Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 6 лютого

Інформдень: 6 лютого

Поведінка уболівальників і преси на Іграх -2018 впливатиме на рішення МОК по Росії

Росії можуть заборонити пройти на церемонії закриття Олімпійських ігор-2018 під своїм прапором через поведінку уболівальників і преси.

Про це на сесії Міжнародного олімпійського комітету (МОК) в Пхьончхані повідомила член спеціальної комісії МОК Ніколь Хойвертц.

“За всіма російськими спортсменами стежити під час Олімпіади неможливо, тому ми дивитимемось лише загальну картину. Наші критерії досить відкриті і гнучкі”, – цитує Хойвертц  tribuna.com.

Чиновниця зазначила, що поведінка російських уболівальників і ЗМІ також враховуватиметься, незважаючи на те, що їм не заборонено використовувати прапори і форму Росії: “Це так само, як футбольні клуби несуть відповідальність за поведінку своїх фанатів”.

“Головний критерій виступу Росії під своїм прапором на церемонії закриття – повна повага до рішень МОК”, – повідомив президент МОК Томас Бах.

Нагадаємо, 5 грудня виконком МОК усунув збірну Росії від участі у зимових Олімпійських іграх 2018 року. МОК визнав доведеним фактом, що влада Росії на державному рівні організувала систему застосування допінгу в спорті. Рішення приймалося на основі висновків, зроблених двома комісіями Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA). Росіянам, які довели, що не застосовували допінг, дозволили змагатися, але лише під нейтральним прапором.

Олімпійські ігри 2018 року стартують в корейському Пхьончхані 9 лютого.

 

Президент Української федерації карате: Рішення бойкотувати змагання в Росії було зваженим і чесним

Президент Української федерації карате (УФК) Сергій Левчук назвав макимальноно зваженим і чесним рішення відмовитися від участі нашої молодіжної збірної у чемпіонаті Європи, що з 2 по 4 лютого проходив у російському Сочі.

Під час прес-конференції в Укрінформі очільник федерації підкреслив, що коли країна у стані війни, виступати на території держави-вгресора, м’яко кажучи, не зовсім коректно, повідомляє кореспондент агентства.

“Таке рішення ми прийняли ще у листопаді минулого року під час чемпіонату України у Чернівцях. Цьому передував довгий і складний діалог усередині федерації. На кону стояли дві складові: одна спортивна, а друга не просто політична, а людська, моральна. Було принято не просте для спортсменів рішення про те, що ми бойкотуємо чемпіонат Європи. Сьогодні говорити, що спорт поза політикою, війна поза політикою, м’яко кажучи, не зовсім коректно. Дуже хочу, щоб усі замислилися про те, що відбувається з Україною, про те, що ми у стані війни. Деякі кажуть: це зовсім не війна, спорт – це спорт, а політика – щось зовсім інше. Перед тим, як прийняти решення, ми консультувалися з керівництвом нашого спорту. Зазначу також, що президент і генеральний секретар Міжнародної федерації карате повністю розділяють нашу позицію. Упевнений, наше рішення максимально зважене, обгрунтоване і чесне. Ми, як мінімум, чесні перед собою, ми вважаємо Росію країною-агресором і не можемо розділяти свою спортивну позицію від політичної і громадянської. Це переконання більшості моїх колег – тренерів та функціонерів федерації”, – сказав Левчук.

За його словами, втрачені рейтингові очки за невиступ на чемпіонаті українські юніори мають шанс компенсувати наступного літа.

“Це рішення мало для нас і негативні наслідки: ми втратили рейтингові очки для потрапляння на  юніорську Олімпіаду в Буенос-Айресі. Спробуємо тепер компенсувати їх на турнірі в Болгарії та відбірковому чемпіонаті у Хорватії влітку”, – зазначив очільник федерації.

Під час прес-конференції Лавчук також підкреслив, що олімпійській статус надав українському карате нового дихання.

“2017 року українське карате вийшло на якісно новий рівень. На чемпіонаті Європи в Коджаелі (Туреччина) збірна України створила сенсацію, здобувши 6 медалей (дві золоті, одну срібну та три бронзові) і посіла четверте місце в загальному заліку, випередивши навіть французів. Крім того, наш Станіслав Горуна став переможцем Всесвітніх ігор у польському місті Вроцлав, а Аніта Серьогіна виборола “бронзу” на чемпіонаті світу в австрійському Лінці. А найголовніше – ми змогли знайти компроміс і практично об’єднали українське карате”, – заявив предидент  УФК.

 

Рада ухвалила закон про спорудження музею Героїв Небесної Сотні

Верховна Рада ухвалила закон, спрямований на забезпечення спорудження на земельних ділянках в районі Алеї Героїв Небесної Сотні у місті Києві меморіально-музейного комплексу Героїв Небесної Сотні.

За ухвалення законопроекту “Про внесення змін до пункту 6-2 Розділ V “Прикінцеві положення” Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо деяких питань спорудження меморіально-музейного комплексу Героїв Небесної Сотні” №6659 у першому читанні за основу та в цілому проголосували 255 депутатів при мінімально необхідній кількості 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Цей законопроект носить технічний характер. 16 березня минулого року набув чинності закон про внесення змін до розділу V “Прикінцеві положення” Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо заходів із вшанування подвигу учасників  Революції Гідності  та увічнення памяті героїв Небесної сотні. Ми прийняли тоді цей закон за основу та в цілому під час обговорення врахували і ці зауваження і нюанси, на яких акцентували депутати від “Свободи” та інші політичні групи та фракції. У ході здійснення процедур щодо погодження питання відведення цієї земельної ділянки було виявлено, що територія, яка буде охоплена будівництвом під меморіально-музейний комплекс, складається з декількох ділянок комунальної власності і також частини земельної ділянки державної власності, яка перебуває в постійному користуванні державним підприємством”, – пояснила перший заступник голови Верховної Ради, один із ініціаторів законопроекту Ірина Геращенко.

За її словами, після консультацій, які були проведені з київською міською владою, до ВР було зверення, щоб для пришвидшення вирішення всіх процедур Верховна Рада “просто внесла зміни до закону і зазначила там, що вбачається за доцільне законодавчо не зазначати конкретні адреси земельних ділянок, які надаються для будівництва та розміщення комплексу будівлі та споруд меморіально-музейного комплексу”.

Зі свого боку перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський зазначив, що попросив прийняли законопроект у першому читанні за основу та в цілому, враховуючи пропозиції, озвучені під стенограму.

Як повідомлялося, відповідний законопроект був зареєстрований у червні 2017 року першим заступником Голови ВР Іриною Геращенко та народними депутатами від БПП Марією Іоновою та Іриною Луценко.

 

Слідком РФ “шиє справи”180 українським військовим

Генпрокуратура проводить розслідування за фактом сприяння Слідчим комітетом Російської Федерації терористичним організаціям “ЛНР” та “ДНР” шляхом притягнення завідомо невинних громадян України до кримінальної відповідальності.

Про це повідомляє  прес-служба  відомства – Укрінформ.

“На цей час установлено, що Слідчим комітетом Російської Федерації незаконно і безпідставно заочно пред’явлено обвинувачення понад 180 військовослужбовцям України, у тому числі вищому керівництву Міністерства оборони України, за нібито застосування ними заборонених засобів та методів ведення війни, внаслідок чого постраждало цивільне населення на територіях, які тимчасово не підконтрольні уряду України”, – зазначили у  ГПУ.

У відомстві запевняють, що досліджують кожен факт, за яким СК РФ пред’явлено незаконні обвинувачення українським військовослужбовцям, з метою доведення абсурдності та безпідставності таких звинувачень.

За даними ГПУ, на цей час уже зібрано докази про безпідставність звинувачень СК РФ щодо кількох громадян України, які взагалі були відсутні у вказаному місці та під час начебто вчинення інкримінованих їм злочинів, а відтак фізично не могли здійснювати обстріли тимчасово непідконтрольної території Донецької та Луганської областей.

Водночас будь-які запити СК РФ з цього приводу органами прокуратури не виконувались та не виконуються, наголосили у відомстві.

 

Окупанти майже п’ять годин били з мінометів по силах АТО під Луганським

Минулої доби у зоні АТО бойовики 4 рази відкрили прицільних вогонь по позиціях українських військових. Незаконні збройні формування випустили 27 снарядів зі 120-мм та 82-мм мінометів.

Про це  повідомив  на брифінгу речник Міністерства оборони України з питань АТО Дмитро Гуцуляк – Укрінформ.

На Луганському напрямку бойовики відкрили вогонь в районі Світлодарської дуги: “Після обіду противник впродовж майже п’яти годин із незначними перервами влаштував три мінометні  обстріли  по захисниках Луганського”. НЗФ відкрили вогонь зі 120-мм та 82-мм мінометів, випустивши 16 та 4 міни відповідно.

За словами речника, обстріли супроводжувалися вогнем з крупнокаліберних кулеметів та гранатометів. Українські військові двічі відкрили вогонь у відповідь.

На Донецькому напрямку вчора НЗФ один раз порушили режим тиші. “Близько 14.00 по наших опорних пунктах у районі Лебединського противник прицільно випустив сім снарядів зі 120-мм мінометів. Українські військовослужбовці двічі відкривали вогонь у відповідь із озброєння, не забороненого Мінськими домовленостями”, – зазначив Гуцуляк.

 

Слава Україні!: Раді пропонують змінити військове вітання

На розгляд Верховної Ради внесений законопроект, що пропонує замінити військове привітання “Доброго здоров’я” на “Слава Україні! – Героям слава!”.

Текст законопроекту №7549 (ініціатори – Кабінет міністрів і прем’єр Володимир Гройсман) оприлюднений на  сайті ВР – Укрінформ.

У пояснювальній записці до документу, зокрема, йдеться: “Метою проекту Закону є удосконалення законодавства України з питань проходження військової служби у Збройних Силах України шляхом внесення змін до статутів Збройних Сил України та Законів України “Про військовий обов’язок і військову службу”, “Про військову службу правопорядку у Збройних Силах України” з метою упорядкування дисциплінарних повноважень посадових осіб, урегулювання деяких питань повсякденної діяльності, визначення прав та обов’язків головних сержантів та головних старшин підрозділів військових частин Збройних Сил України, легітимізації на рівні Збройних Сил України традиційного вітання “Слава Україні! – Героям слава!”.

Також Раді пропонують зобов’язати військових, які звертаються до міністра оборони і його цивільних заступників, перед тем, як називати посаду, додавати слово “товариш”.

 

Україна наполягає на реформі права вето в Радбезі ООН

Процес застосування права вето в Раді Безпеки ООН має бути переглянутий, враховуючи потребу припинення зловживань цим правом, особливо у питаннях геноциду, злочинів проти людяності та військових злочинів – Укрінформ.

З такою заявою виступив у вівторок заступник постійного представника України при ООН Юрій Вітренко під час відкритих дебатів у РБ ООН, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Наразі питання про застосування вето залишається одним із найбільш суперечливих. Україна належить до групи держав, які підтримують Кодекс поведінки щодо дій Ради Безпеки ООН в питаннях геноциду, злочинів проти людяності та військових злочинів, а також французько-мексиканську ініціативу щодо призупинення застосування вето у випадках масових звірств”, – заявив представник України.

Водночас, як підкреслив дипломат, Україна усвідомлює, що “Радбез без права вето є віддаленою та невизначеною реальністю”.

Однак, за його словами, позиція України полягає в тому, що “відповідальні члени міжнародного співтовариства повинні мати можливість запобігти застосуванню вето при розгляді справ, які мають усі ознаки злочинів проти людства та масових звірств”.

У цьому зв’язку представник української місії підкреслив, що останніми роками неодноразові блокування важливих мирних ініціатив в РБ ООН – дуже часто через позицію  Росії  – майже зруйнували репутацію Радбезу. “Втім, ніколи не пізно припинити зловживання правом вето”, – зауважив представник місії України при ООН.

 

У США пояснили появу законопроекту про кіберзахист України від атак РФ

Поява на порядку денному голосування в американському Конгресі законопроекту про посилення захисту України від кібератак з боку Росії свідчить про зростаючі занепокоєння та рішучість Сполучених Штатів протистояти цьому виклику.

Такий коментар висловив власному кореспонденту Укрінформу щодо останньої законодавчої ініціативи в Капітолії колишній посол США в Україні Джон Гербст.

“Це (законопроект конгресмена Бойла – ред.) є відображенням зростаючого занепокоєння у зв’язку з кіберопераціями Росії, що тривають, все більшої рішучості Сполучених Штатів протистояти цьому виклику, в тому числі у взаємодії з Україною та іншими країнами”, – зауважив Гербст, який очолює Євразійський центр ім. Діну Патрісіу “Атлантичної ради”.

Він не став прогнозувати, якими можуть бути результати очікуваного голосування цього документа в Палаті представників, але, за його словами, законопроект “однозначно підтримують” законодавці з обох партій.

Гербст висловив переконання, що ресурсів Сполучених Штатів вистачить для того, щоб зміцнити  кібербезпеку  України на тлі російської агресії.

“Я думаю, Сполучені Штати мають найбільші ресурси у світі для боротьби з кіберопераціями. Але питання полягає в тому, як правильно мобілізувати ці ресурси. І ми зараз перебуваємо в процесі”, – сказав експерт.

Він також зазначив, що Україна, зі свого боку, має зробити низку кроків для посилення кіберзахисту. Передусім, за його словами, потрібна потужна законодавча база, а також відповідні дії виконавчої влади на його імплементацію. Після цього необхідно залучити не тільки державні ресурси, але також можливості приватного сектору для зміцнення кібербезпеки, вважає американський експерт.

Як повідомлялося, нижня палата Конгресу США долучила до порядку денного голосування по законопроекту щодо  посилення захисту України від кібератак з боку Росії.

 

Яценюк розповів, чого очікує від голосування щодо Антикорупційному суду

Лідер партії “Народний фронт” Арсеній Яценюк висловив упевненість, що законопроект про Антикорупційний суд буде прийнятий Верховною Радою у відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії.

Про це він сказав у вівторок, під час візиту до Вашингтона, передає власний кореспондент Укрінформу.

“На зустрічах (у американській столиці – ред.), звичайно порушувалося питання про Антикорупційний суд. Я думаю, що український парламент проголосує за цей законопроект, який буде відповідати критеріям Венеціанської комісії”,- зазначив партійний лідер.

Проте, за його словами, на питання боротьби з корупцією треба дивитися ширше.

“Це не тільки НАБУ, не тільки НАЗК, не тільки Антикорупційний суд, це – в першу чергу питання приватизації, питання дерегуляції, питання зменшення бюрократії й захисту прав інвесторів”, – зауважив український політик.

Він також наголосив на необхідності для України залучити більше іноземних інвесторів, які, за його словами “дадуть можливість заробляти більше, платити більше й мати відповідним чином менший рівень  корупції“.

Як повідомляв Укрінформ, лідер партії “Народний фронт” Арсеній Яценюк 6-7 лютого перебуває з візитом у Вашингтоні, де вже відбулися ряд його зустрічей у Державному департаменті, Пентагоні, Конгресі Сполучених Штатів Америки.

 

США мають чітку позицію щодо приєднання України до НАТО – Яценюк

Сполучені Штати мають набагато більш чітку позицію щодо приєднання України до Північноатлантичного альянсу, ніж окремі європейські держави.

Про це заявив за результатами зустрічей у Вашингтоні в вівторок екс-прем’єр-міністр України, лідер партії “Народний фронт” Арсеній Яценюк, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Що було важливим сьогодні у розмовах з боку наших американських друзів, що їхня позиція є дуже чіткою, набагато більш чіткою, ніж у окремих європейських країн про те, що Україна рухається в напрямку НАТО, і про те, що Україні зрештою потрібно членство в НАТО”, – зазначив український політик.

Він нагадав, що Україна разом з Грузією вже мала таку перспективу в 2008 році, однак тоді обом країнам було “фактично відмовлено” в Плані дій щодо членства в НАТО (ПДЧ). “У результаті росіяни захопили частину Грузії, захопили Крим, а також Донецьк і Луганськ. Скільки ще Росія має зробити міжнародних злочинів, щоб Захід усвідомив зрозумілу реальність? Це рішення потрібно для безпеки як Альянсу, так і України”, – підкреслив Яценюк.

Для того, щоб Україна приєдналася до  НАТО, потрібен консенсус в Альянсі, а також політична воля, наголосив український політик.

“Зокрема, необхідно підписати ПДЧ, що буде чітким сигналом для всього світу, що Україна стане членом Альянсу. А далі – рухатися по дорожній карті разом з усіма нашими партнерами”, – зауважив він.

Яценюк також підкреслив, що НАТО має знайти політичну волю для прийняття цього відповідального рішення по Україні, оскільки Росія не зупиниться.

“Зупинити її можна тільки через чіткий міжнародно-правовий механізм, і поки що крім НАТО ніхто нічого не придумав”, – наголосив Арсеній Яценюк.

 

Яценюк: Чекаємо жорсткої реакції США на вибори президента Росії в Криму

Українська сторона очікує жорсткої реакції з боку США та загалом від Західного світу на незаконні проведення виборів президента Росії в Криму, які Путін призначив на 18 березня – річницю окупації півострова.

Про це заявив у Вашингтоні екс-прем’єр-міністр України, лідер партії “Народний фронт” Арсеній Яценюк за результатами зустрічей у американській столиці, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Це геополітичне питання, яке стоїть на порядку денному України та має стояти на порядку денному всього світу, в тому числі США: президент Путін проводить свої вибори на українській території”, – окреслив він одну з тем переговорів у Вашингтоні.

Він наголосив, що президент Путін хоче бути переобраним завдяки голосам українців на території Автономної Республіки  Крим.

“Ми очікуємо жорсткої реакції з боку наших західних партнерів і з боку американців щодо того, що на українській території можуть проводитися вибори тільки по відношенню до Президента України, а не президента Росії”, – заявив партійний лідер.

При цьому Яценюк звернув увагу, що Путін призначив власні вибори на 18 березня – “саме на день незаконної анексії та окупації української території”. Тому, за його словами, “світ – і Сполучені Штати як світовий лідер – повинні заявити власну позицію.

Він повідомив, що в Верховній Раді вже зареєстрований проект постанови про звернення до західної спільноти по цьому питанню.

“Український парламент свою волю проявить. Зараз потрібно, щоб і Сполучені Штати, і країни “Великої Сімки”, і Європейський Союз так само зайняли позицію щодо незаконності виборів президента Росії на окупованій українській території”, – зазначив Яценюк.

Він також зауважив, що найкращою відповіддю з боку США було би запровадження санкцій за списком, визначеним у “Кремлівській доповіді” адміністрації США.

Арсеній Яценюк 6-7 лютого перебуває з візитом у Вашингтоні. Він уже провів зустрічі на рівні заступників міністрів у Пентагоні, Державному департаменті США, а також у Раді Національної безпеки та Конгресі США.

 

Яценюк розповів, як США і Україна розширюватимуть взаємодію у сфері безпеки

Сполучені Штати допомагатимуть Україні поставками летальної зброї та заходами з посилення кіберзахисту, але водночас очікують від української сторони реформ у сфері безпеки та оборони.

Про це розповів у вівторок в Вашингтоні екс-прем’єр-міністр України, лідер партії “Народний фронт” Арсеній Яценюк, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Ми говорили сьогодні із заступником міністра оборони. Зі слів наших американських партнерів, міністр Полторак (міністр оборони України – ред.) мав тут дуже хорошу зустріч (минулого тижня – ред.)”, – розповів Яценюк про зустріч у Пентагоні.

Він не став розкривати деталей щодо поставок озброєння в Україну, втім зазначив: “Я знаю точно, що дуже добре, коли в Україну “Джавеліни” таки вже приїдуть”. Політик також зазначив, що під час розмови в оборонному відомстві йшлося про необхідність “розширювати програму нашого співробітництва у сфері безпеки”. У цьому зв’язку він підкреслив, що це питання “треба розглядати ширше”.

Яценюк нагадав, що в Конгресі США розглядається законопроект про кібербезпеку, який “дав би можливість Україні захищатися, в тому числі, від кібер-злочинів Російської Федерації проти України”. Він також зауважив, що “без потужних гарантій безпеки для України, це не дає можливості захистити себе і своїх партнерів”.

Крім того, політик підкреслив, що зараз на порядку денному повинен з’явитися пункт щодо повноцінного відновлення Комісії Україна-НАТО, яка “на превеликий жаль” зараз стоїть під питанням через позицію Угорщини.

“Думаю, наші друзі й партнери з Угорщини не можуть ставити питання світової безпеки й безпеки України в залежність від будь-яких вузькополітичних речей, по яких можна й треба знайти консенсус”, – зауважив політик.

Яценюк також зазначив, що на зустрічі в Пентагоні обговорювалися й перспективи ухвалення Закону про національну безпеку, внесеного президентом Порошенком.

“Я сподіваюсь, що цей закон буде прийнятий парламентом, оскільки це – в інтересах України, і це є частиною нашої спільної роботи з американською стороною”, – підкреслив Яценюк.

 

Кабмін готує закон про правила оренди житла

В Кабінеті міністрів готують зміни до Житлового кодексу, які мають визначити правила у сфері орендного житла.

Про це  повідомив  віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко – Укрінформ.

«Створили робочу групу для напрацювання маршрутної карти, аби зробити житло більш доступним. Зараз держава підтримує дві категорії населення: учасників АТО та вимушених переселенців. Ми би хотіли, щоб активніше працювали муніципальні програми. Якщо громада хоче розвиватися та залучати інвестиції, вона має створювати та залучати кадри, надаючи людям житло», – зауважив Зубко.

На його думку, важливим завданням є врегулювання питання орендного житла.

«Зараз приблизно 70% ринку оренди  житла  в Україні знаходиться в тіні. Готуємо закон, який дозволить виписати правила в цій сфері: що таке орендоване житло, яким чином люди мають туди вселятися, отримувати прописку, яким чином вони мають виселятися, якщо не виконують умови договору», – зазначив урядовець.

Він зауважив, що оренда житла мала би зараховуватися у витрати підприємства.

«Тобто банк, підприємство, будь-яка установа могли б витрачати частину коштів на погашення оренди житла своїм службовцям. Це не потребує придбання службових квартир та їх утримання. Цей варіант можливий для Нацполіції та ЗСУ. Інвестори вкладатимуть кошти в будівництво житла не на продаж, а для оренди. Це дає можливість побудувати нерухомість й отримувати з неї легальний дохід», – наголосив Зубко.

 

Україна заявить в ПАРЄ, НАТО і ОБСЄ про незаконність “виборів Путіна” у Криму

Українська делегація на квітневій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи порушуватиме питання нелегітимності виборів президента Росії в окупованому Криму.

Про це заявила перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко в  інтерв’ю  газеті «Голос України» – Укрінформ.

«Серйозним викликом для України є вибори президента Російської Федерації, по суті – вибори президента  Путіна. Росія зухвало хоче провести ці вибори і в окупованому Криму, проводячи там політику насильницької паспортизації громадян України, вручаючи їм російські паспорти та змушуючи до участі у виборах», – сказала Геращенко.

На її переконання, питання нелегітимності виборів президента Росії в окупованому Криму має бути одним з ключових, яке українська парламентська делегація повинна порушувати на всіх рівнях.

«І ми говоритимемо про це в ПАРЄ на квітневій сесії, і на Парламентських асамблеях НАТО та ОБСЄ. Це питання, яке потребує дуже серйозних акцентів для привернення уваги до окупації АР Крим, що триває вже четвертий рік», – підкреслила Геращенко.

Як повідомлялося, у Росії 18 березня проведуть президентські вибори.

 

Дуда підписав закон про заборону “бандеризму”

Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про Інститут національної пам’яті, якими, зокрема, запроваджується кримінальна відповідальність за заперечення “злочинів українських націоналістів”.

Президент Анджей Дуда підписав суперечливий закон про Інститут національної пам’яті Польщі, який передбачає поправку про покарання за заперечення злочинів українських націоналістів проти громадян Другої Речі Посполитої, і відправив його для оцінки в Конституційний суд.

Про це глава польської держави заявив під час публічної заяви для ЗМІ, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Після аналізу ситуації я прийняв рішення, що підписую цей закон, і що ці положення зі статті 55а закону (про кримінальне переслідування за звинувачення польського народу у злочинах нацистів – ред.) набудуть чинності”, – заявив  Дуда.

Водночас, президент РП підкреслив, що у світлі голосів спротиву і побоювань, що ця поправка не дозволятиме говорити правду про події Другої світової війни, він направляє її для оцінки в Конституційний суд РП.

Дуда наголосив, що направляє закон для цього, щоб Конституційний суд оцінив, чи закон не суперечить статті Конституції про свободу висловлювань й оцінив положення карного характеру, які виникають з цього закону.

Президент РП наголосив, що цей закон дуже важливий для поляків, адже пов’язаний з історичною пам’яттю польського народу, враховуючи, що багато поляків постраждало в роки Другої світової війни з рук нацистів.

Він звернув увагу, що Варшава на етапі підготовки закону врахувала очікування єврейської сторони щодо передбачення наукової та мистецької діяльності стосовно висвітлення злочинів проти єврейського народу в роки війни.

“Я не хочу, щоб хто-небудь мав сумніви, чи він зможе вільно висловлювати свою думку. Однак для поляків дуже важливо, аби їх як народ не звинувачувати у Голокості”, – підкреслив Дуда.

Президент РП висловив задоволення з приводу того, що цей закон викликає значні емоції в а Польщі і за кордоном, адже це дозволяє не забути про злочини нацистів у роки Другої світової війни.

Він також запевнив, що в Польщі не може бути місця на ксенофобію, ненависть на національному та етнічному грунті і расову дискримінацію, і в першу чергу – на антисемітизм.

Як повідомляв Укрінформ, польський парламент 1 лютого ухвалив зміни до закону про Інститут національної пам’яті, яким запроваджується кримінальне переслідування усіх, у тому числі й іноземців, за приписування польському народові відповідальності чи спільної відповідальності за злочини нацистів в роки Другої світової війни. Законом запроваджується також покарання за заперечення “злочинів українських націоналістів” в роки війни проти громадян Другої Речі Посполитої.

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США. В Ізраїлі вважають, що це є спробою Варшави заборонити критику поляків, які могли бути причетними до вбивств євреїв під час Другої світової війни.

Верховна Рада у вівторок ухвалила заяву про засудження змін до закону про Інститут національної пам’яті, наголошуючи в ній, що це суперечать змісту і духу стратегічного партнерства між Україною і Республікою Польща.

 

Рада засудила польський закон про заборону “бандерівської ідеології

Верховна Рада ухвалила заяву про засудження ухваленням Сеймом і Сенатом Польщі змін до закону про Інститут національної пам’яті, яким, зокрема, запроваджується кримінальна відповідальність за заперечення “злочинів українських націоналістів”.

Відповідний проект постанови підтримали 242 депутата при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Рада визнала ухвалені польським парламентом законодавчі зміни такими, що суперечать демократичним цінностям і стратегічному партнерству країн.

“Ухвалені законодавчі зміни суперечать змісту і духу стратегічного партнерства між Україною і Республікою Польща, а також принципам, які були погоджені сторонами, серед іншого, у Декларації пам’яті і солідарності від 20 жовтня 2016 року”, – йдеться у заяві.

При цьому наголошується, що саме У цій Декларації Верховна Рада України і Сейм Республіки Польща погодилися з необхідністю активізації неупереджених історичних досліджень та “стримування сил, які ведуть до суперечок в наших державах”.

Серед іншого депутати закликали польську сторону до відкритості та конструктивності у подальшому розвитку двосторонніх відносин.

“Закликаємо Президента Республіки Польща скористатися своїми конституційними повноваженнями та спільно з Сеймом та Сенатом Республіки  Польща  повернути в українсько-польські відносини зваженість, раціональність та доброзичливість”, – зазначається в заяві.

У документі зазначається, що в польському законі щодо заборони “злочинів українських націоналістів” дається “упереджене та антиісторичне визначення цього поняття, що відкриває шлях до маніпуляцій і посилення антиукраїнських тенденцій в польському суспільстві”. Окрім того, народні депутати звертають увагу, що відвертий діалог, вільний обмін думками та академічна свобода опинилися під загрозою кримінального переслідування у зв’язку із прийняттям закону, “що є несумісне з демократичними цінностями”.

Рада наголошує на необхідності збереження і передачі наступним поколінням “правди про дійсні, а не вирвані з загального контексту причини”, які призвели до кровопролиття між народами в роки Другої світової війни та в інші періоди нашої історії і які мали трагічні наслідки для обох народів.

Також у заяві підкреслюється, що розпалювання конфліктів між традиційно дружніми українським і польським народами лежить в інтересах спільних ворогів Польщі і України, “якими були нацистський і комуністичний режим, а сьогодні – російський агресор і окупант”.

Як повідомлялося, ця заява була підготовлена за дорученням голови ВР Андрія Парубія Комітетом Верховної Ради у закордонних справах із залученням представників Міністерства закордонних справ та міжнародних експертів.

26 січня Сейм та 1 лютого Сенат Польщі ухвалили зміни до закону про Інститут національної пам’яті, яким запроваджується кримінальне переслідування усіх, у тому числі й іноземців, за приписування польському народові відповідальності чи спільної відповідальності за злочини нацистів в роки Другої світової війни. Законом запроваджується також покарання за заперечення “злочинів українських націоналістів” в роки війни проти громадян Другої Речі Посполитої.

У вівторок, 6 лютого, президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про Інститут національної пам’яті, яким, зокрема, запроваджується кримінальна відповідальність за заперечення “злочинів українських націоналістів”.

 

Польща очікує на візит Розенка попри ухвалений “історичний” закон – Гопко

У Польщі сподіваються на продовження діалогу з Україною і очікують на візит віце-прем’єр-міністра Павла Розенка 16 лютого, незважаючи на ухвалений закон про Інститут національної пам’яті.

Про це голова комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко сказала журналістам у кулуарах ВР, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Коли був представник Польщі, був дуже короткий виступ, що польська сторона очікує, що незважаючи на ухвалені закони діалог надалі триватиме і що 16 лютого український віце-прем’єр Розенко поїде на перемовини, які стосуватимуться культурних та історичних питань, всупереч тому, що було ухвалено польським Сенатом і Сеймом”, – зазначила Гопко.

За її словами, нещодавно відбулася зустріч із послами ряду країн, зокрема і з представником РП, стосовно ухвалення у Польщі закону, яким запроваджується кримінальна відповідальність за заперечення “злочинів українських націоналістів”.

Раніше, 17 січня, посол України в Польщі Андрій Дещиця повідомив, що дипломати готують зустріч Розенка і міністра культури та нацспадщини Польщі Пьотра Глинського, які опікуються питаннями історичних місць у своїх країнах.

Як відомо, 26 січня Сейм та 1 лютого Сенат Польщі ухвалили зміни до закону про Інститут національної пам’яті, яким запроваджується кримінальне переслідування усіх, у тому числі й іноземців, за приписування польському народові відповідальності чи спільної відповідальності за злочини нацистів в роки Другої світової війни. Законом запроваджується також покарання за заперечення “злочинів українських націоналістів” в роки війни проти громадян Другої Речі Посполитої.

6 лютого президент РП  Анджей Дуда  заявив, що підпише цей закон і направить його у Конституційний суд, щоб той дав оцінку, чи не суперечить закон статті Основного закону про свободу висловлювань, а також для оцінки положень карного характеру.

 

Польський депутат закликає до діалогу істориків замість “битви законів”

Польсько-українські відносини потребують діалогу і поміркованості, а не “битви законами”.

Таку думку в коментарі власному кореспондентові Укрінформу після підписання президентом Польщі Анджеєм Дудою так званого історичного закону висловив депутат опозиційної партії “Громадянська платформа” (РО) Марцін Свенціцький.

“Я ціную те, що з українського боку в цій справі (закону про ІНП — ред.) є певна поміркованість в оцінках того, що відбувається в Польщі. Не всі поляки думають так, як представники влади. Іншими словами, у таких складних ситуаціях потрібен діалог істориків, а не битва законів”, – висловив думку Свенціцький.

Він закликав українську сторону й надалі дотримуватися такої позиції, аби знизити напругу і не “грати м’язами”.

“Хотілося б повернутися до спільних стратегічних інтересів. Для цього в історичних питаннях необхідно створити особливі умови для діалогу, аби це не перешкоджало стратегічній співпраці”, – наголосив депутат РО.

Польський законодавець звернув увагу, що опозиційні сили — РО та партія “Сучасна” — закликали президента накласти вето на цей закон.

“Тому ми дещо розчаровані його рішенням”, – зауважив Свенціцький.

На його переконання, цей закон приносить більше шкоди, ніж користі, а українське питання у ньому взагалі було зайвим.

“Натомість, що стосується злочинів  Голокосту, то ці положення закону викликали різноманітні сумніви, а тому їх не потрібно було ухвалювати”, – констатував Свенціцький.

Як інформувало агентство, польський парламент 1 лютого ухвалив зміни до закону про Інститут національної пам’яті, яким запроваджується кримінальне переслідування усіх, у тому числі й іноземців, за приписування польському народові відповідальності чи спільної відповідальності за злочини нацистів у роки Другої світової війни. Законом запроваджується також покарання за заперечення “злочинів українських націоналістів” в роки війни проти громадян Другої Речі Посполитої. У вівторок президент Дуда підписав закон, направивши його для оцінки в Конституційний суд.

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США. В Ізраїлі вважають, що це є спробою Варшави заборонити критику поляків, які могли бути причетними до вбивств євреїв під час Другої світової війни. МЗС Ізраїлю висловило сподівання, що до закону ще можна буде внести зміни на етапі, поки його розглядатиме Конституційний суд.

Верховна Рада у вівторок ухвалила заяву про засудження змін до закону про Інститут національної пам’яті, наголошуючи в ній, що це суперечить змісту і духу стратегічного партнерства між Україною і Республікою Польща.

 

За тиждень в Україні на кір захворіли 930 людей, одна жінка померла

У п’ятий тиждень 2018 року в Україні на кір захворіло 930 людей, а одна особа померла через ускладення внаслідок цієї хвороби.

Про це на брифінгу поінформував директор Центру громадського здоров’я МОЗ Володимир Курпіта, повідомляє корреспондент Укрінформу.

«Відповідно до попередньо озвучених прогнозів ситуація з захворюваністю на кір продовжує залишатися напруженою. За даними ЦГЗ, станом на 2 лютого за 5 тиждень 2018 року на кір захворіли 930 людей – 295 дорослих та 635 дітей. Це ще на 7% більше, ніж четвертого тижня. Всього впродовж п’яти тижнів 2018 року на кір захворіли 3554 людини, з них 1165 дорослих і 2389 дітей», – сказав Курпіта.

Він зазначив, що госпіталізовані були 2345 хворих. Напередодні, 5 лютого, підтвердився ще один летальний випадок – в Івано-Франківській області 25-річна жінка померла від ускладнень, спричинених кором.

За даними ЦГЗ, найбільше на кір хворіють в Івано-Франківській області – 804 випадки, в Одеській – 640, Закарпатській – 549, Чернівецькій – 444, Львівській – 242 випадки.

Найнижчий рівень захворюваності реєструється у Чернігівській (1 випадок), Харківській, Сумській, Луганській (по 2 випадки), Рівненський і Житомирській (по 3 випадки) областях.

«Станом на 5 лютого в Україні не залишилося жодного регіону, де не був би зареєстрований хоча б один випадок кору», – наголосив директор ЦГЗ.

Він розповів, що ускладнення від кору реєструються у 7-11% хворих, а летальні випадки трапляються з частотою 1 на 900-1000 захворілих. Загалом від початку 2018 року від кору померло четверо людей – двоє дітей і стільки ж дорослих.

Курпіта повідомив, що на 1 лютого в рамках посиленої імунізації було провакциновано 73% дітей, які свого часу пропустили першу дозу вакцини, та 78% дітей, які вчасно не отримали другу дозу вакцини. На початку минулого тижня залишок вакцин  становив 267 тисяч доз. Протягом минулого тижня по всій Україні було використано 41 тис. 398 доз вакцини КПК.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці лютого в Україну доправлять додаткові 220 тисяч доз вакцини КПК (кір, паротит, краснуха), закуплені ЮНІСЕФ на замовлення МОЗ. Ще дві поставки – 800 тис. доз та 77,6 тис. доз – плануються на кінець березня та кінець травня.

У другій половині 2018 року ЮНІСЕФ також поставить 901 тис. 400 доз вакцини КПК.

 

ЮНІСЕФ закликає батьків вакцинувати дітей проти кору

Рівень охоплення профілактичними щепленнями має становити 95% для ефективного захисту населення і дитячого зокрема.

ЮНІСЕФ закликає батьків переглянути свою позицію щодо вакцинації та імунізувати дітей від кору.

Про це на брифінгу щодо захворюваності на кір сказала заступник голови представництва ЮНІСЕФ в Україні Лора Білл, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми хочемо підкреслити, що і батьки, і ті, хто займається доглядом за дітьми, мають зрозуміти важливість зусиль  з вакцинації проти цих захворювань. Тому ми закликаємо усіх батьків розглянути ситуацію з імунізацією своїх дітей. Ті, хто пропустив вакцинацію, мають негайно звернутися до відповідних медичних закладів, щоб імунізуватися безкоштовно. Таким чином ми маємо забезпечити повний цикл захисту дітей. І бажаний рівень для вакцинації становить не менше 95%. Такий рівень необхідний, щоб забезпечити здоров’я населення, і дитячого зокрема», – сказала Лора Білл.

Вона наголосила, що у 2016 році рівень охоплення профілактичними щепленнями в Україні становив 43%. І Україна опинилася майже на передостанньому місці в світі по охопленню щепленнями – третьою з кінця.

Водночас представник ЮНІСЕФ відзначила, що посилені заходи імунізації населення призвели до підвищення рівня вакцинації, зокрема від кору, паротиту, краснухи до 93%.

Лора Білл наголосила, що ЮНІСЕФ і надалі докладатиме зусилля для підвищення рівня імунізації та інформування батьків.

Вона нагадала, що, на прохання МОЗ,  ЮНІСЕФ  активізував роботу з виробниками вакцин, з тим щоб медзаклади країни були забезпечені цими препаратами та у зв’язку з підвищеним попитом на них. Наприкінці лютого Україна отримає додатково 220 тисяч доз вакцини з партії більш ніж 1 млн доз. Інші дві поставки цієї партії вакцини КПК надійдуть у березні та у травні.

Як раніше повідомляв Укрінформ, усього впродовж п’яти тижнів 2018 року на кір захворіли 3554 людини, з них 1165 дорослих і 2389 дітей.

 

В Росію передали останки двох бійців Червоної армії

У Києві в Національному військово-історичному музеї України у вівторок відбулася церемонія передачі для перепоховання на батьківщині в Росії останків двох військовослужбовців Червоної армії, які загинули в роки Другої світової війни на території України.

Тіла солдатів Степана Коломіна і Олексія Скряги були знайдені пошуковцями ВГО “Союз “Народна пам’ять” під час проведення пошукових робіт в Харківській та Полтавській областях в 2017 році, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогоднішній захід є прикладом того, як ми маємо ставитися до своїх загиблих, тих людей, які віддали своє життя за те, щоб ми жили в Україні. Цей захід також засвідчує те, як Збройні сили,  Міністерство оборони  і вся країна в цілому мають піклуватися про своїх військовослужбовців”, – заявив директор Національного військово-історичного музею України Владислав Таранець.

Голова ВГО “Союз “Народна пам’ять” Ярослав Жилкін наголосив на тому, що держава, яка не приділяє уваги відновленню історичної правди і яка не шанує тих, хто загинув за неї, не має майбутнього. “Пошукова робота має велике державне та соціальне значення. Ми повертаємо борг пам’яті загиблим воїнам і нагадуємо новому поколінню про подвиг героїв тієї війни”, – сказав він.

Коломін Степан Георгієвич, 1911 р.н., уродженець тодішньої Сталінградської області (нині – Волгоградська область). Його останки були знайдені в одному похованні разом із 4 іншими військовослужбовцями під час експедиції “Барвінковський котел-1942” (Харківська область). Втім, лише при Коломіні був особистий розпізнавальний знак, який і допоміг встановити особу. “Саме місце поховання знаходилося у посадці, з землі стирчала каска з людським черепом. Вважається, що чорні археологи знайшли метал по сигналу, але коли виявили череп в касці, припинили копати”, – повідомив Жилкін.

Скряга Олексій Сидорович, 1906 р.н., уродженець Краснодарського краю. Останки бійця були знайдені пошуковцями ГО “Меморіал” (ВГО “Союз “Народна пам’ять”) в районі села Онішки Оржицького району Полтавської області. При ньому також був знайдений особистий розпізнавальний знак, який був відправлений в науково-дослідний експертно-криміналістичний центр Полтавської області. За результатами експертизи й встановлена приналежність останків.

Також пошуковцями знайдено родичів загиблих воїнів Червоної армії.

Допомогу у передачі праху загиблих до Росії надасть представник проекту “Дорога додому” Військово-історичного центру Північно-західного федерального округу (м. Санкт-Петербург) Андрій Лященко.

За словами Лященка, співпраця з українськими пошуковцями триває вже близько 10 років, за цей час було передано на батьківщину останки понад 100 загиблих воїнів.

В коментарі кореспонденту Укрінформу представник петербурзького Військово-історичного центру повідомив, що вони не займаються пошуком тіл військовослужбовців Збройних сил РФ, вбитих на сході України після початку збройної агресії РФ у 2014 році. “Ми займаємось пошуком солдатів Великої вітчизняної війни. Виключно ними”, – сказав він.

 

Яна Зінкевич: Нікому з моїх бійців-добровольців не дають “учасників АТО”

Керівник медичного батальйону “Госпітальєри” Яна Зінкевич, яка після травм керує батальйоном з інвалідного візка, заявила, що не отримувала державної допомоги.

Про це вона сказала в  інтерв’ю  Укрінформу.

“Допомоги від держави я не отримувала і не отримую, хоч обіцянок було багато”, – зазначила Зінкевич.

Вона також розповіла, що досі постійно перебуває на основній базі медбатальйону, а “вдома – рідко, на жаль, бо там все не пристосовано, квартира на 4 поверсі в будинку без ліфта”. “Періодично вдається бачитись із сім’єю під час відряджень по Україні, та раз на кілька місяців моя сім’я приїжджає на короткий період до мене”, – додала волонтер.

На запитання з приводу того, що учасники АТО отримують компенсації за житло і чому вона не стоїть на обліку, Зінкевич, зокрема, відповіла: “Це питання, на жаль, дуже не просте і не справедливе. Нам не дають учасників АТО, нікому з моїх бійців-добровольців. Ті батальйони, які легалізувалися, мають документи, а бійці структур Української добровольчої армії – ні”.

За її словами, у деяких областях вдалося хоч частково “зрушити з місця” завдяки альтернативному створенню статусу учасника-добровольця АТО, але пільги, що надаються за цим посвідченням, можливі лише за місцем прописки, тобто в межах області, де видавалося посвідчення. “Але це все одно не вихід, і брати участь у багатьох проектах (в тому числі благодійних з надання житла) багато бійців не можуть”, – додала Зінкевич.

Як повідомлялося, медик-волонтер Зінкевич у 2015 році потрапила в дорожню аварію і травмувала хребет. Вона проходила лікування в Ізраїлі. У жовтні 2016 року Зінкевич стала мамою.

Наприкінці січня цього року Зінкевич отримала в Римі нагороду священномученика Омеляна Ковча за життєвий приклад жертовності і гуманізму та задля порозуміння між народами.

 

Волонтери необхідні армії і для них є посади – Полторак

Міністр оборони Степан Полторак запросив волонтерів на роботу в Міноборони на посади, пов’язані з продовольчим і речовим забезпеченням.

Про це він написав у  Facebook – Укрінформ

“Запрошую бажаючих волонтерів, хто хоче системно змінювати стан справ із забезпечення армії, на постійну роботу в Міністерство оборони України та ЗС України. На даний час у відомстві достатньо вакантних посад, функціональні обов’язки яких пов’язані з продовольчим, речовим забезпеченням та забезпеченням пально-мастильними матеріалами”, – написав  Полторак.

Він зауважив, що у соціальних мережах з’являється перекручена інформація щодо його висловлювань про важливість волонтерської діяльності. “На запитання, чи потрібні армії волонтери – однозначна відповідь: так, необхідні! Але ми маємо об’єднати та систематизувати зусилля з метою раціонального використання усіх можливостей для забезпечення та проведення усіх перетворень у ЗС України. Закликаю усіх припинити перекручувати факти та шукати винних, а об’єднатися та працювати разом”, – наголосив міністр.

 

Експерти назвали три області – лідерів з роздержавлення ЗМІ

Лідерами з роздержавлення засобів масової інформації в Україні стали Хмельницька, Тернопільська та Запорізька області. Серед аутсайдерів – Київська, Закарпатська та Донецька області.

Про це заявив президент Української асоціації медіабізнесу Олексій Погорелов під час презентації звіту «Український медіаландшафт – 2017», повідомляє кореспондент Укрінформу

«З наших даних, три області, які є лідерами – це Хмельницька, де 54% земель вже об’єднані в ОТГ і 41% роздержавлених газет, Тернопільська – відповідно 40% земель і 43% газет, і Запорізька, де 53% земель об’єднані в ОТГ і 27% газет є реформованими. В аутсайдерах Київська область – 8,5% земель і 7% газет реформовано, Закарпатська – 5% земель і 0% газет, і Донецька 20% земель і 7% газет реформовано», –  розповів Погорелов.

Таким чином, наголосив він, середній показник по Україні становить між 20% і 30%. «Тобто, реформа децентралізації йде швидше, ніж роздержавлення», –  зауважив Погорелов.

За його словами, об’єднані територіальні громади тяжіють до створення власних веб-сайтів, а не до співпраці з медіаринком.

«З нашого опитування, з нашої роботи з місцевою пресою, ми бачимо, що 52%, тобто більше половини місцевих видань, не мають уявлення, що буде з їхніми аудиторіями, з їхньою передплатою, з їхніми читачами після того, як відбудеться децентралізація. Це дуже тривожний сигнал, з яким не можна не рахуватися», –  вважає президент Української асоціації медіабізнесу.

«Український медіа ландшафт» –  це аналітичний звіт, який містить огляд структур, ринку та тенденцій розвитку медіа, правового поля, в якому вони існують.

У підготовці звіту за 2017 рік узяли участь провідні галузеві експерти: Олесь Гоян, Тетяна Лебедєва, Олексій Мацука, Віталій Мороз, Олексій Погорелов, Сергій Томіленко, Андрій Юричко.

 

Знос мечеті у Сімферополі: протестуючі не вірять обіцянкам забудовника

В окупованому Криму забудовник пообіцяв відкласти знос мечеті в Сімферополі, через яку місцеві мусульмани оголосили масове голодування.

Про це з посиланням на ЗМІ анексованого півострова повідомляє  “Крим. Реалії” – Укрінформ.

“Будівельна компанія “Акура”, яка займається спорудженням житлового комплексу “Кримська троянда” в сімферопольському районі Стрілецька, заявила, що збереже “будівлю будови, оголошеної мечеттю” до винесення ухвали “органами влади”, – говориться в повідомленні.

Видання наводить думку представника будівельної компанії проросійському агентству “Крыминформ” про те, що мечеть, яку захищають активісти, не має офіційного статусу, і рішення про її долю повинна прийняти місцева “влада” із залученням Духовного управління мусульман  Криму. Крім того, підрядник заявив, що на території “Кримської троянди” будуть зведені нова мечеть і церква.

Журналісти “Крим. Реалії” дізналися, що думає з цього приводу активіст “галявини протесту” “Стрілецька” Фазил Ібраїмов. Він не вірить заявам забудовника житлового масиву “Кримська троянда”.

«В той же час він (забудовник) зазначає, що з ДУМК домовились, що вони перенесуть мечеть туди, де буде зручно їм. Вони говорять, що перенесуть мечеть і побудують нову… Я підкреслюю, що ми побудували мечеть там, де нам зручно, і ми цю землю нікому не збираємося віддавати, ми мирно заслужили цю землю, ми добивалися землі при Україні і при Росії», – сказав активіст.

Як повідомляв Укрінформ, активісти так званої галявини протесту “Стрілецька” на північно-східній околиці Сімферополя 4 лютого оголосили голодування, протестуючи проти зносу їхніх будинків і мечеті. Тут проживають 42 сім’ї (в основному репатріанти – кримські татари), які селилися там починаючи з 2005 року, але і досі не змогли отримати документи на землю. Зараз на цьому місці планують побудувати житловий масив “Кримська троянда” на 9 тисяч квартир. Раніше, у серпні 2017 р., місцева “влада” проводила імітацію “громадських слухань” з приводу будівництва, проте коли 62-річний Фазил Ібраїмов спробував виступити проти них, його позбавили слова і наказали поліції вивести його з залу, а пізніше заарештували на п’ять діб за “непокору законним вимогам поліції”.

 

У Черкасах обрали нового секретаря міськради та виконком

У Черкасах на позачерговому засіданні сесії обрали нового секретаря міської ради – “свободівця” Ярослава Нищика – та членів виконавчого комітету.

Про це повідомляє  прес-служба  Черкаської міськради – Укрінформ.

“Депутати обрали нового секретаря Черкаської міської ради. Ним став “свободівець” Ярослав Нищик. За це під час позачергового сесійного засідання шляхом таємного голосування висловилося 26 обранців”, – йдеться у повідомленні.

Серед своїх першочергових завдань новообраний секретар міської ради назвав налагодження та завершення процесу з формування бюджету, Програми соціально-економічного та культурного розвитку  Черкас  на 2018 рік.

Перед цим депутати проголосували за дострокове припинення повноважень секретаря Черкаської міської ради Олександра Радуцького. Міський голова Анатолій Бондаренко вніс це питання до порядку денного, мотивувавши тим, що секретар у своїй роботі порушував Регламент Черкаської міської ради, а ще – пункти четвертий та сьомий частини третьої статті 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Що ж до  виконкому, то до нього увійшли 11 осіб на чолі з міським головою. П’ятеро з них працюватимуть заступниками мера, ще четверо перебуватимуть у складі цього колегіального органу на громадських засадах.

Ухвалене рішення набуває чинності з 7 лютого 2018 року.

Як повідомляв Укрінформ, депутати Черкаської міської ради кілька разів намагалися відправити у відставку попередній склад виконкому за неналежне виконання роботи, але мер ветував рішення сесії через його юридичну недосконалість. Та після ситуації, яка склалася в Черкасах з прийняттям бюджету – виконком не міг його затвердити до 16 січня 2018 р., хоча строк прийняття кошторису сплив 25 грудня 2017 р., – рішення про розпуск виконкому було прийняте.

 

Експерти сформулювали п’ять ключових критеріїв для Центрів адмінпослуг

Ситуація в системі надання адміністративних послуг для населення в Україні поки не є повністю належною, хоча динаміка змін у цій сфері висока.

Про це заявив головний експерт з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми “U-LEAD з Європою”  Віктор Тимощук, повідомляє  портал  “Децентралізація” – Укрінформ.

“Ситуація, яка нині склалася в системі надання адмінпослуг, поки що не є повністю належною, та варто зазначити, що динаміка змін у цій сфері справді висока. В період з 2014 по 2017 роки була прийнята низка ефективних рішень, які при правильному впровадженні позитивно вплинуть на якість роботи центрів та їх реальну ефективність для громадян”, – зазначив Тимощук.

За словами експерта, мова йде і про визначення урядом обов’язкових груп послуг для ЦНАП, і про делегування багатьох повноважень органам місцевого самоврядування, і про державну та міжнародну підтримку інституційного та інфраструктурного розвитку ЦНАП.

Фахівці з покращення якості надання адмінпослуг для населення Програми “U-LEAD з Європою” зробили якісний аналіз існуючої системи ЦНАП в Україні та сформулювали ключові критерії, яким повинна відповідати публічна установа, якщо вона називається ЦНАП.

“Насправді, таких критеріїв лише п’ять, та слід зазначити, що в Україні принаймні половина ЦНАПів поки що прагнуть до їх досягнення”, – зазначається у повідомленні.

Експерти сформулювали й найпомітніші проблемні питання більшості ЦНАП в Україні, а саме: недостатній перелік адміністративних послуг, які надаються в ЦНАП, низька інформативність та зручність сайтів ЦНАП, недостатня якість інформаційних карток, відсутність можливості проведення оплати в разі необхідності за адмінпослуги у більшості ЦНАП, непристосованість багатьох ЦНАП для осіб з інвалідністю, недостатня увага питанням підвищення кваліфікації персоналу,  неефективне навантаження на одного працівника ЦНАП.

Нагадаємо, що в рамках початкової фази з покращення якості надання адміністративних послуг Програми “U-LEAD з Європою” заплановане відкриття 26 ЦНАП в ОТГ України. Найкращі практики, які зараз напрацьовуються та впроваджуються в пілотних громадах, будуть застосовані до всіх ЦНАП, що відкриються чи покращать роботу в рамках наступної фази. Це  – приблизно 600 Центрів до кінця 2020 року.

 

Інвестори з Індії можуть взяти участь у малій та великій приватизації – Кубів

Україна має намір залучити індійських інвесторів до малої та великої приватизації.

Про це  повідомив  перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку та торгівлі Степан  Кубів  у Facebook за результатами шостого засідання міжурядової комісії Україна-Індія з торговельного, економічного, наукового, технічного, промислового і культурного співробітництва – Укрінформ.

“У перспективі співпраці такі напрямки: залучення індійських інвесторів до малої та великої приватизації в Україні, де тепер є нове прогресивне законодавство; залучення Індії до переговорів з організації мультимодальних вантажних перевезень Азія – ЄС через Україну, участь інвесторів з Індії в українських проектах “зеленої” енергетики; співпраця у сферах розвитку інновацій, ІТ та цифрової економіки”, – написав він.

За словами Кубіва, йшлося також про залучення українських фахівців до будівництва енергоблоків та реакторів на АЕС в Індії, модернізації промислового обладнання індійських підприємств машинобудівної та металургійної галузей, шахт глибокого підземного видобутку вугілля.

Крім того, учасники засідання обговорили продовження зйомок боллівудських фільмів на українських локаціях та інші спільні освітні, культурні проекти, туризм та багато іншого.

 

Мультфільм за сценарієм українки претендує на “Оскар 2018”

Анімаційний мультфільм “Годувальниця” (The Breadwinner) за сценарієм уродженки Закарпаття Аніти Дорон побореться у номінації “Найкращий анімаційний повнометражний фільм” премії  “Оскар 2018”.

Про це повідомляє  Еспресо.TV – Укрінформ.

У сюжеті мультфільму – 11-річна дівчинка Парвана. Коли її батька незаконно арештовують, вона відрізає волосся і перетворюється у хлопчика, щоб забезпечувати та підтримувати сім’ю.

Для Парван відкривається новий світ свободи і небезпеки. Все відбувається в Афганістані, під режимом талібів.

Як відомо, сценарій на основі новели канадської письменниці Дебори Еліс написала 42-річна Аніта Дорон, яка народилася у місті Берегово на Закарпатті. Продюсером анімаційної стрічки стала голлівудська актриса Анджеліна Джолі.

Мульфільм “Годувальниця” вже показали у Канаді та США, також він побував на кількох кінофестивалях.

До слова, окрім “Годувальниці” у цій номінації за премію “Оскар” змагатимуться такі анімації: “Бос-молокосос” (The Boss Baby), “Таємниця Коко” (Coco), “Фердинанд” (Ferdinand), “Ван Гог. З любов’ю, Вінсент” (Loving Vincent).

Ювілейна 90-а церемонія вручення премії “Оскар” відбудеться 4 березня.

 

Зубко хоче дати друге життя 20 тисячам “хрущовок”

В Україні близько 20 тисяч «хрущовок» потребують модернізації.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко в інтерв’ю “Обозревателю”, повідомляє  прес-служба відомства – Укрінформ.

“Наразі старий житлофонд, зокрема так звані «хрущовки», можна успішно модернізувати. Маємо успішні проекти, які показують, що там можлива інженерна санація вартістю близько 2,5 тисячі грн на квадратний метр. Програма «теплих кредитів» і програма енергоефективності насамперед будуть спрямовані саме на такі будинки, яких у країні близько 20 тисяч”, – наголосив урядовець.

Він також зауважив, що необхідно порахувати вартість проекту на квадратний метр, оскільки є «хрущовки» і на три під’їзди, і на пʼять, і на десять.

“У 100-квартирний будинок потрібно вкласти 3-3,5 млн грн для його реновації. 50% дає держава. Якщо є муніципальна програма, то разом – 70%, плюс 30% – кошти громадян. Таким чином, дамо «хрущовкам» друге життя», – підкреслив  Зубко.

 

Зубко: Кількість областей слід залишити, але райони – укрупнити

Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко вважає, що кількість областей в Україні має залишатися незмінною, однак варто провести укрупнення районів.

Про це він сказав в інтерв’ю  “Європейській правді” – Укрінформ.

“Якщо у громаду передається управління всім – освіта, охорона здоров’я, послуги тощо, – то на рівні району залишається тільки те, що стосується співпраці громад. Наприклад, районна лікарня, яка потрібна всім, або дороги між громадами. Той величезний адміністративний ресурс, який зараз є на районному рівні, стає зайвим, він просто дублюватиме роботу громад. Тому наше бачення – має відбуватися також укрупнення районів”, – заявив  Зубко.

Водночас, за його словами, кількість областей не потрібно змінювати, бо, зокрема, це може впливати і на сепаратистські настрої. “Якщо ми збільшуємо області, то це може впливати на сепаратистські настрої. Адже сепаратизм з’являється на рівні області, але ніколи не з’являється на рівні громади, навіть потужної. Тому ту структуру областей, яка визначена Конституцією, варто залишити. Це те, що будує фундамент цілісності України”, – заявив віце-прем’єр.

Натомість, на його думку, потрібно переглянути повноваження областей. “Це те, що передбачене змінами до Конституції – має працювати обласна або районна рада, яка має виконком, а практичний нагляд за законністю з боку держави при цьому здійснюватиметься префектом”, – додав Зубко.

Підтримку цієї позиції висловив і спеціальний посланник уряду Федеративної Республіки Німеччина з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Георг Мільбрадт. “Якщо ми робимо ці громади більшими і потужнішими, то це впливає і на наступний рівень – на рівень районів. Тому вже зараз потрібно думати, які ми будемо робити наступні кроки на районному рівні. Особливістю структури і України, і Росії, і Східної Німеччини був принцип “поділяй і керуй”. Виходили з того, що чим менші суб’єкти, тим простіше ними керувати. Та якщо ви зробите громади більшими, то логічно зробити більшими і райони. Бо якщо у вас буде 1000 громад і 490 районів, це якось не дуже стикується”, – заявив він.

Збереження нинішньої кількості областей, додав Мільбрадт, “не буде проблемою, в тому числі з політичних причин”.

 

Вінниччина отримає нові екскурсійно-паломницькі маршрути

На Вінниччині з нагоди відзначення в цьому році 1030-річчя хрещення Київської Русі-України видадуть історично-інформаційний довідник духовної спадщини регіону та розроблять нові маршрути екскурсійно-паломницьких поїздок до місць, пов’язаних з історією християнства в Подільському краї та в Україні загалом.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Ігор Салецький.

“У межах відзначення на Вінниччині 1030-річчя хрещення Київської Русі-України спеціально створений комітет запланував цілу низку заходів, і серед них ті, що стануть знаковими, зокрема, видання ілюстрованого історично-інформаційного довідника духовної спадщини області. Його наповнюватимуть священики усіх конфесій. Також заплановано розробити нові екскурсійно-паломницькі маршрути, які дадуть можливість туристам і прочанам познайомитися з унікальними храмами, які збереглися на Вінниччині, і путівника, в якому про них розповідатиметься”, – зазначив посадовець.

За його словами, до історично-інформаційного довідника духовної спадщини регіону увійдуть відомості про історичні культові споруди національного значення, зокрема, дерев’яні храми ХVІ- ХVІІ століть. Загалом, йдеться про понад 500 культових споруд у 22 районах області. Ці проекти будуть втілені за кошти обласного бюджету. Попередньо їхня кошторисна вартість становитиме близько 150 тис. грн.  Клопотатиме перед облрадою про виділення фінансування обласна Рада церков і релігійних організацій Вінниччини.

Як повідомлялося, уряд затвердив план заходів з відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі-України.

 

В Україні торік зафіксували 90 нападів на журналістів – Томіленко

Національна спілка журналістів у 2017 році зафіксувала 90 випадків фізичної агресії щодо українських журналістів.

Про це заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко під час презентації звіту «Український медіаландшафт – 2017», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми започаткували індекс фізичної безпеки, відповідно щомісяця ми оприлюднюємо кількість інцидентів із застосуванням сили до журналістів… За 2017 рік нами зафіксовано 90 інцидентів фізичної агресії щодо українських журналістів», – заявив Томіленко.

За його словами, фіксуючи такі інциденти, НСЖУ використовує методику і підходи Ради Європи, інших організацій.

Водночас голова НСЖУ наголосив на тому, що цьому питанні важлива не статистика, а покарання винних. Проте робота правоохоронних органів щодо розкриття злочинів проти журналістів не є достатньо публічною, підкреслив він.

«У нас є певна формальна статистика проваджень. У нас дійсно є закрита, непублічна робота правоохоронців. Ми, зокрема, вимагали і вимагаємо публічного звіту і Міністерства внутрішніх справ, і Генеральної прокуратури України, і Адміністрації Президента про стан розслідування злочинів проти журналістів. На жаль, до сьогодні ми отримуємо відмови саме про публічні будь-які заходи», – зазначив Томіленко.

Він зауважив, що в Україні існує утворена указом Президента рада з питань захисту прав журналістів, яка «час від часу збирається за закритими дверима в АП». При цьому, зазначив Томіленко, наголошується на “великому прогресі щодо захисту журналістів”. Але відзначити цей прогрес мають самі журналісти, підкреслив голова НСЖУ.

Як відомо, «Український медіа ландшафт» –  це аналітичний звіт, який містить огляд структур, ринку та тенденцій розвитку медіа, правового поля, в якому вони існують.

У підготовці звіту за 2017 рік узяли участь провідні галузеві медіа-експерти: Олесь Гоян, Тетяна Лебедєва, Олексій Мацука, Віталій Мороз, Олексій Погорелов, Сергій Томіленко, Андрій Юричко.

 

Окупанти на Донбасі збільшили зони, куди заборонено ходити цивільним – розвідка

Російсько-окупаційні війська розширюють зони свого перебування, внаслідок чого порушують права громадян на вільне пересування.

Про це заявив на брифінгу у вівторок речник Міноборони з питань  АТО  Дмитро Гуцуляк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На тимчасово окупованій території Сходу України під час проведення окупантами так званих профілактичних заходів, спрямованих начебто на протидію тероризму, стали відомі численні випадки порушення прав і свобод громадян у частині їх вільного пересування”, – сказав речник.

Він уточнив, що окупаційне командування збільшило межі території навколо розташування своїх підрозділів, на які заборонено прохід цивільному населенню.

“Під приводом посилення заходів нібито протидії диверсіям окупаційна влада встановила додаткові патрулі своїх фейкових “правоохоронних органів”, – сказав Гуцуляк.

 

Адвокати Трампа бояться, що його звинуватять у фальшивих свідченнях

Особисті адвокати президента Трампа намагаються відмовити його від співбесіди зі спецпрокурором Робертом Мюллером, оскільки мають занепокоєння, що президента можуть зловити на неправдивих свідченнях та висунути офіційні звинувачення.

Про це повідомило ввечері понеділка американське центральне видання  The New York Times  із посилання на одразу чотири джерела – Укрінформ.

“Його адвокати стурбовані тим, що президенту, який уже мав досвід висловлення неправдивих заяв, що суперечили навіть йому самому, може бути звинувачений у брехні слідству”, – йдеться в публікації.

Тим часом, позиція адвокатів суперечить висловлюванням самого Трампа, який публічно заявив, що хоче поспілкуватися з Мюллером в рамках розслідування зв’язків його кампанії з російським урядом.

Водночас, відмова Трампа від уже підтвердженої публічно офіційної зустрічі зі спецпрокурором може мати політичні наслідки, пише видання. У цьому випадку було би справедливо звинуватити президента в тому, що він приховує щось від слідства. Судова тяганина, що виникне внаслідок цього, може вплинути на зниження рейтингів республіканців на осінніх виборах до Конгресу США.

 

У Пентагоні не змогли пояснити, куди пішли понад $800 мільйонів

Одне з найбільших агентств Пентагону Defense Logistics Agency не змогло пояснити про свої витрати на суму більше 800 мільйонів доларів США.

Про це пише  Politico – Укрінформ

“Одне з найбільших агентств  Пентагону  Defense Logistics Agency не змогло відзвітувати про витрати на суму більше 800 мільйонів доларів США у будівельні проекти”, – йдеться в аудиті компанії Ernst & Young.

Останній аудит піднімає нові питання до здатності Міністерства оборони США управляти своїм щорічним бюджетом, який сягає 700 мільярдів доларів США – і це навіть не зважаючи на додаткові мільярди, які президент США планує запропонувати в цьому місяці.

Як зазначає видання, Міністерство ніколи не проходило повний фінансовий аудит, попри мандат від Конгресу США.

Як відомо, у грудні американський президент Дональд Трамп підписав оборонний бюджет країни на 2018 рік, в якому передбачається виділення 700 мільярдів доларів на потреби США в оборонній галузі.

 

Мінкультури готує позов через будівлю УПЦ (МП) поблизу Десятинної церкви

У міністерстві культури України готують судові позови заявивши, що будівля УПЦ (МП), яку звели біля фундаменту Десятинної церкви в Києві, є незаконною. Про це повідомляє  УНН  з посиланням на заяву, опубліковану на сайті відомства.

У міністерстві заявили, що будівля незаконно розміщена на території Національного музею історії України (НМІУ).

“Єдиним законним користувачем земельної ділянки станом на сьогодні є Національний музей історії України. Законні права НМІУ, як землекористувача, порушено протиправними діями релігійної громади УПЦ”, — вказують у відомстві.

Чиновники вказують на те, що відповідно до п.2.1 Статуту, НМІУ є юридичною особою, а відповідно до п.2.6 Статуту музей має право бути позивачем у суді.

Мінкультури заявило, що візьме участь у розгляді справи, повторно надіславши до правоохоронних органів звернення, спрямовані на захист пам’ятки національного значення “Місто Володимира — дитинець стародавнього Києва з фундаментом Десятинної церкви”.

Як повідомляв УНН, Апеляційний суд Києва  відпустив на поруки групи народних депутатів архитекторів Олександра Горбаня та Олексія Шамотюка, підозрюваних у підпалі церкви УПЦ МП, зведеної на залишках фундаменту Десятинної церкви у Києві.

 

“Справа” каплиці УПЦ МП: Нищук каже, річ не у конфесії, будова — незаконна

На думку міністра культури Євгена Нищука, до чиєї б конфесії не належала капличка біля Десятинної церкви, вона збудована там незаконно.

Про це він сказав в ексклюзивному інтерв’ю Укрінформу, коментуючи ситуацію навколо каплиці УПЦ на території Національного музею історії України.

«Я не хочу переходити в формат обговорення, чия це конфесія. Кому б ця споруда не належала, вона зведена там у незаконний спосіб», – зазначив Нищук.

Як він поінформував, раніше це був типовий МАФ із тканини, який “потихеньку переростав у те, що ми бачимо зараз. Ця споруда знаходиться на історичній території – пам’ятці Національного значення Міста Володимира – дитинця стародавнього Києва з фундаментом Десятинної церкви від V-IX століття, охоронної зони об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра» та зведена в абсолютно незаконний спосіб».

На думку Нищука, встановлення будь-яких споруд, у тому числі культових, не може відбуватися хаотично: «Цей порядок чітко визначений законодавством і його треба дотримуватися. Не можна приходити на чужу територію, ставити там хрест, тому що там колись щось було. А потім усупереч усім нормам щось зводити”, – вважає міністр.

Будівництво в такий спосіб, зазначив він, нагадує незаконне захоплення території, що є неприйнятним. “Єдиним законним користувачем земельної ділянки, про яку йдеться, є Національний музей історії України. І їх законні права порушено. Саме тому Міністерством культури зобов’язано Музей, як єдиного законного землекористувача, пред’явити відповідний судовий позов”, – сказав Нищук.

В цивілізований спосіб відповідними службами держави, за словами міністра, необхідно перенести існуючу споруду в інше місце, юридичні права на яке будуть витримані.

«Звісно, її не обов’язково розбивати, натомість можна спокійно перевезти в інше місце, де вона нікому не заважатиме. В Конституції України закріплене право на свободу світогляду і віросповідання. Якщо людина має потребу помолитись – вона має право це робити. Але закон України має найвищу юридичну силу, тому жодних релігійних спекуляцій щодо цієї будівлі бути не може. Незаконна споруда має бути переміщена, і це ніяким чином не шкодить нічиїм правам, я би дуже хотів, щоб це зробив її власник”, – зазначив урядовець.

Підсумовуючи, міністр підкреслив, що немає різниці хто порушує закон – представники духовенства чи світські особи, – кожен з них повинен нести відповідальність за такі дії, а правоохоронні органи не повинні допускати вибірковості.

Як раніше повідомляв Укрінформ, близько двох сотень активістів провели в суботу акцію біля незаконно побудованої споруди-каплиці  УПЦ МП  біля фундаменту Десятинної церкви на території Національного музею історії України. Акція була спрямована на підтримку арештованих раніше двох архітекторів Олександра Горбаня і Олексія Шемотюка, яких звинувачують у спробі підпалу самовільно збудованої каплиці.

Повну версію інтерв’ю з міністром культури України Євгеном Нищуком читайте на сайті Укрінформу.

 

Київрада розгляне петицію про знесення каплиці УПЦ МП

Київська міська рада взяла до розгляду петицію щодо знесення незаконної каплиці Української православної церкви Московського патріархату на території Національного музею історії України.

Про це повідомили у  прес-службі міської ради – Укрінформ.

“Електронна петиція “Вирішити питання знесення незаконної споруди-каплиці УПЦ МП-Десятинного чоловічого монастиря Пресвятої Богородиці на території Національного музею історії України (далі НМІУ)” набрала необхідну кількість голосів та прийнята до розгляду”, – йдеться у повідомленні.

Цю петицію підтримали 10 тис. 584 особи, при мінімально необхідних 10 тисячах.

Київський міський голова Віталій Кличко уже доручив постійній комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування, а також профільному заступнику голови КМДА і виконавчому органу Київради (КМДА) розглянути електронну петицію в установленому порядку.

Автор звернення В’ячеслав Толпига зазначає, що територія на якій незаконно побудована споруда-каплиця УПЦ МП, належить до особливо цінних земель історико-культурного призначення. Окрім того, за словами ініціатора, територія є пам’яткою історії національного та місцевого значень.

Із повним текстом петиції можна ознайомитись за тут.

 

Ізраїль депортував 20 тисяч африканських мігрантів

Уряд Ізраїлю розіслав повідомлення про виселення африканським мігрантам у кількості 20 тисяч людей, даючи їм два місяці, щоб покинути країну, інакше їх заарештують. Про це повідомляє УНН з посиланням на Reuters.

“Уряд Ізраїлю пропонує мігрантам, більшість яких прибули з Судану та Еритреї, 3,5 тисячі доларів і квиток на літак в “безпечний пункт призначення в країни Африки на південь від Сахари”, — йдеться в повідомленні.

У повідомленнях про депортацію не вказується, в яку країну депортують африканських мігрантів, але правозахисні групи назвали можливими приймаючими країнами Уганду і Руанду.

Парламент Ізраїлю стверджує, що мігранти є “аферистами”, які шукають роботу, а не притулок, проте рабини, група людей, які вижили після нацистського Голокосту і громадяни Ізраїлю стверджують, що Ізраїль повинен проявляти більше співчуття у ставленні до мігрантів.

Як повідомляв УНН, Ізраїль в найближчий час  може ухвалити  рішення про відкликання свого посла з Польщі через схвалення польським Сенатом скандального законопроекту про Інститут національної пам’яті.

 

Угорщина знову наполягає на присутності місії ОБСЄ на Закарпатті

Міністерство закордонних справ Угорщини заявило  про необхідність присутності місії ОБСЄ не тільки у східній Україні, а й на території заходу держави. Про це повідомляє  УНН  з посиланням на заяву, опубліковану на сайті угорського дипломатичного відомства.

Відомство засудило напад на будівлю “Товариства угорської культури Закарпаття” в  Ужгороді.

“Ми очікуємо, що українська влада найближчим часом знайде правопорушників і дізнається про мотиви їхнього вчинку. Сподіваємося, що українська влада гарантуватиме безпеку закарпатським угорцям”, — вказано в повідомленні.

Водночас МЗС Угорщини зазначило, що їхні очікування також стосуються й ініціативи розташування спостерігачів ОБСЄ на заході України, зокрема на Закарпатті.

Як повідомляв УНН, верховний комісар ОБСЄ з питань національних меншин Ламберто Заньєр  відвідає Ужгород  6-7 лютого.

 

Верховний комісар ОБСЄ у справах нацменшин відвідав Ужгород

Верховний комісар ОБСЄ у справах нацменшин Ламберто Заньєр під час відвідання Ужгорода чітко підтвердив необхідність вивчення державної мови всіма громадянами України із збереженням права на вивчення мов нацменшин.

Про це повідомив у  Twitter  заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар – Укрінформ.

“Візит до Ужгорода розпочався із зустрічі з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Ламберто Заньєром. Верховний комісар чітко підтвердив розуміння необхідності вивчення державної мови всіма громадянами України із збереженням права на вивчення мов націменшин”, – написав Боднар.

Раніше він повідомив, що на виконання доручень міністра закордонних справ Павла Клімкіна 6-7 лютого перебуватиме з робочою поїздкою в Ужгороді. Там плануються  зустрічі з керівництвом області та місцевою угорською громадою, переговори з Верховним комісаром ОБСЄ з питань нацменшин та українсько-угорські консультації.

 

Спікер Канду: В Молдові є «резервний» президент

Голова парламенту Молдови Андріан Канду заявив, що у разі відмови президента підписати закон про внесення до Конституції сінтагми «європейська інтеграція» його може підписати «резервний президент» в особі прем’єра або спікера.

Про це він заявив на брифінгу за підсумками спільного засідання уряду та парламенту, яке відбулося в Кишиневі, передає власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«У разі повторної відмови президента Додона підписати введені парламентом поправки до Конституції (про європейську інтеграцію як стратегічний вектор розвитку держави – ред.), у нас є резервний президент в особі спікера або прем’єр-міністра. Проте все це стане ясно лише після затвердження поправок до Конституції й відповідного рішення Конституційного суду», – зауважив спікер.

Раніше правляча в країні коаліція на чолі з Демократичною партією внесла до парламенту законопроект про внесення поправок до Конституції. В документі пропонується включити в Основний закон країни статтю про європейську інтеграцію як стратегічний зовнішньополітичний вектор держави.

Президент Ігор Додон вже заявив, що закон не підпише.

До того президент Молдови відмовився підписати закон  про протидію російській пропаганді. Конституційний суд тимчасово позбавив главу держави повноважень, а закон, згідно з вердиктом КС, підписав виконувач обов’язків президента – голова парламенту Андріан Канду.

Аналогічна ситуація сталася і в жовтні 2017 року, коли Додон відмовився підписати указ про призначення міністра оборони Еуджена Стурзу.

 

Учасники коаліційних переговорів у Німеччині обіцяють результат до ранку

Представники Християнсько-демократичного і Християнсько-соціального союзів, Соціал-демократичної партії Німеччини ввечері у вівторок зібралися на зустріч, яка, як вони сподіваються, стане останньою.

Близькі до переговорного процесу експерти кажуть, що оголошення про результати можна очікувати у вівторок близько 23 години або до ранку середи, передає кореспондент Укрінформу в ФРН.

Тим часом, стали відомі деякі пункти проекту майже 170-сторінкової коаліційної угоди, за якими вже досягнутий консенсус. Зокрема, як стверджує  Spiegel, в документі прописана майбутня політика уряду щодо санкційного питання.

«Союз (ХДС/ХСС) і СДПН хочуть дотримуватися своєї жорсткої лінії в  політиці санкцій проти Росії. Мета СДПН щодо поступового зняття штрафних заходів ще до повного виконання Мінської мирної угоди для східної України не знайшла відображення в проекті», – пише видання.

«При виконанні Мінських угод ми готові зняти санкції і будемо вести про це діалог з нашими європейськими партнерами», – йдеться в документі.

Таким чином, майбутній уряд, якщо він все ж таки буде створений, збереже свою нинішню лінію з даного питання.

Головними каменями спотикання в ході переговорів залишаються питання, що стосуються ринку праці та системи охорони здоров’я.

Учасники переговорів раніше висловлювали надію на те, що зможуть завершити їх 4 лютого. Проте вже двічі оголошення результатів відкладалося. Лідер ХДС Ангела Меркель закликала у вівторок партнерів до «болючих компромісів».

Як повідомляв Укрінформ, 26 січня в Берліні партії Християнсько-демократичний союз (ХДС), Християнсько-соціальний союз (ХСС) і Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) почали коаліційні переговори.

Перед початком зустрічі, участь в якій беруть 15 політиків, лідери партій – Ангела Меркель (ХДС), Хорст Зеєхофер (ХСС) і Мартін Шульц (СДПН) – висловили оптимізм і запевнили у намірі завершити процес формування уряду максимально швидко. В консервативному блоці сподіваються, що це вдасться зробити до 8 лютого.

 

Путін включив підрозділи збройних сил Південної Осетії до складу армії РФ

Президент Росії Володимир Путін схвалив угоду між Росією і Південною Осетією про порядок включення окремих підрозділів “республіки” до складу Збройних сил Росії. Про це йдеться на офіційному порталі правової інформації, передає  УНН.

“Ратифікувати угоду між Російською Федерацією і Республікою Південна Осетія про порядок входження окремих підрозділів збройних сил республіки Південна Осетія до складу Збройних Сил Російської Федерації, підписану в місті Москві 31 березня 2017 року”, — йдеться в тексті документа.

Нагадаємо,  Україна засудила входження ЗС “Південної Осетії”  до складу російської армії.

 

Компанія нардепа знов стала найбільшим отримувачем відшкодування ПДВ

Найбільшим отримувачем відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) у січні 2018 року став експортер масла і агропродукції “Кернел Трейд” – 931,5 млн гривень. Про це повідомляє Державна казначейська служба України, передає  УНН.

Згідно з даними ДКС, в трійці лідерів також опинилися ПРАТ “МК “Азовсталь” — майже 769 млн гривень та ТОВ “АТ Каргілл” — майже 652 млн гривень.

“Кернел Трейд” входить до структури “Кернел Груп”, що належить Андрію Веревському та народному депутату України Віталію Хомутинніку. Останній придбав акції компанії у 2015 році, тоді ж ініціював у ВР зміни до Податкового кодексу України в частнині відшкодування ПДВ.

Економічний оглядач Ю.Самаєва характеризувала цей процес так: “У перший реєстр увійдуть претенденти на автоматичне відшкодування (з часткою експорту не менше 40%), у другий — всі інші, які своїх грошей не побачать. Є все ж непорушні речі в цьому світі, наприклад, вплив Хомутинніка на податкову політику України”.

Водночас, у фіскалів є  низка претензій до “Кернел Груп”, який підозрюється у “надуванні ПДВ”, тобто шляхом фіктивних операцій уникає сплати податків у бюджет, але отримує при цьому відшкодування. Зокрема зазначається, що “Кернел Груп” співпрацює з низкою конвертаційних центрів.

Нагадаємо, у 2017 році “Кернел Груп” отримало понад 8 млрд грн відшкодування ПДВ з бюджету України.

Раніше повідомлялось, що НАПК розпочало перевірку декларацій В.Хомутинніка.

 

З початку року понад 80 дітей загинули через конфлікти на Близькому Сході – ЮНІСЕФ

З початку 2018 року в результаті різних збройних конфліктів на Близькому Сході загинуло вже понад 80 дітей.

Про це повідомляє Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), пише  DW – Укрінформ.

“В одному тільки січні через ескалацію насильства в Іраку, Лівії, Палестині, Сирії та Ємені було вбито як мінімум 83 дитини”, – заявив регіональний директор  ЮНІСЕФ  по країнах Близького Сходу і Північної Африки Герт Каппелер.

За його словами, найбільш високі показники по Сирії, де в січні жертвами конфлікту, що триває вже майже сім років, стали 59 дітей. Крім того, не менше 16 дітей загинули в Ємені, де з березня 2015 року тривають сутички між повстанцями та урядовими військами.

Причиною загибелі дітей ставали бойові дії або атаки терористів-смертників, крім того, діти замерзали в дорозі, коли намагалися залишити конфліктний регіон. “Ми всі неодноразово зазнавали невдачі, намагаючись зупинити війну проти дітей. Ми не маємо на це права. У нас немає причин, щоб сприймати це як норму”, – підкреслив Каппелер, виступаючи в столиці Йорданії Аммані.

Раніше, 7 січня, повідомлялося, що в сирійській провінції Ідліб на північно-західній частині країни тільки за один день у результаті масованих авіаударів по районах, що перебувають під контролем противників режиму в Дамаску, загинула як мінімум 21 мирний житель, у тому числі вісім дітей.

 

Реінтеграція Донбасу: депутати спробують внести технічні правки у закон

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив вечірнє пленарне засідання.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України оголошую відкритим”, – сказав спікер.

У сесійній залі зареєструвалося 363 народних депутати.

Під час вечірнього пленарного засідання  Рада, зокрема, продовжить розгляд законопроекту “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” №4666, а також має намір розглянути постанову про усунення неточностей у законі “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”.

Перед перервою спікер звернувся до депутатів з проханням ознайомитися з постановою про усунення неточностей у законі про реінтеграцію Донбасу.

Парламентський Комітет з питань національної безпеки та оборони дійшов висновку, що треба внести технічні правки, а також правки щодо роботи військово-цивільних адміністрацій.

 

Рада відкрила шлях до підписання закону про реінтеграцію Донбасу

Верховна Рада відмовилася скасовувати прийняття законопроекту про реінтеграцію Донбасу.

Проект постанови № 7163-П “Про скасування рішення Верховної Ради України від 18 січня 2018 року про прийняття в цілому проекту Закону “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях” підтримали лише 37 депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Таким чином, Голові Верховної Ради Андрію Парубію відкрито шлях до підписання ухваленого законопроекту та передання його на підпис Президентові Петру Порошенку.

Як повідомляв Укрінформ, 18 січня Верховна Рада ухвалила закон “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”, яким Росія визнається країною-агресором, що здійснює тимчасову окупацію частини території України.

За ухвалення закону проголосували 280 депутатів.

У документі визначається дата початку окупації частини України, зокрема Криму та Севастополя, – 20 лютого 2014 року.

Законом про  реінтеграцію Донбасу  визначаються особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Передбачено, що межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях визначаються Президентом за поданням Міністерства оборони, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних сил.

Згідно з законом відповідальність за матеріальну чи моральну шкоду, завдану Україні внаслідок агресії Російської Федерації, покладається на Росію відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права.

Окрім того, депутати встановили, що особи, які беруть участь у збройній агресії Російської Федерації або залучені до участі в окупаційній адміністрації РФ, несуть кримінальну відповідальність за порушення законодавства України та норм міжнародного гуманітарного права.

19 січня народні депутати від “Опоблоку” зареєстрували проект постанови про скасування рішення ВР про ухвалення закону “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”. Необхідність цієї постанови автори законодавчої ініціативи пояснили тим, що закон прийнято з порушенням Регламенту Верховної Ради.

 

Оточення Януковича “наварило” на Євробаченні у Києві – BBC

Британська компанія допомогла оточенню екс-президента України Віктора Януковича отримати прибуток від минулорічного пісенного конкурсу “Євробачення”, який відбувся у Києві.

Виставковий центр у Києві, якому платили за проведення деяких заходів “Євробачення”, належить компанії, зареєстрованій в Хертфордширі (графство в Англії), повідомляє  ВВС Україна – Укрінформ.

“Через компанії, зареєстровані за тією ж самою адресою у місті Поттерс Бар, вивели щонайменше 1,2 мільярда фунтів стерлінгів (понад 45 млрд грн)”, – йдеться у розслідуванні видання.

Нагадаємо, місцем проведення офіційних вечірок Євробачення-2017 був конгресно-виставковий центр “Парковий” у центрі Києва.

“Згідно з документами, з якими ознайомилася програма File on 4 (BBC Radio 4), український державний мовник платив власникам “Паркового” за проведення деяких заходів. Частина прибутку, імовірно, опинилася в кишенях людей, які тісно пов’язані з режимом колишнього президента  Віктора Януковича, який чотири роки тому втік з України в Росію після протестів на Майдані”, – йдеться у публікації.

Видання зазначає, що у 2017 році український суд встановив, що сама будівля “Паркового” фінансувалася коштами, викраденими з бюджету держави.

За даними генпрокурора України Юрія Луценка, під час перебування на посаді екс-президент Янукович та його оточення викрали в держави від 30 до 40 млрд доларів, що еквівалентно п’ятій або шостій частині річного бюджету.

 

ЄС проведе консультації з Росією щодо боротьби з тероризмом

Європейський Союз та Росія 8 лютого проведуть неформальні консультації з питань боротьби з тероризмом.

Про це йдеться у  прес-релізі Європейської служби зовнішніх зв’язків – Укрінформ.

“ЄС та Росія проведуть 8 лютого у Брюсселі неформальні консультації з питань боротьби з тероризмом та щодо зусиль для запобігання радикалізації і насильницького  екстремізму“, – йдеться у прес-релізі відомства.

На зустрічі співголовуватимуть заступник генерального секретаря Європейської служби зовнішніх зв’язків Педро Серрано та заступник міністра закордонних справ Росії з питань протидії тероризму Олег Сиромолотов.

У повідомленні також зазначається, що сторони, зокрема, обговорять оцінку глобальних терористичних загроз, загрози з боку іноземних терористів-бойовиків, поширення терористичної ідеології та співпрацю на міжнародних форумах.

 

Пучдемон може сформувати “символічний” уряд Каталонії у Брюсселі – ЗМІ

Лідери каталонських партій, що підтримують незалежність регіону від Іспанії, обговорюють план, який би дозволив Карлесу Пучдемону зберегти вплив у регіоні за відсутності можливості бути обраним главою уряду.

Про це повідомляє  EUobserver.

“Пучдемон воліє змінити регіональний закон, аби створити “Раду республіки”, якою він би міг керувати з Брюсселя паралельно з офіційним каталонським урядом у Барселоні”, – пишуть каталонські ЗМІ.

Відповідно до плану, який Пучдемон обговорює з керівниками інших каталонських партій, він буде приведений до присяги Асоціацією муніципалітетів за незалежність з метою формування “законного та символічного” уряду в Брюсселі. А тим часом парламент Каталонії у Барселоні обере лідера регіональної виконавчої влади – такого собі “оперативного” керівника.

Утім, Верховний суд Іспанії вже заявляв, що Пучдемон може бути обраний лише за умови його фізичного перебування у парламенті, з дозволу  суддів.

Як відомо, Пучдемона, колишнього голову каталонського уряду, підозрюють у незаконному проголошені незалежності Каталонії наприкінці жовтня 2017 року.

Він втік до Бельгії після того, як 27 жовтня парламент Каталонії ухвалив декларацію про незалежність регіону, порушивши Конституцію Іспанії.

 

Кандидат у керівники НБУ Смолій почав зустрічі з фракціями Ради

В.о. голови Національного банку Яков Смолій повідомив, що глава НБУ Валерія Гонтарева готова відзвітувати перед Верховною Радою.

Про це він заявив журналістам після зустрічі з депутатами парламентської фракції Радикальної партії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Вона (Гонтарева – ред.) готова підготувати звіт і, як тільки буде винесено питання про її відставку, вона готова звітувати, як передбачає закон”, – сказав Смолій.

Він також зазначив, що  Нацбанк  розраховує на продовження співпраці з МВФ та очікує у поточному році отримати від Фонду близько $2 млрд.

“Що стосується золотовалютних резервів, то сьогодні частина з них сформована за рахунок позики Міжнародного валютного фонду, і співпраця з МВФ на сьогодні для України є важливою. Ми очікуємо в цьому році продовження співпраці з МВФ, і ми закладали в наші прогнози (від співпраці з МВФ – ред.) 2 млрд дол”, – сказав Смолій.

Як повідомлялося, раніше Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендував парламенту підтримати проекти постанови про призначення Смолія на посаду голови Національного банку України та про звільнення Гонтаревої.

18 січня Президент Петро Порошенко вніс до парламенту кандидатуру Смолія на посаду голови НБУ. Одночасно була зареєстрована постанова про звільнення Гонтаревої з посади голови Нацбанку.

Гонтарева 10 травня 2017 року подала заяву про відставку. До призначення нового очільника НБУ керує регулятором перший заступник голови Смолій.

Згідно з Конституцією, голову НБУ призначає і звільняє Верховна Рада за поданням Президента.

 

Лутковську просять витягти з в’язниць Греції близько 200 українських громадян

У Києві родичі українських моряків проводять акцію з вимогою до МЗС та омбудсмена сприяти визволенню своїх рідних, яких затримали у Греції.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Наразі громадяни прийшли на зустріч із українським омбудсменом Валерією Лутковською.

“Мова йде про українських громадян у в’язницях Греції, їх на сьогодні близько 200 осіб. У цій ситуації ми відмічаємо, що підхід до українських громадян та громадян інших країн абсолютно різний”, – розповів родич ув’язненого у Греції моряка Сергій Павленко.

За його словами, згідно з грецькими законами люди, які брали участь у  контрабандних діях, можуть отримати сотні років ув’язнення.

Як заявляють родичі ув’язнених, найоптимальнішим виходом із ситуації є укладення додаткової угоди із Грецією – як це зробили інші країни (Ірак, Іран, Туреччина, Пакистан). За такої угоди підозрюваних судять за європейськими законами, і, за умови підтвердження вини затриманого, термін ув’язнення складатиме від двох до чотирьох років.

“Є велика прогалина у роботі українського МЗС, адже посол України у Греції практично не виходить із затриманими українцями на зв’язок. Але без втручання посольства вирішити питання в цивілізований спосіб неможливо”, – додав Павленко.

Він також зазначив, що підхід до засудження українців відбувається суворіше, ніж до громадян інших країн: за участь у контрабанді чи перевезенні “нелегалів” одразу присуджують 25 років і додатково – по одному року за кожного мігранта на судні. Таким чином терміни сягають у середньому 75-100 років кожному.

Учасники планують зустрітися з представниками офісу українського омбудсмена, після чого рушити до будівлі МЗС з вимогою поспілкуватися з уповноваженими особами на тему визволення українських громадян у Греції.

 

У БПП нагадали Клімкіну про ув’язнених у Греції українців

Народний депутат з фракції партії “Блок Петра Порошенка” Ірина Суслова публічно звернулась до міністра закордонних справ Павла Клімкіна з проханням надати правову допомогу ув’язненим у Греції українцям.

Про це вона заявила під час прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми звертаємось до міністра закордонних справ, до якого я, як депутат, протягом трьох місяців не можу потрапити на прийом і записати родичів в’язнів у  Греції  на зустріч. Будь ласка, шановний пане Клімкін, приділіть увагу цьому питанню. Це кричуща ситуація, мова йде про близько дві сотні українських громадян. В українському бюджеті нардепи передбачили більше 3 млрд гривень для того, щоб ми могли відстоювати позиції наших громадян, їхні права та свободи за кордоном”, – сказала Суслова.

Депутат також ініціювала створення міжвідомчої групи, яка напрацює механізм, за допомогою якого Україна зможе повернути на Батьківщину частину своїх громадян, переглянути їхні вироки і далі, в залежності від провини, розглядати різні процедури на рівні українського законодавства.

Про необхідність приділити детальну увагу ув’язненим українцям у Греції вказав і представник офісу українського омбудсмена Михайло Чаплига. Він зазначив, що наразі досить складно відбувається комунікація з МЗС України.

Основні питання, які потребують нагального вирішення, на думку представника омбудсмена, це дотримання прав громадянина України, який за різних обставин потрапив до в’язниці. Мова, зокрема, йде про надання права на перекладача, адвоката, налагодження постійної комунікації з ув’язненими і дотримання права на справедливий суд, сказав Чаплига.

“В січні цього року ми звернулись до грецького омбудсмена з пропозицією щодо відвідування наших громадян у в’язницях, наразі ми очікуємо відповідь”, – зазначив він.

Чаплига також повідомив, що з боку офісу омбудсмена є пропозиція ініціювати спільну зустріч з представниками МЗС та Міністерства юстиції для того, щоб зрозуміти, які необхідно укласти на рівні взаємин двох країн додаткові угоди чи нормативні акти, що сприятимуть вирішенню проблеми.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок, 5 лютого, родичі ув’язнених у Греції українців проводили акцію з вимогою до омбудсмена та МЗС сприяти звільненню громадян України.

Нині, за словами представника офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, кількість українців у грецьких в’язницях (в тому числі моряків) становить близько 200 осіб. Родичі затриманих скаржаться на відсутність належної комунікації з рідними та недотримання прав і ненадання медичної допомоги українцям у грецьких в’язницях,а також на відсутність додаткової угоди з Грецією щодо термінів ув’язнення.

 

Фейгін: Позиція Сущенка незмінна – він не визнає провину, не надає свідчень

Марк Фейгін, який захищає незаконно заарештованого в Москві кореспондента Укрінформу Романа Сущенка, розповів про поточний графік процесуальних дій, а також про вірогідну позицію його підзахисного на суді.

Про це адвокат повідомив кореспондентові Укрінформу.

«Ми з моїм підзахисним незабаром закінчимо ознайомлення з матеріалами справи. Після цього станеться низка дій. Нам висунуть обвинувачення, ми ознайомимося, подамо клопотання, отримаємо відповідь на нього. Після чого справа перейде на розгляд до Мосміськсуду. Це може статися до кінця лютого. Позиція Романа Сущенка залишається незмінною – він не визнає провину, не надає свідчень», – розповів Фейгін.

Він уточнив, що, швидше за все, такою ж буде позиція його підзахисного під час суду. Але там вона може коригуватися залежно від дії головного і єдиного свідка звинувачення – давнього знайомого Сущенка.

Адвокат також уточнив, що медичні стоматологічні проблеми його підзахисного вдалося вирішити. Побутові умови колишні – в цілому нормальні. З прикрих новин – те, що з 120 листів, які надійшли Сущенку, велика частина, як і раніше, знаходиться на розгляді цензури.

Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня йому було висунено звинувачення в «шпигунстві». У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР МОУ спростували цю заяву.

Наприкінці січня 2018 року Московський міський суд продовжив термін утримання під вартою Романові Сущенку на два місяці – до 30 березня 2018 року. На це рішення була подана апеляційна скарга.

Раніше адвокат Марк Фейгін заявив, що судові засідання у справі його підзахисного можуть розпочатися у кращому разі в другій половині лютого.

 

Україна не пустила на свій ринок “Советский самогон по ГОСТу” і ще два видання з РФ

Державний комітет телебачення і радіомовлення відмовив у видачі дозволу на ввезення в Україну з території країни-агресора Росії трьох видань.

Про це повідомляє  прес-служба комітету – Укрінформ.

“Це книги ТОВ “Видавництво АСТ”: Юрий Поляков “По ту сторону вдохновения”; “Советский самогон по ГОСТу, коньяк, вино, наливки и настойки”; Андрей Рубанов. “Патриот”. Наказ про відмову видано на підставі рішення експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у виданнях присутня пропаганда імперських геополітичних доктрин держави-агресора, символи комуністичного режиму і тоталітарного режиму держави-агресора, виправдання і визнання правомірною окупації території України тощо. Зокрема, у книзі “По ту сторону вдохновения” Юрій Поляков виправдовує російську агресію, стверджуючи, що “Крым всегда был российский… был референдум – Крым хочет в Россию”. А видання про самогон рясніє ілюстраціями радянської символіки, майже кожну його сторінку “прикрашає” георгіївська стрічка. Що ж стосується видання “Патріот”. то у Держкомтелерадіо його охарактеризували як приклад пропагандистської прози.

Загалом станом на 5 лютого Держкомтелерадіо надав суб’єктам господарювання дозволи на ввезення майже 9 тисяч найменувань видавничої продукції з держави-агресора, а також з тимчасово окупованих територій. Водночас надано 257 відмов у видачі дозволів, з них 28 – на підставі негативних висновків експертної ради  Держкомтелерадіо  у зв’язку з невідповідністю видань критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України.

 

Мінінформ хоче розширити можливості телевежі у Покровську

Заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін вважає, що запуск телевежі в Покровську Донецької області дозволить принаймні у 2,5 раза збільшити кількість домогосподарств, у яких дивляться українське телебачення та слухають наше радіо.

Про це він сказав на брифінгу в Укрінформі.

“Зараз вирішується питання щодо дофінансування будівництва вежі у місті Покровськ, яка дасть можливість розширити коло споживачів інформації з точки зору технічних прогнозних показників у 2,5 раза. Тобто, умовно через питання, які стосуються рельєфу місцевості – просто більша висота ретранслятора, який мовитиме, має збільшитися покриття та кількість домогосподарств, у яких отримують український теле- та радіосигнал”, – сказав Золотухін.

За словами заступника міністра, нині на окупованій території України з питаннями поширення теле- та радіосигналу, чим опікується МІП, є проблеми. “Ми не маємо можливості жодним чином впливати на представників влади держави-окупанта і її так званих партнерів – місцевих квазідержавних утворень. Тому на даний момент усі питання, які стосуються доправлення сигналу будь-якого, або це теле- та радіо-, або оповіщення населення – усе це може відбуватися виключно з території, яка контролюється державою”, – додав він.

Золотухін запевнив, що Мінінформполітики веде переговори з державними та приватними структурами щодо посилення сигналу, налагодження системи оповіщення населення, а також щодо покриття території поблизу лінії зіткнення сигналом Інтернет.

 

ЄСПЛ присудив судді Волкову 1,4 мільйона компенсації від України

У справі «Олександр Волков проти України» сторони досягли угоди, відповідно до якої український уряд виплатить позивачу компенсацію у розмірі 1,43 млн грн.

Про це йдеться в ухвалі Європейського суду з прав людини, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогоднішнє рішення стосується питання справедливої сатисфакції (стаття 41 Конвенції) щодо матеріальної шкоди. Беручи до уваги офіційне повідомлення про угоду між сторонами, український уряд зобов’язався виплатити пану Волкову 1 430 213,32 грн (близько 40 657 євро)», – йдеться у постанові суду.

Справа судді Верховного суду Олександра Волкова стосувалася його звільнення у 2010 році.

Волков був суддею Верховного суду України з червня 2003 року. 17 червня 2010 року Верховна Рада на підставі подання Вищої ради юстиції та рекомендацій Комітету з питань судочинства схвалила рішення про звільнення Волкова з посади за порушення присяги.

Волков звернувся до  ЄСПЛ.

9 січня 2013 року ЄСПЛ ухвалив рішення, яким постановив, що під час звільнення Волкова не було виконано низку вимог міжнародного законодавства. Зокрема, було чотири порушення статті 6 (право на справедливий судовий розгляд) та статті 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Європейської конвенції з прав людини. ЄСПЛ постановив, що Україна має виплатити Волкову 6 тисяч євро моральної шкоди та 12 тисяч євро судових витрат, а також поновити його на посаді.

2 лютого 2015 року голова Верховного суду Ярослав Романюк видав наказ про поновлення на посаді судді ВСУ Олександра Волкова. Таким чином, рішення Європейського суду з прав людини від 9 січня 2013 р. у справі “Олександр Волков проти України” було виконано.

 

Князєв не бачить загроз в існуванні нацдружин

Очільник Національної поліції України заявив, що не бачить загроз в існуванні громадських організацій, зокрема і нацдружин, якщо ті не порушуватимуть чинного законодавства.

Про це  Сергій Князєв  сказав під час презентації набору до патрульної поліції в Білій Церкві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Громадські формування, які утворюються в містах і населених пунктах, регулюються законодавством. Вони мають відповідні конкретні можливості і повноваження. Будь-які громадські формування, які не порушують межі чинного законодавства, будуть нести позитив… Я не бачу негативних перспектив щодо паралельного існування громадських організацій (з поліцією – ред.), для того законом вони і передбачені”, – сказав голова Нацполіції.

Як повідомлялося, партія “Національний корпус” у неділю, 28 січня, провела захід, на якому склали присягу понад 500 учасників громадської організації “Національні дружини”. Згідно з інформацією на сайті ГО “Національні дружини”, це добровільні об’єднання, створені для забезпечення порядку на вулицях українських міст. Особовий склад організації – колишні учасники бойових дій та патріотична молодь.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков раніше заявив, що вважатиме незаконною діяльність парамілітарних утворень у разі застосування ними сили.

 

Геращенко впевнена, що Путін не піде з Донбасу найближчим часом

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко переконана, що президент Росії Володимир Путін не має наміру найближчим часом виводити війська з Донбасу.

Про це вона заявила в інтерв’ю  газеті “Голос України” – Укрінформ.

“Насправді Путіну потрібні не Донбас і не Крим. Його антиукраїнська політика – створення пострадянської імперії, і Україна для нього в цій будівлі – головний камінець. У мене як у людини, яка глибоко занурена в політичний та переговорний процес, немає сумнівів, що  Путін  не збирається йти з Донбасу найближчим часом. Його мета – замороження конфлікту, і він використовуватиме цю тему для подальшої дестабілізації ситуації в Україні”, – сказала Геращенко.

Вона спрогнозувала, що Путін розбурхуватиме ситуацію в Україні до виборів – і парламентських, і президентських.

На думку першого віце-спікера, саме через це на перший план виходить тема миротворчої місії на Донбасі. Вона нагадала, що над цим питанням наразі працюють Президент України,  Міністерство закордонних справ. Однак, на її думку, депутати також мають допомогти дипломатам у цьому сенсі і на всіх двосторонніх зустрічах доносити питання необхідності миротворчої місії, яка матиме широкий мандат на всій окупованій території України.

 

Статус біженця: суд відмовив Саакашвілі у позові до Міграційної служби

Окружний адмінсуд Києва не задовольнив скаргу екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі на рішення Міграційної служби про відмову в оформленні документів про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

Про це повідомляє  прес-служба суду – Укрінформ.

“Суд оголосив рішення – Міхеїлу Саакашвілі у задоволенні позову відмовити повністю, оскільки відповідачі не вийшли за межі розумного строку під час розгляду оскаржуваних позивачем дій”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, 6 лютого Окружний адміністративний суд міста Києва розглянув на відкритому судовому засіданні справу за позовом Саакашвілі до Державної міграційної служби України, Управління Державної міграційної служби України в Київській області. Позивач просив суд визнати протиправною та незаконною бездіяльність ДМС щодо розгляду скарги на рішення у формі наказу та на повідомлення про відмову йому в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, у строки, визначені законодавством України. Також позивач просив суд визнати протиправною та незаконною бездіяльність Управління ДМС у Київській області щодо непередання матеріалів особової справи Саакашвілі до Державної міграційної служби.

Напередодні, 5 лютого, Київський апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні двох скарг у справі щодо статусу екс-голови Одеської ОДА Михеїла Саакашвілі. Зокрема, відмовлено у задоволенні апеляційних скарг і Державної міграційної служби, і Саакашвілі на рішення Окружного адмінсуду Києва від 3 січня, який визнав законною відмову ДМС надати Саакашвілі статус біженця або особи, яка потребує додаткового захисту.

Президент Петро Порошенко у липні 2017 року позбавив Саакашвілі українського громадянства. Екс-очільник Одеської ОДА оскаржив це рішення. 29 січня Касаційний адміністративний суд переніс розгляд позову Саакашвілі до Президента щодо позбавлення громадянства на 16 лютого.

 

Купівля авто: як не купити крадену машину чи підроблені документи

В Україні впродовж 2017 року під час надання послуг в сервісних центрах МВС виявлено 319 фактів підроблених документів та 240 викрадених транспортних засобів.

Про це інформує  прес-служба  МВС – Укрінформ.

“Статистика свідчить: за 2017 рік по всій Україні під час надання послуг у сервісних центрах МВС було виявлено 319 фактів підроблених документів; 1201 транспортний засіб, номери агрегатів яких змінені або підроблені; 215 агрегатів транспортних засобів, які розшукуються; 240 викрадених транспортних засобів. Тому сервісні центри МВС постійно інформуватимуть населення, як не стати власником підроблених документів або авто, що знаходиться у розшуку”, – зазначається у повідомленні.

У відомстві поінформували, що отримати посвідчення водія можна лише в сервісних центрах МВС.

“У 2017 році в сервісних центрах МВС виявлено 69 підроблених посвідчень водія. Офіційно звертаємо вашу увагу, що єдиний законний спосіб отримати дійсне посвідчення водія вперше або замінити його – це особисто пройти процедуру отримання послуги в сервісному центрі МВС”, – йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що для того, щоб не стати власником  авто  із перебитими номерами кузова чи двигуна, варто звернутись саме до сервісного центру МВС для оформлення договору купівлі-продажу та перереєстрації авто в присутності продавця та покупця. Договір купівлі-продажу укладається безкоштовно при перереєстрації авто та заповнюється адміністратором в електронній формі.

“Важливою процедурою в цьому процесі буде проведення працівниками Експертної служби МВС огляду або експертного дослідження транспортного засобу. Мета такого огляду – звірка ідентифікаційних номерів та перевірка реєстраційних документів. Такий огляд не потребує окремої сплати – його вартість уже включена у вартість послуги перереєстрації транспортного засобу”, – поінформували у МВС.

Зазначається, що у випадку проведення експертного дослідження транспортного засобу встановлюється відсутність чи наявність ознак пошкодження, знищення, підробки або заміни номерів двигуна, шасі або кузова, заміни панелі з ідентифікаційним номером транспортного засобу та підроблення реєстраційних документів, в результаті чого власник авто отримує висновок.

У відомстві наголосили, що експертне дослідження доцільно обирати у разі, якщо при огляді авто в експерта виникли сумніви щодо достовірності певних даних.

Проведення експертного дослідження простої складності коштує 126,63 гривень для транспортних засобів усіх категорій вітчизняного виробництва та країн СНД і 164,15 гривень для транспортних засобів усіх категорій іноземного виробництва (вартість станом на січень 2018 року, НДС та банківські послуги не враховані).

“Якщо ціна авто значно менша за його ринкову вартість, існує вірогідність, що продавець навмисно занижує ціну, аби якомога швидше позбавитись «проблемного» транспортного засобу. У таких випадках експертне дослідження допоможе переконатися в чесності намірів продавця”, – уточнюється у повідомленні.

У відомстві повідомили, що якщо авто виявляється «проблемним» (зокрема, з підробленими номерами агрегатів авто), власник не зможе ним більше користуватися, матиме справу з правоохоронними органами, які, ймовірно, заберуть авто на штрафмайданчик до з’ясування обставин.

 

Винуватця ДТП, в якій загинула сестра Ноздровської, залишили за гратами

Суд залишив під вартою Дмитра Россошанського, який обвинувачується у вчиненні ДТП, внаслідок якого загинула сестра вбитої юристки Ірини Ноздровської.

Рішення ухвалила колегія Обухівського суду Київської області, передає  Громадське – Укрінформ.

Начальнику слідчого ізолятора доручено провести повний медичний огляд Росошанського.

Раніше захист Дмитра Россошанського заявив клопотання про зміну запобіжного заходу підсудному на домашній арешт.

Як повідомлялося, 29 грудня у Києві зникла юристка Ірина Ноздровська, яка розслідувала справу про загибель своєї сестри унаслідок ДТП.

1 січня під Києвом у річці знайшли її тіло. Поліція заявила, що це умисне вбивство. 8 січня поліція затримала підозрюваного в убивстві юристки  Ірини Ноздровської. Згодом стало відомо, що це батько Россошанського.

У грудні минулого року захист винуватця ДТП, у якому загинула сестра Ірини, Дмитра Россошанського в Апеляційному суді Київської області майже добився його звільнення з-під варти за амністією. Однак суд ухвалив відправити справу на перегляд і продовжив йому арешт на 60 діб. Ноздровська особисто вела цю справу і повідомляла про погрози.

Аварія сталася 30 вересня 2015 року в селі Демидів Вишгородського району Київської області. Дмитро Россошанський, перебуваючи в стані наркотичного сп’яніння, на своїй машині збив на смерть односельчанку, 26-річну Світлану Сапатінскую. Дядько винуватця ДТП на той момент був главою Вишгородського районного суду.

Після двох років судових розглядів суд в Обухові засудив Россошанського до 7 років позбавлення волі.

Ірина Ноздровська особисто вела справу своєї сестри в суді.

 

Визначили переможців Премії імені Лесі Українки

Комітет з присудження Премії Кабінету міністрів імені Лесі Українки ухвалив рішення щодо присудження трьох премій за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва.

Про це Укрінформу повідомили в Держкомтелерадіо.

“Комітет з присудження Премії Кабінету міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва 6 лютого ухвалив рішення рекомендувати присвоїти премії. У номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» переможцем визнано письменницю Марію Морозенко та її повісті «Іван Сірко – великий характерник. Іван Сірко – славетний кошовий», «Я закохалася». У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» переміг доробок художниці Катерини Іванової. Це, зокрема, оформлені нею книжки «Йде до нас колядочка», «Лісовий урок» Станіслава Шаповалова та «Пісня тоненької очеретини» Василя Чухліба, що вийшли друком у видавництві «Авіаз». У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» більшістю голосів комітет проголосував за присудження премії анімаційному серіалу Степана Коваля «Професіонал» (ТОВ «Новаторфільм»)”, – йдеться у повідомленні.

Всього у номінації “Літературні твори для дітей та юнацтва” висунуто 24 книги, що вийшли друком у 16 українських видавництвах. Зокрема, серед них твори відомих дитячих авторів Івана Андрусяка “Лякації” та “28 днів із життя бурундука”, Алли Потапової “Молочний зуб дракона Тишка”, Марії Морозенко “Я закохалася” та “Іван Сірко – великий характерник. Іван Сірко – славетний кошовий”, Наталії Чуб “Бетсі, не плач”, Лесі Пилип’юк “Котик зорі рахував”.

У номінації “Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва” висунуто 12  книжок, над оформленням яких працювало 8 художників.

В номінації “Кінотвори для дітей та юнацтва” були представлені три роботи: дитячий художній фільм “Казка старого мельника” (режисер Олександр Ітигілов), міжнародна кінотрилогія “Моє дитинство” (автор сценарію та режисер Ірина Правило), та анімаційний серіал “Професіонал” (режисер та аніматор Степан Коваль).

У номінації “Театральні вистави для дітей та юнацтва”, в якій представлена одна вистава – “Моя українська мама” художнього колективу народного театру юних “Шпаківня” Сумського палацу дітей та юнацтва, було прийнято рішення премії не присуджувати.

Премія Кабінету міністрів ім. Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва заснована за пропозицією Держкомтелерадіо у 2004 році.

Присуджується щороку у 4 номінаціях, до дня народження Лесі Українки – 25 лютого, за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання.

За 2016 рік премію отримала Ганна Чубач за книжку “Малюємо, читаємо, пишемо”.

 

У Миколаєві членів ОТГ вчили писати плани розвитку своїх громад

Розробка планів соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад є необхідною умовою для отримання державної субвенції на розвиток їх інфраструктури.

Про це 6 лютого йшлося під час дводенного семінару-тренінгу “Актуальні питання розробки плану соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад”, який відбувся у Миколаївському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Наявність плану соціально-економічного розвитку громади є однією з умов для отримання державної субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ. Більше того, цей план має слідувати основним тенденціям розвитку як держави, так і області. Чим більшій кількості стратегій він відповідатиме, тим більша вірогідність отримання коштів”,  – сказав експерт Миколаївського ЦРМС Микола Дурман.

За його словами, новоутворені ОТГ мають в найближчі 2 місяці написати свої плани, щоб коли будуть виділені кошти, вони змогли їх освоїти. Вже існуючі громади мають такі плани, бо вони складаються на три роки, але і вони також повинні відкоригувати їх. Навчити грамотно писати плани, систематизувати свої знання і є метою даного семінару.

“Адже є випадки, коли плани написані не за методикою, з помилками. Наше завдання привести їх у відповідність”, – зазначає експерт.

Він також наголошує, що громади можуть отримати і додаткові кошти від міжнародних організацій. Для цього також дуже важливо правильно оформити заявку на проект. Цьому також вчать на семінарі.

У минулому році ОТГ Миколаївщини отримали понад 90 млн грн інфраструктурної субвенції, в 2018 році сума поки що не визначена, але має бути значно більшою.

На семінарі також наголошувалося, що громади не повинні зациклюватися на питаннях соціального характеру, необхідно звертати увагу і на економічний розвиток територій.

Йшлося і про те, як грамотно пов’язати стратегічне планування розвитку з бюджетним плануванням у конкретній громаді. Адже наразі вони функціонують окремо один від одного.

“Перше, що я хочу донести до відповідальних працівників громад, це те, що наразі введено середньострокове бюджетне планування, відтак вже не має бути розриву між стратегією та щорічним плануванням бюджету. Друге – впровадження програмно цільового методу, який передбачає кардинально іншу структуру фінансування. Тобто йдеться про досягнення конкретної мети, а не просто утримання закладів та фінансування видатків у відриві від їх кінцевого результату. ОТГ мають розуміти, що на сьогодні план соціально-економічного розвитку громади має відповідати бюджетним програмам”, – сказала експерт Миколаївського ЦРМС Юлія Кірвас.

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

 

На Грибовицькому звалищі “луснула” недобудована дамба

Не добудована дамба для стримування інфільтратів на Грибовицькому сміттєзвалищі у Львові вже має тріщини і може прорватися.

Про це йшлося на засіданні обласної комісії з Техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«За рішенням попереднього засідання комісії ТЕБ і НС було створено робочу групу для обстеження дамби інфільтратів-накопичувачів ЛКП «Збиранка». Комісія 2 і 5 лютого обстежила територію сміттєзвалища. На дамбі для стримування інфільтратів, на будівництво якої Львівська міськрада вже витратила 9 млн грн, з’явилися тріщини. Є загроза, що її може прорвати у будь-який момент», – зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

За його словами, встановлено, що стан дамби, яка вже на 85 відсотків збудована, не відповідає чинним будівельним нормам. Чітко видно відшаровування кромки дамби, тріщини, просочування інфільтрату і те, що дамба збудована без дисперсних матеріалів, тому протікає.

За словами Гречаника, за результатами обстеження складено відповідний акт, який передано в обласну комісію ТЕБ і НС.

За рішенням комісії вирішено провести додаткове обстеження із залученням експертів із Державної архітектурно будівельної інспекції, технічного нагляду.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка доручив скерувати усі матеріали щодо виявлених недоліків у правоохоронні органи. Адже прорив дамби загрожує новими зсувами та екологічною катастрофою. В першу чергу – забрудненням поверхневих вод.

Як повідомлялось, після катастрофи, яка сталась на  Грибовицькому сміттєзвалищі  у травні 2016 року, тут почали споруджувати дамбу для стримування інфільтратів, які загрожують вилитись у довкілля, отруюючи землю і ріки. На сміттєзвалищі встановили тепловізор, камери відеоспостереження та розробили проект посилення дамб на озерах з інфільтратами.

 

Росія має сплатити “в’язню Болотної справи” €10 тисяч – рішення ЄСПЛ

Європейський суд з прав людини зобов’язав російську владу виплатити 10 тисяч євро компенсації Володимиру Акименкову, засудженому у “болотній справі”.

Рішення суду опубліковане на  сайті ЄСПЛ – Укрінформ.

“Суд вважає, що страждання і розчарування заявника не можуть бути компенсовані простим виявленням порушення. Він (суд – ред.) присуджує заявникові 10 000 євро в якості компенсації моральної шкоди”, – йдеться у рішенні.

Уточнюється, що держава-відповідач Росія має виплатити 10 000 євро заявникові впродовж трьох місяців з дати, коли рішення стане остаточним, «плюс будь-які податки в якості компенсації моральної шкоди у валюті держави-відповідача за курсом, що діє на дату розрахунку».

У рішенні ЄСПЛ підкреслюється, що щодо Акименкова було порушено статті Конвенції про захист прав людини і основних свобод, які забороняють нелюдяне поводження і неправомірне продовження терміну утримання під вартою.

Володимир Акименков, заарештований у червні 2012 року, провів у СІЗО близько півтора року. Там він почав втрачати зір, але запобіжний захід йому не змінили. У грудні 2013 року засуджений був амністований на честь двадцятиріччя Конституції і звільнений у залі суду.

Після звільнення до Акименкова, який є активістом “Лівого фронту”, кілька разів приходили співробітники поліції.

Згідно із статистикою, опублікованою у вівторок, на початок 2018 року Європейський суд з прав людини отримав майже 10 тисяч скарг на російську владу.

6 травня 2012 погоджена з владою Москви  опозиційна хода завершилася сутичками демонстрантів з поліцією. Було порушено справу про масові безлади, в якій фігурувало понад 30 осіб. 18 осіб засудили, 13 амністували. Нікого з обвинувачених не виправдали. Більшість обвинувачених провину заперечують. Правозахисники називають справи «болотників» політично мотивованими.

 

Паніка на світових біржах непокоїть Меркель

Канцлер ФРН Ангела Меркель висловила стурбованість у зв’язку з різким падінням котирувань на світових біржах, у тому числі німецької.

Про це глава німецького уряду згадала сьогодні, 6 лютого, перед початком чергового раунду коаліційних переговорів у Берліні, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

“Ми спостерігаємо тривожний розвиток подій на біржах США та Азії, ми живемо в неспокійні часи”, – заявила  Меркель.

На франкфуртській біржі на початку тижня і сьогодні вранці відзначалося падіння індексу DAX.

До обіду, втім, ситуація почала поступово заспокоюватися. Інвестори не відреагували на паніку, що панувала на Волл-стріт 6 лютого. DAX опустився лише на 1,6% і зупинився на позначці 12 484 пункта. Вранці, під час відкриття торгів, ситуація виглядала набагато похмурішою: падіння індексу на 3,6% до 12 235 пунктів, що стало найбільшим падінням за півтора року.

 

Назвали дату конкурсу на виконавчого директора Українського культурного фонду

У Міністерстві культури України 7 лютого відбудеться відкрите засідання наглядової ради Українського культурного фонду з конкурсного відбору на посаду виконавчого директора фонду.

Про це повідомляє  прес-служба  міністерства – Укрінформ.

“7 лютого 2018 року о 9:00 у Міністерстві культури України відбудеться відкрите засідання наглядової ради Українського культурного фонду з конкурсного відбору на посаду виконавчого директора Фонду”, – йдеться у повідомленні.

Після завершення конкурсного відбору відбудеться прес-конференція, під час якої буде оголошено ім’я обраного виконавчого директора Українського культурного фонду та презентовано діяльність УКФ.

Участь у ній візьмуть  міністр культури Євген Нищук, голова Українського культурного фонду Марина Порошенко та обраний виконавчий директор УКФ.

 

Нацопера шукає керівника, запрошує ЗМІ на відкритий конкурс

Міністерство культури оголосило конкурс на посаду генерального директора – художнього керівника державного підприємства “Національний академічний театр опери та балету України імені Т. Г. Шевченка”.

Про це повідомляється на офіційному  сайті  міністерства – Укрінформ.

“Документи на участь у конкурсі приймаються з 5 лютого по 6 березня 2018 року включно”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, конкурс оголошено відповідно до Закону України “Про культуру”. Також розпочато формування конкурсної комісії.

“Обов’язковою умовою проведення конкурсного добору є його відкритість. Представники ЗМІ та громадськості мають право бути присутніми на засіданнях конкурсної комісії під час проведення співбесіди та презентації проектів програм розвитку театру на один і п’ять років”, – наголосили в Мінкульті.

Умови участі в конкурсі, список необхідних документів та вимоги до програм розвитку розміщено на сайті Міністерства культури.

Як повідомлялося, генеральним директором Національної  опери  із 1999 року є Петро Чуприна.

 

Китай планує заборонити закордонний ІСО та операції з криптовалютами

Уряд Китаю готує постанову, яка заборонить ІСО (форма залучення інвестицій шляхом продажу нових криптовалют), а також операції з криптовалютами на зарубіжних та місцевих платформах.

Про це повідомляє газета  China Daily – Укрінформ.

«Скоріш за все буде посилено контроль над криптовалютними рахунками, особливо над автономними грошовими операціями, а також буде приділено більшу увагу потокам іноземної валюти в ICO закордон», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що відповідні нормативні акти із заборони операцій з криптовалютами готує Центральний банк  Китаю  та інші фінансові регулятори КНР. Збільшити обмеження вирішили після того, як на території КНР було виявлено низку незаконних операцій з криптовалютами.

В рамках заборони блокуватимуться інтернет-рахунки з криптовалютою, а також веб-сервіси, що дають змогу здійснювати різноманітні операції.

КНР у 2017 році заборонила майнінг криптовалют на своїй території, а також заборонила китайським компаніям інвестувати у криптовалюти.

 

МІП, рятувальники і мобільні оператори модернізують систему оповіщення населення

Міністерство інформаційної політики України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій та оператори телекомунікацій України уклали меморандум про співпрацю щодо модернізації існуючої в державі системи оповіщення населення.

Підписання документа відбулося в Укрінформі.

“Це моморандум між державними органами та мобільними операторами стосовно питань щодо оповіщення населення про  стихійні лиха, надзвичайні ситуації та всілякі негаразди. Наша співпраця дозволить убезпечити громадян та надати їм швидку і повну інформацію про подальші дії та щодо того, як людям варто реагувати на ту чи іншу ситуацію”, – сказав заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін.

Як наголосив голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, та система, яка існує нині, вже застаріла та обов’язково потребує модернізації. “Нам треба спільно попрацювати заради того, щоб підвищити рівень системи інформування населення про загрози або виникнення надзвичайних ситуацій, про хід ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та про ті заходи, яких вживає держава для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій” – сказав він.

Разом із Мінінформполітики та ДСНС цей меморандум підписали представники операторів зв’язку Київстар, lifecell, Vodafone, а також Укртелеком.

Метою документа є їхня співпраця у питаннях здійснення заходів із реконструкції, технічної модернізації існуючої системи оповіщення, приведення її у відповідність до вимог світових стандартів на державному, регіональному і місцевому рівнях з використанням новітніх інформаційних технологій та змін, що відбулися в суспільстві.

“Наша країна рухається шляхом реформ місцевого самоврядування, створюються об’єднані територіальні громади. На мій погляд, початковим етапом втілення у життя таких локальних систем оповіщення можуть стати якраз наші ОТГ. Думаю, організація цих заходів не буде потребувати значних коштів”, – додав голова ДСНС.

Золотухін також відзначив, що “запорукою успіху буде не нормативний підхід, не жорсткий підхід державного примусу, а домовленості людей, які хочуть, щоб країна процвітала”. За його словами, добра воля представників бізнесу, приватних компаній, їх активність у питання національної безпеки і взагалі соціальної відповідальності в країні є дуже важливими. “Думаю, що це дуже хороша практика”, – додав Золотухін.

Заступник міністра інформаційної політики також зазначив, що нинішній рівень загроз, які стоять перед державою, спонукають владу та бізнес шукати спільні шляхи реагування та протистояння.

 

Путіна зареєстрували кандидатом у президенти

Центральна виборча комісія Росії зареєструвала чинного президента Володимира Путіна як кандидата на виборах глави держави.

Про це повідомляє  “Інтерфакс”. – Укрінформ

“Таке рішення було прийнято на засіданні Центрвиборчкому у вівторок. Члени ЦВК РФ одноголосно проголосували за реєстрацію Путіна. Посвідчення встановленого зразка було видано його довіреній особі Сергію Кабишеву”, – йдеться у повідомленні.

Крім  Путіна  у виборах президента мають намір брати участь Ксенія Собчак від партії “Громадянська ініціатива”, висунутий партією “Яблуко” Григорій Явлінський, уповноважений з прав підприємців Борис Титов від “Партії Роста”, Сергій Бабурін від “Російського загальнонародного союзу” і Максим Сурайкін від партії “Комуністи Росії”. Як очікується, всі вони також будуть допущені до участі у виборах. ЦВК вже відзвітував, що брак у зібраних цими кандидатами підписах не перевищує 5%.

Ще двоє кандидатів на пост президента – лідер ЛДПР Володимир Жириновський і висунутий від КПРФ Павло Грудінін – звільнені від збору підписів як представники парламентських партій. Вони вже зареєстровані.

У виборах президента Росії, які відбудуться вже в березні, також мав намір брати участь опозиціонер Олексій Навальний, однак йому відмовили в реєстрації. Політик після цього закликав до страйку виборців. Перші акції відбулися 28 січня. У них брали участь тисячі людей у десятках міст Росії. Проти затриманих в результаті акцій заведено кримінальні справи.

 

Україна у рейтингу бюджетної прозорості – між Іспанією та Киргизстаном

У рейтингу бюджетної прозорості Україна посіла 39-те місце серед 115 країн.

Про це поінформував експерт International Budget Partnership в Україні Володимир Тарнай на прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Україна спромоглась зробити крок назустріч фінансовій прозорості, і нам вдалось підвищити рейтинг на 14%, що дало зростання у 18 позицій у рейтингу, і станом на сьогодні ми посідаємо 39-те місце у світі по фінансовій прозорості», – сказав Тарнай, додавши, що індекс бюджетної прозорості у 2017 році охопив 115 країн.

Він зазначив, що це абсолютно співмірне значення з країнами Східної Європи, наприклад,  Польща  та Словаччина мають 59 балів. Україна ж у рейтингу перебуває між Іспанією та Киргизькою Республікою.

Експерт розповів, що це єдиний рейтинг у світі, який оцінює бюджетну прозорість за однією методологією. Вона включає оцінку 109 індикаторів і охоплює діяльність парламенту, казначейства, міністерства фінансів та рахункової палати протягом бюджетного процесу. Середній рівень бюджетної прозорості у світі становить 43% зі 100% за методологією ІБП, зауважив фахівець.

 

Омелян анонсував новий формат спілкування з журналістами

Міністерство інфраструктури відтепер щотижнево звітуватиме про виконану роботу в галузі та подальші плани.

Про це розповів міністр Володимир Омелян на прес-конференції в Укрінформі.

“Ми вирішили перейти на новий формат спілкування і з вами (з журналістами — ред.), і з громадськістю, і сьогоднішнім брифінгом ми запускаємо серію брифінгів, які у подальшому відбуватимуться у  Міністерстві інфраструктури. Це буде в режимі щотижневого звітування перед громадськістю”, – сказав він.

Урядовець зауважив, що нинішній брифінг присвячений загальному огляду всіх галузей сфери інфраструктури, пріоритетів і планів на 2018 рік, а з наступного тижня такі заходи проводитимуться по кожній із галузей окремо.

 

Чернівецька область зробить ставку на подієвий туризм

У Чернівецькій області затверджено календар туристичних заходів на 2018 рік, відповідно до якого планують розвивати подієвий туризм.

Про це розповів начальник відділу з питань туризму Чернівецької ОДА Володимир Фурдига в інтерв’ю  Zruchno.Travel – Укрінформ.

“Фестиваль “Ми любимо Буковину, бо вона того варта” на Томнатику – це одне з наших традиційних свят, також плануємо провести фестивалі “Застановська юшка” і “Хотинська юшка”, а ще в цьому році до Чернівців повертається фестиваль “Червона рута”. Разом з Чернівцями готуємо “Свято вуличної музики”. Воно пройде в травні на площах і вулицях міста. Участь може взяти кожен, хто бажає просто вийти на вулицю і зіграти для друзів і перехожих, хто небайдужий до музичних експериментів”, – сказав Фурдига.

Крім того, цього року в області пройде низка спортивних заходів. Так, в серпні планується провести чемпіонат Європи з рогейну (вид спорту, близький до спортивного орієнтування). Також в Чернівцях відбуватиметься етап чемпіонату Європи з мотокросу.

За словами Фурдиги, на розвиток туризму в регіоні цьогоріч виділено 500 тисяч гривень. Однак це не остаточна сума – цікаві проекти або заходи можуть бути профінансовані додатково.

 

В Україні на сьогодні зареєстровані 353 партії

У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на сьогодні Міністерством юстиції зареєстровано 353 політичні партії.

Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу повідомила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова.

«Відповідно до законодавства реєстрацією політичних партій займається  Мін’юст. Якщо ми отримали весь необхідний пакет документів, які відповідають вимогам Конституції та законів України, статуту політичної партії, у тому числі необхідну кількість підписів громадян, які підтримали рішення про її створення, то реєструємо політичну партію. На сьогодні їх зареєстровано 353», – зазначила Сукманова.

Заступник міністра наголосила, що закон передбачає проведення державної реєстрації за заявницьким принципом та покладає саме на заявника відповідальність за внесення до установчих чи інших документів, що подаються для державної реєстрації, завідомо неправдивих відомостей.

Сукманова також повідомила, що законодавство забороняє утворення політичних партій, якщо їх програмні цілі або дії спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, підрив безпеки держави, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової чи релігійної ворожнечі, пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їх символіки.

За  державну реєстрацію партії, додала заступник міністра юстиції, справляється адміністративний збір у розмірі 140 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, який на сьогодні становить близько 240 тисяч гривень.

 

Назвали кандидатів у виконавчі директори Українського культурного фонду

На посаду виконавчого директора Українського культурного фонду претендують 13 осіб.

Відповідний список оприлюднено на  офіційному сайті  Міністерства культури – Укрінформ.

“Відповідно до регламенту наглядової ради Українського культурного фонду оприлюднюються документи, подані для участі у конкурсному доборі на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду з урахуванням вимог Закону України “Про захист персональних даних”, – ідеться в повідомленні.

У списку претендентів:

Ярослав Олександров-Чікілевський – економіст, член наглядової ради Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької;

Тетяна Білецька – експерт з питань культурної політики, консультант Міністерства культури;

Іштван Геді – директор Українського центру мистецтв;

Володимир Голосняк – режисер;

Лілія Гомольська – викладач Київського інституту музики ім. Глієра;

Марина Громова – голова організації «Союз православних жінок» в м.Києві та Київській області;

Катерина Єгорова – начальник відділу міжнародного співробітництва Національного Києво-Печерського заповідника, член Національної комісії України у справах  ЮНЕСКО, член ГО «Патріоти за культуру»;

Наталія Кислюк – директор арт-центру Ornament Art Space;

Дмитро Колесников – продюсер компанії «Кінотур»;

Ольга Кононенко – менеджер програм і виконавчий директор Національного фестивалю «Кропивницький-2017»;

Наталя Соляник – артистка вищої категорії Національного цирку України, директор «Парадайз Тревел»;

Юлія Федів – керівник Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні;

Наталя Шевчук – директор «Наш продакшн ЛТД»;

Конкурс відбудеться 7 лютого в приміщенні Міністерства культури.

 

Ласкаво просимо в реальність: Аксьонова кличуть у прокуратуру АРК

Заступник прокурора Автономної Республіки Крим Олександр Удовиченко пообіцяв “главі” окупованого Криму Сергію Аксьонову безкоштовний трансфер із будь-якого пункту пропуску.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Прокуратура АР Крим пропонує підозрюваному Аксьонову на власному досвіді продемонструвати “віртуальність” українського правоохоронного органу. У “віртуальній” прокуратурі йому будуть надані цілком реальні можливості проявити своє красномовство під час допиту, затримання та інших слідчих дій, які його очікують в Києві, а час, який він гає, імітуючи собою керівника бананової республіки, краще витратити на вивчення нововведень українського Кримінального процесуального кодексу”, – зазначив він.

Удовиченко нагадав Аксьонову, що добровільна явка і сприяння слідству може позитивно вплинути на терміни його ув’язнення та умови відбування покарання.

“Ми забезпечимо безкоштовний трансфер від будь-якого пункту пропуску – „Каланчак“, „Чаплинка“ чи „Чонгар“ – прямісінько до прокуратури Автономної Республіки Крим. Запрошуємо у світ реальності!” – додав він.

Раніше ЗМІ повідомили, що Аксьонов, коментуючи справу прокуратури АРК стосовно німецьких депутатів за візит до Криму, заявив, що до “реальної наглядової і взагалі юридичної діяльності ця шайка не має жодного стосунку”.

 

Україна – серед світових лідерів із впровадження #Blockchain

Україна стала одним з лідерів у впровадженні технології #Blockchain у світі.

Про це заявляє  Міністерство юстиції – Укрінформ.

“Україна стала одним з лідерів у впровадженні технології #Blockchain у світі. Вагомий внесок у цьому зробив OpenMarket –  СЕТАМ, ставши першим онлайн-аукціоном в світі, який використовує інноваційну криптографічну технологію блокчейн”, – йдеться у повідомленні.

До списку лідерів впровадження блокчейна також увійшли США, Канада, Бразилія, Австралія, Ізраїль, ОАЕ, Грузія, Естонія, Велика Британія, Франція, Німеччина, Швеція і Китай, інформують у Мін’юсті.

Як зазначається, список складено в рамках звіту The Networked Hotbeds of Blockchain, який презентували на World Economic Forum.

 

Хюг Мінгареллі, посол Євпропейського союзу в Україні:

Україна за 4 роки дуже змінилася –  і ви мусите завершити реформи

Виступ посла Євросоюзу в Україні Хюга Мінгареллі на “вечірці єврооптимістів” (неформальній зустрічі молодих депутатів ВР з активістами, журналістами та зацікавленими громадянами) опублікувала  “Європейська правда” – Укрінформ.

Те, що мене запросили до слова, стало для мене несподіванкою. І я трохи хвилююся, бо насправді я зараз – у компанії тих людей, які визначатимуть майбутнє цієї країни, та ще й здатні у жартівливій формі викласти свої ідеї.  У мене таких якостей немає. Я не жартівник. І я – всього лише бюрократ, тобто я не можу визначати майбутнє будь-якої країни.

Та я спробую розповісти вам кілька речей, в які я вірю.

І перше, що я хочу сказати: те, що ваша країна суттєво змінилася за 4 роки.

Я підкреслюю це через те, що я чомусь і досі чую, як про Україну кажуть у такому тоні, ніби вона лишається чимось подібним до Росії, Азербайджану чи Білорусі, чи схожою на якийсь інший автократичний режим. Для мене ясно, що це точно не так!

Ваша країна суттєво змінилася за останні 4 роки, тут немає жодних сумнівів.

Ці зміни – на краще. І ці зміни, звісно ж, стали можливими завдяки тому, що чимало українців заплатили за це дуже велику ціну. Це і тисячі тих, хто втратив життя, і півтора мільйона вимушених переселенців. І більше мільйона тих, хто залишив Україну, поїхавши за кордон. І ще це – 4,5 мільйона українців, які щодня відчувають дії іноземного агресора, який вторгнувся в їхню країну. Вони не знають, чи матимуть вони завтра опалення, воду, електрику, ліки для дітей, якщо ті захворіють, тощо.

Я кажу це, оскільки ми маємо постійно пам’ятати, що зміни не далися Україні задарма. Люди загинули і продовжують страждати, щоби ваша держава змінилася.

Звичайно ж, ці зміни пов’язані з подіями (на Майдані) чотирирічної давнини. І звичайно ж, ці зміни пов’язані з європейським вибором вашої держави.

Але сьогодні у вас з’явилася можливість реалізувати свій європейський вибір на практиці, виконавши Угоду про асоціацію.

Це необхідно зробити не через юридичні зобов’язання України – ні!

Ми разом маємо це зробити через те, що Угода – ми в цьому справді переконані – потрібна Україні.

Якщо є бажання змінити, модернізувати  країну, якщо хочеться, щоби ви і ваші діти жили у відкритому, демократичному суспільстві, яке ґрунтується на ринкових засадах, то для нас дуже важливо об’єднати зусилля.

Спробую пояснити це нестандартним шляхом.

Я знаю, що серед вас, у залі, є різні люди. Хтось має здібності художника, хтось інші. Я побачив, що в програмі цього заходу є навіть виступ про камасутру (йдеться про лекцію нардепа Олени Сотник про складні відносини в українській політиці. – ЄП). Що ж до мене, то єдина сфера, на якiй я справді  знаюся – це футбол.

Адже я був футболістом! А сірим бюрократом я став лише вимушено – через серйозну травму коліна. Якби не вона, я б не був євробюрократом, а лишився футболістом і, можливо, пограв би у “Шахтарі” чи у київському “Динамо”.

А раз так, то спробую провести футбольні аналогії.

Перше, що вам потрібне – це команда.

Щоби провести реформи і зіграти в європейську гру, вашій команді потрібен сильний передній край, лінія нападу. Такий передній край – це, звичайно ж, ваш уряд. Він має виходити з ініціативами, подавати законопроекти, а коли ті будуть схвалені – впроваджувати їх.

Окрім форвардів, вашій команді  потрібна середня лінія, напівзахист. Це, звісно ж, Верховна рада. Вони мають підтримувати форвардів, тобто уряд, і водночас – мають зупиняти протилежну команду, коли та намагається забити вам гол.

Наочний приклад таких противників – ті люди, які намагаються провести закон “Купуй українське, плати українцям”. Цей закон є катастрофічним для вашої держави, він зашкодить у багатьох вимірах. Тож Рада має його зупинити, має впоратися з цією проблемою і має стати на перепоні тим консерваторам, які намагаються зберегти стару Україну. Ту, яку ви звикли бачити з 1992 до 2004 року.

І, нарешті, вашій команді потрібні захисники. Це ті, хто контролює, щоби найбільш консервативні групи – олігархи та їхнi посіпаки – не забивали голи.

Хто вони, цi захисники? Звісно ж, це – українське громадянське суспільство. І якщо ви маєте гарний захист, то можете бути певними: ви не програєте.

Я дуже оптимістичний щодо майбутнього вашої країни.

Дехто каже, що я дуже оптимістичний через те, що я занадто наївний і не зовсім розумію Україну. Та я волію думати, і навіть більше – я впевнений, що головна причина для оптимізму – те яскраве громадянське суспільство, яке є в Україні. А ваше громадянське суспільство справді є найдинамічнішим на всьому європейському континенті!

І з таким громадянським суспільством ви просто не зможете повернутися до автократичного режиму.

Я знаю: чимало людей у вашій країні розраховують, що наступні вибори повернуть Україну до того стану, де вона була чотири роки тому. Але цього не може, просто не може статися! Навіть якщо вони виграють вибори – все одно з такими людьми, як ви, із таким громадянським суспільством вони не заб’ють цей гол.

І ця причина додає мені підстав для оптимізму.

Так, я справді наївний. Так, я справді не маю того рівня розуміння України, який маєте ви. Але я маю досвід у низці інших країн, які проходили через економічні та політичні перетворення, і я можу вас запевнити: такого суспільства, як у вас, не було в жодній iз них. Ніде більше я не бачив такої політичної свідомості серед молоді, яку бачу у вас.

А мій досвід, повірте, ґрунтується на чималій кількості країн. Адже так склалося, що я трохи менш молодий, аніж ви.

Друга складова перемоги – чесне суддівство.

Якщо ви маєте намір дійти успіху, то вам дуже потрібно, щоби рефері був справді добрим. У футболі поганий суддя – це… це катастрофа. Лише з гарним суддею ви маєте шанс на успіх.

Роль рефері у реальному житті виконує правосуддя. Отже, ваш гарний суддя – це принцип верховенства права.

Корупція є не лише у вас, вона є і в Євросоюзі. Всі інші проблеми, які є в Україні – також є у нас. Відмінність – у системі правосуддя. Якщо ви забезпечите нехай не ідеальний, але достатній рівень верховенства права – це означатиме, що ви виграли цей матч. Отже, якщо у вас гідний рефері, і ви переконані, що він не куплений іншою командою – то ваша команда реформаторів, безсумнівно, переможе.

Я кажу про ту команду реформаторів, яку ви вже маєте. А ви маєте реформаторів і в складі уряду. Ви маєте реформаторів у Верховній раді. І, нагадаю ще раз, ви маєте виключне громадянське суспільство. А це все разом означає, що ви не можете зазнати поразки.

І з такою командою – поза жодним сумнівом – ви виконаєте короткострокові пріоритети.

А головні пріоритети України (у питаннях реформ) нині є такими:

Перше – це те, що стосується правосуддя, справедливості

Вам потрібно рухатися далі у встановленні верховенства права. Потрібне створення антикорупційного суду. Також пріоритетом є скасування норми про е-декларування для антикорупційних активістів.

Другий пріоритет пов’язаний із чесними виборами

Україна має схвалити нове виборче законодавство ще до початку виборів.

Це – важливий пріоритет. Якщо ви увійдете у виборчу кампанію з поточним законом про вибори – це буде катастрофою.

І, звісно ж, має бути створений новий, дієвий центрвиборчком. Він вам потрібний.

Третє – енергетика

Очевидно, що ви маєте завершити реформу сектора енергетики.

Перш за все, вона має підтвердити той факт, що вам не потрібен російський газ. Це для вас політично важливо. Окрім того, ми маєте закрити простір для корупції в газовому та електроенергетичному секторах, адже це – головні джерела корупції у вашій країні.

І ще один момент: якщо ви хочете зберегти роль України як транзитної держави після 2019 року, вам потрібно просуватися у питаннi розділення “Нафтогазу” (за вимогами третього енергопакету. – ЄП), щоби на ринок зайшли іноземні оператори, які будуть відповідальні за збереження транзитних потоків.

Четверте – збереження реформ

Вам потрібно не лише зберегти, але й імплементувати всі ті фантастичні реформи, які були схвалені в останні місяці – реформа охорони здоров’я, пенсійна, освітня реформи. Їх виконання, поза сумнівом, перетвориться на битву. І так само вам треба переконатися, що реструктуризація та приватизація підприємств, які є у власності держави, нарешті розпочалася.

В Україні є ті, хто і досі просував ці реформи, але вони не мали достатнього успіху через велику кількість тих, хто зупиняв будь-які зміни через власні корисливі інтереси. Але зараз зміни нарешті мають розпочатися.

П’яте – це земельна реформа

Це та сфера, де ваша країна має неймовірний і водночас – незайманий потенціал. Ви самі знаєте, що ваша сільськогосподарська земля – найкраща в Європі. І якщо ви зможете використати потенціал сільського господарства та сільськогосподарської переробки, це принесе вашій країні фантастичний успіх!

Я закінчу свою довгу (і насправді, не настільки й жартівливу) промову згадкою про кілька речей, яким вам варто приділити увагу.

Перша – те, що у вашій країні є неприйнятний рівень соціальної нерівності.

Так, я вже уявляю, що дехто із вас на цих словах подумав: “цей чоловік, мабуть, комуніст, якщо він говорить про якусь соціальну справедливість”. Ви, звичайно, можете так думати, але я справді вірю, що без якогось мінімального рівня соціальної єдності в українському суспільстві ви не зможете рухатися до демократії – принаймні в тому вигляді, як я розумію цей термін.

І я готовий це обґрунтувати.

Якщо ви не хочете, щоби надто багато людей доєдналися до підтримки партій-популістів на наступних виборах, вам потрібно зменшувати ту величезну розшарованість українського суспільства, як є зараз.

Ви не зможете досягти успіху у перетворенні, у модернізації держави, якщо переважна більшість громадян буде шукати можливість просто вижити, і в той самий час на вулицях Києва буде більше Porche, Ferrari та Lamborghini, аніж у Римі, в Парижі чи в Берліні.

Бо тоді це не країна, тоді це – бананова республіка.

А тому – не забувайте про соціальну єдність.

Друге питання – комунікація.

Щоби суспільство сприйняло реформ, часом болючі, пересічний українець має розуміти суть цих реформ.

А для цього ви маєте приділяти більше уваги спілкуванню із суспільством.

Це стосується уряду, і це так само стосується парламенту.

Будь ласка, працюйте над тим, щоби принаймні велика частина суспільства розуміла, що за реформи відбуваються і навіщо.

І третє питання – реінтеграція.

Будь ласка, не робіть нічого такого, що завадило би возз’єднанню України, що стало би перепоною для реінтеграції людей, які живуть в окупованих частинах Луганської та Донецької областей.

А я чую від багатьох людей, що низка останніх ініціатив можуть ускладнити таку реінтеграцію. І не виправити їх буде великою, справді великою помилкою України.

Отже, слідкуйте за тим, щоби у вас зберігалася найкраща команда,  забезпечте, щоби був чесний рефері, і повірте – ви не зможете програти. Ви не програєте, бо не буде нікого, хто би виявився сильнішим за вас.

Київ, 5 лютого 2018 року

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 1 030

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua