Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 9 липня

Інформдень: 9 липня

Штаб ООС: за день – вісім ворожих обстрілів

Російсько-окупаційні війська протягом дня вісім разів відкривали вогонь по українських позиціях на Донбасі.

Про це повідомляє у Фейсбуці прес-центр Об’єднаних сил.

“Упродовж поточної доби, від 7-ї ранку до 18-ї години, противник на окремих напрямках продовжував порушувати встановлене перемир’я. Російські окупаційні війська вісім разів відкривали вогонь на Світлодарському, Донецькому та Маріупольському напрямках із застосуванням озброєння БМП, гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї по позиціях Об’єднаних сил у районах населених пунктів Світлодарськ, Авдіївка, Невельське, Новотроїцьке, Лебединське та Водяне”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, втрат особового складу Об’єднаних сил немає.

 

Бойовики мінують передові позиції на Донбасі — розвідка

За даними військової розвідки, у передових районах дислокації російських окупаційних військ на Донбасі встановлюються додаткові мінно-вибухові загородження.

Про це заявив під час брифінгу у понеділок представник прес-центру Міністерства оборони України полковник Дмитро Гуцуляк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, російське окупаційне командування продовжує використовувати режим припинення вогню для вдосконалення інженерного обладнання передових позицій. Так, у період 6-7 липня ц.р. у передових районах дислокації з’єднань і частин російських окупаційних військ встановлюються додаткові мінно-вибухові загородження. Мінування проводиться під загальним керівництвом кадрових російських офіцерів”, – сказав він.

Представник МОУ наголосив, що інтенсивне мінування місцевості окупаційними військами становить небезпеку життю і здоров’ю місцевих мешканців тимчасово окупованих територій.

 

Об’єднані сили готові до різного роду і способу ведення бойових дій – Наєв

Політико-дипломатичний шлях деокупації Донбасу зараз пріоритетний, однак, у разі необхідності, Об’єднані сили готові у повному обсязі виконати усі поставлені завдання.

На цьому наголосив в інтерв’ю інтернет-порталу “Obozrevatel” командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв.

“Політико-дипломатичний шлях деокупації Донбасу зараз пріоритетний. Об’єднані сили неухильно дотримуються Мінських домовленостей. Однак, у разі необхідності, ми у повному обсязі виконаємо свої завдання. Об’єднані сили до цього завжди готові”, – сказав він.

Командувач ООС підкреслив, що так чи інакше, окуповані нині райони Донецької і Луганської областей будуть звільнені – “цього чекає і Донбас, і вся Україна. Окупантам немає і не буде місця на нашій землі”.

Наєв нагадав, що Президент України – Верховний головнокомандувач ЗСУ Петро Порошенко чітко заявив, що вбачає звільнення Донецької і Луганської областей, у межах, визнаних міжнародним співтовариством, – політико-дипломатичним шляхом. “А я, як командувач Об’єднаних сил, повинен створити настільки сильні ОС, щоб у жодного міжнародного партнера або того, з ким вестимуться переговори про політико-дипломатичне врегулювання, не було ані найменшого сумніву: у разі необхідності Об’єднані сили будуть готові до різного роду і способу ведення бойових дій”, – сказав він.

Командувач  ОС наголосив, що за чотири роки війни на сході України українська армія виросла колосально: “Відмінності видно неозброєним оком – причому не тільки нашим громадянам, а й іноземцям, партнерам по НАТО, які високо оцінюють наше військо”.

 

“Прокурор” у Криму вимагає для Панова 10,5 року колонії суворого режиму

На засіданні “суду” у справі обвинуваченого в підготовці диверсій на території Криму громадянина України Євгенія Панова прокурор запросив для нього 10 років і 6 місяців колонії суворого режиму.

Про це в Facebook повідомила “Кримська правозахисна група”.

“Прокурор” Есвет Фурмамбетов заявив, що вважає, що провину Євгенія Панова доведено повністю і запросив для нього покарання у вигляді позбавлення волі на термін 10 років і 6 місяців з відбуттям покарання в колонії суворого режиму”, – зазначається у повідомленні.

У свою чергу, Панов заявив про політичні мотиви вироку. “Є політичні мотиви. Мені немає в чому виправдовуватися. Я ніяких законів не порушував, незважаючи на мою політичну позицію”, – сказав Панов.

Його матір, Віру Котелянець, яка приїхала підтримати сина, у будівлю суду не допустили.

Оголошення вироку призначено на 10.00 13 липня.

Громадянина України Євгенія Панова звинувачують у тому, що він, за версією слідства, “планував диверсію на цивільних і військових об’єктах у Криму”. Його затримали на адміністративному кордоні з Кримом у серпні 2016 року. Одночасно з ним і за тими ж звинуваченнями був затриманий Андрій Захтей, який згодом підписав досудову угоду зі слідством. У лютому його засудили до 6 років і 6 місяців колонії суворого режиму і штрафу 220 тисяч рублів. Панов відмовився від угоди з російським слідством.

У справі Панова були зафіксовано тортури, психологічний тиск, фальсифікацію доказів, перешкоду роботі адвокатів, порушення права на справедливий суд.

 

Консула пустили до Сущенка у СІЗО

Українському консулу Геннадію Брескаленку вдалося потрапити на побачення до незаконно засудженого у РФ українського журналіста Романа Сущенка.

Про це Укрінформу повідомила донька Сущенка Юлія.

“Консулу сьогодні вдалося відвідати у СІЗО “Лефортово” батька. Він почувається нормально, якщо можна так сказати, враховуючи всі умови, в яких він перебуває ось уже майже два роки… Передає всім вітання. Подав документи на дозвіл на дзвінки рідним, але коли їх нададуть – невідомо”, – розповіла вона.

Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка в порушення міжнародних правил затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня 2016 року йому висунули обвинувачення у шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували.

Мосміськсуд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років колонії суворого режиму. 5 червня була подана скарга на винесений вирок.

 

Українці Аргентини провели акцію на підтримку Сенцова та інших політв’язнів Кремля

Представники української громади в Аргентині в рамках глобальної кампанії #SaveOlegSentsov 8 липня провели акцію на підтримку ув’язненого в РФ українського режисера Олега Сенцова та інших політв’язнів Кремля.

Про це повідомляють Стожари.

“Учасники акції висловили свою солідарність з українським режисером у 56-й день голодування Олега Сенцова та підтримали його вимоги щодо звільнення усіх політв’язнів Кремля”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, українсько-аргентинські “Пластуни”, Братство Колишніх Вояків Першої Української Дивізії УНА, керівництво й активісти Фундації імені Тараса Шевченка та Української Центральної Репрезентації в Аргентині, представники української громади та співробітники Посольства України взяли участь у спільній поминальній службі та церемонії вшанування пам’яті усіх померлих, що протягом свого життя стояли на сторожі інтересів нашої держави.

Традиційно, кожного року українська громада в Аргентинській Республіці збирається на Українському цвинтарі у м. Монте-Гранде (муніципалітет Естебан-Ечеверріа, провінція Буенос-Айрес), аби разом відзначити «Зелені Свята» та віддати шану своїм предкам, які боролися за волю та незалежність України, –  повідомляє Посольство України в Аргентині.

“Сьогодні, коли ми вшановуємо полеглих борців за свободу українського народу, ми, як ніколи, повинні пам’ятати, що ця боротьба ще триває, і триватиме, допоки Крим і Донбас не повернуться під український контроль. Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та десятки інших політичних в’язнів, незаконно утримуваних в російських окупаційних тюрмах, своїм незламним духом дають приклад та силу усьому українському народові у боротьбі з агресором. Саме тому українці по всій планеті повинні їх підтримати та бути єдиними у захисті своїх цінностей та переконань. Пам’ятаймо, що кожен голос, який звучить у світі сьогодні, може врятувати людське життя”, – зазначила у своєму зверненні до громади радник Посольства України в Аргентині М.Арістова.

 

Європейські кіноакадеміки вимагають звільнити Сенцова

На 54-й день безстрокового голодування Олега Сенцова члени об’єднання Європейських кіноакадемій від імені тисяч кінематографістів з усього континенту закликали негайно звільнити українського режисера.

Про це Укрінформу повідомили в Українській кіноакадемії.

“Під час щорічної зустрічі в рамках Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах вони звернулися до президента Путіна та російського уряду з проханням вчинити гуманно та негайно звільнити Олега Сенцова“, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, під зверненням підписалися 20 кіноакадемій Європи. Вони підкреслили, що організації з захисту прав людини з усього світу та тисячі європейських кінематографістів і митців висловились на підтримку режисера та батька двох дітей, що оголосив безстрокове голодування ще 14 травня. Представники 70 міст у 30 різних країнах вийшли на демонстрації, а президент Європейської Ради Дональд Туск, за підтримки Європарламенту та інших представників влади, закликав до звільнення Сенцова у своїй промові на відкритті саміту Великої сімки.

Донині усі заклики та зусилля дипломатів залишаються безрезультатними. На восьмому тижні голодування життя Олега Сенцова знаходиться під великою загрозою.

Олег Сенцов підтримував Євромайдан у Києві, виступав проти російської анексії Криму. Його було затримано ФСБ Російської Федерації 10 травня 2014 року у його власній домівці у Сімферополі. Після затримання протягом року він перебував у Москві в очікування суду. Попри те, що головний свідок відмовився від власних попередніх свідчень, оскільки дав їх під тиском, суд продовжив слідство за статтею “кримінальний злочин” та засудив Олега Сенцова строком на 20 років у в’язниці. Amnesty International назвали це “несправедливим рішенням військового суду”. У листопаді 2015 року російський Верховний суд підтвердив вирок, і Олега Сенцова було переведено до колонії в Якутії. Наразі він продовжує голодування як протест проти власного утримання та утримання інших в’язнів з України.

 

Призер МКФ у Карлових Варах віддала свою нагороду Сенцову і Серебренникову

Призер 53-го МКФ в Карлових Варах російський режисер Єлизавета Стішова свою грошову премію у розмірі 15 тис. євро розділила між українським політв’язнем Олегом Сенцовим і режисером Кирилом Серебренніковим, якого також позбавили свободи в Росії.

Про це повідомляє телеканал “112”.

“На церемонії вручення нагород Стішова, вийшовши на сцену, виступила на підтримку російського режисера Кирила Серебреннікова і українця Олега Сенцова, які на даний момент позбавлені волі в Росії. Режисер відзначила, що 15 тис. євро, які вона отримала як приз за перемогу, вона передасть батькам цих двох своїх колег”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, Стішова перемогла в паралельній секції кінофестивалю “На схід від Заходу” зі своєю картиною “Сулейман-гора”, яка була знята в копродукції з Киргизстаном.

Головну нагороду кінофестивалю – “Кришталевий глобус” – отримав румунський режисер Раду Жуде за свою стрічку “Мені все одно, що ми увійдемо в історію як варвари”.

У секції документального кіно кращим був визнаний фільм Віталія Манського “Свідки Путіна” (Латвія-Швейцарія-Чехія).

Українська картина “Вулкан” Романа Бондарчука, яка брала участь у конкурсі кіноогляду, залишилася без нагород.

Проект фільму українського режисера Юрія Шилова “Панорама” здобув на цьому кінофестивалі перемогу в пітчингу Docs in Progress(“Документальні фільми в процесі”).

Як повідомляв Укрінформ, російський режисер Кирило Серебренніков перебуває під домашнім арештом за обвинуваченням у розкраданнях. Винним себе він не визнає. Його затримали на знімання фільму “Літо” про Віктора Цоя і Майка Науменка. У 2018 році цей фільм був показаний у Каннах.

Українського режисера Олега Сенцова затримали в Криму 10 травня 2014 року. У РФ його звинуватили в підготовці терактів, засудивши до 20 років позбавлення волі.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування, вимагаючи звільнити всіх українських політв’язнів Кремля.

У різних країнах світу проходять акції із закликом звільнити Сенцова та інших українських політв’язнів.

Загалом у Росії і анексованому Криму тримають близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Продовження санкцій проти Росії: рішення опублікували в Офіційному журналі ЄС

Євросоюз завершив формальну юридичну процедуру з продовження на подальші півроку економічних санкцій проти Росії у відповідь на посягання на суверенітет та територіальну цілісність України.

Відповідний юридичний акт опублікований у понеділок в Офіційному журналі ЄС.

Оновлені санкції діятимуть з 1 серпня цього року (оскільки чинні обмежувальні заходи проти РФ ще діють до 31 липня) до 31 січня 2019 року.

Як повідомляв Укрінформ, Європейська рада на своєму засіданні 28-29 червня ухвалила політичне рішення щодо продовження секторальних економічних обмежувальних заходів відносно Росії у відповідь на російську агресію проти України.

 

Сьогодні у Брюсселі відбудеться 20-й саміт Україна-ЄС

У понеділок, 9 липня, у Брюсселі відбудеться 20-й саміт Україна-ЄС.

На зустрічі високого рівня сторони обговорять імплементацію Угоди про асоціацію, виконання Мінських домовленостей, підтримку держави в умовах російської агресії, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

На саміті українську делегацію очолюватиме Президент Петро Порошенко. ЄС представлятимуть Президент Європейської ради Дональд Туск, Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Федеріка Могеріні, віце-президенти Єврокомісії Валдіс Домбровскіс та Марош Шефчович, а також єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом.

За результатами саміту сторони планують ухвалити спільну декларацію.

Лідери обговорять наступні кроки з імплементації Угоди про асоціацію, включаючи поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі, підтримку з боку Євросоюзу амбітного порядку денного реформ України, відносини з Росією та енергетичну безпеку.

Серед пріоритетів відносин Україна-ЄС на 2018 рік на саміті йтиметься про реформи децентралізації, державного управління, боротьбу з корупцією, верховенство права, економічний розвиток та енергетику.

Стосовно російської агресії саміт вкотре підтвердить підтримку з боку ЄС незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також невизнання анексії Росією Криму.

На саміті буде підписано угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком про виділення позики у 75 млн євро на проект із підвищення безпеки українських доріг.

Також лідери закличуть РФ звільнити усіх українських політичних в’язнів, включаючи кореспондента Укрінформу Романа Сущенка, а також взяти відповідальність за збиття літака рейсу МН17.

 

Порошенко прибув на 20-й саміт Україна-ЄС

Українська делегація на чолі з Президентом Петром Порошенком прибула на 20-й саміт Україна-ЄС, який розпочинається у Брюсселі.

Повідомляє кореспондент Укрінформу.

Главу держави у приміщенні Ради ЄС «Європа» зустрів президент Європейської ради Дональд Туск.

Далі, за програмою саміту, президенти Порошенко і Туск, а також президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер проведуть зустріч віч-на-віч.

Після цього сторони проведуть переговори у розширеному форматі.

За результатами саміту планується ухвалити спільну заяву.

О 16:10 за київським часом запланована спільна прес-конференція президентів Порошенка, Туска і Юнкера.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, 9 липня, у Брюсселі відбудеться 20-й саміт Україна-ЄС. На зустрічі високого рівня сторони обговорять імплементацію Угоди про асоціацію, виконання Мінських домовленостей, підтримку держави в умовах російської агресії, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

На саміті українську делегацію очолюватиме Президент Петро Порошенко. ЄС представлятимуть президент Європейської ради Дональд Туск, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Федеріка Могеріні, віце-президенти Єврокомісії Валдіс Домбровскіс та Марош Шефчович, а також єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом.

За результатами саміту сторони планують ухвалити спільну декларацію.

Лідери обговорять наступні кроки з імплементації Угоди про асоціацію, включаючи поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі, підтримку з боку Євросоюзу амбітного порядку денного реформ України, відносини з Росією та енергетичну безпеку.

Серед пріоритетів відносин Україна-ЄС на 2018 рік на саміті йтиметься про реформи децентралізації, державного управління, боротьбу з корупцією, верховенство права, економічний розвиток та енергетику.

Стосовно російської агресії саміт вкотре підтвердить підтримку з боку ЄС незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також невизнання анексії Росією Криму.

На саміті буде підписана угода між Україною та Європейським інвестиційним банком про виділення позики у 75 млн євро на проект із підвищення безпеки українських доріг.

Також лідери закличуть РФ звільнити усіх українських політичних в’язнів, включаючи кореспондента Укрінформу Романа Сущенка, а також взяти відповідальність за збиття літака рейсу МН17.

 

Лідери ЄС визнали порушення суверенітету України «актом агресії» збройних сил РФ

У Євросоюзі чи не вперше в офіційному політичному документі порушення суверенітету України у лютому 2014 року названо «актом агресії» збройних сил РФ.

Про це йдеться у спільній заяві, ухваленій на саміті Україна-ЄС 9 липня у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Ми вкотре суворо засуджуємо очевидне порушення українського суверенітету і територіальної цілісності через акт агресії російських збройних сил, починаючи з лютого 2014 року», – йдеться у тексті документу.

Лідери підтвердили повну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також політику ЄС з невизнання нелегальної анексії Криму.

Як відомо, Україна неодноразово заявляла про затримання і загибель російських солдатів у зоні бойових дій на сході України. Водночас російська сторона стверджує, що збройних сил РФ на території України немає, а на Донбасі воюють лише добровольці.

 

Лідери ЄС визнають суттєвий прогрес українських реформ

Лідери Євросоюзу визнали суттєвий прогрес реформ в Україні.

Про це йдеться у спільній заяві, ухваленій на саміті Україна-ЄС 9 липня у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми визнали суттєвий прогрес, досягнутий Україною у процесі реформ, який є вагомим для задоволення потреб як громадян України, так й задля забезпечення стійкості України перед зовнішніми викликами”, – йдеться у документі.

У заяві вкотре підтверджуються європейські прагнення України та вітається її європейський вибір, як зазначено в Угоді про асоціацію.

Саміт також привітав результати, досягнуті під час імплементації Угоди про асоціацію, включаючи поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі, та підтвердив зобов’язання щодо прискорення цього процесу.

Серед сфер із адаптації українського законодавства до правових норм у ЄС особливо відзначили ринок цифрових технологій, співпрацю у сферах митниці, енергетики задля забезпечення економічного зростання, створення робочих місць та подальшого розвитку торгівлі.

Лідери також привітали започаткування в Україні багатьох реформ, особливо пенсійної та у сфері охорони здоров’я, спрямованих на покращення стандартів життя людей.

“Належного прогресу було досягнуто у проведенні структурних реформ у сферах децентралізації, державного управління, а також державних закупівель та довкілля”, – констатується у заяві.

Саміт також позитивно оцінив ухвалення закону про національну безпеку.

 

Саміт Україна-ЄС закликав Росію звільнити Сущенка та інших політв’язнів

За результатами саміту Україна-ЄС лідери закликали Росію негайно звільнити журналіста Укрінформу Романа Сущенка та усіх інших українських політичних в’язнів.

Про це йдеться у тексті спільної заяви саміту, який завершився у понеділок у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу

«Ми закликаємо негайно звільнити усіх протиправно утримуваних та ув’язнених українських громадян на Кримському півострові та в Росії, включаючи кримськотатарських активістів, а також Олега Сенцова, Володимира Балуха, Олександра Кольченка, Станіслава Клиха, Олександра Шумкова та Романа Сущенка», – зазначено у тексті документа.

У свою чергу, президент Європейської ради Дональд Туск висловив сподівання, що питання звільнення українських політичних в’язнів буде на порядку денному зустрічі американського та російського лідерів наступного тижня у Гельсінкі.

Він повідомив, що також планує порушити це питання під час зустрічі з послом США при ЄС.

Як відомо, в Росії та анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Уперше в заяву саміту Україна-ЄС увійшли імена політв’язнів – Порошенко

Вперше в історії самітів Україна-ЄС в підсумковий документ увійшли імена Олега Сенцова, Романа Сущенка, Володимира Балуха.

Про це у Facebook написав Президент України Петро Порошенко.

“Вперше в історії самітів “Україна-ЄС” в підсумковий документ увійшли імена Олега Сенцова, Романа Сущенка, Володимира Балуха. Маємо демонструвати світову солідарність з українськими заручниками і робити все можливе, щоб чинити добре скоординований тиск на керівництво РФ. Сьогоднішня заява саміту “Україна-Європейський Союз” – це елемент такого тиску”, – написав Президент.

Порошенко також пообіцяв зробити все можливе, щоб повернути усіх бранців додому.

У понеділок, 9 липня, у Брюсселі (Бельгія) проходить ХХ саміт Україна-ЄС. Саміт присвячений обговоренню стану імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС, включаючи створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, та перспектив подальшого поглиблення секторальної інтеграції України у сферах цифрового ринку, енергетичного союзу, митної справи, юстиції та внутрішніх справ.

Як відомо, в Росії та анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед яких і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Порошенко запевняє, що Україна готова дати відсіч провокаторам на виборах

Президент Петро Порошенко заявив, що Україна буде готовою дати різку відповідь будь-яким можливим провокаціям на майбутніх президентських і парламентських виборах 2019 року.

Про це він заявив під час спільної прес-конференції з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском і Президентом Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером у Брюсселі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наступного року ми також матимемо власні вироби, але цього разу ми будемо підготовленими до будь-яких провокацій, які можуть статися під час президентських та парламентських виборів. Тому будь-яка дезінформація, кампанія зіткнеться з різкою реакцією України”, – підкреслив Порошенко.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, 9 липня, у Брюсселі (Бельгія) проходить ХХ саміт “Україна-ЄС”. Саміт присвячений обговоренню стану імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС, включаючи створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, та перспектив подальшого поглиблення секторальної інтеграції України у сферах цифрового ринку, енергетичного союзу, митної справи, юстиції та внутрішніх справ.

 

Російська агресія в Україні вже забрала 10 тисяч людських життів – Президент

Російська агресія в Україні за чотири роки забрала 10 тисяч людських життів і завдала економічних збитків у 100 млрд євро.

Про це зазначається на сторінці Президента Петра Порошенка у Twitter.

“Це вже четвертий саміт, де ми обговорювали російську агресію проти України, яка вже забрала 10 тисяч життів і принесла економічні втрати в 100 млрд євро”, – підкреслив Порошенко.

Президент також наголосив на важливості закриття неконтрольованої частини українського кордону з державою-агресором і забезпечення імплементації Мінських угод.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, 9 липня, у Брюсселі (Бельгія) проходить ХХ саміт “Україна-ЄС”. Саміт присвячений обговоренню стану імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС, включаючи створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, та перспектив подальшого поглиблення секторальної інтеграції України у сферах цифрового ринку, енергетичного союзу, митної справи, юстиції та внутрішніх справ.

 

Порошенко закликає посилити санкції проти РФ через Керченський міст

Президент Петро Порошенко закликав посилити санкції проти Російської Федерації через Керченський міст.

Про це він заявив під час спільної прес-конференції з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском і Президентом Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером у Брюсселі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я хочу закликати столицю Європейського Союзу продовжувати тиск на Російську Федерацію доки не буде змінена її поведінка…Ми засуджуємо будь-яку побудову Керченського моста для захисту Чорного та інших морів. Ми погоджуємося з тим, щоб посилити наш тиск і посилення санкційних обмежень по відношенню до Росії“, – сказав Порошенко.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, 9 липня, у Брюсселі (Бельгія) проходить ХХ саміт “Україна-ЄС”. Саміт присвячений обговоренню стану імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС, включаючи створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, та перспектив подальшого поглиблення секторальної інтеграції України у сферах цифрового ринку, енергетичного союзу, митної справи, юстиції та внутрішніх справ

 

Мільярд від ЄС: Порошенко розраховує на перший транш восени

Президент Петро Порошенко сподівається, що перший транш із нової програми макрофінансової допомоги Європейського Союзу, яка загалом становить 1 млрд євро, надійде в Україну цієї осені.

Про це він написав у Twitter.

“Вітаю рішення ЄС про надання Україні четвертої Програми макрофінансової допомоги в розмірі 1 млрд євро. Ми прагнемо укласти відповідний Меморандум про взаєморозуміння у вересні з метою отримання першого траншу вже цієї осені”, – зазначив Порошенко.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, 9 липня, набуло чинності рішення Євросоюзу про виділення Україні 1 млрд євро позик макрофінансової допомоги.

Метою допомоги є підтримка макрофінансової стабільності та прогресу реформ в Україні.

Далі уряд України і Єврокомісія повинні підписати меморандум про порозуміння щодо умов надання позик макрофінансової допомоги. Досягнуті домовленості ще повинна ратифікувати Верховна Рада України.

Серед таких умов європейська сторона висуває продовження політичних та економічних реформ в Україні, утвердження демократії, верховенства права, прав людини, а також боротьбу з корупцією, включаючи створення Вищого антикорупційного суду.

 

Порошенко: Україна буде постачати газ для ЄС, а Nord Stream 2 – неможливий

Президент Петро Порошенко заявив, що будівництво “Північного потоку-2” є неможливим, а Україна постачатиме для ЄС необхідний газ.

Про це він заявив під час спільної прес-конференції з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском і Президентом Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером у Брюсселі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Україна є стратегічним партнером європейських країн, який буде постачати необхідний газ для ЄС. Ось чому я хочу ще раз наголосити, що проект “Північний потік-2″ неможливий, і ми закликаємо зупинити побудову даного проекту”, – сказав Порошенко.

Він наголосив, що вітає нещодавнє рішення Європейської Комісії продовжити економічні та секторальні санкції проти Росії.

“Санкції змушують Росію заплатити велику економічну ціну, і вони будуть дотриманими до тих пір, поки Росія не змінить свою поведінку”, – сказав Порошенко.

Він додав, що Росія має розпочати зі звільнення усіх нелегально утримуваних українських заручників, зокрема на Кримському півострові та в Росії.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, 9 липня, у Брюсселі (Бельгія) проходить ХХ саміт “Україна-ЄС”. Саміт присвячений обговоренню стану імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС, включаючи створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, та перспектив подальшого поглиблення секторальної інтеграції України у сферах цифрового ринку, енергетичного союзу, митної справи, юстиції та внутрішніх справ.

 

Люблінський воєвода назвав провокацією урочистості за участю Порошенка

Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек назвав провокацією вчорашні події в селі Сагринь, де за участі Президента України Петра Порошенка відбулося вшанування українців, які загинули від рук польських “селянських батальйонів” та підрозділів Армії Крайової у 1944 році. Про це повідомляє УНН з посиланням на польский портал Onet.pl.

За його словами, всі вчорашні події були “однією великою провокацією”. Він сказав, що вбивства українців там мали місце 10 березня 1944 року.

“Як це співвідноситься з 8 липня? Цього ніхто не знає. Це було зроблено як провокація до 75-ї річниці трагічного кривавого тижня на Волині, коли в системний спосіб українські націоналісти, бандити, яких важко знайти в історії світу, по звірячому замордували тисячі поляків”, — повідомив Чарнек.

Він також пообіцяв подати до прокуратури скаргу на голову Українського товариства Польщі Гжегожа Купріяновича. “Пан Купріянович однозначно порівнює події в Сагрині з подіями на Волині. Порівнює 130 тисяч жертв геноциду з кількомастами особами, які загинули в Сагрині. На мою думку, це може бути злочином” — вважає воєвода.

Чарнек посилається на положення Карного кодексу щодо зневаги народу чи Польської держави , а також на статтю 55 закону про Інститут національної пам’яті.

Голова Українського товариства обурений словами Чарнека. Він вважає, що вчора не сказав ні слова неправди, і що українці мають право на власне бачення історії. “Це ганебно, коли найвищий представник польської держави у Люблінському воєводстві називає „провокацією“ траурні церемонії на честь жертв за участю глави іншої держави”, — заявив Купріянович.

Як повідомляв УНН, Туск закликав Україну і Польщу знайти новий підхід у відносинах.

 

Туск закликав Київ і Варшаву до повної солідарності

Україна і Польща повинні знайти нові підходи у своїх відносинах та не повторювати помилки історії.

На цьому наголосив президент Європейської ради Дональд Туск на прес-конференції після завершення у понеділок у Брюсселі саміту Україна-ЄС, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Незалежність України та безпека Польщі й усього регіону величезним чином залежать від відносин між Києвом і Варшавою. Нещодавня напруженість показує, що не всі вивчили лекції з історії. Тільки повна солідарність між Україною і Польщею може врятувати нас від повторення трагічної історії. Я закликаю владу обох країн до нового підходу у питанні наших відносин і позитивного мислення», – сказав польський політик.

Він наголосив, що до конфлікту між Україною і Польщею можуть прагнути лише супротивники.

Як відомо, останнім часом відносини між Києвом і Варшавою погіршилися через розбіжність у трактуванні історичних подій.

 

ЄС чекає поправок до закону про Антикорупційний суд – Туск

Євросоюз визнає суттєвий прогрес реформ в Україні, але боротьба з корупцією має залишатися пріоритетом.

Про це заявив українською мовою президент Європейської ради Дональд Туск за результатами саміту Україна-ЄС у понеділок у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми вітаємо нещодавній закон про створення Вищого антикорупційного суду та чекаємо на ухвалення поправок, які потрібні для належної роботи суду”, – зауважив президент Європейської ради.

Туск наголосив, що антикорупційні реформи мають залишатися пріоритетом порядку денного України.

Європейський Союз визнає той серйозний поступ, що його Україна здійснила у впровадженні реформ”, – сказав президент Європейської ради.

Водночас Туск зауважив, що деякі реформи, зокрема пенсійна та у сфері охорони здоров’я, будуть складними у короткостроковій перспективі, але зроблять Україну сильнішою у довгостроковій.

Він також відзначив, що економіка України поступово виходить із кризи та показує позитивну динаміку.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада у четвер планує розглянути у другому читанні законопроект №7441, що передбачає внесення змін до закону “Про судоустрій і статус суддів” у зв’язку з ухваленням закону про Вищий антикорупційний суд, яким пропонується врегулювати питання організації та діяльності ВАС і який має містити норму закону про Антикорупційний суд у частині апеляцій.

Як повідомляв Укрінформ, 21 червня Верховна Рада ухвалила за основу законопроект №7441, яким пропонується врегулювати питання організації та діяльності Вищого антикорупційного суду та гарантій діяльності його суддів.

Того ж дня ВР ухвалила закон “Про утворення Вищого антикорупційного суду”, яким запустила створення ВАС.

7 червня Рада ухвалила закон “Про Вищий антикорупційний суд”, яким визначаються засади організації та діяльності Вищого антикорупційного суду, спеціальні вимоги до суддів цього суду та гарантії їх діяльності.

Згідно з законом, ВАС здійснюватиме правосуддя у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до його юрисдикції (підсудності), а також шляхом здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у таких кримінальних провадженнях.

 

Джонсон подав у відставку

Борис Джонсон подав у відставку з посади міністра закордонних справ Великої Британії.

Про це повідомляє AP із посиланням на Офіс прем’єр-міністр країни Терези Мей.

“Уряд Великої Британії повідомив, що міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон подав у відставку на тлі розколу в Кабміні через Brexit“, – йдеться у повідомленні.

В Офісі Тереза Мей повідомили, що  прем’єр-міністр прийняла заяву про відставку Джонсона, і найближчим часом оголосить ім’я нового очільника МЗС Великої Британії.

Як повідомлялося, британський міністр з питань виходу з Європейського союзу Девід Девіс подав у відставку через незгоду зі стратегією “м’якого брексита” прем’єра Терези Мей. Однак через кілька годин королева Великої Британії Єлизавета ІІ вже схвалила кандидатуру нового міністра з питань виходу з ЄС. Їм став Домінік Рааб, який раніше працював  на посаді міністра з питань житлової політики.

 

Главою МЗС Британії став екс-міністр охорони здоров’я

Міністерство закордонних справ Великої Британії очолив колишній міністр охорони здоров’я Джеремі Хант.

Про це повідомляє the Guardian.

«Її величність королева затвердила призначення Джеремі Ханта в якості міністра закордонних справ», – повідомили в канцелярії уряду.

Джеремі Хант є членом уряду Великої Британії з 2010 року. Він був міністром культури, ЗМІ та спорту протягом двох років. У 2012 р. став міністром охорони здоров’я соціального захисту. 51-річний Хант представляє Консервативну партію.

Як стало відомо у понеділок, 9 липня, Борис Джонсон подав у відставку з посади міністра закордонних справ Великої Британії на тлі розколу в Кабміні через Brexit.

Також подав у відставку британський міністр з питань виходу з Європейського союзу Девід Девіс. За кілька годин королева Великої Британії Єлизавета ІІ вже схвалила кандидатуру нового міністра з питань виходу з ЄС – Домініка Рааба, який раніше працював на посаді міністра з питань житлової політики.

 

Мей призначила нового міністра з Brexit

Королева Великої Британії Єлизавета ІІ схвалила кандидатуру Домініка Рааба на посаді міністра з питань виходу з ЄС.

Про це інформує офіс прем’єр-міністра Великої Британії Терези Мей, повідомляє Reuters

“Королева (Єлизавета ІІ – ред.) рада схвалити кандидатуру депутата Домініка Рааба на посаді міністра з питань виходу Великої Британії з Європейського Союзу“, – йдеться у заяві.

Зазначається, що раніше Рааб обіймав посаду міністра з питань житлової політики.

Раніше британський міністр з питань виходу з Європейського Союзу Девід Девіс подав у відставку через незгоду зі стратегією “м’якого Brexit” прем’єр-міністра Терези Мей.

 

Туск: На жаль, ідея Brexit не пішла у відставку з Джонсоном і Девісом

Президент Європейської ради Дональд Туск висловив жаль з приводу того, що сама ідея виходу Британії з ЄС не пішла у відставку разом з двома британськими міністрами – Девідом Девісом і Борисом Джонсоном.

Про це він написав у своєму Twitter.

“Політики приходять і йдуть, але проблеми, які вони створили для людей, залишаються. Я можу тільки шкодувати, що ідея Brexit не пішла у відставку разом з Девісом і Джонсоном. Але… хто знає?”, – написав Туск.

Як повідомлялося, британський міністр з питань виходу з Європейського Союзу Девід Девіс подав у відставку через незгоду зі стратегією “м’якого брексіту” прем’єра Терези Мей. Пізніше стало відомо про відставку міністра закордонних справ Великої Британії Бориса Джонсона, найближчими днями прем’єр-міністр оголосить про кандидата на його заміну.

 

Трамп: За деякими підрахунками, США виплачують до 90% внесків у НАТО

Ще до початку саміту НАТО в Брюсселі президент США Дональд Трамп розкритикував союзників по Альянсу за недостатні фінансові внески з боку багатьох країн-членів Організації.

Відповідні заяви глава Білого дому розмістив на офіційній сторінці в мережі Twitter.

“Сполучені Штати витрачають значно більше в НАТО, ніж будь-яка інша країна. Це несправедливо і це неприйнятно. Попри те, що ці країни збільшують свої внески після того, як я обійняв посаду, вони повинні зробити набагато більше”, – заявив американський президент.

Далі він навів деякі цифри, зауваживши, що Німеччина сплачує лише 1% від свого ВВП, в той час як Сполучені Штати – 4%.

“За деякими підрахунками, США виплачують до 90% (внесків – ред.) у НАТО, причому багато країн ніяк не можуть досягти своїх 2-відсоткових зобов’язань”, – зауважив Трамп.

При цьому він згадав про те, що ЄС має торговельний профіцит в розмірі $151 млн у відносинах зі США, запровадивши також “великі торговельні бар’єри” для американської продукції.

Як повідомлялося, 11-12 липня в Брюсселі відбудеться саміт НАТО, в роботі якого також планує взяти участь президент Сполучених Штатів.

 

Сенатор нагадав Трампу, про що не слід забувати на зустрічі з Путіним

Голова Комітету з питань зовнішніх відносин Боб Коркер попередив адміністрацію Трампа перед зустріччю з Путіним, що під час переговорів у Гельсінкі слід пам’ятати й враховувати тривалу агресію Росії проти України, її дії в Сирії та втручання у вибори.

На цьому він наголосив у своїй заяві за результатами поїздки до Європи.

“Коли я перебував у Швеції, Данії, Латвії й Фінляндії як голова Комітету з питань зовнішніх відносин Сенату, було чітко зрозуміло, що дестабілізуюча поведінка Росії продовжує мати серйозний вплив”, – зауважив американський законодавець.

Він підкреслив, що нинішня адміністрація США не повинна залишати це без відповіді. “В очікуванні майбутнього саміту в Гельсінкі важливо, щоб США не закривали очі на довгу історію агресії путінського режиму, в тому числі порушення територіальної цілісності України, втручання у вибори та нинішню активність у Сирії”, – наголосив голова міжнародного комітету Сенату США.

Як зазначив Коркер, США мають міцно стояти разом зі своїми союзниками по НАТО й підтвердити трансатлантичне партнерство.

Сенатор Боб Коркер впродовж 28 червня – 5 липня здійснив поїздку країнами Балтії і Північної Європи. Він перебував там у складі групи американських законодавців. Турне зосереджувалося на важливих для США питаннях політики й безпеки, включаючи  російський вплив у регіоні.

 

Трамп вірить, що Кім Чен Ин виконає “ядерні” домовленості

Президент США Дональд Трамп висловив упевненість, що попри складний характер останніх переговорів держсекретаря Майка Помпео в Пхеньяні, північнокорейська сторона виконуватиме домовленості, досягнуті на саміті в Сінгапурі.

Таке переконання глава Білого дому висловив у понеділок на офіційній Тwitter-сторінці.

“Я впевнений, що Кім Чен Ин виконуватиме домовленості, які ми підписали, і що більш важливо, шануватиме наше рукостискання. Ми домовилися про денуклеаризацію Північної Кореї”, – зауважив американський президент.

Водночас він висловив занепокоєння, що Китай може спричинити негативний вплив на угоду через позицію США в питаннях торгівлі. Натомість Трамп підкреслив, що сподівається на конструктивний підхід.

Як повідомлялося, зустріч президента США Дональда Трампа і лідера КНДР Кім Чен Ина відбулася 12 червня в Сінгапурі. Тоді була підписана заява, яка підтвердила наміри Північної Кореї позбавитися ядерної зброї. Наприкінці минулого тижня державний секретар США Майк Помпео перебував з візитом у Пхеньяні для переговорів по практичній реалізації домовленостей. У КНДР заявили, що діалог зі Сполученими Штатами засмучує північнокорейську сторону через “односторонній тиск” з боку США.

 

Членство в НАТО: Македонія чекає “зеленого світла” для переговорів

Македонія розраховує отримати згоду на початок переговорів щодо її членства у НАТО вже на цьому тижні.

Про це заявив глава МЗС Македонії Нікола Дімітров у кулуарах саміту Західних Балкан у Лондоні, повідомляє Reuters.

“У нас великі очікування, і я думаю, що все вже підготовано і має відбутися цього тижня… Ми маємо бути готові почати переговори щодо вступу”, – сказав він.

Минулого місяця генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Альянс готовий схвалити переговори про членство Македонії на саміті цього тижня.

Столтенберг зазначив, що нещодавня угода країни із Грецією про зміну назви на Північну Македонію і кінець багаторічної суперечки були “історичним угодою, яке надає історичну можливість” для Скоп’є вступити до НАТО.

Однак процес зміни назви загальмувався через внутрішні суперечки в обох країнах.

 

Кораблі, літаки і субмарина: військові НАТО прибули на Sea Breeze-2018

У багатонаціональних навчаннях Sea Breeze 2018 братимуть участь військовослужбовці з 19 країн-членів НАТО та країн-учасниць програми НАТО “Партнерство заради миру”.

Про це повідомив на церемонії відкриття навчань в Одесі командувач Військово-морських сил ЗСУ віце-адмірал Ігор Воронченко.

“Хочу сказати, що ми успішно здійснили планування серії заходів з метою розміщення й розгортання кораблів та авіаційних груп, що прибули для участі в навчаннях Sea Breeze 2018 в Одеській та Миколаївській областях і північно-західній частині Чорного моря. Врахували й те, що маємо іншу, більш напружену ситуацію в басейні Чорного та Азовського морів порівняно з тією, яка була рік тому”, – зазначив Воронченко.

Як наголосив віце-адмірал, “Чорне та Азовське моря – не внутрішні озера Російської Федерації, і не слід диктувати нам умови”.

Відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу про заплановані ключові операції  навчань Sea Breeze 2018, керівник навчань з боку ВМФ США капітан I рангу Метью Ліман зазначив: “Учасникам однієї з ключових морських операцій належить, згідно із сценарієм, здійснювати надійний захист підрозділу особливої цінності”.

Зі свого боку, керівник навчань з боку України контр-адмірал Олексій Неїжпапа уточнив, що учасники навчань будуть відпрацьовувати дії у нестабільному регіоні, а координувати дії надводних кораблів та підрозділів морської піхоти України, США, Молдови та Грузії офіцери будуть з флагманського корабля Шостого флоту США.

За його словами, у навчаннях візьмуть участь 29 надводних кораблів і катерів та авіагрупа у складі 25 літаків і вертольотів.

Капітан I рангу Ліман також висловив вдячність “командуванню ВМС Туреччини за те, що на навчання направлено субмарину, яка буде відігравати роль противника об’єднаних морських сил та авіаційної групи. Адже наявність підводного човна додає складності багатонаціональному навчанні”.

 

В Одеському порту ошвартувались кораблі багатонаціональної ескадри

Чотири надводні кораблі та підводний човен, що братимуть участь у навчаннях Sea Breeze 2018, прибули до Одеського морського порту.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Біля 15 причалу морвокзалу кинув якір флагман 6-го флоту ВМФ Сполучених Штатів USS Mount Whitney, неподалік – ескадренний есмінець США УРО USS Porter

Турецький фрегат TCG Yavuz відшвартувся біля 18 причалу морвокзалу, а болгарський корвет  BGS Bodri кинув якір у Практичній гавані, поряд з кораблями МВС України.

Єдиний підводний човен TCG Yildiray, що теж прибув на навчання з Туреччини, одесити та гості міста оглядають біля понтонного причалу Одеського яхт-клубу.

 

В Одесі стартують навчання Sea Breeze-2018

У понеділок в Одесі стартують  українсько-американське навчання Sea Breeze-2018.

Першим до морського порту зайшов флагманський корабель Шостого флоту ВМФ США USS Mount Whitney, повідомляє прес-служба Шостого флоту ВМФ США.

“USS Mount Whitney радий повернутися в Чорне море. Ми з нетерпінням очікуємо спільної роботи з нашими партнерами в регіоні для побудови відносин, які будуть сприяти миру і економічній стабільності в регіоні і на планеті. Присутність Mount Whitney забезпечить впевненість наших партнерів і союзників в нашій прихильності морської безпеки і загальних інтересів”, – зазначив командир корабля Роберт Агілар.

У навчанні візьме участь також американський ракетний есмінець USS Porter (DDG 78).

Крім американських, прибувають також кораблі ВМФ Туреччини та Румунії, підрозділи спеціального призначення і водолази з Великої Британії і Канади, грузинські та молдавські підрозділи морської піхоти. Усього візьмуть участь у навчанні Sea Breeze-2018 військовослужбовці 14 держав – Болгарії, Великої Британії, Греції, Грузії, Данії, Естонії, Канади, Литви, Молдови, Норвегії, Румунії, Польщі, Туреччини і Швеції.

Як повідомлялося, учасники навчання, що триватиме з 9 по 21 липня, відпрацюють завдання, погоджені багатонаціональним штабом з планування та ведення морських операцій відповідно до стандартів НАТО, в Одеській та Миколаївській областях і в північно-західній частині Чорного моря.

У 2017 році взяли участь у щорічному навчанні понад 30 кораблів, катерів і суден забезпечення, більше 25 літаків і вертольотів, а також особовий склад з 16 країн, включно з Україною, сукупною чисельністю понад три тисячі осіб.

З боку України у заходах Sea Breeze-2017 брали участь підрозділи Військово-морських сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Сухопутних та Повітряних сил України, а також Інженерні війська.

 

Помпео прибув до Кабула з неоголошеним візитом

Державний секретар США Майк Помпео прибув до Кабула з неоголошеним візитом.

Про це повідомляє AFP з посиланням на анонімного афганського чиновника.

“Держсекретар США Помпео несподівано відвідав Кабул”, – йдеться в повідомленні.

Візит держсекретаря в афганську столицю не було оголошено заздалегідь.

Згідно з повідомленням афганського видання Ariana News, держсекретар зустрінеться з президентом країни Ашрафом Гані, а також ключовими чиновниками Афганістану для обговорення питань про підтримку афганських збройних сил і допомоги США Афганістану.

 

Ердоган офіційно вступив на посаду президента Туреччини

Переобраний президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган склав присягу і офіційно вступив на посаду президента країни.

Про це повідомляє Yeni Safak.

“У понеділок Реджеп Таїп Ердоган склав присягу і був оголошений першим президентом Туреччини з виконавчими повноваженнями”,- йдеться у повідомленні.

Після церемонії Ердоган вирушить до мавзолею засновника Турецької Республіки Кемаля Ататюрка, а потім поїде до президентської резиденції.

Як повідомлялося, голова Вищої виборчої комісії Туреччини Саді Гювен оголосив підсумки загальнонаціонального голосування 24 червня на дострокових виборах президента і парламенту країни. За даними ЦВК, на президентських виборах переміг нинішній глава держави Реджеп Таїп Ердоган, а до парламенту 27-го скликання проходять п’ять політичних партій.

 

Гройсман прибув до Туреччини на інавгурацію Ердогана

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман прибув до Туреччини на церемонію інавгурації переобраного президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.

Про це у Twitter повідомив Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

“До Туреччини прибув Володимир Гройсман з метою участі у церемонії інавгурації Ердогана”, – написав дипломат.

Як повідомляв Укрінформ, переобраний президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган склав присягу і офіційно вступив на посаду президента країни.

На Шкільний аеродром Одеси, де господарюють українські військовики, продовжують прибувати літаками для участі у багатонаціональних навчаннях Sea Breeze 2018 підрозділи ВМФ США та військові вантажі.

За словами командувача ВМС ЗСУ віце-адмірала Ігоря Воронченка, що відкрив сьогодні українсько-американські навчання, всього у них візьмуть участь близько трьох тисяч військовослужбовців, а “основними навчально-бойовими елементами та завданнями моряків протягом 9-21 липня стануть дії протикорабельної та протиповітряної оборони, висадки морського десанту на необладнане узбережжя, проведення рейдових дій, тактичне маневрування та плавання в ордерах”.

 

Ердоган представив новий уряд Туреччини

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган оголосив склад нового Кабінету міністрів країни.

Про це повідомляє АА.

Враховуючи, що Туреччина перейшла на президентську форму правління, посада прем’єр-міністра скасована, а віце-президентом став Фуат Октай, який раніше очолювава Агентство з надзвичайних ситуацій і стихійних лих.

Кількість міністерств скоротилася з 21 до 16.

Зокрема, міністерство закордонних справ, об’єднане з міністерством у справах ЄС, як і в колишньому уряді, очолив Мевлют Чавушоглу.

Главою Міністерства оборони став екс-керівник генштабу Хулуси Акар.

Також до складу Кабінету міністрів увійшли: Абдульхамит Гюль – міністр юстиції; Берат Албайрак – міністр казначейства та фінансів; Сулейман Сойлу – міністр внутрішніх справ; Мехмет Ерсой – міністр культури і туризму; Зехра Зюмрют Селчук – міністр праці, соцпослуг і сім’ї; Фатіх Денмез – міністр енергетики і природних ресурсів; Мехмет Касапоглу – міністр молоді та спорту; Зія Сельчук – міністр нацосвіти; Фахреттин Коджа – міністр охорони здоров’я; Рухсар Пекджан – міністр торгівлі; Мехмет Джахит Туран – міністр транспорту і інфраструктури; Мустафа Варанк – міністр промисловості і технологій; Бекір Пакдемирлі – міністр сільського і лісового господарства; Мурат Куруме – міністр навколишнього середовища і містобудування.

Виступаючи на прес-конференції Ердоган підкреслив, що формування нової системи правління стало одним із найбільш значущих демократичних перетворень за всю історію Туреччини.

«Сьогодні успішно завершено одне з найважливіших демократичних перетворень в історії нашої країни. Туреччина увійшла до числа небагатьох країн світу, яким вдалося демократичним шляхом змінити систему правління», – сказав Ердоган.

Як відомо, 9 липня переобраний президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган прийняв присягу і офіційно вступив на посаду президента країни.

На референдумі, який відбувся 16 квітня 2017 року, понад 51% громадян Туреччини висловилися за внесення змін у конституцію, що значно розширюють президентські повноваження.

 

На півдні Сирії вбили сімох російських військових – ЗМІ

Сирійські повстанці вбили у неділю сімох російських військових на півдні Сирії в провінції Дераа в районі населеного пункту Ум аль-Мійазін.

Про це повідомляє лояльний сирійській опозиції медіаканал Nors For Studies.

“Жителі села Ум Аль-Мійазін відкрили вогонь по сімох російських солдатах та вбили усіх, що викликало низку авіаударів по селу”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що інцидент стався у неділю, 8 липня.

Пізніше в іншому повідомленні медіаканал із посиланням вже на свої джерела повідомив, що інформація про ліквідацію російських військових біля села є вірогідною. Зазначалося, що операція була проведена молоддю села Ум Аль-Мійазін проти блок-посту російських окупаційних військ та сил Асада в районі мосту об 11:00, до входження російських окупантів та сил Асада в село.

Раніше сирійські медіа-ресурси повідомляли, що в південну провінцію Дераа, де зараз відбувається наступ військ режиму Асада та союзників, прибули підрозділи російської військової поліції з бронетехнікою, опублікувавши відповідні фото.

 

Секретар Радбезу РФ боїться дестабілізації ситуації в Криму

Секретар Ради безпеки Російської Федерації Микола Патрушев не виключає дестабілізації ситуації в окупованому Криму з боку кримських татар і українців. Про це Патрушев заявив сьогодні в Севастополі, передає УНН з посиланням на ТАСС.

“Загроза дестабілізації суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації зберігається. Вони насамперед пов’язані з “деструктивними прагненнями діючої політичної влади України” і особливо з агресивною “діяльністю українських націоналістів”, які не беруть волевиявлення народів Криму про возз’єднання Росією”, – сказав Патрушев.

Він зазначив, що діяльність “забороненого в Росії екстремістського “Меджлісу кримсько-татарського народу” з-за кордону” сприяє зростанню злочинів екстремістського характеру в Криму.

“Крім того, радикально налаштовані лідери “Меджлісу кримського-татарського народу”, перебуваючи за кордоном, висловлюють свою готовність до провокаційних дій, в тому числі вчинення диверсійно-терористичних актів. Ці фактори сприяють також зростанню злочинів терористичного характеру і екстремістської спрямованості”, – сказав Патрушев.

Нагадаємо, в березні 2014 року Російська Федерація анексувала АР Крим, провівши незаконний “референдум”.

Як повідомляв УНН, спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер розповів, чого варто очікувати від зустрічі Президентів РФ Володимира Путіна і США Дональда Трампа, яка відбудеться в Гельсінкі в середині липня.

 

Смерть від “Новічка”: Лондон офіційно звинуватив Москву

Міністр оборони Великої Британії Гевін Вільямсон звинуватив Росію в отруєнні “Новічком” у місті Еймсбері 44-річної британки Дон Стерджесс.

Про це повідомляє Reuters.

“Проста дійсність така, що дії Росії призвели до смерті британської громадянки”, – заявив Вільямсон перед парламентом країни.

Він також заявив про впевненість у тому, що світ об’єднається в засудженні цього інциденту.

Як повідомляв Укрінформ, у місті Еймсбері графства Вілтшир на півдні Англії 4 липня були виявлені непритомними 45-річний Чарлі Роулі і 44-річна Дон Стерджесс. Обидва перебували в критичному стані, який пов’язують з впливом невідомої речовини.

У пари були виявлені симптоми, подібні до тих, які спостерігалися у екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії, які були отруєні у місті Солсбері в березні цього року.

Одна з жертв отруєння, Дон Стерджесс, померла в госпіталі у неділю.

 

ФІФА оштрафувала хорвата Вукоєвіча “за неспортивну поведінку” після матчу ЧС з росіянами

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) прийняла рішення оштрафувати члена делегації національної збірної Хорватії Огнена Вукоєвича за неспортивну поведінку після матчу 1/4 фіналу чемпіонату світу з командою Росії. Про це повідомляє прес-служба ФІФА, інформує УНН.

Після матчу, в якому хорвати обіграли збірну Росії в серії пенальті, з’явилося відео з роздягальні хорватської команди, в якому захисник збірної Домагой Віда крикнув “Слава Україні!”, А Вукоєвич сказав, що присвячує перемогу Україні.

Згодом, Хорватський футбольний союз скасував акредитацію колишнього півзахисника збірної Огнена Вукоєвича на Чемпіонат Світу з футболу — 2018 і звільнив його від обов’язків одного з помічників тренера збірної.

Як повідомляв УНН, українські футбольні вболівальники відреагували на відео-звернення захисника збірної Хорватії Домагоя Виду зі словами підтримки Україні.

 

Вукоєвича виключили з хорватської делегації за “Славу Україні!” на ЧС-2018

Федерація футболу Хорватії офіційно заявила про припинення виконання Огнєном Вукоєвичем його функцій у збірній Хорватії та виключення його зі складу делегації в Росії.

Про це повідомляється на порталі організації.

Федерація футболу Хорватії повідомляє громадськість про те, що Огнєн Вукоєвич звільнений від обов’язків помічника тренера національної команди за рішенням керівництва хорватської федерації. Він більше не є членом Хорватської делегації на чемпіонаті світу з футболу в Росії», – йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що Федерація футболу Хорватії вибачається перед російською громадськістю за «спірний відеоролик» після чвертьфіналу Кубка світу, у зв’язку з яким ФІФА було вжито дисциплінарних заходів – винесено попередження Домагою Віде.

Нагадаємо, в ніч на 8 липня після перемоги над збірною Росії екс-захисник київського “Динамо” Домагой Віда, який забив у ворота росіян один гол, а потім реалізував післяматчевий одинадцятиметровий, разом з селекціонером “Динамо” і членом хорватського тренерського штабу Огнєном Вукоєвичем записали відеозвернення у роздягальні команди. У ролику хорватський гравець говорить: «Слава Україні, давай, давай!», а Вукоєвич додає: «Ця перемога за “Динамо” і за Україну. Хорватія, вперед!».

Відео викликало хвилю обурення в російських медіа та соцмережах.

 

Українські вболівальники обвалили рейтинг сторінки ФІФА в Facebook

На сторінці з’явилося багато негативних оцінок з підписами «Слава Україні», пише Главком.

Сторінка Міжнародної федерації футболу (ФІФА) в facebook впала в рейтингу до 1,6 зірки з п’яти. На сторінці з’явилося багато негативних оцінок з підписами «Слава Україні».

Станом на 21.50, вже 123 тисячі чоловік поставили сторінці ФІФА одиницю.

Після матчу Росія – Хорватія Домагой Віда з Огнєном Вукоєвичем записали відеозвернення зі словами «Слава Україні». Віда у підсумку отримав попередження від ФІФА, а Вукоєвича звільнили зі збірної Хорватії.

Футболіст пізніше пояснив свій вчинок, але був попереджений ФІФА.

Як відомо, Міжнародна федерація футболу (ФІФА) винесла попередження захиснику збірної Хорватії за неспортивну поведінку, що суперечить принципам чесної гри. Як стверджувало видання The Sun, згідно з дисциплінарним кодексом, футболіст міг отримати покарання у вигляді дискваліфікації на два матчі

 

Макрон приїде в Росію в супроводі французьких футболістів

Президент Франції Емманюель Макрон прибуде у вівторок в Санкт-Петербург на матч збірних Франції та Бельгії в супроводі групи відомих французьких футболістів і любителів футболу. Про це повідомило в понеділок агентство AFP, передає УНН.

Згідно з даними, отриманими з Єлисейського палацу, в групу супроводжуючих президента увійшов колишній бомбардир марсельського “Олімпіка” Жан-П’єр Папен, володар “Золотого м’яча” 1981 року. “Олімпік” є улюбленою футбольною командою Макрона.

Також в складі осіб, що супроводжують французького президента — Гі Ру, футболіст і тренер, який понад чотири десятки років знаходився на посту головного тренера клубу “Осер”. Зараз він є коментатором телеканалу BFM. Разом з Макроном в Росію спрямовується і Сільвен Порто, президент футбольного клубу “Сюрен”.

Крім того, з французьким президентом в Санкт-Петербург прибуде письменник Олів’є Гюе, відомий, зокрема, своїми спортивними хроніками про чемпіонат світу, які публікуються газетою Le Monde. Французького лідера також буде супроводжувати представник групи молоді, з якою глава держави познайомився в серпні 2017 року під час відвідин спортивного центру в департаменті Івелін на північний захід від Парижа.

Як повідомляв УНН, Іспанія залишилась без тренера після провалу на ЧС-2018.

 

У І півріччі інфляція сягнула 12,6%

У січні-червні 2018 року інфляція сягнула 12,6% у відповідності до аналогічного періоду минулого року. Про це свідчать дані Держстатистики, передає УНН.

Зокрема, за даними Держстатистики, інфляція у січні-червні склала 12,6% у відповідності до січня-червня 2017 року.

Також зазначається, що споживчі ціни в червні 2018 року порівняно з попереднім місяцем не змінилися, водночас з початку року зросли на 4,4%. Базова інфляція в червні 2018 року порівняно з попереднім місяцем становила 0,0%, з початку року — 3,5%.

На споживчому ринку в червні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,5%. Найбільше (на 9,8%) подешевшали яйця. На 2,1–0,2% знизилися ціни на фрукти, молоко та молочні продукти, сало, овочі, цукор, рис, свинину, яловичину. Водночас на 0,7–0,4% подорожчали хліб, макаронні вироби, продукти переробки зернових, безалкогольні напої.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,6%, у т.ч. тютюнові вироби — на 2,6%, алкогольні напої — на 0,4%.

Зростання тарифів на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,3% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на утримання будинків та прибудинкових територій на 2,1%, плати за оренду житла — на 0,9%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 0,6% в основному спричинено подорожчанням проїзду у залізничному пасажирському транспорті на 10,4%.

Нагадаємо, у січні—травні 2018 року продукти харчування та безалкогольні напої подорожчали на 4,6%. Найбільше (на 20,9% та 15,7%) зросли ціни на овочі та фрукти.

 

Шахтарям сьогодні надійдуть 324 мільйони зарплатного боргу – Міненерго

Сьогодні на підприємства вугільної галузі надійдуть 324 мільйони гривень державної підтримки для виплати заробітної плати шахтарям.

Про це Міністерство енергетики та вугільної промисловості повідомило у Facebook.

“Міністр Ігор Насалик провів робочу нараду за участю керівників структурних підрозділів Міненерговугілля щодо вирішення нагальних питань виплати зарплати працівникам державних вугледобувних підприємств та подальших дій щодо налагодження ефективної роботи вугільної галузі. Профільний заступник міністра поінформував, що виділені кошти державної підтримки в сумі 324 млн грн сьогодні надійдуть на підприємства галузі”, – йдеться у повідомленні.

Міністр також наголосив, що уряд за підтримки профільного Комітету Верховної Ради України докладає зусиль для врегулювання кризових явищ у державному секторі вугільної галузі.

Як повідомлялося, 3 липня півсотні гірників ДП “Львіввугілля” перекрили міжнародну трасу Львів-Рава-Руська, вимагаючи виплати заробітної плати. Уже 5 липня Мінфін виділив кошти і Міненерговугілля розподілило їх відповідно до рішення уряду. Очікувалось, що вони надійдуть на вугледобувні підприємства ще в п’ятницю, 6 липня.

 

Птахівничі підприємства отримали преференцій на рекордні $1,3 мільярда – експерти

Протягом 2014-2017 років загальна державна фінансова підтримка птахівничих підприємств в Україні становила 5 мільярдів гривень щорічно. Загальна сума преференцій галузі за цей період сягнула рекордних 1,3 мільярда доларів.

Про це сказав завідувач відділу Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Леонід Тулуш, презентуючи результати аналізу ефективності державної фінансової підтримки розвитку аграрного сектору економіки та її впливу на розвиток різних галузей сільгоспвиробництва в Україні.

«Так, протягом 2014-2017 років птахівничі підприємства змогли акумулювати у своєму розпорядженні рекордні для аграрного сектора економіки обсяги державної підтримки у формі податкових преференцій. За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, вони перевищили 20,5 млрд грн, або 1,3 млрд дол. США за офіційним курсом НБУ за відповідні періоди», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що ці бюджетні кошти були залучені птахівниками через різні інструменти фіскального стимулювання.

«Левову їх частку – 50% – склали суми ПДВ-акумуляції, яка надавала можливість залишати у розпорядженні птахівничих підприємств належних держбюджету сум ПДВ. За 2014-2017 роки обсяги ПДВ-акумуляції лише по діяльності з виробництва та переробки м’яса птиці перевищили 6,5 млрд грн, або 340 млн дол. США», – інформують в Інституті.

Так, за рахунок звільнення від стандартного порядку сплати податку на прибуток птахівники за останні чотири роки змогли отримати додаткових фінансових ресурсів у обсязі 6,2 млрд грн, або 380 млн дол. США за офіційним курсом НБУ за відповідні періоди.

При цьому пільга у вигляді звільнення від прямого оподаткування прибутку птахівничих підприємств, генерованого діяльністю з виробництва та переробки м’яса птиці, за 2014-2017 роки перевищила 3,9 млрд грн, або 185 млн дол. США.

За даними Інституту, сприятливий режим оподаткування ПДВ експортних поставок продукції птахівництва, який передбачав здійснення ПДВ-відшкодування при експорті – в умовах, коли за неперероблену рослинницьку продукцію експортне ПДВ-відшкодування не здійснювалось, – забезпечив птахівничим підприємствам за 2014-2017 роки 4,4 млрд грн, або 285 млн дол. США додаткових фінансових ресурсів. З них по діяльності з виробництва та переробки м’яса птиці – майже 3,0 млрд грн, або 195 млн дол. США.

Таким чином, протягом 2014-2017 років загальна державна фінансова підтримка птахівничих підприємств сягала 5 млрд грн щорічно. У 2015 році обсяги підтримки по відношенню до сукупного обсягу доходів птахівничих підприємств перевищили 12,5%, при досить високій рентабельності птахівничого бізнесу, якої він досяг ще у 2014 році.

За період 2014-2017 років прибутки підприємств від діяльності, пов’язаної з виробництвом м’яса птиці та яєць, склали сукупно понад 34 млрд грн. При цьому держава продовжувала дотувати галузь, наголосив експерт.

 

Причини гальмування експорту фруктів та овочів з України дослідили ООН та ЄБРР

Україна залишається нетто-імпортером, а потреби плодоовочевого ринку в країні з початку року задовольняються в значній мірі за рахунок імпорту. Причина такої ситуації полягає в поганій якості української продукції, застарілих технологіях та інфраструктурі.

Про це йдеться в дослідженні експортного потенціалу плодоовочевого сектору України, проведеного в рамках спільного проекту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) та ЄБРР “Покращення доступу українського агробізнесу до експортних ринків”, яке є у розпорядженні Укрінформу.

“Теоретично, Україна може в повній мірі самостійно задовольнити потреби внутрішнього ринку за рахунок власної продукції навіть у другій половині сезону, та суттєво наростити експортні поставки по низці позицій. Фактично ж, по більшості видів сезонних овочів та деяких фруктах та ягодах  Україна так і залишається нетто-імпортером, а потреби ринку після нового року по більшій мірі задовольняються за рахунок імпорту. Така картина в галузі пояснюється доволі невисокою якістю української продукції”, – йдеться у дослідженні.

Зазначається, що по факту, наразі в країні більше 80% виробництва овочів, фруктів та ягід зосереджене в господарствах населення чи в дрібних господарствах. Як результат, ці обсяги не враховують статистичні данні і подекуди реальний валовий збір може в рази перевищувати ті показники, що фіксує Укрстат. У таких господарствах продукція здебільшого вирощується без особливого дотримання фітосанітарних норм, що унеможливлює експорт виробленої ними продукції. Крім того, строк реалізації в даному випадку досить обмежений, враховуючи невисоку якість овочів та фруктів, а також той факт, що господарства населення та дрібні фермери зазвичай не мають обладнаних сховищ для довгострокового зберігання.

“Як результат, вони вимушені реалізовувати весь врожай в першій половині сезону, а більшість з них навіть збувають основні обсяги безпосередньо з поля за ціною, яка зазвичай нижче, ніж в середньому на ринку. Тож, такі продажі неможливо назвати системними, що має досить негативний вплив на розвиток ринку в цілому. Навіть якщо брати до уваги лише ті данні, що наводить Укрстат, частка експорту у більшості випадків залишається досить несуттєвою, що знову ж таки пояснюється недостатньо розвинутими технологіями виробництва навіть у комерційних господарствах, що вкрай негативно впливає на якісні характеристики продукції”, – наголошується в дослідженні.

Щодо великих гравців ринку, в дослідженні зазначається, що вони не прагнуть здобувати нових знань з провідних технологій вирощування, передпродажної доробки, пакування тощо. Крім того, вони не прагнуть вивчати потенційні зовнішні ринки збуту та змінювати структуру виробництва відповідно до них (переглядати сортову структуру виробництва, змінювати культуру та таке інше). Про це свідчить і той факт, що наразі в Україні лічені господарства вже отримали сертифікати на кшталт GLOBALG.A.P.

“Так, ці сертифікати по факту не є обов’язковими задля експорту, наприклад в країни ЄС. В той же час вони є невід’ємною вимогою більшості європейських роздрібних мереж та оптових компаній. Як результат, список потенційних країн-імпортерів, на ринку яких би українська продукція була конкурентною в плані якості, доволі обмежений, та включає в себе здебільшого країни колишнього Радянського Союзу”, – йдеться у дослідженні.

Ще один фактор, що гальмує розвиток українського експорту, є практично повна відсутність необхідної інфраструктури для успішної міжнародної торгівлі плодоовочевою продукцією, а також небажання виробників робити певні кроки у цьому напрямку.

Крім того, значна частина плодоовочевого бізнесу наразі так і залишається «в тіні».

“Яскравим прикладом цього може слугувати ситуація з волоським горіхом. Так, згідно з офіційними даними, у 2016 році Україна експортувала лущеного та нелущеного волоського горіху  майже у 40 разів більше, ніж було зібрано у комерційних господарствах”, – стверджується в дослідженні.

Наголошується, що в таких умовах Україні варто вирішити питання, чи доцільно робити акцент саме на збільшенні обсягів виробництва овочів та фруктів.

“Більш суттєво розширити географію експорту по більшості видів плодоовочевої продукції Україна поки що, на жаль, не в змозі. Поточний стан плодоовочевої галузі наявно свідчить про те, що Україна не нарощує свою присутність на  міжнародній арені в тому числі через те, що більшість українських виробників поки що не готові до експорту. Як показує практика, вони не прагнуть заключати довгострокові контракти з іноземними партнерами, оскільки бояться втратити можливість продати за вищою ціною на внутрішньому ринку, віддаючи перевагу одноразовому прибутку. Фермери не готові кооперуватися задля того, щоб гарантувати стабільні обсяги експорту продовж певного періоду, тоді як більшість господарств самотужки не здатні відвантажити такі обсяги. Отже, питання, чи варто Україні вирощувати більше овочів та фруктів поки що можна вважати риторичним. Тоді як для задля реалізації експортного потенціалу країни виробникам потрібно ще зробити чималу роботу”, – зазначається в дослідженні.

 

ЄБРР і FAO назвали українські овочі і фрукти з найбільшим експортним потенціалом

Європейський банк реконструкції і розвитку та Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) склали рейтинг плодоовочевої продукції України з найбільшим експортним потенціалом.

Відповідні матеріали передано в розпорядження Укрінформу.

“Заморожена малина, заморожена ожина, лущений волоський горіх, тепличні томати, лохина, нелущений волоський горіх, суниця садова заморожена, черешня, огірки тепличні, часник, броколі заморожена, цвітна капуста заморожена та яблука увійшли до ТОП-10”, – йдеться в повідомленні.

Процес ідентифікації продуктів з найбільшим потенціалом для експорту з України проводився у ході рейтингової оцінки основних категорій овочів і фруктів, які можуть вирощуватися в умовах України. В рамках рейтингового аналізу кожна з категорій отримувала певну кількість балів за такими критеріями:

– рівень технологій вирощування в Україні (порівняння врожайності в професійних господарствах України з урожайністю в країнах, які є світовими лідерами на ринку);

– кліматичні переваги;

– питома вага витрат на робочу силу (на основі опитування ключових учасників ринку);

– транспортабельність продукції;

– досвід експорту з України (на основі даних Митної служби України);

– зростання внутрішнього ринку (на основі ринкового аналізу галузі);

– відношення транспортних витрат до собівартості виробництва (на основі опитування ключових учасників ринку);

– зростання світового ринку та його ємність (на основі даних міжнародної ринкової статистики).

Крім того, по кожній з категорії продукції добиралися 50 країн, що демонстрували або найбільші обсяги імпорту продукції в 2012-2016 роках, або найшвидші темпи їх зростання у той же період.

До першої трійки увійшли Німеччина, Нідерланди та Об’єднане Королівство. За ними до першої десятки потенційних імпортерів української плодоовочевої продукції увійшли Бельгія, Франція, Австрія, Канада, Італія, Швеція та Польща. До п’ятнадцятки потрапили ОАЄ, США, Білорусь, Литва та Швейцарія.

 

Законопроект про блокування сайтів доопрацюють – депутат

Законопроект №6688 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері” є недосконалим, він буде доопрацьований.

Про це заявив один з авторів законопроекту – народний депутат, член Комітету з питань національної безпеки й оборони Іван Вінник (БПП) під час публічної дискусії щодо небезпеки згортання свободи слова в інтернеті, що відбулася в Національній спілці журналістів України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми запрошуємо спеціалістів ОБСЄ, будемо запрошувати спеціалістів Європейської консультативної місії, яка працює в Україні, Посольства США і обов’язково спеціалістів НАТО. Ми будемо опрацьовувати разом, так само, як ми опрацьовували закон про національну безпеку. І як тільки та за умови, що ми отримаємо якісь схвальні коментарі, що текст, який ми напрацювали спільно, відповідає і європейським принципам з дотримання, з одного боку, прав та свобод людини, свободи слова, з іншого боку, протидії злочинній пропаганді, після того, як відповідні коментарі цього проекту будуть зроблені, ми будемо його вносити як доопрацьований під цим самим номером, будемо розглядати”, – поінформував Вінник.

Він зазначив, що доопрацювання буде реалізовуватися “на рівні комітету, абсолютно відкрито”.

“Ми свідомі того, що проект не є досконалим. Ключові напрямки доопрацювання будуть однозначно робитися за ініціативою розробників, навіть без відповідних пропозицій від будь-кого, тому що ми вивчили дуже великий обсяг інформації”, – запевнив співавтор законопроекту.

Він нагадав, що днями в ОБСЄ розкритикували законопроект №6688 і закликали Верховну Раду “серйозно переглянути” його текст.

“ОБСЄ зробила заяву минулої п’ятниці. Суть її полягає в тому, що вони розуміють мотивацію України, чому вона впроваджує таке законодавство, але воно мусить бути ретельно опрацьоване. Що ми і плануємо зробити”, – сказав співавтор документа.

Вінник не зміг пояснити, чому законопроект включений до розгляду Верховною Радою на цьому тижні.

“Насправді цей проект включений в порядок денний. Але я як доповідач по цьому проекту скажу те, що сказав вам – спочатку ми доопрацюємо текст в комітеті, ми його оприлюднимо, зробимо збалансованим, щоб з одного боку захистити національні інтереси від злочинної пропаганди, з іншого – дотримуватися основоположних постулатів свободи слова, прав людини тощо”, – пообіцяв він.

Як зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко, на думку журналістів, громадських організацій, “цей законопроект у тому вигляді, в якому він є, загрожує свободі слова”.

“Ми акцентуємо саме на питанні по можливих загрозах саме для роботи і діяльності журналістів”, – підкреслив він.

Законопроект №6688 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері” зареєстрували 12 липня 2017 року народні депутати, члени Комітету з питань національної безпеки й оборони Іван Вінник (БПП), Дмитро Тимчук (“Народний фронт”) і Тетяна Чорновол (“Народний фронт”).

 

Присиваська громада стала першою брендованою ОТГ Херсонщини

Під час XII щорічного фестивалю Івана Купала в с. Григорівка, Присиваської ОТГ на Херсонщині було презентовано ребрендинг громади.

Представлений логотип громади було розроблено Анастасією Супрун  – радницею з питань комунікації Херсонського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Захід пройшов за ініціативи Херсонського ЦРМС, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону, повідомляє Укрінформ.

“У березні поточного року об’єднані громади Херсонської області уклали договір про міжмуніципальне співробітництво «Створення туристично-оздоровчого кластеру в громадах Асканія-Нова та Присиваській ОТГ». А вже сьогодні Присиваська ОТГ стала першою, що взялась за зміни в своєму візуальному позиціонуванні. Мені було дуже приємно долучитися до цього дійства й допомогти громаді розставити пріоритети: оформити логотип і визначитися з фірмовими кольорами. Також ми наразі працюємо над айдентикою (візуалізацією торгової марки, створення “обличчя”, корпоративного стилю компанії — ред.). Попередньо мною також було розроблено і буклети, які активно використовують для презентації громади”, – поділилась враженнями Супрун.

Логотип Присиваської ОТГ складається з кількох компонентів, які представляють туристичний потенціал громади: південне сонце на блакитному небі, Лемурійське рожеве озеро, лікувальна глина та цілюща сіль. Саме це приваблює сюди туристів у теплий сезон, адже Лемурійське озеро за вмістом у ньому солі наближається до Мертвого моря і має унікальні оздоровчі властивості. Задачею для побудови стратегії позиціонування громади, за словами фахівців, було знайти як її ідентичність, так і унікальність. Усе це поєднує в собі рожеве озеро.

Спочатку конкурс на створення кращого логотипу громади було оголошено серед місцевих шкіл. “Але, навіть, логотип-переможець був перевантажений різними елементами, тому ми потребували залучення професіоналів. Один із пріоритетних напрямків розвитку громади – це туристичний потенціал, на чому ми і зупинилися під час співпраці з Херсонським ЦРМС. Ми маємо не відставати від сучасних тенденцій, щоб зробити Присиваську громаду привабливою для туристів та інвесторів”, – зазначив голова Присиваської об’єднаної територіальної громади Сергій Олександрович Кліщевський.

За його словами, якісна візуальна складова вже задіяна у фірмовій продукції, тентах і буклетах, які використовуються під час виставок і презентацій.

 

“Бориспіль” посів перше місце в рейтингу великих аеропортів Європи

Міжнародний аеропорт “Бориспіль” очолив рейтинг ACI Europe за підсумками травня.

Про це повідомляє прес-служба летовища в Facebook.

“Новий тиждень мотивує з самого початку. Міжнародний аеропорт “Бориспіль” очолив рейтинг ACI Europe за підсумками травня. Головний аеропорт України посів перше місце серед великих європейських аеропортів, які обслуговують від 10 до 25 млн пасажирів… Злагоджена робота нашої команди продовжує примножувати успіхи”, – йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що “Бориспіль” продемонстрував динаміку на рівні +22,2%, випередивши аеропорти Афін, Варшави, Будапешта та ін.

Рейтинг ACI EUROPE за травень включив 229 аеропортів, що загалом представляють понад 88% європейського пасажиропотоку.

 

Суд забрав у Фірташа майно Запорізького титано-магнієвого – САП

Господарський суд Запорізької області задовольнив позов керівника САП Назара Холодницького і вирішив повернути майно Запорізького титано-магнієвого комбінату державі (ЗТМК).

Про це повідомляє у Facebook прес-служба САП.

“Сьогодні, 9 липня 2018 року, Господарський суд Запорізької області повністю задовольнив позов керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в інтересах держави до компанії “Толексіс Трейдинг Лімітед” про розірвання договору про заснування ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” та до ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” про повернення майна”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, рішення передбачає розірвання договору про заснування ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” № 85 від 22 лютого 2013 року, укладеного Фондом державного майна України та компанією Tolexis Trading Limited в повному обсязі.

У САП нагадали, що Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою до Господарського суду міста Києва в 2016 році було подано позовну заяву з вимогою розірвання договору про заснування товариства з обмеженою відповідальністю “Запорізький титаномагнієвий комбінат”.

Встановлено, що в 2013 році на виконання постанови Кабінету міністрів України, за результатами проведеного конкурсу, Фондом державного майна України з переможцем – офшорною компанією Tolexis Trading Limited (Кіпр), яка входить до групи компаній DF Group бізнесмена Дмитра Фірташа, з метою нібито залучення інвестицій на впровадження сучасних прогресивних технологій та створення високорентабельного виробництва, укладено договір про заснування ТОВ “ЗТМК”.

Згідно з досягнутими домовленостями, ФДМ України до статутного капіталу новоствореного суб’єкта передано цілісний майновий комплекс комбінату, що раніше перебував в управлінні Державного підприємства “ЗТМК”, зазначили у САП.

“Компанією Tolexis Trading Limited здійснено вклад у грошовій формі в сумі 110 млн доларів США, який мав ВИКЛЮЧНЕ цільове призначення, а саме для фінансування модернізації виробництва зі встановленими строками упродовж 2013 – І квартал 2015 рр. Незважаючи на те, що частка держави в ТОВ “ЗТМК” становить 51% (контрольний пакет), фактично підприємство передано в управління наближеного до інвестора менеджменту, яким більшість із залучених інвестицій РОЗТРАЧЕНО на погашення раніше створених заборгованостей ДП “ЗТМК” за енергоносії та перед кредиторами, пов’язаними з DF Group”, – повідомили у САП.

Там також наголосили, що “у подальшому ці кошти виведені з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм”. “При цьому на модернізацію виробництва, що було головною метою створення підприємства з недержавною часткою, фактично було спрямовано ЛИШЕ 20 млн грн”, – наголосили у прокуратурі.

Відтак, враховуючи свідоме невиконання інвестором взятих на себе зобов’язань, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою ініційовано розірвання вищевказаного договору про заснування ТОВ “ЗТМК” та повернення комбінату повністю до сфери державного управління.

У САП нагадали, що 14 листопада 2016 року до суду направлено обвинувальний акт стосовно директора даного підприємства, яким здійснено розтрату зазначених інвестицій в сумі 492 млн грн, зараз триває розгляд обвинувального акту по суті.

 

Есперт розповів про корупційні ризики підвищення тарифів на електроенергію

Попри підвищення тарифів на електроенергію для населення, розрив у цінах для населення і бізнесу залишився практично таким самим, яким був у 2015 році.

Про це на брифінгу сказав експерт з енергетики Андрій Герус, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Обсяг ринку електроенергії – це 200 млрд грн на рік. Третину з цих грошей платить населення. 70% цих грошей платять бізнес, бюджетні установи та організації. На сьогодні ми маємо ситуацію, коли ми пройшли 5 етапів підвищення тарифів для населення, які були у 2015, 2016, 2017 роках і які були потрібні, щоб вирівняти тарифи для населення і бізнесу. Але, на жаль, регулятор повернувся до практики підвищувати тарифи для бізнесу, тому ця велика різниця залишилася практично така, якою була у 2015 році”, – сказав Герус.

Він наголосив, що саме по собі підвищення тарифів – це не реформа, оскільки ключовим є питання про використання тарифних коштів.

“Якщо тарифи зростають, а якість послуг для кінцевого споживача не змінюється, то це означає, що тарифні кошти йдуть не туди, формуючи корупційну складову. Тарифи ростуть, а якість послуг падає”, – зауважив експерт.

Як повідомлялося, протягом п’яти етапів підвищення тарифів у 2015-2017 роках ціна на електроенергію для побутових споживачів зросла сумарно на 280%. Наразі Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, вважає недоцільним підвищення тарифів для населення.

 

Комітет ВР у середу розгляне інцидент на Рівненському полігоні

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони 11 липня, о 15.00 проведе засідання, на якому будуть обговорені питання небойових втрат, дисципліни та інциденту на Рівненському загальновійськовому полігоні.

Про це заявив голова комітету Сергій Пашинський під час Погоджувальної ради у понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«5 липня на Рівненському полігоні відбувся страшний випадок – троє загиблих і дев’ятеро поранених в результаті проведення бойових навчань. Це велика трагедія, і найбільш прикро, що не перша, і взагалі питання небойових втрат, на жаль, уже потребує не лише контролю Генерального штабу, а й нашого. Саме тому я, як голова комітету, прийняв рішення розпочати наш комітет у середу о 15.00 саме з розгляду цих питань: небойових втрат, дисципліни та питання інциденту на Рівненському полігоні», – сказав Пашинський.

Водночас він зазначив, що 10 липня на Рівненському загальновійськовому полігоні відбудеться слідчий експеримент з підривом міномета.

Як повідомляв Укрінформ, на світанку 6 липня на Рівненському військовому полігоні під час навчань вибухнув міномет “Молот”, в результаті чого троє бійців-контрактників загинули, дев’ятеро отримали поранення, із них троє – тяжкі. Цих військовослужбовців вертольотом доставили до Львівського військового госпіталю, хірурги якого врятували вже сотні життів учасників бойових дій на сході України.

Президент Петро Порошенко на час слідства щодо цього інциденту заборонив використання ”Молотів” під час навчань.

 

Матіос назвав можливу причину вибуху міномета на Рівненському полігоні

Слідство вважає, що вибух міномета 6 липня на Рівненському полігоні міг статися через подвійне заряджання.

Про це повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос у коментарі під своїм постом у Facebook.

“Показання учасників навчань різняться між собою. Ніхто не може точно сказати чи був перший вистріл і несправність міномета, чи вибух стався через подвійне заряджання. На думку слідства, міномети працювали без запобіжників, що спричинило змогу подвійного заряджання. Вибух відбувся відразу після чергового заряджання. Характер та обставини розриву міномета також на це вказують”, – йдеться  у повідомленні.

За словами Матіоса, попередньо у діях незалежного спостерігача стрільб також є всі ознаки службової недбалості: “відстань між мінометами – 8 метрів замість передбачених вимогами 20, глибина окопів також не відповідала нормативам”.

“Детальні висновки дасть відповідна експертиза, дозвіл на яку в суді очікуємо отримати (через так звані зміни до КПК Лозового) лише сьогодні на п’ятий день. Всі речові докази (залишки та осколки міномета та міни) вилучені”, – повідомив головний військовий прокурор.

Як повідомлялося, 6 липня вранці на території Рівненського загальновійськового полігону під час виконання військовослужбовцями однієї з частин вогневого завдання щодо знищення умовного противника з веденням вогню мінометної батареї із закритої вогневої позиції стався вибух міни у каналі ствола міномета. Внаслідок цього троє військовослужбовців загинули та дев’ятеро зазнали поранень різного ступеня тяжкості.

Згодом медикам Львівського військового госпіталю вдалося стабілізувати стан трьох військовослужбовців, які отримали важкі поранення під час вибуху міномета на Рівненському військовому полігоні.

Наразі проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення правил поводження з боєприпасами, що спричинило загибель і тілесні ушкодження кількох осіб.

Президент Петро Порошенко доручив міністру оборони Степану Полтораку та головнокомандувачу ЗСУ Віктору Муженку терміново розібратися в причинах трагедії і вжити вичерпних заходів для того, щоб надалі не допустити подібної трагедії. Глава держави також доручив до завершення розслідування міномет, з яким стався інцидент, на навчаннях не застосовувати.

За даними журналістів, мова йде про вітчизняний міномет “Молот”.

 

Слободян: Українські судна в Азовському морі ФСБ оглянула і відпустила

Українські судна, які за даними ЗМІ нібито були затримані ФСБ, лише оглянули.

Про це сказав кореспонденту Укрінформу помічник голови ДПСУ, прес-секретар Олег Слободян.

“У даному випадку мова йде не про затримку суден, а про їхній огляд. Їх оглянули і вони попрямували далі”, – сказав Слободян.

Він нагадав, що з другої половини квітня вперше почали фіксувати факти огляду росіянами іноземних суден, які слідують в українські порти на Азовському морі. “В даному випадку ми є заручниками ситуації, коли Азовське море з 2014 року рахується морем внутрішнього користування для України і РФ. І будь-яка зі строн може вільно пересуватись басейном Азовського моря і перебувати фактично у будь-якій його точці. Інша справа, що РФ раніше не робила такі огляди і зараз використовує їх як елемент економічного і політичного тиску на Україну”, – підкреслив помічник голови ДПСУ.

Як повідомляв Укрінформ, віце-спікер парламенту Оксана Сироїд під час засідання погоджувальної ради 9 липня зазначила, що берегова охорона прикордонної служби ФСБ РФ цієї доби затримала в Азовському морі 7 українських торговельних суден.

Раніше керівник проекту Майдан закордонних справ і головний редактор видання BlackSeaNews Андрій Клименко у Facebook повідомляв про затримання 7 суден.

 

Труханов позивається до України у Європейському суді з прав людини

Міський голова Одеси Геннадій Труханов подав позов до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), вважаючи, що під час затримання правоохоронцями були порушені його права.

Про це повідомляє офіційний сайт юридичної компанії Equity, яка представляє його інтереси.

“Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду заяву міського голови м. Одеса Генадія Труханова щодо порушення ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод – «про право на свободу та особисту недоторканність» особи”, – сказано в повідомленні.

Також уточнюється, що у заяві містяться скарги щодо незаконного затримання Труханова правоохоронними органами, що мало місце 14 лютого 2018 року в аеропорту “Бориспіль”.

«Ми неодноразово говорили про негативні процесуальні наслідки незаконного затримання Генадія Труханова та факт порушення правоохоронними органами національного законодавства та міжнародних зобов’язань. Відповідну скаргу було прийнято і Європейським судом з прав людини 6 червня 2018 року. Ми віримо, що подальший справедливий розгляд і рішення суду спонукає правоохоронні органи діяти лише у межах законних приписів та унеможливить незаконне затримання як негативну національну практику!», – цитує сайт  адвоката Труханова, партнера EQUITY, Олександра Лисака.

Як повідомлялося, 13 лютого детективи НАБУ і прокурори САП оголосили підозру чотирьом посадовцям мерії Одеси, у тому числі чинному меру Геннадію Труханову, ще трьох людей затримали. За версією НАБУ, ці особи причетні до схеми із заподіяння збитків місцевому бюджету Одеси. Зокрема, у вересні 2016 року Одеська міськрада придбала будівлю, яка раніше входила до цілісного майнового комплексу заводу “Краян”, за 185 мільйонів гривень у приватної структури, яка на початку 2016 року сама придбала цей комплекс на аукціоні, організованому ліквідатором держпідприємства, за 11,5 мільйона гривень.

14 лютого НАБУ повідомило про затримання в аеропорту “Бориспіль” Труханова і його заступника Павла Вугельмана, яких підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України (“Заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем”).

Солом’янський райсуд 15 лютого обрав Труханову та Вугельману запобіжні заходи у вигляді особистої поруки народних депутатів.

1 березня Солом’янський райсуд Києва відмовився відстороняти Вугельмана від посади.

8 червня суд дозволив Труханову виїжджати за кордон.

 

Кирил говорив із представниками Вселенського патріарха про “православну єдність”

Патріарх РПЦ МП Кирило (Гундяєв) 9 липня зустрівся з представниками Констянтинопольського патріархату і обговорив тему “збереження міжправославної єдності”.

Про це повідомляє офіційний сайт РПЦ МП.

Як йдеться у повідомленні, 9 липня Кирило зустрівся у своїй робочій резиденції у Чистому провулку Москви з членами делегації Константинопольського патріархату – митрополитами Галським Еммануїлом і Смірнським Варфоломеєм.

“Під час розмови обговорювалися питання, пов’язані з проблематикою збереження міжправославної єдності”, – йдеться у повідомленні Московського патріархату.

З боку РПЦ МП у зустрічі також взяли участь голова відділу зовнішніх церковних зв’язків митрополит Іларіон (Алфєєв) і заступник голови ОВЦС протоієрей Микола Балашов.

Подробиці розмови не повідомляються.

Як відомо, митрополити Галський Еммануїл і Смірнський Варфоломей уповноважені констянтинопольським патріархом Варфоломеєм обговорювати з керівництвом помісних православних церков питання української автокефалії.

Раніше повідомлялося, що на 9 липня запланований візит делегації Констянтинополя до Москви для обговорення українського питання.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати томос щодо автокефалії православної церкви в Україні.

18 квітня глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП і УАПЦ відповідне звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломею з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Верховна Рада 19 квітня прийняла ухвалу про підтримку звернення Президента до Вселенського патріарха Варфоломея про створення Єдиної помісної української православної церкви.

22 квітня Порошенко повідомив про передачу відповідних звернень Вселенський патріархат і початок процедур, необхідних для надання автокефалії Українській православній церкві.

 

Прем’єр Іспанії провів першу зустріч із лідером Каталонії

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес і президент регіонального уряду Каталонії Кім Торра провели свою першу зустріч.

Про це повідомляє Reuters.

“Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес зустрівся з незалежним каталонським лідером Кім Торра”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що це перша зустріч політиків для пом’якшення напруженості між Мадридом і Барселоною після запеклого політичного протистояння через референдум про незалежність Каталонії минулого року.

Перед початком переговорів Торра зробив прем’єру подарунки у вигляді фруктового лікеру та книг.

Зазначається, що обидві сторони визнають переговори успішними, якщо за їх підсумками лідери центрального і регіонального уряду домовляться про подальші зустрічі.

Як відомо, обійнявши прем’єрське крісло, Санчес заявив про менш жорстку позицію щодо Каталонії, ніж його попередник Маріано Рахой, проте він також рішуче окреслив свою позицію проти будь-якого референдуму про незалежність або спроби відокремлення Каталонії.

Також кабінет Санчеса, як жест доброї волі, заявив про готовність перевести ув’язнених каталонських політиків ближче до дому.

 

Ефіопія та Еритрея підписали мирну декларацію

Лідери Ефіопії і Еритреї за підсумками історичного саміту щодо припинення тривалого прикордонного конфлікту підписали “спільну декларацію миру та дружби”.

Про це заявив міністр інформації Еритреї Ємане Гебремескель, повідомляє Reuters.

“Угоду, у якій визначається п’ять основних напрямків, було підписано сьогодні вранці у Державному Домі президентом Ісаясом Афеворкі та прем’єр-міністром Абієм Ахмедом”, – заявив міністр.

Напередодні, 8 липня, прем’єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед зустрівся із президентом Еритреї Ісаясом Афеворкі. Сторони провели перші у історії переговори про завершення прикордонного конфлікту між двома державами, що триває з 1998 року.

Мирну угоду, яка завершила війну, що забрала життя десятків тисяч людей з обох сторін, було підготовано іще у 2000 році, проте так і не було повністю виконано. З тих пір напруженість між країнами лише наростала.

 

Фінська фітнес-програма “здавала” військових на базах по всьому світу

Фінська фітнес-програма Polar видавала конфіденційні дані про військових на базах в 69 країнах світу.

Про це заявили співробітники служби безпеки Нідерландів, які змогли знайти дані про приблизно 6 тисяч осіб, включаючи військовослужбовців з десятків країн та працівників ФБР та Агентства національної безпеки США, повідомляє AFP.

“За допомогою лише кількох кліків можна виявити офіцера командної ланки авіабази, на якій, як відомо, розміщено ядерну зброю, а також дані про його вранішню пробіжку», – заявив дослідник Фоке Постма.

Дослідники знайшли детальну персональну інформацію, включаючи домашні адреси, військовослужбовців, осіб, які перебувають на підводних човнах, американці в «зеленій зоні» в Багдаді та російських солдат у Криму.

«Ми знайшли назви та адреси персоналу на військових базах, включаючи затоку Гуантанамо на Кубі, Арбіл в Іраку, Гао в Малі та баз в Афганістані, Саудівській Аравії, Катарі, Чаді та Південній Кореї», – розповіли вони.

В фітнес-програмі на разі призупинили дію функцію відстеження місцезнаходження.

Це не перший такий випадок. Раніше витік інформації було виявлено у фітнес-програмі Strava. У січні Пентагон заявив, що перегляне свою політику щодо використання військовими фітнес-додатків після того, як на картах Strava показали військові бази в Іраку, а також в Афганістані.

 

День взяття Бастилії: посол Франції зіграє з оркестром на фестивалі у Маріуполі

Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступить 11 липня у складі оркестру “Ренесанс” на фестивалі в Маріуполі.

Про це повідомили в Маріупольській міській раді.

“У рамках дружніх відносин між Маріуполем і містами Франції вперше у нашому місті пройде масштабний фестиваль, присвячений Дню взяття Бастилії. Почесним гостем на святі буде посол Франції в Україні Ізабель Дюмон. Родзинкою заходів стане її виступ у складі камерного оркестру “Ренесанс”, – йдеться у повідомленні.

Виступ Дюмон відбудеться в Маріупольській камерній філармонії 11 липня.

Сам фестиваль стартує 11 липня о 17.00. Для жителів і гостей міста підготували кінопокази французького кіно просто неба (початок о 20.30), фотозони, концерт у стилі Мулен Руж, перегони на триколісних велосипедах і самокатах, різні виставки, виступ вуличних музикантів, для дітей працюватиме ілюзіоніст. Також організують і фестиваль вуличної їжі, який представить колорит французької кухні.

 

На ремонт доріг регіони використали лише 30% виділених державних коштів

Облдержадміністрації використали лише 30% коштів, виділених за різними державними програмами на ремонт доріг. У низці областей досі не сформовані професійні команди фахівців для підготовки відповідної документації і проведення тендерів.

Про це йшлося під час панельної дискусії “Кожному своя дорога: півроку роботи дорожнього фонду”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За різними державними програмами – митного експерименту і  дорожнього фонду – в облдержадміністрацій є 17,2 млрд грн коштів, а використано близько 30%. Скоріш за все, кошти лежать на депозитах, і з цим треба боротися, бо нам потрібні дороги”, – зазначила директор Команди підтримки реформ Міністерства інфраструктури України Олександра Клітіна.

За її словами, якщо кошти Дорожнього фонду використовувати ефективно, то за 5 років дороги в Україні можна відбудувати.

Директор департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку та автомобільних перевезень Міністерства інфраструктури України Віктор Сасін звернув увагу на те, що чимало областей лише нещодавно затвердили проектну документацію та розпочали тендери, а отже, втратили час для будівництва доріг.

“Херсонська, Миколаївська та Черкаська області мають погані темпи освоєння коштів (на будівництво доріг – ред.)”, – зауважив Сасін, додавши, що такий аналіз у відомстві проводитиметься постійно. На думку Сасіна, у тих областях, де погані темпи ремонту доріг чи освоєння коштів дорожнього фонду, не сформовані професійні команди фахівців для підготовки відповідної документації і проведення тендерів. Затягують терміни початку ремонту доріг і компанії, які беруть участь у тендерах, а потім оскаржують їхні результати.

Посадовець нагадав, що міністерство попередило керівників ОДА про можливий  перерозподіл коштів на будівництво автомобільних шляхів до інших областей у разі їх вчасного неосвоєння.

Як повідомляв Укрінформ, ініціативу про перерозподіл коштів дорожнього фонду між областями підтримав Президент України Петро Порошенко. Міністр інфраструктури України Володимир Омелян раніше зазначав, що Державний дорожній фонд працює успішно і передбачає захищене фінансування дорожньої галузі в 2018 році на рівні 32 млрд гривень.

 

Імпорт свинини до України у І півріччі зріс у понад 8 разів – експерти

За І півріччя 2018 року в Україну було завезено 8,4 тисячі тонн імпортної свинини. До традиційних постачальників, якими є Німеччина, Нідерланди та Данія, цьогоріч додалася Бразилія.

Про це повідомляє аналітичний відділ асоціації «Свинарі України» з посиланням на дані Державної фіскальної служби України.

“Упродовж січня-червня цього року до України надійшло 8,4 тис. т свіжого, охолодженого та мороженого м’яса свиней (проти 924 т минулоріч) сукупною вартістю 15,4 млн дол. США. Розширилася й географія завезеної сировини – до постачальників додалася Бразилія», – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що трійка основних постачальників м’ясної сировини до України не змінилася. Як і торік, основна частка імпортованої свинини – майже 56% – припадає на поставки з Німеччини, Нідерландів та Данії. Щоправда, перша з них дещо знизила обсяги поставок, поступившись лідерством у трійці нідерландським постачальникам (понад 20% завезеної свинини). Данія ж покращила свої позиції на українському ринку порівняно з попереднім роком – 19,4% проти 15,5% у 2017-му, особливо за рахунок активності у червні, практично зрівнявшись із Нідерландами.

За словами аналітиків АСУ, ці три постачальники у першому півріччі 2018 року завезли в Україну трохи більше половини свинини закордонного походження, решта поставок припадає на інших контрагентів.

«Звичайно, в основному імпортна свинина надходить на внутрішній ринок з країн Європи. Але під категорією «інші» можна побачити й інших гравців. Так, з минулого року в Україну періодично надходить канадська свинина (зокрема, морожені лопатки, окости та їх відруби). У січні-квітні ці частини надходили до України по 1,77-2 дол. США/кг, у травні – по 1,68 дол. США/кг, а минулого місяця їх митна вартість коливалася між 1,66-1,68 дол. США/кг. Надходили з Канади й дорожчі свинячі частини (у травні та червні) – по 2,39 та 2,59 дол. США/кг», – зазначають в аналітики.

«Не лише канадська свинина «причалювала» до одеських портів. Зокрема, чутки про надходження м’яса свиней з Бразилії підтвердилися: у травні та червні до України «допливли» вантажі з мороженою свининою по 2,42 дол. США/кг», – розповіли аналітики АСУ з посиланням на дані митної статистики ДФСУ.

 

У Запоріжжі протестували робота, який створили школярі для очищення Дніпра

У Запоріжжі протестували робота, створеного учнями місцевої школи робототехніки  для очищення Дніпра.

Про це повідомляє Міністерство екології та природніх ресурсів України у Facebook.

“У Запоріжжі протестували робота, який створили школярі для очищення Дніпра. Автори проекту – учні місцевої школи робототехніки. Свій пристрій хлопці назвали “Вотер-робот”. Поки пристрій потребує удосконалення, але школярі впевнені, що у майбутньому винахід допоможе очистити річки від сміття”, – йдеться у повідомленні.

У Мінекології зазначають, що це вже не перший випадок, коли учні в Україні пропонують вирішення проблеми засмічення водойм. Торік молодий винахідник із Кропивницького створив схожого робота для збору річкового сміття.

 

Із затопленої печери у Таїланді визволили вже вісім підлітків – CNN

У Таїланді рятувальники підняли на поверхню вже восьмого із 12 підлітків, заблокованих у затопленій печері.

Про це повідомляє CNN із посиланням на очевидців, які знаходяться біля виходу печери.

“У понеділок восьмий (хлопчик – ред.) також залишив печеру і був направлений до медзакладу”, – йдеться у повідомленні.

Наразі у печері залишаються ще 4 підлітки та їхній тренер з футболу.

Як повідомлялося, в печерному комплексі Тхам-Луанг із 23 червня було заблоковано 12 гравців дитячої футбольної команди і їх тренера, які відправилися туди на екскурсію.

Під час рятувальної операції один таїландський рятувальник загинув.

 

Міні-субмарина Маска доставлена в Таїланд для порятунку школярів

Винахідник SpaceX Ілон Маск повідомив, що міні-субмарина, створена для визволення підлітків-футболістів та їхнього тренера, які застрягли в печері через підйом води, доставлена в Таїланд.

Про це він написав на своїй сторінці в Twitter 10 липня.

Маск особисто був присутній під час випробувань субмарини, яку назвав на честь заблокованою дитячої футбольної команди.

“Тільки що повернувся з печери номер 3. Міні-субмарина готова, якщо буде потрібно. Вона складається з частин ракети і називається “Лісовий вепр” на честь дитячої футбольної команди. Залишаю її тут на випадок, якщо вона знадобиться в майбутньому. Таїланд такий гарний”, – написав підприємець.

Як повідомлялося раніше, в якості корпусу міні-субмарини використовується труба для перекачування рідкого кисню від паливної системи ракети Falcon 9. Завдяки невеликим розмірам підводний човен здатен проходити вузькі ділянки тунелів печери, а для його транспортування потрібні два дайвера.

У понеділок рятувальники в Таїланді завершили другу стадію евакуації 13 осіб – школярів з футбольної команди та їхнього тренера – які більше двох тижнів тому опинилися заблокироваными в печері Кхао Луанг.

Рятувальна операція почалася в неділю, 8 липня. На даний час врятовано 8 хлопців. В печері залишаються ще четверо дітей і їхній тренер.

 

Палаюча веселка і розплавлені дахи: спека у світі б’є рекорди

Аномальна спека зафіксована в багатьох регіонах світу. Синоптики регулярно спостерігають періоди сильної спеки, які мають тенденцію до зростання.

Спека б’є температурні рекорди, шкодить сільському господарству, викликає пожежі та висушує водойми, повідомляє BBC.

Єреван, Баку, Тбілісі, і деякі міста на півдні Росії опинилися в зоні високих температур і побили кліматичні рекорди.

У багатьох містах Великої Британії зафіксована рекордна для цих місць температура (наприклад, 28,5 C° в Белфасті і 31,9 C° в Глазго).

Гаряче повітря викликало незвичайні явища в атмосфері. Британією поширюються знімки палаючої веселки. В Шотландії вогняна смуга прокреслила небо під час заходу сонця.

Шістнадцята за довжиною в Британії річка Тім обміліла у верхів’ях, викликавши загибель лосося й форелі.

Жертвами спеки стають не тільки природні, але й індустріальні об’єкти.

Від спеки деформуються рейки і плавляться дахи будинків.

Медики занепокоєні наслідками такого температурного режиму. В канадській провінції Квебек зафіксували вже 18 смертей, причиною яких стала екстремальна спека та висока вологість повітря. Жертвами стають переважно літні люди. У Монреалі й околицях міста кількість викликів “швидкої” допомогу зросла на третину.

 

Морги Монреаля переповнені через спеку

Через велику кількість загиблих від спеки єдиний морг Монреаля, одного з найбільших міст Канади, виявився переповненим.

Як пише канадський суспільний мовник СВС News, місцевій владі довелося звертатися до приватного похоронного бюро за допомогою у тимчасовому збереженні тіл.

“Враховуючи, що ледь не щодня ми отримуємо 15 нових тіл, на заповнення усіх місць в морзі не знадобилося багато часу”, – сказав головний коронер Монреаля Жан Брошу.

За його словами, така ситуація склалася через те, що спеціальним службам необхідний тривалий час для належної ідентифікації загиблих.

Як відомо, унаслідок спеки, яка вже більше тижня панує у південній частині канадської провінції Квебек, загинуло щонайменше 54 особи. Більшість із них – особи літнього віку, які страждали на хронічні хвороби й не мали вдома кондиціонера.

Хоча останніми днями погода у регіоні стала прохолоднішою, медики просять місцевих мешканців бути обережними й зважати на аномальну спеку.

 

Від злив та повеней в Японії загинули понад 100 осіб

Унаслідок сильних злив на заході Японії загинули вже 104 особи, ще 50 вважаються зниклими безвісти.

Про це повідомляє The Japan Times.

“На ранок понеділка кількість загиблих внаслідок сильних злив на заході Японії сягнула 104 осіб. Ще 50 людей шукають після масштабної повені та зсувів грунту, які знищили домівки й змусили втікати десятки тисяч людей”, – йдеться у повідомленні.

Очікується, що кількість загиблих зростатиме, адже багато людей залишилися у власних будинках, бо повінь перекрила доступ до доріг.

Як зазначає японська газета, у префектурі Окаяма, що найбільше постраждала від стихійного лиха, більше тисячі людей тимчасово знаходилися на дахах будинків після прориву трьох дамб поблизу. Більшість з них були врятовані гелікоптерами.

Через повінь також була відключена вода в 267 тис. будинків, багато доріг було зруйновано та на кількох залізничних лініях зупинено рух потягів.

Автовиробники  Mazda Motor Corp, Daihatsu Motor Co й Toyota Motor Corp призупинили діяльність своїх заводів у Кіото, Хіросімі та Ямагучі

Раніше повідомлялося, що внаслідок тривалих сильних злив у Японії загинули вже більше 85 людей, місце знаходження ще 58 осіб було невідоме.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 617

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua