Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 9 жовтня

Інформдень: 9 жовтня

Парламентська асамблея НАТО ухвалила в понеділок проект резолюції “Протистояти використанню інформації як зброї”, у якій ідеться про загрози Росії в інформаційній сфері поруч із загрозами “Ісламської держави”.

Про це повідомила на своїй сторінці у  Facebook  голова постійної делегації у ПА НАТО народний депутат України (БПП) Ірина Фріз – Укрінформ.

“ПА НАТО ухвалила проект резолюції “Протистояти використанню інформації як зброї”. В резолюції загрози в інформаційній сфері з боку  Росії  стоять поруч із загрозами з боку “Ісламської держави”, – написала вона.

Депутат також додала, що в резолюції країни Альянсу публічно визнають, що кампанія з дезінформації та підриву спрямована на послаблення та дестабілізацію євроатлантичного співтовариства.

За словами Фріз, уперше країни Альянсу публічно визнають, що кампанія з дезінформації спрямована на послаблення та дестабілізацію євроатлантичного співтовариства та його інтеграційних процесів. У проекті резолюції є заклик збільшити фінансування інституцій Альянсу та спільних установ в інформаційній сфері, зокрема Відділу публічної дипломатії НАТО та відповідних центрів компетенції (COE).

 

Парламентська асамблея (ПА) НАТО прийняла резолюцію “Зміцнення стабільності й безпеки в Чорноморському регіоні” з урахуванням поправки української делегації, що передбачає продовження стратегічного обговорення з Україною та Грузією питання чорноморської безпеки, а також подальшого посилення співпраці в рамках діяльності НАТО.

Про це на своїй сторінці у  Facebook  повідомила голова постійної делегації у ПА НАТО народний депутат України (“Блок Петра Порошенка”) Ірина Фріз – Укрінформ.

“На пленарному засіданні ПА НАТО в Бухаресті прийнято резолюцію “Зміцнення стабільності й безпеки в Чорноморському регіоні” з урахуванням поправки української делегації, що передбачає продовження стратегічного обговорення з Україною та Грузією питання чорноморської безпеки, а також подальшого посилення співпраці в рамках діяльності НАТО, що спрямована на зміцнення безпеки в регіоні та реалізації політичного рішення щодо наступних кроків до імплементації рішення Бухарестського саміту 2008 року”, – написала вона.

Фріз підкреслила, що ця резолюція  ПА НАТО створює підстави для початку обрання алгоритму щодо підготовки набуття  членства в НАТО.

“Резолюція ПА НАТО де-юре створює підстави для того, щоб ми приступили до обрання алгоритму щодо підготовки набуття членства в НАТО”, – зазначила вона.

Водночас вона підкреслила, що пріоритетом для України має бути впровадження реформ для досягнення відповідності стандартам і критеріям Альянсу. “Так, перед нами ще багато роботи. Але політична підтримка з боку наших партнерів сприяє таким змінам та відкриває двері для євроатлантичної інтеграції України”, – написала Фріз.

Як повідомлялося, Постійний комітет ПА НАТО задовольнив заявку України на проведення весняної сесії ПА НАТО в Києві в 2020 році.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на 63 річній сесії Парламентської асамблеї  НАТО  у Бухаресті заявив, що Україна і Грузія “рано чи пізно” можуть стати членами НАТО, але сьогодні треба зосередитися на проведенні реформ.

 

Парламентська асамблея Ради Європи остаточно включила до порядку денного осінньої сесії дебати щодо мовної статті закону України “Про освіту”.

Відповідну пропозицію бюро ПАРЄ підтримали при затвердженні порядку денного 100 депутатів, 22 були проти та 12 утрималися, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Дебати з питання “Новий український закон про освіту як головна перепона вивчення національними меншинами рідних мов” призначені на другу половину дня четверга, 12 жовтня.

Ініціаторами обговорення питання за терміновою процедурою виступили угорські та польські депутати.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 5 вересня ухвалила закон України “Про освіту”, який, зокрема, регулює питання використання української мови у сфері освіти. 25 вересня його підписав Президент Петро Порошенко.

У законі передбачено, що діти з нацменшин в Україні продовжуватимуть вивчати рідну мову, а з середньої школи починатимуть навчатися державною мовою. Якщо мова нацменшини належить до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї або кількох дисциплін.

Водночас у деяких країнах, які мають діаспору в Україні, висловили протест з приводу статті закону про навчання дітей із нацменшин українською мовою.

Уряд Угорщини, зокрема, заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон про освіту.

Міністерство закордонних справ України направило закон “Про освіту” на експертизу у Венеціанську комісію.

 

Глава делегації українського парламенту в ПАРЄ Володимир Ар’єв вважає, що рішення Бюро асамблеї щодо проведення термінових дебатів по Закону України “Про освіту” є політичним кроком.

Про це він повідомив у ефірі каналу “112-Україна”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Остаточне затвердження цих дебатів має відбутися в залі (ПАРЄ- ред). Це рішення Бюро. Бюро розділилося рівно навпіл. Дебати щодо України були призначені з перевагою в один голос. Я вважаю, що це дуже політичний крок, це помста українській делегації за те, що вона проявляла дуже активну позицію в питанні звільнення Аграмунта”, – сказав Ар’єв.

У цьому контексті він уточнив, що за дебати проголосували майже всі представники Групи Європейської народної партії, румуни, угорці, також іспанці.

Як повідомлялося, Бюро ПАРЄ в понеділок ухвалило рішення, що Парламентська Асамблея Ради Європи на осінній сесії має провести термінові дебати щодо статті 7 українського закону “Про  освіту“, підтвердивши запит угорців та деяких інших депутатів.

 

Комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) з питань культури визначив естонського депутата Андреаса Херкеля доповідачем, який готуватиме проект резолюції щодо мовної норми закону України “Про освіту”.

Про це повідомляє  “Європейська правда” – Укрінформ.

“До вечора вівторка Херкель має представити проект резолюції”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що це рішення на користь України, оскільки Херкель розуміється на функціонуванні держави з наявністю мовних меншин, не має сентиментів щодо Угорщини (яка висловлює ключові зауваження до України з цього приводу) і раніше висловлював політичну підтримку Україні.

Натомість кандидатура австрійця Стефана Шеннаха, якого підтримували угорські депутати, була відхилена.

Як повідомлялося, Парламентська асамблея Ради Європи 12 жовтня проведе термінові дебати щодо мовної статті нового  закону  України “Про освіту”.

Верховна Рада 5 вересня ухвалила закон “Про освіту”, який, зокрема, регулює питання використання української мови у сфері освіти. 25 вересня його підписав Президент Петро Порошенко.

У законі передбачено, що діти з нацменшин в Україні продовжуватимуть вивчати рідну мову, а з середньої школи починатимуть навчатися державною мовою. Якщо мова нацменшини належить до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї або кількох дисциплін.

Водночас у деяких країнах, які мають діаспору в Україні, висловили протест з приводу статті закону про навчання дітей із нацменшин українською мовою.

Уряд Угорщини, зокрема, заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон про освіту.

Міністерство закордонних справ України направило закон “Про освіту” на експертизу у Венеціанську комісію.

 

Заступник Голови постійної делегації України в ПАРЄ Георгій Логвинський наголосив, що під час дебатів у асамблеї щодо українського Закону “Про освіту” необхідно знайти порозуміння.

Про це він сказав в ефірі каналу “112 Україна”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Українська делегація домовилася, що ми не плануємо і не будемо порушувати жодний нормативний документ, міжнародний акт, ми тільки захищаємо власні інтереси. Тому наше питання  – тільки знайти порозуміння і компроміс. Я не бачу нічого поганого, що буде лунати питання України, цього закону (про освіту – ред.). Ми зможемо знайти порозуміння, я в цьому впевнений”, – сказав він.

Як повідомлялося, Парламентська асамблея Ради Європи 12 жовтня проведе термінові дебати щодо мовної статті нового Закону України “Про освіту”.

 

Форум з державних комунікацій #Єдинийголос дав потужний поштовх до вдосконалення роботи комунікаційників.

Про це написав радник Прем’єр-міністра України Дмитро Столярчук  в Facebook – Укрінформ.

“Звісно ми не змінимо державні комунікації в один день, але ми бачимо по наших слухачах з усіх гілок влади, що Форум дав потужний поштовх до вдосконалення роботи комунікаційників. Їхнє розуміння роботи вийшло на новий рівень”, –  зазначив Столярчук, розповідаючи про перебіг Форуму #Єдинийголос, який зібрав близько 200 фахівців сфери державних комунікацій.

За його словами, на створеній командою Стратегії #Єдинийголос платформі зустрілися представники усієї урядової вертикалі – від керівника комунікації місцевого органу влади і аж – до  Прем’єр-міністра  України.

“Кращі представники комунікаційних структур Великої Британії, країн Європейського Союзу, міжнародних організацій допомогли нам протягом двох днів проговорити і практично пропрацювати майже всі аспекти урядових комунікацій”, –  наголосив Столярчук.

Він зазначив, що платформа #Єдинийголос перетворилася на майданчик зустрічі державних комунікаційників з журналістами.

“За ці два дні ми вислухали багатьох провідних медійників України, які відверто розказали про те, якою бачать взаємодію з прес-службами – кожен зі свого боку. Це було дуже корисно, і я думаю, що з часом будемо розвивати і цю складову Стратегії, адже взаєморозуміння між прес-службами й журналістами дозволить у підсумку краще доносити зміст державних рішень”, – вважає радник Прем’єр-міністра.

Столярчук висловив подяку всім, хто створив унікальну творчу атмосферу, відвідав захід, команді #Єдинийголос.

Як повідомляв Укрінформ, 6-7 жовтня в Києві проходив ІІ Форум з урядових комунікацій, присвячений першій річниці роботи стратегії “Єдиний голос”. У ньому взяли  участь фахівці з комунікацій з усієї країни, керівники прес-служб і управлінь держорганів зі взаємодії з громадськістю та ЗМІ, також виступив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

На Форум запросили 25 кращих професіоналів з питань побудови комунікаційних структур і систем, а також цифрових, антикризових комунікацій, брендингу та медіа з Європейського Союзу, Великобританії, НАТО, вітчизняних фахівців, зокрема, керівника Офісу урядових комунікацій Великобританії Алекса Айкена.

 

Національне агентство з питань запобігання корупції у другому кварталі поточного року отримало звіти про майно, доходи, витрати і зобов’язання від 276 партій.

Про це під час круглого столу в Укрінформі “Проблеми та перспективи реалізації реформи політичних фінансів” сказала голова НАЗК Наталія Корчак, повідомляє кореспондент агентства.

“Нещодавно ми затвердили результати перевірок фінансової звітності уже за другий квартал 2017 року… Коли ми вперше перевіряли, 195 партій здали звіти. На сьогоднішній день – це 276 партій”, – повідомила вона.

При цьому Корчак зазначила необхідність ревізії партій. “Потрібно, можливо, провести ревізію тих партій, які не подають звіти, і ми, на жаль, від Міністерства юстиції не можемо отримати інформацію з реєстрів про деякі політичні партії”, – сказала Корчак.

При цьому вона також зазначила необхідність унормування кількості діючих в Україні партій.

“Тут також, можливо, слід унормувати і кількість таких партій з тим, щоб, якщо ми говоримо про політичні партії, які реалізують політичну волю виборця. Фактично партія реалізує інтереси електорату. Фінансування політичних партій і фінансова звітність – це той елемент, який дає можливість громадянину контролювати діяльність політика, якому той же самий громадянин повірив”, – підкреслила голова  НАЗК.

Вона також додала, що політичні партії повинні здійснювати відповідну політичну діяльність, “а не залишились лише на папері, і про них згадували під час відповідних виборів”.

 

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак сподівається на розробку і внесення змін в законодавство щодо фінансування політичних партій вже цього року за участю партій, Верховної Ради, Міністерства фінансів і Рахункової палати.

Про це вона сказала під час круглого столу в Укрінформі “Проблеми та перспективи реалізації реформи політичних фінансів”, повідомляє кореспондент агентства.

“Ініціатива щодо внесення змін – це наша спільна справа. І я так думаю, що при допомозі профільного комітету ми все ж таки цю справу доведемо до логічного завершення. І, на моє переконанння, це було б добре зробити ще й цього року”, – зазначила  Корчак.

За її словами, якщо цей обов’язок буде покладено лише на Нацагентство, то це свідчитиме про “упереджене ставлення”. “Треба надати певну допомогу в частині того, щоб не Національне агентство формувало правило гри. Бо це тоді буде упереджене ставлення. Ми все ж таки орган, який здійснює контроль, а ефективно здійснити контроль можливо лише за умови, коли є чіткі правила поведінки”, – зазначила високопосадовець.

Зокрема Корчак додала, що  НАЗК  ініціюватиме внесення змін в законодавство щодо зупинення державного фінансування діяльності партій.

“При напрацюванні відповідних законодавчих змін ми будемо пропонувати звертати увагу, що потрібно чітко прописати правила і підстави для припинення і зупинення державного фінансування”, – сказала Корчак. Вона підкреслила, що, аналізуючи діючі положення законодавства, є підстави стверджувати їх “розмитість”.

“Але ж ми будемо приймати рішення, і це рішення буде предметом оскарження. І ми розуміємо ті всі наслідки складної судової тяганини”, – зазначила Корчак.

 

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак підтримує перехід на електронну форму звітності партій про доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

Про це вона сказала під час круглого  столу в Укрінформі “Проблеми та перспективи реалізації реформи політичних фінансів”, повідомляє кореспондент агентства.

“Ми зробимо все для того, щоб все ж таки звіти політичних партій, в першу чергу, були адаптовані за формою паперовою і стосовно цього вже проведена була робота. Ну і все ж таки, щоб у майбутньому ми мали можливість перейти на електронну форму звітності”, – зазначила  Корчак.

Водночас вона наголосила на необхідності інтегрування реєстрів і програмного забезпечення  Центральної виборчої комісії із програмним забезпеченням НАЗК. “Коли мова йде про електронну форму звітності – це добре, але коли ми говоримо про електронну форму звітності і на виборах – це не зовсім зручно. Тут треба реєстри і те програмне забезпечення, яке є в ЦВК, інтегрувати уже з відповідним нашим, щоб у нас була єдина картинка у всіх”, – наголосила голова НАЗК.

Вона не виключила, що в цьому питанні необхідне сприяння представників партій у Верховній Раді для виділення фінансування.

“Можливо, нам доведеться просити допомогу у партій, представників у Верховній Раді для того, щоб нам надали відповідне фінансування на забезпечення програмного продукту. Тому що я розумію, що донори є занепокоєні, наприклад, реєстрами, які ведуться в нас, той самий реєстр електронних декларацій”, – підкреслила Корчак.

 

Співпраця польських суб’єктів господарювання, зокрема імпорт товарів, що походять з території України, яку контролюють сепаратисти, повинен відбуватися відповідно до українського законодавства.

Про це йдеться у листі-відповіді посольства Польщі в Україні кореспонденту Укрінформу з приводу статті у виданні Dziennik Gazeta Prawna про напівлегальне постачання антрациту з ОРДЛО до Польщі.

“Щодо останніх публікацій про імпорт  антрациту  зі сходу України МЗС Республіки Польща насамперед наголошує, що Польща незмінно стоїть на позиціях поваги до територіальної цілісності України та не визнає сепаратистських “народних республік” в Донецькій і Луганській областях. Кожний вид діяльності, співпраці з особами й суб’єктами на названих територіях має відбуватися за згодою та з відома української держави, тому будь-які форми співпраці польських суб’єктів господарювання, в тому числі імпорт товарів, що походять з території, яку контролюють сепаратисти, повинен відбуватися відповідно до українського законодавства”, – йдеться у листі.

У посольстві наголосили, що своїми діями Польща багато разів доводила, що є найнадійнішим прихильником України в Європейському Союзі. Багато разів Польща голосувала за накладення санкцій на Росію, яка незаконно анексувала частину території України. “Одночасно зі свого боку ми серйозно сприймаємо усі повідомлення стосовно нелегальної торгівлі товарами, які походять з територій, тимчасово не контрольованих українською владою”, – наголошуються у повідомленні.

У посольстві нагадали, що в 2014 році Євросоюз через анексію Росією Криму та активну участь РФ у конфлікті на Донбасі ввів санкції, які охоплюють: персональні обмеження (заборона в’їзду), фінансові (замороження фондів, інвестиційні обмеження) та обмеження обігу товарів (ввезення і вивезення). Режим міжнародних санкцій у зазначеному обсязі регулюється окремими розпорядженнями Ради ЄС. Різні розпорядження стосуються України, Криму і Севастополя та Російської Федерації й напряму застосовуються всіма державами-членами ЄС.

У посольстві підкреслили, що обмеження поширюються на осіб, відповідальних за привласнення українських державних коштів або порушення прав людини в Україні, а також відповідальних за дії, спрямовані проти територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України, таким чином вони охоплюють осіб і фірми самопроголошених “республік” з Донбасу. Перелік суб’єктів господарювання, на які поширюються обмеження, охоплює понад 200 фізичних і юридичних осіб, зокрема осіб, які є депутатами Державної думи РФ від Криму і Севастополя, а також особи і фірми самопроголошених “республік” з Донбасу.

У посольстві також наголосили, що Міністерство закордонних справ Польщі не є компетентним у сфері низки питань, порушених в статті видання Dziennik Gazeta Prawna на тему імпорту до Польщі антрациту зі сходу України.

“З метою одержання повної інформації пропонуємо звертатися до польського Міністерства розвитку, Міністерства енергетики та Національної податкової адміністрації”, – зазначається у листі.

Як інформувало агентство, у статті в польській газеті зазначається, що прибутки від напівлегального постачання антрациту з ОРДЛО отримує, зокрема, так званий лідер терористичної організації “ЛНР” Ігор Плотницький.

Перебуваючи 4 жовтня у Варшаві, міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик висловив сподівання, що польська влада відреагує на цю ситуацію, оскільки постачання вугілля з ОРДЛО виглядає “не по-партнерськи” по відношенню до України.

 

Порошенко уволил заместителя главы Службы внешней разведки Украины

Петр Порошенко уволил заместителя председателя Службы внешней разведки Украины Павла Пашковского. Об этом говорится в указе №312/2017 на сайте президента.

“Освободить Пашковского Павла Николаевича с должности заместителя председателя Службы внешней разведки Украины”, – говорится в документе.

Пашковский занимал должность с 20 марта 2014 года.

Ранее Петр Порошенко подписал указ о назначении главой Службы внешней разведки Украины Егора Божка и представил коллективу нового руководителя.

С июня 2015 года Егор Божок исполнял обязанности главы Миссии Украины при НАТО.

Напомним, что Петр Порошенко ранее подписал Указ №310/2017, которым ввел в действие решение СНБО от 13 сентября 2017 года “О Концепции обеспечения контрразведывательного режима в Украине”.

Как сообщала “Страна”, представители Службы внешней разведки Украины объявили тендер на закупку 2 люксовых авто Toyota Land Cruiser 150 Prado. Также разведчики согласны на “эквивалент” японского внедорожника. Общая сумма тендера за 2 машины – 3,5 миллиона гривен.

 

Міністерство закордонних справ підтвердило загибель одного громадянина України внаслідок катастрофи літака Ан-12 в Конго.

Про це у своєму  Twitter  написала речниця МЗС Мар’яна Беца – укрінформ.

“ДР Конго офіційно підтвердила загибель 1 українського громадянина внаслідок катастрофи Ан-12 в Конго. Співчуття рідним. Вирішуємо питання репатріації”, – зазначила вона.

Раніше повідомлялося, що 30 вересня в Конго  розбився  військовий літак. Загинули всі, хто був на борту. Місцеві ЗМІ також повідомляли, що троє загиблих могли бути українцями. Попередня причина аварії – технічні проблеми.

За інформацією Actualite.cd, вантажний літак летів із Бунії з трьома українськими членами екіпажу та п’ятьма солдатами.

 

Генпрокурор Юрій Луценко та заступник столичного прокурора Павло Кононенко на прес-конференції у понеділок розкрили деталі підготовки вбивства екс-депутата Держдуми РФ Дниса Вороненкова на замовлення російського “злодія в законі” Володимира Тюріна.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

На думку слідчих, організаторами убивства були Володимир Тюрін, Юрій Василенко та Олександр Лось, безпосередніми виконавцями – Ярослав Левенець, Ярослав Тарасенко і кілер Павло Паршов, якого застрелив охоронець Вороненкова.

За версією слідства, Тюрін (який вісім років тому був цивільним чоловіком дружини Вороненкова Марії Максакової), використовуючи зв’язки в кримінальному світі України, залучив до виконання злочину свого давнього товариша по криміналу Василенка. Отримавши завдання, той прибуває до України, де залучає свого товариша Лося. Разом вони приїжджають до Києва і починають підшукувати виконавців з-посеред учасників АТО.

При цьому Лось, який раніше перебував під слідством у Дніпропетровській області і  утримувався в СІЗО в одній камері з Левенцем, залучає його до цього злочину. У свою чергу  Левенець приводить Паршова і Тарасенка.

За словами правоохоронців, вони мають докази того, що Василенко разом із Лосем винайняли 3 квартири у Києві, причому одну – в тому будинку на бульварі Тараса Шевченка, де проживав Вороненков.

Слідство також з`ясувало, що 4 березня до Василенка з Росії приїжджав громадянин РФ, який передав автомобіль “Деу Ланос” із дорученням на неіснуючу особу з неіснуючою адресою у Києві.

Уже 9 березня Левенець залишає у камері схову на автовокзалі зброю, яку пізніше вилучила поліція.

14 березня Василенко орендує авто “Тойота Ленд Крузер”, щоб стежити за Вороненковим у дворі, де той проживав.

20 березня в Україну прибув громадянин РФ Дмитро Володимирович Тюрін, син “злодія в законі” Тюріна, який привіз частину грошей.

Того ж дня Левенець орендував квартиру на вулиці Трьохсвятительській. А 22 березня в невстановленої особи він придбав пістолет ТТ.

У день убивства, 23 березня, о 06:45 на центральному автовокзалі Києва Левенець зустрів Тарасенка – водія. Після цього він вирушив на вул. Трьохсвятительську. Левенець проводить кілера Паршова до піцерії, де їх чекає Тарасенко. Далі Левенець повертається на вулицю Трьохсвятительську та приблизно об 11:15 сідає в метро на станції “Хрещатик” і їде до поліції Солом’янського району, створюючи собі алібі.

У цей час Лось із авто стежить за Вороненковим, який виходить з будинку і сідає в машину. Лось по рації сповіщає Тарасенка та Паршова, які їдуть за Вороненковим.

Об 11:27 до готелю “Прем`єр-Палас” під’їжджає автомобіль, з якого виходить Паршов і наздоганяє Вороненкова. Кілер гукнув жертву, Вороненков обертається – і в цей час Паршов стріляє у нього та охоронця.

Поранений охоронець прицільно розстріляв кілера, у якого влучили 8 куль. Згодом обох “швидка” забрала до лікарні, де Паршов помер.

Після вбивства інші учасники злочинної групи зустрілися в ресторані біля Києво-Печерської лаври, після чого роз’їхалися. Тарасенко на “Ланосі” поїхав у Павлоград, де передав авто на розборку (під час обшуку в Павлораді було знайдено частини автомобіля).

За результатом слідства прокуратура повідомила про підозру в організації вбивства Вороненкова Володимиру Тюріну, Юрію Василенку та Олександрові Лосю.

Водночас про підозру у вбивстві повідомлено Ярославу Тарасенку і Ярославу Левенцю.

Прокуратура оголосила у міжнародний розшук Тюріна, Василенка і Левенця. Інші учасники злочину – Тарасенко і Лось – затримані і перебувають у СІЗО. Невдовзі прокуратура направить до Шевченківського райсуду столиці обвинувальні акти щодо них.

Водночас ті підозрювані, котрі перебувають на волі, оголошені в міжнародний розшук. ГПУ проситиме РФ екстрадувати Тюріна та Василенка, а у разі відмови – засудить заочно, повідомив генпрокурор Юрій Луценко.

Як повідомляв Укрінформ, 23 березня 2017 року біля готелю “Прем’єр Палас” у центрі Києва розстріляли екс-депутата Держдуми Росії Дениса Вороненкова, який отримав українське громадянство. Вороненков у грудні 2016 року разом зі своєю дружиною, також колишнім депутатом Держдуми, Марією Максаковою переїхав в Україну, де дав свідчення у справі про державну зраду стосовно колишнього президента Віктора Януковича.

Вбивцею Вороненкова виявився уродженець Севастополя Павло Паршов, який пройшов підготовку в школі для диверсантів у РФ, а потім поступив на службу в Нацгвардію України. Він був поранений охоронцем Вороненкова і помер у лікарні.

 

Висновки ГПУ стосовно того, що замовником вбивства екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова був Володимир Тюрін, стали шоком для Марії Максаковою – вдови загиблого і колишньої цивільної дружини Тюріна.

Про це заявив у понеділок на брифінгу екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“З самого початку, коли ця версія розглядалася, Маша /Максакова – ред./ вважала її абсолютно неймовірною. Тому що вона з ним /Тюріним/ спілкується, він батько двох її дітей, і ці діти живуть з ним. І для неї ці висновки, які були зроблені, – це шок і особиста трагедія”, – сказав Пономарьов.

Він повідомив, що у них з вдовою  Вороненкова  “загальна позиція: ми довіряємо результатами цього розслідування і вважаємо, що слідство дійсно докопалось до правди”. Він зазначив, що ГПУ могла назвати винними спецслужби РФ і відкинути всі інші версії.

“Тим не менш, всі вони були розглянуті, і була встановлена істина, за що я хочу зробити комплімент”, – сказав Пономарьов.

Колишній депутат Держдуми відзначив, що зараз у РФ буде складний вибір: “Видати Тюріна, тим більше що РФ має таку можливість, так як він громадянин Казахстану і отримав російське громадянство набагато пізніше, … або РФ відмовиться його видавати і тим самим підпишеться в тому, що це був політичний інтерес”.

При цьому Пономарьов підкреслив, що у нього немає сумнівів в тому, що за вбивством стоїть “російська правоохоронна машина спецслужб”.

Як повідомляв Укрінформ, 23 березня 2017 року біля готелю “Прем’єр Палас” у центрі Києва розстріляли екс-депутата Держдуми Росії Дениса Вороненкова, який отримав українське громадянство. Вороненков в грудні 2016 року разом зі своєю дружиною, також колишнім депутатом Держдуми Марією Максаковою, переїхав в Україну, де дав свідчення у справі про державну зраду щодо колишнього президента Віктора Януковича.

Вбивцею Вороненкова виявився уродженець Севастополя, який пройшов підготовку у школі для диверсантів в РФ, а потім поступив на службу в Нацгвардію України Павло Паршов. Він був поранений охоронцем Вороненкова і помер в лікарні.

 

Генпрокуратура звертатиметься до правоохоронних органів Російської Федерації  з проханням про екстрадицію громадянина РФ Володимира Тюріна, який підозрюється в організації вбивства екс-депутата Держдуми Дениса Вороненкова.

Про це повідомив під час прес-конференції Юрій Луценко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Тюріну повідомлено про підозру. Відтак проводитиметься досудове слідство, за результатами якого ми будемо звертатися за екстрадицією», – сказав він.

За словами Луценка, не виключено, що  у випадку відмови екстрадиції Тюріна його буде засуджено заочно на території України.

Як раніше повідомляв Укрінформ, на прес-конференції у понеділок генпрокурор Юрій Луценко заявив, що замовником убивства екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова був колишній цивільний чоловік його дружини Марії Максакової – кримінальний авторитет Володимир Тюрін.

За словами Луценка, Тюрін замовив цей злочин в обмін на преференції з боку російських спецслужб для кримінальних угруповань.

Тюрін відомий як лідер одного із злочинних угруповань в РФ,  раніше він був судимий за згвалтування, крадіжки. Тюрін мав і особистий мотив – вісім років тому він був цивільним чоловіком Марії Максакової, дружини Вороненкова.

 

Вдова екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова Марія Максакова вважає, що у її колишнього цивільного чоловіка Володимира Тюріна не було достатньо підстав для вбивства Вороненкова.

Про це вона сказала в ефірі телеканалу  “112 Україна” – Укрінформ.

“Що стосується Тюріна та його особистого мотиву. Він у нього був, але недостатній для того, щоб виконувати такі зухвалі дії на території іншої держави. Так, він ненавидів моє особисте життя, будь-яке, і, безумовно, Денис, якого він не те що нігтя не вартий, а який з ним розмовляти не хотів… так, зрідка, з приводу дітей, – звичайно, він його дратував страшенно. Цього заперечувати не можна. Просто цей мотив недостатній для того, щоб вбивати. Він просто йому був дискомфортний, але він би нічого не став робити”, – переконана Максакова.

Вона також заявила, що висновки слідства, оприлюднені на сьогоднішній прес-конференції, не стали для неї сюрпризом.

“Я з цією пекельною інформацією для себе живу вже останні 4 місяці. Я вважаю, що українське слідство продемонструвало просто видатні результати, оскільки залишається тільки гадати, скільки зусиль робилося злочинцями, щоб замести сліди або завадити слідству, а може, навіть піти на якісь додаткові хитрощі”, – додала вдова Вороненкова.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко повідомив про завершення розслідування вбивства екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова, який прийняв громадянство України. Слідством встановлено причетність до скоєння злочину п’яти осіб: один із них помер, двох затримали, ще двох розшукують. Замовником злочину Луценко назвав колишнього цивільного чоловіка Максакової Володимира Тюріна. Йому вже повідомлено про підозру у рамках ряду статей Кримінального кодексу, і ГПУ проситиме про екстрадицію Тюріна, а також не виключає оголошення його у міжнародний розшук та заочне засудження.

Як відомо, 23 березня 2017 року біля готелю “Прем’єр Палас” у центрі Києва розстріляли екс-депутата Держдуми Росії Дениса Вороненкова. Він у грудні 2016 року разом зі своєю дружиною Марією Максаковою, також колишнім депутатом Держдуми, переїхав в Україну, прийнявши українське громадянство.

Вороненков дав свідчення у справі про державну зраду щодо колишнього президента Віктора Януковича.

 

Колишній цивільний чоловік російської оперної співачки Марії Максакової Володимир Тюрін заявив, що не має відношення до вбивства її чоловіка, екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова.

Про це сказав  “Інтерфаксу”  адвокат Сергій Бєляк, який раніше представляв інтереси Тюріна – Укрінформ.

“Тюрін до цього злочину (вбивства Вороненкова – ред.) не має ніякого відношення, а звинувачення на свою адресу вважає маячнею”, – сказав адвокат.

Захисник уточнив, що Тюрін ніколи не мав жодних справ або суперечок з Вороненковим, якого він практично і не знав, і не перешкоджав його відносинам зі своєю колишньою цивільною дружиною Марією Максаковою.

За його словами, Тюрін в даний час проживає разом зі своїми дітьми в Росії.

Раніше в понеділок Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що Тюріну повідомлено про підозру в організації вбивства Вороненкова. Він зазначив, що до Росії буде направлений запит про його екстрадицію. При цьому Генпрокурор не виключив можливості оголошення в міжнародний розшук, а також процедури спеціального заочного засудження, якщо в екстрадиції буде відмовлено.

Як повідомляв Укрінформ, 23 березня 2017 року біля готелю “Прем’єр Палас” в центрі Києва розстріляли екс-депутата Держдуми Росії Дениса Вороненкова, який отримав українське громадянство. Вороненков у грудні в 2016 році разом зі своєю дружиною, також колишнім депутатом Держдуми Марією Максаковою переїхав до України, де дав свідчення у справі про державну зраду щодо колишнього президента Віктора Януковича.

На думку слідчих, організаторами вбивства були Володимир Тюрін, Юрій Василенко та Олександр Лось, безпосередніми виконавцями – Ярослав Левенець, Ярослав Тарасенко і кілер Павло Паршов, якого застрелив охоронець Вороненкова

 

Росія може видати українській владі замовника вбивства екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова Володимира Тюріна.

Таку версію озвучив колишній депутат російської Держдуми Ілля Пономарьов в ефірі телеканалу  “112 Україна” – Укрінформ.

На думку Пономарьова, у російської сторони є підстави для екстрадиції Тюріна, а у тому випадку, якщо цього не станеться, російські правоохоронці повинні затримати його.

“Будуть спрямовані ці матеріали до Росії відносно того, щоб була видача. З точки зору Тюріна, вони можуть провести цю видачу, оскільки він громадянин Казахстану, його російське громадянство – друге, це не основне його громадянство. В принципі у цій ситуації видача можлива. Але навіть якщо вони не проводитимуть видачу на підставі цих матеріалів, його відразу ж повинні затримати і почати проводити розслідування з приводу вбивства”, – заявив Пономарьов.

Як раніше повідомлялося, генпрокурор Юрій Луценко заявив про завершення розслідування вбивства екс-депутата Держдуми Дениса Вороненкова. Справу передадуть до суду. Слідство підозрює у скоєнні злочину 5 осіб: двоє вже затримані, ще двоє – у розшуку і один загинув (який стріляв у екс-депутата в Києві). Замовником вбивства у ГПУ називають колишнього цивільного чоловіка дружини Вороненкова Марії Максакової Володимира Тюріна. Він наразі не виключає заочний процес відносно замовника, а також оголошення його в міжнародний розшук.

Екс-депутат Держдуми РФ  Денис Вороненков  був застрелений 23 березня в центрі Києва на вул. Пушкінській. Охоронець екс-депутата поранив нападника, проте сам отримав поранення. Стрілка госпіталізували, медики намагалися врятувати йому життя, проте він помер у лікарні.

 

Мін’юст Росії попередив “Радіо Свобода” і його проекти, канал “Настоящее время” і сайт “Idel.Реалии”, що роботу в РФ можуть обмежити, оскільки “діяльність може бути кваліфікована як діяльність іноземного агента“.

Про це повідомляє канал  “Настоящее время – Укрінформ”.

Зазначається, що відповідний лист з попередженням було підписано директором департаменту російського Мін’юсту у справах некомерційних організацій Володимиром Титовим.

У документі зазначено, що рішення про обмеження роботи на території Росії “Радіо Свобода” і каналу “Настоящее время” може бути прийняте на підставі закону “Про засоби масової інформації”, в якому передбачена можливість обмеження роботи кореспондентів ЗМІ тих держав, де введено обмеження на роботу співробітників російських ЗМІ.

Наголошується, що в Мін’юсті телефоном підтвердили достовірність листа і пожартували, що паперова копія прийде в редакцію “місяця за два”.

 

Велика Британія може функціонувати як незалежна торгова держава після Brexit, навіть якщо не буде досягнуто торговельної угоди з Брюсселем.

Про це заявила прем’єр-міністр Британії Тереза Мей, виступаючи в Палаті громад британського парламенту, повідомляє  BBC – Укрінформ.

Мей відзначила “реальний і відчутний прогрес” у переговорах щодо Brexit. Однак вона наголосила, що країна повинна бути готова до “будь-якого сценарію” розвитку подій.

Прем’єр повторила свій заклик про “нове, глибоке та особливе партнерство між суверенною Великою Британією і сильним та успішним Європейським Союзом”.

“Досягнення цього партнерства потребує лідерства і гнучкості не тільки від нас, але і від наших друзів, 27 країн ЄС”, – наголосила вона.

У своїй заяві  Мей  відхилила існуючі моделі економічного співробітництва, такі як членство в Європейській економічній зоні та “канадську модель”, закликавши замість цього до “креативного” рішення, яке було б “унікальним” для Великої Британії.

Раніше повідомлялося, що переговірник по Brexit в Євросоюзі Мішель Барньє та його британський колега Девід Девіс розпочинають п’ятий раунд дискусій про вихід Британії з ЄС (Brexit) – останній перед самітом європейських лідерів, які зберуться 19 жовтня, щоб вирішити, чи переходити до торгової частини переговорів.

 

Туреччина вдається до різних заходів з метою звільнення кримських татар, які наразі ув’язнені в російських тюрмах, і з часом результат цих зусиль буде.

У цьому запевнив Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час спільної з Президентом Петром Порошенком прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми зараз намагаємося вжити будь-яких заходів стосовно наших братів-кримських татар, які перебувають в ув’язненні. Я думаю, з часом ми отримаємо результат цих зусиль. Ми слідкуємо за цією ситуацією. І позиція Туреччини стосовно Криму взагалі в цих питаннях як на національному, так і на міжнародному рівні відома”, – зазначив Ердоган.

Водночас глава Української держави зауважив, що на переговорах президентів України і Туреччини тема деокупації Криму і захисту прав кримськотатарського народу, який знаходиться під утиском окупаційної влади, була однією з ключових.

За його словами, було обговорено також і координацію дій зі звільнення  Ахтема Чийгоза, Ільмі Умерова та інших представників Меджлісу, які зараз, “не скоївши жодного злочину, крім того, що вони є кримськими татарами й українцями”, є політичними заручниками і знаходяться у в’язницях РФ.

 

Туреччина буде діяти у своїх відносинах зі США на принципах взаємності.

Про це заявив журналістам президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган після завершення засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною та Туреччиною, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Нам дуже сумно від того, що посольство в Анкарі прийняло таке рішення (тимчасово зупинили обробку запитів на отримання віз – ред.) і застосовує його. Наші працівники МЗС для вирішення цього питання намагалися звернутися до своїх контрпартнерів. І я хочу їм сказати виключно наступне: Туреччина — це правова держава. Ми не якесь там плем’я. І не якась племінна держава. І який би не був оприлюднений ними текст, обов’язково негайно на принципах взаємності схожий текст буде оприлюднений і застосований до них”, – сказав  Ердоган, відповідаючи на питання щодо візового конфлікту з США.

Як повідомлялося, представництва США в Туреччині тимчасово зупинили обробку запитів на отримання віз. Як зазначається, підставою для такого заходу названі “недавні події”, які змушують уряд США засумніватися в безпеці свого персоналу в Туреччині. При цьому введене обмеження торкнеться туристів і бізнесменів, але не поширюється на еміграційні запити.

У відповідь посольство Туреччини в США призупинило видачу неімміграційних віз громадянам Америки.

Турецьке інформагентство Аnadolu повідомляє, що радник посольства США в Анкарі Філіп Коснетт у понеділок, 9 жовтня, був викликаний в МЗС Туреччини “з питання перегляду рішення” щодо призупинення видачі американських віз громадянам Туреччини.

 

Президент Турецької Республіки Реджеп Таїп Ердоган заявив, що стосунки Туреччини та України розвиваються та поглиблюються з кожним днем.

Про це Ердоган сказав після зустрічі з Президентом України Петром Порошенком під час спільного брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Стосунки з нашим другом, сусідом та стратегічним партнером Україною з кожним днем розвиваються та поглиблюються. Цього року ми відсвяткували 25 річницю встановлення дипломатичних стосунків між нашими країнами. За чверть століття склались фундаментальні елементи наших стосунків – дружба, солідарніcть та співробітництво”, – сказав він.

Президент  Туреччини додав, що Україна є ключовою країною “в справі стабільності безпеки та миру нашого регіону”.

“Тому ми підійшли до наших двосторонніх стосунків саме зі стратегічних позицій. Ще у 2003 році ми оголосили країну однією з пріоритетних країн-партнерів. У 2011 році, створивши стратегічну раду, ми вивели наші стосунки на найвищий рівень. Після набуття чинності у 2012 році угоди про безвізовий режим, цього року ми розпочали практику подорожей наших громадян за національними ІD-картками”, – додав Ердоган.

Він також сказав, що щасливий знову побувати в Україні. “Засідання стратегічної ради високого рівня проводиться вже вшосте. Я щасливий знову відвідати Україну з нагоди проведення такого засідання протягом останніх двох років”, – повідомив Президент Туреччини.

 

Туреччина підтримує територіальну цілісність України включно з Кримом і не визнає його анексії.

Про це сказав Президент Турецької Республіки Реджеп Таїп Ердоган після зустрічі з Президентом України Петром Порошенком під час спільного брифінгу, повідомляє корреспондент Укрінформу.

«Сьогодні як на переговорах тет-а-тет, так і між делегаціями ми мали можливість грунтовно розглянути наші відносини. Зокрема, ми обговорили міжнародні та регіональні питання що, стосується наших країн, в тому числі і питання безпеки Чорноморського регіону… Я ще раз запевнив пана Порошенка, що Туречина продовжуватиме підтримувати суверенітет України, її територіальну цілісність, включно з  Кримом, та політичну консультованість», – сказав Президент Туреччини.

Ердоган наголосив, що з Порошенком домовились діяти скоординовано, проводячи консультації один з одним.

Також Ердоган зауважив, що Туреччина не визнала і не визнає анексію Криму.

«Ми дуже задоволені підтримкою, яку надає Україна кримським татарам, що довели вірність своїй країні. Ми продовжуватимемо пильно слідкувати за станом наших братів і підтримувати це питання на міжнародному порядку денному», – сказав Президент Туреччини.

 

Президент України Петро Порошенко та Президент Турецької Республіки Реджеп Таїп Ердоган за результатами 6-го засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною і Турецькою Республікою підписали спільну заяву.

Про це повідомляє  прес-служба  Президента України – Укрінформ.

«Сьогоднішні наші домовленості, безумовно, будуть сприяти підвищенню і нарощенню масштабів співпраці», – підкреслив Порошенко на прес-конференції за підсумками засідання Стратегічної ради високого рівня.

Глава держави також зазначив, що підписана двостороння угода про захист інвестицій та зміни, які були внесені в угоду про уникнення подвійного оподаткування, нададуть додаткового поштовху двосторонній взаємодії.

Українська та турецька сторони також підписали План дій щодо розвитку двосторонніх відносин між Україною та Туреччиною на 2017-2019 рр.

За підсумками Стратегічної ради був підписаний Меморандум про співробітництво між Дипломатичною академією України при МЗС України та Дипломатичною академією Турецької Республіки. Документ засвідчує готовність двох навчальних закладів до розвитку співпраці в освітній сфері, сприяє обміну науковим досвідом та розвитку навчальних програм між Дипломатичною академією України при МЗС України та Дипломатичною академією Турецької Республіки при МЗС.

Також була підписана Угода між урядом України та урядом Турецької Республіки про внесення змін до Угоди про взаємне сприяння та захист інвестицій між урядом України та урядом Турецької Республіки. Документ визначає порядок сприяння залученню взаємних  інвестиції  з Туреччини до України та з України до Туреччини, визначає механізм їх взаємного захисту на територіях обох держав, сприяє справедливому та рівноправному режиму інвестування.

Крім того, підписано Протокол між урядом України і урядом Турецької Республіки про внесення змін до Угоди про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно, Імплементаційний протокол між Кабінетом міністрів України та урядом Турецької Республіки щодо співробітництва в галузі географічної інформації.

Також були підписані контракти між українськими та турецькими компаніями в оборонній сфері.

 

Президент Петро Порошенко заявив, що між Україною та Туреччиною будуть відкриті нові маршрути авіа та поромного сполучення.

Про це він розповів під час спільної прес-конференції з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Дуже перспективною виглядає розвиток та належне використання транзитного потенціалу України і Туреччини. Будуть відкриватися нові маршрути авіа та поромного сполучення між нашими країнами”, – зазначив  Порошенко.

Крім того, за його словами, у ході перемовин з турецькою делегацією було проговорено співпрацю в енергетичній сфері, зокрема, використання досвіду України для сприяння в розбудові атомної енергетики Туреччини, у тому числі підготовки турецьких фахівців.

 

Південна Корея готова до розгортання графітових бомб, також відомих як “затемнювальні бомби”, що паралізують електростанції КНДР у випадку початку війни на півострові.

Про це повідомляє  The Telegraph – Укрінформ.

“Усі технології для розробки графітової бомби під керівництвом Агентства з оборонного розвитку Південної Кореї (ADD) були забезпечені. Все знаходиться на стадії, коли ми можемо побудувати бомби в будь-який час”, – заявив військовий чиновник.

Як повідомляється, такі бомби вперше були використані США в  Іраку  в 1990 році під час війни в Перській затоці. Тоді вони вивели з ладу близько 85% електрики по всій країні.

На думку військового командування Південної Кореї, застосування графітових бомб є допустимим у конфлікті з КНДР, оскільки це не призведе до жертв серед мирних мешканців.

 

Порушення норм і стандартів ЮНЕСКО в окупованому Криму – серйозний виклик міжнародній спільноті і одною з адекватних відповідей має стати запровадження прямого моніторингу на півострові.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України, представник України у Виконавчій раді ЮНЕСКО Сергій Кислиця, виступаючи 9 жовтня на пленарному засіданні 202-ї сесії Виконавчої ради, що зараз триває у Парижі, повідомляє  прес-служба  МЗС – Укрінформ.

Глава української делегації навів факти кричущих порушень прав людини на території окупованого півострова, наголосив на важливості об’єднання зусиль міжнародної спільноти для розв’язання проблеми незаконної окупації Росією  Автономної Республіки Крим  та м.Севастополь.

«ЮНЕСКО має реагувати на динамічні зміни сучасного світу. Величезний потенціал Організації має бути використано у повному обсязі. Лакмусовим папірцем на здатність ЮНЕСКО віднаходити адекватні відповіді на виклики 21-ого століття має стати запровадження прямого моніторингу в Криму», – наголосив Кислиця.

У цьому зв’язку він висловив задоволення прогресом, що досягнуто у консультаціях між Україною та Секретаріатом ЮНЕСКО стосовно параметрів моніторингу.

Кислиця привернув увагу до рішення нинішньої сесії рекомендувати Генеральній конференції ЮНЕСКО, що відбудеться у листопаді 2017 року у Парижі, створити на базі Малої академії наук України Центр ЮНЕСКО категорії 2.

Заступник міністра закордонних справ України подякував Генеральному директору ЮНЕСКО Ірині Боковій, мандат якої завершується цього року, за її багаторічний внесок у діяльність Організації.

 

Підтримка Північноатлантичним альянсом НАТО України, Молдови і Грузії означає і зміцнення оборони усієї Європи, і самого Альянсу.

Про це заявив у Бухаресті глава Парламентської асамблеї НАТО Паоло Аллі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“На північ від берегів Румунії, в Україні, Росія продовжує незаконно окуповувати Крим, підтримуючи озброєні формування на Донбасі і порушуючи Мінські домовленості. У Республіці Молдова Росія підтримує сепаратистський регіон в Придністров’ї, блокуючи врегулювання конфлікту. А по іншу сторону Чорного моря Росія продовжує окуповувати частину території Грузії. Ці порушення міжнародного права недопустимі. Підтримка України, Молдови і Грузії означає і захист усієї Європи, у тому числі і НАТО”, – заявив Аллі.

Глава ПА НАТО підкреслив також, що “стратегія Росії не обмежується тільки цим регіоном, Москва намагається консолідувати свої позиції на Близькому Сході, в Східній Європі, в Західних Балканах і в Азії”.

Аллі закликав членів Парламентської асамблеї НАТО бути пильними і не допускати компромісів там, де йдеться про захист європейських і трансатлантичних цінностей.

Як повідомляв Укрінформ, у Бухаресті проходить 63 засідання Парламентської асамблеї НАТО.

 

Американська корпорація Google виявила докази спроб втручання Росії в президентські вибори в США в 2016 році.

Про це повідомляє  The Washington Post  з посиланням на анонімні джерела – Укрінформ.

Як повідомляється, відповідно до аналізу Google, Росія закуповувала рекламу на десятки тисяч доларів через  Google, YouTube, Gmail і рекламну мережу DoubleClick.

Видання зазначає, що закупівля велася не з афілійованої з Кремлем “ферми тролів”, що купувала рекламу для аналогічних цілей на Facebook. “Це ознака того, що спроба розповсюдження дезінформації в Інтернеті може стати набагато ширшою проблемою”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Google почав розслідування через тиск Конгресу США на IT-компанії, який вимагав визначити, як російські агенти використовували соціальні медіа, онлайн-рекламу та інші інтернет-інструменти, щоб вплинути на президентські вибори 2016 року.

За інформацією джерел видання, зараз у Google вивчають блок рекламних оголошень загальною вартістю до $100 тисяч і намагаються розібратися звідки вони прийшли – від тролів чи деякі були зроблені з легальних російських рахунків.

Представники Google наразі не коментують ситуацію.

 

Адміністрація президента США Дональда Трампа оприлюднила в неділю список вимог щодо імміграційної політики країни.

Про це повідомляє  The Washington Post – Укрінформ.

“Список побажань адміністрації включає фінансування стіни уздовж кордону з Мексикою, обмеження припливу неповнолітніх мігрантів з Центральної Америки, обмеження федеральних субсидій на “міста-притулки”, – йдеться у повідомленні.

Крім цього, за інформацією ЗМІ, обмеження також стосувалися і видачі сімейних Green Card.

Вимоги швидко засудили лідери демократів у Конгресі, які сподівалися укласти угоду з президентом Трампом з метою захисту молодих іммігрантів, які були незаконно завезені в США як діти.

Трамп у вересні  оголосив  про плани щодо врегулювання статусу осіб, які підпадають під дію програми DACA, яка захищає від видворення з США та дає право на працевлаштування іммігрантам, що нелегально потрапили до країни в неповнолітньому віці.

 

Польська армія для протидії загрозам у кіберпросторі нараховуватиме тисячу осіб.

Про це під час форуму з кібербезпеки Сybersec-2017 в понеділок у Кракові заявив міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми усвідомлюємо, якою значною є відповідальність Польщі з огляду на ключову роль на східному фланзі  НАТО. Тому рішення, яке ми хочемо реалізувати у найближчі роки, це створення кібернетичних військ чисельністю щонайменше 1 тис. військовослужбовців, здатних до боротьби у кіберпросторі”, – заявив Мацеревич.

Він додав, що на створення цих військ міністерство оборони виділить 2 млрд злотих (понад 550 млн дол).

Він обгрунтував потребу створення польської кіберармії, зокрема, загрозою з боку Росії.

“Наш головний супротивник зробив інформацію одним зі своїх найважливіших видів зброї і щодня намагається впливати на наше мислення і дії відповідно до своїх потреб”, – констатував Мацеревич.

Він нагадав, що торік президент Росії Володимир Путін підписав нову доктрину безпеки, передбачаючи в ній створення кібервійська.

 

Упродовж понеділка російсько-окупаційні угруповання шість разів обстоювали позицій українських військ із застосуванням мінометів та гранатометів різних видів.

Про це інформує  прес-центр штабу АТО – Укрінформ.

“Так, найбільш неспокійно було на Приморському напрямку. Тут окупанти вночі з автоматичних гранатометів били по укріпленнях сил  АТО  неподалік Красногорівки. Наші військові накрили ворога вогнем з великокаліберного кулемету. Унаслідок цього протистояння отримав поранення один український боєць. Постраждалого оперативно було госпіталізовано і, на даний момент, стан його здоров’я оцінюється як задовільний”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, під ранок проросійські найманці обстріляли наші позиції з протитанкового гранатомету біля Талаківки: “У результаті цієї провокації один військовослужбовець Збройних Сил України отримав бойову травму. А близько 16 години ворог у районі Широкиного застосував 82-міліметровий міномет”.

За даними штабу, вдень на Донецькому напрямку бойовики обстрілювали з кулеметів українських захисників біля Авдіївки та Невельського.

На Луганському напрямку факт застосування ворогом протитанкового гранатомету зафіксований неподалік Новоолександрівки.

“Загалом від опівночі незаконні збройні формування 6 разів порушили перемир’я. Майже на кожен ворожий обстріл сили АТО застосовували зброю на ураження противника”, – підсумували у прес-центрі.

 

Російські прикордонники заявляють, що затримали за порушення кордону на луганському напрямку людину, котра назвалася військовослужбовцем української армії.

Про це повідомляють  РИА Новости  з посиланням на прикордонне управління ФСБ по Бєлгородській та Воронезькій областях – Укрінформ.

“Прикордонним управлінням  ФСБ Росії  по Бєлгородській та Воронезькій області 9 жовтня 2017 року за порушення державного кордону з України в Росію на луганському напрямку затримано особу, що представилася військовослужбовцем Збройних сил України”, – розповіли у відомстві.

Як повідомлялося, 4 жовтня Державна прикордонна служба України заявила про зникнення двох прикордонників під час моніторингу кордону на Сумщині.Того ж дня російська сторона офіційно заявила, що затримала їх.

 

Російська сторона не надала інформації щодо того, як українські прикордонники Сумського загону потрапили до рук російських ФСБшників.

Про це написав   Facebook  помічник голови ДПСУ Олег Слободян – Укрінформ.

“Прикордонно-представницька зустріч на лінії кордону з приводу того, як двоє українських прикордонників Сумського загону потрапили до рук російських ФСБшників завершилася…. нічим”, – написав він.

Слободян повідомив, що російський прикордонник, який прийшов на зустріч, заявив, що він не уповноважений відповідати на запитання та вручив російську версію протоколу про зустріч. Документ формально-сухий та не містить жодних відповідей на питання, які цікавлять українську сторону. Українські  прикордонники  письмово висловили своє заперечення в зв’язку з порушенням російською прикордонної службою протокольних домовленостей та відверто цинічною позицією.

У той же час обставини “затримання” двох офіцерів російськими прикордонниками потроху вдається з’ясувати, написав Слободян. “По-перше, за оперативною інформацією в РФ стосовно українських прикордонників вже відбувся суд. При цьому розгляд відбувався за двома статтями: щодо незаконного перетину кордону та… злісної непокори працівникам правоохоронного органу. Рішення суду – утримання 2 місяці під вартою”, – наголосив він.

За його словами, ці обставини наштовхують на думку про те, що військовослужбовці були захоплені силою, а той факт, що до них кілька днів тому не пустили українського консула лише це підтверджує. “Швидше за все, що на офіцерів чиниться психологічний тиск і не виключено, що у них на тілі є видимі ознаки фізичної боротьби на кордоні”, – зазначив Слободян.

Він додав, що ще одним доказом на користь цієї версії – під час огляду лінії кордону, у місці ймовірної “зустрічі” українських прикордонників були виявлені сліди розташування двох груп, які, швидше за все, і захоплювали наших офіцерів.

Державна прикордонна служба спільно з МЗС буде продовжувати вимагати від російської сторони видачі українських прикордонників.

Як повідомлялося, зустріч між представниками прикордонних відомств України та РФ стосовно двох затриманих українських прикордонників відбулась у Брянську, де стався інцидент.

3 жовтня двоє офіцерів відділу прикордонної служби “Зноб-Новгородське” Сумського прикордонного загону здійснювали моніторинг ділянки державного кордону, коли зв’язок з ними перервався. Обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження. Пізніше російська сторона офіційно підтвердила затримання військовослужбовців на кордоні Сумської області. До затриманих не допускали українського консула.

 

Скупчення військ та важкої бронетанкової й артилерійської техніки РФ біля контактної лінії на сході України свідчить про те, що Росія готова до посилення бойових дій з окупованої території в будь-який момент.

Про це заявив у понеділок під час роботи Першого комітету ГА ООН директор департаменту міжнародної безпеки МЗС України Сергій Шутенко, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Російське військове командування залишається готовим до посилення бойових дій. Про це свідчить велика кількість важкої зброї, розміщеної біля контактної лінії. З початку 2017 р. у заборонених районах зафіксовано розгортання понад 1,5 тис. танків, артилерійських систем, в тому числі артилерійських ракетних комплексів та мінометів”, – заявив український представник.

Він підкреслив, що з початку року Україна тричі ініціювала масштабне припинення вогню по всій лінії зіткнення, і щоразу російські окупаційні сили та їхні прибічники порушували його. “Водночас, російські окупаційні сили навмисно проводять провокаційні обстріли житлових районів”, – наголосив Шутенко. Більше того, щоб приховати порушення, російські окупаційні сили перешкоджають роботі спостерігачів СММ ОБСЄ та обмежують їх доступ до районів зосередження своїх сил.

За словами дипломата, лише в період з середини травня до серпня 2017 року Місія з моніторингу прав людини в Україні зафіксувала 26 загиблих і 135 поранених серед цивільного населення. Загалом же, у конфлікті загинуло понад 10 тис. людей, 25 тис. поранені й 1,6 млн були змушені покинути свої оселі. “Такі цифри є більш промовистими за будь-які слова. Вони вимагають жорсткої реакції з боку всього міжнародного співтовариства. Жорстокі злочини держави-агресора повинні бути припинені”, – наголосив представник України.

Він підкреслив, що Українська держава продовжує бути відданою імплементації Мінських угод. “Ми не підтримуємо військового рішення і вважаємо, що наявні політичні засоби повинні використовуватися для припинення російської агресії проти України та уникнення подальших страждань цивільних. Ця агресія, що спирається на чіткі імперіалістичні амбіції, спрямована проти європейської і трансатлантичної єдності як основних елементів глобального порядку безпеки”, – зауважив представник МЗС України.

У цьому зв’язку він закликав міжнародну спільноту “посилити тиск на агресора задля відновлення поваги до основних принципів Статуту ООН та міжнародного права”.

 

Росія хоче окупувати Україну українськими руками – О.Сироїд

Росія хоче окупувати Україну українськими руками. Таку думку в ефірі програми “Свобода слова” сказала заступник голови ВР Оксана Сироїд, повідомляє УНН.

“Росія хоче досягнути простого. Росія хоче окупувати Україну українськими руками: юридичним методом, політичним методом. Росії для того що важливо? Перше – уникнути відповідальності за свою присутність в Україні, переклавши її на Україну та переконавши всіх, що це є внутрішній конфлікт і Росії важливо, щоб ми приймали рішення, які раніше чи пізніше, можуть нас з середини розвалювати”, – сказала вона.

Вона також наголосила на тому, що метою України є вижити, зберегти незалежність і повернути окуповані території.

“Але первинною метою є вижити, бо якщо ми не виживемо, то з територіями чи без , ми не будемо існувати. Ми повернемося колонією Росії. Саме через те, ми відстоювали визнання територій окупованим – і Криму, і Донбасу, оскільки вони для України мають абсолютно однаковий статус”, – наголосила вона.

Нагадаємо, лідер фракції БПП Артур Герасимов  виключає можливість затягування розгляду у другому читанні законопроекту  щодо Донбасу.

 

Україні не уникнути такого компромісу як амністія частини сепаратистів, що воюють на окупованому Донбасі.

Таке переконання висловила на прес-конференції директор Фонду “Демократичні ініціативи” ім.Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Звичайно, ідея амністії непопулярна, тому що ті люди, які взяли зброю, – очевидно злочинці. Я не вірю, що можна взяти зброю і не вбивати. Вони вбивали наших людей. Так, як і їх вбивали теж. Але вони – сепаратисти, вони порушили закон. Ті ж, хто воює на стороні України – це люди, які воюють законно. Але уявімо собі, що робити з 30 тисячами людей? Ви їх усіх посадите? Це можливо? Я думаю, що ні. Уявімо собі, що з Росією домовляться. Що будуть робити ці 30 тисяч озброєних людей, які знатимуть, що їх посадять? Вони складуть зброю? Я думаю, що ні. Я думаю, що вони будуть битися до останнього. Тому амністія має бути. Амністія – це прощення злочинців, людей, які вчинили злочини. Але очевидно треба диференціювати – якщо це просто боєць, який стріляв, і тих, хто катував, хто знущався, хто був особливо жорстокий. Тут треба розбиратися в кожному окремому випадку”, – підкреслила Бекешкіна.

Водночас представник України у робочій групі з політичних питань Мінського процесу, екс-посол України в США Олександр Моцик зазначив, що ситуація тут досить чітка – ті, хто здійснював  злочини, хто вбивав, займався тортурами, під амністію не потрапляють. Потраплять під неї тільки ті, хто взяв у руки зброю, але не стріляв, не вбивав і не катував – і щодо кожної такої особи має бути відповідне рішення суду.

“Всім хочеться справедливості, але чи готові ми жертвувати життями своїх людей просто для того, щоб покарати винного. Умовно кажучи, він уже когось убив, якщо його амністують, вірогідно, що він більше нікого не вб’є. Якщо ми будемо за ним ганятися, щоб його вбити, ми втратимо ще когось зі своїх. Це об’єктивна реальність”, – додав державний експерт Апарату Ради національної безпеки і оборони України Максим Паламарчук.

 

У законопроект про реінтеграцію окупованих територій будуть внесені правки, зокрема, щодо деокупації Криму.

Про це заявила представник президента в парламенті, заступник голови фракції “Блоку Петра Порошенка” Ірина Луценко в ефірі  “5 каналу” – Укрінформ.

“Вже враховано багато пропозицій і ще будуть, бо зараз надходять пропозиції, які будуть враховуватися. Що вже враховано – в першу чергу у цьому законі з’явиться, можливо, розділ чи стаття про те, що Україна так само буде здійснювати певні інструменти і буде проводити певні міжнародні заходи по звільненню і деокупації  Криму“, – сказала Луценко.

Вона пояснила, що одне з основних зауважень, яке звучало, зокрема, від кримськотатарських представників, – чому не звучить Крим.

“Буде звучати. Наступне, наші мажоритарники, особливо ті, що з Донбасу, хочуть запропонувати додаткові інструменти по мирному врегулюванню і поверненню Донбасу в Україну і інше”, – зазначила Луценко.

 

Народний Фронт пропонує передбачити в законі про особливий статус ОРДЛО механізм верифікації звільнених територій на Донбасі за допомогою силовиків.

Про це сказав заступник керівника фракції «Народний Фронт» Андрій Тетерук у програмі «Свобода слова» на ICTV, повідомляє корреспондент Укрінформу.

«Щодо законопроекту №7163 ми також будемо вводити під час внесення поправок відповідні запобіжники, які зроблять питання визнання цих територій очищеними від бандформувань, регулярних російських військ, від тих адміністрацій, гауляйтерів, яких поставила Російська Федерація за допомогою чіткої процедури верифікації… Це має робити Мінстр оборони за допомогою збройних сил України та мінстр внутрішніх справ за допомогою нацгвардії, які візьмуть повністю цю територію під контроль», – зазначів він.

Він зауважив, що після такої верифікації, Президент може визнавати відповідним указом, що конкретна територія є звільненою.

Як повідомляв Укрінформ, нардепи 6 жовтня підтримали у першому читанні президентський законопроект N 7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”, офіційно оприлюднений на сайті парламенту.Під час представлення законопроекту Секретар  РНБО  Олександр Турчинов заявив, що документ чітко визначає Росію агресором. Відповідно до тексту законопроекту тимчасова окупація частин території України стала одним із наслідків збройної агресії РФ проти України.

У документі також констатується, що Україна не визнає злочинне загарбання Росією частини своєї території та зазначається, що РФ “ініціювала, організовувала та підтримувала терористичну діяльність в Україні, здійснює збройну агресію проти України та тимчасову окупацію частин її території, застосовуючи регулярні з’єднання і підрозділи збройних сил та інших військових формувань Російської Федерації, підпорядкованих і скеровуваних ними російських радників та інструкторів і використовуючи заслані, створені, керовані, контрольовані та підтримувані, у тому числі фінансово, озброєні банди та групи, іррегулярні сили та найманців, встановивши окупаційну владу Російської Федерації, здійснювану її збройними силами та іншими військовими формуваннями, державними органами та підконтрольними Російській Федерації самопроголошеними органами (окупаційна адміністрація Російської Федерації) “.

У проекті закону Президент пропонує схвалити, що межі тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях визначаються за поданням Генерального штабу ЗСУ.

Крім того, планується законодавчо встановити, що тимчасова окупація Росією територій на Донбасі є нелегітимною, не створює для РФ жодних територіальних прав.

 

Країни “Бухарестської дев’ятки” (Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина Литва, Латвія, Естонія, Румунія та Болгарія) переконані, що політика по відношенню до Росії має вестися у двох напрямах: відлякування, а також підтримання співпраці.

Про це під час прес-конференції у Варшаві після зустрічі глав МЗС країн “Бухарестської дев’ятки” заявив міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми повинні вести політику щодо Росії у двох напрямках: з одного боку здійснювати зусилля щодо зміцнення нашої обороноздатності, а з іншого – спрямовувати зусилля на збереження і розвиток діалогу з Росією”, – заявив  Ващиковський.

За його словами, міністри обговорили відносини з РФ у контексті нещодавно проведених навчань “Запад-2017”, а також відносини НАТО-Росія. За його словами, глави дипломатії “дев’ятки” погодилися, що у відносинах з Росією потрібно й надалі дотримуватися рішень варшавського саміту НАТО.

Ващиковський зазначив, що, на думку міністрів, НАТО має бачити загрози з усіх напрямів: як зі сходу, так і з півдня.

 

В Івано-Франківську розпочався Тиждень українського патріотичного кіно. З 9 до 13 жовтня в кінотеатрі «Люм’єр» студентам безкоштовно продемонструють три фільми: «Нескорений», «Жива» та «Залізна сотня».

Про це кореспондентові Укрінформу повідомили в  прес-службі  Івано-Франківської облдержадміністрації – Укрінформ.

«З 9 до 13 жовтня в кінотеатрі «Люм’єр» триватиме Тиждень українського патріотичного кіно. Ініціатива належить Івано-Франківській ОДА та обласній раді. Ідея – патріотичне виховання молоді та підтримка національного кіновиробництва. У ці дні студенти міста зможуть безкоштовно переглянути фільми Олеся Янчука «Нескорений» та «Залізна сотня» і Тараса Химича «Жива», – йдеться у повідомленні.

За їхньою інформацією, Тиждень патріотичного кіно в Івано-Франківську відбувається в рамках заходів з нагоди відзначення 75-річчя створення УПА. Після перегляду фільмів студенти матимуть змогу поспілкуватися з творцями фільмів.

 

Шахтарі розблокували дорогу до міжнародного пункту пропуску «Ягодин»

У Любомльському районі Волинської області завершилася акція шахтарів, рух перед міжнародним пунктом пропуску «Ягодин» відновлено.

Про це  повідомляє  сектор комунікації поліції Волинської області – Укрінформ.

«Близько 16:00 акція завершилася. Рух транспорту повністю відновлено. На охорону публічного порядку задіяні 12 працівників поліції. Під час акції порушень громадського порядку не зафіксовано», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що сьогодні об 11:30 неподалік від міжнародного автомобільного пункту пропуску «Ягодин» Волинської митниці Державної фіскальної служби в селі Старовойтове Любомльського району орієнтовно 100 працівників шахт міста Нововолинська частково перекрили автодорогу міжнародного значення Київ – Ковель – державний кордон. У такий спосіб гірники вимагають погашення їм заборгованостей із заробітної плати за липень-серпень цього року. Поліцейські забезпечили транспортним засобам об’їзд цієї ділянки.

Організаторами акції виступили трудові колективи місцевих  шахт, а також профспілкові організації гірників.

Відомості про подію внесені до Журналу єдиного обліку заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події.

 

Впливовий сенатор-республіканець Боб Коркер, який очолює міжнародний комітет у верхній палаті Конгресу США, звинуватив президента Трампа у некомпетентності, що межує з телевізійним шоу та здатна розпалити нову глобальну війну.

Про це законодавець заявив у інтерв’ю  The New York Times – Укрінформ.

“Сенатор-республіканець Боб Коркер, голова Комітету з питань зовнішніх відносин Сенату, звинуватив у недільному інтерв’ю президента Трампа в тому, що той розглядає свою посаду як “реаліті-шоу” з безрозсудними загрозами на адресу інших країн, що може підштовхнути США “на шлях до Третьої світової війни”, – зазначається в матеріалі.

Впливовий законодавець висловив занепокоєння поведінкою президента, підкресливши, що той поводиться як на своєму колишньому ТВ-шоу “The Apprentice”.

“Він мене турбує, – наголосив Коркер. – І це мало би турбувати будь-кого, хто переживає за нашу націю”.

Коментарі Коркера, який завершує свій термін у Сенаті цього року, були висловлені після “обміну люб’язностями” між ним і президентом Трампом у Твітері. Це сталося зранку неділі, коли Трамп висловив у соцмережі своє переконання, що сенатор не підтримуватиме його “великого порядку денного”, та вирішив не переобиратися, бо у нього “не вистачило духу”. До того ж, президент зазначив, що Коркер просив у нього посаду держсекретаря, але Трамп сказав “ні, дякую” та назвав сенатора відповідальним за іранську ядерну угоду, яку він продовжує нещадно критикувати.

У відповідь Коркер  написав: “Соромно, що Білий дім став центром з догляду для дорослих. Дехто, вочевидь, пропустив свою зміну сьогодні вранці”.

Попри те, що Коркер залишає кар’єру в Сенаті, він усе ще матиме серйозний вплив на підтримку республіканських законопроектів, ініційованих Трампом, у верхній палаті до кінця року. Зокрема, йдеться про подальшу долю ядерної угоди з Іраном, а також реформу податкової системи США.

 

Вищий суд Каталонії звернувся до національної поліції Іспанії щодо забезпечення охорони будівлі парламенту.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

Таке рішення ухвалено з метою підвищення безпеки будівлі та “гарантування її повної та нормальної експлуатації” у разі, якщо Каталонія проголосить незалежність від Іспанії, йдеться у заяві суду.

Каталонський парламент вже у вівторок, 10 жовтня, може оголосити про незалежність від Іспанії. Пучдемон планує цього дня виступити з промовою.

Раніше  Конституційний суд у Мадриді заборонив проводити засідання регіонального парламенту, на якому планувалося обговорювати результати референдуму.

 

Глава каталонської автономії Карлес Пучдемон має намір найближчим часом проголосити незалежність Каталонії, якщо іспанський уряд не прийме пропозиції про посередництво.

Про це він заявив у неділю, 8 жовтня, в інтерв’ю місцевому телебаченню, повідомляє  DW – Укрінформ.

“Ми відкрили двері, ми сказали “так” всім представленим нам можливостям про посередництво… Дні йдуть, і якщо іспанська держава не реагуватиме в позитивному ключі, ми зробимо те, заради чого все і відбувалося”, – заявив Пучдемон.

Каталонський парламент вже у вівторок, 10 жовтня, може оголосити про  незалежність  від Іспанії. Пучдемон планує цього дня виступити з промовою.

Раніше  Конституційний суд у Мадриді заборонив проводити засідання регіонального парламенту, на якому планувалося обговорювати результати референдуму.

При цьому прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой у питаннях прагнення Каталонії до незалежності на поступки не йде. У неділю він повторив свої слова про те, що відмовляється “торгуватися про єдність країни”, а також що  Мадрид не вестиме переговорів “під погрозами”.

Крім того, раніше він сказав, що уряд може використовувати конституційні повноваження, щоб позбавити Каталонію автономного статусу.

Як повідомлялося, 1 жовтня в автономному регіоні Іспанії Каталонії відбувся  невизнаний центральною владою референдум про незалежність. Згідно з даними каталонської влади, за вихід зі складу Іспанії проголосували понад 90% учасників референдуму.

 

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд наголосив на важливості єдності Іспанії та висловив сподівання, що рішення щодо Каталонії буде знайдено.

Про це повідомляється на сайті організації з посиланням на речника генсека – Укрінформ.

“Генеральний секретар наголосив на важливості єдності Іспанії. Він підкреслив, що внутрішній діалог повинен грунтуватися на верховенстві закону і конституційних принципах. Ягланд привітав рішення Іспанії провести розслідування зіткнень з поліцією в Каталонії”, – йдеться у заяві за підсумками зустрічі генсека РЄ та міністра закордонних справ Іспанії Альфонсо Дастіса.

Також Ягланд висловив надію на те, що рішення навколо каталонської кризи можна буде знайти.

 

Орієнтовно 26 жовтня у Львові має відбутися круглий стіл за участю Міністерства освіти і науки України, представників польської меншини в Україні, Посольства Польщі щодо імплементації ст. 7 закону «Про освіту».

Про це домовились міністр освіти і науки Лілія Гриневич та Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, повідомляє  прес-служба МОН – Укрінформ.

«Наша пропозиція така. Ми працюватимемо з усіма нашими національними меншинами та всіма посольствами так, що можливість обговорити імплементацію закону отримають не тільки ті меншини та країни, що вдаються до гучних заяв, а кожна – залежно від умов, у яких перебуває меншина, та її освітніх потреб. Для нас тим більше важливо підтримати тих, хто толерантно і виважено поставився до цієї статті, а також поставились з порозумінням до того факту, що українські діти, які належать до нацменшин, мають володіти державною мовою. І ми вдячні Польщі, що вона належить саме до таких країн. Ми пропонуємо організувати круглий стіл за участі представників польської меншини в Україні, представників посольства та МОН», – сказала Гриневич.

В свою чергу польський посол зауважив, що такі заходи є прикладом співпраці та намагання спільно вирішити проблему з урахуванням інтересів кожної із сторін.

Як відомо, 6 жовтня Гриневич зустрілася з генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом та пояснила йому основні положення закону «Про освіту». Також 4 жовтня міністр зустрілася з представниками угорської та румунської меншини, обговоривши подальші кроки для зміни підходів до викладання української мови для дітей, чия рідна мова належать до іншої мовної групи, а також імплементацію нового закону «Про освіту».

Згідно з офіційною статистикою в Україні навчається близько 400 тисяч дітей національних меншин у 735 навчальних закладах. У 2016/2017 навчальному році функціонувало 2 дошкільні навчальні заклади з вихованням польською мовою. Загалом польською мовою у дитсадках виховуються 137 дітей. Натомість у  загальноосвітніх навчальних закладах польською навчається 1785 учнів, вивчають польську мову як предмет 45 тис.964 учні, у тому числі як другу – 27 тис.636 учнів.

В Івано-Франківській, Львівській, Хмельницькій областях функціонують 5 загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою, 1 загальноосвітній навчальний заклад з навчанням польською та українською мовами, 1 загальноосвітній навчальний заклад з навчанням польською та російською мовами (Івано-Франківськ, 1-4 класи).

 

У Мінську розпочалися безкоштовні курси української мови при сприянні посольства України в Білорусі.

Про це повідомила дипустанова на своїй сторінці у  Фейсбуці – Укрінформ.

“У Мінську на базі Товариства білоруської мови 6 жовтня цього року почалися безкоштовні курси української мови”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначили в дипустанові, під час відкриття курсів посол України Ігор Кизим привітав усіх присутніх з початком занять і побажав успіхів в опануванні української мови.

Також в посольстві додали, що курси вестиме співробітник Центру слов’янських мов Єгор Дзьобік. На заняття вже записалися понад 80 людей. Тому через велику кількість охочих сформовано три групи, які займатимуться по п’ятницях і суботах.

 

Генеральний прокурор України Юрій Луценко не виключає допит начальника Генштабу Збройних Сил України Віктора Муженка в рамках розслідування справи про вибухи на артскладах у Калинівці на Вінничині.

Про це він заявив у понеділок на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Думаю, допит пана Муженка з цього приводу також буде, але це визначає сам слідчий, вони вже під час моєї каденції на цій посаді звикли, що питати про це ні в кого не треба”, – зазначив Луценко.

Як повідомляв Укрінформ, увечері 26 вересня на складі боєприпасів у Калинівці Вінницької області сталася пожежа, яка спричинила детонацію боєприпасів. Через надзвичайну ситуацію з небезпечної зони були евакуйовані понад 30 тис. місцевих жителів. Унаслідок НС постраждали дві особи. Вибухи припинилися вранці 28 вересня.

Військова прокуратура Центрального регіону України відкрила кримінальне провадження за фактом вчинення диверсії на території військової частини. Водночас слідчі розслідують чотири основні версії пожежі в Калинівці. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що розмінування території біля Калинівки триватиме до кінця листопада.

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони 4 жовтня під час засідання щодо вибухів у Калинівці прийняв рішення звернутися до Президента Петра Порошенка щодо звільнення начальника Генштабу  Віктора Муженка. За таке рішення проголосували більшість членів комітету, двоє утрималися.

Сам Муженко, коментуючи інформацію про свою можливу відставку, заявив, що “крайніх призначити не вийде”.

 

На окупованій території Донбасу почастішали злочини проти мирного населення та всередині бандформувань як наслідок комплектування російських окупаційних військ особами з кримінальним минулим.

Про це заявив речник Міністерства оборони з питань АТО Андрій Лисенко на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, практика укомплектування так званого першого та другого армійських корпусів  російських окупаційних військ  особами з кримінальним минулим призводить до зростання кількості злочинів проти мирного населення та всередині бандформувань”, – розповів він.

Зокрема, Лисенко зазначив, що у неділю, 8 жовтня, командир одного з підрозділів так званої 5-ї окремої мотострілецької бригади в Макіївці застосував вогнепальну зброю і важко поранив підлеглого “за неповагу до кадрового російського офіцера”.

Крім того, речник АТО поінформував, що російські найманці зі складу так званого 9-го окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти в Новоазовську, погрожуючи зброєю мешканцям населеного пункту Саханка, насильно заселяються в їх житлові приміщення, користуються їх речами та майном.

 

Мер Києва під час церемонії відкриття Київського академічного драматичного Театру на Подолі передав символічний ключ від театру його директору Віталію Малахову.

Ключі міському голові передали меценати – корпорація Рошен. Участь у відкритті театру взяли Президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною, повідомляє  сайт Віталія Кличка – Укрінформ.

“Я вітаю всіх – киян, митців і театральну громадськість, – з тим, що в столиці  відкривається новий театр. Новий за технологічними можливостями, за організацією простору, зручністю для глядача. Це справді перший театр подібного рівня в Києві. Те, що я тут бачив, – відповідає світовим стандартам”, – зазначив Віталій Кличко.

Він відзначив, що театр на Подолі був одним з довгобудів столиці. “Правда, трохи молодшим за Подільсько-Воскресенський міст”, – пожартував Кличко. І подякував меценатам за співпрацю, за розуміння своєї соціальної відповідальності.

Мер Києва відзначив, що було багато суперечок в суспільстві щодо фасаду приміщення: комусь він не сподобався, а комусь навпаки – сподобався. Через це відкриття трохи затягнулося. “Але, я переконаний, всі суперечки щодо театру на Подолі припиняться, коли тут почнуться вистави”, – наголосив Віталій Кличко.

Також у коментарі журналістам мер відзначив, що робоча група, яка була створена і працювала разом з представниками громади, знайшла компромісне рішення і звернулася за експертизою об‘єкту. Зараз ця робоча група також напрацьовує рішення щодо співпраці меценатів і громади в майбутньому.

Київський міський голова відзначив, що театр на Подолі – це новий майданчик у Києві не тільки для українських акторів, а й для гастролей театральних труп світового рівня, для проведення фестивалів та інших заходів.

 

Президент Росії Володимир Путін підписав указ, який дозволяє відправляти військовослужбовців-іноземців, що служать за контрактом, за межі Росії для участі у миротворчих і антитерористичних операціях.

Для цього були внесені зміни до положення про порядок проходження військової служби у РФ,  повідомляється  на російському Офіційному інтернет-порталі правової інформації – Укрінформ.

«Військовослужбовці, які є іноземними громадянами, беруть участь у бойових діях, виконують завдання в умовах надзвичайного або воєнного стану, збройних конфліктів, а також беруть участь у діяльності з підтримання або відновлення міжнародного миру і безпеки або з припинення міжнародної терористичної діяльності за межами території Російської Федерації», – сказано в указі.

У положенні жодним чином не обумовлюється участь військовослужбовців-росіян у зарубіжних  миротворчих  або антитерористичних операціях.

Іноземці можуть служити у російських військах з 2003 року, але тільки за контрактом і в званні не старше сержанта або старшини.

З вересня 2015 року Росія бере участь у військовій операції в Сирії, де зазнає втрат, аж до вищого командного складу. Міноборони РФ не повідомляло, чи залучалися для цієї операції контрактники-іноземці.

 

Керівник фракції БПП Артур Герасимов припускає, що найближчим часом буде напрацьований новий законопроект про антикорупційні суди в Україні, у якому буде враховано рекомендації Венеціанської комісії.

Про це він сказав у програмі «Свобода слова» на ICTV , повідомляє кореспондент Укрінформу.

«На даний момент Венеціанська комісія сказала, що антикорупційний суд бажано створити в Україні, але одночасно вона забракувала обидва законопроекти, які аналізувала. Зараз ми отримаємо ці висновки і думаю, що вже найближчим часом ми побачимо новий законопроект, який врахує ці побажання і ми будемо його приймати», – сказав Герасимов.

Як повідомлялося, 6 жовтня Венеціанська комісія на пленарному засідання надала висновок, в якому підтримала створення в Україні  Антикорупційного суду, передбаченого Законом “Про судоустрій і статус суддів”.

Наразі на розгляд парламенту внесені два законопроекти № 6011 (авторства Оксани Сироїд та Івана Крулька) та 6529 (авторства Сергія Алєксєєва). Венеціанська комісія критично висловилася щодо обох законопроектів, відзначивши, що законопроект Алєксєєва передбачає створення окремих палат, а не окремого суду, в той час як законопроект Сироїд та Крулька викликає сумнів щодо його відповідності Конституції та політизує процес призначення суддів, що суперечить принципу незалежності судової влади.

 

Шевченко про гру з Хорватією: у другому таймі далася взнаки різниця у класі

Головний тренер збірної України на прес-конференції після матчу з Хорватією в рамках кваліфікаційного турніру чемпіонату світу-2018 відзначив гру своїх підопічних у першому таймі та проаналізував причини поразки, інформує  УНН  з посиланням на прес-службу ФФУ.

“У нас є певні проблеми з форвардами. Зважаючи на перебіг подій у першому таймі, вважаю, що взаємодія в атаці у наших гравців була на належному рівні. У другій половині зустрічі трохи не витримали, далася взнаки різниця у класі. Маю на увазі те, що у збірній Хорватії багато класних футболістів, котрі звикли проводити по два матчі на тиждень на високому рівні. Наш чемпіонат поступається провідним першостям Європи, в яких виступає більшість гравців збірної Хорватії. Тож коли у другому таймі суперник підвищив темп, почав активніше застосовувати пресинг, ми почали частіше помилятися. Одна з таких помилок і призвела до першого голу. А потім ми уже пішли в атаку, нічого було втрачати, адже потрібна була лише перемога”, – сказав український фахівець.

Шевченко розповів, що після матчу, в першу чергу, подякував футболістам, які прийняли вимоги тренерського штабу та були готові перебудовуватися та змінюватися: “подякував футболістам за ставлення до команди та гри. У нас, на жаль, невисока конкуренція в країні. Немає такого, що з двох гравців однаково високого рівня ми змогли обрати сильнішого на поточний момент. Нам доводилося змінювати позиції гравців, щоб бути конкурентоздатними”.

Також на думку тренера “картаті” мали б посідати в групі І першу сходинку.

“Ми грали з хорошою командою, з сильними виконавцями у складі. Збірна Хорватії за підбором виконавців та якістю гри мала б займати перше місце у групі. У нас був шанс. Але суперник вистояв, коли йому було важко – маю на увазі перший тайм, у якому ми комбінували і створювали моменти, а потім реалізував дві нагоди для взяття воріт”, – підсумував Шевченко.

Нагадаємо, що через  поразку 0:2 українці (17 очок) посіли третє місце в групі І, а Хорватія (20) зайняла другий рядок і продовжить боротьбу за путівку в плей-оф.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 124

Залишити відгук

*

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2017 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua