Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 2 листопада

Інформдень: 2 листопада

МЗС Сербії звернулося до українського уряду через заяви посла України в Белграді

Державний секретар міністерства закордонних справ Республіки Сербія Івіца Тончев назвав заяви посла України у Белграді Олександра Александровича неприйнятними. Про це йдеться у заяві сербського урядовця, оприлюдненій у четвер на сайті МЗС Сербії, передає УНН.

З його слів, основна роль послів – зробити все для поліпшення двосторонніх відносин, насамперед політичних і економічних, а також всіх інших форм співробітництва.

“Посол України в Сербії, високоповажний Олександр Александрович, схоже, це постійно забуває, оскільки вся його діяльність зводиться до марних спроб порушити відносини між Республікою Сербією і Російською Федерацією”, – додав І.Тончев.

Він назвав останні інтверв’ю О.Александровича “скандальними”, а викладені твердження “нічим не підкріпленими”. “Добре, що інтерв’ю тривало недовго, оскільки Сербію, ймовірно, звинуватили б в провокації Другої світової війни, звичайно, у співпраці з Москвою”, – заявив І.Тончев.

Держсекретар МЗС країни заявив також, що посол О.Александрович “постійно політизує” ймовірну участь сербських добровольців в збройному конфлікті на сході України, вказавши, що “громадяни України брали участь у війнах на території колишньої СФРЮ і Республіка Сербія ніколи офіційно не дорікала Києву”. “Сербія поважає територіальну цілісність України і як і раніше прихильна політиці якомога кращих двосторонніх відносин”, – додав він.

“З огляду на те, що часто повторювані зауваження міністерства закордонних справ Республіки Сербії послу України присвятити свою енергію досягненню завдань, викладених в Віденській конвенції про дипломатичні відносини, не мали ніякого ефекту, ми тим самим хочемо звернутися до Міністерства і уряду України вказати йому на неприпустимість такої подальшої поведінки, щоб не змушувати нас робити звичайні в таких випадках кроки”, – сказав держсекретар МЗС Сербії.

Нагадаємо, посол України в Сербії Олександр Александрович в одному з інтерв’ю заявив, що Росія використовує Сербію як “ще один інструмент знищення Європи”.

 

Лідер Сербської радикальної партії закликав вислати з країни українського посла

Лідер опозиційної Сербської радикальної проросійської партії Воїслав Шешель закликав уряд вислати з країни українського посла Олександра Александровича. Про це політик заявив на засіданні парламенту, повідомляє УНН з посиланням на Danas.

Як повідомляє видання, сербський політик звинуватив українського дипломата в “образі сербського народу”.

“Слід просто швидко вигнати його з території Сербії”, – заявив він.

Як повідомляв УНН, МЗС Сербії звернулося до українського уряду через заяви посла України в Белграді.

 

“Ісламська держава” взяла на себе відповідальність за теракт в Нью-Йорку

Терористичне угрупування “Ісламська держава” взяла на себе відповідальність за теракт в Нью-Йорку, передає УНН з посиланням на Reuters.

“Ісламська держава взяла на себе відповідальність за атаку з вантажівкою в Нью-Йорку, внаслідок якої загинули вісім людей”, — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що “ІДІЛ” в своєму щотижневому номері газети “Аль-Наба” заявило, що “нападник є одним із солдатів-халіфатів”.

Нагадаємо, 31 жовтня чоловікі у центрі Нью-Йорка наїхав на велосипедистів і відкрив стрілянину, в результаті чого загинули 8 людей і більше 10 отримали поранення.

Як повідомляв УНН, підозрюваному у здійсненні теракту у Нью-Йорку пред’явили звинувачення.

 

Влада Житомирщини рекомендує салонам і ресторанам перейти на українську

На Житомирщині в сферах обслуговування громадян вживатиметься державна мова, що стосується також рекламного бізнесу, вивісок та діловодства.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє голова Житомирської обласної організації ВО “Свобода” Сидор Кізін-  Укрінформ.

Таке рішення, ініційоване фракцією ВО “Свобода”, прийняла сьогодні, 2 листопада, обласна рада.

“Щойно Житомирська обласна рада прийняла рішення “Про подолання наслідків радянської окупації в мовній царині в Житомирської області”. Рішення, ініційоване фракцією ВО “Свобода”, стосується насамперед сфери обслуговування і має за мету повернути українську мову в публічну сферу життя. Основний принцип: персонал закладів обслуговування, громадського харчування, торгівлі повинен зустрічати відвідувачів українською мовою, і лише на прохання відвідувача має право перейти на іншу мову обслуговування”, – зазначається в повідомленні.

Житомирська облрада також вирішила, що рекламні оголошення, вивіски, плакати, афіші та інші форми рекламної продукції повинні виконуватися українською або іншою мовою з зобов’язанням її перекладу.

“Це нормальна практика. Подібне рішення, в тому числі за моєї ініціативи, вже прийняли у Києві. Проект повністю відповідає Конституції та законодавству”, – сказав Кізін.

 

УЗ запускає поїзд із вагонів-трансформерів від українського виробника

У листопаді 2017 року ПАТ «Укрзалізниця» планує запустити поїзд, сформований повністю з нових вагонів-трансформерів українського виробника. Він курсуватиме з Києва як «Нічний експрес», а з Запоріжжя – як «Інтерсіті+» з місцями для сидіння та спальними місцями.

Про це сьогодні заявив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, як повідомили Укрінформу в прес-службі товариства.

«Призначення нового поїзда дасть змогу вирішити проблему з вивезенням пасажирів, яку на сьогодні мають Запоріжжя та Дніпро – осередки досить великих агломерацій. Українці подорожують усе більше як у справах, так і з метою відпочинку – цілком можливо, що потреба в корегуванні звичних маршрутів пасажирських поїздів зростатиме. Тому Укрзалізниця продовжує аналізувати попит і в подальшому пропонуватиме нові зручні варіанти подорожей», – зауважив Кравцов.

Для формування цього поїзда Укрзалізниця вже отримала від виробника – ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» – вісім вагонів-трансформерів, найближчими днями очікується поставка ще двох. Завдяки такому типу рухомого складу поїзд перевозитиме пасажирів як з місцями для сидіння, так і зі спальними місцями.

Раніше повідомлялося про перший поїзд № 149 Київ – Івано-Франківськ, сформований із нових пасажирських вагонів-трансформерів вітчизняного виробництва. Він вирушив у перший рейс 17 січня 2017 року. Другий поїзд такого типу розпочав курсування тим же маршрутом 24 лютого 2017 року.

З 10 грудня 2017 року вводиться новий графік руху поїздів, яким передбачено нові напрямки та нові маршрути. Крім поїзда Львів – Одеса, який уже вирушив у перший рейс 29 жовтня 2017 року, нові поїзди курсуватимуть також за напрямками Ужгород – Лисичанськ, Івано-Франківськ – Костянтинівка, Харків – Одеса, Одеса – Лисичанськ, Івано-Франківськ – Чернігів, Київ – Запоріжжя та Харків – Рахів. Готується нове сполучення до Маріуполя.

 

ОБСЄ заявляє про загибель 220 журналістів за 10 років

За 20 років лише в регіоні, на який поширюються повноваження ОБСЄ і який є зовсім не найнебезпечнішим у світі, загинули близько 220 журналістів.

Про це 2 листопада, в Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів, заявив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«З 1997 року в регіоні ОБСЄ загинуло близько 220 журналістів. Тільки у 2017 році загинуло не менше 4 репортерів», – сказав Дезір.

Він підкреслив, що напади на журналістів відбуваються щодня в усьому регіоні ОБСЄ і 90% відсотків виконавців і організаторів цих нападів не притягають до відповідальності. У цьому контексті він згадав про Дафну Каруане Галіцію, яка була вбита на Мальті всього два тижні тому, і про Павла Шеремета, який загинув минулого року в Україні.

«Імена цих відважних журналістів є постійними і хворобливими нагадуваннями про те, що нам необхідно наполегливо домагатися справедливості. Кожна смерть – це шрам на наших демократичних цінностях і пряма загроза безпеки усіх журналістів», – йдеться в заяві представника.

За його словами, моральним зобов’язанням перед ними і їх близькими є зробити усе можливе, щоб пролити світло на злочини і належним чином покарати усіх винних.

«Безкарність – це ліцензія на насильство», – підкреслив Дезір.

Він переконаний, що захист безпеки працівників ЗМІ рівнозначний захисту свободи усіх громадян, захисту демократії.

За даними ЮНЕСКО, з 2006 року у всьому світі загинули 930 журналістів, у тому числі в період з 2012 по 2016 роки – 530. За відомостями правозахисної організації «Репортери без кордонів», лише за десять місяців цього року було вбито 47 співробітників ЗМІ.

ОБСЄ – Організація з безпеки та співпраці в Європі, найбільша у світі регіональна організація, що займається питаннями безпеки. Вона об’єднує 57 країн, розташованих в Північній Америці, Європі та Центральній Азії.

 

Нацрада переоформила ліцензії «Інтера»

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення під час засідання 2 листопада переоформила ліцензії на мовлення телеканалу «Інтер» (ПрАТ «Телеканал «Інтер») у частині зміни програмної концепції.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив член Нацради Сергій Костинський – Укрінформ.

«Переоформили ліцензії «Інтера», зокрема, в частині зміни програмної концепції. В ефірі телеканалу більш ніж удвічі зменшується частка фільмів і збільшується частка інформаційно-аналітичних, публіцистичних, науково-просвітницьких передач», – зазначив він.

Костинський припускає, що зміни продиктовані необхідністю виконувати вимогу закону про квоти державної мови на телебаченні.

«Річ у тім, що в перехідний період (діє упродовж року з 13 жовтня 2017 року по 13 жовтня 2018 року – ред.) закон вимагає зараховувати власні передачі телеканалу будь-якою мовою до мовної квоти (75%). Це означає, що за рахунок власних інформаційних передач, створених навіть російською, телеканал буде формально виконувати вимоги закону протягом усього року, поки діє перехідний період», – уточнив член Нацради.

У свою чергу керівник регіональної служби медіагрупи Inter Media Group Олександр Кравцов пояснив, що зміни програмної концепції пов’язані з вимогами законодавства. Водночас він ані спростував, ані підтвердив, що до цього вони вдаються задля виконання мовних квот.

«За останній час в Україні було прийнято багато законів, відповідно до яких ми маємо коригувати й свою мережу», – сказав Кравцов.

Як повідомляв Укрінформ, 13 жовтня в Україні набрав чинності закон про мовні квоти на телебаченні, що зобов’язує загальнонаціональні канали не менш як 75% мовлення вести українською мовою.

 

Нацрада позапланово перевірить «Інтер»

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу «Інтер» (ПрАТ «Телеканал «ІНТЕР») через трансляцію реклами пива.

Відповідне рішення Нацрада прийняла на засіданні 2 листопада, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, Нацрада зафіксувала о 22:52 трансляцію в ефірі телеканалу «Інтер» реклами пива «Львівське 1715». Відповідно до частини 2 статті 22 закону України «Про рекламу», реклама алкогольних напоїв забороняється на радіо та телебаченні з 06:00 до 23:00.

Зі свого боку керівник регіональної служби медіагрупи Inter Media Group Олександр Кравцов заявив про готовність провести внутрішнє розслідування.

“Я впевнений, що це деякий апаратний збій”, – зазначив Кравцов.

Зважаючи на виявлене порушення, регулятор призначив позапланову перевірку телеканалу “Інтер”.

 

Нацрада оголосила попередження телеканалу Рабіновича

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення застосувала санкцію оголошення попередження до телеканалу News Network (ТОВ «НЬЮС НЕТВОРК») за порушення мовлення у дні жалоби та дні пам’яті.

Відповідне рішення Нацрада ухвалила під час засідання 2 листопада, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Провівши позапланову перевірку, Нацрада виявила, що ліцензіат не дотримався вимоги Правил ведення мовлення на теле – і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. Згідно з вимогами, телерадіоорганізації зобов’язані поширювати мінімум раз на дві години в ефірному часі інформацію про день пам’яті. На телеканалі News Network інформацію про День пам’яті з нагоди 80 років з дня початку Великого терору було поширено лише чотири рази на добу (00:00,  09:00, 12:00, 12:10). Мінімальна їх кількість має становити 12 поширень, тобто один раз на дві години.

У зв’язку з цим Нацрада оголосила попередження телеканалу News Network, вказавши на неприпустимість порушень чинного законодавства у подальшому.

За даними сайту «Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні», News Network є столичним недержавним супутниковим інформаційним телеканалом, який розпочав мовлення у березні 2015 року внаслідок ребрендингу «Рабинович-ТВ». На сьогодні News Network разом із телеканалами O-TV і Jawish News 1 входить до медіахолдингу народного депутата від «Опозиційного блоку» Вадима Рабіновича. Зокрема нардеп володіє 50% статутного капіталу ТОВ «НЬЮС НЕТВОРК».

 

Керівник одного з управлінь Державіаслужби вимагав $7 тисяч хабара

У Києві на хабарництві викрито керівника одного з управлінь Державної авіаційної служби України.

Про це йдеться у повідомленні прокуратури Києва – Укрінформ.

“У четвер, 2 листопада, слідчими прокуратури міста Києва спільно з оперативними працівниками  СБУ викрито керівника одного з управлінь Державної авіаційної служби України, який вимагав 7 тис. доларів США неправомірної вигоди”, – йдеться у повідомленн.

За вказані кошти посадовець обіцяв представнику одного з суб’єктів підприємницької діяльності погодити кандидатуру керівного складу авіакомпанії та подальше сприяння у безперешкодній сертифікації авіакомпанії.

Керівника затримано «на гарячому» одразу після одержання ним другої частини від обумовленої суми у розмірі 3 тис. доларів США. Попередньо слідчими був задокументований ще один епізод злочинної діяльності фігуранта, а саме отримання ним 1 тис. доларів США хабара.

На даний час проводяться обшуки в приміщенні Державної авіаційної служби України, а також за місцем проживання фігуранта.

 

У Конгресі США оприлюднили докази впливу Росії на президентські вибори

Комітет з розвідки Палати представників Конгресу США оприлюднив деякі політичні рекламні повідомлення у Facebook, пов’язані з Росією, перед президентськими виборами в 2016 році.

Про це повідомляє CNBC, пише Укрінформ.

Як зазначається, ця реклама включає в себе публікації на підтримку групи Black Lives Matter (“Життя чорношкірих мають значення”), в яких демонструвалися фотографії афроамериканців, застрелених поліцією. Також пости закликали користувачів Facebook відмовитися від кандидатури кандидата в президенти США Гілларі Клінтон на користь Дональда Трампа.

Повідомляється, що подібні публікації “свідчать про те, що російський уряд намагається посилити політичні розбіжності у населення США”.

За інформацією видання The Star, виявлені близько трьох тисяч публікацій, проплачених Росією, представляють картину того, як росіяни прагнули просувати республіканця Дональда Трампа, принизити Гілларі Клінтон та розділити Америку.

Так, у публікаціях був заклик до виборців щодо нелегальної імміграції, політичної активності чорношкірих, погіршення економічного становища шахтарів, поширення вогнепальної зброї, зростання популярності мусульман у деяких громадах США та багато інших питань.

“Те, про що ми говоримо – катастрофічні зміни. Те, про що ми говоримо – це початок кібервійни. Те, про що ми говоримо – це велика іноземна держава, яка може впливати на президентські вибори і сіяти конфлікти та невдоволення по всій країні. Ми не збираємося йти, панове. І це дуже велика справа”, – сказала сенатор-демократ Даян Файнстайн.

Раніше стало відомо, що, за даними представників соціальної мережі, група російських користувачів опублікувала понад 80 тисяч записів на політичні теми під час і після президентських виборів у США 2016 року. Потенційна група охоплення склала 126 мільйонів осіб.

Компанія Facebook повідомила також, що тільки в жовтні 2016 року деактивувала майже 6 мільйонів фейкових акаунтів.

 

Шимків каже, що ще 2015-го попереджав Facebook про ботферми і тролів Кремля

Україна попереджала Facebook ще у 2015 році про проблему фейкових новин, ботферми та тролів Кремля, про блокування українських постів та коментарів тощо.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків – Укрінформ.

“Останні дні в США відбуваються слухання в Конгресі США щодо Facebook та Twitter, і, зокрема, використання цих платформ Росією для впливу на президентські вибори в США. Сталося так, що Україна попереджала Facebook про проблему фейкових новин ще у 2015 році, про ботферми та тролів, про блокування українських постів та коментарів тощо”, – йдеться у повідомленні.

Шимків написав, що, зокрема, зустрічався з представниками Facebook 16 червня 2015 року, після звернення Президента України 12 травня 2015 року до Марка Цукерберга щодо можливості відкриття офісу Facebook в Україні (це було питання для Facebook Townhall Meeting).

На цій зустрічі було піднято низку питань, одне з яких – блокування українських користувачів за пости та коментарі, де українці говорили правду про Росію, її агресію та брехню. “Ми вважаємо, що процедура перевірки скарг на пости та коментарі у Facebook була неякісна, бо серед вендорів або працівників Facebook пости українських громадян перевіряли, швидше всього, росіяни або неякісні технічні перекладачі”, – зазначив Шимків. Втім, представники Facebook запевнили, що “гіпотези” з цього приводу безпідставні, хоча обіцяли перевірити, і з часом ситуація покращилася.

Також українська сторона звернула увагу на швидке поширення фейкових новин та повідомлень. “У той час тільки лінивий не знав про Ольгіно під Санкт-Петербургом із фабрикою тролів, коментаторів та ботів. Ми вважали, що через створення фейкових записів у ФБ та розкруткою грошовою або соціальною фейкові новини поширюються. Нагадаю, що “sponsored” значок з’явився лише недавно, і перевірки користувачів під час реєстрації значно підсилилися, знову-таки, протягом лише останнього року”, – повідомив заступник глави АПУ.

Натомість представники Facebook відповіли Шимківу, що вони “відкрита платформа” і у Facebook кожен може постити що завгодно і як завгодно, і що Facebook цензурою не займається, окрім власної політики. По суті, було проігноровано проблему.

Поруч з цим, Facebook відмовився від пропозиції відкрити український офіс.”Відповідь Facebook: Україна дуже малий рекламний ринок. На аргументи, що тут відбуваються соціальні трансформації, де соціальні мережі відіграють значну роль, і саме тут можна побачити, як будуть розгортатися події із залученням сучасних технологій, може хоча б центр досліджень – відповідь: для відкриття офісу головне бізнес і дохід”, – повідомив Шимків.

Він вказав на те, що зараз Facebook та Twitter відповідають у Конгресі США. “І виходячи із матеріалів слухань, шкварять їх конгресмени серйозно. Не треба було ігнорувати зауваження та рекомендації, про які говорила Україна два роки тому!” – підсумував заступник глави АПУ.

 

У Раді проаналізують виконання зобов’язань перед Енерготовариством

Парламентський комітет з питань ПЕК 8 листопада 2017 року розгляне щорічний звіт про стан виконання Україною зобов’язань, взятих за Протоколом про приєднання України до Енергетичного Співтовариства.

Про це йдеться у повідомленні комітету – Укрінформ.

“На засіданні Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки 8 листопада 2017 року буде розглянутий щорічний звіт про стан виконання Україною зобов’язань, взятих за Протоколом про приєднання України до Енергетичного Співтовариства”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, з презентацією виступить директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства пан Янез Копач, який є активним учасником реформування українського національного енергетичного сектору в контексті інтеграції України та ЄС.

Ключова увага буде зосереджена на обговоренні прогресу України стосовно реформування електроенергетичного та газового ринків, захисту споживачів та забезпечення високої якості постачання, підвищення енергоефективності, поліпшення умов для інвестицій та ведення бізнесу та тих проблемних питаннях, які потрібно вирішити для успішного виконання Третього енергетичного пакету.

 

Співробітник Укрбюро Інтерполу та Європолу організував викрадення людини

Прокуратура викрила групу осіб, очолювану співробітником Укрбюро Інтерполу та Європолу, які викрали людину.

Про це йдеться у повідомленні прокуратури Києва – Укрінформ.

“Слідчими прокуратури міста Києва повідомлено про підозру співробітнику Укрбюро Інтерполу та Європолу ГУ НП у м. Києві та його спільнику, які незаконно позбавили волі киянина та  викрали у нього кошти”, – йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що у березні 2017 року за попередньою змовою, діючи умисно із застосуванням насильства, зловмисники незаконно позбавили волі місцевого жителя. Вони застосували до чоловіка кайданки та для того, щоб чоловік не чинив спротив, побили його. Після чого на автомобілі потерпілого злочинці вивезли його в ліс, де із застосуванням психологічного і фізичного  насильства змусили віддати їм кошти, що належать потерпілому.

Не витримавши тиску, чоловік погодився віддати зловмисникам 85 тис. гривень. Ще 24 тис. гривень злочинці зняли з банківських карток потерпілого. Після чого зникли з місця вчинення злочину.

Нападниками виявилися 26-річний співробітник Укрбюро Інтерполу та Європолу ГУ НП у м. Києві та його 28-річний спільник.

За результатами слідчих дій, проведених слідчими столичної прокуратури спільно з поліцією, отримано достатньо даних про причетність зазначених осіб до скоєння цього злочину.

1 листопада 2017 року зловмисникам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 186 (грабіж) КК України.

Підозрювані надали викриваючі покази та визнали свою вину в інкримінованих їм злочинах в повному обсязі.

Наразі одному з підозрюваних Печерський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Розгляд клопотання про обрання запобіжного заходу відносно другого співучасника триває.

Досудове слідство триває, вживаються заходи, щодо встановлення інших співучасників та можливих потерпілих.

 

ВССУ переніс розгляд справи прикордонника Колмогорова

Вищий спеціалізований суд України прийняв рішення перенести касаційну скаргу на вирок Приморського райсуду міста Маріуполь та Апеляційного суду Донецької області (м.Маріуполь), згідно з якими учасника АТО, прикордонника Сергія Колмогорова засуджено до 13 років за статтею “навмисне вбивство”.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, таке рішення було прийнято колегією суддів у зв’язку з неявкою на засідання військового прокурора.

Засідання ВССУ у цій справі призначили на понеділок, 6 листопада, на 11.00.

Рішення про перенесення суду учасники акції на підтримку Колмогорова, яких було близько 400 осіб, прийняли з обуренням. Дехто з них почав вступати у суперечки з народними депутатами, які прибули також підтримати засудженого прикордонника.

Як повідомлялося, Колмогоров у вересні 2014 року, виконуючи наказ, застосував зброю для зупинки автомобіля, внаслідок чого загинув пасажир автівки.

15 листопада 2016 року Приморський райсуд м. Маріуполя Донецької області оголосив вирок учаснику АТО, військовослужбовцю 79 прикордонного загону Чорноморського регіонального управління ДПСУ Колмогорову, яким визнано його винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 115, ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України та призначено покарання у вигляді 13 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади представника влади в правоохоронних органах строком на 3 роки, та позбавленням військового звання “старший солдат”.

Тим часом водій автівки, який не виконав законне розпорядження представника ДПСУ, під час активних бойових дій та заходів, що спрямовані на захист територіальної цілісності та суверенітету України, виїхав до Російської Федерації.

 

В ГПУ зібрали зустріч щодо справи Колмогорова

Генеральний прокурор України Юрій Луценко проводить зустріч з народними депутатами і учасниками судового процесу у справі прикордонника Сергія Колмогорова.

Про це повідомила на своїй сторінці  у Facebook прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган – Укрінформ.

“Зустріч Генерального прокурора Юрія Луценка з народними депутатами і учасниками судового процесу у справі прикордонника Сергія Колмогорова”, – повідомила Сарган, опублікувавши відповідне фото.

Як повідомляло агентство, Вищий спеціалізований суд України прийняв у четвер рішення перенести на 6 листопада розгляд касаційної скарги на вироки Приморського райсуду міста Маріуполь та Апеляційного суду Донецької області (м.Маріуполь), згідно з якими учасника АТО, прикордонника Сергія Колмогорова засуджено до 13 років ув’язнення, коли в 2014 році під окупованим Новоазовськом військові застосували зброю для зупинки автомобіля, який проривався через блокпост.

Згідно з Держприкордонслужбою, старший солдат Бердянського прикордонного загону Сергій Колмогоров, який неодноразово виконував бойові завдання в зоні проведення АТО 9 вересня 2014 року чергував на блокпосту в районі Маріуполя. Під час несення служби військовослужбовці помітили недалеко від берега моря автомобіль, який блимав фарами, подаючи якісь сигнали, а потім рушив у бік блокпосту. На вимогу зупинитися для перевірки документів водій тільки натиснув на газ автомобіля і пішов на прорив. Попереджувальні постріли не зупинили порушника, швидкість транспортного засобу тільки збільшилася. Після цього було відкрито вогонь на ураження.

У результаті пасажирка транспортного засобу загинула, а водій, уродженець Донецька, не постраждав. Пізніше, після кількох допитів, він виїхав до Росії.

Як з’ясувало слідство, вогонь по автомобілю одночасно вели дев’ять осіб. Але цивільний суд Маріуполя засудив тільки прикордонника Сергія Колмогорова до 13 років ув’язнення. Апеляційний суд Донецької області (м.Маріуполь) залишив вирок у силі.

Народний  депутат Ірина Фріз, коментуючи справу Колмогорова, вказала на те, що ситуація потребує не тільки перегляду справи Колмогорова та виправдання військовослужбовця, а й уважного дослідження суддів, що приймали рішення в суді першої інстанції та при розгляді апеляції, на зв’язки з терористичними організаціями та особами (родичами), що перебувають на окупованих територіях, їх підтримку сепаратизму та країни-агресора.  Згідно з отриманими нею даними  від представників правоохоронних органів Маріуполя, виправдувальні рішення Приморського суду щодо осіб, які підозрюються або звинувачуються у сепаратизмі та діях на боці терористичних організацій, мають системний характер. Нардеп звернулася до СБУ з вимогою ретельної перевірки суддів, які мали відношення до розгляду справи Колмогорова.

 

СБУ затримала екс-чиновника з Грузії за сексуальне знущання над засудженими

СБУ затримала громадянина Грузії, який з 2012 року перебуває у розшуку за вчинення злочинів насильницького спрямування, передбачених статтями Кримінального кодексу Грузії.

Про це повідомляє прес-центр СБ України – Укрінформ.

“Так за даними Інтерполу у період з 2002 року затриманий, перебуваючи на керівних посадах в МВС Грузії у складі організованої злочинної групи співробітників Міністерства, застосовував катування, фізичне та сексуальне знущання над особами затриманими та засудженими за скоєння злочинів”, – йдеться у повідомленні.

У затриманого вилучено два підробленні паспорти громадянина України, по одному – громадянина Латвії та Беліза, оформлені на різні прізвища, але з його фотографією, а також фальшиве посвідчення моряка, якими він користувався для перетину державного кордону України та інших держав.

Згідно з постановою Галицького районного суду Івано-Франківської області, громадянину Грузії обрано запобіжний захід у вигляді арешту терміном 40 діб та розпочато процедуру його екстрадиції на батьківщину.

 

СБУ затримала росіянина, який спалив авто нардепа та готував злочин у Києві

півробітники Служби безпеки України викрили двох громадян РФ, які проводили антидержавну діяльність проти нашої країни. Один організовував фейкові мітинги, а інший спалив авто нардепа, передає УНН із посиланням на прес-службу СБУ.

Як повідомили у прес-службі СБУ, оперативники встановили що один з росіян, розпочав активний пошук осіб, здатних за грошову винагороду організувати акції протесту, з блокуванням транспортних магістралей.

“За завданням кураторів він також планував організувати фейкове „наметове містечко“ під Міністерством освіти і науки, нібито на знак протесту проти прийняття нового Закону „Про освіту“. Правоохоронці задокументували та блокували наміри зловмисника, якого було видворено за межі нашої країни за антидержавну діяльність”, — йдеться у повідомленні.

У той же час, під час відпрацювання інших членів групи співробітники спецслужби з’ясували, що “ще один громадянин РФ, що тимчасово проживає в Дніпропетровській області, вночі 21 жовтня 2017 року на замовлення російської сторони спалив автомобіль, який належить родині одного з народних депутатів України”.

“Надалі оперативники СБУ задокументували спроби придбання росіянином зброї та отруйних речовин. Під час підготовки зловмисника до чергового злочину в столиці його було затримано. Правоохоронці вилучили у громадянина РФ бойову гранату та холодну зброю. У районі Південного залізничного вокзалу також виявлено зроблену ним закладку з компонентами запалювання готовими до використання. Для полегшення реалізації власних злочинних намірів іноземець використовував форму співробітника спецпідрозділу Національної поліції України”, — йдеться у повідомленні.

У СБУ також додали, що слідчі дії тривають.

 

В СБУ є відеодокзи того, що Луганський аеропорт захопила група “Вагнера”

У Службі безпеки України є відео, які доводять, що в захопленні Луганського аеропорту брали участь бійці приватної військової кампанії “Вагнера”. Про це на брифінгу заявив керівник апарату глави СБУ Ігор Гуськов, передає кореспондент УНН.

“На сьогоднішній день у нас (СБУ – ред.) є вже відео участі найманців “Вагнера” в боях під Луганськом, захопленні Луганського аеропорту”, – сказав І.Гуськов.

За його словами, на цьому відео боєць групи “Вагнера” ​​зізнається, що саме це угруповання брало участь у захопленні аеропорту.

Також керівник апарату глави СБУ додав, що бійці приватної військової кампанії “Вагнера” – це професійні спецназівці.

 

ПВК “Вагнера” вербує частину найманців у в`язницях – СБУ

Приватна військова компанія “Вагнера” частину своїх найманців вербує у закладах позбавлення волі.

Про це повідомив під час прес-конференції в Укрінформі начальник апарату голови Служби безпеки Ігор Гуськов.

“Одним з місць, де відбувається вербування найманців “Вагнера”, – це колонії. Підбираються люди, які мають воєнну підготовку, з кримінальним минулим і відбувають покарання за тяжкі злочини”, – сказав він.

Зокрема, аналітики СБУ з`ясували, що найманцем “Вагнера” є Кузнецов Олександр Сергійович 1977 року народження, який є командиром 1 розвідувально-штурмової роти. Він відбував покарання за викрадення людини та грабіж.

Також засудженим був і Байкін Рішат Мухамедвалієвич 1981 року народження, який є розвідником-водієм у 1 відділенні 1 взводу 3 розвідувально-штурмової роти. Він відбував термін за згвалтування. За виготовлення, збут і розповсюдження наркотиків під час служби в 24-й окремій бригаді спецпризначення ГРУ ГШ ЗС РФ був засуджений і найманець “Вагнера” Калнинь Валентин Олександрович. Він є командиром 3 відділення 2 взводу 3 розвідувально-штурмової роти.

Загалом Гуськов оприлюднив 150 прізвищ осіб, які, за інформацією СБУ, є членами ПВК “Вагнера”. Більшість із них не є росіянами за національністю. “При аналізі даних по цих людях наші аналітики зіштовхнулися з проблемою, яка полягає в тому, що частина з цих найманців фактично не володіє російською мовою. Їхні прізвища – це Асланов, Байбусінов”, – зазначив посадовець.

За інформацією СБУ, членами ВПК “Вагнера” стали і більше 40 українців. Наразі частина з них знаходиться на території так званих “ЛНР” та “ДНР”, а частина – воює в Сирії.

Начальник апарату глави СБУ також навів перелік 14-ти найманців “Вагнера”, які загинули 28 січня 2015 року в Донецькій області у боях за  Дебальцеве.

Гуськов розповів, що СБУ на початку жовтня направила до Генпрокуратури підозру за ст. 258 Кримінального кодексу на керівника ПВК “Вагнера” громадянина Російської Федерації Дмитра Уткіна. Він висловив сподівання, що після дотримання всіх процесуальних моментів Уткіна оголосять у розшук Інтерполу.

Решта найманців ПВК “Вагнера” є фігурантами  кримінальної справи про створення терористичних організацій “ДНР” і “ЛНР”.

 

Мінагро: 212 фермерських господарств цьогоріч отримають кредити з бюджету

За результатами конкурсного відбору 212 фермерських господарств з 24 областей України отримали право на одержання поворотної фінансової підтримки у 2017 році за бюджетною програмою.

Всього на одержання такої підтримки претендувало 308 фермерських господарств, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

“За держпрограмою надання кредитів фермерським господарствам у цьому році вдалося задовольнити 70% заявок. Зазначу, з Луганської та Донецької області задовольнили 100% заявок. Перевага надавалась тим господарствам, які мають в обробітку до 500 га землі,  є членами кооперативів або займаються розведенням ВРХ, ягідництвом, виноградарством чи органічним виробництвом, а також чия діяльність показує динаміку розвитку. Важливим є те, що вперше фінансову підтримку отримає сімейне фермерське господарство”, – повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

У профільному міністерстві зазначили, що загальна сума асигнувань, визначених бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам» на 2017 рік, складає 65 млн гривень, що у 4 рази більше, ніж минулого року (2016 – 15,7 млн).

Після погодження Мінагрополітики реєстру фермерських господарств, що отримали право на одержання фінансової підтримки, міністерство спрямує розподілений обсяг коштів до Укрдержфонду, який укладатиме з ФГ-переможцями конкурсу договори про надання кредитів та перерахує їм бюджетні кошти.

Як повідомлялося, Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” за  бюджетною програмою “Надання кредитів фермерським господарствам” передбачено бюджетні асигнування в обсязі 65 млн грн, з яких: 25 млн грн – за рахунок загального фонду, 40 млн грн за рахунок спеціального фонду.

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам, затвердженого постановою Уряду №1102 від 25 серпня 2004 року, фінансова підтримка на конкурсних засадах на поворотній основі надається  фермерським господарствам у розмірі, що не перевищує 500 тис. гривень, за умови  забезпечення виконання зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів та створення нових робочих місць у селі.

 

У Кім Чен Ина готують нове ядерне випробування – розвідка Сеула

Національна розвідувальна служба Південної Кореї (NIS) у четвер заявила про можливість проведення Пхеньяном нових ракетних та ядерних випробовувань найближчим часом.

Про це повідомляє південнокорейське агентство Yonha, пише Укрінформ.

“За словами розвідки, було помічено активний рух транспортних засобів навколо баз з розробки ракет у Пхеньяні, що може буде ознакою того, що КНДР може відновити свої провокації вперше після останнього випробовування у вересні”, – йдеться у повідомленні.

У розвідці також заявили, що КНДР, швидше за все, може почати роботу з переробки відпрацьованих паливних стрижнів на своєму головному ядерному комплексі в Йонбені наприкінці цього року.

Раніше джерело в уряді США заявило, що Північна Корея займається розробкою покращеної модифікації міжконтинентальної балістичної ракети “Хвасон-14”.

 

Омбудсмен планує звернутися до прокуратури щодо “призовників” з нічного клубу

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська має намір звернутися до прокуратури та подаватиме клопотання міністру оборони Степану Полтораку про неприпустимість дій щодо затримання молодих людей у київському нічному клубі Jugendhub.

Про це вона сказала на прес-конференції у четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я подам клопотання на ім’я міністра оборони про неприпустимість таких дій. Я також маю намір звернутися до прокурора Києва і Генеральної прокуратури про внесення відомостей в ЄРДР у зв’язку з незаконним позбавленням волі цих осіб”, – поінформувала омбудсмен.

Вона зауважила, що військкомат має право оголосити в розшук людину, яка уникає призову, а органи поліції мають право доставити таку людину до військкомату.

Як повідомляв Укрінформ, у середу в Генеральному штабі Збройних сил України заявили, що не причетні до подій, які сталися у вихідні, коли молодих людей з нічного клубу поліція забрала і завезла на пункт для призовників. «Всі питання з цього приводу треба адресувати до Національної поліції. Давати правову оцінку діям Національної поліції – це не наша прерогатива», – сказав заступник начальника управління призову та комплектування Головного управління персоналу Генерального штабу ЗСУ Валерій Дендебера.

Представник Генштабу уточнив, що, за його даними, з 32 затриманих 12 молодих людей ухилялися від військового обов’язку. Наразі вони всі проходять медичну перевірку, після якої буде з’ясовано, чи можуть вони служити.

Як повідомлялося, 28 жовтня в Києві співробітники Нацполіції влаштували обшук у нічному клубі Jugendhub, в результаті якого затримали 17 осіб, в яких вилучили речовини, схожі на наркотичні. Окрім того, 32 молодих чоловіків, які «ухилялися від призову», доставили до військкомату.

 

Україна і ОАЕ активізують взаємодію в енергетиці, авіабудуванні та оборонці

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з віце-президентом, прем’єр-міністром, міністром оборони Об’єднаних Арабських Еміратів, правителем Емірату Дубай шейхом Мухаммедом бін Рашидом аль-Мактумом.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

“Петро Порошенко та Мухаммед бін Рашид аль-Мактум відзначили наявність значного потенціалу для активізації практичної взаємодії за низкою стратегічних напрямів співпраці, таких як енергетика, авіабудування, космічні дослідження, військово-технічне співробітництво”, – йдеться у повідомленні.

Під час зустрічі було обговорено питання підготовки чергового засідання Міжурядової українсько-еміратської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, яке планується провести у Києві.

Співрозмовники позитивно оцінили досягнуту домовленість про взаємне скасування візових вимог для громадян України і Об’єднаних Арабських Еміратів. Президент України відзначив актуальність подальшого покращення авіаційного сполучення між двома країнами з урахуванням розширення різноманітних двосторонніх контактів.

Глава Української держави запросив шейха Мухаммеда бін Рашида аль-Мактума здійснити візит в Україну.

 

В ОАЕ запевнили у підтримці територіальної цілісності України

Віце-президент, прем’єр-міністр, міністр оборони ОАЕ, правитель Емірату Дубай під час зустрічі з Президентом України підтвердив, що Об’єднані Арабські Емірати підтримують суверенітет та територіальну цілісність України у її міжнародно визнаних кордонах.

Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

“Шейх Мухаммед бін Рашид Аль Мактум підтвердив, що Об’єднані Арабські Емірати підтримують суверенітет та територіальну цілісність України у її міжнародно визнаних кордонах. Також було досягнуто домовленості про підтримку кримських татар з боку ОАЕ”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у ході зустрічі глава Української держави підкреслив традиційно дружній характер відносин між Україною та ОАЕ та висловив сподівання на підтримку еміратською стороною ініціатив України в рамках міжнародних організацій, спрямованих на захист її суверенітету та відновлення територіальної цілісності.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Петро Порошенко перебуває з робочим візитом в ОАЕ.

 

Курс біткоїна вперше перевищив 7 тисяч доларів

Вартість біткоїна вперше перевищила 7000 доларів.

Про це повідомляє агентство Bloomberg.

У заяві світового оператора ф’ючерсних бірж CME Group зазначається, що він збирається запустити торги ф’ючерсами на біткоїн в четвертому кварталі 2017 року. Це і стало причиною зростання курсу кріптовалюти.

«Як найбільший в світі форекс-ринок, CME Group стане природним притулком для цього інструменту», — пояснив оператор.

Нагадаємо, 1 листопада курс біткоїна до долара склав більше 6000 доларів. У вересні курс кріптовалюти вперше перевищив 5000 доларів. У серпні біткоїн також подолав кілька історичних оцінок.

У Росії планують ввести обмеження на суму покупки криптовалют. Мінфін і Центробанк Росії до кінця року домовилися підготувати законопроект про регулювання обігу криптовалют.

 

Вибори голови Конституційного суду не відбулися

Вибори голови Конституційного суду, які були заплановані на 2 листопада, не відбулися.

Відповідна інформація оприлюднена на сайті суду.

“Вибори голови Конституційного суду України 2 листопада не відбулися”, – йдеться у повідомленні.

Водночас у коментарі Укрінформу керівник прес-служби КСУ Наталія Муха розповіла, що в.о. голови суду Віктор Кривенко призначив засідання з обрання голови суду, проте воно не відбулося.  “Пленарного засідання не було. Судді не голосували”, – сказала вона.

За словами керівника прес-служби КСУ, наразі є повноважними 13 суддів, а для обрання голови необхідно, аби за одного кандидата проголосувало 10 суддів.

Крім того, 1 листопада Конституційний суд на спеціальному пленарному засіданні не зміг затвердити новий регламент КС.

Як повідомлялося, з 3 червня 2017 року обов’язки голови КСУ виконує найстарший за віком суддя  Віктор Кривенко.

 

Радіодиктант Національної єдності пройде у форматі міжнародного флешмобу

XVII Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності, який відбудеться у День української писемності та мови 9 листопада, цьогоріч проходитиме у форматі міжнародного флешмобу.

Про це на прес-конференції у четвер, 2 листопада, заявила координатор акції, ведуча спецпроекту “XVII Радіодиктант національної єдності” Аліна Акуленко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Радіодиктант упродовж 17 років дуже суттєво змінювався, і від статусу перевірити, чи грамотно я пишу, ми на сьогодні дійшли до статусу величезного масового міжнародного флешмобу”, – сказала Акуленко.

Вона розповіла, що Українське радіо запрошує усіх охочих не лише долучитися до написання, а й створити власний осередок диктанту – зібратися родиною, колективом чи з групою друзів, адже мета акції – не перевірка грамотності, а єднання. “Ми повинні зрозуміти, що радіодиктант – це акція,  яку проводить кожен з нас”, – наголосила ведуча спецпроекту.

Акуленко поінформувала, що після першого радіодиктанту у 2000 році організатори отримали близько тисячі робіт, а торік їх надійшло уже понад 21 тис. Географія учасників також вийшла за межі України – торік організатори отримали радіодиктанти від учасників з Фінляндії, Італії, Великої Британії, Єгипту, Туреччини, Білорусі, Швецї, Португалії, Франції.

Радіодиктант звучатиме на Першому каналі Українського радіо о 12 год., він традиційно складатиметься з близько 150 слів, а  читатиме його доцент Київського унівесритету ім. Б.Грінченка мовознавець Олександр Авраменко. Диктант треба надіслати на адресу Українського радіо: Київ-1, Хрещатик, 26. Перевірятимуться лише роботи, надіслані 9 і 10 листопада, а ті, хто напише диктант без помилок, будуть відзначені символічними призами.

Акуленко також поінформувала, що у Червоному корпусі Київського університету ім. Т.Шевченка радіодиктант писатимуть митці, культурні діячі, студенти та учні київських шкіл.

Ще однією локацією цьогорічного радіодиктанту стане місто Сєверодонецьк Луганської області. Там акцію з популяризації української мови координуватиме волонтерка і співачка радник міністра культури Анжеліка Рудницька.

“За моїм відчуттям, це буде популярна акція на Луганщині”, – зазначила вона.

 

У МінТОТ відібрали проекти місцевих рад для підтримки територій у зоні АТО

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб пройшов попередній відбір проектів для здійснення заходів щодо підтримки територій, які зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

“Запропоновані проекти спрямовані на придбання в комунальну власність житла для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам та придбання обладнання і програмного забезпечення для оформлення та видачі документів для центрів надання адміністративних послуг, що обслуговують населення, яке проживає по обидві сторони лінії зіткнення”, – йдеться у повідомленні.

За результатами відбору проектів у міністерстві погодили пропозиції від чотирьох учасників конкурсу: виконавчого комітету Маріупольської міської ради Донецької області, Покровської міської ради Донецької області, Дружківської міської ради Донецької області та Сєверодонецької міської ради Луганської області.

Як повідомлялося, 13 липня Верховною Радою України прийнято рішення про надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підтримку територій, які зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України. Головним розпорядником цих коштів визначено МінТОТ.

Згідно з процедурами, проект відповідного розпорядження Кабінету міністрів про розподіл субвенції має бути схвалений  спочатку урядом України, а потім Комітетом ВРУ з питань бюджету.

 

На Донеччині розробляють проект альтернативного водопостачання – Зубко

У Донецькій області йде підготовка проекту модернізації системи водопостачання регіону як стратегії на 2017-2020 роки.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ Геннадій Зубко на брифінгу в Торецьку, повідомили в департаменті інформаційної та внутрішньої політики Донецької обласної військово-цивільної адміністрації.

«Сьогодні презентується програма, яка дасть можливість будівництва другого водогону, який зможе дати альтернативне забезпечення таким містам, як Авдіївка, Торецьк або Маріуполь. На це потрібно шукати кошти в бюджеті, щоб за три роки повністю забезпечити Донецьку область водопостачанням», – зазначив Зубко.

Під час спілкування з журналістами міністр повідомив, що зараз йде підготовка проекту модернізації системи водопостачання в Донецькій області як стратегії 2017-2020 років. Він припустив, що можливо для даних цілей будуть залучені кошти міжнародних партнерів.

 

У Німеччині втратили контроль над 30 тисячами біженців

У Німеччині спалахнув черговий скандал, пов’язаний із депортацією мігрантів.

Про нього повідомляє таблоїд Bild.

«Новий, неймовірний скандал у владі: влада не знає, де «застрягли» 30 тисяч шукачів притулку, яким було відмовлено. Частково вони, ймовірно, поїхали з Німеччини або просто пішли тут у підпілля», – пише видання.

Журналіст Bild стверджує, що відповідальні відомства не мають інформації щодо того, де перебувають 30,82 тис. осіб, які мали б покинути межі країни. Це фактично визнав і представник Міністерства внутрішніх справ, зауваживши, що дані просто могли досі ще не потрапити до центрального реєстру іноземців.

Станом на кінець 2016 року ФРН мали залишили 54 437 шукачів притулку, яким було відмовлено у статусі. Влада стимулює людей до того, щоби вони робили це добровільно, пропонуючи грошові «премії». Ними скористалися лише близько 23 тисяч осіб. Це змусило говорити про «зниклих».

Водночас на початку тижня МВС у відповідь на запит фракції лівих у Бундестагу видало дані про те, що з Німеччини добровільно від’їжджає більше людей, які не мають шансів отримати тут офіційний статус, ніж було відомо раніше. За перші 9 місяців цього року країну добровільно залишили 25 тисяч осіб, які отримали за це гроші від держави, і ще 10 тисяч тих, хто не зажадав матеріальної допомоги. Такі відомості зібрані на підставі числа так званих довідок про перетин кордону, які мають здати під час виїзду з країни ті, чиї прохання про надання притулку було відхилено, і ті, хто хоче добровільно залишити країну. Від початку року і до кінця вересня прикордонна влада видала 34 440 таких довідок. Депортовано за цей період було 18 тис. осіб, з них 5 тис. – до інших країн ЄС.

 

Міноборони Британії вперше може очолити жінка – The Telegraph

Прем’єр-міністр Великої Британії вперше в історії країни може призначити жінку на пост глави Міністерства оборони після відставки Майкла Феллона.

Про це повідомляє The Telegraph.

“Депутати та міністри в середу ввечері зробили припущення, що прем’єр може замінити Феллона міністром-жінкою після того, як той подав у відставку через неприйнятну поведінку в минулому”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що серед можливих кандидатур, які розглядаються консерваторами, є Пенні Мордонт, яка з 2015 по 2016 роки була міністром Збройних сил у Міноборони Британії, і наразі займає пост міністра у Департаменті з питань праці та пенсій.

Напередодні міністр оборони Великої Британії Феллон подав у відставку, визнавши, що його поведінка в минулому не відповідала стандартам, прийнятим серед військових.

Як повідомлялося, журналістка Джулія Хартлі-Брюер заявила, що 15 років тому якийсь чоловік на вечері під час конференції Консервативної партії неодноразово намагався помацати її за коліно, в результаті чого їй довелося пригрозити вдарити його по обличчю. Газета The Sun з’ясувала, що цим чоловіком був Феллон.

 

Борг підприємств перед Нафтогазом за газ зменшився на 1,3% – до 27,6 мільярда

Сумарна прострочена заборгованість підприємств ТКЕ, ТЕЦ та прямих промислових споживачів перед НАК «Нафтогаз України» за використаний природний газ в порівнянні з минулим тижнем зменшилась на 359 млн грн.

Про це повідомляє «Нафтогаз України».

“Станом на 31 жовтня 2017 р. сумарна прострочена заборгованість підприємств ТКЕ, ТЕЦ та прямих промислових споживачів перед НАК «Нафтогаз України» складає близько 27,6 млрд грн. В порівнянні з минулим тижнем заборгованість зменшилась на 359 млн грн (1,3%)”, – йдеться в повідомленні.

Сумарна прострочена заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» підприємств ТКЕ та ТЕЦ за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, становить близько 21,5 млрд грн, з них за 2017 рік – 5,6 млрд грн. За минулий тиждень заборгованість зменшилась на 343 млн грн (1,6%).

Борг підприємств ТКЕ та ТЕЦ за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, становить близько 78% від загальної суми заборгованості, борг ТЕЦ за природний газ, використаний у виробництві електроенергії — близько 12%, борг прямих промислових споживачів — близько 10%.

Заборгованість ПАТ Київенерго за газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії, за минулий тиждень зменшилась на 113 млн грн (3,2%). Сумарна заборгованість Київенерго становить 3,393 млрд грн.

 

У Брюсселі учасники презентації книги про Росію висловилися на підтримку Сущенка

У Брюсселі відбулася презентація книги «Росія поміж фашизмом і розпадом», учасники якої висловилися на підтримку протиправно ув’язненого у Москві журналіста Укрінформу Романа Сущенка.

А також закликали російський режим звільнити усіх українських заручників.

Презентація відбулася в четвер у Брюссельському прес-клубі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Ми хочемо висловити підтримку Роману Сущенку та вимагаємо від путінського режиму звільнити усіх ув’язнених у Росії українських громадян», – наголосив заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь.

Він нагадав присутнім на заході європейським дипломатам, експертам, журналістам, представникам громадянського суспільства, що нині у Росії протиправно утримуються десятки і сотні українців.

Як відомо, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня йому було висунуто обвинувачення у “шпигунстві”. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. В ГУР МОУ спростували цю заяву. Термін тримання Сущенка під вартою спливає 30 листопада, він вже більше року незаконно перебуває під арештом.

 

Українцям готують заміну системи “прописки

У Міністерстві внутрішніх справ працюють над удосконаленням системи реєстрації місця проживання з метою її спрощення для населення.

Про це повідомляє прес-служба МВС.

“Удосконалення здійснюватиметься протягом наступних двох років міжвідомчою робочою групою, зобов’язання про створення якої взяло на себе Міністерство внутрішніх справ”, – йдеться у повідомленні.

До складу робочої групи увійдуть фахівці та експерти МВС, Мін’юсту, Центрвиборчкому, Мінсоцполітики, Служби розпорядника Державного реєстру виборців, Пенсійного фонду, Держстату, ДМС та інших дотичних органів державної влади.

Повідомляється, що члени робочої групи досліджуватимуть найбільш вразливі верстви населення від недосконалої системи реєстрації місця проживання, їх кількісний склад та типові проблеми, а також розроблятимуть відповідні зміни до законів України та підзаконних нормативних актів.

«МВС України бачить своїм завданням удосконалення існуючої системи реєстрації місця проживання таким чином, щоб вона реально забезпечувала право кожного мешканця України на вільний вибір місця проживання та свободу пересування, а також гарантувала його виборчі права в тій місцевості, в якій він мешкає», – зазначила заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук.

Як відомо, в  Україні прописку змінено на реєстрацію.

Стаття 6 закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зобов’язує реєструвати місце проживання. Реєстрація покликана забезпечити канал зв’язку між громадянином і державою, щоб за вказаною адресою громадянина могли знайти податкові органи, суд, щоб він міг голосувати.

 

Український консул відвідав кримчанина Зейтуллаєва в російській колонії

Український консул відвідав у середу в колонії у Башкортостані кримчанина Руслана Зейтуллаєва, який незаконно засуджений за звинуваченням у створенні осередку забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір».

Про це у четвер розповіла речник Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца, повідомляє Крим.Реалії.

«Ми багато разів просили про цю зустріч, Російська Федерація відмовляла. Зейтуллаєв почувається більш-менш нормально, якихось нарікань на умови утримання в нього не було. Зустріч тривала приблизно три години, його цікавило питання можливості переведення до України. Ми, зі свого боку, докладатимемо всіх зусиль для звільнення Зейтуллаєва», – сказала Беца.

Як повідомляв Укрінформ, Зейтуллаєв написав приблизно 5 заяв із приводу його екстрадиції до України.

Північно-Кавказький окружний військовий суд 7 вересня 2016 року визнав Зейтуллаєва винним в «участі в терористичному співтоваристві» і засудив його до 7 років позбавлення волі. Російська прокуратура оскаржила це рішення у Верховному Суді Росії, і справу знову направили в Північно-Кавказький окружний військовий суд на перегляд. Слідчі органи наполягали на тому, щоб Зейтуллаєва визнали не учасником, а організатором терористичного співтовариства.

27 липня Верховний суд Росії збільшив з 12 до 15 років термін позбавлення волі для Зейтуллаєва. У відповідь на це севастополець оголосив голодування.

 

Трамп ще не вирішив, чи зустрічатиметься з Путіним на саміті АТЕС

Президент США Дональд Трамп і російський лідер Володимир Путін братимуть участь у саміті Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) наступного тижня, однак в Білому домі ще не прийняли рішення, чи зустрічатимуться вони особисто.

Про це заявив у четвер під час брифінгу в Білому домі радник президента США з питань національної безпеки Герберт Макмастер, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Це ще не визначено, але ми анонсуємо це, як тільки ми приймемо рішення”, – зауважив Макмастер у відповідь на запитання щодо можливості двосторонньої зустрічі Трампа з Путіним.

Як повідомляв Укрінформ, президент США планує 3-14 листопада відвідати п’ять країн Азії і Тихоокеанського регіону – Японію, Республіку Корею, Китай, В’єтнам і Філіппіни, а також американський острівний штат Гаваї.

Зокрема, 10 листопада Трамп відвідає Дананг (В’єтнам), де візьме участь у засіданні Економічному форумі лідерів Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС).

 

За “досье на Трампа” екс-агент МІ6 отримав $168 тисяч – The Independent

Колишній агент британської розвідки MI6 Крістофер Стіл отримав від вашингтонської компанії досліджень Fusion GPS $168 тисяч за збір інформації про президента США Дональда Трампа та його радників.

Про це повідомляє The Independent –  Укрінформ.

“Fusion GPS заявила про те, що компанії Стіла Orbis Business Intelligence було виплачено загалом 168 тис. доларів (126 тис. фунтів стерлінгів) за створення “досьє на Трампа”, – йдеться в публікації.

Раніше Трамп стверджував, що компанії Стіла нібито заплатили 12 млн доларів, однак він не вказав жодних джерел.

Відомо, що ця збірка пам’ятних записок, де стверджується про існування російської програми “спроб подружитися, підтримки і сприяння” щодо Трампа і його прагнення стати президентом, поширилася серед співробітників розвідки і високопоставлених політиків у Вашингтоні, пише видання.

Нагадаємо, йдеться про так зване “досьє Трампа”, зібране американською приватною фірмою Fusion GPS, що базується в Вашингтоні. У ньому, зокрема, йдеться, що спецслужби РФ мають компрометуючі матеріали на Дональда Трампа, які можуть бути використані проти нього. Сам Трамп заперечує це.

 

Чубаров розповів у ЮНЕСКО про руйнування Ханського палацу в Бахчисараї

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у кулуарах 39-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО розповів про знищення під виглядом реставраційних робіт Ханського палацу у Бахчисараї.

Про це він написав у Facebook.

“У кулуарах 39-ої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО відбулася зазделегідь узгоджена зустріч з міністром освіти Швеції, лідером Партії зелених Густавом Фрідоліним. Обговорили ситуацію в Криму, зокрема знищення окупантами під виглядом реставраційних робіт Ханського палацу у Бахчисараї”, – написав Чубаров.

Він зазначив, що передав міністру комплект фотосвітлин, що свідчать про руйнацію палацу, які були надіслані днями з Криму.

Крім того, Чубаров подякував уряду Швеції за всебічну підтримку кримськотатарського народу та України.

Як повідомляв Укрінформ, в окупованому Криму “Держкомреєстр” затвердив право власності на 32 об’єкти нерухомості Ханського палацу в Бахчисараї. Таким чином, музей-заповідник перейшов у “республіканську власність”.

Як відомо, Ханський палац – пам’ятка історії та культури загальносвітового значення, єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури. Палац входить до складу Бахчисарайського історико-культурного заповідника, а також є кандидатом на внесення до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

 

Спілка журналістів передала ОБСЄ звіт про порушення прав журналістів окупантами

Звіт Національна спілка журналістів України передала представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ та секретарям Союзу журналістів Росії у Відні звіт про порушення прав журналістів на окупованому Донбасі та в анексованому Криму.

Про це повідомляє прес-служба НСЖУ.

“Окупований Донбас – територія повної фізичної небезпеки для незалежних журналістів. Крим – це цензура, переслідування, арешти, тиск, заборона на професію, закриття редакцій та конфіскація майна”, – наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко

За його словами, резонансними є утримання в полоні журналіста Станіслава Асєєва на Донбасі та переслідування за погляди Миколи Семени в Криму.

Томіленко зазначив, що саме журналістські організації в усьому світі мають ставати на захист журналістів, забезпечувати реагування на порушення їхніх прав та надавати юридичну підтримку, а наразі по Криму така інформація відсутня.

Він закликав російські журналістські організації не мовчати і докладати зусиль для забезпечення реального захисту прав журналістів у Криму.

 

Закупівлі в Укрзалізниці: 4 особам оголосили підозру в заволодінні 20 мільйонами

Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили про підозру чотирьом особам у заволодінні понад 20 млн грн державного підприємства «Укрзалізничпостач».

Про це інформує прес-служба НАБУ.

“Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП 1 листопада повідомили про підозру чотирьом особам у заволодінні понад 20 млн грн державного підприємства “Укрзалізничпостач” (нині – філія ПАТ “Укрзалізниця”)”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, про підозру повідомлено: заступнику директора ДП «Укрзалізничпостач», члену комітету з конкурсних торгів, дії якого кваліфіковані за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»); начальнику управління закупівельних процедур ДП «Укрзалізничпостач», члену комітету з конкурсних торгів (ч.5 ст.191 КК України); директору підприємства-постачальника, дії якого кваліфіковані за ч.5 ст.191, ч. 3 ст. 209 («Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом»), ч. 3 ст. 212 («Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів») КК України; фінансовому директору групи компаній, до якої входило підприємство-постачальник (ч.5 ст.191, ч.3 ст.209, ч.3 ст.212).

За версією слідства, впродовж 2014 року службові особи ДП «Укрзаліничпостач» вступили у попередню змову з представниками одного з приватних підприємств, яке мало намір постачати метизну продукцію для потреб Укрзалізниці. За домовленістю службові особи УЗ допомогли обраному ТОВ перемогти у конкурсних торгах, після чого уклали угоду на постачання метизної продукції за цінами, що на той момент майже вдвічі перевищували середньоринкові. Внаслідок цього, за версією слідства, Укрзалізниці було завдано майнової шкоди у розмірі понад 20 млн грн.

“Досудове розслідування триває. Наразі детективи НАБУ встановлюють місцезнаходження ще однієї особи, ймовірно причетної до вчинення злочину, для повідомлення їй про підозру у встановлений Кримінальним процесуальним кодексом України спосіб. Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють із липня 2016 року”, – уточнюється у повідомленні.

 

У Києві затримали росіянина з “коктейлями Молотова” у формі Нацполіції

Служба безпеки України (СБУ) затримала в Києві громадянина Росії, який прибув у столицю з гранатами та “коктейлями Молотова”.

Про це в коментарі “112 Україна” заявив керівник Апарату голови СБУ Ігор Гуськов.

За словами Гуськова, росіянин пересувався по Києву у формі працівника Національної поліції. Він був затриманий на автовокзалі під час підготовки злочину.

“Сьогодні працівниками СБУ був затриманий громадянин РФ, який обгрунтовано підозрюється, причетний до вчинення резонансних злочинів у м. Києві. Росіянин прибув до Києва вранці з іншого регіону України, привіз із собою гранати, пляшки із запалювальною сумішшю та холодну зброю. Цікаво, що, очевидно, для полегшення реалізації свого злочинного наміру, прибув та пересувався по Києву у формі спецпризначенця одного з підрозділів Нацполіції України. А це ще один злочин, відповідальність за який передбачено статтею 353 “привласнення владних повноважень”. Громадянин РФ був затриманий СБУ на одному із автовокзалів Києва на стадії готування злочину. Здійснюється огляд місця події та інші процесуальні дії”, – розповів представник СБУ.

Гуськов зазначив, що спецслужби РФ в ці дні намагаються дестабілізувати ситуацію в Україні.

“СБУ має відповідну інформацію, що спецслужбами РФ суттєво активізована робота, яка спрямована на спробу дестабілізувати ситуацію в Україні, з метою нагнітання страху, поширення панічних настроїв”, – констатував він.

Як раніше повідомлялося, поліція Києва і столичного регіону перейшла на посилений режим несення служби.

Такі заходи в поліції пояснюють ускладненням оперативної обстановки в столиці і області, обумовленим вчиненням низки резонансних злочинів.

 

АТО: бойовики на Приморському напрямку застосували 120-міліметрові міномети

Від опівночі у районі проведення АТО бойовики дещо зменшили кількість обстрілів позицій української армії.

Водночас повного дотримання режиму тиші на Донбасі все ж не було.

Про це повідомляє прес-центр штабу АТО.

Так, неподалік Кримського окупанти двічі били по наших позиціях із великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.

“Із цієї ж зброї, уночі, на Донецькому напрямку проросійські найманці обстріляли оборонців Кам’янки. Наші воїни жорстко відповіли ворогу з піхотного озброєння. У результаті цього протистояння отримав поранення один боєць АТО. Зараз постраждалий перебуває у військово-медичному закладі, стан його здоров’я оцінюється як задовільний”, – йдеться у повідомленні.

На Приморському напрямку противник, вчергове нехтуючи мирними домовленостями, застосовував міномети калібру 120 міліметрів поблизу Старогнатівки, пише штаб.

Загалом від початку доби російсько-окупаційні угруповання 4 рази порушили перемир’я. Збройні Сили України тричі застосовували зброю на ураження противника.

 

У Києві запустили поліцію, що “зупиняє словом”

У Києві почав роботу новий відділ поліції, працівники якого налагоджуватимуть взаємодію з організаторами масових заходів від початку до кінця їх проведення.

Про це інформує відділ комунікації поліції Києва.

“У Києві запрацювала поліція діалогу”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у липні 2017 року в управлінні превентивної діяльності Головного управління Нацполіції у м. Києві створили відділ превентивної комунікації, до складу якого увійшло 12 співробітників. За сприяння Консультативної місії ЄС, всі вони пройшли відповідні тренінги-семінари з представниками діючих груп з питань комунікації. Після навчання ці антиконфліктні групи вперше були задіяні для забезпечення правопорядку під час Дня незалежності України. А на сьогодні на рахунку діалогової поліції вже близько сотні масових заходів політичного, спортивного, розважального, культурно-масового напрямку, а також мітинги та демонстрації.

Уточнюється, що цей новостворений відділ превентивної комунікації покликаний перш за все налагодити взаємодію з організаторами масових заходів від початку до кінця їх проведення. Підкреслюється, що поліцейські, які працюють у цьому підрозділі, намагаються попередити будь-які конфліктні ситуації, роз’яснюють дії поліції та зупиняють агресивних громадян не силовими методами, а словом.

“Під час масштабних пікетів, аби запобігти протиправним діям та ескалації насильства, співробітники групи комунікації роз’яснюють населенню правові наслідки їх вчинків при порушенні закону. Окрім цього, попереджають громадян про наміри та обов’язки поліцейських у разі загострення ситуації. Перемовини з організаторами акцій, зняття напруження між людьми, роль активного слухача та в деяких випадках навіть досвідченого психолога – все це є складовими служби антиконфліктних груп”, – наголошується у повідомленні.

 

Суд Москви відмовив Україні у припиненні провадження за позовом “Татнафти

Арбітражний суд Москви відмовив у задоволенні клопотання України про припинення провадження за позовом “Татнафти” на 144 млн дол.

Про це повідомляє “Інтерфакс”.

“У задоволенні клопотання відмовити”, – сказала суддя.

У серпні Арбітражний суд Московського округу скасував визначення Арбітражного суду Москви, яким той припинив провадження у справі про приведення у виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу, винесеного 29 липня 2014 року, про стягнення з Міністерства юстиції України 144 млн дол. компенсації в рахунок втрати “Татнафтою” частки в “Укртатнафті”.

Раніше визначенням Арбітражного суду міста Москви від 4 липня 2017 року було припинено провадження про визнання і приведення у виконання вказаного рішення Міжнародного комерційного арбітражу про стягнення з України 144 млн дол.

Не погодившись з прийнятим судовим актом, “Татнафта” звернулася з касаційною скаргою до Арбітражного суду Московського округу.

Арбітражний суд Московського округу, розглянувши у серпні касаційну скаргу “Татнафти”, скасував визначення суду нижчої інстанції і відправив справу на новий розгляд до першої інстанції.

Україна в особі Міністерства юстиції України звернулася із скаргою на постанову суду касаційної інстанції до Верховного суду Росії.

Як повідомлялося, російська “Татнафта” подала до судів Москви і Лондона позов проти України на 144 млн дол. у справі Кременчуцького НПЗ.

Раніше касаційну скаргу України на постанову Арбітражного суду Московського округу щодо спору з російською компанією “Татнафта” на 144 млн дол. відхилив Верховний суд Росії

 

Суд заарештував вісім каталонських чиновників – ЗМІ

Суд прийняв рішення про затримання восьми членів колишнього уряду Каталонії.

Про це повідомляє AFP у своєму Twitter.

“Суддя розпорядився затримати вісім членів звільненого каталонського уряду”, – йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що іспанський прокурор попросив видачі європейського ордеру на арешт екс-лідера Каталонії Карлеса Пучдемона.

 

Іспанія запросила європейський ордер на арешт Пучдемона

Іспанський державний прокурор запросив європейський ордер на арешт колишнього президента Каталонії Карлеса Пучдемона після того, як останній не з’явився на судовому засіданні, передає УНН з посиланням на DW.

Державний прокурор Іспанії подав заяву на отримання європейського ордера на арешт Карлеса Пучдемона та інших колишніх членів його уряду за їхню роль у референдумі про незалежність.

Відсторонений каталонський лідер відмовився покинути Бельгію і з’явиться перед суддями у четвер.

Як повідомляв УНН, суд Іспанії викликав на допит усуненого з посади президента Каталонії і ще 13 членів його уряду.

“Клімат (в Іспанії) не є сприятливим, краще триматися на відстані”, – сказав його адвокат Пол Бекарт.

Нагадаємо, екс-лідер Каталонії та ще чотири колишні депутати уряду регіону перебувають у Бельгії.

 

У львівському Охматдиті відкрили сімейну кімнату. Наступна — у Києві

Першу в Україні сімейну кімнату відкрили у львівській обласній лікарні «Охмадит».

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Кімната призначена, насамперед, для відпочинку батьків, діти яких знаходяться в інтенсивній терапії, та для зустрічей маленьких пацієнтів та рідних, які опікуються ними у лікарні, із тими, хто навідує їх.

«Саме на таких проектах базується медична реформа, яка спрямована на допомогу не окремій людині, а на сім`ю. Вже доведено, що діти поряд із рідними швидше одужують. А ідея, щоб сім’я була разом, коли ми лікуємо одного із них, це насправді є та ідея, яку ми хочемо розповсюдити в Україні», – зазначила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, яка була присутня на відкритті.

За її словами, визнання права дитини не розлучатися у лікарні із рідними – це великий крок у напрямку сімейно орієнтованої медицини. Наступна така кімната буде облаштована у столиці. А в перспективі кожний медичний заклад, особливо той, де лікують дітей, буде мати подібні структури.

 

За жовтень у порти окупованого Криму зайшли 22 судна-порушники

В період з 1 жовтня по 1 листопада поточного року зафіксовано заходження 22 вантажних суден-порушників до портів окупованого Криму.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

“Загалом цими суднами здійснено 64 заходи до портів Керчі, Севастополя та Феодосії. З них 18 суден під прапором Російської Федерації та 3 – під прапором Республіки Того”, – йдеться у повідомленні відомства.

Як повідомляв Укрінформ, у вересні в анексованому Росією Криму було зафіксовано 30 суден-порушників, з яких 27 під прапором РФ, 7 – під прапорами інших держав.

Як відомо, морські порти, розташовані на території Автономної Республіки Крим – Євпаторія, Керч, Севастополь, Феодосія, Ялта – закриті на підставі розпорядження Кабінету міністрів України від 30 квітня 2014 року «Деякі питання функціонування морського та річкового транспорту» та згідно з наказом Міністерства інфраструктури України від 16 червня 2014 р «Про закриття морських портів».

 

Джапарова розповіла, що робиться для мовлення на окуповані території

У Мінінформполітики вважають, що для забезпечення внутрішньої інформаційної безпеки необхідно відновити мовлення на окуповані території, зупинити незаконний сигнал звідти і створювати якісний специфічний контент для непідконтрольних територій.

Про це на засіданні круглого столу “Стратегія повернення тимчасово окупованих територій Донбасу” заявила перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Є три загальні треки, у яких ми сьогодні рухаємося в напрямку внутрішньої інформаційної безпеки. Перший – це відновлення мовлення, тобто розбудова системи національного телерадіомовлення. Другий – це зупинення незаконного сигналу, який сьогодні досягає до підконтрольної Україні території з окупованих територій. Це ще складніший процес, ніж відновити мовлення, тому він вимагає достатньо великого фінансового ресурсу і в деяких речах навіть політичної волі. Третій трек уже не зовсім про МІП, а про мовників, про учасників інформаційного процесу – це якість контенту”, – сказала Джапарова.

У цьому контексті вона зауважила, що в умовах великої кількості каналів отримання інформації – “і супутник, і інтернет, і цифра, і аналог” – людина має змогу обирати, що дивитися. Тому, на думку Джапарової, казати, що сьогодні у Криму і на Донбасі люди живуть в інформаційному гетто, не дуже коректно, тому що доступ до українських ЗМІ через супутник або інтернет точно є.

“І це вже питання, чи вони хочуть дивитися, слухати або читати українські ЗМІ, а якщо не хочуть, то чому, і як зробити, щоб це було цікаво для них”, – акцентувала перший заступник міністра інформаційної політики.

За її словами, створення специфічного контенту для окупованих територій має стати спільним завданням і держави, і приватних мовників. Як приклад такого високоякісного контенту Джапарова назвала проекти “Крим.Реалії”, “Донбас.Реалії”, створені Радіо Свобода.

“Мені здається, що сьогодні нашим мовникам теж варто про це замислитися, навіть розуміючи, що це не є комерційно вигідним”, – зазначила вона.

 

“Депортували” скіфів до Сибіру: РФ привезла до Лондона вкрадену історію

У Британському музеї Лондона триває масштабна виставка під назвою “Скіфські воїни стародавнього Сибіру” (Scythians warriors of ancient Siberia), організована спільно з російським Ермітажем (Санкт-Петербург). Частина продемонстрованих експонатів мають українське походження, однак організатори про це не вказали, як і немає жодної згадки про український контекст скіфів у каталозі виставки.

Про це повідомляється у розслідуванні міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm.

“Виставка наповнена експонатами з України і жодної згадки про півострів Крим і Україну. Ніби їх не існує. Неприємно, що Британський музей був втягнутий у російські ігри. У виставці більше пропаганди, ніж історичних фактів”, – йдеться  у статті.

В експозиції виставки широко представлені скарби, знайдені в Україні та вивезені в Росію протягом тривалого періоду часу –  від Петра Першого до СРСР.  Завдяки фотографіям,  наданим InformNapalm одним із відвідувачів виставки, продемонстровано масштаб маніпуляцій росіянами зі скіфською темою.

Так, експонати з України на виставці підписані без точного місця походження, з вказуванням лише “Північного Причорномор’я”. Зокрема, це стосується  знаменитого скіфського поховання Солоха (могила), яке знаходиться на лівому березі Дніпра неподалік від Кам’янки-Дніпровської Запорізької області,  експонатів з кургану Куль-Оба, який знаходиться в українському Криму, поблизу міста Керч. Також виставлено скіфські обладунки з кургану 401, село Журавка Черкаської області, речі з кургану “Розрита могила” біля міста Березань Київської області.

Зазначається, що в Росії є сильне бажання замовчати місця археологічних знахідок, щоб показати обгрунтованість своїх претензій на весь ареал проживання скіфів, чимала частина якого – на території України.

“Найбільшим фарсом є те, що скарб, який був знайдений в українському Криму, прикрашає всі афіші виставки про “сибірських скіфів”. Нагадаю, що від півострова Крим до Сибіру понад 5000 кілометрів. Цей золотий вершник був знайдений в 1830 році в кургані Куль-Оба, поруч із кримським містом Керч, і вивезений в Росію, де знаходиться і понині.  Місце знахідки сором’язливо підписано як чорноморський регіон (Black Sea region), що по суті нічого не означає і є надто широким поняттям”, – йдеться у розслідуванні.

Також підкреслюється, що в кращих російських традиціях сфальсифікована історія видається за правду: “Тож у чудовому каталозі виставки жодної згадки про український контекст скіфів. Замість цього в анотації згадано лише Росію і Сибір, що створює хибне уявлення про походження цих безцінних скарбів скіфів”.

Окремо вказується на те, що бекграундом для цієї виставки у Лондоні послужив конфлікт за повернення “скіфського золота” в 2014 році. Після анексії Криму росіяни хотіли забрати собі українські експонати, що були на виставці в Нідерландах. Проте рішенням голландського  суду “скіфське золото” було повернуто Україні. Робота над виставкою у Британському музеї Лондона стартувала на початку 2014 року, одразу після виникнення конфлікту за “скіфське золото” та була  реакцією росіян на цей конфлікт.

“Тож символічне значення цієї виставки для Росії важко переоцінити. Вони намагаються прив’язати анексований Крим до Росії через історію скіфів, доводячи, що Росія є спадкоємицею скіфської цивілізації”,  – зазначили в InformNapalm.

 

Командиру частини, що не відреагував на рейдерську атаку, обрали запобіжний захід

Приморський райсуд Одеси розглянув клопотання слідчого Військової прокуратури Одеського гарнізону Південного регіону України про обрання запобіжного заходу стосовно т. в. о. командира військової частини (військовий аеродром “Шкільний”), який не відреагував 29 жовтня на захоплення частини її території.

Про це повідомили кореспонденту Укрінформу в інформаційному центрі суду.

“Суд розглянув клопотання слідчого Військової прокуратури і прийняв ухвалу і обрав стосовно тимчасового виконувача обов’язків командира військової частини запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту терміном на два місяці. Клопотання слідчого про взяття під варту затриманого офіцера суд відхилив”, – зазначили в інформцентрі суду.

Наразі підполковника ЗСУ підозрюють у скоєнні злочину за ознаками ч. 3 ст. 426 Кримінального кодексу (бездіяльність військової влади, яка спричинила тяжкі наслідки в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці) Кримінального кодексу України.

Як повідомлялося, Військова прокуратура Одеського гарнізону Південного регіону України висунула підозру двом фігурантам кримінального провадження, відкритого 29 жовтня за фактом порушення військовослужбовцями статутних правил вартової служби у військовій частині, що дислокується на території одеського військового аеродорому “Шкільний”.

Прокуратура встановила, що військовослужбовець у званні підполковника тимчасово виконував обов’язки командира військової частини. Фігурант кримінального провадження дав вказівку черговому частини, на порушення вимог Статуту внутрішньої служби та Дисциплінарного статуту Збройних сил України, не вживати заходів, передбачених Статутом гарнізонної та вартової служб ЗСУ, обмежившись вказівкою відбути на місце події та без застосування зброї і фізичної сили перешкодити проникненню на територію військової частини сторонніх осіб та техніки, тобто взагалі не вживати ніяких дій”.

Нагадаємо, 29 жовтня командування Повітряних сил Збройних сил України заявило, що в Одесі близько 40 осіб у балаклавах вчинили спробу рейдерського захоплення майна військової частини А3571. Пізніше було заявлено, що ці громадяни, які назвалися представниками торгово-розважального центру City Center, зайняли частину військового аеродрому «Шкільний», пославшись на відповідні дозвільні документи.

За словами очільника Південного територіального юридичного відділу Міністерства оборони України Юрія Доброва, група невідомих за допомогою будівельної техніки демонтувала бетонну загорожу і встановила на території військової частини металеву, зменшивши таким чином «незаконно на 20 соток земельну ділянку» аеродрому

 

“Керівництво “ДНР” скликало нараду через “бєспредел” військових РФ

На непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей спостерігається загострення суспільно-політичної обстановки унаслідок різкого збільшення кількості злочинів та протиправних дій, скоєних російськими військовослужбовцями.

Про це речник Міністерства оборони України з питань АТО полковник Андрій Лисенко повідомив під час брифінгу, передає кореспондент Укрінформу.

“На окупованих територіях Донецької та Луганської областей спостерігається загострення суспільно-політичної обстановки внаслідок різкого збільшення кількості злочинів та протиправних дій, скоєних російськими військовослужбовцями. Так, 2 листопада в Донецьку, у так званому міністерстві внутрішніх справ “ДНР” відбулася спеціальна нарада із залученням командування окупаційних військ та керівництва так званих органів місцевої влади у зв’язку зі збільшенням правопорушень за участю російських військослужбовців”, – сказав Лисенко.

За його словами, напередодні заступник командира однієї з військових частин так званого першого армійського корпусу, керуючи автомобілем, збив цивільного громадянина, якого було госпіталізовано у важкому стані.

“Крім того, проводиться розслідування убивства 1 листопада цього року у позаслужбовий час офіцера однієї з частин так званого другого армійського корпусу”, – поінформував Лисенко.

А військовий з іншої частини окупаційних військ, додав він, нещодавно у нетверезому стані забив до смерті власну дружину через побутову сварку

 

Не тільки Клінтон: у США оприлюднили список “топ-цілей” російських хакерів

Російські хакери, які втрутились у президентські вибори в США, мали амбіції не тільки  щодо президентської кампанії Гілларі Клінтон, а й щодо глав ключових відомств, американських генералів, оборонних підрядників та інших цікавих для Кремля цілей.

Про це йдеться в розгорнутому матеріалі Associated Press, який отримав у своє розпорядження список основних атак російських хакерів.

“Перелік наводить найдокладніші криміналістичні докази тісної взаємодії між хакерами та російським урядом, та викриває операцію, що проводилась упродовж минулих років”, – йдеться в матеріалі.

При цьому зазначається, що загалом хакери були націлені на близько 4,7 тис. акаунтів по всьому світу, “від представника Папи Римського в Києві до групи Pussy Riot у Москві”. При цьому чітко простежується діяльність кіберзлочинців в Україні, Сирії і Грузії, а також проти опозиції в Росії.

Що стосується американського керівництва, то з березня 2015 року по травень 2016 року росіяни намагалися зламати електронну пошту глави Держдепартаменту Джона Керрі, колишнього державного секретаря Коліна Пауелла, верховного головнокомандувача НАТО і генерала ВПС Філіпа Брідлава, а також одного з його попередників, колишнього кандидата в президенти генерала Уеслі Кларка.

Крім того, цілями хакерів були понад 130 ключових функціонерів Демократичної партії, працівників президентської кампанії, а також деяких впливових республіканців.

Список кібератак грунтується на базі даних, що містить 19 тис. шкідливих посилань, зібраних компанією з питань кібербезпеки “Secureworks”, а також на десятках електронних листів зі шкідливим вмістом та інтерв’ю з понад 100 людьми, які стали цілями хакерських атак. При цьому фігурує російська хакерська група Fancy Bear, яка випадково викрила частину своєї фішингової операції в Інтернеті й потрапила в поле зору служб безпеки.

Новий звіт щодо кіберактивності росіян з’явився в момент, коли спецпрокурор США Роберт Мюллер перейшов до нової фази розслідування про втручання РФ у вибори в США, висунувши звинувачення першим трьом фігурантам.

 

Рада відкрила на своєму сайті «електронний кабінет громадянина»

Верховна Рада запровадила новий електронний сервіс на своєму веб-сайті «електронний кабінет громадянина».

Що надає змогу працювати з іншими електронними сервісами, зокрема подавати електронні петиції, брати участь у громадському обговоренні законопроектів, подавати електронні звернення, записуватися на відкриті пленарні засідання, користуватися базою нормативно-правових даних.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Ради, опублікованому на її сайті.

«З метою досягнення більшої відкритості, прозорості та підзвітності перед громадянами Верховна Рада України запроваджує новий веб-портал «Електронний кабінет громадянина», що виступатиме в якості єдиної точки входу для роботи з такими електронними сервісами Верховної Ради України для громадян, як: нові веб-системи «Електронні звернення громадян» до Верховної Ради України та «Запис громадян України на відкриті пленарні засідання» Верховної Ради України, нова версія веб-системи «Законодавство України», веб-портал «Громадське обговорення законопроектів» Верховної Ради України, веб-портал «Електронні петиції до Верховної Ради України», веб-портал «Відкриті дані» Верховної Ради України», – зазначається в повідомленні.

Щоб користуватися зазначеними сервісами, необхідно зареєструватися,  вказавши низку персональних даних. При цьому в повідомленні підкреслюється, що «електронний  кабінет громадянина» створить безпечні умови роботи користувачів. «Веб-портал «Електронний кабінет громадянина» ВРУ забезпечить зручний і легкий доступ до зазначених вище сервісів, створить безпечні умови роботи користувачів (громадян), а сучасний адаптивний дизайн систем дозволить комфортно працювати з усіма системами незалежно від типу пристрою, на якому працює користувач», – зазначено в повідомленні.

Окрім того, тепер  електронні звернення громадян будуть інтегровані із автоматизованими системами «Листи та звернення громадян» та «Автоматизована система документообігу» Верховної Ради, що має сприяти прискоренню реєстрації звернень і посилити контроль за їх своєчасним опрацюванням і наданням відповіді авторам звернень.

Як повідомлялося, раніше Рада також змінила дизайн і осучаснила сервіс «Законодавство України», пристосувавши його до всіх електронних  пристроїв. Ця база даних нормативно-правових актів є однією з найпопулярніших серед користувачів.

 

У Луцьку стартував фестиваль “Оберіг”

У Луцьку розпочався фестиваль співаної поезії та авторської пісні “Оберіг-2017”.

Про це повідомляє прес-служба Луцької міської ради.

“Фестиваль проводиться з метою розвитку жанру авторської пісні та співаної поезії, виявлення молодих талантів у жанрах співаної поезії, авторської пісні, акустичної музики, примноження скарбниці пісенної творчості композиторів, поширення в Україні авторської пісні, згуртування її творців та ентузіастів у творчому середовищі”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з програмою, вже розпочалися виступи учасників. А о 18.00 відбудеться урочисте відкриття, на якому виступатимуть гості фестивалю, дует “Простір музики” та академічний камерний оркестр “Кантабіле” Волинської обласної філармонії.

У суботу ввечері відбудеться гала-концерт учасників, переможців і гостей фестивалю (гурт “Хорея козацька”, Юрій Поліщук та “Імпреза”).

Фестиваль триватиме до неділі, 5 листопада.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 853

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua