Головна » Техніка та озброєння » Японія готується до захисту від повітряних загроз з боку Росії та Китаю

Японія готується до захисту від повітряних загроз з боку Росії та Китаю

Міністерство оборони Японії розглядає можливість використання безпілотних літальних апаратів, оснащених інфрачервоними датчиками, для раннього попередження потенційних нападів на країну гіперзвуковими ракетами. Система виявлення таких загроз за допомогою безпілотників була запропонована як одна з реакцій на розробку високошвидкісного озброєння в Китаї та Росії і, зокрема, для протидії новому класу балістичних ракет, що несуть гіперзвукові планерні апарати. Про це пише The Drive.

Як повідомляє Sankei Shinbun daily, японське міністерство оборони оголосило такий план для прискорення «розвитку можливостей для протидії розробці гіперзвукової зброї».

У цьому ж звіті оборонного відомства зазначається, що безпілотні літальні апарати будуть обладнані невідомою, але існуючою системою інфрачервоного виявлення, спочатку розробленою для ідентифікації атак балістичних ракет, “технологічна перевірка” якої, очевидно, була завершена в 2019 році. Такий інфрачервоний датчик, встановлений на безпілотнику, буде діяти «у повітряному просторі ближче до противника» тривалий час.

Японська система виявлення безпілотних літальних апаратів включатиме “безліч” БПЛА, які постійно моніторитимуть повітряний простір і передаватимуть зібрані дані наземним станціям.

Тип безпілотників, передбачених для цієї місії спостереження, не уточнюється, але безпілотні літальні апарати – це сфера, в яку японські військові все більше інвестують останнім часом.

Наприклад, Сили повітряної самооборони Японії замовили три висотні безпілотні літальні апарати RQ-4B Global Hawk Block 30, перший з яких піднявся в повітря в Палмдейлі, Каліфорнія (Palmdale, California), у квітні цього року. Здатний літати на висоті до 60 000 футів і проводити вильоти тривалістю більше 32 годин, RQ-4 був би відповідним кандидатом для виявлення гіперзвукових ракет, але парк з трьох машин, ймовірно, не зможе забезпечити необхідний ступінь покриття .

Sankei Shinbun daily визначає китайські DF-17 та російський “Авангард” як загрози, які потребують нових методів виявлення.

Хоча в межах цього сценарію можуть використовуватися безпілотники, здається ймовірним, що попереднє попередження про можливу атаку гіперзвукової ракети проти Японії не буде залежати виключно від безпілотників. Зрештою, інфрачервоні датчики мають певні обмеження, включаючи вплив на них атмосферних умов. Дійсно, звіт Sankei Shinbun передбачає, що ці високолітаючі інфрачервоні датчики будуть лише певною частиною багатогранного підходу, який також включатиме нові радіолокаційні технології на борту військових кораблів.

У звіті також йдеться про те, що японський уряд має намір створити супутникове сузір’я, яке складатиметься з “великої кількості” невеликих супутників на низькоземній орбіті як частини більшої мережі спостереження. Тут можуть бути паралелі з намаганнями США створити багатошарову мережу зондування простору або гіперзвуковий та балістичний космічний датчик відстеження (HBTSS), з можливістю того, що Японія також може отримати деякі з цих даних.

Одночасно Японія працює над своїми власними секретними програмами розвитку гіперзвукової зброї. З метою стримування Китаю, зокрема, у Східно-Китайському морі , Токіо працював над двостороннім підходом до застосування такої зброї, і як уже повідомлялося, перша система може бути готова до озброєння до 2026 року.

Вартість створення такої всебічної багаторівневої системи для виявлення, відстеження гіперзвукових загроз, а потім їх знищення, ймовірно, складе десятки мільярдів доларів.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 155

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua