Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 9 січня

Інформдень: 9 січня

Знищення Бахчисарайського палацу: Україні порадили, як “зв’язати руки” РФ

Україна може вплинути на ситуацію з так званою реставрацією Бахчисарайського ханського палацу, визнавши його пам’яткою національного значення.

Про це в ефірі  “Крим.Реалії”  сказав кримський громадський діяч, екс-глава Республіканського комітету у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян АРК Едем Дудаков – Укрінформ.

“Що стосується України, то, звичайно, якщо вона вважає палац пам’яткою національного значення, може зробити дуже важливий знак – перевести нарешті Ханський палац з пам’яток місцевого значення у пам’ятки національного значення України. Тоді статус пам’ятки підвищиться і в очах світової громадськості”, – сказав Дудаков.

Він зазначив, що піднявши статус Бахчисарайського палацу Україна зможе впливати на дії Росії через  ЮНЕСКО.

Він також повідомив, що необхідність ухвалення рішення про новий статус Ханського палацу вже визнали і депутати ВР України, і керівництво Міністерства культури України.

“Ми по своїх каналах надіслали дані і депутатам ВР України, які займаються палацом, і в Міністерство культури України. Була зустріч і в КримНДІ реставрації, який в принципі і займався завжди цим об’єктом. І всі погоджуються, що потрібно підвищити статус палацу”, – сказав Дудаков.

Нині, розповів він, Ханському палацу загрожує втрата автентичності через заміну у будівлі пам’ятки власних дерев’яних балок, які “розпиляли і склали на дрова”.

“На даний момент ми намагаємося хоча б зупинити процес, те, що втратили, вже втратили, але хоча б зберегти черепицю стару. Її теж вивозять у невідомому напрямі. Потрапити зараз у Ханський палац нам дуже важко, там всюди охорона, і вона не пропускає на цей об’єкт нікого. Якщо вони встановлять нову черепицю, то це буде вже зовсім не об’єкт ЮНЕСКО”, – зазначив Дудаков.

Він наголосив, що насправді у Бахчисараї проводиться не реставрація, “коли беруть ті самі матеріали, що використовували давні майстри”, а протиаварійні роботи.

“Насправді проект називається не реставрація, а першочергові протиаварійні роботи. Під цією хитрою маркою вони і роблять усі ці незрозумілі речі. Протиаварійні роботи – це коли різко щось обвалилося, і потрібно саме в цьому місці щось локальне поправити. У даному разі, провівши таку операцію хитру, вони завели потрібного підрядника без тендеру, і цей підрядник, не маючи жодного досвіду, набрав якихось халтурників, у яких строки горять”, – розповів Дудаков.

Ці роботи у Бахчисарайському палаці, які порушують його автентичність, стали причиною початку кампанії протесту в Інтернеті проти знищення Бахчисарайського ханського палацу.

 

Україна ініціюватиме нові резолюції ООН щодо Криму – Єльченко

Україна в наступні роки ініціюватиме нові резолюції стосовно ситуації з правами людини в окупованому Криму, оскільки Росія навряд чи допустить туди міжнародних моніторників ООН.

Таку думку висловив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко в інтерв’ю  “Європейській правді” – Укрінформ.

“Думаю, що будемо (ініціювати подібні резолюції у наступні роки – ред.) Ця резолюція після другого схвалення набула регулярного характеру. Як ви знаєте, ми внесли дуже суттєві зміни до тексту порівняно з минулим роком. Резолюції такого роду мають свою своєрідну еволюцію: минає рік, змінюються обставини, ухвалюється нова редакція. Та ми все-таки сподіваємося, що до наступного року буде хоч якийсь маленький прогрес у питанні допуску моніторингової  місії ООН  до Криму”, – сказав Єльченко.

Коментуючи повідомлення у ЗМІ про те, що так званий парламент Криму нібито готує звернення із запрошенням ООН у Крим, він зазначив, що Україна тільки “за” допуск туди моніторників організації.

“Нарешті буде про що написати в доповіді, бо зараз ми просто фіксуємо, що Росія нікого туди не пускає… Та я думаю, що це все гра, спрямована на внутрішню російську аудиторію. Жодних запрошень не буде. У Росії розуміють: те, що напише місія, відвідавши Крим, матиме для них ще жахливіші наслідки, ніж якщо не пускати туди цю місію. Отже, повертаючись до резолюції ГА ООН щодо Криму: так, буде і третя, і четверта, і п’ята”, – спрогнозував постпред України в Організації.

Він зазначив, що у Раді Безпеки ООН наразі не обговорювали, яким чином може вирішуватися питання Криму. За його словами, Україна у цьому сенсі на нинішньому етапі обрала шлях консолідації зусиль на ситуації з правами людей.

“Так, це саме по собі не вирішить проблеми статусу Криму і не поверне його, але для цього існують інші формати чи інші майданчики, навіть у рамках ООН. Це і шостий юридичний комітет, і Міжнародний суд ООН: побачимо, яким буде рішення за нашим позовом, і грунтуючись на ньому, зможемо перейти до чогось серйознішого – скажімо, до питання про статус Криму”, – зазначив постпред України в ООН.

Як повідомляв Укрінформ, Генеральна асамблея ООН 19 грудня затвердила резолюцію “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна”. Її підтримали 70 країн-членів ООН, утрималися 76, виступили “проти” 26 країн.

Документ, зокрема, підтверджує, що між Україною і Росією існує збройний конфлікт, засуджує ретроактивне застосування РФ власних законів на окупованій території, а також примусове переведення громадян України в російське громадянство. Резолюція містить вимогу до Росії виконати проміжне рішення Міжнародного суду ООН щодо відновлення прав і свобод громадян України на півострові; закликає російську окупаційну владу забезпечити освітній процес українською та кримськотатарською мовами.

 

РФ розгорне системи С-400 в Криму для “захисту від України”

РФ розгорне в окупованому Криму системи С-400 для “захисту від повітряних загроз з боку України”.

Про це, посилаючись на джерела, пише  РИА Новости – Укрінформ.

“Завдання другого дивізіону комплексу С-400 – вчасно виявити і за необхідності знищити повітряні об’єкти з боку України, що становлять загрозу для Криму”, – сказав співрозмовник агентства.

Повідомляється, що другий дивізіон зенітно-ракетного комплексу С-400, дислокований в Севастополі, в першу чергу буде контролювати повітряний простір над Чонгаром і Армянськом.

Окупанти заявили, що в Криму формується ешелонована система протиповітряної оборони, оскільки Україна проводить випробування крилатих ракет.

Нагадаємо: ЗРС дальньої дії С-400 “Тріумф” розробки і виробництва АТ “Концерн ВКО “Алмаз-Антей” призначена для ураження літаків стратегічної і тактичної авіації, балістичних ракет, гіперзвукових цілей та інших засобів повітряного нападу в умовах радіоелектронного та інших видів протидії.

Система здатна на дальності до 400 км вражати аеродинамічні цілі, а також на дальності до 60 км – балістичні цілі, що летять зі швидкостями до 4,8 км/с на висотах від кількох метрів до кількох десятків кілометрів.

 

Сили АТО вперше від початку “різдвяного” перемир’я відкрили вогонь у відповідь

Доба, що минула, відзначилася певним загостренням ситуації в районі проведення АТО – Укрінформ.

Про це  заявив  на брифінгу речник Міністерства оборони з питань АТО Олександр Мотузяник.

“Загарбник, як і раніше, продовжував ігнорувати встановлений режим припинення вогню, збільшивши порівняно із попередньою добою кількість та інтенсивність збройних провокацій. Особливу активність противник виявив у світлу пору дня. Ворог вдавався до обстрілів позицій українських захисників, зокрема, із мінометів, заборонених Мінськими домовленостями, озброєння БПМ та гранатометів”, – сказав він.

За словами речника, дії окупантів загрожували життю і здоров’ю військовослужбовців Збройних Сил України, тому вони були змушені вперше від початку новорічно-різдвяного перемир’я адекватно на них відповідати.

Загалом минулої доби уздовж усієї лінії зіткнення противник провів 6 прицільних обстрілів позицій Збройних Сил України.

Зокрема, на Луганському напрямку вперше за останні декілька днів відбувся доволі тривалий ворожий обстріл: “Понад чотири години незаконні збройні формування здійснювали вогневий влив на наших воїнів, які утримують позиції на Світлодарській дузі”.

“За цей час на околицях Луганського проросійські сили випустили 47 мін калібру 120-мм по оборонних укріпленнях підрозділів Збройних Сил України. В районі Світлодарська бойовики вели інтенсивні обстріли із великокаліберних кулеметів та гранатометів”, – повідомив Мотузяник.

На Донецькому напрямку російсько-окупаційні сили серед дня двічі влаштовували  обстріли  із піхотного озброєння оборонних укріплень українських військ на підступах до Новотроїцького.

“Зокрема, противник тут прицільно використовував снайперський вогонь. Ці ворожі провокації тривали, із деяким періодом затишшя, понад 2 години. Серед дня російські найманці наважилися застосувати по оборонцях Павлополя важкі 120-мм міномети, випустивши по українським захисникам 6 снарядів. Дещо пізніше ворог активізувався неподалік Талаківки. Тут по наших опорних пунктах противник вів вогонь із озброєння БПМ, гранатометів і великокаліберних кулеметів”, – зазначив речник МОУ.

 

Офіцери РФ на Донбасі можуть бити підлеглих і не пускати до лікаря — розвідка

Серед російських офіцерів, які перебувають на командирських посадах у «армійських корпусах» окупаційних військ, посилюється неповага до місцевого цивільного населення і своїх підлеглих.

Про це сказав речник Міністерства оборони з питань АТО Олександр Мотузяник на брифінгу, посилаючись на дані розвідки, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Яскравим прикладом характерної поведінки  російських офіцерів  слугує випадок, який стався 6 січня. За недбале виконання розпорядження російського офіцера заступник командира підрозділу демонстративно побив підлеглого і заборонив йому звертатися за медичною допомогою після брутального побиття”, – сказав Мотузяник.

Речник також повідомив, що російське окупаційне командування змінило порядок звільнення найманців з числа місцевого населення. Відтепер звільнення рядового і сержантського складу ухвалює штаб так званого «корпусу». Раніше цим опікувалися очільники так званих структур, які окупанти називають «бригадами» і «полками».

 

Переговори про миротворців ООН на Донбасі провалилися через протидію РФ – посол

Рада безпеки ООН була готова починати роботу над мандатом миротворчої операції на Донбасі, але Росія відкинула практично всі важливі положення.

Про це сказав посол України в ООН Володимир Єльченко в інтерв’ю  “Європейській правді” – Укрінформ.

“Радбез справді був готовий починати роботу над мандатом миротворчої операції, але Росія відкинула практично всі важливі положення і повернулася до своєї ідеї про дивну операцію, де миротворці ООН охороняли б спостерігачів ОБСЄ”, – сказав Єльченко.

За його словами, миротворці мають стояти на державному кордоні між Україною і Росією, але Росія цей варіант відкидає.

“І це – “червона лінія”, яку ніхто ніколи не перейде. Тому мені здається, що найближчим часом зрушень у цьому питанні не буде. Так, шанс був, але Росія його не використала чи не дала можливості використати його”, – підкреслив Єльченко.

Посол додав, що, на його думку, Росія від початку не хотіла миротворчої операції ООН на території Донбасу.

“Я думаю, що це була просто гра…Їм потрібне або збереження ситуації, яка є на зараз, або так звана “миротворча” операція на російських умовах, яка заморозила б цей конфлікт на десятиліття. Адже ми б отримали таку миротворчу операцію, з якою потім не знали б, що й робити і як її звідти вивести”, – сказав він.

 

Експерт пояснив, що “миротворець” Путін може зробити з ОРДЛО перед виборами

У Центрі досліджень армії припускають, що Кремль може погодитися на повноцінну миротворчу місію ООН на окупованих територіях, однак спочатку на території Луганщини. Окупована ж Донеччина залишиться “замороженою зоною” під контролем РФ.

Таку думку висловив заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) з міжнародних питань Михайло Самусь у статті “Миротворче шахрайство Путіна: Гра триває” – Укрінформ.

“Нова варіація на цю тему може бути такою: Москва погоджується на повноцінну миротворчу місію ООН на окупованих територіях, однак не відразу, а поступово – спочатку на території ОРЛО і з урахуванням “нового кордону”, яку зараз вимальовують росіяни. Одночасно, в ОРДО миротворців ООН допускають лише на лінію розмежування та окремі об’єкти для охорони представників ОБСЄ (як того добивається РФ)”, – йдеться у статті.

Як компроміс з боку України, Кремль буде вимагати початку прямих переговорів з маріонетками з ОРДЛО. Більш того, РФ може запропонувати (як “пілотний проект”) допустити на територію ОРДО миротворчий контингент ОДКБ – військово-політичної організації, до якої входять Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, або однієї з країн ОДКБ – наприклад, Білорусі, переконаний експерт.

“В результаті, ОРЛО – стане моделлю для реалізації Мінських домовленостей – при цьому, по сценарію максимально наближеному до російських підходів (тобто, з внесенням змін до Конституції України та впровадженням у політичне тіло України на умовах Росії), а ОРДО – “замороженою зоною” під контролем РФ, де процес врегулювання буде відкладено на невизначений термін”, – вважає військовий експерт.

Він зазначив, що російські окупаційні війська останні півроку продовжують переносити окремі ділянки російсько-українського кордону в глибину ОРЛО, фактично, змінюючи конфігурацію державного кордону: “Очевидно, що ці дії не можна пояснити лише інженерним облаштуванням території та покращанням тактичного положення окупаційних військ. Лінія державного кордону переноситься з урахуванням майбутніх кроків Кремля на стратегічному рівні, в тому числі, в рамках “миротворчих планів”.

Також ФСБ РФ продовжує посилювати свій вплив на всі сфери діяльності окупаційної адміністрації ОРЛО, замінюючи колишніх кураторів з ГРУ ГШ ЗС РФ. За словами Самуся, представники ФСБ почали з’являтися навіть на штатних посадах у військових підрозділах окупаційних військ на рівні “рота-батальйон”, що свідчить про встановлення тотального феесбешного контролю в ОРЛО та можливу підготовку до радикальних змін.

На переконання експерта, разі реалізації вищезгаданого сценарію Кремль “отримає шанс вислизнути з прірви, яка стрімко наближається”: “Путін перед виборами заявить про те, що він – “миротворець” – створив умови для припинення війни в сусідній Україні, відновивши довіру електорату і свого оточення. США та Захід будуть вимушені почати процес скасування санкцій і піти на інші стратегічні поступки – головна з яких, визнати, що Росія не здійснювала агресію проти України, а питання Криму — закрите”.

Як повідомляв Укрінформ, раніше посол України в ООН Володимир Єльченко заявив, що Рада безпеки ООН була готова починати роботу над мандатом миротворчої операції на Донбасі, але Росія відкинула практично всі важливі положення і “повернулася до своєї ідеї про дивну операцію, де миротворці ООН охороняли б спостерігачів ОБСЄ”. За словами дипломата, Росія намагається просунути свій варіант миротворців, який заморозив би конфлікт на Донбасі на десятиліття.

 

Ігор Козловський розповів про тортури в полоні бойовиків

Звільнений з полону бойовиків ОРДЛО вчений Ігор Козловський розповів, що в полоні його били і приставляли до голови зброю.

Про це він розповів в ефірі телеканалу “112 Україна” – Укрінформ.

Козловський зазначив, що бойовики нібито знайшли у нього вдома дві гранати і вимагали визнати, що ці боєприпаси належать йому. Він додав, що такі “бесіди” супроводжувалася тортурами і побоями.

“Це в основному (було – ред.) побиття, били якимось предметом, я не бачив чим, у мене був мішок на голові. Це тривало кілька годин. Крутили “російську рулетку”, приставляли до скроні пістолет, спускали курок. Вони весь час вимагали, щоб я визнав, що це мої боєприпаси”, – розповів Козловський.

Він додав, що під час побиття, практично втрачав свідомість.

“Оскільки я не міг бачити, я слухав. Слухав свою біль, як закипає кров, тому що йде велика концентрація на серце. Серце починає битися з перебоями. Це було на межі. Вони кричали: “це русский мир прийшов”, “тебе б’є русский мир”, – зазначив вчений.

Козловський також розповів про те, як потрапив у полон до бойовиків. За його словами, в той день він був вдома з сином-інвалідом.

“Мене затримали близько двох годин дня, коли я вийшов платити за комуналку і винести сміття. Там стояла машина МДБ. Вони підійшли, запитали документи, сказали, що “вас запрошують на бесіду буквально 20 хвилин”. Ці “20 хвилин” розтягнулися майже на два роки. Я довго не знав, в якому стані син, мені не говорили про нього, швидше за все, спеціально, додатковий психологічний тиск”, – додав Козловський.

Нагадаємо: вчений  Ігор Козловський  разом з ще 73 українцями був звільнений з полону бойовиків 27 грудня. Пізніше Козловський заявив, що перебування в полоні у бойовиків негативним чином позначилося на його здоров’ї, у зв’язку з чим він змушений проходити реабілітацію.

 

Санкції проти Росії виявилися “бляклими” – глава МЗС Австрії

Міністр закордонних справ Австрійської Республіки Карін Кнайссль вважає, що санкції проти Росії не мали достатнього ефекту.

Про це вона заявила в інтерв’ю виданню  Kurier – Укрінформ.

“Санкції виявилися бляклими”, – сказала Кнайссль, відповідаючи на запитання, чи стала санкційна політика ЄС вірною.

Глава МЗС зголосилася “прочитати міні-доповідь на тему міжнародного права”, аби продемонструвати, що єдиними санкціями, які досягли мети, стали спортивні санкції проти ПАР.

Введені ж 31 липня 2014 року  санкції проти РФ, спрямовані в першу чергу проти газової і нафтової промисловості в глибоководному буровому районі Арктики, за її спостереженням, “не принесли плодів”, оскільки восени 2014 року ціна на нафту впала більш ніж на 70%.

“Мета послабити російську нафтову промисловість, задумана передусім США, не була досягнута”, – заявила Кнайссль, яка займалася раніше енергетичними проблемами.

На запитання, як Австрія голосуватиме з питання продовження санкцій, дипломат ухильно заявила, що країна діє “в унісон з європейськими партнерами”.

Сама міністр 21 січня буде в Брюсселі, де проведе різні двосторонні переговори, під час яких має намір з’ясувати настрої інших країн, оскільки вважає важливим спочатку “промацати атмосферу”.

До посередницької ролі між Брюсселем і Москвою Австрія, за словами міністра закордонних справ, не прагне, і нав’язувати її не збирається. Водночас Кнайссль вже планує візит до російського колеги Лаврова, від якого отримала запрошення в Москву.

Перший зарубіжний візит, який розпочався у вівторок, Кнайссль здійснює в Словаччину. За традицією він повинен бути здійснений в сусідню державу.

 

Глава МЗС Румунії: Країни Причорномор’я для Росії – полігон гібридних воєн

Міністр закордонних справ Румунії Теодор Мєлєшкану вважає, що держави Чорноморського регіону є для Росії випробувальним полігоном для проведення гібридних воєн, кібернетичних атак і пропагандистських кампаній.

Про це голова зовнішньополітичного відомства заявив у Бухаресті під час публічних дебатів «Виклики безпеки в зоні Чорного моря», організованих американським Інститутом Хадсона, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Держави Чорноморського регіону і громадянські суспільства цих країн є для Росії випробувальним полігоном для проведення гібридних воєн і кібернетичних атак, а також пропагандистських кампаній для поширення фейкових новин у безпосередній близькості від кордонів  НАТО», – заявив Мєлєшкану.

За його словами, країни цього регіону повинні зміцнювати свої стратегічні взаємовідносини, інвестиційні можливості і стимулювати поглиблення економічного співробітництва.

Мєлєшкану підкреслив також, що зусилля держав Чорноморського басейну мають бути спрямовані на те, щоб перетворити цей регіон із зони конфронтації в зону стабільності і безпеки.

 

“Вагнер” залишив у Сирії 210 “двохсотих” і втричі більше “трьохсотих” — Гіркін

Так звана ПВК “Вагнер”, яка, за даними СБУ, служить прикриттям для спецслужб РФ, втратила в Сирії у 2017 році, щонайменше 210 найманців убитими і понад 600 пораненими.

Про це повідомив на своїй сторінці в  ЖЖ к олишній ватажок терористів “ДНР”, екс-співробітник ФСБ Ігор Гіркін (“Стрєлков”), посилаючись на одного з найманців цієї “приватної військової компанії” – Укрінформ.

“Трошки про “Вагнера”. Сьогодні зустрівся зі старим товаришем, який завершив свій річний контракт у ПВК “Вагнер” … Нічого особливо нового не почув. Хіба що деяку конкретику щодо втрат “Вагнера” за минулий рік (на кінець листопада – 210 “двохсотих” і втричі більше “трьохсотих” – і, конкретніше, в піхоті цієї ПВК “кожен п’ятий” “здвухсотився”, – йдеться в повідомленні Гіркіна.

За словами співрозмовника “Стрєлкова”, він служив в тій роті, яка, штурмуючи сирійське місто Дейр-ез-Зор, “побувала в оточенні, втратила більше половини особового складу, двох ротних і всіх ротних командирів”.

Як повідомляла раніше СБ України, Кремль використовує так звані “приватні військові компанії”, найбільш відомою з яких є угруповання “Вагнера”, для ведення бойових дій не тільки в Україні, а й у Сирії. За словами глави СБУ Василя Грицака, цей проект російських спецслужб дозволяє кремлівським політикам впевнено говорити на публіку і міжнародному співтовариству фрази “їх там немає” або “ми їх туди не посилали”.

За оцінками Служби в ПВК “Вагнера” входять понад 5000 осіб. Також відома їх структура і озброєння. Бойовики нібито приватного угруповання проходять підготовку на базі військової розвідки ГШ МО Росії.

 

Кремлівська пропаганда вигадала “ПВК Туран” у Сирії

Так звана приватна військова компанія “Туран”, у складі якої нібито воюють в Сирії мусульмани-вихідці з країн колишнього СРСР, є вигадкою і інсценуванням одного з кремлівських пропагандистів в Сирії Олега Блохіна.

Про це йдеться в розслідуванні групи розслідувачів  Conflict Intelligence Team (CIT) – Укрінформ.

“Зібраної нами інформації достатньо, щоб з упевненістю стверджувати, що так звана “ПВК Туран” – не реальне збройне формування, а плід великої містифікації, створеної переважно силами однієї людини – кореспондента ANNA News і “Російської Весни” Олега Блохіна”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що прообразом для “віртуальної” ПВК, швидше за все, стали радянські “мусульманські батальйони” часів Афганської війни, а “моделями” для фотографій нібито бійців “Турана” – сам Блохін і, ймовірно, його друг – телеоператор Олександр Ричков.

“Немає жодних даних про командування цієї ПВК, місце підготовки, загиблих бійців чи їхніх родичів – тобто всіх даних, які в достатку є про реально існуючу “ПВК Вагнера”, – зазначили в CIT.

Водночас розслідувачі зазначають, що за допомогою відкритих джерел було неможливо з’ясувати, кому і навіщо знадобилася ця містифікація “ПВК Туран”, створена кремлівською пропагандою.

Як повідомляла раніше Служба безпеки України, Кремль використовує так звані приватні військові компанії, найбільш відомою з яких є угруповання “Вагнера”, для ведення бойових дій не тільки в Україні, а й у Сирії. За словами голови  СБУ  Василя Грицака, цей проект російських спецслужб дає можливість кремлівським політикам впевнено говорити на публіку і міжнародному співтовариству фрази “їх там немає” або “ми їх туди не посилали”.

За оцінками Служби до “ПВК “Вагнера” входять понад 5000 осіб. Бойовики нібито приватної угруповання проходять підготовку на базі військової розвідки Генштабу ЗС Росії.

 

Історики вважають, що Голодомор забрав щонайменше 7 мільйонів життів

Дослідники Голодомору 1932-1933 років закликають демографів відмовитись від врахування офіційних радянських переписів населення при підрахунку людських втрат і вважають значно заниженою демографічну оцінку жертв у 3,9 млн осіб – Укрінформ.

Історики наполягають, що кількість жертв Голодомору в Україні сягає щонайменше 7 млн осіб.

На цьому наголосила генеральний директор Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» кандидат історичних наук Олеся Стасюк під час прес-конференції в Укрінформі.

«Підрахунок кількості жертв Голодомору, здійснений демографами, де взяті за основу офіційні статистичні дані, є значно заниженим», – підкреслила вона.

Стасюк зазначила, що за результатами першої міжнародної конференції, проведеної в жовтні 2016 року дослідниками була прийнята резолюція, у якій зафіксовано, що на сьогодні «кількість втрат становить щонайменше 7 мільйонів в Україні від  Голодомору  і 3 – за її межами». За її словами під час конференції дослідники презентували нововиявлені документи, які дають підставу стверджувати про значно більшу кількість жертв.

«Демографи – це їх прямий і професійний обов’язок – мають врахувати дані, віднайдені істориками і ще краще співпрацювати із цими істориками, проаналізувати та зробити грунтовне дослідження кількості втрат від Голодомору 1932-33 років», – підкреслила Стасюк.

Професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член правління ВГО «Меморіал» імені Василя Стуса Володимир Сергійчук на прес-конференції підкреслив, що при підрахунку втрат від Голодомору не були взяті до уваги «13 позицій по втратах». Зокрема це стосуються тих осіб, які тікали у ті роки від голоду за кордон і були розстріляні на кордоні.

«На сьогоднішній день ми не маємо морального права говорити про те, що вже встановлена точна цифра… Чомусь наші демографи із окремими істориками поспішають, щоб цю цифру узаконити і щоб саме з цією цифрою звертатися до ООН, щоб ООН визнала Голодомор геноцидом у кількості у 3,9 млн. Це замість того, щоб іти до кінця в пошуках реальної цифри», – підкреслив історик.

Голова Асоціації дослідників Голодомору професор Василь Марочко зазначив, що за його підрахунками, виходячи із нововиявлених архівних документів, від голодомору померли і постраждали 7,7 млн осіб. «З’явилось дуже питань багато і щодо їх (демографів – ред.) методик, і до їхньої загальної цифри», – наголосив він.

Як повідомлялось, 24 листопада 2017 року Наталія Левчук – головний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Михайла Птухи НАН України під час прес-конференції в Укрінформі розповіла, що із загального обсягу обчислених демографами втрат через надсмертність, – у 3,9 млн осіб, 3 млн – припадає на період із січня по липень 1933 року.

 

Бізнес платитиме податки по-новому

З 1 січня 2018 року набули чинності зміни по податку на прибуток підприємств, які були ухвалені Верховною Радою 7 грудня 2017 року.

Про це повідомили в  Офісі великих платників податків – Укрінформ.

“Податок на прибуток підприємств – зміни з 1 січня 2018 року. Офіс великих платників податків інформує, що законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році” від 07.12.2017 № 2245-VIII, внесені зміни по податку на прибуток підприємств”, – йдеться у повідомленні.

Так, з 1 січня змінено визначення безнадійної заборгованості (для цілей оподаткування банківських установ). Запроваджено визначення терміну “синдикований кредит”, а також особливості застосування до нього угод про уникнення подвійного оподаткування. Уточнено визначення терміну “роялті”, що саме не є роялті для програмної продукції. Крім того, змінено визначення терміну “пов’язана особа”, це якщо кінцевим бенефіціаром є одна і та ж фізична особа, або така особа виконує функції виконавчого органу. Уточнено, що кредити, надані під гарантії держави, не впливають на визначення пов’язаності юридичних осіб.

Також змінами передбачено, що податкова декларація з податку на прибуток, яка розраховується з наростаючим підсумком за рік, подається у 60-денний термін. Запроваджена для банків можливість враховувати всю суму резервів, які нараховуються під активи, а також передбачені перехідні положення щодо таких операцій. Уточнені норми щодо сплати дивідендів платниками єдиного податку: єдинники не сплачують авансові внески, платники податку, отримувачі не коригують фінансовий результат.

Набули чинності внесені зміни до норм щодо податкових наслідків переходу із спрощеної системи на загальну для платників четвертої групи.

Відтепер обмеження по операціях із низькоподатковими нерезидентами поширюються і на нерезидентів особливих організаційно-правових форм.

З 1 січня передбачена можливість не оподатковувати кошти, направлені на допомогу спортивним неприбутковим організаціям, у розмірі до 8 відсотків від оподатковуваного прибутку попереднього року. Фінансовий результат збільшується на суму повної або часткової компенсації один раз на календарний рік вартості путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України, якщо вони не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб. Сума податку на прибуток зменшується на суму акцизного  податку, сплаченого за дизельне пальне, що використане дизельними локомотивами та самоскидами вантажопідйомністю понад 75 тонн.

Водночас, до 1 січня 2025 року звільняється від оподаткування прибуток підприємств – суб’єктів літакобудування, що визначені відповідно до норм статті 2 закону України “Про розвиток літакобудівної промисловості”. До 1 січня 2020 року звільнено від оподаткування діяльність щодо використання газу метану вугільних родовищ.

 

Біометрика на кордоні: за три доби база даних Інтерполу спрацювала 48 разів

Перший заступник голови Державної прикордонної служби заявив, що російська сторона відповідає провокативними діями на запровадження біометричного контролю Україною.

Про це йдеться на  сайті МВС – Укрінформ.

“Як ми і очікували, під час святкових днів відбулися провокаційні дії проти наших громадян зі сторони Російської Федерації у зв’язку із введенням  біометричного контролю. Лише протягом доби російська сторона відмовилася пропускати 18 наших транспортних засобів, без складання відповідних документів та пояснення причини”, – сказав Серватюк.

Він наголосив, що ДПСУ очікує ще більше провокацій зі сторони країни-агресора, тому пункти пропуску посилені технікою та особовим складом.

Перший заступник голови ДПСУ зазначив, що з початку року біометричний контроль пройшли 29 тисяч іноземців, з них 24 тисячі -росіяни.

Серватюк також наголосив, що лише за три минулі доби прикордонники зафіксували 48 спрацювань за базами даних Інтерполу.

 

Замість будувати інфраструктуру місцева влада інвестує у банки – Мінрегіон

Багато місцевих бюджетів мають невиправдано великі заощадження на банківських депозитах, інвестуючи, таким чином, у банки замість роботи на розвиток територій.

Про це  заявив  перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода.

“Ці кошти мали би вливатися в економіку і працювати на розвиток територій, інвестуватися, в тому числі у  будівництво  соціальної, транспортної інфраструктури. Але вони чомусь на депозитах. Не може такого бути, щоб місцеве самоврядування інвестувало банки”, – заявив Негода, посилаючись на дані Держказначейства України.

За словами чиновника, у цивілізованих країнах все навпаки – банки надають кредити під проекти для муніципалітетів. “Органи місцевого самоврядування мають зважено відноситися до прийняття своїх рішень щодо бюджетного планування”, – підкреслив перший заступник міністра.

Раніше віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко заявляв, що у рамках Державного фонду регіонального розвитку в 2017 р. було розпочато 790 інвестиційних програм у  регіонах України, з яких  399 об’єктів завершено і введено в експлуатацію.

У 2018 році держава продовжує надавати фінансову підтримку на реалізацію проектів інвестиційного та регіонального розвитку:

6 млрд грн – за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку,

5 млрд грн – субвенція на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій,

1,9 млрд грн – субвенція на формування інфраструктури об‘єднаних територіальних громад,

1 млрд грн – субвенція на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

Крім того, протягом 2018 року місцеві бюджети будуть використовувати 4 млрд грн субвенції на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, отриманих наприкінці 2017 року.

 

В уряді розраховують на ухвалення нового регламенту Кабміну в першому кварталі

Секретаріат Кабінету міністрів напрацьовує новий регламент роботи уряду, що передбачатиме більш досконалий алгоритм ухвалення рішень, і розраховує на його ухвалення у першому кварталі 2018 року.

Як заявив міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“Ми працюємо над проектом нового регламенту Кабінету міністрів, щоб удосконалити процедуру прийняття рішень”, – сказав Саєнко.

Він розповів, що згідно з чинною процедурою відомство розробляє проект акта та надсилає його на погодження, у відповідь отримує правки та зауваження інших відомств. “Чиновники працюють з вже готовим нормативно-правовим актом, і дискусія часто відбувається виключно між юридичними особами. Ми хочемо удосконалити цей механізм”, – пояснив міністр.

За його словами, саме від цього етапу залежить якість урядового рішення. Тому кожна ініціатива має бути розроблена відкрито, пройти всі процедури аналізу політики, консультацій з основними учасниками того чи іншого ринку. Потім має відбутись політичний діалог, і тільки після цього починається етап розробки нормативно-правового акта, наголосив Саєнко.

 

WikiLeaks “злила” у мережу скандальну книгу про Трампа

Організація WikiLeaks виклала у вільний доступ книгу журналіста Майкла Волффа “Вогонь і лють: у Білому домі Трампа”, за що її можуть звинуватити у порушенні авторських прав.

Про це повідомляє  Chicago Tribune.

“Книга в твердій обкладинці, яка коштує 18 доларів на Amazon, раптово опинилася у вільному доступі на сторінці WikiLeaks у  Twitter“, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, організація опублікувала лінк на книгу “Вогонь і лють: у Білому домі Трампа” у форматі PDF, збережену на Google-диску. У цьому зв’язку WikiLeaks можуть притягнути до відповідальності за порушення авторських прав.

“Якщо я завантажую неавторизовану копію книги на веб-сайті і поширюю це посилання, то це є прямим порушенням авторських прав. З іншого боку, якщо хтось інший завантажує якийсь файл, порушуючи авторські права, і я просто ділюсь твітом, то навряд чи це буде прямим порушенням”, – зазначив професор юридичного університету штату Пенсильванія Шіам Балганеш, який спеціалізується на законодавстві у сфері авторського права та інтелектуальної власності.

В останньому випадку, за його словами, відповідальність лягає на того, хто опублікував файл і завантажив його.

Юрист припускає, що книжку могла завантажити третя сторона, а WikiLeaks – поділитися посиланням. За його словами, лише посилання на несанкціонований вміст не є прямим порушенням авторських прав. Проте це не означає, що WikiLeaks не можна притягнути до відповідальності, переконані експерти.

Наразі збитки від публікації книги у вільному доступі оцінюють у понад 150 тисяч доларів.

Книга “Вогонь і лють: у коридорах Білого дому Трампа” (Fire and Fury: Inside the Trump White House) написана на основі 200 інтерв’ю. У ній серед іншого наводяться інтерв’ю колишнього головного стратега Білого дому Стіва Беннона, який зробив безліч неприємних для Трампа заяв. Наприклад, він назвав “зрадою” зустріч між сином Трампа і групою росіян напередодні президентських виборів 2016 року, яку у рамках розслідування про можливе втручання Росії в американські вибори зараз вивчає спеціальний прокурор Роберт Мюллер.

У книзі Вольфа наводяться сенсаційні заяви, зокрема про те, що команда Трампа була шокована і налякана, коли з’ясувалося, що він переміг; його дружина Меланія в ніч підрахунку голосів ридала – “і не від щастя”; Трамп був злий, що головні знаменитості проігнорували його інавгурацію; потрапивши в Білий дім, президент вирішив, що він його дратує і навіть трохи лякає; Іванка Трамп глузувала зі стилю зачіски батька і часто розповідала друзям, як він цього добивається.

Прес-секретар Білого дому Сара Сандерс назвала книгу “брудною таблоїдною вигадкою”, наповненою брехливою і недостовірною інформацією, отриманою у людей, що не мають доступу до президента або впливу в Білому домі.

Адвокати Трампа в офіційному повідомленні стверджують, що розглядають можливість звернення до суду з позовом про наклеп.

 

В суді підтвердили, що у вбивстві Ноздровської підозрюється Юрій Россошанський

Прес-секретар Вишгородського районного суду Вікторія Ніколаєнко вперше офіційно повідомила ім’я підозрюваного у вбивстві юриста Ірини Ноздровської. Ним виявився Юрій Россошанський.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, на запитання про те, хто у клопотанні зазначений як підозрюваний, Ніколаєнко сказала: “Юрій Россошанський”.

Тим часом стало відомо, що клопотання з обрання запобіжного заходу підозрюваному у цій справі розглядатиме суддя Олексій Рудюк.

“Шляхом авторозподілу по клопотанню призначено суддю. Це Рудюк Олексій Дмитрович. Наразі суддя перебуває на судовому засіданні в іншій справі”, – сказала прес-секретар суду.

Раніше повідомлялося, що 8 січня правоохоронці затримали підозрюваного у  вбивстві юриста Ірини Ноздровської. Йому оголосили про підозру.

У поліції не назвали імені затриманого. Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк лише підтвердив, що це близький родич Дмитра Россошанського, засудженого за те, що 30 вересня 2015 року в селі Демидів він збив на смерть сестру Ноздровської Світлану Сапатинську.

За даними ЗМІ, поліція затримала Юрія Россошанського – батька Дмитра Россошанського.

Як відомо, 1 січня 2018 року у Вишгородському районі Київської області було виявлено тіло юриста Ірини Ноздровської. Відомо, що раніше вона займалася справою про загибель своєї сестри, яку збив племінник на той момент голови суду Вишгородського району Дмитро Россошанський.

 

Біля будинку Россошанських досі стоять два поліцейські автомобілі

Біля будинку сім’ї Россошанських у селі Демидів, де сьогодні поховали Ірину Ноздровську, досі перебувають два поліцейські авто, проте правоохоронці відмовляються коментувати, чи досі там йдуть слідчі дії.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зранку частина вулиці Радянська, на якій розташовані будинки Ноздровської і  Россошанських, була перегороджена, проїзд був заборонений.

Раніше ЗМІ інформували, що у Демидові на Київщині проводяться слідчі дії у будинку родини Россошанських, члена якої затримали за підозрою у  скоєнні її вбивства.

Тіло Ірини Ноздровської було виявлене 1 січня 2018 року у Вишгородському районі Київської області. Відомо, що раніше вона займалася справою про загибель своєї сестри Світлани Сапатинської, яку в селі Демидів 30 вересня 2015 року збив племінник на той момент голови суду Вишгородського району Дмитро Россошанський.

8 січня правоохоронці затримали підозрюваного у вбивстві Ноздровської. Йому оголосили про підозру.

У поліції поки не називають імені затриманого. Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк лише підтвердив, що затриманий є близьким родичем Дмитра Россошанського. При цьому, за даними джерел, це Юрій Россошанський – батько Дмитра Россошанського.

 

Ноздровська займалася багатьма справами щодо розкриття корупції – Чаплига

Убита правозахисниця Ірина Ноздровська займалася не лише «справою Россошанського», а й багатьма іншими, пов’язаними з розкриттям корупції.

Про це заявив представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига в ефірі каналу «112. Україна», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Найвідоміша справа  – «справа Россошанського» і ще одна справа стосовно дитини її (Ноздровської – ред.) сестри. Як правило, співпраця з офісом полягала в тому, що вона зверталася до нас для того, щоб ми делегували моніторів на судове засідання», – заявив Чаплига, відповідаючи на запитання, як співпрацював Офіс Уповноваженого з Іриною Ноздровською.

Представник Уповноваженого наголосив, що вбита правозахисниця вела не лише ці справи.

«Вона також займалася багатьма справами, пов’язаними з розкриттям корупції і так далі. Можна сказати, що вона була дійсно правозахисником, незважаючи на те, що сьогодні розгорнулася вже якась брудна кампанія щодо її дискредитації», – заявив Чаплига.

Він акцентував, що не може розповісти про багато речей щодо справи  Россошанського, «оскільки це таємниця спілкування з Уповноваженим».

«Але, скажімо так, її позиція була досить обгрунтованою і правовою, але стосовно того, що … Россошанські сильно ненавиділи Ірину, то більше у них було претензій до суддів, ніж до самої Ірини. Їм здавалося, що судді несправедливо розглядали справу. Але це суб’єктивно», –  наголосив Чаплига.

Відповідаючи на запитання, чи є політика у  справі Ноздровської, представник Уповноваженого відповів: «Принаймні її намагатимуться шукати». «Звичайно, що тільки суд може про це сказати, до цього це все припущення, теорії і змови», –  резюмував Чаплига.

 

Адвокати сім’ї Ноздровської мають сумніви щодо версії поліції

Захисники сім’ї вбитої Ірини Ноздровської заявили, що мають сумніви щодо правдивості оголошеної слідством версії стосовно причетності до цього убивства.

Про це зазначили в коментарі телеканалу “112.Україна” адвокати Таміла Ульянова і Олександр Панченко – Укрінформ.

“На сьогодні в нас є великі сумніви у версії, яка оголошена слідством, депутатами, експертами, тому що нас, як представників потерпілої, не допустили до матеріалів кримінального провадження. У нас є сумніви. Ми бачимо суперечності з тих фактів, які висловлюють у ЗМІ, які представили правоохоронні органи”, – зазначила Ульянова.

Вона додала, що версія слідства не збігається з тими фактами, які відомі адвокатам. “Ми не можемо її виключати (версію слідства – ред.), але з тієї інформації, якою володіємо ми і яку зараз надає в ЗМІ поліція, вона не укладається. Є інші підозрювані”, – сказала адвокат.

При цьому вона зазначила, що наразі не може озвучувати свої припущення, оскільки невідомо, чи поліція відпрацювала певних людей у ході слідства.

У свою чергу адвокат Панченко заявив, що наразі робиться усе для усунення захисників родини Ноздровської від матеріалів досудового розслідування.

“Завжди потерпілі співпрацювали з органами досудового розслідування. У нашому випадку під час спілкування з органом досудового розслідування ми вказали, що будемо підтримувати державне обвинувачення у тому випадку, коли будемо впевнені, що особа вчинила вбивство. Після цього до нас почалося незрозуміле ставлення. У нас є дуже багато запитань до органу досудового розслідування, які не вкладаються у ту версію, яка зазначається органом досудового розслідування, і є певні сумніви відносно особи, яку хочуть виставити як убивцю. Ми не впевнені”, – сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, 1 січня 2018 року у Вишгородському районі Київської області було виявлено тіло правозахисниці і юриста Ірини Ноздровської. Відомо, що раніше Ноздровська займалася справою про загибель своєї сестри Світлани Сапатинської, яку в селі Демидів 30 вересня 2015 року збив племінник на той момент голови суду Вишгородського району Дмитро Россошанський.

8 січня правоохоронці затримали та оголосили підозру підозрюваному у  вбивстві юриста Ірини Ноздровської.

У поліції поки не називають імені затриманого. При цьому, за даними джерел, підозрюваним у вбивстві Ірини Ноздровської є Юрій  Россошанський  – батько Дмитра Россошанського, який на смерть збив на автомобілі сестру Ірини Світлану Сапатинську.

 

Суд досі не отримав клопотання про запобіжний захід Россошанському

Клопотання щодо обрання запобіжного заходу підозрюваному у вбивстві юриста Ірини Ноздровської до Вишгородського районного суду Київської області досі не надійшло.

Про це сказала прес-секретар суду Вікторія Ніколаєнко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Повідомляємо, що на даний час клопотання щодо обрання запобіжного заходу щодо підозрюваного у вбивстві Ноздровської до суду не надходило. Як тільки надійде клопотання до суду — ми вийдемо, повідомимо вам час розгляду, залу”, – сказала Ніколаєнко.

Варто зазначити, що попередньо засідання Вишгородського райсуду з цього питання анонсувалося на 14 годину.

Тим часом на  сайті  прокуратури Київської області з’явилося повідомлення про те, що клопотання про обрання запобіжного заходу підозрюваному у вбивстві Ноздровської вже направлено до Вишгородського райсуду.

Як повідомляв Укрінформ, 1 січня 2018 року у Вишгородському районі Київської області було виявлено тіло юриста Ірини Ноздровської. Відомо, що раніше  вона займалася справою про загибель своєї сестри Світлани Сапатинської, яку в селі Демидів 30 вересня 2015 року збив племінник на той момент голови суду Вишгородського району Дмитро Россошанський.

8 січня правоохоронці затримали підозрюваного у вбивстві Ноздровської. Йому оголосили про  підозру.

У поліції поки не називають імені затриманого. Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк лише підтвердив, що це близький родич Дмитра Россошанського. За даними джерел, затриманий Юрій Россошанський – батько Дмитра Россошанського.

 

Батько Ноздровської: друзі Россошанських казали, що спалять хату разом з нами

Друзі та родина Дмитра Россошанського, який збив на смерть сестру правозахисниці Ірини Ноздровської, постійно погрожували їй та її родині.

Про це розповів батько Ірини Ноздровської Сергій в ефірі  “Прямого” – Укрінформ.

Батько Ноздровської наголосив, що Дмитра Россошанського, винного у ДТП, у якому загинула сестра Ірини Ноздровської, Вишгородський суд навіть не взяв під домашній арешт.

“Він ходив зі своїм дружками-наркоманами по вулиці і погрожував нам. Побив онуку біля магазину. Були різні погрози. А після одного з засідань в Обухівському суді, куди перевели справу, батько Россошанського сказав Ірині: “Ти погано закінчиш”. На кожне засідання вони привозили молодиків, які нам погрожували. На останньому засіданні суду один з друзів-наркоманів сказав, що у нього всюди є свої люди, я підіпру двері та спалю хату разом із тобою та твоєю сім’єю”, – розповів він про погрози родині.

Сергій підкреслив, що останні погрози були два тижні тому.

Як повідомлялося, тіло юристки Ірини Ноздровської виявили 1 січня у водоймі біля с. Демидів Вишгородського району Київської області.

Ноздровська займалася справою про загибель своєї сестри Світлани Сапатинської, яку в с. Демидів 30 вересня 2015 року на смерть збив племінник тодішнього голови суду Вишгородського району Дмитро Россошанський.

8 січня стало відомо, що поліція затримала підозрюваного у  вбивстві Ноздровської. Йому оголосили про підозру. За даними ЗМІ, це може бути батько Россошанського.

Водночас радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк підтвердив, що підозрюваний у скоєнні цього злочину – справді близький родич громадянина Россошанського, який скоїв ДТП, результатом якої стала смерть сестри Ірини Ноздровської.

Згодом перший заступник глави Національної поліції В’ячеслав Аброськін повідомив, що затриманий за підозрою у вбивстві Ноздровської визнав свою провину. При цьому особу підозрюваного вдалося встановити лише завдяки зібраному масиву речових доказів.

У вівторок, 9 січня, в с.Демидів на Київщині прощаються із убитою юристкою Іриною Ноздровською.

 

Президент подякував поліції за розкриття вбивства Ноздровської

Петро Порошенко заявив, що швидка реакція у пошуку та затримання підозрюваного у вбивстві правозахисниці Ірини Ноздровської є знаком ефективності роботи Нацполіції.

Про це він сказав під час зустрічі з керівництвом Національної поліції, у ході якої прийняв доповідь про проведення розслідування цього резонансного вбивства, повідомляє прес-служба Глави держави – Укрінформ.

«Я думаю, що таке швидке розкриття (вбивства Ноздровської — ред.) свідчить про надзвичайно високий потенціал, який має реформована Національна поліція», – сказав Порошенко та додав, що розкриття цієї справи «робить честь і співробітникам Нацполіції, і слідчим, які були долучені до цієї справи».

Президент зауважив, що слідчі поліції працювали в цілодобовому режимі для розкриття цієї справи, та висловив переконання, що розкриття злочину збільшує довіру до влади і довіру до Нацполіції.

«Наша зустріч і є, в тому числі свідченням дуже серйозних доказів, які були зібрані представниками Національної поліції спільно з представниками прокуратури, і абсолютної відсутності будь-яких компонентів політичного піару на цій резонансній справі», – підкреслив Глава держави.

Він також нагадав, що вбивство правозахисниці Ірини Ноздровської викликало широкий резонанс і в українському суспільстві, і на міжнародному рівні.

«І швидка реакція та ефективні дії у пошуку та затриманні підозрюваного є знаком якості роботи Національної поліції», – додав Порошенко.

Водночас він наголосив, що така сама ефективність має бути продемонстрована і у розслідуванні інших справ, зокрема щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.

У свою чергу, перший заступник голови Національної поліції В’ячеслав Аброськін поінформував Президента про дії поліції, починаючи з моменту виявлення факту злочину.

Він детально представив інформацію про оперативну роботу слідчих, яка у тому числі включала опрацювання інформації з усіх відеокамер спостереження, що могла допомогти у розкритті цього тяжкого злочину.

Аброськін також повідомив, що була проведена значна судово-експертна та криміналістична робота, яка допомогла затримати і пред’явити обвинувачення підозрюваному.

Він  підкреслив, що Нацполіція зібрала «сильні та обгрунтовані докази» щодо участі в скоєнні цього злочину.

Раніше повідомлялося, що 1 січня 2018 року у Вишгородському районі Київської області було виявлено тіло юриста  Ірини Ноздровської. Відомо, що раніше вона займалася справою про загибель своєї сестри Світлани Сапатинської, яку збив племінник на той момент голови суду Вишгородського району Дмитро Россошанський.

8 січня правоохоронці затримали підозрюваного у вбивстві Ноздровської. Йому оголосили про підозру.

У поліції не назвали імені затриманого. Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк лише підтвердив, що це близький родич Россошанського.

У Вишгородському районному суді, де розглядатиметься питання про запобіжний захід підозрюваному, 9 січня назвали ім’я затриманого – це Юрій Россошанський (за даними ЗМІ, батько Дмитра Росошанського).

 

Россошанський заборонив своєму адвокату давати коментарі

Підозрюваний у вбивстві правозахисниці Ірини Ноздровської Юрій Россошанський заборонив своєму захиснику, Миколі Личику, коментувати рішення суду щодо обрання запобіжного заходу і взагалі давати коментарі у цій справі.

Про це сам Личик заявив після оголошення вироку у Вишгородському суді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наразі я не можу нічого сказати. Мені заборонив мій підзахисний надавати будь-які коментарі, пов’язані з підозрою, зокрема по вироку. На данний момент свою стратегію я не вправі озвучувати”, – оголосив адвокат Россошанського.

Личик також зауважив, що не буде коментувати подальші дії та не відповів, чи планує Россошанський подавати апеляцію на рішення про обрання запобіжного заходу.

Захисник Личик просив для свого підзахисного у якості запобіжного заходу  домашній арешт.

Як повідомляв Укрінформ, Вишгородський районний суд Київської області обрав запобіжний захід підозрюваному у вбивстві юриста Ірини Ноздровської Юрію Россошанському у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб без можливості внесення застави. Ухвала може бути оскаржена впродовж 5 днів.

Россошанський висловився проти обрання йому запобіжного заходу у вигляді арешту і попросив суд відпустити його під особисте зобов’язання.

Адвокати сторони потерпілої скаржились на ненадання доступу до матеріалів справи про вбивство правозахисниці Ірини Ноздровської.

8 січня правоохоронці затримали підозрюваного у вбивстві юриста Ірини Ноздровської. Йому оголосили підозру. У поліції не назвали імені затриманого, проте згодом стало відомо, що ним є Юрій Россошанський – батько Дмитра Россошанського. Дмитра Россошанського засуджено за те, що 30 вересня 2015 року в селі Демидів він збив на смерть сестру Ноздровської Світлану Сапатинську.

1 січня 2018 року у Вишгородському районі Київської області було виявлено тіло юриста Ірини Ноздровської. Відомо, що раніше вона займалася справою про загибель своєї сестри, яку збив племінник на той момент голови суду Вишгородського району – Дмитро Россошанський.

 

Полк «Азов» не може мати американські Javelin – джерело у Генштабі

Полк «Азов», який входить до складу Національної гвардії України (МВС), не може мати на озброєнні протитанкових ракетних комплексів (ПТРК), які нададуть Україні США.

Про це кореспонденту Укрінформу пояснили у Генеральному штабі Збройних сил України.

«Повідомлення у пресі про те, що у полку МВС  «Азов»  можуть бути американські ПТРК Javelin, не відповідають дійсності. Більше того, Сполучені Штати нададуть Україні протитанкові комплекси TOW, але не Javelin», – розповів співрозмовник агентства.

Як також зазначили у Генштабі ЗСУ, процедура постачання озброєння Україні від США може тривати до одного року.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні провідний дослідник проекту BellingCat з питань Східної Європи та Євразії Арік Толер заявив, що українські війська на Донбасі вже мають летальне озброєння зі США. Толер зазначив, що мова йде про гранатомети, які точно були у бійців “Азову” вже у липні 2017 року.

За даними “Голосу Америки”, мова йде про гранатомети PSRL американського виробництва (PSRL – це створена у США удосконалена версія радянського РПГ-7). Як з’ясували журналісти, компанія із Техасу AirTronic USA, отримавши ліцензію, постачає в Україну гранатомети. Директор компанії Ричард Вендівер розповів, що почав співпрацю з Україною два роки тому, і перші поставки гранатометів пішли в Україну у 2016-му.

 

Фінансування по-новому: МОЗ оприлюднив вимоги до “первинки”

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило перелік змін, які мають провести медичні заклади первинної ланки в 2018 році для переходу на нову систему фінансування.

З переліком можна ознайомитися на  сайті  міністерства – Укрінформ.

“Комунальні заклади первинної допомоги у 2018 році мають реорганізуватися у некомерційне комунальне підприємство. Лише медичні заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з державного бюджету“, – йдеться у повідомленні.

Відтак медзаклади первинної ланки протягом року мають забезпечити комп’ютеризацію, обрати МІС (медичну інформаційну систему) та підключитися до електронної системи охорони здоров’я, отримати електронні цифрові підписи для закладу та лікарів.

Також привести матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до Табелю технічного оснащення.

Крім того, забезпечити надання первинної медичної допомоги  у вихідні, свята та для заміни основного лікаря у відпустці, на лікарняному чи під час підвищення кваліфікації.

З квітня 2018 року розпочнеться кампанія з вибору лікаря первинної допомоги. Медзаклади повинні почати активне інформування та підписання з пацієнтами декларацій про вибір лікаря. До квітня підписання декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі. Це зроблено для того, щоб лікарі мали час навчитися користуватися функціоналом медичної інформаційної системи, а також для тестування центрального компонента електронної системи охорони здоров’я.

Надалі медзакладам потрібно укласти договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Конкурс на посаду голови Нацслужби здоров’я буде оголошено у січні, і до липня НСЗУ буде утворена та розпочне роботу.

28 грудня 2017 року Президент підписав закон про медичну реформу. Також Кабінет міністрів ухвалив низку підзаконних актів, необхідних для того, щоб медичні заклади та місцева влада по всій країні розпочали підготовку до першого етапу реформи.

 

Забуті підземелля й барбакан: названо фіналістів конкурсу “Малі міста – великі враження”

До фіналу конкурсу пілотних культурних стартапів “Малі міста – великі враження” за підсумками другого відбіркового туру вийшли 20 проектів.

Про це  повідомляє  прес-служба Міністерства культури України – ініціатора проекту – Укрінформ.

“Враховуючи, що 10 проектів отримали однакову кількість балів, експертами прийнято рішення про запрошення 20 проектів для захисту в фіналі. Проекти №63 “Попасній – 80” Попасної міської ради та №22 “Леонтович фест” міста Покровське Донецької області експертна рада вирішила рекомендувати Міністерству культури України  включити до програми “Український Донбас”, – сказано в повідомленні.

Зазначається, що результат оцінки кожного проекту складається з суми балів, що виставив кожен член експертної ради конкурсу.

Згідно з результатами другого туру, найбільшу кількість балів набрав проект “Леонтович-арт-квартал”, запропонований Тульчинською міською радою та ГО “Лабораторія актуальної творчості”. Проект передбачає, зокрема, встановлення пам’ятника пісні “Щедрик”, що стала всесвітньо відомою в обробці українського композитора Миколи Леонтовича, музей якого працює в Тульчині.

Також серед проектів-фіналістів – “Створення літньої резиденції святого Миколая: Свято-Миколаївський ярмарок” у Коропі, “Створення відеоконтенту Барської фортеці” на Вінниччині, “Історичні підземні комунікації міста Полонного як новий туристичний об’єкт” на Хмельниччині, “Відкриття першого в Україні музею радіо-, телезв’язку” у башті водогону міста Глухів, створення арт-простору “Культурний барбакан” в Татарській вежі міста Острог, кілька історичних, культурних та гастрономічних фестивалів.

Фіналістів запросять на співбесіду до Міністерства культури України в середині січня 2018 року. За результатами конкурсу буде відібрано шість об’єднаних територіальних громад або малих міст для впровадження пілотних культурних стартапів, пов’язаних з культурною спадщиною.

Переможці конкурсу отримають фінансову підтримку у розмірі не менш ніж 500 тис. грн для реалізації проекту.

 

За три роки в Україні збудували 60 шкіл – уряд

Протягом 2014-2017 років в Україні було побудовано близько 60 нових загальноосвітніх навчальних закладів.

Про це повідомляється на сайті Урядової ініціативи  “Децентралізація влади” – Укрінформ.

“Близько 60 нових загальноосвітніх навчальних закладів (ЗНЗ) збудували в Україні в період 2014-2017 років. За даними Держархбудінспекції України, найбільша кількість таких новобудов припала на 2017 рік – 25 ЗНЗ. Для порівняння, у 2012 та 2013 роках було введено в експлуатацію всього по 9 ЗНЗ”, – йдеться у повідомленні.

Суттєве зростання будівництва в Україні шкіл у Мінрегіоні пояснюють зростанням державної фінансової підтримки на розвиток територіальних громад та розбудову їх інфраструктури, а також ростом надходжень до місцевих бюджетів.

“Загалом у 2017 році в державному бюджеті було передбачено для фінансування проектів регіонального та місцевого значення майже 15 мільярдів гривень для того, аби місцева влада змогла вирішувати питання інфраструктури. Це суттєва підтримка. Для порівняння, у 2014 році всього півмільярда було спрямовано на соціально-економічний розвиток”, – заявив перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода.

За його словами, ситуація докорінно почала змінюватися з 2015 року – коли уряд впровадив перший етап фінансової  децентралізації. “З того часу зростає наповнення місцевих бюджетів і державна фінансова підтримка на розвиток територіальних громад та розбудову їх інфраструктури”, – додав Негода.

 

У Києві знизять тарифи на тепло та гарячу воду

Київенерго нагадує населенню про зміну тарифів на централізоване опалення та гаряче водопостачання.

Про це інформує  прес-служба  компанії  – Укрінформ.

Нові тарифи набули чинності з 31 грудня 2017 року.

“Зменшення тарифів відбулось на підставі Постанови НКРЕКП від 28 грудня 2017 р. «Про встановлення тарифів на  теплову  енергію, її виробництво, транспортування та постачання для потреб населення ПАТ «Київенерго» та змін до Постанови НКРЕКП «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню суб’єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг”, – йдеться у повідомленні.

З 31 грудня 2017 р. тариф на централізоване опалення для будинків (квартир) з приладами обліку теплової енергії становить 1 355,83 грн/Гкал, без приладів обліку – 31,55 грн за 1 м² (з ПДВ).

Вартість централізованої подачі гарячої води з 31 грудня становить 80,62 грн за 1 м3 у разі наявності в будинку (квартирі) рушникосушарки, приєднаної до системи гарячого водопостачання; за відсутності рушникосушарки – 74,53 грн за 1 м3.

Нарахування за послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води у грудні будуть сформовані наступним чином: за 30 днів місяця – за минулими тарифами та за 1 день – за новими тарифами.

Нагадаємо, до 31 грудня 2017 р. тариф на централізоване опалення для будинків (квартир) з лічильником теплової енергії становив 1414,45 грн/Гкал, без лічильника – 32,91 грн за 1 м². Вартість централізованої подачі гарячої води складала 84,45 грн за 1 м3 для осель з рушникосушарками та 78,08 грн за 1 м3 – без рушникосушарок.

 

Британський співак зняв кліп у Києві

Популярний британський співак Калум Скотт зняв у Києві кліп на свою нову пісню You Are The Reason.

Відео музикант опублікував на YouTube-каналі, повідомляє  Еспресо – Укрінформ.

“З гордістю оголошую, що моє офіційне музичне відео для You Are The Reason виходить зараз! Це відео багато для мене значить”, – написав Калум Скотт на своїй Facebook-сторінці.

У пісні Калум Скотт із Великої Британії співає про любов до дівчини, яка його надихає та прогулюється містом. У кліпі він проходить біля пам’ятника Тарасу Шевченку, Національний театр опери і балету України ім. Тараса Шевченка, йде повз Софійського собору.

Також співак гуляє Хрещатиком і заходить у підземний перехід на Майдані незалежності. Врешті він доходить до куполу ТЦ Globus, біля якого під світлом прожектора танцює пара.

 

Пріоритетом Польщі є відновлення територіальної цілісності України – Мацеревич

У Польщі вважають пріоритетом відновлення територіальної цілісності України, тому надають значну допомогу.

Про це заявив міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич в ефір і  Польського радіо 24 – Укрінформ.

“Ця допомога для України є великою. Деталі не є відкритими і так ще певний час залишиться. Вона має як матеріальний, так і політичний характер, де це можливо і де ми бачимо взаємність з українського боку”, – заявив Мацеревич.

Він зазначив, що за період перебування при владі уряді партії “Право і Справдливість” (PiS) відбулася якісна зміна, оскільки попередній уряд “з великою обережністю підходив до української справи”.

“Нашим пріоритетом є відновлення територіальної цілісності України. Ми не можемо погоджуватися на зміну  Росією  кордонів силою”,- наголосив глава Міноборони РП.

 

Ващиковський і Мацеревич втратили посади в уряді Польщі

Глави міністерства закордонних справ та міноборони Польщі Вітольд Ващиковський та Антоній Мацеревич втратили свої посади в новому уряді Матеуша Моравецького.

У президентському палаці відбулася церемонія призначення нових міністрів до уряду РП за участю президента Анджея Дуди, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Вітаю з призначенням на посаду… Обов’язком президента є подякувати тим, хто призначений на посади, і тим, хто пішов у відставку”, – заявив  Дуда.

Він підкреслив, що упродовж двох років, які залишилися цьому уряду до наступних парламентських виборів, уряд ще повинен виконати багато зобов’язань, взятих на себе партією “Право і Справедливість” (PiS) в 2015 році.

У свою чергу прем’єр-міністр Матеуш Моравецький зазначив, що найголовніше для нього сьогодні – будувати Польщу сильну зовні і безпечну всередині.

Свої посади в уряді втратили також міністр охорони здоров’я Константин Радзівілл, міністр цифризації Анна Стрежинська та міністр екології Ян Шишко.

Замість Мацеревича главою Міноборони став міністр МВС Маріуш Блащак, а главою МВС та адміністрації – віце-маршалок Сейму Йоахім Брудзінський.

Замість Ващиковського главою МЗС став Яцек Чапутович, який донедавна займав посаду заступника глави зовнішньополітичного відомства.

Новим міністром фінансів стала Тереза Червінська, новостворене міністерство підприємництва і технологій очолила Ядвіга Емілевич, міністерство інвестицій та розвитку очолив Єжи Квецінський. Крім того, міністром охорони здоров’я став Лукаш Шумовський, міністром екології – Генрик Ковальчик, а міністром інфраструктури Польщі – Анджей Адамчик.

 

Новий глава МЗС Польщі сказав, яку країну відвідає першою

Новий глава МЗС Польщі Яцек Чапутович продовжуватиме зовнішню політику, яку вів його попередник Вітольд Ващиковський і яка спрямовуватиметься на тісну регіональну співпрацю.

Про це Чапутович заявив після прибуття вже міністром до будинку МЗС Польщі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Продовжу політику міністра Ващиковського й уряду, у якій значна увага приділяється регіональній співпраці”, – заявив Чапутович.

Він повідомив про плани своїх перших закордонних візитів. За його словами, в понеділок, 15 січня, він відвідає Болгарію, яка з 1 січня головує в ЄС.

У вівторок, 16 січня, новий глава МЗС Польщі відвідає Німеччину, яку він назвав “головним польським економічним та політичним партнером”.

Наступного тижня міністр також супроводжуватиме президента Польщі  Анджея Дуду  на засідання Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку, де президент РП виголосить промову про нерозповсюдження зброї, а Чапутович візьме участь у дискусії на тему ситуації в Афганістані.

 

У Польщі взялися за фірму, де українців одягли в синьо-жовту форму

Речник громадянських прав Польщі звернеться до місцевої інспекції праці щодо проведення перевірки на підприємстві Lindab поблизу Варшави, де працівників з України змусили носити синьо-жовту форму.

Про це йдеться у відповіді офісу речника на запит власного кореспондента Укрінформу.

“Речник громадянських прав автоматично ініціював розгляд цієї справи. Речник звернеться до окружного інспектора праці у Варшаві щодо проведення відповідної перевірки. Її результати будуть підставою для аналізу цієї справи і можливих подальших дій речника”, – повідомили агентству в офісі речника громадянських прав  Польщі.

Як повідомлялося, українські працівники на міжнародному підприємстві Lindab, що спеціалізується на виробництві дахів, ринв і вентиляційних труб, зобов’язані носити синьо-жовту робочу форму. Директор підприємства стверджує, що це полегшує комунікацію, натомість експерти вважають це проявом дискримінації за національною ознакою.

У Lindab працюють 200 осіб, зокрема 40 українців. Польські працівники теж носять різну форму, але колір одягу залежить від того, в якому відділі працює та чи інша людина. Натомість усі українці, незважаючи на те в якому відділі працюють, носять лише синьо-жовту форму.

Ця ситуація викликала здивування в одного з міжнародних контрагентів польського підприємства. Тож особа повідомила про цей випадок організацію з протидії расизму “Ніколи більше”.

Ця справа набула широкого розголосу у польських ЗМІ.

 

Реформа 10 пілотних міністерств завершиться у першому півріччі – Саєнко

У першому півріччі 2018 року завершиться реформа 10 пілотних міністерств.

Про це заявив міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“Скоро ми завершимо формування інституційної карти щодо кожного пілотного міністерства. Визначимо, що будемо робити з невластивими міністерству функціями: передаємо місцевим органам влади чи розробляємо альтернативні рішення”,- сказав Саєнко.

В першому півріччі 2018 року завершується пілотний проект з реформування 10 міністерств першої хвилі.

Міністр також підкреслив роль очільників міністерств в тому, як відбувається конкурсний набір на нові посади. “Добре і швидко конкурси прийшли в Мін’юсті. З іншого боку ми бачимо, що в Міністерстві охорони здоров’я дуже вимогливі до якості кандидатів. Тому конкурси частково переоголосили. В МОЗ поки що знайшли тільки двох кандидатів на п’ять вакантних посад генеральних директорів директоратів”, – додав він.

Як повідомляв Укрінформ, у 2017 році розпочалась реформа 10 пілотних міністерств першої хвилі. Мета реформи – перетворити міністерства на потужні аналітичні центри з формування політики. Восени розпочались конкурси на посади фахівців з питань реформ, які відбуваються за оновленою конкурсною процедурою.

 

У Кабміні пояснили, за що підніматимуть зарплату держслужбовцям

Закон України “Про державну службу” передбачає поетапне підвищення рівня оплати праці всім держслужбовцям тільки з одночасним підвищенням ефективності їх роботи.

Про це заявив міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко, коментуючи різницю в оплаті праці співробітників, які працюють тривалий час, і тих, які приходять за конкурсом у міністерства, що реформуються, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“Закон передбачає поетапне підвищення зарплат усім  держслужбовцям, а не лише співробітникам директоратів. Тобто, з часом не буде розриву в оплаті праці між старими і новими співробітниками. Система буде збалансована. Це відбудеться в кінці реформи – у 2020 році”, – сказав Саєнко.

Міністр вважає, що не є правильним рішенням підвищувати зарплати державним службовцям без підвищення ефективності їх роботи та чіткої системи оцінки їх ефективності. “Тому цей процес відбуватиметься поетапно. Після набору співробітників у директорати ми займемось усією державною службою”, – сказав урядовець.

Він також наголосив, що створення та набір кадрів у директорати – це лише перший з етапів реформи, результатом якої має стати мобільна, компактна та ефективна державна служба, орієнтована на потреби громадян.

За словами міністра, у Державному бюджеті – 2018 закладені всі необхідні кошти, щоб забезпечити виплати заробітних плат новим співробітникам директоратів. Крім того, у 2018 році очікується другий транш фінансової підтримки реформи державного управління в рамках співробітництва з ЄС у розмірі 20 млн євро. Українська сторона виконує всі необхідні індикатори для її отримання. “Ми їх отримаємо, якщо виконаємо всі необхідні індикатори реформування держуправління, закладені в угоді про співробітництво. Ми вже прийняли цілий ряд необхідних рішень, отримали досить позитивну оцінку перших конкурсів”, – наголосив Саєнко.

Більш того, додав він, уряд затвердив Концепцію єдиної електронної системи управління персоналом, яка передбачає повний перехід в електронний режим та автоматизацію управління персоналом на держслужбі.

 

Саєнко назвав основні виклики для уряду у 2018 році

Викликами для уряду у 2018 році стануть продовження реформи системи охорони здоров’я, освіти та митниці.

Таку думку висловив міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“Викликами для уряду у 2018 році будуть продовження запровадження реформи системи охорони здоров’я, де ми вже ухвалили великий пакет нормативно-правових актів, а також реформа освіти, в рамках якої Прем’єр-міністр ініціював сучасне оснащення молодших класів  школи, щоб діти отримували кращі можливості навчатись. Крім того, ми запропонували реформу професійно-технічної освіти, а також соціального забезпечення вчителів, включно з підвищенням соціальних стандартів”, – сказав Саєнко.

Він відзначив, що Кабмін продовжить і реформу митниці. “Ми хочемо укомплектувати наші кордони обладнанням, яке буде аналізувати вантажі в автоматичному режимі. Це масштабна ініціатива по боротьбі з контрабандою”, – підкреслив Саєнко.

Міністр наголосив, що одним із завдань Офісу реформ КМУ, який він очолює, є супровід ініціатив Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана в рамках ключових реформ.

Саєнко нагадав, що у 2017 році Гройсман ініціював низку ключових реформ та ініціатив – реформу системи охорони здоров’я та програму “Доступні ліки”, реформу освіти, програму енергоефективності, в рамках якої було створено відповідний фонд, пенсійну реформу і підвищення мінімальної зарплати, податкову реформу, включно з електронним поверненням НДС, поліпшення бізнес-клімату, будівництво доріг, продовження реформи децентралізації.

 

Уряд удосконалює програми підтримки агросектору – Гройсман

Кабінет міністрів в рамках виконання завдань розвитку агросектору удосконалює програми підтримки і розширює можливості підприємств, перш за все, в частині доступу аграріїв до наявних фінансових ресурсів.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час наради з питань розвитку агросектору, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“Найближчими тижнями маємо запустити в роботу програми підтримки – аби ми дійшли до кожного господарства в Україні і довели, як можна використовувати наявний ресурс”, – сказав Гройсман.

За його словами, ключові напрямки роботи – підтримка тваринництва, передусім, створення нових комплексів та збільшення поголів’я, цільова підтримка фермерів, а також підтримка підприємств сільськогосподарського машинобудування з метою збереження та нарощування кількості робочих місць у цій сфері і забезпечення аграріїв якісною технікою вітчизняного виробництва.

В контексті розвитку тваринництва, учасники наради відзначили, що спектр інструментів підтримки доволі широкий: від безпосередньо бюджетної дотації на розвиток молодняка до запровадження ефективного кредитування створення нових тваринницьких комплексів з можливістю компенсації тіла кредиту і встановлення ефективної кредитної ставки. Умови застосування наявних можливостей – гнучкі і залежатимуть від кон’юнктури ринку та запиту суспільства. Разом з тим, цільові регуляції, які дозволять зробити затребуваний фінансовий продукт доступним і ефективним, мають бути сформовані вже до кінця січня.

“Головне, аби в кінці 2018 року у нас були фонди і поголів’я, максимально збільшені, і насичений (власною якісною продукцією) ринок”, – сказав Прем’єр-міністр.

В контексті підтримки фермерства, глава уряду звернув увагу на необхідність якнайшвидшого опрацювання механізмів запровадження ефективного кредитування, механізмів компенсації вартості техніки – за умов придбання техніки для конкретного господарства, а також підтримки кооперативів.

“Таким чином ми запустимо механізми реальної виробничої підтримки. Але одночасно ми передбачаємо відповідальність фермера за чесну реєстрацію землі й худоби”, – сказав  Гройсман.

Він закликав не затягувати час, щоб всі постанови уряду мають бути ухвалені до кінця січня.

 

Судова реформа: 2-3 районних суди об’єднають в один окружний

В результаті судової реформи кілька районних судів будуть об’єднані в один окружний суд зі штатом в 9-12 суддів.

Про це розповів заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов в інтерв’ю  “Українській правді” – Укрінформ.

“Районні суди будуть збільшуватися, 2-3 райони будуть об’єднані в один окружний суд в середньому зі штатом у 9-12 суддів”, – сказав Філатов.

За його словами, після  судової реформи  більше не буде судів, де є тільки три судді, один з яких на лікарняному, другий у декретній відпустці, третій йде у відпустку або у нього закінчилися повноваження, і в результаті в районі відсутнє правосуддя.

Водночас Філатов запевнив, що укрупнення судів не означає, що людям для звернення до суду, подачі туди документів доведеться їздити в інші населені пункти. Він пояснив, що громадяни як зверталися в своєму районному центрі в суд, так і звертатимуться там.

“Буде існувати приміщення суду, в ньому будуть судді, канцелярія, але юридично це буде суд, об’єднаний з судом або судами сусідніх районів”, – уточнив заступник глави АП.

Філатов підкреслив, що таким чином, якщо в конкретному районі з якихось причин у суді не буде суддів, то у громадянина буде можливість звернутися до суду в сусідньому районі.

Він також додав, що змінюватимуться і апеляційні округи, де теж відбудеться “певна оптимізація”.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко 29 грудня 2017 року підписав укази про ліквідацію та створення місцевих судів в Україні, таким чином запустивши другий етап судової реформи.

 

Президент спростив видачу ліцензій на українське мовлення у зоні АТО

Президент підписав закон, що передбачає спрощення видачі тимчасових ліцензій на телерадіомовлення в зоні проведення АТО та прикордонних районах.

Про це інформує  прес-служба  глави держави – Укрінформ.

“Президент Петро Порошенко підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначили в АП, метою цього закону є забезпечення безперервності мовлення телерадіоорганізацій і трансляції їх програм для населення шляхом запровадження механізму прискореної видачі тимчасових дозволів на телерадіомовлення на територіях, найбільш вразливих до зовнішнього негативного інформаційного впливу, а також визначення особливих умов щодо переходу від аналогового до цифрового мовлення в окремих адміністративно-територіальних одиницях.

Документом запроваджується процедура надання дозволу на тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення, зокрема таких, що межують з тимчасово окупованою територією України – Автономною Республікою Крим та містом  Севастополь, окремими районами Донецької і Луганської областей, а також прикордонними районами України, на які з території сусідніх держав засобами ефірного телерадіомовлення поширюються програми держави-агресора.

Зокрема, законом доповнюються регуляторні повноваження Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення можливістю надавати дозволи на тимчасове мовлення.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 8 грудня 2017 року ухвалила закон № 6565 “Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України”. За відповідне рішення проголосував 241 народний депутат.

 

Українському бізнесу нагадали про нові правила на європейських фінансових ринках

Європейські фінансові ринки з січня 2018 року перейшли на новий рівень регулювання у зв’язку із набранням чинності новим законодавством про ринки фінансових інструментів.

Про це повідомляє  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку  України (НКЦПФР) – Укрінформ.

“З початку 2018 року європейські фінансові ринки перейшли на новий рівень регулювання із набранням чинності нового законодавства про ринки фінансових інструментів, а саме Директиви (ЄС) 2014/65/EU про ринки фінансових інструментів (MiFID II), Регламенту (ЄС) 600/2014 про ринки фінансових інструментів (MIFIR) та низки інших актів європейського законодавства, пов’язаних з ними. Нове європейське законодавство про ринки фінансових інструментів підвищить прозорість ринків капіталу та запровадить режим прозорості фінансових інструментів, особливо таких як облігації та деривативи. Загалом зміна правил на фінансових ринках Європи дозволить усунути регуляторні прогалини, виявлені під час світової фінансової кризи, краще захищатиме інвесторів”, – йдеться в повідомленні.

Основні зміни законодавства відбулись з таких напрямків:

– запровадження режиму розкриття інформації до і після торгів фінансовими інструментами з метою досягнення більшої прозорості ринку;

– збільшення обсягу торгів  на регульованих майданчиках за рахунок створення нової торгової платформи – (організований торговельний майданчик (OTF) – для торгівлі похідними інструментами та облігаціями, а також встановлення додаткових зобов’язань щодо торгівлі акціями на регульованих майданчиках;

– врегулювання питань щодо торгівлі похідними інструментами на регульованих майданчиках, зокрема запровадження обмежень відкритих позицій та вимог до звітності щодо товарних деривативів, розширення поняття інвестиційної компанії за рахунок включення до зазначеного поняття фінансової діяльності з торгівлі похідними товарними інструментами;

– полегшення доступу до капіталу для малих та середніх підприємств шляхом запровадження ринку SME Growth Market;

– підвищення захисту інвесторів, зокрема шляхом заборони отримання «безкоштовної» аналітики інвестиційної компанії, та впровадження додаткових вимог до незалежності щодо діяльності з консультування з питань інвестиційної стратегії;

– введення додаткових вимог до торговельних майданчиків та інвестиційних фірм, що використовують високочастотну торгівлю (HFT);

– забезпечення недискримінаційного доступу до торговельних та пост-торгівельних послуг;

– посилення загальноєвропейського регуляторного нагляду та співпраці між національними регуляторами.

“Зазначені зміни стимулюватимуть торгівлю саме на регульованих платформах. З цією метою передбачені додаткові вимоги до авторизації MTF – багатосторонніх торговельних майданчиків”, – пояснили в НКЦПФР.

Зокрема, для розвитку конкуренції нарівні з регульованими ринками та багатосторонніми торговельними майданчиками запроваджено так звані організовані торговельні майданчики (OTF) для інструментів, не пов’язаних з акціями. Окрім торгового зобов’язання щодо акцій, також було встановлено торговельне зобов’язання щодо похідних фінансових інструментів, які також мають відповідати додатковим вимогам щодо процедур, передбачених Регламентом (EU) 648/2012 про позабіржові деривативи, центральних контрагентів і торгових депозитаріїв (EMIR).

Нове європейське законодавство про ринки фінансових інструментів запроваджує низку додаткових організаційних вимог до діяльності інвестиційних фірм, пов’язаних із захистом активів клієнта та управлінням фінансовими продуктами, включаючи необхідність забезпечення роботи функції комплаєнс, а також підвищення вимог до поведінки з клієнтами та інформування останніх. Інвестиційні фірми повинні будуть постійно оцінювати свою систему звітності шляхом створення механізму тестування. При цьому вимоги щодо ризик-менеджменту та внутрішнього аудиту поглиблені порівняно з MiFID I.

Гармонізований режим надання доступу на ринки ЄС для фірм з третіх країн базується на оцінці еквівалентності юрисдикцій цих країн. Цей режим застосовується до транскордонного надання інвестиційних послуг та заходів з обслуговування роздрібного та професійного клієнта.

MIFIR також висуває вимогу до наявності у всіх емітентів коду ідентифікації юридичної особи (LEI), який дозволяє отримати базову інформацію про компанію (юрисдикцію, адресу реєстрації, назву). Код LEI дозволяє безпомилково ідентифікувати контрагента, в тому числі і при транскордонних операціях. Торговельні майданчики в Європі зобов’язані збирати інформацію про коди LEI всіх емітентів, цінні папери яких торгуються на них.

В останні роки європейський вектор став визначальним і для українського фінансового сектору. Україна активно працює над імплементацією норм нового європейського законодавства про ринки фінансових інструментів, зокрема, MiFID II та MIFIR у своє правове поле.

Наразі вимоги MiFID II часткового містяться у прийнятому торік законі щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів (№2210-VIII від 18.12.2017 року). Вимоги MiFID II також імплементовані до законопроектів, які розглядаються Верховною Радою: проекті закону про ринки капіталу та регульовані ринки №7055 від 01.09.2017 року та проекті закону щодо захисту інвесторів від зловживань на ринках капіталу №6303 від 06.04.2017 року.

 

Трудові книжки призваних у військо зберігаються за місцем їх роботи – Генштаб

Працівники, які призвані або прийняті на військову службу, на час її проходження не звільняються з роботи, а тимчасово увільняються від неї, з внесенням відповідного запису до трудової книжки.

Відповідне роз’ясненнія оприлюднила на сторінці  у Facebook  прес-служба Генштабу Збройних сил – Укрінформ.

“З працівниками, які призиваються (приймаються) на військову службу, не розриваються трудові відносини, а вони тимчасово увільняються від роботи на час проходження служби. Запис про проходження військової служби із зазначенням дати призову (зарахування) і дати звільнення зі служби вноситься окремим рядком до трудових книжок за місцем роботи працівника”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за працівниками, призваними на строкову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову.

При цьому трудові книжки працівників під час проходження служби зберігаються на підприємстві, де він працював (оскільки його не звільнено). Після повернення військовослужбовця на роботу, відомості проходження військової служби вносяться підприємством (установою, організацією) на підставі записів військового квитка або довідки військових комісаріатів, військових частин і установ Міністерства оборони, наголосили у Генштабі.

“Якщо військовослужбовець до призову, прийняття на військову службу за контрактом не працював, але мав трудову книжку, то дані про його службу мають бути внесені до трудової книжки тим підприємством, куди він працевлаштувався на підставі військового квитка або довідки військових комісаріатів, військових частин і установ Міноборони”,  – повідомили у Генштабі.

Водночас, якщо військовослужбовець не працював і не мав трудової книжки, йому мають завести її на підприємстві, куди він уперше працевлаштується.

У разі відсутності трудової книжки або відповідного запису в ній про проходження військової служби для призначення пенсії особі підтвердженням перебування на військовій службі є: військові квитки; довідки військових комісаріатів, військових частин і установ Міноборони; довідки архівних і військово-лікувальних установ.

Тим же, кого керівники підприємств, установ, організацій звільнили з роботи або відмовляють у виплаті заробітної плати, рекомендується звернутися до Управління Держпраці у відповідній області із заявою про порушення права та інтересів. Крім того, у встановленому законом порядку можливо звернутися до суду з відповідним позовом, зазначили у Генштабі.

 

Італія та Німеччина спільно розгромили мафіозний клан: 170 затриманих

У ході спільної масштабної операції проти мафії поліцейські органи Німеччини та Італії затримали близько 170 членів мафіозних угруповань.

Про це інформує  Spiegel – Укрінформ.

“У ході великої поліцейської операції в Італії та Німеччині затримано щонайменше 169 членів калабрійської “Ндрангети”, – йдеться у повідомленні.

За даними спецслужб, угруповання мало великий вплив на торговців вином, їжею, а також тих, хто займається збором  сміття  і похоронними послугами. Італійські та німецькі правоохоронці вважають, що їм вдалося розгромити мафіозний клан, основу якого складали сім’ї Фарао і Марінкола, а також кілька бургомістрів ряду провінцій та інших чиновників. Вони діяли в Італії та інших країнах, утворивши свого роду «кримінальний холдинг», незаконно отримуючи мільйони євро. Повернути вдалося поки 50 млн євро.

Операцію провели у вівторок. У Німеччині було заарештовано 13 осіб.

 

Ізраїльська авіакомпанія відмовилася від лоукост-тарифів на рейсі Київ-Тель-Авів

Ізраїльська авіакомпанія El Al оголосила про відмову від лоукост-тарифів на рейсі Київ-Тель-Авів.

Про це повідомляє спеціалізований ресурс  avianews.com – Укрінформ.

“Ізраїльська авіакомпанія El Al оголосила про відмову від лоукост концепції UP на рейсах Київ-Тель-Авів і в інших напрямах, а також про перехід усіх європейських маршрутів на нову модель перевезень”, – йдеться в повідомленні.

Продаж квитків по нових тарифах розпочнеться з 30 квітня, а польоти за новою концепцією почнуть виконуватися з 15 жовтня 2018 року.

Нова концепція передбачає введення трьох тарифів економ-класу Lite, Classic і Flex. Також буде повернено бізнес-клас на рейси, які зараз виконуються за концепцією UP, що не передбачає бізнес-класу.

Lite передбачає безкоштовне перевезення тільки ручної поклажі, безкоштовні напої і харчування на борту, а також можливість накопичення миль. За вибір місця або перевезення багажу необхідно буде заплатити додатково.

Classic окрім безкоштовних опцій тарифу Lite включає безкоштовний вибір місця, перевезення однієї валізи вагою до 23 кг і можливість внесення змін до квитка або його відміни при оплаті штрафу.

Flex дозволяє додатково без штрафів вносити зміни в квиток або відміняти його для підкласів бронювання Y, S, M.

З 2014 року El Al літає з Тель-Авіва до Києва, Будапешта, Праги, Берліна і Ларнаки по лоукост концепції UP. Вона передбачає, що найдешевші квитки економ-класу включають тільки перевезення ручної поклажі. Перевезення багажу, харчування, вибір місця, реєстрація в аеропорту оплачуються окремо. Бізнес-клас на таких рейсах відсутній.

 

КНДР та Південна Корея сіли за стіл переговорів

У вівторок, 9 січня, розпочалися перші з 2015 року офіційні переговори між Південною Кореєю та КНДР.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

Обидві сторони перед початком зустрічі висловили оптимізм щодо майбутніх результатів перемовин.

“Діалог пройде добре. Сьогодні  Північна  і Південна Корея вестимуть розмову з позицій серйозності і щирості”, – заявив голова Комітету з мирного об’єднання Рі Сон Гвон, який очолює делегацію КНДР.

Його колега, глава південнокорейської делегації, міністр у справах національного об’єднання Чо Мен Гюн також висловив оптимізм.

“Наші переговори почалися після того, як Північна і Південна Кореї тривалий час були роз’єднані, але я вважаю, що перший крок – це половина справи”, – сказав він.

Перемовини пройдуть у демілітаризованій зоні – прикордонному пункті Пханмунджом. Це буде перша подібна зустріч з грудня 2015 року.

 

Південна і Північна Кореї відновлять «гарячу лінію» між військовими

Південна Корея і КНДР вирішили відновити роботу «гарячої лінії» між військовими.

Такої домовленості було досягнуто в ході другого раунду сьогоднішніх переговорів, повідомляє  Всесвітнє корейське радіо – Укрінформ.

“У ході міжкорейських переговорів, що проходять у прикордонному пункті Пханмунчжом, на міністерському рівні досягнуто домовленості про негайне відновлення роботи «гарячої лінії» між військовими Півдня і Півночі в Жовтому морі», – йдеться в повідомленні.

Як відомо, на ранковому засіданні сторони обмінялися пропозиціями з поліпшення відносин, а також можливої участі ПК у зимових Олімпійських іграх у Пхьончхані.

Зокрема, північнокорейська сторона запропонувала відправити у Пхьончхан офіційну делегацію, групу діячів мистецтв і демонстраційну команду з тхеквондо.

У свою чергу, представники Південної Кореї запропонували спільну участь спортсменів обох країн у церемоніях відкриття і закриття Ігор, відправити у Пхьончхан групу підтримки і провести переговори представників Товариств Червоного Хреста Півдня і Півночі для організації в лютому зустрічі розділених сімей, а також відновити переговори з військових питань з метою запобігання прикордонним конфліктам.

Сторони на переговорах представляють делегації з п’яти осіб на чолі з міністром у справах возз’єднання РК Чо Мьон Гюном і головою північнокорейського комітету з мирного об’єднання батьківщини Рі Сон Гвоном.

Це перші з 2015 року офіційні переговори між КНДР і Південною Кореєю.

 

Президент МОК заявив про “великий крок” між Кореями

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) привітав намір Північної Кореї відправити свою делегацію на зимові Олімпійські ігри, які відбудуться в південнокорейському Пхьончхані з 9 по 25 лютого.

Про це повідомляє  DW – Укрінформ.

“Ці пропозиції знаменують великий крок вперед для олімпійського духу”, – заявив у вівторок президент МОК Томас Бах.

Північна Корея пропустила крайній термін для подачі заявки на участь своїх спортсменів, але в МОК зазначили, що можуть бути більш гнучкими у цьому питанні. Це може означати, що в МОК не виключають допуску до змагань не лише північнокорейської пари з фігурного катання, яка кваліфікувалася. Наразі в комітеті очікують офіційної заявки від КНДР і планують обговорити організаційні питання – кількість спортсменів, формат їхньої участі в Олімпіаді. “Ми продовжимо це обговорення в позитивному і конструктивному ключі”, – наголосив речник МОК.

Раніше представник Північної Кореї в МОК Чан Ун заявив, що на Олімпіаді може виступити північнокорейська пара з фігурного катання. Фігуристи Рьом Де Ок та Кім Чжу Сік є єдиними спортсменами з КНДР, які кваліфікувалися для участі в змаганнях. У лютому 2017 року дует виборов першу медаль Північної Кореї – бронзову – на Зимових азійських іграх в японському Саппоро, а також посів 15 місце на останньому Чемпіонаті світу.  КНДР  також запропонувала відправити на змагання групу уболівальників, митців та шоу-команду з тхеквондо.

 

В Угорщині націоналістів “Йоббік” оштрафували на $1,2 млн за критику уряду

Державне ревізійне управління Угорщини оштрафувало головну націоналістичну опозиційну партію “Йоббік” на $1,29 млн за антиурядову рекламну кампанію, профінансовану противником прем’єр-міністра Віктора Орбана.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Партію оштрафовано за проведення рекламної кампанії за цінами, нижчими від ринкових”, – йдеться у повідомленні.

Державне ревізійне управління країни дало радикалам 15 днів, щоб сплатити штраф, що дорівнює ціновій перевазі, яку незаконно отримала партія для кампанії, в рамках якої звинувачують Орбана та деяких його соратників у корупції.

Зазначається, що сума штрафу становить більше двох третин щорічних державних субсидій партії “Йоббік” (475,8 млн форинтів).

Субсидії “Йоббік” також мають бути скорочені на таку ж суму, як і штраф, повідомили в Державному ревізійному управлінні.

У свою чергу у партії заявили, що таке стягнення може зашкодити їхній виборчій кампанії.

Як зазначається, партія використовувала рекламні щити, що належить магнату Лайошу Сімічці, колишньому союзнику Орбана, який відтоді став прибічником ультраправих.

Партія “Йоббік” отримала державні кошти на суму близько мільярда форинтів у 2015 і 2016 роках. У Державному ревізійному управлінні наголошують, що фінансові операції партії за цей період не були достатньо прозорими.

 

Новий уряд Британії: ключові міністри зберегли свої посади

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей провела кадрові зміни в уряді.

Про це повідомляє  AFP – Укрінформ.

“Більшість її (прем’єр-міністра Британії Терези Мей – Ред.) ключових міністрів зберегли свої посади, включаючи  міністра закордонних справ Бориса Джонсона, міністра з питань виходу Британії з ЄС Девіда Девіса та міністра фінансів Філіпа Хеммонда”, – йдеться у повідомленні.

Також на своїй посаді залишилась і міністр внутрішніх справ Ембер Радд.

Тим часом, пішла з посади міністр освіти Джастін Грінінг, яка відмовилася перейти до Міністерства з питань соцзабезпечення та пенсій. А міністр охорони здоров’я Джеремі Хант переконав Мей в останню хвилину відмовитися від планів перемістити його в інше міністерство.

Новим міністром юстиції призначили Девіда Гока, замінивши Девіда Лідінгтона.

Водночас вакантною після відставки Деміана Гріна залишається посада глави секретаріату кабінету міністрів.

 

Запуск SpaceX був невдалим: супутника немає на орбіті – Bloomberg

Американське стратегічне командування військовим супутником, запущеним корпорацією Space Exploration Technologies Ілона Маска, відзначає, що Space Х не виявлений на запланованій орбіті.

Як повідомляє  Bloomberg, це ставить під сумнів успіх місії – Укрінформ.

Місія із зондом Zuma у неділю вилетіла зі станції повітряних сил у Флориді на ракеті SpaceX Falcon 9. Стратегічне командування США, яке контролює більше 23 тисяч штучних об’єктів у космосі, заявило, що з моменту запуску не відстежує нових супутників.

“Наразі на ще нічого чого додати у каталог супутників”, – лаконічно заявив спікер відділу Брук Девальт.

Як передавалося, американська компанія  SpaceX запустила ракету Falcon 9  з секретним американським урядовим супутником Zuma.

Запуск повинен був відбутися ще в листопаді, але його відклали для того, щоб більш ретельно підготувати носову обшивку, яка захищає виведений на орбіту об’єкт.

 

У ФРН пропонують відмовитися від скорочення викидів на 40% за два роки

Учасники зондувальних переговорів щодо формування “великої коаліції” у Німеччині пропонують відмовитися від важливого цільового показника щодо захисту клімату, який раніше був зафіксований урядом Німеччини.

Про це повідомляє  DW – Укрінформ.

Йдеться про зобов’язання країни скоротити до 2020 року викиди вуглекислого газу на 40 відсотків у порівнянні із 1990 роком. Як повідомили агентству dpa в понеділок, 8 січня, джерела, знайомі з перебігом переговорів, про це домовилися представники трьох партій у переговорній групі, яка опікується питаннями енергетики, клімату та захисту довкілля.

У пропозиції, яка ще не схвалена лідерами партій та фракцій, зазначається, що ця короткострокова мета не може бути досягнута до 2020 року з огляду на теперішню ситуацію. Водночас пропонується ухвалити пакет заходів, який би уможливив досягнення цього показника на початку 2020-х років.

Також учасники можливої “великої коаліції” планують зберегти інший цільовий показник – скорочення викидів на 55 відсотків до 2030 року. Сторони також погодилися, що частка відновлюваних джерел енергії в споживанні електроенергії повинна зрости до 2030 року до 65 відсотків, повідомляє агенція Reuters з посиланням на свої джерела. Зараз ця частка становить близько третини.

 

Мюллер хоче допитати Трампа щодо втручання РФ у президентські вибори

Офіс спецпрокурора США по Росії Роберта Мюллера наполягає на свідченнях президента США Дональда Трампа в рамках розслідування про російське втручання у вибори в 2016 році.

Про це повідомляють  NBC  та  The Washington Post  з посиланням на джерела, близькі до розслідування – Укрінформ

Про плани співбесіди з Трампом Мюллер оголосив під час грудневої зустрічі з його адвокатами Джоном Даудом і Джеєм Секулоу, зазначає The Washington Post. На ній також був присутній заступник Мюллера Джеймс Куорлес.

Ні в офісі спецпрокурора, ні в Білому домі ситуацію не коментують. За словами джерела в оточенні Трампа, він може відповісти на частину питань в найближчі кілька тижнів.

Сам Трамп готовий давати свідчення, вважаючи, що це покладе край дискусії про російське втручання. Однак команда юристів Білого дому наполягає на уточненні параметрів співбесіди: місця, часу та формату. Представники Трампа вимагають конкретизації правових підстав для допиту президента, а також підтвердження того, що офіс спецпрокурора не може отримати важливу для слідства інформацію іншим чином.

За даними NBC, команда адвокатів шукає можливості уникнути прямого допиту  Трампа. Ця тема почала обговорюватися незабаром після пред’явлення звинувачень щодо “російської справи” екс-керівнику виборчого штабу Трампа Полу Манафорту і його заступнику Ріку Гейтсу ще в жовтні 2017 року. Обговорюються, зокрема, такі можливості як свідчення Трампа під присягою про відсутність з його боку правопорушень, або дача ним письмових свідчень, як це зробив президент Рональд Рейган в рамках розслідування щодо Ірану.

 

На субвенції місцевим бюджетам передбачили 284 мільярди – Зубко

З Державного дорожнього фонду буде виділено місцевим бюджетам 11,5 млрд грн на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автодоріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності.

Про це на своїй сторінці у  Facebook  повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко – Укрінформ.

“З 2018 року в складі спецфонду держбюджету створено Державний дорожній фонд обсягом 37 млрд грн. За його рахунок місцевим бюджетам передбачено 11,5 млрд грн субвенції на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автодоріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності”, – йдеться у повідомленні.

За словами віце-прем’єра, загалом у держбюджеті передбачено 284 млрд грн субвенцій місцевим бюджетам. Зокрема, виділено 61,7 млрд грн освітньої субвенції (на 22% більше від плану на 2017-й), 57,4 млрд медичної субвенції (на 5% більше від плану на 2017-й), 73,7 млрд на пільги й житлові субсидії, 59,9 млрд на допомогу родинам із дітьми.

“З огляду на чинні позиції місцевих бюджетів, вважаю, що головний кошторис країни-2018 є сприятливим до діяльності місцевих громад і загалом – до поглиблення децентралізації. Він дозволяє самоврядуванню нарощувати ресурсну базу, упорядкувати питання власності щодо об’єктів соціально-культурної сфери. А це – крок до функціональної оптимізації закладів  освіти, культури, медицини”, – підкреслив урядовець.

 

Мінфін пропонує зобов’язати осіб з “високими доходами” подавати декларацію

Міністерство фінансів України пропонує сформувати на практиках світового досвіду критерії відбору платників податків – фізичних осіб з високими статками та запровадити для них щорічне декларування своїх доходів.

Про це йдеться у пояснювальній записці до проекту змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо критеріїв визначення осіб з високими статками, який оприлюднено на  сайті  Міністерства фінансів – Укрінформ.

“Світова податкова практика підтвердила, що від застосування спеціальних заходів у роботі з платниками податків, що мають великі статки, держава може мати значну користь, оскільки відносно незначна кількість платників податків забезпечує великий відсоток загального обсягу доходів. Так, за результатами деклараційної кампаніїї за 2016 рік 63 фізичні особи, що подали річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), задекларували у загальній сумі дохід на 7658 млн грн, донараховані суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору становили 225,2 млн грн та 26,6 млн грн відповідно”, – зазначається в пояснювальній записці.

Критерії відбору платників податків – фізичних осіб з високими статками в Мінфіні пропонують сформувати на практиках світового досвіду роботи із заможними платниками податків. Зокрема, в основу концепції покладається ідея, що основна частка великих статків складається не із заробітної плати, а з інших видів доходів (інвестиційний прибуток, банківські депозити, операції з нерухомим майном тощо).

Відповідно, Мінфін пропонує віднести до категорії заможних осіб – платників податку фізичних осіб – резидентів, які відповідають одному з наступних критеріїв:

– особа є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) великого платника податків;

– особа прямо чи опосередковано володіє 10 і більше відсотками статутного (складеного) капіталу або права голосу придбаних акцій (часток) юридичної особи, що є податковим резидентом іншої держави та задекларувала (отримала) дохід за попередній податковий (звітний) рік 10 і більше мільйонів євро;

– загальний річний оподатковуваний дохід особи за попередній податковий (звітний) рік перевищує 50 мільйонів гривень.

Також у законопроекті передбачено запровадження щорічного подання такими фізичними особами  декларацій  про майновий стан і доходи, а також встановлення підвищеного рівня відповідальності за несвоєчасне подання податкових декларацій.

З метою контролю за поданою інформацією планується надати повноваження ДФС отримувати доступ до інформації про банківські рахунки зазначеної категорії фізичних осіб. Крім того, планується розширити обсяг інформації, що надаватиметься банківськими установами на письмову вимогу органів доходів і зборів щодо банківських рахунків осіб з високими статками, за умови належного захисту таких даних.

Зауваження до законопроекту прийматимуться протягом місяця з дня його оприлюднення.

 

Ердоган заявляє про спільну операцію ЦРУ та ФБР проти Анкари

Президент Туреччини Раджеп Таїп Ердоган назвав справу у США проти топ-менеджера турецького банку Halkbank “спробою політичного перевороту”.

Про це він заявив, виступаючи у парламенті перед членами своєї партії “Справедливість і розвиток”, повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Турецький (президент – Ред.) Реджеп Таїп Ердоган у вівторок засудив справу проти топ-менеджера турецького банку Halkbank щодо порушення режиму санкцій, назвавши її “спробою політичного перевороту” та спільною операцією ЦРУ та ФБР проти Анкари”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, за інформацією агентства, Ердоган заявив, що ЦРУ, ФБР та проповідник Фетхуллах Гюлен, якого Туреччина звинувачує в організації спроби перевороту у липні 2016 року, використовують цю справу проти Анкари.

Як відомо, минулого тижня суд присяжних у США визнав виконавчого директора одного з найбільших державних турецьких банків Halkbank винним у спробі допомогти Ірану обійти  санкції  США.

 

Анкара викликала “на килим” послів Ірану та РФ

Міністерство закордонних справ Туреччини викликало посла Росії в Анкарі Олексія Єрхова і посла Ірану в Туреччині Мухаммеда Ібрагіма Тахеріана Фарда у зв’язку з триваючими атаками сил режиму Башара Асада в “зоні деескалації” в провінції Ідліб на півночі Сирії.

Про це повідомляє  Anadolu – Укрінформ.

“У зв’язку з цим дев’ятого січня в МЗС Туреччини було викликано посла РФ в Анкарі Олексія Єрхова, до відома якого було доведено серйозне занепокоєння офіційної Анкари у зв’язку з тим, що відбувається на півночі Сирії”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з дипломатичними джерелами в Анкарі, занепокоєння влади Туреччини у зв’язку з порушеннями домовленостей про “зони деескалації” в Сирії було в минулі дні доведене до відома країн-гарантів домовленостей в Астані – як по військових, так і дипломатичних каналах. Незважаючи на це, факти порушень домовленостей продовжилися, пише агентство.

Як повідомляється, Туреччина зажадала від Росії доведення до представників режиму Асада неприпустимості порушень домовленостей щодо Сирії напередодні наміченого на 28-30 січня Конгресу національного діалогу Сирії в Сочі.

Схожі вимоги були доведені до відома посла Ірану в Анкарі Мухаммеда Ібрагіма Тахеріана Фарда.

Тема порушення режиму припинення вогню також обговорювалася радником МЗС Туреччини Уміта Яліном з головою Національної коаліції опозиційних і революційних сил (НКОРС) Сирії Ріадом Сейфом.

Сили режиму Асада продовжують наземну операцію на південному сході Ідліб, де в останні дні захопили контроль над рядом населених пунктів.

Туреччина сприймає дії сил  Асада  не як простий факт порушення режиму перемир’я, а як порушення кордонів “зони деескалації”, окреслених країнами-гарантами в Астані.

 

Плівки Курченка: Саакашвілі відмовився від експертизи голосу – ГПУ

Екс-президент Грузії і колишній глава Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі відмовляється надавати слідству зразки свого голосу для експертизи аудіозаписів його переговорів з бізнесменом Сергієм Курченком.

Про це повідомив заступник генерального прокурора України Євген Єнін в ефірі  “5 каналу” – Укрінформ.

Крім того, він додав, що правоохоронці нададуть результати експертизи найближчим часом.

“Хотів би зазначити, що він (Саакашвілі, – ред.) жодним чином не сприяє об’єктивному розслідуванню цього кримінального провадження, оскільки він вже кілька разів відкинув наші клопотання надати зразки своєї мови. Тобто, цим він вже певним чином підтверджує, що голос його, розмова мала місце. Але все-таки почекаємо результатів офіційної експертизи”, – цитує заступника генпрокурора  “112 Україна”.

За словами Єніна, правоохоронці, в першу чергу, розслідують фінансування акцій протесту на підтримку  Саакашвілі.

Нагадаємо, у кінці грудня 2017 року правоохоронці підтвердили автентичність голосів на зафіксованих розмовах між Михеїлом Саакашвілі і Сергієм Курченком. Повідомлялося, що близько 15 осіб, які документували кримінальні злочини Міхеїла Саакашвілі, Сергія Курченко, Олександра Динніка, Северіона Дангадзе, вже були допитані як свідки і перебувають під захистом держави.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що організовані Саакашвілі протести під будівлею Верховної Ради було профінансовано соратниками екс-президента Віктора Януковича. Луценко назвав, у тому числі, ім’я олігарха Сергія Курченка і оприлюднив аудіозапис, де соратник Саакашвілі розмовляє з довіреною особою олігарха. Екс-голова Одеської ОДА назвав ці звинувачення “фейком”.

 

Девід Бекхем використав пісню українського гурту в рекламі власного бренду

Відомий англійський футболіст Девід Бекхем опублікував рекламний відеоролик власного бренду House 99, в якому звучить пісня «Шо з-пiд дуба» українського гурту «ДахаБраха» – Укрінформ.

Як повідомила арт-менеджер гурту Ірина Горбань, переговори і залагодження формальностей щодо використання треку тривали близько 6 місяців.

“Ми тішимося, що наша музика може бути доречною в будь-яких сферах життя, а також у будь-яких країнах світу”, – сказала вона.

Кірм того, минулого року ця ж композиція «Шо з-пiд дуба» з’явилася в третьому сезоні серіалу «Фарго» (Fargo) виробництва США.

«Дахабраха» – український музичний етно-гурт, організатором і художнім керівником якого є Владислав Троїцький. Гурт був створений спеціально для театрального проекту «Україна містична», який розпочав Влад Троїцький у центрі сучасного мистецтва «Дах» у 2004 році. Згодом гурт почав виступати окремо, не в рамках проекту «Україна містична».

Останнім часом «Дахабраха» переважно гастролює закордоном.

 

ГПУ: конфіскація футбольного клубу Курченка – на фінальній стадії

Конфіскація футбольного клубу “Металіст” (Харків) перебуває на фінальній стадії.

Про це в інтерв’ю  “5 каналу”  заявив заступник генерального прокурора України Євген Єнін – Укрінформ.

“Конфіскація футбольного клубу “Металіст” перебуває на фінальній стадії, оскільки відповідне рішення про конфіскацію набуло чинності уже більш як два місяці тому. Тепер  Міністерство юстиції  має визначити відповідний орган або підприємство, на баланс якого треба передати всі об’єкти, що належать футбольному клубу “Металіст”, – сказав Єнін.

Нагадаємо, у жовтні 2017 року суд конфіскував у власність держави майнові права на харківський футбольний клуб “Металіст”.

Як відомо, 24 грудня 2012 року Олександр Ярославський склав з себе повноваження президента клубу “Металіст” і продав його Сергієві Курченку.

Акціонери ПАТ “ФК Металіст” на загальних зборах 7 лютого 2013 року обрали Курченка новим президентом футбольного клубу.

З 2016 року “Металіст” через фінансові проблеми припинив участь у чемпіонаті України з футболу. У 2017 році команда не бере участі у жодних змаганнях під егідою ПФЛ, ААФУ чи ХОФФ.

 

Австрія підтримала позицію Словаччини щодо альтернативи квотам на біженців у ЄС

Європейський Союз для подолання міграційної кризи потребує альтернативи квотам на розподіл біженців.

Про це заявила міністер закордонних справ Австрії Карін Кнайссль під час під час візиту до Братислави,  повідомляє DW – Укрінформ.

“Кнайссль зазначила, що це питання вимагає більш комплексного рішення з огляду на великі демографічні зміни в країнах походження біженців”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що таким чином автрійська міністерка продемонструвала підтримку позиції Словаччини, яка виступає проти квот на біженців. Держсекретар міністерства закордонних справ Словаччини Іван Корчок після зустрічі зазначив, що квоти на розподіл виявилися неефективними, оскільки вони ігнорують і бажання самих біженців. За його словами, ті не хочуть жити у таких країнах як Словаччина, а віддають перевагу багатшим державам ЄС.

Як повідомлялося, нещодавно Словаччина підтримала своїх партнерів у “Вишеградській четвірці” – Польщу, Чехію та Угорщину – в суперечці з Єврокомісією стосовно розподілу біженців у Євросоюзі. У грудні 2017 року Єврокомісія подала до Суду ЄС позови проти Польщі, Угорщини та Чехії. Причиною стала відмова цих трьох країн приймати біженців з Греції та Італії за рішенням про перерозподіл, ухваленим ЄС у 2015 році. Раніше Суд Євросоюзу вже підтвердив законність квот на розподіл біженців у ЄС, відхиливши скарги Словаччини на Угорщини, які вимагали визнати недійсним відповідне рішення. Словаччина визнала свою поразку в Суді ЄС, а тому їй не загрожують санкції з боку Єврокомісії.

 

Втручання Росії у вибори на Заході не вигідно Москві – Тіллерсон

Держсекретар США Рекс Тіллерсон вважає, що втручання Росії у вибори в США, а також інших країн у Європі, не сприяє досягненню будь-якої вигоди для Кремля, тому в Москві “мають замислитися” над своїми цілями.

Таку думку він висловив у розмові з кореспондентами інформагентства АР, стенограму якої поширив у вівторок Державний департамент США, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Що стосується втручання у вибори, ми спілкуємось про це з росіянами. Я сказав їм, що не розумію, яку вигоду вони сподіваються отримати від цього. Відверто кажучи, це трохи збиває мене з пантелику. Я хочу сказати, що не розумію цього, навіть якщо ставлю себе на їхнє місце”, – зауважив глава зовнішньополітичного відомства США.

Водночас, він нагадав, що таке втручання спостерігається не тільки в Сполучених Штатах.

“Є докази того, що вони (росіяни – ред.) втручаються у вибори в Європі”, – зазначив держсекретар.

“Це те, що Росії доведеться осмислити й визначити, чи сприяє це досягненню будь-яких з її цілей. Я не розумію, як це допомагає їм досягти своїх цілей”, – сказав Тіллерсон.

Він також зауважив, що на нинішньому етапі американська сторона зосереджує увагу на зонах конфліктів, насамперед в Україні й Сирії, “тому що ми вважаємо це найвищим пріоритетом”. У цьому зв’язку він підкреслив, що передусім потрібно зупинити загибель цивільних.

“Ми повинні спробувати разом вирішити ці проблеми”, – зауважив держсекретар США.

 

Тіллерсон пояснив, чому Україна – на першому місці у відносинах США й Росії

Держсекретар США Рекс Тіллерсон наголосив, що санкції проти Росії пов’язані, головним чином, з її агресією проти України, й тому для того, щоб нормалізувати відносини з Москвою, потрібно спочатку владнати українське питання.

Про це він заявив у розмові з журналістами інформагентства АР, стенограму якої поширив у вівторок Державний департамент США, передає власний кореспондент Укрінформу.

“На цьому (на агресії РФ проти України – ред.) заснована вся архітектура санкцій, в тому числі американських – я хочу сказати, що перші  санкції проти Росії  були введені у зв’язку із захопленням Криму, а потім вони поступово посилювалися. І на цьому також заснована вся архітектура європейських санкцій”, – зауважив Тіллерсон.

Таким чином глава Держдепартаменту США пояснив своє висловлювання, що  Україна є “наріжним каменем” у відносинах між США і Росією.

За його словами, Росія найбільше зацікавлена саме в скасуванні санкцій.

“І саме тому ми вважаємо, що для поліпшення наших відносин з РФ важливо розв’язати цю проблему, якщо ми зможемо це зробити. Поки це питання залишатиметься невирішеним, санкції зберігатимуть свою чинність”, – підкреслив держсекретар США.

Водночас, він наголосив, що санкції можуть бути посилені в разі загострення ситуації. “Чесно кажучи, в останні пару місяців (минулого – ред.) року ситуація погіршилася, оскільки ми спостерігали підвищення рівня насильства на сході України, збільшення кількості загиблих серед цивільних, збільшення числа порушень припинення вогню”.

У цьому зв’язку держсекретар підкреслив, що під час розмов з росіянами американська сторона наполягає, що це неприпустимо.

“Насамперед, ми маємо домогтися зниження рівня насильства й дотримання режиму припинення вогню”, — наголосив глава Держдепу.

Таким чином, зауважив  Тіллерсон, “розв’язання цих дійсно складних проблем, по-перше, важливо для досягнення того, чого домагається Росія, а саме – відновлення нормальних відносин, які завжди грунтуються на економічних зв’язках”.

“Крім того, це також важливо для відновлення деякого рівня довіри між нашими двома урядами та впевненості в тому, що ми можемо вирішувати питання”, – підкреслив державний секретар США.

 

Шевченко, Степаненко і П’ятов привітали жителів Донбасу з Новим роком

Відомі українці записали відеозвернення до жителів самої неспокійної частини України.

Головний тренер збірної України з футболу Андрій Шевченко, а також футболісти донецького “Шахтаря” Андрій П’ятов і Тарас Степаненко разом з іншмими відомими людьми країни привітали з Новим роком жителів Донбасу.

Андрій Шевченко, зокрема, сказав: “Хочу привітати всіх жителів українського Донбасу з Новим роком. Ми чекаємо вашої підтримки, ми чекаємо вас на українських стадіонах, приходьте і вболівайте за нас”.

Тарас Степаненко: “Хочу привітати з Новим роком і побажати вам, друзі, удачі, здоров’я, щоб у Новому році збувалися всі ваші мрії, а усмішка не сходила з ваших облич.

Андрій Пятов: “Щастя вам, здоров’я і мирного неба над головою”.

Також жителів Донбасу привітали Сергій Притула, Олег Михайлюта, Сергій Жадан, Джамала, Ольга Сумська, Віктор Бронюк.

 

Златан Ібрагімович звинуватив шведські ЗМІ у прихованому расизмі

Зірка англійського футбольного клубу “Манчестер Юнайтед” Златан Ібрагімович звинуватив шведські засоби масової інформації у прихованому расизмі.

36-річний футболіст боснійсько-хорватського походження у відповідь на критику на свою адресу заявив, що ЗМІ на батьківщині завжди його недолюблювали і не захищали належним чином.

“Вони продовжують нападати на мене, тому що не приймають мене таким, який я є. Коли інший гравець робить ті ж помилки, його захищають, але не мене. Втім, це зробило мене тільки сильніше.

Я говорю про расизм. Хоча, звичайно, він не настільки очевидний і, швидше, прихований. Упевнений, будь я Свенссоном або Андерссоном, або блондином – вони б стали на мій захист, навіть якщо б я пограбував банк. Я, напевно, кращий шведський футболіст в історії. Ніхто не досягав того, що зробив я для шведського футболу. До мене ніхто більше двох разів не визнавався кращим гравцем року Швеції, я ж отримав 11 таких нагород. Я кращий”, – цитує Ібрагімовича  Sport Arena.

Раніше повідомлялося, що форвард може повернутися до збірної Швеції і зіграти на чемпіонаті світу-2018. Златан Ібрагімович зіграв 116 матчів і забив 62 голи за збірну Швеції і закінчив кар’єру в ній після чемпіонату Європи-2016.

 

Майкі Гарсія: Можливо, я перейду у легку вагу для бою з Ломаченком

Претендент на титул чемпіона світу у першій напівсередній вазі за версією IBF американський боксер Майкі Гарсія заявив, що готовий провести бій з українським боксером Василем Ломаченком, якщо українець перейде у легку вагову категорію – Укрінформ.

“Зараз я у першій напівсередній вазі і тут у мене немає цікавих пропозицій. Раніше був Кроуфорд, але він перейшов у напівсередню вагу. Можливо, ми спустимося до легкої ваги і проведемо бій з Ломаченком. Думаю, що до того моменту він уже буде у цій вазі. Якщо ні, то мені прийдеться підніматися до першої напівсередньої. Там є багато гучних імен”, – цитує Гарсію  XSPORT.

Раніше менеджер Гарсії (37-0, 30 КО) заявив, що не варто поспішати з організацією поєдинку проти Ломаченка (10-1, 8 КО), а його тренер вважає українця ще занадто малим для бою.

Віде інтерв’ю Гарсії:

Нагадаємо, що чемпіон світу за версією WBO у другій напівлегкій вазі Василь Ломаченко визнаний кращим боксером 2017 року за версією авторитетного журналу The Ring, а також HBO, Fightnews і Boxing News 24, і посів друге місце у рейтингах ESPN і BWAA.

 

Антициклон в Україні: синоптик сказала, коли посиляться морози

У середу, 10 січня, в Україні, крім Закарпаття, буде сухо й прохолодно. Надалі втримається холодна погода, 13-14 січня морози посиляться.

Про це повідомила у  Facebook  синоптик Наталя Діденко – Укрінформ.

“Карти прогностичні показують, що найближчої ночі морози сядуть у Скандинавії, Балтиці, Білорусі, Молдові, трохи в Румунії, ясно, що в Альпах, у гірських районах Піренеїв і в Україні. У нас ніч на 10 січня буде з морозами в межах 2-8 градусів, на Закарпатті та на півдні Криму +1+4 градуси”, – зазначила вона.

Завтра, за словами Діденко, вдень температура повітря в Україні становитиме 0+4 градуси, на Закарпатті +4+9 градусів, у Сумах, Харкові, Чернігові 0-3 морозу.

Антициклон визначатиме суху погоду, переважно ясну в більшості областей України. Трохи збільшиться хмарність у західних областях та на північному сході – Суми, Харків, але без істотних опадів.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 1 824

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua