Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 29 червня

Інформдень: 29 червня

Близько 100 мігрантів могли загинули після того, як їхній човен перекинувся поблизу лівійського узбережжя.

Про це повідомляє агентство  АFР.

“Тіла трьох дітей були знайдені і ще близько сотні зникли безвісти після того, як човен з мігрантами затонув біля узбережжя Лівії у п’ятницю”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, загалом на надувному човні перебували близько 120  мігрантів.

Шістнадцять людей були врятовані, серед зниклих безвісти були двоє немовлят та троє дітей до 12 років.

Ті, хто вижили, розповіли, що човен затонув через кілька годин після відправлення з Гарабуллі, на схід від Тріполі, після вибуху на ньому.

Серед пасажирів були мароканці та громадяни Ємену.

В останні роки Лівія стала основним транзитним маршрутом для мігрантів, які намагаються дістатися до Європи морем.

 

Євросоюз домовився щодо біженців у принципі

“28 лідерів ЄС погодилися з рішеннями Європейської Ради, включаючи міграційне”, – написав Туск у короткому повідомленні.

Канцлер ФРН Ангела Меркель, для якої ця тема стала питанням політичного виживання, зранку п’ятниці вийшла до преси в гарному настрої. “Ми провели дуже інтенсивні дебати і прийшли в цілому до угоди, включно із найскладнішою темою міграції,… що є, можливо, найбільшим викликом ЄС. Те, що ми погодили єдиний текст, є хорошим посланням”, – оцінила Меркель нічні переговори.

Вона пояснила, що мова йшла про “зовнішній вимір”, де ЄС працюватиме при дотриманні міжнародних норм, у співпраці з міжнародними структурами, включаючи ООНівські. Країни  Євросоюзу  в цьому аспекті працюватимуть над розвитком партнерства з Африкою, “оскільки лише там можна досягти ситуації win-win”, коли у виграші всі. Крім того, буде фінансово зміцнений Африканський трастовий фонд.

Місію Frontex вирішено розширити до 2020 року. Чітка дата, на думку Меркель, є важливим посланням.

Говорили про те, що слід виплатити Туреччині другий транш у рамках двосторонньої угоди між ЄС і Анкарою.

Що стосується “вторинної міграції”, було чітко заявлено, що цьому питанні має бути забезпечений “порядок і контроль”, що всі повинні слідувати правилу: жоден біженець не має права обирати країну в ЄС і Шенгенському просторі, в якій йому подавати прохання на розгляд питання про надання притулку.

Меркель повторила, що з 7 “керівних вказівок” з проблеми 5 “більш-менш” узгоджені, 2 – поки немає. Але в цілому вона налаштована “оптимістично” і готова до подальшої роботи.

Тепер, сказала канцлер ФРН, перед Австрією, яка перебирає на себе головування в Раді, стоять великі завдання.

Лідери домовилися концептуально щодо створенню центрів прийому у країнах співдружності для врятованих біженців, які прибули до берегів ЄС на човнах. Центри мають бути створені у країнах, які добровільно погодяться на це. Із таборів люди будуть розподілятися до держав, які також висловили свою згоду. Водночас, у північноафриканських країнах також мають бути створені масові транзитні табори, щоб зменшити кількість мігрантів, які незаконно перетинають Середземне море. Конкретно ніяких держав по жодному з пунктів поки не названо.

 

Берлін, Афіни та Мадрид виступають єдиним фронтом у питанні міграційної політики

Німеччина, Греція та Іспанія виступають з єдиних позицій у питанні збалансованого та солідарного навантаження щодо розподілу біженців, а також домовилися між собою про репатріацію мігрантів.

Це стало результатом переговорів у Брюсселі в рамках засідання Ради Європи, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Німеччина, Греція та Іспанія підтверджують свою підтримку завершення у 2018 році реформи Загальноєвропейської системи надання політичного притулку, яка має врівноважити принцип справедливого розподілу відповідальності із принципом солідарності”, – йдеться у  спільній заяві  трьох країн за підсумками саміту 28-29 червня, розміщеній на сайті канцлера ФРН.

Поки не буде досягнуто єдиного європейського рішення, доцільно домовлятися на 2-х та 3-сторонніх рівнях. Греція та Іспанія, зокрема погодилися приймати назад біженців з німецько-австрійського кордону, якщо німецькі правоохоронці на цьому кордоні встановлять, що дані біженців вже внесені до загальної бази ЄС EURODAC в інших країнах.

ФРН у свою чергу обіцяє поступово розібратися із невирішеними випадками возз’єднання сімей мігрантів у Греції та Іспанії.

Досягнута домовленість вжити “термінових позитивних заходів” для підтримки п’ятьох грецьких островів у Егейському морі та Іспанії (де розташована більшість таборів біженців).

Глави трьох держав зазначили, що країнам-членам ЄС потрібна ще більш консолідована підтримка на зовнішніх кордонах ЄС як у фінансовому плані, так і відносно кількості складу поліцейських та експертів з надання притулку.

Оперативні деталі щодо зазначених заходів передбачається узгодити протягом наступних 4 тижнів. Співпраця ж починається відразу ж після досягнення домовленості.

Як повідомляв Укрінформ, лідери країн Євросоюзу після 12-годинних переговорів, що завершилися рано вранці у п’ятницю, домовилися у принципі про єдину політику з прийому біженців.

 

Моравецький вважає європейський компроміс щодо біженців успіхом Польщі

Досягнутий компроміс на саміті ЄС з питань міграції є “гігантським успіхом” Польщі.

Про це у п’ятницю заявив глава польського уряду Матеуш Моравецький, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Це велика справа, яку я сьогодні можу назвати гігантським успіхом Польщі. Це особливо важливо для мене, оскільки ми (Польща) намагаємося об’єднувати Європу, а не ділити”,- заявив Моравецький.

Він підкреслив, що результати саміту є хорошими для  Польщі, оскільки Варшава зміцнила свої переговорні позиції на майбутнє.

Моравецький зазначив, що найбільшим успіхом переговорів з точку зору Варшави є призупинення примусового розподілу біженців.

“Найважливішим є те, що немає примусового розподілу біженців, тобто нашу позицію повністю враховано”,- констатував польський прем’єр.

Він повідомив, що Польща підтримує створення центрів для біженців за межами ЄС і проти їх існування в середині Спільноти.

Як інформувалося, лідери країн Євросоюзу після 12-годинних переговорів, що завершилися вранці п’ятниці, домовилися про єдину політику з прийому біженців.

Зокрема, досягнуто концептуальних домовленостей щодо створення центрів прийому у країнах співдружності для врятованих біженців, які прибули до берегів ЄС на човнах. Центри мають бути створені у країнах, які добровільно погодяться на це. Із таборів люди будуть розподілятися до держав, які також висловили свою згоду. Водночас, у північноафриканських країнах також мають бути створені масові транзитні табори, щоб зменшити кількість мігрантів, які незаконно перетинають Середземне море. Конкретно ніяких держав по жодному з пунктів поки не названо.

 

Міжнародна організація з міграції обрала нового директора

Новим гендиректором Міжнародної організації з міграції (МОМ) став кандидат від Португалії, колишній єврокомісар з внутрішніх справ Антоніо Віторіно.

Про це повідомляє агентство  AFP.

“61-річний Віторіно був обраний шляхом акламації”, – йдеться у повідомленні.

Серед інших кандидатів на посаду були американець Кен Ісаакс та нинішній заступник гендиректора МОМ Лаура Томпсон.

Чинний гендиректор організації Вільям Лейсі Свінг залишить свою посаду у вересні.

Як повідомлялося, Міжнародна організація з  міграції  створена для розв’язання численних міграційних проблем у сучасному світі. Є провідною міжурядовою організацією у міграційній галузі та тісно співпрацює із урядовими, міжурядовими та громадськими установами та організаціями.

 

Бюро ПАРЄ ухвалило рішення, яке може повернути делегацію РФ в асамблею – джерело

Бюро ПАРЄ ініціювало внесення змін до правил процедури Асамблеї на осінній сесії ПАРЄ, що дасть змогу російської делегації повернутися до сесійної зали на тих умовах, в яких вона зацікавлена.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомили джерела в Асамблеї.

“На засіданні Бюро ПАРЄ у Страсбурзі, попри встановлену процедуру, відбулося форсування подій з метою повернення російської делегації. Всі пропозиції, які були надані за результатами роботи ad hoc комітету, лицемірно проігноровані”, – вказало джерело.

За інформацією, яку отримало агентство, Бюро ПАРЄ прийняло рішення звернутися до Комітету з правил процедури, імунітетів та інституційних справ щодо підготовки для розгляду на жовтневій сесії ПАРЄ поправок, спрямованих на зміну або доповнення існуючих правил, зокрема, що стосуються оскарження представниками чи членами національних делегацій своїх прав.

Фактично ухвалення такого рішення Бюро ПАРЄ дає змогу внесення лобійованих Росією змін до правил процедури Асамблеї для повернення своєї делегації в ПАРЄ без застосування щодо неї санкцій.

Як повідомляв Укрінформ,  ПАРЄ  позбавила делегацію Росії права голосу в січні 2015 року через агресію цієї країни проти України. 15 грудня минулого року на засіданні Бюро ПАРЄ в Парижі було створено аd hoc комітет “з питання ролі та місії Парламентської асамблеї”, який фактично покликаний створити передумови для повернення російської делегації в ПАРЄ. Приїжджаючи на засідання аd hoc комітету, які в тому числі відбувалися під час зимової та весняної сесій ПАРЄ, представники РФ неодноразово наголошували, що не збираються виконувати резолюції Асамблеї щодо України.

 

Рішення Бюро ПАРЄ не гарантує повернення РФ до роботи в Асамблеї – Кулеба

Прийняте сьогодні рішення Бюро ПАРЄ не гарантує того, що Росія зможе повернутися до організації без виконання умов резолюцій Асамблеї.

Про це в коментарі Укрінформу сказав Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

“Це рішення є серйозним кроком до задоволення російських вимог. Але воно ще не гарантує того, що Росія зможе повернутися до ПАРЄ без виконання умов резолюцій Асамблеї”, – сказав постійний представник України при Раді Європи.

Дипломат переконаний, що безумовне повернення російської делегації дискредитує як  ПАРЄ, так і РЄ.

“Наступні бої відбуватимуться у комітетах ПАРЄ та під час жовтневої сесії Асамблеї. Україна підтверджує свою позицію, що безумовне повернення Росії дискредитує Асамблею та Раду Європи загалом і буде ударом по ефективності організації”, – вказав Кулеба.

Як повідомлялося,  29 червня Бюро ПАРЄ прийняло рішення звернутися до Комітету з правил процедури, імунітетів та інституційних справ щодо підготовки для розгляду на жовтневій сесії ПАРЄ пропозицій, спрямованих на зміну існуючих правил, зокрема, які стосуються оскарження представниками чи членами національних делегацій своїх прав.

Фактично прийняття такого рішення Бюро ПАРЄ дає змогу внесення лобійованих Росією змін до правил процедури Асамблеї для повернення своєї делегації в ПАРЄ без застосування до неї санкцій.

ПАРЄ позбавила делегацію Росії права голосу в січні 2015 року через агресію цієї країни проти України. 15 грудня минулого року на засіданні Бюро ПАРЄ в Парижі було створено аd hoc комітет “з питання ролі та місії Парламентської асамблеї”, який фактично покликаний створити передумови для повернення російської делегації в ПАРЄ. Приїжджаючи на засідання аd hoc комітету, які в тому числі відбувалися під час зимової та весняної сесій ПАРЄ, представники РФ неодноразово наголошували, що не збираються виконувати резолюції Асамблеї щодо України.

 

У Софії законодавці ЄС та США обговорюють кібербезпеку й торгівлю

У п’ятницю та суботу (29-30 червня) у столиці Болгарії Софії відбудеться 82-а міжпарламентська зустріч у рамках Трансатлантичного діалогу законодавців ЄС та США.

Як поінформували у прес-службі парламенту Болгарії, законодавці обговорять питання співпраці із країнами Західних Балкан, кібербезпеки і торгово-економічних відносин, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“У рамках міжпарламентської зустрічі законодавців Європи та США відбудуться чотири засідання, на яких представники Європарламенту та Конгресу США обговорюватимуть політичну ситуацію в  ЄС  і США, взаємодію у сфері зовнішньої політики, захист демократичних систем від зовнішнього втручання і економічне співробітництво, включаючи торговельні відносини”, – йдеться у повідомленні.

Передбачені також двосторонні зустрічі між болгарськими парламентарями та представниками Європарламенту і Конгресу США.

Попередня зустріч у такому форматі пройшла у грудні 2017 року у Вашингтоні.

 

Twitter відкриє дані про замовників політичної реклами

Соціальна мережа Twitter розробила новий інструмент Ads Transparency Center, завдяки якому можна буде з’яcувати, хто розмістив рекламне оголошення.

Про це йдеться у  блозі компанії.

“Сьогодні ми раді поділитися другою частиною наших досягнень – Ads Transparency Center, який дозволяє будь-кому у світі переглядати (рекламні – ред.) оголошення, які були розміщені на  Twitter“, – йдеться у повідомленні.

Новий сервіс дозволить домогтися більшої прозорості щодо розміщення реклами в ході виборчих кампаній в США.

Поки що він працюватиме лише стосовно політичної реклами в США, але надалі завдяки йому можна буде перевірити будь-яке оголошення, зазначається в заяві, опублікованій у блозі соцмережі.

Зайшовши на спеціально створену інтернет-сторінку, користувачі за допомогою функції пошуку зможуть знайти будь-який рекламний твіт, а також відповідну інформацію про рекламодавця. Якщо йдеться про політичну рекламу, то з’являються додаткові дані, включно із сумою, витраченою на її розміщення, а також інформація про те, яка цільова аудиторія повідомлення.

 

Трамп хоче виходу Штатів зі Світової організації торгівлі – ЗМІ

Президент США Дональд Трамп неодноразово заявляв високопоставленим чиновникам своєї адміністрації про намір вивести США зі Світової організації торгівлі (СОТ).

Про це повідомляє  Axios  із посиланням на джерела.

“Він (погрожував виходом) сотню разів”, – повідомило джерело, яке обговорювало це питання із Трампом.

За словами  Трампа, зазначає джерело, СОТ була створена іншими державами, щоб зашкодити Сполученим Штатам. “Я не знаю, чому ми у ній (в СОТ, – ред)”, – цитує джерело президента США.

Під час виборчої кампанії в 2016 році Трамп назвав СОТ “катастрофою”.

Однак його радники з питань економіки намагалися переконати президента, що членство в СОТ корисне Сполученим Штатам.

Так, США з 1995 року виграли 85,7% позовів до організації при середньосвітовому показнику 84,4%. У Китаю цей показник становить 66,7%. Однак Трамп не прислухається до цих аргументів, зазначають джерела видання.

Наголошується, що вихід США із СОТ потребує схвалення американського Конгресу.

Як повідомлялося, СОТ – це міжнародна економічна організація, членами якої вже є понад 150 країни, на долю яких припадає близько 96% обсягів світової торгівлі. Її функціями є встановлення правил міжнародної системи торгівлі і вирішення спірних питань між країнами-членами. Після приєднання ряду країн, які зараз є кандидатами на вступ, у рамках СОТ здійснюватиметься майже весь світовий торговельний оборот товарів та послуг.

 

Трамп пропонував Макрону вийти з ЄС – ЗМІ

Президент США Дональд Трамп пропонував своєму французькому колезі Еммануелю Макрону вивести Францію зі складу ЄС в обмін на двосторонню торговельну угоду.

Про це повідомляє видання  The Hill  з посиланням на The Washington Post.

Зазначаэться, що Трамп наприкінці квітня поточного року під час приватної зустрічі з Макроном в Білому домі обговорював питання торгівлі.

За інформацією джерел видання,  Трамп  запитав Макрона: “Чому б вам не залишити ЄС?”. Американський лідер заявив, що якщо Франція вийде з ЄС, то він запропонує Макрону двосторонню торговельну угоду з кращими умовами, ніж Євросоюз отримує від США.

Зазначається, що Білий дім відмовився від коментарів з цього приводу, але не заперечив дану інформацію.

Як пише видання, Франція навряд чи вийде з ЄС, а залишиться однією з ключових країн-членів союзу. Однак опублікований епізод відображає скептицизм Трампа щодо міжнародних організацій та альянсів загалом.

 

Рейтинг довіри до президента і прем’єра Франції досяг рекордно низьких показників

Рівень довіри населення до президента Франції Емманюеля Макрона знизився за місяць на 7 процентних пунктів (п. п.), Тоді як у прем’єр-міністра Едуара Філіпа він зменшився на 5 п. п. Про це свідчить опитування громадської думки, проведене службою Harris interactive. Служба зазначає, що це найнижчі показники для двох політиків за весь час їх перебування на цих вищих державних постах, інформує УНН.

Згідно з даними опитування, в даний час президент Франції отримує підтримку лише 40% населення, яка заявила про довіру до нього як до політика. Причому падіння в червні цього показника на 7 п. п. передувало зниження на 3 п. п. в травні. Ця негативна тенденція до відмови в довірі президенту, зазначають дослідники, спостерігається у всіх вікових групах і соціальних шарах. Зокрема, сильне зниження на 19 п. п. відзначено в середовищі прихильників правоцентристської партії “Республіканці”.

Серед причин зниження довіри, названих опитаними, фігурує їх впевненість в тому, що Макрон “в першу чергу сприяє світові фінансів”. У провину йому ставлять його “гордовитість” і те, що він “явно більш стурбований своїм чином на міжнародній арені, ніж проблемами французів”. Також ряд респондентів вважають, що він “займає надто жорстку позицію на переговорах” з соціально-економічних питань і “занадто сильно відхилився вправо” в своїх поглядах і діях.

Опитування було проведено через інтернет в період з 26 по 28 червня на основі репрезентативної вибірки в 928 чоловік у віковій групі починаючи з 18 років.

Як повідомляв УНН, Трамп  запропонував  Франції вийти з ЄС в обмін на торговельну угоду.

 

Трамп розповів, про що говоритиме з Путіним

Президент США Дональд Трамп назвав низку тем, які він планує обговорити під час зустрічі з очільником Росії Володимиром Путіним 16 липня в Гельсінкі.

Про це пише  Reuters.

Відповідаючи на запитання журналістів про теми майбутньої розмови  Трамп  сказав: “Я буду говорити з ним про все”.

“Ми говоритимемо про Україну, ми говоритимемо про Сирію. Ми будемо говорити про вибори. США не хочуть, щоб хтось втручався у вибори”, – уточнив глава США.

Нагадаємо: президент Російської Федерації Володимир Путін зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом в столиці Фінляндії – Гельсінкі 16 липня.

 

Трамп має намір укласти з Путіним угоду щодо Сирії – CNN

Президент США Дональд Трамп вважає можливим укладення угоди з лідером Росії Володимиром Путіним про так звану зону відчуження на південному заході Сирії.

Про це повідомляє телеканал  CNN  з посиланням на дипломатичне джерело.

“За словами джерела, Трамп вважає, що він може досягти угоди з російським президентом Володимиром Путіним щодо так званої зони відчуження в південно-західній Сирії, яка дозволить США вийти (з Сирії – ред.) як можна швидше”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, американський лідер має намір обговорити Сирію під час зустрічі з Путіним у Гельсінкі 16 липня.

За даними журналістів, Трамп хоче запропонувати передати сирійській урядовій армії контроль над південно-західними районами Сирії вздовж йорданського кордону, які зараз контролює опозиція.

Таким чином, США зможуть швидше вивести свої війська з Сирії.

Також Трамп пропонує створити “зони відчуження” на південному заході Сирії, що дозволить виключити прямі зіткнення опозиції із сирійською армією.

Можливість передачі територій на південному заході Сирії Трамп уже обговорив з королем Йорданії Абдуллою II під час його візиту в Білий дім.

Водночас бажання  Трампа  якнайшвидше вивести війська з Сирії викликало занепокоєння у союзників США в регіоні, зокрема у сирійських повстанських сил, і, як зазначає видання, може “надихнути” Башара Асада, Іран і Туреччину, які протистоять їм.

 

Вершбоу сказав, чим небезпечна зустріч Трампа й Путіна

Особиста зустріч між президентами США та РФ Дональдом Трампом і Володимиром Путіним може бути сприйнята останнім як знак припинення міжнародної ізоляції.

Таку думку в ефірі телеканала СВС висловив колишній заступник Генерального секретаря НАТО Александр Вершбоу.

“Небезпека полягає у тому, що Путін може отримати бажане – міжнародне визнання його повернення до головного столу та припинення ізоляції – не змінивши ні на йоту поведінку”, – сказав Вершбоу.

Він наголосив, що Путін досі не визнає своєї відповідальності за критичне погіршення відносин між РФ та Заходом. “На жаль, Путін знову дав це чітко зрозуміти Джону Болтону (раднику з питань національної безпеки США – Ред.), який готував цю зустріч, коли заявив, що усі проблеми у відносинах відображають внутрішню політику США. Насправді, він бреше щодо цього”, – зауважив дипломат.

На переконання Вершбоу, Трампу також не слід під час зустрічі із Путіним йти на односторонні кроки, як це трапилося під час саміту із Кім Чен Ином, коли США погодилися зупинити спільні із Південною Кореєю військові навчання не отримавши нічого взамін. “Боже борони його від цього на саміті НАТО, коли ми дійсно потребуємо навчань, аби наші сили могли встояти та захистити від агресивної Росії”,  – підсумував він.

Як повідомлялося, зустріч Трампа і Путіна запланована на 16 липня. Вона має відбутися в столиці Фінляндії Гельсінкі. Водночас саміт лідерів держав-членів НАТО пройде у Брюсселі за кілька днів до цього 11-12 липня.

 

Кім Чен Ин продовжує роботу над ядерною зброєю – ЗМІ

Американська розвідка вважає, що в останні місяці Північна Корея збільшила виробництво ядерного палива на декількох секретних об’єктах.

Про це повідомив телеканал NBC з посиланням на офіційних осіб, які розповіли дану інформацію на умовах анонімності, передає телеканал “112-Україна“.

За їх словами, лідер КНДР Кім Чен Ин спробує приховати це від адміністрації Дональда Трампа та ввести в оману США на подальших переговорах з денуклеаризації.

Північна Корея могла активізувати виробництво збагаченого урану для ядерної зброї. Про це телеканалу повідомили п’ять офіційних осіб США, посилаючись на останні розвідувальні дані. Хоча КНДР і Сполучені Штати домовилися “працювати у напрямку “денуклеаризації”, все ж конкретної угоди немає.

“У той час як КНДР припинила ракетні і ядерні випробування, немає ніяких доказів того, що вони скорочують запаси або що вони припинили виробництво”, – сказало одне з джерел. – Існує абсолютно однозначний доказ того, що вони намагаються обдурити США”.

Четверо інших офіційних осіб, знайомих з оцінкою розвідки, також заявили, що Північна Корея має такий намір щодо США.

Вони додали, що вже тривалий час було зрозуміло, що в Північній Кореї є принаймні ще один об’єкт для збагачення ядерного палива, крім Йонбена (офіційно вважається, що це єдиний ядерний науково-дослідний центр у КНДР).

Нагадаємо, 12 червня в Сінгапурі відбулася перша в історії зустріч чинного президента США з лідером Північної Кореї. Основна тема саміту – ядерне роззброєння  КНДР  і зменшення напруженості у відносинах між державами. Кім Чен Ин і Дональд Трамп потиснули один одному руки на тлі прапорів США і КНДР. За підсумками своєї зустрічі сторони підписали історичний документ і пообіцяли суттєві зміни для світу.

 

Трамп знову зажадав від Німеччини та інших членів НАТО збільшити витрати на оборону

Президент США Дональд Трамп в черговий раз зажадав від Німеччини та інших союзників по НАТО збільшити витрати на оборону, передає УННз посиланням на розмову американського президента з журналістами.

“Німеччина повинна витрачати більше грошей. Іспанія, Франція. Несправедливо те, як вони ставляться до США”, — зазначив він в п’ятницю на борту літака по дорозі в штат Нью-Джерсі. Його висловлювання наводить прес-пул Білого дому.

Трамп уже неодноразово висловлював думку, що Європа отримує більше вигоди, ніж Сполучені Штати, з існування Організації Північноатлантичного договору. Так, коли в Вашингтон в кінці квітня прилетіла канцлер ФРН Ангела Меркель, він на спільній з нею прес-конференції заявив, коментуючи трансатлантичні зв’язки, в першу чергу в сферах оборони, торгівлі і економіки, що “потрібні відносини, що будуються на взаємності, чого немає ”. “НАТО допомагає Європі більше, ніж вона допомагає нам (США), — зауважив тоді глава Білого дому. — Так чому ж ми (США) оплачуємо більшість витрат (НАТО)?”

Як повідомляв УНН, у Пентагоні  допустили  втрату лідерства в космосі через Росію і Китай.

 

The Washington Post: Пентагон розглядає можливість передислокації своїх військ з Німеччини

Пентагон проводить аналіз можливих витрат, які понесуть США в разі виведення з Німеччини всіх дислокованих там військ або перекидання частини їх до Польщі. Про це  повідомила  в п’ятницю газета The Washington Post, посилаючись на неназваних офіційних осіб США, передає УНН.

За словами джерел видання, “це звичайний аналіз, здійснюваний в Пентагоні на досить низькому рівні, варіантів дій і фінансових витрат, які можуть знадобитися при більш широкому обговоренні питань присутності військ США в Європі”.

Однак, як підкреслює видання, “все це відбувається на тлі наростаючої напруженості у відносинах між американським президентом Дональдом Трампом і канцлером ФРН Ангелою Меркель”. “Трамп на одній з нарад раніше в цьому році зі своїми помічниками з Білого дому і військовими радниками виявив інтерес до виведення військ з Німеччини, — продовжує The Washington Post. — Він сказав, що його вразила чисельність розгорнутого там американського контингенту — близько 35 тисяч військовослужбовців . При цьому Трамп поскаржився на те, що інші країни не вносять належного вкладу в забезпечення спільної безпеки”.

Як пише видання, звістка про те, що Пентагон оцінює зараз, у скільки обійдеться передислокація військ США в Європі, “викликало тривогу у європейських офіційних осіб, які намагаються зрозуміти, чи дійсно Трамп має намір піти на такий крок, чи це всього лише тактичний прийом перед переговорами на майбутньому 11-12 липня саміті НАТО в Брюсселі, де президент США, швидше за все, знову піддасть критиці союзників за те, що вони недостатньо витрачають на оборону”.

Коли газета звернулася за роз’ясненнями до Ради національної безпеки при Білому домі, там їй заявили, що “не замовляли у Пентагону проведення аналізу можливості передислокації військ США в Німеччині”. У свою чергу представник міноборони США Ерік Пехон запевнив, що питання про повне або часткове виведення військ з ФРН взагалі зараз не ставиться. За його словами, “Пентагон на регулярній основі розглядає стратегію розміщення військ і аналізує пов’язані з цим фінансові витрати”.

За даними джерел The Washington Post, “розглянуті варіанти передислокації включають повернення американських військ з Німеччини в США, а також повне або часткове перекидання їх до Польщі, керівництво якої в більшій мірі налаштоване співпрацювати з Трампом”. Не так давно Варшава виявила готовність “витратити 2 млрд доларів на те, щоб створити на своїй території базу для постійного проживання там військ США”, нагадала газета. Зараз в Європі знаходяться 60 тисяч американських військовослужбовців.

Як повідомляв УНН, Трамп  знову зажадав  від Німеччини та інших членів НАТО збільшити витрати на оборону.

 

Росія і Китай скоро матимуть космічну зброю – Пентагон

Росія та Китай розробляють нову космічну зброю, яка буде готова для дій в найближчому майбутньому.

Про це заявив генерал-лейтенант Роберт Ешлі, голова Розвідувального управління Міністерства оборони США, під час конференції Defense One Technology Summit у Вашингтоні, повідомляє  Defense One.

Країни, які Ешлі назвав “конкурентами”, розробляють “спроможності з перехоплення супутників із землі та з космосу, – сказав він. – Цю технологію розвивають саме зараз. Вона з’явиться в найближчому майбутньому”.

У Пентагоні побоюються, що провідна роль  США в космосі спадає і невдовзі небо може бути заповнене супутниками-роботами країн-конкурентів.

“Росія та Китай продовжують запускати “експериментальні” супутники, які здійснюють складні операції на орбіті. Деякі технології мирного призначення, такі як інспекція супутників, дозаправка та ремонт – можуть бути використані проти космічних об’єктів супротивника”, – зазначається у звіті Служби управління з розвідки.

Як зазначається, це було найбільш відверте зізнання від керівника розвідувальних служб про те, що Росія та Китай працюють над озброєнням в космосі.

 

Відповідь Штатам: Канада з липня вводить мита на американські товари

Канада з 1 липня введе у дію мита на велику кількість товарів із США загальною вартістю у понад 16 мільярдів доларів.

Про це заявили у Міністерстві закордонних справ Канади, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні уряд  Канади  оголошує про безпосередню, зважену та пропорційну відповідь на запроваджені США мита на канадський алюміній і сталь. Відповідь полягає у введені взаємних мит на 16,6 млрд дол. імпорту сталі, алюмінію й іншої продукції зі Сполучених Штатів Америки. Вказані мита набудуть чинності 1 липня цього року”, – заявили у МЗС.

При цьому у зовнішньополітичному відомстві наголосили, що Канада “продовжує працювати над повним скасуванням цих невиправданих та незаконних американських мит”. “Запроваджені Штатами мита на канадську сталь та алюміній є протекціоністськими та незаконними згідно із правилами ВТО та НАФТА – тих само правил, що США допомогли встановити. Ми із сумом вживаємо ці контрзаходи, але дії США не залишають Канаді іншого вибору, ніж захищати власні підприємства та робітників, і ми рішуче робитимемо це”, – прокоментувала міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд.

За її словами, “справжнім врегулюванням цієї прикрої та безпрецедентної суперечки може стати скасування Штатами своїх мит на наш алюміній та сталь”.

Водночас офіційна Оттава також пообіцяла виділити 2 млрд дол. на різноманітні програми підтримки канадських сталеварів.

Як повідомлялося, на початку цього місяця США ввели високі мита на імпорт сталі та алюмінію із Канади, Мексики й ЄС. У відповідь всі оголосили про підготовку запровадження взаємних мит на американські товари. Після цього Адміністрація США заявила, що розглядає доцільність запровадження мит також і на імпорт автомобільних деталей.

 

Китай скасує обмеження на іноземні інвестиції

Влада Китаю оприлюднила документ, згідно з яким країна планує поступово спростити можливості для інвестування для іноземців.

Про це повідомляє  Громадське  з посиланням на видання  Bloomberg.

Зазначається, що обмеження для іноземних компаній у Китаї скасовуватимуть поступово упродовж 2021-2022 років.

Тим часом в адміністрації президента США Дональда Трампа розглядають можливість обмежити доступ до інвестицій у технології компаніям, частка власності китайців у яких складає більш ніж 25%. Таким чином влада намагається попередити порушення прав інтелектуальної власності на американські технології.

При цьому обсяг китайських інвестицій у США скоротився у більш ніж 10 разів через митну політику адміністрації Трампа.

Нагадаємо: 19 червня стало відомо про рішення Трампа запровадити мита на 200 мільярдів доларів китайського імпорту у разі, якщо Китай вирішить запровадити мита проти американських товарів.

15 червня Трамп ввів у дію рішення про обмитнення чергової порції китайських товарів. Крім цього, повідомлялось, що Трамп не планує зупинятись на введених ним торговельних обмеженнях та готує нову порцію мит, що торкнуться уже 100 мільярдів доларів китайського імпорту.

Загалом з початку торговельної суперечки з  Китаєм, США запровадили митні обмеження на понад 150 мільярдів доларів китайського імпорту.

 

За два тижні Македонії запропонують почати переговори щодо вступу до НАТО

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг припустив, що переговори про вступ Македонії до альянсу можуть початися вже через два тижні, коли буде проходити саміт НАТО.

Про це він сказав у п’ятницю під час зустрічі з прем’єр-міністром Македонії Зораном Заєвим, передає  Голос Америки.

Столтенберг підкреслив, що обов’язковою умовою цього є вступ в силу домовленості грецької та македонської сторін за зміну назви колишньої югославської республіки на “Північну Македонію”.

“Вже через два тижні ми запропонуємо вашій країні почати переговори про вступ в НАТО, – заявив Столтенберг. – Ми сподіваємося їх закінчити протягом місяця. Після того, як переговори відбудуться, ми підпишемо протокол про приєднання, і Македонія зможе брати участь у всіх зустрічах НАТО, сидіти за одним столом з усіма членами організації”, – сказав генеральний секретар.

Він також нагадав про негативну позицію Росії з приводу просування  НАТО  на Схід.

 

Путін не виконав гарантії щодо допуску до українських політв’язнів – Денісова

Надані російським президентом Володимиром Путіним гарантії щодо відвідання українським омбудсменом ув’язнених українців у Росії та в окупованому Криму не були виконані.

Так заявила Уповноважений ВР України з прав людини Людмила Денісова під час брифінгу у Москві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Під час двох телефонних розмов президент Росії дав гарантії мені як українському омбудсмену в доступі до українських ув’язнених. Також МЗС України надіслало офіційну ноту щодо відвідання мною утримуваних в російських тюрмах та окупованому Криму українських політв’язнів. Констатую – ці гарантії не були виконані”, – заявила вона.

Вона наголосила, що зробила все, аби отримати доступ до ув’язнених.

“На жаль, суд відмовив мені в доступі до Романа Сущенка на підставі того, що його справа є не розглянута судом вищої інстанції”, – зазначила український омбудсмен.

Денісова  зауважила, що двічі безпідставно було відмовлено у доступі до Олега Сенцова.

“Вчора Уповноважена з прав людини РФ Москалькова теж мені відмовила на підставі того, що я не є громадянкою РФ. Було б дивно, аби український омбудсмен була б громадянкою Росії. Я – українська кримчанка, так само як і Олег Сенцов – український кримчанин. РФ намагається нав’язати йому силоміць російське громадянство як покарання. Дивний підхід, громадянство має бути привілеєм, а не покаранням”, – додала Денісова.

Як повідомлялося, Денісова з 15 червня перебуває в Росії, але їй постійно відмовляють у зустрічах з українськими політв’язнями. Вона так і не змогла відвідати жодного з них.

Незаконно засуджений в РФ за сфабрикованими обвинуваченнями в терористичній діяльності український режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів в РФ.

Загалом у Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, у тому числі журналіста Укрінформу Романа Сущенка, незаконно засудженого до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Кольченко просить про зустріч з українським консулом та омбудсменом

Український ув’язнений в Росії Олександр Кольченко написав заяви з проханням про зустріч з українським консулом в РФ та з Уповноваженою ВР України з прав людини Людмилою Денісовою.

Відповідну письмову “довідку адвоката” оприлюднила у  Facebook  російська правозахисниця Тетяна Щур.

“Під час зустрічі з адвокатом мною були написані заяви на ім’я начальника ІК-6 про зустріч з консулом України в Єкатеринбурзі і з Уповноваженим ВР України з прав людини Денісової, які будуть передані мною через адміністрацію начальнику колонії”, – написав Кольченко.

Також Олександр повідомив, що почуває себе задовільно, а його вага нині становить 63 кг.

Сама письмова довідка датована 26 червня.

Як повідомлялося,  Кольченко  7 червня припинив голодування, яке він оголосив 31 травня з вимогою звільнити засудженого за однією справою з ним Олега Сенцова.

Український режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів в РФ.

Сенцова і Кольченка затримали представники російських спецслужб в Криму в травні 2014 року по обвинуваченню в організації терактів на півострові. У серпні 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за обвинуваченням у терористичній діяльності на території анексованого Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали.

В даний час в Росії і анексованому Криму тримають близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

МЗС вимагає пустити українського консула до Кольченка

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії доступу українського консула до незаконно ув’язненого українця Олександра Кольченка.

Про це у  Twitter  написала речник міністерства Мар’яна Беца.

“Вимагаємо допуск українського консула до політв’язня  О.Кольченка. За 4 роки – жодного дозволу РФ всупереч міжнародному праву”, – заявила вона.

Як повідомляв Укрінформ, політв’язень Кольченко написав заяви  з проханням про зустріч з українським консулом та омбудсменом.

 

Денісова: Ми готові обміняти 23 росіян на ув’язнених українців

Українська сторона готова передати до РФ 23 засуджених росіян в обмін на стількох же ув’язнених українців.

Про це Уповноважений ВР України з прав людини Людмила Денісова заявила в ході брифінгу у Москві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми готові забрати утримуваних громадян за процедурою екстрадиції. В екстрадиції нам відмовляє Російська Федерація. Ми прагнемо забрати через політичні домовленості. Ми готові передати до РФ 23 росіян, засуджених в Україні за підготовку терактів, за шпигунство та бойові дії, – в обмін на 23 українця з російських в’язниць”, – заявила  Денісова.

Як повідомляв Укрінформ, загалом у Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, у тому числі журналіста Укрінформу Романа Сущенка, незаконно засудженого до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Росія нав’язує Сенцову своє громадянство як покарання – Денісова

РФ нав’язує незаконно ув’язненому українському режисеру Олегу Сенцову роcійське громадянство “як покарання”.

Про це заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова під час брифінгу у Москві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Вчора уповноважена з прав людини РФ Москалькова теж мені відмовила (у допуску до  Сенцова  — ред.) на підставі того, що я не є громадянкою РФ. Було б дивно, аби український омбудсмен була громадянкою Росії. Я українська кримчанка, так само як і Олег Сенцов – український кримчанин. РФ намагається нав’язати йому силоміць російське громадянство як покарання. Дивний підхід, громадянство має бути привілеєм, а не покаранням”, – додала Денісова.

Вона також наголосила, що документально Російська Федерація визнала Сенцова саме українським громадянином, про що свідчить довідка з пенітенціарної установи.

“У мене в руках є довідка, в якій написано, що “до Лабитнангі, колонії №8, доставили громадянина України Сенцова Олега Геннадійовича” та “в особистій справі паспорт, який видано в Україні”. І тому жодного документа, який би підтверджував, що Сенцов Олег є громадянином РФ, на сьогоднішній день немає”, – наголосила український омбудсмен.

Денісова також повідомила, що їй досі ніхто не зміг надати ані копії російського паспорта Сенцова, ані інформації про номер самого документа.

Як повідомляв Укрінформ, український омбудсмен Денісова вже два тижні перебуває в РФ, виконала всі необхідні формальні процедури, але так і не отримала доступу до українців, ув’язнених у Росії.

 

Адвокат розповів про стан здоров’я Сенцова

Стан здоров’я українського політв’язня Олега Сенцова, який голодує вже 47-й день, поки що стабільний і без змін.

Про це повідомив адвокат Сенцова Дмитро Дінзе на своїй сторінці у  Facebook.

“У Олега Сенцова поки що стабільно і без змін”, – коротко написав адвокат.

Водночас у п’ятницю під час прес-конференції в Москві Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова сказала, що “суперечливі заяви про стан здоров’я Олега Сенцова змушують думати, що його можуть примусово годувати, давати суміш, яка складається з незрозумілих і невідомих речовин”.

Денісова додала, що невідомо, яким може бути вплив цієї суміші на здоров’я і психіку в’язня.

Як повідомляв Укрінформ, Денісова з 15 червня перебуває в Росії, але їй постійно відмовляють у зустрічах з українськими політв’язнями. Вона так і не змогла відвідати жодного з них.

22 червня адвокат Сенцова повідомляв, що у його підзахисного проблеми з нирками та серцем. Сенцов знаходиться у медичній частині.

Наступного дня Дінзе знову відвідав Сенцова, після чого повідомив, що той дуже блідий, мало рухається, майже не встає з ліжка. Лікарі, за словами адвоката, кажуть, що в нього вже відмовляють рецептори.

Незаконно засуджений в РФ за сфабрикованими обвинуваченнями в терористичній діяльності український режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів в РФ.

Загалом у Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, у тому числі журналіста Укрінформу Романа Сущенка, незаконно засудженого до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

У Кремлі заявили про “дефіцит довіри” між омбудсменами України та РФ

Кремль визнає наявність труднощів в переговорах по відвідуванню утримуваних осіб, проте ефективність роботи омбудсменів повинні оцінювати лідери України та Росії. Таку думку журналістам висловив прес-секретар президента Дмитро Пєсков, з посиланням на ТАСС передає УНН.

“Там як і раніше відбувається досить проблематична ситуація з синхронізацією дій двох омбудсменів. Зрозуміло, що досить великий дефіцит довіри взаємної, але повна поки розкоординація. Про ефективність їх роботи судити президентам, тому що саме вони давали доручення своїм підлеглим”, — заявив представник Кремля

Пєсков нагадав, що у російського уповноваженого з прав людини Тетяни Москалькової “були проблеми, коли вона була в Києві”.

“І фактично без попереднього повідомлення її колега (Людмила) Денисова приїхала сюди (в РФ), — додав він. — Тут головним чином — це поки нездатність сторін домовитися про алгоритм дій і про режим відвідувань”.

За оцінкою представника Кремля, “існує нерозуміння, чому навколо якихось конкретних прізвищ концентрується інтерес української сторони і абсолютно ігноруються інші особи, які також знаходяться в відповідних установах на території Росії”.

Як повідомляв УНН, уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмилу Денісову  не пустили відвідати українського режисера  Олега Сенцова в колонії у російському місті Лабитнангі.

 

Денісова закликає комісара РЄ з прав людини відвідати українських заручників у РФ

Українська уповноважена з питань прав людини Людмила Денісова закликає комісара Ради Європи з прав Людини відвідати українських заручників в Росії. Про це вона заявила на брифінгу, передає УНН.

“Найближчим часом я відвідаю Страсбург, аби проінформувати комісара Ради Європи з прав людини про не допуск до всіх українських заручників. Я закликатиму її відвідати українців в тюрмах РФ. Також я донесу цю інформацію до відповідних місій ООН та ОБСЕ”, – заявила Денісова.

Також українська омбудсмен поінформує послів країн нормандського формату, ЄС та США щодо порушення законодавства.

“Я проінформую послів країн нормандського формату, ЄС та США щодо порушення РФ міжнародних конвенції, мого мандату, як омбудсмена та домовленостей президентів”, – відзначила вона.

Як повідомляв УНН, уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмилу Денісову  не пускають відвідати українського режисера  Олега Сенцова в колонії у російському місті Лабитнангі.

 

До РФ надійшли ще два прохання щодо помилування Сенцова – адвокат

Адвокат Олега Сенцова повідомив, що наразі до влади Росії надійшли ще два прохання щодо помилування українського політв’язня.

Про це Дмитро Дінзе сказав під час ефіру на  Громадському, не ставши розкривати особи прохачів.

«Щонайменше два прохання про помилування надійшло, я не буду озвучувати від кого, як і чому. Мені цю інформацію довели (на анонімних умовах, — ред.). Я вважаю, що повинні будуть озвучити ті люди, які це зробили… Офіційно одне з прохань про помилування надійшло з Європи. І є тут одне місцеве прохання про помилування. Нехай люди самі озвучують, я не можу цього озвучити», – заявив Дінзе.

Він пояснив, що юридично про помилування не обов’язково повинна просити сім’я. За його словами, це може бути певна людина, якій не байдужа доля Сенцова.

«Це можуть бути відповідно і люди з-за кордону і посадові особи. Обмежень щодо клопотання про помилування немає», – наголосив адвокат.

Також він підтвердив, що Сенцов перебуває у медсанчастині, його стан стабільний.

«У Facebook та взагалі в інтернеті набирає обертів паніка з приводу стану  Олега Сенцова. Але я можу сказати, що, як мені відомо, він зараз перебуває у стані стабільному, він все так же перебуває у медичній частині і, відповідно, загрози його стану поки немає. Що буде завтра і далі, звичайно, невідомо, тому що, як сказали лікарі, криза може настати в будь-який момент», – підкреслив адвокат.

Нагадаємо: раніше російська омбудсмен Тетяна Москалькова зустрілася з Сенцовим і заявила, що стан його здоров’я на 46 день голодування задовільний, але «залишаються побоювання».

 

Діаспора закликає підтримати акцію “Червона картка для Путіна”

Світовий конгрес українців закликає українців у діаспорі та друзів України підтримати кампанію #RedCard4Putin, покликану викрити справжню суть російського режиму.

Про це нагадали у  прес-службі СКУ.

“Упродовж Чемпіонату світу з футболу, який  триває у РФ, режиму Володимира Путіна будуть неодноразово видані “червоні картки”, що висвітлюватимуть причини, через які окупаційний режим не має права проводити такі заходи, та наголошуватимуть, що дії Російської Федерації суперечать ідеалам мирного співіснування та духу Чемпіонату світу”, – пояснили в конгресі.

У прес-службі СКУ додали, що цю інформаційну кампанію було започатковано Міжнародною коаліцією з прав людини з метою посилення тиску на  РФ  задля припинення її військової агресії в Україні та інших частинах світу, а також для звільнення усіх незаконно затриманих українських політичних в’язнів.

З інформацією про численні акції в рамках кампанії #RedCard4Putin можна ознайомитися за посиланням www.ichumanrights.org, або на сторінках у мережі  Facebook.

Як повідомляв Укрінформ, кампанії #RedCard4Putin було дано старт у Києві цього місяця. До складу Міжнародної коаліції із прав людини, яка започаткувала її, увійшли: Світовий конгрес українців, Конгрес українців Канади, Український конгресовий комітет Америки, Союз українців в Австралії, Союз українців у Великій Британії та Центрально-східна Європейська Рада.

 

Пропозиція щодо миротворців – це тест на справжність намірів Кремля – Порошенко

Президент України Петро Порошенко вважає важливим завданням для відновлення миру розгортання багатонаціональної миротворчої місії ООН на окупованому Донбасі.

Про це глава держави  написав  у Facebook.

“Важливе завдання для відновлення миру – це розгортання багатонаціональної миротворчої місії під мандатом ООН на окупованому Донбасі. Адже іншого, більш ефективного шляху, наразі просто не існує”, – зазначив він.

За словами Порошенка, пропозиція щодо місії на Донбасі – це і шлях до миру, і тест на справжність намірів Кремля.

“Якщо Москва прагне миру, то ось для них шанс продемонструвати це всьому світу”, – наголосив Президент.

Як повідомляв Укрінформ,  Європейский Союз  продовжить економічні обмежувальні заходи проти Росії на наступні 6 місяців.

Таке політичне рішення ухвалили глави держав та урядів країн-членів на засіданні Європейської ради, яке проходить 28-29 червня у Брюсселі.

 

Порошенко обіцяє найближчим часом підписати закон про нацбезпеку

Президент України Петро Порошенко заявляє, що найближчим часом підпише закон про національну безпеку.

Про це він повідомив на своїй сторінці у  Facebook.

Глава держави зазначив, що цей закон створює основу для вступу України в НАТО.

“Закон про національну безпеку, який підпишу найближчим часом, створює для цього надзвичайно важливий базис. Імплементація цього закону – важливий етап реформування сектору безпеки і оборони”, – написав він.

Порошенко  підкреслив, що двері НАТО для України відкриті, і країні потрібно наполегливо працювати над проведенням реформ.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 21 червня ухвалила внесений Президентом закон “Про національну безпеку України”. Його підтримали 248 народних депутатів.

Закон визначає основи та принципи національної безпеки і оборони, цілі та основні засади державної політики, що гарантуватимуть суспільству і кожному громадянину захист від загроз.

Зокрема, в ньому уточнено повноваження Президента України щодо стратегічного керівництва Нацгвардією через Генеральний штаб ЗСУ під час воєнного стану.

Також законом встановлюється, що міністр оборони і його заступники призначатимуться з-поміж цивільних осіб, а також передбачено розмежування посад начальника Генштабу та головнокомандувача Збройних сил України.

Так, головнокомандувач ЗСУ призначається на посаду та звільняється Президентом України за поданням міністра оборони, яким і підпорядковується.

Водночас закон про нацбезпеку започатковує реформу силових відомств відповідно до стандартів НАТО. Зокрема, змінюється статус Служби безпеки України – тепер вона є спеціальним органом з правоохоронними функціями. Основними завданнями СБУ визначено протидію розвідувально-підривній діяльності проти України, боротьбу з тероризмом, контррозвідувальний захист державного суверенітету, конституційного ладу і територіальної цілісності, оборонного і науково-технічного потенціалу тощо.

Водночас за межі повноважень СБУ винесено функції щодо розслідування економічних злочинів.

Законом також передбачено фінансове забезпечення сектору безпеки та оборони. Так, обсяг відповідних видатків має становити не менше 5% запланованого обсягу ВВП, із яких 3% виділятиметься на ЗСУ.

Крім того, закон «Про національну безпеку України» запроваджує демократичний цивільний контроль за сектором безпеки й оборони, зокрема з боку Верховної Ради та громадського суспільства.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій 27 червня підписав закон “Про національну безпеку” та передав його на підпис Президенту України.

 

Порошенко назвав інклюзивний парк прикладом ефективної децентралізації

Відкриття першого в Україні дитячого інклюзивного парку у Дніпрі є черговим прикладом ефективності реформи децентралізації.

Про це Президент України Петро Порошенко написав у  Twitter

“Днями на Дніпропетровщині відкрився перший в Україні інклюзивний парк – парк рівних можливостей для всіх дітей. Дякую Дніпропетровській ОДА, яка спільно з Фондом Порошенка реалізувала цей чудовий проект. Це – ще один приклад ефективності реформи децентралізації”, – зазначив Порошенко.

Як повідомляв Укрінформ, 27 червня у Дніпрі за участю дружини Президента України Марини Порошенко відкрили перший у країні інклюзивний дитячий парк.

 

Сьогодні – день пам’яті Василя Сліпака

Сьогодні день пам’яті Василя Сліпака – українського оперного співака і воїна, захисника України.

Василь Сліпак (1974-2016) – український оперний співак (бас-баритон), соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник бойових дій під час війни на Сході України, позивний «Міф».

Народився у Львові. Все Василеве життя було пов’язане зі співом. Дев’ятирічним хлопчиком він прийшов до Львівської державної академічної хорової капели  «Дударик» і співав там до 1994 року. Разом з капелчанами виступав на провідних концертних майданчиках як України так і світу (Національна опера України, Національна філармонія, Карнегі-Хол, собор Паризької Богоматері концертні зали Канади, Італії Голландії, Бельгії, Швейцарії, Прибалтики). Потім закінчив Львівську консерваторію. Ще під час навчання брав участь у багатьох  музичних конкурсах та проектах.

У 1997 році успішно подолав конкурсне випробування на вступ до складу Паризької національної опери. Його голос дав змогу йому почати успішну сольну кар’єру у Франції та Європі. Майже двадцять років Василь Сліпак прожив за кордоном. Свої останні концерти співак дав 25-27 травня 2016 року у храмі Святої Трійці в м. Ліоні (Франція). Найулюбленішою арією Василя була партія Мефістофеля в опері Шарля Гуно «Фауст». Саме звідси з’явився і позивний «Міф», з яким  Василь Сліпак  воював на передовій. Але його улюбленою піснею була ніжна і лірична «Місяць на небі…» Був відомий своєю волонтерською діяльністю, численними справами в царині доброчинності.

Ще на початку 90-х, відразу після проголошення незалежності, Василь Сліпак із братом Орестом були серед перших, які долучилися до руху «Віра і світло», солідаризуючись із людьми з особливими потребами. Під час Революції гідності мав контракт в Опері, і не міг вилетіли до Києва. Втім, став активним учасником усього, що відбувалося в діаспорі: підтримав Паризький Євромайдан, постійно відправляв на Майдан передачі з гуманітарною допомогою, збирав гроші, влаштовував благодійні концерти.

Коли на Донбасі почалася війна, створив благодійну організацію «Fraternite Ukrainienne/Українське братство», допомагав українським захисникам, познайомився із вояками Добровольчого українського корпусу «Правий сектор», згодом сам долучився до них. «Я пропустив Майдан, але війну не пропущу», – сказав Василь. Він не пропустив війни, так само, як вона не пропустила його. Він тричі був на фронті. Уперше поїхав на війну у травні 2015 року. Воював у Пісках у районі Донецького аеропорту. Брав участь у боях за Авдіївку у складі 1-ї окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу. Повернувся пораненим. Вдруге поїхав на фронт у вересні 2015 року, у Водяне, на лінію зіткнення, у жовтні повернувся до Парижа. В червні 2016 року знову поїхав на Донбас. Планував залишитися там на півроку. Але 29 червня 2016 року загинув у бою від кулі ворожого снайпера.

Поховали героя на  Личаківському кладовищі Львова. У лютому цього року указом Президента Василю Сліпаку посмертно присвоєно звання Героя України. Сьогодні ж у Львові розпочнеться марафон пам’яті «Тихі дні любові і музика миру», який збере на одній сцені найкращих музикантів із різних країн Європи, що знали і любили Василя Сліпака.

 

У Житомирі поранили ножем заступника командувача Десантно-штурмових військ

У Житомирі отримав ножове поранення заступник командувача Десантно-штурмових військ Збройних сил України Павло Щербань.

Про це повідомляє  прес-служба командування ДШВ  на своїй сторінці у Facebook.

“27 червня у вечірній час в м. Житомир  біля продуктового магазину отримав ножове поранення заступник командувача ДШВ ЗС України полковник Щербань П.Р.”, – йдеться у повідомленні.

За даними прес-служби, на даний час офіцер знаходиться на лікуванні, загрози життю немає.

За фактом нанесення навмисних тяжких тілесних ушкоджень поліцією Житомира проводяться необхідні слідчі дії

 

На Донбасі бойовики застосували танк, є поранений – ООС

Упродовж поточної доби, від 7:00 і до 18:00 російські окупаційні війська 12 разів порушили режим припинення вогню, 5 разів із забороненої Мінськими домовленостями зброї. Про це в мережі Facebook повідомила прес-служба ООС, передає УНН.

На Луганському напрямку неспокійно було в районі населеного пункту Кримське, де наші позиції обстрілювалися із гранатометів, а по захисниках Новотошківського відпрацював ворожий танк. Це грубе порушення режиму припинення вогню задокументовано і матеріали передані до міжнародних організацій. Втрат серед особового складу на цьому напрямку немає.

Упродовж дня на Горлівському напрямку було найгарячіше. Бої точилися навколо населеного пункту Луганське. Противник використовував гранатомети, стрілецьку зброю і заборонені Мінськими домовленостями 82-мм міномети. Для примушення окупантів до припинення вогню наші захисники відкривали вогонь наявними вогневими засобами. Проте, внаслідок активних бойових дій один наш військовослужбовець отримав поранення.

На Донецькому напрямку противник вів турбуючий вогонь по захисниках Мар’їнки та Пісків зі стрілецької зброї та ручних протитанкових гранатометів. На Маріупольському напрямку бої точилися у районі населених пунктів Лебединське, Широкине та Водяне, де ворог застосовував проти наших захисників гранатомети та стрілецьку зброю, а наші позиції біля Бердянського бойовики російських окупаційних військ випробували на міць 120-мм мінометною міною. Серед українських військовослужбовців на цьому напрямку втрат немає. Втрати ворога уточнюються.

Об’єднані сили цілком контролюють ситуацію, надійно утримують займані рубежі та продовжують їх укріплювати.

Нагадаємо, протягом минулої доби у районі проведення операції Об’єднаних сил бойовики незаконних збройних формувань так званих “Л/ДНР”  28 разів порушували режим припинення вогню, з них 9 зі застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння. Унаслідок активних бойових дій четверо наших захисників загинули, ще двоє отримали поранення.

 

Штаб ООС: найгарячіше – на Донецькому напрямку

Бойовики ОРДЛО за минулу добу здійснили 28 прицільних обстрілів позицій українських військових на Донбасі.

Про це заявив речник Міноборони Олександр Мотузяник під час брифінгу у п’ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На Луганському напрямку минулої доби зафіксовано 11 прицільних  обстрілів  з боку противника, з них п’ять — із застосуванням зброї калібру понад 100-мм. На Донецькому напрямку зафіксовано 17 ворожих обстрілів, переважно із гранатометів та стрілецької зброї різних типів і калібрів. Активність противника відзначалася в районах н.п.Авдіївка, Верхньоторецьке, Водяне, Гнутове, Лебединське, Мар’їнка, Новотроїцьке, Павлопіль та Широкине. У підсумку, всі 28 ворожих обстрілів, що були зафіксовані минулої доби уздовж всієї лінії зіткнення, ідентифіковані як прицільні”, – зазначив Мотузяник.

Він також додав, що військовослужбовці Збройних Сил України 19 разів відкривали вогонь у відповідь, застосовуючи штатну зброю “з метою збереження життя та здоров’я особового складу, а також знищення активних вогневих засобів противника”.

Внаслідок активних бойових дій четверо українських військовослужбовців загинули, ще двоє – зазнали поранень.

 

ОБСЄ підтвердила стягування забороненої зброї в ОРДЛО

СММ ОБСЄ підтверджує факти порушення російськими окупаційними військами щодо відведення важкого озброєння на визначені Мінськими домовленостями відстані.

Про це повідомляє прес-штаб ООС у  Facebook  з посиланням на інформацію від української сторони СЦКК.

“Українська сторона СЦКК інформує, що бойовики збройних формувань Російської Федерації, порушуючи Мінські домовленості, продовжують приховано зосереджувати військову техніку та озброєння на тимчасово непідконтрольній уряду України території. Зокрема, за інформацією Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, у районі населених пунктів Свободне Донецької області та Хрустальний Луганської області спостерігачі Місії підтвердили факт розташування 12 одиниць РСЗВ “Град” з порушенням ліній відведення, а також 5 танків (Т-64) у районі населеного пункту Круглик Луганської області”, – йдеться у повідомленні.

Також на території  ОРЛО спостерігачі місії виявили відсутність 6 одиниць буксируваних гаубиць калібром 122 мм та 152 мм (Д-30 “Жаба”, 2А65 “Мста-Б”), 4 РСЗВ (БМ-21 “Град”), 3 самохідні гаубиці (2С1).

“Окрім того, порушуючи Мінські домовленості проросійські найманці продовжують обладнувати свої фортифікаційні спорудження на непідконтрольних урядові України територіях Луганської та Донецької областей”, – зазначає прес-штаб ООС.

Зокрема, спостерігачі виявили нещодавно обладнані бойовиками вогневі позиції, протяжністю близько 40 метрів неподалік ділянки розведення у районі населеного пункту Золоте, та аналогічні позиції протяжністю близько 250-300 метрів на північний захід від населеного пункту Ясинувата.

Також, за наявною інформацією від  СЦКК, у районі населеного пункту Горлівка виявлено переміщення до лінії зіткнення колони ворожої техніки та озброєння

У свою чергу українська сторона СЦКК зазначила, що такі дії слід розцінювати “як черговий етап підготовки засобів вогневого ураження до її застосування по позиціям Збройних Сил України”.

 

Russia Today France винесли попередження через фейковий сюжет про Сирію

Вища рада з аудіовізуальних засобів Франції (CSA), яка є регулятором роботи ЗМІ у країні, винесла попередження телеканалові RT France за подання викривленої інформації в одному із сюжетів по Сирії.

Про це йдеться в комюніке CSA, оприлюдненому на  сайті  організації.

“Вища рада з аудіовізуальних засобів на пленарному засіданні 28 червня 2018 року прийняла рішення винести попередження RT France за порушення чесності, точності інформації і різноманітності думок в інформаційному матеріалі, який вийшов об 11:00 13 квітня 2018 року та  був присвячений головним чином ситуації в  Сирії“, – вказано в комюніке.

Попередження стосується сюжету “Імітація атак”, в якому містилося заперечення того, що в Східній Гуті було застосовано хімічну зброю та вказувалося на постановочний характер розповсюдженого про постраждалих від хімічної атаки відео. CSA зазначила, що усний переклад коментарів сирійського свідка не відповідав тому, що він сказав. Також CSA вказує на очевидний дисбаланс думок, оскільки не були представлені різні точки зору.

Як повідомляв Укрінформ, 7 квітня було заявлено про підозру на хімічну атаку в сирійському місті Дума, що в Східній Гуті. В результаті атаки загинули щонайменше 70 осіб і ще понад тисяча постраждали. Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що у 500 пацієнтів було виявлено симптоми, схожі з ураженням від хімічної атаки.

 

Гройсман – про медреформу: За 2-3 роки побачите результат

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляє, що результати започаткованої урядом реформи системи охорони здоров’я у повній мірі будуть помітні за 2-3 роки.

Про це  повідомляється  на Урядовому порталі.

“Через 2-3 роки ви побачите результат, але для цього потрібно бути послідовними. Не можна шарахатися зі сторони в сторону”, – сказав він.

Гройсман  наголосив, що діюча глава МОЗ Уляна Супрун – людина, здатна ламати схеми, що десятиліттями існували в медичній сфері. “Медицина не знала змін з минулого століття. Її довели до розрухи. Уляна Супрун розпочала реформу, щоб це змінити. Вона – волонтер, яка приїхала сюди працювати. У неї непростий характер, але вона здатна ламати схеми, які сформувались у цій сфері”, – зазначив Прем’єр-міністр.

На його думку, всі міфи, які нав’язуються щодо трансформацій, особливо у сфері нового механізму закупівлі ліків, – здебільшого маніпуляції. “Зараз ми закуповуємо препарати, які заздалегідь готуються під Україну. Це світова практика. Зараз усе систематизується. Для прикладу, зараз вперше за 7 років Україна повністю забезпечена вакцинами, необхідними для імунопрофілактики відповідно до календарного плану вакцинації”, – додав глава уряду.

Він наголосив, що закупівля – централізована, через ООН, міжнародні тендери, які неможливо скомбінувати. “Щоб спробувати там щось вкрасти, треба бути хворим на голову. Зараз є спроби нав’язати «свого» міністра, через нього впровадити нові корупційні схеми – і знову все по колу. А я хочу змінити систему охорони здоров’я. І процес пішов”, – зазначив Прем’єр-міністр.

При цьому Гройсман нагадав, що вже 9 млн українців уклали угоди на обслуговування сімейними лікарями.

 

Супрун нагадала, що у приватних лікарів можна лікуватися безплатно

Українці зможуть обслуговуватися у приватних клініках та у лікарів-ФОП.

Про це повідомила у  Facebook  в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

“Чи ви знали, що можете обрати свого лікаря в приватних клініках? Таку можливість ми закладали від самого початку трансформації системи охорони здоров’я і нарешті можемо оголосити офіційно: у рамках першої хвилі НСЗУ уклала договори з 12-ма приватними клініками та лікарями ФОПами з різних регіонів України! Це означає, що кожен може обрати там свого лікаря так само, як у комунальній амбулаторії чи поліклініці, та лікуватися безоплатно”, – написала  Супрун.

Вона зазначила, що відтепер держава починає спрямовувати фінансування до приватних медзакладів за принципом “гроші за пацієнтом”, коли держава дає можливість пацієнту обирати, де лікуватися, та оплачує його вибір.

“12 приватних клінік та лікарів-ФОПи, з якими уклала договори, отримуватимуть фінансування за такими ж тарифами, як і комунальні амбулаторії і поліклініки. Всі пацієнти, які підписали там декларації з лікарями, отримуватимуть послуги первинної медичної допомоги безоплатно, адже за них заплатить Національна служба здоров’я”, – додала вона.

Список цих клінік та лікарів-ФОПів можна подивитися на  сайті МОЗ.

 

У Дуди кажуть, що “українські” статті закону про ІНП має оцінити Конституційний суд

Конституційний суд Польщі попри внесення два дні тому змін до положень закону про ІНП усе ж повинен буде розглянути статті цього закону щодо України, які депутати залишили незмінними.

Про це повідомив міністр канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський, інформує  Gazetaprawna.pl.

“Частину, що стосується інших положень закону (“українська” поправка до закону про ІНП — ред.) й надалі має бути розглянуто судом”, – повідомив Щерський.

Він пояснив, що “українські” поправки до закону про Інститут національної пам’яті, які було внесено у січні, під час зміни цього закону 27 червня не було виправлено. Тому в силі залишається подання президента Анджея Дуди до КС розглянути їх на відповідність польським нормам права.

Раніше голова КС Польщі Юлія Пшилембська в ефірі телеканалу Republika не виключила, що процедуру розгляду подання президента до КС щодо закону про ІНП, у світлі внесених до нього змін, може бути скасовано. Вона не уточнила, чи йдеться про подання президента повністю, чи лише ту її частину, яку змінено 27 червня.

Віце-маршалок Сейму Ришард Терлецький у четвер повідомив журналістам, що він особисто хотів також змінити в законі про ІНП й “українську” поправку. “Але було прийнято рішення, що ми не можемо змішувати два різні питання. Я сподіваюся, що Конституційний суд розв’яже цю справу”, – наголосив Терлецький.

Як повідомлялося, 27 червня польський парламент змінив, а президент  Дуда  підписав нову версію закону про ІНП країни.

У ній змінено положення, які найбільше критикував Ізраїль та США. Зокрема, скасовано пункт щодо кримінального переслідування осіб, у тому числі й іноземців, за “публічне і всупереч фактам” звинувачення Польщі і польського народу у злочинах нацистів у роки Другої світової війни. Натомість у законі поки що залишається “українська” поправка, яка передбачає згадку про “злочини українських націоналістів і членів українських формацій, які були колаборантами німецького третього рейху”, а також визначення, чим є “злочини українських націоналістів”.

Дуда в лютому попросив КС Польщі оцінити конституційність у тому числі й “української” поправки, зокрема визначень у цьому законі “український націоналіст” та “східна Малопольща”.

 

Манафорт отримав від Дерипаски кредит у $10 мільйонів – ЗМІ

Колишній менеджер виборчої кампанії Дональда Трампа Пол Манафорт отримав від російського бізнесмена Олега Дерипаски кредит у 10 мільйонів доларів.

Про це повідомляє агентство  Reuters  із посиланням на матеріали кримінальної справи проти Манафорта та джерела у ФБР.

“Агент ФБР розповів, що він розглянув податкові декларації для компанії, контрольованої Манафортом і його дружиною, яка отримала кредит у розмірі 10 мільйонів доларів від російського кредитора, якого ідентифікували як Олега Дерипаску”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, ФБР провела обшук вдома у  Манафорта в липні 2017 року і отримали ключові докази фінансових зв’язків підозрюваного з Дерипаскою.

За інформацією агентства, нові оприлюднені судові документи показують, що Дерипаска ще у 2005-2006 роках підтримував консультаційні послуги Манафорта в Україні.

Як повідомлялося, Пол Манафорт звинувачується судом у Вірджинії у приховуванні від податкової служби прибутків у розмірі десятків мільйонів доларів, отриманих за свою діяльність радника в Україні на користь проросійських політиків. Крім того, щодо екс-керівника кампанії Трампа проводиться паралельний судовий розгляд у Вашингтоні.

Манафорт всі обвинувачення відкидає. Суд над ним у Вірджинії розпочнеться у липні, а у Вашингтоні – відбудеться у вересні.

 

Стрілянина у редакції Capital Gazette: поліція США розповіла подробиці

Американська поліція встановила особу чоловіка, який влаштував стрілянину в редакції Capital Gazette в Аннаполісі штату Меріленд.

Про це повідомляє  CBS News  з посиланням на джерела в правоохоронних органах.

“Підозрюваного у смертельній стрілянині в будівлі, де знаходиться редакція газети штату Меріленд, ідентифікували як 38-річного Джаррода Рамоса з Лорелу, штат Меріленд”, – йдеться у повідомленні.

Його взяли під варту, він відмовився співпрацювати зі слідством.

Особу стрільця вдалося встановити завдяки базі даних паспортів і водійських прав, оскільки сам зловмисник відмовився співпрацювати зі слідством і пошкодив собі кінчики пальців, щоб унеможливити ідентифікацію за відбитками.

За інформацією поліції, атака на редакцію була спланованою. Під час неї він використовував рушницю.

Згідно з повідомленнями Рамоса в Twitter, він багато років судився з Capital Gazette через звинувачення в наклепі. У 2011 році чоловіка судили за насильство і переслідування відносно якоїсь жінки, причому Рамос визнав свою провину. Однак коли про його справу написала газета, чоловік подав до суду, називаючи статтю наклепом. Суддя прийняв сторону видання.

Як повідомлялося, внаслідок стрілянини чоловіка у редакції газети Capital Gazette у місті Аннаполіс в американському штаті Меріленд загинуло п’ятеро людей. ЗМІ повідомляють про 20 поранених осіб.

 

У РФ заявили про створення трибуналу по розірванню контрактів “Газпрому” з “Нафтогазом”

Арбітраж Стокгольма приступив до формування трибуналу для розгляду позовів “Газпрому” на розірвання контрактів з “Нафтогазом” на постачання і транзит газу. Про це повідомив в ході прес-конференції за підсумками річних зборів акціонерів глава “Газпрому” Олексій Міллер, з посиланням на ТАСС повідомляє УНН.

“Я хочу вас проінформувати, що зараз почалось формування трибуналу Стокгольмського арбітражу з розгляду позову “Газпрому” щодо розірвання в поточний період часу діючих контрактів”, – сказав Міллер.

На питання про перспективу тристоронніх переговорів з цього питання Міллер сказав, що “тристоронніх переговорів ніколи не було, були тристоронні консультації між профільними міністерствами Росії і України і Єврокомісією”.

“Тристоронні консультації були в минулому і, мабуть, можуть бути і надалі”, – додав він.

Нагадаємо, НАК “Нафтогаз України” планує подати  до суду у Швеції додаткове звернення для скасування тимчасової зупинки виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору з “Газпромом” в рамках транзитного контракту.

 

На сьогодні у ПГС є більше 11 млрд кубометрів газу

Станом на сьогодні підземних сховищах в Україні вже закачано понад 11 млрд кубометрів газу. Про це УНН повідомив радник міністра енергетики та вугільної промисловості Максим Білявський.

“На сьогоднішній день у газосховищах України зберігається більше 11 млрд кубометрів. У нинішньому сезоні в рамках підготовки до опалювального сезону закачано 3,5 млрд кубометрів”, – повідомив Білявський.

За словами Білявського, щодоби закачується більше 50 млн кубометрів. Режими закачування аналогічні минулорічним.

Нагадаємо, голова Верховної Ради України під час зустрічі у Вашингтоні зі спікером Палати представників Конгресу США Полом Раяном  закликав ввести санкції  проти компаній, які задіяні у будівництві “Північного потоку-2”.

Також голова ВР наголосив, що цей проект є не економічним, а політичним, мета якого — “розв’язати собі руки в Україні і впливати на політику урядів Європи” через залежність від поставок газу.

 

МЗС вирішило організаційні питання щодо вильоту частини українців з Тунісу

Організаційні питання щодо вильоту частини українських туристів з Тунісу було вирішено.

Про це заявили у Міністерстві закордонних справ України.

«Вирішено організаційно-дозвільні питання щодо вильоту літака з Тунісу до України, яким повернеться частина українських туристів. Посольство сприяє в комунікації відповідальних сторін задля врегулювання ситуації, що склалася з українськими туристами», – написав начальник управління консульського забезпечення МЗС Василь Кирилич у Twitter.

За даними ЗМІ, близько 300 українських туристів другу добу не можуть вилетіти до Харкова із аеропорту Монастир в  Тунісі. За словами пасажирів, авіакомпанія Bravo Airways і туроператор Oasis Travel в особі приймаючої компанії Insight Holidays не виконують своїх зобов’язань щодо повернення громадян України додому.

 

Омелян пригрозив позбавляти ліцензії недобросовісних туроператорів

Міністерство економічного розвитку скасовуватиме ліцензії тих туроператорів, які не виконують свої зобов’язання.

Про це Міністр інфраструктури Володимир Омелян, коментуючи ситуацію із затримкою українських туристів у Тунісі, повідомив у Facebook.

Він наголосив, що впродовж доби всі українські туристи повернуться додому.

«Щодо подальшого: раз вільний ринок не працює – запроваджуємо ефективний ринок з елементами державного регулювання і контролю», – повідомив він.

Омелян зазначив, що Мінінфраструктури, МЗС та Мінекономрозвитку домовилися провести 3 липня спільну розширену нараду з туроператорами і авіакомпаніями.

«Мінекономрозвитку перегляне і скасує ліцензії тих туроператорів, які не виконують свої зобов’язання», – підкреслив Омелян.

Він також повідомив, що Державна авіаційна служба посилить контроль за ліцензіями авіакомпаній, виконанням ними регулярних і чартерних маршрутів, технічного стану і стану салону літаків.

«Вважаю недопустим, якщо люди заплатили кошти за відпочинок, а натомість отримують зіпсутий настрій і згаяний час в очікуванні «дива», – пояснив міністр.

За даними ЗМІ, близько 300 українських туристів другу добу не можуть вилетіти до Харкова із аеропорту Монастир в  Тунісі. За словами пасажирів, авіакомпанія Bravo Airways і туроператор Oasis Travel в особі приймаючої компанії Insight Holidays не виконують своїх зобов’язань щодо повернення громадян України додому.

 

Україна покинула десятку найнебезпечніших країн світу

Україна посіла 152-е місце в рейтингу рівня безпеки серед 163 країн світу.

Про це йдеться у переліку країн, складеному організацією Institute for Economics and Peace, пише “Лівий Берег“.

Порівняно з 2017 роком Україна піднялася на дві позиції, покинувши десятку найнебезпечніших країн світу.

Рейтинг Global Peace Index складений на основі 23 якісних показників з авторитетних джерел.

Для складання рейтингу були проаналізовані три складові: рівень соціальної безпеки, масштаби внутрішніх і міжнародних конфліктів. Також автори рейтингу врахували такі показники, як ступінь мілітаризації суспільства, рівень кримінальності, кількість терактів, імпорт та експорт зброї, корумпованість тощо.

Варто відзначити, що найгірший показник  України  – “дуже низький” рівень миру.

Як зазначають автори рейтингу, в 2018-му році глобальний рівень миру погіршився на 0,27%, що стало четвертим роком погіршення. Зокрема, в 2018 році 92 країни показали погіршення показників світу, 71 країна – поліпшення.

 

Більше сотні дипломатів попросили притулку в Канаді за два роки

Впродовж останніх двох років політичного притулку в Канаді попросили більше сотні акредитованих у країні дипломатів та членів їхніх родин.

Про це із посиланням на внутрішній звіт МЗС Канади повідомляє канадський суспільний мовник  CBC News.

“У період з березня 2016-го по квітень 2018-го було зареєстровано 30 випадків звернення за статусом біженця від 104 акредитованих іноземних представників та членів їхніх родин”, – йдеться у матеріалі.

У документі МЗС, до якого отримали доступ журналісти, дані про громадянство прохачів притулку видалені, а в Міністерстві імміграції, біженців та громадянства  Канади  заявили, що не можуть коментувати конкретні випадки.

“Згідно із законом, будь-яка особа, яка просить про надання їй статусу біженця у Канаді, має право на належний процес розгляду свого звернення. Тим не менш, немає гарантії, що шукачу притулку буде дозволено залишитися в Канаді після завершення усіх процедур”, – сказала речниця Міністерства із питань імміграції, біженців та громадянства Канади Беатріс Фенелон.

У її відомстві додали, що незалежна Рада з питань імміграції та громадянства розглядає кожну заявку від прохачів притулку, і оцінює її правдоподібність.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 419

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua