Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 24 квітня

Інформдень: 24 квітня

Богуслаєв підтверджує продаж китайцям частини акцій “Мотор Січі”

Народний депутат України, президент ПАТ «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв підтвердив, що продав китайцям свою частину акцій  підприємства.

При цьому він не вважає себе диверсантом і впевнений, що  слідчі дії, які проводить на підприємстві та за місцем проживання окремих фізичних осіб СБУ, здійснюються під надуманим приводом, а їхньою головною метою є захоплення підприємства. Про це він заявив під час брифінгу 24 квітня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я продав свої 15%, отримав дозвіл Національного банку…  Мої китайські партнери завели сюди  100 млн доларів інвестицій і в наступному році планують вкласти ще 100 млн доларів. Все зроблено легально”,  – сказав  Богуслаєв.

Він підкреслив, що на сьогодні акції “Мотор Січ” продаються на біржах Нью-Йорка, Гонконгу, Шанхаю, Дюльсерльдорфа.

“Серед акціонерів підприємства є китайці, американці – 5%, англійці – 4%, а такж 9000 працівників підприємства”, – уточнив президент ПАТ “Мотор Січ”.

Народний депутат також не згоден з обвинуваченням, яке  висувавається щодо власників та керівництва підприємства.

“Нас звинувачують у диверсії. Ми підняли закони України, аби зрозуміти,  що ж таке диверсія. Ми не підірвали жодної будівлі, не скоїли підпал, не працюємо з радіоактивними речовинами. Настільки надумана та непродумана акція наводить на думку, що це рейдерське захоплення. Я думаю, найближчим часом будуть відомі фігуранти цього замовного матеріалу” , – заявив Богуслаєв.

Він підтвердив, що завтра, 25 квітня, в ПАТ “Мотор Січ”, як і планувалося, проходитимуть загальні збори акціонерів.

Згідно з оголошенням на  сайті  підприємства, розглядатиметься 14 питань. Це звіт про  економічний стан ПАТ у 2017 році, основні напрямки виробничої і фінансово – економічної діяльності товариства на 2018 рік, внесення змін до статуту, затвердження нових редакцій деяких документів тощо.

Як повідомлялося, в понеділок, 23 квітня, прес-служба  СБУ  заявила, що розслідується кримінальне провадження за ч. 1 ст. 14 та ст. 113 (диверсія) Кримінального кодексу України за фактом підготовки до вчинення дій, спрямованих на ослаблення держави через руйнування стратегічного підприємства ПАТ “Мотор Січ”.

За наявними у СБУ даними, представники іноземної компанії розбудовують сучасний завод із виробництва авіадвигунів, на який планується перенести українське виробництво та передати технології. Для реалізації цих намірів, всупереч українському законодавству, іноземцями здійснено опосередковану концентрацію контрольного пакета акцій “Мотор Січ”, який наразі оформлено на шість офшорних компаній та фізичну особу. Співробітниками спецслужби у взаємодії з Держфінмоніторингом України встановлено, що продаж контрольного пакету акцій стратегічного об’єкта ПАТ “Мотор Січ” здійснювався на адресу фізичних осіб та компаній нерезидентів в обсягах менш ніж по 10%, у зв’язку з чим існують підозри про намагання зацікавлених осіб приховати власників істотної участі та реальних бенефіціарних власників покупців акцій. На даний час представники компанії-нерезидента мають намір протиправно сконцентрувати придбаний пакет акцій, що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства та отримати повний контроль над його діяльністю у сфері військових оборонних замовлень, що підтверджується матеріалами справи.

“У рамках вказаного кримінального провадження у 2017 році, згідно з отриманою ухвалою суду, було накладено арешт на пакет акцій ПАТ “Мотор Січ” у 56%. З метою отримання додаткових доказів у кримінальному провадженні співробітники СБУ 23 квітня 2018 року провели санкціоновані обшуки в адміністративних приміщеннях заводоуправління, відділу цінних паперів ПАТ “Мотор Січ” та місцями проживання окремих фізичних осіб. Триває досудове слідство”, – йшлося в  заяві прес-центру СБУ.

 

Суд ООН просять зобов’язати Москву скасувати заборону Меджлісу

МЗС закликало Міжнародний суд ООН виконати свої повноваження та підтвердити, що Росія зобов’язана скасувати заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Відповідна заява опублікована на  сайті Міністерства закордонних справ – Ук.рінформ

“Україна звертається до Міжнародного суду ООН виконати свої судові повноваження та підтвердити, що Росія зобов’язана скасувати заборону діяльності Меджлісу відповідно до наказу Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року щодо застосування тимчасових заходів”, – йдеться в заяві.

У МЗС нагадали, що в 2017 році Україна в Міжнародному cуді ООН ініціювала безпрецедентну справу проти Російської Федерації з метою притягнення її до відповідальності за фінансування та підтримки актів тероризму в Україні, а також участі в здійсненні актів расової дискримінації в рамках здійснення актів агресії проти України.

19 квітня 2017 року Міжнародний суд ООН прийняв рішення застосувати тимчасові запобіжні заходи проти Росії на вимогу України. За даними міністерства, тим своїм наказом Міжнародний суд ООН, серед іншого, зобов’язав Росію «утриматись від вжиття чи підтримання обмежень відносно можливості кримських татар зберегти власні представницькі інституції, включаючи  Меджліс”.

Окрім цього, у МЗС підкреслили, що зазначений наказ Міжнародного суду ООН зобов’язує Росію також «забезпечити доступ до отримання освіти українською мовою» та закликає сторони не вживати заходів, які б могли загострити спір перед судом, який включає в себе як і здійснення дискримінаційних дій на території АР Крим, так і підтримання актів тероризму на сході України.

“Минув рік, та, незважаючи на чіткий припис наказу, Російська Федерація продовжує здійснювати заборону та перешкоджати діяльності Меджлісу. Уже зрозуміло, що Росія не збирається скасовувати дію дискримінаційної заборони діяльності Меджлісу, як прямо передбачено наказом МС ООН”, – підкреслили в МЗС та додали, що вже звернулися до МС ООН з проханням надати остаточне тлумачення свого ж наказу щодо застосування тимчасових заходів проти Росії.

МЗС висловило глибоке занепокоєння підходом Росії до тлумачення положень рішення Суду ООН щодо застосування тимчасових заходів, і наполягає, що цим кроком Україна знову заявляє, що дії Російської Федерації не відповідають нормам міжнародного права.

Також міністерство звернулося до міжнародного суспільства із закликом наполягати на тому, щоб РФ дотримувалась норм міжнародного права, включаючи виконання обов’язкових наказів Міжнародного суду ООН.

 

Лавров знайшов у заяві G7 “русофобське підгрунтя”

Глава МЗС Росії Сергій Лавров побачив у підсумках зустрічі глав МЗС “Великої сімки” у Торонто “русофобію”.

Про це повідомляє  Інтерфакс  із посиланням на зустріч Лаврова із журналістами у Пекіні – Укрінформ.

“Що стосується підсумків зустрічі міністрів закордонних справ у Торонто, то, звичайно, русофобське підгрунтя там є очевидним і, на жаль, цією русофобською дуже слизькою лінією пішли і ті країни “сімки”, які запевняють нас у тому, що вони не поділяють спроб Росію ізолювати”, – сказав Лавров.

Як повідомляв Укрінформ, у канадському Торонто 23 квітня завершився саміт міністрів закордонних справ країн “Великої сімки”. Вперше в історії у одній із сесій брала участь і Україна.

У спільному комюніке міністрів закордонних справ країн G7 було заявлено, що Росія має припинити дестабілізацію на світовій арені і втручання у справи суверенних держав. Також йшлося про можливість запровадження нових санкцій проти Росії через її політику щодо України. На Москву покладалася і відповідальність за отруєння екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля у Солсбері, за перешкоджання контролю над використанням хімічної зброї у Сирії.

 

Країни G7 зрозуміли загрозу Росії – Грод

Країни Великої сімки нарешті усвідомили масштаб небезпеки, яку створює своєю безвідповідальною поведінкою Росія.

Таку думку кореспондентові Укрінформу висловив президент Конгресу українців Канади Павло Грод.

«Нарешті країни Великої сімки зрозуміли, якою загрозою є Росія. Із заяви, зробленої ще до саміту, ми бачимо, що Росія дійсно є проблематичною країною, і що саме Україна є ключем до вирішення цього питання, тому важливо працювати з Україною», – прокоментував Грод запрошення України на саміт G7.

За його словами, це свідчить також про важливість присутності України для головуючої у G7 країни, якою є Канада.

«Саме Канада як головуюча країна протиснула це, адже їй було важливо, аби Україна була присутньою», – пояснив президент КУКу.

Нагадаємо: міністр закордонних справ України Павло Клімкін цими вихідними перебував із офіційним візитом в Канаді, де взяв участь у ознайомчій сесії саміту міністрів закордонних справ країн Великої сімки. Україна вперше отримала запрошення на плановий захід G7.

Додамо також, що головування у Великій сімці ротується між її членами на щорічній основі і нині належить Канаді.

 

G7 єдина в намірі притягнути РФ до відповідальності за агресію в Україні – Держдеп

Країни «Великої сімки» єдині в намірі притягнути Росію до відповідальності за агресію в Україні, а також закликають РФ до виконання Мінських угод і повернення Криму Україні.

Про це заявила спікер Державного департаменту США Хізер Ноєрт, повідомляє с айт Держдепу – Укрінформ.

«Ми також єдині в нашому намірі притягнути Росію до відповідальності за дії в Україні. G7 спільно закликає Росію виконати свої зобов’язання в Мінську, знизити рівень насильства і повернути контроль над Кримом Україні», – сказала вона.

Як повідомлялося, раніше країни-члени  «Великої сімки»  на cаміті в Торонто заявили про готовність запровадити додаткові санкції проти РФ.

 

Ягланд обіцяє піти з посади, якщо не впорається з Росією

Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що піде з посади, якщо не забезпечить дієвих заходів щодо Росії через несплату нею внесків до бюджету РЄ.

Про це Ягланд заявив під час сесії “питань і відповідей” в сесійній залі ПАРЄ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Якщо я не вживу заходів, я не лишуся на своєму місці”, – заявив Ягланд, говорячи про те, що через два роки після несплати будь-яким членом РЄ фінансових внесків її може бути виключено з організації.

За його словами, рішення щодо Росії, якщо вона не почне платити до бюджету Ради Європи, буде прийнято Комітетом міністрів РЄ в кінці 2019 року.

Відповідаючи на запитання, він також підтвердив, що лишається прихильником повернення Росії до організації, а перспектива виключення РФ з Ради Європи його “жахає”.

Але при цьому на запитання з приводу того, що Росія прийняла рішення, що національні суди мають право скасовувати рішення ЄСПЛ, він вказав, що це може бути причиною для виключення з організації і це стосується всіх, не лише РФ.

“Я вже говорив, що ставити юрисдикцію національних органів вище ЄСПЛ означає, що держава більше не може бути членом нашої організації”, – заявив генсек РЄ.

Як повідомлялося, Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ в квітні 2014 року після окупації Криму і початку воєнних дій на Донбасі.

Згодом Росія відмовилася платити внески до бюджету Ради Європи.

 

Привітання Путіну: Ягланд пояснив, чому “залишив за дужками” Крим

Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд не бачить порушення в тому, що під час привітання Путіна з переобранням президентом РФ не згадав у листі про незаконність проведення “виборів” в окупованому Криму.

Це питання двічі ставили Ягланду під час “питань та відповідей” в сесійній залі ПАРЄ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я діяв відповідно до того, що передбачено протоколом. Я не приймаю того факту, що вибори проходили на території Криму. Комітет міністрів і ПАРЄ неодноразово приймали відповідні документи, де не визнавалася анексія Криму”, – заявив  Ягланд, відповідаючи на запитання від представника Естонії.

Він також сказав, що жодна міжнародна організація не вжила стількох заходів із невизнання анексії півострова, скільки було зроблено Комітетом міністрів РЄ та ПАРЄ.

Відповідаючи на запитання української делегації, чому не було згадано про анексію Криму та, відповідно, незаконність проведення “виборів” на цій території, генсек сказав, що для нього є “нормальним” привітати лідера Росії з перемогою на виборах, оскільки вона є членом Ради Європи.

 

Із держсекретарем Помпео можлива жорсткіша позиція щодо РФ – дипломат

З призначенням екс-керівника ЦРУ Майка Помпео на посаду держсекретаря США підтримка Вашингтоном України залишиться дієвою. При цьому, можлива більш жорстка позиція США щодо Росії.

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу повідомив колишній посол у США, представник України в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи з  врегулювання ситуації на Сході України Олександр Моцик.

“Думаю, що підтримка України буде такою ж дієвою, як вона була і при держсекретарі Тіллерсоні”, – заявив Моцик, коментуючи питання, чи вплине призначення держсекретарем Майка Помпео на підтримку України.

Він наголосив, що США сформували свою політику стосовно України і “вона полягає у тому, що США — на нашому боці у зв’язку з російською агресією проти України”.

“США засудили окупацію і не визнали анексію Криму. І по сьогодні кажуть, що є спроба анексії Криму, а не анексія, бо вона не може бути визнана з точки зору міжнародного права. США розуміють причини конфлікту на Донбасі, що це є інспірований Росією, російськими спецслужбами конфлікт, і що  повний та ефективний контроль на окупованій частині Донбасу здійснює РФ через свої регулярні військові формування, а також через бойовиків, які, відповідно до міжнародного права, є іррегулярними військами РФ, а також через окупаційні адміністрації, якими є так звані “ДНР” та “ЛНР”. Тому я думаю, що підтримка України продовжиться”, – заявив дипломат.

Він підкреслив, що США  як глобальна держава несуть відповідальність за ситуацію у світі і зацікавлені, “щоб спроба Росії змінити той світопорядок, який сформувався після світової війни в результаті створення ООН і розвитку міжнародного права, не була вдалою”.

З огляду на це Моцик прогнозує продовження підтримки Вашингтоном України у політичній, фінансово-економічній та військовій сферах. Він нагадав, що на сьогодні США вже надали Україні 3 млрд дол., з них 1 млрд  – військова допомога.

“Майк  Помпео  професійна та обізнана людина. Тим більше перед цим він займав посаду директора ЦРУ, тобто він в курсі усіх справ і він дуже добре розбирається в характері нинішньої ситуації в Україні в тому плані, що вона повністю спровокована агресією РФ”, – наголосив він.

Колишній посол в США також прокоментував питання, чи буде політика Вашингтона щодо Москви більш жорсткою після призначення Помпео: “Я би сказав, що скоріше так, ніж ні. Тому що тут кілька факторів. Перший — він професійно обізнаний в курсі усіх справ. Другий – Росія перейшла усі червоні лінії. Останнє, що вона зробила — це сприяння Сирії у  хімічних атаках і спроби замести сліди, ще одне — хімічна атака на території ЄС проти Великої Британії”.

Моцик прогнозує, що заходи санкційного впливу Заходу проти РФ будуть і далі посилюватися.

Як повідомляв Укрінформ, раніше комітет Сенату США з міжнародних відносин підтримав кандидатуру Майка Помпео, висунутого президентом Дональдом Трампом на посаду державного секретаря США.  Далі його кандидатура повинна бути схвалена під час голосування повним складом Сенату США.

 

З приходом Путіна Росія взялася за створення “неоімперії” – дипломат

З приходом до влади у РФ Володимира Путіна Кремль серйозно взявся за відновлення в якійсь формі неоімперії.

На цьому наголосив екс-посол у США, представник України в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на сході України Олександр Моцик під час публічної дискусії у Києві “Як бути з непідконтрольними територіями: Україна, Молдова, Грузія?”, організованій центром “Нова Європа” та фондом Carnegie Europe, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ситуація змінилася, коли до влади прийшов  Путін. Одна з перших його заяв була, що найбільшою трагедією XX століття став розпад Радянського Союзу. І світ побачив, що Росія дуже серйозно взялася за відновлення в якійсь формі неоімперії”, – сказав він.

Моцик зазначив, що відразу після розпаду СРСР  було зрозуміло, що Росія не ставиться до інших країн пострадянського простору, як до партнерів, а скоріше бачила ці країни у сфері свого впливу. “На першому етапі, можливо, питання стояло не так гостро, тому що був більш-менш демократичний Єльцин, хоча це не завадило Росії розпочати свої інспірування сепаратизму на Кавказі та у Придністров’ї. Але це був такий період ліберального ставлення принаймні до України. В цей час ми встигли підписати багато документів, які ставили наші відносини на рівноправну основу… Але навіть тоді всі дії Росії були спрямовані на те, щоб інтегрувати незалежні держави на пострадянському простору у якусь таку структуру, яка б і не була повністю Радянським союзом, але була б чітко визначеною сферою впливу Москви. Сюди відносяться і спроби створення перших інтеграційних структур, СНД”, – сказав він.

Із приходом до влади Путіна, “всі ті країни, які не йшли у фарватері Росії, зразу ж отримали великі проблеми”: “Відновилася гаряча фаза війни у Грузії, потім прийшла черга України”.

Моцик зазначив, що в конфліктах на території Молдови, Грузії та України є багато відмінностей, однак спільне те, що Росія виступає окупантом: “Спільне те, що Росія окупувала. І правильно говорити не непідконтрольні території, а окуповані, адже якщо на території однієї суверенної незалежної країни є війська іншої держави без згоди цієї держави, то це ніщо інше, як окупація з точки зору міжнародного права”.

 

Дипломат сказав, що може зробити Путін заради зняття санкцій

Президент РФ Володимир Путін буде намагатися позбутися болючих для російської економіки санкцій, пропонуючи різного роду напівзаходи.

На цьому наголосив екс-посол у США, представник України в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Сході України Олександр Моцик під час публічної дискусії у Києві “Як бути з непідконтрольними територіями: Україна, Молдова, Грузія?”, організованій центром “Нова Європа” та фондом Carnegie Europe, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Щодо поточної ситуації, то усі мости із Заходом  Путін  спалив, ізоляція повна, а це – катастрофа для Росії та розвитку її економіки. І скоріш за все, він постарається якісь нові мости побудувати… Він буде намагатися позбутися санкцій, бо санкції — дуже боляче. Можливо він запропонує якісь напівзаходи”, – сказав Моцик.

Водночас, дипломат висловив переконання, що західні країни не стануть довіряти Путіну, “бо усю довіру він втратив”.

Моцик зазначив, що будь-яке врегулювання на окупованій території, “а ми хотіли, щоб це було на основі миру та відновлення територіальної цілісності” — без російського уряду неможливо. А тому потрібно далі продовжувати тиснути на Росію “з тим, щоб вона повернулася на трек міжнародного права”.

“Зараз, через 4 роки після того, як почалася війна, у західному світі вже набагато більше розуміння, хто такий Путін, яка його мета, які його методи. І ми бачимо навіть по результатах недавньої зустрічі G7, що треба цей фактор використовувати, пояснювати, співпрацювати з ними з тим, щоб підтримка України, санкції проти Росії були ще сильніші”, – сказав він.

Водночас, Росія не виконує свою частину зобов’язань в рамках Мінських домовленостей, а на Донбасі знаходиться близько 3-4 тис. регулярних російських військ, зазначив Моцик.

За його словами, миротворча місія ООН на Донбасі може бути ефективною лише, якщо вона буде розміщена на усій окупованій території Донбасу і закриє кордон, “бо через кордон на щоденній основі зараз переходять регулярні війська та найманці, завозиться зброя та обладнання, відбувається ротація, вивозять поранених і загиблих, пошкоджену техніку – поки не буде закритий кордон, то ця проблема не зникне”.

 

Геращенко вважає, що ПАРЄ посунула Росію на крок ближче до Гааги

Кожна фіксація на міжнародному рівні дій Росії як окупанта української території наближає її до Гааги.

Про це заявила перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко у  Facebook, коментуючи рішення Парламентської асамблеї Ради Європи про визнання Росії такою, що фактично контролює території Донбасу -Укрінформ

“Сьогодні ще одна фіксація правди – тількино в  ПАРЄ  більшістю голосів прийнята важлива поправка української делегації в доповіді «Про надзвичайний стан і відступ від конвенції про права людини». Асамблея проголосувала за фактичне визнання окупації (контролю) частини Донбасу Росією. Кожна фіксація Росії – окупанта в міжнародних документах наближає її керівників- авторів авантюри з Кримом і Донбасом до Гааги. А українська делегація в ПАРЄ молодці”, – написала Геращенко.

Як повідомляв Укрінформ, у Парламентській асамблеї Ради Європи 24 квітня ухвалили резолюцію, в якій формулювання «неконтрольовані урядом території» України змінено на «території під фактичним контролем Росії».

 

ПАРЄ визнала, що окупований Донбас – під контролем Росії

У Парламентській асамблеї Ради Європи ухвалили резолюцію, в якій формулювання «неконтрольовані урядом території» України змінено на «території під фактичним контролем Росії».

Про це вказано в резолюції «Надзвичайний стан: питання пропорційності стосовно відступів, передбачених статтею 15 Конвенції про захист прав людини», ухваленій 24 квітня в  ПАРЄ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У проекті резолюції замінити слова «неконтрольовані урядом території» на наступні слова: «території під фактичним контролем Росії», – йдеться у внесеній поправці, що була запропонована під час розгляду доповіді та прийняття резолюції щодо застосування Україною, Францією та Туреччиною відступів відповідно статті 15 Конвенції про захист прав людини.

«Асамблея знову заявляє про своє засудження російської агресії в Україні, порушення міжнародного права та принципів, закріплених Радою Європи», – вказується у документі.

В сесійній залі було розглянуто випадки призупинення дії окремих статей Конвенції про захист прав людини, які були застосовані трьома країнами: Україною – після російської агресії у 2014 році, Францією – після запровадження надзвичайного стану після терористичних атак у Парижі у листопаді 2015 року, а також в Туреччині – після спроби державного перевороту в липні 2016 року.

В документі також вказано, що Україна поінформувала генерального секретаря РЄ про її відступ 9 червня 2015 року, повідомивши про “надзвичайну ситуацію, що становить загрозу для життя нації”, викликану “поточною збройною агресією Російської Федерації проти України, разом з військовими злочинами та злочинами проти людяності, вчиненими як регулярними Збройними силами Російської Федерації, так і нелегальними збройними групами, які керуються, контролюються та фінансуються Російською Федерацією».

Як повідомлялося, стаття 15 Конвенції «Відступ від зобов’язань під час надзвичайної ситуації» передбачає, що «під час війни або іншої суспільної небезпеки, яка загрожує життю нації, будь-яка Висока Договірна Сторона може вживати заходів, що відступають від її зобов’язань за цією Конвенцією, виключно в тих межах, яких вимагає гострота становища, і за умови, що такі заходи не суперечать іншим її зобов’язанням згідно з міжнародним правом».

 

Ікра і повії: депутати ПАРЄ розповіли, як їх хотіли підкупити в Азербайджані

Депутати ПАРЄ та представник секретаріату Венеціанської комісії поінформували про спроби підкупу під час їхніх візитів до Азербайджану.

Про це йдеться у  звіті  про корупційні дії в ПАРЄ – Укрінформ .

“Деякі свідки згадували про випадки з пропозицією послуг повій. Наприклад, Дік Марті (Швейцарія) заявив, як одного разу під час офіційної місії до Баку приблизно о першій годині ночі хтось постукав у двері його готельного номера. Він подивився через вічко в дверях і побачив блюдо з пляшкою шампанського та двох ледь одягнених молодих жінок. Він не відчинив двері”, – йдеться в документі.

Про схожу ситуацію повідомив і чиновник із секретаріату Венеціанської комісії, до готельного номеру якого “прийшла жінка та запропонувала свої послуги”, від яких він відмовився.

Крім того, йдеться в документі, “пані Доріс Фіала (Швейцарія) повідомила ЗМІ, що вона отримала золотий ланцюжок з перлами та діамантами під час офіційного робочого візиту до Азербайджану. Вона заявила, що повернула його азербайджанській делегації в ПАРЄ”.

Також у звіті згадуються, що Ів Крюхтен (Люксембург) розповідав ЗМІ про те, як працюючи над своєю доповіддю про обмеження діяльності НУО в Європі, він звернулися до азербайджанських лобістів, а ті сказали, що в країні є хороша ікра та дівчата.

“Проте він не вказував, що йому було запропоновано якийсь особливий подарунок”, – зазначається в документі.

Інші посадовці згадували про надходження їм пропозицій про надання квитків у бізнес-класі та тижневе проживання у 5-зірковому готелі в Азербайджані, участь у кінних шоу, концертах, інших заходах.

Як вказано у звіті, традиційним підношенням була чорна ікра, яку дарували як під час сесій, так і під візитів посадовців до Азербайджану. Також серед “сувенірів” були шовкові килими та різноманітні прикраси.

Як повідомлялося, 23 квітня в  ПАРЄ  представлено звіт, що підтвердив корупційну складову у діях Азербайджану, які могли впливати на рішення, що приймалися щодо країни в ПАРЄ.

У ПАРЄ закликали осіб, які фігурують у звіті, припинити діяльність в Асамблеї.

Термінові дебати за результатами розслідування, за якими буде прийнято резолюцію, відбудуться в четвер зранку.

 

Мілітаризація Криму: за п’ять років Росія збільшила кількість військових до 32 тисяч

Заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції, генерал-лейтенант Анатолій Петренко заявив, що кількість російських військових в Криму від 2013-го року збільшилася майже в 2,7 разу.

Озвучені ним дані щодо мілітаризації окупованого Криму наводить у  Facebook  голова підкомітету з питань безпеки державних інформаційних систем комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз – Укрінформ.

Зокрема, у 2013 році особовий склад російських військовослужбовців в Криму був близько 12 тис. осіб, а в 2018 році – понад 32 тис. військовослужбовців.

У 2013 році на території Криму не було жодного танка  РФ, зараз – 40; кількість бронетранспортерів зросла від 92 одиниць у 2013 році до 680 в поточному, артилерійських систем – від 24 одиниць до 174; літаків РФ – від 22 до 113.

На даний час на території Криму 8 кораблів і підводних човнів, які мають на своєму оснащенні крилаті ракети морського базування “Калібр” (в 2013 році – 0). Також з’явилися російські системи протиповітряної оборони С-400; берегові протикорабельні ракетні комплекси “Бастіон” і “Бал”, оперативно-тактичні ракетні комплекси “Іскандер”.

 

Росія за 10 років планує витратити на озброєння 22 трильйони – МОУ

Керівництво Російської Федерації протягом 10 наступних років планує витратити на переозброєння 22 трильйони рублів.

Такі дані наводить голова підкомітету з питань безпеки державних інформаційних систем комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз на своїй сторінці в  Facebook  з посиланням на заступника міністра оборони України з питань європейської інтеграції, генерал-лейтенанта Анатолія Петренко – Укрінформ.

“Керівництво РФ протягом 10 наступних років, починаючи з 2018 року, планує витратити на переозброєння 22 трлн рублів. До 2020 року на ЧФ РФ надійде ще 3 корвета проекту 22160 та декілька ракетних корветів проекту 22800 (шифр “Каракурт”). Усі ці корвети також несуть крилаті ракети “Калібр”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що після 2025 року на озброєння ЧФ РФ планується надходження гіперзвукових  ракет, роботизованих автономних безекіпажних підводних апаратів, глибоководних бойових систем нового покоління, морського авіанесучого комплексу.

 

Окупанти готують провокації напередодні зміни формату АТО – розвідка

Командування російсько-окупаційних військ готує  провокацій для дискредитації української влади напередодні зміни формату операції зі стабілізації обстановки на Донбасі.

Про це поінформував на брифінгу речник Міноборони Максим Праута з посиланням на дані української розвідки, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Для провокацій противник суттєво активізував застосування безпілотних літальних апаратів та підготовку артилерійських підрозділів зі складу з’єднань і частин так званих 1-го (Донецьк) та 2-го (Луганськ) армійських корпусів (АК). Зокрема, комплексні заходи з підготовки підрозділів російсько-окупаційних військ проводяться як на полігонах, розташованих на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, так і на території РФ”, – сказав Праута.

За наявними даними, підготовка артилерійських підрозділів 2-го АК здійснюється на полігоні в Лутугінському районі Луганської області під керівництвом російських офіцерів, які відряджаються з інших частин Південного військового округу Збройних сил РФ.

Водночас, на території Ростовської області організовано прискорені курси з підвищення кваліфікації молодшого офіцерського складу. Це командири танкових підрозділів, начальники радіостанцій тощо.

Нагадаємо, 20 січня 2018 року Президент України Петро Порошенко підписав закон “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”, який Верховна Рада ухвалила 18 січня. Згідно із законом, антитерористичну операцію на Донбасі змінили на операцію Об’єднаних сил. 16 березня Порошенко призначив генерал-лейтенанта Сергія Наєва командувачем ОС.

13 квітня Порошенко повідомив, що  АТО  завершиться 30 квітня.

 

У Telegram створили фейковий канал української військової розвідки

У месенджері Telegram створено фейковий канал, який нібито належить Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України.

Про це повідомляється на сторінці ГУР МО України у  Facebook. – Укрінформ

“Увага! Провокація! У месенджері “Telegram” створено канал, який нібито належить ГУР МО України. Служба зв’язків з громадськістю ГУР МО України уповноважена заявити, що зазначений канал не належить Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України”, – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що розміщена в ньому інформація є  фейковою  та провокаційною.

 

Правозахисники 13 країн засудили блокування Telegram у Росії

Правозахисні організації з багатьох країн світу написали відкритого листа на адресу Google, Amazon, Microsoft і Apple, в якому засудили блокування Telegram та атаку на інтернет в Росії.

Керівник міжнародної організації “Агора”, який представляє інтереси Telegram, Павло Чиков опублікував листа у своєму  Telegram-каналі – Укрінформ.

“У листі на адресу Google, Amazon, MIcrosoft, Apple 13 правозахисних організацій з Росії, Великої Британії, Ізраїлю, США, Ірландії, Канади, Єгипту, Індії, Колумбії, Аргентини, Угорщини, Кенії, ПАР засуджують атаку на інтернет в Росії і просять не сприяти в цьому російській владі”, – наголосив Чиков.

Автори листа назвали блокування месенджера частиною атаки російської влади на свободу висловлювання думки в інтернеті. У боротьбі з месенджером влада оголосила справжню “кібервійну”, блокуючи мільйони IP-адрес великих американських компаній. В результаті в Росії постраждали сотні онлайн-сервісів, йдеться у листі. Сам Telegram продовжує працювати.

Документ підписали правозахисники з Росії, Великої Британії, Ізраїлю, США, Ірландії, Канади, Єгипту, Індії, Колумбії, Аргентини, Угорщини, Кенії та ПАР.

З 16 квітня Роскомнагляд намагається обмежити доступ до Telegram за відмову передати ФСБ Росії ключі шифрування повідомлень користувачів.

У неділю по всій Росії пройшла акція проти блокування месенджера. Російські користувачі  Telegram  випустили з вікон паперові літачки. Засновник месенджера Павло Дуров закликав повторити акцію 29 квітня.

 

Користувачі Facebook відтепер зможуть оскаржити видалення окремих постів

Компанія Facebook Inc опублікувала зведення стандартів, які регулюють роботу її співробітників із опублікованим у соціальній мережі контентом.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Компанія Facebook Inc у вівторок опублікувала зведення правил у типах повідомлень, публікацію яких вона дозволяє у своїй соціальній мережі”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що протягом багатьох років компанія Facebook мала “суспільні стандарти”, які регулюють те, який контент дозволено публікувати у соціальній мережі, а який – ні. Але у загальному доступі була лише відносно коротка і загальна версія зведення правил, у той час як у компанії був набагато більш детальний внутрішній документ.

Зараз на своєму веб-сайті  Facebook  надала більш повну версію правил, щоб усунути плутанину і бути більш відкритою щодо роботи компанії із контентом.

Опубліковані правила вперше дадуть можливість користувачам соціальної мережі оскаржити рішення модераторів про видалення окремого контенту. Раніше можна було оскаржити лише видалення облікових записів, груп та сторінок.

Зазначається, що Facebook також почне пояснювати конкретну причину, з якої контент можна буде вилучити із публічного доступу.

Як повідомлялося, Facebook опинився у центрі скандалу у зв’язку із незаконним використанням даних понад 50 млн користувачів компанією Cambridge Analytica під час її роботи із передвиборчим штабом Дональда Трампа.

 

Наливайко припускає, що реформу ЗМІ відтермінують

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко припускає, що в закон про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ будуть внесені зміни, аби продовжити термін реформи через проблеми, пов’язані з протидією місцевої влади та судовими процесами.

Про це він заявив під час засідання колегії Держкомтелерадіо у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Саме конфлікт колективів редакцій з органами місцевого самоврядування, які є засновниками ЗМІ, є складним питанням. Доводиться йти в судові процеси. Деякі редакційні колективи звертаються з проханням розглянути зміни до закону в кінці цього року, щоб відкласти термін реформи у зв’язку з тим, що вони не можуть вирішити свої питання через форс-мажорні ситуації, пов’язані з протидією місцевої влади і невирішенням судових процесів. Тому одне з ключових питань, яке ми будемо далі на колегії та на інших нарадах слухати, – відчути ці тенденції, наскільки вони гострі. Тому що у вересні, я не виключаю, подібне питання треба буде ініціювати”, – зазначив Наливайко.

Він констатував, що хоч реформування друкованих ЗМІ має бути завершене до 31 грудня 2018 року, станом на 16 квітня реформовано, тобто повністю завершено всі процедури, 187 видань. Така само статистика була і станом на  27 березня.  Водночас голова Держкомтелерадіо припустився думки, що наразі не всі ЗМІ повідомили про завершення процесу реформування.

“187 видань – це ті, хто нам повідомили. В дорозі цілий ряд звернень, тож прогнозуємо, що на сьогодні вже реформовано порядка 220 видань”, – сказав голова комітету.

На засіданні 24 квітня колегія Держкомтелерадіо заслухала питання про хід реформування комунальних друкованих ЗМІ у Дніпропетровській області, де на першому етапі реформовано 10 із 37 видань і ще 18 перебувають у процесі реформування.

“У Дніпропетровській області потенціал для проведення реформування досить серйозний, тому що у багатьох видань немає конфлікту з органами місцевого самоврядування. Що потрібно було по закону, місцевим самоврядуванням зроблено, воно позитивно відгукнулося”, – сказав Наливайко після доповіді директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Дніпропетровської ОДА Віталія Маласая.

Голова  Держкомтелерадіо  також додав, що в Кіровоградській області місцеве самоврядування пішло назустріч трудовим колективам і підтримало їх ініціативу.

“Прийняті всі необхідні рішення, але  наші колеги, певне, зволікають, чекають вдалого для себе переходу вже безпосередньо в самостійне плавання. Наш підхід – ми нікого не прискорюємо, ми нікого не агітуємо, це повинен вирішувати трудовий колектив”, – сказав Наливайко.

 

Суд конфіскував в УКРОПу гроші через податковий борг

Ковельський міськрайонний суд Волинської області визнав депутата від політпартії “УКРОП” у Волинській облраді Віктора Радчука винним у вчиненні адмінправопорушення – здійсненні внесків на підтримку партії з непогашеним податковим боргом.

Як  повідомляє прес-служба Національного агентства з питань запобігання корупції, 195 тисяч внесків на підтримку “УКРОПу”, за рішенням суду, буде конфісковано – Укрінформ.

“Постановою Ковельського міськрайонного суду Волинської області визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення депутата Волинської обласної ради Віктора Радчука. Правопорушення встановлено в результаті розгляду справи за протоколами Національного агентства з питань запобігання корупції за статтею 212-15 КУпАП  –  порушення порядку надання внеску на підтримку політичної партії”, – йдеться у повідомленні.

У  НАЗК  зазначили, що за результатами аналізу звіту про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру політичної партії «Українське Об’єднання Патріотів – УКРОП»  працівники Департаменту з питань запобігання політичній корупції виявили факт здійснення внесків на підтримку політичної партії фізичною особою з непогашеним податковим боргом. Так, Радчук, маючи зобов’язання фінансового характеру, а саме непогашений податковий борг,   протягом серпня-вересня 2017 року  здійснив три внески на загальну суму  195 тис. 236 грн на поточний рахунок Волинської обласної регіональної парторганізації «УКРОП».

Таким чином депутат  порушив вимоги  пункту 8 частини 1 статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні», згідно з  яким не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг, вчинивши тим самим адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постановою суду на Радчука накладено штраф в розмірі 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1360 грн,з конфіскацією суми внесків на підтримку політичної партії в сумі 195 238 гривень.

 

У квітні 13 депутатів не проголосували жодного разу – КВУ

У квітні 13 народних депутатів не проголосували жодного разу.

Про це повідомляє громадська організація  “Комітет виборців України” – Укрінформ.

“Так, упродовж місяця пропустили всі голосування  Верховної Ради  такі нардепи, як Вадим Рабінович, Євген Бакулін (“Опозиційний блок”), Євгеній Мураєв, Дмитро Ярош, Костянтин Жеваго, Сергій Клюєв, Олександр Онищенко, В’ячеслав Константіновський, Надія Савченко (всі позафракційні), Віталій Чепинога та Петро Сабашук (БПП), В’ячеслав Богуслаєв (“Воля народу”) та Юрій-Богдан Шухевич (Радикальна партія Олега Ляшка)”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначають у КВУ, “вказані депутати офіційно пропустили голосування ВР з невідомих причин”. Тобто, не через хворобу чи відрядження.

“Окремі з них були присутні в Раді на момент голосувань, однак участі в них не брали. Так, Вадим Рабінович був письмово зареєстрований на трьох пленарних засіданнях ВР, В’ячеслав Богуслаєв та Костянтин Жеваго – по одному, Віталій Чепинога – восьми”, – зауважили в КВУ.

Частина депутатів проголосувала лише кілька разів за місяць. Серед них є ряд відомих прізвищ. Так, Нестор Шуфрич проголосував (натиснув “за”, “проти”, “утримався”) 7 разів, Дмитро Добкін – 11, Володимир Парасюк – 20, Віталій Хомутиннік – 20, Михайло Добкін – 24 із 267.

Загалом, як відзначили у КВУ, 40 народних депутатів пропустили 90% голосувань ВР у квітні. В порівнянні із попередніми місяцями, кількість депутатів, які не голосували, дещо зменшилася (в березні – 51 депутат, лютому – 63 депутати).

 

Генпрокуратура закрила справу щодо екс-заступника глави НАЗК Радецького

Генеральна прокуратура України закрила кримінальне провадження щодо фальсифікації документів екс-заступником голови НАЗК Русланом Радецьким.

Про це сам Радецький написав у  Facebook, виклавши відповідну фотокопію листа від ГПУ до Ради адвокатів Києва – Укрінформ.

“Постановою слідчого від 7 лютого 2018 року кримінальне провадження від 8 червня 2017 року закрито на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України”, – йдеться у листі ГПУ.

Також, згідно з текстом листа, Радецькому повернуть вилучені речі та документи під час обшуків у рамках цієї справи, що проводилися 15 червня 2017 року.

Як повідомлялося, працівники  Нацполіції  15 червня 2017 року провели обшуки у робочому кабінеті тоді ще члена НАЗК Руслана Радецького. Дозвіл на доступ до приміщення правоохоронцям надала голова НАЗК Наталія Корчак на підставі ухвали слідчого судді. Обшуки проводилися у рамках справи, яку було порушено у зв’язку з підозрою, що документи, на підставі яких Радецький отримав свідоцтво на заняття адвокатською діяльністю, були підроблені.

Слідчі дії проводилися в присутності членів Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при НААУ та Ради адвокатів Києва з метою дотримання особливостей процесуального статусу адвоката.

18 серпня Кабінет міністрів достроково припинив повноваження Радецького у зв’язку з поданням ним заяви про відставку.

 

Луценко сказав, коли можуть звільнити Холодницького

Висновки Контрольно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) щодо дисциплінарних порушень керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури мають бути підготовлені упродовж двох тижнів.

Про це поінформував генеральний прокурор України Юрій Луценко, який у вівторок перебуває з візитом у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Зараз ведуться активні слідчі дії. У п’ятницю і сьогодні ми здобули остаточне підтвердження того, що у діях і вказівках пана Холодницького вбачаються грубі порушення наших нормативно-правових документів – підкреслюю, з моєї точки зору. Вона не співпадає у даному випадку з паном Ситником (директора НАБУ – ред.) Я поки що не бачу підстав для кримінального переслідування, хоча не можу його виключити», – заявив  Луценко.

Генпрокурор нагадав, що його заява та заява Ситника вимагають від КДКП звільнити керівника САП Холодницького з посади.

Луценко висловив думку, що висновок доповідача у цій справі буде готовий цього тижня або на початку наступного. «У ситуації з керівником САП – це спільна операція і спільна позиція НАБУ та ГПУ, адже отримані у ході спільних дій матеріали показують наявність серйозних проблем із базовими цінностями керівника антикорупційного правоохоронного органу і реальними діями», – зауважив генпрокурор.

Як повідомляв Укрінформ, ГПУ і НАБУ направили до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів скарги на Холодницького про вчинення дисциплінарних порушень. Зокрема, генпрокурор просить комісію розглянути питання зняття Холодницького з посади його заступника та керівника САП.

 

Луценко: Деякі питання у боротьбі з корупцією все ще відкриті

В Україні вдалося зруйнувати атмосферу безкарності для вищих корупціонерів, але треба більше політичної волі влади для знищення корупційних схем – Укрінформ.

Про це заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко під час дискусії “Чи спроможна Україна перемогти у своїй війні з корупцією?”, що проходить у вівторок у Європарламенті, повідомляє кореспонденту Укрінформу.

“Незважаючи на відсутність наразі судових вироків у справах, завершених НАБУ, нам вдалося зруйнувати атмосферу безкарності на найвищому рівні”, – наголосив генпрокурор.

Луценко  висловив упевненість, що для тисяч нинішніх та колишніх високопосадовців настав момент невідворотності у відповідальності за корупційні діяння.

Він також зауважив, що ЗМІ й громадянське суспільство нині отримали доступ до баз даних, зокрема до відкритих майнових декларацій, з метою викриття фактів корупції.

“Але деякі питання у боротьбі з корупцією все ще залишаються відкритими. І це є погані новини. Ми потребуємо політичної волі парламенту й уряду, щоб зруйнувати корупційні схеми. Необхідно створити антикорупційний суд та провести реформу судової системи для усіх судів загалом”, – заявив Луценко.

Він також наголосив на необхідності перезавантаження відносин між владою і громадянським суспільством.

 

Луценко прогнозує серйозний демографічний провал в Україні

В Україні із кожної тисячі працездатного населення до пенсії не доживають 40 чоловіків.

Про це заявила народний депутат від БПП, представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко під час виступу на конференції “VETS: Світові практики інтеграції ветеранів до мирного життя”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На сьогоднішній день статистика працездатного населення в Україні є достатньо контроверсійною. Ми маємо 14 мільйонів працездатних українських жінок. І ми маємо 8 мільйонів працездатних чоловіків. На кожну тисячу населення працездатного в Україні, 40 чоловіків не доживають до пенсії на 8 дівчат молодого працездатного віку, які теж не доживають до пенсії. Чому так багато чоловіків? Властивість до стресу, властивість серцево-судинних захворювань, аварії на дорогах, інвалідність, і це динаміка, яка буде посилюватися. Рання смертність, власне, пов’язана з посттравматичним синдромом після активних бойових дій”, – сказала  Луценко.

Вона додала, що “ми рухаємося в десятиліття, коли кількість чоловічого населення в Україні буде катастрофічно зменшуватися”.

У зв’язку з цим, зазначила Луценко, в Україні буде серйозний демографічний провал.

 

Луценко їде до Брюсселя

Генеральний прокурор України Юрій Луценко і його заступник Євген Єнін у вівторок візьмуть участь у спільній антикорупційній дискусії “Чи зможе Україна виграти битву проти корупції?” в Європейському парламенті у Брюсселі.

Про це повідомила у  Facebook  прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган – Укрінформ.

“Сьогодні о 15.30 в Європейському парламенті (м.Брюссель) відбудеться спільна антикорупційна дискусія «Чи зможе Україна виграти битву проти корупції?”, – написала вона.

У дискусії також візьмуть участь депутати Європарламенту Лукас Мандль, Арне Геріке, Томас Ждечовскі; експерт з антикорупційних практик лорд Деніел Бреннан, генеральний секретар Європейського бізнес-клубу малого і середнього бізнесу д-р Горст Гайтц та інші.

 

Міненерго почало розблоковувати зламаний сайт

Робоча група Міністерства енергетики та вугільної промисловості почала відновлювати свій сайт, що вранці був зламаний хакерами під псевдонімом Х-zakaria.

Зокрема, на  офіційному сайті відомства  зникла червона заставка із вимогами хакера та з’явилася емблема міністерства – Укрінформ.

“Сайт Міністерства енергетики та вугільної промисловості України знаходиться на технічному обслуговуванні”, – повідомляється на сайті.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні сайт міністерства був заблокований  хакерами. За відновлення роботи сайту вони вимагали 0,1 біткоїн (близько 24 тисяч гривень). Міністерством створена робоча група та залучені фахівці ІТ-безпеки, які оперативно проводять аналіз технічних причин та планують відновити роботу сайту найближчим часом.

 

Виклик лікаря додому: у Кабміні роз’яснили ситуацію

Кабмін продовжує спростовувати міфи про підписання декларацій з лікарем, зокрема, інформацію про те, що відтепер лікар не буде приїжджати на виклик додому.

Про це йдеться на сторінці Урядового порталу у  Facebook – Укрінформ.

“Насправді, виклик додому входить до переліку послуг вашого лікаря. Але визначати, чи є необхідність їхати на виклик, лікар буде за медичними показами. Він може надати вам консультацію телефоном, або запросити вас приїхати в амбулаторію”, – зазначили в уряді.

При цьому, підкреслили в  Кабміні, віддаленість місця перебування пацієнта від медичного закладу не є причиною для відмови лікаря приїхати на виклик.

 

Ребальзамація Пирогова: українські вчені впоралися без росіян

Українські науковці здійснили ребальзамування тіла видатного хірурга Миколи Пирогова, яке знаходиться в саркофазі у склепі Миколаївської церкви-усипальниці.

Про це у вівторок на прес-конференції повідомив директор Національного музею-садиби М. Пирогова Петро Гунько – Укрінформ.

«Упродовж березня і квітня цього року українські  науковці  провели десяте ребальзамування тіла видатного хірурга Миколи Івановича Пирогова. Це було складне завдання, воно передбачало проведення цілого комплексу організаційних і методичних заходів, аби унікальний науковий довготривалий експеримент щодо збереження тіла вченого у природному середовищі продовжувався. Відповідальність за проведення бальзамації узяли на себе науковці та керівництво Вінницького національного медуніверситету ім. М. Пирогова. Аналогів такої роботи у світі немає», – повідомив Гунько.

За його словами, вартість робіт з ребальзамації тіла вченого склала 200 тис. грн.

Задля здійснення робіт з ребальзамації цього разу російських вчених не залучали.

Тіло Пирогова перебувало у розчині для бальзамування з 14 березня, а 19 квітня його повернули до саркофагу. Наразі усипальниця Миколи Пирогова знову відкрита для відвідувачів.

Як повідомляло агентство, тіло Пирогова, набальзамоване його учнем доктором Д.І. Виводцевим, зберігається у герметичній труні під склом вже понад 135 років. Перша ребальзамація була проведена через 65 років після смерті Пирогова, потім аналогічні роботи проводилися українськими вченими у 1956 і 1973 роках. Ще двічі (у 1979 і 1988 роках) група московських вчених з Науково-дослідної лабораторії Міністерства охорони здоров’я СРСР проводила ребальзамацію і відновлення останків Пирогова. Останні чотири ребальзамації тіла Пирогова відбулися вже в часи незалежності – разом із москвичами участь у цих роботах брали вчені Вінницького медичного університету і співробітники музею. Для цього у музеї Пирогова навіть обладнали спеціальну лабораторію – такі процедури тут виконувались у 1994, 2000, 2005 і 2011 роках за участі фахівців науково-дослідного і навчально-методичним центру біомедичних технологій Всеросійського інституту лікарських і ароматичних рослин (ВІЛАР).

 

Литовській компанії загрожує 100-тисячний штраф за трансляцію росТБ

Литовська комісія з радіо і телебачення (ЛКТР) обіцяє покарати стотисячним штрафом компанію ТБ-послуг Init за те, що вона не дотримувалася заборони на трансляцію каналу “РТР-планета” та інших його версій.

Про це повідомляє  Delfi – Укрінформ.

“Литовська комісія з радіо і телебачення (ЛКТР) обіцяє покарати стотисячним штрафом компанію ТБ-послуг Init за те, що вона не дотримувалася заборони на трансляцію каналу “РТР-планета” та інших його версій”, – йдеться у повідомленні.

Трансляція цих російських телепрограм у Литві обмежена на рік у зв’язку з пропагандою війни і національної ворожнечі – ретранслятори мали зупинити трансляцію до 23 лютого, проте з’ясувалося, що ще 1 березня Init не виконала вимогу, тобто транслювала іншу версію цього телеканалу під назвою “Россия-РТР”.

Наголошується, що закон про інформування громадськості за згадане порушення дає змогу ЛКТР покарати ретранслятора штрафом у розмірі до 3% річного виторгу, а у випадках, коли сукупну виручку підрахувати важко або неможливо – штрафом до ста тисяч євро.

Планується, що комісія прийме рішення про  штраф  у середу.

 

Норвегія дала ще €3,6 мільйона на проекти Ради Європи в Україні

Норвегія виділила ще €3,6 млн на реалізацію проектів Ради Європи в Україні.

Про це  повідомляє  прес-служба Офісу Ради Європи в Україні – Укрінформ.

“Норвегія оголосила про рішення виділити ще 34 млн норвезьких крон (приблизно 3,6 млн євро) для реалізації Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 рр., на додаток до 10 млн норвезьких крон, що їх було надано раніше як фінансову допомогу”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначають в Офісі Ради Європи в Україні, загальний внесок  Норвегії  у розмірі 44 млн норвезьких крон (приблизно 4,6 млн євро) буде спрямовано на забезпечення роботи проектів в Україні над реформами у сферах, визначених пріоритетними для України новим планом дій на 2018-2021 роки.

“Серед пріоритетів – подальша підтримка реформування судової сфери, виконання судових рішень, реформа децентралізації, боротьба з корупцією, надання підтримки внутрішньо переміщеним особам, безпека журналістів та інші”, – зазначили в організації.

Як повідомлялося, 21 лютого 2018 року Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення про затвердження плану дій РЄ для України на 2018-2021 рр. Ключовими партнерами з української сторони є центральні та місцеві органи державної влади і неурядові організації.

Розрахунковий бюджет плану дій становить 29,5 млн євро, у фінансуванні якого вже беруть участь Швейцарія, Норвегія, Данія, Швеція, Нідерланди, Ірландія, Чехія, Литва, Угорщина, Ліхтенштейн та Європейський Союз.

 

Київрада продовжила договір з Київенерго в частині використання ТЕЦ-5, ТЕЦ-6

Київміськрада продовжила договір з Київенерго щодо використання ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і сміттєспалювального заводу “Енергія” до 31 липня 2018 року для забезпечення безперебійної роботи об’єктів у процесі їх передачі комунальному підприємству Київтеплоенерго.

Відповідне рішення підтримали 71 депутати, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Міська адміністрація пропонує проект рішення, що дозволить забезпечити безперебійність роботи двох ТЕЦ та заводу «Енергія», поки не буде виконано усі технічні й організаційні процедури для завершення угоди. Хочу наголосити: цей крок – не політичний. Адже принципове політичне рішення – не продовжувати угоду з «Київенерго» – ми з вами вже ухвалили. І глобальні плани міста – модернізувати теплоенергетичне господарство і повернути контроль за його роботою – залишаються незмінними. Сьогоднішнє ж рішення є технічною і процедурною необхідністю”, – наголосив мер Києва Віталій Кличко.

 

Теплове майно передаватимуть Київтеплоенерго у два етапи – КМДА

Передача майна, що перебувало в управлінні Київенерго, у експлуатацію КП «Київтеплоенерго» відбуватиметься у два етапи, що забезпечить безперебійність роботи ТЕЦ та надійність енергосистеми Києва.

Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, повідомляє  прес-служба столичної влади – Укрінформ.

“Ми розпочали підготовку до завершення угоди з ПАТ «Київенерго» понад два роки тому. За цей період нам вдалося здійснити аудит із залученням міжнародної компанії «Ernst&Young», виконали інвентаризацію майна, створили та випробували протягом останнього опалювального сезону комунальне підприємство «Київтеплоенерго». Підприємство готове взяти в експлуатацію мережі, обладнання, перевести у штат більш як 7,5 тисячі необхідних працівників і вже отримало ліцензії на виробництво тепла для котелень. Для повноцінної роботи комунальному підприємстві необхідно отримати ліцензії на виробництво тепла на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 і заводу «Енергія». Однак триває переобрання членів Нацкомісії, і нацрегулятор поки не здійснює роботу з ліцензування», – заявив Пантелеєв.

Він нагадав, що міська влада для вирішення цього питання ініціювала законопроект № 8095, що надає право комунальному підприємству «Київтеплоенерго» користуватися тарифами «Київенерго», зважаючи на те, що підприємство отримує на баланс не окремі об’єкти, а весь цілісний майновий комплекс. Документ підготовлено та підтримано у комітеті Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, однак він досі не прийнятий Верховною Радою України.

“Саме тому, аби уникнути збоїв у роботі ТЕЦ, які працюють за принципом когенерації, забезпечуючи місто не лише теплом, а й гарячою водою, ми здійснюватимемо передачу обладнання і людей у два етапи. Із першого травня 2018 року в експлуатацію «Київтеплоенерго» переходять котельні, теплові мережі, теплові пункти, лічильники та інше допоміжне майно. Також ми на першому етапі забезпечуємо переведення 5 114 працівників ПАТ «Київенерго». ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, завод «Енергія» міське підприємство прийме на баланс із 1 серпня 2018 року, отримавши необхідні ліцензії та дозволи. У частині подальшої експлуатації електромереж, які знаходяться у комунальній власності міста, Київська міська рада прийматиме окреме рішення», – зазначив Пантелеєв.

Прийняття цього рішення дозволить уникнути застосування графіків аварійних обмежень енергоспоживання, до якого може призвести зупинка двох найбільших у країні ТЕЦ, які є частиною єдиної енергосистеми України.

20 червня 2017 року Київрада прийняла рішення про припинення Угоди щодо реалізації проекту управління та реформування енергетичного комплексу м. Києва від 27.09.2001, укладеної між Київською міською державною адміністрацією та Акціонерною енергопостачальною компанією «Київенерго».

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок, 24 квітня Київська міська рада продовжила договір з ПАТ “Київенерго” щодо використання ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і сміттєспалювального заводу “Енергія” до 31 липня 2018 року для забезпечення безперебійної роботи об’єктів у процесі їх передачі комунальному підприємству “Київтеплоенерго”.

 

Південна Корея й Україна домовились про посилення економічної співпраці

Міністр фінансів Південної Кореї Кім Донг-Йон і перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів домовилися про посилення економічної співпраці між країнами.

Про це  повідомляє  Yonhap із посиланням на Міністерство фінансів Південної Кореї – Укрінформ.

“Під час зустрічі з першим віце-прем’єр-міністром України Степаном Кубівим міністр фінансів Південної Кореї Кім Донг-Йон повідомив, що досвід Південної Кореї в IT-секторі, аерокосмічному секторі й інших секторах допоможе посилити білатеральну економічну співпрацю”, – йдеться у повідомленні.

Зі свого боку  Кубів  закликав південнокорейські компанії взяти учаться в українських проектах з розвитку інфраструктури й приватизації державних підприємств.

Сторони також домовилися розширити обмін досвідом у питанні людських ресурсів

 

За чотири роки війни на Донбасі житло отримали лише 63 родини переселенців – депутат

За чотири роки війни на сході України лише 63 родини переселенців отримали житло.

Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, народний депутат від “Батьківщини” Григорій Немиря під час круглого столу “Війна, мир та реінтеграція: що буде після АТО?”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Минулого тижня, в середу, ми мали комітетські слухання на тему виконання державної стратегії, плану дій із прав людини в аспекті захисту прав внутрішньо-переміщених осіб (ВПО) зокрема. І представник Мінрегіонбуду офіційно назвала цифру, що за ці чотири роки війни отримали житло 63 родини із 1,8 млн осіб, які офіційно зареєстровані як ВПО”, – сказав Немиря.

При цьому Мінрегіонбуд, за словами Немирі, не проводить моніторинг стану справ із забезпечення житлом переселенців.

“Коли члени комітету поставили запитання представнику Мінреніонбуду, а чи було в рамках міністерства чи взагалі уряду завдання з’ясувати, який існує обсяг недобудованого житла, відсоток його недобудованості, питання власності, які державні програми можуть бути виконані із залученням іноземних коштів, міжнародних організацій, двосторонніх донорів, відповідь була: “Ми не знаємо, ми такий аналіз не проводили” – зазначив Немиря.

Як повідомляв Укрінформ, нещодавно міністр соцполітики  Андрій Рева, керівник міського підрозділу німецького Банку Розвитку Меріон Кніш і виконавчий директор Українського фонду соцінвестицій Андрій Лактіонов підписали угоду, за якою Україні надається 9 млн євро на будівництво житла для переселенців.

 

Тенісистка Марта Костюк: Щоб грати на такому рівні, треба багато працювати

15-річна українська тенісистка Марта Костюк прокоментувала свій вихід до другого кола престижного грунтового турніру WTA у Штутгарті (Німеччина).

Марта, зокрема, заявила, що вона не надто здивована тим, що виступає на такому високому рівні, повідомляє  Твіттер  WTА – Укрінформ.

“Не можу сказати, що надто здивована своїм виходом до другого кола. Я багато працювала, аби грати на такому рівні. Думаю, що запорукою високих результатів стали талант і працездатність… У дитинстві в мене не було ідолів, але мені подобалося дивитися гру Джоковича. До 9 років я навіть хотіла, щоб він став моїм чоловіком. Але з точки зору стилю нікого не було, на кого б я дійсно рівнялася”, – сказала українська тенісистка на корті Штутгарта, після сьогоднішньої перемоги над Антонією Лоттнер з Німеччини – 6:4, 6:1.

Путівку до чвертьфіналу турніру Костюк розіграє з переможницею протистояння між 6-м номером “посіву” француженкою Каролін Гарсією та росіянкою Марією Шараповою.

 

Мінгареллі відкрив інфоцентр ЄС у Кривому Розі

Інформаційний центр Європейського Союзу відкрили у Донецькому юридичному інституті МВС України, що перемістився до Кривого Рогу.

Про це повідомило Представництво ЄС в Україні на сторінці у  Facebook – Укрінформ

«Ми пишаємося, що відкритили новий Інформаційний центр Європейського Союзу у Донецькому юридичному інституті, що вимушено переїхав з Маріуполя до Кривого Рогу. Ми сподіваємося, що інфоцентр стане хабом, пропонуючи останні інформації та публікації про освіту та мобільні програми та місцем зустрічі для освітнього, громадянського суспільства й організацій та бізнес-спільноти», – сказав на відкритті центру голова представництва ЄС в Україні  Хюг Мінгареллі.

Інформаційні центри ЄС створює Європейська Комісія з метою поширення інформації про Європейський Союз, його політику, а також задля надання допомоги університетам і дослідницьким центрам у навчанні студентів та проведенні дослідницької роботи з питань європейської інтеграції.

Перші Інформаційні центри були створені у 1963 році. Сьогодні в світі їх понад 600. В Україні діють 23 ЄС-центри при вищих навчальних закладах у 20 містах України (Дніпропетровськ, Київ, Луцьк, Севастополь, Сімферополь, Тернопіль, Харків, Херсон, Чернівці, Суми, Одеса, Донецьк, Біла Церква, Вінниця, Острог, Маріуполь, Миколаїв, Івано-Франківськ, Львів, Ужгород та Чернігів).

В Інформаційному центрі ЄС кожен охочий може отримати доступ до електронних баз даних, які містять офіційні документи, що приймаються Європейською Комісією, Європейським Парламентом та іншими офіційними установами ЄС; дізнатися історію виникнення та принципи формування Європейського Союзу, спільні здобутки держав-членів ЄС, поточну проблематику і стратегію подальшого розвитку європейської спільноти. Крім того, на базі центрів планують проводити інформаційні заходи для студентів і викладачів стосовно діяльності Європейського Союзу та його відносин з Україною, презентації освітніх програм ЄС для студентів та молодих науковців тощо. Представники центрів нададуть всю необхідну допомогу у пошуку матеріалів.

 

У Нью-Йорку презентують роботи художниці з українським корінням

В Українському інституті Америки в Нью-Йорку відбудеться виставка робіт американської художниці з українським корінням Ольги Рондяк “Ідентичність, перервана”.

Про це повідомляє  Український погляд – Укрінформ.

“Мистецтво в інституті Америки завершує свій сезон 2017-18 років виставкою змішаних медіа-робіт українки американського походження Олі Рондяк під назвою “Ідентичність, перервана”, в якій художниця використовує традиційні методи колажу та малярства для позначення впливу на творчісь особистої історії, жіночості, етнічної та національної ідентичності, політики, аж до вуличного мистецтва (стріт-арту)”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що роботи художниці вперше виставлятимуться в Українському інституті Америки. Цю виставку буде супроводжувати текстами повний ілюстрований каталог авторства директора Інституту міжнародної освіти в Україні Марти Коломаєць та Катрін Пейдж, Гретчен Гупфел, куратора сучасного мистецтва в сучасному штаті Делавер.

“Ідентичність, перервана” народилася під впливом останніх подій на Сході України та Революції гідності 2013-2014 років. Художниця намалювала картини за два з половиною місяці, під час яких вона працювала майже нон-стоп.

У багатьох картинах, на яких зображений жіночий образ у різних інтерпретаціях, мисткиня використовувала елементи поп-арт стилю і колажі з газетних та журнальних вирізок зі свідченнями про події у Криму та Євромайдан.

Виставка проходитиме з 4 травня по 10 червня з вівторка по неділю, з 12:00 до 18:00, або за домовленістю.

Нагадаємо, наприкінці березня у Києві українська художниця Ольга Рондяк вже представила серію робіт під назвою “Ідентичність, перервана”.

Раніше українка за походженням приїжджала до столиці з іншими виставками, серед яких “Жінки Революції”, “Образи Майдану”, “Вінок”, “Мотанка”.

Як відомо, Оля Рондяк – українка, яка народилася і виросла в США в сім’ї українських емігрантів. Разом з чоловіком Петром в 1995 році приїхала до України, де вони живуть разом зі своїми трьома дітьми – Калиною, Майєю і Романом. Їх українсько-американська сім’я надає матеріальну підтримку воїнам АТО, залучаючи до цього родичів і друзів.

 

Євродепутат Гармс відвідає Харків

Депутат Європарламенту від ФРН, співголова парламентської асамблеї Euronest, член фракції Зелених ЄП Ребекка Гармс планує 26 квітня відвідати Харків.

Про це кореспонденту Укрінформу в ФРН повідомили в офісі німецького депутата.

“З нагоди 32-ї річниці Чорнобильської катастрофи (26 квітня 1986 року) Ребекка Гармс відвідає Харків”, – поінформували в офісі європарламентарія.

У Харкові Гармс на візьме участь у X міжнародному трієнале еко-плакату “4-й блок”.

Відзначається, що Асоціація українських графічних дизайнерів “4-й блок”, названа на честь четвертого блоку ЧАЕС, кожні три роки, починаючи з 1991, організує виставку творів мистецтва, присвячених тематиці навколишнього середовища. Гармс вручить нагороди переможцям цьогорічного трієнале.

Вона разом з організаторами також вшанує пам’ять жертв катастрофи біля Чорнобильського монумента в Харкові і зустрінеться з представниками місцевої влади, а також жертвами аварії на Чорнобильській АЕС; відвідає виставку, екскурсії по якій проводять ліквідатори.

Крім того,  Гармс  планує відвідати місцевий офіс антикорупційної організації “Антикор”, щоб підтримати його співробітників у складній роботі проти корупції.

 

Чистий дохід Укрпошти торік збільшився майже на мільярд – Смілянський

За підсумками діяльності у 2017 році ПАТ «Укрпошта» чистий дохід збільшився на 0,9 млрд грн, склавши 5,5 млрд грн.

Про це розповів в.о. генерального директора  ПАТ «Укрпошта»  Ігор Смілянський під час прес-конференції за підсумками діяльності у 2017 році, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Дохід компанії за останній рік зріс більш ніж, на 0,9 млрд грн і став 5,5 млрд грн. Якщо ми подивимось на історію компанії, то побачимо, що це один із найбільших стрибків компанії протягом останніх семи років. Ми змогли подолати той негативний тренд, який був у компанії», – сказав очільник компанії.

За його словами в структурі доходів 51% склали поштові послуги, 39% – фінансові, 6% –  торгівля та 4% – інше.

«Якщо порівнювати з попередніми роками, дещо зріс обсяг поштових послуг, фінансових дещо впав, це мабуть ознака того, що пошта почала серйозно займатися поштовими послугами», – зазначив Смілянський.

Він також зауважив, що обсяги письмової кореспонденції, передплата періодичних видань і здійснення готівкових платежів – тобто основна частина ринку Укрпошти – має тенденцію до зниження.

«Тут Україна знаходиться у загальносвітовому тренді. Але що це означає для Укрпошти? Це означає, що є дві великі зони для розвитку компанії. Це посилки (тут, на жаль, поки не такі обсяги доходів, як би нам хотілось) та імпорт-експорт, де ми маємо значну долю ринку – біля 70%. Це ті основні напрямки розвитку, які побудують майбутнє Укрпошти. Перекази матимуть дещо інший вигляд, готівкові будуть зменшуватися, адже ми отримали право на еквайрінг», – сказав Смілянський.

За результатами 2017 року компанія отримала збиток у розмірі 203 млн грн.

Витрати компанії за 2017 рік склали 5,8 млрд грн, що на 30% більше ніж у 2016 році.

«Основні витрати (більш ніж 74% витрат) – це фонд оплати праці, який за останній рік збільшився на більше, ніж 1,1 млрд грн. Основний внесок – збільшення мінімальної заробітної плати», – пояснив Смілянський, відповідаючи на запитання у зв’язку з чим було збільшено податки на нерухомість, транспортні витрати і міжнародний обмін.

«Як ви знаєте, була вірусна атака Petya, який за нашими розрахунками коштував компанії десь 100 млн грн», – додав Смілянський.

Він також зазначив, що прогнозовано до 1 січня 2019 року компанія має плани вийти на нульову рентабельність за тарифами на періодику.

«Щодо тарифів на періодику, які історично були нижчі за собівартість, ми прогнозуємо до 1 січня 2019 року вийти на нульову рентабельність. Але так як це був поступовий перехід, то мали збиток у розмірі 100 млн грн», – сказав в.о. генерального директора компанії.

ПАТ «Укрпошта» у 2017 році загалом виплатила на користь держави 1 650 428 тис. грн. Майже половина коштів (787 млн грн) склав єдиний соціальний внесок.

 

Замок “Паланок” торік отримав понад 10 мільйонів гривень прибутку

Мукачівський замок “Паланок”  минулого року зміг отримати більше 10 мільйонів гривень прибутку.  Частину цих грошей буде спрямовано на поточний ремонт.

Про це  інформують  у прес-службі Мукачівської міськради – Укрінформ.

“Замок “Паланок” продовжує оновлюватися. І все це завдяки коштам, які заробляє на себе історичний музей. Так лише минулоріч замок зміг отримати більше 10 млн гривень прибутку. За ці кошти і триває проведення ремонтних робіт”, – йдеться в повідомленні.

У замку планують замінити річкове каміння, яким вимощено Середній двір, на кам’яну бруківку. Вже закуплено 550 кв. м кам’яної бруківки на суму 188 тис. грн.

“Річковий камінь з Латориці, який зараз демонтується, був вимощений у Середньому дворі замку в середині 90-х років (ХХ ст.), тому він ніякої історичної цінності не має. В подальшому робитиметься благоустрій рову на Передзамче та буде вимощено ним рів для стоянки автомобілів”, – повідомляють у прес-службі.

У переліку ремонтних робіт, які проводитимуть в замку, – встановлення металевих риштувань та штукатурка стін у дворі пам’ятки.

Мукачівський замок “Паланок” –  одна з найцінніших історичних і воєнно-архітектурних пам’яток Закарпаття. Побудований на горі вулканічного походження заввишки 68 м і займає площу 13 930 кв. м. Точна дата заснування замку невідома, але в документах, які датуються XI століттям, він уже згадується.  В різні часи в ньому розташовувалися фортеця, столиця князівства  династії Ракоці, політична в’язниця Австрійської монархії, профтехучилище (за радянських часів).  Нині в Мукачівському замку розміщено  історичний музей. Щорічно його відвідують понад 250 тисяч туристів.

 

ФФУ не посилатиме своїх делегатів на 68-й Конгрес ФІФА в Росії

Федерація футболу України (ФФУ) не делегуватиме своїх представників для участі у 68-му Конгресі Міжнародної федерації футбольних асоціацій (ФІФА), який проходитиме 12 -13 червня в Росії.

Таке рішення було прийнято сьогодні, 24 квітня, на засіданні Виконкому ФФУ. Про це повідомляє  прес-служба  ФФУ – Укрінформ.

У той же час, члени Виконкому ФФУ уповноважили Тимчасового повіреного у справах України в РФ Руслана Німчинського взяти участь у роботі 68-го Конгресу ФІФА.

Рішення було ухвалене з метою запобігання можливим санкціям, які можуть бути застосовані до ФФУ через відсутність представника від України на Конгресі ФІФА.

 

Законопроект про громадянство може послабити позицію України щодо Криму – Немиря

Ухвалення певних положень президентського законопроекту № 8297 “Про внесення змін до Закону “Про громадянство України” щодо удосконалення окремих положень” може послабити позицію України стосовно Криму в контексті захисту прав людини.

Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, народний депутат від “Батьківщина” Григорій Немиря під час круглого столу на тему: “Війна, мир та реінтеграція: що буде після АТО?”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Уже другий раз у парламенті реєструється проект закону про внесення змін до закону “Про громадянство України” щодо удосконалення окремих положень. Перший раз це було минулого року – було внесено президентом як невідкладний. Зараз буквально на днях, 19 квітня, зареєстровано цей законопроект № 8297. І в даному випадку постає питання, я вже спілкувався з колегами, які займаються питаннями громадян України, які проживають у Криму, і чув від них, що у випадку, якщо деякі речі, які пропонується врегулювати цим законом, будуть врегульовані саме так, як вони зараз пропонуються, то фактично ми можемо серйозно послабити позицію України щодо Криму з точки зору захисту прав людини, збереження лояльності щодо громадян України, зокрема і кримських татар, які залишишся там, бо то їхня земля”, – сказав Немиря.

Як повідомлялося, законопроектом № 8297, зокрема, пропонується уточнити питання припинення громадянства України для тих жителів анексованого Росією Криму, які набули російського громадянств.

Так, статтю 19 закону “Про громадянство України” пропонується доповнити положенням, відповідно до якого не є підставою для втрати громадянства України «набуття громадянства Росії в результаті здійснення протиправних та недобросовісних дій на тимчасово окупованій території Криму окупаційною адміністрацією Росії».

Водночас проект акту передбачає додаткові підстави для втрати громадянства України, зокрема використання виборчого або іншого права, яке надає іноземне громадянство, або виконання особою обов’язків, які на неї покладає іноземне громадянство, що може підтверджуватися публічними реєстрами державних органів, або використання паспорта іноземної держави під час виїзду з України або в’їзду в Україну (якщо це зафіксовано посадовою особою Державної прикордонної служби України).

 

Луценко сказала, кого з кримчан позбавлятимуть громадянства України

Жителів окупованого Криму не позбавлятимуть українського громадянства, якщо вони брали участь у виборах інших країн, служили у збройних силах РФ чи в лавах бойовиків на Донбасі або отримали російський паспорт не з власної волі.

Про це заявила представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко в ефірі телеканалу “112 Україна”, коментуючи президентський законопроект про внесення змін до закону “Про громадянство України”, який передбачає нові підстави для позбавлення українського громадянства, в тому числі для мешканців окупованого Криму, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Стосовно мешканців Автономної Республіки Крим прописано у статті 19, де чорним по білому вказується, що повну відповідальність за тиск, утиски, примушування українських громадян, які проживають у Криму, до незаконних дій, має нести Російська Федерація. Наші громадяни, які вимушені були вчинити ті чи інші дії на цій окупованій території для того, щоб зберегти життя, щоб не потрапити до тюрми, щоб мати можливість годувати сім’ю, вимушені були брати участь у референдумі під дулами автоматів чи їх примусили служити у російській армії, чи в так званих ЛНР та ДНР, не будуть нести відповідальності і не будуть позбавлятися громадянства України”, – сказала Луценко.

За її словами, у законі прописано, що позбавлятися громадянства України будуть особи, які “скориставшись певними можливостями”, брали участь у виборах іншої країни або служили в збройних силах іншої країни з власної волі. “Відповідальність для українських громадян, які чітко підпадають під дію документа, які не робили це під тиском, а робили це добровільно, буде наставати з моменту, коли закон набере чинності”, – зауважила  Луценко.

Вона повідомила, що новий законопроект вносить певні зміни до чинного законодавства, які будуть більш чітко регулювати правила надання чи позбавлення українського громадянства, а комісії буде надано більше повноважень для додаткової перевірки документів тих, хто претендує на українське громадянство або його позбавлення. На переконання Луценко, більш ретельна перевірка кандидатів у громадяни України дасть можливість своєчасно виявити російських диверсантів.

Представник Президента у ВР зазначила, що законопроект вже знаходиться на опрацюванні у відповідних парламентських комітетах.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко пропонує Верховній Раді дозволити припиняти громадянство України жителів анексованого Росією Криму, які беруть участь у російських виборах. Про це йдеться у президентському законопроекті № 8297 “Про внесення змін до Закону України “Про громадянство України” щодо удосконалення окремих положень”, опублікованому на сайті парламенту.

 

Українська IT-галузь принесла в бюджет $3,6 мільярда – Гройсман

IT-галузь України за минулий рік зросла на 20%.

Про це сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками провідних IT-компаній України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“IT-галузь України за минулий рік зросла на 20%, на цей рік маємо такі самі плани росту. Український інтелектуальний потенціал дуже потужний у світі. В багатьох міжнародних технологічних продуктах є український внесок”,- сказав  Гройсман.

За його словами, торік IT-індустрія принесла країні $3,6 млрд експортної виручки. Доля ІТ-галузі у ВВП країни – близько 3,4%.

“Станом на початок 2018 року в галузі працює понад 120 тисяч розробників та інженерів, кількість яких стрімко зростає”, – додав глава уряду.

Гройсман зазначив, що на травень готується чергове дерегуляційне засідання Кабміну. “Будемо надалі скасовувати стоси непотрібних регуляцій і ухвалювати потрібні рішення, передусім для ІТ-сектору”, – сказав він.

Гройсман підкреслив, що уряд тисячами скасовує застарілі акти, через які хтось міг прийти і влаштувати перевірки.

 

Усі претенденти на найвищі посади в Міноборони проходять поліграф – Полторак

Усі претенденти на найвищі посади в Міністерстві оборони ретельно перевіряються, зокрема і на поліграфі.

Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак в інтерв’ю BBC News Україна, опублікованому у вівторок на  сайті  Міноборони – Укрінформ.

“Що ж до призначень – ми всі найвищі посади перевіряємо. Але неможливо звільнити всіх, хто має родичів у Росії. І думаю, це було б не зовсім правильно, – так ми повернемося до Радянського союзу. Однак повинні бути пильними: під час призначень на високі посади всі проходять поліграф. Для цього ми створили ціле управління”, – сказав міністр, відповідаючи на запитання щодо “російських агентів” в ЗСУ.

Полторак  зауважив, що, звичайно, російські агенти є, бо “у нас ще чотири роки тому міністр оборони був громадянином Росії (мова йде про Павла Лебедєва, який був міністром з 2012 р. до лютого 2014 р. – ред.). А сьогодні хочемо, щоб не було російських агентів – звичайно, вони є. Ми проти них працюємо і позбуваємося. Їх вже набагато менше”, – наголосив він.

Також міністр додав, що на службі в армії досі є люди, які вважають Росію гарним сусідом. “Серед тих, хто був на фронті, дуже мало таких людей. А серед тих, хто жодного дня там не був, ще зустрічаються ті, хто вважає, що Росія – це брати і гарні сусіди”, – сказав Полторак.

 

Полторак домовився з главою Пентагону про дату поставок Javelin

Міністр оборони Степан Полторак вважає, що вдалося зняти блокаду на постачання озброєння і техніку в Україну.

Про це він сказав в інтерв’ю BBC News Україна, опублікованому у вівторок на сайті Міноборони – Укрінформ.

“Якщо порівняти з 2014 роком, то ту блокаду, небажання постачати нам озброєння і техніку, ми подолали. Стосовно поставок Javelin в Україні, то вони будуть своєчасно. І під час останнього мого візиту до США 2 лютого ми домовилися з міністром оборони Меттісом про дату. Я точно знаю, коли вони будуть, ми до цього готуємося. Ми відібрали людей і готуємо їх. Вони проходять теоретичну підготовку, вивчають різні протитанкові системи, не тільки Javelin”, – сказав  Полторак.

Водночас він зауважив, що американським протитанковим комплексам Javelin приділяють занадто багато уваги. “Наприклад, Javelin стріляють на відстань 2 км, “Стугна” (українська протитанкова ракета – ред.) – на 5 км. Javelin виконують трохи інше завдання, але самі по собі не вирішать усіх проблем на лінії зіткнення. Тому не треба переоцінювати важливість Javelin, а використовувати їх тоді, коли буде потрібно – на важких і загрозливих напрямках”, – пояснив він.

І додав, що якби “у нас там було 10 тисяч Javelin, це одна справа, але коли в нас 35 цих установок – зовсім інша. Тому давайте ми спочатку їх отримаємо, а потім ви дізнаєтесь, як ми їх будемо використовувати”.

Міністр також повідомив про плани закупити в поточному році антиснайперські комплекси в Канаді, а також про договори із допомоги зі США, Литвою, Латвією та Польщею

 

Миротворців ООН на Донбасі може бути до 40 тисяч – Полторак

Чисельність миротворчої місії ООН  може становити від 10 до 40 тисяч залежно від поставлених цілей – підтримання миру чи примушування до миру.

Про це сказав міністр оборони України Степан Полторак в інтерв’ю журналістам BBC News Україна, опублікованому у вівторок на  сайті Міноборони – Укрінформ.

“Для того, щоб ми могли чітко розрахувати, яка кількість миротворців потрібна, важливо визначити, яку задачу буде виконувати миротворча місія. Може бути два варіанти: підтримання миру і примушування до миру. Якщо мова йде про підтримання миру, то, за нашими розрахунками, місія може скласти від 10 до 25 тисяч. Якщо мова буде йти про примушення до миру, то цифра може бути 35 – 40 тисяч”, – зазначив  Полторак.

Відповідаючи на запитання, чи розробило вже Міноборони план взаємодії Збройних сил України з миротворцями,  він сказав, що Україна має величезний досвід у цьому питанні, багато офіцерів, генералів, військовослужбовці пройшли миротворчі місії: починаючи від начальника Генштабу, завершуючи командирами частин. “Тому ми чітко розуміємо, як треба взаємодіяти з місією”, – зауважив міністр.

За його словами, через миротворчі місії пройшли понад 20 тисяч українських військовослужбовців, і зараз українські миротворці за кордоном виконують міжнародні зобов’язання. При цьому Полторак зауважив, що на сьогодні не бачить необхідності повертати їх до України в разі розгортання на Донбасі миротворчої місії ООН. “У тих військовослужбовців, які на сході України, є достатньо досвіду. Він точно більший, ніж у миротворців”, – сказав  міністр.

 

У “ЛНР” знову відсутній мобільний зв’язок Vodafone

В ОРЛО наразі відсутній мобільний зв’язок Vodafone через пошкодження ліній зв’язку.

Про це повідомила прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб у  Twitter – Укрінформ

“Станом на 11.00 24.04.18, на тимчасово окупованій території Луганської області відсутні послуги мобільного зв’язку Vodafone через пошкодження ліній зв’язку”, – йдеться у повідомленні.

Причини пошкодження наразі з’ясовуються.

Як повідомляв Укрінформ, 11 січня 2018 року окуповані території Донбасу вже залишались без мобільного зв’язку  через пошкодження обладнання мобільного оператора Vodafone.

Тоді українська сторона Спільного центру з контролю та координації інформувала, що представники окупаційних адміністрацій на  Донеччині  зривають ремонтні роботи пошкодженого обладнання.

 

СБУ заблокувала масштабне переправлення нелегалів до країн ЄС

Співробітники департаменту контррозвідки спецслужби та Управління СБУ в Сумській області викрили міжнародне угруповання, учасники якого незаконно переправляли вихідців з країн Близького Сходу та Середньої Азії до країн ЄС.

Про це повідомляє  прес-центр  СБУ – Укрінформ.

“Встановлено, що до угруповання входили громадяни України, європейських та азійських країн, які сприяли зацікавленим іноземцям у незаконному в’їзді до Євросоюзу. Вони розшукували потенційних “клієнтів” як серед іноземців, що перебувають в Україні, так і серед мешканців країн із підвищеною терористичною загрозою. Ділки виготовляли замовникам підроблені візи до країн, переліт в які передбачав пересадку в країнах ЄС. В європейських аеропортах нелегали зверталися до владних установ країни щодо отримання статусу біженця”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією спецслужби, зловмисники встигли переправити до країн  Євросоюзу кілька десятків осіб. За свою “послугу” ділки отримували до півтори тисячі доларів США з кожного мігранта.

Оперативники спецслужби затримали у Києві організатора каналу, який є вихідцем з однієї з країн Близького Сходу, та отримав українське громадянство, і його спільника під час передачі чергових комплектів підроблених документів.

Під час санкціонованих обшуків за місцями їх проживання та роботи правоохоронці вилучили значну кількість підроблених документів та комп’ютерну техніку з програмним забезпеченням для їх виготовлення.

У рамках відкритого СБУ кримінального провадження вирішується питання щодо повідомлення організатору переправлення нелегалів про підозру в скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 332 та ст. 358 Кримінального кодексу України.

Відповідно до норм міжнародного права та українського законодавства здійснюється комплекс процесуальних заходів щодо притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до незаконного переправлення мігрантів, у тому числі іноземних громадян.

Операція проводилась під процесуальним керівництвом прокуратури.

 

Владу Нікольського району вчили прискорювати створення ОТГ

Представники районної та місцевої влади Нікольського району (Донеччина) взяли участь у дводенному тренінгу, щоб краще розуміти свою роль у процесах децентралізації та впровадженні реформ і прискорити їх реалізацію.

Організаторами навчання виступили Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», спільно з регіональним відділенням Української асоціації районних та обласних рад – Укрінформ

На тренінг до Маріуполя приїхали сільські голови, секретарі рад, представники Нікольської РДА та депутати районних рад.

«Навчання для  голів і депутатів Нікольського району організували з метою прискорити створення об’єднаних громад. Саме тому учасникам тренінгу експерти Центру розповідали про стан впровадження децентралізації в Україні загалом і в Донецькій області зокрема, пояснювали нормативно-правове регулювання реформи, демонстрували  можливості фінансової децентралізації», – зазначив радник з питань децентралізації Донецького ЦРМС Максим Ткач.

Експерт Інституту політичної освіти Ольга Омельчук розповіла учасникам тренінгу про права та обов’язки депутатів місцевих рад, форми роботи депутатів у радах та виконавчих органах.  Під час навчання говорили про межі компетенції представників ОМС та особливості їх формування у процесі  об’єднання громад.  Акцент зробили на організації та проведенні  громадських слухань, затвердженні плану заходів і процедурних документів та підготовці проектів рішень про об’єднання.

Практична вправа передбачала  моделювання створення різних форматів ОТГ в районі: одна громада  на весь район, як це передбачено Перспективним планом, або дві, як це можливо зробити. За словами Ткача, під час воркшопу учасники могли самостійно сформулювати переваги та ризики від різних моделей впровадження децентралізації в районі.

Найбільш жвавою була дискусія про забезпечення спроможності ОТГ та участь громадськості у процесах об’єднання. Щоб краще засвоїти нові алгоритми, дві команди виконали практичне завдання,  під час якого розписали як діяти задля вирішення проблем з водою та вивезенням сміття.

Під час тренінгу Нікольський селищний голова Олег Мендрин розповів, що ініціював процес об’єднання ще в 2016 році, проте він тоді  не був  доведений до логічного завершення.

«За досвідом ми їздили в уже створені ОТГ Тернопільської,  Полтавської, Волинської областей, тоді ж зрозуміли необхідність об’єднання. Відразу поставили задачу об’єднуватися в громаду, але не всі люди розуміли переваги та перспективи від утворення ОТГ. Нинішній тренінг дозволив розібратися з методикою формування спроможної громади, з механізмами та інструментами, які маємо для об’єднання.  Готові знов ініціювати створення громади», – підсумував Мендрин.

Програма “U-LEAD з Європою” фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Нікольський район – адміністративно-територіальна одиниця у південно-західній частині Донецької області. Адміністративний центр – смт Нікольське. Населення становить майже 84 тисячі.

 

Трасу Київ-Чоп перекривали селяни, яким не дають створити ОТГ

Близько півсотні селян Ужгородщини перекрили міжнародну трасу Київ-Чоп біля Ужгорода, аби привернути увагу до того, що обласна влада не дає їм дозволу об’єднатися в Холмківську ОТГ.

Трасу блокували кілька годин, повідомила кореспонденту Укрінформу сільський голова Холмка Тетяна Вачиля.

«Акція розпочалася близько 9 години ранку, пройшла мирно, ми закінчили її через три години, аби не відбирати права на вільне пересування у співгромадян: на трасі Київ-Чоп, яка є головною транспортною артерією Закарпаття, утворився затор. Своєю акцією ми хотіли показати обласній владі, що будемо відстоювати наше право на об’єднання, яке нам гарантує закон», – сказала вона, додавши, що якщо селянам не підуть назустріч в області, вони розпочнуть безстрокову акцію блокування траси.

Голова Закарпатської ОДА  Геннадій Москаль, коментуючи акцію селян Ужгородщини, заявив, що облдержадміністрація не прийме жодного шантажу, а оцінку блокувальникам міжнародної траси дадуть правоохоронці.

«Позиція обласної державної адміністрації щодо створення об’єднаної територіальної громади поблизу Ужгорода залишається незмінною – ми не дамо знищити район, щоб зробити щасливими кілька сіл. Міський голова Ужгорода вже направив листи трьом сільрадам, до складу яких входять вісім сіл, із пропозицією добровільно приєднатися до територіальної громади обласного центру. Адже села прилягають до Ужгорода й по багатьох позиціях становлять із ним єдине ціле. На поступки мешканцям сіл Ужгородщини обласна влада не піде, а оцінку блокувальникам дороги дадуть правоохоронні органи», – сказав він.

Разом із тим, Москаль нагадав, що минулого тижня голови трьох сільрад були попереджені про кримінальну відповідальність за перекриття дороги (ст.279 Кримінального кодексу України «Блокування транспортних комунікацій»).

В обласній поліції жодних претензій до селян не мають.

«Акція проходила мирно, дотримання правопорядку забезпечували два екіпажі поліції, – сказала речниця ГУНП в Закарпатській області Тетяна Щоголева.

За її словами, траса не стояла повністю, проїзд автівок був утруднений, але частково забезпечувався.

Як раніше повідомляв Укрінформ, минулого тижня жителі восьми сіл Ужгородщини влаштували пікет під стінами Закарпатської ОДА з приводу того, що в ОДА  вже понад рік їм не підписують документів на об’єднання в Холмківську ОТГ.

 

Трюдо закликав канадців не боятися

Кривавий наїзд на пішоходів у Торонто, що забрав 10 життів, не повинен залякати канадців.

Про це заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Нам слід аналізувати мінливу ситуацію, у якій ми перебуваємо, і робити усе можливе для захисту канадців, але ми не можемо жити в страху кожного дня, займаючись своїми справами», – сказав Трюдо.

Він закликав співгромадян не зменшувати своєї підтримки канадських ліберальних цінностей й свобод.

«Нам слід зосередитися на виконанні наших обов’язків й підтриманні безпеки канадців, у той же час дотримуючись свобод і цінностей, важливих для канадців», – зазначив прем’єр-міністр.

Трюдо додав, що інцидент у Торонто є «безглуздою і жахливою трагедією», але не становить загрози для національної безпеки. «Наразі у нас немає причин підозрювати, що наїзд у Торонто загрожує національній безпеці, але розслідування триває», – зауважив він.

За його словами, мотиви водія фургона, який виїхав на тротуар, досі залишаються невідомими.

Нагадаємо: у понеділок вдень орендований вантажний фургон в обідній час вилетів на тротур у північній частині та збив 25 осіб, 10 із яких загинули. Правоохоронцям вдалося дуже оперативно затримати водія, яким виявився 25-річний місцевий мешканець. Наразі залишається невідомим, чи наїзд був скоєно навмисно.

 

Підозрюваний в наїзді на пішоходів в Торонто залишив засекречене повідомлення

Алек Мінассіан, підозрюваний у вбивстві 10 людей в Торонто, перед нападом залишив зашифроване повідомлення у Facebook.

Про це повідомляє  телеканал новин “112-Україна”  з посиланням на  Reuters – Укрінформ.

“Перед інцидентом він написав скорочення від “involuntary celibacy” – термін, який використовується чоловіками для звинувачень жінок за невірність целібату”, – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що більшість постраждалих жінки.

Нагадаємо, в канадському місті Торонто фургон в’їхав у натовп. В результаті наїзду 10 людей загинули, ще 16 отримали травми. Поліція вже встановила підозрюваного у скоєнні наїзду – це 25-річний місцевий житель Алекс Мінассіан. Його мотиви поки що невідомі, не виключається версія теракту.

 

У будинку, в якому Гоголь писав другий том «Мертвих душ», обвалився дах

В Одесі стався обвал даху у будинку, в якому письменник Микола Гоголь працював над другим томом «Мертвих душ».

Про це повідомляє інформаційний портал «Думская» – Укрінформ.

Дах, що впав, пробив підлогу другого поверху та пошкодив оздоблення всередині будівлі. Через обвалення сотні квадратних метрів будівлі опинилися просто неба.

З 2005-го року міська рада Одеси прийняла будинок у власність міської громади. Водночас, частина житлових і нежитлових приміщень була приватизована і перепродана.

Будинок № 11 на вулиці Гоголя побудували у 1836-1849 роках за проектом архітекторів Даллаклава і Шашина. Він належав родичу письменника. Микола Гоголь жив у цьому будинку у 1850-1851 роках, коли працював над другим томом «Мертвих душ».

 

Шевченко та водевіль за Пчілкою: в Ужгороді стартував театральний фестиваль

В Ужгороді водевілем-модерном «Пристрасті дому пана Г. – П.» Київського академічного театру «Колесо» за п’єсою Олени Пчілки розпочався ІІ фестиваль камерного театрального мистецтва «Під цвітом сакури».

Про це повідомляє  прес-служба  Ужгородської міськради – Укрінформ.

«ІІ фестиваль камерного театрального мистецтва «Під цвітом сакури» стартував в Ужгороді водевіль-модерном «Пристрасті дому пана Г. – П.» Київського академічного театру «Колесо» за п’єсою Олени Пчілки. Стартували вистави на малій сцені Закарпатського обласного драмтеатру в Ужгороді, загалом планують показати 8 вистав», – йдеться у повідомленні.

Сьогодні о 18.30 на малій сцені Волинський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Лесі Українки покаже виставу «Стіна» за п’єсою Юрія Щербака. Це монодрама про  стосунки  Тараса Шевченка  та княжни Варвари Рєпніної.

У середу, 25 квітня, Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки покаже ліричну історію «Гей, ти – привіт!» за п’єсою Геннадія Мамліна. Це розповідь про перше кохання, дорослішання і пізнання світу. Цю ж виставу кияни повторять у четвер, 26 квітня, о 13.00 у ляльковому театрі.

Також 26 квітня Львівський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Ю.Дрогобича покаже драму “Маргарита й Абульфаз” за романом нобелівського лауреата Світлани Алексієвич.

У п’ятницю, 27 квітня, Київський академічний молодий театр – виставу “Фрекен Жулі” за твором Августа Стріндберга.

У суботу, 2 квітня, Національний академічний український драматичний театр ім. М.Заньковецької – біографічну виставу про Івана Франка “Картка любові” за твором Романа Горака.

У неділю, 29 квітня, Національний академічний драматичний театр ім. І.Франка з Києва покаже виставу “Увертюра. До побачення” за оповіданням Івана Франка “Сойчине крило”.

Завершиться фестиваль у понеділок, 30 квітня, виставою – трагікомічним абсурдом акторів Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру “Краще залишайся мертвим” за п’єсою Карла Ветлінгера.

Театральний фестиваль «Під цвітом сакури» започаткували в Ужгороді минулого року. Цього року гостям вручатимуть керамічний символ цьогорічного театрального марафону – квітучу сакуру у виконанні художника Олександра Сопільняка.

 

Реєстр сертифікованих фахівців фондового ринку запрацював на сайті Нацкомісії

На сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) відкрито Реєстр сертифікованих осіб – фахівців фондового ринку.

Про це  повідомляється  на сайті НКЦПФР.

«У рамках підвищення прозорості ринку капіталу і забезпечення максимального доступу до публічної інформації на сайті НКЦПФР відкрито Реєстр сертифікованих осіб – фахівців фондового ринку (осіб, які мають сертифікат на право вчинення дій, пов’язаних з безпосереднім провадженням професійної діяльності на фондовому ринку)», – йдеться в повідомленні.

Реєстр розміщено в розділі сайту «Діяльність»/«Сертифікація спеціалістів» за  посиланням.

У Реєстрі міститься інформація щодо усіх фахівців фондового ринку: прізвище, ім’я та по-батькові, номер сертифікату, вид діяльності, дата видачі сертифікату, термін його дії, статус сертифікату (дійсний чи недійсний).

Як прокоментували необхідність створення Реєстру в НКЦПФР, такий ресурс може бути корисним для hr-директорів професійних учасників фондового ринку при прийомі на роботу нових співробітників, для перевірки бізнес партнерів, які надають професійні послуги на  фондовому ринку, а також для інвесторів при перевірці компаній, через які вони мають намір інвестувати в інструменти ринку капіталу.

Як повідомлялось, з метою реформування системи підготовки та атестації фахівців фондового ринку Комісія уклала Меморандум з Асоціацією інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine, яка офіційно представляє в Україні міжнародний CFA Інститут. Згодом до Меморандуму також приєдналась Професійна асоціація учасників ринків капіталу та деривативів.

У рамках цієї співпраці була розроблена Концепція «Підготовка та атестація фахівців фондового ринку та керуючих активами: прозорість і відповідність сучасним вимогам та міжнародним стандартам» і затверджене рішенням НКЦПФР №909 від 21.12.2017 року. Концепція описує основні аспекти створення ефективної системи підготовки та атестації фахівців із акцентом на професійні компетенції та заснована на незалежній оцінці кандидатів згідно з кращими світовими практиками.

Законодавча база для впровадження цієї Концепції буде розроблена протягом поточного року.

 

Більшість заробітчан хочуть повернутися в Україну – Розенко

За кордоном працюють регулярно або тимчасово від 3 до 6 мільйонів українців.

Про це сказав віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко у коментарі журналістам у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“З кінця 80-х початку 90-х років на сьогоднішній день ми не бачимо тенденції масового виїзду українців за кордон, хоча чудово розуміємо, що в середньому від 3 до 6 млн українців регулярно або тимчасово працюють за кордоном. Але навіть соціологічні дослідження, які проводилися серед людей, які працюють і навчаються за кордоном, показують на сьогоднішній день непогану, на мою точку зору, тенденцію, що лише близько 11% українців не пов’язують свого майбутнього з Україною, але в принципі переважна більшість українців хочуть повернутися в Україну”, – зазначив  Розенко.

На його думку, щоб змінити ситуацію, “завдання уряду не створення чергового геніального проекту на 300 сторінок державної програми, а уряд має працювати над створенням реальних умов щодо покращення і саме головне – якості та рівня життя українців”.

“Я переконаний, що в нас є всі шанси в цьому році досягнути зафіксованої цифри в державному бюджеті 4200 грн мінімальної заробітної плати. Я думаю, що уряд сконцентрується на цьому питанні й вирішить це питання в цьому році”, – додав Розенко.

 

Розенко запевняє, що пільги чорнобильцям скорочувати не будуть

На сьогодні не передбачається жодного скорочення пільг чи послаблення  соціального захисту чорнобильцям.

Про це сказав віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко журналістам у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми не передбачаємо на сьогоднішній день жодних скорочень чи пільг, чи соціального захисту чорнобильців. Це чітко й однозначно, це моя принципова позиція. Навпаки, ми маємо робити все, щоб посилювати соціальний захист чорнобильців”, – сказав  Розенко.

Він зазначив, що у контексті пенсійної реформи здійснено частково перерахунок пенсій деяким категоріям чорнобильців.

“Зокрема, ми вирішили болюче питання по солдатах, які працювали в зоні ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, пенсія яким не була перерахована протягом останніх 15 років. Це було зроблено у жовтні”, – сказав віце-прем’єр-міністр.

За його словами, “зараз, під час перерахунку пенсій військовим пенсіонерам, найбільшу надбавку, і це передбачено постановою уряду, отримають якраз всі військовослужбовці, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС”.

Розенко переконаний, що нині необхідно рухатися в напрямку наближення виконання закону про статус ліквідатора наслідків Чорнобильської катастрофи, щоб цей закон запрацював у повному обсязі.

Тому, додав Розенко, мова жодним чином не йде про скорочення чорнобильських програм, про скасування якогось виду пільг чи компенсацій.

 

В Україні стартував загальнонаціональний фотоконкурс

Міністерство регіональної політики за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» організувало національний фотоконкурс «Великі світлини маленьких місць: моя громада – наше майбутнє».

Прийом робіт триває з 23 квітня по 20 травня 2018 року, повідомили Укрінформу у прес-службі «U-LEAD з Європою».

«23 квітня стартує загальнонаціональний фотоконкурс «Великі світлини маленьких місць: моя громада – наше майбутнє», який триватиме до 20 травня 2018 року. Він має на меті залучення мешканців територіальних громад, а також сільської місцевості загалом до процесу об’єднання, а також і до самої реформи з децентралізації безпосередньо», – йдеться у повідомленні.

Для участі в конкурсі необхідно:

– зареєструватись на сайті;

– сфотографувати найулюбленіші місцини своєї громади чи рідного краю;

– відправити фото разом з анкетою.

Наприкінці фотоконкурсу в Києві пройде заключна церемонія нагородження переможців, а також буде організована мандрівна фотовиставка, яка згодом відвідає усі області України.

З деталями конкурсу можна ознайомитися на сторінці у Facebook  www.facebook.com/ULEADwithEurope  та на сайті  www.hromady.photos

Як повідомлялося, Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма «U-LEAD з Європою» сприяє розвитку самоврядування в Україні, створена на засадах прозорості й підзвітності та сприяє Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства у впровадженні реформи з децентралізації влади в країні.

 

Гройсман: Україна має потужний інтелектуальний капітал у сфері ІТ

Український інтелектуальний капітал у ІТ-галузі є дуже потужним.

Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на зустрічі з представниками провідних ІТ-компаній України, яку він транслював на своїй сторінці  у Facebook – Укрінформ.

«Ми маємо найпотужніший капітал у світі, наш інтелектуальний капітал є достатньо серйозним. Те, що  технології  пішли далі і Україна почала відставати, теж очевидний факт. Наше завдання сьогодні – зростати швидше», – сказав Гройсман.

 

В Україні більше тисячі ветеранів АТО наклали на себе руки – Третьяков

Більше тисячі осіб в Україні, які брали участь в АТО, наклали на себе руки.

Про це сказав народний депутат фракції “Блок Петра Порошенка”, голова Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції і людей з інвалідністю Олександр Третьяков у ході конференції “VETS: Світові практики інтеграції ветеранів до мирного життя”, – повідомляє кореспондент Укрінформу.

“В Україні вже більше тисячі людей, які воювали в  АТО  і закінчили суїцидом. Це війна, яка в корені відрізняється від війни, яка була в Афганістані. Я маю на увазі, як наслідок. У Афганістані була війна, на якій  застосовували стрілецьку зброю. На цій війні застосовується артилерійська зброя. І природно всі психологічні травми пов’язані більше з цим. А це ще важче для солдатів. У багатьох є контузії”, – розповів Третьяков.

Він також повідомив, що станом на 2 квітня 2018 року кількість учасників АТО становить  329, 5 тисяч.

“На жаль, ця кількість не зменшуватиметься”, – додав депутат.

Крім того,  сказав він, в Україні сьогодні понад 1,6 млн ветеранів, що становить 4% від усього населення України.

 

Україна відправляє півсотні студентів на стажування до Канади

Україна цьогоріч вперше відправить до Канади своїх студентів за міжнародною освітньою ініціативою Mitacs Globalink Research Internship, в рамках якої вони упродовж 12 тижнів вестимуть свої науково-дослідницькі проекти.

Про це Укрінформу повідомила координатор проекту Олена Скалянська під час офіційної зустрічі фіналістів першого відбору українсько-канадської програми стажування «Mitacs Globalink Research Internship».

«Наукові стажування проходять у 60 університетах  Канади.  У травні-червні професори канадських університетів подають свої наукові проекти. Студенти обирають напрямки досліджень і надсилають від 3-7 заявок на участь у проектах. Після попереднього відбору Mitacs, де перевіряють оцінки, знання англійської чи французької мови, канадські професори проводять скайп інтерв’ю. Вони визначають мотивацію учасника, дізнаються про нього більше і потім приймають остаточне рішення щодо участі студента», – сказала вона.

За словами Скалянської, на участь у першому відборі подали заявки понад 500 студентів, з яких канадська сторона відібрала 51 учасника.

«Участь у цій програмі дасть змогу талановитим українським студентам працювати в нових умовах та поглинати все те, що канадська культура та академічні спільноти можуть запропонувати в рамках дослідницької співпраці. Ці студенти повернуться в Україну та будуть поширювати свої знання і навички серед наукової спільноти України, впроваджуючи нові наукові директиви, приймаючи інноваційні рішення і тим самим розвиваючи Україну», – додав директор Українсько-канадської фундації імені Тараса Шевченка Орест Скліренко.

«Студенти отримають не лише практичний досвід, а й можливість у майбутньому знайти цікаву роботу, створити свій стартап, продовжити співпрацю з професором та отримати стипендію для навчання в канадській магістратурі. А також під час стажування студенти розроблять дослідницький проект, який потім, із великою ймовірністю, буде комерціалізуватися. Такі науково-дослідницькі проекти важливі як для Канади, так і для країн-партнерів, адже допомагають обом країнам розвиватися», – зазначив ментор програми стажувань Mitacs Globalink для України Олександр Романко.

В Україні програму Globalink Research Internship разом з урядом Канади підтримують фонд Western NIS Enterprise Fund, канадська некомерційна організація Mitacs та Українсько-канадська фундація імені Тараса Шевченка.

Крім того, програму підтримав відомий канадський меценат українського походження Джордж Міхаль.

 

Зниклий українець Стешенко перебуває у кримському ізоляторі – адвокат

У вівторок, на 14 день зникнення на адмінкордоні з окупованим Кримом українця Олександра Стешенка, стало відомо, що він знаходиться в ізоляторі тимчасового тримання (ІТТ) м. Сімферополя.

Термін його арешту завершується сьогодні, повідомляє  КримSOS  з посиланням на адвоката Едема Семедляєва – Укрінформ.

“Харків’янин Олександр Стешенко, зв’язок з яким обірвався 11 квітня під час перетину КПВВ “Джанкой”, відбуває адміністративний арешт в ІТУ м.Сімферополь. Про це повідомив адвокат сім’ї Стешенка Едем Семедляєв”, – зазначається у повідомленні.

За даними КримSOS, термін арешту завершується сьогодні о 22 годині.

Як повідомлялося, 11 квітня на адміністративному кордоні з окупованим Кримом російські силовики затримали харків’янина Олександра Стешенка. Востаннє він телефонував із КПВВ “Чонгар” 11 квітня.

Про зникнення Стешенка на гарячу лінію КримSOS повідомила його матір. За її словами, причиною затримання  на КПВВ “Чонгар” стала нібито невідповідність його з фотографією у паспорті.  МЗС  України направив ноту Росії у зв’язку із затриманням на в’їзді до Криму Стешенка.

 

Джапарова назвала три парадигми реінтеграції Криму і Донбасу

Наші громадяни, які мешкають на окупованих територіях Криму та Донбасу потребують чіткого розуміння того, що держава не забула про них, що вони потрібні, і що ці землі повернуться під контроль України.

На цьому наголосила  перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, презентуючи на прес-конференції в Укрінформі аналітичний звіт за результатами соціологічного дослідження «Особливості свідомості та ідентичності жителів підконтрольних та окупованих територій Донецької області».

“У жителів окупованих територіях є абсолютно чіткий запит щодо розуміння того, що відбувається сьогодні. Тобто, має бути чітка артикуляція політичної риторики, розуміння, які сервіси сьогодні надає Україна, як вона захищає своїх громадян на окупованих територіях, ну і фактично розуміння того, яке майбутнє очікує громадян України на окупованих територіях. Ці три парадигми реінтеграції є ключовими”, – сказала Джапарова.

За її словами, влада повинна довести, що держава не є байдужою до своїх громадян. “Звісно, ми є заручниками політичних рішень. Одна з наших ключових позицій полягає в тому, що Донбас завжди був українським і російська пропаганда намагається показати, що це не так. І це також як і в Криму – ” исконно русская земля”. І всі  наші комунікаційні кампанії про те, як Українаи була присутня, як саме українці розбудовували державність сторіччя тому і саме так ми бачимо цей рух”,- підкреслила вона.

Перший заступник міністра відзначила, що робити це складно, бо ж російська пропаганда діє досить  жорстко. “Не секрет, що інформаційний простір на окупованих територіях практично зачищений від українських ЗМІ. Доступ українських ЗМІ обмежений і запорукою того, що його відновлять  на 100% є зміна статусу окупованих територій”,- наголосила вона

Тільки тоді, відзначила Джапарова, коли Крим і Донецька та Луганська області повернуться під юрисдикцію України, можна буде говорити про стовідсоткове повернення нашого мовлення.

Під час прес-конференції були оприлюднені результати другої хвилі соціологічного дослідження «Особливості свідомості та ідентичності жителів підконтрольних та окупованих територій Донецької області», яке було проведено у грудні 2017 року на замовлення Міністерства інформаційної політики України за підтримки Аналітичного центру «Фабрика думки «Донбас» та Національного фонду на підтримку демократії (National Endowment for Democracy), українським офісом міжнародного дослідницького агентства IFAK Institut.

Серед основних питань – позиції респондентів щодо сприйняття подій на Донбасі, найпоширеніші страхи, бачення майбутнього Донбасу, сценарії розв’язання збройного конфлікту та питання ідентичності.

 

Довірена особа Путіна в окупованому Криму отримала підозру у держзраді

Громадянці України, яку 23 квітня затримали на адміністративній межі з Кримом, за звинувачення у сприянні окупаційній влади півострова, повідомили про підозру у держзраді.

Про це повідомила речник прокуратури АРК Тетяна Тихончик в ефірі телеканалу “112 Україна”.

“Затриманій вчора на КПВВ “Чонгар” особі, яка брала участь в організації та проведенні незаконних виборів президента РФ в Криму, повідомлено про підозру у вчиненні державної зради”, – розповіла вона.

Як повідомляв Укрінформ,  23 квітня на КПВВ «Чонгар» в рамках кримінального провадження за фактом вчинення державної зради, затримано громадянку України, яка діючи в інтересах Російської Федерації, а також неурядової всеросійської громадської організації «Волонтеры Победы», будучи довіреною особою кандидата в президенти РФ Володимира Путіна, незаконно організувала та проводила на тимчасово окупованій території Криму збір підписів на підтримку висунення Путіна кандидатом на пост президента РФ.

 

Росія “анексувала” понад 500 українських телерадіочастот у Криму

Втрати України у телерадіоінформаційній сфері після окупації Криму становлять близько 200 млн грн.

Про це заявила перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова під час круглого столу “Війна, мир та реінтеграція: що буде після АТО?”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Втрати України в Криму після окупації в цій сфері за цінами 2014 року становили приблизно 200 млн грн від того майна, яке “віджали”, – це антени, цифрові передавачі, обладнання мовників”, – зазначила  Джапарова.

За її словами, таку суму Україна щороку недоотримує в бюджет через виконання умов ліцензії.

Водночас вона нагадала, що на 503 українських телерадіочастотних присвоєннях, які видані мовникам на підставі ліцензій Нацради з питань телебачення та радіомовлення і які незаконно використовує Росія, сьогодні на півострові мовлять російські або проросійські ЗМІ.

“Натомість сьогодні в Криму заведено більше трьох десятків російських ЗМІ, які активно пропагують антиукраїнську риторику”, – уточнила Джапарова.

За інформацією Національної ради і Міністерства інформаційної політики, через окупацію 39 українських радіостанцій і 31 український телеканал повністю втратили можливість здійснювати мовлення в Криму.

 

У Львові вшанували пам’ять жертв Геноциду вірмен в Османській імперії

У Львові обласна вірменська громада «Ахпюр» запросила громадян до участі у заходах до Дня пам’яті жертв Геноциду вірмен в Османській імперії.

Про це повідомила прес-служба  Львівської міськради – Укрінформ.

«У зв’язку з пам’ятною датою у  Вірменському  кафедральному соборі відслужили молебень, присвячений святим мученикам вірменського Геноциду. А увечері у Науковій бібліотеці Національного університету імені Івана Франка відбудеться мистецько-просвітницький захід «Пам’ять сильніша, ніж Геноцид» у супроводі Вірменського літургійного хору «Сагмос», – йдеться у повідомленні.

У програмі заходів – виставка картин одеського художника Овнана Манукяна «Пам’ять сильніша, ніж Геноцид».

Як нагадує  Вікіпедія, геноцид вірмен було організовано і здійснено у 1915 році на територіях, контрольованих владою Османської імперії. Він полягав як у фізичному знищенні, так і в депортації, під час якої цивільне населення опинялося в умовах, що призводять до неминучої смерті.

Геноцид вірмен є другим за вивченістю актом геноциду в історії після Голокосту. У спільній Декларації від 24 травня 1915 року країн-союзниць (Велика Британія, Франція і Росія), масові вбивства вірмен уперше в історії були визнані злочином проти людяності.

 

РНБО проситимуть заборонити російським суднам заходити в українські річки

Міністерство інфраструктури України буде звертатись до РНБО щодо заборони входу російських суден у внутрішні водні шляхи України через високий рівень терористичних загроз.

Про це заявив заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк у ході наради в Мінінфраструктури щодо судозаходів до закритих морських портів АР Крим та м. Севастополь, а також санкційних заходів, пов’язаних із будівництвом мосту через Керченську протоку, повідомляється на  сайті міністерства.

«Це неприпустимо, коли в час агресії з боку Російської Федерації по річках України, де знаходяться об’єкти критичної інфраструктури, ходять російські судна. Ми будемо ініціювати заборону ходу російських суден річками України», – підкреслив Лавренюк.

У нараді взяли участь представники Міністерства оборони, Міністерства закордонних справ, Державної прикордонної служби, Служби зовнішньої розвідки, представництва Президента в АР Крим.

Учасники наради обговорили питання судозаходів до закритих морських портів АР Крим, перекриття Керченської протоки у зв’язку з будівництвом Керченського мосту та вимушеної взаємодії суден які прямують з/до портів Азовського регіону з Керченським морським торговельним портом.

Лавренюк повідомив, що Міністерство інфраструктури передало Міністерству закордонних справ матеріали санкційного списку для подальшого долучення до міжнародного позову.

Заступник міністра наголосив на необхідності посилення взаємодії між всіма відомствами: «Нам необхідно максимально посилити заходи щодо виявлення несанкціонованих судозаходів у закриті порти Криму та притягнення до відповідальності. Міністерство інфраструктури проведе аналіз суден – порушників за країнами-прапорами та судновласників, із подальшим вжиттям заходів щодо таких порушників».

 

Захист проситиме суд відпустити Бубенчика на поруки

Адвокати активіста Майдану Івана Бубенчика проситимуть відпустити підзахисного на поруки, якщо суд визначить вручену підозру правомірною і вирішить обрати запобіжний захід.

Про це заявив адвокат Ігор Коржук по завершенню судового засідання 24 квітня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми просимо повністю відмовити у задоволенні будь-якого заходу забезпечення, оскільки він (Бубенчик – ред.) в тому числі не є підозрюваним. Ми про поруки говоримо лише в контексті, якщо слідчий суддя таки дійде висновку, що підозра є обгрунтованою відносно мого клієнта, що можна обирати запобіжні заходи, тоді ми будемо просити розглядати такий захід як порука, але як виключення”, – зазначив він.

Як повідомлялося, у вівторок, 24 квітня, суд переніс розгляд про обрання запобіжного заходу активісту Бубенчику на 27 квітня.

Таке рішення суддя ухвалив з огляду на те, що до судового процесу бажають долучитись ще двоє нових адвокатів Бубенчика. Таким чином, наразі інтереси активіста у суді представлятимуть четверо захисників.

Правоохоронці 3 квітня затримали активіста Майдану Івана Бубенчика. Прокуратура вручила йому підозру у вбивстві двох правоохоронців на Майдані під час Революції гідності.

Водночас пізніше  ГПУ  змінила Бубенчику підозру – тепер замість убивства двох осіб його підозрюють у посяганні на життя працівника правоохоронного органу та незаконне поводження зі зброєю.

Прокуратура просить про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту. Водночас ряд депутатів заявили про готовність взяти Бубенчика на поруки.

 

Син олігарха Ротенберга продав частку в компанії за тиждень до санкцій

Син відомого російського бізнесмена Аркадія Ротенберга – Ігор Ротенберг – за тиждень до того, як Міністерство фінансів США ввело щодо нього санкції, продав третину девелоперської компанії TPS Real Estat своїй сестрі Лілії.

Про це повідомив  РБК  представник компанії – Укрінформ.

“Бізнесмен Ігор Ротенберг “перестав бути бенефіціаром” 33,3% девелоперської компанії TPS Real Estate; новим власником цієї частки стала його сестра Лілія Ротенберг”, – розповіло джерело.

Ігор Ротенберг потрапив під санкції 6 квітня, угоду з продажу його пакету вони з сестрою уклали 29 березня, уточнили в компанії. Сам бізнесмен пояснив угоду тим, що нерухомість зараз є для нього непрофільною сферою.

Згідно із заявою Мінфіну США, Ігор Ротенберг потрапив під санкції через угоди з батьком. Аркадій Ротенберг перебуває під санкціями США з весни 2014 року. У тому ж році Ігор Ротенберг купив у нього 33% TPS Real Estate разом з акціями “Газпром буріння”. Компанія ТПС будує і займається експлуатацією торговельно-розважальних центрів у Москві, Сочі, Краснодарі, Новосибірську та Києві.

Після запровадження санкцій  США  щодо 24 російських бізнесменів і чиновників та 14 компаній їх активи, які перебувають в юрисдикції США, заморожені, а громадянам США заборонено укладати з ними угоди.

Проте у вівторок на Гонконгській біржі акції компанії “РусАл”, основним власником якої є російський олігарх Олег Дерипаска, який також потрапив під санкції США, зросли на 30%. Це сталося після того, як Мінфін США заявив, що “РусАл” може бути виведений з-під санкцій, якщо контроль над ним перестане належати Олегу Дерипасці.

 

У Європарламенті підтримують мільярдну допомогу Україні – проект доповіді

Профільний комітет Європарламенту підтримує надання Україні четвертої програми макрофінансової допомоги Євросоюзу обсягом в один млрд євро.

Про це йдеться у проекті доповіді комітету ЄП з питань зовнішньої торгівлі, яка буде обговорена у вівторок, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

Участь у засіданні комітету візьме міністр фінансів України Олександр Данилюк, який 24-25 квітня перебуває у Брюсселі з візитом.

«Ухвалити позицію у першому читанні, ураховуючи пропозиції Єврокомісії», – йдеться у проекті доповіді, автором якої є польський парламентарій Ярослав Валенса.

Як повідомляв Укрінформ, на початку березня Єврокомісія затвердила і внесла пропозицію щодо започаткування нової (четвертої) програми макрофінансової допомоги України обсягом до 1 млрд євро з метою економічної стабілізації та проведення структурних реформ.

Усі транші фінансової допомоги можуть бути виплачені після виконання українською стороною визначених умов, включаючи імплементацію економічних реформ та вжиття подальших кроків з інтенсифікації боротьби з корупцією.

Загальний обсяг зобов’язань з надання Україні макрофінансової допомоги з боку ЄС на реалізацію реформ визначений у розмірі 12,8 млрд євро, з них 2,8 млрд вже було надано за попередніми програмами.

 

G7 вимагає від Росії припинити дестабілізацію у світі

Росія мусить припинити свої дестабілізуючі дії на світовій арені й втручання у справи суверенних держав.

На цьому наголошується у спільному  комюніке  міністрів закордонних справ країн G7 – Укрінформ

«Ми віддані захисту заснованої на правилах міжнародної системи. Це підтверджується на фоні послідовності безвідповідальних та дестабілізуючих вчинків Росії, у тому числі втручання у демократичні системи держав. Ми закликаємо Росію припинити таку поведінку, яка стоїть на заваді можливості відновлення конструктивної співпраці», – зазначається у комюніке.

Міністри закликали Росію жити відповідно до своїх міжнародних зобов’язань та дотримуватися відповідальності щодо підтримання міжнародного миру і безпеки як Постійного члена Радбезу ООН. «Незважаючи на це, ми й надалі залучатимемо Росію до вирішення регіональних криз та глобальних викликів», – йдеться у документі.

У G7 також пообіцяли не припиняти розвивати свою здатність реагувати на гібридні загрози, у тому числі в кібернетичній сфері, у комунікаціях та контррозвідці. «Ми схвалюємо заходи, вжиті окремими державами, з метою обмеження ворожої розвідувальної діяльності Росії й підвищення нашої колективної безпеки. Ми підтримуватимемо цю проблему та її наслідки у центрі уваги в очікуванні саміту глав держав», – підсумовується у комюніке.

Як повідомляв Укрінформ, у канадському Торонто учора завершився саміт міністрів закордонних справ країн  «Великої сімки».  Вперше в історії участь у одній із сесій взяла й Україна.

Саміт глав держав G7 пройде на початку червня у канадському місті Шарлевуа, що на півдні провінції Квебек.

 

G7 похвалила Україну за децентралізацію та економічні реформи

Україні вдалося досягти помітних успіхів у втіленні реформ.

Про це йдеться у спільному  комюніке глав Міністерств закордонних справ країн G7.

«Ми ще раз підтверджуємо нашу підтримку українських реформ та висловлюємо своє схвалення кроків, зроблених донині, особливо в галузях децентралізації й економічного зростання», – зазначається у комюніке – Укрінформ.

Водночас у “Великій сімці” закликали Україну не зупинятися на досягнутому і продовжувати зміни. «Ми закликаємо уряд України досягти тривалого, очевидного прогресу на шляху реформування, на який він вже ступив і якого вимагає народ. Це включає створення антикорупційного суду (відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії), просування у виборчих реформах й законі про національну безпеку», – наголошується у документі.

Окрім того, міністри висловили підтримку групі послів країн G7 в Україні. «Ми підтверджуємо свою повну впевненість у групі послів  “Великої сімки”  в Україні та відзначаємо роль цієї групи у моніторингу та підтримці втілення реформ», – підсумовується у комюніке.

Як повідомляв Укрінформ, у канадському Торонто 23 квітня завершився саміт міністрів закордонних справ країн «Великої сімки». Вперше в історії участь в одній із сесій взяла й Україна.

 

Трамп все ж провів ніч у Москві в 2013 році – Bloomberg опублікував докази

Видання Bloomberg оприлюднило докази того, що Дональд Трамп таки провів ніч у Москві у листопаді 2013 року, попри те, що президент США нібито заперечував цей факт у розмові із колишнім директором ФБР Джеймсом Комі.

Як уточнює  Голос Америки, раніше про те, що Трамп справді провів ніч у Москві, членам Конгресу США розповів його колишній тілоохоронець, який також заявив, що у Москві Трампу пропонували відправити до його номеру в готелі жінок, але сам майбутній президент США розсміявся у відповідь на таку пропозицію – Укрінформ.

Згідно з даними про перельоти Трампа, які отримали  Bloomberg, він провів у Москві час із ранку п’ятниці 8 листопада і до ранку неділі. Трамп зупинявся у готелі Ritz-Carlton.

У Москву Трамп прибув для проведення конкурсу Miss Universe.

Скандальне досьє, складене колишнім співробітником британських спецслужб напередодні виборів у США на замовлення противників Трампа, серед іншого, містить закиди, що під час відвідин Москви у 2013 році російські спецслужби буцімто задокументували неналежну поведінку з його боку. Ті, хто вірить у подібні закиди, вказують, що Росія тоді могла отримати компромат проти Трампа, який використовує і зараз.

Напередодні проведення конкурсу у 2013 році  Трамп  у своєму Twitter активно писав  про очікування від його проведення.

“Думаєте, Путін прийде на конкурс Miss Universe у листопаді в Москві – і якщо так, то чи стане він моїм найкращим другом?”, – писав серед іншого Трамп.

 

Трамп назвав Кім Чен Ина “дуже порядною” людиною

Після ще недавніх звинувачень і заяв з особистими образами, президент США Дональд Трамп у вівторок назвав північнокорейського лідера Кім Чен Ина “дуже порядною” людиною.

Відповідну заяву він озвучив після зустрічі у Білому домі з президентом Франції Еммануелем Макроном, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми маємо достатньо конструктивні перемовини.  Кім Чен Ин  дійсно був дуже відкритим і, я думаю, дуже порядним, зважаючи на те, що ми побачили”, – прокоментував американський президент своє ставлення до північнокорейського лідера.

У цьому зв’язку Трамп нагадав про обіцянки Пхеньяна, яких той раніше не пропонував. Очевидно, американський президент мав на увазі заяву лідера КНДР про припинення своєї ракетної програми та закриття ядерного полігону. Він висловив переконання, що така позиція стала можливою завдяки “дуже-дуже жорсткій позиції” Сполучених Штатів.

Як повідомляв Укрінформ, США і Північна Корея готують зустріч лідерів країн. Американська сторона наполягає на припиненні розробки нових балістичних ракет Пхеньяном та денуклеаризації Корейського півострова. Спочатку переговори планувалося провести наприкінці травня, після цього з’явилися повідомлення про їх можливе проведення на початку червня. Водночас поки що невідомо на території якої країни планується провести цю зустріч.

 

США підтверджують, цілями хакерів РФ на виборах став 21 штат

Щонайменше, в 21 американському штаті було підтверджено хакерське втручання з боку Росії в період президентських виборів у США позаминулого року.

Про це заявила у вівторок офіційний представник Міністерства внутрішньої безпеки США Жанетт Манфра, повідомило видання  The Hill – Укрінформ.

“Міністерство має достатньо “видимих” підстав, щоб підтвердити активність, яка охоплювала 21 штат, що підтвердили сенсори в державних системах, а також інформація, надана розвідувальним співтовариством”, – зауважила Манфра під час слухань в Комітеті Сенату США з питань внутрішньої безпеки.

Вона висловила припущення, що цілями російської активності була більшість американських штатів. Хоча, за її словами, за даними міністерства,  хакери  здебільшого намагалися розвідати слабкі місця американських систем, ніж їх зламати.

Манфра заявила, що зараз і в подальшій роботі Міністерство внутрішньої безпеки зосереджується на захисті від зовнішнього втручання в критично важливу інфраструктуру США.

 

Агентство NASA офіційно очолив колишній конгресмен-республіканець

Колишній конгресмен-республіканець Джим Брайденстайн склав урочисту присягу й офіційно став 13-м директором Національного агентства аеронавтики й досліджень космічного простору.

Церемонія відбулася в понеділок, в головному офісі NASA, за присутності віце-президента США Майка Пенса, передає власний кореспондент Укрінформу.

“NASA втілює найкраще в Сполучених Штатах Америки. Ми йдемо попереду, ми відкриваємо, ми стаємо першими, ми надихаємо. Чекаю з нетерпінням нашої спільної подорожі”, – зауважив Брайденстайн.

Як уточнили в самому американському агентстві, новий директор очолив  NASA  в період, коли його діяльність є “критично важливою для національної економіки, безпеки й технологічного переваги”.

Нагадаємо: Сенат США підтримав більшістю голосів кандидатуру Джима Брайденстайна 19 квітня. До цього він представляв один із округів штату Оклахома в нижній палаті Конгресу США, де був членом Комітету з питань Збройних сил і Комітету з питань науки, космосу й технологій. Брайденстайн також є пілотом резерву ВМС США та колишнім виконавчим директором аерокосмічного музею і планетарію Tulsa Air.

 

Путін підтримує всіх екстремістів і сепаратистів у ЄС – польський маршалок

Президент Росії Володимир Путін підтримує усіх екстремістів і сепаратистів в ЄС як з лівого, так і правого боку, і все це він робить для того, щоб вони ділили і послаблювали Європу.

Про це заявив маршалок Сенату Польщі Станіслав Карчевський у вівторок в Талліні під час дискусії у ході дводенної конференції голів парламентів країн ЄС, повідомляє  РАР.

Путін  є лівим для лівих, консерватором для консерваторів, опорою для усіх екстремістів і сепаратистів, аби вони лише сильніше ділили ЄС і сварили одні народи з іншими”, – заявив Карчевський.

Він нагадав, що в березні 2014 року, коли Рада федерації Росії давала дозвіл Путіну вводити війська в Україну, один з російських депутатів оцінив реакцію Заходу на це: “покричать, покричать і забудуть”.

“ЄC не може дозволити собі підтвердження цього діагнозу і цього прогнозу”, – наголосив маршалок Сенату Польщі

На його переконання, якщо така позиція зберігатиметься у вищих ешелонах російської влади, то наслідком цього будуть подальші акти агресії.

Карчевський зазначив, що завданням ЄС є координація зусиль щодо відбиття пропагандистської агресії РФ на країни Європи. Він зауважив, що Кремль підживлює історичні суперечки на національному грунті між країнами Європи.

Маршалок Сенату РП зазначив, що основою спільного захисту від дій Росії є НАТО і міцні трансатлантичні зв’язки.

 

У “Газпромі” заговорили про Північний потік-3

Російський монополіст Газпром не виключає будівництва Північного потоку-3.

Про це заявив заступник голови правління компанії Олександр Медведєв, повідомляє  РИА Новости – Укрінформ.

“У нас є запаси підтверджені, у нас є транспорт, ми будуємо нові транспортні маршрути. Якщо Європа заявить свої потреби, буде готова підписати необхідні контракти, то я не виключаю, що будуть потрібні ще нові газотранспортні проекти – “Північний потік” -3, наприклад”, – сказав Медведєв в інтерв’ю телеканалу Росія 24.

Раніше повідомлялося, що  Газпром  уважно стежить за ситуацією із скороченням видобутку в Гронінгені на фоні загального зниження обсягів в Євросоюзі.

Гронінген – найбільше родовище газу в Європі, розташоване в Нідерландах. У березні прем’єр-міністр країни Марк Рютте доповів, що до 2022 році уряд планує скоротити видобуток на цьому родовищі до 12 млрд кубометрів у рік. А до 2030 року – повністю припинити.

 

Європа має підтримати Данію, на яку тиснуть через Nord Stream 2 – Нафтогаз

Європейським країнам варто підтримати Данію, яка після внесення змін до законодавства перебуває під тиском з боку Німеччини в питанні реалізації проекту “Північний потік -2”.

Про це в коментарі Укрінформу розповів комерційний директор НАК “Нафтогаз” Юрій Вітренко, який у вівторок у Страсбурзі представив європейцям загрози від реалізації проекту “Північний потік-2”.

“Данію потрібно підтримати, бо зараз вони прийняли закон, який дозволяє їм, принаймні, не дати дозвіл на будівництво газопроводу  “Північний потік-2”  через свою територію. Але все вказує, що на Данію чиниться тиск. Зокрема, з боку Німеччини, яка каже, що це комерційний проект і лише комерційні компанії”, – наголосив Вітренко.

Представник Нафтогазу зазначив: Данія має відчути, що протидіє “Північному потоку-2” в інтересах Європи.

“Данія потребує підтримки, аби мати розуміння, що якщо вона робить щось, що суперечить, не подобається, призводить до тиску з боку німецького уряду, то уряди інших європейських країн підтримують її. Тоді Данія може сказати, що вони роблять це не просто так чи для України, а для всієї Європи”, – наголосив представник Нафтогазу.

 

Ні кривавим грошам: перед філією Роснафти в Берліні провели акцію

Не надто численна, але яскрава акція протесту відбулася в Берліні у вівторок перед офісом філії Роснафти Rosneft Deutschland GmbH.

Її організатором виступив Форум російськомовних європейців, розповів кореспонденту Укрінформу його голова, російський соціолог і публіцист, мешкає в Німеччині, Ігор Эйдман.

“Агресія проти України триває, війна в Сирії триває, а в центрі Берліна ми бачимо представництво корпорації, на гроші якої все це відбувається. Тому ми вийшли з гаслами “Ні кривавим грошам!” І якщо німецький уряд поважає права людини і мир, він не повинен дозволяти тут благоденствувати таким компаніям, як “Роснафта”, – заявив Эйдман.

Він звернув увагу на той факт, що “Роснафта”, яка вже давно перебуває під європейськими санкціями, відкрила свою філію в столиці ФРН вже після того, як ці санкції були прийняті.

“Ми здивовані і хочемо запитати: санкції це просто папір? Ми хочемо звернутися до німецької влади, щоб вона перевірила законність відповідності європейським санкціям того, що ми бачимо в центрі Берліна”, – говорить Эйдман.

Організацію пікету саме в цей час він пояснює тим, що США прийняли новий пакет проти російських олігархів, і в зв’язку з цим німецький великий бізнес, тісно пов’язаний з російськими держкорпораціями, олігархічними компаніями, захвилювався і почав докладати зусиль, щоб їх ці санкції не торкнулися, щоб американці не заважали їм співпрацювати з російськими корпораціями.

В можливість появи в Німеччині свого “списку Магнітського” голова Форуму російськомовних європейців не вірить. За його спостереженнями, ця країна дуже тісно інтегрована з Росією скоріше навіть не економічно – у торговому балансі РФ ФРН займає незначне місце, менше, ніж Польща, – а через багатьох представників політичної і бізнес-еліти, таких як відомий екс-канцлер Герхард Шредер, з російським кримінальним олігархатом. І ці персоналії дуже впливові і зроблять все, щоб не допустити появи в Німеччині  свого списку

 

Ізраїль пригрозив вдарити по російських С-300 у Сирії

Ізраїль може вдарити по російських системах протиповітряної оборони С-300 у Сирії, якщо вони будуть використані проти Ізраїлю.

Про це заявив міністр оборони Ізраїлю Авігдор Ліберман, повідомляє  Haaretz – Укрінформ.

“Для нас важливо, щоб збройні оборонні системи (С-300 – ред.), які росіяни постачають до  Сирії, не використовувалися проти нас. Якщо вони будуть задіяні проти нас, ми діятимемо проти них”, – сказав він.

Як зазначається, Ліберман заявив про це після опублікування у російській газеті “Комерсант” інформації про те, що РФ незабаром надасть режиму Башара Асада системи протиповітряної оборони С-300.

 

В УПЦ МП перекрутили “по-своєму” заяву Константинополя

Глава відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП, протоієрей Микола Данилевич стверджує, що Константинопольський патріархат має погодити питання української автокефалії зі всіма помісними православними церквами.

Про це він заявив,  коментуючи  на своїй сторінці у Фейсбук текст «Комюніке Святого і Священного Синоду – Укрінформ».

Зокрема, повідомивши, що на офіційному сайті Константинопольського патріархату з’явилася інформація про те, що питання автокефалії України прийнято до розгляду і тому Вселенський Патріарх «вирішив у зв’язку з цим мати близьке спілкування з іншими Православними Церквами», протоієрей робить висновок: «Константинопольський патріархат… має погодити питання української автокефалії зі всіма Помісними Православними Церквами».

 

Захисника Сущенка позбавили статусу адвоката

Російського адвоката Марка Фейгіна, який є захисником журналіста Укрінформу Романа Сущенка, позбавили статусу адвоката.

Про таке рішення Адвокатської палати Москви Фейгін повідомив у  Twitter.

“Отже, мене позбавили статусу адвоката”, – написав він – Укрінформ.

Як повідомлялося, 6 грудня 2017 року кваліфікаційна комісія Адвокатської палати Москви проводила розгляд скарги прокремлівського блогера Анатолія Шарія на  Фейгіна. У підсумку засідання перенесли на 24 січня 2018 року, потім – на 27 лютого. І, зрештою, на 24 квітня.

На підтримку адвоката виступили IV Форум вільної Росії, опозиційний політик Олексій Навальний, російський Союз солідарності з політв’язнями та інші, правозахисники із Швеції і США, журі Премії і. О.А. Сахарова «За журналістику як вчинок».

Марк Фейгін – російський адвокат, який захищав українських політв’язнів: Надію Савченко, Мустафу Джемілєва, Ільмі Умерова.

В даний час він захищає кореспондента Укрінформу Романа Сущенка. Наступне судове засідання у його справі відбудеться в Мосміськсуді 25 квітня.

 

Фейгін пояснив, чого тепер можна очікувати у справі Сущенка

Марк Фейгін, позбавлений адвокатського статусу 24 квітня, пояснив, чого тепер можна очікувати у справі незаконно затриманого в РФ українського журналіста Романа Сущенка.

Про це він повідомив кореспондентові Укрінформу.

«Так вийшло, що справа  Сущенка  стала моєю останньою в адвокатській кар’єрі. Незважаючи на позбавлення мене статусу, я відчуваю відповідальність перед Романом, який на мене сподівається, і продовжу працювати по цій справі в трохи іншій якості. В понеділок ми з Романом попрощалися швидко, по-діловому – і тепер я буду робити все, щоб привітатися з ним вже на волі. Тут, повторюся, важлива дата – приїзд до Росії президента Макрона в кінці травня. Але є і найближча дата: вже 25 квітня – наступне засідання по справі Сущенка. У справі залишається адвокат, якого я встиг ввести в цей процес», – говорить Фейгін.

Однак, за його словами, він не може зараз прогнозувати, як будуть розвиватися події в найближчому майбутньому.

«Не виключено, що до Романа прийшли офіцери ФСБ. Можливо, саме зараз вони розмовляють з ним, умовляючи продовжити роботу з іншим адвокатом, їх креатурою… Справа в тому, що за добу до цього від Сущенка вивезли співкамерника. Тобто він тепер опинився в «одиночці». Можливо, це було не випадково. Тому я зараз не готовий розмірковувати про подальшу тактику і стратегію захисту. Потрібно, як мінімум, дочекатися середи, дізнатися, яка ситуація, а тоді вже можна буде говорити детальніше», – вважає Фейгін.

Як відомо, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня йому пред’явили звинувачення у “шпигунстві”. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували.

Мосміськсуд продовжив арешт Сущенка до 16 вересня.

 

Українцями почуваються дедалі більше жителів Донеччини

У 2017 році 42% жителів підконтрольної Києву Донецької області ідентифікували себе громадянами України, що на 10% більше, ніж у 2016 році.

Про це заявив радник міністра інформаційної політики Дмитро Ткаченко під час презентації аналітичного звіту за результатами соціологічного дослідження “Особливості свідомості та ідентичності жителів підконтрольних та окупованих територій Донецької області” в Укрінформі.

“Серед позитивних змін у плані ідентичності є зростання рівня громадянської ідентичності на підконтрольних територіях. Це добре”, – сказав він.

Однак Ткаченко додав, що це відбувається, швидше за все, у рамках “загальноукраїнського тренду”, коли по всій Україні люди відчувають себе громадянами України набагато більше, ніж ще декілька років тому.

За його словами, 42% респондентів на підконтрольній території Донеччини вважають себе громадянами України, тоді як у 2016 році ця цифра становила 32%.

Водночас Ткаченко наголосив, що на тимчасово окупованій території 41% опитаних вважають, що за власними цінностями та способом мислення вони більш схожі на жителів Росії.

Він також поінформував, що у 2017 році на непідконтрольній території Донецької області зменшилася кількість громадян, які ідентифікували себе так званими “громадянами ДНР” – такими назвалися 13 % опитаних (у 2016 році – 18 %).

Зазначається, що друга хвиля соціологічного дослідження “Особливості свідомості та ідентичності жителів підконтрольних та окупованих територій Донецької області” проводилося 10-26 грудня 2017 року методом особистого (face-to-face) інтерв’ю. Вибіркова сукупність на тимчасово окупованій території Донецької області становить 600 респондентів, а на підконтрольній – 705. Гранична похибка вибірки на  окупованій території +-4,01 %, на підконтрольній – +-3,77 %.

 

Віктор Муженко, генерал армії, начальник Генерального Штабу:

При загострені бойові частини готові поповнити 100 000 резервістів

Начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України доволі важко застати на місці. Нашому кореспонденту вдалося «дістати» генерала армії України Віктора Муженка в літаку, коли той повертався в Київ після завершення виїзного засідання Військового Комітету НАТО. Сам факт того, що цей захід у форматі з Україною на рівні постійних представників країн НАТО відбувся на Яворівському полігоні під Львовом, свідчить про увагу, яку союзники по Північноатлантичному Альянсу приділяють подіям в Україні, довкола неї та, відповідно, процесам реформування Збройних Сил нашої країни. Саме про це, про реформи та перетворення, Віктор Муженко розповів Укрінформу.

– Вікторе Миколайовичу, нещодавно  ресурс GFP  (2018 Military Strength Ranking – Global Firepower) оприлюднив рейтинг потужності армій світу, в якому Україна піднялася на одну сходинку – з 30 на 29 місце. Чи можна вважати це досягненням і чи збираєтеся ви рухатися далі?

– Ви розумієте, що участь у рейтингах не є метою Збройних Сил, які опікуються, в першу чергу, проблемами безпеки держави, питаннями війни та миру. Але рейтинг, про який ви згадали, є доволі показовим, оскільки охоплює багато показників – від економічної та мобілізаційної потужності держави, до характеристик озброєння і якості підготовки військ.

У цьому контексті цей рейтинг відображує, серед іншого, зусилля Збройних Сил з нарощування власних спроможностей, які системно докладаються протягом останніх кількох років.

Що більше озброєння і військової техніки, що більш сучасною є ця техніка – тим вищими є спроможності. Плюс до цього – укомплектованість персоналом, навченість особового складу Збройних Сил. Йдеться, насамперед, про підвищення якості підготовки, про введення нових методик і нових програм. Цей процес здійснюється постійно, принаймні, з 2014 року. Зміни в програму підготовки військ вносилися щорічно, і навіть частіше, з урахуванням бойового досвіду, який ми отримували в ході Антитерористичної операції. Нові форми та способи застосування сил та засобів напрацьовуються і зараз. Ми досягли гнучкості у внесенні таких змін, відповідно до набутого бойового досвіду.

Корективи, які вносяться у програми підготовки, стосуються всіх категорій. Мова йде про особовий склад, про індивідуальну підготовку, як основу підготовки військ взагалі. Ще одне важливе питання – злагодження підрозділів тактичного рівня від відділення і взводу до батальйону і бригади.

– Але підготовка військ – така собі «буденна» категорія, як схід сонця або зелена трава. Чи є приклади принципових змін, які свідчать, що Збройні Сили України остаточно відійшли від застарілих «пострадянських» шаблонів?

– Таких прикладів більш ніж достатньо. Один із найбільш показових – це формування професійного сержантського і старшинського корпусу. Це явище нове, така система будується, виходячи з кращого досвіду країн НАТО. Можемо говорити, це інша філософія військового будівництва, докорінно відмінна від «пострадянської».

Взагалі, створення професійного сержантського корпусу є одним із головних завдань та напрямів розвитку Збройних Сил. Мова йде, насамперед, про багаторівневу систему підготовки сержантів.

Сержант є основою згуртованості підрозділу. Він – основний носій традицій підрозділу. Офіцери змінюються, переміщуються на посадах, в той час як сержанти завжди залишаються з особовим складом.

У цьому вимірі сержанти – більш стабільна категорія, яка дозволяє формувати бойовий дух підрозділу. Саме сержанти повинні бути тим цементуючим ядром, яке піднімає показники військової дисципліни, підтримує позитивно-морально-психологічну атмосферу, піклується про навченість та персональну готовність кожного з підлеглих до виконання завдань. Головна їхня задача – це індивідуальна підготовка військовослужбовців.  Сержанти – перші помічники офіцерів і лідери серед солдатів.

– Але сержант без офіцера навряд чи здатен виграти битву…

– Вірно. Але ця теза лише підтверджує, що офіцерський корпус також проходить етап якісних перетворень.

Програми змінюються й у вищих військових навчальних закладах. Це дає нам можливість більш якісно готувати офіцерів, зокрема, збільшити терміни військового стажування, більше уваги звертати на їхню практичну підготовку.

Поступово ми наближаємося до оптимальної системи підготовки офіцерів. Вона повинна стати універсальною та відповідати нашим реаліям.

Наприклад, у цьому році вже не було потреби здійснювати достроковий випуск, тож курсанти змогли продовжити навчання. Відповідно, з’явився додатковий ресурс навчального часу, який використовується саме для набуття більш практичних навичок майбутніх випускників.

Ще один серйозний показник – це наявність бойового досвіду, і він є головним для будь-якого офіцера.

За шість хвиль мобілізації було призвано понад 200 тисяч людей

Хочу нагадати – у цьому році у нас взагалі випускаються офіцери, які поступали на навчання в 2014-му році. Тобто, більшість із цих людей – з числа військовослужбовців строкової служби або служби за контрактом, які брали участь у бойових діях в 2014-му році. Ці люди прийшли у військо свідомо. Вони обирали свою професію, точно знаючи, що на них очікує, якими є загрози і які можуть виникнути проблеми під час служби. До 25 відсотків з випускників поточного року мають бойовий досвід, який набули ще в статусі солдатів та сержантів.

– Інколи говорять, що у 2014 році Україну врятувало диво, адже армію було практично знищено до того часу… Чи погоджуєтеся ви з таким твердженням?

– Україна встояла завдяки Збройним Силам, які прийняли та витримали перший підступний удар, а також завдяки свідомому організованому спротиву російській агресії від усього українського суспільства. Це була дійсно всенародна боротьба. Ми винесли з тих подій необхідні уроки.

Зараз бойова спроможність Збройних Сил знаходиться на принципово іншому рівні. З кожним роком армія все більше насичується технікою і озброєнням, зокрема – сучасними зразками. У цьому, 2018 році, ми плануємо серйозно посилити нашу протитанкову оборону, здатність протидії танковим ударам. Мова йде про сучасні комплекси, перш за все, вітчизняного виробництва, які надійдуть на озброєння бойових підрозділів Збройних Сил.

Ще один напрямок – оптимізація та вдосконалення організаційно-штатної структури. Здійснюється значна кількість організаційних заходів, які проводяться в Збройних Силах України – на рік припадає близько 3-4 тисяч таких заходів. Це велика робота, яка проводиться штабами. Якщо дивитися ззовні, може здаватися, що ця робота «невидима», але вона дає свої результати. Головним є збільшення ефективності частин та підрозділів за умови оптимізації чисельності особового складу.

Серйозний показник оборонної стійкості держави – це наявність підготовленого резерву. У нас відпрацьовано систему мобілізації, яка вже показала свою життєздатність. За період шести хвиль мобілізації було призвано більше 200 тисяч людей, які потім звільнились, або заключили контракт. Значна частина з них вже завершили службу, і зараз складають основу підготовленого резерву.

В Україні створено унікальну систему підготовки резерву. Ми щорічно проводимо зборові заходи, які передбачають як індивідуальну підготовку резервістів у навчальних центрах, так і проведення бойового злагодження вже у складі «своїх» батальйонів і бригад, в яких резервісти колись проходили службу і куди будуть призвані за необхідністю.

Це також покращує боєздатність Збройних Сил. У випадку загострення ситуації ми маємо можливість залучити необхідну кількість підготовлених людей. Мова йде про більш ніж 100 тисяч таких людей, які готові швидко поповнити бойові частини.

Але це ще не вся робота. Важлива складова стійкості України, якщо йдеться про відсіч масштабної агресії, – це питання організації територіальної оборони, створення ефективної системи опору. Ці процеси йдуть. Це є показником стійкості держави й водночас – стримуючим фактором для російського агресора.

Ви щойно брали участь у засіданні Військового Комітету НАТО. Яку роль партнери України по Альянсу відіграють у тих процесах, про які ми говоримо?

– Я вже зазначав, що під час засідання Військового Комітету НАТО на рівні постійних представників, яке відбулося в Україні, – а це само по собі є дуже показовим фактом, – ми відчули повну підтримку нашим зусиллям з реформування Збройних Сил. Є стійке та ґрунтовне враження, що союзники повною мірою усвідомлюють роль, яку Україна та її Збройні Сили відіграють у системі європейської  безпеки, зокрема, у стримуванні агресивності кремлівського режиму.

Ми обговорили широке коло питань – від обміну поглядами на розвиток ситуації в сфері безпеки до практичних аспектів двостороннього та багатостороннього військового співробітництва.

Зокрема, говорили про вдосконалення системи підготовки військ. Партнери по НАТО надають суттєву допомогу в цьому, адже не лише надсилають в Україну підготовлених інструкторів, а й допомагають нам у підготовці кваліфікованих інструкторів з числа українських військовослужбовців, які служитимуть у навчальних центрах Збройних Сил.

Цей процес ще не завершений, але він має свою позитивну динаміку. Кількість інструкторів збільшується, причому акцент робиться саме на людей, які мають бойовий досвід. Для тих з них, хто не має бойового досвіду, передбачено стажування у бойових частинах, які залучені до виконання бойових завдань, на період від 3 до 6 місяців.

Ще один напрямок, який ми обговорили з партнерами по НАТО – це формування українських Сил спеціальних операцій. Вони не по днях, а буквально по годинах набирають потужність, збільшується кількість відповідних підрозділів та підготовленого особового складу, як і якість, оснащення, яке вони отримують.

Найважливіше питання – це вдосконалення системи управління, яка є основою боєздатності і боєготовності будь-яких збройних сил. Це питання стосується як реформування самих органів управління, так і фахової підготовки офіцерського складу, який працює на пунктах управління.

Зараз актуальним є питання автоматизації такої системи управління, вона поступово вводиться у війська. У нас вже працюють різні системи такого автоматизованого управління, але, на жаль, ще немає цілісного та єдиного комплексу. Створення прообразу єдиної автоматизованої системи ми плануємо завершити десь до кінця поточного року. Але для комплексного запровадження системи автоматизованого управління військами можуть знадобитися роки.

До речі, про це йшла мова і в ході засідання Військового Комітету, і під час спілкування з Головою Військового Комітету НАТО.

Буквально вчора (18 квітня – авт.) вів розмову з партнерами також і про реформування системи управління, як на тактичному рівні – бригада, оперативне командування або Об’єднаний  оперативний штаб, – так і на стратегічному рівні – це вже рівень Генерального штабу та видів Збройних Сил.

Як бачите, картина доволі широка та різноманітна. Всі ці напрямки, про які ми говоримо зараз, у комплексі й дають позитивний результат.

– Чи продовжують Збройні Сили перехід на натівську «J»-структуру штабів*** у системі управління?

– Така робота продовжується. Цей процес організаційних заходів – переформатування і переходу на J-структуру, стосується командування видів Збройних Сил та Генерального штабу. Батальйони, які проходять підготовку за штабними процедурами НАТО з нашими партнерами на Яворівському полігоні, вони всі приведені до так званої S-структури – це структура штабів тактичного рівня.

Серед російських і частини українських експертів вирує така думка, що маленька «радянська» армія ніколи не переможе «велику» радянську армію. Таким чином вони пророкують Україні поразку в ймовірному зіткненні з Росією. Вони помиляються?

– Саме поняття «радянської армії» – це та спадщина, яка нам дісталася ще з 90-х років. За цей період Збройні Сили проходили через серйозні трансформації, не говорячи вже про процеси суто механічного скорочення. Тож наші Збройні Сили вже давно не є «радянською» армією. У нас сформувалася, так би мовити, своя, українська ідентичність.

Головне, що змінилися підходи до процесу самого військового будівництва. Ми багато взяли, по-перше, із власного досвіду, особливо з 2014 року, а також – з досвіду наших західних партнерів, з урахуванням їхнього рівня підготовки та стандартів.

Ми беремо від НАТО краще. Але й вони також беруть багато від нас

Хоча їхні стандарти також нами вдосконалюються, з урахуванням вже нашого досвіду. До речі, вони свої стандарти теж уточнюють, вже з урахуванням нашого досвіду.

Тобто, це такий собі взаємний рух назустріч?

– Можна сказати й так. Питання, перш за все, у досягненні взаємосумісності, у тому, що обмін досвідом є взаємним. Ми беремо від НАТО краще. Але й вони також беруть багато від нас.

У нас є те, чого у НАТО нема, – досвід, за який українськими військовими заплачено кров`ю

У нас є те, чого в них, на щастя, немає. Це досвід, за який українськими військовими не лише потом, але ще й кров’ю заплачено.

– Кілька днів тому ви проводили збори з командирами бригад. Ким є ці люди? За вашою оцінкою, чи досягли вони рівня, який дозволяв би вважати їх новим обличчям Української  армії?

– Це була зустріч не лише з командирами бригад. Мова йшла про підбиття підсумків, тож, у тому числі, там була така категорія, як командири бригад. Такий формат спілкування дозволяє отримувати від них інформацію, як ще кажуть, «з перших вуст».

Я вже якось згадував, що у нас за період з 2014-го року командири помінялися по 2-3 і більше разів у кожній бригаді. Всі вони отримали перспективу призначення на посади більш високого рівня. Ті колишні командири бригад – вони нині вже командують оперативними командуваннями, є заступниками командувачів видів. Особливо це стосується Сухопутних військ, Десантно-штурмових військ, менше – в Повітряних Силах. Це, перш за все, пов’язано з характером і специфікою їх бойового застосування.

Сучасні командири бригад – і їхній бойовий досвід – це основа успіху реформування й розвитку Збройних Сил України.

– Повітряні сили, якщо не помиляюся, застосовувалися лише на початку конфлікту. Там ситуація інша?

– Скажімо так, темп застосування там дещо інший. Але, до слова, один із найважливіших напрямків реформування Збройних Сил – це саме підвищення спроможностей Повітряних сил та ґрунтовне посилення протиповітряної оборони. Вони мають відповісти на загрозу, яка для нас є реальною, і їй необхідно протиставити адекватне реагування.

Для досягнення цієї мети маємо посилити технічну складову. Мається на увазі відновлення озброєння та військової техніки, їх модернізація. Це стосується системи управління, тобто, передбачає наявність сучасних засобів управління, зокрема, засобів зв’язку й передачі інформації. На жаль, на початку конфлікту це були, в основному, аналогові засоби, які були вразливими до ворожих впливів. Зараз йде процес оснащення військ вже цифровими засобами зв’язку, які, за визначенням, є більш стійкими з точки зору збереження інформації та щодо впливу засобів РЕБ.

До речі, саме переозброєння військ сучасними захищеними засобами зв’язку є основою для наших зусиль із створення єдиної автоматизованої системи управління військами. Такі засоби, які надходять у війська, вже зараз сумісні з подібною технікою, яка є на озброєнні в арміях НАТО.

Після відомих подій довкола затримання українськими прикордонниками риболовецького судна «Норд» Росія почала брязкати зброєю в Чорному морі. Яке місце у реформах Збройних Сил посідає розбудова Українського військового флоту?

– Безумовно, цей процес – серед головних пріоритетів. Україна, поза сумнівом, була і залишається морською державою. Відповідно, її Військово-Морські Сили мають бути здатними адекватно реагувати на загрози, які виникають, у тому числі й ті, про які ви говорите.

При цьому ми маємо бути реалістами. Поки що ми лише прагнемо того, щоб вивести потужності ВМС на потрібний рівень. Варто розуміти, що це передбачає системні та планові витрати з державного бюджету, ретельне стратегічне планування. Зараз йдеться про створення Стратегії і Концепцій ВМС на середню і більш довгу перспективи, впровадження нової системи управління і структури ВМС за стандартами НАТО.

Виходячи з існуючих загроз, ми надаємо першочергової уваги розвитку спроможностей артилерійських підрозділів ВМС. У складі Військово-Морських Сил створено окреме Командування морської піхоти. Бригади і батальйони морських піхотинців гідно зарекомендували себе на фронті, в районах проведення АТО.

– За рішенням Президента України, у травні на Сході України розпочалася операція Об’єднаних Сил. В чому її головна відмінність від АТО і які нові результати вона може принести?

– Ми говоримо про зміну формату операції. Тобто, раніше це була антитерористична операція, яка, де-юре,  відбувалася під керівництвом АТЦ – Антитерористичного центру СБУ. Зараз операція вийшла за антитерористичні рамки.

Нині відбувається операція Об’єднаних Сил, що означає, в першу чергу, централізацію управління. Головним органом військового управління є Об’єднаний оперативний штаб, який очолює командувач Об’єднаних сил і через нього реалізує всі свої рішення. Командувачу підпорядковуються всі силові структури.

Відповідно, це дасть можливість зосередити усі ресурси – економічні, військові, матеріальні та інші – під єдиним управлінням. Це дозволить більш ефективно відновлювати райони, які ми контролюємо, і, відповідно, реагувати на ті загрози, які можуть виникати на лінії зіткнення.

З початком операції Об’єднаних сил встановлюється чітке правове поле для застосування ЗСУ

Централізація управління під керівництвом Збройних Сил надасть можливість більш ефективно вирішувати цілий ряд важливих питань. Зокрема, це стосується впорядкування ротацій особового складу, дозволить уточнити деякі терміни й по виконанню завдань, і по відновленню боєздатності. Відповідно – передбачити можливість відновлення сил особового складу, його психологічної реабілітації та відпочинку, перш за все.

Важливо, і це теж одне з головних питань, що з початком операції Об’єднаних сил встановлюється чітке правове поле для застосування Збройних Сил України, що значно розширить їхні можливості. Це стосується й посилення правового захисту військовослужбовців. Щоб ніхто не ставив нам у вину те, що ми діємо, мовляв, поза рамками закону, і не погрожував відповідальністю за дії по захисту Батьківщини.

– Зараз громадськість дещо збуджена повідомленнями про те, що Головний військовий прокурор подав судовий позов проти Генерального штабу, яким оскаржує рішення, за його формулюванням, про заборону для доступу військових прокурорів на військові об’єкти. Чи не могли б ви прокоментувати цю ситуацію?

– Мова не йде про заборону військовим прокурорам відвідувати військові частини. Мова йде про те, що всі ці допуски на територію військових частин повинні здійснюватися в рамках чинного законодавства. Конституція і Закони України чітко визначають порядок і правила роботи військової прокуратури, в тому числі, й у військових частинах. Виходячи з цього, і було доведено до командирів, опираючись на норми чинних законодавчих актів і Конституції, яким чином здійснюється допуск на території військових частин і яким чином повинні проводитися відповідні дії військової прокуратури стосовно військовослужбовців або по інших проблемах.

Інформація, яка була доведена до військ, обґрунтована у суворій відповідності до чинного законодавства.

Все це, на наше переконання, має відбуватися в рамках функціоналу військової прокуратури. І такий допуск військових прокурорів на військові об’єкти здійснюється в рамках закону, його ніхто не заборонив. Ми лише наполягаємо на дотриманні закону всіма, – і Збройними Силами, і прокуратурою, і всіма іншими структурами, які існують у правовій державі.

Дмитро Шкурко, Львів-Київ

*** У рамках реалізації Державної програми розвитку Збройних Сил України на період до 2020 року продовжується робота з наближення органів військового управління до типової структури штабів НАТО. Така система, головним призначенням якої є досягнення функціональної взаємосумісності військових штабів, має вигляд так званої J-структури, коли кожному штабному елементу присвоюється власне найменування.

Зокрема, в Генеральному штабі Збройних Сил реформовано Головне управління персоналу (J1),  Головне оперативне управління (J3), Головне управління оборонного та мобілізаційного планування (J5). Сформовано: Головне управління логістики (J4) та Головне управління підготовки (J7). Розпочато формування Головного управління розвідувального забезпечення (J2). Головне управління зв’язку та інформаційних систем Генерального штабу Збройних Сил України має найменування J6, Центральне військово-медичне управління Збройних Сил – J8, Управління цивільно-військового співробітництва – J9.

У штабах тактичного рівня (батальйон, полк, бригада) також існує подібний розподіл, означений літерою  «S»  (S-структура).

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 852

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua