ще однієї вантажівки з медичним устаткуванням для лікарняних закладів Донеччини», – зазначив заступник командувача Об’єднаних сил з морально-психологічного забезпечення генерал-майор Олександр Голоднюк.

Як зазначається, пакунки з підгузками для дорослих компанії «Хартманн» надала Асоціація «Медична та благодійна допомога Франція-Україна». Перевезення вантажу на безоплатній основі здійснила Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України. Поінформовано, що програма була започаткована за ініціативи командувача Об’єднаних сил генерал-лейтенанта Сергія Наєва та за підтримки Луганської обласної військово-цивільної адміністрації.

Одним з головних пріоритетів командування Об’єднаних сил є надання ефективної та різнопланової допомоги мирним жителям Донбасу і передусім тим, які проживають вздовж лінії розмежування.

 

Регіональних журналістів нагородили за кращі роботи на тему “Жінки. Мир. Безпека”

Держкомтелерадіо спільно з Укртелерадіопресінститутом нагородили переможців конкурсу серед журналістів регіональних ЗМІ на кращу роботу на тему “Впровадження Національного плану дій “Жінки. Мир. Безпека”.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми отримали на конкурс близько сорока робіт – періодичні публікації, матеріали інтернет-ресурсів, радіопрограми, тому ми дякуємо всім, хто долучився до цього конкурсу, за їх журналістську позицію і за те, що вони достатньо прогресивно сприймають світоглядне перетворення сьогодні в нашому українському суспільстві”, – зазначив заступник голови Держкомтелерадіо Микола Білоус.

Він також заявив, що конкурсний комітет окремо відмітив матеріали Лідії Віцені (газета “Зоря Полтавщини”), Антоніни Тарасової (газета “Буковина”).

Номінантами на головну відзнаку конкурсу стали журналісти та журналістки Ольга Чернякова, Галина Башта,  Тетяна Бакоцька, Павло Воронцов та Ольга Кухаренко.

Переможцем конкурсу став Дмитро Семенюк з інтернет-видання “Ранкове місто” (м. Кропивницький) за матеріал “Шлях до рівності та злам стандартів. Миробудування жінками у кропивницькому форматі” про роботу жінок у поліції.

“Гендерна політика сьогодні – це не тільки вибагливість і не тільки зацікавлення Держкомітету, це є обов’язковою складовою для нашого життя, для того, щоб державна політика була якісною, впроваджувалась в усі сфери життя і особливо в наші центральні органи виконавчої влади, які відповідають сьогодні за більшість реформ”, – зазначила голова громадської організації “Центр – Розвиток демократії” Елла Ламах.

Вона зауважила, що цей конкурс стане не єдиним заходом за участі конкурсантів, з якими “приємно буде надалі працювати”.

По завершенню церемонії нагородження учасники заходу обговорили проект Практичних рекомендацій для ЗМІ щодо висвітлення Резолюції РБ ООН №1325, Національного плану дій “Жінки.Мир.Безпека”.

Рекомендації, зокрема, містять поради до створення працівниками ЗМІ фахового матеріалу – як загальні підходи до висвітлення сюжетів на зазначену тематику, так і підготовку матеріалу до виходу.

Конкурс на кращу роботу в інформаційній сфері на тему “Впровадження Національного плану дій “Жінки. Мир. Безпека” проводився з метою реалізації Стратегії комунікації у сфері європейської інтеграції на 2018—2021 роки та Концепції  вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017-2020 роки.

На розгляд журі приймалися роботи, що сприяють захисту прав жінок в умовах збройного конфлікту та забезпеченню їх активної участі у миротворчих процесах, висвітленню гендерної рівності в українському суспільстві, інформуванню громадськості щодо конкретних дій держави, направлених на забезпечення рівності всіх категорій суспільства та уникнення будь-яких форм дискримінації за фемінною ознакою.

 

Atlas Weekend: МІП запрошує відвідати Алею громадських організацій

Міністерство інформаційної політики, Київський молодіжний центр та Біржа молодіжних проектів запрошують гостей музичного фестивалю Atlas Weekend відвідати Алею громадських організацій.

Про це йдеться на сторінці МІП y  Facebook – Укрінформ.

«Чудова ініціатива – цьогоріч на Atlas Weekend буде Алея громадських організацій! МІП, Київський молодіжний центр та Біржа молодіжних проектів збирають тих, хто змінює цей світ на краще! Долучайся», – закликають у Мінінформполітики.

Як відомо, Atlas Weekend 2018 відбудеться у Києві з 3 по 8 липня.

 

Побиття в Маріуполі: у кафе кажуть, що “меню українською” знадобилося після чарки

У Маріуполі за фактом побиття підполковника ДПСУ в кафе за його вимогу дати меню українською мовою, а також побиття жінки- офіцера ДПСУ відкрито кримінальне провадження.

Про це повідомили в  поліції Донецької області – Укрінформ.

«Поліція встановлює обставини конфлікту, в результаті якого отримали тілесні ушкодження двоє військовослужбовців Державної прикордонної служби… За фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 122 Кримінального кодексу України (Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження).  Санкція статті передбачає до трьох років позбавлення волі», – йдеться у повідомленні.

Водночас, адміністрація кафе RedCups RDCP Lounge Маріуполь, де стався інцидент, на своїй сторінці  у Facebook  оприлюднила власну версію розвитку подій того вечора.

“17 червня о 21 годині до нас в кав’ярню завітала компанія молодих людей напідпитку. Гості замовили морозиво і… алкогольні коктейлі. О 22 годині зал кав’ярні зачиняється, тому ми запропонували гостям продовжити свій відпочинок у залі Лаунж з нічним графіком роботи. Згідно з підписаним з поліцією, ЗСУ та мерією міста Маріуполь меморандумом ми зобов’язані оглядати кожного гостя з металошукачем для  безпеки оточуючих. На прохання охорони пройти перевірку молоді люди почали грубіянити. Адміністрація намагалася залагодити цей конфлікт усіма мирними заходами”, – сказано в повідомленні.

За інформацією адміністрації кафе, директор і адміністратор закладу розмовляли з гостями мовою їхнього спілкування – і українською, і російською і всіляко намагалися залагодити інцидент.

“Незважаючи на досить агресивну поведінку молодиків, в обслуговуванні їм не відмовили, запропонували пройти до залу та спокійно продовжити вечір. Ось тут вже Станіслав почав вимагати розмовляти з ним тільки українською мовою, після чого йому терміново знадобилося меню українською мовою. Це меню зараз в розробці, та найближчим часом потрапить у наші зали. Персонал запропонував усно перекласти склад страв та напоїв, які забажають гості. Реакція з їх боку була неадекватна… Молодиків попросили залишити заклад, попередили, що інакше нам доведеться викликати поліцію за фактом хуліганських дій”, – поінформувала адміністрація кафе.

За словами керівництва закладу, на вулиці молоді люди “продовжували поводитися  агресивно. Все закінчилося тим, що один з «гостей» вдарив охоронця, після чого зав’язалася бійка. Адміністратор негайно почала викликати поліцію та швидку”.

Адміністрація кафе також повідомила, що вся інформація та відеоматеріали були передані співробітникам поліції для розслідування справи, тож чи перевищили повноваження охоронці, вирішувати тільки органам влади.

Як повідомляв Укрінформ, побитий  в кафе Маріуполя охоронцями закладу підполковник Держприкордонслужби України Станіслав Керод зажадав меню українською мовою. Ще одна побита, жінка-офіцер, отримала струс головного мозку. Наразі вирішується питання про направлення постраждалих до Центрального клінічного шпиталю Держприкордонслужби.

За інформацією знайомої Керода Соломії Бобровської, Керод 14 років служить на східних кордонах України, очолює пропускний пункт «Сартана».

 

Екс-депутат попросився свідчити у справі про держзраду Януковича

Екс-депутат Андрій Артеменко має намір надати свідчення в Оболонському районному суді у рамках розгляду справи про держзраду президента-втікача Віктора Януковича.

Про це на своїй сторінці в  Facebook  написав адвокат Януковича Віталій Сердюк – Укрінформ.

“Провів зустріч з Андрієм Артеменком. Наполягатимемо на його допиті у справі про втрату Криму в Оболонському районному суді міста Києва, а також у справі Майдану. Чи зможе заслухати його свідчення Оболонський райсуд Києва ми побачимо вже 21.06.18 р.” – написав Сердюк.

За його словами, Артеменко також написав відповідну письмову заяву з проханням допитати його в Оболонському райсуді.

Як повідомляв Укрінформ, 29 квітня 2017 Президент підписав указ про припинення громадянства народного депутата Артеменка. Підставою став закон “Про громадянство”, який не передбачає подвійного громадянства в Україні.

Сам Артеменко підтвердив, що має громадянство Канади. На цій підставі 16 травня парламент достроково позбавив його повноважень депутата.

29 червня 2017 року Оболонський районний суд ухвалив рішення про проведення спеціального судочинства щодо  Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч.1 ст.111 (державна зрада), ч.5 ст.27, ч.3 ст.110(пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території і державного кордону України), ч.5 ст.27, ч.3 ст.437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Маск заявив про масштабний саботаж у Tesla

Засновник Tesla Ілон Маск заявив, що в Tesla виявили саботажника, який завдав значної шкоди компанії.

Про це повідомляє  DW  із посиланням на американський канал CNBC – Укрінформ.

“Він (Маск – ред.) розіслав співробітникам листа, в якому звинуватив одного з працівників компанії в “масштабному і руйнівному саботажі”, – йдеться в повідомленні.

У листі Маска зазначається, що один зі співробітників зламав систему управління виробництвом Tesla, зіпсував програмний код та передав великий обсяг інформації третім особам. Маск не назвав ім’я співробітника, але зазначив, що той почав займатися саботажем після того, як “не отримав підвищення, якого хотів”.

В іншому листі Маск повідомив про пожежу на виробничій лінії компанії, яку назвав “дивним інцидентом, який було важко пояснити”. Він натякнув, що пожежа спалахнула невипадково. Він також закликав співробітників повідомляти про всі підозрілі випадки, свідками яких вони можуть стати.

Компанія проводить розслідування інциденту. “Нам треба з’ясувати, чи він діяв самостійно або з іншими в Tesla, та чи співпрацював він з кимось за межами компанії”, – зазначив Маск. Він додав, що є чимало компаній, які прагнуть смерті  Tesla.

Нагадаємо, що в березні Tesla заявила, що відкликає 123 тисячі електромобілів марки Model S в усьому світі. Причина пов’язана з деталями гідропідсилювача керма, які можуть зазнати корозії.

 

Марін Ле Пен зобов’язали повернути Європарламенту €300 тисяч

Суд загальної юрисдикції ЄС зобов’язав французького ультраправого депутата Європарламенту Марін Ле Пен повернути майже 300 тисяч євро ЄП у зв’язку зі зловживанням фондами.

Про це повідомляє  Politico  із посиланням на рішення суду – Укрінформ.

“У вівторок Суд загальної юрисдикції ЄС підтвердив рішення Європейського парламенту стягнути близько 300 тисяч євро з французького ультраправого депутата Європарламенту Марін Ле Пен у зв’язку зі зловживанням фондами”, – йдеться у повідомленні.

Рішення про стягнення 298 497,87 євро було ухвалене після розслідування Європейського управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству, яке встановило, що Ле Пен “неправомірно заплатила” своїм помічникам за допомогу в парламентській роботі у період між груднем 2010 року й лютим 2016 року.

Як повідомлялося, лідеру французької ультраправої партії “Національний фронт”  Марін Ле Пен  висунули обвинувачення у справі щодо незаконного використання коштів Європарламенту для оплати роботи її помічників у Франції.

 

Під впливом Варшави Меркель змінила риторику щодо Nord Stream 2 – Моравецький

Газопровід “Північний потік-2” є загрозою для України й усієї Європи, оскільки сприяє монополізації ринку, а не диверсифікації поставок газу до Європи.

Про це після зустрічі у Берліні з Ангелою Меркель заявив глава польського уряду Матеуш Моравецький, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми постійно намагаємося нагадувати, що це (“Північний потік-2″) є загрозою для України, а у зв’язку з цим – для усієї Європи. Ми підкреслюємо також, що насправді це є подальшою монополізацією, а не диверсифікацією поставок газу”, – заявив Моравецький.

Він зазначив, що ця тема є надзвичайно важливою і вона постійно порушується польською стороною.

За його словами, під впливом Варшави канцлер ФРН Ангела Меркель змінила риторику й “увійшла в дуже інтенсивний діалог з Україною”.

“Раніше взагалі не було мови про те, щоб гарантувати частину трансферу через українські газопроводи”, – констатував він, додавши, що варто подивитися, як ситуація розвиватиметься надалі.

Моравецький наголосив, що Польща детально показує, якими є ризики будівництва газопроводу “Північний потік-2”.

“Ми розраховуємо на сильну позицію кількох країн, на те, що  “Північний потік-2”  як частина Третього енергетичного пакету буде включений до газової директиви ЄС”, – констатував польський прем’єр.

Глава польського уряду повідомив, що Польща зараз здійснює тиск на будівництво балтійського газопроводу, що відбувається згідно з планом.

Як повідомлялося, “Північний потік-2” – проект газопроводу з РФ до Німеччини в обхід України через Балтійське море. 51% акцій належить Газпрому. РФ хоче побудувати дві нитки газопроводу (до 55 млрд куб. газу в рік). Брюссель і Берлін обіцяють гарантувати транзит газу через Україну навіть після будівництва ПП-2.

Нещодавно Польща закликала ЄС пришвидшити роботу над правилами, які ускладнять будівництво газопроводу Nord Stream 2.

 

Тендер на проведення міжнародного аудиту Укроборонпрому продовжили до 28 вересня

Подання тендерних заявок на проведення міжнародного аудиту Укроборонпрому продовжили до 28 вересня.

Про це  повідомила  генеральний секретар Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони Олена Трегуб на брифінгу – Укрінформ.

“Прийом тендерних заявок на проведення міжнародного аудиту Укроборонпрому продовжили до 28 вересня. Дедлайн відтермінували через певні зміни у тендерній документації. Аудит планується зробити протягом 2 років. Якщо вдасться це зробити – це буде велика  реформа державного оборонного сектору”, – сказала Трегуб.

За її словами, коли буде оптимізована і налагоджена уся система, Збройні сили  почнуть отримувати від підприємств, “які зараз знаходяться під парасолькою  Укроборонпрому“, більш якісний товар, дешевший і на більш конкурентних умовах. “Ми це робимо для оборонного потенціалу нашої країни, щоб наша національна безпека була на високому рівні”.

Аудит планують провести за трьома напрямками – стратегічний, правовий та фінансовий. Нововведення у тендерній документації передбачають проведення оцінки корпоративного управління Укроборонпрому згідно зі стандартами Організації економічного співробітництва і розвитку в Європі, сказала вона.

У свою чергу голова наглядової ради ДК «Укроборонпром» Михайло Згуровський зауважив, що проведення міжнародного аудиту – це дуже важливий етап реформування оборонної системи, тому що як Україна в цілому, так і Укроборонпром, як велика система, перебувають в стані великої недовіри через те, що в країні мають місце прояви корупції. Міжнародний аудит необхідно провести, щоб прийти до чіткого розуміння, який насправді рівень корупції є в концерні і в окремих підприємствах», – зазначив Згуровський.

«Зараз ми намагаємось залучити найкращі аудиторські компанії, щоб вони подавались на тендер і брали участь. Ми розуміємо, що будуть певні проблеми. Перше – це той факт, що Укроборонпром – це військове підприємство і багато інформації є засекреченою і потрібно  зрозуміти, яким чином аудитори зможуть надати дійсно повноцінні звіти незважаючи на те, що багато інформації є засекреченою. Друге – хто матиме доступ до цих звітів, які будуть надані наприкінці аудиту», – зазначив член Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони Драго Кос.

 

Кінофестиваль “Відкрита ніч”-2018 пройде і в прифронтовій зоні

Кінофестиваль українського короткометражного кіно “Відкрита ніч. Дубль 21” відбудеться в ніч на 1 липня на столичному Арт-причалі. Одночасно з Києвом фільми фестивалю побачать глядачі на 80 майданчиках України та зарубіжжя.

Про це повідомила на прес-конференції піар-директор фестивалю Іванна Хіцінська – Укрінформ.

“Акцент буде зроблено на глядачах, які знаходяться у прифронтовій зоні, де буде 10 майданчиків. Також будуть майданчики в 4 країнах світу”, – уточнила Хіцінська.

Вона зазначила, що за тиждень до проведення “Відкритої ночі” – а саме 23-24 червня – в UA: HUB телецентру на Мельникова, 42, відбудуться два дофестивальні покази. 23 червня вони будуть присвячені номінантам “Відкритих ночей” – кращим фільмам, які здобули перемогу на фестивалі або були яскраво представлені на зарубіжних кінофестивалях. 24 червня відбудеться ретроспективний проказ української анімації, що простежить, як саме кінофестиваль “Відкрита ніч” вплинув на розвиток української анімації.

За її словами, на фестивалі буде продемонстровано 9 нових ігрових фільмів, 7 документальних, 5 анімаційних та 5 позаконкурсних. Більшість із них розповідають про війну та про життя після конфлікту. Але є абсурдні комедії, фільми про перше кохання, музичні відео, анімації.

“Ми підготували спеціальну програму на підтримку Олега Сенцова та інших бранців Кремля, яка зосередиться на фрагментах фільмів Олега та фільмів про Крим – як символ спротиву української нації проти російської агресії. Окремо буде програма, присвячена другу фестивалю. Це програма “Кантер. Пам’ятаємо”,  присвячена спогадам про Леоніда Кантера. Будуть показані фрагменти з його фільмів “Війна за свій рахунок” та “Добровольці Божої чоти”, – повідомила піар-директор.

Також вона зазначила, що будуть продемонстровані трейлери фільмів, які вийдуть найближчим часом. А саме дитячих фільмів, бойовиків, трилерів, а також фільму, знятого в копродукції з іншою країною.

Як підкреслив президент і арт-директор фестивалю, кінорежисер Михайло Іллєнко, за 21 рік  програма “Відкритої ночі” дуже розрослася, тож доводиться здійснювати дуже суворий відбір.

“На відміну від інших фестивалів, “Відкрита ніч” не шукає депресивне кіно. Ми хочемо зробити все, щоб глядач українського кіно мав  можливість здивуватися, посміхнутися, налякатися. Тобто ми шукаємо глядацькі жанри. І зрушення в цьому сенсі дуже серйозні, глядацького кіно в Україні щороку стає більше, є навіть такі фільми, які повернули гроші, вкладені у їхнє виробництво – це значить, що глядач пішов у кіно. Ми хочемо підтримати цю тенденцію”, – підкреслив Михайло Іллєнко.

Він нагадав, що фестиваль має два призи – Гран прі і Приз глядацьких симпатій, який повністю збирається з внесків авторів, що подають свої фільми (цього року це 9 100 грн).

Іллєнко також зазначив, що традиційно на світанку журі оголосить переможців. “Але цього року ми додали новий пункт у регламент фестивалю: якщо на фініші нема представника фільму, то грошовий приз 50 тис. грн переходить на наступний рік”, – оголосив він новину.

Андрій Різоль – ініціатор створення та голова Меценатської Ради кінофестивалю “Відкрита Ніч”, CEO компанії “ВАВІЛОН”, голова правління Асоціації “Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!” – зазначив, що родзинкою фестивалю стане програма “Дивись українське!”.

“Другий рік поспіль фестиваль буде починатися з кінофільмів проекту “Дивись українське!”. Ми покажемо три невеличких фільми  – за стандартом проекту це 3-3,5 хвилини – Ітигілова, Іллєнка, Наталі Давиденко. Це будемо вступ до фестивалю, сподіваюсь, він створить атмосферу життєствердності і позитивного погляду у майбутнє”, – підкреслив Різоль.

А перший заступник голови Держкіно Сергій Неретін додав, що вони на підтримку “Відкритої ночі” в цьому році виділяють 300 тис. грн, і це поки що – рекордна сума, тому що торік Держкіно виділяло 200 тис., а позаторік – 100 тис. грн.

 

В Україні пройде повторний прокат фільму “Міф”, присвячений пам’яті Кантера

Повторний прокат фільму “Міф” відбудеться у восьми містах України. Він приурочений до роковин загибелі Василя Сліпака (29 червня 2016 року) та присвячений пам’яті режисера Леоніда Кантера.

Про це Укрінформу повідомила продюсер фільму “Міф” Катерина Мізіна.

“З 28 червня по 1 липня заплановано повторний прокат фільму “Міф” до роковин загибелі героя стрічки Василя Сліпака, а також на знак пам’яті режисера Леоніда Кантера, що 4 червня пішов із життя. Прокат буде в містах Київ, Львів, Одеса, Харків, Суми, Житомир, Кам’янець-Подільський, Ладижин”, – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, “Міф” – не звичайний документальний фільм. Це унікальне явище в українській документалістиці, яке захоплює глядача і не лишає можливості видихнути і відвести погляд від екрана. Робота над фільмом тривала понад рік і була нелегкою, адже довелося працювати із сотнями годин архівних матеріалів, кадрами загибелі добровольців на фронті та дуже емоційними інтерв’ю близьких  Василя Сліпака  після його загибелі.

Стрічка мала успішний широкий прокат у 50 кінотеатрах України в лютому 2018 року. Відтоді її побачили в США, Канаді, Франції, Німеччині, Італії, Польщі, Чехії та ШвейцаріЇ. Вона розповідає історію життя Василя Сліпака – оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом.

Автори поєднали у фільмі два жанри: кіно та концерт. Використано безліч архівних відео, які показують героя у повсякденні та на сцені. Також переплітаються дві сюжетні лінії, які подібні настільки, що забуваєш, де вигадка, а де реальність. Одна – це оповідання Джанні Родарі “Джельсоміно в країні брехунів” про хлопчика, що мав унікальний голос та боровся ним із негідниками; а друга – історія про Василя, який поклав свій голос і життя у боротьбі за свою країну.

“Якщо казати, що герої не вмирають, а ми це кажемо нині дуже часто, то не вмирають вони тоді, коли ми про них пам’ятаємо. Я думаю, що саме завдяки цій стрічці Василь житиме вічно”, – сказав Леонід Кантер в одному з інтерв’ю.

Режисерський дует Леоніда Кантера та Івана Яснія відомий також повнометражним фільмом “Добровольці Божої чоти”, який було показано у 25 країнах світу на всіх континентах. Анімацію до фільму “Міф” створив український карикатурист Юрій Журавель. Музику – одні з кращих композиторів сучасності, серед них Євген Гальперін, який співпрацював із Люком Бессоном та Баррі Сонненфельдом і був близьким другом Василя; Роман Григорів та Ілля Разумейко (формація NOVA OPERA) та Едуард “Діля” Приступа.

 

“Тедіс Україна” остаточно оштрафували на 431 мільйон – рішення Верховного суду

Верховний Суд за участі Генпрокуратури постановив остаточне рішення у справі про зловживання ТОВ “Тедіс Україна” монопольним становищем на ринку дистрибуції сигарет та накладення штрафу на суму 431 млн грн.

Про це  повідомляє  відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України – Укрінформ.

Як повідомлялося раніше, Антимонопольний комітет України рішенням від 16.12.2016 “Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу” визнав, що ТОВ “Тедіс Україна” займало монопольне становище на загальнодержавному ринку дистрибуції сигарет та вчинило порушення, передбачені ст. 13 Закону України “Про захист економічної конкуренції України”, а саме встановлювало такі ціни, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку та інше. На товариство накладено штраф у розмірі 431 млн грн, який підлягає сплаті до державного  бюджету.

ТОВ “Тедіс Україна” оскаржило вказане рішення в судовому порядку. Рішенням господарського суду м. Києва, залишеним без змін Київським апеляційним господарським судом, за участі Генеральної прокуратури України в задоволенні позову товариства відмовлено, рішення Антимонопольного комітету України залишено без змін.

Не полишаючи спроб уникнути відповідальності за порушення антимонопольного законодавства, товариством оскаржено рішення судів про відмову в задоволенні позову до Верховного Суду.

Завдяки активній участі Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України, Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду 19.06.2018 залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій та Антимонопольного комітету України в частині порушень ТОВ “Тедіс Україна” антимонопольного законодавства і накладення 431 млн грн штрафу, який підлягає сплаті до державного бюджету.

 

Павелко про розслідування справи договірних матчів: Кільком особам вже оголосили підозри

Президент федерації футболу України обіцяє покарати усіх, чиї злочини доведуть правоохоронці.

Президент ФФУ Андрій Павелко розповів, на якій стадії перебуває розслідування про договірні матчі. Про це повідомляє  FootballHub – Укрінформ.

«Наскільки я поінформований, зараз вже кільком учасникам цих розслідувань оголошені підозри правоохоронними органами. Зараз відповідно до процесуальних дій йдуть обшуки, допити, і ми домовилися, що найближчим часом нам нададуть перелік клубів, гравців, агентів, тренерів та арбітрів, які знаходяться під слідством.

Кожного, кого передадуть нашим спортивним дисциплінарним органам, ми покараємо відповідно до кодексу. А за кримінальним кодексом – тут вже правоохоронні органи доводитимуть в судах і виносити вироки тим, хто цим займався або був задіяний у корупційних схемах в українському футболі», – сказав Павелко.

Нагадаємо, що у договірних матчах підозрюють 30 українських клубів. Задокументовано 57 злочинних епізодів, під підозрою 328 чоловік.

 

Законопроект про нацбезпеку пройшов через комітет Ради

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони рекомендував парламенту ухвалити у другому читанні та в цілому законопроект “Про національну безпеку України” (№ 8068).

Відповідне рішення комітет ухвалив більшістю голосів (один утримався) на засіданні 19 червня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Рекомендувати Верховній Раді підтримати у другому читанні та в цілому законопроект № 8068 в редакції (комітету) та враховуючи поправки”, – сказав голова комітету Сергій Пашинський.

За його словами, комітет спільно із західними партнерами працювали над фінальною версією законопроекту протягом більш як двох місяців.

“У цьому законі є специфіка – він повинен відповідати національним інтересам нашої держави, з одного боку, і враховуючи, що ми прийняли рішення про інтеграцію України в НАТО, він повинен відповідати вимогам НАТО щодо адаптації нашого національного законодавства до стандартів Альянсу… Я хочу зауважити, що над цим законом десятки годин працювали наші робочі групи, представники офісу НАТО, представники США, наші депутати, експерти, фахівці. В результаті нам вдалося досягти повного консенсусу в тексті цього закону, що чітко артикульовано в спільному листі керівників ЄС, США, НАТО і місії ЄС в Україні. Цей закон, усі норми, погоджений із законодавством країн НАТО і відповідає тим загрозам національної безпеки, які стоять перед нами”, – зауважив Пашинський.

Водночас, підкреслив він, законопроект передбачає виділення 3% ВВП на розвиток Збройних сил України.

Він також уточнив, за час опрацювання до другого читання до законопроекту надійшло 427 поправок і пропозицій, із яких частково та редакційно було враховано 116, а 311 – відхилено.

Разом з тим Пашинський звернув увагу на одну з новацій законопроекту, яка стосується того, що Верховна Рада протягом півроку після його ухвалення має також ухвалити закон про спеціальний комітет з контролю за спецслужбами.

Секретар Комітету з нацбезпеки і оборони, народний депутат Іван Вінник, зі свого боку, зазначив, що у фінальній редакції законопроекту підсилено засади демократичного цивільного контролю, парламентський контроль, громадський контроль за силами безпеки та оборони.

“Ми уточнили позиції про цивільного міністра оборони та порядку його призначення, його повноваження, призначення головнокомандувача Збройних сил”, – сказав Вінник.

Окремо уточнено повноваження Президента України щодо стратегічного будівництва Національної гвардії через Генеральний штаб ЗСУ під час воєнного стану.

Також у новій редакції запропоновано викласти статтю 20 щодо розвідувальних органів.

До розділу “Прикінцеві та перехідні положення” включено поправку, що стосується питань комерційного обліку природного газу. Так, НАК “Нафтогаз України” пропонуватиметься створити єдину базу абонентів з метою отримання повної інформації про всіх споживачів природного газу.

Розгляд законопроекту “Про національну безпеку України” в другому читанні парламент планує розпочати 20 червня о 12:30, а 21 червня – прийняти рішення щодо ухвалення закону.

Як повідомляв Укрінформ, 5 квітня  парламент  прийняв у першому читанні законопроект № 8068 «Про національну безпеку України», що має наблизити Україну до стандартів НАТО.

Законопроект визначає засади держполітики у сфері національної безпеки та оборони, цивільного контролю за військовою сферою, а також стратегій захисту держави, зокрема, кібербезпеки.

16 червня Президент Петро Порошенко наголосив на необхідності ухвалення на цьому тижні закону про національну безпеку, в тому числі у зв’язку з тим, що у липні відбудуться два важливі саміти: Україна-ЄС та саміт НАТО.

 

Парубій обіцяє завтра розпочати розгляд законопроекту про нацбезпеку

Верховна Рада України у середу, 20 червня, розпочне розгляд у другому читанні законопроекту «Про національну безпеку України».

Про це Голова Верховної Ради Андрій Парубій сказав, закриваючи вечірнє пленарне засідання парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Хочу нагадати, що сьогодні Комітет з питань національної безпеки і оборони розглянув і прийняв рішення по законопроекту про національну безпеку і оборону. Це дає нам змогу завтра розпочати розгляд законопроекту «Про національну безпеку». За нашою практикою, в середу ми почнемо його розгляд, щоб пройти по поправках, щоб у четвер ми змогли вийти на голосування. Тому я попереджаю, що завтра зранку після ратифікацій ми ввійдемо в закон про національну безпеку і оборону, і я переконаний, що завтра ми будемо працювати так само результативно, як і сьогодні», – сказав Парубій.

Як повідомлялося, Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони у вівторок, 19 червня, рекомендував парламенту ухвалити у другому читанні та в цілому законопроект “Про національну безпеку України” (№ 8068).

За словами голови комітету Сергія Пашинського, під час підготовки до другого читання до законопроекту надійшло 427 поправок і пропозицій, із яких враховано 116.

У першому читанні відповідний законопроект парламент ухвалив 5 квітня.

Законопроект визначає засади держполітики у сфері національної безпеки та оборони, цивільного контролю за військовою сферою, а також стратегій захисту держави, зокрема, кібербезпеки.

16 червня Президент Петро Порошенко наголосив на необхідності ухвалення на цьому тижні закону про національну безпеку, в тому числі у зв’язку з тим, що у липні відбудуться два важливі саміти: Україна-ЄС та саміт НАТО.

 

Регламентний комітет Ради “завернув” подання на Вілкула і Колєснікова

Комітет ВР з питань Регламенту повернув голові парламенту подання ГПУ щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності депутатів із фракції Опоблоку Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні комітету 19 червня, повідомляє  сайт комітету – Укрінформ.

В опублікованому рішенні зазначається, що депутати не змогли отримати на ознайомлення подання та  матеріали до них.

“Комітет вирішив повернути Голові Верховної Ради України оригінал подання від 15 травня 2018 року ? 15-4551-18 «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Колєснікова Дмитра Валерійовича», підтриманого та внесеного до Верховної Ради України 25 травня 2018 року генеральним прокурором України Луценком Ю.В., з доданими матеріалами, якими обгрунтовується подання, в 2 томах (усього на 330 арк., з них 1 том – 232, 2 том – 98) для повернення Генеральному прокурору України”, – йдеться у повідомленні.

Водночас профільний комітет рекомендує запропонувати Голові ВР звернутися з листом до генпрокурора з проханням надати роз’яснення щодо статусу доданих до супровідного листа генпрокурора матеріалів, якими обгрунтовується подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів, з метою з’ясування, які документи Голова ВР має запропонувати, відповідно до статті 219 Регламенту, народному депутату України для надання пояснення Комітету протягом п’яти днів, а також повторно звернутися до генерального прокурора надати Комітету роз’яснення щодо статусу документів, які він вносить до Верховної Ради України відповідно до статті 218 Регламенту Верховної Ради України, порядок їх надання для ознайомлення та забезпечення їх нерозголошення особами, яким зазначені вище матеріали надаватимуться в контексті статті 222 Кримінального процесуального кодексу України.

Як повідомлялося, 15 травня генпрокурор Юрій Луценко підписав подання щодо притягнення до відповідальності депутата Дунаєва, який подав завідомо недостовірні відомості у декларації.

25 травня генпрокурор вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Вілкула та Колєснікова за зловживання посадовими обов’язками.

 

У Мінагро розповіли, на який врожай зернових очікують цьогоріч

Прогноз цьогорічного врожаю залишається на рівні минулого – у форматі «60 млн тонн +».

На цьому  наголошує  прес-служба Мінагро – Укрінформ.

«Так сталося цього року, що Запорізьку область оминали абсолютно всі дощі, їх навіть менше було, ніж на території Херсонщини, де локальні зливи все ж таки відмічалися. Це не є абсолютно критичною ситуацією, просто в деяких областях буде отримано менший урожай ранніх колосових зернових», – зазначила керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко під час ефіру на радіостанції «Новое Время».

За словами першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка, враховуючи вдалу перезимівлю озимих та запаси весняної вологи, які позитивно вплинули на початок збиральної кампанії, серйозних знижень урожайності зернових не очікується, повідомляє  Мінагро.

«У зв’язку з тим, що опади вже почалися, ми очікуємо, що в загальному підсумку валовий збір ранніх і пізніх зернових буде приблизно на рівні минулого року», – підкреслив Мартинюк під час ефіру на радіостанції «Новое Время».

Як повідомляв Укрінформ, в Україні вже зібрано перші 10,5 тисяч тонн озимої пшениці з 4 тисяч га при врожайності 26,2 ц/га. Загалом вже зібрано 281 тис. тонн зерна нового врожаю з 86 тис. га при врожайності 32,6 ц/га. У тому числі намолочено: озимої пшениці – 10 тис. тонн з 4 тис. га при врожайності 26,2 ц/га; озимого ячменю – 268 тис. тонн з 81 тис. га при врожайності 33,0 ц/га; гороху – 2 тис. тонн з 1 тис. га при врожайності 22,7 ц/га.

За даними регіонів під урожай 2018 року в усіх категоріях господарств сільськогосподарські культури посіяні на площі понад 26 млн га, що на рівні минулого року. Зерновий клин становить 14,6 млн га, що також на рівні 2017 року, в тому числі: озимих зернових – 7,3 млн га, ярі зернові і зернобобові культури – 7,3 млн га, з яких: кукурудза на зерно посіяна на площі 4,6 млн га; гречка – на площі 104,6 тис. га; просо – на площі 44,5 тис. га. Крім того, соняшнику посіяно 5,8 млн га, сої – 1,8 млн га, цукрових буряків – 282 тис. га.

 

Австралія прокладе інтернет-кабель для тихоокеанських країн замість Китаю

Австралія, на противагу Китаю, вирішила проспонсорувати прокладання нових підводних інтернет-кабелів для Папуа-Нової Гвінеї та Соломонових островів.

Про це повідомляє  news.com – Укрінформ.

“Підвищення рівня комунікації на Папуа-Новій Гвінеї та Соломонових островах сприятиме економічному зростанню країн та покращенню менеджменту та безпеки”, – заявила міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп.

Контракт на будівництво кабельної системи Coral Sea (з  Австралії  на Соломонові острови та Папуа-Нову Гвінею) на суму 136 мільйонів австралійських доларів отримала австралійська телекомунікаційна компанія Vocus. Як зазначається, частина коштів піде на будівництво центру кібербезпеки.

Раніше планувалося, що кабель прокладатиме китайський телекомунікаційний гігант Huawei Technologies. Однак австралійський уряд побоювався, що надання Huawei доступу до магістральної комунікаційної мережі Австралії може стати загрозою для інтернет-безпеки в регіоні і “перекупив” проект.

За оцінками Світового банку, кращий доступ до Інтернету може збільшити ВВП на понад 5 млрд доларів США та створити до 2040 року близько 300 000 нових робочих місць у Тихоокеанському регіоні.

Проект повинен бути завершений до кінця 2019 року.

 

Директор Держбюро розслідувань їде в Європарламент і Єврокомісію

У Брюсселі директор Державного бюро розслідувань Роман Труба проведе зустрічі у керівних інституціях Євросоюзу.

Перший візит керівника новоствореного правоохоронного органу України до Брюсселя відбудеться 20-23 червня, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

За програмою візиту, директор  ДБР  проведе зустрічі у Європарламенті, Єврокомісії, у Європейській службі зовнішньої діяльності.

 

У МОЗ сказали, які ліки безкоштовно можна вимагати в стаціонарах

Міністерство охорони здоров’я представило мобільний додаток ресурсу “Ліки контроль”, який дозволить пацієнтам перевірити наявність призначених лікарем препаратів у Національному переліку основних лікарських засобів.

Про це на брифінгу сказав заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Цей мобільний додаток створено для того, щоб кожен пацієнт, який потрапив до стаціонару, мав можливість знайти лікарський засіб, який призначений лікарем, у цьому Нацпереліку, розібратися чи він там є, і якщо він там є, то, відповідно, пацієнт може вимагати у лікуючого лікаря та медичного закладу, що саме цей лікарський засіб повинен бути наданий безплатно. За ті ліки, які є в Національному переліку, пацієнти не повинні платити двічі, вони за це заплатили у формі сплати податку. Це означає, що кожен українець, який сьогодні лікується в стаціонарі, і для його лікування є лікарські засоби в Національному переліку, повинен ці ліки отримувати безплатно”, – зауважив Ілик.

Він нагадав, що з 1 січня 2018 року в Україні набув чинності Національний перелік основних лікарських засобів, який містити 447 міжнародних непатентованих назв лікарських засобів. Згідно з рішенням уряду, кожна лікарня має передусім закуповувати відповідно до своєї спеціалізації лікарські засоби саме з цього переліку, і громадяни, потрапивши в стаціонар на лікування, мають отримувати ці ліки безкоштовно.

Відповідно, кожен пацієнт, що лікується в стаціонарі, може перевірити на  сайті  або через мобільний додаток “Ліки Контроль”, чи входять лікарські засоби до Нацпереліку, знайти їх аналоги, повну інструкцію до препарату.

Також на сайті розміщено повний Національний перелік основних лікарських засобів. Крім того, можна завантажити зразок скарги до відповідних органів, якщо в лікарні відмовилися надати лікарський засіб з Нацпереліку ліків.

Окрім того, за допомогою сервісу “Ліки контроль” можна дізнатися про препарати, які беруть участь в програмі “Доступні ліки“, та прочитати інструкцію про те, як отримати ці лікарські засоби.

Сервіс “Ліки Контроль” було розроблено ГО “Ліки Контроль” за сприяння Міжнародного фонду “Відродження”. Як повідомила на брифінгу директор програми “Громадське здоров’я” фонду “Відродження” Вікторія Тимошевська, за сприяння фонду будуть створені інформаційні плакати з поясненням щодо застосування Національного переліку та використання мобільного додатку “Ліки Контроль”. Ці плакати будуть розміщені по всіх великих лікарнях України.

Як відомо, Національний перелік – це короткий перелік основних безпечних препаратів з доведеною ефективністю, якими лікують найпоширеніші захворювання в Україні. Ліки, що входять у Нацперелік, гарантовані державою, тобто їх отримують пацієнти безоплатно під час лікування у стаціонарі.

 

Сировина для будматеріалів: виробники вимагають спростити видачу дозволів

Проблеми з видачею спецдозволів на видобуток сировини для виробництва будматеріалів виникають через дублювання діяльності двох відомств. Виробники будматеріалів просять уряд втрутитися в ситуацію.

Про це йдеться у прес-релізі Асоціації виробників будматеріалів, який є у розпорядженні Укрінформу.

“Виробники будівельних матеріалів вимагають від уряду та відповідних відомств (під керівництвом міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака та в.о. голови Державної служби геології та надр України Олега Кирилюка) врегулювати ситуацію з наданням спеціальних дозволів на користування надрами. Така позиція була узгоджена підприємствами – учасниками ІІІ Будівельного конгресу України «Надра України – шанс і втрати будівельників», – йдеться у прес-релізі.

Як наголосив під час відкриття конгресу президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Іван Салій, сьогодні спроби українських підприємств – виробників будматеріалів продовжити дозволи на розробку родовищ найчастіше закінчуються формальними відписками від відповідних органів. За І квартал 2018 року із 416 заявок на отримання спецдозволів Мінекологією та Геослужбою повернуто 364, тобто 87,5%. Із 20 тисяч родовищ в Україні наразі розробляється менше 5 тисяч, зазначили у профільній асоціації.

“Основна проблема в тому, що в державі працює два паралельних органи: комісії з питань надрокористування в Мінекології та Геослужбі, які протидіють та блокують одна одну. Як наслідок, підприємства роками не можуть отримати або подовжити спецдозволи”, – наголосив Салій.

Керівник департаменту закупівель ПСГ “Ковальська” Сергій Гончаренко під час виступу заявив, що компанія “Ковальська” більше 10 років марно намагається отримати  ліцензію на видобуток піску.

“По піску у нас була ліцензія на 2 млн куб. м, яку ми вичерпали. З того часу минуло понад 10 років. У нас повний пакет документів, перевірена кожна точка і кома, однак ми отримуємо формальні відписки”, – повідомив Гончаренко.

Наявність проблеми підтвердив і голова асоціації “Укрцемент” Павло Качур. «Якщо у випадку вапняку це питання можна вирішити на порівняно тривалий період, то за іншими складовими – це постійний процес, і ми б хотіли, щоб він був чітко врегульований і регламентований», – висловив він свою позицію.

За підсумками ІІІ Будівельного конгресу України учасники домовились направити до уряду та відповідних відомств спільне звернення з вимогами щодо необхідності скорочення термінів розгляду заявок на ліцензії, спрощення процедури отримання спецдозволів на видобуток сировини для виробництва будматеріалів, а також необхідності переформатування комісії з надрокористування.

 

На Тернопільщині відкрили відреставровану дзеркальну залу Вишневецького палацу

Дружина Президента України Марина Порошенко разом із послом США в Україні Марі Йованович відкрили відреставровану дзеркальну залу Вишневецького палацово-паркового комплексу – пам’ятки культурної спадщини національного значення.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Відновлення Вишневецького палацу – це проект національного масштабу. Адже за архітектурною неповторністю Вишневецька резиденція така ж важлива для України, як палац князів Радзивіллів у Білорусі або королівський Вавель у Польщі, чи Версаль у Франції. І я щиро вдячна всім, хто докладав зусиль для відновлення цієї унікальної культурної пам’ятки”, – зазначила дружина Президента.

Два роки тому Національний заповідник “Замки Тернопілля”, до якого входить Вишневецький палац, отримав фінансову підтримку від Міністерства культури України у розмірі понад 4 мільйони гривень. А також виграв грант від посольства США в Україні на майже 160 тисяч доларів на відновлення дзеркальної зали та реставрацію південної підпірної стіни палацу.

Відкриваючи дзеркальну залу резиденції князів Вишневецьких, Марина Порошенко наголосила, що така співпраця на міждержавному рівні надалі дозволить відновити і зберегти історичну та культурну спадщину України, яка є невід’ємною частиною світової історії.

Вишневецький палац, збудований в ХVIII столітті, був родовою резиденцією однієї з найвпливовіших династій Східної Європи – князів Вишневецьких, які походять із давнього українського роду. Із середини ХІХ століття палац зазнав значних ушкоджень. А після Другої світової війни від розкішного маєтку залишилися лише стіни. У радянські часи відбудова палацу відбувалася без врахування мистецької цінності споруди. Зокрема, на місці колишньої дзеркальної зали було облаштовано кінотеатр. Нині в межах програми розвитку та відновлення Вишневецького палацу тут тривають реставраційні роботи, поповнення експозиційних зал.

 

Суд продовжив арешт довіреній особі Путіна в Криму

Херсонський міськсуд продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для очільниці всеросійського громадського руху “Волонтеры победы”.

Відповідна інформація оприлюднена на  сайті  судової влади – Укрінформ.

“Ухвалою слідчого судді від 19 червня 2018 року клопотання слідчого було задоволено та продовжено строки тримання під вартою до 07 серпня 2018 року”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що  очільниця всеросійського громадського руху “Волонтеры победы” підозрюється у державній зраді. 25 квітня поточного року суд обрав їй запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Як повідомлялося, 23 квітня на контрольно-пропускному пункті “Чонгар” Служба безпеки затримала громадянку України, яка на території окупованого  Криму  збирала підписи на підтримку кандидата в президенти РФ Володимира Путіна.

Генпрокурор Юрій Луценко написав тоді у Facebook, що затримана “будучи довіреною особою кандидата в президенти Російської Федерації Путіна В.В., незаконно організувала та проводила на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь збір підписів на підтримку висунення Путіна В.В. кандидатом на пост президента Російської Федерації на виборах 2018 року”.

 

Найзатятішому мандрівнику із Канади найбільше полюбився Київ

Відвідавши 196 країн за 28 років канадець Майк Боун вважає Україну своїм найулюбленнішим місцем для відпочинку.

Про це повідомляє  Громадське Телебачення – Укрінформ.

“Попри те, що його світогляд настільки ж широкий, як і вся планета, Боун називає Україну його найулюбленішим місцем, де можна провести літо в Північній півкулі”, – йдеться у повідомленні.

Майк Спенсер Боун — 49-річний мандрівник із Канади, який побачив увесь світ.

Від 1990-х років канадець відвідав усі країни світу. Його нескінченні історії зрештою об’єдналися в збірці World’s Most Travelled Man («Найзатятіший мандрівник у світі»), яку вже відзначили кількома нагородами. Опублікована у 2007 році, книжка розповідає про 23 роки «блукання дикими місцями, подорожі морями і сухопутними шляхами, щоб дослідити Землю».

Та попри все канадцю у душу запала саме Україна, а найулюбленнішим його місцем є Труханів острів у Києві.

 

На Житомирщині перекривали трасу Київ-Чоп

Понад 100 активістів перекривали трасу Київ-Чоп у Новоград-Волинському районі на Житомирщині з вимогою припинити забруднення річок Случ та Хомора викидами фабрики.

Учасники акції підготували звернення до Президента, Прем’єр-міністра та генерального прокурора України щодо екологічного стану річки Случ, повідомляє  відділ інформації та зв’язків з громадськістю Новоград-Волинської міської ради – Укрінформ.

«19 червня 2018 року представники громадських організацій, активісти, небайдужі жителі міста, депутати міської та районної рад перекрили рух автотранспорту на автомобільному шляху міжнародного значення Київ – Чоп. Основна вимога мітингувальників – припинити забруднення річок Хомора та Случ ТОВ «Понінківською картонно-паперовою фабрикою», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що понад 100 людей упродовж 45 хвилин пересувались пішохідним переходом поблизу населеного пункту Перемога, заважаючи проїзду автомобільного транспорту. Внаслідок акції утворились кілометрові затори.

За словами заступника міського голови Анатолія Легенчука, влада міста підтримує громаду, адже ситуація із забрудненням річок Хомора та Случ вже переросла в справжню екологічну катастрофу, поставивши під загрозу здоров’я 60-тисячної громади Новограда-Волинського.

Координатори акції підготували звернення щодо екологічного стану басейну річки Случ до Президента України, Прем’єр-міністра та генерального прокурора.

Йдеться, зокрема, про необхідність тимчасового припинення діяльності ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика – Україна» в Хмельницькій області до встановлення нових очисних споруд від забруднюючих хімічних речовин.

Активісти вимагають проведення перевірок на інших підприємствах у Хмельницькій області, які можуть забруднювати навколишнє середовище.

Крім того, мова йде про те, аби забов’язати відповідні органи постійно проводити моніторинг поверхневих вод річок на кордоні із Житомирською областю і несанкціонованих місць скиду з очисних споруд ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика – Україна» на території Полонського району Хмельницької області та висвітлювати результати  лабораторних досліджень у ЗМІ.

 

Держгеонадра готує на аукціон 44 ділянки із ресурсами газу в 1 трильйон кубів

Ресурси газу на 44 ділянках, спецдозволи на розробку яких мають бути виставлені на аукціон найближчим часом, оцінюються в 1 трлн куб. метрів.

Про це  повідомляється  на сайті Державної служби геології та надр України – Укрінформ.

“Ділянки, які ми готуємо до проведення  аукціонів, з ресурсами вуглеводнів більше 1 трлн м.куб.”, – наголосив очільник Служби Олег Кирилюк.

Зазначається, що йдеться про 44 ділянки, спецдозволи за якими планується виставити на аукціони найближчим часом.

Зокрема, мова йде про 11 ділянок у Полтавській області, по одній – у Харківській, Сумській, Івано-Франківській та Дніпропетровській областях, та по одній – у Чернігівській, Одеській та Закарпатській областях, а також про 14 ділянок надр на шельфі Чорного моря .

Як  раніше повідомляв Укрінформ, Держгеонадра оголосили про проведення аукціону 25 жовтня, на якому буде виставлено 4 спеціальні дозволи на газоконденсатні площі у Львівській та Сумській областях.

 

Нацрада vs Inter Media: регулятор каже, що почав програвати суди

Якщо група телеканалів Inter Media Group, які за результатами першої хвилі моніторингу Нацради на предмет дотримання квот європейського продукту отримали санкцію «попередження» щодо квот, оскаржать це у суді, на ринку відбудуться суттєві зміни – Укрінформ.

На цьому наголосив член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський під час прес-конференції в Укрінформі.

“Група телеканалів Inter Media Group подала до суду та оскаржує рішення  Національної ради  в судах. У першій інстанції ми виграли три з чотирьох судів , але у другій інстанції ми почали програвати суди”, – сказав Костинський.

За його словами, підстава для оскарження – чи відносяться фільми як аудіовізуальний продукт до телевізійних передач. “Якщо ми програємо суд у другій інстанції, то відбудуться значні зміни на ринку. Річ у тому, що Національна рада моніторить телерадіопростір відповідно до того, як це написано в законі. Ми вважаємо, що фільми є передачами. Ми виходимо зі ст. 1 Закону “Про телебачення і радіомовлення», де чітко написано, що програма – це поєднана єдиною творчою концепцією сукупність передач, яка має постійну назву та транслюється телеорганізацією. Тобто, жодного питання про те, що є окремі фільми, немає”, – сказав член Нацради.

Отже, наголосив Костинський, у разі якщо група компаній у суді доведе, що фільм – це не передача, то спонсорування фільмів буде суперечити нормам Закону України «Про рекламу», оскільки законом передбачене спонсорування виключно програм та передач.

Окремо він зазначив, що якщо група компаній у суді доведе, що фільм – це не передача, то телеканали, які здійснюють мовлення за форматом – фільмопоказ, взагалі не підпадатимуть під дію закону. Однак, відповідно до вимог ч. 4 ст. 28 Закону України вимога стосовно дотримання квоти щодо частки передач європейського виробництва стосується усіх телерадіоорганізацій, та не містить жодних виключень.

Як повідомляв Укрінформ, 31 серпня 2017 року Нацрада оголосила попередження чотирьом телеканалам групи Inter Media Group – «Інтер», НТН, «Піксель» та «Ентер-фільм» – за недотримання квоти європейського та українського продукту. Inter Media Group назвала це рішення Нацради необгрунтованим та заявила про готовність доводити це в суді. 2 листопада телеканали групи змінили програмну концепцію у своїх ліцензіях із поясненням, що зміни пов’язані саме з вимогами законодавства. Водночас Inter Media Group таки звернулася до суду.

 

Серіали на українському телебаченні змінили географію – Артеменко

В Україні домінує тренд зменшення частки радянських фільмів та зростання контенту з країн Європейського Союзу.

Про це повідомив голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко на прес-конференції в Укрінформі.

“Зараз домінує тренд зменшення частки радянських фільмів. Вони є, транслюються, але телеканали транслюють переважно радянські фільми саме українських кіностудій – імені Довженка, Одеської, Ялтинської”, – сказав Артеменко.

За його словами, телесеріали також змінили географію виробників. Якщо до 2017 року переважали серіали виробництва США і Росії, то зараз це США і країни ЄС. Значно зросла частка контенту Туреччини та Польщі.

 

Рада планує врегулювати засади діяльності кінокомісій

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з набранням чинності законом про держпідтримку кінематографії.

Документом пропонується врегулювати правові засади діяльності кінокомісій. За прийняття відповідного законопроекту № 8251 за основу проголосували 230 депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У законопроекті пропонується внести зміни до законів «Про кінематографію», «Про державну підтримку кінематографії в Україні», «Про місцеве самоврядування в Україні», а також визнати такими, що втратили чинність, закони України «Про Загальнодержавну програму розвитку національної кіноіндустрії на 2003-2007 роки», «Про заборону приватизації, відчуження, передачі в заставу та внесення до статутних капіталів господарських товариств усіх форм власності пакета акцій, що належить державі у статутному капіталі Закритого акціонерного товариства «Одеська кіностудія».

Зокрема, законопроектом передбачено, що кінокомісії утворюються і діють при сільських, селищних, міських радах, їх виконавчих органах з метою надання організаційної, консультаційної та іншої не забороненої законом допомоги виробникам фільмів, демонстраторам фільмів, іншим суб’єктам кінематографії. Згідно з законопроектом, виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання утворення місцевих фондів фінансової підтримки кінематографії, в тому числі програм грантової, конкурсної або позаконкурсної підтримки кінематографії, визначення умов та порядку витрачання цих фондів.

Водночас до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад за законопроектом має належати забезпечення популяризації та ефективного використання територій та об’єктів для потреб кінематографії, розробка відповідних місцевих програм фінансової підтримки кінематографії та місцевих програм використання потенціалу місцевої сервісної індустрії в галузі кінематографії.

У пояснювальній записці зазначається, що метою цього законопроекту є «запровадження правових засад діяльності кінокомісій та узгодження ряду інших питань, пов’язаних з прийнятим в 2017 році закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні».

23 березня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні», яким запроваджено стимулюючі заходи розвитку кінематографії, а також одночасно внесені зміни до ряду законодавчих актів, включаючи Закон «Про кінематографію». Зокрема, змінено статтю 3 закону «Про кінематографію» щодо термінології, в результаті чого введене легальне поняття «кінокомісія» як установа, підрозділ установи державної чи комунальної форми власності, метою діяльності якої є популяризація України та її регіонів як привабливих локацій для кінозйомок, а також ефективне використання потенціалу української сервісної індустрії в галузі кінематографії.

Разом з тим, ввівши відповідний термін, закон не передбачив регулювання діяльності таких кінокомісій.

 

Президент, прем’єр і парламент вшанували пам’ять Івана Драча

Іван Драч був одним із найяскравіших поетів з когорти шістдесятників, але насамперед це була Людина, яка тонко відчувала Україну та її душу.

Про це написав  у Facebook  Президент Петро Порошенко – Укрінформ.

“Відійшов у вічність Іван Драч. Один із найяскравіших поетів з когорти шістдесятників, прозаїк, кіносценарист, громадський діяч – це все замалі категорії для митця його масштабу. Перш за все, це була Людина, яка тонко відчувала Україну та її душу. Щирі співчуття рідним та друзям Івана Федоровича. Вічна пам’ять”, – написав Порошенко.

Прем’єр Володимир Гройсман  у Facebook  висловив співчуття з приводу смерті українського поета, державного і громадського діяча, першого голови Народного Руху України Івана Драча.

“Бог все поставить на місце, а ти Йому все ж поможи”, – казав колись Іван Драч. Людина – легенда, людина – поет, людина – епоха. Здається, такі люди – вічні, але сьогодні його не стало. Пішов до Бога, який все поставить на місце… Прикро і сумно. Спочивайте з миром”, – написав Гройсман.

Верховна Рада вшанувала пам’ять Івана Драча хвилиною мовчання.

«Сьогодні відійшов з життя, помер Іван Федорович Драч – поет, драматург, перекладач, громадський і державний діяч, Герой України», – сказав Парубій.

Як повідомляв Укрінформ, на 82-му році життя уранці 19 червня помер український поет, державний і громадський діяч, перший голова Народного руху України Іван Драч.

 

МОЗ хоче скасувати щорічні медогляди держслужбовців

Міністерство охорони здоров’я пропонує скасувати щорічні профілактичні медогляди державних службовців.

Про це повідомила у вівторок у  Facebook  в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун – Укрінформ.

“Відправили на підписання проект наказу, який скасовує щорічні профілактичні медогляди в держслужбовців. За умови узгодження документу з Національним агентством України з питань державної служби та Державним управлінням справами, ми позбавимося ще одного бюрократичного бар’єру. Державні службовці зможуть вільно, як і всі інші, консультуватися щодо стану здоров’я у свого сімейного лікаря та проходити справді потрібні обстеження”, – йдеться у повідомленні.

За словами  Супрун, з 2003 року всі держслужбовці мали проходити щорічні медогляди у медзакладах, до яких приписана їхня установа. Під цей наказ підпадають спеціалісти Адміністрації Президента, Секретаріату Верховної Ради, апарату Кабміну, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, працівники місцевих державних адміністрацій.

“Хворий ти або здоровий – якщо працюєш на держслужбі – змушений раз на рік проходити всіх лікарів без розбору, без права вибору медзакладу та можливості відмовитися”, – зазначила Супрун.

При цьому вона підкреслила, що, по-перше, специфіка роботи держслужбовця не потребує регулярного огляду здорових людей всіма можливими лікарями. А по-друге, цей метод профілактики в принципі не визнається у розвинених країнах, де за станом здоров’я слідкує сімейний лікар, а профілактичні медогляди проводяться по групах ризику.

“Регулярні огляди держслужбовців в Україні здебільшого перетворилися на обхід всіх лікарів з папірцем, аби отримати відмітку “для галочки”, а не дійсно якісне обстеження”, – додала в.о. міністра.

Тож, за її словами, МОЗ пропонує скасувати цю процедуру. “Пропонуємо скасовувати цю процедуру. Держслужбовці, як і вся країна, мають включатися у зміни – самі обирати свого сімейного лікаря, регулярно та безоплатно його відвідувати, спілкуватися та отримувати рекомендації щодо необхідних для здоров’я і профілактики дій. По всій країні ми бачимо позитивні приклади, коли держслужбовці публічно підписують декларації з лікарями та заохочують інших”, – наголосила Супрун.

Вона додала, що система, коли службове становище визначає, в якій лікарні ти маєш лікуватися, не може існувати в цивілізованій, європейській країні.

“Скасування цього наказу – один із необхідних кроків до руйнування системи розподілу на такі собі касти, коли службове становище визначає, в якій лікарні тобі лікуватися. Ми трансформуємо систему охорони здоров’я в єдиний медичний простір, де кожен отримає доступ до однаково якісних медичних послуг там, де йому зручно, а не куди приписали”, – підсумувала чиновниця.

 

Підгорецький замок можна побачити зсередини вперше за 79 років

Замок у селі Підгірці, що на Львівщині, вперше за 79 років відчинив свої двері для відвідувачів.

Про це повідомили на офіційній сторінці Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького в  Facebook – Укрінформ.

“Підгорецький замок поволі повертається із забуття і вперше після 1939 року гостинно відчиняє двері палацу для відвідувачів”, – зазначається в дописі.

Відтепер гості можуть потрапити в Китайський кабінет, пройтися Золотою, Кармазиновою та Обідньою (з ХІХ ст. знаною як Лицарська) залами і побачити картини, які прикрашали раніше стіни палацу.

В експозиції представлені копії полотен роботи Шимона Чеховича, Гіацинта Олесінського, Якоба Йорданса, Шарля Ле Бруна, Яна Де Баана, Пьєтро Бьянчі, Олександра Григлевського, Джованні Баттісто Клементі, Йозефа Грассі та інших італійських, австрійських, польських, французьких, нідерландських художників, якими славилася колекція.

“На жаль, історія суворо обійшлася з цією перлиною епохи ренесансу: колекція розпорошена по музеях і континентах, частина її фатально знищена, будівля нещадно зруйнована. Зокрема, в палаці збереглися лише монументальні портали і камін з чорного мармуру. А в архівах віднайшли старі світлини, на яких можна побачити велич і красу замку”, – додають у галереї мистецтв.

Ці фото також представлені на виставці копій із колекції Підгорецького замку “Історія забуття”.

 

У Києві пройде конференція з використання досвіду Німеччини в оцінці наукових установ

27 червня в Києві пройде конференція “Оцінювання наукових установ в Україні – можливості використання досвіду Німеччини” в межах спільного українсько-німецького проекту.

Про це повідомляють на  сайті  Міністерства освіти України – Укрінформ.

“27 червня 2018 року в Києві проведуть конференцію “Оцінювання наукових установ в Україні – можливості використання досвіду Німеччини (Асоціація Лейбниця)”, – йдеться у повідомленні.

Захід відбудеться в межах спільного українсько-німецького проекту, досліження науковців котрого зокрема фінансуються МОН України.

У заході візьме участь заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха, німецькі фахівці та науковці. Вони поділяться досвідом оцінювання наукових установ за кордоном та розкажуть про можливості поширення таких практик в Україні.

Бажаючі взяти участь у конференції (проводитиметься англійською мовою) мають попередньо зареєструватися до 15:00  23 червня 2018 за адресою yu.ryzhkova@nas.gov.ua

Час та місце проведення: початок о 9 годині ранку, м. Київ, вул. Панаса Мирного 26, 2-й поверх.

 

У Штатах застрелили другого репера за добу

В американському місті Піттсбург вбили репера Jimmy Wopo.

Про це  повідомляє  CBS Pittsburgh із посиланням на місцеву поліцію – Укрінформ.

“Талановитий репер із Пітсбурга Jimmy Wopo загинув внаслідок стрілянини з машини в районі Хілл Дістрікт у понеділок після обіду”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією поліції, після інциденту двох людей було госпіталізовано, однак один з поранених все ж таки помер пізніше у  лікарні.

Зазначається, що справжнє ім’я 21-річного репера – Травон Смарт.

Як повідомлялося, у понеділок 20-річний американський репер Дуейн Онфрой, відомий як XXXTentacion, помер у лікарні округу Броуард (Флорида) після вогнепального поранення.

 

General Electric готує угоду про модернізацію старих локомотивів Укрзалізниці

Модернізація одного старого локомотива залежно від його стану може обійтися ПАТ “Укрзалізниця” в 50-60% вартості нового.

Про це  повідомив  генеральний менеджер General Electric Transportation з питань поставок і логістики Девід Кокс в інтерв’ю “Економічній правді” – Укрінформ.

“Вартість (модернізації. – Ред.) варіюється, але це дешевше, ніж купівля нових локомотивів. Це може бути в діапазоні 50-60%”, – сказав Кокс.

За його словами, модернізація забезпечує більш швидку і глибоку локалізацію порівняно з виробництвом нових локомотивів.

“У будь-якому випадку все залежить від фінальної угоди з точки зору того, які компоненти будуть модернізовані. Точніше сказати важко. Ми ще не знаємо, який обсяг модернізації необхідний для старого парку локомотивів”, – додав генеральний менеджер.

Кокс також повідомив, що нині ведуться переговори з приводу укладення угоди на модернізацію старих локомотивів.

Нагадаємо, у лютому 2018 року корпорація General Electric підписала довгострокову рамкову угоду з  ПАТ “Укрзалізниця”  на 1 млрд доларів. Перший її етап передбачає постачання 30 вантажних локомотивів TE33A Evolution, виготовлених у США, а також локалізацію певної частини виробництва в Україні, що становить 10% кінцевої вартості угоди. На даному етапі GE буде використовувати українську сигнальну радіосистему та певні елементи кабіни.

Вартість локомотива – 4,68 млн доларів (з ПДВ). Загалом сума контракту (мова йде про першу партію. – ЕП) становить 140 млн доларів (з ПДВ).

На другому етапі американці повинні поставити протягом семи років 150-175 тепловозів. На цьому етапі українська сторона наполягатиме на використанні вже 40% українських деталей.

Рамкова угода також передбачає можливість майбутньої співпраці у сфері обслуговування та модернізації наявного рухомого складу, зокрема дизельних тепловозів серії 2М62 та 2Е10.

 

Держрегуляція стримує інвестиції в цукрову галузь – профільна асоціація

Чинний закон України «Про державне регулювання виробництва та реалізації цукру» обмежує прагнення до збільшення потужностей з виробництва цукру та вирощування цукрових буряків.

На цьому  наголосили  у національній асоціації “Укрцукор” – Укрінформ.

«Для отримання якісної сировини необхідне вкладення коштів «в землю» для підвищення її родючості та отримання більшої урожайності та цукристості цукрових буряків. З огляду на змінність ситуації по квотах, виробники не можуть спрогнозувати майбутні обсяги посівів, та, як результат, здійснювати інвестиції довгострокового характеру», – пояснює керівник аналітичного відділу НАЦУ  «Укрцукор»  Руслана Бутило.

За її словами, аналогічна ситуація склалась і в сегменті переробки.

«Виробництво цукру потребує значних капітальних вкладень, які необхідно здійснювати з огляду на їх окупність. Так як виробник не може спрогнозувати обсяги квоти, яку він отримає на кілька років вперед, це формує значні складності в здійсненні модернізації», – зауважила фахівець.

У зв’язку зі змінами, які відбулися на внутрішньому і світовому ринках цукру за останні роки, необхідність в адміністративному регулюванні, запровадженому чинним Законом України, втратила актуальність. Саме тому, Національна асоціація цукровиків України наголошує на необхідності прийняття законопроекту №4532 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру».

Даним документом скасовуються норми закону «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру», яким визначається обмеження на поставки цукру на внутрішній ринок (квота «А») та встановлюються мінімальні ціни на цукор та цукровий буряк, як такого, що не виконав поставлених завдань.

 

Тандіт звільнився з посади радника голови СБУ

Радник голови СБУ Василя Грицака Юрій Тандіт звільнився з посади за власним бажанням.

Про це Тандіт повідомив кореспонденту Укрінформу.

“Я вже не є радником голови  СБУ, я сам написав заяву на звільнення”, – сказав він.

Тандіт пояснив, що вирішив іти далі. “Ви скоро дізнаєтесь про мої плани, не хочу наразі їх анонсувати”, – сказав він.

Він повідомив, що продовжуватиме вести проект “Добро і зло” на одному з українських телеканалів. Він запевнив, що буде надалі займатися звільненням заручників, зокрема на міжнародному рівні.

Юрія Тандіта було призначено радником Грицака в липні 2015 року. До цього він був головою Координаційного центру звільнення заручників Міністерства оборони України. Тандіт також був головним парламентером Центру сприяння та звільнення полонених і заручників при СБУ.

 

Рада у вівторок розгляне законопроект про створення Бюро фінбезпеки

Верховна Рада у вівторок, 19 червня, планує розглянути законопроект №8157 “Про Національне бюро фінансової безпеки України”.

Про це йдеться в  порядку денному  парламенту – Укрінформ.

Водночас, цей законопроект та альтернативні до нього №№8157-1, 8157-2 заплановані у кінці порядку денного.

Першим же блоком депутати розглядатимуть питання розвитку культури. Так, у другому читанні розглядатиметься законопроект №1553 “Про внесення змін до Закону України “Про охорону культурної спадщини” (щодо збереження пам’яток культурної спадщини, внесених до Списку всесвітньої спадщини ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО)”.

У першому читанні планується розглянути законопроекти №6738 “Про внесення змін до Закону України “Про культуру” (щодо визначення поняття “креативні індустрії”)”, №8202 “Про внесення змін до деяких законів України з питань удосконалення системи охорони культурної спадщини”, №8251 “Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з набранням чинності Закону України “Про державну підтримку кінематографії в Україні”.

Окрім того, у цьому ж блоці порядку денного – законопроекти №8266 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання діяльності Українського культурного фонду”, №6768 “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення конкурсної процедури призначення керівника державного чи комунального закладу культур”.

Потім депутати перейдуть до розділу включення до порядку денного сесії 26 законопроектів, зокрема, президентського №8265 “Про публічні закупівлі”.

Далі планується розглянути у першому читанні законопроекти №8293 “Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку із прийняттям Закону України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях” та №8349 “Про внесення змін до розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України (щодо відносин, пов’язаних із здійсненням заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях)”.

Як повідомлялося, законопроект №8157 був зареєстрований у березні 2018 року, зокрема головою фракції “Блоку Петра Порошенка” та головою комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніною Южаніною.

У законопроекті запропоновано створити Національне бюро фінансової безпеки як державний правоохоронний орган, на який покладається усунення загроз фінансовій безпеці держави, у тому числі шляхом запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень у сфері господарської діяльності, віднесених до його підслідності, які прямо чи опосередковано завдають шкоди публічним фінансам, а також запобігання їх вчиненню у майбутньому. Відповідно до ч. 3 ст. 41 проекту директор НБФБ призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України в порядку, визначеному цим законом. До повноважень Президента України та Верховної Ради України також пропонується віднести питання визнання Верховною Радою України або Президентом України роботи директора НБФБ незадовільною за результатами розгляду його щорічного звіту.

Законопроект наділяє НБФБ широкими повноваженнями, зокрема щодо прослуховування телефонів, збирання інформації про листування тощо.

 

Рада тричі провалила рейтингове голосування за “антикорупційний” законопроект

Голова ВР у четвер запропонує депутатам включити до порядку денного сесії законопроект № 8497 “Про утворення Вищого антикорупційного суду”.

А одразу після цього й поставити його на голосування.  Про це спікер сказав під час вечірнього пленарного засідання парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У четвер після питання про національну безпеку та оборону (розгляду закону “Про національну безпеку України” – ред.) я запропоную включити в порядок денний сесії законопроект про утворення Вищого антикорупційного суду для прийняття рішення”, – сказав Парубій.

Перед цим голова ВР тричі ставив на рейтингове голосування питання про включення законопроекту до порядку денного, однак необхідної підтримки у залі отримано не було.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко 19 червня вніс до Ради як невідкладний законопроект про утворення Вищого антикорупційного суду. Мета проекту закону – виконання вимог Конституції, законів “Про Вищий антикорупційний суд” та “Про судоустрій і статус суддів” для започаткування діяльності Вищого антикорупційного суду.

Парламент 7 червня ухвалив закон “Про Вищий антикорупційний суд”. 11 червня він був підписаний Президентом і набув чинності 14 червня.

 

У Британії заморозили активи Газпрому через борг Україні

Велика Британія заморозила всі активи “Газпрому” на своїй території, аби забезпечити виплату російським монополістом боргу “Нафтогазу”.

Про це йдеться у прес-релізі Нафтогазу, який є у розпорядженні Укрінформу.

“Сьогодні Нафтогаз передав Газпрому ордер на замороження активів у Англії та Уельсі. Наказ був виданий Комерційним судом Лондона 18 червня 2018 року з метою примусу до виконання рішення Стокгольмського арбітражу, який визнав борг Газпрому перед Нафтогазом у 2,6 млрд дол”, – заявили у Нафтогазі.

У прес-службі додали, що судове засідання стосовного виданого ордера було призначено на 6 липня 2018 року. “Тим часом, Газпром мусить зберігати незмінною вартість своїх активів у Англії та Уельсі”, – наголошується у прес-релізі.

Окрім цього,  Нафтогаз  також повідомив 17 банків, які мають офіси у Лондоні та співпрацюють із Газпромом, про відповідальність за сприяння зменшення вартості активів Газпрому, розміщених на території Великої Британії.

 

МОЗ просить поліцію “навідатись” до Охматдиту

Міністерство охорони здоров’я звернулося до Національної поліції, Національного антикорупційного бюро та Генеральної прокуратури з проханням перевірити факти порушень у лікарні «Охматдит»

Про це повідомляється на  сайті  відомства – Укрінформ.

«Підставою для такого звернення стали результати внутрішньої перевірки лікарні та факти, оприлюднені у  ЗМІ. Зокрема, МОЗ України закликає правоохоронні органи перевірити отримання неправомірної вигоди службовою особою «Охматдиту», зловживання службовим становищем та інші правопорушення”, – йдеться у повідомленні.

Раніше член правління Центру протидії корупції Олександра Устінова в матеріалі на “Українській правді” оприлюднила відеозапис розповіді матерів онкохворих дітей, які повідомили про факти корупції в НДСЛ “Охматдит”, зокрема про вимогу грошей за госпіталізацію дитини в лікарню.

 

Нацбезпека: у БПП кажуть про єдине обмеження громадського контролю за оборонкою

Голова ВР та Президент не зволікатимуть із підписанням і оприлюдненням закону “Про національну безпеку України” в разі його ухвалення в цілому у четвер, 21 червня.

Голова ВР і Президент не зволікатимуть із підписанням закону про нацбезпеку у разі його ухвалення в четвер, впевнені у профільному комітеті

Голова Верховної Ради Андрій Парубій та Президент України Петро Порошенко не зволікатимуть із підписанням і оприлюдненням закону “Про національну безпеку України” в разі його ухвалення в цілому у четвер, 21 червня.

Про це у коментарі журналістам після засідання Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони сказав секретар цього комітету, народний депутат від БПП Іван Вінник, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Якщо у четвер за закон проголосують, то традиційно він вступить у дію після підписання-оприлюднення. Але враховуючи, що саміт НАТО заплановано на кінець липня, я не очікую, що голова парламенту або Президент будуть якимось чином зволікати з підписанням цього документа та оприлюдненням його, щоб він набув чинності в порядку, встановленому законодавством”, – сказав Вінник.

За його словами, законопроектом, зокрема, передбачено, що громадський контроль за сектором безпеки та оборони буде обмежено виключно законом “Про державну таємницю”. “Але парламентарії через отримання доступу до державної таємниці зможуть ознайомитися з певною інформацією, прийняти на комітетах відповідне рішення і в подальшому воно зможе бути винесене в парламент з метою надання політичної та інших оцінок керівнику того чи іншого органу, які втручаються в основоположні права та свободи людини під час здійснення правоохоронної, розвідувальної чи контррозвідувальної діяльності”, – пояснив Вінник.

Разом з тим проектом закону передбачено створення комітету парламенту, який займатиметься наглядом за діяльністю спеціальних правоохоронних органів та органів із правоохоронними функціями.

“Він буде представлений різними функціями парламенту, там буде ротація керівників, він зможе запрошувати керівників відповідних відомств, які будуть звітувати в питаннях дотримання прав і свобод людини. Наприклад, щодо випадків, коли Служба безпеки України безпідставно втручається в господарську діяльність суб’єктів – вони стануть предметом відповідного контролю з боку парламентського комітету, і якщо скарги від громадян і від бізнесу будуть підтверджені, це стане предметом парламентської дискусії, яка може призвести до різних висновків, у тому числі – кадрових”, – зазначив Вінник.

У законопроекті також уточнено функціональність СБУ, що обмежуватиметься питаннями боротьби з тероризмом, боротьби з підривною діяльністю, питаннями контррозвідувальної діяльності та захисту держави.

“Управління по боротьбі з корупцією в СБУ може залишитися, але буде позбавлено функціоналу. Я думаю, вона буде суттєво переформатована”, – додав Вінник.

Як повідомлялося, Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони у вівторок, 19 червня, рекомендував парламенту ухвалити у другому читанні та в цілому законопроект “Про національну безпеку України” (№ 8068).

За словами голови комітету Сергія Пашинського, під час підготовки до другого читання до законопроекту надійшло 427 поправок і пропозицій, із яких враховано 116.

Розгляд законопроекту в другому читанні Рада планує розпочати 20 червня о 12:30, а в 21 червня – прийняти рішення щодо ухвалення закону.

У першому читанні відповідний законопроект парламент ухвалив 5 квітня.

Законопроект визначає засади держполітики у сфері національної безпеки та оборони, цивільного контролю за військовою сферою, а також стратегій захисту держави, зокрема, кібербезпеки.

16 червня Президент Петро Порошенко наголосив на необхідності ухвалення на цьому тижні закону про національну безпеку, в тому числі у зв’язку з тим, що у липні відбудуться два важливі саміти: Україна-ЄС та саміт НАТО.

 

Учасники ООС на Донбасі отримали право на соцгарантії бійців АТО

ВР поширила дію положень ряду законів, які стосуються проведення антитерористичної операції, на період здійснення операції Об’єднаних сил із забезпечення нацбезпеки у Донецькій та Луганській областях.

За ухвалення відповідного законопроекту № 8293 проголосували 236 депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У законопроекті пропонується внести зміни до 19 законів України («Про гуманітарну допомогу», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про лікарські засоби», «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» тощо), реалізація яких, як зазначено у пояснювальній записці до нього, «забезпечить комплексне врегулювання питань соціального захисту громадян, які братимуть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та інших питань, пов’язаних із здійсненням зазначених заходів».

У цих змінах пропонується, зокрема, поширити дію відповідних положень вказаних законів, які стосуються проведення антитерористичної операції, «на період здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях».

Ухвалення даного законопроекту має сприяти забезпеченню належного рівня соціального захисту відповідних категорій громадян.

Як повідомлялося, відповідно до указу Президента України, на Донбасі 30 квітня завершилася широкомасштабна антитерористична операція та розпочалася операція Об’єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської федерації у Донецькій і Луганській областях.

 

Повернення Бочковського в ДСНС: суд об’єднав три скарги в одну

Суд об’єднав скарги МВС, ДСНС і Кабінету міністрів щодо поновлення Сергія Бочковського на посаді голови ДСНС у одне провадження.

Про це у коментарі Укрінформу повідомив адвокат Бочковського Володимир Єніч.

Він поінформував, що 19 червня відбулось перше засідання з розгляду цих скарг.

“Засідання було технічного характеру. На засіданні суд об’єднав три апеляційні скарги – МВС,  ДСНС  і Кабміну — в одне провадження — і призначив наступне судове засідання на 17 липня на 14:30”, – сказав Єніч.

Він також додав, що рішення суду, яким поновлено Бочковського на посаді, було опрацьовано на рівні Кабміну, і це питання було передано “для відповідного опрацювання до МВС та до ДСНС”.

“Воно там поки що опрацьовується, але ніякого поки що рішення там фінального немає”, – сказав адвокат.

Раніше в МВС поінформували, що рішення суду про поновлення Бочковського на посаді оскаржено у законному порядку.

Голову Державної служби з надзвичайних ситуацій Бочковського затримали під час засідання Кабміну 25 березня 2015 року за підозрою у зловживаннях і причетності до корупційних схем. Тоді ж Кабмін ухвалив рішення про його звільнення з посади.

Окружний адміністративний суд Києва 26 квітня 2018 року визнав незаконним звільнення Бочковського і поновив його на посаді.

Сам Бочковський разом із адвокатом 27 квітня прийшов до будівлі ДСНС і намагався потрапити на робоче місце, але його не впустили.

 

Оборонний бюджет: Сенат США виділить $200 мільйонів Україні

Сенат США затвердив оборонний бюджет на наступний рік загальним обсягом $716 млрд.

Документ передбачає, в тому числі, виділення допомоги Україні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Так, у  законопроекті  в розділі 1233 “Продовження ініціативи підтримки України у сфері безпеки” вказано, що “на 2019 фінансовий рік передбачено $200 млн”.

Крім того, в документі міститься положення про необхідність “зберігати міцну підтримку України у сфері безпеки, включаючи надання летальної допомоги оборонного характеру, й водночас сприяти необхідним інституційним  реформам  в галузі оборони”.

Як повідомляв Укрінформ, 25 травня Палата представників американського Конгресу затвердила подібний законопроект, у якому підтримала виділення $250 млн для надання допомоги у сфері безпеки Україні.

Перед тим, як потрапити на підпис президенту, обидві версії – Палати представників і Сенату – мають бути зведені у єдиний документ, у якому буде визначена остаточна сума, що виділятиметься на підтримку безпеки й оборони України з боку США.

 

Мінрегіон установив вимоги до проектування рекреаційного житла

Мінрегіон встановив чіткі вимоги до проектування приватних житлових будинків, що надалі плануються під здачу туристам для проживання відпочивальників на одній житловій площі з власниками житла (рекреаційне житло).

Відповідні зміни містяться у новому ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій»,  повідомив  заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе – Укрінформ.

«У всьому світі під час подорожей чи інших поїздок популярно винаймати недороге житло безпосередньо у їх власників. Проте в Україні, на жаль, цей напрям досі нерозвинений, відпочиваючі живуть без необхідних умов та зручностей, адже такої норми в діючих ДБН взагалі немає. Тому зараз ми унормували це питання, ввівши чіткі вимоги до проектування рекреаційного  житла, в якому можуть зупинятися туристи та проживати в сприятливих умовах, безпечно і комфортно», – сказав він.

Так, відповідно до нових ДБН, площа приміщення для проживання відпочивальників має становити не менше 9 кв. м при одномісному розміщенні, не менше 12 кв. м – при двомісному та не менше 16 кв. м – при тримісному розміщенні. В одному житловому будинку можуть одночасно тимчасово розміщуватися до 30 осіб.

Розміри земельних ділянок рекреаційного житла беруться з розрахунку 23,3 кв. м/особу для постійно проживаючого населення (власників) та 40,0 кв. м/особу для відпочивальників. Поверховість забудови для рекреаційного житла не повинна перевищувати 4 поверхів.

За словами Парцхаладзе, можливість проектування сучасного рекреаційного житла сприятиме розвитку туристичного напряму в Україні, оскільки створюватиме сприятливі умови для недорогого проживання туристів та розвитку підприємництва серед власників таких будинків.

Як повідомлялося, оновлені ДБН уже оприлюднені і офіційно набувають чинності з 1 вересня 2018 року.

Проект розроблений на заміну ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», ДБН Б.2.4-1- 94 «Планування і забудова сільських поселень», ДБН Б.2.4-3-95 «Генеральні плани сільськогосподарських підприємств», ДБН Б.2.4-4-97 «Планування та забудова малих сільськогосподарських підприємств та селянських (фермерських) господарств», ДБН Б.1-2-95 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження і затвердження комплексних схем транспорту для міст України», СНиП ІІ-89- 80 «Генеральные планы промышленных предприятий».

Рекреаційне житло – це різновид розміщення туристів та відпочивальників, представлений виключно приватними житловими будинками, призначеними для постійного проживання власників житла спільно з тимчасовим розміщенням обмеженої кількості гостей (менше 30 осіб) і розміщеними за межами озеленених територій загального користування.

 

Німеччина продовжить підтримку України на європейському шляху – держміністр ФРН

Німеччина продовжуватиме підтримку України на європейському шляху і допомагатиме у вирішенні актуальних викликів, пов’язаних з внутрішньополітичними трансформаційними  процесами.

Про це заявив державний міністр з питань Європи Федерального міністерства закордонних справ Німеччини Міхаель Рот під час зустрічі з заступником міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Оленою Зеркаль, повідомляє  прес-служба  МЗС – Укрінформ.

“ФРН продовжуватиме підтримку України на європейському шляху”, – сказав Рот.

Як поінформували у прес-службі, співрозмовники констатували спільну позицію, що забезпечення базових прав людини, особливо національних, етнічних та інших меншин, є одним з ключових напрямів у контексті відданості європейським цінностям.

Олена Зеркаль поінформувала німецького колегу про заходи держави у забезпеченні прав людини, у тому числі й меншин, підкресливши, що ця робота як складова реалізації євроінтеграційного курсу ведеться системно на основі Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Зеркаль та Рот також обговорили питання енергетичної безпеки в Європі. Українська сторона надала вичерпні аргументи щодо антиукраїнської спрямованості проекту “Північний потік-2” й закликала Німеччину до співпраці заради ефективного використання української ГТС.

Заступник міністра подякувала уряду  ФРН  за практичну допомогу в реалізації системних реформ. Зі свого боку, Міхаель Рот запевнив, що Берлін й надалі продовжуватиме підтримувати Україну у вирішенні актуальних викликів, пов’язаних  з внутрішньополітичними  трансформаційними  процесами.

 

Три чверті всієї стрілецької зброї знаходиться в руках цивільних – ООН

В ООН стурбовані у зв’язку з масовим зберіганням стрілецької зброї в світі в руках цивільного населення, а також його нелегальними оборотами в зонах конфліктів і на чорному ринку.

Про це заявили у вівторок організатори та учасники третьої Конференції ООН з питань викорінення незаконної торгівлі легких озброєнь, повідомив  Центр новин ООН – Укрінформ.

“На сьогоднішній день в світі налічується 900 млн одиниць стрілецької зброї. Три чверті цих запасів знаходяться в руках цивільних осіб”, – заявила під час конференції високий представник генсека ООН з питань роззброєння Исуми Накамицу.

Вона також підкреслила, що багато цивільних отримують доступ до зброї на нелегальній основі і користуються ним без ліцензії. Сьогодні “чорний ринок” стрілецької зброї підживлюється потоками легких озброєнь із зон конфлікту. При цьому, величезні запаси малої стрілецької зброї опиняються в руках терористів.

Як зазначив у цьому зв’язку голова конференції, посол Франції Жан-Клод Брюне, про малу стрілецьку зброю рідко пишуть в новинах, але вона стає причиною щоденної загибелі людей. “Щорічно жертвами стрілецької зброї стають 500 тис. осіб. Воно є причиною 90% усіх випадків загибелі людей в зонах конфліктів”, – заявив дипломат.

У 2001 році держави-члени ООН одноголосно ухвалили Програму дій із запобігання і викорінення незаконної торгівлі стрілецькою зброєю і легкими озброєннями в усіх її аспектах та боротьби з нею. Це єдиний універсальний документ, що стосується саме цих видів озброєнь.

 

Держдеп пояснив, як треба сприймати повідомлення про Трампа і Крим

Повідомлення ЗМІ про висловлювання президента США Дональда Трампа під час зустрічей на форумі G7 у Канаді про нібито “російський” Крим грунтуються на інформації від анонімних джерел, втім офіційна позиція США щодо Криму жодним чином не змінилася.

Про це заявила під час брифінгу в вівторок речниця Державного департаменту США Хізер Науерт, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Наша політика відносно Криму не змінилася”, – відповіла офіційний представник відомства на прохання прокоментувати повідомлення ЗМІ щодо висловлювань президента Трампа щодо Кримського півострову.

Вона підкреслила: “Всі ці повідомлення виходять від анонімних джерел”.

Нагадаємо, минулого тижня американське видання  BuzzFeed  розмістило публікацію, що глава Білого дому  Дональд Трамп  під час перебування на саміті G7 у канадському Квебеку заявив в одній із розмов, що Крим є російським, оскільки жителі півострова розмовляють російською мовою.

У понеділок під час телефонної конференції високопоставлений представник Держдепартаменту США запевнив, що офіційний Вашингтон зберігає тверду позицію: “Ми підтримуємо територіальну цілісність України у межах її міжнародно визнаних кордонів”. Водночас він додав, що Сполучені Штати не припинять санкції проти РФ, поки вона не поверне Крим Україні.

 

США оголосили про вихід із Ради ООН з прав людини

Посол США в ООН Ніккі Хейлі у вівторок, 19 червня, оголосила про вихід Сполучених Штатів із Ради ООН з прав людини.

Про це повідомляє  Українська правда  з посиланням на Reuters – Укрінформ.

“Ми виходимо із Ради ООН з прав людини, оскільки жодна з країн не має сміливості приєднатися до нашої боротьби за реформування лицемірного і упередженого органу”, – наголосила Хейлі.

“Наші зобов’язання не дозволяють нам залишатися частиною лицемірної та упередженої організації, яка знущається з прав людини”, – додала вона.

“Цей крок не є відходом США від наших зобов’язань щодо прав людини”, – підкреслила Хейлі.

Сполучені Штати довгий час погрожували виходом з організації, якщо її не буде реформовано. США звинувачують орган у тому, що він є антиізраїльським.

Минулого тижня активісти і дипломати заявили, що переговори зі Сполученими Штатами про реформування Ради не відповідають вимогам Вашингтона, та припустили, що адміністрація Трампа вийде з Ради.

Цими днями Сполучені Штати зазнають інтенсивної критики через відокремлення дітей нелегальних мігрантів від своїх батьків на кордоні з Мексикою. Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн в понеділок закликав Вашингтон припинити свою “безсовісну” політику.

Сполучені Штати бойкотували Раду  ООН  з прав людини протягом трьох років за президента Джорджа Буша-молодшого.

Рік тому посол Ніккі Хейлі заявила, що Вашингтон переглядає своє членство у Раді та закликала до її реформи і усунення “хронічної антиізраїльської упередженості”.

Орган, створений в 2006 році, має постійний пункт на своєму порядку денного щодо можливих порушень, вчинених Ізраїлем на окупованих палестинських територіях. Вашингтон домагається усунення цього питання з порядку денного.

Минулого місяця Рада ООН проголосував за розслідування убивств в Газі і звинуватила Ізраїль в надмірному застосуванні сили. Сполучені Штати і Австралія були єдиними, хто проголосував проти. Посол Ізраїлю в Женеві розкритикував рішення Ради за “поширення брехні проти Ізраїлю”.

 

Кримський муфтіят відкрив представництво в Києві

Духовне управління мусульман Автономної Республіки Крим на материковій частині України відкрило представництво в Києві.

Про це розповів  муфтій ДУМ АРК Айдер Рустемов, пише   Крим.Реалії – Укрінформ.

«Головний офіс буде в Соборній мечеті. Поки відкрилися тільки представництва в Києві та Львові», – зазначив Рустемов.

Він додав, що в представництві ДУМ АРК відбуватимуться уроки, колективні, п’ятничні та святкові намази. Муфтій додав, що робота зі створення соборної мечеті зараз перебуває на етапі обговорення технічного завдання.

Офіційне відкриття представництва ДУМ АРК у Києві відбулося після закінчення посту місяця Рамадан, воно розташоване в одній будівлі з новим офісом Асоціації мусульман України в Києві.

Духовне управління мусульман Криму після анексії півострова Росією 2014 року перестало координувати свої дії з Меджлісом кримськотатарського народу і перереєструвалося відповідно до російського законодавства, як Духовне управління мусульман Криму і Севастополя (ДУМКС).

У листопаді 2016 року громади мусульман-переселенців із Криму провели з’їзд, на якому вирішили створити Духовне управління мусульман Автономної Республіки Крим на материковій частині України. Муфтієм був обраний Айдер Рустемов.

У жовтні 2017 року департамент національностей і релігій Міністерства культури України зареєстрував Духовне управління мусульман Автономної Республіки Крим на чолі з Рустемовим.

 

Порошенко призначив Жебрівського аудитором НАБУ

Президент України Петро Порошенко призначив аудитором Національного антикорупційного бюро Павла Жебрівського.

Про це йдеться  в указі Президента – Укрінформ

“Визначити до складу комісії зовнішнього контролю з проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро України  Жебрівського Павла Івановича”, – йдеться в документі.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

13 червня Порошенко підписав указ про звільнення Павла Жебрівського з посади голови Донецької обласної державної адміністрації.

 

Суд повернув екіпажу “Норда” російські паспорти – ДПСУ

Український суд повернув усім членам екіпажу кримського судна “Норд” російські паспорти, видані на окупованому півострові.

Про це повідомив речник Держприкордонслужби України Олег Слободян, передає  “Крим.Реалії” – Укрінформ.

“Дійсно, суд ухвалив таке рішення і повернув усім паспорти”, – сказав Слободян.

Відповідну інформацію повідомляють кримські ЗМІ з посиланням на адвоката моряків Володимира Войтюка.

“Усьому екіпажу “Норду” за рішенням суду повернули російські паспорти. Це проміжна перемога, тому що протоколи ще не закрили, а повернули прикордонникам на доопрацювання. Паспорти повернули, тому що це не речовий доказ, до матеріалів справи вони долучені безпідставно”, – цитує Войтюка “Крыминформ”.

Адвокат зазначив, що попри отримання документів, моряки поки не можуть залишити материкову частину України, бо немає остаточного рішення в судовій справі.

“Якщо ми зараз намагатимемося перетнути кордон, то прикордонники знову складуть протоколи й передадуть їх до суду”, – пояснив Войтюк.

25 березня корабель морської охорони українських прикордонників затримав в Азовському морі риболовецьке судно-порушник “Норд” під прапором Російської Федерації.

30 березня суд заарештував судно “Норд”.

2 квітня капітану рибальського судна “Норд” оголосили підозру у вчиненні кримінального правопорушення за статтею “порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї”.

 

ООН оголосила про рекордну кількість переміщених осіб у 2017 році

Близько 69 млн осіб, що втекли від воєн і переслідування, було насильно переміщено у 2017 році, що є новим рекордом.

Про це заявили в Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців, повідомляє  АР – Укрінформ.

«Близько 69 млн осіб, які втекли від війни, насильства і переслідувань, були насильно переміщені минулого року», – говориться у повідомленні.

Верховний комісар  ООН  у справах біженців заявив, що тривалі кризи у Південному Судані і Конго, а також масова втеча з М’янми мусульман рохіджа вплинули на збільшення кількості насильно переміщених у 2017 році осіб до 68,5 млн осіб.

Зазначається, що при цьому 16,2 млн з них покинули свої домівки вперше.

В УВКБ ООН також підкреслили, що їх дані заперечують помилкову думку, що криза біженців торкнулася розвинених країн, оскільки 85% біженців знаходяться в країнах, що розвиваються, і більшість з них живуть у крайній бідності.

 

У “Нафтогазі” прокоментували премії за перемогу у Стокгольмі

Комерційний директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко прокоментував премії, які керівництво “Нафтогазу” отримало за перемогу над “Газпромом” в Стокгольмському арбітражі.

Про це він написав  у Facebook – Укрінформ.

“Я показав у попередніх записках, що корумпована та брехлива система призвела до безповоротних втрат кожної української родини, які перевищили 61 тис грн тільки на контрактах з Газпромом. І що команда, яка зупинила цю порочну практику, пішла в міжнародний арбітраж і перемогла, зробила так, що тепер кожна українська родина не боргує Газпрому 7 тис грн за поставлений газ і 105 тис грн за газ, який навіть не був поставлений, але все одно мав бути оплачений за кабальним контрактом Тимошенко-Путін. Навпаки, зараз Газпром боргує кожній українській родині 4,4 тис грн”, – написав Вітренко.

За його словами, Газпром оскаржує рішення арбітражу, але “факт залишається фактом: раніше за контрактом українська сторона мала заборгованість перед російською стороною, тепер за рішенням арбітражу заборгованість має російська сторона перед українською стороною”.

“Як я вже писав, у цьому арбітражі ми заробили більше 8 тис грн кожній українській родині”, – уточнив Вітренко.

Він наголосив, що з цих 8 тис грн 3,8 тис вже фактично було стягнуто з Газпрому. “За рахунок цих коштів Нафтогаз заплатив за газ для України. Так вирішив міжнародний арбітраж, який провів відповідний залік зустрічних вимог. Іншими словами, ці кошти були стягнуті не грошима, а газом”, – поінформував Вітренко.

Як зазначив комерційний директор “Нафтогазу”,  якщо порівняти премію, яка вже була виплачена, то “це 38 грн команді, яка принесла позитивний фінансовий результат, вже фактично отриманий у вигляді газу, у розмірі 3 800 грн у перерахунку для кожної української родини”.

“38 грн порівняно з 3 800 грн, це забагато? Великою сума премії стає тільки коли помножити 38 грн на кількість українських родин. Але тоді потрібно помножити на цю кількість і 3 800 грн, щоб зрозуміти, який загальний фінансовий результат принесла команда, яка отримала премії”, – підкреслив він.

Він уточнив, що “зараз знайдуться погані люди, які будуть казати, що премії виплачувалися з кишені українців. Це не так. Навпаки, як я показав, в кишені українців надійшла в 100 раз більша сума, ніж було виплачено премій”.

“До речі, за цим боргом нараховуються відсотки. Вони вже склали біля 100 грн для кожної української родини. Тобто ці відсотки вже перевищують суму премій, вже виплачених і які ще будуть виплачені. 100 грн більше ніж 38 грн, чи не так? Таким чином, можна сказати, що українські родини отримають навіть більше”, – додав Вітренко.

На його думку, “розмір премій є адекватним; рішення було зваженим, вчасним і обгрунтованим; призначалися премії спеціальним незалежним органом і тільки за конкретний вклад у перемогу; у відповідності до закону і міжнародним стандартам; пов’язана вона тільки з перемогою у Стокгольмі; премія працівникам компанії, господарюючого суб’єкта”.

Як повідомлялося, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги НАК “Нафтогаз України” за позовом до російського “Газпрому”. НАК домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд за недопостачання російським монополістом узгоджених обсягів газу для транзиту.

Пізніше наглядова рада “Нафтогазу” ухвалила рішення щодо виплати 41 працівнику компанії премій у зв’язку з перемогою у Стокгольмському арбітражному суді. Загальний обсяг виплат затверджено на рівні 1% від суми виграшу в арбітражі ($4,6 млрд), він становитиме $46,3 млн. Із цієї суми планується сплатити податок на доходи фізичних осіб та інші збори на суму понад $9 млн.

8 червня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що направив офіційного листа до наглядової ради  “Нафтогазу” з проханням переглянути рішення про виплату мільйонних премій працівникам компанії за перемогу у Стокгольмському арбітражі.

 

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 1 027

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua