Головна » Відгомін часу » Взводний може стати психологом, а генерали не засиджуватимуться на посадах

Взводний може стати психологом, а генерали не засиджуватимуться на посадах

Про новації в системі  просування офіцерів щаблями військової кар’єри, мотивацію для кар’єрного зростання та реформуванням системи кадрового забезпечення розповів кореспондентуагенції АрміяInform начальник Головного управління персоналу Генерального штабу ЗС України генерал-майор Ігор Лисенко.

За його словами, у Міністерстві оборони України та Генеральному штабі Збройних Сил опрацьовано основні принципи кадрового забезпечення, серед них: просування кар’єрними щаблями найкращих військовослужбовців, забезпечення гідного грошового забезпечення та організація навчання за кордоном.

Зокрема, одна з нових вимог до проходження служби генералами «бойовий досвід, як офіцер проявив себе під час виконання бойових завдань. А ще відтепер генерали не засиджуватимуться на посадах. Залежно від посади визначено максимальний термін перебування на ній, далі – ротація, не обов’язково на вищу посаду», – зазначив Ігор Лисенко.

Максимальний термін перебування на більшості генеральських посад не перевищуватиме 3-х років, зазначив Лисенко. А серед варіантів ротації для генералів, наприклад,  переміщення з Генштабу на посаду в командування виду або в Головну інспекцію Міністерства оборони. Така практика, до речі, застосовується в багатьох арміях країн-членів НАТО.

При цьому термін перебування на посадах офіцерського складу до підполковника включно не перевищуватиме 3–5 років.

Зокрема, лейтенант за перших три роки служби має бути двічі оцінений, за результатами 2-го та 3-го років служби, каже Лисенко. Від об’єктивної оцінки його служби залежить подальше переміщення молодого офіцера на посади. Не виключається, в разі необхідності можливість зміни військового фаху. Приміром, командир взводу далі може продовжити службу заступником командира роти з морально-психологічного забезпечення або бути призначений заступником командира роти з озброєння, для чого має пройти відповідну курсову перепідготовку. А тих з офіцерів, хто має найвищі рейтинги службової діяльності, призначатимуть на посади командирів рот чи вже у штаб батальйону, або на навчання за кордоном. Усі офіцери впродовж просування по службі обов’язково проходитимуть курси перепідготовки.

За словами начальника Головного управління персоналу Генерального штабу ЗС України відповідний пілотний проєкт (експеримент) вже опробовують у бойових частинах Сухопутних військ, Повітряних Сил і Військово-Морських Сил. Зокрема, відпрацювали типовий алгоритм кар’єрного зростання військовослужбовців, прив’язаний до індивідуального плану кар’єри військового.

У найкращих офіцерів буде право вибору щодо подальшого проходження військової служби. Безперспективним доведеться звільнитися.

Наприклад, якщо впродовж 5 років офіцер отримував низькі оцінки службової діяльності та не пройшов перепідготовку, він на певний час отримає можливість змінити спеціалізацію професійної діяльності. Так, якщо не справляється на посаді командира роти – запропонують спробувати себе, наприклад, на посаді заступника з озброєння. Якщо і тут виникають серйозні труднощі, доведеться піти зі служби.

А тих, хто, як кажуть, на своєму місці, ефективно керують підрозділами, направлятимуть на перепідготовку і підвищуватимуть у посадах. Така система стимулює найкращих офіцерів, – розповів генерал-майор.

Він додав, що відбір відбуватиметься на всіх командирських рівнях. Оцінюватимуть професійні якості офіцера, як він виконує бойові завдання в районі ООС, під час миротворчих операцій, як проводить навчання на полігонах, його комунікативні здібності тощо.

Як зазначив Лисенко, за результатами оцінювання пишуть висновок, наприклад: «займаній посаді відповідає», «доцільно призначити на вищу посаду» або «направити на навчання», або «займаній посаді не відповідає, доцільно перемістити на іншу посаду». Дані вносять до інформаційно-аналітичної системи «Персонал», яка незалежно формує рейтинг, визначаючи найкращих. І відповідно до рейтингу військовослужбовцю пропонують посади. Наприклад, командир роти однієї з бригад стає найкращим в рейтингу. Йому пропонують посади командира батальйону чи начальника штабу в декількох бригадах. І офіцер матиме право самостійно обирати, де йому продовжити службу.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 436

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua