Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 2 грудня

Інформдень: 2 грудня

Британські парламентарії приїхали в Авдіївку

Відбулася зустріч керівництва Авдіївської військово-цивільної адміністрації з британськими парламентарями.

Про це повідомив керівник Авдіївської ВЦА Павло Малихін на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Відбулась доволі плідна зустріч із британськими парламентаріями John Whittingdale, Джонатаном Джаноглі та Бобом Сілі. Завітали вони сюди за допомогою українських колег із ВРУ Олексія Рябчина та Світлани Заліщук, котрі й координують партнерські відносини з Великою Британією”, – йдеться у повідомленні.

Малихін зазначив, що делегація передусім побувала на Авдіївському коксо-хімічному заводі (АКХЗ), гості відзначили самовідданість авдіївців, що працюють на економіку країни навіть біля самого фронту.

Далі голова  Авдіївської  ВЦА провів гостей містом, аби вони наочно побачили наслідки військової агресії і “титанічні зусилля” різноманітних служб, структур та окремих громадян задля її відновлення.

“Приємно, що про нас не забувають у багатьох країнах світу. Ще й активно допомагають. Це додає оптимізму”, – написав Малихін.

 

Лавров заявив про відновлення контактів “нормандської четвірки”

Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що контакти на рівні помічників голів держав “нормандської четвірки” незабаром відновляться.

Про це він заявив в інтерв’ю білоруському каналу “СТВ”, пише  ТАСС – Укрінформ.

За словами Лаврова, комплекс заходів, погоджений у Мінську в лютому 2015 року “був одноголосно схвалений РБ ООН і досі залишається абсолютно безальтернативним документом, що дозволяє врегулювати цю кризу”.

“Думаю, ми будемо продовжувати зусилля, в тому числі використовуючи Мінськ, який раніше надає свої можливості для переговорів контактної групи, і які незабаром відновляться по лінії помічників голів держав “нормандської четвірки”, – повідомив глава МЗС РФ.

Одним з останніх контактів лідерів “нормандської четвірки” мав телефонну розмову 22 серпня 2017 року, під час якого обговорювалося режим припинення вогню на Донбасі з нагоди початку навчального року.

Раніше Петро Порошенко заявив про те, що США вже залучені в “нормандський формат” переговорів по врегулюванню ситуації на сході України.

 

Покращити відносини із Росією найближчим часом не вдасться – міноборони Канади

Надії на покращення найближчим часом відносин між Заходом та Росією дуже мало.

Таку думку в інтерв’ю Radio CBC висловив міністр оборони Канади Харджит Саджан – Укрінформ.

«Я завжди залишаюся оптимістом. Сподіваюся, це нам вдасться (розпочати із Росією конструктивний діалог та деескалацію ситуації – Ред.), однак не думаю, що це дійсно станеться найближчим часом», – сказав Саджан.

При цьому він наголосив, що «ескалація ситуації не йде на користь нікому».

За його словами, світовій спільноті слід докласти зусиль до якомога скорішого вирішення проблем у відносинах із РФ.

«У той же час, хочу нагадати канадцям, що нам довелося піти на це саме через агресію Росії: через нелегальну анексію Криму, події в Грузії та на Донбасі. Ми маємо дослухатися і надсилати потужний сигнал стримування, що й робимо у рамках  НАТО», – зауважив міністр оборони Канади.

 

Мар’їнка і Красногорівка три роки без газу – бойовики не дають гарантій для ремонту

Українська сторона СЦКК заявляє, що зволікання з наданням гарантій безпеки з боку ОРДО для ремонту газопроводів загострює гуманітарну ситуацію в районах населених пунктів Мар’їнка та Красногорівка.

Про це повідомляє  прес-центр  штабу АТО – Укрінформ.

“Нагального вирішення … потребує ремонт газопроводів-відводів до газорозподільчої станції поблизу селищ Мар’їнка і Красногорівка (Донецької області). Ці населені пункти вже більше трьох років залишаються без газопостачання, а це, загалом, 26 000 людей, 13 газових котелень, 6 шкіл та 5 дитячих дошкільних закладів. Зупинена робота майже всіх найближчих підприємств, на яких працювала більшість місцевих мешканців: «Красногорівський вогнетривкий завод», молочний завод «Лактіс», «Мар’їнський хлібозавод» та інші”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що українська сторона СЦКК в найкоротші строки забезпечує отримання гарантій безпеки з боку ЗСУ за заявками щодо проведення запланованих ремонтно-відновлювальних робіт, в той час як з боку НЗФ ОРДО жодного разу гарантії безпеки не надавалися.

“Неконструктивна позиція російської сторони СЦКК та затягування надання з вини ОРДО гарантій безпеки призводить до неможливості підключення  газопроводу  до газорозподільчої станції та забезпечення місцевого населення побутовим газом і опаленням в зимовий період. Це загострює гуманітарну ситуацію в районах населених пунктів Мар’їнка та Красногорівка”, – констатує українська сторона СЦКК.

Спостерігачі підкреслюють, що таким чином ватажки ОРДО в черговий раз підтверджують нехтування Мінськими домовленостями та прагнення до подальшого загострення збройного конфлікту на Донбасі, незацікавленість у забезпеченні екологічної безпеки регіону, а також відновленні цивільної інфраструктури Донбасу.

 

АТО: під Красногорівкою українські бійці потрапили під вогонь снайпера

Протягом суботи, 2 грудня, бойовики 10 разів порушили режим припинення вогню, причому вдалися до безпосередніх обстрілів прифронтових населених пунктів.

Про це повідомляє  прес-центр  штабу АТО у вечірньому зведенні  – Укрінформ.

“Російсько-окупаційні війська продовжують вести вогонь по позиціях Збройних Сил України, і все частіше зі зброї, яка давно мала б бути відведеною від лінії зіткнення. Сьогодні вдень загарбники відновили обстріли безпосередньо по прифронтових населених пунктах”, – зазначили у штабі.

Зокрема, з мінометів, гранатометів та стрілецької зброї окупанти обстріляли житлові квартали у Водяному, Авдіївці та Верхньоторецькому. Внаслідок обстрілу Верхньоторецького поранено 31-річну жінку.

На Луганському напрямку окупанти випустили майже два десятки мін калібру 120-мм по оборонцях Луганського, що на Світлодарській дузі. Під мінометний вогонь різних калібрів потрапили захисники Троїцького і Золотого.

“На Донецькому напрямку зі 120-ти і 82-мм мінометів противник вдень бив по укріпленнях сил АТО поблизу Водяного і Талаківки. З гранатометів ворог порушував перемир’я у передмісті  Авдіївки. А у районі Красногорівки наші захисники потрапили під вогонь снайпера”, – додали у прес-центрі.

Загалом від опівночі російсько-терористичні війська 10 разів порушили режим припинення вогню.

 

Доба в АТО: захисник України помер у лікарні після тяжкого поранення

Двоє українських військовослужбовців зазнали поранень упродовж минулої доби. Один із захисників унаслідок тяжкого поранення помер у лікарні.

Про це на брифінгу в суботу, 2 грудня, повідомив речник Міністерства оборони України з питань АТО Олександр Мотузяник – Укрінформ.

“Учора внаслідок ворожого обстрілу біля Троїцького один захисник України отримав тяжке поранення. Його було оперативно евакуйовано, але, на жаль, від отриманих травм військовослужбовець помер у лікарні Попасної”, – розповів Мотузяник.

Він додав, що в районі Верхньоторецького внаслідок підриву на ворожій розтяжці зазнав поранення ще один український військовий. Його було доправлено до військового мобільного госпіталю, де зараз надається необхідна медична допомога.

“Керівництво  Міністерства оборони, Генерального штабу, військовослужбовці Збройних сил України, бойові побратими висловлюють щирі співчуття рідним і близьким воїна, який загинув за Україну”, – зазначив речник.

 

Доба в АТО: бойовики здійснили 26 обстрілів, військові відповіли 14 разів

Упродовж минулої доби російсько-окупаційні війська здійснили 26 обстрілів позицій ЗСУ, 17 з яких – на Луганському напрямку.

Про це на брифінгу в суботу повідомив речник Міністерства оборони України з питань АТО Олександр Мотузяник – Укрінформ.

“Протягом першої доби зими в районі проведення АТО зафіксовано суттєве збільшення кількості випущених противником боєприпасів… Загалом минулої доби по всій лінії зіткнення зафіксовано 26 обстрілів з боку російсько-окупаційних військ. Ворог випустив по наших позиціях 34 міни калібром 120 мм, 59 мін 82 калібру. Вже цієї ночі зафіксовано 2 ворожі  обстріли  по позиціях в районі Луганського. Ворог застосував заборонені міномети 120 калібру і випустив 19 боєприпасів”, – сказав Мотузяник.

Він додав, що, аби вгамувати противника, минулої доби наші військовослужбовці 14 разів відкривали вогонь у відповідь, використовуючи штатне озброєння.

Мотузяник уточнив, що на Луганському напрямку ворог провів 17 обстрілів у бік наших позицій. Зафіксовано кількагодинні прицільні обстріли окупантів по захисниках Луганського з мінометів калібром 120 та 82 мм – загалом упало 47 мін – з озброєння бойових машин піхоти, гранатометів і стрілецької зброї.

Також бойовики незаконних збройних формувань випустили 12 мін заборонених калібрів по позиціях українських військових у районі Новотошківського, 15 мін – поблизу Новолуганського і 8 – у районі Троїцького.

Крім цього, з мінометів 82 калібру ворог обстрілював наших захисників у районі Новоолександрівки.

Обстріли окупантів по опорних пунктах ЗСУ з озброєння бойових машин піхоти, стрілецької зброї і гранатометів також неодноразово фіксувалися поблизу Зайцевого, Лозового, Жовтого і Кримського.

У більшості випадків українські захисники не відповідали на ворожі провокації, але періодично були змушені прицільним вогнем у відповідь вгамувати амбіції окупантів, при цьому використовуючи зброю, яка Мінськими угодами не заборонена.

“На Донецькому напрямку минулої доби також спокійно не було. 9 разів російсько-окупаційні війська відкривали прицільний вогонь у бік позицій сил АТО. Зокрема, приліт 10 мін 82 калібру зафіксовано біля Мар’їнки. Окрім цього, по цих же позиціях, а також у районі Кам’янки, Водяного, Березового і Невельського відбулися поодинокі ворожі обстріли з використанням стрілецької зброї і гранатометів різних систем. Цього разу українські військові жорстко відповідали окупантам вогнем гранатометів та стрілецької штатної зброї”, – зазначив Мотузяник.

 

ЗСУ не звільняли Травневе і Гладосово на Донбасі – Генштаб

Села Травневе і Гладосово в Донецькій області знаходилися на підконтрольній Україні території і тому їх “ніхто не звільняв”. Про це заявив офіцер Генштабу Збройних сил України Владислав Волошин в ефірі “Громадського”, передає  УНН.

“Два населених пункти, це Травневе і Гладосово, знаходилися на підконтрольній Україні території. Їх ніхто не звільняв”, — зазначив він.

Він зазначив, що в цих населених пунктах і до повідомлень про звільнення перебували українські військові.

Також В.Волошин спростував інформацію бойовиків, про нібито наближення української ДРГ до позицій “ДНР”.

Зазначимо, що була поширена інформація про те, що населені пункти Травневе і Гладосово кілька днів тому були взяті ЗСУ під свій контроль.

Як повідомляв  УНН, бойовики  зірвали візит представників  СММ ОБСЄ та ООН у Травневе і Гладосове.

 

Українська сторона СЦКК: Лист Хугу від мешканців Гладосового – фейк бойовиків

Українська сторона Спільного центру з контролю і координації ситуації на Донбасі заявила, що поширений ЗМІ ОРДО “лист” мешканців населеного пункту Гладосове до першого заступника голови СММ ОБСЄ Александра Хуга – фейк.

Про це  повідомляє  Українська сторона СЦКК – Укрінформ.

“ЗМІ ОРДО оприлюднили інформацію, нібито мешканці населеного пункту Гладосове звернулися з відкритим листом до першого заступника голови СММ ОБСЄ в Україні Александра Хуга. У своєму зверненні “мешканці селища” закликали представника  ОБСЄ зафіксувати “факт” незаконного захоплення території і дій українських військовослужбовців, які нібито заарештували і вивезли у невідомому напрямку частину мирного населення”, – йдеться у повідомленні.

Українські фахівці СЦКК опитали мешканців Гладосового та з’ясували, що люди, які підписалися під цим зверненням, ніколи не жили у цьому населеному пункті.

“Опитування місцевих мешканців показало, що особи, які підписали це звернення, у зазначеному населеному пункті ніколи не проживали. При цьому навіть без проведення спеціалізованої графологічної експертизи видно, що підписи зроблені однією рукою”, – додали у СЦКК.

На їхню думку, цей фейк спрямований на перекладання на ЗСУ відповідальності за загострення ситуації на Донбасі та свідчить про зацікавленість у подальшому загостренні конфлікту.

 

Бойовики блокують відновлення електрики у двох населених пунктах

Ватажки ОРДО і ОРЛО блокують відновлення об’єктів цивільної інфраструктури на Донбасі, внаслідок чого страждає місцеве населення.

Про це повідомляє  прес-центр  штабу АТО – Укрінформ.

Йдеться, зокрема, про населені пункти Травневе (Донецької області) та Катеринівка (Луганської області).

“Українська сторона організувала і забезпечила всі необхідні умови для проведення ремонтних робіт. У свою чергу ватажки  ОРДО і ОРЛО  навмисно блокують відновлення пошкоджених лінії електропостачання та нахабно заявляють, що “їхній ремонт недоцільний”, – зазначається у повідомленні.

Більше двох тижнів мешканці населеного пункту Травневе (Донецької області) залишаються без централізованого електропостачання, яке було припинено внаслідок пошкодження лінії електропередач з боку НЗФ ОРДО.

У схожій ситуації опинилися мешканці селища Катеринівка (Луганської області).

Враховуючи погіршення погодних умов та пониження температури, умови проживання мешканців цих населених пунктів щодня погіршуються.

Таким чином, керівництво ОРДО і ОРЛО нехтують інтересами цивільного населення по обидва боки лінії зіткнення, порушують Мінські домовленості та дестабілізують ситуацію на Донбасі, наголошує Українська сторона СЦКК.

 

Окупанти складають списки бійців ВСУ, які отримали російські паспорти в Криму

Окупаційна влада Криму складає список осіб, які проходили на півострові службу у Збройних силах України до 18 березня 2014 року, з метою врегулювання питання реєстрації за місцем проживання.

Про це повідомляє ресурс  “Крим.Реалії”  з посиланням на прес-службу “уряду” Криму – Укрінформ.

«Враховуючи той факт, що відсутність реєстрації доставляє незручності не тільки колишнім військовослужбовцям, але і членам їх сімей, завершити всі процедури необхідно в найкоротші терміни. Так, на даний момент спільно з військовими комісаріатами ведеться робота зі збору списку осіб, які проходили військову службу у дислокованих до 18 березня 2014 року на територіях Криму і Севастополя військових частинах», – заявив “віце-прем’єр” Криму Ігор Міхайличенко.

За його словами, колишнім українським військовим, які отримали паспорти громадянина Росії, «надається право зареєструватися за місцем проживання за адресою військового комісаріату, розташованого на території їх проживання».

Раніше Уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що російська влада дозволила колишнім українським військовослужбовцям прописатися в квартирах і будинках військових містечок Криму. За деякими даними, мова йде приблизно про 1,5-2 тисячі людей.

Станом на жовтень 2017 року Генеральна прокуратура України звинувачує у  державній зраді  73 українських військових, які зрадили присяги і після анексії Росією Криму не повернулися з півострова на материк.

 

Бойовики “записували” в офіцери рядових, а їх зарплату клали у кишеню

Новопризначені російські офіцери окупаційних військ виявляють численні випадки фінансових махінацій колишніх командирів бойовиків.

Про це на брифінгу в суботу заявив речник Міністерства оборони України з питань АТО Олександр Мотузяник, повідомляє кореспондент Укрінформу .

“За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, на окупованих територіях продовжується заміна та ротація кадрових  російських офіцерів  на керівних посадах так званого першого армійського корпусу. При цьому новопризначені командири виявляють численні випадки порушень кадрової і фінансової дисципліни їх попередниками. Зокрема, встановлено факти фіктивного призначення на офіцерські посади осіб рядового і сержантського складу без виплати їм відповідного грошового забезпечення. Різниця у виплаті коштів у зазначеній категорії військовослужбовців тривалий час привласнювалася колишніми командирами бойовиків”, – зазначив Мотузяник.

 

В Україні з’явилася політична партія “Слуга народу”

В Україні офіційно зареєстрували нову політичну партію з назвою “Слуга народу”, передає  УНН  з посиланням на Міністерство юстиції.

Так, в єдиному державному реєстрі юридичних осіб на сайті Міністерства юстиції України з’явилася юридична особа, найменування якої “Політична партія “Слуга Народу” (ПП “Слуга Народу”).

Згідно з даними реєстру, організаційно-правова форма юридичної особи “Слуга Народу” – політична партія.

Також, згідно з даними ЄДР, керівником політичної партії “Слуга Народу” є Баканов Іван Геннадійович, який, за даними аналітичної системи YouControl, є керівником ТОВ “Квартал 95” з 2013 року.

Водночас, згідно з системою  YouControl, раніше “Політична Партія “Слуга Народу”” мала назву “Політична Партія “Партія Рішучих Змін””.

Зазначимо, що адреса реєстрації політичної партії “Слуга Народу”, згідно з ЄДР – 04053, м.Київ, вулиця Січових стрільців, будинок 77, офіс 728.

Водночас, як зазначається на сайті аналітичної системи YouControl, така сама адреса вказана як місце реєстрації приватного юридичного бюро “Качура Лоєрс”.

Як повідомляв УНН, Київрада пропонує заборонити  політичну агітацію в школах

 

Напад бойовиків ІДІЛ в Афганістані: двоє загиблих, 10 поранених

Щонайменше двоє співробітників сил безпеки були вбиті, а 10 людей, включаючи солдатів та цивільних осіб, були поранені під час нападу бойовиків «Ісламської держави» в східній провінції Нангархар в Афганістані.

Про це повідомляє  АР – Укрінформ.

«Аттулхах Хог’яні, прес-секретар губернатора провінції, заявив, що двоє вбитих були членами спецслужб, один із них – директор департаменту з питань розвідки Джелалабада», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що атака бойовиків почалася з пострілу у бік приватного телеканалу у Джелалабаді. Коли на місце прибули спецслужби, бойовики здійснили ще один постріл, після якого почувся  вибух.

За даними Хог’яні, серед поранених – п’ятеро поліцейських, два члени спецслужб та троє цивільних.

Відповідальність за напад на себе взяла група, пов’язана з «Ісламською державою».

 

Сирійські ЗМІ повідомляють про ракетний обстріл з боку Ізраїлю

Сили протиповітряної оборони Сирії перехопили щонайменше дві ізраїльські ракети, випущені поблизу Дамаска.

Про це повідомляє  France24  з посиланням на сирійські ЗМІ – Укрінформ.

“О пів на першу ночі (22:30 у п’ятницю) ізраїльський противник випустив декілька ракет класу “земля-земля” в напрямку військового об’єкту поблизу Дамаска”, – повідомило агентство SANA.

Ракети вдалося перехопити, однак у результаті удару були завдані “матеріальні збитки”, проте які саме, не уточнюється.

Голова Сирійської обсерваторії з прав людини Рамі Абдель Рахман повідомив, що ракетний удар був завданий по складу зброї за кілька кілометрів на південь від  Дамаска.

Однак він не зміг точно відповісти, чи належав склад сирійській армії або ж союзникам з Ірану чи ліванського руху “Хезболла”.

 

Нетаньягу прокоментував ракетного удару по Сирії

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху прокоментував ракетний обстріл, про якому раніше повідомили в Центрі зі спостереження за дотриманням прав людини в Сирії.

Нетаньяху повідомив, що метою обстрілу були іранські військові.

“Ми не допустимо, щоб іранський режим, який прагне знищити єврейську державу, придбав ядерну зброю. Ми не допустимо, щоб цей режим закріпився у військовому відношенні в Сирії”, – заявив  Нетаньягу – Укрінформ.

Нагадаємо: центр спостереження за дотриманням прав людини в Сирії, що базується у Великобританії, раніше повідомив про вибухи поблизу Дамаска, які, за твердженням правозахисників, були викликані вірогідним ракетним обстрілом з боку Ізраїлю.

 

Палестинці застерегли США від визнання Єрусалима столицею Ізраїлю

Якщо США визнають Єрусалим за столицю Ізраїлю, це означатиме «повне руйнування мирного процесу».

Про таке заявив речник президента Палестинської національної адміністрації Махмуда Аббаса, пише “Радіо Свобода” – Укрінформ.

«Світ заплатить важку ціну», якщо статус Єрусалима буде змінений із боку США односторонньо, заявив речник Махмуд Хабаш, виступаючи в Рамаллі на Західному березі Йордану, в резиденції Махмуда Аббаса.

В іншій частині палестинських територій, Смузі Гази, яку контролює радикальне палестинське угруповання «Хамас», це угруповання заявило, що закличе палестинців «поновити інтифаду (масове повстання проти Ізраїлю), якщо буде ухвалене таке несправедливе рішення щодо Єрусалима».

Ці заяви пролунали по тому, як попереднього дня, 1 грудня, засоби інформації з посиланням на неназваних посадовців США повідомили, що, за словами тих посадовців, президент США Дональд Трамп може ближчим часом визнати Єрусалим за столицю Ізраїлю. Але, за цими ж повідомленнями, Трамп іще не вирішив, чи при цьому переносити посольство США до Єрусалима з Тель-Авіва, де воно працює нині.

Відразу після цих повідомлень Білий дім заперечив їх.

 

Макрон хоче примирити курдів та керівництво Іраку

Президент Франції Емануель Макрон зустрівся в суботу у Парижі з головою регіонального уряду іракського Курдистану Нечірваном Барзані та запевнив, що робитиме все можливе для відновлення переговорів та збереження єдності Іраку.

Про це французький лідер  заявив  під час зустрічі з Барзані – Укрінформ.

«Франція зробить все, щоб допомогти зберегти єдність Іраку та визнання прав курдів Іраку шляхом нових переговорів», – передають французькі ЗМІ слова Макрона.

На спільній прес-конференції Барзані заявив, що готовий обговорити ситуацію з Багдадом і погоджується на спільний контроль курдської та багдадської влади над кордонами Іраку з Туреччиною та Сирією.

Як відомо, 76% курдів  25 вересня  проголосували на референдумі за незалежність Іракського Курдистану.

 

Прибічники Гюлена проникли і у дипмісії США, і у Конгрес — Чавушоглу

Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив про активне впровадження прибічників терористичної течії Фетхуллаха Гюлена в структури США, у тому числі Конгрес і судові інстанції.

Про це повідомляє  Anadolu – Укрінформ.

«Прибічники терористичної течії «Паралельна держава» (FETO), очолюваного Фетхуллахом Гюленом, впровадилися в систему дипмісій США в Туреччині», – цитує агентство Чавушоглу.

За словами глави турецької дипломатії, прихильники Гюлена знайшли «шлях» і до судової системи США, і Конгресу, й іншим американським організаціям і структурам.

Він вважає, що для впровадження «своїх людей» в структури США, FETO використало як легальні, так і злочинні методи.

Чавушоглу зазначив, що Анкара прекрасно усвідомлює суть і цілі планів ворогів Туреччини.

«Влада Туреччини добре обізнана про те, до чого саме прагнуть прибічники  Гюлена  в США. Ми знаємо, які саме сили використовують FETO. Цілком можливо, що течія Гюлена сама дозволяє, щоб нею користувалися. Все це окреме питання», – сказав він.

Глава МЗС Туреччини пообіцяв, що Анкара переслідуватиме прибічників Гюлена по всьому світу.

«Весь світ вже усвідомлює небезпеку течії Гюлена. Саме тому в різних країнах закривають школи FETO. Хоча у ряді держав позиції прибічників Гюлена все ще сильні. Наприклад, в Киргизстані. На нас у Бішкеку навіть ображаються. Хоча в особистих розмовах представники Киргизстану визнають, що якщо вони спробують зробити тиск на FETO, то прибічники Гюлена можуть спровокувати переворот в країні. Ситуація така гнітюча», – констатував Чавушоглу.

 

“Не було ніяких змов”: Трамп прокоментував нові свідчення Флінна

Президент США Дональд Трамп заявив, що його не хвилюють свідчення колишнього радника з питань нацбезпеки Майкла Флінна, які він дав ФБР.

Про це повідомляє AFP у своєму  Twitter – Укрінформ.

“Трамп сказав, що його “не турбує” те, що колишній радник може розповісти слідчим (у справі про зв’язки з Росією. – Ред.)”, – йдеться у повідомленні.

Американський лідер заявив журналістам, що між його президентською кампанією та Росією “не було ніяких змов”. Про це він сказав журналістам у суботу, коли залишав Білий дім, пише  Reuters.

Як повідомляв Укрінформ, Флінн визнав себе винним у наданні неправдивих свідчень  ФБР і готовий свідчити проти президента. Так, екс-радник збрехав слідчим, що не просив російського посла Сергія Кисляка відкласти голосування резолюції Ради Безпеки ООН.

Спецпрокурор Роберт Мюллер оприлюднив заяву, в якій звинуватив Флінна в тому, що той надав ФБР дезінформацію про його контакти з представниками Росії.

Зокрема Мюллер стверджує, що Флінн дав невірну інформацію про його розмови з тодішнім послом РФ в США Сергієм Кисляком. Звинувачення проти Флінна загрожує йому 5 роками позбавлення волі.

 

Трамп каже, що знав про брехню Флінна ФБР

Президент США Дональд Трамп заявив, що звільнив свого радника Майкла Флінна через те, що той збрехав віце-президенту та ФБР. Водночас дії Флінна під час перехідного періоду він назвав законними.

Про це глава Білого дому написав у  Твіттері  в суботу, передає Укрінформ.

“Мені довелося звільнити генерала Флінна, бо він збрехав віце-президенту і ФБР. Він визнав себе винним через цю брехню. Це ганьба, тому що його дії в перехідний період були законними. Не було чого приховувати!” – зазначив президент.

Водночас така позиція президента викликала критику у США, бо такого роду заяви можуть розглядатися як тиск на слідство. Зокрема, про це заявив колишній представник Міністерства юстиції, нині аналітик з питань правосуддя й безпеки Метью Міллер.

“О боже, він (президент Трамп. – Ред.) просто визнав, що перешкоджає правосуддю. Якщо Трамп знав, що Флінн брехав ФБР, коли він попросив Комі на вихід, це вже ваша справа”, – написав Міллер, звертаючись до президента у  Твіттері.

Як повідомляв Укрінформ, 1 грудня Спеціальний прокурор США Роберт Мюллер висунув офіційні звинувачення Майклу Флінну в рамках розслідування російського втручання у внутрішні справи США. Слідство звинуватило екс-радника Трампа у введенні в оману слідства шляхом повідомлення невірних відомостей про два епізоди його контактів з російським послом Сергієм Кисляком. Зокрема, йшлося про домовленості щодо  санкцій, введених у грудні минулого року проти Росії, а також голосування в Раді Безпеки ООН резолюції по Ізраїлю.

 

Зять Трампа керував контактами екс-радника з нацбезпеки Флінна з РФ – CNN

Контактами з росіянами колишнього радника з питань нацбезпеки президента США Дональда Трампа – Майкла Флінна керував зять президента Джаред Кушнер.

Про це повідомляє  CNN  з посиланням на власні джерела – Укрінформ.

«Джаред Кушнер є “дуже високопоставленим членом” перехідної команди президента Дональда Трампа, який давав рекомендації раднику з питань національної безпеки  Майклу Флінну  щодо розмов з послом Росії в Сполучених Штатах та інших країн щодо голосування Ради Безпеки ООН про ізраїльські поселення на західному березі річки Йордан», – йдеться у повідомленні.

Так, зазначається, що у Кушнера особливий інтерес викликало підготування резолюції Ради Безпеки ООН з даної теми і позиція Росії щодо голосування за документ.

Адвокат Кушнера не відповів на запит на коментар.

Повідомляється, що судові документи дають чітке уявлення про координацію дій між Флінном та іншими радниками Трампа, пов’язаними з російськими посадовцями, щоб впливати на міжнародну політику. Це наштовхує на питання, хто саме очолює управлінську ієрархію в оточенні Трампа. Видання не виключає варіанту, що розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера може торкнутися і самого Трампа.

У документі також говориться, що Флінн збрехав, що не попросив російського посла Сергія Кисляка відкласти голосування з резолюції Ради Безпеки ООН.

Як пише  ABC News, пізніше він визнав себе винним у наданні неправдивих свідчень ФБР і готовий свідчити проти президента.

Мюллер оприлюднив заяву, в якій  звинуватив Флінна в тому, що той надав ФБР дезінформацію  про його контакти з представниками Росії.

Зокрема Мюллер стверджує, що Флінн дав невірну інформацію про його розмови з тодішнім послом РФ в США Сергієм Кисляком. Звинувачення проти Флінна загрожує йому 5 роками позбавлення волі.

 

США вели перемовини з РФ про зняття санкцій після перемоги Трампа – Reuters

США і РФ вели переговори про зняття санкцій проти Москви після перемоги на президентських виборах Дональда Трампа.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на неопубліковані документи, передає  УП – Укрінформ.

Планувалось, що у випадку перемоги Трампа тодішній радник адміністрації з нацбезпеки Майкл Флінн мав підтримати проект будівництва АЕС на Близькому Сході.

Reuters з посиланням на електронне листування, яке опинилося в розпорядженні агентства, пише, що у рамках співпраці двох країн на Близькому Сході передбачалася участь в проекті російської компанії ВАТ ОМЗ (“Об’єднані машинобудівні заводи”), яка перебуває під  санкціями. Вона повинна була поставляти ядерне обладнання, на виробництві якого спеціалізується.

З листа Алекса Копсона, котрий керує агентством ACU Strategic Partners (спеціалізується на консультаціях у сфері атомної енергетики), який він написав своїм бізнес-партнерам 16 листопада 2016 року, Reuters дізналося, що США планували допомогти українській компанії “Турбоатом” отримати контракт на 45 млн доларів на виробництво турбін для реакторів в Саудівській Аравії та інших країнах Близького Сходу.

Планувалось, що в обмін на це Україна мала пом’якшити свою позицію щодо зняття антиросійських санкцій. Копсон від коментарів агентству відмовився.

Дональд Трамп під час передвиборчої кампанії заявляв про плани полегшити санкції для РФ в обмін на співпрацю у боротьбі з тероризмом. Але після перемоги на виборах він підписав закон про введення нових санкцій проти Росії.

 

Обама завуальовано розкритикував Трампа за вихід з кліматичної угоди

Колишній президент США Барак Обама розкритикував відсутність лідерськоі позиції США у боротьбі зі змінами клімату.

Про це він сказав під час візиту до Парижа в суботу, виступаючи з промовою на запрошення  мережі фахівців з комунікацій, відомих під назвою «Наполеони» – Укрінформ.

“Наголошую вам,  що на даний момент ми маємо тимчасову відсутність американського керівництва у цій справі (боротьбі з кліматом – ред.)”, – сказав Обама, що викликало сміх в аудиторії, представленої топ-менеджери французьких компаній та колишніми міністрами.

Обома уточнив, що попри ситуацію, яка склалася після виходу США з Паризькі кліматичної угоди, США продовжують рухатися, щоб досягти своїх цілей завдяки діялтності деяких штатів та міст.

Як відомо, між Обамою та Макроном склалися досить дружні відносини. Зокрема перед другим туром виборів Обама записав відеоролик, в якому вказав на те, що бачить президентом  Макрона. Французький лідер, у свою чергу, зауважував, що радився з Обамою під час президентської кампанії. Експерти відмічають деяке наслідування Макроном стилю та навіть жестів Обами.

 

МЗС підтверджує загибель українця під час повені в Шрі-Ланці

Український громадянин загинув у Шрі-Ланці, де потужний циклон “Окхі” спричинив масштабні повені та руйнування.

Інформацію про загибель українського громадянина підтвердила Консульська служба МЗС у  Twitter  – Укрінформ.

“Консул підтверджує загибель українця внаслідок шторму в Шрі-Ланці. Вживаються першочергові і необхідні за таких обставин заходи”, – йдеться в повідомленні.

Раніше DW повідомляла, що серед 26 загиблих в Шрі-Ланці є також громадянин  України, якого під час повені змило водою неподалік від популярного серед туристів міста Галле.

Як повідомляв Укрінформ, циклон “Окхі” спричинив масштабні повені в Шрі-Ланці, під час яких 26 осіб загинули, пошкоджено близько 20 тисяч будинків, евакуйовано тисячі людей.

 

Росія вивела на орбіту військовий супутник

Російська ракета-носій “Союз-2.1б”, що стартувала в суботу з Плісецька, успішно вивела на орбіту супутник Міноборони.

Про це повідомляє  “Інтерфакс”  з посиланням на прес-службу військового відомства РФ – Укрінформ.

“Ракета-носій середнього класу “Союз-2.1б” у встановлений час успішно вивела на розрахункову орбіту космічний апарат в інтересах Міноборони Росії”, – йдеться у повідомленні.

Запуск “Союзу” був виконаний з космодрому Плісецьк в Архангельській області о 13:43 за Москвою.

Нагадаємо, наприкінці листопада Росія здійснила неуспішний запуск  супутника  “Метеор-М” ракетою “Союз-2.1б” з космодрому “Восточний”.

 

Прикордонники розповіли про “перебіжчиків” з Росії

Упродовж минулого тижня до Державної прикордонної служби України звернулося троє громадян Росії із проханням надати їм статус біженців.

Про це повідомляє  прес-служба  відомства – Укрінформ.

“Тільки протягом минулого тижня на державному кордоні троє громадян Росії 45, 38 та 27 років, яких переслідують у  Російській Федерації, попросили статус біженців у співробітників Державної прикордонної служби України”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що один із них прибув сьогодні вранці у пункт пропуску «Київ-пасажирський» та під час оформлення звернувся з усною заявою про визнання його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. За словами росіянина, він брав участь у мітингах проти корупції та за російську опозицію, зокрема Олексія Навального, тому піддається переслідуванню в РФ.

Інший громадянин Росії, також у цьому пункті пропуску, попросив статус біженця минулої середи. Росіянин розповів, що змушений тікати та просити притулку в Україні у зв’язку з його переслідуванням правоохоронними органами Росії за участь в акціях проти російської влади.

Ще один громадянин Росії попросив захисту, у зв’язку з його переслідуванням органами Російської Федерації, в одному з пунктів пропуску на Чернігівщині минулого вівторка.

Співробітники ДПСУ роз’яснили громадянам Росії порядок звернення за захистом відповідно до законодавства України та направили їх до управління Державної міграційної служби України.

 

У НАЗК не надали Найєму “конфіденційних даних” про звільнення Соломатіної

У Національному агентстві з питань запобігання корупції відмовилися надати народному депутатові Мустафі Найєму копії документів про звільнення колишньої співробітниці НАЗК Ганни Соломатіної.

Про це повідомив сам Найєм на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“НАЗК відмовилося надати копії документів про звільнення Ганни Соломатіної, мотивуючи…конфіденційністю даних. … Я просив не медичну картку пані Соломатіної, не її домашню адресу або номер банківської картки, а копію наказу про звільнення та підстави, на яких він був підписаний. У відповідь керівник НАЗК Наталя Корчак запропонувала прийти до  НАЗК  самостійно і підписати зобов’язання про нерозголошування інформації”, – написав народний депутат.

Судячи з оприлюдненої ним відповіді з НАЗК, він звернувся до Нацагентства з приводу документів про звільнення Соломатіної 20 листопада.

Як повідомлялося, керівник департаменту фінансового контролю і моніторингу способу життя НАЗК Ганна Соломатіна заявила, що голова НАЗК Наталя Корчак порушувала закон про запобігання корупції. За її словами, Корчак давала прямі вказівки відносно перевірки окремих депутатів та фальсифікувала висновки перевірки декларацій.

Крім того, Соломатіна повідомила, що НАЗК не є самостійним органом, а повністю контролюється владою. В Адміністрації Президента заперечують будь-який контроль над НАЗК.

Детективи НАБУ розпочали досудове розслідування відносно посадовців НАЗК. 17 листопада за клопотанням Спеціалізованої антикорупційної прокуратури генпрокурор передав справу для розслідування СБУ. Озвученою причиною такого рішення стала наявність конфлікту інтересів.

За наявною інформацією, раніше Соломатіна подавала заяву про звільнення, але іншим наказом було скасовано попередній наказ про її звільнення, отже – юридично вона не звільнена.

 

НАБУ наслідує методи радянського КДБ – Шкіряк

Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк вважає, що у своїй оперативній роботі співробітники Національного антикорупційного бюро України наслідують методи діяльності КДБ СРСР.

Про це він заявив в ефірі  Еспресо.TV, коментуючи випадок зі спробою детектива Антикорупційного бюро дати хабар першій заступниці голови Державної міграційної служби Діні Пімаховій – Укрінформ.

За його словами, антикорупційний орган не може діяти аморальними методами, такої практики немає в жодній країні світу.

“Так діяло тільки КДБ. Це був їхній метод роботи – “узяти на гачок”, спровокувати, а потім використовувати для отримання тієї чи іншої інформації”, – сказав Шкіряк.

“Я не хочу, щоб НАБУ діяло так, як діяло радянське КДБ. Я не хочу такого антикорупційного органу, який діє незаконними методами… Я хочу, щоб НАБУ діяло згідно із законом і розкривало корупційні схеми законними методами”, – наголосив радник міністра.

Як повідомляв Укрінформ, 29 листопада у  Державній міграційній службі  заявили про затримання “агента” НАБУ під час спроби передачі хабара першому заступнику голови ДМС Діні Пімаховій. Сама чиновниця ДМС заперечує вимагання хабара в агента НАБУ.

Зі свого боку, в НАБУ 30 листопада заявили про зрив спецоперації через втручання СБУ та Генпрокуратури. У заяві вказується, що працівники СБУ незаконно затримали агента НАБУ, який документував один “з епізодів за участю першого заступника голови Державної міграційної служби України”.

Водночас у Генпрокуратурі вважають неприпустимим те, що детективи сплановано провокували чиновницю ДМС на отримання хабара. Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що Генпрокуратура прослуховувала агента НАБУ, який працював під прикриттям в рамках операції щодо Пімахової.

Директор НАБУ Артем Ситник після зустрічі з Луценком заявив, що нікого з НАБУ не затримають після операції у Міграційній службі.

Пізніше НАБУ опублікувало запис переговорів у справі про корупцію в Міграційній службі.

 

У Луцьку вперше вручили відзнаки учасникам УПА

Нагороди, які під час війни не встигли отримати учасники УПА на Волині, вперше вручили у Луцьку. Відзнаки із золотими, срібними та бронзовими Хрестами Бойової Заслуги отримали родичів бійців, які приїхали з різних куточків України, повідомляє прес-служба Волинськоі обладміністрації, передає  УНН.

Більше двох десятків нагород за мужність та відвагу прийшли отримати внуки, племінники, родичі учасників УПА.

Як зазначили в ОДА, таке відзначення на Волині – перше.

“Будуть і наступні, адже процес відновлення імен бійців визвольної боротьби УПА в 1942-1954 роках триватиме”, – сказано у повідомленні.

Як повідомляв УНН, 14 жовтня Президент  нагородив учасників національно-визвольного руху.

 

Порошенко підписав закон про угоду з ЄІБ на €120 мільйонів

Президент Петро Порошенко підписав закон про ратифікацію фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком, яка дасть можливість залучити до 120 млн євро кредитних коштів.

Про це повідомляє  прес-служба  глави держави – Укрінформ.

“Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про ратифікацію Фінансової угоди (Проект «Вища освіта України») між Україною та  Європейським інвестиційним банком», схвалений Верховною Радою України 8 листопада 2017 року”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що угода має на меті залучення під державні гарантії до 120 млн євро кредитних коштів Європейського інвестиційного банку, що будуть спрямовані на здійснення заходів з підвищення енергоефективності будівель університетів та інших інвестицій, пов’язаних з освітнім процесом.

Проект «Вища освіта України» впроваджуватиметься на умовах співфінансування та із залученням коштів з інших джерел.

“Так, додатково до виділених ЄІБ коштів 10 млн євро буде надано з фонду Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності та екології. Також радою директорів Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO) прийнято рішення про виділення позики у розмірі 30 млн євро, що спрямовуватимуться на реалізацію згаданого проекту”, – інформує прес-служба Президента.

Проект передбачає два етапи реалізації і складається з основного компоненту з енергоефективності та компоненту, що має на меті в цілому покращити умови викладання.

Перший етап охоплює інвестиції у енергоефективність в семи університетах України: Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова (м. Київ); Національний університет «Львівська політехніка»; Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка; Чернігівський національний технологічний університет; Сумський державний університет; Вінницький національний технічний університет.

 

Декларація ПАЧЕС з поправкою від України недарма розлютила РФ — Денісова

Реакція Росії на декларацію Парламентської асамблеї чорноморського економічного співробітництва є цілком очікуваною.

Про це сказала віце-президент ПАЧЕС, керівник української делегації, член фракції “Народний фронт” Людмила Денісова, коментуючи заяву МЗС Росії про те, що Україна нібито “викрутила руки” делегатам ПАЧЕС, повідомляє  прес-служба партії – Укрінформ.

“Очікувана реакція Росії. Це свідчить, що наші зусилля не були марними, а ПАЧЕС є органом, який здатен приймати виважені рішення. І ці рішення досягають своєї мети”, – підкреслила Денісова.

На її думку, таким чином Україна зробила ще один важливий крок на шляху до відновлення своєї територіальної цілісності.

Як повідомлялося, 29 листопада 2017 року Генеральна асамблея ПАЧЕС ухвалила Декларацію з нагоди 25-ї річниці  ПАЧЕС. У Декларації було враховано поправку, внесену делегацією України. Зокрема, у документі наголошується, що конфлікти у Чорноморському регіоні мають вирішуватись на підставі повної поваги до територіальної цілісності, незалежності та суверенітету держав – членів ОЧЕС. Поправка української делегації передбачає необхідність сприяти відновленню територіальної цілісності держав ЧЕС, визнаних міжнародними організаціями, такими як ООН, ОБСЄ, ПАРЄ, ЄП, як незаконно анексовані.

МЗС Росії зробило з цього приводу заяву, в якій говориться, що українці, мовляв, фактично зловжили своїми головуючими функціями, “викрутивши руки” делегатам ПАЧЕС.

Разом із тим цю поправку не підтримала делегація Вірменії. Голова цієї делегації заявив, що під час проведення консультації головою української делегації Денісовою з головами інших делегацій він не був запрошений. У результаті вірменська делегація вийшла з зали пленарних засідань і не приймала участі у голосуваннях. Член делегації від України, народний депутат Рефат Чубаров пов’язав такий демарш Вірменії із впливом Росії, яка не приймала участі у роботі Генасамблеї.

 

Самі лише санкції не змусять РФ змінити поведінку – екс-міністр Чехії

Захід, зіткнувшись з порушенням міжнародного права Росією, проявив слабкість, відповівши на агресію одними лише санкціями.

Про це в  інтерв’ю  кореспондентові Укрінформу сказав екс-міністр оборони, екс-міністр закордонних справ Чеської Республіки Олександр Вондра – Укрінформ.

«Обмежені  санкції  шкодять Росії недостатньо, щоб змінити її поведінку. Захід переграв сам себе і загнав себе в пастку, тому що одного разу йому доведеться відмовитися від санкцій, вони не назавжди», – сказав Вондра.

Він вважає, що Захід не зміг адекватно і симетрично відреагувати на анексію Росією Криму, тоді як повинен був відразу оголосити, що у відповідь на порушення Будапештського меморандуму він вважає себе вільним від зобов’язань, прописаних в Засадничому акті Росія – НАТО від 1997 року. «Але Захід не зважився зробити це і став уразливим», – вважає колишній політик.

Колишній чеський міністр переконаний, що Захід повинен вести політику з позиції сили, а не слабкості, він має бути в змозі стримати поведінку Росії до того, як вона почне діяти, грати в цій «шаховій партії» білими, а не чорними фігурами.

Він сподівається, що Росія не піде на повторення сценарію, який здійснила в Криму, проте закликає не довіряти повністю країні, яка дружньою не є.

В той же час, Вондра наполягає на необхідності стратегічного діалогу з РФ. Навіть у найважчі роки Холодної війни, коли Радянський Союз був найбільшим з ворогів, велися переговори між СРСР і Заходом. Він також з великим скепсисом відноситься до тверджень про те, що Росія може зруйнувати потужні західні демократичні інститути.

 

Екс-урядовець Чехії назвав політиків, через яких Україна втратила добрі шанси

На думку екс-міністра оборони та екс-очільника МЗС Чехії Олександра Вондри, через конфлікти у політикумі Україна втратила добрі перспективи у 2003 і 2008 роках.

Про це сказав в  інтерв’ю  кореспондентові Укрінформу Олександр Вондра, один з тих, хто зіграв ключову роль у вступі країни до НАТО.

Він переконаний, що держава, яка прагне розвинути свою демократію і інтегруватися в євроатлантичні структури, повинна припинити внутрішні політичні суперечки і об’єднатися.

«Ви зробили помилку, ви не використали час між 2003 і 2008 роками, коли все ще було вікно можливостей, коли Захід показував потужність, коли двері були відкриті», – сказав Вондра.

Ситуація, за його оцінкою, змінилася після 2008-го, після приходу в 2009 році до влади в США Барака Обами, з початком економічної кризи в Європі. Чех, який багато часу провів в Києві напередодні Помаранчевої революції, намагаючись допомогти демократичному розвитку, винить у втрачених можливостях суперечки, які розпочалися між двома ведучими політиками –  Юлією Тимошенко  і Віктором Ющенком.

Як приклад, Вондра привів свою батьківщину, нагадавши, що в Чехії також були два політики, що боролися за владу: Вацлав Гавел, що став першим президентом ЧР, і Вацлав Клаус – другий президент. «Ненавиділи один одного, але заради блага демократії, блага країни вони змогли співпрацювати і відставити вбік свою ворожість», – сказав Вондра, додавши, що зрештою вони розійшлися, але до того моменту було досягнуто головне – Чехія вже мала зобов’язання з боку НАТО та ЄС.

Вондра закликає «бути реалістами»: в Західній Європі немає сьогодні ані великої волі, ані бажання продовжувати розширення ЄС так само швидко, як це відбувалося у минулому.

Говорячи про європейський проект, він застерігає від формування процесів поглиблення інтеграції, оскільки багато країн-членів не готові до цього. «Я би був обережним в прискоренні інтеграції вище меж, тому що це як мотузок – якщо тягнути занадто сильно, він може обірватися у будь-який момент», – говорить Вондра.

В той же час він вважає, що незважаючи на відцентрові сили усередині ЄС, європейський проект не провалиться, оскільки свобода пересування капіталів, людей, послуг, товарів дуже важливі для його учасників, а закриття кордонів стало б катастрофою для економічного розвитку багатьох країн, у тому числі Чехії.

 

На акції проти з’їзду “Альтернативи для Німеччини” застосували водомети

У німецькому Ганновері зранку у суботу, 2 грудня, поліція змушена була застосувати водомети проти противників партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН), які вийшли на демонстрацію у день проведення у місті з’їзду праворадикалів.

Про це повідомляє  DW – Укрінформ.

“Противники АдН заблокували під’їзд вулицями Ганновера до місця проведення з’їзду партії. Для підтримання порядку було залучено кілька сотень поліцейських Ганновера, і, як повідомила речниця поліції, проти демонстрантів було застосовано водомети. Кількох демонстрантів, які вдались до сидячого протесту посеред вулиць, заблокувавши рух транспорту, поліцейські затримали”, – йдеться в повідомленні.

У зв’язку з протистоянням між демонстрантами та поліцією початок з’їзду АдН, що мав відбутись о десятій годині ранку, було відкладено.

Зазначається, що АдН проводить свій перший з’їзд після того, як партія вперше потрапила до Бундестагу в результаті  парламентських виборів у ФРН  у вересні цього року. Серед питань, які мають бути розглянуті на з’їзді, – обрання нового керівництва партії.

 

Прем’єр-мільйонер Бабіш не ризикуватиме заради РФ — екс-міністр Чехії

Андрій Бабіш, який виграв парламентські вибори в Чехії восени цього року, заради інтересів свого бізнесу навряд чи стане псувати стосунки із Західною Європою на користь Росії.

Така думку в  інтерв’ю  кореспондентові Укрінформу висловив екс-міністр оборони, екс-міністр закордонних справ  Чеської Республіки  Олександр Вондра – Укрінформ.

«Ви маєте бути щасливі тим, що у нього (Бабіша) немає ніякого бізнесу на Сході (Європи), в Росії. У нього великий бізнес в Німеччині, тому я не думаю, що він буде «вільним художником», оскільки йому потрібні гроші ЄС, субсидії для його основного бізнесу», – говорить Вондра.

Він чекає, що майбутній прем’єр, хоча і використовує дуже популістську мову, залучаючи до себе увагу в країні, в той же час вестиме дуже конформістську і прагматичну політику, спрямовану на інтереси його бізнесу. Співрозмовник агентства сумнівається в тому, що Бабішу вдасться сформувати уряд, що має серйозну підтримку в парламенті. Інші партії просто побоюються вступати з ним в союзи і бути такими, яких «проковтнули», вважає Вондра.

В цілому, на його думку, Бабіш «швидше проблема, ніж рішення для формування чеської політики», і небезпеку вбачає в тому, що той рухає чеську демократію «на схід».

Тим часом, президент країни Мілош Земан оголосив, що лідера руху ANO («Акція невдоволених громадян») Андрія Бабіша буде призначено прем’єр-міністром республіки 6 грудня, а його уряд буде затверджено до 15 грудня. Бабішу так і не вдалося сформувати коаліційний уряд, інші партії не погодилися увійти до нього, тому олігарх готується сформувати уряд меншості і вже назвав імена деяких своїх майбутніх міністрів.

 

Уряд Британії рекомендує усім відомствам видалити “Касперського”

Британський уряд випустив нове попередження про ризики для безпеки при використанні російського антивірусного програмного забезпечення «Лабораторії Касперського».

Про це повідомляє  ВВС – Укрінформ.

«Національний центр кібербезпеки направив всім урядовим відомствам попередження щодо використання продуктів «Лабораторії Касперського» для систем, пов’язаних з національною безпекою», – йдеться у повідомленні.

Агентство з кібербезпеки Британії вважає, що програмне забезпечення може бути використане російським урядом.

Як зазначається, антивірусне програмне забезпечення, яке продає «Лабораторія Касперського», вимагає широкого доступу до файлів на комп’ютерах та в мережах для сканування шкідливого коду. Також потрібна можливість спілкуватися з компанією, щоб отримувати оновлення та ділитися даними про те, що програма знаходить.

Однак занепокоєння полягає в тому, що це може бути використано російською державою для шпигунства.

Чиновники кажуть, що рішення національного центру кібербезпеки базується на аналізі ризиків, а не на тому, що такі шпигунські дії вже відбулися.

«Враховуючи оцінку того, що росіяни проводять  кібератаки  проти Великої Британії, ми вважаємо, що деякі урядові та критичні національні системи перебувають у зоні підвищеного ризику», – сказав технічний директор центру Іан Леві.

18 вересня Сенат США проголосував за заборону використання програмного забезпечення «Лабораторії Касперського» федеральними установами, пославшись на те, що ця компанія може бути інструментом Кремля і загрозою для національної безпеки. Ця поправка надала законодавчої чинності рішенню адміністрації Дональда Трампа, яке зобов’язувало раніше всі цивільні держустанови видалити софт Касперського зі своїх інформаційних мереж.

 

Українська діаспора підтримуватиме євроінтеграцію України

Українська громада вітає Спільну декларацію учасників саміту Східного партнерства та обіцяє підтримувати України на її євроінтеграційному шляху.

Про це заявив президент Світового конгресу українців Євген Чолій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Світовий конгрес українців підтримує Спільну декларацію саміту Східного партнерства і рекомендацію Європейського Парламенту та й далі буде підтримувати Україну в її процесах європейської інтеграції та просування реформ, а також у боротьбі проти російської гібридної агресії проти України», – сказав Чолій.

Він нагадав, що ухвалена наприкінці листопада Спільна декларація учасників саміту Східного партнерства визнає європейські прагнення та європейський вибір країн Східного партнерства і висловлює сподівання на посилення співпраці та подальшого прогресу в сфері мобільності.

«СКУ також підтримує рекомендацію Європейського Парламенту від 15 листопада 2017 р., яка закликає ЄС ще раз наголосити, що Угоди про асоціацію з Грузією, Молдовою та Україною не є остаточною ціллю у відносинах цих країн з ЄС, оскільки, як зазначено в Статті 49 Договору про ЄС та згідно з Римською декларацією від 25 березня 2017 р., будь-яка європейська держава може подати заявку на членство в ЄС за умови дотримання Копенгагенських критеріїв і принципів демократії, якщо вона поважає основні свободи і людські права, в тому числі й права меншин, та підтримує верховенство права», – додали в Світовому конгресі українців.

Нагадаємо: за результатами саміту Східного партнерства, що відбувся наприкінці листопада у Брюсселі, було ухвалено підсумкову декларацію, яка «визнала європейські прагнення та європейський вибір партнерів, як це заявлено в угодах про асоціації». Водночас, українська сторона наполягала на більш амбітних формулюваннях підсумкової декларації саміту, зокрема у частині тиску на агресивну Росію та визнання європейських перспектив України, як це зазначено у ст. 49 Угоди про ЄС.

 

Рада не розгляне законопроект про реінтеграцію Донбасу наступного тижня

Верховна Рада не планує розглядати на наступному пленарному тижні, 5—8 грудня, законопроект № 7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”.

Це випливає з розкладу засідань парламенту на 5-8 грудня, опублікованому на його  сайті – Укрінформ.

Знідно з розкладом, складеним за пропозиціями комітетів відповідно до порядку денного сесії у четвер, 7 грудня, запропоновано розглянути проект державного бюджету на 2018 рік у другому читанні.

У вівторок, 5 грудня планується розглянути включення до порядку денного сесії урядових законопроектів: №7276 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення належного доступу Національного агентства з питань запобігання корупції до інформації, необхідної для реалізації його повноважень», №7286 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху». Також планується включення до порядку денного сесії президентського законопроекту №7322 «Про дипломатичну службу».

Остаточний порядок дня на тиждень буде сформовано за результатами погоджувальної ради у понеділок, 4 грудня.

Як повідомлялось, 17 листопада Комітет з питань національної безпеки і оборони ВР прийняв рішення рекомендувати депутатам ухвалити законопроект № 7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях” в цілому і погодився на усі правки до проекту.

4 жовтня Президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект № 7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”. 6 жовтня парламент проголосував за нього в першому читанні, виключивши, зокрема, частину першу статті 7, в якій згадувались Мінські угоди, за наполяганням опозиційних фракцій.

Відповідно до тексту законопроекту, тимчасова окупація частини території України стала одним із наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України.

У проекті закону Президент пропонує схвалити, що межі тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях визначаються за поданням Генерального штабу Збройних сил України. Крім того, планується законодавчо встановити, що тимчасова окупація Росією територій на Донбасі є нелегітимною, не створює для РФ жодних територіальних прав.

До другого читання в законопроект включили також дату початку окупації української території – 20 лютого 2014 року, а по всьому тексту законопроекту додано положення з приводу окупації Криму.

При цьому виключається в документі не тільки згадка про Мінські угоди, а й норми, які містять відсилання до Мінських домовленостей.

У текст законопроекту до другого читання включили також зобов’язання країни-окупанта повністю забезпечувати окуповані території та правку про верифікацію указом Президента факту звільнення українських територій від окупації.

 

Браслет Балуха обмежує навіть пересування будинком – журналістка

Підконтрольний Росії суд в анексованому Криму обрав українцю Володимиру Балуху домашній арешт терміном на два місяці, який дозволяє йому пересуватися у будинку за місцем  проживання.

Про це повідомила  Громадському радіо  журналістка Альона Савчук, яка була присутня на засіданні – Укрінформ.

«Наразі умови домашнього арешту настільки суворі, що він навіть, фактично, не може виходити у двір для того, щоб сходити в туалет, оскільки у нього він на вулиці знаходиться. Також не прописано спілкування із адвокатами, що дуже обурило сторону захисту», — зазначила журналістка.

Вона також наголосила, що сторона захисту планує оскаржувати рішення так званого «суду», оскільки це загрожує здоров’ю  Володимира Балуха. Адвокати вимагатимуть, щоб їхнього підзахисного відпустили під підписку про невиїзд.

«У нього проблеми зі здоров’ям, і йому потрібне додаткове обстеження і лікування. Відповідно, під домашнім арештом він не зможе цього зробити взагалі», — зазначила Савчук.

Як повідомлялося, 1 грудня кримського політв`язня  Володимира Балуха випустили із СІЗО під домашній арешт.

29 листопада підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму задовольнив апеляційну скаргу сторони захисту українського активіста Володимира Балуха і скасував рішення Роздольненського суду півострова про його арешт.

У серпні суд ухвалив вирок українському активістові Володимиру Балуху – три роки і сім місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі десяти тисяч рублів. Проте під час розгляду апеляційної скарги вирок Балуху було скасовано, і справу відправлено на повторний розгляд.

ФСБ затримала Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що на горищі будинку, де він живе, було виявлено 90 патронів та кілька тротилових шашок. Балух цю інформацію заперечує.

Захист Балуха і правозахисники вважають, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію.

 

Правозахисники скаржаться в прокуратору РФ і ФСВП на невидачу посилок Сенцову

Правозахисники звернулися в Прокуратуру РФ, Федеральної служби виконання покарань і «Пошту Росії» зі скаргою на невидачу посилок Сенцову.

Про це кореспондентові Укрінформу розповіла російська правозахисника з Челябінська Тетяна Щур, підтримує листування з українським кінорежисером Олегом Сенцовым.

«Ми відправили скарги в Генпрокуратуру Росії і прокуратуру ЯНАО (Ямало-Ненецького автономного округу, – ред.), центральний апарат ФСВП і Управління ФСВП по ЯНАО, а також в «Пошту Росії». Олегові не віддають посилку – ще з 21 листопада. Взагалі, він пише, що, буває, й місяцями посилки на пошті тримають. Просто неподобство!», – говорить Щур.

За її словами, з ФСВП прийшла відповідь, що передали скаргу в УФСВП Ямало-Ненецького автономного округу.

«А звідти – поки лише підтвердження про те, що скарга отримана і все…», – резюмує правозахисник.

Повністю матеріал про ІК-8 («Білий ведмідь»), де відбуває термін Олег Сенцов,  читайте на сайті Укрінформу.

Як відомо, російський суд у серпні 2015 року засудив Олега Сенцова до 20 років позбавлення волі за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів в окупованому Криму. Український режисер не визнав свою провину. Правозахисний центр “Меморіал” визнав його політичним в’язнем.

У жовтні Сенцова етапували до виправної колонії суворого режиму № 8 в місті Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономний округ).

 

Набув чинності закон про вихідний на католицьке Різдво — 25 грудня

У суботу, 2 грудня, набув чинності закон, який встановлює вихідний 25 грудня і скасовує його 2 травня.

Днем раніше він був опублікований у газеті “Голос України” – Укрінформ.

Як повідомляв Укрінформ, 16 листопада Верховна Рада проголосувала за “скасування” 2 травня. Відтепер Україна святкуватиме лише 1 травня як День праці. Також  ВР призначила додаткове свято на католицьке Різдво – 25 грудня, прийнявши відповідний законопроект 5496 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» щодо святкових і неробочих днів».

Ухвалючи рішення про встановлення 25 грудня вихідним днем, Рада виходила з необхідності  забезпечити права значної частини населення України на святкування Різдва Христового 25 грудня, того  дня, який відповідає їх релігійним та світоглядним переконанням, і долучити цей день до числа офіційних святкових днів України.

 

В США офіційно визнали Bitcoin та почали продавати його на біржах

Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами США офіційно дозволила розпочати торгівлю ф’ючерсами на віртуальну валюту біткоін.

Про це повідомило американське агентство  Bloomberg – Укрінформ.

Перший дозвіл отримала група Чиказької товарної біржі (CME Group Inc) і Cboe Global Markets Inc., яка керує Чиказькою біржею опціонів (Chicago Board Options Exchange, CBOE). За інформацією агентства, перші торги можуть пройти вже 18 грудня, при цьому на біржі стверджують, що готові стартувати «хоч зараз».

Крім того, купити бінарні опціони на біткоін можна буде через брокера Cantor Exchange, який входить у велику фінансову компанію Cantor Fitzgerald, яка також отримала дозвіл американської влади.

Як зазначається, на початках Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами буде стежити за торгами. Крім того, влада попросила звернути пильну увагу на торги біткоіном і самі торговельні майданчики, а у разі чого – негайно доповідати.

«Біткоін – це віртуальна валюта, це товар, з яким ми ще жодного разу не стикалися. Ми очікуємо жорсткого моніторингу від торговельних майданчиків», – підкреслив голова комісії Крістофер Джанкарло.

Агентство вказує на те, що торговельні майданчики могли і не звертатися за дозволом комісії, однак ринок криптовалют настільки нерегульований, що створення правил у спільних інтересах: зростання курсу віртуальної валюти підігріло інтерес з боку інституційних, великих і класичних інвесторів.

«Запуск ф’ючерсів насправді оздоровить ринок. Це дозволить зробити ціноутворення більш здоровим, а також дозволить створити та удосконалити законодавчу базу», – сказав президент CBOE Кріс Конкеннон.

 

В Одесі затримали “мінера”, який вимагав 4 мільйони

Одеські правоохоронці затримали лжемінера, який повідомив 29 листопада на спецлінію «102» про мінування аеропорту і вимагав 4 мільйони гривень.

Про це  повідомляє  відділ комунікацій Одеського главку Нацполіції – Укрінформ.

“18-річний юнак повідомив на спецлінію «102» про мінування Міжнародного аеропорту «Одеса» і вимагав 4 мільйони гривень. На пошуки зловмисника були задіяні сили поліції та працівників СБУ в Одеській області. Його особу було встановлено. Як речовий доказ у справі вилучено мобільний телефон, з якого він здійснив дзвінок, а потім продав”, – зазначили в поліції.

Свій вчинок затриманий пояснив тим, що перебував під дією  наркотиків.

Розпочато досудове розслідування за ознаками ч. 1 ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) Кримінального кодексу України.

Тепер правопорушнику загрожує позбавлення волі на строк до шести років.

 

Посол США в Росії назвав умову для зняття санкцій

Посол США в Росії Джон Хантсман заявив, що говорити про зняття санкцій з РФ можна буде після того, як буде вирішено конфлікт на Донбасі, передає УНН з посиланням на РИА Новости.

“Зрушення в плані санкцій залежать від того, як ми будемо працювати над питаннями, які до них призвели. Я думаю, нам потрібно звернутися до історії цієї проблеми і зрозуміти, чому наші відносини там, де вони є. Багато санкції введені не тільки США, а і Європою через ситуацію з Україною”, – сказав Дж.Хантсман.

За його словами, позитивний результат можна буде отримати, якщо вдасться прийти до домовленості з приводу конфлікту на Донбасі.

“Якщо ми зможемо вирішити питання з Україною, а саме прийти до домовленості, яка влаштує обидві сторони, ми отримаємо позитивний результат. Але це зажадає серйозних зусиль у вирішенні спірних питань”, – додав дипломат.

За його словами, Росія і США “повинні залишитися за столом переговорів, насамперед зосередитися на питаннях, що створюють проблему санкцій”, і “продумати, що потрібно зробити, щоб їх вирішити”.

Як повідомляв  УНН,  ЄС  вивів з-під санкцій проти РФ  ракетне паливо для місії ExoMars 2020.

 

ВМС ЗСУ провели в Чорному морі спільні тренування з американським есмінцем

Сьогодні у Чорному морі Військово-Морські сили ЗС України спільно з есмінцем ВМС США “Джеймс Уільямс” провели тренування типу PASSEX. Від українських ВМС до заходів залучалися 2 вертольоти Ка-27. Про це кореспонденту УНН повідомили у прес-центрі командування ВМС ЗСУ.

“Мета заходу полягала у відпрацювання взаємодії з кораблями країн-партнерів відповідно до стандартів НАТО, підвищенні рівня взаємосумісності та поглибленні співпраці. Під час тренувань вертольоти морської авіації ВМС ЗС України у непростих метеорологічних умовах відпрацювали, зокрема, елементи посадки на палубу американського корабля”, – йдеться у повідомленні.

Також учасники тренування провели навчання з протиповітряної оборони відповідно до стандартів НАТО.

Як повідомляв УНН, 29 листопада до Одеського морського порту  зайшов есмінець ВМС США  “Джеймс Вільямс” (James Williams).

 

Росія хотіла зіпсувати допінг-пробу української біатлоністки

Спортсменом з України, допінг-пробу якого просили зіпсувати екс-главу Московської антидопінгової лабораторії (МАЛ) Григорія Родченкова, була біатлоністка Віта Семеренко.

Про це колишній глава Московської антидопінгової лабораторії і інформатор Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) розповів в інтерв’ю електронною поштою виданню  The New York Times – Укрінформ.

За словами Родченкова, з проханням про підміну допінг-проби українки на змаганнях в Москві незадовго до Олімпіади в Сочі до нього звернувся колишній заступник міністра спорту Росії Юрій Нагорних.

Інформатор WADA зазначив, що відмовився це зробити: “Я не міг так вчинити з невинною спортсменкою. За час роботи я міняв чимало позитивних допінг-проб на чисті, але не навпаки”.

Родченков зазначив, що Семеренко і інші українські біатлоністки представляли найбільш серйозну загрозу для російської естафетної команди під час Олімпійських ігор в Сочі.

За його словами, на одному з турнірів у Москві, що передували Олімпійських ігор у Сочі 2014 року, заступник міністра спорту попросив “зробити брудним зразок” Семеренко, щоб дискваліфікувати її.

Родченков підтвердив, що він відмовився виконувати прохання Нагорних, пояснивши, що при аналізі такий допінг-проби стане помітно, що речовина підсипана, а не пройшла через організм спортсмена.

У підсумку Віта Семеренко виступала в Сочі. У складі української збірної вона виграла золоту медаль в естафеті. А в одиночному розряді завоювала бронзову медаль у спринті.

Нагадаємо: Родченков, який зараз живе в США, в травні 2016 року зізнався в підміні результатів аналізів, які були взяті у російських спортсменів під час зимових Олімпійських ігор у Сочі 2014 року.

Басманний суд Москви 21 вересня 2017 року заочно заарештував його у справі про зловживання посадовими повноваженнями, а вже 8 листопада Слідчий комітет Росії порушив нову кримінальну справу проти Родченкова і колишнього начальника відділу допінг-контролю Тимофія Соболевського за підозрою в перешкоджанні попереднього розслідування.

 

Депутат Європарламенту закликала бойкотувати ЧС-2018 в Росії

Депутат Європарламенту від партії “зелених” Ребекка Хармс закликала політиків і звичайних глядачів бойкотувати чемпіонат світу з футболу в Росії.

Про це вона заявила в інтерв’ю Neue Osnabrücker Zeitung, пише  DW – Укрінформ.

За словами Хармс, Росія – не та країна, в якій варто проводити подібний турнір. Політик зазначила, що російському президенту Володимиру Путіну “дістанеться занадто багато уваги” завдяки світової першості.

“Він купається в променях слави в присутності іноземних гостей і продовжує проводити свою антидемократичну політику”, – додала Хармс і нагадала про втручання Росії у справи України і Сирії.

Також вона розкритикувала ставлення в Росії до опозиції і меншин. Реббека Хармс назвала “зразковим” вчинок колишнього президента Німеччини Йоахіма Гаука, який відмовився відвідати зимові Олімпійські ігри в Сочі в 2014 році.

“Його приклад варто наслідувати і в майбутньому році під час чемпіонату світу з футболу”, – додала Хармс.

Також політик розкритикувала і Міжнародну федерацію футбольних асоціацій (ФІФА), оскільки та проігнорувала звинувачення Росії в корупції і допінгу і не послухала заклики перенести чемпіонат в іншу країну.

Нагадаємо: збірна Росії перестала займати перше місце в загальному заліку на зимовій Олімпіаді 2014 року, яка проходила у Сочі. Це сталося після того, як Міжнародний олімпійський комітет дискваліфікував декількох російських спортсменів.

 

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 520

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua