Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 23 липня

Інформдень: 23 липня

Сестра Сенцова заявляє, що він – при смерті

Український режисер і політв’язень в РФ Олег Сенцов, який оголосив голодування більше двох місяців тому, знаходиться в передсмертному стані.

Про це виданню Independent розповіла його двоюрідна сестра Наталія Каплан – Укрінформ.

«Ми не знаємо, як довго він протримається, але нам сказали, що він знаходиться в передсмертному стані. Це диво, що він так довго протримався”, – сказала Наталія.

Два тижні тому Каплан відвідувала брата у в’язниці. За її словами, він втратив більше 15 кг з початку голодовки.

Приблизно тиждень тому Сенцов був переведений у відділення інтенсивної терапії після серцевого нападу. Ніхто не знає точно, коли це сталося, оскільки Сенцов знаходиться в інформаційній ізоляції.

По словах Каплан, Олег погодився прийняти дві-три ложки поживної суміші, щоб підтримати серце, проте «після 68 днів голоду йому треба значно більше».

Як відомо, український режисер Олег Сенцов, заарештований в травні 2014 року за невизнання нелегальної окупації Криму, оголосив голодовку 14 травня.

Всього в Росії та анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії строгого режиму нібито за шпигунство.

 

Сестра Сенцова уточнила його стан: “Не дочекаєтесь”

Двоюрідна сестра українського режисера і політв’язня в РФ Олега Сенцова Наталія Каплан заперечує, що заявляла про передсмертний стан брата.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook у ніч на вівторок, 24 липня – Укрінформ.

“Не казала я нічого про передсмертний стан Олега. Або знову щось не так зрозуміли, або для красноного слівця зафігачили. Панікери, спіть уже, похорону не буде, не дочекаєтеся”, – написала Каплан.

Як повідомляв Укрінформ, видання Independent у неділю повідомило, пославшись на двоюрідну сестру Сенцова Наталю Каплан, що український режисер, який оголосив голодування більше двох місяців тому, перебуває в передсмертному стані.

«Ми не знаємо, як довго він протримається, але нам сказали, що він в передсмертному стані. Це диво, що він так довго протримався», – нібито сказала Наталя.

Як відомо, український режисер Олег Сенцов, заарештований у травні 2014 року за невизнання нелегальної окупації Криму, оголосив голодування 14 травня, вимагаючи звільнення всіх політв’язнів Кремля.

Всього в Росії і аннексированном Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму нібито за шпигунство.

 

Журналісти поспілкувалися з Павлом Грибом на “суді”, каже – тримається

Український 20-річний політв’язень Павло Гриб на суді в Ростові передав українцям, аби не забували про незаконно засуджених в Росії громадян.

Про це в ефірі Громадського повідомила присутня на суді журналістка Ірина Ромалійська – Укрінформ.

Журналістам вдалося поговорити з Павлом, коли судді пішли із зали засідань, а преса ще залишилася.

“Перше, що його спитали, — що б він хотів передати українцям. І він сказав, аби не забували про них — ймовірно мав на увазі про політв’язнів”, — сказала Ромалійська.

Також Павла спитали про стан його здоров’я. Той подякував за запитання та повідомив, що тримається.

Говорячи про російську школярку Тетяну Єршову, яку Гриб нібито “схиляв до теракту”, українець сказав, що вона не має ваги у цій справі.

23 липня у Північно-Кавказькому окружному суді Ростова зачитали обвинувальний акт українському 20-річному політв’язню Павлу Грибу.

За версією обвинувачення, він схиляв (в розмовах та по листуванню в скайпі) російську школярку Тетяну Єршову виготовити вибухівку та підірвати її на шкільній лінійці. Дівчинка нібито не любила “вчителів, учнів та всіх росіян”.

Таким чином, Грибу закидають схиляння до “теракту”.

Адвокат Гриба Марина Дубровіна додала, що під час слідства були допущені серйозні порушення, які не дозволяють продовжувати суд, передає “Цензор.НЕТ”.

Як повідомлялося, українця Павла Гриба затримали в Мінську 24 серпня минулого року. Він поїхав туди на зустріч з дівчиною. Після затримання Павло зник і лише 7 вересня знайшовся в СІЗО Краснодара. ФСБ висунуло йому обвинувачення у підготовці теракту.

Грибу 20 років, у нього вроджена хвороба – портальна гіпертензія. Українських лікарів до Павла не допускають.

3 липня російський суд залишив Павла Гриба під вартою до 20 грудня.

23 липня у Північно-Кавказькому суді в Ростові-на-Дону розпочалося слухання суду у справі Гриба.

У суді присутня мати Павла Гриба, український консул, а також українські і російські журналісти.

Українська сторона вважає обвинувачення незаконним.

 

Балуха перевезли в інше СІЗО – Чийгоз

Володимира Балуха, який продовжує голодування, відвезли з сімферопольського СІЗО в Роздольне для ознайомлення з матеріалами кримінальної справи.

Про це 23 липня Крим.Реалії повідомив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз – Укрінформ.

“Балуха вивезли для ознайомлення з матеріалами справи десь чотири дні тому. Він перебуває в ізоляторі тимчасового тримання в Роздольному. У нього є таке право і йому дали можливість ним скористатися. Там йому слідчий приносить матеріали справи, він їх там читає. Сьогодні (23 липня – КР) він, можливо, повернеться”, – сказав Чийгоз.

За його словами, в сімферопольському СІЗО Балуха продовжують тримати в загальній камері, незважаючи на стан його здоров’я, і “припиняти голодування він все так само не має наміру”.

5 липня підконтрольний Росії Роздольненський районний суд засудив українського активіста Володимира Балуха до 5 років колонії загального режиму і штрафу 10 тисяч рублів (близько 4 тис. гривень) за сукупністю двох кримінальних справ.

У своєму останньому слові Балух акцентував увагу на політичному мотиві кримінальної справи.

Балух продовжує безстрокове голодування, яке він оголосив 19 березня 2018 року.

ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе Володимир Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок. Суд у Криму визнав Балуха винним у зберіганні боєприпасів і засудив його до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу в розмірі 10 тисяч рублів (близько 4600 гривень).

Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України на подвір’ї його будинку.

МЗС України і США наполягають на звільненні російською владою українського активіста.

 

Британію непокоїть стан здоров’я Сенцова і Балуха, які голодують

Міністерство закордонних справ Великої Британії висловило глибоке занепокоєння станом здоров’я бранців Кремля Олега Сенцова та Володимира Балуха, які голодують, та закликало Росію негайно звільнити українських політв’язнів.

Про це повідомило у Facebook посольство Великої Британії в Україні – Укрінформ.

“Велика Британія глибоко занепокоєна станом здоров’я українських політичних в’язнів Олега Сенцова та Володимира Балуха, які оголосили голодування. Обох російська влада ув’язнила за їхню позицію щодо незаконної анексії Криму”, – йдеться у повідомленні.

Посольство також оприлюднило відео МЗС Британії, в якому зазначається, що Росія наразі утримує понад 70 українських політв’язнів.

Автори відео розповідають, що режисер Олег Сенцов, заарештований у травні 2014 року за невизнання нелегальної окупації Криму, оголосив голодування 14 травня. Він має серйозні проблеми із серцем і нирками. А Володимир Балух, заарештований у грудні 2016 року після того, як вивісив український прапор, оголосив голодування 19 березня. Стан його здоров’я настільки погіршився, що він не зміг бути присутнім на останньому судовому засіданні.

“Ті, хто виступає проти незаконної анексії Росією Криму, стикаються з переслідуваннями і порушеннями прав людини.

Ми вкотре закликаємо російську владу негайно звільнити українських політв’язнів”, – зазначається у відео британського зовнішньополітичного відомства.

Як повідомлялося, усього в Росії і анексованому Криму тримають близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму нібито за шпигунство.

 

“Суд” РФ повернув прокурорам справу Гриба – хоче не вісім, а десять років колонії

Колегія суддів Північно-Кавказького окружного військового суду в російському місті Ростов-на-Дону повернули справу українця Павла Гриба на доопрацювання прокурорам.

Про це повідомляє Громадське радіо – Укрінформ.

Головуючий суддя Сергій Горелов звернув увагу на те, що в обвинуваченні вказана стара редакція статті 205 КК Росії, за якою обвинувачують Павла Гриба. Стаття передбачає вісім років тюремного ув’язнення, але вже не діє. Прокурор заявив, що це помилка, а він має на увазі нову редакцію цієї статті, за якою обвинувачуваному загрожує до 10 років колонії.

Адвокат Марина Дубровіна заявила, що посилення покарання суперечить російській Конституції.

Колегія суддів повернула обвинувальний акт прокурору.

Павло Гриб на засіданні суду в своїй справі заявив, що не визнає провину, повідомляє Радіо Свобода.

Як повідомлялося, українця Павла Гриба затримали в Мінську 24 серпня минулого року. Він поїхав туди на зустріч з дівчиною. Після затримання Павло зник і лише 7 вересня знайшовся в СІЗО Краснодара. ФСБ висунуло йому обвинувачення у підготовці теракту.

Грибу 20 років, у нього вроджена хвороба – портальна гіпертензія. Українських лікарів до Павла не допускають.

3 липня російський суд залишив Павла Гриба під вартою до 20 грудня.

23 липня у Північно-Кавказькому суді в Ростові-на-Дону розпочалося слухання суду у справі Гриба.

У суді присутня мати Павла Гриба, український консул, а також українські і російські журналісти.

Українська сторона вважає обвинувачення незаконним.

 

Захист Панова оскаржує вирок кримського “суду”

Захист обвинуваченого в підготовці диверсії в Криму Євгена Панова подав апеляцію на рішення кримського “суду” про його восьмирічне ув’язнення в колонії суворого режиму.

Про це в Facebook повідомляє “Кримська правозахисна група” – Укрінформ.

«Подали апеляцію до Верховного суду Росії. Згідно з позицією Панова, ми просимо повністю його виправдати», – повідомив адвокат Панова Сергій Легостов.

Так званий Верховний суд Криму 13 липня 2018 року засудив громадянина України Євгена Панова, обвинуваченого російськими спецслужбами в підготовці диверсій на півострові, до 8 років колонії суворого режиму.

Крім обвинувачення у підготовці “диверсії в Криму в складі диверсійної групи», ФСБ РФ звинуватила Панова в «контрабанді боєприпасів через митний кордон Митного союзу».

Правозахисники зафіксували у справі Панова тортури, психологічний тиск, фальсифікацію доказів, перешкоджання роботі адвокатів, порушення права на справедливий суд. За словами керівниці Кримської правозахисної групи Ольги Скрипник, Панова можуть вивезти з території півострова до Росії, так як в Криму немає відповідних пенітенціарних закладів. Наразі захист Панова збирає матеріали для звернення до Європейського суду з прав людини, оскільки Панов, як і інші українці – фігуранти справ про «диверсантів», став жертвою політично мотивованого кримінального переслідування.

 

Майбутні першокласники Попасної отримали подарунки з Тернополя

Цьогорічні першокласники Попасної, що на Луганщині, отримали подарункові набори із Тернополя.

Про це на своїй сторінці у Facebook пише заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра, який вручив дітям подарунки – Укрінформ

“450 першокласників Попасної, що на Луганщині, уже першого вересня підуть до школи із комплектами літератури та прописами тернопільського видавництва. Загалом попаснянські школярі отримали 22 липня близько 170 кг навчальної україномовної літератури, а також солодощі від благодійного фонду», – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що окрім цього, юним луганчанам з інвалідністю передано 60 індивідуальних наборів.

Як повідомляло агентство, 22 липня Попасна відзначала четверту різницю з Дня визволення міста від незаконних збройних формувань.

Участь у святкуваннях брала делегація і з Тернополя.

 

Бойовики терористичних угрупувань обстріляли керованими ракетами захисників Гнутового

Із початку нинішньої доби російсько-окупаційні війська вже тричі вели прицільні обстріли по позиціях українських захисників.

Про це заявив речник Міністерства оборони, полковник Дмитро Гуцуляк на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Щодо ситуації на лінії фронту сьогодні, 23 липня. З опівночі захисниками України зафіксовано три прицільні обстріли з боку російсько-окупаційних військ», – зазначив він.

За словами Гуцуляка, бойовики вели провокаційні обстріли наших оборонців Майорська та Широкиного зі стрілецької зброї. Крім того, він підкреслив, що зранку після 07:40 під обстріл протитанковими керованими ракетами потрапили захисники Гнутового.

Водночас речник Міноборони наголосив, що від початку нинішньої доби втрат серед наших українських захисників немає.

 

Окупанти ведуть тривалі обстріли на Донецькому напрямку – Міноборони

Протягом минулої доби обстановка в районі операції Об’єднаних сил залишалася без змін.

Українські захисники й далі фіксують порушення режиму тиші з боку російсько-окупаційних військ, повідомив речник Міністерства оборони, полковник Дмитро Гуцуляк на брифінгу – Укрінформ.

“Загалом протягом 22 липня підрозділами Об’єднаних сил зафіксовано 15 прицільних ворожих обстрілів”, – розповів він.

За словами Гуцуляка, внаслідок бойових дій один український захисник отримав поранення. Наразі він отримує допомогу у військовому мобільному госпіталі. Стан здоров’я – задовільний.

На Луганському напрямку протягом 20 липня зафіксовано три прицільні ворожі обстріли.

“З гранатометів та іншого піхотного озброєння російські окупанти вели вогневі провокації по захисниках Кримського та Зайцевого, а поблизу Новоолександрівки зафіксовано ведення вогню ворожим снайпером”, – зазначив речник МОУ.

Він наголосив, що переважна більшість обстрілів по позиціях українських оборонців з боку російсько-окупаційних військ знову спостерігалася на Донецькому напрямку – тут зафіксовано 12 порушень режиму тиші.

“Тривалі непоодинокі обстріли з гранатометів різних типів та стрілецької зброї зафіксовано в район н.п. Талаківка, Водяне, Широкине, Гнутове, Лебединське, Старогнатівка, Авдіївка, Мар’їнка. При цьому по наших захисниках Авдіївки та Старогнатівки ворог активно застосовував озброєння БМП”, – уточнив Гуцуляк.

 

Кораблі НАТО і України відпрацюють спільні дії в умовах військового конфлікту

Про це поінформував командувач з’єднання SNMG2 Боудевін Бутс, відповідаючи на запитання про спільні маневри з кораблями ВМС ЗСУ в рамках візиту двох з’єднань НАТО в Україну, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Завтра вранці ми проведемо спільний планувальний захід (з командуванням ВМС ЗС України – ред.), причому включимо до спільних тренувань не тільки пошук і знешкодження мін, а й відпрацювання певних навичок дій у морі. Нам потрібно навчитись маневрувати в умовах ситуації військового конфлікту, передавати і сприймати сигнали – розуміти одне одного. Це будуть просто чергові кроки, які ми робимо”, – зазначив Бутс.

Командувач уточнив,  що кораблі з’єднання не брали участі у навчаннях Sea Breeze 2018, які завершились 21 липня. “Але наші спільні операції з кораблями ВМС України є подібними до тих, які відбулися в Чорному морі“, – додав він.

Як повідомлялося, в Одесі перебувають з дружнім візитом шість кораблів Другої постійної військово-морської групи НАТО (SNMG2) та Постійної протимінної військово-морської групи НАТО № 2 (SNMCMG2). У складі  з’єднань – ракетний фрегат королівських ВМС Нідерландів HNLMS De Ruyter, фрегат ВМС Туреччини TCG Fatih, фрегат ВМС Румунії ROS Regele Ferdinand, допоміжне судно ВМС ФРН RHEIN, мінний тральщик ВМС Туреччини ANAMUR та мінний тральщик МС Румунії LUPU DINESCU.

 

Командувач з’єднання пояснив, навіщо кораблі НАТО прибули в Одесу

Командувач з’єднання НАТО Боудевін Бутс запевняє, що альянс зміцнюватиме партнерські відносини з Україною.

Про це він сказав на спільній з командувачем групи НАТО Френком Магінскі та керівником Представництва НАТО в Україні Александером Вінніковим прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це вже третій візит групи кораблів НАТО в Україну після російської анексії Криму в 2014 році, що свідчить про підтримку України як важливого партнера і засновника програми “Партнерство заради миру”. Цей візит також свідчить про прагнення НАТО сприяти розв’язанню напруженої ситуації в Чорноморському регіоні. Ми будемо і надалі зміцнювати партнерські відносини з Україною, які відповідають інтересам як союзників, так і партнерів. НАТО повністю підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. Ми також підтримуємо Україну на шляху реформування суспільства”  – зазначив на прес-конференції командувач з’єднання Бутс.

Він додав, що кораблі НАТО перебуватимуть в Одесі до четверга, опісля відбудуться навчання з кораблями ВМС України. “Це будуть морські тренування типу PASSEX, спрямовані на зміцнення нашого співробітництва на морі, нашого взаєморозуміння та нашої взаємодоповнюваності”, – сказав він.

Шість кораблів НАТО будуть відкриті для відвідування жителями і гостями міста 24 липня (з 10.00 до 12.00 та з 15.00 до 17.00) та 25 липня (з 14.00 до 16.00).

Як сьогодні повідомляв Укрінформ, до Одеси прибули з дружнім візитом шість кораблів Другої постійної військово-морської групи НАТО (SNMG2) та Постійної протимінної військово-морської групи НАТО № 2 (SNMCMG2), якими командують морські офіцери Боудевін Бутс і Френк Магінскі. У складі  з’єднань – ракетний фрегат королівських ВМС Нідерландів HNLMS De Ruyter, фрегат ВМС Туреччини TCG Fatih, фрегат ВМС Румунії ROS Regele Ferdinand, допоміжне судно ВМС ФРН RHEIN, мінний тральщик ВМС Туреччини ANAMUR та мінний тральщик МС Румунії LUPU DINESCU.

 

НАТО може відповісти на російську блокаду Азовського моря – командувач Бутс

Командувач Другої постійної військово-морської групи НАТО (SNMG2) Боудевін Бутс вважає, що нарощування військової потуги РФ у Чорному морі після незаконної анексії Криму призвело до збільшення присутності кораблів НАТО у Чорноморському регіоні.

Таку заяву командувач з’єднання оприлюднив у понеділок на прес-конференції на борту фрегата королівських ВМС Нідерландів HNLMS De Ruyter, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми спостерігаємо нарощування військової потуги Російської Федерації в Чорному морі й значне посилення військової присутності Росії після незаконної анексії Кримського півострова. І це, власне, призвело до ухвалення рішення Варшавського саміту НАТО щодо збільшення нашої присутності у Чорноморському регіоні. Тож коли запитують, чи є зв’язок між частими заходами кораблів НАТО у Чорне море, можемо сказати ствердно: такий зв’язок є”, – зазначив Бутс.

Разом з тим, командувач з’єднання SNMG2 заявив, що про розгортання постійних сил НАТО в  Чорноморському регіоні йому не відомо.

Відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, чи сприятиме НАТО відновленню судноплавства в Азовському морі у разі блокування Росією проходження торговельних суден через Керченську протоку, командувач Бутс сказав: “Я розумію актуальність запитання, але ви запитуєте не тих людей. Ми виконуємо військові операції згідно з наказами командування НАТО. А тут знадобиться політичне рішення Альянсу. Зауважу: ми представляємо оборонну організацію і будемо діяти лише у тому разі, коли наші кораблі будуть атаковані”, – наголосив Бутс.

Зі свого боку, керівник Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков зауважив, що “політика Альянсу щодо Росії залишається такою ж, як в останні роки, поки триває агресія…дуже важливо розуміти: НАТО не шукає конфліктів і приводів для початку другої холодної війни. НАТО все ще сподівається на поліпшення відносин з Росією. Ми не можемо повернутись до того рівня відносин, які були раніше, до тієї пори, поки Росія не зверне з нинішнього хибного шляху, не розпочне поважати норми міжнародного права”.

Як повідомлялося, в Одесі перебувають з дружнім візитом шість кораблів Другої постійної військово-морської групи НАТО (SNMG2) та Постійної протимінної військово-морської групи НАТО № 2 (SNMCMG2). У складі  з’єднань – ракетний фрегат королівських ВМС Нідерландів HNLMS De Ruyter, фрегат ВМС Туреччини TCG Fatih, фрегат ВМС Румунії ROS Regele Ferdinand, допоміжне судно ВМС ФРН RHEIN, мінний тральщик ВМС Туреччини ANAMUR та мінний тральщик МС Румунії LUPU DINESCU.

Вранці 24 липня командири двох військово-морських з’єднань НАТО під командуванням Боудевіна Бутса і Френка Магінскі проведуть спільно з командуванням ВМС ЗСУ на борту фрегата De Ruyter планування спільних військово-морських тренувань типу PASSEX, які розпочнуться в Чорному морі 26 липня.

 

Посол Італії зустрівся із Зеркаль після скандальної заяви Сальвіні

Посол Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа запевнив, що позиція його країни щодо підтримки суверенітету й територіальної цілісності України чітка та послідовна.

Про це він заявив під час зустрічі з заступником міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Оленою Зеркаль, повідомляє прес-служба МЗС – Укрінформ.

Зазначається, що на цю зустріч дипломата було запрошено за роз’ясненнями у зв’язку з неприпустимими висловлюваннями міністра внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні стосовно України.

“Позиція Італії щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності України чітка та послідовна, про що Італією офіційно заявлено на всіх міжнародних майданчиках, включно з недавніми заходами, що відбулися  в рамках ЄС, НАТО та Сімки (G7 – ред.)”, – зазначив посол.

Зі свого боку в МЗС наголосили, що Україна розраховує, що Італія й надалі сприятиме збереженню єдиної позиції ЄС щодо підтримки України у боротьбі з російською агресією.

Як повідомлялося, глава МВС Італії та очільник правої партії “Ліга” Маттео Сальвіні заявив у інтерв’ю The Washington Post, що Росія законно анексувала український Крим, а Революцію Гідності в Україні назвав “фальшивою”.

 

Московський патріархат лякатиме послів “небезпечною автокефалією” – Тимчук

За ініціативою Предстоятеля УПЦ МП Онуфрія 28 липня в Києві запланована зустріч представників ряду іноземних посольств в Україні і православних церков деяких країн, де їх спробують переконати в нібито небезпеці надання автокефалії Українській церкві.

Про це повідомив у Facebook координатор групи «Інформаційний опір», народний депутат Дмитро Тимчук – Укрінформ.

«Стосовно нового етапу  спроб Москви зірвати автокефалію для України. За інформацією групи ІО, розуміючи, що поставлене РПЦ завдання показати масовість шанувальників в Україні УПЦ МП з проведенням провокацій під виглядом «фашистів і націоналістів»  під час Хресного ходу на честь 1030-річчя Хрещення Русі не матиме серйозного ефекту як в Україні, так і на міжнародному рівні, керівництво УПЦ МП разом із посольством РФ в Україні перейшли до наступного етапу”, – повідомив він.

Так, за словами Тимчука, за “ініціативою” митрополита Онуфрія, наступного дня після проведення Хресного ходу, 28 липня, на території Києво-Печерської Лаври запланована зустріч представників іноземних посольств в Україні, а саме: РФ, Білорусі, Молдови, Грузії, Греції, Кіпру, Сербії, Македонії, Болгарії і Румунії.

«Крім того, екзархат РПЦ в Україні (УПЦ МП) за вказівкою  Москви, окремо запросив на цей захід представників Сербської, Македонської, Болгарської, Грузинської і Білоруської православних церков, а також представників Американської православної церкви”, – додав депутат.

За його даними, у рамках зустрічі пройде обговорення ситуації навкруги нібито «неканонічного процесу» надання автокефалії Українській помісній православній церкві. «Присутніх, згідно з тезами  Москви, а також сформованої під час Хресного ходу “потрібної картинки”, будуть переконувати в небезпеці такого розвитку ситуації (“загроза розколу світового православ’я”, “криваве протистояння в Україні на релігійному грунті”, тощо). Головна теза – заклик об’єднатися, щоб “спільними зусиллями зберегти мир на українській землі” – звучить, м’яко кажучи, дивно, в умовах окупації і агресії РФ проти України», – повідомив Тимчук.

Він також виразив надію, що у запрошених на зустріч дипломатів, як і представників світової православної спільноти, вистачить розуміння і здорового глузду, «щоб не танцювати під дудку ФСБ в цьому пропагандистському шоу».

Як повідомляв Укрінформ, раніше Тимчук прогнозував збільшення кількості дезинформації з боку проросійських ЗМІ в питанні автокефалії Української православної помісної церкви.

Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати томос про автокефалію православної церкви в Україні.

18 квітня глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП і УАПЦ відповідне звернення для передачі Вселенському патріархові Варфоломію з підписами усіх архієреїв, що підтримали це рішення.

Верховна Рада 19 квітня прийняла постанову про підтримку звернення Президента до Вселенського патріарха Варфоломея відносно створення Єдиної помісної української православної церкви.

22 квітня Порошенко повідомив про передачу відповідних звернень Вселенському патріархату і початку процедур, необхідних для надання автокефалії Українській православній церкві

Як відомо, 27-28 липня в Києві відбудуться заходи з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі-України. На святкування запросили делегацію Вселенського патріархату і представників православних і католицьких церков світу.

 

Хрещення Русі-України: у Києві пройде фестиваль духовної музики

До 1030-річчя хрещення Київської Русі-України у Києві на Співочому полі відбудеться фестиваль духовної християнської музики та співу і виставка іконопису в будівлі КМДА.

Про це під час прес-конференції в Укрінформі на тему: «Організація та проведення культурно-мистецького проекту «Духовне проміння» до 1030-річчя хрещення Київської Русі-України» повідомив директор Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень Микола Пересунько.

«Відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі-України – це визначна подія не тільки для України, а й усього християнському світу. Тому наше завдання показати ті надбання, які Україна пройшла з моменту хрещення нашого народу. Ми вже втілили не один такий проект і до святкування 1030-річчя хрещення Київської Русі вже долучилося багато наших партнерів», – сказав Пересунько.

Як зазначила заступник директора Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень Жанна Румко, під час відзначення проекту «Духовне проміння» 25-29 липня у фойє Київської міської державної адміністрації пройде тематична виставка «Духовна спадщина українського народу» (вул. Хрещатик, 36).

«Це унікальна виставка іконопису заслуженого майстра народної творчості України – Володимира Шерстія. Майже 150 робіт майстра славляться тим, що вони освячені Блаженнішим Любомиром Гузаром, та виготовляються із дерева”, – зазначила вона.

Також 28 липня на Співочому полі (вул. Лаврська,41) пройде фестиваль духовної християнської музики та співу «Духовні піснеспіви». Фестиваль проходитиме з 14.00 до 20.00 год.

Під час фестивалю на Співочому полі на одній зі сцен виступлять хорові колективи різних конфесій, муніципальних та аматорських колективів, відбудуться різноманітні тематичні виставки та майстер-класи з видатними майстрами образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва (витинанки-іконки та ангели, декупаж на біблійну тематику, розпис, вишивка бісером ікон).

Крім цього, на території культурно-мистецького комплексу відбудуться квести для дітей та дорослих культурного духовно-патріотичного спрямування, а також Година духовності з священиками, капеланами.

За її словами, у заході візьмуть участь понад 20 колективів різних конфесій.

Ще одним заходом у рамках відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі-України є молитва-флешмоб біля колони Магдебурзького права у Києві, яка відбудеться 29 липня з 12.00 до 13.00 год. На флешмоб запрошені усі охочі. Учасники флешмобу спільно читатимуть молитву «Отче наш».

Культурно-мистецький проект «Духовне проміння» до 1030-річчя хрещення Київської Русі-України 25-29 липня 2018 року організовує та проводить Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень.

 

Українській діаспорі у Канаді запропонували допомогти біженцям із Сирії

Політолог та викаладач Королівського коледжу у Лондоні Александр Кларксон вважає, що українська громада у Канаді могла би підтримати біженців із Сирії.

Про це повідомляє Голос Америки – Укрінформ.

“Як громада, яка утворилась з біженців від утисків та війни, можливо організації українців у Канаді можуть допомогти наступній хвилі сирійських біженців, яка прибуде до Канади. Якщо канадські провінції Онтаріо та Квебек захочуть передати частину біженців іншим, то можливо провінція Манітоба могла би виявити ініціативу”, – відзначив Кларксон на своїй сторінці у Twitter.

Раніше американський канал Fox News, який критично висвітлює проблематику біженців із зон конфлікту до країн Заходу, повідомляв що уряд Канади буцімто міг “втратити слід” 50 000 сирійських біженців у країні, і не публікує обіцяну раніше інформацію про значну кількість біженців із Сирії у країні, їх працевлаштування, освіту та ін.

 

На центральній площі Талліна розгорнули величезний прапор України

19 липня на центральній площі естонської столиці розгорнули величезний прапор України в межах акції “Об’єднані прапором”.

Про це йдеться на Facebook-сторінці Конгресу українців Естонії  – Укрінформ.

“Мешканці Таллінна та гості міста, які 19 липня перебували на талліннській Ратушній площі, могли бачити величезний жовто-блакитний стяг, який розгорнули учасники акції Об’єднані прапором”, – йдеться у повідомленні.

У заході взяли участь представники української громади Естонії, Посольства України в Таллінні, волонтерських організацій “Vaba Ukraina” (“Вільна Україна”) і “Toeta Ukrainat” (“Підтримай Україну”).

Всі бажаючі поставили на полотнищі прапора свої підписи та побажання, а потім скандували “Слава Україні!”

Естонські українці отримали прапор від української громади Італії. До цього стяг побував у Ірландії, Англії, Франції, Німеччині, Португалії, Іспанії, Греції, Туреччині, Болгарії. Наступним пунктом після Естонії стане Фінляндія.

Акція, яка цього року відбувається вдруге, була започаткована українською громадою Ірландії. Її суть полягає в тому, що український прапор “мандрує” країнами світу, об’єднуючи наші громади.

Урочисте завершення акції відбудеться 23 серпня в День українського прапора, у Києві. Координатором естонської частини заходу була Наталія Олянішина. Автор ідеї – керівник української громади Ірландії Микола Круцик.

 

У Києві стартував національний хакатон з безпеки і оборони

У Києві стартував Національний оборонний хакатон з питань галузі безпеки і оборони України, що спрямований на покращення взаємодії між силовими структурами.

Захід, у відкритті якого взяла участь віце-прем’єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, триватиме в Інноваційному парку UnitCity до 27 липня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Хакатон – це абсолютно практичний інструмент для того, щоб швидкими засобами зробити сходження ще на одну сходинку нагору. І знайти рішення для тих проблем, які маємо сьогодні між різними частинами сектору безпеки і оборони”, – сказала вона.

Климпуш-Цинцадзе нагадала, що українські військовослужбовці у 2017 році на своєму дебютному хакатоні TIDE в Лондоні посіли призові місця одразу в двох категоріях. Після цього виникла ідея провести НАТОвський хакатон в Україні. “Ми провели переговори з НАТО і вирішили, що спочатку проведемо український оборонний хакатон, після якого найближчими роками нам вдасться провести в Україні і НАТОвський”, – сказала віце-прем’єр-міністр.

У свою чергу заступник начальника Генштабу ЗСУ Радіон Тимошенко додав, що сфера безпеки і оборони України потребує інноваційних рішень, нестандартних підходів та ідей у сенсі автоматизації, міжвідомчої комунікації, моделювання ситуацій, зокрема кризових. За його словами, йдеться і про формування кейсів із готовими оперативними відповідями на загрози чи ризики. Перший оборонний хакатон у даному контексті має стати прологом формування активної спільноти однодумців, здатної генерувати зміни у взаємодії силових структур, сказав Тимошенко.

Захід організовано Генеральним штабом Збройних сил України та Центром стратегічних комунікацій «СтратКом Україна» за підтримки НАТО.

 

Климпуш-Цинцадзе вважає, що санкції РФ проти України – “це просто смішно”

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе не сприймає всерйоз ситуацію у зв’язку з можливим застосуванням російських санкцій проти України.

Про це вона заявила під час відкриття Національного хакатону з питань галузі безпеки і оборони України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Однією санкцією більше, однією менше. Які санкції проти країни, яка стала жертвою її агресії – це просто смішно”, – сказала вона, відповідаючи на запитання журналістів.

Климпуш-Цинцадзе зауважила, що розцінює це як “реакцію на своє безсилля, бо єдність західного світу з Україною триває, ця єдність і відповідь на дії Росії змушують її нервувати”.

Як повідомляв Укрінформ, минулого тижня у російських ЗМІ з’явилася інформація, що РФ готує список санкцій проти кількох сотень фізичних і близько сотні юридичних осіб України.

Перший віце-прем’єр, глава МЕРТ Степан Кубів заявив, що можливі санкції РФ проти українських фізичних і юридичних осіб не вплинуть на економіку країни.

 

Помпео розповів, якою бачить місію США у відносинах з Росією

Державний секретар США Майк Помпео вважає, що місія адміністрації Дональда Трампа по відношенню до РФ полягає в тому, щоб “підняти ціну” за дії Росії й примусити її зупинити підрив західної демократії.

Про це він розповів у інтерв’ю CBN, текст якого Державний департамент США оприлюднив у понеділок, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Існує довга історія, десятиріччя зусиль з боку Росії, спрямованих на підрив західної демократії”, – зауважив глава Держдепу.

Він також нагадав, що тривалий час це робив Радянський Союз.

“Я не очікую, що це зупиниться. Місія нинішньої адміністрації полягає в підвищенні ціни за дії Росії таким чином, щоб спробувати стримати їх (росіян – ред.). Ми дивимось з відкритими очима на зусилля РФ підірвати західну демократію. Ми будемо робити все, що від нас залежить, щоб зупинити їх”, – наголосив Помпео.

У цьому зв’язку державний секретар США підкреслив, що діюча адміністрація США є “надзвичайно жорсткою” по відношенню до РФ. “Ми пишаємося цим, і я впевнений, що ми продовжимо робити це, оскільки російська поведінка все ще залишається такою, що не відповідає хорошим відносинам між нашими країнами”, – підсумував державний секретар США.

 

США не надсилатимуть своїх громадян у Росію на допити – Помпео

Після того, як Сенат США прийняв резолюцію на захист американських офіційних осіб від допитів іноземними державами, глава Держдепартаменту Майк Помпео підтвердив намір дотримуватися такої позиції.

Про це він заявив у інтерв’ю телеканалу CBN, текст якого поширило в понеділок зовнішньополітичне відомство США, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Адміністрація (президента Трампа – ред.) не збирається надсилати або примушувати американців приїжджати до Росії для того, щоб бути допитаними Володимиром Путіним і його командою”, – відповів Помпео на пряме запитання ведучого.

Він зазначив, що хоча президент Трамп і оцінює зустріч з Путіним у Гельсінкі 16 липня як можливість для створення прямого каналу спілкування, він все ж усвідомлює, що інтереси обох держав не поділяються повною мірою.

Як повідомляв Укрінформ, перед зустріччю в Гельсінкі американська сторона висунула офіційні звинувачення 12 співробітникам російського ГРУ в послідовному втручанні у вибори в США шляхом хакерських атак і зламів, спрямованих проти штабу демократів.

Можливість проведення допиту цих осіб обговорювалась на переговорах президентів у фінській столиці. У відповідь Росія висунула вимогу допитати колишніх американських чиновників, у тому числі дипломатів по іншій справі.

Минулого тижня Сенат США прийняв резолюцію, яка захищає від допитів з боку іноземних держав (у тому числі, уряду РФ) всіх американських дипломатів, чиновників, політиків, правоохоронців та військових.

 

Трамп пригрозив президентові Ірану через заяву про санкції

Президент США Дональд Трамп закликав президента Ірану Хасана Рухані ніколи не погрожувати Сполученим Штатам, або його країна страждатиме від наслідків.

Про це Трамп написав у Twitter – Укрінформ.

“Президенту Ірану Хасану Рухані: ніколи знову не погрожуйте Сполученим Штатам, або ви страждатимете від наслідків, від яких мало хто в історії постраждав. Ми вже не та країна, яка буде підтримувати ваші божевільні слова щодо насильства або смерті. Будьте обережнішим!” – зазначив Трамп.

Як повідомлялося, напередодні Рухані застеріг Трампа, що посилення економічних санкцій проти Тегерана призведе лише до розчарування, наголосивши при цьому, що «війна з Іраном – це матір усіх воєн». Рухані також звинуватив США у намірі послабити і розділити Іран.

У травні Трамп оголосив, що США виходять з ядерної угоди з Іраном, укладеної 2015 року між Тегераном і шістьма державами, й повторно запровадить жорсткі санкції. Крім того, Трамп пригрозив санкціями іншим країнам, які «допомагатимуть Іранові у його намаганні розробити ядерну зброю». Цей крок Іран розкритикував.

 

У МЕРТ пропонують створити державну систему захисту критичної інфраструктури

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України пропонує створити державну систему захисту критичної інфраструктури.

Відповідне положення містить законопроект про критичну інфраструктуру, винесений на громадське обговорення, повідомляється на сайті міністерства – Укрінформ.

“Закон встановлює принципи та напрями розбудови державної системи захисту критичної інфраструктури, визначає правові та організаційні засади забезпечення її діяльності і є складовою частиною законодавства України у сфері національної безпеки. Прийняття проекту забезпечить створення державної системи захисту критичної інфраструктури, запровадить єдині підходи до організації управління об’єктами системи на державному та місцевому рівнях, визначить засади взаємодії залучених до захисту критичної інфраструктури державних органів та суб’єктів господарювання, суспільства та громадян”, – ідеться у пояснювальній записці до проекту.

Зазначається, що із запропонованою концепцією законопроекту погодилися в СБУ, МВС, ДСНС, Нацгвардії, Нацполіції, Держприкордонслужбі, Міноборони, Мінінфраструктури, Мінприроди, Міненерговугілля, Мінагрополітики, Мінрегіоні, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, Держекоінспекції, Держводагентстві, Національному інституті стратегічних досліджень тощо, надавши позитивний висновок.

До об’єктів критичної інфраструктури можуть бути віднесені підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, які:

-провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної промисловості, транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах;

-надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема у сферах централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, постачання теплової енергії, гарячої води, електричної енергії і газу, виробництва продуктів, харчування, охорони здоров’я;

-включені до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;

підлягають охороні та обороні в умовах надзвичайного стану і особливого періоду;

-є об’єктами підвищеної небезпеки;

-є об’єктами, які мають загальнодержавне значення, розгалужені зв’язки та значний вплив на іншу інфраструктуру.

Для створення системи захисту та стійкості критичної інфраструктури законопроектом пропонується створити національну мережу ситуаційно-кризових центрів (інформаційно-аналітичних, диспетчерських).

Пропонується утворити центральний орган виконавчої влади, який реалізовуватиме державну політику у сфері цивільного захисту. Водночас, широкі повноваження у цій сфері законопроектом покладаються на СБУ,  МВС, Нацгвардію, Нацполіцію, Міністерство оборони, Державну спеціальну службу транспорту, Державну служба спеціального зв’язку та захисту інформації.

Зокрема, СБУ здійснюватиме контррозвідувальне забезпечення, контртерористичний та контрдиверсійний захист об’єктів критичної інфраструктури, захист її економічного та науково-технічного потенціалу, обмін інформацією з питань оцінки загроз та реагування на загрози і кризові ситуації, а також ліквідацію їх наслідків у взаємодії з іншими суб’єктами державної системи захисту критичної інфраструктури, пов’язаних із протиправною діяльністю спеціальних служб іноземних держав, негативного впливу окремих організацій, груп та осіб тощо.

З метою громадського обговорення проект закону розміщено на офіційному сайті Мінекономрозвитку для отримання пропозицій та зауважень.

 

НБУ змінив “формулу” офіційного курсу долара

Національний банк України переглянув методику розрахунку офіційного курсу гривні до долара США, осучаснив джерела даних, що використовуються для його розрахунку та наблизив час його оприлюднення.

Про це інформує прес-служба НБУ – Укрінформ

.”Відповідно до ухваленого рішення, офіційний курс гривні до долара США розраховуватиметься на підставі інформації про всі угоди з купівлі-продажу доларів США на умовах “тод”, “том” і “спот”, які в день розрахунку офіційного курсу укладалися банками на міжбанківському валютному ринку України з іншими банками та з Національним банком України, та інформація про які надавалася Національному банку торговельно-інформаційними системами до 15-30 відповідного робочого дня”, – йдеться у повідомленні.

Нова методика розрахунку передбачає двоступеневу систему відсікання угод, параметри яких з різних причин відхиляються від параметрів переважної більшості угод відповідного дня, а, отже, такі угоди є не репрезентативними для їх врахування при обрахунку офіційного курсу гривні до долара США. Спершу із наявного ряду угод відсікаються усі угоди, курс за якими відхиляється від середньоарифметичного за всіма угодами більше ніж на 2%. Потім відсікаються угоди, курс/обсяг яких відхиляється від середньоарифметичного курсу/обсягу більше ніж на 2 стандартних відхилення.

Обрахунок офіційного курсу гривні до долара буде здійснюватись як середньозважене за усіма угодами, що лишилися після відсікання.

Офіційний курс буде оприлюднюватись на сайті Національного банку до 16 години, тобто на 2 години раніше ніж зараз.

Нагадаємо, що досі офіційний курс гривні до долара США розраховується як середньозважене значення за усіма наведеними вище міжбанківськими угодами за день за даними Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України (також відома як ВалКлі), тобто без відсікання нерепрезентативних угод.

Механізм обрахунку офіційного курсу гривні до інших валют залишився без змін.

Окрім офіційного курсу гривні до долара США, Національний банк також здійснюватиме щоденний розрахунок довідкового курсу гривні до долара США.

 

Мінфін запускає сторінку на Bloomberg

Міністерство фінансів України запускає офіційну сторінку в в інформаційній системі терміналу Bloomberg.

Про це оголосила в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова в ході робочого візиту до Великої Британії, повідомляє прес-служба відомства – Укрінформ.

Дана сторінка – це широко доступний інформаційний ресурс про фінансові інструменти, емітентом яких виступає Україна. Інформування іноземних інвесторів про українські суверенні фінансові інструменти сприятиме розширенню бази іноземних інвесторів в цінні папери, випущені Україною, запевняють у Мінфіні.

У відомстві наголосили, що тепер кожен користувач Bloomberg може отримати інформацію про календар аукціонів українських облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), оперативну інформацію про оголошення та результати аукціонів. Також на сторінці міститься інформація про облігації внутрішньої та зовнішньої держаної позики (ОВДП та ОЗДП), що перебувають в обігу, список первинних дилерів та загальна інформація про аукціони.

Користувачі терміналу Bloomberg можуть знайти офіційну сторінку Мінфіну через функцію MFU.

 

Слідком РФ “шиє” справи литовським суддям і прокурорам за події 1991 року

Слідчий комітет Росії ініціював кримінальне переслідування ряду литовських суддів і прокурорів, які розслідують справи проти російських військовослужбовців за подіями 1991 року.

Про це повідомляється на сайті відомства – Укрінформ.

“Головним слідчим управлінням Слідчого комітету Росії порушено кримінальну справу щодо посадовців Генеральної прокуратури і суду Литовської Республіки. В їх діях вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч.2 ст.299 КК РФ (притягнення свідомо невинного до кримінальної відповідальності)”, – йдеться у повідомленні.

Далі уточнюється, що “з 2006 року посадовцями Генеральної прокуратури і суду Литовської Республіки здійснюється кримінальне переслідування 60 колишніх військовослужбовців Збройних сил СРСР, значна частина яких наразі є громадянами Росії”.

У Литві їх підозрюють у злочинах під час подій у Вільнюсі в січні 1991 року. Тоді під час боротьби за незалежність Литви, на придушення якої було направлено військових Радянській армії, загинули 14 литовців і більш як 700 дістали поранення.

Як повідомлялося, в ніч на 11 березня 1990 року Верховна рада Литовської РСР проголосила незалежність. Литва стала першою з союзних республік, яка оголосила незалежність. У січні 1991 року в столиці республіки та інших литовських містах були інспіровані безпорядки, на придушення яких були направлені радянські війська. Військові брали під контроль стратегічно важливі об’єкти. Найбільш кривавим виявився штурм телецентру в Вільнюсі. Відомо, що в штурмі брали участь десантники і співробітники групи “Альфа”.

Згодом ніхто з посадовців СРСР не взяв на себе відповідальність за загибель мирних громадян. Міністри внутрішніх справ і оборони також запевняли у своїй непричетності. Президент СРСР Михайло Горбачов заявив, що нічого не знав про цю акцію Збройних сил СРСР.

 

Прокуратура АРК перевіряє на держзраду всіх кримських чиновників

Прокуратура АРК перевіряє причетність кожного кримського держслужбовця до вчинення державної зради, що полягає в активних діях стосовно ведення підривної діяльності.

Про це в ефірі Радіо Крим.Реалії розповіла начальник управління прокуратури АРК Світлана Блудова, коментуючи розшук колишнього кримського судді Валерія Чорнобука – Укрінформ.

Водночас, за її словами, кожного держслужбовця або взагалі кожного, хто перебуває на території анексованого Криму, не переслідуватимуть згідно з Кримінальним кодексом України, поготів за особливо тяжкий злочин.

“Ми перевіряємо причетність кожної особи саме до вчинення державної зради, яка має полягати в активних діях: допомога у веденні підривної діяльності. Суддя Чорнобук допомагав окупаційній владі встановлювати судову систему Російської Федерації”, – сказала Блудова.

Вона додала, що сам факт роботи в підконтрольних Росії держорганах Криму не є злочином.

“Звичайний держслужбовець, який працює в МНС і допомагає народу, не нестиме кримінальну відповідальність”, – стверджує співробітниця Прокуратури АРК.

11 липня співробітники Прокуратури Автономної Республіки Крим та Служби безпеки України провели обшуки в приміщеннях, в яких живе колишній голова Апеляційного суду АРК Валерій Чорнобук.

Колишнього кримського суддю підозрюють у скоєнні державної зради. Його місцеперебуання нарзі невідоме. Пізніше Чорнобука оголосили в розшук.

За версією ГПУ, Чорнобук надавав допомогу Росії та її представникам в переході судів АР Крим на ведення правосуддя на підставі російського законодавства, що призвело до забезпечення функціонування російських судових органів, анексії Криму.

Раніше Чорнобук відкидав усі звинувачення в підтримці російської влади Криму, повідомляючи, що після анексії був “змушений залишити свою посаду” і переїхати до сім’ї в Дніпро. За його словами, його буквально вигнали з роботи в Криму, не видавши ні трудову, ні особисту справу.

Після переїзду в квітні 2014 року на материкову частину України Чорнобук працював суддею в Апеляційному суді в Дніпропетровській області.

У вересні 2016 року Верховна Рада України звільнила його за порушення присяги.

 

Нафтогаз і Укрзалізниця очолили рейтинг “найбільш ризикових” підприємств

Міністерство фінансів оприлюднило перелік суб’єктів господарювання, з якими можуть бути пов’язані найбільші фіскальні ризики.

Відповідний перелік, до якого увійшло 25 підприємств, оприлюднено на сайті Мінфіну – Укрінформ.

Три з зазначених підприємств знаходяться у сфері управління Кабінету міністрів – ПАТ “НАК “Нафтогаз України”, ПАТ “Українська залізниця”, ДП “Енергоринок”. При цьому, у сфері управління самого “Нафтогазу” знаходиться ще одне підприємство з найбільшими фіскальними ризиками – ПАТ “Укртрансгаз”.

У сфері управління Мінагрополітики знаходиться одне підприємство зі значними фіскальними ризиками – ПАТ “Державна продовольчо-зернова корпорація України”.

У сфері управління Міненерговугілля таких підприємств визначено 12 – ДП “НАЕК “Енергоатом”, ДП “НЕК “Укренерго”, ПрАТ “Укргідроенерго”, ДП “Регіональні електричні мережі”, ПАТ “Лисичанськвугілля”, ДП Селидіввугілля, ДП “Львіввугілля”, ДП “Мирноградвугілля”, ДП “Первомайськвугілля”, ДП “Шахтоуправління “Південно-донбаське №1”, ДП “Торецьквугілля”, ДП “Шахта ім. М.С. Сургая”.

По одному підприємству з найбільшими фіскальними ризиками знаходяться в управлінні Мінінфраструктури, Мінмолодьспорту, Державного агентства з управління зоною відчуження та Державного агентства автомобільних доріг – відповідно ПАТ “Укрпошта”, ДП “НСК “Олімпійський”, ДСП “Чорнобильська АЕС”, ПАТ “ДАК “Автомобільні дороги України”.

По два підприємства з переліку знаходяться в управлінні Державного космічного агентства та ДК “Укроборонпрому” – це відповідно ДП “Укркосмос”, ДП “ВО ПМЗ  ім О.М.Макарова” та ДП “НВКГ “Зоря”-“Машпроект”, ДП “АНТОНОВ”.

Як відомо, у січні 2018 року Кабінет міністрів України затвердив методику оцінювання фіскальних ризиків, пов’язаних з діяльністю суб’єктів господарювання державного сектору економіки.

Постановою, зокрема, визначено: перелік фіскальних ризиків, пов’язаних з діяльністю суб’єктів господарювання державного сектору економіки, а також джерела інформації для аналізу таких ризиків; методологічні засади проведення оцінки фіскальних ризиків.

Прийняття рішення було зумовлене тим, що суб’єкти господарювання державного сектору економіки є потенційним джерелом значних фіскальних ризиків через можливі прямі втрати державного бюджету внаслідок зменшення сплати платежів на користь держави, збільшення надання їм державної підтримки, наявність великих обсягів гарантованих державою кредитів та інших зобов’язань, виконання яких може бути покладене на державний бюджет.

Як прогнозували в Кабміні, це дасть змогу не лише здійснити оцінку зазначених ризиків, а й підготувати заходи із мінімізації їх впливу на показники Державного бюджету України.

 

Денісова розповіла, які ще інфекції виявили у таборі “Орлятко”

Більшість постраждалих внаслідок отруєння у дитячому таборі “Орлятко” на Донеччині виписують у понеділок з лікарень, залишаються у медзакладах ще 4 особи.

Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав Людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Більшість постраждалих сьогодні вже виписують з лікарень. Мій представник Павел Лисянский повідомив, що наразі у лікарні міста Дружківка залишаються ще три особи та у м. Костянтинівка одна особа. Майже всіх інших хворих виписують з лікарень”, – написала омбудсмен.

Окрім того, вона повідомила, що збільшилася із 60 до 67 кількість хворих, яким підтверджено діагноз “дизентерія”.

“Виявили також інфекції стафілокок та ентеробактер. В середу мають надати повний і розгорнутий аналіз по загальній кількості людей”, – зазначила Денісова.

Як повідомлялося, в Лиманському районі Донецької області в дитячому центрі оздоровлення і відпочинку “Орлятко” 16 липня 60 дітей відчули погіршення самопочуття, нудоту, у них підвищилася температура. Було прийнято рішення про їх госпіталізацію. Згодом кількість постраждалих від отруєння у таборі зросла до 94 людей.

Табір “Орлятко” закрили.

 

У Кличка заявляють про складнощі з підготовкою до зими

Відсутність необхідних коштів у статутному капіталі Київтеплоенерго значно ускладнює процес підготовки до опалювального сезону, закупівлю техніки й енергоносіїв, виконання завдань із ремонту та модернізації теплових мереж.

Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, повідомляє прес-служба столичної влади – Укрінформ.

Він нагадав, що 20 липня рішення про збільшення статутного капіталу Київтеплоенерго із 1,2 до 2 млрд грн не було підтримане депутатами.

«Повернення теплового майна під контроль міста після завершення угоди з ПАТ «Київенерго» – це спільна відповідальність за його подальшу модернізацію та стабільну роботу, подолання кризових процесів, для чого необхідна підтримка з боку власника в особі Київради. Сьогодні ми повинні діяти спільно, аби повернути киянам необхідні послуги, підтримавши міське підприємство, вирішивши критичні питання постачання газу, гострої аварійності мереж», – підкреслив він.

За словами Пантелеєва, зазначені кошти необхідні для належної комплектації техніки й обладнання, закупівлі трубопроводів та інших матеріалів для ремонту мереж, закупівлі техніки й обладнання для роботи персоналу, своєчасного розрахунку за енергоносії.

«Підприємство розпочало роботу вже після завершення опалювального сезону, тобто коштів за опалення вони не отримують, а значить необхідних фінансових обсягів для якісної підготовки міста до зими катастрофічно не вистачає. Щодня ми ліквідовуємо до півсотні пошкоджень мереж. Неможливо здійснити якісні зміни без належної техніки й обладнання, в умовах, коли аварійність мереж сягає 80%», – сказав Пантелеєв.

Він звернув увагу на те, що підприємство регулярно звітує про кошти, витрачені раніше.

«350 млн грн пішли на закупівлю теплової енергії з ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6; на оплату праці людям спрямовані понад 180 млн грн; ще 41 млн пішов на витрати у процесі надання послуг – електроенергію, паливо-мастильні матеріали, проведення аварійно-ремонтних робіт; на закупівлю матеріалів і устаткування пішло ще 12 млн грн», – зазначив заступник голови КМДА.

 

В Україні можуть порушити справу проти арештованої у США росіянки

Народний депутат від “БПП” проситиме СБУ та ГПУ порушити кримінальну справу проти заарештованої у США росіянки Марії Бутіної за її антиукраїнські виступи у Криму в 2014 році.

Це допоможе контррозвідувальним органам США довести причетність Бутіної до виконання завдань Кремля на території США, наголосила Фріз на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

«У зв’язку з цим звертатимусь до Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України щодо наявності ознак злочину та порушення кримінальної справи проти Марії Бутіної. Її виступи в Україні у 2014 році є непрямим підтвердженням виконання завдань спецслужб РФ», – написала Фріз.

Народний депутат опублікувала відео виступу Бутіної, у якому вона підтримує дії РФ у Криму у 2014 році.

Як повідомлялося, у США заарештованій за підозрою в спробі вплинути на американську політику росіянці Бутіній висунули нове обвинувачення – діяльність у ролі іноземного агента без відповідної реєстрації.

Максимальне покарання за новою статтею – десять років позбавлення волі.

Згідно з судовими документами, Бутіна діяла під керівництвом високопоставленого російського чиновника і намагалася влаштовувати зустрічі з “жителями США, які мають вплив на американську політику, включаючи організацію, що просуває права на володіння зброєю,… з метою просування інтересів Російської Федерації”.

Адвокат Бутіної Роберт Дрісколл напередодні заявив, що його клієнтка не намагалася вплинути на політику США і лише працювала над “покращенням відносин між двома країнами”.

 

Українці Австралії закликають Бішоп згадати про Україну на зустрічі з Помпео

Союз українських організацій Австралії звернувся до глави МЗС країни Джулі Бішоп напередодні її зустрічі з держсекретарем США Майком Помпео, з проханням не послаблювати тиск на путінський режим.

Про це Укрінформу повідомили в прес-службі організації.

“Ми вважаємо, що зустріч президента Трампа з президентом Путіним була втраченою можливістю посилити тиск на Росію для виконання нею міжнародних угод та нагадати Путіну, що міжнародне співтовариство не буде підтримувати його агресію. Ми закликаємо Вас на зустрічі з держсекретарем США донести, що президент Путін… не повинен отримувати жодних поступок, доки він не буде дотримуватися міжнародного законодавства”, – йдеться у листі голови СУОА Стефана Романіва на ім’я Джулі Бішоп.

У своєму зверненні до міністра австралійські українці також підкреслюють безкомпромісну позицію австралійського уряду, та власне міністра Бішоп, у справі засудження ролі Росії у збитті літака рейсу МН17 та збереження довгострокових санкцій Австралії проти Росії через окупацію Криму та вторгнення на сході України.

“Минуло чотири роки, а ви не змінили своєї позиції… Австралія є лідером у питаннях нагадування президенту Путіну, що нехтування ним міжнародними конвенціями є недопустимим, принаймні для Австралії… США вагомо підтримують Україну, надаючи військову, економічну та гуманітарну допомогу. Ми закликаємо Вас заохотити США продовжувати цю підтримку та посилити безкомпромісну позицію австралійського уряду щодо агресії президента Путіна та Російської Федерації”, – йдеться у зверненні.

23-24 липня в Інституті Гувера Стенфордського університету у Каліфорнії проходять щорічні австралійсько-американські безпеково-політичні консультації на рівні голів зовнішньополітичних та оборонних відомств Австралії та США (Australia-United States Ministerial Consultations – AUSMIN), у рамках яких міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп зустрінеться з державним секретарем Майком Помпео.

 

Український хор “Щедрик” здобув гран-прі міжнародного фестивалю у Флоренції

Київський дитячий хор “Щедрик” здобув головний приз Міжнародного фестивалю-конкурсу оркестрових і хорових колективів у Флоренції.

Про це повідомляє Радіо Свобода – Укрінформ.

“Знаний у світі київський дитячий хор “Щедрик” після 13 років знову повернувся до Італії і знову здобув головний приз Міжнародного фестивалю-конкурсу оркестрових і хорових колективів у Флоренції”, – йдеться у повідомленні.

Авторитетне журі фестивалю, котрий пройшов 18-20 липня, визнало “Щедрик” найкращим хором з-поміж 11 груп-учасниць престижного співочого дійства. За це хор і здобув головну нагороду фестивалю – статуетку “Золотого Давида”.

“Bravissimi! The best! Найкращі з кращих!” – відгукується про українських хористів Карла Дзанін, засновниця Міжнародного фестивалю хорових колективів у Флоренції.

Також “Щедрик” у складі 54 співаків удостоєний двох золотих медалей у віковій категорії юнацьких хорів та в категорії виконання духовної музики.

Головний диригент і художній керівник хору Маріанна Сабліна отримала спеціальну нагороду як найкращий диригент фестивалю.

Відзнаки фестивалю, що проходить під патронатом міської ради Флоренції, мають виключно артистичну цінність і не передбачають фінансової винагороди.

 

Місія Японії провела аудит державного контролю при експорті м’яса птиці з України

Місія Японії завершила в Україні аудит системи державного контролю при експорті м’яса птиці та продуктів з нього.

Про це повідомляє Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів – Укрінформ.

23 липня 2018 року завершила роботу делегація Міністерства сільського господарства, лісництва та рибальства Японії, яка працювала в Україні з 16 липня та проводила аудит системи державного контролю при виробництві м’яса птиці та продуктів з нього”.

Зазначається, що під час візиту представники місії ознайомилися з функціями і повноваженнями Держспоживслужби та її територіальних органів, системою державних лабораторій та лікарень ветеринарної медицини, державною програмою спостереження за грипом птиці, також вивчили дієвість державної лабораторної мережі з діагностики хвороб птиці, заходи при ліквідації спалахів високопатогенного грипу птиці в Україні в попередні роки.

Особлива увага була приділена реєстрації потужностей з вирощування птиці, здійсненню  контролю за дотриманням вимог біобезпеки.

Під час візиту до України японські фахівці побували в Київській, Вінницькій та Івано-Франківській областях. Зокрема, вони відвідали Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, прикордонний інспекційний пост та подвірне господарство у Київській області, птахофабрику на Вінниччині, а також підприємство (ферма, бійня, переробка) на Прикарпатті.

У Держспоживслужбі інформують, що за результатами місії буде складений офіційний звіт. Після цього сторони зможуть узятися за відпрацювання умов експорту м’яса птиці та продукції з неї до Японії та узгодження ветеринарного сертифіката на експорт.

 

Частину Головпоштамту здадуть під інтернет-магазин

Укрпошта виставила на аукціон у системі публічних закупівель Prozorro право оренди приміщень Головпоштампту 1 510 м2 з окремим входом під розміщення відділення інтернет-супермаркету.

Про це йдеться на сторінці лоту в системі Prozorro – Укрінформ.

У системі зазначено, що аукціон проводитиметься 31 липня, цінові пропозиції приймаються до 30 липня, початкова ціна продажу лоту – 760 тис. гривень.

Водночас перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов у Facebook написав, що серед бажаних орендарів є мультибрендовий інтернет-супермаркет з контрактом про надання послуг з доставки з Укрпоштою.

“Кого не хочуть бачити орендарями: азартні ігри та ресторани-бари, а також фінансові та поштові послуги, бо Укрпошта і сама фінансові та поштові послуги. Кого хочуть: мультибрендовий інтернет-супермаркет з контрактом про надання послуг з доставки з Укрпоштою”,  – зазначив він.

ПАТ “Укрпошта” – підприємство поштового зв’язку, підпорядковане Міністерству інфраструктури України, національний оператор поштового зв’язку.

 

Артемсіль повністю “розрахувалась” з державою за перше півріччя

Державне солевидобувне підприємство «Артемсіль» виконало свої зобов’язання перед державою за січень-червень 2018 року, перерахувавши до бюджетів різних рівнів 312,9 мільйона гривень податків і зборів.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства – Укрінформ.

“За підсумками перших 6 місяців 2018 року державне солевидобувне підприємство «Артемсіль» повністю виконало свої зобов’язання перед державою, перерахувавши до бюджетів різних рівнів 312,9 млн. гривень податків і зборів, що перевищує аналогічний показник минулого року”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у цій сумі тільки відрахування частини чистого прибутку (дивіденди) становили 103,8 млн грн.

За перше півріччя 2018 року рентна плата за користування надрами була на рівні 35 млн грн, податок з доходів фізичних осіб – 37,9 млн грн, єдиний соціальний внесок – 44,7 млн грн, ПДВ – 40,4 млн грн.

За інформацією Державної фіскальної служби України, ДП «Артемсіль» входить до 100 найбільших платників податків за перше півріччя 2018 року.

Як відомо, Артемсіль – одне з найбільших підприємств з видобутку і реалізації кухонної солі (NaCl) на території Центральної та Східної Європи. Виробничі потужності знаходяться в м. Соледар (Донецька область). Підприємство експортує продукцію в 19 країн світу.

 

Збірна України U-18 з синхронного плавання стала другою на ЧС-2018

Збірна України з синхронного плавання стала однією з кращих на чемпіонаті світу (U-18) в Будапешті.

В останній день змагань українки завоювали сьому срібну нагороду на ЧС-2018 (U-18). Про це повідомляє XSPORT – Укрінформ.

Команда у складі Олександри Бурдової, Дар’ї Корнеєвої, Євгенії Лукман, Катерини Стуленкової, Марти Федини, Анастасії Кулик, Анни Носової, Софії Стуленкової, Олесі Дерев’янченко і Валерії Шило посіла друге місце в довільній комбінації з оцінкою 92.1000.

Перше місце здобули росіянки – 94.2333, третє – представниці Японії (90.5333).

Збірна України на чемпіонаті світу (U-18) з синхронного плавання в Будапешті виступала в 7 дисциплінах і у всіх завоювала срібні медалі. Українська команда не була представлена лише в двох дисциплінах – змаганнях змішаних пар.

 

У Росії затримали шістьох працівників колонії у справі про катування в’язня

Слідчий комітет Росії заявляє, що затримав шістьох співробітників колонії в Ярославлі у справі про катування ув’язненого.

Про це повідомляється на регіональному сайті СКР – Укрінформ.

“За даними слідства, група співробітників УФСВП (Управління Федеральної служби виконання покарань – ред.) Росії по Ярославській області, перебуваючи на території виправної колонії № 1, розташованої в місті Ярославлі, діючи умисно, явно перевищуючи межі своїх посадових повноважень, застосувала насильство щодо в’язня. При цьому зловмисники завдали чоловікові численні удари руками, ногами і невстановленими предметами по тулубу і кінцівках”, – йдеться у повідомленні.

Напередодні стало відомо, що в рамках розгляду Федеральна служба виконання покарань Росії відсторонила від роботи 17 осіб.

Правозахисний фонд “Громадський вердикт” сьогодні повідомив про виїзд за кордон адвоката Ірини Бірюкової, завдяки якій відеозапис потрапив до журналістів. В організації уточнили, що Бірюкова залишила країну на наступний день після публікації відео тортур в ярославської колонії через погрози на свою адресу. “Громадський вердикт” також просить надати адвокату державний захист.

19 липня російська “Нова газета” опублікувала 10-хвилинне відео з портативного реєстратора, на якому співробітники ФСВП ображають і б’ють ув’язненого в колонії в Ярославській області – матеріал надали юристи фонду “Громадський вердикт”. Це був в’язень Євген Макаров. Побиття, ймовірно, відбувалося влітку 2017 року.

Після оприлюднення відео також стало відомо, що управління Федеральної служби виконання покарань по Ярославській області почало внутрішню перевірку, а Слідчий комітет порушив кримінальну справу про перевищення посадових повноважень.

 

У Словенії з кандидатурою прем’єра визначиться парламент – президент відмовився

Президент Словенії Борут Пахор заявив, що не висуватиме кандидатуру у прем’єр-міністри країни.

Про це повідомляє Reuters – Укрінформ.

“У понеділок президент Словенії Борут Пахор повідомив парламенту, що не буде пропонувати кандидатуру у прем’єр-міністри країни, так як жодна з партій не підтримується більшістю у парламенті”, – йдеться у повідомленні.

Таким чином, згідно з законодавством Словенії, відтепер депутати зможуть самі запропонувати кандидата у прем’єри протягом найближчих тижнів.

Зазначається, що перемогу на парламентських виборах у Словенії 3 червня здобула антимігрантська Словенська демократична партія SDS. Проте партії не вистачає коаліційних партнерів для формування уряду.

Як повідомляв Укрінформ, у Словенії можуть відбутися нові дострокові парламентські вибори після того, як консервативна партія країни NSI вийшла з коаліційних переговорів

 

Сажотруси пройдуть парадом вулицями Мукачева

У п’ятницю, 27 липня, в день народження знаменитого мукачівського сажотруса Берті-бачія в Мукачеві проведуть костюмовану ходу — парад сажотрусів.

Про це повідомили в прес-службі Мукачівської міськради – Укрінформ.

“27 липня в Мукачеві пройде ІІІ Парад сажотрусів. Фестиваль став міжнародним, і привітати колегу Берті-бачія приїжджають сажотруси не лише з сусіднього Львова, а й з Будапешта й Таллінна. Початок цьогорічного параду о 18:00 біля пам’ятника сажотрусу в центрі міста”, — йдеться в повідомленні.

Як інформують в міськраді, веселим костюмованим парадом учасники пройдуться вулицями міста, дізнаються історію виникнення ремесла сажотрусів, обов’язково знайдуть час потерти ґудзика на пам’ятнику сажотрусові — на щастя.

Пізніше, о 19:00, розпочнеться тематичний велозаїзд з Артемом Топчанюком – велопробіг сажотрусів. Як обіцяють організатори, володар найкращого костюма “Сажотрус на біціглях” отримає приємний подарунок.

Паралельно з велопробігом піший парад з центру міста попрямує до парку Перемоги, де і продовжиться святкування. Там на гостей чекатимуть “Найкращий костюм сажотруса”, “Найкраща команда сажотрусів”, “Відчуй себе сажотрусом” та інші веселі конкурси й майстер-класи для дітей та дорослих, а також циркова та музична програми.

 

Суд визнав недійсним договір на 712 мільйонів щодо днопоглиблення у портах – НАБУ

Господарський суд Києва визнав недійсним договір на проведення днопоглиблювальних робіт у портах України вартістю 712 млн грн, укладений між держпідприємством «Адміністрація морських портів України» та ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв».

Про це інформує у понеділок, 23 липня, прес-служба НАБУ – Укрінформ.

“18 липня 2018 року Господарський суд міста Києва своїм рішенням визнав недійсним договір на проведення днопоглиблювальних робіт у портах України вартістю 712 млн грн, укладений між державним підприємством «Адміністрація морських портів України» (далі — ДП «АМПУ») та ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв», – йдеться у повідомленні.

Таким чином, суд задовольнив у повному обсязі позов, із яким НАБУ звернулося у березні 2017 року задля запобігання розтраті бюджетних коштів та захисту державних інтересів.

Зазначається, що в результаті визнання договору недійсним було попереджено перерахування на користь ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» близько 395 млн грн та завдання ДП «АМПУ» збитків на суму близько 146 млн грн. Уточнюється, що в ході часткового виконання цього договору виконавцем завищено вартість послуг та завдано збитків на суму 118 млн грн.

У НАБУ пояснили, що підставою для цього позову стали матеріали, отримані детективами в ході здійснення під процесуальним керівництвом прокурорів САП досудового розслідування у кримінальному провадженні за ознаками заволодіння у 2015–2016 роках коштами ДП «АМПУ» під час проведення процедур держзакупівель, укладення та виконання договорів з ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» про надання послуг із днопоглиблення підхідних каналів і акваторій Бердянського та Маріупольського морських портів.

За даними слідства, в 2015-2016 роках ДП «АМПУ» проведено дві процедури закупівлі днопоглиблювальних послуг у формі конкурсних торгів, проте переможця торгів при проведенні обох торгів обрано з порушеннями Законів України «Про державні закупівлі» та «Про захист економічної конкуренції». Всупереч рекомендаціям держаудиторів, наданих до моменту укладення другого договору, службові особи ДП «АМПУ» підписали договір про закупівлю робіт та послуг із переможцем торгів — ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв».

Внаслідок таких дій, як повідомили у відомстві, державі було завдано збитків на суму понад 247 млн грн. Ця сума підтверджена висновками судово-економічної експертизи та іншими матеріалами кримінального провадження. Зазначається, що порушення, допущені при проведенні закупівлі, підтверджені висновками спеціалістів Держаудитслужби та рішеннями АМКУ.

У НАБУ також нагадали, що 19-20 квітня 2018 року підозрюваним у заволодінні понад 247 млн грн ДП «Адміністрація морських портів України» відкрито матеріали слідства для ознайомленням перед скеруванням обвинувального акту до суду.

Досудове розслідування цих фактів детективи НАБУ розпочали у грудні 2015 року.

 

НБУ може знову підняти облікову ставку

Національний банк може вчергове підвищити облікову ставку у вересні 2018 року. Подібні перспективи вже обговорювалися на початку липня під час засідання Комітету з монетарної політики та називалася ставка 18%.

Про це йдеться в оприлюдненому Нацбанком протоколі засідання Комітету з монетарної політики (КМП), яке відбувалося 11 липня, напередодні підвищення облікової ставки з 17% до 17,5% – Укрінформ.

“У випадку подальшого посилення інфляційних ризиків Національний банк матиме достатньо часу, щоб зреагувати за допомогою облікової ставки у вересні”, – йдеться в протоколі із посиланням на думку одного з членів КМП. Він виступав за підвищення облікової ставки до 17,5%, проте, згідно протоколу, він та ще двоє членів Комітету знаходилися у меншості до п’ятьох членів КМП, що виступали за підвищення ставки до 18% вже у липні.

Як повідомляв Укрінформ, Національний банк України 12 липня оголосив про підвищення облікової ставки з 17% до 17,5%.

У той же час, під час засідання КМП 11 липня п’ятеро з дев’яти присутніх членів наполягали на підвищенні облікової ставки до 18%. На їхню думку, підвищення облікової ставки до 18% буде достатньо суттєвим для нівелювання факторів інфляційного тиску і повернення інфляції в межі цільового діапазону у 2019 році. Крім того, таке підвищення сприятиме посиленню довіри до інфляційних цілей та покращенню очікувань.

Водночас, один з членів КМП у ході зазначеного засідання висловився проти підвищення облікової ставки вище 17%.

Як відомо, Комітет з монетарної політики є консультативним внутрішнім органом НБУ, створеним з метою обміну інформацією та поглядами щодо формулювання й реалізації монетарної політики для забезпечення цінової стабільності. До складу КМП входить голова НБУ, інші члени Правління НБУ, а також директори департаментів монетарної політики та економічного аналізу, відкритих ринків, фінансової стабільності, статистики та звітності. Засідання КМП відбуваються напередодні засідань Правління НБУ з питань монетарної політики. Рішення з монетарної політики приймаються Правлінням НБУ, тому це рішення може не співпадати з розподілом думок членів КМП.

Як повідомляв Укрінформ, з 13 липня Національний банк України підвищив облікову ставку з 17% до 17,5%.

 

ГПУ хоче заочного розслідування для спільників Єфремова

Генеральна прокуратура подала до суду клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування щодо екс-народного депутата Сергія Горохова та ряду колишніх чиновників Луганщини.

Про це інформує у понеділок, 23 липня, прес-служба ГПУ – Укрінформ.

У ГПУ наголосили, що управлінням з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, Головного слідчого управління ГПУ, спільно з управлінням процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату ДБР, в ході досудового розслідування зібрано достатньо належних та допустимих доказів для здійснення спеціального досудового розслідування щодо народного депутата України VII скликання Сергія Горохова та колишніх голови Луганської обласної ради Валерія Голенка, його першого заступника Євгена Харіна, Луганського міського голови Сергія Кравченка та його першого заступника Маноліса Пілавова.

“У зв’язку з цим Генпрокуратурою 20.07.2018 до Печерського райсуду Києва подано клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування щодо зазначених осіб, які підозрюються у вчиненні в першій половині 2014 року на території Луганської області ряду тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень спільно з головою депутатської фракції Партії регіонів у Верховній Раді України VII скликання О. Єфремовим”, – уточнюється у повідомленні.

У ГПУ нагадали, що кримінальне провадження щодо Олександра Єфремова розглядається у Старобільському районному суді Луганської області, до нього застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Уточнюється, що підозрювані у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.110, ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 258-3, ч. 5 ст. 27, ст. 341 КК України Горохов, Голенко, Харін, Кравченко та Пілавов перебувають в розшуку, проведення якого доручено співробітникам СБУ.

Зазначається, що ГПУ отримала ухвали слідчого судді про дозвіл на затримання підозрюваних з метою приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Як повідомлялося, екс-голову фракції “Партії регіонів” Олександра Єфремова обвинувачують в організації захоплення будівлі Луганської ОДА; у пособництві в захопленні Управління СБУ в Луганській області; у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України; в організаційному сприянні створенню та діяльності угруповання “ЛНР”; державній зраді.

Справу розглядає Старобільський райсуд Луганської області.

 

Мінагро розпочало перегляд державного стандарту на пшеницю

Міністерство аграрної політики та продовольства за підтримки проекту IFC “Реформування інвестиційного клімату” розпочало перегляд державного стандарту на пшеницю ДСТУ 3768:2010 “Пшениця. Технічні умови”.

Про це повідомило міністерство – Укрінформ.

“В Мінагро спільно з технічним комітетом стандартизації, представниками галузевих асоціацій та української науки за підтримки проекту IFC “Реформування інвестиційного клімату” розпочато перегляд державного стандарту на пшеницю ДСТУ 3768:2010 “Пшениця. Технічні умови”. Стандарт є одним із ключових документів, який встановлює вимоги до зерна пшениці на українському зерновому ринку. Вперше широке обговорення ключових змін у стандарті відбулося під час засідання робочої групи з питань функціонування ринку зерна”, – йдеться в повідомленні.

“Обов’язковим при опрацюванні нової редакції є збалансування та врахування інтересів вітчизняного виробника, борошномельної та хлібопекарської галузей, а також створення сприятливих умов ведення бізнесу і міжнародної торгівлі”, – прокоментувала заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Зазначається, що в рамках роботи над стандартом наразі розглядаються пропозиції щодо зменшення кількості класів непродовольчого зерна, а також обговорюється коригування окремих показників якості пшениці, наближення до міжнародних вимог до пшениці.

Оновлена версія документу в цілому буде орієнтована на врахування потреб зернового ринку, зокрема, виробників збіжжя, переробної галузі та компаній, які здійснюють торгівлю зерном. Перший розгляд тексту документу відбудеться у вересні цього року, прогнозують у міністерстві.

 

Як Залізна людина: у Британії виставили на продаж костюм, що літає

Британський винахідник Річард Браунінг створив найсучасніший костюм, що літає, здатний конкурувати з показаним у фільмі “Залізна людина”.

Зараз костюм офіційно виставлено на продаж за 340 000 фунтів стерлінгів (приблизно $442 396), повідомляє CNN – Укрінформ.

Костюм було виготовлено Браунінгом за допомогою 3D-друкованих деталей, спеціалізованої електроніки та п’яти реактивних двигунів. Він може розвивати швидкість 32 милі на годину і підніматися на висоту 12000 футів.

“Я почав втілювати у життя ідею нового виду польоту і робив це просто паралельно зі своєю основною роботою вечорами на вихідних”, – говорить винахідник. У ході розробки концепції, він вирішив відкласти все і повністю присвятив себе проекту. Браунінг запустив свою компанію “Gravity” навесні 2017 року.

Наразі Браунінг та його команда розробляють електричну версію костюма.

39-річний Річард Браунінг – колишній торговець нафтою. Його батько – винахідник та авіаційний інженер. Його дід по батьківській лінії був пілотом винищувача на війні. Його дід по материнській лінії керував британською компанією з виготовлення вертольотів. Отже, можна сказати, що любов до авіації у нього в крові.

“Я думаю, те, що вся моя родина займалась авіаційною промисловістю пішло мені на користь і дало цінний генетичний спадок”, – пояснює Браунінг.

 

Гройсман обговорив із заступником держсекретаря США Nord Stream 2

Україна та США єдині в своїй позиції щодо протидії реалізації російського проекту Nord Stream 2, який є прямою загрозою енергобезпеці Європи.

Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із заступником державного секретаря США з питань енергетичних ресурсів Френсісом Фенноном, повідомляє Урядовий портал – Укрінформ.

Глава українського уряду наголосив, що питання енергосектору – енергонезалежності, енергобезпеки – наразі дуже важливі.

“І ми раді, що США проявляють великий інтерес до цього. Ми готові обговорювати широкий спектр питань нашої взаємодії саме в енергосфері”, – сказав Гройсман.

Прем’єр-міністр пообіцяв, що Україна і надалі виступатиме надійним партнером для США та Євросоюзу.

У свою чергу Феннон запевнив Україну у підтримці з боку США у питанні енергетичної безпеки.

“Хотів би засвідчити повну підтримку США в питанні, передусім, енергобезпеки. Ми налаштовані далі підтримувати позицію щодо проекту Nord Stream 2 і продовження транзиту газу через Україну. Ці два компоненти – взаємопов’язані, і вони є складовою енергобезпеки Європи”, – підкреслив він, додавши, що США продовжуватимуть виступати за диверсифікацію маршрутів постачання енергоносіїв до Європи.

Під час зустрічі сторони відзначили, що наразі українська газотранспортна система – надійна і здатна забезпечувати той обсяг транзиту, який заявлено, без штучних політичних впливів. Більше того, як зауважили в уряді, Україна була і є готовою запросити світові компанії – лідерів ринку, у тому числі зі США, до управління ГТС та до реалізації інших енергопроектів – у видобуванні, транспортуванні ресурсів та запровадженні проектів альтернативної енергетики.

За даними урядової прес-служби, нинішній візит заступника держсекретаря США з питань енергетичних ресурсів Френсіса Феннона є другим візитом високопосадовця уряду США в Україну.

 

Контрабанда лісу: Гройсман каже, що Укрзалізниця допоможе прослідкувати ланцюг змови

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що перший звіт про факти контрабанди лісу в Україні планується оприлюднити у вересні.

Про це він заявив під час наради за участю керівників Державної фіскальної служби, Національної поліції, Державної аудиторської служби та “Укрзалізниці”, повідомляє Урядовий портал – Укрінформ.

“Треба робити країну багатшою, а не знищувати український ліс. Мені потрібен результат, прізвища, аналітика по фірмах, хто їх засновував. На середину вересня готуємо публічний звіт щодо проведеної роботи в персоналіях. Налаштовуйтесь на серйозну роботу. Товарна контрабанда зупинена на даний момент. Цю роботу будемо тільки посилювати”, – зазначив глава уряду.

Гройсман запевнив, що контрабанда лісу, обсягом, за його словами, 6-8 млрд гривень на рік, буде прослідкована по всьому ланцюгу, а справи по ній будуть оголошені й передані до Антикорупційного суду, який нині проходить процедуру створення.

Він підкреслив, що наразі важливо провести аудит всіх лісогосподарств, об’єднаними зусиллями ДФС, Нацполіції, Держаудитслужби, щоб чітко встановити, скільки вирубано лісу, скільки експортовано і скільки втратила держава.

Прем’єр-міністр наголосив, що важливою в цій роботі є роль “Укрзалізниці”, яка відтепер має фіксувати перевезення лісу і документацію, передавати фотоматеріали Держаудитслужбі, ДФС, Нацполіції.

“Так ми зможемо прослідкувати весь ланцюг змови. Ця справа буде дуже голосною і ми хочемо передати її до Антикорупційного суду. Зараз весь ліс треба зупиняти, робити комісійний огляд з фахівцями. Якщо є порушення, це буде підставою для притягнення до відповідальності всіх, хто має відношення до контрабанди”, – переконаний глава уряду

 

ДФС підтримує створення єдиної інформаційної системи щодо обігу деревини

Державна фіскальна служба підтримує створення єдиної державної системи електронного обліку деревини та заміну паперової системи сертифікації походження деревини електронною системою видачі сертифікатів.

Про це повідомила прес-служба ДФС із посиланням на в.о. заступника голови ДФС Віктора Кривіцького – Укрінформ.

“Для врегулювання цього питання (внесення недостовірних відомостей до сертифіката про походження – ред.) ДФС підтримує створення єдиної інформаційної системи щодо обігу деревини” – сказав Кривіцький.

Зазначається, що така система дозволить запровадити загальнообов’язкову для всіх постійних лісокористувачів Єдину державну систему електронного обліку деревини та замінить паперову систему сертифікації походження деревини електронною  системою видачі сертифікатів.

Крім того, у ДФС вважають, що це спростить процедури обліку і контролю основних операцій з необробленою деревиною в процесі заготівлі, перевезення, обробки та продажу шляхом наскрізного електронного документообігу.

Як повідомлялося раніше, у грудні 2017 року в парламенті зареєстровано законопроект №7435 про створення Єдиної інформаційної системи у сфері обігу деревини. Тоді заявлялося, що ця система має стати черговим кроком по боротьбі з незаконним видобуванням деревини.

 

Порошенко ветував закон проти незаконної вирубки та контрабанди лісу

Президент Петро Порошенко ветував закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів”.

Про це повідомляє сайт Верховної Ради.

У розділі “Стан проходження законопроекту” зазначається, що закон готується до розгляду з пропозиціями Президента, який ветував його у понеділок.

Як повідомлялося, 3 липня ВР ухвалила в цілому депутатський законопроект  “Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів”.

Законом вносяться доповнення до Кримінального кодексу України, за якими переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, а також лісоматеріалів необроблених карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, караються штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Цей закон набуває чинності з 1 січня 2019 року.

Метою закону є забезпечення збереження лісового фонду країни шляхом обмеження внутрішнього споживання необроблених лісоматеріалів і посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за незаконне вирубування лісу та подальший його експорт поза митним контролем (контрабанду).

 

МІП сьогодні презентує бренд Ukraine NOW у Лондоні

Міністерство інформаційної політики у понеділок у Музеї Лондона під час круглого столу, присвяченого потенціалу України в контексті глобальної економіки, презентує бренд Ukraine NOW.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства інформаційної політики – Укрінформ.

«23 липня 2018 року у Музеї Лондона Міністерство інформаційної політики України проведе круглий стіл «Інновації та можливості», присвячений обговоренню потенціалу України у контексті глобальної економіки. Під час заходу державний секретар МІП України Артем Біденко презентує бренд Ukraine NOW та розповість про можливості, які він відкриває для залучення інвестицій в нашу країну», – зазначається в повідомленні.

Круглий стіл відбудеться за участю в.о. міністра фінансів Оксани Маркарової, першого заступника голови НБУ Катерини Рожкової, директора НАБУ Артема Ситника, представників банків та інвестиційних компаній.

Як повідомлялося, 4 липня бренд Ukraine NOW презентували в Американській торговельній палаті.

10 травня 2018 року Кабінет міністрів України схвалив бренд Ukraine NOW, який був створений українською агенцією Banda в рамках роботи Комісії з питань популяризації України при Міністерстві інформаційної політики.

 

Експерт пояснив, чому приватизацію Центренерго перенесли на осінь

Приватизацію ПАТ “Центренерго” перенесено на осінь, оскільки інвестори не вбачають гарантій і стабільності на енергетичному ринку в Україні.

Про це заявив співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич на своїй сторінці в Facebook – Укрінформ.

“Конкурс по «Центренерго» знову відтерміновують. У квітні ФДМУ переніс його на червень, а днями Юлія Ковалів (керівник офісу Національної інвестиційної ради при Президентові України – ред.) заявила, що літо – не найкращий час для приватизації. У жовтні проводити конкурс набагато краще “, – зазначив Марунич.

Натомість, на думку експерта, причина відтермінування приватизації полягає у непевності інвестора.

“Сьогодні «Центренерго» – прибутковий, цікавий актив, значною мірою тому, що діє формула «Роттердам +», що дозволяє ТЕС закуповувати як українське, так і імпортне вугілля. А завтра? Формула не дає спокою НАБУ, по ній ведуться розслідування, подаються позови, ініціюються законопроекти щодо скасування. Розкручується істерія, яка позначається на інвестиційному кліматі. Інвестор міркує: якщо на зміну «Р +» прийде «Р-», імпорт вугілля стане нерентабельним”, – зазначив Марунич.

Раніше повідомлялося, що з продажу Центренерго розпочнеться велика приватизація в країні. Серед ключових причин вибору теплової генерації як пілотного приватизаційного об’єкта в Мінекономрозвитку називають позицію МВФ, який наполягає на роздержавленні енергетичного ринку та вільній конкуренції.

ПАТ «Центренерго» є однією з найбільших енергогенеруючих компаній. До її складу входять три теплові електростанції: Вуглегірська, Зміївська і Трипільська. Сумарна проектна потужність станцій – 7690 МВт, що становить близько 14% від загальної потужності електростанцій України. У загальному обсязі виробництва електроенергії України частка «Центренерго» становить близько 8%. Початкова ціна, за якою ФДМ має намір виставити 78,279% акцій компанії на торги, поки невідома.

До переліку об’єктів великої приватизації державної власності на 2018 рік, крім Центренерго, увійшли також підприємства Турбоатом, ЗТМК, ОПЗ, Азовмаш, Сумихімпром, кілька обленерго і ТЕЦ та інші. Передбачається, що в поточному році приватизація принесе в бюджет понад 21 млрд гривень.

У травні 2018 року керівник офісу Національної інвестиційної ради при президенті України Юлія Ковалів зазначила, що технічна підготовка підприємства до приватизації практично завершена.

Раніше експерти відзначали, що для залучення великих закордонних інвесторів для продажу Центренерго необхідні гарантії з боку уряду щодо рентабельності об’єкта, який приватизується, безпеки та ефективності інвестицій. Крім того, інвестору доведеться зіткнутися з морально застарілим, екологічно неефективним обладнанням.

 

Підозрюваному у вбивстві Ноздровської змінили статтю – тепер йому “світить” довічне

Прокуратурою Київської області змінено раніше повідомлену підозру Юрію Россошанському – підозрюваному у вбивстві адвоката Ірини Ноздровської. Відтепер Россошанському загрожує довічне позбавлення волі.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області – Укрінформ.

“Прокуратурою Київської області змінено раніше повідомлену підозру Юрію Россошанському за фактом умисного вбивства, вчиненого з особливою жорстокістю Ірини Ноздровської, відтепер останньому загрожує довічне позбавлення волі. Прокуратура Київської області змінила підозру Россошанському на ч. 2 п. 4 ст. 115 (умисне вбивство, вчинене з особливою жорстокістю) КК України”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, 1 січня 2018 року у Вишгородському районі Київської області було виявлено тіло правозахисниці Ірини Ноздровської. 8 січня правоохоронці затримали Юрія Росошанського та оголосили йому підозру у вбивстві Ноздровської. Підозрюваний є батьком Дмитра Росошанського, який 30 вересня 2015 року в селі Демидів на смерть збив на автомобілі сестру Ноздровської Світлану Сапатинську.

Суд 26 червня продовжив підозрюваному Россошанському арешт до 24 серпня 2018 року.

Під час досудового розслідування отримано висновки судово-медичної експертизи, які вказали на чисельні ножові поранення у потерпілої, що стало підставою для зміни раніше повідомленої підозри.

На підставі ст. 290 КПК України сторонам відкриті матеріали для ознайомлення, після чого обвинувальний акт буде скеровано до суду для розгляду по суті.

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі.

 

Омелян сподівається, що Рада запровадить відеофіксацію на дорогах

Міністр інфраструктури Володимир Омелян сподівається на якнайшвидше ухвалення Верховною Радою закону про запровадження автоматичної фіксації швидкості на дорогах.

Про це він сказав в інтерв’ю порталу «Слово і діло» – Укрінформ.

«Допомагаючи Національній поліції, ми заклали кошти на придбання десятків систем у програми безпеки руху, яку ми ініціювали й запроваджуємо. Ми зараз будемо так само пушити це питання, щоб воно було ухвалене на законодавчому рівні, адже ви знаєте, що є негативне рішення Конституційного суду з приводу того, чи можна проводити автоматичну фіксацію», – зазначив міністр.

Водночас він підкреслив, що запровадженню такої автоматичної фіксації чиниться тиск.

«Я сподіваюся, що ми подолаємо опір, який є, бо ціна надто висока. Десятки смертей, вчорашні антирекорди… Все-таки не потрібно доводити ситуацію до того, що ми всі переб’ємо один одного на дорогах. І парламентарії, відреагувавши на «євробляхи», мали б відреагувати на смерті також і ухвалити закон швидко», – підкреслив Омелян.

Щодо ручної фіксації міністр повідомив, що з понеділка кілька сотень систем, які є в наявності у Міністерства внутрішніх справ, почнуть встановлювати на патрульні автомобілі Нацполіції.

Водночас Омелян повідомив, що на цьому тижні уряд має ухвалити постанову про технічні параметри використання цих систем.

«У четвер (26 липня – ред.) ми на засіданні уряду маємо ухвалити терміново постанову про технічні параметри використання цих систем – власне, з цим була проблема», – сказав він.

За його словами, після ухвалення такого рішення уряду на наступний день «ми побачимо поліцію з вимірювачами швидкостей».

 

Омелян сказав, коли запрацює програма безпеки на дорогах “500-500-1000”

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян прогнозує, що трирічна програма безпеки дорожнього руху «500-500-1000» зможе повноцінно запрацювати з осені.

Про це він сказав в інтерв’ю порталу «Слово і діло» – Укрінформ.

«Програма була ухвалена нещодавно, зараз ми узгоджуємо всі порядки з Міністерством фінансів та рештою міністерств. Я думаю, що вона повноцінно запрацює з осені цього року», – зазначив Омелян.

Він нагадав, що урядом ця програма була ухвалена із трирічним строком дії і фінансується за рахунок 5% Дорожнього фонду і передбачає виділення близько 8 мільярдів гривень. Програма має імплементувати низку систем: 500 острівців безпеки, 500 кільцевих розв’язок і 1000 освітлених пішохідних переходів.

Окрім того, він наголосив, що в рамках програми було визначено 109 місць найбільшої концентрації ДТП в усій Україні, аби зробити їх безпечними.

Як повідомлялося, голова Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ярослав Дубневич заявляв, що фінансування державної програми з безпеки дорожнього руху у 2018 році становитиме більше 1 млрд грн.

Програма безпеки дорожнього руху «500-500-1000» була презентована урядом у минулому році

 

Канада надасть близько $5 мільйонів на зміцнення жіночого руху в Україні

Міжнародна благодійна організація “Український жіночий фонд” отримає від Канади грант на суму близько 5 млн доларів на проект щодо зміцнення жіночого руху в Україні.

Про це на прес-конференції у понеділок, 23 липня, заявила міністр міжнародного розвитку Канади Марі-Клод Бібо, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Український жіночий фонд” було обрано для втілення ініціативи канадської організації “Жіночий голос і лідерство”, згідно з якою буде виділено 4,75 млн доларів для зміцнення жіночого руху в Україні. “Український жіночий фонд” отримує грант на проект”, – сказала Бібо.

Вона додала,  що це є частиною взятих Канадою рік тому зобов’язань на започаткування канадської феміністичної стратегії міжнародної  підтримки місцевих організацій, які просувають права жінок.

“Я з нетерпінням чекаю того часу, коли побачу як жінки різного віку, етнічного походження, сексуальної орієнтації, завдяки нашій допомозі жіночим рухам, отримають додаткові повноваження і силу”, – акцентувала Бібо.

За словами міністра, соціологічні опитування показують, що українці готові брати участь у вирішенні питань гендерної рівності та інклюзії. У цьому контексті вона закликала українських жінок продовжувати добиватися змін у політиці і  законодавстві, а також боротися проти “шкідливих та дискримінаційних соціальних переконань і практик”.

Як повідомляв Укрінформ, Канада запускає в Україні новий проект на 30 млн дол. США, які будуть спрямовані на розвиток підприємців і підприємництва, зокрема жіночого.

 

Фріланд обіцяє не згортати гуманітарну допомогу Сирії

Жителі Сирії можуть розраховувати на продовження гуманітарної допомоги Канади.

Про це заявила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Канада й надалі надаватиме суттєву гуманітарну допомогу людям, які постраждали від конфлікту у Сирії”, – сказала Фріланд.

Вона також висловила захват сирійськими рятувальниками-волонтерами із організації “Білі шоломи”.

“Білі шоломи” – це хоробрі волонтери та рятувальники, які ризикують власним життям заради допомоги співгромадянам-сирійцям, які зазнали безглуздого насильства. Коли діти, жінки та чоловіки у Сирії тікають, рятуючи себе, “Білі шоломи” йдуть назустріч небезпеці, йдуть до руїн, аби урятувати безневинних та поранених”, – зауважила глава МЗС Канади.

Вона додала, що Канада “відчуває глибоку моральну відповідальність за цих мужніх та самовідданих людей”. “Канада разом із партнерами з Об’єднаного королівства та Німеччини була на чолі міжнародних зусиль із захисту “Білих шоломів” та членів їх родин”, – підсумувала Фріланд.

Як повідомлялося, у неділю Канада оголосила про готовність надати статус біженців 50 членам сирійських “Білих шоломів” та їх родинам. Про такий же крок оголосила і Німеччина.

 

Відома ІТ-компанія ухилилася в Україні від сплати великої суми податків – ДФС

Державна фіскальна служба викрила схему мінімізації податкових платежів на 3 мільйони гривень підприємством, яке є всесвітньо відомою компанією в сфері ІТ і має представництва в 36 країнах світу.

Про це повідомляє ДФС – Укрінформ.

“Фахівці Офісу великих платників в ході проведення контрольно-перевірочних заходів встановили, що одна з відомих компаній ІТ сфери, офіси якої розташовані у 36 країнах світу, скористалася схемою ухилення від сплати податків шляхом залучення фіктивного підприємства”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що в ході аналізу цієї схеми співробітники Офісу, співпрацюючи з підрозділами податкової міліції встановили, що протягом 2015 року підприємство здійснило придбання інформаційно-консультативних послуг у фіктивного підприємства, яке, в свою чергу, замовляло дані послуги в інших фіктивних фірм.

Як пояснили в ДФС, механізм ухилення від сплати податків полягав у тому, що, отримавши замовлення від реально діючих СГД на переведення безготівкових коштів у готівку, укладалися «фіктивні» угоди з реально діючих СГД на поставку товарів і надання різноманітних послуг; останні отримують на розрахункові рахунки підконтрольних їм підприємств кошти і в подальшому перераховують по ланцюгу підприємств для переведення в готівку, в тому числі шляхом перерахування на рахунки фізичних осіб, а податковий кредит формують від «податкових ям» та підприємств-імпортерів, які реалізують товар за готівку і мають надлишок податкового кредиту.

“За результатами перевірки підприємства ІТ сфери встановлені факти заниження ПДВ і податку на прибуток підприємства у розмірі 3 млн грн”, – повідомили податківці.

 

Шість українських вишів увійшли до світового рейтингу

Шість українських закладів вищої освіти увійшли до світового рейтингу університетів The QS World University Rankings.

Відповідна інформація розміщена на сайті упорядників рейтингу – Укрінформ.

Так, з-поміж українських університетів найвищі позиції в рейтингу у Харківського національного університету ім. Каразіна – він увійшов в групу, що займає місця з 401 до 410; та Київського національного університету ім. Тараса Шевченка – в групі 411-420.

Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут ім. Сікорського” розташований на позиції 501-550.

Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” посів позицію 701-750.

Донецький національний університет ім. Стуса і Сумський державний університет в рейтингу займають позиції 801-1000.

На перших місцях рейтингу: Масачусетський технологічний університет (США) – 1 місце, Стенфордський університет (США) – 2 місце, Гарвардський університет (США) – 3 місце, Каліфонійський технологічний університет (США) – 4 місце, Кембрідж (Велика Британія) – 5 місце.

Рейтинг The QS World University Rankings складає британська компанія Quacquarelli Symonds. Основу рейтингу становить анкетування роботодавців і викладачів з усього світу.

 

Півсотні депутатів пропустили 90% голосувань у Раді – КВУ

ВГО «Комітет виборців України» оприлюднив список із 53 депутатів, що пропустили 90% голосувань парламенту на минулій восьмій сесії.

Про це йдеться в дослідженні КВУ – Укрінформ.

«53 народні депутати пропустили 90% голосувань Верховної Ради упродовж восьмої сесії (лютий-липень). Більшість з них є членами групи «Відродження» (11 осіб), «Опозиційного блоку» (15) та «Волі народу» (10)» – зазначає КВУ.

Серед цих депутатів п’ятеро не голосували жодного разу за сесію. Це Євген Бакулін («Опозиційний блок»), Дмитро Ярош (позафракційний), В’ячеслав Константіновський (позафракційний), Олександр Онищенко (позафракційний) та Сергій Клюєв (позафракційний).

Також серед ТОП 10 депутатів, які майже не голосували: Костянтин Жеваго (взяв участь в 0,36% голосувань), Євгеній Мураєв (0,54%), Віталій Чепинога (0,63%), Вадим Рабінович (1,3%), Юхим Звягільський (1,34%).

Окрім того, за дослідженням КВУ, практично не голосували такі відомі політики як Дмитро Добкін (взяв участь в 4,2% голосувань), Сергій Ківалов (4,78%), Віталій Хомутиннік (5,18%), Роман Зварич (6,93%), Наталія Королевська (7,82%), Олесь Довгий (9,42%), Нестор Шуфрич (9,6%), Михайло Поплавський (9,6%).

Організація підкреслює, що лише окремі депутати взяли участь у майже всіх голосуваннях Ради. Серед них Іван Спориш (БПП) – 99,82%, Михайло Бондар («Народний Фронт») – 99,42% та Віктор Пинзеник (БПП) — 99,29%голосувань.

Загалом упродовж восьмої сесії були проведені 72 пленарні засідання, під час яких відбулося 2239 голосувань.

Як повідомлялося. 13 липня Рада закрила восьму сесію, наступна розпочнеться 4 вересня.

 

На карті Глобального рейтингу рабства Крим “віддали” Росії

Правозахисна організація Walk Free Foundation опублікувала інтерактивну карту Глобального індексу рабства, на якій окупований Крим помилково зображений російською територією – Укрінформ.

За даними Крим. Реалії, Україна, згідно з рейтингом Глобального індексу рабства, посідає 49 місце в загальному списку зі 167 країн, тут жертвами сучасного рабства стали близько 286 тисяч осіб. Росія – на 64 місці і там, за даними дослідників, 794 тисячі осіб є жертвами рабства.

 

OОН знизила світові прогнози виробництва зернових

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) знизила світові прогнози виробництва зернових на тлі різкого скорочення перехідних запасів в сезоні 2018-2019 років. Зокрема, прогнозуються більш низькі види на урожай пшениці, кукурудзи і ячменю в Україні.

Про це йдеться в щомісячному огляді попиту та пропозиції зернових від FAO, повідомили Укрінформу в прес-службі організації – Укрінформ.

“Останні дані, як і раніше, вказують на очікуване зниження обсягів виробництва зернових у 2018 році та пропозиції зерна в майбутньому сезоні 2018-2019 років”, – йдеться у дослідженні.

Це стане першим подібним зниженням за останні чотири роки.

Так, FAO прогнозує, що при збереженні сприятливих погодних умов протягом сільськогосподарського сезону 2018 року, обсяг виробництва зернових в світі в цьому році складе 2 586 млн т (включаючи рис в перерахунку на обрушений), що на 64,5 млн т (2,4 відсотка) менше, ніж у рекордному 2017 році. Дане зниження в порівнянні з показниками попереднього року пояснюється очікуваним зниженням обсягів виробництва кукурудзи.

Крім того, в 2018 році прогнозується зниження обсягів виробництва пшениці, в той час як виробництво рису може досягти нових максимальних значень. Поточний прогноз по зерновим був переглянутий у бік пониження на 24 млн т в порівнянні з його червневими значеннями внаслідок очікуваного скорочення виробництва пшениці в ЄС, а також більш низьких видів на урожай пшениці, кукурудзи і ячменю в Російській Федерації та Україні.

Наголошується, що якщо поточний прогноз співпаде з реальною ситуацією, то виробленого зерна виявиться недостатньо для задоволення очікуваного попиту в сезоні 2018-2019 років. Це стане першим подібним зниженням за останні чотири роки

“Якщо поточний прогноз співпаде з реальною ситуацією, то виробленого зерна виявиться недостатньо для задоволення очікуваного попиту в сезоні 2018-2019 років, і в результаті перехідні запаси зерна, накопичені за попередні п’ять років, знизяться до 749 млн т, тобто на 7 відсотків у порівнянні з рівнем початку сезону. При поточних темпах споживання і прогнозованому обсязі виробництва співвідношення запасів до споживання може скоротитися з 30,6 відсотка в сезоні 2017-2018 років до 27,7 відсотка в сезоні 2018-2019 років. Це стане першим подібним зниженням за останні чотири роки, хоча воно і не настільки масштабне, як рекордне падіння до 20,4 відсотка, зафіксоване в сезоні 2007-2008 років”, – зазначають в FAO.

Як очікується, серед основних зернових культур найбільше скоротяться запаси кукурудзи. Крім того, прогнозується зниження запасів пшениці та кукурудзи, в той час як запаси рису продовжать рости третій сезон поспіль.

 

Кириленко проти поїздок українських спортсменів у РФ: Усик – класний боксер, але…

Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко наголошує, що через участь відомих українців у змаганнях тощо у Москві важко буде доводити світові про агресію Росії проти України.

Про це він заявив у Twitter, коментуючи перемогу українського боксера Олександра Усика у Москві – Укрінформ.

“Усик, поза сумнівом, класний боксер. Але ще декілька подібних подій у Москві за участю українців, і в агресію Росії проти України у світі вже ніхто не повірить. Тільки в “дружбу”. І це серйозно”, – наголосив Кириленко.

Як повідомляв Укрінформ, український боксер з Криму Олександр Усик 22 липня здобув яскраву перемогу над Гассієвим у московському спорткомплексі “Олімпійський”. 12-раундовий бій пройшов за тотальної переваги українського боксера, якому всі троє суддів віддали перевагу за очками (120:108, 119:109, 119:109).

Таким чином Усик став першим в історії українцем, який став абсолютним чемпіоном світу в першій важкій вазі, завоювавши поясу WBC, WBO, WBA, IBF, The Ring, Трофей Мохаммеда Алі і 10 млн дол. призових.

Думки численних прихильників Усика щодо його перемоги у Москві розділилися. Дехто наголошує, що цей бій був вартий того, аби в Москві пролунав Гімн України на честь перемоги українця.

 

Усик піднявся на 7-е місце у незалежному рейтингу BoxRec

Абсолютний чемпіон світу в першій важкій вазі український боксер Олександр Усик піднявся на 7-е місце у незалежному комп’ютерному рейтингу BoxRec.

Перемога над російським боксером Муратом Гассіеєевим у фіналі WBSS дозволила українському боксеру піднятися з 10-го на 7-е місце, обійшовши Мігеля Берчельта, Лео Санта Круса і Ентоні Джошуа, пише Sport.ua – Укрінформ.

Видання підкреслює, що рейтинг BoxRec позбавлений людського фактора і місце в ньому вибирає комп’ютер після статистичного аналізу.

Ще один українець – Василь Ломаченко – на даний момент знаходиться на 4 місці в рейтингу.

Як повідомляв Укрінформ, Олександр Усик у ніч з суботи на неділю здобув яскраву перемогу над Гассієвим у московському спорткомплексі “Олімпійський”. 12-раундовий бій пройшов за тотальної переваги українського боксера, якому всі троє суддів віддали перевагу за очками (120:108, 119:109, 119:109).

Таким чином Усик став першим в історії українцем, який став абсолютним чемпіоном світу в першій важкій вазі, завоювавши поясу WBC, WBO, WBA, IBF, The Ring, Трофей Мохаммеда Алі і 10 млн дол. призових.

 

Польща готує звіт про втрати у Другій світовій війні

Варшава на початку 2019 року оприлюднить повний рапорт про людські та матеріальні втрати у Другій світовій війні, що має стати підставою для звернення до Німеччини про отримання компенсації за завдані кривди.

Про це заявив голова парламентської групи з оцінки втрат Польщі в роки Другої світової війни Аркадіуш Мулярчик, інформує РАР – Укрінформ.

“Ми хочемо завершити роботу групи й опублікувати рапорт про воєнні втрати на початку наступного року”, – заявив Мулярчик.

За його словами, рапорт буде перекладено німецькою та англійською мовами, аби його можна було обговорити у Польщі і за кордоном.

Депутат зазначив, що експерти у рапорті вкажуть реальні втрати Польщі в роки війни у доларовому еквіваленті.

Мулярчик повідомив, що польські експерти намагатимуться порахувати: скільки населення проживало б у Польщі зараз, якби не розпочалася війна, і на якому рівні економічного розвитку сьогодні перебувала б країна.

“Польща була знищена на 40% і упродовж років відбудовувалася, аби досягти нульового рівня. Де ми були б зараз, якби не війна: на рівні Франції чи Німеччини? Ми самі відбудовували знищене, у той час як Німеччина отримала план Маршала”, – заявив Мулярчик.

За оцінкою бюро аналізу Сейму Польщі, обгрунтованою є вимога Варшави щодо виплати відшкодувань Берліном за завдані кривди в роки війни, а твердження, що такі претензії є безпідставними або застарілими, не мають під собою підгрунтя.

Як повідомлялося, політики PiS торік ініціювали питання про необхідність виплати Німеччиною відшкодувань Польщі за завдану країні шкоду під час Другої світової війни.

У березні цього року Мулярчик заявив, що, за попередніми оцінками експертів, у перерахунку на долари Німеччина мала б виплатити Польщі 850 млрд дол.

Лідер PiS Ярослав Качинський неодноразово заявляв, що Німеччина не має юридичних підстав, аби відмовляти Польщі у виплаті репарацій. Він висловив переконання, що це питання потрібно порушити на міжнародному рівні. Натомість у Німеччині переконують, що питання виплати репарацій Польщі в політичній та юридичній площині закрито.

 

У НБУ повідомили, чим опікуватиметься новий заступник голови регулятора

Сергій Холод із 23 липня розпочав роботу на посаді заступника голови Національного банку України і відповідатиме за діяльність блоку “Платіжні системи та грошовий обіг”.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку – Укрінформ.

“Головне його завдання – забезпечення реалізації місії центрального банку шляхом розвитку, регулювання діяльності платіжних та розрахункових систем, управління системою готівкового обігу і реалізація внутрішньої трансформації Національного банку”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Рада Національного банку України 15 червня 2018 року призначила Холода заступником голови Національного банку України за поданням голови НБУ.

Кандидатуру Холода у результаті публічного та прозорого відбору обрала конкурсна комісія у складі правління Національного банку України. Він успішно пройшов спеціальну перевірку, заявили в НБУ.

“Як підкреслив голова Національного банку Яків Смолій, Сергій Холод є найбільш вдалою кандидатурою, яка допоможе Національному банку втілити амбітні цілі стосовно масштабної розбудови в Україні Сashless economy, перезавантаження системи електронних платежів Національного банку, вивчення нових можливостей в грошовій сфері”, – наголосили в прес-службі.

За посадою заступник голови входить до правління Національного банку. Згідно із законом України “Про Національний банк України”, правління Національного банку складається з шести осіб: голови Національного банку, першого заступника та чотирьох заступників голови Національного банку.

В Нацбанку зазначили, що Холод має 27-річний успішний досвід роботи в банківській сфері, у тому числі багаторічний керівний досвід на посадах заступника голови та члена правління низки українських банків (Сведбанк, Таскомбанк, ВТБ Банк). Крім того, він очолював напрям розвитку інформаційних технологій в ІНДЕКС-БАНКУ (Креді Агріколь Груп) та Райффайзенбанку Україна (з кінця 2006 року – ОТП Банк).

Також у 1991 – 2002 роках він працював у Національному банку України та був одним з керівників проекту зі створення і розвитку електронної пошти і телекомунікаційної мережі системи електронних платежів Національного банку. Розпочалася його трудова діяльність у банківській системі з посади ІТ-спеціаліста у Промбудбанку (1991 рік).

Холод має дві вищі освіти – економічну (Київський державний економічний університет, спеціальність “Фінанси і кредит”, кваліфікація – економіст) та технічну (Київське вище військове авіаційне інженерне училище, спеціальність “Авіаційне радіоелектронне обладнання”, кваліфікація – радіоінженер).

 

У США створили групу з протидії російським загрозам у кіберпросторі

Директор Агентства національної безпеки США (АНБ) генерал-лейтенант Пол Накасоне підтвердив, що створив робочу групу з протидії російським загрозам в кіберпросторі.

Про це він заявив на щорічному форумі з безпеки в Аспені, повідомляє Bloomberg – Укрінформ.

“Я створив російську групу (з протидії загрозам в кіберпросторі – ред.), невелику групу щодо Росії. Тому що це насправді відповідає тій роботі, яку проводить розвідувальне співтовариство з 2016, 2017 років”, – сказав він.

За його словами, Росія та Китай є противниками, на яких ще на ранніх стадіях треба зосередити свою увагу й не втрачати її в майбутньому.

Як повідомлялося, Верхня палата американського Конгресу у квітні затвердила більшістю голосів генерал-лейтенанта Пола Накасоне директором АНБ, який також формально вважається командувачем кіберкомандування США.

 

“Самопоміч” отримає з бюджету 12 мільйонів за дотримання гендерної квоти

Шість парламентських партій – “БПП “Солідарність”, “Народний фронт”, “Опозиційний блок”, “Радикальна партія”, “ВО “Батьківщина”, “Об’єднання “Самопоміч” – отримають кошти з бюджету для фінансування їх діяльності у IІІ кварталі 2018 року.

Про це повідомляє прес-служба НАЗК – Укрінформ.

Відповідно до рішень, які були прийняті членами Нацагентства із запобігання корупції на засіданні 20 липня, у IІІ кварталі цього року партія “Партія “Блок Петра Порошенка “Солідарність” отримає кошти у сумі 32 млн 546 тис. 214 грн; партія “Народний фронт” – 33 млн 20 тис. 75 грн; партія “Опозиційний блок” – 14 млн 65 тис. 605 грн, Радикальна партія Ляшка – 11 млн 106 тис. 858 грн; партія “ВО “Батьківщина” – 8 млн 471 тис. 724 грн. Крім того, партія “Об’єднання “Самопоміч” отримає 16 млн 365 тис. 568 грн, а також додатково 12 млн 841 тис. 756 грн за дотримання передбаченого законодавством гендерного принципу, поінформували у НАЗК.

Як нагадали у відомстві, право на фінансування у 2018 році отримали партії, які на останніх парламентських виборах у 2014 році отримали не менше 5% дійсних голосів виборців (пройшли до Верховної Ради). Загальна сума державного фінансування на 2018 рік, розподілена між політичними партіями, становить 513 млн 671 тис. грн. Національне агентство перераховує кошти на окремі рахунки кожної партії щоквартально.

Водночас після наступних парламентських виборів будуть фінансуватися усі партії, які отримали не менше двох відсотків голосів виборців. Відповідні умови містяться у статті 17-3 закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції”, а також у Прикінцевих та перехідних положеннях цього закону, зазначили в НАЗК.

 

Канада готується відправити в Україну снайперські гвинтівки – Безан

Канадська компанія з виробництва зброї уклала контракт на поставку в Україну сучасних снайперських гвинтівок.

Про це в інтерв’ю UATV заявив депутат від опозиційної Консервативної партії Канади Джеймс Безан – Укрінформ

“Між Канадою та Україною вже є один укладений контракт на поставку снайперських гвинтівок. Нині ми лише очікуємо на підписанням урядом Канади дозволу на експорт зброї, що суттєво підвищить можливості ЗСУ у стримуванні російської агресії”, – сказав Безан.

Він наголосив, що ці поставки носитимуть комерційний характер, не уточнивши, хто виступить продавцем, а хто – покупцем.

На його переконання, глава МЗС Канади Христя Фріланд повинна “автоматично” підписати експортний дозвіл, оскільки законодавчих перепон на поставки до України зброї не існує.

Безан додав, що між завершенням усіх формальних процедур та початком поставок зброї до України пройде небагато часу. “Якщо дозвіл на експорт буде підписано, то поставки почнуться щойно зброю буде виготовлено”, – наголосив депутат.

За його словами, можливість виходу на ринок України вивчають кілька канадських компаній, що займаються виготовленням спецобладнання. “Мені відомо, що є й інші виробники, які створюють кулемети, легкий броньований транспорт та інше, й вивчають потенціал роботи з українськими компаніями, українськими збройними силами, аби краще забезпечити українських військових”, – зауважив Безан.

Як повідомлялося, минулого року Канада внесла Україну до так званого Контрольного переліку країн, до яких дозволені поставки автоматичної зброї, таким чином скасувавши де-факто збройне ембарго України.

 

Потужності Маріупольського меткомбінату розширять за рахунок кредиту – Метінвест

Компанія “Метінвест” залучила кредитну лінію на суму 43,2 мільйона євро для розширення виробничих потужностей Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча.

Про це повідомили у Групі компаній СКМ, у структуру яких входить Метінвест – Укрінформ.

«Метінвест, міжнародна вертикально інтегрована група гірничометалургійних компаній, залучила кредитну лінію на суму 43,2 мільйона євро терміном на сім років для фінансування металургійного комбінату ММК ім. Ілліча (ММКИ), розташованого у м.Маріуполь», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що покриття кредитної лінії здійснюється за рахунок Австрійської експортної гарантії, виданої експортним кредитним агентством (ЕКА) Oesterreichische Kontrollbank AG (OEKB). Єдиним кредитором виступив Raiffeisen Bank International AG.

Процентна ставка встановлена на рівні шестимісячної ставки EURIBOR плюс маржа. Фінальний термін погашення кредитної лінії – вересень 2025 року. Залучені кошти будуть направлені на фінансування будівництва машини безперервного лиття заготовки (МНЛЗ) №4 на ММКИ компанією Primetals Technologies Austria GMBH.

Коментуючи дану новину, генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков зазначив, що дана кредитна лінія є першим кредитом під гарантії ЕКА, отриманим Групою з 2012 року, і першим кредитом, зя яким Австрійською Республікою надана гарантія через OEKB.

За його словами, даний проект – один з ключових інвестпроектів, що реалізуються у металургійному сегменті Групи, метою якої є збільшення загального обсягу виробництва сталі.

Проектна потужність нового обладнання розрахована на виробництво 2,5 млн тонн безперервнолитої сталі, що тим самим збільшить загальний обсяг виробництва сталі заводом на 1,5 млн тонн – до близько 4 млн тонн на рік з повною зупинкою застарілої машини безперервного лиття заготовки (МНЛЗ) №1. В результаті, це дасть змогу збалансувати потужності з розливання сталі з існуючими потужностями по виробництву чавуну. Загальні інвестиції у проект становитимуть близько 150 млн дол. США.

Реалізація проекту теж поліпшить екологічну обстановку у місті Маріуполь.

 

Держгеонадра продовжила 39 спецдозволів Укргазвидобування

Державна служба геології та надр України продовжила 39 спецдозволів для ПАТ “Укргазвидобування”.

Про це повідомив т.в.о. голови Держгеонадр Олег Кирилюк на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Держгеонадра продовжила 39 спецдозволів Укргазвидобування за рекомендацією Комісії з питань надрокористування. Сподіваюся, пролонгація такої кількості ліцензій допоможе держкомпанії виконати Концепцію розвитку газовидобувної галузі України до 2020 року, яка передбачає щорічне нарощування видобутку власного газу, завдяки чому Україна зможе набути статусу енергетично незалежної держави”, – написав Кирилюк.

Посадовець також нагадав, що наразі у Держгеонадрах розглядається питання про продовження ще 31 спецдозволу Укргазвидобування.

 

Підвищення облікової ставки: в НБУ ознайомили з деталями такого рішення

Підвищенню облікової ставки 12 липня 2018 року до 17,5% передувало засідання Комітету з монетарної політики Національного банку України, у ході якого 8 з 9 членів КМП висловилися за необхідність такого кроку.

Про це йдеться в оприлюдненому Нацбанком протоколі засідання Комітету – Укрінформ.

“Під час обговорення більшість членів КМП (8 з 9) висловилися за підвищення облікової ставки. Аргументуючи свою позицію члени КМП відзначили фактори, дія яких може призвести до недостатньо швидкого зниження інфляції в подальшому та поставити під загрозу її наближення до цілі у 2019 році. Увага приділялась проінфляційним факторам, які мають бути компенсовані за допомогою  інструментів монетарної політики Національного банку”, – йдеться у протоколі.

Зазначається, що зазначене засідання відбувалося 11 липня 2018 року. У ході дискусії члени КМП, зокрема,  констатували низку факторів, які стали ключовими у прийнятті рішення щодо підвищення ставки. А саме, що: споживчий попит в середині країни, який спричинили зростання реальних заробітних плат і переказів від трудових мігрантів, перевищив попередні прогнози Національного банку; інтерес інвесторів до активів країн, ринки яких розвиваються, знизився внаслідок переходу до більш жорсткої монетарної політики провідними центральними банками світу; затримка реалізації умов програми співпраці з МВФ, ще більше звузила вікно можливостей у залученні боргових ресурсів від офіційних кредиторів і на міжнародних ринках капіталу, необхідних для здійснення пікових виплат за державним боргом у 2018-2020 роках, високі інфляційні очікування, попри досить жорсткі монетарні умови, залишилися вищими за ціль щодо інфляції на 2019 рік.

При цьому, п’ять членів КМП поділяли думку щодо доцільності підвищення облікової ставки до 18,0%. Три члени КМП виступили за підвищення облікової ставки до 17,5%.

Разом з цим позиція членів КМП щодо підвищення облікової ставки не була одностайною. Один член КМП висловився на користь незмінної облікової ставки.

В якості аргументів щодо незмінності облікової ставки було зазначено, що інфляційний тренд є наразі низхідним, а основні інфляційні чинники другої половини 2018 року, зокрема підвищення адміністративно регульованих цін і тарифів, лежать поза межами впливу монетарної політики. У такому випадку, навіть якщо інфляційна ціль не буде досягнута у 2019 році, тренд на зниження інфляції, згенерований жорсткою монетарною політикою, забезпечить належний рівень довіри до дій НБУ. При цьому більш пізнє досягнення інфляційних цілей дозволить досягти кращого балансу між різними цілями монетарної політики.

Аргументуючи свою позицію, цей член КМП також зазначив, що вплив трудової міграції, зокрема, на зростання заробітних плат, є довгостроковим структурним фактором. Відповідно, такі ефекти не мають коригуватися лише за рахунок жорсткої монетарної політики. Навпаки, за більш жорстких умов кредитування бізнес може не встигати нарощувати продуктивність виробництва так само швидко, як зростають зарплати. Це може негативно вплинути на конкурентоспроможність вітчизняного виробника. Крім того, проінфляційний ефект від активної трудової міграції частково компенсується за рахунок ревальваційного впливу переказів від мігрантів на обмінний курс гривні.

Окрім того, він висловив впевненість, що збереження облікової ставки на незмінному рівні буде послідовним з огляду на попередні комунікації НБУ: оскільки Національний банк не деталізував ризиків, за яких він може підвищити облікову ставку, наразі доцільно утриматись від такого кроку.

Як відомо, Комітет з монетарної політики (КМП) є консультативним внутрішнім органом НБУ, створеним з метою обміну інформацією та поглядами щодо формулювання й реалізації монетарної політики для забезпечення цінової стабільності. До складу КМП входить голова НБУ, інші члени Правління НБУ, а також директори департаментів монетарної політики та економічного аналізу, відкритих ринків, фінансової стабільності, статистики та звітності. Засідання КМП відбуваються напередодні засідань Правління НБУ з питань монетарної політики. Рішення з монетарної політики приймаються Правлінням НБУ, тому це рішення може не співпадати з розподілом думок членів КМП.

Як повідомляв Укрінформ, Національний банк України 12 липня 2018 року оголосив про підвищення облікової ставки з 17% до 17,5%.

За словами голови Нацбанку Якова Смолія, рішення було ухвалене з метою повернути інфляцію у межі цільового діапазону у 2019 році. Він наголосив, що зниження інфляції до цілі може опинитися під загрозою через дію низки чинників – подальше пожвавлення внутрішнього попиту, активну трудову міграцію, посилення ризиків щодо отримання чергового траншу МВФ.

 

ЦВК працює щодо запобігання можливим кібератакам під час виборів в Україні

Центральна виборча комісія напередодні президентських та парламентських виборів вживає заходів з оновлення та розвитку ІТ-інфраструктури й впровадження сучасних програмних засобів захисту інформації для підвищення стійкості перед сучасними кіберзагрозами. Про це повідомили у ЦВК у відповіді на інформаційний запит УНН.

“З метою захисту інформаційних ресурсів ЦВК в умовах підготовки до майбутніх виборів Президента України та народних депутатів… здійснюються заходи з оновлення та розвитку ІТ-інфраструктури та впровадження сучасних програмних, апаратних засобів і методів щодо захисту інформації, що значно підвищує стійкість інформаційних ресурсів Комісії перед сучасними кіберзагрозами”, – повідомили у Комісії.

У ЦВК зазначили, що відповідні заходи вживаються відповідно до Стратегії кібербезпеки України та закону “Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах”.

Раніше голова МЗС Павло Клімкін попередив про “тотальне” втручання Росії, зокрема, в українські вибори.

Як повідомляв УНН, Кабмін пропонує створити резервне сховище держінформації на випадок кібератак.

 

Естонія планує запустити новий вид віз

Міністерство внутрішніх справ Естонії направило на узгодження проект поправок до закону про іноземців, які спростять для деяких з них можливості жити і працювати в Естонії. Про це УНН повідомляє з посиланням на ERR.

Планується зробити новий вид візи для так званих “цифрових кочівників” – ІТ-фахівців, фінансистів і маркетологів, які працюють по всьому світу, а країну проживання обирають за зручністю.

Зараз, щоб працювати в Естонії, людина повинна оформити робочу візу. Однак у країну за туристичною візою приїжджають і працюють програмісти, які виконують замовлення, наприклад, для американських компаній.

“Цифрові кочівники” – це в основному ІТ-фахівці, фінансисти, маркетологи. Для таких людей потрібні лише комп’ютер та інтернет. Для них не має значення, в якій країні працювати. Вони ведуть кочовий спосіб життя, але за рахунок споживання товарів і послуг в країні проживання вони позитивно впливають на місцевий бізнес”, – пояснив радник відділу громадянства і міграції МВС Естонії Кіллу Вантс необхідність спеціальної візи для таких людей.

Крім цього, іноземцям дозволять працювати у декількох фірмах і змінювати роботодавців без оформлення нового дозволу на проживання. У реєстрі народонаселення іноземці будуть вказувати місце проживання, якщо вони живуть в країні не менше шести місяців.

Нагадаємо, в Естонії почали курсувати автобуси без водіїв.

 

Лідер боснійських сербів закликає переглянути звіт про жертви у Сребрениці

Президент Республіки Сербської, сербської автономної складової Боснії і Герцеговини, Мілорад Додік у понеділок закликав переглянути звіт та знову відкрити дебати про вбивства мусульман у Сребрениці у 1995 році.

Про це інформує Reuters – Укрінформ.

«Мілорад Додік запустив процедуру, що вимагає від парламенту відкликати й переглянути звіт 2004 року про кількість жертв у Сребрениці, який говорив про те, що боснійські серби вбили біля 8 тисяч мусульман в районі цього міста протягом війни 1992-1995 років», – йдеться в повідомленні.

Лідер Республіки Сербської визнає, що вбивства з боку сербів у Сребрениці були, проте вважає, що цифри у звіті 2004 року перебільшені. Відповідно, 14 серпня відбудеться парламентське засідання, яке обговорюватиме даний запит Додіка.

У той же час, критики звинувачують лідера боснійських сербів у намаганні використати трагедію для здобуття сербських голосів на загальних виборах у Боснії і Герцеговині, що пройдуть 7 жовтня.

Різанина у Сребрениці  – один із наймасштабніших воєнних злочинів у сучасній європейській історії, скоєний у ході Боснійської війни 13-22 липня 1995 року, що полягав у спланованому масовому вбивстві боснійськими сербами близько 8 000  боснійських мусульман чоловічої статі віком від 12 до 77 років. Різанину було вчинено після захоплення Сребрениці військом Республіки Сербської під командуванням генерала Ратка Младича за співучасті воєнізованого формування «Скорпіони» під контролем міністерства внутрішніх справ Сербії.

Міжнародний трибунал для колишньої Югославії визнав події у Сребрениці в липні 1995 року геноцидом, за що в листопаді 2017 року до довічного ув’язнення було засуджено командувача військ боснійських сербів Младича.

 

Сім’ям загиблих у Скнилівській трагедії Львів виплатить матеріальну допомогу

У Львові до 16-ї річниці авіакатастрофи, яка сталася на військовому летовищі «Скнилів», членам сімей загиблих нададуть одноразову матеріальну допомогу.

Про це повідомили у прес-службі міської ради – Укрінформ.

«До дня пам’яті жертв та постраждалих на Скнилівському летовищі міська рада підтримає сім’ї, які втратили рідних, виплатою матеріальної допомоги. Вона становитиме 2 тисячі гривень кожному», – зазначила заступник начальника управління соціального захисту ЛМР Леся Дронь.

Згідно з розпорядженням міського голови, одноразову матеріальну допомогу нададуть 48 членам сімей загиблих в авіакатастрофі. Загальна сума виплат становитиме 96 тис. грн.

Як відомо, Скнилівська трагедія сталася під час святкування 60-ї річниці 14-го авіаційного корпусу ВПС України на летовищі «Скнилів» під Львовом 27 липня 2002 року. Внаслідок падіння винищувача Су-27УБ на глядачів загинули 77 осіб (серед них 28 дітей) і постраждали близько 250 людей. За кількістю загиблих ця подія вважається найбільшою катастрофою в історії авіаційних свят.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 725

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua