Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 24 листопада

Інформдень: 24 листопада

З похорону кримськотатарської активістки прогнали представника Путіна

В окупованому Криму відбувся похорон ветерана кримськотатарського руху Веджіє Кашки, яка померла напередодні після спроби її затримання силовиками. В останню путь жінку проводжали, за різними даними, від трьох до п’яти тисяч людей.

Про це свідчить відео організації  “Кримська солідарність” – Укрінформ.

Під час похорону стався конфлікт з колишнім главою Сакського регіонального меджлісу, а нині “заступником постійного представника президента РФ у Криму” Ескендером Біляловим.

Люди заявили коллаборанту, який прийшов до будинку Кашки, щоб він покинув похорон, і Білялов під крики “Саткъын” (зрадник) пішов.

Як повідомляв Укрінформ, в четвер, 23 листопада, окупанти в Криму провели  обшуки  у будинках кримських татар і затримали активістів Бекіра Дегірменджи, Асана Чапуха, Кязіма Аметова. У п’ятницю “суд” заарештував їх на два місяці. Спочатку силовики звинуватили їх у вимаганні грошей у громадянина Туреччини, потім заявили, що під час обшуку у них, мовляв, виявили зброю, наркотики і заборонену літературу.

На місці спецоперації силовиків ветеранові національного руху кримських татар 82-річній Веджіє Кашці при спробі затримання стало зле і дорогою до лікарні вона померла

 

Меджліс оголосив п’ятницю у Криму Днем жалоби

Меджліс кримськотатарського народу оголосив п’ятницю, 24 листопада, Днем жалоби у Криму та інших місцях проживання кримських татар у зв’язку з похованням активістки Веджіє Кашки. Про це йдеться у заяві голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, оприлюдненій на його сторінці у Facebook, передає  УНН.

“П’ятниця, 24 листопада, день поховання Веджіє Кашки оголошується Днем жалоби. У цей день по всьому Криму та в місцях проживання кримських татар за межами Криму здійснюватиметься приспущення кримськотатарських національних прапорів та утримання від проведення розважальних заходів”, — наголосив Р.Чубаров.

Також він заявив, що Меджліс кримськотатарського народу рішуче засуджує вбивство російськими окупантами активістки кримськотатарського національного руху Веджіє Кашки і закликає українські правоохоронні органи докласти всіх зусиль для притягнення винних у загибелі до відповідальності в межах національних і міжнародних судових інститутів.

У своїй заяві Р.Чубаров також закликав міжнародні організації та уряди країн світу посилити тиск на Російську Федерацію.

“Стає очевидним, що цілеспрямовані репресії російського окупаційного режиму проти кримськотатарського народу стають чимдалі жорсткішими. Численні спроби дискредитувати кримськотатарський народ, оголошуючи його синів да доньок — терористами, його представницький орган — Меджліс — екстремістським, не виправдали очікувань. Усвідомлюючи незламність кримськотатарського народу, марність спроб залякати і змусити мовчати кримських татар, російські окупанти не знаходять іншого виходу, як посилення репресій. Міжнародне співтовариство має застосувати всі механізми для захисту мирних мешканців Криму та скорішої деокупації Криму”, — зазначив він.

Крім того, зазначається, що Меджліс вимагає від російської окупаційної влади терміново припинити всі утиски прав людини на півострові, а також негайно і безумовно звільнити незаконно анексований Крим.

Нагадаємо, Веджіє Кашка  померла після спроби арешту співробітниками ФСБ  РФ.

Як повідомляв  УНН, Міністерство закордонних справ України вимагає від Російської Федерації  припинити знищення корінного народу Криму.

 

Двох депутатів судитимуть за сприяння окупації Криму

До суду скеровано обвинувальні акти стосовно двох депутатів Севастопольської міської ради Автономної Республіки Крим, які сприяли окупації Криму.

Про це  повідомляє  прес-служба прокуратури Автономної Республіки Крим – Укрінформ.

«Прокуратурою Автономної Республіки Крим за результатами спеціального досудового розслідування, проведеного слідчим відділом Головного Управління Служби безпеки України в АР Крим до суду направлено чергові обвинувальні акти стосовно двох депутатів Севастопольської міської ради Автономної Республіки Крим, які обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 (державна зрада) КК України», – йдеться у повідомленні.

У ході розслідування кримінальних проваджень отримано беззаперечні докази того, що у березні 2014 депутати Севастопольської міської ради Автономної Республіки Крим надали допомогу та сприяли  окупації Криму.

Зокрема, вони незаконно прийняли ряд постанов, підтримали рішення Верховної Ради АР Крим про проведення так званого «загальнокримського референдуму», результатом якого стала тимчасова окупація території АР Крим і міста Севастополя, а також їх протиправне входження до складу Російської Федерації на правах суб’єкта федерації.

Вказаним обвинуваченим загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.

Наразі в районних судах міста Києва вже перебувають на розгляді 5 обвинувальних акти стосовно депутатів Севастопольської міської ради Автономної Республіки Крим.

 

Росія коїть у Криму воєнний злочин – Джапарова

Російська Федерація вчиняє військовий злочин, заміщуючи цивільне населення в анексованому Криму під час окупації.

Таку позицію висловила перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова, повідомляє телеканал  “112 Україна” – Укрінформ.

“Це є воєнний злочин – заміщення цивільного населення під час окупації, яке порушує Женевську конвенцію, і саме в цьому РФ теж коїть фактично ще один воєнний злочин щодо України. У вересні 2014 року РФ провела на півострові перепис населення, він не був визнаний урядом країни, але згідно з цим переписом – він, до речі, був бойкотований в тому числі більшістю кримських татар, а тому ці цифри, які вони надають, вони не релевантні, а цифри такі: наче чисельність українців в Криму зменшилась до 15%, кримських татар – до 10%, а раніше офіційно це було 13%, а інші, російськомовні, – 65% населення”, – сказала Джапарова.

За її словами, офіційно зареєстровано близько 27 тис. переселенців з Криму, а неофіційно – до 60 тис. Вона пояснила, що дехто не хоче брати довідку про те, що вони внутрішньо переміщені особи, адже вважають себе громадянами України.

“Дійсно, штучно створюються умови, а такі умови – вчорашні події, коли арештували сімох осіб, – трьох відпустили, трьом – запобіжний захід сьогодні оголошуватимуть, довели до смерті ветерана національного руху. Численні, сотні, тисячі обшуків, які проводяться майже кожен день”, – зазначила Джапарова.

Раніше уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу  Мустафа Джемілєв  сказав, що окупаційна влада Криму переселила на півострів 250 тис. осіб, багато з яких є “бандитами, які беруть участь у беззаконні”.

Як повідомляв Укрінформ, 23 листопада в Криму пройшли обшуки і затримання активістів. Обшук із спробою затримання пройшов і у ветерана національного руху кримських татар Веджіє Кашки, якій стало зле і дорогою до лікарні вона померла.

 

РФ ідентифікує кримських татар з Україною – представництво Президента в АРК

Окупаційна влада в Криму влаштували показові знущання над кримськотатарським народом, вриваючись у їхні будинки.

Про це заявив перший заступник Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Ізет Гданов у п’ятницю на прес-конференції в Укрінформі, присвяченій першим 100 дням своєї роботи після призначення.

“Вчора окупанти за самим цинічним сценарієм, незважаючи на вік людей, увірвалися до їх будинку і показово знущалися над  кримськотатарським народом. Вчора ФСБ показала наскільки можна опускатися в сценаріях і планах, убивши ветерана кримськотатарського руху Веджіє Кашка”, – прокоментував вчорашні події в Криму Гданов.

За його словами, причиною репресій проти кримських татар є те, що Росія ідентифікує кримськотатарський народ з Україною.

“Російський окупант ідентифікує кримськотатарський народ як проукраїнські налаштований, за що (народ – ред.) зазнає репресій з боку ФСБ і інших правоохоронних структур, які незаконно виконують примхи російського керівництва”, – сказав Гданов.

Він повідомив, що з початку роботи нової команди Представництва Президента України в Криму, до них звернулися понад 1200 українців, в основному з окупованого Криму.

“Сьогодні Постійне Представництво Президента України в Криму відкрито для всіх громадян України. Є служба, яка відповідає безпосередньо на звернення громадян, в тому числі в електронному вигляді, відкрито “гарячу лінію”. З 17 серпня 2017 року по сьогоднішній день до Представництва Президента України в Криму звернулося понад 1200 громадян, які потребують нашої допомоги”, – розповів чиновник.

Він зазначив, що звернення, які надходять головним чином з тимчасово окупованого Криму, стосуються адміністративних питань, проблем, що вимагають компетенції міграційної служби, територіального підрозділу Мін’юсту України і Міністерства освіти України.

 

Лукашенко про “шпигунський скандал” з Україною: Немає тут руки Москви

Президент Білорусі Олександр Лукашенко прокоментував ситуацію з затриманням КДБ українців.

Про це повідомляє  БЕЛТА – Укрінформ.

Лукашенко розповів, що “шпигунська справа” обговорювалася на його зустрічі з Президентом України Петром Порошенко в ОАЕ на початку листопада цього року.

“Я йому (Порошенку – ред.) зізнався, що з першого до останнього дня операції з нейтралізації шпигунської мережі був в курсі. Така практика – голова КДБ мені доповів одразу”, – заявив  Лукашенко.

За його словами, на зустрічі з Порошенком було досягнуто домовленості не надавати справі розголосу, але українська сторона її порушила.

“Вони підняли гвалт, все було виплеснуто в засоби масової інформації. Що мені залишалося робити? Я скасував своє рішення і сказав викласти деякі факти в ЗМІ, щоб люди розуміли, що ми не нагнітаємо обстановку у відносинах з Україною. І ми показали. Цей чоловік зізнався, де працював, як працював. Купа матеріалів додатково є. Не знаю, навіщо був потрібен цей скандал. Але вони порушили нашу домовленість”, – підкреслив Лукашенко.

При цьому він запевнив, що ніякого московського сліду в цій справі шукати не варто, тому що його там немає.

Як повідомляв Укрінформ, 20 листопада стало відомо, що Білорусь оголосила персоною нон грата радника посольства України в Білорусі Ігоря Скворцова. Офіційний Мінськ звинуватив його у веденні розвідувальної діяльності.

Крім того, 25 жовтня КДБ Білорусі затримала у Мінську власного кореспондента “Українського радіо” Павла Шаройка.

 

Шаройка могли затримати за статті про “Запад-2017” – польські депутати

Група депутатів Сейму Польщі у відкритому зверненні до влади Білорусі закликала поважати права затриманого українського журналіста Павла Шаройка і забезпечити на території республіки безперешкодну діяльність усіх ЗМІ, зокрема й іноземних.

Під відкритим листом, який ініціював депутат Сейму Марцін Свенціцький, підписалися загалом 17 польських законодавців – представників партій “Громадянська платформа”, “Сучасна”, Польська селянська партія, а також депутатської групи “Союз європейських демократів”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Білоруське КДБ звинувачує Шаройка у створенні шпигунської мережі. За це йому загрожує до 15 років ув’язнення. Однак є підстави припускати, що його затримання, скоріш за все, пов’язане з його журналістською діяльністю, зокрема інформуванням про російсько-білоруські навчання “Запад-2017”, які відбулися у вересні”, – йдеться у посланні.

Польські депутати закликали білоруську владу забезпечити Павлу Шаройку можливість спілкування з родиною, адвокатами й дипломатами.

“Закликаємо забезпечити на території Білорусі безперешкодну діяльність журналістів, зокрема закордонних кореспондентів, у рамках чинного законодавства і у відповідності до міжнародних стандартів  свободи преси, записаних у Загальній декларації з прав людини і Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод”, – підкреслюють польські депутати.

Як повідомляв Укрінформ, 25 жовтня в Мінську був затриманий власкор “UA: Українське Радіо” у Білорусі, громадянин України Павло Шаройко. Йому висунуто обвинувачення у “шпигунстві”.

Шаройку закидають створення агентурної мережі у республіці. Білоруський КДБ заявляє, що після затримання Шаройко зізнався, що “є співробітником розвідки і працює під прикриттям у званні полковника”. При затриманні у нього нібито знайшли копії розвідувальних повідомлень “Центру”.

Ще раніше, 24 серпня, у Білорусі зник 19-річний син офіцера Держприкордонслужби України Павло Гриб. Пізніше стало відомо, що його викрали російські спецслужби і перевезли в слідчий ізолятор у Краснодарі (Росія).

 

Сейм Польщі: Російський комунізм зруйнував економіки кількох десятків країн

Польський Сейм ухвалив резолюцію, в якій засудив комуністичну ідеологію та революцію більшовиків 1917 року.

За відповідний документ у п’ятницю проголосували 283 депутати, проти не висловився жоден. Опозиційні партії ліберального спрямування “Громадянська платформа” та “Сучасна”участі у голосуванні не брали, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Злочинна більшовицька революція, яка вибухнула в Росії 100 років тому, в листопаді 2017 року, змінила цю країну, а пізніше і значну частину світу. Її трагічні соціальні та економічні наслідки відчуваються й досі у багатьох країнах і самій Росії”, – йдеться в резолюції нижньої палати польського парламенту.

Як підкреслюється в документі, більшовицька революція була спрямована проти традиційних цінностей людства і традицій європейської цивілізації.

“Революція, яка виникла на злочинній комуністичній ідеології і підігрівалася антигуманістичними і антихристиянськими гаслами, залишила слід у житті багатьох поколінь”,- зазначається у документі.

Наголошується, що однією із жертв більшовицької революції стала  Польща. У резолюції зазначається, що в 1920 році Польща змогла затримати комуністичну навалу на Європу, але в 1939 році, коли комуністи об’єдналися з гітлерівськими нацистами, цього вже не вдалося зробити.

Підкреслюється, що після 1945 року, в результаті хибної політики учасників антигітлерівської коаліції, відбувся імпорт комуністичної революції до багатьох країн Європи і за її межі.

“До мільйонів російських жертв більшовицької революції додалися сотні мільйонів жертв у всьому світі, а жахливі наслідки комуністичних економічних експериментів зруйнували економіки кількох десятків країн світу”,- йдеться у декларації.

 

Будапешт не підтримає євроатлантичні зусилля України – глава МЗС Угорщини

Міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сійярто заявив, що Будапешт не може підтримати євроатлантичні зусилля України до скасування закону про освіту.

Про це він заявив на полях саміту в Брюсселі, повідомляє  “Радіо Свобода” – Укрінформ.

“Ми не можемо цього зробити і підтримати євроатлантичні зусилля (України – ред.), адже Київ знехтував правами нацменшин і грубо порушив угоду про асоціацію між ЄС та Україною, що вступила в силу на початку вересня”, – сказав Сійярто.

За його словами, якщо для України важливо інтегруватися у структури ЄС і НАТО, вона повинна виконати свої міжнародні зобов’язання, зокрема відкликати, на думку міністра Сійярто, «дискримінаційний» щодо нацменшин України закон про освіту. Лише в цьому випадку Україна знову може розраховувати на повноцінну підтримку Угорщини, наголосив угорський урядовець.

Він також зазначив, що Угорщина «не принесе в жертву закарпатських угорців на вівтарі світової політики».

Український закон «Про освіту» набув чинності 28 вересня. Норма закону щодо мови освіти, державної, викликала критику в деяких колах в Україні і за кордоном, головним чином в  Угорщині.

Міністр освіти України Лілія Гриневич наголошувала, що закон не позбавить меншин права на освіту рідними мовами. Вона зазначала, що закон гарантує національним меншинам вивчення їхніх мов.

Статтю 7 закону «Про освіту» (про те, що мовою освіти є державна, українська, мова), яка викликала стурбованість, надіслали на розгляд Венеціанської комісії. Лілія Гриневич заявляє, що висновки Венеціанської комісії щодо мовної статті закону про освіту можна очікувати 11 грудня.

 

Діаспора Молдови стала на захист українського закону про освіту

Громадські організації українців в Молдові висловлюють підтримку діяльності української влади і Світового Конгресу Українців щодо поширення й захисту української мови.

Про це власному кореспондентові Укрінформу повідомили у Посольстві України в Молдові.

«Громадські організації українців в Молдові, в тому числі з Придністровського регіону (Товариство української культури Республіки Молдова, Асоціація українців Молдови «Impreuna» та інші) звернулися до президента Світового Конгресу Українців Є. Чолія і президента Європейського конгресу українців Я. Хортяні із зверненнями на підтримку діяльності української влади і Світового Конгресу Українців, в частині поширення й захисту української мови», – повідомили в дипломатичному відомстві.

Повідомляється також, що у зверненнях висловлена критика щодо позиції деяких іноземних урядів щодо Закону України «Про освіту» та заяв окремих представників української громади за кордоном, які намагаються тиснути на Світовий Конгрес Українців та українську владу з «мовного питання».

Як відомо, Верховна Рада 5 вересня прийняла закон про освіту, який передбачає, що мовою освітнього процесу є державна мова – українська. В Угорщині, Румунії, Польщі висловили занепокоєння у зв’язку з прийняттям Закону про мову. Україна направила закон «Про освіту» на експертизу в Венеціанську комісію.

 

Грібаускайте каже, що це Кремль “не пустив” Лукашенка на “Східне партнерство”

Президент Литви Даля Грібаускайте вважає, що той факт, що 24 листопада президент Білорусі Олександр Лукашенко не приїде на зустріч “Східного партнерства” у Брюссель, – наслідок рішення Москви.

Про це вона сказала в інтерв’ю  LRT – Укрінформ.

“Я вважаю, що це демонструє те ж саме, що демонстрували військові навчання – на території Білорусі господарює Москва, а не Мінськ. І рішення, кому і куди їхати, ухвалює Москва, а не Мінськ”, – сказала Грібаускайте.

Як повідомлялося раніше, президент Білорусі  Олександр Лукашенко  не поїхав на саміт “Східного партнерства”, який розпочинається в Брюсселі 24 листопада. Делегацію Білорусі на саміті в Брюсселі очолить міністр закордонних справ Володимир Макей.

Організатори саміту “Східного партнерства” від ЄС, який відбудеться 24 листопада у Брюсселі, надіслали офіційне запрошення взяти участь у зустрічі високого рівня президенту Білорусі Олександру Лукашенку. Водночас ЄС тільки в лютому 2016 року скасував санкції проти 170 білоруських посадових осіб, включаючи Лукашенка.

 

Реформи в Україні обговорять на конференції в Данії

Данія висловлює особливу повагу Україні за проведення реформ у надзвичайно складних умовах.

Про це заявив прем’єр-міністр Данії Ларс Расмуссен у своєму виступі на саміті «Східного партнерства» у п’ятницю у Брюсселі – Укрінформ.

«Найкращою відповіддю для забезпечення спільної стабільності є реформи… Я хочу висловити особливу шану Україні, яка провела такі всеосяжні реформи за дуже складних обставин, що важко уявити», – сказав данський прем’єр.

Він повідомив, що Копенгаген у червні 2018 року прийме міжнародну конференцію з питання реформ в Україні, що сприятиме подальшим перетворенням у країні.

 

Саміт “Східного партнерства” визнав європейські прагнення України

Учасники саміту «Східного партнерства», який відбувся у п’ятницю в Брюсселі, ухвалили спільний документ, у якому, зокрема, висловили занепокоєння через порушення принципів міжнародного права у багатьох частинах регіону.

Учасники саміту «Східного партнерства» ухвалили спільну декларацію

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Брюсселі.

«Учасники саміту залишаються глибоко занепокоєними продовженням порушення принципів міжнародного права у багатьох частинах регіону. Учасники саміту закликають відновити зусилля з мирного вирішення триваючих конфліктів у регіоні на базі принципів і норм міжнародного права», – наголошується у декларації.

Глави держав та урядів привітали зміцнення ролі ЄС у вирішенні конфліктів та підтримали існуючі формати і процеси, включаючи розгортання сил у регіоні конфлікту.

Щодо перспектив вступу в ЄС України, Грузії та Молдови саміт «визнав європейські прагнення та європейський вибір партнерів, як це заявлено в угодах про асоціації».

Як повідомлялося, українська сторона наполягала на більш амбітних формулюваннях підсумкової декларації саміту, зокрема у частині тиску на агресивну Росію та визнання європейських перспектив України, як це зазначено у ст. 49 Угоди про ЄС.

 

Порошенко: Ми вимагаємо рішення про “спільне небо” з ЄС

Україна наполягає на ухваленні рішення щодо спільного авіаційного простору з Євросоюзом.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко на брифінгу у Брюсселі за результатами саміту “Східного партнерства”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми вимагаємо, щоб про спільний авіаційний простір рішення було прийнято. Жодних обговорень це не потребує. М’яч перебуває на полі Європейського Союзу. Вони зараз роблять все для того, щоб узгодити цю позицію”, – сказав глава держави.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко 23-24 листопада перебуває з робочим візитом у Брюсселі, де відбувається П’ятий саміт  “Східного партнерства”.

 

Туск вірить у майбутнє України в ЄС

Євросоюз повинен бути відкритим для асоціаційних країн та визнати їх європейські прагнення.

Таке переконання висловив Президент Європейської ради Дональд Туск за результатами саміту «Східного партнерства» у п’ятницю у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Без сумніву, наше спільне майбутнє полягає у готовності ЄС відкрити свою політику для партнерів. Я можу вкотре підтвердити, що ми готові це зробити… І для мене ключовим змістом угод про асоціацію залишається визнання Євросоюзом європейських прагнень України, Грузії та Молдови та вітання їх європейського вибору», – заявив Президент Європейської ради.

Він відзначив, що прагнув забезпечити більш амбітний зміст підсумкової декларації саміту «Східного партнерства», але документ вийшов компромісним.

 

Росія продовжує агресію проти України та вбиває українців – Туск

Загибель напередодні п’яти українських військових засвідчує продовження Росією агресії проти України.

На цьому наголосив президент Європейської ради Дональд Туск за результатами саміту «Східного партнерства» у п’ятницю у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Незважаючи на наявні позитивні перспективи на майбутнє, заморожені та збройні конфлікти продовжують заважати розвитку країн «Східного партнерства». Загибель п’яти українських військових учора стало черговим підтвердженням трагічних наслідків агресії Росії в Україні», – заявив Туск.

Він наголосив, що ЄС засуджує російську агресію і ніколи не визнає нелегальну анексію Криму.

 

Саміт Східного партнерства: Порошенко розповів про “вишеньку на торті”

Президент України Петро Порошенко повідомив, що наступного тижня Єврокомісія має оприлюднити офіційне повідомлення про проект макрофінасової допомоги для України на 2018-2019 роки.

Про це він сказав під час брифінгу у Брюсселі за результатами саміту “Східного партнерства”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Вишенька на торті – домовились про те, що наступного тижня Єврокомісія випустить комюніке про дуже амбітний проект макрофінансової допомоги на 2018-2019 роки. Три транші, такий самий обсяг, починаємо працювати прямо з січня”, – сказав Порошенко.

Він також додав, що на переговорах, де брали участь голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, Єврокомісар Йоганнес Ган, домовились, про опрацювання так званого “плану Маршалла”  для України та “концентрацію всіх ресурсів, які має Євросоюз, в єдиний документ – Дорожню карту”.

 

Порошенко: У декларацію саміту включили “український погляд” на Європартнерство+

Президент України Петро Порошенко заявив, що в декларацію саміту “Східного партнерства” вдалося включити українську візію “Європейського партнерства+”.

Про це він заявив під час брифінгу у Брюсселі за результатами саміту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні нам вдалося включити цю візію у генеральну резолюцію саміту. Мова йде про “Європейське партнерство+”. Передбачається членство України, Молдови і Грузії і відповідно – доступ до Єдиного цифрового ринку, до Єдиного енергетичного ринку, доступ до Митного союзу. Ми домовилися з представниками  Єврокомісії, що дуже уважно вивчимо, що саме це може дати Україні, приймемо остаточне рішення. Вивчимо питання доступу до Шенгенського союзу, який розширяє можливості безвізового режиму для українців”, – сказав Президент.

 

Виступ Порошенка на “Східному партнерстві” змінив підсумкову декларацію – ЗМІ

Після емоційного виступу на саміті “Східного партнерства” у Брюсселі Президента України Петра Порошенка, який згадав про п’ятьох загиблих військових на Донбасі, європейські лідери змінили один із параграфів підсумкової декларації.

Про це повідомляє у п’ятницю  Радіо Свобода  з посиланням на дипломатичні джерела – Укрінформ.

Як зазначає видання, за даними дипломатів, європейські лідери та глави шести країн-партнерів заявили, що “залишаються глибоко стурбованими продовженням порушень принципів міжнародного права в багатьох частинах регіону”.

“Учасники саміту закликають до поновлення зусиль, спрямованих на сприяння мирному врегулюванню невирішених конфліктів в регіоні на основі принципів та норм міжнародного права. Розв’язання конфліктів, зміцнення довіри та добросусідських відносин мають важливе значення для економічного та соціального розвитку та співробітництва. Учасники зустрічі на вищому рівні вітають зусилля та посилену роль ЄС у врегулюванні конфліктів та зміцненні довіри в рамках або на підтримку існуючих узгоджених форматів та процедур переговорів, зокрема за наявності належної присутності на місцях”, – йдеться в документі.

Як зазначають джерела, наближені до саміту, український Президент застеріг щодо гібридних загроз, згадавши про втручання Росії у внутрішні справи Іспанії, Британії, Франції, Нідерландів і Німеччини.

Цитуючи Порошенка, дипломати кажуть, що він заявив, що не слід розглядати “Східне партнерство” як гальмо на шляху до членства в ЄС.

“Енергетичний, митний та цифровий союзи – це правильні цілі для України”, – цитують дипломати Порошенка.

Як повідомлялося, п’ятий саміт “Східного партнерства” 24 листопада розпочав роботу в Брюсселі. Ініціатива “Східного партнерства” включає Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову та Україну. Глави держав та урядів 28 країн-членів ЄС та шести країн-партнерів мають на меті оцінити результати, досягнуті з моменту проведення останнього саміту в Ризі 2015 року, розглянути вигоди, які отримали громадяни шести країн-учасниць  “Східного партнерства”, а також обговорити майбутню співпрацю.

 

ЄС і східні партнери визначили 20 завдань співпраці до 2020 року

Євросоюз і країни «Східного партнерства», включаючи Україну, визначили 20 завдань, відчутні результати виконання яких мають бути досягнуті до 2020 року.

Про це йдеться у спільній декларації саміту «Східного партнерства», затвердженій лідерами у п’ятницю, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Відчутні результати для наших громадян перебувають у центрі нашої взаємодії із «Східним партнерством». На тлі чотирьох пріоритетів, затверджених на саміті «Східного партнерства» у Ризі у 2015 році, нині визначено 20 ключових сфер і цілей до 2020 року», – йдеться у документі.

Серед таких завдань визначені покращення комунікації між людьми, включаючи більшу взаємодію із організаціями громадянського суспільства; забезпечення гендерної рівності та недискримінації; зміцнення стратегічних комунікацій та підтримка незалежних ЗМІ.

У сфері економіки названі цілі з поліпшення інвестиційного і бізнес-середовища; розвиток малого і середнього бізнесу; спрощення доступу до фінансових ресурсів; створення робочих місць; гармонізація цифрових ринків; підтримка міжрегіональної торгівлі між ЄС та партнерами.

У сфері економіки названі цілі з поліпшення інвестиційного і бізнес-середовища; розвиток малого і середнього бізнесу; спрощення доступу до фінансових ресурсів; створення робочих місць; гармонізація цифрових ринків; підтримка міжрегіональної торгівлі між ЄС та партнерами.

У сфері урядування планується зміцнення верховенства права та антикорупційних механізмів; підтримка імплементації судових та адміністративних реформ; посилення співробітництва у сфері безпеки.

У галузях енергетики, транспортної інфраструктури та кліматичних змін передбачається розвиток ключових транспортних мереж, посилення безпеки постачань у сфері енергетики; покращення енергетичної ефективності та розвиток відновлюваних джерел енергії; покращення охорони довкілля та боротьба з кліматичними змінами.

У питанні мобільності та контактів між людьми передбачається досягнення прогресу з візової лібералізації; збільшення інвестицій в освіту для молоді; створення школи «Східного партнерства»; інтеграція між ЄС і східними партнерами сфер і систем досліджень та інновацій.

Серед конкретних рішень зазначені цілі і завдання передбачають виділення 100 млн євро кредитів у національних валютах країнам-партнерам на підтримку малого і середнього бізнесу.

Цифровий пакет включає виділення 50 млн євро на гармонізацію плати за роумінг мобільного зв’язку.

170 млн євро планується акумулювати на розвиток керівних інституцій і органів влади.

На розбудову транс’європейської транспортної інфраструктури може бути виділено 150 млн євро.

На заходи з енергоефективності – 225 млн євро.

Освітній фінансовий пакет для молоді включає 340 млн євро.

У сфері енергетики в документі наголошується на допомозі й участі ЄС у модернізації української ГТС.

 

Європа мусить стати жорсткішою, якщо хоче встояти перед Росією – Порошенко

Європа отримала в особі Росії серйозного противника з антиєвропейським порядком денним, і аби встояти перед ним, мусить стати жорсткішою.

Про це заявив на пленарній сесії П’ятого саміту “Східного партнерства” Президент Петро Порошенко, виступ якого опублікований на  сайті глави держави – Укрінформ.

“Європа отримала серйозного противника – Росію – з глибоким антиєвропейським порядком денним. Аби підірвати Європу, Росії не треба атакувати зброєю (достатньо розхитати єдність Європи та її гідність). Якщо Європа хоче встояти, їй необхідно стати жорсткішою (політично, риторично та ідеологічно)”, – сказав Порошенко.

За його словами, необхідно засвоїти урок російської гібридної війни по всій Європі – від Британії та Іспанії до Нідерландів, Франції та Німеччини.

У цьому контексті глава Української держави зазначив, що не слід більше ховатися за нечіткими технократичними формулюваннями: “Маємо говорити чітко, як ніколи”.

За словами Порошенка, не варто більше обирати між ідеалами та власними інтересами: “Маємо об’єднатися гідною метою у наших найкращих інтересах”.

“Нам не варто більше обмежувати потенціал нашого партнерства – маємо розкрити його та бути стратегічними і далекоглядними. У протилежному випадку апетит Росії лише розігріватиметься”, – наголосив Президент.

 

Порошенко на “Східному партнерстві”: Розраховуємо на чотири нові союзи з ЄС

Україна наразі розраховує на приєднання до чотирьої союзів ЄС – енергетичного, цифрового, митного та на асоціацію з Шенгенською зоною.

Про це заявив Президент Петро Порошенко у виступі на пленарній сесії саміту Східного партнерства, який публікує сайт глави держави – Укрінформ.

“Україна розраховує (насамперед) на так звані “чотири союзи” – Енергетичний союз; Цифровий єдиний ринок; Митний союз та асоціація з Шенгенською зоною. Ми хочемо більше Європи в Україні. Ці чотири напрями видаються нам вірним шляхом на цьому етапі”, – зазначив Порошенко.

Президент підкреслив, що не варто розглядати “Східне партнерство” як спосіб запобігти прагненню країн регіону до перспективи членства в ЄС.

 

Експерти радять Брюсселю «підключити Україну до Європи – фізично»

ЄС не може запропонувати гарантії безпеки державам “Східного партнерства”, але він може демонструвати велику солідарність і запропонувати інтеграцію в єдиний ринок.

Така порада міститься в аналітичній записці Європейської ради з міжнародних відносин (ECFR), приуроченій до 5-го саміту “Східного партнерства”, що відкрився в п’ятницю у Брюсселі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“ЄС має вміти знаходити більш теплу і позитивну мову та висловлювати солідарність з державами «Східного партнерства»; залучати їх до внутрішніх процесів ухвалення рішень ЄС, у внутрішні дебати; запропонувати інтеграцію в єдиний ринок”, – рекомендують експерти європейської “фабрики думки”.

Конкретно відносно Києва вони радять Брюсселю «підключити Україну до Європи – фізично». Йдеться про стимулювання візитів до Європи українців за допомогою дешевих проїзних тарифів, відміни роумінгових зборів в Україні, а також про те, щоб допомогти Україні досягти енергетичної незалежності. “ЄС може зайняти більш м’яку лінію щодо питання розділення “Нафтогазу України” та інтегрувати Україну в ENPSOG (газ) і Енцо (електрика)”, – йдеться у документі.

Його автори нагадують, що Україна – найбільша і найважливіша країна програми  “Східного партнерства”, домогтися більш послідовного прогресу реформ в якій ЄС зміг би, приділяючи більше уваги різним силам, що працюють в середині України, враховуючи “особливі нюанси” в країні, баланс сил політичних угрупувань.

У документі відзначається, що досі зусилля просунути реформи у 6 країнах схожі були «сізіфову працю». Зовсім не в останню чергу через роль Росії. Багато проблем, що відчуваються сьогодні Україною, Грузією, Молдовою, Білоруссю, Азербайджаном і Вірменією, витоками у нездатності Росії поважати територіальний суверенітет та агресивній політиці Москви.

Водночас, у самому ЄС панують популістські настрої стосовно перспектив членства країн “Східного партнерства”, визнають аналітики ECFR.

Як вже повідомлялося, в п’ятницю у Брюсселі розпочав роботу 5-й саміт “Східного партнерства”, участь в якому бере Президент України Петро Порошенко.

За його словами, допоки ЄС є еталоном успіху, країни хотітимуть стати його частиною.

“Європейський Союз має захищати себе від тих, хто кидає йому виклик – а не від тих, хто на це дивиться з надією та захопленням”, – наголосив Порошенко.

У цьому зв’язку він закликав лідерів країн ЄС будувати наше партнерство на основі “розумної диференціації, а не жорсткої однаковості, спільних цінностей, а не короткозорої технократії; сміливих амбіцій, а не незграбних виправдань”.

Як повідомлялося, Президент  Петро Порошенко  23-24 листопада перебуває з робочим візитом у Брюсселі, де відбувається П’ятий саміт Східного партнерства.

 

Після агресії РФ світ до “старої нормальності” вже не повернеться – Порошенко

Гібридна війна, яку веде Росія впродовж останніх трьох років, унеможливлює повернення світу до “старої нормальності”.

Про це заявив на пленарній сесії П’ятого саміту “Східного партнерства” Президент Петро Порошенко, виступ якого опублікований на  сайті глави держави – Укрінформ.

“Маємо бути відвертими самі з собою: після того, що сталося у 2014-2017 роках, нема більше повернень до «старої нормальності». «Старої нормальності» більше не існує”, – зазначив Порошенко.

За його словами, “пазли” Заходу та Сходу Європи мають бути складені знову разом – і “Східне партнерство” може бути інтегруючою частиною цього.

“З вивіреною та змістовною стратегією ми зможемо перетворити регіон на твердиню політичної стабільності, соціальної стійкості та економічного процвітання”, – переконаний Президент.

Він також зауважив, що настав час визначати нові цілі, й нинішній саміт міг би стати новою точкою відліку у цьому сенсі.

Порошенко розповів, що наразі потрібно заохочувати країни, які мають європейські прагнення та демонструють прогрес на демократичному шляху, а також вказувати шлях розвитку для кожної країни на основі її прагнень та досягнень.

 

Україні вдалося досягти єдності ЄС щодо миротворців на Донбасі – Порошенко

Україні вдалося досягти єдності країн ЄС щодо ідеї розгортання міжнародної миротворчої місії на Донбасі та включити цей пункт у підсумкову декларацію саміту “Східного партнерства”.

Про це заявив на брифінгу за підсумками саміту Президент України Петро Порошенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У резолюції саміту є європейські устремління України. Нам вдалося вирішити іншу політичну річ – об’єднання Європейського Союзу навколо миротворчої місії на Донбасі”, – сказав Порошенко.

Він зазначив, що Україна активно просуває ідею розгортання міжнародної миротворчої місії на Донбасі у Генеральній асамблеї ООН та Раді Безпеки ООН.

“Сьогодні нам вдалося включити цю позицію у фінальну резолюцію саміту“, – акцентував Президент.

 

Порошенко обговорив із Меркель загострення на Донбасі та звільнення заручників

Президент Петро Порошенко і канцлер Німеччини Ангела Меркель обговорили загострення ситуації на Донбасі та скоординували подальші дії щодо реалізації ініціативи про запровадження миротворчої місії ООН.

Зустріч лідерів відбулася у рамках П’ятого саміту “Східного партнерства” у Брюсселі, повідомляє прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Федеральним канцлером ФРН Ангелою Меркель у рамках робочого візиту до Брюсселя. Сторони обговорили небезпечний розвиток ситуації на Донбасі, спровокований порушенням режиму припинення вогню російськими бойовиками, включаючи випадки обстрілів цивільних об’єктів, а також ситуацію у Луганську”, – ідеться в повідомленні.

Крім того, під час зустрічі було скоординовано подальші кроки з метою просування ініціативи про розміщення миротворчої місії ООН на всій окупованій території Донбасу, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону.

За інформацією прес-служби глави держави, Порошенко і Меркель домовилися вжити “максимальних зусиль” для якнайскорішого звільнення українських заручників на Донбасі та політичних в’язнів, які незаконно утримуються в Росії та окупованому Криму.

Президент наголосив, що триваюча російська агресія на Донбасі та суттєве погіршення ситуації в окупованому Криму вимагає продовження дії секторальних та економічних санкцій стосовно Росії.

Сторони також обговорили орієнтовний графік контактів у “нрмандському форматі”.

Крім того, Порошенко розповів канцлеру Німеччини про реформи, які вдалося запровадити в Україні цієї осені, та наголосив на продовженні курсу реформування країн

 

Порошенко обговорив з прем’єром Швеції ситуацію на Донбасі

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Прем’єр-міністром Королівства Швеція.

Про це повідомляє  прес-служба Глави держави – Укрінформ.

“Президент України Петро Порошенко провів переговори з Прем’єр-міністром Швеції Стефаном Льовеном.

Глава держави привітав позитивні тенденції в двосторонній торгівлі, зокрема наголошено на значному зростанні протягом першого півріччя цього року українського експорту до Швеції”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Президент ознайомив Прем’єр-міністра Швеції з безпековою ситуацією на Донбасі та станом виконання Мінських домовленостей.

Глава держави висловив сподівання на незмінну підтримку з боку Швеції продовження економічних санкцій проти Росії під час наступного перегляду санкційного режиму на грудневому засіданні Європейської Ради.

Порошенко відзначив високий рівень взаємодії України та Швеції у рамках непостійного членства Ради Безпеки ООН, а також привітав підтримку Швецією як співавтором проекту Резолюції Генеральної Асамблеї ООН про порушення прав людини в окупованому Криму.

Лідери приділили увагу останнім подіям у контексті розгляду ЄС питання щодо майбутнього проекту «Північний потік 2» та домовилися про подальшу координацію.

 

Мей закликала європейських лідерів “відкрити очі” на загрозу з боку Росії

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей закликала європейських лідерів “відкрити очі” на загрозу з боку Росії.

Про це повідомляє  Sky News – Укрінформ.

“Тереза Мей попередила європейських лідерів про те, щоб вони “відкрили очі” перед загрозою “ворожої” Росії. Вона також звинуватила Москву в спробі дестабілізувати континент”, – йдеться у повідомленні.

Прибувши до Брюсселя на саміт “Східного партнерства”, Мей запропонувала дати сувору оцінку діям президента РФ Володимира Путіна.

“Ми повинні бути відвертими щодо дій ворожих держав, таких як Росія, які загрожують потенційному розвитку “Східного партнерства”, – заявила Мей.

За її словами, Британія беззастережно продовжує відігравати провідну роль у підтриманні безпеки в Європі.

“Ми можемо покинути  ЄС, але ми не покинемо Європу”, – наголосила британський прем’єр.

У Брюсселі сьогодні проходить 5-й саміт ЄС та учасників «Східного партнерства».

Українську урядову делегацію на зустрічі високого рівня очолює Президент Петро Порошенко.

Зі сторони ЄС  саміт прийматимуть президенти  Європейської Ради Дональд Туск і Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

Лідери обговорять проблематику співпраці у питаннях зміцнення економіки і врядування, зближення суспільств, розвитку транспортної інфраструктури, посилення безпеки постачань у сфері енергетики, візової лібералізації, співпраці у сфері освіти та науки, а також двосторонні відносини між країнами.

 

Україну розчарувало невизнання Британією Голодомору геноцидом

Українське посольство у Лондоні висловило жаль через відмову уряду Великої Британії визнати Голодомор 1932-33 років в Україні геноцидом.

Про це повідомляє  “Голос Америки” – Укрінформ.

“При цьому українське дипломатичне представництво схвалює позицію британського уряду стосовно того, що не визнання  Голодомору  геноцидом жодним чином не применшує тяжкості злочину і відповідальності тогочасного радянського керівництва за смерть мільйонів українців”, – йдеться в заяві посольства.

Приводом для заяви української сторони стала офіційна відповідь британського уряду на нові заклики визнати геноцид українців, які пролунали під час спеціального парламентського слухання 7 листопада у Вестмінстері.

Група парламентарів фактично одностайно підтримала заклик ініціатора слухань, депутата від урядової Консервативної партії Полін Латам, про визнання Голодомору геноцидом.

Але у відповіді британського Міністерства закордонних справ сказано, що уряд вирішив не змінювати свою позицію, згідно з якою термін “геноцид” у Лондоні офіційно використовують лише до злочинів у Сребрениці, Руанді, а також стосовно Голокосту.

“Голодомор відбувся до схвалення Конвенції ООН щодо геноциду 1948 року, що визначила геноцид як концепцію міжнародного права, а міжнародне право не можна застосовувати ретроспективно”, – зазначається в урядовому роз’ясненні.

Британські урядовці підкреслюють, що Голокост, хоч і відбувся до 1948 року, має винятковий статус, бо був підставою для юридичного визначення геноциду конвенцією.

На парламентських слуханнях 7 листопада у Лондоні представник британського Міністерства закордонних справ Алістер Бурт сказав, що уряд використовував би щодо Голодомору термін “геноцид”, якби таке визначення застосував будь-який британський суд.

Проте урядовці також кажуть, що наразі не бачать можливостей чи підстав ініціювання подібного судового процесу щодо подій в Україні у 30-х роках.

Українська сторона вважає, що Лондон у випадку Голодомору міг би піти на політичний крок, визнавши той злочин геноцидом, або Британія могла б ініціювати судове дізнання у справі Голодомору, щоб кваліфікувати його як геноцид щодо українців.

Посол України у Великій Британії Наталія Галібаренко, яка була присутня на парламентських слуханнях у Лондоні 7 листопада, сказала про домовленість з британськими депутатами “продовжувати співпрацю у питанні привернення суспільної уваги до цієї трагедії, а також звернутися до уряду із закликом включити питання Голодомору до шкільної програми”.

 

Канадський депутат: Ми надто довго вагалися із визнанням Голодомору

Канадцям варто більше цікавитися інформацією про Голодомор-геноцид.

Про це у Оттаві під час вшанування жертв Голодомору заявив депутат федерального парламенту Канади від Нової демократичної партії Гай Карон, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Хоча Голодомор врешті-решт визнано рядом держав й організацій, потреба інформувати канадців та інших про цю трагедію. Ми, канадці, маємо спільну відповідальність стати краще обізнаними щодо минулих масових злочинів та геноцидів, у тому числі Голодомору», – сказав Карон.

На його переконання, визнати Голодомор актом геноциду українців Канаді слід було задовго до того, як це сталося у 2008 році.

«Безсумнівно, наша держава та інші надто довго відкладали визнання  Голодомору  актом геноциду. Ми не змогли належним чином відреагувати на прохання про втручання і допомогу», – зазначив депутат, згадавши, що у 1940-ві роки Канада відмовилася від створення спеціальної комісії для розслідування можливого штучного голоду на території УРСР, незважаючи на активний заклик до цього української діаспори.

За його словами, канадці мають також вимагати, аби «наші уряди офіційно визнали та виступили проти масових злочинів, а також вжили заходів з метою втручання, упередження і реагування на можливий геноцид».

 

У Вільнюсі відзначили 85 річницю Голодомору

В столиці Литви відбулися меморіальні заходи з участю української громади країни та литовських друзів України на вшановування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Спочатку пройшла урочиста церемонія покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку та до пам’ятника Жертвам радянської окупації біля Музею жертв геноциду у центрі Вільнюса. Присутні вшанували пам’ять загиблих спільною молитвою, запалили свічки пам’яті, поклали колоски та квіти до пам’ятника Жертвам радянської окупації.

До учасників заходу із промовою звернувся Посол України в Литві Володимир Яценківський, який, зокрема, наголосив на тому, що в історії України та Литви є багато спільних сторінок, у тому числі трагічних – геноцид двох народів, організований радянським тоталітарним режимом.

В церемонії також брали участь інші працівники Посольства України, директор литовського Музею жертв геноциду Єугеніус Пейкштяніс з працівниками цього закладу, священики Василіянського Чину Святого Йосафата УГКЦ з храму Пресвятої Трійці міста Вільнюса, представники української громади, литовської громадськості, українські студенти, які навчаються в  Литві.

На честь цієї події у Сеймі Литовської Республіки також було відкрито тематичну виставку «Знищені голодом: невідомий геноцид українців», підготовлену Посольством України в ЛР, активом української громади Вільнюса, у співробітництві з Департаментом інформації та комунікації Канцелярії Сейма.

 

Вслід за Вісконсином Голодомор в Україні визнав геноцидом Мічиган

Палата Представників штату Мічиган (США) прийняла резолюцію, якою визначила 25 листопада Днем пам’яті жертв Голодомору. Про це повідомляє УНН з посиланням на офіційну сторінку у  Facebook  Посольства України в США.

“Дякуємо владі штату Мічиган за увагу і пам’ять про жертв цієї страшної трагедії українського народу та допомогу у зусиллях щодо відновлення історичної справедливості!” – йдеться в повідомленні.

Також у Посольстві зазначили, “що в тексті резолюції Голодомор в Україні 1932-1933 років пояснюється через термін геноцид”.

Нагадаємо, американський штат  Вісконсин визнав Голодомор у 1932-1933 роках геноцидом українців

 

ЄС схвалив видатки на протидію фейкам РФ: 1,1 мільйона на рік

Спеціальна робоча група Євросоюзу, що займається питаннями протидії російській дезінформації, буде отримувати фінансування в розмірі 1,1 млн євро на рік з бюджету ЄС.

Про це повідомляє  ВВС – Укрінформ.

“Бюджет передбачає виділення коштів щороку протягом трьох років починаючи з 2018 року”, – йдеться в повідомленні.

Оперативна робоча група з стратегічних питань East StratCom Task Force була створена  Євросоюзом  у 2015 році у цілях протидії триваючої кампанії з дезінформації з боку Росії. До цього вона фінансувалася з існуючого бюджету, призначеного для стратегічних комунікацій ЄС.

Зараз група East StratCom Task Force публікує щотижневі “Огляди дезінформації”. Це добірка матеріалів, що розповідає про випадки спотворення або маніпуляції фактами в матеріалах російських ЗМІ.

Ці матеріали готує мережа з 400 експертів, журналістів, чиновників та аналітичних центрів в більш як 30 країн світу.

Група також готує тексти і відео, роз’яснює політику ЄС у регіоні Східного партнерства, а також публікує офіційну інформацію ЄС російською мовою.

Зараз у East StratCom працюють 14 постійних співробітників з різних країн Європи.

 

НАТО: 60% повідомлень російською в Twitter створюють боти

У соціальній мережі Twitter 60% усіх російськомовних облікових записів мають вигляд автоматизваних, тобто ботів.

Про це йдеться у доповіді Центру передового досвіду НАТО з питань стратегічних комунікацій (NATO Strategic Communications Centre of Excellence), повідомляє  “Голос Америки” – Укрінформ.

“Російськомовні боти створюють приблизно 70% усіх російських повідомлень про НАТО у країнах Балтії та Польщі. Загалом 60% активних російськомовних облікових записів мають вигляд автоматизованих. Для порівняння 39% англомовних облікових записів є ботами”, – зазначає доповідь.

Дослідження вказує, що його висновки базуються на аналізі добірки даних Twitter, які стосувались військової активної у країнах Балтії та Польщі.

“Ця добірка не є репрезентативною щодо  Twitter  загалом. Висновки можуть бути іншими у випадку інших медіа платформ”, – зауважує доповідь.

“Політичні сили активно використовують боти у соцмережах для маніпуляцій громадською думкою з питань регіональної геополітики. За нашими оцінками, на такі облікові записи припадає від 5 до 15 відсотків усієї активності щодо присутності НАТО у Латвії та Естонії з березня по липень 2017 року. Згенеровані ботами повідомлення мають відмінності залежно від того, на яку аудиторію вони націлені. Повідомлення, націлені на західного споживача, наголошують, що масштаби російських навчань менші за операції НАТО. Повідомлення націлені на внутрішню аудиторію, рідко згадуються російські навчання”, – йдеться в документі.

 

У ПАРЄ відмовились проводити дебати щодо зняття санкцій з Росії

Постійний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи відмовився сьогодні проводити дебати щодо повернення Росії в ПАРЄ. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова української делегації у ПАРЄ Володимир Ар’єв, передає  УНН.

“Постком ПАРЄ щойно відмовився проводити дебати щодо повернення РФ в ПАРЄ. Натомість будут дебати на тему “Демократія зламана – яка відповідь”. Я радий що ПАРЄ правильно розставила пріоритети”, – написав В.Ар’єв.

Як повідомляв УНН, раніше Постійний комітет ПАРЄ  отримав запит на проведення дебатів  24 листопада щодо ймовірного зняття санкцій з РФ і відновлення їх участі у роботі асамблеї.

У порядку денному засідання ПАРЄ цей пункт було зазначено як “Захист нормативної бази Ради Європи, роль ПАРЄ — у продовженні резолюції 2186 (2017)”.

 

Представника Кадирова видворили ще до вбивства Окуєвої — СБУ

СБУ видворила представника глави Чечні Рамзана Кадирова Рамзана Цицулаєва з країни і не вживала інших заходів тому, що він не встиг зібрати інформацію про українських вихідців з Чечні.

Про це заявила речник СБУ Олена Гітлянська, повідомляє телеканал  “112 Україна” – Укрінформ.

“Оперативники спецслужби задокументували, що наприкінці вересня він (Цицулаєв) прибув в Україну за паспортом громадянина Росії, але зі зміненими установочними даними. Ми виявили, що він намагався збирати дані про українських вихідців з  Чеченської Республіки, в тому числі, які брали участь в АТО. Ми припинили ці дії і примусово повернули його назад. СБУ оперативно спрацювала, тому він не встиг нічого зібрати і передати, тому було прийнято рішення його видворити”, – заявила Гітлянська.

Відповідаючи на запитання, чи мав Цицулаєв зв’язок із чеченськими добровольцями Аміною Окуєвою та її чоловіком Адамом Осмаєвим, Гітлянська заявила, що представник Кадирова був депортований ще до вбивства Окуєвої.

“Не можу відповісти на це запитання, можу сказати, що його видворення сталося раніше трагічних подій з Аміною”, – заявила речниця СБУ.

Як повідомлялося, Служба безпеки України примусово повернула до Росії громадянина Російської Федерації, який був довіреною особою президента Чеченської Республіки Рамзана Кадирова. Загін спецпризначення СБУ відвіз Рамзана Цицулаева до кордону з Росією, де російські правоохоронці його затримали і заарештували.

За даними ЗМІ, Цицулаева розшукують після того, як в листопаді 2014 року його невдало спробували затримати в ресторані готелю “Золоте кільце”. Родичі і охоронець завадили поліцейським і пізніше були засуджені, а сам Цицулаев зник.

Автомобіль добровольців АТО Аміни Окуєвої та її чоловіка, колишнього командира батальйону імені Джохара Дудаєва Адама Осмаєва обстріляли невідомі 30 жовтня 2017 року поблизу селища Глеваха Київської області. Окуєва загинула, а Осмаєв був поранений.

Секретар РНБО Олександр Турчинов звинуватив Росію у вбивстві Окуєвої.

 

Кіберполіція попереджає: Україну атакує вірус-шифрувальник Scarab

Кіберполіція попереджає про розповсюдження в Україні вірусу-шифрувальника Scarab, якого виявили вперше в червні 2017 року.

Як зазначається в  повідомленні  прес-служби поліції, 24 листопада зафіксовано поширення вірусу за допомогою найбільшої спам-ботнет мережі «Necurs» – Укрінформ.

“Фахівці з кібербезбеки встановили, що з використанням «Necurs» було відправлено більше 12,5 мільйонів електронних листів, в яких містилися файли з новою версією Scarab ransomware”, – йдеться в повідомленні.

Електронні листи, в яких містився Scarab, були замасковані під архіви з відсканованими зображеннями. Користувачі електронної пошти, отримуючи повідомлення, бачили, що до нього начебто були прикріплені файли із зображеннями відсканованих документів.

Ці листи містили всередині архів 7Zip із заархівованим Visual Basic скриптом. Після його спрацювання на комп’ютер користувача завантажується та запускається EXE-файл – вірус Scarab ransomware.

Після успішного шифрування вірус створює та автоматично відкриває текстовий файл («ЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ ОТРИМАТИ ВСІ ВАШІ ФАЙЛИ НАЗАД, БУДЬ ЛАСКА, ПРОЧИТАЙТЕ ЙОГО.TXT»), а потім розміщує його на робочому столі.

Сума викупу у повідомленні не вказується, проте  зловмисники  звертають увагу жертви на тому, що вона буде збільшуватися з часом, допоки потерпілий не зв’яжеться з авторами Scarab електронною поштою або BitMessage.

“За добу до Департаменту кіберполіції Національної поліції України не надходило звернень та заяв з приводу ураження цим вірусом”, – зазначають у прес-службі.

Для зменшення ризику зараження техніки вірусом фахівці з Кіберполіції рекомендують користувачам ретельно та уважно ставитися до всієї електронної кореспонденції.

“Не варто відкривати такі додатки, навіть якщо вони надійшли з надійного, на Вашу думку, джерела. Радимо отримувати підтвердження надсилання файлів від адресата іншими доступними каналами зв’язку (телефон, смс, мессенджери)”, – наголошують у Кіберполіції.

 

Росія втратила перше місце у медальному заліку Олімпіади-2014 в Сочі

Це трапилось після того, як у росіян відібрали ще три нагороди через порушення антидопінгових правил.

Комісія Міжнародного олімпійського комітету (МОК) під керівництвом Дениса Освальда визнала винними в порушенні антидопінгових правил в Сочі-2014 російських бобслеїстів Олександра Зубкова і Ольгу Стульневу, а також ковзанярів Ольгу Фаткуліну і Олександра Румянцева. Про це повідомляє  офіційний сайт МОК – Укрінформ.

Результати спортсменів, показані на Олімпіаді в Сочі, згідно з рішенням комісії, будуть анульовані.

Таким чином, збірна Росії втратить ще три нагороди. На іграх в Сочі екіпаж Зубкова виграв золоті медалі в двійках і четвірках. Фаткуліна повинна повернути в МОК «срібло», яке вона завоювала на дистанції 500 м.

Всі четверо росіян відсторонені від участі в наступних Олімпійських іграх в будь-якій якості.

Таким чином, Росія втратила перше місце в медальному заліку Сочі-2014, опустившись на третє місце. Загалом збірну Росії позбавили вже 9 медалей – 3 «золота», 4 «срібла» і 2 «бронзи».

Повідомляється, що комісія Освальда найближчим часом продовжить розгляд справ росіян. Насамперед  розбиратимуть справи спортсменів, які претендують на участь в Пхенчхані-2018.

5 грудня МОК прийме рішення про те, чи виступить Росія на зимовій Олімпіаді-2018.

 

Допінг-скандал: МОК забрав у Росії два “золота” сочинської Олімпіади

Міжнародний олімпійський комітет позбавив Росію обох золотих медалей зимових Олімпійських ігор в Сочі у бобслеї, довічно дискваліфікувавши спортсмена Олександра Зубкова.

Відповідне рішення було прийнято в п’ятницю в ході слухань комісії Освальда, які проводяться у рамках судово-аналітичного допінгового розслідування “Сочі-2014”, повідомили в МОК кореспондентові Укрінформу.

“Були накладені санкції на двох російських бобслеїстів: Олександра Зубкова (золота медаль Сочі-2014) і Ольгу Стульнєву, а також ковзанярів: срібну медалістку Сочі 2014 Ольгу Фаткуліну і Олександра Рум`янцева”, – вирішили члени Дисциплінарної комісії МОК, до складу якої входять Денис Освальд (голова), Хуан Антоніо Самаранч і Тоні Естангет.

Відзначається, що в пробах Зубкова, Фаткуліної, а також бобслеїстки Ольги Стульнєвої і ковзаняря Олександра Рум`янцева, які не зайняли в Сочі призових місць, при повторних аналізах були виявлені заборонені речовини. Окрім дискваліфікації з минулих змагань, всі четверо позбавлені права отримувати будь-якого характеру акредитацію на всі версії літніх і зимових Олімпійських ігор в майбутньому.

У МОК заявили, що впродовж найближчих декількох тижнів будуть проведені слухання з приводу інших спортсменів.

Як повідомляють російські ЗМІ, після дискваліфікації Зубкова Росія втратила обидві золоті медалі зимових Олімпійських ігор в Сочі у бобслеї: в чоловічих двійках і четвірках. Тепер “золото” в заїздах бобів-четвірок дістанеться Латвії, а бобів-двійок – Швейцарії.

Таким чином, у РФ в результаті залишилося тільки 10 золотих медалей, країна опустилася на третє місце в неофіційному медальному заліку – після Норвегії та Канади.

Як відомо, після публікації звіту спеціальної комісії Всесвітнього антидопінгового агентства, яке дійшло висновку, що в Росії діяла державна програма підтримки допінгу, в грудні 2016 року МОК відкрив справи проти 28 російських спортсменів. Комісія Освальда оголосила, що всі слухання для активних спортсменів, які можуть претендувати на участь в зимових Олімпійських іграх у Пхенчхані в 2018 році, будуть завершені найближчим часом.

Рішення про участь російських спортсменів в зимових Олімпійських іграх 2018 року в Пхенчхані прийме Виконавча рада МОК в грудні на підставі висновків слідчої комісії.

Раніше Росія вже втратила перші два місця Сочі-2014 в лижному марафоні (“золото” залишилося у Росії, оскільки бронзу теж виграв росіянин) і “золото” в скелетоні.

 

Коболєв сподівається, що на ринок газу для населення зайдуть іноземці

Великі міжнародні компанії зможуть зайти на ринок газу для населення, якщо газ продаватиметься напряму, а також за умови повної монетизації субсидій.

Про це у ефірі телеканалу “Прямий” сказав голова правління НАК “Нафтогаз України”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Лібералізація розставить усі точки над “і” з точки зору постачальників. Якщо Нафтогаз буде мати змогу не передавати газ збутовій компанії, яка є посередником та, насправді, не виконує корисних функцій, ми зможемо продавати газ напряму, і це дозволить визначити, яку долю ринку ми займемо”, – сказав Коболєв.

Він висловив сподівання, що на ринок газу для населення зайдуть міжнародні компанії.

“Хоча важливою умовою лібералізації є вільне  ціноутворення на ринку газу. Україні треба подивитися на досвід західних країн”, – додав Коболєв.

Він зазначив, що також мають бути повністю монетизовані субсидії.

“Ті кошти, які ми направляємо до бюджету (податки, – ред.), є джерелом фінансової допомоги громадянам. Але є багато людей, які спроможні сплачувати повну ціну за газ і вони повинні це робити”, – зазначив голова НАК.

 

У Стокгольмі окремо розглядається питання поставок газу з РФ в ОРДЛО – Коболєв

У Стокгольмському арбітражі окремо розглядається питання стосовно поставко ПАТ “Газпром” газу на непідконтрольні території Донецької та Луганської областей. Про це сказав в ефірі телеканалу “Прямий” голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв, передає  УНН.

“Питання так званих поставок газу “Газпромом” …в Донецьк і Луганськ є окремим питанням, який окремо розглядається трибуналом. І ми чекаємо на позицію трибуналу щодо того, коли і як вони будуть виносити по ньому рішення”, – сказав він.

Голова “Нафтогазу” наголосив, що, по-перше, Україна цього газу не замовляла, по-друге, українська сторона не впевнена, що “Газпром” поставляв блакитне паливо на непідконтрольні території.

“По третє, ми хочемо законного і прозорого рішення з розкриттям всієї інформації: хто куди поставляв, хто отримував гроші, які у них були на це підстави. А чи не було там контрабанди, чи не було там фактів фінансування тероризму. А чи не було там фактів порушення міжнародного законодавства”, – підкреслив голова “Нафтогазу”.

Коболєв додав, що всі ці питання було піднятті у Стокгольмському арбітражі.

 

Коболєв назвав головну умову запуску в Україні повноцінного газового хабу

Головною умовою запуску повноцінного газового хабу в Україні є впровадження європейського кодексу роботи газотранспортної системи.

Про це у ефірі телеканалу “Прямий” сказав голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Цей кодекс близько півроку тому ми передали на розгляд  НКРЕКП. Без цього кодексу, без синхронізації правил роботи в Україні з європейським ринком ніякого хабу не може бути”, – зазначив Коболєв.

Він пояснив, що під синхронізацією мається на увазі запровадження стандартних правил роботи ринку: добове балансування, відключення споживачів за несплату та ін.

Водночас керівник НАК зауважив, що робота у цьому напрямку триває. Зокрема, було змінено умови роботи української ГТС для введення стандартних тарифів “вхід/вихід”, запроваджені нові методики розрахунку вартості зберігання газу, ухвалене нове законодавство, яке дозволяє зберігати газ у режимі “митний склад” (тобто не розмитнювати його), відкриті декілька нових інтерконекторів.

 

Що дивляться українці: ТОП-5 найпопулярніших телеканалів

Найпопулярнішими інформаційними телеканалами за жовтень в Україні стали “112”, “News One”, “Еспресо”, “24 канал” та “Прямий” – Укрінформ.

Такі дані онлайн-дослідження агенції Big Data Ua щодо рейтингу українських телеканалів за переглядами в сегментах OTT та IPTV на своїй сторінці у  Facebook  оприлюднив член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

“Продовжуємо спільний проект Національної ради з питань телебачення і радіомовлення і  рейтингового  агентства Big Data Ua щодо створення щомісячних рейтингів українських і іноземних телеканалів за популярністю перегляду на ОТТ / IPTV-платформах. Згідно з онлайн-дослідженням, структура перегляду телеканалів у жовтні була такою.

ТОП-5 інформаційних телеканалів: «112», «News One», «Еспресо», «24 канал», «Прямий», – написав Костинський.

За його словами, серед найпопулярніших розважальних телеканалів до першої п’ятірки увійшли «СТБ», «Новий канал», «2+2», «К1», «ТЕТ». Серед першої трійки телеканалів загального перегляду – «1+1», «Україна», «ICTV».

До першої п’ятірки фільмових телеканалів, згідно з даними онлайн-дослідження, увійшли «TV1000 Action East», «FOX», «Ентер-фільм», «TV1000 East», «TV1000 Comedy».

Серед пізнавальних телеканалів у топ-5 увійшли «МЕГА», «Discovery channel», «National Geographic», «Nat Geo Wild», «Viasat History». А у першу трійку музичних каналів в Україні за жовтень увійшли “М1”, «Music Box UA», «EUmusic».

У ТОП-5 спортивних телеканалів за жовтень в Україні потрапили «Футбол 1», «Футбол 2», «Eurosport 1», «Eurosport 2». «Viasat Sport East».

До першої пятірки регіональних телеканалів увійшли: «ATR», «Донбас», «Київ», «КРТ», «Горизонт-TV».

“Найчастіше українці дивляться інформаційно-розважальні (телеканали загального перегляду) і розважальні програми”, – резюмував Костинський.

Як повідомляв Укрінформ, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення раз на місяць оприлюднюватиме результати онлайн-досліджень агенції Big Data Ua щодо рейтингу українських телеканалів за переглядами в сегментах OTT та IPTV.

 

Трамп заявляє про припинення постачання зброї сирійським курдам

Президент США Дональд Трамп повідомив в телефонній розмові з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом про припинення постачання зброї сирійському крилу терористичної організації PKK – YPG.

Про це повідомив журналістам очільник МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу, пише  Аnadolu – Укрінформ.

“Трамп дав чітку вказівку генералам, що відтепер постачання зброї  YPG здійснюватися не будуть. Глава Білого Дому чітко висловився з питання припинення цього божевілля”, – сказав турецький міністр, зауваживши, що турецька сторона задоволена словами глави Білого Дому.

Також повідомляється, що  Трамп і Ердоган обговорили двосторонні стосунки, підсумки саміту в Сочі, сирійську кризу й регіональні питання.

 

Вибух у Єгипті: Трамп закликає до військової перемоги над тероризмом

Президент США Дональд Трамп закликав до військової перемоги над тероризмом та дискредитації ідеології бойовиків.

Так він відреагував на теракт у мечеті в Єгипті, внаслідок якого загинуло понад дві сотні людей, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Жахливий й боягузливий терористичний напад на безневинних і беззахисних парафіян у Єгипті. Світ не може бути терпимим до тероризму, ми маємо здобути над ними військову перемогу й дискредитувати екстремістську ідеологію, яка лежить в основі їхнього існування!” – написав глава Білого дому на своїй  офіційній Twitter-сторінці.

Як повідомляв Укрінформ, у п’ятницю бойовики скоїли напад на мечеть аль-Рауда в місті Бір-аль-Абд, що за 40 км від столиці провінції Північний Синай ель-Аріш. Зокрема, повідомляється про вибух бомби та обстріл мечеті. За останніми даними, загинули щонайменше 235 осіб. Влада Єгипту оголосила триденну жалобу за жертвами атаки. Президент  Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі зібрав позачергове засідання з безпеки.

 

Боротьба російських кланів – Більдт про розбірки в “ЛНР”

Попри широку пропаганду Кремля, який намагається запевнити Захід у тому, що події на Донбасі – це внутрішній конфлікт в Україні, розвиток подій в ОРЛО свідчить, що насправді там відбувається боротьба між російськими провладними угрупованнями.

На цьому наголосив у п’ятницю колишній міністр закордонних справ Швеції, співголова Європейської ради зовнішніх відносин Карл Більдт, повідомляє Укрінформ.

“Кремль часто намагається сказати, що конфлікт на Донбасі – це справа українців. Але події в Луганську свідчать, що насправді це конфлікт між різними російськими угрупованнями”, –  написав  високопоставлений чиновник на офіційній твітер-сторінці.

Як повідомлялося, центр Луганська, який перебуває під контролем підтримуваних Росією бойовиків угруповання “ЛНР”, вже кілька днів патрулюють озброєні люди. За повідомленнями, йдеться про конфлікт між ватажком угруповання “ЛНР” Ігорем Плотницьким і “міністром внутрішніх справ” у цьому угрупованні Ігорем Корнетом.

За даними ЗМІ, 24 листопада ватажок “ЛНР” Ігор Плотницький подав у відставку “за станом здоров’я”.

22 листопада Плотницький звинуватив Корнета у спробі “державного перевороту”. Згодом у МВС підтвердили, що  Плотницький  виїхав до Москви, вірогідно, для зустрічі зі своїми російськими кураторами.

У Кремлі напередодні заявляли, що Москва стежить за ситуацією в “ЛНР”. Державна прикордонна служба України заявила 23 листопада, що вживає додаткових заходів безпеки через загострення ситуації в окремих районах на сході країни.

 

ЗМІ повідомляють про “відставку” Плотницького

Ватажок терористичного угруповання “ЛНР” Ігор Плотницький подав у відставку “за станом здоров’я”.

Про це інформує  “Радіо Свобода” – Укрінформ.

“Надійшла заява Плотницького “про складання з себе повноважень і його заява про призначення на посаду в.о. голови “ЛНР” Леоніда Пасічника”, – йдеться у публікації.

Водночас повідомляється, що  Плотницького  призначено “уповноваженим від “ЛНР” щодо виконання Мінських угод.

Як повідомляв Укрінформ, в окремих районах Луганської області (ОРЛО) відбулося загострення ситуації, пов’язане із боротьбою за владу між злочинними угрупованнями ватажка “ЛНР” Ігоря Плотницького та “міністра внутрішніх справ “ЛНР” Ігоря Корнета. На думку експертів, цей конфлікт є наслідком протистояння між групою впливу ФСБ Росії, яка є куратором Корнета, та групою впливу помічника президента РФ Владислава Суркова, яка стоїть за Плотницьким.

22 листопада Плотницький звинуватив Корнета у спробі “державного перевороту”.

У четвер, 23 листопада, стало відомо, що Плотницький зі своїм оточенням втік із Луганська до Росії.

Державна прикордонна служба України заявила 23 листопада, що вживає додаткових заходів безпеки через загострення ситуації в окремих районах на сході країни.

Увечері 21 листопада Президент України Петро Порошенко через події в Луганську провів засідання воєнного кабінету РНБО.

 

Кремль не займається московським вояжем Плотницького – Пєсков

Речник президента Росії Дмитро Пєсков заявляє, що приїзд ватажка угруповання “ЛНР” Ігоря Плотницького до Москви “не є питанням” Кремля.

Про це повідомляє у п’ятницю  Радіо Свобода – Укрінформ.

“Приїзд Плотницького в Москву – це не питання, яким займається адміністрація президента”, – сказав він.

Пєсков наголосив, що, як і раніше, не коментує ситуацію з Плотницьким і “ЛНР”.

Як відомо, центр Луганська, який перебуває під контролем підтримуваних Росією бойовиків угруповання “ЛНР”, вже кілька днів патрулюють озброєні люди. За повідомленнями, йдеться про конфлікт між ватажком угруповання “ЛНР” Ігорем Плотницьким і “міністром внутрішніх справ” у цьому угрупованні Ігорем Корнетом.

22 листопада  Плотницький  звинуватив Корнета у спробі “державного перевороту”. Вже тоді з’явилася інформація, що Плотницький виїхав до Москви, проте згодом він це спростував.

Радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк 23 листопада повідомив, що Плотницький поїхав до Росії, “ймовірно, … на “рішалки” до своїх московських кураторів”.

У Кремлі напередодні заявляли, що Москва стежить за ситуацією в “ЛНР”.

Державна прикордонна служба України заявила 23 листопада, що вживає додаткових заходів безпеки через загострення ситуації в окремих районах на сході країни.

Увечері 21 листопада у Києві Президент України Петро Порошенко через події в Луганську провів засідання воєнного кабінету РНБО.

Бойові дії на Донбасі тривають від квітня 2014 року. Тоді влада України оголосила проведення антитерористичної операції на частині територій Донецької і Луганської областей. Низка населених пунктів Донбасу, зокрема Донецьк і Луганськ, окуповані підтримуваними Росією бойовиками.

 

ЗМІ: Плотницького відправлять назад до “ЛНР”

Колишній ватажок терористів “Луганської народної республіки” Ігор Плотницький повернеться з Росії в Луганськ.

Про це повідомляє  “Новая газета”  з посиланням на джерела – Укрінформ.

Вони стверджують, що у призначеного замість Плотницького так званого “екс-міністра держбезпеки “ЛНР” Леоніда Пасічника немає до діяльності попереднього “керівництва” жодних питань.

“У ході конфлікту між  Плотницьким  і “екс-міністром внутрішніх справ “ЛНР” Ігорем Корнетом Пасічник зберігав нейтралітет”, – ззаначається в повідомленні.

Крім того, для бойовиків Плотницький залишається гарантом Мінських угод, адже його підпис стоїть під документом.

“Нове керівництво “ЛНР” не має наміру відмовлятися від виконання Мінських угод, в тому числі, від обміну полоненими з Україною, який активно готувався з кінця минулого тижня”, – стверджують джерела газети.

Раніше повідомлялося, що ватажок “ЛНР” Ігор Плотницький пішов “у відставку” нібито “за станом здоров’я”.

 

Гламур “ЛНР”: донька Корнета вчилась у США та робить подарунки на $10 тисяч

У Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого підтвердили, що в них навчається Марина Корнет – донька “міністра МВС ЛНР” Ігоря Корнета — до якої у виші претензій не мають.

Про це кореспондентові Укрінформу сказала редактор багатотиражної газети вишу Олена Муравйова.

“Дійсно, Марина Корнет навчається на четвертому курсі університету. Вона повнолітня людина і громадянка України. Вступала на загальних засадах, за результатами ЗНО набрала достатню кількість балів для бюджетної форми навчання. Вчиться дівчина добре, отримує стипендію, тож в університеті не мають до неї жодних претензій. Звісно ж, ми не уточнювали, хто її батьки, як і батьки інших студентів чи абітурієнтів”, – підкреслила Муравйова.

У соцмережах 23 листопада з’явилась інформація про те, що донька  бойовика  з Луганщини навчається в Харкові. Тоді ж багато користувачів перепостили її сторінку, де дівчина виставляє фото зі свого відпочинку в Туреччині.

Вона є найстаршою з трьох дітей Ігоря Корнета.

Згідно сторінці Марини “ВКонтакте”, яка вже видалена, у 2013 році вона навчалася в США.

За словами однокурсників, дівчина досить забезпечена. Приміром, вона може дозволити собі подарувати хлопцю годинник вартістю $10 тисяч.

Як повідомляв Укрінформ, в окремих районах Луганської області відбулося загострення ситуації, пов’язане із боротьбою за владу між злочинними угрупованнями ватажка “ЛНР” Ігоря Плотницького та так званого “міністра внутрішніх справ ЛНР” Ігоря Корнета. На думку експертів, цей конфлікт є наслідком протистояння між групою впливу ФСБ Росії, яка є куратором Корнета, та групою впливу помічника президента РФ Владислава Суркова, яка стоїть за Плотницьким.

 

Президент Чехії назвав Суркова «офіцером зв’язку» між Росією і «ДНР»

Президент Чехії Мілош Земан стверджує, що на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним 21 листопада попросив його сприяти звільненню утримуваного бойовиками “ДНР” українського вченого, історика-релігієзнавця Ігоря Козловського.

Про це він заявив журналістам у Москві 23 листопада, повідомляє  “Радіо Свобода” – Укрінформ.

«Це можна технічно вирішити так, щоб його (Козловського) внесли, відповідно до Мінських домовленостей, до переліку на обмін чи то заручниками, чи ув’язненими», – цитує Земана сайт празького Граду, резиденції президента Чехії.

За словами Земана, він попросив Путіна вплинути на звільнення  Козловського  через помічника президента РФ Владислава Суркова, якого глава чеської держави назвав «офіцером зв’язку» між Росією і  «ДНР».

Як сказав Земан, він приблизно півроку тому написав листа ватажкові «ДНР» Олександрові Захарченку і «просив його з гуманітарних підстав, через те, що він хворий, тобто не Захарченко, а Козловський, звільнити його з ув’язнення».

«Констатую, що відповіді я не отримав, що є хамство і неввічливість, тож наступного разу я буду висловлюватися про «Донецьку республіку» вкрай гидливо», – додав Земан.

А згадавши, що Козловський, якого бойовики звинуватили у «шпигунстві», є автором близько 50 фахових книжок, президент Чехії зауважив: «Якби я написав 50 книжок, я не мав би часу на шпигунство».

Як відомо, у травні так званий «військовий трибунал «ДНР» «засудив» незаконно утримуваного донецькими бойовиками українського історика і релігієзнавця Ігоря Козловського до 2 років та 8 місяців позбавлення волі. При цьому «суд» бойовиків не взяв до уваги ані вік 63-річного вченого, ані те, що в утримуваного є син-інвалід, який потребує його піклування.

На засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську порушувалося питання про звільнення вченого, проте сторона ОРДО не включає його в списки на обмін, аргументуючи свої дії тим, що вчений є нібито «громадянином ДНР».

В Україні і по світу неодноразово проходили акції #FreeKozlovsky із вимогою звільнити Ігоря Козловського з полону бойовиків. Правозахисна організація Amnesty International визнала Ігоря Козловського «в’язнем сумління».

 

Суд Чехії дозволив екстрадувати до США російського хакера

Чехія може вислати можливого хакера росіянина Євгена Нікуліна в США.

Таке рішення 24 листопада прийняв Вищий суд у Празі, повідомляє  DW – Укрінформ.

“США звинувачують Нікуліна в хакерських атаках і крадіжці інформації з баз даних соціальних мереж LinkedIn, Dropbox і Formspring в 2012 році. У разі винесення обвинувального вироку в США 30-річному Нікуліну загрожує до 14 років позбавлення волі”, – йдеться в повідомленні.

Остаточне рішення про  екстрадицію  буде приймати міністр юстиції Чехії Роберт Пелікан.

Євген Нікулін був затриманий у Празі 5 жовтня 2016 року за участю ФБР на підставі міжнародного ордера на арешт, виданого Інтерполом.

Росія виступила проти можливої екстрадиції Нікуліна в США. Москва також зажадала видачі Нікуліна, звинувачуючи його у крадіжці, організованій через інтернет в 2009 році.

 

АТО: втрат під Кримським поменшало – живі двоє бійців, які вважалися загиблими

Двоє військовослужбовців Збройних Сил України, які вчора вважалися загиблими під час бойового зіткнення з ворогом біля Кримського, виявилися живими.

Про це  повідомляє  прес-центр штабу АТО – Укрінформ.

“Добрі новини з району проведення АТО. Двоє військовослужбовців Збройних Сил України, які вчора вважалися загиблими під час бойового зіткнення з ворогом біля Кримського, завдяки власному бойовому досвіду і навченості вийшли з-під обстрілів і повернулися до своїх підрозділів”, – йдеться в повідомленні.

Загалом, за минулу добу, по усій лінії зіткнення зафіксовано 17 порушень режиму припинення вогню з боку окупантів. Більше ніж у половині випадків військовослужбовці Збройних Сил України давали противнику адекватну відповідь.

“Внаслідок ворожих обстрілів втрат серед українських воїнів за минулу добу немає”, – зазначили в штабі  АТО.

На Луганському напрямку із настанням сутінок російсько-окупаційні війська грубо порушували Мінські домовленості на Світлодарській дузі. Під вогонь зі 120-мм мінометів потрапили наші опорні пункти неподалік Новолуганського. Незаконні збройні формування також неодноразово обстрілювали із мінометів, гранатометів, озброєння БМП та стрілецької зброї оборонців Луганського. Декілька разів противник відкривав вогонь по українських воїнах, котрі тримають оборону поблизу Лозового.

На Донецькому напрямку російські найманці із 82-мм мінометів обстрілювали оборонців Пісків, з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – захисників Авдіївки і шахти Бутівка, а з гранатометів і озброєння БМП – підступи до Березового.

 

У Золотому відкрили пам’ятник загиблим бійцям АТО

У зоні проведення антитерористичної операції в населеному пункті Золоте відбулося урочисте відкриття пам’ятника загиблим українським військовим.

Про це на брифінгу сказав речник Міністерства оборони України з питань АТО Андрій Лисенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У районі проведення  АТО  в населеному пункті Золоте відбулося урочисте відкриття пам’ятника воїнам, які віддали життя за Україну. Захід став можливим завдяки спільним діям військовослужбовців ЗСУ та Луганського осередку Нацкорпусу у Сєверодонецьку, які взяли на себе витрати щодо виготовлення та монтажу цього пам’ятника “, – сказав Лисенко.

Він додав, що військовслужбовці групи військово-цивільного співробітництва “Попасна” та Об’єднаного центру цивільно-військового співробітництва оперативно-тактичного угрупування “Луганськ” допомогли у виборі та облаштування місця та забепечили транспортування і встановлення пам’ятника.

Присутні вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання та поклали квіти.

 

Гаряча лінія з запобігання домашньому насильству переходить на “європейський” номер

Протягом 2017 року на національну гарячу лінію ГО «Ла Страда-Україна» з питань запобіганню домашньому насильству, торгівлі людьми і гендерної дискримінації надійшло 26 тисяч звернень.

Про це повідомила президент громадської організації «Ла страда-Україна» Катерина Левченко на прес-конференції в Укрінформі.

«На національну гарячу лінію з питань запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми і гендерної дискримінації надійшло більше 26 тисяч звернень у 2017 році. Це ще мало. І абсолютна більшість цих звернень –  96% –  стосуються питань домашнього насильства», –  зазначила Левченко.

Вона повідомила, що національна гаряча лінія переходить на загальноєвропейський номер 116-123.

«З  25 листопада, саме на честь акції «16 днів проти насильства», національна гаряча лінія переходить на загальноєвропейський номер 116-123. Короткий європейський номер, який наданий нам Національною комісією державного регулювання у сфері зв’язку та інформатизації та Українською асоціацією операторів зв’язку «Телас», – розповіла  Левченко.

Вона пояснила, що з мобільного телефону громадяни безкоштовно телефонуватимуть на номер 116-123.

Як зазначила Левченко, консультування громадян важливе по всій Україні, але особливо важливе на тимчасово окупованих територіях.

«Близько 3% дзвінків ми отримуємо саме з окупованих територій і з так званої сірої зони.  Якщо порахувати, це близько 900 дзвінків лише у 2017 році. Це люди, яким потрібна допомога, дуже часто психологічна підтримка», –  повідомила президент ГО «Ла Страда-Україна».

 

У ПАРЄ точиться запекла боротьба за і проти повернення РФ – постпред України

Нині в ПАРЄ ведеться запекла боротьба за і проти повернення Росії, що можна порівняти з футбольним терміном «боротьба на кожному клаптику поля».

Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу сказав Постійний представник України при  Раді Європи Дмитро Кулеба.

«Є такий футбольний термін для найбільш напружених матчів – «боротьба на кожному клаптику поля». Зараз він може бути повністю застосований до ситуації в Раді Європи. Ведеться запекла боротьба за та проти повернення Росії до ПАРЄ», – сказав постпред.

Кулеба пояснив, чому вчора при голосуванні в Бюро Асамблеї не вистачило голосів, аби запобігти дебатам, а сьогодні в Постійному комітеті дебатам вдалося запобігти.

«Вчора в Бюро Асамблеї забракло голосів для того, щоб запобігти дебатам, а сьогодні вони знайшлися у Постійному комітеті. На це є дві причини. Перша – додаткові зусилля української делегації в Посткомі з мобілізації наших партнерів. Зараз там працюють депутати Ар’єв, Сотник та Власенко. Друга – склад Посткому ширший, ніж у Бюро, і, відповідно, простору для маневрів там більше», – пояснив Кулеба.

Як відомо,  раніше дипломат вказував  на те, що у разі безумовного повернення Росії до ПАРЄ будуть підірвані принципи та цінності Ради Європи

 

Красиво повернутися до ПАРЄ росіянам уже не вдасться – Кулеба

Спроби повернути російську делегацію до ПАРЄ не припиняться аж до січневої сесії, але «красиве» повернення вже неможливе.

Таку думку в ексклюзивному коментарі Укрінформу висловив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

«Красиво повернути росіян вже не вдасться. Залишилася лише опція повернення через знущання з приниципів і цінностей Ради Європи», – сказав дипломат.

За його словами, нині зусилля Кремля з просування ідеї повернення її делегації до ПАРЄ зосереджені на тому, щоб «загітувати ключові держави-члени РЄ надіслати Росії чіткий сигнал: приїжджайте на сесію Асамблеї у січні і ми підтримаємо ваше повернення під час голосування».

Кулеба переконаний, що спроби не припинятимуться до самої сесії  ПАРЄ  у січні.

«Аж до середини січня у нас буде така гойдалка, як зараз на засіданнях Бюро та Посткому – адвокати повернення будуть намагатися створити сприятливі умови для Росії, а ми разом з партнерами будемо їм протидіяти», – сказав очільник українського постпредства.

Раніше дипломат заявляв, що  у разі повернення Росії до ПАРЄ  будуть підірвані принципи та цінності Ради Європи.

 

У Львові відбудеться зустріч з Мирославою Гонгадзе

30 листопада в приміщенні Національного університету “Львівська політехніка” відбудеться зустріч з українською журналісткою,  керівником Української служби “Голосу Америки” Мирославою Гонгадзе.

Про це Укрінформу повідомили прес-службі Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК).

На зустрічі, яка проходитиме у форматі діалогу, М.Гонгадзе розповість про Українську службу “Голосу Америки”, її діяльність у сфері донесення достовірної інформації про американсько-українські відносини, політику США, життя в Америці для мільйонів українців, боротьбу з російською пропагандою, допомогу у реформуванні суспільного мовлення в Україні та ін.

Захід розпочнеться о 16.00 год. в актовій залі головного корпусу НУ “Львівська політехніка” за адресою: вул. С. Бандери, 12, Львів.

Мирослава Гонгадзе – керівник Української служби “Голосу Америки”, головний редактор, ведуча, експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі.

 

У Міноборони сказали, хто не підлягає призову на військову службу

В особливий період звільняються від призову на військову службу за призовом осіб офіцерського складу громадяни, які вже проходили військову службу, мають на утриманні трьох і більше дітей віком до 18 років, є народними депутатами України тощо.

Такі роз’яснення щодо змін до законодавства про проходження громадянами військової служби в особливий період дає Департамент кадрової політики Міністерства оборони України.

“28 листопада 2017 року в Офіційному віснику України № 93 буде опубліковано наказ Міністерства оборони України «Про затвердження Змін до Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України». У цьому зв’язку Департамент кадрової політики Міністерства оборони України надає роз’яснення щодо змін”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема в департаменті пояснили, що звільняються від призову на військову службу за призовом осіб офіцерського складу громадяни, які проходили військову службу або службу у військовому резерві; заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за державними органами, підприємствами, установами; визнані непридатними до військової служби за станом здоров’я; мають на утриманні трьох і більше дітей віком до 18 років; самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років; мають на утриманні повнолітню дитину, яка є інвалідом I чи II групи, до досягнення нею 23 років; є усиновителями, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років; зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд; є народними депутатами України, депутатами Верховної Ради Автономної Республіки Крим; є студентами та аспірантами, які навчаються на денній формі навчання.

Також запроваджується проведення спеціальної перевірки перед першим призначенням військовослужбовців до органів військового управління Збройних Сил на посади керівників, заступників керівників та керівників самостійних структурних підрозділів у цих органах, а також доповнюється перелік посадових осіб, на яких покладається організація її проведення.

Запроваджується прийняття на військову службу за контрактом офіцерів після проходження ними шести місяців військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а не після закінчення строку цієї служби, як було до цього.

 

Громади міст об’єднуються для захисту історичної спадщини

Представники громад Львова, Чернігова, Чернівців, Києва, Одеси підписали угоду про створення мережі захисників культурної спадщини.

Про це на прес-конференції «Сила громад: українські міста об’єдналися для захисту історичної спадщини» в Укрінформі сказала голова Громадської організації “Андріївсько-Пейзажна ініціатива” Марина Соловйова.

«Сьогодні ми зібралися тут для того, щоб об’єднати наші зусилля… створити мережу захисників культурної спадщини і зробити так, щоб нас почули всі: суспільство, Верховна Рада України, Міністерство культури, і зробити так, щоб наша культура була захищена», – наголосила вона.

Богдан Кожушко, голова Громадської ради при Міністерстві культури, підкреслив,  що ідея об’єднання громад основних історичних міст: Львова, Чернігова, Києва, Одеси і Чернівців підтримується на рівні Міністерства. При цьому він зазначив, що у цих  містах, зосереджена найбільша кількість  пам’яток культури, збереження яких потребують  спільних зусиль громад за допомогою і центральних органів влади. Він додав, що актуальним є питання номінування нових пам’яток культури до списку ЮНЕСКО.

«Вчора було підписано об’єднання громад. В кожному місті є свої великі проблеми. Я сподіваюся, що організації, яка буде утворена з допомогою нашої громадської ради і користуючись нашими добрими відносинами із керівництвом Міністерства культури… вдасться по кожному місту скласти якийсь план і його реалізовувати», – сказав Кожушко.

 

Творці “Сватів” мали бути готові до ризиків – Іллєнко

Творці “Сватів” апріорі мають бути готові до того, що через антиукраїнські заяви виконавця однієї з головний ролей – російського актора Федора Добронравова і відвідування ним Криму серіал може бути заборонений в Україні.

Так прокоментував Укрінформу голова Держкіно Пилип Іллєнко ситуацію з серіалом у зв’язку з тим, що СБУ заборонила Добронравову в’їзд в Україну на три роки.

“Це питання має два аспекти. Є закон і є позиція Держкіно з точки зору виконання чинного законодавства. На сьогодні у зв’язку із забороною актору в’їзду на територію України підстав забороняти серіал немає. Але якщо від Служби безпеки України надійде відповідне подання до Міністерства культури про внесення прізвища цього актора до переліку осіб, які становлять загрозу національній безпеці України, і Міністерство культури таке рішення ухвалить, ми будемо зобов’язані відкликати прокатне посвідчення цього серіалу. Поки що такого рішення  Мінкультури  немає. Це щодо юридичного боку справи. З точки зору моральної оцінки ситуації, є актор, який уже тривалий час публічно заявляє свою антиукраїнську позицію і діє відповідно. Тож очевидно, що Служба безпеки України мала право і правильно вчинила, заборонивши йому в’їзд на територію України”, – сказав Іллєнко.

Він додав, що “Свати” від початку створювалися і для російського ринку, недарма виконавці головних ролей – російські актори.

“Що стосується взагалі зйомок російських акторів у так званих українських серіалах… Насправді ці серіали абсолютно робляться на російський ринок, вони не є українськими. І нехай ті,  хто їх роблять, не розповідають, що вони українські кінематографісти. Вони громадяни України, які знімають кіно для російського ринку. І вони несуть ризики у зв’язку з цим. І мають бути готові до цих ризиків через те, що знімають відвертих сепарів. Усе. Крапка”, – емоційно прокоментував ситуацію голова Держкіно України.

Як повідомляв Укрінформ, СБУ заборонила в’їзд в Україну Федору Добронравову на три роки. Співробітники спецслужби задокументували, що Добронравов неодноразово робив антиукраїнські публічні заяви, в яких, зокрема, підтримував анексію Криму Росією. Актор також багато разів відвідував окупований півострів, що є порушенням законодавства України.

Український актор і продюсер Володимир Зеленський, який є одним із творців серіалу “Свати”, записав емоційне відеозвернення до СБУ, в якому розкритикував можливу заборону серіалу на території України.

 

ОБСЄ: минулий тиждень на Донбасі – “найгарячіший” з середини червня

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала минулого тижня на територіях Донецької і Луганської областей збільшення випадків порушення тиші і використання забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

Про це повідомив перший заступник голови СММ ОБСЄ Александр Хуг під час скайп-включення, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Приміром, минулого тижня місія констатувала зростання кількості порушень режиму припинення вогню на 60%, якщо порівняти з тижнем до цього. Ми зафіксували понад 9 тисяч порушень режиму припинення вогню минулого тижня – найвищий тижневий показник від середини червня», – наголосив Хуг. При цьому приблизно третина цих порушень сталася в трикутнику Авдіївка – Ясинувата – Донецький аеропорт. 20% припадає на райони на схід і північний схід від Маріуполя, 15% порушень сталися в районах на південний схід, південь і південний захід від Світлодарська, ще 15% – на ділянці Попасна – Троїцьке – Первомайськ і 10% – на південно-західній і західній околицях Горлівки.

«СММ ОБСЄ також зафіксувала зростаючу кількість випадків використання та розміщення озброєння, яке відповідно до Мінських домовленостей мало б бути відведене. Минулого тижня СММ ОБСЄ зафіксувала орієнтовно 360 випадків використання такого  забороненого озброєння. 130 артилерійських снарядів, 180 мінометних мін і 45 танкових снарядів. Якщо порівняти з показниками позаминулого тижня, то було виявлено лише 67 випадків застосування такого озброєння», – повідомив Хуг.

СММ також зафіксувала 112 одиниць озброєння, розміщених з порушенням відповідних ліній відведення, 99 – у не підконтрольних і 13 – у підконтрольних урядові районах. «Позаминулого тижня було зафіксовано 52 таких випадки», – наголосив він.

За даними місії, минулого тижня за відповідними лініями відведення, але за межами виділених місць зберігання озброєння СММ зафіксувала 265 одиниць озброєння, 251 – в не підконтрольних і 14 – у підконтрольних уряду районах.

 

МЗС Німеччини: Режим Асада і Росія мають припинити блокаду гумдопомоги в Сирії

У Берліні вітатимуть, якщо переговорний процес щодо сирійського врегулювання у Сочі призведе до успіху, але поки що налаштовані дуже скептично.

Про це в п’ятницю заявила представник МЗС ФРН Марія Адебар, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

«Якщо в Сочі буде досягнуто результат, який призведе до руху в політичному процесі, до прогресу, ми це, безумовно, будемо вітати. Але зараз ми налаштовані скептично в питанні того, чи призведе це до того, що режим (Асада) зробить зрушення в політичному процесі, досі він цього не зробив», – заявила Адебар.

Дипломат додала, що німецький уряд бажав би, щоб Москва використовувала свій вплив на сирійського президента. Поки ж до політичного рішення в  Сирії  ще дуже далеко, констатувала вона.

Адебар не стала оцінювати, суперечать чи конкурують переговори в Сочі за участю президентів РФ, Ірану і Туреччини Володимира Путіна, Хасана Роухані і Реджепа Таїпа Ердогана 22 листопада з іншими актуальними форматами. Водночас дипломат нагадала про те, що Женевський процес триває, на 28 листопада запланована зустріч в його рамках. Напередодні в Ер-Ріаді була проведена зустріч сирійської опозиції, на якій її лідери погодилися без попередніх умов і з єдиних позицій виступати на женевській зустрічі на переговорах з режимом Асада, що в Берліні вважають «позитивним знаком».

Позиція ФРН залишається колишньою, підтвердила Адебар: режим Асада і ті, хто його підтримують, зокрема Росія, мають припинити блокаду доставки гуманітарної допомоги нужденним у постраждалих районах.

 

У «місті десяти церков» на Рівненщині відкрили інфоцентр для туристів

Туристичний інформаційний центр презентували в м. Корець Рівненської області, відомому як «місто десяти церков».

Тут мандрівники зможуть отримати консультацію, які туристичні об’єкти відвідати на Кореччині та як до них дістатися, що попоїсти, де переночувати тощо, повідомляє прес-служба Рівненської облдержадміністрації – Укрінформ.

«Корець називають «містом десяти церков» та християнською Меккою Рівненщини. І я впевнений, що завдяки Кореччині до нас з’їжджатиметься ще більше туристів. Цьому допоможе туристичний офіс. Тут їм будуть рекомендувати, наприклад, як дістатись до Малого палацу Йозефа Чарторийського. Порадять відвідати Корецький Свято-Троїцький жіночий монастир, місцевий замок XIV століття та історичний музей. А ще нададуть консультацію, де переночувати, чим посмакувати, куди іще варто поїхати», – зазначив під час урочистого відкриття голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

За словами керівника області, центр популяризуватиме не лише місцеві об’єкти, а й усю Рівненщину туристичну. Тобто можна буде отримати інформацію і про Дубно, Острог, Клевань – для того, щоб у майбутньому сформувати свій маршрут.

Під час відкриття центру присутнім презентували новий путівник «Шляхами Штетлів», який видали для допомоги подорожувальникам. У ньому проілюстровано маршрути об’єктами єврейської культурної спадщини, адже, як відомо, Кореччина є місцем паломництва єврейської общини. Тут нещодавно знайшла своє коріння родина міністра екології Ізраїлю.

Гостям також подарували «паспорт мандрівника», вклеїли туди їхні фотографії і дали завдання збирати марки звідусюди.

Новоутворений туристичний інформаційний центр розміщено в районній бібліотеці на вул. Київська, 45. Тут можна придбати туристичні буклети, магніти, брелоки, сувенірні тарілки, чашки, настінні годинники й отримати «паспорт мандрівника».

Це вже 5-й центр, який створили цьогоріч у Рівненській області. Зокрема, такі офіси вже працюють в Острозі, Володимирці, Сарнах та Дубно. На черзі – Рівне та Клевань.

 

На підтримку тваринництва наступного року планується 2,3 мільярда – Мінагро

У проекті державного бюджету на 2018 рік урядом запропоновано спрямувати на підтримку тваринництва 2,3 млрд гривень.

Про це  повідомляє  прес-служба  Мінагрополітики – Укрінформ.

“У проекті державного бюджету на 2018 рік урядом запропоновано спрямувати на підтримку тваринництва 2,3 млрд гривень. Кошти будуть спрямовані, зокрема на компенсацію відсоткових ставок за кредитами, залученими для будівництва та реконструкції тваринницьких ферм, заходів з підвищення біобезпеки, закупівлю високопродуктивного поголів’я, тощо. Програми будуть розповсюджені на представників галузі свинарства, а також утримувачів КРС молочного та м’ясного напрямку”, – зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Як визнають в Мінагрополітики, у поточному році реалізація програм держпідтримки через тривалість напрацювання Порядків використання коштів відбулась із затримкою.

“Щоб уникнути цього в 2018 році, підготовку до нового бюджетного року розпочато Міністерством заздалегідь”, – зазначили в головному аграрному відомстві.

За даними міністерства, відповідно до плану асигнувань на січень-листопад 2017 року, за державною програмою підтримки галузі тваринництва, було спрямовано на казначейські рахунки профільних структурних підрозділів обласних державних адміністрацій 100 млн гривень. Загалом, видатки, передбачені за бюджетною програмою “Державна підтримка галузі тваринництва” у 2017 році, складають 170 млн гривень.

 

Ініціатор “плану Маршалла для України” радить створити спеціальне агентство

Реалізація плану економічної допомоги для України просувається вперед. Київ і Брюссель вже краще розуміють, що потрібно далі робити у питаннях як використання Україною вже виділених коштів європейської допомоги, так і отримання нових.

Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу заявив екс-прем’єр-міністр Литви, ініціатор так званого плану Плану Маршалла для України Андрюс Кубілюс.

“Як у Брюсселі, так і в Києві з’являється більше конкретного розуміння, що потрібно далі робити. Для того, щоб цей план став реальністю, він має починатися з цілого ряду заходів, які повинна зробити українська влада: мати чіткий список пріоритетних проектів, за якими пішли б фінансові ресурси”, – підкреслив Кубілюс.

Він підкреслив, що ці проекти має бути підготовлено на високому технічному рівні. Відтак, дуже актуальною є потреба створення в Україні спеціального агентства, яке б постійно займалося підготовкою таких проектів.

“Це має засвідчити, що Україна збільшує свою здатність використати гроші, які вже “покладено на стіл”, – зазначив Кубілюс.

Він звернув увагу, що, за оцінками української сторони, різні фінансові інституції вже виділили для інвестицій в економіку України понад 6 млрд євро, а Україна до цього часу змогла з них використати тільки 1,4 млрд євро. За його словами, це ще раз підтверджує потребу створення агентства з підготовки інвестиційних проектів.

Кубілюс зауважив, що з неспроможністю правильно й ефективно використовувати кошти міжнародної допомоги раніше стикалися й інші країни, зокрема і  Литва. Однак створення такого роду агентства допомогло вирішити проблему.

“В українському уряді усвідомлюють, що це гаряча справа, і її потрібно вирішити якомога швидше: домовитися щодо головних проектів, підготувати їх, щоб можна було використовувати гроші, які вже було виділено Україні. А коли й інші донори побачать, що Україна вже може ефективно розпоряджатися цими коштами, то вони приєднаються зі своїми новими ресурсами”, – наголосив екс-прем’єр Литви.

Кубілюс додав, що “план Маршалла” допоможе Україні на першому етапі: завдяки цій ініціативі вже виділені Києву кошти мають набагато швидше піти в реальну економіку країни.

Він нагадав, що минулого тижня Європарламент проголосував за резолюцію, в якій йшлося про реалізацію “Європейського інвестиційного плану для України, Молдови і Грузії” у такій редакції, яку хотіли бачити литовські ініціатори плану допомоги для Києва.

Водночас у кінцевій декларації саміту “Східного партнерства” немає конкретної згадки цього плану, але йдеться про інвестиційну допомогу країнам, зокрема й Україні.

 

Свобода ЗМІ: представник ОБСЄ у Москві говорив про Сущенка, Семену і Асєєва

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір у ході візиту до Москви висловив глибоке занепокоєння ситуацією зі свободою ЗМІ в РФ, а також порушив питання з приводу українських журналістів Романа Сущенка, Миколи Семени та Станіслава Асєєва.

Про це повідомляється на  сайті  ОБСЄ – Укрінформ.

“На офіційних зустрічах я підкреслив, що відповідальність органів державної влади полягає у гарантуванні безпеки журналістів та боротьбі з безкарністю за злочини проти працівників ЗМІ. Ситуація дуже тривожна, журналісти все частіше стикаються із залякуванням, погрозами і насильством”, – сказав він.

Як зазначається, з представниками державної влади РФ Дезір порушив питання з приводу українських журналістів: засудженого у Криму Миколи Семени, заарештованого у Москві Романа Сущенка і затриманого у Донецьку Станіслава Асєєва.

У ході візиту представник ОБСЄ провів зустрічі із заступником міністра зв’язку і масових комунікацій Олексієм Воліним, директором Департаменту інформації і преси МЗС РФ Марією Захаровою, головою комісії Ради Федерації з інформаційної політики і взаємодії із засобами масової інформації Олексієм Пушковим, головою Комітету Держдуми з інформаційної політики, інформаційних технологій і зв’язку Леонідом Левіним і головою Ради при президентові РФ щодо розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайлом Федотовим.

Як відомо, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ спостерігає за розвитком ситуації у сфері медіа у 57 державах-учасницях ОБСЄ. Він виконує функцію раннього попередження про порушення свободи висловлювання думки і свободи ЗМІ та закликає до повного дотримання зобов’язань щодо свободи ЗМІ, прийнятих у рамках ОБСЄ.

Раніше у кулуарах конференції ОБСЄ з імплементації зобов’язань з питань людського виміру у Варшаві Дезір закликав РФ до звільнення незаконно затриманих українських журналістів Романа Сущенка, Миколи Семени і Станіслава Асєєва.

 

У викраденні даних Uber підозрюють російських хакерів – The Times

Близько тисячі користувачів онлайн-сервісу замовлення таксі Uber вважають, що їх аккаунти зламали російські хакери.

Про це пише  “Українська правда”  з посиланням на британську газету The Times – Укрінформ.

“Понад 800 американців і британців скаржилися на те, що отримували рахунки в рублях за поїздки Москвою і Петербургом, які насправді не замовляли”, – йдеться у повідомленні.

Видання також пише, що кількість зламаних аккаунтів може збільшитися.

Як відомо, у 2016 році  хакери  викрали дані 57 мільйонів користувачів Uber. Компанія приховала факт викрадення та заплатила хакерам 100 тисяч доларів за видалення інформації.

 

Суд залишив на посаді генерала, арештованого за розтрату

Дзержинський райсуд Харкова не відсторонив від роботи начальника Харківського національного університету Повітряних Сил ім. Кожедуба (ХНУВС) генерал-майора Андрія Алімпієва, заарештованого за підозрою в розтраті 2,4 млн грн бюджетних коштів.

Про це на своїй сторінці в мережі  Facebook  повідомив адвокат Алімпієва Максим Журавльов – Укрінформ.

“Сьогодні, ухвалою Дзержинського районного суду р. Харкова, клопотання прокурора про відсторонення від посади генерал-майора Алімпієва А. Н. залишене без розгляду. Підкреслюю, що мій підзахисний не був відсторонений від посад начальника ХНУВС їм. І. Н. Кожедуба та начальника Харківського військового гарнізону в судовому порядку”, – пише адвокат.

Захист Алімпієва, розповіли в Апеляційному суді Харківської області, подав скаргу на ухвалу слідчого судді Дзержинського райсуду Харкова від 20.11.2017 року про арешт генерал-майора: “Скарга зареєстрована. Колегія суддів буде визначено автоматично”.

Як повідомляв раніше Укрінформ, 22 листопада начальник Харківського національного університету Повітряних сил ім. Кожедуба Андрій Алімпієв, якого Дзержинський райсуд Харкова взяв під варту, відмовився від внесення застави.

20 листопада Дзержинський райсуд Харкова обрав  арешт, тобто утримання в СІЗО, для генерал-майора Андрія Алімпієва з заставою в 1,5 млн грн – за розтрату 2,4 млн грн держбюджетних коштів. Другий фігурант справи – заступник начальника військового вузу Ігор Нікіфоров узятий під варту на два місяці з заставою в 1 млн грн. На суді генерал Алімпієв заявив про свою невинуватість.

17 листопада військова прокуратура затримала обох фігурантів за підозрою в тому, що генерал-майор Андрій Алімпієв в період з 10 липня 2016 року по 23 грудня 2016 року, будучи начальником ХНУВС, порушив закон України про здійснення державних закупівель шляхом укладання додаткового договору на поставку паливно-мастильних матеріалів на користь 2 фірм: ТОВ «Татнафта-АЗС-Україна та ТОВ “Мідас-Ойл”, в результаті чого державі завдано збитків на 2 млн 430 тисяч грн.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 605

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua