Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 20 жовтня

Інформдень: 20 жовтня

Два північні регіони Італії –  Ломбардія й Венето – проведуть у неділю референдум з питання про розширення своїх автономій.

Про це повідомляє  The Local.

“Два північні італійські регіони, Ломбардія й Венето, проголосують у неділю за те, чи вважають за краще вони повернути собі владу у Рима”, – говориться у повідомленні.

Референдуми  у Ломбардії, де живуть 10 мільйонів осіб, й у Венето з населенням  близько 5 мільйонів, не матимуть юридично обов’язкової сили.

Регіони не просять виборців голосувати за або проти незалежності від іншої Італії, питання лише про те, чи потрібні великі повноваження місцевій владі на думку городян.

Виборці повинні будуть відповісти на одне запитання: “Чи хочете ви, щоб ваш регіон отримав додаткові форми автономії?”.

Будь-який регіон може винести на голосування це питання відповідно до італійської конституції.

 

Міжнародна спільнота має об’єднатися у протидії кібервійні, яку ініціювала Російська Федерація.

Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу заявив заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків в ході XIII конференції з кібербезпеки, яку проводить Українська група інформаційної безпеки.

“Світ має об`єднатися навколо кібервійни, яку проводить Росія”, – сказав  Шимків.

За його словами, Україна залишається “експериментальним полігоном” для різних видів кіберзброї та кіберзагроз, щотижня спеціалісти виявляють різні модифікації вірусів. Але Україна вчиться, зазначив Шимків і висловив задоволення проведенням заходів, які серйозно підвищують компетенцію IT- фахівців та всіх, хто причетний до кібербезпеки.

Як повідомлялося, у Києві 20 жовтня розпочалася міжнародна конференція кібербезпеки, яку вже тринадцятий рік організовує Українська група інформаційної безпеки. На конференції присутні IT-офіцери правоохоронних структур, системні адміністратори, всі причетні до питань кібербезпеки.

 

Російська пропаганда за участі державних медіа, а також систематичні фальсифікації фактів Кремлем розпалили ненависть росіян до України й зараз продовжують поглиблювати конфлікт, що вимагає реакції міжнародної спільноти на ситуацію. 

З такою заявою виступив на засіданні Четвертого комітету ГА ООН перший секретар Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

“Ми глибоко стурбовані масштабною кампанією пропаганди та підбурювання ненависті до України й українців, що здійснюється російськими державними ЗМІ та громадськими діячами. Це відіграло важливу роль у розпалюванні агресії Росії проти України та конфлікту на Донбасі”, – заявив представник Української місії при ООН.

Він підкреслив, що російська влада суттєво обмежила простір для незалежних ЗМІ, посилила контроль над державними медіа, перетворивши їх на потужні інструменти державної пропаганди, які продукують фальшиві новини.

“Така гібридна війна проти України із залученням підконтрольних державі російських ЗМІ, є прямою загрозою для цінностей ООН. Комітет та інші органи  ООН  повинні оперативно реагувати на подібні спроби фальсифікації новин та використання їх в якості інструменту поглиблення регіональних конфліктів”, – заявив український дипломат.

Він закликав міжнародне співтовариство подвоїти зусилля в запровадженні найкращих практик та інструментів у реагуванні на цю глобальну загрозу.

“Ми переконані, що інформаційна безпека є ключовим елементом у кожній системі національної безпеки, і ООН повинна стати маяком для цього шляхом виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто бере участь у пропагандистських війнах”, – підкреслив Олег Ніколенко.

 

Міжнародна спільнота шукає способи, як не дозволити терористам використовувати інтернет для пропаганди своїх поглядів.

Про це по завершенні зустрічі міністрів внутрішніх справ країни  G7  розповів міністр громадської безпеки Канади Ральф Гудейл, передає кореспондент Укрінформу.

«Канада та наші міжнародні партнери разом із провайдерами комунікаційних послуг обговорили як спільними зусиллями ми можемо запобігти використанню терористами інтернету для набору нових членів та пропаганди насильства», – сказав Гудейл.

Він наголосив на важливості дій на випередження для ефективної протидії зловмисниками в Мережі. «Аби бути на крок попереду терористів в Інтернеті, нам важливо розуміти і передбачати, як онлайн простором можна зловживати. Канада рішуче налаштована тісно співпрацювати із нашими союзниками й партнерами у приватній сфері, аби перешкодити зусиллям терористів», – зазначив міністр.

Гудейл додав, що під час зустрічей урядовці торкнулися також теми протидії традиційному «офлайн» тероризму. «Я вітаю спільні зобов’язання до співпраці й з нетерпінням очікую на продовження роботи із нашими союзниками й партнерами», – зауважив він.

 

Вінницький міський голова Сергій Моргунов різко відреагував на висловлювання  президента РФ Путіна про встановлення у місті пам’ятника Симону Петлюрі – людині «нацистских взглядов».

Про це Моргунов написав у  Фейсбуці – Укрінформ.

«Сьогодні прочитав, як президент держави-агресора, що розв’язала проти України гібридну війну, Владімір  Путін  бурхливо відреагував на встановлений у Вінниці пам’ятник Голові Директорії, Головному Отаману військ УНР Симону Петлюрі… Наш народ сто років тому дуже важко боровся за незалежність і, на превеликий жаль, тоді її не здобув. А ми маємо знати свою історію і не повторювати її помилок. Тим більше зараз, коли та ж сама країна веде гібридну війну на українському сході… І не російській владі вказувати українським містам та громадам, як вшановувати своїх героїв», – написав Моргунов.

За його словами, українським історикам доведеться докласти чимало зусиль, аби повернути історичну правду про ті події і про тих історичних постатей. Саме тому у місті буде створено музей «Вінниця – тимчасова столиця УНР».

19 жовтня Путін на пленарному засіданні клубу «Валдай» заявив, що в Україні відкрили пам’ятник Петлюрі – людині нацистських поглядів, антисеміту.

 

Президент Петро Порошенко підписав указ про заснування символіки Ради національної безпеки і оборони. 

Текст указу розміщено на  сайті  Глави держави – Укрінформ.

“Заснувати емблему, прапор та знак Ради національної безпеки і оборони України”, – йдеться в документі.

Крім того зазначається, що потрібно затвердити опис і малюнок емблеми, прапора і знака  РНБО, порядок використання цієї символіки.

 

Держава не повертатиме гроші за “Укртелеком”, оскільки приватизація відбувалась за окремо ухваленим законом.

Про це в ефірі  Еспресо.TV  сказав в.о. глави Фонду державного майна України Віталій Трубаров.

Він пояснив, чому держава звернулась до суду з позовов про перегляд приватизації “Укртелекому” – Укрінформ.

“Власник “Укртелекому” брав на себе зобов’язання внести $450 млн інвестицій і побудувати нову мережу спеціального зв’язку і передати її державі. Ці зобов’язання не були виконані. Оскільки приватизація відбувалась за окремо ухваленим законом, то держава не повертає гроші за раніше придбане підприємство”, – сказав Трубаров.

За його словами, перевірка виконання приватизаційних умов відбувалась станом на 2016 рік. На цей термін зобов’язання не були виконані.

В.о. глави Фонду державного майна вважає, що повторна приватизація “Укртелекому” відбуватиметься згідно з умовами нового закону, який вже подано до Верховної Ради. На його думку, цей закон дає інвесторам більш чіткі гарантії.

Як повідомлялося, у травні Фонд держмайна подав до госпсуду Києва позов про розірвання договору купівлі-продажу компанією  Ріната Ахметова  акцій “Укртелекому” та стягнення пені в розмірі 2,17 млрд гривень.

 

Голова Верховної Ради Андрій Парубій прогнозує, що цієї осені у парламенті відбудуться доволі гострі дискусії щодо закону про державний бюджет на наступний рік.

Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу «Рада», повідомляє кореспондент Укрінформу – Укрінформ.

«Цієї осені ми будемо проговорювати і матимемо дуже гострі дискусії з підготовки  бюджету», – сказав Парубій.

На його думку, уряд подав на розгляд ВР оптимістичний проект перспективи економічного розвитку України в 2018 році.

 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав три ухвалені закони.

Про це повідомляється на  сайті  парламенту – Укрінформ.

“Голова Верховної Ради України у п’ятницю підписав три ухвалених закони: Про основні засади забезпечення кібербезпеки України (законопроект №2126а), Про електронні довірчі послуги (законопроект №4685) і Про гастрольні заходи в Україні (законопроект №6682)”, йдеться в повідомленні.

Нагадаємо,  Верховна Рада  5 жовтня внесла зміни до закону “Про гастрольні заходи в Україні”.

Згідно з ними запроваджується заборона проведення гастрольних заходів, що популяризують або пропагують державу-агресора.

Окрім того, до закону “Про гастрольні заходи в Україні” включено нову статтю, що стосується особливостей організації і проведення гастролей громадянами РФ. Відповідно до цієї статті у разі, якщо учасником гастролей є громадянин країни-агресора, організатор не пізніше ніж за 30 днів до проведення заходу має подавати до СБУ запит, чи дозволений артисту в’їзд в Україну.

 

Слідство у справі Романа Сущенка закінчене. Адвокат Марк Фейгін і його підзахисний почали ознайомлення з десятьма томами справи.

Про це Фейгін повідомив кореспондентові Укрінформу.

“Нам з Романом Володимировичем заявили про закінчення слідства. Справа складається з 10 томів – процесуальні, оперативні матеріали. Детальніше говорити не можу, оскільки на справі – гриф держтаємниці. Ми з моїм підзахисним зараз вивчаємо другий том”, – сказав Фейгін.

Він уточнив, що остаточно тактику захисту вироблятиме із  Сущенком  після ознайомлення з усім масивом даних. “Але хочу уточнити, що в головному наша позиція незмінна. Сущенко не визнає провини. І сьогодні він знову відмовився давати на себе свідчення, посилаючись на 51 статтю”, – зазначив адвокат.

Як відомо, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, в порушення міжнародних правил, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня йому було пред’явлено обвинувачення у “шпигунстві”. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. В ГУР МОУ спростували цю заяву. Термін тримання Сущенка під вартою закінчується 30 листопада.

У п’ятницю міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ (ПСМІ) Арлема Дезіра максимально використовувати свій мандат для сприяння звільненню незаконно утримуваних Росією українських журналістів Романа Сущенка, Миколи Семени, Станіслава Асєєва.

 

Глава МЗС України Павло Клімкін закликав представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ (ПЗМІ) Арлема Дезіра максимально використати свій мандат для сприяння звільненню утримуваних Росією журналістів Романа Сущенка, Миколи Семени та Станіслава Асєєва.

Про це він заявив під час зустрічі з Дезіром у п’ятницю, 20 жовтня, повідомляє  прес-служба МЗС – Укрінформ.

“Павло Клімкін закликав ПЗМІ максимально використати свій мандат для сприяння звільненню незаконно утримуваних Росією українських журналістів Р.Сущенка, М.Семени та С.Асєєва”, – йдеться в повідомленні.

Також Клімкін підкреслив відданість України зобов’язанням ОБСЄ  у сфері свободи ЗМІ та наголосив на важливості ретельного моніторингу представником ОБСЄ ситуації у сфері ЗМІ в окупованому Росією Криму та в ОРДЛО, а також його активного залучення до забезпечення прав та захисту журналістів на тимчасово окупованих територіях України.

Крім того, за даними МЗС, вітаючи Дезіра з нещодавнім обранням на посаду ПЗМІ, міністр наголосив на необхідності продовження попередніх зусиль цього інституту ОБСЄ щодо реагування на такі серйозні виклики свободі ЗМІ на просторі ОБСЄ, як поширення російської державної пропаганди, дезінформація та маніпулювання Росією ЗМІ на підтримку та виправдання своєї збройної агресії проти України.

 

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав владу України забезпечити безпеку життя і роботи журналістів у країні.

Про це він говорив під час свого візиту до Києва у п’ятницю, повідомили кореспондентові Укрінформу з штаб-квартири організації.

«Безпека працівників ЗМІ залишається крихкою в Україні, і я наполегливо закликаю владу покласти край безкарності за всі напади на журналістів, ефективно і оперативно завершивши розслідування і врегулювавши в судовому порядку випадки необґрунтованого втручання. Журналісти мають працювати в сприятливих умовах, вільних від страху насильства і залякування», – цитує Дезіра його прес-служба.

Представник ОБСЄ запевнив, що справи українських журналістів Романа Сушенку, Миколи Семени, Станіслава Асєєва, і події навколо інформаційного порталу Strana.ua його журналістів залишаються в центрі його уваги.

В ході візиту Дезір зустрівся з дружиною Романа Сущенко Анжелою Сущенко і пообіцяв їй підтримку в зусиллях, спрямованих на звільнення журналіста.

З іншого боку, він висловив стурбованість з приводу журналістів Нарзулло Ахунджонова і Фікрета Гусейнлі, нещодавно затриманих в Україні на прохання Узбекистану та Азербайджану відповідно. Дезір попросив українську владу не видавати двох журналістів, оскільки вони можуть зіткнутися з несправедливим ставленням і переслідуваннями за їх критичні репортажі.

В своїх дискусіях з владою Дезір також обговорив необхідність поваги роботи іноземних журналістів та інших суб’єктів ЗМІ шляхом збалансування міркувань безпеки та свободи вираження думок. «Навіть у важкі часи будь-які обмеження або обмеження щодо роботи журналістів, або засобів масової інформації повинні відповідати принципам прозорості, верховенства права та належним правовим процедурам», – підкреслив Дезір. Він переконаний, що «думки, в тому числі з питань, які можуть розглядатися як спірні, чутливі, непристойні чи образливі, повинні мати право бути вільно виражені».

Представник знову запевнив у готовності його офісу продовжувати налагоджений діалог з Україною і надавати підтримку різноманітного і плюралістичного медійного ландшафту в країні у відповідності із зобов’язаннями  ОБСЄ  в області свободи ЗМІ та міжнародною практикою.

Представник зустрівся з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, першим заступником міністра інформаційної політики Еміне Джапаровой і заступником міністра внутрішніх справ Тетяною Ковальчук, а також з представниками ряду організацій громадянського суспільства та засобів масової інформації для обговорення питань свободи ЗМІ в Україні і визначення сфер, де його офіс може надати допомогу.

 

У п’ятницю в артхабі Укрінформу відбувся вечір пам’яті, присвячений 110-річчю українського громадського діяча, генерал-майора, правозахисника та одного із засновників Української групи Гельсінкі Петра Григоренка.

Чому кримські татари завжди вшановуватимуть пам’ять цієї людини, учасникам заходу розповів народний депутат України, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

“Він зробив для кримських татар більше, ніж будь-який відомий активіст кримськотатарського національного руху… Завдяки Петру Григоренку тема Криму і кримських татар вийшла за межі СРСР. Він постійно давав інтерв’ю, писав статті про те, як несправедливо радянська система поводиться з корінним народом Криму”, – сказав Джемілєв.

Наприклад, стаття Григоренка “Хто ж злочинці?”, що набула поширення на Заході, розповів політик, написана на захист десятьох кримськотатарських активістів, яких судили 1969 року за право повернення до Криму, прямо вказувала, що злочинці самі судді, а не ті, кого вони судять.

Як вважає Джемілєв, Григоренко був легендарною особою, яка могла собі дозволити внутрішню свободу.

“У Радянському Союзі були теж люди внутрішньо вільні, які нічого не боялися… Ця внутрішня свобода дуже дорого коштувала і, як мовиться, була не кожному по кишені. За це можна було заплатити роками, проведеними у в’язниці, психіатричній лікарні і навіть пожертвувати життям. Однією з таких легендарних осіб, які могли собі дозволити таку свободу, був Петро Григоренко. Будучи генерал-майором радянської армії, він міг користуватися всіма привілеями радянської номенклатури, але свідомо пішов на конфронтацію з владою, відстоюючи свої погляди і принципи справедливості”, – розповів лідер  кримських татар.

Він поділився спогадами про те, як наприкінці 80-х років, коли кримські татари почали повертатися до Криму, в пам’ять Григоренка була названа вулиця у першому кримськотатарському селищі в районі Бахчисарая.

“Не всі кримські татари тоді могли купити нові будинки в Криму через радянські рублі, що знецінилися. Не вимагаючи повернення своїх будинків, які у них відібрали в 1944 році, кримські татари пішли на так звані самозахоплення землі, щоб побудувати собі житло. Перше кримськотатарське селище з’явилося в Криму в селі Холмівка Бахчисарайського району і перші дві вулиці були названі на честь Ісмаїла Гаспрінського і Петра Григоренка. Проти Гаспрінського кримські чиновники нічого не мали проти, тому що не знали, хто він такий, а ім’ям відомого правозахисника Григоренка, якого вони вважали антипорадником, так і не дозволили називати вулицю, доки не розпався СРСР”, – розповів Джемілєв.

Він зазначив, що чиновники пропонували назвати вулицю Фруктовою, але кримські татари не погоджувалися, незважаючи на те, що мешкання на безіменній вулиці позбавляло їх і прописки, і можливості влаштуватися на роботу.

У 1994 році кримські татари вирішили поставити пам’ятник Григоренку в Сімферополі. Тодішнє керівництво Криму і місцева компартія знову голосно заявили, що пам’ятнику “антипорадникові” не бути в Криму.

“Пам’ятник Григоренку ми поставили тоді самі і заявили, що якщо хтось доторкнеться до нього, ми знесемо в Криму всі пам’ятники Леніну. А їх тоді було більш як 500. Взагалі-то ми дотримуємося мирних методів боротьби, але випадок, коли узяли в заручники всі пам’ятники Леніна в Криму, був винятком”, – розповів лідер кримських татар.

За його словами, в 2007 році він разом з двома нардепами підготував ухвалу про увічнення пам’яті Григоренка у зв’язку з його 100-річчям, але депутати не підтримали його. Тодішній президент України Ющенко задовольнив прохання Джемілєва і підписав однойменний указ по ювілею Григоренка, який, на жаль, так і не втілили в життя.

Прощаючись з Петром Григоренком, похованим у Нью-Джерсі (США) в 1987 році, його друзі сказали, що жертви, принесені ним, були не марними і кинули йому в могилу жменю кримської землі, яку він колись привіз їм з Криму.

Петро Григорович Григоренко (1907-1987), український громадський діяч, генерал-майор, один із засновників Української групи Гельсінкі. Народився 16 жовтня в селі Борисівка, нині Запорізька область. За свою правозахисну діяльність сидів у в’язницях, таборах і психіатричних лікарнях. Був розжалуваний у рядові і позбавлений всіх державних нагород. Після виїзду до сина в США був позбавлений громадянства СРСР і права повернення на батьківщину, не доживши чотирьох років до проголошення України незалежною державою.

 

Засуджений в окупованому Криму один з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умеров потрапив до лікарні.

Про це повідомив кримський адвокат Едем Семедляєв, перед “Радіо Свобода”– Укрінформ.

“Сьогодні стало відомо, що Ільмі Умеров потрапив до лікарні. Після цілого дня проведеного в Верховному суді Криму, вдалося провідати його в Бахчисарайської лікарні”, – повідомив Семедляєв.

Як зазначається, його госпіталізували через гіпертонію.

“Підскочив артеріальний тиск, викликав “швидку”, привезли сюди. Тепер лікуюся”, – розповів Умеров.

27 вересня підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд виніс вирок у справі  Ільмі Умерова  і призначив йому покарання у вигляді двох років колонії-поселення.

 

Захід досі не може позбутися ілюзій стосовно справжніх цілей російської зовнішньої політики на Близькому Сході, хоча її дії у Сирії свідчать, що вони далекі від декларованих. 

Про це заявив екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко на міжнародній конференції “Близькосхідний вектор зовнішньої політики Росії: цілі та наслідки”, організованій Центром дослідження Росії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На превеликий жаль, поки що з боку Заходу навряд чи можна говорити про якусь адекватну реакцію на те, що відбувається на Близькому Сході. Якщо говорити про Росію, то, думаю, для всіх нас є очевидним, що захист режиму Асада є останньою метою, яку ставить перед собою Кремль”, – сказав Огризко.

На його думку, насправді шляхом участі у цьому конфлікті Російська Федерація переслідує кілька цілей. Зокрема, вона хоче повернутися до числа тих, з ким Захід розмовляє, і це їй частково вдалося, зазначив Огризко.

Окрім того,  Росія  хоче посилити свою військову присутність у регіоні, і вона це успішно зробила, констатував дипломат. У цьому контексті Огризко нагадав, що російська присутність у Сирії починалася з пункту технічної допомоги ВМФ у сирійському місті Тартусі (військова база, створена у 1971 році – ред.), а сьогодні вона створила мережу військових баз, які обслуговують і військові кораблі, і авіацію, і сухопутні війська.

На переконання Огризка, Росія також має на меті подальше формування коаліції арабських країн, які опонують США в цьому регіоні, і, поза сумнівом, продовження дестабілізації ситуації в Європі через чергові хвилі біженців.

“На превеликий жаль, системного аналізу і системної реакції на ці події принаймні я не спостерігав”, – констатував дипломат.

Він також акцентував увагу на тому, що на Заході досі продовжує існувати теза, що Росія їм потрібна для боротьби з міжнародним тероризмом. “Ну, вже більше, ніж те, що Росія робить для спонсорування цього тероризму, зробити важко… На цьому тлі Захід досі не може позбутися ілюзій відносно справжніх цілей російської зовнішньої політики”, – вважає екс-міністр закордонних справ.

Дипломат зазначив, що його турбує “квола або ніяка” реакція Заходу на застосування Росією в Сирії забороненого міжнародними конвенціями касетного озброєння, а також те, що з боку міжнародних безпекових організацій немає реакції на грубі порушення прав людини і злочини проти людяності в Сирії.

“Те, що такі структури опікуються гуманітарними проблемами, дуже важливо, але мені здається, що це означає просто заховати голову в пісок”, – резюмував Огризко.

 

ФСБ РФ рекрутує носіїв радикальної ідеології з ісламських та християнських громад Росії і переправляє їх у Сирію і на Донбас, здійснюючи в такий спосіб експорт радикалізму за межі країни та “утилізуючи” там його носіїв.

Про це заявив директор аналітичної групи Da Vinchi AG Анатолій Баронін на міжнародній конференції “Близькосхідний вектор зовнішньої політики Росії: цілі та наслідки”, організованій Центром дослідження Росії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Рівень народжуваності у мусульманських сім’ях у Російській Федерації є значно більшим, ніж у християнських, тож іслам дуже швидко розповсюджується на території Росії, в тому числі через демографічний чинник. У цьому випадку ми бачимо, що участь Російської Федерації у конфлікті в Сирії має ще й певний утилізаційний аспект”, – сказав Баронін.

Він поінформував, що очолювана ним аналітична група володіє підтвердженою інформацією, що експорт тероризму на територію Сирії здійснюється, зокрема, і представниками ФСБ Росії. За словами Бароніна,  вони знаходять людей з радикальними поглядами серед мусульманської громади Російської Федерації та забезпечують канали і фінансування їх вивезення на територію Сирії для участі у підрозділах “Ісламської держави”.

Баронін також відзначив, що цей процес має певні паралелі з тим, що наразі  Росія  робить в Україні, тобто експортує радикалів, але з християнською ідеологією, на територію Донбасу.

“Тобто відбувається певний рекрутинг осіб, які є радикалістами за ідеологією, з ісламського світу та християнських громад, за рахунок яких здійснюється експорт радикалізму за кордони Російської Федерації”, – констатував експерт.

Він також звернув увагу на те, що з початку війни у Сирії фіксується певне зниження терористичної активності на території Російської Федерації.

“Зрозуміло, що це не є певним успіхом ФСБ з точки зору виявлення радикалізму та превентивних заходів у боротьбі з тероризмом, а є наслідком того, що велика кількість радикальних осіб, які планували або були учасниками радикальних та терористичних організацій на території РФ, були вивезені на територію Сирії і там утилізовані”, – переконаний Баронін.

 

Держсекретар США Рекс Тіллерсон привітав сирійські сили безпеки та партнерів по Коаліції зі звільненням міста Ракка, яке терористи називали своєю “сирійською столицею”. 

Про це йдеться в заяві глави Державного департаменту США, поширеній відомством у п’ятницю, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми вітаємо сирійський народ і Сирійські демократичні сили, включаючи Сирійську арабську коаліцію, з визволенням Ракки”, – наголосив держсекретар США.

За його словами, звільнення міста від терористів “є життєво важливою віхою у глобальній боротьбі проти ІДІЛ”, що свідчить про успіх міжнародних зусиль. Однак, продовжив Тіллерсон, “втрата терористами Ракки ще не означає, що наша боротьба проти ІДІЛ закінчиться”.

У цьому зв’язку він заявив, що глобальна коаліція продовжить застосовувати всю свою потужність, “поки всі сирійці не будуть звільнені від жорстокості “Ісламської держави”, і ми не переконаємося, що ІД не поширюватиме свій терор по всьому світу”. Держсекретар США висловив тверду впевненість, що ця жорстока терористична організація буде переможена.

Водночас, зауважив він, зараз США та інші члени Коаліції докладатимуть зусиль для розчищення від вибухівки та небезпечних предметів територій, які залишила ІДІЛ, а також для надання гуманітарної допомоги вразливим групам населення.

Тіллерсон  також підкреслив, що зараз розпочинається новий етап у врегулюванні сирійського конфлікту. “В той час як ми та наші партнери наближаємо поразку ІДІЛ на місцях, ми продовжимо добиватися деескалації насильства в Сирії”, – наголосив держсекретар. Він підкреслив, що це також дозволить більше зосередитись на просуванні дипломатичних зусиль під егідою ООН для досягнення справжнього політичного переходу, який відповідатиме волі сирійського народу.

 

В Афганістані стався другий за день напад на шиїтську мечеть, що забрав життя 33 осіб, ще 39 загинули раніше в Кабулі.

Про це повідомляє  Reuters

“Терорист-смертник вбив 39 осіб у шиїтській мечеті в столиці Афганістану Кабулі у п’ятницю ввечері… і ще один окремий  вибух  призвів до загибелі 33 осіб у мечеті в центрі країни”, – йдеться у повідомленні.

Жодна з місцевих терористичних організацій поки що не взяла відповідальності за вибухи.

Напад на мечеть у центральній провінції Гур стався незабаром після вибуху в мечеті в Кабулі.

 

Світове українство вітає запуск Верховною Радою реформи системи охорони здоров’я в Україні.

Про це заявив президент Світового конгресу українців Євген Чолій, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Світовий конгрес українців вітає прийняття історичного Закону “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів” та буде й далі разом з понад 20-мільйонною українською діаспорою підтримувати реформування охорони здоров’я в Україні для добра всього її населення”, – сказав Чолій.

Він наголосив, що  СКУ  активно підтримував План реформи системи охорони здоров’я, запропонований в.о. міністра охорони здоров’я України Уляною Супрун.

“СКУ закликає Верховну Раду України без жодної затримки прийняти проект закону “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення державних фінансових гарантій надання медичних послуг та лікарських засобів» та проект закону “Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», що є вкрай необхідними, аби реформа охорони здоров’я в Україні запрацювала сповна”, – наголосив президент СКУ.

Як повідомляв Укрінформ, 19 жовтня парламент 240 голосами ухвалив закон щодо медреформи “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів”.

 

Ситуація в центрі Києва біля Верховної Ради, де розташоване наметове містечко мітингувальників, спокійна, наразі тут відбувається концерт.

Як повідомили кореспонденту Укрінформу деякі учасники мітингу, розходитися звідси вони поки не планують, але й точну дату завершення акції протесту не назвали.

Мітингувальники мирно спілкуються один з один. Дехто стоїть, а дехто просто прогулюється наметовим містечком.

Присутніх пригощають гарячими напоями, а харчуються вони з польової кухні.

Загалом настрій мітингувальників не агресивний. Приблизно о 19.30 тут розпочався концерт, лунає музика, зі сцени читають вірші.

У натовпі можна побачити народних депутатів.

Потрапити в наметове містечко чи до Верховної Ради можна через металеві загорожі, біля яких стоять представники Національної поліції. Водночас ані учасники акції протесту, ані правоохоронці не чинять перешкоди тим, хто намагається увійти в містечко або ж вийти з нього. У деяких громадян силовики перевірять валізи, але якогось роздратування у громадян це не викликає

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок, 17 жовтня, під  Верховною Радою  розпочався мітинг з вимогою ухвалити законопроекти про Антикорупційний суд, про зміну виборчого законодавства та про зняття депутатської недоторканності. Неодноразово виникали сутички між правоохоронцями та учасниками акції, є постраждалі. Мітингувальники встановили наметове містечко.

 

Солом’янський райсуд задовольнив клопотання прокурорів САП  і поклав на народного депутата Борислава Розенблата обов’язки у частині носіння елетронного браслета та здачі документів для виїзду за кордон.

Відповідне рішення у п’ятницю оголосив суддя Олександр Бобровник, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Суд ухвалив клопотання задовольнити”, – сказав Бобровник

Таким чином, суд зобов’язав народного депутата утримуватися від спілкування із деякими особами, носити електронний браслет, не відлучатися без дозволу із Києва та Житомира, здати паспорти для виїзду за кордон.

Бобровник уточнив, що строк дії цієї ухвали визначений до 18 грудня.

Сам  Розенблат  після засідання зазначив, що у понеділок – вівторок буде подана апеляційна скарга на це рішення.

Прокурор САП Віталій Кравець журналістам повідомив, що прокуратура задоволена рішенням суду.

Того ж дня Верховна Рада підтримала в першому читанні зміни до Бюджетного кодексу, необхідні для реалізації фінансування медичної реформи.

 

За чотири роки в Україні буде повністю відновлена автошляхова магістраль. В наступному році і в подальші роки буде значно збільшене фінансування на ремонт і будівництво доріг з дорожнього фонду.

Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян 20 жовтня під час інспекції будівництва дороги Т-15-08 “Калинівка-Снігурівка-Березнегувате” на Миколаївщині, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“В наступному році ми очікуємо 33 млрд грн на будівництво доріг з дорожнього фонду. До 2020 року ця сума має вже бути вдвічі більшою. За нашими розрахунками, при фінансуванні 50 млрд грн на рік ми відновимо дороги вже за чотири роки”, – сказав  Омелян.

Він також зауважив, що не має на увазі будівництво автобанів, бо це інші розрахунки. “В українських реаліях це 1 мільйон євро за один кілометр, тому наразі про це не йдеться”, – сказав міністр.

Він також нагадав, що в 2017 році сума на ремонт доріг становить 20 млрд грн, а в минулому вона сягала лише 10 млрд грн.

Міністр також висловив переконання, що дороги будуватимуться і за кошти місцевих громад.

Що стосується Миколаївщини, то він відзначив суттєвий прогрес у цьому питанні. “Я приїздив сюди торік, і був прикро вражений. Зараз все набагато краще. Дорога Т-15-08, на якій ми зараз стоїмо, ще донедавна була в жахливому стані. Сьогодні ми бачимо, що її ремонтують за новими технологіями, і сподіваюсь, за наявності достатнього фінансування, вона буде здана ще до кінця року”, – зазначив міністр.

За інформацією Служби автомобільних доріг Миколаївської області, на ремонт 48 км дороги “Калинівка-Снігурівка-Березнегувате” потрібно близько 480 мільйонів гривень. Всі гроші мали бути виділені за рахунок обласного та районного бюджетів. Левова частка цих коштів – 448 мільйонів гривень мала надійти в бюджет з митного експерименту, який в цьому році практикується на Миколаївщині.

“Наразі на наші рахунки надійшло біля 200 мільйонів гривень і вони вже повністю освоєні, треба ще біля 300 млн. Ситуацію стримує те, що коштів від митного експерименту наразі надійшло менше, ніж було заплановано. Але ми сподіваємося на допомогу уряду. Ця дорога з’єднає два районних центри області з виходом на Миколаїв та Херсон”, – сказав начальник Служби автодоріг області Сергій Ткаченко.

 

Справу ватажка “ЛНР” Ігоря Плотницького, звинувачуваного у скоєнні теракту, в результаті якого було збито літак Іл-76 із 49 українськими військовими на борту, передано до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Про це повідомили у прес-службі Апеляційного суду Дніпропетровської області, де 20 жовтня слухалася ця справа, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Справу Плотницького (ватажка “ЛНР” – ред.), Гуреєва та Патрушева (командирів батальйонів бойовиків – ред.), які обвинувачуються в тероризмі, в результаті якого було збито літак Іл-76, відправили до Вищого суду, щоб там знову вирішили, який саме суд виноситиме терористам вирок”, – зазначили у прес-службі.

Як раніше повідомлялось, 20 вересня, Апеляційний суд Дніпропетровської області вже розглядав прохання адвокатів направити справу луганських терористів до будь-якого іншого суду Дніпропетровщини зважаючи на те, що троє суддів Бабушкінського райсуду міста Дніпро заявили про самовідвід у цій справі. Тоді Апеляційний суд відправив подання голови Бабушкінського районного суду про визначення підсудності знов до Бабушкінського районного суду.

Літак Іл-76 із українськими десантниками був збитий 14 червня 2014 року озброєними бойовиками в аеропорту Луганська. Тоді загинули 40 десантників й 9 членів екіпажу.

На лаві підсудних опинився генерал-майор Віктор Назаров, який на момент трагедії очолював штаб  АТО, за обвинуваченням у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 425 Кримінального кодексу України (недбале ставлення до служби, вчинене в бойовій обстановці, що призвело до тяжких наслідків).

Павлоградський міськрайонний суд на Дніпропетровщині засудив його до 7 років ув’язнення, однак Назаров подав на апеляцію. Колегія суддів Апеляційного суду Дніпропетровської області 3 жовтня залишила без задоволення клопотання генерала Назарова.

 

Громадський фонд Latvijas atjaunosanas biedriba анонсував створення в Латвії центру соціально-психологічної реабілітації воїнів АТО, який планується відкрити в травні 2018 року.

Про це розповів на прес-конференції в Ризі керівник фонду Сергій Алексєєв, повідомляє Укрінформ.

«Розгортається проект постійно діючого соціально-психологічного центру реабілітації українських воїнів  АТО  ФENIKSS, створюваного на території Латвії. У нас з’явився майданчик у кілька гектарів і двоповерховий гостьовий будинок (колишній баронський маєток). Звичайно, тут ще треба реконструкція, облаштування з урахуванням нових потреб. Ми продовжуємо шукати партнерів та донорів, оскільки наш проект – волонтерський. Сподіваємося, що зможемо відкрити центр у травні 2018 року», – розповів Алексєєв.

За його словами, на першому етапі після запуску центру ФENIKSS планується запрошувати на соціально-психологічну реабілітацію 25-30 українських воїнів. Згодом, на другому етапі – 40-45. Центр буде працювати в координації з Посольством України в Ризі. Для психологічної реабілітації буде використовуватися адаптована до українських умов розробка американських фахівців, що застосовувалася для солдатів, що пройшли операцію «Буря в пустелі» (операція багатонаціональних сил зі звільнення Кувейту і розгрому іракської армії в 1990-1991).

У разі необхідності при більш складних клінічних випадках волонтери направлятимуть для допомоги до відповідних ліцензованих фахівців у лікарні Адажи (тут розташована база НАТО в Латвії) і Айнажи.

Сергій Алексєєв – російський політемігрант в Латвії, громадський активіст, засновник громадського фонду Latvijas atjaunosanas biedriba, автор і співавтор ряду суспільно-значущих розслідувань про корупцію, «відмивні» банки, інформаційний вплив РФ на Балтію.

 

Київський районний суд Харкова арештував на 2 місяці підозрювану у скоєнні смертельної ДТП водійку Lexus Олену Зайцеву.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Слідчий суддя ухвалив задовольнити клопотання сторони обвинувачення і застосувати відносно Зайцевої Олени запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів у межах досудового розслідування, тобто до 16 грудня 2017 року включно, без визначення застави”, – сказала суддя.

Суд, приймаючи рішення, врахував аргументи прокурорів щодо ризику уникнення підозрюваною майбутнього покарання, щодо можливого впливу на свідків та хід слідства.

Раніше адвокат Олени Зайцевої просив про обрання в якості запобіжного заходу тримання під домашнім арештом.

Як повідомляв Укрінформ, увечері 18 жовтня в Харкові автомобіль Lexus під керуванням жінки-водія 1997 року народження Олени Зайцевої, проїжджаючи на заборонний сигнал світлофора, на великій швидкості врізався в автомобіль Volkswagen Touareg. Від отриманого удару автомобіль Lexus викинуло на тротуар вулиці Сумської, де у цей момент перебували десятки пішоходів. Водії обох автомобілів живі, їх повезли на огляд на предмет наявності алкогольного або наркотичного сп’яніння. Унаслідок ДТП загинули 5 осіб, ще 6 госпіталізовані.

За словами начальника Харківської обласної поліції Олега Беха, дівчина, яка була за кермом Lexus, чотири рази притягувалася до адмінвідповідальності за порушення правил дорожнього руху за ч. ч. 1, 3 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення в 2016 році і двічі – з початку цього року.

Звинувачення стверджує, що Зайцева перебувала під дією опіатів. Згідно з даними захисту, підозрювана приймала заспокійливі препарати.

Раніше народний депутат, член колегії МВС Антон Геращенко повідомляв, що  Зайцева  на своєму Lexus брала участь у перегонах містом.

 

Ухвалені пріоритетні реформи – в освіті, медицині, пенсійній системі – будуть послідовно реалізовані, і всі кроки на цьому шляху сприятимуть досягненню глобальної мети уряду, а саме – сталому росту економіки.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з діловими колами Волинської області,  повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

«Наше завдання – нормальний клімат, нормальний діалог з бізнесом, сталий ріст економіки», – сказав  Гройсман.

Він зазначив, що у наступному році ріст ВВП закладений на рівні 3%, а це означає ріст промислового виробництва в абсолютних показниках не менше ніж на 400 млрд грн. І ця цифра, впевнений глава уряду, може бути більшою – в разі послідовної реалізації запланованих реформаторських кроків.

В їх числі, підкреслив Прем’єр-міністр, – подальша дерегуляція та скасування непотрібних рішень, які створюють бар’єри для бізнесу, в тому числі у сфері приєднання до мереж, вирішення земельних питань, впровадження ефективних механізмів управління державною власністю та приватизація нестратегічних активів, у тому числі через систему ProZorro.

У цьому контексті він нагадав, що у вересні в Києві пройшла велика зустріч із підприємцями за участю Президента України. І саме там було ухвалено рішення про обмеження використання силових підрозділів при проведенні перевірок бізнесу, а також про формування нової і остаточної редакції проекту закону про Службу фінансових розслідувань з подальшим її обговоренням у сесійній залі Парламенту.

«Думаю, в листопаді треба ухвалювати цей законопроект», – сказав Гройсман.

У сукупності ухвалені рішення і подальші зміни, які впроваджуються в Україні, дадуть синергетичний ефект і дозволять забезпечити суттєве зростання національної економіки.

 

Аграрний сектор є одною з найпотужніших галузей економіки, що приносить левову частку доходів у бюджет і сприяє покращенню економічної ситуації в державі. У більшості розвинутих країн світу держава надає велику підтримку агропромисловцям, і Україна – не виняток.

В нашій державі діє декілька бюджетних програм, спрямованих на підтримку аграрного сектору, зокрема «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів». Цьогоріч Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 №130 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

У Міністерстві аграрної політики поінформували, що для підтримки аграрного сектору на 2018 рік передбачається виділити 6,3 млрд гривень. Планується, що бюджетна дотація для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції (2 млрд гривень) буде вдосконалена через зміну формули нарахування коштів та обмеження надання підтримки – одному виробнику не більше 150 млн гривень.

На фінансування часткової компенсації вартості придбаної с/г техніки та обладнання українського виробництва передбачено збільшення суми до 1 млрд гривень, оскільки при своєчасному запуску і посиленій інформаційній кампанії дана програма матиме мультиплікаторний ефект і забезпечуватиме розвиток багатьох сфер.

Відповідно до програми фінансової підтримки розвитку фермерських господарств та сільської кооперації (1 млрд гривень) 50% від усієї суми надаватиметься через кооперативи, що стимулюватиме розвиток кооперації серед аграріїв. Інші 50% надаватимуться таким типам фермерів, як сімейні фермери, класичні фермери й тим, хто вперше хоче стати фермером. Окрім того, допомога передбачається таким галузям сільського господарства, як нішеві культури, ягідництво, садівництво, овочівництво, тваринництво та біоенергетика.

Окрему увагу приділено програмі підтримки тваринництва як одного з пріоритетних напрямів у 2018 році. Фінансова підтримка (2 млрд гривень) буде надаватися на будівництво та реконструкцію тваринницьких комплексів, що стимулюватиме нарощування поголів’я тварин і, як результат, призведе до вирівнювання цінової ситуації на м’ясо.

Також у 2018 році планується запустити програму для покращення генетики у тваринництві (300 млн гривень), зокрема за трьома головними напрямами: м’ясне скотарство, молочне скотарство та свинарство.

 

Як повідомили Укрінформу в управлінні взаємодії з громадськістю Урядового контактного центру, з початку 2017 року на урядову «гарячу лінію» надійшло понад 8 тисяч звернень з питань аграрної політики і земельних відносин.

У своїх зверненнях громадяни порушували низку питань. Зокрема, це надання державної підтримки на закупівлю технічного обладнання для тваринницьких ферм, фінансова допомога фермерським господарствам; необґрунтоване заниження закупівельних цін на сільськогосподарську продукцію, передусім на молочну, що пов’язано з відсутністю державного регулювання граничних цін на неї; виплата спеціальної бюджетної дотації на утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби; прискорення розрахунків за поставлену заготівельникам продукцію; порядок створення сільгосппідприємств та виділення землі для здійснення підприємництва; надання кредитів агровиробникам; дії бюджетних програм державної підтримки аграріям, передусім щодо виділення коштів для створення нових робочих місць, цільової програми «Надання кредитів фермерським господарствам».

Так, наприклад, чоловік з м. Вишгород Київської області зателефонував на урядову «гарячу лінію» з проханням надати роз’яснення щодо створення фермерського господарства та порядку отримання з цією метою земельної ділянки. Дане звернення було розглянуто Головним управлінням Держгеокадастру у Київській області. У відповіді заявнику зазначається, що згідно із Законом України «Про фермерське господарство» право на створення фермерського господарства має кожен дієздатний громадянин України, який досяг 18-річного віку. Відповідно до Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають право власності та право користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень чи за результатами аукціону. Земельні ділянки державної чи комунальної власності (відповідно до кодексу), у тому числі з розташованими на них об’єктами нерухомого майна державної чи комунальної власності, підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах.

Підприємець із с. Новоселівка Полтавської області звернувся на урядову «гарячу лінію» за роз’ясненнями щодо отримання 20% компенсації за придбану сільгосптехніку українського виробництва. У Мінагрополітики, розглянувши звернення, повідомили громадянину, що для отримання часткової компенсації сільськогосподарські товаровиробники подають до державного банку заявки та документи, що підтверджують придбання техніки та обладнання, а саме: копію платіжного доручення, акт приймання-передачі техніки та обладнання, свідоцтво про державну реєстрацію техніки та обладнання. Мінагрополітики (за наявністю усієї необхідної інформації) формує реєстр сільськогосподарських товаровиробників та у межах обсягу відкритих асигнувань направляє бюджетні кошти державному банку, який в одноденний строк перераховує їх на поточні рахунки сільськогосподарських товаровиробників пропорційно визначеним у реєстрі сумам.

У своїх зверненнях підприємці-аграрії схвально оцінюють накреслені державою орієнтири на відродження галузі тваринництва, зокрема, скотарства. Зацікавленість аграріїв простежується також у зверненнях щодо надання консультаційної допомоги та пільгового фінансування підприємницької діяльності у цій сфері, іншими запропонованими державою фінансовими інструментами підтримки виробництва тваринницької продукції, в т.ч. системою державних дотацій сільгоспвиробникам, а також висловлювали своє бачення та пропозиції щодо розвитку галузі.

Так, столичний підприємець висловив бажання долучитися до розробки державних програм, що стимулювали б розвиток фермерських тваринницьких господарств, зокрема вирощуванням великої рогатої худоби. Після уважного розгляду звернення у Мінагрополітики висловлено подяку заявнику за небайдужість у вирішені нагальних проблем в галузі тваринництва та запропоновано звернутися до структурного підрозділу обласної державної адміністрації за місцем проживання, щоб спільними зусиллями реалізувати державні завдання.

За період з 13 по 19 жовтня 2017 року на урядову «гарячу лінію» надійшло 145 тисяч 773 дзвінка, а також 966 звернень зареєстровано через Інтернет.

Отримати відповідь, роз’яснення чи довідкову інформацію можна, звернувшись на урядову «гарячу лінію» за номером телефону 1545 у цілодобовому режимі та безкоштовно з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Lifecell.

Для підприємців діє «гаряча лінія» за номером: 0-800-503-045.

Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону урядової «гарячої лінії»: +38(044)284-19-15.

Оформити звернення можна також через веб-сайт Урядового контактного центру за адресою:  www.ukc.gov.ua

 

Міністерство культури за результатами тендера визначило організатора конкурсу на Меморіал Героям Небесної Сотні – Музей Революції Гідності  і оголосило Міжнародний відкритий архітектурний конкурс проектів. 

Про це повідомив очільник міністерства Євген Нищук на брифінгу в Укрінформі.

“Міністерство культури уклало угоду з однією з провідних європейських компаній – це Phase 1 (Берлін, Німеччина), – яка виграла тендер з проведення конкурсу на меморіал і музей Революції Гідності. І ми оголошуємо про початок конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта “Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності” в місті Києві”, – сказав  Нищук. Він зазначив, що утворено журі конкурсу та затверджено його склад, відповідальним секретарем визначено Бенджаміна Хоссбаха – керуючого партнера, архітектора.

Водночас Нищук додав, що до оголошення проекту-переможця неможливо говорити ні про обсяги витрат, ні про дату відкриття Меморіалу.

Як підкреслив Ігор Пошивайло – генеральний директор державного закладу “Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності”, – меморіальний комплекс має передбачати три великі зони – меморіальний простір, музейний і культурно-освітній простір, громадський простір – і бути багатофункціональним майданчиком.

“Щодо тих стихійних меморіалів, які виникли на Алеї Героїв Небесної сотні, тут ситуація досить непроста. Вшанування пам’яті потребує сучасних форм. І, очевидно, ті пам’ятники вже будуть неактуальними. Ми чекаємо на унікальне рішення, яке буде прийнятне для всіх зацікавлених сторін, бо залишити Алею героїв Небесної сотні у тому вигляді, в якому вона існує на сьогодні, неприйнятно для центру столиці”, – сказав, зокрема, Пошивайло.

Володимир Бондарчук – голова ГО “Родина Героїв Небесної Сотні”, син Героя Небесної сотні Сергія Бондарчука – наголосив, що для них Алея Героїв Небесної сотні, ті місця, де загинули їхні рідні, є сакральними.

“Ми зробимо все, щоб цей конкурс пройшов на найвищому рівні і щоб на Алеї Героїв Небесної сотні було створене місце, куди хотілося б приходити, куди приходили б люди, щоб обговорювати майбутнє держави, щоб згадати людей, які відділи своє життя за майбутнє України”, – сказав він.

Президент Національної спілки архітекторів України Володимир Гусаков відзначив, що конкурс, який сьогодні починається, буде проходити за підтримки Міжнародної спілки архітекторів, Національна спілка проведе велику роботу по залученню до нього вітчизняних архітекторів. Члени спілки візьмуть участь у журі конкурсу, яке насамперед має виробити критерії оцінки проектів та умови конкурсу.

“Це буде надзвичайно непростий конкурс. В нашій країні ще нічого подібного не проводили. Хоча міжнародні конкурси були, але за своїм значенням і складністю такого не було”, – підкреслив Гусаков.

За словами Ганни Бондар – координатора Координаційного центру з впровадження економічних реформ при Адміністрації Президента України, – конкурс буде спиратися на затверджену  концепцію. В конкурсне завдання будуть покладені попередні напрацювання, зокрема громадських ініціатив. Розташування меморіального комплексу планується на Алеї Героїв Небесної сотні, безпосередньо на місці подій.

“Ми впевнені в тому, що міжнародний організатор конкурсу забезпечить прозору і легітимну конкурсну процедуру. Таким чином в лютому ми вже отримаємо проект-переможець на меморіальну частину і влітку отримаємо проект-переможець на будівлю музею”, – сказала вона.

 

З початку осіннього політичного сезону Президент, уряд і парламент продемонстрували друге дихання ефективної взаємодії в проведенні реформ.

Про це глава держави заявив у п’ятницю, виступаючи перед прикордонниками 10 мобільного прикордонного загону Держприкордонслужби в Бортничах, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“З початку осіннього політичного сезону ми продемонстрували друге дихання ефективної взаємодії Президента, парламенту і уряду в проведенні реформ. Щоправда, на відміну від пенсійної реформи, яка демонструє позитивний ефект з перших днів, інші реформи дадуться взнаки і принесуть відчутні і корисні для суспільства результати лише через декілька років. Але від цього вони не менш важливі”, – сказав Президент.

Серед таких важливих реформ Порошенко назвав освітню реформу та судову.

“Це освітня реформа, яка якісно сприяє підвищенню рівня освіти українців, в тому числі і захищає українську мову. І це завершення судової реформи, яка захищає право українців на справедливість і робить рішучі кроки в створенні інвестиційного клімату”, – зазначив він.

Президент висловив сподівання, що найближчими днями, коли надійде йому на підпис закон про завершення судової реформи, буде презентовано і новий склад Верховного суду України, в якому представлені і науковці, і правозахисники, і відомі адвокати, які мають досвід роботи з Європейським судом з прав людини. “Це буде якісно новий ступінь щодо забезпечення судового захисту українських громадян”, – сказав він.

 

Процес зняття депутатської недоторканності потребує внесення змін до Конституції України і тому не може бути швидким.

Про це Голова Верховної Ради України Андрій Парубій сказав в інтерв’ю телеканалу «Рада», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Звичайно, цей процес буде відбуватися не протягом місяця. Це буде довше, не так, як звичайний закон, але було дуже важливо показати суспільству політичну волю українського парламенту, що українські парламентарії готові до скасування недоторканності», – сказав Парубій.

Він зазначив, що для цього треба вносити зміни до Основного закону, а для цього має бути висновок Конституційного суду. І тільки потім народні обранці зможуть голосувати у першому і другому читанні.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Петро Порошенко назвав відповідальним політичним кроком рішення народних депутатів в напрямку скасування власної  недоторканності  та висловив сподівання, що вже на наступній сесії Верховна Рада ухвалить рішення про скасування недоторканності депутатів.

 

Свідома відмова Росії від західних цінностей і ставка на державне православ’я робить її подібною за суспільною і політичною культурою до близькосхідних країн.

Про це заявив директор Інституту сходознавства НАНУ Олександр Богомолов на міжнародній конференції “Близькосхідний вектор зовнішньої політики Росії: цілі та наслідки”, організованій Центром дослідження Росії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Девестернізація, демодернізація Росії призводить до її архаїзації, і вона стає дедалі більше подібною на одну з близькосхідних країн, принаймні за своєю політичною і суспільною культурою. Це є дуже прикрий наслідок цього процесу, і наразі він виглядає неспинним”, – сказав Богомолов.

На думку науковця, ознакою цього є, зокрема, ідея “руського міра”, який насправді є російським варіантом арабського світу, тобто сукупності нібито незалежних країн, але об’єднаних спільною релігією.

Боголомов зазначив, що з часів Петра І Росія  традиційно запозичувала смисли із Заходу, але оскільки нині вона свідомо ментально відрізає себе від Заходу, то починає занурюватися в близькосхідні ідеї і смисли.

У цьому контексті він нагадав тезу лідера російської організації “Христианское государство” Олександра Калініна, що “православна країна має бути такою, як Іран”.

“Можна сказати, що це маргінал, якого наразі заарештували (за тиск на кінотеатри з вимогою не показувати фільм “Матільда” – ред.). Але якщо порівняти його заяву з тим, як можна сформулювати цінності, на яких побудована і внутрішня, і зовнішня російська політика, тобто антивестернізація, антиглобалізм, переорієнтація із Заходу на Азію, то, в принципі, цей хлопець просто показує крайню точку, де може опинитися Росія, крокуючи таким шляхом”, – резюмував науковець.

 

Міцний державний кордон є одним із ключовим елементів безпеки держави в умовах збройної агресії Російської Федерації на сході України.

На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко 20 жовтня, виступаючи перед прикордонниками 10 мобільного прикордонного загону Держприкордонслужби в Бортничах, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Одним із ключових елементів безпеки держави в умовах російської агресії є міцний  кордон. Ми з вами маємо зробити все для того, щоб наші війська, наші прикордонники весь час і завжди були готові були зупинити ворога, показати міць і силу захисника України”, – сказав Президент.

При цьому глава держави зауважив, що техніка, сертифікати на яку були вручені прикордонному відомству, допоможе у виконанні ними важливих завдань із оборони країни.

“Я впевнений, що це допоможе у виконанні найскладніших завдань, які сьогодні стоять перед українськими прикордонниками. Переконаний, що ця техніка підвищить ефективність ваших дій, виконання завдань з охорони і оборони державного кордону України”, – сказав Порошенко.

 

Розвідка Держприкордонслужби була одним із перших відомств, яке в лютому 2014 року повідомило про початок заходів Російської Федерації з анексії Криму.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко 20 жовтня, виступаючи перед прикордонниками 10 мобільного прикордонного загону Держприкордонслужби в Бортничах – Укрінформ.

“Із перших днів перебування на посаді Президента України, Верховного головнокомандувача з розвідки прикордонної служби я отримував інформацію, яка була дуже своєчасна, достовірна, об’єктивна і неоціненна з точки зору грунту для прийняття надзвичайно важливих рішень. Можу наголосити, в лютому ще 2014 року розвідка Держприкордонслужби однією з перших повідомила про початок безпосередніх спеціальних і силових заходів Російської Федерації з незаконної анексії Криму. Ще під час своєї президентської кампанії, коли я був у Луганську, буквально в 200 метрах від захопленого будинку Служби безпеки України в Ізвариному, Довжанському, фактично, можу сказати, що воїни-прикордонники, прикордонна розвідка просто врятували моє життя”, – зазначив глава держави.

Порошенко акцентував на тому, що рівень професіоналізму розвідників-прикордонників є надзвичайно високим.

“Тоді у прикордонних районах Луганської області, по Азовському морю були розгорнуті мобільні пости радіоелектронної розвідки і на території Луганщини та Донеччини, уздовж лінії розмежування, були створені три розвідувальних підрозділи. Персонал розвідувального відділу ще тривалий час після евакуації Луганського прикордонного загону продовжував виконувати розвідувальні завдання на окупованій території із секретних позицій. Можу наголосити, що в цілому протягом останніх років вся розвідувальна спільнота України добилася кардинального підвищення ефективності проведення спеціальних заходів. Ми більше недопустимо ситуації, яка склалась на лютий аж до квітня-травня 2014 року, коли ми були сліпі, глухі, а нас “пічкали” недостовірною або сфабрикованою інформацією. Впевнений в тому, що зараз, коли про кожен рух ми попереджені, значить – ми озброєні”, – сказав  Порошенко.

 

У проект закону про держбюджет-2018 закладено фінансування антикорупційного суду.

Про це сказав Президент України Петро Порошенко під час відвідання 10-го мобільного прикордонного загону Держприкордонслужби, повідомляє кореспондент Укрінформу

“У ньому (держбюджеті – ред.) передбачена одна дуже важлива стаття – це фінансування антикорупційного суду, яка була внесена за моїм наполяганням”, – сказав  Порошенко.

За його словами, це є доказом твердого наміру керівництва держави запустити вже наступного року цей принципово важливий судовий орган.

Незабаром, нагадав глава держави, Верховна Рада у першому читанні буде розглядати цей законопроект.

Порошенко зазначив, що ухвалення законопроекту, який би дозволив створити цей судовий орган, було заблоковано двома депутатськими фракціями. Тоді український парламент звернувся до Венеційської комісії, яка вже надала свої висновки.

“Ще минулого року в законі про судоустрій та статус суддів, який був внесений мною, Президентом України, також з’явилася норма про антикорупційний суд. Тепер я наполягаю та наголошую, щоб за участю представників усіх фракцій негайно почалася робота з розробки нового проекту, де будуть враховані всі пропозиції Венеційської комісії”, – сказав Порошенко.

Він наголосив, що готовий делегувати у цю групу свого представника.

Як повідомлялося, 10 жовтня Венеційська комісія оприлюднила свій висновок щодо законопроектів про антикорупційні суди, які були направлені до комісії Головою Верховної Ради України для проведення експертизи щодо відповідності внесених до парламенту законопроектів стандартам Ради Європи.

Голова парламенту Андрій Парубій 17 жовтня повідомив, що законопроект про антикорупційний суд буде розглянуто у парламенті відразу після його внесення Президентом у Верховну Раду.

 

Реальний план дій учасників акції протесту під Верховною Радою – дестабілізація ситуації в країні.

Про це заявив Президент  Петро Порошенко  під час відвідання 10 мобільного прикордонного загону Держприкордонслужби – Укрінформ.

“Реальний план їхніх дій – це дестабілізація ситуації в країні”, – сказав він.

На переконання глави держави, головні організатори протестів показали, що формальні вимоги були лише димовою завісою. Адже, зазначив він, ще напередодні, дякуючи правоохоронним органам, були зірвані спроби придбати зброю.

“Формально вимоги його учасників абсолютно, цілком збігаються з ініціативами Президента – і в частині антикорупційного судочинства, і в частині депутатської недоторканності. Після вчорашнього результативного голосування в парламенті, коли пропозиції Президента підтримали більшість депутатів, громадські організації та й політичні сили зробили заяву, що вони завершують свою участь в акції”, – сказав Порошенко.

Як підкреслив Президент, мітингувальники постійно провокували правоохоронців, бо “їм потрібні були не реформи, їм потрібна була кров”.

Крім того, Порошенко зауважив, що учасники акції не знайшли підтримки серед киян, а дії протестувальників грали на користь країни-агресора.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок, 17 жовтня, під Верховною Радою розпочався мітинг з вимогою ухвалити законопроекти про Антикорупційний суд, про зміну виборчого законодавства та про зняття депутатської недоторканності. Неодноразово виникали сутички між правоохоронцями та учасниками акції, є постраждалі. Мітингувальники встановили наметове містечко.

 

З лав Збройних Сил України в п’ятницю за наказом міністра оборони звільнено начальника центральної лабораторії за службову невідповідність.

Про це заявив у пятницю на брифінгу начальник Головного управління розвитку і супроводження матеріального забезпечення  Збройних Сил України  Дмитро Марченко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«З лав Збройних Сил України звільнено за наказом міністра оборони начальника центральної лабораторії за результатами службового розслідування, яке довело його службову невідповідність», – сказав Марченко.

Він зауважив, що не може наразі сказати, за що саме звільнено керівника центральної лабораторії, бо справа передана у Генпрокуратуру.

В цьому контексті Марченко зазначив, що Міністерство оборони уважно здійснює контроль за харчуванням та за речовим майном і з себе «не знімає відповідальності і визнає, що є проблема».

За його словами, нещодавно було проведено низку перевірок та службових розслідувань, за результатами яких було покарано більше 20 посадових осіб. Міністерство оборони наразі тримає на особливому контролі і здійснює постійний контроль за системою харчування військових службовців.

 

Медична реформа, ухвалена 19 жовтня Верховною Радою, передбачає зміну фінансування системи охорони здоров’я з державного бюджету, а не запровадження плати за лікування.

Про це йдеться в  роз’ясненні  Міністерства охорони здоров’я, що оприлюднене на сайті відомства – Укрінформ.

“Всі послуги, аналізи, дослідження, ліки, які надаються за державною програмою медичних гарантій, будуть для пацієнтів на 100% безоплатними. …Реформа вводить нові чіткі правила державного фінансування медичної системи, однакові для кожного громадянина. З’явиться чіткий список послуг, які будуть на 100% профінансовані державою: первинна допомога (сімейні лікарі, терапевти, педіатри); екстрена допомога (різке погіршення стану здоров’я, серцевий напад, інсульт, гострий апендицит, ниркова недостатність, запалення легенів тощо); паліативна допомога – перш за все, адекватне знеболювання; лікування у вузьких спеціалістів за направленням сімейного лікаря та планове лікування у рамках програми медичних гарантій”, – йдеться в роз’ясненні.

Також, за даними МОЗ, кожна медична послуга матиме визначений тариф, який буде платити лікарні держава. Обсяг послуг у рамках програми медичних гарантій залежить від об’єму фінансування системи охорони здоров’я, однак включатиме всі основні послуги, необхідні для якісного лікування – набагато більше, ніж люди можуть отримати безоплатно зараз.

Для дороговартісного лікування, як і сьогодні, будуть існувати цільові програми, продовжать діяти програми лікування онкології, гепатитів, СНІДу та інші, заявляють у відомстві.

З 2018-го року реформа запрацює на рівні первинної допомоги, з 2020-го – в усіх лікарнях.

“Повний список послуг програми медичних гарантій буде у 2020 році, коли реформа запрацює повністю. З початком реформи, яка розпочнеться з первинної ланки надання медичної допомоги, – більшість  медичних послуг  буде безоплатною для пацієнта, але платною для держави”, – йдеться в роз’ясненні.

Міністерство охорони здоров’я опублікує список тарифів на послуги після збору статистики чим реально, а не на папері хворіють люди, збору даних про реальні витрати лікарень, оцінки бюджету, який буде виділено на програму медичних гарантій на 2020 рік.

Наразі готується пілотний проект МОЗ разом з Національною академією медичних наук, метою якого є визначення вартості найбільш поширених медичних послуг. Ці тарифи буде платити лікарням саме держава.

Також у МОЗ наголосили, що інформація про так звані “тарифи” на операції, за які нібито будуть платити пацієнти, – не відповідає дійсності.

Зараз в Україні, згідно з опитуванням в рамках проекту «(Без)коштовна медицина». 90% ліків українці купують за власні кошти. За даними досліджень, кожен другий пацієнт відмовляється від лікування або відкладає його через брак грошей.

 

Міністр юстиції України Павло Петренко анонсував роботу над низкою новацій до українського законодавства щодо захисту власників земельних паїв.

Про це він заявив під час онлайн-спілкування у Facebook – Укрінформ.

«Можу анонсувати, що буде низка новацій для законодавства, які в першу чергу захистять майже 7 мільйонів українських селян, які володіють земельними паями. І це законодавство, я розраховую, що парламент прийме до кінця поточного року», – сказав  Петренко.

Він пояснив, що пакет рішень у сфері аграрних відносин, над якими працює Мін’юст, унеможливить низку маніпуляцій, які були виявлені із земельними паями.

Окрім того, міністр нагадав, що до 15 листопада в Україні продовжують роботу антирейдерські штаби.

«Ще є кілька тижнів активної кампанії зі збору врожаю. Дуже розраховую, що керівники обласних державних адміністрацій відпрацюють свою роботу і зможуть відзвітувати в середині листопада перед урядом про результати цієї роботи. Дуже розраховую, що ці результати будуть позитивними», – підкреслив Петренко.

 

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у Чернівцях на засіданні круглого столу заявила, що жодна школа з навчанням мовою нацменшин не буде закрита.

Про це повідомила  прес-служба Чернівецької ОДА.

“Після навчання в школі мовами нацменшин діти повинні опанувати державну мову, котра дасть їм можливість повної суспільної інтеграції та реалізації в своїй рідній країні”, – акцентувала Гриневич.

За її словами, з 1 по 11 класи діти навчатимуться румунською мовою. Але в старшій школі частина предметів буде українською.

В рамках круглого столу також було обговорено питання формування єдиної методики викладання для дітей, яку необхідно застосовувати в таких школах.

Раніше під час зустрічі з головою Чернівецької ОДА Олександром Фіщуком міністр освіти  зазначила, що у багатьох школах з румунською мовою навчання діти не лише не складають українську мову, а й не долають поріг з математики.

“Низький рівень володіння українською мовою в школах з мовою навчання нацменшин – не єдина педагогічна проблема в цих навчальних закладах. Зокрема, у Новоселицькому районі, де компактно проживає румунська громада, 70% дітей не долають поріг з математики, яку самі обирають для іспиту і яку мають можливість складати рідною мовою. У ще двох районах компактного проживання результати також погані – у Глибоцькому районі математику не складає 34% дітей, у Герцаївському – 29,4%. Педагогічно ми маємо використати можливості нового закону “Про освіту” для комплексного підвищення якості освіти для дітей, незалежно від їхньої національності, території проживання чи соціальної приналежності”, – повідомила Гриневич.

Іван Мунтян, голова Чернівецької облради та представник румунської меншини, також зазначив, що бачить великі можливості у законі “Про освіту”, однак його мовна стаття потребує ширшого роз’яснення.

“Я давно порушував питання про необхідність поліпшення якості вивчення української мови, але у нас є активісти, які виступають проти, навіть попри інтереси громади”, – розповів він.

Міністр окремо підкреслила, що область значно збільшила надходження до свого бюджету, і це має відображатися на фінансуванні освіти.

“Ваш бюджет зріс більш ніж у двічі. Ці гроші також мають бути спрямовані на освіту та поліпшення її якості”, – додала  Гриневич.

Як повідомлялося, 19 жовтня Україна та Угорщина домовилися, що спільно напрацюють документи стосовно імплементації статті 7 закону “Про освіту”.

 

Вирішення питання виконання положень угоди з Угорщиною від 1991 року щодо добросусідства, якою передбачається забезпечення освіти громадян України угорської національності рідною мовою, має відбуватись на правовому рівні.

Про це він заявив Перший заступник міністра освіти Володимир Ковтунець під час Години запитань до уряду у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Стосовно угод двосторонніх, які були укладені до 1996 року, то це питання стоїть в юридичній площині, воно буде вирішуватися на правовому рівні, оскільки Конституція України була прийнята пізніше, в 1996 році. Питання полягає в тому, чи ці угоди повинні мати вищу юридичну силу. Справа в тому, що норма статті 7 (нового закону про освіту — ред.) вона спрямована на виконання рішення Конституційного суду від 1999 року. Тобто, це юридичне питання і воно буде вирішено правовим методом”, – сказав перший заступник міністра, відповідаючи на запитання голови підкомітету з питань міжнаціональних відносин Комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Василя Брензовича.

Депутат нагадав, що у 1991 році було підписано договір між Угорщиною та Україною щодо добросусідства. “Там написано наступне: що Україна забезпечує для громадян України угорської національності освіту на угорській мові. В такому разі, якщо договори, які укладені із іншими державами, вищі за внутрішнє законодавство, то чи розповсюджується стаття 7 закону про освіту на громадян України угорської національності?, – запитав Брензович.

Ковтунець зазначив, що Міністерство освіти працює над імплементацією закону про освіту.

“Закон буде виконуватися в частині забезпечення права національних меншин на навчання рідною мовою і вивчення рідної мови”, – підкреслив він.

Він також зазначив, що 19 жовтня відбулись переговори з міністром людських ресурсів Угорщини. “Вчора, наскільки мені відомо, відбулись продуктивні переговори з міністром людських ресурсів Угорщини, і ми сподіваємось, що ми знайдемо спільну мову”, – сказав він.

Як повідомлялося, Верховна Рада 5 вересня ухвалила закон про освіту, який передбачає, що мовою освітнього процесу є державна мова – українська.

В Угорщині, зокрема, висловили обурення через норми про мову навчання для представників національних меншин України.

Україна направила закон “Про освіту” на експертизу до  Венеційської комісії.

 

Каталонці знімають символічні суми грошей з рахунків банків, які перенесли з Каталонії свої офіційні штаб-квартири з огляду на політичну кризу навколо заяви про незалежність регіону.

Про це повідомляє  АР – Укрінформ.

“У п’ятницю клієнти банків у Каталонії почали знімати символічні суми грошей з фінансових установ, які перенесли свої офіційні штаб-квартири до інших місць у Іспанії в умовах політичної кризи навколо заяви про незалежність регіону”, – йдеться в повідомленні.

Організація Crida Democracia, що підтримує незалежність Каталонії, закликала у четвер увечері клієнтів тиснути на банки, що переїхали.

У результаті зранку у п’ятницю десятки людей вишикувалися в чергу перед філією банку “CaixaBank” у центрі Барселони, знімаючи по 150 або 160 євро.

Зняті суми є символічними, оскільки наближені до числа 155 – натяк на статтю 155 Конституції Іспанії, за допомогою якої уряд у Мадриді планує призупинити автономію Каталонії.

У суботу, 21 жовтня, прем’єр-міністр Маріано Рахой проведе спеціальне засідання кабінету, щоб ініціювати процес призупинення автономії Каталонії після того, як регіональний лідер Карлес Пучдемон заявив, що не відмовиться від незалежності Каталонії.

Уряд країни також погодився із опозиційними соціалістами щодо проведення у Каталонії дострокових виборів вже у січні.

 

За період з часу анексії Криму і до сьогоднішнього дня окупаційні суди ухвалили щодо кримчан 268 вироків, які порушують права людини. За так звані несанкціоновані мирні збори 235 осіб заплатили штрафів на суму майже 3 мільйони рублів.

Про це у п’ятницю на прес-конференції в Києві “Окупований Крим без права на протест” розповів аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За період з 2014 року по осінь 2017 року нами було зібрано інформацію про 268 вироків, за якими 256 осіб покарано різними методами. Це штрафи, обов’язкові роботи й адміністративні арешти. З них 235 постанов судів винесли покарання у вигляді штрафів”, – повідомив Сєдов.

При цьому, загальна сума штрафів, оголошених окупаційними судами у Криму, становила 2 млн 942 тис рублів.

“З урахуванням того, що середня заробітна плата за даними мінстату 19 тисяч рублів, виходить, що люди вимушені віддавати як мінімум місяць своєї роботи на оплату цих штрафів. Максимальна сума штрафів за деякими справами досягала 150 тисяч рублів”, – зазначив аналітик.

Окрім цього, повідомив він, підраховано загальну суму днів за адміністративними арештами.

“Загальна сума днів, за якими люди були позбавлені свободи за постановами судів, 128 діб. А одна з постанов про примусові цивільні роботи зобов’язала до цивільних робіт від 20 до 40 діб”, – додав експерт.

За його словами, окрему групу становлять справи, “які стосуються прояву своєї української або кримськотатарської ідентичності”.

“Наприклад фотографування з українським прапором, а також справи, за якими постійно притягають за участь в акціях, присвячених річниці депортації кримськотатарського народу. За те, що родичі виходять, щоб просто дізнатися, що відбувається, коли проходять обшуки, наприклад, у рамках справи Хізб ут-Тахрир, їх теж затримують і притягають до відповідальності”, – зазначив Сєдов.

Він також розповів про випадки переслідування євангелістів, кришнаїтів й “обурених діями адміністрації у Криму”.

“Наприклад двох жінок пенсійного віку притягнули до відповідальності за те, що вони знаходилися у дворі серед жителів будинку, де три дні не було електрики й вони були цим обурені. Одну з жінок притягнули до обов’язкових цивільних робіт, іншу – оштрафували за те, що вона гуляла там у дворі зі своїм онуком”, – розповів Сєдов.

У цілому, вважає він, проаналізована інформація показує, що “влада” у Криму притягає до відповідальності за будь-який мітинг, не санкціонований владою, незалежно від того, яку політичну позицію займають люди, але рішення “суду” при цьому залишаються за рамками права.

В їхньому списку є рекордсмени-судді, що зібрали найбільші штрафи за статтями про несанкціоновані мирні збори у Криму.

“Деякі судді, наприклад Герман Атаманюк, виніс 16 постанов, загальна сума штрафів за якими досягає 300 тисяч рублів”, – повідомив він, підкресливши, що на кожного “суддю” так званого Верховного суду Криму доводиться по кілька сотень тисяч рублів.

 

У Стамбулі стартував саміт “Ісламської вісімки”

У Стамбулі стартував IX саміт країн D-8, так званої “Ісламської вісімки”. Президент Туреччини урочисто прийняв головування.

Про це повідомляє  Anadolu – Укрінформ.

“Президент Реджеп Таїп Ердоган від імені Туреччини прийняв головування у організації (D-8 – ред.) від Пакистану”, – йдеться в повідомленні.

Саміт відкрився під девізом “Збільшимо можливості за допомогою співпраці!”.

У ньому беруть участь глави держав та урядів країн “Ісламської вісімки”: Індонезія, Іран, Малайзія, Нігерія, Пакистан, Бангладеш, Туреччина, Єгипет.

У своїй промові перед учасниками саміту Ердоган зазначив, що Анкара виступає за перехід на розрахунки у нацвалюті у D-8.

“Якщо країни Ісламської вісімки зможуть перейти на розрахунки в нацвалюті, то це стане поворотним моментом в історії D-8. Не треба послаблювати економічну міць під тиском коливань валютного курсу”, – пояснив він.

Ердоган також запропонував обговорити на рівні Центробанків питання створення клірингової палати.

Крім цього, на думку президента  Туреччини, D-8 має розширюватися, приймаючи до своїх лав нових членів та партнерів.

“Причин для побоювань щодо питання розширення немає. При цьому механізм прийняття рішень має бути реформований: рішення мають ухвалюватись не одноголосно, а більшістю голосів. В іншому випадку ухвалення рішень часто стане неможливим”, – зазначив турецький президент.

 

Менеджера ТОВ “Снек Експорт”, яке належить депутату-радикалу, звинувачують у постачанні продукції на окуповані території Донбасу та фінансуванні терористичних організацій, зокрема, “ЛНР” та “ДНР”.

20 жовтня Зарічанський районний суд м.Суми виніс рішення щодо його арешту. Це другий підозрюваний з цього ж товариства – Укрінформ.

Про це повідомляє  офіційний портал  Судова влада України.

“Громадянин Д., який є офіційно не працевлаштованою службовою особою ТОВ “Снек Експорт”, з січня 2016 року по теперішній час за попередньою змовою із громадянином П., а також іншими  особами, в тому числі так званими “юридичними особами” терористичних організацій “ДНР” та “ЛНР”, налагодили незаконне постачання продукції (снеки, сухарики, чіпси, тощо) ТОВ “Снек Експорт” на вказані тимчасово окуповані території. Судом застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою відносно громадянина П., який підозрюється у фінансуванні тероризму, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 258-5КК України). Строк дії ухвали визначено до 13 грудня 2017 року”, – йдеться в повідомленні.

На рішення суду відреагував співвласник компанії “S.Group” Сергій Рибалка, народний депутат, член фракції Радикальної партії, глава комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності.

Він розповів, що 16 жовтня  відбулися обшуки та арешти в підприємстві його родинного бізнесу і оприлюднив постанову суду про обшуки, в якій зокрема, йдеться про те, що підконтрольна його сім’ї компанія ТОВ “Снек Експорт” приховує дійсний обсяг виготовлених снеків з метою їх подальшого збуту на тимчасово окупованих територіях і РФ.

“Це очевидний тиск на мене як опозиційного політика, який не погоджується підтримувати у парламенті усі грабіжницькі дії влади. Заради цього вони готові знищити чесного та патріотичного вітчизняного виробника та експортера”, – написав  депутат.

За  його словами, один із затриманих менеджерів компанії “Снек Експорт”  –  Денис Пробачай.

Дніпропетровська компанія “Снек Експорт” (“S.Group”) виготовляє снеки, насіння соняшнику,  сухарики, грінки та чіпси, смажений, солоний арахіс. Наприкінці минулого року факти продажу снеків українського виробника  були виявлені в окупованому Донецьку і на території анексованого Криму. Тоді ж її керівництво виступило із заявою,  де спростувало співпрацю з терористами.

 

Сьогодні вкотре не вдалося відкрити контрольний пункт в’їзду-виїзду в місті Золоте Попаснянського району.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив телефоном заступник голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Клименко.

“Ми зі свого боку КПВВ відкрили о сьомій годині ранку, однак перехід і сьогодні не запрацював. Та сторона відмовилась пропускати людей і автомобілі. Офіційних роз’яснень від “ЛНР” не надходило. Але представники ОБСЄ повідомили, що на пункті пропуску з того боку лінії розмежування не готова інфраструктура. Кажуть, працювати він почне десь всередині листопада”, – сказав Клименко.

Уповноважений з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко повідомляла, що “КПВВ “Золоте”… днями буде відкрите”. Місцева влада, зокрема керівник Попаснянської районної військово-цивільної адміністрації Сергій Шакун, називали точну дату: 20 жовтня.

Як відомо, КПВВ у Золотому з боку підконтрольної Україні території уперше був відкритий у березні 2016 року, але  бойовики  тоді оголосили це відкриття провокацією.

 

Європейський суд з прав людини на сьогодні не виніс жодного рішення щодо порушення прав жителів непідконтрольної території Донбасу та окупованого Криму.

Про це сказала Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська 20 жовтня під час прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я знаю про подані заяви, але ще не бачила жодного рішення Європейського суду з прав людини, яке було б винесене по ситуації щодо тимчасово непідконтрольної території Донецької та Луганської областей або окупованої території Криму. Я не маю доступу до тих файлів, які знаходяться на розгляді, а рішень, які були б уже опубліковані з цього приводу, ще не бачила. Будемо чекати на ці рішення ЄСПЛ», – зазначила омбудсмен.

За її словами, відповідні заяви, що нині подані адвокатами до ЄСПЛ, стосуються як Росії, так і України.

«Якщо адвокати були з підконтрольної території, то практично всі заяви подавались проти обох країн – України та Російської Федерації. Так зроблено для того, щоб Європейський суд самостійно визначив, яка з держав несе відповідальність за ту чи іншу проблему», – уточнила Лутковська.

Як повідомлялося, станом серпень 2017 року на розгляді Європейського суду з прав людини перебувало майже 3700 індивідуальних позовів, що пов’язані з подіями в Криму та військовими діями на сході України. Із них близько 1,6 тис. позовів надійшли безпосередньо від жителів Донецької та Луганської областей і з Криму.

 

Колишній депутат Держдуми РФ Денис Вороненков планував розпочати у квітні 2017 року проект зі збору та оприлюднення невідомих фактів щодо анексії Криму та окупації Донбасу та причетності до цього окремих посадовців Російської Федерації.

Про це повідомив під час  інтерв’ю  Укрінформу прокурор Києва Роман Говда.

“Вороненков планував на початку квітня 2017 року розпочати новий проект. Даний проект полягав у зборі та оприлюдненні досі невідомих фактів щодо анексії Криму та окупації Донбасу”, – сказав він.

За словами очільника столичної прокуратури, Вороненков мав намір встановити роль та участь в анексії Криму та окупації Донбасу окремих посадовців Російської Федерації.

На думку слідства, цей запланований проект  Вороненкова, а також переслідування його російськими спецслужбами за колись порушену ним кримінальну справу “Трьох китів” і його позицію стосовно перебування російських військ на території України призвели до замовлення вбивства.

При цьому Говда зауважив, що слідство не знайшло тих людей, які стояли за державною позицією Росії у вбивстві Вороненкова.

“На даний час це не можливо конкретизувати. Ми не можемо проводити власних слідчих дій на території Росії в тих обсягах, щоб повністю розуміти роль у цьому вбивстві того чи іншого підрозділу Федеральної служби безпеки чи Головного управління розвідки Російської Федерації”, – зазначив він.

Як повідомлялося, екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова 23 березня 2017 року розстріляли біля готелю “Прем’єр Палас” у центрі Києва. Він у грудні 2016 року разом із дружиною переїхав в Україну, отримавши українське громадянство.

Вороненков дав свідчення у справі про державну зраду щодо колишнього президента Віктора Януковича.

Генпрокурор України Юрій Луценко 11 жовтня заявив про завершення розслідування вбивства Вороненкова. Замовником злочину названий колишній цивільний чоловік дружини Вороненкова Марії Максакової Володимир Тюрін, який, за даними слідства, є “злодієм у законі”.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 132

Залишити відгук

*

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2018 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua