Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 2 липня

Інформдень: 2 липня

Бойовики вісім разів порушили “хлібне перемир’я”, втрат немає – штаб ООС

Бойовики на порушення “хлібного перемир’я” з початку доби здійснили 8 обстрілів, втрат у лавах Збройних сил України немає.

Про це повідомляє прес-центр штабу операції Об’єднаних сил.

“Російські окупаційні війська 8 разів відкривали вогонь на Луганському, Світлодарському та Маріупольському напрямках із застосуванням гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Під провокаційним вогнем перебували наші позиції у районі населених пунктів Кримське, Причепилівка, Луганське, Гнутове, Широкине та Водяне”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що втрат серед українських військовослужбовців немає.

У прес-центрі наголосили, що Об’єднані сили цілком контролюють ситуацію, надійно утримують займані рубежі, неухильно дотримуються режиму припинення вогню і не піддаються на провокації.

Як повідомлялося, Тристороння контактна група на засіданні 27 червня домовилася про запровадження з 1 липня всеохоплюючого, сталого та безстрокового режиму припинення вогню у зв’язку з початком жнив.

 

Розвідка доповіла про втрати бойовиків на Донбасі

Упродовж минулої доби на Сході України російські окупаційні війська втратили одного бойовика, одного поранено.

Про  це заявив під час брифінгу в понеділок представник прес-центру ООС старший лейтенант Микола Бондарчук.

“За уточненими даними розвідки, впродовж минулої доби російські окупаційні війська втратили одного бойовика, одного поранено. Ворог також втратив одну одиницю автомобільного транспорту”, – сказав він.

За словами представника прес-центру ООС, противник і надалі намагається застосовувати безпілотні літальні апарати для розвідки українських позицій. “Упродовж минулої доби засобами ППО виявлено три випадки намагання БПЛА типу “Орлан-10” та “Гранат” російського виробництва перетнути лінію розмежування. Засобами РЕБ такі спроби були припинені”, – повідомив  Бондарчук.

Він також повідомив, що впродовж минулої доби, 1 липня, ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишалася контрольованою. В перший день “хлібного перемир’я” противник продовжив вести вогонь по позиціях ООС, хоча його інтенсивність дещо знизилась.

Всього противник 25 разів обстріляв українські позиції, два рази з яких – із застосуванням важкого озброєння.

Втрат серед наших військовослужбовців немає.

 

Путін присвоїв частинам російської армії назви українських міст

Президент РФ Володимир Путін присвоїв цілому ряду частин російської армії нові найменування, у тому числі на честь українських міст.

Укази підписані Путіним 30 червня і вже набрали чинності, повідомляє РБК.

«Таким чином, 6-й танковий полк російської армії віднині носить найменування «гвардійський Львівський», 68-й танковий полк – «гвардійський Житомирсько-Берлінський», 163-й танковий полк – «гвардійський Ніжинський», – йдеться в повідомленні.

Як стверджується, назви українських міст включені в найменування полків «на згадку про участь частин у визволенні цих міст в роки Великої Вітчизняної війни».

Одночасно з цим ряду частин російської армії були присвоеєні найменування, що включають назви міст Білорусі, – Вітебська (90-а гвардійська танкова Вітебсько-Новгородська дивізія), Кобріна (856-й гвардійський самохідний артилерійський полк Кобрінський), Слоніма (102-й мотострілковий Слонімсько-Померанський полк), а також назва столиці Польщі (381-й гвардійський артилерійський Варшавський полк).

Крім того, 400-й самохідний артилерійський полк отримав найменування «Трансильванський», 144-й мотострілкова дивізія стала гвардійською Єльнінською, 150-а мотострілкова дивізія — Ідрицько-Берлінською, а 933-й зенітний ракетний полк — Верхньодніпровським.

 

У Комітеті Ради прокоментували присвоєння частинам армії РФ назв українських міст

Україні слід вдатися до контрпропаганди у відповідь на дії Російської Федерації, пов’язані, зокрема, з присвоєнням частинам армії РФ найменувань українських міст.

Таку думку в ексклюзивному коментарі Укрінформ висловив секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони, народний депутат із фракції «Блок Петра Порошенка» Іван Вінник.

«Це елемент пропаганди, частково розрахований на зовнішнього споживача, частково – на українського в окремих районах, де більш-менш прихильно ставлять до ідеї «руского міра». Що робити в такому випадку Україні? Я би вдавався до контрпропагандистських заходів: наприклад, можна випускати нові банкноти Національного банку України із зображенням українських Севастополя, Сімферополя, Ялти та окупованих Росією міст Донбасу. Можна піти ще далі – порушити питання канонічної території Української Русі, до якої безумовно зараховувати Ростов-на-Дону, Брянськ, Бєлгород – аж до Волгограда», – зазначив Вінник.

Водночас, за його словами, такі дії з боку Росії не створюють загроз національній безпеці.

«Якщо говорити в цілому, як це визначено в законі про національну безпеку, то це не створює загроз. Водночас, якщо говорити про так звану гуманітарну безпеку – про духовні, культурні, ментальні цінності, то, безумовно, це створює загрози нашому світогляду. Але Україна цим системно не займається», – зауважив нардеп.

Вінник пояснив, що профільний парламентський комітет свого часу пропонував законодавчо визначити, що таке гуманітарна безпека, якими мають бути функції держави в цій сфері та хто має бути відповідальним суб’єктом стосовно поширення української культури, мови та цінностей.

«Це важливо і в контексті забезпечення територіальної цілісності зокрема. Наприклад, той же Крим окупували не військовими засобами, а гуманітарними: була нав’язана російська ідеологія», – пояснив він.

Як повідомляли російські ЗМІ, президент РФ Володимир Путін 30 червня підписав укази, згідно з якими полкам і дивізіям армії Росії присвоєно найменування українських міст Львова, Ніжина та Житомира. Таким чином, шостий танковий полк російської армії віднині матиме назву «гвардійський Львівський», 68-й танковий полк – «гвардійський Житомирсько-Берлінський», а 163-й танковий полк – «гвардійський Ніжинський».

 

Звільнити Сенцова: українська діаспора розпочинає глобальний флешмоб

Україна та світова українська діаспора 7 липня проведуть глобальний флешмоб на підтримку режисера Олега Сенцова.

Про це Укрінформу повідомили в Ukrainian ID, оргкомітет якого закликає усіх українців, незалежно від місця їхнього проживання, вийти на мітинги на підтримку Олега на головні площі своїх міст, а також перед дипломатичними представництвами Росії та США.

“Глобальний флешбмоб #FreeSentsov стартує у Каневі з Тарасової гори 7 липня о 19:00 за київським часом. Планується, що до нього долучиться усе світове українство”, – ідеться в повідомленні.

Також зазначається, що Олег Сенцов став першим лауреатом премії Ukrainian ID Award, заснованої Міжнародним економічно-гуманітарним форумом Ukrainian ID.

“Премію українському режисеру присуджено за незламну силу у боротьбі за ідеали свободи. Про присудження нагороди Олегу Сенцову планувалося оголосити 7 липня в Каневі, під час урочистої церемонії форуму Ukrainian ID. Але, як повідомила президент форуму Наталія Заболотна, нинішні обставини утримання режисера, який з 14 травня продовжує голодування у російській в’язниці, вимагають термінових дій для того, аби здійснити звільнення Сенцова”, – наголошують організатори.

Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист, письменник. Був активним учасником Євромайдану та громадянського спротиву окупації Криму Росією. У травні 2014 року Сенцов був викрадений працівниками ФСБ у Сімферополі та заарештований за звинуваченням у підготовці терористичного акту. У 2015 році російський суд визнав його винним і засудив до 20 років колонії суворого режиму. Численні міжнародні організації та громадські діячи визнали ув’язнення Олега Сенцова політичним и вимагали від російської влади звільнити його.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити з російських в’язниць громадян України, які були викрадені та засуджені за політичними мотивами.

Міжнародний економічно-гуманітарний форум Ukrainian ID – діалогова платформа, створена Фондом гуманітарного розвитку України у 2018 році. Форум вперше пройде 7 липня в Каневі, де надалі проходитиме щорічно. Тема Форуму “План на завтра” – створення дорожньої карти дій для України та світу в умовах новітньої економіки та на фундаменті принципів гуманітарної безпеки.

Ознайомитися зі списком учасників та розкладом панелей Форуму, стати учасником Ukrainian ID можна, зареєструвавшись на офіційному сайті www.ukr-id.com.

Ukrainian ID Awards – щорічна премія, яка присуджуватиметься за видатні досягнення і ефективні практики в ім’я процвітання та гуманізації людства. Лауреатами премії можуть стати громадяни будь-якої країни та професійної сфери, а також організації (крім політичних), що своєю діяльністю зробили значний внесок у відповідальний розвиток світу. Автор статуетки нагороди Ukrainian ID Awards молодий харківський скульптор Сергій Шауліс.

 

Сенцова годують невідомою сумішшю – Денісова назвала факти

Українського політв’язня Кремля Олега Сенцова, який у травні оголосив безстрокове голодування у російській в’язниці, з 8 червня годують сумішшю з невідомим складом.

Про це заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на зустрічі у парламенті з послами країн ЄС щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Щодо Олега Сенцова, я би хотіла зауважити, що зараз наявна дуже суперечлива інформація щодо стану його здоров’я. І тому я би хотіла на власні очі побачити… У мене є така підозра, не тільки підозра, а є факт, і я хочу, щоб ви всі побачили цей лист, в якому пан Федотов (керівник ради при президентові РФ щодо розвитку громадянського суспільства і прав людини) чітко пише, що з 8 червня Олега Сенцова годують якоюсь сумішшю – ми не знаємоїї складу”, – сказала Денісова, звертаючись до європейських послів.

Вона звернула увагу представників країн ЄС на те, що від української сторони “приховують інформацію про наших громадян і про те, що зараз відбувається з Олегом Сенцовим”.

Як повідомлялося, російські спецслужби затримали Сенцова в анексованому Криму в травні 2014 року. 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав його винним в організації терористичного угруповання і засудив до 20 років ув’язнення у колонії суворого режиму.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. 22 червня адвокат Сенцова повідомляв, що у його підзахисного проблеми з нирками та серцем, він перебуває у медичній частині.

Український омбудсмен Людмила Денісова 15 червня прибула до Росії, але їй не дозволили зустрітися з жодним із українських політв’язнів.

Загалом у Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, у тому числі журналіста Укрінформу Романа Сущенка, незаконно засудженого до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

У Росії допускають обмін Сенцова

Український режисер Олег Сенцов може потрапити у список з обміну засудженими росіянами й українцями, які утримуються в РФ і на окупованих територіях.

Про це заявив заступник голови комітету Ради Федерації з оборони і безпеки Олексій Кондратьєв, повідомляють РІА Новости.

“Я думаю, Сенцов може потрапити (у список з обміну). Тема його обміну не раз порушувалася українською стороною, його прізвище як і раніше актуальне (для обміну)”, — сказав Кондратьєв.

Як повідомлялося, перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що Україна готова обміняти 23 громадян Російської Федерації на українців, які утримуються у РФ і на окупованих територіях.

Російські спецслужби затримали Сенцова в анексованому Криму в травні 2014 року. 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав його винним в організації терористичного угрупування і засудив до 20 років ув’язнення в колонії суворого режиму.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. 22 червня адвокат Сенцова повідомляв, що у його підзахисного проблеми з нирками і серцем, він знаходиться в медичній частині.

Український омбудсмен Людмила Денісова 15 червня прибула в Росію, але їй не дозволили зустрітися з жодним з українських політв’язнів.

Усього в Росії й анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, у тому числі журналіста Укрінформу Романа Сущенка, незаконно засудженого до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

На НСК “Олімпійський” пройшла масштабна акція на підтримку Сенцова

У Києві на НСК «Олімпійський» відбулася акція на підтримку незаконно засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова.

Колона бажаючих підтримати українських політв’язнів пройшла на стадіон з палаючими факелами і скандуючи  “Свободу Олегу Сенцову!”, “Україна понад усе!”, “Крим – це Україна!”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Біля поля стадіону було розміщено великий банер “Олег Сенцов, Україна з тобою”, який підсвітили факелами.

На двох великих екранах з різних боків стадіону можна було побачити фотографії українських політв’язнів у РФ і альтернативні плакати українського художника Андрія Єрмоленка до Чемпіонату світу з футболу-2018 проти політики Путіна. На світлинах, зокрема, зображені катастрофа рейсу MH-17, закривавлений «Забивака» — талісман російського чемпіонату.

Учасники заходу, яких зібралося близько тисячі, на трибунах скандували “Україна понад усе!”, “Один за всіх, всі за одного!”

Також серед учасників акції – Віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Генадій Зубков, в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, міністр інфраструктури  Володимир Омелян, волонтери, народні депутати.

Завершилася акція масовим виконанням Гімну України.

Як повідомлялося, засуджений в РФ за сфабрикованими обвинуваченнями в терористичній діяльності український режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів в РФ

Український омбудсмен Людмила Денісова 15 червня прибула в Росію, але їй не дозволили зустрітися ані з Сенцовим, ані з жодним з інших українських політв’язнів.

Усього в Росії й анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, у тому числі журналіста Укрінформу Романа Сущенка, незаконно засудженого до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Чеські сенатори написали Путіну – вимагають звільнити Сенцова

Провідні чеські сенатори написали листа президенту Росії Володимиру Путіну із закликом звільнити незаконно ув’язненого в РФ українського режисера Олега Сенцова.

Про це повідомило посольство України в Чехії на своїй сторінці у Twitter.

“Кожна виправлена несправедливість, яку держава заподіяла будь-якому громадянинові, знижує майбутню напругу і сприяє одужанню суспільства. Тому звільнення Сенцова стане свого роду ліками і для вашої країни”, – цитує посольство текст листа чеських сенаторів.

Як повідомлялося раніше, Україна та світова українська діаспора 7 липня проведуть глобальний флешмоб на підтримку режисера Олега Сенцова.

Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист, письменник. Був активним учасником Євромайдану та громадянського спротиву окупації Криму Росією. У травні 2014 року Сенцов був викрадений працівниками ФСБ у Сімферополі та заарештований за звинуваченням у підготовці терористичного акту. У 2015 році російський суд визнав його винним і засудив до 20 років колонії суворого режиму. Численні міжнародні організації та громадські діячі визнали ув’язнення Олега Сенцова політичним и вимагали від російської влади звільнити його.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити з російських в’язниць громадян України, які були викрадені та засуджені за політичними мотивами.

 

Денісова озвучила умови допуску омбудсмена РФ до ув’язнених в Україні

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова наголосила, що допуск російського омбудсмена Тетяни Москалькової до громадян РФ, які відбувають покарання за злочини в Україні, відбуватиметься лише на основі дзеркальності, синхронності та взаємності.

Про це Денісова заявила під час Погоджувальної ради в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми пропонуємо і будемо наголошувати на тому, що допуск пані Москалькової до громадян, яких вони хочуть відвідувати, буде на основі дзеркальності, синхронності та взаємності. По-іншому ніяк не може бути. Я продовжую вимагати надати мені безперешкодний доступ до українських політв’язнів Кремля, які утримуються в Російській Федерації та Криму», – сказала Денісова.

Вона нагадала, що після домовленостей, які були досягнуті між президентами України і Росії, та скерування всіх необхідних документів до уповноваженого з прав людини РФ та всіх причетних органів, вона так і не змогла потрапити до українських бранців.

«Ключова мета моєї поїздки була в тому, щоб переконати всіх наших політв’язнів, що ми за них боремося… Я хотіла перевірити умови їх утримання. Я продовжую роботу щодо створення дорожньої карти», – зазначила український омбудсмен.

Водночас вона поінформувала, що сьогодні під час зустрічі з послами ЄС вона повідомить їм про порушення домовленостей щодо доступу до політв’язнів.

«Разом з Іриною Геращенко ми зустрінемося з комісаром з прав людини в Раді Європи, де поінформуємо, що там відбулося. Я буду пропонувати разом поїхати до Сенцова, Балуха, Клиха», – додала Денісова.

Як повідомляв Укрінформ, 2 липня керівництво парламенту, представники профільних комітетів щодо виконання Угоди про асоціацію, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова зустрінуться з послами Європейського Союзу з приводу ситуації навколо недопуску українського омбудсмена до українських політв’язнів, яких незаконно утримують у Росії.

Денісова з 15 червня до кінця місяця перебувала в Росії, але їй постійно відмовляли у зустрічах з українськими політв’язнями. Вона так і не змогла відвідати жодного з них.

Загалом у Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, у тому числі журналіста Укрінформу Романа Сущенка.

Українська сторона заявляла про готовність передати до РФ 23 засуджених росіян в обмін на ув’язнених українців.

 

Денісова попросила послів ЄС закликати Путіна звільнити українських політв’язнів

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала послів Євросоюзу звернутися до президента РФ Володимира Путіна, щоб він звільнив українських політв’язнів, які утримуються на території Російської Федерації та в тимчасово окупованому Криму.

Про це омбудсмен заявила в ефірі “Свободи слова” на ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Напередодні саміту “Україна-ЄС” я дійсно звернулася сьогодні до послів та закликала їх, щоб вони звернулися до президента РФ Путіна, щоб саме він виконав гуманітарну місію та звільнив наших політв’язнів, які тримаються в Російській Федерації та тимчасово окупованому Криму”, – заявила Денісова, коментуючи сьогоднішню зустріч у парламенті з послами країн ЄС.

Вона підкреслила, що будь-який тиск на Путіна “буде дуже добрим та все-таки наблизить можливість для наших політв’язнів бути вдома”.

Денісова зазначила, що під час зустрічі з послами ЄС поінформувала їх про те, що незважаючи на домовленості, які були досягнуті між Президентом України Петром Порошенком і Володимиром Путіним, російська сторона зірвала ці домовленості. Українського омбудсмена не допустили ні до Романа Сущенка, ні до Миколи Карпюка, ні до Олега Сенцова.

“Ми пропонуємо все-таки виконати ці домовленості, реалізувати усі гарантії, які надав мені президент Путін, щоб я могла відвідати (українських політв’язнів – ред.). Я вже запропонувала “дорожню карту”, щоб задовольнити обидві сторони – російському омбудсмену та мені – здійснити візити. Але ми наголошуємо, що це можливо лише на умовах дзеркальності, синхронності та взаємності”, – заявила Денісова.

Український омбудсмен Людмила Денісова 15 червня прибула в Росію, але їй не дозволили зустрітися з жодним з українських політв’язнів.

Усього в Росії й анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, у тому числі журналіста Укрінформу Романа Сущенка, незаконно засудженого до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Кримський “суд” оголосить “вирок” Балуху 5 липня

Підконтрольний Кремлю Роздольненський райсуд Криму оголосить “вирок” українському активісту Володимиру Балуху у справі про дезорганізацію роботи ізолятора тимчасового утримання 5 липня.

Про це повідомляє в Facebook співтовариство «Кримська солідарність».

«Судове засідання закінчено. Оголошення вироку буде 5 липня 2018 року», – йдеться в повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, в «суді» 2 липня прокурор запросив 4 роки колонії загального режиму за обвинуваченням у дезорганізації роботи ізолятора тимчасового утримання, а з урахуванням першої кримінальної справи – 6 років колонії загального режиму і штраф на суму 10 тисяч рублів.

У своєму останньому слові на «суді» Балух сьогодні заявив, що «кожен обирає ціну, яку готовий платити за любов до Батьківщини».

Підконтрольний Кремлю Роздольненський суд 15 червня продовжив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою українському активісту до 14 серпня.

Балух продовжує безстрокове голодування, яке він оголосив 19 березня 2018 року.

ФСБ Росії затримала Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе активіст, 90 патронів і декілька тротилових шашок.

Суд в Криму визнав Балуха винним у зберіганні боєприпасів і засудив його до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу у розмірі 10 тисяч рублів (близько 4600 грн).

Інша справа проти активіста порушена через заяву начальника ізолятора тимчасового утримання в селищі Роздольне Валерія Ткаченка, який стверджує, що Балух його побив. При цьому сам активіст і його захист заявляють, що це Ткаченко напав на нього.

Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України, який знаходився у дворі його будинку.

МЗС України та США наполягають на звільненні російською владою українського активіста Володимира Балуха.

Всього в Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

“Прокурор” у Криму просить ще чотири роки колонії для Балуха

На засіданні підконтрольного Кремлю Роздольненського районного суду в Криму 2 липня російський прокурор попросив для українського активіста Володимира Балуха ще чотири роки колонії загального режиму.

Про це повідомляє Крим.Реалії.

При цьому з урахуванням першої кримінальної справи – до шести років колонії загального режиму і штраф на суму 10 тисяч рублів.

“Винуватість і умисел підсудного підтверджуються показаннями потерпілого та свідків, також відеозаписами з ІТТ, довідкою з лікарні, що у Валерія Ткаченка (начальника Роздольненського ІТТ – ред.) забій м’яких тканин хребетної області”, – сказав прокурор.

Як відомо, Балух голодує з 19 березня через незгоду із судовими переслідуваннями, які називає сфальсифікованими.

Після місяця повної відмови ув’язненого від прийому їжі кримський архієпископ УПЦ КП Климент переконав Балуха вживати мінімальний набір продуктів (дві склянки вівсяного киселю, 50-70 грамів сухарів з чорного хліба і чай з медом), який підтримує “балансування на нульовій позначці”.

За даними захисників, 22 червня Балух посилив своє голодування.

Суд в Криму визнав Балуха винним у зберіганні боєприпасів і засудив його до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу в розмірі 10 тисяч рублів (близько 4600 гривень).

Іншу справу проти активіста порушено через заяви начальника ізолятора тимчасового тримання в селищі Роздольне Валерія Ткаченка, який стверджує, що Балух його побив. При цьому сам активіст і його захист заявляють, що це Ткаченко напав на нього.

ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України на подвір’ї його будинку.

Всього в Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Останнє слово Балуха: Рано чи пізно я виграю всі суди

У підконтрольному Кремлю Роздольненському райсуді Криму український активіст Володимир Балух 2 липня виступив з останнім словом у кримінальній справі про дезорганізацію роботи ізолятора тимчасового утримання.

Про це повідомлють Крим.Реалії.

“Цей судовий процес вже в п’ятий раз підтверджує, що використовуються будь-які формальні приводи з однією метою – якомога жорсткіше покарати людину за вільнодумність, за потребу залишатися собою, любити свою країну, рідних і близьких, не ставати зрадником, за необхідність вголос висловлювати свою думку про те, що відбувається. Та введіть ви статтю за ненависть до системи, режиму, який узурпував владу. Це було б чесніше. Я б тоді підписався під кожним словом, зробив би явку з повинною. Тоді давайте мені хоч довічне. Кожен сам обирає ціну, яку готовий платити за любов до Батьківщини”, – сказав Балух.

Український активіст заявив, що Росія взяла його в заручники.

“Рано чи пізно я виграю усі суди. Не в цій державі, так в іншій. Слава богу, світ не обмежується цією країною. І я б дуже хотів, щоб моральну і матеріальну компенсацію мені виплатили з ваших кишень. Ваша держава взяла мене в заручники. Рано чи пізно це станеться. Ви не втечете від цього покарання. Не тут – так є вищий суд. У своєму останньому слові я хочу сказати, що жодну секунду, жодною думкою не шкодую про свої дії. Мені за них глибоко не соромно, немає жодної абсолютно щонайменшої протизаконної дії, навіть за вашими законами”, – завершив свій виступ Балух.

Раніше повідомлялося, що прокурор запросив 4 роки колонії загального режиму за обвинуваченням у дезорганізації роботи ІТУ, а з урахуванням першої кримінальної справи – 6 років колонії загального режиму і штраф на суму 10 тисяч рублів.

Підконтрольний Кремлю Роздольненський суд 15 червня продовжив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою українському активістові Володимиру Балуху до 14 серпня.

Перед цим підконтрольний Кремлю Роздольненський суд Криму 15 червня допитав колишню дружину українського активіста Володимира Балуха, який голодує в СІЗО Сімферополя, Наталію.

Наталія Балух пояснила суду, що їй відомо про неодноразові конфлікти Володимира Балуха з начальником ІТУ Роздольненського району Валерієм Ткаченком. За її словами, Ткаченко постійно ображав Володимира за національною ознакою.

Балух продовжує безстрокове голодування, яке він оголосив 19 березня 2018 року.

ФСБ Росії затримала Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе активіст, 90 патронів і декілька тротилових шашок. Суд в Криму визнав Балуха винним у зберіганні боєприпасів і засудив його до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу у розмірі 10 тисяч рублів (близько 4600 грн).

Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України, який знаходився у дворі його будинку.

МЗС України та США наполягають на звільненні російською владою українського активіста Балуха.

Всього в Росії та анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Суд над Балухом “побудований на ненависті та брехні” – архієпископ Климент

Кримінальний процес в російському суді Криму по справі українського активіста Володимира Балуха заснований на «ненависті та брехні».

Таку заяву зробив 2 липня після судових дебатів у підконтрольному Росії Роздольненському райсуді Криму архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент, який є громадським захисником Балуха в суді, повідомляє Крим.Реалії.

«Відчуття від процесу пригнічують. Все, що ми бачимо, побудоване на ненависті та брехні до громадянина України, який шалено любить свою батьківщину, живе думками про Україну, який обожнює свою маму. Все спрямовано проти Володимира Балуха», – сказав архієпископ Климент.

Також він відзначив силу духу голодуючого Володимира Балуха, який виступив у суді з останнім словом.

«Сьогодні в останньому слові ми бачили його дух і віру. Володя вважає, що цей процес об’єднав навколо його імені багато благородних людей. Ми повинні повчитися мужності, стійкості і віри, які є у цієї незламної людини», – підсумував архієпископ Сімферопольський і Кримський.

В суді 2 липня прокурор запросив 4 роки колонії загального режиму за звинуваченням у дезорганізації роботи ІТТ, а з урахуванням першого кримінальної справи – 6 років колонії загального режиму і штраф на суму 10 тисяч рублів.

Підконтрольний Кремлю Роздольненський суд 15 червня продовжив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою українському активісту до 14 серпня.

Балух продовжує безстрокове голодування, яке він оголосив 19 березня 2018 року.

ФСБ Росії затримала Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе активіст, 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Суд Криму визнав Балуха винним у зберіганні боєприпасів і засудив його до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу в розмірі 10 тисяч рублів (близько 4600 грн).

Інша справа проти активіста порушена за заявою начальника ізолятора тимчасового утримання в селищі Роздольне Валерія Ткаченко, який стверджує, що Балух його побив. При цьому сам активіст і його захист заявляють, що це Ткаченко напав на нього.

Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України, який знаходився на подвір’ї його будинку.

МЗС України і США наполягають на звільненні російською владою українського активіста Володимира Балуха.

Всього в Росії і аннексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Балуху стало краще — йому допоміг сокамерник-остеопат

Стан українського політв’язня Володимира Балуха, якому в анексованому Криму хочуть збільшити термін ув’язнення ще на 4 роки, поліпшився.

Про це повідомила його адвокат Ольга Дінзе у коментарі телеканалу “112 Україна”.

“На сьогодні йому набагато краще завдяки особам, які утримуються з ним в одній камері. Там сидить чоловік – остеопат, який вправив Балуху хребці, вчить його правильно робити вправи. У Балуха з’явилася рухова активність, він став почуватися краще, незважаючи на продовження голодування”, – розповіла Дінзе.

За її словами, Балух не хоче, щоб зараз його відвідував лікар зі слідчого ізолятора. “Він вимагає лікарів організації Червоний Хрест”, – сказала захисник.

Вона також розповіла, що жодних сумішей Балуху не дають, він три тижні тому перейшов на полегшений режим голодування: вживає чорні сухарі і п’є кисіль.

Як відомо, в окупованому Криму українця Володимира Балуха засудили до 3 років і 7 місяців колонії-поселення за звинуваченням у нібито незаконному зберіганні боєприпасів. Правозахисники вважають, що його репресували за проукраїнську позицію, зокрема за прапор України, який було вивішено на його подвір’ї. Пізніше суд скоротив вирок на 2 місяці, виключивши з обвинувачення пункт про придбання боєприпасів.

Балух, протестуючи проти вироку, оголосив безстрокове голодування – станом на 2 липня воно триває 106-й день.

7 червня повідомлялося, що через тривале голодування Балух втратив 30 кг. Адвокат повідомляв про погіршення його стану здоров’я. За його словами, у політв’язня сильні болі в області грудей і підлопаткових м’язів. Однак російський омбудсмен Тетяна Москалькова заявляла, що загрози життю активіста немає.

 

У справі нацгвардійця Марківа в Італії виступлять свідки з України — адвокат

Адвокат нацгвардійця Віталія Марківа, якого звинувачують у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі, планує запросити на процес у Італії свідків з України.

Про це Раффаеле делла Валле заявив в коментарі Громадському.

За його словами, вони мають допомогти пролити світло на те, що сталося на горі Карачун у травні 2014 року.

Адвокат додав, що він бачиться з Марківим 10 десять днів. Після року у в’язниці той почувається пригнічено, розповів делла Валле.

“Віталій деморалізований. Він навіть не стріляв, накази не віддавав, був простим солдатом, і зовсім незрозуміло, чому з 300 солдатів, які були на пагорбі, арештували саме Марківа”, — зазначив захисник.

Звинувачення проти Марківа грунтуються на свідченнях журналістів — француза Вільяма Рогелона, який перебував на Донбасі разом із Роккеллі і дістав поранення того дня, а також італійських журналістів, які спілкувалися з Віталієм телефоном.

За словами адвоката, “він сказав їм одне, а журналісти переповіли зовсім інше. Вони спитали — можемо під’їхати? Він сказав — не їдьте сюди, тут стріляють повсюди. Це зрозуміло, бо йде війна. Карабінери інтерпретували ці слова як “я стріляв в усіх неозброєних громадян”. На основі цього проти нього побудували справу, інших доказів немає. Це просто абсурд”.

Суд над Віталієм Марківим почнеться 6 липня в італійському місті Ассізі.

Нагадаємо, у липні 2017 року в Італії за підозрою в причетності до вбивства на Донбасі фоторепортера Андреа Роккелі арештували українського військового Віталія Марківа. Затриманий українець виявився заступником командира в батальйоні Нацгвардії.

Адвокат українського нацгвардійця Раффаеле делла Валле вперше зустрівся із своїм клієнтом 6 липня, після чого заявив, що Марків не розуміє мотивів арешту, крім того, заперечує причетність до смерті Роккелі.

Українська сторона повідомила про те, що готова надати суду в Італії всі наявні документи у справі затриманого нацгвардійця.

Адвокат Марківа Раффаело делла Валле під час візиту до України у жовтні зібрав свідчення, які, на його думку, мали допомогти довести невинуватість підзахисного.

16 листопада 2017 року суд в Італії відхилив клопотання Віталія Марківа та не змінив йому запобіжний захід з ув’язнення на домашній арешт. Адвокат Марківа делла Валле заявив про упередженість слідства.

 

Путін не буде говорити з Трампом про Крим – Кремль

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що на зустрічі президентів США і РФ, яка планується на 16 липня в Гельсінкі, питання анексованого Криму обговорюватися не буде, посилаючись при цьому на колишні висловлювання Путіна.

Про це повідомляє Інтерфакс.

«Президент Росії неодноразово заявляв і роз’яснював своїм співрозмовникам, що на порядку денному такого питання, як Крим, бути не може… Решта всіх питань – це питання консенсусу, питання для обговорень, пошуків можливих точок дотику», – сказав Пєсков.

Напередодні Дональд Трамп заявив журналістам, що на наступних у липні переговорах з президентом Росії Володимиром Путіним може обговорити питання анексованого Криму. А на пряме запитання, чи можливе визнання анексії відповів: «Ми маємо подивитися».

Пізніше радник Білого дому з питань національної безпеки Джон Болтон повідомив ЗМІ, що слова Трампа про можливе визнання анексії Криму Росією не є позицією Сполучених Штатів.

Болтон зустрічався з президентом Росії Володимиром Путіним у Москві 27 червня. Після зустрічі він розповів про те, що в ході розмови торкнувся питання про дії Москви в зв’язку з майбутніми виборами до Конгресу США з урахуванням втручання у вибори президента США 2016 року.

Трамп і Путін зустрінуться вперше офіційно 16 липня в Гельсінкі.

Раніше Трамп і Путін двічі зустрічалися в кулуарах міжнародних самітів і, щонайменше, вісім разів розмовляли по телефону. Офіційної зустрічі президентів Росії і США не було з часів окупації Криму 2014 року.

 

США не скасують санкції проти Росії до повернення Криму Україні

США не визнають російську спробу анексувати Крим.

Про це на щоденному брифінгу заявила прес-секретар Білого дому Сара Сандерс, передає «Голос Америки».

«США не визнають російську спробу анексувати Крим. Американські санкції проти Росії залишаться в силі, поки вона не поверне півострів Україні», – зазначила вона.

У Білому домі підкреслили, що заяви радника американського президента з питань національної безпеки Джона Болтона, в яких ЗМІ побачили можливість визнання США анексії Росією українського Криму, не відповідають дійсності.

 

Муфтій “Умма” пояснив, чому окупанти закрили єдину діючу мечеть у Донецьку

Закриття мечеті “Аль-Амаль” у Донецьку є переслідуванням місцевих віруючих і має за мету змінити лідера мусульман на окупованій території Донбасу.

Таке переконання висловив муфтій Духовного управління мусульман України “Умма” Саід Ісмагілов у коментарі кореспондентові Укрінформу.

“Я розцінюю це як продовження переслідувань віруючих на окупованих територіях. На це мусять звернути увагу всі правозахисні організації. Про це мусять знати всі мусульманські організації в усіх країнах. Бо раз зачищається мусульманське поле – а ця мечеть працювала у Донецьку 4 роки безперешкодно, і це була єдина мечеть, яка працювала у Донецьку. Всі віруючі всього міста у своїх релігійних потребах зверталися лише туди, бо більше не було куди звертатися. І претензій не було, а тут раз – і в минулий четвер, тобто минуло вже більше тижня, її закрили. І потім про це пишуть на сайті так званої “ДНР” – зі звинуваченнями, з фото. Коли подібне відбувається, у мене виникає питання: а для кого це робиться?” – сказав Ісмагілов.

За його словами, якщо єдину діючу мечеть закривають, то окупаційна влада мусить запропонувати мусульманам альтернативу – куди ходити молитися, хто задовольнятиме їхні релігійні потреби.

“Тому я думаю, що слід очікувати появи якогось так званого офіційного релігійного лідера і легітимної з точки зору “ДНР” культової споруди, до якої накажуть іти всім мусульманам. Тобто слід очікувати, що щось виникне і хтось виникне. Мусить виникнути якийсь релігійний діяч, тому що єдина мечеть, де були релігійні діячі і де проводилися релігійні обряди, вже не працює, закрита”, – зазначив Ісмагілов.

Водночас він нагадав, що в Криму окупаційна влада запропонувала муфтія, який перейшов на бік Росії, і він зараз нібито керівник і лідер мусульман окупованого півострова.

“Так само слід очікувати, що з’явиться якась постать, яку будуть репрезентувати як голову мусульман на окупованій території Донбасу”, – заявив муфтій ДУМУ “Умма”.

Як повідомляв Укрінформ, на окупованій території Донбасу не припиняються репресії та переслідування на релігійному грунті за надуманими та безпідставними звинуваченнями. З 2014 року потерпають від переслідувань і репресій християни різних конфесій, а дехто з християнських духовних служителів зазнав катувань і незаконно утримуються. З різних джерел надходить інформація, що в окупованому Донецьку так зване МДБ “ДНР” провело обшук у мечеті “Аль-Амаль” у Калінінському районі міста, вилучивши молитовники та релігійну літературу, що нібито розпалює ворожнечу. Мечеть опечатана, вірним заборонено збиратися там для відправлення молитов. Служителів мечеті викликали на допит, з них взято підписку про невиїзд.

 

Бельгійці стали більше інвестувати в Україну – посол

Бельгійські інвестори збільшують частку своїх інвестицій в Україні.

Про все це в ексклюзивному інтерв’ю Укрінформу розповів Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгії в Україні Люк Якобс.

“Стверджую, що бельгійські інвестори збільшують частку своїх інвестицій, і навіть заходять нові інвестори”, – повідомив він.

Посол також додав, що важкий період із безпековою ситуацією та пониженою економічною активністю в Україні не сприяв розвитку бельгійських компаній, проте нині відновлюється економіка, і можна спостерігати за певною стабільністю в країні.

“Важкий період із безпековою ситуацією та пониженою економічною активністю не сприяли розвитку наших компаній. Однак нині, коли економіка відновлюється, коли ми спостерігаємо певну стабільність, відбувається відновлення економічної активності, яка допомагає нашим компаніям утриматися на плаву, зокрема на рівні інвестицій та у сфері комерції. Це обнадіює”, – додав посол.

Повний текст інтерв’ю за посиланням.

 

Міклош розповів про значний прогрес України за чотири роки

Україна досягла “надзвичайних змін протягом останніх чотирьох років на шляху до ринкової економіки та ліберальної демократії”.

Таку думку висловив у своїй статті для німецького видання Die Welt, колишній віце-прем’єр-міністр Словаччини і Голова стратегічної групи радників з підтримки реформ України (SAGSUR) Іван Міклош, повідомляє “Голос Америки”.

“Подеколи, читаючи міжнародний коментар стосовно України, складається враження, що країна практично не змінилась з часів протестів на Євромайдані і ери Януковича, проти якої протести і відбувались. Однак, за більше ніж чотири роки, Україна досягла більше, ніж говорять”, – пише Міклош в статті під назвою “Українські реформи: склянка напівпорожня, чи напівповна”.

Експерт наголошує на “досягненнях в сфері економіки, зокрема, стабілізації державних фінансів, зниженні інфляції, стабілізації валютного курсу і масштабного очищення банківської системи, що створили потужне середовище для економічного відродження та зростання”.

На думку Міклоша, в Україні останні роки закрились, чи зменшились можливості для масштабної корупції у чотирьох із п’яти сфер: ринок газу, банки, державні закупівлі і відшкодування ПДВ.

Так, три роки тому через державні субсидії, домогосподарства сплачували лише 12% реальної ринкової ціни за газ. Олігархи крали мільярди доларів державних грошей щорічно, купуючи дешевий газ і продаючи його українським компаніям, або поставляючи на експорт за реальною ринковою ціною. Цей канал було закрито в 2016 році, коли ціни на енергію було збільшено у відповідності до ринкових рівнів. Можливості для корупції буде повністю закрито щойно уряд лібералізує всі тарифи на газ, наголошує аналітик.

До реформ проведених після Майдану, багато приватних банків були просто банкоматами для їх власників, інструментом для їх збагачення за рахунок грошей платників податків. Велика кількість кредитів надавалась пов’язаним сторонам, які не збирались віддавати гроші банку. Зрештою, гарантії за депозитами виплачували за державні кошти. Ці банки (80 зі 180) було зачинено і найбільший банк (Приватбанк) було націоналізовано через його системну важливість, наголошує Міклош.

З серпня 2016 року всі державні установи, включаючи муніципалітети, зобов’язані користуватись системою державних електронних закупівель – ProZorro – яка отримала міжнародне визнання своєї ефективності.

Єдиний електронний реєстр відшкодування ПДВ замінив собою неефективну і корумповану систему.

Водночас, сфера, яка, на думку Міклоша, потребує реформ – це державні підприємства. “Україна має 3 500 таких підприємств і, незважаючи на заяви, прогресу в цій сфері досягнуто не було”, – заявляє реформатор.

“Протягом останніх чотирьох років, міжнародні партнери опублікували багато переліків того, що Україна має досягти, однак тільки дехто знайшов час, щоб визнати значний прогрес, який вже досягнуто”, – пише аналітик.

Міклош також відзначив прогрес з таких важливих реформ, як: децентралізація, дерегуляція, податкова реформа та реформа в сфері енергетики, пенсійна реформа та реформа охорони здоров’я, а також побудова антикорупційних установ.

“Попри всі виклики і затримки, реформи в Україні є справжніми і вони прогресують”, – робить висновок експерт.

Він також наголошує на важливості прискорити реформування після президентських та парламентських виборів в 2019 році, “адже склянка – лише напівповна”.

 

Гривня стала найсильнішою валютою на пострадянському просторі – Bloomberg

Вперше за п’ять років рубль показав у першому півріччі найгіршу динаміку серед 11 валют колишнього СРСР, а гривня – найкращу.

Про це повідомляє Bloomberg.

“Через наслідки від санкцій і посилення монетарної політики в США, рубль подешевшав більш ніж на 8 відсотків до долара в 2018 році, що більше ніж удвічі перевищує втрати будь-якої іншої валюти в цій групі”, – йдеться у повідомленні.

У Банку Росії заявляють, що без санкцій США, введених у квітні, рубль міг би бути на 4 відсотки міцнішим.

Водночас, згідно з рейтингом видання, лідером серед національних валют стала українська гривня – плюс 7,14%, грузинський ларі – плюс 6,1%, молдавський лей – плюс 1,69% та киргизький сом – плюс 1,41%.

Як зазначається, Росія все частіше приймає на себе весь тягар зміни настроїв інвесторів, в той час як чотири пострадянські валюти показали зростання, потрапивши в топ-10 по динаміці у світі цього року.

Наразі аура ризику навколо Росії перетворила її колишніх супутників на відносно більш безпечні країни, хоча за розміром їх ринки тьмяніють порівняно з російським, пише видання.

Повідомляється, що висока вартість запозичень також допомагає захистити локальні валюти – так, Україна та Білорусь мають вищі реальні процентні ставки, ніж у Росії.

 

Експерти радять знизити податок на зарплати українців до 10%

Експерти рекомендують знизити в Україні податкове навантаження на заробітні плати, оскільки середня місячна заробітна плата українських працівників нижча, ніж у країн-сусідів у більшості випадків на кілька десятків відсотків (30-50%).

Про це з посиланням на дані Міжнародної організації праці повідомляється в дослідженні Реанімаційного пакету реформ щодо оподаткування фондів заробітної плати та видатків бюджету в окремих країнах СНД, ЄС, Азії, Латинської Америки.

“За даними Міжнародної організації праці, середня місячна заробітна плата працівників в Україні нижча за країн-сусідів у більшості випадків на кілька десятків відсотків (30-50%). Саме тому зниження податкового тягаря та підняття заробітних плат навіть на десятки відсотків зробить Україну значно більш конкурентоздатною порівняно з сусідніми країнами”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що згідно з останніми опитуваннями – зокрема, даними міжнародної кадрової організації Headhunter, – найбільш впливовим на процеси міграції українських робітників до інших країн фактором є рівень заробітної плати. При цьому, як зазначають представники бізнесу, найбільш критичним фактором, який стримує підняття заробітної плати співробітникам, є високий рівень навантаження на фонд оплати праці.

При цьому наголошується, що галузі з дорогою робочою силою в Україні (такі, як ІТ, юриспруденція, консалтинг тощо) вже фактично багато в чому знизили навантаження на неї завдяки використанню 3 гр. ССО – не завжди за призначанням, але на користь реалізації конкурентних переваг та збереженню кадрів в Україні. Проте така організація бізнесу має свої великі недоліки та виступає фактором ризику, оскільки може в будь-який момент викликати претензії з боку податкових органів, а то і взагалі підпасти під законодавчі утиски. З іншого боку, такі зловживання ССО дають аргументи її супротивникам, прихильникам скасування або вихолощення спрощеного оподаткування як такого.

“Зменшення ПДФО до 10% (як у Болгарії) з одночасним скасуванням нарахувань на заробітні плати (як у Грузії) створить як для роботодавця, так і для працівника привабливу альтернативу зловживанням ССО у вигляді повноцінного працевлаштування з відносно невеликою втратою «чистого» доходу – в результаті можна очікувати зняття основної маси проблем, пов’язаних зі зловживаннями 3 гр. ССО з метою уникнення трудових відносин. Також за такого рівня оподаткування втратять сенс значно масовіші явища – виплати «в конвертах» і нелегальна зайнятість, тож можна очікувати на масову детінізацію зарплат. Отже, запропонована реформа (хоча і в супроводі декількох інших) дозволить покінчити з великим пластом проблем, які наразі ускладнюють життя як підприємців і їхніх найманих працівників, так і держави”, – наголошується в дослідженні.

 

На Херсонщині надійшло податків до бюджетів майже на півмільярда більше, ніж торік

У Херсонській області за першу половину 2018 року надійшло до бюджетів усіх рівнів 3,2 мільярда гривень податків і зборів – майже на півмільярда більше, ніж за відповідний минулорічний період.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомили в прес-службі головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

“На Херсонщині за результатами шести місяців 2018 року надійшло до бюджетів усіх рівнів 3,2 млрд гривень податків і зборів. Це на 487 млн гривень (на 18%) більше, ніж за відповідний минулорічний період”, – повідомили у прес-службі.

Із зазначених 3,2 млрд гривень до державного бюджету перераховано майже 1 млрд 378 млн гривень, а до місцевих бюджетів області – понад 1 млрд 834 млн гривень.

 

Держстат фіксує зростання зарплат в агросекторі майже на чверть

За даними Державної служби статистики України, середньомісячні заробітні плати в агросекторі та переробці харчових продуктів зросли у січні-травні 2018 року майже на чверть порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

“Середньомісячна заробітна плата у сільському господарстві у період січень-травень 2018 року склала 6 524 гривні, що на 24,5% більше, ніж в аналогічний період минулого року. Крім того, за той саме період заробітна плата у харчовій переробній промисловості сягнула 7 733 гривні, що на 24% більше, ніж у січні-травні 2017 року”, – повідомили в Мінагрополітики.

Як повідомлялося, за результатами першого кварталу 2018 року середньомісячна заробітна плата у сільському господарстві становила 5 853 гривні, що на 21,5% більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

 

Відсьогодні в Україні діють нові бюджетні рахунки для сплати податків

З 2 липня 2018 року в Україні почали діяти нові бюджетні рахунки для сплати податків у зв’язку із запровадженням централізованої моделі виконання дохідної частини бюджетів.

Про це Укрінформу повідомили в Державній фіскальній службі України.

“У зв’язку із запровадженням централізованої моделі виконання дохідної частини бюджетів з липня 2018 року діятимуть нові реквізити рахунків, відкриті на балансі Державної казначейської служби України”, – зазначили в ДФС.

У фіскальній службі нагадали, що датою початку здійснення операцій за вищезгаданими рахунками визначено 2 липня 2018.

Як повідомляв Укрінформ, на початку грудня 2017 року уряд ухвалив рішення щодо запровадження єдиної системи обслуговування бюджетів «Є-Казна». Використовуючи систему дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства – Казначейство» та централізовану модель виконання дохідної частини, місцеві бюджети дістали змогу відслідковувати стан надходжень до бюджету в режимі реального часу без відвідування органу казначейства.

 

Український експорт у 2018 році збільшився на 14% – Кубів

Експорт товарів України за січень-квітень 2018 року збільшився на 14%.

Про це повідомив перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів під час засідання погоджувальної ради у парламенті, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зовнішньоторговельний оборот товарів України за січень-квітень 2018 року збільшився на 14%, або на 4 мільярди доларів, і становив 32, 3 (млрд дол – ред)”, – сказав Кубів.

Він додав, що збільшення обсягів експорту відбулось за наступними товарними групами – продукція металургійного комплексу, машинобудування, вироби з деревини, продукти хімічної галузі, промислові товари, продукція легкої промисловості.

 

Для тіснішої інтеграції з ЄС обрано чотири галузі – Климпуш-Цинцадзе

Керівництво Парламенту та комітетів Верховної Ради України, представники Уряду та посли держав-членів ЄС обговорили напрями поглиблення співпраці на шляху євроінтеграції України.

Як повідомляє Урядовий портал, зустріч відбулася у понеділок, 2 липня, у Верховній Раді напередодні 20-го ювілейного Саміту Україна – ЄС, який заплановано на 9 липня.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе під час виступу зазначила, що Угода про асоціацію є найбільш амбітною угодою, яка коли-небудь укладалася Євросоюзом з третьою країною, і є співставною із тими завданнями, які брали на себе країни-кандидати на вступ до ЄС.

За її словами, для подальшої більш тісної інтеграції з ЄС обрано чотири галузі: інтеграція України до енергетичного, в першу чергу газового ринку ЄС, поглиблене співробітництво у сфері цифрової економіки, співробітництво у сфері юстиції, свободи та безпеки, а також активізація взаємодії у сфері митної співпраці та технічного регулювання.

Іванна Климпуш-Цинцадзе  зазначила, що імплементація Угоди призвела до якісних змін в житті країни, як у секторальному, так і у горизонтальному вимірах. Зокрема, серед горизонтальних змін – збільшення обсягів експорту України до країн ЄС у 2017 році до 40,5% та імпорту ЄС до України до 41,9%. Між Україною та країнами ЄС вже діє єдине правове поле діяльності компаній на основі принципів та вимог права ЄС. Запроваджено систему  ринкового нагляду за принципами, що існують в європейських країнах. Затверджено та розпочато реалізацію комплексного Плану заходів з виконання Угоди, яке дозволило визначити вузькі місця процесу європейської інтеграції в цілому. Цей аналіз допоміг сформувати чітку дорожню карту урядово-парламентської взаємодії, визначити спільні з ЄС пріоритети виконання Угоди та належним чином організувати роботу як всередині міністерств, так і міжвідомчу координацію.

Говорячи про секторальні зміни, Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що найбільш значні успіхи простежуються в освітньому та фінансовому секторах, енергетиці, енергоефективності та підприємництві, удосконаленні нормативно-правової бази з питань банківського регулювання та нагляду. Разом з тим, є сектори, у яких імплементація необхідних реформ не відбувається настільки швидко, як це потрібно. Це, передусім, сектор громадського здоров’я, реформування вітчизняної наукової сфери, приведення законодавства України до європейського у секторах транспорту та поштових послуг.

Віце-прем’єр-міністр подякувала депутатам за ефективну співпрацю щодо імплементації євроінтеграційних законопроектів та зазначила, що її результати можуть бути успішно впроваджені лише за подальшої підтримки міжнародних партнерів. Іванна Климпуш-Цинцадзе також наголосила на необхідності підвищення інституційної спроможності органів, які відповідають за координацію євроінтеграції. Зокрема, в Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції не вистачає фахівців, а ті, що є, перевантажені.

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що до саміту Україна-ЄС Парламент має ухвалити заяву про посилення заходів щодо політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС, в якій буде засвідчено “відданість виконанню домашнього завдання” Україною у контексті імплементації Угоди про асоціацію та звернено увагу європейців на необхідність посилювати підтримку України на шляху реформ і в питанні безпеки.

Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі наголосив на тому, що напередодні саміту Україна – ЄС представникам країн Євросоюзу важливо розуміти погляд України стосовно подальшого розвитку відносин з ЄС. Він зазначив, що передумовою успішної реалізації Угоди є якісна координація зусиль Уряду та Парламенту, а також координація роботи в цьому напрямі всередині Уряду.

За словами Хюга Мінгареллі, Україна має багато успіхів на шляху впровадження європейських змін, проте необхідно, щоб протягом наступних двох місяців кілька міністерств виконали термінову роботу з підготовки євроінтеграційних законопроектів для внесення їх в сесійний зал восени. Окрім того, за його словами, потрібно пріоритетизувати зусилля та здійснювати моніторинг роботи для виявлення слабких місць, а також посилювати комунікацію євроінтеграційних змін для населення України.

 

Премії у $45 мільйонів: Гройсман обіцяє діяти інакше, якщо Нафтогаз не чує

Уряд очікує відповіді від наглядової ради НАК “Нафтогаз України” щодо встановлення премії менеджменту на суму 45,6 мільйона доларів.

Про це в інтерв’ю виданню “Обозреватель” повідомив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

“Вважаю, що це перегин, я про це сказав. Це рішення незалежної наглядової ради, не рішення уряду. Я уже написав листа-звернення до наглядової ради НАК, де пояснив, що дуже занепокоєний таким розміром премій. Чекаю на офіційну відповідь, і після того визначатимуся, що з цим робити. Якщо мене почули – це одна річ, якщо не почули – буду діяти інакше”, – сказав Гройсман.

Як повідомляв Укрінформ, наглядова рада НАК “Нафтогаз України” проголосувала за виплату бонусів правлінню компанії в зв’язку з перемогою в Стокгольмському арбітражі над російським Газпромом. Розмір премії становить 1% від суми виграшу за транзитним контрактом – 45,6 млн дол. Наразі з цієї суми сплачено 20 млн дол.

 

Нафтогаз пропонує Гройсману обговорити свої “суперпремії” віч-на-віч

Наглядова рада НАК “Нафтогаз України” не відмовляла Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману у перегляді рішення про преміювання менеджменту, а запропонувала обговорити це питання у липні.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили у коментарі в прес-службі НАК “Нафтогаз України”.

“27 червня наглядова рада Нафтогазу відповіла на лист Прем’єр-міністра щодо премій менеджменту Нафтогазу. Лист не містить інформації щодо відмови переглядати рішення про преміювання менеджменту. Наглядова рада висловила розуміння делікатності питання щодо премій та заявила про свою готовність обговорити це та інші питання під час особистої зустрічі з Прем’єр-міністром, яку запропоновано провести у липні”, – прокоментували у НАК зміст листа.

Зокрема, наглядова рада зазначає, що позитивне рішення Стокгольмського арбітражу є надзвичайною подією, яка має важливе значення не лише для компанії, а й для України.

“Цей результат став можливим завдяки рішенню менеджменту Нафтогазу подати скаргу до арбітражного суду, незважаючи на протидію як в Україні, так і за кордоном, а також чотирирічній наполегливій роботі для досягнення поставленої мети”, – висловили думку у наглядовій раді НАК.

Як зазначається, рішення про виплату премій було прийнято наглядовою радою за рекомендацією комітету з призначень та винагород на основі ретельного аналізу подібних перемог в арбітражних судах.

“Наглядова рада також акцентувала увагу на необхідності залучати до роботи в компанії професіоналів високого рівня з незаплямованою репутацією, оскільки для галузі настає період жорсткої міжнародної конкуренції, у тому числі, в частині залучення успішних менеджерів”, – додали у Нафтогазі.

Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман надіслав голові наглядової ради Нафтогазу Клер Спотісвуд листа, в якому висловив занепокоєння щодо призначення менеджменту НАК премій у розмірі 45,6 млн дол. Разом з тим, ЗМІ поширили інформацію, що наглядова рада відмовила Прем’єрові у перегляді рішення про преміювання.

 

Гройсман розповів, як Україні стати енергонезалежною до 2020 року

Україна має непогані шанси стати енергонезалежною до 2020 року – як з огляду на нарощування видобутку державною компанією Укргазвидобування, так і приватними добувними компаніями.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в інтерв’ю виданню «Обозреватель», повідомляє Урядовий портал.

«Наше завдання – до 2020 року добувати 20 млрд. Хоча минулого року ми споживали 33 млрд. Тому тут ще й питання у приватних компаніях, що видобувають газ. Плюс – заходи з енергозбереження. Маємо виробляти стільки газу, скільки споживаємо. Для цього потрібні дві речі: треба більше видобувати й менше споживати», – сказав Гройсман.

На думку глави уряду, зниженню споживання сприятиме застосування серйозних технологій енергозбереження.

«Насправді ми вже дуже серйозно зменшуємо споживання газу, але ще треба подолати довгий шлях. Сподіваюся, восени буде запущений абсолютно новий механізм Державного фонду енергоефективності. І це буде інструмент, який дозволить нам системно проводити модернізацію у житловому секторі», – наголосив Гройсман.

 

Переговори з МВФ про ціну на газ тривають – Гройсман

Уряд продовжує перемовини з Міжнародним валютним фондом щодо прийнятної формули ціноутворення на газ, однак ні остаточної формули, ні ціни наразі немає.

Про це в інтерв’ю виданню “Обозреватель” заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

“Зараз ведемо діалог. Міжнародні партнери висувають умову, щоб в Україні була єдина ціна на газ. Наразі для промисловості вона дорожча, ніж для населення. Ми намагаємося знайти формулу, щоб ціна була, з одного боку, справедливою, а з іншого – помірною для українських громадян. Жодних цифр наразі немає – давайте трошки зачекаємо”, – сказав Гройсман.

Він висловив думку, що ціна на газ близько 10 тис. грн за 1000 кубометрів, яку наразі сплачує промисловість, є непідйомною для більшості населення.

“Для населення ми обмежили ціну 7 тисячами. Міжнародні партнери вважають, що на цьому можна робити пересорт, зловживати й породжувати корупцію. І загалом, вони мають рацію – такі ризики є. Але 10 тисяч – для більшості громадян ціна непідйомна. Я вже рік стримую ціну на газ, і зараз мене найбільше цікавить, як зробити так, щоб український громадянин не відчув на собі змін у ціні”, – зазначив Гройсман.

Він наголосив, що уряд займає жорстку позицію на переговорах, щоб захистити громадян, однак результатів переговорів поки що немає.

“Немає остаточної формули. Ми шукаємо варіанти з нашими партнерами. Зараз червень. Щойно в мене будуть якісь новини – обов’язково донесу їх до українського суспільства”, – додав Прем’єр.

Як повідомляв Укрінформ, колишній голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Дмитро Вовк заявляв, що якщо вимоги МВФ будуть виконані, ціна на газ може підвищитися на 60-70%.

 

Україна майже на 9% збільшила видобуток газу

ПАТ “Укргазвидобування” у першому півріччі видобуло 7,546 млрд кубометрів газу, наростивши видобуток газу на 8,9% порівняно з аналогічним періодом 2017 року.

Про це інформує прес-служба ПАТ “УГВ”.

“За оперативними даними, видобуток АТ “Укргазвидобування” за січень-червень 2018 року склав 7,546 млрд куб. м природного газу, що відповідає тенденції нарощування видобутку газу. УГВ вживає низку заходів щодо збільшення видобутку. Так, у першому півріччі проведено 440 операцій з інтенсифікації видобутку, зокрема, 278 колтюбінгових операцій та 115 операцій із капітального ремонту свердловин, введено в експлуатацію 19 нових свердловин” – йдеться у повідомленні.

Крім того, було введено в експлуатацію понад 23 км міжпромислового газопроводу Валюхівського НГКР, що дає можливість знизити вхідні тиски на 3-4 атмосфери та забезпечити оптимальну роботу свердловин і розгрузити ДКС “Диканька” в літній період. У травні-червні 2018 року УГВ у стислі терміни ввело в експлуатацію два нових родовища в Харківській області.

Зазначається, що у третьому та четвертому кварталах 2018 року Укргазвидобування планує запуск нових технологічних потужностей: 4 газопоршневих двигунів із поршневими компресорами, двох газотурбінних двигунів з відцентрованими компресорами та 14 малодожимних компресорних станцій. Очікується також збільшення до понад 70 одиниць верстатів з капітального ремонту свердловин, доведення кількості комплексів з колтюбінгу до 17, а також введення в експлуатацію нових свердловин зовнішніх бурових підрядників.

 

Транзит газу через Україну скоротився на 7,2%

Україна у період з січня по червень 2018 року транспортувала 42,2 млрд кубометрів газу, що на 7,2% менше показників першого півріччя 2017 року.

Про це свідчать дані ПАТ “Укртрансгаз”.

Цьогорічні обсяги транзиту у 42,2 млрд кубометрів газу на 3,25 млрд кубометрів менші, ніж у 2017 році.

Разом з тим, у червні 2018 року транзит зріс на 2% порівняно з показниками червня 2017 року.

Як повідомлялося, у 2017 році Україна збільшила транзит газу через свою газотранспортну систему на 13,7% порівняно з 2016 роком.

 

Нафтогаз vs Газпром: голландський суд за два тижні ухвалить рішення щодо боргу

Голландський суд провів слухання щодо намагань Газпрому ухилитися від виплати боргу НАК “Нафтогаз України” у транзитній справі відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу.

Про це інформує прес-служба НАК “Нафтогаз України”.

“У п’ятницю, 29 червня, в Амстердамі (Нідерланди) пройшло слухання щодо намагань ПАТ «Газпром» ухилитися від виплат за рішенням Стокгольмського арбітражу в транзитній справі. НАК «Нафтогаз України» очікує, що суд вимагатиме від Газпрому виконати раніше видані розпорядження голландських виконавчих органів і надати інформацію про свої активи в Нідерландах. Суд має ухвалити рішення до 13 липня”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги НАК “Нафтогаз України” за позовом до російського “Газпрому”. НАК домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд за недопостачання російським монополістом узгоджених обсягів газу для транзиту.

Газпром направив до апеляційного суду округу Свеа заяву про повне скасування  рішення.

Наприкінці травня Нафтогаз отримав від голландського судді дозвіл на арешт часток Газпрому в його голландських дочірніх компаніях та заборгованості цих дочірніх компаній.

Шість із семи дочірніх компаній Газпрому в Голландії відмовилися співпрацювати з судовими виконавцями і надати інформацію про частки Газпрому в їх акціонерному капіталі.

Протягом кількох останніх тижнів суди заарештували активи Газпрому у Швейцарії, Великобританії та Голландії.

 

Стокгольмський арбітраж став на бік Польщі у суперечці з Росією

Стокгольмський арбітражний суд підтримав обгрунтованість вимог польської нафтогазової компанії PGNiG у суперечці з російським Газпромом щодо необхідності зниження ціни на природний газ для Варшави.

Суд у частковому вироку визнав право польської компанії вимагати зниження ціни на російський газ, повідомила польська PGNiG.

“Cуд врахував ключові аргументи PGNiG, які вказують на необхідність зниження контрактної ціни, і відкинув формальні аргументи Газпрому, спрямовані на збереження нинішніх, неринкових цінових умов у Ямальському контракті. Ми задоволені рішенням суду,  яке підтримало право PGNiG знизити контрактну ціну до ринкового рівня на подальшому етапі розгляду справи”, – заявив із цього приводу голова правління PGNiG Пьотр Возняк.

Як інформувалося, нинішня ціна на російський газ не відповідає ринковій, а тому в 2014 році польська компанія ініціювала перегляд контракту з Газпромом. Після невдалих переговорів у лютому 2016 році року PGNiG подала позов проти російської компанії до Стокгольмського арбітражного суду.

Так званий Ямальський контракт між Польщею та Росією, що був підписаний в 1996 році, передбачає поставки щороку близько 10 млрд кубометрів газу. Згідно з вимушеною формулою “бери або плати” (take-or-pay), яку Газпром нав’язав польській компанії, PGNiG мусить купувати щороку (до 2022) не менше ніж 8,7 млрд кубометрів газу.

Зараз Польща намагається диверсифікувати джерела поставок енергоносіїв, зменшуючи залежність від Росії. Для Польщі ключовим є будівництво Балтійського трубопроводу (Baltic Pipe), яким з 2022 року Варшава має намір постачати на польський ринок газ із Норвегії. Польща також купує зріджений газ (LNG), який торік становив 13% портфелю, завдяки імпорту газу із США, Катару та Норвегії. Декілька днів тому Польща підписала 20-річний контракт з американськими компаніями щодо постачання зрідженого газу із США.

 

Польща хоче відмовитися від російського газу після запуску Baltic Pipe

Після 2022 року Польща планує ввести в дію газопровід Baltic Pipe із Норвегії і тоді вже не потребуватиме довгострокових контрактів з Росією щодо постачання палива.

Про це заявив у понеділок уповноважений уряду Польщі з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пьотр Наїмський, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Після 2022 року Польща не потребуватиме довгострокових контрактів з Росією”, – заявив Наїмський.

За його словами, паливо до країни надходитиме газопроводом Baltic Pipe із Норвегії і через LNG термінал в Свіноуйсьцє.

Рішення Стокгольмського арбітражу, який визнав право польської нафтогазової компанії PGNiG вимагати від Газпрому зниження ціни за так званим Ямальським довгостроковим контрактом представник уряду назвав “корисним”.

“Цей вирок є корисним, який визнає обгрунтованість основних елементів скарги PGNiG (проти Газпрому). Чекаємо на подальший розвиток подій”, – сказав Наїмський.

Він також звернув увагу на документ Вищої контрольної палати (NIK) Польщі з 2013 року щодо перевірки укладення газових угод між Польщею та Росією упродовж 2006-2011 років, з якого знято гриф “таємно”. Уповноважений зазначив, що тогочасне керівництво країни, зокрема екс-прем’єр-міністр Дональд Туск та колишній віце-прем’єр Вальдемар Павляк, несе “політичну” відповідальність за невдалі, з погляду Польщі, переговори з Росією упродовж 2008-2010 років щодо укладення нового контракту на газ. За їх результатами, як наголосив Наїмський, Польща фактично втратила контроль над власною газотранспортною системою, в результаті чого упродовж 2010-2017 років недоотримала за транзит російського газу 1,5 млрд злотих (близько 400 млн дол.).

 

Виборчий кодекс може бути ухвалений у жовтні – Парубій

Голова Верховної Ради Андрій Парубій висловив припущення, що депутати перейдуть до розгляду Виборчого кодексу у другому читанні у вересні, а в цілому закон буде ухвалений у жовтні.

Про це спікер сказав журналістам під час брифінгу в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я передбачаю, що швидше за все Виборчий кодекс буде розглядатися восени. Я нагадую свою позицію: щоб він був розглянутий і прийнятий за рік до виборів. Тобто, коли ми говоримо, що парламентські вибори мають відбутися в останню неділю жовтня, я передбачаю, щоб ми ввійшли в розгляд Виборчого кодексу ще у вересні, якщо комітет не дасть своє рішення швидше, з тим, щоб ми змогли до початку жовтня або на початку жовтня прийняти в цілому Виборчий кодекс і відкрити шлях для відкритих регіональних списків», – сказав Парубій.

При цьому він нагадав, що під час опрацювання законопроекту до нього загалом надійшло 4500 поправок, із яких на сьогодні робоча група, створена профільним комітетом, розглянула більше половини.

«Напевне було б небезпечно, якби ми ввійшли в розгляд законопроекту і не встигли просто його розглянути і прийняти рішення», – підкреслив спікер, акцентуючи на тому, що комітетом має бути опрацьовано всі поправки перед винесенням проекту Виборчого кодексу на розгляд у залу парламенту.

Як повідомляв Укрінформ, 7 листопада 2017 року ВР ухвалила в першому читанні проект Виборчого кодексу, що передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах до Ради, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах (№ 3112-1).

 

Порошенко наполягає на рішенні Ради про оновлення ЦВК

Президент України Петро Порошенко наполягає на прийнятті парламентом рішення щодо оновлення складу Центральної виборчої комісії.

Про це сказала представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко під час засідання Погоджувальної ради у понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Глава держави наполягає на тому, щоб депутати нарешті прийняли рішення щодо оновлення складу ЦВК. Ми вже обговорювали це питання і прийняли рішення на профільному комітеті, всі діалоги і консультації вже відбулися. Тому прошу Андрія Володимировича (Парубія – ред.) внести це питання в зал парламенту», – сказала Луценко.

Як повідомлялося, під час Погоджувальної ради Голова ВР Андрій Парубій запропонував розпочати роботу парламенту у четвер із розгляду питання про звільнення членів ЦВК і відповідно призначення нових членів комісії.

 

Висновок у дисциплінарній справі щодо Холодницького вже готовий – КДКП

Висновок доповідача у дисциплінарній справі щодо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького вже готовий.

Про це повідомив у коментарі Укрінформу голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Віталій Грушковський.

“Висновок у справі Холодницького уже готовий”, – сказав він.

За словами посадовця, після ознайомлення Холодницького з висновком його мають винести на розгляд Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, яка ухвалить остаточне рішення у справі керівника САП.

У свою чергу Холодницький у коментарі Укрінформу зазначив, що наразі не отримував на ознайомлення висновок у дисциплінарній справі щодо нього.

У законі “Про прокуратуру” передбачено, що копія дисциплінарної скарги та висновок про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку, а також повідомлення про час та місце їх розгляду надсилається прокурору не пізніше як за десять днів до дня проведення засідання.

На це засідання КДКП запрошуються скаржники і прокурор, стосовно якого відкрито дисциплінарне провадження.

Як повідомлялося, генпрокурор і директор НАБУ 30 березня поточного року направили до КДКП скарги на керівника САП  про вчинення ним дисциплінарних порушень, у яких просять звільнити Холодницького з посади. У скаргах  НАБУ та ГПУ описано п’ять епізодів порушень Холодницького. Зокрема, керівнику САП закидають перешкоджання у розслідуванні низки кримінальних проваджень НАБУ.

Після розподілу дисциплінарна справа потрапила до члена КДКП Олександра Ковальчука, який до обрання на цю посаду у 2017 році працював заступником декана юридичного факультету Університету ім. Т.Г. Шевченка. Дисциплінарна перевірка відносно Холодницького тривала два місяці, після чого була продовжена іще на один місяць.

У березні САП виявила пристрої для прослуховування в кабінеті керівника відомства Холодницького. Пізніше генпрокурор заявив, що ГПУ разом з НАБУ проводять розслідування стосовно Холодницького.

Сам Холодницький заявив, що записи, які приховано велися у його кабінеті, можуть бути використані для спекуляцій проти нього.

 

Державіаслужба має збільшити контроль чартерних рейсів – експерт

Державіаслужба має збільшити контроль щодо виконання умов авіаперевезень чартерними рейсами для уникнення туристичних колапсів.

Про це в коментарі Укрінформу заявив директор Центру розвитку туризму України Володимир Царук.

“Державіаслужба має звернути увагу на авіаперевізників, які здійснюють чартерні рейси, щоб у всіх авіакомпаній була достатня кількість суден для здійснення рейсів, і бажано, щоб були резервні судна, які в разі поламки могли би страхувати під час подібних ситуацій”, – сказав він.

Царук також додав, що потрібно посилювати відповідальність авіакомпаній за порушення умов виконання чартерних рейсів.

“Сьогодні туристи безправні в плані того, що якщо рейс затримується чи переноситься, то туристам практично ніхто нічого не компенсує, в кращому випадку моральну шкоду… Державіаслужба має контролювати виконання умов авіаперевезень і розробити систему, за якою авіакомпаніям виписувались би або штрафи, або їх позбавляли прав перевезень”, – сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ Павло Клімкін наполягає на проведенні негайних перевірок і притягненні до відповідальності компаній, із вини яких сотні українських туристів не можуть вчасно вилетіти з або на відпочинок та змушені чекати в аеропортах.

Водночас він запевнив, що українські дипломати роблять і робитимуть усе, щоб полегшити становище українців, які не можуть вчасно повернутися в Україну з відпочинку.

У міжнародному аеропорту “Київ” ім. Сікорського (Жуляни) у понеділок скасовано кілька рейсів авіакомпанії Bravo Airways, сотні пасажирів якої продовжують чекати вильоту і в міжнародному аеропорту “Бориспіль”.

Згідно з даними на сайті аеропорту “Київ”, скасовано рейси до Ербіля (Ірак), Анталії, Даламана (Туреччина). Рейс до Шарм-еш-Шейха вилетів із запізненням на понад 2 години.

Водночас відзначається, що рейси до Бодрума (Туреччина) і Стокгольма (Швеція) повинні вилетіти вчасно.

Як повідомлялося, у столичному аеропорту “Київ” (Жуляни) з 30 червня затримується кілька рейсів.

Крім того, близько 300 українських туристів понад дві доби не могли вилетіти до Харкова з аеропорту Монастир у Тунісі. За словами пасажирів, авіакомпанія Bravo Airways і туроператор Oasis Travel в особі приймаючої компанії Insight Holidays не виконують своїх зобов’язань відносно повернення громадян України додому.

Близько 160 українських туристів 2 липня не можуть вилетіти додому з відпочинку в Пальма-де-Майорка. У прес-службі туроператора «JOINUP» Укрінформу пояснили затримку з вильотом туристів з Пальма-де-Майорка технічною несправністю літака компанії Yanair, який мав відвезти 2-го липня туристів із України на відпочинок у Пальма-де-Майорку і повернутися з тими українськими туристами, які перебувають на островах.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що ліцензії туроператорів, які не виконують своїх зобов’язань, будуть скасовані.

 

Компанії, що спричинили туристичний колапс, мають відповісти — Клімкін

Міністр закордонних справ Павло Клімкін наполягає на проведенні негайних перевірок і притягненні до відповідальності компаній, із вини яких сотні українських туристів не можуть вчасно вилетіти з або на відпочинок та змушені чекати в аеропортах.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

“Вважаю, що нам треба не просто санувати наслідки подібних неподобств, а нарешті звернути увагу на причини, які їх породжують. Компанії, які спричинили туристичний колапс, мають за це відповісти. Ретельний і всебічний аудит повинен з’ясувати, чому вони не виконують умови ліцензій і чи взагалі здатні їх виконувати. І робити це необхідно не колись, а прямо зараз. Досить по-страусячому ховати голову в пісок”, – підкреслив Клімкін.

Водночас він запевнив, що українські дипломати роблять і робитимуть усе, щоб полегшити становище українців, які не можуть вчасно повернутися в Україну з відпочинку. Також урядовець висловив сподівання, що в міру можливостей свій внесок у розв’язання нинішньої кризи зроблять й інші відомства.

“Наші консули роблять усе, що в їхніх силах, аби допомогти сотням співвітчизників, які через недобросовісність авіаперевізників та туроператорів потрапили в пастку в аеропортах Тунісу, Єгипту, Туреччини, Албанії та інших курортних країн. На жаль, це тільки половина проблеми, адже не менша кількість людей, які чесно оплатили свій відпочинок, по кілька днів не можуть вилетіти з України”, – зазначив Клімкін.

Міністр додав, що консульський департамент МЗС, готуючись до сезону відпусток, неодноразово звертав увагу на “наявні хронічні проблеми”. Так, за його словами, є всі підстави сумніватися, що деякі з авіакомпаній і туроператорів “взагалі не спроможні” виконати надані їм ліцензії і “в гонитві за наживою взяли на себе завідомо непідйомні зобов’язання”.

Урядовець також розповів, що на спеціальній нараді МЗС з представниками інших причетних організацій, її учасники скаржилися на брак повноважень перевіряти, чи виконують авіакомпанії і туроператори умови отриманих ліцензій.

Як повідомляв Укрінформ, у міжнародному аеропорту “Київ” ім. Сікорського (Жуляни) у понеділок скасовано кілька рейсів авіакомпанії Bravo Airways, сотні пасажирів якої продовжують чекати вильоту також і в міжнародному аеропорту “Бориспіль”.

Згідно з даними на сайті аеропорту “Київ”, скасовано рейси до Ербіля (Ірак), Анталії, Даламана (Туреччина). Рейс до Шарм-еш-Шейха вилетів із запізненням на понад 2 години.

Водночас відзначається, що рейси у Бодрум(Туреччина) і Стокгольм (Швеція) повинні вилетіти вчасно.

Як повідомлялося, у столичному аеропорту “Київ” (Жуляни) з 30 червня затримується кілька рейсів.

Крім того, близько 300 українських туристів понад дві доби не могли вилетіти до Харкова з аеропорту Монастир у Тунісі. За словами пасажирів, авіакомпанія Bravo Airways і туроператор Oasis Travel в особі приймаючої компанії Insight Holidays не виконують своїх зобов’язань відносно повернення громадян України додому.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що ліцензії туроператорів, які не виконують своїх зобов’язань, будуть скасовані.

 

Омелян проведе розширену нараду з туроператорами та авіакомпаніями

Міністр інфраструктури Володимир Омелян 3 липня проведе розширену нараду з туроператорами, авіакомпаніями та урядовцями.

Про це він повідомив у Facebook, коментуючи пост щодо проблем із затримками українських туристів за кордоном через туроператорів.

“У вівторок збираю в себе колег з інших міністерств, туроператорів, турагентів і авіакомпанії. Будемо завершувати з вольницею, яка в гонитві за грошима переросла у безвідповідальність, і приводити їх усіх до тями. Об’єктивно, ринок за останніх два роки виріс більш ніж удвічі, що в багатьох породило бажання займатися відвертою халтурою. Значить, час нагадати про порядок і першим ставити критерій якості”, – написав Омелян.

Як повідомлялося, близько 300 українських туристів кілька діб не могли вилетіти до Харкова з аеропорту Монастір у Тунісі. За словами пасажирів, авіакомпанія Bravo Airways і туроператор Oasis Travel в особі приймаючої компанії Insight Holidays не виконують своїх зобов’язань щодо повернення громадян України додому. Керівник Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич 2 липня повідомив, що о 12:30 із Тунісу вилетів один із п’яти літаків, які протягом 2-3 липня мали би перевезти українських туристів із Тунісу додому.

Крім того, у міжнародному аеропорту “Київ” ім. Сікорського (Жуляни) у понеділок скасовано кілька рейсів авіакомпанії Bravo Airways, тисячі пасажирів якої продовжують чекати вильоту також і в міжнародному аеропорту “Бориспіль”. Згідно з даними на сайті аеропорту “Київ”, скасовано рейси до Ербіля (Ірак), Анталії, Даламана (Туреччина). Рейс до Шарм-еш-Шейха вилетів із запізненням на понад 2 години. Водночас відзначається, що рейси до Бодрума (Туреччина) і Стокгольма (Швеція) повинні вилетіти вчасно (https://iev.aero/departures). Bravo Airways пояснила відміну своїх рейсів тим, що туроператор OASIS впродовж останніх двох років не виконував перед нею фінансові зобов’язання, наростивши 25 млн грн заборгованості станом на 27 червня. Авіакомпанія пообіцяла забезпечити доставку в Україну близько 850 пасажирів, які постраждали від дій туроператора.

На сайті туристичної компанії OASIS Travel Ukraine заявили, що інформація авіакомпанії Bravo Airways про те, що рейси відмінили у зв’язку з боргом туроператора, не відповідає дійсності.

Туроператор запевняє, що продовжує роботу над забезпеченням повернення гостей, які перебувають у Тунісі та повинні повернутися в Україну після закінчення їхнього відпочинку, а також над відновленням польотної програми.

Омелян заявив, що ліцензії туроператорів, які не виконують своїх зобов’язань, скасовуватимуться.

 

Із України запустили три нові авіарейси в Європу

Авіакомпанії LOT та Wizz Air повідомили про запуск із липня трьох нових авіарейсів з України в Європу.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу з посиланням на дані авіаперевізників.

Так, в неділю, 1 липня, лоукостер Wizz Air виконав перші рейси з Києва в Берлін та Франкфурт-на-Майні.

У понеділок, 2 липня, авіакомпанія LOT запустила авіарейс на Варшаву з Міжнародного аеропорту “Запоріжжя”.

Повідомляється, що нові рейси Wizz Air обслуговуватимуть Airbus A320. Перельоти виконуватимуться щодня. Під час першого рейсу літаки доставили з Києва по 160 пасажирів у кожному напрямку.

LOT використовуватиме на новому маршруті регіональні реактивні літаки Embraer, розраховані на перевезення 70-82 осіб. Час у дорозі становитиме близько 2 годин. Рейси  здійснюватимуться щодня, крім четверга. В понеділок та неділю літак вилітатиме о 14:40 та прибуватиме у Варшаву о 15:55. По вівторках, середах і суботах відправлення о 18:00, а прибуття до Польщі – о 19:15. У п’ятницю здійснюватимуться два рейси: о 14:40 і 18:00.

 

Серійне виробництво Ан-158 можливе вже наступного року

У разі вдалого вирішення існуючих питань запустити серійне виробництво  літаків Ан-158 можливо вже в 2019 році.

Про це заявив в інтерв’ю LIGA.net президент ДП “Антонов” Олександр Донець.

“В разі вдалого вирішення існуючих питань, я думаю, що реально запустити виробництво наступного року. Зараз потрібно укласти відповідні договори з постачальниками, внести передоплату. Термін виготовлення комплектуючих у іноземних компаній – від 6 до 9 місяців. Потім протягом півроку триватиме доопрацювання літака, півроку ми відводимо на випробування, потім – отримання сертифікату в ДАСУ. Але ці процедури виконуватимуться паралельно зі складальними процесами на виробництві”, – заявив Донець, відповідаючи на запитання про можливі терміни серійного виробництва Ан-158.

Призначений наприкінці травня президент ДП “Антонов” підкреслив, що на найближчу перспективу завдання номер один – запустити серійне виробництво, зокрема, почати випуск літаків Ан-158 і Ан-178. “У складальному цеху у нас стоїть лінійка 158-х машин різною мірою готовності. Дуже розраховуємо, що в найближчі півроку-рік почнемо оснащувати їх бортовим електронним устаткуванням вітчизняного і західного виробництва”, – зазначив він.

За словами Донця, процес імпортозаміщення “дуже непростий”. “Наприклад, 158-а машина сертифікована, експлуатується, але з російськими комплектуючими і матеріалами. Їх потрібно замінити, провести з новим устаткуванням цикл не лише стендових випробувань, але і льотних. Це досить великий обсяг – близько 35% від загальної кількості випробувальних робіт, які проводяться на абсолютно новій, створеній з нуля машині”, – зазначив керівник підприємства.

Він додав, що зараз нова комплектація літака сформована на 80%: “Тобто ми знаємо, які системи встановлюватимуться, хто постачальник і як швидко ми їх можемо отримати. Щодо тих, які залишилися 20% компонентів, що вимагають заміни, йдуть переговори”.

Як він зазначив, в основному переговори йдуть з  американськими, канадськими і європейськими фірмами. “Проблема в тому, що багато компаній, які готові співробітничати з нами, поставляючи комплектуючі і системи для літаків Ан, вимагають певних гарантій, у тому числі від виробника. Зокрема, потрібні банківські гарантії за категорією 3А, а в Україні діє категорія 2В. Крім того, ми маємо протягом 4-5 років викупити до 40 комплектів устаткування, що замовляються. Таких гарантій ми надати не можемо. Тому переговорний процес достатньо складний. Наприклад, умови постачання однієї з ключових систем обговорюються вже півроку. Але, думаю, ми знайдемо рішення”, – заявив директор ДП “Антонов”.

 

“Фудмейкери” Дніпропетровщини реалізували продукції на 10 мільярдів

З початку 2018 року харчові та переробні підприємства Дніпропетровської області виробили й реалізували продукції майже на 10 мільярдів гривень.

Найшвидшими темпами зростало виробництво негазованої та газованої мінеральних вод, вершкового масла та йогурту, повідомляється в прес-релізі ДніпроОДА, що є в розпорядженні Укрінформу.

“У 2018 році “фудмейкери” Дніпропетровщини продали продукції майже на 10 млрд грн. Вони збільшили виробництво йогурту, вершкового масла, мінеральної води”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що, порівняно з аналогічним періодом 2017 року, підприємства області збільшили виробництво негазованої мінеральної води на 35%, газованої – на 15%. На 27% зросло виробництво вершкового масла, на 22% – йогурту.

В управлінні агропромислового розвитку ДніпроОДА додають, що на Дніпропетровщині працюють понад 100 потужних харчових та переробних підприємств. Їхня продукція не лише  задовольняє потреби місцевих споживачів, а й постачається до інших регіонів України та за кордон.

 

Від медзакладів “первинки” вимагають певний перелік зручностей

Медичні заклади первинної ланки мають виконати низку сервісних вимог та забезпечити пацієнтам зручність в обслуговуванні.

Про це на брифінгу, присвяченому реформі первинної ланки, зазначив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Комунальні та приватні медзаклади мають низку вимог з боку Національної служби здоров’я. Зокрема, декілька вимог стосуються сервісу. Одна з них – запис на прийом по телефону або по інтернету. Це давно віднайдений у приватному секторі спосіб уникнути живих черг під кабінетом. Ми також вимагаємо від медзакладів надати можливість здавати аналізи на місці і можливість мати доступ до чергового лікаря у святковий чи вихідний, або пацієнта повинні зорієнтувати, де знаходиться цей черговий лікар. Це мініальні сервісні вимоги, які ми висунули до медичних закладів», – сказав Ковтонюк.

Також, за його словами, багато медзакладів самостійно впроваджують інші сервісні послуги, і МОЗ закликає наслідувати їх приклад. Так, серед умов, що можуть медзаклади “первинки” створити для зручності пацієнта – відкрита рецепція, замість наглухо закритої реєстратури в поліклініках, зона очікування пацієнтів, місця для дитячих візочків.

Заступник міністра наголосив, що велику роль у таких змінах відіграє місцева влада, громади, яким належать комунальні медичні заклади.

“Саме від місцевої влади залежить те, чи забезпечені лікарі комп’ютером, принтером, папером, чи є місце для дитячих візочків, телефон, по якому можна записатися. І взагалі, чи ухвалено рішення про те, що комунальний медзаклад має статус некомерційного комунального підприємства і може укладати договори з НСЗУ”, – сказав Ковтонюк.

Так, у компетенції Національної служби здоров’я є розробка тарифу на медичні послуги, який включає в себе: роботу лікаря, медсестер та іншого персоналу, витратні матеріали та ліки, амортизацію обладнання, адміністративні видатки тощо.

У свою чергу місцева влада має забезпечити медзаклади “первинки” комп’ютерною технікою, обладнанням, витратними матеріалами, зробити ремонт приміщень, розробити програми стимулювання для медиків.

Ковтонюк наголосив, що з 2019 року всі медичні заклади первинної допомоги повинні укласти договори з НСЗУ та перейти на нову модель фінансування – оплату медичних послуг за кількістю укладених декларацій. На сьогодні фінасування відбувається за двома моделями – за договорами з НСЗУ та через медичну субвенцію.

Як повідомляв Укрінформ, з 1 липня набув чинності Порядок надання первинної медичної допомоги, згідно з яким українці отримають перелік чітко визначених медичих послуг на первинній ланці безоплатно. З середини липня 161 медичний заклад як комунальної, так і приватної власності отримає кошти від Національної служби здоров’я за кількістю укладених з пацієнтами декларацій.

 

Медзаклади “первинки” самі визначатимуть зарплату лікарів

Медичні заклади, що отримують кошти від Національної служби здоров’я за кількістю укладених декларацій з пацієнтами, самостійно визначатимуть рівень заробітної плати лікарів, медичного та іншого персоналу.

Про це на брифінгу, присвяченому реформі на первинній ланці меддопомоги, сказав заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Медичні заклади, які працюватимуть із Нацслужбою здоров’я, не будуть обмежені старими тарифними сітками, штатними розкладами та іншими актами, які регулювали це. І коли до них прийде більше фінансування, то тільки дві людини будуть знати, скільки заробляє лікар: головний лікар та сам лікар, тому що заклади самі будуть встановлювати ті зарплати, які вони можуть встановити у себе, відповідно до тих доходів, які у них є”, – зазначив Ковтонюк.

Як повідомив на брифінгу голова Національної служби здоров’я Олег Петренко, ті медзаклади “первинки”, які укладуть договір з НСЗУ, зможуть розраховувати на вдвічі більший дохід, ніж є зараз. Так, за його словами, наразі середньозважений рівень медичної субвенції на первинній ланці становить 270 грн на одного пацієнта.

Водночас, згідно з укладеними деклараціями, медзаклади “первинки” зможуть розраховувати на такі виплати від НСЗУ: за дітей віком 0-5 років – 1489 грн, за дітей віком від 6 до 17 років – 814 грн, за людей віком від 18 до 39 років – 370 грн, за людей віком від 40 до 64 років – 444 грн, за осіб віком 65 років та старше – 740 грн.

“Середньозважено – це 550 грн за людину”, – наголосив Петренко.

Він поінформував, що друга хвиля укладення договорів з Національною службою здоров’я відбудеться з 25 липня по 15 серпня. Ті заклади, які укладуть у цей період договори з НСЗУ, отримають фінансування за новою моделлю вже з 1 жовтня. Третя хвиля укладання договорів з НСЗУ для “первинки” відбудеться у грудні 2018 року.

З 2020 року, згідно із законом про фінансової державні гарантії, за словами Петренка, медична допомога всіх рівнів має фінансуватися через Національну службу здоров’я, яка буде оплачувати медичні послуги, надані кожному конкретному пацієнту.

“Ми розраховуємо, що переважна більшість закладів укладуть договори з Нацслужбою, бо з 2019 року урядом не передбачається субвенції для первинної медичної допомоги. Відповідно всі заклади, які надають такий вид медичної допомоги, повинні укласти договори”, – наголосив голова Національної служби здоров’я.

Як повідомляв Укрінформ, з 1 липня набув чинності Порядок надання первинної медичної допомоги, згідно з яким українці отримають перелік чітко визначених медичних послуг на первинній ланці безоплатно. З середини липня 161 медичний заклад як комунальної, так і приватної власності отримає кошти від Національної служби здоров’я за кількістю укладених із пацієнтами декларацій.

 

Гроші за пацієнтом: в Україні розпочали фінансування первинної ланки

З 2 липня почалося фінансування первинної ланки за принципом «гроші за пацієнтом»; до середини липня 161 медичний заклад, що уклав договір з Нацслужбою здоров’я, отримає фінансування за новою системою.

Про це на брифінгу, присвяченому змінам на первинній ланці медичної допомоги, сказала в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні офіційно запрацювало фінансування за принципом «гроші за пацієнтом». До середини липня 161 медичний заклад отримає перші виплати від Національної служби здоров’я за єдиними тарифами за надання чіткого пакету послуг первинної допомоги», – сказала Супрун.

Як повідомив на брифінгу голова Національної служби здоров’я Олег Петренко, з середини липня на рахунки тих медзакладів, які уклали договори з НСЗУ, надійдуть перші виплати в залежності від кількості укладених з пацієнтами декларацій.

Наразі в системі e-health зареєстровано більше 10,8 млн українців, 22 134 тисячі лікарів первинної ланки, з яких понад 4 тисячі педіатрів. Натомість, за словами Супрун, кампанія з укладення декларацій йде нерівномірно. Так, найменше декларацій з пацієнтами уклали в медзакладах «первинки» в Сумській (12%), Закарпатській (16%), Одеській (17%), Запорізькій (18%) та Черкаській областях(19%).

Найбільше медзакладів за кількістю укладених декларацій у Вінницькій (44,7%), Полтавській (39%), Харківській (37%), Чернівецькій (32%), Хмельницькій (31%), Житомирській (30%) областях.

Зараз з Національною службою здоров’я уклали договори 149 медичних закладів комунальної власності, 7 приватних клінік та 5 лікарів ФОП у понад 20 областях України та м. Києві.

Як повідомляв Укрінформ, з 1 липня вступив в дію Порядок надання первинної медичної допомоги, що визначає чіткий перелік медичних послуг, які українці можуть отримати безоплатно на первинній ланці.

Так, на первинній ланці будуть здійснюватися діагностика та лікування, профілактичні огляди, вакцинація, ведення неускладненої вагітності, невідкладна допомога, паліативна допомога, оформлення довідок. Безоплатно українці можуть отримати вакцинацію згідно з календарем щеплень, загальні аналізи крові, сечі, глюкози крові, загальний холестерин, вимірювання артеріального тиску, електрокардіограму, вимірювання ваги, зросту, параметрів тіла, швидкий тест на вагітність, швидкий тест на тропонін, ВІЛ, вірусні гепатити. Кампанія з вибору свого лікаря стартувала в Україні у квітні 2018 року.

 

З вересня запрацює “гаряча лінія” для скарг на медпослуги

З вересня в Національній службі здоров’я України (НСЗУ) запрацює «гаряча лінія», зателефонувавши на яку українці зможуть повідомити про неякісну меддпомогу на первинній ланці або про вимогу грошей за безоплатні послуги.

Про це на брифінгу, присвяченому медичній реформі на первинній ланці, сказав голова НСЗУ Олег Петренко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми працюємо над питанням зворотного зв’язку, який лежав би в основах оцінки (якості послуги – ред.). Цей зворотний зв’язок буде реалізовуватися поступово. Перша частина – з вересня у вигляді «гарячої лінії» НСЗУ, де кожен споживач послуг зможе залишити інформацію про те, що його обслужили неналежним чином, або він не отримав послугу, чи у нього вимагали гроші. Зараз розробляється спеціальний механізм, і НСЗУ буде це перевіряти», – сказав Петренко.

Він зазначив, що неякісна медична допомога, або відмова в ній, можуть призвести до розірвання договору Нацслужби здоров’я з медичним закладом.

Також він поінформував, що НСЗУ разом з МОЗ буде змінювати систему оцінки якості надання медичної допомоги, в цьому процесі будуть брати участь зокрема і професійні асоціації.

Натомість, за великої кількості скарг щодо одного медзакладу у НСЗУ буде привід для перевірки як документації медичного закладу, так й ініціювання роботи медико-експертної комісії МОЗ, якщо виявленні порушення стосуються саме медичної допомоги.

Петренко наголосив, що на сайті Національної служби здоров’я буде публікуватися історія звернень громадян і відповідна реакція на них Національної служби здоров’я.

 

Поліція розслідує загибель ромки у Берегові як умисне вбивство

Поліція Закарпатської області встановлює осіб, причетних до вбивства молодої жінки у Берегові. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за  статтею «умисне вбивство».

Про це повідомляє Відділ комунікації поліції в Закарпатській області.

“Спеціалісти Берегівського відділу поліції спільно з колегами з Головного управління Національної поліції в Закарпатській області встановлюють осіб, причетних до вбивства молодої жінки в Берегові. За даним фактом відкрито кримінальне провадження”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що вчора, 1 липня, на лінію «102» надійшло повідомлення про виявлення непритомної жінки на одній із вулиць Берегова. Її до приїзду поліції забрали медики, проте врятувати життя пацієнтці не вдалося. На шиї 30-річної мешканки Берегова виявлено поранення. За даним фактом поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України, тобто умисне вбивство.

Співробітники Берегівського відділу поліції спільно з правоохоронцями з Головного управління Національної поліції в Закарпатській області встановлюють осіб, причетних до вбивства. На даному етапі в ході оперативно-розшукових заходів працівники поліції не знайшли мотивів вбивства, пов’язаних із гендерною, расовою чи іншою дискримінацією. Додаткову інформацію за кримінальним провадженням поліція повідомить згодом.

За повідомленням місцевого видання «Новини Закарпаття», у неділю в закарпатському місті Берегово на території залізничного депо ножем смертельно поранили місцеву ромку. Поранена жінка втекла від нападників та добігла до будинку одного із місцевих жителів, де від поранення померла. Жінці близько 30-ти років. За словами місцевих ромів, її намагався вбити хтось «чужий».

Як повідомляв Укрінформ, у ніч проти 24 червня група молодиків напала на ромський табір і зарізала людину. Убитий – ромський юнак. Його звали Давид Попп. Поліція встановила 14 осіб, які підозрюються у нападі на ромське поселення у Львові.

Зокрема, 8 нападників затримали. Вони визнали, що є учасниками незареєстрованого угруповання «Твереза і зла молодь».

Раніше глава Нацполіції пообіцяв вжити заходів для захисту ромів.

 

СБУ в Києві запобігла провокації РФ проти кримських татар

Служба безпеки України спільно з ГУ Національної поліції у місті Київ запобігли провокативній екстремістській акції в Києві, замовленій російською стороною.

Про це повідомляє прес-центр СБ України.

“Службою безпеки України спільно з ГУ Національної поліції у місті Київ попереджено здійснення на замовлення російської сторони екстремістської провокативної акції в столиці, спрямованої на розпалювання міжнаціональної ворожнечі”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, за задумом представників закордонних підривних центрів, підпорядковані їм особи в Україні повинні були зірвати презентацію першого кримськотатарського фільму-казки «Хідір-деде», яка мала відбутися 1 липня  в кінотеатрі «Жовтень». Підконтрольні російській стороні громадяни України повинні були винайняти у Києві до 100 осіб та поділити їх на три групи, нібито українських націоналістів.

Перша мала провести акцію протесту проти лідерів кримськотатарського народу. Друга – розкидати листівки провокативного характеру серед глядачів у залі. Третя – облити «зеленкою» ініціаторів створення картини.

З метою недопущення здійснення провокації її організаторів затримано під час підготовчої наради в одному із закладів громадського харчування Києва. У них вилучено заздалегідь підготовлені «зеленку», плакати і листівки провокативного змісту та інструкції від іноземних кураторів.

Зареєстровано кримінальне провадження з ознаками скоєння злочину, передбаченого ч. 3 ст. 161 КК України.

Достеменно відомо, що організатори акції, спрямованої на розпалювання міжнаціональної ворожнечі проти кримськотатарського народу, причетні до здійснення провокації біля посольства Угорщини 20 червня поточного року. У той день, ті ж самі фігуранти організували провокацію у вигляді пікетування посольства Угорщини в Україні, скандування антиугорських гасел та знищення опудала прем’єр-міністра Угорщини В.Орбана

Незважаючи на те, що акція тривала не більше 10 хвилин, а її організатори прибули з іншого міста, співробітники СБ України змогли не лише розкрити цей злочин, а й попередити скоєння наступного протиправного прояву, спрямованого на розпалювання національної ворожнечі між українцями і кримськими татарами, інформує прес-центр СБ.

 

Росія використовує кібератаки як інструмент геополітичного впливу – СБУ

Глобальна мережа використовується для поширення радикальної ідеології, вербування прибічників та фінансування незаконної діяльності, пов’язаної з тероризмом. Цьому може запобігти лише конструктивний міжнародний діалог.

Про це заявив заступник Голови СБУ Олег Фролов під час 1-ї Конференції високого рівня керівників антитерористичних відомств держав-членів ООН у Нью-Йорку, повідомляє прес-центр СБ України.

“Низка потужних та складних кібератак, цинічних за задумом та катастрофічних за можливими наслідками, на комп’ютерні мережі енергетичного, банківського, транспортного секторів, галузі зв’язку вкотре засвідчили намір агресора використовувати кібератаки як один з інструментів геополітичного впливу”, – зазначив під час виступу на форумі Фролов.

У доповіді української делегації йшлося про необхідність міжнародної консолідації зусиль у боротьбі з тероризмом та насильницьким екстремізмом.

«Конструктивний міжнародний діалог, який базується на принципах взаємної довіри та поваги до міжнародного права, є запорукою для запобігання та протидії незаконному використанню інформаційних технологій з терористичною метою», – наголосив Фролов.

За словами заступника голови СБУ, одним із ключових компонентів гібридної агресії проти України стала пропаганда, яка створила сприятливе підгрунтя для розгортання цілого арсеналу інших класичних та некласичних методів ведення війни, у тому числі використання нерегулярних збройних формувань, ініціювання внутрішніх заворушень, а також кібератак та економічного тиску.

Від імені української делегації Фролов подякував Генеральному секретареві ООН за ініціативу проведення першої Конференції високого рівня глав антитерористичних відомств, яка стала унікальною платформою для обміну досвідом. Заступник Голови СБУ запевнив учасників форуму, що Україна повністю підтримує використання інформаційно-комунікаційних технологій виключно в цілях розвитку та відповідно до Статуту ООН.

 

Через наступ армії Асада кількість біженців зросла до 270 тисяч – ООН

Кількість людей, вимушених покинути свої домівки на південному заході Сирії в результаті двотижневої ескалації бойових дій, зросла до 270 тисяч осіб.

Про це заявив йорданський представник ООН у справах біженців Мохаммад Хаварі, повідомляє агентство Reuters.

“За останніми, оновленими даними, кількість переміщених осіб на півдні Сирії перевищило 270 000 осіб”, – сказав Хаварі.

ООН попередила про ймовірну гуманітарну катастрофу на південному заході Сирії у зв’язку з бойовими діями, які розпочалися після наступу підтримуваної Росією урядової армії.

Йорданія, яка прийняла понад півмільйона переміщених сирійців з початку війни, та Ізраїль заявили, що не відкриватимуть свої кордони для біженців.

За даними Організації Об’єднаних Націй, минулого тижня 160 тисячам осіб довелося тікати від інтенсивного бомбардування. Люди переважно переховувалися в селах та районах поблизу ізраїльського та йорданського кордонів.

Раніше президент Сирії Башар Асад неодноразово обіцяв повернути “кожен дюйм” прикордонних з Йорданією та Ізраїлем частин Сирії, зокрема Голанських висот.

 

Британія завдала авіаудару по силах Асада – Times

Британські ВПС завдали авіаудару по силах сирійського режиму після того, як ті намагалися прорватися на тренувальну базу Спеціальної повітряної служби Британії.

Про це повідомляє видання The Times.

“Минулого місяця винищувач Typhoon за допомогою лазерної системи наведення скинув 500-фунтову бомбу на перетині сирійського кордону з Іраком і Йорданією”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у результаті авіаудару загинув один сирійський офіцер, семеро військовослужбовців були поранені.

За інформацією Сирійської обсерваторії з прав людини, у пустелі поблизу військової бази міжнародної коаліції Аль-Танф було чути вибухи.

Як повідомляється, це перша атака британських сил по позиціях урядових військ з 14 квітня, коли США, Франція та Велика Британія випустили 105 ракет по трьох військових об’єктах у Сирії.

 

Ядерна угода: Рухані їде до Європи просити підтримки партнерів

Президент Ірану Хассан Рухані на початку тижня здійснить візити у Швейцарію й Австрію.

Про це інформує Neue Zuercher Zeitung.

«Іранський президент Хассан Рухані сьогодні (у понеділок) буде прийнятий у Цюріху федеральним президентом Аленом Берсе з військовими почестями», – повідомляється про перший пункт програми візиту.

У вівторок у Берні Рухані та його делегація, у складі якої глава МЗС ісламської республіки Мохаммад Заріф, зустрінеться з депутатами Бундесрату, а також членами уряду. У ході візиту планується підписання ряду документів. Але головною темою переговорів стане іранська ядерна угода у світлі виходу з неї США.

Ця ж проблема, як очікується, буде фокусом візиту в Австрію, куди іранський лідер вирушить зі Швейцарії. «Ядерної угоди», нагадаємо, було досягнуто у Женеві, а підписано її було у Відні.

Рухані хоче заручитися підтримкою європейських партнерів, особливо Австрії, яка перейняла на себе з 1 липня головування в ЄС, в умовах майбутнього продовження американських санкцій. Очікується, що з 6 серпня Іран знову буде повністю відрізаний від операцій з доларом, а з 4 листопада – від системи міжнародних платежів. Також будуть знову запроваджені санкції США щодо експорту іранської нафти.

 

Трамп може прийняти Кім Чен Ина у Нью-Йорку вже у вересні — ЗМІ

Президент США Дональд Трамп може провести другий раунд перемовин з лідером КНДР Кім Чен Ином у вересні у Нью-Йорку.

Про це повідомляє Axios із посиланням на джерела в адміністрації Трампа.

“Деякі працівники адміністрації настільки оптимістичні щодо прогресу з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином, що сподіваються на другий раунд (перемовин – ред.) із президентом Трампом, який може відбутися у вересні у Нью-Йорку, коли світові лідери прилітають до рідного міста Трампа на Генеральну Асамблею ООН”, – йдеться у повідомленні.

Утім, співрозмовники зазначають, що для цього північнокорейському лідеру потрібно показати протягом літа прогрес у питанні денуклеаризації.

Як відомо, 12 червня у Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином. За підсумками переговорів сторони підписали документ, згідно з яким США надають КНДР гарантії безпеки, а Північна Корея бере на себе зобов’язання щодо денуклеаризації.

 

Торгова палата США виступила проти митної політики Трампа

Торгова палата США розпочинає кампанію проти митної політики президента Дональда Трампа.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву президента асоціації Тома Доног’ю.

“У понеділок Торгова палата США, найбільша бізнес-група країни і зазвичай союзник Республіканської партії президента Дональда Трампа, розпочинає кампанію проти митної політики Трампа”, – йдеться у повідомленні.

На підставі інформації з кожного штату Торгова палата стверджує, що митна політика Трампа може призвести до світової торгівельної війни, яка вдарить по гаманцях американських споживачів.

За словами Доног’ю, така політика також може призвести до знецінення економічного прогресу, досягнутого адміністрацією президента США.

Торгова палата налічує три мільйони учасників, тісно співпрацювала з президентами-республіканцями і навіть схвалила податкову реформу Трампа торік у грудні.

 

У Туреччині ЛГБТ-парад розігнали сльозогінним газом

Турецька поліція в неділю, 1 липня, не дозволила провести в Стамбулі парад представників ЛГБТ-спільноти, розігнавши їх сльозогінним газом та кийками.

Про це повідомляє видання The Washington Post.

“Вони (поліцейські – ред.) застосували сльозогінний газ проти груп у деяких районах, в інших місцях бачили, як вони штовхали та кричали на учасників, які занадто повільно розходилися”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, офіцери поліції патрулювали вулиці з собаками, крім того, неподалік від місця запланованого параду стояли водомети.

На парад вийшли сотні демонстрантів, які викрикували гасла та махали веселковими прапорами уздовж однієї з найпопулярніших пішохідних вулиць у Стамбулі – Істікляль. Попри заборону владою цього параду, його організатори все одно вивели людей на вулиці, заявивши, що не визнають її рішення.

Правозахисники організації Amnesty International заявили про 11 затриманих.

Як відомо, представникам ЛГБТ-спільноти вже четвертий рік поспіль відмовляють в офіційному проведенні маршу. У 2017 році поліція так само розганяла акцію.

 

В Іспанії засудили “нелюдську політику” та закриті порти в Італії та Мальті

Гуманітарне судно з 59 мігрантами, врятованими біля узбережжя Лівії, вирушило до іспанської Барселони після того, як його відмовилися прийняти Італія й Мальта.

Про це повідомляє Reuters.

“У неділю гуманітарне судно з 59 мігрантами, врятованими біля лівійського узбережжя, вирушило до Барселони після того, як Італія й Мальта, розташовані ближче до місця порятунку, відмовилися приймати його у своїх портах”, – йдеться у повідомленні.

Судно Open Arms, яке належить іспанській благодійній організації Proactiva Open Arms, пізно ввечері у суботу повідомило, що прямує “додому” після того, як отримало пропозицію від мера Барселони Ади Колау.

В іспанській організації також засудили “нелюдську політику та закриті порти в Італії та Мальті”. За даними Proactiva Open Arms, судно прибуде до Барселони у середу.

Як повідомлялося, минулого тижня італійський уряд заборонив гуманітарним суднам надавати допомогу біженцям у Середземному морі, перекладаючи відповідальність за це на лівійську владу.

 

Майже третина молодих росіян хоче виїхати з країни

Число росіян у віці від 18 до 24 років, які заявили про бажання переїхати за кордон, зросло порівняно з попередніми роками і становить 31%.

Це випливає з опитування ВЦВГД, яке є в розпорядженні РБК.

“Частка молодих людей, які заявили про своє бажання залишити Росію, досягла максимуму за п’ять років (у 2013 році таку відповідь також дали 31% опитаних). У 2014-2017 роках це число коливалося від 21 до 26%”, – говориться в повідомленні.

При цьому в цілому серед всіх вікових груп число росіян, які заявили про своє бажання виїхати на постійне місце проживання за кордон, становить 10%. Цей показник є досить стабільним протягом останніх семи років і становить 10-11% (максимуму у 16% він досягав у 1991 році). Їхати з країни у 2018 році не хочуть 88% росіян (у 1991 році – 70% опитаних).

Соціологи також з’ясували, що у більшості з тих, хто зголосився поїхати, немає ніяких конкретних планів.

Так, 44% з тих, хто повідомив про готовність переїхати, заявили, що поки не знають, коли це може статися, а 41% розповіли, що поки нічого для можливої еміграції не робили. Тільки 26% бажаючих виїхати на постійне місце проживання за кордон розповіли, що розпочали  збір інформації про країну, 22% розпочали вивчення іноземної мови, 21% консультуються з тими, хто переїхав за кордон, а 19% відкладають гроші на цю мету.

Серед країн, куди хочуть переїхати росіяни, лідирує Німеччина. Про своє бажання переїхати туди заявили 16% росіян. Потім йдуть США (7%), Іспанія (6%), Канада (5%), Італія (4%). Ще 4% заявили, що хотіли б переїхати до однієї з країн Європи, але поки не визначилися, куди.

За останні два-три роки 74% респондентів взагалі не виїжджали за кордон, випливає з опитування. 18% виїжджали за кордон на відпочинок або лікування. Відвідати родичів і друзів їздили тільки 4% опитаних, стільки ж подорожували по роботі чи з метою навчання.

Соціологи провели опитування 1,8 тис. росіян по телефону. Дослідження проходило 6 і 7 червня 2018 року. Статистична похибка не перевищує 2,5%.

 

Путін продовжив транзитні обмеження для українських вантажів

Росія продовжила ще на півроку обмеження на транзит продукції з України в Казахстан і Киргизстан.

Указ підписав президент Росії Володимир Путін, він оприлюднений на російському порталі правової інформації, повідомляє Крим.Реалії.

Термін дії попередніх обмежень закінчився 30 червня, нові аналогічні заходи діятимуть до 1 січня 2019 року.

У грудні 2015 року Росія прийняла ряд рішень, які обмежують, а в деяких сегментах повністю скасовують торгові відносини з Україною. Серед таких рішень – призупинення дії договору про зону вільної торгівлі відносно України у рамках СНД. Обмежувальні заходи набули чинності з 1 січня 2016 року.

2 січня того ж року Україна ввела імпортні мита на широкий спектр російських товарів і товарних груп в розмірі від 1,5% до 19%.

З 1 січня 2016 року Росія повністю заборонила транзит українського експорту російською територією. За підрахунками Мінекономрозвитку України, об’єм транзиту становив близько 1,8 мільярда доларів на рік.

Українська сторона заявляє, що Росія порушуючи свої зобов’язання у рамках світової організації торгівлі повністю закрила український транзит для автомобільного і залізничного транспорту.

 

Саакашвілі вимагає повернути йому грузинське громадянство

Колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі звернувся до чинного глави держави Георгія Маргвелашвілі з вимогою повернути йому грузинське громадянство.

Про це він заявив в ефірі телекомпанії “Руставі-2”, повідомляє Грузія Online.

“Маргвелашвілі – абсолютний боягуз, тому що, насамперед, він відняв у мене громадянство. Якщо у нього є елементарна мужність, якщо в нього є хоч крапля людського, хай поверне мені грузинське громадянство”, – сказав Саакашвілі.

Він залишив Грузію в 2013 році, після завершення свого другого президентського терміну. Проживав у США, потім був запрошений на роботу до України, де отримав громадянство. У 2015 році Саакашвілі подав у відставку з посади голови Одеської облдержадміністрації і заснував партію “Рух нових сил”. У лютому 2018 року Саакашвілі був депортований з Києва до Варшави. Нині він перебуває в Голландії, на батьківщині своєї дружини. Він отримав посвідку на проживання і право на роботу в Євросоюзі і заявляє, що з Європи має намір “продовжувати боротися з правлінням олігархів в Україні і в Грузії”.

Як повідомлялося, раніше Тбіліський міський суд визнав колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі винним у справі про побиття депутата Валерія Гелашвілі. Його засудили до 6-ти років позбавлення волі, і він також позбавлений на 2 роки і 3 місяці права обіймати посади.

 

Єврокомісія розслідує можливе порушення прав людини у Польщі

Єврокомісія порушила процедуру щодо Польщі з метою розслідування можливого порушення прав людини у цій країні та накладання санкцій.

Відповідне рішення керівна інституція ЄС ухвалила у понеділок, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Сьогодні Єврокомісія порушила процедуру та надіслала офіційне повідомлення Польщі щодо польського законодавства про Верховний суд», – заявили у Єврокомісії.

Як пояснюється, закон Польщі про Верховний суд порушує права суддів у цьому органі та не відповідає зобов’язанням Польщі щодо ст. 19 Угоди про ЄС, яка пов’язана із Хартією про основоположні права Євросоюзу.

Єврокомісія ввела процедуру у терміновому порядку та нині чекає від керівництва Польщі пояснень упродовж місяця.

 

Скандальна реформа: Варшава відреагувала на рішення Єврокомісії

Польща може доводити в Європейському суді, що реформа системи судочинства є внутрішньою компетенцією країни-члена, а не Брюсселя.

Про це, реагуючи на рішення Єврокомісії щодо запуску процедури проти Польщі з метою розслідування порушення у сфері верховенства права, заявив глава МЗС Польщі Яцек Чапутович, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Рішення з боку Єврокомісії є невідповідним і ми доводитимемо свою правоту перед Європейським судом”, – заявив Чапутович.

За його словами, якщо Єврокомісія має сумніви у питанні закону про верховний суд Польщі, то сторони можуть доводити свою правоту в суді.

Міністр зазначив, що Польща наполягатиме: реформа системи судочинства є компетенцією окремих країн-членів, а не Єврокомісії.

Чапутович зазначив, що введення в дію щодо Польщі 7-ї статті договору ЄС, що стосується верховенства права, є “політичним” кроком. Водночас він додав, що подальше введення в дію цієї статті з перспективи Брюсселя може бути проблематичним, оскільки не всі країни ЄС це підтримають.

Речниця польського уряду Йоанна Копцінська повідомила в понеділок, що Варшава відреагує на аргументи Єврокомісії у визначений час — упродовж місяця.

Ініціювання процедури щодо країни-члена ЄС з боку Єврокомісії включають три етапи: заклик країни до усунення порушень у сфері верховенства права, другий — надання країні відповідного часу на зміни і третій — подання на країну до Європейського суду. Польща перебуває на першому етапі цієї процедури.

Як стало відомо в понеділок, Єврокомісія порушила процедуру щодо Польщі з метою розслідування порушення у сфері верховенства права та подальшого накладення санкцій. Застереження Брюсселя викликає, зокрема, новий закон про верховний суд Польщі. Як пояснили в Єврокомісії, закон Польщі про верховний суд порушує права суддів у цьому органі та не відповідає зобов’язанням Польщі щодо ст. 19 Угоди про ЄС, яка пов’язана із Хартією про основоположні права Євросоюзу. Єврокомісія ввела процедуру у терміновому порядку та чекатиме від керівництва Польщі пояснень упродовж місяця.

 

У Канаді заборонили російську горілку “Серп і Молот”, яка образила українців

Канадська провінція Альберта більше не ввозитиме російську горілку “Серп і Молот” після того, як Конгрес українців Канади висловив застереження щодо логотипу товару.

Про це повідомляє Edmond Journal із посиланням на заяву Комісії з нагляду за алкогольними напоями й гральним бізнесом у провінції Альберта.

“Набуває чинності негайно: цей товар (російська горілка “Серп і Молот” – ред.) більше не буде імпортуватися до Альберти”, – йдеться у заяві.

На самій пляшці зі спиртним напоєм зображений червоний серп із молотом, що є символом комуністичного російського режиму.

Зазначається, що боротьба розпочалася ще на початку року, коли Конгрес українців Канади написав листа до Комісії з нагляду за алкогольними напоями й гральним бізнесом провінції. Проте у відомстві повідомили, що справа стосується приватного бізнесу, і нічим не можуть допомогти.

До того, аби вироблена у Росії горілка з радянською символікою зникла з полиць магазинів, доклався особисто міністр економічного розвитку та торгівлі Альберти Дерон Білоус. “Я знав, що мій дід, який виїхав із України після Другої світової, залишав, що пережили інші люди його покоління у ті жахливі роки. І коли я побачив цю пляшку, то зрозумів, що цей символ є образливим для українців і всіх людей, які поїхали з України, рятуючи свої життя”, – сказав Білоус.

У свою чергу, президент альбертського відділу Конгресу українців Канади Олеся Луців-Андрухович розповіла, що регулярно зверталася до AGLC із проханням припинити продаж цієї горілки. “На це пішло півроку, але я дуже щаслива, що уряд нарешті вирішив це питання”, – сказала Луців-Андрухович.

За її словами, серп і молот на горілці – те саме, що “свастика на пляшці коньяку”.

В Альберті понад 345 тис. мешканців українського походження, що становить близько 8% від загального населення провінції.

 

У Британії завели справу на спонсора Brexit через зв’язки з Росією – ЗМІ

Національне агентство Великої Британії по боротьбі зі злочинністю розпочало розслідування проти британського мільйонера Аарона Банкса, який фінансував кампанію за вихід Великої Британії з Європейського Союзу, через його ймовірні зв’язки з Росією.

Про це повідомляє Independent із посиланням на The Times.

“За повідомленнями у ЗМІ, найбільший спонсор Brexit (Аарон Банкс – ред.) перебуває під слідством Національного агентства Великої Британії по боротьбі зі злочинністю через імовірні зв’язки з Росією”, – йдеться у повідомленні.

У The Times зазначили, що Агентство вже отримало електронну переписку Банкса, в якій ідеться про раніше не вказані зустрічі між бізнесменом та  російським послом у Лондоні.

В емейлах також вказано, що Банксу були запропоновані три російські угоди під час кампанії за Brexit, зокрема йому пропонували частку в російській державній організації Alrosa, яка об’єднує компанії з видобутку діамантів.

Зазначається, що британське відомство також допитало кілька свідків і співпрацює з британською контррозвідкою MI5 та спецпрокурором США Робертом Мюллером, який розслідує російське втручання в американські президентські вибори у 2016 році.

Раніше британська газета The Guardian повідомляла, що британський мільйонер Аарон Банкс, який фінансував кампанію за вихід Великої Британії з Європейського Союзу, неодноразово зустрічався з російськими дипломатами в посольстві РФ у Лондоні.

 

Поліція заявила про прорив у розслідуванні справи Скрипалів – ЗМІ

Британська поліція заявила, що досягла успіхів в справі пошуку особи, яка у березні скоїла замах на вбивство колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля і його доньки Юлії в британському Солсбері.

Про це повідомила газета Sun, передає ТСН.

“Поліцейські, які займаються антитерором, і їх агентура витратили тижні, полюючи за кілером, озброєним нервово-паралітичною речовиною “Новачок”. Його мішенню були російський подвійний агент Скрипаль і його дочка Юлія. І зараз вони (поліцейські – ред.) переконані, що досягли великого прориву в цій галузі”, – пише видання.

За даними газети, яка посилається на власні джерела в поліції, на Скрипалів здійснили замах дві особи, які покинули Лондон через добу після спроби замаху, скоєного від імені Кремля.

Британська поліція має намір “сфокусувати увагу на пошуку, як мінімум, двох підозрюваних, які майже напевно мають тісні зв’язки з Росією”, та притягнути їх до відповідальності, зазначається в публікації.

Разом з тим, як пише видання, досягти цього буде складно, оскільки нині вони знаходяться в Росії.

Нагадаємо, що 5 березня стало відомо, що у Великобританії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль і його донька Юлія потрапили у лікарню після серйозного отруєння невідомою речовиною.

14 березня прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей звинуватила в нападі Росію і оголосила про висилку з країни 23 дипломатів РФ і про скасування візиту глави російського МЗС Сергія Лаврова. У відповідь РФ оголосила персонами нон грата 23 британських дипломатів. 26 березня слідом за Британією ряд країн заявили про видворення російських дипломатів. Серед них і Україна.

10 квітня стало відомо, що Юлію Скрипаль виписали з лікарні, а її батько вийшов з критичного стану.

Організація по забороні хімічної зброї прийшли до висновку, що влада Великобританії правильно ідентифікувала речовину, якою був отруєний Скрипаль і його дочка Юлія, і підтвердила російське походження “Новачка”.

Згодом спецслужби Великобританії встановили особи підозрюваних у токсичному напад на екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію. Їх імена не розголошують, однак вважають, що вони пов’язані з Кремлем.

 

В Азербайджані без електрики залишилися найбільші міста

В Азербайджані в результаті вибуху на підстанції ТЕЦ без електрики залишилися найбільші міста, в тому числі, і столиця країни Баку.

За даними видання Oxu.az, в результаті вибуху на одній з підстанцій Мінгечаурської ТЕЦ без світла залишилася столиця Баку, а також великі міста на заході і в центрі країни: Сумгаїт, Ширван, Гянджа, Ардаш, Загатала.

Відключення електрики сталося приблизно о 00:20 за місцевим часом. Причиною аварії могла стати аномальна спека в Азербайджані, яка викликала неполадки в системі охолодження ТЕЦ. Подачу електроенергії обіцяють відновити найближчим часом.

За останніми даними, у західних районах Азербайджану, в тому числі в місті Мінгячевір, де сталася аварія, вже відновлено подачу електроенергії.

 

У Греції провладну коаліцію може розколоти питання про назву Македонії

Партія “Незалежні греки” не виключає виходу з коаліції із партією “СІРІЗА” у разі, якщо до парламенту Греції буде внесена для ратифікації угода про перейменування Колишньої югославської республіки Македонія.

Про це у понеділок заявив речник партії Теодорос Тосунідес, повідомляє Ekathimerini.

“Ми втримали країну і зараз виводимо її з банкрутства. Також існує ймовірність того, що наші дороги (із “СІРІЗА”) розійдуться у майбутньому, коли угода про перейменування прибуде до парламенту”, – сказав він.

Таку думку висловив і міністр оборони Греції і лідер партії “Незалежні греки” Панос Камменос, який заявив, що його партія може вийти з коаліції, якщо угода про перейменування буде внесена до парламенту для ратифікації.

Як повідомляв Укрінформ, 26 червня, президент Колишньої югославської республіки Македонія Георге Іванов вдруге ветував законопроект про перейменування країни у Республіку Північна Македонія.

Міністри закордонних справ Греції та Македонії 17 червня 2018 року підписали угоду про перейменування останньої на Республіку Північна Македонія. Утім, підписана угода все ще потребує ратифікації в обох парламентах, а також схвалення на референдумі у Македонії.

Підписання цієї угоди, як очікується, відкриває для Македонії перспективу вступу до ЄС та НАТО.

Спір між двома країнами триває з 1991 року, коли Македонія проголосила незалежність і взяла собі назву Республіка Македонія. Водночас таку саму назву має регіон Греції.

 

Глава МВС і канцлер ФРН домовилися щодо мігрантів

Міністр внутрішніх справ Німеччини Хорст Зеєхофер і канцлер ФРН Ангела Меркель прийшли до угоди з міграційного питання.

Про це Зеехофер заявив пізно ввечері в понеділок, 2 липня, передає DW.

Після інтенсивних переговорів між Християнсько-демократичним союзом (ХДС) і Християнсько-соціальним союзом (ХСС) сторони “досягли угоди про те, як у майбутньому запобігти нелегальній  міграції  на кордоні Німеччини та Австрії”, повідомив Зеєхофер. Він відмовився від свого наміру піти у відставку.

Меркель також заявила про “хороший компроміс”, до якого прийшли учасники переговорів. Зокрема, він передбачає створення в Німеччині транзитних центрів для біженців. В результаті “в ЄС збережений дух партнерства і в той же час зроблено вирішальний крок по упорядкуванню вторинної міграції”, – підкреслила канцлер.

Зареєстровані в інших державах Євросоюзу мігранти можуть бути на короткий термін розміщені в транзитних центрах, а потім депортовані у відповідні країни ЄС. Якщо Німеччина та інша держава Євросоюзу не укладали угоду, яка регулює процедуру повернення біженців, мігрантів будуть зупиняти на німецькому кордоні і не допускати на територію ФРН.

Напередодні глава німецького МВС, який також обіймає посаду голови ХСС з 2008 року, заявив на засіданні керівництва партії, що протягом найближчих трьох днів має намір покинути обидві ці посади. Він виступив з критикою домовленостей, які були досягнуті на саміті ЄС щодо біженців.

28-29 червня країни ЄС узгодили ряд заходів з обмеження припливу біженців, зокрема, розширення повноважень і збільшення складу прикордонної служби ЄС Frontex, відкриття таборів для біженців у Північній Африці і можливість створити в ЄС закриті табори для мігрантів, чиї прохання про притулок знаходяться на розгляді. Крім того, Іспанія і Греція висловили готовність приймати назад біженців, якщо німецькі правоохоронці на кордоні з Австрією встановлять, що їх дані вже внесені в загальну базу EURODAC.

 

У Канаді зробили прорив у створенні плаща-невидимки

Вчені Монреальського інституту наукових досліджень винайшли пристрій, здатний відбивати світлові промені та маскувати об’єкти від людського ока.

Про це повідомляє Science Alert.

“Наша робота – це прорив у пошуках плаща-невидимки”, – зазначив автор дослідження Джозе Азана.

Як зазначається, відкриття грунтується на особливостях зору людини, яка може сприймати далеко не всі частоти електромагнітного спектру.

Наразі дія плаща однобічна – він може бути невидимий тільки в тому випадку, якщо погляд людини спрямований у напрямку променя світла до об’єкта через спеціальний фільтр. Проте фахівці впевнені, що за таким принципом відповідний ефект незабаром зможе досягатися під різними кутами і напрямами.

Пристрій уже можна застосовувати. Приміром, за допомогою нього телекомунікаційні компанії можуть засекречувати певні частоти від зловмисників, які використовують широкосмугові хвилі.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 940

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua