Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 20 січня

Інформдень: 20 січня

У Києві вшановують пам’ять захисників Донецького аеропорту

У Центральному будинку офіцерів Збройних сил України відбуваються заходи з вшанування захисників Донецького аеропорту «Герої «Кіборги» 242».

На заході присутні члени родин, бойові побратими загиблих бійців, волонтери, громадські активісти та представники влади, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні особливий день української воєнної історії, особливий день в державі. Ми вшановуємо третю річницю оборони Донецького аеропорту і ми вшановуємо всіх, хто в той час захищав державу, доблесно, мужньо і героїчно. Ми вшановуємо тих, хто своїм званням “кіборги” прославив Україну, захистив нашу територіальну цілісність і недоторканність. Захист Донецького аеропорту – це не лише захист стратегічного об’єкта, епіцентр бойових дій 2014-2015 років, це також безпрецедентний випадок ведення бойових дій в сучасних умовах, це те, що вивчають всі армії світу, це той перебіг подій, які дали поштовх розвитку і військової науки в Україні, і військової освіти”, – зазначив заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції генерал-лейтенант Анатолій Петренко.

Під час заходу родичам і близьким загиблих вручили відзнаки Міноборони України і грамоти “Української асоціації інвалідів  АТО“.

“Сьогодні вшановуємо кожного, а особливо членів родин, глибоко схиляємо голови перед тими, хто віддав для держави найдорожче”, – наголосив Петренко.

Крім цього, у будинку офіцерів ЗСУ проходить фотовиставка портретів загиблих захисників Донецького аеропорту за всі 242 дні його героїчної оборони.

Також відбувається концертна програма за участю Заслуженого академічного зразково-показового оркестру ЗСУ, народної артистки України Ади Роговцевої, автора офіційного гімну АТО “Брати-українці”, лідера гурту “Шабля” Володимира Гейзера, групи “Mad Heads”, групи “Мандри” та інших відомих виконавців.

Як відомо, оборона Донецького аеропорту тривала з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року. 18-21 січня 2015 року внаслідок підриву терміналу Донецького аеропорту загинули 58 його захисників.

 

Порошенко: Наші кіборги – символ України

Президент України Петро Порошенко назвав кіборгів, захисників Донецького аеропорту, символом України, яку неможливо перемогти.

Про це Глава держави написав у своєму аккаунті у  Тwitter – Укрінформ.

“242 дні незламності, 242 дні героїзму, 242 дні відданості. Україна назавжди запам’ятає безстрашних захисників Донецького аеропорту. І наші Кіборги – символ України, яку неможливо перемогти. Адже за нас “правда, і слава, і воля святая”, – зазначив Президент.

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 20 січня в Україні День пам’яті захисників Донецького аеропорту.

Оборона Донецького аеропорту (ДАП), яка стала символом незламності та мужності українських військових, тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року. За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами», а форпост українських  кіборгів  став символом мужності.

У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та  93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1» та багато інших. Багатьох із них було відзначено державними нагородами, деяких із них – посмертно.

18-21 січня 2015 року внаслідок підриву терміналу ДАП загинуло 58 захисників-«кіборгів». 21 січня 2015 року було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу – цей об’єкт був повністю зруйнований і не придатний для оборони. За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт загинули понад 200 військових.

 

Штаб: ворог стріляє з великого калібру, поранені й травмовані п’ятеро бійців АТО

У суботу, 20 січня, зафіксовано 6 обстрілів бойовиками позицій Збройних сил України, один український військовий зазнав поранення, ще четверо отримали бойові травми.

Про це повідомляє  прес-центр  АТО – Укрінформ.

“Загалом, впродовж сьогоднішнього дня зафіксовано 6 обстрілів позицій Збройних сил України. У результаті обстрілів один військовослужбовець сил АТО зазнав поранення, ще четверо отримали бойові травми”, – йдеться у повідомленні.

На Донецькому напрямку  бойовики  застосували міномети різних калібрів на Приазов’ї. Зокрема, зі зброї калібру 120 мм, а також з озброєння БМП незаконні збройні формування неодноразово вели вогонь на підступах до Водяного, а з 82-мм мінометів та гранатометів обстрілювали оборонців Широкиного.

Крім того, бойовики активізувалися поблизу Новоселівки Другої, де порушили режим припинення вогню з гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

 

АТО: бойовики гатили зі 120-мм мінометів на приморській ділянці фронту

Вчора у зоні АТО бойовики здійснили 7 прицільних обстрілів, у тому числі із застосуванням мінометів. Українські військові один раз відкривали вогонь у відповідь із озброєння, не забороненого Мінськими домовленостями.

Про це  повідомив  речник Міністерства оборони України з питань  АТО полковник Максим Праута під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі – Укрінформ.

“На Донецькому напрямку бойовики порушили режим тиші 4 рази, на приморській ділянці фронту. Протягом вечора в районі Широкиного і Водяного по українських позиціях випустили близько 20 мін зі 120-мм мінометів. Перед цим обстрілом, на околицях Широкиного сталося бойове зіткнення із диверсійно-розвідувальною групою бойовиків”, – розповів він.

“Українські оборонці, коли ця розвідгрупа критично наблизилися до них, відкрили вогонь зі стрілецької зброї, змусивши диверсантів відійти. На полі бою противник покинув одного свого пораненого. Його евакуювали наші військові й надалі організували надання диверсанту медичної допомоги”, – деталізував Праута.

На Луганському напрямку бойовики здійснили 3 обстріли, більшість – на Світлодарській дузі.

“Так, на початку доби противник майже годину використовував проти оборонців Луганського 82-мм міномети, випустивши по наших позиціях 20 снарядів”, – зазначив речник МОУ.

За його словами, поблизу Станиці Луганської вранці незаконні збройні формування здійснили нетривалий обстріл зі стрілецької зброї. Увечері бойовики знову  активізувались біля Луганського, застосовуючи великокаліберні кулемети і 82-мм міномети. Під час цього обстрілу вони випустили 8 мін.

 

ОБСЄ зафіксувала 364 вибухи на Донбасі

Спостережна місія ОБСЄ за добу зафіксувала 364 вибухи у зоні АТО.

Про це йдеться у  звіті  організації від 20 січня за період з 19:30 18 січня по 19:30 19 січня – Укрінформ.

“У Донецькій області Місія констатувала зменшення кількості порушень режиму припинення вогню, якщо порівнювати з попереднім звітним періодом, водночас зафіксувавши збільшення кількості вибухів (приблизно 340 проти близько 200)”, – повідомили в ОБСЄ.

“У Луганській області  Місія  констатувала збільшення кількості порушень режиму припинення вогню, якщо порівнювати з попереднім звітним періодом(зафіксувавши, зокрема, 24 вибухи проти близько 10)”, – підкреслили спостерігачі.

 

ООН згортає програму продовольчої допомоги на Донбасі

Всесвітня продовольча програма (WFP) ООН припиняє свою роботу на Донбасі.

Про це в ефірі  BBC  повідомив міжнародний аналітик та колишній речник спостережної місії  ОБСЄ  в Україні Майкл Боцюрків – Укрінформ.

“Мені повідомили кілька годин тому, що Всесвітня продовольча програма припиняє свою допомогу на Сході України. Це єдина країна в Європі, яка отримує продовольчу допомогу”, – сказав він.

Боцюрків додав, що програму згортають через проблеми з фінансуванням.

Зідно з офіційною інформацією WFP, в Україні з листопада 2014 року до червня 2017 року програма надала продовольчу допомогу 970 тисячам осіб у охоплених конфліктом регіонах Донецької та Луганської областей.

На думку Боцюрківа, ті ж самі виклики для гуманітарної ситуації збережуться й у 2019 році.

“Видається, що дипломатичний інструментарій вичерпано і творчі підходи не пропонуються в кризі на Сході України. Потрібно, щоб сторони виконували угоди, наприклад, зобов’язання із заборони мін тощо”, – зазначив він.

 

Геращенко розкритикувала “словоблуддя” навколо закону про реінтеграцію

Закон про реінтеграцію Донбасу фіксує справжній стан речей – окупацію частини України Російською Федерацією.

Про це в  Фейсбуці  написала перший заступник спікера Верховної Ради Ірина Геращенко – Укрінформ.

“Всі розмови, що він перекреслює мінські домовленості – це словоблуддя й спроби перекласти з хворої голови на здорову. Це щоденне порушення режиму тиші й постійні обстріли українських населених пунктів і позицій військових, вбивства наших солдатів і цивільного населення перекреслює мінські угоди, а не закон про реінтеграцію”, – наголосила вона.

За словами  Геращенко, мінські домовленості фіксуються в інших законодавчих актах, прийнятих парламентом, ( в тому числі й парламентом нинішнього скликання) . Зокрема, це й проголосовані в першому читанні зміни до Конституціі, й закон про особливості місцевого самоврядування в окремих районах, проголосований ще в вересні 2014, березні 2015 і пролонгований в жовтні 2017; й закон про амністію від вересня 2014.

“Закон про реінтеграцію не лише фіксує реальність – окупацію, вводить певну міжнародну термінологію, як то “ефективний контроль”, але й направлений на вирішення низки гуманітарних питань, а отже – апріорі не вибивається з логіки мирного врегулювання ситуаціі на Донбасі”, – зазначила перший віце-спікер Ради.

 

Проросійська партія Сербії закликає Путіна ввести війська в Косово

Проросійська партія «Сербська ліга» закликала владу країни звернутися до президента Росії Володимира Путіна, щоб той ввів війська в Косово.

Про це пише  Громадське  з посиланням на звернення голови партії Олександра Джурджева, опублікованому на сайті партії – Укрінформ.

На думку членів партії, тимчасова Місія ООН та EULEX (спеціальна місія ЄС в Косово) не спроможні захистити сербський народ від дій албанських терористів.

Джурджев закликав сербську владу терміново скористатися правом, наданим резолюцією №1244 Радбезу  ООН  та розмістити 999 сербських солдатів на території Косово і Метохії.

Також він закликав негайно ініціювати переговори з Росією щодо участі російських миротворців в Косово і Метохії, з метою «запобігти жахливим вбивствам сербів та знищенню майна».

«Сербська Ліга» виступає за тісну співпрацю з Росією, яка, на її думку, є «захисницею православних народів» і проти того, щоб країна стала «колонією західних держав».

 

В Україні арештували росіянина, підозрюваного в бойових діях у Сирії

Жовтневий районний суд Запоріжжя обрав запобіжний захід громадянину Росії Арифу Джабарову у вигляді екстрадиційного арешту на термін два місяці – до 18 березня 2018 року.

Як повідомляє  “Радіо Свобода”, суд ухвалив таке рішення пізно ввечері 19 січня – Укрінформ.

“Клопотання захисників Джабарова щодо незаконності тримання його під вартою суд відхилив. Також слідча суддя Лідія Клименко, що здійснювала розгляд справи, за клопотанням прокурора заборонила представникам Радіо Свобода здійснювати відеозйомку під час розгляду справи по суті”, – йдеться в повідомленні.

Джабарову, який раніше жив у столиці російського регіону Башкортостан, Уфі і був затриманий за запитом ФСБ Росії, інкримінують участь в бойових діях на території  Сирії.

Раніше, 17 січня, Шевченківський районний суд Запоріжжя відхилив два клопотання прокуратури – щодо продовження терміну арешту і застосування тримання під вартою до Джабарова, однак вже 18 січня працівники поліції затримали його при виході з СІЗО, а прокуратура звернулася до Жовтневого районного суду Запоріжжя щодо обрання нового запобіжного заходу.

У грудні 2017 року Шевченківський районний суд Запоріжжя арештував Джабарова за запитом управління ФСБ Росії на 30 днів. Джабаров прибув до Запоріжжя з Туреччини, де жив від 2012 року. В аеропорту він просив прикордонників надати йому можливість звернутися до міграційної служби України з метою отримання притулку, однак йому відмовили. Після цього Джабаров порізав собі вени і був затриманий поліцією.

На території Росії йому інкримінують частину 2 статті 208 Кримінального Кодексу Росії ( участь у збройних формуваннях, не передбачених федеральним законодавством Росії, а також участь на території іноземної держави у збройних формуваннях, не передбачених законодавством цієї держави, з метою, що протирічить інтересам Російської Федерації).

Раніше у 2016-2017 роках у судах Запоріжжя розглядалась справа щодо екстрадиційного арешту іншого громадянина Росії Руслана Мейрієва. Йому російські спецслужби інкримінують аналогічні правопорушення, що і Джабарову. Наразі Мейрієв відстоює у суді своє право на отримання в Україні статусу біженця.

 

Міноборони РФ наказало російським військовим покинути район Афрін

Оперативна група російського Центру примирення ворогуючих сторін і військової поліції передислокована з району Афрін в район Телль-Аджар в Сирії у зв’язку з початком турецької спецоперацією. Про це повідомляє  УНН  з посиланням на ТАРС.

Як зазначили у міністерстві оборони РФ, “командуванням російського угруповання військ у Сирії вжито заходів для забезпечення безпеки російських військовослужбовців, які знаходилися у кантоні Афрін, де турецькі збройні сили приступили до проведення „спеціальної операції“ проти курдських формувань”.

“Для попередження можливих провокацій, виключення загрози життю і здоров’ю російських військовослужбовців оперативна група Центру примирення ворогуючих сторін і військової поліції у районі Афрін передислокована в район Телль-Аджар зони деконфліктаціі Телль-Ріф’ат”, — заявили у Міноборони Росії.

Як раніше повідомляв УНН, Генеральний штаб Туреччини у суботу оголосив про початок  військової операції  проти озброєних формувань сирійських курдів у районі Афрін на північному заході Сирії. Загони “Вільної сирійської армії”, у свою чергу, оголосили про початок наступу на позиції курдської партії PYD (“Демократичний союз”).

Операція “Оливкова гілка” почалася о 16.00 за київським часом, метою операції є “зачистка регіону від терористів і порятунок братнього народу від терористичного гніту”. Як зазначає військове відомство Туреччини, атакам піддаються тільки “об’єкти терористів, при цьому виявляється максимальна чутливість до мирного населення”.

У заяві наголошується, що в рамках операції “будуть нейтралізовані бойовики Робочої партії Курдистану, загонів „Сил народної самооборони“, партії „Демократичний союз“ і терористичної організації „Ісламська держава“, а дружнє населення Афрін буде звільнено від терористів”, йдеться в заяві турецького військового відомства.

 

МЗС Німеччини стурбоване розвитком ситуації на півночі Сирії – DPA

МЗС ФРН стурбований ситуацією на півночі Сирії, де Туреччина почала операцію проти курдських формувань. Про це з посиланням на дипломатичні кола повідомило 20 січня агентство DPA, інфомрує  УНН.

“Ми з тривогою спостерігаємо за ситуацією на півночі Сирії”, — підкреслили у зовнішньополітичному відомстві. “Ми закликаємо всі сторони зараз діяти розсудливо і не допустити нового витка насильства”, — відзначило джерело агентства.

“Жителі півночі Сирії вже зазнають досить страждань, — вказали в МЗС. — Увага має бути зосереджена на боротьбі з терористичними угрупованнями, які знаходяться в списку ООН”. “Всім слід, нарешті, направити свої зусилля на досягнення прогресу в політичній площині”, — підкреслило джерело агентства.

Нагадаємо, Сирія рішуче  засуджує  турецьку агресію на північному заході Сирії і закликає міжнародну спільноту негайно зупинити військову операцію. Про це, як передає агентство SANA, йдеться в заяві, поширеній в суботу МЗС Сирії.

Як раніше повідомляв УНН, Генеральний штаб Туреччини у суботу оголосив про початок  військової операції  проти озброєних формувань сирійських курдів у районі Афрін на північному заході Сирії. Загони “Вільної сирійської армії”, у свою чергу, оголосили про початок наступу на позиції курдської партії PYD (“Демократичний союз”).

Операція “Оливкова гілка” почалася о 16.00 за київським часом, метою операції є “зачистка регіону від терористів і порятунок братнього народу від терористичного гніту”. Як зазначає військове відомство Туреччини, атакам піддаються тільки “об’єкти терористів, при цьому виявляється максимальна чутливість до мирного населення”.

У заяві наголошується, що в рамках операції “будуть нейтралізовані бойовики Робочої партії Курдистану, загонів „Сил народної самооборони“, партії „Демократичний союз“ і терористичної організації „Ісламська держава“, а дружнє населення Афрін буде звільнено від терористів”, йдеться в заяві турецького військового відомства.

 

Турецька армія розпочала військову операцію “Оливкова гілка” в Сирії

Генеральний штаб Туреччини у суботу оголосив про початок військової операції проти озброєних формувань сирійських курдів у районі Афрін на північному заході Сирії. Загони “Вільної сирійської армії”, у свою чергу, оголосили про початок наступу на позиції курдської партії PYD (“Демократичний союз”), передає  УНН  з посиланням на Anadolu Ajansı.

Операція “Оливкова гілка” почалася о 16.00 за київським часом, метою операції є “зачистка регіону від терористів і порятунок братнього народу від терористичного гніту”. Як зазначає військове відомство Туреччини, атакам піддаються тільки “об’єкти терористів, при цьому виявляється максимальна чутливість до мирного населення”.

У заяві наголошується, що в рамках операції “будуть нейтралізовані бойовики Робочої партії Курдистану, загонів „Сил народної самооборони“, партії „Демократичний союз“ і терористичної організації „Ісламська держава“, а дружнє населення Афрін буде звільнено від терористів”, йдеться в заяві турецького військового відомства.

Пізніше прем’єр-міністр Туреччини Біна Йилдирим анонсував початок наземної операції у Сирії, зачвивши журналістам в Анкарі, що “сьогодні наша авіація виконала більшість із поставлених (на сьогодні, 20 січня — ред.) завдань. Завтра (у неділю, 21 січня) — ред.), в залежності від обставин, наші сухопутні війська виконають необхідну роботу. Вони будуть діяти спільно з (опозиційною — ред.) “Вільною сирійською армією”.

Як раніше інформував УНН, 14 січня начальник управління зі зв’язків із громадськістю штабу операції Inherent Resolve (“Непохитна рішучість”) полковник Томас Віл  повідомив, що США “підготують прикордонну службу безпеки Сирії” для боротьби з “Ісламським державою”. За словами Віла, “чисельність даної організації складе приблизно 30 тис. чоловік”. Діяти вона буде, як передбачається, саме біля кордонів Туреччини. Остання заявила в середу, що вживе всіх заходів, аби не допустити появи біля своїх кордонів курдських “сил безпеки”. Зокрема, повідомлялося про намір турецької армії провести військову операцію в місті Афрін, зайнятому курдами. Інформаційне агенство Anadolu 14 січня  повідомило, що турецьке керівництво перекинуло колону військової техніки на кордон з Сирією.

Держдепартамент США  закликав  Туреччину не починати дій проти сирійських курдів, яких підтримує Вашингтон, а зосередитися на боротьбі з терористами-ісламістами з угрупування “Ісламська держава”.

У свою чергу, заступник міністра закордонних справ Сирії Фейсал Мікдад заявив, що початок бойових дій турецької армії в регіон Афрін в провінції Алеппо буде сприйнято Дамаском як агресія проти суверенітету Сирійської Арабської Республіки. Крім того, він заявив, що сирійська армія відповість на будь-які вжиті турецькою армією дії в регіоні Афрін, а сили протиповітряної оборони Сирії здатні збивати будь-які турецькі літаки у повітряному просторі САР.

Курди — народ, що мешкає переважно в горах Тавр і Загрос в області Курдистан (південний схід Туреччини, захід Ірану, північ Іраку, північний схід Сирії), а також в Азербайджані, Вірменії та інших країнах. Курди є одним з найбільших народів, який не має своєї державності (натепер курдів налічувано не менш як 30 млн осіб).

У Туреччині курди піддаються дискримінації за мовною ознакою (турецька влада не визнає існування курдської мови і забороняє її публічне вживання, а самих курдів називає “гірськими турками”). Тривалий час курди Туреччини та Іраку вели збройну боротьбу за незалежність (у Туреччині — під проводом Абдули Оджалана).

 

Туреччина заявила про ракетний удар з території Сирії

Турецьке місто Кіліс потрапило під ракетний обстріл з території Сирії.

За інформацією місцевої влади, три снаряди розірвалися в кварталі Екрем Четін, пише  Anadolu – Укрінформ.

Інцидент зафіксований о 01.40 за місцевим часом.

Постраждалих немає. Завдано шкоди двом житловим будівлям і одного магазину.

Напередодні  Туреччина  оголосила про початок військової операції на північному заході Сирії. Операція «Оливкова гілка» почалася о 17.00, 20 січня.

 

Вучич наголосив на необхідності діалогу щодо Косово

Діалог стосовно Косово зараз потрібен більше, ніж коли б то не було, вважає президент Сербії Александар Вучич. Як заявив у неділю глава держави, це стосується і ситуації в автономному краї, і ситуації у центральній Сербії, передає  УНН  з посиланням на ТАРС.

Заява сербського лідера пролунала після шестигодинного спілкування з кількома тисячами косовських сербів, які прибули на зустріч з Вучичем у Лапле-Селі, до цього він близько трьох годин говорив з людьми в Косовська-Митровиці в закритому для преси режимі.

“Мені здається, що люди розуміють: нам потрібен мир, раціональний підхід, нам потрібен діалог з албанцями. Нам потрібен внутрішньо-сербскій діалог, можливо, більше, ніж будь-коли. Тільки таким чином ми можемо рухати країну вперед”, — заявив Вучич.

Під час візиту в Лапле-Село Вучич пообіцяв подарувати одному з учасників зустрічі будинок, а іншому — трактор, однак сказав, що готовий надати житло і техніку далеко не всім. “Для мене не проблема все вислухати, але прошу вас мати на увазі, що ми рухаємося в обмеженому просторі по тонкому лезу”, — сказав президент, пояснивши, що більшість питань пов’язані з брюссельськими угодами, які не виконуються албанською стороною.

Серед основних тем, які піднімали косовські серби — безробіття, житлові питання, отримання освіти рідною мовою, медицина, соціальні проблеми. Кілька разів прозвучали скарги на те, що албанці викрадають людей, щоб вимагати за них викуп. Вучич закликав залишатися сильними і не залишати свої будинки, народжувати дітей, щоб серби зберігали свою присутність у Косово. “Якщо у вас четверо дітей — народжуйте п’ятого, а ми вам відкриємо фабрики, наведемо інвесторів”, — сказав він, відповідаючи на одне із запитань.

За його словами, головним результатом відвідин Косова і Метохії для нього стало розуміння того, що “більшість людей готові залишитися в Косово, якщо будуть бачити хоч якийсь рух на краще”. Він виділив для себе основні проблеми косовських сербів на південь від річки Ібр (в основному, безпека), і сербів на північ від Ібра, де вони проживають компактно (безпека, безробіття, соціальна сфера, медицина). Вучич пообіцяв, що Белград буде вести кропітку роботу в цих напрямках.

Як раніше повідомляв УНН, президент Сербії Александар Вучич у суботу  відвідав  автономний край Косово і Метохія. Йому належить заспокоїти сербів, які проживають у цьому регіоні, через можливу реакцію на вбивства сербського політика Олівера Івановича.

Про рішення відвідати Косово після  вбивства  лідера косовських сербів Олівера Івановича, яке сколихнуло всю Сербію і поставило під загрозу стабільність на Балканах, Вучич заявив 16 січня під час звернення до нації. “Я незабаром буду в Косові, так як треба поговорити з народом, який цього чекає”, — сказав він.

 

У стінах Пентагону виявили сліди древніх бактерій

Вчені з Австралійського національного університету заявили про те, що деякі будівельні блоки Пентагону і Емпайр-стейт-білдінг містять сліди давніх мікробів, що мешкали на Землі 340 мільйонів років тому,

Про це пише  Дзеркало тижня  з посиланням на Phys.org – Укрінформ.

Оолітовий вапняк є популярним будівельним матеріалом по всьому світу і майже цілком складається з молекул карбонату калію, які утворюють сферичні гранули – ооиди. У ході нового дослідження вчені встановили, що ооиди були сформовані з концентричних шарів мінералізованих мікробів. Цей висновок розвінчує теорію “снігової кулі”, згідно з якою ооиді сформувалися з вапна, який осідав на морське дно.

Як підкреслюють дослідники, люди знали про існування ооидів і використовували їх ще з давніх часів. Вчені використовували математичну модель, яка дозволила їм визначити максимальний розмір гранул. Для створення моделі фахівці використовували ті ж методи, що застосовувалися в 1972 році для вивчення росту пухлин головного мозку.

 

СБУ затримала у Львові банду рейдерів

Співробітники Служби безпеки України затримали у Львові групу рейдерів, які незаконно відчужували земельні ділянки та приміщення комунальної власності.

Про це  повідомляє  прес-центр спецслужби – Укрінформ.

“Оперативники спецслужби встановили, що злочинне угруповання, до складу якого входило четверо місцевих жителів, підробляло документи та вносило недостовірні відомості до державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Співробітники  СБУ задокументували факт “віджиму” окремих земельних ділянок та приміщень”, – йдеться в повідомленні.

Правоохоронці затримали рейдерів під час спроби незаконного відчуження комунального приміщення в одному із спальних районів Львова площею п’ятсот квадратних метрів та вартістю сто двадцять тисяч доларів США.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України. Наразі вирішується питання щодо оголошення затриманим про підозру у скоєнні злочину та обрання міри запобіжного заходу.

Тривають слідчі дії.

 

Україна може збільшити експорт в ЄС за рахунок еко-продуктів

Одним із найперспективніших напрямків розвитку  двосторонньої співпраці між Україною та Євросоюзом в галузі сільського господарства є постачання еко-продуктів.

Таку думку в коментарі кореспонденту Укрінформу в ФРН висловив перший заступник міністра, в.о. міністра агрополітики Максим Мартинюк, який відвідав аграрну виставку в Берліні “Зелений тиждень”.

“Якщо говорити в цілому про потенціал у двосторонній торгівлі, то я бачу найбільші можливості у галузі органічної продукції. З одного боку, попит на цю категорію стабільно зростає як відповідь на актуальні тренди на споживчому ринку, з іншого – Україна має можливість для збільшення обсягів виробництва органічної продукції, і відповідно, для нарощування експорту”, – підкреслив він.

Він також зазначив, що для стабільного розвитку цієї галузі необхідне ухвалення відповідного закону, який встановив би чіткі вимоги до сертифікації органічного виробництва. “Ми очікуємо, що Верховна Рада ближчим часом прийме цей закон, і після затвердження всіх підзаконних актів  наше законодавство буде гармонізовано із європейським в частині регулювання виробництва органіки”, – поінформував Мартинюк, нагадавши, що ухвалення цього закону є одним із зобов’язань країни, зазначених в Угоді про вільну торгівлю.

Аналізуючи загалом торговельні відносини між Україною та Євросоюзом в галузі АПК, він зазначив, що Угода про асоціацію та зону вільної торгівлі, яка набула чинності минулого року, безумовно розширила можливості для українських виробників, а також дозволила зміцнити позиції тим, хто вже давно експортує. І якщо за рядом категорій – мед, соки, зернові – квоти вибрані протягом перших двох тижнів року, то за деякими товарними позиціями, зокрема, ячменем, залишається великий потенціал для розвитку торгівлі.

В Україні із січня 2006 року реалізується Проект “Німецько-український аграрний діалог (APD)”, він підтримує Україну у справі реформування аграрного законодавства та аграрної політики з урахуванням міжнародного досвіду Німеччини та інших країн, а також міжнародних організацій (ЄС, Світова організація торгівлі), відповідно до принципів ринкової економіки та структурної політики.

Всього за 11 місяців 2017 року Україна експортувала до  Німеччини  сільськогосподарської продукції на 345 857 тис. доларів, що на 62% більше, ніж за аналогічний період  2016 року. Найбільші обсяги експорту в категоріях м’ясо та субпродукти (20 062 тис. долл), мед натуральний (28 485 тис. дол), насіння олійних культур (193 500 тис. дол), вироби із зерна та хлібних злаків (10 453 тис. дол.).

Українська делегація бере участь у найбільшій сільськогосподарській виставці в Європі, “Зеленому тижні”, який проходить у Берліні з 19 по 28 січня.

 

Німеччина підтримує приєднання Болгарії до Шенгену

Федеративна Республіка Німеччина підтримує приєднання Болгарії до Шенгенського безвізового простору.

Про це у Софії заявила Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель під час спільної із прем’єр-міністром Болгарії Бойком Борисовим прес-конференції, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми давно обговорюємо приєднання  Болгарії  до Шенгену і уважно стежимо за тим, які зусилля докладаються у цьому напрямку. Підтримуємо Вас у цьому питанні”, – заявила канцлер.

При цьому вона підкреслила, що не може назвати точної дати приєднання Болгарії до безвізового простору, зазначивши, що цей процес має відбутися поетапно, тобто, спочатку до Шенгенського простору приєднаються усі міжнародні аеропорти Болгарії.

Меркель вітала також ініціативу Болгарії щодо створення найбільшого на Балканах газового хаба.

Федеральний канцлер Німеччини перебуває у Софії із робочим візитом. Це другий її візит до Болгарії. Перший відбувся ще у 2010 році.

 

Долю німецького уряду вирішує з’їзд СДПН

У Бонні в неділю проходитиме з’їзд Соціал-демократичної партії Німеччини, від якого залежить доля німецького уряду.

За подіями стежить кореспондент Укрінформу в ФРН.

Позачерговий з’їзд есдеків збирається в Бонні. Його 600 делегатів повинні розглянути одне питання – підтримати чи не підтримати рішення керівництва партії сформувати урядову коаліцію з консервативним блоком ХДС/ХСС. Лідер СДПН Мартін Шульц підписався під попередньою угодою, досягнутим трьома партіями за підсумками коротких, 5-денних, зондувальних переговорів півтора тижні тому.

Настрої серед соціал-демократів неоднозначні: чимала їх частина виступає категорично проти повторення Великої коаліції з консерваторами (подібний уряд керував країною з 2013 по 2017 рік), вважаючи, що саме роль молодшого партнера серйозно підірвала їх популярність у виборців.

У разі, якщо делегати дадуть добро, почнуться коаліційні переговори. І в їх ході учасникам доведеться знову відвойовувати позиції, з одного боку, і йти на поступки, з іншого.

Якщо ні, лідера Християнсько-Демократичного союзу, що має більшість у бундестазі,  Ангелі Меркель  або доведеться змиритися з ідеєю створення уряду меншості, яку вона активно досі відкидала; або країну чекають нові вибори.

 

Україна посилить охорону закордонних дипустанов – МЗС

Україна посилить охорону своїх дипломатичних установ за кордоном.

Про це після спроби нападу на українське посольство в Афінах повідомила  Громадському речниця МЗС Мар’яна Беца – Укрінформ.

“Ми розуміємо, що за 4 роки війни ситуація з безпекою наших дипустанов за кордоном вимагає перегляду умов охорони. Ми будемо посилювати захист для забезпечення належних умов роботи співробітників посольств”, – наголосила речниця.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив про спробу нападу на українське посольство в Афінах, Греція.

Глава МЗС зазначив, що спробу атаки на посольство пляшками з запалювальною сумішшю здійснили проти ночі 20 січня.

Речниця  МЗС  Беца додала, що нападники закидали подвір’я дипустанови коктейлями Молотова, які не загорілися. Пожежні служби та правоохоронці швидко прибули на місце події. Ніхто зі співробітників посольства не постраждав.

Вона також повідомила, що внаслідок підпалу приватні автомобілі співробітників посольства були суттєво пошкоджені та не підлягають ремонту.

Крім того, за її словами, нападники імовірно були радикалами під впливом Росії, адже інформація про напад спершу з’явилася не у грецьких ЗМІ, а на проросійських сайтах.

Зараз в українське посольство Афінах цілодобово охороняється грецькою стороною.

 

Клімкін обговорить із грецьким колегою напад на посольство

Найближчим часом міністр закордонних справ України Павло Клімкін проведе телефонну розмову зі своїм грецьким колегою.

Про це в ефірі “112 Україна” повідомила речниця МЗС Мар’яна Беца – Укрінформ.

Йтиметься, зокрема, про те, що в ніч на 20 січня групою невідомих осіб було здійснено підпал приватних автомобілів працівників посольства України в Греції.

Окрім того, за словами Беци, територію, яка є прилеглою до будівлі посольства, було закидано пляшками з запалювальною сумішшю.

Речниця додала, що внаслідок противоправних дій ніхто не постраждав.

На місце події була негайно викликана бригада пожежників та поліція, яка вже почала розслідування. Також здійснюється цілодобове спостереження за дипустановою.

“Ми не виключаємо, що це було здійснено радикалами під впливом Росії. До речі, першими про це повідомили російські сайти в Греції”, – відзначила Беца.

Раніше  Павло Клімкін  повідомив про напад на посольство України в Греції.

 

Україна обіцяє привезти свій павільйон у Берлін на “Зелений тиждень”-2019

Україна, яка за багатьма показниками є одним із провідних виробників та експортерів агропродукції у світі, планує наступного року відкрити власний національний павільйон на найпрестижнішій аграрній виставці в Європі, “Зеленому тижні”.

У цьому кореспондента Укрінформу в ФРН запевнив перший заступник міністра, в.о. міністра агрополітики Максим Мартинюк.

“Наразі у нас немає національного стенду на Grune Woche, що, з огляду на місце України на світовій аграрній карті, стовідсотково не правильно. Наступного року, я вам обіцяю, ми це виправимо”, – заявив Мартинюк.

Участь країн у  “Зеленому тижні”  можлива в різних форматах –  стенду, павільйона, партнерства, і Україна розглядатиме їх усі. “Участь у цьому міжнародному заході має не комерційну, а іміджеву мету позиціонування України як провідного гравця на світовому ринку продовольства”, – відзначив він.

У перший день роботи виставки, 19 січня, делегація Міністерства провела двосторонні зустрічі, переважно з аграрними міністрами країн-членів ЄС. Зокрема, обговорювались теми сільськогосподарської кооперації, розвитку лісового господарства, а також протистояння спільним викликам, таким як африканська чума свиней.

Як уже повідомляв Укрінформ, до Берліна для участі у 83-й за рахунком виставці та понад 300 заходах на її полях, включаючи 10-й глобальний форум продуктів харчування та сільського господарства, прибули понад 70 голів профільних міністерств. На виставці 31 країна представлена національними павільйонами, ще 34 держави – імпортерами або експортерами сільськогосподарської продукції. Серед других – Україна.

Країною-партнером цього року є Болгарія. Після кількох років відсутності на експо повернулися Словаччина, Росія, Швеція та Японія. Вперше представлений Катар. Виставка триватиме з 19 по 28 січня. Очікується, що її відвідають близько 400 тис. осіб. Нинішнього року зафіксовано рекордну кількість учасників за всю 92-річну історію експо: 1660 з 66 країн, які презентують свою продукцію на 116 тис. кв м виставкових площ.

 

Польща обіцяє відстоювати в ООН дотримання міжнародного права щодо України

Головною метою польської участі в Раді безпеки ООН є вимога щодо дотримання міжнародного права, зокрема стосовно України.

Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович, перебуваючи у Нью-Йорку з нагоди засідання Ради безпеки  ООН, присвяченому питанням Афганістану та Центральної Азі, повідомляє  Польске радіо – Укрінформ.

«Для Польщі міжнародне право є основою міжнародного ладу, і ситуація, коли його порушують – а це відбувається також у сусідстві з Польщею, на сході України, – не служить безпеці», – сказав він.

Чапутович додав, що Польща прагнутиме більшою мірою, ніж досі, брати участь у вирішенні конфлікту на сході України

 

Муженко пропонує Червоному хресту розширити співпрацю на Донбасі

Збройні сили України готові й надалі плідно співпрацювати з Червоним Хрестом над вирішенням ключових гуманітарних питань на лінії зіткнення на Донбасі.

На цьому під час зустрічі з головою делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Аланом Ешліманом наголосив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних сил України генерал армії України Віктор Муженко, повідомляє прес-служба  МОУ – Укрінформ.

“Ми високо цінуємо конструктивну співпрацю, яка складається між Збройними силами України та представниками  Червоного Хреста. Готові працювати разом у вирішенні таких важливих питань, як створення зон безпеки навколо об’єктів критичної інфраструктури, а також забезпечення руху через лінію зіткнення, зокрема, через КПВВ „Золоте“ та через міст поблизу Станиці Луганської”, – наголосив Муженко.

Він зазначив, що ЗСУ зроблять усе можливе, щоб захистити критично важливі для людей на окупованих територіях об’єкти інфраструктури.

“Люди, які нині залишаються на окупованих територіях, є громадянами України. Це наші люди, і ми, як Збройні сили України, зробимо все можливе, щоб захистити критично важливі для них об’єкти інфраструктури. Руйнація таких об’єктів не лише становить небезпеку для українських військових, але й створює загрози для десятків тисяч людей, які опинилися на лінії зіткнення», – додав він.

Представник Червоного Хреста запевнив, що його організація продовжуватиме надавати допомогу в пошуку та ідентифікації українських військовослужбовців, які були захоплені в полон у ході бойових дій на сході України, а також в організації їх обміну та повернення додому.

 

Чергове звільнення заручників може відбутися у лютому або березні – Тука

Наступний етап звільнення незаконно утримуваних в ОРДЛО громадян України може відбутися у лютому або в березні.

Таку думку в ефірі телеканалу  “NewsOne”  висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука – Укрінформ.

“Я дуже сподіваюся, що мова йде про лютий-березень, скоріше навіть про лютий. Таке в мене відчуття і передчуття”, – сказав Тука.

Раніше прес-секретар представника України у Тристоронній контактній групі екс-президента Леоніда Кучми  Дарка Оліфер повідомила, що представники сторін у гуманітарній підгрупі  Тристоронньої контактної групи  з мирного врегулювання ситуації на сході України у цьому році вже обмінялися списками утримуваних осіб для підготовки наступного етапу звільнення.

 

У Порошенка анонсували звільнення з полону кількох військових

Україна чекає на звільнення з полону ще кількох військових.

Про це йшлося під час зустрічі Президента Петра Порошенка з Митрополитом Української Православної церкви Онуфрієм та Представником Президента в Тристоронній контактній групі Іриною Геращенко, повідомляє  прес-служба Глави держави – Укрінформ.

Президент подякував українським церквам за підтримку процесу звільнення українських заручників та підтримку їх родин – за «ту нашу спільну роботу, яку ми робимо щоб звільнити українців з полону, де вони перебувають на окупованих територіях».

«Я буду дуже вітати допомогу Церкви у звільнені політичних в’язнів, які перебувають на території Росії», – наголосив Порошенко.

При цьому він зазначив, що «Україна готова до рішучих кроків щодо повернення наших хлопців та дівчат додому».

«Ви бачили, з яким великим ентузіазмом і радістю перед Новим роком українці зустрічали 74 звільнених з полону», – нагадав Президент про загальноукраїнський флешмоб «#ЗустрінемоСвоїх». Він також повідомив про свою зустріч з родинами тих, хто залишився на окупованій території у в’язницях. «Я твердо пообіцяв – ми будемо робити усе можливе, щоб якнайскоріше вони повернулися додому», – сказав  Порошенко.

Глава держави також звернувся до Церкви за підтримкою для тих, хто перебуває на окупованих територіях та в наданні їм гуманітарної допомоги.

Предстоятель Української Православної церкви Митрополит Онуфрій пообіцяв робити усе від нього залежне для подальшого звільнення українців: «Людина хоче бути вільною, вона створена Богом вільною, вона хоче цієї свободи».

У свою чергу, Ірина Геращенко подякувала Президентові за те, що «навіть у вихідні він робить усе для звільнення наших заручників». Вона також нагадала, що напередодні Глава держави помилував особу, що має сприяти подальшому процесу звільнення українців.

 

“Маршем надії” в Румунії поновилися антиурядові протести

Попри снігопади у суботу ввечері, 20 січня, у Бухаресті почалася багатотисячна акція “Марш надії”: маніфестанти протестують проти внесених парламентом змін до кримінального законодавства та системи правосуддя.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми пройшли дуже довгий шлях до Бухареста. Прибули з міста Клуж, щоб сказати “Ні корупції”. Влада повинні усвідомити, що владою є ми, представники народу, а не політичні партії”, – заявив один із учасників акції.

Аналогічні маніфестації проходять не тільки у великих містах Румунії, а й у багатьох європейських країнах, де представники румунської діаспори протестують перед будівлями дипломатичних представництв  Румунії.

Учасники акцій тримають в руках плакати з написами “Скажемо “Ні!” корупції”, “Ми хочемо жити в країні правосуддя, а не корупціонерів”, “Геть злодіїв і корупціонерів!”.

Акція була організована низкою громадських організацій за допомогою соціальних мереж.

Як повідомлялося раніше, представники парламентської більшості Соціал-демократичної партії затвердили низку законодавчих поправок, які суттєво обмежують права президента при призначенні прокурорів і керівника Антикорупційного управління, а також пом’якшують покарання для чиновників-корупціонерів. Своє занепокоєння висловили у зв’язку з цим як представники ЄС, так і США та Канади.

 

На протест у Бухаресті зібралося близько 100 тисяч людей

За оцінками місцевих ЗМІ, в центрі Бухареста зібралося близько 100 тисяч людей, передає кореспондент  УНН.

Так, згідно з даними телеканалу DIGI24 в столиці Румунії протестують сьогодні близько 100 тисяч чоловік.

У той же час і в інших великих містах проходять масові протести. Про що свідчать прямі включення з десятків міст, які поширюються користувачі в соціальній мережі.

Як повідомляв УНН, в Бухаресті проходить  мітинг  проти реформи юстиції, яка зменш повноваження правоохоронних органів, а також встановлює політичний контроль.

 

Трамп назвав “шатдаун” гарним подарунком від демократів

Президент США Дональд Трамп назвав урядовий “шатдаун” — припинення роботи державних установ США — “подарунком” демократів на річницю його президентства.

Про це Трамп написав у Twitter – Укрінформ.

“Сьогодні рік мого президентства, і демократи захотіли зробити мені гарний подарунок”, – написав він.

Напередодні верхня палата американського Конгресу не дійшла згоди, щоб затвердити під час голосування законопроект про тимчасове фінансування уряду США, що призвело до зупинення фінансування державних установ.

 

Штати хочуть розірвати угоду про вільну торгівлю із Канадою та Мексикою

США мають намір найближчим часом оголосити про своє рішення вийти із Північноамериканської зони вільної торгівлі (НАФТА), що об’єднує ринки Мексики, Канади та США.

Про це в інтерв’ю  СВС  заявила колишній лідер парламентської опозиції та член канадської дорадчої ради з питань НАФТА Рона Амброз – Укрінформ.

«Зараз йдеться не про те, чи розпочне Дональд Трамп піврічну процедуру виходу з угоди, а коли саме він це зробить», – сказала Амброз.

На її переконання, якщо найближчий раунд перемовин між Вашингтоном, Оттавою та Мехіко щодо внесення змін до Угоди не матиме помітних наслідків, то припинення існування цього торговельного об’єднання стане ще більш вірогідним. «Чим довше ми не досягаємо результатів, тим більше ми схиляємося до думки, що бажаним для Трампа сценарієм є можливість заявити: «Жодних результатів немає, ми не досягаємо прогресу, у нас немає хороших партнерів, тож ми розпочинаємо шестимісячний процес виходу», – наголосила колишній депутат.

Її підтримав й інший член дорадчої ради, президент канадського робітничого конгресу Хасан Юсуф. «Очевидно, що американці не прагнуть досягти угоди найближчим часом. Для нас важливо приготуватися до наслідків розірвання Угоди», – наголосив Юсуф.

Як відомо, Північноамериканська угода про вільну торгівлю була укладена між Мексикою,  США  та Канадою у 1994 році. Вона досі є найбільшою в світі регіональною зоною вільної торгівлі, з населенням в 478 млн. чоловік і сукупним ВВП у розмірі 20,7 трлн. дол. США, тобто близько 30% світового ВВП. Перемовини про перегляд умов цієї угоди були розпочаті з ініціативи президента США Дональда Трампа. Наступного тижня у Монреалі пройде їх черговий раунд.

 

Геращенко каже, що за його вбивство кілерам обіцяли $50 тисяч

Народний депутат Антон Геращенко розповів подробиці кримінальної справи про замах на нього, що стався рівно рік тому – 20 січня. Тоді СБУ затримала двох кілерів, які за завданням російських спецслужб планували підірвати автомобіль депутата.

Як написав Геращенко в  Фейсбуці, за замах виконавцям обіцяли заплатити 50 тисяч доларів – Укрінформ.

“Їхні імена – Святослав Жиренко і Дмитро Якуб. Обидва були раніше неодноразово судимі. Обидва, перебуваючи на території окупованого Криму, потрапили в поле зору російських спецслужб, які вирішили використовувати їх як витратний матеріал для реалізації своїх терористичних і диверсійних планів”, – зазначив він.

За словами нардепа, зараз кримінальна справа розглядається Оболонським судом міста Києва. Оскільки обвинуваченим може загрожувати довічне ув’язнення, то справа розглядається за участю колегії присяжних, для гарантій законності та дотримання прав людини.

Статті Кримінального кодексу України, які їм ставляться – це ст. 112 “Посягання на життя державного чи громадського діяча”, ст. 115 “Умисне вбивство” та ст. 263 “Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами”.

“Загальний гонорар за вбивство, який пообіцяли кілерам, повинен був скласти 50 тисяч доларів. Правда, не факт, що самих кілерів не ліквідували б по поверненню на територію Російської Федерації. Для реалізації злочинного задуму спочатку передбачалося використовувати вогнепальну зброю. Але потім було вирішено використовувати саморобний вибуховий пристрій з дистанційним детонатором. Так було безпечніше для самих кілерів з точки зору можливостей безкарно покинути місце злочину”, – повідомив  Геращенко.

Він нагадав, що вибуховий пристрій кілери планували встановити вночі під автомобіль, поки той був на стоянці біля будинку. Після чого один з кілерів повинен був відразу ж на таксі поїхав через Чернігів до Росії. А другий залишився б до ранку, щоб натиснути на кнопку дистанційного підривача. Але їхні плани і плани їхніх кураторів були зірвані.

“Хочу зазначити, що у мене немає особистої ненависті чи бажання помститися моїм невдалим кілерам. Вони по-своєму нещасні люди, які заплуталися, яких певним чином використовували російські спецслужби. І я буду тільки радий, якщо вони нарешті підуть на співпрацю зі слідством і нададуть інформацію, яка можливо допоможе розкриттю інших злочинів російських спецслужб на території України. В такому разі я сам офіційно проситиму суд призначити їм мінімально можливе покарання”, – заявив Геращенко.

 

Список українсько-німецьких аграрних проектів поповниться ще двома

Зараз між Україною та Німеччиною реалізуються 5 спільних коопераційних проектів, до яких невдовзі додадуться ще два.

Які саме – розповіла кореспонденту Укрінформу заступник міністра сільського господарства з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, яка бере участь у виставці “Зелений тиждень” у Берліні.

“Дві головні теми, які ми для себе зараз визначили серед пріоритетів на найближчий час, це лісове господарство та розвиток сільських територій. Ці дві теми, я думаю, додамо протягом буквально наступних місяців до нашої двосторонньої співпраці в рамках проектів”, –  поінформувала Трофімцева.

Вона пояснила, що реформа лісового господарства є дуже важливим напрямком, де справді дуже потрібна підтримка німецьких колег. Щодо розвитку сільських територій, то тут у Німеччини є дуже непоганий досвід, яким Україні варто скористатися. Ці питання були серед тем, які українська делегація обговорювала з німецькими колегами під час двосторонніх зустрічей у рамках “Зеленого тижня” в контексті розширення співпраці.

На сьогодні, нагадала заступник міністра, в Україні працюють 5 коопераційних проектів від Федерального міністерства сільського господарства Німеччини. Перший та найстарший – Аграрно-політичний діалог. Є проект, пов’язаний з німецьким демонстраційним і технічним центром (ADFZ), проекти Біологічне сільське господарство, Аграрна торгівля і п’ятий, який недавно зовсім запустився, – це Фахова освіта (аграрні коледжі).

Також обговорювався стан двосторонньої торгівлі. “Тут у нас немає проблем, немає незадоволення. Навпаки, ми маємо дуже позитивну динаміку”, – підкреслила Трофімцева. Вона звернула увагу на зростання обсягів двосторонньої торгівлі, як експорту аграрної продукції з України до Німеччини, так і навпаки. Зокрема, експорт з України до Німеччини за 11 місяців 2017 року зріс на 60% порівняно з 2016 роком. “Тобто ми справді суттєво збільшили експорт нашої продукції сюди. Це не може не радувати”, – констатує вона.

Буквально за два-три тижні в  Німеччині  проходитиме виставка по Фрут Логістиці, де будуть також широко представлені багато українських компаній і підприємств. “Це одна з ніш, де ми маємо дуже хороший потенціал для збільшення нашої двосторонньої торгівлі, і де українські підприємства мають можливість більше продавати своєї продукції – свіжої, переробленої, сушеної – в Німеччину”, – вважає заступник міністра.

 

Зубко доручив місцевій владі під час негоди частіше спілкуватися з пресою

Місцеві органи влади повинні не тільки ретельно підготуватися до наступного снігопаду, а й постійно за допомогою ЗМІ інформувати населення про ситуацію, яка склалася у місті чи області.

Про це віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко сказав на засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС щодо ускладнення погодних умов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“З перших хвилин негоди треба постійно комунікувати через засоби масової інформації з населенням і звітувати про те, що саме відбувається”, – сказав  Зубко.

За його словами, як показала ситуація в деяких областях протягом тижня, були випадки, коли мешканці взагалі не знали, що відбувається і що саме влада робить.

“Треба  пояснювати людям не тільки те, які кроки робляться, аби ліквідувати наслідки снігопаду, а й інформувати про прогноз погоди, про те, які явища очікуються найближчим часом”, – наголосив урядовець.

Він нагадав, що за інформацією синоптиків, Україну чекає ще одна хвиля ускладнення погодних умов. Так, протягом 21-23 січня у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській, Донецькій, Луганській областях: сильні опади, мокрий сніг, налипання та ожеледь на дротах і деревах, на дорогах ожеледиця, посилення швидкості вітру до 15-20 м/с, місцями 25 м/с, хуртовини, снігові замети, утворення та збільшення висоти снігового покриву до 20-30 см.

У засіданні взяли участь Голова ДСНС Микола Чечоткін, а також представники центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, голови регіональних штабів з ТЕБ та НС. Вони аналізують ситуацію та роблять висновки з ситуації, яка склалась нині у декількох регіонах у зв’язку з погіршенням погодних умов та обговорюють подальші кроки задля покращення ситуації.

 

Данилюк: Моє завдання – щоб “гроші Януковича” не розчинилися

Міністр фінансів України Олександр Данилюк каже, що конфісковані “гроші Януковича”, які зараз у бюджеті, треба використати якомога ефективніше.

Про це він  заявив у інтерв’ю DT.UA – Укрінформ.

“Усе не так просто. Питання не нове, обговорюється вже кілька років. Почнемо з того, що гроші Януковича були заарештовані ще кілька років тому і перебували на рахунках державних банків до моменту конфіскації. Але до конфіскації використовувати їх у бюджеті не було можливості. “Висить груша, не можна з’їсти”. Спроб конфіскувати ці кошти було кілька, і спекуляції та сумніви виникали завжди – а чи не є це способом вивести ці гроші за межі державної системи? У пресі про це також багато писали”, – зазначив він.

За словами Данилюка, зараз “гроші Януковича” – в бюджеті, тому Мінфін має забезпечити цілісність і ефективність використання державних коштів.

“З одного боку, коли гроші надійшли до бюджету, я до цього поставився позитивно. Але я дуже негативно ставитимуся, якщо, не дай Боже, щось із цими грошима станеться. Тому що тепер уже йтиметься про прямі втрати держбюджету”, – сказав він.

Міністр вважає, що навколо цих коштів склалася непроста ситуація і треба “робити все можливе, щоб ці гроші залишилися в держбюджеті, тому що в іншому разі просто скандалом справа не закінчиться”.

Данилюк розповів також, на що планують витратити  “гроші Януковича”.

“За великим рахунком, ці гроші були вкрадені, вичавлені з бізнесу в роки Януковича. Тому однією з моїх пропозицій було за рахунок частини цих грошей погасити заборгованість держави перед бізнесом за переплати з податку на прибуток. (Президент, до речі, теж цю ідею підтримав.) Щоб бізнес міг ефективніше розвиватися, створювати нові робочі місця. І, звісно, частину грошей інвестувати в оборону. Зрештою, це те, що особливо важливо сьогодні. У будь-якому разі, витрачати їх треба з розумом. Витратити гроші у нас багато хто вміє, тому що відповідати за кожну копійку не навчений. Але такі вливання у бюджет не відбуватимуться щороку. І ставитися до їх розподілу треба не як до щорічної манни небесної, а як до одноразових надходжень. Планувати видатки бюджету потрібно, виходячи з можливостей економіки. І якщо бізнес не розвивається, у тому числі через тиск силовиків (я не маю на увазі тих, хто захищає країну на фронті), то збільшення фінансування цих служб вочевидь недоречне”, – наголосив він.

 

Климпуш-Цинцадзе розписала план “тихої” євроінтеграції-2018

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що 2018 рік є найважливішим для європейської інтеграції України.

Про це вона написала в своїй статті для  DT.UA – Укрінформ.

“Безпосередньо відчутних перемог уже досягнуто. Навряд чи можна очікувати від ЄС якогось кроку, що був би подібним до безвізу, – він просто не передбачений європейською політикою. Євроінтеграція 2018 року стане “тихою”, вона буде малопомітною і малозрозумілою широкому загалу, але не менш важливою для майбутнього країни”, – зазначила  Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, Україні потрібно затвердити урядово-парламентську Дорожню карту з виконання Угоди про асоціацію, за якою маємо рухатися. Крім того, цього року відповідні двосторонні органи Асоціації мають затвердити дорожні карти з адаптації законодавства у таких сферах як державні закупівлі, санітарні та фітосанітарні заходи, фінансові, поштові та кур’єрські послуги, морські міжнародні перевезення. “Маємо всі шанси активно просуватися в інтеграції України до цифрового ринку ЄС”, – додала віце-прем’єр.

Вона розписала такі необхідні кроки: “Необхідно ухвалити низку законодавчих актів з питань внутрішнього водного, залізничного й автомобільного транспорту та безпеки пасажирських перевезень, а також перевезень небезпечних вантажів. Маємо виконати домашню законодавчу роботу, щоб приєднатися до Конвенції ЄС про єдиний режим транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами. Для цього, зокрема, маємо внести зміни до Митного кодексу України щодо уповноваженого економічного оператора, єдиної митної декларації та започаткувати роботу системи NCTS. Важливими завданнями на цей рік є запуск оновленої системи державного контролю безпечності харчових продуктів, ухвалення законопроектів щодо маркування та інформації для споживачів і встановлення вимог до упаковки для харчових продуктів”.

Крім того, констатувала Климпуш-Цинцадзе, щоб розвивати вітчизняний високотехнологічний експорт та підготуватися до підписання Угоди АСАА, слід ухвалити зміни до законів про технічні регламенти й оцінку відповідності та про здійснення державного ринкового нагляду. У сфері екології – прискорити ухвалення законопроекту про стратегічну екологічну оцінку, запобігання забрудненню підземних і поверхневих вод, проведення моніторингу та оцінку забруднення повітря. У сфері громадського здоров’я життєво важливо ухвалити законодавство, що встановлює європейські стандарти безпечності донорської крові та її компонентів і роботи служби крові. У сфері енергоефективності – встановити вимоги європейського рівня до енергоспоживаючих продуктів з екодизайном (наприклад, посудомийні чи пральні машини, холодильники, водогрійні котли тощо).

Завданням цього року є також ухвалення органами Асоціації рішень про оновлення додатків до Угоди про асоціацію та графіків імплементації окремих актів ЄС, зауважила віце-прем’єр.

“Цей перелік аж ніяк не є вичерпним, але всі ці процеси мають бути прозорими для громадськості, яка зможе через портал моніторингу “Пульс угоди” відстежувати прогрес у її виконанні”, – наголосила Климпуш-Цинцадзе.

 

УПЦ КП поскаржилася в Євросуд через розгром сімферопольського храму

Представники УПЦ КП направили в Євросуд заяву щодо подій серпня 2017 року, коли російські “правоохоронці” опечатали частину приміщень сімферопольського храму святих рівноапостольних князів Ольги та Володимира і завдали збитків громаді.

Про це в коментарі  Крим.Реалії  розповів архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент – Укрінформ.

“Європейський суд із прав людини прийняв цю заяву, зареєстрував її… Події в серпні ще більше згуртували громаду, люди розуміють, що в будь-який момент можуть закрити церкву. Коли складаються такі обставини, вони призводять до того, що люди через побоювання залишитися без своєї церкви, без літургії, без причастя, йдуть до церкви. Я дякую Богу за все”, – зазначив владика Климент.

Наприкінці серпня російські судові пристави за підтримки силовиків вивезли церковне начиння з сімферопольського храму святих рівноапостольних князів Ольги та Володимира і фактично позбавили парафіян можливості збиратися на богослужіння. Коли вивозили майно, до архієпископа Сімферопольського і Кримського  УПЦ КП  Климента застосували силу і не пустили його в храм.

Він висунув вимоги до ФСБ – перевірити законність дій Федеральної судово-виконавчої служби та забезпечити безпеку вірян Київського патріархату.

 

Україна просить ЮНЕСКО врятувати Ханський палац у Бахчисараї

Учасники засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО вирішили вжити додаткових заходів з метою мобілізації міжнародних зусиль задля збереження Ханського палацу в Бахчисараї.

Про це  повідомляє  прес-служба МЗС – Укрінформ.

“Критична ситуація довкола Ханського палацу в Бахчисараї стала головною темою спеціального засідання Національної комісії України у справах  ЮНЕСКО, яке відбулося в Міністерстві закордонних справ  19 січня. Захід відбувся під головуванням голови Нацкомісії Сергія Кислиці за участі заступника міністра культури України Тамари Мазур, глави Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, представників причетних міністерств та відомств, експертів Українського національного комітету ІКОМОС, Українського національного комітету “Блакитний щит”, ІККРОМ в Україні”, – йдеться у повідомленні.

часники засідання констатували, що ситуація у сфері культури на території Криму викликає “глибоке занепокоєння та обурення діями російських окупаційних властей, які фактично, проводять масовий, добре спланований наступ на унікальний мультикультуралізм на Кримському півострові”, зазначили у МЗС.

Про такі дії яскраво свідчать так звані “реставраційні роботи” на території пам’ятки національного значення України, невід’ємної частини культурної спадщини кримськотатарського народу – Ханського палацу в Бахчисараї, що становлять реальну загрозу знищення історичної та культурної цінності цієї пам’ятки, включеної до Попереднього списку для внесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО ще в 2003 році.

За результатами обговорення проблеми учасники вирішили вжити додаткових заходів з метою мобілізації міжнародних зусиль, насамперед по лінії ЮНЕСКО, задля збереження Ханського палацу в Бахчисараї.

 

Окупантам не уникнути відповідальності за злочини в Криму – Порошенко

Президент України Петро Порошенко наголошує, що Росії не уникнути відповідальності за злочини в окупованому Криму.

Про це він написав у  Твітері  – Укрінформ.

“Окупантам не уникнути відповідальності за злочини та репресії – ні замовникам, ні організаторам, ані виконавцям”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 24 січня в Європарламенті обговорять можливе сприяння законодавчого органу ЄС у захисті прав людини в окупованому Росією  Криму. Відповідні слухання пройдуть у підкомітеті Європарламенту з прав людини. У слуханнях візьмуть участь активісти кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров.

 

Французький суд відпустив Керімова у Росію

Французький суд відпустив російського сенатора і мільярдера Сулеймана Керімова на короткострокову поїздку в Росію.

Про це французьким ЗМІ повідомив прокурор Ніцци Жан-Мішель Претр, повідомляє  RFI – Укрінформ.

«Пан Керімов отримав дозвіл від судді з’їздити в  Росію  із зобов’язанням повернутися, щоб відвідати дуже тяжкохворого близького родича (рідного чи зведеного брата). Йому дозволено здійснити цю поїздку в період з п’ятниці по неділю (21 січня)», — цитує слова прокурора Ніцци AFP.

Журналісти видання  Mediapart, які відвідували судові слухання, з’ясували деталі розслідування. По справі Керімова, мова йде про незаконне переміщення на територію Франції суми від 500 до 750 млн євро. У цій справі слідство вже привернуло 13 підозрюваних, в їх числі два адвокати з Франції, колишній нотаріус, агент з нерухомості, кілька членів місцевої багатої родини, які приховали від сплати податків значну суму, отриману від Керімова за покупку їх вілли. Зокрема при купівлі вілли Hier, на мисі Антіб

Керімов, як стверджує слідство, заплатив 127 млн євро, а офіційна сума угоди склала 35 млн євро. Деякі підозрювані затримані у цій справі є власниками офшорних компаній, які були залучені у махінації. Також слідство виявило, що управитель віллами Керімова на Лазурному березі Седрік Фожеру неодноразово їздив у сусідню Швейцарію, де знімав з рахунків готівку і перевозив їх у валізах у Францію. Перевозяться суми становили сотні тисяч євро. Зараз справа розслідується за статтями про незаконну фінансової діяльності та ухилення від сплати податків у складі організованої злочинної групи, за якими передбачено покарання у вигляді 10 років позбавлення волі.

 

Рахунок до РФ за окупацію Придністров’я буде вимірюватися мільярдами – Канду

Молдовська влада планує залучити авторитетних юристів для оцінки збитку від військової присутності Росії в Придністров’ї.

Про це заявив спікер парламенту Молдови Андріан Канду в інтерв’ю латвійському виданню Latvijas Avize, пише  “Українська правда” – Укрінформ.

За його словами, Москві можуть пред’явити рахунок, який буде вимірюватися в мільярдах доларів.

“Ми маємо намір найняти міжнародну юридичну фірму щоби підрахувати збитки, завдані через російську присутність в Придністров’ї протягом 25 років. Рахунок (до РФ) буде вимірюватися мільярдами доларів”, – заявив Канду.

Спікер парламенту Молдови наголосив, що не має сумніву у коректності вжитку терміну “окупація”. Він також повідомив, що у Придністров’ї, за підрахунками молдовської влади, перебувають 2000 російських військових-окупантів, які проводять спільні навчання із так званою придністровською армією. “Росія порушила міжнародне право”, – заявив політик.

“Російські військові підрозділи є загрозою для безпеки, оскільки це незаконна військова присутність, така ж, як у Абхазії, Південній Осетії і Східній Україні”, – сказав Канду.

Він додав, що молдовська влада намагається обговорювати це питання на міжнародному рівні і сподівається, що його піднімуть в ООН.

 

На Черкащині відкрився парк з “сонячним деревом” та пунктом видачі біометрики

У Білозірській ОТГ на Черкащині у п’ятницю відбулося урочисте відкриття паркової зони з “сонячним деревом” та станції з видачі ІД-карток та біометричних закордонних паспортів.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, участь у заході взяли, окрім голови та членів громади, керівництво району та області, представники Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування та журналісти.

“З минулого року у нас працює Центр надання адміністративних послуг, відкритий спільно за кошти Державного фонду регіонального розвитку та наші власні. Люди дуже задоволені, адже тепер не треба їхати в район, всі послуги надаються на місці. Тепер у приміщенні Центру надання адміністративних послуг запрацює і окреме місце з видачі ІД-карток та біометричних паспортів. Цей проект також реалізований спільно з ДФРР, ми залучили 20% власних коштів. Вчора було підключено програмне забезпечення, обладнання. Міграційна служба ще має видати нам ключ. До 1 лютого маємо остаточно все підготувати”, – заявив голова Білозірської ОТГ Володимир Міцук.

Зазначається, що відтепер жителі Білозір’я, в якому проживає понад 8 тис. осіб, зможуть отримати ІД-картку без виїзду з села. Там же можна буде отримати і біометричні паспорти для подорожей до країн ЄС. В установі буде діяти електронна черга. На станції працюватимуть двоє працівників. Очікується, що тут зможуть отримати біометричні паспорти й мешканці обласного центру, а також деяких навколишніх міст.

Ще одною принадою Білозірської ОТГ, за словами Міцука, стало ASolar Tree “сонячне дерево”, перше у Черкаській області. “Дерево”, що живиться сонячною енергією, спорядили спеціальним пристосуванням для зарядних пристроїв мобільних телефонів, планшетів та інших гаджетів. Одночасно можна буде підзарядити вісім пристроїв. Станцію оснастили акумуляторами потужністю 200 ампер: за гарних погодних умов енергії має вистачати на добу. Акумулятори розраховані на 10 років роботи, сонячні панелі — на понад 30.

За словами голови ОТГ, облаштування такого проекту — це, в першу чергу, просвітницька акція, спрямована на підвищення обізнаності, розуміння та використання оновлюваних джерел енергії.

Поруч з цим, в новоствореному парку, який з’явився на колишньому пустирі, запрацювала і безкоштовна зона Wi-Fi. Планується, що місце з безкоштовними підзарядкою смартфона та Wi-Fi стане улюбленим для відпочинку молоді села.

Білозірська ОТГ, чисельність якої нараховує трохи понад 9 тис., була в авангарді об’єднання територіальних громад в області: ще у серпні 2015 року дві ради — Білозірська сільська та Ірдинська селищна — вирішили об’єднатися. До слова, перший в Україні староста був обраний саме в селищі Ірдинь.

Всього за рік після створення ОТГ у Білозір’ї відремонтували низку доріг, встановили нове освітлення, відремонтували опорну школу і дитячий садочок. Надалі з’явився ЦНАП, колишню школу перебудували під житло для лікарів (доплачуючи їм також зарплати), завершується ремонт та оснащення обладнанням і меблями центру первинної медико-санітарної допомоги, амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Ще одна гордість села – Білозірська сільська академія футболу для дітей та юнацтва. Двоповерховий навчально-оздоровчий комплекс поєднує в собі як приміщення для тренувань юних спортсменів, так і для їх зручного проживання. Сільська академія футболу є першим подібним навчальним закладом на  Черкащині  та найбільшим в Україні.

В минулому році в Білозірській ОТГ почав діяти бюджет громадських ініціатив, завдяки якому жителі громади отримали можливість, подаючи конкретні пропозиції, вирішувати найважливіші проблеми в своїх селах. Жителі Білозір’я та Ірдині можуть розробити власні проекти, спрямовані, в першу чергу, на доброустрій територій ОТГ, організацію дозвілля, заходи із енергоощадження, покращення екологічної ситуації на території громади тощо.

“Білозірський бюджет участі вирізняється тим, що всі проектні ідеї були подані мешканцями ОТГ, а не бюджетними організаціями. Цей фактор дуже важливий, бо муніципальні організації уже мають широкі можливості реалізувати свої ідеї з місцевих бюджетів – на відміну від мешканців. Подаючи свої проекти на конкурс, бюджетні організації мають спокусу застосовувати адмінресурс для збору голосів. Переконаний, що вдало впроваджений пілотний механізм громадського бюджету у Білозірській громаді має великі шанси на підтримку цього цінного досвіду у інших ОТГ Черкащини”, – заявив директор Черкаського ЦРМС Сергій Слинько.

За його словами, цього року Білозір’я увійшло і в пілотний проект по Україні з передачі програмного забезпечення з оформлення субсидій безпосередньо на територіальну громаду. Також в об’єднаній громаді вже діє послуга “одружитися за добу”, додав Слинько.

Центри розвитку місцевого самоврядування створені в усіх областях України за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” і Мінрегіону. Вони націлені на полегшення імплементації реформи децентралізації шляхом надання консультацій, проведення інформаційних кампаній та організації навчання для різних рівнів місцевого самоврядування. Черкаський ЦРМС в цьому плані — один з найбільш активних. Радники центру – експерти з децентралізації, фінансів, юриспруденції, комунікації – надають постійну підтримку створеним громадам та сприяють процесу їх створення, допомагаючи вирішувати проблеми об’єднання та розвитку громад.

“На сьогодні на Черкащині існує 26 ОТГ, з яких 20 утворено у 2017 році, ще по три було утворено у 2015 та у 2016 роках. На прикладі Білозірської ОТГ люди побачили, що децентралізація дійсно приносить позитивні зміни. Після об’єднання перших трьох ОТГ у 2015 році, бюджети цих населених пунктів виросли наступного року у 8 разів”, – зазначив Слинько.

Побачивши позитивний досвід перших ОТГ, наголосив він, громади почали стрімко об’єднуватися і Черкащина увійшла у п’ятірку лідерів з утворення ОТГ у 2017. Голова Черкаського ЦРМС вказав на цю тенденцію та висловив сподівання, що у 2018 році кількість ОТГ в області “буде вже близько 50”.

“На Черкащині чимало багатих сіл і вони не поспішають об’єднуватися, бо бояться, що стануть “донорами” для менших громад та втратять ті ресурси, які у них є. Реформа децентралізації на Черкащині також має людське обличчя. Там, де головам не страшно йти на вибори, вони швидко об’єднуються. Там, де бояться втратити крісло та, відповідно, ресурси, — там не поспішають об’єднуватися. Оскільки люди часто довіряють своїм головам, то вони також не поспішають в ОТГ. Також окремі “вороги” децентралізації на Черкащині — голови районних рад, які подекуди публічно виступають проти цієї реформи. І це логічно, адже зараз ресурси громад сконцентровані у їх руках”, – вказав Слинько на проблемні питання створення ОТГ в області.

Черкаський ЦРМС, окрім проведення інформаційних кампаній, намагається сприяти і побудові такої собі горизонтальної координації між керівництвом ОТГ, організовує різні заходи, під час яких представники громад зможуть ділитися кращими практиками.

“У лютому ми хочемо вперше в Черкаській області зібрати старост, виконувачів обов’язки старост та показати їм успішні приклади роботи старост в Україні та на Черкащині зокрема. Щоб старости зрозуміли, що вони також є повноправними партнерами в управлінні територіальними громадами і що все, що знаходиться на їх території, — це не лише проблеми голови ОТГ, районної ради, а і їх зона відповідальності. У ході цього дводенного форуму у лютому ми хочемо подружити старост між собою, щоб вони спілкувалися, ділилися кращими практиками. По суті, у нас кожного місяця відбуватиметься якась велика подія для конкретного сектору під конкретні напрямки. Зокрема, влітку пройде великий форум для спеціалістів, які займаються наданням послуг в громадах, потім у жовтні відбудеться форум регіонального розвитку, у листопаді — форум інститутів громадянського суспільства”, – зазначив Слинько.

Крім того, цього року на Черкащині відбудеться ціла низка навчальних турів до успішних ОТГ, які наочно продемонструють переваги об’єднавчих процесів.

Білозірська ОТГ, вочевидь, стане одним з таким місць призначення. Лише минулого року Білозір’я відвідали вже понад 50 таких офіційних делегацій і не лише з області, а й з інших регіонів України, додав він.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою” започаткована 1 січня 2016 року та триватиме до 30 червня 2020 року. Вона спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами – Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією, маючи загальний бюджет в розмірі 102 млн євро. Одна з цілей – посилення спроможностей ключових суб’єктів на національному, регіональному та місцевому рівнях з метою впровадження реформ регіональної політики та децентралізації (Виконавець — Німецька компанія GIZ).

Ще одна ціль – розширення прав і можливостей об’єднаних громад з метою надання високоякісних послуг громадянам, що робить внесок у реформу децентралізації, яка триває в України (виконавець – Шведська міжнародна агенція з розвитку і співпраці SIDA).

 

Активісти під Радою вимагають прибрати намети з вулиці Грушевського

Біля Верховної Ради проходить акція з вимогою звільнити проїзд по вулиці Михайла Грушевського. Активісти закликають мешканців наметового містечка перенести свої палатки до Маріїнського парку і звільнити вулицю Грушевського.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, у суботу о 10 годині під наметове містечко прийшло кілька десятків активістів. Вони тримають плакати “Київ без наметів”, “Чисті вулиці – чисті серця!”, “Чому  Кличко мовчить?”.

Активісти кажуть, що прийшли на мирну акцію і готові до переговорів.

Вони наголошують, що перекриття однієї з головних вулиць призводить до великих заторів у столиці.

Крім цього, активісти зареєстрували відповідну  петицію  на сайті Київради. Петиція зареєстрована 17 січня та набрала 19 підписів з 10 тисяч, необхідних для розгляду.

 

Климпуш-Цинцадзе назвала ворогів євроінтеграції

Один з найпідступніших ворогів євроінтеграції — нехтування верховенством права.

Про це у своїй статті для  DT.UA  пише Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Укрінформ.

За її словами, перший ворог — бюрократична інерція, що не дозволяє ефективно впроваджувати євроінтеграційні реформи.

“Другий — лобізм, який відверто противиться євроінтеграційним реформам, — зазначає автор. — Третій — популізм, тобто “прості рішення для складних проблем. Рішення, яких в євроінтеграції не існує, як і в політиці в цілому”.

Віце-прем’єр зазначає, що ще один ворог євроінтеграції — корупція, яка дісталася нам у спадок з колоніальних часів, і досі не знищені її ключові основи: зарегульованість економіки, непрозорість політики. Не має значення, який обсяг збитку від корупції — мільярд гривень або всього сто. Будь-яке корупційне діяння — перешкода на шляху до  Європи.

“Але один з найпідступніших ворогів євроінтеграції — нехтування верховенством права, — підкреслює Климпуш-Цинцадзе. — У тому числі в процесі боротьби з тією ж самою корупцією. Якщо ми, перемагаючи корупціонерів, у прагненні більшого суспільного резонансу не будемо враховувати вимоги законності, дотримання процедур та принципу поваги до права людини — це не буде сприяти просуванню до європейських цінностей. Адже верховенство права — саме той стрижень, який зробив Європу Європою в набагато більшій мірі, ніж навіть ринкова економіка. Оскільки верховенство права в Європі було задовго до створення ринку”.

 

У Канаді побоюються, що не впораються із напливом майнерів

Монопольний виробник електроенергії у найбільшій канадській провінції Квебек Hydro Quebec може не впоратися із покриттям потреб у випадку напливу до провінції майнерів біткойнів.

Про це  Reuters  розповів речник компанії Марк-Антуан Пульйо – Укрінформ.

“Щодня ми отримуємо десятки запитів на створення підприємств із добування криптовалюти. Це заохочує нас чітко виробити власну стратегію у цьому питанні, оскільки ми не будемо в змозі вдовольнити енергетичні потреби усіх пропонованих проектів”, – сказав речник.

Однак, він наголосив, що в компанії не відкидають автоматично усі подібні пропозиції: “Ця  тема розвивається дуже швидко, тож нам слід залишатися пильними”.

За словами речника, компанія схильна віддавати перевагу дата-центрам, а не фермам біткойнів, оскільки перші створюють більше робочих місць.

Reuters пояснює, що виробництво біткойнів (так званий “майнінг”) потребує багато електроенергії для підтримання роботи великої кількості комп’ютерів. Політична стабільність, відносно низька ціна електроенергії та сприятливий клімат штовхають до Квебека все більше великих компаній, залучених до цього бізнесу.

 

МОК допустив Північну Корею до участі в Олімпіаді

Міжнародний олімпійський комітет допустив атлетів з Північної Кореї до участі у зимових Олімпійських іграх в південнокорейському Пхенчхані.

Про це повідомляє  “Радіо Свобода” – Укрінформ.

“За підсумками засідання МОК, яке пройшло в суботу в Лозанні, було оголошено, що спортсмени з КНДР виступлять у бігових і гірських лижах, шорт-треку й фігурному катанні. Крім того, Південна і Північна Корея сформують – вперше в історії – єдину збірну з жіночого хокею. На церемонії відкриття Олімпіади спортсмени з КНДР і Південної Кореї пройдуть разом, під одним прапором”, – наголошується в повідомленні.

Всього, як очікується, на Ігри в Південну Корею приїдуть 22 спорстмени з КНДР. У делегації також будуть 24 спортивних функціонери і 21 журналіст.

Участь північнокорейських спортсменів в  Олімпіаді  в Пхенчхані довгий час було під питанням – у зв’язку з кризою, що виникла через ракетно-ядерні випробування КНДР. Домовленості про участь спортсменів з КНДР в Іграх були досягнуті лише кілька днів тому, після того як вперше за два роки сторони провели переговори по спеціальному каналу зв’язку. Сполучені Штати і Південна Корея перенесли військові навчання, які спочатку були заплановані на час проведення Олімпійських ігор.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 585

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua