Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 02.03.2020

Інформдень: 02.03.2020

Окупанти обстріляли зі 120-мм мінометів Красногорівку, поранена мирна жителька

Російсько-окупаційні війська спровокували загострення на лінії зіткнення та обстріляли з великокаліберних мінометів житлові будинки Красногорівки.

Пр це повідомляє пресслужба штабу ООС – Укрінформ.

“Сьогодні, 2 березня, збройні формування Російської Федерації вкотре свідомо пішли на загострення ситуації на лінії зіткнення, при цьому зумисно порушуючи усі існуючі домовленості з припинення вогню. Російські окупанти цілеспрямовано обстріляли населений пункт Красногорівка у Мар’їнському районі Донецької області. Противник вів вогонь на ураження по будинкам мирних жителів із застосуванням мінометів калібру 120 мм, чудово розуміючи, що обстріли становитимуть загрозу життю та здоров’ю цивільного населення”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, внаслідок розриву міни поблизу будинку вибуховою хвилею вибито віконне скло, осколками якого було поранено одного мешканця. Постраждалій жінці оперативно надали медичну допомогу.

“Такі зухвалі дії російських окупантів зайвий раз свідчать про їхню зацікавленість у подальшій ескалації конфлікту на сході України”, – наголошують в пресслужбі.

За інформацією штабу, підрозділи ООС для придушення вогню противника та припинення збройних провокацій використовували наявні вогневі засоби та дали адекватну відповідь російським окупантам.

Наразі втрати противника уточнюються.

 

Мінометний обстріл Красногорівки: травмування жінки окупантами визнали терактом

Факт травмування жінки під час мінометного обстрілу російськими окупантами Красногорівки на Донеччині визнаний терактом. Правоохоронці проводять розслідування.

Про це повідомляє поліція Донецької області – Укрінформ.

«Внаслідок розірвання трьох снарядів, які від російських окупантів 2 березня потрапили на територію приватного будинку в місті Красногорівка, осколкове поранення отримала 73-річна місцева мешканка. В момент обстрілу жінка знаходилася у будинку, який теж було пошкоджено. За фактом відкрито кримінальне провадження за ст.258 Кримінального кодексу України (Терористичний акт). Санкція статті передбачає від 5 до 10 років позбавлення волі», – сказали правоохоронці.

Та додали, що потерпіла була госпіталізована до лікарні, її стан стабільний.

 

Окупанти зривають “тишу” поблизу восьми населених пунктів

Російсько-окупаційні війська вдень 2 березня 9 разів обстріляли позиції Об’єднаних сил на Донбасі, втрат серед українських військових немає.

Про це у Facebook повідомляє пресцентр штабу ОС – Укрінформ.

“Упродовж поточної доби збройні формування Російської Федерації 9 разів порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм, а також з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї”, – зазначається у повідомленні.

П’ять обстрілів було зафіксовано в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід”. Обстріляли позиції Об’єднаних сил поруч з населеними пунктами Мар’їнка та Опитне – з гранатометів різних систем та стрілецької зброї; неподалік Красногорівки – з міномета калібру 120 мм ворог випустив 3 міни;

у районі Авдіївки – з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї;

поблизу Лебединського – з ручного протитанкового гранатомета, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” противник здійснив чотири обстріли наших позицій: двічі поблизу Оріхового – зі 120-мм міномета – 10 мін та здійснив 4 постріли зі станкового протитанкового гранатомета; у районі Новотошківського – з міномета калібру 120 мм – 20 мін; неподалік Кримського – з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Внаслідок розриву міни поблизу будинку у Красногорівці вибуховою хвилею вибито віконне скло, осколками якого була поранена місцева жінка, якій оперативно надали медичну допомогу.

Внаслідок ворожих обстрілів втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає.

 

Розвідка: РФ стягнула на кордон з Україною близько 90 тисяч військових, 1100 танків, сотні літаків

Росія зосередила на кордоні з Україною майже 90 тисяч військових, 1100 танків, 2500 бойових броньованих машин, 1 600 артилерійських і ракетних систем, 340 бойових літаків та інше озброєння та техніку.

Про це в інтерв’ю Obozrevatel розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький – Укрінформ.

“Загалом угруповання Збройних Сил Росії вздовж державного кордону України, на тимчасово окупованій території у Донецькій, Луганській областях та Криму складає близько 87-90 тисяч військовослужбовців (зокрема, 1 і 2 армійські корпуси понад 35 тис. військовослужбовців). Також це 1100 танків, 2500 бойових броньованих машин, 1 600 артилерійських і ракетних систем, 340 бойових літаків і 240 бойових вертольотів, понад 50 кораблів/катерів та 6 підводних човнів”, – розповів Скібіцький.

Він також повідомив, що зазначені угруповання можуть бути посилені за рахунок трьох Центрів забезпечення мобілізаційного розгортання (ЦЗМР), які можуть мобілізувати близько 40 тисяч осіб. В безпосередній близькості від кордонів України фактично завершене створення ЦЗМР в н. п. Богучар (Бєлгородська область), Каменськ-Шахтинському (Ростовська область), а також на території АР Крим (Новоозерне).

Відповідаючи на питання як довго тривало нарощування російських військ біля українського кордону, Скібіцький повідомив, що у Західному і Південному військових округах воно розпочалося одразу після початку агресії проти України.

 

Росія завершує формування двох армій біля кордону з Україною — розвідка

Російська Федерація завершує формування двох нових армій у Західному та Південному військових округах поблизу кордонів України.

Про це в інтерв’ю Obozrevatel розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький – Укрінформ.

“Російська Федерація продовжує нарощувати угруповання військ поблизу кордону з Україною. На сьогодні завершується формування двох нових армій у Західному та Південному військових округах (це 20-та армія, штаб у Воронежі, і 8-а армія, Новочеркаськ), а також 22 армійського корпусу (Сімферополь) на тимчасово окупованому Кримському півострові. Вже практично сформовані основні бойові частини та триває формування підрозділів забезпечення. Досягнення оперативних спроможностей армій очікується до кінця 2021 року”, – повідомив Скібіцький.

За його словами, з’єднання та частини Південного і Західного військових округів РФ у пріоритетному порядку отримують сучасні та модернізовані зразки озброєння і військової техніки. Особлива увага приділяється переозброєнню авіаційних частин ударними літаками і вертольотами, а також постачанню у війська новітнього ракетного озброєння наземного та морського базування.

 

На Луганщині розслідують ракетну атаку на авто ЗСУ, від якої загинув військовий

У Луганській області відкрито кримінальне провадження за фактом обстрілу протитанковою ракетою автомобіля ЗСУ, внаслідок чого один український захисник загинув, четверо дістали поранення.

Про це інформує пресслужба прокуратури Луганської області – Укрінформ.

«Прокуратура Луганської області спільно зі слідчими  3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях та працівниками оперативно-тактичного угруповання «Північ» задокументували результати обстрілу автомобіля українських військових в зоні проведення ООС збройними формуваннями окупаційної адміністрації РФ в Луганській області. За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, за даними слідства, 1 березня поблизу населеного пункту Нижньотепле Станично-Луганського району у військовий вантажний автомобіль, що розвозив харчові продукти, влучила протитанкова керована ракета.

Унаслідок цього один військовослужбовець загинув, ще четверо дістали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості.

«Приблизна відстань до автомобіля становила 3500 метрів, що свідчить про прицільність пострілу. У безпосередній близькості від місця обстрілу – житлові будинки цивільного населення, про що противнику було добре відомо», – наголошують у прокуратурі.

На місці вилучено елементи ракети, за допомогою яких приймалися команди для її керування, а також транспортний засіб. Їх передадуть для проведення відповідних експертиз.

Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні здійснює 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, процесуальне керівництво – управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, прокуратури Луганської області.

 

У Донецьку примусово забирають житло – для розміщення російських найманців

У Донецьку окупаційні адміністрації заселяють російських найманців у порожні будинки, тимчасово залишені українськими громадянами.

Про це під час брифінгу повідомив речник Міноборони Максим Праута, посилаючись на інформацію Головного управління розвідки Міноборони – Укрінформ.

“У Донецьку з аргументацією «для потреб мобілізації» у громадян примусово вилучають об’єкти нерухомого майна для розміщення «підрозділів силових структур». Значної матеріальної шкоди місцевому населенню завдають і російські найманці, які у лютому прибули для ротації підрозділів з’єднань і частин 1 АК. Вони самовільно зайняли тимчасово незаселені будинки місцевих жителів, псують їх приватне майно, у тому числі мають місце непоодинокі випадки обстрілів особистого автотранспорту”, – поінформував речник.

Праута наголосив, що російські окупаційні адміністрації при цьому не вживають жодних заходів для припинення зазначених злочинних дій.

 

Для України менеджмент Козака може бути більш небезпечним, ніж Суркова — Клімкін

Ексміністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що у нинішній ситуації менеджмент нового “куратора” Кремля з українського питання може бути більш небезпечним для України, ніж колишнього помічника президента РФ Владислава Суркова.

Про це Клімкін заявив у інтерв’ю “Главкому” – Укрінформ.

“Особисто з Козаком я не знайомий. Суркова, який входив до складу російської делегації, бачив на нормандських самітах. Думаю, Сурков ще може залишитися в обоймі кадрів, які займаються Донбасом. Вважаю, що Козак опікуватиметься не тільки Донбасом. Його мета точно полягатиме не у вирішенні проблеми Донбасу, а в реалізації путінських планів щодо всієї України”, – сказав дипломат.

Він зазначив, що між Сурковим і Козаком є фундаментальна різниця, яка полягає в тому, що Сурков – це політтехнолог, людина, яка створює віртуальну реальність і потім намагається її проєктувати на реальність, а Козак вміє менеджити реальність. “Він має відповідну ментальність, яка полягає у розкладанні інтересів, активів, потоків, гарантій різним людям. Я вважаю, що в сьогоднішній ситуації менеджмент Козака може бути більш небезпечним, ніж Суркова. Найближчим часом побачимо”, – спрогнозував Клімкін.

Стосовно можливості повторення Росією на Донбасі “придністровського сценарію”, він зауважив, що на його думку, Кремль не хоче робити з Донбасу друге Придністров’я. “Буде набагато гірше. Зараз є багато розмов про те, що Росія намагатиметься домовитися з ЄС і США про подальшу логіку для України. Модель може бути іншою, ніж у Молдові, але логіка така ж. Усе це може відбутися за нашою спиною, і це надзвичайно небезпечно. Щодо стратегічних цілей, їх буде встановлювати Путін. Сценарист і режисер там один. А реалізаторами цього можуть бути різні люди”, – резюмував ексміністр.

Як повідомлялося, заступник голови адміністрації президента Росії Дмитро Козак 11 лютого був призначений чільним представником у відносинах із Києвом і підтримуваними Москвою бойовиками на сході України.

 

Справа Чийгоза: Слідком РФ відкрив справу проти українських силовиків

Російський Слідчий комітет порушив кримінальну справу проти співробітників українських правоохоронних органів у відповідь на кримінальну справу українських правоохоронців через незаконне затримання в окупованому Криму Ахтема Чийгоза.

Про це повідомляє сайт СКР – Укрінформ.

«У лютому 2020 року співробітники української Національної поліції і прокуратури Автономної Республіки Крим… ініціювали незаконне кримінальне переслідування трьох завідомо невинних російських громадян, які здійснювали попереднє слідство відносно вказаної особи (Ахтема Чийгоза, – ред.)… За даним фактом у Слідчому комітеті РФ порушено кримінальну справу стосовно співробітників українських правоохоронних органів за ч.2 ст.299 КК РФ (незаконне притягнення завідомо невинних до кримінальної відповідальності)», – йдеться в повідомленні.

Як відомо, 10 лютого 2020 року прокуратура України оголосила про підозру у вчиненні державної зради екс-прокурору з анексованого Криму Ганні Туробовій, яка представляла обвинувачення у справі Чийгоза. 14 лютого прокуратура АР Крим повідомила про підозру трьом працівникам незаконно створеного “Головного слідчого управління слідчого комітету Російської Федерації по Республіці Крим”, які незаконно затримували Чийгоза.

Заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза було затримано 29 січня за звинуваченням в організації масових заворушень 26 лютого 2014 року біля будівлі кримського парламенту.

Окупаційний суд Сімферополя обрав Чийгозу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 19 лютого 2015 року. Після цього термін тримання кілька разів продовжували. Головним обвинувачем у справі проти Чийгоза була призначена окупаційною владою “глава прокуратури Криму” Наталія Поклонська.

У вересні 2017 року підконтрольний Кремлю “Верховний суд” анексованого Криму засудив Чийгоза до 8 років колонії загального режиму.

У жовтні того ж року, Росія видала Чийгоза і ще одного представника кримськотатарського народу Ільмі Умерова Туреччині в обмін на двох російських агентів Олександра Смирнова і Юрія Анісімова, яких у Туреччині звинуватили в шпигунстві та підготовці вбивства.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні президент Володимир Зеленський підписав указ “Про День опору окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя”, який щорічно відзначатиметься 26 лютого – в пам’ять про події 2014 року.

 

Аваков каже, що Інтерпол перегляне запит Росії щодо екскомандира “Айдару”

РФ постійно зловживає інструментами Інтерполу для незаконного переслідування українців, які протидіяли збройній гібридній агресії РФ у АРК, на території Донецької і Луганської областей.

Про це йдеться у заяві міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, розміщеній на сайті МВС після затримання екскомандира “Айдару” Сергія Мельничука на кордоні з Грецією – Укрінформ.

“Чергову таку провокацію вчинено правоохоронними органами РФ щодо громадянина України Мельничука, колишнього народного депутата України, який був затриманий під час перетину грецько-болгарського кордону за сфабрикованими обвинуваченнями у нібито причетності до вбивства у квітні 2014 року у Ростовській області РФ. МВС України і Національне центральне бюро Інтерполу Національної поліції України заявляють про неприпустимість зловживання інструментами МКОП Інтерпол відповідно до ст. 3 Статуту цієї організації, що забороняє політично вмотивоване переслідування осіб”, – зазначається у заяві.

Уточнюється, що дипломатичними каналами йде активна робота для того, щоб Мельничук зміг повернутися додому.

“Водночас Генеральним секретаріатом Міжнародної організації кримінальної поліції Інтерпол після звернення НЦБ Інтерполу в Україні було прийнято рішення про перегляд запиту РФ щодо оголошення у розшук і затримання Мельничука для перевірки його правової обґрунтованості та відповідності ст.3 Статуту організації”, – наголошується у заяві.

Зазначається, що Аваков як очільник МВС України звернувся до Генерального секретаря Інтерполу Юргена Штока щодо необхідності вироблення дієвого механізму блокування зловживання РФ своїми правами як держави-члена організації.

У МВС нагадали, що правоохоронні органи Росії вже неодноразово зловживали інструментами та можливостями Інтерполу стосовно українців, зокрема, таких політичних та громадських діячів, як Анатолій Гриценко, Мустафа Джемілєв, Рефат Чубаров, Ігор Мазур та інших.

“У всіх цих випадках мало місце політично вмотивоване переслідування, яке є неприпустимим відповідно до ст. 3 Статуту МОКП Інтерпол”, – підкреслюється в заяві.

У заяві зазначається, що загалом за останні роки завдяки своєчасному втручанню Нацполіції в Україні вдалося забезпечити попередження незаконного обмеження прав близько 30 наших співвітчизників, яких правоохоронні органи РФ намагалися затримати на території інших країн-членів Інтерполу.

“Сподіваємося, що ця чергова провокація РФ стосовно громадянина України С.Мельничука не досягне своєї мети, і він зможе повернутися додому”, – підкреслив Аваков.

Як повідомлялося, колишній командир батальйону “Айдар” та народний депутат 8 скликання Сергій Мельничук повідомив у Facebook, що його затримали на кордоні з Грецією на вимогу Росії.

За словами Мельничука, його в міжнародний розшук оголосила Росія, а затримали на кордоні Болгарії та Греції.

Ексдепутат повідомив, що перебуває в відділенні з 9-місячним сином та вагітною дружиною, яка знаходиться на сьомому місяці вагітності.

Згодом український консул в Салоніках прибув до поліцейського відділення, де перебуває Мельничук.

 

Прокурор Салонік 3 березня розгляне справу екскомандира “Айдару” – МЗС

Прокурор міста Салоніки, що у Греції, 3 березня розгляне справу колишнього народного депутата 8 скликання Сергія Мельничука і ухвалить рішення про утримання його під вартою або звільнення.

Про це Укрінформу повідомив директор Департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев.

“Станом на 14 год. 2 березня С.Мельничука переведено до Управління поліції м.Серрес. Начальник управління поліції запевнив консула, що права С.Мельничука не порушені, стан здоров’я задовільний, наш громадянин забезпечений усім необхідним. 3 березня на 10 год. ранку запланована зустріч з прокурором з м.Салоніки, який розгляне справу затриманого та ухвалить рішення щодо запобіжний заходу про утримання під вартою або звільнення”, – зазначив Погорельцев.

Він поінформував, що наразі український консул перебуває в управлінні поліції разом з перекладачем. Найближчим часом до закладу має прибути адвокат з метою обговорення питань щодо завтрашньої зустрічі з прокурором. Представники місцевої поліції співпрацюють з консулом у справі Мельничука.

Директор Департаменту розповів, що консульство України в Салоніках надає дружині та малолітній дитині затриманого необхідне сприяння та допомогу, зокрема йдеться про розміщення у готелі, пересування у місті Серрес, вирішення інших нагальних питань.

За інформацією Погорельцева, наразі дружина С. Мельничука разом з дитиною перебуває в управлінні поліції.

Він також повідомив, що дружині затриманого було запропоновано сьогоднішнім авіарейсом Салоніки-Київ повернутися до України, проте, вона відмовилася. У зв’язку з цим український консул запропонував їй разом з дитиною перевезти їх до Салонік та розмістити у готелі, оскільки завтра, Мельничука буде переведено до цього грецького міста.

“Наразі стан здоров’я пані Мельничук та дитини нормальний, вони забезпечені усім необхідним. Департамент консульської служби МЗС, Консульство України в Салоніках та Посольство України в Греції тримають справу на особливому контролі”, – запевнив Погорельцев.

Як повідомляв Укрінформ, колишній командир батальйону “Айдар” та народний депутат 8 скликання Сергій Мельничук повідомив у Facebook, що його затримали на кордоні з Грецією на вимогу Росії.

За словами Мельничука, його в міжнародний розшук оголосила Росія, а затримали на кордоні Болгарії та Греції.

Ексдепутат повідомив, що перебуває в відділенні з 9-місячним сином та вагітною дружиною, яка знаходиться на сьомому місяці вагітності.

 

Пристайко пояснив, чому затримання у Греції стало сюрпризом для Мельничука

Україна не мала змоги попередити колишнього народного депутата 8 скликання Сергія Мельничука про внесення його Росією до бази Інтерполу, оскільки вона повідомила про це Греції на двосторонньому рівні.

Про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко на пресконференції у понеділок, 2 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Що стосується колишнього народного депутата, затриманого в Греції, за останньою інформацією, це затримання відбулося через повідомлення Російської Федерації на двосторонньому рівні між Грецією і РФ і внесено в бази даних Інтерполу. Саме тому цю людину було затримано. Через те, що воно було внесено на двосторонньому рівні, а не через загальну центральну систему Інтерполу, ми не могли попередити цього українського громадянина про те, що його прізвище знаходиться в цьому переліку”, – сказав Пристайко.

Він додав, що це не перший подібний випадок, оскільки РФ спеціально робить так, щоб не дати українській владі можливості повідомити про це своїх громадян.

“Консул зустрівся ( з Мельничуком – ред.) ще вночі, одразу, як було повідомлення про те, що це відбулось. Консульськими каналами було повідомлено про затримання громадянина, як це має бути. Наразі відбувається з’ясування обставин цієї справи. Наше генеральне консульство в Салоніках постійно знаходиться в контакті ( із затриманим – ред.), наш консул перебуває там”, – поінформував міністр.

Як повідомляв Укрінформ, колишній командир батальйону “Айдар” та народний депутат 8 скликання Сергій Мельничук повідомив у Facebook, що його затримали на кордоні з Грецією на вимогу Росії.

За словами Мельничука, його в міжнародний розшук оголосила Росія, а затримали на кордоні Болгарії та Греції.

Ексдепутат повідомив, що перебуває в відділенні з 9-місячним сином та вагітною дружиною, яка знаходиться на сьомому місяці вагітності.

 

У Харкові пройшли “Ігри Героїв-2020” серед ветеранів АТО/ООС з інвалідністю

Силу духу ветеранів АТО/ООС з інвалідністю продемонстрували змагання “Ігри Героїв-2020”, які відбулися у спортклубі YOD в Харкові.

Про результати змагань, які завершилися напередодні ввечері, кореспонденту Укрінформу розповіла директор благодійної організації “БФ “Харків з тобою” – організатора заходу – Олена Рофе-Бекетова.

“У змаганнях з кросфіту серед ветеранів АТО/ООС, які втратили кінцівки, взяли участь 19 спортсменів з 15 різних міст України, і ще 4 ветерани – адаптивні спортсмени, це колишні учасники змагань, а зараз – судді та ведуча заходу. Тобто, в змаганнях взяла участь найбільша кількість ветеранів за всю історію “Ігор Героїв”, які відбулися у Харкові вже вчетверте завдяки ініціативи автора проєкту, харків’янина Олександра Гончарова”, – зазначила Рофе-Бекетова.

За її словами, учасники змагались в двох категоріях: “Атлети-дебютанти” і “Атлети-професіонали”. Перше місце серед дебютантів зайняв Геннадій Керничний з Хмельницької області, а серед профі – вінничанин Роман Кашпур, причому, протез для кінцівки він отримав усього 2 місяці тому. Поза конкурсом за підтримки глядачів виступили Ігор Муренець з Харківщини та Олексій Лавров з Івано-Франківщині, який, до речі, прибув на змагання з реабілітаційного центру “Next Step Ukraine” (м. Ірпінь Київської області — ред.). Цей центр безкоштовно допомагає пораненим в АТО/ООС, додала організатор заходу.

“Атлетів прийшли підтримати майже 500 харків’ян, серед них – близькі і друзі, пластуни “Станиці Харків”, дівчата з громадської організації людей з інвалідністю “Креавіта”, волонтери, спонсори і партнери. Співав для учасників змагань фіналіст проєкту “Україна має таланти” Олександр Кварта”, – розповіла Рофе-Бекетова.

Мета змагань – привернути увагу до реабілітаційного центру “Next Step Ukraine”. Під час заходу на підтримку Центру зібрано більше 17 тис. грн.

 

Туреччину залишили майже 118 тисяч мігрантів

Число нелегальних мігрантів, які залишили Туреччину, вже досягло 117677 осіб.

Про це повідомив у Twitter міністр внутрішніх справ Туреччини Сулейман Сойлу – Укрінформ.

“Станом на 13.50 кількість мігрантів, які покинули територію нашої країни через Едірн, сягає 117677”, – повідомив міністр.

Через значне переміщення до кордону охочих з числа мігрантів перебратися до країн ЄС на місцевому рівні було посилено роботу правоохоронних органів для забезпечення безпеки, організовано роздачу води та їжі.

Як відомо, турецька влада оголосила, що більше не буде перешкоджати потоку мігрантів, які хочуть потрапити до Європи. Рішення було прийнято після того, як понад 30 турецьких солдатів загинули в ході обстрілу силами режиму Башара Асада в Ідлібі (північно-західна Сирія).

Раніше сьогодні міністр повідомляв про 100 577 осіб, які залишили країну станом на вечір неділі, 1 березня, шукаючи притулку у країнах Європи.

 

Греція, яку штурмують мігранти, перестала приймати заяви про притулок

Греція заблокувала прийняття нових клопотань про надання притулку на наступний місяць після того, як Туреччина “відкрила кордон” для мігрантів до ЄС.

Про це повідомляє Ekathimerini – Укрінформ.

“Греція на 1 місяць, починаючи з цієї неділі, заморозила прийняття будь-яких заявок про надання притулку від мігрантів, які нелегально потрапляють на її територію, та по можливості негайно повертатиме їх у країну, звідки вони прибули”, – йдеться у повідомленні.

Прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс оголосив про те, що країна “підвищила рівень стримування на своїх кордонах до максимуму”.

Грецькі чиновники раніше заявили, що вони зупинили майже 10 тисяч мігрантів, які проривають її сухопутний кордон з Туреччиною. Деякі мігранти кидали каміння та металеві прути, коли їх зупиняли на кордоні. Грецькі прикордонники застосовували сльозогінний газ.

Туреччина заявляє, що не може впоратися з кількістю людей, що рятуються від війни в Сирії. Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган сказав, що з п’ятниці Анкара більше не стримуватиме мігрантів, які хочуть потрапити в сусідні держави-члени ЄС – до Греції і Болгарії.

Він ухвалив таке рішення після того, як щонайменше 33 турецьких солдатів було вбито в результаті повітряних ударів армії Асада в провінції Ідліб на півночі Сирії минулого тижня.

 

Берлін наполягає на припиненні вогню в Ідлібі, аби не допустити нової хвилі біженців

Негайне припинення бойових дій у сирійській провінції Ідліб має сприяти зняттю напруги, яка склалася з мігрантами на кордонах ЄС.

Про це сказав речник федерального уряду ФРН Штеффен Зайберт на брифінгу в Берліні 2 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ситуація в Ідлібі – ключ до того, що відбувається на кордоні”, – сказав Зайберт.

Погіршення ситуації на кордонах можна не допустити лише через переговори, запровадження режиму припинення вогню. За словами Зайберта, це зараз і намагається зробити канцлер ФРН Ангела Меркель. ФРН, за словами речника, перебуває з цього питання в тісному контакті з відповідними країнами та структурами ЄС, адже наразі стоїть завдання забезпечити стабільність на зовнішніх кордонах.

Що стосується угоди між ЄС і Туреччиною, то уряд ФРН продовжує вважати її чинною.

 

Ердоган їде домовлятися з Путіним про припинення вогню в Ідлібі

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган поїде до Москви 5 березня та очікує, що результатом його зустрічі з президентом Путіним буде припинення вогню у провінції Ідліб.

Про це Ердоган сказав в Анкарі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“5 березня поїдемо до Москви і оцінимо події з Путіним. Сподіваюся, що буде припинення вогню чи домовлено про інші кроки і ми швидко отримаємо результат”, – зазначив Ердоган.

Він наголосив, що Туреччина діє в інтересах своєї безпеки, розраховує на власні ресурси й не сподівається на допомогу від інших країн чи організацій. “Туреччина у власних діях розраховує на власні ресурси, підтримку народу, не сподівається на допомогу будь-якої країни або організації. Туреччина продемонструвала тим, хто мислить недалекоглядно, що є великою державою, яка не схиляється під тиском”, – сказав Ердоган.

Він, звертаючись до Москви і Тегерана, назвав основною метою Туреччини в Сирії розв’язання гуманітарної кризи та забезпечення безпеки на власних територіях. “Я ще раз звертаюся до Росії та Ірану. У нас з вами немає проблем. Ми боремося за розв’язання гуманітарної кризи, спричиненої мільйонами людей, котрі прямують до нашої країни з Сирії, та заради безпеки наших земель. Обидва питання життєво важливі для нас”, – сказав Ердоган.

Як повідомляли сьогодні в Анкарі, в рамках операції “Весняний щит”, яка розпочалася 1 березня, знешкоджено 2 бойові літаки, 2 БПЛА, 8 вертольотів, 135 танків, 5 систем ППО, 86 гармат та гаубиць, 16 ПТРК та мінометів, 77 БТР, 9 складів боєприпасів, 2557 бойовиків режиму Асада.

Наприкінці лютого сили Асада за підтримки російської авіації активно атакували райони на північному заході Сирії, де дислоковані турецькі війська.

 

Туреччина підбила поточний підсумок військової операції у Сирії

Від початку операції «Весняний щит» у сирійській провінції Ідліб турецька армія знищила два бойові літаки, 135 танків та знешкодила понад 2500 учасників збройних формувань режиму Асада.

Про це заявив міністр національної оборони Хулусі Акар, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Станом на сьогодні в рамках операції «Весняний щит» знешкоджено два бойові літаки режиму, два безпілотники, вісім вертольотів, п’ять систем ППО, 135 танків, 86 гармат та гаубиць, 16 ПТРК та мінометів, 77 БТР, дев’ять складів боєприпасів, а також 2557 бойовиків режиму Асада», – повідомив міністр.

Він наголосив, що Туреччина має на меті припинити дії режиму Асада в Ідлібі, а не протидіяти Росії.

«Ми очікуємо від Росії, що вона виконуватиме свої зобов’язання як країна-гарант, припинить атаки режиму (Асада – ред.) і використає свій вплив, щоб довести ситуацію до меж Сочинського примирення. Наші переговори з РФ тривають. Як ми неодноразово заявляли, ми не маємо на меті протистояти Росії. Наша єдина мета – припинити дії режиму і таким чином запобігти радикалізації та міграції», – заявив очільник міноборони Туреччини.

Як повідомляв Укрінформ, Туреччина 1 березня оголосила про початок операції «Весняний щит» в Ідлібі у відповідь на авіаудари режиму Асада, підтримуваного Росією.

 

Проти експрацівників Укроборонпрому розслідують майже 600 кримінальних справ

Представники “Укроборонпрому” надають всебічну підтримку правоохоронним органам, які розслідують корупційні оборудки за участю колишніх керівників підприємств, що входять до складу концерну.

Про це повідомляє пресслужба Укроборонпрому – Укрінформ.

“Державний концерн “Укроборонпром” надає всебічну підтримку правоохоронним органам, які розслідують зловживання та корупційні оборудки за участю колишніх працівників підприємств, що входять до складу концерну… На даний момент у різних правоохоронних органах розслідується майже 600 кримінальних проваджень щодо зловживань колишніх працівників Укроборонпрому та підприємств, які входять до його складу”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема, за даними пресслужби, 28 лютого на державному підприємстві “Житомирський бронетанковий завод” співробітники поліції та СБУ провели слідчі дії у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем)”.

Як зазначається, за версією досудового слідства, навесні 2019 року колишні посадовці держпідприємства провели закупівлі, вартість яких була невиправдано збільшена на 750 тисяч грн. Єдиними учасниками тендеру виявилися, за даними слідчих, фірми з ознаками фіктивності. Правоохоронці провели обшуки на держпідприємстві та за місцями реєстрації фіктивних фірм-учасниць тендерної оборудки. Вилучено оригінали тендерної документації, фінансово-бухгалтерські документи, печатки всіх суб’єктів господарської діяльності учасників оборудки, специфікації, що стосуються закупівлі і порядку використання деталей, комп’ютерну техніку, а також майже 400 тисяч гривень в національній та іноземній валютах. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

В пресслужбі підкреслили, що всі фігуранти кримінального провадження щодо можливих зловживань на підприємстві були звільнені одразу після призначення нового керівництва Укроборонпрому наприкінці минулого року. “Під час обшуку нове керівництво заводу всебічно сприяло проведенню слідчих дій та надавало слідчим всю запитувану інформацію та матеріали”, – зазначається в повідомленні.

В Укроборонпромі також нагадали, що для більш ефективної співпраці з органами досудового розслідування минулого року концерном було укладено меморандум про співпрацю з усіма правоохоронними органами, в рамках якого усі зацікавлені сторони безперешкодно отримують будь-яку затребувану інформацію щодо діяльності концерну в рамках діючого законодавства.

Як повідомлялося, до складу концерну “Укроборонпром” входить понад 100 підприємств військово-промислового комплексу України.

 

Укроборонпром цьогоріч має рекордне держзамовлення – на 30 мільярдів

Щороку державне оборонне замовлення зростає і цього року “обіцяє бути рекордним – загалом 30 млрд гривень”, що на 37% більше, ніж у 2019 році.

Про це заявив генеральний директор ДК “Укроборонпром” Айварас Абромавичус, повідомляє пресслужба концерну – Укрінформ.

“У 2019 році ДОЗ становив 19 млрд грн та приблизно 3 млрд грн за держгарантіями, тобто всього 22 млрд. Укроборонпром цьогоріч має рекордне держзамовлення – на 30 мільярдівЦього року буде 20 млрд плюс 10 млрд відповідно – всього 30 млрд гривень”, – цитує Абромавичуса пресслужба.

Він підкреслив, що ритмічність навантаження оборонних підприємств є стратегічно важливою і нещодавній Указ Президента “Про основні показники державного оборонного замовлення на 2020 та 2021, 2022 роки” якраз стосується зміни системи планування ДОЗ, аби уможливити довгострокові замовлення. Так, згідно з указом, ДОЗ у наступних 2021 та 2022 роках не має зменшуватися.

В пресслужбі Укроборонпрому нагадали, що у 2019 році підприємства, що входять до складу державного концерну, на 98% виконали зобов’язання щодо виготовлення та ремонту військової техніки. Загалом станом на кінець грудня 2019 року, українським військовим було передано 4876 одиниць техніки: 3889 нової та модернізованої і 987 відремонтованої, а також 2327 двигунів, вузлів та агрегатів.

 

В уряді може з’явитися посада віцепрем’єра з оборони

У Кабінеті міністрів України може з’явитися посада віцепрем’єр-міністра з оборони.

Про це заявив голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” – Укрінформ.

“Ми хотіли б посилити інтеграційну функцію у сфері оборони. У нас є міністр оборони. Але є ще оборонний комплекс “Укроборонпром”, є приватний оборонний сектор тощо. У нас є Рада національної безпеки і оборони, яка цю інтеграційну функцію має брати на себе, але на рівні Кабміну було б добре взяти віцепрем’єра з оборони”, – сказав Арахамія.

“Якщо знайдеться хороша людина, яка виконає цю інтегральну функцію, це було б, на мій погляд, посиленням (уряду – ред.)”, – додав він.

Арахамія також розповів, що після найближчої ротації у складі Кабміну з’явиться чотири-п’ять нових осіб. Водночас, за його словами, малоймовірно, що в Кабміні з’явиться посада першого віцепрем’єр-міністра.

Як повідомлялося, Верховна Рада на вимогу Президента України Володимира Зеленського 4 березня проведе своє позачергове засідання, на якому, серед іншого, розгляне питання “про Кабінет міністрів України”.

У понеділок, 2 березня, Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що “ми думаємо над серйозним підсиленням уряду”. Однак, за його словами, остаточного рішення щодо ротації ще немає.

 

Арахамія вважає, що Гончарук залишиться Прем’єром

Голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія вважає, що Олексій Гончарук залишиться на посаді Прем’єр-міністра України.

Про це він сказав в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” – Укрінформ.

“На Прем’єр-міністра, я думаю, не буде кандидатур”, – заявив Арахамія, відповідаючи на запитання, скільки кандидатур на посаду глави уряду нині розглядають.

Відповідаючи на уточнювальне запитання, чи залишиться Прем’єр-міністром Гончарук, Арахамія сказав: “Гадаю, що так. Принаймні наразі ніякі заяви не надходили”.

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський 28 лютого направив Голові Верховної Ради Дмитру Разумкову листа з вимогою скликати позачергове засідання парламенту.

Спікер скликав таке засідання Ради на 16 годину 4 березня 2020 року. У порядку денному позачергового засідання передбачено розгляд шести питань, серед яких “про Кабінет міністрів України”.

У понеділок, 2 березня, Прем’єр-міністр Олексій Гончарук наголосив, що не писав заяви про свою відставку, але зазначив, що “ми думаємо над серйозним підсиленням уряду”. Однак, за його словами, остаточного рішення щодо ротації ще немає. “Це – командне рішення, яке переважно залежить від Президента, від позиції колег у парламенті. Яким буде фінальне рішення, я б зараз не хотів коментувати, тому що воно ще на столі. Говорити, кого плануємо замінити, по-моєму, трішки зарано”, – сказав Гончарук.

 

Нацрада переоформила ліцензії та тимчасові дозволи UA|TV на канал “Дім”

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення переоформила ліцензії та дозволи на тимчасове мовлення телеканалу UA|TV Мультимедійної платформи іномовлення України на новий канал для окупованих територій, який отримав назву “Дім” – Укрінформ.

Відповідні рішення регулятор ухвалив на позачерговому засіданні 2 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Переоформити ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України” відповідних ліцензій”, — зазначила перший заступник голови Нацради Ольга Герасим’юк

Зрештою, “за” переоформлення ліцензій мовнику проголосували семеро з восьми членів Нацради, утримався при цьому Сергій Костинський. Він загалом підтримав ідею створення телеканалу для окупованих територій, але мав декілька зауважень до презентації його представників, які виступали на засідання регулятора.

Після цього Нацрада внесла зміни до дозволів на тимчасове мовлення на територіях із особливим режимом мовлення, замінивши назву телеканалу UA|TV на “Дім”. Це рішення члени медіарегулятора підтримали одностайно.

Як повідомлялося, влада на базі каналу іномовлення UA|TV планує запустити канал, який мовитиме на окуповану територію українською та російською мовами. Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський зазначав, що це буде державний розважально-інформаційний канал, який мовитиме на окуповані території Донбасу. За його даними, телесигнал до 80% жителів окупованих територій можна доставити за три місяці.

Новий телеканал для тимчасово окупованих територій отримав назву “Дім” і почав мовити тестовому режимі з 1 березня. Презентація його концепції відбулася в Укрінформі 2 березня.

 

Телеканал “Дім” мовитиме на весь Донбас, щодо Криму є складнощі – Потураєв

Українська влада готова до того, що сигнал нового телеканалу для тимчасово окупованих територій намагатимуться глушити.

Про це заступник голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв сказав, презентуючи на пресконференції в Укрінформі концепцію цього телеканалу.

“Ми не виключаємо використання радіоелектронних засобів проти нас, але Росія і так це робить. Ми готові до того, що проти нас буде вестися радіоелектронна боротьба”, – сказав Потураєв.

За його словами, загалом мовлення цього каналу поширюватиметься на весь Донбас, щодо Криму є певні технологічні складнощі.

Парламентарій також запевнив у тому, що канал подаватиме інформацію про події в Україні об’єктивно. “Звичайно, що ніхто не буде на цьому каналі говорити про повстанців, про громадянську війну, замість лінії розмежування називати її ”лінією любові”, російські танки — рожевими єдинорогами, які приїхали до нас із любов’ю з Росії”, – сказав Потураєв.

Як повідомлялося, влада на базі каналу іномовлення UA|TV планує запустити канал, який мовитиме на окуповану територію українською та російською мовами. Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський зазначав, що це буде державний розважально-інформаційний канал. За його даними, телесигнал до 80% жителів окупованих територій можна доставити за три місяці.

У понеділок, 1 березня, перший заступник голови Нацради Ольга Герасим’юк повідомила про те, що 2 березня о 16:00 Національна рада з питань телебачення і радіомовлення планує провести позачергове засідання, на якому розгляне питання про переоформлення ліцензій та тимчасових дозволів каналу UATV Мультимедійної платформи іномовлення України на новий канал для окупованих територій.

 

У МКМС розповіли, яким буде фінансування телеканалу “Дім”

Телеканал для тимчасово окупованих територій фінансуватиметься з держбюджету, але надалі буде мати комбіноване фінансування.

Про це повідомив перший заступник міністра культури, молоді та спорту Анатолій Максимчук на презентації концепції нового телеканалу для тимчасово окупованих територій у понеділок, 2 березня, в Укрінформі.

“На сьогодні є передбачені в бюджеті кошти. Власне, ми на них поки розраховуємо. Інших, на жаль, грошей немає. Але ми зараз ведемо перемовини з великою кількістю міжнародних партнерів, міжнародних донорів, які виявили і дуже активно хочуть допомагати з тим, щоб був контент, щоб вони давали контент. Далі — при бюджетуванні на наступний рік — ми зараз дорахуємо і, відповідно, будемо закладати збільшення фінансування, оскільки ми розуміємо, що це дуже важливо, і має бути власний контент. Тобто це буде комбіноване фінансування”, – сказав Максимчук.

Урядовець додав, що на сьогодні фінансування телеканалу становить близько 257 млн грн, але сума на іномовлення включає в тому числі фінансування Укрінформу і телеканалу.

Максимчук також висловив сподівання, що з часом кількість контенту, який буде вироблятися телеканалом самостійно, буде збільшуватися. За словами Максимчука, планується співпраця з суспільним мовником.

Заступник голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв зазначив, що домовленість з медіагрупами щодо надання контенту для цього телеканалу має стратегічний характер.

“Розуміючи обмеженість наших ресурсів, звичайно, що буде розвиватися на цьому каналі інформаційне мовлення, публіцистика, в першу чергу своя. Вона не так дорого коштує. Щодо іномовлення — це буде той же, в принципі, концепт, який був. Іномовлення має бути, в першу чергу, інформаційним. Це теж не такі завеликі гроші. Якби ми тягнули все з державного бюджету, щоб цей контент розважальний робити дорогий, то це, звичайно, нам було б дуже важко. Але знову-таки, підкреслюю, є стратегічна домовленість з медіагрупами, тому ми сподіваємося, ми переконані, що це найближчими роками не буде надто важким тягарем для державного бюджету”, – зазначив Потураєв.

В.о. генерального директора телеканалу UA|TV Юлія Островська додала, що наразі в телеканалу є три корпункти на лінії розмежування. Надалі планується розширювати цю мережу.

Як повідомлялося, влада на базі каналу іномовлення UA|TV планує запустити канал, який мовитиме на окуповану територію українською та російською мовами. Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський зазначав, що це буде державний розважально-інформаційний канал, який мовитиме на окуповані території Донбасу.

У понеділок перший заступник голови Нацради Ольга Герасим’юк повідомила про те, що 2 березня о 16:00 Національна рада з питань телебачення і радіомовлення планує провести позачергове засідання, на якому розгляне питання про переоформлення ліцензій та тимчасових дозволів каналу UA|TV Мультимедійної платформи іномовлення України на новий канал для окупованих територій.

 

Запуск телеканалу для ОРДЛО не означає припинення іномовлення — Потураєв

Новостворений телеканал для тимчасово окупованих територій та інформаційний телеканал іномовлення невдовзі отримають законодавчу підтримку.

У цьому запевнив заступник голови Комітету ВР із питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв на пресконференції в Укрінформі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Для того, щоб було забезпечене мовлення цього каналу, були підготовлені відповідні зміни до закону про іномовлення. Вони вже пройшли Комітет. Ми готові винести їх на голосування у Верховній Раді. Як тільки робота Ради буде повернена до нормальної, тоді ми допоможемо розвитку цього каналу, а також іномовлення, який продовжується. Я хочу підкреслити, що поява нового каналу не означає припинення іномовлення в Україні. Україна продовжить іномовлення”, – наголосив Потураєв.

Водночас він зазначив, що поправки забезпечать розвиток всього комплексу каналів, якими буде доноситись українська точка зору як до тимчасово окупованих територій, так і до всього світу.

У свою чергу перший заступник міністра культури, молоді та спорту Анатолій Максимчук підкреслив, що це – тільки початок мовлення нового каналу для окупованих територій, канал  розвиватиметься, тому робити висновки треба, коли він уже буде працювати на повну потужність.

“У будь-якому випадку для держави пріоритет — це повернення і культурна, інформаційна інтеграція громадян. Тому також ми будемо розвивати й інші платформи – і супутникове мовлення, і спільні проєкти зараз з іншими інституціями для того, аби громадяни з різних джерел, зокрема з іномовлення, отримували інформацію про Україну, про ті позитивні зміни, які тут відбуваються, і мали доступ до іншої інформації, аніж та, яка зараз є у них”, – сказав Максимчук.

Як повідомлялося, влада на базі каналу іномовлення UATV планує запустити канал, який мовитиме на окуповану територію українською та російською мовами. Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський зазначав, що це буде державний розважально-інформаційний канал, який мовитиме на окуповані території Донбасу. За його даними, телесигнал до 80% жителів окупованих територій можна доставити за три місяці.

Новий телеканал для тимчасово окупованих територій отримав назву “Дім” і почав мовити тестовому режимі з 1 березня. Презентація його концепції відбулася в Укрінформі 2 березня

 

Вийшов другий випуск дайджесту СпортNEWS від МКМС

Герої програми – Надія Мохнацька і Ольга Харлан.

Міністерство культури, молоді та спорту випустив другий випуск щотижневого спортивного дайджесту СпортNEWS, повідомляє сторінка МКМС на Facebook – Укрінформ.

«Минув тиждень, а українські спортсмени знову дивували, перемагали і надихали. І хто найбільше, той потрапив у наш ТОП спортивних здобутків!

Почнемо з сенсаційного виступу фристайлістки Надії Мохнацької, не забудемо шаблістку Ольгу Харлан, побачимо, як живуть чемпіони після закінчення кар’єри», – йдеться в анонсі програми.

Нагадаємо, СпортNEWS – це огляд досягнень наших спортсменів, подробиці змагань та підготовки, найяскравіші моменти спортивного життя України. Мета проекту – популяризація українського спорту та здорового способу життя.

Наразі виходитимуть щотижневі випуски, але з часом планується, що програма виходитиме щодня.

 

Не лише новини: в ОП обіцяють “найпреміальніший контент” на телеканалі для окупованих територій

Новий телеканал для окупованих територій транслюватиме найкращі продукти, які були вироблені на вітчизняному телевізійному ринку.

Про це сказав заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко, презентуючи на пресконференції в Укрінформі концепцію цього телеканалу – Укрінформ.

“Достукатися до аудиторії просто новинним контентом неможливо. Тому ми провели переговори з усіма великими гравцями телевізійного ринку в Україні і домовилися, що вони разом із нами працюватимуть на те, щоб ми доносили сигнали до тимчасово окупованих територій. Як саме — ми домовилися, що на цьому каналі буде найпреміальніший контент, який є в Україні. Це і серіали, і ток-шоу, і розважальні шоу, наприклад, футбольні матчі, різні спортивні трансляції”, – сказав Тимошенко.

За його словами, у найближчий час канал розпочне виробництво своїх новин, а далі планується запуск інших форматів. Серед них будуть ранкові і ток-шоу.

Як повідомлялося, влада на базі каналу іномовлення UA|TV планує запустити канал, який мовитиме на окуповану територію українською та російською мовами. Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський зазначав, що це буде державний розважально-інформаційний канал. За його даними, телесигнал до 80% жителів окупованих територій можна доставити за три місяці.

У понеділок, 1 березня, перший заступник голови Нацради Ольга Герасим’юк повідомила про те, що 2 березня о 16:00 Національна рада з питань телебачення і радіомовлення планує провести позачергове засідання, на якому розгляне питання про переоформлення ліцензій та тимчасових дозволів каналу UATV Мультимедійної платформи іномовлення України на новий канал для окупованих територій.

 

Презентація концепції нового телеканалу для тимчасово окупованих територій

Презентація концепції нового телеканалу для тимчасово окупованих територій розпочалася в Укрінформі.

Як повідомила в.о. генерального директора телеканалу UATV Юлія Островська на пресконференції, телеканал вже мовить у тестовому режимі.

“Вітаємо вас на презентації нового телеканалу “Дім”, який вже з 1 березня мовить у тестовому режимі”, – сказала вона.

За словами Островської, є низка соціологічних досліджень, результати яких показали, що на окупованих територіях близько 54% громадян взагалі не мають доступу до Українських телеканалів, 43% – не мають доступу до українських інтернет-сайтів. “Тому за 6 років домінування РФ на цих територіях в лідерах опинилися такі телеканали, як “Росія 1”, НТВ, Росія 24 та Перший канал. І тільки на п’ятому місці виходить назва українського телеканалу”, – додала вона.

Островська зазначила, що новий телеканал дозволить глядачам почути правду про Україну.

Як повідомлялося, влада на базі каналу іномовлення UATV планує запустити канал, який мовитиме на окуповану територію українською та російською мовами. Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський зазначав, що це буде державний розважально-інформаційний канал, який мовитиме на окуповані території Донбасу. За його даними, телесигнал до 80% жителів окупованих територій можна доставити за три місяці.

У понеділок перша заступниця голови Нацради Ольга Герасим’юк повідомила про те, що 2 березня о 16:00 Національна рада з питань телебачення і радіомовлення планує провести позачергове засідання, на якому розгляне питання про переоформлення ліцензій та тимчасових дозволів каналу UATV Мультимедійної платформи іномовлення України на новий канал для окупованих територій.

 

Ексзаступника голови Служби зовнішньої розвідки відпустили під заставу

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді застави для колишнього першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки.

Про це інформує пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури – Укрінформ.

“Суд частково задовольнив клопотання прокурорів та детективів та застосував до колишнього заступника голови СЗРУ запобіжний захід у вигляді застави у сумі 168 тис. гривень, колишнього службовця СЗРУ – 60 тис. гривень застави та в.о. директора держпідприємства – 231 тис. гривень застави”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, на підозрюваних покладено низку процесуальних обов’язків.

Як повідомлялося, 25 лютого 2020 року детективи НАБУ повідомили про підозру колишньому заступнику голови СЗР, колишньому посадовцю СЗРУ та виконувачу обов’язків директора державного підприємства.

Слідством встановлено, що у серпні – грудні 2014 року службовці Служби розвідки, зловживаючи своїм службовим становищем, організували державну закупівлю обладнання.

В результаті СЗРУ уклала з одним із державних підприємств договір із постачання обладнання та, всупереч нормативним документам, за ще не отримане обладнання СЗРУ внесла повну передплату.

Проте з’ясувалося, що підприємство умови договору не виконало – обладнання не поставило та фактично і не могло поставити. А отримані кошти керівник держпідприємства легалізував, перерахувавши на рахунки компаній з ознаками фіктивності.

Як наслідок, інтересам держави в особі СЗРУ завдано 2,2 млн гривень збитків, що встановлено економічною експертизою.

 

“Церква не боїться історії”: Ватикан відкриє архівні документи Папи Пія XII

У Ватикані 2 березня відкриють архівні документи часів Папи Пія XII, який очолював католицьку церкву з 1939 до 1958 року.

Про це повідомляє BBC – Укрінформ.

“Ватикан відкриє власні архіви часів папства Пія XII, матеріали щодо якого десятиліттями зберігалися у таємниці через звинувачення, що Папа Пій XII закривав очі на Голокост”, – йдеться у повідомленні.

Ватикан відкидає усі звинувачення щодо діяльності Пія XII. У католицькій церкві заявляють, що Папа «працював задля порятунку євреїв».

Рік тому Папа Франциск оголосив про намір відкрити архіви Пія XII 2 березня 2020 року. «Церква не боїться історії», — зазначив Франциск.

 

Моравецький натякнув на російський слід у фейках про коронавірус

Польська влада бореться із засиллям фейків на тему коронавірусу у країні. Часто вони мають російський слід.

На цьому у Сеймі Польщі під час спеціального засідання у справі коронавірусу заявив глава польського уряду Матеуш Моравецький, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“В інтернеті з’явилося дуже багато неперевіреної інформації, що є важливим чинником, який ми не повинні і не можемо ігнорувати. Тому з цими фейками активно бореться головний санітарний інспектор і ми також подаємо правдиву і перевірену інформацію як відповідь на усі фейки“, – зазначив Моравецький.

Він підкреслив, що американська влада навела приклади фейкових акаунтів у Facebook і Twitter російського походження, де тролі і різні псевдо інтернет-користувачі “сіють чи намагаються сіяти занепокоєння і шкодити професійному підходу до розповсюдження інформації”.

Моравецький наголосив, що поки до Польщі не дійшла епідемія коронавірусу, у країні потрібно “ефективно боротися з епідемією дезінфомації”.

“Немає вакцини на фейки, але певний тест, який ми можемо пройти, це тест на відповідальність, згоду, спільну боротьбу з дезінформацією, фейками, інтернет-тролями, які викликають соціальне занепокоєння”,- наголосив Моравецький.

Як повідомляв Укрінформ із посиланням на видання EUvsDisinfo, російські дезінформатори активно використовують занепокоєння у світі навколо спалаху коронавірусу.

 

У Тернополі не підтвердили коронавірус у дитини, яка повернулася з Іспанії

Медики зняли підозру на коронавірусну інфекцію у хворої дитини, яка разом із батьками приїхала до Тернополя з Іспанії.

Про це у Facebook повідомляє обласний лабораторний центр МОЗ України – Укрінформ.

«Вірусологічною лабораторією обласного лабораторного центру отримано результат дослідження матеріалу від хворої дитини з підозрою на коронавірусну інфекцію. Результат дослідження: Грип В, тобто підозру на COVID-2019 знято», – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється. що підставою проведення таких досліджень була підозра на COVID-19 у дитини віком 2,5 роки, яка разом з батьками перебувала у Мадриді. Матеріал надійшов з дитячої міської лікарні.

Як повідомляв Укрінформ, 1 березня тернопільські лікарі міської дитячої лікарні отримали термінове повідомлення, що у дитини віком 2,5 роки, яка мешкає в одному з приміських сіл Тернопільської громади, є підозра на коронавірус (Cоvid-19). Дитина разом з батьками нещодавно повернулася з Мадрида (Іспанія).

Медики терміново ізолювали дитину до інфекційного боксу та почали комплекс необхідних лабораторних, лікувально-діагностичних та протиепідеміологічних заходів.

 

У провінції Хубей залишаються 39 українців

У Китаї у провінції Хубей залишається 39 громадян України, наразі повідомлень про інфікування українців новим коронавірусом на території КНР немає.

Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я – Укрінформ.

“За повідомленням МЗС України, станом на 28 лютого інформація про наявність громадян України серед інфікованих коронавірусом на території КНР до посольства не надходила. Посольство продовжує перебувати на постійному зв’язку з українцями, які відмовились від евакуації. Всього дипустанові відомо про 39 громадян України, які залишаються в провінції Хубей”, – йдеться у повідомленні.

У МОЗ нагадали, що громадянам України рекомендується тимчасово утриматися від поїздок до провінції Хубей та м.Ухань, а також відкласти свої подорожі, які не є вкрай необхідними, до інших територій Китаю.

За даними українського МОЗ, станом на 2 березня 2020 року у світі зареєстровано 89 072 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 048 – летальні. Одужали вже 45 074 осіб.

В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку Covid-19 не зафіксовано.

 

Температурний скринінг на кордоні не запобігає поширенню коронавірусу – ВООЗ

Метод вимірювання температури людини при в’їзді до країни задля запобігання коронавірусу має сумнівну ефективність.

Про це йдеться у рекомендаціях на сайті ВООЗ.

“Контроль температури тіла на в’їзді або виїзді сам по собі не є ефективним засобом запобігання поширенню інфекції між країнами, оскільки інфіковані особи можуть перебувати в інкубаційному періоді, у них може не бути очевидних симптомів через ранню стадію перебігу хвороби, або вони можуть прийняти ліки й таким чином приховати симптоми”, – йдеться у рекомендаціях ВООЗ.

“Крім того, такі заходи потребують значних інвестицій, а натомість приносять мало користі. Ефективніше надавати правильні рекомендації мандрівникам та збирати дані про стан здоров’я по приїзді людини, включно з контактними даними під час подорожі, щоб забезпечити можливість належної оцінки ризику”, – зазначають у ВООЗ.

Як повідомлялося, за останньою інформацію, у світі підтверджено 88,4 тис. випадків захворювання на Cоvid-19. Понад 3 тис. осіб померли, з яких 2912 – в Китаї.

Про занепокоєння у зв’язку з поширенням хвороби вже заявила ВООЗ, піднявши рівень ризиків до “дуже високого”.

 

ЄС підвищив рівень небезпеки коронавірусу з помірного до високого

Європейський центр із запобігання хворобам та контролю (ECDC) підвищив рівень загрози поширення коронавірусу Covid-19 з помірного до високого.

Про це на прес-конференції 2 березня у Брюсселі заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«ECDC сьогодні оголосив, що рівень загрози вірусу було підвищено із помірного до високого для людей у Європейському Союзі. Іншими словами, вірус продовжує поширюватися. Ситуація є дуже складною, і вона потребує чіткої координації між країнами-членами та на рівні Європейського Союзу. Саме з цією метою ми засновуємо сьогодні групу реагування на коронавірус, яка охоплює всі можливі варіанти дій», – сказала президент Єврокомісії.

За її словами, ця оперативна група «Корона» матиме три головні елементи.

Перший стосуватиметься медичної сфери, включаючи заходи із запобігання та замовлення необхідного обладнання, а також організації лікування, інформування громадськості та прогнозування подальших подій.

Другий важливий елемент – команда, відповідальна за забезпечення мобільності, включаючи контроль на транспорті та переміщення людей в Шенгенській зоні.

Третя складова оперативної групи охоплюватиме питання, пов’язані із впливом спалаху хвороби на економіку, зокрема в особливо чутливих секторах, таких як торгівля, транспорт або туризм.

До складу оперативної групи «Корона» увійдуть п’ять представників Єврокомісії: єврокомісар з питань кризового менеджменту Янез Ленарчич; єврокомісар з питань охорони здоров’я та продовольчої безпеки Стелла Стелла Кіріакідіс; єврокомісар з питань внутрішніх справ Ілва Йоханссон, який відповідатиме за кордони; єврокомісар з питань транспорту Адіна Валеан, який опікуватиметься питаннями мобільності; єврокомісар з питань економіки Паоло Джентілоні, який оцінюватиме впливи спалаху хвороби на європейську економіку.

Для координації дій Єврокомісія запустила сьогодні сайт оперативної групи «Корона», де буде відображатися вся інформація, що пов’язана зі спалахом хвороби.

Як повідомляв Укрінформ, станом на ранок 2 березня кількість інфікованих коронавірусом Covid-19 у світі досягла 89 074 тисячі осіб, померли – 3 048, одужали – 45 110 осіб.

 

У Китаї закрили спеціалізований шпиталь для хворих на коронавірус

У китайському місті Ухань закрили один із спеціалізованих шпиталів, побудованих для боротьби із коронавірусом.

Про це інформує Nikkei – Укрінформ.

“Влада міста Ухань закрила перший спеціалізований шпиталь – один з 16-ти швидко побудованих для боротьби з епідемією об’єктів після того, як звідти виписали останніх пацієнтів”, – повідомили місцеві ЗМІ.

У провінції Хубей, столицею якої є Ухань, 1 березня зафіксували 196 нових випадків зараження коронавірусом, днем раніше було 570.

Як повідомлялося, за останньою інформацію, у світі підтверджено 88,4 тис. випадків захворювання на Cоvid-19. Понад 3 тис. осіб померли, з яких 2912 – в Китаї.

Про занепокоєння у зв’язку з поширенням хвороби вже заявила ВООЗ, піднявши рівень ризиків до “дуже високого”.

 

Головний хірург США закликає американців не носити маски

Головний хірург США Джером Адамс закликав американців відмовитися від носіння респіраторних масок для запобігання зараження коронавірусом.

Про це повідомляє Голос Америки – Укрінформ.

“Є заходи, до яких можна удатись, щоб забезпечити свою безпеку. І є речі, яких не варто робити. І одна з речей, які широкій громадськості робити не варто, – це купувати маски… Це насправді не допомагає”, – цитує Голос Америки головного хірурга США.

Адамс додав, що ефективність масок для запобігання поширенню коронавірусу серед широкої громадськості не доведена. До того ж, люди, схильні купувати маски, не знають, як їх правильно носити.

“Люди, які не знають, як правильно носити маски, зазвичай часто чіпають обличчя і тим самим можуть посилити поширення коронавірусу”, – зазначив Адамс.

Він нагадав про заходи, яких варто дотримуватися, щоб убезпечити себе. “Потрібно часто мити руки, по 15-20 секунд. При кашлі та чханні потрібно прикриватися рукою. Також потрібно здійснювати соціальні заходи перестороги і залишатися вдома у разі хвороби, а також триматися якомога далі від хворих людей. Все це – важливі заходи для запобігання зараження коронавірусом”, – зазначили у повідомленні.

Адамс нагадав, що від сезонного грипу у США щороку помирають 18 тисяч осіб, тоді як від коронавірусу у країні на сьогодні померли дві людини. Також він закликав не піддаватися паніці і проявляти обережність.

Як повідомлялося, станом на ранок 2 березня кількість інфікованих коронавірусом Covid-19 у всьому світі досягла 89 074 осіб, померли – 3 048, одужали – 45 110 осіб.

 

Стримати глобальну епідемію коронавірусу ще можливо – ВООЗ

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я переконані, що ще є можливість недопущення глобальної епідемії коронавірусу.

Про це в понеділок, 2 березня, заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус, повідомляє DW – Укрінформ.

За словами керівника ВООЗ, “вікно можливостей” щодо протидії подальшому поширенню захворювання ще відкрите, особливо на тлі того, що досі в понад 130 країнах не зафіксовано жодного випадку коронавірусу.

Крім того, Гебреєсус вказав на те, що впродовж останньої доби на території континентального Китаю, де вперше було виявлено коронавірус, було підтверджено у дев’ять разів менше випадків, ніж за межами КНР.

У Китаї вже багато днів поспіль спостерігається стале скорочення числа нових виявлених випадків коронавірусу. Попри це натепер найбільше зафіксованих випадків захворювання припадає саме на Китай.

Щодо підтверджених випадків поза КНР, то тут 81 відсоток таких випадів припадає на чотири країни – Південну Корею, Італію, Іран та Японію. Саме ситуація з поширенням вірусу в чотирьох останніх країнах “найбільше непокоїть” ВООЗ, визнав очільник організації.

Крім того, Гебреєсус вказав на важливість вжиття рішучих заходів у боротьбі з подальшим поширенням вірусу. На думку очільника ВООЗ, всі країни повинні докласти максимум зусиль для цього. В такому разі є можливість “зупинити цей вірус”, переконаний гендиректор ВООЗ.

На доказ своїх аргументів Гебреєсус навів той факт, що поширення коронавірусу вдається спинити значно легше, ніж грипу. Якби коронавірус був епідемією грипу, тоді варто було б очікувати глобальної епідемії. “Спроби сповільнити її (таку епідемію – ред.) було би просто неможливо втілити в життя”, – визнав він.

Як повідомлялося, станом на 2 березня у світі зареєстровано 89 072 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 048 – летальні. Одужало вже 45 074 осіб.

В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано.

 

Комітет не рекомендує Раді змінювати “мовний” закон до рішення КСУ

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики не рекомендував парламенту вносити зміни до Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної” допоки Конституційний Суд не ухвалить відповідного рішення.

Таке рішення комітет ухвалив на засіданні 2 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Під час засідання комітету розглядалося питання щодо висновку Європейської комісії за демократію через право (Венеційська комісія) щодо Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, прийнятий Венеційською комісією на 121 пленарному засіданні 6-7 грудня 2019 року.

Після обговорення більшість членів комітету вирішили залишити це питання на розсуд Конституційного Суду, який і повинен надати необхідний висновок щодо доцільності внесення змін до закону.

Як повідомляв Укрінформ, 6 грудня 2019 року було ухвалено доповідь Європейської комісії за демократію через право (Венеційської комісії) щодо мовного закону. Там йдеться про те, що Закон України про забезпечення функціонування української мови не забезпечує балансу щодо збереження мовних прав національних меншин.

Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” Верховна Рада ухвалила 25 квітня. За його ухвалення проголосували 278 народних депутатів.

Однак народні депутати від “Опозиційного блоку” зареєстрували у Верховній Раді проєкти постанови про скасування закону про мову. 14 травня парламент відхилив ці проєкти постанов, які блокували підписання закону, після чого Голова ВР Андрій Парубій відразу підписав “мовний закон”.

Того ж дня закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” направили на підпис Президенту, який підписав його 15 травня.

У парламентській газеті “Голос України” текст закону опублікували 16 травня. Переважна більшість його норм набуває чинності за два місяці після опублікування.

21 червня депутати з фракції “Опозиційний блок” передали до Конституційного Суду подання про визнання “мовного закону” таким, що суперечить Основному закону держави.

 

В Україні проблемою є не російська мова, а політика русифікації — Подоляк

12.02.2020

В Україні не йде боротьба з російською мовою, а головною проблемою є політика русифікації.

Про це розповіла в інтерв’ю Цензор.НЕТ заступниця глави Міністерства культури, молоді та спорту Ірина Подоляк – Укрінформ.

“Я хочу ще раз наголосити, що в Україні жодна притомна людина не веде боротьби з російською мовою, бо це ідіотично. В Україні проблемою є не російська мова, а політика русифікації. Я не хочу говорити про Емський і Валуєвський укази, це надто далеко. Я говорю винятково про період ХХ століття. Та ми ж розуміємо, що живемо в світі наслідків”, – сказала вона.

Подоляк зазначила, що зазвичай зрусифіковані люди навіть не замислювалися про те, якою мовою вони спілкуються і чому так. За її словами, у держави також немає з цим проблем, але держава має певні вимоги до сфери, яка є державною і публічною.

“Ми не можемо не регулювати використання мови у публічній сфері, тому що це 90% нашого вербального інформаційного поля. Ми не можемо казати, що не має значення, якою мовою надаються послуги в кафе, ресторанах чи мистецьких школах”, – сказала вона.

Як повідомлялося, в Україні 16 липня 2019 року набрав чинності Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

 

lifecell та МЗС інформуватимуть українців за кордоном про надзвичайні ситуації

Наприкінці лютого мобільний оператор lifecell та Міністерство закордонних справ України підписали Меморандум про співробітництво з метою інформування абонентів щодо проєкту добровільної реєстрації українських громадян, які подорожують за кордон.

Про це Укрінформ повідомили в пресслужбі оператора.

“У результаті підписаного Меморандуму абоненти lifecell у роумінгу відтепер отримують SMS-повідомлення з посиланням на застосунок “ДРУГ” та інформацією про переваги реєстрації в ньому”, – зазначили в lifecell.

Додаток дасть змогу українцям, які перебувають за кордоном та потрапляють у надзвичайні ситуації (природні катаклізми, соціальні заворушення, військові конфлікти тощо), отримувати актуальну інформацію про умови перебування на території держави. Крім того, посольство чи консульство України матимуть можливість встановити зв’язок із мандрівником або з особами, яких було зазначено в анкеті.

Щоб скористатися послугою інформування, необхідно заповнити електронну анкету на сайті або в додатку (Android, iOS).

Варто зазначити, оператор lifecell з 2016 року співпрацює з Міністерством закордонних справ України, допомагаючи людям, які опинилися в складних умовах. У разі виникнення надзвичайних ситуацій за кордоном оператор підтримує громадян та безкоштовно надає хвилини для дзвінків в Україну.

Дзвінки на цілодобову гарячу лінію МЗС +38044 238 1657 (Служба оперативних чергових МЗС) з будь-якої країни для абонентів lifecell не тарифікуються.

 

Авіатроща літака МАУ: Пристайко анонсував візит іранської делегації з “новинами”

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко анонсував найближчим часом візит великої іранської делегації з новинами у справі про збитий український літак в Тегерані.

Про це він сказав під час спільної з главою МЗС Швеції Анн Лінде пресконференції, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

“Коронавірус не завадив нам проводити роботу, у нас є посольство на місці, у нас є контакти з іранською стороною. Найближчим часом ми очікуємо велику делегацію з Ірану, яка привезе з собою новини, які ми всі очікуємо вже доволі довгий час”, – сказав Пристайко.

Крім того, він зауважив, що за кілька днів в Україну прибуде міністр закордонних справ Канади і тоді буде проведено спільну телефонну розмову з міністрами закордонних справ країн, громадяни яких загинули в авіакатастрофі.

“Думаю, що за пару днів ми зможемо більш детально розповісти, яким чином відбувається розслідування, робота, зокрема, з “чорними скриньками” і щодо компенсацій”, – пообіцяв Пристайко.

Як повідомлялося, 8 січня після зльоту з аеропорту столиці Ірану ракетою був збитий літак Boeing-737 авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України”, що здійснював рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ.

На борту перебували 176 осіб: 167 пасажирів і дев’ять членів екіпажу. Всі вони загинули. Серед них 11 українців – двоє пасажирів і дев’ятеро членів екіпажу. Також серед загиблих – громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Великої Британії.

Спочатку іранська сторона стверджувала, що аварія сталася через технічну проблему літака, заперечуючи можливість того, що лайнер був збитий.

11 січня Іран визнав, що український пасажирський літак був помилково збитий бійцями Корпусу вартових Ісламської революції.

Згодом також стало відомо, що літак МАУ був збитий двома ракетами зенітно-ракетної системи “Тор-М1”, яку Іран отримав з Росії.

Міжнародна група з координації допомоги жертвам катастрофи літака МАУ наполягає на передачі бортових самописців до Франції, яка має необхідні технічні можливості для розшифрування.

2 березня генеральний прокурор Руслан Рябошапка сказав, що Україна відновила комунікації з Іраном щодо катастрофи літака “МАУ” під Тегераном, але через епідемію коронавірусу консультації відкладено.

 

“Ніякої трагедії тут немає”: Пристайко прокоментував можливу відставку

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко наразі не отримував запрошення на засідання фракції монобільшості з приводу його можливої відставки і не мав про це розмови з Президентом.

Про це Пристайко заявив на пресконференції у понеділок, 2 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Дійсно, є достатньо інформації, і це жваво обговорюється, і не тільки моє прізвище, а й інших міністрів, включаючи Прем’єр-міністра. Я думаю, що ми достатньо разів сказали, що ми готові до відставки. Ми пообіцяли служити народу України, ми були запрошені Президентом Зеленським. Якщо в наших послугах більше немає потреби, ми готові займатися чимось іншим – ніякої трагедії тут немає”, – сказав Пристайко.

Водночас він додав, що як і у всіх міністрів, у нього як очільника МЗС, є “купа планів”, які ще не реалізовані, включаючи поточні візити зарубіжних колег. Зокрема важливий для України візит відбудеться в середу, повідомив міністр.

“Якщо в середу відбудеться (позачергове — ред.) засідання Верховної Ради, це якраз той день, коли до нас приїде міністр закордонних справ Канади, з яким у нас є багато про що поговорити”, – зазначив Пристайко.

Глава МЗС у відповідь на запитання журналістів повідомив, що його ще не запрошували на засідання фракції монобільшості, але, за його словами, “це відбувається доволі оперативно”.

“Тобто запрошення може прийти – для цього достатньо телефонного дзвінка. Ми раді поспілкуватися з фракцією і з окремими комітетами”, – зазначив він.

Пристайко також розповів, що коли Президент Зеленський запропонував йому очолити МЗС, у них була домовленість, що час від часу відбуватиметься розмова про те, чи вони разом працюватимуть далі, чи їм треба розійтись.

“В принципі, це нормальна чоловіча розмова, яку ми час від часу поновлювали протягом цих дев’яти місяців. Кожного разу на моє запитання або на запитання Президента була одна й та сама відповідь, що продовжуємо працювати. Розмови, в якій сказали б: “Слухай, давай будемо завершувати, поки не було”, – резюмував міністр.

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський 28 лютого направив Голові Верховної Ради Дмитру Разумкову листа з вимогою скликати позачергове засідання парламенту.

Спікер скликав таке засідання Ради на 16 годину 4 березня 2020 року.

У порядку денному позачергового засідання передбачено розгляд шести питань, серед яких “про Кабінет міністрів України”.

У понеділок, 2 березня, Прем’єр-міністр Олексій Гончарук наголосив, що не писав заяви про свою відставку, але зазначив, що “ми думаємо над серйозним підсиленням уряду”. Однак, за його словами, остаточного рішення щодо ротації ще немає. “Це – командне рішення, яке переважно залежить від Президента, від позиції колег у парламенті. Яким буде фінальне рішення, я б зараз не хотів коментувати, тому що воно ще на столі. Говорити, кого плануємо замінити, по-моєму, трішки зарано”, – сказав Гончарук.

 

Фінальне рішення щодо змін в уряді ще “на столі” – Гончарук

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що говорити про ротацію конкретних міністрів зарано, остаточного рішення ще немає.

Про це він сказав на брифінгу в понеділок, 2 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я вже давно заявляв, що ми думаємо над серйозним підсиленням уряду. Це – командне рішення, яке в тому числі переважно залежить від Президента, від позиції колег у парламенті. Яким буде фінальне рішення, я б зараз не хотів коментувати, тому що воно ще на столі. Говорити, кого плануємо замінити, по-моєму, трішки зарано”, – зазначив глава уряду.

Водночас на уточнююче запитання про те, чи будуть звільнення кількох міністрів на позачерговому засіданні Верховної Ради у середу, 4 березня, Гончарук відповів: “Я б не хотів це коментувати, тому що я не хочу поширювати чутки, домисли, маніпуляції”.

Прем’єр-міністр додав, що як тільки з’явиться офіційна інформація з цього питання, про неї буде повідомлено ЗМІ.

Як повідомлялося, раніше деякі ЗМІ написали про можливе звільнення на позачерговому засіданні парламенту 4 березня Прем’єр-міністра Гончарука та чотирьох міністрів.

 

Гончарук каже, що не писав заяви про відставку

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що ніяких заяв про свою відставку не писав.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук під час брифінгу, передає кореспондент Укрінформу.

“Я жодних заяв станом на цю хвилину не писав. Також багато знаю, чув, очевидно у нас будуть з цього приводу консультації і з Президентом і з парламентом. Станом на сьогодні я більше нічого коментувати не хочу”, – сказав Гончарук.

Він також додав, що не коментуватиме заяви окремих людей щодо своєї відставки.

“Я б не хотів коментувати якісь чутки, якісь особистості, тобто окремих людей. Давайте все ж більше про роботу. Ми завжди декларували і завжди це робили, завжди системно боролися з корупцією і продовжуємо це робити. Не маємо жодного наміру зупинятися. Проте в той же час маємо з повагою ставитися до будь якого бізнесу, в тому числі українського, великого… Я думаю що ті хто якусь інформацію поширює, повинні це коментувати, я б не хотів коментувати якихось окремих людей… Ну рішення прийнято… За моєю інформацією рішення прийнято, воно буде виконано, я жодних проблем тут не вбачаю”, – сказав Гончарук.

Як повідомлялося, Гончарук був обраний Прем’єр-міністром 29 серпня 2019 року. До цього він очолював аналітичну організацію «Офіс ефективного регулювання» (BRDO).

Верховна Рада 4 жовтня 2019 року затвердила Програму діяльності уряду, запропоновану Гончаруком. Згідно з законом про Кабмін, після затвердження програми діяльності парламент 12 місяців не може розглядати питання про відповідальність уряду і звільнити його. Звільнення можливе лише у разі, якщо Прем’єр-міністр сам напише заяву про звільнення.

Водночас 17 січня Гончарук оголосив, що написав заяву про відставку і передав її Президенту Володимиру Зеленському з правом внесення на розгляд Верховної Ради. Це сталося після скандалу з прослуховуванням.

Зеленський того ж дня розглянув звернення Гончарука про відставку і вирішив дати шанс уряду, доручивши виконати низку завдань.

21 лютого Верховна Рада заслухала звіт про діяльність уряду

Стаття 15 закону “Про Кабінет міністрів” передбачає, що Прем’єр-міністр має право заявити Верховній Раді про свою відставку. Парламент розглядає питання про відставку Прем’єр-міністра не пізніше, ніж на десятий день після надходження заяви про відставку, якщо вона надійшла під час чергової сесії Верховної Ради, і не пізніше першого пленарного тижня наступної чергової сесії, якщо така заява надійшла у міжсесійний період. Прем’єр-міністр звільняється з посади з дня прийняття рішення про його відставку на пленарному засіданні Верховної Ради. Прийняття парламентом рішення про відставку Прем’єр-міністра має наслідком відставку всього складу Кабінету міністрів.

 

“Слуга народу” на фракції обговорить кадрові питання в Кабміні

Фракція “Слуга народу” планує вранці у вівторок, 3 березня, зібрати засідання для обговорення кадрових питань у Кабінеті міністрів України.

Про це заявив депутат із фракції “Слуга народу” Арсеній Пушкаренко в ефірі телеканалу “Рада”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Щодо безпосередньо самих кадрових питань у Кабміні, то завтра о 9.00 ранку у нас збирається фракція і на фракції ми будемо обговорювати ті чи інші кандидатури, ті чи інші бачення. Тому що на сьогоднішній день не надходило ніяк заяв (від урядовців стосовно їхньої відставки – ред.). Ми очікуємо завтра на фракції якогось розуміння: чи це відставка Прем’єр-міністра, чи це відставка і майбутнє призначення окремих міністрів”, – сказав Пушкаренко.

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський 28 лютого направив Голові Верховної Ради Дмитру Разумкову листа з вимогою скликати позачергове засідання парламенту.

Спікер скликав таке засідання Ради на 16 годину 4 березня 2020 року.

У порядку денному позачергового засідання передбачено розгляд шести питань, серед яких “про Кабінет міністрів України”

У понеділок, 2 березня, Прем’єр-міністр Олексій Гончарук наголосив, що не писав заяви про свою відставку, але зазначив, що “ми думаємо над серйозним підсиленням уряду”. Однак, за його словами, остаточного рішення щодо ротації ще немає. “Це – командне рішення, яке переважно залежить від Президента, від позиції колег у парламенті. Яким буде фінальне рішення, я б зараз не хотів коментувати, тому що воно ще на столі. Говорити, кого плануємо замінити, по-моєму, трішки зарано”, – сказав Гончарук.

 

Новим прем’єр-міністром стане Шмигаль

УНН. Віце-прем’єр-міністр України, міністр розвитку громад та територій України Денис Шмигаль може очолити новий склад уряду. Про це УНН повідомили поінформовані джерела близькі до Офісу Президента України.

Наразі ще триває погодження кандидатур. Виникло, зокрема, питання щодо призначення Ігоря Уманського на посаду міністра фінансів. Оксана Маркарова може знову зберегти посаду. А Вадима Пристайка на посаді міністра закордонних справ замінить діючий віце-прем’єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.

Також вже вирішене питання щодо призначення представника України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Олексія Рєзнікова міністром з питань окупованих територій.

Як повідомляв УНН, під час брифінгу 2 березня прем’єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що не писав жодної заяви про відставку. Однак, розмови про його відставку точаться з часу появи “плівок Гончарука”. Крім того, народний депутат з фракції “Слуга народу” Арсеній Пушкаренко повідомив, що 3 березня відбудеться засідання фракції на якому обговорюватимуться кадрові питання.

 

Сєверодонецький “Азот” відновлює виробництво аміаку й карбаміду

На Сєвєродонецькому об’єднанні “Азот”, що входить до групи підприємств азотного бізнесу Group DF, розпочато підготовчі роботи по запуску цехів виробництва аміаку й карбаміду.

Про це повідомляє прес-служба ПрАТ “Сєвєродонецьке об’єднання Азот” – Укрінформ.

“Пускові роботи в цехах виробництва аміаку (1-А) і карбаміду вже розпочато. За нашими виробничими планами підприємство запустить випуск власного аміаку й карбаміду вже на початку березня 2020 року. При хорошому сценарії ми плануємо у березні випустити близько 39 тис. тонн аміаку, 31 тис. тонн карбаміду, 49,6 тис. тонн аміачної селітри”, – підкреслив голова правління підприємства Леонід Бугайов.

Потужність цеху виробництва аміаку 1-А, що запускається, становить 1700 т/добу, цеху виробництва карбаміду – 1200 т /добу.

На підприємстві буде відновлено повний технологічний цикл, коли з природного газу здійснюватиметься свій аміак, а вже з аміаку – інші види добрив (аміачна селітра, КАС, карбамід).

На підприємстві нагадали, що цехи аміаку й карбаміду було зупинено у вересні 2018 року. У березні 2019 року Сєвєродонецьке об’єднання “Азот” відновило випуск аміачної селітри та КАС на давальницькому аміаку. В результаті у 2019 році було випущено 384,09 тис. тонн мінеральних добрив.

“Відновлення заводом виробництва базових видів добрив, збільшення завантаження потужностей є прямим наслідком запровадження Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі (МКМТ) заходів щодо захисту українського ринку від імпорту добрив за демпінговими цінами”, – зазначив Леонід Бугаєв.

Він також підкреслив, що якщо захисні заходи уряду будуть ще жорсткішими й рішучішими, результат буде ще більш показовим.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) 21 серпня 2019 року розпочала проведення двох спецрозслідувань щодо імпорту в Україну азотних добрив (нітрату амонію, вапняно-аміачної селітри, карбаміду і карбамідо-аміачної суміші), і складних мінеральних добрив з вмістом азоту, фосфору, калію. Кабінетом міністрів України було запроваджено ембарго на ввезення азотних добрив із РФ.

 

Гончарук: Рішення щодо індексації пенсій — у стані розробки

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявляє, що рішення щодо індексації пенсій знаходиться в процесі розробки.

Про це він сказав під час брифінгу 2 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Згідно з законом, протягом року ми приймаємо рішення, і немає чіткого періоду, коли воно повинно бути прийнято, з якогось моменту, з якої дати повинна відбуватися індексація (пенсій — ред.). Це рішення зараз ще знаходиться в стані розробки”, – сказав глава уряду.

Як повідомлялося, 1 березня 2019 року для понад 10 млн пенсіонерів було проведено автоматичну індексацію пенсій, підвищення в середньому становило 255 гривень.

 

Як зростатимуть пенсії в Україні

У Міністерстві соціальної політики представили стратегію зростання пенсій, яка передбачає поетапне зростання виплат для українських пенсіонерів.

Стратегію презентувала міністр соціальної політики України Юлія Соколовська в Facebook – Укрінформ.

“Індексація пенсій буде! А разом з нею – і нова стратегія зростання пенсій, яку урядова команда та депутатський корпус розробили за дорученням Президента Володимира Зеленського! Ініціатива полягає в планомірному підвищенні виплат – уже до 2023-го року розмір середньої пенсії зросте на 1200 грн!”, – заявила очільниця відомства.

За словами Соколовської, підвищення здійснюватиметься у декілька етапів. “Спочатку найстарші люди віком від 80 років. З урахуванням індексації уже в цьому році їхні пенсії у середньому зростуть на 700 грн/міс, далі – від 78, ще через рік – від 75 років і тд”, – наголосила міністр.

Як підкреслила Соколовська, в уряду є чітка стратегія розвитку пенсійної системи, в результаті якої пенсія щороку зростатиме для всіх.

За її словами, зростання пенсій відбуватиметься в тому числі за рахунок індексації: “Це плановий і закладений у бюджеті перерахунок! Наш уряд запланував це на вересень. В середньому, та за рахунок індексації розмір пенсії зросте на 216 грн/міс. в 2020 році”.

“Крім того, якщо парламент підтримає законопроєкт Мінсоцполітики №2494, то уже починаючи з цього місяця одинокі пенсіонери старше 80 років будуть отримувати ще одну допомогу – на догляд! Таким чином, ми збільшимо виплати для ще 100 тис. наших пенсіонерів, які додатково щомісячно отримуватимуть по 670 грн!”, – додала Соколовська.

 

Гончарук запевняє, що ніхто не повинен закривати лікарні

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук запевнив, що до старту другого етапу медичної реформи 1 квітня заплановану раніше мережу опорних лікарень мають скоригувати, лікарні ніхто не повинен закривати.

Про це він заявив на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Є ще місяць, є ще багато організаційної роботи, яка може бути зроблена, абсолютно точно потрібно переглянути, і фактично ми вже ухвалили це рішення, мережу так званих опорних лікарень, тому що вона планувалася досить давно без реальних розрахунків. Станом на п’ятницю Національна служба здоров’я отримала від лікарських установ по всій Україні заявки і станом на сьогодні у НСЗ є всі необхідні цифри для того, щоб розрахувати точну модель”, – зазначив Гончарук.

За його словами, у найближчі тижні проводитимуться наради з головами ОДА, департаментами охорони здоров’я, місцевими депутатами, щоб максимально правильно спланувати мережу опорних лікарень.

“І оці побоювання щодо закриття окремих лікарень не підтвердилися. Звичайно, ніхто нічого закривати не повинен”, – підкреслив глава уряду.

Він також додав, що адміністративно до запуску наступного етапу медреформи уряд вже готовий, але ще є багато організаційної роботи.

Водночас він зауважив, що внаслідок реформи лікарі отримають підвищення зарплат, а пацієнти матимуть доступ до безкоштовних медичних послуг.

“Для окремих лікарів зарплата буде підвищена до 30%, за окремими розрахунками в окремих лікарнях може бути навіть більше. І що найголовніше, для українців уперше, мабуть, з’явиться справжня безкоштовна медицина, тобто по окремих послугах, які включені до гарантованого пакету, послуги в лікарнях мають надаватися без жодних додаткових оплат”, – нагадав Гончарук.

Як повідомляв Укрінформ, раніше заступник міністра охорони здоров’я Дмитро Коваль заявляв, що медична реформа, яка зараз втілюється в Україні, не передбачає закриття лікарень, а йдеться лише про оптимізацію надання медичних послуг.

Міністерство охорони здоров’я України та Національна служба здоров’я України спільно з регіонами працюють над запуском другого етапу медичної реформи з 1 квітня 2020 року.

У ході медреформи з 1 квітня механізм фінансування закладів змінюється. Кожен заклад охорони здоров’я за наявності належних умов, обладнання та лікарів може надавати медичні послуги в рамках програми медичних гарантій. Оплата НСЗУ безпосередньо лікарням дозволить пацієнтам отримувати безоплатно медпослуги за чотирма пріоритетними напрямками: лікування інсультів, інфарктів, пологи та неонатальна допомога. Також будуть фінансуватися шість видів діагностики, амбулаторна, стаціонарна, хірургічна, паліативна допомога, мобільні стаціонарні бригади та 4 види реабілітаційних послуг.

 

МОЗ запевняє, що медреформа не передбачає закриття лікарень

25.02.2020

Медична реформа, яка зараз втілюється в Україні, не передбачає закриття лікарень.

Про це у Житомирі під час брифінгу “Підготовка Житомирської області до 2-ї хвилі медичної реформи” розповів заступник міністра охорони здоров’я Дмитро Коваль, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Жодна лікарня не має бути закритою, що теж є гарячим питанням. Йдеться про оптимізацію надання медичних послуг. Якщо в сусідній лікарні робиться 100 операцій з приводу апендициту, а в нашій 15, то робити у другій оперативні втручання немає жодного сенсу”, – зауважив Коваль.

За його словами, лікарні з невеликою кількістю операцій призводять до втрати практичних навичок лікарів, нижчої якості надання послуг та збільшення кількості ускладнень у пацієнтів.

Начальник управлення комунікацій Національної служби здоров’я України Тетяна Бойко навела приклад таких медичних закладів. Зокрема, це хірургічне відділення у райлікарні на Рівненщині, де упродовж року роблять 9 операцій. Крім того, у пологовому відділенні на Одещині приймають 86 пологів на рік.

Вона пояснила, що це занизькі показники і в таких відділеннях лікарі втрачають кваліфікацію.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство охорони здоров’я України та Національна служба здоров’я України спільно з регіонами працюють над запуском другого етапу медичної реформи з 1 квітня 2020 року.

У ході медреформи з 1 квітня механізм фінансування закладів змінюється. Кожен заклад охорони здоров’я за наявності належних умов, обладнання та лікарів може надавати медичні послуги в рамках програми медичних гарантій. Оплата НСЗУ безпосередньо лікарням дозволить пацієнтам отримувати безоплатно медпослуги за чотирма пріоритетними напрямками: лікування інсультів, інфарктів, пологи та неонатальна допомога. Також будуть фінансуватися шість видів діагностики, амбулаторна, стаціонарна, хірургічна, паліативна допомога, мобільні стаціонарні бригади та 4 види реабілітаційних послуг.

 

МОЗ проситиме з Держрезерву кошти для відділень інтенсивної терапії

Міністерство охорони здоров’я проситиме виділити з Держрезерву гроші на обладнання відділень інтенсивної терапії в інфекційних лікарнях.

Про це на позачерговому засіданні комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медстрахування, присвяченому підготовці України до можливого спалаху коронавірусу, сказав заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає кореспондент Укрінформу.

“Ми провели зустріч із провідними реаніматологами, подивилися, що є по відділеннях інтенсивної терапії інфекційних лікарень, сформували примірний табель оснащення, обов’язковий і рекомендований, зараз сформували запит на Кабінет міністрів про додаткове виділення коштів з фондів Державного резерву. Тільки на обладнання відділень інтенсивної терапії в інфекційних лікарнях – це орієнтовно 165 млн грн. Додатково ми будемо просити засоби індивідуального захисту, щоб також був місячний або тримісячний запас, залежно від наявності ресурсу”, – сказав Ляшко.

За його словами, ця потреба визначена з урахуванням потенційного розширення інфекції на території України.

“Це не означає, що система не готова. Це ми розраховуємо на майбутнє, на потенційне розширення”, – наголосив Ляшко.

Він нагадав що 19 лютого Кабмін ухвалив виділити 67 млн грн на закупівлю додатково тест-систем і засобів індивідуального захисту для лабораторних центрів, де будуть проводитися тестування, бригад екстреної меддопомоги – до визначених госпітальних баз, які прийматимуть пацієнтів з підозрою на коронавірус.

За словами заступника міністра, зараз в кожній області переглянуто наявність відділень інтенсивної терапії в інфекційних лікарнях і вироблено чіткі маршрути пацієнтів, які потребуватимуть реанімації.

Як приклад він навів Одеську область, де додатково визначили 11 закладів охорони здоров’я, відділення інтенсивної терапії яких забезпечені кисневими концентраторами, апаратами штучної вентиляції легенів.

При цьому Ляшко додав, що лише у 3% випадках захворювання на COVID-19 є потреба в реанімаційних заходах.

 

Кабмін погодив призначення в.о. керівників трьох обленерго

Кабінет міністрів України погодив призначення виконувачів обов’язків керівників Харківобленерго, Хмельницькобленерго та Миколаївобленерго.

Відповідні розпорядження від 26 лютого опубліковані на Урядовому порталі – Укрінформ.

Так, згідно з документами, Кабінет міністрів погодився з пропозиціями Фонду державного майна щодо погодження призначення Валерія Гапонова в.о. генерального директора акціонерного товариства “Хмельницькобленерго”, Сергія Кугатова — в.о. гендиректора акціонерного товариства “Миколаївобленерго” та Костянтина Логвиненка – в.о. гендиректора акціонерного товариства “Харківобленерго”.

 

Гончарук заявляє, що обговорив з Єрмаком “ряд робочих питань”

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що під час вчорашньої неформальної зустрічі з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком обговорювався “ряд робочих питань”, але нічого особливого, що він міг би окремо коментувати.

Про це Гончарук заявив на брифінгу в понеділок, 2 березня, передає кореспондент Укрінформу.

“Я кожного дня зустрічаюся з кимось, з кимось говорю, іноді навіть з кимось вечеряю. Нічого особливого в цій розмові (з Єрмаком — ред.) не було. Ми обмінялися думками щодо того, що відбувається, обговорили ряд робочих питань. Нічого особливого, що я міг би окремо коментувати, не було”, – сказав він.

Як повідомляли ЗМІ, прем’єр Олексій Гончарук та керівник Офісу президента Андрій Єрмак у неділю ввечері зустрілися у київському ресторані “Сутра”.

Раніше Гончарук, коментуючи інформацію ЗМІ щодо своєї можливої відставки, заявив, що жодних заяв з цього приводу не писав.

Як повідомлялося, Гончарук був обраний Прем’єр-міністром 29 серпня 2019 року. До цього він очолював аналітичну організацію «Офіс ефективного регулювання» (BRDO).

Верховна Рада 4 жовтня 2019 року затвердила Програму діяльності уряду, запропоновану Гончаруком. Згідно з законом про Кабмін, після затвердження програми діяльності парламент 12 місяців не може розглядати питання про відповідальність уряду і звільнити його. Звільнення можливе лише у разі, якщо Прем’єр-міністр сам напише заяву про звільнення.

Водночас 17 січня Гончарук оголосив, що написав заяву про відставку і передав її Президенту Володимиру Зеленському з правом внесення на розгляд Верховної Ради. Це сталося після скандалу з прослуховуванням.

Зеленський того ж дня розглянув звернення Гончарука про відставку і вирішив дати шанс уряду, доручивши виконати низку завдань.

21 лютого Верховна Рада заслухала звіт про діяльність уряду.

Стаття 15 закону “Про Кабінет міністрів” передбачає, що Прем’єр-міністр має право заявити Верховній Раді про свою відставку. Парламент розглядає питання про відставку Прем’єр-міністра не пізніше, ніж на десятий день після надходження заяви про відставку, якщо вона надійшла під час чергової сесії Верховної Ради, і не пізніше першого пленарного тижня наступної чергової сесії, якщо така заява надійшла у міжсесійний період. Прем’єр-міністр звільняється з посади з дня прийняття рішення про його відставку на пленарному засіданні Верховної Ради. Прийняття парламентом рішення про відставку Прем’єр-міністра має наслідком відставку всього складу Кабінету міністрів.

 

Уряд і НБУ обговорили здешевлення іпотеки та кредитів для бізнесу

Представники Кабінету міністрів і Нацбанку обговорили макроекономічну стабілізацію, здешевлення іпотеки та кредитів для бізнесу.

Про це повідомив у Telegram Прем’єр-міністр Олексій Гончарук за результатами зустрічі з головою НБУ Яковом Смолієм, яка відбулася 2 березня – Укрінформ.

“Уряд і Нацбанк зближують взаємодію для макростабілізації, здешевлення іпотеки та кредитів для бізнесу. Подальше зниження облікової ставки з 11% до 7% уже у 2020 році означає дешевші кредити. Так, іпотека має бути значно дешевшою. А для бізнесу максимальний розмір доступного кредиту під 5-7-9% зросте до 2 млн грн. Також розширюємо ці кредити для купівлі комерційної нерухомості”, – зазначив він.

Як повідомляє Урядовий портал, на зустрічі були також присутні представники Мінфіну та Мінекономіки.

Раніше повідомлялося, що у своєму оновленому макроекономічному прогнозі на 2020 рік Національний банк України зазначив, що економічне зростання прискориться у 2020 році до 3,5% (з 3,3% у 2019), а в наступні роки становитиме близько 4%. Протягом 2020 року інфляція перебуватиме в діапазоні 5%. Знизивши на початку року облікову ставку до 11%, НБУ прогнозує на кінець 2020 року її подальше зниження до 7%.

 

Атестацію проходять понад 90% прокурорів регіональних прокуратур – Рябошапка

Прокурори регіональних прокуратур почали проходити атестацію.

Про це інформує пресслужба Офісу генпрокурора – Укрінформ.

Зазначається, що процес атестації однаковий для всіх прокурорів і є ідентичним до процедури атестації прокурорів Генеральної прокуратури перед створенням Офісу генерального прокурора.

Перший та другий етапи атестації пройдуть з 2 по 5 березня 2020 року у Києві. Задля забезпечення безперервності роботи регіональних прокуратур, прокурори з однієї прокуратури складають іспити в різні дні.

«Понад 90% прокурорів у областях погодилися з атестацією і беруть у ній участь», – сказав генпрокурор Руслан Рябошапка.

Дати проведення третього етапу – співбесід – будуть визначені за результатами тестувань та перевірки поданих прокурорами документів. Кожен прокурор, який успішно пройде два перших етапи й буде допущений до третього, буде персонально поінформований про дату співбесіди.

Співбесіди проводитимуть кадрові комісії, до складу яких входять працівники Офісу генерального прокурора, представники міжнародних неурядових організацій, проєктів міжнародної технічної допомоги та дипломатичних місій, що робить їх незалежними від зовнішніх та внутрішніх факторів впливу та незаангажованими, заявили в пресслужбі.

Також стосовно прокурорів, які будуть допущені до заключного етапу атестації, здійснюватиметься перевірка на доброчесність, яка включатиме відповідність витрат і майна прокурора та членів його сім’ї, а також близьких осіб задекларованим доходам, відповідність поведінки прокурора вимогам професійної етики.

Після проходження атестації діючих прокурорів, розпочнеться добір у регіональні прокуратури.

Як повідомляв Укрінформ, Рябошапка оголосив про запуск реформи Генпрокуратури після ухвалення 19 вересня 2019 року відповідного закону.

Реформа відомства розпочалася з атестації прокурорів ГПУ й охоплювала перевірку прокурорів та створення Офісу генерального прокурора. Заяви про намір пройти атестацію написали 1083 прокурори ГПУ. З них успішно пройшли три етапи 610 прокурорів, тобто 56%.

Атестацію працівників регіональних та місцевих прокуратур планують завершити до 1 вересня 2020 року.

2 січня 2020 року в Україні почав роботу Офіс генерального прокурора замість ліквідованої в межах реформи Генпрокуратури.

 

Проти високопосадовців режиму Януковича активізують розслідування – Рябошапка

Офіс генерального прокурора і НАБУ активізують розслідування справ проти колишніх високопосадовців режиму Віктора Януковича, що має унеможливити скасування відносно них персональних санкцій Євросоюзу.

Про це в коментарі власному кореспонденту Укрінформу заявив генеральний прокурор України Руслан Рябошапка.

«Ми зараз зробили аудит справ щодо підсанкційних осіб. Велика частина з них передана до НАБУ, яке користується довірою у європейських партнерів. Це також оцінено позитивно. Ми вже проводили декілька нарад, де розпланували, яким чином можна активізувати розслідування і, нарешті, надати європейським партнерам докази того, що ці розслідування не заморожені, але активізовані й розслідуються далі», – пояснив ситуацію генпрокурор.

Рябошапка визнав проблему, що не всі матеріали, які надавалися раніше Генеральною прокуратурою стороні ЄС, підтверджували активність і результативність слідства за цими справами. Відповідно, європейська сторона мала підстави не продовжувати персональні обмежувальні заходи проти деяких представників режиму Януковича.

Рябошапка повідомив, що Офіс генпрокурора виступив з ініціативою оголошення у міжнародний розшук таких осіб, які нині перебувають лише в українському національному розшуку, що дасть можливість застосувати до деяких з них спеціальну процедуру заочного засудження.

«Є проблема, пов’язана з тим, що по деяких з цих підсанкційних осіб колишнє керівництво Генеральної прокуратури проводило певні переговори – таємні. І європейські експерти в таких переговорах, власне, вбачають наявність не правових, а певних корупційних мотивів для переслідування цих колишніх високопосадовців. Така проблема існувала, і про це неофіційно у кулуарах говорили експерти», – розповів Рябошапка.

Він зазначив, що нині в Офісі генпрокурора повністю змінили формат документів, які надаються стороні ЄС, що європейськими експертами оцінюється позитивно.

Як повідомляв Укрінформ, Євросоюз у березні 2014 року запровадив персональні санкції проти низки колишніх високопосадовців режиму Віктора Януковича за протиправне заволодіння державними активами.

Нині у «чорному списку» перебувають 12 таких осіб, включаючи самого Януковича. Санкції ЄС відносно них діють до 6 березня 2020 року.

Обмежувальні заходи передбачають заморожування активів цих осіб у країнах-членах ЄС та візові заборони для подорожей до Євросоюзу.

Санкції продовжуються щороку.

 

Вбивство у будинку ексглави МЗС: Рябошапка розповів про розслідування

У справі з розслідування причин загибелі чоловіка у будинку колишнього міністра закордонних справ ще нікому не оголошена підозра, адже не завершені необхідні експертизи.

Про це в коментарі власному кореспонденту Укрінформу повідомив генеральний прокурор України Руслан Рябошапка.

«Триває розслідування. Проводяться експертизи. Лише після завершення експертиз можна буде визначити, що там трапилося насправді», – пояснив генпрокурор.

Рябошапка уточнив, що питання про оголошення підозри, зміни процесуального статусу ймовірних причетних до смерті чоловіка осіб по цій справі також буде розглядатися після завершення необхідних експертиз.

«Поки немає експертиз – ми не можемо це зробити», – підкреслив генпрокурор.

Як повідомляв Укрінформ, 21 лютого на спецлінію 102 надійшло повідомлення про смерть чоловіка у селі Чайки Київської області. Смерть чоловіка у будинку колишнього міністра закордонних справ України перекваліфіковано з самогубства на умисне вбивство.

За інформацією ЗМІ, трагедія сталась у будинку міністра закордонних справ України у 2012-2014 роках Леоніда Кожари. Загиблий Сергій Старицький – колишній керівник телеканалу «Інтер», гендиректор телекомпанії «Тоніс» та один із власників рекламного холдингу Atlantic group.

 

В Україні регіональні прокуратури стануть обласними – Рябошапка

В Україні у рамках другого етапу оновлення кадрового складу регіональних прокуратур також будуть переглянуті їхні функції, повноваження та структури.

Про це в коментарі власному кореспонденту Укрінформу розповів генеральний прокурор України Руслан Рябошапка.

«Очевидно, що не всі повноваження, якими нині наділені регіональні прокуратури, їм потрібні. Необхідно буде удосконалювати, власне, методику їхньої роботи. Синхронно з переатестацією ми вийдемо на затвердження нової структури, на визначення нових повноважень регіональних прокуратур. Які у нас будуть обласними», – зазначив генпрокурор.

Він висловив сподівання, що цей етап реформування органів прокуратури в Україні буде завершено на початку літа.

Рябошапка також нагадав, що з понеділка, 2 березня, в Україні розпочинається другий етап переатестації співробітників регіональних прокуратур. «Це називається оновлення кадрового складу прокуратури. На цьому етапі йдеться про прокурорів регіональних прокуратур. Тестування починається з питань знання законодавства, на загальні здібності. Випробування проходитимуть весь тиждень», – розповів генпрокурор.

Як повідомила раніше пресслужба Офісу генерального прокурора, участь у переатестації та тестуванні візьмуть 3697 співробітників регіональних прокуратур.

Рябошапка додав, що спостерігати за процесом переатестації запрошено багато представників громадського сектору, експертного середовища, народних депутатів.

За словами генпрокурора, метою такої відкритості та незалежного спостереження є унеможливлення зовнішнього втручання в процес оцінювання співробітників прокуратур. «Ті, хто успішно складуть тести, будуть запрошуватися на інтерв’ю, а далі відбуватиметься перевірка на доброчесність прокурорів», – зазначив генпрокурор.

Рябошапка наголосив: якщо хтось із прокурорів проігнорує процедуру переатестації, то, згідно з вимогами законодавства, такі співробітники будуть звільнені.

Він зауважив, що під час першого етапу оновлення кадрового складу, який пройшов раніше у центральному апараті Офісу генерального прокурора, близько 20% прокурорів не з’явилися на тестування та були звільнені.

Серед причин уникнення вже колишніми прокурорами переатестації, Рябошапка відзначив саме небажання проходити перевірку на доброчесність, зокрема, відносно майнового стану. «Ніхто не хотів, щоб почали перевіряти те, що раніше практично ніколи у прокурорів не перевірялося. Велика частина прокурорів користувалися так званими заходами безпеки. Це означає, що їхні декларації були приховані від публічності; ніхто не бачив і не розумів походження майна, а також коштів, на які це майно було придбане. Для багатьох це було певним бар’єром, через який багато не змогли перейти – вирішили просто цього не робити», – пояснив ситуацію генпрокурор.

Він наголосив, що нині декларації прокурорів є відкритими.

 

Прогноз для світової економіки погіршили через коронавірус

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) погіршила прогноз зростання світового ВВП на 2020 рік, у зв’язку з неочікуваним впливом коронавірусу на світову економіку.

Про це повідомляє сайт організації – Укрінформ.

“Обмеження щодо переміщення людей, товарів та послуг та стримувальні заходи, такі як закриття фабрик, різко скоротили виробничий та внутрішній попит у Китаї. Зростає вплив вірусу на решту світу через обмеження ділових поїздок та туризму, ланцюгів поставок, товарів тощо”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначено в огляді, коронавірус COVID-19 для світової економіки становить найбільшу небезпеку після фінансової кризи 2008 року. Стрімке поширення вірусу викликає занепокоєння щодо ризиків більш широких заборон на пересування людей, товарів та послуг, що знизить довіру бізнесу та споживачів й уповільнить виробництво.

За одним із сценаріїв, що містяться у прогнозі ОЕСР, якщо коронавірус поширюватиметься за “принципом доміно”, це призведе до скорочення світового економічного зростання до 1,5%. У прогнозі економічного зростання КНР стоїть позначка нижче 5% після зростання ВВП цієї країни на 6,1% 2019 року.

Як повідомлялося, за останньою інформацію, у світі підтверджено 88,4 тис. випадків захворювання на CОVID-19. Понад 3 тис. осіб померли, з яких 2912 – у Китаї.

Про занепокоєння у зв’язку з поширенням хвороби вже заявила ВООЗ, піднявши рівень ризиків до “дуже високого”.

 

Програма 5-7-9: в Україні видали майже сотню доступних кредитів

У рамках державної програми “Доступні кредити 5-7-9%” станом на 2 березня було видано 97 кредитів на загальну суму 66,11 мільйона гривень.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів – Укрінформ.

“Минув перший місяць роботи державної програми “Доступні кредити 5-7-9%”. Станом на 2 березня завдяки програмі було видано 97 кредитів на загальну суму 66,11 мільйона гривень. Десятки підприємців здобули змогу розвинути вже наявний у них бізнес“, – йдеться в повідомленні.

У міністерстві зазначили, що програма виявилася дуже затребуваною. Так, лише протягом останнього тижня лютого кількість заявок на участь у програмі зросла на 145%: з 6190 (на 20.02.2020) до 15190 (на 26.02.2020).

Популярності програми сприяла її презентація в регіонах – Харкові, Запоріжжі, Тернополі, Вінниці та Одесі.

За перший місяць Фонд розвитку підприємництва, який реалізує програму, уклав договори про співробітництво з державними банками “Укрексімбанк”, “Приватбанк”, “Ощадбанк” та “Укргазбанк”, а також з комерційними “ПУМБ” та “Львів”.

Окрім того, як уповноважені банки відібрано “Альфа-банк”, “Кредобанк” і “ОТП Банк”, співпрацю з якими підтримала Рада Фонду. Договори з цими банками укладуть найближчим часом.

Вже укладено перші договори про часткові кредитні гарантії – з “Укргазбанком” та “Приватбанком”.

Як повідомляв Укрінформ, уряд ухвалив постанову для старту програми “Доступні кредити 5-7-9%” із 1 лютого 2020 року. Кредити під 9 відсотків видаватимуть підприємствам з річним доходом до 50 мільйонів гривень, позику під 7% річних зможуть отримати підприємства з доходом до 25 млн грн, а якщо вони при цьому створять два робочих місця, ставку знизять до 5%. Кожен підприємець зможе взяти до 1,5 млн грн на 5 років.

 

На Єдиному казначейському рахунку — понад 17 мільярдів

Залишки коштів на Єдиному казначейському рахунку (ЄКР) на 1 березня 2020 року становили 17,18 млрд грн, що на 5,1 млрд грн більше порівняно з попереднім місяцем.

Про це повідомляє пресслужба Держказначейства – Укрінформ.

Станом на 1 березня 2020 року залишки коштів на Єдиному казначейському рахунку (ЄКР) становили 17,18 млрд грн.

Як повідомлялось, на гривневому Єдиному казначейському рахунку станом на 3 лютого 2020 року обліковувалось 12,1 млрд гривень.

 

В Україні стартувала кампанія з детінізації ринку праці на будівництві

Державна служба України з питань праці (Держпраці) з 2 березня 2020 року розпочинає масштабну всеукраїнську кампанію з детінізації ринку праці у будівельній галузі.

Про це повідомляє пресслужба Держпраці – Укрінформ.

“На виконання доручення Прем’єр-міністра про заходи щодо детінізації ринку праці у будівельній галузі 2 березня стартує масштабна всеукраїнська кампанія, яка відбуватиметься у два етапи”, – йдеться у повідомленні.

Так з 2 березня по 20 березня 2020 року інспектори праці проведуть інформаційну кампанію, в ході якої і роз’яснюватимуть роботодавцям та працівникам переваги офіційного працевлаштування та ризики незадекларованої праці. Також під час першого етапу значна увага буде приділена питанням профілактики виробничого травматизму під час виконання будівельних робіт.

На другому етапі: з 30 березня по 30 квітня Держпраці проводитиме інспекцію суб’єктів господарювання будівельної галузі.

Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністр Олексій Гончарук під час наради з питань розвитку будівельної галузі та детінізації ринку праці у будівництві 17 січня 2020 року заявив, що уряд очікує від будівельного бізнесу легалізації видобутку матеріалів та ринку праці в галузі.

 

У Чернігові до 250-річчя Бетховена провели мистецький експеримент

У Чернігові на концерті, присвяченому 250-річному ювілею композитора Людвіга ван Бетховена, провели мистецький експеримент.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив заступник генерального директора Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Олександр Соломаха.

“Кульмінацією концерту став грандіозний мистецький експеримент – виконання одного з найоригінальніших творів Бетховена – фантазії для фортепіано, хору і симфонічного оркестру до мінор, тв. 80. До народного артиста України, іменитого піаніста Володимира Птушкіна та симфонічного оркестру Чернігівського музичного коледжу імені Л.М. Ревуцького приєднались прославлений академічний камерний хор імені Д.Бортнянського філармонійного центру та ще зовсім молодий студентський хор Національного університету “Чернігівський колегіум ім. Т.Г. Шевченка”. Таке об’єднання професіоналів та студентів в одному концерті провели вперше”, – розповів Соломаха.

За його словами, “грандіозним мистецьким експериментом” цей виступ назвав автор і ведучий творчого проєкту “Фортепіанний абонемент”, заслужений діяч мистецтв, доктор філософії Олег Васюта.

Один із кращих піаністів України, композитор і педагог Володимир Птушкін виступав у Чернігові в неділю в межах “Фортепіанного абонемента”. У супроводі симфонічного оркестру музичного коледжу він виконав одну з кращих увертюр великого композитора – “Egmont-Ouvertüre, Op. 84” та незавершений Бетховеном концерт для фортепіано з оркестром ре мажор.

Як відомо, 2020 року світова музична спільнота відзначає 250-річчя від дня народження Людвіга ван Бетховена. У Чернігові ювілею композитора присвятять також XX Міжнародний фестиваль класичної музики “Сіверські музичні вечори”, який розпочнеться 12 березня п. р.

 

Екскерівник ОП Богдан повернувся до адвокатської діяльності

Колишній керівник Офісу Президента Андрій Богдан відновив адвокатську діяльність.

Про це він повідомив у Facebook – Укрінформ.

“Всім привіт. Відновив адвокатську діяльність, так що запрошую до співпраці бізнесменів, політиків та інших клієнтів. Буде весело, тримайтесь”, – написав Богдан.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 11 лютого призначив Андрія Єрмака керівником ОП, попередньо звільнивши з цієї посади Андрія Богдана.

До призначення в Адміністрацію Президента (згодом реформовану в Офіс Президента) Богдан працював адвокатом олігарха Ігоря Коломойського.

 

Визначилися фіналісти Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Відбувся фінальний етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який визначив фіналістів.

Про це повідомляє пресслужба Ліги українських меценатів на сторінці конкурсу у Facebook – Укрінформ.

“Переможці та призери обласних етапів 29 лютого змагалися у фіналі цього масового мовного марафону. Тепер їхні роботи, зашифровані, перевірятиме авторитетне журі, очолюване директором Інституту української мови НАН України, доктором філології Павлом Гриценком. Воно й визначить імена всіх, хто 12 травня цього року підніметься на сцену Національного театру ім. Івана Франка для одержання нагород за знання державної мови”, – ідеться в повідомленні.

Як наголошується, конкурс спрямований на піднесення соціального престижу державної мови в Українській державі. А оскільки українська влада “не надто послідовно опікується такими справами, тому національно свідома громадськість разом з відповідальними освітянами не полишають напризволяще цей проєкт”.

“І ось уже 20 років поспіль, не зважаючи на політичні тренди, конкурс відбувається не тільки в Україні, а й у світовій українській діаспорі. Він також покликаний для того, щоб сконсолідувати світове українство, котре може стати нашим потужним лобі”, – зазначають організатори.

Нагородження українців зарубіжжя відбудеться згодом. Дипломи конкурсантам вручатимуть представники українського дипломатичного корпусу під час урочистих подій.

Також зазначається, що Київ, який офіційно розпочинав у себе двадцятий мовний марафон, передаватиме його естафету котрійсь з областей 12 травня на церемонії офіційного закриття ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика в театрі імені Івана Франка, що розпочнеться о 12:00.

Такий сценарій мовного турніру: щороку право офіційного його відкриття у себе одержує інша область, котра й подає сигнал для всієї України та діаспори 9 листопада – в День української писемності та мови.

 

Законопроєкт про референдум днями з’явиться на сайті Ради — Стефанчук

Верховна Рада планує за два тижні провести обговорення законопроєкту про всеукраїнський референдум.

Про це заявив перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук під час засідання Погоджувальної ради парламенту в понеділок, 2 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Законопроєкт про всеукраїнський референдум у вівторок чи в середу після вичитки й юридичного узгодження буде вивішений на сайті парламенту України з однією метою: щоб усі, хто хотів, могли з ним ознайомитися… і я думаю, що за два тижні провести обговорення цього проєкту”, – сказав Стефанчук.

Як повідомляв Укрінформ, партія “Слуга народу” готує п’ять законопроєктів, які передбачають запровадження в Україні народовладдя. Це законопроєкти про всеукраїнський та місцевий референдуми, про запровадження законодавчих ініціатив народу, про народне вето.

28 лютого робоча група Верховної Ради з питань розробки законопроєктів у сфері народовладдя схвалила кінцевий варіант законопроєкту “Про всеукраїнський референдум”, який планують винести на громадське обговорення.

 

Балтійський трубопровід опинився під вогнем російської пропаганди – EUvsDisinfo

Новий Балтійський трубопровід, який має увійти в експлуатацію у 2022 році та забезпечити транспортування в Європу норвезького газу, опинився під жорстким “обстрілом” кремлівських пропагандистів.

Про це йдеться у аналітичній публікації європейського видання EUvsDisinfo, яке виходить під егідою Європейської служби зовнішніх дій та концентрує увагу на розкритті дезінформації, що спрямована проти європейської аудиторії – Укрінформ.

«На європейському енергетичному ринку створюється новий коридор для газопостачання. Балтійський трубопровід, – проєкт, який виконують данська компанія Energinet та польська компанія Gaz-System за підтримки Фонду ЄС із взаємопоєднання в Європі, – призначений для транспортування норвезького газу на ринки Данії та Польщі, і далі, ймовірно, кінцевим споживачам у сусідніх країнах. Різні кремлівські видання чотирма мовами віщують одне й те саме послання: прагнути до незалежності від російського газу є поганою ідеєю», – зазначають автори публікації.

Будівництво Балтійського трубопроводу має бути завершене у 2022 році, але вже зараз кремлівські дезінформатори почали агітацію проти нього. Вони оголошують проєкт «позбавленим економічної логіки», «марнотратством» і об’єктом «політичних міркувань», яким Варшава, мовляв, «підпорядкувала фінансову та технологічну логіку».

Польською мовою російські пропагандисти найбільш активно розповсюджують тезу, що, нібито, великі постачальники газу, такі як США, Норвегія і Катар, є менш надійними та більш коштовними джерелами енергії, у порівнянні з Росією, зауважує видання. Також кремлівська пропаганда намагається налякати європейських споживачів «непередбачуваними наслідками» початку експлуатації Балтійського трубопровода, «порушенням газового балансу» та «зростанням ціни» на газ.

EuvsDisinfo додає, що такі тези просуваються не лише у «офіційних» російських виданнях, але інспіруються у соціальних медіа всіма доступними мовами, але більш за все – російською та німецькою.

«Жодна з цих публікацій не говорить про те, які політичні, безпекові та економічні міркування стали основою рішення для будівництва Балтійського трубопроводу. Для країн, які залежать від російського газу, дуже логічним кроком є інвестувати у цей проєкт, щоб зменшити залежність від одноосібного постачальника, враховуючи політичні обмеження, які містяться в контрактах Газпрому, високу ціну на російський газ та непевність у надійності його поставок, що вони могли нещодавно спостерігати. Прагнення диверсифікувати джерела постачання енергії для підвищення енергетичної безпеки – це пріоритет для будь-якої держави, незалежно від її ставлення до Росії», – йдеться у публікації EUvsDisinfo.

Також в аргументації Кремля особливий наголос робиться на звинуваченнях проти Данію у зловмисному намірі «просувати проєкт за будь-яку ціну». Включаючи блокування Північного потоку-2», яке, за версією дезінформаторів, не може мати іншого пояснення, ніж прояв «русофобії».

«Ігноруючи всі розумні аргументи, кремлівські видання вимальовують апокаліптичну картину, де Європа залишається без газу. Але, за їх версією, вихід є! Це, звичайно, дешевший і кращий російський газ від більш надійного російського постачальника, без якого, за твердженням пропагандистів, Європа не зможе вижити у будь-якому випадку…. Іронія полягає у тому, що Європа навіть за гіпотетичного сценарію може відчувати нестачу газу лише внаслідок поведінки Газпрому, який перебуває під державним контролем, та продовжує лякати європейців позбавленням ресурсів, якщо Європа не прийде до рішення швидко збільшити імпорт з Росії» – робить висновок EUvsDisinfo.

 

В Україні знизили прогноз на врожай зернових та олійних

Українська зернова асоціація знизила на поточний маркетинговий рік проноз врожаю зернових та олійних культур через зменшення посівних площ і теплу зиму.

Про це повідомляє пресслужба УЗА – Укрінформ.

“Українська зернова асоціація прогнозує в 2020/2021 маркетинговому році врожай зернових та олійних культур на рівні 92,6 млн тонн (оцінка валового збору врожаю в 2019/2020 МР – 98,3 млн т), експорт – 55,6 млн т (у 2019/2020 МР – 59,9 млн т)”, – йдеться у повідомленні.

У профільній асоціації зауважили, що незначне зниження прогнозу щодо врожаю зернових та олійних у 2020 році не змінює висхідного тренду останніх трьох років, коли Україна збирала врожай понад 90 млн тонн.

“Зниження прогнозу щодо валового збору врожаю зернових та олійних культур на 2020 рік пояснюється зменшенням посівів зернових та олійних культур (майже на 0,5 млн га у порівнянні з минулим роком до – 25 млн га) та теплою погодою цієї зими, яка збільшує ризик пошкодження врожаю зернових грибками та гризунами”, – наголосили в УЗА.

При цьому, аналітики асоціації очікують врожай пшениці в 2020/2021 маркетинговому році – 25,8 млн т (в 2019/2020 МР – 28,2 млн. тон), зниження врожаю ячменю до 7,96 млн т (у 2019/2020 МР – 9 млн т) та кукурудзи – до 34,3 млн т (у 2019/2020 МР – 35,2 млн т), а також прогнозується зниження врожаю соняшнику до 14,3 млн т (у 2019/2020 МР – 16,3 млн т) та незначне зменшення врожаю ріпаку – 3,15 млн т (у 2019/2020 МР – 3,31 млн т).

Українська зернова асоціація щомісячно уточнюватиме прогноз збору врожаю та експорту зернових та олійних культур.

 

Відновлення аграрного міністерства сприятиме земельній реформі – ІАЕ

Швидше відновлення профільного аграрного міністерства сприятиме підвищенню якості механізмів запровадження обігу сільськогосподарських земель та очікуваній результативності земельної реформи в цілому.

Про це директор Інституту аграрної економіки (ІАЕ) Юрій Лупенко заявив у коментарі Укрінформу.

“З урахуванням поточної ситуації, відновлення Мінагрополітики доцільно здійснити якнайшвидше. Очевидно, що відновлення профільного міністерства сприятиме підвищенню якості механізмів запровадження обігу сільськогосподарських земель та очікуваній результативності земельної реформи в цілому”, – сказав Лупенко.

Він зазначив, що відновлене міністерство аграрної політики зможе більше уваги звертати на цілком очевидні виклики запровадження обігу сільськогосподарських земель, оскільки саме йому доведеться розв’язувати проблем надмірної концентрації земель, зменшення зайнятості на селі, розвитку сільських територій тощо, які можуть загостритися у разі запровадження моделі вільного обігу землі.

“В Україні чомусь забули, що Міністерство аграрної політики України було утворене наприкінці 1999 року на базі Міністерства агропромислового комплексу України саме для забезпечення прискорення аграрної реформи. І весь період діяльності цього органу аж до його ліквідації у 2019 році здійснення аграрної і земельної реформи було серед його пріоритетів”, – нагадав науковець.

Він зауважив, що сільське господарство слід розглядати як комплексну сферу виробництва сільськогосподарської продукції, використання природних ресурсів, проживання та зайнятості людей. Саме тому практично в усіх країнах функціонує спеціалізоване міністерство, яке відповідальне за сільськогосподарський напрямок.

“І, що особливо важливо, спеціалізований орган виконавчої влади повинен буде враховувати інтереси усіх учасників сфери своєї відповідальності, включаючи селянські та фермерські господарства, потреби та інтереси яких, за нинішніх умов, підчас ігноруються”, – підкреслив керівник ІАЕ.

Втім, він попередив, що створення нового міністерства завжди потребує певного часу і може призвести до затримки ухвалення оперативних рішень. Тому відновлення аграрного міністерства може загальмувати процес запровадження обігу сільськогосподарських земель. Також, на його думку, можливим є збільшення адміністративних витрат на утримання апарату, однак їх можна уникнути, принаймні, мінімізувати.

Як повідомляв Укрінформ, 29 серпня 2019 року Верховна Рада України проголосувала за нову структуру Кабінету міністрів України. Міністром розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства було призначено Тимофія Милованова.

У вересні 2019 року Кабінет міністрів України ухвалив рішення про реорганізацію Міністерства аграрної політики та продовольства шляхом приєднання до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Як повідомлялося, 22 лютого Милованов заявляв про можливість відокремлення міністерства аграрної політики від Мінекономіки після завершення земельної реформи.

 

“Претензії за законослухняність”: Нафтогаз прокоментував позов від АМКУ

НАК “Нафтогаз України” не має права не виконувати постанов Кабінету міністрів, у тому числі щодо визначення цін на природний газ. Водночас споживачі, якщо їх не влаштовує ціна, не зобов’язані цей ресурс купувати.

Про це повідомляє пресслужба Нафтогазу у Facebook, відповідаючи на оприлюднені АМКУ підозри у зловживанні компанією монопольним становищем – Укрінформ.

“Нагадаємо також, що уряд зобов‘язав Нафтогаз продавати газ постачальникам газу для населення на умовах, визначених постановою про спецобов‘язки (ПСО). В цьому Кабмін спирався на статтю 11 Закону України «Про ринок природного газу». Нафтогаз не має права не виконувати вимоги уряду, прописані у постанові про ПСО”, – зазначили в компанії.

Там додали, що ціни на газ для населення визначалися безпосередньо Кабінетом міністрів України.

“Зокрема, ціна та умови постачання газу для цієї категорії споживачів з 1 листопада 2018 чітко встановлені постановою КМУ 867 від 19 жовтня 2018 року “, – роз’яснили в пресслужбі.

При цьому є ще один важливий момент: жоден покупець газу в Україні не зобов‘язаний купувати газ у Нафтогазу на цих умовах.

“На українському ринку газу існують сотні інших постачальників газу – з числа як імпортерів, так і приватних видобувників. Тобто: ми мусимо постачати на визначених урядом умовах. Однак ніхто не мусить на цих умовах купувати. І вибір є”, – підсумували в компанії.

Наразі у Нафтогазі не отримували офіційних повідомлень від АМКУ.

Антимонопольний комітет України сьогодні написав, що підозрює Нафтогаз у «зловживаннях при визначенні цін» на газ для потреб населення з 1 листопада 2018 року. Станом на зараз компанія не отримувала жодних офіційних повідомлень від АМКУ. Але, схоже, до нас є претензії за нашу законослухняність”, – вважають у компанії.

У НАК очікують на більш детальну інформацію від регулятора щодо розпочатого провадження і обіцяють всебічно сприяти встановленню істини.

Як повідомляв Укрінформ, 2 березня 2020 року стало відомо, що Антимонопольний комітет України розпочав розгляд справи проти НАК “Нафтогаз України” за ознаками зловживання монопольним становищем на ринках природного газу. Як пояснили у пресслужбі АМКУ, зловживання здійснювалося шляхом встановлення, починаючи з 1 листопада 2018 року, цін на природний газ для населення на рівні, який неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринках природного газу.

 

Антимонопольний комітет відкрив справу проти Нафтогазу

Антимонопольний комітет розпочав розгляд справи проти “Нафтогазу України” за ознаками зловживання монопольним становищем на ринках природного газу.

Про це повідомляє 2 березня пресслужба АМКУ – Укрінформ.

“Антимонопольний комітет України розпочав розгляд справи за ознаками вчинення приватним акціонерним товариством “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” порушення Закону України “Про захист економічної конкуренції” у вигляді зловживання монопольним становищем на ринках природного газу шляхом встановлення, починаючи з 1 листопада 2018 року, цін на природний газ на рівні, який неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції”, – йдеться у повідомленні.

За наявною в АМКУ інформацією, Нафтогаз встановлював для промислових споживачів ціни, які є вищими за ті, що склалися в умовах конкуренції, зокрема, за результатами електронних біржових торгів на Українській енергетичній біржі та на європейських хабах (Natural Gas Market, NCG – ринок натурального газу) за умовами доставки газу до кордону України.

У комітеті зазначають, що це свідчить про те, що з 1 листопада 2018 року Нафтогаз встановлював ціни на природний газ для населення на рівні, який неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринках природного газу.

В АМКУ нагадують, що, згідно з положенням Кабміну про Покладання спеціальних обов’язків, саме Нафтогаз продає природний газ постачальникам для потреб населення. При цьому компанія встановлює на цьому сегменті ринку ціни, які базуються на ціні для промисловості, запропонованій цією ж компанією.

Як повідомляв Укрінформ, з 1 жовтня 2015 року в Україні введено в дію Закон України “Про ринок природного газу”, яким передбачено, що постачання природного газу здійснюється за цінами, що вільно встановлюються між постачальником та споживачем, крім випадків, передбачених цим Законом. Так, з метою забезпечення загальносуспільних інтересів, на суб’єктів ринку природного газу у виключних випадках та на визначений строк можуть покладатися спеціальні обов’язки в обсязі та на умовах, визначених Кабінетом міністрів України.

Постанова Кабінету міністрів №485 від 5 червня 2019 року передбачала, що Нафтогаз, визначаючи ціну газу для виконання покладених спеціальних обов’язків (ПСО), аналізує 4 показники: ціну для комерційних споживачів за минулий місяць, дані МЕРТ щодо середньої митної вартості газу за минулий місяць, середньозважену ціну на Українській енергетичній біржі та ціну за урядовою постановою №867 від 19 жовтня 2018 року – компанія обирає з них найнижчу.

Мінекоенерго 28 січня 2020 року поінформувало, що урядом було прийняте рішення відмовитися від гарантованої ціни на газ (6600 гривень за тисячу кубометрів з ПДВ без транспортування) та внесено зміни до положення про покладання спеціальних обов’язків на ринку газу.

Відповідно до них, вартість газу визначатиметься щомісячно і залежатиме від щоденної середньоарифметичної ціни природного газу (Day-Ahead and Weekend) на нідерландському газовому хабі (ТТF) за період із 1 до 22 числа місяця. Потім до цієї середньомісячної ціни додається різниця (спред) між ціною на хабі TTF і ціною на кордоні України.

Відповідати за розрахунок ціни за цими принципами буде НАК “Нафтогаз України”, а КМУ та міжнародні партнери контролюватимуть відсутність маніпуляцій.

 

Понад 400 продуктів в меню: бойові частини ЗСУ перейшли на нову систему харчування

Усі бойові частини Збройних Сил України з 1 березня перейшли на нову систему харчування за каталогом, який містить понад 400 найменувань продуктів.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони – Укрінформ.

“З початку березня поточного року усі бойові частини Збройних Сил України перейшли на нову систему харчування за каталогом продуктів. В оновленому меню тепер є понад 400 найменувань продуктів, з яких можливо скласти щоденний раціон військових. Головна умова — не вийти по сумі за межі вартості добового комплекту, який під час аукціонів визначений в межах від 67 до 74 грн за один добовий комплект”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, наразі у військовослужбовців з’явилася можливість вибрати собі обіди, сніданки та вечері на власний смак і за сезоном. Відкриваючи каталог продуктів харчування, наданий постачальними компаніями-переможцями процедури публічних закупівель, командир військової частини може обирати продукти як у віртуальному супермаркеті.

В пресслужбі наголосили, що реформування застарілої системи харчування створило широкі можливості у забезпеченні щоденного меню військовослужбовців продуктами, звичайними у цивільному житті, але раніше недоступними людям у військовій формі. Тепер за результатами регулярного моніторингу прослідковується позитивне сприйняття військовослужбовців запровадженої системи харчування. Водночас, розпочато експеримент із малими гарнізонами, які безпосередньо не задіяні в операції ООС, для приведення якості харчування до рівня бойових підрозділів.

 

Рабінович очолив рейтинг прогульників Ради за пів року — ОПОРА

Народні депутати від фракцій “Опозиційна платформа — За життя”, “Батьківщина” та “Слуга народу” пропустили найбільшу кількість голосувань за пів року роботи Верховної Ради ІХ скликання.

Про це повідомляє Громадянська мережа ОПОРА – Укрінформ.

“За пів року роботи Верховної Ради 9 скликання найбільшу кількість голосувань пропустили депутати від фракцій “Опозиційна платформа — За життя”, ВО “Батьківщина”, “Слуга народу” та позафракційні. Так, найбільше голосувань пропустив Вадим Рабінович з “Опозиційної платформи — За життя” (74%). На другому та третьому місцях також його колеги по фракції Вадим Столар (68,9%) та Денис Ісаєнко (61,8%)”, – йдеться у повідомленні.

За даними ОПОРИ, у списку “прогульників” також опинилися Олександр Дубінський (“Слуга народу”), Анжеліка Лабунська (“Батьківщина”), Юлія Тимошенко (“Батьківщина”), Любов Шпак (“Слуга народу”), Віталій Данілов (“Батьківщина”), Ігор Кісільов (ОПЗЖ), Олег Волошин (ОПЗЖ), Дмитро Шенцев (позафракційний) і Юрій Солод (ОПЗЖ).

В ОПОРІ відзначають, що відповідно до ухвалених у жовтні змін до законодавства, відвідуваність народними депутатами пленарних засідань вимірюється участю їх у голосуваннях.

“Тобто, якщо депутат не голосує, то він не присутній на засіданнях. Таким чином Верховна Рада відмовилася від письмової реєстрації депутатів. До тих обранців, які не будуть брати участь у голосуваннях, тепер будуть застосовуватися фінансові санкції. Така процедура діє щодо тих депутатів, які пропустили більше 30% голосувань у парламенті”, – зазначають у ОПОРІ.

Як повідомляють у громадянській мережі, за перші пів року роботи парламенту відбулося 1 мільйон 163 тисяч 115 натискань на кнопку. У 40,7% випадків депутати голосували “за”, у 27,9% — “утримувалися”, у 5,1% — “проти”. У 15,5% випадків депутати не голосували, у 10,8% були відсутні.

За даними ОПОРИ, найбільше “за” голосують народні депутати “Слуги народу” (44%), на другому місці — “Батьківщина” (43%), на третьому — група “Довіра” (38,6%). Найменше кнопку “за” натискають у партіях “Голос” (31,4%) та “ОПЗЖ” (32,8%).

Найбільше “проти” голосують “Голос” (7,3%) та “Слуга народу” (6,7%). Найменше “проти” голосують у депутатській групі “За майбутнє” (0,5%) та групі “Довіра” (0,6%).

Найбільше утримуються при голосуваннях “Голос” (37,2%) та “Слуга народу” (33%). Найменше при голосуваннях утримуються депутати “ОПЗЖ” (12,9%).

 

Вступна кампанія 2020: назвали непопулярні предмети ЗНО

Найменше абітурієнтів під час реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання обрали фізику та хімію.

Про це на брифінгу сказав в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Валерій Бойко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Розподіл уподобань є для нас очікуваним – українська мова та література (164 937 зареєстрованих) є обов’язковими… Очікувано переважає історія України над математикою серед обов’язкових двох предметів на вибір – 117 тисяч проти 86 тисяч з математики. Топовими залишаються такі предмети як географія (60 060), англійська мова (54 530), біологія (50 931). Серед уподобань наших абітурієнтів, на превеликий жаль, з року в рік ми спостерігаємо картину, що “пасуть задніх” фізика (13 242) та хімія (6451)”, – сказав Бойко.

За даними УЦОЯО, станом на 2 березня, на складання ЗНО з німецької мови зареєструвалося 895 осіб, французької мови — 199, іспанської мови — 73.

Всього з очікуваних 347 тис. осіб станом на 2 березня зареєструвалися на ЗНО 167 522 особи.

Реєстрація триватиме до 24 березня.

Також Бойко повідомив, що в період з 3 лютого до 24 березня у громадян є можливість зареєструватися на додаткову сесію ЗНО, якщо вони не мають можливості пройти його в основну сесію.

Окрім цього, з 4 по 18 травня триватиме додатковий період реєстрації на ЗНО для осіб, які за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах; брали або беруть участь в антитерористичній операції, або проживають на тимчасово окупованих територіях та не змогли зареєструватися в основний період.

Основна сесія ЗНО розпочинається оцінюванням з математики — 21 травня, українська мова та література – 26 травня, фізика — 28 травня, іспанська, німецька, французька мови — 1 червня, англійська мова — 2 червня, історія України — 4 червня, біологія — 9 червня, географія — 11 червня, хімія — 15 червня.

Оголошення результатів з математики та фізики — до 12 червня, з української мови та літератури, історії України та іноземних мов — до 20 червня, з біології, хімії та географії — до 24 червня.

 

Три найпопулярніші предмети на пробне ЗНО-2020

На пробне зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) зареєструвалися 218 662 особи.

Загальна кількість тестувань, які проходитимуть зареєстровані учасники пробного ЗНО, – 362 160, повідомляє Український центр оцінювання якості освіти – Укрінформ.

“2020 року для участі в пробному ЗНО зареєструвалися 218 662 особи. Більшість осіб (143 498) виявили бажання проходити пробне тестування з двох навчальних предметів…Загальна кількість тестувань, які проходитимуть зареєстровані учасники пробного ЗНО, – 362 160″, – йдеться у повідомленні.

Традиційно найбільше тестувань замовлено з української мови і літератури – 189 928, математики – 62 388, історії України – 37 860 та англійської мови – 45 844.

Пробне ЗНО з української мови й літератури відбудеться 21 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 28 березня.

Запрошення-перепустки, у яких зазначено адреси пунктів пробного тестування, з 2 березня буде розміщено в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Минулого року взяти участь у пробному ЗНО вирішили 191 314 осіб.

 

Уряд погодив кандидатуру керівника Запорізького титано-магнієвого комбінату

Кабмін погодив кандидатуру виконуючого обов’язки директора “ЗТМК”.

Відповідне розпорядження за підписом Прем’єр-міністра Олексія Гончарука оприлюднено на Урядовому порталі – Укрінформ.

“Погодитися з пропозицією Фонду державного майна щодо призначення Лубеннікова Сергія Вікторовича виконуючим обов’язки директора товариства з обмеженою відповідальністю Запорізький титано-магнієвий комбінат”, – йдеться у розпорядженні #165-р.

Як повідомлялося, до цього директором підприємства був Володимир Сивак. Детективи НАБУ підозрювали у розтраті коштів підприємства в сумі 492 млн гривень.

29 травня 2019 року Заводському районному суді Запоріжжя оголосили виправдувальний вирок Сиваку.

У грудні 2018 року Титано-магнієвий комбінат, який належав олігарху Дмитру Фірташу, через суд повернули державі. У березні 2019 року Касаційний господарський суд у складі Верховного суду завернув на друге коло справу про повернення заводу.

 

США “перекинули” санкції за кібератаки з Росії на Китай

Офіс контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) запровадив санкції проти двох громадян Китаю та одночасно скасував обмеження проти ряду російських компаній через їхню діяльність, пов’язану з підтримкою режиму КНДР.

Про це йдеться в повідомленні американського Мінфіну, поширеному в понеділок – Укрінформ.

“OFAC запровадив сьогодні санкції проти двох громадян Китаю, причетних до відмивання викраденої криптовалюти внаслідок кіберзламу в 2018 році біржі криптовалют”, – наголосили у відомстві.

При цьому підкреслюється, що ці особи сприяли матеріальній, фінансовій і технологічній підтримці та здійснювали кіберзлочинну діяльність на користь режиму Північної Кореї. Їхня активність пов’язується з організацією Lazarus Group, яка вже перебуває під санкціями щодо незаконної підтримки режиму у Пхеньяні.

“Північнокорейський режим продовжує свою широку кампанію масштабних кібератак на фінансові установи з метою викрадення коштів”, – заявив у цьому зв’язку міністр фінансів США Стівен Мнучин.

Він підкреслив, що Сполучені Штати продовжать захищати глобальну фінансову систему шляхом притягнення до відповідальності тих, хто допомагає Північній Кореї здійснювати злочини у кіберсфері.

Водночас OFAC виключив дві російські компанії та їхні сателіти із санкційного списку, до якого вони були внесені у червні 2017 року через незаконні операції з перевезення нафти до КНДР. Як вказали у фінансовому відомстві США, йдеться про компанії АТ “Незалежна нафтогазова компанія” та її дочірні підприємства, а також АТ “Приморнафтопродукт”. Загалом у списку скасування санкцій вказано сім юридичних осіб з РФ.

“Американські санкції не мають бути постійними – вони покликані добитися позитивної зміни поведінки”, – заявили у фінансовому відомстві США.

 

Марафон проти Сороса на ZIK є провокацією — медіаорганізації

Телемарафон “Тхне Соросом” 28 лютого на “ZIK”, під час якого обговорювалася діяльність Джорджа Сороса та його “вплив” на український уряд, парламент, прокуратуру, громадські організації, містив “відверто маніпулятивні, неправдиві відомості”.

Про це йдеться в заяві медійних організацій, оприлюдненій на сайті Комісії з журналістської етики – Укрінформ.

“Коаліція громадських медійних організацій у складі “Комісія журналістської етики”, “Платформа прав людини”, “Український інститут медіа та комунікації”, “StopFake”, “Жінки в медіа” та медійні організації вважають зазначену програму зловживанням свободою слова, яка несе руйнівні наслідки для українського суспільства та України як держави”, – наголошується в документі.

Як зазначається, зміст програми, склад експертів та учасників демонструє наявність спеціальної мети редакторів та журналістів “ZIK” або його власників. І ця мета, згідно з міжнародними й вітчизняними стандартами, – дискредитація особи та дезінформація і введення суспільства в оману.

Міжнародна декларація принципів поведінки журналістів та Кодекс етики українського журналіста проголошують, що журналісти (у цьому випадку телеканалу “ZIK”) зобов’язані подавати інформацію, посилаючись на факти, походження яких вони точно знають, а самі факти, судження та припущення мають бути чітко відокремлені одне від одного. Журналісти зобов’язані уникати неповноти або неточностей чи викривлень інформації, які могли б завдати моральної шкоди честі та гідності людини, неприпустимі з боку журналістів недостовірні повідомлення.

Автори заяви підкреслюють, що під час телемарафону телеканал “ZIK” фактично здійснював: дискредитацію міжнародних грантових організацій, які зробили величезний внесок в підтримку України на шляху її реформ та євроінтеграції; дискредитацію громадського сектору, який активно залучений в реформи та має прогресивну візію розвитку України; дискредитацію журналістики як професії, зокрема роботу журналістів-розслідувачів, та порушення стандартів достовірності, об’єктивності інформації, балансу думок та журналістської етики; дискредитацію ключових державних інститутів, як інститут прем’єр-міністра, інститут генпрокурора, а також українського парламенту; дискредитацію низки ключових реформ в системі охорони здоров’я, освіти, системи антикорупційних органів тощо через підрив довіри до інституцій та людей, які впроваджують ці реформи.

“Ми вважаємо цей ефір провокацією, спрямованою на розхитування ситуації в країні та поглиблення розколу в суспільстві між різним групами населення. Він не має нічого спільного із журналістикою, виконаний в дусі найгірших російських пропагандистських практик і дискредитує журналістську професію як таку. Крім того, насаджування в суспільстві різко негативних кліше на кшталт “соросята” має ознаки дегуманізації і може призвести до непередбачуваних наслідків”, – наголошують вони.

Також зазначається, що програма на “ZIK” порушує не тільки професійні та етичні стандарти діяльності журналістів і медіа, а й вимоги чинного законодавства. Зокрема, в частині обов’язку телерадіоорганізацій поширювати об’єктивну інформацію, не застосовувати мову ворожнечі та не завдавати шкоди честі, гідності та діловій репутації осіб. Тож автори закликають Національну раду з питань телебачення і радіомовлення та правоохоронні органи дати оцінку діям телеканалу та його посадовим особам з підготовки та поширення телемарафону.

 

До проєкту “Озеленення України” долучилися 10 тисяч волонтерів

Близько 100 освітніх закладів та понад 10 тисяч волонтерів вже приєдналися до проєкту “Озеленення України”, в рамках якого в Україні 21 березня буде висаджено мільйон дерев.

Про це Укрінформу повідомили в CEO Club Ukraine, який є ініціатором та одним із співорганізаторів проєкту.

“Надзвичайно приємно, що молодь в Україні прагне змінювати свою країну на краще, зокрема проявляє високу екосвідомість. В усіх регіонах навчальні заклади підтримують ініціативу висадити більше мільйона дерев за один весняний день, молоді люди реєструються як волонтери, віддаючи свій час та сили проєкту”, – сказав ініціатор проєкту, президент СЕО Club Ukraine Сергій Гайдайчук.

За його словами, за допомогою цього флешмобу організатори акції хочуть не просто привернути увагу до проблеми вирубки лісів, а й показати, що завжди є альтернатива знищенню, і кожному під силу реалізувати цю альтернативу. “Ми створимо колективну історію успіху, і вона дозволить сформувати у світі образ України як успішної та сильної країни”, – наголосив Гайдайчук.

Всеукраїнський проєкт “Озеленення України” стартував 27 січня. Його організатори – Національний проєкт “Книга рекордів України” та діловий клуб лідерів українського бізнесу CEO Club Ukraine. Планується, що в один день, 21 березня, по всій країні буде висаджено від мільйона дерев. Восени, за ініціативою України, проєкт перейде на глобальний рівень, і в один день у кожній зі 100 країн у світі буде висаджено щонайменше від одного мільйона дерев.

На сайті проєкту можна долучитися до цієї ініціативи в ролі волонтера чи партнера.

 

Весняний призов: у Міноборони відкрили “гарячу” лінію

В Міноборони відкрили телефонну «гарячу» лінію з питань організації та проведення призовної кампанії «Весна — 2020», яка працюватиме з понеділка до суботи протягом квітня-червня 2020 року.

Про це повідомляє пресслужба оборонного відомства – Укрінформ.

«Сьогодні, 2 березня, з метою донесення актуальної інформації та надання фахових роз’яснень громадянам України з питань організації та проведення призовної кампанії «Весна — 2020» в режимі «онлайн», на базі Саll-центру Міноборони відкрито спеціальну телефонну «гарячу» лінію. На запитання громадян та призовників упродовж березня — червня 2020 року відповідатимуть фахівці Збройних Сил України», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, «гаряча» лінія працюватиме з понеділка по п’ятницю, з 09.00 до 18.00, а також щосуботи з 09.00 до 15.00, за номером: 0-800-50-04-42.

Окрему спеціалізовану телефонну лінію стосовно призовної кампанії в Україні створено вперше. Її метою є організація роз’яснювальної роботи та інформування громадян про актуальні питання весняної призовної кампанії, яка триватиме в Україні у період з 01 квітня по 30 червня 2020 року.

Усі питання, що надходитимуть від громадян будуть опрацьовуватися фахівцями ЗС України, а також Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (військовими комісаріатами).

Як повідомлялося, Призов громадян України на строкову військову службу проводитиметься на виконання Указу Президента України від 16 січня 2020 року № 13/2020 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році». Зазначеним Указом врегульовано норму статті 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», якою визначено призовний вік громадян України від 18 до 27 років.

Водночас, враховуючи, що відповідно до статті 16 Закону прийняття рішення про призов громадян на строкову військову службу, звільнення або надання відстрочки від призову на строкову військову службу покладається виключно на відповідні призовні комісії, Міністерство оборони України направило листа Головам обласних та Київської міської призовних комісій стосовно рекомендацій розглядати питання надання відстрочки від призову на строкову військову службу придатним за станом здоров’я громадянам України віком 18-19 років, відповідно до частини п’ятнадцятої статті 17 Закону. У разі бажання громадян зазначеної категорії проходити строкову військову службу, здійснювати призов у встановленому порядку за їх письмовою згодою.

Військовослужбовці строкової військової служби не залучатимуться до виконання завдань в районні проведення операції Об’єднаних сил.

 

Довибори у Раду: дільничні комісії не можуть отримати печатки та списки

В одномандатному окрузі №179, де пройдуть за два тижні мають пройти довибори, дільничні комісії не можуть отримати печатки та попередні списки виборців.

Про це йшлося на зустрічі голови окружної виборчої комісії Олександра Чорного та мера Лозової Сергія Зеленського, повідомляє сайт Лозівської міськради – Укрінформ.

«Міський голова висловив стурбованість з приводу проблемних питань, що виникли у дільничних виборчих комісій. Через не набуття повноважень вони не можуть отримати печатки та попередні списки виборців з Відділу ведення Державного реєстру виборців», – йдеться у повідомленні.

Мер Лозової просить терміново вирішити це питання, аби не допустити соціальної напруги й порушень закону на проміжних виборах народного депутата на території Лозівської міської ОТГ.

Як повідомляв Укрінформ, Центральна виборча комісія зареєструвала 40 кандидатів в народні депутати на проміжних виборах в одномандатному виборчому окрузі № 179 у Харківській області, призначених на 15 березня. Згодом один кандидат заявив, що змінив намір і не висуватиметься.

За даними КВУ, кожен четвертий із зареєстрованих кандидатів представляє так звані мертві партії, щодо яких Міністерство юстиції подало судовий позов для скасування їх реєстрації. Також на окрузі зареєстровані кандидати з однаковими прізвищами.

23 лютого на окрузі зафіксували так звану чорну агітацію: фейкові листівки, що дискредитують одного з кандидатів, з підробленими вихідними даними розповсюджували у Краснограді, Кегичівці, інших населених пунктах.

27 лютого Комітет виборців України заявив, що на окрузі існує ризик зриву голосування чи підрахунку голосів через раптові та суттєві зміни в складі окружної комісії – голови та члена комісії від політичної партії «Слуга народу», а також замінено чотирьох членів комісії, включених до складу ОВК за поданням голови ЦВК.

На окрузі №179 на позачергових виборах 21 липня 2019 року переміг кандидат від «Слуги народу» Олексій Кучер. У листопаді 2019 року Президент Володимир Зеленський призначив Кучера головою Харківської ОДА.

Округ охоплює Лозівський, Красноградський, Кегичівський, Зачепилівський, Сахновщинський райони Харківщини.

 

Вибори в Ізраїлі: екзит-поли віддають перемогу партії Нетаньягу

Не третіх за останній рік парламентських виборах в Ізраїлі найбільше голосів виборців, за даними екзит-полів, здобула партія прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньягу.

Про це повідомляє DW з посиланнями на дані трьох екзит-полів – Укрінформ.

“На проведених у понеділок, 2 березня, виборах до Кнесету Ізраїлю незначну перемогу здобуває партія “Лікуд” прем’єра країни Біньяміна Нетаньягу. Згідно з оприлюдненими після закриття останніх виборчих дільниць прогнозами, політична сила Нетаньяху матиме від 36 до 37 місць у Кнесеті”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що загалом блок правих сил, до складу якого входять “Лікуд”, здобуде 60 мандатів (загалом у Кнесеті – 120 місць).

Головний суперник “Лікуду” – опозиційна партія “Кахоль-Лаван” ексначальника генштабу Бені Ганца – може отримати від 32 до 33 депутатських мандатів. За прогнозами, лівоцентристський блок, до якого належить ця політсила, набирає від 52 до 54 мандатів.

Партія “Наш дім Ізраїль” на чолі з Авігдором Ліберманом отримує від шести до восьми місць.

За даними виборчої комісії Ізраїлю, участь у голосуванні взяли 56,3% виборців, що на 2,6% більше, ніж на попередніх парламентських виборах у вересні минулого року.

“По суті, нинішній результат підтвердив побоювання багатьох експертів та оглядачів щодо повторення патової ситуації на цих виборах, коли жодна з провідних політичних сил не зможе сформувати уряд”, – пише DW.

Тепер президент Ізраїлю Реувен Рівлін має визначити, хто отримає мандат на формування уряду. Зазвичай це – лідер політичної сили, яка набрала найбільше голосів. Він матиме чотири тижні для формування коаліції.

 

В Ізраїлі – треті за рік парламентські вибори

В Ізраїлі в понеділок, 2 березня, проходять парламентські вибори – вже треті за останні 12 місяців.

Про це повідомляє DW – Укрінформ.

“Близько 6,5 млн виборців мають обрати 120 депутатів кнесету 23-го скликання. По всій країні відкрито близько 10 тисяч виборчих дільниць. У цілому ряді міст встановлено “виборчі намети”, що особливо охороняються, для ізраїльтян, які через епідемію коронавірусу перебувають під домашнім карантином”, – наголошується в повідомленні.

В Ізраїлі вже близько року не вдається створити стабільний уряд. Спроби сформувати кабінет після виборів у квітні і вересні 2019 року закінчилися провалом через патову розстановку сил між лівоцентристським і праворелігійним табором. Жодному з них не вдалося отримати більшості в кнесеті.

Згідно з опитуваннями, нинішні вибори теж можуть дати невизначені результати, оскільки партія “Лікуд” на чолі з правоконсервативним прем’єр-міністром Біньяміном Нетаньягу й опозиційний лівоцентристський блок “Кахоль-Лаван”, очолюваний колишнім начальником генштабу збройних сил Ізраїлю Бені Ганцем, користуються приблизно однаковою підтримкою виборців.

Після виборів президент Ізраїлю Реувен Ривлін вирішить, кому доручити формування нового уряду. Зазвичай таке доручення отримує лідер найбільшої політичної сили. Він матиме чотири тижні для створення нового кабінету. При потребі цей термін можуть продовжити ще на два тижні.

 

КСУ у вівторок розгляне законність люстрації

УНН. Конституційний Суд України у вівторок, 3 березня, продовжить розгляд справи щодо конституційності положень закону “Про очищення влади”, який забороняє високопоставленим чиновникам часів експрезидента Віктора Януковича займати посади в органах державної влади протягом 5 або 10 років. Про це УНН повідомляє з посиланням на проект порядку денного КСУ.

“3 березня 2020 року, вівторок. Початок о 10:00. Продовження розгляду справи за конституційними поданнями Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України “Про очищення влади”, 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п’ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень цього закону, Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини третьої статті 1, пунктів 7, 8, 9 частини першої, пункту 4 частини другої статті 3, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень цього закону, Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини третьої статті 4 цього закону (закрита частина пленарного засідання)”, – йдеться у порядку денному пленарних засідань Великої палати Конституційного Суду України.

Додамо, розгляд цього питання відбудеться напередодні позачергового засідання Верховної Ради, де, як очікується, розглянуть питання Кабінету міністрів.

До цього низка ЗМІ із посиланням на непідтверджені джерела в українському уряді повідомили, що Президент Зеленський розглядає кандидатуру колишнього віце-прем’єра Сергія Тігіпка на посаду прем’єр-міністра. Зеленський згодом і сам підтвердив, що мав зустріч з Тігіпком. Сергій Тігіпко двічі був віце-прем’єром (в уряді Павла Лазаренка в 1997-1999 роках та в уряді Миколи Азарова в 2010-2012).

Закон про люстрацію набув чинності 16 жовтня 2014 року і забороняє високопоставленим чиновникам часів експрезидента Віктора Януковича займати посади в органах державної влади протягом 5 або 10 років.

 

ТОП-10 успішних українських вчених-жінок. Інфографіка

За даними Інституту статистики ЮНЕСКО, лише 28% науковців у світі – жінки, в Україні серед науковців – 45% жінок. Наша країна займає 12 місце за кількістю жінок-вчених в рейтингу серед 41 країни світу.

У 2018 році була запроваджена українська премія, яка є частиною глобальної Програми L’ORÉAL-ЮНЕСКО “Для жінок у науці”. Вона створена для молодих жінок, які професійно займаються науковими дослідженнями у галузі STEM (наука, технології, інжиніринг, математика) та заохочення їх до розвитку української науки – Укрінформ.

Українки успішно працюють у різних галузях наук. Найбільше жінок-науковців у галузі суспільних (65,8%), медичних (65,2%), гуманітарних (60,3%) наук. У галузі технічних наук їх всього – 34,1%.

Укрінформ пропонує вам ТОП-10 успішних українських вчених-жінок, серед яких є вже давно відомі своїми досягненнями, так і ті, що тільки з’явилися на науковому небосхилі.

Ніна Вірченко – відома вчена у галузі математики, доктор фізико-математичних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України, заслужений працівник освіти України. Член Австралійського, Американського, Бельгійського, Единбурзького, Лондонського математичних товариств. Соросівський професор (1997). Голова науково-методичної ради Всеукраїнського товариства політв’язнів та репресованих.

Елла Лібанова – науковець у галузі соціоекономіки, демографії та економіки праці, академік Національної академії наук України, доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України, академік-секретар Відділення економіки НАН України, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України.

Нана Войтенко – українська вчена-нейрофізіолог, доктор біологічних наук, професор, завідувач відділу сенсорної сигналізації Інституту фізіології імені О. О. Богомольця НАН України. Член Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій при Кабінеті Міністрів України.

Ольга Броварець – український біофізик, доктор фізико-математичних наук, провідний науковий співробітник відділу молекулярної та квантової біофізики Інституту молекулярної біології і генетики НАН України. Лауреат численних премій, авторка понад 60 наукових праць, опублікованих переважно у провідних міжнародних виданнях.

Марина В’язовська – українська вчена, доктор природничих наук, у 2016 році отримала одну з найпрестижніших математичних нагород світу – “Премію Салема”. Комісія присудила їй цю нагороду за відкриття світового рівня – щодо найщільнішого пакування куль у 8- та 24-вимірних просторах з використанням методів модульних форм. Над розв’язанням цієї задачі вчені працювали кілька століть.

Галина Клим – доктор технічних наук, професор, професор кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології, Національного університету “Львівська політехніка”, автор понад 280 наукових праць, переможець численних конкурсів.

Марія Байляк – кандидат біологічних наук, доцент кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. Науковець вивчає біохімію і досліджує вплив різних рослин, речовин на процеси старіння.

Валерія Трусова – доктор фізико-математичних наук за спеціальністю біофізика, доцент, завідувач кафедри ядерної та медичної фізики фізико-технічного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна. Автор понад сотні публікацій у провідних наукових журналах, що входять до бази Scopus, патентів, монографій та науково-методичних посібників для здобувачів вищої освіти в області медичної та біологічної фізики.

Оксана Крупка – хімік, кандидат хімічних наук, Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Сфера наукової діяльності: дослідження й розвиток полімерних сполук, що мають нелінійно-оптичні властивості для потенційного використання в оптоелектроніці та фототехнологіях. Автор 23 наукових праць, у тому числі 1 патенту України та 1 європейського патенту.

Катерина Терлецька – доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник відділу математичного моделювання морських і річкових систем Інституту проблем математичних машин і систем НАН України, переможець кількох конкурсів Проектів науково-дослідних робіт молодих учених НАН України.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 2 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 563

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua