Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 3 січня

Інформдень: 3 січня

“На олівець” НАЗК потрапили 38 партій, зокрема політсила Саакашвілі і “Свобода”

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило порушення у звітах 38 політичних сил, зокрема “Руху нових сил Міхеїла Саакашвілі” і ВО “Свобода”.

Про це повідомляє  прес-служба  НАЗК – Укрінформ.

“Національне агентство з питань запобігання корупції затвердило висновки про результати аналізу 275 звітів  політичних партій  про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за IІI квартал 2017 року… Зокрема, 13 політичних партій не додали інформацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру від кожної місцевої організації, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи. Порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії встановлені у шести звітах: “Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, “ВО “Черкащани”, “Рух нових сил Міхеїла Саакашвілі”, “Розумна сила”, “Аграрна партія України”, “Українське об’єднання патріотів – УКРОП”, – йдеться у повідомленні.

Окрім цього, політична партія “Блок Дарта Вейдера” та приватне підприємство “Українська правда” не надали інформацію та документи на письмовий запит Національного агентства, повідомили у прес-службі.

Ще шість політичних партій порушили строк подання звіту, зокрема “Лейбористська партія України”, “Сила права”.

Виявлені порушення тягнуть за собою адміністративну відповідальність, передбачену статтями 18846, 21221 та 21215 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зазначається у повідомленні.

Також встановлено неповноту відображеної інформації щодо правових підстав користування об’єктами нерухомості, які відображені у звітах як місцезнаходження 13 політичних партій. Це, зокрема, “Інтернет партія України”, “Українська республіканська партія”, “Ми – кияни”.

 

Геращенко звернулася до політиків, які “розсусолюють по ефірах

Перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко закликала деяких українських політиків перестати грати на руку країні-агресору.

Таку думку висловила перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці у  Facebook, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Україна давно вже встала, випрямилася й гордо тримає голову. Україна відбулася – ми думали, що в 91-му, але виявилося, в 2014-му. І це тільки “браття” намагаються й собі, й світові втюхати, що поряд – недодержава. Гидко, що цьому деякі політики й політикани підспівують”, – заявила вона.

За словами  Геращенко, у неї різні життєві дороги й цінності “з тими, хто волає “Україна, вставай!”, пише в стрічці, що в нас “немає держави”, розсусолює по ефірах, що “держава не відбулася”, про “гєноцид”.

При цьому перший віце-спікер вважає образою для українських військових на Донбасі заяви деяких політиків про те, що Україна “не відбулася як держава”.

“Хлопцям на фронті скажіть, що “немає держави”. То що ж вони тоді ціною свого життя захищають? Ваше словоблуддя в ефірах? Тим, хто з пекельних тюрем ОРДЛО повернувся, посмійте сказати, що за них, поки ви нили, боролася “держава, яка не відбулася”, а хлопці в цей час там ховали український прапор і чекали Україну”, – обурилася Геращенко.

Вона закликала політиків поступитися партійними й особистими інтересами заради держави. “Це вам варто встати над партійними й особистими інтересами, дивитися трішечки далі за горизонт, заради Країни, яка є і буде. На відміну від вічно ниючих і ображених”, – наголосила Геращенко.

 

Тука розповів про дві основні проблеми звільнених заручників

Практично для всіх визволених заручників, які раніше проживали на нині непідконтрольних уряду територіях, найбільшими проблемами наразі є пошук роботи та житла.

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо-переміщених осіб Георгій Тука в ефірі каналу «112 Україна», повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я спілкувався з людьми, які мешкали на неконтрольованій території, вони потрапили в полон за різних обставин, здебільшого, за свою українську позицію. Звісна річ, повертатись їм назад можливості немає. На відміну від певної кількості переселенців, які, покидаючи будинки на неконтрольованій території, вивозили власні речі, кошти, документи, ці люди взагалі нічого не мають. Із проблем на першому місці у всіх – житло. На другому місці – це робота”, – сказав Тука.

Він також зазначив, що необхідно вирішувати спільно з КМДА питання забезпечення гуртожитком таких людей. З працевлаштуванням, переконаний заступник міністра, буде простіше.

“З тими, з ким я спілкувався, я думаю, не буде великих проблем з працевлаштуванням. Це люди таких цікавих професій – електрозварювальник, будівельник, кухар. Я переконаний, що ми досить швидко допоможемо з роботою”, – зазначив він.

Тука додав, що наразі питання забезпечення колишніх  заручників  у побутовому плані, як закрите – більшою мірою завдяки роботі волонтерів.

Як повідомлялося, 27 грудня були визволені 73 заручники, які перебували в полоні на окупованій частині Донбасу. Натомість українська сторона передала “Д/ЛНР” 233 особи.

 

Тука розповів про недуги звільнених заручників

Звільнені заручники, які нині перебувають у лікарні «Феофанія», почуваються добре, проте потребують допомоги психологів.

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо-переміщених осіб Георгій Тука в ефірі каналу «112 Україна», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Був учора в «Феофанії». Ті люди, з якими я спілкувався, фізично почуваються добре, за ними чудово доглядають. Вони навіть жартома поскаржилися, що надто доглядають за ними лікарі. Але вони самі погоджуються з тим, що всім потрібна робота з психологами», – зазначив Тука.

Він також наголосив, що психологи вже почали працювати зі звільненими заручниками.

«Здебільшого в нас люди до співбесід із психологом ставляться з насторогою і навіть зневажливо, а ці люди свідомі того, що це їм допомога в першу чергу», – зазначив заступник міністра.

За його словами, у звільнених  заручників  лікарі виявили серцево-судинні проблеми, а в одного також підозрюють туберкульоз.

Про термінову потребу хірургічного втручання, як зазначив Тука, наразі не йдеться.

Як повідомляв Укрінформ, 27 грудня були визволені 73 заручники, які перебували в полоні на окупованій частині Донбасу. Натомість українська сторона передала “Д/ЛНР” 233 особи.

За даними першого заступника Голови Верховної Ради Ірини Геращенко, 24 колишні заручники-військовослужбовці були доправлені у військовий госпіталь на медогляд і реабілітацію, а 41 звільнений (серед них цивільні і військові) – у лікарню “Феофанія”.

 

Радник Трампа з нацбезпеки розповів про нову стратегію Росії

Радник президента США з питань нацбезпеки Герберт Макмастер заявив, що Дональд Трамп обізнаний про втручання Росії в американські вибори.

Про це генерал-лейтенант Макмастер сказав в  інтерв’ю  «Голосу Америки» – Укрінформ.

Він вважає, що необхідно знайти спосіб протистояти досить просунутій новій стратегії, яку  Росія  удосконалила з багатьох параметрів. За словами генерала, ця нова загроза включає в себе використання дезінформації, пропаганди і соціальних мереж для того, щоб розколоти суспільство і налаштувати соціальні групи одну проти одної.

«Ми торкнулися цієї проблеми в нашій Стратегії національної безпеки, бо для нас важливо відкрито говорити про те, що роз’єднує і об’єднує нас як націю, про наші прагнення і цінності, такі як права людини, верховенство закону і демократія», – заявив Макмастер.

«Росіяни також виявляли активність у Європі, – зазначив генерал, – і під час недавніх виборів у Франції, і на іспанському референдумі про статус Каталонії. Ми бачили їх активність у Мексиці, спроби спровокувати путч у Чорногорії. Зірвати завісу з російської кампанії дестабілізації – це перший важливий крок, який дозволить всім побачити їх справжні наміри, а, отже, послабить їх можливості сіяти невпевненість в людях і налаштовувати спільноти одну проти одної», – вважає радник з національної безпеки.

За його словами, Росія, як і раніше, заперечує свою причетність до подібних дій, але робить це все менш переконливо.

«Ці ж самі люди заявляли: «Ні, ми не збивали авіалайнер і не вбивали всіх цих людей»; «Ні, наших солдатів немає в Криму та на сході України»; «Ми не надаємо підтримку сирійському режиму, відповідальному за масові вбивства власних громадян з використанням хімічної зброї». Сьогодні цим словам вже ніхто не вірить», – переконаний Макмастер.

На думку генерала, кожна арабська держава повинна розуміти, що робить Росія на Близькому Сході, а саме – прагне використовувати деструктивні дії Ірану, який розпалює громадянську війну в регіоні, озброює і підтримує терористичні угруповання на кшталт «Хезболли». «За таку підтримку Росії доведеться заплатити чималу ціну», – заявив Макмастер.

 

Трамп про свого екс-радника Беннона: Він втратив здоровий глузд

Президент США Дональд Трамп заявив, що його колишній радник Стів Беннон «втратив розум» після того, як втратив роботу в Білому домі.

Про це  повідомляє ВВС – Укрінформ.

Як зазначає видання, у своїй новій книзі Беннон різко критикує Трампа та називає «зрадницькою» зустріч Трампа-молодшого з групою росіян. У відповідь на це президент США зробив відповідну заяву:

«Стів Беннон не має ніякого відношення до мене або мого президентства. Коли його звільнили, він не тільки втратив роботу, але і втратив розум», – заявив Трамп.

Крім того, Трамп зазначив, що колишній радник має незначне відношення до його «історичної перемоги». Він також поклав на нього відповідальність за втрату місця в Сенаті від штату Алабама.

Нагадаємо: 18 серпня,  Трамп  вирішив звільнити свого головного радника зі стратегічних питань Стівена Беннона.

До цього Трамп запідозрив Беннона в причетності до витоку інформації щодо роботи Білого дому.

 

Макмастер: США не мають допустити втручання РФ в демократичний процес

Одним із найважливіших завдань для США є розкриття російського втручання у вибори в усьому світі, щоб надалі не допустити втручання Москви в демократичний процес.

Про це радник Білого дому з питань національної безпеки Герберт Макмастер сказав в інтерв’ю «Голосу Америки» – Укрінформ.

«Ми маємо знайти спосіб протистояти цій дуже складній стратегії втручання. Це новий вид загрози, який Росія справді вдосконалила – використання засобів дезінформації та пропаганди, а також соціальних мереж, щоб поляризувати суспільства та спільноти», – сказав Макмастер.

Макмастер додав, що «підступні – це правильне слово» для опису дій Росії.

«Росіяни також виявляли активність у Європі – і під час недавніх виборів у Франції, і на іспанському референдумі про статус Каталонії. Ми бачили їх активність у Мексиці, спроби спровокувати путч у Чорногорії. Зірвати завісу з російської кампанії дестабілізації – це перший важливий крок, який дозволить всім побачити їх справжні наміри, а, отже, послабить їх можливості сіяти невпевненість в людях і налаштовувати спільноти одну проти одної», – вважає радник з національної безпеки.

Американські спецслужби переконані, що російська влада стоїть за спробами вплинути на результат виборів 2016 року у США. У кількох країнах Європи також дійшли висновку, що Росія намагалася втрутитися у вибори, зокрема, у Франції, Іспанії та під час голосування щодо Brexit у Великій Британії.

 

Конфлікт на Донбасі стосується всієї Європи – Габріель

Що довше триватиме конфлікт на Донбасі, то більше буде враження, що це стосується лише України, тоді як насправді він стосується всієї Європи. Про це на прес-конференції у Києві повідомив міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель, передає УНН.

“Чим далі триватиме цей конфлікт, чим менше буде прогресу, тим більше буде ставлення, що це конфлікт, який стосується лише України. Хоча насправді він стосується всієї Європи”, – заявив З.Габріель.

Як повідомляв УНН, міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив, що під час виборів президента Російської Федерації  на Донбасі можливі провокації.

 

Двоє українців у Києві знімали на замовлення РФ антиукраїнські відеопроекти

Двоє громадян України готували на замовлення російських структур антиукраїнські відеоматеріали, які згодом розміщувалися на каналі популярного відеохостингу і транслювались російськими ЗМІ. Про це йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури АРК, передає УНН.

Так, прокуратурою Автономної Республіки Крим здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому 29.05.2017 року, за фактом проведення протягом 2014-2017 років підготовки, розв’язування та ведення інформаційної агресії за допомогою загальнодоступних і соціально-орієнтованих ресурсів мережі Інтернет, спрямованої на дискредитацію України та формування потрібної Російській Федерації суспільної думки, у тому числі у мешканців тимчасово окупованої території півострову Крим та материкової частини України.

“У ході досудового розслідування встановлено, що двоє громадян України готували на замовлення російських структур антиукраїнські відеоматеріали, які згодом розміщувалися на каналі популярного відеохостингу і транслювались російськими ЗМІ.

Зокрема, підготовлені ними матеріали спрямовані на підтримку діяльності терористичних організацій, надання легітимності діям держави-окупанта, а також на вчинення насильницьких дій зі зміни державного устрою України”, – йдеться у повідомленні.

У прокуратурі відзначили, що українці періодично виїжджали до РФ, де отримували інструкції, а також готівку за виконану роботу та на нові інформаційні проекти. При цьому, у якості студії для зйомок та монтажу відеосюжетів використовували приватний будинок у м. Києві.

Сьогодні, за даними прес-служби, в межах кримінального провадження працівниками прокуратури Автономної Республіки Крим спільно з співробітниками СБ України на виконання ухвал суду проведено обшуки за місцем проживання цих осіб, де виявлено та зафіксовано відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення та вилучено знаряддя його вчинення щодо яких будуть проведені відповідні експертизи.

 

Клімкін: під час виборів в Росії можуть бути провокації на Донбасі

Під час виборів президента Російської Федерації на Донбасі можливі провокації. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на спільній прес-конференції з головою МЗС Німеччини Зігмаром Габріелем, передає кореспондент  УНН.

“Росія перенесла дату виборів на річницю нелегального референдуму, який відбувався в Криму, що є не просто провокацією, а свідомим кроком. По-друге, спроба організації виборів на території Криму робить їх дуже сумнівними з точки зору легітимності. І третє — ми прекрасно знаємо, яким чином в Росії приймають рішення, але ми цілком припускаємо, що Росія може вдатись до провокацій. І ми до цього готові”, — заявив П.Клімкін.

Як повідомляв  УНН, спостерігачі ЄС і ОБСЄ  не поїдуть до окупованого Крим  на вибори президента Росії.

 

Марчук вважає, що на Донбасі немає загрози великої війни

Представник України у підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук  заявив, що загрози великої війни в Донбасі немає.

Про це він заявив в інтерв’ю  “5 каналу”  ввечері у вівторок, 2 січня – Укрінформ.

“На мій погляд, ніякої загрози великої війни немає. Зрозуміло, що Росія використовувала і буде використовувати будь-який спосіб. Що таке Javelin – це дуже ефективна зброя”, – зазначив Марчук.

Він нагадав, що в Росії є схожа зброя, але вона не така ефективна і мобільна.

“Це (Javelin – ред.) зброя поля бою. Це не горизонтна артилерія, це не “Точка-У” на 120 кілометрів”, – підкреслив Марчук.

За його словами, протитанкові комплекси Javelin не використовуються в наступальних операціях.

“Головне призначення цієї зброї – це на полі бою, тобто в межах видимості, зупинити танкову атаку, вона не використовується в наступальних операціях, як “Град”… Але росіяни на всіх рівнях уже заявили, що США перейшли червону лінію. Слухайте, а те, що вони нагнали туди, на ту територію, сучасні види зброї і реактивну артилерію далеку, системи радіоелектронної боротьби, системи протиповітряної оборони, танки, в тому числі найновіші, вони звідки взялися, з універмагів? Це така спекуляція на те, що ось Javelin – це щось таке дуже страшне. Але там у них, що нічого немає? Там поле? Там всі у них з пістолетами або, в крайньому випадку, автоматами Калашникова? Це дурниці, спекуляції”, – підкреслив Марчук.

Він вважає, що Україні потрібно бути готовою до маніпуляцій з боку країни-агресора РФ і грамотно виставляти контраргументи.

 

АТО: бойовики порушують “тишу” лише на Донецькому напрямку

Бойовики продовжують порушувати режим перемир’я, за середу вони вже 5 разів обстрілювали позиції сил АТО. Всі порушення режиму перемир’я відбувалися на Донецькому напрямку.

Про це повідомляє  прес-центр  штабу АТО у вечірньому зведенні 3 січня – Укрінформ.

“Позиції Збройних Сил України знову піддалися обстрілам, зокрема й із мінометів. З початку цієї доби, уздовж лінії розмежування, зафіксовано уже 5  обстрілів  наших позицій зі сторони противника. Усі порушення режиму перемир’я, як і декілька останніх днів, відбулися на Донецькому напрямку”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у передмісті Авдіївки ворог обстріляв наші опорні пункти з гранатометів різних видів та великокаліберних кулеметів. Довкола Мар’їнки загарбниками було випущено 4 міни 82-го калібру. З мінометів того ж калібру і гранатометів російсько-окупаційні угруповання вели вогонь по оборонних укріпленнях неподалік шахти Бутівка.

На Приазов’ї, біля Водяного, окупанти застосували фактично увесь арсенал піхотного озброєння – гранатомети різних видів та великокаліберні кулемети. У цьому ж районі, але неподалік Широкиного, загарбники порушували перемир’я зі стрілецької зброї.

Українські військовослужбовці забезпечували виконання усіх заходів щодо дотримання режиму тиші та вогонь у відповідь не відкривали, зазначили в прес-центрі штабу АТО.

 

Клімкін і Габріель по-різному оцінюють надання Україні зброї зі США

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що рішення США про надання Україні летальної зброї не може використовуватися як аргумент для “підвищення температури” конфлікту.

Про це він заявив на спільному брифінгу в Києві з міністром закордонних справ Німеччини Зігмаром Габріелем, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ця  зброя  (надана США – Ред.) може і буде використовуватися у разі провокацій з боку Росії і підтримуваних нею терористів. Але вона не використовується в атакуючих діях, тому рішення про її надання не може використовуватися як аргумент, який буде сприяти підвищенню температури конфлікту», – наголосив Клімкін.

Він додав, що Україна не виключає подальшої мілітарної ескалації конфлікту на Донбасі з боку Росії, оскільки те, що РФ робить зараз – це свідома тактика постійної контрольованої ескалації.

У свою чергу, Зігмар Габріель зазначив, що може зрозуміти позицію українського уряду, але, на його думку, на Донбасі й так багато озброєння.

Він зазначив, що у Німеччині досить скептично ставляться до того, що постачання зброї може допомогти у врегулюванні конфлікту.

«Але ми досить віддалені від цього конфлікту і перебуваємо, як країна, у певній безпеці. Звичайно, Україна з погляду оборони розглядає це інакше», – зазначив Габріель.

Як повідомлялося, у грудні 2017 року Державний департамент США схвалив постачання летальної зброї Україні.

 

Клімкін: Ми дістанемо компанії, що торгують з анексованим Кримом

Україна і політичними, і юридичними методами впливатиме на компанії, які не дотримуються режиму санкцій щодо анексованого Криму.

Про це міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив під час спільної з федеральним міністром закордонних справ Німеччини Зігмаром Габріелем прес-конференції в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми багато зробили для того, щоб російське шахрайство, як у випадку із постачанням турбін Siemens, на території окупованого  Криму  ніколи повторилася. Я вважаю, що це стало сумним уроком для всього німецького, і не тільки німецького, бізнесу. І зараз є, звичайно, ті компанії, які дозволяють своїм ретейлерам, як, наприклад, Volkswagen або Adidas, Крим зараховувати до території Росії. Ми їх, безумовно, дістанемо, дістанемо не тільки політичними, а й юридичними методами», – наголосив Клімкін.

Раніше Служба безпеки України заявила про наміри перевірити інформацію про можливу роботу німецьких компаній DHL Express, Adidas і Puma в анексованому Криму.

У свою чергу, автоконцерн Volkswagen і всі бренди, що входять у нього, запевняють, що дотримуються чинного режиму санкцій на півострові.

Як повідомлялося, до Криму в обхід санкцій ЄС були поставлені турбіни виробництва німецького концерну Siemens. Компанія подала позови проти причетних до цього ВАТ “ВО “Технопромекспорт”, ТОВ “ВО “Технопромекспорт” і ТОВ “Сіменс Технології газових турбін” (спільне підприємство Siemens і російської компанії “Силові машини”), проте російський суд їх не задовольнив.

 

Німеччина вважає необхідністю введення миротворців ООН на Донбас

Німеччина переконана в необхідності запровадження миротворчої місії ООН на Донбасі і має спільне з Україною бачення щодо її мандату.

Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель на брифінгу в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми маємо спільне переконання, що необхідно запровадити  миротворчу  місію ООН на Донбасі, і це вимагає від нас зусиль. Це має бути озброєна і потужна місія ООН, яка перебуває на всій окупованій території, а не нечисленна група, яка охоронятиме представників ОБСЄ і перебуватиме на лінії зіткнення. Інакше це буде новий кордон в Україні», – сказав Габріель.

Він додав, що Німеччина разом із французькими партнерами, а також із країнами, які входять до Ради Безпеки ООН, зробить усе, щоб запровадити справжню миротворчу місію ООН на Донбасі.

Як повідомляв Укрінформ, Україна наполягає на розміщенні миротворців ООН в усій зоні збройного конфлікту на Донбасі і ділянці російсько-українського кордону завдовжки 420 км, а також наданні їм широких прав. Крім того, Київ категорично проти, щоб до складу миротворчої місії ООН входили росіяни.

Позиція Росії з питання контингенту ООН на Донбасі полягає у тому, що миротворці мають підтримувати місію ОБСЄ.

 

У СБУ застерегли учасників АТО від поїздок до РФ через можливі провокації з боку ФСБ

Служба безпеки України застерегла громадян України, які є учасниками АТО, від поїздок до Російської Федерації через те, що з боку російських спецслужб можливі провокації. Про це заявив голова СБУ Василь Грицак, передає УНН з посиланням на повідомлення прес-центру СБУ.

“Застереження Служби безпеки України щодо небезпеки перебування українських громадян на території РФ підтверджуються численними задокументованими фактами російських провокацій у рамках гібридної війни. Російські спецслужби намагаються втягувати українських громадян у протиправну діяльність, штучно створюючи компрометуючі ситуації, а також використовують родинні зв’язки, щоб виманити наших співвітчизників, насамперед учасників АТО, на свою територію для організації таких провокацій”, — цитує прес-центр слова голови СБУ Василя Грицака.

У відомстві зазначили, що російські спецслужби вчинили чергову антиукраїнську провокацію, незаконно затримавши у Москві громадянина України, учасника антитерористичної операції Олега Негоду, який їхав до своїх родичів.
ФСБ РФ, наголосили у Службі, полює на наших співвітчизників на російській території і поїздки до країни-агресора є вкрай небезпечними.

У зв’язку з цим, додали у відомстві, голова Служби безпеки України Василь Грицак закликав українців, особливо тих хто має досвід участі в антитерористичній операції, утриматись від поїздок до Росії та тимчасово окупованих територій.

Як повідомляв УНН, Негода, киянин, який проходив службу в зоні проведення АТО, наприкінці 2017 року поїхав у місто Саратов до сестри і  був затриманий у Москві  невідомими 24-25 грудня.

 

Макрон хоче прийняти закон із протидії “фейковим новинам”

Президент Франції Еммануель Макрон має намір запропонувати переглянути французьке законодавство щодо засобів масової інформації з метою боротьби з “фейковими новинами”.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

За його словами, неправдива інформація становлять загрозу для ліберальних демократій. Французький президент також нагадав, що він і його команда стали жертвами фейкових новин і серйозного зламу даних в ході його виборчої кампанії в минулому році.

“Якщо ми хочемо захистити ліберальні демократії, у нас повинно бути сильне законодавство”, – сказав Макрон у новорічному зверненні до журналістів.

Він також зазначив, що зміни в законодавство будуть в тому числі торкатися соціальних мереж, особливо в період виборів.

Агентство відзначає, що з моменту свого обрання в травні 2017 року Макрон  прямо вказував на російські ЗМІ, звинувачуючи їх у розміщенні дезінформації про нього в ході його виборчої кампанії.

 

Польща видає українцям 85% дозволів на роботу серед негромадян ЄС

У Польщі переважну більшість офіційних дозволів на роботу, які видають громадянам країн – не членів ЄС, отримують українці.

Про це під час прес-конференції у середу заявила міністр соціальної політики Польщі Елжбета Рафальська, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Якщо йдеться про громадян України, то видаємо їм 85% дозволів на роботу і реєструємо 95% заяв (про намір працевлаштування)”, – заявила Рафальська.

За її словами, окрім українців у Польщі найбільше працевлаштовано громадян Білорусі, Молдови, Індії, Непалу, Туреччини, Вірменії, Китаю та В’єтнаму. Загалом на кінець 2017 року в усіх воєводствах Польщі видано близько 250 тис. дозволів на роботу для іноземців з країн, які не входять до Євросоюзу.

Рафальська повідомила, що участь іноземців у польському ринку праці на сьогодні становить від 2,5% до 5%. Найчастіше вони працюють у сільському господарстві, будівництві, на промисловому виробництві, транспорті, у торгівлі, гастрономії і домашніх господарствах.

Як відомо, з 1 січня у Польщі запроваджено нові правила сезонного  працевлаштування іноземців. Зокрема, працедавці зобов’язані інформувати відповідні державні органи про всі зміни щодо працевлаштування громадян України, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та Росії, які користуються спрощеною процедурою доступу до польського ринку праці.

Змінами передбачається також, що поряд із дозволами на працю, які видаються воєводами на три роки, запроваджуються дозволи на сезонну працю, які видаватимуться на дев’ять місяців упродовж календарного року.

Нове законодавство також передбачає створення реєстру праці іноземців, в якому буде інформація щодо класичних дозволів на працю, дозволів на сезонну працю, заяв про наміри працевлаштування іноземців, а також інформація місцевих органів влади щодо кадрових проблем на локальному ринку праці.

Запроваджується також плата у розмірі 30 злотих (близько 240 грн) за реєстрацію заяви працедавця про потребу працевлаштування іноземців.

 

У Польщі підрахували, скільки прийняли українців з Донбасу

Останнім часом Польща прийняла у себе 1,5 мільйона українців, з яких кілька десятків тисяч – з територій, охоплених війною.

На цьому під час спільної прес-конференції з главою угорського уряду Віктором Орбаном у Будапешті заявив голова Ради міністрів Польщі Матеуш Моравецький, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Я підкреслив на Європейській Раді і сьогодні ще раз про це скажу: країни Центральної Європи роблять багато для міграції, для послаблення напруги на східному фланзі ЄС, адже триває війна Росії з Україною, у нас (Польщі) дуже багато мігрантів і біженців з Чечні, і ми очевидним чином зменшуємо напругу в міграційній сфері”, – заявив Моравецький.

Він зазначив, що позиція Польщі і Угорщини вже декілька років не змінюється: національні країни повинні самостійно вирішувати, кого до себе приймати, а кого ні.

“Ми прийняли 1,5 млн українців, при цьому значна частина з них це люди, які втекли з територій, де тривають бойові дії – з  Донбасу. Оцінюємо, що принаймні кілька десятків тисяч – це люди, які втекли з цих територій”, – наголосив Моравецький, додаючи, що Польща докладає значних зусиль до послаблення міграційного тиску на сході Європи.

Глава польського уряду зауважив, що на Заході Європи мислення країн зміщується у бік позиції, яку представляють Польща та Угорщина: необхідно надавати допомогу у місцях конфліктів, а не приймати біженців у Європі.

На початку грудня Єврокомісія повідомила, що подає скаргу до суду ЄС на Польщу, Чехію та Угорщину за відмову приймати біженців. На це офіційна Варшава відповіла, що вона й надалі не погоджуватиметься приймати біженців і готова відстоювати свою позицію в суді.

Як повідомлялося, ліберальний польський уряд Еви Копач у вересні 2015 року зобов’язався прийняти близько 7 тисяч мігрантів з півдня. Після перемоги на виборах в листопаді того ж року правоконсервативної партії PiS новосформований уряд Беати Шидло відмовився виконувати рішення попередників з міркувань безпеки.

 

Порошенко назвав 2017 рік переломним

Президент Петро Порошенко назвав 2017 рік переломним у реформуванні Української держави.

Про це він написав у  Facebook – Укрінформ.

“2017 став переломним у реформуванні країни.  Медична, пенсійна, освітня – реформи, які впровадять принципові зміни в житті українців та наблизять стандарти життя до європейських”, – зазначив Порошенко.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко 28 грудня підписав закони “Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості” та “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів”, що дає старт медреформі.

 

Прем’єр Литви пояснив свою тезу про поновлення політичних контактів з РФ

Прем’єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс роз’яснив свою тезу про необхідність відновити політичні контакти з Москвою тим, що для здійснення дієвої політики потрібні комунікаційні канали.

Про це прем’єр написав в соціальній мережі Facebook, повідомляє  Delfi.lt – Укрінформ.

“Росія – складний сусід. Проте для дієвої політики потрібні комунікаційні канали. Зараз їх по суті немає. Ми говоримо, що вони мають бути створені. Повинен відбуватися двосторонній діалог. Нам не слід боятися сказати правду – і сказати її прямо в очі. Наша сила – в сміливому і відкритому формулюванні чіткої позиції”, – підкреслив прем’єр.

Він зазначив, що Литва – єдина з держав-членів Євросоюзу, яка не підтримує з Росією ніяких робочих контактів на політичному рівні.

“Пряме і принципове спілкування краще його повної відсутності. Такої позиції дотримується навіть організація НАТО, яка зміцнює свій східний фланг, зберігаючи при цьому комунікаційні канали з Росією”, – заявив Сквeрняліс.

При цьому він підкреслив, що Литва “ніколи не визнавала і не визнає незаконну окупацію Криму”, а Мінські угоди про перемир’я на Сході України “чекають своєї реалізації”.

“Ми не розглядаємо і не говоримо про перегляд політики санкцій відносно Росії. Це погоджена позиція ЄС, і доки не зникли підстави, через які санкції було введено, не може бути ніякої мови про їх пом’якшення та їх відміну”, – сказав литовський прем’єр.

Він також завірив, що Україна залишається для Литви найважливішим партнером. “Територіальна цілісність України має бути відновлена. Успіх України – це наш успіх. Успіх України може стати прикладом для Росії. Литва підтримує і надалі у міру своїх можливостей підтримуватиме цього виняткового важливого для нас стратегічного партнера”, – сказав прем’єр-міністр.

Як приклад такої співпраці він навів прийняте литовським урядом у кінці минулого року рішення про передачу Україні зброї і боєприпасів більш ніж на 2 млн євро.

“Ми підтримуємо Україну в усіх міжнародних організаціях, висловлюємося за європейську перспективу для цієї держави, надаємо допомогу, у тому числі і зброєю. Уряд у кінці грудня прийняв відповідне рішення. Литва ініціює так званий “план Маршала” для України з метою простимулювати структурні реформи в цій країні”, – підкреслив литовський прем’єр.

Цей запис в Facebook прем’єр зробив після того, як його інтерв’ю, що вийшло на телеканалі LNK, отримало суперечні оцінки. В ході телепередачі він заявив про доцільність  встановити цього року контакти з представниками російської влади, підкресливши при цьому, що одночасно не можна відмовитися від стратегічних позицій по Україні.

А президент Литви Даля Грібаускайте раніше сказала, що Вільнюс буде готовий до тіснішої співпраці з Москвою, коли Росія змінить свою політику.

Як відомо, з часу анексії Криму в 2014 році і досі Литва не провела ніяких зустрічей з високопоставленими представниками Росії.

 

Пошта Клінтон: республіканці виявили помилки у розслідуванні ФБР

Республіканці у профільних комітетах Конгресу США вперше виявили свідоцтва того, що у ФБР були докази порушення закону екс-держсекретарем Гілларі Клінтон та її оточенням при передачі засекреченої інформації через особисту пошту.

Про це повідомляє  The Hill – Укрінформ.

“Республіканці на профільних комітетах Конгресу говорять, що вони виявили нові помилки та протиріччя у розслідуванні ФБР”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, законодавці виявили документи ФБР, в яких йдеться про “величезні обсяги” засекреченої інформації, що проходила через незахищену електронну пошту  Клінтон  та її помічників, і про те, що це є доказом кримінальної порушення.

Як ідеться в публікації, це є підтвердженням того, що один з ключових свідків у справі раніше дав неправдиві свідчення. За інформацією видання, в документах відомства ім’я цього свідка змінено, однак очевидно, що йдеться про співробітника комп’ютерної фірми, яка надавала допомогу в технічному обслуговуванні особистого поштового сервера Клінтон після того, як вона залишила пост держсекретаря.

Слідчі також підтвердили, що ФБР почало готувати заяву про зняття з Клінтон всіх обвинувачень тоді, як існували докази порушень за підсумками виклику свідків на допити, і до того, як федеральні агенти допитали ще більше десяти ключових свідків у справі.

Як відомо, скандал у зв’язку з електронним листуванням Клінтон спалахнув у березні 2015 року. З’ясувалося, що вона, коли була держсекретарем, проти встановлених вимог вела службове листування з особистого облікового запису.

Влітку 2016 року ситуація, здавалося, була вичерпана, коли глава ФБР Джеймс Комі оголосив, що Клінтон проявила надзвичайну недбалість, але ознак злочинного умислу в її діях немає. Проте наприкінці жовтня глава ФБР відправив у Конгрес повідомлення, що виявлено нові листи Клінтон, і він починає нову перевірку.

За два дні до виборів Комі повідомив Конгрес про те, що після вивчення листів Клінтон відомство, як і раніше, не вважає за необхідне висунути їй обвинувачення, проте  шкоду для кампанії Клінтон вже не можна було виправити.

 

Війна у Сирії закінчиться за два роки – лідер Хезболли

У ліванському угрупуванні «Хезболла» переконані, що громадянська війна у Сирії триватиме ще максимум два роки.

Про це лідер угрупування Сайєд Хасан Насрала розповів у інтерв’ю ліванському телеканалу «аль-Маяден», повідомляє  Reuters – Укрінформ.

«Лідер підтримуваного Іраном угрупування «Хезболла» заявив, що війна у Сирії, яка триває уже сьомий рік, закінчиться за рік, максимум – два», – йдеться у матеріалі.

Насрала також запевнив, що обстріли Ізраїлем позицій Хезболли у Сирії не завадили поставкам бійцям угрупування боєприпасів й не зможуть перешкодити цьому у майбутньому.

Reuters нагадує, що Хезболла та інші підтримувані Іраном групи виступають у конфлікті, що почався у 2011 році, на боці президента Сирії Башара аль-Асада.

 

Податок на нерухомість: ДФС не повідомила вчасно – фізособа не платить штраф

Фізособа звільняється від штрафу за несвоєчасну сплату податку на нерухоме майно, якщо податкова запізно направила повідомлення про його сплату.

Про це йдеться в законі «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (№2245-VIII),  повідомляється  на сайті Комітету з питань податкової та митної політики

«Встановлено, що якщо податковий орган у визначений ПКУ строк не направив фізичній особі повідомлення-рішення на сплату  податку  на нерухоме майно, така фізична особа звільняється від відповідальності за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання», – йдеться в повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, у 2018 році треба буде платити податок на нерухомість за 2017-й рік, ставка якого буде прив’язана до підвищеної мінімальної зарплати з 1 січня 2017 року у 3 тис. 200 грн.

 

В Авакова остерігаються провокацій з боку Росії на Різдвяні свята

Правоохоронці напередодні Різдва перевірять усі культові споруди та місця масового зібрання на предмет наявності вибухонебезпечних предметів і  засобів пожежогасіння.

Про це заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий під час відеоселекторної наради за участю представників центральних органів виконавчої влади та керівників територіальних підрозділів, повідомляє Укрінформ.

«Вибухотехніки перевірять усі місця масового зібрання громадян на предмет вибухонебезпечних предметів та наявність засобів пожежогасіння», – цитує посадовція прес-служба МВС на сторінці у  Facebook.

За словами Ярового, таких заходів безпеки вживатимуть з огляду на можливі провокації з боку РФ. «Ми всі знаємо, як сусідня Росія може розхитувати ситуацію», – наголосив перший заступник міністра.

Водночас прес-служба  Нацполіції  з посиланням на інформацію першого заступника глави МВС повідомляє, що у період різдвяних свят на території держави відбудуться відправи у храмах за участю щонайменше чотирьох мільйонів вірян.

У цьому зв’язку Яровий наголосив на залученні до забезпечення громадської безпеки та правопорядку достатньої кількості сил і засобів на час різдвяних свят.

Водночас перший заступник міністра внутрішніх справ відзначив професійність правоохоронців під час забезпечення правопорядку на новорічні свята.

 

У Мінкульті повідомили, як отримати грант Президента на творчий проект

Міністерство культури оголосило конкурс на одержання у 2018 році щорічних грантів Президента молодими діячами у галузі культури.

Про це  повідомляє  прес-служба міністерства – Укрінформ.

“Міністерство культури України оголошує конкурс претендентів на одержання у 2018 році щорічних грантів Президента України молодими діячами у галузі театрального, музичного, циркового, образотворчого мистецтва, молодими письменниками і майстрами народного мистецтва для створення і реалізації творчих проектів. Для одержання гранту претенденти до 15 лютого 2018 року подають до Мінкультури заяву”, – ідеться в повідомленні.

До заяви слід додати низку документів: заявку на участь у конкурсі; кошторис творчого проекту; копію паспорта; інформаційну довідку про головних виконавців проекту, рекомендації щодо підтримки творчого проекту (не менше двох); гарантійний лист підприємства (установи, організації, закладу), яке зобов’язується забезпечити реалізацію творчого проекту.

Документи, що не відповідають цим вимогам, до розгляду експертними комісіями не приймаються, наголошують у Мінкультури.

 

Саакашвілі оскаржить відмову у наданні статусу біженця

Адвокати Саакашвілі будуть оскаржувати рішення Окружного адмінсуду Києва.

Який не задовольнив його позов про відмову УДМС у Київській області в оформленні документів для вирішення питання про визнання екс-голови Одеської ОДА особою, яка потребує додаткового захисту – Укрінформ.

Про це заявив журналістам адвокат Руслан Чорнолуцький після засідання суду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Суддя Скочок оголосила коротко рішення. Повністю було відмовлено в задоволенні позову Саакашвілі… У нас є згідно з новим Кодексом про адміністративне судочинство 30 днів на оскарження цього рішення. Тому це рішення буде нами оскаржене обов’язково, воно не вступило в силу”, – зазначив Чорнолуцький, підкресливши, що “ніякої екстрадиції не буде”.

За його словами, на цей час Саакашвілі перебуває у статусі особи, яка оскаржує дії міграційної служби, і цей статус дозволяє йому перебувати на території України.

Таким чином, заявив Чорнолуцький, всі дії щодо фізичного видворення Саакашвілі з держави “будуть незаконні, поки ми оскаржуємо дії в судах”.

“На наступні 2 місяці в нас є повні можливості та права оскаржувати рішення, які ми зараз почули”, – підкреслив адвокат.

Як повідомлялося, Саакашвілі вимагав визнати протиправним та скасувати рішення міграційної служби від 1 листопада 2017 року про відмову в оформленні документів для вирішення питання про визнання його особою, яка потребує додаткового захисту.

У липні 2017 року Президент Петро Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. У серпні Головна прокуратура Грузії направила запит про екстрадицію екс-президента Саакашвілі.

1 листопада Управління ДМС в Київській області ухвалило рішення “Про відмову Саакашвілі в оформленні документів для вирішення питання про визнання особою, яка потребує додаткового захисту”.

5 грудня Саакашвілі був затриманий в Києві. Йому інкримінують сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності (ч. 2. ст. 256 Кримінального кодексу України).

11 грудня Печерський районний суд Києва відпустив Саакашвілі  на час розслідування, не обравши йому запобіжного заходу.

15 грудня Генеральна прокуратура подала скаргу до Апеляційного суду Києва на відмову попередньої судової інстанції відправити Саакашвілі під домашній арешт.

На засіданні 3 січня Апеляційний суд Києва ухвалив рішення перенести розгляд скарги на 11 січня.

 

Суд у Києві розглядає позов Саакашвілі про надання статусу біженця

Окружний адмінсуд Києва розпочав розгляд по суті позову екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі щодо відмови Державної міграційної служби в оформленні документів про визнання його особою, яка потребує додаткового захисту.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Сам Саакашвілі прийшов на засідання. Окрім того, в залі присутній народний депутат Юрій Дерев’янко.

Як повідомлялося, Саакашвілі вимагає визнати протиправним та скасувати рішення міграційної служби від 1 листопада 2017 року про відмову в оформленні документів для вирішення питання про визнання його особою, яка потребує додаткового захисту.

Як відомо, у липні 2017 року Президент Петро Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. У серпні Головна прокуратура Грузії направила запит про екстрадицію Саакашвілі. Екс-президент Грузії заявляв, що готує клопотання до Мін’юсту, в якому наведе аргументи, чому його не можна екстрадувати на батьківщину.

1 листопада Управління ДМС в Київській області ухвалило рішення “Про відмову Саакашвілі в оформленні документів для вирішення питання про визнання особою, яка потребує додаткового захисту”.

5 грудня Саакашвілі був затриманий в Києві. Йому інкримінують сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності (ч. 2. ст. 256 Кримінального кодексу України).

11 грудня Печерський районний суд Києва відпустив Саакашвілі на час розслідування, не обравши йому ніякого запобіжного заходу.

15 грудня Генеральна прокуратура подала скаргу до Апеляційного суду Києва на відмову попередньої судової інстанції відправити Саакашвілі під домашній арешт.

На засіданні 22 грудня Апеляційний суд Києва переніс розгляд скарги на 3 січня.

 

Суд вивчає докази у справі за позовом Саакашвілі проти ДМСУ

Окружний адмінсуд Києва під час розгляду позову екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі до ДМСУ по суті розпочав стадію дослідження доказів щодо рішення про відмову Саакашвілі в наданні статусу біженці.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Переходимо до стадії дослідження доказів у справі”, – заявила суддя Тетяна Скочок після заслуховування сторін позивача та відповідача.

Зокрема, адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький заявив, що в Саакашвілі досі лишається необхідність у додатковому захисті, в чому було відмовлено рішенням Управління Державної міграційної служби у Київській області.

Водночас представники відповідача вважають, що позов не підлягає задоволенню.

Як повідомлялося, Саакашвілі вимагає визнати протиправним та скасувати рішення міграційної служби від 1 листопада 2017 року про відмову в оформленні документів для вирішення питання про визнання його особою, яка потребує додаткового захисту.

Як відомо, у липні 2017 року Президент Петро Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. У серпні Головна прокуратура Грузії направила запит про екстрадицію Саакашвілі. Екс-президент Грузії заявляв, що готує клопотання до Мін’юсту, в якому наведе аргументи, чому його не можна екстрадувати на батьківщину.

1 листопада Управління ДМС в Київській області ухвалило рішення “Про відмову Саакашвілі в оформленні документів для вирішення питання про визнання особою, яка потребує додаткового захисту”.

5 грудня  Саакашвілі  був затриманий в Києві. Йому інкримінують сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності (ч. 2. ст. 256 Кримінального кодексу України).

11 грудня Печерський районний суд Києва відпустив Саакашвілі на час розслідування, не обравши йому ніякого запобіжного заходу.

15 грудня Генеральна прокуратура подала скаргу до Апеляційного суду Києва на відмову попередньої судової інстанції відправити Саакашвілі під домашній арешт.

На засіданні 22 грудня Апеляційний суд Києва переніс розгляд скарги на 3 січня.

 

Адмінсуд Києва відмовив Саакашвілі у задоволенні позову проти ДМСУ

Окружний адмінсуд Києва відмовив у задоволенні позову екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі щодо рішення УДМС у Київській області “Про відмову Саакашвілі в оформленні документів для вирішення питання про визнання особою, яка потребує додаткового захисту”.

Відповідне рішення оголосила суддя Тетяна Скочок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Окружний суд у складі судді Тетяни Скочок ухвалив рішення відмовити у задоводенні позову Міхеїла Саакашвілі”, – заявила Скочок.

Як повідомлялося, Саакашвілі вимагає визнати протиправним та скасувати рішення міграційної служби від 1 листопада 2017 року про відмову в оформленні документів для вирішення питання про визнання його особою, яка потребує додаткового захисту.

Як відомо, у липні 2017 року Президент Петро Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. У серпні Головна прокуратура Грузії направила запит про екстрадицію Саакашвілі. Екс-президент Грузії заявляв, що готує клопотання до Мін’юсту, в якому наведе аргументи, чому його не можна екстрадувати на батьківщину.

1 листопада Управління ДМС в Київській області ухвалило рішення “Про відмову Саакашвілі в оформленні документів для вирішення питання про визнання особою, яка потребує додаткового захисту”.

5 грудня Саакашвілі був затриманий в Києві. Йому інкримінують сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності (ч. 2. ст. 256 Кримінального кодексу України).

11 грудня Печерський районний суд Києва відпустив Саакашвілі на час розслідування, не обравши йому ніякого запобіжного заходу.

15 грудня Генеральна прокуратура подала скаргу до Апеляційного суду Києва на відмову попередньої судової інстанції відправити Саакашвілі під домашній арешт.

На засіданні 22 грудня Апеляційний суд Києва переніс розгляд скарги на 3 січня.

 

Климпуш-Цинцадзе прокоментувала законопроект про звільнення голів НАБУ і САП

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе сподівається, що негативна внутрішня та зовнішня реакція на законопроект про звільнення голів антикорупційних органів утримає ВР від його розгляду.

Про це вона заявила в онлайн-інтерв’ю порталу liga.net 3 січня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я сподіваюсь, що та внутрішня реакція, яку ми отримали і всередині країни на різних рівнях – і в уряді, і в парламенті, і серед громадськості, – і реакція закордонних партнерів, є достатнім стримуючим фактором для українського політикуму у Верховній Раді не виносити цього питання на розгляд, уже не кажучи про те, щоб приймати цей законопроект”, – сказала Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, вона дуже рада, що зареєстрований у парламенті законопроект щодо політичного впливу Верховної Ради на антикорупційні органи не було винесено на голосування.

“Я дуже сподіваюсь на достатню відповідальність наших політиків”, – підкреслила віце-прем’єр.

Як повідомляв Укрінформ, законопроект №7362 “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення парламентського контролю”, який підготували народні депутати Артур Герасимов (БПП) та Максим Бурбак (“Народний фронт”), був зареєстрований у Верховній Раді 6 грудня. Ним пропонується надати Верховній Раді право розглядати питання щодо звільнення керівництва  НАБУ, САП та ДБР без проведення аудиту.

Відповідний законопроект згодом включили в порядок денний Верховної Ради. Пізніше народний депутат Мустафа Найєм повідомив, що цей законопроект знято з порядку денного засідання парламенту.

Національне антикорупційне бюро вважає, що у разі ухвалення законопроекту № 7362 буде завдано нищівного удару по незалежності цих органів.

Голова фракції “Блоку Петра Порошенка” Артур Герасимов заявив, що зареєстрував законопроект №7362, аби розпочати його громадське обговорення.

Проти цього проекту закону вже висловилися в Євросоюзі та США.

Як відомо, відповідно до чинної редакції закону про Національне антикорупційне бюро його керівник звільняється, зокрема, у разі подання письмової заяви про припинення повноважень за власним бажанням, призначення чи обрання на іншу посаду за його згодою, неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров’я, невідповідності обмеженням щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, невчасного подання декларації, набуття громадянства іншої держави або наявності висновку комісії з проведення незалежної оцінки (аудиту) про неефективність діяльності Національного бюро та неналежне виконання обов’язків його директором.

 

Мін’юст анонсував зустріч щодо нового етапу звільнення заручників

Вже у п’ятницю, 5 січня, відбудеться зустріч, присвячена новому етапу обміну утримуваними особами між Україною та бойовиками “Л/ДНР”.

Про це повідомив в ефірі  “112 Україна”  заступник міністра юстиції Денис Чернишов – Укрінформ.

“Це дуже велика робота і великий процес, в який залучені багато як державних установ, так і громадських установ, які беруть участь у всій цій роботі. На 5 число (січня – ред.) Геращенко (Ірина – ред.) призначила чергову зустріч всіх, хто причетний до цього процесу, буде обговорюватися новий процес можливої передачі і будуть готуватися документи”, – повідомив він.

Чиновник також додав, що після 9 числа почне вирішуватися питання щодо відновлення втрачених документів звільненими з полону наприкінці 2017 року українськими громадянами.

Раніше Президент Петро Порошенко доручив почати новий переговорний процес щодо обміну полоненими. Однією з можливих формул обміну називають “74 на 29”, при якій на підконтрольну Україні територію повернуться майже три десятка громадян. Також відомо, що 10 січня обмін полоненими обговорять члени Мінської переговорної групи.

Як повідомлялося, 27 грудня на Донбасі відбувся широкий обмін полоненими між Україною і ОРДЛО. Додому повернулися 73 українських заручника. На окуповану територію було передано 233 людини.

 

Климпуш-Цинцадзе про Антикорупційний суд: Відкладати далі нікуди

Розгляд і ухвалення законопроекту про Антикорупційний суд має стати пріоритетом перших засідань Верховної Ради в 2018 році, оскільки відкладати далі нікуди.

Про це в онлайн-інтерв’ю порталу liga.net 3 січня заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я сподіваюсь, що вже всім зрозуміло, що відкладати (розгляд законопроекту про Антикорупційний суд – ред.) уже нема куди. Прогнозувати досить тяжко, але, як на мене, це мав би бути пріоритет перших засідань Верховної Ради в 2018 році”, – сказала Климпуш Цинцадзе.

За її словами, уряд робить усе для того, щоб, як тільки закон про Антикорупційний суд буде проголосовано у Верховній Раді, він міг якомога швидше почати функціонувати.

“На це виділені кошти в бюджеті, ми зі свого боку зробимо всі організаційні моменти, щоб було приміщення, була можливість якомога швидше запустити роботу цього суду. Але зараз м’яч усе-таки на стороні поля законодавців, які мають обговорити внесений законопроект і прийняти рішення”, – акцентувала віце-прем’єр.

Водночас вона зауважила, що рішення про створення Антикорупційного суду “ні в який спосіб”  не прив’язувалося до надання Україні безвізового режиму.

“Воно є важливою вимогою наших зовнішніх партнерів, наприклад, з МВФ, з ЄС, але не в рамках безвізового режиму, і дійсно є потребою. Хоча я згодна, що насправді всі наші суди мали б пройти горнило очищення і стати реально справедливими судами”, – резюмувала Климпуш-Цинцадзе.

Як повідомлялося, 22 грудня Президент вніс до парламенту законопроект №7440 «Про Вищий антикорупційний суд», 26 грудня був оприлюднений його текст. Законопроект спрямований на визначення засад організації та діяльності цього суду і спеціальних вимог до суддів цього суду та гарантій їх діяльності. Зазначається, що для призначення на посаду судді Вищого антикорупційного суду громадянин, окрім стажу роботи на посаді судді/адвоката, наукової діяльності повинен мати значний досвід здійснення у міжнародних міжурядових організаціях чи міжнародних судових установах за кордоном професійної діяльності у сфері права з питань протидії та боротьби із корупцією тощо.

Transparency International 27 грудня закликала Президента Петра Порошенка відкликати законопроект про Антикорупційний суд, оскільки в організації мають сумніви, що у разі ухвалення він дасть змогу здійснити незалежний та неупереджений добір суддів,  і внести новий з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

 

ЄС ще не висував вимог для надання кредитів на 2018-2019 роки — Климпуш-Цинцадзе

Україна не отримувала від Європейського Союзу переліку вимог для надання нашій державі нової макрофінансової допомоги на 2018-2019 роки і ще не розпочинала офіційних переговорів щодо цього.

Про це в онлайн-інтерв’ю порталу liga.net 3 січня заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Під час перемовин Президента з очільниками ЄС було оголошено, що Європейський Союз готовий розглянути питання наступної великої кредитної макрофінансової допомоги Україні на 2018-2019 роки, і зараз для нас є завдання переходити на обговорення її остаточних розмірів і умов отримання… Поки що в нас немає переліку вимог і поки що не розпочаті офіційні перемовини щодо того, в який час, якими траншами, на яких умовах, відповідно до яких показників ми її зможемо отримати”, – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона спрогнозувала, що відповідні перемовини проводитиме Міністерство фінансів, яке зводитиме ці завдання до “одного спільного знаменника”.

Віце-прем’єр нагадала, що Україна не отримала третій транш попередньої макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 600 млн євро, оскільки не виконала низки вимог, серед яких були, зокрема, скасування мораторію на експорт деревини та запровадження арифметичного та логічного аналізу е-декларацій.

“Я підозрюю і думаю, що це цілком логічно, що деякі з тих завдань, які стояли для отримання останнього траншу макродопомоги, “перекочують” у новий документ. Перевірка декларацій однозначно буде частиною вимог”, – спрогнозувала Климпуш-Цинцадзе.

У цьому контексті вона поінформувала, що керівництво уряду доклало “неймовірної кількості найрізноманітніших зусиль”, щоб НАЗК у співпраці з міжнародними партнерами та Держслужбою спеціального зв’язку та захисту інформації спромоглося вирішити це питання.

“Мені здається, що ми вийшли на той алгоритм, на ту робочу групу і конкретну “дорожню карту”, як ми виконаємо це завдання”, – зазначила віце-прем’єр.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко заявив 24 листопада 2017 року після переговорів із представниками Єврокомісії, що з 2018 року має почати діяти нова програма макрофінансової допомоги Європейського Союзу, обсяг якої становитиме приблизно 1,8 млрд євро.

Європейська комісія 1 грудня заявила, що Україна не отримає третій транш макрофінансової допомоги ЄС у 600 мільйонів євро в рамках затвердженої 2015 року програми через невиконання низки зобов’язань.

 

Райсуд Києва відкрив справу за позовом НАЗК до “викривачки” Соломатіної

Голосіївський райсуд відкрив провадження за позовом про захист ділової репутації Національного агентства з питань запобігання корупції до викривачки Ганни Соломатіної.

Відповідна інформація оприлюднена на  сайті  суду – Укрінформ.

Зазначену справу слухатиме суддя Олександра Колдіна. Перше засідання призначене на 16 годину 12 квітня.

Як повідомляв Укрінформ, 14 листопада представниця департаменту фінансового контролю НАЗК Соломатіна звинуватила голову  НАЗК  Наталію Корчак у фальсифікації перевірок електронних декларацій. Крім того, Соломатіна заявила, що НАЗК не є самостійним органом, а повністю контролюється владою.

Водночас у НАЗК заявили, що поширена екс-чиновницею інформація, яка не містить “конкретних фактів”, є особистою атакою на Корчак, членів та колектив Національного агентства та спробою дискредитації успішно розпочатої антикорупційної реформи в Україні.

Згодом стало відомо, що детективи НАБУ проводять розслідування за фактами можливої корупції в НАЗК.

15 листопада НАЗК направило до Шевченківського районного суду Києва позовну заяву до Соломатіної з вимогою спростувати поширену інформацію про фальсифікації перевірок електронних декларацій. Ухвалою від 17 листопада 2017 року суд повернув позовну заяву НАЗК про захист ділової репутації, подану до Соломатіної.

 

МЗС радить українцям не їхати до Єгипту через активізацію ІДІЛ

Міністерство закордонних справ України радить співгромадянам утриматися від поїздок до Єгипту у зв’язку з продовженням ще на три місяці дії в державі надзвичайного стану.

Про це 3 січня повідомив у  Twitter  Департамент консульської служби МЗС – Укрінформ.

Єгипет продовжив надзвичайний стан  у країні на три місяці. Рекомендації громадянам України – актуальні “, – йдеться у повідомленні.

У МЗС нагадали, що парламент Арабської Республіки Єгипет у жовтні 2017 року ухвалив рішення щодо чергового продовження в Єгипті на три місяці  надзвичайного стану. У цьому зв’язку в зовнішньополітичному відомстві наполегливо рекомендують громадянам України переглянути власні плани щодо відвідування Єгипту протягом дії в державі надзвичайного стану та, якщо це можливо, утриматися без нагальної необхідності від поїздок до цієї держави, у т.ч. з туристичною метою.

Як зазначили в МЗС, згадані застереження викликані істотною активізацією на території Єгипту радикальних терористичних угруповань, включаючи “ІДІЛ”, які дедалі частіше спрямовують терористичні акти проти цивільних громадян з огляду на їхню релігійну приналежність.

Тим громадянам, які вже перебувають у Єгипті, рекомендовано зважити на наявні ризики подальшого перебування на території цієї держави та неухильно дотримуватись таких порад:

– категорично не рекомендується здійснювати поїздки і перебувати на півночі та в центральній частині Синайського півострова, а також у пустельних районах на захід від долини ріки Ніл;

– виявляти пильність при відвідуванні північного узбережжя Єгипту, столиці країни та дельти ріки Ніл, туристичних місць у її долині, узбережжя Червоного моря (курорти міст Хургада, Ель-Гуна, Сафага, Затоки Макаді та Затоки Сома), а також південної частини Синайського півострова (курорти міст Шарм-ель-Шейх, Дахаб, Таба).

У разі перебування в курортних місцях Єгипту у МЗС наполегливо порекомендували виявляти підвищену увагу та обережність, утримуватися від виїзду за межі місць організованого відпочинку, які знаходяться під охороною і наглядом сил безпеки. У випадку нагальної необхідності виїзду за межі місць організованого відпочинку, громадянам слід повідомляти про це адміністрації готелю, рідним або представникам туроператора.

Особливо обачними рекомендується бути під час святкування в Єгипті релігійних, у тому числі християнських, свят та по можливості утримуватися від відвідування релігійних святинь.

У разі різкого загострення ситуації необхідно неухильно виконувати вказівки посадових осіб, відповідальних за безпеку у місці проживання. Громадянам рекомендується зберігати у доступних місцях паспортні документи, кошти і речі, що знадобляться у випадку термінового залишення місця проживання.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації, виникнення загрози життю та здоров’ю під час перебування на території Єгипту, МЗС рекомендує громадянам України невідкладно звертатися до Посольства України в Єгипті за номером телефону: +201000039648 або на «гарячу лінію» міністерства: +38 044 238 16 57.

 

У МЗС розповіли, як українцям поводитись в Ірані

Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України, які перебувають в Ірані, бути уважними, уникати місць масового скупчення людей та бути готовими до перевірки документів.

Про це  йдеться  у рекомендаціях Консульської служби МЗС – Укрінформ.

«У зв’язку з поширенням протестних акцій в Ісламській Республіці Іран (міста Мешхед, Тегеран, Керманшах, Кум, Шираз, Табріз, Решт, Ісфаган, Хамадан, Сарі, Кучан, Сабзевар, Хорамабад, Ахваз) МЗС рекомендує громадянам України виявляти підвищену пильність та обачність, уникати місць масового скупчення людей, мітингів, маніфестацій та місць релігійного культу, чітко виконувати всі законні вимоги і рекомендації сил безпеки та місцевої влади, бути готовими до перевірки документів та особистого контролю представниками правоохоронних органів, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу, відстежувати інформацію щодо заходів безпеки в місцях перебування», – йдеться на сайті.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації МЗС рекомендує співвітчизникам невідкладно звертатися до Посольства України в Ірані за номерами телефонів +9821 22397195; +98912 8436681, адреса електронної пошти: emb_ir@mfa.gov.ua, vitalii.zaianchkovskyi@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57, електронна пошта cons_or@mfa.gov.ua».

Як повідомляв Укрінформ, мітинги в Ірані розпочалися як виступи проти високої інфляції і підвищення цін на основні продукти харчування, але швидко перетворилися на антиурядові протести.

Кількість загиблих у результаті зіткнень протестувальників із силами безпеки в Ірані збільшилася до щонайменше 23 осіб. За даними влади Ірану, були затримані не менш як 500 демонстрантів, проте неофіційні джерела повідомляють, що число затриманих у рази більше.

Велика Британія, Німеччина, Швеція і Туреччина висловили занепокоєння через загибель людей і закликали іранську владу поважати людські права. Вашингтон наполягатиме на скликанні екстреного засідання Ради безпеки, а також Ради ООН з прав людини в Женеві через убивство силами безпеки протестувальників в Ірані.

 

Берлін закликає Тегеран до діалогу з протестуючими

Правильною реакцією іранського керівництво на те, що відбувається в країні, був би діалог з протестуючими.

Позицію німецького керівництва з цього приводу озвучила в середу представник федерального уряду Ульріке Деммер, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

«З нашої точки зору, іранський уряд має відреагувати готовністю до діалогу», – сказала Деммер.

Вона зазначила, що в деяких випадках в ході протестів застосовується насильство, а на такі прояви слід реагувати правовими засобами.

Берлін, сказала Деммер, закликає уряд в Тегерані поважати право на зібрання і висловлення думки. З точки зору федерального уряду, це законно, а те, що люди мають сміливість відкрито висловлювати свою думку з приводу політичних і економічних питань, як це зараз відбувається в Ірані, має викликати повагу, наголосила вона.

Федеральний уряд, за словами його представника, стежить за розвитком подій в Ірані з занепокоєнням, особливо за повідомленнями про жертви і численні арешти.

Як повідомляв Укрінформ, мітинги в Ірані почалися як виступи проти високої інфляції і підвищення цін на основні продукти харчування, але швидко перетворилися в антиурядові протести.

Кількість загиблих в результаті зіткнень протестуючих з силами безпеки в Ірані збільшилася до, щонайменше, 23 осіб. За даними влади Ірану, були затримані не менш як 500 демонстрантів, проте неофіційні джерела повідомляють, що число затриманих в рази більше.

Велика Британія, Німеччина, Швеція і Туреччина висловили занепокоєння через загибель людей і закликали іранську владу поважати права людини. Вашингтон наполягатиме на скликанні екстреного засідання Ради безпеки, а також Ради ООН з прав людини в Женеві через вбивство силами безпеки протестуючих в Ірані.

 

У Сеймі Литви заявили про неможливість змін у відносинах з Москвою

Спікер Сейму Литви Вікторас Пранцкетіс не бачить можливостей для істотних змін у відносинах з Росією, поки позиція Москви залишається незмінною.

Про це він сказав в інтерв’ю радіостанції Ziniu radijas, повідомляє  Delfi – Укрінформ.

“Торговельні відносини у нас є, здійснюються, дипломатичні відносини є, відмовлятися від цінностей у нас немає ні можливості, ні бажання. А далі все, як і сказала президент, – без змін в позиції  Росії  або керівництва не можна сподіватися на зміни у відносинах”, – сказав Пранцкетіс.

Коментуючи заяви президента Далі Грібаускайте і прем’єр-міністра Саулюса Скверняліса з приводу можливості встановлення контактів з російською владою, Пранцкетіс висловив думку, що їх оцінки не суперечать одна одній.

“Я вважаю, що можливість є, прем’єр згадує рівень віце-міністрів, тому якась зміна в уряді в цій сфері може статися. (…) Економічні цілі є, але яким шляхом вони виникають у відносинах з державами, це вже питання нашого самовизначення”, – вважає спікер литовського Сейму.

Раніше прем’єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс заявив про доцільність встановити в цьому році контакти з представниками російської влади. При цьому він наголосив, що до відновлення зв’язків потрібно підходити прагматично, але водночас  не можна відмовитися від стратегічних позицій по Україні.

“Тут ми також повинні підходити прагматично, зберігати свої дуже чіткі стратегічні кордони, від яких ми не можемо відійти, особливо, якщо говорити про ситуацію в Україні, про реалізацію Мінських угод, в цілому про захист прав людини і повагу до міжнародного права, але контакти з сусідніми державами повинні бути, і наступний рік є сприятливим для подібних кроків”, – сказав Скверняліс.

А президент Даля Грібаускайте наприкінці грудня зазначила, що зі зміною геополітичної ситуації Литва також повинна бути готовою змінити позицію щодо Росії, але – не відмовляючись від цінностей.

Однак вона наголосила, що зміни можливі тільки, якщо Москва відмовиться від окупованих територій в Україні, агресивної політики в Східній Європі і втручання в демократичні вибори.

Водночас Грібаускайте висловила думку, що  якщо в РФ лідер залишиться колишнім, то “нинішня ситуація може зберегтися”.

Як відомо, з часу анексії Криму і досі Литва не проводила ніяких зустрічей з високопоставленими представниками Росії.

 

В окупованому Криму «суди» примусово вилучають землі у компаній

В окупованому Криму уперше стали практикувати примусове вилучення земель у компаній за так званими судовими рішеннями.

Про це повідомляє  Крим. Реалії – Укрінформ.

«У Севастополі завершилися судові процеси, на яких уперше примусово вилучили декілька земельних ділянок і комплексів автозаправної станції, розташованих на території запланованої реконструкції Камишовського шосе», – йдеться в повідомленні.

За даними «Крим. Реалії», йдеться про примусове вилучення в так звану держвласність ділянки площею 3 тис. кв.м і будівлі на АЗС площею 35,8 кв.м, а також двох ділянок площею 367 і 1460 квадратних метрів, будівлі АЗС площею 127,9 квадратних метрів.

Об’єкти належать фірмам «Барвінок» і «Кримнафтосервіс», пов’язані з групою компаній-нафтотрейдерів ATAN, йдеться в повідомленні «Крим.Реалії».

Раніше «влада» Севастополя пропонувала власникам компенсацію, яку власники об’єктів визнали заниженою.

Так званий арбітражний суд в Севастополі вилучив нерухомість і встановив виплату компаніям «Барвінок» і «Кримнафтосервіс» компенсацій в загальній сумі 163,01 мільйона рублів (близько 79 млн грн).

У «департаменті з майнових і земельних відносин» так званого уряду Севастополя підтвердили, що судові процеси з компаніями «Барвінок» і «Кримнафтосервіс» – перші з категорії про примусове вилучення земель для «державних потреб в Севастополі».

Як повідомлялося раніше, окупаційна влада Криму виступала з пропозицією припинити права власності на ділянки і нерухомість, які були оформлені в Україні і «не відповідають вимогам російського законодавства».

 

Латвія внесла у “чорний список” російського журналіста

МВС Латвії внесло в “чорний список” затриманого російського журналіста телеканалу ТВЦ Анатолія Курлаєва.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Латвії Ріхардс Козловскіс в інтерв’ю телеканалу LNT, повідомляє  Delfi – Укрінформ.

“Затриманого в Ризі російського журналіста телеканалу ТВЦ Анатолія Курлаєва внесено у “чорний список” МВС на невизначений час”, – йдеться в повідомленні.

Сам журналіст в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що йому назавжди заборонено в’їзд до Латвії, проте глава МВС наголосив, що по відношенню до Курлаєва застосовано заборону на невизначений час.

На підставі якої інформації росіянин потрапив в список осіб, чиє перебування на території Латвії є небажаним, Козловскіс не пояснив.

Він додав, що за рік “чорний список” доповнився понад 100 новими іменами.

 

На Донеччині за 2017 рік сплата податків до бюджету зросла на 21% – ДФС

У Донецькій області за 2017 рік до зведеного бюджету країни від сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів надійшло 16,3 млрд грн, що на 2,8 млрд грн (або на 20,7%)  перевищує показники 2016 року.

Про це у середу  повідомили  в Головному управлінні ДФС у Донецькій області – Укрінформ.

«За результатами роботи Головного управління ДФС у Донецькій області за 2017 рік до зведеного бюджету країни від сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів надійшло 16,3 млрд грн, що на 2,8 млрд грн перевищує показники 2016 року», – говориться у повідомленні.

Зазначено, що відповідно до розподілу коштів більше половини від загальної суми надходжень, а саме 57%, перераховано до місцевих бюджетів регіону. Цьогоріч місцеві громади отримали 9,4 млрд грн, що на 941 млн грн більше, ніж у 2016 році. Додаткові кошти, які надходять на рахунки місцевих громад, спрямовуються на поліпшення соціальних умов мешканців регіону.

До державного  бюджету  України з початку звітного року суб’єкти господарювання Донецької області спрямували 7 млрд грн, що на 37% або на 1 млрд 896 млн грн більше, ніж за дванадцять місяців 2016 року.

Зазначається, що позитивна динаміка надходжень до бюджетів усіх рівнів досягнута завдяки злагодженій роботі органів фіскальної служби Донеччини та сумлінному ставленню платників податків до сплати податкових зобов’язань.

Впродовж 2017 року основні бюджетоутворюючі джерела залишились незмінними: 52% – податок на доходи фізичних осіб (8 млрд 502 млн грн); 13% – податок на додану вартість (2 млрд 86 млн грн); 11% – податок на прибуток підприємств (1 млрд 844 млн грн); 5% – екологічний податок (951 млн гривень).

 

На покращення освітньої інфраструктури МОН виділило понад 1 мільярд

На продовження програм з покращення освітньої інфраструктури у 2018 році планується витратити 1 млрд 150 млн 101 тис. грн.

За ці кошти буде проведено закупівлю автобусів для підвезення дітей до опорних шкіл, обладнання природничо-математичних кабінетів та розвиток інклюзивної освіти. Відповідні кошти закладено в державний бюджет на 2018 рік – Укрінформ.

Про це  повідомляє  Міністерство освіти та науки.

“Передбачено 200 млн грн на придбання автобусів для опорних шкіл, 441,101 млн грн – на природничо-математичні кабінети, а також 509 млн грн  – на підтримку освіти дітей з особливими освітніми потребами”, – йдеться у повідомленні.

Кожна з цих освітніх програм також отримує фінансування з боку місцевих органів самоврядування. Завдяки цьому в 2017-му році автобуси, природничі кабінети та підтримка освіти дітей з особливими потребами були профінансовані майже на 1 млрд 330 млн грн, з яких 621,188 млн грн – додаткове фінансування з місцевих бюджетів, 709,5 млн – фінансування, передбачене держбюджетом 2017 року.

«Реформа децентралізації дала значні можливості для розвитку громад. Загалом громади збільшили свої надходження на близько 100 млрд грн. Це дає можливість місцевій владі якісніше виконувати повноваження щодо підтримки та розвитку  освітньої  інфраструктури. Саме тому зараз ми бачимо, що ремонтуються та будуються школи і садочки, закуповується обладнання», – зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Як повідомляє МОН, упродовж 2017 року було закуплено 391 шкільний автобус, 1 тис. 915 природничих кабінетів, побудовано 29 шкіл та 16 дитсадків.

Також у бюджеті 2018 року передбачено кошти на старт реформи Нова українська школа: 998,7 млн – на забезпечення учнів початкових класів навчальними засобами та мобільними меблями, 163 млн 818 тис. – на придбання техніки для початкової школи, 386,5 млн – на підвищення кваліфікації вчителів, 272 млн 382 тис. – підручники для 1-го класу. Також 48 млн 349,5 тис. передбачено на закупівлю навчально-методичної літератури для початкових класів.

 

Порошенко запевнив, що найгірше в українській економіці вже позаду

Президент України Петро Порошенко запевнив, що найгірше в українській економіці минуло й наразі вже закладено підвалини для сталого її розвитку.

Про це він написав у  Facebook – Укрінформ.

“Статистика – головний свідок того, що найгірше в українській економіці вже в минулому. Ми не просто вистояли попри війну, але й заклали основу для сталого розвитку”, – зазначив глава держави.

Як відомо, у державному бюджеті України на 2018 рік зростання ВВП заплановано на рівні 3%.

 

У Кабміні хочуть ще підняти “мінімалку”

За підсумками першого кварталу 2018 року уряд розгляне можливість подальшого підвищення мінімальної зарплати.

Як повідомляє  Урядовий портал, про це в ефірі телеканалу “Еспресо” заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко – Укрінформ.

“З 1 січня 2018 року розмір мінімальної  заробітної плати  становить 3723 гривень. Але в законі про Державний бюджет України зафіксовано, що за підсумками 1 кварталу ми повинні повернутися до цього питання і розглянути можливість подальшого підвищення розміру мінімальної зарплати”, – сказав він.

Водночас віце-прем’єр-міністр підкреслив, що для здійснення такого кроку мають бути економічні передумови.

“Ми повинні наростити темпи зростання економіки і отримати додатковий ресурс до Державного бюджету. Адже рішення щодо підвищення розміру зарплат має бути насамперед економічно обгрунтованим”, – зазначив Розенко.

Він також наголосив, що підвищення соцстандартів і рівня соцзахисту населення – це ідеологія чинної влади: “Тому зарплати і пенсії зростатимуть і надалі”.

 

Борг підприємств перед Нафтогазом на початок року – майже 28 мільярдів

Станом на 2 січня сумарна прострочена заборгованість підприємств теплокомуненерго та прямих промислових споживачів перед НАК «Нафтогаз України» складає 27,9 млрд грн.

Про це Укрінформ повідомили в прес-службі  Нафтогазу – Укрінформ.

“Станом на 2 січня 2018 р. сумарна прострочена заборгованість підприємств ТКЕ, ТЕЦ та прямих промислових споживачів перед НАК «Нафтогаз України» складає 27,9 млрд грн. У порівнянні з минулим тижнем заборгованість зменшилась на 1 515 млн грн (5,1%)”, – йдеться у повідомленні.

При цьому, заборгованість найбільшого боржника перед “Нафтогазом, – ПАТ Київенерго, за минулий тиждень зменшилась на 425 млн грн (13,3%).

Заборгованість підприємств ТКЕ та ТЕЦ за минулий тиждень зменшилась на 1 422 млн грн (6,2%).

Заборгованість підприємств, що виробляють електроенергію, за минулий тиждень зменшилась на 93 млн грн (2,5%).

Заборгованість прямих промислових споживачів за минулий тиждень не змінилась.

 

У ДФС повідомили про старт кампанії декларування доходів, одержаних у 2017 році

З початку 2018 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у минулому році.

Про це  повідомляє  прес-служба  ДФС – Укрінформ.

«Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором): особисто або уповноваженою на це особою, надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення чи засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису», – йдеться в повідомленні.

У ДФС звертають увагу, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації,  а при поданні податкової декларації в електронній формі, – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

У ДФС зазначають, що граничні строки подання податкової декларації: для фізичних осіб-підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній день подання декларації за 2017 рік – 9 лютого 2018. Для фізичних осіб-підприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за її рішенням, – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. Граничні строки подання податкової декларації для громадян, які зобов’язані згідно з ПКУ подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 1 травня року, що настає за звітним. Для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31 грудня 2018 (включно) та для фізосіб платників податку-резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

 

Порошенко підписав закон про залучення інвестицій емітентами цінних паперів

Президент Петро Порошенко підписав закон, який змінює підхід до віднесення акціонерних товариств до публічних і приватних та дає право приватним особам надавати інформаційні послуги на фондовому ринку.

Про це повідомляє  прес-служба  глави держави – Укрінформ.

“Закон вирішує проблему розподілу акціонерних товариств в Україні на публічні і приватні за формальними ознаками, усуває дисбаланс у законодавстві і запроваджує європейські принципи у питанні визначення та регулювання публічних компаній”, – зазначається у повідомленні.

Зокрема, як поінформували в АП, положеннями закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів)» змінюється підхід до віднесення акціонерних товариств до публічних та приватних і пропонується відмовитись від фіксування в найменуванні акціонерного товариства його типу.

Також виключається вимога, що банки можуть бути не лише у формі публічних акціонерних товариств, при цьому на банки поширюються вимоги з розкриття інформації, як і на публічні компанії, та встановлюються підвищені вимоги до корпоративного управління, зокрема в частині формування наглядової ради та її комітетів.

Крім того, законом розширюється обсяг інформації та способи її розкриття для публічних акціонерних товариств і банків, при цьому скасовано обов’язок публікувати інформацію в одному з офіційних видань.

Документом передбачається зменшення обсягу розкриття інформації для приватних акціонерних товариств, запроваджується можливість надання інформаційних послуг на фондовому ринку приватними особами, а не лише НКЦПФР та його установами, а також посилюються вимоги до прозорості діяльності наглядової ради акціонерного товариства, обрання незалежних членів, розширюються її повноваження.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 16 листопада 2017 року ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів)”. За відповідне рішення проголосували 237 народних депутатів.

 

У Кабміні готові запустити накопичувальну пенсійну систему з 2019-го

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко переконаний, що у чинної влади вистачить політичної волі для запровадження з 1 січня 2019 року накопичувального рівня пенсійної системи.

Про це він сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“На сьогодні законодавство для трирівневої  пенсійної системи  в цілому сформоване і питання запуску другого рівня – це більше питання політичне. Потрібно було запустити цю систему ще 14 років тому. Але я переконаний, що у чинної влади вистачить насамперед політичної волі нарешті зробити цей крок і дати українцям шанс отримувати у майбутньому справді достойні пенсії”, – сказав Розенко.

За словами віце-прем’єр-міністра, якби накопичувальну систему ввели 14 років тому, то нині люди, які виходять на пенсію, вже отримували б не 3-4 тис. грн, а 6-7 тис. грн.

Одним з найголовніших питань, які потрібно законодавчо врегулювати протягом 2018 року, Розенко назвав захист пенсійних внесків громадян.

“У чинному законодавстві чітко зафіксовано, що ми всі – і уряд, і Верховна Рада – повинні здійснити всі необхідні заходи протягом 2018 року, щоб з 1 січня 2019 року накопичувальна пенсійна система запрацювала. І на першому плані, безумовно, стоїть питання захисту коштів недержавного пенсійного страхування і накопичувальної системи. Ці речі нам потрібно детально виписати і дати чіткий сигнал людям, що їхні пенсійні внески будуть повністю захищені як від інфляції, так і від інших негативних процесів”, – пояснив віце-прем’єр-міністр.

 

Глава МЗС Німеччини: Конфлікт на Донбасі не заморожений, а пожежонебезпечний

Для всього Заходу і для Німеччини зокрема конфлікт на Донбасі не є ні замороженим, ні забутим.

Про це заявив міністр закордонних справ ФРН Зігмар Габріель у середу перед відльотом в Україну, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

“Поїздкою до Києва та Маріуполя хочемо показати людям в Україні: ми не покидаємо вас, для нас цей конфлікт не є ні замороженим, ні забутим, але дуже актуальним і пожежонебезпечним”, – сказав міністр.

Він звернув увагу на те, що минулого року на сході України було зафіксовано найбільший сплеск насильства з моменту укладення Мінських угод.

Водночас він назвав обнадійливими знаками обмін заручниками та досягнення домовленості про перемир’я у зв’язку з новорічно-різдвяними святами. “Так і має тривати”, – заявив глава німецького МЗС.

Габріель запевнив, що західні партнери, у тому числі Німеччина, робитимуть усі зусилля для того, щоб врегулювати кризу, знайти рішення, яке принесе мир цьому регіону.

Представник МЗС ФРН Райнер Бройль на урядовому брифінгу в Берліні повідомив, що у ході візиту до Києва 3 січня та відвідання лінії розмежування в районі Маріуполя 4 січня будуть проведені політичні переговори, у тому числі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним та з членами Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

“У центрі переговорів з українським урядом буде курс реформ в Україні, особливо боротьба з корупцією”, – відзначив дипломат.

 

Авіаудар по Ідлібу: у Сирії підозрюють в атаці ВКС Росії

В результаті авіаудару по провінції Ідліб загинуло семеро людей, в тому числі п’ятеро дітей.

Про це повідомляє  Anadolu – Укрінформ. 

“Жертвами авіаудару по селищу Хан ен-Субуль в сирійській провінції Ідліб стали не менше семи осіб, в тому числі п’ятеро дітей”, – йдеться в повідомленні.

Представник сил цивільної оборони (Білі берети) Мустафа Хадж Юсуф повідомив, що удар по підконтрольному загонам опозиції населеному пункту було завдано напередодні ввечері. Він не виключив, що авіаудар було завдано ВКС Росії.

Поранення отримали не менше 15 мирних жителів, в тому числі жінки і діти. Постраждалі доставлені до найближчих госпіталів. Стан деяких з них оцінюється як важкий.

В останні тижні обстріли і атаки в північній провінції Ідліб, визнаної однією з чотирьох “зон деескалації” в Сирії, посилилися.

За останні 20 днів в цьому районі  Сирії  загинули не менш як 50 мирних жителів, більш як 150 поранені.

 

«Археологічне вікно» у Рівному відкриє історію прадавнього поселення Європи

У Рівному планують провести реконструкцію підземелля садиби «На гірці» й створити туристичну атракцію світового рівня – найдревніший збережений і відреставрований об’єкт.

Про це повідомляє  RvNews – Укрінформ.

«Минулий рік ознаменувався у Рівному великим історичним відкриттям – маємо підземелля, яке відносить місто до найдревніших поселень Європи. І маємо туристичний об’єкт, який з часом реконструюють. Зроблено обмірні роботи, проведено науково-технологічні дослідження матеріалів споруд та внесено рекомендації щодо відновлення старих цегляних конструкцій (вік кладки – щонайменше Х-ХІІ ст. н.е., схоже, дуже давньої монастирської будівлі)», – йдеться в публікації.

Передбачено поетапне проведення робіт. У першій черзі заплановано обкопування об’єкта, консерваційні, реставраційні роботи, створення захисного саркофагу та відкриття первинного доступу до підземних споруд через тимчасовий засклений тамбур (на наступному етапі він демонтується).

Створення ж повноцінного туристичного об’єкта передбачено другою-третьою чергою робіт, коли буде облаштовано постійний туристичний павільйон над підземеллями з умовами прийому туристів та невеликою фаховою експозицією.

У результаті через так зване «археологічне вікно» рівняни й гості міста матимуть можливість пізнавати історію землі, на якій перебувають, візуально.

У такий спосіб Рівне зможе показати світу свою найдревнішу збережену та відреставровану археологічну пам’ятку – «родзинку» світового рівня.

Як переконані автори проекту, після виконання усіх трьох черг реконструкції туристичний об’єкт «На гірці» змінить погляд на історію міста, позитивно вплине на подальші науково-пошукові роботи в парку Шевченка й інших незабудованих місцях.

Все це, впевнені розробники, значно покращить туристичну привабливість Рівного та створить умови включення міста в нові маршрути європейських туристичних фірм

 

Розслідуванням вбивства Ноздровської займеться координаційний штаб

Перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий доручив Нацполіції створити координаційний штаб з розслідування вбивства правозахисниці Ірини Ноздровської і долучити найкращих фахівців з розшуку.

Про це повідомляє прес-служба МВС у  Facebook – Укрінформ.

«Ставлю завдання Національній поліції України та Головному слідчому управлінню – створити координаційний штаб», – зазначив  Яровий.

Окрім того, він доручив максимально організувати роботу з розкриття злочину фахівцями Департаменту карного розшуку Національної поліції України та слідчих. Він також наголосив на готовності, у разі необхідності, викликати фахівців з інших областей.

Як повідомлялося, 2 січня під будівлею Головного управління Національної поліції Київської області зібралися активісти з вимогою знайти та покарати вбивць правозахисниці Ірини Ноздровської. Згодом вони оголосили про наміри йти до Генеральної прокуратури з вимогою взяти під контроль розслідування справи про вбивство Ноздровської. Активістка Лідія Гончаренко, перебуваючи біля Генеральної прокуратури України, заявила, що у ГПУ активістам пообіцяли зробити все можливе, аби розслідування було незаангажованим.

1 січня 2018 року у Вишгородському районі Київської області в річці було виявлено тіло юристки Ірини Ноздровської.

Ноздровська займалася справою про загибель своєї сестри – Світлани Сапатінської, яку в селі Демидів 30 вересня 2015 року насмерть збив племінник глави суду Вишгородського району Дмитро Россошанський.

Після смертельної ДТП Россошанського спочатку не заарештували, а відпустили під домашній арешт.

У травні 2017 року Россошанського засудили до 7 років ув’язнення, його захист подав апеляцію.

27 грудня 2017 року відбулося засідання Апеляційного суду Києва, який відмовив Россошанському в амністії і продовжив йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб.

Керує слідством про вбивство юристки очільник поліції Київської області Дмитро Ценов.

 

Рішення Стокгольмського арбітражу може стати кінцем Газпрому — експерт

Рішення Стокгольмського арбітражу за позовом НАК “Нафтогаз України” щодо транзиту російського газу може стати розгромом “Газпрому”.

Про це заявив керівник аналітичного центру «Глобалістика 21» Михайло Гончар в ефірі  Радіо Hayat – Укрінформ.

“У лютому 2018 року має бути рішення щодо транзитного контракту, де «Нафтогаз» домагається сплати 16 мільярдів доларів компенсації за невиконання «Газпромом» свого зобов’язання. Претензії  «Газпрому»  там майже нульові. Вони вважають, що там зникло кілька мільйонів кубічних метрів газу, здається, у 2009 році. Якщо арбітраж присудить 16 мільярдів компенсації, то це означатиме розгром «Газпрому», бо подібного нищівного удару вони ще не зазнавали”, – зазначив експерт.

При цьому Гончар назвав умови, за яких арбітраж може відхилити вимоги української компанії.

“Логіка арбітражу може полягати в тому, що зобов’язання зафіксоване, але принципу «транспортуй або плати» в контракті немає. Це було фундаментальною помилкою української сторони. Росіяни внесли в контракт купівлі-продажу принцип «бери або плати», а наша сторона не внесла, що саме і свідчить про дискримінаційність підходів, а Стокгольмський арбітраж бере до розгляду це питання”, – сказав експерт.

Водночас, він наголосив, що навіть у разі відмови арбітражу жодних негативних наслідків для України не настане.

“Якщо так і станеться, то це не означає поразку «Нафтогазу». Ми просто не отримаємо ті 16 мільярдів”, – зазначив він.

Як відомо, у 2009 році “Нафтогаз України” підписав два газові контракти з російським “Газпромом” – контракт купівлі-продажу та транзитний контракт. Вони згодом були визнані такими, що мають асиметрію прав і обов’язків сторін. Зокрема, це фіксація принципу «бери або плати» стосовно обсягів газу, які були законтрактовані «Нафтогазом», де з боку «Газпрому» нав’язувалися неадекватно великі обсяги постачання газу до України. Цей контракт був 10-річний без будь-якої прив’язки до біржових цін.

У 2009 році був підписаний також транзитний контракт, згідно з яким «Газпром» зобов’язався щороку прокачувати через газотранспортну систему України до Європи не менше 110 мільярдів кубічних метрів газу. Суть позову «Нафтогазу» до «Газпрому» полягає у тому, що «Газпром» практично жодного разу не виконав свої зобов’язання. Українська сторона виступила з позовом до «Газпрому» з вимогою компенсувати невиконання своїх зобов’язань перед «Нафтогазом».

 

Весілля принца Гаррі принесе Британії близько £500 мільйонів

Весілля принца Гаррі з американською актрисою Меган Маркл може додатково принести економіці Великої Британії 500 мільйонів фунтів стерлінгів.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Загалом, за оцінками, весілля принесе близько 500 мільйонів фунтів стерлінгів (більше $670 мільйонів – ред.)”, – йдеться у повідомленні.

За розрахунками експертів, приблизно 200 мільйонів фунтів стерлінгів надійдуть зі сфери туризму, ще 150 мільйонів фунтів – від вечірок та святкування, близько 50 мільйонів туристи витратять на футболки, кепки та інші сувеніри. Ще близько 100 мільйонів фунтів стерлінгів принесе реклама Британії у всьому світі.

За даними Управління національної статистики, весілля старшого брата  Гаррі  принца Вільяма у квітні 2011 року призвело до збільшення кількості відвідувачів Британії на 350 тисяч осіб порівняно з аналогічним місяцем попереднього року.

Подібний економічний ефект очікується і цього разу.

Раніше повідомлялося, що весілля онука королеви Єлизавети II принца Гаррі відбудеться 19 травня у Віндзорському замку.

 

Українка показала, як виглядає новорічний стіл в Японії

Традиційний новорічний стіл в Японії не обходиться без toshikoshi soba. Це спеціальна гречана локшина, яка символізує довголіття.

Про це  Gazeta.ua  повідомила киянка Ольга Даншина, яка живе в Токіо – Укрінформ.

“Святковий стіл Нового року прикрашає osechi ryori. Це традиційний набір страв, кожен з яких має символічне значення, – розповідає українка. – Наприклад, рибний рулет kamaboko складається з червоної і білої риби, колір і форма якої нагадує сонце – головний символ Японії. Ікра оселедця kadzunoko – це побажання дітей, водорості kombu означають радість, чорні соєві боби – здоров’я, червоний морський лящ тай – побажання благ у новому році. Сушені сардини tadzukari, приготовані в соєвому соусі, символізують рясний урожай”.

За словами Ольги, осечі подається в спеціальній 2-х або 3-х поверховій коробочці. Іноді кількість страв досягає більше дюжини і кожна вимагає особливого приготування.

“Тому все частіше господині вважають за краще замовляти готові набори в спеціалізованих магазинах або супермаркетах. Вже в листопаді магазини розвішують рекламу, яка запрошує замовити осечі до новорічного столу. Ціна варіюється від 100 до 300 доларів за набір”, – додає вона.

За її словами, найбільш розповсюдженою розвагою в перші дні Нового року вважається mochitsuki. Це традиційна церемонія приготування коржів з клейкого рису.

“Варений рис товчуть дерев’яним молотом у спеціальній ступі. Часто для цього збирається вся родина або навіть округ. Працюють по двоє – один товче рис, другий змочує його водою і перемішує. Всі бажаючі можуть взяти участь. Коржики не мають яскраво вираженого смаку, тому їх умочують в спеціальний цукор або їдять з начинкою з солодких бобів”, – розповіла киянка.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 872

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua