Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 9 листопада

Інформдень: 9 листопада

“Празька декларація” пропонує Заходу сім кроків для протидії агресії Росії

Базований у столиці Чехії аналітичний центр “Європейські цінності” оприлюднив “Празьку декларацію”, в якій пропонує лідерам країн Заходу механізм протидії агресії Росії. Декларацію підписали 70 експертів з питань безпеки з Європи та США, депутати з 21 країни – Укрінформ.

Як йдеться у Празькій декларації «Як демократичний світ повинен зупинити Путіна», яку підписали більш як 70 європейських та американських експертів, парламентаріїв, активістів громадянського суспільства із 21 країни, агресивні дії Росії у сфері дезінформації стали безпрецедентними після завершення холодної війни. Близько десяти тисяч українців загинули у результаті російської агресії, передає кореспондент Укрінформу.

Президент РФ Володимир Путін намагається підірвати і залякати демократії, а західний політичний істеблішмент ще цього не усвідомив. Це ж стосується і євроатлантичного простору.

«Ця Празька декларація визначає сім невідкладних кроків, які повинен вжити демократичний Захід, щоб зупинити російську агресію. Відповідь західних демократій на цю загрозу є слабкою, адже велика частина західного політичного істеблішменту ще й досі не визнає, яка загроза перед ним постала», – заявили в аналітичному центрі «Європейські цінності» (м. Прага), який виступив ініціатором оприлюднення декларації.

Відтак західні експерти з питань безпеки пропонують сім кроків щодо реагування на ситуацію.

По-перше, західні політичні лідери повинні усвідомити необхідність реагування на загрозу путінської Росії як головного виклику для західної демократії. Це має бути виражене в імплементації конкретних оборонних заходів, включаючи запровадження додаткових обмежувальних заходів проти Кремля, зокрема персональних санкцій проти російських лідерів.

По-друге, має відбутися розслідування щодо втручання Росії у внутрішні справи окремих країн. Йдеться, зокрема, і про виборчі процеси. Як зазначається, до цього мають долучитися й національні парламенти.

По-третє, це визначення можливих довготривалих наслідків підривних та агресивних дій Росії.

Як четвертий крок автори документа пропонують удосконалити експертний орган у цій сфері на рівні ЄС. Зокрема, як наголошується, Група з питань стратегічних комунікацій та протидії російській дезінформації у складі Європейської служби зовнішньої діяльності (EEAS East STRATCOM Task Force) є і досі значно недостатньо укомплектованою.

Підкреслюється, що Європейська служба зовнішньої діяльності повинна потроїти свою діяльність у цьому питанні.

Далі експерти відзначають необхідність активізації політичних заходів із протидії російській агресії. Тут наголошується, що незважаючи на всю небезпеку, європейські лідери не називають розв’язану Росією війну саме агресією. Зокрема, це стосується й високого представника ЄС у зовнішніх справах та політики безпеки Федеріки Могеріні, яка упродовж попередніх років уникала називати РФ головним джерелом дезінформації.

Шостий пункт документа закликає до створення робочої групи у складі представників країн ЄС і НАТО, які є найбільш рішучими у питанні протидії російській агресії. Зокрема, йдеться й про так звані маленькі країни. Така робоча група має визначити й започаткувати реальні кроки із протистояння агресії Росії.

Заключним кроком експерти пропонують провести кампанію з поширення інформації про російську агресію по всьому світі. Ідеться, зокрема, про країни та нації в Європі, які мають небагато інформації про російську агресію, особливо такі, де РФ проводить активні пропагандистські кампанії.

Як зазначив один із ініціаторів звернення чеський експерт Якуб Янда, декларація оприлюднена напередодні засідання 13 листопада Ради ЄС у закордонних справах, на якому деякі міністри планують порушити питання стану справ у протидії російській дезінформації.

 

Atlantic Council: Не треба вірити “фокусам” Путіна з миротворцями

Ініціатива президента РФ щодо введення миротворців ООН на Донбас – це не прагнення до миру, а повторення “грузинського сценарію”, коли Путін лише посилив свій вплив на Тбілісі.

Про це йдеться в публікації на сайті  Atlantic Council  директора професора Тбіліського державного університету Корнелі Какачії та політичного аналітика Грузинського інституту політики Джозефа Ларсена – Укрінформ.

“Російський президент Володимир Путін недавно запропонував ввести миротворчу місію ООН на схід України. Хоча у нього вдома це виглядає як мирна увертюра, Путін зовсім не мотивований прагненням до дружби”, – йдеться в публікації.

Ця пропозиція “аналогічна діям Росії в Грузії до 2008 року, коли РФ підтримала місію спостерігачів ООН в зоні грузино-абхазького конфлікту та місію ОБСЄ в Південній Осетії на додаток до власних “миротворчих сил”. Замість того, щоб досягти тривалого миру, “ці кроки були прелюдією Росії, щоб закріпити свою присутність у конфліктних регіонах Грузії”, наголошується в публікації.

Війна на Донбасі “чинить інтенсивний тиск на уряд у Києві, виснажуючи зусилля, спрямовані на реформи та євроатлантичну інтеграцію”. Водночас, Київ і Захід повинні очікувати другого етапу конфлікту.

“Цей урок можна винести з подій у Грузії, куди Росія вторглася в 2008 році, й театру воєнних дій, що ніколи не закінчаться”, – підкреслюється в статті.

Створивши фізичні бар’єри на лінії розмежування в Грузії, Росія посилила абхазько-осетинський сепаратизм, користуючись ослабленням Грузинської держави та поставивши під сумнів її європейське майбутнє.

“У той час, як Україна та її союзники обмірковують нові миротворчі формати, слід пам’ятати, що присутність миротворців не припинила вторгнення Росії в Грузію в 2008 році. Також присутність Місії спостереження Євросоюзу не припинила повзучу анексію та окупацію грузинської території з того часу”, – зазначається в публікації.

Якщо Москва доб’ється обмеженого миротворчого мандату ООН, без доступу до українсько-російського кордону, це відображатиме ситуацію в Абхазії та Південній Осетії, зауважили автори. Росія й надалі користуватиметься своїм правом вето в РБ ООН.

Як тільки гаряча фаза війни завершиться, “Росія, скоріше за все, намагатиметься знищити суверенітет України за допомогою аналогічних, хоча й не ідентичних методів, які вона використовує в Грузії”. З одного боку, це означатиме продовження кампанії Кремля за міжнародне визнання анексії Криму. З іншого, Москва намагатиметься зберігати де-факто контроль над Донбасом зі спробами зменшити міжнародний тиск. Паралельно, РФ може посилити свою військову присутність, що посилить її можливості підривати зусилля українського уряду. Росія вже робила це в Абхазії та Південній Осетії.

“Загалом, ці заходи означатимуть другий етап російської війни проти України. Як і в Грузії, РФ використовуватиме ненасильницькі засоби, щоб тиснути на уряд у Києві, з кінцевою метою зламати євроатлантичну інтеграцію країни”, – наголошується в статті.

Україна та її західні партнери не повинні повторювати помилки російсько-грузинського конфлікту, підкреслюють автори.

“Росія не була чесним посередником в жодному пострадянському конфлікті. Тому відповідальність за підтримання миру на Донбасі не повинна бути об’єктом міжнародних інституцій, де Москва має право вето”, – акцентують увагу автори.

Щоб уникнути грузинського сценарію, будь-яка миротворча місія повинна також охоплювати російсько-український кордон.

 

Російські агенти в Twitter ігнорували будь-який негатив про Трампа – ЗМІ

Російські агенти в Twitter спотворювали негативні новини про Дональда Трампа перед президентськими виборами в США 2016 року.

Про це повідомляє  Associated Press  у своєму розслідуванні – Укрінформ.

“Російські акаунти відволікали увагу від будь-яких негативних новин про Трампа, намагаючись перенести критику на кампанію Хілларі Клінтон”, – пише видання.

Повідомляється, що облікові записи “America_1st_” і “BatonRougeVoice” ігнорували новини про грубе коментарі Трампа на звинувачення в сексуальному домаганні, поширюючи інформацію про зломі електронної пошти Клінтон.

Агентство перевірило понад 36 тисяч твітів з 382 акаунтів в період з 31 серпня 2015 року по 10 листопада 2016 року. За результатами дослідження AP підкреслює, що російські агенти мали стратегію фільтрації негативних повідомлень про Трампа.

Нагадаємо: 25 жовтня в компанії повідомили, що введуть нові правила публікації реклами на тлі звинувачень щодо російського “втручання” в президентські вибори в США шляхом пропаганди в соціальних мережах.

 

У Вільнюсі відбулися установчі збори Російського європейського руху

У столиці Литви відбулася організаційна зустріч російських активістів, на якій обговорювалися шляхи подальшого розвитку Російського європейського руху.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ця зустріч була важливою. Уточнили деталі проведення наступних політичних акцій – перформенсу «Клітка» про політв’язнів в Росії, присвяченого 100-річчю ЧК; а також «Похорону Російської конституції» – 12 грудня. Ще домовилися, що установчу конференцію Руху проведуть в квітні», – сказав Константинов.

На зустрічі серед інших були присутні представник парламентської партії Рух лібералів Литви Караліс Стазюкенас; представники українських, а також опозиційних російських та білоруських ЗМІ.

На відкритій дискусії обговорювалися організаційні питання розвитку демократично орієнтованого Російської Європейського Руху (РЕД).

Воно заявило про себе, коли 24 вересня провів у столиці Литви Марш миру, спрямований «проти агресивних воєнних дій Росії, КНДР та інших країн». Марш пройшов по проспекту Гедімінаса,через що на центральній магістралі Вільнюса на кілька годин було перекрито рух.

Засновниками Російської Європейського Руху є відомі політемігранти з Росії. Це Калмикова Ірина, учасниця багатьох невирішених пікетів і мітингів, соратниця Марка Гальперіна і Ільдара Дадина. Данило Константинов – член Координаційної ради російської опозиції (з 2012 року), російський націоналіст, який виступає проти війни з Україною. У жовтні 2014 року він отримав термін за сфабрикованим звинуваченням, але завдяки тиску громадськості був амністований і звільнений в залі суду, після чого емігрував. Євген Титов – громадський активіст, журналіст (позаштатний кореспондент Радіо Свобода в Краснодарі).

 

Керівники держави привітали українців із Днем писемності та мови

Президент України Петро Порошенко привітав український народ із Днем української писемності та мови.

Про це у  Фейсбуці  пише прес-служба Президента – Укрінформ.

“Сьогодні наша держава відзначає День української писемності та мови. Хай вічно звучить українська мова та здобуває прихильників по всьому світу!”, – написав Глава держави, додавши цитату письменниці Оксани Забужко: “Мова живе доти, доки нею говорять. Не бійтесь говорити українською. Думайте про майбутнє”.

Прем`єр-міністр  Володимир Гройсман  також у  Фейсбуці  привітав українців з Днем української писемності та мови.

«Вітаю усіх українців з Днем української писемності та мови! Наша мова – великий і неповторний скарб, який з’єднує покоління українців у різних куточках Землі. Пишаюсь тим, що розмовляю українською!», – написав Гройсман.

День української писемності та мови відзначають щорічно 9 листопада, в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця.

Нестор Літописець був монахом Києво-Печерського монастиря (бл. 1114 р.), першим давньоруським письменником і літописцем, послідовником творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Автор житій князів Бориса і Гліба, Феодосія Печерського; традиційно вважається одним із авторів «Повісті  временних літ». Саме Нестор увів історію Русі в річище всесвітньої історії.

 

Як писали радіодиктант віце-прем’єр, письменник і посол

XVII радіодиктант національної єдності у День української писемності та мови написали в Червоному корпусі Київського національного університету ім. Т.Шевченка.

Диктант, що  цьогоріч має девіз “Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета”,  у справді переповненій аудиторії імені Михайла Максимовича писали студенти і курсанти Військового інституту КНУ ім.Т.Шевченка, школярі, митці, письменники, політики, а також ветерани АТО – демобілізовані бійці, які боронили Україну на Донбасі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Більшість із них наголошували, що це символічна акція на підтримку української мови.

“Найголовніше – взяти участь. Це жест підтримки української мови і підкреслення її важливості для всіх нас. Я прийшов із піднесеним настроєм, тому що День української писемності та мови тільки раз на рік, але про українську мову треба дбати щодня. Разом з тим, це диктант національної єдності, і він справді об’єднує спеціально навколо української мови мільйони українців на всіх континентах, бо і в діаспорі всі його пишуть. І це додатковий знак уваги до української мови як державної і як невід’ємного елемента національної безпеки. Це показали всі останні події в Україні”, – підкреслив  віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав  Кириленко  в розмові з кореспондентом агентства.

Щодо самого тексту диктанту він додав, що той “не легкий, але і не надскладний – як для учнів і студентів, так і політиків та амбасадорів”.

Посол Канади в Україні Роман Ващук підтримав  віце-прем’єра.

“Вважаю, головне – взяти участь. Але мотивацією прийти на диктант було також перевірити себе. Головну школу я проходив не українську. Українську мову вчив додатково. Крім того, це щось середнє між харківською говіркою 1928 року і сучасною українською. Так що результат може бути трохи як соломаха. Але я оптиміст, що принаймні напишеться зрозуміло”, – сказав посол.

За словами відомого письменника Василя Шкляра, його “на щастя, щороку запрошують писати диктант”.

“Мені приємно, що в цей момент я долучаюся до однодумства багатьох українців. Це той сакральний момент, коли нас дуже багато і ми працюємо над одним. Сімнадцятий раз ми проводимо цю акцію – написання спільного диктанту, і вона себе не вичерпала… Ти перевіряєш свої знання, адже мова – живий організм, вона постійно змінюється, збагачується. Я можу написати роман на 500 сторінок і не зробити жодної помилки, а в диктанті кожен може спіткнутися, тому що є речі багатоваріантні і навіть не кожен мовознавець напише його бездоганно”, – сказав Шкляр.

Читав радіодиктант доцент Київського університету ім. Б.Грінченка, автор підручників і посібників з української мови Олександр Авраменко.

“Диктувати диктант – це відповідально, тому дуже складно. Не можна помилися, бо в цей момент тебе слухають тисячі, може сотні тисяч людей. Але всі емоції в цей день – святкові, урочисті. Вони асоціюються з Великоднем, коли ми йдемо до церкви, до храму, лунають дзвони по всій Україні – і ми ніби очищаємося. Таке ж єднання я відчуваю, коли ми сідаємо писати диктант в різних точках України”, – зазначив він перед початком.

Авраменко також додав, що вчора був у Сєверодонецьку і Краматорську і люди просили сказати, що вони масово в кількох локаціях писатимуть диктант.

“І я знаю, що сьогодні і в Криму, і на окупованих територіях Донбасу, і далеко за межами України люди будуть писати диктант”, – сказав він, побажавши усім успіху.

 

Перерва у Раді: нардепи шукають 226 за зміни до закону про держслужбу – БПП

Заступник голови фракції “Блок Петра Порошенка” Олексій Гончаренко пояснює продовження перерви у пленарному засіданні ВР у зв’язку із проведенням переговорів щодо пошуку голосів за ухвалення закону, яким вносяться зміни щодо державної служби.

Про це він сказав журналістам, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

“Зараз ведуться переговори щодо пошуку голосів, щоб набрати 226 голосів для включення в порядок денний і далі іти на голосування сьогодні”, – зазначив депутат.

Він нагадав, що під час засідання фракція БПП пропонувала включити у порядок денний Ради відповідний законопроект №7126, але за цю пропозицію проголосувало 214 депутатів із 226 необхідних.

Депутат пояснив, що чинна редакція закону про державну службу ускладнює роботу місцевих державних адміністрацій. Відповідно до законопроекту голів місцевих державних адміністрацій має призначати Президент за поданням Кабінету міністрів України.

“А зараз в законі про державну службу в чинній редакції передбачається, що кандидатів на це призначення має обирати комісія з питань Вищого корпусу державної служби і це створило “вузьке горлечко”, через яке місяцями не можуть пройти кандидати. Крім того, Президент втратив можливість самостійно звільнити людину, якщо вона не справляється”, – підкреслив Гончаренко.

 

Призначення губернаторів: Рада змінила “правила гри”

Верховна Рада прийняла закон №7126 про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби.

Документом, який підтримали 234 нардепи, передбачені зміни в процедуру призначення керівників центральних органів виконавчої влади, що не входять до складу Кабінету міністрів, та голів місцевих державних адміністрацій і їх заступників, передає кореспондент Укрінформу.

Відповідно до чинної редакції закону “Про центральні органи виконавчої влади”, керівники центральних органів виконавчої влади призначаються на посаду та звільняються з посади Кабінетом міністрів за пропозицією Комісії з питань вищого корпусу державної служби після конкурсного відбору.

Парламент встановив, що міністр вноситиме пропозиції Прем’єр-міністрові стосовно кандидатури на посаду керівника центрального органу виконавчої влади і за пропозицією його керівника – стосовно кандидатур на посади його заступників, якщо інше не передбачено законом.

До системи центральних органів виконавчої влади віднесено, зокрема, держслужби, держагентства, інші центральні державні органи виконавчої влади.

Рада також змінила процедуру призначення голів місцевих державних адміністрацій, їх заступників, встановивши, що на них не розповсюджується дія закону про держслужбу.

Чинним законом “Про державну службу” посади голів місцевих державних адміністрацій віднесено до посад державної служби категорії “А”, а пропозиції щодо кандидатів на посади голів місцевих державних адміністрацій Кабінету міністрів вносить Комісія з питань вищого корпусу державної служби за результатами конкурсного відбору в порядку, визначеному зазначеним законом. Комісія також погоджує звільнення відповідних посадовців та здійснює дисциплінарні провадження щодо відповідної категорії державних службовців.

Крім того, парламент встановив, що обов’язки керівника державної служби в місцевих державних адміністраціях буде здійснювати керівник апарату місцевої державної адміністрації.

Як повідомлялось, відповідно до статті 118 Конституції України, голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду і звільняються з посади Президентом України за поданням Кабінету міністрів України. Голови місцевих державних адміністрацій при здійсненні своїх повноважень відповідальні перед Президентом України і  Кабінетом міністрів  України, підзвітні та підконтрольні органам виконавчої влади вищого рівня.

 

У БПП хочуть “апгрейду” нового проекту Виборчого кодексу

Фракція «Блок Петра Порошенка» виступає за напрацювання нового проекту Виборчого кодексу, вважаючи неправильним вносити безліч поправок до ухваленого в першому читанні.

Про це заявила представник Президента у ВР Ірина Луценко журналістам в кулуарах парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Закон, що голосувався, про відкриті списки, ми вітаємо. Президент подякував за цю позицію. Але ми проговорювали про те, що треба вносити величезну кількість поправок, що приведе його до сучасного вигляду. Цей законопроект вміщає в себе норми, які не стосуються виборів до ВР», – зазначила Луценко.

За її словами, на зустрічі фракції БПП з Президентом та Прем’єр-міністром обговорювалися питання щодо необхідної кількості внесення правок до ухваленого проекту Виборчого кодексу в першому читанні.

«Ті, хто не проголосували, зокрема і я, послідовно проявляли позицію, що якщо ми хочемо говорити про сучасний закон, його треба написати новий, базуючись на обговоренні старих законопроектів. Не можна до старого законопроекту приробити нові ноги. Треба сісти, враховуючи нове законодавство, прописати його чітким, зрозумілим, а не на старому законі шляхом поправок організовувати новий виборчий процес. Це не є правильним. Чому? Аргументом в тому є те, що відкриті списки пробували внести в закон про вибори до місцевих органів самоврядування. І всі прекрасно знають, яка була плутанина, скільки було непорозумінь, скільки громадян не зрозуміли, що це було, тому тулити до старого нове не є зовсім правильно. Ми за те, щоб написати новий закон. Фракція проявила свою позицію. Ми дали свої голоси і ми за відкриті списки, але за сучасним законом», – наголосила представник Президента у ВР.

Вона зазначила, що із голосування депутатів у залі «викристалізовується позиція залу – що вони (депутати – ред.) будуть підтримувати, а що – ні».

«Це також практика, яка дасть можливість на тих критичних зауваженнях і спільних позиціях, де є голосування, побачити, яким буде концепція нового закону про відкриті списки. Можливо. Ми ще не чули до кінця позицію мажоритарників. Тому напрацьовуємо», –  сказала Луценко, відповідаючи на запитання, коли можна очікувати на нову редакцію проекту Виборчого кодексу.

Як повідомлялося, Верховна Рада 7 листопада ухвалила в першому читанні проект Виборчого кодексу, що передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах до Ради, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах.

«За» відповідний законопроект № 3112-1 проголосували 226 депутатів. Серед авторів законопроекту – Голова Верховної Ради Андрій Парубій та депутат Леонід Ємець.

 

МОЗ “прокачав” назви медичних професій

В Україні з 1 листопада вступили у дію зміни до класифікатора професій, в якому змінилися медичні посади.

Про це  повідомляє  прес-служба Міністерства охорони здоров’я – Укрінформ.

“Введені нові професійні назви: “лікар внутрішньої медицини”, “асистент ерготерапевта”, “асистент фізичного терапевта”, “парамедик”, “екстрений медичний технік”, “інструктор з надання догоспітальної допомоги”, “інструктор з надання першої допомоги”. Змінено професійну назву роботи “фельдшер з медицини невідкладних станів” на “парамедик”, а “лікар-терапевт” на “лікар внутрішньої медицини”. Також змінено назву роботи “сестра медична з лікувальної фізкультури”, “сестра медична з масажу” на “асистент фізичного терапевта”. Назву “інструктор з трудової терапії” та “інструктор з трудової адаптації” змінено на “асистент ерготерапевта””, – йдеться у повідомленні.

Також, відповідно до міжнародної класифікації, у новому класифікаторі скасовано такі професійні назви робіт, як “лікар-терапевт дільничий”, “лікар-терапевт підлітковий”, “лікар-терапевт цехової лікарської дільниці”, “фахівець з фізичної реабілітації”.

В  МОЗ  наголошують, що скасування посад чи звільнення медичних працівників не буде.

“Медики з відповідною освітою та навичками автоматично займатимуть посади з новими професійними назвами, з подальшим проходженням курсів підвищення кваліфікації”, – йдеться на сайті МОЗ.

Класифікатор професій використовується для запису про роботу у трудові книжки працівників.

Зазначені зміни у класифікатор професій були внесені відповідно до міжнародної класифікації та нормативів Європейського Союзу, підкреслили в МОЗ.

 

АТО : у бою на Луганщині загинули двоє військових батальйону “Суми”

В зоні АТО на Луганщині в бою загинули старший лейтенант та сержант 15 окремого мотопіхотного батальйону “Суми”.

Про це йдеться на сторінці підрозділу в  Facebook – Укрінформ.

“Із сумом повідомляємо, що сьогодні в ночі (07.11.2017 22.30 – 23.00) в бою проти російських  окупантів загинули військовослужбовці 15 окремого мотопіхотного батальйону “Суми” старший лейтенант Ничвидюк Валентин Миколайович та старший сержант Мишко Антон Васильович. Командування і весь особовий склад батальйону “Суми” висловлюють свої співчуття рідним і близьким загиблих побратимів. Вічна пам’ять і слава Героям!”, – йдеться у повідомленні.

 

Хто судитиме Плотницького за збитий Іл-76, вирішить суд у Дніпрі – адвокат

Справу ватажка незаконного угруповання «ЛНР» Плотницького і двох командирів батальйонів Патрушева і Гуреєва, які обвинувачуються у вчиненні теракту, внаслідок чого було збито літак Іл-76 із 49 українськими військовими на борту, Вищий спеціалізований суд України повертає до Апеляційного суду Дніпропетровщини.

Про це повідомив адвокат постраждалих Віталій Погосян у  Facebook – Укрінформ

“Колегія суддів ВССУ винесла ухвалу і розставила всі крапки над «і». Питання утворення складу суду в суді першої інстанції може бути вирішене в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції, а саме Апеляційним судом Дніпропетровської області. Простою мовою: визначитися з судом, який розглядатиме кримінальне провадження відносно Плотницького, Гуреєва та Патрушева за скоєння  терористичного акту  – збиття літака ІЛ-76, що призвело до загибелі 40 десантників та 9 членів екіпажу, повинен Апеляційний суд Дніпропетровської області”, –  зазначив адвокат.

Як заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак, СБУ знає імена російських найманців, які ймовірно збили Іл-76. Слідство має підстави говорити, що два члени так званої «приватної військової компанії «Вагнера» –  Андрій Гуральов та Андрій Лебєдєв – безпосередньо стріляли з ПЗРК по літаку ВПС ЗСУ ІЛ-76, який був збитий у червні над Луганським аеропортом.

Слідчі СБУ вже направили до суду обвинувальні акти стосовно трьох замовників збиття ІЛ-76, серед яких ватажок т.з. «ЛНР» Плотницький та його помічники Патрушев і Гуреєв. Хоча судді у цій справі, за неофіційною інформацією, беруть самовідвід і не хочуть розглядати її, переймаючись за власну безпеку. Врешті справу було передано до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Як повідомляв Укрінформ, літак Іл-76 із українськими десантниками був збитий 14 червня 2014 року озброєними бойовиками в аеропорту Луганська.

На лаві підсудних опинився генерал-майор Віктор Назаров, який на момент трагедії очолював Штаб антитерористичної операції, за обвинуваченням у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 425 Кримінального кодексу України (недбале ставлення до служби, вчинене в бойовій обстановці, що призвело до тяжких наслідків).

Павлоградський міськрайонний суд засудив його до 7 років ув’язнення, однак Назаров подав на апеляцію. Колегія суддів Апеляційного суду Дніпропетровської області 3 жовтня залишила без задоволення клопотання генерала Назарова.

 

“Кіберберкут” і “фабрика тролів” лякають росіян терактами

Підконтрольні Кремлю “спецслужби ДНР”, пропагандистська “хакерська” група “Кіберберкут” і “фабрика тролів” бізнесмена Євгенія Пригожина, відомого, як “кухар Путіна”, створюють фейки від нібито українських і російських радикалів, що лякають терактами в РФ.

Про це йдеться в розслідуванні  ВВС – Укрінформ.

“Закриті обличчя, спотворені голоси, пози з бойовиків і зброя напоготові – російськомовний інтернет повний відео з погрозами від радикальних груп. Вони можуть називати себе проросійськими партизанами в Україні, проукраїнськими партизанами в Росії або навіть бійцями ІД, але іноді важко не помітити схожості.  Фейки  й розпалювання конфліктів: ті самі методи, що петербурзька “фабрика тролів” використала для впливу на американські вибори, вона роками відпрацьовує на російськомовній аудиторії. У цьому їй допомагає “міністерство держбезпеки” самопроголошеної “Донецької народної республіки” (МДБ ДНР) і пропагандистська франшиза – хакерська група “Кіберберкут”, – йдеться в розслідуванні.

Зокрема, в ньому звертається увага на серію відео “Російського визвольного руху” (РВР). Нагадується, що відразу після пожежі 23 серпня 2017 року в житловому районі в центрі Ростова, коли згоріло більш як 100 будинків, на YouTube з’явилося перше відео від “РВР”: “шестеро озброєних чоловіків у кущах з неоязичницьким прапором – це нібито російські націоналісти, що допомогли українцям боротися проти “кривавого режиму Путіна” на сході України і які тепер “звернули свій погляд на батьківщину”.

Як зазначається, пафос першого відеозвернення не змазали ані прогулочні шорти націоналістів, ані оброблена на комп’ютері дикція їх лідера.

“Цей перформанс виявився лише приманкою для наступного, в якому “соратники РВР” назвали підпал Ростова своїм “першим успішним терористичним актом на території Російської Федерації”. Далі вони вчили захоплювати будівлі і встановлювати розтяжки з гранатами, ставили голову свині на Коран і передавали привіт президентові Чечні Рамзану Кадирову”, – йдеться в розслідуванні.

Ролики “РОД” поширювалися через сім аккаунтів у соцмережі “ВКонтакте” з вигаданими іменами і фотографіями випадкових людей. Аккаунти були відкриті за декілька днів до вкидання або вже після початку, і репости з розважальних спільнот не додавали їм достовірності.

“Що спільного в емдебешних роликів про бойовиків ІД в “Азові” з фейком про “терористів з РВР”? Окрім брязкання зброєю, масок і погроз – і те, й інше можна знайти в соцмержах за хештегом “Кіберберкут”, – зазначається в розслідуванні.

Наголошується на тому, що обличчя в усіх відео “РВР”, у фейку про фальшивих бойовиків ІД, які нібито воюють у складі українського спецпідрозділу “Азов”, а також у зверненнях так званих харківських, дніпропетровських, запорізьких і одеських “партизан” приховані масками, “але не настільки щільно, щоб їх не можна було зіставити”. У розслідуванні демонструється схожість облич учасників цих постановочних відео.

Також вказується на причетність до зйомок фейків колишнього українського міліціонера з Керчі Івана Борозенного, що надалі іменував себе як Даліант Родланд Іоанн Максимус, князь Готський (скорочено Даліант Максимус). “Даліант Максимус перебував у кримському відділенні прокремлівського “Народно-визвольного руху” (НВР) і брав участь в анексії Криму, після чого його стали запрошувати на російські федеральні канали. Він створив “Центр стратегічних ініціатив Новоросії”, єдиним відомим співробітником якого і є. Даліант співпрацює з міністерством держбезпеки (МДБ) самопроголошеної Донецької народної республіки. У початковому коді вебсайту цієї організації вказано авторство “ЦСІ Новоросії”, – зазначається в матеріалі.

Підкреслюється, що деякі відео “МДБ ДНР” з’являються на каналі Даліанта раніше, ніж на офіційних майданчиках “міністерства”. Також у відеозверненнях “Кіберберкуту” Даліант – і режисер, і виконавець головної ролі.

Даліант знайомий і з одним із авторів фейку, в якому шестеро з автоматами від імені “Азова” погрожують терактами жителям Нідерландів – 32-річним петербуржцем Юрієм Горчаковим, який перебував у кримському відділенні НВР одночасно з Даліантом Максимусом у 2014 році. Журналісти-розслідувачі з Bellingcat викривали вкиди з “Азовом” і Нідерландами і віднесли цей фейк до витівок петербурзької “фабрики тролів”, фінансування якої йде від бізнесмена Євгенія Пригожина, відомого як “кухар Путіна”.

 

Китай підписав з Аляскою угоду на спорудження газопроводу

Китай і Аляска підписали угоду на спорудження трубопроводу, завдяки якому Пекін може отримати 75% природного газу з нафтогазоносного басейну Північний схил на Алясці.

Про це повідомляє  АР.

“Китай отримає 75% природного газу з Північного схилу (родовище газу – ред.) Аляски, якщо  трубопровід  буде побудовано за угодою, підписаною у четвер у Пекіні”, – говориться у повідомленні – Укрінформ.

Губернатор Аляски Біл Уокер підписав угоду з китайською нафтовою компанією Sinopec, банком Bank of China і держфондом China Investment Corp про просування проекту газопроводу.

Немає жодної гарантії, що трубопровід буде побудовано, але угода дала нове життя проекту.

Якщо все піде за планом, остаточні угоди будуть підписані до кінця 2018 року, і трубопровід може бути введено в експлуатацію до 2024-2025 років.

Ще 25% газу Аляска планує продати на регіональні ринки в Азії – в Японію, Південну Корею та В’єтнам.

Як відомо, губернатор Аляски з 2014 року виступає за будівництво трубопроводу для перекачування газу з родовища Північного схилу у порт Найкиски, де можна було б створити термінал для зріджування газу й подальшого експорту.

 

У Нідерландах відкрили справу проти компанії, що продавала радари Росії – ЗМІ

У Нідерландах компанія вперше постане перед судом за постачання Росії військового обладнання, порушуючи таким чином накладені Євросоюзом санкції проти країни.

Про це повідомляє  DutchNews.nl  із посиланням на газету AD – Укрінформ.

“Проти нідерландської компанії… проводиться розслідування за незаконне постачання частин радіолокаційної системи в Росію”, – йдеться у повідомленні.

За даними AD, вантажна компанія, назва якої не повідомляється, у 2015 році експортувала дві системи радарів до  російського  аеропорту в Єкатеринбурзі.

Зазначається, що радари були відправлені виробнику зброї, який випускає винищувачі для російської армії.

Повідомляється також, що радари були потрібні для конкретного літака, який був замовлений індійською армією.

Це сталося через рік після того, як ЄС запровадив санкції проти Росії за вторгнення до України.

 

Представник України у РЄ: 22 роки членства були схожі на “американські гірки”

Представництво України при Раді Європи відзначає 22-річчя, ці роки минули швидко, зі злетами і падіннями, що можна порівняти із катанням на американських гірках.

Таку думку у коментарі для Укрінформу висловив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

«22 роки з моменту вступу України до Ради Європи пролетіли як катання на американських гірках. Були свої злети і падіння, були і фундаментальні проблеми, але були й історичні досягнення», – сказав Кулеба.

Він наголосив на тому, що новий етап у відносинах України з Радою Європи розпочався після Революції Гідності.

«Дуже приємно, що саме після Революції Гідності ми, по суті, започаткували якісно новий етап відносно Ради Європи і рухаємося виключно по висхідній. Україна довіряє Раді Європи, бо знає її і готова її захищати», – сказав дипломат.

Він також висловив надію те, що Рада Європи і надалі буде залишатися авторитетним джерелом європейських стандартів.

«У свою чергу теж розраховуємо, що Рада Європи не зрадить своїм принципам, своїм ідеалам і залишиться авторитетним джерелом європейських стандартів», – сказав постпред України при Раді Європи.

Як відомо, урочиста церемонія вступу України до РЄ відбулася 9 листопада 1995 року. Того ж дня генеральний секретар РЄ Даніель Таршис та член Європейської комісії Ганс ван дер Брук підписали Спільну програму Комісії європейських співтовариств та Ради Європи щодо реформування правової системи, місцевого самоврядування та удосконалення системи правозастосування в Україні.

До Ради Європи входять 47 держав. Організація була утворена 5 травня 1949 року «з метою досягнення більшого єднання між її членами для збереження та втілення в життя ідеалів і принципів, які є їхнім спільним надбанням, а також сприяння їх економічному та соціальному прогресу». Головним її завданням є координація законодавств країн-учасниць для забезпечення норм ліберальної демократії, які викладені у Європейській конвенції з прав людини (1950 року) та Конвенції із захисту прав людини та фундаментальних свобод (1953 року).

 

У Конгресі США обговорюють розширені списки персональних санкцій проти РФ – Фейгін

Адвокат Марк Фейгін, який перебуває зараз у Вашингтоні, повідомляє, що у Конгресі США обговорюють розширені списки персональних санкцій проти російських вищих керівників.

Про це він пише  в Twitter – Укрінформ.

“Дуже важлива подія в Конгресі! Обговорення критеріїв, за якими будуть включати до санкційних списків… У Вашингтоні вже обговорюють санкційні списки за 241 статтею закону № 3364, прийнятого у серпні у Конгресі. Ті, що я бачив, вражають. Там усе …”, – пише Фейгін.

Як повідомлялося, 2 серпня президент США Дональд Трамп підписав закон H.R.3364 “Акт про протидію супротивникам Америки шляхом введення санкцій”, який поміж іншим передбачає істотне посилення тиску на Росію та підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Закон передбачає запровадження додаткових санкцій у фінансовому та енергетичному секторах Росії, щодо державних російських підприємств металургійної та гірничо-видобувної галузей, а також залізничного транспорту. Крім того, визначаються заходи для Росії через її дії у інформаційній галузі, у тому числі кіберзломи і атаки. Окремо у законі визначається необхідність покарання осіб, відповідальних за порушення прав людини на окупованих Росією територіях, а також осіб, що діють у інтересах оборонного та розвідувального секторів уряду РФ. Закон передбачає протидію російському проекту “Північний потік-2”.

Крім того, документ закріплює на законодавчому рівні попередні санкції проти Росії, запроваджені указами президента. Тобто, якщо глава Білого дому має намір послабити або скасувати деякі санкції проти РФ, закон вимагає обов’язкового узгодження цих питань із Конгресом США.

Паралельно законодавство підтверджує підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, у тому числі не визнає спроби Росії анексувати Крим і засуджує окупацію територій на сході України.

 

Стартував черговий раунд переговорів щодо Brexit

Велика Британія та Європейський Союз відновили переговори щодо виходу країни з блоку.

Про це повідомляє  АFР – Укрінформ.

“Британія та Європейський Союз відновили переговори щодо  Brexit  у четвер”, – говориться у повідомленні.

Шостий раунд переговорів є першим після перговорів 20 жовтня, коли лідери ЄС попередили Терезу Мей, що Велика Британія досягла недостатнього прогресу, щоб перейти від питань розлучення до обговорення майбутньої торговельної угоди.

В ЄС заявили про плани розпочати внутрішні приготування для старту торговельних переговорів з Великою Британією у грудні, проте чиновники також попередили, що цей крайній термін здається ним усе більш хистким.

 

“Райське досьє”: в ООН закликали карати за зловживання з офшорами

За систематичні порушення податкового законодавства та приховування від податків в офшорах необхідно знижувати кредитний рейтинг таких компаній і корпорацій, змушуючи їх належним чином поповнювати державні бюджети.

Про це заявили експерти ООН в сфері прав людини, коментуючи так зване «райське досьє»,  повідомляє  Центр новин ООН.

“Багаті люди і міжнародні корпорації продовжують користуватися неетичними методами в спробі знизити податки до мінімального рівня”, – йдеться в заяві. Через це державні бюджети не отримують достатніх надходжень, щоб покрити витрати, що призводить до зростання заборгованості.

На думку експертів, це також сприяє зростанню соціальної несправедливості та обмеження прав людини по всьому світу.

Експерти нагадали, що для поставок своєї продукції на ринки корпорації користуються інфраструктурою, яка фінансується за рахунок громадського бюджету. Працівники наймаються після навчання за рахунок держави. При цьому компанії приховують свій прибуток, щоб знизити податкові зобов’язання.

На думку експертів ООН, юридичні компанії, які допомагають ухилятися від сплати податків, також повинні нести відповідальність.

Як повідомили в ООН, тема приховування транснаціональних компаній від податків буде обговорюватися на Форумі з питань бізнесу і прав людини, який відбудеться в Женеві з 27 по 29 листопада цього року.

 

Власник житла самостійно регулюватиме відносини із постачальником послуг – закон

Ухвалений сьогодні закон про житлово-комунальні послуги (ЖКП) надає можливість власнику квартири самостійно регулювати відносини із постачальником послуг.

Про це на прес-конференції в Укрінформі сказала керівник проекту “Енергоефективність у житловому секторі” Софія Лінн, повідомляє кореспондент агентства.

“Закон про  житлово-комунальні послуги  – це закон, який регулює основні договірні відносини між усіма учасниками ринку. Контрактні взаємовідносини і є ринковими”, – сказала Лінн.

За її словами, тепер у власника буде право вибору, яким чином регулювати взаємовідносини із постачальником: безпосередньо, колективно або через ОСББ.

“Наступне нововведення – це те, що у нас тепер є послуга з управління житловим будинком. Ця послуга буде з вільним договірним ціноутворенням”, – зазначила Лінн.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект “Про житлово-комунальні послуги”, що є частиною реформи галузі. Відповідний законопроект у цілому підтримали 262 депутати за мінімально необхідних 226.

 

Кабмін: Вимоги виконали – 50 мільйонів євро можуть надійти у Фонд енергоефективності

Україна виконала дві ключові вимоги для отримання 50 млн євро траншу для Фонду енергоефективності від Європейського Союзу.

Про це на прес-конференції в Укрінформі сказав радник віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та  житлово-комунальних послуг  Євген Червяченко, повідомляє кореспондент агентства – Укрінформ.

“Вчора Уряд запровадив перший перехід на грошові відносини між постачальниками та компаніями, що надають послуги. Це стрибок до відкритого ринку газу”, – сказав Червяченко.

Крім того, сьогодні був ухвалений закон про житлово-комунальні послуги.

“Це було умовою виділення 50 млн євро у Фонд енергоефективності. Це були дві умови, і я вже сьогодні можу сказати колегам з Європейського Союзу, що вони виконані”, – зазначив Червяченко.

 

“Європейські” квоти: Нацрада дала двом телеканалам місяць на виправлення

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення перенесла на місяць позапланову перевірку двох телеканалів медіа-холдингу Inter Media Group – “НТН” (ТОВ “Телестудія “Служба інформації”) та “Enter-фільм” (ТОВ “ТРК “Кіно ТВ”) – Укрінформ.

Нацрада прийняла відповідне рішення у зв’язку з недотриманням пропорцій між українськими та іноземними передачами у часових проміжках між 07:00 і 23:00, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За результатами моніторингу, проведеного протягом 16-22 жовтня, регулятор зафіксував ознаки порушення вимог частини 4 статті 28 закону України “Про телебачення і радіомовлення”. Відповідно до закону, в ефірі телерадіоорганізації у проміжках часу між 07:00 та 23:00 передачі європейського виробництва, а також США та Канади повинні становити не менше 70% загального тижневого обсягу мовлення, у тому числі має бути не менше 50% передач українського виробництва.

Натомість в ефірі телеканалу “НТН” їх частка становила 63% і 45%, а на телеканалі “Enter-фільм” – 56% і 39% відповідно.

31 серпня Нацрада за результатами позапланової перевірки чотирьох каналів медіа-холдингу Inter Media Group (“Інтер”, НТН, “Піксель” та “Enter-фільм”) визнала порушення щодо дотримання пропорцій між українськими та іноземними передачами та оголосила попередження, згідно з яким телеканали мали упродовж місяця внести зміни до своєї діяльності. Проте за місяць два з чотирьох ліцензіатів не усунули порушень законодавства, зважаючи на які, Нацрада застосувала санкції.

Як повідомляв Укрінформ, 15 вересня 2016 року набув чинності закон “Про внесення зміни до статті 28 закону України “Про телебачення і радіомовлення” щодо визначення передач європейського виробництва”.

Згідно з документом, у проміжках часу між 7:00 та 23:00 передачі європейського виробництва, а також США та Канади в ефірі телеканалів-ліцензіатів повинні становити не менше 70% загального тижневого обсягу мовлення, у тому числі не менше 50% загального тижневого обсягу мовлення – передачі українського виробництва. Разом з тим із цієї квоти виведено передачі російського виробництва або створені у копродукції з Російською Федерацією.

13 жовтня 2017 року набув чинності  закон  “Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації”, за яким на телебаченні запроваджуються мовні квоти та поширюються обов’язкові квоти європейського та українського продукту на супутникові телеканали.

 

Нацрада замовила прорахунок частот для цифрового телебачення на Одещині

Нацрада з питань теле- і радіомовлення замовила у ДП “Український державний центр радіочастот” висновки щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом для потреб цифрового телевізійного мовлення у 7 населених пунктах Одеської області.

Таке рішення Нацрада ухвалила під час засідання 9 листопада, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, до Нацради 6 листопада надійшла пропозиція від провайдера – ТОВ «Зеонбуд», щодо прорахунку нових частотних присвоєнь на цифрове телевізійне мовлення у стандарті DVB-T2 для населених пунктів прикордонних районів Одеської області. Мова йде про населенні пункти Балта, Болград, Велика Михайлівка, Кодима, Ліски, Петрівськ і Рені.

Як повідомляв Укрінформ, 14 вересня Нацрада оголосила конкурс на цифрове телевізійне мовлення в Одеській області, що передбачає створення в регіоні локального мультиплексу з восьми українських телеканалів, які мовитимуть 24 години на добу в 22-х населених пунктах регіону. Передбачається, що сигнал, передусім, покриватиме прикордонну територію. Запуск цифрового телевізійного мовлення в регіоні запланований на кінець 2017 – початок 2018 років.

 

Після Газпрому: Оператори ГТС України і Румунії готуються до прямої взаємодії

Україна і Румунія ведуть активну підготовку до переходу на пряму взаємодію між операторами ГТС після завершення дії у 2019 році контракту між НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Газпром».

Про це  повідомляє  прес-служба  ПАТ “Укртрансгаз” – Укрінформ.

Як зазначається, перехід на пряму взаємодію між операторами ГТС можливий за умов приведення цього контракту у відповідність з українським та європейським енергетичним законодавством.

“На сьогодні ПАТ «Газпром», посилаючись на положення діючого контракту, штучно блокує впровадження європейських практик і підходів на точках з’єднання української та європейської ГТС. Рішення цієї проблеми є однією з вимог української сторони в рамках розгляду справи у Стокгольмському арбітражі між НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Газпром», – зазначили в Укртрансгазі.

З 1 липня по 1 вересня оператори ГТС України і Румунії проводили консультації з учасниками ринку щодо бізнесправил згідно з проектом прямої угоди про взаємодію для точки з’єднання між ГТС України і Румунії «Медіашу Ауріт / Теково».

Отримано відповіді від п’яти компаній, що працюють або планують працювати на ринках природного газу України і Румунії, які привітали перспективу впровадження європейських правил на даній точці з’єднання.

 

Рада додала Службі зовнішньої розвідки 200 мільйонів

В ухвалених парламентом змінах до Держбюджету передбачається виділення 50 млн грн на зарплати військовослужбовцям Служби зовнішньої розвідки та 150 млн — на поліпшення матеріально-технічного забезпечення СЗР.

Про це повідомила на своїй сторінці   у Facebook  народний  депутат, член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз – Укрінформ.

“Рада ухвалила 292 голосами зміни до закон “Про Державний бюджет України на 2017 рік”. Це не лише збільшення фінансування субсидії й субвенцій, а й грошове забезпечення для виплат військовослужбовцям Служби зовнішньої розвідки (0,05 млрд  грн) та на поліпшення матеріально-технічного забезпечення (0,15 млрд грн )”, – повідомила Фріз.

Як відомо, у четвер Верховна Рада внесла зміни в Державний бюджет на 2017 рік, перерозподіливши видатки загального фонду шляхом збільшення видатків на надання пільг і житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг на 7,6 млрд гривень.

 

Приватизація пройшла перше читання у Раді

Верховна Рада ухвалила в першому читанні внесений урядом законопроект “Про приватизацію державного майна”, яким пропонується удосконалити процедури здійснення приватизації.

За прийняття відповідного законопроекту № 7066 проголосували 258 депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У проекті закону передбачено визначення термінології, принципів приватизації, об’єктів та суб’єктів приватизації, ознак об’єктів, що не підлягають приватизації.

Проектом закону встановлюється нова класифікація об’єктів приватизації: об’єкти малої приватизації та об’єкти великої приватизації, вимоги до покупців об’єктів приватизації та обмеження щодо їх участі у приватизації, відповідальність за недостовірність, неповноту поданих документів, розширено коло об’єктів, які можуть підлягати приватизації.

До об’єктів великої приватизації пропонується відносити об’єкти державної власності, вартість активів яких згідно з даними фінансової звітності за останній звітний рік перевищує 250 млн гривень.

Передбачається, що перелік об’єктів великої приватизації, що підлягають приватизації, затверджується Кабінетом міністрів за поданням Фонду державного майна України. Переліки об’єктів малої приватизації, що підлягають приватизації, затверджуються Фондом державного майна України.

З метою спрощення процедур та підвищення інвестиційної привабливості об’єкти приватизації будуть продаватися без земельних ділянок.

Приватизація державного майна, згідно з проектом закону, здійснюватиметься шляхом продажу об’єктів права державної власності на аукціоні. Продаж об’єктів малої приватизації здійснюватиметься на електронних аукціонах. Проектом закону встановлюються вимоги до проведення аукціонів об’єктів малої та великої приватизації.

Для продажу об’єкта приватизації на аукціоні державними органами приватизації створюватиметься аукціонна комісія, яка розроблятиме умови продажу.

Об’єкти соціально-культурного призначення, відповідно до законопроекту, приватизуються із умовою щодо збереження профілю діяльності; об’єкти соціально-культурного призначення, які не функціонують більше трьох років або перебувають в аварійному стані, можуть бути перепрофільовані.

Продаж об’єктів на аукціоні здійснюється за наявності не менше двох учасників аукціону та вважається таким, що відбувся, у разі здійснення на аукціоні не менше одного кроку аукціону.

Підготовка до приватизації та продаж об’єктів великої приватизації здійснюється із залученням на конкурсних засадах радників у встановленому Кабінетом міністрів порядку, окрім випадків, передбачених цим законом.

Стартова ціна об’єкта великої приватизації визначається на підставі рекомендації радника (у разі залучення). Розмір визначеної аукціонною комісією стартової ціни об’єкта великої приватизації має бути визначений у межах рекомендованої радником стартової ціни. Стартова ціна об’єкта великої приватизації погоджується  Кабінетом міністрів України.

 

Гройсман у Раді: Ніхто і не збирався продавати стратегічні об’єкти

Прем’єр-міністр Володимир Гройсмана виключає дозвіл на продаж стратегічних підприємств внаслідок зміни процедури приватизації після ухвалення закону “Про приватизацію державного майна”.

Про це він заявив у Верховній Раді під час розгляду відповідного законопроекту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ніхто і ніколи не збирається продавати стратегічні підприємства – це наше багатство, і ми маємо побудувати якісне і ефективне управління і забезпечувати прибутки цим компаніям, які будуть сплачені в бюджет”, – підкреслив Прем’єр-міністр.

Окрім того, він відзначив необхідність налагодження управління і посилення контролю над управлінням комунального майна.

“Треба наводити порядок із комунальних майном, тому що деякі міські ради, на превеликий жаль, теж паразитують на цьому майні і приховують доходи від управління цим майном”, – заявив глава уряду. Крім того,  Гройсман  наголосив на необхідності створення умов приватизації державних підприємств, які б забезпечили прихід туди ефективних власників.

“Чому в країні є такі проблеми? Тому що ми вчасно не провели необхідних реформ і люди бідкаються з низькими заробітними платами, а державний сектор підприємств є найбільшим джерелом корупції в країні… Ми маємо це ліквідувати, створити такі умови, як в інших європейських країнах, щоб там були ефективні власники”, – заявив Гройсман.

Як повідомлялось, Рада в четвер, 9 листопада, ухвалила в першому читанні урядовий законопроект № 7066 “Про приватизацію державного майна”, що передбачає удосконалення процедури приватизації. Проектом закону встановлюється нова класифікація об’єктів приватизації: об’єкти малої приватизації та об’єкти великої приватизації, вимоги до покупців об’єктів приватизації та обмеження щодо їх участі у приватизації, відповідальність за недостовірність, неповноту поданих документів, розширено коло об’єктів, які можуть підлягати приватизації. До об’єктів великої приватизації пропонується відносити об’єкти державної власності, вартість активів яких, згідно з даними фінансової звітності за останній звітний рік, перевищує 250 млн гривень. Передбачається, що перелік об’єктів великої приватизації, що підлягають приватизації, затверджується Кабінетом міністрів за поданням Фонду державного майна України. Переліки об’єктів малої приватизації, що підлягають приватизації, затверджуються Фондом державного майна України.

 

Більшість українських компаній не готові до приходу інвесторів – Ложкін

Український бізнес рідко виявляється підготовленим до приходу інвестора, тому компаніям варто наводити лад у себе всередині ще до того, як на горизонті з’явиться іноземний інвестор.

Таку думку висловив радник Президента України і секретар Національної інвестиційної ради Борис Ложкін на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“На жаль, український бізнес – часто навіть порівняно великий – рідко виявляється підготовленим до приходу інвестора. Компанії погано структуровані, працюють без адекватної фінансової звітності, не пристосовані до міжнародних стандартів аудиту”, – зазначив він.

Ложкін  вказав на те, що з квітня разом з тодішнім міністром інфраструктури Андрієм Пивоварським активно вивчали інвестиційні проекти. “За цей час ми побачили близько сотні компаній, з них всього три були як слід підготовлені до глибоких переговорів. Інші вважають, що поки інвестор не з’явився на горизонті, наводити в компанії лад необов’язково. Але без цього він навряд чи прийде”, – вважає секретар Національної інвестиційної ради.

Ложкін зазначив, що вплив бізнесу на інвестиційний клімат, а інвестиційного клімату – на бізнес, обговорювався у четвер на форумі “Диригенти змін”, участь в якому узяли, зокрема, власники й топ-менеджери українських і іноземних компаній.

“Головна і найважливіша зміна, що відбувається в Україні сьогодні, – зміна мислення. Держава і бізнес перестають сприймати одне одного як ворогів. Бізнес – це основа, на якій будується економіка держави, а не поживне середовище для особистого збагачення чиновників. І держава має максимально сприяти розвитку підприємництва”, – зазначив Ложкін.

Він підкреслив, що завдання ж бізнесу – “зайняти активнішу позицію”. “Необхідно почати домагатися від держави, щоб вона працювала на бізнес. Для цього є асоціації й ради – ефективні лобістські інструменти, за допомогою яких ми можемо дійсно покращувати бізнес-клімат”, – заявив Ложкін.

Секретар Національної інвестиційної ради висловив упевненість, що від цього руху бізнесу і держави одне назустріч одному буде отримано позитивний синергетичний ефект, який простимулює зростання економіки.

 

Закон про Антикорупційний суд: Рада не змогла вирішити “оргпитання”

Верховна Рада не змогла відкликати з порядку денного сесії законопроект № 6011 “Про антикорупційні суди”.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Голова парламенту Андрій Парубій двічі ставив на голосування цю пропозицію, але голосів не вистачило.

“Прошу провести консультації, після обіду я поставлю ще раз”, – наголосив спікер.

Як повідомлялось, 8 листопада Президент Петро Порошенко звернувся з листом до голови Верховної Ради Андрія Парубія із пропозицією утворити робочу групу із напрацювання законопроекту “Про антикорупційні суди” з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

За словами глави держави, подання та реєстрація нового законопроекту є неможливим через законопроект № 6011, який все ще залишається включеним до порядку денного сесії Верховної Ради України, попри рекомендації Венеціанської комісії його відкликати.

10 жовтня Венеціанська комісія оприлюднила свій висновок щодо законопроектів про антикорупційні суди, які були направлені до комісії головою Верховної Ради України для проведення експертизи щодо відповідності внесених до парламенту законопроектів стандартам Ради Європи.

У своєму висновку Венеціанська комісія привітала заяви Президента України щодо невідкладної потреби у створенні незалежного “спеціального антикорупційного судового органу”, який має бути сформований на конкурсній основі з числа суддів з бездоганною репутацією та відповідно до стандартів Ради Європи та  Венеціанської комісії.

Комісія відзначила доцільність створення Вищого спеціалізованого антикорупційного суду, як це передбачено законом України “Про судоустрій та статус суддів”. При цьому комісія відзначила й ряд недоліків законопроекту № 6011. Зокрема, занепокоєння експертів викликали положення про повернення до політичних механізмів призначення суддів.

 

Тіллерсон спростовує домовленість про зустріч Трампа з Путіним у В’єтнамі

Держсекретар США Рекс Тіллерсон у четвер в Пекіні заявив, що рішення про те, чи проведуть президенти США і РФ Дональд Трамп і Володимир Путін формальні переговори на саміті АТЕС (Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва) у В’єтнамі, поки що не прийнято.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Держсекретар США Рекс Тіллерсон у четвер сказав, що рішення про те, чи проведуть американський лідер Дональд Трамп і президент Росії Володимир Путін формальні переговори на саміті АТЕС у В’єтнамі, поки що не прийнято”, – йдеться у повідомленні.

Тіллерсон також сказав журналістам, що питання в тому, чи буде зустріч Путіна і Т рампа досить змістовною.

Російські агентства раніше в четвер повідомили з посиланням на помічника Путіна Юрія Ушакова, що лідери Росії і США зустрінуться 10 листопада.

Можлива двостороння зустріч Путіна і Трампа на саміті АТЕС стане другою особистою зустріччю глав двох держав. Їх перша зустріч відбулася на саміті “Великої двадцятки” у Гамбурзі в липні цього року.

 

Трамп не засуджує Китай за нечесну торгівлю

Президент США Дональд Трамп засудив “нечесний” торговельний профіцит Китаю щодо Штатів, проте не засуджує країну за це.

Про це американський президент заявив після двогодинних переговорів з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, повідомляє  CNN – Укрінформ.

“Я не звинувачую Китай.. Врешті-решт, хто може звинуватити країну у тому, що вона може скористатися іншою країною в інтересах своїх громадян. Я віддаю належне Китаю”, – заявив Трамп.

Замість цього Трамп звинуватив попередні адміністрації Сполучених Штатів у тому, що “дозволили статися і рости такому торговельному дефіциту”.

Як повідомлялося,  Трамп  здійснює 12-денне турне країнами Азії. Американський президент вже відвідав Японію, Південну Корею і другий день знаходиться перебуває у Пекіні. Потім він вирушить у В’єтнам і Філіппіни.

 

Дуда розповів, хто “розхитує” відносини з Україною

Історична політика є важливою для міждержавних відносин, оскільки вона впливає на позицію країн і на відносини між країнами.

Про це заявив  в ефірі радіо Plus президент Польщі Анджей Дуда, коментуючи питання польсько-українських відносин в історичній площині – Укрінформ.

“Історична політика теж важлива, і складно з цим не погодитися, оскільки історія та історична пам’ять впливають на те, яким є фундамент, як формуються різного роду інституції, це впливає на відносини між людьми”, – заявив Дуда.

Він підкреслив, що ці відносини “не можуть спиратися на брехню, наклепи, замовчування, заперечення історії, особливо трагічної історії”.

Дуда підкреслив: якщо відносини складаються нормально, то “потрібно говорити про історію, особливо її трагічні моменти, слід визнати провину і дозволити вшанувати жертв”.

Він додав, що не можна погоджуватися на ситуацію, в якій “високопоставлені представники різного роду інституцій в Україні поводяться таким чином, що це не відповідає реалізації двосторонніх відносин за принципом добросусідських відносин”.

Як повідомляв Укрінформ, 8 листопада Президент України Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного комітету президентів України та Польщі задля уникнення подальшої ескалації напруги у двосторонніх відносинах на тлі резонансних заяв представників польської влади на адресу України.

Раніше в МЗС України у відповідь на заяви міністра закордонних справ  Польщі  Вітольда Ващиковського наголосили, що в Україні немає антипольських настроїв, більшість українців абсолютно позитивно ставляться до Польщі, попри розбіжності в оцінках складного історичного минулого. Українські дипломати також заявили, що запропонували польській стороні підписати своєрідну “дорожню карту” історичного примирення, проте відповіді ще не отримали.

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський 2 листопада заявив, що його країна починає здійснювати процедури для недопуску до Польщі людей з України, які “мають вкрай антипольські погляди”. За його словами, найближчим часом мають оприлюднити імена осіб, яких буде стосуватися заборона.

 

Doing Business: Україна уже на 35 місці за можливістю отримати дозвіл на будівництво

Україна перемістилася у рейтингу Doing Business зі 140 на 35 місце в компоненті «Отримання дозволів на будівництво». У наступному році в Уряді ставлять за мету увійти в ТОП-20 за цим показником.

Про це  повідомляє  Мінрегіонбуд – Укрінформ.

«Мінрегіон поставив амбітну мету — увійти в ТОП-50 за показником «Отримання дозволів на  будівництво». За підсумками рейтингу Doing Business 2017 вдалося увійти до ТОП-40. За показником «Отримання дозволів на будівництво» ми зросли на 105 позицій — зі 140-го місця рік тому перестрибнули на 35-е, і підтягли показники України загалом», — зауважив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.

За словами Парцхаладзе, причиною зростання стало зменшення розміру пайової участі в інфраструктурі міста Києва з 10 до 2% та зменшення вартості послуг технічного нагляду в будівництві.

Заступник міністра також додав, що в Києві цього року було знижено пайовий внесок на розвиток інфраструктури з 10% до 2% та зменшено ринкову вартість послуг з технагляду в будівництві з 5% до 1,8%.

«Щоб покращити цьогорічний результат, необхідно повністю скасувати пайову участь в розвитку інфраструктури населеного пункту, яку називають «легалізованим хабарем» забудовників. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ проводило аналіз: жодна гривня зі сплаченої пайової участі не була витрачена на будівництво садочків, шкіл, лікарень чи підключення новобудов до інфраструктури. Уряд спільно з BRDO розробив законопроект №6540, куди включено скасування пайової участі. Проект закону зареєстровано у Верховній Раді, і ми дуже сподіваємося на підтримку депутатів», — зазначив Парцхаладзе.

За його словами, програма максимум для Міністерства на наступний рік — увійти в ТОП-20 країн за показником «Отримання дозволів на будівництво».

Рейтинг Світового банку Doing Business — це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності на базі 10 індикаторів в 189 країнах. Компоненти рейтингу оцінюють нормативні акти, що регулюють діяльність малих і середніх підприємств протягом усього життєвого циклу, та їх фактичне використання на практиці.

За підрахунками експертів Світового банку, один пункт в загальному рейтингу Doing Business дає можливість залучити в країну до $600 млн інвестицій

 

У Парижі Умерову вручили престижну європейську премію

Ільму Умерову в Парижі вручили премію “Платформи європейської пам’яті й совісті”.

Про це повідомив член Меджлісу кримськотатарського народу, керівник “Кримськотатарського ресурсного центру” Ескендер Барієв, який взяв участь у церемонії нагородження – Укрінформ.

“В середу, 8 листопада, голові Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі  Умерову  в Парижі вручили премію “Платформи європейської пам’яті й совісті” під час конференції платформи “100 років комунізму. Історія і пам’ять”, – повідомив Барієв.

За його словами, премія вручається людям, які протистоять тоталітаризму у світі, відстоюючи верховенство закону і прав людини. Мета премії – привернути увагу до борців з антидемократичними режимами та жертв політичних репресій.

Платформа європейської пам’яті й совісті – міжнародна організація, яка об’єднує 48 державних і приватних інститутів з 18 країн. Проект створений 14 жовтня 2011 року в Празі під час саміту прем’єр-міністрів Вишеградської групи з метою боротьби з тоталітаризмом та антидемократичними рухами.

Як повідомляв Укрінформ, 27 вересня 2017 року Сімферопольський районний “суд” виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову – два роки колонії поселення і два роки заборони на громадську діяльність. Окупаційний суд визнав його винним в сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ). 25 жовтня 2017 року засуджені в Криму заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров були звільнені від виконання покарання, вивезені з Криму і відправлені до Туреччини. 27 жовтня вони прилетіли в Київ.

 

Затриманих на адмінкордоні з Кримом жінок питали про зв’язки з ІДІЛ – журналіст

У затриманих вночі на адмінкордоні з окупованим Кримом жінок ФСБшники питали про їх зв’язки з ІДІЛ і мету поїздки в Херсон.

Про це на своїй сторінці у  Facebook  повідомив журналіст Антон Наумлюк – Укрінформ.

“Затриманих на адмінкордоні дівчат допитували по одній. Дізнавалися, хто їх чоловіків і родичів, на які кошти живуть батьки, чи не збираються дівчата виїхати в ІДІЛ, навіщо вони їздили в Херсон і чи не зустрічалися вони там “з кимось, хто міг порушити закон”, – повідомив Наумлюк.

За його словами, під час такого допиту двом дівчатам стало погано. Абдуллаєва Аліме знепритомніла, проте російські прикордонники назвали це «театральною виставою» і “швидку” викликали через сорок хвилин. Медична допомога також була потрібна Гузель Саледіновій.

При цьому окупанти перешкоджали проїзду до “прикордонпункту” родичів затриманих і журналістів.

“На даний час біля прикодонпункту почали збиратися рідні затриманих і журналісти. Поліція почала зупиняти машини на під’їзді до кордону. Автомобіль з Джанкоя був зупинений в Красноперекопську нібито через підозру в алкогольному сп’янінні. Перевірка на місці нічого не дала, і співробітники ДПС проводили затриманих в лікарню для огляду на наркотичне або алкогольне сп’яніння”, – розповів Наумлюк.

Адвокат Едем Семедляєв теж намагався пройти до затриманих, проте його не пропускали.

“Людей ви затримувати можете, а їх адвоката ви пропустити не можете. Вони там знаходяться більш як чотири години не по своїй волі, і я вже 40 хвилин не можу пройти до своїх підзахисних”, –  сказав  у розмові з “прикордонником” Семедляєв.

“У результаті адвокат Едем Семедляєв пройшов на КПВВ Чаплинка для надання допомоги утримуваним дівчатам. Пройшов тільки за умови, що перетинатиме кордон. В іншому випадку його не пускали”, – повідомив  Наумлюк.

Після прибуття адвоката всіх жінок відпустили. Вони повідомили, що їздили в Херсон для оформлення документів дітям. Причина затримання їх “прикордонниками” так і не була названа.

За даними  “Кримськотатарського ресурсного центру”, жінок роздягали і оглядали, шукали у них наркотики і зброю.

“Вони завели нас в окрему кімнату, кожну окремо, і проводили особистий догляд. Роздягали нас, дивилися наші речі. Особисто я вимагала, що, за моїм віросповіданням, не можна роздягатися навіть при жінках, вони говорили: “Нічого страшного, тут жінки. Шукали у нас вибухівку, наркотики, зброю і щось ще заборонене”, – розповіла затримана Фера Абдуллаєва.

Як повідомлялося, на КПВВ Чаплинка в районі адмінкордоні Херсонської області під час переходу адмінкордону співробітниками російської прикодонслужби було затримано сім жінок, п’ять з яких є дружинами фігурантів справи “Хізб ут-Тахрір”.

 

На благодійному аукціоні зібрали понад 24 тисяч на підтримку політв’язнів Кремля

Колишній політв’язень, кримчанин Геннадій Афанасьєв у свій день народження організував благодійний аукціон на підтримку політв’язнів “Бранці Кремля, або випробування Росією”.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

На аукціоні, що пройшов увечері 8 листопада і на якому було представлено 100 лотів, зібрали 24,480 тисяч гривень.

“Виручені кошти плануємо передати родичам політв’язнів”, – оголосив Афанасьєв.

Лоти надали, зокрема, співачка Джамала, гурт “Брати Гадюкіни”, гурт ТНМК, O.Torvald, Pianoбой.

Найактивнішою за кількістю придбаного стала українська акторка Ірма Вітовська-Ванца. Окрім того, вона представила і власний лот на аукціоні.

Відвідувачі заходу також мали можливість написати листа зі словами підтримки або підписати листівку політичному в’язню. Як зазначили організатори, “усі листи будуть систематизовані та передані всім тим, хто нині проходить випробування Росією”.

Лоти, які впродовж вечора не придбали учасники аукціону, надходять у вільний продаж в соцмережах.

Як повідомляв Укрінформ, у тимчасово окупованому Росією Криму наразі залишаються 57 політв’язнів.

 

Стан здоров’я політв’язня Клиха у РФ різко погіршився

Стан здоров’я незаконно засудженого в Росії українця Станіслава Клиха різко погіршився, він провів у комі шість днів.

Про це заявила кримська активістка Ольга Афанасьєва в інтерв’ю  “Крим. Реалії”.

“Я розмовляла з його мамою, вона їздила до нього недавно, і він дійсно перебуває в дуже важкому стані. Його забирали до психіатричної клініки, так напхали ліками, що він шість днів провів в комі, у нього пролежні”, – сказала вона.

“Мама дуже засмучується, каже, що, можливо, зараз його ще можна врятувати, щоб хоч якийсь розум у нього залишився… йдеться про збереження життя”, – додала активістка.

Нагадаємо: Клиха засудили до 20 років позбавлення волі після визнання винним у вбивстві російських вояк під час Чеченської війни. Попри те, що українець запевняв, що участі у бойових діях він ніколи не брав і навіть у Чечні ніколи не був. 26 жовтня Верховний суд РФ відмовився звільнити українців  Клиха  та Карпюка.

 

“Дні Єрусалима в Києві” покажуть чотири ізраїльські фільми

Покази кінопрограми фестивалю “Дні Єрусалима в Києві” стартують 16 листопада у кінотеатрі “Оскар” в ТРЦ Gulliver. До програми увійшли чотири фільми, зняті в Ізраїлі.

Про це повідомляє компанія  Артхаус Трафік – Укрінформ.

“Фестиваль “Дні Єрусалима в Києві” пройде на честь 50-річчя об’єднання міста.  Фільми, відібрані в програму кіносекції, були відзначені національними преміями та брали участь у міжнародних кінооглядах класу А. Відкриє фестиваль драма “Підмостки” про хлопця, який шукає себе в той час, як його авторитарний батько бачить у сині спадкоємця свого будівельного бізнесу. Стрічка Матана Яіра була номінована на 7 премій Ізраїльської кіноакадемії та відзначена званням найкращого ізраїльського фільму на Єрусалимському кінофестивалі”, – ідеться в повідомленні.

Інший фаворит “ізраїльського Оскара” – картина “Віфлеєм” – про взаємини офіцера секретної служби та його палестинського інформатора. Трилер Юваля Адлера отримав кілька премій – за найкращий фільм, кращого режисера, кращий сценарій, кращий кастинг, кращий монтаж і актора другого плану.

Хоррор “Єрусалим” покаже глядачеві біблійний апокаліпсис у стародавньому місті: головні герої фільму приїжджають на канікули та опиняються в епіцентрі кошмару.

Для дітей у програмі фестивалю заплановано денний сеанс, на якому буде показане сімейне фентезі “Абулеле”. Назву фільму дало чарівне волохате чудовисько, яке за допомогою нових друзів намагається повернутися додому. Стрічка була представлена у дитячій програмі Міжнародного кінофестивалю в Торонто.

Покази фільмів можуть відвідати всі охочі – доступ на сеанси безкоштовний за попередньою реєстрацією на сайті www.jerusalem2017.com.ua. Старт реєстрації – 13 листопада.

Захід відбувається за підтримки Посольства Держави Ізраїль в Україні.

Після 20 листопада активісти та керівники кіноклубів мають змогу провести фестиваль у своєму місті в рамках проекту “Артхаус Клуб”. Для цього потрібно подати заявку на сайт і club.arthousetraffic.com.

Також в рамках “Днів Єрусалима в Києві” 14 листопада в Національній філармонії України відбудеться концерт “Єрусалимського квартету”. А 19 листопада відомий шеф Аві Леві готуватиме страви ізраїльської кухні у ресторані “Любимый дядя”.

 

Литовські депутати закликали Будапешт не заважати євроінтеграції України

Екс-прем’єр Литви, парламентарій Андрюс Кубілюс ініціював звернення від Сейму Литви до угорських депутатів з проханням не блокувати рішення, які дозволили б Україні зблизитися з Євросоюзом.

Про це повідомляє портал  Delfi – Укрінформ.

“Ми неприємно здивовані і навіть шоковані ультимативними заявами уряду з погрозами заблокувати зближення України з ЄС або НАТО, якщо Україна не змінить на вимогу Угорщини свій новий Закон про освіту, в якому окреслена і специфіка освіти осіб, які належать до національних меншин”, – йдеться у зверненні.

Звернення, ініційоване Кубілюсом, одним з лідерів партії “Союз Вітчизни – Литовські  християнські демократи”, підписали 37 членів Сейму.

“Ми розуміємо, що питання освіти національних меншин, їх інтеграції в життя держави завжди особливо болючі і мають вирішуватися шляхом конструктивного діалогу. Ми бачимо зусилля України саме так вирішувати ці важливі проблеми”, – йдеться у зверненні.

У ньому також наголошується, що увага сусідньої з Україною країни до українського закону про освіту сама по собі не дивує, проте дивують “ультиматуми Україні, які висуваються владою Угорщини, з погрозами країні геополітичними наслідками, з погрозами тим, що Угорщина блокуватиме зусилля України з інтеграції в ЄС”.

“Такі ультиматуми категорично неприйнятні, абсолютно не європейські і тим більше незрозуміліші, коли це йде від однієї з держав Центральної Європи. Ми всі добре знаємо, наскільки для нас, держав Центральної Європи і Балтії, геополітично була важлива наша власна інтеграція в ЄС”, – заявляють литовські парламентарі.

У зверненні також піднімається питання, чи “дійсно Угорщина готова домагатися в Україні таких цілей, які збігаються з цілями (російського президента Володимира – ред.) Путіна”.

Як повідомлялося, через безпідставну критику мовної статті українського закону про освіту Угорщина заявила про намір блокувати європейську і навіть євроатлантичну інтеграцію України. Зокрема, НАТО не включив у свій порядок денний засідання Комісії Україна-НАТО, яке ініціювалося на 6 грудня. У штаб-квартирі НАТО раніше також заявляли, що занепокоєні спробами Угорщини заблокувати євроатлантичну інтеграцію України через мовне питання.

 

Розрив дипвідносин з РФ не можна прописати поправкою до закону – Ірина Луценко

Питання розриву дипломатичних відносин України з Російською Федерацією має регулюватися окремим законом, а не однією поправкою у законопроекті про реінтеграцію Донбасу.

Про це заявила представник Президента України у Верховній Раді, народний депутат з фракції БПП Ірина Луценко журналістам в кулуарах ВР, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Давайте розділимо питання розриву дипломатичних відносин від питання стратегії Президента по реінгетрацїі Донбасу. Президент запропонував, як головнокомандувач, як Президент, свою стратегію по поверненню тимчасово окупованих територій окремо Луганської та Донецької області. Питання розриву дипломатичних відносин може регулюватися окремим законом, окремою процедурою, а не однією поправкою для того, щоб попіаритися на цьому питанні», – заявила Луценко.

Вона переконана, що питання розриву дипломатичних відносин України з РФ «не може бути записано одним рядком у два речення, це має бути закон, це має бути прописана процедура – як діють ті чи інші органи, відкриваємо чи закриваємо кордони і дуже багато процедурних питань. Це не питання закону по реінтеграції Донбасу».

«Президент сказав, що це запропонована народним депутатам стратегія, як головнокомандувача, щодо виходу і поверненню цих територій. Це не питання цього закону. Неодноразово Міністерство закордонних справ подавало своє бачення про розрив дипломатичних відносин. Подадуть народні депутати, запропонують окремий закон, – буде створена робоча група, і, я думаю, що той інший закон можна буде розглядати в залі», – вважає Луценко.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко закликав Комітет з національної безпеки і оборони активізувати роботу над підготовкою до розгляду у другому читанні  законопроекту про реінтеграцію Донбасу.

Водночас група позафракційних народних депутатів внесла поправку до цього законопроекту, якою пропонується зобов’язати Кабінет міністрів розірвати дипломатичні відносини з РФ.

 

До КМДА увірвалися близько сотні протестувальників

В будівлю Київської міської державної адміністрації увірвалися близько сотні протестувальників з вимогою поновити “заморожене” будівництво.

Про це повідомляє телеканал  “Прямий” – Укрінформ.

“Люди вклалися у будівництво, а компанія не продовжує його. Тобто житло “заморожене” більш як два роки. Вони прорвали охорону у будівлю КМДА, і зараз з пластиковими пляшками скандують і вимагають від керівництва мерії, щоб вона щось зробила”, – йдеться у повідомленні.

 

Журналісти отримали погрози від представників Медведчука

Лист від імені Ігоря Кириленка, адвоката, який захищає інтереси лідера організації “Український вибір”, редакція програми отримала за годину до виходу розслідування про Віктора Медведчука.

Про це повідомляє  телеканал новин 24 – Укрінформ.

У листі-погрозі адвоката назвав розслідування журналістів щодо перельотів політика до Росії “провокацією” та звинуватив їх у втручанні в приватне життя Віктора Медведчука і його родини.

Редакція програми “Схеми” (спільного проекту Радіо Свобода та каналу “UA:Перший”) у свою чергу відкидає звинувачення адвоката Віктора Медведчука, поширені у зв’язку з виходом розслідування “Чорні чоловічки” Віктора Медведчука” і вважає їх такими, що не відповідають дійсності.

Як повідомлялося, ввечері 7 листопада в аеропорту “Київ” біля VIP-терміналу стався напад на журналістів програми “Схеми”.

Знімальна група у складі журналістів Михайла Ткача та Ярослава Бондаренка і оператора Кирила Лазаревича чекала на приліт із Росії  Віктора Медведчука. Проте їм завадили: журналістів штовхали, били, відбирали камеру. Вони впевнені, що напад вчинили охоронці Медведчука.

Національна спілка журналістів України засудила напад на журналістів.

8 листопада прокуратура Києва розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання роботі знімальної групи програми “Схеми”.

 

Реставрація львівського собору Святого Юра коштуватиме 12 мільйонів

Управління капітального будівництва Львівської ОДА має намір укласти угоду з підприємством “Центр комплекс” Львівської обласної асоціації інвалідів на проведення робіт на території Архикатедрального собору святого Юра у Львові – Укрінформ.

Підприємство перемогло у тендері, запропонувавши найнижчу ціну – близько 12,140 млн грн. Про це йдеться в інформації на сайті системи публічних закупівель  ProZorro.

Згідно з документацією, має бути впорядковано територію горішнього і долішнього подвір’їв, реконструйовано огорожі, завершено реставрацію Митрополичих палат, облаштовано об’їзд північного і західного корпусів капітули.

Також заплановано вирубку сухостійних та аварійних дерев, облаштування системи поверхневого водовідведення, заміну газопроводу. Крім того, повинні бути встановлені паркові лавки, урни, стовпчики для обмеження руху і облаштована система зовнішнього освітлення.

Нагадаємо, відповідно до розпорядженні уряду від 22 липня 2016 року, реставрація та реабілітація комплексу споруд Архикатедрального собору святого Юра у Львові має бути проведена до 2020 року. На ці потреби у 2017 році із держбюджету виділили 20 млн гр

 

В Укрінформі презентували результати бюджетної прозорості найбільших міст та регіонів

Відповідно до рейтингу, показник фінансового здоров’я міст та регіонів у середньому за 2016 рік становив 6 та 5,9 балів відповідно з 10 можливих.

Про це під час круглого столу в Укрінформі на тему: “Фінансове здоров’я бюджетів міст та регіонів України” сказав експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Єгор Киян – Укрінформ.

«Показник фінансового здоров’я варіюється від 0 і до 10 балів. Ми бачимо, що зараз середній показник по містах – це 6 балів, а середній по регіонах – 5,9 балів», – сказав Киян.

За словами експерта, у 2015 році цей показник по містах був 5,6, а по регіонах – 6,4. Тобто, за підсумками 2016 року фінансове становище по містах поліпшилось, а в регіонах – погіршилось.

«Однією з основних причин покращення бюджетів по містах – це стала  децентралізація, яка дозволила місцевим органам влади використовувати додаткові фінансові ресурси, а щодо погіршення у загальному значенні становища областей, то тут мало вплив збільшення видаткової частини бюджетів», – зазначив Киян.

Експерт наголосив, що основними причинами зростання надходжень до центральних місцевих бюджетів – це активізація підприємств та активізація імпортно-експортних операцій, деяким чином вплинули інфляційні процеси в країні, зростання обмінного курсу, який позитивно вплинув на надходження до бюджету в гривневому еквіваленті, і в тому числі зростання мінімальної заробітної плати. Експерт додав, що за підсумками 2016 року, серед міст з найкращим фінансовим станом є Одеса, яка має коефіцієнт у 8 балів, за нею Рівне – 7,5 бала, Полтава, Вінниця та Дніпро – по 7,1 бала. Серед аутсайдерів міст: Луцьк -3,8, Черкаси – 4, Херсон – 4,2. Найкращу динаміку серед міст продемонстрували: Вінниця, Житомир та Кропивницький. Загалом вони досить сильно покращили своє фінансове становище.

«Щодо рейтингу областей, то на першому місці у нас Запорізька область – 7,3, потім йде Черкаська область – 7,2, Волинська область – 7,1, Тернопільська область – 7 та Львівська область – 6,9. Серед областей з найгіршим фінансовим станом: Рівненська – 2,1, Дніпропетровська – 3,9, Луганська – 4, Донецька – 4,6 та Вінницька – 4,8 області. У 2016 році найкращу динаміку продемонстрували наступні області – Львівська, Чернівецька та Тернопільська», – наголосив експерт.

Він нагадав, що фінансове здоров’я чи як ще його називають фінансове становище – це підсумковий показник, який дозволяє виміряти фінансовий стан міста чи регіону і порівняти його з ситуацією в інших муніципалітетах чи з середнім значенням по країні.

 

Як святкувала своє 80-річчя спільнота українок в Канаді

Днями в канадському Гамільтоні відзначили 80-у річницю створення Організації українок Канади ім. Ольги Басараб.

Фотозвіт із святкування опублікував Відділ Конгресу українців Канади у Гамільтоні у  Фейсбуці – Укрінформ.

На гостей свята чекав концерт за участі українських виконавців та дитячого колективу народного танцю, а також смачний фуршет зі страв традиційної кухні.

 

Футбол: шість новачків збірної України успішно пройшли “посвяту”

Гравці збірної України з футболу, які вперше отримали виклик до головної команди країни, традиційно заспівали пісню новачка – Укрінформ.

Цього разу головний тренер національної команди Андрій Шевченко, який і започаткував цю традицію, викликав на товариський матч зі Словаччиною шістьох новачків.

Півзахисники збірної Олександр Андрієвський і В’ячеслав Танковський, захисник Олександр Сваток співали тріо популярну пісню Макса Барських “Тумани”:

Півзахисник Сергій Мякушко і форвард Юрій Коломоєць на традиційній вечері заспівали хіт “Крошка моя”:

Захисник збірної Артем Шабанов співав “Він тебе цілує”:

Нагадаємо, що спаринг Україна – Словаччина відбудеться у Львові 10 листопада о 20.00.

Сьогодні ввечері команди обох країн випробують стадіон “Арена Львів”.

 

Футбол: “Динамо” змінило позицію по Маріуполю після втручання Порошенка

Представники київського футбольного клубу “Динамо” на засіданні української Прем’єр-ліги (УПЛ) визнали свою провину щодо неявки на матч 7-го туру проти “Маріуполя” і попросили клуби дозволити їм зіграти в Маріуполі без особливих гарантій безпеки – Укрінформ.

За інформацією  tribuna.com, “Динамо” змінило свою позицію після втручання президента України. Петро Порошенко був дуже незадоволений вчинком київського клубу, який вийшов за межі спорту.

Апеляційний комітет Федерації футболу України (ФФУ) готовий прийняти це визнання як аргумент на користь “Динамо” і не зараховувати йому технічну поразку. Але вимагає, щоб свою згоду дали всі клуби УПЛ, причому в терміновому порядку. АК збирається прийняти рішення вже завтра, 10 листопада.

Але не всі клуби готові підтримати “Динамо” і дозволити їм провести матч в Маріуполі, що може спровокувати ще більший конфлікт всередині УПЛ.

Якщо “Динамо” отримає необхідні 11 голосів, то єдиною можливою датою проведення матчу стане 14 листопада.

 

У БПП розповіли, про що говорили на зустрічі з Порошенком

На зустрічі депутатів фракції БПП з Президентом України Петром Порошенком та Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом обговорювали процес підготовки проекту державного бюджету на 2018 рік та зміни до бюджету поточного року.

Про це заявив заступник керівника фракції  “Блоку Петра Порошенка”  Олексій Гончаренко журналістам в кулуарах парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми розглядали одне із питань – це зміни до бюджету на 2017 рік. Крім того, ми питали, як триває процес підготовки бюджету на 2018 рік. Це також обговорювалось, і тому, звичайно, що прем’єр був присутній», – заявив Гончаренко.

Як повідомлялося, у середу, 8 листопада, відбулася зустріч депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка» з Президентом України та Прем’єр-міністром. ſ

 

Силам АТО призначили нового командувача

Новим командувачем сил антитерористичної операції призначено генерал-лейтенанта Михайла Забродського, командувача Високомобільних десантних військ Збройних сил України.

Про це повідомив кореспонденту Укрінформу речник Міноборони Андрій Лисенко.

“Призначення пов’язано з плановою ротацією. Ротація була здійснена не лише у керівництві, а й у всіх підрозділах Збройних сил, які знаходяться на лінії зіткнення”, – сказав речник.

Раніше командувачем сил  АТО  був перший заступник командира Наземних військ ЗСУ, генерал-лейтенант Олександр Локота.

Забродський – Герой України, з березня 2015 року командувач Високомобільних десантних військ України.

Народився у 1973 році в Дніпропетровську. Закінчив Військову інженерно-космічну академію імені Можайського в Санкт-Петербурзі.

Після завершення навчання в академії п’ять років служив у Росії, після чого повернувся до України, де розпочав військову службу на посаді командира взводу протитанкових керованих ракет 95-ї окремої аеромобільної бригади ЗСУ. Згодом закінчив коледж Командування армії та Генерального штабу США.

З листопада 2009 по серпень 2010 року – перший заступник командира 95-ї окремої аеромобільної бригади. У 2009 році проходив службу на території колишньої Югославії, у Косово. У січні 2013 року Забродського призначено командиром 95-ї окремої аеромобільної бригади ЗСУ.

Навесні – влітку 2014 року 95-та бригада під командуванням Забродського здійснювала блокування міст Слов’янськ і Краматорськ, захопила та утримувала важливий опорний пункт – гору Карачун.

23 серпня 2014 року Забродський отримав звання Героя України. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, орденом Данила Галицького, медалями та відзнаками.

У Києві на території Національного університету оборони України імені Івана Черняховського встановлено стелу з іменем Забродського.

 

Данія збирається закрити свою територію для “Північного потоку-2”

Початок будівництва трубопроводу Nord Stream 2 буде відкладено через заперечення з боку Данії, яка готує поправки, що закривають для проекту територіальні води країни.

Про це в середу на газовій конференції в Мілані повідомив Пол Коркоран – головний фінансовий директор зареєстрованої в Швейцарії Nord Stream 2 AG, повідомляє  Європейська правда  з посиланням на Platts – Укрінформ.

За його словами, перешкодою для будівництва стане законопроект, який готується парламентом Данії. Він розширить перелік підстав, за якими данський уряд зможе відмовляти в дозволі на будівництво в своїх територіальних водах: до екологічних ризиків додадуться міркування національної безпеки.

Як повідомляє EuroObserver, законопроект підтримують і уряд Данії, і основні опозиційні партії. Він буде прийнятий в листопаді і вступить в силу в січні 2018 року.

В цьому випадку доведеться змінювати маршрут. Замість територіальних вод Данії трубу доведеться прокладати в її виключній економічній зоні.

За словами Кокорана, це “стане причиною імовірної відстрочки”, а також “збільшить вартість” проекту.

Як повідомлялося, будівництво російським “Газпромом” нового газопроводу “Північний потік-2” через Балтійське море завдасть Україні значних збитків, які можуть становити до 3% валового внутрішнього продукту.

Польща виступає категоричто проти будівництва “Північного потоку-2”, бо вбачає у цьому загрозу енергетичній безпеці Європи.

 

Е-декларації: чиновник Адміністрації Президента “забув” про кілька автівок – НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції прийняло рішення про внесення припису керівнику Апарату Адміністрації Президента України Олексію Дніпрову.

Про це повідомляє прес-служба  НАЗК – Укрінформ.

“Національне агентство з питань запобігання корупції на своєму засіданні прийняло рішення про внесення припису про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень закону керівнику Апарату Адміністрації Президента України Олексію Дніпрову”, – йдеться в повідомленні.

За даними  НАЗК, припис внесено стосовно заступника керівника Головного департаменту з питань національної безпеки та оборони Адміністрації Президента України Володимира Колесніка за результатами повної перевірки поданих ним декларацій.

Так, Нацагентство провело повну перевірку декларацій за 2015 та 2016 роки, поданих Колесніком, та виявило порушення вимог Закону “Про запобігання корупції”. “Зокрема, встановлено, що суб’єкт декларування не відобразив деякі відомості про автомобілі, зареєстровані за ним та членом його сім’ї на праві власності, та про наявність корпоративних прав, а також зазначив недостовірні відомості щодо окремих об’єктів нерухомості та отриманих доходів”, – йдеться у повідомленні.

Згідно із приписом, НАЗК вимагає вжити заходів щодо усунення декларантом порушень вимог закону, провести службове розслідування з метою встановлення причин та умов, що сприяли порушенню, та розглянути питання щодо притягнення декларанта до дисциплінарної відповідальності.

“Припис НАЗК є обов’язковим до виконання. За невиконання припису керівник органу, підприємства, установи, організації несе відповідальність, передбачену статтею 188-46 КупАП”, – підкреслюється в повідомленні.

 

На базі Pokemon Go випустять гру про Гаррі Поттера

Студія Niantic Labs, яка розробила всесвітньо відомий мобільний додаток Pokemon Go, випустить аналогічну гру за всесвітом “Гаррі Поттера”.

Про це інформує РІА “Новости” – Укрінформ.

“У грі “Гаррі Поттер: чарівники, єднайтеся” (Harry Potter: Wizards Unite) ті, хто мріяв у реальному житті стати чарівниками, нарешті, отримають можливість дізнатися про магічний світ Джоан Роулінг. Користувачі вивчать заклинання, дослідять свої справжні райони і міста, щоб зустрітися і битися з легендарними чудовиськами, а також спільно з іншими користувачами розбити сильних ворогів”, — йдеться в заяві компанії.

Розробкою гри студія займається спільно з компанією Warner Bros. Interactive. Точної дати виходу гри розробник не назвав, проте, за даними ЗМІ, гра стане доступна користувачам в 2018 році.

Pokemon Go — популярний безкоштовний  додаток  для  смартфонів, в якому користувачі, які відкрили доступ до своєму місцю розташування, переміщуються в реальному світі і “ловлять” віртуальних істот. Програму було запущено в липні 2016 року студією Niantic Labs.

 

Гройсман привітав діячів культури з професійним святом

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман привітав працівників культури та майстрів народного мистецтва з професійним святом.

Про це повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“Від імені уряду та від себе особисто вітаю з професійним святом – Днем працівників культури та майстрів народного мистецтва. Українська культурно-мистецька сфера має давні традиції, а її унікальна спадщина давно славиться у світі. Ціла плеяда українських митців збагатила світову культуру неперевершеними музичними, літературними, скульптурними, архітектурними, живописними творами та інсталяціями, чудовим пісенним чи хореографічним виконанням. Українські ж майстри народного мистецтва славляться неперевершеною майстерністю відтворення та переосмислення самобутніх народних мотивів”, – йдеться у вітанні Гройсмана.

За його словами, сьогодні в українській культурі та мистецтві відбуваються важливі світоглядні трансформації: відновлюються давні традиції і формуються нові, що відповідають темпу епохи. “Українські колективи продовжують підкорювати найкращі світові музичні фестивалі, твори наших письменників перекладаються на десятки світових мов, а українське кіно знову поступово здобуває визнання за межами країни. Упевнений, що не останню роль у цих процесах відіграють заходи, які реалізуються для підтримки україномовного продукту на радіо та телебаченні. Тому уряд і надалі здійснюватиме підтримку культурних ініціатив в Україні, адже сучасний, ефективний і креативний культурний менеджмент є запорукою подальшого розвитку нашої культури та суспільства загалом”, – зазначив Гройсман.

 

У Бразилії відкриється виставка про Голодомор

10 листопада на факультеті семінарії Святого Василя Великого в бразильському місті Куритиба відкриється виставка, присвячена Голодомору в Україні 1932-1933 років.

Про це повідомляє  прес-служба  Посольства України в Бразилії у Фейсбуці – Укрінформ.

Експозиція діятиме з 8:00 до 16:00 по 30 листопада включно. В ній будуть представлені десятки матеріалів та документів, що описують страшні події тих часів.

Вхід безкоштовно.

 

Литва й надалі постачатиме летальну зброю Україні – міністр оборони

Литва беззастережно підтримує Україну та готова постачати летальну зброю державі.

Про це у коментарі власному кореспондентові Укрінформу заявив у штаб-квартирі НАТО міністр оборони Литви Раймундас Каробліс.

«Відносно летальної зброї, ми вже надали її кілька років тому. І наша позиція залишається незмінною: ми готові надавати її в майбутньому, але, звичайно, виходячи з наших можливостей», – заявив міністр оборони Литви.

Він нагадав, що Литва надає усю можливу допомогу Україні.

«По-перше, нашим пріоритетом є тренування українських військовослужбовців та сприяння у проведенні оборонної реформи. Ми входимо до дорадчої групи з питань реформування сектору оборони», – зазначив він.

Каробліс також підкреслив, що Литва приймає на лікування й поранених українських військових.

Як повідомляв Укрінформ, у 2016 році Литва поставила Україні 60 кулеметів КПВТ (великокаліберний кулемет Владімірова танковий, калібр 14,5 мм, встановлюється на БТР) та 86 кулеметів ДШК (великокаліберний кулемет Дехтярьова-Шпагіна, калібр 12,7 мм, використовується на станку та встановлюється на техніку).

Ці кулемети перебувають на озброєнні Збройних сил України та активно використовуються у протистоянні російській агресії.

Окрім цього литовська сторона поставила Україні 150 тонн боєприпасів, які зберігалися на території країни ще з радянських часів.

 

Навальний показав розкішну нерухомість у США пропагандистської Putin team

Російський політик Олексій Навальний повідомив про розкішну нерухомість у США хокейних зірок, які стали членами пропагандистської Putin team (“команди Путіна”), яка збирається до виборів-2018 російською зіркою НХЛ Олександром Овечкіним – Укрінформ.

Дані Навального узагальнені у відеоролику на  YouTube.

“Putin team стала символом колоніальної влади Росії. Багаті успішні хлопці живуть за кордоном, їхні родини, перспективи, надії, діти і податки – за кордоном. Але нам вони нав’язують ту саму владу, яка краде тут усе навколо і погіршує життя настільки, що ані Овечкін, ні Ковальчук жити тут не хочуть. І гроші інвестують не у Волгоград і не у Єкатеринбург. А у Маямі”, – каже Навальний.

При цьому він уточнює, що у жодному разі не стверджує, що “гроші членів Putin team є нечесними та корупційними”.

Наприклад, показані розкішні вілли та квартири Овечкіна у Арлінгтоні (це передмістя Вашингтона), у Маямі. А також настільки ж розкішна нерухомість у  США  інших хокейних зірок із Putin team В’ячеслава Фетисова (пентхаус у одній з веж Трампа у Нью-Йорку), Павла (дві квартири у Маямі) і Валерія (будинок і виноградник у Каліфорнії) Буре, Іллі Ковальчука (будинок у Атланті і дві квартири у Маямі).

Про створення Putin team Олександр Овечкін повідомив у своєму Instagram тиждень тому.

 

Німецька DHL стверджує, що не порушує санкцій, працюючи у Криму

Німецька логістична компанія DHL стверджує, що не порушує міжнародного законодавства, працюючи у окупованому Криму.

Про це йдеться у відповіді компанії на запит Укрінформу.

“Будучи компанією зі штаб-квартирою у ЄС, але із операційними структурами у понад 220 країнах та територіях, DPDHL (Deutsche Post DHL) надає послуги у  Криму відповідно до законодавства ЄС, а також відповідних місцевих законів та нормативних актів”, – заявив керівник відділу щодо зв’язків із пресою, корпоративних комунікацій та відповідальності Клаус Корфмахер.

За його словами, через складну політичну та правову ситуацію, пов’язану із Кримом, політика DPDHL Group є “своєрідною” у тому, що стосується типу обслуговування та осіб, які беруть участь. “DHL Express дотримується чинного законодавства при наданні послуг обмеженої доставки до Криму”, – підкреслив Корфмахер, додавши, що Deutsche Post на даний час послуг доставки до Криму не пропонує.

“Політика DPDHL полягає у дотриманні ухваленого торгового законодавства у нашій глобальній мережі пошти і логістики”, – сказав офіційний представник компанії.

За коментарем агентство звернулося у зв’язку з тим, що компанія продовжує працювати на півострові, інформація про що міститься на її  російськомовному сайті. При цьому  українська версія сайту  компанії DHL не видає інформації про свою діяльність та пункти обслуговування на території окупованого Криму.

Як раніше повідомляв Укрінформ, у окупованому Росією Криму німецька логістична компанія DHL продовжує надавати свої послуги через “партнерські пункти обслуговування” у Керчі, Севастополі та Сімферополі.

DHL – німецька міжнародна компанія, один із лідерів світового логістичного ринку. Була заснована 1969 року для транспортування документів між Сан-Франциско та Гонолулу, проте незабаром поширила свою діяльність на весь світ. Наразі входить до складу Групи компаній Deutsche Post DHL. Штаб-квартира компанії розташована у Бонні (Німеччина).

 

Батурин показали з нового ракурсу

Медіа-проект Ukraїner опублікував на своїй сторінці у Facebook відео Батурина, зняте за допомогою дрона.

“Батурин — місто на Сіверщині з духом козацької доби. Тут можна погуляти парками, якими милувалися гетьмани у своїй столиці. З такого ракурсу Батурин ви ще не бачили”, – йдеться в публікації – Укрінформ.

Нагадаємо, Ukraїner – туристично-експедиційний проект, створений, щоб познайомити українців з невідомою історією та культурою регіонів, розповісти про локальних героїв та професії, що зникають, місця, які переважно не входять до путівників. За півтора роки до ініціативи долучилося понад 200 волонтерів, проект перекладається 6 мовами та був презентований у 10 країнах.

Масштабна експедиція охоплює 16 регіонів — від Закарпаття, Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії.

 

Розенко у Грузії: Переконаний, що агресор отримає “по зубах”

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко разом з міністром з питань внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій, розміщення і біженців Грузії Созаром Субарі здійснили поїздку до лінії розмежування у Цхінвальському регіоні біля села Хурвалеті Горійського муніципалітету регіону Шида-Картлі Грузії.

Про це інформує  Урядовий портал – Укрінформ.

“Ще раз і ще раз пересвідчуюсь у тому, що міжнародний тиск на Росію потрібно посилювати! Нові санкції, нові обмеження, повна ізоляція – ось напрямок, за яким треба рухатись аж до повного відновлення територіальної цілісності України і Грузії”, – сказав Розенко.

Він порадив тим іноземним політикам, хто переконує світ у необхідності послаблення санкцій проти країни-агресора, “приїхати на лінію зіткнення з кремлівськими військами в Україну, де вчора знову були втрати серед наших військовослужбовців”.

Як зазначається,  Розенко  також поспілкувався з місцевими мешканцями, які залишилися на окупованій Росією території Цхінвальського регіону.

“Переконаний, що агресор отримає “по зубах” і вимушений буде залишити наші землі. Територіальну цілісність України та Грузії буде відновлено в повному обсязі”, – наголосив віце-прем’єр України.

У свою чергу, Созар Субарі зазначив, що сьогодні Грузія та Україна знаходяться в подібній ситуації. Однак, за його словами, міцна позиція двох дружніх держав та міжнародна підтримка є запорукою відновлення територіальної цілісності Грузії та України.

Також Созар Субарі висловив подяку Павлу Розенку за підтримку, яку Грузія завжди відчувала від України.

“Українці воювали проти агресора за Грузію, сьогодні грузини воюють за Україну, і це – наша спільна боротьба за свободу”, – сказав Сзар Субарі.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 774

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua