Головна » Техніка та озброєння » Дрон-камікадзе “Грім”, розроблений НВП “Атлон Авіа”, пройшов черговий етап льотних випробувань

Дрон-камікадзе “Грім”, розроблений НВП “Атлон Авіа”, пройшов черговий етап льотних випробувань

Defense Express зафільмував випробувальні польоти нового баражуючого боєприпасу “Грім”, під час яких у різних режимах були випробувані системи управління дроном та алгоритми виявлення цілей.

Зазначимо, що, для збереження експериментального зразка, замість бойової частини був встановлений парашут.

Український “Грім” має бойову частину вагою у 3,5 кг, загальну злітну вагу у 10 кг, може розганятися до 120 км/год та знаходитись у повітрі 60 хвилин. За виявлення цілей відповідає оптична станція з потужною камерою, яка дозволяє виявляти навіть малорозмірні цілі з висоти понад 1200 метрів. “Грім” може оснащуватись різними видами бойових частин, осколково-фугасною, кумулятивною та термобаричною.

Особливістю розробки є використання потужного мультикоптера, який одночасно виконує дві задачі – підйом “Грому” на робочу висоту баражування і ретрансляція сигналу управління та телеметрії. Це дозволяє збільшити час перебування дрона в повітрі та розширити дальність стабільної передачі даних, навіть в умовах активної протидії ворожих засобів радіоелектронної боротьби.

“Під час випробувань були відпрацьовані режими польоту, які характерні для бойового використання “Грому” – максимальна швидкість та перевантаження під час маневрування у районі виконання бойової задачі. Одночасно з цим ми протестували алгоритми виявлення та наведення на ціль”, – повідомив Defense Express директор НВП “Атлон Авіа” Артем В’юнник.

“Грім” є новим видом зброї – баражуючим боєприпасом та поєднує у собі концепції безпілотного літального апарата та високоточної зброї. Такі дрони можуть впродовж певного часу знаходитись у повітрі, вишукувати ціль та самостійно її знищувати. Водночас, використання такої зброї є більш дешевим у порівнянні із високоточними ракетами, бомбами чи артилерійськими снарядами.

Розробки такої зброї вже активно тривають у США, Ізраїлі та інших передових, у галузі технологій БПЛА, країнах. Завдяки ініціативній розробці “Атлон Авіа”, яка серійно постачає до війська один з наймасовіших українських дронів – БПЛА “Фурія”, від них не відстає і Україна.

***

А в США почалисявипробування мікродронов для запуску з гранатомета. Про це пише ОПК.

У дослідницькій лабораторії армії США розробили мініатюрні безпілотні літальні апарати для запуску з 40-мм підствольного гранатомета M203. Випробування проходять на Абердинском випробувальному полігоні в Меріленді, повідомило видання Stars and Stripes.

Нині розроблені дві версії безпілотників під назвою GLUAS — один схожий на параплан, а інший виконаний у вигляді вертольоту. За розрахунками військових, обидва мікродрони можуть літати на висоті до 2000 футів (610 метрів) протягом 90 хвилин.

Після запуску безпілотники розправляють крила, потім включається двигун Управляти дроном можна за допомогою джойстика, при цьому встановлена на безпілотник камера веде пряму відеотрансляцію. Передбачається, що мікродрони будуть використовуватися для розвідки на складній місцевості, наприклад, в горах.

У майбутньому їх планують оснастити GPS-приймачами, що дозволить солдатам ідентифікувати точне місце розташування об’єктів або осіб, які спостерігаються з повітря.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 257

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua