Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 18.03.2020

Інформдень: 18.03.2020

Окупанти 15 разів обстріляли позиції ЗСУ, поранені троє українських бійців

18 березня збройні формування РФ 15 разів порушили режим припинення вогню.

Про це повідомляє пресцентр штабу ООС – Укрінформ.

“Противник обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм та 82 мм, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї”, – йдеться у повідомленні.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” було зафіксовано 6 обстрілів, а саме:

двічі поруч із Пісками – з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів;

поблизу Павлополя – з 82-мм мінометів – 23 міни;

неподалік Мар’їнки – зі станкового протитанкового гранатомету – 6 пострілів;

в районі населеного пункту Красногорівка – зі станкового протитанкового гранатомету та великокаліберних кулеметів;

поруч із Водяним – з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів.

Дев’ять обстрілів було здійснено у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ”, а саме:

тричі поруч з Кримським – з мінометів калібру 120 мм – 20 мін, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

в районі населеного пункту Зайцеве – з мінометів калібру 82 мм – 3 міни, зі станкового протитанкового гранатомету, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї;

поблизу Щастя – з 82-мм мінометів – 2 міни;

неподалік Новотошківського – з мінометів калібру 120 мм – 12 мін;

поруч із Південним – зі станкового протитанкового гранатомету – 2 постріли;

поблизу населеного пункту Хутір Вільний – з гранатометів різних систем;

неподалік Новолуганського – з мінометів калібру 82 мм – 3 міни, з гранатометів різних систем та стрілецької зброї.

Окрім цього, противник двічі здійснив обстріл ділянки розведення №3 Богданівка-Петрівське – з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів. Українські захисники вогонь у відповідь не відкривали, дотримуючись режиму тиші.

Вчора, 18 березня, внаслідок ворожих обстрілів три військовослужбовця Об’єднаних сил отримали бойове ураження.

З початком цієї доби російські окупаційні війська двічі обстріляли українські позиції.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” було зафіксовано обстріл поблизу населеного пункту Красногорівка – з мінометів калібру 120 мм – 6 мін та станкового протитанкового гранатомету.

Один обстріл був здійснений у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” поблизу населеного пункту Новолуганське – з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

За поточну добу втрат немає.

 

Зеленський нагородив орденами й медалями 28 бійців, дев’ятьох — посмертно

Президент Володимир Зеленський відзначив 28 військовослужбовців державними нагородами.

Відповідний указ №93/2020 опублікований на сайті глави держави – Укрінформ.

Як зазначається у документі, нагороди присвоєно “за самовіддане служіння Українському народові, особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України”.

Президент відзначив бійців орденами Богдана Хмельницького, “За мужність” та медалями “За військову службу Україні” й “Захиснику Вітчизни”.

Усього нагороди отримали 28 військовослужбовців, дев’ятеро з них – посмертно.

 

Зеленський відзначив державними нагородами вчителів

Президент Володимир Зеленський нагородив орденами та присвоїв почесні звання вчителям.

Відповідний указ №96/2020 опублікований на сайті глави держави – Укрінформ.

Як зазначається у документі, нагороди присвоєно “за вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти, багаторічну плідну педагогічну діяльність, високий професіоналізм, підготовку призерів всеукраїнських та міжнародних учнівських олімпіад”.

Президент, зокрема, нагородив орденами “За заслуги” й княгині Ольги п’ятьох вчителів.

Крім того, чотирьом педагогам глава держави присвоїв почесні звання “Народний вчитель України” та “Заслужений вчитель України”.

 

Україна звернулася до генсека ООН через вояж Путіна в окупований Крим18.03.2020 18:56

Україна звернулася до генерального секретаря ООН та держав-членів Організації із закликом засудити самовільний візит президента РФ Володимира Путіна до українського Криму.

Про це візит в ексклюзивному коментарі Укрінформу повідомив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

“Візит Путіна в тимчасово окупований Крим, який не був узгоджений із українською владою, є грубим порушенням суверенітету й територіальної цілісності України, статуту ООН та резолюцій Генеральної асамблеї”, – зауважив український дипломат.

Він підкреслив, що Кремлю не вдасться змінити закріплений Конституцією України статус Криму, який був визнаний міжнародною спільнотою, і цьому не допоможуть ні поїздки туди російського керівництва, ні будівництво так званого “кримського мосту” з території РФ на окупований півострів, ні інші спроби РФ.

“Ми закликали генерального секретаря ООН й держави-члени Організації засудити цей незаконний візит”, – наголосив Кислиця.

Постпред України також звернув увагу, що відповідно до IV Женевської конвенції, Російська Федерація як держава-окупант повинна підтримувати для населення, яке проживає на окупованій нею території, належні рівень гігієни та стандарти охорони здоров’я, а також забезпечувати їх їжею та медичним захистом.

“Очікуємо, що російська влада поінформує Україну та міжнародне співтовариство про заходи, які вона вживає для захисту кримчан від пандемії коронавірусу Covid-19”, – підкреслив глава Постійного представництва України при ООН.

Як повідомляв Укрінформ, МЗС України висловило рішучий протест у зв’язку із черговим неузгодженим з Україною візитом президента Росії Володимира Путіна до анексованого Криму та розцінило цю поїздку як грубе порушення суверенітету України.

 

МЗС висловило протест через вояж Путіна в Крим і передало Росії ноту

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із черговим неузгодженим з Україною візитом президента Росії Володимира Путіна до незаконно анексованого Криму та розцінює цю поїздку як грубе порушення суверенітету України.

Про це ідеться в заяві, опублікованій на сайті МЗС – Укрінформ.

“Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із черговим неузгодженим з Україною візитом президента Російської Федерації В.Путіна до тимчасово окупованої Російською Федерацією території України – Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, який розпочався 18 березня 2020 року”, – ідеться в заяві.

Зазначається, що Україна вважає цей візит, як і усі попередні неузгоджені з українською стороною поїздки російських посадовців до тимчасово окупованих Криму та Севастополя, грубим порушенням Росією державного суверенітету і територіальної цілісності України, цинічним і демонстративним нехтуванням російською стороною загальновизнаними принципами та нормами міжнародного права, у тому числі Статутом ООН, резолюціями Генеральної Асамблеї ООН, зобов’язаннями РФ за двосторонніми та багатосторонніми договорами, сторонами яких є Україна та Російська Федерація.

“Крим і Севастополь є і надалі залишатимуться невід’ємною частиною суверенної території України. Жодні поїздки російських посадовців на окупований півострів, як і незаконне будівництво так званого Кримського мосту, не є ознаками зміни статусу цих українських адміністративних одиниць, закріпленого у Конституції України та визнаного міжнародним співтовариством”, – наголосили в МЗС.

У зв’язку з нинішнім візитом Путіна до Криму і Севастополя російському зовнішньополітичному відомству українським МЗС передано ноту протесту.

Як повідомлялося, президент Росії Володимир Путін 18 березня незаконно відвідав окупований Крим.

 

 

Путін визнав українців носіями російської мови та спростив надання громадянства

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, який визнає українців і білорусів носіями російської мови.

Про підписання закону повідомляє офіційний сайт президента Росії – Укрінформ.

Відтак громадяни України та Білорусі, які вільно володіють російською, звільняються від складання спеціального іспиту на знання мови, який потрібен для отримання російського громадянства.

Порядок подачі українцями та білорусами заяв на визнання носіями російської мови визначатиме Міністерство внутрішніх справ Росії. Воно ж отримає повноваження за узгодженням з Міносвіти визначати єдиний критерій для визнання іноземців носіями російської мови.

Відповідний законопроєкт вже пройшов розгляд у двох палатах російського парламенту. Держдума ухвалила його 5 березня, а 11 березня – підтримала Рада Федерації.

Нагадаємо: зараз іноземні громадяни та особи без громадянства можуть бути визнані носіями російської мови за результатами співбесіди, яку проводить профільна комісія. Такий статус дає право отримати громадянство РФ за спрощеною процедурою.

 

Росія застосовує у Криму ті ж важелі тиску, як у Чечні та Дагестані — Чубаров

РФ заарештовують у Криму всіх, хто виступає проти анексії, застосовує ті ж важелі тиску, що використовуються в Чечні, Дагестані та Інгушетії, та виживає кримських татар з півострова.

Про це сказав в коментарі агентству «Анадолу» глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров – Укрінформ.

“Влада Росії заарештовує у Криму всіх, хто виступає проти анексії. Заарештованих кримських татар звинувачують у тероризмі. Росія застосовує у Криму ті ж важелі тиску, що використовуються в Чечні, Дагестані та Інгушетії. Подібна ситуація мала місце і в СРСР”, – сказав глава Меджлісу.

Чубаров привернув увагу до спроб російської влади змінити етнічну мапу Криму шляхом розміщення на півострові російських громадян.

“Кримських татар виживають з півострова. Замість них в Криму розміщують етнічних росіян. За даними ООН на 2019 рік, Росія переселила в Крим 140 тисяч жителів регіонів РФ. Експерти вважають, що ця цифра в рази більше. Те, з чим стикається населення Криму, можна назвати лише злочином”, – констатував він.

За словами Чубарова, після захоплення Росією Криму ситуація на півострові змінилася

“Жителі півострова позбавлені елементарних прав, у тому числі права на свободу вираження та зборів. За останні шість років у Криму не пройшло жодного мітингу”, – сказав він.

Як відомо, 16 березня, в річницю проведення незаконного референдуму в Криму, Туреччина в черговий раз заявила про незмінність своєї підтримки територіальної цілісності та суверенітету України та невизнанні анексії півострова.

 

В России предлагают отменить все санкции в связи с коронавирусом

УП

Глава комитета российского Совета федерации по международным делам Константин Косачев считает, что международное сообщество должно отменить все взаимные санкции в связи с коронавирусом, падением цен на нефть и угрозой глобального экономического кризиса.

Об этом сообщает “Европейская правда” со ссылкой на российский “Интерфакс“.

“Назрела необходимость глобальной договоренности об одновременной и тотальной отмене любых экономических санкций, кроме введенных Советом Безопасности ООН. Такая договоренность могла бы быть инициирована странами БРИКС, поддержана странами “двадцатки” и затем сертифицирована тем же Совбезом ООН”, – предложил Косачев на своей странице в Facebook.

По его мнению, если снять все односторонние санкции, это поможет бороться с пандемией и уменьшить риск затяжного экономического кризиса во всем мире.

При этом санкции он назвал “искусственными препятствиями для экономического развития конкурентов, замаскированными под инструменты политической мести за ненадлежащее поведение”.

“Нынешний кризис дает уникальный шанс разорвать замкнутый круг, когда вводятся санкции с надеждой на политическую результативность, дальше не происходит ничего, кроме взаимных экономических потерь, но затем из соображений политического престижа (“мы же не можем уступить первыми”) санкции становятся чуть ли не вечными”, – отметил Косачев.

Как известно, санкции против России были введены в связи с незаконной аннексией Крыма и вооруженной агрессией на Донбассе.

 

У МЗС відреагували на пропозицію чиновника РФ “скасувати санкції через коронавірус”

УНН. Санкції проти РФ є відповіддю міжнародної спільноти на кричущі порушення Росією принципів міжнародного права. Про це йдеться у відповіді речниці МЗС України Катерини Зеленко на запитання щодо заяви Голови комітету російської Ради федерації з міжнародних справ Костянтина Косачова стосовно санкцій, передає УНН.

“Нещодавні маніпуляційні пропозиції російського чиновника К.Косачова „скасувати санкції у зв’язку з коронавірусом“ яскраво підтверджують, що чинні економічні обмеження проти Росії у зв’язку з агресією проти України відчутно впливають на російську економіку, незважаючи на постійні заперечення Кремля.Вкотре наголошуємо, що санкції проти РФ є відповіддю міжнародної спільноти на кричущі порушення Росією принципів міжнародного права — недоторканності міжнародно визнаних кордонів, поваги до суверенітету та територіальної цілісності держав і, насамперед, триваючу агресію Росії проти України”, — йдеться у відповіді речниці.

Зі слів Зеленко, санкції є ключовим інструментом приборкання держави-агресора, яка і далі не демонструє бажання повернутися у русло міжнародного права.

У МЗС підкреслили, що Росія має ефективний і швидкий шлях позбутися міжнародного санкційного тиску — це припинити агресію проти України, припинити окупацію українських земель, виплатити компенсацію за завдану шкоду.

“Світ дійсно повинен об’єднатися у боротьбі з коронавірусом, проте така боротьба не має бути приводом для ігнорування або безкарності триваючої агресії Росії проти України”, — додала дипломат.

Зазначимо, Косачев раніше висловив думку, що міжнародна спільнота має скасувати усі взаємні санкції у зв’язку з коронавірусом, падінням цін на нафту та загрозою глобальної економічної кризи.

Як повідомляв УНН, Україна направила Росії ноту протесту через візит Путіна до окупованого Криму.

 

В Росії попри пандемію розпочався турнір претендентів на світову шахову корону

17.03.2020

Міжнародна федерація шахів (ФІДЕ), яку, як відомо, очолює росіянин Аркадій Дворкович, не зважаючи на пандемію коронавірусної інфекції COVID-19, вирішила не скасовувати змагання претендентів на світову шахову корону в Єкатеринбурзі (РФ) – Укрінформ.

У двоколовому турнірі право зустрітися з чинним чемпіоном світу з шахів норвежцем Магнусом Карлсеном виборюють Фабіано Каруана (США), Дін Ліжень, Ван Хао (обидва – Китай), Олександр Грищук, Ян Непомнящий, Кирило Олексієнко (усі – Росія), Максим Вашьє-Лаграв (Франція) та Аніш Гірі (Голландія), повідомляє Укрінформ.

Ігрові дні: 17-19, 21-23, 25-27, 29-31 березня, 2-3 квітня.

Результати першого туру: Дін Ліжень – Ван Хао – 0:1; Гірі – Непомнящий – 0:1; Грищук – Олексієнко – 0,5:0,5; Вашьє-Лаграв – Каруана – 0,5:0,5.

Призовий фонд змагань складає 500 тисяч євро.

 

FT: Росія веде кампанію дезінформації щодо коронавірусу

18 березня. УНН. Прокремлівські ЗМІ в Росії ведуть “кампанію з дезінформації”, пов’язану з боротьбою з коронавірусом SARS-CoV-2. Про це газета The Financial Times (FT) пише у вівторок, 17 березня, з посиланням на доповідь Європейської служби зовнішньополітичної діяльності (EEAS), призначену для внутрішнього користування. Тим самим російські медіа намагаються нагнітати “сумнів, паніку і страх”, стверджують автори доповіді, передає УНН із посиланням на DW.

За період з 22 січня в Євросоюзі виявлено майже 80 прикладів дезінформації про захворювання COVID-19, говориться в доповіді за 17 березня. Експерти EEAS пов’язують її з російськими фейковими акаунтами в соціальних мережах, які раніше поширювали повідомлення про ситуацію в Сирії і протести “жовтих жилетів” у Франції. Користувачі цих акаунтів публікують фейковий новини англійською, німецькою, іспанською, італійською та французькою мовами.

На думку експертів EEAS, мета кампанії — “посилити кризу в сфері охорони здоров’я в західних країнах”, зокрема “підірвати суспільну довіру до національних систем охорони здоров’я” і тим самим “перешкодити ефективній відповіді на спалах” захворювання.

Нагадаємо, станом на вечір 17 березня в Україні зафіксовано вже 14 випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2. З-поміж них — два летальних випадки.

Спалах та поширення коронавірусу SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19, було вперше помічено у китайській провінції Хубей наприкінці 2019 року. З того часу зараження цим вірусом було зафіксовано у більш ніж 130 країнах світу, включаючи Україну. Починаючи з 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я визнала поширення хвороби — пандемією.

 

Велика частина фейків про коронавірус йде з Росії – речник ЄС

Від початку епідемії коронавірусу Covid-19 відповідні служби Єврокомісії помітили зростання потоку дезінформації із-за меж Європейського Союзу, при цьому значна її частина виходить з Росії, від провайдерів, які розташовані на її території, або від джерел, які пов’язані з прокремлівськими силами.

Про це у середу в Брюсселі під час брифінгу для преси заявив речник ЄС Пітер Стано, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Від початку поширення Covid-19 ми помітили, що зросла кількість дезінформації, відкритої брехні та неправди. Європейська служба зовнішніх дій має власний підрозділ, який має завданням проводити моніторинг та аналіз такої пропаганди та дезінформації, які надходять з-поза меж ЄС, у тому числі – від Росії, від провайдерів, які розташовані у Росії або якимось чином пов’язані із прокремлівськими силами», – зазначив речник, відповідаючи на запитання журналістів щодо заходів Єврокомісії з протидії поширенню дезінформації навколо вірусу.

Стано зауважив, що з початку кризи навколо коронавірусу Стратком ЄС, який тісно співпрацює з іншими Європейськими інституціями, включаючи Європейську Комісію, з країнами-членами, а також з та іншими міжнародними партнерами, такими як «Велика сімка», НАТО, Канада, інтенсифікував моніторинг та аналіз інформаційних потоків, зокрема, у соціальних мережах, а також у традиційних ЗМІ.

«Ми досліджували джерело такої дезінформації, і робили ці дані публічними, викриваючи тих, хто генерує або розповсюджує таку хибну інформацію. Такі дані щоденно оприлюднюються на спеціалізованому веб-сайті EUvsDisinfo. Ми також в режимі реального часу ділимось такими даними з іншими інституціями ЄС та країнами-членами, зокрема, з використанням системи швидкого оповіщення», – сказав речник.

Відповідаючи на уточнююче запитання від преси, чи веде Єврокомісія прямий діалог з Росією для вирішення цього питання, Стано зауважив, що європейська сторона підтримує контакт з усіма партнерами з будь-яких питань або занепокоєнь, але з Росією у цьому сенсі виникають певні ускладнення.

«Ви знаєте, якою є офіційна відповідь Росії – вони дистанціюють себе від таких подій, говорять, що це не вони. Коли ми говоримо про цю хибну інформацію, або дезінформацію, яка розповсюджується, зокрема, про коронавірус, ми завжди вказуємо на джерело. Таке джерело знаходиться або в Росії, або його можна відслідкувати в інших виданнях, які очевидно пов’язані зараз або були у минулому пов’язані з прокремлівськими силами», – заявив Стано.

Він наголосив на тому, що Росія не є єдиним джерелом дезінформації, але це не змінює суті – якщо будь-хто розповсюджує таку дезінформацію навколо хвороби, він завжди грає життями людей.

«Це питання має братися до уваги як користувачами, так і провайдерами, будь-ким, хто залучений до поширення інформації. Єдиний вихід – це подвійна, потрійна перевірка інформації. Перевіряйте джерела, звертайтеся до видань, яким дійсно довіряєте. Важливо відрізняти міфи і дезінформацію від нормальної, серйозної інформації, яка заслуговує на довіру», – зауважив речник ЄС.

Як повідомляв Укрінформ, За даними МОЗ України, у світі станом на ранок 18 березня зафіксовано 198 155 випадків зараження коронавірусом, з них 81 960 осіб одужали, 7 954 померли. На території України зафіксовано 14 випадків коронавірусу Covid-19 у трьох областях та м. Києві, з них два – летальні.

В Україні лабораторно підтверджено 14 випадків Covid-19, з них 2 летальних.

З 12 березня в Україні запроваджено карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції і для недопущення її поширення. Він триватиме три тижні – до 3 квітня.

 

Президент назвав брехнею страшилки про 400 тисяч хворих на коронавірус в Україні

Президент Володимир Зеленський назвав брехнею страшилки про 400 тисяч хворих на коронавірус в Україні.

Про це він сказав у зверненні ввечері 18 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Набагато швидше вірусу розповсюджуються фейки щодо нього. Страшилки про 400 тисяч хворих на коронавірус в Україні – брехня”, – сказав Президент.

Він закликав всіх українців довіряти тільки офіційним джерелам інформації – офіційним сторінкам МОЗу, Уряду, Верховної Ради, Офісу Президента України.

В Україні до 3 квітня запроваджено карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19. У рамках заходів, зокрема, закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, АЗС і банків. Також зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне й авіасполучення.

На території України зафіксовано 14 випадків коронавірусу, з них два – летальні. Зокрема, напередодні Covid-19 було підтверджено у Київській області у 44-річного чоловіка, який був за кордоном.

 

Лікарні не припиняють надання допомоги у зв’язку з карантином – МОЗ спростовує фейк

В лікарнях надання медичної допомоги не припинялося через оголошення карантину.

Про це в Фейсбук повідомляє Міністерство охорони здоров’я – Укрінформ.

“У мережі поширюється інформація про те, що у зв’язку з карантином в українських лікарнях нібито припиниться надання медичної допомоги, в тому числі при пологах або онкопацієнтам. Міністерство охорони здоров’я України запевняє, що ця інформація не відповідає дійсності. Всі медичні послуги, ненадання яких несе серйозний ризик для життя пацієнта або може призвести до розвитку критичних станів, мають надаватися в повному обсязі і вчасно”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема надається меддопомога при ускладненому перебігу вагітності та пологах; ️вагітним, породіллям, новонародженим; ️ у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я при онкологічних захворюваннях; ️при захворюваннях, що потребують кардіоторакальних оперативних втручань у разі, коли припинення (відтермінування) такої медичної допомоги несе серйозний ризик для життя та здоров’я; ️ паліативна медична допомога в стаціонарних умовах; при інших невідкладних та термінових госпіталізаціях та планових операціях, коли відтермінування надання медичної допомоги несе серйозний ризик для життя та розвитку життєзагрожуючих станів.

Водночас в МОЗ наголосили, що направили в регіони рекомендації щодо відтермінування планових операцій та надання інших медичних послуг для запобігання поширенню на території України коронавірусу Covid-19.

Як повідомляв Укрінформ, За даними МОЗ України, у світі станом на ранок 18 березня зафіксовано 198 155 випадків зараження коронавірусом, з них 81 960 осіб одужали, 7 954 померли. На території України зафіксовано 14 випадків коронавірусу Covid-19 у трьох областях та м. Києві, з них два – летальні.

В Україні лабораторно підтверджено 14 випадків Covid-19, з них 2 летальних.

З 12 березня в Україні запроваджено карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції і для недопущення її поширення. Він триватиме три тижні – до 3 квітня.

 

Пункти пропуску на Донбасі можна перетнути лише за надзвичайних обставин

У всіх КПВВ в районі операції Об’єднаних сил діють тимчасові обмеження, проте при виникненні різних критичних обставин необхідно пред’явити підтверджуючі документи.

Про це повідомляє пресслужба Держприкордонслужби – Укрінформ.

«У всіх КПВВ в районі операції Об’єднаних сил діють тимчасові обмеження щодо перетинання лінії розмежування у зв’язку з недопущенням поширення коронавірусної інфекції. Проте, інколи у громадян виникають різні критично важливі життєві обставини, які зумовлюють необхідність перетинання лінії розмежування. При виникненні таких ситуацій громадянам необхідно прибути в КПВВ з відповідними підтверджуючими документами. У таких випадках рішення про пропуск через лінію розмежування приймає виключно Командувач об’єднаних сил індивідуально у кожній ситуації. Тому радимо громадянам у цей період утриматися від перетинання лінії розмежування та без особливих потреб не зловживати винятковими ситуаціями», – йдеться у повідомленні.

Втім, певна кількість громадян прибуває до КПВВ аби уточнити порядок перетинання лінії розмежування під час дії обмежень та, після отримання роз’яснень від прикордонників, самостійно повертаються назад.

У ДПСУ наголосили, що обмежувальні заходи запроваджені для мінімізації кількості перетинань лінії розмежування. Відповідно, прослідувати на тимчасово окуповану територію України або на контрольовану територію можна лише за наявності реєстрації місця проживання на такій території та після відповідного температурного скринінгу і огляду медичним працівником.

Зазначається, що пасажиро-транспортний потік зменшився майже на 90 %.

 

Уряд вніс зміни щодо перетину адмінкордону з Кримом

Уряд підтримав внесення змін до розпорядження Кабінету міністрів про тимчасове призупинення роботи КПВВ на адмінкордоні з окупованим АР Крим на період карантину.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Є пропозиція – внести зміни до розпорядження Кабінету міністрів від 14 березня 2020 року №291 наступним рядком: “виїзд з тимчасово окупованої території АР Крим і міста Севастополя та в’їзд на неї громадян України за наявності підстав гуманітарного характеру здійснюється за рішенням голови Державної прикордонної служби України з негайним інформуванням Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій”, – заявив на засіданні віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції ТОТ Олексій Резніков.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков додав, що “останні два дні роботи підтверджують необхідність цієї постанови”.

Рішення було ухвалено одноголосно.

Як повідомляв Укрінформ, роботу контрольних пунктів в‘їзду на тимчасово окуповану територію АР Крим та м. Севастополя та виїзду з неї тимчасово припинили до 3 квітня.

Тимчасове призупинення роботи КПВВ на адмінкордоні з окупованим Кримом регулюється постановою Кабміну від 14 березня 2020 року №291.

 

На Донеччині водіїв пасажирських перевезень з 19 березня чекає тотальний контроль

У Донецькій області водіїв пасажирських перевезень з 19 березня чекає тотальний контроль з боку патрульної поліції, тому що тільки водії відповідають за дотримання вимог правил перевезення людей на час карантину.

Про це 18 березня на пресбрифінгу в Донецькій облдержадміністрації заявив командир батальйону патрульної поліції Краматорська та Слов’янська Олександр Малиш, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Водіїв контролювати буде патрульна поліція. Шляхом зупинки та перевірки певних обмежень та умов перевезень пасажирів саме перевізниками. Є адміністративна відповідальність, внесені зміни, передбачається відповідальність. Зараз проводимо попереджувальні заходи, завтра вони будуть більш жорсткі. Тобто, із завтрашнього дня ми починаємо тотальний контроль», – сказав Малиш.

Він пояснив, що кількість пасажирів мусить контролювати водій, і ніхто людей не буде витягувати з автобусів, відповідальність за це порушення лежить тільки на водії. «Десять пасажирів у маршрутках дозволяється перевозити, а одинадцять – ні, тому це вже буде порушення і патрульна поліція на це буде реагувати», – пояснив правоохоронець.

Як повідомлялося, для протидії поширенню коронавірусу уряд України підтримав рішення заборонити регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні; перевезення більш як 10 пасажирів одночасно у трамваях, тролейбусах і автобусах, маршрутному таксі; з 17 березня – закладам культури, ТРЦ, ресторанам та іншим закладам харчування, розваг і послуг приймати відвідувачів (ресторани та кафе можуть виконувати доставку їжі); масові заходи за участю понад 10 осіб, включно з обрядами та церемоніями; з 18 березня – перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього та міжнародного сполучення до прийняття окремого рішення (за погодженням відповідних міністерств).

 

В Ірані заявили про створення препарату для лікування пневмонії, викликаної коронавірусом

Іранські вчені знайшли комбінацію препаратів для лікування пневмонії, викликаної новим типом коронавірусу.

Про це заявив керівник наукового комітету національного штабу по боротьбі з коронавірусом Мостафа Ганеї, повідомляє IRNA – Укрінформ.

За його словами, іранські дослідники знайшли комбінацію препаратів для лікування гострих і хронічних захворювань легенів, викликаних новим коронавірусом.

“Препарат складається з комбінації трьох ліків, що скорочує тривалість госпіталізації до чотирьох днів у пацієнтів із коронавірусною інфекцією”, – додав Ганеї.

За його словами, у групі пацієнтів, що приймали цей препарат, 40% виписали до чотирьох днів після госпіталізації.

Спалах нового коронавірусу (2019 nCoV) було зафіксовано наприкінці грудня 2019 року в найбільш густонаселеному місті Центрального Китаю – 12-мільйонному місті Ухань.

В Ірані, за останніми даними, число тих, хто заразилися коронавірусом, досягло 16169 осіб, 988 з яких загинули. Зафіксовано 4996 випадків одужання серед тих, що заразилися.

 

Білл Гейтс спрогнозував тривалість карантину до десяти тижнів

19.03.2020 05:23

Донедавна голова ради директорів компанії Microsoft, один із найзаможніших багатіїв планети мультимільярдер і філантроп Білл Гейтс спрогнозував завершення “шатдауну” через коронавірус через 6-10 тижнів за кращого сценарію.

Про це він розповів користувачам Reddit в середу, пише Bloomberg – Укрінформ.

“Якщо влада добре справиться з тестуванням (населення – ред.) та карантином, то впродовж 6-10 тижнів вже буде дуже мало випадків захворювань”, – зауважив він.

І тоді, за його словами, з’явиться можливість знову відновити нормальне життя.

Раніше фундація Білла Гейтса виділила $100 млн на допомогу в розв’язанні глобальної проблеми з COVID-19.

Нагадаємо: за останніми офіційними даними коронавірусом нової форми заразилося 218.361 людина на планеті.

 

CNN проаналізував критерії, що вплинули на кількість померлих від Covid-19

19.03.2020 02:11

Тестування на коронавірус ефективно знижує ризик передачі, однак багато експертів починають пов’язувати інтенсивне тестування населення на вірус зі статистикою виживання хворих на цей коронавірус.

Ситуацію на прикладі Південної Кореї та Італії, де зафіксовано найбільші спалахи коронавірусу після Китаю, проаналізував телеканал CNN – Укрінформ.

Як зазначається, у Південній Кореї рівень тестування був досить високим – 3592 тести на мільйон людей станом на 8 березня, а смертність серед заражених досить низькою – 66 смертей, або 0,6%.

Італія ж навпаки тестує значно менше людей – близько 826 осіб на мільйон, а смертність серед тих, у кого діагностували коронавірусну інфекцію, приблизно в 10 разів вища – від хвороби загинуло вже більше тисячі людей.

Водночас у США лунають скарги на нестачу тестів. Можна почути історії про хворих людей, які приходять до лікарень із проханням перевірити їх. Однак тест не є загальнодоступним, тому тим, хто не підпадає під критерії тестування, відмовляють у ньому. Багато американців панікують, що нібито відсутність тестування знищить їх усіх.

Але, як зауважує телеканал, усім має бути зрозуміло, що тестування рятує життя, тому що дає можливість запобігти поширенню інфекції, а не тому, що дає змогу лікарям раніше почати лікувати кожного окремого пацієнта, у якого підтверджено вірус.

Парадигма «почати лікувати якомога раніше» діє, коли існує ефективний препарат проти захворювання. Коронавірус же не має специфічного лікування. Насправді синдром швидко прогресуючої легеневої недостатності, який вбиває інфікованих Covid-19, є не новим клінічним станом. Чимало інфекцій можуть спричинити аналогічну проблему.

То чому, ставить питання телеканал, у Південній Кореї так мало летальних випадків, а в Італії так багато?

За даними ООН на 2015 рік, Італія є другою після Японії за часткою літніх людей – 28,6% жителів цієї країни старші 60 років. Натомість у Південній Кореї лише 18,5% населення – люди, яким 60 і більше років (53 місце в усьому світі за цим показником).

Тому ця різниця і могла вплинути на показники смертності від коронавірусу: вік 90% загиблих від Covid-19 італійців перевищував 70 років. У Південній Кореї ситуація зовсім інакша. Там спалах хвороби стався серед 20-річної молоді, на неї припадає третина усіх випадків. А частка хворих, старших 60 років, становила лише 20%.

Водночас важливу роль відіграє стать хворих. Співвідношення кількості хворих на Covid-19 за гендерною ознакою у всьому світі становить приблизно 50 на 50, однак статистика виживання відрізняється.

Під час спалаху в Китаї рівень смертності становив 4,7% у чоловіків і 2,8% у жінок. Це теж стало гарною новиною для Південної Кореї, де 62% випадків сталися саме серед жінок.

Ще одним фактор, який впливає на рівень виживання заражених вірусом, – це куріння. В Італії та Південній Кореї частка курців приблизно однакова: 24% та 27% відповідно. Проте серед курців у цих країнах є велика гендерна відмінність: в Італії курять 28% чоловіків проти 20% жінок, а в Кореї це близько 50% чоловіків і менш як 5% жінок.

За даними телеканалу, у Південній Кореї більшість хворих – це молоді жінки, які не курять. В Італії ж – літні люди, багато з яких є курцями. Щоправда, поки немає статистики про гендерний розподіл серед хворих в Італії.

Ці основні демографічні розбіжності пояснюють різницю показників смертності від Covid-19 між двома країнами. Однак щоб достеменно зрозуміти ситуацію в інших країнах, дослідникам потрібні щоденні оновлення даних щодо хворих, зокрема про вік і стать.

 

Глава МОЗ не виключає жорсткішого карантину

У Міністерстві охорони здоров’я наполягають, щоб українці залишалися вдома під час карантину, і не виключають ще більш жорсткого режиму обмежувальних заходів.

Про це йдеться у зверненні міністра охорони здоров’я Іллі Ємця, опублікованому на сторінці МОЗ у Facebook.

“Влада запровадила карантин. Обмежено режим роботи транспорту, зачинені кафе, бари, ресторани. На жаль, багато хто сприймає ці заходи легковажно та нехтує встановленими протиепідемічними правилами та способами індивідуального захисту. Я ще раз наголошую, що ситуація вкрай серйозна. Не ставте під загрозу своє здоров’я та здоров’я ваших близьких. Занотуйте: карантин – це не канікули чи відпустка. Якщо ви не пішли на роботу, це не означає, що треба ходити в гості до друзів. Ми наполягаємо, щоб ви залишалися вдома”, – заявив Ємець.

Він наголосив, що “самоізоляція – це нова життєва філософія всіх свідомих людей по всьому світу”, та закликав не бути байдужими до друзів та знайомих і всіма способами пропагувати домашній режим.

“Влада робить дуже правильні кроки, і у разі необхідності ми будемо вводити ще більш жорсткий режим. Навіть якщо це комусь не подобається”, – заявив міністр охорони здоров’я.

Він додав, що під загрозою невидимого ворога всі державні органи синхронізовано працюють у посиленому режимі.

Як повідомлялося, в Україні до 3 квітня запроваджено карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19. В рамках заходів, зокрема, закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків. Також зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення.

За даними МОЗ, на території України станом на 18 березня зафіксовано 14 випадків коронавірусу Covid-19 у трьох областях та м. Києві, з них два – летальні.

 

Треба залишатись людьми: Зеленський прокоментував звільнення під час карантину

Президент Володимир Зеленський називає незаконним звільнення працівників під час карантину, запровадженого через коронавірус.

На цьому він наголосив у зверненні ввечері 18 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У нас є інформація, що на багатьох підприємствах керівники змушують працівників писати заяву на звільнення за власним бажанням. Це незаконно. Люди, ніхто не може змушувати вас піти за власним бажанням, якщо такого бажання у вас немає. Не бійтесь і не падайте духом. Якщо керівник чинить на вас тиск – повідомляйте в поліцію”, – заявив Президент.

За його словами, керівників державних і комунальних підприємств попередили про відповідальність за тиск на працівників. “Якщо ситуація продовжиться – вони понесуть покарання”, – сказав Зеленський.

Він закликав керівників приватних компаній не тільки не порушувати закон, але і перш за все – “залишатись людьми”.

“Короновірус пройде. Криза також. Прибутки повернуться. А честь та повагу повернути не вдасться”, – резюмував Зеленський.

Як повідомлялося, в Україні до 3 квітня запроваджено карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19. У рамках заходів, зокрема, закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, АЗС і банків. Також зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне й авіасполучення.

На території України зафіксовано 14 випадків коронавірусу, з них два – летальні. Зокрема, напередодні Covid-19 було підтверджено у Київській області у 44-річного чоловіка, який був за кордоном.

 

У Маріуполі підтвердили коронавірус у чоловіка, який повернувся з Єгипту

19.03.2020 00:19

У Маріуполі виявили перший лабораторно підтверджений випадок коронавірусної інфекції у 52-річного чоловіка, який повернувся з Єгипту.

Про це пізно ввечері 18 березня на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Донецької військово-цивільній обладміністрації Павло Кириленко – Укрінформ.

“Перший лабораторно підтверджений випадок COVID-19 на Донеччині. Вірус виявили у 52-річного маріупольця, що повернувся із Єгипту”, – написав очільник області.

Він зазначив, що медики надають йому допомогу — усім необхідним лікарні забезпечені; особи, що перебували з ним в контактні, виявлені й знаходяться під наглядом.

“Прошу жителів Маріуполя та області зберігати спокій і дбати про гігієну, у тому числі й інформаційну. Довіряйте лише офіційно підтвердженим повідомленням”, – закликав Кириленко.

Він також запевнив, що детальніше про заходи, які вживають для запобігання розповсюдженню коронавірусу в області, повідомлять 19 березня на щоденному брифінгу.

 

У військовому госпіталі Києва — пенсіонер з підозрою на коронавірус

У столиці до Головного військового клінічного госпіталю госпіталізовано пенсіонера Міноборони з підозрою на коронавірус.

Про це повідомляє Служба зв’язків з громадськістю Командування Медичних сил ЗСУ у Facebook – Укрінформ.

«17 березня 2020 року у другій половині дня до Національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ» звернувся пенсіонер Міністерства оборони України зі скаргами на стан здоров’я. Під час обстеження зі слів пацієнта було виявлено, що він контактував зі своїм другом, у якого начебто було ГРЗ. Також він повідомив, що до його друга нещодавно приїздили діти, які мешкають за кордоном. Враховуючи зазначене та виявлені симптоми, військовому пенсіонеру було проведено два експрес-тести щодо перевірки на можливе захворювання на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом Covid-19, один з яких дав позитивний результат”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що військові лікарі негайно повідомили епідеміологів 10 регіонального санітарно-епідеміологічного управління, які своєю чергою передали цю інформацію в Київський міський лабораторний центр для встановлення кола можливих контактних осіб.

Згідно з повідомленням, на даний час хворого ізольовано у спеціальному боксі клініки інфекційних захворювань Національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ». Для підтвердження попереднього діагнозу у нього взято біологічні проби на захворювання на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом Covid-19, які відправлено до Київського міського лабораторного центру. Результати досліджень надійдуть до військового госпіталю протягом трьох робочих днів.

Стан здоров’я пацієнта задовільний, повідомляє Командування Медичних сил. Він перебуває під постійним медичним наглядом з дотриманням суворого протиепідемічного режиму. Йому надається симптоматичне лікування. Медичний персонал забезпечений необхідними засобами індивідуального захисту.

Як повідомляв Укрінформ, за даними МОЗ України, у світі станом на ранок 18 березня зафіксовано 198 155 випадків зараження коронавірусом, з них 81 960 осіб одужали, 7 954 померли.

На території України зафіксовано 14 випадків коронавірусу Covid-19 у трьох областях та м. Києві, з них два – летальні.

 

Депутати від “Голосу”, які контактували з Шаховим, перейдуть на самоізоляцію

Народні депутати від фракції “Голос”, які контактували з колегою від депутатської групи “Довіра” Сергієм Шаховим, в якого виявили коронавірус, перейдуть на самоізоляцію.

Про це йдеться у заяві пресслужби партії “Голос”, яка є в розпорядженні Укрінформу.

Депутати, котрі минулого тижня контактували із Сергієм Шаховим, перейдуть на самоізоляцію та дотримуватимуться всіх правил. Про будь-які зміни стану здоров’я повідомлятимуть сімейного лікаря. Ми виконуємо усі вимоги МОЗ та апарату ВРУ, а працівники партії цього тижня вже працюють віддалено”, – йдеться у повідомленні.

У пресслужбі також зауважують, що всі депутати фракції “Голосу” максимально дотримуються заходів, передбачених карантином.

“Депутати мінімізували всі соціальні контакти й з’являються лише на необхідних публічних заходах, та будуть дотримуватися безпечної дистанції”, – зазначають у пресслужбі.

Зокрема, член фракції “Голос” Ярослав Юрчишин у Facebook повідомив, що до 23 березня добровільно самоізолюється, оскільки був присутній на ефірах разом з Сергієм Шаховим 12 і 13 березня.

“Після отримання інформації про діагноз пана Сергія, я одразу ж перейшов у режим добровільної самоізоляції. Відповідно до рекомендацій ВООЗ, МОЗ та колеги Ольги Стефанишиної, буду у ній до 23.03, тобто час за який вірус може проявитися. Готовий до будь-яких інших дій, які гарантуватимуть безпеку оточуючим”, – написав Юрчишин.

Як повідомляв Укрінформ, народний депутат Сергій Шахов (член депутатської групи “Довіра”) повідомив, що отримав позитивний тест на коронавірус, але почувається добре. Інформацію про захворювання народного депутата на Covid-19 підтвердило Міністерство охорони здоров’я.

Як повідомляв Укрінформ, за даними МОЗ України, у світі станом на ранок 18 березня зафіксовано 198 155 випадків зараження коронавірусом, з них 81 960 осіб одужали, 7 954 померли.

На території України зафіксовано 14 випадків коронавірусу Covid-19 у трьох областях та м. Києві, з них два – летальні.

 

МОЗ підтвердило коронавірус у народного депутата

Наразі в Україні зареєстровано 14 випадків Covid-19, один з них у народного депутата, за всіма контактними особами встановлено медико-санітарне спостереження.

Про це на брифінгу сказав заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За вчорашній день в Україні зареєстровано 41 підозру на коронавірусну хворобу Сovid-19, проведено ряд досліджень, за результатами цих досліджень методом полімеразно-ланцюгової реакції встановлено додатково 7 позитивних діагнозів, підтверджених діагнозів на коронавірусну інфекцію. Тому маємо 14 випадків коронавірусної інфекції, з них два в Києві, один у Київській області, один у Житомирській області. Всі інші в Чернівецькій області. Один випадок з перерахованих 14 у народного депутата України, йому сьогодні проводять всі необхідні епідеміологічні дослідження, встановлюється коло контактних, за всіма контактними встановлюється медико-санітарне спостереження, прописуються певні алгоритми, як, кому і що потрібно робити”, – сказав Ляшко.

Як повідомляв Укрінформ, за даними МОЗ України, у світі станом на ранок 18 березня зафіксовано 198 155 випадків зараження коронавірусом, з них 81 960 осіб одужали, 7 954 померли.

На території України зафіксовано 14 випадків коронавірусу Covid-19 у трьох областях та м. Києві, з них два – летальні.

 

Народний депутат Шахов підтвердив, що заразився коронавірусом

Народний депутат Сергій Шахов (член депутатської групи “Довіра”), повідомив, що отримав позитивний тест на коронавірус, але почувається добре.

Про це він повідомив у Facebook – Укрінформ.

“Тільки сьогодні, уявіть, зателефонували і сказали, що, мовляв, підтверджується коронавірус. Одразу хочу зазначити – це не так страшно, як його малюють. Треба прибирати паніку. Якщо Шахов хворий, і я отримаю документ з лабораторії державної, що все ж таки я захворів, – нема питань, буду доповідати кожен день, що відбувається з моїм організмом”, – заявив він.

Депутат повідомив, що три дні тому виявив, що має високу температуру. Шахов повідомив, що вже сьогодні після “чаю з малиною і лимоном” він став почуватися краще.

Депутат також запевнив, що перебуває вдома на карантині і “нікого не підпускає до себе”.

Водночас в Апараті ВР Укрінформу повідомили, що народний депутат України Сергій Шахов на засіданні Погоджувальної ради депутатських фракцій 16 березня та на позачерговому засіданні Верховної Ради України 17 березня 2020 року був відсутній.

 

Картка народного депутата Шахова “голосувала” в Раді 17 березня – Зеленський

Картка народного депутата з депутатської групи “Довіра” Сергія Шахова “голосувала” під час позачергового пленарного засідання Верховної Ради 17 березня.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський у зверненні ввечері у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На жаль, його тест на коронавірус показав позитивний результат. Пана Шахова ізольовано. Вчора у системі “Рада” була зареєстрована його персональна картка для голосувань. Його колеги кнопкодавили. На жаль”, – сказав Президент.

Зеленський зазначив, що встановлено повний список осіб, з якими Шахов контактував останнім часом – всі вони пройдуть швидкий тест на коронавірус.

Як повідомляв Укрінформ, народний депутат Сергій Шахов повідомив, що отримав позитивний тест на коронавірус, але почувається добре.

Водночас в Апараті ВР Укрінформу повідомили, що народний депутат України Сергій Шахов на засіданні Погоджувальної ради депутатських фракцій 16 березня та на позачерговому засіданні Верховної Ради України 17 березня 2020 року був відсутній.

 

Повідомлення щодо голосувань народного депутата Сергія Шахова під час пленарних засідань

19.03.2020, 08.04

У відповідь на запити засобів масової інформації щодо участі народного депутата Сергія Шахова у пленарних засіданнях повідомляємо, що зазначений політик, як раніше було повідомлено, на засіданні Погоджувальної ради депутатських фракцій 16 березня 2020 року був відсутній. Про це інформує прес-служба Апарату Верховної ради України.

Також зазначаємо, що Сергій Шахов не був присутній на позачерговому засіданні Верховної Ради України 17 березня 2020 року та не голосував.

З додатковою інформацією можна ознайомитися з фотодовідки реєстрації народного депутата за вибраний період з 3 по 18 березня 2020 року.

 

Тести на коронавірус необхідно робити навіть людям без симптомів – медики

Дуже важливо вчасно визначити безсимптомних переносників коронавірусу й ізолювати їх, а також носити маски всім, хто перебуває в зоні ризику.

Про це в Facebook пише доцент Медичного університету ім. Альберта Ейнштейна Тіна Голобородько, посилаючись на текст листа професора університету Флоренції Серхіо Романьані – Укрінформ.

“Важливо поширити доступ до тесту (на коронавірус – ред.) і на тих людей, які схильні до ризику множинних інфекцій, і ізолювати їх, навіть якщо позитивний результат безсимптомний. Дуже важливо, щоб усі схильні до ризику люди носили маску не тільки для захисту себе, а й для інших”, – такий висновок зробив професор, спираючись на проведені дослідження.

Команда лікарів на чолі з Романьані проводила тестування жителів (близько 3000 осіб) невеликого містечка за межами Падуї, одного з перших центрів в Італії, де було зафіксовано випадки коронавірусу.

Дослідження показало, що у більшості людей із позитивною реакцією на Covid-19 (50-75%) відсутні симптоми хвороби, і втім, вони є вірусоносіями.

Ізолюючи “позитивних” пацієнтів (із симптомами або без) лікарі змогли не тільки захистити інших людей від зараження, а й уберегти від розвитку ускладнень, так як показник відновлення серед людей позитивних, але ізольованих, у 60% випадків становив близько 8 днів.

“Фактично, шляхом ізоляції всіх позитивних пацієнтів загальне число хворих зменшилась із 88 до 7 (як мінімум, у 10 разів) протягом 7-10 днів”, – зазначив Романьані.

За даними італійських медиків, відсоток безсимптомного зараження коронавірусом високий, особливо – серед молоді.

“З урахуванням цих даних ясно, що деякі процедури стримування вимагають перегляду. Вкрай важливо блокувати поширення вірусу, ідентифікувати більшість безсимптомних суб’єктів, і зробити це якомога швидше”, – підкреслив професор.

На підставі отриманих даних дослідники вже почали “масове спостереження” по всьому регіону Венето і проведення скринінгу всіх працівників охорони здоров’я, особливо лікарів і медсестер, які перебувають у контакті з пацієнтами, навіть якщо в них немає симптомів.

Як підкреслює професор, у багатьох країнах фактично уникають тестування персоналу, якщо у тих немає симптомів, і це “дуже небезпечне рішення”. В результаті лікарні можуть стати зонами зараження коронавірусом.

Нагадаємо, за останніми даними в світі зафіксовано 198 601 випадок зараження коронавірусом, з них 82 779 осіб одужали, 7 988 померли. Зокрема в самій Італії 31 506 осіб захворіли, майже 3 тисячі з них уже одужали, і 2 503 не впоралися з хворобою.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Міністерства охорони здоров’я України, у світі станом на ранок, 18 березня, зафіксовано 198 155 випадків зараження коронавірусом, з них 81 960 осіб одужали, 7954 померли. На території України зафіксовано 14 випадків коронавірусу Covid-19 в трьох областях і м.Києві, з них два – летальних.

 

Зеленський домовився з Червоним Хрестом про постачання обладнання та медикаментів

Президент Володимир Зеленський домовився із президентом Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Петером Маурером про надання Україні необхідного у боротьбі з коронавірусом медичного обладнання та медикаментів.

Про це йшлося під час телефонної розмови лідерів, повідомляє пресслужба Офісу Президента України – Укрінформ.

“Глава держави відзначив важливість співпраці між Україною та МКЧХ у протидії пандемії коронавірусу. Було домовлено про надання Україні Міжнародним комітетом Червоного Хреста відповідного медичного обладнання та медикаментів на запит нашої держави, сформований за дорученням Володимира Зеленського“, – ідеться в повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, 12 березня в Україні розпочався карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції і для недопущення її поширення. Він триватиме три тижні – до 3 квітня.

В Україні станом на 18 березня зафіксовано 14 випадків зараження коронавірусом Covid-19.

 

Зеленський обговорив з президентом Червоного Хреста тему полонених у Криму та ОРДЛО

Президент Володимир Зеленський обговорив із президентом Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Петером Маурером доступ до незаконно утримуваних в ОРДЛО, анексованому Криму й Росії осіб, а також ситуацію на Донбасі.

Про це йшлося під час їхньої телефонної розмови, повідомляє пресслужба Офісу Президента України – Укрінформ.

“Співрозмовники дійшли згоди щодо важливості забезпечення доступу співробітників МКЧХ до місць примусового перебування утримуваних осіб на Донбасі, в Криму та на території Російської Федерації, серед іншого – за результатами засідання Тристоронньої контактної групи, яке відбулося 11 березня”, – поінформували в ОП.

Зазначається, що Мауер подякував українській стороні за заходи з доступу представників організації до утримуваних осіб та пообіцяв взяти питання доступу працівників МКЧХ до утримуваних осіб, узгоджене в рамках Нормандської зустрічі, на особистий контроль.

Своєю чергою Зеленський високо оцінив роль МКЧХ як нейтрального посередника у передачі затриманих у РФ українців, яка відбулася 29 грудня 2019 року.

Співрозмовники домовилися координувати подальші зусилля щодо обміну утримуваними особами.

Крім того, сторони обговорили важливість співпраці з метою розшуку українців, які зникли безвісти на території ОРДЛО та в окупованому Криму.

Також під час розмови йшлося про безпекову ситуацію на Донбасі. За даними ОП, президент МКЧХ “позитивно оцінив зусилля України, спрямовані на досягнення миру в цьому регіоні”, а глава Української держави подякував за гуманітарну допомогу, надану постраждалим від війни та внутрішньо переміщеним особам.

“Дякую за суттєвий внесок МКЧХ у гуманітарне розмінування звільнених територій», – сказав Зеленський.

Разом з тим Маурер повідомив про плани подальшої діяльності Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні, запевнивши, що співпраця з Україною є та залишатиметься одним із пріоритетів порядку денного організації, яку він очолює.

Як зауважили в ОП, співрозмовники домовилися, що візит президента МКЧХ в Україну, зокрема для особистого ознайомлення з гуманітарною ситуацією на Донбасі, відбудеться, за можливості, найближчим часом.

 

ВООЗ передала Україні другий набір тестів на коронавірус

Всесвітня організація охорони здоров’я передала МОЗ України другий набір тестів для діагностування Covid-19.

Про це в Фейсбук повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України – Укрінформ.

“World Health Organization Ukraine передала другий набір реагентів до вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України для діагностування зразків на COVID-19. Набір розраховано на 5 000 реакцій, чого вистачить для діагностування більше 1 600 людей”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, МОЗ планує закупити 20 тисяч упаковок швидких тестів і 600 упаковок тест-систем для тестування в вірусологічних лабораторіях.

За даними МОЗ України, у світі станом на ранок 18 березня зафіксовано 198 155 випадків зараження коронавірусом, з них 81 960 осіб одужали, 7 954 померли. На території України зафіксовано 14 випадків коронавірусу Covid-19 у трьох областях та м. Києві, з них два – летальні.

В Україні лабораторно підтверджено 14 випадків Covid-19, з них 2 летальних.

З 12 березня в Україні запроваджено карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції і для недопущення її поширення. Він триватиме три тижні – до 3 квітня.

 

ВООЗ не рекомендує пити ібупрофен при коронавірусі

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендувала хворим із симптомами Covid-19 уникати прийому ібупрофену.

Про це заявив представник ВООЗ Крістіан Ліндмайер в Женеві, повідомляє Science Alert – Укрінформ.

За його словами, наразі немає доказів, що пов’язують прийом ібупрофену зі збільшенням летальних випадків, однак експерти агентства охорони здоров’я ООН «вивчають це, щоб дати подальші вказівки».

«Тим часом, ми рекомендуємо вживати парацетамол і не використовувати ібупрофен для самолікування. Це важливо», — сказав він, додавши, що якщо ібупрофен був призначений лікарями, то, звичайно, це їх справа.

Як зазначається, ця заява оприлюднена після того, як глава МОЗ Франції Олів’є Веран у Twitter написав, що засоби на основі ібупрофену, якими багато хто збиває високу температуру, краще не використовувати.

За його словами, ібупрофен, як і кортизон, є протизапальними засобами. Тому якщо у хворого жар, краще приймати парацетамол.

Однак і його потрібно приймати відповідно до рекомендованої дози.

Крім того, таку ж думку висловили й в Федеральному управлінні охорони здоров’я Швейцарії.

Також у медичному журналі The Lancet було опубліковано дослідження, в якому висловлено гіпотезу, що фермент, підсилений протизапальними препаратами, такими як ібупрофен, може сприяти й посилювати інфекції Covid-19.

Як повідомляв Укрінформ, станом на ранок 18 березня у світі зафіксовано 198 179 випадків зараження коронавірусом, з них 81 961 особа одужала, 7 954 померли.

В Україні лабораторно підтверджено 14 випадків Covid-19, з них 2 летальних.

 

ВООЗ: почалося випробування вакцини від коронавірусу

У Всесвітній організації охорони здоров’я заявили про початок випробування вакцини від коронавірусу.

Про йдеться у заяві на офіційній сторінці ВООЗ у Twitter – Укрінформ.

“Перше випробування вакцини почалося, всього через 60 днів після передачі генетичної послідовності коронавірусу. Це неймовірне досягнення. Ми дякуємо вченим усього світу, які зібралися разом, щоб систематично оцінювати експериментальну терапію”, – заявив очільник ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейсус.

Від імені ВООЗ він закликав всі країни застосовувати комплексний підхід з метою уповільнення передачі Covid-19, оскільки “такий підхід рятує життя і економить час на розробку вакцин і методів лікування”.

Як повідомлялося, у світі станом на ранок 18 березня зафіксовано 198 155 випадків зараження коронавірусом, з них 81 960 осіб одужали, 7 954 померли. На території України зафіксовано 14 випадків коронавірусу Covid-19 у трьох областях та м. Києві, з них два – летальні.

 

До Одеси доставили перші 50 тест-систем

До Одеської інфекційної лікарні 17 березня доставили перші 50 тест-систем для діагностування хворих з симптомами інфекції коронавірусом Covid-19, що дозволить медикам провести тестування усіх мешканців області, які вже звернулися з цього приводу.

Такі дані оприлюднив сьогодні мер Одеси Геннадій Труханов на 41-й сесії міськради 7 скликання, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“До Одеси доставлено перші 50 тест-систем для швидкого діагностування хворих з симптомами інфекції коронавірусом Covid-19. Це дозволить медикам провести експрес-тестування усіх, хто вже звернувся з цього приводу до міської інфекційної лікарні. А в понеділок чекаємо поставку ще 10 тисяч тест-систем”, – зазначив Труханов.

За його словами, якщо на ринку з’являться сертифіковані експрес-тести, їх теж буде відразу придбано для медзакладів Одеси.

Своєю чергою, головлікар Одеської інфекційної лікарні Світлана Лаврюкова уточнила: “Протягом 17 березня госпіталізовано 10 пацієнтів, які прибули з країн із неблагополучною епідеміологічною ситуацією. У них зафіксовано підвищену температуру і респіраторні прояви. Усього станом на 18 березня у медзакладі зареєстровано 17 пацієнтів із симптомами інфекції коронавірусом Covid-19. Оскільки ми отримали сертифіковані тест-системи китайського виробництва, то частину їх уже поставлено п’ятьом пацієнтам. Результати діагностування – негативні”.

Лаврюкова додала, що зранку триває тестування усіх хворих, які прибули до лікарні. Це дає змогу провести дослідження, щоб виключити захворювання на грип та ГРВІ. При негативних результатах біоматеріали відправляємо до столичної вірусологічної лабораторії.

Уже отримано відповіді від київських медиків на дослідження біоматеріалів 3-х із 11 пацієнтів, що звернулись до лікарні раніше – коронавірус не виявлено, підсумувала головлікар інфекційної лікарні.

Учасники 41-ї сесії Одеської міськради 7 скликання підтримали проєкти рішень про виділення бюджетних коштів для закупівлі медобладнання, засобів захисту від інфікування та препаратів для діагностування коронавірусу та лікування хворих.

 

Ветеринари просять не зачиняти зоомагазини та ветлікарні

Українська асоціація лікарів ветеринарної медицини дрібних тварин виступила із відкритим зверненням щодо недопущення повного закриття ветеринарних клінік, ветеринарних аптек та зоомагазинів в умовах карантину.

Звернення оприлюднено на сторінці асоціації у Facebook – Укрінформ.

“По мірі того, як здійснюються захисні міри, скасовуються масові події і закриваються відповідні установи для створення соціальної дистанції, яка допоможе контролювати поширення хвороби, ми наполегливо закликаємо вас також враховувати благополуччя домашніх тварин, які є улюбленцями багатьох громадян України та не несуть жодної загрози у вигляді зараження або поширення коронавірусу Covid-19″, – йдеться зверненні.

У асоціації наголошують: є життєво важливим, аби підприємства, які надають товари або послуги з догляду за домашніми тваринами (а саме: непродовольчі магазини, що спеціалізуються на торгівлі кормами для тварин, ветеринарні аптеки і ветеринарні клініки), були включені в число важливих об’єктів інфраструктури, які повинні залишатися відкритими протягом всієї кризи.

“Зі свого боку, зобов’язуємося забезпечити належні карантинні заходи на наших підприємствах на рівні продовольчих магазинів”, – йдеться у тексті заяви.

Звернення за підписом президента Української асоціації лікарів ветеринарної медицини дрібних тварин Ушакова В.М. адресували до т.в.о. голови Держпродспоживслужби Шевченко О.П.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні до 3 квітня запроваджено карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19. В рамках заходів, зокрема, закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків. Також зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення.

 

13 закладів майже на 500 ліжок: лікарні Київщини готові приймати хворих

Медичні заклади Київської області у разі потреби готові приймати хворих на коронавірус.

Про це поінформував в.о. голови Київської ОДА Василь Володін на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Заклади охорони здоров’я Київщини готові приймати людей, у яких зафіксовано коронавірус. В області 13 медзакладів мають боксовані інфекційні відділення на 487 ліжок. З них 201 ліжко у 105 боксах, ще 347 ліжок можуть бути перепрофільовані під інфекційні у разі потреби. Крім того, усі лікарі переведені на посилений режим роботи”, – сказав він.

Володін зазначив, що приміське сполучення Київщини повністю заборонене, крім випадків, пов’язаних із доставкою працівників до робочих місць. “Враховуючи це, нами підготовлене звернення до керівників райдержадміністрації про забезпечення транспортом медичних працівників, щоб вони могли добиратися до роботи. Це питання зараз на контролі, воно буде вирішено”, – додав він.

Як повідомлялося, в Україні до 3 квітня запроваджено карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19. В рамках заходів закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, АЗС і банків. Також зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення.

На території України зафіксовано 14 випадків коронавірусу, з них два – летальні. 17 березня Covid-19 підтверджено у Київській області – у 44-річного чоловіка, який був за кордоном.

На території Київської області тимчасово запроваджено режим надзвичайної ситуації.

 

У Київській області запровадили режим надзвичайної ситуації

На території Київської області тимчасово запроваджено режим надзвичайної ситуації.

Таке рішення прийнято 18 березня на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Київської обласної державної адміністрації, повідомляє пресслужба Київської ОДА – УкріНФОРМ.

“Засідання відбулося під головуванням Василя Володіна, тимчасового виконувача обов’язків голови Київської ОДА. Проаналізувавши епідемічну ситуацію на території Київської області, спричинену вірусом Covid-19, вирішили класифікувати її як «Медико-біологічну надзвичайну ситуацію природного характеру регіонального рівня». Та тимчасово ввести на території Київської області режим надзвичайної ситуації”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося , в Україні до 3 квітня запроваджено карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19. В рамках заходів, зокрема, закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, АЗС і банків. Також зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення.

На території України зафіксовано 14 випадків коронавірусу, з них два – летальні. Зокрема, напередодні Covid-19 було підтверджено у Київській області у 44-річного чоловіка, який був за кордоном.

 

Надзвичайна ситуація: Київська ОДА пояснила, що це означає

Головна відмінність надзвичайного стану від надзвичайної ситуації полягає у тому, що під час надзвичайного стану функції управління всіма державними органами переходять до відповідних органів.

Також при введенні надзвичайного стану є обмеження прав людини, водночас при надзвичайній ситуації таких обмежень немає, йдеться у роз’ясненні, оприлюдненому на сайті Київської обласної держадміністрації – Укрінформ.

“У Київській області відсьогодні, 18 березня, введено режим надзвичайної ситуації. Надзвичайна ситуація: обстановка на окремій території чи суб’єкті господарювання на ній або водному об’єкті, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, спричинена катастрофою, аварією, пожежею, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, епіфітотією, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією, що призвела (може призвести) до виникнення загрози життю або здоров’ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, завдання значних матеріальних збитків, а також до неможливості проживання населення на такій території чи об’єкті, провадження на ній господарської діяльності”, – йдеться у повідомленні.

Водночас, як нагадали в КОДА, відповідно до законодавства України, “надзвичайний стан визначається як особливий правовий режим, який може тимчасово вводитися в Україні чи в окремих її місцевостях при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру не нижче загальнодержавного рівня, що призвели чи можуть призвести до людських і матеріальних втрат, створюють загрозу життю і здоров’ю громадян, або при спробі захоплення державної влади чи зміни конституційного ладу України шляхом насильства, і передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування… повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення безпеки і здоров’я громадян, нормального функціонування національної економіки, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, захисту конституційного ладу, а також допускає тимчасове, обумовлене загрозою, обмеження у здійсненні конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень”.

“Головна відмінність надзвичайного стану від надзвичайної ситуації в тому, що під час надзвичайного стану функції управління всіма державними органами, всіма підприємствами переходять до відповідних органів. Також, при введенні надзвичайного стану є обмеження прав людини. При надзвичайній ситуації таких обмежень немає”, – зазначається також у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, на території Київської області тимчасово запроваджено режим надзвичайної ситуації. Таке рішення ухвалене 18 березня на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Київської обласної державної адміністрації.

В Україні до 3 квітня запроваджено карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19. У рамках заходів, зокрема, закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, АЗС і банків. Також зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне й авіасполучення.

На території України зафіксовано 14 випадків коронавірусу, з них два – летальні. Зокрема, напередодні Covid-19 було підтверджено у Київській області у 44-річного чоловіка, який був за кордоном.

 

Лабораторно підтверджено 16 випадків COVID-19 в Україні

Центр громадського здоров’я повідомляє про 16 випадків COVID-19 станом на 22.00 18 березня.

Про це повідомляє пресслужба ЦГЗ у Facebook Укрінформ.

“За результатами дослідження вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України отримано 16 позитивних результатів на COVID-19: Чернівецька (10), Житомирська (1), Київська (2), Донецька (1) області та м. Київ (2)”, – йдеться у повідомленні.

Отримано за середу, 18 березня, 51 пацієнта та 103 контактні особи. За даними регіональних лабораторій протестовані за середу методом ПЛР 6 зразків, всі негативні.

Вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України досліджує не лише зразки людей, яким встановлено підозру, а і встановлених контактних осіб.

Загалом вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України дослідила понад 640 зразків.

Як повідомляв Укрінформ, за даними МОЗ України, у світі станом на ранок 18 березня було зафіксовано 198 155 випадків зараження коронавірусом, з них 81 960 осіб одужали, 7 954 померли.

 

Санітарна служба повідомлятиме поліції про кожного коронавірусника

Санітарна служба повідомлятиме поліції про кожен випадок інфікування коронавірусом, щоб та могла оперативно реагувати на можливе порушення режиму карантину.

Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко у Facebook – Укрінформ.

Він нагадав, що за порушення карантину — вихід з-під встановленої за рішенням лікаря самоізоляції інфікованого чи обсервації підозрюваного на інфікування, передбачено штраф у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень.

“Поліція також буде допомагати санітарним лікарям встановлювати круг зв’язків інфікованої особи для найбільш повного виконання карантинних вимог згідно Закону про захист населення від інфекційних хвороб”, – сказав Геращенко.

За його словами, є також домовленість з операторами мобільного зв’язку про інформування осіб, які приїхали в Україну з 1 березня з країн підвищеного епідемічного ризику – всіх країн ЄС, Китаю, Ірану про те, що вони мають при перших симптомах ОРВІ самоізолюватися та повідомити про це МОЗ.

“Поки що ситуація в Україні лишається контрольованою у порівняння з жахливим рівнем поширення та смертності від Covid-19 в Китаї та країнах ЄС”, – запевнив посадовець.

За даними МОЗ, на території України станом на 18 березня зафіксовано 16 позитивних результатів на COVID-19: Чернівецька (10), Житомирська (1), Київська (2), Донецька (1) області та м. Київ (2).

 

Вийти з дому і не сісти на 8 років. Рекомендації, заборони та пільги на карантині

17.03.2020, УП

За що “світять” штрафи та тюрма

Як каратимуть за порушення правил карантину

Як закон має полегшити життя на карантині

Як працюватиме метро та громадський транспорт

Як потрапити на роботу

Як пересуватись країною

Як працює міжнародне сполучення

Як організувати харчування

Як буде працювати пошта

Як безпечно вийти з дому на прогулянку, ходити за покупками, користуватись транспортом

Як не поставити під загрозу інших людей

Чи варто носити маску всім

Як допомогти рідним, які підпадають під групу ризику

Як прибирати вдома під час карантину

Пандемія коронавірусу Covid-19 внесла корективи в життя багатьох людей і країн. Україна не стала винятком.

Перші зміни деякі українці змогли відчути на собі ще 12 березня, коли уряд ухвалив рішення про введення карантину.

Але починаючи з 18 березня громадяни України будуть жити у цілком новій реальності. Діятиме ще більш жорсткий карантин – зачинені торгівельно-розважальні центри, театри і кінотеатри, обмеження в громадському транспорті, зачинені метро в містах-мільйонниках та зупиняється міжміське та міжобласне пасажирське сполучення.

Доповнила список вимог до карантину Верховна Рада, яка на рівні закону додала до рекомендацій, розроблених спеціалістами, покарання за його недотримання.

Вал порад, рішень і вимог за останній тиждень був настільки значним, що багато хто може просто заплутатись в усіх методичках та інструкціях, розроблених владою.

“Українська правда” вирішила зібрати в одному місці відповіді на найбільш поширені питання про те, як буде організоване життя країни в умовах карантину.

За що “світять” штрафи та тюрма

Карати як штрафами, так і ув’язненням, можуть за порушення обмежень, встановлених для боротьби з інфекцією. І не лише з новим коронавірусом – йдеться про протидію й іншим хворобам.

Міністерство внутрішніх справ пояснило цей пункт на прикладі втечі з місця обсервації людини, яка може бути заражена.

Насправді йдеться не лише про це. Під покарання можна потрапити загалом за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм. Встановлює їх спеціальний закон та інші рішення влади, в тому числі, місцевої.

Зараз у країні оголошений карантин, який сам собою означає обов’язкову госпіталізацію хворих та тих, хто контактував із хворими.

Читайте також: Україна оголосила карантин через коронавірус. Все, що варто знати

Країна вдалась і до інших обмежень, як-то закриття шкіл, кафе і ресторанів, ринків, культурних і розважальних закладів, обмеження руху транспорту, закриття кордонів та інші.

Тож, якщо ви продовжуєте приймати клієнтів у власній кав’ярні, одного дня можете прокинутись фігурантами кримінальної справи. Так сталось з працівниками Харківської міськради, очільник якої, Геннадій Кернес, вперто відмовлявся закривати дитсадки та школи.

Як каратимуть за порушення правил карантину

Ці зміни – не тимчасові, вони залишаться з країною, якщо не будуть скасовані, і по завершенню епідемії Covid-19.

Адміністративна стаття: “порушення правил карантину”.

Покарання: штраф у 17-34 тис гривень або 34-170 тис гривень для посадовців.

Ця стаття з’явиться в адміністративному кодексі, де нині є покарання за недотримання карантину тварин і рослин, але немає норми стосовно людей. Тепер буде.

Кримінальна стаття: “порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням”.

Покарання: 17-51 тис гривень штрафу / до 6 місяців арешту / обмеження волі до 3 років / позбавлення волі до 3 років; в тяжких випадках – 5-8 років тюрми.

Ця стаття вже є у кримінальному кодексі, однак покарання за нею стане більш тяжким: у десять разів зросте мінімальний штраф та з’явиться можливість відправити людину до в’язниці, навіть якщо її дії не були смертельними для інших.

Для того, щоб порушення було саме кримінальним, воно має спричинити поширення хвороби. Або бути таким, що “завідомо могло спричинити поширення”.

Якщо ж злочин призвів до загибелі людей чи інших тяжких наслідків, покарання буде найсуворішим – від 5 до 8 років. Але ця норма була в законі і до змін.

Як закон має полегшити життя на карантині

Крім обмежень і заборон у законі, ухваленому Радою, є кілька норм, які мають допомогти країні та населенню пережити карантин. Деякі з них почнуть діяти одразу із законом, над іншими ще має попрацювати уряд.

Можна буде піти у неоплачувану відпустку, яка не буде рахуватись у загальний строк.

Чиновникам перенесуть термін подачі електронних декларацій – з 1 квітня до 1 червня.

Роботодавці можуть доручити працівникам, у тому числі державним, працювати вдома.

Переселенцям не можуть скасувати довідку про взяття на облік чи припинити їхні соцвиплати, навіть якщо вони тривалий час відсутні.

За несвоєчасну оплату комунальних послуг не можна буде нараховувати штрафи, відключати ці послуги, виселяти з житла.

Лікарі та інші, хто зайнятий у боротьбі з вірусом, отримуватимуть додатково до двох зарплат. Також доплати передбачать для працівників, “які забезпечують життєдіяльність населення”.

Виплати субсидій не можна зупинити, їх мають продовжити автоматично, а коло отримувачів – розширити.

Призупиняються виплати по іпотеці.

Карантин буде в офіційному переліку форс-мажорною ситуацією. Це може стати в нагоді бізнесу, адже часто у різного роду договорах прописується, що сторона не несе відповідальності за його невиконання, якщо причиною став форс-мажор.

Не каратимуть іноземців та осіб без громадянства, які не змогли виїхати чи продовжити термін перебування в Україні.

Кабмін буде контролювати ціни на ліки, товари медичного призначення та соціально значущі.

Безробітного реєструватимуть у перший же день після звернення і тоді ж призначатимуть допомогу по безробіттю.

Розмитнення необхідних ліків та медичного обладнання буде пільговим.

Держтендери, необхідні для протидії Covid-19, вивели з-під процедури публічних закупівель для їхньої оперативності. Також для них передбачена можливість стовідсоткового авансу.

Скасовуються планові перевірки у сфері господарської діяльності.

Як працюватиме метро та громадський транспорт

У трьох містах України закривається метро:

Київське метро зупиняє свою роботу з 23:00 17 березня до 3 квітня.

Дніпровське метро зупиняється з 15.00 17 березня до 3 квітня.

Харківське метро закривається з 20:00 17 березня до 3 квітня.

На всій території України забороняється перевезення більше 10 пасажирів одночасно в міських трамваях, тролейбусах, автобусах та маршрутках.

Кількість людей у транспорті буде контролювати Нацполіція та Держсанепідслужба. Яким чином будуть відбуватися перевірки кількості людей у транспорті, наразі не відомо.

У КМДА повідомили, що від четверга 17 березня в Київській області допуск до пасажирського транспорту буде здійснюватися лише в масках.

Пасажирів без масок не пускатимуть в транспорт.

Читайте також: Ліків від COVID-19 не існує! Спростовуємо міфи щодо препаратів та профілактики коронавірусу

Як потрапити на роботу

У КМДА обіцяють, що для робітників підприємств, які мають працювати у надзвичайному режимі, будуть зроблені спеціальні маршрути для підвезення до робочого місця з дотриманням усіх санітарно-епідеміологічних норм. Йдеться про оборонні підприємства, харчову промисловість, водоканали, теплокомуненерго, лікарні тощо.

Наголошується, що добирання працівників до місця роботи – повна відповідальність керівників підприємств.

“Продовжується обробка рухомого складу приватного та комунального громадського транспорту, підземних пішохідних переходів, поручнів та інших речей, які підлягають тактильному контакту”, – каже заступник голови КМДА Олександр Густєлєв.

Як пересуватись країною

З 18 березня по 3 квітня в Україні заборонено:

Перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні.

Обмеження не діють на пересування Україною на власному авто та вантажні перевезення.

З 18 березня 2020 до прийняття окремого рішення заборонено:

Перевезення пасажирів залізницею в усіх напрямках внутрішніх сполучень.

При цьому “Укрзалізниця” може здійснювати окремі внутрішні пасажирські рейси, узгоджуючи їх з Мінінфраструктури та МОЗ. Або ж у випадку міжнародного залізничного сполучення за погодженням Мінінфраструктури, МЗС та Держприкордонслужби.

Як працює міжнародне сполучення

Україна закрила міжнародне наземне пасажирське сполучення від 00:01 17 березня до 3 квітня. Цього ж дня було обмежене пасажирське авіасполучення.

У цей час будуть закриті пункти пропуску через держкордон для залізничного та автобусного сполучення.

Продовжують працювати 123 пункти пропуску на держкордоні. 107 пунктів пропуску до 3 квітня припиняють свою роботу.

Повний перелік закритих та працюючих пунктів пропуску можна знайти в окремому документі Кабінету міністрів України.

Також від 16 березня 2020 року і до 3 квітня припиняється в’їзд іноземців та осіб без громадянства на територію України.

Усі громадяни України можуть повернутися на територію України приватними авто.

Станом на зараз обмежень на виїзд немає. Але інша країна, до якої ви прямуєте, може мати такі обмеження.

Як організувати харчування

Під час карантину будуть зачинені заклади швидкого харчування, кафе, ресторани, бари.

Проте продуктові магазини не закривають.

ТРЦ йдуть на карантин, але продуктові супермаркети, які в них розташовані, можуть працювати.

Якщо вас лякає скупчення людей або ви хочете уникнути черги, то варто знати, що доставка їжі кур’єром безпечніша, ніж перебування у крамниці.

Ви можете сплачувати безконтактно, а потім попросити залишити пакунки під дверима. Немає даних, що це унеможливлює ризики зараження, адже на поверхні картону вірус живе 24 години та до 3-х днів на пластиковій поверхні.

Але з чисто логічної точки зору, це безпечніше, ніж перебування з іншими людьми у закритому приміщенні – руки та поверхні можна дезінфікувати.

Як буде працювати пошта

Як державна “Укрпошта”, так і приватна “Нова пошта” працюватимуть у звичайному режимі, але з певними змінами.

В “Укрпошті” просять не заходити за лінію, якщо біля стійки обслуговується клієнт, та підходити лише тоді, коли вікно вільне та не заходити у приміщення, якщо бачите чергу.

У період карантину підприємство змінило умови доставки, вручення і зберігання поштових відправлень. Рекомендовані поштові відправлення (крім листів з позначкою “Судова повістка”) необхідно вкладати до поштових та абонентських скриньок адресатів. При цьому “Укрпошта” безкоштовно зберігатиме реєстровані поштові відправлення у відділеннях.

Крім цього, уряд планує врегулювати питання, що дозволить “Укрпошті” в експериментальному режимі доставляти ліки.

“Нова пошта” також обіцяє працювати в повному обсязі. Підприємство повідомляє, що відділення оснащені дезінфекторами, захисними масками, рукавичками та постійно проводитиметься прибирання, дезінфекція. Співробітники проходитимуть первинний огляд і не допускатимуться до роботи у разі погіршення самопочуття.

Винятком стали відділення, які розташовані в торгівельно-розважальних комплексах. Їх тимчасово закриють, а посилки перенаправлятимуться в сусідні відділення. Список закритих відділень можна знайти тут.

Як безпечно вийти з дому на прогулянку, ходити за покупками, користуватись транспортом

Бути в карантині означає не покидати своєї домівки без нагальної потреби. Якщо вам треба вийти на вулицю, Всесвітня організація охорони здоров’я радить не підходити до людей ближче, ніж на 1 метр.

Центр з контролю та захворювань США (CDC) стверджує, що наразі мало даних, які б допомогли визначити небезпечний близький контакт.

За твердженням CDC, тісним контактом точно можна вважати такий, який тривав декілька хвилин. Контакти до 1 хвилини можна вважати відносно безпечними.

Тобто шанси заразитися, якщо людина просто пройшла повз вас, не високі.

Користуйтесь цими рекомендаціями, якщо маєте покинути оселю.

Після відвідування громадських місць вкрай важливо мити руки з милом не менше 20 секунд. Якщо вода та мило недоступні, використовуйте антисептик з вмістом алкоголю не нижче 60%.

Іншими словами, головне – соціальна ізоляція. Чим далі ви від людей, тим безпечніше для всіх.

Як не поставити під загрозу інших людей

Хвора людина має залишатися вдома.

Якщо у вас є симптоми ГРВІ, обов’язково вдягайте хірургічну маску. Це допоможе захистити членів вашої родини.

Також медична маска важлива для тих, хто піклується про хвору людину та необхідна  для медичних працівників.

Маску необхідно часто змінювати. Якщо ви відчуваєте, що в середині вона волога – це ознака того, що її варто зняти та викинути. Бажано в смітник з кришкою, яка міцно закривається.

Чи варто носити маску всім

Як стверджує представник ВООЗ в Україні доктор Ярно Хабіхт, пацієнтам без симптомів не радять використовувати хірургічні маски як засіб індивідуального захисту.

“Головним розповсюджувачем захворювання все ще вважаються люди з симптомами. Але потрібно розуміти, що це новий вірус і щодня з’являється нова інформація про нього”, – каже Хабіхт.

Як допомогти рідним, які підпадають під групу ризику

80% людей, які хворіють на Covid-19, переносять захворювання легко.

У зоні ризику люди літнього віку та ті, хто мають проблеми зі здоров’ям, наприклад, цукровий діабет чи високий тиск.

Вони можуть важко перенести захворювання чи померти.

Як допомогти рідним не наражати себе на небезпеку?

Нещодавно CDC надав пацієнтам у зоні ризику наступні рекомендації:

запасіться продуктами;

перевірте, чи наявне все необхідне в аптечці;

тримайте соціальну дистанцію;

уникайте непотрібних мандрівок;

залишайтесь вдома так довго, наскільки це лише можливо;

часто мийте руки.

Геронтолог Лорі Архабальд-Паноні також радить подумати про альтернативні методи комунікації.

“Соціальна дистанція не означає соціальна ізоляція. Навіть потенційно смертельний вірус не має бути приводом для самотності. Наразі у нас багато можливостей бути в комунікації один з одним”, – каже вона.

Вона додає, що гарною порадою для психічного здоров’я буде інформаційна дієта.

Як прибирати вдома під час карантину

З того, що на сьогодні відомо, ризики заразитися на коронавірусну інфекцію вищі через респіраторні краплинки. Хоча ризик зараження від поверхонь існує, за даними CDC, офіційно таких випадків зареєстровано не було.

Проте ВООЗ стверджує, що такі ризики зараження існують.

Очищення та дезінфекція поверхонь вважається гарним методом профілактики COVID-19.

За останніми даними вірус може жити на поверхнях від декількох годин до декількох днів. Тривалість може залежати від матеріалу, з якого поверхня зроблена.

Як же очищати та дезінфікувати поверхні?

одягніть одноразові рукавички. Їх важливо викидати після кожного прибирання. Якщо у вас рукавиці багаторазового використання, то вони мають використовуватись лише для дезінфекцій проти COVID-19;

перед дезінфекцією, поверхні треба вимити мийним засобом або водою з милом;

для дезінфекції ви також можете використовувати розбавлений господарський відбілювач (5 столових ложок відбілювача на приблизно 3,5 літра води) або розчин, де вміст спирту не менше 70%;

для чищення килимів використовуйте засоби, які для них передбачені й доступні в крамницях;

після чистки виперіть килим згідно з інструкцією. Використовуйте під час прання максимальну температуру води, яка тільки можлива.

Окрім дотримання усіх рекомендацій та порад, перш за все варто не втрачати здорового глузду, не панікувати та не розпускати чуток. Мийте руки частіше, займайтесь саморозвитком та любіть ближніх.

Здоров’я вам!

 

НБУ видаватиме банкам готівку зі сховищ, а отриману – відправлятиме на карантин

Національний банк України з метою зниження ризиків поширення коронавірусу видаватиме банкам готівку із власних сховищ, а отриману готівку зберігатиме окремо впродовж 14 днів і після цього здійснюватиме автоматизоване оброблення банкнот.

Про це повідомляє пресслужба регулятора – Укрінформ.

“Національний банк України розробив низку заходів для зниження ризиків поширення коронавірусної інфекції COVID-19 під час операцій із готівкою… Регулятор прийматиме від банків готівку національної валюти, що перебувала в обігу, й видаватиме замість неї банкам готівку зі своїх сховищ”, – йдеться в повідомленні.

У Нацбанку зауважують, що першочергово видаватиметься готівка із запасів, сформованих у попередній період (до поширення коронавірусної інфекції на території України); пізніше – готівка, яка пройшла карантин.

Запаси готівки Національного банку є достатніми для забезпечення потреб економіки країни. Готівка у сховищах Національного банку – якісна, придатна для обігу, оброблена автоматизовано за допомогою спеціальних високошвидкісних машин.

Водночас отриману з обігу готівку Національний банк: спочатку зберігатиме окремо впродовж щонайменше 14 днів, що значно перевищує період виживання коронавірусу на поверхнях (від кількох годин до кількох діб). Лише після цього здійснюватиметься автоматизоване оброблення банкнот за допомогою спеціалізованих високошвидкісних машин.

Національний банк для профілактики поширення коронавірусу рекомендує населенню і бізнесу максимально перейти на безготівкові розрахунки.

 

Національний банк не планує запроваджувати жодних валютних обмежень.

Про це на брифінгу сказав заступник голови НБУ Олег Чурій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

НБУ не розглядає можливості введення якихось обмежень. Ми вважаємо, що банківська система ліквідна. Ведення будь-яких обмежень буде негативно сприйматися як фізичними, так і юридичними особами”, – сказав Чурій.

Як повідомляв Укрінформ, на валютному ринку вплив психологічного чинника наразі є ключовим, а попит на валюту здебільшого формується з боку населення та вітчизняних компаній-імпортерів.

 

Під Києвом блокували залізницю й вимагали відновити рух електричок

Поліція Київщини провела роз’яснювальну роботу з мітингувальниками, які заблокували рух залізничного транспорту і вимагали відновити рух електропотягів.

Про це інформує поліція Київської області у Facebook – Укрінформ.

“Сьогодні, 18 березня, близько 50 громадян блокували рух залізничного транспорту на станції Фастів. Люди були обурені та вимагали відновити рух електропотягів, який був припинений на підставі рішення Кабінету міністрів України у зв’язку з запобіганням поширення в країни гострої респіраторної хвороби Covid-19”, – йдеться у повідомленні.

Тож на місце події прибули слідчо-оперативна група, керівництво Фастівського відділення поліції, представники міськради.

Поліцейські провели роз’яснювальну бесіду щодо необхідності таких протиепідемічних заходів, оскільки такі обмежувальні заходи введені для запобігання поширенню коронавірусу в країні і збереження життя та здоров’я громадян.

Після профілактичної бесіди за рішенням міськради людей доправили до пункту призначення автотранспортом.

Поліція закликала громадян ставитися з розумінням до тимчасових обмежень, не вчиняти протиправних дій, дотримуватися суворих правил епідрежиму, не наражати себе та оточуючих на небезпеку.

 

Президента просять розкодувати українські телеканали

Львівська обласна рада звертається до Президента України, Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, першого заступника голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо розкодування українських телеканалів.

Відповідне звернення розміщене на сайті облради – Укрінформ.

«З метою підвищення обізнаності та заспокоєння населення України під час епідемії коронавірусу, Львівська обласна рада просить розкодувати провідні українські телеканали”, – йдеться в документі.

В ньому зазначається, що в Україні супутникове телебачення дивиться близько третини сімей, тому не можна забирати можливість у громадян отримувати оперативну інформацію щодо захворювання на коронавірус, рекомендацій медиків та алгоритм дій при виявленні чи перших ознаках хвороби. Тим більше, що значна частина жителів перебуватиме вдома на строгому карантині, а деякі з них узагалі не користуються мережею інтернет.

“Просимо негайно вжити заходів щодо розблокування супутникових телеканалів до завершення небезпечної пандемічної ситуації в Україні та дозволити людям у складний час мати доступ до українських каналів.

Просимо також невідкладно внести в порядок денний засідання Ради Національної безпеки і оборони України питання розкодування українських супутникових телеканалів», – йдеться у зверненні.

Як відомо, Львівська обласна рада на пленарному засіданні ще 11 лютого 2020 року прийняла звернення до Президента України, Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, Голови Служби безпеки України щодо ризиків кодування телевізійного супутникового сигналу (Рішення Львівської обласної ради від 11.02.2020 № 999).

 

Податкова розпочинає серію відеоуроків про те, як користуватись е-сервісами

Державна податкова служба (ДПС) розпочинає серію відеоуроків платникам податків про те, як користуватися електронними сервісами.

Про це повідомляє пресслужба ДПС – Укрінформ.

“Для допомоги платникам податків Державна податкова служба розпочинає серію відеоуроків, в яких роз’яснюватиметься як правильно користуватися електронними сервісами”, – йдеться в повідомленні.

Перший відеоурок присвячений заповненню декларації про майновий стан і доходи громадян.

Переглянувши його, користувачі зможуть дізнатися як правильно заповнити декларацію крок за кроком та як при цьому уникнути помилок. Для того, щоб подати декларацію через Електронний кабінет платникам податків необхідно мати електронний підпис.

У ДПС закликали платників податків в умовах карантину, який оголошено в Україні, користуватися саме електронними сервісами.

“У зв’язку з оголошеним в Україні карантином з метою запобігання поширення вірусу COVID-19 закликаємо платників користуватися електронними сервісами від Державної податкової служби”, – зазначили в ДПС.

 

МОН відреагувало на “примусове виселення” студентів з гуртожитків

На період карантину неприпустимо примусово виселяти здобувачів освіти з гуртожитків або давати їм рекомендації залишити гуртожитки.

Про це йдеться в листі Міністерства освіти й науки керівникам закладів професійної, фахової передвищої та вищої освіти від 18 березня 2020 №1/9-165, повідомляє пресслужба Міністерства освіти та науки – Укрінформ.

“У ЗМІ почала поширюватись інформація про примусове виселення студентів із гуртожитків на період карантину. Такі дії є неприпустимими. Керівники закладів зобов’язані на час карантину забезпечити нормальну роботу гуртожитків, інформувати студентів та персонал про заходи безпеки у зв’язку з поширенням COVID-19, а також забезпечити в гуртожитках місця для ізоляції студентів з симптомами гострих респіраторних захворювань”, – відзначив заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний.

Водночас в МОН зазначили, що пропускний режим в гуртожитках має бути посилено, зокрема обмежено вхід осіб, які в них не проживають.

У випадку, якщо спроби виселення все ж відбуватимуться, студенти можуть звертатися до директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН за телефоном.

Також в МОН нагадали, що на період карантину за вчителями, вихователями, майстрами та викладачами зберігається середня заробітна плата.

Як повідомляв Укрінформ, За даними МОЗ України, у світі станом на ранок 18 березня зафіксовано 198 155 випадків зараження коронавірусом, з них 81 960 осіб одужали, 7 954 померли. На території України зафіксовано 14 випадків коронавірусу Covid-19 у трьох областях та м. Києві, з них два – летальні.

В Україні лабораторно підтверджено 14 випадків Covid-19, з них 2 летальних.

З 12 березня в Україні запроваджено карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції і для недопущення її поширення. Він триватиме три тижні – до 3 квітня.

 

Шмигаль закликає ректорів не виселяти студентів із гуртожитків

Кабінет міністрів рекомендує керівникам навчальних закладів на період карантину не виселяти студентів із гуртожитків, а навпаки сприяти тому, щоб студенти знаходилися в самоізоляції, допомогти із забезпеченням продуктами та ліками за необхідності.

Про це на засіданні уряду в середу, 18 березня, заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я звернуся до ректорів і керівників навчальних закладів, де введено карантин, і попрошу з розумінням і уважно ставитися до студентів, які проживають в гуртожитках – не відправляти їх додому. Багато кому з цих студентів нема куди їхати, це є студенти з окупованих територій. Зараз зупинено все міжобласне, міжміське сполучення, тому керівників навчальних закладів наполегливо прошу, рекомендую … не виселяти студентів з гуртожитків. Навпаки, сприяти тому, щоб вони залишалися в гуртожитках, максимально самоізолювалися, допомогти їм із забезпеченням продуктами і за потреби ліками”, – сказав Шмигаль.

Він додав, що Міністерство освіти та науки отримає відповідне доручення і проведе відповідну роботу з керівництвом навчальних закладів.

Як повідомляв Укрінформ, з 12 березня в Україні запроваджено тритижневий карантин у навчальних закладах та низка інших обмежувальних заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19.

В рамках заходів, зокрема, закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, АЗС і банків. Також зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення.

 

Зеленський запевняє, що студентів не виселятимуть із гуртожитків

Студентів вищих та професійно-технічних навчальних закладів ніхто не має права виселяти з гуртожитків на період карантину.

На цьому наголосив Президент Володимир Зеленський у зверненні ввечері 18 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ніхто не виселятиме студентів з гуртожитку. Це питання на особистому контролі Прем’єр-міністра. Усім керівникам закладів професійно-технічної та вищої освіти вказано на недопустимість примусового виселення студентів. Дорогі студенти! Якщо хтось каже вам виселятись: показуйте це відео і відповідний документ на сайті Міністерства освіти та науки”, – закликав Зеленський .

Він окремо звернувся до працівників у сфері освіти: “Всім вам рекомендовано максимально перейти на дистанційну форму роботи”.

Зеленський запевнив, що середня заробітна плата вчителям та викладачам за час карантину буде збережена і виплачена.

Окрім того, за словами глави держави, відучора для підготовки учнів до ЗНО запущено щоденні трансляції онлайн-уроків. З 8 до 9 ранку, а також с 18 до 21 вечора їх можна побачити на телеканалі “Рада”, а також знайти на ютуб-каналі Міністерства освіти і науки України.

Окрім цього, наступного тижня буде запущено централізовану систему онлайн-уроків дистанційного навчання для учнів з п’ятого по одинадцятий клас, повідомив Президент.

Як повідомлялося, в Україні до 3 квітня запроваджено карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19. У рамках заходів, зокрема, закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, АЗС і банків. Також зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне й авіасполучення.

На території України зафіксовано 14 випадків коронавірусу, з них два – летальні. Зокрема, напередодні Covid-19 було підтверджено у Київській області у 44-річного чоловіка, який був за кордоном.

 

Оплески з вікон: у Нідерландах влаштували для медиків флешмоб подяки

У Нідерландах громадяни провели флешмоб, аплодуючи з вікон та балконів лікарям та усім, хто допомагає боротися з коронавірусом.

Акція стартувала 17 березня о 20:00 за місцевим часом, повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі.

“Медсестри, лікарі, соцпрацівники, люди, які працюють у супермаркетах, та всі інші, хто має життєво важливі професії, роблять фантастичну роботу. Приємно, що Нідерланди їх підтримують”, – написав прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте у Twitter.

Міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок особисто аплодував у своєму Twitter. Окрім відео оплесків, він також написав слова подяки.

“Всі люди з важливими професіями роблять фантастичну роботу, щоб підтримувати Нідерланди”, – написав він.

Як повідомляв Укрінформ, у Нідерландах за останню добу підтверджено 346 нових випадків коронавірусу, 15 осіб померли. Станом на середину дня 18 березня 2020 загалом у Нідерландах кількість хворих зросла до 2051, померло 58 людей.

Серед 2051 хворих на коронавірус 485 людей – медпрацівники.

 

Кількість інфікованих коронавірусом у світі досягла 218 тисяч

19 березня. УНН. Станом на 6:00 четверга загальна кількість померлих від інфекції, викликаної новим коронавірусом SARS-CoV-2, у світі складає 8810 осіб. Про це повідомляє УНН з посиланням на Центр системних досліджень та інжинірингу при Університеті Джона Хопкінса (США).

Всього у світі 218743 інфікованих. У свою чергу, у світі одужали 84113 людей. Напередодні з провінції Хубей в Китаї відкликали 3,7 тис. медиків через поліпшення епідемічної ситуації.

Країнами з найбільш швидким поширенням коронавірусу залишаються Італія (35713), Іран (17361), Іспанія (14769) та Німеччина (12327).

Нагадаємо, в Україні зафіксовано уже 16 випадків COVID-19.

 

Кількість хворих на коронавірус у світі перевищила 200 тисяч

Загальна кількість випадків коронавірусу Covid-19 у 169 країнах та територіях складає 204 044 осіб.

Про це повідомляється на сайті Worldometer, що веде статистику захворювань в реальному часі – Укрінформ.

З них 82 866 людей одужали, 8 250 померли.

Серед 112 928 заражених, які досі хворіють, 6 434 особи перебувають у важкому або критичному стані.

За даними сайту, у Китаї кількість захворювань складає більше 80 тисяч.

Після нього в першу п’ятірку країн, де виявлено найбільшу кількість захворювань, входять Італія (31,5 тисяч осіб), Іран (17,3 тис.), Іспанія (13,7 тис.) та Німеччина (10 тис.).

Більше 8 тисяч випадків зараження коронавірусом зафіксовані в Південній Кореї, у Франції – 7,7 тис., у США – 6,5 тис., у Швейцарії – 2,7 тис.

У Великій Британії, Нідерландах, Норвегії, Швеції, Бельгії, Данії та Австрії – понад 1 тис.

Найбільша кількість смертей також зафіксована у Китаї – понад 3 тисячі. В Італії від коронавірусу загинули 2,5 тис. осіб, в Ірані – 1,1 тис. осіб, в Іспанії – 616, а також 175 у Франції і 116 у США.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні лабораторно підтверджено 14 випадків Covid-19, з них 2 летальних.

 

У Німеччині коронавірусом заразився претендент на пост глави ХДС

Один із кандидатів на посаду глави правлячої партії Німеччини, Християнсько-демократичного союзу, Фрідріх Мерц заразився коронавірусом.

Це він підтвердив у своєму Twitter – Укрінформ.

«Тест на коронавірус, проведений у неділю, виявився позитивним. Я буду під карантином вдома до кінця наступного тижня. На щастя, у мене лише легкі (до помірних) симптоми, всі зустрічі скасовано. Я чітко дотримуюся вказівок управління охорони здоров’я», – написав Мерц.

Вибори нового глави ХДС мали відбутися на позачерговому з’їзді 25 березня, але їх було перенесено через пандемію Covid-19.

Слід зауважити, що Мерц контактував з дуже великою кількістю людей останнім часом у рамках предвиборчої кампанії.

 

Меркель назвала коронавірус найскладнішим викликом з часів Другої світової

Ситуація з пандемією коронавірусу є серйозною як ніколи за десятиліття після закінчення найкривавішої війни людства, вона вимагає дисципліни та солідарності.

На цьому наголосила канцлер ФРН Ангела Меркель у зверненні до нації 18 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“З часів Другої світової війни не було такого виклику, який потребував би настільки солідарних спільних дій”, – заявила Меркель.

Вона наголосила, що ситуація дуже серйозна, сприймати її треба саме так. Обмеження, які запроваджуються, здаються такими, які мало відповідають демократії, які ще ніколи не вводилися в історії ФРН. Але вони необхідні та будуть застосовані тимчасово з тим, аби врятувати життя, сказала Меркель. Вона закликала всіх зробити свій внесок- обмежити все, що можна. Лише так можна уповільнити розповсюдження вірусу і виграти час на розробку ліків і вакцини та на те, щоб лікарі могли добре подбати про хворих. Якщо важкохворих буде дуже багато, це поставить лікарні на межу.

“Наступні тижні будуть ще більш складними”, – сказала канцлер. Вона підкреслила, що влада діє відкрито та намагається добре комунікувати про свої кроки. Уряд, за словами її очільниці, робитиме все, аби зберегти робочі місця, максимально зберегти бізнеси.

Меркель закликала не піддаватися паніці та не скуповувати продукти в магазинах, “це нерозумно і не солідарно”. Продуктів вистачить всім, запевнила канцлер. Вона закликала не вірити чуткам.

“Ми – демократія, ми живемо на по примусу, але спільно та солідарно”, – заявила глава німецького уряду. І висловила переконання, що кризу буде подолано. Але те, якою це буде зроблено ціною, залежить від кожного.

Як повідомляв Укрінформ, за даними МОЗ України, у світі станом на ранок 18 березня було зафіксовано 198 155 випадків зараження коронавірусом, з них 81 960 осіб одужали, 7 954 померли.

 

У Чехії заборонили виходити з дому без масок

Уряд Чехії оголосив нові заходи з боротьби з коронавірусом. Від завтра у громадських місцях можна перебувати лише у масці чи будь-чому, що закриватиме обличчі.

Про це розповів прем’єр ЧР Андрій Бабіш, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Уряд ухвалив низку рішень. Найважливішим є обов’язок носити будь-які засоби захисту рота та носа на публіці. Постанова діє з опівночі (на четвер – ред.)», – поінформував Бабіш.

Бабіш зазначив, що держава не хоче карати людей за невиконання цього наказу, але висловив сподівання, що приклад «Італії, Іспанії та іншої Європи» переконає жителів республіки слідувати вказівці.

Керівництво поліції, втім, уточнило, що штраф усе ж цілком можливий – до 10 тисяч крон.

Також забороняється робити покупки в продуктових магазинах і аптеках між 10:00 та 12:00, цей час виділяється виключно для людей, яким понад 65 років.

У вихідні очікується прибуття в Чехію українського літака, який має доставити з Китаю до 30 млн масок і респіраторів, а також інші засоби захисту. Ще 10 млн масок Чехія купила у В’єтнаму.

З 464 інфікованих 52 наразі лікуються у лікарнях, троє із них у важкому стані.

Як повідомлялося, Чехія оголосила надзвичайний стан раніше цього тижня.

 

Кулеба домовився із Сіярто про транзит через Угорщину понад 300 українців

Угорщина надасть транзит понад 310 громадянам України, які на автобусах і авто “застрягли” на кордонах з Австрією та Хорватією.

Про це повідомив Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у Twitter за результатами перемовин з міністром закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петером Сіярто – Укрінформ.

“Провів телефонну розмову з міністром закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петером Сіярто. Домовилися, що Угорщина надасть транзит громадянам України, які на автобусах і авто “застрягли” на кордонах з Австрією та Хорватією. Станом на зараз, їх 310. Чекаємо вдома!”, – зазначив Кулеба.

Як повідомляв Укрінформ, проблемна ситуація склалася з близько 70 українцями, які на особистому транспорті прибули до Австрії з інших країн на шляху до України, однак не встигли виїхати за її межі через перекриття сухопутних кордонів сусідніми країнами. Спочатку закрили свої кордони Чехія та Словаччина, а пізніше й Угорщина, перекривши тим самим останній наземний коридор в напрямку України.

Україна з 16 березня до 3 квітня вводить тимчасову заборону на в’їзд на свою територію іноземних громадян. А з 17 березня до 3 квітня будуть закриті пункти пропуску через державний кордон України для авіаційного, залізничного та автобусного сполучення.

Уряд виділив кошти для забезпечення повернення в Україну понад 35 тисяч українських громадян.

За даними МОЗ України, у світі станом на ранок 18 березня зафіксовано 198 155 випадків зараження коронавірусом, з них 81 960 осіб одужали, 7 954 померли.

На території України зафіксовано 14 випадків коронавірусу Covid-19 у трьох областях та м. Києві, з них два – летальні.

 

Huawei запустила сервіс діагностики для виявлення коронавірусу

Китайська компанія Huawei за допомогою штучного інтелекту створила сервіс для поліпшення діагностики коронавірусної інфекції.

Про це повідомляє Gizmochina – Укрінформ.

“Запуск нового сервісу може зіграти важливу роль у покращенні засобів підтримки, які дозволяють точно та швидко виявити вірусну інфекцію. Це потенційно може допомогти зменшити подальше поширення інфекцій та інших ускладнень”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Huawei Cloud використовує технологію штучного інтелекту, таку як машинне розпізнавання образів та аналіз медичних зображень, щоб автоматично та точно виявити вірус.

Він навіть деталізує кількісну оцінку томографії та інші результати. Нова служба може допомогти зменшити навантаження через карантин на чергових лікарів.

Крім того, новий сервіс також використовує потужні обчислювальні можливості завдяки серії мікросхем ШІ від Ascend компанії Huawei.

Ці процесори можуть також виводити результати обробки комп’ютерної томографії за лічені секунди, роблячи їх набагато більш життєздатними та ефективними порівняно з традиційними методами, які використовуються лікарями.

Таким чином, діагностичне рішення Huawei може виявитися дуже корисним в найближчі тижні, пише видання.

 

Влада Києва розробляє план, аби метро працювало

Міська влада Києва напрацьовує план спецзаходів, щоб метро все-таки запрацювало, але з деякими обмеженнями.

Про це повідомив секретар Київради Володимир Прокопів у Facebook – Укрінформ.

“Кияни! Ми чуємо ваші скарги щодо закриття метро. Непрацюючий метрополітен – величезна проблема для міста. Але київська влада змушена виконувати постанову Кабінету міністрів. Особисто я проти того, щоб метрополітен був повністю закритим. Зараз разом із колегами ми напрацьовуємо план спецзаходів, щоб метро все-таки запрацювало, але з деякими обмеженнями”, – сказав Прокопів у відеозверненні.

Він зазначив, що метрополітен має обслуговувати людей, які працюють на стратегічних підприємствах, що забезпечують життєдіяльність міста.

Також Прокопів додав, що у столиці існує ще одна проблема. Близько половини медбратів та медсестер київських лікарень доїжджають на роботу із сусідніх областей. “Ці люди критично необхідні нам на своїх робочих місцях. Через це ми також розробляємо програму для Київпастрансу, аби місто змогло забезпечити підвіз цих людей на роботу і з роботи”, – зазначив він.

Як повідомляв Укрінформ, 12 березня в Україні розпочався карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції і для недопущення її поширення. Він триватиме до 3 квітня.

16 березня Кабмін постановив зупинити роботу метро в Києві, Харкові та Дніпрі для запобігання поширенню хвороби Covid-19. Крім того, з 18 березня зупиняються залізничні, авіаційні та автобусні міжміські та міжобласні пасажирські перевезення.

17 березня з 23-ої години київський метрополітен припинив перевезення пасажирів – попередньо до 3 квітня. З 18 березня заходити у громадський транспорт столиці можна тільки в масках і не більше 10 осіб одночасно.

В Україні станом на ранок 18 березня зафіксовано 14 випадків зараження коронавірусом Covid-19.

 

Рішення щодо закриття метро не змінюватимуть – Прем’єр

Рішення щодо тимчасового припинення роботи метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі залишиться незмінним.

Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Британія і Іспанія, які обмежили рух метро, але не припинили його, на сьогодні мають найшвидші темпи зростання хвороби. Це – яскравий приклад того, де були прийняті рішення про не закриття метрополітенів. Тому рішення уряду залишається незмінним, метро має бути закрито”, – зазначив Шмигаль.

За його словами, метро є одним із найбільших ризиків для зараження людей на коронавірус.

“Щодня українське метро в трьох містах перевозить близько двох мільйонів громадян. Протягом двох тижнів, якщо не зупинити метро і не спинити цей пасажиропотік, усі два мільйони захворіють. Порахуйте відсоток смертності і це буде ціна слабкості й неприйнятого рішення щодо зупинки метро”, – підкреслив Шмигаль.

Як повідомляв Укрінформ, 12 березня в Україні розпочався карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції і для недопущення її поширення. Він триватиме три тижні – до 3 квітня.

16 березня Кабмін постановив зупинити роботу метро в Києві, Харкові та Дніпрі для запобігання поширенню хвороби Covid-19 . Крім того, з 18 березня зупиняються залізничні, авіаційні та автобусні міжміські та міжобласні пасажирські перевезення.

17 березня з 23-ої години київський метрополітен припинив перевезення пасажирів – попередньо до 3 квітня. З 18 березня заходити у громадський транспорт столиці можна тільки в масках і не більше 10 осіб одночасно.

В Україні станом на ранок 18 березня зафіксовано 14 випадків зараження коронавірусом Covid-19.

 

Кличко заперечив можливість відновлення роботи метро

19.03.2020 00:34

Київська влада не розглядає відновлення роботи метрополітену.

Про це заявив в ефірі Суспільного мовлення міський голова Віталій Кличко – Укрінформ.

“Жоден з транспортних засобів – ні автобуси, ні маршрутки, ні трамваї чи тролейбуси – не зможуть перевезти таку кількість пасажирів, яку перевозить метрополітен. Тому ми обмежили зараз роботу різних закладів і звертаємося до підприємців та різних закладів по можливості зараз обмежити роботу, надати відпустки людям, щоб вони залишалися вдома. Зараз потрібно максимально обмежити соціальні контакти, тому що це є причиною розповсюдження інфекції”, – зазначив мер.

Кличко також заперечив можливість частково відновити роботу метрополітену.

“Ті люди, які заявляють про це, не є фахівцями, відповідальними за транспортну галузь. Це перше. По-друге, це може бути персональна думка людей, але ні в якому разі не мудре, зважене рішення. Ще раз хочу наголосити: ми розуміємо дуже великі складнощі, які на сьогоднішній день є через обмеження пересування містом. Але для чого вони зроблені, я щойно пояснював і ще раз можу сказати, що дискутують на цю тему люди, які здорові. Сподіваюся, що кожен із них залишиться здоровим і наше завдання, щоб розповсюдження вірусу не було”, – заявив він.

Він також розповів, що в Києві наразі наявні 20 тисяч захисних масок, які розподілені в першу чергу в медичних закладах і серед працівників комунальних підприємств. При цьому, за його словами, без масок у громадський транспорт не пускають, тож міський голова порадив зробити маску власноруч.

“Можна зробити марлеві пов’язки, можна захищатися шарфом. Я розумію, що вони можуть не відповідати ключовим критеріям, однак якийсь відсоток захисту також існує”, – порадив Кличко.

Нагадаємо: 18 березня секретар, представник «Європейської солідарності» Володимир Прокопів повідомив, що Київська міська рада розглядає можливість відновити роботу метрополітену.

 

Столична влада каже, що організує розвезення на роботу медиків та правоохоронців

Столична влада організує розвезення на роботу для тих працівників, робота яких сьогодні є особливо важливою: медики, працівники правоохоронних органів, працівники підприємств.

Про це під час ефіру на телеканалі «Україна24» заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, передає пресслужба КМДА – Укрінформ.

“В умовах дії низки обмежень в країні, що продиктовані необхідністю запобігати поширенню коронавірусної інфекції, громадянам варто залишитись вдома. Лише працівники, робота яких сьогодні є особливо важливою: медики, працівники правоохоронних органів, працівники підприємств, що забезпечують життєдіяльність міста, – мають працювати в штатному режимі. Для них влада організує розвезення”, – сказав він.

Зокрема, міська влада закликає громадян не виходити з дому без нагальної потреби, а підприємства – перейти на режим віддаленої роботи.

“Ми повинні всі чітко розуміти рівень небезпеки, адже ми бачимо, яких масштабів набула пандемія в інших країнах. І вимога залишитись вдома – це не примха влади, а спосіб зберегти життя та здоров’я людей. І це мають розуміти і роботодавці, і власники бізнесу. Ми зараз зобов’язані дотримуватись карантину, перевести працівників у режим дистанційної роботи”, – сказав він.

Заступник голови КМДА нагадав про прості правила:

– Не виходьте з дому без нагальної потреби, обмежте соціальні контакти. Якщо виникла нагальна необхідність вийти на вулицю – вдягніть маску, дотримуйтеся дистанції із іншими людьми мінімум 1,5 метри. Мийте руки, провітрюйте приміщення, термічно обробляйте продукти.

– Тим, хто відчув симптоми застуди чи ГРВІ, треба негайно зв’язатися телефоном із сімейним лікарем та дотримуватися його рекомендацій. У столиці працює цілодобова гаряча лінія «Порада лікаря за телефоном»: 15-83 зі стаціонарного (безкоштовно) та 044-235-01-01 – із мобільного.

 

До кримінальної відповідальності притягатимуть лише за умисне зараження коронавірусом — поліція

До кримінальної відповідальності громадян притягатимуть лише за умисне зараження людей коронавірусом COVID-19.

Про це заступник голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління НПУ Максим Цуцкірідзе повідомив у коментарі “Цензор. НЕТ”, інформує пресслужба МВС – Укрінформ.

“До кримінальної відповідальності притягатимуть лише за умисне зараження людей коронавірусом. Ніхто не застосовуватиме жодних заходів, якщо людина не знала про те, що хвора. Але якщо знала – є відповідальність за навмисне зараження. В одній із країн зняли ролик, як громадянин їде в метро, знімає маску, слину розмазує на поручні. За подібні дії передбачено до 8 років позбавлення волі. Сподіваюся, що у нас таких людей немає “, – уточнив заступник голови Нацполіції.

Він нагадав, що і раніше в Кримінальному кодексі існувала стаття 325, яка передбачає відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням.

Водночас, Верховна Рада вже посилила відповідальність, щоб запобігати випадкам навмисного зараження населення коронавірусом і поширення хвороби.

Зокрема, тепер ця стаття ККУ передбачає покарання у вигляді штрафу від 1 до 3 тисяч неоподатковуваних доходів громадян (від 17 до 51 тисяч гривень), а також арешт до 6 місяців або позбавлення волі до 3 років.

За такі ж дії, які призвели до тяжких наслідків або летальних випадків, порушникам загрожуватиме від п’яти до восьми років позбавлення волі.

“Президент, уряд, РНБО прийняли ряд рішень щодо обмежень в діяльності ТРЦ, закладів громадського харчування, пересуванні транспорту тощо. Крім того, міські, сільські та селищні ради, на своїх територіях, у зв’язку зі зміною оперативної обстановки, можуть приймати рішення, які забезпечуватимуть заходи, що запобігають розповсюдженню хвороби. Ці рішення є обов’язковими до виконання”, – сказав Цуцкірідзе.

Він зауважив, що ті особи, які ці рішення не виконуватимуть, будуть притягуватися до адміністративної та кримінальної відповідальності.

“Наприклад, працює кафе, люди там заразилися, не дай Боже, є летальні випадки – власнику доведеться відповідати. У нас немає такої мети – покарати когось. Більше орієнтовані на превенцію. Всі зміни були внесені виключно для того, щоб захистити людей і запобігти поширенню коронавірусу. Весь світ бореться з пандемією і в різних країнах діють ті чи інші обмежувальні заходи. Україна – не виняток “, – наголосив Цуцкірідзе.

Окрім того, він зазначив, що в КУпАП введені нові статті, яких не було раніше.

 

Кабмін погодив призначення нового голови Тернопільської ОДА

Кабінет міністрів погодив проєкт указу Президента України про звільнення голови Рогатинської районної держадміністрації Володимира Труша у зв’язку з переходом на іншу роботу та проєкт указу про його призначення головою Тернопільської обласної державної адміністрації.

Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду в середу, 18 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Труш Володимир Любомирович на цей момент знаходиться в Офісі Президента. Він тут не з нами, але я мав із ним розмову, співбесіду. Буду просити членів Кабінету міністрів підтримати дану кандидатуру. Достойний кандидат. Нам треба повернути керованість областей», – сказав Шмигаль.

Згідно зі статтею 118 Конституції України, голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду і звільняються з посади Президентом України за поданням Кабінету міністрів України.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 18 березня звільнив Ігоря Сопеля з посади голови Тернопільської обласної державної адміністрації, яку він обіймав з 1 листопада 2019 року.

 

Шмигаль доручив розробити сценарії економічних наслідків через коронавірус

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив новому міністру економіки Ігорю Петрашку розробити декілька сценаріїв можливих економічних наслідків для країни в умовах поширення коронавірусу.

Про це він сказав на засіданні уряду в середу, 18 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я вже давав розпорядження Міністерству розвитку економіки розробити декілька сценаріїв можливих економічних наслідків в теперішніх умовах, аби ми могли оперативно реагувати. Зараз даю таке доручення безпосередньо новопризначеному міністру”, – заявив Шмигаль.

При цьому він не сумнівається в тому, що економічні наслідки цієї ситуації будуть серйозними, і до цього варто вже готуватися.

Як повідомлялося, в Україні до 3 квітня оголошено карантин для протидії поширенню коронавірусу. В рамках заходів, зокрема, закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків. Також зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення.

За даними МОЗ, на території України станом на 18 березня зафіксовано 14 випадків коронавірусу Covid-19 у трьох областях та м. Києві, з них два – летальні.

 

Конституційний Суд просять перевірити закон про реформу прокуратури

До Конституційного Суду надійшло подання 50 народних депутатів щодо конституційності закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури”.

Про це інформує пресслужба суду – Укрінформ.

“До КСУ надійшло конституційне подання 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» від 19 вересня 2019 року”, – йдеться у повідомленні.

Суб’єкт права на конституційне подання обстоює позицію, що прийняття оспорюваного закону “обумовило звуження змісту та обсягу існуючих прав громадян, запровадило дуалізм правових засад організації і діяльності прокуратури України, статусу прокурорів”.

Подання розподілене судді-доповідачу.

Як повідомляв Укрінформ, після ухвалення парламентом 19 вересня 2019 року закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури” розпочалася реформа Генпрокуратури.

Реформа розпочалася з атестації прокурорів ГПУ й охоплювала перевірку прокурорів та створення Офісу генерального прокурора. Заяви про намір пройти атестацію написали 1083 прокурори ГПУ. З них успішно пройшли три етапи 610 прокурорів, тобто 56%.

Атестацію працівників регіональних та місцевих прокуратур планують завершити до 1 вересня 2020 року.

2 січня 2020 року в Україні почав роботу Офіс генерального прокурора замість ліквідованої в межах реформи Генпрокуратури.

 

Саудівська Аравія терміново скликає саміт G20

Саудівська Аравія скликає країни “Великої двадцятки” (G20) для проведення позачергового саміту через пандемію коронавірусу у світі.

Про це йдеться в повідомленні G20 – Укрінформ.

«Саудівська Аравія, яка головує у “Великій двадцятці”, звертається до країн G20, щоб скликати надзвичайний онлайн-саміт лідерів G20 на наступному тижні задля підготовки скоординованих заходів реагування на пандемію Covid-19, гуманітарні та економічні наслідки», – йдеться у заяві.

Як зазначається, “Велика двадцятка” буде діяти разом з міжнародними організаціями будь-яким способом, який буде визнаний необхідним для пом’якшення впливу пандемії.

Лідери G20 запропонують скоординувати політику для захисту людей і захисту світової економіки.

Саміт спиратиметься на поточні зусилля міністрів фінансів G20 та очільників Центральних банків, вищих посадових осіб охорони здоров’я, торгівлі та закордонних справ, щоб надалі розвивати точні вимоги та необхідні дії, зазначається у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, за даними МОЗ України, у світі станом на ранок 18 березня зафіксовано 198 155 випадків зараження коронавірусом, з них 81 960 осіб одужали, 7 954 померли.

 

У Польщі українським заробітчанам автоматично продовжать візи й дозволи на роботу

Трудові мігранти з України можуть розраховувати на автоматичне продовження терміну дії робочих віз та дозволів на роботу.

Про це йдеться в антикризовому пакеті для економіки Польщі на суму 212 млрд злотих (понад 45 млрд євро), про який поінформували президент Польщі Анджей Дуда та прем’єр-міністр країни Матеуш Моравецький, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Працівникам з України автоматично буде продовжено візи й дозволи на працю”,- йдеться в одному з пунктів пакету економічної допомоги.

Загалом, антикризовий пакет у Польщі складатиметься з п’яти основних блоків: захисту робочих місць, підтримки системи охорони здоров’я, безпеки фінансової системи, підтримки підприємництва, а також розвитку інвестицій в публічному секторі.

Зокрема, підприємцям, які у зв’язку з епідемією коронавірусу матимуть значне зниження доходів, держава покриє 40% зарплат працівникам до рівня середньої зарплати, інші 40% має покрити працедавець. Крім того, особи, які працюють по договору доручення та договору підряду, зможуть очікувати від держави на допомогу у розмірі 80% від прожиткового мінімуму. У випадку продовження терміну закриття дитсадків та шкіл, батькам, які залишатимуться вдома з малолітніми дітьми (до 8-ми років) надаватиметься соціальна допомога терміном до 14-ти днів.

У пакеті підтримки бізнесу передбачаються кредитні гарантії, мікропозики, часткове відновлення роботи в неділю закладів торгівлі, а також тимчасове призупинення соціальних відрахувань до бюджету.

Для підтримки системи охорони здоров’я буде виділено 7,5 млрд злотих (понад 1,7 млрд євро) на забезпечення лікарень та медичних установ усім необхідним для протидії коронавірусу, а також модернізації усієї медичної системи країни.

У фінансовому секторі уряд Польщі планує гарантувати безпеку банківських депозитів, нормального функціонування банків, системи банківських виплат, а Управління захисту прав конкуренції і споживачів боротиметься з необгрунтованим зростанням цін.

Уряд виділить 30 млрд злотих (6,8 млрд євро) на посилення інвестицій у державному секторі, зокрема у будівництво місцевих доріг, цифризацію, модернізацію шкіл та енергетичної інфраструктури країни.

Як відомо, загальнопольська асоціація профспілок аграріїв й аграрних організацій, а також представники м’ясопереробного сектору країни закликали прем’єр-міністра Польщі зробити усе можливе, аби зупинити відтік з Польщі українських трудових мігрантів у зв’язку з епідемією коронавірусу і закриттям кордонів для іноземців.

Станом на 18 березня кількість заражених коронавірусом в Польщі зросла до 251 особи, п’ятеро з них померли.

 

“СпецТехноЕкспорт” продовжує постачати оборонну продукцію за кордон

Компанія “СпецТехноЕкспорт”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, відвантажила чергову партію оборонної продукції для іноземного замовника.

По це повідомляє пресслужба Укроборонпрому – Укрінформ.

«В умовах особливого режиму роботи концерну та карантину в Україні компанія продовжує здійснювати усі банківсько-фінансові операції, що передбачені діючими договорами, та виконує усі взяті на себе зобов’язання з постачання оборонної продукції. Водночас, “СпецТехноЕкспорт” відтермінував заплановані раніше закордонні відрядження своїх співробітників для проведення переговорів та укладання нових контрактів», – йдеться в повідомленні.

Крім того зазначається, що компанія реалізовує антикризові заходи для захисту працівників та забезпечення безперебійності бізнес-процесів і більшість працівників компанії переведено на дистанційний режим роботи та забезпечено усіма необхідними технічними засобами для виконання своїх функцій. Представники окремих структурних підрозділів, які в силу особливостей службових обов’язків не можуть працювати поза офісом, забезпечені усіма необхідними умовами та засобами для мінімізації ризиків для їх здоров’я.

Наразі особливий режим роботи в умовах поширення інфекції коронавірусу Covid-19 в Україні та світі не вплинув на операційну діяльність “СпецТехноЕкспорту”, запевнили в Укроборонпромі.

 

Апеляцію на запобіжний захід Федині розглянуть 13 квітня

Розгляд апеляції на запобіжний захід народному депутату Софії Федині Київський апеляційний суд призначив на 13 квітня.

Про це у коментарі Укрінформу повідомила прессекретар суду Тетяна Геведзе.

«Призначили по Федині на 13 квітня», – сказала Геведзе.

Як повідомлялося, 10 березня Печерський райсуд обрав народному депутату Софії Федині запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

25 лютого Федині під час допиту у Державному бюро розслідувань було вручено клопотання щодо обрання їй міри запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання.

12 лютого народний депутат від “Європейської солідарності” Софія Федина отримала повідомлення про підозру в Державному бюро розслідувань.

ДБР викликало на 6 лютого Федину для вручення письмового повідомлення про підозру. Депутат тоді не з’явилася в Бюро.

Cлідчі центрального апарату ДБР наприкінці листопада 2019 року направили на погодження до ГПУ проєкт повідомлення про підозру “у погрозі вбивством щодо Президента України” народному депутату Федині та волонтерці Марусі Звіробій.

Вони є фігурантками справи, порушеної за фактом їхніх висловлювань на адресу Президента Зеленського 26 жовтня 2019 року.

 

Єврокомісія затвердила пропозиції щодо “Східного партнерства” після 2020 року

Європейська комісія під час зустрічі в режимі відеоконференції у середу схвалила пропозиції щодо довгострокових цілей політики “Східного партнерства” у період після 2020 року.

Про це під час брифінгу у Брюсселі поінформував речник Єврокомісії Ерік Мамер, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Колегія вперше провела зустріч у такому форматі. Зрозуміло, що головну увагу було приділено заходам з протидії коронавірусу. Водночас Єврокомісія ухвалила пропозиції щодо довгострокових цілей “Східного партнерства” після 2020 року. Метою є збільшення обсягів торгівлі, зміцнення взаємопоєднання та поглиблення економічної інтеграції з Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною, зміцнення демократичних інституцій та верховенства права у цих країнах”, – зазначив речник Єврокомісії.

За його словами, цілями такої довгострокової політики є також допомога партнерам на Сході у вирішенні екологічних проблем, підвищення їх кліматичної стійкості, сприяння цифровій трансформації та розвитку громадянського суспільства.

Мамер повідомив також, що ці пропозиції були розроблені за участю високого представника ЄС Жозепа Борреля та єврокомісара з питань розширення та сусідства Олівера Варгеї.

В офіційній інформації щодо прийнятого рішення, яка оприлюднена на сайті Єврокомісії, наводяться слова Борреля, який нагадав, що “Східне партнерство” залишається важливим елементом зовнішньої політики Євросоюзу.

“Сила наших сусідів є також силою Європейського Союзу; “Східне партнерство” залишається важливим елементом зовнішньої політики ЄС. Наші пропозиції дозволять надалі зміцнювати шість країн-партнерів, відображаючи пріоритети та виклики, які ми поділяємо, продовжуючи приносити змістовні та позитивні результати для всіх громадян”, – заявив він.

В свою чергу єврокомісар Варгеї наголосив, що заходи “Східного партнерства” дозволять зміцнити стійкість країн-партнерів перед викликами сьогодення.

“Ми будемо тісно співпрацювати для вирішення сьогоднішніх транскордонних проблем, включаючи пандемію Covid-19”, – зазначив єврокомісар.

Єврокомісія очікує, що країни-члени ЄС і країни-партнери розглянуть та підтримають згадані пропозиції до саміту “Східного партнерства”, який має відбутися у червні 2020 року.

 

Кабмін змінив умови держпідтримки виноградарства, садівництва та хмелярства

Уряд ухвалив рішення про внесення змін до порядку використання коштів, що передбачені в державному бюджеті для розвитку виноградарства садівництва і хмелярства.

Таку пропозицію зробив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко під час засідання Кабінету міністрів України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Пропонується проєкт про внесення змін до порядку використання коштів, передбачених в державному бюджеті для розвитку виноградарства садівництва і хмелярства», – сказав Петрашко.

Зокрема, він запропонував запровадити декларативний принцип подання документів на отримання державної допомоги, зняти низку обмежень для спрощення отримання цих кошів малими підприємствами.

Рішення про внесення змін до порядку надання державної допомоги для розвитку виноградарства садівництва і хмелярства було ухвалено одноголосно.

 

Набрав чинності закон про повну середню освіту

Набрав чинності закон про повну загальну середню освіту.

Текст закону опубліковано 17 березня на порталі парламентської газети “Голос України” -Укрінформ.

Закон урегульовує питання доступності та забезпечення рівного доступу дітей до повної загальної середньої освіти, зокрема: доступності для осіб з особливими освітніми потребами, а також територіальної доступності закладів загальної середньої освіти, обов’язку органів влади забезпечувати відповідну доступність; забезпечення якості повної загальної середньої освіти та забезпечення академічної доброчесності у сфері загальної середньої освіти; мови освіти в закладах загальної середньої освіти сертифікації педагогічних працівників ресурсного (інформаційного, науково-методичного, матеріально-технічного) забезпечення закладів; засад здійснення інституційного аудиту; самоврядування в закладі освіти, зокрема учнівського та батьківського; прав та обов’язків учасників освітнього процесу; розмежування повноважень органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у сфері загальної середньої освіти тощо.

Законом визначається, що мовою освіти є державна мова, а також урегульовується питання навчання мовами корінних народів та національних меншин.

Серед іншого, закон затверджує обов’язкову Державну підсумкову атестацію (ДПА) за кожний рівень повної загальної середньої освіти з державної мови, математики та інших предметів, визначених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти й науки, крім випадків, визначених законодавством.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 16 січня ухвалила закон “Про повну загальну середню освіту”.

 

Комітет Ради «пригальмував» зміни до мовного і освітнього законів

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики відклав ухвалення рішення щодо законопроекту №2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державною мовою в закладах освіти» на наступне засідання.

Відповідне рішення члени комітету ухвалили під час засідання 18 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Є пропозиція – відкласти ухвалення цього рішення для додаткових консультацій, перенести на наступне засідання комітету… До речі, щодо наступного засідання, буду пропонувати наступного тижня зібратися», – зазначив голова комітету Олександр Ткаченко.

Цю пропозицію підтримала більшість присутніх на засіданні членів профільного комітету.

Автор законопроєкту – член Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Максим Бужанський (фракція «Слуга народу») – пропонував рекомендувати парламенту ухвалити його в першому читанні. Члени комітету пропонували зняти це питання з розгляду, а Микола Княжицький (фракція «Європейська солідарність») вніс пропозицію взагалі відхилити цей законопроєкт.

Під час дискусії голова підкомітету з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Інна Совсун (фракція «Голос») поінформувала, що «освітній» комітет попередньо рекомендував профільному комітету визначитися стосовно відповідного проєкту закону шляхом голосування.

Як повідомляв Укрінформ, законопроєкт №2362 авторства Бужанського зареєстровано в парламенті 31 жовтня 2019 року. Він передбачає внесення змін до законів про мову і про освіту та переносить з 2020 на 2023 рік перехід російськомовних 5−11 класів на навчання українською мовою. Проти цього законопроєкту свого часу виступило Міністерство освіти і науки, а також бюджетний комітет Ради і освітянська спільнота.

 

Гуманітарний комітет Ради не ухвалив сьогодні жодного рішення

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики переніс ухвалення рішень щодо питань, які були на порядку денному засідання 18 березня.

Про це в коментарі Укрінформу сказала заступник голови комітету Євгенія Кравчук (фракція «Слуга народу»).

«Сьогодні не було ухвалено жодного рішення. Ми відклали ухвалення рішень щодо питань, які були включені в порядок денний засідання комітету», – сказав Кравчук.

Так, згідно з порядок денним засідання 18 березня, передбачалися заслуховування доповіді т. в. о. міністра культури, молоді та спорту України Світлани Фоменко про ситуацію щодо функціонування Київської студії хронікально-документальних фільмів «Укркінохроніка» та ДП «Національна кінематека України», звіту Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2019 рік і звіту про проблеми інституційної реформи регіонального інформаційного мовлення Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» в контексті інформаційної безпеки України.

Як повідомляв Укрінформ, 18 березня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики відклав ухвалення рішення стосовно законопроекту №2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти» на наступне засідання задля проведення додаткових консультацій. Його автором є член член Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Максим Бужанський (фракція «Слуга народу»). Документ зареєстровано в парламенті 31 жовтня 2019 року.

Цей законопроєкт передбачає внесення змін до законів про мову і про освіту та переносить з 2020 на 2023 рік перехід російськомовних 5−11 класів на навчання українською мовою. Проти цього законопроєкту свого часу виступило Міністерство освіти і науки, а також бюджетний комітет Ради і освітянська спільнота.

 

У «Голосі» не розуміють, чому «мовні» і «освітні» зміни треба розглядати під час карантину

У «Голосі» вважають, що в разі ухвалення законопроекту депутата «Слуги народу» Максима Бужанського щодо продовження права на здобуття освіти мовою нацменшин, яка не відноситься до країн ЄС, до 1 вересня 2023 року, може з’явитися додаткове навантаження на бюджет.

Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу повідомив секретар Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Соломія Бобровська (фракція «Голос») після засідання комітету.

«По-перше, ніхто не зрозумів і так і не отримав відповіді, чому саме сьогодні, під час карантину, на розгляд гуманітарного комітету було виставлено питання по «мовному» закону. По-друге, щодо фінансового навантаження на бюджет у разі ухвалення цього законопроекту, йдеться про додатковий друк і, знову ж таки, перехід до 2023 року на підручники російською, білоруською та молдавською, що потребує не лише кількісного навантаження, адже російських підручників є менше. Третій момент, щодо дискримінації російських шкіл у Криму, на Донеччині та Луганщині, на початку 2000-х років Крим мав кількість україномовних закладів із 0,5%, Луганська область – 10%, Донецька область – 13%. Це як аргумент Бужанському – щодо відсутності закидів щодо дискримінації зі сторони Російської Федерації. По-четверте, голова Венеційської комісії є доволі дивним персонажем, і я згадала, як він отримав декілька медалей від Російської Федерації за розбудову країн СНД. І ще грамоту від Конституційного Суду РФ, тому тут питання про упередженість його коментарів щодо українського законодавства», – прокоментувала Бобровська.

Як повідомляв Укрінформ, 18 березня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики відклав ухвалення рішення стосовно законопроекту №2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти» на наступне засідання задля проведення додаткових консультацій.

У пояснювальній записці зазначається, що пункт 3 розділу ІХ «Прикінцеві та перехідні положення» закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та підпункти 18 та 19 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Освіту» носять суто дискримінаційний характер відносно мов корінних народів або національних меншин, які не відносяться до мов корінних народів або національних меншин країн Європейського Союзу в частині термінів переходу учнів загальної освіти на навчання державною мовою. Відтак учні, які не відносяться до однієї з національних меншин країн Європейського Союзу, зобов’язані перейти на навчання суто українською мовою у 2020 році, в той час як учні, які відносяться до національних меншин країн Європейського Союзу повинні виконати аналогічну норму аж у 2023 році.

При цьому, на думку автора законопроєкту, в законі про забезпечення функціонування держмови вбачається «грубе порушення Конституції України, ряду Законів України, нехтування законними правами та свободами громадян України, які держава зобов’язана захищати, політична недалекоглядність та відсутність здорового глузду авторів діючої редакції Законів Україну «Про освіту» та «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Тому законопроектом пропонується подовжити термін права здобуття освіти мовою національної меншини, яка не відноситься до країн Європейського Союзу до 1 вересня 2023, а також виключити дискримінаційну норму, яка надає привілейований стан мовам національних меншин, які відносяться до країн ЄС.

 

Європейський центробанк попереджає про сценарій рецесії

Європейський центральний банк (ЄЦБ) скоригує свій попередній прогноз щодо економічного зростання в єврозоні на 0,8% у 2020 році, оскільки імовірність рецесії відчутно зросла.

Про це член ради директорів Європейського центрального банку Ізабель Шнабель заявила в інтерв’ю німецькій газеті DIE ZEIT, яке вийде 19 березня – Укрінформ.

«Ми переживаємо дуже важкий економічний шок. Імовірність рецесії помітно зросла», – констатувала Шнабель.

Останній прогноз ЄЦБ щодо зростання єврозони в цьому році становив 0,8%.

«Це застаріло. Нам обов’язково доведеться значно скоригувати прогноз», – наголосила Шнабель.

Нині, за її словами, гострої банківської кризи немає. Однак треба уважно стежити за ситуацією, щоб можна було швидко реагувати на нові події належним чином. На сьогодні центробанк особливо пильно стежить за кредитними ринками компаній та держав.

ЄЦБ закликає європейські уряди дати спільну відповідь коронакризі, у тому числі фінансову.

«Зараз необхідна європейська солідарність, в тому числі фінансова. Грошово-кредитна політика не може вирішити цю кризу самостійно. Нам також потрібна сильна фіскальна реакція, в ідеалі на європейському рівні», – сказала Шнабель.

Тиждень тому ЄЦБ прийняв великий пакет заходів для заспокоєння ринків. Але вони не досягли мети, бо не заспокоїли інвесторів і не зупинили падіння фондових індексів.

Шнабель вважає, що «не всі учасники ринку відразу зрозуміли всі компоненти програми». Одна з керівників ЄЦБ запевнила, що банк готовий задіяти все, що є в його розпорядженні, щоб протистояти проявам кризи на ринку.

Як повідомлялось, Європейський центральный банк на засіданні 12 березня 2020 року не змінював ставки, проте оголосив про пакет стимулюючих заходів в умовах поширення коронавірусу.

 

Фракція напіврозпаду, хто і чому у Фракція «Слуга народу» влаштував «Мінський демарш» Єрмаку

УП

Від самого початку роботи нової Верховної Ради монобільшість фракції “Слуга народу” здає іспити на те, наскільки вона “моно” і наскільки “більшість”.

Перші тижні президентська фракція працювала в напруженому “турборежимі”, голосуючи все, що заходило з Офісу президента та уряду. Аж поки не стався перший збій у роботі “зеленого принтера” – наприкінці вересня 2019-го “слуги” влаштували невеликий бунт проти тодішньог глави Офісу президента Андрія Богдана.

Причиною несміливого і непублічного протесту була надто агресивна манера роботи Богдана з депутатами.

На початку весни 2020-го частина фракції “СН” знову вдалася до публічного демаршу, який знову був пов’язаний з діяльністю глави ОПУ. Цього разу – Андрія Єрмака.

60 обранців вимагали пояснень щодо активності нового глави ОПУ в Тристоронній контактній групі у Мінську. І робили це скоординовано, синхронно і, головне, публічно.

“Це точно не розкол фракції. Питання виключення цих депутатів із фракції не розглядається. Кожен місяць журналісти пишуть, що у нас у фракції черговий “розкол”. Але під час голосування в залі я ніякого розколу не побачив”, – переконував ЗМІ глава фракції Давид Арахамія після призначення нового генерального прокурора і міністра економіки.

Хоча, якби глава фракції придивився до результатів голосування, то мусив би визнати, що у “Слуги народу” колосальні внутрішні проблеми. За генпрокурора “СН” дала 224 голоси, а міністра економіки без “олігархічних милиць” у вигляді “Довіри” і “За майбутнє” взагалі б не призначили.

Що означає мінський демарш у президентській фракції, хто його організував і появу якої нової групи у “Слузі народу” варто чекати найближчим часом, з’ясувала “Українська правда”.

Ініціатори

“Ми з Сашею Ткаченком мали засідання в Раді Європи. І на перекурі, не змовляючись, вирішили, що треба якось реагувати на ту інформацію про Мінськ, яка з’явилась у ЗМІ. Тому що було дуже багато запитань і застережень”, – розповів УП депутат “СН” Микита Потураєв.

За його словами, разом з колишнім керівником “1+1” вони сформулювали перший текст заяви.

“Потім до процесу підключився Богдан Яременко, який серед нас найдосвідченіший дипломат. Він зводив остаточну редакцію тієї заяви, яку всі й опублікували. Отак просто. Ніяких теорій змов”, – переконує Потураєв.

Як з’ясувала УП, після появи тексту заяви почала формуватись певна ініціативна група з числа “слуг”, які просто пересилали один одному лінк на google-документ і пропонували підтримати. Сам документ із заявою і списком підписантів редагувала помічниця Ткаченка.

Домовленість була така: о 17:00 в п’ятницю, 13 березня, усі, хто мав спільні побоювання щодо нових мінських ініціатив, мали синхронно запостити заяву у себе на сторінках у Facebook. Що, власне, і сталося.

В лавах перших, хто долучився, були, зокрема, депутати Єгор Чернєв, Гео Лерос, Дмитро Гурін та інші.

Після того, як перші депутати опублікували свою заяву, їхні однопартійці почали долучатись, просто побачивши пости у соцмережі.

“Всі майже дізнавались із Facebook. Писали один одному в чати. Питали”, – розповідає один із підписантів заяви “другої хвилі”.

“Мене ніхто не вмовляв. Я сам текст побачив у Facebook’у. Але перед публікацією звернувся до Чернєва та Гуріна з питанням, у кого підписні листи до звернення. Вони обидва поморозились і сказали, що листів немає і заява буде лише у мережі”, – додає в розмові з УП інший депутат “Слуги народу”.

Заява, яку підтримало 60 людей, і справді не перетворилась на формальний документ. Вона і далі існує лише у форматі google doc’у.

До речі, до самого документа є певні питання.

“Коли з’явились заяви типу “ополчення проти Зе”, “ультиматум президенту”, я попросив забрати моє прізвище зі списку. Але Гурін, який був одним з ініціаторів, сказав звертатись до якихось “активістів”, яким він типу передав адміністрування списку”, – скаржиться УП один із підписантів.

“І президент, і Єрмак не розуміють, що хтось із нардепів може критикувати їх просто так. У них всесвітня змова, де світ ділиться на порохоботів та соросят. Тож і після цієї історії Зеленський відмахувався, що все це люди Сороса каламутять воду”, – розповідає співрозмовник УП, знайомий із ситуацією.

Реакція

Масовий демарш депутатів, який збігся у часі з протестами “Голосу” й активістів під Офісом президента, викликав на Банковій хвилю інтенсивних і неоднозначних емоцій. Особливо у “винуватця торжества” Андрія Єрмака.

“Це була комунікативна помилка. Якимось чином, коли наша делегація повернулась із Мінська, то підписані там документи потрапили в інтернет до того, як був офіційний брифінг Єрмака. І через це було багато маніпуляцій і нефахових “експертних” висловлювань, на які повелося багато людей. У тому числі депутати “Слуги народу”, – пояснює своє бачення ситуації глава президентської фракції Арахамія.

“Ми терміново організували зустріч Єрмака з людьми, які цікавляться цим питанням. І багато людей відкликали цю заяву (7 депутатів – УП). Бо їм пояснили, що і як відбувається, яка стратегія нашої сторони”, – розповідає він.

Насправді все було не так райдужно, як описує лідер “слуг”.

Дійсно, після публікації заяви в Офісі президента організували зустріч Єрмака з підписантами. Але до їхнього публічного демаршу така зустріч навіть не планувалась.

“Комунікації з Єрмаком та Офісом президента не було, бо вони не виходили на контакт. Коли почався дим від нашої заяви, всіх запросили на зустріч до Єрмака. Але навіть на зустрічі, на жаль, все було в стилі “немає зради, а ви – розкольники”, – розповідає УП один із підписантів, який був присутній на зустрічі з главою Офісу.

За його словами, п’ятничну зустріч важко назвати конструктивною.

“Єрмак переходив на особистості, наїхав на кількох депутатів. На Потураєва, на Ткаченка, на Лізу Ясько, коли вона взяла слово. Єрмак кричав, що це не його “зрада”, а просто їхні політичні амбіції”, – згадує співрозмовник УП.

“Єрмак напружився, бо він подумав, що це наїзд на нього особисто. Але це так не є. Ми в своїй заяві сказали, що є великі ризики. І вони справді є. І про це ми сказали Єрмаку на зустрічі”, – додає інший депутат “Слуги”, який зустрічався з главою ОПУ.

Водночас присутня на тій зустрічі депутатка Галина Третьякова переконує, що якщо і була розмова на підвищених тонах, то почали її самі депутати.

“Єрмак якраз почав зустріч з того, що він може комусь не подобатсь, але про особисті речі він не хоче говорити. Андрій за психологічним типом переговірник, він не кричить. Навпаки, деякі мої колеги, яких запросили на зустріч, дуже емоційно реагували і висловлювались. Можливо, кому здалось, що це сварка. Але сказати, що Єрмак на когось “наїжджав” точно не можна”, – переконує Третьякова.

В оточенні Єрмака запевняють, що найгучнішим на зустрічі був не глава ОПУ, а депутат Потураєв.

Як переказують учасники розмови, суть діалогу, крім взаємних образ, зводилась до того, що Єрмак пояснював, для чого українська делегація ініціювала створення “консультативної ради” з представниками ОРДЛО. У відповідь депутати намагались йому пояснити, що вони мають дізнаватись про стратегію влади до того, як про неї пишуть ЗМІ.

“Єрмак пояснив суть нашої гри у Мінську, і ми йому сказали, що вважаємо її дуже ризикованою. Тут потрібна філігранна і дуже злагоджена робота всієї влади. А ми дізнаємось про все з газет. Так воно точно не злетить”, – резюмує один із учасників розмови.

Як переконує глава фракції “СН”, на Банковій пообіцяли зробити висновки з комунікативного провалу щодо мінських ініціатив.

“Єрмак пообіцяв на фракції, що, якщо будуть якісь підписання, то у нас буде окреме засідання фракції, де він пояснить, яка у нас стратегія, що ми плануємо робити. Ми на фракції проголосуємо, щоб він розумів, яка у нас є підтримка-непідтримка його ідей. І тільки після цього можуть бути якісь підписання”, – переконує Арахамія.

Наслідки

Інакший спосіб комунікації глави Офісу президента та фракції – не єдина зміна, яку переживає “Слуга народу”.

Ситуація з Мінськом стала таким собі реагентом, на фоні якого проявились глибинні процеси всередині президентської фракції. Точніше один із них – утворення умовної проєвропейської ліберальної групи у “Слузі народу”.

За останні дні вона дала про себе знати мінімум двічі. Спершу – зверненням до президента. Вдруге – листом до секретаря РНБО Данілова з вимогою звільнити його радника Сергія Сивоху, чий проєкт “платформи примирення” зажив неоднозначної слави.

Першу заяву підтримували через соцмережі, тому серед її підписантів є різні люди. А от лист до Данілова можна вважати умовним списком нової групи.

“Є більше 20 людей у фракції, які точно за ЄС, проти здачі України і мають чіткі “червонії лінії”. Це реально патріотичні люди, яких турбує, що відбувається в Мінську та навколо президента і Єрмака. Але ніхто ж з ними не радиться. От під листом щодо Сивохи зібралися майже всі”, – ділиться в розмові з УП один із підписантів згаданого листа.

Ініціатором вимоги звільнити Сивоху став депутат Єгор Чернєв. До походу в політику він займався ІТ-бізнесом, починав у структурах, пов’язаних з олігархом Віктором Пінчуком, був учасником проєкту “Нові лідери”, який виходив на ICTV. У 2017-2018 роках за грант від фонду Пінчука навчався в бізнес-школі Королівського коледжу Лондона.

Підтримали ініціативу Чернєва ще майже два десятки “слуг”.

Зокрема, Микита Потураєв, Гео Лерос, Богдан Яременко, Олексій Жмеренецький, Віталій Безгін, Богдан Кицак, Максим Дирдін, Андрій Мотовиловець, Анна Богдан, Вікторія Подгорна, Олександр Мариковський, Тетяна Циба, Олександр Трухін, Юрій Камельчук, Ліза Ясько, Ігор Василів, Ліза Богуцька.

До цієї групи однозначно варто додати ще Олександра Ткаченка, главу економічного комітету Дмитра Наталуху та кількох інших.

За даними УП, учасники поки неформальної групи, яких об’єднує спільне бачення ситуації, зараз працюють над формалізацією свого об’єднання.

“Зараз у нас є бажання якось формалізувати нашу групу. Ми думаємо зробити заяву, що ми залишаємось опорою президента, готові підтримувати його реформи, які він і ми обіцяли під час кампанії. Ми ж саме під ці реформи і пішли в політику. Але у нас є і чіткі позиції по Мінську, по безпеці країні і так далі. І ми їх озвучили”, – каже УП один із членів неформальної групи.

Як розповідають співрозмовники УП в “Слузі народу”, президент Зеленський у курсі ситуації і мав уже розмову з представниками нової групи. Неформальне лідерство у ній поки належить згаданим Потураєву і Ткаченку.

Оскільки Ткаченко очолював “1+1”, а Потураєв тривалий час працював із партією “УКРОП”, дехто почав бачити у всій історії “руку Коломойського”.

Правда у протилежному. Учасниця “Бе!команди” депутатка Василевська-Смаглюк спершу поширила звернення до президента, потім швидко свій пост видалила. А лідер групи Коломойського у “Слузі” Олександр Дубінський активно критикував підписантів, які “виносять на публіку” внутрішні конфлікти.

Також активно в роботу нової групи включився Гео Лерос та київські мажоритарники, як-то Дмитро Гурін.

“У нас же у фракції є група Коломойського, всі про неї знають, вона дуже активна. Або “павлюки“, їх формально розігнали, але люди ж лишились, вони не змінились і не розійшлись. Якщо це не проблема, то чому має бути проблемою поява патріотичної, пропрезидентської групи?” – розмірковує один з активних її учасників у розмові з УП.

Те, що нове утворення не має наміру входити у контри з президентом, добре ілюструють неоднозначні кадрові голосування Ради 17 березня.

Більшість згаданих депутатів натиснули зелені кнопки і за призначення генпрокуроркою Ірини Венедіктової, і за призначення міністром економіки Ігоря Петрашка.

Публічний конфлікт між фракцією та Офісом президента вдалося досить швидко погасити.

Візуально конфлікт вичерпаний. Проте причини, через які він виник, нікуди не поділись.

Мінські ініціативи Єрмака не відкинуті, а далі перебувають на стадії погодження у Тристоронній групі. Їх коригування, відповідно до застережень частини фракції, виглядає малоймовірним.

Тим часом сама фракція продовжує переживати тихий період напіврозпаду. У президентській силі усе чіткіше виокремлюються “клуби за інтересами”, тримати які в межах єдиної фракції буде усе важче.Роман Романюк, УП

 

Очільниця «Голосу» Кіра Рудик: «Наша партія – це не тільки Вакарчук» ЛБ

Святослав Вакарчук більше не очолює партію «Голос» – на тлі падіння рейтингів політична сила змінила керівника. Політичну силу очолила і тепер поведе на місцеві вибори народна депутатка Кіра Рудик. Зміни у керівництві – частина стратегії партії світити «нові обличчя».

Кіра Рудик прийшла в політику зі сфери ІТ. До того, як отримати партквиток «Голосу», очолювала український підрозділ міжнародної IT-компанії «Ring Ukraine», що розробляє технології для безпечного житла. Свій досвід розбудови компанії Рудик планує перенести на роботу партії в регіонах і порівнює розвиток осередків в областях з відкриттям нових офісів.

В інтерв’ю LB.ua Кіра Рудик розповідає, чим займатиметься Святослав Вакарчук у новій ролі, як виступи співака на корпоративах впливають на рейтинг «Голосу» та яку стратегію партія обере для місцевих виборів.Діана Буцко, Журналістка: надано прес-службою партії «Голос»

«У Вакарчука немає відповідного менеджерського досвіду, який може бути корисним для розбудови партії»

Що стало причиною змін у керівництві партії «Голос»?

Причиною став наш ріст і розуміння того, що, як і в будь-якій компанії, голова-засновник у певний момент усвідомлює: йому потрібен менеджер, який буде займатися виконавчими питаннями. Сам голова буде роботи те, що вміє найкраще, – надихати, ростити, рухати компанію вперед. Я ж вмію приводити фірму з точки А в точку Б – це робила протягом усієї кар’єри і хочу зараз реалізувати в партії «Голос». Я – виконавець, управлінець, хороший менеджер.

У Святослава буде можливість більше часу приділяти регіонам, політичній діяльності, а в мене – запустити процеси всередині партії таким чином, щоб ми могли пройти і виграти місцеві вибори там, де це можливо.

Після змін у керівництві ваші колеги заявляли, що Вакарчук тепер буде духовним лідером. Звучить абстрактно. Чим конкретно займатиметься Святослав Вакарчук?

Вакарчук буде зустрічатися з міжнародними партнерами, їздити у регіони, залучати людей, донорів, підтримку, яка нам необхідна. Ми – партія, яка не спонсорується олігархами. Ми живемо зараз за рахунок держави. У виборах брали участь за рахунок маленьких і середніх донорів.

Наразі, коли ми готуємося до місцевих виборів, нам потрібно багато працювати для фандрайзингу. Це великі інвестиції часу. Друге питання – залучення людей для місцевих виборів. Найбільша проблема українського політикуму – кадровий голод на молоді, незашкварені, професійні обличчя. Знайти їх набагато легше, коли ти Святослав Вакарчук, ніж коли ти «ноу нейм». Святослав об’єднує людей.

Що я буду робити? Я побудую процес всередині секретаріату партії, взаємодії партії з фракцією. Нас стало багато: потрібні процеси внутрішньої комунікації, окремі відділи – усе те, що дозволить керувати партією як єдиним механізмом і додавати туди осередки на місцевих виборах. Святослав такого ніколи не робив, я робила подібні речі і буду дуже ефективна.

Команда була незадоволена тим, як комунікаційні процеси вибудовував Вакарчук?

Ні, скоріше Вакарчук сказав: «Я думаю, що нам можна робити це краще».

Тобто у Вакарчука немає певного досвіду, який міг би бути корисний для розбудови партії?

У нього немає відповідного менеджерського досвіду, який може бути корисним для розбудови партії. Але в нього є досвід емоційного залучення людей.о: надано прес-службою партії «Голос»

В офіційній заяві «Голос» так пояснив зміну керівництва: «Це відповідь на нові виклики, які стоять перед партією, зокрема, це слабкий уряд, повернення колишніх функціонерів, неготовність до економічної кризи». Як проблеми влади пов’язані з внутрішніми процесами в «Голосі»?

Безпосередньо пов’язані. По-перше, ми громадяни України, яких вибрали українці для того, щоб у парламенті робити зміни, потрібні нашій країні. У попереднього уряду були якісь хороші речі, які ми підтримували, і, як професіонали, не вважали, що маємо право максимально критикувати членів Кабміну і сповільнювати ті реформи, які вони намагалися впроваджувати. З дечим ми не погоджувалися і, наскільки це можливо, конструктивно критикували.

Зараз в країні відбувається розворот у бік Росії, повна неготовність – як операційна, так і політична – до тих викликів, які існують. Ми, як люди, які лишили позаду кар’єру, щоб зробити щось в цій країні, не можемо стояти осторонь. Натомість, можемо допомогти професійно, критикувати і викривати владу там, де це необхідно. Ми можемо бути тими новими обличчями, які говорять правду.

У парламенті не лишилось жодної незашквареної фракції (окрім нас) – є лише нові непрофесійні політики і багато старих. Для «ЄС», ОПЗЖ, «Батьківщини» критика влади – це їхня професія. Ми сподіваємось, що нашими зусиллями і переформатуванням вдасться, по-перше, привернути увагу громадськості до того, що відбувається; по-друге, об’єднати українців і допомогти змінити курс влади.

Ви критикували владу і раніше. Чим ця критика буде відрізнятися зараз? Плануєте більше демаршів, публічних акцій чи інших перфомансів?

По-перше, ми плануємо більш швидке і різке реагування на те, що відбувається. Ми будемо і далі казати на чорне – чорне, а на біле – біле. По-друге, будемо проводити публічні акції. По-третє, плануємо залучати людей для виконання конкретних ефективних заходів для країни. Наприклад, наша економічна група розробила план «5 do’s & 5 don’ts» на час економічної кризи. Проводимо інформаційну кампанію з приводу коронавірусу. Розповсюджуємо у регіонах плакати про те, що варто і чого не варто робити.

Ви сказали, що збираєтеся проводити більше акції. Ми спостерігали після погодження формули Штайнмаєра, як Петро Олексійович мобілізував свій електорат. Чи здатен ваш фейсбучний електорат до таких вуличних акцій?

Я думаю, ми побачимо це найближчими днями.

Якщо розворот у бік Росії і справді розгортатиметься, то Петро Олексійович отримає привід для того, щоб знову мобілізувати виборців. Ви будете з ним кооперуватися?

Ми подивимось, якою буде ситуація і чи це буде добре для країни. Політичні питання є дуже важливими, але нам треба піднятися над перегородками, які є в парламенті між нами й адекватними хлопцями і дівчатами зі «Слуги народу» та іншими депутатами, котрі дійсно хочуть чогось гарного для України. У СН багато справжніх патріотів, які готові і можуть виступити проти того, що погано для нашої країни.

Повернімося до ролі Святослава Вакарчука у партії. Речник «Голосу» сказав, що Вакарчук планує більше часу присвячувати зустрічам з виборцями і міжнародним партнерам. Що заважало йому більше зустрічатись з виборцями до цього часу?

Велика кількість операційної діяльності в партії. У кожного з 20 членів фракції свої напрями, ідеї, які треба координувати. Додайте ще регіональні відділи, міжнародні переговори – це величезне навантаження. Я не уявляю, як він раніше справлявся.

Чи не вважаєте ви, що Вакарчук міг би більше спілкуватися з виборцями, якби не виступав на корпоративах?

Ні, я так не вважаю. Увесь час він займався роботою на користь політичної партії «Голос».

Інші ваші однопартійці не вважають корпоративи проблемою?

Коли Слава йшов в політику, він нам чесно сказав, що не припинить концертної діяльності, тому що ми всі його за це любимо – за те, що він геніальний музикант і співак. За законом він має на це право. Для нас і для країни було б скоріше дуже погано, якби він припинив це робити.

На одному з корпоративів Вакарчук виступав в Мінську. Що від цього виграє країна?

Це гарне запитання. Напевно, важливо не те, що ми робили раніше, а як перегруповуємся для того, щоб робити щось гарне для країни далі. Це те, що він зараз обрав, запропонувавши мене головою партії.

Як виступи народного депутата Вакарчука впливають на рейтинг партії?

Ми розуміємо, що з усіх боків нас завжди будуть атакувати. Ми до цього ставимося з розумінням.

Але все ж корпоративи Вакарчука впливають на ваш рейтинг?

Я думаю, що це не єдина причина, яка впливає на наш рейтинг.

У партії було невдоволення спілкуванням Вакарчука зі ЗМІ?

У кожного з нас є невдоволення з приводу своїх чи інших виступів.

Усе ж у Вакарчука було більше невдалих появ у медіа, аніж в решти членів фракції. Пригадаймо хоча б той випадок, коли він не зміг назвати вартість газу у відповідь на запитання Юлії Тимошенко. Такі виступи Вакарчука стали однією з причин змін у керівництві?

Давайте розділяти. По-перше, історія, про яку ви згадали, сталася перед виборами. Ми вже підвели під нею риску, коли стало зрозуміло, наскільки такі заяви вплинули на результат виборів. Далі почалася робота у парламенті. І це не тільки виступи Вакарчука, а й інших членів фракції. Зараз ми підтягуємо більше інших яскравих спікерів, які можуть виступати від партії і давати оцінку ситуації в країні.

Ви розумієте, члени нашої фракції не є професійними політиками. Ми всі прийшли як професіонали своєї справи, аби робити щось хороше.

Але ж мова йде не про політичний досвід, а про компетентність у певних питаннях.

Ми є найкомпетентнішою фракцією зараз.

Так, але у Вакарчука дещо інший бекграунд, ніж у вас.

Наша партія – це не тільки Вакарчук.

Керівника фракції змінювати не плануєте?

Звичайно, Рахманін лишається з нами. Я щодня радію, що мені випала нагода вчитися у нього.

Він підтримав зміни у керівництві?

Так. Він насправді їх і запропонував.

У соцмережах було багато коментарів про те, що Вакарчук знову пішов і нібито знову зрадив. Ви вже думали, як це вплине на рейтинг «Голосу»?

Ми бачили багато позитиву і багато негативу. Хоча очікували, що буде більше негативу. Я вдячна Славі, який жертвує своїм публічним образом, персональним рейтингом заради того, щоб підтримати партію. Ми розуміємо, що у короткотривалій перспективі це може призвести до якогось шоку чи спаду, але, з іншого боку, ми працюємо в довгу. Наше завдання – розбудовувати партію. У середньо- чи довгостроковій перспективі це буде на краще.

Група «Рейтинг» у лютому давала вам 3,9% підтримки виборців. Центр Разумкова – 3,2%. З чим пов’язане падіння рейтингу? 

Проблеми з рейтингом пов’язані з нашим бажанням бути спокійними і конструктивними. У лютому ми ще помірно критикували уряд. Тоді здавалося, що усе було достатньо добре і країна рухається у правильному напрямку. Зараз зовсім інакша ситуація. З позаминулого тижня ми перейшли в іншу історичну площину. До влади прийшов проросійський уряд з міністрами Януковича, відбувається реванш. Старі політики відновлюють схеми, скасовують відкриті аукціони. Українці гинуть на війні, тепер будуть помирати від коронавірусу. На цих напрямках влада краде гроші. Це неприпустимо.

Я думаю, що зараз навіть недоцільно говорити про якісь рейтинги. Нам треба говорити про дуже важливі питання.

З ваших слів виходить, що ви збираєтесь нарощувати свій рейтинг на невдачах влади.

Це не нарощування рейтингу – це реакція на те, що відбувається в країні. Будь-яка влада, звичайно, хоче отримувати все більше підтримки людей, але це можливо лише виконуючи обіцянки. Наразі вони вже навіть не намагаються.

Вас активно критикують канали Медведчука. Навіть цілі ефірі про Сороса проводять. Чи будете ви якось на це реагувати, адже це також може зашкодити рейтингу партії?

Концептуально наша з вами розмова відрізняється тим, що ви мене весь час запитуєте про рейтинги, а я вам розповідаю про те, навіщо пішла в політику. Так, це про сенси.

Мені дуже важко приземлити оці прагнення і бажання, зради яких ми це робимо, та прийняти, що нам потрібно весь час працювати з рейтингом. Наші рішення не ухвалюються залежно від того, падають чи ростуть рейтинги.

І все ж, чи вважаєте ви критику каналів Медведчука проблемою для вашої партії?

Звичайно, атака каналів є неприємною проблемою, яка інформаційно нам не допомагає. Ми не реагуємо на всі фейки. Спростовуємо тільки те, що геть зашкалює, бо не можемо розпилятися на все.

«Ми не ведемо зі “Слугою народу” жодних переговорів щодо альянсів»

Як «Голос» готується до місцевих виборів?

Ми займаємось розбудовою осередків. Це займе час. Наше перше завдання – створити освітні проекти для людей, які будуть пояснювати, навіщо треба йти в місцеву владу, що таке ОТГ, райради. Як у великій політиці, так і на місцевому рівні найбільша проблема – кадри. Серед кандидатів є люди, котрі вже були у всіх політичних силах і мають біографії, від яких у мене волосся дибки стає. З іншого боку маємо молодих людей, які дуже хочуть висуватися, але не знають ані політичних реалій, ані особливостей роботи місцевих органів влади. Саме з цими викликами ми зараз боремося. На місцях у нас є підтримка, принаймні у наших ключових містах Західної України.

З якими партіями будете готові до альянсів?

Я прицільно слідкую за двома історіями – це Київ і Львів. Навіть за ці нещасні півроку, коли говорили про ймовірні вибори у грудні, ситуація змінилася стільки разів, що дуже важко щось прогнозувати. Такі рішення будуть прийматися ближче до вересня, коли всі представлять своїх кандидатів. Навіть партія влади за час так званої сповільненої київської кампанії три рази змінювала кандидатів.

Розглядаєте варіант ситуативної коаліції з «Батьківщиною», «ЄС»?

Ні, ситуативні коаліції можливі з представниками регіональних партій, які поділяють наші цінності. Ми ж не знаємо навіть, за якими правилами пройдуть наступні вибори, тому говорити про них зарано.

Можливо, влада реалізує “славнозвісну ідею” про те, що партія повинна обратися у 16 обласних центрах для того, щоб взагалі мати можливість брати участь у виборах. Ми не знаємо, чи ухвалять цей закон. Якщо це станеться, то всі маленькі партії шукатимуть собі прихисток. Можливо, карантин відкине нас настільки далеко, що вони не встигнуть ухвалити законопроект. Тоді політична ситуація буде геть інакшою.

У «Слузі народу» кажуть, що готові розглядати з вами ситуативні альянси. Наприклад, висунути у Черкасах єдиного кандидата Віктора Євпака. Ви ведете з ними перемовини?

Ми не ведемо зі «Слугою народу» жодних переговорів щодо альянсів.

Коли ви говорите про ситуативну коаліцію зі «Слугою народу», то врахуйте, що два тижні тому фракція СН – це були нові люди, можливо, непрофесійні, але більшість з них хотіла добра для нашої країни. У щирих намірах президента Зеленського мало хто сумнівався. Зараз мати коаліцію зі «Слугою народу» досить важко.

Чи ведете ви переговори з Уляною Супрун про її можливе висування в міські голови Львова?

Наша партія ніколи не вела переговорів з Уляною Супрун щодо її висування.

Ваш колега казав мені протилежне.

Я знаю, що перемовини з Уляною Супрун велися, але це не була наша партія.

Ідея виникла у середовищі ваших колег з «Української галицької партії» (На парламентських виборах 2019 року УГП делегувала своїх представників у список «Голосу», – LB.ua).

«Голос» і «Українська галицька партія» – це різні політичні сили. Я знаю, що в УГП були перемовини, але ми таких перемовин ніколи не вели.

Тобто вашим кандидатом у Львові залишається нардеп Ярослав Рущишин з дуже низьким рейтингом у місті?

Так, ми це розуміємо. Ми не знаємо, чи переобереться Садовий, але я не можу уявити людину з вищим рейтингом у місті. Це може бути дивно для мене, як для громадянки України, але політики повинні дослухатися до думки народу. Наше завдання – не лише отримати свого мера у Львові, а привести багато людей у міські ради. Зараз у нас підтримка 14%. Ми хочемо, щоб через шість місяців рейтинг «Голосу» у Львові досягнув 20%.

Сергій Притула висуватиметься у міські голови Києва?

Це буде відомо ближче до вересня. Я довго думала, як буде виглядати київська кампанія. Моя ідея полягає в тому, щоб не робити її дуже довгою і дорогою, бо у нас небагато ресурсів.

Ви думаєте, що такий короткий, але яскравий старт додасть вам балів?

Питання не в тому, що він нам дасть, а у тому, що ми можемо собі дозволити. (Діана Буцко, журналістка)

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 454

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua