Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 19 вересня

Інформдень: 19 вересня

Оборонний бюджет США включатиме протидію пропаганді

Проект національного оборонного бюджету США на 2018 фіскальний рік, схвалений американським сенатом в понеділок, розширює можливості протидії пропаганді та дезінформації. Це у спільній заяві зазначили сенатор-республіканець Роб Портман та сенатор-демократ Кріс Мерфі, передає  УНН  з посиланням на  Голос Америки.

“Для Сполучених Штатів важливо посилити оборону проти іноземної пропаганди та дезінформації”, – вказав Р.Портман.

“Минулого року Сполучені Штати зробили ключові кроки з боротьби проти потужних дій з дестабілізації, пропаганди та дезінформації, які проводять проти нас наші іноземні вороги, двопартійно прийнявши закон про протидію пропаганді та дезінформації”, – додав сенатор.

Цього року, як зазначається, положення закону про протидію пропаганді та дезінформації включено до проекту закону про національний оборонний бюджет.

“Терористична пропаганда “Ісламської держави” та системна кампанія з дезінформації з боку Росії є ключовими загрозами нашій національній безпеці”, – заявив К.Мерфі.

Вказано, що законопроект передбачає взаємодію міністерства оборони США з державним департаментом США в рамках об’єднаної робочої групи, що поєднає операційні можливості та ресурси міністерства оборони США з стратегічним керівництвом державного департаменту та цивільними програмами грантів.

 

Світові варто пам’ятати, що Росія чинить в Україні не менш жахливі речі, ніж відбуваються у Сирії та Північній Кореї.

Про це під час свого виступу на Генеральній асамблеї ООН заявила президент Литви Даля Грібаускайте, передає кореспондент Укрінформу.

«Увага світу нині прикута до Північної Кореї та Сирії, але ті самі методи шантажу, погроз та агресії застосовуються Росією в Україні та вздовж східного кордону НАТО», – сказала Грібаускайте.

Вона звернула увагу на порушення Росією як постійним членом Радбезу ООН своїх зобов’язань з підтримки миру у світі. «Незважаючи на особливу відповідальність Росії із підтримки миру у світі як постійного члена Ради безпеки ООН, вона порушила Статут ООН, напавши на  Грузію, незаконно анексувавши Крим та беручи безпосередню участь у війні на сході України», – наголосила президент Литви.

Грібаускайте згадала і про енергетичний шантаж, який є «улюбленою зброєю РФ». «У Білорусі, всього за 40 км від столиці Литви, Росія будує небезпечну Островецьку АЕС, яка є геополітичною зброєю, що не відповідає базовим міжнародним ядерним стандартам», – зазначила вона.

Президент Литви закликала міжнародну спільноту об’єднатися й дати відсіч глобальним агресорам. «Агресія нікого не може зробити сильнішим. Вона не може нікому принести жодної краплі поваги. Єдине, що дасть агресія, – це презирство, сором та засудження. Міжнародна спільнота повинна взяти на себе частину відповідальності. Ми не можемо дозволити страху перемогти, закривши очі на дії порушників, оскільки це лише заохотить їх», – підсумувала глава Литви.

 

Польща закликає міжнародне співтовариство не визнавати доконаними факти того, що в Україні та Грузії було здійснено в результаті збройної агресії.

У цих країнах відбулося фундаментальне порушення принципів ООН – недоторканість кордонів і поваги до суверенітету, заявив під час 72-ї Генасамблеї ООН в Нью-Йорку президент Польщі Анджей Дуда, передає кореспондент Укрінформу.

“Польща рішуче закликає міжнародну спільноту не визнавати фактичного стану, який виник в результаті агресивної політики (Росії, – ред.). Польща хоче приєднатися до формування міжнародного ладу, що спиратиметься на принципи політичної суверенності та територіальної цілісності”,- заявив Дуда.

Він підкреслив, що упродовж 10-ти років у Грузії та трьох років в Україні світ є свідком порушень фундаментальних принципів ООН, зокрема, “недоторканості кордонів, поваги до суверенітету і відмови від військової сили для вирішення конфліктів”.

“На нашу думку, безумовна повага до міжнародного права є абсолютною підставою для стабільного, передбачуваного і мирного формування відносин між країнами та забезпечення врівноваженого розвитку”,- зазначив президент Польщі.

Дуда наголосив, що Польща, як непостійний член Радбезу ООН в 2018-2019 роках, наполягатиме, аби усі суперечки і конфлікти розв’язувалися за принципом “мирного вирішення”.

“Ми (Польща) йдемо до Радбезу з цінностями, які для мого народу особливо важливі. Насамперед, йдеться про повагу до непорушного права кожного народу до суверенності та свободи. Ми йдемо до Радбезу з переконанням, що міжнародне право є єдиним ефективним механізмом збереження мирних відносин між народами. Свобода є синонімом миру, а поневолення – джерелом війни”, – підкреслив польський лідер.

 

У рамках Генеральної Асамблеї ООН Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Президентом Австрійської Республіки Александром Ван дер Белленом.

Про це  повідомляє  прес-служба Глави держави – Укрінформ.

“Президент України поінформував австрійського колегу про розвиток ситуації на Донбасі, зокрема хід імплементації Мінських домовленостей та подальші кроки для деескалації ситуації. Президенти скоординували підходи до просування ініціативи щодо розгортання миротворчої операції ООН на всій окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей. Петро Порошенко закликав Австрійське головування в ОБСЄ підтримувати активний діалог з ООН з цього питання”, – йдеться у повідомленні.

Сторони наголосили на важливості посилення технічних та технологічних можливостей СММ  ОБСЄ  для забезпечення ефективного виконання місії на Донбасі.

Окрема увага була приділена питанню залучення міжнародних партнерів до спільної роботи у питанні деокупації Криму.

Порошенко запросив Александра Ван дер Беллена відвідати Україну.

 

Порошенко обговорив із Кіскою деокупацію Криму та закон про освіту

У рамках робочого візиту до Нью-Йорка Президент Петро Порошенко провів зустріч з Президентом Словацької Республіки Андреєм Кіскою. Глави держав обговорили питання  деокупації Криму та розміщення на Донбасі миротворчої місії ООН, а також український закон про освіту, передає УННіз посиланням на прес-службу Глави держави.

У прес-службі відзначили, що сторони позитивно оцінили збереження позитивних тенденцій нарощування товарообігу між двома країнами. Було відзначено важливість проведення до кінця поточного року засідань двосторонніх українсько-словацьких комісій у сфері економіки, промисловості, науково-технічного співробітництва, транскордонного співробітництва та туризму.

“Було домовлено посилити взаємодію у питаннях встановлення спільного прикордонного та митного контролю на державному кордоні між двома країнами для посилення ефективності боротьби з нелегальною міграцією та контрабандою.

Обговорювалась також співпраця України та Словаччини на євроінтеграційному напрямі та в рамках міжнародних організацій”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, лідери двох держав, за даними прес-служби, скоординували позиції в питанні деокупації Криму та розміщення на Донбасі миротворчої місії ООН.

“Словацька сторона з розумінням поставилася до аргументів Президента України щодо проголосованого Парламентом Закону про освіту”, – йдеться у повідомленні.

 

Сучасний світ потребує наявності у всіх користувачів Інтернету посвідчення, що дозволить проводити їх ідентифікацію.

Про це у своєму виступі на Генеральній асамблеї ООН у Нью-Йорку заявила президент Естонії Керсті Кальюлайд, передає кореспондент Укрінформу.

«У аналоговому світі легко ідентифікувати себе навіть тим, кого ви не знаєте, оскільки держави видають своїм громадянам паспорти. Подібна ідентифікація потрібна для цифрового світу, однак дуже мало країн пропонують механізм безпечної ідентифікації», – сказала Кальюлайд.

Вона закликала світ змінити це і розробити новітні методи ідентифікації.

«Уряди мають дати таку можливість своєму народу, аби захистити його і дозволити безпечно проводити операції та комунікувати онлайн», – зазначила президент Естонії.

За її словами, це допоможе підвищити ефективність роботи у тому числі і громадянського суспільства.

«Покращене цифровізацією громадянське суспільство функціонує краще, якщо держави надають своїм громадян можливість вести безпечну онлайн комунікацію», – заявила Кальюлайд.

На переконання президента Естонії, виклики цифрового світу також примушують переосмислити застосування сучасних законів до кіберпростору.

«Нам слід продовжувати аналізувати те, як міжнародні закони застосовуються до комп’ютерного світу, особливо стосовно контрзаходів, потенційного застосування права на самозахист та Міжнародного гуманітарного права», – підсумувала вона.

 

Канада докладає зусиль до розбудови міжнародних інституцій, членом яких є, і пристосування їх до потреб середнього класу.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, анонсуючи свій візит на Генеральну асамблею ООН цього тижня.

«Ми наполегливо працюємо над посиленням усіх міжнародних органів, до яких належить Канада, а також над тим, аби зробити їх більш відповідними до потреб середнього класу, при чому не лише в Канаді, а по всьому світу», – сказала Фріланд.

За її словами, робота в ООН дає  Канаді  змогу формувати світовий порядок денний.

«Робота в ООН дозволяє нам мати більший вплив і посилити голос, формуючи міжнародні програми, підходи та практики з широкого кола питань, починаючи з безпекових і торговельних і завершуючи проблемами змін клімату та прав людини», – зазначила міністр.

Як повідомлялося, загальні дебати під час Генеральної асамблеї ООН розпочинаються сьогодні і триватимуть до початку наступного тижня. Офіційну Оттаву представлятимуть у Нью-Йорку прем’єр-міністр Джастін Трюдо, міністр закордонних справ Христя Фріланд і міністр міжнародного розвитку Марі-Клод Бібо.

 

Канада й надалі докладатиме зусиль до підвищення безпеки й зростання рівня доходів українців.

Про це заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, передає кореспондент Укрінформу.

«Канада продовжуватиме тісно працювати із Україною, аби принести її народу більшу безпеку, процвітання й економічну незалежність», – сказав Трюдо.

Він додав, що теплі відносини між Україною та Канадою грунтуються на давніх історичних зв’язках.

«Канада й Україна насолоджуються історичною дружбою, закріпленою поколіннями спільних цінностей й міцних відносин», – зазначив прем’єр-міністр.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці цього тижня Президент України Петро Порошенко здійснить  робочий візит до Канади  для участі в урочистій церемонії відкриття «Ігор нескорених», де вперше виступатиме національна збірна України.

Під час перебування у Торонто у Глави держави заплановані зустрічі із прем’єр-міністром  Канади  Джастіном Трюдо, міністром закордонних справ Канади Христею Фріланд та представниками канадських парламентських й ділових кіл.

 

Сполучені Штати виступили в ООН із закликом викрити та притягнути до відповідальності країни, що підтримують та дають прихисток терористичним організаціям, які планують і здійснюють напади на мирних людей.

З такою заявою виступив у вівторок на Генасамблеї ООН президент США Дональд Трамп, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми живемо в часи надзвичайних можливостей… але кожен день також стає новинами про дедалі більшу небезпеку, яка загрожує всьому, що ми цінуємо”, – заявив американський лідер.

Він підкреслив, що терористи й екстремісти “об’єднали зусилля й поширилися” по всіх регіонах планети. “Злочинні режими, представлені в цій залі, не тільки підтримують терористів, а й загрожують іншим та їхнім власним народам найбільш руйнівною зброєю, відомою людям”, – продовжив  Трамп.

У цьому зв’язку він заявив: “Настав час викрити та притягнути до відповідальним країни, які підтримують та фінансують такі терористичні групи, як Аль-Каїда, Хезболла, Талібан та інші, що вбивають невинних людей”.

Глава Білого дому підкреслив, що США й союзники працюють разом на Близькому Сході, щоб “розчавити терористів-лузерів і покласти край виникненню безпечних місць, які вони використовують для нападу на всі наші країни”.

 

У світі нині накопичилося багато проблем, які потребують реагування Організації Об’єднаних Націй з метою відновлення довіри громадян.

Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, у своїй щорічній доповіді про діяльність організації на 72-й сесії Генеральної асамблеї ООН у вівторок у Нью-Йорку, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Ми – народи та об’єднані нації – стоїмо перед величезними викликами. Наш світ – у біді. Люди страждають та незадоволені», – сказав генсек ООН.

Він зазначив, що нині головними проблемами у світі є зростання небезпек, нестабільність, міграція, тероризм та кліматичні зміни.

«Суспільства розділені, політичні сили поляризовані», – переконаний Гутерреш.

Водночас він висловив упевненість, що спільними зусиллями у світі можна побудувати мир та відновити довіру.

«Наступного року я маю намір скликати перше засідання антитерористичного агентства на рівні країн-членів, щоб сформувати новий вимір партнерства у протидії тероризму», – сказав глава ООН.

Він наголосив, що недостатньо боротися з тероризмом безпосередньо на місцях, а треба блокувати джерела радикалізації.

Зазначимо, що головою 72-ї сесії Генасамблеї ООН обрано міністра закордонних справ Словаччини Мирослава Лайчака.

 

Макрон в ООН: необхідно забезпечити ефективне припинення вогню в Україні

Необхідно забезпечити ефективне припинення вогню в Україні, необхідно виконувати взяті на себе зобов’язання. Про це президент Франції Еммануель Макрон заявив під час виступу на 72-й сесії Генеральної асамблеї ООН, передає  УНН.

“Ми маємо постійно виконувати взяті на себе зобов’язання і забезпечити ефективне припинення вогню в Україні”, – наголосив Макрон.

Він також додав, що сторони конфлікту на Донбасі мають дотримуватись міжнародного права і зрештою вийти на закінчення конфлікту.

Нагадаємо, Президент США Дональд  Трамп закликав протистояти загрозам суверенітету України та інших держав.

 

Ядерна угода з Іраном була дуже однобокою і не виконує своєї ролі, тому може бути переглянута.

Про це під час свого виступу на Генеральній асамблеї ООН заявив президент США Дональд Трамп, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми не можемо дозволити кривавому режиму продовжувати свої дестабілізуючі дії, при цьому ще й створюючи небезпечні ракети, і не можемо дотримуватися угоди, яка надає прикриття для очевидної розробки ядерної програми. Угода з Іраном є одним із найгірших та найбільш однобоких договорів, які коли-небудь укладали США. Чесно кажучи, ця угода є соромом для США, і я не думаю, що в ній поставлено крапку, повірте», – сказав Трамп.

Він закликав міжнародну спільноту приєднатися до США в засудженні ворожих дій Ірану. «Настав час усьому світові приєднатися до нас у вимаганні від уряду Ірану припинити прагнення до смерті й руйнувань. Настав час режиму звільнити всіх американців та громадян інших держав, незаконно затриманих. Та перш за все уряд Ірану повинен припинити підтримку терористів, почати служити власному народові й поважати суверенітет своїх сусідів», – наголосив президент США.

Трамп звинуватив  Іран  у підтримці диктатури Башара аль-Асада, розпалюванні громадянської війни у Ємені та фінансуванні Хезболли й інших терористичних організацій. «Уряд Ірану прикриває корумповану диктатуру фальшивим образом демократії. Він перетворив заможну державу з багатої на історію та культуру на економічно виснажену країну-вигнанця, головними експортом якої є насильство, кровопролиття й хаос», – зазначив президент США.

 

Трамп засудив “диктатуру” Венесуели

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп в черговий раз засудив режими Куби і Венесуели під час свого виступу на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, передає  УНН.

“Країни світу повинні нести відповідальність і створювати умови розвитку і сприяння в своїх регіонах, тому США в своєму регіоні боряться з найкорумпованішим режимом Куби і всіляко підтримують постійну мрію кубинського народу жити в умовах свободи”, – заявив Д.Трамп.

Президент згадав також про те, що США не скасує санкції щодо кубинського уряду доти, поки там не будуть зроблені принципові реформи.

“Ми також встановили санкції щодо капіталістичного режиму Мадуро у Венесуелі, через вплив якого колись процвітаюча країна зараз знаходиться на межі повного разпаду”, – додав Д.Трамп.

Президент пообіцяв підтримати народ Венесуели в боротьбі з “диктатурою”.

Д.Трамп також підкреслив, що США “готові зробити подальші дії” проти режиму Мадуро.

Нагадаємо, Дональд Трамп під час засідання Генеральної асамблеї ООН заявив, що США  повністю знищать Північну Корею, якщо це буде потрібно.

 

Трамп засудив авторитарні країни

Президент США Дональд Трамп під час засідання генеральної асамблеї ООН засудив авторитарні країни, які прагнуть звести до нуля цінності і альянси, які не допускали конфліктів, і вели світ у напрямку свободи, передає  УНН.

“Неурядові режими, не тільки підтримують терористів, вони загрожують іншим країнам, власному населенню найбільш руйнівними видами озброєння, які відомі людству. Авторитарна влада прагне звести до нуля цінності і альянси, які не допускали конфліктів, і вели світ у напрямку свободи з Другої світової війни”, – зазначив Д.Трамп.

Президент США закликав країни ООН діяти спільно і дружно в боротьбі з режимами, які загрожують безпеці інших націй.

“Лихо нашого світу на сьогоднішній день – це невелика група неурядових режимів, яка порушує кожен принцип, на якому тримається ООН … Якщо народи і країни будуть сторонніми спостерігачами історії, руйнівні сили лише набиратимуть могутність”, – додав він.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп  закликав відкидати загрози суверенітету України  та інших держав.

 

Президент США Дональд Трамп виступив із закликом до ООН припинити загрози суверенітету держав у світі та відстоювати повагу до державних кордонів, згадавши при цьому ситуацію в Україні, яка потерпає від російської агресії.

Про це він заявив під час промови на відкритті загальнополітичних дебатів в рамках 72 сесії Генеральної асамблеї ООН, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Необхідно огороджувати свої країни, їх інтереси і майбутнє, необхідно відкидати загрози суверенітету, починаючи від України, й до Південно-Китайського моря. Ми повинні відстоювати повагу до кордонів та повагу до культури, а також мирну взаємодію”, – заявив американський лідер.

У цьому зв’язку він звернувся до лідерів держав, представлених на Генасамблеї, виконувати свої зобов’язання перед своїми народами.

“Як і задумували засновники Об’єднаних Націй, потрібно діяти спільно, боротися з тими, хто загрожує нам хаосом, безладами й терором”, – підкреслив  Трамп.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку стартували загальнополітичні дебати за участю глав держав та урядів понад 120 держав.

 

Сполучені Штати виступили в ООН із закликом викрити та притягнути до відповідальності країни, що підтримують та дають прихисток терористичним організаціям, які планують і здійснюють напади на мирних людей.

З такою заявою виступив у вівторок на Генасамблеї ООН президент США Дональд Трамп, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми живемо в часи надзвичайних можливостей… але кожен день також стає новинами про дедалі більшу небезпеку, яка загрожує всьому, що ми цінуємо”, – заявив американський лідер.

Він підкреслив, що терористи й екстремісти “об’єднали зусилля й поширилися” по всіх регіонах планети. “Злочинні режими, представлені в цій залі, не тільки підтримують терористів, а й загрожують іншим та їхнім власним народам найбільш руйнівною зброєю, відомою людям”, – продовжив  Трамп.

У цьому зв’язку він заявив: “Настав час викрити та притягнути до відповідальним країни, які підтримують та фінансують такі терористичні групи, як Аль-Каїда, Хезболла, Талібан та інші, що вбивають невинних людей”.

Глава Білого дому підкреслив, що США й союзники працюють разом на Близькому Сході, щоб “розчавити терористів-лузерів і покласти край виникненню безпечних місць, які вони використовують для нападу на всі наші країни”.

 

Федеральне бюро розслідувань США прослуховувало телефонні розмови екс-голови виборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта за таємним розпорядженням суду до та після президентських виборів у 2016 році. 

Про це повідомляє  CNN  з посиланням на анонімні джерела – Укрінформ.

Деякі зібрані розвідувальні дані включають у себе повідомлення, що викликали занепокоєння у слідчих через можливість того, що Манафорт закликав росіян допомогти з передвиборчою кампанією, повідомляють три джерела, знайомі з розслідуванням. Однак два з них застерегли, що докази не є кінцевими.

Як повідомляється, прослуховування Манафорта розпочалося з 2014 року, після того, як відповідне рішення ухвалив суд на основі Акту про негласне спостереження в інтересах зовнішньої розвідки (FISA). Розслідування було присвячено роботі групи консалтингових фірм з Вашингтона для колишньої правлячої партії в Україні – “Партії регіонів”, пише CNN. За словами одного з джерел, в якийсь момент минулого року стеження припинили через брак доказів.

Однак на початку 2017-го ФБР у рамках розслідування можливих зв’язків кампанії  Трампа та Росії відновило спостереження за Манафортом після отримання нового ордеру на підставі FISA. Щоб отримати його, спецслужба повинна була надати суду інформацію, яка показує, що підозрюваний міг діяти як агент іншої держави.

Зазначається, що Манафорт продовжував спілкуватися з Трампом після його обрання на посаду президента США та після початку росзлідування ФБР. Однак CNN не повідомляє, чи були в ході прослуховування Манафорта перехоплені його розмови з Трампом.

Білий дім відмовився коментувати цю інформацію, так само, як і речник Пола Манафорта.

Раніше повідомлялося, що колишній політтехнолог Партії регіонів Пол Манафорт і його фірми за десятиліття могли отримати від 80 до 100 мільйонів доларів від промосковських українських і російських клієнтів.

 

Кандидат на посаду президента США від Демократичної партії Гілларі Клінтон не виключає оскарження легітимності виборів у 2016 році, якщо з’являться нові докази втручання Росії.

Про це повідомляється у розшифровці її інтерв’ю на сайті  National Public Radio – Укрінформ.

Гілларі Клінтон  заявляє, що вона не виключає оскарження легітимності виборів 2016 року, якщо з’явиться якась нова інформація про те, що росіяни втрутилися (у вибори – ред.) ще сильніше, ніж відомо на даний момент”, – йдеться у повідомленні.

Однак, за її словами, вона не впевнена в наявності “правомірного конституційного шляху” для цього.

Клінтон заявила, що поведінка Трампа під час виборчої кампанії і на посаді президента зумовлена тим, що він весь час шукає винних. Колишній держсекретар США вважає, що під час передвиборчої кампанії Трамп звернувся до Росії за підтримкою.

“Є приклади під час кампанії, коли він саме це робив – публічно закликав Росію зламати мою електронну пошту”, – заявила Клінтон.

Вона також розповіла в інтерв’ю, що їй було відомо про російське втручання в президентську кампанію ще навесні 2016 року.

Раніше повідомлялося, що ФБР має докази того, що соратники президента США Дональда Трампа, зокрема Пол Манафорт, могли працювати зі спецслужбами РФ в процесі оприлюднення інформації, яка  зашкодила президентській кампанії Гілларі Клінтон.

 

Сенат США проголосував за заборону федеральним установам використовувати продукцію російської компанії “Лабораторія Касперського”.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Сенат США в понеділок проголосував за заборону використання федеральним урядом продукції фірми з комп’ютерної безпеки  “Лабораторія Касперського”, яка базується в Москві, посилаючись на те, що компанія може бути пішаком Кремля та становить загрозу національній безпеці”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, ця поправка була внесена до оборонного бюджету США на наступний рік.

Документ закріплює та розширює рішення адміністрації Дональда Трампа, яка минулого тижня наказала усім цивільним держустановам протягом трьох місяців видалити софт “Касперського” зі своїх інформаційних мереж, пише агентство.

Повідомляється, що за поправку також повинна проголосувати Палата представників США. У Сенаті сподіваються, що вона отримає там підтримку.

“Лабораторія Касперського”, яка має близько 400 мільйонів клієнтів у всьому світі, заперечує звинувачення у шпигуванні на користь Кремля.

Раніше повідомлялося, що  керівник російської компанії “Лабораторія Касперського” запрошений на слухання до Комітету Палати  представників США з питань науки, космосу й технологій щодо можливості використання його антивірусів російськими спецслужбами.

 

Бойові дії на Донецькому напрямку велися під Горлівкою та на ділянці фронту Кам’янка – Піски. За добу зафіксовано дев’ять ворожих обстрілів, зокрема два – з важкого озброєння.

Про це повідомив на брифінгу речник Міністерства оборони України з питань  АТО  Олександр Мотузяник – Укрінформ.

За його словами, противник активізувався після 18 години, і застосовував міномети і бронетехніку. Українські війська неодноразово відкривали вогонь у відповідь зі стрілецької зброї.

На Маріупольському напрямку окупанти порушили режим “тиші” у трьох точках – Новомихайлівці, Водяному та Широкиному. “Один з ворожих обстрілів був мінометним. Слід відзначити, що окупанти проявляли активність як в світлу, так і в темну пору доби”, – зазначив Мотузяник.

Всього на цьому напрямку за добу сталося чотири ворожих обстріли. В усіх випадках українські війська відкривали вогонь у відповідь.

На “луганському” фронті бойовики порушили режим “тиші” один раз. Інцидент стався у Новотошківському біля Бахмутської траси.

 

Упродовж дня в районі проведення АТО російсько-окупаційні угруповання продовжували обстріли позицій української армії. Загалом зафіксовано 8 порушень перемир’я.

Про це інформує  прес-центр штабу АТО – Укрінформ.

“Від опівночі обстановка найбільше загострилась на Луганському напрямку, де кількість ворожих провокацій останнім часом суттєво зростає. Так, майже з першої ночі бойовики двічі били з мінометів калібру 120 міліметрів по наших опорних пунктах на підступах до Новотошківського. А близько 7 ранку застосували артилерію калібру 152 міліметри. Також сьогодні під мінометний  обстріл  ворога потрапили українські укріплення біля Кримського”, – йдеться в повідомленні.

На Донецькому напрямку, за даними штабу, стрілецька зброя окупантів працювала поблизу Кам’янки та Майорська. А з озброєння БМП ворог бив по наших позиціях на околицях Зайцевого.

 

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ збільшить до березня 2018 року кількість своїх спостерігачів на місцях до 800 осіб.

Про це заявив під час круглого столу в Києві перший заступник керівника  СММ ОБСЄ Александр Хуг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Що стосується діяльності СММ, фактом залишається те, що ми продовжуватимемо збільшувати кількість спостерігачів. І наша мета до кінця строку дії нашого мандату, який завершується у березні наступного року, збільшити загальну кількість спостерігачів, які працюватимуть на місцях, до 800 осіб», – сказав він.

Водночас Хуг підкреслив, що сторони-підписанти Мінських домовленостей мають забезпечити безпеку міжнародних спостерігачів.

 

На “Rapid Trident-2017” протестували сумісну з “натівськими” комп’ютерну систему

На масштабних багатонаціональних військових навчаннях “Rapid Trident-2017” учасники протестували українську комп’ютерну систему управління Delta, що повністю сумісна з арміями країн-членів НАТО. Про це повідомив речник Міністерства оборони з питань АТО полковник Олександр Мотузяник, передає кореспондент  УНН.

“В Україні триває активна фаза навчань Rapid Trident 2017, учасники заходу протестували комп’ютерну систему управління Delta, що повністю сумісна з аналогами армій країн-членів НАТО”, – повідомив речник.

Нагадаємо, 9 вересня на базі аеродрому  бригади тактичної авіації імені Петра Франка розпочалась перша фаза навчань “Rapid Trident-2017”.

 

У другому етапі стратегічного командно-штабного навчання ЗС Російської Федерації та Республіки Білорусь «Запад-2017» бере участь 120 тис. осіб. Навчання проходять на шести полігонах, що дозволяє приховати реальний масштаб залучених сил.

Про це йдеться у повідомленні на  сайті  Ради національної безпеки й оборони – Укрінформ.

“Активна фаза цього навчання проводиться одночасно на шести військових полігонах Російської Федерації та п’яти військових полігонах Республіки Білорусь, що дозволяє приховати реальний масштаб залучення до нього військ (сил), який значно перевищує офіційно анонсований. Станом на 19 вересня 2017 року реальна чисельність учасників усіх заходів, які проводилися в рамках  «Запад-2017», оцінюється у 120 тис. осіб, понад 10 тис. од. бойової техніки, близько 100 літальних апаратів та близько 40 кораблів/підводних човнів різного класу”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що найбільші за обсягом військові маневри сплановані на 18-20 вересня 2017 року на території Російської Федерації – на 33-му загальновійськовому полігоні Західного ВО «Луга» у Ленінградській області, полігоні 336-ї бригади морської піхоти берегових військ Балтійського флоту «Хмелевка» та загальновійськовому полігоні «Павенково» Балтійського флоту у Калінінградській області, а також 714-му полігоні повітряно-десантних військ «Красные Струги» у Псковській області.

На території Республіки Білорусь навчання пройдуть на 227-му загальновійськовому полігоні «Борисівський» (Мінська обл.) та полігоні «Брестський» 38-ї ОДШБР сил спеціальних операцій.

Передбачалося, що під час фінальної частини навчань президенти Російської Федерації та Республіки Білорусь спільно відвідають один із полігонів на території Росії. Однак, як зазначається в повідомленні, унаслідок зростання протестних настроїв у Білорусі, пов’язаних із проведенням навчань «Запад-2017», та через зухвалу поведінку російських військовослужбовців по відношенню до громадян Білорусі, президент Олександр Лукашенко скасував свою поїздку до Росії та прийняв рішення спостерігати за навчанням виключно на полігоні у Білорусі.

Таким чином, 18 вересня 2017 року на 33-му загальновійськовому полігоні Західного ВО «Луга» у Ленінградській області для вищого військово-політичного керівництва РФ (президент В. Путін, міністр оборони С. Шойгу, начальник ГШ генерал армії В. Герасимов) було продемонстровано показовий тактичний епізод ведення маневреної оборони та перехід у наступ. До участі в ньому залучалися підрозділи 25-ї ОМСБР (Владимирський Лагер, Псковська обл.), 138-ї ОМСБР (Камєнка, Ленінградська обл.) зі складу 6-ї загальновійськової армії (Санкт-Петербург) та 2-ї МСД (Калінінець) зі складу 1-ї танкової армії (Одинцово, Московська обл.), підрозділи ракетних військ і артилерії, ППО, ПДВ, оперативно-тактичної та армійської авіації Західного ВО.

 

Російські військові спростували повідомлення про те, що в ході навчань “Запад-2017” стався інцидент з мимовільним пуском ракети “повітря-земля” з вертольота Ка-52 по глядачах.

Про це повідомляє російський  Інтерфакс – Укрінформ.

“18 вересня у рамках розіграшу епізоду практичних дій спільного стратегічного навчання “Запад-2017″ жодних інцидентів, пов’язаних з роботою армійської авіації, не було”, – заявили у вівторок в прес-службі Західного військового округу.

“Усі повідомлення в соціальних мережах про залпи по натовпу журналістів, велику кількість тяжкопоранених – навмисна провокація або чиясь персональна дурість”, – повідомили в окрузі.

Військові твердять, що на відеокадрах у соціальних мережах зафіксований інший випадок – тоді екіпажі вертольотів у рамках льотно-тактичного навчання відпрацьовували вправу з ураження наземних цілей.

“Системою наведення одного з вертольотів було здійснено помилкове захоплення цілі. В результаті влучення некерованої ракети отримав пошкодження один з вантажних автомобілів без людей”, – повідомили в окрузі.

У Західному військовому окрузі також стверджують, що за епізодом навчання “Запад-2017” 18 вересня “спостерігали сотні російських та іноземних журналістів, а також військові аташе з більш як 50 держав”.

Раніше деякі ЗМІ повідомили, що на черговому етапі російсько-білоруських навчань  “Запад-2017”  на полігоні “Лузький” під Санкт-Петербургом стався мимовільний пуск ракет класу “повітря-земля” з вертольота Ка-52. Повідомлялося, що бойові снаряди влучили в місцевість, де знаходилися глядачі. Портал 66.ru повідомив з посиланням на джерело, що двоє людей отримали важкі травми. При цьому точну дату, коли сталася НП, видання не називало.

 

Під час військових навчань «Запад-2017» Росія відпрацьовує наступальні операції на своїх західних сусідів.

Про це під час свого виступу на Генеральній асамблеї ООН у Нью-Йорку зазначила президент Литви Даля Грібаускайте, передає кореспондент Укрінформу.

«У той час, як ми говоримо, близько сотні тисяч російських військових беруть участь у наступальних військових навчаннях «Запад-2017», що проходять на кордоні з країнами Балтики, Польщею та навіть у Арктиці. Кремль відпрацьовує агресивні сценарії дій проти своїх сусідів, готуючи власну армію до нападу на Захід», – сказала Грібаускайте.

На її переконання, ці навчання є також частиною інформаційної війни та мають на меті «поширення непевності та страху».

«Арсенал Кремля не обмежується звичайною зброєю. Росія продовжує втручатися у вибори, проводити кібератаки й використовувати свої «спутнікі» для поширення неправдивих новин і дестабілізуючої пропаганди», – наголосила президент Литви.

За її словами, «Запад-2017» свідчить про нездатність Кремля врешті-решт «припинити свою ненависть до Заходу».

 

Росія готова до військового втручання і в Білорусі, якщо політична ситуація там зміниться у небажаному для Кремля напрямі.

Таку думку висловив глава Сил оборони Естонії генерал Ріхо Террас в інтерв’ю  ERR – Укрінформ.

“Подібно до України, Росія планує військові кроки проти Білорусі, якщо політична ситуація там зміниться. Російські збройні сили і структури безпеки ведуть підготовку до того, щоб у разі потреби втрутитися і провести військову операцію у Білорусі. Планування операції почалося в 2014 році”, – сказав Террас.

За його словами, завдання навчань “Запад” та інших спільних військових навчань – максимально зв’язати білоруські збройні сили з російськими, а мета – паралізувати здатність білоруських військових діяти самостійно.

“Характерно, що російський президент відвідав етап навчань саме в Росії, хоча наголошував, що основна складність на спільних навчаннях – у Білорусі. У навчаннях беруть участь різні військові округи, Балтійський і Північний флот, ракетні війська. Якщо все це є антитерористичною операцією, то це очевидне перебільшення”, – зазначив Террас.

Як повідомлялося, активна фаза російсько-білоруських навчань “Запад-2017” проходить з 14 по 20 вересня. За офіційними даними, в них беруть участь майже 13 тисяч військовослужбовців, більшість з них – білоруські, до 70 вертольотів і літаків, близько 250 танків і до 10 бойових кораблів. Проте голова Військового комітету НАТО генерал Пьотр Павел заявив, що в навчаннях задіяні від 70 до 100 тисяч військових.

 

З початку російсько-білоруських навчань “Запад-2017”, які стартували 14 вересня, сталися вже три льотні інциденти, які призвели до пошкодження або втрати російської авіаційної техніки, поранення людей.

Увагу на це звертає на своїй сторінці в  Facebook  керівник групи “Інформаційний спротив”, народний депутат Дмитро Тимчук – Укрінформ.

“Льотна хроніка навчань “Запад-2017”: 1. На навчаннях “Запад-2017” російський бомбардувальник Ту-22 М3 викотився за межі злітної смуги, пошкодивши хвостову частину і ліву площину фюзеляжу, екіпаж не постраждав. 2. У Росії у Воронезькій області зазнав аварії військовий літак Як-130, екіпаж катапультувався. 3. Під час навчань  “Запад-2017”  на полігоні Лузький під Санкт-Петербургом вертоліт Ка-52 запустив ракети класу “повітря-земля” по глядачах, дві людини дістали серйозні поранення”, – йдеться в повідомленні.

Як пожартував Тимчук, російський льотчик “без візитки Яроша” – поганий льотчик.

Як повідомлялося, російсько-білоруські навчання “Запад-2017” проходять з 14 по 20 вересня. За офіційними даними, в них беруть участь майже 13 тисяч військовослужбовців, більшість з них – білоруські, до 70 вертольотів і літаків, близько 250 танків і до 10 бойових кораблів. Проте голова Військового комітету НАТО генерал Пьотр Павел заявив, що в “Запад-2017” задіяно від 70 до 100 тисяч військових. Він також назвав навчання “серйозною підготовкою до великої війни”.

 

Командувач повітряно-десантними військами Росії генерал-полковник Андрій Сердюков 15 вересня потрапив в аварію в Мурманської області, в результаті якої отримав важкі травми.

Про це пише “Лента.ру” з посиланням на власні джерела – Укрінформ.

Аварія сталася 15 вересня о 14:45 за місцевим часом на 1420-му кілометрі автодороги Р21 “Кола” в РФ. В мікроавтобус генерала, який прямував в кортежі у супроводі машин військової автоінспекції, врізався легковий автомобіль.

Як випливає з матеріалів перевірки ДТП, у кортеж, в якому слідував мікроавтобус Volkswagen Caravella російського головкому, врізався Chevrolet Lanos, який виїхав із зустрічної смуги. В результаті зіткнення мікроавтобус перекинувся.

Російський генерал у важкому стані, із серйозною черепно-мозковою травмою та переломом хребта був доставлений в реанімацію госпіталю Північного флоту. Постраждав і 52-річний заступник головкому з повітряно-десантної підготовки РФ, генерал-майор Володимир Кочетков: з численними переломами він був госпіталізований. Травми в результаті аварії отримали 49-річний помічник головкому і 35-річний ад’ютант.

Водій Chevrolet, 34-річний житель Мурманська, від отриманих травм помер у машині швидкої допомоги. Його 39-річна дружина з важкими травмами госпіталізована. Двоє їх дітей, хлопчики 16 і 17 років, відбулися незначними синцями. Експертиза показала, що водій службового мікроавтобуса був тверезий, у ДТП він отримав незначні забої.

Нагадаємо: Сердюков є командувачем ВДВ РФ з жовтня 2016 року, однак раніше він був начальником штабу і першим заступником командувача Південного військового округу

За інформацією російських ЗМІ, саме Сердюков керував операцією із захоплення Криму навесні 2014 року. Він очолив і реалізував спецоперацію, коли російські військові забезпечили прийняття парламентом Криму рішення про проведення незаконного референдуму про приєднання до РФ, який був організований протягом трьох тижнів.

 

В окупованому Севастополі співробітники російської поліції у супроводі людей в штатському відвідали всі квартири в будинку №17 по провулку Новикова у Балаклаві, в якому мешкають сім’ї військовослужбовців ВМС України і військові пенсіонери.

Про це повідомляє “Крим.Реалії”  з посиланням на дружин українських офіцерів, які не зрадили присязі і зараз проходить службу на материковій частині України – Укрінформ.

За їх словами, ввечері в понеділок, 18 вересня, близько 19:00 двоє співробітників російської поліції і ще двоє чоловіків у штатському обійшли всі квартири будинку і провели розмови з мешканцями. Зокрема, силовики запитували у людей, чи знають вони, що проживають у службовому житлі, цікавилися, скільки осіб мешкає в квартирі і де зараз знаходиться глава сімейства.

Поліцейські пред’являли службові посвідчення, але про причину перевірки не повідомляли. У мешканців вимагали паспорти і перевіряли реєстрацію. Також поліцейські детально розпитували про сусідів: хто мешкає, хто виїхав і де зараз знаходиться.

Співробітники в штатському у розмовах не брали участь і не представлялися.

За словами мешканців, раніше вже була спроба виселити одну з сімей із службової квартири, але право на житло вдалося відстояти в  суді.

40-квартирний будинок №17 по провулку Новикова у Балаклаві був побудований для ВМС України і зданий в експлуатацію наприкінці 2003 року. У ньому у службових квартирах мешкають сім’ї українських військовослужбовців і сім’ї військових пенсіонерів. Будинок перебував на балансі ВМС України. Частина квартир була приватизована до 2014 року. Після окупації Криму Росією будинок передали на баланс Міністерства оборони Росії. Громадяни, які зараз мешкають у ньому, не мають можливості приватизовувати службове житло, оскільки це не передбачено російськими законами.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконною і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили ряд економічних санкцій.

 

У місті Катовіце на півдні Польщі у вівторок вранці ексгумовано чергову, 36-ту жертву Смоленської катастрофи. Тіло перевезено для проведення судмедекспертизи до Кракова.

Про це повідомила речник Національної прокуратури Польщі Ева Бялік, інформує  РАР – Укрінформ.

“Тіло перевезено до центру проведення судмедекспертиз у Кракові”, – заявила Бялік.

На прохання рідних, прокуратура не називає прізвище жертви.

Торік у червні Національна прокуратура  Польщі  розпорядилася провести ексгумацію тіл 83 жертв Смоленської катастрофи. Ще дев’ять тіл упродовж 2010-2015 років уже було ексгумовано, а чотири – кремовано. Ексгумація розпочалася на початку листопада з президентського подружжя Леха та Марії Качинських.

До кінця цього року планується проведення ще 21 ексгумації, а в 2018 році — 26.

Біологічний матеріал жертв катастрофи буде відправлено до кількох міжнародних лабораторій, зокрема до Італії та Північної Ірландії, де вони перевірятимуться на предмет наявності вибухових речовин.

10 квітня 2010 року неподалік від військового аеродрому під Смоленськом розбився літак із президентом Польщі Лехом Качинським та високопосадовцями польської влади. Тоді в катастрофі загинули всі 96 осіб, які перебували на борту урядового Ту-154М.

 

Росія вдарила по Сирії біля місця дислокації американських військ

Російські бойові літаки завдали авіаудару по місці локалізації сирійських бійців, яких підтримує уряд США. Інцідент стався в Сирійському місті Дейр-ез-Зоур в суботу, коли на місці були присутні американські військові. Про це повідомили двоє американських представників телеканалу CNN, передає  УНН.

Команда американських спецпідрозділів консультувала американські сирійські демократичні сили в місці в Дейр-ез-Зоур у східній Сирії у той час, коли російські літаки завдали повітряний удар “не більше ніж у парі миль” від місця їх локалізації, повідомив один із американських офіцерів.

Союз під керівництвом США, Операція “Непохитна рішучість”, що боровся проти “Ісламської Держави”, виступив із заявою в суботу про те, що “російські бойові снаряди потрапили на місцезнаходження сирійських демократичних сил і радників союзу, про яке було відомо росіянам”.

Представники Міністерства оборони Росії спростували звинувачення Пентагону в неділю, заявивши, що авіаційні удари були спрямовані на цілі “ІД”.

Нагадаємо,  сирійська армія взяла під контроль нафтопромислові і газопереробні заводи  у Дейр-ез-Зоур.

Як повідомляв  УНН,  сирійські війська в неділю захопили передмістя  східного міста Дейр-ез-Зор, і продовжують оточувати позиції “Ісламської держави”.

 

Болгарія має намір домагатися зняття санкцій з Росії під час свого головування в ЄС у 2018 році.

Про це заявив прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов під час відкриття в Софії офісу Європейського інвестиційного банку, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Під час нашого головування в ЄС ми повинні працювати в політичному і дипломатичному плані, щоб зняти санкції з Росії і знизити напруженість між Європою і Росією. Не знаю, чи вдасться нам це зробити, бо це дуже складне і непосильне для нас завдання, але спробуємо”, – заявив болгарський прем’єр.

Торкнувшись запланованого на 2018 рік візиту президента РФ Володимира Путіна до Болгарії, Борисов наголосив, що Путіна запросив президент Радєв, але “якщо російський президент захоче зустрітися і з прем’єром, то він не відмовиться від такого запрошення”.

Глава болгарського уряду зазначив також, що Сербія, Косово і Чорногорія повинні якомога швидше стати членами  Європейського Союзу.

 

Американський політик вважає, що КНДР прагне отримати ядерну угоду з США

Агресивні дії Північної Кореї обумовлені надією на те, що держава отримає ядерну угоду з президентом США Дональдом Трампом, подібну до тієї, що була укладена з Іраном під час адміністрації президента Барака Обами. Про це в понеділок заявив американський політик-республіканець, член Палати представників США від штату Аризона Трент Франкс, передає УНН з посиланням на Politico.

“Я думаю, що прямо зараз вони не хочуть воювати зі Сполученими Штатами”, – заявив Франкс.

Політик вважає, що Північна Корея спостерігала “неймовірну компенсацію”, яка була надана Ірану в його знаковій ядерній угоді, і це спонукало їх до спроби отримати те саме.

“І тоді вони спостерігали за ядерною угодою Ірану. Тоді було передбачено неймовірну компенсацію, тому Північна Корея сподівається, що вони так чи інакше “блефуватимуть” на своєму шляху до більшої компенсації”, – сказав член Комітету Палати представників США зі збройних сил, додавши, що ця угода не змусила Іран демонтувати свою програму ядерної зброї.

Нагадаємо, постійний  представник США при ООН Ніккі Хейлі  заявила, що лідер КНДР Кім Чен Ин “домагається війни”.

 

Спільні молдавсько-румунські артилерійські навчання “Вогняний щит-2017” розпочалися на території військово-тренувальної бази «Бульбоака» в Молдові.

Про це поінформували в прес-службі Національної армії Молдови, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в РМ.

“Метою військових навчань є підвищення рівня взаємодії між артилерійськими підрозділами армій Румунії і Молдови”, – відзначив командувач сухопутних військ Національної армії Молдови полковник Михайло Букліш.

У навчаннях беруть участь близько 400 військовослужбовців двох країн.

Навчання “Вогняний щит-2017” проводяться в Молдові втретє.

 

У Національній раді з питань телебачення та радіомовлення визначили ТОП-5 загальнодержавних радіостанцій, які перевищують квоти щодо обсягу пісень українською мовою.

Про це повідомив член  Нацради  Сергій Костинський 19 вересня на прес-конференції в Укрінформі.

“За результатами добових моніторингів ми підсумували, які радіостанції є локомотивами з популяризації української мови. Назву умовний ТОП-5 радіостанцій за обсягом україномовних пісень в ефірі. На першому місці “Країна-ФМ”, що дає 100% українських пісень, на другому місці – Суспільне мовлення (Українське радіо, радіо “Культура” та радіо “Промінь”) із сумарним показником  81%, на третьому місці – “Ера FM” (40%), четверте місце – радіо “П’ятниця” (37%) та п’яте місце посіла радіостанція “Русское радио – Україна” (35%)”, – зазначив член Нацради.

Водночас, усі загальнодержавні радіостанції перевиконують норми закону й щодо обсягу ведення передач державною мовою. За результатами моніторингу, виконання квоти становить від 65 до 100% (законом визначено 50% – ред.).

Загалом, упродовж останніх півроку Нацрада провела шість етапів моніторингу 16 загальнонаціональних і 179 місцевих і регіональних радіостанцій.

Як повідомляв Укрінформ, 8 листопада 2016 року набув чинності закон “Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)”.

Згідно з документом квота на пісні українською мовою у радіоефірі в часових проміжках із 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 вводиться поступово: протягом першого року їх має бути щонайменше 25%, другого – 30%, третього – 35%. Ведення передач державною мовою протягом першого року дії закону має становити 50%, другого – 55%, третього – 60%.

 

Кожен другий законопроект Верховної Ради України є неякісним.

Про це  заявляють  в Комітеті виборців України – Укрінформ.

“У середньому кожен другий законопроект ВР VIII скликання отримує негативні висновки Головного науково-експертного управління Верховної Ради (ГНЕУ). Так, зі 100 останніх законопроектів, щодо яких ГНЕУ було надано експертні висновки (червень-вересень), 57 отримали негативну оцінку управління. Їх було рекомендовано повернути на доопрацювання або відхилити”, – наголошують в КВУ.

Серед причин негативних висновків – юридична недосконалість законопроекту (положення є нечіткими, внутрішньо суперечливими, нелогічними), суперечність законопроекту іншим законодавчим актам, відсутність потреби в прийнятті законопроекту тощо.

Загалом ГНЕУ було надано негативні висновки щодо 68% законопроектів «Батьківщини», зареєстрованих впродовж 2017 року (з 1 січня по 15 вересня). Із 60 ініціатив 41 було рекомендовано повернути на доопрацювання чи відхилити. У групи «Відродження» цей показник склав 65% (26 із 40 законопроектів отримали негативні висновки управління). Щодо інших фракцій показники наступні: «Самопоміч» – 64% неякісних  законопроектів  (40 із 62), “БПП” – 63% (91 зі 143), “Народний фронт» – 60% (63 із 105), “Опоблок” – 58% (20 із 34), Радикальна партія – 56% (31 із 55), “Воля народу” – 55% (19 із 34).

«Ці цифри вказують на низьку якість більшості законопроектів Верховної Ради. Наразі в парламенті немає дієвих фільтрів від законодавчого спаму. Для реєстрації законопроекту ініціатори мають дотриматися формальних вимог: зробити подання, написати пояснювальну записку тощо. Тоді як зміст законопроекту може бути фактично будь-яким. До прикладу, одним із останніх ГНЕУ було забраковано скандальний проект закону «про Отче наш» (передбачав відкривати сесійні засідання молитвою), як такий, що містить ознаки неконституційності», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Відповідно до ч. 2. ст. 103 закону «Про Регламент Верховної Ради України», зареєстрований та включений до порядку денного сесії законопроект при підготовці до першого читання в обов’язковому порядку направляється для проведення наукової експертизи.

 

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон “Про освіту”, ухвалений парламентом 5 вересня.

Про це він сказав на брифінгу у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зараз я підписую закон України “Про освіту”, – сказав Парубій, поставивши свій підпис під текстом закону.

Спікер додав, що у вівторок закон передадуть на підпис Президентові України.

Закон набуде чинності після підписання главою держави та публікації в офіційному виданні.

Як повідомлялося, 5 вересня Верховна Рада 255 голосами ухвалила новий  закон  “Про освіту”.

У Міністерстві освіти і науки наголошують, що цей документ – базовий, його ухвалення розблоковує можливості для подальшого реформування сфери освіти.

Зокрема, він передбачає три форми здобуття освіти: формальну (офіційне підвищення рівня освіти), неформальну (підвищення рівня поза офіційною системою підвищення кваліфікації – тренінги, гуртки, курси) та інформальну (самоосвіта).

Документ також пропонує новий підхід до розвитку вчителя та його педагогічної свободи. Зокрема, закон формулює нові засади підвищення кваліфікації вчителів. По-перше, загальна кількість годин на підвищення кваліфікації упродовж 5 років буде не менше 150 годин. При цьому вчитель має самостійно вирішити, яку кількість годин з цього обсягу він використовуватиме для навчання щорічно. По-друге, педагог сам вирішує, де підвищувати кваліфікацію. По-третє, держава з коштів спеціальної освітньої субвенції, а також місцеві органи оплачують підвищення кваліфікації для вчителів, навіть якщо педагоги обирають платні курси.

Закон також стимулює педагогів оволодівати новими методиками навчання через зовнішню незалежну сертифікацію. Вчителі, що її пройшли, отримають додаткову надбавку до зарплати – 20%.

Згідно з документом стандарти освіти затверджуватиме уряд (міністерство), а заклади освіти розроблятимуть освітні програми, що мають гарантувати виконання цих стандартів. У випадках, коли документ про освіту має видаватися державою, освітні програми проходитимуть акредитацію.

Місцеві органи влади позбавляться права контролювати освітній процес, у їхніх повноваженнях залишиться виключно створення відповідного освітнього середовища. При цьому на базі Державної інспекції навчальних закладів буде створено незалежний орган – Агентство забезпечення якості освіти, до повноважень якого належатимуть питання акредитації освітніх закладів (крім вищої освіти). Регіональні підрозділи агентства, що будуть абсолютно незалежними, забезпечуватимуть фахове інспектування закладів освіти.

 

Верховна Рада зобов’язана ухвалити пенсійну реформу до 1 жовтня.

Про це у вівторок, 19 вересня, заявив Голова ВР Андрій Парубій, повідомляє  “Еспресо.TV”.

“Це питання не тільки наших зобов’язань перед МВФ, це зобов’язання перед українськими пенсіонерами. Ми хочемо, щоб український пенсіонер отримав підвищення пенсії вже з 1 жовтня”, – наголосив Парубій.

За його словами, відразу після ухвалення судової реформи парламент перейде до розгляду пенсійної – вже у четвер він пропонуватиме працювати над поправками, яких загалом 2150.

У цьому зв’язку спікер висловив думку, що дехто з авторів поправок свідомо затягує час реформ. “Коли хтось хоче цьому завадити, то це політика, а не державний інтерес”, – заявив Парубій.

Відповідно до проекту  пенсійної реформи  процес осучаснення пенсій має завершитися у 2021 році. Підвищувати пенсійний вік для громадян України наразі не планується, натомість уряд збільшує вимоги до страхового стажу.

Люди, які не мають необхідного стажу і виходитимуть на пенсію протягом найближчих трьох років, зможуть отримувати держдопомогу на рівні прожиткового мінімуму (1762 грн на сьогодні).

Максимальна пенсія після ухвалення законопроекту про пенсійну реформу залишиться на рівні 10 740 грн.

Раніше постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман наголосив, що запровадження пенсійної реформи є однією з передумов – поряд із заходами з пожвавлення приватизації та забезпеченням конкретних результатів у боротьбі з корупцією – для четвертого перегляду Радою виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду програми для України в рамках механізму розширеного фінансування (EFF).

Як відомо, п’ятий транш МВФ Україні на суму 1,9 млрд дол. був запланований на червень-липень. Проте його надання було відтерміноване.

 

Проект пенсійної реформи передбачає 9-відсоткове щорічне зростання пенсій для громадян, які, маючи необхідний стаж, виходитимуть на пенсію не в 60 років, а пізніше.

Про це розповів заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір, повідомляє прес-служба Мінсоцполітики – Укрінформ.

“Вік виходу на пенсію визначатиметься розміром страхового (трудового) стажу, тобто залежатиме від добровільного вибору кожного працювати легально. Більше того, розроблена система бонусів дозволятиме тим, хто матиме відповідний стаж для призначення  пенсії  в 60 років, добровільно вийти на пенсію пізніше та збільшити таким чином її розмір на 9 відсотків за кожен рік”, – зазначив він.

Крім того, Шамбір зауважив, що найбільшого ефекту від осучаснення пенсій у вигляді значного збільшення їхнього розміру зазнають ті пенсіонери, які виходили на пенсію до 2008 року включно.

За його словами, це означає, що всі, хто вийшов на заслужений відпочинок і в дев’яностих, і в двотисячних включно до 2008 року, отримають суттєве збільшення пенсій.

Водночас посадовець запевнив, що осучаснення торкнеться і тих пенсіонерів, яким пенсії призначалися з 2008 по 2017 роки, проте у меншому розмірі, оскільки показники, за якими розраховувалися їхні пенсії, були більш відповідними сучасним.

 

Народний депутат від “Блоку Петра Порошенка” Ірина Фріз вважає недоцільним збереження розміру щомісячного довічного утримання суддів у рамках пенсійної реформи.

Так вона прокоментувала заяву в.о. голови Конституційного Суду Віктора Кривенка щодо неприпустимості зменшення розміру щомісячного довічного утримання суддів в рамках пенсійної реформи, виклавши свою позицію на сторінці у  Facebook – Укрінформ.

«Збереження розміру щомісячного довічного утримання суддів у рамках пенсійної реформи, на чому наполягає в.о. голови Конституційного Суду Віктор Кривенко, є недоцільним. Не бачу жодного сенсу та аргументів для того, щоб зберегти пожиттєве утримання суддів в умовах, коли суди виносять рішення на користь сепаратистів та корупціонерів, а судді ухиляються від виконання безпосередніх своїх обов’язків та мають найнижчу довіру в суспільстві», – написала Фріз.

Вона навела дані Пенсійного фонду, згідно з якими середній розмір пенсійних виплат суддям становить 23,7 тисяч грн, у той час як пенсії звільненим з військової служби становлять 2,77 тис. грн, тобто у 8,5 раза менше. «При цьому внесок останніх у захист інтересів України є незрівнянно більшим», – підкреслила парламентарій.

Нардеп вважає, що в умовах гострої кризи балансу кількості платників податків та пенсіонерів (майже 1:3) ті, хто працює, не мають утримувати суддів з нарахуванням найбільшого розміру пенсій у державі.

«Право людини на чесний суд, очевидно, буде порушено у випадку, коли судова система являє собою непрозору кланову систему на утриманні держави. Жодна фінансова преференція у вигляді високих заробітних плат чи пенсій не є гарантією некорупційності судової системи до того, як притягнення суддів до відповідальності за корупцію та зловживання не стане звичною процедурою. Водночас рішення Конституційного Суду щодо неконституційності зменшення пенсійних виплат для  суддів, очевидно, має всі ознаки конфлікту інтересів», – зазначила народний депутат.

Як повідомляв Укрінформ, в.о. голови КСУ Віктор Кривенко направив звернення до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та голови Верховної Ради Андрія Парубія, в якому наголошує, що зменшення розміру щомісячного довічного утримання суддів в рамках пенсійної реформи є неприпустимим, оскільки знижує гарантії його незалежності.

 

Голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець (фракція «Блок Петра Порошенка») прогнозує проведення Всеукраїнського форуму медиків у разі невиконання вимог членів профспілок медиків.

Про це вона сказала на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Якщо вимога медичних профспілок, які стоять сьогодні на Майдані і на площі перед парламентом, не будуть виконані, після будуть наступні кроки – Всеукраїнський медичний форум. Акції протесту будуть продовжені до тих пір, поки медики України і українські громадяни не отримають гідну систему охорони здоров’я», – зазначила вона.

Богомолець повідомила Укрінформу, що протягом року вона співпрацювала з профспілками медиків, намагаючись допомогти їм у вирішенні їх проблем, зокрема щодо ліквідації боргів із заробітної плати.

«Саме тому вони зараз і вийшли на акцію протесту, тому що не були вирішені їхні проблеми», – сказала Богомолець.

Водночас вона зазначила, що урядом надані обіцянки щодо ліквідації боргів із зарплати медиків до 1 жовтня.

«Протягом року ми намагалися комунікувати з чиновниками Міністерства охорони здоров’я, які ігнорували вимоги профспілок. Тільки після того, як було зібрано 100 тисяч підписів, Кабінет міністрів нарешті схаменувся і щойно пообіцяв, що до 1 жовтня заборгованість по зарплаті буде погашена», – сказала депутат.

Також, за її словами, профспілки не підтримують проект  медичної реформи – законопроект № 6327.

 

Член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, народний депутат від “Блоку Петра Порошенка” Ірина Фріз вважає, що діяльність Російського центру науки та культури в Києві має бути негайно припинена.

Про це парламентарій написала у  Facebook – Укрінформ.

«Діяльність Російського центру науки та культури в Києві має бути негайно припинена. При цьому організація “Росспівробітництво”, яка здійснює в Україні фінансування псевдонаукових досліджень з упередженими оцінками історичних та політичних подій, які згодом поширюються в ЗМІ  Російської Федерації, має бути внесена до санкційного списку як така, що створює загрозу національній безпеці України», – зазначила Фріз.

Вона нагадала, що у лютому 2016 року вже вносила законопроект «Про денонсацію угоди між Кабінетом міністрів України і урядом Російської Федерації про заснування та умови діяльності інформаційно-культурних центрів». На той час було висловлено застереження, що прийняття цього законопроекту призведе до закриття російською владою українських культурних центрів в РФ. В результаті законопроект був тимчасово відкликаний.

«Втім, діяльність Російського центру науки та культури в Києві, що включає в тому числі відряджання українських дітей до Російської Федерації з метою їх пропагандистської обробки та позиція СБ України, що поділяє стурбованість щодо загроз від цієї організації, вимагає повернення до цього питання», – підкреслила нардеп.

Тому, додала Фріз, законопроект про денонсацію угоди від 1998 року буде повернуто до Верховної Ради.

«Переконана, ризики, що пов’язані із закриттям українського культурного центру в Москві, є меншими, ніж ті, що пов’язані з подальшим функціонуванням Російського центру науки та культури в Києві», – додала парламентарій.

У вівторок низка ЗМІ повідомила, що Служба безпеки України неодноразово скаржилась Кабміну й РНБО на Російський центр науки та культури в Києві, але безрезультатно. Спецслужба з’ясувала, що цей центр, який є українським представництвом організації “Росспівробітництво”, здійснює в Україні фінансування псевдонаукових досліджень, що містять упереджені оцінки історичних та політичних подій, поширені в ЗМІ Російської Федерації.

 

У ВР наполягають на скасуванні мораторію на перевірки бізнесу

Запровадження мораторію на перевірки бізнесу виявилось абсолютно недоцільним. Про це в коментарі  УНН  заявив народний депутат, екс-міністр охорони здоров’я Олег Мусій, коментуючи  пожежу в одеському дитячому таборі “Вікторія”, де загинуло троє дітей.

“Я про це говорив, коли ще були, наприклад, спалахи ботулізму. На вулиці 21 століття, в Україні помирають люди від ботулізму. Ще тоді стало зрозуміло, що однією з головних  причин є цей славнозвісний мораторій, який приймався всього на один рік, а влада його продовжила, бо в “мутній воді рибку краще ловити”. Це є абсолютна безвідповідальність теперішньої виконавчої гілки влади”, – сказав О.Мусій.

Він   наголосив,  що мораторій на перевірки обов’язково має бути скасований.

“Такі прикрі і навіть страшні випадки, коли горять діти, це вже верх цинізму має бути у влади, коли заборонені будь-які перевірки. Там, де мова йде про людські життя, перевірки однозначно мають бути. Тому, моя позиція досить жорстка і однозначна – я  засуджую такі дії влади (продовження дії мораторію на перевірки – ред.)”, – наголосив О.Мусій.

Нагадаємо,  ДСНС зафіксувало різке збільшення пожеж цього року. У відомстві зазначають, що не всі пожежонебезпечні підприємства вдається перевірити вчасно. Через супротив власників підприємств, які прикриваються мораторієм, співробітники ДСНС змушені звертатися до суду, аби отримати дозвіл на перевірки.

Окрім того, на мораторій скаржаться у Мінприроди та Держпродспоживслужбі.

Зокрема, Мінприроди не може перевірити підприємства, які працюють з токсичними відходами через дію мораторію. Як наслідок, у регіонах із небезпечними відходами отруюються діти, а регулятор не може цьому завадити.

У Держпродспоживслужбі з мораторієм на перевірки пов’язують спалах ботулізму в Україні.

Раніше  проти мораторію на перевірки бізнесу виступив заступник голови Комітету Верховної Ради України  з питань екологічної політики Олег Недава.

 

Кабмін не планує відкликати проект Держбюджету-2018 з Ради

Кабінет міністрів України не планує відкликати проект Державного бюджету на 2018 рік з Верховної Ради. Про це повідомила під час прес-конференції перший заступник міністра фінансів України Оксана Маркарова, передає кореспондент  УНН.

“Ми (Мінфін – ред.) вчасно його розробили і подали до Кабінету міністрів. Кабінет активно його опрацьовував з 7 вересня… Ми як і в минулому році не плануємо його відкликати. Плануємо пройти, відповідно до Бюджетного кодексу, повну процедуру розгляду”, – запевнила О.Маркарова.

Перший заступник міністра фінансів також висловила сподівання, що у грудні країна вже буде мати проголосований Держбюджет на 2018 рік.

“Сподіваюся, що ми в цьому році у грудні будемо вже мати ухвалений бюджет і, зрозуміло, перспективу як для бюджетних організацій, так і для бізнесу в цілому”, – зазначила вона.

Як повідомляв УНН, у п’ятницю, 22 вересня, в Верховній Раді  планують представити Держбюджет-2018.

 

Чоловіка засудили за заклики до “незалежності” Закарпаття

За матеріалами СБУ в Закарпатській області Ужгородський міськрайонний суд засудив до 5 років позбавлення волі зі встановленням випробувального терміну 3 роки адміністратору групи в одній із соцмереж, який поширював антиукраїнські матеріали з-за кордону. Про це йдеться у повідомленні прес-групи УСБУ в Закарпатській області, передає УНН.

Співробітники спецслужби викрили антиконституційну діяльність уродженця Закарпатської області. Правоохоронці задокументували, що зловмисник, який тимчасово мешкав в одній із сусідніх європейських країн, модерував у соцмережі тематичну іншомовну групу й систематично наповнював її антиукраїнським контентом.

“Адміністратор, зокрема, поширював публічні заклики до від’єднання та здобуття “незалежності” Закарпаття від України, оприлюднював звернення з вимогами припинити нібито репресії однієї з національних меншин, розміщував карти зарубіжних країн, між якими “розділив” нашу державу. “Діяльність” модератора привернула увагу російських ЗМІ. Свою “позицію” він озвучив пропагандистським телеканалам країни-агресора”, – йдеться у повідомленні СБУ.

Дії уродженця Закарпаття слідчі регіонального Управління СБУ кваліфікували за статтями 109 та 110 Кримінального кодексу України.

Під час візиту адміністратора до України йому була оголошена підозра в скоєні злочинів проти основ національної безпеки.

Під час проведення санкціонованого обшуку за місцем реєстрації підозрюваного співробітники СБУ виявили у нього паспорт громадянина іншої країни.

“Ужгородський міськрайонний суд визнав обвинуваченого винним в інкримінованих йому злочинах та призначив покарання – 5 років позбавлення волі зі встановленням випробувального терміну 3 роки”, – зазначили в УСБУ.

Як повідомляв  УНН,  суди винесли 27 обвинувальних вироків користувачам і адміністраторам соцмереж.

 

Парламентський комітет асоціації Україна-ЄС збереться у Дніпрі

Дві сесії шостого засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС пройде у Дніпрі у середу, 20 вересня. Про це УННповідомили у прес-службі Дніпропетровської ОДА.

Відкриття першої робочої сесії 6-го засідання парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС заплановано о 9:30 в облдержадміністрації.

Пізніше, о 12:00, розпочнеться друга робоча сесія засідання комітету.

Серед очікуваних учасників – Генеральний прокурор України Юрій Луценко, співголови Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС Даріуш Розатті і Микола Княжицький.

Як повідомляв УНН, під час засідання очікується обговорення темпів виконання  Угоди про асоціацію.

 

Відмова від держстандартів якості продукції є передчасною – Тригубенко

Нардеп Сергій Тригубенко прогнозує збільшення показників імпорту в Україну замінників смаку, пальмової олії та інших шкідливих речовин, які застосовуються у харчовій промисловості. Про це він написав на своїй  сторінці у Facebook, коментуючи скасування держстандартів, передає  УНН.

На переконання політика, рішення уряду щодо відмови від державних стандартів є передчасним і може сприяти погіршенню ситуації на споживчому ринку.

“Наприкінці минулого тижня Кабмін ухвалив постанову, якою скасував необхідність для виробників дотримуватися державних стандартів при виробництві товарів і продуктів харчування.

Чи можна скасовувати правила гри там, де відсутня відповідальність виробника перед споживачем, повністю безконтрольний споживчий ринок і збідніле населення?

З одного боку, відмова від застарілого держстандарту – це відхід від бюрократичних процедур, які мають полегшити життя бізнесу… Однак, просто скасовуючи норми, не пропонуючи нічого їм на зміну, уряд реально наражає українського споживача на велику небезпеку”, – написав він.

С.Тригубенко нагадав, що статистика харчових отруєнь та інфекції на сьогодні б’є всі антирекорди минулих років.

“Щонайменше удвічі частіше труяться діти. Невтішні “показники” і по дорослих.

Та основна небезпека такого рішення уряду полягає у тому, що прийнято воно тоді, коли НАССР ще не запрацювало, а реформована Держпродспоживслужба вже понад 2 роки демонструє неспроможність захищати права споживачів. До цього всього в Україні продовжує діяти мораторій на перевірки…”, – зазначив він.

Саме з цих причин, на переконання нардепа, “найближчим часом ми можемо стати свідками зростання обсягів імпорту в Україні пальмової олії, харчових добавок, різноманітних замінників смаку, а в гіршому випадку – ще й антибіотиків”.

Як повідомляв УНН, в Україні скасували держстандарти для товарів і продуктів.

Відтепер  застосування національних стандартів збоку виробників є справою добровільною. Окрім цього, скасована необхідність погодження проектів національних стандартів із державними органами, а також галузева стандартизація.

 

Міністерство охорони здоров’я у 2018 році розпочне пілотний проект з трансплантації нирки від неродинного донора.

Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“МОЗ України розпочинає пілотний проект з трансплантації нирки від неродинного донора-трупа, на який у державному бюджеті на 2018 рік закладено більше 87 млн гривень, а на 2019-2020 роки – більш ніж по 100 млн щорічно”, – написала Супрун.

Зараз, за словами Супрун, 6 тисяч українців з нирковою недостатністю повністю залежні від гемодіалізу. У межах проекту планується проводити трансплантацію нирки у  Києві, Запоріжжі, Дніпрі, Харкові, Одесі та Львові. Загалом на розвиток трансплантації в проекті бюджету на наступний рік закладено 112 млн грн.

Супрун зазначила, що питання створення спроможної системи трансплантології в Україні залежить не тільки від презумпції згоди/незгоди на вилучення донорських органів у трупних донорів, а також від наявності механізму трансплант-координації, технічного забезпечення процесу та навчання лікарів.

 

Народні депутати розглянули 1110 з 4383 поправок до законопроекту “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адмінсудочинства України та інших законодавчих актів”, який входить до пакету судової реформи.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, під час розгляду 19 вересня депутати не підтримали жодну з поправок, які також не були підтримані профільним комітетом. При голосуванні “за” було менше сотні народних обранців. Більше половини робочих місць у сесійній залі – порожні.

Зокрема, депутати не підтримали відхилену Комітетом з питань правової політики та правосуддя правку Олени Сотник №1084 щодо процедури касації, передбаченої у Господарському процесуальному Кодексі. Сотник пропонувала передбачити, що якщо суддя-доповідач дійде висновку, що подана касаційна скарга є обгрунтованою, він відкриває провадження, про що постановляє відповідну ухвалу, а в разі якщо суддя-доповідач дійде висновку, що така скарга є необгрунтованою, вирішення питання про відкриття провадження має здійснюватися постійною колегією суддів, до складу якої входить суддя-доповідач.

Цю правку підтримали лише 48 нардепів з мінімально необхідних 226 голосів, тому вона вважається відхиленою.

До 14.15 нардепи дійшли до 1110 поправки, і голова Верховної Ради Андрій Парубій закрив ранкове засідання. Вечірнє розпочнеться о 16.00.

Як повідомлялося, народні депутати 7 вересня розпочали розгляд законопроекту №6232, яким передбачається внесення змін до Господарського, Цивільного процесуальних кодексів, Кодексу адміністративного та інших законодавчих актів. Протягом двох днів було розглянуто 662 поправки із 4383-ох.

Тиждень з 11 до 15 вересня був непленарним, тож 19 вересня парламентарії продовжили розгляд законопроекту у другому читанні.

Згідно з регламентом  Верховної Ради  розгляд одного законопроекту може тривати довше, ніж одне засідання, але не може перериватися розглядом інших питань.

 

Апеляційний суд Києва надав дозвіл на затримання колишнього судді Печерського райсуду Родіона Кірєєва, який ухвалив вирок у «газовій» справі щодо екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, з метою його приводу для розгляду клопотання про застосування щодо нього запобіжного заходу.

Про це повідомляє  прес-служба  судової інстанції – Укрінформ.

“…Надати дозвіл на затримання підозрюваного Кірєєва Р.В. з метою його приводу для участі у розгляді клопотання про застосування щодо нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою”, – йдеться у рішенні суду.

Таким чином, колегія суддів задовольнила скаргу прокуратури і скасувала рішення попередньої інстанції – Деснянського райсуду Києва від 5 липня 2017 року, який відмовив у задоволенні відповідного клопотання слідчого.

З квітня 2014 року Генпрокуратура розслідує кримінальне провадження, відкрите щодо Родіона Кірєєва. За даними відомства, суддя «ухвалив завідомо неправосудну постанову про зміну підсудній Тимошенко запобіжного заходу із підписки про невиїзд на взяття під варту».

У 2015 році Верховна Рада дозволила затримання та арешт судді Кірєєва.

У січні 2016 року Президент Петро Порошенко за поданням Вищої ради юстиції звільнив суддю Печерського районного суду міста Києва Родіона Кірєєва. Зокрема, ВРЮ дійшла висновку, що під час розгляду кримінальної справи за обвинуваченням колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко Кірєєв безпідставно змінив їй запобіжний захід з підписки про невиїзд на тримання під вартою, “чим допустив свавільне та незаконне позбавлення її волі”.

 

У два райони Одеської області – Болградський та Ізмаїльський – вводяться нові підрозділи Національної гвардії України.

Про це інформує прес-служба МВС у  Facebook – Укрінформ.

«МВС посилює присутність на південному кордоні. У два райони Одеської області (Болградський і Ізмаїльський) вводять нові підрозділи  Національної гвардії України», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що південний регіон є одним з найбільш складних, «поруч невизнане Придністров’я, тому безпека жителів Одеської області в пріоритеті».

 

Голова парламенту Молдови Андріан Канду вважає, що ситуація, яка виникла навколо кандидатури на посаду міністра оборони, може призвести до того, що Національна армія відмовиться визнавати Ігоря Додона як президента.

Так на брифінгу в Кишиневі спікер прокоментував повторну відмову президента затвердити Еуджена Стурзу на посаду міністра оборони, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

“Цілком можливо, що ми можемо дійти до такої ситуації, коли Національна армія відмовиться визнавати Ігоря Додона як президента. Своєю відмовою виконувати передбачені Конституцією зобов’язання Ігор Додон сам собі риє яму”, – заявив Канду.

За його словами, згідно з рішенням Конституційного суду від січня 2017 року президент зобов’язаний затвердити повторно висунуту урядом кандидатуру на ту чи іншу міністерську посаду.

“Подобається президенту чи ні кандидатура на пост міністра оборони, але він зобов’язаний її затвердити при повторному її висуненні”, – підсумував спікер.

Раніше президент  Ігор Додон  відмовився затвердити на посаду міністра оборони запропоновану правлячою коаліцією кандидатуру Єуджена Стурзи.

Тим часом уряд звернувся з відповідним позовом до Конституційного суду з вимогою вирішити спір, який виник між президентом і урядом. КС, у свою чергу, має право розглянути позов уряду протягом подальших шести місяців.

Посада міністра оборони Молдови залишається вакантною з лютого 2017 року, коли президент відправив у відставку екс-міністра оборони Анатола Шалару.

 

Голова Верховної Ради Андрій Парубій закрив засідання парламенту у вівторок, нардепи розглянули 1475 з 4383 поправок до законопроекту “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адмінсудочинства України та інших законодавчих актів”, який входить до пакету судової реформи.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, під час розгляду на вечірньому засіданні 19 вересня нардепи не підтримали жодну із поправок, які також не були підтримані профільним комітетом, – під час голосування “за” були близько сотні народних обранців.

Протягом вівторка нардепи завершили розгляд поправок до Господарського процесуального кодексу (загалом 1251) та взялися за поправки до Цивільного процесуального кодексу (загалом 1335) – наразі їх розглянуто 224.

Зокрема, нардепи не підтримали відхилену Комітетом з питань з правової політики та правосуддя поправку №1225 нардепа Руслана Сидоровича, який пропонував удосконалити норму про те, що сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права. Сидорович наполягав, щоб слова “сторони виконавчого провадження” замінити словами “учасники виконавчого провадження”. Він заявив, що у разі непідтримання поправки можуть бути порушені права людей, які мають відношення до провадження, але не є сторонами.

Проте цю поправку підтримали лише 67 нардепів з мінімально необхідних 226 голосів.

Спікер під час засідання пропонував Раді  20 вересня працювати до повного розгляду судової реформи, але депутати його не підтримали.

Як повідомлялося, народні депутати 7 вересня розпочали розгляд законопроекту №6232, яким передбачається внесення змін до Господарського, Цивільного процесуальних кодексів, Кодексу адміністративного судочинства та інших законодавчих актів.

Тиждень з 11 до 15 вересня був непленарним, тож 19 вересня парламентарії продовжили розгляд законопроекту у другому читанні.

Згідно із Регламентом Верховної Ради розгляд одного законопроекту може тривати довше, ніж одне засідання, але не може перериватися розглядом інших питань.

 

Міністерство охорони здоров’я та Громадська рада при МОЗ розроблять реєстр донорів.

Про це заступник міністра Олександр Лінчевський написав в авторській колонці на  “Українській правді” – Укрінформ.

“МОЗ України спільно з Громадською радою при МОЗ України працюють над розробкою реєстру донорів, щоб кожен, хто усвідомив готовність стати донором органів, міг зареєструватися та підтвердити цей статус”, – повідомив Лінчевський.

Так, за даними дослідження соціологічної групи “Рейтинг”, які навів заступник міністра, 63% респондентів підтримують право людини на пожертву своїх органів після смерті для проведення трансплантації іншим людям.

За словами Лінчевського, кожен донор органів може врятувати життя до вісьмох осіб, втім таке рішення повинно бути усвідомленим.

“Трансплантація – це цивілізаційний стрибок для суспільства. Тому показник у 63% – це дійсно позитивні зрушення у напрямку усвідомлення громадянами нашої країни усієї важливості трансплантації”, – написав заступник міністра.

За даними Міністерства охорони здоров’я, у 2016 році в Україні на 1 млн населення припадало 0,2 трупних донора, тоді як у розвинених країнах – 14-39 трупних донорів. На сьогодні в Україні виконують операцій з трансплантації органів на 10% менше від реальної потреби.

Як повідомлялося, з 2018 року в Україні стартує пілотний проект з трансплантології. В проекті бюджету на ці цілі закладено 112 млн грн.

 

У вівторок, 19 вересня, останні незалежні члени наглядової ради Нафтогазу Пол Ворвік та Маркус Річардс повідомили компанію про намір піти у відставку.

Про це йдеться у листі Пола Ворвіка та Маркуса Річардса, повідомляє  прес-служба Національної акціонерної команії “Нафтогаз України” – Укрінформ.

Своє рішення вони пов’язують зі згортанням реформ з боку уряду.

«Незважаючи на запевнення, які були надані членам наглядової ради представниками вищого політичного керівництва України, протягом останніх п’яти місяців не сталося жодних суттєвих зрушень вперед. Жодна з дій, які знаходяться під контролем уряду, не була виконана. Навпаки, рівень політичного втручання в роботу  Нафтогазу  продовжує зростати і став, на жаль, очевидною нормою», – йдеться у листі.

Також вони зазначили, що у квітні 2017 року вже висловлювали представникам Кабінету міністрів позицію щодо невиконання урядом Плану реформування корпоративного управління Нафтогазу.

Як повідомлялося, раніше міністр енергетики Ігор Насалик заявив, що НАК  “Нафтогаз України” фактично саботує виконання заходів з реструктуризації  компанії, яка здійснюється з метою відокремлення діяльності з транспортування природного газу та передбачена зобов’язаннями української сторони перед Секретаріатом Енергетичного Співтовариства.

6 вересня також стало відомо, що Секретаріат Енергетичного Співтовариства повідомив Україну про початок процедури вирішення спору, пов’язаного з порушенням Україною її зобов’язань за Договором про заснування Енергетичного Співтовариства. Йдеться про фактичне монопольне становище на ринку газу НАК “Нафтогаз України” та відсутність реформ у цій сфері, що визначені зобов’язаннями України та відповідними змінами в українському законодавстві.

При цьому, у самому “Нафтогазі” слова міністра Ігоря Насалика спростовують, заявляючи, що всі  запити Міненерго щодо передачі активів було виконано.

 

Україна вже сьогодні має готувати кадри для деокупованого Криму в рамках реінтеграції.

Про це у вівторок на прес-конференції в Києві заявив економічний експерт благодійного фонду “Майдан закордонних справ” Юрій Смілянський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У  Криму  разом з містом Севастополем на початок окупації працювало близько 18 тисяч муніципальних чиновників. Велика частина цих людей стали колаборантами і перейшли працювати на сторону окупантів. Відповідно, на момент деокупації ми повинні мати підготовлений кадровий резерв, як мінімум 18 тисяч осіб, не рахуючи вчителів загальноосвітніх шкіл, викладачів ВНЗ і медпрацівників”, – сказав Смелянський.

За його словами, готувати реінтеграцію Криму треба вже зараз через підготовку необхідних фахівців, в першу чергу, з числа кримської молоді, і у зв’язку з цим в Україні створена цивільна ініціатива “Освіта для кримчан”.

“Вважаємо своїм першочерговим завданням розробку пропозицій щодо вдосконалення законодавства і освітніх практик, цивільний контроль за діяльністю суб’єктів забезпечення прав кримчан на освіту і моніторинг в цій сфері”, – підкреслив глава правління “Таврійської гуманітарної платформи” Андрій Іванець.

 

Інвестиційні перспективи сфери управління водними ресурсами та водозабезпечення в Україні є очевидні. 

Про це під час зустрічі з європейською бізнес спільнотою  повідомив  віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко – Укрінформ.

“Для України сфера управління водними ресурсами, водозабезпечення та водовідведення є перспективною для залучення інвестицій та розвитку малого і середнього бізнесу”, – заявив  Зубко.

На його думку, сьогодні питання водозабезпечення України є гострим і актуальним.

«Так, перед нами стоять оперативні завдання щодо забезпечення водою Донецької і Луганської  областей у зв’язку з постійними обстрілами російськими бойовиками цих територій, а також монопольним становищем однієї водопостачальної компанії. Зокрема, шукаємо й альтернативні шляхи щодо водозабезпечення Маріуполя», – зауважив Зубко.

Крім того, за його словами, забезпечення водою є глобальним світовим питанням, вирішення якого вимагає і зусиль України.

«Через зміну кліматичного поясу піднімається рівень підземних вод. Раніше ця проблема стосувалася лише Миколаївської, Херсонської і Запорізької областей. Але наразі – вже і Черкаської області та низки інших регіонів. Це питання важливе як з огляду забезпечення людей водою, так і насамперед щодо її якості. Цієї осені плануємо провести стратегічну сесію щодо розробки стратегії управління водними ресурсами, водозабезпечення малих міст, вирішення проблем з водопостачання Донбасу. Залучимо наукові інституції, адже нам потрібні саме технічні рішення, міжнародних партнерів та бізнес, для якого інвестиційні перспективи цієї сфери очевидні», – наголосив віце-прем’єр.

Він нагадав, що Європейська стратегія та Закон «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» передбачає забезпечення централізованим водопостачанням населених пунктів із населенням 2 тисячі і більше.

“Це індикатор, до якого маємо дійти”, – заявив Зубко.

 

Міністр юстиції Павло Петренко під час робочого візиту до Нью-Йорка взяв участь у роботі щорічного саміту “Concordia”, де зосередився на інтеграції української бази власників підприємств до міжнародного єдиного реєстру кінцевих бенефіціарних власників.

По це повідомляє  прес-служба Мін’юсту – Укрінформ.

“Україна першою з країн ЄС на рівні закону встановила обов’язок для всіх без винятку компаній вказувати кінцевих власників бізнесу. Це – важливий крок на шляху боротьби з корупцією, який “перекрив” для чиновників можливість ховати корупційні статки за офшорними компаніями або за компаніями, оформленими на секретарок, водіїв чи інших підставних осіб”, – сказав  Петренко.

За його словами, саме забезпечення прозорості в діяльності державних органів дає можливість уникнути корупційних ризиків і перевищення повноважень. “Без прозорості, відкритості та підзвітності неможливо побудувати відкриту, демократичну  країну, яка процвітає. Де немає прозорості – немає й контролю, а де немає контролю – починаються хаос, зловживання й корупція”, – наголосив міністр.

Петренко поінформував учасників саміту про низку вже реалізованих ініціатив Мін’юсту в цьому напрямку. Зокрема, про відкриття всіх реєстрів та запровадження обов’язку вказувати реальних власників компаній в реєстрі бізнесу, запуск е-декларацій чиновників, створення спеціальних антикорупційних органів.

 

Інвестиції у розвиток технології 4G в Україні мають бути захищеними з боку держави.

Таку думку висловив голова Комітету ВРУ з питань інформатизації і зв’язку Олександр Данченко під час міжнародного форуму з розвитку високошвидкісного інтернету сьогодні, 19 вересня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ті виклики, які стоять зараз перед Україною, в першу чергу, в площини будівництва широкомасштабної інфраструктури, і розбудова мереж мобільних операторів 4G, 5G – це дуже важливо. Роль держави і приватного бізнесу тут дуже важлива. Держава має забезпечити необхідний інвеcтиційно привабливий клімат і необхідні законодавчі, регуляторні і, можливо, нерегуляторні умови для того, щоб бізнес, в першу чергу, наші інвестори в мобільний зв’язок, могли інвестувати гроші захищено. Інвестори мають розуміти, що вони повернуть свої гроші, а українські користувачі отримають хороші сервіси”, – заявив Данченко.

Він підкреслив, що вже напрацьована нова законодавча база, зокрема, це законопроекти про електронні комунікації і про радіочастотний ресурс.

“Згідно з Указом Президента ми виконуємо план з впровадження 4G. І я думаю, що впровадження найновітніших технологій має служити пріоритетом для держави і ми всі бачимо значимі напрацювання на цьому шляху”, – підкреслив Данченко.

Як повідомлялося, у серпні Кабінет Міністрів України прийняв рішення про початок процедури продажу ліцензій зв’язку 4G.

 

У мережі набирає популярності відео розмови одеських активістів, які протестували у понеділок під судом, де розглядалася справа “2 травня”, з консулом Росії Олександром Стаховим.

Відео, де одесити “популярно” пояснили, чому консулу РФ краще піти, розмістив користувач під ніком  ErichHartmann – Укрінформ.

“Ми можемо російською мовою попросити вас, щоб ви покинули дану територію. Бо ви окупанти в нашій країні, і ваші люди убивають наших людей”, – каже один з активістів консулу.

У відповідь Стахов зазначив, що він виконує свої обов’язки і прийшов поспілкуватися з  судом. Однак, схоже, активісти змогли знайти переконливі аргументи.

 

Проект медичної реформи враховує вимоги Професійної спілки працівників охорони здоров’я, яка проводить акцію протесту біля Верховної Ради. 

На цьому наголосила перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Оксана Корчинська, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Всі ці вимоги є в законопроекті №6327. Якраз у цьому законопроекті були враховані правки щодо формування  тарифів оплати праці. Вже закладено підвищення оплати праці медпрацівників у 2,5 раза», – зазначила Корчинська (фракція Радикальної партії Олега Ляшка).

Водночас вона висловила занепокоєння тим, що медики, які зараз беруть участь в акції протесту, не ознайомилися з текстом законопроекту, який підготовлений до другого читання.

«Всі ці вимоги вже є, але, на жаль, люди самі цей законопроект не читали», – сказала Корчинська.

Вона також зазначила, що підтримає законопроект, однак її фракція – ні.

Як повідомлялося, представники Профспілки працівників системи охорони здоров’я за підтримки членських організацій Федерації профспілок України у вівторок проводять у Києві акцію протесту.

Серед вимог активістів – призначення міністра охорони здоров’я, прозоре проведення медичної реформи з урахуванням думки медичної спільноти, підвищення розмірів посадових окладів медичним працівникам, збільшення обсягу медичної субвенції на 2017 рік на 3,9 млрд грн з метою погашення заборгованості з виплати заробітних плат та своєчасної виплати зарплат, встановлення медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров’я надбавки за престижність праці тощо.

 

Голова Верховної Ради Андрій Парубій оголосив про входження до депутатської групи “Воля народу” двох народних депутатів.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Повідомляю про входження народних депутатів Олександра Супруненка та Максима Микитася до депутатської групи “Воля народу”, – сказав спікер.

Як повідомляв Укрінформ, 9 червня Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив про вихід із депутатської групи «Воля народу» народного депутата Сергія Мельничука та, за наполяганням цієї ж групи, оголосив про вихід Олександра Онищенка. Тоді у групі стало 17 депутатів, тоді як кількість депутатської групи має становити щонайменше 19 депутатів. Якщо протягом двох тижнів кількість членів депутатської групи не збільшується, то згідно з Регламентом головуючий на засіданні мав би оголосити про розпуск групи.

 

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів відкрила дисциплінарне провадження щодо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького після скарги Центру протидії корупції.

Про це  повідомляє  Центр протидії корупції – Укрінформ.

“Справа в тому, що керівник САП прострочив подання адміністративного позову до Мінекології та  Держгеонадр, чим допоміг бенефіціарному власнику приватної газовидобувної компанії Burisma Group – Миколі Злочевському зберегти контроль над українськими родовищами”, – пояснили в організації.

Як розповіла юрист Центру протидії корупції Олена Щербан, САП мав 6 місяців, щоб підготувати ці позови та домогтися повернення надр у державну власність, але звернувся до суду лише через 8 місяців. “Відтепер шанси повернути ці родовища державі  найближчим часом фактично нульові, натомість вони і надалі успішно будуть використовуватися для збагачення колишнього міністра екології”, – наголосила Щербан.

За даними ЦПК, у ході слідства ще в січні 2016 року САП стало відомо, що дозволи на користування українськими надрами компанії Злочевського отримали з порушенням процедури – без погодження відповідних обласних рад, де мав здійснюватися видобуток природних копалин. Відтак це рішення могло бути скасоване, а надра повернуті державі. Таким чином, подавши позов на два місяці пізніше відведеного законом часу, САП дозволив «забетонувати» неправомірне користування українськими природними ресурсами компанії Burisma Group.

Відповідно до закону, провадження щодо Холодницького має тривати два місяці та може бути продовжено до трьох.

 

Асфальтні заводи Закарпаття у вівторок, 19 вересня, припинили роботу, оскільки не отримують достатньо щебеню, який постачається з інших регіонів України.

Про це на своєму  офіційному сайті  повідомив голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль – Укрінформ.

“Ситуація з відсутністю витратних матеріалів для виробництва асфальту на Закарпатті стала критичною. У вівторок (19.09) асфальтні заводи змушені були припинити роботу, оскільки не отримують щебінь з інших регіонів України через гострий дефіцит залізничних вагонів”, – зазначив він.

Раніше голова Закарпатської ОДА звернувся до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням втрутитися в ситуацію й посприяти у забезпеченні області принаймні сотнею вагонів на день для продовження ремонту автодоріг.

“Що це за реформа «Укрзалізниці», якщо така потужна структура не може забезпечити елементарні транспортні перевезення з однієї області України в іншу? З початку року ми акумулювали сотні мільйонів гривень з «дорожнього експерименту» та інших джерел для ремонту доріг, запросили сюди різних підрядників, у тому числі іноземні компанії, які прокладають дороги за європейськими зразками, ці підрядники побудували власні асфальтні заводи, щоб оперативно виконувати роботу, і в результаті виробництво асфальту зупиняється через відсутність залізничних вагонів!” – обурюється  Москаль.

На його думку така ситуація “дуже нагадує саботаж з боку «Укрзалізниці»”.

 

Польські прикордонники затримали минулого четверга трьох громадян України, які перевозили у двох автомобілях вісьмох нелегалів із Бангладеш. Українців заарештовано на три місяці за звинуваченням в організації нелегального переправлення нелегалів до Європи.

Про це  повідомляє  Бещадський відділ Прикордонної служби Польщі – Укрінформ.

“Іноземців затримано поблизу населеного пункту Гузелі (Леський повіт), коли вони трьома автомобілями намагалися проїхати далі углиб Польщі. Громадяни Бангладеш – це чоловіки віком від 18-ти до 45-ти років. Організатори – громадяни України віком від 37 до 41 року, двоє з яких крім українського громадянства мали ще угорське”, – йдеться у повідомленні.

Нелегалів перевозили двома автомобілями, по четверо у кожному. Бангладешців сховали у багажних відділеннях. Третій автомобіль їхав попереду і мав попередити про появу патрулів Прикордонної служби.

Зазначається, що громадяни Бангладеш не мали при собі жодних документів і не говорили англійською мовою. Було встановлено, що вони намагалися проникнути через Польщу до Західної Європи і за це заплатили від 6 тис. до 13 тис. євро.

Районний суд у населеному пункті Леско Підкарпатського воєводства Польщі арештував громадян України на три місяці за звинуваченням в організації нелегального перетинання кордону. Громадян Бангладеш рішенням суду в Перемишлі поміщено до спеціального центру для біженців, де вони очікуватимуть на подальші рішення у своїй справі. Бещадський відділ Прикордонної служби РП ініціював справу щодо їх повернення на батьківщину.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 512

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua