Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 9 лютого

Інформдень: 9 лютого

Тягнибок: Україна зможе стати геополітичним лідером лише коли наведе лад у себе

Лідер Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок наголошує, що Україна зможе стати геополітичним лідером у Східній та Центральній Європі лише після наведення ладу всередині країни.

Про це він заявив у п’ятницю, 9 лютого, на відкритті V Бандерівських читань у колонній залі Київської міської ради, повідомили у прес-службі ВО «Свобода».

«Не навівши порядку всередині власної держави, не здобудемо сили для експансії. Лише монолітна, згуртована нація, керована великою ідеєю, а не приземленими калькуляціями, зможе стати геополітичним лідером. І маємо зробити все, щоби цією потугою була Україна», – підкреслив Тягнибок.

Він вважає, що призначення України – позбутися впливу Росії, стати щитом Європи й убезпечувати європейську цивілізацію від “навали зі Сходу”.

«Проголошена Бандерою мета – знищити Москву – це не якісь фантазії. Знищити московський “Мордор”, розбити цю тюрму народів і поховати нарешті того Голема, якого українці вільно чи невільно створили собі на біду – місія України. Це покаже усьому цивілізованому світу нашу силу й потугу. Це засвідчить нашу історичну тяглість: бути щитом Європи й убезпечувати європейську цивілізацію від навали зі Сходу. По суті те, що роблять наші герої, четвертий рік стримуючи навалу московської орди на сході України», – зазначив Тягнибок.

За даними прес-служби, читання “Місія України та національні інтереси в глобалізованому світі: візія націоналістів” організували недержавний аналітичний центр “Українські студії стратегічних досліджень” і Науково-дослідний інститут українознавства.

Як зазначив директор центру “Українські студії стратегічних досліджень” Юрій Сиротюк, «Бандерівські читання зібрали близько 100 інтелектуалів, учених, військових українсько-московської війни та політиків, щоб представити націоналістичну стратегію зовнішньої політики. Стратегію, яка зробить Україну великою країною, стратегію яка поверне суверенність і дозволить зберегти українську ідентичність».

Перші Бандерівські читання відбулися у лютому 2014 року. Цьогорічні читання присвячені 100-річчю проголошення незалежності Української народної республіки та 75-річчю першого великого бою Української повстанської армії.

 

Депутати від Радикальної партії провели акцію під парламентом Польщі

Група народних депутатів від Радикальної партії на чолі з лідером фракції Олегом Ляшком протестували під парламентом Польщі у Варшаві проти польського закону про Інститут національної пам’яті.

Вони розгорнули там кілька українських прапорів, а також плакати з написами українською мовою: “Польські закони – російські танки”, “Жити не минулим, а майбутнім”, “Без незалежної України не буде незалежної Польщі”, “Минуле не повинно знищувати майбутнє”, а також польською мовою слова відомого польського інтелектуала Єжи Гедройця – “Без незалежної України не буде незалежної Польщі”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Спочатку вони стояли біля самого входу на території парламенту. Однак за наполяганням поліції та охорони парламенту і закидів, що вони заважають руху по тротуару, депутати перейшли на протилежний бік вулиці.

Під час пікетування депутати Радикальної партії зазначили, що привезли із собою перекладену польською мовою заяву Верховної Ради України щодо польського закону про ІНП і хочуть її передати польським законодавцям. При цьому Ляшко зазначив у коментарі польським ЗМІ, що заздалегідь про переговори з польськими колегами не домовлялися, але сподіваються на резонанс акції у ЗМІ, а відтак і на зустріч.

Лідер Радикальної партії також повідомив, що він разом із своїми однопартійцями піде пікетувати канцелярію президента Польщі Анджея Дуди.

Як наголосив Ляшко, новий закон про Інститут національної пам’яті Польщі псує українсько-польські відносини, що є в інтересах Росії, а також загрожує безпеці трудових мігрантів з України в Польщі.

“Мета (акції) одна – звернути увагу польських політиків на неприпустимість дій, які погіршують двосторонні відносини. Тому що від протиріч Польщі та України виграє Росія”, – підкреслив він.

За словами Ляшка, рішення польської влади (ухвалення закону про ІНП – ред.), де вони звинувачують український народ у злочинах, “заперечує право України бути незалежною і цілісною державою”.

“Ми хочемо спільно йти вперед, а не шукати приводи, які роз’єднують обидві країни і народи. Ми приїхали (до Варшави – ред.), щоб сказати польським політикам, що не потрібно копирсатися в минулому, бо і нам є що там знайти, а треба рухатися вперед і шукати те, що нас об’єднує – спільна мета, незалежність, наша, сила і сильна та стабільна Європа. Від конфліктів між нашими народами програють обидва народи, а виграє агресор”, – підкреслив лідер Радикальної партії.

Він висловив сподівання, що “здоровий глузд візьме гору в польських політиків” і вони ніколи більше не прийматимуть антиукраїнських рішень, які “принижують Україну, українських людей, які перекручують історію, роблять усілякі вигадки і роз’єднують народи”. Він наголосив, що зараз “потрібно боротися не з химерами минулого, а думати, як будувати майбутнє”.

Ляшко також зазначив, що ухвалений закон може поставити під загрозу безпеку в Польщі трудових мігрантів з України.

“Тут мільйони заробітчан і ми вимагаємо поваги до наших людей в Польщі. Ці люди працюють, піднімають, на жаль, польську, а не свою рідну економіку. Тому наших людей потрібно поважати, а прийняті закони загрожують безпеці українців в Польщі, загрожують мирному життю”, – наголосив український політик.

Він наголосив, що польська сторона повинна з повагою ставитися до України й українців, і не називати їх “злочинцями”. Лідер Радикальної партії звернув увагу, що у Польщі мають місце випадки побиття українців на національному грунті, що неприпустимо, і Варшава має зробити усе можливе, аби гарантувати безпеку українців в РП.

Ляшко також висловив думку, що Польща перестала бути адвокатом України в ЄС, щодо якої Євросоюз “вже навіть запроваджує санкції”.

“Це дуже прикро, оскільки послаблення Польщі нам не вигідно. Сильна Польща – це сильна Україна, а коли слабка Польща, то це не відповідає інтересам України. Так само слабка Україна не відповідає національним інтересам Польщі”, – підкреслив політик.

Як повідомляв Укрінформ, польський парламент 1 лютого ухвалив зміни до закону про ІНП, якими, зокрема, запроваджується кримінальне переслідування всіх, у тому числі й іноземців, за приписування польському народові відповідальності за злочини нацистів у роки Другої світової війни. Законом запроваджується також покарання за заперечення “злочинів українських націоналістів” у роки війни проти громадян Другої Речі Посполитої. Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США.

 

Ляшко не брав відрядження для поїздки до Варшави

Народних депутатів від Радикальної партії і голову фракції Олега Ляшка офіційно не відправляли у відрядження до Польщі.

Про це йдеться у відповіді Управління забезпечення міжпарламентських зв’язків Апарату ВР на інформаційний запит Укрінформу.

«Повідомляємо, що 09 лютого 2018 року народні депутати України від фракції «Радикальної партії Олега Ляшка» та голова фракції Олег  Ляшко  до Республіки Польща офіційно не відряджалися», – йдеться у відповіді.

Як повідомлялося, група народних депутатів від Радикальної партії на чолі з Ляшком проводили у п’ятницю під парламентом Польщі у Варшаві акцію на знак протесту проти польського закону про Інститут національної пам’яті.

Вони розгорнули там кілька українських прапорів, а також плакати з написами українською мовою: “Польські закони – російські танки”, “Жити не минулим, а майбутнім”, “Без незалежної України не буде незалежної Польщі”, “Минуле не повинно знищувати майбутнє”, а також польською мовою слова відомого польського інтелектуала Єжи Гедройця – “Без незалежної України не буде незалежної Польщі”.

Також Ляшко заявив, що він разом з однопартійцями піде пікетувати канцелярію президента Польщі Анджея Дуди.

Польський парламент 1 лютого ухвалив зміни до закону про ІНП, якими, зокрема, запроваджується кримінальне переслідування всіх, у тому числі й іноземців, за приписування польському народові відповідальності за злочини нацистів у роки Другої світової війни. Законом запроваджується також покарання за заперечення “злочинів українських націоналістів” у роки війни проти громадян Другої Речі Посполитої. Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США.

 

Партія Качинського продовжує зберігати упевнене лідерство

Правляча партія “Право і Справедливість” (PiS) зберігає впевнене лідерство за підтримкою серед населення Польщі.

Про це свідчать результати  опитування  Центру досліджень громадської думки (СBOS), проведеного на початку лютого – Укрінформ.

Зокрема, за PiS сьогодні готові віддати свої голоси 43% респондентів, а найбільшу опозиційну партію — Громадянську платформу (РО) — 17%.

Прохідний 5-процентний виборчий бар’єр до польського Сейму подолали б зараз також рух Kukiz’15 (7%) та партія “Сучасна” – 5%.

У порівнянні із січнем підтримка для PiS зменшилася на 1%, для РО і Kukiz’15 – зросла на 2%, для “Сучасної” – зменшилася на 1%.

 

Музей української діаспори в Києві запрошує на Sikorsky mini-fest

18 лютого в Музеї української діаспори у Києві відбудеться Sikorsky mini-fest, присвячений відомому авіаконструктору та винахіднику гвинтокрила, киянину Ігорю Сікорському.

Про це йдеться на сторінці музею у Фейсбуці – Укрінформ.

“Протягом чотирьох годин фесту (з 12.00 до 16.00 – ред.) в межах виставки «Наш Сікорський» триватиме серія екскурсій-квестів, а на музейному горищі діятиме імпровізована «Майстерня Сікорського»”, – сказано в прес-анонсі події.

Як зазначається, в рамках заходу відбудеться три екскурсії: 12.00-12.30; 13.00-13.30; 14.00-14.30.

“Під час екскурсії батьки та діти дізнаються про київський та американський періоди життя всесвітньо відомого авіаконструктора, побачать відтворені куточки київського помешкання та майстерні Сікорського, моделі його найвідоміших літаків та гелікоптерів, а також переглянуть короткометражний фільм із голосом самого Сікорського за кадром. Завершиться екскурсія квестом «Талісман Сікорського». Виконавши усі завдання, учасники віднайдуть щасливий капелюх авіаконструктора та матимуть змогу зробити у ньому селфі”, – йдеться в повідомленні.

Також впродовж 12.00-16.00 відбудуться майстер-класи з моделювання й дизайну літальних апаратів.

“Ми пропонуємо дітям створити власні літачки та міні-гелікоптери, як це колись робив Ігор Сікорський у дворі батьківського будинку в Києві. Діти, віком від 5 років, під наглядом дорослих складуть дерев’яну 3-d модель вертольота, розмалюють її на свій смак та заберуть із собою на пам’ять. Для дітей, віком від 8 років, завдання буде більш серйозним – створити об’ємну модель літачка із пінопласту, яку також можна буде узяти із собою і, навіть, запускати у кімнаті чи на дитячому майданчику. Майстер-класи допоможуть учасникам розвивати просторове мислення, дрібну моторику й уяву та перетворяться для них у захопливу гру”, – зазначають організатори.

Протягом фесту батьки та діти також зможуть скуштувати пікантний чай «Політ із Сікорським» та скуштувати смаколиків, завітавши до кавового куточку в музеї.

Вартість:

екскурсія та квест – 50 грн.,

майстер-клас із моделювання гелікоптера – 60 грн.

майстер-клас із моделювання літака – 60 грн.

Музей знаходиться за адресою: вул. Московська, 40-б, Київ.

Нагадаємо, нещодавно в Музеї української діаспори у Києві відбулася виставка та майстер-клас за мотивами творчості української художниці Марії Примаченко.

 

Вбрання українки вразило Венеціанський карнавал

Вбрання одеситки Віолетти Велієвої увійшло до ТОП-10 найкращих образів “Венеціанського карнавалу-2018” за версією авторитетного італійського видання Corriere.

Про це повідомляє  Культурометр – Укрінформ

“Одеситка Віолетта Велієва вирушила на Венеціанський карнавал в костюмі власного виготовлення. Її образ викликав справжній фурор, і навіть увійшов в десятку кращих образів “Венеціанського карнавалу 2018” за версією авторитетного італійського видання  Corriere. Робота Віолетти знаходиться на 7-й позиції рейтингу”, – йдеться у повідомленні.

За словами В.Велієвої, створений нею образ вийшов королівським і загадковим.

“Костюм я підбирала в музкомедії (Одеського академічного театру музичної комедії імені М. Водяного – ред.) з нарядів гардеробної, де костюми не використовуються зараз на сцені вистав… Я не малювала собі чогось особливого. Все було по натхненню. Мене надихнув головний убір з дзеркальними вставками. Я подумала, що вони як дзеркала будуть відображати Венецію, а їх ромбовидні силуети нагадували візерунок Арлекіно. Маску я розписувала сама, доповнювала боа і рукавичками. В цілому костюм мав неймовірний успіх”, – розповіла вона.

До слова, Віолетта Велієва – відомий декоратор і співорганізатор ряду фестивалів в Одесі, зокрема, фестивалю полуниці, кавунів, яблук і морського фестивалю.

Венеціанський карнавал – один з найвідоміших карнавалів у світі, який проводиться щорічно у Венеції (Венето, Італія). Цьогоріч він розпочався 27 січня і триватиме до 13 лютого.

 

Силовики заявляють, що не посилали “Альфу” до Саакашвілі

СБУ та прикордонники нічого не знають про ситуацію біля готелю Fairmont Grand Hotel Kyiv і відкидають будь-які заяви про їхню причетність до “Альфи”, яка нібито прибула туди для затримання Міхеїла Саакашвілі.

Про це повідомили кореспондентові Укрінформу речники СБУ та Держприкордонслужби.

“Ми не відправляли “Альфи” до готелю, ця інформація не відповідає дійсності”, – сказала речник СБУ Олена Гітлянська – Укрінформ.

У свою чергу помічник голови Держприкордонслужби – речник ДПСУ Олег Слободян також повідомив, що прикордонники не мають ніякого відношення до “Альфи”, і вся ця ситуація “схожа на провокацію”.

Як повідомлялось, до готелю, де перебуває  Саакашвілі, приїхали близько 10-15 осіб спецпризначенців.

За словами одного з лідерів Руху нових сил Юрія Дерев’янка, “вони сказали, що приїхали на вимогу прикордонної служби”. “Але оскільки це приватна власність, то їх просили показати документи, які дозволяють їм перебувати у готелі. Документів не було. І оскільки сюди прибуває все більше людей (на підтримку Саакашвілі – ред.), то вони сіли і поїхали. Зараз їх тут немає”, – сказав Дерев’янко.

 

Саакашвілі збирає брифінг біля готелю, де його нібито намагалися затримати

Екс-голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі анонсував брифінг біля готелю Fairmont Grand Hotel Kyiv в Києві.

Про це повідомила його прес-служба.

“О 15.30 відбудеться брифінг Михайла біля готелю Fairmont”, – повідомили у прес-службі.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, наразі ситуація біля готелю спокійна. Там перебувають десятки журналістів та близько 20 осіб у чорному одязі, деякі в камуфляжі, у деяких з них обличчя закриті.

Раніше соратник  Саакашвілі  Давід Сакварелідзе повідомив у  Facebook, що бійці “Альфи” намагаються затримати Саакашвілі у готелі Fairmont Grand Hotel Kyiv.

 

Саакашвілі розповів, як за ним у готель “прийшли автоматники”

Екс-глава Одеської ОДА Михеїл Саакашвілі заявляє, що у київському готелі Fairmont Grand Hotel Kyiv він перебував за запрошенням “групи іноземців” під час нібито спроби його затримання невідомими.

Про це він заявив під час прес-брифінгу під готелем, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я зранку приїхав пити чай із групою іноземців – моїх друзів, поговорити про ситуацію, яка склалася навколо мене”, – сказав Саакашвілі.

За його словами, охорона готелю повідомила йому про те, що “група автоматників” зайшла у фойє готелю і спробувала проникнути до ліфту. Саакашвілі стверджує, що після того, як невідомі не змогли пред’явити охороні готелю документи, що засвідчують особу, їх видворили з готелю.

Саакашвілі також заявив, що зараз він проживає біля Московської площі у Голосіївському районі Києва. “З Костьольної, до речі, я вже з’їхав, бо це був офіс і там ми не могли дозволити собі далі жити”, – сказав він.

Як повідомлялося, раніше соратники Саакашвілі заявили про спроби спецназівців затримати політика у київському готелі. Зокрема, за словами одного з лідерів партії “Рух нових сил” Юрія Дерев’янка, спецназівці сказали, що приїхали на вимогу прикордонної служби.

Водночас у Держприкордонслужбі та СБУ заявили, що не спрямовували “Альфу” до готелю, де перебуває  Саакашвілі.

 

Перепон для продовження екстрадиційної перевірки Саакашвілі немає – Мін’юст

Міністр юстиції України Павло Петренко заявляє, що наразі немає юридичних перепон для продовження процесу екстрадиційної перевірки екс-голови Одеської ОДА, колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі.

Про це він наголосив в ефірі телеканалу  “112 Україна”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наразі немає юридичних перепон щодо продовження процесу екстрадиції, екстрадиційної перевірки за запитом грузинської сторони, який надійшов до Міністерства юстиції України, до Генеральної прокуратури України. Тому ми, зі свого боку, будемо діяти виключно в межах чинного законодавства і міжнародних норм. Очікуємо від органів прокуратури завершення екстрадиційної перевірки для того, щоб приймати вже остаточне рішення щодо даного запиту по екстрадиції даної особи”, – сказав Петренко.

Як повідомляв Укрінформ, 6 лютого цього року Окружний адмінсуд Києва не задовольнив скаргу екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі на рішення Міграційної служби про відмову в оформленні документів про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

Президент Петро Порошенко у липні 2017 року позбавив  Саакашвілі  українського громадянства.

В листопаді 2017 року Управління ДМС в Київській області ухвалило рішення “Про відмову Саакашвілі в оформленні документів для вирішення питання про визнання особою, яка потребує додаткового захисту”.

У Грузії Саакашвілі засудили до 3 років позбавлення волі та направили до України запит на його екстрадицію. Міністерство юстиції України розпочало екстрадиційну перевірку.

 

У Київраді підтримали знесення каплиці УПЦ МП біля Історичного музею

Комісія Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування підтримала петицію щодо знесення незаконної каплиці УПЦ МП на території Національного музею історії України.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні комісії у п’ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Комісія підтримує петицію і доручає виконавчому органу здійснити всіх необхідних та достатніх юридичних, правових дій щоби виконати петицію по факту”, – наголосив депутат Київради Олександр Харченко.

Як зазначив голова постійної комісії Київради з питань містобудування Олександр Міщенко також комісія рекомендувала міському голові підтримати відповідну петицію.

“Пропонуємо апарату КМДА в разі встановлення факту незаконного розміщення споруди каплиці Українського православної церкви Московського патріархату на території Національно музею історії України рекомендувати Київському міському голові підтримати електронну петицію №6972 та доручити структурним підрозділам КМДА вжити всі передбачені чинним законодавством заходи направлені на усунення виявлення порушень в найкоротший термін”, – сказав Міщенко.

Також комісія підтримала звернення до Національного музею історії України з рекомендацією співпрацювати з КМДА для виконання петиції громадян.

За словами автора петиції, дана земельна ділянка належить громаді Києва і була передана в постійне користування Національному музею історії України для збереження цієї пам’ятки без зміни цільового призначення.

“Дана земельна ділянка була надана в постійне користування в 1998 році Національному музею історії України. Це пам’ятка історії національного і всесвітнього значення”, – сказав автор петиції В’ячеслав Толпига.

Як повідомляв Укрінформ, Київська міська рада взяла до розгляду петицію щодо знесення незаконної каплиці  УПЦ МП  на території Національного музею історії України.

Київський міський голова Віталій Кличко доручив постійній комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування, а також профільному заступнику голови КМДА і виконавчому органу Київради (КМДА) розглянути електронну петицію в установленому порядку.

 

Підпал каплиці УПЦ МП: архітектори продовжать боротьбу з незаконною забудовою

Архітектори Олексій Шемотюк і Олександр Горбань, яких підозрюють у підпалі споруди УПЦ МП у центрі Києва, планують продовжити боротьбу з незаконною забудовою в юридичній площині та розраховують на підтримку з боку місцевої влади.

Про це під час прес-конференції поінформував архітектор Олексій Шемотюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ця акція і цей процес не має жодного релігійно підтексту, це все відбувається в громадській площині і мета нашої акції – привернути увагу до жахливого факту присвоєння історичної спадщини Російською Федерацією”, – сказав Шемотюк.

За його словами, ця незаконна забудова знаходиться в історичній зоні Києва.

“Стосовно цієї акції і даної малої архітектурної форми. Ми всі знаємо, що вона збудована на місці археологічної, культурної пам’ятки, а саме на фундаменті Десятинної церкви. І в України є певні міжнародні зобов’язання, зокрема перед ЮНЕСКО щодо збереження цього світового спадку і те, що там велося незаконне будівництво – пряме порушення тих міжнародних зобов’язань, які взяла на себе Україна”, – зазначив він.

Як зазначив архітектор Олександр Горбань, акція проти незаконної забудови історичного місця об’єднала людей різних політичних поглядів. “Це важлива і болюча тема”, – сказав Горбань.

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 3 лютого, близько двох сотень активістів провели акцію поряд з каплицею біля фундаменту Десятинної церкви на території Національного музею історії України.

Акція була проведена на підтримку арештованих раніше двох архітекторів Олександра Горбаня і Олексія Шемотюка, яких звинувачують у спробі підпалу каплиці.

 

Суд підтвердив штраф “Тедіс Україна” на 431 мільйон

Київський апеляційний господарський суд підтвердив рішення Антимонопольного комітету України про накладений на дистриб’ютора сигарет “Тедіс Україна” штраф  у розмірі 431 мільйон гривень.

Про це  у Facebook  повідомив голова АМКУ Юрій Терентьєв – Укрінформ.

У грудні 2016 року Антимонопольний комітет вже штрафував «Тедіс Україна» на 431 млн грн за зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку. Зокрема, за порушення у вигляді встановлення таких цін для оптових і роздрібних торговців, які не можливо було б встановити за умов існування значної конкуренції, на ринку дистрибуції сигарет, на відповідача накладено штраф у розмірі 429 306 740 грн; а також – за порушення у вигляді часткової відмови від реалізації товару за відсутності альтернативних джерел їх придбання на відповідача накладено штраф у розмірі 1 892 710 грн.

Цей штраф став найбільшим в історії АМКУ.

Згодом господарський суд Києва відмовив у задоволенні позову ТОВ TEDIS Ukraine до АМКУ про скасування штрафу.

3 січня цього року АМКУ вчергове оштрафував ТОВ «Тедіс Україна» за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Цього разу – на 82 тис. 600 грн за “подання інформації в неповному обсязі Антимонопольному комітету України на вимогу державного уповноваженого комітету у встановлений ним строк”.

 

Шульц уже не претендує на крісло глави МЗС Німеччини – Welt

Глава Соціал-демократичної партії Німеччини Мартін Шульц готовий відмовитися від намірів очолити в новому уряді Великої коаліції Міністерство закордонних справ, претензії на яке висловив раніше цього тижня.

Про це повідомили у п’ятницю місцеві ЗМІ, передає кореспондент Укрінформу в Німеччині.

“Після завершення коаліційних переговорів тиск на Мартіна Шульца всередині партії став надто великий: 62-річний політик відмовився від свого запланованого переходу до МЗС”, – пише, зокрема,  Welt.

Зазначається, що Шульц піддається дедалі більшій критиці з різних боків у зв’язку з різкими змінами курсу: одразу після виборів 24 вересня 2017 року він неодноразово заявляв про те, що не працюватиме в уряді Ангели Меркель, однак пізніше передумав і оголосив, що хотів би очолити зовнішньополітичне відомство.

Рейтинги популярності у екс-президента Європарламенту, який активно займався політикою у себе на батьківщині протягом останнього року, дуже низькі. Політик висловив у п’ятницю, 9 лютого, в Берліні побоювання, що дискусії навколо його персони можуть створити ризик успіху голосування членів партії з формування Великої коаліції. Такий уряд буде сформовано лише в тому разі, якщо за нього проголосує більшість з 464 тисяч членів партії. Результати голосування будуть оприлюднені 4 березня.

Як повідомив Укрінформ, голова Соціал-демократичної партії  Шульц  оголосив після завершення коаліційних переговорів в середу про те, що зніме з себе обов’язки глави партії 2 березня.

Тим часом ЗМІ активно обговорюють досить різку реакцію на події в партії з боку її колишнього керівника Зігмара Габріеля. Габріель, який поки ще є віце-канцлером і главою МЗС, звинуватив однопартійців і Шульца в неетичній поведінці. “Насправді лишається тільки жаль через те, якими стали в СДПН стосунки, і як мало значить слово”, – сказав Габріель в інтерв’ю газетам медіагрупі Funke.

 

Шульц пояснив причину відмови очолити МЗС Німеччини

Лідер Соціал-демократичної партії Німеччини Мартін Шульц заявив, що ставить інтереси партії і спільної справи вище за особисті амбіції.

Так політик пояснив у  Twitter  своє рішення відмовитися від претензій на посаду глави МЗС Німеччини в новому уряді – Укрінформ.

“Я відмовляюся приєднатися до федерального уряду і сподіваюся, що це покладе кінець кадровим дебатам у рамках СДПН. Ми всі робимо політику заради людей в цій країні. Це означає, що мої особисті амбіції стоять після інтересів партії”, – написав політик.

Більш широке пояснення він опублікував на  сайті  СДПН.

У ньому  Шульц  зазначає, що узгоджена коаліційна угода вирізняється тим, що може покращити життя людей у багатьох областях. Він заявив, що гордий тим, що в документі вдалося відстояти соціал-демократичні вимоги про освіту, догляд за хворими, пенсії, працевлаштування та оподаткування, що було умовою участі цієї політсили в коаліції. “Однак через обговорення моєї персони я бачу, що успішне голосування стає ризикованим. Тому я заявляю про свою відмову від приєднання до федерального уряду і водночас щиро сподіваюся, що це закінчить кадрові дебати в СДП”, – іще раз наголосив Шульц.

Як повідомляв Укрінформ, 7 лютого було оголошено, що Християнсько-демократичний союз (ХДС), Християнсько-соціальний союз, а також СДПН успішно завершили переговори про формування урядової Великої коаліції. Тоді ж стало відомо, що на посаду глави МЗС Німеччини може претендувати Шульц.

Однак, за даними німецьких ЗМІ, Шульц зазнав критики, передусім, у лавах власної партії, яка має ще висловити своє ставлення до Великої коаліції шляхом загального голосування, яке пройде на початку березня. Шульца обвинувачують у тому, що він кілька разів змінював свій курс: відразу після виборів 24 вересня він заявляв про те, що не працюватиме в уряді Ангели Меркель, однак пізніше передумав.

Раніше Шульц оголосив, що 2 березня також залишить посаду голови СДПН, яку обіймав рік.

 

Пхеньян на параді показав нові балістичні ракети

Північна Корея представила нові міжконтинентальні балістичні ракети, випробування яких відбулося минулого року, і новий тип ракети малої дальності під час великого військового параду в четвер.

Про це повідомляє  “Європейська правда”  з посиланням на  Reuters – Укрінформ.

“У параді, присвяченому 70-річчю з дня заснування північнокорейської армії, взяли участь лідер КНДР Кім Чен Ин та інші високопоставлені посадовці. Зазвичай, цей парад відбувався у квітні, а цього разу напередодні церемонії відкриття зимової Олімпіади в сусідній Південній Кореї”, – зазначає видання.

Північнокорейські державні засоби масової інформації транслювали цей парад і експерти змогли встановити, що вперше були офіційно показані ракети Хвасонг-14 і Хвасонг-15, випробування яких пройшли у 2017 році.

Ракету Hwasong-14 КНДР двічі успішно випробувала у минулому році. Успішне випробування двоступінчатої ракети Хвасонг-15 відбулося у листопаді-2017. Аналітики вважають, що вона здатна досягти континентальної території США.

На параді також помітили нову ракету малої дальності, яка базується на російській балістичній ракеті “Іскандер”, а також має багато особливостей південнокорейської балістичної ракети “Hyunmoo-2”.

Експерти також відзначили, що на параді було значно менше танків та артилерії і більше ракет. Ймовірно,  КНДР таким чином хоче продемонструвати розвиток своїх технологій.

 

У Пхьончхані запалав вогонь ХХІІІ зимових Олімпійських ігор

Президент Республіки Корея Мун Чже Ін офіційно оголосив у п’ятницю, 9 лютого, про відкриття XXIII зимових Олімпійських ігор у Пхьончхані.

Почесну місію запалити Олімпійський вогонь над 35-тисячним головним стадіоном Ігор під час яскравої урочистої церемонії відкриття виконала фігуристка Кім Йон А, повідомляє Укрінформ.

Під час “Параду націй” прапороносцем збірної України, яка відправила на Олімпіаду-2018 33-х атлетів, була олімпійська чемпіонка з баітлону Олена Підгрушна. Команди Республіки Корея та КНДР під час церемонії крокували під єдиним прапором.

Усього на Іграх у Пхьончхані, що триватимуть до 25 лютого, буде розіграно 102 комплекти нагород у 15-ти видах спорту. На медалі претендують близько 3000 спортсменів з 92-х країн.

 

СБУ порушила справу через побиття Шепелева правоохоронцями

У Головному управлінні СБУ у Києві порушили кримінальну справу за фактом побиття колишнього депутата Олександра Шепелева співробітниками правоохоронного органу.

Про це повідомив журналістам прокурор Руслан Кравченко – Укрінформ.

“Мені колеги повідомили, що  ГУ СБУ у місті Києві зареєструвало кримінальну справу за заявою Шепелева про його побиття невідомими співробітниками правоохоронного органу”, – сказав Кравченко.

За його словами, Шепелева затримали 8 лютого співробітники СБУ  за дорученням Головної військової прокуратури.

Як повідомляв Укрінформ, в Печерському райсуді почали обирати Шепелеву запобіжний захід.  На обличчі у нього синці, права брова зашита.

Як повідомлялося, Шепелев – банкір, двічі обирався до парламенту за списками БЮТ, але в 2010 році був виключений з фракції і перейшов у фракцію Партії регіонів.

У 2012 році МВС порушило щодо Шепелева кримінальну справу за низкою звинувачень, серед яких розкрадання коштів банку “Родовід” в розмірі 340 млн грн та організація замовних убивств. Екс-депутат був оголошений у міжнародний розшук.

4 липня 2013 року Шепелева та його дружину Галину, якій інкримінувалася розтрата чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, було затримано в Будапешті угорською поліцією разом з представниками німецького Інтерполу.

26 березня 2014 року подружжя екстрадували з Угорщини в Україну. Шевченківський райсуд столиці обрав запобіжний захід для колишнього нардепа у вигляді двох місяців арешту, його дружину суд відпустив під заставу в сумі понад 6 млн грн.

В ніч на 6 липня 2014 року Шепелев втік разом з конвоїром з лікарні швидкої допомоги, де перебував на лікуванні, в зв’язку з чим його повторно оголосили в міжнародний розшук.

У березні 2015 року російські силовики затримали Шепелева на території Московської області. Згодом у Генпрокуратурі заявляли, що російська сторона відмовила у видачі підозрюваного Шепелева для притягнення до кримінальної відповідальності на території України.

8 лютого 2018 року Шепелева затримали співробітниками Служби безпеки України. У нього виявили ряд документів, у тому числі посвідчення співробітника так званого “міністерства державної безпеки Донецької народної республіки”. Головною військовою прокуратурою здійснюється досудове розслідування за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).

 

Бізнес-партнер Тарути відмовився від українського громадянства – ЗМІ

Генеральний директор корпорації “Індустріальний союз Донбасу” (ІСД) Олег Мкртчан, заарештований 5 лютого в Росії, заявив, що відмовився від українського громадянства.

Про це повідомляє  “Коммерсант.ru” – Укрінформ.

Зокрема, як наголошується в повідомленні, під час обрання Мкртчану в суді запобіжного заходу слідчий заявив, що затриманий, залишившись на волі, може втекти за кордон, у тому числі в Україну, де має активи.

У відповідь Мкртчан заявив, що після подій 2014 року в Україні він відмовився від громадянства України, отримавши російське, і ховатися від слідства, тим більше в Україні, не збирається.

Як повідомлялося, бізнесмена заарештували в Москві 5 лютого.

Мкртчану пред’явили звинувачення в розкраданні понад 1 млрд руб. з кредиту, наданого “Внешэкономбанком” підприємствам ІСД.

Мкртчан вважається однією зі знакових постатей в історії Донбасу. У 1995 році він, Сергій Тарута і ряд російських бізнесменів заснували  ІСД, куди свого часу входило кілька десятків підприємств, а головним активом був Алчевський металургійний комбінат.

 

Заступниця міністра юстиції знялася для календаря в образі київської княгині

Перший заступник міністра юстиції Наталія Бернацька взяла участь у фотопроекті – календар на 2018 рік «Велична епоха української жінки».

Про це Бернацька повідомила на своїй сторінці у  Facebook, розмістивши також фото з календаря – Укрінформ.

«Щиро вдячна за можливість взяти участь у монументальному фотопроекті – календар на 2018 рік «Велична епоха української жінки», де в образах княгинь Київської Русі виступили сучасні жіночі постаті. Пишаємося нашою величною  історією!» – написала Бернацька.

Вона зазначила, що ініціатором створення календаря стала голова Асоціації тваринників України, співвласник AVA Group Ірина Паламар, а стилістом та автором образів – дизайнер Катерина Потлова.

Фотограф проекту, як повідомила перший заступник міністра юстиції, Дарина Тищенко-Журавель.

Також у іншому пості на сторінці Бернацької зазначається, що, крім неї, участь у фотопроекті взяли Ольга Сумська, Наталія Сумська, Ірина Білик, Влада Литовченко, Ірина Паламар, Ольга Горбачова, Катерина Потлова, Катерина Лисенко, Катерина Бужинська, Tania Bud.

 

Суд відмовився карати гірників шахти “Інгульська” за страйк

У Кропивницькому Кіровоградський районний суд Кіровоградської області вирішив залишити без розгляду позов керівництва ДП “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” до 94 гірників шахти “Інгульська”.

Керівництво вимагало визнати незаконним страйк в листопаді 2017 р.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Суд ухвалив: залишити без розгляду позовну заяву державного підприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” до 94 працівників”, – зазначила суддя.

Ухвала може бути оскаржена протягом 15 днів після її підписання.

ДП “СхідГЗК” позивалося до гірняків “Інгульської” через те, що 7 листопада 2017 року вони відмовилися підніматися з шахти на поверхню, вимагаючи підвищення зарплатні та покращення умов праці. Керівництво погодилося з вимогами працівників, але пізніше подало на них в суд, щоб визнати страйк незаконним.

“Інгульська” – найбільша в Україні уранова шахта. Розташована у селі Неопалимівка Кіровоградського району. Працює з 1960-1970-х років.

 

Кіровоградщина фестивалитиме з вином

У селищі Вільшанка, що на Кіровоградщині, в першу суботу після дня Святого Трифона – покровителя виноробів, якого в Болгарії вшановують 14 лютого, – відбудеться фестиваль вина.

Про це повідомляє “Вільшанський вісник” на сторінці в  Facebook – Укрінформ.

“Уже розпочато прийом домашніх вин від місцевих виноробів. Зразки хмільного виноградного напою дегустаційна комісія прийматиме аж до 14 лютого включно”, – йдеться в публікації.

Зазначається, що для того, щоб взяти участь у фестивалі місцевої болгарської діаспори, необхідно надати організаторам до вказаної дати один літр вина. Власника найкращого визначить Цар.

Офіційна частина свята розпочнеться о 14 годині.

 

Після Київенерго: персоналу запропонують роботу в іншому підприємстві

Лінійний персонал ПАТ «Київенерго» – інженери, слюсарі, диспетчери та інші – після завершення угоди підприємства з містом на управління тепловими активами київської громади матимуть можливість перейти на роботу до комунального підприємства «Київтеплоенерго».

Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв,  повідомляє прес-служба міської влади.

“Місто не залишить їх без роботи та запропонує робітникам не гірші умови праці”, – сказав Пантелеєв.

За його словами, комунальне підприємство «Київтеплоенерго» наразі повноцінно здійснює функцію транспортування тепла у Дніпровському та Дарницькому районах.

Як пояснив Пантелеєв, із минулого року 10% мереж перейшли у міське управління, які столична влада успішно підготувала до опалювального сезону. Наразі вони мають досить низький показник аварійності. За неповний рік роботи «Київтеплоенерго» отримало колосальний досвід, зокрема, перевело в комунальне підприємство усіх робітників і створило для них гідні умови праці. Те ж саме пропонується і всьому робочому колективу «Київенерго» – інженерам, працівникам протиаварійних служб та іншим. Влада міста не залишить їх поза увагою – вони працюватимуть, але вже в рамках комунального підприємства.

Заступник голови  КМДА  зауважив, що місто повертає собі майно, яке було передано ще 17 років назад в управління.

Щоб створити замкнутий цикл виробництва послуг, розповів Пантелеєв, цього обладнання недостатньо. Тому на першому етапі роботи міська влада повинна підтримати «Київтеплоенерго»: надати дотації, щоб стабілізувати діяльність і мати можливість стартувати. Перші кошти підприємство фактично отримує лише через два місяці після початку. За цей час треба платити зарплатню і оплачувати газ, електроенергію та інші витрати.

Заступник голови КМДА звернув увагу на принципову різницю приватного та муніципального управління тепловим господарством. Пантелеєв зауважив, що відповідь дуже проста: у комерційної компанії основна мета – отримання прибутку. У муніципалітету – зовсім інша: збереження та модернізація того, що належить громаді, а також покращення якості послуг, що надаються людям.

 

Анкара заарештує лідера прокурдської партії за критику військової операції у Сирії

Туреччина видала ордер на арешт 17 осіб, серед яких – співголова головної прокурдської політичної партії, через критику військової операції у Сирії.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

«Туреччина наказала заарештувати 17 осіб, включаючи співголову головної прокурдської політичної партії, через критику військового наступу у  Сирії», – йдеться у повідомленні.

Їх звинувачують у спробі проведення вуличних протестів і зіткнень під виглядом протестів проти наступу в сирійському районі Афрін.

Серед них – Серпил Кемальбей, співголова Демократичної народної партії (ДНП), другої найбільшої опозиційної партії в парламенті.

Також наголошується, що другий співголова ДНП, Селахаттін Демірташ, перебуває у в’язниці за підозрою у зв’язках з курдськими бойовиками.

Як повідомлялося, вже близько 600 осіб були затримані на акції протесту або через публікації в соціальних мережах критики турецької операції «Оливкова гілка», яка була розпочата 20 січня. Її головною метою є очищення сирійського району Афрін від сирійських курдів.

 

Зубко назвав пріоритетні для регіонів проекти, які фінансуватиме бюджет

Геннадій Зубко визначив пріоритетні проекти розвитку регіонів на 2018 рік, які фінансуватимуть з держбюджету. Серед них – центри безпеки, центри надання адмінпослуг, сільська медицина.

Про це віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства сказав під час зустрічі з керівництвом регіонів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми розуміємо, що сьогодні на рівні об’єднаних територіальних громад (ОТГ), на рівні областей, не завжди є можливість зібрати нормальну команду і підготувати якісні проекти. Важливо, щоб ми могли надати свої рекомендації, щоб ви могли використовувати… Реформа школи, реформа соціальних послуг, адміністративних послуг, реформа у медичній галузі – повинні опускатись на землю, матеріалізуватись і для людей означати, що є нова інфраструктура для надання послуг”, – сказав Зубко.

Він додав, що програми, які фінансуються державою, відповідали державній політиці регіонального розвитку.

“Міністерство поки що розробило рекомендації, тому що ми розраховуємо, що перейдемо до вимог. І держава буде казати: “є виконання вимог – ми фінансуємо”… Ми би хотіли бачити більше шкіл, більше дитячих садків”, – сказав Зубко.

Серед пріоритетних проектів на 2018 рік, які будуть фінансуватись з держбюджету, Зубко назвав центри надання адмінпослуг, центри безпеки, сільську медицину, новий освітній простір (інклюзивно-ресурсні центри і медіатека).

“Хочу, щоб 2018-й був роком закінчення проектів,  розпочатих у попередніх роках”, – сказав Зубко.

Він зауважив, що державною підтримкою на цей рік передбачено виділення 6 мільярдів гривень на Державний фонд регіонального розвитку, 5 мільярдів гривень на первинну допомогу у сільській місцевості, 1,9 мільярдів гривень на субвенцію ОТГ, 1 мільярд гривень – освітня субвенція для опорних шкіл, 900 мільйонів на шкільні автобуси, 370 мільйонів на спортивну інфраструктуру, 5 мільйонів гривень – субвенція на соціально-економічний розвиток.

Зубко  наголосив, що всі кошти будуть передані на області.

 

Телемедицина в Україні: у Києві підписали меморандум зі Світовим банком і Канадою

Міністерство регіонального розвитку, МОЗ, Світовий банк і Міністерство закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади підписали меморандум щодо впровадження телемедицини в Україні.

Про це повідомляє  портал “Децентралізація” – Укрінформ.

“Міжнародний досвід країн-партнерів – це ще один крок до впровадження сучасного та якісного медичного обслуговування у сільській місцевості. І Світовий банк, і уряд Канади нам готові допомагати у цьому. До кінця року плануємо запустити перші приклади нової медичної допомоги в регіонах”, – заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій  Зубко  за результатами підписання документа.

Досвід міжнародних країн-партнерів щодо організації телемедицини та мережі її використання, розроблення вимог до обладнання та програмного забезпечення, навчання сімейних лікарів – першочергові напрямки співпраці, які визначені в меморандумі про взаємне розуміння між Мінрегіоном, МОЗ, Світовим банком та Міністерством закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади, додав віце-прем’єр.

За його словами, сьогодні 30% населення України, що проживає у сільській місцевості, потребує надання якісної медичної допомоги. Мінрегіоном спільно з МОЗ вже розроблені методики формування медичної мережі; вимоги до приміщень і їх кількості, де буде надаватись первинна допомога; маршрутна карта для органів місцевого самоврядування по створенню мережі.

Зубко також підкреслив, що підписаний меморандум сприятиме створенню процедур і комунікаційної платформи для лікарів, системи спілкування між пацієнтом і лікарем, розробці підходів до навчання і тренінгів для сімейних лікарів.

Урядовець подякував Світовому банку і уряду Канади за співпрацю у впровадженні медичної реформи у сільській місцевості та підтримку секторальної децентралізації.

Наприкінці 2017 року було прийнято закон України “Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості”.

Метою меморандуму є визначення напрямів співпраці з таких питань:

аналіз досвіду інших держав щодо діагностики обміну даними медичних досліджень через телекомунікаційні засоби;

організація телемедицини та мережі її використання;

створення електронної бази медичних даних та обміну медичною інформацією;

розроблення вимог до обладнання та програмного забезпечення;

навчання сімейних лікарів роботі з медичним обладнанням з телекомунікаційними можливостями та програмним забезпеченням;

створення “Книги стандартів (рекомендацій)” щодо вимог первинної медичної допомоги у сільській місцевості;

комунікаційної та маркетингової стратегії щодо підвищення доступності та якості надання первинної медичної допомоги у сільській місцевості;

пропозицій щодо проектів повторного використання, вивчення досвіду нового будівництва та реконструкції закладів, що надають первинну медичну допомогу, в європейських та інших державах.

 

В Україні створена система моніторингу водних ресурсів

Держводагентство запровадило держоблік поверхневих водних об’єктів та програмну систему моніторингу водних ресурсів України.

Про це під час звіту в Укрінформі за результатами діяльності Державного агентства водних ресурсів України у 2017 році заявила голова відомства Ірина Овчаренко, повідомляє кореспондент агентства.

«Ще одне завдання – запровадження геоінформаційних систем. Воно виконане шляхом створення двох програмних систем, які в подальшому будуть між собою інтегруватись. Вперше за існування незалежної України, а якщо бути точною, вперше за 60 років, розпочато роботу щодо ведення державного обліку поверхневих  водних  об’єктів із застосуванням сучасних геоінформаційних систем (Геоінформаційний портал – ред.). Створено програмну систему моніторингу водних ресурсів України (Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів – ред.)», – заявила голова відомства.

За словами Овчаренко, Геопортал вже сьогодні працює у тестовому режимі, і через сайт Держводагентства доступний всім. Також найближчим часом для всіх бажаючих стане доступною програма моніторингу.

«В цьому завданні ми створили інструментарій для управління водними ресурсами і надали доступ суспільству до тієї інформації, яка раніше була важкодоступною навіть для фахівців, спеціалістів галузі», – підкреслила очільниця Держводагентства.

 

Рада з екологічної безпеки та Союз юристів співпрацюватимуть з екологічних питань

Громадські організації «Рада з екологічної безпеки» та «Союз юристів України» будуть співпрацювати у вирішенні питань щодо порушень екологічного законодавства України.

Відповідний меморандум про співпрацю громадські організації підписали у п’ятницю в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми зобов’язуємося надавати юридичну допомогу, допомагати вирішувати проблеми, які можуть виникнути як в житті, так і в судах, так і при заявленні позовів до підприємств, які порушують екологічні закони, до громадян, які зловживають владою, перебуваючи на посадах, і порушують екологічне законодавство. Тобто всі юридичні проблеми з цим пов’язані», –  наголосив голова ГО «Союз юристів України» Святослав Піскун.

Він пояснив, що причина такої ініціативи криється у ліквідації Природоохоронної прокуратури, яка займалася охороною навколишнього середовища.

«Оскільки ця прокуратура зараз ліквідована, сьогодні в державі немає органу та організації, які займаються охороною навколишнього середовища,  ми – юристи і екологи, і члени партії «Зелена планета» вирішили допомогти нашій державі поборотися з тими негараздами, які виникають у зв’язку з псуванням нашої екології», –  сказав Піскун.

Як зазначила перший заступник голови ГО «Союз юристів України» Ніна Карпачова, такі речі консолідують людей на захист екологічних прав громадян України.

«Хочу нагадати такий документ, як Орхуська конвенція,  яка надає право громадськості проводити екологічні експертизи, а влада зобов’язана обов’язково дослуховуватися до таких громадських експертиз, і без них не може рухатися жодна справа в галузі якраз екологічної безпеки», – зазначила Карпачова.

В ході підписання меморандуму Піскун зазначив, що подібний документ про правову допомогу вже підписаний між «Союзом Чорнобиль України» і «Союзом юристів України». Внаслідок взаємодії, узгодженої в цьому меморандумі, додав він, «Союз Чорнобиль України» подав 12 тисяч позовів про відшкодування матеріальних збитків, які були завдані  людям невиплатою пенсії, зарплат, грошей на лікування. За словами Піскуна, ЄСПЛ   задовольнив майже всі позови та направив до Кабінету міністрів  України для виконання грошових компенсацій.

 

У чотирьох областях вже почали передавати землі тергромадам

ОТГ на Черкащині, Дніпропетровщині, Житомирщині та  Кіровоградщині вже підписали меморандуми із Держгеокадастром щодо передачі земель державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність ОТГ.

Про це повідомляє портал  “Децентралізація” – Укрінформ.

“7 лютого 2018 року між Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області та Помічнянською та Тишківською об’єднаними територіальними громадами  підписано меморандуми про строки відведення землі. Це передбачено розпорядженням уряду щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад за межами населених пунктів”, – йдеться у повідомленні.

Відповідно до підписаних цього дня меморандумів, у комунальну власність об’єднаних територіальних громад буде передано 4 тис. 70 гектарів.

Поруч з цим, 7 лютого на Житомирщині голова Новоборівської ОТГ Григорій Рудюк підписав меморандум з керівником Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Сергієм Музиченком про співпрацю з передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність. Таким чином, в управління Новоборівської ОТГ буде передано майже 4 тисячі гектарів землі за межами населених пунктів.

На сьогодні громада вже напрацювала пакет документів, які необхідні для запуску процесу передачі земель в управління ОТГ. Ці матеріали за ініціативи Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС), створеного Програмою “U-LEAD з Європою”, будуть розіслані всім ОТГ області.

Головне управління Держгеокадастру Дніпропетровської області спільно з Дніпропетровським ЦРМС також розпочали роботу з передачі землі державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.  8 лютого перший меморандум про співпрацю з Держгеокадастром підписав голова Межівської ОТГ Володимир Зражевський. Згідно з меморандумом, до 31 травня 12,5 тис. га земель державної власності передадуть у розпорядження громади.

З’явилась і перша об’єднана територіальна громада Черкащини, що уже розпочала процес передачі земель державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність ОТГ. 8 лютого Ліплявська ОТГ підписала відповідний меморандум із Держгеокадастром.

Як відомо, наприкінці січня Кабінет Міністрів України погодив механізми передачі у власність об’єднаним територіальним громадам землі, в тому числі землі поза межами населених пунктів. Відповідне рішення ухвалене за сприяння Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана і передбачає оформлення відповідних урядових доручень Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру. За рішенням уряду з лютого громади можуть планувати свої території. Причому, структури Держгеокадастру вже позбавлені права одноосібно ухвалювати рішення щодо розпорядження землями поза межами населених пунктів – без згоди об’єднаних територіальних громад.

 

Гройсман закликав Раду завершити реформу децентралізації

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав Верховну Раду завершити реформу децентралізації.

Про це він сказав під час Години запитань до уряду у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми маємо завершити реформу децентралізації. Для цього нам потрібно провести конституційні зміни, закріпити місцеве самоврядування на всіх рівнях – починаючи від громади, закінчуючи областями”, – сказав  Гройсман.

Він також закликав парламент ухвалити рішення щодо форми правління в Україні.

“Нам треба, врешті-решт, прийняти рішення – ми все ж таки парламентсько-президентська країна або президентсько-парламентська. Ми маємо визначити сферу відповідальності і компетенції на всіх рівнях влади. Чітко вказати – хто і за що відповідає”, – сказав Гройсман.

Він зауважив, що за таких умов в Україні буде краща якість державного управління.

 

Прем’єр наполягає на зміні виборчої системи

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликає змінити виборчу систему, щоб унеможливити купівлю голосів.

Про це він сказав під час години запитань до уряду у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Чи не погоджуємось ми з тим, що діюча виборча система є неприйнятною? Діюча виборча система корумпує сьогодні виборчий процес. Стало нормою в нашій країні, коли купують голоси. Ми маємо шанс це змінити, ми маємо створити нормальну прозору систему, де кожен зможе реалізувати себе”, – сказав  Гройсман.

Він також  закликав уряд, парламент і Президента об’єднатися і разом “повернути відчуття гідності кожному українцю”.

 

Рада розійшлася до 27 лютого

Заступник Голови Верховної Ради Оксана Сироїд закрила засідання Верховної Ради, наступного разу депутати зберуться через два тижні – 27 лютого.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні ранкове засідання оголошую закритим», – оголосила Сироїд.

Наступного тижня, 12-16 лютого, депутати працюватимуть в комітетах і фракціях, 19-23 лютого – з виборцями.

На ранковому засіданні депутати не розглядали законопроекти і проекти постанови порядку денного. Депутати провели годину запитань до уряду, перший заступник голови  ВР  Ірина Геращенко оголосила депутатські запити. Далі бажаючи депутати виступили із заявами. При цьому у сесійному залі знаходилось близько 15 депутатів, які записались на виступи.

Як повідомлялось, 6 лютого розпочалась чергова восьма сесія парламенту, 13 липня буде оголошено про її закриття.

 

Раді пропонують звільнити Данилюка

Верховній Раді пропонують звільнити міністра фінансів Олександра Данилюка.

Відповідний проект постанови  зареєстрований  у парламенті – Укрінформ.

Текст постанови наразі відсутній, проте, як випливає з її назви, пропонується визнати роботу  Міністерства фінансів  незадовільною та звільнити із займаної посади міністра фінансів.

Ініціаторами проекту постанови виступили 8 депутатів – від фракції Радикальної партії Сергій Скуратівський, від фракції “Блок Петра Порошенка” Дмитро Андрієвський, Андрій Шинькович, Олександр Ревега, від фракції “Народний фронт” Віталій Сташук і Олександр Кодола, від “Об’єднання “Самопоміч” Альона Бабак, а також від “Опозиційного блоку” Андрій Гальченко.

Як повідомляв Укрінформ, на початку листопада Державна фіскальна служба відновила податкову перевірку стосовно міністра.

 

Освіта.ua назвала ТОП-10 вишів за середнім балом ЗНО

Інформаційною системою “Вступ.Освіта.ua” складено рейтинг закладів вищої освіти за показником середнього бала ЗНО абітурієнтів, яких в 2017 році зараховано до вишів за бюджетною формою навчання.

Рейтинг оприлюднено на порталі  Osvita.ua – Укрінформ.

“Середній бал сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання розрахований серед усіх осіб, які зараховані на навчання за кошти державного бюджету на перший курс, для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання”, – йдеться у повідомленні на порталі.

У рейтингу використані дані 2017 року, що отримані інформаційною системою «Вступ.Освіта.ua» з Єдиної державної бази з питань освіти за договором з ДП “Інфоресурс”. До рейтингу не включені вищі військові навчальні заклади (вищі навчальні заклади зі специфічними умовами навчання) та військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів через відсутність відповідних даних у Єдиній державній базі з питань освіти.

В рейтингу, окрім  середнього балу ЗНО вступників на бюджетну форму навчання, враховувалися середній бал атестата. Також зазначається, скільки абітурієнтів було зараховано на бюджетні місця у 2017 році у кожний конкретний виш.

Перша десятка університетів, абітурієнти яких, зараховані на бюджетну форму навчання, мали найвищий бал ЗНО, виглядає наступним чином:

1.Національний фармацевтичний університет: середній бал ЗНО на бюджет – 190,83; середній бал атестата – 10,78; зараховано на бюджет – 6

2.Національний університет “Києво-Могилянська академія”: середній бал ЗНО на бюджет – 188,18; середній бал атестата – 10,9; зараховано на бюджет – 432

3.Київський національний університет ім. Тараса Шевченка: середній бал ЗНО на бюджет – 184,33; середній бал атестата – 10,62; зараховано на бюджет – 2571

4.Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького: середній бал ЗНО на бюджет – 183,34; середній бал атестата – 10,43; зараховано на бюджет – 444

5.Національний медичний університет імені О.О. Богомольця: середній бал ЗНО на бюджет – 183,27; середній бал атестата – 10,66; зараховано на бюджет – 812

6.Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова: середній бал ЗНО на бюджет – 181,76; середній бал атестата – 10,56; зараховано на бюджет – 458

7.Державний вищий навчальний заклад “Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана”: середній бал ЗНО на бюджет 181,29; середній бал атестата – 10,6; зараховано на бюджет – 577

8.Полтавський юридичний інститут Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого: середній бал ЗНО на бюджет – 180,57; середній бал атестата – 10,48; зараховано на бюджет – 34

9.Національний університет “Острозька академія”:середній бал ЗНО на бюджет – 180,56; середній бал атестата – 10,4; зараховано на бюджет – 171

  1. Київський національний торговельно-економічний університет: середній бал ЗНО на бюджет – 180,17; середній бал атестата – 10,47; зараховано на бюджет – 618

 

Гриневич розповіла про мовну статтю закону про освіту в держдепі США

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич розповіла про мовну статтю закону “Про освіту” в державному департаменті США, вказавши, що Україна задоволена висновками Венеційської комісії та готова імплементувати її рекомендації. Про це  УНН  повідомили у прес-службі Міносвіти за підсумками зустрічі міністра з очільником бюро держдепу США з європейських та євразійських справ Вессом Мітчеллом.

“Загальна кількість школярів в Україні – 3,7 мільйони у понад 16 тис. шкіл. З цього числа 400 тис. дітей навчаються мовою власної національної меншини. Діти, що належать до національних громад, відвідують близько 1 тис. 345 початкових і середніх шкіл в Україні. З цього числа кількість шкіл з винятково мовою навчання національної громади – 735”, – розповіла вона.

Зі слів голови Міносвіти, існують різні підходи до навчання в цих школах.

“Ми серйозно стурбовані ситуацією в районах, щільно населених національними меншинами. Згідно з нашими офіційними даними, 55% школярів зі шкіл у румунських густонаселених громадах та 62% школярів зі шкіл в угорських густонаселених громадах не змогли скласти ЗНО. Це серйозна перешкода для подальшої освіти та професійної кар’єри цих дітей в Україні”, – додала Л.Гриневич.

З її слів, Україна задоволена висновками Венеційської комісії та готова імплементувати її рекомендації. Зокрема, йдеться про продовження перехідного періоду для мовної статті до 2023 року, а також детальніший опис різних моделей вивчення та навчання державною мовою в школах для різних національних громад у законі “Про загальну середню освіту”.

Згадали і про напружені перемовини з Угорщиною щодо мовного питання.

“Моя позиція чітка – ми зацікавлені в діалозі з дружніми країнами-сусідами і готові домовлятися щодо засад імплементації мовної статті, як ми це зробили практично з усіма партнерами в цій ситуації. Однак ми повинні бути тверді в тому, що це має бути діалог, а не мова ультиматумів”, – зазначила Л.Гриневич.

Вона також підкреслила, що “всі зустрічі в держдепі пройшли в теплій та дружній атмосфері, відчувалося, що ведемо переговори з друзями, які зацікавлені нас підтримати”.

Нагадаємо, в ОБСЄ закликали  не політизувати впровадження освітнього закону в Україні.

 

Мінагро обіцяє максимально спростити вимоги до сільгоспбудівель

Дебюрократизація дозвільних процедур до будівництва тваринницьких комплексів розглядається як один із стимулів до інвестиційного пожвавлення в цій галузі.

Про це  повідомляє  прес-служба  Мінагро  за підсумками міжвідомчої наради щодо діючих процедур та вимог до будівництва тваринницьких комплексів – Укрінформ.

Нарада відбулась з метою напрацювання спільних підходів до їх оптимізації та спрощення.

“Дебюрократизація дозвільних процедур розглядається як один із стимулів до інвестиційного пожвавлення в цій галузі”, – зазначили в Мінагрополітики.

Повідомляється, що в Україні діє значний перелік обов’язкових будівельних норм, санітарних правил та екологічних вимог до сільськогосподарських будівель. Неодноразове внесення змін до таких вимог, а також зволікання із відміною старих правил призводять до затягування процесів і блокування будівництва.

«Цьогоріч держава спрямовує на підтримку тваринництва безпрецедентні 4 млрд грн, більша частина з яких передбачена на будівництво тваринницьких комплексів. Спільно напрацьований алгоритм має зняти бюрократичні перепони та прискорити процес введення в експлуатацію таких об’єктів», – зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Він додав, що за умови відпрацьованої та максимально спрощеної системи погоджень, можна очікувати підвищення зацікавленості аграріїв у будівництві об’єктів та у виробництві продукції тваринництва.

Усі пропозиції учасників зустрічі будуть враховані при затвердженні алгоритму дій в частині спрощення дозвільних процедур. Також найближчим часом планується проведення спільних регіональних семінарів для аграріїв з метою роз’яснення нововведень.

 

Окупанти оштрафували англійську журналістку і змусили покинути Крим

Англійську журналістку-фрілансер Маделайн Роуч, яка спеціалізується на висвітленні порушень прав людини на пострадянському просторі, було оштрафовано у Сімферополі, після чого була змушена залишити Крим.

Про це повідомляє  Радіо Свобода – Укрінформ.

“Англійську журналістку-фрілансер Маделайн Роуч, яка спеціалізується на висвітленні порушень прав людини на пострадянському просторі, було оштрафовано Центральним районним судом Сімферополя. Її змусили покинути територію анексованого  Криму“, – говориться у повідомленні.

У результаті журналістку було оштрафовано на чотири тисячі рублів і покинула півострів того ж дня.

Силовики затримали Роуч вранці 7 лютого у хостелі Сімферополя, де вона зупинилася під час поїздки на півострів. Роуч звинуватили у журналістській діяльності на території Криму без акредитації російського МЗС, а також у відсутності медичної страховки. Після опитування у відділі поліції Роуч засудили за статтею про порушення іноземним громадянином правил в’їзду й перебування у Росії.

Адвокат за призначенням Андрій Семенець, якого запросили самі поліцейські, наполегливо рекомендував Роуч визнати провину, заплатити штраф і покинути Крим. Журналістка у суді наполягала на тому, що не виконувала нічиє редакційне завдання і приїхала в Крим лише, щоб познайомитися з героями своїх публікацій. У відповідь поліцейські заявили, що за їхньою інформацією, вона зняла й пересилала відео зустрічі з кримськотатарськими сім’ями політв’язнів за допомогою мессенджера на телефоні.

Роуч припускає, що співробітники правоохоронних органів встановили за нею спостереження і, певно, відстежували її активність в інтернеті. Також поліцейські у суді заявляли про свідків, що розповіли про зустрічі з Роуч, проте назвати їх і допитати у суді відмовилися. На заяву Роуч про наявну у неї медичну страховку, яку вона оформляла для отримання російської візи, оперативники відповіли їй, що потрібна “спеціальна страховка для Криму”.

 

Мінінформ: журналістка Роуч не просила дозволу на поїздку до анексованого Криму

Англійська журналістка Маделайн Роуч, яку було оштрафовано у Сімферополі, не зверталася до Міністерства інформаційної політики України за дозволом на відвідування анексованого Криму.

Про це у  Facebook  написала перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

“Англійська журналістка-фрілансер Маделайн Роуч, яку оштрафували в окупованому Криму, не зверталася до Мінінформ щодо отримання відповідного дозволу в’їзду в Крим через територію материкової України”, – зазначила  Джапарова.

Як повідомляв Укрінформ, англійську журналістку-фрілансер Маделайн Роуч, яка спеціалізується на висвітленні порушень прав людини на пострадянському просторі, було оштрафовано у Сімферополі, після чого вона була змушена залишити Крим того ж дня.

Силовики затримали Роуч вранці 7 лютого у хостелі Сімферополя, де вона зупинилася під час поїздки на півострів. Роуч звинуватили у журналістській діяльності на території Криму без акредитації російського МЗС, а також у відсутності медичної страховки. Після опитування у відділі поліції Роуч засудили за статтею про порушення іноземним громадянином правил в’їзду й перебування у Росії.

Роуч припускає, що співробітники правоохоронних органів встановили за нею спостереження і, певно, відстежували її активність в інтернеті. Також поліцейські у суді заявляли про свідків, які розповіли про зустрічі з Роуч, проте назвати їх і допитати у суді відмовилися. На заяву Роуч про наявну у неї медичну страховку, яку вона оформляла для отримання російської візи, оперативники відповіли їй, що потрібна “спеціальна страховка для Криму”.

 

Учасники АТО: виділяти гроші треба дієвим організаціям, а не фейковим

Волонтери, ветерани та учасники АТО закликають Кабмін ввести фінансування ветеранських організацій на конкурсній основі, що дозволить отримання коштів справді дієвими організаціями ветеранів АТО, а не фейковими.

Про це заявив під час прес-конференції в Укрінформі голова правління Всеукраїнського об’єднання учасників АТО “Українці-разом” Руслан Руденко.

“Ми готуємо відкрите колективне звернення, в якому, по-перше, закликаємо Кабмін скасувати зміни до постанови 176, які були прийняті у закритому режимі про стару форму фінансування ветеранських організацій. Ми вимагаємо фінансування на конкурсній основі. По-друге, ми висловлюємо недовіру голові громадської ради при Державній службі у справах ветеранів війни, учасників  АТО  (Віктору) Палію та вимагаємо переобрання керівного складу цієї громадської ради. Також ми висловлюємо недовіру голові громадської ради при Міністерстві соціальної політики України (Олексію) Ліпіріді та вимагаємо переобрання керівного складу цієї громадської ради. По-третє, у найкоротший термін потрібно призначити новий конкурс на голову Державної служби у справах ветеранів війни та учасників  АТО, скасувавши попередні результати”, – заявив він.

За словами Руденка, колективне звернення від ветеранських організацій учасників АТО буде підготовлено та подано у найближчі терміни. Він закликав приєднатися до цього звернення не лише громадські організації, які входять в Національний комітет ветеранів війни, волонтерів та учасників АТО України (налічує вже 112 ГО), а й усі небайдужі дієві ветеранські організації.

Голова Національного комітету ветеранів війни, волонтерів та учасників АТО України Віктор Толочко наголосив, що введення фінансування ветеранських  організацій на конкурсній основі є дуже важливим, адже позбавить деякі “фейкові ветеранські організації в 3 особи зі зв’язками у місцевій адміністрації” отримувати кошти, в той час як великі ветеранські організації в декілька тисяч членів не можуть отримати це фінансування.

“Виділення коштів має відбуватися дієвим організаціям, а не фейковим, які нараховують по 2-3 особи. Виділяти гроші слід організаціям, які дійсно щось досягають та справді борються за права учасників АТО”, – наголосив він.

 

В Україні цьогоріч додатково зрошуватимуть 16 тисяч гектарів сільгоспземель

Завдяки реконструкції державних зрошувальних систем у трьох українських областях, вже в поточному сезоні вдасться включити в поливний режим ще 16 тис га сільськогосподарських земель.

Про це під час звіту в Укрінформі за результатами діяльності Державного агентства водних ресурсів України у 2017 році заявила голова відомства Ірина Овчаренко, повідомляє кореспондент агентства.

«Питання розвитку зрошення важливе для нашої держави. Ми аграрна країна, і маємо створювати якомога оптимальніші умови для розвитку аграрного сектору економіки. У минулому році ми проводили реконструкцію державних зрошувальних систем в Херсонській, Одеській, Вінницькій областях. Це дає можливість вже в цьому поливному сезоні включити додатково в поливний режим 16 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення», – заявила очільниця відомства.

За її словами, вказані області окрім додаткових надходжень у вигляді  податків, робочих місць, отримали «мотивацію для інвестування» в розвиток аграрного бізнесу та в розвиток державно-приватного партнерства.

Як повідомила Овчаренко, торік розпочалась спільна робота з Держенергоефективності щодо енергоаудиту водогосподарського меліоративного комплексу.

«Ми маємо намір запровадити енергосервісні договори, в результаті чого держава може отримати економію бюджетних коштів на використання електроенергії, а галузь оновлення насосно-силового обладнання без залучення бюджетних коштів», – наголосила голова Держводагентства.

 

У Фонді Маршалла сказали, чого бракує “нормандському формату”

Задля підвищення ефективності переговорів у “нормандському форматі” до нього повинні долучитися США.

Таку думку в ексклюзивному коментарі власному кореспонденту Укрінформу висловив експерт брюссельського представництва Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Бруно Лете у контексті анонсованого засідання 16 лютого у Мюнхені міністрів закордонних справ країн Нормандської четвірки.

“На мою думку, “нормандський формат” був би набагато ефективнішим, якби до нього були залучені Сполучені Штати. “Нормандському формату” не вистачає дуже важливої “трансатлантичної” ланки, яка б засвідчила політичні, економічні і військові інтереси США у регіоні”, – переконаний експерт.

Водночас він відзначив, що “нормандський формат” є доволі корисним інструментом, щоб посадити Росію за стіл переговорів. “Це, напевно, найбільш корисна платформа, на якій Україна може напряму з Москвою обговорювати політичні питання, а також питання зниження військових ризиків. Але “нормандський формат” до сьогодні не спромігся досягти суттєвого прогресу у важливих питаннях щодо Криму і Донбасу”, – заявив Лете.

Відносно Мінського процесу, експерт відзначив, що відсутність прогресу у ньому також викликає розчарування. “Але позбавлятися “Мінська” не треба. У частині концепції і формату – це хороші домовленості – і єдині, що ми мамо. Якщо відмовитися від “Мінська”, то ми втратимо важливу дорожню карту до миру в Україні, і ми втратимо засіб, що забезпечує відповідальність з боку Росії”, – вважає Лете.

При цьому він відзначив, що не вбачає у реалістичній перспективі варіанту заміни “Мінська” на щось інше.

 

Brexit: ЄС попереджає Лондон, що Північна Ірландія залишиться в єдиному ринку

ЄС попередив британських перемовників, що Північна Ірландія залишиться у єдиному ринку після Brexit.

Про це повідомляє  The Guardian – Укрінформ.

“Проект угоди ЄС про вихід Британії, по суті, передбачає залишення Північної Ірландії в рамках митного союзу і єдиного ринку після Brexit для уникнення жорсткого кордону”, – йдеться у документі ЄС.

Як повідомляє британське видання, безкомпромісне юридичне формулювання проекту угоди, ймовірно, призведе до найбільшої суперечки, яку всі сторони переговорів намагаються уникнути.

Британські чиновники, які ведуть перемовини у Брюсселі, були поінформовані своїми колегами про ймовірну наявність “прикінцевого положення”, яке буде включено до юридично зобов’язуючого документа, що буде опублікований приблизно за два тижні.

Якщо текст документа не зміниться, Брюссель очікує підписання документа Британією. Таким чином Північна Ірландія залишиться під законодавством Європейського Союзу в кінці 21-місячного перехідного періоду.

 

Анексія Криму і агресія РФ на Донбасі: Мін’юст передав ЄСПЛ покази свідків

Україна надала до Європейського суду з прав людини юридичні позиції по двох справах стосовно незаконної анексії Криму Російською Федерацією та військового конфлікту на сході України.

Про це розповів міністр юстиції України Павло Петренко в  ефірі телеканалу “112”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Станом на сьогоднішній день, з п’яти великих міждержавних справ дві – вже по ним Україна подала  свої юридичні позиції, аргументи, покази свідків. Майже 200 свідків було заявлено. Перша справа – по Криму, по незаконній анексії Криму. Друга справа – це Донбас”, – сказав міністр.

За його словами, в Україні розраховують, що Європейський суд цього року  визначить процесуальний графік і чіткі строки розгляду для цих двох справ.

“Ми розраховуємо, що ми будемо мати першу таку інформацію вже найближчим часом від Європейського суду. Оскільки ми туди звернулися з пропозицією надати для нас як заявника-країни чіткий процесуальний графік і визначитися, де будуть допитуватися свідки: чи вони будуть допитуватися в Страсбурзі, чи в Києві”, – наголосив Петренко.

Як повідомляв Укрінформ, в Європейському суді з прав людини знаходяться 4226 справи, які стосуються подій у Криму та на Донбасі. Із них 257 подано проти РФ.

Як відомо, Росія анексувала Автономну Республіку Крим у 2014 році. З квітня того ж року триває військовий конфлікт на сході України, водночас, Росія заперечує участь її військових у конфлікті.

 

Макрон – Путіну: реалізація “Мінська” зайшла у глухий кут

Реалізація Мінських домовленостей на разі зайшла в глухий кут, тому необхідно вжити конкретних кроків, аби змінити ситуацію на краще.

Про це йдеться в  комюніке  для преси, оприлюдненому Єлисейським палацом за результатами телефонної розмови президента Франції Емануеля Макрона та президента РФ Володимира Путіна – Укрінформ.

“Реалізація Мінських домовленостей зайшла в глухий кут, тому необхідно вжити конкретних кроків, щоб змінити ситуацію на краще та полегшити страждання населення на базі консолідації режиму припинення вогню та негайного здійснення гуманітарних заходів, запропонованих Францією та Німеччиною”, – йдеться у документі.

Під час розмови Макрон також закликав Путіна посприяти у припиненні використання зброї масового ураження у Сирії.

“Макрон звернувся до Путіна з проханням зробити все для того, щоб покласти край погіршенню гуманітарної ситуації в східній частині Гути та в Ідлібі, і висловив занепокоєння з приводу застосування хлору проти цивільного населення в Сирії протягом останніх тижнів”, – вказується в комюніке.

Макрон  наголосив на необхідності початку переговорів під егідою ООН для встановлення в Сирії миру, стабільності і єдності.

 

За кошти ЄС на Луганщині зведуть телевежу

Проект будівництва радіотелевізійної вежі на Попаснянщині став переможцем від Луганської області та реалізовуватиметься за кошти держбюджету, отримані від Європейського Союзу.

Про це повідомляє  прес-служба Луганської ОДА – Укрінформ.

“Луганською облдержадміністрацією було подано до Мінрегіону 15 проектів на загальну вартість 173,65 млн. грн. Від області переможцем став проект “Будівництво радіотелевізійної передавальної станції в Попаснянському районі  Луганської області” на загальну суму 23,7 млн гривень”, – зазначається у повідомленні.

Реалізація проекту дозволить відновити телерадіомовлення не менше 15 українських телеканалів у 60-кілометровій зоні від станції. Це дасть можливість близько 200 тис.  громадянам, що проживають як на тимчасово окупованих, так і на підконтрольних українській владі територіях Луганської та Донецької областей дивитися українське телебачення.

 

Протидія інформагресії РФ: Порошенко увів у дію рішення РНБО

Президент України ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 26 січня 2018 року “Про додаткові заходи з протидії інформаційній агресії Російської Федерації”.

Указ №25/2018 від 9 лютого оприлюднений на  сайті голови держави – Укрінформ.

Рішення РНБО, введене в дію даним указом, додається, але для службового користування.

У документі вказується, що контроль за виконанням рішення РНБО буде покладений на на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

 

Лозниця знімає натуру до фільму “Донбас” на околицях Кривого Рогу

Український режисер Сергій Лозниця почав зйомки епізодів фільму “Донбас” на околицях Кривого Рогу.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив кінокритик Дмитро Десятерик.

“Він натуру в Кривому Розі ще торік знайшов. Говорив, що пейзажі дуже схожі”, – сказав Десятерик.

Це вже другий фільм, який знімається у Кривому Розі. До цього був “Січень-Березень” Юрія Речинського.

Втім, міська влада попередила городян, щоб ті не панікували, якщо побачать “терористів” у формі бандформувань “ЛДНР”, “Сомалі”, “Спарта” – це необхідно для зйомок окремих сцен фільму. Також у кількох районах міста будуть розвішані прапори так званої Новоросії, а вулицями ходитимуть люди у формі терористів.

Зйомки почалися 8 лютого у Терновському районі і триватимуть протягом 4-х днів.

Як відомо, 16 листопада 2017 року Державне агентство України з питань кіно уклало з кінокомпанією “Артхаус Трафік” контракт про надання проекту “Донбас” державної фінансової підтримки.

Проект копродукції України з європейськими країнами “Донбас” став одним з переможців Восьмого конкурсного відбору Держкіно. Режисер і сценарист фільму – Сергій Лозниця (Україна), продюсери – Хайно Декерт (Німеччина), Денис Іванов (Україна), Жак Беду і Маріанн Дюмолен (Франція), а також Марк ван Вармердам і Петер Варньє (Нідерланди).

За словами Сергія Лозниці, “Донбас” складатиметься з ряду епізодів: практично відтворених в ігровому кіно справжніх історій, що сталися на окупованих територіях. Кілька героїв зв’язуватимуть епізоди між собою і передаватимуть один одному, немов естафетну паличку, увагу глядачів.

Прем’єра фільму запланована на 2018-й рік.

 

Справи Майдану: покарання відбуває лише одна людина – Горбатюк

У так званих справах Майдану покарання відбуває одна людина.

Про це в ефірі  Радіо Свобода  повідомив начальник департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури України Сергій Горбатюк – Укрінформ.

“На сьогодні за результатами розслідування й розгляду маємо 50 вироків. Тільки дві особи отримали реальну міру покарання, а відбуває покарання одна людина. 412 особам повідомлено про підозру, обвинувальні акти стосовно 258 осіб перебувають у суді”, – зазначив  Горбатюк.

Як відомо, у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто людей, найбільше – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати «Небесною сотнею».

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі осіб, 104 з них загинули.

 

Тимошенко в США обговорила протидію корупції та пошук миру на Донбасі

У п’ятницю, 9 лютого, в рамках робочого візиту до США голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко на зустрічі з помічником державного секретаря США у справах Європи та Євразії Вессом Мітчеллом обговорила шляхи досягнення стійкого миру на Сході України та ситуацію в анексованому Криму.

Про це повідомляє прес-служба “Батьківщини” – Укрінформ.

“Також особливу увагу було приділено боротьбі з корупцією: йшлося про ефективність функціонування вже існуючих антикорупційних інституцій і перспективи створення Антикорупційного суду, який би був повністю незалежним”, – йдеться у повідомленні.

У рамках візиту до США Тимошенко разом з делегацією від «Батьківщини» провела зустрічі з впливовими американськими високопосадовцями, а також взяла участь у Національному молитовному сніданку за присутності президента  США.

Зі спеціальним представником Державного департаменту США з питань України Куртом Волкером Тимошенко обговорила перспективи врегулювання конфлікту на Сході України, можливості запровадження миротворчої місії ООН на Донбасі та питання двостороннього співробітництва між США та Україною.

Лідер «Батьківщини» та спеціальний представник Держдепу США детально обговорили внутрішньополітичну та економічну ситуацію в Україні та її вплив на перспективу досягнення стійкого миру на Донбасі.

Тимошенко і Волкер були одностайні у необхідності досягнення конкретних результатів роботи антикорупційних інституцій в Україні. Йшлося про повагу до верховенства права і дотримання демократичного політичного процесу в контексті наступних президентських і парламентських виборів.

Ситуація в Україні, зокрема питання надання летальної зброї Сполученими Штатами Америки Україні – про це йшлося на зустрічі Тимошенко з головою Комітету із закордонних справ Сенату США Бобом Коркером.

На зустрічі Тимошенко із високопоставленим членом Республіканської партії США, сенатором Марко Рубіо в основному йшлося про безпекову та соціальноекономічну ситуацію в Україні.

На зустрічі лідера «Батьківщини» з керівництвом Комітету з питань розвідки Палати представників Конгресу США було акцентовано на необхідності боротьби з корупцією, створення і зміцнення антикорупційних органів та запровадження парламентсько-громадського контролю за силовими відомствами.

Також у рамках робочого візиту до США  Тимошенко провела зустріч з колишнім астронавтом, сенатором Біллом Нельсоном.

 

Лише вступ до НАТО змусить Кремль дати Україні спокій – Тарасюк

Якби Україна мала План дій щодо членства в НАТО (ПДЧ), то це могло б запобігти здійсненню Росією збройної агресії проти неї у 2014 році.

Таку думку висловив директор громадської організації “Інститут Євроатлантичного співробітництва” Борис Тарасюк під час круглого столу у Держкомтелерадіо  “Співробітництво Україна-НАТО та заходи, які здійснюють органи державної влади у сфері євроінтеграції України” – Укрінформ.

“Я переконаний, що якби Україна вже працювала у руслі плану дій щодо набуття членства, то маю великі сумніви, чи Росія напала б на Україну у 2014 році”, – сказав він.

На переконання екс-глави Міністерства закордонних справ України, лише входження України у єдиний простір колективної безпеки може надати їй гарантії безпеки та змусить Росію залишити Україну в спокої.

“Була ілюзія в Януковича: от знімемо курс на НАТО, і Росія заспокоїться. Росія ніколи  не заспокоїться. Росія заспокоїться лише тоді, коли зникне незалежна Українська держава. Чи допоміг нам нейтральний статус, який затвердили у 2010 році? Нічим не допоміг. Я вважаю, що українське суспільство повинно усвідомити, що без гарантій безпеки Україна ніколи не залишиться у спокої”, – заявив він.

Водночас, як вважає Тарасюк, шлях України до членства в Альянсу буде довгим. “Зараз ми знаходимося далі від  НАТО, ніж були у 2006 році тому, що в НАТО виникла ціла група впливових країн, які не підпишуться під членством України в НАТО. Цьому є ціла низка пояснень”, –  сказав він.

При цьому, зазначив дипломат, вступ до НАТО – “це не вступ Збройних сил до НАТО, це вступ всієї країни”: “Тобто країна повинна відповідати стандартам, ці стандарти приблизно такі ж самі, як Копенгагенські критерії щодо членства в ЄС”.

Попереду велика робота і виконувати її повинні і виконавча, і законодавча гілки влади, і громадянське суспільство, підкреслив Тарасюк.

 

На Одещині виявили агресивний вірус кору Kabul

В Одеській області циркулює агресивний генотип вірусу кору B3 (Kabul), на відміну від інших областей України. Виявлено, що B3 (Kabul) провокує ускладнення та високий рівень захворюваності серед населення.

Про це  повідомив  голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов – Укрінформ.

“Важка ситуація щодо кору ускладнюється тим, що в регіоні генотип вірусу відрізняється від усієї країни. Ми віддавали зразки у Національну лабораторію України. Підтвердили більш агресивний генотип вірусу кору B3 (Kabul) тільки на території Одеської області. Через це для нас надважливо, щоб максимальна кількість людей зробили щеплення. Взагалі, у травні 2017 року охоплення імунізацією складало лише 20 %. Ми провели широкомасштабну інформаційну кампанію: ефіри, прес-конференції, робота в районах, у закладах освіти. Відтак, ми довели колективний імунітет до 93%. Зараз ми чекаємо ще додатково 9000 доз вакцини”, – зауважив він.

В інших областях України циркулюють європейські зразки вірусу D8. І лише в Одеській області, окрім D8, виявили B3 (Kabul), який характеризується високою патогенністю та вірулентністю. Його агресивність дає високий рівень захворюваності та летальності. Такі результати були лабораторно підтверджені у Копенгагені.

Напередодні 3 тисячі доз вакцини від кору були доправлені в Одесу з Дніпропетровської області. Загалом Одеська область потребує ще 9 тисяч доз, аби забезпечити колективний імунітет на рівні 95% та уникнути нових випадків захворювання.

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов неодноразово звертався до  Міністерства охорони здоров’я  із проханням повністю забезпечити Одеську область вакцинами або надати можливість закупити їх самостійно.

 

Необхідно розвивати машинобудування для створення робочих місць – Гройсман

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман наголошує на необхідності направлення коштів місцевих бюджетів на модернізацію комунальної техніки і транспорту для створення робочих місць в Україні.

Про це він сказав на засіданні Верховної Ради під час Години запитань до уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Треба більше і більше створювати робочих місць в Україні. Для цього нам треба стимулювати в тому числі і машинобудування. У нас сьогодні в місцевих бюджетах є колосальні ресурси – мільярди, десятки мільярдів гривень, які потрібно сьогодні направляти на модернізацію техніки комунальної, на модернізацію комунального транспорту. Це має вироблятися в Україні, українськими руками і розвивати українську економіку», – підкреслив він.

Також  Гройсмана  запитали, чи будуть прийняті кадрові рішення щодо відповідальних за програш тендеру польській компанії на поставку трамваїв до столиці, зокрема заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова. «Я хочу сказати заради справедливості про те, що тут не було жодної ролі заступника міністра економіки Нефьодова – він взагалі тут ні при чому. Це не питання його компетенції. Тендер проводило місто Київ», – підкреслив глава уряду.

При цьому він зазначив, що в Києві міський голова докладає зусиль до локалізації виробництва трамваїв у столиці.

«Я знаю, що в місті Києві звертає увагу міський голова Віталій Кличко на локалізацію виробництва трамваїв в середині міста, і зараз дійсно такий контракт підписаний, оскільки вони дали іншу ціну і трамваї вже, наскільки я розумію, постачаються. Тобто це була компетенція органу місцевого самоврядування, але треба надати належне міському голові в тому, що він поставив питання про локалізацію виробництва в Києві», – зазначив Гройсман. Він додав, що «найближчим часом» буде підписано також угоду щодо локалізації іншого сегменту машинобудування в Україні.

Як повідомлялося, польській компанії вдалось обійти українсько-німецьке СП «Електронтранс». Польська PESA запропонувала трамваї за 1,813 млрд грн при очікуваній сумі закупівлі 1,946 млрд грн. При цьому вона спочатку пропонувала їх за 1,846 млрд грн. Натомість СП «Електронтранс» хотів 1,8132 млрд, однак ціна під час торгів не знижувалась.

Всього в Україну буде поставлено 40 трамваїв. Вартість одного становитиме приблизно 45,3 млн грн.

 

Освітній закон: у МЗС розповіли про “особливості угорської дипломатії”

У Міністерстві закордонних справ України здивовані заявою зовнішньополітичного відомства Угорщини про те, що під час політичних консультацій в Ужгороді сторонами не було досягнуто домовленості стосовно закону про освіту.

Про це написав у  Twitter  заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар – Укрінформ.

“МЗС Угорщини заперечує результати переговорів в Ужгороді! Дивно виходить – з Держсекретарем МЗС домовляєшся про шляхи вирішення питання, він підтверджує позитив переговорів на пресу, а потім речник озвучує зовсім протилежне. Особливості угорської дипломатії”, – написав Боднар.

Як повідомили ЗМІ, у Міністерстві закордонних справ Угорщини 8 лютого заперечили, що під час двосторонніх політичних консультацій між заступником міністра закордонних справ України Василем Боднаром і статс-секретарем МЗС Угорщини Левенте Мадяром 7 лютого в Ужгороді стосовно закону України “Про освіту” сторонам вдалося досягнути домовленості. Зокрема, представник  МЗС  Угорщини Тамаш Менцер заявив, що “жодної угоди не було укладено щодо освітнього закону, Україна і надалі не виконує рекомендації Венеціанської комісії. Він повторив точку зору свого уряду, яка полягає в тому, що Україна не може вводити в дію закон про освіту доти, доки не узгодить усі питання мовно-освітньої статті з нацменшинами, включно з угорською.

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар 6-7 лютого перебував в Ужгороді з робочим візитом.

Міністерство закордонних справ України повідомило у  Twitter, що в Ужгороді відбулися українсько-угорські політичні консультації на рівні заступників міністрів закордонних справ України та Угорщини.

 

У Раді – черговий інцидент: депутат від Опоблоку відмовився перейти на українську

Народний депутат від “Опоблоку” Сергій Матвієнков відмовився перейти на українську мову, ставлячи запитання Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману під час Години запитань до уряду на засіданні Верховної Ради.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко попросила його виступати українською мовою.

“Шановний пане Матвієнков, українською, я вас дуже прошу, державною мовою – вона у вас дуже гарна”, – звернулась вона до народного депутата.

Проте Матвієнков відмовився виконати це прохання, аргументуючи це тим, що є представником міста Маріуполя, і сказав, що дискутуватиме на тему використання мови окремо. Це викликало обурення в сесійній залі – його запитання кілька разів переривалось вигуками на засіданні.

Зрештою Геращенко переклала на українську мову запитання Матвієнкова щодо субсидій і адресувала його Гройсману. Відповівши на запитання по суті, Прем’єр-міністр закликав присутніх не піддаватися на провокації та спілкуватися таки державною мовою.

“Ні в кого немає сумніву, що я розмовляю українською мовою. Колеги, давайте не разделять Украину на стороны: кто как говорит. Кто-то говорит так, кто-то – иначе. Наша рідна мова – українська, за яку ми маємо боротися, відстоювати і зміцнювати, але ми маємо показати, що ми абсолютно цивілізована країна, мультикультура і ми маємо радянський спадок і нічого з цим ми не зробимо, але нове молоде покоління говорить українською мовою. Я прошу вас усіх, колеги, говорити нашою рідною українською мовою”, – закликав  Гройсман.

Зі свого боку перший віце-спікер зауважила, що українська мова точно не може бути причиною розколу держави.

“Вона тільки об’єднує і залу, і суспільство, і ми просимо в цій залі всіх займати однакову позицію – і уряд, і присутніх тут народних депутатів”, – сказала Геращенко.

Реагуючи на дискусію, Голова Верховної Ради Андрій Парубій зазначив, що “використання державної мови в найвищому законодавчому органі Української держави є повагою до усієї держави та усіх громадян України”.

“У мене велике прохання до усіх – надалі використовувати лише державну мову під час наших дискусій у парламенті”, – звернувся спікер до присутніх у залі.

Як повідомлялося, раніше Парубій ініціював законопроект, який зобов’язує депутатів робити виступи українською мовою. Приводом стали виступи депутатів від “Опозиційного блоку”, зокрема, Наталії Королевської, російською мовою.

Так, у відповідному законопроекті № 6059, зареєстрованому в лютому 2017 року, пропонується доповнити Регламент нормою, яка передбачає, що “засідання Верховної Ради, комітетів Верховної Ради, тимчасових спеціальних комісій чи тимчасових слідчих комісій Верховної Ради ведуться державною мовою. Переклад виступів глав іноземних держав, глав парламентів іноземних держав, глав дипломатичних представництв іноземних держав, інших офіційних осіб іноземних держав та офіційних осіб міжнародних організацій державною мовою, у разі необхідності, забезпечує Апарат Верховної Ради”.

 

Виконання вимог військових пенсіонерів збільшить дефіцит ПФ – Гройсман

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман наголошує на необхідності запровадження диференціації до перерахування пенсій військовослужбовцям.

Про це він сказав під час Години запитань до уряду у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Тому нам треба запровадити таку диференціацію і справедливість. Ми запропонували це зробити з урахуванням опрацювання (питання) в Раді національної безпеки і оборони», – зазначив Прем’єр-міністр.

При цьому він наголосив, що в разі виконання вимог військових пенсіонерів це призведе до значного збільшення дефіциту Пенсійного фонду. «Те, що сьогодні вимагають військові пенсіонери – це плюс 43 млрд гривень. У нас дефіцит Пенсійного фонду 140 млрд ще сьогодні. Ви хочете, щоб у нас був не 140, а 183 мільярди?», – наголосив він.

Разом із цим Гройсман підкреслив, що в питанні перерахування пенсій цій категорії пенсіонерів має бути дотримання принципів справедливості. «Я хочу вас запевнити – всіх, хто сьогодні воює, хто захищає нашу країну, ми не залишимо без підвищення пенсії. Але ви маєте зрозуміти, що в цій системі є ті, хто жодного разу не бачив, що таке війна. Жодного разу не бачив, що таке реальні бойові дії. …І ми не маємо ставити їх в одну планку», – зазначив він.

Окрім того,  Гройсман  ще раз запевнив, що пенсії військовим будуть перераховані з 1 січня 2018 року. «Я в цьому глибоко переконаний, але оскільки це питання є дуже чутливим, то я перше, що хочу сказати: якщо ми приймаємо цей закон в лютому місяці або в березні, ми всім перерахунок пенсії з 1 січня. Кошти в нас на це будуть», – наголосив Гройсман. Зараз, за його словами, необхідно узгодити позицій всіх військовослужбовцям.

Як повідомляв Укрінформ, нещодавно міністр соцполітики Андрій Рева заявив, що реформа пенсійного забезпечення військовослужбовців збільшить розмір їхніх пенсій на 77%.

За його словами, перерахунок пенсій відбудеться з 1 січня 2018 року, одразу після ухвалення відповідного закону.

Як запевнив Рева, військові пенсіонери, які воювали в зоні АТО, матимуть більшу пенсію у порівнянні з пенсіонерами, які не брали участі у бойових діях.

 

В окупованому Криму не стали розглядати апеляції у “справі Веджіє Кашка”

В окупованому Криму так званий “верховний суд” не став розглядати апеляційні скарги у “справі Веджіє Кашка” і не відпустив її фігурантів.

Про це повідомляє громадська організація  “Крымская солидарность”  із посиланням на адвоката Еміля Курбедінова – Укрінформ.

“Стало відомо, що Верховний суд Криму другий раз повернув до першої інстанції матеріали про продовження арешту фігурантам справи Веджіє Кашка. Адвокатами було подано апеляційні скарги на рішення Київського районного суду Сімферополя про продовження арешту чотирьом кримським татарам, яких звинувачують у вимаганні. Проте Верховний суд Криму ніяк не може розпочати розгляд цих апеляційних скарг і вдруге повертає справу до першої інстанції на “доопрацювання”, – сказав Курбедінов.

За його словами, рішення суду взагалі не містило відомостей про продовження арешту його підзахисного Кязима Аметова.

“З цього приводу мною і Кязим-ага було подано відповідні заяви начальнику слідчого ізолятора, прокурору республіки, начальнику ФСВП Криму – про негайне звільнення! Зараз Кязима Аметова тримають у ізоляторі без будь-якого рішення суду!” – відзначив адвокат.

Як повідомлялося, 23 листопада у  Криму  пройшли обшуки і затримання активістів. Затриманих Бекіра Дегірменджі, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Кязима Аметова заарештовано на два місяці. В день їх затримання силовики намагалися затримати і ветерана національного руху кримських татар Веджіє Кашка, якій стало погано, дорогою в лікарню вона померла. Під час “суду” Бекіру Дегірменджі, який хворіє на бронхіальну астму, стало зле. Але незважаючи на “швидку” і кисневу маску, інвалід 3 групи був узятий під арешт.

12 січня Київський районний “суд” Сімферополя продовжив арешт фігурантам “справи Веджіє Кашка” на два місяці.

 

Україна щороку витрачає 130 мільярдів гривень на обслуговування боргів – Прем’єр

Україна з 2007 до 2014 року узяла в борг 46 млрд доларів і наразі щороку витрачає 130 млрд гривень на обслуговування цих запозичень.

Про це заявив Прем’єр-міністр  Володимир Гройсман  під час години запитань до уряду у парламенті, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Із 2007 по 2014 рік Україна запозичила 46 млрд доларів, які ми сьогодні обслуговуємо і по яких ми робимо повернення і платимо 130 млрд гривень щороку на обслуговування”, – розповів глава уряду.

Водночас він закликав народних депутатів ухвалити підготовлений пакет із 35 законопроектів, спрямований на покращення інвестиційної привабливості України. За його словами, відповідні рішення дадуть змогу підвищити економічне зростання держави.

 

Петренко радить укладати договори про сплату аліментів

Найкращим варіантом як для батьків, так і для дитини є підписання договору про сплату аліментів з визначенням розміру та строків їх виплати.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко, інформує  прес-служба  відомства – Укрінформ.

“Найкращим варіантом як для батьків, так і для дитини є підписання договору про сплату аліментів з визначенням розміру та строків їх виплати. Документ повинен бути укладений письмово і обов’язково посвідчений нотаріально”, – зазначив Петренко.

Він підкреслив, що маючи на руках такий документ, у разі невиконання одним із батьків взятих на себе зобов’язань за договором, стягнення аліментів здійснюється не за судовим рішенням, а на підставі виконавчого напису нотаріуса.

У разі несплати аліментів, наголосив міністр, той із батьків, з ким проживає дитина, має право звернутися до суду з відповідним позовом.

У такому випадку аліменти на дитину присуджуються або як частка від заробітку, або у вигляді конкретно визначеної суми, яка виплачується щомісяця, пояснив Петренко.

Він також підкреслив, що справи про стягнення аліментів розглядаються місцевими судами в порядку цивільного судочинства.

“Слід звернутися із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину – чверті доходу, на двох дітей – третини доходу, на трьох і більше дітей – половини заробітку платника аліментів. До заяви додаються документи та інші докази, які підтверджують обгрунтованість вимог про виплату аліментів. Також можна звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини, який щорічно встановлюється Кабміном”, – пояснив  Петренко.

Однак, наголосив він, законодавством встановлені виплати, з яких аліменти не можуть бути відраховані, а саме надбавки до пенсії, які виплачуються інвалідам І групи, вихідна допомога при звільненні, неоподатковуваний розмір матеріальної допомоги, допомога на лікування, допомога у зв’язку з вагітністю та пологами, матеріальна допомога особам, які втратили право на допомогу по безробіттю, одноразова допомога при народженні дитини тощо.

Петренко також зауважив, що батьки мають право укласти між собою договір про припинення сплати аліментів у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно. Це може бути житловий будинок, квартира, земельна ділянка або будь-який інший об’єкт нерухомості. Такий договір засвідчується нотаріусом.

“Хочу звернути увагу громадян на те, що Мін’юст і Координаційний центр з надання безоплатної правової допомоги надає безкоштовні юридичні консультації усім українцям і адвокатський захист найменш захищеним верствам населення”, – нагадав Петренко.

 

Польський ПЕН-клуб: “історичний” закон вводить цензуру

Закон про Інститут національної пам’яті Польщі (ІНП) запроваджує “суб’єктивну цензуру” і викличе конфлікт між народами.

Про це йдеться у відкритому  листі  польського ПЕН-клубу – Укрінформ.

“Суттю акта, прийнятого обома палатами, є запровадження предметної цензури, при цьому –  під загрозою покарання багаторічним ув’язненням. Цей акт має загрожувати, зокрема, і за приписування полякам будь-яких воєнних злочинів або злочинів проти людства під час війни чи навіть у 1925–1950 роках (як щодо українців). Ця цензурна заборона, безумовно, має викликати конфлікт з народами, які в пам’яті зберегли приклади таких злочинів”, – йдеться в листі ПЕН-клубу.

Як зазначається у ньому, позбавлення волі за довільно визначене фальшування історії  Польщі  є ідеєю “родом із законодавства путінської Росії” – Укрінформ.

У ПЕН-клубі звертають увагу, що за останні два роки влада посварила поляків з найближчими сусідами, з державами-союзниками та зі стратегічними партнерами польської держави.

“Кожен наступний конфлікт починається в ім’я фіктивного захисту Польщі від фіктивної атаки на її інтереси та її добре ім’я, затято повертаючись до реалій війни, що закінчилася чотири покоління тому. З відразою до власної держави зводиться нанівець доробок останньої чверті століття, в якій відроджена Річ Посполита, творячи разом з іншими країнами систему європейських угод, послідовно й ефективно втілювала історичне примирення з Німеччиною, з єврейським та українським народами”,- йдеться в листі.

Як підкреслюється, знищуючи сьогодні дружні відносини із сусідами, Польща прямує до “балканізації Центральної Європи”, а імідж Польщі “відразливо нераціонально поглиблює її зловісне усамітнення у світі”.

Польські учасники ПЕН-клубу звертають увагу, що так звана “політика сорому” поступається місцем політиці безсоромності, що іноді скидається на свідому провокацію.

“Провокаційний характер має вседозволеність знахабнілих від безкарності патріотів у капюшонах, що все більшим натовпом маніфестують під ультрарасистськими гаслами й аж надто добре відомими неофашистськими символами”,- констатують вони.

Підкреслюється, що цензурна “машина наративної безпеки”, як це окреслив один з державних чиновників, творить міфологізований образ війни, що зводиться до виміру баталій і мартирології власного народу. “Антинімецькість, антиукраїнськість та антисемітизм служать антиєвропейськості”,- констатують учасники польського ПЕН-клубу.

Вони резюмують, що Польща повинна пережити цей “суїцидальний пароксизм”.

Як інформувалося, польський парламент 1 лютого ухвалив зміни до закону про Інститут національної пам’яті, яким запроваджується кримінальне переслідування всіх, у тому числі й іноземців, за приписування польському народові відповідальності за злочини нацистів у роки Другої світової війни. Законом запроваджується також покарання за заперечення “злочинів українських націоналістів” у роки війни проти громадян Другої Речі Посполитої. Президент Польщі підписав цей закон 6 лютого. Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

 

Польща заговорила про спільну позицію з Ізраїлем щодо “історичного” закону

Польща не виключає підготовки спільної позиції з Ізраїлем стосовно закону про Інститут національної пам’яті РП.

Про це в п’ятницю заявив глава МЗС Польщі Яцек Чапутович в ефірі  Польського радіо – Укрінформ.

“Думаю, що це було б нормальним рішенням (спільна позиція обох урядів – ред.). Польський уряд є відкритим для діалогу у цій справі”, – заявив Чапутович.

За його словами, це заспокоїло б ситуацію у найближчій перспективі і було б хорошим рішенням.

Глава МЗС Польщі зазначив, що закон про ІПН вступає в силу за два тижні (з 21 лютого – ред.), а доки Конституційний суд не оцінив його відповідність положенням Конституції є побоювання, чи не буде якихось юридичних кроків (з боку Ізраїлю — ред.) у контексті цього закону.

Як заявив Чапутович, зараз міжнародною спільнотою чиниться тиск на польську владу, і у даному випадку – Конституційний суд країни, який розглядає цей закон.

Він наголосив, що потрібно спокійно пояснювати міжнародній спільноті, якими є наміри польської сторони і підготувати пояснення положень цього  закону. За його словами, Польща не має наміру захищати окремих поляків, які вбивали чи видавали євреїв нацистам, але хоче юридично захистити добре ім’я Польщі й польського народу від неправдивих звинувачень у колаборації з гітлерівською Німеччиною та відповідальності чи спільної відповідальності за Голокост.

Як повідомлялося, польський парламент 1 лютого ухвалив зміни до закону про ІНП, якими, зокрема, запроваджується кримінальне переслідування всіх, у тому числі й іноземців, за приписування польському народові відповідальності за злочини нацистів у роки Другої світової війни. Законом запроваджується також покарання за заперечення “злочинів українських націоналістів” у роки війни проти громадян Другої Речі Посполитої.

Згодом, 6 лютого, президент Анджей Дуда підписав цей закон, одночасно направивши його до Конституційного суду. Дуда повідомив, що направляє закон для того, щоб КС оцінив, чи закон не суперечить статті Конституції про свободу висловлювань, й оцінив положення карного характеру, що випливають із цього закону.

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції. Напередодні перед посольством Польщі в Ізраїлі відбулася демонстрація осіб, які вижили після Голокосту в роки Другої світової війни. Вони, зокрема, тримали плакати: “Жодна країна не може стерти історію”, “Цей польський закон плює в обличчя ізраїльському народові”.

 

МОК переміг: 47 росіян не пустили на Олімпіаду-2018

Виїзна панель Спортивного арбітражного суду (CAS) у Пхенчхані відхилила апеляції усіх 47 росіян, які оскаржували рішення Міжнародного олімпійського комітету про недопуск до участі в Іграх.

Про це повідомляється на  сайті CAS – Укрінформ.

У постанові суду йдеться, що 45 спортсменів і два тренери не змогли довести, ніби рішення МОК було дискримінаційним, довільним або нечесним.

Міжнародний олімпійський комітет вже схвалив рішення спортивного арбітражу (CAS) і сприйняв його як підтримку боротьби із допінгом.

Серед росіян, які не зможуть брати участь в іграх у Пхенчхані, – шестиразовий олімпійський чемпіон з шорт-треку Віктор Ан, а також такі лідери російської збірної, як біатлоніст Антон Шипулін та лижник Сергій Устюгов.

На початку тижня 32 російських атлета, які ймовірно не були пов’язані із застосуванням допінгу, подали до арбітражу апеляції на відмову МОК допустити їх на  Олімпіаду. Одночасно з цим до суду звернулися 13 спортсменів і 2 тренери, яких комітет відмовився запросити на ігри, не зважаючи на рішення арбітражу про недоведеність їхньої причетності до використання заборонених речовин.

5 грудня МОК відсторонив збірну Росії від участі у зимовій Олімпіаді-2018 у Південній Кореї. Два розслідування підтвердили, що Кремль організував систему застосування допінгу у спорті. Російським спортсменам, які довели, що не застосовували допінг, дозволили змагатися під нейтральним прапором. У результаті для участі у Іграх було зареєстровано 169 атлетів.

 

Муженко назвав критерій для призначення військових на вищу посаду

Наявність бойового досвіду у особового складу Збройних сил України є їх вагомою перевагою, водночас, наявність досвіду участі у бойових діях є вирішальним критерієм для призначення військовослужбовців на вищі посади.

Таке переконання під час зустрічі з членами Київської асоціації військових аташе висловив начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних сил України генерал армії України Віктор Муженко, повідомляє  прес-служба Міноборони – Укрінформ.

“Кількість командирів батальйонів бойових бригад, які були призначені в період з 2014 по 2018 роки, значно перевищує кількість самих батальйонів. Тобто, за цей період в батальйонах призначені вже другий, або навіть третій командир. Всі вони мають великий бойовий досвід і отримали нові посади. Взагалі, наявність бойового досвіду – це основний критерій призначення на вищу посаду”, — зауважив він.

Муженко  уточнив, що така ж ситуація існує і щодо командирів бригад, командувачів оперативних командувань Сухопутних військ і повітряних командувань Повітряних сил, Десантно-штурмових військ, Сил спеціальних операцій та Морської піхоти.

Генерал армії нагадав, що у 2018 році з вищих військових навчальних закладів випускатимуться офіцери, з яких 25 відсотків — це ті люди, які поступали у ВНЗ з посад солдатів та сержантів після літніх боїв 2014 року.

За словами Муженка, із загальної кількості військовослужбовців, які зараз проходять навчання, 48 відсотків мають досвід бойових дій. Серед слухачів військових ВНЗ тактичного рівня кількість таких людей складає 41 відсоток, на оперативно-тактичному рівні — 86 відсотків. На оперативно-стратегічному рівні вже 100 відсотків офіцерів мають досвід АТО і є учасниками бойових дій, додав генерал. “Це — майбутні командири та військові керівники, які братимуть активну участь у захисті країни та у реформуванні її Збройних сил”, – наголосив він.

 

Муженко назвав пріоритет воєнної реформи

Ключовий пріоритет воєнної реформи та підготовки військ є підвищення їх мобільності.

Про це заявив начальник Генерального штабу – головнокомандувач ЗСУ Віктор Муженко під час зустрічі з членами Київської асоціації військових аташе, повідомляє  прес-служба Міноборони – Укрінформ.

“Мова йде про переміщення відповідних сил та засобів – бригад, полків, батальйонів, які будуть переміщуватися на загрозливі напрямки, виходячи з активності і оцінки характеру дій противника. Відповідні дії відпрацьовувалися під час стратегічних навчань, які передбачали переміщення і здійснення маневру на великі відстані. Я веду мову про навчання: “Літня гроза 2016”, “Південний вітер 2016” і “Непохитна стійкість 2017″, коли здійснювалося переміщення різними способами – залізничним транспортом, автомобільним транспортом, своїм ходом, повітряним транспортом, і рейдові дії десантно-штурмових військ на відстань більше 1000 кілометрів”, – сказав начальник Генштабу.

Він також зауважив, що під час таких навчань велика увага приділяється здатності військ долати водні перешкоди, яких багато в Україні.

“Ми не збираємося форсувати Волгу. Ми збираємося йти по своїй території і по своїй землі. І як би хто які б “фейкові” там не вкидав документи, в нас немає завдань за межами кордонів України”, – підкреслив  Муженко.

Зазначається, що за підсумками зустрічі аташе з питань оборони ФРН та президент Київської асоціації військових аташе полковник Норберт Хесс дав високу оцінку прогресу у реформах, якого Збройні сили України досягли у 2017 році.

“Ви і ваші Збройні сили досягли доволі значного прогресу за такий короткий час. Справа не просто в досягненнях за короткий час, а в тому, що все це було зроблено під час війни. Я не знаю жодного народу, жодної країни, яка зробила те, що ви робите зараз. Я особисто пишаюся тим, що є свідком та частиною цього процесу розвитку ваших Збройних сил”, – наголосив Хесс.

У свою чергу Муженко подякував за допомогу країнам-партнерам і вручив подяки військовим аташе Канади, Сполучених Штатів і ФРН за грунтовний внесок у процеси трансформації українського війська та плідне військове співробітництво протягом 2017 року.

 

Авіація Асада за чотири дні убила 220 осіб у передмісті Дамаска

У Сирії кількість загиблих внаслідок чотириденного бомбардування силами режиму Башара Асада по Східній Гуті зросла до 220 осіб.

Про це повідомляє  AFP – Укрінформ.

“Винищувачі сирійського режиму атакували Східну Гуту, збільшивши кількість загиблих від чотириденного нападу на повстанський анклав на околиці Дамаска до 220”, – йдеться у повідомленні.

За словами одного з місцевих лікарів, у Східній Гуті з 2011 року не було подібних бомбардувань, які сталися за останні 96 годин.

 

Охендовський прокоментував список кандидатів у члени ЦВК

Ідеї та пропозиції кандидатів у члени Центральної виборчої комісії повністю збігаються із планами нинішнього складу ЦВК.

Про це заявив голова Центрвиборчкому Михайло Охендовський під час зустрічі з делегацією Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, зазначається у прес-релізі, який є у розпорядженні Укрінформу.

За його словами, він з колегами по комісії вже “уважно проаналізували” пропозиції щодо вдосконалення роботи комісії, які висловлюють кандидати у члени ЦВК.

“Ми з колегами задоволені тим, що бачення, пропозиції та ідеї фахівців, які можуть колись прийти нам на зміну, майже повністю збігаються з поточними планами роботи комісії, з тим, що ми вже зробили за останні роки і продовжуємо робити зараз. Це дає надію на збереження кращих практик в діяльності ЦВК, збереження наступництва в її роботі”, – зауважив Охендовський.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко 23 січня підписав подання на призначення нових членів Центральної виборчої комісії, у списку — 14 кандидатів. Глава держави також підписав лист про звільнення нинішніх членів ЦВК.

5 лютого подання надійшло в парламент.

Відомо, що 1 червня 2014 року завершився термін повноважень 12 з 15 членів ЦВК. 3 лютого 2017 року –  ще одного члена комісії.

 

Мадрид не проти символічного президентства Пучдемона – ЗМІ

Уряд Мадрида не проти присудження Карлесу Пучдемону “символічного” статусу президента Каталонії, якщо у нього не буде адміністративних або економічних повноважень.

Про це повідомляє  The Local  із посиланням на обізнані із ситуацією джерела в уряді Іспанії – Укрінформ.

“Якщо немає адміністративних або економічних повноважень з використанням державних коштів, вони можуть присудити йому стільки титулів і почестей, скільки вони забажають”, – сказало джерело в уряді.

За всією очевидністю, уряд Іспанії теж не проти кандидатури прес-секретаря Пучдемона Ельзи Артади на пост глави уряду  Каталонії.

Як повідомлялося, лідери каталонських партій, що підтримують незалежність регіону від Іспанії, стали обговорювати план, який би дав змогу Карлесу Пучдемону зберегти вплив у регіоні за відсутності можливості бути обраним главою уряду.

 

Клімкін назвав неоднозначним рішення Євросуду щодо Афанасьєва

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що рішення Європейського суду з прав людини зобов’язати Росію виплатити 2 тисячі євро колишньому політв’язню Кремля Геннадію Афанасьєву викликало в нього “дуже змішані почуття”.

Про це Клімкін написав у  Twitter – Укрінформ

“Ніколи не обговорював рішення ЄСПЛ, та стосовно справи Г. Афанасьєва маю дуже змішані почуття. З одного боку, засуджуються дії Росі, – і цей голос лунає на весь світ. З іншого, всі тортури оцінюються у 2000. Кожне ганебне порушення Росією прав людини має закінчуватися суворим судовим вироком”, – написав  Клімкін.

Як повідомляв Укрінформ, адвокати звільненого з російського ув’язнення кримчанина Геннадія Афанасьєва готують нові скарги до Європейського суду з прав людини з приводу порушення Росією прав Афанасьєва.

8 лютого Європейський суд з прав людини задовільнив дві скарги колишнього українського політв’язня  Афанасьєва на уряд Росії, подані стороною захисту, і присудив РФ сплатити на користь Афанасьєва 2 тис. євро компенсації.

Раніше кримчанин, колишній політв’язень  Афанасьєв розповідав про тортури і побиття в російському ув’язненні. Він стверджує, що його під тортурами змусили обмовити інших кримчан – Олега Сенцова і Олександра Кольченка, яких у Росії засудили на 20 і 10 років колонії відповідно.

Наприкінці 2014 року Московський міськсуд засудив Афанасьєва до 7 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму за звинуваченням у “тероризмі”.

Афанасьєв внаслідок обміну повернувся в Україну з російського ув’язнення у 2016 році.

 

Три президенти закликали Порошенка оголосити Рік утвердження державної мови

Колишні Президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко закликають нинішнього главу держави Петра Порошенка оголосити 2018-й Роком утвердження державної мови.

Текст відповідного звернення має у своєму розпорядженні Укрінформ.

“Звертаємося до вас із проханням підтримати ініціативу щодо оголошення 2018 року – Роком утвердження державної мови. Із непохитною твердістю стверджуємо, що цей крок зміцнить фундамент української державності у такий буремний час нашої історії, сприятиме консолідації суспільства та покаже нашим закордонним партнерам нашу твердість та впевненість у власних ідеалах”, – наголошується у зверненні.

На переконання авторів звернення, в умовах гібридної агресії проти України, загрози порушення цілісності її території надзвичайно важливим об’єднуючим фактором протидії цьому є утвердження державної мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

Колишні Президенти висловили сподівання, що Порошенко підтримає зміцнення позицій державної мови в усіх інститутах влади та в усьому публічному просторі Української держави фактом проголошення Року утвердження державної мови.

Як повідомлялося, у листопаді 2017 року 178 народних депутатів підписали звернення до Президента із закликом оголосити 2018 рік Роком державної мови.

Також Комітет Верховної Ради з питань культури і духовності направив лист главі держави з пропозицією щодо оголошення 2018 року Роком державної мови. «Враховуючи те, що державна мова є надважливим об’єднуючим фактором України, а в умовах зовнішньої агресії – одним з ключових чинників національної безпеки, Комітет вважає, що видання Указу Президента про проголошення 2018 року Роком державної мови посилить роль і значення української мови як конституційного консолідуючого чинника, засобу зміцнення державної єдності України», – йдеться у листі комітету.

Крім того, відповідну пропозицію підтримали ряд відомих письменників, науковців і митців.

Ініціативу проголошення Року утвердження державної мови підтримали Світовий Конгрес Українців і Група “Першого грудня”, учасники якої, зокрема, зазначили, що “це не повинна бути кампанія, що триватиме 365 днів. Це має бути процес наповнення мовної політики реальною конкретикою у відповідності з комплексом заходів, передбачених відповідним Указом Президента”.

 

Стали відомі лауреати Шевченківської премії

Шевченківський комітет визначив лауреатів Шевченківської премії-2018.

Про це на своїй сторінці у  Facebook  написав член комітету премії Ростислав Семків – Укрінформ.

“Шевченківська премія, 2018. Результати голосування: Література – Емма Андієвська; Публіцистика – Сергій Плохій; Музичне мистецтво – Вікторія Польова; Візуальні мистецтва – Павло Маков; Кіномистецтво – Володимир Тихий, Ярослав Пілунський, Сергій Стеценко, Юрій Грузінов”, – написав Семків.

Він додав, що на підставі рішення комітету буде внесене подання на розгляд  Президента України.

Минулого року лауреатами Шевченківської премії стали Іван Малкович, Богдана Фроляк, Микола Малишко та Степан Коваль.

 

Стало відомо, які дороги державного значення ремонтуватимуть цього року

Уряд затвердив Перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення у 2018 році та обсяги бюджетних коштів для їх фінансування.

Про це повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“Перелік передбачає проведення робіт з будівництва та реконструкції на суму 531,8 млн грн, з капітального ремонту на суму 1 260,1 млн грн та поточного середнього ремонту на суму 4 808,2 млн грн. Загальний обсяг фінансування становить 6 600 млн грн з введенням в експлуатацію 492,7 км доріг та 3 696 погонних метрів мостів”, – йдеться у повідомленні.

Основні об’єкти, які увійшли до переліку: М-21 Виступовичі — Житомир — Могилів-Подільський на ділянці Житомир — Вінниця, М-19 Доманове — Ковель — Чернівці — Тереблече, Н-11 Дніпро — Миколаїв, ремонт найбільш зруйнованих ділянок автомобільної дороги М-06 Київ — Чоп, Н-08 Бориспіль — Дніпро — Запоріжжя — Маріуполь на ділянці Запоріжжя — Маріуполь, Н-09 Мукачеве — Івано-Франківськ — Львів, М-05 Київ — Одеса, Н-14 Олександрівка — Кропивницький — Миколаїв на ділянці Кропивницький — Миколаїв, М-22 Полтава — Олександрія та інші.

Окрім того, уряд затвердив Перелік об’єктів капітального та поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Н-03 Житомир — Чернівці та обсяги бюджетних коштів для її фінансування у 2018 році. Загальний обсяг фінансування становить 1 000 000 тис. грн з введенням в експлуатацію 77 км дороги.

Уряд затвердив також перелік об’єктів капітального та поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Р-46 Харків — Охтирка у 2018 році. Зокрема, планується у рамках реалізації відповідної бюджетної програми провести ремонт автомобільної дороги Р-46 Харків — Охтирка на всій протяжності, що становить 104 км, загальною вартістю 982,2 млн грн, з них у Сумській області — протяжністю 21,9 км (в тому числі 2 мости) та вартістю 219,6 млн грн, у Харківській області — 81,7 км (в тому числі 1 міст) та вартістю 762,6 млн грн.

 

Тернопілля шукатиме нові 7 чудес

На Тернопільщині стартував щорічний обласний конкурс “7 чудес Тернопілля”, що має відкрити нові туристичні атракції регіону.

Про це  повідомляє  відділ туризму Тернопільської ОДА – Укрінформ.

“Запрошуємо всіх охочих та небайдужих до розвитку внутрішнього туризму в Тернопільській області долучитися і до участі в щорічному обласному конкурсі “7 чудес Тернопілля”. Минулоріч в сімку переможців конкурсу ввійшли печера Кришталева (Кривченська), Кременецькі гори, Тернопільський став, Дністровський каньйон, Джуринський водоспад, Збаразький замок”, – йдеться в публікації.

Як зазначається в Положенні про конкурс, мета проведення акції – виявлення та популяризація визначних територій, унікальних і найбільш значущих історичних, природних, культурних, архітектурних об’єктів, розташованих на території Тернопільської області, привернення уваги громадськості, а також розроблення брендових маршрутів.

У межах конкурсу “7 чудес Тернопілля” оберуть найкращі туристичні об’єкти області в таких категоріях: “Природна цінність”, “Архітектурна цінність” та “Культурна цінність”. Переможців визначать за результатами експертного та відкритого Інтернет-голосування (50/50) й оголосять у Всесвітній день туризму та День туризму в Україні – 27 вересня.

В облдержадміністрації переконані, що проведення конкурсу сприятиме формуванню позитивного іміджу Тернопільської області, популяризації історико-культурної спадщини регіону, створенню передумов розвитку туристичної інфраструктури навколо об’єктів підвищеного інтересу, розвитку культурно-пізнавального туризму.

 

У РФ пояснили, чому Польщі не повернули уламки літака Качинського

Уламки Ту-154, під час аварії якого загинув президент Польщі Лех Качинський, залишаються в Росії, так як польська сторона ще не завершила розслідування, заявив РІА Новини посол у Варшаві Сергій Андрєєв, передає  УНН.

Він заявив, що тема повернення до Польщі уламків президентського літака надмірно політизована, навколо неї штучно створюється підвищений ажіотаж. Також він зазначив, що польським слідчим та експертам на всіх етапах розслідування надавали повний доступ до матеріалів.

Посол пояснив, що за російським законодавством до завершення розслідування уламки повинні залишатися в розпорядженні слідства.

Нагадаємо, експерт підкомісії Міністерства  національної оборони у справах  повторного дослідження авіакатастрофи 10 квітня 2010 Франк Тейлор заявив, що ліве крило президентського літака, який розбився в Смоленську, було знищено в результаті внутрішнього вибуху.

Як повідомляв  УНН,  10 квітня 2010 року в катастрофі Ту-154 в Смоленську загинули 96 осіб, серед яких президент Польщі Лех Качинський з дружиною, керівники всіх родів військ, начальник генерального штабу, представники Сейму та Сенату, а також польського духовенства, останній президент Польщі у вигнанні Ришард Качаровський.

 

Авіація США розбомбила ракету Falcon 9, яка дрейфувала в океані

Військово-повітряні сили США розбомбили ракету-носій Falcon 9, яка дрейфувала в океані.

Як передає  AmericaSpace, це було зроблено з міркувань безпеки – Укрінформ.

Як повідомило анонімне джерело, військові завдали авіаудару по першому ступеню Falcon 9.  Також вони зазначають, що в компанії  Space X  не знали, як повернути уцілілий перший ступінь на узбережжя.

Американські військово-повітряні сили поки не прокоментували повідомлення про авіаудар.

Falcon 9 запустили 31 січня з супутником GovSat-1. Після успішного запуску перший ступінь ракети-носія вирішили затопити в океані, оскільки її посадка і подальше використання не планувалися. Однак ракета не тільки успішно приводнивлася, але й залишилася ціла.

 

Прем’єр Угорщини заявив про завершення “ери російської газової монополії”

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вважає, що угода про імпорт природного газу з Румунії означатиме завершення «ери російської газової монополії» на угорському ринку.

Орбан заявив 9 лютого, що Угорщина планує отримувати з Румунії понад 4 мільярди кубометрів газу, пише  “Радіо Свобода” – Укрінформ.

Угорський прем’єр зазначив, що румунський імпорт може закрити понад половину потреб Угорщини в блакитному паливі до 2021 – 2022 років.

Орбан додав, що Угорщина вже побудувала газопровід до Румунії, яка також веде свою частину газогону в бік Угорщини.

Зараз Угорщина значною мірою залежить від імпорту нафти та газу з Росію. Росія також розширює єдину атомну електростанцію Угорщини.

Угорщина була змушена використовувати стратегічні запаси газу в січні 2009 року, коли європейський імпорт газу з Росії був тимчасово призупинений.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 1 296

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua