Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 2 жовтня

Інформдень: 2 жовтня

Єврокомісія: проведений референдум у Каталонії – незаконний

У Єврокомісії заявили, що відповідно до Конституції Іспанії, проведений референдум у Каталонії – незаконний – Українська правда .

Про це заявив речник Єврокомісії Маргарітіс Схінас на щоденному брифінгу у Брюсселі.

“Згідно з іспанською Конституцією, вчорашнє голосування у Каталонії було незаконним. Для Єврокомісії, і президент Юнкер неодноразово повторював, – це є внутрішнім питанням Іспанії. Тому треба вирішувати дане питання у відповідності з конституційним ладом Іспанії”, – сказав він.

У Єврокомісії також нагадали, що Каталонія опиниться за межами ЄС, якщо вийде зі складу Іспанії.

У Єврокомісії також закликали уряд Іспанії та уряд Каталонії перейти від конфронтації до діалогу, наголосивши на тому, що насильство не вирішить ситуацію.

“Ми закликаємо всіх учасників, яких це стосується, дуже швидко перейти від конфронтації до діалогу. Насильство ніколи не зможе бути інструментом в політиці. Ми довіряємо лідерству прем’єр-міністру Маріано Рахою, щоб врегулювати цей важкий процес з повною повагою до іспанської Конституції та фундаментальних прав громадян”, – заявив Схінас.

Він також повідомив, що сьогодні в другій половині дня відбудеться телефонна розмова Юнкера та Рахоя.

 

Європейські політики закликають до мирного і політичного вирішення ситуації в іспанській Каталонії, наголошуючи на нелегітимності проведеного референдуму.

Про це йдеться в оприлюднених у понеділок заявах деяких політиків ЄС, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

“Насильство ніколи не може бути відповіддю. Ми засуджуємо усі форми насильства та вкотре наголошуємо на політичному діалозі”, – підкреслив прем’єр-міністр Бельгії Шарль Мішель.

Щодо ситуації в Іспанії також висловився прем’єр-міністр Словенії Міро Церар.

“Я закликаю до політичного діалогу, дотримання верховенства права та мирного урегулювання”, – сказав глава словенського уряду.

У Європарламенті політична група “Зелених” вимагає проведення слухань щодо ситуації у Каталонії на пленарній сесії, яка розпочалася цього тижня у Страсбурзі. Водночас ця ініціатива на даний момент заблокована фракціями Європейської народної партії та Прогресивного альянсу соціалістів і демократів, де великий вплив мають іспанські депутати.

“Це – сумний день для Іспанії та усієї Європи. Немає сумнівів, що так званий нереферендум, який організований та підтриманий каталонським керівництвом, буде визнаний нелегальним та нікчемним. Однак прагнення багатьох каталонців, які вийшли на вулиці, також мають бути почутими”, – заявив лідер соціал-демократів у ЄП Джанні Піттелла.

Він наголосив, що вирішення конфлікту має полягати лише у політичній площині, а не у поліцейській.

Лідер європейських лібералів Гі Верховстадт наголосив, що не хоче втручатися у внутрішні справи Іспанії, натомість закликав до деескалації ситуації.

“Лише рішення за результатами переговорів поміж усіх політичних партій, включаючи опозицію у каталонському парламенті, а також, ураховуючи конституційний устрій в країні, може забезпечити просування уперед”, – сказав лідер європейських лібералів.

Як повідомив регіональний уряд  Каталонії, явка на заборонений конституційним судом Іспанії референдум становила 42%. При цьому, як заявляють каталонські лідери, 90,1% учасників волевиявлення підтримали державну незалежність Каталонії, 7,9% були виступили проти.

 

В Іспанії заговорили про дострокові вибори

Лідер іспанських лібералів закликав прем’єр-міністра Іспанії Рахоя ініціювати дострокові вибори в Каталонії, аби запобігти розділенню країни, повідомляє “Європейська Правда”.

Влада Іспанії може піти на такий крок, посилаючись на 115 статтю своєї Конституції, згідно з якою центральна влада може перезавантажити парламент автономної території – Каталонії – в разі порушення ним певних обов’язків. Раніше Іспанія заборонила Каталонії проводити референдум.

Сьогодні після обіду Рахой зустрінеться з лідерами трьох партій – ліберальної, соціалістичної та “Громадянами”, аби спільно з ними виробити контрреакційні заходи в зв’язку з проведенням референдуму.

Скоріше за все, на цій зустрічі лідери вирішуватимуть, чи ініціювати дострокові вибори в Каталонії.

 

У ході голосування на референдумі про незалежність Каталонії 431 офіцер поліції і цивільної гвардії Іспанії отримав поранення.

Про це повідомляє  “Європейська правда”  із посиланням на Europa Press – Укрінформ.

У МВС Іспанії пояснили, що кількість постраждалих зросла у понеділок, коли стало відомо про всі забиття, синці, подряпини і навіть укуси, які правоохоронці отримали у ході сутичок під час виконання судового рішення про блокування дільниць.

Варто зазначити, що в неділю влада Іспанії спочатку повідомляла про 11 поранених силовиків, потім – про 39 постраждалих поліцейських і членів цивільної гвардії.

Таке різке зростання кількості постраждалих силовиків можна порівняти і зі зростанням кількості постраждалих каталонців.

Спочатку Женералітат (регіональний уряд) повідомив про 38 постраждалих. О другій годині дня за місцевим часом Женералітат нарахував понад 300 поранених. Ще за кілька годин їхня кількість перевищила 450 осіб. Після закриття дільниць їх було вже понад 750, на ранок кількість постраждалих знову зросла. За останніми даними кількість постраждалих майже досягла 900 осіб.

Нагадаємо, 1 жовтня в Каталонії пройшов заборонений Іспанією референдум про незалежність автономії.

За інформацією каталонської влади, близько 90% виборців висловилися за незалежність від Іспанії.

Президент Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що в найближчі дні направить результати референдуму до каталонського парламенту, де вирішиться питання суверенітету країни.

У Єврокомісії заявили, що відповідно до Конституції Іспанії, проведений референдум у  Каталонії  – незаконний. І нагадали, що Каталонія опиниться за межами ЄС, якщо вийде зі складу Іспанії.

 

Уряд Каталонії нарахував 100,88% голосів після референдуму

Женералітат (уряд) Каталонії оприлюднив попередні результати референдуму про незалежність, згідно з якими загальна сума голосів складає 100,88%.

На це звернуло увагу іспанське видання  El Mundo, пише Українська правда.

Каталонський уряд заявив, що порахував 2 262 424 бюлетенів. За результатами обробки 95%, на підтримку незалежності проголосували 2 020 144 каталонців (90,09%), проти – 176 566 осіб (7,87%), порожніми були 45 586 бюлетенів (2,03%) і визнані недійсними 20 129 (0,89%).

В уряді також повідомили, що ще мають підрахувати 15 тисяч голосів.

На данному етапі сума відсотків складає 100,88%. Очевидно, проблема полягає в тому, що женералітет неправильно порахував відсотки.

2 262 424 бюлетенів, що підраховуються, загалом становлять 100%. Якщо 2 020 144 бюлетенів “за” незалежність, то реальний відсоток становить не 90,09%, а 89,2%, якщо каталонський не додав сюди решту 15 000 бюлетенів для голосування, які ще не пораховані.

Те саме з іншими даними. Відсоток бюлетенів “проти” фактично складає 7,80%, порожні бюлетені – 2,01%, а визнані недійсними – 0,99%.

У каталонському уряді додатково звертають увагу, що іспанські поліцейські завадили голосуванню на 400 дільницях. На них мали проголосувати ще 770 тисяч осіб.

Нагадаємо, президент Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що в найближчі дні направить результати референдуму до каталонського парламенту, де вирішиться питання суверенітету країни.

За останніми даними, кількість поранених під час сутичок з поліцією в день референдуму про незалежність Каталонії зросла до 844 осіб.

 

Стрілок, який влаштував криваве побоїще на фестивалі кантрі в Лас-Вегасі, ймовірно, застрелився сам.

Коли поліцейські увірвалися в номер на 32-му поверсі готелю Mandalay Bay, звідки велася стрілянина, Стівен Крейг Пэддок був вже мертвий, повідомила  поліція Лас-Вегаса в Твіттері – Укрінформ.

У той же час, за даними  Bloomberg, щоб проникнути в номер, спецназ поліції використовував вибухівку. Інформагентство також повідомляє, що в номері знайшли 10 одиниць вогнепальної зброї.

 

За попередніми результатами розслідування масового розстрілу людей на концерті в Лас-Вегасі, ФБР не виявило зв’язків нападника з ІДІЛ чи будь-яким іншим міжнародним терористичним угрупованням.

Про це поінформував у понеділок керівник відділення ФБР у Лас-Вегасі Арон Роуз, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Станом на зараз ми встановили, що не існує жодних зв’язків з міжнародним терористичним угрупованням”, – зазначив Роуз, коментуючи криваву стрілянину на концерті в Лас-Вегасі.

Водночас він зауважив, що правоохоронці продовжують працювати з партнерами, щоб переконатись, що цей факт ретельно перевірений і абсолютно підтверджений.

Як повідомляв Укрінформ, в ніч на понеділок у Лас-Вегасі сталася масова стрілянина під час концерту. Терористичне угруповання  ІДІЛ  одразу взяло відповідальність на себе.

За даними поліції, нападник був один і вів вогонь з вікна готелю. За останньою підтвердженою інформацією, внаслідок інциденту загинуло щонайменше 58 людей, 515 отримали поранення. Розслідування триває.

 

Трамп объявил пятидневный траур в связи с расстрелом в Лас-Вегасе

Нация скорбит об убитых в результате акта насилия в Лас-Вегасе, говорится в прокламации президента США Дональда Трампа.

Президент США Дональд Трамп объявил в стране пятидневный траур в связи с массовой гибелью людей в Лас-Вегасе. Прокламацию президента опубликовала пресс-служба Белого дома – Гордон.

“Наша нация убита горем. Мы скорбим со всеми, чьи близкие были убиты и ранены во время ужасной трагедии прошлой ночью в Лас-Вегасе, штат Невада”, – сказано в обращении Трампа.

“В знак уважения к жертвам бессмысленного акта насилия властью, возложенной на меня как президента Соединенных Штатов… постановляю, что флаг Соединенных Штатов должен быть наполовину приспущен на здании Белого дома, на всех государственных зданиях, в военных частях и в подразделениях военно-морского флота до захода солнца 6 октября 2017 года”, – также говорится в прокламации.

Днем 2 октября Трамп в телевизионном обращении призвал американцев объединиться перед лицом трагедии и сообщил, что 4 октября прибудет в Лас-Вегас.

Вечером 1 октября 64-летний Стивен  Пэддок открыл стрельбу  из отеля Mandalay Bay Resort and Casino в Лас-Вегасе по посетителям кантри-фестиваля.

На фестивальной площадке в этот момент  находилось около 22 тыс. человек. По данным полиции, погибло 58 человек, ранено 515.

Полицейские обнаружили стрелка мертвым  в отельном номере. Правоохранители считают, что он действовал один. Мотив действий Пэддока не установлен.

Ответственность за массовое убийство взяла на себя  группировка ИГИЛ.

 

Слідство отримало свідчення командирів спецпідрозділів, які вказують на участь екс-керівника Департаменту громадської безпеки МВС Володимира Гриняка та начальника відділу цього департаменту Анатолія Серединського в координації штурму Майдану.

Про це на брифінгу заявив начальник Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк і продемонстрував відповідні документи, передає  “Тиждень” – Укрінформ.

За словами Горбатюка, на слідство впливала відсутність цих свідчень, проте з часом під тиском доказів прокуратура їх отримала. Командири підрозділів, зокрема й “Беркуту”, повідомили, що 18 лютого їхніми діями керували телефоном, зокрема це робив Серединський. Також є свідчення, що Серединський і Гриняк 18 лютого під час підготовки до штурму Майдану взяли участь у нараді біля Жовтневого палацу, яку проводив заступник керівника київської міліції Петро Федчук. За словами Горбатюка, вони брали участь в координації наступу на Майдан. Інші працівники вказують на участь Серединського та Гриняка в участі у координації штурму Майдану.

Горбатюк додав, що згідно з отриманими даними телефонних розмов, Гриняк 18 лютого зв’язувався телефоном із заступником міністра внутрішніх справ, начальником Департаменту громадської безпеки, першим заступником начальника ДГБ Сергієм Поготовим. Крім того, він мав телефонний зв’язок із командирами черкаського, вінницького беркуту тощо.

Окрім того, щодо подій 18 лютого Серединському інкримінують координацію семи підрозділів “Беркуту”. Бабич, за словами Горбатюка, того дня координував три підрозділи “Беркуту”.

Водночас, 19 лютого Бабич з’єднувався телефоном із дев’ятьма керівниками регіональних підрозділів  “Беркуту”: миколаївського, донецького, волинського тощо. Його колега Серединський 19 лютого координував шість підрозділів, зокрема рівненський, запорізький, одеський, львівський, тернопопільський, черкаський. Поготов у ніч на 19 лютого вночі був на контакті із ДАІ, із Гриняком, із керівництвом ГУ МВС Києва, із київським “Беркутом”.

Журналістам також продемонстрували звукозаписи телефонних переговорів.

“Це не всі докази, які ми можемо оприлюднити. Частину доказів ми не оприлюднюємо із необхідності захистити свідків. Сам Бабич у свідченнях зазначав, що він координував різні територіальні підрозділи силовиків, які звозили до Києва для протидії протестним акціям”, – сказав Горбатюк.

 

ГПУ оприлюднила записи розмов про махінації з дозволами на зброю для силовиків

Основним фігурантом записів є теперішній керівник Департаменту громадської безпеки Нацгвардії Володимир Гриняк

Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури на брифінгу 2 жовтня оприлюднив записи прослуховування фігурантів справ Майдану, деякі з них продовжують працювати в керівництві силових структур, усі записи здійснені у 2016 році. Записи опублікувало в себе видання «Тексти», повідомляє Zaxid.net.

Зокрема, перший запис – це розмова Володимира Гриняка, підозрюваного в координації штурму Майдану 18 лютого і низці інших справ, і Ігоря Бабича, нового підозрюваного в цьому провадженні. На записі чути, як Гриняк віддає розпорядження Бабичу, хоч і не є його керівником, про те, кому і які дозволи видавати, у тому числі заднім числом і з порушеннями. Зокрема лунає прізвище Юрія Аллерова, нинішнього керівника Нацгвардії, якому Гриняк розпоряджається видати дозвіл на продаж зброї, яка після покупки не була зареєстрована.

Вони також домовляються про те, хто з них писатиме заяви замість Аллерова та інших і хто замість них розписуватиметься.

Володимир Гриняк на час Майдану був заступником керівника Департаменту громадської безпеки МВС, а Бабич — його підлеглим. Зараз Гриняк працює в Управлінні громадської безпеки Нацгвардії. А Бабич керує Департаментом превентивної діяльності Національної поліції, який зокрема завідує дозволами на зброю.

На другому записі Гриняк розповідає невідомому, що йде забирати дозвіл для Івана Мусієнка, керівника управління з питань реформування СБУ. За процедурою Мусієнко мав забирати свій дозвіл сам, також замість нього документ могла забрати лише людина, яка має нотаріально завірену довіреність, якої в Гриняка не було.

На третьому аудіозаписі, як випливає з розшифровки і підписів Департаменту, Гриняк домовляється з керівником Служби зовнішньої розвідки Віктором Гвоздем, що передасть останньому дозвіл на зброю, яку той має на руках, вочевидь, без чинного дозволу.

Нагадаємо, 29 вересня ГПУ повідомила про підозру в злочинах проти активістів Євромайдану трьом колишнім високопосадовцям МВС України Ігорю Бабичу, Анатолію Серединському та Сергію Поготову, двоє з яких зараз посідають керівні посади в Національній поліції України.

Крім того, 15 вересня суд відмовив прокуратурі у відстороненні підозрюваного у справах Майдану генерала Володимира Гриняка від посади керівника Департаменту громадської безпеки Нацгвардії. Його підозрюють в організації штурму Майдану 18 лютого, зокрема, в тому, що він передавав накази від екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та його заступника Віктора Ратушняка відповідним підрозділам та їхнім командирам, а також керівникам нижчого рівня, зокрема начальнику міліції громадської безпеки ГУ МВС у Києві Петрові Федчуку. Окрім того, Гриняка підозрюють в позабюджетних винагородах силовиків на Майдані, в утриманні так званої «чорної каси», через яку, за даними джерел у слідстві, пройшло близько 30 млн грн протягом грудня 2013- лютого 2014. Під час Майдану Гриняк був заступником голови Департаменту громадської безпеки, який курував дії «Беркуту» та інших спецпідрозділів міліції.

6 грудня суд відмовив прокурорам у взятті під варту Гриняка, і віддав його на поруки двом народним депутатам з «Народного фронту». Зазначимо також, що в березні 2014 року Гриняка призначили керувати Департаментом громадської безпеки, в якому під час Майдану він був заступником керівника. Згодом він отримав підвищення в спеціальному званні – став генерал-майором міліції. У 2016 році Гриняк перейшов керувати аналогічним Департаментом у Національну гвардію. Міліцейське спецзвання генерал-майора перетворили на військове указом президента (за поданням керівництва Нацгвардії) «в порядку переатестації».

 

Печерський райсуд обрав запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту для колишнього заступника начальника Департаменту громадської безпеки МВС Сергій Поготова, який підозрюється у протидії учасникам Революції Гідності.

Відповідне рішення ухвалив суддя Віталій Писанець, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У задоволенні клопотання слідчого про обрання для підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відмовити. Обрати для Сергія Поготова запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з 22 години до сьомої години ранку”, – оголосив суддя.

Він зобов’язав Поготова прибувати до слідчого за першим викликом, а також здати український та закордонні паспорти.

Як повідомляв Укрінформ, 29 вересня Генпрокуратура повідомила про підозру Сергію Поготову, який у 2013-2014 роках обіймав посаду першого заступника Департаменту громадської безпеки МВС, а нині очолює групу з охоронної діяльності Департаменту безпеки НАК “Нафтогаз України”.

За версією слідства Поготов під час Революції Гідності писав рапорти на отримання російських гранат, які потім правоохоронці застосовували проти мітингувальників.

 

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вважає, що звинувачення у справі Майдану трьом працівникам поліції є надуманими і переконаний, що вони “розсиплються”.

Про це він заявив під час брифінгу в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Якщо за три роки слідство по Майдану на чолі з відповідною групою не знайшло інших підстав, крім як рядового співробітника поліції залучати за надуманим звинуваченням, то вважаю, що це не дуже гідне заняття. Цих співробітників, зокрема полковника Бабича звинувачують у тому, що він нібито допомагав в оформленні документів щодо завезення димових засобів чи спецзасобів. Бабич провів 9 місяців у зоні проведення АТО, має бойовий орден, був в Іловайську, брав Миколаївку і так далі… Звинувачувати його за надуманим звинуваченням, тому що не можна зачепити інших, а цей знаходиться поруч, – це не дуже коректно та гідно. І таке ж ставлення до цього має і його безпосередній керівник пан Фацевич (Олександр Фацевич – заступник голови Нацполіції – ред.), який так само воював на фронті і розуміє ціну цієї ситуації, і цим пояснюється його присутність у суді. Разом з тим не перешкоджаємо формальній судовій процедурі. Вважаємо, що це питання має вирішитись у юридичній площині, шляхом процедури аргументів і доказів. Я впевнений, що ці звинувачення розсиплються”, – пояснив  Аваков.

Як повідомлялось, Генпрокуратура повідомила про підозру у справі Майдану трьом колишнім високопосадовцям Міністерства внутрішніх справ – Ігор Бабич, Анатолій Серединський і Сергій Поготов. Заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич звернувся до Печерського районного суду Києва з клопотанням про взяття їх на поруки.

 

До вибуху автомобіля в центрі Одеси на вулиці Жуковського, що стався 24 липня, причетні росіяни.

Про це на брифінгу у понеділок заявив очільник Національної поліції Сергій Князєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сліди, які були виявлені в ході розслідування цього правопорушення, дають змогу нам доповісти, що це правопорушення було вчинено умисно, за грошові кошти, і в цій операції були задіяні спеціальні представники з РФ, які навчали цих терористів», – сказав  Князєв.

Як повідомляв Укрінформ, 24 липня у центрі Одеси стався вибух, внаслідок якого автомобіль ВАЗ 2101 отримав значні пошкодження і загорівся.

 

У Запоріжжі здійснено замах на життя лідера громадської організації “Союз вірмен Запорізької області” Арташеса Саргсяна.

Як розповіли кореспонденту Укрінформу у керівництві ГУ Нацполіції у Запорізькій області,  злочин  був здійснений вранці 2 жовтня у центрі міста – в районі офісу організації, розташованої на бульварі Шевченка, неподалік від готелю “Khortitsa Palace Hotel”.

“У Саргсяна стріляли біля його офісу з автомата. Поранено його охоронця”, – повідомили у керівництві поліції.

Офіційних коментарів з приводу інциденту правоохоронні органи на даний час не надають.

 

Національна збірна команда України, яка брала участь на «Іграх нескорених» в Торонто, 2 жовтня повернулась до Києва.

Про це повідомляє Міністерство оборони України  у Facebook – Укрінформ.

«Учасники #InvictusGames на Батьківщині. Ви – найкращі!» – йдеться у дописі.

Зустріч національної збірної відбулася в аеропорту «Бориспіль».

Як повідомляв Укрінформ, упродовж 21-30 вересня 15 українських ветеранів і військовослужбовців, які отримали поранення чи захворювання під час або внаслідок виконання службового обов’язку, брали участь в масштабних міжнародних змаганнях «Ігри нескорених» – Invictus Games у Торонто (Канада). Українська збірна завершила змагання у перших для українських військових Іграх нескорених з 14-ма перемогами.

 

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс нагадав, що будівництво газопроводу Nord Stream-2 суперечить енергетичній політиці Євросоюзу і є не комерційним, а геополітичним проектом.

Про це він сказав в інтерв’ю Укрінформу.

“Ми вважаємо цей проект (Nord Stream-2 – ред.) не комерційним, а геополітичним, який не має нічого спільного з енергетичною політикою Євросоюзу. А в ній заявлене прагнення до зменшення залежності від одного джерела, прагнення до більшої диверсифікації”, – сказав Лінкявічюс.

За його словами, ще один негативний наслідок цього проекту – “це “покарання” України, оскільки при реалізації Nord Stream-2 вона викреслюється із схеми доставки газу”.

Також глава зовнішньополітичного відомства Литви нагадав, що між проектами “Південний потік” і “Північний потік” мало відмінностей. Проте в першому випадку принципи енергетичної політики Євросоюзу переважали, а в другому “чомусь в результаті – інший підхід”. “І про все це треба говорити, треба продовжувати порушувати ці питання”, – резюмує  Лінкявічюс.

Як відомо, проект “Північний потік-2” (Nord Stream-2) передбачає будівництво двох ниток газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море в Німеччину. За планом загальна пропускна здатність має становити 55 мільярдів кубометрів на рік.

Для реалізації проекту створена компанія Nord Stream 2 AF, яка в квітні підписала угоди про фінансування проекту з Shell (Велика Британія – Нідерланди), OMV (Австрія), Engie (Франція), Uniper і Wintershall (обидва – Німеччина). У червні партнери перерахували на рахунки компанії понад один мільярд євро. Планується, що трубопровід почне працювати в 2019 році.

Повністю інтерв’ю Лінкявічуса читайте невдовзі на  сайті Укрінформу.

 

За підбурювання до війни і розпалювання ненависті Литва на півроку призупинила ретрансляцію російського телеканалу “ТВЦi Литва”, що належить російській державній телекомпанії “ТВ Центр” (“третя кнопка”).

Про це повідомляє портал  Delfi – Укрінформ.

“Литовська комісія з радіо і ТБ (ЛКРТБ) прийняла рішення зупинити ретрансляцію два тижні тому, констатувавши, що порушення на цьому телеканалі повторюються, а застосовані раніше санкції не дали результатів. Це рішення комісії санкціонував Вільнюський окружний адміністративний суд”, – йдеться у повідомленні.

Увагу комісії привернули коментарі, зроблені у програмі “Право знати” 10 червня депутатом Державної думи Росії Володимиром Жириновським, які, як встановила комісія, підбурювали до  війни, розпалювали ненависть і нетерпимість між народами. Жириновський говорив про окупацію України і Придністров’я. Представники телеканалу, які надіслали письмові роз’яснення і брали участь у засіданні комісії, порушення не визнали.

Литва за порушення почала обмежувати трансляції російських каналів з 2014 року, після анексії Криму і початку війни на Донбасі.

Ретрансляція ТВЦi цього року вже призупинялася на місяць – у квітні ЛКРТБ встановила, що в програмі “У центрі подій з Ганною Прохоровою” про події 13 січня 1991 року у Литві була представлена наклепницька інформація про країну.

ТВЦi належить російській державній телевізійній компанії “ТБ центр”.

 

Мінекономрозвитку оприлюдненило рівень ставок ввізного мита України, які будуть застосовуватися в 2018 році до імпорту товарів походженням з ЄС.

Про це  повідомив  генеральний директор ВААІД Олег Назаренко, посилаючись на відповідний документ – Укрінформ.

“Хочу всім нагадати, що місяць тому з 1.09.2017 року в повному обсязі запрацювала Угода Україна/ЄС (торговельна частина запрацювала ще з 1.01.2016). Тому  Мінекономіки оприлюднило ставки ввізних мит на 2018 рік. На автомобілі в залежності від об’єму двигуна ставки мит становитимуть: 7,3%, 6,3% і 5%. Обнуляться повністю ставки згідно з “угодою” тільки після закінчення 7-річного перехідного періоду”, – підкреслив Назаренко.

Він нагадав, що ВААІД вніс до ВР пропозицію скасувати ввізне мито на всі авто з ЄС вже зараз, не чекаючи закінчення 7-річного перехідного періоду.

 

Медична реформа передбачає вільний вибір кожною людиною лікаря первинної ланки чи медзакладу, незалежно від місця проживання чи реєстрації.

Кошти за медичне обслуговування держава буде перераховувати безпосередньо фахівцю чи медичному закладу, до якого звернувся пацієнт. Про це повідомляє Урядовий портал  у Facebook – Укрінформ.

“Медреформа передбачає, що людина отримає можливість обрати лікаря чи медичний заклад, до якого звернутись за допомогою, незалежно від свого місця проживання чи прописки. Держава перерахує кошти за надання медичної допомоги саме тому лікарю чи медзакладу, до якого прийшов пацієнт”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на першому етапі медреформи фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» буде застосовано до лікарів первинної ланки – сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів. Кожен зможе обрати свого лікаря і укласти з ним декларацію на медичне обслуговування. Це може бути лікар, що працює в поліклініці, приватній лікарні, або має власну практику. Укласти декларацію з лікарем можна в будь-який час, навіть під час першого візиту, коли людині знадобиться допомога.

Медична допомога сімейного лікаря повністю покриватиметься за рахунок держави і для пацієнта буде безкоштовною. Вона включає: консультації лікаря необмежену кількість разів, профілактичні огляди, базові аналізи, рецепти на доступні ліки, які можна отримати в аптеці безкоштовно або з незначною доплатою, направлення до лікарів-спеціалістів, видачу довідок та листів непрацездатності.

Як відомо, Верховна Рада влітку проголосувала в першому читанні законопроект №6327, який передбачає зміну системи фінансування охорони здоров’я в Україні.

 

З 3 жовтня 2017 року авіакомпанії flydubai та Emirates розпочинають код-шерінгове співробітництво на 29 напрямках, серед яких Київ та Одеса, завдяки чому для українців з’явиться зручне стикування в Дубаї на рейси Emirates.

Про це повідомляє портал  ЦТС – Укрінформ.

“З 3 жовтня flydubai і Emirates розпочинають код-шерінгове співробітництво на 29 напрямках, серед яких Київ та Одеса. Завдяки партнерству двох близькосхідних авіакомпаній українці і жителі ще 17 країн зможуть швидко та зручно пересісти в Дубаї на рейс Emirates”, – йдеться у повідомленні.

Код-шерінгове співробітництво забезпечить пасажирам можливість бронювати квитки на рейси обох авіакомпаній, починаючи з 29 жовтня 2017 року. Для зручності пасажирів перевізники скоротили до 120 хвилин мінімальний час стикування між рейсами з терміналу 3 аеропорту в Дубаї, де базується Emirates, і терміналу 2, базового терміналу flydubai. Багаж пасажирів доставлятиметься відразу до кінцевого пункту призначення.

Під час польоту авіакомпанії надаватимуть пасажирам власні продукти та послуги, згідно з унікальними характеристиками обох брендів. Також у разі єдиного бронювання перельотів за код-шером, клієнти Emirates отримають безкоштовне харчування і норму провезення багажу Emirates на рейсах, що виконуються flydubai як в економ-, так і в бізнес-класі. Зокрема, учасники бонусної програми Skywards (система заохочень для клієнтів Emirates) зможуть провозити до 20 кг (платиновий рівень), 16 кг (золотий рівень) або 12 кг (срібний рівень). Також вони можуть заробляти додаткові милі, літаючи на код-шерінгових рейсах flydubai.

Код-шерінгове співробітництво буде запроваджено на 29 напрямках в/з 18 країн. Крім аеропортів України (Київ та Одеса), до цього переліку потрапили повітряні гавані Азербайджану (Баку), Болгарії (Софія), Боснії і Герцеговини (Сараєво), Грузії (Тбілісі), Індії (Лакнау), Ірану (Ахваз, Бендер-Аббас, Ісфахан, Лар, Шираз), Іраку (Наджаф), Кувейту (Кувейт), Киргизстану (Бішкек), Македонії (Скоп’є), Оману (Мускат, Салала), Росії (Єкатеринбург, Казань, Краснодар, Мінеральні Води, Самара, Ростов-на-Дону), Румунії (Бухарест), Сербії (Бєлград), Чехії (Прага), Еритреї (Асмара) і Південного Судану (Джуба).

Нагадаємо, що flydubai та Emirates у липні цього року оголосили про широкомасштабне партнерство. Дві авіакомпанії продовжуватимуть базуватися в Дубайському аеропорту. Вони збережуть незалежне управління, але використовуватимуть маршрутні мережі одне одного, щоб масштабувати свою діяльність і забезпечувати зростання.

 

У разі ухвалення відповідного рішення Верховною Радою України, мінімальний розмір пенсії з 1 жовтня може зрости до 1452 гривень, а не до 1373 гривень, як планувалося раніше.

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“Сьогодні на нараді з народними депутатами України, з керівниками фракцій, на якій обговорювалася пенсійна реформа, було прийняте ще одне важливе рішення про те, що ми готові, і у нас є для цього ресурс, щоб з 1 жовтня мінімальний розмір пенсії зріс не до 1373 гривні, як планувалося раніше, а щоб мінімальний розмір пенсії зріс до 1452 гривні”, – сказав він в ефірі радіо “ЕраFM”.

Тобто, за словами Розенка, “мінімальна пенсія може зрости не на 60 гривень, а на 140. А це означає, що 8 млн пенсіонерів, розмір пенсії яких залежить від мінімальної, отримають більш суттєве підвищення”, – підкреслив  Розенко.

 

Юлія Тимошенко стала третім народним депутатом, якому вручили адмінпротокол про незаконний перетин державного кордону в пункті пропуску “Шегині”.

Цю інформацію підтвердив  Громадському  помічник голови Держприкордонслужби  Олег Слободян – Укрінформ.

“Співробітники Державної прикордонної служби України вручили адміністративний протокол про незаконний перетин державного кордону 10 вересня в пункті пропуску “Шегині”, – йдеться в публікації.

Імена інших депутатів не називають.

Як повідомлялося, 10 вересня позбавлений українського громадянства екс-голова Одеської ОДА Саакашвілі прибув до України, фактично здійснивши разом з кількома народними депутатами прорив держкордону у пункті пропуску “Шегині”. У МВС заявили про 11 постраждалих поліцейських та 5 прикордонників.

Мостиський районний суд Львівщини 22 вересня визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України та оштрафував його на 3400 грн.

 

Втручання уряду у роботу НАК “Нафтогаз України”, до певної міри, виправдане, оскільки це на 100 відсотків державна компанія.

Про це в  інтерв’ю Укрінформу  заявив президент Центру глобалістики “Стратегія XXI” Михайло Гончар, відповідаючи, зокрема на запитання про відставку Маркуса Річардса та Пола Уорвіка.

Так, Гончар зауважив, що зазначені “люди являють собою уособлення повністю ліберальної моделі газового ринку. Вони, напевне, були б на своєму місці колись там у одній із версій майбутнього” – Укрінформ.

“Ці незалежні (і не тільки вони) члени наглядової ради забули, а може, не розуміючи України, не беручи в розрахунок війни з Росією, погано уявляли, що “Нафтогаз” все ж таки компанія держави, яка перебуває під зовнішньою агресією. І так чи інакше  “Нафтогаз”, який перетворився з хронічної проблеми для державного бюджету в компанію, що генерує прибутки, як і низка інших крупних компаній, виконує певну соціальну місію, є елементом системи національної безпеки в частині безпеки енергетичної. Тому те, що назвали втручанням уряду в діяльність “Нафтогазу”, – до певної міри, виправдане. Оскільки це на 100 відсотків державна компанія, то і держава має бути представлена в наглядовій раді не двома членами – один від Кабміну, інший від Президента, а напевно там має бути більшість. Незалежні члени, безперечно, мають бути”, – заявив експерт.

Михайло Гончар також вважає, що “не варто перебільшувати роль і значення наглядової ради, як такої, взагалі, в системі корпоративного управління”, бо наглядова рада – це не правління.

Нагадаємо, 19 вересня незалежні члени наглядової ради НАК “Нафтогаз України” Пол Ворвік та Маркус Річардс вирішили піти у відставку. Чарльз Проктор на початку вересня повідомив, що залишить компанію 30 вересня. 3 квітня Юлія Ковалів написала заяву про припинення своїх повноважень як члена наглядової ради компанії за власним бажанням.

Загалом до наглядової ради “Нафтогазу” входило п’ять членів: екс-міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, Юлія Ковалів та іноземці Пол Ворвік, Чарльз Проктор і Маркус Річардс. Ворвік та Річардс своє рішення про відставку пов’язують зі згортанням реформ з боку уряду.

20 вересня Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що реформування НАК “Нафтогаз” буде продовжено і навіть поглиблено. Глава уряду пообіцяв, що спільно з міжнародними партнерами буде публічно оновлено і наглядову раду компанії з метою залучення “максимально якісних кадрів для продовження реформи”.

 

Без маніпуляції із обсягами газу на підприємствах облгазу Дмитро Фірташ не був би мільярдером. 

Таку думку в  інтерв’ю Укрінформу  висловив президент Центру глобалістики “Стратегія XXI” Михайло Гончар – Укрінформ.

“Без маніпуляції з газом облгази не були б облгазами, а Фірташ не був би мільярдером”, – заявив Михайло Гончар, коментуючи провадження за фактом розкрадання 9,81 мільйона кубометрів газу посадовими службовими особами “Кіровоградгаз”.

Експерт вважає, що раніше це не бралося до уваги тому, що так система була влаштована, і так вона мала працювати.

На думку Гончара, “тепер ситуація може змінитися. Але проблема не тільки у Фірташі. Він верхівка піраміди певної. Вся ж та система працювала, маючи і рядових виконавців”.

Коментуючи майбутнє Дмитра Фірташа, Михайло Гончар сказав: “Росія робить в Австрії все можливе, і поки що їй це вдавалося, щоби Фірташ не потрапив за океан. Понад те, адвокатська група, яка обслуговує Фірташа – там не тільки колишній міністр юстиції Австрії Дітер Баумдорфер, але й колишній міністр внутрішньої безпеки США Майкл Чертофф та екс-прокурор Чикаго Ден Вебб. Вони робили відчайдушну спробу домогтися зняття американських претензій до формально українського олігарха весною цього року, з огляду на те, щоб показати новій адміністрації США, що у справі Фірташа немає теми для американської юстиції”.

За словами експерта, адвокатська група підготувала спеціальний документ на понад півсотні сторінок обгрунтування, що ця справа для Штатів не має жодного значення. Але, зазначив Гончар, “аргументація не пройшла”.

“Претензії до Фірташа йдуть не по лінії виконавчої влади США, а по лінії судовій, яка є незалежною від чинної адміністрації Трампа. Вся аргументація була відхилена, і зараз, з огляду на те, що екстрадиція в Іспанію тепер Фірташу вже не загрожує, іспанська перепона знята. Припускаю, що цьогорічне Різдво  Фірташ  може зустріти в менш комфортних умовах з того боку Атлантики”, – резюмував експерт.

 

Головний тренер “синьо-жовтих” впевнений, що Марлос допоможе збірній. 

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко провів прес-конференцію перед матчем відбору ЧС-2018 проти Косова та розповів про новачків, суперників та перспективи перемогти в групі. Про це повідомляє Укрінформ.

«У нас три новачки – Марлос, Лук’янчук та Пердута. Всі задоволені. Вони починають з нами підготовку до майбутніх ігор. Матчі для нас дуже важливі. Сподіваюся, ми зможемо їх виграти. Нас цікавить тільки перше місце. У Ракицького є проблема. Він зараз в Києві, завтра йому зроблять МРТ і буде якась інформація. Бутко тут з нами. Сьогодні він відпочиватиме, а тренуватися почне завтра. Також немає поки Саші Кучера. Він відпросився на один день з особистих проблем.

Марлос на рівних правах з іншими хлопцями. У нього є достатньо хороших якостей, щоб допомогти збірній. Він може створити конкуренцію на тих місцях, де може зіграти. Нікому ніяких привілеїв не буде. Тільки грою і роботою будь-який гравець може довести право на місце в команді. Що до Лук’янчука, то він – хороший виконавець, капітан молодіжної збірної. Коли стало відомо про проблеми у Бутка, то ми відразу ж подумали про нього.

У нас буде два фінали, і перший – це з Косово. Настрій і на першу, і на другу гри повинен бути дуже високим. Сподіваюся, все це зрозуміють. Якщо не зрозуміють, то буду вимагати від них це ще більше. Збір в Харкові? Тут поруч поле, умови відмінні і закриті від сторонніх очей. Тим не менш, ми тут відкриті для журналістів. Будь ласка, приїжджайте і пишіть про нас.

Поразку в Ісландії ми ретельно розібрали. Не вважаю, що ми там провели поганий матч. Результат негативний, в грі був певний дисбаланс. Але це були лише епізоди. Загальний план на гру виконувався, але основну роль зіграли дві допущені помилки. Ми зустрічалися з добре організованою командою, яка грала з жорсткий, сильний і по-справжньому чоловічий футбол. Не думаю, що є команди, які можуть на рівних змагатися з такою потужною і збалансованою збірною як Ісландія. Напевно, це тільки якась регбійна  команда. Змагатися з нею у її сильних якостях неможливо.

З ким в номері живе Марлос? Навколо нього було дуже багато розмов. Прийняли в команді його відмінно. Він прийняв громадянство. Це його зважене і обдумане рішення. Але він з усіма на рівних умовах. Йому не буде ніяких привілеїв. З ким в номері він проживає, я не можу сказати. Є хлопці, які живуть у нас окремо. Можливо, і Марлос прийняв рішення жити в номері на самоті», – розповів Шевченко.

Нагадаємо, 6 жовтня Україна зіграє проти Косова, а 9 жовтня прийме Хорватію.

 

У вересні в Україні зафіксовано загалом 40 випадків порушень свободи слова та прав журналістів. Це найбільша кількість порушень, зафіксована з початку року (січень – 15, лютий – 21, березень – 16, квітень – 26, травень – 24, червень – 20, липень – 28 , серпень – 23).

З них 18 випадків стосуються застосування фізичної агресії стосовно журналістів. Такі дані  подає  щомісячний моніторинг Інституту масової інформації “Барометр свободи слова” – Укрінформ.

“Найбільшу кількість порушень прав журналістів експерти ІМІ зафіксували у вересні у категорії “перешкоджання законній журналістській діяльності” – 10 випадків. Кількість перешкоджань у порівнянні з серпнем зросла майже вдвічі (серпень – 6 випадків). Зазначена категорія залишається лідером з порушень свободи слова з початку 2017 року”, – йдеться у повідомленні.

У вересні у трійку основних порушень свободи слова, окрім перешкоджань, також увійшли обмеження доступу до інформації (8 випадків) та погрози і залякування журналістів (5 випадків).

Загалом порушення свободи слова та прав журналістів у вересні ІМІ зафіксував у 16 областях України. Зокрема, лідерами таких порушень цього місяця стали  Київ  з областю (10 випадків), Волинь (6), Запоріжжя (4) та Вінничина і Полтавщина (по 3 випадки відповідно).

“У вересні, з початком політичного сезону, зросла кількість погроз і залякувань журналістам. Зокрема, цього місяця було зафіксовано 5 випадків тільки психологічного тиску на журналістів”, – заявила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк.

За її словами, ІМІ підготувало чергову щомісячну підбірку порушень свободи слова, та готує окрему підбірку випадків з початку року, які будуть передані до уваги правоохоронних органів, щоб  пришвидшити розслідування “журналістських справ”.

Випадки побиття у вересні залишилися на тому ж рівні, що у серпні – 3 випадки. Зокрема, це напад на знімальну групу програми журналістських розслідувань “Схеми” – журналіста Михайла Ткача та оператора Бориса Троценка. У результаті нападу  Троценко зазнав струсу мозку та пошкодження руки.

Також ІМІ зафіксував по 4 випадки судових позовів проти ЗМІ та таку ж кількість випадків економічного тиску.

Крім того, ІМІ зафіксував 2 випадки кібер-атак на скриньки журналісток з Волинської та Рівненської областей. Також експерти ІМІ зафіксували по 1 випадку непрямого, політичного та юридичного тиску, а також один випадок судових позовів від журналістів.

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував 21 випадок побиття журналістів, 5 випадків цензури, 64 випадки перешкоджання, 31 – обмеження доступу до інформації та 26 випадків погроз.

 

В Європарламенті відбудуться дебати та буде проголосована резолюція на підтримку лідерів кримськотатарського народу, які нині переслідуються окупаційним російським режимом у Криму.

Відповідне питання включено для обговорення та голосування на пленарній сесії законодавчого органу ЄС у четвер, 5 жовтня, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Справи лідерів кримських татар Ахтема  Чийгоза, Ільмі Умерова та журналіста Миколи Семени», – таку назву має проект резолюції, що буде розглядатися у рамках засідання Європарламенту, присвяченому порушенню прав людини, демократії та верховенства права.

 

Український омбудсмен Валерія Лутковська вимагає від Росії забезпечити право заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова на отримання адекватної медичної допомоги.

З відповідним  листом  Лутковська звернулася до російського омбудсмена – Укрінформ.

“Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової щодо захисту права Ільмі Умерова на життя і гарантування його права на отримання адекватної медичної допомоги”, – зазначається у повідомленні.

Як відомо, 27 вересня 2017 року Сімферопольський районний суд засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова до двох років колонії-поселення.

“Вказана ситуація викликає особливу занепокоєність, оскільки  Ільмі Умеров  переніс операцію на серці, страждає на цукровий діабет і хворобу Паркінсона, стан його здоров’я з кожним днем погіршується, у зв’язку з чим він потребує постійного догляду з боку медичного персоналу”, – йдеться у листі Лутковської.

Омбудсман України також висловила переконання, що покарання, яке обмежує свободу, несе пряму загрозу життю Ільмі Умерову.

Нагадаємо, минулого тижня Валерія Лутковська запропонувала російській колезі продовжити практику спільних візитів, зокрема, організувати спільний візит для особистої зустрічі з громадянами України, які перебувають у місцях несвободи на території Російської Федерації.

 

С начала года беженцами стали более 2 млн человек, – ООН

Более 2 миллионов человек, согласно информации ООН, были вынуждены покинуть свои страны. Об этом заявил руководитель Исполнительного комитета Управления Верховного комиссара Организации объединенных наций по делам беженцев Филиппо Гранди во время выступления на 68-й ежегодной сессии комитета – 112 канал.

“В 2017 году более двух миллионов человек покинули свои страны в качестве беженцев, – сказал он.

По словам Гранди, по состоянию на конец 2016 года в мире насчитывалось 65,6 млн вынужденных переселенцев, и на протяжении пяти лет отмечается тенденция к росту их числа.

Наибольшее число беженцев и перемещенных лиц в мире приходится на Сирию, сказал верховный комиссар.

Также Гранди отметил, что возвращение беженцев в свои страны возможно только на добровольной основе.

Ранее сообщалось, что в Европарламенте выступили за уравнивание выплат беженцам в странах ЕС.

 

Російська сторона отримала від компанії Hewlett Packard Enterprise (HPE) вихідні коди програмного забезпечення (ПЗ) ArcSight, яке використовується Пентагоном для раннього оповіщення про кібератаки.

Про це повідомило в понеділок американське інформагентство  Reuters – Укрінформ.

“Система HPE під назвою ArcSight слугує нервовим центром кібербезпеки для більшості військових  США, яка дає сигнал попередження аналітикам, коли виявляє, що комп’ютерні системи можуть бути атакованими”, – зазначається в повідомленні.

Компанія HPE передала російському Міноборони вихідний код програмного забезпечення ArcSight для проведення сертифікації перед його продажем росіянам. Як зазначили з цього приводу одразу шість колишніх представників розвідки США, а також співробітників ArcSight, “вивчення вихідних кодів може допомогти Москві виявити слабкі сторони програмного забезпечення”, через що зловмисники отримують змогу нейтралізувати систему оповіщення Пентагону про кібератаки.

“Це величезна вразливість системи безпеки. Ви однозначно надаєте противнику внутрішній доступ і потенційний інструмент для вторгнення”, – наголосив у цьому зв’язку колишній архітектор безпеки ArcSight Грег Мартін.

При цьому уточнюється, що перевіркою вихідного коду в Росії займалась компанія “Ешелон”, тісно пов’язана з Міністерством оборони Росії. Президент компанії Олексій Марков відповів на журналістський запит, “що він повинен повідомляти російському уряду про будь-які уразливі місця”, які його команда виявляє під час подібних перевірок.

Однак, він зауважив, що робить це після того, як попереджає розробника ПЗ про виявлену проблему та отримує дозвіл розкривати цю інформацію. При цьому, як зазначає агентство, “Ешелон” не надав докладної інформації про перевірку вихідного коду HPE, посилаючись на угоду про нерозголошення такої інформації.

 

Понад дві тисячі мешканців Криму має намір призвати до лав армії окупантів Міністерство оборони РФ.

Про це з посиланням на прес-службу російського МО повідомляє  “Крим. Реалії” – Укрінформ.

“В анексованому  Криму  на військову службу до російської армії призвуть понад дві тисячі громадян. Про це 2 жовтня повідомила прес-служба Південного військового округу Міноборони Росії”, – йдеться у повідомленні.

Зазначають, що перші відправки новобранців у війська заплановані на середину жовтня.

Раніше Кримська правозахисна група  повідомляла, що до збройних сил країни-окупанта мають намір призвати 400 севастопольців, більше сотні з яких проходитимуть службу за межами анексованого півострова. Активісти зазначають, що призов мешканців окупованих територій до лав армії держави-окупанта порушує ст.51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни, а переміщення громадян України з окупованої території на територію РФ порушує ст.49 цієї Конвенції. Тому правозахисники звернулися до мешканців півострова з проханням надсилати матеріали, які свідчать про це порушення, що сприятиме роботі з припинення незаконного призову.

 

Український розвідник зафіксував на передовій бойовика, одягнутого у нову українську військову форму, що може свідчити про ймовірну підготовку бойовиками провокацій проти ОБСЄ, або ж місцевого населення.

Про це повідомив на своїй сторінці у  Фейсбуці  військовий журналіст Андрій Цаплієнко, опублікувавши відповідне фото – Укрінформ.

“Тривожний дзвінок. Українська форма на  бойовиках. Російський найманець в українському “пікселі” облаштовує бліндаж, і не знає, що він під прицілом українського розвідника. Та добре, що українець натиснув не на гачок, а на кнопку “REC”. Отже, ми маємо це фото. Звісно, хтось скаже, що бойовик пішов собі до “воєнторгу” та купив українську форму. За тисячу сто гривень. Чому б і ні? Тільки “воєнторг” – на нашому боці. Новий “піксель” почав зміняти армійський “дубок” у чотирнадцятому році і на той бік міг потрапити лише контрабандою”, – написав Цаплієнко.

Цаплієнко також навів дві версії побаченого від розвідника: “Можливо, найманці готуються до провокацій проти ОБСЄ, а, можливо, й застосовувати терор до місцевого населення, щоби звинуватити в ньому українських солдатів. Тактика, яку використовували спецзагони НКВС для дискредитації УПА”.

Журналіст також звернув увагу на те, що “дивовижне травесті-шоу” відбувається там, де підірвалася автівка зі спостерігачами ОБСЄ.

 

У понеділок, 2 жовтня, незаконні збройні формування 9 разів порушили “тишу”.

Про це інформує прес-центр штабу АТО – Укрінформ.

“На вогневі провокації наші військові 7 разів оперативно і жорстко відповідали противнику. Від початку доби втрат серед українських захисників немає”, – зазначається у повідомленні.

Так, зранку бойовики били з великокаліберних кулеметів і протитанкових гранатометів по наших позиціях біля Широкиного, Водяного та Павлополя, що на Приморському напрямку. А близько 11.30, під час обстрілу опорних пунктів сил  АТО  в районі Мар’їнки, окупанти вдарили з гранатометів та великокаліберних кулеметів і по житловому сектору цього селища. Внаслідок вибухів зруйновані господарчі будівлі та пошкоджені стіни будинків.

На Донецькому напрямку проросійські найманці двічі з кулеметів і стрілецької зброї відкривали вогонь на підступах до Майорська. З цієї ж зброї бойовики обстріляли наші укріплення поблизу Пісків і Невельського.

На Луганському напрямку вночі ворог застосовував міномети калібру 82 міліметри неподалік Кримського.

 

Начальник Генштабу, головнокомандувач ЗСУ Віктор Муженко разом з головнокомандувачем Збройних Сил Королівства Швеції генералом Мікаелем Бюденом відвідали один з районів проведення АТО.

Про це повідомляється у  Facebook  Генштабу ЗСУ – Укрінформ.

“Під час офіційного візиту в Україну військової делегації Королівства Швеція та поїздки до району АТО були обговорені питання активізації військово-політичного діалогу та уточнено перспективні напрямки і ефективні форми військового співробітництва між збройними силами України та Швеції”, – йдеться у повідомленні.

Під час ознайомлення шведської делегації із безпековою ситуацією у зоні бойових дій Муженко звернув увагу шведського колеги на критичний стан об’єктів цивільної інфраструктури, які постраждали від обстрілів російсько-терористичних військ.

Начальник Генштабу поінформував генерала Бюдена про те, що піки порушення режиму припинення вогню в зоні  АТО  з боку російсько-терористичних військ співпадають із черговими раундами мирних переговорів у Мінську, що засвідчує тиск Російської Федерації на переговорний процес.

“Сторони також обмінялися досвідом із питань реформування та розвитку збройних сил обох держав та зміцнення дружніх партнерських відносин між Україною та Швецією”, – йдеться у повідомленні.

 

Російсько-білоруські навчання “Запад-2017” закінчилися, однак активність збройних сил РФ поблизу кордонів Литви залишається.

Про це сказав міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс в інтерв’ю Укрінформу.

“Поки що ми тільки почали підбивати підсумки навчань “Захід-2017” – ред.). Але якщо говорити коротко, то зрозуміло, що транспарентності не вистачало. Але я б ставив питання ширше. Ми оцінюємо навчання “Запад-2017″ не самі по собі, а розглядаємо їх як частину чогось більшого. Самі навчання закінчилися. Але активність збройних сил наших сусідів поблизу наших кордонів, на суші, в повітрі, на морі – вона залишається”, – сказав Лінкявічюс.

Він уточнив, що військові патрулі НАТО в країнах Балтії змушені виявляти активність до 10 разів на тиждень, “незалежно від того – є навчання, немає навчань, і це, звичайно, насторожує”.

Лінкявічюс  підкреслив, що Росія, безумовно, має право на проведення навчань, тим більше, таких регулярних, як “Запад”, з чітким плануванням раз на чотири роки. Але і тут, за словами глави литовського МЗС, “найважливіша деталь у тому, що після попередніх навчань у 2013 році Росія почала дві війни, анексувала Крим”.

“Тому будь-які дії Росії з використанням військовослужбовців, військової техніки заслуговують на велику увагу”, – заявляє Лінкявічюс.

Він також нагадав, що характер нинішніх навчань був “не оборонний, а наступальний”.

Щодо недостатньої транспарентності навчань “Запад-2017” міністр зазначив, що, як і заявляв раніше литовський МЗС, “чисельність учасників навчань була далеко не 12 700, як оголошувалося”. У зв’язку з цим його відомство постійно нагадує Росії, “що так діяти не можна”.

Як повідомлялося, 14-20 вересня відбулася активна фаза спільних російсько-білоруських військових навчань “Запад-2017”. За даними Москви, в них брали участь 12 700 тисяч осіб, проте західні фахівці заявляли, що насправді кількість учасників навчань була в рази більшою.

Повністю інтерв’ю Лінкявічюса читайте незабаром на  сайті  Укрінформу.

 

У період з 1 вересня по 1 жовтня зафіксовано заходження 30 вантажних суден-порушників до портів окупованого Криму.

Про це  повідомляє  прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України – Укрінформ.

«Загалом цими суднами здійснено 79 заходів до портів Керчі, Севастополя та Феодосії. З них 23 судна під прапором Російської Федерації та 7 – під прапорами інших держав. Зокрема: Палау, Сьєрра-Леоне, Того, Танзанії», – йдеться у повідомленні.

Крім того, зафіксовано 5 суден під прапорами Мальти, Панами, Танзанії, Того та  Росії, які знаходилися в акваторії портів Севастополя, Феодосії та Ялти без заходу до терміналів порту.

При цьому в міністерстві нагадали, що морські порти, розташовані на території Автономної Республіки Крим – Євпаторія, Керч, Севастополь, Феодосія, Ялта – закриті на підставі розпорядження Кабінету міністрів України від 30.04.2014 № 578-р «Деякі питання функціонування морського та річкового транспорту» та згідно з наказом Міністерства інфраструктури України від 16.06.2014 р. № 255 «Про закриття морських портів».

Протягом серпня 2017 р. за узагальненою інформацією до портів та терміналів АР Крим заходили 34 вантажних судна-порушники під прапорами РФ, Палау, Сьєрра-Леоне, Того, Коморських островів, Танзанії.

Заходження суден під іноземними прапорами до закритих морських портів та терміналів, розташованих на території АР Крим та м. Севастополь розглядатиметься як порушення норм міжнародного права, як дії, що підривають суверенітет України, а також як порушення законодавства України, що тягне за собою відповідальність судновласників, операторів та капітанів суден, у тому числі кримінальну.

 

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ називає некоректною інформацію представника України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко про “значне збільшення в місії спостерігачів із Росії та дружніх до неї країн”.

Про це йдеться у відповіді СММ ОБСЄ на запит  “Української правди” – Укрінформ.

“У СММ ОБСЄ працюють спостерігачі з 44 держав-учасниць ОБСЄ. Російська Федерація, як одна з таких держав, направила 35 спостерігачів (минулого року — 39). Більшість спостерігачів місії приїздить із країн-членів Європейського Союзу (339 спостерігачів). Крім того, у місії працюють 373 місцеві співробітники”, – йдеться у відповіді СММ.

“СММ закликає всіх, хто коментує чи пише про місію, спочатку контактувати з СММ для того, щоб встановити факти та запобігти наданню некоректної інформації чи необґрунтованих заяв”, – наголошують у місії.

Раніше перший заступник спікера Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко зазначала, що в складі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ протягом минулого року  значно зросла кількість представників РФ і дружніх до неї країн.

 

До складу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ входять 36 представників РФ, а також ще 114 осіб з країн, які симпатизують Росії.

Про це повідомив на своїй сторінці у  Facebook  народний депутат, керівник групи “Інформаційний опір” (ІО) Дмитро Тимчук – Укрінформ.

“Згідно з офіційними даними, отриманим групою ІО від СММ ОБСЄ, на вересень цього року в місії перебувало 36 представників Росії (з 616 осіб загального числа спостерігачів). Здавалося б, зовсім небагато. Але ми звертаємо увагу на присутність у місії також яскраво виражених “друзів Росії”, а також тих, хто з політичних мотивів влади їх країн може такими бути в “латентному режимі”… Всього – 114 осіб. Разом з росіянами – 150 осіб”, – йдеться в повідомленні.

Тимчук також навів цифри: Білорусь – 8 осіб, Болгарія – 30 осіб, Вірменія – 1 особа, Казахстан – 4 особи, Киргизстан – 16 осіб, Молдова – 23 особи, Сербія – 8 осіб, Угорщина – 24 особи.

“Ми розуміємо, що керівництво СММ ОБСЄ не має права розділяти спостерігачів за принципом їх громадянства, бо всі ці країни, включаючи Росію – повноправні члени ОБСЄ. Ми також щиро переконані, що керівництво місії ОБСЄ робить все можливе, щоб жодний “зовнішній фактор” жодним чином не позначився на об’єктивності діяльності СММ ОБСЄ, і у нас є всі підстави так вважати. Але ми також розуміємо, що проблема присутності в такому механізмі безпеки в Європі, як  ОБСЄ, агресора в особі Росії (а так само проблема її впливу на ряд інших країн-членів) залишається відкритою. Так, на сьогодні Європа не має альтернативних механізмів безпеки, і як їх створювати або трансформувати ОБСЄ – навряд чи хтось розуміє. Але це не означає, що ми не повинні обговорювати цю проблему”, – зазначив Тимчук.

 

У законопроекті про відновлення Донбасу Росію буде визначено як агресора.

Про це заявила у понеділок на брифінгу народний депутат від БПП, представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко,  інформує прес-служба БПП – Укрінформ.

“В законопроекті визначено Росію як агресора. Також визначено, відповідно до 51-ї статті статуту Організації Об’єднаних Націй, що наші дії будуть оцінені не як антитерористична операція, а як самооборона держави, що дає можливість вводити війська, застосовувати збройні формування в будь-який період на невизначений термін, доки самооборона буде відбуватися”, – зазначила Луценко.

Крім того, за її словами, “вводяться повноваження Президента на розгляд ВР” щодо можливості введення надзвичайного, воєнного стану.

“Додаткові повноваження надаються Міністерству з реінтеграції Донбасу на тимчасово окупованих територіях. Вводиться об’єднаний штаб, механізми, які дадуть можливість реінтегрувати і поступово повернути інфраструктуру, майно, землі у власність України”, – додала Луценко.

Парламентарій додала, що після включення до порядку денного зазначеного законопроекту у ВР відбудеться широке обговорення основних положень.

Вона повідомила, що законопроект про стратегію відновлення територіальної цілісності України та звільнення Донбасу буде зареєстрований до четверга.

Раніше Укрінформ з посиланням на високопоставленого чиновника, причетного до розробки документа, повідомляв, що робота над законопроектом “Про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей” завершена. Цього тижня тижня очікується його внесення на розгляд до Верховної Ради. За словами співрозмовника агентства,  можливо, суб’єктом законодавчої ініціативи виступить Президент України.

Законопроект визначає нові правові рамки щодо тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей. Серед його ключових положень – те, що Росія на законодавчому рівні визначається агресором, який окупував частину територій сходу України. Вводиться термін “російська окупаційна влада”. У законопроекті також визначається, що всі “нормативні акти”, ухвалені цією російською окупаційною владою, є недійсними, також забезпечується право власності громадян окупованих територій.

Крім того, з огляду на нові реалії, формат нинішньої антитерористичної операції буде змінений на інший правовий режим.

 

Через обрив лінії в абонентів Vodafone Донецької і Луганської областей – проблеми із зв’язком. 

Про це повідомляє  сай т ЧАТ «ВФ Україна» – Укрінформ.

“У зв’язку з обривом волоконно-оптичної лінії зв’язку в даний момент в абонентів  Донецької  і Луганської областей можуть спостерігатися труднощі із зв’язком. Технічні спеціалісти працюють над врегулюванням ситуації”,  – йдеться в повідомленні.

ЧАТ «ВФ Україна» просить із розумінням поставитися до можливих обмежень мобільного зв’язку і обіцяє в оперативному режимі інформувати абонентів про ситуацію із зв’язком.

2 жовтня скористатися послугами стільникового зв’язку не можуть жителі Донецька, Макіївки, Горлівки, Шахтарська, Єнакієвого та інших населених пунктів. Про це городяни повідомляють у соціальних мережах.

 

В Європейській службі зовнішньої діяльності вважають, що вживають адекватних заходів для протидії гібридним загрозам.

Про це заявила високий представник ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Федеріка Могеріні на міжнародній конференції «Гібридні загрози і ЄС: стан справ та майбутній прогрес», яка відбулася у понеділок у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Ми ухвалили спільний документ щодо протидії гібридним загрозам та започаткували 22 практичні дії з боротьби з гібридними атаками. Вони розподілені на п’ять головних груп. Перше – це підвищення обізнаності… По-друге, це покращення спроможності відповідати на кризи. По-третє, удосконалення наших стратегічних комунікацій. Четверте – розвиток партнерства з НАТО. І, по-п’яте, це розвиток спроможностей, які нам необхідні для протистояння гібридним загрозам», – розповіла  Могеріні.

Вона нагадала, що з метою реалізації цих завдань у структурі Розвідувального центру ЄС (INTCEN) створена секція, що займається вивченням гібридних загроз. Підрозділ налічує до 80 експертів із зазначеної проблематики.

Як також повідомила Могеріні, саме сьогодні у Гельсінкі (Фінляндія) офіційно відкрито Центр із протидії гібридним загрозам.

«Третьою сферою наших дій є стратегічні комунікації. Дуже важливо аналізувати, передбачати та відповідати на дезінформацію. З цією метою ми заснували у Європейській службі зовнішньої діяльності групу зі стратегічних комунікацій. Вона зосереджує свою роботу на наших східних партнерах та на російськомовних спільнотах», – зазначила Могеріні.

Вона зауважила, що за два роки діяльності групи зі стратегічних комунікацій експерти виявили близько 3 тис. випадків дезінформації.

Як відомо, група зі стратегічних комунікацій ЄС відстежує дезінформацію та фейки саме російської пропаганди.

 

Українська діаспора у світі вимагає від уряду Франції вжити заходів із припинення діяльності так званого “представництва ДНР” у Марселі.

Про це йдеться у переданому власному кореспондентові Укрінформу зверненні громадської організації українців за кордоном «Всесвітнього руху патріотів України» на ім’я прем’єр-міністра Франції Едуарда Філіпа, а також до міністра закордонних справ України Павла  Клімкіна.

«Ми, представники міжнародної діаспорської організації «Всесвітній рух патріотів України», яка об’єднує українців за кордоном по всьому світу, звертаємося до прем’єр-міністра Франції Едуарда Філіппа та міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з вимогою невідкладно відреагувати та застосувати всі законні засоби, аби припинити діяльність представництва терористичної організації «ДНР» «репрезентативний центр Донецької народної республіки у Франції», – йдеться у зверненні.

Українці за кордоном наголосили, що «ДНР» – це терористична організація, члени якої за підтримки регулярних російських військ та фінансування з Кремля вбивають українських громадян та тримають сотні з них у заручниках.

«Тому діяльність її представництва на території Євросоюзу вважаємо неприпустимою. Ми закликаємо владу Франції вжити невідкладних законних заходів, аби припинити роботу «репрезентативного центру Донецької народної республіки у Франції», – вимагають українці за кордоном.

Як повідомляв Укрінформ, у Марселі зареєстровано громадську організацію, яка має за мету представляти терористичну організацію «ДНР» у Франції.

Міністерство закордонних справ Франції заявило, що не визнає подібне «представництво» та передало матеріали щодо ситуації до прокуратури з метою подальшого реагування.

 

В окупованому Криму чотирьох затриманих сьогодні кримських татар “об’єднали” однією спільною справою і шантажують, пропонуючи “співпрацювати зі слідством”.

Про це повідомляє ” Кримська солідарність”  з посиланням на адвоката Едема Семедляєва – Укрінформ.

“Наразі відомо, що в будівлі ФСБ (Сімферополь, бульвар Франка) знаходяться всі четверо затриманих… До рідних затриманих вийшов адвокат Едем Семедляєв і повідомив, що всіх затриманих об’єднали в одну справу і пропонують їм співпрацювати зі слідством, натомість більш м’який запобіжний захід”, – йдеться у повідомленні.

Наголошують, що в деяких російських ЗМІ вже вранці була анонсована інформація про затримання в Криму групи людей, нібито причетних до “екстремістської” діяльності забороненої в Росії організації “Табліг джамаат”.

“Традиційно, російські ЗМІ “спрацювали” швидше за слідчі органи і вже опублікували результати слідчих заходів, що вказує на заздалегідь спланований спільний хід дій російських силовиків і ЗМІ”, – йдеться в “Кримській солідарності”.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні вранці в окупованому  Криму  затримали чотирьох кримських татар: Рената Сулейманова, Арсена Кубедінова, Сейрана Мустафаєва і 64-річного Талята Абдурахманова.

 

Співзасновник компанії Apple, винахідник першого персонального комп’ютера Стів Возняк 29 вересня відвідав Києв, аби прочитати лекції про кібербезпеку. 

Про це повідомляє  ТСН – Укрінформ.

Під час свого візиту з дружиною до української столиці він побував у Гостомелі, щоб роздивитися найбільший у світі літак “Мрія”. Потім зустрівся зі столичними студентами – закликав багато вчитись і не гаяти часу на розваги.

При цьому Возняк зазначив, що про поїздку до Києва мріяв дуже давно.

“Дуже особливий візит для нас. Я завжди знав, що моє прізвище – українське. Все своє життя я хотів приїхати в Україну, зокрема в Київ. У своєму житті я запланував зробити чотири речі, одна із яких – приїхати до Києва”, – поділився він.

Як відомо, майбутній інженер народився 1950 року в Каліфорнії. Батьки його тата були буковинцями. Американський винахідник Стів Возняк познайомився зі Стівом Джобсом на початку 1970-х. Уже в 1975 році створив прототип Apple I, із якого і почалася історія цієї компанії. Щоб зібрати першу плату, вони з Джобсом продали особисті речі: Возняк – свій науковий калькулятор, Джобс – мініавтобус Volkswagen. У квітні 1976 року друзі заснували Apple Computer.

 

Близько 66% українців регулярно користуються інтернетом для особистих цілей, в той час як на глобальному ринку ця цифра становить 82%.

Про це свідчать результати дослідження Connected Consumer Study 2017, повідомляє  “Українська правда” – Укрінформ.

Згідно з даними дослідження, найактивніші користувачі – у віці 25-34 і 35-44 років (27% і 23% відповідно).

“Сьогодні на одного українця припадає 1,4 підключених до інтернету пристроїв (в порівнянні з 1,2 пристроїв в 2016 році). При цьому, на одного українського користувача у віці від 16 до 44 років припадає вже 2 і більше пристроїв з доступом до мережі”, – йдеться в прес-релізі.

Українці використовують все більше пристроїв, що надають доступ до інтернету: так, 41% користуються смартфонами (в минулому році – 35%), 34% – ноутбуками, близько 7% – смарт ТВ.

Крім того українці користуються нетбуками, хромкастами, електронними книгами, смарт-годинниками і трекерами, які також надають доступ до інтернету.

Також наголошується, що все більше українців обирають смартфони для користування інтернетом.

Так, в 2017 році 18% користувачів однаково часто використовували як комп’ютер/планшет, так і смартфон для виходу в інтернет.

Згідно з даними, поведінка українців в інтернеті збігається з глобальними тенденціями.

Так, українські онлайн-користувачі в першу чергу розважаються (82%), шукають в інтернеті інформацію (74%) і виконують поставлені завдання онлайн (38%), а також розміщують онлайн-контент (22%), допомагають іншим, показуючи, як щось зробити онлайн (27%).

Під час дослідження, проведеного Kantar TNS, були опитані респонденти з понад 63 країн світу.

В Україні дослідження проводилося в період з 1 квітня по 30 червня 2017 року у форматі персонального інтерв’ю, вибірка – тисяча респондентів у віці 16+.

 

Facebook планує найняти ще 1000 осіб для перевірки рекламних оголошень через інформацію про те, що Росія купувала політичну рекламу в соцмережі під час виборів в США.

Про це йдеться в заяві Facebook в понеділок, передає  “Українська правда” – Укрінформ.

Відзначається, що нові співробітники будуть найняті в наступному році.

Також компанія інвестує більше коштів в програмне забезпечення для автоматичного видалення фейкової реклами.

“Перегляд реклами означає, що буде оцінюватися не тільки її зміст, а й контекст, в якому вона була куплена, і цільова аудиторія, тому ми змінюємо систему перевірки оголошень, щоб приділяти більше уваги цим сигналам”, – сказали в компанії.

Раніше, в Facebook заявили, що протягом двох років, акаунти, які діяли з Росії, купували і поширювали в соцмережі політичну рекламу. Акаунти діяли і під час президентських виборів в США.

Як говорилося, переважна більшість цих оголошень не торкалися конкретно теми виборів, однак через ці акаунти поширювалися провокаційні повідомлення, що зачіпають теми ЛГБТ, імміграцію, права на зброю і т.д.

 

Речник американського посольства в Москві Марія Олсон повідомила, що новий посол Сполучених Штатів у Росії Джон Хантсман у понеділок, 2 жовтня, прибув до Москви.

Про це вона написала  в Twitter – Укрінформ.

“Ласкаво просимо в Росію, посол і пані Хантсман”, – сказала вона.

Минулого четверга Сенат США затвердив кандидатуру колишнього губернатора Юти, республіканця Джона Хантсмана-молодшого на посаду посла в Росії.

Раніше виступаючи на слуханнях в Сенаті, Хантсман назвав політику Москви одним з головних зовнішньополітичних викликів для США. За його словами, Росія продовжує погрожувати безпеці і стабільності в Європі, порушуючи суверенітет сусідніх держав. Хантсман також заявив, що Москва “безсумнівно втручалася” в президентські вибори в США у 2016 році, і наголосив, що готовий порушити це питання перед російською владою. Кремль втручання заперечує.

Хантсман був послом США в Сінгапурі і Китаї. У 2012 році він боровся за висунення в президенти від Республіканської партії, але програв на праймеріз Мітту Ромні.

Родина Хантсмана володіє великим хімічним підприємством, яке має комерційні інтереси в Росії, яку він відвідував як бізнесмен.

 

Президент України Петро Порошенко провів зустріч із президентом Сенату Парламенту Австралії Стівеном Перрі.

Про це повідомляє  прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Сторони відзначили ефективну діяльність у рамках Спільної групи з розслідування збиття малайзійського рейсу  MH17  та наголосили на невідворотності покарання усіх причетних до цієї трагедії. Президент Сенату подякував Президенту України за допомогу і сприяння у питанні проведення розслідування цієї трагедії”, – йдеться у повідомленні.

Порошенко також відзначив незмінну підтримку Австралією територіальної цілісності і суверенітету України та засудження російської агресії проти України. У зв’язку з цим Президент України подякував Австралії за продовження санкцій проти агресора та підтримку у питаннях, пов’язаних із захистом прав людини в окупованому Криму.

Окрему увагу було приділено посиленню міжпарламентської співпраці двох держав. У цьому зв’язку Петро Порошенко привітав утворення у парламенті Австралії оновленої групи дружби Австралія – Україна.

Співрозмовники також обговорили підготовку до наступних змагань “Ігри Нескорених”, які відбудуться у 2018 році у Сіднеї (Австралія).

 

Комітети ВР у закордонних справах та з питань європейської інтеграції проведуть 3 жовтня спільне засідання, де, зокрема  планують заслухати інформацію про результати візитів Президента Петра Порошенка до США і Канади. 

Про це у понеділок під час засідання Погоджувальної ради заявила голова Комітету ВР у закордонних справах Ганна Гопко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Завтра о 14.00 разом з «Мінською платформою», яку очолює Ірина Геращенко, Комітет у закордонних справах, Комітет з питань євроінтеграції, – проводимо засідання, на яке запрошуємо представника Адміністрації Президента, заступника Єлісєєва, а також юристів, представників  РНБО, де ми хочемо почути результати візитів в Нью-Йорк і Канаду, а також почути, яким є  бачення щодо законопроекту, про який багато хто говорить (йдеться про законопроект щодо стратегії звільнення Донбасу – Ред.)», – сказала Гопко.

 

Поправки так званого “закону Ярової”, які зобов’язують інтернет-сервіси в РФ зберігати інформацію про користувачів, поширюватимуться і на російські підрозділи іноземних операторів зв’язку, що може призвести до їх виходу з Росії.

Про це пише  “Коммерсантъ”  із посиланням на дані Інституту досліджень інтернету – Укрінформ.

“Якщо їм (російським структурам зарубіжних операторів – ред.) доведеться розкрити персональні дані користувачів спецслужбам, це призведе до порушення європейського регламенту про захист особистої інформації. Ці ризики вже вивчає компанія Orange Business Services, що входить до France Telecom. Складнощі можуть виникнути і в іноземних інтернет-сервісів, зареєстрованих у  РФ  як організатори поширення інформації”, – йдеться у повідомленні.

При цьому уточнюється, що до зазначеної категорії іноземних інтернет-сервісів Роскомнагляд відносить близько десяти компаній, включаючи месенджер Telegram, розробника браузера Opera Software і сервіс знайомств Badoo.

Як відомо, антитерористичні поправки “пакета Ярової”, підписані президентом РФ Володимиром Путіним рік тому, набудуть чинності в липні 2018 року. За різними підрахунками, витрати на реалізацію “пакета Ярової” можуть становити від 5 до 10 трильйонів рублів.

 

Народні депутати на засіданні 19 жовтня можуть розглянути питання призначення нового складу Центральної виборчої комісії.

Таке припущення висловив у понеділок Голова Верховної Ради Андрій Парубій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ці питання (кадрові – ред.) будуть поетапно виходити у порядку денному сесії. Першим, на моє переконання, має бути питання ЦВК. Цього тижня це очевидно є неможливо, але наступного тижня (пленарного – ред.), у четвер, я передбачаю з високою ймовірністю, ми можемо це питання розглянути і вирішити на засіданні Верховної Ради України», – сказав  Парубій.

Відповідно до календарного плану Верховної Ради наступний пленарний тиждень триватиме з 17 до 20 жовтня.

 

Затримана банда “Торпеди” контактувала з Опоблоком – Аваков

Затримана злочинна група, яка скоїла ряд резонансних злочинів, спрямованих на розпалювання ксенофобії, релігійної нетерпимості та міжнародних конфліктів, має контакти з рядом керівників партії “Опозиційний блок”.

Про це повідомив на своїй сторінці в  Facebook  міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков – Укрінформ.

“Виконавці наведених злочинів, які входять до так званої організованої злочинної групи (ОЗГ) “Торпеди”, давно перебувають в зоні уваги правоохоронців й обвинувачувалися по ряду інших злочинів.  Затримані виконавці і їх керівник – входять до групи впливу в минулому народних депутатів від Партії регіонів від Черкаської області – Володимира Олейника і Сергія Тулуба”, – йдеться у повідомленні.

Аваков також наголосив, що слідством “задокументований ланцюжок контактів злочинців з вказаними персонами, які нині перебувають в Російській Федерації, а також з рядом керівників партії “Опозиційний блок”, які знаходяться в Україні”.

Слідчі дії тривають.

“Слідчим і співробітникам спецслужб, які підключилися до розслідування, – є ще значне поле роботи. Підбурювачів, терористів і провокаторів міжнаціонального розбрату і міжнародних конфліктів присікатимемо жорстко”, – сказав глава МВС.

Як повідомлялося, співробітники  Нацполіції  у неділю затримали злочинну групу, яка причетна до 9 злочинів, скоєних у 2016-2017 роках і спрямованих на розпалювання ксенофобії, релігійної нетерпимості та міжнародних конфліктів. Затримання сталося в мить, коли злочинці їхали виконувати замовлення з висадження в повітря угорського пам’ятника на Закарпатті.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 470

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua