Головна » Репост » Російська православна церква в Амстердамі оголосила про розрив з Москвою

Російська православна церква в Амстердамі оголосила про розрив з Москвою

Духовенство прийняло “непросте рішення” розірвати зв’язки з Московським патріархатом через вторгнення в Україну, повідомляє The Guardian.

Російська православна церква в Амстердамі оголосила про розрив з Московським патріархатом, що стало першим відомим випадком, коли західна церква розірвала зв’язки через вторгнення в Україну .

«Священнослужителі одноголосно оголосили, що вони більше не можуть функціонувати в межах Московського патріархату та забезпечувати духовно безпечне середовище для наших вірних», – йдеться у повідомленні духовенства, опублікованому на його сайті. «Це рішення є надзвичайно болючим і важким для всіх зацікавлених».

Глава Російської православної церкви патріарх Кирило, довірений союзник Володимира Путіна, відмовився засудити рішення Кремля вторгнутися на сусіда, називаючи противників Росії в Україні «силами зла». У недільній проповіді минулого тижня він також сказав, що гей-паради, організовані на заході, були частиною причини війни в Україні.

У повідомленні йдеться, що російська православна парафія Святого Миколая Мирлікійського звернулася до російського архієпископа Нідерландської єпархії, який базується в Гаазі, надати церкві «канонічне відпущення».

Священнослужителі парафії заявили, що подали прохання приєднатися до Вселенського Константинопольського патріархату, стамбульської православної філії, яка розглядається як суперник Російської православної церкви.

Позиція Кирила щодо війни викликала занепокоєння серед деяких російських православних священиків, які заперечують проти вторгнення в країну, яку в релігійних колах часто називають «братньою нацією».

Понад 280 російських православних священиків і церковних діячів з усього світу підписали відкритий лист, у якому висловили свою неприйняття вторгнення Росії в Україну. Там сказано, що тих, хто віддавав «вбивчі накази», чекають «вічні муки».

Російська православна церква в Амстердамі, яка складається з чотирьох священиків і диякона – одна з найбільших російських православних конгрегацій у Нідерландах – критично критикувала роль Росії у війні з початку вторгнення 24 лютого.

Минулого тижня вона заявила, що більше не буде згадувати ім’я патріарха Кирила в літургії через його підтримку вторгнення в Україну. «Ми як духовенство Миколаївської парафії в Амстердамі висловили своє потрясіння вторгненням збройних сил Російської Федерації в Україну… Ми відмежуємось від наративу Патріарха Кирила», – йдеться на сторінці у Facebook.

Заява суперечить офіційній політиці Російської православної церкви не використовувати слова «війна» та «вторгнення» для опису дій Росії в Україні.

Російські священики в Амстердамі повідомили голландському виданню ND, що архієпископ Нідерландів Єлисей після цього відвідав їхню церкву, попередивши, що «Москва уважно стежить за їхніми діями».

Амстердамська церква провела в неділю закрите засідання, на якому глава парафії підтвердив рішення про розрив з Москвою. «Ми просили нашого колишнього Патріарха Кирила припинити війну. На жаль, цього не сталося», – сказав він у відеозверненні, опублікованому на сторінці церкви в YouTube .

Російська учасниця церковного хору, яка стояла біля церкви, розповіла Guardian, що підтримує рішення про відокремлення від Москви. «Коли почалася війна, був лише один вихід із цього», – сказала вона, попросивши не називати свого імені.

Вторгнення Росії в Україну також критикували інші християнські релігійні лідери, зокрема глава Константинопольського патріархату Варфоломій I Константинопольський та Папа Римський Франциск, який у неділю оприлюднив найсуворіше вторгнення, заявивши про «неприйнятну збройну агресію». повинен зупинитися.

Варфоломій, який вважається духовним лідером східних православних християн світу, раніше заявив, що Путін вчинив «велику несправедливість», розпочавши війну проти своїх «одновірців» і «заслужив ненависть всього світу».

У 2018 році Російська православна церква розірвала зв’язки з Константинопольським патріархатом, який розглядається як духовний авторитет православних християн світу, після того, як Варфоломій надав незалежність Українській православній церкві, яка раніше була підконтрольна Москві.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 66

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua