Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 22 березня

Інформдень: 22 березня

МЗС України викликало посла Угорщини після заяв про створення автономії

Міністерство закордонних справ України викликало посла Угорщини в Україні у зв’язку із заявами віце-прем’єр-міністра Угорщини Жолта Шем’єна, що закликали до створення автономій угорської меншини в сусідніх країнах. Цю інформацію у коментарі  УНН  підтвердила речник МЗС Мар’яна Беца.

На питання УНН, чи справді був такий виклик, речник МЗС підтвердила цю інформацію.

“Так, це відповідає дійсності”, — зазначила М.Беца.

Як повідомляв УНН, у Міністерстві закордонних справ України здивовані закликами віце-прем’єр-міністра Угорщини Жолта Шем’єна до  створення автономій угорської меншини в сусідніх країнах та сподіваються, що це не офіційна позиція Булапешта.

Зазначимо, раніше віце-прем’єр Угорщини Жолт Шем’єн виступив за автономію для угорських громад, які проживають за кордоном.

 

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення нагадує телерадіоорганізаціям і провайдерам програмної послуги, що до 31 березня вони повинні подати інформацію за 2016 рік про свою структуру власності.

Оголошення про це розміщене на  сайті  Національної ради – Укрінформ.

“Просимо врахувати, що звіти про структуру власності, які будуть отримані Національною радою після 31 березня 2017 року, будуть вважатися несвоєчасно поданими”, – застерігає регулятор.

У  Нацраді  також звертають увагу, що за неподання або несвоєчасне подання інформації, передбаченої частиною другою статті 59 (для телерадіоорганізацій) або частиною дев’ятою статті 40 (для провайдерів програмної послуги) Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, телерадіоорганізація або провайдер програмної послуги сплачує штраф у розмірі 5 відсотків загальної суми ліцензійного збору за всіма ліцензіями, власниками яких є порушник.

Уся необхідна інформація і форми для заповнення розміщені на сайті Національної ради в рубриці “Прозорість медіа-власності”.

Як зазначається, суб’єкти інформаційної діяльності повинні подати інформацію за попередній рік про свою структуру власності відповідно до статті 12, частини другої статті 59, частини дев’ятої статті 40 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, Порядку подання телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги інформації про структуру власності та відповідних форм документів телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, що затверджений рішенням Національної ради від 21 січня 2016 року №2, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17 лютого 2016 року за №251/28381.

 

Дотепер в українських військових навчальних закладах не викладається предмет “Історія українського війська”. Книгу під однойменною назвою випустив Громадський проект “LIKБЕЗ. Історичний фронт” і домагається поширення її у наших військових вишах.

Про це поінформував головний редактор видання Василь Павлов на прес-конференції в Укрінформі.

“Історія українського війська” стала другим продуктом “LIKБЕЗа”, присвяченим військово-історичній проблематиці. На початку вийшла книга “Поле битви – Україна”. Потім більш фундаментальна популярна “Історія українського війська”, і, за даними видавництва “КСД”, вже розпродано 2 наклади книги загальною чисельністю близько 10 тисяч примірників… Зараз у планах – зустрітися з представниками усіх військових навчальних закладів, щоб  зрушити процес викладання історії українського війська. Тому що до цього часу в українських військових навчальних закладах викладається предмет “Історія України. Історія української культури”. Тобто на третьому році війни ситуація не змінилася. Є надія, що вона зміниться цієї осені”, – розповів Павлов.

Він додав, що Національна академія сухопутних військ ще восени закупила 50 примірників цього видання завдяки тому, що там працює один з авторів книги Андрій Харук, і вона вже використовується в академії як підручник.

Павлов зазначив, що разом з групою “Нове військо” на чолі з Віталієм Гайдукевичем, яка фактично готувала проект української військової форми, “LIKБЕЗ” відвідує з лекціями військові навчальні заклади – спочатку була Національна академія сухопутних військ, потім Одеса, де зустрічались з офіцерами Одеського гарнізону. Однією з форм апробації цієї книги став місяць тому 4-денний курс лекцій для курсантів Житомирського військового інституту, який базувався на книзі “Історія українського війська”.

“На сьогодні Генеральний штаб ЗСУ планує докорінно змінити всю систему військово-історичної роботи в лавах Збройних Сил, готуються відповідні накази. І тільки-но вони пройдуть етапи затвердження, сподіваюся, що і проект “LIKБЕЗ” в цілому, і окремі його учасники зможуть до цього долучитися”, – сказав Павлов.

Координатор проекту “LIKБЕЗ. Історичний фронт” Кирило Галушко розповів, що видання “Історія українського війська” містить 40 чудових ілюстрацій нашого відомого графіка Олександра Ком’яхова, які показують українських вояків різних часів.

“Серед них є, зокрема, і українські татари. Це невипадково. Ми намагалися і в наших загальноісторичних книжках, і у військовоісторичних вписати історію Кримського ханату в оповідь історії України, оскільки Крим все-таки наш і кримські татари наші брати. І також ми показуємо військове мистецтво Кримського ханату у нашій загальній “Історії українського війська”, – підкреслив Галушко.

 

Святкування Дня Києва включатиме показ ретроспективи воєнної історії України в Національному музеї історії України.

Про це повідомив координатор проекту “LIKБЕЗ. Уроки історії” Кирило Галушко на прес-конференції в Укрінформі.

“Півтора року тому ми почали співпрацю з Національним музеєм історії України, де щотижня читаємо історичні лекції на різні цікаві теми. Зрештою почали збирати аншлаги і постійну публіку… Ми хотіли візуалізувати воєнну історію України, залучивши до цього рух воєнно-історичної реконструції, який за 25 років незалежності дав чимало справжніх фахівців з історії зброї, костюма. Вони також з минулої осені провели в Національному музеї історії України декілька лекцій-презентацій певних воєнно-історичних періодів. На День Києва в садибі Національного музею історії України всі наші найкращі лекції-презентації будуть повторені на невеликому воєнно-історичному фестивалі. З боку реконструкторів це представлятиме Історичний фестиваль “Цивілізація”. Це буде невелика ретроспектива воєнної історії України наживо”, – сказав Кирило Галушко.

Він додав: оскільки наша країна воює, то історикам варто показати те, що вони добре знають – це українську військову історію, з якою наше суспільство і самі військові дуже мало знайомі.

Галушко також зазначив, що проект виїжджає з відкритими лекціями по різних обласних центрах.

“Ми хочемо показати, що історик сьогодні має бути публічною людиною, спілкуватися з людьми. Ми хочемо поширювати культуру споживання публічної історії і сподіваємося, що це досягне свого успіху”, – підкреслив координатор проекту.

 

Державне агентство України з питань кіно на 50% профінансує виробництво фільму “Крути 1918. Захист” режисера Олексія Шапарєва.

Про це  повідомляє  прес-служба агентства.

“22 березня Держкіно уклало контракт з компанією “Гуд Монінг Дістрібьюшн” про надання проекту “Крути 1918. Захист” державної фінансової підтримки розміром 26 млн грн. Загальна вартість виробництва – 52 млн грн. Очікується, що виробництво фільму завершиться у травні 2018 року”, – йдеться в повідомленні.

Проект повнометражного художнього фільму “Крути 1918. Захист” став одним із переможців дев’ятого конкурсного відбору Держкіно у сесії ігрових тематичних фільмів (до 100-річчя проголошення Української Народної Республіки, до 100-ї річниці Бою студентів під Крутами). Режисер Олексій Шапарєв. Автор сценарію Костянтин Коновалов. Продюсер Андрій Корнієнко.

“Крути 1918. Захист” – це історія про становлення особистості, про героїчний подвиг студентів-крутянців і  взаємовідносини між батьком та синами, яка розгортається на тлі національно-визвольного руху в Україні.

Презентація проекту під час дев’ятого конкурсного відбору  Держкіно:

 

Служба безпеки України заборонила в’їзду до країни учасниці Євробачення від Росії Юлії Самойлової терміном на три роки.

Про це повідомила Укрінформу керівник прес-служби відомства Олена Гітлянська.

“Служба безпеки України заборонила в’їзд на територію України громадянці Російської Федерації Юлії Самойловій терміном на три роки. Рішення прийняте на підставі отриманих даних про порушення нею законодавства України”, – зазначила вона.

Як відомо, Росію на Євробаченні мала представляти  27-річна  Юлія Самойлова, яка з дитинства має першу групу інвалідності після невдалого щеплення від поліомієліту і пересувається на інвалідному візку.

Самойлова відвідувала окупований Крим, тож відповідно до українського законодавства в’їзд до України їй має бути заборонений.

Раніше голова СБУ Василь Грицак повідомив, що документ про заборону на в’їзд представниці Євробачення від Росії вже підготовлений. За його словами, Самойлова не лише відвідала Крим, а й залишила “сліди в соціальних мережах”, де вона негативно висловлювалася з приводу України, її влади та взятого курсу на євроатлантичну інтеграцію.

 

Речниця СБУ про перегляд рішення щодо Ю.Самойлової: ніколи не кажи ніколи

Прес-секретар СБУ Олена Гітлянська заявила, що не бачить підстав переглядати рішення щодо заборони в’їзду російської співачки Юлії Самойлової на територію України, однак не виключила, що це рішення може бути переглянуте. Про це вона повідомила в ефірі “112 Украна“, передає УНН.

“Ми прийняли законне рішення. Ми прийняли його не за півгодини. Ми здійснили ретельну перевірку, встановили достеменно, що в діях Самойлової були порушення українського законодавства і прийняли законне рішення. Тому, я особисто не бачу підстав його переглядати, але, як кажуть “ніколи не кажи ніколи”, — сказала О.Гітлянська.

Як повідомляв  УНН,  СБУ заборонила в’їзд до України російській співачці Ю.Самойловій на три роки.

РФ звернеться до РЄ та ООН через заборону в’їзду Ю.Самойловій на територію України.

 

Відома українська письменниця Оксана Забужко підтримує рішення СБУ і вважає, що всі люди мають бути рівними перед законом, адже саме з цього починається Європа.

Про це письменниця розповіла у коментарі для “РБК Styler” – Укрінформ.

“Якщо говорити про рішення Росії відправити Самойлову на пісенний конкурс в Україну, то очевидно, що йдеться про чисто політтехнологічний хід. Це хід, коли людину з інвалідністю зробили переможницею відбору абсолютно безвідносно до її творчості й безвідносно до їх особистих чеснот. Таке рішення мені дуже нагадує те, що у зеківському жаргоні називають “надавить на жалость”, – вважає Забужко.

Письменниця переконана – якщо співачка виступала в Криму та підтримувала анексію півострову, то заборона для неї в’їзд в Україні – абсолютно виправдане рішення, яке не потребує дискусії.

“Давайте нарешті відійдемо від “совєтского міра”, де закон працює тільки “когда нужно”, де змінюють законодавство тільки під Януковича, а зараз ось – під Самойлову. Зрозумійте: все, закінчився цей “совєцький” світ, все. Крапка”, – наголосила вона.

Нагадаємо: 22 березня СБУ заборонила в’їзд в Україну представниці Росії на Євробаченні-2017 Юлії Самойловій.

 

В Росії заявляють, що Ю.Самойлова може представити країну на “Євробаченні-2018

Російська співачка Юлія Самойлова представить Росію на “Євробаченні” у 2018 році в тому випадку, якщо не потрапить на конкурс цього року, передає  УНН  з посиланням на  ТАСС.

“У тому випадку, якщо Україна не допускає Юлію Самойлову до участі в “Євробаченні”, в наступному році, незалежно від місця проведення конкурсу, Росію представлятиме Юлія Самойлова”, – йдеться в повідомленні.

Цю інформацію також підтвердили в організації, яка буде приймати рішення про представника Росії на конкурсі в наступному році.

У березні співачку Ю.Самойлову обрали як представника Росії на Євробаченні-2017, який пройде в цьому році в Україні.

Раніше, у середу, в СБУ повідомили, що  заборонили в’їзд до України російській співачці Ю.Самойловій  на три роки.

 

В Росії погрожують перенести “Євробачення” в іншу країну

Якщо організатори “Євробачення-2017” не доб’ються дозволу України на в’їзд російської виконавиці Юлії Самойлової для участі в конкурсі, Росія заявить про необхідність перенесення заходу в іншу країну. Про це заявив перший заступник голови міжнародного комітету Ради Федерації Володимир Джабаров, передає УНН з посиланням на РІА “Новости”.

“Росія повинна вимагати від організаторів “Євробачення” допуску нашої співачки Юлії Самойлової до конкурсу. Якщо організатори не зможуть вирішити це питання, ми повинні заявити про необхідність перенесення “Євробачення” в іншу країну”, – зазначив В.Джабаров.

Як повідомляв  УНН,  СБУ заборонила в’їзд до України російській співачці  Ю.Самойловій на три роки.

РФ звернеться до РЄ та ООН через заборону в’їзду Ю.Самойловій  на територію України.

 

У 2017 році в Росії не транслюватиме музичний конкурс Євробачення.

Про це повідомляють  російські змі – Укрінформ.

Таке рішення прийняли керівники найбільших російських медіахолдингів. Воно стало відповіддю на заборону СБУ три роки в’їжджати на територію України російській конкурсантці Юлії Самойловій.

Нагадаємо: СБУ заборонила в’їзд російській співачці терміном на три роки за відвідування нею Криму в 2015 році.

 

Нафтогаз вимагає від Газпрому у Стокгольмському арбітражі $30 млрд, але сума вимог може потенційно зрости до $50 млрд. У разі виграшу українська компанія може отримати частки у проектах “Північний потік-1” та “Північний потік-2”, якими нині володіє РФ.

Про це в інтерв’ю  “Новому времени”  заявив головний комерційний директор нафтогазової компанії Юрій Вітренко – Укрінформ.

“За контрактом постачання ми вимагаємо від Газпрому повернути нам приблизно $17 млрд, включаючи відсотки. Щодо контракту на транзит, вони не доплатили нам $12 млрд з відсотками. Загальна сума – близько $30 млрд, які ми вимагаємо від  Газпрому“, – сказав Вітренко.

За його словами, вимоги Нафтогазу можуть зрости до $50 млрд.

ПАТ “Газпром”, у свою чергу, уже вимагає $50 млрд за контрактом, де включений принцип “бери або плати”.

“Вони вимагають від нас вже близько $50 млрд – те, що ми на їх думку повинні були заплатити і не заплатили за відповідні обсяги газу. Якщо ми подивимося на майбутнє, по терміну до закінчення контракту, то додатково це буде ще близько $30 млрд”, – пояснив Вітренко.

Таким чином, загальна сума позивних вимог Газпрому може зрости до $80 млрд.

“Якщо ми програємо (але ми вважаємо, що вірогідність цього досить низька), то це будуть зобов’язання Нафтогазу, не України. Нафтогаз просто буде банкрутом. Відповідно, наші активи будуть продаватися”, – пояснив Вітренко.

Він також додав, що у разі банкрутства Нафтогазу держава не втратить газотранспортну мережу чи активи з видобутку газу.

“Будуть певні складнощі у Газпрому отримати відповідні фінансові ресурси навіть у разі, якщо ми програємо. З Газпромом ситуація дещо інша, у нього є цінні активи поза межами Росії. До речі, це частки у “Північному потоці-1”, “Північному потоці-2″. Ми можемо стати їх щасливими власниками”, – розповів представник “Нафтогазу”.

 

У середу, 22 березня, особовому складу оперативного командування “Захід” було представлено нового командувача військового об’єднання генерал-майора Олександра Павлюка. 

Про це повідомляє  прес-служба оперативного командування “Захід” – Укрінформ.

“Особовому складу оперативного командування “Захід” представлено нового командувача військового об’єднання генерал-майора Олександра Павлюка, який змінив на цій посаді теперішнього заступника командувача Сухопутних  військ  з бойової підготовки генерал-лейтенанта Ігоря Довганя», – йдеться у повідомлені.

У прес-службі зазначають, що Павлюк з перших днів російської агресії приймає участь у бойових діях, був командиром 24-ї окремої механізованої бригади. Під його керівництвом особовий склад звільняв населені пункти Ямпіль, Лисичанськ, Сєверодонецьк, Сіверськ, Закотне, Слов’янськ.

Нагороджений орденами Богдана Хмельницького III та II ступенів, Державними відзнаками міністра оборони України Вогнепальна зброя та Знак пошани, почесною грамотою Кабінету міністрів України За військову доблесть.

 

Внаслідок ворожого обстрілу опорного пункту сил АТО під Авдіївкою загинув український військовий.

Про це повідомляє  прес-центр АТО – Укрінформ.

“Ситуація в районі проведення антитерористичної операції залишається напруженою. Російсько-окупаційні війська ведуть обстріл позицій українських військ по всій лінії розмежування. За попередньою інформацією, внаслідок обстрілу опорного пункту підрозділу однієї з механізованих бригад, що розташований неподалік  Авдіївки, загинув військовослужбовець Збройних Сил України”, – зазначили в штабі.

За інформацією прес-центру, протягом дня на цьому напрямку противник застосовував гранатомети та крупнокаліберні кулемети, протитанкові керовані ракети та міномети калібру 82мм.

 

Висловлювання керівництва Білорусі про нібито підготовку на території України озброєних бойовиків не відповідають дійсності і є провокаційними. 

Про це йдеться у  коментарі Міністерства закордонних справ України – Укрінформ.

“Висловлювання керівництва Білорусі щодо нібито підготовки на території України озброєних бойовиків не відповідають дійсності, є провокаційними і шкодять розвитку добросусідських відносин між Україною та  Білоруссю“, – йдеться у повідомленні.

У МЗС звернули увагу, що саме партнер Білорусі по Союзній державі – Російська Федерація в рамках гібридної агресії розвинула як на своїй території, так і на окупованих українських землях цілі тренувальні табори для найманців і бойовиків. “Підтримуючи та експортуючи тероризм, Росія цілеспрямовано підриває стабільність і безпеку в регіоні, до якого належать як Україна, так і Білорусь”, – підкреслили у зовнішньополітичному відомстві.

У міністерстві нагадали, що Україна передала до Міжнародного суду ООН чисельні докази підтримки та фінансування РФ тероризму на окупованих територіях України.

“Ми готові до тісного міжнародного співробітництва у протидії будь-яким проявам тероризму, у т.ч. з Білоруссю”, – зазначили у МЗС.

 

Міністр соціальної політики Андрій Рева наголосив на важливості послідовності дій при проведенні системних реформ у соціальній сфері.

Про це інформує у середу  прес-служба Мінсоцполітики – Укрінформ.

«Намагання одночасно вирішити усі проблеми соціальної сфери призведе до того, що жодна з них вирішена не буде. Кожна дія має логічно випливати з попередньої та створювати передумови для вирішення іншої проблеми, – тому спочатку було прийнято рішення про підвищення мінімальної заробітної плати, яке дозволить у подальшому провести реформу пенсійної системи», – сказав Рева.

Міністр пояснив, що за умов дефіциту Пенсійного фонду в розмірі 140 млрд грн, а для осучаснення пенсій потрібно ще мінімум 40 млрд грн, було необхідно знайти джерела відповідних фінансових ресурсів. Тому спочатку підняли мінімальну заробітну плату, збільшили рівень оплати праці у бюджетній сфері. Це призвело до підвищення  зарплат  у виробничій сфері та зростання відрахувань до бюджетів та Пенсійного фонду і забезпечило можливості для проведення пенсійної реформи.

За його словами, невід’ємною складовою пенсійної реформи стане осучаснення пенсій, що значно збільшить їхній розмір для людей, які їх заробили своєю працею.

«Ми подамо до парламенту законопроект про пенсійну реформу, якою передбачатиметься не індексація, а осучаснення пенсій. Результатом цієї реформи стане поновлення справедливості та стабілізація пенсійної системи», – зазначив Рева.

Він також наголосив на тому, що при обговоренні питання пенсійного забезпечення потрібно відрізняти соціальну допомогу від пенсійних виплат, адже пенсія забезпечується багаторічною працею людини. Тому є несправедливою сьогоднішня ситуація, за якої дієздатна людина, не працюючи жодного дня та не виконуючи свою частину соціального договору, претендує на пенсійні виплати на одному рівні з тими, хто все життя важко працював.

 

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко вважає, що умови оплати праці працівників Служби фінансових розслідувань повинні встановлюватись Кабінетом міністрів України, а не окремим законом.

Про це він сказав під час обговорення відповідного законопроекту на сьогоднішньому засіданні уряду, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“Є зауваження щодо системи оплати праці працівників майбутньої Служби. Створення окремої системи оплати праці законом – це абсолютно неправильно, і це призводить до страшенного дисбалансу в умовах оплати праці навіть всередині держслужби”, – підкреслив він.

Щоб уникнути такого дисбалансу, вважає Розенко, умови оплати праці працівників усіх органів виконавчої влади повинні визначатися урядом.

“У нас є колективний орган – Кабінет міністрів України – і в законі має бути написана лише одна фраза: що умови оплати праці встановлюються  Кабінетом міністрів України“, – зазначив віце-прем’єр.

 

По всій Землі зміна клімату досягла тривожних нових рівнів, що кидають виклик розумінню вченими кліматичної системи.

Про це повідомляє  ВВС – Укрінформ.

“В атмосфері, морях і навколо полюсів зміна клімату досягає тривожних нових рівнів по всій Землі”, – говориться у повідомленні.

Згідно з детальним глобальним аналізом, проведеним Всесвітньою метеорологічною організацією (ВМО), у 2016 році був не лише найтепліший рік, а й зростання вуглекислого газу з атмосферного перейшов на новий рівень, тоді як в арктичних  водах  було зафіксовано новий зимовий мінімум.

Як зазначає ВМО, “екстремальні й незвичайні” умови продовжилися і в 2017 році.

“Навіть без сильного Ель-Ніньо (течія, коливання температури води якого в екваторіальній частині Тихого океану має помітний вплив на клімат – ред.) у 2017 році ми спостерігаємо інші значні зміни по всій планеті, які кидають виклик межам нашого розуміння кліматичної системи. Зараз ми знаходимося на дійсно невивченій території”, – зазначив Девід Карлсон, директор програми Всесвітнього дослідження клімату ВМО.

 

За період з 1 по 20 березня 2017 року українсько-російський кордон перетнуло понад 3,4 тис. піввагонів з вугіллям.

Про це свідчать статистичні дані РЖД, які є в розпорядженні  “Економічної правди” – Укрінформ.

Згідно з даними, за дві декади березня з неконтрольованої українським урядом території Донецької та Луганської областей до Росії було відправлено 3,4 тис. піввагонів з вугіллям.

Таким чином, на територію Росії було вивезено понад 230 тис. т антрациту (понад 10 тис. т за добу), що в перерахунку на офіційну внутрішньодержавну ціну (1730 грн/т) еквівалентно 400 млн грн.

З неконтрольованих територій вагони прямують до РФ через дві залізничні станції – Гуково і Успенська, які з українського боку закриті ще з 2015 року.

До станції Гуково було відправлено понад 2,8 тис. вагонів, до станції Успенська – понад 500 одиниць, пише видання.

Середньодобове завантаження за перші 14 днів березня по обох станціях становило 152 вагони на добу, 15-20 березня – вже понад 210 вагонів.

Як відомо, саме 15 березня компанія ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова заявила про захоплення бойовиками “ДНР” та “ЛНР” всіх активів “ДТЕК Енерго” на непідконтрольній території Донецької та Луганської областей.

Таким чином, після того, як бойовики захопили вугільні активи ДТЕК, кількість вагонів збільшилася на 60 одиниць.

Найбільшим відправником, за статистичними даними, є російська компанія “РЖД Логістика” – вона відправила понад 2 тисячі вагонів. На другому і третьому місцях – “Южтранс” і “Федеральна вантажна компанія” відповідно.

Серед компаній-відправників українського вугілля також є “СУЕК”, яка є найбільшим виробником вугілля в Росії.

15 березня Президент Петро Порошенко повідомив, що пробні ешелони з українським вугіллям з окупованих територій вже пішли в Російську Федерацію.

За день до цього ватажок “ДНР” Олександр Захарченко також заявив про відправлення “пробної” партії  вугілля  в РФ.

Зі свого боку, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков запевняв, що не має інформації про постачання вугілля з окупованого Донбасу до Росії.

 

Облаштувати запасний “сміттєдром” у Чорнобильській зоні запропонував міський голова Львова Андрій Садовий.

Про це мер сказав на брифінгу щодо ситуації з вивезенням та захороненням ТПВ у Львові, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Якщо така ж біда зі сміттям, як у Львові, спіткає будь-яке інше місто України чи Київ, який щодня продукує 3 тисячі тонн побутових відходів, що тоді робити? У нас є  Чорнобильська зона. Чому б не зробити там резервний полігон для всієї країни? Я готовий співфінансувати такий проект”, – зазначив Садовий.

Згодом він додав: “Як міський голова, коштом громади міста”.

Садовий повідомив, що наступного тижня він передасть необхідну документацію та узгодить чіткий план дій по рекультивації Грибовицького сміттєзвалища із французькою фірмою Egis, яка взялась за розробку проекту для цього об`єкту на кошти французького уряду.

Як повідомляв Укрінформ, у Львові понад третина сміттєвих майданчиків переповнена, що загрожує епідеміями, засиллям гризунів та мух. Таку ситуацію міський голова пояснює блокуванням львівського сміття на всіх полігонах країни.

 

Керівники ЄС попередили авіакомпанії Великої Британії, що їм потрібно буде перенести свої штаб-квартири або продати акції громадян ЄС, якщо вони хочуть продовжувати літати за маршрутами в континентальній Європі після Brexit.

Про це повідомляє The Guardian – Укрінформ.

“Керівникам великих перевізників в ході нещодавніх приватних зустрічей з офіційними особами нагадали, що якщо вони хочуть продовжувати працювати на маршрутах по всьому континенту, наприклад літати з Мілана до Парижа, то вони повинні мати значну базу на території ЄС і більшість їхньої частки капіталу в акціях повинна належати власникам в ЄС”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що перевізники, скоріше за все, проведуть реструктуризацію, яка матиме економічні наслідки для Британії, в тому числі такі, як втрата робочих місць.

Втім, з іншого боку, жорстка лінія Євросоюзу може сприяти тому, що Британія змінить національні правила. Не виключається також, що деякі авіакомпанії можуть створити свої власні британські філії.

Як повідомляється, можливість таких компаній як easyJet працювати на маршрутах в ЄС є важливою частиною їхньої бізнес-моделі, і, з огляду на це, вони можуть погодитись інвестувати за межами Великої Британії, щоб зберегти частку ринку.

Деякі авіакомпанії вже почали шукати альтернативні штаби, і вивчають, як вони могли б забезпечити, щоб більшість їхніх акцій належали власникам в ЄС. У свою чергу інші поки що сподіваються, що Єврокомісія буде гнучкою стосовно правил чинної авіаційної угоди.

Так, на даний момент 84% акцій easyJet належать власникам у ЄС, втім після  Brexit  ця частка знизиться до 49%. Частка капіталу зареєстрованої в Дубліні авіакомпанія Ryanair – 60% – наразі належить власникам в ЄС, однак після виходу Британії зі складу блоку ця частка знизиться до 40%.

 

Адвокат затриманого у Москві журналіста Укрінформу Романа Сущенка Марк Фейгін повідомив про провокації, які готуються на нього і Сушенка, в передачі на російському телеканалі НТВ.

Про це він написав на своїй сторіночці  в Facebook – Укрінформ.

“Хочу заздалегідь попередити аудиторію, що на НТВ готують чергову говнопередачу про мене і про мого підзахисного Романа  Сущенка, українського журналіста обвинуваченого в шпигунстві і заарештованого в Москві. Не ведіться, не дивіться, не вірте”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він приїхав з приватною поїздкою.

7 жовтня йому було висунуто обвинувачення в “шпигунстві”. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР МОУ спростували цю заяву, у тому числі офіційно, заявивши, що вона не відповідає дійсності.

Лефортовський районний суд продовжив Сущенку термін перебування під вартою до 30 квітня. Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з цим рішенням.

Роман Сущенко працює в Українському національному інформаційному агентстві “Укрінформ” з 2002 року, а власним кореспондентом у Франції – з 2010 року.

 

Глави Міністерств оборони США і Фінляндії Джим Маттіс і Юссі Ніїністьо під час зустрічі у Пентагоні у вівторок обговорили “російську агресію” і співпрацю в галузі безпеки.

Про це  повідомляється  на сайті Міністерства оборони США – Укрінформ.

“Міністр оборони Джим Маттіс зустрівся сьогодні в Пентагоні з міністром оборони Фінляндії Юссі Ніїністьо для обговорення ряду питань безпеки, включаючи  російську агресію, НАТО і двосторонні відносини співпраці в галузі безпеки між двома країнами”, – йдеться у повідомленні.

Під час зустрічі обидва лідери визначили шляхи подальшого поглиблення і зміцнення партнерської співпраці в галузі безпеки між двома країнами, а також обмінялися думками про те, як зберегти міцний військовий потенціал в умовах обмеженого бюджету.

Міністр оборони США подякував Нійністьо за військовий вклад його країни у боротьбу проти ІДІЛ, в місії НАТО, а також місії в США, куди, за його словами, Фінляндія вносить більше, ніж просто військову міць.

Маттіс також зазначив, що з нетерпінням чекає на розмову з Нійністьо ще раз цього тижня на зустрічі глав Міноборони країн, що беруть участь у кампанії по боротьбі з “Ісламською державою” в Іраку і Сирії.

 

Федеральне бюро розслідувань отримало інформацію, яка свідчить, що соратники президента Трампа могли працювати з російськими оперативниками в процесі оприлюднення інформації, яка зашкодила президентській кампанії Гілларі Клінтон.

Про це повідомив у середу центральний американський  телеканал СNN  із посиланням на джерела в адміністрації – Укрінформ.

“Наразі ФБР вивчає цю інформацію, яка включає дані розвідки, інформацію про подорожі, ведення справ, записи телефонних розмов та звіти про особисті зустрічі”, – повідомили джерела.

Ця інформація посилює підозри контррозвідки ФБР, що координація між командою Трампа і російськими оперативниками все ж мала місце. При цьому, джерела попередили, що це поки не остаточні висновки, бо розслідування продовжується.

Водночас Білий дім відмовився від офіційних коментарів. Так само у ФБР на офіційному рівні теж ситуацію не коментують, йдеться в матеріалі.

“Бюро вже веде слідство щодо чотирьох колишніх представниках близького оточення Трампа з часів його президентської кампанії – Майкла Флінна, Пола Манафорта, Роджера Стоуна і Картера Пейджа”, – нагадує телеканал.

Передусім розслідується їхній зв’язок з представниками російської влади. Всі четверо  заперечують незаконні контакти.

За інформацією джерел, однією з перешкод розслідування є те, що контакти оточення  Трампа  з росіянами припинилися в останні місяці, як тільки питання набуло політичного розголосу. Деякі російські чиновники також змінили свої методи зв’язку, що також ускладнило спостереження, йдеться в повідомленні.

 

Президенту США була невідома інформація про те, що екс-менеджер його президентської кампанії Пол Манафорт таємно працював на російського мільярдера Олега Дерипаску, щоб просувати інтереси Володимира Путіна в США.

Про це заявив у середу під час брифінгу в Вашингтоні речник Білого дому Шон Спайсер, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Президент не був обізнаний про клієнтів Пола за останні десять років”, – сказав речник адміністрації Трампа.

Він навіть зіронізував: “Було би трохи божевільним припустити, що президент міг знати, ким були його (Манафорта – ред.) клієнти за останнє десятиріччя”.

Спайсер наполягав на тому, що оприлюднена раніше інформація про Манафорта не має жодного відношення до триваючого розслідування ФБР щодо зв’язків виборчої кампанії Трампа з російським урядом.

“Пол представляв багато іноземних клієнтів, згідно з публічно доступною інформацією, в тому числі в Азії, Африці і Європі”, – наголосив офіційний представник адміністрації, підкресливши, що ця інформація не приховувалась.

Між тим, й раніше речник Білого дому намагався применшити діяльність Манафорта під час виборів. Він заявляв, що менеджер президентської кампанії Трампа насправді “відігравав достатньо обмежену роль”.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні агентство Associated Press оприлюднило інформацію, що  Пол Манафорт  у 2006 році уклав контракт з Олегом Дерипаскою, згідно з яким він отримував $10 млн на рік. Такі ділові відносини тривали, принаймні, до 2009 року, зауважило видання.

 

Все більше республіканців у Конгресі США вимагають від президента Дональда Трампа відкликати звинувачення на адресу Барака Обами в прослуховуванні Trump Tower після того, як директор ФБР підтвердив, що розслідування не виявило жодних доказів цьому. 

Про це пише впливове американське інформагентство  Bloomberg – Укрінформ.

“До цього списку входять сенатор від Аризони Джон Маккейн і поміркований конгресмен з Пенсильванії Чарлі Дент – республіканці, які наголосили, що Трамп повинен відкликати свою заяву зі звинуваченнями на адресу екс-президента США Барака Обами в шпигунстві за Trump Tower під час виборчої кампанії до Білого дому минулого року. Аналогічні заяви зробили також конгресмен від штату Нью-Йорк Пітер Кінг і сенатор з Аризони Джефф Флейк”, – зазначається в матеріалі.

У цьому зв’язку наводяться слова Джона Маккейна, який закликає  Трампа  зробити чесне визнання. “Він повинен відректися (від звинувачень – ред.), якщо в нього немає доказів, які доводили б, що за цим усім стояв Обама, і, очевидно, таких доказів не було”, – заявив сенатор.

Конгресмен Дент, виступаючи напередодні на MSNBC, наголосив: “Так, він (Трамп – ред.) повинен відкликати звинувачення. І якби я був на його місці, я попросив би вибачення”.

Як повідомляв Укрінформ, директор ФБР Джеймс Комі під час засідання Комітету з питань розвідки Палати представників у понеділок заявив, що Бюро після проведення розслідування не знайшло жодних доказів на підтвердження звинувачень Дональда Трампа, які він оприлюднив проти Барака Обами у Twitter.

Між тим, керівництво Республіканської партії намагається не коментувати ситуацію. Так, лідер більшості в Сенаті Мітч Макконнелл ухилився від запитання у вівторок, чи був стурбований він тим, що ця ситуація забирає занадто багато політичної енергії.

 

Зустріч президента України Петра Порошенка і президента США Дональда Трампа знаходиться у стані серйозної підготовки.

Про це повідомив глава МЗС України Павло Клімкін в інтерв’ю  LIGA.net – Укрінформ.

Відповідаючи на запитання, чому анонсований вже досить давно візит президента відкладається, міністр відповів: “Ні, він не відкладається. Просто має бути зміст і логіка домовленостей. Крім того, з ряду питань американська адміністрація знаходиться в стані формування. А те, що відбувається сьогодні заслуговує не поверхневого підходу, а дуже педантичного і глибокого розгляду. Тому цю зустріч треба добре підготувати”.

Міністр нагадав про свій візит до США, в рамках якого відбулися зустрічі в Держдепі і РНБ. Він зазначив, що в ключових відомствах ще не всі призначення здійснені.

“Коли ми всі будемо готові – будемо працювати над деталями особистої зустрічі двох президентів”, – сказав Клімкін.

Крім того, глава МЗС відзначив, що президент вже двічі говорив з Трампом по телефону. Перша розмова президента був одночасно вітальною і змістовною. Але друга розмова була справді глибокою за змістом.

Трамп  був підготовлений. Він не якісь тези зачитував, які йому підготували помічники. Це була жива розмова, він дуже багато питав, уважно слухав. Це було важливо”, – зазначив Клімкін.

Також, за його словами, була зустріч з віце-президентом США.

“Ми дійсно на дуже серйозному детальному рівні поговорили. Тобто, я вважаю, що питання не в формальною датою. Зараз ми всі підходимо до можливості провести зустріч з максимально глибоким змістом і реальною віддачею”, – резюмував міністр закордонних справ України.

Нагадаємо: Рада звернулася до США з проханням надати Україні статус основного союзника поза межами НАТО.

 

Президент України Петро Порошенко підписав законопроект щодо роботи нового Верховного Суду. Документ був підписаний після обговорення під час засідання Ради з питань судової реформи.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Хочу наголосити, що я планую визначити його (законопроект – ред..) як невідкладний і попросити наш шановний парламент, Верховну Раду, прозоро, ефективно, але не затягуючи, розглянути зазначений законопроект і дати відповідно нормативно-процесуальне забезпечення новоствореному Верховному Суду», – наголосив  Президент, підписуючи законопроект.

Він висловив сподівання, аби законопроект був ухвалений парламентом найближчим часом «до початку роботи нового Верховного Суду для того, щоб жодного дня, жодної хвилини суд не чекав, а почав здійснювати судочинство».

 

Національне агентство з питань запобігання корупції розпочинає повну перевірку декларацій 11 осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, серед яких 7 народних депутатів.

Таке рішення було ухвалено на засіданні НАЗК, інформує у середу  прес-служба відомства – Укрінформ.

“Підставою для проведення повної перевірки декларацій стала інформація про можливе відображення у деклараціях недостовірних відомостей, отримана НАЗК від фізичних осіб, громадських організацій та правоохоронних органів”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, уповноважені особи  НАЗК  перевірять декларації 7 народних депутатів України, прокурора Київської прокуратури, військового прокурора сил АТО, колишнього судді та співробітника Державної служби з надзвичайних ситуацій. Початком здійснення повної перевірки декларації є день, наступний за днем ухвалення відповідного рішення, зазначили у НАЗК.

Крім того, НАЗК повідомляє про 20 відмов у проведенні повної перевірки декларацій за зверненнями фізичних, юридичних осіб, засобів масової інформації та інших джерел про можливе відображення у деклараціях недостовірних відомостей.

У відомстві нагадали, що відповідно до Порядку проведення контролю та повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, підставами для відмови у проведенні повної перевірки декларації є:

– з отриманої інформації неможливо встановити особу суб’єкта декларування або ідентифікувати конкретну декларацію, або відповідна інформація не містить фактичних даних, що можуть бути перевірені;

– в отриманій інформації містяться твердження про недостовірність відомостей у декларації без будь-яких пояснень невідповідності таких відомостей дійсності;

– відповідність дійсності відомостей, щодо недостовірності яких одержано інформацію, встановлено раніше.

 

Вища рада правосуддя за час своєї роботи надала рекомендації щодо звільнення за скоєння дисциплінарних проступків 23 суддів і ще 11 суддів – за несумісністю.

Про це заявив голова ВРП Ігор Бенедисюк у ході засідання Ради з питань судової реформи під головуванням Президента, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Звільнено 73 суддів у відставку, 23 суддів рекомендовано звільнити за скоєння дисциплінарних проступків, 11 суддів за несумісністю”, – розповів  Бенедисюк.

Також, за його словами, ВРП прийняла рішення про відсторонення 8 суддів та надала дозвіл на арешт одного судді.

Разом з тим, він поінформував, що Вищою радою правосуддя прийнято 165 матеріалів, по яких надано рекомендації щодо призначення суддів. Бенедисюк пояснив, що ці рекомендації наразі знаходяться у Президента.

 

Очікування українського суспільства і світу щодо реформування судової гілки влади будуть 100% виправдані.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час засідання Ради з питань судової реформи, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Де-факто конституційна реформа не просто проголосована, не просто почалася її імплементація, ми вже на завершальному етапі щодо створення нового Верховного Суду. І я хотів би подякувати всім, хто долучився до цього процесу, і в першу чергу Вищій кваліфікаційній комісії суддів, Вищій раді правосуддя. І немає жодного сумніву, що ті величезні очікування, які сьогодні демонструє і українське суспільство, і світова громадськість щодо реформування судової гілки влади, вони 100% будуть виправдані», – заявив Порошенко.

Він підкреслив, що особисто покладає надії на те, що найближчим часом “новий Верховний Суд запрацює, реалізуючи і захищаючи право українського народу на справедливий суд”.

Також президент заявив, що законопроект щодо функціонування нового Верховного Суду України буде визнаний як невідкладний.

«Звертаюся до Верховної Ради, щоби найближчим часом після підписання, я його (законопроект – ред.) визначу як невідкладний, розглянули ці зміни до законодавства і зробили свій внесок в прискорення роботи нового Верховного Суду України», – заявив  Порошенко.

Він зауважив, що зміни до законодавства, які забезпечують процесуальні можливості, необхідні для функціонування нового Верховного Суду, уже напрацьовані й сьогодні будуть розглянуті на засіданні Ради з питань судової реформи.

 

Кабінет міністрів має прискорити розгляд постанови,  якою буде забезпечено державну охорону судів.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час засідання Ради з питань судової реформи, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Якщо суди не охороняються, можна забути про незалежність. Тому я звертаюсь до Кабінету міністрів прискорити розгляд постанови, яка забезпечує належну охорону судів, і вирішити це питання якомога швидше”, – заявив Порошенко.

Перед цим голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк заявив, що ця постанова через неузгодженість між різними органами вже тривалий час не може бути ухвалена урядом.

“Ми також відпрацьовуємо механізми співпраці з іншими гілками влади, щоб забезпечити незалежність суддів у повній мірі. І я буду в цьому ключі звертатися як голова ВРП і до Президента України, і до Кабінету міністрів, бо досі не прийнято постанову про охорону судів. Вона знаходиться досить тривалий час на розгляді Кабінету міністрів і лише неузгодженість між певними органами, які мусять здійснювати цю охорону, призводить до кричущих випадків: більше 83 звернень на сьогоднішній день у Вищій раді правосуддя від  суддів. Причому, випадки нападів на суддів прямо у залі судів”, – сказав він.

 

Українська прокуратура за заявою Мустафи Джемілєва розслідує факт перешкоджання його діяльності депутата Верховної Ради, яке полягає в забороні в’їзду до Криму.

Про це повідомляє  прес-служба  прокуратури Автономної Республіки Крим – Укрінформ.

“Прокуратурою Автономної Республіки Крим за заявою народного депутата України Мустафи Джемілєва розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом перешкоджання його депутатській діяльності, що полягає у забороні в’їзду на територію півострову Крим строком на п’ять років”, – йдеться у повідомленні.

У прокуратурі  зазначили, що заборона, яка здійснена начебто з метою забезпечення обороноздатності, безпеки громадського порядку та захисту здоров’я населення, є очевидно безпідставною та суперечить усім нормам міжнародного та національного законодавства.

Такі дії незаконних органів Російської Федерації будуть розглянуті під час розслідування зазначеного кримінального провадження за статтею 351 Кримінального кодексу України та в подальшому – у міжнародних судових інстанціях, підкреслили у відомстві.

 

Радник міністра інформаційної політики України з питань Криму Юлія Каздобіна провела зустріч із редакторами кримських ЗМІ. Під час зустрічі було обговорено створення редакційної колегії журналу “Територія Крим” і зміст наступного випуску журналу.

Каздобіна також презентувала результати експертного обговорення шляхів і методів донесення інформації щодо Криму до закордонних аудиторій, яке вона провела в рамках розробки Стратегії інформаційної реінтеграції Криму,  інформує  прес-служба МІП.

Представляючи видання “Територія Крим” учасникам зустрічі, Каздобіна зазначила, що журнал розраховано, в першу чергу, на закордонну аудиторію. Перші два номери журналу побачили світ у 2016 році. У 2017 році міністерство планує продовжити його випуск. Метою створення редакційної колегії журналу є підвищення прозорості роботи міністерства та залучення кримської журналістської спільноти до створення якісних та актуальних матеріалів.

Учасники зустрічі погодилися, що обличчям наступного номеру має стати кримськотатарська виконавиця та переможниця минулорічного конкурсу “Євробачення” Джамала. Серед актуальних тем, які буде висвітлено в третьому номері журналу: розгляд позову України до РФ у Гаазі, недоступність медичних послуг для громадян України, які офіційно відмовилися від російського громадянства, доля Генуезької фортеці в Судаку тощо.

Заступник генерального директора кримськотатарського телеканалу АТР Айдер Муждабаєв запропонував виданню приділяти більше уваги економічній тематиці. Під час презентації результатів експертного обговорення роботи з іноземними аудиторіями учасники зустрічі відзначили велику кількість викликів, з якими стикається Україна. Це і низька актуальність кримського питання для західних аудиторій, і ефективність російської пропаганди, і відсутність чітко сформульованих відповідей на питання стосовно політики України щодо сьогодення та майбутнього Криму, які можуть бути цікавими зарубіжним аудиторіям. Велику частину презентації було присвячено відповідям на виклики в інформаційній сфері, які запропонували західні експерти.

Експертне обговорення з іноземними журналістами, дипломатами, вченими та представниками міжнародних недержавних організацій, результати якого було представлено під час зустрічі, відбулося 14 березня 2017 року за сприяння America House Kyiv.

 

Парламентський комітет з питань протидії і запобігання корупції рекомендував до розгляду у другому читанні законопроект 6172 про внесення змін до закону про запобігання корупції, яким військовослужбовці молодшого особового складу звільняються від подання електронних декларацій.

Таке рішення ухвалене на засіданні комітету, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми повністю звільняємо від декларування солдатів, сержантів і курсантів. Є єдине виключення, коли такий військовослужбовець одночасно займає посаду, що вимагає від нього декларування майна його родини”, – сказав голова комітету Єгор Соболєв.

Крім того, законопроект передбачає спеціальну процедуру для тих, хто перебуває в зоні АТО. “Якщо військовослужбовець перебуває в зоні бойових дій, він не подає  декларацію  до того моменту, поки він не повертається…або не завершує свою службу. Для цього у нього є ще три місяці для того, щоб подати свою декларацію”, – уточнив Соболєв.

Під час обговорення законопроекту депутат Тетяна Чорновол запропонувала правки, які передбачають запровадження е-декларацій для головних редакторів і засновників ЗМІ, а також для очільників громадських організацій. Однак в результаті була підтримана поправка, що передбачає лише порядок такого декларування.

 

У Варшаві  27-28 квітня відбудеться VIII сесія Міжпарламентської асамблеї України, Польщі та Литви.

Про це  інформує  Сенат Польщі – Укрінформ.

“Комісії асамблеї розглянуть наступні питання: можливості популяризації постаті князя Костянтина Острозького — патрона ЛитПолУкрбриг, презентація тез і концепції публікації “Монархії і Річ Посполита”, оцінка стану Мінських домовленостей, кібербезпека і протидія дезінформації, проект Via Carpatia – економічне й інтеграційне значення інфраструктурного коридору “Північ-Південь” для Центрально-Східної Європи”, – інформує Сенат  Польщі.

Крім того, сторони обговорять основи політики щодо Білорусі.

Під час асамблеї відбудуться, зокрема, двосторонні зустрічі маршалків Сенату і Сейму Польщі Станіслава Карчевського і Марека Кухцінського з головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм.

Міжпарламентську асамблею України, Польщі, Литви створено в 2005 році. До її складу входять по 10 законодавців з кожної країни, включаючи голів трьох парламентів. Асамблея розглядає питання, що входять в коло зацікавлень трьох країн. Зустрічі Асамблеї відбуваються раз на рік по черзі у кожній з країн-учасниць міжпарламентського органу.

 

В Уповноваженого Верховної Ради з прав людини стурбовані фактами, які свідчать про наявність баз з персональними даними клієнтів неплатоспроможних банків у маловідомих фінансових організацій, які пропонують вкладникам таких банків викупити залишок за їхніми кредитами з дисконтом.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив представник Уповноваженого ВР з прав людини Михайло Чаплига.

Водночас, нагадують в Омбудсмена, кримінальне провадження за існуючими фактами може бути відкрите лише у разі заяв потерпілих.

“Згідно з частиною першою статті 477 Кримінального процесуального кодексу України кримінальне провадження за статтею 182 Кримінального кодексу України здійснюється у формі приватного обвинувачення, яке може бути розпочате слідчим, прокурором лише на підставі заяви потерпілого щодо кримінального правопорушення”, – зазначив Чаплига.

Він зазначив, що питання протидії злочинності та відслідковування шахрайських дій груп осіб із використанням конфіденційної інформації про особу відноситься до компетенції органів досудового розслідування.

За його словами, правові відносини, пов’язані із захистом і обробкою персональних даних, регулюються Законом України “Про захист персональних даних”, який спрямований на захист основоположних прав і свобод людини і громадянина, зокрема права на невтручання в особисте життя, у зв’язку з обробкою персональних даних. Відповідно до статті 28 цього Закону, порушення законодавства про захист персональних даних тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Так, за незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу передбачена кримінальна відповідальність за частиною першою статті 182 Кримінального кодексу України (порушення недоторканності приватного життя).

“Статтею 32 Конституції України визначено, що ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України. Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини”, – зазначив також Чаплига.

Водночас, у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб Укрінформу відмовилися коментувати, яким чином бази з персональними даними клієнтів неплатоспроможних банків опиняються в розпорядженні третіх осіб.

Як відомо, у лютому 2017 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повідомив, що останнім часом почастішали випадки надходження скарг від позичальників неплатоспроможних  банків  про сумнівні пропозиції з боку маловідомих фінансових організацій, які пропонують викупити залишок за їхніми кредитами з дисконтом. Так, з подібними пропозиціями до позичальників АТ «Банк «Фінанси та Кредит» звертаються невідомі особи, що представляються співробітниками ТОВ «Ніхтеженс Фінанс» та «Фінмарт».

 

Із тим потенціалом, який має Україна, вона зробить все для того, щоб стати процвітаючою країною і вступити в Європейський Союз.

Про це під час засідання прес-клубу «Дипломати без краваток» в Укрінформі заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Херардо Бугайо Оттоне.

«Якщо Україна зробить усе добре, так, як вона має зробити, і буде процвітаючою, чесною державою з верховенством права, то Україна не має іншого шляху, як ввійти в той Євросоюз, який, ми не знаємо, який він на той час буде, і з якою структурою, як виглядатиме. Те, що я говорю про Україну, так само стосується всіх інших країн. Тобто тут треба вести війну за серця і за уми. Треба працювати. Я впевнений, що Україна з тим потенціалом, який вона має, обов’язково все це зробить. Але зробить не для того, щоб ввійти в ЄС, а для свого блага. І тоді обов’язково Україна раніше чи пізніше буде в Євросоюзі», – зазначив посол Іспанії.

Він зауважив, що коли Україна підписувала Угоду про асоціацію, то в документі не йшлося про те, що вона має стати членом Євросоюзу.

«Зараз ніхто не знає абсолютно чітко, якою буде структура Європейського Союзу», – зазначає іспанський дипломат, підкреслюючи, що нині країни ЄС, котрі є його ядром, пропонують йти вперед і розвиватися.

«Але тут виникає тема пропаганди, роз’яснення того, що відбувається, бо головне зараз – визначення самоідентифікації Європи і визначення наших цінностей. Це є зараз головним питанням», – зазначив посол  Іспанії.

 

Іспанська влада відразу кримінально переслідує тих  небагатьох ідіотів, які повелися на пропаганду та поїхали воювати на Донбас на боці терористичних організацій  “ДНР” та “ЛНР”.

Про це під час засідання прес-клубу “Дипломати без краваток” в Укрінформі заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Херардо Бугайо Оттоне.

“Десь півтора року тому була групка цих персонажів, які брали участь з боку ОРДЛО у військових діях, і як тільки вони повернулися в Іспанію їх відразу заарештували”,  –  сказав він.

Водночас, посол вказав на те, що, оскільки  Іспанія  правова держава, то дуже важко довести участь у бойових діях: хтось міг просто сфотографуватися з автоматом, щоб похизуватися перед дівчиною, а вже у поліції стверджує, що “возив лише гуманітарну допомогу”.

При цьому, підкреслив Херардо Бугайо Оттоне, поїхати воювати за “Л/ДНР” могли “лише дурні та ідіоти”.

“Я їх називаю ідіотами не просто так, щоб вжити таку лайку. А вони справді такими є. Адже люди, які можуть прислуховуватися до тієї пропаганди, яку в Іспанії крайні ліві роблять і вірити в те, що тут якась “хунта” чи “фашисти” –  їх ніяк, як ідіотами назвати не можна”, – наголосив іспанський дипломат, вказавши на той факт,  що в Україні крайні праві сили становлять лише 3%, а, наприклад, в Нідерландах – їх 19%.

 

Іспанська економіка втратила 531 мільйон євро внаслідок вжиття Російською Федерацією контрсанкцій щодо Іспанії.

Про це під час засідання прес-клубу «Дипломати без краваток» в Укрінформі заявив Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Іспанія в Україні Херардо Бугайо Оттоне.

«Щодо впливу санкцій на іспанську економіку, то вплинули не самі санкції, а ті контрсанкції, які вжила Росія щодо Іспанії. Ці втрати були 531 мільйон євро», –  зазначив іспанський дипломат.

За його словами, ця цифра може бути навіть меншою, оскільки ще до введення санкцій ЄС щодо Росії в Іспанії «вже були труднощі з експортом іспанських продуктів до РФ».

«Але цікава річ, в Росії працює пропаганда таким чином, що росіяни вважають, що це не російські контрсанкції, а іспанці погані, бо не хочуть продавати їм апельсини, лимони чи хамон. Тобто те іспанське, чого не вистачає», – зауважив посол  Іспанії.

 

Мінські домовленості, особливо “Мінськ-2”, були необхідні для припинення кровопролиття, однак їх нереально виконати.

Про це під час засідання прес-клубу “Дипломати без краваток” в Укрінформі заявив посол Королівства Іспанія в Україні Херардо Бугайо Оттоне, повідомляє кореспондент агентства.

“Тут ми якраз переходимо до  Мінських угод, особливо “Мінськ-2”. Що на той час відбувалося? Люди гинули на фронті і треба було будь-яким чином припинити вбивства людей, щоб люди не гинули. І ось зробили ці угоди, “Мінськ-2″. Але ми розуміємо, що це абсолютно нереальні, ці угоди, які неможливі для виконання. Але на той час вони зіграли свою роль, вони припинили масову загибель людей”, – заявив посол.

Іспанський дипломат також вказав, що ні місцева  бандитська “владам, ні росіяни не дадуть провести чесні та вільні вибори на території ОРДЛО.

“Мінські угоди передбачають вільні вибори на Донбасі згідно з українським законодавством та під наглядом західних інституцій, ОБСЄ. Але це не говорить, що мають вийти російські війська. Тобто, навіть якщо російські війська звідти вийдуть, то той гангстерський режим, який там знаходиться, на територіях ОРДЛО, він ніяк не дозволить провести ніякі вибори”, – сказав він.

 

Нинішня Росія стикається з тими ж проблемами, що і колишній СРСР, однак керівництво РФ, замість вирішення цих проблем, йде шляхом Радянського Союзу, який привів його, врешті-решт, до розпаду.

Про це під час засідання прес-клубу “Дипломати без краваток” в Укрінформі заявив Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Іспанія в Україні Херардо Бугайо Оттоне.

“Ми можемо побачити, що цей персонаж, мається на увазі  Путін, якого багато хто вважає таким розумником, таким хитрим, що він робить якісь багатоходівки, маневри, але насправді з тими проблемами, з якими зараз стикається Росія – він йде по шляху Радянського Союзу тими самими кроками і очевидно, що це набуде тих самих результатів, яких набув колись Радянський Союз”, – сказав дипломат.

Посол нагадав, що під час Революції Гідності український народ визначився з напрямком розвитку, викинувши з України “гангстерського персонажа” Януковича, однак потім втрутилася Росія. “І в той час,  коли люди вже точно знають, куди вони мають рухатися, з’являється абсолютно неприкрита, страшна агресія проти  України з боку Росії… Починається захоплення Криму, вхід російських військових на територію Донбасу, починаються атаки на Донбасі”,  – заявив він.

Херардо Бугайо Оттоне наголосив на тому, що переоцінювати силу та потужність нинішньої Росії не треба: “Ми можемо подумати і дати таку відповідь: у Росії така велика сила, така велика потужність, що ми нічого не можемо протиставити цій силі, цій потужності. Але це –  велика помилка”.

Він також вказав на те, чому абсолютно неможливо, “щоб Путін досяг своєї мети в Україні”. “До початку усіх подій, коли ціна на нафту була дуже висока – більше, ніж  100 доларів за барель – на той час економіка, ВВП Росії був більш-менш на рівні Італії. А після війни та падіння цін, усього того, що відбулося, ми не можемо точно порахувати, але приблизно зараз ВВП Росії знаходиться на рівні Іспанії”, – підкреслив посол.

Крім складної економічної ситуації, РФ має вирішувати і демографічну ситуацію: чоловіки живуть так само довго, як в Анголі, кожен четвертий — мусульманин, на сході проживає понад 5 млн китайців.

 

Державна дума Росії ухвалила в третьому, остаточному читанні законопроект, який дозволяє росіянам, які потрапили під санкції, не звітувати про доходи і не платити податки в Росії.

Про це повідомляє  Meduza – Укрінформ.

“За документ проголосували 322 депутати, проти – 85, один депутат утримався”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що проти документа виступили фракції ЛДПР, КПРФ та “Справедлива Росія”.

Поправку до Податкового кодексу підготував депутат-єдинорос Андрій Макаров. Вона дає можливість росіянам, які потрапили під санкції, в яких є бізнес або майно за кордоном, не ставати податковими резидентами Росії.

Статус резидента раніше був для них обов’язковим, оскільки через санкції вони не можуть залишити країну. Поправку було додано до законопроекту, який жодним чином не був пов’язаний із санкціями.

Макаров пояснював необхідність нового закону особливістю європейських податкових законів. Як з’ясувала Meduza, з усіх росіян, які потрапили під санкції, закон може бути вигідний передусім мільярдеру Геннадію Тимченку. Він багато років був податковим резидентом Швейцарії, але через санкції був змушений жити в  Росії  з 2014 року.

 

В Японії поширення через ЗМІ фейкової інформації не допускається самим суспільством. Японці не купуватимуть газети і не дивитимуться канали, де знайдуть новини, що не базуються на фактах.

Про це в  інтерв’ю Укрінформу  розповів Надзвичайний і Повноважний Посол  Японії  в Україні Шігекі Сумі, відповідаючи на запитання про те, чи проблема фейкових новин актуальна для його країни – Укрінформ.

“Дуже важливо не допустити поширення фейкових новин. В Японії це регулюється суспільством. Японці вважають, що всі ЗМІ – газети і телебачення – повинні мати новини, які грунтуються на фактах. І поширення фейкових новин карається суспільством. Люди не купуватимуть ті газети і не дивитимуться ті канали, де знайдуть фейкові новини”, – розповів посол.

Що стосується юридичної відповідальності за поширення фейкового контенту, то це питання вирішується шляхом звернення до судів.

“Якщо, наприклад, на телебаченні буде якась фейкова новина про мене, я можу звернутися до суду. Процес займе деякий час, щоб суд розглянув і виніс рішення, що репутації пана Сумі була завдана шкода через фейкову новину, але ЗМІ, що її поширило, буде вимушено сплатити компенсацію”, – зазначив Шігекі Сумі.

На його думку, розповсюдження неправдивої інформації про Україну російськими ЗМІ є частиною гібридної війни, якій “Україна повинна приділяти більше уваги, оскільки, наприклад, Росія поширює думку, що український уряд не має підтримки тощо”.

 

Голова Верховної Ради Андрій Парубій доручив Комітету Верховної Ради з прав людини на сьогоднішньому засіданні розглянути президентський законопроект про відповідальність за подвійне громадянство.

Про це він сказав з президії парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Хочу вас поінформувати, – те, що українськими спецслужбами, українською армією керували люди з паспортами Російської Федерації призвело до розвалу української армії і до агресії Російської Федерації…Даю доручення комітету: невідкладно розглянути це питання (президентський законопроект про подвійне громадянство – ред.) на засіданні комітету, щоб завтра ми змогли у сесійному залі це питання розглянути. Законопроект визначений як невідкладний президентом і я переконаний, що ми зможемо прийняти рішення, а комітет сьогодні розгляне”, – сказав  Парубій.

Як повідомлялося, сьогодні керівник фракції Радикальної партії Олег Ляшко заявив про блокування Комітетом з прав людини розгляду президентського законопроекту про відповідальність за подвійне громадянство.

 

Росія відмовляється від участі в запланованому засіданні “нормандської четвірки” в Парижі на рівні заступників міністрів, натомість учасники формату мають намір все-одно провести зустріч без неї.

Про це поінформував у середу в Вашингтоні перший заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Четвірка” не виходить – Росія не приїжджає. Це ті речі, які ми вирішуємо прямо зараз, як ми будемо говорити, якщо не буде участі однієї з чотирьох країн”, – зауважив представник України в кулуарах міністерської зустрічі Глобальної коаліції з протистояння ІДІЛ у столиці США.

Він зазначив, що обговорив це в Вашингтоні з представниками закордонних відомств Франції й Німеччини. Відповідаючи на запитання, чи планується перенесення цієї зустрічі через відсутність Росії, представник МЗС України відповів: “Ні, я думаю, що ми її будемо проводити”.

Пристайко підкреслив важливість проведення чергового засідання в Парижі. “Але якщо Росія вважає, що вона не має чого сказати за столом “нормандської четвірки”, лідери якої погодились щодо проведення зустрічі, значить ми спеціально будемо проводити її, спеціально будемо говорити за відсутності (росіян – ред.) те, що ми можемо зробити”, – акцентував перший заступник глави МЗС України.

Він також повідомив, що в Парижі технічно будуть присутні представники всіх чотирьох груп. Крім того, там запланована участь керівника СММ ОБСЄ, який приїде спеціально, щоб зробити доповідь по нинішній ситуації.

Зустріч  “нормандської четвірки”  в столиці Франції була запланована на 24 березня.

 

Національний банк вніс зміни до нормативно-правової бази для забезпечення реалізації санкцій до російських банків, визначених у рішенні РНБО.

Про це інформує  прес-служба НБУ – Укрінформ.

“Керуючись пунктом 2 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 березня 2017 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, Правління Національного банку України 21.03.2017 прийняло постанову № 25 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 01 жовтня 2015 року № 654”, – йдеться в повідомленні.

Вказується, що постанова розроблена з метою забезпечення реалізації санкцій, застосованих до банків, зазначених у вказаному рішенні РНБО.

“Санкціями заборонено здійснювати будь-які фінансові операції цих банків на користь пов’язаних з ними осіб, зокрема, материнських структур”, – зазначили в НБУ.

Як повідомляв Укрінформ, 16 березня Президент Петро Порошенко увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 березня 2017 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) ” щодо низки юридичних осіб.

Санкції  строком на один рік будуть застосовані до публічного акціонерного товариства “Сбербанк”, ПАТ “ВіЕс Банк”, ПАТ “Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк”, ПАТ “ВТБ БАНК”, ПАТ “БМ БАНК” в частині запобігання виведенню капіталів зазначеними юридичними особами за межі України на користь пов’язаних з ними осіб.

 

Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей скликає екстрене засідання надзвичайного антикризового комітету уряду, присвячене нападу біля парламенту в Лондоні.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Мей очолить засідання урядового комітету з безпеки”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, на Вестмінстерському мосту біля парламенту  Великої Британії  відбулася стрілянина, є загиблі й поранені.

Зокрема, одна жінка померла у шпиталі святого Томаса і травми одного з поліцейських виявились несумісними з життям.Внаслідок інциденту засідання в Палаті громад було призупинено, а персоналу в парламенті наказано залишатися в своїх офісах. Наразі невідомо, чи є серед постраждалих українці.

 

Із Дніпра до Львова на лікування і реабілітацію доставили 14 поранених у зоні АТО бійців.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив керівник Західного регіонального медіа-центру МОУ Олександр Поронюк.

«22 березня, о 15.00 до Львова з Дніпра прибув військово-транспортний літак з 14 військовослужбовцями, які зазнали поранень у зоні проведення  АТО. Двоє з них у важкому стані», – зазначив Поронюк.

За його словами, всіх бійців вже розподілили по клініках та відділеннях Військово-медичного клінічного центру Західного регіону. Розпочався процес їхнього лікування та реабілітації.

 

Кабінет міністрів затвердив склад госпітальних округів 11 областей та м. Київ і дав «зелене світло» регіонам для створення госпітальних рад, стратегічного планування округів на 5 років та залучення інвестицій в медичну галузь.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, інформує  Урядовий портал – Укрінформ.

«Регіони, які першими почали реформи та стратегічно дивляться на розвиток мережі своїх медзакладів, добре розуміють, що виграють і якісно підготуються до впровадження страхової медицини. Я переконаний, вони першими матимуть підтримку уряду у фінансуванні та залученні інвестицій і на медичну інфраструктуру, і на ремонт доріг для доїзду до лікарень. Ті регіони, де не змогли домовитись щодо меж госпітальних округів, повинні зробити все можливе, аби провести ефективну дискусію, ухвалити рішення і перейти до наступного етапу – планування, – зазначив Ковтонюк.

Він нагадав, що округи формувались на підставі ухваленої урядом постанови №932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів», а під час їх підготовки враховувались територіальні особливості областей (географічні, шляхи сполучення) для створення доступності до високоякісної медичної допомоги.

За його словами, усі проекти пройшли цикл дискусій на місцях та затвердження в  МОЗ  на відповідність вимогам постанови.

Щодо визначення медзакладів, які входитимуть до того чи іншого округу, Ковтонюк пояснив, що це нинішнього року повинні зробити госпітальні ради, які краще знають свою інфраструктуру.

«Вони розроблять плани розвитку госпітального округу та сформують мережу з детальним переліком закладів, що входять до госпітального округу. Ми у свою чергу надамо їм оновлені вимоги до лікарень І та ІІ рівнів», – розповів заступник міністра.

Як відзначили в урядовій прес-службі, Кабмін на сьогоднішньому засіданні затвердив склад госпітальних округів Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Херсонської, Хмельницької, Чернігівської областей та міста Київ.

Проекти документів решти регіонів перебувають у процесі підготовки. Окремими областями попередньо подані до міністерства пропозиції були відкликані на доопрацювання (Вінницька, Черкаська, Кіровоградська, Миколаївська).

Водночас у Кабміні зауважили, що пропозиції 3 областей, – Львівської, Волинської, Сумської – не відповідають затвердженим Постановою № 932 критеріям та були повернуті на доопрацювання.

 

Україна заборгувала пенсіонерам “ДНР” більше 30 млрд грн – О.Захарченко

Ватажок самопроголошеної Донецької народної республіки Олександр Захарченко заявив, що борг влади України перед пенсіонерами, які проживають на території, окупованій “ДНР”, перевищує 30 млрд грн, передає  УНН  із посиланням на  ТАСС.

“На сьогоднішній момент заборгованість української влади перед нашими пенсіонерами більше 30 млрд грн”, — зазначив О.Захарченко.

Як повідомляв  УНН, за словами міністра соціальної політики Андрія Реви, близько 560 тис. людей похилого віку із непідконтрольних територій  Україна забезпечує пенсіями за спеціально запропонованим порядком.

За  його словами, призначають і виплачують пенсію органи Пенсійного фонду за  місцем проживання людини. І проблема для пенсіонерів Донбасу в тому, що органів Пенсійного фонду там немає. Вони ліквідовані бойовиками. Однак пенсіонерам було запропоноване рішення — переїхати на територію підконтрольну, зареєструватися як внутрішньо переміщена особа і тоді по спрощеному порядку будуть призначати пенсії.

Також він повідомив, що за даними на серпень 2014 року у Донецькій та Луганській областях проживало близько 1 млн 150 тис. пенсіонерів.

Однак, як підкреслив А.Рева, після проведеної урядом верифікації, було відновлено майже 310 тис. виплат.

 

63-тя автомобільна колона МНС Росії з “гуманітарною допомогою” вирушила на окупований Донбас.

Про це  повідомляє  прес-служба МНС РФ – Укрінформ.

Відзначається, що 40 автомобілів везуть понад 50 тонн “гуманітарних” вантажів. Основну частину вантажів нібито складають дитячі продуктові набори. В дорозі колона розділиться на дві, одна з них пройде на пункт пропуску “Донецьк”, друга – на “Матвєєв курган”.

Як повідомлялося, в складі 60-го “гуманітарного конвою”, який зайшов з Росії на Донбас, був автомобіль військ радіаційного, хімічного і біологічного захисту, який не є гуманітарним вантажем.

Російська сторона відмовляється надавати Україні інформацію про зміст вантажу, а характер вантажу часто не відповідає зазначеному в повідомленнях з боку РФ.

 

Президент Молдови Ігор Додон ініціював процедуру надання країні статусу спостерігача при Євразійському економічному союзі.

Про це передає власний кореспондент агентства в Молдові – Укрінформ.

«Прийняв рішення ініціювати процедуру надання Республіці Молдова статусу країни-спостерігача в рамках Євразійського Економічного Союзу. Вчора підписав відповідний лист Голові Вищої Євразійської Економічної Ради», – заявив Додон.

За його словами, це питання буде розглянуто на засіданні глав держав-членів Євразійського союзу в кінці травня нинішнього року.

Про намір поглиблення співпраці Молдови з Євразійським союзом Ігор Додон заявив ще в січні нинішнього року під час зустрічі в Москві з президентом РФ Путіним.

В уряді і парламенті Молдови поки ніяк не прокоментували ініціативу президента.

 

Експерт припустив, що в Україні соломою можна замінити 9 млрд куб. газу на рік

В Україні є соломи, якщо її перевести в калорії, в джоулі, то це зможе замінити 9 мільярдів кубічних метрів газу на рік. Таку думку висловив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук в ефірі “5 каналу”, передає  УНН.

За його словами, можливість вироблення електроенергії не з газу є у кожному регіоні України.

“Треба було переконати, що цей законопроект (щодо вироблення теплової енергії не з газу – ред.) працює сьогодні на користь України і це не гасло, і працює не на користь якогось конкретного олігарха, а працює на кожну територіальну громаду, оскільки можливість на сьогоднішній день виробляти тепло з інших видів палива, не з газу, є в кожному районі будь-якої області. І можливість вкладати в такі проекти можуть дозволити не лише олігархи, а це можуть бути міські громади … малий, середній місцевий бізнес … “, – сказав він.

З його слів, в Україні соломою можна замінити 9 млрд кубометрів газу на рік.

“В Україні є соломи, якщо її перевести в калорії, в джоулі, то це зможе замінити 9 мільярдів кубічних метрів газу на рік”, – зазначив Савчук.

Він також додав, що на сьогодні в Україні небагато проектів щодо вироблення електроенергії з альтернативних джерел, але потрібно розширити їхню кількість і це абсолютно можливо.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 470

коментарі закриті

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua