Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 25.02.2020

Інформдень: 25.02.2020

Окупанти обстріляли підступи до трьох населених пунктів на Донбасі

Станом на 18.00 вівторка, 25 лютого, російсько-терористичні війська тричі обстріляли позиції Об’єднаних сил на Донбасі. Втрат серед українських військових немає.

Про це повідомляє пресцентр штабу ОС у Facebook – Укрінформ.

“Упродовж поточної доби збройні формування Російської Федерації 3 рази порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм та 82 мм, а також з гранатометів різних систем та стрілецької зброї”, – зазначається у повідомленні.

Так, два обстріли зафіксовано в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід”: поруч із Талаківкою – з міномета калібру 82 мм противник випустив 5 мін; неподалік населеного пункту Піски – з гранатометів різних систем та стрілецької зброї.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” противник здійснив один обстріл по наших позиціях: у районі Катеринівки – зі 120-мм міномета – 10 мін.

Внаслідок ворожих обстрілів втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає.

 

За шість років війни на Донбасі загинули понад 3 350 мирних жителів — ООН

За шість років війни на сході України загинули понад 3350 мирних жителів, серед них – 147 дітей.

Про це заявив заступник голови Моніторингової місії ООН з прав людини Бенжамін Моро під час міжнародної конференції “Захист мирного населення в умовах збройного конфлікту” у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За 6 років більш як 3 350 мирних жителів було вбито. Понад 7 тисяч осіб отримали поранення. Серед них – 147 дітей загинули, поранені 383 дитини”, – заявив Моро.

Представник моніторингової місії ООН наголосив, що уряд України мусить реалізовувати план заходів щодо компенсацій жертвам конфлікту. “Необхідно поважати потреби жертв такого конфлікту. Також пам’ятати про майбутнє країни, про необхідність розбудовувати мир надалі, про здійснення соціальних виплат – це теж необхідно. Уряд має забезпечити це незалежно від того, чи знаходяться його громадяни в Донецьку чи у Севастополі”, – наголосив Моро.

Як повідомляв Укрінформ, 25 лютого у Києві проходить міжнародна конференція “Захист мирного населення в умовах збройного конфлікту”.

Захід проводиться за ініціативи уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової та посольства Азербайджанської Республіки.

Ключова тема конференції – дотримання прав людини у збройному конфлікті та вплив окупації на права і свободи громадян.

У заході беруть участь понад 150 осіб, серед яких народні депутати України, представники дипломатичних місій, органів місцевого самоврядування, міжнародних правозахисних організацій та громадянського суспільства.

 

Україна нагадує: Будапештський меморандум є чинним і обов’язковим до виконання

Будапештський меморандум є чинним міжнародним договором, обов’язковим до виконання, оскільки в інакшому випадку це означало б, що Україна не є стороною Договору про нерозповсюдження ядерної зброї і має право на власну ядерну зброю.

Про це заявив заступник Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський під час панельної дискусії, організованої у Дипломатичній академії Відня ГО Unlimited Democracy на тему 25-ї річниці Будапештського меморандуму, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Будапештський меморандум є чинним міжнародним договором для його сторін-підписантів (“гарантів” незалежності та непорушності кордонів України), обов’язковим до виконання. Насамперед, це стосується Російської Федерації – головного порушника Будапештських “гарантій”, – заявив він.

Український дипломат нагадав, що 5 грудня 1994 року лідерами України, Великої Британії, Росії і США було укладено Будапештський меморандум “Про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї” (ДНЯЗ). Дві інші ядерні держави та постійні члени Ради Безпеки ООН – Китай і Франція – офіційно висловили аналогічні гарантії Україні у формі відповідних заяв, хоча формально і не підписували Меморандум.

Відповідно до Меморандуму, Україна зобов’язалася вивести всю ядерну зброю з території країни (на той час третій ядерний арсенал у світі), що й було зроблено. Однак, 2014 рік – “ювілейний” рік 20-ї річниці для Меморандуму став “роком початку російської агресії, яка призвела до колапсу та руйнації міжнародних гарантій, закладених у цьому міжнародно-правовому документі”.

“Надані Україні міжнародні гарантії були зруйновані Росією в кінці лютого – на початку березня 2014 року військовою анексією Кримського півострова та подальшою агресією на Донбасі, яка продовжується до сьогодні. Що стосується інших Будапештських “гарантів”, то вони, формально не порушуючи своїх зобов’язань, не змогли протидіяти та упередити російську агресію”, – заявив Лоссовський.

Він вказав на те, що у Будапештському меморандуму, з огляду на тодішню позицію країн-гарантів, справді проглядається певна “слабкість гарантій, які надавались Україні ядерними державами”. Про це, зокрема, може свідчити те, що в англомовному тексті Меморандуму було використано термін “security assurances” (безпекові запевнення), що є слабкішим за термін “security guarantees” (безпекові гарантії). Але прикметним є те, що в російськомовному тексті Меморандуму, як і в українськомовному використовується термін “гарантії безпеки”/”гарантии безопасности”.

Лоссовський навів слова одного з американських учасників переговорного процесу з підготовки Меморандуму, колишнього посла США в Україні, а нині політолога-науковця Стівена Пайфера, який заявив, що учасники Меморандуму мають чіткі зобов’язання реагувати, навіть, якщо і не зобов’язані застосовувати військову силу. І саме тому відсутність жорсткої реакції Заходу на російську агресію проти України “дискредитує західні безпекові гарантії та негативно впливає на стабільність режимів нерозповсюдження”.

Український дипломат вказав на те, що з початку російської агресії та анексії Криму з російського боку озвучуються “аргументи” з метою “виправдання” агресивних дій РФ, зокрема, дискредитувати правовий статус Будапештського меморандуму. Так, висловлюється думка, що оскільки цей Меморандум не був ратифікований жодною із сторін-підписантів, то документ “не пройшов процес надання йому юридичної сили через відповідні парламентські процедури”, що надає Росії “реальну правову відмовку”.

“Таким чином, Росія нібито не має відповідних зобов’язань, а сам Меморандум можна вважати юридично нікчемним. Однак така “аргументація” не витримує серйозної професійної критики, оскільки, по-перше, в прикінцевих положеннях цього документа чітко значиться, що: “Цей меморандум набуває чинності з моменту підписання” і тому не потребує ратифікації”, – заявив Лоссовський, навівши також низку інших аргументів на підтвердження того, що Будапештський меморандум є міжнародним договором РФ, обов’язковим для її виконання.

Він наголосив, що порушення Будапештського меморандуму є серйозним дестабілізуючим “фактором ерозії, якщо не руйнування, міжнародно-правових систем нерозповсюдження зброї масового знищення, і не лише однієї ядерної зброї”.

“Якщо Будапештський меморандум не є тим документом, що надає Україні гарантії безпеки, тобто є “юридично нікчемним”, як заявляють деякі російські політики та експерти, то це значило б, що Україна не є стороною ДНЯЗ в якості неядерної країни і має право на власну ядерну зброю”, – заявив Лоссовський.

Дипломат також додав, що твердження щодо нібито юридичної “нікчемності” Будапештського меморандуму, якби вони були справедливими, також “автоматично робили б абсурдними та дискредитували всі дії високих сторін на рівні керівників держав, пов’язані з укладанням цього міжнародного договору, оскільки це значило б що договірні сторони укладають на найвищому рівні завідомо юридично “нікчемний” документ.

 

Інтерпол розшукує російського дипломата – офіцера ГРУ

Інтерпол розшукує офіцера ГРУ, акредитованого російського дипломата в Швейцарії Єгора Гордієнка, який звинувачується в участі у замовних убивствах в Болгарії та Британії, а також підозрюється в операції щодо анексії Криму.

Про це йдеться в розслідуванні Bellingcat, проведеному спільно з російським The Insider і Tamedia у Швейцарії – Укрінформ.

“Ми виявили ключового члена недавно звинуваченого тріо, який після двох невдалих спроб убивства в Болгарії 2015 року був акредитований на дипломатичний пост”, – йдеться в повідомленні.

23 січня 2020 року болгарські прокурори оголосили в розшук Інтерполу трьох співробітників ГРУ, які отруїли бізнесмена Омеляна Гебрева.

Одним із них є деякий Єгор Олександрович Гордієнко, також відомий у 2008-2015 роках під ім’ям Георгій Олександрович Горшков. Він був акредитований на Світову організацію торгівлі в Женеві під своїм справжнім ім’ям.

Він розшукується Інтерполом у рамках “червоного повідомлення” після того, як залишив Женеву через розслідування журналістів.

У Bellingcat також повідомляють, що на початку 2014 року Гордієнко їздив у Краснодар і Крим: “Виходячи зі схеми його поїздок в Україну напередодні анексії Криму та відомої участі підпільної групи ГРУ в анексії, ми припускаємо, що він також брав участь у цій операції”, – зазначають журналісти.

Гордієнко також може бути учасником підготовки вбивства колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії у Великій Британії.

У липні 2014 року Гордієнко отримав квартиру в тому ж будинку у Москві, де перебували підозрювані в отруєнні Скрипалів – Олександр Мишкін і Володимир Моісеєв.

Оскільки Мишкін і Чепіга стали “героями Росії” за участь в українській операції і, зокрема, за це отримали квартири в 2014 році, можна припустити, що й Гордієнко також є одним із “героїв”.

 

Денісова вимагає від РФ даних про арештовану за “держзраду” українку

Наразі немає офіційного підтвердження про місцеперебування незаконно ув’язненої в РФ українки Галини Довгополої.

Про це у Telegram повідомила Уповноважений ВР України з прав людини Людмила Денісова – Укрінформ.

“З початку лютого 2020 року немає офіційного підтвердження де саме на території РФ утримується незаконно ув’язнена громадянка України Галина Довгопола”, – йдеться у повідомленні.

Денісова зазначила, що Галину Довгополу 27 листопада 2019 року незаконно затримали силовики РФ на тимчасово окупованій території Криму, а згодом заарештували за ніби державну зраду. Останнє відоме місце утримання громадянки України – “ФКУ СИЗО 2 ФСИН России по г.Москва”.

“Звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової вжити заходів для підтвердження місцеперебування Галини Довгополої, а також перевірити дотримання прав, адже рідним та адвокатам досі не вдалося дізнатися про стан її здоров’я, забезпечення правовою та медичною допомогою”, – додала український омбудсмен.

 

Спостерігачів ОБСЄ понад 20 разів за тиждень не пустили на окупований Донбас

На Донбасі за минулий тиждень зафіксовано 23 випадки обмежень свободи пересування патрулів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з боку збройних формувань Російської Федерації.

Про це повідомляє пресцентр штабу ООС у Facebook – Укрінформ.

“За минулий тиждень представниками СММ ОБСЄ зафіксовано 23 випадки обмежень свободи пересування патрулів СММ ОБСЄ у виконанні мандата місії зі сторони збройних формувань Російської Федерації”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що майже половину від усіх відмов та затримок у доступі до непідконтрольних урядові України територій було зафіксовано на блокпості біля населеного пункту Верхньошироківське (колишній Октябр) на півдні Донецької області.

Крім того, відмовили патрулю місії у проїзді й через блокпост біля населеного пункту Староласпа. При цьому, за спостереженнями представників місії ОБСЄ, інші цивільні транспортні засоби вільно проїжджали через блокпости в обох напрямках.

Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін наголошує, що дії із перешкоджання виконання представниками СММ ОБСЄ мандату місії є неприпустимими.

 

У Кривоноса немає доступу до оборонного держзамовлення – Данілов

У заступника секретаря РНБО Сергія Кривоноса немає доступу до державного оборонного замовлення, тому його заклик до Президента Зеленського не підписувати документ у зв’язку з загрозою ракетній програмі є некоректним.

Про це секретар РНБО Олексій Данілов заявив в інтерв’ю виданню Liga.net – Укрінформ.

“Ніяка ракетна програма не постраждає. Повторюся, у Кривоноса немає інформації, що в цьому замовленні. “Злив” інформації секретних документів – це річ кримінально карана. Хто що брав, хто з ким спілкувався – має розбиратися контррозвідка», – сказав Данілов.

Він натякнув, що Кривонос «збирає плітки як на базарі» і заявив, що говорив з Президентом з цього приводу. Водночас Данілов заявив, що у нього немає опозиції до Кривоноса і що він не знає, чи результатом нинішнього інциденту стане звільнення Кривоноса.

«У мене опозиції до нього (Кривоноса – ред.) немає. Я з першого дня прийшов і сказав: ви – людина військова, і армія вам ближче. А РНБО – це великий аналітичний експертний центр. А Кривонос військовий. Я його за це поважаю, але вважаю саме так. Це моя думка. І він це знає», – додав Данілов.

Як повідомляв Укрінформ, 19 лютого 2020 р. заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос звернувся до Президента України Володимира Зеленського із закликом не підписувати державне оборонне замовлення і відправити його на доопрацювання.

Рада національної безпеки та оборони України на своєму засіданні 18 лютого схвалила основні показники державного оборонного замовлення на 2020 – 2022 роки.

Згідно з ухваленим документом, у 2020 році на виконання ДОЗ передбачено фінансування в сумі 25,848 млрд грн, що на 16% більше, ніж у 2019 році. У виконанні ДОЗ братимуть участь 14 державних замовників.

 

Данілов каже, що вірить в успішність виборів на окупованому Донбасі на 50%

Секретар РНБО України Олексій Данілов заявив, що вірить у реальність проведення виборів на окупованих частинах Донецької та Луганської областей на 50%.

Про це Данілов сказав в інтерв’ю LIGA.net – Укрінформ.

Данілов спростував твердження колишнього спецпредставника США з питань України Курта Волкера про односторонній відвід українських військ на лінії розмежування.

«Я з великою повагою ставлюся до пана Волкера, але розведення відбувається лише за умови взаємності. Якщо одна сторона не відходить, то й інша теж. Інша справа, що Волкер не вірить у те, що будуть проведені вибори, і він це говорить на 100%. Я можу сказати, що теж у це не вірю, але на 50%. Я хотів би, щоб ми встигли цього року, по-перше, – поставити наших прикордонників на нашому українському кордоні, по-друге – організувати спільне патрулювання територій з членами місцевих громад. Цей досвід уже був у Хорватії. Він був різний. Я не можу сказати, що в групах по четверо людей не було певних суперечок. Але ми маємо до цього наполегливо йти», – вважає Данілов.

Відповідаючи на запитання щодо можливості проведення місцевих виборів восени, Данілов заявив: «Вибори мають проходити лише за умови дотримання Конституції України. У нас є ЦВК, є чітка процедура. Чи встигнемо ми це зробити? Я хочу, щоб встигли. Щоб ми прийшли до мирного життя. Я дуже-дуже цього хочу».

 

РНБО має списки всіх українців, які отримали паспорти РФ на Донбасі – Данілов

Російська Федерація видала близько 156 тисяч російських паспортів на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. РНБО України має списки всіх українських громадян, які отримали ці паспорти.

Про це заявив секретар РНБО України Олексій Данілов в інтерв’ю liga.net – Укрінформ.

“Ми уважно стежимо за кількістю паспортів, які видаються Російською Федерацією. Це не перший приклад. Вони так робили під час грузинської війни і молдавського процесу. Вони шантажують людей, які працюють на території Донецької та Луганської областей. Платять зарплату і говорять: “Якщо ви не отримаєте паспорта, ми вам не будемо платити гроші”. Це суцільний шантаж з боку РФ… Ми вважаємо, що їх (громадян, які отримали російські паспорти – ред.) досить багато. На сьогодні це близько 156 тисяч паспортів”, – заявив Данілов.

Він підкреслив, що Україна фізично не може вплинути на цей процес, проте в РНБО є списки всіх українських громадян, які отримали російські паспорти. “Ми фізично не можемо на це вплинути. На сьогодні ми розробляємо певні пропозиції, що б ми мали робити. У нас, до речі, є списки всіх українських громадян, які отримали ці паспорти”, – заявив секретар РНБО.

Як повідомлялося, 24 квітня 2019 року президент РФ Володимир Путін підписав указ, яким дозволив надавати російське громадянство особам, які постійно проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України, в спрощеному порядку. 1 травня Путін видав новий указ, що спрощує порядок отримання громадянства РФ для українців, які жили в Криму і на Донбасі до весни 2014 року.

Цей крок керівництва РФ засудили Україна, ЄС, США та інші країни.

 

Секретар РНБО провів нараду щодо ситуації з коронавірусом

За дорученням Президента Володимира Зеленського у МВС відбулось засідання координаційної наради під головуванням секретаря РНБО Олексія Данілова щодо ситуації по контролю за коронавірусом.

Про це повідомляє пресслужба РНБО – Укрінформ.

Данілов підкреслив, що станом на зараз ситуація в Україні є повністю під контролем служб у цілодобовому режимі.

“Області звітують кожного дня о 8:00 ранку та о 16:00. Ми не очікуємо жодних несподіванок. Завтра на 10:00 усі обласні адміністрації проведуть засідання відповідних комісій з надзвичайних ситуацій та техногенної безпеки. Вони мають забезпечити умови для проведення температурного скринінгу на кордоні, а також перевірити усі медичні заклади, які, у разі необхідності, зможуть прийняти інфікованих”, – зазначив Данілов.

У нараді взяли участь міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, керівництво Національної поліції, Державної прикордонної служби, Державної служби із надзвичайних ситуацій, Міністерства охорони здоров’я, Державної міграційної служби.

Як повідомлялося, напередодні уряд України у зв’язку зі спалахом коронавірусу в Італії ухвалив рішення про ретельний огляд пасажирів, які прибувають із країн, де зафіксовано випадки COVID-19.

Нині кількість хворих на коронавірус в Італії досягла 322 осіб. Вірус продовжує ширитися новими регіонами. 11 осіб померли.

Загалом у світі станом на 25 лютого зареєстровано 80 150 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу COVID-19, з них 2 699 – летальні. Одужали вже 27 695 осіб.

 

ЄСПЛ відхилив апеляцію України щодо закону про люстрацію

Європейський суд з прав людини вирішив не розглядати у своїй Верхній палаті апеляційне оскарження по справі щодо порушення законом України про очищення влади (люстрацію) Європейської конвенції з прав людини. Відтак рішення по цій справі остаточно набуло чинності.

Про це оголосили у вівторок у ЄСПЛ, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«На своєму засіданні 24 лютого панель Великої палати у складі п’яти суддів вирішила передати (на апеляційний розгляд Верхньої палати – ред.) одну справу та відхилити запити відносно інших дев’яти справ», – повідомили у Суді.

Зокрема, апеляційне оскарження уряду України відхилено й відносно справи «Полях та інші проти України», що стосується відповідності Європейській конвенції з прав людини Закону України «Про очищення влади» (люстрацію).

Відтак, рішення по цій справі набуло статусу остаточного.

Як повідомляв Укрінформ, 17 жовтня 2019 року було оголошено рішення ЄСПЛ по справі «Полях та інші проти України» (заяви № 58812/15, 53217/16, 59099/16, 23231/18 та 47749/18). Вона стосувалася звільнення п’ятьох державних службовців відповідно до Закону України «Про очищення влади» (люстрацію) 2014 року».

За цією справою суд одноголосно встановив порушення статті 6 § 1 (право на справедливий суд) Європейської конвенції з прав людини у зв’язку з занадто тривалим розглядом справ заявників на національному рівні та порушення статті 8 (право на повагу до приватного життя) Конвенції.

Суд також вирішив, що закон про очищення влади застосовується до дуже широкого кола осіб і призвів до звільнення заявників лише на тій підставі, що вони займали посади на державній службі упродовж більш ніж року за часів президентства Януковича або на підставі зайняття посад у Комуністичній партії до 1991 року.

Отже, вказаний закон не зважав на особисту роль, яку відігравали заявники, а також на те, чи були вони особисто пов’язані з будь-якою недемократичною діяльністю, що мала місце в період правління колишнього президента.

У цьому відношенні український закон про очищення влади відрізняється від процедур люстрації, які були запроваджені в інших державах Центральної та Східної Європи і які були більш цільовими і вузько спрямованими.

У вересні 2014 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про очищення влади» (люстрацію). Ним забороняється займати певні високі посади на державній службі особам, які обіймали сукупно не менше одного року визначені законом посади на державній службі у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року.

Конституційний суд України визнав закон про люстрацію відповідним Конституції.

Нині у Єдиному державному реєстрі осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади» перебувають 893 особи.

 

Закон про люстрацію: Малюська прокоментував рішення ЄСПЛ

Уряд зробить усе, щоб забезпечити права громадян та зберегти механізм люстрації, хоч і в обмеженому вигляді.

Про це заявив у Facebook міністр юстиції Денис Малюська, коментуючи рішення ЄСПЛ відхилити апеляцію України у справі щодо закону про люстрацію – Укрінформ.

“Ми не будемо сидіти, склавши руки, а зробимо усе, щоб забезпечити права громадян та збереження механізму люстрації, хоч і в обмеженому вигляді”, – наголосив він.

Як підкреслив Малюська, ЄСПЛ не визнавав неправомірною люстрацію цілком, а лише її надмірний обсяг. “Окремі категорії громадян, на думку суду, були автоматично люстровані, хоча нічого поганого не вчиняли”, – зазначив він.

Малюська повідомив, що Мін’юст планує спільно з народними депутатами опрацювати та внести законопроєкт, відповідно до якого буде створена комісія, що розглядатиме скарги громадян, які вважають свою люстрацію неправомірною. Також розглядатиметься можливість поновлення на посаді (за її наявності) та виплати різниці між втраченим та реальним заробітком, сказав він.

При цьому міністр наголосив, що описаний ним механізм не застосовуватиметься до категорії громадян, чия люстрація була обґрунтованою.

Як повідомлялося, Європейський суд з прав людини 24 лютого вирішив не розглядати апеляційну скаргу України у справі щодо закону про очищення влади (люстрацію). Відтак рішення ЄСПЛ у цій справі від 17 жовтня 2019 року, яким було встановлено порушення прав українських чиновників, остаточно набуло чинності.

Зокрема, 17 жовтня 2019 року було оголошено рішення ЄСПЛ у справі «Полях та інші проти України» (заяви № 58812/15, 53217/16, 59099/16, 23231/18 та 47749/18). Вона стосувалася звільнення п’ятьох державних службовців відповідно до закону України «Про очищення влади» (люстрацію) 2014 року».

За цією справою суд одноголосно встановив порушення статті 6 § 1 (право на справедливий суд) Європейської конвенції з прав людини у зв’язку з занадто тривалим розглядом справ заявників на національному рівні та порушення статті 8 (право на повагу до приватного життя) конвенції.

Суд також вирішив, що закон про очищення влади застосовується до дуже широкого кола осіб і призвів до звільнення заявників лише на тій підставі, що вони займали посади на державній службі упродовж більш ніж року за часів президентства Януковича або на підставі зайняття посад у Комуністичній партії до 1991 року.

Отже, на думку ЄСПЛ, вказаний закон не зважав на особисту роль, яку відігравали заявники, а також на те, чи були вони особисто пов’язані з будь-якою недемократичною діяльністю, що мала місце в період правління колишнього президента.

Верховна Рада у вересні 2014 року ухвалила закон «Про очищення влади» (люстрацію). Ним забороняється займати певні високі посади на державній службі особам, які обіймали сукупно не менше одного року визначені законом посади на державній службі у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року.

Нині у Єдиному державному реєстрі осіб, щодо яких застосовано положення закону України «Про очищення влади», перебувають 893 особи.

 

Малюська хоче створити комісію для скарг громадян, які вважають свою люстрацію незаконною

УНН. Міністр юстиції України Денис Малюська хоче розробити законопроект, відповідно до якого буде створена комісія, що розглядатиме скарги громадян, які вважають свою люстрацію неправомірною. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook, передає УНН.

“Ми плануємо спільно з народними депутатами опрацювати та внести законопроект, відповідно до якого буде створена комісія, що розглядатиме скарги громадян, які вважають свою люстрацію неправомірною. Також розглядатиметься можливість поновлення на посаді (за її наявності) та виплати різниці між втраченим та реальним заробітком”, — написав Малюська.

За його словами, описаний вище механізм не застосовуватиметься до категорії громадян, чия люстрація була обґрунтованою.

“Сподіваюсь на підтримку законопроекту Верховною Радою України”, — додав міністр.

Крім того Малюська зазначив, що Європейський суд з прав людини не визнавав неправомірною люстрацію цілком, а лише її надмірний обсяг. Окремі категорії громадян, на думку суду, були автоматично люстровані, хоча нічого поганого не вчиняли. Тому вони зроблять усе, щоб забезпечити права громадян та збереження механізму люстрації, хоч і в обмеженому вигляді.

Нагадаємо, рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), яким звільнення українських ексчиновників за законом “Про очищення влади” було визнано таким, що порушує права люстрованих, вступило в законну силу.

 

Раді пропонують дозволити виступати депутатам російською

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №3084, у якому пропонується дозволити виступи у парламенті мовами нацменшин із забезпеченням перекладу на українську.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради, де опублікована пояснювальна записка та текст законопроєкту – Укрінформ.

Авторами проєкту закону є народний депутат фракції “Опозиційна платформа – За життя” Олег Волошин і депутат фракції “Слуга народу” Максим Бужанський.

“У законопроєкті пропонується закріпити такі норми: мовою роботи посадових осіб Верховної Ради, на яких поширюється дія Закону України “Про державу службу”, є державна мова; відповідно до статті 10 Конституції Україні в роботі Верховної Ради може використовуватися російська та інші мови національних меншин України”, – йдеться у пояснювальній записці.

Також у документі пропонується встановити, що народні депутати України та інші особи, на яких не поширюється дія Закону України “Про державу службу”, на пленарних засіданнях Верховної Ради, парламентських слуханнях, в роботі органів Верховної Ради можуть використовувати для всіх видів виступів, передбачених у статті 32 цього Регламенту, мови національних меншин України.

“У такому разі за потреби Апарат Верховної Ради України забезпечує переклад з мов національних меншин України на державну мову і навпаки”, – пропонують автори законопроєкту у пояснювальній записці.

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, цей законопроєкт було зареєстровано 18 лютого, а 21-24 лютого направлено на розгляд різним комітетам. Профільним комітетом визначено комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України. Наразі на сайті парламенту немає жодного висновку комітетів щодо законопроєкту №3084.

 

Україна приєдналася до санкцій ЄС проти причетних до тероризму

Україна приєдналася до позиції ЄС стосовно визначення переліку осіб, груп або установ, до яких застосовуються спеціальні заходи з боротьби проти тероризму.

Про це свідчить заява високого представника ЄС Жозепа Борреля, який привітав позицію третіх країн, що зобов’язалися інтегрувати таке рішення ЄС у власну політику, повідомляється на сайті Європейської ради – Укрінформ.

«13 січня Рада ЄС ухвалила рішення в рамках спільної зовнішньої політики та політики безпеки (CFSP) 2020/20[1]. Це рішення оновлює перелік персон та установ, причетних до терористичних актів, як це було викладено у спільній позиції ЄС 2001/931 від 27 грудня 2001 року. Країни-кандидати Республіка Північна Македонія, Чорногорія, Сербія і Албанія, країна-учасниця процесу стабілізації і асоціації та потенційний кандидат Боснія і Герцеговина, член Європейської зони вільної торгівлі Ісландія, член Європейської економічної зони, а також Україна і Республіка Молдова приєдналися до цього рішення», – йдеться у документі.

Такий крок означає, що згадані треті країни забезпечать відповідність національної політики з таким рішенням Ради ЄС.

«Європейський Союз враховує таке зобов’язання та вітає його», – йдеться у заяві високого представника ЄС.

Як повідомлялося, Рада ЄС вперше сформувала такий перелік причетних до тероризму на виконання резолюції РБ ООН 1373/2001 після терористичної атаки 11 вересня 2001 року. Вона переглядає цей список регулярно, щонайменше раз на шість місяців, на основі регулярного обміну інформацією між країнами-членами щодо будь-яких нових фактів або подій, які мають відношення до цього переліку.

 

ДБР обіцяє щомісяця звітувати про розслідування “справ Майдану”

Державне бюро розслідувань започатковує щомісячні звітні зустрічі з родинами Героїв Небесної Сотні та пораненими на Майдані, на яких інформуватиме про перебіг їх справ.

Про це повідомляється на сайті ДБР – Укрінформ.

“Т. в. о. Директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова зустрілась із представниками ГО «Родина Героїв Небесної Сотні» та ГО «Нескорений Майдан – 18.02». Очільниця ДБР пообіцяла, що такі звітні зустрічі будуть щомісячними. А для постійної комунікації з органом представники потерпілих та поранених делегували Юрія Аксеніна та Павла Кучера.

Наразі у ДБР 49 кримінальних проваджень щодо «справ Майдану». Ірина Венедіктова поінформувала родини Героїв Небесної Сотні та їхніх представників про перебіг їх розслідування”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що слідчі вже скерували до суду дві “справи Майдану” – щодо викрадення та вбивства журналіста Василя Сергієнка та колишнього слідчого міліції, який незаконно затримував учасників мітингів. Крім того, повідомлено про підозру у вбивстві та замаху на вбивство “майданівців” бійцю спецпідрозділу “Омега”.

“Невдовзі у Державному бюро розслідувань буде створене окреме Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках. Конкурс на керівника цього підрозділу ми оголосимо найближчим часом. І одним із критеріїв відбору буде досвід кандидата у розслідуванні «справ Майдану». Також цей підрозділ буде значно доповнений кадрами”, – додала т.в.о. директора ДБР.

 

У Міноборони — про “скасування” держзамовлення: Завжди будуть невдоволені, бо це ринок

На сьогодні Міністерством оборони України розроблено та реалізується близько 50 проєктів у сфері реформи оборонного сектору.

Про це під час “Форуму реформ: На шляху до Вільнюса” розповіла заступник міністра оборони Аліна Фролова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Є п’ять цілей, які закладені в програму діяльності уряду і визначені для сектору оборони, є 11 пріоритетів серед цих цілей на 2020, максимум на наступний рік. І в межах 11 пріоритетів у нас … триває близько 50 проєктів, які сконцентровані на впровадженні реформ і змін”, – заявила Фролова.

За її словами, вже є певні результати змін в оборонній сфері. Зокрема, в профільному міністерстві перейшли до зміни структури управління Збройними силами, які будуть остаточно впроваджені після ухвалення відповідного закону Верховною Радою. “Ми переходимо від пострадянської структури ЗСУ на сучасну структуру сил, яка дає можливість нам бути сумісними зі стандартами НАТО, впроваджує інші принципи управління, застосування та генерування сил. Це докорінна зміна”, – заявила Фролова.

Іншим здобутком буде зміна системи оборонних закупівель, оборонного замовлення, де завжди були великі бюджети та великі корупційні ризики. “Наше завдання зробити систему закупівель зрозумілою і максимально прозорою”, – наголосила вона.

Крім того, серед пріоритетних завдань найближчим часом – прибрати поняття Державного оборонного замовлення (ДОЗ) і перейти на більш прозору систему потенційного контрактування. Інше завдання – зробити планування розвитку оборонної промисловості дуже прозорим і конкурентним, аби дати вітчизняним і іноземним підприємствам розуміння, в якому напрямку розвиватимуться ЗСУ та які замовлення будуть в оборонному секторі.

За словами Фролової, система формування ДОЗу, яка існувала до сьогодні, передбачала дуже вузьке коло осіб для вирішення того, що і як закуповуватиметься для армії.

Вона нагадала, що відповідний законопроєкт про оборонні закупівлі вже пройшов перше читання та готовий до розгляду парламентом.

Відповідаючи на запитання Укрінформу щодо невдоволення деяких керівників оборонних підприємств, які побоюються скасування ДОЗ, Фролова наголосила: “Завжди були підприємства, які під грифом секретності отримували гарантовані замовлення. Якщо ця система змінюється, завжди будуть люди, які будуть невдоволені, бо це ринок. Адже люди мали гарантовані проплати з відтермінуванням виконання якихось робіт на рік, на два чи три при тому, що у нас йде війна”.

Фролова вважає, що протидія реформі в цьому питанні цілком очікувана. Разом з тим, міністр оборони Андрій Загороднюк особисто збирав представників Ліги оборонних підприємств та інших гравців ринку, аби пояснити нові принципи роботи.

Виступаючи під час форуму заступник міністра також повідомила про інші напрямки роботи міністерства, які спрямовані на набуття військових критеріїв стандартів НАТО, зміну побутових і соціальних умов служби для військовослужбовців, зміну системи оборонного планування, питання боротьби з корупцією тощо.

 

Україна не може постачати воду в окупований Крим — Данілов

Україна не може постачати воду в окупований Крим. Відновлення водопостачання можливе тільки після відновлення територіальної цілісності України.

Про це заявив секретар РНБО України Олексій Данілов в інтерв’ю liga.net – Укрінформ.

“Моя особиста думка: ми не можемо постачати воду в окупований Крим. Більше того, з політичної точки зору я думаю, що це неможливо. Якщо Російська Федерація повертає Крим, то вода піде туди відразу. Це складне питання. І думати, що є проста відповідь, не можна”, – заявив Данілов.

Він також зазначив, що не знає, чому голова депутатської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія зробив заяву про можливість відновлення водопостачання в Крим в обмін на поступки президента РФ Путіна на Донбасі.

Як повідомляв Укрінформ, 11 лютого голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія в ефірі телеканалу “Прямий” заявив, що допускає можливість пустити воду в анексований Крим в обмін на поступки з боку президента РФ Путіна щодо Донбасу.

 

Зеленський призначив заступника секретаря РНБО

Президент України Володимир Зеленський призначив Олексія Соловйова заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

Відповідний указ №57/2020 оприлюднено на сайті Президента – Укрінформ.

“Призначити Соловйова Олексія Станіславовича заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України”, – йдеться в документі.

Як випливає з е-декларації Соловйова, поданої ним як кандидатом на посаду секретаря РНБО, до призначення він працював у ПАТ “Вищий навчальний заклад “Міжрегіональна академія управління персоналом”, і у 2018 році отримав заробітну плату 44 721 грн. На сайті МАУП повідомляється, що Соловйов Олексій Станіславович – доктор медичних наук, доктор фармацевтичних наук, завідує кафедрою загальної та клінічної фармації.

За сумісництвом Соловйов працював у Національній медичній академії післядипломної освіти П.Л. Шупика, був головою правління громадської спілки “Українська медико-фармацевтична асоціація”, а також займався приватним бізнесом, і в якості приватного підприємця у 2018 році отримав дохід 4 825 235 грн.

 

Зеленського офіційно не запрошували на парад до Москви — ЗМІ

Російська Федерація не надсилала Президенту України Володимиру Зеленському офіційне запрошення на святкування 75-річчя перемоги у Другій світовій війні 9 травня 2020 року у Москві.

Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на відповідь на свій запит Департаменту доступу до публічної інформації Офісу Президента – Укрінформ.

“За результатами аналізу реєстраційно-довідкової бази вхідної службової кореспонденції, здійсненого Департаментом документального забезпечення Офісу Президента України, запитуваний документ (запрошення – ред.) відсутній”, – йдеться у відповіді на запит.

Видання цікавилося в Офісу Президента, чи отримав Зеленський запрошення на парад від російської сторони і якою була його відповідь, і якщо так, то чи планує Президент України відвідати Москву.

Прохання прокоментувати пропозицію депутата Верховної Ради від партії “Опозиційна платформа – За життя” Вадима Рабіновича направити парламентську делегацію до Москви на 9 травня Офіс президента залишив без відповіді.

Як повідомлялося, у серпні 2019 року помічник президента Росії Юрій Ушаков заявив, що Кремль направить Президенту України Володимиру Зеленському запрошення на святкування 75-річчя перемоги у “Великій вітчизняній війні” 9 травня 2020 року.

17 лютого 2020 року депутат Верховної Ради від ОПЗЖ Вадим Рабінович запропонував сформувати парламентську делегацію до Москви для участі у параді до 75-річчя перемоги у Другій світовій війні.

Партія п’ятого президента України Петра Порошенка “Європейська солідарність” вимагала від президента Володимира Зеленського заяви, чи планує він їхати до Москви на парад 9 травня.

Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович застерігав від участі в російському “побєдобєсії” 9 травня, оскільки парад на Красній площі Росія використає для досягнення своїх політичних цілей.

 

Українці на акції в Лісабоні нагадали, що вірус російської пропаганди страшніший за коронавірус

Активісти української громади в Португалії провели в Лісабоні акцію під гаслом: «Вірус російської пропаганди – страшніший за коронавірус!».

Про це повідомив голова Спілки українців у Португалії Павло Садоха в Facebook – Укрінформ.

«Вірус російської пропаганди – страшніший за коронавірус! З таким гаслом сьогодні була проведена акція активістами української громади під російським посольством у Лісабоні», – йдеться  у дописі.

Як зазначив Павло Садоха, «спровокувати паніку, посіяти хаос у всіх країнах, які не погоджуються на московську архітектуру співвідносин у світі, – це основні методи зовнішньої політики Росії».

За його словами, «у Москви немає ні моральних, ні безпекових гальм щодо методів досягнення світового домінування».

Голова Спілки українців у Португалії наголосив, що, маючи за плечима вікову історію сусідства з Росією, «українці за кордоном мають відповідальність донести світовим суспільствам про надзвичайно небезпечну загрозу, яку несе російський світ» –  «загрозу, яка вимірюється не тисячами інфікованих хворих, але мільйонами жертв Голодоморів, голокостів та спровокованих воєн».

Він зауважив, що «від інфекційних епідемій людство швидко знаходить ліки, від ідеологічних епідемій деякі країни не оговтуються століттями».

Як раніше зазначав Павло Садоха у соцмережі, спростовувати пропаганду Москви є обов’язком українців за кордоном. Він закликав всіх небайдужих українців долучитися до акції «Вірус російської пропаганди – страшніший за короновірус!». Медичні маски на обличчях учасників заходу – це символ протидії російській пропаганді.

Голова Спілки українців у Португалії повідомив кореспонденту Укрінформу, що аналогічні акції плануються українськими громадами в інших країнах світу, зокрема, в Греції, Італії, Іспанії, Німеччині, Франції, Естонії, Ірланді тощо.

 

Медіаюристи дали оцінку законопроєкту про дезінформацію

За оцінками медіаюристів, законодавча ініціатива про протидію дезінформації має обмежувальний характер та серйозний “охолоджувальний ефект” у контексті її впливу на свободу отримання, поширення та обробки інформації.

Про це свідчать результати дослідження громадської організації Інтерньюз-Україна, презентовані в Укрінформі.

“Гучні дискусії з критикою законодавства нерідко базується на емоціях, наш Індекс регулювання онлайн-простору є аналітичним дослідженням недоліків та переваг законопроєктів, що стосується інтернету. Ми запросили найкращих медіаюристів та представників технічної спільноти стати експертами в дослідженні. Але також сподіваємося, законодавці будуть звірятися з результатами дослідження під час написання нових законопроєктів, аби не допускати грубих помилок”, – сказав керівник програм нових медіа Інтерньюз-Україна Віталій Мороз.

Він уточнив, що групі юристів було запропоновано оцінити два законопроєкти за опитувальником, який містив 4 категорії запитань, що стосувалися впливу законодавчих ініціатив на права та свободи, захисту легітимного інтересу, якості надання послуг та юридичної техніки.

За словами Мороза, законодавча ініціатива про дезінформацію отримала достатньо серйозну негативну оцінку щодо прогнозованого впливу на права та свободи. Так, експерти приділили велику увагу непропорційності накладених санкцій, зокрема штрафів за поширення дезінформації. Експертні оцінки прогнозованого впливу законопроєкту на якість медійних послуг також були здебільшого негативними.

“Це ще не є законопроєкт, це є ініціатива з боку міністерства, але загальна оцінка вона є негативною – це мінус 0,94 бали (за шкалою від -5 до +5 — ред.), що говорить про значний скепсис професіональної спільноти…”, – сказав Мороз.

Він зазначив, що загальна оцінка, яку отримали щодо законопроєкту про медіа була більш позитивною. Законопроєкт отримав +0,35 балів за зведеним показником. За словами Мороза, дослідження показало, що законопроєкт має велике поле для удосконалень, але загалом його норми мають сенс.

Під час дослідження експерти звертали увагу на перешкоди для поширення інформації, адже законопроєкт встановлює певні вимоги до іноземних інформаційних суб’єктів за відсутності механізмів державного впливу на таких іноземних суб’єктів. Це створює загрозу того, що українські провайдери можуть почати блокування іноземних інтернет-ресурсів, аби уникнути можливості притягнення до відповідальності. Медіаюристи, які оцінюють ініціативу позитивно, наголошують на гармонізації з законодавством ЄС, бо проєкт універсулізує визначення та наближує їх до законодавства ЄС.

Проєкт “Індекс регулювання Інтернету як інструмент адвокації для України” є компонентом “Медійної програми в Україні спрямованої на розвиток медійного сектору, зміцнення медійних інституцій, а також поліпшення практики цифрової безпеки серед журналістів та медійних організацій”, що реалізується ГО “Інтерньюз-Україна” та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через американську неурядову організацію “Інтерньюз”.

Як повідомляв Укрінформ, МКМС 20 січня оприлюднило проєкт закону щодо забезпечення національної інформбезпеки та права на доступ до достовірної інформації, відомого як “законопроєкт про дезінформацію”.

У відомстві запросили до участі в обговоренні законопроєкту представників ЗМІ, профільних інституцій та громадських організацій, медіаекспертів та медіаюристів.

27 січня представники медійної спільноти та громадських організацій рекомендували міністерству утриматися від реєстрації законопроєкту “про дезінформацію” в парламенті.

Комісія з журналістської етики оприлюднила заяву з вимогою до уряду та МКМС – зняти з розгляду законопроєкт щодо дезінформації та розпочати процес підготовки законодавчих змін з нуля. “Репортери без кордонів” висловили критичні зауваження до законопроєкту.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив занепокоєння з приводу кількох положень проєкту закону України щодо забезпечення національної інформаційної безпеки та права на доступ до достовірної інформації.

 

Журналісти UA:Запоріжжя вийшли на акцію протесту

У Запоріжжі колектив суспільного телебачення UA:Запоріжжя вийшов на акцію протесту.

Журналісти виступають проти суттєвого скорочення суспільно-політичних програм власного виробництва в ефірі “Національного суспільного телебачення України”, про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Нас ознайомили з Концепцією регіонального мовлення, яка передбачає скорочення (одна година для телебачення та півтори – радіо, – авт.) щоденного власного виробництва регіонального контенту, а отже, суттєве зменшення можливості представлення інтересів місцевої громади в локальному інформаційному просторі. Вважаємо, що це скорочення не тільки не відповідає засадничим принципам Суспільного, а й загрожує інформаційній безпеці кожного регіону, особливо тих, які межують з окупованими територіями, і де останнім часом посилилися ворожі інформаційні атаки”, – заявила телеведуча, голова редакційної ради Запорізької філії ПАТ “НСТУ” Ольга Вакало.

Журналісти запевняють, що виступають за виробництво власних програм і кажуть, що хотіли б побачити разрахунки та рейтинги, які стали основою нової Концепції розвитку суспільного мовника.

За словами продюсерки UA:Запоріжжя Наталії Андреєвої, наразі не йдеться про скорочення ефірного часу чи штату телерадіокомпанії. Нова концепція передбачає, що кожна філія “НСТУ” буде виробляти одну годину (замість трьох, що є на сьогодні) суспільно-політичного мовлення на день — це аналітична програма, яка виходить з новин регіону, висвітлює кілька або одну головну з ТОП-тем регіону. Цей формат ще не запроваджений, але розробляється.

“Зменшено кількість програм, які будуть безпосередньо вироблятись у цій будівлі (запорізька філія “НСТУ” – авт.), але не зменшиться кількість регіонального контенту як такого. Ми як мовили 16 годин, так 16 годин мовити і будемо. Скорочення людей також не має», – говорить Андреєва.

Акція одночасно проходила у 6 містах країни. До Запоріжжя долучились колективи Житомирської, Миколаївської, Ужгородської, Кропивницької, Херсонської філій ПАТ “НСТУ”.

 

“Голос” вимагає позачергово зібрати Комітет ВР через коронавірус

Народні депутати з фракції “Голос” вимагають скликати позачергове засідання Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування щодо питання готовності України до можливих випадків коронавірусу.

Про це повідомляє пресслужба партії “Голос” – Укрінформ.

“Депутати “Голосу” вимагають від голови Комітету з питань здоров’я нації Михайла Радуцького скликати позачергове засідання комітету та пояснити, наскільки Україна готова до можливих випадків коронавірусу”, – йдеться у повідомленні.

У політсилі підкреслюють, що коронавірусна інфекція поширюється не лише Азією, але й Європою, тому країни посилено готуються реагувати на можливі спалахи.

“Українська влада має докласти максимум зусиль не лише до забезпечення захисту громадян, але й до адекватного й належного інформування суспільства про реальний стан справ. Тому “Голос” вимагає провести спеціальне засідання Комітету з питань здоров’я нації, залучити всі відповідальні відомства та прозвітувати про стан підготовки та подальші плани з реагування на можливі випадки інфекції”, – зазначають у “Голосі”.

У партії хочуть почути від влади відповіді на низку запитань. Зокрема, на кого покладені функції головного державного санітарного лікаря, якщо міністр охорони здоров’я перебуває в обсервації, коли буде поданий в парламент законопроєкт “Про систему громадського здоров’я», скільки лікарів та у яких лікарнях України дійсно готові до прийому потенційних хворих із коронавірусом, знають, як діагностувати хворобу і як лікувати можливі ускладнення.

Крім того, у “Голосі” цікавляться, в яких лікарнях України є спеціальні комплекти з комбінезону, окулярів, рукавичок та респіратора, які ВООЗ рекомендує для захисту від коронавірусної інфекції, чи були одягнені у такі комплекти медики, що зустрічали українців, евакуйованих з Уханя, та в яких українських лікарнях є всі необхідні витратні матеріали для виявлення коронавірусу.

“Засідання комітету має відбутися в найкоротші терміни, щоб українське суспільство знало, наскільки готова Україна та що робити у разі появи коронавірусу в країні”, – зазначають у партії “Голос”.

Як повідомлялося, станом на 25 лютого у світі зареєстровано 80 150 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу Covid-19, з них 2 699 – летальні. Одужали вже 27 695 осіб.

 

У Китаї розробили ще одну вакцину проти коронавірусу

У Тяньцзиньському університеті в Китаї заявили про створення потенційної пероральної вакцини від коронавірусу COVID-19.

Про це повідомляє Daily Мail з посиланням на китайські ЗМІ – Укрінформ.

“Вчені розробили пероральну вакцину проти нового коронавірусу з використанням пекарських дріжджів…”, – йдеться у повідомленні.

За словами професора Хуанга Цзіньхая, для створення засобу за основу було взято пекарські дріжджі, а S-білок нового коронавірусу – як мішень для генерації антитіл.

Зазначається, що через S-білок вірус проникає в організм людини, тому саме на нього націлилися вчені під час розробки вакцини.

Професор особисто вжив чотири дози нового засобу та не виявив побічних ефектів.

Однак вакцина ще потребує клінічних тестів на тваринах, перш ніж її можна буде передати у масове виробництво.

Як повідомляв Укрінформ, станом на ранок вівторка, 25 лютого, загальна кількість зафіксованих у світі випадків зараження коронавірусом становить 80 147, а померлих від нього – 2 699.

В Україні не зафіксовано жодного лабораторно підтвердженого випадку коронавірусу COVID-19.

 

Трамп вважає коронавірус короткостроковою проблемою

Президент США Дональд Трамп висловив оптимізм стосовно того, що новий коронавірус буде короткостроковою проблемою, яка не матиме довготривалого впливу на світову економіку.

Про це він заявив у вівторок у Нью-Делі, повідомляє CNN – Укрінформ.

“Я думаю, що це проблема, яка буде усунена”, – сказав Трамп.

Глава США відзначив падіння на Уолл-стріт в понеділок, але сказав, що ф’ючерси були вищими перед відкриттям ринку у вівторок.

“Такі речі трапляються, і ви це постійно маєте у своєму бізнесі”, – сказав він на зустрічі з підприємцями в Індії.

Трамп також окреслив зусилля своєї адміністрації щодо стримування коронавірусу, заявивши, що США “по суті закрили кордони”.

“Ми дуже уважно стежимо (за ситуацією з коронавірусом — ред.). Нам поки пощастило, і ми думаємо, що так і залишиться”, – зазначив Трамп.

Він також похвалив зусилля президента Китаю Сі Цзіньпіна щодо стримування поширення вірусу, попри те, що лідер зазнав широкої критики з боку інших осіб.

Як повідомляв Укрінформ, станом на ранок вівторка, 25 лютого, загальна кількість зафіксованих у світі випадків зараження коронавірусом становить 80 147, а померлих від нього – 2 699.

В Україні не зафіксовано жодного лабораторно підтвердженого випадку коронавірусу COVID-19.

 

Помпео звинуватив Китай та Іран у приховуванні інформації про коронавірус

Уряди Ірану та КНР приховували від світової громадськості вкрай важливу інформацію щодо тяжкості спалаху коронавірусу у своїх країнах.

З такою заявою виступив державний секретар США Майк Помпео, повідомляє AP – Укрінформ.

“Державний секретар Майк Помпео 25 лютого розкритикував Китай та Іран за їх реакцію на спалах коронавірусу, звинувативши уряди двох держав у цензурі та намаганні приховати тяжкість спалаху смертельної хвороби”, – йдеться у повідомленні. Зокрема, Помпео розкритикував Пекін за вигнання з країни трьох журналістів Wall Street Journal та заявив, що вільна преса необхідна, щоб забезпечити надання точної інформацію про вірус.

“Вигнання наших журналістів ще раз викриває невирішену проблему, що призвела свого часу до спалаху SARS та теперішнього спалаху коронавірусу – цензури. Це може мати смертельні наслідки”, – сказав Помпео.

Також, за словами Помпео, США сильно стурбовані інформацією, що свідчить про те, що іранський режим може приховувати від світової громадськості вкрай важливі подробиці щодо спалаху коронавірусу на території країни.

Як повідомляв Укрінформ, станом на ранок вівторка, 25 лютого, загальне число зафіксованих у світі випадків зараження коронавірусом становить 80 147, а померлих від нього – 2 699.

В Україні не зафіксовано жодного лабораторно підтвердженого випадку коронавірусу COVID-19.

 

Перший випадок коронавірусу виявили у Швейцарії

Влада Швейцарії зареєструвала перший випадок захворювання коронавірусом у країні.

Про це повідомляє SwissInfo – Укрінформ.

“Швейцарія повідомила про свій перший випадок коронавірусу у вівторок у кантоні Тічино, що на півдні країни”, – йдеться у повідомленні.

За даними МВС, до першого підтвердженого випадку коронавірусу в країні вже протестували близько 300 людей на наявність COVID-19, однак, всі вони виявилися негативними.

Раніше у Хорватії й Австрії виявили перші випадки коронавірусу.

Як повідомляв Укрінформ, на ранок вівторка, 25 лютого, загальне число зафіксованих у світі випадків зараження коронавірусом становить 80 147, а померлих від нього – 2 699. При цьому одужали в усьому світі 27 668 людей.

В Україні не зафіксовано жодного лабораторно підтвердженого випадку коронавірусу COVID-19.

 

В Австрії – перші два випадки коронавірусу

У федеральній землі Тіроль на заході Австрії зафіксовано два випадки захворювання на коронавірус нового типу COVID-19.

Інформацію про два лабораторно підтверджені випадки коронавірусу COVID-19 підтвердив губернатор Тіроля Гюнтер Платтер в коментарі “Австрійському агентству преси” (АРА) – Укрінформ.

“Губернатор Гюнтер Платтер підтвердив APA, що двоє людей заразилися коронавірусом у Тіролі. Другий тест був позитивним. За попередньою інформацією, обидві людини походять з Ломбардії, більш детальна інформація буде протягом вівторка. Наразі вони ізольовані у клініці Іннсбрука”, – йдеться у повідомленні.

Поки незрозуміло, як ці молоді люди (обом 24 роки) заразилися коронавірусом COVID-19. Вони самі звернулися до лікаря з симптомом високої температури. Обоє походять з італійської Ломбардії, однак, постійно проживають в австрійському Іннсбруку.

Раніше влада Австрії повідомила, що в країні підготовлено 59 лікарень, обладнаних для осіб з підозрою на COVID-19, як і самих хворих.

Як повідомляв Укрінформ, кількість хворих на коронавірус в Італії досягла 283 осіб. Вірус продовжує ширитися новими регіонами.

Станом на ранок вівторка, 25 лютого, загальне число зафіксованих у світі випадків зараження коронавірусом становить 80 147, а померлих від нього – 2 699.

 

Польща ініціює позачергову зустріч міністрів охорони здоров’я країн ЄС

Варшава звернеться до Єврокомісії про негайне скликання зустрічі міністрів охорони здоров’я країн ЄС на тему епідеміологічної ситуації в Європі з приводу розповсюдження коронавірусу.

Про це поінформував під час пресконференції у Варшаві міністр охорони здоров’я Польщі Лукаш Шумовський, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Згідно з рішенням Ради міністрів і прем’єр-міністра висилаю листа комісару Стеллі Кіріакідес (єврокомісар з питань здоров’я – ред.) з проханням про негайну зустріч міністрів охорони здоров’я країн ЄС, аби обговорити епідеміологічну ситуацію в Європі”, – повідомив Шумовський, додаючи, що в різних країнах ця ситуація виглядає по-іншому.

Він також закликав не використовувати тему коронавірусу у політичній боротьбі в середині Польщі.

За словами міністра, зараз польські лікарні отримують додаткові засоби особистої гігієни для того, щоб могти ефективно реагувати на зростаючі виклики.

Шумовський повідомив, що в Польщі станом на сьогодні не зареєстровано жодного випадку зараження коронавірусом. Але він зауважив, що рано чи пізно він з’явиться у країні. За його словами, усі польські служби готові до його появи: в режимі підвищеної готовності у Польщі працює 79 інфекційних відділень у лікарнях по всій країні.

 

Коронавірус – куди бігти й що робити: МОЗ дає “інструкцію”

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило відео- та інформаційні матеріали про алгоритм дій громадян та лікарів у випадку захворювання на ГРВІ або підозри на інфікування коронавірусом COVID-19.

Матеріали доступні на сайті Міністерства охорони здоров’я – Укрінформ.

Громадянам, які були у Китайській Народній республіці, або в країнах, де зафіксовані випадки коронавірусу, у випадку наявності симптомів гострого вірусного захворювання МОЗ рекомендує:

– якнайшвидше звернутися до лікаря або викликати бригаду екстреної медичної допомоги;

– не займатися самолікуванням;

– обов’язково повідомити лікарям про відвідування Китайської Народної республіки, або однієї з країн, де реєструються випадки коронавірусу;

– надати медпрацівникам інформацію про контакт підтвердженим або ймовірно інфікованим коронавірусом COVID-19.

Лікарі первинної ланки при зверненні пацієнтів з ознаками ГРВІ мають:

– провести збір епідеміологічного анамнезу для визначення випадку коронавірусу;

– у визначених випадках (гаряча, кашель та наявність в анамнезі мандрівки протягом останніх 14 днів в КНР чи іншу країну де зафіксовано захворювання) викликати бригаду екстреної медичної допомоги, яка госпіталізує хворого у визначений заклад охорони здоров’я.

В медичному закладі повинні:

– зробити тест на віруси грипу А та В;

– відібрати у пацієнта зразок для дослідження у вірусологічній лабораторії;

– повідомити про випадок регіональний лабораторний центр МОЗ;

– проводити активне медичне спостереження за пацієнтом т лікування ГРІ згідно з загальними протоколами.

У МОЗ підкреслюють, що в Україні близько 2,5 тисяч інфекційних боксів, в яких можуть бути розміщені хворі на новий коронавірус. Також в Україні 2 тисячі лікарів інфекційних стаціонарів чи відділень, 5 тисяч середнього медичного персоналу інфекційних стаціонарів чи відділень.

Також МОЗ оприлюднив алгоритм дій щодо лабораторного обстеження осіб у вірусологічних лабораторіях, які відповідають визначенню випадку коронавірусу Covid-19; алгоритм дій лікарів-епідеміологів при виявленні особи, яка відповідає визначенню випадку коронавірусу Covid-19.

В рекомендаціях для населення, які надає ВООЗ, наголошується на дотриманні звичайних заходів:

– не торкатися руками обличчя – носу роту, очей;

– ретельно мити руки з милом чи обробляти антисептичними засобами;

– під час кашлю та чхання прикривати рот та ніс серветкою чи згином ліктя;

– ретельно готувати їжу, особливо м’ясо та яйця, оскільки коронавірус (як і багато інших інфекцій) може розповсюджуватися через недостатньо термічно оброблену їжу;

– уникати контактів з особами, які хворі на ГРВІ чи застуду;

– уникати безпосереднього контакту з дикими чи свійськими тваринами;

– при використанні масок та засобів захисту слідкувати за тим, що вони щільно прилягали до обличчя, закриваючи ніс та рот.

Як повідомляв Укрінформ, станом на ранок вівторка, 25 лютого, загальна кількість зафіксованих у світі випадків зараження коронавірусом становить 80 147, а померлих від нього – 2 699.

В Україні на даний момент не зафіксовано жодного лабораторно підтвердженого випадку коронавірусу COVID-19.

 

У Чернівцях госпіталізували жінку, яка повернулась з Італії

25.02.2020

Жінка, яка повернулася з Італії та яку госпіталізували у Чернівцях із підозрою на коронавірус, сама звернулася до медиків із високою температурою. Наразі її ізолювали та проводять відповідні дослідження.

Про це на брифінгу в Чернівецькій ОДА сказала заступник директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Марія Поліщук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Жінка повернулася з Бергамо літаком у Сучаву, в Румунію. Звідти на таксі приїхала до Чернівців. Вона сама звернулася до лікарів зі скаргою на підвищення температури. Оскільки жінка могла контактувати із зараженими на коронавірус, її ізолювали”, – сказала чиновниця.

У пацієнтки взяли всі необхідні аналізи на дослідження. Їй надають необхідну медичну допомогу.

Медики та чиновники просять людей не панікувати. Жодного підтвердженого випадку коронавірусу в області наразі немає.

Як повідомляв Укрінформ, у Чернівцях в інфекційне відділення обласної лікарні госпіталізували жінку, яка нещодавно повернулася з Італії. Її перевіряють на зараження коронавірусом.

 

Суд просять арештувати п’ятьох учасників сутичок у Нових Санжарах

Правоохоронці скерували до суду клопотання щодо обрання запобіжних заходів п’яти особам у вигляді тримання під вартою після сутичок у Нових Санжарах на Полтавщині.

Про це на брифінгу у Нових Санжарах заявив радник очільника МВС Іван Варченко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні до суду спрямовано клопотання про обрання запобіжного заходу особам, які отримали підозри в організації масових заворушень за статтею 294 Кримінального кодексу”, – повідомив він.

Радник міністра нагадав, що раніше одному чоловіку було повідомлено про підозру за 345 статтею ККУ (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу). “А п’ять осіб, щодо яких сьогодні запобіжний захід буде розглядати полтавський суд, отримали підозри за статтею 294 ККУ (організація масових заворушень), санкція статті — від 5 до 8 років”, – сказав Варченко.

Відповідаючи на запитання щодо запобіжного заходу цим п’яти особам, Варченко зазначив: “ми говоримо про тримання під вартою”.

Також він запевнив, що сил і засобів Національної поліції і Національної гвардії достатньо, аби забезпечити громадський порядок і на території об’єкта обсервації, і на території селища Нові Санжари. “Більше того, їх достатньо, щоб по всій Україні забезпечувати громадський порядок, права і свободи громадян. Тому в залежності від тих чи інших обставин ми трохи збільшуємо або зменшуємо кількість наявних безпосередньо на місці (правоохоронців – ред.). Зрозуміло, що є резерви”, – уточнив радник міністра.

Як повідомлялося, вранці 20 лютого в харківський аеропорт прибув літак із громадянами України та іноземцями, яких евакуювали з китайського міста Ухань, де зафіксовано спалах коронавірусу. Після огляду і проходження прикордонного та митного контролю автобуси з евакуйованими вирушили в Нові Санжари на Полтавщині для розміщення на обсервацію у медичному центрі Нацгвардії.

З Уханя було евакуйовано 45 українців та 27 іноземців, які після двотижневого карантину повернуться до своїх країн. Загалом на обсервації перебуває 94 людини – включно з екіпажем та супроводжуючими особами.

 

Суд арештував чотирьох учасників сутичок у Нових Санжарах

У Полтавській області суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 2 місяці чотирьом особам після подій у Нових Санжарах.

Про це інформує відділ комунікації поліції Полтавщини – Укрінформ.

“На сьогодні підозри у причетності до масового заворушення (стаття 294 КК України) отримали п’ять осіб. Чотирьох з них суд взяв під варту строком на 60 діб. Ще одному оберуть запобіжний захід після встановлення місця перебування”, – поінформував начальник поліції Полтавщини Іван Вигівський.

У поліції нагадали, що раніше ще одного чоловіка затримали за підозрою у замаху на насильницькі дії відносно поліцейського (ч.2 ст. 345 ККУ). Йому суд визначив 60 діб домашнього арешту без права залишати місце проживання у нічній час доби.

Раніше радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко зазначав, що правоохоронці скерували до суду клопотання щодо обрання запобіжних заходів п’яти особам у вигляді тримання під вартою після сутичок у Нових Санжарах.

Як повідомлялося, вранці 20 лютого в харківському аеропорту приземлився літак із громадянами України та іноземцями, яких евакуювали з китайського міста Ухань, де зафіксовано спалах коронавірусу. Після огляду і проходження прикордонного та митного контролю автобуси з евакуйованими вирушили в Нові Санжари на Полтавщині для розміщення на обсервацію у медичному центрі Нацгвардії.

Однак місцеві жителі перекрили дорогу, протестуючи проти розміщення евакуйованих з Китаю у медичному центрі. Сталися сутички між протестувальниками і правоохоронцями, під час яких постраждали дев’ятеро поліцейських та один цивільний. Поліція затримала 24 учасників заворушень.

Нові Санжари у той день відвідали міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, його перший заступник Сергій Яровий, голова Національної поліції Ігор Клименко, Прем’єр-міністр Олексій Гончарук та міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька, яка згодом прийняла рішення провести два тижні в обсервації разом з евакуйованими.

Із Уханя було евакуйовано 45 українців та 27 іноземців, які після двотижневого карантину повернуться до своїх країн. Загалом на обсервації перебуває 94 людини – включно з екіпажем та супроводжуючими особами.

 

Поліція спростувала інформацію про арешти учасників сутичок у Нових Санжарах

25.02.2020

Поліція Полтавської області спростувала поширену раніше інформацію про обрання запобіжних заходів учасникам сутичок у Нових Санжарах.

Про це повідомляється на сайті Національної поліції – Укрінформ.

“Наразі в Октябрському районному суді Полтави розглядається клопотання про обрання двом особам запобіжного заходу. Також підготовлено клопотання про обрання запобіжного заходу іншим фігурантам кримінального провадження. Перепрошуємо за неточну інформацію, оприлюднену раніше”, – йдеться в повідомленні.

Раніше поліція Полтавщини поінформувала про те, що після подій у Нових Санжарах суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 2 місяці чотирьом особам.

Як повідомлялося, вранці 20 лютого в харківському аеропорту приземлився літак із громадянами України та іноземцями, яких евакуювали з китайського міста Ухань, де зафіксовано спалах коронавірусу. Після огляду і проходження прикордонного та митного контролю автобуси з евакуйованими вирушили в Нові Санжари на Полтавщині для розміщення на обсервацію у медичному центрі Нацгвардії.

Однак місцеві жителі перекрили дорогу, протестуючи проти розміщення евакуйованих. У сутичках між протестувальниками і правоохоронцями постраждали дев’ятеро поліцейських та один цивільний. Поліція затримала 24 учасників заворушень.

Нові Санжари того дня відвідали міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, його перший заступник Сергій Яровий, голова Національної поліції Ігор Клименко, Прем’єр-міністр Олексій Гончарук та міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька, яка згодом прийняла рішення провести два тижні в обсервації разом з евакуйованими.

З Уханя було евакуйовано 45 українців та 27 іноземців, які після двотижневого карантину повернуться до своїх країн. Загалом на обсервації перебувають 94 людини – включно з екіпажем та особами, що їх супроводжують.

 

Через сутички у Нових Санжарах відкрили шість справ

Поліція Полтавщини відкрила шосте кримінальне провадження за подіями у Нових Санжарах у день заселення у медцентр евакуйованих з Китаю громадян.

Про це інформує відділ комунікації поліції Полтавщини – Укрінформ.

“Наразі слідче управління поліції Полтавської області розслідує шість кримінальних проваджень, що розпочали у зв’язку із груповим порушенням правопорядку у Нових Санжарах. До ЄРДР також внесли відомості за ст. 295 ККУ – заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, за фактом подій у Нових Санжарах було відкрито 5 кримінальних проваджень: за ст. 293 (групове порушення громадського порядку), ст. 294 (масові заворушення), ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії), ст. 279 (блокування транспортних комунікацій), ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу).

Вранці 20 лютого в харківському аеропорту приземлився літак із громадянами України та іноземцями, яких евакуювали з китайського міста Ухань, де зафіксовано спалах коронавірусу. Після огляду і проходження прикордонного та митного контролю автобуси з евакуйованими вирушили в Нові Санжари на Полтавщині для розміщення на обсервацію у медичному центрі Нацгвардії.

Однак місцеві жителі перекрили дорогу, протестуючи проти розміщення евакуйованих з Китаю у медичному центрі. Сталися сутички між протестувальниками і правоохоронцями, під час яких постраждали дев’ятеро поліцейських та один цивільний. Поліція затримала 24 учасників заворушень.

Нові Санжари у той день відвідали міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, його перший заступник Сергій Яровий, голова Національної поліції Ігор Клименко, Прем’єр-міністр Олексій Гончарук та міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька, яка згодом ухвалила рішення провести два тижні в обсервації разом з евакуйованими.

З Уханя було евакуйовано 45 українців та 27 іноземців, які після двотижневого карантину повернуться до своїх країн. Загалом на обсервації перебуває 94 людини – включно з екіпажем та супроводжуючими особами.

 

Чоловік на камері з місця злочину “не дотягує” до Антоненка на 9,7 сантиметра — юрист

Зріст підозрюваного у вбивстві журналіста Павла Шеремета музиканта Андрія Антоненка (“Ріффмастера”) становить 179,7 см.

Про це у Facebook написав керівник юридичної фірми “Сенс Консалтинг”, яка займається захистом Антоненка, Леонід Маслов – Укрінформ.

“Поміряли зріст Антоненка. Різниця не 2,5 см. Різниця у 9,7 см! А вже з урахуванням максимально можливої похибки будь-яка особа зростом 177,16 і вище поза усяким сумнівом не може бути особою на камері з місця злочину”, – зазначив він.

Маслов також виклав фотографії, як вимірювали зріст Антоненка, і серед фото є показники результатів вимірювання – 179, 7 см.

Раніше у розпорядженні ЗМІ опинилися дані експертизи від 2016 року відеозаписів з камер спостереження, розташованих у кварталах навколо місця вибуху і місця проживання Шеремета.

Зокрема, на записах чоловік і жінка з пакетом у ніч з 19 на 20 липня 2016 року йшли до машини Шеремета, жінка підходила до машини та, на думку слідства, чіпляла вибуховий пристрій, потім вони вдвох залишили місце події.

Згідно з результатами експертизи, зріст чоловіка на відео 170 см. Можливе відхилення, яке заклав експерт, +\- 3%. Ця похибка повʼязана з нечітким зображенням, постійним рухом підозрюваного, кепкою на голові, а також тим, що експерту невідома висота підошви та підборів на взутті. Отже, за висновками експерта, зріст людини на відео може коливатися від 164,9 см до 175,1 см.

Як повідомляв Укрінформ, про затримання та оголошення підозр фігурантам справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков 12 грудня 2019 року. Слідство підозрює лікаря й волонтера Юлію Кузьменко, медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь та ветерана АТО Андрія Антоненка. Кузьменко й Антоненко наразі перебувають у СІЗО. Дугарь обрано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок вибуху автомобіля.

 

Рябошапка передав Зеленському законопроєкт про систему е-судочинства

Офіс генерального прокурора розробив законопроєкт, який запроваджує систему електронного кримінального судочинства.

Про це заявив генпрокурор Руслан Рябошапка під час виступу на форумі у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Зараз є пілотний проєкт між НАБУ, САП і ВАКС. Розробляється система електронного кримінального судочинства. Ми підготували законопроєкт. Сьогодні передав цей законопроєкт Президенту. Після того, як Офіс Президента відпрацює, у нас сподівання, що Президент внесе цей законопроєкт на розгляд парламенту», – сказав він.

Рябошапка очікує, що до кінця року вдасться запровадити систему електронного кримінального судочинства між НАБУ, САП і ВАКС. Водночас до кінця наступного року цю систему вдасться запровадити в межах усієї системи кримінальної юстиції, додав він.

Як повідомлялося, Рябошапка заявляв, що впровадження системи електронного кримінального судочинства значно зменшить обсяг паперової роботи, пришвидшить рух матеріалів у рамках кримінального провадження, і відповідно значно зменшить навантаження на людей, які працюють у системі кримінальної юстиції.

Передбачається, що електронні технології нададуть учасникам кримінально-процесуальних відносин додаткові можливості в реалізації їхніх прав: подача заяв і скарг до судів в електронному вигляді через офіційний портал; ознайомлення з судовими рішеннями в електронному вигляді через особистий кабінет на офіційному сайті відповідного суду; дача свідчень без безпосередньо особистої участі в судовому засіданні тощо.

 

У Рябошапки розробляють нову систему оцінювання прокурорів

Офіс генерального прокурора розробляє нову систему оцінювання роботи прокурорів.

Про це заявив генпрокурор Руслан Рябошапка під час свого виступу на форумі у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми якраз готуємо систему оцінювання роботи прокурорів. Від цієї системи оцінки буде залежати преміювання і кар’єрне зростання прокурорів”, – сказав він.

За словами генпрокурора, розробники цієї системи прагнуть відійти від “галочної системи оцінювання”.

При цьому Рябошапка зазначив, що “арифметичний показник також буде використовуватися” при оцінці роботи прокурорів.

Як повідомляв Укрінформ, генпрокурор Рябошапка оголосив про запуск реформи Генпрокуратури після ухвалення 19 вересня відповідного закону №1032.

Реформа відомства розпочалася з атестації прокурорів Генеральної прокуратури і містила перевірку прокурорів та створення Офісу генерального прокурора.

З 2 січня замість ліквідованої Генеральної прокуратури розпочав роботу Офіс генпрокурора. У переформатованому відомстві працюватимуть 1500 співробітників замість 2500 у ГПУ. Офіс складається із дванадцяти департаментів, восьми окремих управлінь та двох спеціалізованих прокуратур.

 

Напади на активістів: Рябошапка пропонує передати розслідування СБУ

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка запропонував передати Службі безпеки України розслідування кримінальних проваджень щодо нападів на громадських активістів.

Про це він сказав під час “Форуму реформ: на шляху до Вільнюса” у Києві, повідомляє Радіо Свобода – Укрінформ.

“Ми намагаємося зараз всі справи, які пов’язані з нападами на активістів, передати в один орган досудового розслідування – це Служба безпеки. Є певні особливості, чому саме передаються туди справи, і власне, ми розуміємо, що контекст, чому ці люди зазнають нападів, він єдиний для всієї України, незалежно від регіону – здебільшого це одні й ті самі мотиви”, – заявив Рябошапка.

На його думку, найбільш прийнятним варіантом є розслідування нападів на активістів в одному органі досудового розслідування.

Як зазначається у повідомленні, за даними дослідників кількох правозахисних організацій, за 2019 рік вдалося задокументувати 83 факти переслідування громадських активістів та правозахисників в Україні. Найчастіше йшлося про захисників прав ЛГБТ, антикорупціонерів та борців із забудовами. Найрезонанснішим з-поміж цих випадків є вбивство чиновниці та громадської активістки Катерини Гандзюк. Правоохоронці заявляли про 75 кримінальних проваджень за фактами нападів на активістів.

 

Український стартап розробив віртуального “хедхантера”

Команда проєкту Nuwork розробила автоматизовану платформу для масового пошуку працівників.

Про це заявив один із засновників проєктів Nuwork Андрій Баскаков на другому відборі стартапів Українського фонду стартапів Pitch Day №2 в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми робимо масовий рекрутинг та рекрутинг для початкових позицій ефективним для роботодавців. Зараз класичний пошук працівника для великих компаній не ефективний, тому що більшість кандидатів просто губляться, тому ми створили автоматизовану платформу для цього”, – сказав він. Баскаков пояснив, що платформа Nuwork дозволить зекономити для рекрутерів купу часу. Замість 24 годин, можна витрачати до 10 для пошуку працівника, додав він.

Як повідомлялося, Український фонд стартапів проводить другий відбір проєктів Pitch Day №2, які претендують на державне грантове фінансування. Фонд розглянув понад 500 заявок, а до безпосередньо презентації дійшли вісім проєктів: RoboBus, Agrifinance Online, GoodZone, Zalm, Nuwork, HarvesTrack, LightUponCloud та Allzap. Найкращі з них отримають державну допомогу у вигляді гранту. Якщо у проєкту немає прототипу, це pre-SEED рівень (грант на $25 тисяч), а якщо є, то це SEED ($50 тисяч).

 

Запаси вугілля в Україні цьогріч на 78% перевищують минулорічні — Держстат

Станом на 1 лютого 2020 року запаси кам’яного вугілля в Україні становили 4,3 млн тонн, що на 78,3% більше, ніж на аналогічну дату минулого року.

Про це повідомляє Державна служба статистики – Укрінформ.

На 1 лютого 2020 року запаси кам’яного вугілля в Україні зменшилися на 8,2% порівняно із 1 січня цього року, до 4,3 млн тонн (на 78,3% більше, ніж на 1 лютого 2018 року); важких паливних мазутів – на 7,0%, до 83,4 тис. тонн (на 26,0% менше).

Запаси моторних бензинів на початок лютого цього року у порівнянні із 1 січня 2020 року збільшилися на 7,1%, до 168,1 тис. тонн (на 2,1% менше, ніж на 1 лютого 2018 року); дизельного палива – на 4,9%, до 344,5 тис. тонн (на 3,7% менше); скрапленого газу – на 3,0%, до 23,5 тис. тонн (на 22,8% менше).

Як повідомляв Укрінформ, згідно із даними Держстату, за минулий місяць в Україні було використано 3,4 млн тонн кам’яного вугілля; 4,4 млн кубометрів природного газу; 21,4 тис. тонн важких паливних мазутів. Також за вказаний період (без урахування обсягів продажу населенню через автозаправні станції) було використано 33,5 тис. тонн моторних бензинів; 250,1 тис. тонн дизельного палива; 11,9 тис. тонн скрапленого газу.

 

Шахти не закриють, поки люди не отримають іншу роботу — Зеленський

В Україні не буде закрита або ліквідована жодна шахта, поки її працівники не отримають іншу роботу.

Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час всеукраїнської наради працівників вугільної галузі 25 лютого, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Жодна шахта не може бути закрита чи ліквідована, поки люди не отримають нову роботу, безпечну та з гідною оплатою. Спочатку нові робочі місця для цих людей, тільки потім ми почнемо говорити про щось інше”, – підкреслив Зеленський.

Він зазначив, що це буде головним принципом плану трансформації вугільних регіонів, який розроблятиме Міністерство розвитку громад і територій.

Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністр Олексій Гончарук 7 лютого заявив, що уряд прийматиме рішення щодо закриття чи підтримки шахт, зважаючи на економічну доцільність. За його словами, ті шахти, які економічно можуть конкурувати, підтримуватимуть “наскільки це можливо”, а ті, що “внаслідок безвідповідального хазяйнування протягом десятків років доведені до ручки і підняти їх економічної спроможності немає”, закриватимуть. Водночас Гончарук підкреслив, що уряд подбає про шахтарів та їхні сім’ї та знайде можливість забезпечити їхнє майбутнє.

Прем’єр зазначив, що на більшості із 34 шахт, де проведено аудит, ситуація така: шахтарі працюють у важких умовах, із застарілим обладнанням, а собівартість того вугілля не витримує конкуренції.

 

В Україні напрацюють план трансформації вугільних регіонів

В Україні напрацюють план трансформації вугільних регіонів та виведення з кризи вугільної галузі.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр України — міністр розвитку громад та територій Денис Шмигаль 25 лютого у Києві під час всеукраїнської наради працівників вугільної галузі за участі Президента України Володимира Зеленського, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Міст, де є шахти, де є енергетичні підприємства у нас понад 65. Відповідно вся Європа сьогодні рухається шляхом справедливої трансформації вугільних регіонів, енергетичних регіонів. Для Міністерства регіонального розвитку, крім реформи децентралізації, пріоритетом визначено і створення національної програми справедливої трансформації. Це дуже довготермінова програма, ми провели вже зустрічі з експертами з Європи, ми консультувались з лідерами шахтарських профспілок, і ми точно не будемо робити це без вас (шахтарів – ред.), ви будете повністю інтегровані в розробку такого національного плану”, – сказав Шмигаль.

Він наголосив, що вугільна галузь – це не лише національна енергетична безпека, не лише робочі місця, але й величезна соціальна відповідальність: “Це плата податків у бюджети (місцеві, обласні), це утримання садочків, шкіл, будинків культури, спорткомплексів. Взагалі це існування цілих міст”.

Шмигаль також наголосив, що в Україні можуть створити координаційну раду при Кабміні для того, щоб працювати над питаннями, як грамотно реструктуризувати вугільну галузь,виводити її з кризи і правильно трансформувати вугільні регіони та регіони де є енергетичні підприємства.

Як повідомляв Укрінформ, 7 лютого Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, виступаючи у Верховній Раді, заявив, що уряд прийматиме рішення щодо закриття чи підтримки шахт, зважаючи на економічну доцільність. Ті шахти, які економічно можуть конкурувати, підтримуватимуть, “наскільки це можливо”. Ті, що “внаслідок безвідповідального хазяйнування протягом десятків років доведені до ручки, і підняти їх економічної спроможності немає”, закриватимуть. Водночас Гончарук підкреслив, що уряд подбає про шахтарів та їхні сім’ї та знайде можливість забезпечити їхнє майбутнє.

Прем’єр зазначив, що на більшості з 34 шахт, де проведено аудит, ситуація така: шахтарі працюють у важких умовах, із застарілим обладнанням, а собівартість вугілля не витримує конкуренції.

 

Зеленський підтримав пропозицію створити Держкомітет з вугільної промисловості

Президент України Володимир Зеленський підтримав пропозицію створити Державний комітет з вугільної промисловості.

Про це він сказав 25 лютого у Києві під час всеукраїнської наради працівників вугільної галузі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми підтримуємо пропозицію створити Держкомітет з вугільної промисловості. Обов’язково це зробимо”, – заявив Президент України.

Він також зазначив, що в уряді має бути створений Координаційний центр з трансформації вугледобувної галузі на чолі з віцепрем’єр-міністром – міністром розвитку громад та територій України Денисом Шмигалем, до складу якого увійдуть представники вугільних підприємств, місцевої влади та голови держадміністрацій відповідних областей.

Як повідомляв Укрінформ, віцепрем’єр-міністр України — міністр розвитку громад та територій Денис Шмигаль під час всеукраїнської наради працівників вугільної галузі повідомив про те, що в Україні буде розроблений план трансформації вугільних регіонів та виведення з кризи вугільної галузі.

 

Зеленський відправляє уряд у поїздку всіма шахтарськими містечками

Президент Володимир Зеленський запропонував уряду підготувати поїздку всіма шахтарськими містечками України.

Про це Президент Зеленський заявив під час виступу на Всеукраїнській нараді працівників вугільної галузі України у вівторок, повідомляє Офіс президента України – Укрінформ.

«Тому давайте підготуємо поїздку до всіх цих шахтарських містечок. Але з планом, щоб нам людям нормально в очі дивитися», – сказав Зеленський.

Він зазначив, що уряд має приділяти більше уваги проблемам регіонів України, зокрема шахтарським містечкам, адже попередні 20 років влада майже не звертала уваги на шахтарські регіони, і там накопичилося багато проблем, зокрема з невиплатою заробітної плати та відсутністю якісної інфраструктури.

За словами Зеленського, до підготовки цих поїздок можна також залучити представників великих енергетичних компаній, таких як ДТЕК.

«Побачимо, яка кількість людей там живе, яке там повинно бути підприємство. Це може бути і приватне підприємство, тому що там люди з шахтарських містечок, у яких є голова й руки. І з цим планом, що ми можемо там побудувати, приїдемо до цих містечок і побачимо, який там стан шкіл, садочків», – запропонував Президент України.

 

Українські енергоносії мають бути в пріоритеті – Зеленський

Питання імпорту вугілля може обговорюватися лише в тому разі, якщо якась конкретна марка не видобувається в Україні.

Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час всеукраїнської наради працівників вугільної галузі 25 лютого, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Про який імпорт може бути мова, якщо країни, з яких ми імпортуємо, не пускають нас на свої ринки. Тому спочатку наше вугілля, наші шахтарі, наша електроенергія. А якщо якась марка у нас не видобувається – тільки тоді ми можемо піднімати питання імпорту цієї марки», – зазначив Зеленський.

І додав, що наразі імпорту немає місця в вітчизняній вугільній галузі.

Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністр Олексій Гончарук 7 лютого заявив, що уряд прийматиме рішення щодо закриття чи підтримки шахт, зважаючи на економічну доцільність. За його словами, ті шахти, які економічно можуть конкурувати, підтримуватимуть “наскільки це можливо”, а ті, що “внаслідок безвідповідального хазяйнування протягом десятків років доведені до ручки і підняти їх економічної спроможності немає”, закриватимуть. Водночас Гончарук підкреслив, що уряд подбає про шахтарів та їхні сім’ї та знайде можливість забезпечити їхнє майбутнє.

Прем’єр зазначив, що на більшості із 34 шахт, де проведено аудит, ситуація така: шахтарі працюють у важких умовах, із застарілим обладнанням, а собівартість того вугілля не витримує конкуренції.

 

Італія в полоні коронавірусу: як виник і як зупиняють спалах епідемії в Європі

Іванна Костіна, Європейська Правда

Ізольовані міста, закриті “на карантин”, скасовані футбольні матчі, достроково закритий карнавал у Венеції та богослужіння онлайн із закритих для вірян церков… Такою є реальність останніх днів у Північній Італії.

Після минулих вихідних стало очевидно: епідемія коронавірусу вже прийшла до Євросоюзу.

Всього за три дні Італія стала четвертою країною у світі за кількістю хворих на COVID-19. Наразі їх зафіксовано понад 200. Шестеро з них померли (усі – літні люди).

Чому коронавірус з’явився саме в Італії? Чи здатні заходи, вжиті італійською владою, зупинити його поширення? Наскiльки серйозною є ситуація – чи не варто скасовувати плани тим, хто планував поїздку до Італії?

На деякі з цих запитань не мають відповіді навіть самі італійці.

Береженого бог… не береже

Відома приказка про “береженого” спрацьовує далеко не завжди. Доведено Італією.

Іронія долі: спалах коронавірусу відбувся у країні, яка чи не найбільше намагалася вберегтися від нього.

Так, Італія першою в ЄС ввела посилені перевірки на міжнародних авіарейсах з Китаю. Це було зроблено ще у січні, коли стало зрозуміло, що спалах в китайській провінції Хубей локалізувати не вдається.

Круїзні лайнери італійці також ретельно перевіряли.

Це зараз у всіх на слуху лайнер Diamond Princess, на якому вже є понад 600 хворих. А перед цим був круїзний лайнер Costa Crociere з 6 тисячами пасажирів, яких 30 січня на кілька годин заблокували в італійському порту Чивітавекк’я через підозру на коронавірус у китайських туристів. Ця підозра тоді не підтвердилася.

Італія також стала першою з країн ЄС, яка слідом за ВООЗ оголосила про шестимісячну надзвичайну ситуацію, активувавши інструментарій (протоколи перевірки тощо), який вже застосовували в країні під час спалаху атипової пневмонії у 2003 році. Це рішення уряд ухвалив у останній день січня, коли у країні виявили перші випадки захворювання – у двох китайських туристів з міста Ухань.

Тоді, завдяки оперативній реакції, вдалося локалізувати перший осередок поширення коронавірусу.

Але запобігти появі наступних виявилося неможливо. За три тижні стався потужний спалах хвороби, епіцентром якого стала північ – регіони Ломбардія і Венето.

В пошуках “нульового пацієнта”

Зараз італійська влада продовжує шукати так званого “нульового пацієнта” – того, хто завіз вірус до країни. За ідеєю, це має допомогти зрозуміти шляхи поширення епідемії і локалізувати її можливі майбутні осередки.

При цьому “перший пацієнт” владі відомий. Це 38-річний чоловік з Ломбардії, який працює в багатонаціональній компанії Unilever поблизу містечка Кодоньо.

Спочатку вважалося, що він заразився від свого друга, з яким обідав і який недавно повернувся з роботи в Шанхаї. Коли тест друга дав негативний результат, увагу звернули на місцевих китайців, які часто відвідували те ж саме кафе – проте й ця версія не підтвердилася.

Ще у п’ятницю стало відомо, що вірус від “першого пацієнта” підхопили його дружина і близький друг, а згодом виявили й інших заражених, з якими він контактував. Надвечір влада Ломбардії повідомила про шість випадків захворювання у регіоні…

На жаль для Італії, “перший пацієнт” виявився людиною дуже соціально активною.

Кількість тих, із ким він контактував, була дуже великою.

За суботу число підтверджених хворих на коронавірус зросло більше ніж у вісім разів – з 6 до 50 випадків – та відтоді продовжує зростати.

Більшість заражень фіксують у двох північних регіонах – Ломбардії і Венето. На ці два регіони припадають і всі летальні випадки – поки жертв шість, і всі старші за 70 років.

Дещо менше заражень в областях Емілія-Романья та П’ємонт. Як саме вірус потрапив туди – достеменно невідомо, адже “перший пацієнт” не виїжджав за межі свого регіону.

Міста на карантині

Наразі всі зусилля італійської влади спрямовані на те, щоб запобігти подальшому поширенню вірусу.

22 лютого, у перший же день масового захворювання, прем’єр Джузеппе Конте оголосив план, відповідно до якого десять муніципалітетів у Ломбардії і Венето були ізольовані.

Влада попросила близько 50 000 жителів залишатися вдома. Точніше, не “попросила”, а змусила.

Без спеціального дозволу виїжджати з цих районів чи в’їжджати до них заборонено.

У так звану “червону зону” потрапили муніципалітети Во’Еуганео і Кодоньо, Кастильоне-д’Адда, Казальпустерленго, Фомбіо, Малео, Сомалья, Бертоніко, Терранова-деі-Пассеріні, Кастельгерундо і Сан-Фіорано.

На під’їздах до цих міст встановили пропускні пункти, а за порушення режиму ізоляції “світять” штрафи і арешти.

Губернатор Венето Лука Заія пояснює “драконівські заходи” необхідністю запобігти проблемам значно більшого масштабу.

Схоже, що італійці поставилися до проблем із розумінням: у такій ситуації не до скарг на обмеження прав людини. За повідомленнями ЗМІ, у чергах до супермаркетів “карантинних” міст лунають лише поодинокі скарги на ганебність такої “боротьби за їжу”.

Більшість же людей налякані перспективами епідемії та розуміють потребу у посилених заходах контролю.

Життя онлайн

Захисні заходи не обмежилися карантином у тих муніципалітетах, де фіксували найбільшу кількість заражень. Через коронавірус зламано звичний ритм життя навіть великих італійських міст.

Адже італійським медикам досі не вдалося встановити першоджерело зараження, а також наявність зв’язку між одночасними зараженнями у Ломбардії і Венето. А відповідно – вони не виключають і нових спалахів.

Зокрема, в неділю влада скасувала футбольні матчі Серії А (для Італії – крок неймовірної ваги!), та достроково закрила знаменитий Венеційський карнавал, який мав тривати по 25 лютого включно.

Для туристів закрили Міланський собор і низку музеїв, призупинила роботу знаменита опера Ла-Скала.

Не пощастило і фанатам Тижня моди у Мілані. Він пройде із мінімумом вечірок, напівзакритими заходами. А модний дім Giorgio Armani ухвалив безпрецедентне рішення закрити свій показ мод для публіки.

Такі кроки не могли не викликати панічної реакції у другому за величиною місті Італії.

В Мілані шаленими темпами розкуповують продукти харчування тривалого зберігання, в першу чергу пасту та рис (після того, як інтернетом почали гуляти фото з порожніми полицями, ключові торговельні мережі виступили із запевненням, що на складах продуктів достатньо).

Бракує у Мілані і масок, про що свідчать попередження у віконцях аптек. Ще з початку місяця в Італії функціонує чорний ринок торгівлі цими аксесуарами – неофіційні торговці продають їх за завищеними цінами.

А ціни на засоби дезінфекції для рук, за словами ведучого місцевого ток-шоу, що проходило за участю італійського прем’єра, в інтернеті підскочили з одного до кількох десятків євро.

Сервіси, які доставляють продукти за замовленнями онлайн, також зазнали напливу покупців. Зокрема, Amazon повідомив клієнтів про щонайменше дводенні затримки у доставці, а мережа Coop була змушена тимчасово заблокувати розділ онлайн-покупок.

В інтернет переміщується й інша вагома частина життя італійців – релігійна.

Від неділі віряни не мають можливості відвідувати релігійні меси. Однак для них у деяких єпархіях організували стрімінг зі служб. Тим, кому “не пощастить” померти у ці дні, обіцяють організувати урізану заупокійну службу у присутності лише найближчих родичів.

Сусідська паніка

У ЄС поки стримано реагують на спалах в Італії, стверджуючи, що перебувають у тісному контакті з італійською владою.

“Хочу похвалити швидку і професійну реакцію італійської влади у протидії поширенню коронавірусу”, – сказав єврокомісар з кризового управління Янез Ленарчич.

У Єврокомісії передусім закликають не панікувати.

Проте реакцію окремих сусідів Італії інакше як панічною не назвеш.

Пізно ввечері в неділю австрійці на кілька годин зупинили залізничне сполучення з Італією через перевал Бреннер, бо виявили у потязі до Мюнхена двох німкень із симптомами застуди. А згодом австрійська влада видала попередження: спинятиме на кордоні всіх, у кого буде підозра на зараження.

Ще жорсткіше діють у Франції

Вдень у понеділок у французькому Ліоні затримали автобус, який прибув з Мілана через підозру на коронавірус у його водія. 15 італійським пасажирам при цьому покинути транспортний засіб не дозволили, але відпустили тих, хто сів в автобус на території Франції (немов їхні шанси підхопити вірус за час подорожі власною країною суттєво відрізняються від тих, хто сів перед кордоном).

А Румунія пішла ще далі – влада країни оголосила, що на 14 днів ізолюватиме усіх своїх громадян, які прибули з півночі Італії. Ефективність цього наміру під питанням, адже подорожуючі можуть не зізнаватися, звідки приїхали – але румунські прикордонники пообіцяли бути жорсткими. Вони, зокрема, попередили, що вже мають списки всіх співвітчизників, хто стоїть на консульському обліку на півночі Італії.

Повне закриття кордонів поки не розглядається. Ізолювати третю за величиною економіку ЄС – надто радикальний крок.

Однак це не означає, що до подібного рішення не можуть прийти в майбутньому, якщо масштаби поширення COVID-19 стануть загрозливішими – Шенгенська угода дає державам-учасницям таке право.

Туристів не спинити

Наразі одним з найактуальніших питань для країн, де проблема коронавірусу стоїть іще не настільки гостро, є питання подорожей до і з Італії, яка є “туристичною Меккою” незалежно від пори року.

Окремі держави, в тому числі Україна, вирішили вимірювати температуру у пасажирів, які прибувають на авіарейсах з Італії. Щоправда, цей хід більше схожий на самозаспокоєння, ніж на реальну боротьбу з епідемією. Особливо – якщо згадати, що Італія свого часу першою запровадила подібний контроль в аеропортах, і це не завадило їй стати європейським епіцентром епідемії.

Про скасування авіарейсів з Італії (як з Китаю) наразі не розмірковує жодна держава. Натомість усі посилюють рекомендації для своїх громадян, які подорожують до Італії, та попереджають туристів, що у північній частині цієї країни на них можуть чекати не лише закриті для туристів визначні пам’ятки, а й небезпечна хвороба.

Від поїздок до Північної Італії радить тимчасово утриматися і українське МЗС.

А тим, хто вже перебуває в уражених регіонах, радять дотримуватися рекомендацій міністерства охорони здоров’я Італії, зокрема, ретельно мити руки, носити захисні маски і уникати контактів з хворими на респіраторні захворювання.

Туристи туристами, а нам в Україні не варто забувати і про співвітчизників, які живуть і працюють в Італії – за останніми даними, тільки на консульському обліку в цій країні перебувають понад 15 тисяч українців. З них більше половини – на обліку консульства у Мілані, тобто саме на півночі країни.

Реальна ж кількість українців, що живуть та працюють у цій державі – у багато разів вища.

Тому лишається хіба що сподіватися, що до великодніх свят, коли багато хто поїде на відвідини до рідних і близьких, італійській владі і медикам вдасться зупинити поширення хвороби.

Хоча за нинішніх умов, коли не вдалося знайти навіть джерело поширення вірусу, певності у цьому немає ні в кого. (Автор: Іванна Костіна)

 

У лютому до Ради не дійшли більш як половина депутатів — КВУ

Жодного пленарного засідання в лютому не пропустили 178 народних депутатів.

Таку інформацію за даними зведеної електронної реєстрації народних депутатів оприлюднив Комітет виборців України у Facebook – Укрінформ.

“За даними КВУ, показники відвідування Ради в лютому знизилися у порівнянні з іншими місяцями. Так, всього впродовж лютого відбулося 13 пленарних засідань ВР. При цьому всі засідання Ради за місяць відвідали лише 178 народних депутатів, тобто, менше половини. Для порівняння: в грудні 2019 року всі засідання Ради відвідали 240 народних депутатів, листопаді – 299 депутатів”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією Комітету виборців, серед фракцій Верховної Ради вищі показники відвідування в депутатів “Слуги народу”, “Голосу” та “Європейської солідарності”.

“Так, в середньому на засіданнях Ради були присутні 75% депутатів СН, 67% депутатів “Голосу” та 62% – “ЄС”. Нижчі результати в “Опозиційної платформи – За життя” – 57% та ВО “Батьківщина” – 55%”, – зазначають у КВУ.

При цьому в КВУ зауважують, що ці цифри є значно нижчими, аніж місяцем раніше, в січні 2020. Тоді в середньому на засіданнях Ради були зареєстровані 80% депутатів “Європейської солідарності”, 79% – “Слуги народу”, 72% – ВО “Батьківщина”, 71% – “Голосу”, 67% – ОПЗЖ.

“На початку лютого парламент перейшов до розгляду змін до Земельного кодексу. Зокрема, до голосування в сесійній залі поправок народних депутатів. Традиційно це та процедура, яка не привертає особливої уваги парламентаріїв. Більшість поправок депутатами не враховуються, а їх розгляд є швидше формальним, аніж реальним механізмом вплинути на текст законопроєкту. Ймовірно, саме це й стало причиною зниження активності депутатів у лютому”, – заявив голова КВУ Олексій Кошель.

 

Кличко спустився у каналізаційний колектор на лівому березі

Мер Києва Віталій Кличко перевірив, як тривають роботи з реконструкції Шліхтерівського каналізаційного колектора, що обслуговує житлові масиви лівого берега столиці.

Про це повідомляє пресслужба КМДА – Укрінформ.

«Одне з першочергових завдань, що ми сьогодні вирішуємо, – це заміна зношених комунікацій. На жаль, цим питанням десятиліттями ніхто не переймався. Зараз ми знаходимось на території, де триває реконструкція Шліхтерівського каналізаційного колектора. Це один із найстаріших колекторів лівобережної частини Києва. Його ввели в експлуатацію 55 років тому. Він забезпечує водовідведення житлових масивів Лівобережний, Русанівка і Березняки», – сказав мер столиці.

За його словами, за понад півстоліття колектор застарів. При тому, що кількість людей, які проживають на лівому березі столиці, стрімко збільшується. Тому вирішили здійснити реконструкцію колектора. Після завершення робіт він обслуговуватиме будинки, де мешкає близько 100 тисяч людей. Також оновлення колектора дозволить підвищити надійність транспортування стічної води, убезпечить прилеглу територію від можливих техногенних наслідків.

«Частину підготовчих робіт тут здійснили. Вже замінили ділянку протяжністю близько одного кілометра. І невдовзі приступлять до основної частини реконструкції. У 2021 році ми плануємо запустити в експлуатацію абсолютно новий колектор. Нові комунікації мають антикорозійний захист і слугуватимуть, за словами фахівців, близько 100 років», – додав Кличко.

Загальна протяжність колектора після завершення всіх робіт становитиме 4 тисячі 279 метрів. Загальна вартість робіт – понад 600 мільйонів. На цей час місто вже виділило майже 150 мільйонів.

Нагадаємо, що у 2017 році у столиці ввели в експлуатацію нову нитку головного каналізаційного колектора. Старий колектор ще у 1999 році був визнаний аварійним і давно потребував капітального ремонту. Подальша його експлуатація могла спричинити масштабну екологічну катастрофу не лише в столиці, а й в масштабах всієї країни.

Минулого року міська влада повернула в управління теплоенергетичний комплекс столиці і розпочала заміну зношених тепломереж на найбільш аварійних ділянках. У 2019-му замінили 130 км мереж, цього року планують оновити ще 150 км. Загалом у столиці понад 10 тисяч км мереж – теплових, водопровідних, каналізаційних та газових. І більш ніж половина з них потрібно замінити.

 

МКМС закликає українців висловитися щодо цирків без тварин

До 2021 року в українських цирках не буде тварин і ця заборона буде законодавчою.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури, молоді та спорту у Facebook – Укрінформ.

“Це принципово і для тварин, і для людей, бо всі заслуговують гуманного ставлення. Україна упевнено рухається до переліку цивілізованих країн, де використання тварин у цирково-розважальній діяльності заборонене повністю чи частково”, – ідеться в повідомленні.

У МКМС зазначають, що такий законопроєкт підготовлений і зараз триває його громадське обговорення. “Ваша думка для нас важлива, напишіть нам до 7 березня на lavro@mincult.gov.ua”, – закликають у міністерстві.

 

Запуск 5G в Україні: Мінцифри та Ericsson підписали меморандум

Міністерство цифрової трансформації та компанія Ericsson підписали меморандум про консультаційну підтримку у сфері фіксованих і мобільних систем зв’язку нового покоління 4G (LTE-Advanced) та 5G.

Про це Мінцифра повідомляє на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Міністерство цифрової трансформації та компанія Ericsson домовились про консультаційну підтримку у сфері фіксованих і мобільних систем зв’язку нового покоління 4G (LTE-Advanced) та 5G. Меморандум про це підписали заступник міністра цифрової трансформації Олександр Шелест та генеральний директор Ericsson в Україні Ярослав Ніцак”, – йдеться в повідомленні.

У міністерстві додали, що створюється спільна робоча група, яка працюватиме над технічною експертизою в галузі розвитку мобільного та фіксованого інтернету та забезпечить консультаційну та інформаційну підтримку міністерству з питань еволюції систем мобільного зв’язку, частотної стратегії та ліцензійної політики.

Як повідомлялося, раніше Мінцифри та Київстар підписали меморандум про співпрацю у сфері цифрової грамотності.

 

Запуск е-квитка коштував Києву більше як пів мільярда

Впровадження е-квитка коштувало столиці близько 504 мільйонів гривень.

Про це поінформував директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Юрій Назаров, повідомляє пресслужба КМДА – Укрінформ.

«Впровадження е-квитка коштувало столиці близько 504 мільйонів гривень. Постачальників техніки та послуг обрали в рамках тендеру через систему публічних електронних закупівель Prozorro. Витрати на одну одиницю транспортного засобу в Києві становлять 206 тисяч гривень. Ця сума менша порівняно з аналогічними проєктами в інших містах України. Наприклад, у Львові при загальній кількості 638 одиниць на одну одиницю транспортного засобу витратили 526,6 тисячі гривень. А у Харкові, де налічується 451 транспортний засіб, встановлення е-квитка в одному коштувало приблизно 411 тисяч гривень», – повідомив Назаров.

Він нагадав, що з 1 квітня Київ переходить на е-квиток для оплати проїзду у всіх видах громадського транспорту. Проїзний враховує потреби будь-якого пасажира, тому буває кількох видів: транспортна картка Kyiv Smart Card, одноразовий QR-квиток, картка киянина, а також учнівський і студентський е-квитки.

Це один із наймасштабніших смарт-проєктів у столиці, який проходив у кілька етапів, включаючи тестування системи. За один рік міська влада технологічно адаптувала до системи е-квитка 100% мережі комунального транспорту: 1326 одиниць наземного транспорту та 359 турнікетів у метро. Створено понад 4000 місць продажу е-квитка.

Е-квиток – це сучасний, зручний і безпечний інструмент безготівкової оплати проїзду для громадян. Для міської влади цей проєкт гарантує достовірні актуальні дані 24/7, які сприятимуть побудові нових ефективних маршрутів громадського транспорту та впорядкованому обліку пасажиропотоку. Кожна оплата за проїзд буде врахована системою та покаже реальний дохід перевізників, що дасть змогу чітко контролювати надходження податків від цього виду діяльності та планувати наповнення бюджету столиці.

 

Стартапери придумали, як унеможливити крадіжки під час збирання зернових

Стартап HarvesTrack пропонує встановити на комбайни датчики, що передаватимуть дані про фактично зібрані обсяги врожаю, щоб таким чином унеможливити крадіжки.

Про це сказав один із засновників проєкту HarvesTrack Дмитро Майборода на другому відборі стартапів Українського фонду стартапів Pitch Day №2 25 лютого в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Щоразу під час збирання від 5 до 15% врожаю може бути вкрадено, а це до трьох мільярдів доларів. Тому ми розробили систему моніторингу збирання врожаю”, – сказав він. Майборода пояснив, що на збиральну техніку (комбайни) пропонується встановлювати спеціальні сенсори, які передаватимуть інформацію про обсяги фактично зібраного збіжжя, і таким чином даватимуть змогу виявити, чи відбувалися крадіжки.

Як повідомлялося, Український фонд стартапів проводить другий відбір проєктів Pitch Day №2, які претендують на державне грантове фінансування.

Фонд розглянув понад 500 заявок, а до безпосередньо презентації дійшли вісім проєктів: RoboBus, Agrifinance Online, GoodZone, Zalm, Nuwork, HarvesTrack, LightUponCloud та Allzap. Найкращі з них отримають державну допомогу у вигляді гранту.

Якщо у проєкту немає прототипу, це pre-SEED рівень (грант на $25 тисяч), а якщо є, то це SEED ($50 тисяч).

 

Український фонд стартапів назвав ТОП-3 проєктів

Журі Українського фонду стартапів оцінило вісім проєктів, що претендують на державне грантове фінансування.

Про це заявив експерт Українського фонду стартапів Дмитро Корчевський на Pitch Day №2, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Дякую усім стартапам за роботу, розумію, як це важко представляти свої проєкти для незнайомих людей. Більшість стартапів сьогодні довели, що вони варті підтримки держави”, – сказав він.

Найкраще судді оцінили три стартапи: Allzap, Agrifinance Online та HarvesTrack. Далі проєкти розглядатиме Наглядова рада та буде вирішувати, кому виділяти грантові кошти.

Як повідомляв Укрінформ, Український фонд стартапів – це загальнодержавна інвестиційна програма, яка надає фінансування найталановитішим українським підприємцям. У липні 2019 року уряд презентував УФС; 2 грудня фонд почав приймати заявки на отримання грантів.

У п’ятницю, 21 лютого, Український фонд стартапів вручив гранти загальною вартістю 350 тисяч доларів першим восьми стартапам.

 

В Україні створили мобільну школу для вивчення робототехніки та програмування

Команда українського стартапу RoboBus розробила мобільний причеп із великою кількістю сучасного обладнання, що є мобільною лабораторією для вивчення робототехніки, програмування і 3D технологій.

Про це засновник проєкту RoboBus Влад Котов заявив на другому відборі стартапів Українського фонду стартапів Pitch Day №2 у вівторок в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“RoboBus – це місця для навчання, навчальні конструктори, це мобільні платформи із робототехніки, програмування і 3D технологій”, – сказав він.

Котов пояснив, що такі мобільні “причепи” дозволяють навчати усіх: дітей, людей з інвалідністю, усіх охочих.

Як повідомлялося, Український фонд стартапів проводить другий відбір проєктів Pitch Day №2, які претендують на державне грантове фінансування.

Фонд розглянув понад 500 заявок, а до безпосередньо презентації дійшли вісім проєктів: RoboBus, Agrifinance Online, GoodZone, Zalm, Nuwork, HarvesTrack, LightUponCloud та Allzap. Найкращі з них отримають державну допомогу у вигляді гранту.

Якщо проєкт не має прототипу, це pre-SEED рівень (грант на $25 тисяч), а якщо має, то це SEED ($50 тисяч).

 

У Києві представили нового президента Української федерації карате

Новим президентом Української федерації карате (УФК) став Іван Дутчак.

Презентація нового керівника УФК відбулася 25 лютого в Укрінформі. Дутчак замінив на цій посаді Серія Левчука, який очолив Державне агентства спорту Міністерства культури, молоді та спорту України.

Під час пресконференції Іван Дутчак заявив, що зробить все належне, аби українське карате стало ще більш популярним, доступним для молоді.

“За десять років Українська федерація карате голосно заявила про себе. Наші спортсмени вибороли чимало нагород на чемпіонатах світу та Європи, Всесвітніх та Європейських іграх, великих міжнародних турнірах. Ми разом із Сергієм Левчуком щоденно працювали над зміцненням федерації, підняттям престижу відчизняного карате. І надалі робитиму все, аби наш вид спорту ставав в Україні ще більш масовим, доступним для молоді і більш популярним, ніж, скажимо, бокс чи боротьба. Сподіваюся, цьому сприятимуть й розпочаті міністерством реформи”, – сказав президент федерації.

Нинішнього місяця одеситка Анжеліка Терлюга здобула першу в історії України ліцензію з карате на Ігри-2020 в Токіо. Це сталося на турнірі Karate1 Premier League у Дубаї (ОАЕ). Іван Дутчак розповів, що хороші шанси виступити на Іграх в Японії мають й деякі інші представники України.

“За неповні перші два місяці 2020 року нашим спортсменам довелося брати участь у кілької важливих измаганнях – у Чилі, Франції, ОАЕ. Анжеліка Терлюга досягла бажаної олімпійської мети. Ще кілька представників українського карате мають хороші шанси потрапити на Олімпіаду. Таких лійензій може бути шість, боротимуться всі до кінця. У березні пройде турнір у Зальцбургу, потім чеміонат Європи у Баку. Остання надія – травневі змагання у Парижі. Для цілеспрямованої підготовки до Олімпійських ігор матимемо два з половиною місяці. З місцем проведення тренувань визначимося пізніше”, – зазначив новий очільник Української федерації карате.

Додамо, що Іван Дутчак – випускник Чернівецького університету за фахом “Прикладна математика”. Свого часу – знаний каратист, вихованець легендарного сенсея Валерія Галана, потім – досвідчений тренер та функціонер. Здобув ще три вищі освіти – юриста, державного управлінця та спеціаліста з фізичного виховання, працював на держслужбі та у бізнесі. Він є членом Національного олімпійського комітету України.

 

МКМС запускає щотижневий спортивний дайджест СпортNEWS

Мета проекту – популяризація українського спорту та здорового способу життя.

Міністерство культури, молоді та спорту запускає нову ініціативу – щотижневий спортивний дайджест СпортNEWS, повідомляє сторінка МКМС на Facebook – Укрінформ.

СпортNEWS – це огляд досягнень наших спортсменів, подробиці змагань та підготовки, найяскравіші моменти спортивного життя України. Наразі виходитимуть щотижневі випуски, але з часом планується, що програма виходитиме щодня.

Мета проекту – популяризація українського спорту та здорового способу життя. На українському телебаченні та в інтернет-просторі має бути більше спорту і СпортNEWS хоче допомогти журналістам у висвітленні спортивних подій та проблем. Зокрема, в одній з рубрик автори програми планують розповідати про різні види спорту і пояснювати їх правила.

Автори СпортNEWS закликають українські спортивні федерації підтримати проект і активніше висвітлювати змагання та тренування.

Нагадаємо, столичний Палац спорту з 1 березня 2020 року вдвічі знижує ціну для проведення спортивних заходів. Зокрема, встановлять спеціальний тариф для проведення спортивних заходів федераціями, асоціаціями та іншими спортивними організаціями. Спеціальна вартість Палацу спорту з 1 березня 2020 року складатиме 170 тис. грн.

 

Сергій Левчук склав повноваження президента федерації карате

23.02.2020

Федерацію очолив Іван Дутчак.

Новообраний голова Державного агентства спорту Сергій Левчук склав з себе повноваження президента української федерації карате. Новим президентом федерації карате став Іван Дутчак, повідомляє Левчук на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

«Прийняв рішення скласти повноваження президента федерації карате. Вважаю недопустимим для себе появу внутрішнього конфлікту інтересів щодо роботи на посаді голови Держспорту та федерації.

Звик справі віддаватись повністю, не відступати від цього правила планую і на новій позиції.

Дякую всім, хто йшов разом зі мною всі ці роки. Вітаю Дутчака Івана з обранням на посаду президента української федерації карате», – написав Сергій Левчук.

Нагадаємо, президент української федерації карате Сергій Левчук очолив Державне агентство спорту. Головним пріоритетом новоствореної аґенції стане реалізація політик МКМС: якісна підготовка до Олімпійських та Паралімпійських ігор, реформа спорту, будівництво сучасної спортивної інфраструктури.

 

Сергій Левчук очолить Державне агентство спорту

17.02.2020

Президент Української федерації карате Сергій Левчук очолить Державне агентство спорту.

Про це повідомив міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський у своєму Telegram-каналі – Укрінформ

“Незабаром має з’явитися новостворене Державне агентство спорту та буде призначений його очільник. У конкурсі на цю посаду взяли участь 27 кандидатів. Переможцем конкурсу визнано Сергія Левчука”, – йдеться в повідомленні.

Володимир Бородянський наголосив, що головним пріоритетом новоствореної аґенції буде реалізація політик МКМС: якісна підготовка до Олімпійських та Паралімпійських ігор, реформа спорту, будівництво сучасної спортивної інфраструктури тощо.

Як повідомлялося, раніше міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський запропонував утворити робочу групу з Білоруссю щодо вивчення можливості спільного проведення літніх Олімпійських ігор. Про це він сказав під час засідання організаційного комітету з підготовки та участі спортсменів України в іграх ХХХІІ Олімпіади та в ХVІ Паралімпійських іграх 2020 року в Токіо (Японія).

 

Бородянський пропонує утворити робочу групу з Білоруссю для спільного проведення Олімпіади

11.02.2020

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський пропонує утворити робочу групу з Білоруссю щодо вивчення можливості спільного проведення літніх Олімпійських ігор.

Про це він сказав під час засідання організаційного комітету з підготовки та участі спортсменів України в іграх ХХХІІ Олімпіади та в ХVІ Паралімпійських іграх 2020 року в Токіо (Японія), повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Для того, щоб визначити можливість спільного проведення таких ігор (Олімпійських – ред.) з Республікою Білорусь, необхідно детально вивчити наявні у нас ресурси, ресурси Республіки Білорусь, досвід інших країн з підготовки. Я пропоную за участю Національного олімпійського комітету, Національного комітету спорту інвалідів запропонувати Республіці Білорусь утворити спільну робочу групу”, – сказав Бородянський.

Він зауважив, що до цієї робочої групи мають увійти представники зацікавлених центральних органів виконавчої влади, національних спортивних федерацій України та Білорусі для вивчення можливостей проведення Ігор.

Як повідомлялося, президент Білорусі Олександр Лукашенко у Житомирі у жовтні минулого року заявив, що Білорусь і Україна можуть подати спільну заявку на проведення Олімпійських ігор. Лукашенко зауважив, що Президент України Володимир Зеленський запропонував йому разом подумати над тим, а чи не замахнутися нам на Олімпійські ігри.

Як відомо, вже визначені країни, які проведуть літні Олімпійські ігри 2020 року (Токіо, Японія), 2024-го (Париж, Франція) і 2028-го (Лос-Анджелес, США). Наразі ще жодного разу Олімпійські ігри не проводили відразу дві країни.

2012 року Україна спільно з Польщею приймала футбольний чемпіонат Євро-2012, а Білорусь приймала Європейські ігри-2019.

 

МКМС активно розробляє реформу спорту із залученням усіх спортивних федерацій

11.02.2020

Міністерство культури, молоді та спорту (МКМС) активно розробляє реформу спорту із залученням усіх спортивних федерацій України.

Про це заявив очільник МКМС Володимир Бородянський під час засідання оргкомітету з підготовки українських спортсменів до Олімпійських Ігор-2020, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“В державі накопичився борг перед спортом. І рішення може бути тільки глибоким і виваженим. Тому нами активно розробляється реформа спорту із залученням усіх федерацій та громадських організацій”, – сказав він.

Бородянський зазначив, що перш за все повинна бути автономія федерацій з розвитку спорту та додаткові програми фінансування вищих досягнень найкращих спортсменів, “наприклад топ-100 спортсменів”. Також планується розвиток масового спорту через фінансування дитячих, шкільних та студентських змагань.

Очільник МКМС розповів, що у планах – створити Український фонд спорту для інвестування спортивних стартапів та спортивних івентів у містах і селищах. Також заплановане масштабне будівництво спортивних структур. Стадіони розпочнуть будувати вже цього року.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство культури, молоді та спорту планує змінити підходи до системи фінансування та управління спортивної інфраструктури.

 

Як спілкуватися у мережі: правила цифрового етикету. Інфографіка

Як не виглядати дикуном у діловому листуванні й уникнути помилок, як можуть дратувати співрозмовника? Укрінформ підготував інфографіку з лайфхаками для цифорового спілкування.

 1. Якщо ви просите познайомити вас з кимось, то напишіть текст про себе від третьої особи, щоб людина могла просто скопіювати текст і вставити в своє повідомлення без змін. В “тексті про себе” важливо вказати коротку суть і причину чому ви звертаєтеся/думаєте що можете бути корисні тому, кому вас представляють.
 2. Якщо ви представляєте комусь людину, то спочатку запитайте у третьої особи, чи хоче вона цього знайомства. Якщо так, то в якому форматі і месенджері це зручніше.
 3. Пишіть повідомлення або включайте голосовий набір тексту. Аудіо-відео повідомлення слухати, а тим більше дивитися в розпал робочого дня незручно.
 4. Якщо ви пишете свою електронну адресу в месенджері, то пишіть її окремим повідомленням. Тому що так зручно: можна скопіювати повідомлення з адресою пошти і вставити в адресний рядок, а не намагатися витягнути адресу з тексту.
 5. Якщо у вас просять номер карти, щоб перевести вам гроші, то вишліть просто номер карти (див пункт 3).
 6. Пошук людей через знайомства в ФБ:

Неправильно: “Привіт! Шукаю крутих спеців в HR до себе в команду”

Правильно: Дати Job description з конкретними завданнями і KPI для цієї позиції і орієнтиром по зарплатні

 1. Те ж саме з проханнями “Шукаю роботу”.

Неправильно: “Привіт, я тут роботу шукаю, якщо щось буде, напиши”

Правильно: Людина висилає резюме на пошту разом з коротким супровідним листом

 1. Як нагадувати про себе після якихось прохань: непогано для нагадування використовувати короткий підсумок вашого попереднього прохання з ввічливим уточненням: “Розумію твою зайнятість, тому вирішив нагадати про себе – я все ще хочу дізнатися більше про цю подію, напиши, будь ласка, деталі, коли тобі буде зручніше “.
 2. Довгий опис та презентації краще не висилати в месенджер без узгодження з адресатом. Наприклад, набагато зручніше отримати короткий опис з уточненням чи є бажання дізнатися більше. І якщо так – вислати на пошту більше деталей.
 3. Пишіть в одному повідомленні відразу суть вашого запиту людині. Писати «Привіт» і чекати відповіді – неефективно. Не мовчіть, пишіть відразу суть.
 4. Якщо висилаєте чийсь контакт, скопіюйте та вставте його в повідомлення, не відправляйте номер телефону скріншотом. Виняток: термінові ситуації і копіювати незручно.

 

Білорусь сподівається з березня отримувати нафту через “Одеса — Броди”

Поставки нафти до Білорусі нафтопроводом Одеса – Броди можуть початися вже в березні.

Про це 25 лютого повідомляє держагентство БілТА з посиланням на заступника голови концерну “Білнафтохім” Володимира Сизова – Укрінформ.

“Ведеться робота по закупівлі альтернативної нафти з використанням південного маршруту, з української території. Поставки по Одеса – Броди почнуться найближчим часом, в березні. Обсяг – кілька танкерів”, – розповів Сизов.

За його словами, трубопровідна інфраструктура (нафтопровід Одеса – Броди) буде використовуватися як найекономічніший, швидкий і надійний транспорт.

При цьому Сизов не уточнив, яка саме країна може виступити постачальником.

“Ми ведемо роботу з придбання ресурсів в Чорному морі. Є можливість придбання ресурсів як виробництва азербайджанської компанії, так і виробника з Російської Федерації”, – додав він.

Обсяг постачання нафтопроводом Одеса – Броди буде визначено, виходячи із залишків ресурсів на НПЗ і факту поставки нафти залізничним і трубопровідним транспортом з Росії, пояснив заступник голови Білнафтохіму.

Як повідомлялося, з 1 січня Росія припинила постачати нафту в Білорусь через розбіжності щодо ціни на сировину. Тоді уряд і нафтопереробні заводи почали пошуки альтернативних маршрутів поставок, в тому числі з України, Польщі, країн Балтії, Казахстану та Азербайджану.

У січні в Клайпедський порт прийшло судно з 86 тис. тонн норвезької нафти для Білорусі. Нафта сорту Johan Sverdrup була призначена для переробки на ВАТ “Нафтан” і доставлялася в Білорусь залізничним транспортом.

20 лютого у “Білнафтохімі” повідомили, що Білорусь купила через трейдерів 160 тис. тонн російської нафти без премії з перевалкою у Литві. Прибуття двох танкерів з нафтою в порт Клайпеди очікується у березні.

 

Україна збільшила експорт продукції АПК на понад 14% – Милованов

Україна збільшила експорт сільськогосподарської продукції та продукції харчової промисловості у порівнянні з минулим роком на 14,3%.

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов у Facebook – Укрінформ.

“Наш експорт в агро зростає… В січні 2020 року на зовнішні ринки було поставлено продукції АПК та харчової промисловості на суму $2 млрд, що на 14,3% більше, ніж за січень 2019 року”, – зазначив він.

Міністр зауважив, що із загального експорту товарів України частка продукції АПК та харчової промисловості становить 47,7%.

За словами Милованова, основною часткою аграрного експорту є зернові культури та жири та олії; готові харчові жири; воски (48% і 22,9% від обсягу експорту продукції АПК та харчової промисловості відповідно).

Лідером з країн, які найбільше імпортували українські зернові культури за звітний період, був Єгипет (44,4% від обсягу експорту пшениці, 15% від обсягу експорту кукурудзи).

Соняшникову олію найбільше імпортували Індія (25,1% від загального обсягу експорту олії), Нідерланди (13,9%), Китай (13,9% відповідно).

Милованов повідомив, що на цей та наступні три роки за напрямком “підтримка та просування експорту” заплановано виділити 455 млн грн. За словами міністра, це зроблено для того, аби підтримати експортерів та підвищити експортний потенціал України.

 

Прокуратура АР Крим повідомила про підозру 10 “суддям” за переслідування Меджлісу

Прокуратура АР Крим повідомила про підозру десяти колишнім суддям автономії за фактом незаконного переслідування учасників мітингу на підтримку цілісності України 26 лютого 2014 року.

Про це повідомляє Офіс генпрокурора – Укрінформ.

«Трьом «суддям Верховного суду Республіки Крим» і «судді Центрального районного суду м. Сімферополя» інкримінується вчинення злочину за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада); трьом «суддям Київського районного суду міста Сімферополь Республіки Крим» – за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни), а також трьом «суддям Київського районного суду міста Сімферополь Республіки Крим» – за ч. 1 ст. 111 та ч. 1 ст. 438 КК України», – йдеться у повідомленні.

За версією слідства, ці «судді» після окупації півострова у 2014 році, зрадивши присязі на вірність народу України, перейшли на службу до незаконно створених судових органів.

Зокрема, «судді» незаконно створеного «Київського районного суду міста Сімферополя Республіки Крим» здійснювали розгляд клопотань так званих «слідчих» щодо обрання та продовження запобіжного заходу одному з керівників Меджлісу кримськотатарського народу у вигляді тримання під вартою і виносили рішення про задоволення цих клопотань. Окрім того, вони визнали його винним у злочині, якого він не вчиняв, засудивши до 8 років позбавлення волі.

Підозрюваних оголошено в розшук, вживаються заходи для встановлення їх місцеперебування.

 

Проти Шуфрича відкрили справу через фейки про Обаму та “агента-Порошенка” – адвокат

Офіс генерального прокурора зареєстрував кримінальне провадження щодо групи народних депутатів із фракції партії “Опозиційна платформа — За життя” через неправдиве повідомлення про злочин.

Про це повідомив адвокат Петра Порошенка Ігор Головань, інформує 25 лютого пресслужба Євросолідарності” – Укрінформ.

Як зазначається, зокрема кримінальне провадження зареєстроване щодо депутатів від ОПЗЖ Рената Кузьміна, Миколи Скорика, Юрія Загороднього, Нестора Шуфрича та інших.

“17 грудня минулого року група народних депутатів із фракції “Опозиційна платформа – За життя” подали до НАБУ депутатське звернення про можливе, на їхню думку, пограбування України на 100 мільярдів доларів США колишнім президентом США Бараком Обамою та президентом України Петром Порошенком, а також захоплення влади в України ексадміністрацією президента США та, як зазначено у заяві, її агентурною мережею на чолі з Порошенком”, – зазначив Головань.

Він наголосив, що жодних фактів ця заява не містить, а її автори таким чином мали на меті ввести в оману детективів НАБУ. “Це – безпідставне та неправдиве звинувачення у вчиненні правопорушень, які є не підтвердженими, а саме гіпотетичне припущення здійснене опонентом демократичної партії США, ймовірно, в рамках внутрішньополітичної передвиборчої боротьби за посаду президента США”, – зазначив Головань.

На переконання адвоката, ця заява повинна оцінюватися як подання завідомо неправдивого повідомлення про злочин.

Адвокат п’ятого президента України наголошує, що подібні юридичні фейки, які продукують представники кремлівської “п’ятої колони”, мають отримати відповідну правову оцінку, а “письменники-фантасти з ОПЗЖ” – понести відповідальність, передбачену Кримінальним кодексом України. Адже їхні дії не лише підривають авторитет України на зовнішній арені, а й носять ознаки втручання у виборчу кампанію в США, йдеться у повідомленні.

 

Кулеба сказав, який крок наблизить Україну до Шенгену

Запровадження інтегрованого управління кордоном – це система, спрямована на швидкий і комфортний перетин кордону громадянами та бізнесом.

Окрім того, це є також обов’язковою умовою для входження України в Шенгенську зону, забезпечення вільного руху між Україною та країнами ЄС, заявив у вівторок у міжнародному автомобільному пункті пропуску “Нові Яриловичі” на Чернігівщині віцепрем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Мета уряду полягає в тому, щоб перетин кордону для доброчесних громадян і для доброчесного бізнесу відбувався максимально прозоро, швидко і комфортно. І досягнути цього можна саме впроваджуючи модель інтегрованого управління кордоном, яку ми реалізуємо разом з нашими партнерами з Європейського Союзу”, – поінформував Кулеба.

За його словами, Держприкордонслужба разом з митниками та іншими структурами системно впроваджує цю модель і п/п “Нові Яриловичі” – місце, де все це можна побачити на практиці. Адже тут уже кілька років реалізовується пілотний проєкт з удосконалення технологічних процедур прикордонно-митного контролю та спрощеного перетину кордону.
“Кінцева мета полягає в тому, щоб перетинаючи кордон ми мінімально його помічали. Це сприятиме і збільшенню товаропотоку між сусідніми країнами і, безумовно, розвитку туризму в прикордонних зонах, щоб все було по-людськи, по-європейськи”, – зазначив Кулеба.

Він пояснив, що ключовим в інтегрованому управлінні кордоном є чітка взаємодія різних відомств і служб. Щоб вони працювали не кожен окремо за власними правилами гри, а, “як швейцарський годинник”, тобто, як єдиний механізм.

Віцепрем’єр додав, що Україна системно і послідовно рухається цим шляхом, тому що альтернативи йому немає. “І коли йдеться про наші кордони з Євросоюзом, то неможливо прийти до Шенгенської зони, абсолютно вільного руху між Україною і країнами ЄС, не пройшовши стадію інтегрованого управління кордоном”, – підкреслив Кулеба.

Як зазначив голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко, обласна влада тісно взаємодіє з Держприкордонслужбою, сприяє вирішенню всіх поставлених завдань і навіть позаштатних ситуацій, що виникають.

Сьогодні одним з основних завдань є формування зручної для громадян інфраструктури в місцях перетину державного кордону, а також дорожньої інфраструктури. Зокрема, в цьому році на Чернігівщині передбачаються масштабні ремонти доріг міжнародного значення. Одна з них – Е-95 – є частиною європейського транспортного коридору.

Після вступного слова віцепрем’єра та інших посадових осіб керівники Чернігівського прикордонного загону ознайомили гостей з роботою пункту пропуску, продемонстрували, як відбувається виявлення контрабандних товарів та наркотиків, затримання порушників групою оперативного реагування, показали, як контролювати ситуацію і навіть “вести” порушників допомагають безпілотні літальні апарати. По тому розпочалося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань координації інтегрованого управління кордонами.

Участь у засіданні, на якому головує віцепрем’єр, беруть перший заступник голови ДПС Володимир Нікіфоренко, начальник Чернігівського прикордонного загону Олександр Чорний, перший заступник командувача Повітряних сил ЗСУ В’ячеслав Шамко, перший заступник голови Нацполіції – начальник кримінальної поліції Євген Коваль та інші представники міністерств і відомств. На засіданні також присутні представники Консультативної Місії ЄС EUAM, Представництва ЄС в Україні, Міжнародного центру розвитку міграційної політики та Європейської агенції прикордонної та берегової охорони Frontex.

 

Львів приймає третій форум гідів

У Львові у вівторок, 25 лютого, стартував дводенний ІІІ Форум гідів, сотні учасників якого обговорять розвиток культурного, біографічного та гастрономічного туризму.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради – Укрінформ.

“Дуже приємно, що ми маємо змогу зібратися у Львові і поговорити про важливі речі. Ми не лише хочемо, щоб для людей відкривалися нові райони міста — Підзамче, Кульпарків, територія Янівського концтабору, — а й прагнемо порушити питання потрібних законодавчих змін чи змін на рівні міста, щоб вам було легше працювати. Ваша робота — це завжди про емоцію, тому дуже дякую, що ви цю емоцію несете людям, завжди вигадуєте нові, цікаві формати”, — звернувся до гідів заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

За його словами, форум гідів у Львові щороку набирає все більшої популярності.

Захід уже традиційно об’єднав середовище задля налагодження комунікації, покращення якості надання послуг, знайомства з новими туристичними продуктами та генерування нових ідей.

“Форум гідів у Львові ми організовуємо втретє. Ціль заходу – зібрати гідів і розказати їм про нові туристичні локації у місті та нові тренди в туризмі. Це також можливість поспілкуватися з колегами й обдумати нові спільні проєкти. Цього року говоритимемо про культурний, біографічний та гастрономічний туризм. Рік культури у Львові, певною мірою, визначив спрямування цьогорічного форуму: будемо говорити про туризм як складову культури”, — розповіла в. о. начальника управління туризму Галина Гриник.

Перший день форуму (25 лютого) відбуватиметься у Львові, в одному з готелів міста, а другий (26 лютого) — знайомитиме з новими локаціями на Львівщині. Зокрема, учасники заходу відвідають церкву священномученика Климентія Шептицького у Львові, церкву Архістратига Михаїла у с. Підберезці, Свято-Успенську Унівську лавру студійського уставу в с. Унів, церкву Святого Миколая і Музей ткацтва та килимарства у м. Глиняни, а також історико-краєзнавчий музей м. Винники.

У Львівській міськраді нагадали, що торік Львів відвідало 2,5 млн туристів з усієї України та з-за кордону. Щоб підвищити якість туристичного супроводу, екскурсоводам та гідам-перекладачам Львова почали видавати ідентифікаційні професійні картки.

 

Українська для комедій, а не мелодрам: поліція порушила справу проти продюсера “1+1”

Поліція відкрила кримінальне провадження щодо продюсера телеканалу “1+1” Олени Єремєєвої через зневажливі висловлювання про українську мову.

Про це у Facebook повідомив народний депутат Володимир Ар’єв та оприлюднив копію листа від правоохоронних органів – Укрінформ.

“Кримінальне провадження проти продюсерки 1+1, для якої українська мова виявилася неповноцінною, порушена. Стежимо за результатами розслідування”, – написав депутат.

Як повідомляв Укрінформ, продюсер фільмів та серіалів телеканалу “1+1” Олена Єремєєва заявила, що всі комедійні серіали для нового сезону “1+1” знято українською мовою, а мелодрами – російською. За її словами, у мелодрамах українську мову сприймати важко.

Партія “Європейська солідарність” звернулися до поліції Києва з проханням відкрити кримінальне провадження щодо продюсера Єремєєвої.

 

Які партії українці зараз “провели б” до Ради – КМІС

Якби парламентські вибори відбулися у лютому 2020 року, то до Верховної Ради України пройшли б чотири партії: “Слуга народу”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська солідарність” та ВО “Батьківщина”.

Такими є результати всеукраїнського опитування громадської думки, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у лютому – Укрінформ.

“Якби вибори відбувалися в лютому 2020 року, до парламенту потрапили б “Слуга народу” (39,1% серед тих, хто збирається голосувати і визначився з вибором, -4,1% у порівнянні з 2019 роком), “Опозиційна платформа – За життя” (15,6%, у порівнянні з 2019 роком +2,5%), “Європейська солідарність” (10,8%, у порівнянні з 2019 роком +2,7%), ВО “Батьківщина” (9%, у порівнянні з 2019 роком +0,8%)”, – йдеться у пресрелізі КМІС.

Близькі до прохідного бар’єра партія “Сила і Честь” (4,6%, у порівнянні з 2019 роком +0,8%) і Радикальна партія Олега Ляшка (4,2%, у порівнянні з 2019 роком +0,2%).

Решта політсил, згідно з даними опитування, набирають менш як 4% голосів виборців.

КМІС провів власне всеукраїнське опитування громадської думки з 8 по 18 лютого 2020 року. Методом особистого інтерв’ю опитано 2038 респондентів, що живуть у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% – для показників, близьких до 50%; 2,8% – для показників, близьких до 25%; 2,0% – для показників, близьких до 10%; 1,4% – для показників, близьких до 5%.

Як повідомляв Укрінформ, згідно з дослідженням Центру Разумкова, якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради, найбільшу підтримку виборців отримала б партія “Слуга народу” (36%), на президентських же виборах найбільше голосів отримав би чинний глава держави Володимир Зеленський (40%).

 

Зеленського на виборах готові підтримати 44,2% українців – КМІС

Якби перший тур президентських виборів відбувся у лютому 2020 року, то за чинного главу держави Володимира Зеленського проголосували б 44,2% українців – на 14% більше, ніж у першому турі президентських виборів у 2019 році.

Такими є результати всеукраїнського опитування громадської думки, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у лютому – Укрінформ.

Як зазначається у пресрелізі КМІС, для відстеження динаміки підтримки політичних лідерів і партій порівняно з останніми президентськими і парламентськими виборами респондентів просили відповісти на запитання, за якого кандидата і партію вони б проголосували, якби вибори відбувалися в лютому 2020 року. При цьому для коректного порівняння рейтингів респондентам пропонувався список кандидатів і партій, які брали участь у президентських і парламентських виборах.

“Зараз найбільшу підтримку серед населення має Володимир Зеленський, за якого готові голосувати 44,2% серед тих, хто визначився зі своїм вибором (+14% порівняно з 2019 роком). Друге-третє місця ділять Юрій Бойко (13,1%, порівняно з 2019 роком +1,4%) і Петро Порошенко (11,6%, порівняно з 2019 роком -4,3%)”, – йдеться в опитуванні.

На четвертому місці – Юлія Тимошенко (6,9%, порівняно з 2019 роком -6,5%), на п’ятому – Ігор Смешко (4,9%, порівняно з 2019 роком -1,1).

КМІС провів власне всеукраїнське опитування громадської думки з 8 по 18 лютого 2020 року. Методом особистого інтерв’ю опитано 2038 респондентів, що живуть у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за чотириступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% – для показників, близьких до 50%; 2,8% – для показників, близьких до 25%; 2,0% – для показників, близьких до 10%; 1,4% – для показників, близьких до 5%.

Як повідомляв Укрінформ, згідно з дослідженням Центру Разумкова, якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради, найбільшу підтримку виборців отримала б партія “Слуга народу” (36%), на президентських же виборах найбільше голосів отримав би чинний глава держави Володимир Зеленський (40%).

 

Почему падает рейтинг Владимира Зеленского

24.02.2020

Олеся Яхно, політичний експерт

Одна из цифр свежего соцопроса Центра Разумкова – рейтинг доверия к Владимиру Зеленскому. Если по состоянию на сентябрь 2019-го такие цифры: доверие – 79%, недоверие – 14%, то уже февраль 2020-го выглядит так: доверие – 52%, недоверие – 41%.

Падение рейтинга власти в целом и Зеленского в частности – абсолютно прогнозированное. По нескольким причинам.

 1. Завышенные и априори нереализуемые в краткосрочной перспективе ожидания граждан, сформированные во время предвыборной кампании. Ожидания быстрого мира, конца эпохи бедности, построения системы без коррупции, повышения социальных стандартов и тд.
 2. Публичное размывание внешнеполитической позиции. Расчёт на то, чтобы “сохранить Путину лицо” (и, возможно, таким образом добиться от него каких-то уступок) параллельно не только размывает/ослабляет украинскую позицию, но и формирует постепенный разворот на более лояльное отношение к России, а значит – и подход не на усиление, а на ослабление санкций против РФ. При этом понятно, что быстрый мир – априори невозожен, если одна из сторон – Россия – к этому миру не стремится. А значит – рейтинговые потери среди той части граждан, которая верит в быстрый мир, неизбежны. Как и неизбежны потери среди патриотической части граждан от подхода “сохранить Путину лицо”.
 3. Нежелание учиться. Вместо того, чтобы приобретать политический вес и масштаб, основательность позиции – ставка на быстрый результат и пиар. То есть, тактика вместо стратегии. Но иногда и тактика даёт сбой, в частности, в разрешении конкретных задач (например, возврат эвакуированных украинских граждан из Китая или нескоординированная позиция Украины в вопросе сбитого самолета в Иране). Сюда же – многочисленные скандалы разных представителей власти (от Омана – до собаки за коммунальные услуги).

Думаю, прошло уже достаточно времени для того, чтобы Владимир Зеленский осознал, что президентство – это, прежде всего, ответственность. Которая начинается с оценки обьективных факторов и составляющих процессов, а не списывания всего на оппонентов. И продолжается (если это действительно ответственность) стратегическим планированием и стратегическими целями, а не тактическим подходом ради рейтинга. Так рейтинг все равно не сохранишь.

 

Зміни до Конституції щодо децентралізації планують ухвалити до місцевих виборів

У партії “Слуга народу” прогнозують, що законопроєкт про внесення змін до Конституції в частині децентралізації буде внесено до Верховної Ради в кінці березня, а на початку осені – проголосовано в цілому.

Про це журналістам під час громадських обговорень “Через консенсус – до змін у Конституції України щодо децентралізації” сказали перший заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко та член фракції “Слуга народу” Віталій Безгін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Процедура наступна: зараз стартує публічне обговорення. Після нього в нас буде два тури регіонального обговорення – це два тижні. Так само в нас будуть окремі консультації на рівні Ради Європи безпосередньо – з 11 по 14 будуть консультації на їх майданчику. Після цього – фінальне погодження вже безпосередньо на великому заході в Києві, і після цього, орієнтовно в кінці березня, ми можемо очікувати відповідне подання”, – зазначив Безгін.

Депутат додав, що в цілому зміни до Конституції в частині децентралізації планується ухвалити до чергових місцевих виборів у жовтні 2020 року.

“Що стосується безпосередньо ухвалення, то ми є трохи заручниками того, що в нас у жовтні будуть чергові місцеві вибори і, звісно, ми хочемо забезпечити новий адмінтерустрій у Конституції. Відповідно, в нас є початок 4 сесії – це з 2 по 5 вересня, коли ми плануємо виходити на голосування в 300 голосів, і будемо сподіватися, що цей інклюзивний формат буде сприяти голосуванню більшості фракцій і груп за зміни до Конституції”, – зазначив Безгін.

Корнієнко, у свою чергу, зауважив, що “червоними лініями” під час напрацювання законопроєкту є безпекові питання.

“Щодо червоних ліній – вони незмінні, вони є зрозумілі. Це безпекові питання, тобто ми хочемо провести цей дискурс з представниками місцевої влади щодо того, як в державі запустити безпековий компонент у випадку, якщо місцеві ради приймають рішення, які, прямо кажучи, не просто суперечать Конституції, а й територіальній цілісності”, – зазначив Корнієнко.

Крім того, депутати від “Слуги народу” мають намір провести круглий стіл щодо назв нових адміністративно-територіальних одиниць.

“Є тема філологічна, як виявилося. Я особисто ніколи не надавав їй такої уваги… Виявилося, що нам треба ще провести окремий круглий стіл, ми його проведемо на наступному, можливо, тижні або через тиждень – філологічний круглий стіл. Запросимо філологів, учених, істориків, які знають, як це називалося в Україні. Тому що префект – французьке слово, не всім воно підходить, урядник – тут питання, чи наші громадяни, які спілкуються іншими мовами, зрозуміють, тому що це термін виключно україномовний і немає прямого перекладу”, – пояснив Корнієнко.

Безгін також уточнив, що в законопроєкті про зміни до Конституції щодо децентралізації Севастополь, як і Київ, фігуруватиме як місто з особливим статусом.

“Єдина дискусія, що тривала, зокрема, й у владній команді – це по особливому статусу Севастополя, окрім Києва. Дійсно, були різні думки. Але все ж таки, щоб уникати політичних спекуляцій, що нібито “Слуга народу” хоче відмовитися від Севастополя і в такий спосіб Криму, уже в поданні Президента в проєкті №2598 Севастополь фігурував там як місто з особливим статусом, як і, власне, місто Київ, столиця”, – сказав Безгін.

Як повідомляв Укрінформ, 13 грудня 2019 року Президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №2598 “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)”.

Згідно з ним, для адміністративного нагляду за додержанням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування, координації діяльності територіальних органів центральних органів виконавчої влади пропонується запровадити інститут префектів. Префекта призначає на посаду та звільняє з посади за поданням Кабінету міністрів Президент. Передбачається, що префект може зупиняти дію актів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України з одночасним зверненням до суду.

Окрім того, законопроєктом передбачено, що у разі ухвалення головою громади, радою громади, окружною, обласною радою акта, що не відповідає Конституції та створює загрозу порушення державного суверенітету, територіальної цілісності чи загрозу національній безпеці, Президент за поданням префекта зупиняє дію відповідного акта з одночасним зверненням до Конституційного суду, тимчасово зупиняє повноваження голови громади, складу ради громади, окружної, обласної ради та призначає тимчасового державного уповноваженого.

Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендував спрямувати до Конституційного суду президентський законопроєкт №2598.

Водночас 16 січня в Офісі Президента повідомили, що Зеленський за результатами зустрічі із керівництвом фракції “Слуга народу” вирішив відкликати законопроєкт про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади та відправити його на доопрацювання.

Перший заступник голови фракції “Слуга народу” Корнієнко прогнозував, що новий текст змін до Конституції щодо децентралізації буде внесено в Раду до кінця лютого.

 

Стефанчук: У “Слуги народу” є запитання до уряду, але ми працюємо в одному напрямку

Перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук заявляє, що у фракції “Слуга народу” є чимало критичних запитань до уряду, але попри все вони працюють в одному напрямку.

Про це він заявив у коментарі журналістам в рамках роботи “Форуму реформ: на шляху до Вільнюса”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Повірте, що й у фракції “Слуга народу” теж є багато критичних запитань до уряду. І це нормально, це дискусія між парламентом і урядом, тому що уряд бачить одне, парламент – інше, але разом ми працюємо в одному напрямку”, – зазначив Стефанчук.

За його словами, зауваження до роботи Кабміну виникають, ймовірно, і тому, що суспільство мало досить високі очікування стосовно діяльності виконавчої влади, і наразі вони не повністю справдилися.

“Мабуть, справді були очікування до роботи уряду, і вони були великими, але вони ще не реалізувалися. Але ті, хто хотів почути звіт уряду, той почув, і побачив, що багато уже зроблено… Звісно, треба визнати, що десь парламент не встигає, десь уряд… Так, можливо, десь не вистачає часу, десь не вистачає професіоналізму, десь робляться помилки. І ми готові робити помилки, але ми і готові їх швидко виправляти”, – підкреслив перший віцеспікер.

Він зауважив, що уважно слухав звіт Кабміну і в нього теж були свої запитання до уряду. “У нас є зауваження до уряду. Найперше, що було у мене, це питання по декомунізації радянського законодавства. Це один з перших законів, який провалився у Верховній Раді. Є чимало запитань і до того, як вводяться соціальні стандарти. Мені б хотілося, щоб швидше вводилися соціальні стандарти, щоб краща була комунікація, щоб урядовці пояснювати свої кроки”, – сказав Стефанчук.

Відповідаючи на запитання, як влада повертатиме до себе довіру народу, перший віцеспікер зазначив, що “лише працею, щоб в Україні в багатьох сферах відбулися зміни на краще”.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів у п’ятницю, 21 лютого, представив у Верховній Раді звіт про свою роботу.

 

Стефанчук анонсує “чистку” лобістських правок в ухвалених законах

Перший заступник Голови Верховної Ради визнав, що не всі закони, ухвалені нинішнім парламентом, були успішними, а в деяких з них містяться лобістські норми.

Про це він сказав 25 лютого, виступаючи на “Форумі реформ: на шляху до Вільнюса”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми провели перші пів року у Верховній Раді України, на мій погляд, дуже плідно. За період функціонування Верховної Ради ІХ скликання вдалося ухвалити понад 100 законодавчих актів. Якщо запитати, чи всі вони були успішними, то безперечно ні. Ми аналізуємо це і дивимось, де було припущено помилок, де влізли в ті чи інші законодавчі документи лобістські правки, і ми будемо вичищати їх”, – зазначив Стефанчук.

Він нагадав, що основна увага нового парламенту була зосереджена на таких блоках, як боротьба з корупцією, розвиток бізнесу, поліпшення інвестиційного клімату, формування більш справедливої судової системи, а також питаннях оборони і соціального захисту.

На 2020 рік у пріоритетах Ради, за словами Стефанчука, зміни до Конституції України, пов’язані зі скороченням кількості народних депутатів та децентралізацією, систематизація всього законодавства України і ухвалення першочергових законодавчих актів, спрямованих на реалізацію програми Президента: це питання, пов’язані з поліпшенням інвестиційного клімату, народовладдям, діджиталізацією.

Як повідомлялося, 25 лютого розпочав роботу “Форум реформ: на шляху до Вільнюса”, де провідні політики та експерти громадянського суспільства обговорять прогрес впровадження реформ за перші пів року діяльності уряду та парламенту, а також пріоритети реформ в Україні на 2020-2021 роки.

Програма Форуму включає 6 панельних дискусій:

– Синхронізація порядку денного реформ: Програми дій уряду і парламенту, пропозиції; громадянського суспільства та запит громадян;

– Народовладдя і належне урядування: як посилити підзвітність та ефективність органів влади;

– Економічне зростання: як покращити бізнес-клімат і добробут громадян?

– Верховенство права: як побудувати справедливу систему правосуддя і дієві органи правопорядку;

– Розвиток людського капіталу: рух до європейських стандартів якості життя;

– Національна безпека та реінтеграція тимчасово окупованих територій.

 

Поліція розповіла про обшуки в активістів “Українського Кібер Альянсу”

Правоохоронці проводять слідчі дії за фактом несанкціонованого втручання до інформаційних систем одеського аеропорту.

Про це інформує пресслужба МВС – Укрінформ.

“Правоохоронці Одещини проводять слідчі дії за фактом несанкціонованого втручання до інформаційних систем одеського аеропорту”, – йдеться у повідомленні.

У МВС поінформували, що у жовтні 2019 року невідомі здійснили несанкціоноване втручання до інформсистем ТОВ “Міжнародний аеропорт “Одеса”.

Ця подія була кваліфікована за ч. 2 ст. 361 КК України (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку).

Зазначається, що у ході досудового розслідування були встановлені особи, які можуть бути причетними до вчинення цього кримінального правопорушення.

“Зараз у фігурантів тривають санкціоновані обшуки, в ході яких вилучається технічне обладнання, за допомогою якого, імовірно, вчинявся цей злочин. Усе вилучене буде направлено на експертизу”, – уточнюється у повідомленні.

Наголошується, що такі діяння караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Оперативне супроводження у провадженні здійснюють працівники Департаменту кіберполіції та СБУ в Одеській області, за процесуальним керівництвом одеської місцевої прокуратури №2.

Як повідомлялося, у ГО “Український Кібер Альянс” заявили, що вранці 25 лютого до активістів та співзасновників ГО прийшли з обшуками правоохоронці.

За даними організації, обшуки, зокрема, проводяться у Шона Таунсенда, Олександра Галущенка та Андрія Перевезія.

У свою чергу, народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко заявив, що поліція запевнила його у законності обшуків у активістів громадської організації “Український Кібер Альянс”.

 

У Києві проходить міжнародна конференція щодо захисту населення в умовах війни

У Києві стартувала міжнародна конференція “Захист мирного населення в умовах збройного конфлікту”.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Захід проводиться за ініціативи уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової та Посольства Азербайджанської Республіки.

Ключова тема конференції – дотримання прав людини у збройному конфлікті та вплив окупації на права і свободи громадян.

У заході беруть участь понад 150 осіб, серед яких народні депутати України, представники дипломатичних місій, органів місцевого самоврядування, міжнародних правозахисних організацій та громадянського суспільства.

Серед спікерів, зокрема, уповноважена ВР з прав людини Денісова, посол Азербайджану в Україні Азер Худієв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та заступник голови Моніторингової місії ООН з прав людини Бенжамін Моро.

В рамках заходу пройдуть дві тематичні панелі – “Мирне населення в умовах війни: виклики сьогодення та перспективи миротворення” та “Вплив збройного конфлікту на права та свободи людини”.

 

Ердоган нарахував у Лівії 2,5 тисячі російських найманців з групи Вагнера

У Лівії перебувають 2,5 тисячі бойовиків ПВК “Вагнер”.

Про це на пресконференції поінформував президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Відбувається процес по нашій дорожній карті щодо Ідлібу та Лівії між Туреччиною та Росією. По Лівії триває обговорення з Росією. Є нелегітимна особа на ім’я Хафтар. На жаль, там (у Лівії – ред.) Росія має групу Вагнера, що нараховує 2500 осіб. Нам відомо також про фінансову підтримку з боку Абу Дабі”, – сказав Ердоган.

Зустріч у форматі Туреччина-Франція-ФРН-РФ планується провести 5 березня. За словами турецького лідера, зараз рано говорити про неї.

 

США продовжили на рік антиросійські санкції через агресію проти України

Президент США продовжив своїм указом санкції, запроваджені стосовно Росії у звязку з її агресією проти України.

Про це йдеться в офіційному повідомленні, оприлюдненому на сайті Білого дому – Укрінформ.

“Дії, що спричинили (попередні – ред.) укази президента США, продовжують становити надзвичайну загрозу національній безпеці та зовнішній політиці Сполучених Штатів”, – зазначається в документі.

З цієї причини надзвичайна ситуація, оголошена 6 березня 2014 року, а також пов’язані з нею дії від 16 і 20 березня, 19 грудня 2014 року та 20 вересня 2018-го, “мають зберігати чинність після 6 березня 2020 року”, – наголошують у Білому домі.

Як уточнюється, санкцій продовжуються на один рік.

Нагадаємо, згідно з чинною у США процедурою, запроваджені президентом санкції проти інших держав, іноземних фізичних та юридичних осіб, продовжуються щороку новим розпорядженням глави держави.

 

НСЖУ шукатиме серед кандидатів на місцевих виборах ворогів ЗМІ

Національна спілка журналістів України перевірятиме всіх кандидатів, які візьмуть участь у місцевих виборах-2020, на предмет перешкоджання журналістській діяльності та тиску на медіа.

Про це заявила перший секретар НСЖУ Ліна Кущ на пресконференції “Місцеві вибори-2020. Стратегія перемог”, яка відбулася в Укрінформі.

“Ми будемо моніторити й будемо закликати наших колег відстежувати списки на місцевих виборах – чи є в цих списках люди, які, скажімо так, “засвітилися” у конфліктах із журналістами, в перешкоджанні журналістській діяльності, у ворожому ставленні до медіа, чи в спробах тиску на медіа”, – заявила Кущ.

Вона наголосила, що отриману інформацію про конкретних політиків НСЖУ доноситиме до виборців на місцях.

Перший секретар НСЖУ нагадала, що протягом трьох років в Україні щомісяця складається індекс фізичної безпеки журналістів, фіксуються напади на них, а також факти пошкодження майна чи апаратури.

“Усі ці кейси ми будемо відстежувати з погляду місцевих виборів”, – додала Кущ.

Як відомо, чергові місцеві вибори в Україні мають відбутися 25 жовтня 2020 року.

 

Дмитро Разумков, Голова ВР України: Сподіваюся доведемо до кінця обіцяне на виборах – щоб кнопкодави втрачали мандат

Наразі у Латвії перебуває з офіційним візитом голова Верховної Ради Дмитро Разумков. Наприкінці першого дня програми він зустрівся з українською громадою біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Відбулася проста, невимушена, зацікавлена розмова, в якій Разумков за професійною звичкою парламентського спікера не «тягнув на себе ковдру», а давав змогу виступити й іншим офіційним особам.

У перебігу бесіди кореспонденту Укрінформу вдалося поставити деяку кількість своїх запитань.

«БАЛТІЙСЬКІ КРАЇНИ НЕЗМІННО ПІДТРИМУЮТЬ УКРАЇНУ»

– Дмитре Олександровичу, з чим приїхали до Латвії та Естонії? Це, якщо не помиляюся, ваш перший офіційний закордонний візит?

Дмитро Разумков: – Вже багато років у нас існують дружні партнерські відносини між Україною та балтійськими державами. І наш президент свій перший закордонний візит здійснив до Риги, і в мене вийшло так само…

І Латвія, й Литва, й Естонія є нашими сталими партнерами в питаннях повернення територій

Раніше ми з колегами зустрічалися в Страсбурзі під час роботи голів парламентів. І зараз зможемо продовжити спільну роботу, яка була започаткована раніше. Це спільні зусилля й у Раді Європи – для того, щоб зберегти цінності та базові принципи, на яких будувалася ця організація. Бо ви бачите, що зараз відбувається – дуже велика турбулентність, яка розхитує цю організацію.

А з іншого боку, склалося так, що і Латвія, й Литва, й Естонія сьогодні є нашими сталими, постійними партнерами, особливо в питанні захисту територіальної цілісності, повернення територій. Жодного разу вони не змінювали свою позицію. Я розумію, наскільки їм буває важко це робити. Хотів би подякувати їм від себе, від колег, нашого парламенту за те, що вони роблять. Вони адвокатують Україну на різних рівнях і водночас допомагають конкретними й дуже важливими речами, наприклад, із реабілітацією наших військових, політв’язнів та дітей, що постраждали внаслідок війни. Окремо хотів би згадати заяву Сейму Латвії про визнання геноцидом депортації кримськотатарського народу (18 травня 1944 року, – ред.). Латвійські парламентарії були першими, хто це зробили. Я думаю, що цей тренд запозичать й інші держави.

– 25-26 лютого ви будете з офіційним візитом у Таллінні, де у вас передбачається ряд зустрічей з естонськими високопосадовцями, в тому числі з главою МЗС Урмасом Рейнсалу. І в ті ж дні в столиці Естонії перебуватиме з візитом міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. Чи планується зустріч із ним?

Д.Р.: – Ні, такого не планувалося. Це просто збіг обставин. Зазначу, що графік у нас змінювався.

«ПРАГНЕМО РОЗШИРЕННЯ МІЖПАРЛАМЕНТСЬКОЇ СПІВПРАЦІ»

– Продовжуючи ваші слова про три балтійські країни, як наших надійних партнерів… А ще є п’ятірка північних країн, Данія, Ісландія, Норвегія, Фінляндія, Швеція. Вони, 3+5, складають групу NB8 – Nordic-Baltic Eight. Чи планується поглиблення міжпарламентської співпраці з нею та подібними групами?

Нам хотілося б розширювати можливості групи «Балтік плюс» за рахунок «північної п`ятірки».

– Ми сьогодні, передусім, можемо говорити про групу «Балтік плюс» (була створена в ПАРЄ на початку жовтня минулого року, – ред.). Нагадаю, що до неї, крім трьох балтійських країн, входять Україна, Грузія, Польща. І нам дійсно хотілося б розширювати можливості подібної співпраці за рахунок інших країн, в тому числі північної п’ятірки. Про це ми також говорили у Страсбурзі. І будемо в подальшому вести таки перемовини. Як кажуть, вода камінь точить.

(У розмову вступає посол України в Латвії Олександр Міщенко).

Олександр Міщенко: – Додам до того, про що пан Кудрін запитав. У нас є домовленість по комітетах закордонних справ парламентів NB8. У них, у свою чергу, існує рамкова домовленість про зустрічі керівників таких комітетів. І вони запросять нашого голову відповідного комітету в цей формат. І це важливо, що представник нашого парламенту також братиме участь у такому форматі. Тобто складається трирівнева структура парламентської взаємодії, співпраці. Голови парламентів, комітети закордонних справ і двосторонні групи дружби.

Д.Р.: – Так, до речі, додам про новостворену міжпарламентську групу дружби між українськими та латвійськими депутатами. От перед вами – два співголови з українського боку: Соломія Бобровська, партія «Голос»; Тарас Тарасенко, «Слуга народу». В латвійському парламенті до цієї групи увійшли 44 парламентарії (голова латвійської групи – Алдіс Адамовічс, – ред.). Й якщо я не помиляюся, це найбільша група дружби з усіх, які там існують!

ПРО РИЗЬКУ УКРАЇНСЬКУ СЕРЕДНЮ ШКОЛУ ТА ATR

– Пане спікере, в країнах Балтії у цілому, й у Латвії зокрема, дуже серйозно ставляться до історії, до освіти. Ви сьогодні були в Ризькій українській середній школі, в Музеї окупації. Які ваші загальні враження від них?

Д.Р.: – Великі враження від школи, де люди так вболівають за свою роботу. Лідія Олександрівна, директорка, створювала цю школу як недільну. Зараз уже навчається більш як триста учнів. Близько сорока викладачів. Це заслуговує на повагу. Дійсно, людина живе своєю роботою. Це є осередком – і культурним, й історичним, бо вже має свою історію, і мовним. І, мабуть, патріотичним. Я розумію, що з 1 вересня все навчання буде переведене на латиську мову. Тим не менш, українська мова і українська література будуть там викладатися… Сьогодні ми обговорювали деякі питання, які підіймали перед нами в школі. Гадаю, нам вдасться їх вирішити. Зокрема мова йде про те, щоб не проходити повторно ЗНО. Директорка наводила приклад: дві дівчинки навчалися тут, поїхали в Україну, щоб там поступати до вищого навчального закладу. І їм треба було додатково складати ЗНО. Можливо, є змога, аби в подібних випадках зараховувати бали, отримані випускниками тут. Будемо говорити з профільним комітетом і з міністром. Депутати пообіцяли, що візьмуть на особистий контроль це питання. І я теж проконтролюю.

– Дмитре Олександровичу, в Балтії мало розголос звернення до вас литовського парламентарія Лаурінаса Касчюнаса з проханням посприяти в розблокуванні держфінансування кримськотатарського телеканалу ATR.

Д.Р.: – Насправді, бюджетом передбачено фінансування ATR. А далі – не зовсім наша зона відповідальності. Відповідає міністр культури Володимир Бородянський. Він запевнював, що знає цю ситуацію, нею займається. Я ж особисто зараз, на жаль, не можу сказати про поточний стан речей і коли ця ситуація буде вирішена. Однак можу сказати, що вона перебуває на контролі.

(У розмову вступає народний депутат Тарас Тарасенко).

Тарас Тарасенко: – Я можу прокоментувати. Так, гроші там були виділені. Але на цей час міністерство запитало в ATR офіційні документи на підтвердження щодо витрат, використання даних коштів. І зараз узгоджується надання цих документів…

– Форма звітності?

Т.Т.: – Так. Тобто призупинка – формальна, бюрократична. Задля підтвердження на державному рівні використання даних коштів.

Д.Р.: – Наскільки я розумію, там питання – з двох сторін, тому що ATR поки що не надав звітів щодо використаних коштів. А ми розуміємо, що будь-які державні кошти мають бути зведені в баланс: що було надано, що було витрачено і куди.

«У СПРАВІ ПРО КНОПКОДАВСТВО СПОДІВАЮСЯ НА ОБ’ЄКТИВНЕ СЛІДСТВО»

– Нещодавно пройшла цікава новина щодо кнопкодавства. Про відкриття першої справи у зв’язку з неособистим голосуванням народного депутата України.

Д.Р.: – Дійсно, у п’ятницю ввечері з’явилася інформація про те, що, якщо не помиляюся, Рух «Чесно» зафіксував із кількох різних боків те, що, можливо, було кнопкодавством, вчиненим одним із народних депутатів. І, наскільки мені відомо, правоохоронні органи вже завели справу, будуть розслідувати. Тому що на минулій сесії був прийнятий закон, який передбачає кримінальну відповідальність за кнопкодавство. Я сподіваюсь, що нам вдасться довести до кінця те, що ми обіцяли під час виборів, аби в подібних випадках депутати втрачали мандат. Ми вже зверталися до Конституційного суду з таким проєктом. Однак нам його повернули звідти з рішенням, що він не відповідає Конституції. Думаю, що ми ще будемо звертатися до поважного Суду з цього питання. Ну, а поки що використовується той механізм, який я вже назвав – це кримінальна відповідальність. Займатимуться правоохоронні органи. Коли не помиляюся, офіс генерального прокурора вже завів справу. В ЄРДР (Єдиний реєстр досудових розслідувань – ред.) внесені відомості. Впливати на цей процес ми вже не можемо. І я сподіваюся на об’єктивне слідство… Завершуючи нашу зустріч, хочу сказати, що я щиро вдячний українській громаді, яка тут зібралася. Багато залежить від вас, від позиції, яку ви декларуєте… (Звернувся особисто до присутньої керівнички Ризького українського народного театру). Особливо приємна мені культурна складова, бо в мене теж є деяке відношення до театру. Моя мама – народна артистка України (Наталія Кудря, акторка Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки – ред.). І я чудово розумію, що культура завжди примирювала, зближувала, дозволяла подивитися з іншого боку на ті можливості, які є в нашій державі, а також надавала додатковий механізм для налагодження контактів, у тому числі, з балтійськими державами, з їх мешканцями. (Олег Кудрін, Рига)

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 604

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua