Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 5 січня

Інформдень: 5 січня

Українка створила додаток, який Apple визнала одним з найкращих за 2017 рік

24-річна Олександра Рогачова з Коломиї (Івано-Франківська обл.) створила додаток до смартфона, який компанія Apple визнала одним з найкращих за 2017 рік.

Віртуальний тату-салон дозволить будь-кому, в будь-якій точці земної кулі миттєво сфотографувати себе з будь-яким татуюванням, повідомляє  ТСН – Укрінформ.

“Навожу телефоном зверху на цього смайлика і з’являється татуювання”, – пояснює співвласниця компанії Inkhunter Олександра Рогачова.

За її словами, аби мобільний додаток працював, на тілі потрібно намалювати смайлик із трьох рисок.

Олександра закінчила школу в Коломиї сім років тому. Потім пішла вчитися на комп’ютерні науки, але власного комп’ютера на той час не мала. Пізніше з кількома друзями виграла хакатон у Харкові, переїхала до Києва, пройшла 11 акселераційних програм по всьому світу – і потрапила до Нью-Йорка, в якому мешкає і працює на ниві віртуальних технологій вже півтора року.

“Я там, де можливості. Якщо будуть можливості розвиватися реально добре в Україні – я всіма руками “за”, – каже дівчина.

Щодня в додатку з’являються нові ескізи – з Сашею співпрацюють не лише українські художники, а й тату-майстри з усього світу. Поки що тату-салон без квадратного смайла не працює, але вже за кілька місяців коломиянка збирається вчергове здивувати світ.

“Віртуальна примірочна аксесуарів та інших елементів твого образу – окуляри, ювелірні вироби, годинники”, – ділиться планами дівчина.

 

Українка підкорила американців колекцією суконь без жодного шва

Українська дизайнерка Ірина Левкович підкорила американців колекцією суконь “Вовняні чудеса”, які створені без жодного шва.

Про це повідомляє  Голос Америки – Укрінформ.

В основі унікальних виробів Левкович ручної роботи – виключно натуральні матеріали. Волокна овечої вовни упереміш з волокнами шовку, бавовни, бамбука, банана.

Всі вироби не шиті – вони зроблені монолітно, без жодного шва.

“Хоча Ірина вже шість років працює на американському ринку, українське коріння продовжує бути основним джерелом натхнення дизайнера”, – зазначається у публікації.

У травні наступного року Левкович планує провести масштабну виставку в Нью-Йорку, де буде представлена нова колекція з українськими мотивами.

 

Голодомор в УСРР у 1932-1933 роках. науковці досліджують реальну складову втрат

9 січня об 11.00 відбудеться прес-конференція на тему: “Реальна оцінка демографічних втрат УСРР у 1932-1933 роках (за офіційними документами українських архівів)” (Зала 1) – Укрінформ.

Організатори: ВГО “Меморіал” імені Василя Стуса; Національний музей “Меморіал жертв Голодомору”.

Учасники: Микола Кочерга – президент Фундації Голодомору-геноциду (Чикаго, США); Олеся Стасюк – генеральний директор Національного музею “Меморіал жертв Голодомору”, кандидат історичних наук; Богдан Моркляник – перший заступник голови ВГО “Меморіал” імені Василя Стуса, професор; Юрій Баланюк – заступник голови ВГО “Меморіал” імені Василя Стуса; Василь Марочко –  голова Асоціації дослідників Голодомору, професор; Володимир Сергійчук – професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член правління ВГО “Меморіал” імені Василя Стуса; Володимир Василенко –  професор Національного університету “Києво-Могилянська академія”, доктор юридичних наук.

Коротко. Десятки років  у нашій діаспорі утверджувалося переконання в тому, що Україна втратила від Голодомору-геноциду 1932-1933 років від 7 до 10 мільйонів людських життів. Про це одразу ж писали німецькі дипломати, зокрема, з Генерального консульства Німеччини в Харкові 11 грудня 1933 року повідомляли: “З достовірних джерел відомо, що за офіційними оцінками, сім мільйонів жертв не становлять великої втрати, але це означає, що знищено четверту частину селянства, що навіть порівняно із жертвами світової війни є страшним числом” (Голодомор в Україні 1932-1933 років. За документами політичного архіву Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини. – С. 161).

Майже за чверть століття цей вираз встиг закарбуватися у свідомості широких мас. Але  за кілька тижнів до відкриття у Вашингтоні Меморіалу жертвам Голодомору 1932-1933 років (7 листопада 2015 року)  керівники п’яти українських наукових інституцій Північної Америки – Українського наукового інституту Гарвардського університету, Канадського інституту українських студій, Наукового товариства імені Тараса Шевченка, Української Вільної академії наук і Американської асоціації  українських студій  – раптом звернулися до голови Оргкомітету Михайла Савківа-молодшого з проханням не вживати загальноприйняту вже цифру втрат від 7 до 10 мільйонів, а обмежитися висновками професорів Андре Граціозі, Тімоті Снайдера і Станіслава Кульчицького, які стверджують, що ця трагедія забрала життя принаймні вдвічі менше нашого селянства. Бо інакше, мовляв, це викличе протести в певних антиукраїнських колах, чим негайно скористаються кремлівські пропагандисти, щоб звинувачувати українську науку в некомпетентності тощо.

Приблизно таку само позицію зайняли українські демографи, які, базуючись на Всесоюзних переписах 1926, 1937 і 1939 років, заявляють про 3,9 мільйона втрат.

Втім організатори прес-конференції на підставі показника поточного обліку населення станом на 1 січня 1932 року наполягають сьогодні на цифрі втрат щонайменше в 7 мільйонів осіб. На їхню думку, ще  й досі не досліджено всієї складової втрат, а це не дає можливості одержати реальні результати наукових пошуків. Зокрема, треба дослідити:

міграційний потік у 1932-1933 роках на захід, коли  тисячі голодних українських селян, які намагалися через поліські болота, Збруч і Дністер дістатися до Польщі й Румунії, але були розстріляні радянськими прикордонниками, або не допливли до рятівного берега; скільки поховано у Росії й Білорусі українських селян, які пішли туди за хлібом; врахувати  смертні вироки згідно із законом про “5 колосків”; масові поховання (837) голодних людей біля залізничних станцій, де лежать невідомі ходоки за хлібом, трупи яких скидали в загальні ями без належної реєстрації; канібалізм (було заведено 2,5 тисячі кримінальних справ); завезення в українські міста заробітчан з Росії та інших радянських республік, які  фактично займають у переписі 1937 року місця тих, кого Україна втратила в 1932 -1933 році, тощо.

 

Упродовж п’ятниці бойовики двічі обстріляли позиції сил АТО

Станом на 18.00 5 січня на лінії зіткнення противник знову двічі обстріляв позиції Збройних Сил України.

Про це повідомляє  прес-центр  штабу АТО – Укрінформ.

“На лінії зіткнення знову немає повного припинення вогню. Російсько-окупаційні угруповання не спромоглися у повній мірі забезпечити режим тиші. Впродовж сьогоднішнього дня зафіксовано 2 обстріли позицій Збройних Сил України”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на Донецькому напрямку на світанку бойовики з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї обстріляли наших оборонців поблизу шахти Бутівка, а опівдні випустили в цьому ж районі 6 мін калібру 82 мм.

Українські військовослужбовці на провокації ворога не піддалися і вогонь у відповідь не відкривали.

На інших ділянках нашої оборони порушень  режиму припинення вогню  не зафіксовано, поінформували у штабі.

 

Доба в АТО: на Світлодарській дузі ворог годину гатив з 120-мм мінометів

На Донбасі повного дотримання режиму припинення вогню з вини російсько-окупаційних угрупувань і надалі немає.

Про це повідомляє  прес-центр штабу АТО – Укрінформ.

Як зазначається, українські військові вогонь у відповідь не відкривали, у повній мірі дотримуючись домовленостей Тристоронньої контактної групи про новорічно-різдвяне перемир’я.

На Луганському напрямку, пізно ввечері, ворог майже годину вів вогонь по оборонних укріпленнях сил  АТО  зі 120-мм мінометів та великокаліберних кулеметів у районі Світлодарської дуги. Десять мін цього калібру розірвалися довкола населеного пункту Луганське.

На Донецькому напрямку у першій половині доби загарбники зосередили свою вогневу активність поблизу шахти Бутівка та обстріляли наших захисників спочатку з великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї, а згодом – із мінометів калібру 82-мм.

У штабі повідомили, що внаслідок ворожих обстрілів один військовослужбовець Збройних Сил України зазнав поранення. Його оперативно доставлено до військового шпиталю та надано необхідну лікарську допомогу. Стан здоров’я українського захисника характеризується як задовільний, а його життю ніщо не загрожує.

 

У селищах Травневе і Гладосове відновили електрику після обстрілів бойовиків

У Донецькій області вдалося замінити пошкоджене бойовиками обладнання й відновити електропостачання у селищах Травневе і Гладосове.

Про це у п’ятницю на своїй сторінці у  Facebook  повідомив голова Донецької військово-цивільної обласної адміністрації Павло Жебрівський – Укрінформ.

«Електромережу до селищ провели з контрольованої Україною території ще до нового року й 28 грудня зробили перше підключення. Але рашистським оркам, напевно, не до вподоби, що життя мешканців, які тривалий час перебували під їхньою так званою «владою», налагоджується, і 2 січня снайпери пошкодили ізоляцію й перебили дроти», – розповів очільник області.

Він зазначив, що кілька днів знадобилося на те, щоб домогтися гарантій безпеки для бригади електриків. «І зрештою вдалося замінити прострілене обладнання й відновити електропостачання у двох селищах. Вже другий день Травневе та Гладосове обходяться без генераторів. Сподіваюся, що принаймні  Різдво  людям дадуть спокійно відсвяткувати», – написав Жебрівський.

 

У трьох областях Болгарії збирають підписи за своє приєднання до Румунії

Жителі трьох областей на північному заході Болгарії – Відінської, Врачанської і Монтанської – почали збір підписів за проголошення незалежності з подальшим приєднанням до Румунії.

Про це повідомив ініціатор руху за незалежність цих областей Борис Каменов, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Мотивом для ініціювання збору підписів щодо проголошення незалежності цих трьох областей стало прагнення громадян звільнитися від корупції», – заявив Каменов.

За його словами, бажання громадян приєднатися до Румунії обумовлене ефективністю румунської правової системи і непримиренною боротьбою з корупцією.

Не менш важливим, за його словами, є і те, що більшість жителів трьох областей не можуть працевлаштуватися через відсутність робочих місць.

Офіційна Софія поки ніяк не прокоментувала сепаратистську ініціативу.

 

Пєкло ініціює виступ родин українських заручників на форумі ЄС у Брюсселі

Посол Польщі в Україні Ян Пєкло має намір ініціювати перед польськими євродепутатами ідею виступу на форумі ЄС родин українських заручників, які перебувають в ОРДЛО.

Про це йдеться у повідомленні посла у  Тwitter – укрінформ.

“Відбулася зустріч із сім’ями українських бранців, яких тримали у полоні сепаратисти на Донбасі. Члени родин зустрілися з польськими дипломатами. JanPieklo пообіцяв їм надати можливість розповісти свої трагічні історії на форумі UE /Європейського Союзу – ред./”, – йдеться у повідомленні.

Посол повідомив на зустрічі, що звернеться з цією ідеєю до польських євродепутатів, аби про долю ув’язнених на Донбасі українців дізналося якомога більше людей.

Як повідомляв Укрінформ,  Ян Пєкло напередодні Різдва зустрівся з родинами заручників, які перебувають у полоні в ОРДЛО. Посол висловив надію, що чоловіки та брати, які перебувають у заручниках, незабаром повернуться додому.

На сьогодні на окупованій території Донбасу в заручниках ще залишаються 103 українці.

 

У Запоріжжі священик Московського патріархату відмовився відспівати дитину

Небайдужі жителі Запоріжжя зранку 5 січня прийшли з іграшками до церкви Іоана Кронштадського на території обласного туберкульозного диспансеру.

Саме там вчора священик УПЦ МП відмовився відспівувати трагічно загиблого хлопчика, пославшись на те, що малюка хрестили в церкві київського патріархату.

Про це  повідомляють  користувачі соцмереж, і зокрема, запорізький блогер Олексій Мосейко – Укрінформ.

“Ми прийшли разом з двома своїми колегами. Після того як ми поклали іграшки, вийшов священик і, буркотавши собі щось під носа, забрав їх. Він сказав, що ми намагаємося його образити і за уставом церкви не дозволено, аби ляльки лежали перед входом”, — розповів Мосейко.

Напередодні загиблого малюка із Запоріжжя відмовився відспівувати священик Московського патріархату, мотивувавши це тим, що церква, яка проводила обряд хрещення дитини — самозвана. При цьому і архієпископ Запорізький і Мелітопольський Лука УПЦ МП заявив, що його підлеглий зробив правильно.

Після того запорізький журналіст і блогер Юрій Гудименко  запустив флешмоб #принеси_куклу і закликав усіх небайдужих людей відреагувати на кричущий випадок – “щодня приносити ляльки до храмів УПЦ МП, щоб кожен розумів, що ця Церква зробила”.

Хлопчик, якого відмовився відспівувати священик МП, загинув через самогубцю, що викинувся з вікна і впав на дитину, що перебувала на вулиці разом із батьком.

За короткий термін пост блогера Гудименка перепостило декілька тисяч користувачів соцмереж, на нього також відреагували представники церков.

 

Глава УГКЦ прокоментував церковний скандал у Запоріжжі

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав прокоментував церковний скандал у Запоріжжі, коли священик Московського патріархату відмовився відспівувати трагічно загиблого хлопчика – Укрінформ.

За словами предстоятеля, він шокований такою поведінкою священнослужителя.

«Я цілком не розумію тих аргументів, які, буцімто спираючись на якісь богословські засади, намагаються виправдати таку поведінку. Ми вважаємо, що не тільки можна, а й потрібно молитися за членів інших Церков України. Думаємо, що не тільки можна, а й потрібно шукати все те, що допомогло б людині наблизитися до Бога, особливо в суспільстві, яке потребує духовної настанови і в якому є так багато болю. Мета священика — полегшити ці страждання. Добрий пастир не засуджує людину, але шукає “загублену овечку”…» — зазначив глава УГКЦ під час прямого ефіру на телеканалі «Еспресо» у п’ятницю, 5 грудня.

За повідомленнями ЗМІ, у Запоріжжі служитель Української Православної Церкви Московського патріархату відмовився відспівувати дворічну дитину, яка загинула внаслідок падіння на неї самогубця.

 

Біля Києво-Печерської лаври журналісту погрожували побити камеру

Увечері в п’ятницю, 5 січня, в Києві біля Києво-Печерської лаври фотокореспонденту видання Радіо Свобода Сергію Нужненко завадили зняти, як люди приносять іграшки до входу лаври в рамках флешмобу #принеси_ляльку.

Про це пише  НВ – Укрінформ.

“Одну з іграшок поклали до центрального входу, через мить вийшов священнослужитель і відкинув іграшку подалі від входу, за ним вийшла особа, яка в грубій формі почав заважати знімати і погрожувати розбити камеру”, – розповів журналіст на своїй сторінці в Facebook.

Нужненко додав, що священик також попросив видалити зроблені фото.

Нагадаємо, що в Запоріжжі під час похорону 2-річної дитини священик Української православної церкви Московського патріархату відмовився відспівувати дитини, оскільки його хрестили в Київському патріархаті.

Відмова священика спровокувала хвилю невдоволення по всій країні. Украинці висловлюють свій протест за допомогою флешмобу, приносячи до храмів МП іграшки і поширюючи в соцмережах фотографії з хештегом #принеси_куклу (або: #принеси_ляльку

 

У Черкасах досі не ухвалили бюджет-2018 – депутати знову прогуляли сесію

У Черкасах, єдиному з обласних центрів України, де досі не прийняли міський бюджет на 2018 рік, на сесію міськради знову не зібралася достатня кількість депутатів для розгляду головного фінансового документа. Із 41 депутата в залі були присутні лише 12.

Про це повідомляє  прес-служба  Черкаської міської ради – Укрінформ.

“Сьогоднішня сесія засідання була скликана перш за все для того, аби розглянути бюджет Черкас на 2018 рік. Депутати, вочевидь, свідомо проігнорували засідання… Мені надзвичайно прикро, що заручниками політичних інтриг стали жителі нашого міста, особливо – соціально незахищені. Це неприпустимо й переходить уже всі межі”, – прокоментував ситуацію міський голова Анатолій Бондаренко.

Він зазначив, що готує звернення до  Верховної Ради України  з приводу розпуску міської ради, і запевнив, що готовий піти на перевибори разом із депутатами.

Мер анонсував на вівторок, 9 січня, о 9:30 засідання виконавчого комітету, а на наступний день – проведення чергової сесії.

 

Верховній Раді пропонують визначити чіткі терміни призначення виборів в ОТГ

Група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури добровільного об’єднання територіальних громад» (№7467).

Про це повідомляє портал  “Децентралізація” – Укрінформ.

Як зазначається, цим законопроектом пропонується на законодавчому рівні вилучити обласні ради з процесу формування перспективних планів формування територій громад і визначити чіткий термін призначення Центральною виборчою комісією перших і додаткових виборів у об’єднаних територіальних громадах.

Пропонованими змінами передбачається, що Перспективний план формування територій громад АР Крим, області затверджує Кабінет міністрів за поданням Ради міністрів АР Крим, відповідної обласної державної адміністрації. Таким чином народні депутати пропонують на законодавчому рівні вилучити обласні ради з процесу формування перспективних планів.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що практика застосування закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» виявила низку недоліків, серед яких – заполітизованість обласних рад при схваленні проекту Перспективного плану формування територій громад, численні порушення ними методології формування такого плану. Зазначається також, що у  Закарпатській області  обласна державна адміністрація досі навіть не подала Перспективний план формування територій громад на розгляд обласної ради. У багатьох регіонах обласні ради не ухвалили Перспективний план формування територій громад, який повністю покриває територію області.

«Практика регулювання питань адміністративно-територіального устрою європейських країн з унітарною формою устрою свідчить про те, що такі питання відносяться до компетенції виключно центрального уряду. Участь обласної ради як представницького органу місцевого самоврядування на регіональному рівні була виправданою на перших етапах впровадження реформи адміністративно-територіального устрою, коли потрібно було диверсифікувати емоційно-політичне навантаження, яке супроводжувалось інсинуаціями та домислами щодо реформи. Наразі більшість політичних сил позитивно сприймає проведення реформи. Таким чином, потреба в участі обласних рад, які в перші два роки проведення реформи виконували роль амортизатора суспільних процесів, на сьогодні відпала», – йдеться у пояснювальній записці.

Законопроектом також пропонується визначити чіткий термін призначення Центральною виборчою комісією перших і додаткових виборів в об’єднаних територіальних громадах – упродовж місяця після отримання нею відповідного звернення від обласної державної адміністрації.

У Мінрегіоні вітають ініціативу народних депутатів, зазначаючи, що ці зміни значно спростять процес добровільного об’єднання громад та упорядкують процес затвердження перспективних планів формування територій громад.

 

У третині районів України не створено жодної тергромади – Мінрегіон

У 146 районах із 490 не створено жодної об’єднаної територіальної громади.

Про це на своїй сторінці у  Facebook  написав перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода – Укрінформ.

«Упродовж 2015-2017 років місцевими радами завершено процедури об`єднання та проведено перші місцеві  вибори  у 665 ОТГ, що знаходяться у 321 районі 24 областей України. Разом з тим, у 146 районах із 490 не створено жодної ОТГ», – повідомив перший заступник міністра.

За його даними, найбільша кількість таких районів у Київській області – 18 з 25, Харківській – 17 з 27, Кіровоградській – 13 з 23, Одеській – 13 з 26, Вінницькій – 8 з 27, Закарпатській – 8 з 13, Херсонській – 8 з 18 районів.

Негода наголосив, що обласним державним адміністраціям, регіональним офісам реформ, проектам міжнародної технічної допомоги необхідно проаналізувати причини такої ситуації та посилити інформаційно-роз’яснювальну, методичну роботу в громадах цих районів.

 

Науковим установам загрожуватиме ліквідація у разі неефективності

Атестація наукових установ та вишів, які здійснюють наукову діяльність, у 2018 році проводитиметься за новими правилами. Про це  УНН  повідомили у прес-службі Міносвіти.

“Важлива зміна 2018-го – атестація за новими правилами наукових установ та вишів, які здійснюють наукову діяльність. Від цього залежатиме рівень їх базового фінансування”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, для наукових установ новий порядок державної атестації був ухвалений у липні 2017 року, до 2020 року атестацію мають пройти не менш як 550 (80%) таких закладів. У разі отримання позитивної оцінки установи отримуватимуть більше фінансування. Наприклад, у бюджеті 2018 року для НАН відкрито нову програму “Підтримка розвитку пріоритетних напрямків досліджень” з бюджетом у 500 млн гривень. Ці кошти надаватимуть науковим установам, атестованим за високим рівнем. Водночас установи, які за результатами атестації будуть визнані як неефективні, мають бути реорганізовані чи ліквідовані, додали у відомстві.

Для вишів, як зазначається, порядок атестації наразі затверджується.

“Нині в системі МОН наукову діяльність здійснюють 167 закладів вищої освіти. Кожен з них зможе подати документи на атестацію за 7 напрямами наук. Кінцева мета державної атестації – визначення обсягів базового фінансування окремих наукових напрямів у вишах відповідно до отриманої оцінки”, – сказано у повідомленні.

Нагадаємо,  фінансування науки у 2018 році збільшилось на 30%.

 

Позов Саакашвілі до Президента: стала відома дата розгляду

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду 29 січня розгляне позов лідера “Руху нових сил” Міхеїла Саакашвілі до президента України Петра Порошенка про незаконність указу, яким його було позбавлено українського громадянства.

Справа призначена на розгляд на 12 годину за адресою: вул. Московська, 8 корпус 5, передає Укрінформ.

Позов слухатиме колегія суддів під головуванням Раїси Ханової.

Як повідомлялося, 26 липня 2017 року Президент Петро Порошенко видав указ №196/2017, яким позбавив українського громадянства екс-президента Грузії та колишнього губернатора Одеської області  Міхеїла Саакашвілі.

10 вересня Саакашвілі перетнув польсько-український кордон в оточенні своїх прибічників. 25 жовтня Саакашвілі заявив, що отримав документи від Адміністрації президента України про позбавлення його громадянства та планує оскаржити це рішення в суді.

 

Саакашвілі знову викликали на допит у СБУ

Служба безпеки України викликала на допит ексголову Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі на 10 січня.

Про це у коментарі Укрінформу повідомив його адвокат Павло Богомазов.

“Так, викликали. 10-го числа, 11:00. У Головне управління СБУ у Києві”, – сказав Богомазов.

Як повідомлялося, Саакашвілі, позбавлений громадянства України у липні 2017 року, був затриманий 5 грудня в Києві. Йому інкримінують сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності (ч. 2. ст. 256 Кримінального кодексу України). 11 грудня Печерський районний суд Києва відпустив Саакашвілі на час розслідування, не обравши йому запобіжного заходу.

15 грудня Генеральна прокуратура подала скаргу до Апеляційного суду Києва на відмову попередньої судової інстанції помістити Саакашвілі під  домашній арешт.

На засіданні 3 січня 2018 року Апеляційний суд Києва ухвалив рішення перенести розгляд скарги на 11 січня.

Крім того, 5 січня стало відомо, що Тбіліський міський суд засудив екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі до трьох років позбавлення волі за звинуваченням у зловживанні службовими повноваженнями.

 

Саакашвілі каже, що його чекають у США та Польщі, але з України він не поїде

Екс-президент Грузії та екс-голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі заявляє, що не планує залишати Україну, хоча й має пропозиції роботи у США.

Про це лідер партії «Рух нових сил» сказав на брифінгу у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У мене ж робоча віза до Сполучених Штатів Америки. Можу працювати там. І в мене, до речі, є пропозиції щодо роботи в США, я бажаний гість у Польщі, Литві та інших європейських країнах, але там я гість. А тут, в Україні, я почуваюся як удома, тому взяв на себе ризики і не відмовився повернутися сюди попри всі застереження”, –  сказав Саакашвілі.

За словами політика, він має відомості про те, що його “хочуть депортувати”, однак обстоюватиме свої права.

Як повідомлялося, Саакашвілі, позбавлений громадянства України у липні 2017 року, був затриманий 5 грудня в Києві. Йому інкримінують сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності (ч. 2. ст. 256 Кримінального кодексу України). 11 грудня Печерський районний суд Києва відпустив Саакашвілі на час розслідування, не обравши йому запобіжного заходу.

15 грудня Генеральна прокуратура подала скаргу до Апеляційного суду Києва на відмову попередньої судової інстанції помістити Саакашвілі під домашній арешт.

На засіданні 3 січня 2018 року Апеляційний суд Києва ухвалив рішення перенести розгляд скарги на 11 січня.

Крім того, 5 січня стало відомо. що Тбіліський міський суд засудив екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі до трьох років позбавлення волі за звинуваченням у зловживанні службовими повноваженнями.

 

Прокуратура проводить перевірку для рішення про видачу Саакашвілі Грузії

Прокуратура міста Києва за зверненням Міністерства юстиції проводить екстрадиційну перевірку лідера “Руху нових сил” Міхеїла Саакашвілі.

Про це повідомив речник Генпрокуратури Андрій Лисенко у коментарі телеканалу “112-Україна” – Укрінформ.

“Прокуратура міста Києва проводить екстрадиційну перевірку Міхеїла Саакашвілі за зверненням Міністерства юстиції, куди надійшов запит від компетентних органів Грузії”, – сказав він.

За словами речника,  Саакашвілі  запросили до столичної прокуратури для надання пояснень. Наразі узгоджується дата та час його візиту.

Після екстрадиційної перевірки прокуратура надасть свій висновок Міністерству юстиції для остаточного рішення стосовно видачі Саакашвілі Грузії.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство юстиції вже двічі отримувало від Грузії клопотання щодо екстрадиції Саакашвілі та двічі відмовляло у його видачі..

У вересні поточного року Грузія звернулася втретє. У зв’язку з цим Мін’юст ініціював екстрадиційну перевірку. У свою чергу адвокати політика подали позов до Мін’юсту і Генпрокуратури з проханням визнати незаконними дії щодо екстрадиційної перевірки.

У Грузії суд заочно засудив екс-президента країни Міхеіла Саакашвілі до 3 років тюремного ув’язнення за звинуваченням у зловживанні службовими повноваженнями. Тбіліський міський суд визнав Саакашвілі винним у зловживанні службовими повноваженнями у справі щодо Сандро Гіргвліані і заочно засудив екс-президента до позбавлення волі строком на 3 роки.

За даними слідства, у 2009 році тодішній президент Грузії Саакашвілі в обхід Комісії з помилування незаконно помилував засуджених за вбивство Гіргвліані чотирьох працівників Департаменту конституційної безпеки.

Як відомо, у липні 2017 року Президент Петро Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. У серпні Головна прокуратура Грузії надіслала запит про екстрадицію колишнього глави держави (https://www.ukrinform.ru/rubric-society/2376127-saakasvili-obzaluet-otkaz-v-predostavlenii-statusa-bezenca.html).

 

Саакашвілі в Грузії засудили до трьох років в’язниці

Тбіліський міський суд засудив екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі до трьох років позбавлення волі.

Про це повідомляє  Грузія Online – Укрінформ.

“Суддя Тбіліського міського суду Георгій Аревадзе оголосив рішення у частині звинувачення у відношенні екс-президента Грузії у справі Сандро Гіргвліані. Суддя визнав Саакашвілі винним і засудив до позбавлення волі строком на 3 роки”, – йдеться в повідомленні.

У цій справі Саакашвілі пред’явлено обвинувачення за статтею “зловживання службовими повноваженнями”. За даними слідства, в 2009 році тодішній президент Грузії Саакашвілі в обхід Комісії з помилування незаконно помилував засуджених за вбивство Гіргвліані співробітників Департаменту конституційної безпеки Геронтія Аланія, Михайла Бібілурідзе, Автанділа Апціаурі та Олександра Гачава, створивши правовий важіль для умовно-дострокового звільнення засуджених.

Вбивство співробітника Об’єднаного грузинського банку Сандро Гіргвліані спричинило гучний політичний  скандал  у Грузії у 2006 році. Участь у злочині співробітників поліції викликала, зокрема, відставку міністра внутрішніх справ Вано Мерабішвілі.

Як відомо, у липні 2017 року Президент Петро Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. У серпні Головна прокуратура Грузії направила запит про екстрадицію Саакашвілі.

 

Суд Кіпру заморозив активи Ахметова на $820 мільйонів – FT

Окружний суд Нікосії (Кіпр) заморозив активи бізнесмена Рината Ахметова на суму $820 мільйонів.

Про це повідомляє видання  Financial Times, яке отримало копію рішення суду – Укрінформ.

Ринат Ахметов, найбагатша людина України, отримав розпорядження від суду Кіпру, який заморозив $820 мільйонів його активів”, – йдеться у повідомленні.

За даними видання, під дію цього рішення може потрапити квартира Ахметова у Лондоні, яка є найдорожчою приватною резиденцією у Великій Британії.

Як зазначається, рішення окружного суду Нікосії щодо Ахметова та дев’яти інших осіб було ухвалене 27 грудня у справі про продаж групі СКМ Ахметова телекомунікаційної групи «Укртелеком» у 2013 році за позовом Raga Establishment. Компанія Raga Establishment, власником якої колишній голова правління банку «Родовід» Денис Горбуненко, позивається щодо отримання повної оплати за продаж структури. За версією Горбуненка, компанія погодилася продати Ахметову «Укртелеком» за $860 мільйонів, а Ахметов виплатив лише $100 мільйонів.

Зазначається, що справа також потенційно впливає на інтереси іншого українського бізнесмена Дмитра Фірташа, який в Австрії очікує на екстрадицію до США. Його група компаній Group DF заборгувала Raga $300 мільйонів, частково профінансувавши початкову приватизацію «Укртелекому» в 2011 році, вважає Горбуненко.

За інформацією видання, Ахметов має право оскаржити заморожування активів до 8 січня.

За оцінкою журналу “Forbes”, статки Ахметова торік становили $4,6 мільйона. Він має активи у вугільній промисловості, виробництві сталі, енергетиці, сфері телекомунікації. До його активів належить і футбольний клуб “Шахтар”.

Як відомо, у жовтні 2017 року Господарський суд Києва повернув пакет акцій компанії «Укртелеком» у державну власність, розірвавши договір купівлі-продажу акцій «Укртелекому» у березні 2011 року.

На приватизаційному конкурсі в 2011 році було продано 92,791% статутного капіталу ВАТ «Укртелеком», які викупила компанія «ЕСУ», заплативши 10,57 мільярда гривень. У 2013 році холдинг українського бізнесмена Ріната Ахметова «Систем Кепітал Менеджмент» завершив угоду з придбання 100% акцій компанії UA Тelecominvest Limited, якій належить 100% «ЕСУ».

Генпрокуратура проводить розслідування щодо незаконного виділення за вказівкою колишнього президента Віктора Януковича 220 мільйонів гривень з державного бюджету та приватизації 93% акцій «Укртелекому» за заниженою на 1,6 мільярда гривень ціною.

 

У Супрун хочуть забрати спецдозволи у цілителів та екстрасенсів

Міністерство охорони здоров’я пропонує скасувати спеціальний дозвіл на заняття народною медициною.

Про це повідомляє  прес-служба  Міністерства охорони здоров’я – Укрінформ.

“Регламентація роботи цілителів, що практикують народну чи альтернативну  медицину, не може належати до компетенції Міністерства, оскільки така практика не відповідає сучасним медичним науковим знанням. Тому МОЗ України пропонує скасувати спеціальний дозвіл на заняття народною медициною (цілительством) шляхом скасування статті 74 Основ законодавства України про охорону здоров’я. Зараз Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України» знаходиться на громадському обговоренні”, – йдеться у повідомленні.

У міністерстві наголошують, що методи народної медицини не входять до арсеналу сучасної доказової медицини, відтак не можуть бути гарантованими та безпечними для пацієнтів. Водночас у відомстві зазначили, що для перевірки методів альтернативної медицини, які б гарантували їх безпечність та дієвість, необхідно проводити наукові та клінічні дослідження за усталеними методиками. Такі дослідження зазвичай тривають роками і вимагають значного фінансування та широкого залучення експертів. Жоден з методів народної медицини ніяким чином не можна перевірити “на місці” у момент звернення цілителя за дозволом.

 

Чернівецький депутат пояснив, звідки в його декларації 63 квартири

Депутат Чернівецької міської ради Ромео Скрипа пояснив, що не купував 63 квартири, зазначені в його декларації. Їх побудувала компанія, якою він володіє разом із батьками. Для введення будинку в експлуатацію його оформили на прізвище забудовника.

Про це Скрипа написав на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Хотів би прокоментувати інформацію, яка поширювалась в деяких місцевих і всеукраїнських засобах масової інформації. Стосовно нерухомості, що перебуває у моїй власності, хочу відзначити, що з 2003 року я разом з батьком займаємось будівельним бізнесом. Ми будівельники, ми не купуємо квартири, ми їх будуємо. Тому поширена інформація є некоректною, а звинувачення — безпідставними”, – наголосив Скрипа.

Він також підкреслив, що крім будівництва житла будівельна фірма створює робочі місця та регулярно сплачує  податки. Скрипа запевняє, що завжди діяв в межах закону, відкрито декларує свої доходи і майно, не приховуючи нічого й не переписуючи їх на третіх осіб.

Більш детальні пояснення він надав в інтерв’ю телеканалу 112, де пікреслив, що 63 квартири, які знайшли в його декларації громадські активісти, побудувала компанія ООО “Ромтис Буд”, якою він володіє разом із батьками. Для введення будинку в експлуатацію його оформили на прізвище забудовника. І тепер квартири будуть реалізовуватися покупцям.

Як повідомляли ЗМІ, протягом одного року Скрипа придбав 63 квартири, кілька земельних ділянок, машиномісця та нежитлові приміщення. При цьому за один день він придбав 31 квартиру.

 

Рада збільшила фінансування ЦВК до 177 мільйонів

Верховна Рада у 2018 році збільшила видатки на фінансування діяльності Центральної виборчої комісії на майже 21% до 177 мільйонів гривень порівняно з минулим роком.

Про це йдеться в  додатку № 3  закону «Про Державний бюджет України на 2018 рік», опублікованому на сайті парламенту – Укрінформ.

При цьому на керівництво та управління у сфері проведення виборів та референдумів Центрвиборчкому виділяється 113,6 млн гривень, а видатки на проведення виборів народних депутатів залишаються на рівні 2017 року і становлять 32 млн гривень.

Окрім того, видатки на функціонування Державного реєстру виборців становлять 31 млн гривень.

Водночас загальнодержавні видатки ЦВК, що передбачають надання субвенції місцевим бюджетам на проведення місцевих виборів, становлять за держбюджетом 309 млн гривень.

Бюджетом-2017 на ЦВК виділялось 140 млн гривень.

Як повідомлялося, 1 серпня ЦВК затвердила обсяги бюджетних видатків для включення до бюджетних запитів.

При цьому на проведення виборів нардепів ЦВК просило передбачити в бюджеті 2018 року 32 млн гривень для проведення проміжних виборів народних депутатів України у 5 одномандатних виборчих округах у разі їх призначення.

 

НАБУ відзвітувало про боротьбу з корупцією в 2017 році

Станом на кінець 2017 року Національне антикорупційне бюро України  розслідувало майже 500 проваджень щодо топ-корупції.

Про це йдеться у відеозвіті НАБУ за 2017 рік, оприлюдненому на сторінці відомства у  Facebook – Укрінформ.

“На кінець 2017 року детективи НАБУ розслідують майже 500 проваджень щодо топ-корупції. З огляду на розміри збитків від злочинів та посади задіяних в них осіб більшість розслідувань набули резонансу в суспільстві”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, у відомстві нагадали про розслідування справ щодо розтрати 149 млн грн під час закупівлі палива для Міноборони (підозрюються 4 особи, в тому числі заступник міністра оборони Ігор Павловський); справу щодо розтрати 28,5 млн грн при закупівлі двигунів для танків на Львівському бронетанковому заводі; справу щодо розкрадання 16 млн грн, виділених на реалізацію проекту “Стіна”; справу щодо розтрати 14 млн грн при закупівлі рюкзаків для потреб Національної гвардії України; “газову справу”; розслідування щодо корупції на Укрзалізниці тощо.

У відомстві також поінформували, що наразі у судах знаходяться понад 100 справ від НАБУ.

“Найбільшим викликом у роботі Бюро залишається неспроможність судової системи розглядати справи, скеровані НАБУ та САП до суду. Сподіваємося, що 2018 року таки буде створено  Антикорупційний суд, який забезпечить винесення вироків корупціонерам”, – підсумували у НАБУ.

 

САП спростовує завершення слідства у справі Мартиненка

Розслідування кримінальної справи щодо екс-депутата Миколи Мартиненка ще не завершено.

Про це Укрінформу повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі – Укрінформ.

“Розслідування ще не завершено”, – сказали у прес-службі відомства, спростувавши заяву захисту Мартиненка.

Раніше в коментарі Укрінформу адвокат екс-депутата Петро Бойко заявив про те, що захист 4 січня отримав від САП повідомлення про завершення розслідування кримінальної справи та 200 її томів для ознайомлення.

Бойко також запевнив, що його підзахисний не зловживатиме правом на ознайомлення з матеріалами справи і вивчить їх упродовж 2-3 місяців.

Як відомо, 20 квітня НАБУ і САП затримали Мартиненка за підозрою у справі про  розтрату коштів ДП “СхідГЗК”  у розмірі $17,28 млн шляхом неправомірного укладення і подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату.

22 квітня суд відпустив його на поруки 15 народних депутатів, міністра молоді та спорту Ігоря Жданова, міністра освіти Лілії Гриневич, міністра інфраструктури Володимира Омеляна та заступника голови Центральної виборчої комісії Андрія Магери.

 

Колишньому “міністру охорони здоров’я Криму” сьогодні вручать підозру

Прокуратура Автономної Республіки Крим сьогодні чекає колишнього так званого міністра охорони здоров’я Криму Петра Міхальчевського для оголошення йому підозри у державній зраді.

Про це повідомила у коментарі Укрінформу прес-секретар прокуратури Тетяна Тихончик.

Вона розповіла, що після санкціонованих судом обшуків працівниками Служби безпеки у помешканні Міхальчевського його запросили до прокуратури.

“Міхальчевський не затриманий. Зараз готується повідомлення про підозру у вчиненні ним державної зради, і ми чекаємо його в прокуратурі для вручення цієї підозри. А також найближчим часом має бути вирішене питання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою”, – зазначила прес-секретар.

Тихончик розповіла, що досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні здійснює ГУ СБУ в АР Крим, яке наразі дислокується у  Херсоні. Тому херсонський суд має ухвалити рішення про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Як повідомляв Укрінформ, співробітники Служби безпеки встановили факт перебування у Києві колишнього так званого міністра охорони здоров’я Криму Петра Міхальчевського, який безпосередньо брав участь у створенні незаконних органів влади на тимчасово окупованому півострові.

У рамках кримінального провадження за статтями 110, 111 ККУ у його тимчасовому помешканні у столиці проведено санкціонований обшук. Оперативники спецслужби вилучили паспорт громадянина РФ, “службове посвідчення” за підписом Аксьонова та інші документи, що підтверджують його співробітництво з окупаційною владою.

 

У США виходить скандальна книга про Трампа. Адвокати назвали її “наклепом”

Книга журналіста Майкла Вольфа про Трампа, публікації якої намагалися не допустити адвокати чинного президента США, надійде у продаж уже цієї п’ятниці, а не наступного вівторка.

Про це повідомляє  ВВС – Укрінформ.

“Стало відомо, що книга надійде у продаж раніше: замість наступного вівторка перенесуть на п’ятницю цього тижня”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією американських ЗМІ, адвокати Трампа намагалися завадити публікації книги, яка містить сенсаційні подробиці його президентства. Зокрема, у повідомленні, направленому авторові і його видавцеві, містилася вимога негайно припинити подальшу публікацію видання, його продаж і поширення. Проте Вольф заявив, що видавець не відмовиться від своїх намірів.

Як зазначається, книга “Вогонь і лють: у коридорах Білого дому Трампа” була написана на основі 200 інтерв’ю. У ній серед іншого наводяться інтерв’ю колишнього головного стратега Білого дому Стіва Беннона, який зробив безліч неприємних для Трампа заяв. Наприклад, він назвав “зрадою” зустріч між сином Трампа і групою росіян напередодні президентських виборів 2016 року, яку у рамках розслідування про можливе втручання Росії в американські вибори зараз вивчає спеціальний прокурор Роберт Мюллер.

У книзі Вольфа наводяться сенсаційні заяви, зокрема про те, що команда Трампа була шокована і налякана, коли з’ясувалося, що він переміг; його дружина Меланія в ніч підрахунку голосів ридала – “і не від щастя”; Трамп був злий, що головні знаменитості проігнорували його інавгурацію; потрапивши в Білий дім, президент вирішив, що він його дратує і навіть трохи лякає; Іванка Трамп глузувала зі стилю зачіски батька і часто розповідала друзям, як він цього добивається.

Прес-секретар Білого дому Сара Сандерс назвала книгу “брудною таблоїдною вигадкою”, наповненою брехливою і недостовірною інформацією, отриманою у людей, що не мають доступу до президента або впливу в Білому домі.

А представники Меланії Трамп підкреслили, що вона всіляко підтримувала висунення чоловіка в президенти. “Вона не сумнівалася в його перемозі і була щаслива, коли це сталося”, – заявила представниця першої леді.

Адвокати Трампа в офіційному повідомленні стверджують, що розглядають можливість звернення до суду з позовом за звинуваченням у наклепі.

 

У США пояснюють вагання щодо надання зброї Україні

США планують озброїти українську армію, що розлютило Росію, однак Вашингтон більше непокоїть те, що американські військові технології можуть потрапити до російських військових.

Про це пише видання  The Wall Street Journal  у статті “США і Україна намагаються запобігти потраплянню  зброї  до рук ворога” – Укрінформ.

“Це зовсім не теоретична проблема”, – наголошує видання.

Після того, як у 2014 році США передали українській армії радіолокаційні системи невеликого радіусу дії, принаймні частини однієї з цих РЛС були захоплені гібридною російською армією під час запеклих боїв під Дебальцевим.

Як зазначається, за словами офіційного представника, близького до міноборони РФ, захоплення фрагментів радара було більше “психологічною перемогою”, ніж можливістю вивчити технології США.

Видання зазначає, що летальна зброя США – протитанкові комплекси Javelin – буде зберігатися на складах ЗСУ в пунктах постійної дислокації, розташованих далеко від фронту. А американські солдати, які тренують українських військових на Яворівському полігоні і незабаром можуть бути направлені також на полігони в центральній Україні, будуть регулярно перевіряти збереження цієї зброї і стежити за її кількістю.

Як пише видання, можлива передача Києву озброєння стане гарантією того, що нинішній збройний конфлікт не переросте у повномасштабні бойові дії. Крім того, це допоможе покращити здатність урядових сил захищатися на випадок загострення.

Як повідомлялося, у грудні 2017 року Державний департамент США схвалив постачання летальної зброї Україні.

 

Трамп збирає республіканців перед виборами до Конгресу

До резиденції президента в Кемп Девіді планують прибути Спікер Палати представників США Пол Раян та лідер більшості в Сенаті Мітч Макконнелл.

Про це повідомляє  Голос Америки – Укрінформ.

Координатор республіканців в Сенаті Джон Корнін наголосив, що нарада цими вихідними допоможе законодавцям та адміністрації узгодити пріоритети.

“Ця адміністрація прийшла на посади, можливо, не знаючи напевне, що вони виграють вибори і трохи відставала в плані підготовки. Зараз, гадаю, вони визнали, що така координація є справді важливою для того, щоб досягти результату”, – заявив він.

Зазначається, що першою законодавчою перемогою Трампа стало затвердження податкового законодавства в грудні, чого тривалий час добивалась його партія та прихильники.

Серед інших пріоритетів Трампа є стратегія з інфраструктури та реформи системи соціального забезпечення та імміграційного законодавства.

Усі 435 членів Конгресу та третина зі 100 членів Сенату підуть на перевибори і перемога демократів на таких виборах може заморозити втілення законодавчих планів Трампа.

 

Вашингтон запровадив санкції проти чотирьох чиновників з Венесуели

США ввели санкції проти чотирьох колишніх і діючих державних чиновників Венесуели у зв’язку з корупцією і репресіями.

Про це у п’ятницю, 5 січня, повідомляє  DW  з посиланням на прес-службу американського міністерства фінансів – Укрінформ.

“Штрафні заходи включають заморожування активів, що знаходяться в правовому полі США, а також заборону на проведення операцій за участю американських громадян”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в списку санкцій Управління з контролю над іноземними активами Мінфіну США потрапив, зокрема, Родольфо Марко Торрес – екс-міністр продовольства і нинішній губернатор штату Арагуа. Він підозрюється у причетності до корупційних схем імпорту продуктів харчування, які контролює венесуельська  армія.

Під санкції підпали також екс-губернатор штату Болівар Франсіско Хосе Ранхель Гомес, ймовірно, пов’язаний з діючими в цьому регіоні злочинними угрупованнями, і генерал-полковник боліваріанської Національної гвардії Фабіо Енріке Саварсе Пабон, який, ймовірно, несе відповідальність за жорстоке придушення солдатами Нацгвардії вуличних протестів. Четвертий у списку – міністр у справах національного кордону Херардо Хосе Іск’єрдо Торрес, підозрюваний у  корупції і зловживанні службовими повноваженнями.

Як заявив глава Мінфіну США Стівен Мнучін, введення санкцій підтверджує готовність Вашингтона притягнути до відповідальності президента Венесуели Ніколаса Мадуро та інших осіб, залучених до корупції в країні.

У листопаді 2017 року Євросоюз ввів санкції проти держави Венесуела, обвинувативши Мадуро в порушенні демократичних принципів. Штрафні заходи включають в себе заборону на поставки Венесуелі зброї, будь-якого обладнання, яке може бути використане для внутрішніх репресій, а також апаратури для електронної розвідки.

 

В уряді США попереджають про небезпеку використання біткоїна

В уряді США закликали інвесторів обачно ставитися до вкладення коштів у криптовалюти.

Як повідомляє  Reuters, про це заявили у Комісії з цінних паперів і бірж США – Укрінформ.

У відомстві наголосили, що багато прихильників криптовалюти не дотримуються законів США. І хоча регулятори намагаються слідкувати за цим ринком, гарантованого повернення коштів у разі їх втрати через дії незаконних гравців чекати не слід.

«Комісія й регулятори у штатах слідкують за порушеннями, але ми попереджаємо, що у разі втрати коштів існує суттєвий ризик, що наші зусилля не призведуть до повернення ваших  інвестицій», – йдеться у заяві.

Раніше фахівці Morgan Stanley за результатами дослідження ринку криптовалюти дійшли висновку, що ціна біткоїна може впасти до нуля у випадку, якщо його не почнуть використовувати як платіжний засіб.

 

Посол Ірану в ООН: Управління протестами в Ірані здійснювалося з-за кордону

Уряд Ірану має «вагомі докази», що управління чинними протестами у країні «чітко здійснювалося з-за кордону».

Про це під час засідання Ради Безпеки ООН заявив посол Ірану у цій міжнародній організації Голамалі Хошро, повідомляє  Reuters – Укрінформ.

Він також додав, що США зловжили своїми повноваженнями постійного члена Радбезу, скликавши зустріч для обговорення іранських протестів. «Дуже прикро, що, незважаючи на опір частини членів, ця Рада дозволила чинній адміністрації США зловжити собою, організувавши зустріч стосовно події, що не входить до її мандату», – сказав Хошро.

Як повідомлялося, мітинги в Ірані почалися як виступи проти високої інфляції і підвищення цін на основні продукти харчування, але швидко переросли в антиурядові протести.

У результаті зіткнень протестувальників із силами безпеки в Ірані загинуло щонайменше 23 людини. За даними влади Ірану, затримано не менш як 500 демонстрантів, проте неофіційні джерела повідомляють, що кількість затриманих більша в рази.

У четвер, 4 січня, стало відомо, що США розширили санкції проти Ірану, включивши до списків п’ять іранських підприємств за їх роль у розробці балістичних ракет.

 

ФБР розпочало нове розслідування щодо Фонду Клінтонів

Міністерство юстиції США розпочало нове розслідування щодо Фонду Клінтонів, зокрема з’ясовується, чи здійснювала фундація будь-яку політичну та іншу нелегальну діяльність за часів каденції Гілларі Клінтон як державного секретаря.

Про це пише  The Hill – Укрінформ.

Агенти ФБР з Літтл-Року, штат Арканзас, де було засновано Фонд, взяли на себе ініціативу у розслідуванні та опитали принаймні одного свідка за останній місяць, а працівники правоохоронних органів заявили, що додаткові заходи очікуються у найближчі тижні.

Чиновники, які говорили лише за умови анонімності, заявили, що слідчий вивчає — чи не обіцяла  Гілларі Клінтон, яка на той момент обіймала посаду держсекретаря США, політичні та інші дивіденди спонсорам своєї кампанії. Фонд Клінтонів також перевіряють на відповідність податковому законодавству, а також чи є наявні від оподаткування активи, та чи конвертувались вони для особистого чи політичного використання

У самому фонді Клінтонів наразі ніяк не коментують інформацію про початок розслідування Мін’юсту.

За інформацією The Wall Street Journal, кілька офісів ФБР, у тому числі в Літл-Рок, збирали інформацію про Фонд Клінтона протягом останніх років.

 

Німеччина заявила про повну утилізацію лівійської хімзброї

Німецька компанія GEKA завершила ліквідацію лівійської хімічної зброї.

Про це йдеться в спільній заяві міністерств оборони і закордонних справ ФРН, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Федеральне суспільство з утилізації хімічних боєприпасів в Мюнстері, що має великий досвід в цій сфері, завершило знищення токсичних матеріалів», – ідеться в прес-релізі.

Із цього приводу 11 січня в Мюнстері, Нижня Саксонія, відбудеться церемонія, в якій візьмуть участь керівництво Організації із заборони хімічної зброї (OVCW), представники МЗС і бундесверу, а також лівійської сторони.

Німеччина з вересня 2016 року надавала підтримку в знищенні останніх запасів хімічних речовин, що залишилися від програми розробки хімічної зброї Лівії. За останні місяці близько 500 тонн небезпечних хімічних речовин «подвійного використання» було успішно і без шкоди для екології утилізовано під спостереженням OVCW.

Ці речовини залишилися з часів режиму Каддафі і мали бути знищені відповідно до угоди про хімічну зброю.

Лівія в 2016 році звернулася до міжнародного співтовариства по допомогу в їх ліквідації. OVCW і Рада Безпеки ООН вирішили підтримати Лівію. Витрати на знищення були надані  США  і Німеччиною.

 

Макрон з Ердоганом обговорили розбіжності у баченні індивідуальних свобод

Президент Франції Еммануель Макрон на зустрічі з турецьким лідером Реджепом Таїпом Ердоганом наголосив на необхідності дотримання Анкарою Європейської конвенції з прав людини.

Про це Макрон сказав на спільній з президентом Туреччини прес-конференції після переговорів, що проходили у Єлисейському палаці, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У нас є розбіжності з приводу бачення індивідуальних свобод, що ми обговорювали дуже детально. Я порушив кілька конкретних випадків у розмові з президентом Ердоганом. Я сказав про Галатасарайський університет (затримання викладачів та студентів цього завладу – ред.), справи лідерів різних неурядових організацій та  журналістів“, – зазначив Макрон.

Він наголосив на тому, що Туреччина має лишатися в міжнародному правовому полі. “І я хочу, щоб Туреччина залишалася повноправним членом Європейської конвенції з прав людини… Наші демократії мають поважати верховенство права “, – додав він.

У свою чергу Ердоган заявив, що в його країні дотримуються принципу верховенства права. “Наша країна є цілковито правовою державою”, – наголосив він.

Президент Туреччини підтвердив, що під час сьогоднішніх переговорів ішлося про “бачення” стосовно свобод і прав, та висловив своє задоволення зустріччю.

Водночас обидва лідери наголосили на давніх і міцних відносинах між їхніми країнами.

 

Фейгін переконаний, що Сущенка й інших політв’язнів обмінюватимуть поодинці

Російський адвокат Марк Фейгін вважає, що журналіста Романа Сущенка й інших українських громадян, яких утримують у Росії з політичних мотивів, не обмінюватимуть за списком, а лише в індивідуальному порядку.

Про це він заявив у ефірі  Радіо Свобода – Укрінформ.

«Путін не мінятиме українських громадян (утримуваних у Росії – ред.) списком. Це більш цінний ресурс, ніж обмін полонених ЗСУ на бойовиків. Він (Путін – ред.) буде намагатися міняти їх по одному», – сказав Фейгін.

Говорячи про стан свого підзахисного Романа Сущенка, адвокат сказав, що з ним усе гаразд. «Щодо того, як він (Сущенко – ред.) почувається, то ніяких проблем у нього немає. А ось ситуація перед судом… Ми завершуємо знайомитися зі справою, вона накручується дуже сильно. Обвинуваченню дуже важливо отримати докази (звісно, формальні докази), що Сущенко є співробітником українських спецслужб. Мені здається, що  Шаройка  чи ще когось вони будуть використовувати», – сказав Фейгін.

Раніше адвокат заявляв, що ФСБ Росії потрібне зізнання Сущенка на камеру у тому, що він є кадровим співробітником Головного розвідуправління Міноборони України, як це сталось у випадку із затриманим у Білорусі українським журналістом Павлом Шаройком. Фейгін також припускає, що Шаройко може стати свідком у справі Сущенка.

Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка на порушення міжнародних правил затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він приїхав з приватною поїздкою.

7 жовтня йому пред’явлено обвинувачення у шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко співробітник Головного управління розвідки Міноборони України. В ГУР МОУ спростували цю заяву.

27 листопада Мосміськсуд продовжив термін тримання під вартою Сущенка на два місяці – до 30 січня 2018 року.

Суд, імовірно, розпочнеться у січні.

Власкор “UA: Українське Радіо” в Білорусі громадянин України Павло Шаройко був затриманий 25 жовтня 2017 року в Мінську. Йому пред’явили звинувачення у шпигунстві.  Білоруський КДБ стверджує, що після затримання Шаройко зізнався, що “є співробітником розвідки і працює під прикриттям у званні полковника”.

 

У Польщі в соборі знайшли золоті скарби XVII століття

У католицькому соборі святих Мартина і Миколая у місті Бидгощ (північ Польщі) знайдено справжній золотий скарб — майже півтисячі золотих монет і 200 предметів із золота.

Скарб, який було сховано приблизно після 1652 року в соборі у часи шведських вторгнень у Польщу, на сьогодні може коштувати декілька мільйонів злотих (понад мільйон доларів), інформує  tvn24.pl – Укрінформ.

“На глибині усього 10 см під підлогою ми знайшли близько 700 артефактів. Там було 480 монет і 200 золотих предметів, зокрема персні, брошки, хрестики, намисто”, – повідомив археолог Роберт Гроховський.

За його словами, скарб було сховано у дерев’яній скрині, але за чотири століття вона струхлявіла. Проте усі знайдені предмети в дуже хорошому стані. Серед знайденого є монети XVI-XVII століть, які відчеканені на територіях сучасних Польщі, Австрії, Голландії та Німеччини.

Археологи зараз детально вивчають монети і те, кому вони могли належати. Монети та золоті предмети потраплять до музею “Європейський центр грошей” у місті Бидгощ.

 

В Україні 56% усіх банківських позик визнані непрацюючими – експерт

В Україні непрацюючими визнані 56% усіх існуючих позик. У 2018 році це стане однією з основних загроз стійкості фінансового сектору України.

Про це заявила виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова у своїй  статті  для “НВ – Бізнес” – Укрінформ.

“В українських банках заморожено  кредитів  на 588 млрд грн. 56% усіх існуючих позик в Україні визнано непрацюючими. У 2018 році це стане однією з основних загроз стійкості фінансового сектору”, – зазначила вона.

За словами Коробкової, лише за останній рік сума непрацюючих кредитів зросла більш як на чверть.

“Підбиваючи підсумки 2017 року Національний банк визнав, що Україна стала рекордсменом світу по частці непрацюючих кредитів, що зосередилися в наших банках. Цифри і справді вражають: ще на початку року обсяг проблемних кредитів становив 444,66 млрд грн. А вже до листопада ця сума зросла на 143,8 млрд грн – до 588,46 млрд грн”, – наголосила експерт.

Водночас, за словами виконавчого директора Незалежної асоціації банків, попри вражаючі цифри, ситуація сьогодні є більш контрольованою, ніж ще рік тому.

“За своєю природою переважна більшість цих кредитів належить корпоративному сектору і тягнеться ще з часів фінансової кризи 2008 року. Як показала практика, поява сніжного кому під назвою NPL (Non-performing loan – непрацюючий кредит) це не стільки наслідок девальвації, всепожираючої інфляції та стагнації економіки, скільки дірявого законодавства. Виявилося, що не повертати кредити в Україні, завдяки нашим “лояльним” судам і численним законодавчим колізіям, може бути значно вигідніше, ніж повертати. І мова йде зовсім не про пересічних українців, які до останнього тягнулися, аби виплатити свої валютні позики по іпотеці. Тим не менше, сьогодні переважна більшість фінансистів та аналітиків переконані, що рівень проблемної заборгованості стабілізувався і відбувається поступова реструктуризація та списання NPL. Банки сформували достатні резерви під проблемні активи та ринок почав демонструвати прибуток. Проте консервація проблеми не означає її вирішення і ми це чудово усвідомлюємо”, – наголосила експерт.

За словами Коробкової, великі обсяги непрацюючих кредитів зосереджені в державних банках (без урахування Приватбанку), які тривалий час політичними елітами сприймалися як бездонний карман для безповоротного фінансування своїх бізнес проектів.

“За даними НБУ на 1 листопада частка NPL у їх портфелях складає 56%. Нерідко по такому ж принципу діяли акціонери деяких приватних банків, переважно української прописки. Наприклад, непрацюючі кредити займають 87% у портфелі нині державного Приватбанку. У банках, що входять до іноземних банківських груп, цей показник становить 45%, з приватним українським капіталом – 25%”, – зазначила вона.

Експерт також наголосила, що закон про фінансову реструктуризацію, який почав діяти у жовтні минулого року, та на який покладалися великі надії щодо зменшення обсягу токсичних активів, не працює достатньо ефективно.

“Закон не працює достатньо ефективно. По факту на сьогодні розпочато лише 9 процедур, з яких 6 завершено. У грошовому вираженні всього процедур відкрито на понад 8 млрд грн, із них успішно реструктуризовано заборгованості на суму 5,16 млрд грн. Досі в роботі знаходиться близько 2,85 млрд грн. Проте це зовсім не ті обсяги, які дозволять економіці України якісно вирішити проблему NPL у корпоративному сегменті та відновити роботу потенційно життєздатних підприємств”, – зазначила Коробкова.

 

Українські військові у 2018 році отримають покращені польові намети

Польові намети поліпшеної якості у 2018 році надійдуть у Збройні Сили України.

Про це повідомляє Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ у  Facebook – Укрінформ.

“У цьому році у війська надійдуть польові намети УСБ та УСТ з багатьма функціональними змінами. Всі ці зміни були введені при розробці нових зразків наметів за участі фахівців нашого головного управління, тилу, представників виробника та самих військовослужбовців, які проходили службу і знають, що краще потрібно для розташування в польових умовах”, – йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що буде повністю замінений утеплювач, який тепер матиме в рази кращу теплопровідність та влітку може використовуватись для кондиціонування, крім того, в утеплювачі з’явились вікна. Тент намета прикріплюватиметься кільцями, за допомогою яких можна буде регулювати окремі сторони палатки по висоті. Вікна матимуть в основі антимоскітну сітку.

 

ЄС планує більше інвестувати до Куби – Могеріні

Європейський Союз планує активізувати торговельно-економічне партнерство з Кубою.

Про це заявила у Гавані високий представник ЄС у зовнішніх справах та з питань політики безпеки Федеріка Могеріні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Я очікую більше інвестицій, більше економічних і торговельних відносин між Європою і Кубою у найближчі місяці та роки», – наголосила  Могеріні.

Вона зазначила, що відносини між ЄС і Кубою нині легально визначені в угоді щодо політичного діалогу та співпраці.

 

Мінекономіки: У грудні імпортний газ знову здорожчав – уже $252,9 за тисячу кубів

Середня митна вартість природного газу, що був імпортований в Україну у грудні поточного року, склала 6862,7008 грн або 252,9076 доларів США за 1 тис. кубометрів.

Про це  повідомляє  Міністерство економічного розвитку і торгівлі України – Укрінформ.

“Відповідно до вимог підпункту 252.8 статті 252 розділу IX “Рентна плата” Податкового кодексу України Державною фіскальною службою України обчислено середню митну вартість імпортного природного  газу, що склалася у процесі його митного оформлення під час ввезення на територію України в період з 01.12.2017 по 31.12.2017, яка становить 6862,7008 грн або 252,9076 доларів США за 1 тис. м куб”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, середня митна вартість природного газу, що був імпортований в Україну у листопаді поточного року, склала 6392,6291 грн або 239,5311 доларів США за 1 тис. кубометрів.

Ціна імпортного газу для України в жовтні становила майже 6 тис. грн, або 224,9 дол. за 1 тисячу кубометрів.

У вересні 2017 року середня ціна імпортного природного газу в Україні становила 5573,7 грн, або 212,9 дол., за 1 тис. м куб.

 

Кличко закликав німецьких політиків до подальшої підтримки України

Мер Києва Віталій Кличко виступив на щорічній конференції партії Християнсько-соціальний союз Німеччини та відповів на запитання німецьких політиків. Захід відбувся у баварському місті Зеон.

Про це повідомляє  прес-служба  КМДА – Укрінформ.

Віталій Кличко наголосив, що Україна потребує подальшої підтримки західних партнерів.

«Як Україна зацікавлена в підтримці сильних і успішних партнерів та сусідів, так і Європа сьогодні зацікавлена в стабільній і сильній Україні», – зазначив мер Києва.

Дискусія однієї з панелей конференції була присвячена економічній ситуації, викликам, яким сьогодні протистоїть Україна, та змінам, які Україна повинна втілити. Зокрема, йшлося і про невідкладність ефективної боротьби з корупцією, яка заважає розвитку української держави.

«Німців сьогодні дуже цікавить, як надалі розвиватиметься Україна, врегулювання ситуації на сході нашої держави, лунало і багато питань щодо  боротьби з корупцією. Йшлося про підтримку України – фінансову та політичну. Це сьогодні дуже важливо для нашої країни», – наголосив Кличко в коментарі журналістам.

Християнсько-соціальний союз – політична партія, яка входить до блоку з Християнсько-демократичною партією Німеччини (ХДС-ХСС), та має з нею об’єднану фракцію в Бундестазі. ХСС є правлячою партією землі Баварія.

У конференції Християнсько-соціального союзу взяли участь глава партії, прем’єр-міністр Баварії Горст Зеєгофер, голова групи ХСС у Бундестазі Олександр Добріндт.

Цього року в Києві планують відкрити представництво землі Баварія в Україні.

 

Вбивство Ноздровської: поліція частково відтворила хід подій

Правоохоронцям, які розслідують вбивство юриста Ірини Ноздровської, вдалося частково відтворити перебіг подій того дня, зокрема відтворити шлях її руху від місця роботи в Києві додому.

Про це повідомив заступник голови Нацполіції  – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін в інтерв’ю сайту  “Обозреватель” – Укрінформ.

“Вона (Ноздровська – ред.) вийшла на метро “Героїв Дніпра”, сіла, найімовірніше, в маршрутне таксі і доїхала практично до свого будинку. Використовуючи наші технічні можливості, ми відстежили її пересування. Встановили час, який це зайняло. І тепер розуміємо, коли приблизно настала смерть… Можу сказати, що ввечері 29 грудня. Остаточний і точний час – тільки після проведення комплексної експертизи”, – сказав він.

Аброськін поінформував, що близько 17 години  Ноздровська  розмовляла з матір’ю, за кілька хвилин було зафіксовано ще одне з’єднання – тоді Ірина сказала, що не може говорити.

“Це була її остання розмова з рідними. Ми зафіксували роботу мобільного телефону Ноздровської майже до 19 годин 29 грудня, тобто він був увімкнений”, – зазначив він.

У поліції вважають, що Ноздровська доїхала від метро додому, де її могли чекати, або ж вона їхала разом з убивцею.

Заступник голови Нацполіції підтвердив, що тіло жінки знайшли в річці, вона була роздягнена. Одяг, за його словами, поки що знайти не вдалося.

За його словами, стверджувати, що вбивство сталося саме біля річки, наразі не можна.

Як повідомляв Укрінформ, 1 січня 2018 року в Вишгородському районі  Київської області було виявлено тіло правозахисниці і юриста Ірини Ноздровської із колото-різаними ранами на шиї.

Слідство розглядає три версії злочину: вбивство у зв’язку зі справою Дмитра Росошанського, вбивство на професійному грунті і побутовий конфлікт.

Раніше Ноздровська займалася справою про загибель своєї сестри – Світлани Сапатинської, яку в с.Демидів 30 вересня 2015 року збив на смерть племінник голови суду Вишгородського району Дмитро Росошанський.

 

Мукачівський замок продовжує бити рекорди

Замок “Паланок” у закарпатському місті Мукачево 2017 року відвідало майже 300 тисяч туристів.

Про це  повідомляє  прес-служба Мукачівської міської ради – Укрінформ.

“Щороку древня архітектурна пам’ятка міста – замок “Паланок” – збирає все більше і більше відвідувачів. За підсумками минулого 2017 року у Мукачівському історичному музеї побувало 282 460 екскурсантів (дітей – 78 637, дорослих – 169 615, пільгові категорії – 34 052)”, – йдеться в публікації.

У міськраді також зауважили, що 2016 року замок відвідали близько 260 тисяч мандрівників.

Кількість туристів тут обліковують за допомогою турнікетів: 1 січня 2016 року вхід на територію Мукачівського історичного музею було оснащено сучасною системою продажу квитків та контролю доступу в формі турнікетів “Бізант” з необхідним програмним забезпеченням.

 

Видатки на безпеку об’єкту «Укриття» цьогоріч зростуть на 143 мільйони

У цьогорічному державному бюджеті збільшено видатки на заходи безпеки на об’єкті «Укриття» та підготовку до зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС на суму понад 143 млн грн.

Про це йдеться в додатку №3 до держбюджету,  опублікованому  на сайті парламенту – Укрінформ.

Зокрема, на підтримку в безпечному стані енергоблоків та об’єкта «Укриття» і заходи щодо підготовки до зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС  у 2018 році виділено 1 млрд 41 млн 800 тис. грн. Торік видатки на цю статтю становили 898 млн 310 тис. грн.

Загалом, цьогоріч на фінансування діяльності Міністерства екології та природних ресурсів  України  передбачено 6 млрд 664 млн 867 тис.

Із цієї суми на апарат Міністерства екології та природних ресурсів виділено 814 млн 394 тис. грн; Державну службу геології та надр 150 млн 751 тис. грн; Державну екологічну інспекцію 392 млн 510 тис. грн; Національну комісію з радіаційного захисту населення 953 тис. грн; Державне агентство водних ресурсів 3 млрд 345 млн 903 тис. грн; Державне агентство з управління зоною відчуження 1 млрд 960 млн 354 тис. грн.

 

Торік понад 150 тисяч українських родин “утеплилися” за рахунок держави – Гройсман

Понад 150 тисяч українських сімей взяли позики за державною програмою “Теплі кредити” у 2017 році.

Про це Прем’єр-міністр Володимир Гройсман  повідомив  у Facebook – Укрінформ.

«Енергонезалежність України – це не тільки диверсифікація джерел постачання енергоресурсів і збільшення власного видобутку. Це ще й розумне й економне споживання. Держава допомагає українцям у цьому – більше 150 тисяч українських родин “утеплилися” за рахунок держави цього року», – написав  Гройсман.

Він також висловив переконання, що Україна може досягти повної енергонезалежності.

Урядова програма енергоефективності (так звана програма «теплих кредитів») діє з жовтня 2014 року для населення та ОСББ. Нею передбачено відшкодування з держбюджету у таких розмірах: 20% суми кредиту на придбання негазових або неелектричних котлів для фізичних осіб; 35% суми кредиту на придбання енергоефективного обладнання чи матеріалів для фізичних осіб, 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн у розрахунку на одну квартиру) для ОСББ або ЖБК як юридичних осіб для загальнобудинкових заходів.

Уповноважені на видачу “теплих” кредитів за програмою “ПриватБанк”, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк.

Ця урядова програма спрямована на підвищення енергоефективності осель домогосподарств країни. За час дії програми кредитів видано на суму понад чотири мільярди гривень.

 

Психологи радять ЗМІ пройти інструктаж перед спілкуванням із заручниками

Журналістів закликають тимчасово припинити брати інтерв’ю у звільнених з полону заручників через відмови окремих звільнених проходити лікування під посиленою увагою медіа.

Про це заявила модератор інструктажу “Стан звільнених з полону військовослужбовців та цивільних осіб: Особливості висвітлення теми у ЗМІ” Наталія Зарецька, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Така увага може бути сприйнята людиною, яка перебувала в ізоляції, як тиск. І по суті ми змушені констатувати, що люди після звільнення з полону опинилися під тиском медіа і під тиском громадської уваги. У нас є кілька випадків відмови від лікування, причому від людей, котрим показано стаціонарне лікування, саме з цієї причини”, – наголосила вона.

За словами Зарецької, звільненим з полону потрібно близько місяця для того, щоб зорієнтуватися та відчути власний стан, адаптуватись до інформації, якої ці люди були позбавлені, перебуваючи у полоні.

“Має бути розуміння відповідальності, делікатності. Ви маєте пам’ятати, що насправді з такими людьми дуже важко оцінити межу, коли ви починаєте розмовою людину травмувати, а коли цього ще не відбувається”, – додала модератор.

Також фахівці закликають припинити проведення інтерв’ю на базі медичних закладів, оскільки це травмує звільнених заручників, котрі ще морально не готові до розмови зі ЗМІ.

Для всіх представників ЗМІ офіс Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників АТО пропонує проведення індивідуальних інструктажів – як максимально коректно спілкуватися з людьми, які ще донедавно перебували в полоні, і водночас проводити розмову максимально інформативно.

Як повідомлялося, 27 грудня на  Донбасі  відбулося масштабне звільнення заручників – з окупованої території повернулися 73 українці. Серед українців, звільнених із полону бойовиків на Донбасі, – “кіборги” та інші українські бійці, громадські активісти та волонтери, а також учений-історик Ігор Козловський.

Водночас на окупованій території Донбасу в заручниках ще залишаються 103 українці.

 

Військовий шпиталь у Києві “закриють” на час реабілітації звільнених заручників

Головний військовий шпиталь Міністерства оборони в Києві планують закрити для представників медіа на час проходження психологічної реабілітації звільнених з полону заручників.

Про це у п’ятницю на брифінгу в Укрінформі заявила представник Офісу Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників АТО Наталія Зарецька.

“На сьогодні медичний етап у більшості завершено, ми переходимо до реабілітаційного етапу допомоги нашим звільненим. Ми домовилися з керівництвом шпиталю, що на період реабілітації територія буде закрита для медіа та громадськості. Дуже розраховуємо на розуміння. Однією з умов такої реабілітації є відсутність зовнішніх впливів”, – пояснила вона.

Зарецька також закликала медіа загалом тимчасово припинити брати інтерв’ю у звільнених заручників та дати звільненим з полону час, щоб зорієнтуватися та відчути власний стан, адаптуватись до інформації, якої ці люди були позбавлені, перебуваючи в полоні.

Як повідомлялося, 27 грудня на Донбасі відбулося масштабне звільнення заручників – з окупованої території повернулися 73 українці. У числі українців, звільнених із полону  бойовиків  на Донбасі, – “кіборги” та інші українські бійці, громадські активісти та волонтери, а також учений-історик Ігор Козловський.

Водночас на окупованій території Донбасу в заручниках ще залишаються 103 українці.

 

У Київстарі сказали, які саме документи вилучили податківці під час обшуку

Податкова поліція під час обшуків 4 січня вилучила у головному офісі ПрАТ «Київстар» оригінали прострочених договорів, укладені попереднім керівництвом компанії.

Про це йдеться в офіційному коментарі компанії, що є у розпорядженні Укрінформу.

“Так, 4 січня 2018 року близько 30 співробітників податкової поліції відвідали офіс Київстар з метою отримати оригінали договорів на постачання послуг, які були укладені ще минулим керівництвом компанії і по яких строк дії давно завершився. Київстар добровільно надав затребувані документи (три договори та близько трьох десятків доповнень до них), що було зафіксовано відповідним протоколом”, – йдеться у заяві компанії.

У Київстарі нагадали, що оператор упродовж двох років оскаржує в адміністративному суді Києва акт податкової перевірки, яким компанії донарахована значна сума податків.

“З метою довести свою правову позицію і якнайшвидше завершити цей спір Київстар активно співпрацює з судовими інстанціями, надаючи в робочому порядку всі затребувані документи”, – додали у компанії.

Як повідомляв Укрінформ, речник Державної фіскальної служби України Наталія Непряхіна на своїй сторінці у  Facebook  написала, що співробітниками податкової міліції Офісу великих платників податків ДФС в рамках розслідування кримінального провадження за фактом несплати близько 2,4 млрд грн податків 4 січня проведено  обшук  за фактичним місцем розташування офісних приміщень ПрАТ «Київстар» з метою знайти і вилучити документи, що мають об’єктивне значення у кримінальному провадженні.

 

Стало відомо, наскільки збільшили фінансування НАБУ, НАЗК та СБУ

Верховна Рада у 2018 році збільшила видатки на НАБУ на майже 10% – до 857 мільйонів, на НАЗК — більше 11% – до 683,5 мільйонів, СБУ – на 17% – до 8,2 мільярда, на Нацагентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, – у 6 разів – до 253 мільйонів.

Про це йдеться в  додатку  № 3 закону «Про Державний бюджет України на 2018 рік», опублікованому на сайті парламенту – Укрінформ.

При цьому зі статті видатків на  НАЗК  у 2018 році передбачається виділення 513,7 млн гривень на фінансування статутної діяльності політичних партій; 169,8 млн гривень – на керівництво та управління у сфері запобігання корупції.

Окрім того, бюджетом передбачається збільшення фінансування Державного бюро розслідувань на 10,9 млн гривень – до 651,6 млн. гривень.

Фінансування НАБУ торік було 773,6 млн гривень; НАЗК – 605 млн гривень; Нацагентства з розшуку активів – 42,3 млн гривень; СБУ – 6,7 млрд гривень.

 

ЄС дає €50 мільйонів безповоротної допомоги Фонду енергоефективності

Угоду з Європейським Союзом щодо фінансування Фонду енергоефективності в Україні планується підписати на початку поточного року.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Угоду з ЄС щодо фінансування  Фонду енергоефективності  плануємо підписати на початку цього року. Україна та Євросоюз на фінальній стадії підписання Угоди про співпрацю щодо співфінансування Фонду енергоефективності”, – заявив Зубко.

За словами віце-прем’єра, підписання угоди відкриває доступ до ресурсу безповоротної донорської допомоги від ЄС у 50 млн євро на фінансування заходів енергоефективності, що здійснюватимуться ОСББ за правилами Фонду енергоефективності цього року, а також можливість додатково залучити ще 50 млн євро на фінансування заходів у 2019 році.

Крім того, ЄС надасть технічну допомогу для запуску фонду.

“Реперні точки для нашої подальшої співпраці з ЄС: кадровий відбір керівників та членів наглядової ради Фонду ЕЕ, створення необхідних IT- систем (реєстрів енергоаудиторів, сертифікатів енергоефективності, моніторингу результатів впроваджених енергоефективних заходів), а також публічної платформи з надання послуг енергоаудиту, що забезпечить прозорість та відкритість всіх процедур у рамках роботи фонду”, – повідомив Зубко.

Як повідомляв Укрінформ, закон про Фонд енергоефективності було ухвалено Верховною Радою України 8 червня 2017 року.

Фонд енергоефективності утворюється з метою підтримки ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки здійснення заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі, з урахуванням національного плану щодо енергетичної ефективності, зменшення викидів двоокису вуглецю з метою виконання Паризької угоди, впровадження acquis communautaire Європейського Союзу та договору про заснування Енергетичного співтовариства, забезпечення дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері енергоефективності.

Статутний капітал фонду формується за рахунок коштів державного бюджету України та з інших джерел, не заборонених законом, у розмірі, необхідному для забезпечення виконання статутних завдань фонду. Внесок до статутного капіталу фонду може бути зроблений у вигляді грошових коштів, будь-якого майна або майнових прав, що не заборонені законодавством України. Зокрема, було затверджено статут Фонду енергоефективності та механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті 2018 року. Це дозволило почати процес запуску та роботи Фонду енергоефективності.

Для запуску Фонду енергоефективності було також ухвалено закони «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про енергетичну енергоефективність будівель», «Про ЖКП». Мінрегіон наразі працює над їх імплементаціє та розробкою НПА.

 

У Вінниці з нагоди 80-річчя Василя Стуса влаштували меморіальні виставки

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека з нагоди 80-річчя від дня народження Героя України поета-шістдесятника Василя Стуса улаштувала чотири меморіальні виставки про його літературну та громадську діяльність – Укрінформ.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомила виконувач обов’язків заввідділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.Тімірязєва Людмила Киричок.

«Сьогодні нашому славетному земляку Василеві Стусу виповнилося б 80 років, і на честь цього ювілею в стінах бібліотеки ми вирішили улаштувати чотири меморіальні виставки. Вони розташовані у різних відділах і розповідають про життя і творчість поета, феномен шістдесятництва. В книжково-ілюстративних експозиціях також представлені спогади сучасників про Василя Стуса і дослідження його літературного спадку», – розповіла Киричок.

За її словами, одна з експозицій – «Василь Стус – символ нації» – представляє добірку видань, які дають змогу оцінити, як мала батьківщина поета –  Вінниччина  вплинула на його формування. Експозицію «Невпокорений лицар правди» сформовано з публікацій про Стуса за останні роки. Вибрані твори Стуса та монографії про його творчість дібрані в експозиції «Голос обурення і протесту».

Виставка «Василь Стус – людина, поет, легенда» – найбільша, вона складається з трьох розділів.

Окрім того, за кілька днів, 12 січня, у бібліотеці планують провести традиційні Стусівські читання, орієнтовані на молодь. Їх проведення приурочили до початку ганебної спецоперації КДБ 1972 року, під час якої були арештовані українські митці, яким радянська репресивна машина закидала націоналістичні погляди.

Василь Семенович Стус (народився 6 січня 1938, село Рахнівка, Гайсинський район Вінницька область, загинув 4 вересня 1985, табір ВС-389/36-1 біля села Кучино, Пермський край, РРФСР) – відомий український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник. Один із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників. Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1991), Герой України (2005, посмертно).

 

НАТО показало запис перехоплення російських винищувачів над Балтією

Місія НАТО, що бере участь в охороні повітряного простору Балтії, опублікувала відео двох перехоплень російських винищувачів Су-30.

Про це повідомляє “112.ua” – Укрінформ.

“Перехоплення – це звичайне явище, і пілоти ВПС США регулярно проводять їх безпечно і професійно”, – йдеться у публікації.

На відео на позначці 1 хв 39 сек. знято перехоплення двох російських  літаків  Су-30 в міжнародному повітряному просторі близько Балтії, яке відбулося 23 листопада 2017 року. Перехоплення було розпочато, оскільки російський літак не передавав відповідні коди, необхідні для контролю руху в повітрі, і не мав плану польоту.

З другої хвилини на відеозаписі можна побачити ще одне перехоплення російських винищувачів у міжнародному повітряному просторі над Балтією, яке відбулося 13 грудня 2017 року. Перехоплення відбулося з тієї ж причини, що і попереднє.

 

У НАТО з’явився гімн — без слів та для 20 інструментів

НАТО вперше у своїй історії затвердило офіційний гімн.

Про це повідомляється на  сайті  Північноатлантичного альянсу – Укрінформ.

“НАТО вперше в історії Альянсу у середу, 3 січня, затвердило офіційний гімн”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, з 1989 року на багатьох заходах  НАТО, включаючи останню зустріч глав держав та урядів країн-членів Альянсу у травні 2017 року, лунала композиція, написана диригентом Люксембурзького військового оркестру капітаном Андре Рейхлінгом. Ця композиція виявилася найуспішнішою з усіх запропонованих і майже на тридцять років стала де-факто гімном НАТО.

Затверджений Північноатлантичною радою “Гімн НАТО” не має слів і написаний для 20 музичних інструментів: пікколо, флейти, гобою, трьох кларнетів, трьох саксофонів, двох корнетів, двох труб, рогу, баритонного рогу, трьох тромбонів, туби та барабана.

 

Дороги Київщини нагадують окопи, а посмішка губернатора все “безмятєжніша” – Геращенко

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко ініціює оприлюднення на сайтах обласних державних адміністрацій інформації щодо коштів, витрачених на ремонт доріг та результатів тендерів.

Про це вона поінформувала у  Facebook – Укрінформ.

«Було б правильно, аби всі глави облдержадміністрацій самостійно, на сайтах облдержадміністрацій, оприлюднювали детальну інформацію (щодо ремонту доріг – ред.)», – зазначила Геращенко.

Вона підкреслила, що на ремонт доріг в останні два роки було виділено рекордне фінансування.

« І ось тут потрібна повна підзвітність і прозорість – що саме поремонтували, в скільки це обійшлося за 1 кілометр і скільки стоятиме асфальт після ремонту, хто саме й на яких умовах виграв тендери», – підкреслила віце-спікер.

Зокрема Геращенко звернула увагу, що подекуди дороги на Київщині нагадують «окопи». Це стосується зокрема, за її словами, дороги до села Рожни Київської області Броварського району.

«Щодня тут проїжджають сотні авто й приміський транспорт. Маневрують по зустрічній, і все одно залишають у цих окопах колеса й деталі машин. Схожі ями – й на в’їзді в Бровари зі сторони Чернігова, а це вже траса міжнародного значення», – наголосила Геращенко, опублікувавши фото дороги з ямами.

 

Каспаров: Крим – це захоплена територія

Гаррі Каспаров, 13-й чемпіон світу з шахів і опозиційний російський політик, заявив, що Крим є захопленою територією.

Про це Каспаров заявив в інтерв’ю виданню  Кasparov.ru, відповідаючи на запитання про “проблеми Курильських островів та інших спірних територій” – Укрінформ.

“Відразу скажу –  Крим  не є спірною територією. Це не спірна, а захоплена територія, у порушення всіх міжнародних договорів. Що стосується Курильських островів, то за основу потрібно взяти договір 1956 року. Не зайве згадати, що саме при Путіні Росія зробила значні поступки Китаю під час демаркації кордону в руслі Амура. Очевидно, що Японії потрібно віддати частину території і дати їм брати участь у процесі освоєння цих островів. А горлопанам, які кричать про “референдум” у Криму, хочеться запропонувати провести референдум на Курилах з приводу приєднання до Японії. Результат для них може бути несподіваним”, – сказав Каспаров.

Він додав, що можна і “в Кенігсберзькій губернії провести аналогічний референдум”.

На думку Каспарова, у сучасному світі території перестали відігравати ключову роль. Зараз важливі рівень технологічного розвитку та якість життя людей.

Що стосується Курильських островів, то в 1956 році Радянський Союз і Японія підписали Московську декларацію, що офіційно завершила війну між двома державами. У декларації СРСР погодився передати Японії Хабомаї та Шикотан після укладення мирного договору.

 

Білорусь закриває генконсульство в Одесі

Прем’єр-міністр Білорусі Андрій Коб’яков підписав постанову щодо закриття Генерального консульства Білорусі в Одесі.

Про це повідомляє  прес-служба  уряду республіки – Укрінформ.

“Закрити до 23 лютого 2018 року Генеральне консульство Республіки Білорусь у місті Одеса (Україна)”, – йдеться у постанові.

МЗС Білорусі доручено вжити необхідних заходів щодо закриття дипмісії.

Варто зазначити, що  Одесі  фунціонують близько двадцяти дипмісій різних країн, упродовж десятиріччя закрили свої консульства в місті Куба та Індія.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 1 551

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua