Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 19 липня

Інформдень: 19 липня

У Сенцова сталася друга криза, але він відмовився від госпіталізації

В українського режисера Олега Сенцова, який голодує в російській колонії, близько тижня тому сталася друга криза, і лікарі вмовили його приймати по дві ложки поживної суміші на день.

Про це повідомив Радіо Свобода адвокат Дмитро Дінзе – Укрінформ.

«Він виглядає ще гірше, ніж минулого разу. Дуже блідий. Ходить сам. Близько тижня тому у нього була друга криза зі здоров’ям. Стало погано і його хотіли госпіталізувати для того, щоб поставити на повноцінне примусове годування, щоб вливати більше суміші. Він відмовився, і його залишили в колонії з умовою, що суміш він буде приймати сам під наглядом лікаря. Приймає в день по дві ложки. Утримують

у палаті, з голодування виходити не збирається. Каже: «Скільки мене вистачить, стільки і протягну», – навів слова Сенцова адвокат.

Як повідомлялося, незаконно засуджений в Росії український режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають в російських в’язницях.

Нещодавно російська радіостанція «Ехо Москви» оприлюднила листа матері Олега Сенцова, в якому вона просить президента Росії Володимира Путіна помилувати її сина. Пізніше адвокат Ольга Дінзе підтвердила цю інформацію.

Активісти в Україні і по всьому світу продовжують вимагати від Росії і її президента Володимира Путіна звільнити незаконно утримуваних українців. Акції проходять в різних країнах і на різних континентах під гаслами #FreeOlegSentsov і #SaveOlegSentsov.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання до Путіна помилувати Сенцова.

Європейський парламент закликав Росію негайно звільнити всіх українських політичних бранців, які були незаконно затримані, заарештовані і ув’язнені.

 

Балуха тримають у загальній камері попри тяжкий стан здоров’я – Чийгоз

В окупованому Криму політв’язня Володимира Балуха, який від 19 березня голодує в сімферопольському СІЗО, тримають у загальній камері, незважаючи на важкий стан його здоров’я.

Про це заявив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, повідомляють “Крим. Реалії” – Укрінформ.

«Володимир Балух продовжує перебувати в загальній камері. Адміністрація СІЗО не враховує важкий стан і не переводить його в більш м’які умови», – сказав Чийгоз.

За його словами, Балуха потрібно перевести в камеру з двома ув’язненими.

Як повідомлялося, 5 липня “суддя” Тетяна Пиркало присудила активісту Балуху три роки позбавлення волі із відбуванням покарання у виправній колонії загального режиму. “Суд” визнав його винним за ч. 2 ст. 321 КК РФ (дезорганізація діяльності установи, що забезпечує ізоляцію від суспільства). За сукупністю із попередніми кримінальними справами – це 5 років позбавлення волі з відбуванням покарання у виправній колонії загального режиму і штраф у 10 тис. рублів (близько 4 600 гривень).

Балух продовжує безстрокове голодування, оголошене 19 березня 2018 року.

“Влада” затримали активіста 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де мешкає Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України, який знаходився на подвір’ї його будинку.

МЗС України та США наполягають на звільненні російською владою українського активіста.

 

У Гонконгу пікетували генконсульство РФ з вимогою звільнити політв’язнів

У Гонконгу місцеві активісти, серед яких один з головних претендентів на Нобелівську премію миру 2018 року Джошуа Вонг, пікетували генконсульство РФ з вимогою звільнити всіх українських політичних в’язнів.

Про це повідомляє спільнота Save Oleg Sentsov у Facebook – Укрінформ.

“Лідери Революції парасольок 2014 року в Гонконзі, серед яких один з головних претендентів на Нобелівську премію миру 2018 року, 21-річний Джошуа Вонг, сьогодні пікетували генеральне консульство Російської Федерації з вимогою звільнити всіх українських політичних в’язнів Кремля та завершити епоху правління Путіна”, – йдеться в повідомленні.

При цьому підкреслюється, що “представники Росії відреагували на мітинг розгоном його учасників”.

Як результат акції гонконгські демократи опублікували петицію з вимогою негайного звільнення політв’язнів, зупинення карного переслідування демократів та повалення диктатури Путіна, поінформували в спільноті.

Як повідомляв Укрінформ, 14 травня незаконно засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнення всіх українських політв’язнів.

Загалом у Росії та анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко.

 

Геращенко – за бойкот телеканалів, які називають в’язнів Кремля “терористами”

Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила про підтримку заклику сестри Олега Сенцова Наталії Каплан про бойкот українськими політиками деяких телеканалів через їхню “підлу” позицію стосовно політв’язня.

Про це вона написала у Facebook – Укрінформ.

“Сестра Олега Сенцова, пані Наталя, публічно закликала бойкотувати певні телеканали через їх ницих власників і підлу позицію проти Олега. Який 66 днів голодує з вимогою звільнити всіх політв‘язнів Кремля. Я повністю поділяю цей заклик Наталі”, – зазначила Геращенко.

Водночас парламентарій ставить запитання, а що на тих телеканалах роблять деякі кандидати в президенти? За її словами, окремі політики “не вилазять з цих телеканалів, сидять там годинами й критикують українську владу, яка, за їх версією, “нічого не робить, щоб зупинити війну”.

“А ви що робите в війні інформаційній? Ви на чиєму боці – Олега, його сестри, родин політв’язнів чи тих, хто називає Сенцова і його побратимів терористом?”, – підкреслила Геращенко.

Як повідомлялося, раніше сестра незаконно утримуваного в Росії українського режисера Олега Сенцова Наталія Каплан закликала “усіх, кому не байдуже, до бойкоту каналів 112, Інтер, NewsOne та strana.ua”. Вона просила не давати коментарів цим телеканалам, особливо щодо Олега Сенцова.

Загалом у Росії й анексованому Криму незаконно утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму нібито за шпигунство.

 

Нереформовані ЗМІ скоро опиняться поза законом – Держкомтелерадіо

Лише 30% комунальних та 15% державних видань, що попадають під сферу дії Закону “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”, пройшли процедуру перереєстрації.

Про це розповіли на прес-сніданку “Півроку на роздержавлення: під ризиком зникнення 528 видань”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наразі реформувалось лише 218 із 746 державних видань. Ті газети, які не встигнуть завершити передбачені законом процедури реформування до 31 грудня 2018 року, втратять свої свідоцтва про державну реєстрацію. Практично, це означає, що вони будуть позбавлені права надалі видаватися”, – наголосив голова Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення Олег Наливайко.

Лідерами з реформування друкованих видань зараз є Рівненська, Чернігівська та Сумська області. Найнижчі показники – у Києві та Закарпатській областях, там досі не реформовано жодної газети.

Як повідомлялося, 8 червня 2017 року у Верховній Раді було зареєстровано проект Закону про внесення змін до Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” (№8441). Проект покликаний вирішити системні проблеми, з якими стикаються друковані ЗМІ під час реформування.

 

Кіоски з пресою не працюють – “Союздрук” протестує під Київрадою

У Києві у четвер не працюють кіоски продажу преси, працівники “Союздруку” протестують під Київрадою проти їх демонтажу.

Як заявила на прес-конференції директор ТДВ “Агентство Союздрук” Ганна Кулаковська, у липні цього року, за рішенням КМДА, уже знесено два кіоски цієї мережі і ще 10 планується демонтувати найближчим часом. Працівники “Союздруку” вважають такі рішення КМДА абсолютно незаконним, а тому мають намір звернутися з позовом до суду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Навколо підприємства нині склалася складна ситуація, яка пов’язана з незаконним демонтажем КП “Київблагоутрій” кіосків з розповсюдження преси.  Уже два кіоски нашої мережі демонтовано, ще 10 на черзі. Ми зібрали усі необхідні документи, які свідчать про незаконність рішення КМДА і будемо звертатися до Окружного адмінсуду з позовами до Департаменту містобудування і архітектури та Департаменту міського благоустрою КМДА”, – сказала Кулаковська.

За її словами, вся дозвільна документація на діяльність кіосків з розповсюдження преси отримана у встановленому законом порядку, однак КМДА у 10 вказаних кіосках анулювала договори і це загрожує їх демонтажу. Причиною стало начебто порушення цими кіосками їх функціонального призначення.

“Так, на наших вітринах має бути не менше 75% преси. 92-93% нашої продукції – це суто періодика, решта – дрібна галантерея, канцелярія, яка має хоч і маленький, але попит. Фахівці Департаменту міського благоустрою КМДА постійно нас моніторили і раніше не було жодних зауважень”, – зазначила Кулаковська.

Вона вважає, що насправді причина демонтажу кіосків преси пов’язана з “бізнесовими інтересами окремих столичних чиновників”.

Під мерією зібралося кілька сотень людей. Вони тримають плакати з написами “Європейській столиці – вільний доступ до ЗМІ”, “Чиновник! Наносячи удар по пресі, в чиїх ти дієш інтересах?”, “Руки геть від вільного доступу до інформації” та прапори з логотипом “Союздруку”.

“Союздрук” має близько 320 кіосків із продажу друкованих видань.

 

ОБСЄ стурбована екстрадицією турецького журналіста з України

Організація з безпеки та співробітництва в Європі висловила стурбованість з приводу екстрадиції турецького журналіста-опозиціонера Юсуфа Інана з України.

Про це у своєму листі до української влади повідомив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір, інформує сайт організації – Укрінформ.

“Журналісти не повинні бути переслідувані за висловлення своїх думок, і тому ми стурбовані екстрадицією до Туреччини журналіста-критика. Я прошу українські органи пояснити, чи були враховані його свобода висловлювання та право на подачу апеляції”, – написав він, зазначивши, що Інана звинувачують у Туреччині у членстві в організації FETO Фетуллаха Гюлена.

Дезір також нагадав про випадки, коли українські органи відмовлялися депортувати журналістів, зокрема Фікрета Гусейнлі та Жанару Ахмет.

Як повідомлялося, працівники турецької національної розвідувальної організації доставили з України до Туреччини Юсуфа Інана – одного з експертів організації FETO Фетуллаха Гюлена, обвинуваченого в організації спроби перевороту в 2016 році.

 

Симоненко заявляє, що в його офіс прийшла з обшуком кіберполіція

Лідер забороненої Комуністичної партії України Петро Симоненко заявляє про проведення співробітниками кіберполіції обшуку в столичному офісі партії з метою закриття партійного сайту.

Про це він повідомив Укрінформу.

“Зараз кіберполіція проводить обшук в офісі КПУ для закриття сайту. Підставою є рішення суду, в якому написано про закриття сайту”, – сказав Симоненко.

За його словами, підставою для закриття сайту є розміщення на ньому фотографії першого секретаря ЦК Компартії України Володимира Щербицького.

Укрінформ зараз намагається підтвердити інформацію Симоненка в кіберполіції. На даний момент сайт партії не працює.

 

Кіберполіція закрила сайт КПУ

Кіберполіція припинила роботу сайту «kpu.ua» – забороненої політпартії «Комуністична партія України», що поширював комуністичну символіку.

Про це інформує департамент кіберполіції Нацполіції України – Укрінформ.

«На веб-ресурсі з доменним іменем «kpu.ua» виявлено факти виготовлення та поширення комуністичної символіки. Сьогодні, 19 липня, у столичному офісі, з комп’ютерів якого здійснювалося наповнення цього сайту, працівники кіберполіції провели санкціонований обшук», – йдеться у повідомленні.

Поліцейські встановили, що користувачем ІР-адреси, з якої адмініструється цей веб-ресурс є партія з подібною назвою в скороченому варіанті (КПУ – ред.). Також встановлено, що наповнення сайту інформацією здійснюється з приміщення у Києві, яке є у користуванні цієї політсили.

Працівники Департаменту кіберполіції, спільно зі слідчими Головного слідчого управління Нацполіції, із залученням спецпризначенців КОРД, за процесуального керівництва ГПУ, провели санкціоновані обшуки у цьому приміщенні.

Під час обшуку поліцейські виявили на комп’ютерах працівників офісу матеріали, які були поширені на сайті «kpu.ua» та мають відношення до поширення комуністичної символіки.

За результатами проведених слідчих дій поліцейські вилучають комп’ютерну техніку та змінні носії інформації, в подальшому їх буде направлено на експертизу.

Особи, які мали доступ до адміністрування сайту встановлені, з ними наразі працюють правоохоронці.

За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 436-1 (Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) КК України. Особам, причетним до таких протиправних дій загрожує до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

Раніше лідер забороненої КПУ Петро Симоненко у коментарі Укрінформу заявив про проведення співробітниками кіберполіції обшуку у столичному офісі партії з метою закриття партійного сайту. У кіберполіції згодом підтвердили проведення слідчих дій в офісі Компартії в Києві

Наразі сайт КПУ не працює.

 

Чубаров нагадав, що “кримські” зміни до Конституції напрацювали ще торік

Рефат Чубаров сподівається, що до наступного року, проголошеного ООН Роком мов корінних народів, в Україні ухвалять зміни і доповнення до Конституції.

Про це голова Меджлісу заявив під час брифінгу “Аналіз порушень прав людини в окупованому Криму у І півріччі 2018 року”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“До такої події, як міжнародний Рік мов корінних народів, українська держава має підходити серйозно і з конкретними справами. І однією з таких справ, з моєї точки зору, мусить бути внесення змін і доповнень до розділу 10 Конституції України – “Автономна Республіка Крим”, – сказав Чубаров.

Він нагадав, що цілісний текст цих змін і доповнень був створений ще минулого року. Тоді ж були підготовані два законопроекти: “Про статус кримськотатарського народу в Україні” і “Про корінні народи в Україні”. Водночас він висловив занепокоєння тим, що певна частина українського політикуму не розуміє важливості рішень у цій сфері. Але, за його словами, вже є домовленість про зустріч з Президентом України, на якій обговорюватиметься дата проведення Конституційної комісії щодо цих законотворчих ініціатив.

На думку Чубарова, прийняття національного законодавства про корінні народи посилить позиції української дипломатії у справі повернення Криму.

 

Cуд ООН вимагає від Росії скасування заборони Меджлісу

Міжнародний суд ООН нагадав Росії про її зобов’язання виконати наказ суду щодо відновлення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Про це повідомила заступник міністра закордонних справ України Лана Зеркаль на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Міжнародний суд ООН нагадує РФ, що рішення суду слід виконувати. Суд ООН чітко вказав Росії про її обов’язок виконати Наказ Суду і відновити роботу Меджлісу, оскільки наразі цю вимогу Суду не виконано. Щойно ми отримали листа від Міжнародного суду ООН, в якому Суд повідомив нас, що спрямував до РФ вимогу, сформульовану у притаманній Суду консервативно-дипломатичній мові, щодо виконання обов’язкового пункту Наказу ООН про відновлення дії Меджлісу”, – зазначила вона.

За словами Зеркаль, було очевидно, що Росія не збиралась скасовувати дію дискримінаційної заборони діяльності Меджлісу, як прямо передбачено наказом Міжнародного суду ООН. “19 квітня цього року ми звернулися до Суду з проханням підтвердити, що Росія зобов’язана скасувати заборону діяльності Меджлісу відповідно до Наказу Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року щодо застосування тимчасових заходів. У подальшому листуванні з Судом Росія, у найкращих традиціях сталінського Радянського союзу, намагалась переконати всіх, що кримські татари добре живуть в умовах окупації. Ці пояснення не відвернули увагу Суду від головного – Наказ Суду не виконано”, – наголосила Зеркаль.

За її словами, своїм листом Суд задовольнив прохання України і прямо звернув увагу Росії, що Наказ є обов’язковим, вимога відновити дію Меджлісу чітка і потребує вжиття конкретних заходів. “Росія має вжити цих заходів і поінформувати Суд про них до 19 січня 2019 року. Для нас це важливий інструмент боротьби за права кримськотатарського народу і за відновлення дії органів, які мають найбільшу легітимність серед кримських татар. Цим Суд також нагадав Росії, що судові рішення слід поважати і виконувати – і накази Суду ООН і рішення Стокгольмського арбітражного інституту і багатьох інших судових інстанцій, в яких розглядаються справи проти Росії”, – зауважила Зеркаль.

Як повідомлялося, 19 квітня 2017 року у межах позову України проти Росії Міжнародний суд ООН ухвалив рішення, яким зобов’язав Росію забезпечити дотримання прав кримських татар в окупованому Криму, дозволити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу і забезпечити доступність освіти українською мовою.

 

У Криму за півроку нарахували 66 незаконних обшуків і 98 арештів

У Києві представники Кримськотатарського ресурсного центру презентували аналіз порушень прав людини в окупованому Криму за І півріччя 2018 року. За цей час на півострові зафіксовано 66 незаконних обшуків, 89 допитів і 98 арештів.

Звіт презентували член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв і менеджер з комунікацій Кримськотатарського ресурсного центру Ельвір Сагірман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми не можемо гарантувати, що охопили всі порушення прав людини. Це пов’язано з тим, що люди залякані, не вся інформація доходить до нас вчасно. Але при цьому ми опираємося на ексклюзивні дані від активістів Меджлісу кримськотатарського народу, Кримськотатарського ресурсного центру, а також користуємося даними журналістів та інших правозахисних організацій”, – зазначив Барієв.

За даними КРЦ, у І півріччі 2018 року у тимчасово окупованому Криму зафіксували 66 обшуків, 56 з яких – у будинках кримських татар. За словами Барієва, це вже стало звичною практикою російських силовиків, способом залякування людей, не лояльних до дій окупаційної влади Криму.

За цей період затримано 73 особи (з яких 51 представник корінного народу). За півроку провели 89 допитів, 61 з яких – по відношенню до кримських татар.

Причиною проведення обшуків силовики називають боротьбу з розповсюдженням активістами екстремістських матеріалів у соцмережах, закликами до терористичної діяльності, належність до заборонених на території РФ організацій, зокрема, Хізб ут-Тахрір. Шукають заборонену літературу, зброю і наркотики. При цьому обшуки часто супроводжуються застосуванням сили.

Затримують і допитують здебільшого людей, у яких проходили обшуки, та їхніх родичів. При цьому силовики неодноразово збирали особисті дані і брали відбитки пальців допитуваних, що є незаконним.

За півроку зафіксовано 98 арештів (у 76 випадках – кримських татар). До цієї кількості входить і незаконне продовження термінів перебування в СІЗО раніше затриманим.

У слідчих ізоляторах затриманим не надається медична допомога, вони перебувають в антисанітарних умовах.

Ще один метод залякування, до якого вдається окупаційна влада, – штрафи. Їх активістам було виписано 22 (половина з них – кримським татарам), що загалом становить 529 тис. 500 рос.руб, тобто приблизно 220 тис. 625 грн. Штрафують за одиночні пікети, непокору судовим приставам, використання квадрокоптера, ухилення від військового призову тощо.

Практично кожен день на півострові проходять суди, на яких незаконно активістам продовжують терміни утримання під вартою, відхиляють апеляції, відправляють за грати. За півріччя зафіксовано 286 випадків порушення права на справедливий суд, 247 – щодо кримських татар. Тенденція зберігається з 2014 року.

Сагірман розповів також про смерті в кримському слідчому ізоляторі.

“За інформацією правозахисників, імовірно, 6 квітня в СІЗО Сімферополя були знайдені повішеними Сервер Бєлялов, 69 років, і Олег Гончаров, 46 років. У цьому ж місяці в штрафному ізоляторі, тобто в карцері, був знайдений повішеним 23-річний Дмитро Шиповник. 13 квітня в камері  №8, куди поміщають новоприбулих, з перерізаним горлом було знайдено 39-річного Ісляма Іскерова, який був доставлений в СІЗО Сімферополя з Джанкоя”, – сказав представник КРЦ.

Так звана Федеральна служба виконання покарань по Криму і Севастополю, за його словами, звітувала про те, що в СІЗО №1 м.Сімферополя в березні-квітні 2018 року троє заарештованих нібито вчинили самогубства. При цьому лікарі зафіксували смерть від металевих предметів.

За словами правозахисників, недавно в селі Давидівка під Сімферополем було скоєно напад на кримськотатарську родину. Були нанесені ножові поранення 33-річній жінці та її 8-річному сину. Жінка померла на місці, дитину доставили в лікарню, проте врятувати не змогли. За даними журналістів, підозрюваного через кілька годин затримали: ним виявився 23-річний хлопець, який переїхав з Донецька до Криму близько півроку тому.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, який також взяв участь у брифінгу, зазначив, що аналогічні звіти будуть актуальні і надалі, поки Росія не залишить окупований нею Крим.

«Будь-які спроби вплинути на окупаційну владу з точки зору зменшення або уникнення репресій, гонінь на громадян України є даремними, незважаючи на жодні обставини. Окупаційна влада весь час продовжує застосовувати методи, які їй притаманні – погрози, арешти, катування, викрадання, вбивства – задля того, щоб укріпитися на окупованих частинах української території, зокрема, у Криму. Поки не буде усунуто джерело репресій – на жаль, ми будемо і надалі аналізувати, презентувати та говорити про чергові трагедії. Джерело трагедій, репресій, гонінь у Криму – це російська окупаційна влада», – зазначив Чубаров.

 

Нардеп: окупанти в Криму можуть вдатися до терактів

Російсько-окупаційна влада може вдатися до терактів серед цивыльного населення і на об’єктах інфраструктури з метою посилення поліцейського режиму. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомляє народний депутат України Дмитро Тимчук, передає УНН.

“Кремль розглядає варіант створення передумов введення більш жорсткого поліцейського режиму в Криму і створення штучного приводу для залучення ЗС РФ, а також ескалації російсько-української війни з захопленням частини південно-східної території Херсонської області”, – зазначив Тимчук.

За наявною інформацією, зазначає він, “спецслужби Росії розглядають можливість проведення найближчим часом (кінець липня – початок серпня) низки провокацій на окупованій території АР Крим, в тому числі із здійсненням терористичних актів проти цивільного населення окупованого Криму з масовими жертвами”.

За словами Тимчука, основними об’єктами атак можуть бути обрані громадські місця (торгові центри, ринки, масові заходи) і об’єкти інфраструктури (пункти водопостачання та склади з пальним).

“Всі ці провокації Кремля, за традицією, будуть списані на “українські ДРГ”, – додав нардеп.

Також він зазначив, що продовжує фіксуватися посилена мілітаризація Росією Кримського півострова з розміщенням численного військового контингенту і перекиданням величезної кількості бойової техніки і ракетних комплексів.

Нагадаємо, у НАТО засудили Росію за мілітаризацію Криму та закликали не підтримувати бойовиків.

 

Денісова відкрила справу про масове отруєння у таборі “Орлятко”

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова відкрила провадження стосовно обставин масового отруєння 16 липня в дитячому центрі оздоровлення і відпочинку «Орлятко».

Про це йдеться в її повідомленні у Facebook – Укрінформ.

«Я починаю своє розслідування й відкриваю провадження з приводу масового отруєння дітей», – наголосила вона.

Омбудсмен підкреслила, що під час її візиту до табору були виявлені численні факти порушень.

Зокрема, Денісова акцентувала на відсутності належного і своєчасного реагування адміністрації табору та лікаря при появі перших симптомів отруєння у дітей.

Окрім того, при огляді вона встановила неналежні умови зберігання продуктів харчування.

«Щодо збереження продуктів – риба разом із м’ясом в одному холодильнику. Дату закупки риби мені так і не сказали», – зазначила омбудсмен.

Також вона констатувала неналежні умови проживання дітей. «Серед побаченого – брудні матраци, переповнені кімнати… по 11 дітей в невеликій кімнаті», – зазначила вона.

Дитячий табір, за її словами, наразі закритий.

Як повідомлялося, в Лиманському районі Донецької області в дитячому центрі оздоровлення і відпочинку «Орлятко» 16 липня 60 дітей відчули погіршення здоров’я, нудоту, у них підвищилася температура. Було прийнято рішення про госпіталізацію цих дітей. На вечір 18 липня, за даними Донецької облдержадміністрації, проходять лікування 78 дітей і 15 дорослих.

Інших дітей з цього табору відправлено по домівках до батьків, а табір закрито.

Всього в таборі відпочивали 134 дитини.

За цим фактом внесено відомості в ЄРДР за ч. 1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційних захворювань і масових отруєнь) КК України.

 

Борги Київенерго: Нафтогаз чекає рішення суду до кінця місяця

Рішення щодо справи, у якій суд розглядає питання правонаступництва за боргами “Київенерго” перед “Нафтогазом”, очікується ближче до кінця місяця.

Про це пише прес-служба НАК у Facebook – Укрінформ.

“Сьогодні розглядалося клопотання Київенерго про те, щоб стороною спору в одній із багатьох судових справ між нами і Київенерго стало нове комунальне підприємство, Київтеплоенерго. Це клопотання суд відхилив. Як і усі, чекаємо на фінальний текст рішення. Рішення щодо тої справи, в якій суд розглядає питання правонаступництва за боргами, очікується ближче до кінця місяця”, – йдеться у повідомленні.

НАК наголошує, що заява КМДА про звернення до Конституційного суду зі спробою скасувати статтю 22 Закону “Про теплопостачання” підтверджує, що наявність і зміст цієї статті київській владі відомі: договір на постачання пільгового газу “Нафтогаз” може заключити з новим управителем майна лише у разі прийняття новим управителем заборгованості за поставлений раніше газ.

“Сьогоднішнє рішення не наближає Київської міської державної адміністрації – КМДА до мети пробачити Київенерго 4 млрд грн боргу за рахунок Нафтогазу”, – додали у Нафтогазі.

 

МЗС хоче знати, що робить ОБСЄ для недопущення російського шпигунства в місії

У МЗС стурбовані повідомленнями про витік службових даних Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на користь спецслужб Росії та просять місію поінформувати про заходи для недопущення повторення подібних випадків.

Про це йдеться у коментарі МЗС – Укрінформ.

“МЗС України зі стурбованістю сприйняло повідомлення про загрозу безпеці членів Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні внаслідок ймовірного втручання спецслужб Російської Федерації у роботу СММ, що спрямоване на дискредитацію спостережної діяльності СММ відповідно до її мандату. У цьому зв’язку МЗС звернулося до СММ з проханням поінформувати про заходи, що будуть вжиті для недопущення повторення подібних випадків у майбутньому”, – підкреслюється в повідомленні.

У МЗС також наголосили, що українська сторона засуджує будь-які дії, які негативно впливають на безпеку спостерігачів СММ, зокрема погрози на їхню адресу, обмеження свободи пересування або викрадення службової чи приватного характеру інформації.

Також МЗС рішуче засуджує продовження Росією цілеспрямованої політики агресії проти України, у тому числі через підрив авторитету СММ та перешкоджання реалізації місією її мандату.

Раніше німецький телеканал “ARD” заявив про виявлення фактів шпигунства в місії ОБСЄ в Україні. Як стверджується в розслідуванні, дані передавали ФСБ Росії.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні почала свою роботу 21 березня 2014 року на підставі запиту від уряду України до ОБСЄ і консенсусного рішення всіх 57 країн-учасниць ОБСЄ.

СMM – це неозброєна цивільна місія. Її основні завдання – неупереджено і об’єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні, а також сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту.

 

Укртелеком готує експеримент: українцям доведеться міняти домашні телефони

Нацкомісія не має заперечень щодо початку пілотного проекту “Укртелекому” із тестового відновлення фіксованої телефонії за допомогою мобільного зв’язку.

Проект розпочнеться у серпні 2018 року, повідомляється на сайті телекомунікаційної компанії – укрінформ.

“НКРЗІ, як виняток, підтримує проведення експерименту для напрацювання практики та досвіду застосування конвергентних рішень взаємодії мереж рухомого (мобільного) та фіксованого зв’язку за умови дотримання законодавства України у частині захисту прав та інтересів споживачів телекомунікаційних рішень”, – зазначено у повідомленні.

Як наголошують в Укртелекомі, важливе рішення НКРЗІ допоможе пришвидшити відновлення фіксованої телефонії у регіонах з великою кількістю крадіжок мідного кабелю.

Щоб розпочати пілотний проект, Укртелеком звернувся за дозволом до НКРЗІ, оскільки його реалізація передбачає певні зміни у регуляторних документах, зокрема, у Порядку маршрутизації трафіка в телекомунікаційній мережі та Положенні про державне регулювання номерного ресурсу. До речі, така практика відповідає рекомендаціям Міжнародного союзу електрозв’язку.

Конвергентне рішення буде реалізовано за допомогою оператора “ТриМоб”. В абонентів зберігається їх номер телефону, доступ до екстрених служб, порядок набору інших номерів, їм доступні на вибір низка тарифних планів на фіксовану телефонію.

“Єдине, що змінюється, – це телефонний апарат. Телефон нового зразка можна придбати або взяти в оренду за 1 грн/міс. Така пропозиція доступна як фізичним, так і юридичним особам”, – йдеться в повідомленні.

Проект розпочнеться у серпні 2018 року і триватиме 3 місяці. У разі позитивних результатів оператор зможе реалізовувати конвергентні рішення і в інших регіонах, мешканців яких необхідно забезпечити загальнодоступними телекомпослугами.

Укртелеком є єдиним засновником та учасником ТОВ “ТриМоб” – мобільного оператора стандарту 3G/UMTS. Компанія розпочала стратегічну модернізацію своєї телекомунікаційної мережі, що дозволить надавати абонентам доступ до інтернету на швидкості 50 Мбіт/с за технологією VDSL і до 1 Гбіт/с – за FTTH/GPON.

Із 2013 року мажоритарним акціонером ПАТ “Укртелеком” є Група СКМ, що контролюється бізнесменом Рінатом Ахметовим.

Наразі тривають суди із повернення “Укртелекому” державі.

 

Екс-лідер одеського “Правого сектора” заявляє, що на його авто причепили “жучки”

Екс-лідер одеського “Правого сектора” Сергій Стерненко заявив про виявлення на своєму автомобілі пристроїв для стеження.

Про це Стерненко повідомив на своїй сторінці у Facebook, нагадавши, що поліція відмовляється надати йому державну охорону – Укрінформ.

“Загнав машину на СТО. Треба було замінити тяги стабілізаторів та кнопку аварійки. Підняли авто на підйомнику. Обстежуючи дно машини, виявили два електронних пристрої. Під водійським та переднім пасажирським сидіннями. Нагадують GPS-трекери для відслідковування мого місцерозташування. Всередині по одній сім-картці, плати та акумулятор”, – написав Стерненко, проілюструвавши повідомлення світлинами.

За його припущенням, “якісь виродки причепили. Скоріш за все, готують черговий замах, бо перші три були невдалими”.

“Тим часом поліція все ще вважає, що моєму життю і здоров‘ю нічого не загрожує, і забезпечила державною охороною одного з нападників”, – констатував громадський активіст.

Як повідомлялося, увечері 24 травня двоє зловмисників скоїли напад на 23-річного Стерненка та його дівчину. Відбиваючись від нападників, він смертельно поранив одного з них ножем у живіт. Ножові поранення були і в самого Стерненка, і в другого нападника, якого поліція невдовзі затримала і відразу ж відпустила, надавши йому статус свідка. А пізніше – також державну охорону.

Особи нападників на Стерненка встановлені, обидва не є жителями Одеси. Напад розслідують за ознаками ч.1 ст.122 (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження), ч.1 ст. 15, ч.1 ст. 115 (замах на вбивство) та ч.1 ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України.

 

Нового очільника Одеського медуніверситету не пускають на роботу – МОЗ

В.о. ректора Одеського національного медичного університету Костянтина Аймедова не допускають на робоче місце.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я – Укрінформ.

“17 липня 2018 року МОЗ України достроково розірвало контракт з ректором ОНМедУ Валерієм Запорожаном. До призначення нового ректора у встановленому законодавством порядку виконання обов’язків ректора Одеського медуніверситету покладено на завідувача кафедри психології  Костянтина Аймедова. Станом на 19 липня Костянтин Аймедов не може приступити до виконання обов’язків ректора ОНМедУ, оскільки охорона університету і співробітники університету не допускають його на робоче місце. Такий розвиток подій підтверджує, що керівництво ОНМедУ не налаштоване на співпрацю та вчиняє дії, що свідчать про відвертий саботаж та невиконання наказів МОЗ України”, – йдеться у повідомленні.

У Міністерстві зазначають, що блокування роботи офіційно призначеного в.о. ректора не лише унеможливлює подальше проведення комісійної перевірки МОЗ України, але й може негативно відобразитися на функціонуванні університету в період вступної кампанії.

Зараз Комісія МОЗ України, що здійснює перевірку дотримання ректором Одеського медуніверситету Валерієм Запорожаном статуту університету та умов контракту з Міністерством, продовжує перебувати в ОНМедУ. Однак комісія не отримала всі необхідні документи для проведення перевірки, а також не отримала письмових пояснень щодо ненадання таких документів, що унеможливлює фактичне здійснення перевірки.

Як повідомляв Укрінформ, у квітні ректора Запорожана наказом МОЗ було відсторонено від виконання службових обов’язків. Однак пізніше суд поновив його на посаді. Керівництво МОЗ призначило у липні комісійну перевірку у виші, ректору належало, згідно з наказом по відомству, забезпечити відповідні умови для роботи комісії та надавати необхідні матеріали для проведення перевірки. Але Запорожан не допустив проведення перевірки. Такі дії ректора було кваліфіковано, як “відвертий саботаж” і унеможливлення “роботи комісії”. 17 липня в. о. глави МОЗ Уляна Супрун звільнила ректора Одеського національного медуніверситету Валерія Запорожана за порушення статуту та умов контракту.

 

Перейменування Македонії: прем’єр назвав запитання на референдум

Прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв оприлюднив запитання, на яке громадяни повинні будуть відповісти на референдумі про перейменування країни в разі його проведення.

Про це повідомляє Ekathimerini – Укрінформ.

“Заєв повідомив, що запитання буде таким: “Чи схвалюєте ви членство в Європейському Союзі та НАТО, прийнявши угоду (про перейменування – ред.) між Республікою Македонія та Грецькою республікою?” – йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, Заєв додав, що попри “дорадчий характер” референдуму, вибір людей матиме вирішальне значення для всіх політичних партій.

Як повідомлялося, суперечка між Грецією і Македонією навколо назви останньої триває ще з 1991 року, проте глави урядів двох країн все ж дійшли згоди 12 червня 2018 року. Парламент Македонії ратифікував договір з Грецією щодо перейменування країни на Республіку Північна Македонія.

Водночас прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв не виключає проведення референдуму щодо назви країни в разі відмови президента Джорге Іванова підписати договір з Грецією щодо зміни назви держави.

 

Канада направила бойовий човен до Середземного моря для участі в операції НАТО

Канадський фрегат долучиться до морської операції НАТО із підтримки безпеки в Центральній та Східній Європі.

Про це повідомили у міністерстві оборони Канади – Укрінформ.

“Фрегат приєднається до другої постійної морської групи НАТО на її шляху у Середземне море у рамках підтримки Канадою заходів безпеки та стримування у Центральній та Східній Європі”, – заявили у Міноборони.

До виконання завдання стане канадський фрегат “Ville de Quebec”, який замінить бойовий корабель “St. John’s”, що перебував у Європі півроку. Канада також відрядить до Європи новітній гелікоптер CH-148 Cyclone, що вперше буде застосований у реальних умовах.

У Міноборони нагадали, що канадський флот  перебуває у Європі в рамках операції REASSURANCE, покликаної захистити європейські країни від можливої агресії Росії. Сухопутний компонент цієї місії включає постійне перебування у Латвії 500 канадських військових.

 

8 гривень за квиток: київський суд призначив дату розгляду

Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження у справі щодо встановлення нових тарифів на перевезення пасажирів у міському транспорті.

Про це повідомляє Окружний адмінсуд – Укрінформ.

“Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі щодо встановлення нових тарифів на перевезення пасажирів у міському транспорті: метрополітені, автобусі, трамваї, тролейбусі, фунікулері та у міській електричці”, – йдеться у повідомленні.

Суд призначив справу до розгляду в підготовчому засіданні на 16 серпня.

Позивачами у даному адміністративному позові зазначені Сергій Каплін, Петро Тігунов, Сергій Юрчик. Вони просять суд визнати протиправним та скасувати розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 5 липня 2018 року “Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів і вартості проїзних квитків у міському пасажирському транспорті, який працює у звичайному режимі руху”.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер 19 липня Київська міська рада відмовилася вводити заборону на підвищення проїзду в пасажирському громадському транспорті до запровадження автоматизованого обліку оплати проїзду та проведення аудиту столичної підземки й “Київпастрансу”.

Як повідомлялося, із 14 липня у Києві відбулося підвищення тарифів на проїзд пасажирів у пасажирському комунальному транспорті. Зокрема, вартість разової поїздки у метро та наземному громадському транспорті становить 6,50 грн – за умови користування проїзним квитком або безконтактною карткою, та 8 грн – за разову поїздку.

 

У Канаді сподіваються, що новий проект підтримає в Україні жіноче підприємництво

Виділені Канадою 30 млн дол на втілення в Україні проектів розвитку будуть використані для підтримки жіночого підприємництва та допомоги вразливим верствам населення.

Про це поінформували у Міністерстві міжнародного розвитку Канади, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Новостворений 30-мільйонний фонд оголошує про прийом попередніх пропозицій та фінансуватиме інноваційні проекти із підвищення економічної безпеки жінок в селах, особливо тих, хто постраждав від конфлікту на сході країни. Реалізовані проекти також допоможуть створити більш конкурентне та інноваційне середовище для малих та середніх підприємств, а також збільшити кількість робочих місць та покращити можливості для підприємницької діяльності жінок та маргіналізованих груп”, – пояснили у міністерстві.

У відомстві додали, що Канада “непохитна у своїй підтримці України як держави, що вживає необхідні кроки на шляху до стабільного, демократичного та успішного майбутнього”.

“Це включає допомогу уряду України у втіленні економічних та демократичних реформ, направлених на забезпечення підзвітності громадянам, та допомогу у подоланні соціально-економічної нерівності серед українців”, – зауважили у міністерстві.

Як повідомляв Укрінформ, міністр міжнародного розвитку Канади Марі-Клод Бібо наразі перебуває із кількаденним візитом в Україні. Під час спільної прес-конференції із першим віце-прем’єр-міністром Степаном Кубівим 19 липня вона оголосила про запуск нового проекту підтримки України “Економічне зростання для усіх: інклюзивне та спільне процвітання України” на загальну суму $30 млн.

 

На Закарпатті представники усіх конфесій спільно молилися за військових

На Закарпатті священнослужителі 12-ти релігійних конфесій провели спільну молитву за воїнів 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади, які повертаються на Донбас для захисту України.

Про це  повідомляється на офіційному сайті голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля – Укрінформ.

“Сьогодні, 19 липня, у Камінній залі Закарпатської облдержадміністрації священнослужителі 12-ти релігійних конфесій провели спільну молитву за воїнів 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади, які повертаються на Донбас для захисту України. Захід, ініційований єпископом Ужгородським і Закарпатським Української православної церкви Київського патріархату Варсонофієм, у такому форматі відбувся вперше. У ході зібрання присутні підписали історичний документ – Декларацію про створення Міжконфесійної духовної ради Закарпаття”, – йдеться в повідомленні.

 

На Чернігівщину “просочилися” більше 20 фур із львівським сміттям

На територію Чернігівської області заїхала 21 фура, завантажена сміттям зі Львова.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив старший інспектор прес-служби управління патрульної поліції в Чернігівській області Віталій Копистко.

“На Чернігівщину заїхала 21 фура, завантажена львівським сміттям. До Козельця доїхало 4 машини, зараз їх перевіряють, сміття дійсно зі Львова, хоча в документах вказано, що воно з Києва та Київської області. Решта вантажівок, щоб бути менш помітними, розбилися на групи по 3-4 машини, і десь кружляють, можливо, щоб викинути сміття вночі”, – зазначив він.

За словами Копистка, договір на прийом відходів зі Львова уклало товариство, яке обслуговує полігон під Козельцем. Згідно з умовами документа, товариство має приймати тільки сортоване сміття, однак у фурах, які заїхали сьогодні, воно змішане, сказав інспектор.

Проти прийому львівського сміття виступило місцеве населення. Активісти ще раніше блокували вантажівки і провели на козелецькому полігоні ТПВ акцію “Чисте довкілля” із залученням екологів.

Також у четвер в інтернеті з’явилася інформація про те, що Козелецька селищна рада заборонила ТОВ “Еко-Сервіс-Козелець”, яке експлуатує місцевий полігон, приймати сміття з інших регіонів, і рекомендувала до 3 серпня розірвати такі договори. Однак коли було ухвалене відповідне рішення – не уточнюється, а на офіційному сайті селищної ради такого повідомлення немає.

Разом з тим за непідтвердженою інформацією, 20 фур із львівськими номерами вже скинули сміття на полігон біля села Лемеші Козелецького району. В секторі комунікації ГУ Нацполіції в області цей факт не підтверджують, зазначаючи, що на полігоні перевіряється лише одна машина.

 

Нацрада виставила на конкурс два канали у цифровій мережі Одещини

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила конкурс на мовлення на двох вільних каналах в Одеській області.

Про це повідомляє прес-служба Нацради – Укрінформ.

«Національна рада ухвалила рішення про затвердження конкурсних умов та оголошення конкурсу на мовлення на двох вільних каналах багатоканальної цифрової мережі стандарту DVB-T/T2 (MPEG-4) в населених пунктах Одеської області», – йдеться у повідомленні.

Прес-служба зазначає, що конкурс проводиться з метою, щоб ті місцеві мовники, які не змогли взяти участь у попередньому конкурсі, змогли нині претендувати на вільні місця.

Оскільки передбачено зменшення території розповсюдження телевізійних програм (мовлення на меншу кількість населених пунктів), буде зменшено і плату за ліцензію, а в подальшому – і за обслуговування.

Граничний обсяг мовлення в усіх населених пунктах – 24 години на добу.

Згідно з конкурсними вимогами до програмної концепції, у цьому конкурсі можуть брати участь телерадіоорганізації, які мають намір здійснювати місцеве і регіональне мовлення. Також рекомендовано розміщення соціально важливих та інформаційних передач.

 

ЄБРР виділив нові гроші на підвищення енергоефективності житла в Україні

ОТП Банк отримав від Європейського банку реконструкції та розвитку нове фінансування у розмірі 5,7 мільйона євро для програми підтримки інвестицій в енергоефективність житлового сектору IQ energy.

Про це йдеться у прес-релізі ОТП банку, що є в розпорядженні Укрінформу.

«В рамках Української програми фінансування енергоефективності в житловому секторі (UREEFF) ОТП Банк отримав від ЄБРР нове фінансування у розмірі 5,7 млн євро для програми підтримки інвестицій в енергоефективність житлового сектору IQ energy», – йдеться в повідомленні.

Отримані кошти призначені для кредитування тисячі проектів фізичних осіб – позичальників та ОСББ, які планують реалізувати широкий спектр заходів з енергоефективності. Позичальники, які відповідатимуть критеріям участі у програмі, зможуть отримати кредити на підвищення енергоефективності. Відповідні проекти можуть включати встановлення сучасних енергоефективних котлів на газі та біомасі; теплоізоляцію стін, дахів і підлог на перших поверхах; модернізацію систем теплопостачання; встановлення теплових систем на сонячній енергії та багато інших заходів.

Зазначається, що на кінець червня 2018 року загальна сума виданих ОТП Банком за програмою IQ energy кредитів перевищила 319 млн грн. Загалом із моменту запуску програми IQ energy від ЄБРР кредитними коштами від ОТП Банку на утеплення і підвищення енергоефективності власних осель скористалися майже 9 тис. українців.

 

Гройсман заявив, що готовий об’єднуватися з усіма здоровими силами у Раді

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман задля ухвалення важливих для розвитку економіки законодавчих рішень готовий об’єднуватися з усіма здоровими силами у парламенті.

Про це він заявив під час робочої поїздки до Київської області, виступ транслював телеканал “112 Україна” – Укрінформ.

“Я думаю, що, як завжди, виборча кампанія буде накладати свій відбиток на відповідну роботу взагалі в цілому, тому що, напевно, буде більше лозунгів, більше закликів за все хороше і проти всього поганого, але я буду завжди намагатись конструктивно вибудовувати стосунки з українським парламентом і об’єднуватись із здоровими силами, які готові не кидатися в політичну боротьбу, а служити державі в першу чергу, а потім вже боротись за своє світле політичне майбутнє”, – сказав Гройсман.

У відповідь на запитання, чи готовий він об’єднатися з якоюсь конкретною політичною силою, Гройсман зазначив, що “об’єднаний з усіма”.

“Ви знаєте, коли було закриття сесії, у своєму виступі я просто по-людськи подякував усім – і тим, хто заслуговує, і тим, хто не заслуговує, тому що вважаю, що від парламенту дуже багато залежить. Тому що нові закони, нові правила можуть або швидко розвивати економіку, або повільно, можуть загострювати проблему або вирішувати. І я б дуже хотів, щоб парламент цього скликання і до виборів усе ж таки проявив усі здатності прийняти правильні рішення для українців. Це дуже важливо. Я на це розраховую і на це буду направляти всі свої можливості”, – запевнив очільник уряду.

Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман на обговоренні звіту уряду за 2017 рік з регіональними ЗМІ 27 лютого заявив, що планує брати участь у наступних парламентських виборах 2019 року.

 

Гройсман відвідав ферму на Київщині: Поговорили про наболіле

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман відвідав фермерське господарство “Zinka” у селі Усівка Київської області.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Після зустрічі з Марі-Клод Бібо, міністром міжнародного розвитку Канади, вирушив до Київської області, до одного з провідних фермерських господарств регіону. Познайомився з продукцією ТМ “Zinka” під час виставки “Агро-2018″, а сьогодні подивився промислові потужності. Господарство засноване лише 7 років тому, і зараз виробляє не тільки класичну продукцію, а й вишукані сири та кисломолочні продукти на основі козячого молока”, – написав Гройсман.

Він додав, що розмовляв з робітниками, зокрема з комбайнерами.

“Поговорили про «наболіле», про проблеми та плани на майбутнє. Людей хвилюють прості та важливі речі – розвиток їх підприємства, можливість реалізувати себе, поставити на ноги дітей, знати, що завтра все буде добре. Те саме актуально і для мене. Тому ми розробили багато програм допомоги саме для таких невеликих підприємств”, – зазначив Гройсман.

Прем’єр-міністр нагадав, що уряд заклав 6,3 млрд грн бюджетної підтримки агровиробників за кількома напрямками.

 

Гройсман: Прийдуть вибори, і я скажу, що робитиму

Уряду до наступних парламентських виборів 2019 року доведеться ухвалювати і непопулярні рішення, щоб забезпечити стабільність економіки.

Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час робочої поїздки до Київської області, виступ транслював телеканал “112 Україна” – Укрінформ.

“Зараз багато хто говорить: “А що ви будете робити на виборах?”. От прийдуть вибори, я буду говорити, що я буду робити на виборах. Зараз у мене питання, щоб до наступних парламентських виборів привести країну сильнішою, багатшою, заможнішою, і економіка має бути стабільною. Для цього ще треба буде приймати і непопулярні рішення в тому числі. Але мета єдина – Україна має бути сильною”, – сказав Гройсман.

Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман на обговоренні звіту уряду за 2017 рік з регіональними ЗМІ 27 лютого заявив, що планує брати участь у наступних парламентських виборах 2019 року.

 

Іспанський суд відмовився від екстрадиції Пучдемона з Німеччини

Верховний суд Іспанії відмовився від екстрадиції екс-прем’єра Каталонії Карлеса Пучдемона з Німеччини за звинуваченнями у зловживанні коштами публічних фондів його організації, яка допомагала в організації незаконного референдуму.

Про це повідомляє Reuters – Укрінформ.

“У четвер Верховний суд Іспанії вирішив відмовитися від екстрадиції з Німеччини колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона за звинуваченнями у зловживанні коштами публічних фондів його організації, яка допомагала в організації незаконного референдуму”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що минулого тижня німецький суд дозволив екстрадицію Пучдемона до Іспанії, однак тільки за звинуваченнями у зловживанні коштами публічних фондів, проте відмовив іспанській стороні у видачі екс-прем’єра Каталонії за більш серозними звинуваченнями у підбурюванні до бунту.

Як повідомлялося, Карлес Пучдемон зараз знаходиться у Німеччині на підписці про невиїзд із заставою в 75 тис. євро і повинен повідомляти про себе щотижня поліції. Затриманий він був у березні в Німеччині, коли повертався з Фінляндії до Брюсселя. Підставою для арешту став європейський ордер, виданий Іспанією.

Колишнього лідера іспанського регіону Каталонія Пучдемона звинувачують, зокрема, у підбурюванні до бунту після спроб домогтися незалежності Каталонії.

 

Із Пучдемона та його помічників зняли європейський ордер на арешт

Верховний суд Іспанії зняв європейський ордер на арешт з колишнього прем’єра Каталонії Карлеса Пучдемона та його п’яти помічників, які перебувають за кордоном після незаконного референдуму про незалежність регіону.

Про це повідомляє BBC – Укрінформ.

“Верховний суд Іспанії зняв європейський ордер на арешт з колишнього прем’єра Каталонії Карлеса Пучдемона та його п’яти помічників, які перебувають за кордоном”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що попри зняття ордера на арешт з шістьох каталонських сепаратистів, звинувачення залишаються, і вказані особи будуть заарештовані при поверненні до Іспанії.

Минулого тижня німецький суд відмовив іспанській стороні у видачі Пучдемона за звинуваченнями у підбурюванні до бунту під референдуму про незалежність Каталонії.

Саме звинувачення у підбурюванні до бунту залишається найсуворішим звинуваченням, яке пред’явили Пучдемону.

Як повідомлялося, Карлес Пучдемон зараз знаходиться у Німеччині на підписці про невиїзд із заставою в 75 тис. євро і повинен повідомляти про себе щотижня поліції. Затриманий він був у березні в Німеччині, коли повертався з Фінляндії до Брюсселя. Підставою для арешту став європейський ордер, виданий Іспанією.

Колишнього лідера іспанського регіону Каталонія Пучдемона звинувачують, зокрема, у підбурюванні до бунту після спроб домогтися незалежності Каталонії.

 

АМКУ перевірить Дніпроазот через зупинку виробництва хлору

Дії щодо припинення виробництва та/або реалізації акціонерним товариством «Дніпроазот» рідкого хлору можуть містити ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Такий висновок міститься в рекомендаційних роз’ясненнях Антимонопольного комітету, наданих 19 липня АТ «Дніпроазот» щодо відповідності дій законодавству про захист економічної конкуренції, повідомляється у прес-релізі відомства, який є у розпорядженні Укрінформу.

«Дії щодо припинення виробництва та/або реалізації товару АТ «Дніпроазот» – хлору рідкого – можуть містити ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачені пунктом 5 частини другої статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції»», – йдеться у рекомендаційних роз’ясненнях.

Що ж до дій щодо припинення виробництва та/або реалізації інших товарів – аміаку, карбаміду, соди каустичної, соляної кислоти та гіпохлориту натрію, то у відомстві вирішили, що Дніпроазот надав недостатньо інформації для висновку АМКУ стосовно наявності в таких діях ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених пунктом 5 частини другої статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

У роз’ясненнях також не міститься чіткої відповіді, чи буде порушенням законодавства підвищення Дніпроазотом цін на товари, у тому числі на рідкий хлор.

«Дії щодо підвищення цін на товари АТ «Дніпроазот», у тому числі на хлор рідкий, – наданої АТ «Дніпроазот» інформації недостатньо для надання висновку стосовно наявності в таких діях ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених пунктом 1 частини другої статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції»», – стверджують у АМКУ.

Антимонопольний комітет України не є ціновим регулятором, наголошують у відомстві. Ціни на хлор рідкий є вільними та визначаються суб’єктом господарювання самостійно.

«Твердження товариства про те, що ціни, за якими АТ «Дніпроазот» реалізовувало і планувало реалізовувати хлор, є суттєво нижчими за ринкові через зарегульованість галузі і неефективне втручання держави у господарську діяльність, не грунтуються на чинному законодавстві», – зазначається у прес-релізі.

Також в АМКУ вважають безпідставними посилання АТ «Дніпроазот» (із наведенням даних електронної системи закупівель Prozorro) на суб’єктів господарювання – посередників, що постачають хлор рідкий підприємствам централізованого водопостачання за цінами, значно вищими за відпускні ціни Дніпроазоту.

Антимонопольний комітет нагадує, що Законом України «Про публічні закупівлі» не обмежено право АТ «Дніпроазот» виступати самостійним учасником у процедурах закупівель підприємствами централізованого водопостачання хлору рідкого та пропонувати таку ціну товару, яку підприємство вважає справедливою та економічно обгрунтованою.

Як повідомлялося раніше, в Україні можуть виникнути проблеми з централізованим водопостачанням через припинення поставок і зупинку виробництва рідкого хлору АТ «Дніпроазот». Часткова, а тим більше повна зупинка виробництва хлору несе загрозу епідеміологічної катастрофи в країні, особливо в літній період.

При цьому, на Дніпроазоті заявляють, що відновлення виробництва хлору для очищення питної води буде можливе після підвищення цін на продукцію. Як стверджують на підприємстві, відповідне економічне обгрунтування направлене в АМКУ, і Дніпроазот чекає на рішення антимонопольного відомства.

Також зазначається, що виробництво аміаку і карбаміду в АТ «Дніпроазот» стало економічно невигідним у зв’язку зі значним подорожчанням енергоресурсів, зокрема, природного газу.

 

У Києві дали старт Балтійсько-Чорноморському транспортному коридору

Меморандум про співпрацю між асоціацією сільськогосподарських виробників Луганської області, громадським союзом “Балтійсько-чорноморський форум” і групою компаній “Содружество” підписали у Посольстві Литви у Києві.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Документ, зокрема, передбачає спільну участь у створенні міжнародного логістичного центру, базуючись на підготовлений литовськими та українськими фахівцями проект модернізації об’єктів портової інфраструктури Херсонського та Скадовського морських торгівельних портів та підвищення ефективності їх використання.

Також сторони долучаться до реалізації проекту створення та ефективного використання транспортного коридору Клайпеда (Литва) – Білорусь – Херсон – Трабзон (Туреччина) – Грузія – Баку (Азербайджан).

“Однією з основних проблем в нашому регіоні є логістична. Сільгосптоваровиробники не можуть реалізувати свою продукцію без участі великих зернотрейдерів. Це впливає і на ціну сільгосппродукції, яку реалізуємо на внутрішньому ринку… Сьогоднішня зустріч важлива для нас всіх, бо відкриття Балтійсько-Чорноморського транспортного коридору, участь у міжнародному логістичній спільноті дає шанс аграріям виходу на експорт у країни Європи, Азії”, – сказав директор Асоціації сільгосптоваровиробників Луганської області Валерій Окопний.

Голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз повідомив, що до бойових дій на Донбасі Луганщина входила у п’ятірку найбільших промислових територій в Україні, а в результаті конфлікту втратила 70% потенціалу економіки і з промислової області перетворилась на аграрну.

Він додав, що через проблеми з логістикою Луганська область щорічно втрачає 600-700 мільйонів гривень.

 

ДСНС та Данія підписали декларацію про наміри щодо розмінування на сході України

В ДСНС України відбулася робоча зустріч Миколи Чечоткіна із представниками данської ради у справах біженців в Україні та групи з розмінування.

Сторони підписали Спільну декларацію про наміри щодо розмінування на сході України, повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій – Укрінформ.

“Підписання Декларації про наміри стане новим етапом мобілізації ресурсів для підтримки ДСНС в їх роботі на сході України. Допомагаючи ДСНС в їх місії захисту цивільного населення від мін та вибухонебезпечних залишків війни, що залишилися в результаті конфлікту, Данська Група з розмінування сподівається пришвидшити той час, коли мешканці зможуть повернутися до своїх домівок без страху перед нерозірваними снарядами», – підкреслив голова програм Данської Групи з розмінування Генрі Ліч.

Учасники обговорили процес реалізації проекту, започаткованого Данською Групою у справах біженців в Україні «Підготовка та залучення до виконання робіт з гуманітарного розмінування піротехнічних підрозділів ДСНС України», донором якого виступає Офіс ліквідації та скорочення озброєнь Бюро із політичних та військових питань Державного департаменту США.

Проект «Підготовка та залучення до виконання робіт з гуманітарного розмінування піротехнічних підрозділів ДСНС України» розрахований на 2 роки. Ним заплановано оснащення піротехнічних підрозділів ДСНС сучасними автомобілями та обладнанням, проведення тренінгів для піротехніків за найкращими світовими практиками та спільне виконання завдань із гуманітарного розмінування підрозділами ДСНС та Данської Групи з розмінування.

За даними Чечоткіна, піротехніки Держслужби з надзвичайних ситуацій із 2014 року знешкодили на Донбасі понад 155 тисяч вибухонебезпечних предметів, серед яких і замасковані під дитячі іграшки. Із липня 2014 року вже було очищено 24 тисячі гектарів території  та 90 гектарів водної поверхні. Розміновано близько тисячі об’єктів соціальної інфраструктури.

 

Зустріч Трампа і Путіна оплатив уряд Фінляндії

Уряд Фінляндії оплатив зустріч президентів США Дональда Трампа і РФ Володимира Путіна в Гельсінкі.

Про це повідомив прем’єр-міністр Фінляндії Юхе Сіпіля, інформує Yle – Укрінформ.

“Витрати на саміт президентів США і Росії взяла на себе Державна рада (уряд Фінляндії – ред.)”, – йдеться в повідомленні.

При цьому Сіпіля не назвав остаточну суму витрат, проте відзначив, що подія ще більше зміцнила репутацію Фінляндії, а президенти виглядали задоволеними зустріччю.

Також за словами фінського прем’єра, приїзд до Гельсінкі 1500 журналістів коштував порівняно дешево з точки зору поліпшення іміджу Фінляндії за кордоном.

Як повідомлялося, в понеділок, 16 липня, в Гельсінкі провели зустріч президенти США Трамп і Росії Путін.

 

Трамп досі вважає “успіхом” зустріч із Путіним та називає ЗМІ “ворогами”

Президент США Дональд Трамп, незважаючи на хвилі протестів і потужну критику Конгресу щодо прояву невиправдано високої довіри до Росії, продовжує вважати свої контакти з російським президентом Володимиром Путіним успіхом.

Про це він написав у серії Тwitter-повідомлень у четвер – Укрінформ.

“Саміт з Росією мав великий успіх, за винятком справжнього ворога народу – медіа “фейкових новин”. Я з нетерпінням чекаю нашої другої зустрічі, щоб ми могли розпочати реалізовувати деякі з багатьох питань, які обговорювалися”, – заявив Трамп.

Серед цих “питань”, які Трамп сподівається вирішити з кремлівським керівництвом, він назвав припинення тероризму, безпеку для Ізраїлю, зупинення розповсюдження ядерної зброї, зброї масового ураження, кібератак, українське питання, мир на Близькому Сході, КНДР. “Є багато рішень цих проблем – деякі з них прості, деякі складні… але всі вони можуть бути розв’язані!”, –

Як повідомляв Укрінформ, після зустрічі президентів США і Росії в Гельсінкі цього понеділка, а також скандальних заяв Трампа про більшу довіру Путіну ніж власній розвідці, у США виникли хвилі масових протестів. Зокрема, демонстранти висловлюють недовіру під Білим домом, у Нью-Йорку та в інших місцях. Водночас президент США зазнав нищівної критики навіть з боку керівництва Республіканської партії, від якої він виграв вибори в Сполучених Штатах.

 

The Guardian: Україна – перша жертва байдужості Трампа, але не остання

У тому, що саміт президентів США і РФ Дональда Трампа та Володимира Путіним в Гельсінкі був дипломатичною катастрофою для Штатів, немає сумнівів, але найбільше може програти Україна, чиї солдати продовжують вмирати на розв’язаній Росією війні.

Про це в The Guardian пише американська журналістка українського походження Наталія Антонова – Укрінформ.

Як зазначає журналістка, на відміну від більшості американців, українці звикли до політичних зрад – це те, з чим їм доводилося мати справу знову і знову.

“Спостерігаючи за шоковою реакцією на саміт, я лише хотіла сказати друзям американцям те, що для більшості українців є очевидним: президента Трампа більше турбує власний бренд і репутація “укладача угод”, ніж національна безпека і захист інтересів свого народу. Для більшості американців це відкриття, що викликає відразу і розчарування. Для більшості українців – це лише політика”, – пише автор.

На думку оглядача, адміністрація Трампа була від самого початку непослідовною у своїй політиці щодо Росії, і підозри в тому, що Кремль втрутився у вибори, щоб допомогти Трампу прийти до влади, грають в цьому велику роль.

Журналістка вважає, що Трамп не очікував своєї перемоги на виборах в 2016 році і тепер боїться здатися нелегітимним.

“Саме тому ми спостерігаємо за тим, як Путін спокійно розповідає своїм державним ЗМІ про те, що вони з Трампом поговорили, як краще врегулювати конфлікт в Україні. Путін не розкрив би так багато, якби не був цілком упевнений, що незалежно від того, що було сказано, це піде на користь Росії у довгостроковій перспективі. Тому що Трамп намагається здаватися добрим, принаймні, в даний момент”, – пише Антонова.

У той же час відзначається, що необхідно пам’ятати: Трамп надзвичайно непослідовний у багатьох питаннях, не кажучи про зовнішню політику. Це одна з причин, чому Путін ставиться до Трампа оптимістично, але насторожено. На думку автора статті, Путін занадто довго перебуває при владі, через що його політичні інстинкти могли притупитися. Однак раптовий розворот американського лідера щодо російського втручання у вибори США навряд чи був для Путіна несподіванкою.

Український уряд теж це розуміє, тому гучної реакції Києва після подій у Гельсінкі не було, вважає оглядач.

“З одного боку, Україна стала заручницею великої гри, або точніше великого хаосу, який відбувається на світовій арені. З іншого – враховуючи прагнення Трампа бути політичним меншовиком, не згадуючи про його очевидну схильність до лестощів, Україна може виграти, коли американський президент раптом вирішить, наприклад, що йому потрібно виглядати більш героїчно, або коли відбудеться сварка з Путіним”, – пише автор статті.

Згадуючи напис над входом до пекла “Божественної комедії” Данте Аліг’єрі, Антонова зазначає, що тим, хто хоче сьогодні увійти до “політичного пекла”, варто відкинути будь-який здоровий глузд. Якщо уважно стежити за діями Білого дому, можна зрозуміти, що в будь-якому рішенні обов’язково треба враховувати его Трампа, але його радники, схоже, зовсім цього не роблять.

Тим, хто в Києві і Лондоні, автор радить “триматися і чекати кінця шторму”. А тим, хто у Вашингтоні – опиратися дивному і нищівному статусу-кво з усіх сил.

На думку оглядача, шкоду, якої Трамп завдає американським інститутам і американській позиції на міжнародній арені, буде важко виправити. Наслідки його дій будуть відчутні як у США, так і за їх межами, і проблеми України можуть виявитися лише початком, вважає вона.

 

Трамп відмовився звинувачувати Путіна в брехні

Американський президент Дональд Трамп відмовився звинувачувати російського колегу Володимира Путіна у брехні в зв’язку зі “втручанням Росії” у вибори в США. Про це американський лідер сказав в ефірі телеканалу CBS, інформує УНН.

Як зазначається, питання про правдивість заяв Путіна під час прес-конференції за підсумками зустрічі двох лідерів у Гельсінкі задав журналіст телеканалу. За словами Трампа, він довіряє даним розвідки США.

“Я не хочу вникати, каже він (Володимир Путін – прим.) правду чи ні”, — відповів американський лідер.

Нагадаємо, перша двостороння зустріч президентів США та Росії у Гельсінкі справила шокуюче враження на американську і європейську громадську думку. Німецька Die Zeit звертає особливу увагу на те, що американського лідера розкритикував навіть зазвичай лояльний до нього консервативний телеканал Fox News. Американський лідер промовчав про Україну, а позицію Трампа щодо Криму висловив Путін

 

Конгрес США відхилив пропозицію допитати перекладачку бесіди Трампа і Путіна

Комітет з розвідки палати представників США відхилив пропозицію обговорити можливість виклику в Конгрес на допит американської перекладачки Марини Гросс.

Вона працювала в Гельсіннкі під час зустрічі Трампа і Путіна, повідомляє Politico – Укрінформ.

За даними видання, під час голосування 11 членів комітету палати представників висловилися проти. Варто відзначити, що всі вони представники Республіканської партії. Підтримку в голосуванні висловило тільки 6 парламентаріїв від демократів.

До цього з такою ініціативою виступали члени палати представників США від Демократичної партії Білл Паскрел і Адам Шифф. Шифф направляв до комітету з розвідки офіційний запит з даною пропозицією.

Крім цього, з даною ініціативою так само виступав і сенатор-демократ від штату Нью-Гемпшир Джин Шахін.

Адам Шифф розповів, що демократи запропонували обговорити це питання наступного тижні, але їх пропозиція була відхилена.

Всі обговорення питання і голосування зайняло лише 20 хвилин.

 

Чорногорія відреагувала на заяву Трампа щодо НАТО

В уряді Чорногорії у відповідь на заяву Дональда Трампа про те, що країна може втягнути Альянс в Третю світову війну відповіли, що Чорногорія сприяє зміцненню миру та безпеки по всій Європі.

Про це повідомляє телеканал новин “24”. – Укрінформ

Уряд країни також зазначив, що після вступу до НАТО солдати Чорногорії роблять чималий внесок у мир та стабільність не лише по всій Європі, але й у міжнародних масштабах. У Чорногорії нагадали про те, що її контингент бере участь в операціях у Афганістані разом з американськими військовими.

“Ми будуємо дружні відносини і водночас ми можемо сміливо захищати наші власні національні інтереси. В сучасному світі важливо не те, наскільки ви великі або малі, а наскільки ви цінуєте цінності свободи, солідарності та демократії”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо: напередодні Трамп висловив сумнів у необхідності США захищати Чорногорію, яка є новим членом НАТО.

У Північноатлантичному альянсі відреагували на слова президента США Дональда Трампа щодо Чорногорії, підтвердивши свою готовність до колективної оборони.

 

Екс-посол США: Зустріч Путіна і Трампа може стати переламною для останнього

Зустріч Путіна і Трампа в Гельсінкі може стати переламною для американського лідера.

Про це в коментарі Громадському сказав екс-посол США в Росії, нині професор Стенфордського університету Майкл Макфол, назвавши перемовини Путіна і Трампа «ганебними і катастрофічними» для американського лідера – укрінформ.

«Ця зустріч не мала жодного порядку денного. Це жодним чином не можна називати «перезавантажанням», якщо згадувати відносини між Росією і США за часів моєї дипломатичної діяльності. Коли ми в 2009-му хотіли покращити відносини Вашингтона й Москви, то пропонували чіткий план дій, поступок і домовленостей», – пояснив Макфол.

Також його джерела в адміністрації США уточнюють, що напередодні останньої зустрічі лідерів США і Росії Вашингтон мав конкретну програму, але Трамп діяв одноосібно, не враховуючи порад: «Якщо вже говорити про «перезавантаження», то це швидше було бажанням Трампа перевантажити особисті стосунки з Путіним».

За словами дипломата, незалежно від партійної приналежності, американський істеблішмент негативно оцінив результати Трампа.

Ця ж зустріч, за його словами, могла стати переламною для Трампа у його відносинах з американським істеблішментом, однак вона показала слабкість президента у відносинах з Росією і відмінність між його особистою позицією та позицією США, американської верхівки і навіть команди Трампа.

Як повідомлялося, у понеділок, 16 липня, Трамп під час прес-конференції після зустрічі з Путіним у Гельсінкі заявив про недовіру висновкам власної розвідки про втручання РФ у президентські вибори, а також про те, що він більше вірить словам Путіна. Ця заява Трампа викликала різке обурення не лише в таборі демократів, а й серед республіканців.

 

У Сенаті США хочуть слухань щодо розширення антиросійських санкцій

Керівник республіканської більшості в Сенаті США Мітч Макконнелл заявив про необхідність провести слухання у двох профільних комітетах на предмет розширення санкцій проти Росії.

Відповідну заяву він розмістив на офіційному веб-сайті Сенату – Укрінформ.

“Оцінка розвідувального співтовариства щодо активності Росії у виборах 2016 року чітко визначає, що президент Володимир Путін віддав наказ про кампанію впливу, спрямовану на підрив суспільної віри у наш демократичний процес”, – підкреслив керівник республіканців у Сенаті США.

У цьому зв’язку він висловив занепокоєння щодо можливого повторення ситуації на проміжних виборах до Конгресу США восени нинішнього року.

“Я поставив завдання головам Банківського комітету та Комітету з питань зовнішньої політики провести слухання щодо “Акту протидії противникам Америки через санкції” (CAATSA – ред.) та рекомендувати Сенату додаткові кроки, які могли би стати реакцією на російську зловмисну поведінку або стримали її”, – йдеться в заяві.

Як повідомляв Укрінформ, закон CAATSA був ухвалений у США влітку минулого року. Він передбачає санкції проти Росії через її агресію в Європі та втручання у демократичні процеси на Заході.

 

У США вимагають розслідувати витік даних СММ ОБСЄ та запустити дрони на кордоні з РФ

Делегація США в ОБСЄ наполегливо закликає провести повномасштабне розслідування повідомлень про виток даних Спеціальної моніторингової місії до російської розвідки, а також наполягає на необхідності СММ розгорнути безпілотні літальні апарати дальнього радіусу дії на кордоні України з РФ. Про це сьогодні на засіданні Постійної ради ОБСЄ заявив тимчасовий повірений у справах США Гаррі Каміан, передає УНН.

“Настав час СММ розгорнути свої БПЛА дальньої дії на територіях, прилеглих до російського кордону, а для Російської Федерації — прийняти ці польоти як можливість для зміцнення довіри”, — сказав Каміан, коментуючи доповідь голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертугрула Апакана і представника чинного голови ОБСЄ та представника ОБСЄ в ТКГ Мартіна Сайдіка.

“США поділяє вашу стурбованість щодо нещодавніх повідомлень в пресі про те, що російська розвідка отримала важливу інформацію про вашу місію. Ми закликаємо вас повною мірою розслідувати такі твердження та вживати всіх необхідних заходів для захисту Місії від будь-яких зовнішніх спроб поставити під сумнів її цілісність”, — наголосив дипломат.

Нагадаємо, 19 липня міністерство закордонних справ України звернулось до Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ з проханням поінформувати про заходи, що будуть вжиті для недопущення випадків витоку інформації до російських спецслужб.

Як повідомляв УНН, у спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ в Україні заявили, що проведуть внутрішнє розслідування через підозри про витік даних СММ до російської ФСБ.

Нагадаємо, у власному репортажі німецької програми ARD “Fakt” повідомлялось про ймовірний витік внутрішніх документів місії спостерігачів в Україні до російської розвідки ФСБ.

У звіті від 16 липня ОБСЄ повідомляє, що організація обізнана щодо репортажу німецької програми, але без належної верифікації коментувати або робити припущення не буде.

 

Путін побачив ризики загострення ситуації на Донбасі

Президент РФ Володимир Путін заявив, що бачить серйозні ризики загострення ситуації на сході України. Про це УНН повідомляє з посиланням на ТАСС.

“Серйозні ризики загострення ситуації зберігаються на сході України”, – сказав він.

Причиною, за словами Путіна, є те, що він назвав “недотримання сьогоднішньою українською владою взятих на себе зобов’язань”.

“Усі сценарії розраховуються силовим шляхом”, – додав Путін. “Виходимо з того, що мінський комплекс заходів залишається реальною основою для політичного врегулювання кризової ситуації”, – підкреслив він.

Нагадаємо, президента США Дональда Трампа в конгресі закликали протистояти агресії РФ проти України.

 

ЧС-2018: британський журналіст розповів про підкуп ФІФА за посередництва Суркіса

У Брюсселі 10 липня відбулася презентація документального розслідування про корупцію у ФІФА, в якому докладно викладені обставини підготовки до проведення ЧС-2018 в Росії, передає  УНН.

Автором і режисером фільму під назвою “Один чемпіонат світу, одна війна, а скільки корупції?” (“One World Cup, One War, How Much Corruption?”) став британський журналіст Тім Вайт.

У своєму розслідуванні Вайт стверджує, що право проведення чемпіонату світу з футболу Росія отримала внаслідок підкупу представників ФІФА. Переговорний процес з цього питання був розпочатий задовго до початку самого турніру.

За інформацією Вайта, право РФ приймати чемпіонат світу з футболу надали “22 людини, на чолі яких стояв опальний колишній президент ФІФА Йозеф Блаттер”. Коштувало це рішення футбольним функціонерам “мільярд доларів”.

Значну увагу у фільмі Тім Вайт приділяє і Україні, пояснюючи і розповідаючи глядачеві багато про українські футбольні і політичні реалії. Зокрема, автор з’ясовує, що деякі українські владні кола сприяли Росії в проведенні чемпіонату світу з футболу.

У фільмі відзначається, що посередниками між Росією і ФІФА були футбольний функціонер і бізнесмен Григорій Суркіс і Віктор Медведчук.

“Вони допомагали Росії не тільки отримати ЧС, але і згодом зберегти право на його проведення, коли на ФІФА почали тиснути”, – підкреслює Вайт.

Стосовно Суркіса, журналіст відзначає, що бізнесмен 12 років очолював Федерацію футболу України, а з травня 2013 року є віце-президентом УЄФА.

“Українським медіа і спецслужбам відомо, що з 2015 року, від першого візиту Суркіса і Медведчука до Санкт-Петербургу, проходили консультації з приводу проведення та сприяння Суркісом, через його можливості в УЄФА, щоб чемпіонат світу пройшов саме в Росії”, – розповідає в інтерв’ю Вайту народний депутат України Андрій Левус.

Вайт просив і Григорія Суркіса особисто прокоментувати цей факт, однак бізнесмен не відповів ні на один запит британських журналістів.

Відверта проросійська позиція Суркіса в той момент, коли на сході України йдуть бойові дії, підтримувані РФ, обурюють українську спільноту, констатує Вайт, і проводить слова віце-президента Федерації футболу Криму Олега Комуняра.

“Я, звичайно, злий, і злий, тому що Суркіс допоміг Росії отримати право на проведення чемпіонату світу плюс допомагав зберегти чемпіонат, як пишуть ЗМІ. Це дуже злить і дратує. Мало того, що ми з цією країною воюємо, і що стосується Федерації футболу Криму, вона зараз розгрібає проблеми, створені російською анексією Криму. Тому це, звичайно, негідний вчинок, як я вважаю”, – зазначив Комуняр у фільмі Вайта.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, суд зобов’язав банк Суркісів і “Чернігівобленерго” сплатити борги “Нафтогазу”.

 

Нетаньягу назвав Орбана “справжнім другом Ізраїлю”

Вітаючи прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана в Єрусалимі, глава уряду країни Біньямін Нетаньягу назвав колегу “справжнім другом Ізраїлю”.

Про це повідомляє АР – Укрінформ.

“Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу у четвер привітав прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, назвавши його справжнім другом Ізраїлю”, – йдеться у повідомленні.

Орбан і Нетаньягу провели спільну прес-конференцію в Єрусалимі.

Нетаньягу заявив, що обидва лідери розділяють розуміння того, “що загроза радикального ісламу реальна, це може поставити під загрозу Європу, це може поставити під загрозу світ. Це, безумовно, загрожує нам і нашим арабським сусідам”.

Учора прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прибув до Ізраїлю з дводенним візитом.

 

Ізраїль офіційно став єврейською державою

У четвер парламент Ізраїлю 62 голосами зі 120 ухвалив закон, який проголошує, що лише євреї мають право на самовизначення у державі.

Про це повідомляє Reuters – Укрінформ.

“Закон про “націю-державу”, підтриманий правим урядом, отримав 62 голоси “за”, 55 – “проти”, а двоє депутатів утрималися. Політичні дискусії навколо нього тривали місяцями. Деякі арабські депутати після ухвалення закону на знак протесту кричали та рвали папери”, – йдеться у повідомленні.

У свою чергу, ізраїльський прем’єр Беньямін Нетаньягу назвав ухвалення закону вирішальним моментом в історії Держави Ізраїль.

Сам закон є досить символічним: він ухвалений до 70-ї річниці заснування Ізраїлю, який документ оголошує “історичною батьківщиною євреїв” та оголошує їх виняткове право на самовизначення в його межах.

Також слід додати, що закон понижає арабську мову у країні із другої державної до “спеціального статусу”.

Представники арабської меншини назвали цей документ расистським та подібним до апартеїду.

Як відомо, араби становлять 20% від 9-мільйонного населення Ізраїлю

 

ЄС відреагував на ізраїльський закон про “національну державу”

Євросоюз у четвер, 19 липня, висловив стурбованість новим законом Ізраїлю про “національну державу”, який визнає право на самовизначення народу лише за євреями.

Про це повідомляє DW – Укрінформ.

“Ми дуже чітко заявляли, що коли йдеться про рішення “два народи – дві держави”, це є єдиним шляхом вперед, і слід уникати будь-яких кроків, які ускладнять чи унеможливлять втілення цього рішення в життя”, – заявила верховний представник Євросоюзу з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні.

На думку ЄС, новий ізраїльський закон ускладнить втілення рішення “двох народів – двох держав” у ізраїльсько-палестинському конфлікті.

Палестинці ж назвали цей закон расистським і таким, що може призвести до режиму апартеїду.

Уряд Туреччини також розцінив новий ізраїльський закон як дискримінаційний. “Заохочення будівництва єврейських поселень, які неодноразово визнавалися незаконними відповідно до резолюцій ООН, є неприйнятним. Закон передбачає право на самовизначення лише для євреїв, що не має нічого спільного з цивілізованим підходом і є результатом дискримінаційного мислення”, – йдеться у заяві МЗС Туреччини.

У тексті самого закону йдеться, що “Ізраїль є історичною батьківщиною єврейського народу і вони мають виняткове право на національне самовизначення у ній”.

Як повідомлялося, парламент Ізраїлю вранці у четвер, 19 липня, ухвалив закон, який проголошує, що лише євреї мають право на самовизначення у державі.

 

Кубів прокоментував намір РФ ввести дзеркальні санкції

Можливі санкції РФ проти українських фізичних і юридичних осіб не вплинуть на економіку країни.

Про це перший віце-прем’єр міністр, глава Мінекономіки Степан Кубів заявив під час спільного брифінгу з міністром з питань міжнародного розвитку Канади Марі-Клод Бібо, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“З огляду на те, що ми ввели обмеження на торгівлю з агресором і продовжуватимемо цю лінію, їхні дзеркальні санкції ніяк не вплинуть на економіку України”, – сказав він, відповідаючи на запитання журналістів.

За словами Кубіва, Україна останніми роками значно диверсифікувала ринки для експорту українських товарів. Відтак українські підприємці мають додаткові можливості для торгівлі.

Раніше у російських ЗМІ з’явилася інформація, що РФ готує список санкцій проти кількох сотень фізичних і близько ста юридичних осіб України.

Заступник міністра юстиції Наталія Бернацька висловила думку, що в Україні ніхто особливо не постраждає від санкцій, які планує запровадити Росія.

 

Грубі порушення та розголошення даних: НАБУ просить зняти Холодницького

НАБУ заперечує висновок Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів щодо керівника САП Назара Холодницького, відповідно до якого йому рекомендується винести догану, а не звільнити.

Відповідний лист до КДКП скерував директор НАБУ Артем Ситник, повідомляє сайт Антикорупційного бюро – Укрінформ.

“Оскільки у висновку члена КДКП констатовано неодноразове вчинення Назаром Холодницьким саме грубих порушень, то наявні усі передбачені законом підстави для прийняття Комісією рішення про неможливість його перебування на посаді прокурора, що тягне за собою припинення його повноважень як прокурора та, як наслідок, припинення повноважень на адміністративній посаді – заступника генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури”, – йдеться у листі керівника НАБУ.

У НАБУ зазначили, що внаслідок розгляду скарг директора Антикорупційного бюро та генерального прокурора України член КДКП у своєму висновку підтвердив грубі порушення очільником САП правил прокурорської етики, розголошення відомостей, які стали йому відомі під час виконання службових повноважень, вчинення дій, що порочать звання прокурора, незаконного втручання у службову діяльність іншого прокурора тощо. Водночас член КДКП говорить, що рішення про звільнення Назара Холодницького із займаної ним адміністративної посади має ухвалюватися за рекомендацією Ради прокурорів України та за наявності визначених Законом “Про прокуратуру” підстав, які, відповідно до висновку КДКП, нібито відсутні, зауважили в Бюро .

Разом з тим, за твердженням НАБУ, цим же законом передбачено, що Комісія може приймати рішення про неможливість подальшого перебування особи на посаді прокурора і припинення її повноважень. Зокрема, якщо вчинений ним дисциплінарний проступок має характер грубого порушення. На переконання керівника Антикорупційного бюро, саме це і підтверджено висновком КДПК стосовно дій Холодницького.

У НАБУ вважають, що підтверджені висновком КДКП “неодноразові грубі порушення Холодницького” є достатніми законними підставами для прийняття рішення про неможливість перебування його на посаді прокурора, а відтак і припинення повноважень на посаді керівника САП відповідно до ч.3 ст.51, ч.2 ст.41 Закону “Про прокуратуру”.

Національне бюро вважає, що у даному випадку КДКП може і має ініціювати перед Радою прокурорів України розгляд питання про внесення рекомендації щодо звільнення керівника САП.

Як повідомляв Укрінформ, генпрокурор і директор НАБУ 30 березня поточного року направили до КДКП скарги на керівника САП про вчинення ним дисциплінарних порушень, у яких просять звільнити Холодницького з посади. У скаргах НАБУ та ГПУ описано п’ять епізодів порушень Холодницького. Зокрема, керівнику САП закидають перешкоджання у розслідуванні низки кримінальних проваджень НАБУ.

Після розподілу дисциплінарна справа потрапила до члена КДКП Олександра Ковальчука, який до обрання на цю посаду у 2017 році працював заступником декана юридичного факультету Університету ім. Т.Г. Шевченка. Дисциплінарна перевірка відносно Холодницького тривала два місяці, після чого була продовжена ще на один місяць.

Висновок КДКП було підготовлено на початку липня.

У березні САП виявила пристрої для прослуховування в кабінеті керівника відомства Холодницького. Пізніше генпрокурор заявив, що ГПУ разом з НАБУ проводять розслідування стосовно Холодницького.

Сам Холодницький заявив, що записи, які приховано велися у його кабінеті, можуть бути використані для спекуляцій проти нього.

 

Україна візьме участь у військових навчаннях НАТО в Грузії

Українські військові візьмуть участь у військових навчаннях НАТО “Гідний партнер-2018” у Грузії.

Про це повідомляє Oxu.Az із посиланням на Міноборони Грузії – Укрінформ.

“Разом із Грузією у нинішніх навчаннях візьмуть участь (військові з – ред.) Азербайджану, США, Великої Британії, Німеччини, Франції, Естонії, Литви, Польщі, Норвегії, Туреччини, України та Вірменії”, – йдеться у повідомленні.

У грузинському військовому відомстві також повідомили, що на подібних  навчаннях традиційно відпрацьовуються питання взаємодії у різних операціях наступального та оборонного типів.

Сама техніка надходитиме з Німеччини, де розташовується американське командування силами у Європі.

Зазначається, що навчання “Гідний партнер-2018” відбудуться з 1 по 15 серпня із залученням понад 3 тисяч військовослужбовців та техніки із тринадцяти країн НАТО та держав-партнерів військового блоку.

 

Отримувачам субсидій нагадали про винагороду за зекономлену електроенергію

Минулоріч грошову винагороду від уряду за зекономлені субсидії отримали 1,755 млн українських родин з 15,033 млн або 11,7%.

Про це повідомляє сайт teplo.gov – Укрінформ.

“Виплата “живих” грошей у рамках урядового проекту з монетизації частини зекономлених субсидій здійснюється урядом цьогоріч вдруге за роки української незалежності. Це перший крок переходу до повної монетизації пільг і субсидій. Минулоріч грошову винагороду від уряду за зекономлені енергоресурси отримали 1 мільйон 755 тисяч українських родин”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що цьогоріч під монетизацію підпадає зекономлений домогосподарствами еквівалент вартості 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.

До 1 липня 2018 року підприємства-виробники чи підприємства-виконавці послуг з газо-, та електропостачання в паперовому та електронному вигляді надали структурному підрозділу з питань соціального захисту населення списки енергоощадних субсидіантів із зазначенням суми невикористаної державної допомоги.

Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення.

Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, або у відділеннях Укрпошти має здійснюватися субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим. При цьому у містах виплати здійснюватимуть виключно через банківські установи, а в сільській місцевості – через банки або пошту за вибором отримувача.

 

На Sea Breeze випробували нові українські системи з виявлення субмарин

ДП “Київський науково-дослідний інститут гідроприладів”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, успішно завершив заводські випробування радіогідроакустичної системи “Ятрань”.

Про це повідомляє Укроборонпром – Укрінформ.

“Випробування, під час яких було здійснено скидання буїв з вертольоту Мі-14ПЧ, проходили під час масштабних міжнародних навчань “Сі Бриз-2018” у Чорному морі, в умовах максимально наближених до бойових… Однією з особливостей роботи системи “Ятрань” є те, що гідроакустичні буї працюють у повністю пасивному режимі. Це робить їх абсолютно непомітними для противника”, – йдеться у повідомленні.

Наразі фахівці інституту готують “Ятрань” до проведення державних випробувань, успішне завершення яких дозволить розпочати, у випадку замовлення, серійне виробництво системи та її постачання для посилення обороноздатності України.

На минулорічних міжнародних навчаннях “Сі Бриз” завдяки системі “Ятрань” також було успішно виявлено підводний човен умовного “противника”, повідомили в Укроборонпромі.

 

КВУ назвав фракції, які найчастіше голосують “за”

Фракції “Народний Фронт”, “Радикальна партія Олега Ляшка” та “Блок Петра Порошенка” найчастіше голосують за ухвалені закони.

Про це свідчать дані ВГО “Комітет виборців України” щодо аналізу результатів голосувань Ради, проведених за час роботи її восьмої сесії – Укрінформ.

«Упродовж лютого-липня 2018 р. в середньому за ухвалені закони голосували 78% народних депутатів Народного Фронту, 72% – Радикальної партії Олега Ляшка та 70% – Блоку Петра Порошенка», – зазначається в повідомленні.

Також за даними КВУ ухвалені закони підтримували 67% депутатів «Самопомочі».

Значно менше голосів віддавали позафракційні депутати – 46% та депутати фракції «Батьківщина» – 43%.

При цьому наголошується, що найменше підтримували ухвалені закони депутати «Відродження» (30%), «Волі народу» (28%) та «Опозиційного блоку» (21%). Депутати Опоблоку не віддали жодного голосу за 25 законів.

КВУ звертає увагу, що в останні два роки значно зросла підтримка ухвалених законів з боку депутатів «Радикальної партії Олега Ляшка».

«РПЛ де-факто працює як третій член коаліції, про що свідчить збільшення кількості позитивних голосувань. Якщо в 2016 році в середньому «за» натискали 54% депутатів РПЛ, то в 2017 році – вже 67%, а в 2018 році – 72%. Таким чином, абсолютна більшість законів Ради приймаються, в тому числі, голосами РПЛ та, в меншій мірі, «Самопомочі», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Всього за час роботи восьмої сесії було ухвалено 46 законів, не враховуючи законів щодо ратифікації. У середньому за них голосували 245 народних депутатів.

При аналізі КВУ враховувала голосування за закони, що були ухвалені парламентом та підписані Президентом упродовж 8 сесії.

 

Варшава хоче розвивати стратегічний діалог з Києвом – глава МЗС Польщі

Польща виступає за розвиток стратегічної співпраці з Україною, важливим елементом якого є діяльність Українсько-польського форуму партнерства.

Про це під час зустрічі з польськими учасниками спільного форуму партнерства заявив у Варшаві глава МЗС Польщі Яцек Чапутович, повідомляє польське зовнішньополітичне відомство – Укрінформ.

“Є місце для діяльності форуму. Тому я заохочую до ведення дискусії і зміцнення зусиль щодо розвитку хороших відносин з Україною”, – заявив Чапутович.

Він наголосив, що Польща хоче “продовжувати стратегічне партнерство з Україною”.

Під час зустрічі міністр також повідомив про форми польської активності щодо підтримки України на міжнародній арені.

У коментарі Укрінформу співголова польської частини Українсько-польського форуму партнерства, директор Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету Ян Маліцький зазначив, що у зустрічі з міністром взяли участь 17 з 20-ти польських членів форуму. Під час неї сторони ділилися своїми поглядами на польсько-українські відносини.

“З точки зору міністра бачення польсько-українських відносин є позитивним. Він хоче, аби відбувалися контакти і форум був частиною позитивних контактів з Україною”, – наголосив Маліцький.

За його словами, одна з частин розмови стосувалася того, що історія не може закривати можливість діалогу між Києвом та Варшавою. “Це один із головних елементів, і всі учасники форуму з цим погоджуються”, – констатував співголова польської частини Українсько-польського форуму партнерства.

Він повідомив, що у планах – зростання публічної активності форуму та значно більша кількість спільних зустрічей українських та польських учасників форуму.

Маліцький зазначив, що перша найближча нагода зустрітися учасникам форуму випаде під час щорічного Економічного форуму у польській Криниці 4-7 вересня. Тоді відбудеться робоча зустріч форуму.

Як повідомлялося, Українсько-польський форум партнерства започаткував свою діяльність 25 лютого 2011 року у Варшаві та функціонує під патронатом керівників зовнішньополітичних відомств України та Польщі. Головне завдання Форуму полягає в обговоренні чутливих питань українсько-польських відносин на громадському рівні. Форум є своєрідною платформою для відкритого обміну думками та розвитку конструктивного українсько-польського діалогу, що спирається на факти і наукові дослідження історичного минулого та аналізі сучасних економічних й політичних процесів.

 

Українці Таллінна подякували естонським волонтерам за допомогу Україні

Волонтерська організація “Vaba Ukraina” (“Вільна Україна”), яка з початком російської агресії допомагала українським військовим, завершила свою діяльність. На знак подяки волонтерам за їхню підтримку українська діаспора Естонії влаштувала зустріч-подяку.

Про йдеться на Facebook-сторінці Конгресу українців Естонії (КУЕ) – Укрінформ.

“Зараз товариство оголосило про завершення своєї діяльності, оскільки, як вважають волонтери, українська армія твердо стоїть на ногах і вже не потребує волонтерської допомоги”, – сказано у повідомленні.

Під час зустрічі українці пригощали гостей національними стравами, читали вірші естонською та українською мовами, а також заворожували грою на бандурі.

За роки існування “Vaba Ukraina” волонтерами було зібрано понад 360 тисяч євро, з них 70 тисяч – кошти Міністерства закордонних справ Естонії, всі інші – пожертви естонських жителів. На ці гроші організація придбала і відправила українським воїнам індивідуальні аптечки натівського зразка, ранці з медичним обладнанням та інші речі для медичних цілей.

Крім цього, за підтримки Міністерства оборони Естонії товариство організовувало курси для вишколу інструкторів із тактичної медицини.

 

Готуватися до повернення окупованого Донбасу треба вже зараз – МВС

Усі підрозділи МВС готуються до відновлення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях.

Про це сьогодні заявив заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян під час засідання колегії Адміністрації Державної прикордонної служби, повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ – Укрінформ.

“Нещодавно міністр внутрішніх справ Арсен Аваков презентував Стратегію відновлення цілісності України та деокупації Донбасу “Механізм малих кроків”. Ми пропонуємо повну реінтеграцію Донбасу в економічний, правовий і гуманітарний простір України. На Держприкордонслужбу покладається значна кількість роботи і відповідальність за відновлення держкордону”, – зазначив Троян.

Окрему увагу заступник міністра звернув на створення Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС.

“Як ви знаєте, до кінця цього року ми вже отримаємо перші чотири вертольоти. Держприкордонслужба повинна активно готуватися до отримання машин. Основними завданнями авіаційного прикордонного підрозділу стануть: цілодобовий повітряний моніторинг держкордону та оперативне реагування на його порушення; дистанційний контроль за локальними ділянками кордону в режимі реального часу; ведення десантно-штурмових дій для боротьби з протиправною діяльністю на кордоні”,  – сказав він.

Троян також додав, що ДПСУ отримає вертольоти типу Н125 та Н225 компанії Airbus.

Під час засідання також були відзначені кращі працівники Державної прикордонної служби. Їм вручили грамоти Адміністрації Президента, Верховної Ради, Кабінету міністрів, відзнаки МВС та відомчі нагороди ДПСУ.

 

Українці сказали, що треба для миру на Донбасі

Третина українців вважають, що для встановлення миру на Донбасі слід посилити міжнародні санкції та тиск міжнародних структур на РФ.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження Фонду “Демократичні ініціативи” ім. І.Кучеріва, проведеного спільно з соціологічною службою Центру Разумкова та оприлюдненого в Укрінформі.

30,6% респондентів вважають налагодження умов життя на підконтрольних Україні територіях Донбасу ще одним дієвим механізмом відновлення миру. Водночас 14,2% опитаних виступають за відновлення контролю України над “ДНР” і “ЛНР” військовою силою задля відновлення миру.

Окрім того, 13% респондентів вважають, що миру сприятиме проведення законних виборів на територіях, контрольованих “ДНР” і “ЛНР”, і майже стільки ж опитаних – 12,9% вважають, що для досягнення миру необхідно надати “ЛНР” та “ДНР” особливого статусу в межах України.

Разом із цим прихильниками відокремлення територій, зайнятих “ЛНР” та “ДНР” від України задля миру на Донбасі виступають  9,8%.

7,2% вважають, що слід амністувати всіх тих, хто брав участь у бойових діях на Донбасі, 7,1% вважають необхідним припинення фінансування територій в частині виплат заробітних плат і пенсій, зайнятих “ЛНР” та “ДНР”.

Також 6,6% вважають, що слід відмовитись від перспективи членства в НАТО, щоб на Донбасі встановився мир.

Опитування проводилося з 19 по 25 травня в усіх регіонах за винятком Криму та окупованих територій Луганської і Донецької областей. Опитано було 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

 

Російські пранкери розіграли Юнкера й Могеріні – Euronews

Російські пранкери Олексій Столяров (відомий як “Лексус”) і Володимир Кузнєцов (“Вован”) розіграли президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера й високого представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки Федеріку Могеріні.

Про це повідомляє Euronews – Укрінформ.

“Два російські пранкери розіграли президента Європейської комісії Жан-Клода Юнкера й високого представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки Федеріку Могеріні, назвавшись прем’єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном”, – йдеться у повідомленні.

Обидві розмови відбувалися у травні, невдовзі після затвердження Пашиняна на посаду прем’єр-міністра країни.

За даними видання, під час 10-хвилинної бесіди з пранкером Юнкер, зокрема, назвав президента РФ Володимира Путіна своїм особистим другом, з яким він може поговорити коли треба.

А коли Столяров зателефонував до Могеріні й протягом 12 хвилин мав можливість з нею поспілкуватися, то вона повідомила так званому прем’єру Вірменії, що його країна завжди може розраховувати на підтримку з боку ЄС та на дуже близьку співпрацю з Союзом.

Коли Euronews поцікавився у речників обох високопосадовців ЄС щодо автентичності плівок, вони відмовилися відповідати на запитання.

Зазначається, що на Заході звинувачують російських пранкерів у співпраці з Кремлем через їхні жарти щодо європейських політиків, включаючи екс-главу МЗС Великої Британії Бориса Джонсона.

 

НСЖУ вимагає публічного звіту про розслідування вбивства Шеремета

Національна спілка журналістів України вимагає якнайшвидшого розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета і публічного звіту слідства про його результати.

Про це йдеться в заяві НСЖУ – Укрінформ.

“Торік Президент Порошенко вимагав провести публічний звіт про результати розслідування. Цей звіт так і не відбувся. Спілка продовжує вимагати його проведення. Журналісти і суспільство мають право знати, що слідство зробило, щоб знайти і покарати вбивць нашого колеги. Поки що журналістське розслідування вбивства Павла Шеремета (фільм “Убивство Павла”) відкрило набагато більше інформації, ніж офіційне розслідування МВС. А рекомендації авторитетного американського Комітету захисту журналістів, викладені у спеціальному звіті “Відмова від правосуддя”, лишаються проігнорованими. На жаль, у цій справі, як і в десятках інших злочинах проти журналістів, нам немає чим втішатися”, – наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

За словами Томіленка, майданчиком для публічного звіту влади і силовиків про результати розслідування вбивства Шеремета та інших злочинів, скоєних проти журналістів, могли б стати парламентські слухання з питань свободи слова та безпеки роботи журналістів в Україні.

“У вересні 2017 року ініціатива НСЖУ щодо проведення парламентських слухань була підтримана Комітетом Верховної Ради з питань свободи слова. Але це питання навіть не було внесено до порядку денного сесії ВР. Днями Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив про підтримку проведення слухань і пообіцяв, що восени ініціюватиме відповідну постанову. Національна спілка журналістів України вітає таку позицію спікера і бере на контроль виконання цієї публічної обіцянки”, – йдеться у заяві.

Як повідомляв Укрінформ, відомий журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві в результаті вибуху авто, за кермом якого він перебував. Оперативно-слідча група, створена для розслідування вбивства Шеремета, досі продовжує збирати доказову базу.

 

Луценко анонсувала пілотний проект – модель Барнахауса для ресоціалізації дітей

Впродовж вересня в Україні планується запровадити новий пілотний проект для дітей, так звану модель Барнахауса, для якнайкращого ефекту ресоціалізації дитини.

Про це на Всеукраїнському форумі з питань правосуддя для дітей заявила народний депутат Ірина Луценко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми з вересня хочемо започаткувати в Україні пілотний проект, так звана шведська чи скандинавська модель Барнахауса. Це коли дитина – в центрі, а всі служби, які працюють навколо цієї дитини, обслуговують цю дитину – не тягнучи ні на допити, ні в поліцію, ні в суд, а спеціально створені притулки, спеціально створені так звані “зелені кімнати”, такі будинки для дитини, які б дали можливість захистити цю дитину, психологічно її реабілітувати, залучити найближчих людей для того, щоб цю дитину можна було ресоціалізувати – це і батьки, і школа, і педагогічний колектив, і психологи, а таких психологів треба навчити, і спеціальні поліцейські тощо”, – сказала депутат.

За її словами, ще 10 років тому статистика  показувала, що в Україні 14, 5 млн дітей, а статистика вже 2017-2018 років, “показує дуже сумну цифру” – 7,6 млн  дітей. “Ми маємо демографічне зменшення якісного ресурсу української держави”, – уточнила Луценко.

“ООН дала статистику і прогноз, що до 2050 року в Україні може залишитися лише 36 млн населення, і це кращі прогнози. І якщо зараз ми не почнемо змінювати політику як дитиноцентричну політику, ми можемо мати ще гіршу статистику через 10-15 років”, – наголосила Луценко.

 

Труханов і Кº: НАБУ заявляє про сім завершених розслідувань щодо “бюджетного скандалу

Детективи НАБУ закінчили досудове розслідування стосовно заволодіння коштами бюджету Одеси під час придбання будівель ВАТ “ХК “Краян”.

Про це повідомляє прес-служба  НАБУ – Укрінформ.

“Детективи НАБУ завершили досудове розслідування стосовно дій семи осіб, підозрюваних у заволодінні коштами бюджету міста Одеси під час придбання будівель ВАТ “ХК “Краян”. Серед них — чинний мер Одеси”, – йдеться у повідомленні.

Загалом станом на кінець червня 2018 року у роботі детективів Національного антикорупційного бюро України та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури перебувають 683 кримінальні провадження, статус підозрюваних у них мають 163 особи. У 143 справах детективи НАБУ завершили досудове розслідування.

У ІІ кварталі 2018 року 27 осіб отримали статус підозрюваних у вчиненні кримінальних корупційних правопорушень та статус обвинувачених. Розслідування 15 кримінальних проваджень завершено.

Як повідомлялося, 13 лютого детективи НАБУ і прокурори САП оголосили підозру чотирьом посадовцям мерії Одеси, у тому числі чинному меру Геннадію Труханову, ще трьох людей затримали. За версією НАБУ, ці особи причетні до схеми із заподіяння збитків місцевому бюджету Одеси. Зокрема, у вересні 2016 року Одеська міськрада придбала будівлю, яка раніше входила до цілісного майнового комплексу заводу “Краян”, за 185 мільйонів гривень у приватної структури, яка на початку 2016 року сама придбала цей комплекс на аукціоні, організованому ліквідатором держпідприємства, за 11,5 мільйона гривень.

14 лютого НАБУ повідомило про затримання в аеропорту “Бориспіль” Труханова і його заступника Павла Вугельмана, яких підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України (“Заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем”).

Солом’янський райсуд 15 лютого обрав Труханову та Вугельману запобіжні заходи у вигляді особистої поруки народних депутатів.

1 березня Солом’янський райсуд Києва відмовився відстороняти Вугельмана від посади.

8 червня суд дозволив Труханову виїжджати за кордон.

 

Геращенко: Яку ще Конституцію треба, аби люди почали прибирати за собою

Перший віце-спікер Ірина Геращенко переконана, що Україна зміниться тоді, коли кожен усвідомить відповідальність за її майбутнє і своєю працею зробить країну кращою, а не звинувачуватиме лише керівництво держави у всіх негараздах.

У зв’язку з цим вона закликала у Facebook українців на вихідних прибрати сміття на природі і тим самим продемонструвати свою любов до держави – Укрінформ.

“У період політичного міжсезоння численні кандидати в президенти пропонують суспільству нові дискурси про майбутнє країни. Я вітаю спробу перевести дискусію виборчої кампанії в смислове русло, а не перехід на особистості… Але яку ще нову Конституцію треба написати, аби громадяни почали любити свою країну? Який новий суспільний договір укласти, аби почали прибирати за собою сміття? Україна зміниться не від гарних гасел, не від месій в білих плащах, а коли зміни відбудуться в головах, коли кожен українець усвідомить, що це його земля, річки, ліси, і все це варто любити, берегти, прибирати, важко працювати, аби країна стала кращою”, – написала Геращенко.

Вона виклала фото засміченого берега Десни, зазначивши, що “його точно закидали сміттям не Порошенко й не Геращенко”. “Я ввечері візьму чорний великий мішок, рукавички й піду трохи поприбираю. Може це не так високопарно, як новий договір чи угода, але точно важливо для мого села й моєї країни. Давайте на вихідних трохи поприбираємо узбіччя й зробимо перекличку, хто як справами любить Україну”, – зазначила перший віце-спікер.

Нагадаємо, голова партії ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко, яка втретє заявила про президентські амбіції, виступає за розробку і ухвалення на референдумі нової Конституції України.

 

Генерал НАТО заявляє про зростання російської загрози в Чорному морі

Колишній командувач підрозділами США в Європі генерал Бен Ходжес закликає НАТО скоріше звернути увагу на зростаючу російську загрозу в Чорному морі і підсилити безпеку, зокрема, України.

Про це він сказав в інтерв’ю “Сегодня” – Укрінформ.

“Я думаю, що для Росії Чорне море навіть важливіше, ніж Балтійське. Тому НАТО має задуматися над тим, як підвищити безпеку таких наших союзників, як Болгарія, Румунія, Туреччина з одного боку, і наших партнерів – Україну і Грузію так, щоб наші дії не носили провокаційний характер”, – зазначив генерал.

Крім того, Ходжес вважає, що ОБСЄ в Європі могло б ще більше допомогти Україні в протистоянні російській агресії, здійснювати істотний тиск на Москву щодо виконання Мінських угод. “Це організація, де всі країни-учасниці Мінських угод погодилися бути відповідальними за моніторинг їх імплементації. А на сьогоднішній день контрольовані Росією сепаратисти не дозволяють ОБСЄ виконувати її роботу. Думаю, це саме той напрямок, де ми можемо разом з поважною міжнародною організацією, в склад якої, до речі, входить і Росія, домогтися прогресу і дозволити їй робити свою роботу”.

Ходжес похвалив українських військових, які змогли успішно протистояти силі російської армії: “Чоловіки і жінки в Збройних силах України дуже і дуже гарні: вони стійкі, сильні і вони вразили мене тим, як швидко адаптувалися до дуже складного виклику з боку Росії і сепаратистських сил на Донбасі”.

Генерал пояснив, що США теж багато чому навчилися у ЗСУ, у яких є досвід війни з Росією. За його словами, союзники, зокрема, перейняли досвід протистояння російським дронам і радіоелектронним засобам спостереження.

 

Вступ-2018: Міносвіти назвало найпопулярніші виші та спеціальності

В Україні під час цьогорічної вступної кампанії найбільше заяв на бакалаврат абітурієнти подають до Київського університету імені Шевченка та Львівського університету імені Франка. Найпопулярнішими є спеціальності “право”, “філологія” та “медицина”.

Про це сказала директор ДП “Інфоресурс” Оксана Бєлік на брифінгу, присвяченому вступній кампанії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На першому місці сьогодні за кількістю поданих заяв Національний київський університет імені Шевченка, на другому місці – Львівський національний університет імені Франка, на третьому – Національний технічний університет “Київська політехніка”, на четвертому – Львівська політехніка та на п’ятому – Харківський національний університет імені Каразіна. Найбільше заяв на сьогоднішній день подають на право, філологію, середню освіту, менеджмент та медицину”, – сказала Бєлік.

Вона зауважила, що у порівнянні з минулим роками можна говорити про збільшення кількості заяв на педагогічні спеціальності.

Бєлік нагадала що Інфоресурс розробив та запустив в роботу сайт, на якому вступники можуть ознайомитися з конкурсними пропозиціями вишів та зважити свої шанси на вступ до обраного вишу. Також на сайті можна перевірити документи про освіту, розрахувати конкурсний бал, побачити кількість заяв на конкретну спеціальність в конкретному виші.

 

Контрабанда лісу: Парубій вірить, що новий закон зупинить браконьєрів

Ухвалений Верховною Радою закон про кримінальну відповідальність за контрабанду лісу-кругляку передано на підпис Президенту України 9 липня.

Про це повідомив Голова Верховної Ради Андрій Парубій на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Два тижні тому Верховна Рада ухвалила закон про кримінальну відповідальність за контрабанду лісу-кругляку. 9 липня я його підписав і передав на підпис Президенту України. Переконаний, що цей закон допоможе побороти не лише контрабанду лісу, а й браконьєрську вирубку українських лісів, а особливо лісів у Карпатах”, – написав спікер.

Голова парламенту привітав позицію Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та рішення уряду щодо боротьби з незаконною вирубкою лісу і контрабандою.

“Карпатські ліси – це скарб всього українського народу, вони – легені України. Не рубати, а насаджувати треба карпатські ліси”, – наголосив Парубій.

Як повідомляв Укрінформ, на засіданні уряду 18 липня Гройсман заявив, що Генеральна прокуратура, Державна аудиторська служба, Державна фіскальна служба, Національна поліція, Держгеокадастр розпочнуть перевірку всіх лісгоспів України за фактом контрабанди лісу.

Верховна Рада ухвалила 3 липня закон № 5495 “Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалі”.

Законом передбачено, що протиправне вивезення деревини карається позбавленням волі від 3 до 5 років. Якщо це зробила організована група – до 12 років.

Збільшено також штрафи за несанкціоновану вирубку і пошкодження лісу: з громадян – від 15 до 30, а з посадових осіб – від 75 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів.

 

Греція звинуватила РФ у неповазі та нерозумінні

У Міністерстві закордонних справ Греції наголосили, що заяви речниці МЗС Росії Марії Захарової на адресу Афін є прикладом неповаги до країни.

Про це повідомляє Ekathimerini із посиланням на грецьке відомство – Укрінформ.

“МЗС Греції відповіло, що її (Захарової – ред.) заяви є прикладом неповаги до третьої країни та відсутності розуміння сьогоднішнього світу, в якому держави, незважаючи на їхній розмір, є незалежними та можуть самостійно визначати свою багатовекторну й демократичну міжнародну політику”, – йдеться у повідомленні.

У грецькому відомстві також додали, що заяви про те, що Греція ухвалила рішення про вислання російських дипломатів під тиском третьої країни, не варті коментарів і свідчать про те, що люди, які роблять такі заяви, не розуміють принципи й цінності міжнародної політики Греції.

Як повідомлялося, нещодавно Захарова пригрозила Афінам, що рішення країни про вислання російських дипломатів “не залишиться без наслідків”, і припустила, що відповідне рішення було ухвалене під тиском третьої країни.

Уряд Греції вирішив вислати двох російських дипломатів і заборонити в’їзд ще двом у зв’язку із обвинуваченнями у втручанні у внутрішні справи і незаконних діях проти національної безпеки країни.

 

Україна заборонила в’їзд російському журналісту Соловйову, у РФ – обурені

У Росії обурені через заборону на в’їзд в Україну голові Спілки журналістів Росії (СЖР) Володимиру Соловйову. Про це повідомляє УНН, посилаючись на коментар МЗС РФ.

“Стало відомо про рішення Служби безпеки України заборонити в’їзд на територію України главі Спілки журналістів Росії (СЖР) В.Г.Соловьеву “в інтересах забезпечення національної безпеки”, — йдеться у коментарі.

У російському МЗС звинуватили “київський режим” у прагненні не допустити будь-яких контактів між журналістами Росії і України.

“Відверте нехтування демократичними принципами забезпечення свободи вираження думки в Україні переходить будь-які межі. Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ А.Дезір, Міжнародна федерація журналістів вже виступили із засудженням цього кроку української влади. Закликаємо західних кураторів київського режиму вжити дієвих заходів із недопущення подібних дій своїх підопічних”, — заявили у відомстві.

У МЗС РФ також наголосили на необхідності невідкладного обговорення ситуації через те, що “в Україні катастрофічна ситуація зі свободою ЗМІ на профільних міжнародних майданчиках”.

Як повідомляв УНН, співробітники СБУ примусово видворили з України двох журналістів російських телеканалів.

 

Католицька Церква закликала урядовців ФРН дотримуватись християнських цінностей

Баварські союзники канцлера Ангели Меркель, які тиснуть на неї щодо посилення імміграційної політики, повинні пам’ятати про своє християнське коріння і проявити відповідальність перед бідними та слабкими. Таку заяву зробив глава католицької церкви в Німеччині, передаєУНН з посиланням на Euroaktiv.

Лідер “Християнсько-соціального союзу Баварії” (ХСС) Хорст Зеехофер на початку місяця підштовхнув коаліційний уряд Меркель до колапсу, вимагаючи від канцлерки більше обмежувати кількість мігрантів, які в’їжджають до Німеччини.

Голова Німецької єпископської конференції Кардинал Рейнхард Маркс, відповідаючи на запитання про політичну позицію ХСС, заявив що: “партія, назва якої починається з “Х” (“С” – нім.), має обов’язок, у дусі християнського соціального вчення, особливо у ставленні до бідних та слабких”.

“Бути націоналістом і католиком – таке не можливо”, – додав Маркс.

Нагадаємо, баварський Християнсько-соціальний союз (ХСС) відвів Меркель два тижні на пошук вирішення проблеми біженців, тобто до 1 липня. В іншому випадку лідер ХСС, глава МВС Хорст Зеехофер пригрозив вжити національні заходи, значно посиливши контроль на німецькому кордоні, і не пускати мігрантів на територію країни. Він заявив, що вважає досягнуті на саміті ЄС домовленості з міграції недостатніми.

На початку липня три партії німецької урядової коаліції – “Християнсько-демократичний союз” (ХДС), “Християнсько-соціальний союз” (ХСС) та “Соціал-демократична партія Німеччини” (СДПН) – змогли досягти згоди у суперечці стосовно політики щодо біженців.

 

Священик Києво-Печерської лаври хотів вивезти до Росії майже $53 тисячі

Суд конфіскував майже 53 тисячі доларів, які священик Києво-Печерської лаври намагався перевезти до Росії.

Про це повідомляється на сайті Судової влади України – Укрінформ.

“Служитель київського храму, прямуючи як пасажир потягу “Київ-Москва”, переміщував через митний кордон України незадекларовані валютні цінності. При огляді особистих речей у нього було вилучено 52 700 доларів США”, – йдеться у повідомленні.

Суд першої інстанції визнав священика винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України (недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення), конфіскував вилучену валюту та призначив штраф у розмірі 100% незадекларованих грошових коштів.

Зазначається, що з таким рішенням не погодилися ні адвокат, ні особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, і подали на постанову місцевого суду апеляційні скарги. Апелянти просили звільнити священика від адміністративної відповідальності, оскільки останній не мав наміру приховувати грошові кошти, які є пожертвами прихожан на відновлення Києво-Печерської лаври і придбання церковного начиння.

Суддя Апеляційного суду Сумської області, розглянувши матеріали справи, відмовив стороні захисту в задоволенні їхніх апеляційних вимог, оскільки особа усвідомлено не задекларувала кошти, які переміщувала через митний кордон України. Священик Київо-Печерської лаври, заповнюючи декларацію, зазначив, що переміщує з собою одне місце з ручною поклажею і валюту у розмірі 70 євро. Крім того, в ході усного опитування також повідомив, що ні валюти, крім задекларованої ним, ні будь-яких інших товарів та предметів, які б підлягали обов’язковому декларуванню, він через митний кордон України не переміщує.

Таким чином, суд визнав священика винним у вчиненні адміністративного правопорушення, конфіскував вилучену валюту та призначив штраф у сумі понад 1,4 мільйона гривень за порушення Митного кодексу України.

 

Холодницький порадив Ситнику “вчити матчастину”

Керівник САП Назар Холодницький заявляє, що директор НАБУ Артем Ситник здійснює тиск на Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів для його звільнення.

Про це Холодницький сказав у коментарі Громадському – Укрінформ.

Глава САП назвав направлене Ситником заперечення на висновок члена дисциплінарної комісії незаконним, адже “цього не передбачає законодавство”.

“Цей лист – це “на деревню бабушке”. Якщо керівник НАБУ не знає законодавства, то як можна цього вимагати від підлеглих. Йому треба вчити матчастину”, – сказав Холодницький.

На запитання про те, які в нього очікування від рішення Комісії прокурорів, яка розглядатиме звільнення Холодницького, він відповів: “Я очікую, що це буде законне і справедливе рішення. А не те, чого очікує пан Ситник”.

Як повідомляв Укрінформ, генпрокурор і директор НАБУ 30 березня направили до КДКП скарги на керівника САП про вчинення ним дисциплінарних порушень, у яких просять звільнити Холодницького з посади. У скаргах НАБУ та ГПУ описано п’ять епізодів порушень Холодницького. Зокрема, керівнику САП закидають перешкоджання у розслідуванні низки кримінальних проваджень НАБУ.

Після розподілу дисциплінарна справа щодо керівника САП потрапила до члена КДКП Олександра Ковальчука, який до обрання на цю посаду у 2017 році працював заступником декана юридичного факультету Університету ім. Шевченка. Дисциплінарна перевірка щодо Холодницького тривала два місяці, після чого була продовжена ще на один місяць.

Висновок член КДКП підготував на початку липня.

Директор НАБУ Артем Ситник направив заперечення на цей висновок члена КДКП, який пропонує не звільнити, а винести догану керівнику САП Холодницькому.

Комісія прокурорів 26 липня вирішить, чи звільняти керівника САП Холодницького.

 

Facebook видалятиме фейки, які провокують насильство

Facebook посилює свій контроль над фальшивими новинами. Це стосується не лише письмових повідомлень, а й маніпулятивних зображень.

В середу керівництво соціальної мережі заявило, що почне видаляти дезінформацію, яка має на меті заохочення або посилення насильства, повідомляє CNET – Укрінформ.

Зараз Facebook забороняє контент, що безпосередньо провокує моральне насильство. Нова ж політика охоплюватиме фальшиві новини, які можуть спричинити завдання фізичної шкоди.

“Є певні форми дезінформації, які спричинили фізичну шкоду, і ми вносимо зміни в політику, що дозволить нам прибрати такий тип контенту. Реалізація нової політики розпочнеться в найближчі місяці”, – заявив прес-секретар Facebook.

Компанію Facebook звинувачували в тому, що вона допомагала поширенню насильства у М’янмі, Шрі-Ланці та Індії. Соціальна мережа також сама критикує свою політику щодо дезінформації загалом.

Щодо нової політики Facebook, засновник соцмережі Марк Цукерберг заявив, що минулого місяця компанія вилучила пост, який вміщував інформацію про отруєння їжі, яку мусульмани продають буддистам.

Facebook працював із місцевою групою, яка зазначила, що цей пост може сприяти потенційному насильству, і видалив його.

 

Естонія видворила чотирьох українських заробітчан

Співробітники департаменту поліції і прикордонної охорони Естонії під час перевірки будівельних об’єктів біля міста Раквере затримали чотирьох нелегальних робітників з України – їх оштрафували і наказали залишити країну.

Про це повідомляє ERR – Укрінформ.

«Співробітники департаменту поліції і прикордонної охорони в середу під час перевірки будівельних об’єктів затримали біля Раквере чотирьох українців, які працювали нелегально”, – говориться в повідомленні.

Чоловікам був призначений штраф і припис покинути Естонію.

Їм також була видана заборона на в’їзд до країни на три роки.

 

Український нейрохірург створив унікальний імплантат для лікування травм шиї

Український лікар-нейрохірург Олексій Нехлопочин створив титановий імплантат, здатний покращити результати хірургічного лікування людей з ураженнями шийного відділу хребта.

Про це повідомляє Радіо Свобода – Укрінформ.

“Олексій Нехлопочин, лікар-нейрохірург відділення патології спинного мозку та хребта Інституту нейрохірургії імені Андрія Ромоданова Національної академії медичних наук України, створив титановий імплантат, який здатний покращити результати хірургічного лікування людей з ураженнями шийного відділу хребта”, – йдеться у повідомленні.

Унікальність винаходу підтвердили фахівці на світовому рівні, а в Україні лікар-нейрохірург отримав нагороду у першому в Україні конкурсі “Нагорода “Санофі” молодим науковцям за дослідження в медицині”.

Звичайні протези, якими користуються зараз, не можуть відтворити вигин спини, який у кожної людини різний. Винахід Нехлопочина здатний максимально підлаштуватися під кожен конкретний хребет.

Під час операції зламані хребці видаляють, а на їхнє місце вставляють титановий імплантат. Його кінці з’єднують з цілими кістками, регулюють висоту протезу, після цього заповнюють порожнину наповнювачем.

Це все сприяє зрощенню хребців у майбутньому і виключає розвиток будь-яких ускладнень.

 

Івано-Франківський музей отримав унікальні фото керівника ОУН Коновальця

Івано-Франківський музей визвольної боротьби презентував три унікальні світлини, які стосуються біографії керівника ОУН Євгена Коновальця. Їх придбали у приватних львівських колекціонерів.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу

«Це фотографії з похоронів керівника ОУН Євгена Коновальця. Фото зроблені після його загибелі у 1938 році в місті Роттердам (Нідерланди). Нині відоме лише відео з поховання Коновальця. Ці світлини дають нам можливість дослідити моменти життя і смерті Євгена Коновальця», – зазначив директор Музею визвольної боротьби Ярослав Коретчук.

Він розповів, що одну з цих світлин помітив у львівського колекціонера і викупив за власні кошти. Повернувшись до Івано-Франківська, виставив фотографію в соціальній мережі і звернувся до друзів із закликом викупити ще дві історичні світлини. Тоді й відгукнувся викладач кафедри міжнародних відносин Прикарпатського університету Ігор Макарук.

«Придбав ці світлини за власні кошти. Віддав у музей, бо це – історія, яку варто знати усім. Їх міг хтось викупити у приватну колекцію і ми ще довго не знали б про їх існування. Тепер вони будуть тут. Так ми будемо виховувати нашу еліту, якої сьогодні дуже нам бракує», – зазначив Макарук.

Поки світлини знаходитимуться у Музеї визвольної боротьби, а з часом стануть цінними експонатами у кімнаті-музеї Євгена Коновальця.

«В нас є ідея – відкрити в Івано-Франківську кімнату-музей Євгена Коновальця. Сьогодні вже зібрано близько сотні експонатів, які стосуються постаті керівника ОУН. Це буде громадський музей. Його відкриють на вулиці імені Євгена Коновальця в Івано-Франківську», – запевнив Коретчук.

Він зауважив, що сьогодні івано-франківські історики домовляються про отримання посмертної маски Коновальця. Її теж планують залишити для кімнати Євгена Коновальця, яка буде другим у світі Музеєм полковника Армії УНР. Перший працює на батьківщині Коновальця – у селі Зашків Львівської області.

Євген Коновалець – полковник Армії УНР, командант УВО, голова Проводу українських націоналістів (1927), перший голова ОУН (з 1929), один із ідеологів українського націоналізму. Діяльність Коновальця з розбудови ОУН, намагання поставити українське питання у Лізі Націй, постійні заходи з налагодження націоналістичного підпілля в УРСР викликали занепокоєння у більшовицького керівництва в Москві. У 1937 воно винесло полковнику Армії УНР заочний вирок. 23 травня 1938 р. Коновалець був убитий у Роттердамі в результаті спецоперації. Коновальцю передали коробку цукерок з українським орнаментом «від друзів», яка вибухнула у кафе готелю «Атланта».

 

На Львівщині фестивалитиме “Куховарня RadoFest”

Фестиваль “Куховарня RadoFest”, що відбудеться 28-29 липня в райцентрі Радехів на Львівщині, запрошує відвідати ярмарок смаколиків, майстер-класи від українських господинь, козацькі забави та гала-концерти.

Про це журналістам розповіли на брифінгу в Львівській облдержадміністрації, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Коли на сході України триває протистояння за українську незалежність і право плекати власні традиції, наше завдання – розвивати їх, популяризувати, особливо серед молоді, щоб вона знала свою історію, звичаї і примножувала їх”,- зазначила директор департаменту культури ЛОДА Мирослава Туркало.

За її словами, цьогорічний фестиваль відбудеться в тематичному стилі “З полонини на рівнину”. Найбільша локація заходу – “Волонтери”, яка буде розташована в центрі міста. Тут дівчата, які допомагають на передовій, упродовж двох днів готуватимуть їжу. Виручені від реалізації страв кошти спрямують на допомогу бійцям.

За словами організаторів, родзинкою свята стануть майстер-класи з приготування унікальних автентичних страв від українських господинь та шеф-кухаря.

“Цьогоріч ми підготували дві страви року: відвідувачі дізнаються, як приготувати “Затерту капусту” та “Волок”. Окрім того, народні доми готують цікаві локації, де можна буде почути колоритні пісні від троїстих музик та посмакувати смачною їжею. Опівночі з суботи на неділю молодь, яка може приїхати з наметами, запрошуємо на нічну програму, ми запалимо ватру і вчитимемось готувати страви на відкритому вогні, приїжджає відомий кухар і готуватиме старовинну страву, якій понад 300 років”, – додали організатори.

 

На Гуцульському фестивалі 7 громад влаштують спортивну битву

На Прикарпатті, в селищі Ворохта, в межах міжнародного Гуцульського фестивалю відбудуться спортивні змагання, на яких свою силу та спритність покажуть 7 громад.

Про це повідомляє відділ міжнародного співробітництва, туризму та інвестицій Яремчанського МВК на сторінці в Facebook – Укрінформ.

“У рамках XXV Міжнародного гуцульського фестивалю 24 липня у Ворохті відбудуться гуцульські спортивні забави, під час яких силами мірятимуться 7 громад.  У списку випробовувань – підняття колоди, метання довбні, перетягування канату, боротьба на руках, гуцульська естафета, боротьба на колоді.  Цікавинкою спортивного свята стануть показові стрибки з трампліна та опришківські змаги бартками”, – йдеться в публікації.

Дійство відбудеться на території навчально-спортивної бази “Авангард”. Свято завершить  гуцульська забава за участю троїстих музик та мистецьких колективів краю.

Нагадаємо, на території Яремчанської міської ради з 21 до 29 липня відбудеться міжнародний Гуцульський фестиваль. На ньому очікують близько 2 тисяч гостей.

 

Ляльки української майстрині купують колекціонери зі всього світу

Українка Іванка Морем виготовляє унікальні ляльки-портрети і усміхнені іграшки, які вже є у колекціонерів 20 країн світу.

Про це повідомляє видання Сьогодні – Укрінформ.

“Українка Іванка Морем виготовляє унікальні ляльки-портрети по фото і усміхнені іграшки, які вже є у колекціонерів 20 країн світу, і навіть у всесвітньо відомого музиканта і актора Джареда Лето”, – йдеться у повідомленні.

Іванка вже майже 10 років виготовляє унікальні ляльки-портрети по фото і усміхнені іграшки, які вже є у колекціонерів 20 країн світу, і навіть у всесвітньо відомого музиканта і актора Джареда Лето.

Кожна лялька проста – народжується зі шматочків тканини, синтепону, дротиків і ниток.

У кожній роботі можна впізнати реальну людину. Їх особливість – позитивні і щасливі обличчя. Завдяки цьому Іванка і стала відомою.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 1 238

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua