Головна » Техніка та озброєння » “Стугна” – до Алжиру, «Козак-5» – в Саудівську Аравію

“Стугна” – до Алжиру, «Козак-5» – в Саудівську Аравію

Українське озброєння користується попитом у світі

ДП “Державне Київське конструкторське бюро “Луч” (входить до складу ДК “Укроборонпром”) поставило в Алжир велику кількість протитанкових ракет калібру 100-мм. За виконання цього контракту державне підприємство отримало від військових цієї африканської країни близько $50 млн, інформує Defense Express.

Мова йде про розроблений ще на початку 2000-х років (прийнятий на озброєння ЗСУ у 2006 році) ДККБ “Луч” постріл з керованою ракетою “Стугна” (виріб 111), що призначений для ураження при стрільбі з танку Т-55 або артилерійської гармати МТ-12 “Рапіра” нерухомих і рухомих сучасних броньованих цілей.

Власне “Стугну” можна назвати своєрідною “матір’ю” всієї лінійки керованого українського озброєння, адже саме ця модель стала першою з керованих ракет, що була розроблена ДККБ “Луч”та почала серійно виготовлятись вже в Незалежній Україні.

Розповідаючи під час свого виступу на Міжнародному оборонному інвестиційному форумі 12 серпня цього року про важливість підтримки державою розробок вітчизняних підприємств ОПК Генеральний конструктор-Генеральний директор КБ “Луч” Олег Коростельов навів в якості прикладу алжирський контракт.

“Ми зробили, колись давно, ствольну “Стугну”, це 100-мм ракета. Ми їх кілька тисяч продали в Алжир і компенсували (розробку) – там було витрачено близько $3 млн доларів на це справи, а ми отримали контракт в районі $50 млн доларів”, – розповів Олег Коростельов.

При цьому він не уточнював, коли саме був укладений цей контракт й строки його виконання, однак відомо, що таки ракети відвантажувались в Алжир, наприклад у 2019 році. Так, інформація про постачання партії з 25 пострілів “Стугна” у липні 2019 року була оприлюднена на одному з ресурсів, що відстежують експортно-імпортні операції.

Варто додати, що це не єдиний з великих контрактів на постачання вітчизняного керованого озброєння, який виконувався ДККБ “Луч” з країнами Близького Сходу в останні роки.

Зокрема відомо, що у 2018-2019 роках Саудівська Аравія закупила близько 300 комплексів “Скіф” та “Корсар” й кілька тисяч керованих ракет до них. Також повідомлялося й про постачання сучасних українських ПТРК та керованих ракет до Алжиру (мається на увазі не “Стугна”, а інші моделі) та Катару й про початок ліцензійного збирання в Йорданії легких комплексів “Корсар” (місцева версія має назву Jadara Terminator) з постачанням машинокомплектів ракет РК-3К/РК-3ОФ для них.

***

ПрАТ “Науково-виробниче об’єднання “Практика” (входить до складу ГС “Ліга оборонних підприємств України”) не тільки успішно виконує контракти для українських Збройних сил в рамках державного оборонного замовлення, а й вийшло на світовий ринок. У 2021 році українська приватна компанія виконала два експортні контракти на постачання військової продукції власного виробництва.

Про це проінформував під час свого виступу на Міжнародному оборонному інвестиційному форумі 12 серпня цього року голова ради директорів НВО “Практика”, голова правління ГС “Ліга оборонних підприємств України” Олег Висоцький.

“Практика” в цьому році реалізувала два експортних контракти, з ними (Саудівською Аравією) у тому числі”, – відзначив Олег Висоцький, розповідаючи про плани компанії взяти участь у найближчий великій оборонній виставці у Королівстві Саудівська Аравія.

Він також висловив своє бачення щодо майбутнього заходу, відзначаючи, що Королівство є чи не третім за обсягами світовим покупцем озброєння та військової техніки й дуже привабливим потенційним партнером для підприємств-виробників української зброї. Особливо в умовах, коли їхні виробничі можливості значно перевершують ті обсяги, які може закуповувати власна держава.

Раніш закордонні ЗМІ повідомили, що НВО “Практика” поставила до Саудівської Аравії декілька десятків спеціальних броньованих машин “Козак-5”, що є достойним результатом, особливо на тлі державних виробників бронетехніки.

Ця поставка за кількістю може бути найбільшим продажем нової бронетехніки українського виробництва з часів завершення тайського контракту з постачання танків БМ “Оплот-Т”, який було завершено у 2018 році та наочно показує, що українські зразки цікаві закордонним замовникам. Особливо з огляду на унікальний досвід експлуатації різноманітних видів нового озброєння у ході бойових дій.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 169

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua