Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 24.03.2020

Інформдень: 24.03.2020

Окупанти зривають “тишу” біля семи населених пунктів

Російсько-окупаційні збройні формування сім разів обстріляли позиції Об’єднаних сил на Донбасі, втрат серед українських військових немає.

Про це у Facebook повідомляє пресцентр штабу ООС – Укрінформ.

“Упродовж поточної доби збройні формування Російської Федерації сім разів порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 82 мм, озброєння БМП-1, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї”, – йдеться у повідомленні.

Так, у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” було здійснено чотири обстріли: поблизу Красногорівки – зі станкового протитанкового гранатомета; у районі населеного пункту Березове – зі станкового протитанкового гранатомета та великокаліберних кулеметів; біля Мар’їнки – зі станкового протитанкового гранатомета; поблизу Павлополя – з автоматичного станкового гранатомета, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Три обстріли було зафіксовано у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ”, а саме: неподалік Новоолександрівки – з мінометів калібру 82 мм – чотири міни; біля Кримського – з 82-мм мінометів – 10 мін та озброєння БМП-1; поблизу Новотошківського – з мінометів калібру 82 мм – 11 мін та станкового протитанкового гранатомета.

Внаслідок ворожих обстрілів втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає.

Підрозділи Об’єднаних сил, які обороняються, використовували наявні вогневі засоби та дали збройним формуванням Російської Федерації адекватну відповідь.

 

Окупанти обстріляли сили ООС під Красногорівкою, Березовим та Новоолександрівкою

Російські окупаційні війська від початку доби тричі порушили режим припинення вогню на Донбасі.

Про це під час брифінгу повідомили в Міноборони – Укрінформ.

“Від початку поточної доби станом на 12.00 збройні формування Російської Федерації тричі порушили режим припинення вогню. На Донецькому напрямку, одразу після опівночі противник здійснив 6 пострілів зі станкого протитанкового гранатомету по позиціях Об’єднаних поблизу Красногорівки. Також зі станкового протитанкового гранатомету та великокаліберних кулеметів російські окупаційні війська вели обстріл позицій Об’єднаних сил в районі Березового”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, на Луганському напрямку противник випустив 4 міни 82-го калібру по українських позиціях поруч з населеним пунктом Новоолександрівка.

За інформацією пресслужби, від початку доби бойових втрат серед українських захисників в результаті обстрілів немає.

 

Новий БТР “Отаман” пройшов ходові випробування на бездоріжжі

Новий БТР “Отаман 6×6”, розроблений приватною компанією “Практика” пройшов ходові випробування.

Про це повідомляє Defense Express – Укрінформ.

“Новий БТР “Отаман 6×6”, який розроблений приватною компанією “Практика” пройшов черговий етап заводських випробувань ходових властивостей машини на бездоріжжі”, – зазначається у повідомленні.

“Отаман 6×6” – повністю нова розробка, яка ввібрала в себе останні тенденції розвитку колісної бронетехніки: підвищений бронезахист, наявність мінозахисту, великий запас вантажопідйомності (для встановлення додаткової композитної броні та важкого обладнання, наприклад, бойового модуля), модульність, максимальна мобільність, та високий ступінь цифровізації. Цей проєкт був розроблений компанією “Практика” для Збройних сил України, зокрема для Морської піхоти України, відповідно до спільного рішення з Міноборони.

При повній масі у 23 т, “Отаман 6×6” розганяється до 110 км/год завдяки дизельному двигуну Deutz TCD 2015 з потужністю у 558 к.с. та крутним моментом у 2080 Нм, а також автоматичній коробці передач Allison 4500 SP.

В арсеналі “Отаман 6×6” 30-мм автоматична гармата, що має скорострільність у 330 пострілів на хвилину, кулемет та автоматичним гранатомет. Також БМ-3М “Штурм” оснащений високоточним протитанковим комплексом “Бар‘єр” від ДККБ “Луч”, що здатний знищувати сучасну бронетехніку противника на відстані до 5 км.

Вперше ця бойова машина була представлена на міжнародній виставці “Зброя та Безпека-2019”.

 

Комітет ВР погодив основні показники оборонного держзамовлення

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки погодив основні показники державного оборонного замовлення.

Про це повідомляється у Телеграм парламентської фракції “Слуга народу” – Укрінформ.

“Планується, що на 90% оборонні потреби задовольнятимуть вітчизняні підприємства різних форм власності. А 10% – становитимуть заплановані закупівлі за кордоном (йдеться про озброєння та продукцію оборонного призначення, яка не виготовляється в Україні)”, – йдеться в повідомленні.

Висловлюється впевненість, що оборонна промисловість більше не простоюватиме й не чекатиме на замовлення, а Міністерство оборони та інші замовники вже можуть проводити процедури торгів і укладати угоди на виробництво військової техніки та зброї.

“Ми виконали свою місію. І сподіваюсь, найближчим часом ми ухвалимо новий закон про закупівлі та погодимо наступні оборонні закупівлі вже в перших числах січня, а не як зараз, у березні. Щоби промисловість працювала з першого дня”, – наголосив голова комітету ВР Олександр Завітневич (фракція “Слуга народу”).

Як повідомляв Укріфнорм, 27 лютого Президент України Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО про оборонне замовлення на три роки.

РНБО 18 лютого схвалила основні показники державного оборонного замовлення (ДОЗ) на 2020 та 2021, 2022 роки.

Згідно зі схваленим документом, у 2020 році на виконання ДОЗ передбачено фінансування у сумі 25,848 млрд грн, що на 16% більше, ніж у 2019 році. У виконанні ДОЗ братимуть участь 14 державних замовників.

 

Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо звіту про результати оборонного огляду

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО від 24 березня, яким затверджений звіт щодо результатів проведення оборонного огляду Міністерством оборони.

Відповідний указ №106/2020 опублікований на сайті глави держави – Укрінформ.

“Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 24 березня 2020 року “Про звіт щодо результатів проведення оборонного огляду Міністерством оборони України”, – йдеться у документі.

Як повідомлялося, 12 грудня відбулося заключне засідання Міжвідомчої робочої групи з питань проведення оборонного огляду, під час якого було виконано завдання з оцінки загроз національній безпеці та перспектив розвитку безпекового середовища; планування сил та ресурсів; формування перспективної моделі організації оборони, Збройних Сил та інших складових сил оборони.

Результати огляду стануть основою для розробки Стратегії воєнної безпеки України, Стратегічного оборонного бюлетеня України, державної програми розвитку Збройних Сил України та Плану оборони України.

 

В Італії від коронавірусу помер друг українських емігрантів у Мілані

В Мілані не стало отця Джанкарло Квадрі, якого називали другом українських емігрантів.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ – Укрінформ.

«Отець Джанкарло Квадрі, якого ще називали другом емігрантів та священником, уважним до потреб усіх, помер 22 березня від Covid-19 в Мілані. Впродовж 1996-2014 років о. Джанкарло був відповідальний за душпастирство емігрантів в архидієцезії Мілану. Він був другом також і українських емігрантів», – йдеться у повдіомленні.

Як зазначається, у 2001 році саме до о. Джанкарло звернулися в Мілані українські жінки із проханням допомогти заснувати в місті громади УГКЦ.

«Я пригадую, як одного дня прийшли до мене дві українські жінки і сказали: «Отче, ми хочемо заснувати тут українську громаду». Я не знав, з чого розпочати. Треба було українського священника. Отож, ми зателефонували до Риму. Але, незважаючи на всі мої зусилля, мені не вдалося знайти українського священника. Однак це вдалося тим жінкам…», – розповідав о. Джанкарло.

У фільмі «Церква в еміграції: Італія» Катерина Федів, одна із тих жінок, які докладали зусиль до  заснування громади УГКЦ у Мілані, зазначає, що о. Джанкарло Квадрі особисто зустрічав на вокзалі о. Василя Поточняка, коли той приїхав відслужити першу Божественну Літургію.

«На центральному вокзалі нас було шестеро – п’ятеро жінок і я. Тоді з 12-го перону, коли поїзд зупинився, зійшов о. Василь, весь благочестивий і тремтячий», – згадував той момент сам о. Джанкарло.

Окрім допомоги в заснуванні громади, священник був частим гостем на урочистих, особливо пасхальних богослужіннях греко-католиків у Мілані.

Як повідомляє VaticanNews, в Італії від коронавірусу Covid-19 померли вже понад 30 римо-католицьких священників, 16 із них у дієцезії Бергамо.

Зазначається, що Українська громада Святого священномученика Йосафата у Мілані на сьогодні, дотримуючись умов карантину, не збирається на спільні богослужіння, але продовжує духовно єднатися за посередництвом сучасних засобів комунікації.

Як повідомлялося, за даними Worldometers, станом на ранок 24 березня у світі зареєстрували 382 366 випадків зараження коронавірусом, з них 102 505 осіб одужали і 16 568 – померли.

В Італії зафіксували 63 927 випадків Covid-19, 6 077 смертей і 7 432 випадки одужання.

За даними МОЗ, в Україні станом на 13.00 24 березня зафіксовано 97 випадків коронавірусної хвороби Covid-19, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні.

 

ФСБ погрожує політв’язню Шумкову вбивством – Денісова

Правоохоронці РФ погрожують незаконно засудженому Олександру Шумкову вбивством.

Про це повідомила у Telegram Уповноважений ВР України з прав людини Людмила Денісова – Укрінформ.

“Протягом тривалого часу до Олександра Шумкова застосовується фізичний та моральний тиску з боку працівників Федеральної служби безпеки РФ. Його змушують давати неправдиві свідчення проти іншого громадянина України за сфабрикованою кримінальною справою, а в разі ненадання таких свідчень погрожують тим, що він ніколи не повернеться на Батьківщину живим”, – написала вона.

Крім того, адміністрація виправної колонії не дає можливості Олександру відправляти та отримувати листи від рідних.

“Вимагаю від Уповноваженого з прав людини в РФ терміново забезпечити дотримання прав Олександра Шумкова – припинити фізичний та психологічний тиск на громадянина України та забезпечити йому можливість контактувати із зовнішнім світом, зокрема здійснювати листування та телефонні дзвінки”, – наголосила омбудсмен.

Також в умовах оголошеної Всесвітньою організацією охорони здоров’я пандемії коронавірусної інфекції, Денісова просить вжити усіх необхідних заходів, аби не допустити захворювання.

“Закликаю представників міжнародних правозахисних організацій та дипломатичний корпус негайно відреагувати на грубі порушення прав громадянина України на життя, особисту свободу та недоторканість, а також спілкування, що гарантовані міжнародними конвенціями обов’язок виконання яких взяла на себе країна агресор РФ”, – заявила Денісова.

Як повідомляв Укрінформ, колишній охоронець Дмитра Яроша херсонець Олександр Шумков був засуджений 4 грудня 2018 року Севським судом Брянської області РФ до чотирьох років ув’язнення. У вироку йшлося про те, що Шумков з 17 листопада 2014 року по 23 серпня 2017 року брав участь у діяльності “Правого сектору”, яка була “направлена ​​проти інтересів Росії”.

 

Колишній полонений дав свідчення про тортури і побиття у тюрмах “ЛНР”

Колишній в’язень бойовиків надав Службі безпеки України свідчення про знущання у тюрмах на тимчасово непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей.

Про це йдеться на сайті СБУ – Укрінформ.

“Зокрема, до української спецслужби звернувся мешканець Лисичанська, який у 2014 році був ув`язений терористами та провів 10 місяців у Луганському слідчому ізоляторі. Чоловік повідомив правоохоронцям про пережиті у застінках терористів знущання”, – йдеться у повідомленні.

Колишній засуджений розповів, що у виправних установах практикуються тортури та жорстокі побиття в’язнів. За його словами, до СІЗО часто приїздять бойовики та “віпрацьовують навички” на затриманих. Багато із засуджених не витримують таких знущать та заподіють собі шкоду, а смерті, спричинені побиттями, окупаційна адміністрація видає як природні.

Як запевнили в СБУ, Служба ретельно збирає та документує всі свідчення, отримані від колишніх бранців терористів.

Наразі зібрано величезну доказову базу щодо злочинів проросійських бойовиків проти мирного населення. СБУ вже оголосила про підозру в терористичній діяльності дев’ятьом представникам “управління виконання покарань” так званої ЛНР, у тому числі начальникам колоній та інших структурних підрозділів фейкової пенітенціарної системи, додали в Службі безпеки.

 

США закликають Росію негайно звільнити всіх українських політв’язнів

Сполучені Штати закликали РФ негайно звільнити кримських татар та інших українських політв’язнів, яким до того ж не надають відповідне медичне забезпечення в умовах пандемії коронавірусу Covid-19.

Про це написало посольство США у Києві на сторінці у Twitter – Укрінформ.

«Росія все ще арештовує кримських татар і продовжує терміни ув’язнення тих, кого переслідують за політичними мотивами, при цьому не надаючи ув’язненим належне базове медичне забезпечення в умовах Covid-19. Ми закликаємо Росію негайно звільнити всіх українських політичних в’язнів», – йдеться у твіті.

Як повідомляв Укрінформ, у фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» кримського татарина Сервера Мустафаєва з 19 березня симптоми коронавірусу – підвищена температура тіла, кашель, однак, належної медичної допомоги у російському СІЗО він досі не отримує.

За даними сайту Worldometers, станом на 11:57 ранку 24 березня у світі зареєстрували 386 317 випадків зараження коронавірусом, з яких 102 539 осіб одужали і 16 713 людина померла.

 

Помпео звинуватив Китай в дезінформації щодо коронавірусу

Держсекретар США Майк Помпео розкритикував те, як Китай справляється зі спалахом коронавірусу, заявивши, що правляча в КНР Комуністична партія як і раніше приховує від світу інформацію, необхідну для запобігання нових випадків зараження.

Про це американський високопосадовець заявив в інтерв’ю Washington Watch – Укрінформ.

“Я стурбований тим, що це приховування, дезінформація, якою займається Комуністична партія Китаю, все ще позбавляє світ необхідних фактів, щоб ми могли запобігти повторенню нових випадків”, — додав Помпео.

Він додав, що повільність Пекіна в обміні інформацією про вірус створила ризики для людей у всьому світі, що це “дійсно поставило під загрозу тисячі життів”.

Нагадаємо: у Китаї зареєстровано 81 218 випадок захворювання. Кількість загиблих в країні становить 3 281, видужали – 73 650 осіб.

 

У Китаї зафіксована перша смерть від хантавірусу

25.03.2020 04:53

У китайській провінції Юньнань зафіксована перша смерть від хантавірусу.

Про це повідомляє у своєму Twitter Global Times – Укрінформ.

Розповідається, що житель провінції Юньнань помер у громадському транспорті, який прямував в Шаньдун. Лікарі перевіряють всіх пасажирів, що знаходилися в салоні того ж автобуса. Поки немає відомостей про те, чи є серед них заражені.

“Це перший зафіксований випадок смерті від хантавірусу”, – підкреслюється в повідомленні.

A person from Yunnan Province died while on his way back to Shandong Province for work on a chartered bus on Monday. He was tested for positive #hantavirus. Other 32 people on bus were tested. pic.twitter.com/SXzBpWmHvW

— Global Times (@globaltimesnews) March 24, 2020

Відомо, що поширення хантавірусів відбувається через гризунів. Крім того, відомі випадки, коли зараження відбувалося після укусу деяких видів комахоїдних кажанів. Передача захворювання від людини до людини не характерна для цих вірусів. Однак такі випадки трапляються, але зафіксовані тільки на території Аргентини і Чилі.

Хантавірусний кардиопульмональный синдром являє собою важке респіраторне захворювання, що викликається хантавірусом. Симптоми схожі з симптомами багатьох респіраторних захворювань – це головний біль, слабкість, кашель, проблеми з травленням, блювання. Ніякого лікування або вакцини від хантавируса поки не існує.

 

З архієпископа Климента вимагають 50 тисяч рублів за “суди”, рішеннями яких у ПЦУ забирають храм

В окупованому Криму архієпископ Православної церкви України Климент отримав від російської служби судових приставів вимогу сплатити 50 тис. рублів – за “суди”, які ухвалили рішення про виселення ПЦУ з Кафедрального собору в Сімферополі.

Про це повідомляє “Крим. Реалії” – Укрінформ.

«Раніше відбулися суди. Це рішення суду, які були ухвалені в Сімферополі і Севастополі, що я повинен звільнити приміщення (Кафедрального собору в Сімферополі – КР). Повернути його в міністерство земельних і майнових відносин. Одночасно я повинен оплатити судові витрати, понесені Міністерством земельних і майнових відносин. Тобто за те, що міністерство викидає мене на вулицю, за те, що Анюхіна (російська міністр майнових і земельних відносин Криму Ганна Анюхіна – КР) руйнує церкву, по суті краде власність. За це я повинен заплатити 50 тисяч. У мене таких грошей немає», – розповів виданню архієпископ.

Священнослужитель побоюється, що російські силовики можуть забрати церковне майно ПЦУ.

«Закінчиться, мабуть, все тим, чим і у 2017 році: коли прийшли судові пристави й за рішенням суду мали вилучити приміщення частини першого поверху, в яких розташовувався Український духовний центр. Але через те що там не було майна центру, а було релігійне майно церкви, то вони вилучили все релігійне майно», – нагадав він.

За словами Климента, ПЦУ намагалася оскаржити рішення, але суди залишили в силі рішення першої інстанції.

Публічних коментарів російського міністра майнових і земельних відносин Криму Ганни Анюхіної щодо інформації Климента наразі немає.

Раніше російська влада в Криму направила припис про «звільнення приміщень» Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира та Ольги в Сімферополі, в якому проходили богослужіння УПЦ Київського патріархату (нині ПЦУ).

У російському Міністерстві майна Криму пояснили вимогу звільнити будівлю Кафедрального собору в Сімферополі закінченням терміну дії договору з єпархією УПЦ КП, яка перейшла у створену Православну церкву України.

 

Землею в окупованому Криму зможуть володіти тільки громадяни РФ — Путін підписав указ

Володимир Путін вніс практично всю територію анексованого Криму до переліку тих територій, на яких землею не можуть володіти особи без російського громадянства.

Про це йдеться в тексті указу, опублікованого на сайті офіційних документів – Укрінформ.

До переліку увійшли земельні ділянки таких районів: Бахчисарайського; Джанкойського; Кіровського; Красноперекопського; Ленінського; Нижньогірського; Роздольненського; Сакського; Сімферопольського; Радянського; Чорноморського. А також прикордонні земельні ділянки міських округів Алушти, Армянська, Євпаторії, Керчі, Сак, Судака, Феодосії і Ялти.

Як повідомлялося, Євросоюз продовжив до 15 вересня 2020 року санкції проти Росії за анексію Криму, санкції проти осіб і організацій, причетних до анексії Криму.

 

Депутат просить уряд відреагувати на позбавлення Путіним кримчан прав на землю

Народний депутат від “Слуги народу” Віталій Безгін направив до уряду та представника президента в АР Крим запит із проханням відреагувати на указ президента РФ Володимира Путіна про позбавлення осіб без паспорту РФ прав на прибережні ділянки землі в Криму.

Про це Безгін повідомив у Facebook – Укрінформ.

“Нова дія Путіна спрямована на заборону права володіння земельними ділянками в Криму не громадянам РФ. Тобто ті кримчани, які відмовились російський паспорт отримати, тепер ще більше обмежуються в правах. Новий етап тиску. Оперативно звернувся до виконавчої влади, бо Україні потрібна швидка дипломатична реакція на дані події”, – написав Безгін.

Звернення спрямоване віцепрем’єр-міністру-міністру з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексію Резнікову, міністру закордонних справ Дмитру Кулебі та постпреду Президента України в АР Крим Антону Кориневичу.

“Прошу вжити, у межах повноважень, заходів реагування з метою захисту конституційного права громадян на власність та забезпечити ознайомлення міжнародного співтовариства і міжнародних організацій з позицією України з цього питання”, – йдеться у документі.

Нагадаємо: президент РФ Володимир Путін підписав указ, яким “заборонив” людям без громадянства РФ володіти землею у прибережних районах окупованого Росією Криму.

 

InformNapalm заявляє про блокування своїх акаунтів у Twitter

Уперше за шість років Twitter заблокував усі офіційні акаунти міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm.

Про це йдеться у повідомленні на сайті спільноти від 24 березня – Укрінформ.

“Інформуємо читачів, що вперше за 6 років війни усі офіційні акаунти міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm українською та іноземними мовами, а також особистий акаунт засновника спільноти і головного редактора сайту Informnapalm.org Романа Бурко були одночасно заблоковані у Twitter без жодних пояснень”, – йдеться у повідомленні.

У спільноті припускають, що це є наслідком масованої атаки з боку Російської Федерації. “Одночасне блокування відбулося через кілька годин після поширення останнього твіту з важливими фактами викриття присутності сучасних зразків російської військової техніки на Донбасі. Ці факти містили вичерпні дані з геолокацією, аерофотознімками та ідентифікацією російської військової техніки в Луганській області”, – зазначає InformNapalm.

Також, як повідомляє спільнота, у Facebook були помічені “дивні внутрішні системні повідомлення, які містили інформацію щодо можливого блокування публікацій InformNapalm”.

“Це схоже на збій автоматики соцмереж, який міг бути спровокований хибними повідомленнями з боку російських тролів. Також вбачаємо, що російські фабрики тролів пристосувалися до використання механізмів блокування акаунтів в умовах міжнародної боротьби проти поширення фейків стосовно Covid-19. І використовують ці механізми для масового блокування усіх, хто розкриває правду про російську військову агресію”, – йдеться у повідомленні.

За даними InformNapalm, не виключено також, що така безпрецедентна активність російських тролів зумовлена бажанням керівництва РФ затерти нові свідчення продовження російської агресії на Донбасі, бо це заважає планам Кремля використати надалі глобальну світову кризу (яку спричинила пандемія коронавірусної інфекції) для вимог зняти міжнародні санкції.

“Ми закликаємо наших читачів врахувати, що Російська Федерація все агресивніше намагається повністю ізолювати нашу волонтерську спільноту від можливості поширення OSINT-досліджень через соціальні мережі. Саме тому ми просимо вас додати наш сайт у закладки, періодично перевіряти оновлення і допомагати поширювати публікації всіма доступними вам засобами: у блогах, через соціальні сторінки і групи, через публікації у ЗМІ, тощо”, – підсумували у волонтерській спільноті.

Як повідомляв Укрінформ, 23 березня інтернет-спільнота InformNapalm оприлюднила ексклюзивний аерофотознімок, який підтверджує наявність на Донбасі новітніх російських систем радіоелектронної боротьби (РЕБ).

 

InformNapalm опублікував фото новітніх російських систем РЕБ на Донбасі

23.03.2020

Інтернет-спільнота InformNapalm отримала ексклюзивний аерофотознімок, який підтверджує наявність на Донбасі новітніх російських систем радіоелектронної боротьби.

Про це йдеться на сайті InformNapalm – Укрінформ.

“Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm отримала по своїх каналах нове візуальне підтвердження наявності на Донбасі новітніх російських систем РЕБ”, – зазначається у повідомленні.

Волонтери InformNapalm проаналізували аерофотознімок, визначили точну геолокацію зафіксованої техніки та порівняли ідентифікацію зразків РЕБ з наявними у мережі фото.

Зазначається, що йдеться про сучасні російські комплекси радіоелектронної боротьби: РБ-341В «Леєр-3», Р-934Б «Синиця» та РБ-636 «Свєт-КУ». На знімку вони перебувають у похідному (не розгорнутому) положенні.

“Характерні кути дахів будівель дозволяють визначити точні координати цього місця: 48°31’41.2″N 39°21’24.2″E”, – інформують розслідувачі.

За їхніми даними, на основі порівняння з елементами комплексу, вказаного у звіті СММ ОБСЄ як Р-934Б «Синиця», є підстави вважати, що це модифікація станції перешкод Р-934БМВ зі складу комплексу “Борисоглєбськ-2”, який неодноразово фіксувався на Донбасі.

Зазначається, що волонтери InformNapalm також неодноразово фіксували російський комплекс РБ-341В «Леєр-3» на Донбасі починаючи з 2015 року.

Крім того, у правому верхньому куті на знімку на даху будівлі помітно розміщення антени комплексу радіопеленгації.

“Точну модифікацію антени встановити не вдалося, але вона дуже схожа на російську антенну систему “АРК-ПП4“, яка має цілий спектр функцій”, – зазначають аналітики.

Порівнюючи різні супутникові знімки з цього місця, волонтери InformNapalm помітили, що ця антена з’явилася на даху будівлі щонайменше з 2016 року. І час від часу біля цієї будівлі на супутникових знімках помітні скупчення військових вантажних автомобілів типу КАМАЗ.

Повіомляється, що на свіжому знімку з БПЛА видно також скупчення людей у військовій формі і три легкові автівки. “Не виключено, що БПЛА вдалося зафіксувати російських військових керівників, які прибули у заданий район для перевірки техніки або віддання наказів екіпажам”, – констатують волонтери.

 

СБУ викрила інтернет-пропагандистку, яка поширювала фейки

У Херсонській області Служба безпеки України викрила інтернет-пропагандистку, яка поширювала фейки про Covid-19, сприяла дестабілізації обстановки в регіоні та нагнітанню паніки серед населення.

Про це повідомляє пресцентр СБУ – Укрінформ.

“За даними слідства, жителька Берислава адмініструвала кілька спільнот із загальною чисельністю майже 100 тис. підписників в одній із заборонених соціальних мереж. Попередньо встановлено, що жінка підтримує контакти із бойовиками “Л/ДНР” та координує свою діяльність з адміністраторами інших сепаратистських груп. У спільнотах вона періодично розміщувала заклики до повалення конституційного ладу, пропагувала ідею створення так званої Новоросії”, – йдеться у повідомленні.

Після запровадження урядом обмежувальних заходів через епідеміологічну ситуацію в країні пропагандистка пристала на новий “тренд” та почала поширювати в мережі фейки про коронавірус.

У межах раніше відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність України) ККУ правоохоронці проведи обшуки за місцем її проживання. Вдома у зловмисниці правоохоронці виявили комп’ютерну та мобільну техніку із матеріалами, що доводять протиправну діяльність. Наразі вирішується питання щодо повідомлення пропагандистці про підозру.

Як повідомляв Укрінформ, за даними сайту Worldometers, станом на 17.00 24 березня у світі зареєстровано 396 236 випадків зараження коронавірусом, з них 103 748 осіб одужали і 17 250 осіб померли.

За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні станом на 24 березня зафіксовано 97 випадків коронавірусної хвороби Covid-19, з них 3 летальних, 1 пацієнт одужав і вже виписаний з лікарні.

 

Кіберполіція виявила в мережі близько 170 фейків про коронавірус: близько 80 видалено

УНН. Завдяки профілактичній роботі кіберполіцейських з мережі видалено близько 80 фейків про коронавірус. Про це повідомляє пресслужба Національної поліції України, передає УНН.

“Під час моніторингу мережі Інтернет виявлено близько 170 фактів щодо розміщення на інформаційних ресурсах неправдивої чи провокаційної інформації щодо пандемії коронавірусу. Кіберполіція ідентифікує осіб, які розповсюджують фейки, проводить профілактичні бесіди та надає роз’яснення. За результатами — з початку карантину 45 осіб видалили майже 80 неправдивих повідомлень”, — повідомили в поліції.

Зазначається, що відносно громадян, які відмовилася видаляти провокаційні публікації, вирішується питання щодо притягнення їх до адміністративної відповідальності: на цей час таких 24.

Також повідомляється, що правоохоронці постійно виявляють у мережі Інтернет інформацію щодо пандемії коронавірусу. До сервісної служби кіберполіції надійшло 101 повідомлення про шахрайські дії під час купівлі засобів індивідуального захисту.

З початку карантину в рамках проведення профілактичних заходів працівники кіберполіції надають роз’яснення та консультації громадянам, а також фіксують відповідні правопорушення.

Як повідомляв УНН, на Київщині поліція попередила продаж несертифікованих тестів на COVID-19.

 

Covid-19 у тюрмах на Донбасі та у Криму: активісти закликають світ відреагувати

Понад 100 громадських організацій із низки країн світу, у тому числі України, підписали заяву, у якій закликають міжнародні організації ООН, Ради Європи, Євросоюзу, ОБСЄ та їхніх країн-учасниць терміново відреагувати на поширення Covid-19 у тюрмах на окупованому Росією Криму та підконтрольному Росії Донбасі.

Текст цієї заяви оприлюднений на сайті Центру Громадянських свобод – Укрінформ.

«Звертаємося до міжнародних організацій та їхніх держав-учасниць із закликом вжити невідкладних заходів для зупинення катастрофічних наслідків поширення коронавірусу в місцях позбавлення волі (установах виконання покарань та слідчих ізоляторах) у тимчасово окупованому Російською Федерацією Криму, на підконтрольному Російській Федерації Донбасі, а також на території самої Російської Федерації», – йдеться у заяві.

За даними підписантів, Федеральна служба виконання покарань РФ з 16 березня зупинила зустрічі із рідними підозрюваних, обвинувачених та засуджених.

Водночас медичні служби цих установ не мають достатньо персоналу, медпрепаратів та необхідного обладнання. Вони не спроможні впоратися зі звичайними поширеними захворюваннями, не кажучи вже про кризові ситуації, наголошується в заяві.

Ситуацію ускладнює значна переповненість російських тюрем та слідчих ізоляторів, колективна організація камер та бараків, гігієнічні умови та значна тривалість етапування ув’язнених з окупованого Криму до Російської Федерації, що суперечить нормам міжнародного гуманітарного права. Практика обмеження контактів ув’язнених із зовнішнім світом через поширеність катувань у російських тюрмах збільшує в рази ризик жорстокого поводження, особливо у кризових та панічних ситуаціях.

За словами підписантів, ситуація на підконтрольному Російською Федерацією Донбасі ще гірша. До утримуваних людей не має доступу навіть Міжнародний комітет Червоного Хреста. Окрім так званих офіційних тюрем та слідчих ізоляторів існує розгалужена мережа секретних місць позбавлення волі. Зокрема, згадувана в останньому звіті офісу Верховного комісара ООН з прав людини «Ізоляція» на території колишнього заводу в Донецьку.

Більшість із них непридатні навіть для короткочасного перебування людей, а самі умови утримання як в так званих «офіційних», так і в секретних місцях тримання під вартою, можуть бути прирівняні до катування та жорстокого поводження.

«Жодних ілюзій, що в разі поширення коронавірусу у тюрмах та слідчих ізоляторах окупованого Донбасу утримуваним надаватимуть медичну допомогу, немає. Щобільше, постає питання, які заходи будуть здійснювати підконтрольні Російській Федерації незаконні збройні формування, які контролюють цю територію, для стримування поширення коронавірусу у тюрмах та слідчих ізоляторах, щоб убезпечити, насамперед, себе від потенційного зараження», – зазначається у заяві.

Представники ГО вимагають від міжнародних звернутися до Російської Федерації з вимогою вжити невідкладні заходи для реагування на ситуацію, яка склалася. Водночас вони вимагають від української влади виконання всіх рекомендацій, щодо запобігання поширенню Covid-19 в місцях несвободи.

 

У Криму – шість нових випадків коронавірусу

В окупованому Криму зафіксували шість нових випадків захворювання на коронавірус. Всі хворі повернулися із закордонних подорожей.

Про це з посиланням на “главу” Криму Сергія Аксьонова повідомляє “Крим. Реалії” – Укрінформ.

«При цьому 4 хворих – члени однієї сім’ї, яка перебувала в туристичному круїзі в ОАЕ, а також здійснювала подорож на круїзному лайнері. Ще 2 випадки теж завезені, на територію республіки хворі прибули після відвідання Литви і Бельгії», – написав Аксьонов у Фейсбуці.

Він зазначив, що всім хворим діагнози підтверджені лабораторно. Кримчани госпіталізовані в інфекційні відділення лікарень півострова і перебувають в окремих боксах.

У чотирьох пацієнтів спостерігається безсимптомний перебіг захворювання, яке виявлено лабораторно. У двох хворих – стан середнього ступеня тяжкості.

Раніше російська “влада” Криму підтвердила перший випадок захворювання на Covid-19 у чоловіка, який повернувся з подорожі Францією.

Як повідомляв Укрінформ, США закликали РФ негайно звільнити кримських татар та інших українських політв’язнів, яким до того ж не надають відповідне медичне забезпечення в умовах пандемії коронавірусу Covid-19.

 

Окупанти на Донбасі приховують інформацію про переповнені інфекційні лікарні – розвідка

Російські окупаційні адміністрації на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях приховують інформацію щодо великої кількості хворих в інфекційних відділеннях медзакладів.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони з посиланням на інформацію Головного управління розвідки – Укрінформ.

«Російські окупаційні адміністрації на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях намагаються через засоби масової інформації переконати місцеве населення, що осіб із симптомами коронавірусу не виявлено. При цьому, приховується інформація, що інфекційні відділення медичних закладів, у тому числі військових, переповнені хворими з високою температурою», – йдеться в повідомленні.

Крім того зазначається, що приховується зростання кількості померлих з діагнозами гострого респіраторного захворювання. Так, протягом минулого тижня тільки у 7 міській лікарні Луганська від нібито «звичайної пневмонії» померли 9 осіб. Разом з тим, за висновками патологоанатомів причини цих смертей мають ознаки, притаманні Covid-19. Водночас це заборонено вказувати в офіційних документах, інформує розвідка.

 

ОБСЄ змінює правила для патрулів на Донбасі через коронавірус

Від моменту розміщення в березні 2014 року Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні організовувала здійснення в середньому 80 патрулів щодня та близько 4 000 разів сприяла встановленню локального режиму припинення вогню на Донбасі.

Про це власному кореспонденту Укрінформу повідомили в СММ ОБСЄ в Україні.

“Від моменту розміщення в березні 2014 року Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ (СММ) в Україні, якій згідно з мандатом доручено сприяти зниженню напруженості та забезпеченню миру, стабільності та безпеки, організовувала здійснення в середньому 80 патрулів щодня, близько 4 000 разів сприяла встановленню локального режиму припинення вогню та здійснювала моніторинг його дотримання для уможливлення проведення ремонтних робіт і технічного обслуговування на життєво важливих об’єктах цивільної інфраструктури”, – зазначила керівник відділу преси та публічної інформації СММ ОБСЄ Драґана Ніколіч-Соломон.

За її словами, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні опублікувала приблизно 2 000 звітів “для сприяння особам, які приймають рішення, у прийнятті поінформованих рішень, спрямованих на завершення конфлікту”.

Водночас, “беручи до уваги загрозу, яку становить COVID-19” та з метою зниження ризиків як для співробітників Місії, так і для місцевого населення, Місія зараз адаптує операційну діяльність своїх команд “з метою здійснення необхідного патрулювання та моніторингу, а також для виконання мандата й критично важливих завдань СММ”.

Як відомо, 21 та 22 березня бойовики російських збройних формувань на блокпостах у Донецькій області не пропустили до окупованих районів жодного патруля СММ ОБСЄ, що прямували з підконтрольних урядові районів.

Наступного дня в СММ повідомили, що 23 березня бойовики не пропустили патрулі Місії до непідконтрольних урядові районів офіційними дорожніми коридорами: двічі в Донецькій області та один раз у Луганській області. Крім того, в Донецькій області вперше команду СММ затримали при перетині до підконтрольних урядові районів.

Діючий голова ОБСЄ, прем’єр-міністр Албанії Еді Рама та генсек ОБСЄ Томас Гремінгер висловили глибоку стурбованість з приводу цього приводу та наголосили, що СММ повинна продовжувати свою діяльність на непідконтрольних уряду районах, зокрема, для контролю поширення коронавірусу.

Заборона у доступі СММ відбулася на тлі повідомлень про те, що на окупованих Росією районах Донбасу спостерігається масове зараження місцевого населення коронавірусом, що, втім, приховується окупаційними адміністраціями т.з. “ДНР” та “ЛНР”.

 

Окупанти не пускають на Донбас міжнародних спостерігачів і місцевих жителів

Прикордонники в пунктах пропуску на Донбасі фіксують припинення проросійськими збройними формуваннями пропуск через лінію розмежування осіб та транспортних засобів.

Про це повідомляє Держприкордонслужба – Укрінформ.

«У районі операції Об’єднаних сил діють тимчасові обмеження на перетин лінії розмежування для недопущення поширення коронавірусної інфекції. Проте за наявності критично важливих життєвих обставин командувачем Об’єднаних сил приймаються окремі рішення щодо пропуску осіб через лінію розмежування. Від початку обмежувальних заходів прийнято 429 таких рішень», – йдеться у повідомленні.

Однак з 21 березня прикордонники у КПВВ фіксують припинення проросійськими збройними формуваннями пропуск через лінію розмежування осіб та транспортних засобів. Так, особам, стосовно яких керівництвом Об’єднаних сил було прийнято окремі рішення щодо пропуску, проросійські бойовики відмовляли у в’їзді на тимчасово окуповану територію України без пояснення причин та повертати їх у так звану «сіру зону». За вказаний період прикордонниками забезпечено повернення на контрольовану територію України 29 таких осіб, серед яких люди мали в тому числі і документи із зареєстрованим місцем проживання на тимчасово окупованій території.

Крім того, військовослужбовцями Донецького прикордонного загону в КПВВ «Новотроїцьке» та «Гнутове» зафіксовані випадки обмеження російсько-окупаційними військами доступу на тимчасово окуповану територію України патрулів СММ ОБСЄ. При цьому найманці країни-агресора роз’яснень щодо причин відмови у доступі не надавали.

У ДПСУ зазначають, що громадянам, у яких виникає надзвичайна потреба у перетині лінії розмежування до тимчасово окупованої території України, варто пам’ятати, що навіть за умови вагомих підстав перетин лінії розмежування, через припинення пропуску окупаційною владою, не гарантується.

 

Прокуратура АРК відкрила справу через переслідування Росією Чубарова

Прокуратура АРК розпочала кримінальне провадження за фактом незаконного переслідування голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

Про це інформує пресслужба Офісу генпрокурора – Укрінформ.

“Прокуратура АР Крим внесла до ЄРДР відомості за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв ведення війни) за фактом незаконного переслідування державою-окупантом голови Меджлісу кримсько-татарського народу Рефата Чубарова за участь у проукраїнському мітингу, який відбувся 26 лютого 2014 року під будівлею ВР АР Крим”, – йдеться у повідомленні.

За даними прокуратури АРК, РФ намагається через підконтрольні “правоохоронні органи” ретроспективно застосувати своє кримінальне законодавство на окупованій території України стосовно Чубарова за нібито організацію масових заворушень біля парламенту автономії.

“Таким чином, окупаційні “правоохоронці”, порушуючи вимоги статті 70 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, намагаються переслідувати осіб за події, які відбувались до початку окупації шляхом порушення “кримінальних справ” за надуманими фактами”, – наголосили у відомстві.

Як повідомлялося, Меджліс кримськотатарського народу раніше оголосив про проведення 3 травня 2020 року мирної ненасильницької акції Марш гідності в Крим.

23 березня в Криму російський Слідчий комітет порушив кримінальну справу проти голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова. Про це 23 березня повідомляє сайт Слідкому.

Відносно Чубарова відкрили справу за статтею російського Кримінального кодексу – “Організація масових заворушень, що супроводжувалися насильством”. Йдеться про події 26 лютого 2014 року.

У Слідкомі стверджують, що “отримані докази причетності Чубарова до безпосередньої організації масових заворушень” біля будівлі Верховної Ради Автономної Республіки Крим. За версією російських слідчих, 25 лютого 2014 року Чубаров доручив своєму заступнику Ахтему Чийгозу “організувати масові заворушення біля будівлі Верховної Ради і особисто керувати прихильниками Меджлісу, які беруть участь у них”.

6 грудня 2019 року Чубаров анонсував підготовку і проведення міжнародної ненасильницької мирної акції “Світ – проти насильства та окупації. Марш гідності”. Під час акції активісти мають намір потрапити маршем до Криму через адміністративний кордон. Попередня дата проведення акції – 3 травня.

5 липня 2014 року, коли Рефат Чубаров повертався в анексований Росією Крим з виїзного засідання Меджлісу на Херсонщині, російські силовики заборонили йому в’їзд на п’ять років. На адмінкордоні з півостровом Чубарова зустрічала тодішній російський прокурор Криму Наталія Поклонська. Вона зачитала йому попередження “про неприпустимість екстремістської діяльності”, після чого російські прикордонники вручили главі Меджлісу повідомлення про заборону на в’їзд на територію Росії.

5 липня 2019 року п’ятирічний термін російської заборони на в’їзд закінчився. Але, як пояснив Чубаров, він досі не може поїхати в Крим через заочний арешт за нібито вчинення ним певних “злочинів проти основ конституційного ладу і безпеки Російської держави”.

 

Справа проти Чубарова відкрита органом, якого де-юре взагалі не існує – Денісова

23.03.2020

Відкриття кримінальної справи окупаційною владою Криму проти Рефата Чубарова є різновидом репресії проти кримських татар.

Так заявила у Facebook Уповноважений ВР України з прав людини Людмила Денісова – Укрінформ.

“Відкриття окупаційною владою Криму кримінальної справи проти глави Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова за начебто організацію масових заворушень – це класичний приклад того, як легко росіяни нехтують будь-якими нормами міжнародного права”, – зазначила вона.

Денісова наголосила, що кримінальна справа проти Рефата Чубарова є незаконною, бо відкрита так званим “Следственным комитетом РФ по Республике Крым и г. Севастополю” – “органом, якого де-юре для всього цивілізованого світу взагалі не існує, а рішення суду за його поданням надалі не матиме жодної юридичної сили”.

“Водночас поява такої “кримінальної справи” — це ще й один з різновидів репресій проти корінного народу Криму, у цьому випадку проти одного з лідерів цього народу. Російська Федерація продовжує свою агресивну політику — послідовно обмежуючи доступ на цю територію тих, хто, використовуючи усі наявні механізми, бореться проти тимчасової окупації своєї рідної землі”, – зауважила омбудсмен.

Денісова закликала представників міжнародної спільноти та дипломатичний корпус застосувати всі можливі механізми з метою недопущення незаконного переслідування громадянина України Рефата Чубарова країною-агресором РФ.

Як повідомляв Укрінформ, в окупованому Криму Слідком Росії порушив проти глави Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова кримінальну справу стосовно подій 26 лютого 2014 року.

 

У Почаївській лаврі не бачили паломників з ознаками коронавірусу

Правоохоронці перевіряють інформацію про те, що вісім громадян Молдови, у яких було виявлено коронавірус, перед тим відвідували Почаївську лавру.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Працівники поліції після появи у ЗМІ інформації про нібито заражених у Почаєві молдаван, зустрілися із настоятелем святої обителі та іншими служителями лаври. За їхнім твердженням, останнім часом на території монастиря не було зафіксовано жодної автобусної екскурсії. Приїжджали тільки окремі паломники на легкових автомобілях. І жодних осіб із характерними ознаками на вірусні інфекції ніхто не бачив», – повідомили кореспонденту агентства у відділ комунікації обласної поліції.

Також, за словами правоохоронців, на території Почаївської лаври працює медичний кабінет, відповідальні працівники постійно дезінфікують приміщення монастиря та храмів на території лаври.

За інформацією настоятеля лаври, на період оголошеної на Тернопільщині надзвичайної ситуації, усі екскурсії до лаврських приміщень призупинені.

Правоохоронці також зазначають, що за словами опитаних місцевих медиків, ані мешканці міста, ані особи, які відвідували Почаївський монастир, зі скаргами на ГРВІ чи інші вірусні захворювання до них не зверталися.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр Молдови Іон Кіку заявив, що у восьми членів групи молдавських паломників, які відвідали Почаївський монастир в Україні, після повернення додому виявили Covid-19. За його словами, заразитися могли усі, хто їхав в одному автобусі із цими паломниками.

 

Підпал угорського центру в Ужгороді: польський суд виніс вироки фігурантам

Суд у Кракові за матеріалами СБУ засудив трьох колишніх правих активістів “Фаланґи” за спробу підпалу угорського культурного центру в Ужгороді.

Про це повідомляє пресцентр СБУ – Укрінформ.

“У лютому 2018 року двоє виконавців намагалися підпалити будівлю Угорського товариства культури в Ужгороді. Один з них кинув пляшку з коктейлем Молотова, інший відеофіксував підпал. У межах розпочатого кримінального провадження СБУ здійснило комплекс оперативно-розшукових заходів. Співробітники спецслужби встановили причетність до підпалу будівлі двох громадян Польщі, які входять до праворадикальної організації “Фаланга”. Учасники цієї структури брали участь у бойових діях на Донбасі на боці бойовиків угруповань “ЛНР” і “ДНР”. Українські правоохоронці ідентифікували цих людей через камери відеоспостереження, встановили мобільні телефони, з яких вони координували свої дії, автозаправну станцію де вони купували пальне для підпалу, коли перетнули кордон з Україною. Під час досудового слідства було встановлено, що організував підпал третій учасник польської праворадикальної структури”, – йдеться у повідомленні.

Усі матеріали українська сторона передала через Генеральну прокуратуру України до Генеральної прокуратури Польщі. Польські правоохоронці затримали трьох зловмисників.

Суд у Кракові визнав фігурантів винними у вчиненні злочину. Організатора засуджено до трьох років позбавлення волі, виконавців до менших термінів.

 

У Росії коронавірусом заразилися майже пів тисячі осіб

У Російській Федерації кількість інфікованих коронавірусом сягнула 494 осіб.

Про це інформує ТАСС із посиланням на оперативний штаб – Укрінформ.

«За останню добу в Росії зареєстровано 57 випадків нової коронавірусної інфекції в 14 регіонах. Кількість інфікованих у Москві зросла на 28 до 290», – повідомили у штабі.

Таким чином, загальне число зараження новою коронавірусною інфекцією в Росії зросло на 57 до 494. Ще один випадок коронавірусу підтверджений в окупованому Росією Криму.

Також в штабі зазначили, що упродовж доби виписано 5 осіб, а загальне число видужалих досягло 22.

Сайт Worldometers інформує, що наразі в світі зареєстровано 391 947 випадків зараження коронавірусом, з них 102 843 людини одужали і 17 136 осіб померли.

 

Олімпіаду в Токіо перенесли на 2021 рік через коронавірус

Проведення літніх Олімпійських ігор 2020 року в Токіо перенесено на 2021 рік через пандемію коронавірусу у світі.

Про це повідомляє Foxnews – Укрінформ.

“Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив у вівторок, що домовився з президентом Міжнародного олімпійського комітету Томасом Бахом про відтермінування Олімпійських ігор у Токіо приблизно на рік через пандемію коронавірусу”, – йдеться у повідомленні.

Абе також додав, що Олімпійські ігри повинні відбутися не пізніше наступного літа.

Раніше Національний олімпійський комітет та Національний паралімпійський комітет США (USOPC) закликали Міжнародний олімпійський комітет (МОК) відкласти проведення літніх ігор у Токіо.

Як повідомляв Укрінформ, раніше прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе вперше заявив, що не виключає перенесення літніх Олімпійських ігор-2020 через пандемію коронавірусу Covid-19.

Виконавчий комітет МОК оголосив у неділю, що за чотири тижні він вирішить подальшу долю Олімпійських ігор у Токіо.

Канадський олімпійський комітет та Канадський паралімпійський комітет за підтримки їхніх Комісій атлетів, Національних спортивних організацій та уряду Канади ухвалили рішення не надсилати канадські команди на Олімпійські та Паралімпійські ігри влітку 2020 року.

Про аналогічне рішення заявив Олімпійський комітет Австралії.

Попередньо літні Олімпійські ігри в Токіо повинні пройти з 24 липня по 9 серпня.

За даними сайту Worldometers, станом ранок 24 березня у світі зареєстрували 391 947 випадків зараження коронавірусом, з яких 102 843 особи одужали і 17 136 людей померли.

 

Маас назвав чудовою координацію між Берліном і Києвом з евакуації громадян

Україна та Німеччина надзвичайно добре скоординували свою роботу зі взаємної евакуації громадян під часи кризи, спричиненої пандемією.

Про це заявив міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас після відео-перемовин з українським колегою Дмитром Кулебою, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Україна та Німеччина, з моєї точки зору, змогли чудово разом вирішити проблему, принаймні що стосується громадян своїх двох держав», – сказав Маас.

Він висловив подяку українській стороні за підтримку в поверненні німців з України під час операції з повернення нею власних громадян повітряним шляхом. Німці поверталися українськими літаками, які були направлені в німецькі міста з метою забрати додому співвітчизників.

ФРН зі свого боку, запевнив міністр, «буде піклуватися про кожного українського громадянина та підтримувати його, коли той захоче повернутися додому».

Керівники зовнішньополітичний відомств надали великої уваги проблемі коронавірусу під час своїх перших переговорів, які прийшлося провести у віртуальному режимі. Вони погодилися, що разом з необхідними національними заходами, яких вживають всі країни, ще більше ніж раніше потрібна міжнародна кооперація, оскільки пандемія є глобальним викликом, з яким не можна впоратися виключно маневруванням з національними відповідями.

Як повідомлялося, в Україні до 3 квітня запроваджено карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19. В рамках заходів, зокрема, закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків. Також зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення.

 

Коронавірус не визнає кордонів, треба запобігти гуманітарній кризі на Донбасі – Маас

Зараз, коли в світі розгортається криза, викликана коронавірусом, як ніколи потрібні кроки з виконання Мінських домовленостей.

Про це заявив міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас після відео-конференції з українським колегою Дмитром Кулебою, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Саме зараз нам потрібні кроки з подальшого виконання рішень “нормандського саміту” в Парижі, виконання Мінських домовленостей”, – заявив Маас, додавши, що “ситуація на сході України залишається пріоритетом німецької зовнішньої політики”.

До цього, за його словами, належить подальше розведення, збільшення кількості пунктів перетину з метою забезпечення цивільного населення необхідним, справжнє врешті решт дотримання режиму припинення вогню.

“Коронавірус не визнає кордонів, і як раз зараз ми маємо разом запобігти погіршенню гуманітарної кризи на сході України”, – сказав Маас. Йдеться, насамперед про забезпечення необхідним, включаючи медикаменти людей, які живуть у регіоні, вимушено розділених лінією розмежування. Перш за все, людей похилого віку. Сторони хочуть приділити цьому питанню велику увагу, заявив Маас.

Маас також привітав “імпульси нового українського Президента Зеленського, які взагалі зробили можливим проведення переговорів і зустрічі на вищому рівні в “нормандському форматі”. Але попереду ще багато роботи, зауважив дипломат.

Уряд Німеччини, запевнив його представник, підтверджує повну підтримку Україні на шляху до миру, підтримку суверенітету і територіальній цілісності Української держави, і як і раніше суворо засуджує нелегальну анексію Росією Криму.

Глава німецького МЗС також згадав доклад Верховного комісара ООН з прав людини про те, що ув’язнених у так званих “Л/ДНР” систематично катують, і підкреслив, що уряд ФРН засуджує це категорично та закликає негайно прояснити ситуацію.

Росія, зазначив Маас, ” повинна використати свій вплив на сепаратистів на сході України” з тим, щоб конфлікт завершився якнайскоріше.

Він також висловив надію на особисту зустріч з Кулебою в осяжному майбутньому з тим, щоби разом працювати над “завершенням війни в Україні”, від якої люди страждають вже занадто довго.

Він також подякував українській стороні за те, що зусиллями її авіаперевізників чимало німців змогли повернутися додому з України в умовах закриття кордонів.

 

Україна і Німеччина проводять тісні консультації щодо «Норманді» та «Мінська» – Кулеба

Україна та Німеччина продовжують тісні консультації щодо Нормандського формату, Мінського процесу і протидії російській агресії проти Української держави.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за підсумками онлайн-переговорів з федеральним міністром закордонних справ Гайко Маасом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Іншою ключовою темою стала проблематика Нормандського формату, Мінського процесу і протидії російській агресії проти України загалом. Україна надзвичайно цінує роль Німеччини у цьому процесі, і ми, безумовно, продовжуємо тісну взаємодію і тісні консультації з нашими німецькими партнерами», – сказав Кулеба.

Як повідомлялося, останній саміт лідерів України, Німеччини, Франції та Росії відбувся 9 грудня 2019 року в Парижі. Тоді було досягнуто домовленості про проведення наступної зустрічі орієнтовно через чотири місяці в Берліні.

Кулеба у вівторок, 24 березня, по відеозв’язку провів переговори з міністром закордонних справ ФРН Маасом.

 

Укрзалізниця призначила ще два поїзди для евакуації українців з Польщі

АТ “Укрзалізниця” призначила ще два поїзди Інтерсіті+ для перевезення українців з Польщі (Перемишль).

Про це повідомляється на сайті Укрзалізниці 24 березня – Укрінформ.

“Укрзалізниця призначила ще два швидкісний поїзди Інтерсіті+ Перемишль (Пшемисль) – Київ для надання допомоги українцям, котрі внаслідок карантинних обмежень не можуть самостійно перетнути кордон”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що перший поїзд №716/715 відправиться із Перемишля о 13:10 25 березня. Під час рейсу з Польщі поїзд зробить зупинку у Львові та прибуде до Києва о 22:17.

В Укрзалізниці додають, що другий поїзд №706/705 відправиться із Перемишля о 15:50 25 березня, також зробить зупинку у Львові й прибуде до Києва о 00:46 26 березня.

“Із Києва поїзди відправляться без пасажирів. Квитки на ці поїзди можливо купити тільки через онлайн-систему booking.uz.gov.ua. Бригада стюардів, яка обслуговуватиме поїзд, буде забезпечена усіма необхідними засобами захисту та дезінфекції”, – додають в повідомленні.

В Укрзалізниці нагадують, що раніше відправили вже вісім спеціальних поїздів Інтерсіті+ Перемишль – Київ для перевезення із Польщі та Чехії громадян України, котрі внаслідок обмежувальних заходів не можуть самостійно перетнути кордон. Також поїзд «4 столиці», виконав спеціальний рейс для повернення додому українців, а також громадян Білорусі й балтійських країн.

Як повідомлялося, з 12 березня в Україні на тритижневий карантин закрито навчальні й торговельні заклади, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків. Також зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення та низка інших заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19.

14 березня Кабінет міністрів України ухвалив рішення про тимчасову заборону в’їзду в Україну іноземців та закрив міжнародне пасажирське сполучення. Тимчасова заборона на в’їзд на територію України іноземних громадян почала діяти з 00 год. 00 хв. 16 березня та запроваджена до 3 квітня. А з 17 березня до 3 квітня закриті пункти пропуску через державний кордон України для авіаційного, залізничного та автобусного сполучення.

З 18 березня в Україні припинено все внутрішнє пасажирське міжміське сполучення: залізничне, автобусне та авіаційне.

Україна повертає українців з-за кордону і після закриття авіасполучення та кордонів. Зокрема, вранці 23 березня Міністерство закордонних справ повідомило, що більше 60 тис. співгромадян вдалося повернути в Україну і ще більш як 27 тис. очікують повернення.

23 березня Кабмін ухвалив рішення про заборону українцям залишати Україну з туристичною метою з 24 березня. В Україні з 12 год 24 березня закрили усі аеропорти, крім “Борисполя”.

За даними МОЗ, в Україні станом на 13:00 24 березня зафіксовано 97 випадків Covid-19, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні.

 

В Україну з-за кордону вже повернулися 78,5 тисяч громадян – МЗС

За сприяння дипломатичних установ до України з-за кордону вже повернулися 78 592 громадянина.

Такі дані оприлюднив у Facebook Оперативний штаб МЗС для захисту українців за кордоном у зв’язку з поширенням коронавірусу – Укрінформ.

Так, за даними МЗС станом на 24 березня з-за кордону до України повернулися 78 592 громадянина.

Водночас 18 громадян України проходять лікування: у ФРН – 5, Домініканській Республіці – 4, Польщі – 2, Італії – 2, Іспанії – 1, ОАЕ – 2, на Сейшельських островах – 1, у Нідерландах – 1.

На карантині перебуває 152 громадянина України: у Австралії – 2, Бразилії – 16, В’єтнамі – 8, Катарі – 1, Китаї – 1, Кубі – 1, Молдові – 2, Нідерландах – 1, ОАЕ – 3, Польщі – 106, Румунії – 1, США – 2, ФРН -7, Чорногорії – 1.

Також, як інформують у МЗС, 6 громадян України одужали: у Японії – 4, в Італії – 1, у Польщі – 1.

Три українки за кордоном померли від коронавірусу.

Як повідомляв Укрінформ, епідеміологи разом з Національною поліцією перевірятимуть дотримання самоізоляції всіх, хто повертається в Україну з-за кордону.

 

“Консультативна рада” з ОРДЛО викличе суспільний конфлікт в Україні – Клімкін

Ексміністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що згода на створення так званої консультативної ради в рамках політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи може стати точкою невідворотного суспільного конфлікту.

Таку думку дипломат висловив у Facebook – Укрінформ.

“Є ще дюжина причин, чому погоджуватися на створення цієї так званої ради не можна за жодних умов, однак головна – це точка неповернення, після якої суспільний конфлікт не відвернути. На фоні коронавірусу та економічної кризи”, – написав Клімкін.

Він зауважив, що у день формального погодження рішення про створення “консультативної ради” з окупаційними адміністраціями ми можемо “прокинутися в країні, в якій громадянська війна та громадянський конфлікт”.

“Саме в цей день почнеться демонтаж міжнародної підтримки, причому не тільки санкцій: а на кого слід тиснути, якщо в країні громадянський конфлікт?… В Москві почнеться справжнє свято, адже це те, чого Кремль хотів всі ці роки. Наші позови до Росії у міжнародних судах одразу втратять свої перспективи, адже до чого там буде Росія?” – застеріг ексміністр.

Клімкін також звернув увагу, що згідно з рішенням Тристоронньої контактної групи створюється не просто майданчик для прямого діалогу, а спеціальний формат з узгодженими процедурами, щоб надати Москві всі необхідні аргументи.

Дипломат нагадав, що кілька тижнів розповідав усім, що таке “формула Штайнмаєра” і чому вона не має жодного сенсу за рамками погодженого всіма плану звільнення Донбасу.

“Але ця формула взагалі втрачається на фоні рішення про прямий діалог, де Росія набуває такого саме статусу, як Німеччина та Франція”, – акцентував він.

Насамкінець Клімкін висловив сподівання, що “фатальних помилок ніхто не припуститься”, адже “за них доведеться розплачуватися Україні своїм існуванням”.

Як повідомляв Укрінформ, на черговому засіданні Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі 11 березня, на якому були присутні керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак і заступник керівника Адміністрації президента РФ Дмитро Козак, було досягнуто домовленості щодо запровадження консультативної ради в складі політичної підгрупи ТКГ після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та ФРН щодо виконання домовленостей, досягнутих під час саміту в нормандському форматі.

За словами Єрмака, на засіданні ТКГ не було зроблено жодних кроків, які створювали би правове поле для визнання представників ОРДЛО.

13 березня представники політичної партії “Слуга народу” заявили про неприпустимість участі представників ОРДЛО у переговорах України з РФ у рамках Тристоронньої контактної групи.

Пізніше Єрмак запевнив, що формат перемовин ТКГ у Мінську у складі представників України, Російської Федерації та Організації з безпеки та співробітництва в Європі залишається незмінним.

 

Мінські угоди: у “Слузі народу” заявили, що терористів “хочуть усунути від процесу”

УП

Народний депутат від “Слуги народу” Олександр Качура запевняє, що тези про розкол у “Слузі народу” чи “повстання” депутатів не відповідають дійсності, фракція лишається пропрезидентською, суперечок щодо програми партії немає, а розбіжності є лише в окремих питаннях.

Джерело: коментар Качури для “Радіо Свобода” після заяви соратниці Єлизавети Ясько

Деталі: Качура запевняє, що не існує конфлікту між його колегами з фракції та головою Офісу президента Андрієм Єрмаком.

За його словами, частина депутатів різко відреагували на документ щодо змін у процесі мінських перегорів лише тому, що дізналися про нього раніше, ніж відбулася зустріч із Єрмаком.

Пряма мова: “Злили в інтернет на кілька днів раніше запланованої зустрічі. Це викликало шквал емоцій з боку окремих наших народних депутатів через те, що це стало для них несподіванкою. Тому і склалася ситуація, що звернення опублікували.

Потім, коли ми зустрілися з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком, – я був у числі депутатів, які були присутні, десь 15 депутатів було, – він пояснив логіку усього документа. Він розповів свою стратегію: що за чим буде відбуватися, зради там немає, що ніхто за стіл переговорів не буде садити терористичні організації.

Їх взагалі хочуть усунути від цього процесу і замінити нормальними українськими громадянами як на підконтрольній, так і на непідконтрольній території, які користуються повагою.

І Росія, як раніше лишається стороною переговорів.

Багато хто з тих депутатів, які критично ставилися до цього, потім сказали, що підтримують. Можливо ще хтось при своїй думці залишився, але діалог відбувся. І це було не однобічно. Тобто ми маємо лише певні комунікаційні проблеми. А проблеми розколу на групи немає”.

Знати більше: Фракція напіврозпаду. Хто і чому у “Слузі народу” влаштував “мінський  демарш” Єрмаку

Передісторія:

ЗМІ повідомили, що 11 березня у Мінську домовилися, що 25 березня Тристороння контактна група з урегулювання конфлікту на Донбасі підпише заснування Консультативної ради за участі представників окремих районів Донецької й Луганської областей (ОРДЛО). Цьому мали передувати консультації з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини.

Ідея “Консультативної ради” викликала обурення у партії “Слуга народу”. 60 нардепів фракції виступили із заявою проти створення консультативної ради в ТКГ за участі представників ОРДЛО.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак мусив зустрітися з народним депутатами – і йому нібито вдалося заспокоїти незгодних. Хоча за іншою версією, були крики і взаємні “наїзди”, але мало конструктиву.

Однак депутатка і голова української делегації у ПАРЄ Єлизавета Ясько назвала нові мінські домовленості Єрмака “російською пасткою” та закликала владу України не підписувати документ про створення Консультативної ради з представниками ОРДЛО.

 

Кулеба у розмові з главою МЗС Данії закликав не дати РФ маніпулювати пандемією для зняття санкцій

УНН. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба обговорив зі своїм колегою з Королівства Данія Йеппе Кофодом боротьбу проти коронавірусу, допомогу українцям, які у час обмеження подорожей залишаються в Данії, а також звернув увагу колеги на спроби Росії маніпулювати пандемією COVID-19 задля закликів до зняття санкцій. Про це два очільника зовнішньополітичних відомств обговорили телефоном 24 березня, передає УНН із посиланням на пресцентр МЗС.

“Ми піклуємося про наших громадян в усьому світі. Прошу вас всіляко допомагати громадянам України, які перебувають в Данії в умовах обмеження транспортного сполучення і подорожей. Зокрема, буду вдячний, якщо на час пандемії Данія не буде застосовувати санкції за протерміновані документи для тих, хто нині не може виїхати з країни. Зі свого боку, Україна надаватиме аналогічне сприяння громадянам Данії”, — сказав Кулеба.

Міністр також привернув увагу до спроб Росії маніпулювати пандемією і закликати до зняття санкцій під прикриттям гуманітарних міркувань. Мовляв, у часи світової економічної скрути потрібно зняти секторальні обмеження. “Це маніпуляція, бо ЄС запровадив санкції не через коронавірус, а через агресію Росію проти України. Відповідно, вони можуть бути пов’язані виключно з виконанням Росією своїх зобов’язань у контексті мирного врегулювання та деокупації українських територій Донбасу та Криму”, — додав глава МЗС.

У свою чергу, очільник МЗС Данії запевнив Кулебу, що поділяє саме такий підхід. Міністр закордонних справ України звернувся до данського колеги з проханням донести ці застереження та позицію України і до інших колег у країнах ЄС.

Нагадаємо, у МЗС відреагували на пропозицію чиновника РФ “скасувати санкції через коронавірус”.

 

G20 збереться на позачерговий саміт 26 березня – ЗМІ

Позачерговий саміт «Великої двадцятки» (G20) через пандемію коронавірусу Covid-19 у світі відбудеться у четвер, 26 березня.

Про це повідомляє Livemint – Укрінформ.

«Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді візьме участь у “надзвичайному онлайн-саміті лідерів G20” у четвер, щоб обговорити способи пом’якшити вплив коронавірусу на глобальну економіку та інші питання», – пише видання.

Онлайн-саміту передуватиме у середу віртуальна зустріч глав держав G20.

Офіційна заява щодо проведення саміту, ймовірно, з’явиться пізніше.

Як повідомляв Укрінформ, минулого тижня Саудівська Аравія, яка головує у “Великій двадцятці”, звернулася до країн G20, щоб скликати надзвичайний онлайн-саміт лідерів G20 задля підготовки скоординованих заходів реагування на пандемію Covid-19, гуманітарні та економічні наслідки.

Очікується, що лідери G20 запропонують скоординувати політику для захисту людей і захисту світової економіки.

За даними сайту Worldometers, станом на ранок 24 березня у світі зареєстрували 382 057 випадків зараження коронавірусом, з яких 102 501 особа одужала і 16 568 осіб померли.

 

Під час віртуального саміту G20 розглядатимуть заходи для стабілізації економіки — Кислиця

Наступного тижня відбудеться віртуальний саміт глав держав та урядів держав-членів G-20, на якому можуть бути ухвалені рішення щодо шляхів стабілізації світової економіки.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

“Генеральний секретар ООН нам повідомив, що наступного тижня він планує взяти участь у віртуальному саміті глав держав та урядів держав-членів G-20, який проводитиме Саудівська Аравія. Очікуємо, що на саміті будуть ухвалені рішення щодо шляхів стабілізації світової економіки“, – сказав Кислиця.

Він наголосив, що вірус зачіпає зараз усі сфери нашого життя, і якщо не вжити рішучих кроків, економічний регрес, який за своїми масштабами може перевищити фінансову кризу 2008 року, буде неминучим.

“Паралельно ООН готується виступити з глобальним закликом, щоб активізувати скоординовані зусилля в протистоянні Covid-19. Працюємо зараз над тим, щоби в цьому заклику були враховані потреби України”,- підкреслив Постійний представник України при ООН.

 

“От России с любовью”: как Кремль использовал эпидемию для спецоперации в Италии

Виктория Вдовиченко, для Европейской правды

Надпись “От России с любовью” (отсылка к названию известного романа и фильма об агенте 007) на российских военных самолетах, прибывших в Италию с “гуманитарной” миссией, стал символом новых особых задач Минобороны РФ.

Спецоперация оказалась успешной.

Ее целью было усилить голоса противников санкций и показать Россию как страну, чья армия не только не угрожает Европе, а даже наоборот – готова прийти на помощь.

Почему это стало возможным? Реально ли было остановить такого “троянского коня”? Попробуем разобраться.

“Особые” врачи

“Первый самолет Ил-76 российских сил аэрокосмической обороны вылетел из военного аэропорта Чкаловский с военными специалистами и техникой для Итальянской Республики для оказания помощи в борьбе с коронавирусом”, – заявили в Минобороны России.

В аэропорт ВВС Италии Пратика ди Маре, рядом с Римом, встречать помощь лично прибыл министр иностранных дел Луиджи Ди Майо. И, пожалуй, впервые в ранге министра он рассыпался в комплиментах в адрес РФ: “Италия не одна, поддержка дружеских отношений (с Россией) оправданна”.

Интересная деталь: российские грузовые самолеты летели по средиземноморскому маршруту, который позволяет избежать воздушного пространства стран Северовосточной Европы. Так перелет получается гораздо длиннее, но что поделаешь – иначе пришлось бы согласовывать маршрут со всеми странами, над которыми пролетали. И этого точно не получилось бы сделать.

Ведь “гуманитарные” транспортники, прибывшие в Италию, были военными.

Вообще оказанием помощи в чрезвычайных ситуациях должно заниматься профильное министерство, МЧС. Но Москва демонстративно направила в Италию именно военные самолеты.

Поэтому есть все основания говорить о том, что эта “помощь” была, в первую очередь, спецоперацией.

Пиар-акцией, которая должна была показать, что Россия настроена дружелюбно, а ее армия, мол, никоим образом не угрожает ЕС, а лишь “творит добро”.

Что привезли российские военные в Италию? Россияне говорят, что самолеты доставили “оперативную группу военных врачей, специалистов в области вирусологии и эпидемиологии, с современным оборудованием для диагностики и дезинфекции”.

По официальной информации Минобороны Италии, всего в страну прибудет около 120 специалистов, включая эпидемиологов и вирусологов, грузовики Kamaz TMS 65U и KDA Orlan для дезинфекции (способные каждый час опрыскивать до 5 кв.км территории), оборудование для мобильных госпиталей, 100 аппаратов искусственного дыхания и 500 тысяч масок.

Показательный момент: прибытие российских военных на итальянскую военную базу могло стать возможным только при специальном согласии парламента.

Но на этот раз мнение законодательного органа никто и не спросил.

В правительстве объясняют, что формально речь идет о санитарной помощи, на получение которой специального разрешения не требуется, а российские военные якобы только обеспечили ее транспортировку.

Впрочем, это не совсем так. Как отмечает в статье La Stampa обозреватель Джакопо Якобони, российские специалисты, прибывшие с гуманитарной помощью, “почти все имеют военный опыт”.

Так какие последствия будет иметь такая “гуманитарная” акция Кремля?

Вирус как повод

Так случилось, что эпицентром распространения коронавирусной инфекции COVID-19 стала индустриальная Падуанского долина, объединяющая Ломбардию, Венето и Лигурию. А политики, которые избирались от этих регионов, последовательно выражают откровенно пророссийскую позицию.

В частности, партия “Лига”, которая была при власти в течение 2018-2019 годов, а также региональные советы Ломбардии и Венето неоднократно критиковали санкционный режим ЕС в отношении РФ (и получали финансовую поддержку от российских властей).

Нынешняя акция позволяет зацементировать эту поддержку.

В последнее время в Италии растет недовольство Евросоюзом, ведь ЕС не смог оперативно предоставить экономическую и противоэпидемическую поддержку итальянскому правительству. На этом фоне итальянские власти пошли на сближение с Россией.

21 марта итальянский премьер Джузеппе Конте провел телефонные переговоры с Владимиром Путиным.

Именно по их результатам Минобороны РФ направило в Италию четырнадцать грузовых самолетов Ил-76 с врачами и медицинскими средствами для борьбы с коронавирусом.

“К миссии проявляется особый интерес, возможно, не только гуманитарный”.

Это – слова Доменико Летиция, итальянского журналиста и аналитика из ОО “Mactt” на Мальте. Он добавляет, что “Италия стала мишенью для вмешательства Кремля, который стремится содействовать партиям, способным привлечь страну на пророссийскую сторону”.

К таким партиям теперь относится не только “Лига”, ныне оппозиционная, но и “Движение 5 звезд”, которое сейчас у власти в Италии. Напомним, именно его ключевой представитель Луиджи ди Майо, министр иностранных дел Италии, встречал самолеты в Риме.

Более того, даже Демократическая партия Италии, традиционно лишенная пропутинских настроений, при нынешних обстоятельствах уже не против курса на потепление итало-российских отношений.

Поэтому в значительной мере РФ удалось достичь этой цели.

А “гуманитарная миссия” из девяти самолетов стала, возможно, самой эффективной международной операцией, которую провело Минобороны РФ, воспользовавшись проблемами и растерянностью охваченного эпидемией Европейского Союза.

Автор: Виктория Вдовиченко, кандидат исторических наук, ассоциированный эксперт Совета внешней политики “Украинская призма”

 

Німеччина приймає інфікованих коронавірусом з Італії

У ніч на вівторок, 24 березня, до німецького аеропорту Лейпциг-Галле прибув літак італійських ВПС з вісьмома італійськими хворими на Covid-19.

Про це повідомляє DW – Укрінформ.

Напередодні у ФРН погодилися на прохання уряду Італії взяти на лікування італійців, хворих на викликану новим коронавірусом хворобу Covid-19, заявив глава уряду німецької землі Саксонія Міхаель Кречмер.

Хворих погодилися розмістити у лікарнях Дрездена та Лейпцига, які повідомили про наявність ресурсів та готовність прийняти додаткових пацієнтів. “Це дуже важливий знак, що ми також можемо допомагати іншим”, – заявив Кречмер і додав, що це також дасть можливість краще вивчити хворобу та шляхи її лікування.

У Саксонії станом на понеділок було зафіксовано 865 випадків інфікування коронавірусом, троє людей загинуло від викликаної ним хвороби.

Натомість, в Італії вже два дні поспіль зменшується кількість зафіксованих нових заражень коронавірусом SARS-CoV-2 та випадків смерті від викликаної ним хвороби Covid-19.

Згідно з офіційними даними італійського уряду, у понеділок, 23 березня, від Covid-19 в країні загинула 601 особа, у неділю – 651, а у суботу – 793. Останній показник був рекордом за кількістю смертей від хвороби за добу в окремій країні.

Також знизилася і кількість нових інфікованих з 6557 у суботу, до 4789 у понеділок.

Глава медичного відомства найбільш постраждалого від Covid-19 італійського регіону Ломбардія Джуліо Галлера заявив, що це ще не можна назвати перемогою над хворобою. “Але вже можна побачити світло в кінці тунелю”, – заявив Галлера.

Більш стриманим у своїх оцінках був голова Національного інституту здоров’я Італії Сільвіо Брусаферро. “Ці цифри є позитивними, але я не маю сміливості твердо говорити, що це тренд на пониження”, – зазначив експерт.

 

Кличко б’є на сполох: Києву загрожує “імпорт інфекції” з-за кордону

Усі громадяни, які повертаються з-за кордону, мають два тижні перебувати вдома на самоізоляції.

На цьому наголосив мер Києва Віталій Кличко на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я хочу окреслити, в чому тривожність ситуації. У столицю спецрейсами з-за кордону прибувають десятки тисяч українців. Переважна більшість в аеропорт “Бориспіль”, менша частина – на столичний залізничний вокзал. Рішення про повернення українських громадян ухвалювало Міністерство закордонних справ, а з проблемою потенційно інфікованих людей на вулицях, загрозою швидкого розповсюдження інфекції столиця залишається сам на сам”, – сказав Кличко.

За його словами, всі профільні державні органи повинні підключитися до контролю за станом здоров’я людей, які повертаються в Україну. “Жорстко інформувати людей на кордоні, що всі мають два тижні перебувати дома і виключно на самоізоляції. І розуміти, що нестимуть відповідальність за порушення такого зобов’язання. Бо сьогодні складається безконтрольне імпортування інфекції в столицю”, – наголосив Кличко.

В України вже зафіксовано 84 випадки Covid-19, найбільше в Києві — 29 і в Чернівецькій області — 25.

 

Шмигаль анонсував регулярні телемости із провідними китайськими лікарями

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в посольстві Китаю разом з послом Китайської Народної республіки Фан Сяньжуном відкрив телеміст із провідними китайськими лікарями.

Про це глава уряду повідомив у своєму Тelegram-каналі – Укрінформ.

«Домовились, що телемости між лікарями відбуватимуться на більш регулярній основі в робочому порядку», – написав Шмигаль та зазначив, що у містах Китаю рівень захворюваності йде на спад, тому їх досвід неоціненний.

Прем’єр-міністр підкреслив те, що коронавірус став викликом номер один для всього світу. Об’єднання зусиль найбільш важливе для перемоги.

«Ми ще на початку боротьби з пандемією, і хотіли б отримати поради та навички, що здобули наші китайські партнери. Це перша зустріч у подібному форматі. Хочу подякувати КНР та особисто послу Фан Сяньжуну. За швидку реакцію та організацію цього телемоста. Адже їх досвід буде нам особливо потрібний у найближчі 2 тижні», – зазначив Шмигаль.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні на даний час лабораторно підтверджено 97 випадків Covid-19.

 

Політики та бізнес створять стратегічну платформу впорядкування антикризових дій — Шмигаль

Прем‘єр-міністр України Шмигаль Денис Шмигаль заявив, що невідомо, скільки триватиме економічна криза, однак для протидії їй в Україні створять стратегічну платформу для розробки спільних рішень щодо реагування на надзвичайні виклики.

Про це він написав у своєму телеграм-канал – Укрінформі.

“Будемо чесними: ми не знаємо, скільки це триватиме. Ми вже знаємо, що треба зробити, аби подолати вірус. Водночас країна має мобілізувати ресурси для реагування на економічні виклики. Для цього, уряду потрібна нова стратегія і спільні дії”, – зазначив він.

Прем’єр зазначив, що провів відеозустріч із представниками аналітичних центрів, українського бізнесу та Офісу Президента.

“На ній ми домовилися, що формуємо відкриту стратегічну платформу, створену на засадах професіоналізму. Це — “мозковий центр” для розробки спільних рішень щодо реагування на надзвичайні виклики, впорядкування антикризових дій і паралельно розробки довгострокової стратегії розвитку України в умовах глобальної економічної нестабільності”, – розповів Шмигаль.

Нагадаємо: раніше прем’єр заявляв, що наразі немає потреби запроваджувати в Україні режим надзвичайного стану.

 

Рада перенесла позачергове засідання — ЗМІ

Заплановане на 26 березня позачергове засідання Верховної Ради переноситься попередньо на кінець тижня.

Про це LIGA.net повідомила заступник голови фракції Слуга народу Євгенія Кравчук – Укрінформ.

За її словами, позачергове засідання може відбутися в суботу, 28 березня.

“Чекаємо реєстрації законопроектів щодо протидії наслідків пандемії, також Кабінет міністрів готує зміни до бюджету”, – повідомила Кравчук.

Інший співрозмовник агентства в керівництві СН повідомив, що перенесення позачергового засідання пов’язаний з неготовністю законопроєктів.

“Бюджетні зміни ще не готові, два коронавірусних закони не звели”, – пояснив він.

Крім того, один з керівників фракції допустив, що позачергове засідання може відбутися 27 березня в другій половині дня.

“Станом на зараз Рада жодної пропозиції від Кабміну не отримувала. Є пропозиції від НБУ, є від Укрспирту спільно з Мінекономіки за спирту, але глобальних якихось речей ми від уряду так і не дочекалися”, – додав співрозмовник.

Нагадаємо: раніше повідомлялося, що позачергове засідання парламенту призначено на 26 березня і пройде в сесійній залі “з додатковими засобами захисту” для депутатів.

 

Кількість інфікованих коронавірусом у світі перевищила 420 тисяч осіб

25 березня. УНН. Станом на 5:50 середи загальна кількість померлих від інфекції, викликаної новим коронавірусом SARS-CoV-2, у світі складає 18,901 людей. Про це повідомляє УНН з посиланням на Центр системних досліджень та інжинірингу при Університеті Джона Хопкінса (США).

Найбільше у світі смертей зафіксовано в Італії — 6820 осіб. У Китаї за весь час епідемії загинуло 3160 людей.

Всього у світі 422,652 інфікованих. У свою чергу, одужало 108,349 людей.

Країнами з найбільш швидким поширенням коронавірусу залишаються Італія (69,176), Сполучені Штати (55,041), які вийшли на третє місце включно з Китаєм, Іспанія (42,058), Німеччина (32,991) та Іран (24,811).

Нагадаємо, станом на вечір 24 березня в Україні зафіксовано 97 випадків зараження COVID-19.

Спалах коронавірусу SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19, був вперше помічений у китайській провінції Хубей наприкінці 2019 року. З того часу зараження цим вірусом було зафіксовано у більш ніж 130 країнах світу, включаючи Україну. Починаючи з 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я визнала поширення хвороби — пандемією.

 

На коронавірус у світі захворіли 381 тисяча осіб, 102 тисячі одужали

Станом на ранок 24 березня у світі зареєстрували 381 744 випадки зараження коронавірусом, 102 429 осіб одужали і 16 558 померли.

Про це повідомляє Worldometers – Укрінформ.

Covid-19 зачепив вже 195 країн. Загалом у світі сьогодні зареєстровано 2 962 нові випадки зараження і 51 летальний результат.

У Китаї на сьогодні зареєстровано 81 171 випадок захворювання, 78 – за сьогодні. Число загиблих у країні становить 3 277, тих, хто одужав, – 73 159 осіб.

В Італії зафіксували 63 927 випадків Covid-19, 6 077 смертей і 7 432 випадки одужання.

США займає третю позицію за кількістю зареєстрованих випадків вірусу: за останню добу там виявили 2 411 нових випадків (всього 46 145) і 29 нових смертей (всього 582), 295 осіб там одужали.

В Іспанії зафіксували 35 136 випадків зараження, зокрема 2 311 смертей і 3 355 одужань, у Німеччині – 29 056 випадків захворювання, 123 летальні випадки і 453 одужання.

В Ірані зараз кількість хворих становить 23 049, з них 1 812 загинули і 8 376 одужали.

У Франції зафіксовано 19 856 випадків, з них 860 летальні, 2 200 осіб одужали.

У Південній Кореї сьогодні зафіксували 76 нових випадків (9 037 всього) і 9 нових смертей (120 всього)

В інших країнах, де кількість хворих обчислюється тисячами, ситуація така: Швейцарія 8 795 випадків, з них 120 смертей, Великобританія 6 650 випадків, 335 смертей, Нідерланди та Австрія 4 774 і 4 474 випадки відповідно, Бельгія 3 743, Норвегія 2 625, Канада 2 091, Португалія 2 060. Швеція 2 046, Австралія 1 973 (86 за сьогодні), Бразилія 1 924, Туреччина 1 529, Малайзія 1 518, Данія 1 460, Ізраїль 1 442 Чехія 1 236. Японія 1 128, Ірландія 1 125.

У Таїланді зареєстровано 827 випадків, з них 106 – сьогодні.

У Польщі 749 випадків з них 2 смерті, в Румунії 576 випадків і 7 смертей, в Естонії 352 без летальних випадків, у Хорватії 315, Сербії 249 випадків, в Казахстані 66, з них 4 зареєстровано сьогодні.

В Україні наразі зареєстровано 73 лабораторно підтверджені випадки коронавірусу, Із них 3 летальні, одна людина одужала.

 

В Україні зафіксовано 113 випадків зараження COVID-19 – ДСНС

25 березня. УНН. Станом на ранок середи в Україні зафіксовано 113 випадків зараження хворобою, що викликається новим коронавірусом. Про це йдеться у ранковому зведенні Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) України, передає УНН.

“Станом на 7 год. 25 березня на території України зафіксовано 113 випадків захворювання на коронавірус COVID-19 у 13 областях та м. Києві, а саме: Чернівецька — 38 (1 померла), м. Київ — 31, Київська — 22, Івано-Франківська — 5 (1 померла), Тернопільська — 4, Дніпропетровська — 2, Житомирська — 2 (1 померла), Запорізька — 2, Львівська — 2, Волинська — 1, Донецька — 1, Луганська — 1, Одеська — 1 та Черкаська — 1. Виписано після лікування 1 особу (Чернівецька область)”, — йдеться у повідомленні.

Зокрема, у пресцентрі додали, що за 24 березня “лабораторно підтверджено 29 випадків захворювання на коронавірус COVID-19, а саме: Чернівецька область — 13, Київська область — 7, Запорізька область — 2, Тернопільська область — 2, м. Київ — 2, Волинська область — 1, Луганська область — 1 та Одеська область — 1”, — йдеться у повідомленні.

Наразі з боку МОЗ України інформації щодо такої кількості інфікованих не надходило.

Нагадаємо, станом на вечір 24 березня МОЗ повідомляло про 97 випадків зараження COVID-19.

Спалах коронавірусу SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19, був вперше помічений у китайській провінції Хубей наприкінці 2019 року. З того часу зараження цим вірусом було зафіксовано у більш ніж 130 країнах світу, включаючи Україну. Починаючи з 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я визнала поширення хвороби — пандемією.

 

В Україні вже 97 випадків коронавірусу – МОЗ

В Україні на даний час лабораторно підтверджено 97 випадків Covid-19.

Про це на брифінгу 24 березня заявив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За минулу добу у нас було зареєстровано 11 нових випадків. З них 10 було в Київській області і один в Тернопільській області. В той же час сьогодні вже підтверджено 13 нових випадків у Чернівецькій області. В основному це люди, які були в контакті з випадками попередніми, їх було в Чернівецькій області 25. Тому у нас динаміка збільшується, ми маємо 84 випадки коронавірусної хвороби, якщо оперувати даними попередньої доби, а також плюс 13, це вже 97 випадків на момент проведення нашого брифінгу”, – сказав Ляшко.

Він додав, що для зменшення поширення хвороби необхідно дотримуватися вимог карантину і закликав також дотримуватися правил гігієни.

Ляшко зауважив, що більшість людей в побуті використовують антисептик неправильно. Для ефективності необхідно нанести на руки не менше 2-3 мл антисептичної рідини – це щонайменше 5-6 розпилювань. При цьому 20-30 секунд, протягом яких долоні залишаються вологими – антисептичний засіб діє на мікроорганізми на руках.

 

Серед 13 нових випадків коронавірусу на Буковині – шестеро дітей

Серед підтверджених 24 березня 13 випадків Covid-19 у Чернівецькій області – шестеро дітей.

Про це кореспонденту Укрінформу розповіла заступниця голови Чернівецької ОДА Наталія Гусак.

“Серед підтверджених сьогодні 13 випадків захворювання на коронавірус – шестеро дітей. Стан їх не складний. Взагалі усі діти, хворі на коронавірус, почуваються добре. Лише нові діти, які протягом останньої доби до нас поступили із підозрою на Covid-19, вони мають температуру. А в тих дітей, у яких підтвердився цей вірус, уже немає підвищеної температури. Лікування дітей показує, що протягом першої доби після госпіталізації температура тримається високою, а потім лихоманка спадає і вони отримують уже лікування у нескладній формі”, – сказала Гусак.

Вона підкреслила, що із шести хворих дітей, в яких сьогодні підтвердили коронавірус, четверо госпіталізовані, а двоє проходять амбулаторне лікування вдома.

“Двоє із цих дітей – це контактні особи раніше підтвердженого випадку, а інші діти – це вже родичі осіб, які повернулися із країн, де підтверджено Covid-19”, – додала чиновниця.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні станом на 13.00 24 березня зафіксовано 97 випадків коронавірусної хвороби Covid-19, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні.

 

Доставлених в регіони тестів вистачить на 16 тисяч осіб

До всіх регіонів України доставлено тести, яких вистачить для проведення діагностики на коронавірус у 16 тисяч осіб.

Про це на брифінгу 24 березня сказав в.о. гендиректора Центру громадського здоров’я МОЗ Ігор Кузін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні до всіх регіонів була доставлена 521 тест-система для проведення ПЛР-досліджень на визначення нового коронавірусу людини. Цього вистачить на діагностику щонайменше 16 тисяч осіб. Усі лабцентри МОЗ зараз забезпечені цими тест-системами. Поступово також йде повна комплектація по необхідній кількості реагентів та іншої кількості розхідних матеріалів”, – заявив Кузін.

Він зауважив, що це дасть можливість обласним лабцентрам самостійно проводити відповідні дослідження, що знизить навантаження на національну референс-лабораторію.

Також Кузін сказав, що Центр громадськість здоров’я зі свого боку підтримує налагодження виробництва вітчизняних тестів, і поінформував, що Україні вже зареєстровано три виробника тест-систем.

“З боку ЦГЗ ми підтримуємо вітчизняного виробника, і, безумовно, ми підтримуємо також науково-дослідні інституції, які пропонують свої наукові розробки для підвищення спроможності держави, і в тому числі з питань розробки діагностичних тест-систем. Наразі у нас є інформація, що три українські компанії вже розробили такі тест-системи, і вони пройшли відповідну сертифікацію на рівні держави”, – сказав Кузін.

Він додав, що наразі незрозуміло, яким буде співвідношення вітчизняних тест-систем для визначення Covid-19 та закордонних тестів.

Як повідомлялося, станом на ранок 24 березня в Україні 84 лабораторно підтверджених випадків Covid-19, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні.

 

Лабораторії МОЗ працюють цілодобово, приватні також проводять дослідження

Лабораторії МОЗ, які досліджують підозри на Covid-19, працюють у цілодобовому режимі, також до лабораторних досліджень залучаються приватні лабораторії та інші державні і наукові установи.

Про це на брифінгу 24 березня сказав в.о. гендиректора Центру громадського здоров’я Ігор Кузін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ключову роль у питанні протидії інфікування новим коронавірусом відіграє саме лабораторна діагностика, тому лабораторії по всій країні зараз переведені майже у цілодобовий режим роботи для пришвидшення проведення як лабораторних діагностичних досліджень, так і для того, щоб ретроспективно оцінювати поширеність нового коронавірусу серед населення країни. Лабораторії лабораторних центрів МОЗ працюють у 25 обласних центрах країни. Дуже активно залучається приватний сектор для проведення певної частини діагностичних досліджень. Залучено також протичумний інститут Мечникова в Одесі (ДУ “Український науково-дослідний протичумний інститут ім. Мечнікова МОЗ України” — ред.), питання лабораторної діагностики будуть частково поширюватися і на науково-дослідні установи, і на інститути, які знаходяться як у сфері підпорядкування МОЗ, так і в сфері підпорядкування академічних інститутів або НАНУ”, – сказав Кузін.

Він зауважив, що нині немає заборон для проведення приватними лабораторіями досліджень на Covid-19.

“Було направлено відповідні листи до ліцензіатів медичної практики, які отримали ліцензію щодо лабораторної діагностики, в них є таке право. Єдина вимога – лабораторія належно облаштована і з належним рівнем біозахисту… І така лабораторія повинна забезпечити звітування, і в тому числі проведення міжлабораторних випробувань або порівнянь, для того щоб підтвердити, що ця лабораторія дійсно працює ефективно і відповідно до міжнародних стандартів”, – сказав Кузін.

Він додав, що в України вже зафіксовано 84 випадки Covid-19, найбільше в Києві — 29 і в Чернівецькій області — 25. Досліджено 756 підозр. Центр громадського здоров’я щогодинно отримує інформацію з усіх лабораторних центрів МОЗ.

 

У “Борисполі” пасажирам із “небезпечних” напрямів проводять експрес-тести

Щоб запобігти поширенню захворювання на Covid-19  в аеропорту “Бориспіль” у різні термінали розвели потоки на приліт та відліт. Крім того, пасажирам із “небезпечних” напрямів проводять експрес-тести.

Про це повідомляє Держприкордонслужба – Укрінформ

“Так, це не біометрія, так це забирає трохи більше часу (близько 2 хвилин додатково), але це заради безпеки пасажирів, осіб, до яких вони прямують і з якими можуть контактувати в дорозі. Тому, будьте розважливі та ставтеся з розуміння до роботи медиків, прикордонників та інших служб, які попри високий ризик зараження заради загальної безпеки боряться з поширенням коронавірусної інфекції”, – додають у ДПСУ.

Як повідомлялось, 14 березня Кабмін ухвалив рішення про тимчасову заборону в’їзду в Україну іноземців та закрив міжнародне пасажирське сполучення. Тимчасова заборона на в’їзд на територію України іноземних громадян почала діяти з 00 год. 00 хв. 16 березня та запроваджена до 3 квітня. З 17 березня до 3 квітня закриті пункти пропуску через державний кордон України для авіаційного, залізничного та автобусного сполучення.

З 18 березня в Україні припинено все внутрішнє пасажирське міжміське сполучення: залізничне, автобусне та авіаційне.

Україна повертає українців з-за кордону і після закриття авіасполучення та кордонів. Зокрема, вранці 23 березня Міністерство закордонних справ повідомило, що більше 60 тис. співгромадян вдалося повернути в Україну і ще більш як 27 тис. очікують повернення.

23 березня Кабмін ухвалив рішення про заборону українцям залишати Україну з туристичною метою з 24 березня. Глава уряду Денис Шмигаль також повідомив, що в Україні закриють усі аеропорти, крім “Борисполя”.

За даними сайту Worldometers, станом на 15.30 24 березня у світі зареєстровано 395 532 випадки зараження коронавірусом, з них 103 417 осіб одужали і 17 229 осіб померли.

За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні станом на 24 березня зафіксовано 97 випадків коронавірусної хвороби Covid-19, з них 3 летальних, 1 пацієнт одужав і вже виписаний з лікарні.

 

Ємець ініціює службове розслідування щодо “Медичних закупівель України”

Міністр охорони здоров’я України Ілля Ємець доручив провести службове розслідування ситуації у державному підприємстві “Медичні закупівлі України” (МЗУ).

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я – Укрінформ.

“Таке доручення дано після публікації генерального директора МЗУ Арсена Жумаділова, в якій викладена інформація про нібито блокування процесу закупівель товарів, призначених для боротьби з коронавірусом”, – йдеться у повідомленні.

На виконання доручення створена відповідна комісія, а пресслужба МОЗ обов’язково інформуватиме про результати розслідування.

Як повідомляли ЗМІ, керівник державного підприємства “Медичні закупівлі України” Арсен Жумаділов звинуватив міністра охорони здоров’я Іллю Ємця в тому, що він хоче призначити на ДП “довірену особу”.

 

Уряд затвердив погодинну оплату медикам, які лікують пацієнтів з коронавірусом

Уряд затвердив пропозицію МОЗ щодо погодинної оплати праці медиків, які працюють з пацієнтами, зараженими коронавірусом.

Про це в ефірі 1+1 повідомив речник міністра охорони здоров’я України Артем Дехтяренко, коментуючи питання щодо ініціативи запровадити погодинну оплату праці медиків на час карантину.

«Подібна пропозиція не тільки обговорювалась, а й була схвалена вчора членами уряду на позачерговому засіданні Кабінету міністрів. Всі члени Кабінету міністрів підтримали ініціативу Іллі Ємця щодо запровадження погодинної оплати для лікарів і медичного персоналу, які працюють саме з пацієнтами, хворими на коронавірус. Зараз ми можемо говорити про те, що лікарі відчують підтримку держави не тільки на словах, але й справами», – заявив речник.

За словами Дехтяренка наразі лікарі знаходяться в епіцентрі хвороби, щодня ризикують власним життям, аби врятувати життя та здоров’я українців. Він також зазначив, що зарплата окремих медиків збільшиться втричі.

«Ми можемо говорити, що для деяких співробітників сфери охорони здоров’я підвищення зарплати може відбутися аж до трьох разів», – повідомив речник.

Як повідомлялося, в Україні до 3 квітня запроваджено карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19. В рамках заходів, зокрема, закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків. Також зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення.

За даними МОЗ, в Україні станом на 10:00 24 березня зафіксовано 84 випадки коронавірусної хвороби Covid-19, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. За добу зафіксовано 11 нових випадків.

 

Ємець не збирається у відставку – МОЗ

Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець не збирається подавати у відставку.

Про це заявив речник МОЗ Артем Дехтяренко в ефірі телеканалу “1+1”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець не збирається у відставку”, – зазначив він.

За словами Дехтяренка, позиція Ємця полягає в тому, що “він прийшов до влади, щоб провести медичну реформу, щоб допомогти Україні подолати епідемію коронавірусу”.

Раніше деякі депутати повідомили про можливу відставку Ємця з посади міністра охорони здоров’я.

 

У Мін’юсті роз’яснили, як видаватимуть лікарняні під час карантину

У період карантину діє особливий порядок видачі лікарняних.

Про це йдеться на сторінці Мін’юсту у Facebook – Укрінформ.

«Під час карантину діє особливий порядок видачі листків непрацездатності», – ідеться в повідомленні.

Якщо тимчасова непрацездатність застрахованої особи викликана карантином, фінансова допомога коштом Фонду соціального страхування надається з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини.

Допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок перебування у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, виплачується ФССУ застрахованим особам, починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до повного одужання.

У Мін’юсті інформують, що у разі захворювання дитини віком до 14 років листок непрацездатності отримує один із працюючих батьків. У такому разі ФССУ оплачує лікарняний лист, починаючи з першого дня хвороби, але не більше 14 календарних днів. Утім, якщо дитина перебуває на стаціонарному лікуванні, часового обмеження немає.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні до 3 квітня 2020 року запроваджено карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19. Закрито навчальні заклади, а також заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків, зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення.

 

Як подбати про онлайн-безпеку під час карантину – поради СБУ

Останнім часом активізувалися різні інтернет-шахраї, які використовують тему коронавірусу, аби ошукати громадян та отримати їх особисту інформацію.

СБУ розробила поради про онлайн-безпеку під час карантину – Укрінформ.

“Ми зібрали для вас поради з інформаційної безпеки. Деякі з них доволі прості, однак дієві. Зрештою, як і миття рук допомагає зупинити поширення коронавірусу, так і проста гігієна в інформаційному просторі допоможе вберегти ваші дані”, – йдеться у повідомленні Служби безпеки на Facebook-сторінці.

СБУ нагадує, що перевірену інформацію про ситуацію з коронавірусом можна отримати тут:

Telegram-канал “Коронавірус_інфо” про COVID-19 в Україні

Сторінка МОЗ України

Сторінка Центру громадського здоров’я України

А новини про спростування фейків можна знайти на наших сторінках за хештегом #фейкCOVID19

 

На кордоні з Польщею застрягли ШВЛ-апарати, придбані для Харківщини — ОДА

Придбані для медичних закладів Харківської області апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) затримали на кордоні з Польщею.

Про це під час засідання антикризового штабу з протидії коронавірусу зазначив голова Харківської ОДА Олексій Кучер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Інцидент стався через ухвалені Євросоюзом заходи з обмеження експорту медичного обладнання. Устаткування було оплачено, але не було враховано, що Польща не є країною-виробником ШВЛ-апаратів. Через її територію здійснюється лише транзит медобладнання», – сказав Кучер.

За його словами, до розв’язання цього питання долучилися народні депутати України.

За даними ОДА, в медзакладах області є 133 апарати ШВЛ, в обласному центрі – 163 апарати. 23 березня Харків отримав 5 швейцарських апаратів.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні на даний час лабораторно підтверджено 97 випадків Covid-19.

 

Бельгія випробовує на хворих чотири стратегії лікування коронавірусу

Бельгія стане однією з європейських країн, які проводять клінічні випробування методів лікування коронавірусу Covid-19 безпосередньо у лікарнях на госпіталізованих пацієнтах за їх згодою.

Про це повідомляє бельгійське видання The Brussels Times – Укрінформ.

“Під час випробування методики 3200 пацієнтам, які госпіталізовані з коронавірусом у Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі, Великій Британії, Німеччині, Іспанії і Франції, будуть запропоновані чотири антивірусні лікувальні препарати. Метою дослідження є з’ясувати ефективність та безпечність чотирьох експериментальних стратегій терапії, які розроблені на основі сучасної наукової літератури та можуть дати результат у лікуванні Covid-19”, – йдеться у повідомленні.

Серед лікувальних препаратів, які використовуватимуться під час експерименту, антивірусні ліки lopinavir та Remdesivir, що використовувалися для лікування ВІЛ/СНІД та лихоманки Ебола, відповідно, у комбінації з антималярійними препаратами Hydroxychloroquine та Ritonavir, які також використовувалися у боротьбі з ВІЛ/СНІД.

Під час випробування будуть використані результати медичних досліджень під час боротьби з іншими різновидами коронавірусу SARS і MERS, а також на досвіді та дослідженнях Covid-19 у Китаї. Головна мета таких зусиль – в режимі реального часу дослідити ефективність запропонованої методики терапії та швидко корегувати її для досягнення найкращих результатів у лікуванні пацієнтів.

Перераховані вище чотири лікувальні препарати включені ВООЗ до переліку пріоритетних ліків, що рекомендовані до використання у пошуках методів лікування Covid-19.

Як повідомлялося, станом на ранок 24 березня у світі вже більше 380 тисяч людей інфіковані Covid-19, 16 558 людини померли, одужали 102 429 пацієнтів.

 

Інвестори вивели $83 мільярди з ринків, що розвиваються – МВФ – Укрінформ

Інвестори вивели з ринків, що розвиваються, $83 мільярди, що може позначитися, зокрема, на країнах з низькими доходами.

Про це йдеться в заяві директора-розпорядника МВФ Крісталіни Георгієвої після телефонної наради міністрів G20 з питання надзвичайної ситуації, пов’язаної з коронавірусом.

«З початку кризи інвестори вже вивели з країн з ринком, що формується, 83 млрд доларів США – це найбільший зареєстрований відтік капіталу за всю історію. Нас особливо турбує становище країн з низькими доходами, які перебувають у критичній борговій ситуації, – над цією проблемою ми тісно працюємо зі Світовим банком», – йдеться в заяві.

За її словами, країни з розвиненою економікою в цілому мають більші можливості для протидії кризі, тоді як багато країн з ринком, що формується, і країни з низькими доходами стикаються зі значними труднощами. Вони відчувають тяжкі наслідки відтоку капіталу, і заходи, до яких вдається країна для боротьби з епідемією, серйозно позначаться на внутрішній економічній активності.

Як зазначила Георгієва, Фонд збільшує обсяг екстреного фінансування. За допомогою до МВФ звернулися майже 80 країн. МВФ готовий задіяти весь свій кредитний потенціал, що становить 1 трильйон доларів США.

Крім того, Георгієва заявила, що МВФ поповнює кошти Трастового фонду для обмеження і подолання наслідків катастроф з метою допомоги найбіднішим країнам.

«Ми також розглядаємо інші можливі варіанти. Кілька країн з низькими і середніми доходами звернулися до МВФ з проханням провести розподіл СПЗ (спеціальних прав запозичення, англ. Special Drawing Rights, SDR – ред.), як ми зробили під час світової фінансової кризи, і ми розглядаємо цю можливість з нашими державами-членами», – йдеться в заяві.

За словами директора-розпорядника МВФ, прогноз світового зростання на 2020 рік від’ємний, з не менш серйозною або ще гіршою рецесією, ніж під час світової фінансової кризи. Але в 2021 році очікується відновлення.

«Щоб досягти його, вкрай важливо сконцентрувати зусилля на стримуванні пандемії і зміцненні систем охорони здоров’я – у всьому світі. Економічний вплив кризи є і залишатиметься важким, але чим швидше припиниться поширення вірусу, тим швидшим і динамічнішим буде відновлення», – йдеться в заяві.

Раніше повідомлялося, що на тлі кризи через коронавірус Міжнародний валютний фонд готовий виділити кредитний ресурс у розмірі трильйона доларів для допомоги країнам-членам.

У МВФ також заявляли, що світовій економіці загрожує рецесія через пандемію коронавірусу, яка може бути навіть більша, ніж в 2009 році, і вимагає безпрецедентної реакції.

 

Кабмін опублікував постанову про закриття всіх аеропортів, крім “Борисполя”

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про заборону з 12 години 24 березня прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення в усіх аеропортах, крім “Борисполя”.

Відповідна постанова від 23 березня опублікована на Урядовому порталі – Укрінформ.

Зокрема, зазначається, що Кабінет Міністрів України заборонив з 12 год. 00 хв. 24 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 року: “прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення осіб, які здійснюють подорож з туристичною метою”.

Також Кабмін заборонив “прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення, крім перевезень, які здійснюються через державне підприємство “Міжнародний аеропорт “Бориспіль” або у разі неможливості прийняття та відправлення повітряних суден державним підприємством “Міжнародний аеропорт “Бориспіль” — через державне підприємство “Міжнародний аеропорт “Львів” імені Данила Галицького” як резервне”.

У разі необхідності задоволення державних потреб прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення, здійснюється за погодженням з відповідним міністерством.

Також зазначається, що такі заходи здійснюються відповідно до статті 29 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” та з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби Covid-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби Covid-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Як повідомлялося, у міжнародний аеропорт “Бориспіль” 24 березня прибудуть 18 рейсів з українцями. Вже приземлився один літак з Шарм-ель-Шейху (Єгипет).

14 березня Кабінет міністрів України ухвалив рішення про тимчасову заборону в’їзду в Україну іноземців та закрив міжнародне пасажирське сполучення. Тимчасова заборона на в’їзд на територію України іноземних громадян почала діяти з 00 год. 00 хв. 16 березня та запроваджена до 3 квітня. А з 17 березня до 3 квітня закриті пункти пропуску через державний кордон України для авіаційного, залізничного та автобусного сполучення.

З 18 березня в Україні припинено все внутрішнє пасажирське міжміське сполучення: залізничне, автобусне та авіаційне.

Україна повертає українців з-за кордону і після закриття авіасполучення та кордонів. Зокрема, вранці 23 березня Міністерство закордонних справ повідомило, що більш як 60 тис. співгромадян вдалося повернути в Україну і ще більш як 27 тис. очікують повернення.

23 березня Кабмін ухвалив рішення про заборону українцям залишати Україну з туристичною метою з 24 березня. Глава уряду Денис Шмигаль також повідомив, що в Україні закриють усі аеропорти, крім “Борисполя”.

За даними Worldometers, станом на ранок 24 березня у світі зареєстрували 381 744 випадки зараження коронавірусом, 102 429 осіб одужали і 16 558 померли.

 

За добу в Україну в’їхали майже 11 тисяч людей, у однієї виявили коронавірус

Температурний скриніг на кордоні минулої доби пройшли 10 тис. 800 осіб, які слідували на в’їзд в Україну, виявили одну особу з коронавірусом.

Про це повідомив кореспонденту Укрінформу речник ДПСУ Андрій Демченко.

“Температурний скриніг минулої доби пройшли 10 тис. 800 осіб. Окрім однієї особи, в усіх не виявлено коронавірусу. Температура була зафіксована у п’ятьох осіб з потяга з Риги. В однієї особи у “Борисполі” експрес-тест показав коронавірус“, – сказав Демченко.

Українка прилетіла рейсом з однієї з країн ЄС. Коли їй зробили тест і виявили захворювання, її поведінка “була дещо неправильною, бо вона намагалась залишити межі аеропорту, однак її переконали і направили в одну з лікарень Києва”.

П’ятьох осіб з ризького потяга відправили на подальшу перевірку.

Демченко також повідомив, що сьогодні евакуаційних потягів не очікується.

Як повідомлялося, 23 березня двома евакуаційними потягами з Латвії та Польщі в Україну повернулися понад 1270 громадян. До України прибули вже дев’ять таких евакуаційних потягів – вісім з Польщі та один з Латвії. Загалом цими потягами було евакуйовано понад 5,5 тис. громадян.

 

МОН передало уряду проєкт постанови, який має розблокувати зарплати Академії наук

Міністерство освіти та науки внесло до Кабінету міністрів проєкт постанови щодо порядку використання коштів Національної академії наук для підтримки пріоритетних напрямів наукових досліджень.

Про це в Facebook повідомив в.о. міністра освіти та науки Юрій Полюхович – Укрінформ.

“Наразі МОН зробило все від нас залежне, щоб люди змогли якомога швидше отримати зарплату. Проєкт постанови, через який заблоковано процес виплати коштів, ми отримали сьогодні від НАН. Терміново – протягом кількох годин – опрацювали і внесли до Кабінету міністрів. Особисто тримаю питання на контролі, щоб документ було прийнято якомога швидше”, – написав він.

За словами Полюховича, хронологія розвитку подій виглядає так:

19 лютого НАН направила до КМУ на розгляд проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті Національній академії наук для підтримки пріоритетних напрямів наукових досліджень».

28 лютого КМУ направив МОН цей проект НАН для розгляду та внесення в установленому порядку (за Регламентом цей проєкт має вносити МОН, а НАН надавати МОН для внесення. На жаль, 9 днів було просто втрачено).

МОН підготувало необхідний пакет документів, внесло на Уряд, і 3 березня проєкт постанови був прийнятий. Однак 4 березня ВРУ відправила Уряд у відставку, і постанова не була підписана.

17 березня, відповідно до Регламенту, секретаріат КМУ повернув МОН проєкт постанови.

Оскільки ще раніше було зрозуміло, що документ повернуть, 10 березня НАН направила до МОН проєкт постанови на повторне погодження.

20 березня МОН погодило із зауваженнями проєкт постанови. Ще кілька днів тривало погодження іншими ЦОВВ.

24 березня, тобто сьогодні, МОН отримав документ від НАН вже як суб’єкт подання і оперативно подав до КМУ.

Як повідомлялося, 24 березня Інститут молекулярної біології та генетики НАНУ повідомив, що вже передав перші партії вітчизняних тест-систем ЦГЗ та Житомирському обласному лабораторному центру (на 600 аналізів). Разом з тим в інституті заявили, що вимушені відправити співробітників у неоплачувану відпустку через брак фінансування.

 

Інститут НАНУ передав перші партії вітчизняних тест-систем

Інститут молекулярної біології та генетики НАНУ вже передав перші партії вітчизняних тест-систем ЦГЗ та Житомирському обласному лабораторному центру.

Про це у Facebook повідомив Інститут молекулярної біології та генетики НАНУ – Укрінформ.

“Перші виготовлені партії тест-систем для діагностики коронавірусу Covid-19″ (на 600 аналізів) Інститут молекулярної біології і генетики НАН України (ІМБГ НАНУ) вже передав для використання в Житомирському обласному лабораторному центрі МОЗ України та до Центру громадського здоров’я МОЗ України в м. Києві. Але на цей час НАН України отримала з великою затримкою (вчора, 24.03.2020) лише незначне фінансування для роботи зі створення і виробництва тест-систем. Президія Академії веде інтенсивні перемовини з Кабінетом міністрів України відносно фінансування для виробництва наступних партій”, – йдеться у повідомленні.

В Інституті також пояснили ситуацію з відпусткою власним коштом.

“Щодо ситуації з відпусткою співробітників власним коштом – вона є типовою для установ НАН України і ніяким чином не пов’язана з сьогоднішньою ситуацією з коронавірусом. Маємо глобальне хронічне недофінансування всіх установ НАН України. Наукові співробітники мають вибір – або працювати неповний тиждень, або подавати заяви на відпустку власним коштом на якійсь термін. На повну заробітну платню бюджетного фінансування не вистачає (особливо на початку року, коли ще не приносять додаткові кошти гранти та проєкти, виграні на національних наукових конкурсах)”, – зазначили в установі.

Також в інституті наголосили, що цього року ситуація з фінансуванням НАН України “зовсім скрутна”.

“Паспорт бюджетної програми “Підтримка розвитку пріоритетних напрямів наукових досліджень” з фінансуванням на 2020 рік досі урядом не підписаний, відповідно ці заплановані кошти установи НАН України використовувати все ще не можуть, а там в основному і є заробітна платня. Тому співробітники всіх установ НАН України, в тому числі і ІМБГ НАНУ, вимушені виходити з цієї ситуації та йти у відпустку власним коштом”, – повідомили в інституті.

Як повідомлялося, в Україні до 3 квітня запроваджено карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19. В рамках заходів, зокрема, закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків. Також зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення.

За даними МОЗ, в Україні станом на 13.00 24 березня зафіксовано 97 випадків коронавірусної хвороби Covid-19, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні.

 

Кабмін хоче максимально зберегти робочі місця

Уряд має на меті максимально зберегти робочі місця та напрацювати пакет запобіжників для можливих ризиків під час карантину, пов’язаного із коронавірусом.

Про це йшлося під час зустрічі міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка з головою Федерації роботодавців України Дмитром Олійником, повідомляє пресслужба Мінекономіки – Укрінформ.

“Зважаючи на умови, в яких наразі знаходиться Україна, зокрема, через впровадження карантину та вжиття інших заходів із запобігання поширенню Covid-19, ключовим є питання зайнятості населення. В основі всіх дій, які робить Кабмін та Мінекономіки, лежить мета максимально зберегти робочі місця та напрацювати пакет запобіжників для можливих ризиків”, – зауважив Петрашко.

Він додав, що постійна комунікація влади, бізнесу, профільних асоціацій є важливою умовою для пошуку оптимального сценарію подальших кроків.

Своєю чергою Олійник підкреслив, що бізнес готовий надавати пропозиції щодо збереження робочих місць та економічного розвитку з урахуванням ефективних прикладів таких моделей в інших країнах та українських реалій.

Зокрема, сторони домовилися найближчими днями сформувати спільне бачення у сфері фіскальної політики, публічних закупівель, компенсуючих заходів для бізнесу та найманих працівників.

Федерація роботодавців України (ФРУ) об’єднує майже 100 галузевих і територіальних організацій роботодавців, що представляють найбільш вагомі сектори економіки України. ФРУ захищає інтереси близько 8500 підприємств, які у сукупності генерують 70% ВВП України і дають роботу понад 5 млн людей.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні до 3 квітня запроваджено карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19. В рамках заходів, зокрема, закрито навчальні заклади, а також заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків. Також зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення.

За даними МОЗ, станом на 24 березня в Україні зафіксовано 97 лабораторно підтверджених випадків Covid-19, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні.

 

МОЗ нагадує – здоровим людям не треба носити маски

Індивідуальні захисні маски треба носити лише тим, хто кашляє, або чхає. Здоровим людям маски носити треба лише у разі, якщо вони надають допомогу хворим з підозрою на коронавірус.

Такі рекомендації Міністерство охорони здоров’я України розмістило у Facebook – Укрінформ.

Зокрема, МОЗ нагадує, що:

здоровим людям носити маску треба, тільки якщо вони надають допомогу людині з підозрою на інфекцію SARS-cov-19;

якщо ви кашляєте або чхаєте, надівайте маску;

маски є ефективним засобом тільки в комбінації з регулярною обробкою рук спиртовмісним антисептиком або водою з милом.

Також у МОЗ нагадали правила використання та утилізації одноразових медичних масок:

перш ніж надіти маску, обробіть руки спиртовмісним антисептиком або ретельно помийте;

покрийте рот та ніс маскою і переконайтеся, що вона щільно прилягає;

не торкайтеся маски під час її носіння;

якщо треба торкнутися до маски, обробіть руки спиртовмісним антисептиком, чи ретельно помийте;

якщо маска стане вологою, замініть її новою;

не використовуйте маску повторно.

Маску треба знімати обережно, ззаду, не торкаючись основної її частини;

негайно викинути її у закритий контейнер;

ретельно обробити руки спиртовмісним антисептиком чи помити з милом.

Як повідомлялося, в Україні до 3 квітня запроваджено карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19. В рамках заходів, зокрема, закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків. Також зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення.

За даними МОЗ, в Україні станом на 13.00 24 березня зафіксовано 97 випадків коронавірусної хвороби Covid-19, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні.

 

У Києві ввели обов’язковий “масочний режим”

Київ посилює обмежувальні заходи для запобігання поширенню коронавірусу. Зокрема, запроваджено обов’язковий “масочний режим” та забороняється робота МАФів із шаурмою, і кавою.

Про це йдеться у протоколі постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, передає – Укрінформ

Обов’язковий “масочний режим” у столиці запроваджено для людей, які перебувають в адміністративних, виробничих приміщеннях та у громадському транспорті. Забезпечити впровадження “масочного режиму” мають Національна поліція та районні в місті Києві державні адміністрації.

За рішенням комісії, міська влада звернулася до Національної академії медичних наук України з проханням направити до столичних лікарень інфекціоністів, фахівців епідеміологічного напряму та спеціалістів із лабораторної діагностики. Їхня допомога необхідна для вжиття своєчасних заходів із надання кваліфікованої медичної допомоги особам, що захворіли на COVID-19.

“Наголошуємо, що рішення Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій є обов’язковими для виконання органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, розташованими на території міста Києва”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, раніше у столичних магазинах та аптеках запровадили обмеження за кількістю відвідувачів. Також заборонено користуватися дитячими та спортивними майданчиками, розташованими у парках та скверах та на прибудинкових територіях. Столична влада закликає киян залишатися вдома.

В Україні до 3 квітня запроваджено карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19. В рамках заходів, зокрема, закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків. Також зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення.

За даними МОЗ, в Україні станом на 13.00 24 березня зафіксовано 97 випадків коронавірусної хвороби Covid-19, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні.

 

ПЦУ готова надати приміщення для хворих із коронавірусом – Епіфаній

Православна Церква України (ПЦУ) готова надати свої приміщення для хворих і тих, хто потребує обстеження.

Про це заявив Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній – Укрінформ.

“Приміщення, які є в моєму розпорядженні як Митрополита, за потреби будуть надані для прийому хворих. Тож найближчими днями вони будуть підготовлені, щоби у разі необхідності прийняти потребуючих обстеження чи лікування”, – сказав він.

Митрополит наголосив, що так буде в єпархіях по всій Україні, де є така можливість і потреба.

Єпіфаній нагадав про часи Революції Гідності, коли Свято-Михайлівський Золотоверхий собор і трапезний храм святого апостола і євангеліста Іоана Богослова прихистили борців за правду.

“Тож і цей непростий період пройдемо пліч-о-пліч разом”, – наголосив предстоятель ПЦУ.

богослужіння у храмах самими лише священнослужителями та церковнослужителями без особистої присутності мирян.

В Україні на сьогодні офіційно підтверджено 97 хворих на цю недугу. У країні запровадили жорсткий карантин.

 

Як українці оцінюють карантинні заходи

В Україні третина населення вважає, що заходи із забезпечення карантину є цілком адекватними.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології “Як українці дотримуються умов карантину – Укрінформ”.

Зокрема, на запитання: “Як ви вважаєте, заходи щодо забезпечення карантину в Україні повинні бути більш жорсткими, ніж зараз, менш жорсткими або ж вжиті заходи цілком адекватні?” відносна більшість (40%) відповіла, що заходи мають бути більш жорсткими. Третина (33%) вважає, що заходи цілком адекватні й 22% вважають, що заходи повинні бути менш жорсткими, введено занадто багато непотрібних обмежень. “Тобто 75% опитаних підтримують введені заходи чи вважають, що вони мають бути ще більш жорсткими”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, згідно з результатами дослідження, майже 88% населення турбує поширення коронавірусу в Україні, з них 35% дуже сильно турбує. Ті, кого поширення вірусу не турбує, становлять лише 6%.

Рекомендацію “виходити з дому тільки в разі крайньої потреби” ніколи не дотримуються чи рідко дотримуються 15% опитаних українців (завжди дотримуються – 39%). Не одягають маску в громадських місцях 47% (з них 23% через нестачу масок, а 14% вважають непотрібним), завжди одягають – 23%.

Рекомендацію не користуватися громадським транспортом не виконують 20% українців, рекомендацію дезінфікувати мобільний та інші речі, повернувшись додому, не виконують чи рідко виконують 37% (завжди виконують 31%).

Пораду “торкатися кнопок ліфта і ручок дверей в рукавичках або серветкою” не виконують чи рідко виконують 54% (завжди виконують 21%). Часто і ретельно миють руки майже всі, рідко виконують це лише 3%, виконують 97%, з них 73% – завжди.

Не уникають чи рідко уникають контакту з іншими людьми – 20% опитаних (завжди уникають – 26%).

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) з 21 до 24 березня 2020 року провів опитування на онлайн-панелі Inpoll (https://inpoll.org/). Всього було опитано 402 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (на підконтрольних територіях) за квотною вибіркою, що репрезентативна для міського населення України віком від 18 років, що користуються Інтернетом (приблизно 80% міського населення).

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 5%.

 

Коронавірус: українці розповіли, що їх непокоїть найбільше

У період поширення коронавірусу українців найбільше турбують проблеми здоров’я близьких.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології “Як українці дотримуються умов карантину” – Укрінформ.

Так, респондентів просили вказати три проблеми і складнощі, які їх зараз найбільше турбують.

“Як бачимо, на першому місці, природно, проблеми здоров’я близьких (65%), свого здоров’я (32%) та невизначеність ситуації (46%), далі фінансові труднощі (29%) та складність перебувати вдома (28%), відсутність міського транспорту (15%)”, – йдеться у результатах опитування.

Водночас, загроза втратити роботу турбує 9% опитаних, а неоплачувана відпустка – 7%.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) з 21 до 24 березня 2020 року провів опитування на онлайн панелі Inpoll (https://inpoll.org/). Всього було опитано 402 респондента, що мешкають у всіх регіонах України (на підконтрольних територіях) за квотною вибіркою, що репрезентативна для міського населення України віком від 18 років, що користуються Інтернетом (приблизно 80% міського населення).

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і без врахування дизайн–ефекту) не перевищує 5%.

 

Зеленський просить у Китаю додаткові тест-системи та медичне обладнання

Президент Володимир Зеленський подякував Китаю за надані засоби захисту й медичне обладнання та звернувся до китайського уряду з проханням надати Україні додаткову допомогу задля протидії коронавірусу.

Про це йшлося під час зустрічі глави держави з новопризначеним послом Китаю в Україні Фань Сяньжуном, повідомляє пресслужба Президента – Укрінформ.

“Володимир Зеленський подякував за отримане з Китаю медичне обладнання та відзначив особисте сприяння у цьому посла КНР. Президент звернувся до китайського уряду з проханням надати Україні додаткову допомогу: необхідні тест-системи, медичне обладнання та лікарські засоби”, – ідеться в повідомленні.

Зеленський відзначив зусилля китайської влади, які дали змогу стабілізувати ситуацію з поширенням коронавірусу.

Він також наголосив на зацікавленості України у вивченні китайського досвіду боротьби з цією хворобою та налагодженні обміну інформацією з китайськими медичними фахівцями.

Як повідомлялося, в ніч проти понеділка, 23 березня, військовий літак доставив в Україну першу партію медичного вантажу з Китаю. Зокрема, борт привіз два види тестів: для ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) та 250 тисяч тестів для експрес-діагностики. Крім того, доставлено медичні маски різного ступеня захисту, дезінфектори, апарати штучної вентиляції легень та інші засоби, необхідні для боротьби з поширенням Covid-19.

 

Боротьба з коронавірусом: Єрмак обговорив з послами G7 та ЄС допомогу Україні

Керівник офісу Президента Андрій Єрмак провів зустріч з послами країн Групи семи (G7) та Євросоюзу. Сторони обговорили низку питань, в тому числі, щодо допомоги Україні в боротьбі з Covid-19.

Про це повідомляє пресслужба глави Української держави – Укрінформ.

“У центрі уваги було питання щодо перебігу подій довкола пандемії коронавірусу у світі, а також епідеміологічної ситуації в нашій державі… У цьому зв’язку було обговорено низку питань практичної допомоги Україні з боку країн Групи семи та ЄС щодо надання відповідного медичного обладнання та лікувальних засобів”, – йдеться у повідомленні.

Співрозмовники високо оцінили зусилля Президента та уряду України в контексті вжиття заходів з протидії поширенню коронавірусу в нашій країні.

Керівник Офісу Президента наголосив, що глава держави майже щодня проводить телефонні розмови зі світовими лідерами, під час яких обговорюється обопільна підтримка в часи пандемії коронавірусу.

Учасники зустрічі погодилися з необхідністю консолідації зусиль міжнародної спільноти щодо подолання негативних наслідків пандемії коронавірусу для світової економіки.

Очільник Офісу Президента України поінформував про безпекову ситуацію на Донбасі. Також Єрмак розповів про зустріч Тристоронньої контактної групи, яка відбулася 11 березня в Мінську.

Представники країн Групи семи та ЄС підтвердили налаштованість на подальшу активну співпрацю з Україною на всіх напрямах, де є обопільний інтерес, а також незмінність позиції на підтримку реформ, територіальної цілісності та суверенітету нашої держави.

 

Ліквідацію Державної СЕС оскаржують у суді

Окружний адміністративний суд Києва просять визнати протиправною ліквідацію Державної санітарно-епідеміологічної служби.

Про це інформує пресслужба суду – Укрінформ.

«До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов про визнання протиправними та нечинними окремих пунктів постанови уряду, якою було ліквідовано Державну санітарно-епідеміологічну службу. Зокрема, йдеться про положення п. 2, 3 і 4 постанови Кабінету міністрів України №348 від 29 березня 2017 року «Деякі питання санітарно-епідеміологічної служби», – ідеться в повідомленні.

На думку позивача, ліквідація компетентного органу з питань санітарного та епідемічного благополуччя населення унеможливлює реалізацію положень закону «Про захист населення від інфекційних хвороб», сприяє їх поширенню та порушує конституційні права громадян на охорону здоров’я і життя, як найвищу соціальну цінність.

Наразі вирішується питання про відкриття провадження в адміністративній справі, зазначили в пресслужбі.

Як повідомлялося, Кабмін у березні 2017 року ліквідував СЕС, пояснивши, зокрема, що її функції вже виконує Міністерство охорони здоров’я, Державна служба з питань праці, Держпродспоживслужба.

У лютому 2020 року уряд після спалаху коронавірусу призначив заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка головним санітарно-епідеміологічним лікарем.

 

Гладковський позивається до НАЗК – суд взявся за справу

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом колишнього заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського на Національного агентства з питань запобігання корупції, в якому він просить скасувати рішення НАЗК про результати перевірки його декларацій.

Про це інформує пресслужба суду – Укрінформ.

«Окружний адміністративний суд міста відкрив провадження в адміністративній справі за позовом Олега Гладковського до Національного агентства з питань запобігання корупції», – ідеться в повідомленні.

У пресслужбі нагадують, що позивач просить суд визнати протиправними та скасувати рішення НАЗК про результати повної перевірки його декларацій за 2015 (виправленої) та 2016 роки. Серед інших вимог позову – скасувати рішення НАЗК, яким було затверджено обґрунтований висновок щодо виявлення ознак правопорушення, пов’язаного із корупцією, та направлено рішення про результати перевірки декларації Гладковського за 2015 рік до Національного антикорупційного бюро України.

Суд ухвалив розглядати справу у письмовому провадженні без повідомлення учасників справи.

Як повідомлялося, детективи НАБУ 17 жовтня минулого року затримали Гладковського. Наступного дня йому оголосили підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України.

За даними САП, Гладковський забезпечив включення до державного оборонного замовлення та подальшу закупівлю коштом державного бюджету вантажних автомобілів підвищеної прохідності МАЗ 6317 (Богдан 6317) за завищеними цінами в дочірнього підприємства “Автоскладальний завод №2”, що входить до складу ПАТ “Автомобільна компанія “Богдан Моторс”. Як наслідок, державі було завдано понад 10,62 млн грн збитків, стверджують в САП.

Крім того, додали в прокуратурі, колишній посадовець не задекларував доходи дружини від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі Києва за 2016-2018 роки.

19 жовтня Вищий антикорупційний суд обрав Гладковському запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 10 мільйонів 623 тисячі 130 гривень.

21 жовтня за Гладковського внесли заставу і він вийшов із СІЗО.

20 грудня ВАКС дозволив зняти електронний браслет з Гладковського.

 

Венедіктова скасувала наказ про призначення Юлдашева прокурором Києва

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова скасувала наказ про призначення Сергія Юлдашева прокурором Києва.

Цю інформацію у коментарі Укрінформу підтвердила речниця столичної прокуратури Надія Максимець.

«Такий наказ дійсно є. Ця інформація відповідає дійсності», – сказала Максимець.

За її словами, наразі обов’язки прокурора Києва виконує перший заступник прокурора Києва Євген Стояновський.

Як повідомлялося, Дніпропетровський окружний адміністративний суд у лютому цього року поновив на посаді прокурора Києва Сергія Юлдашева, якого звільнили у 2015 році під час другого етапу люстрації.

10 березня Юлдашев приступив до виконання обов’язків прокурора Києва.

 

Держава має підтримати медійників, бо телеканали скорочують виробництво – Ткаченко

У Верховній Раді готують пакет змін до законів для підтримки креативного бізнесу.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політик Олександр Ткаченко (фракція “Слуга народу”) в інтерв’ю “КП в Україні” – Укрінформ.

“Держава знаходиться у непростому становищі, виділяти десятки мільярдів доларів на підтримку малого підприємництва та медіа можливостей немає. Але це питання, на яке потрібно шукати відповідь. Тому і готуємо пакет змін до законів для підтримки креативного бізнесу. Хоча рішення має бути для всіх – це не тільки криза, але й вікно можливостей. Якщо держава щось забороняє, вона повинна компенсувати ці збитки”, – сказав депутат.

Ткаченко зазначив, що в умовах самоізоляції зріс попит на інформацію, зокрема розважальну. За його даними, трафік вже збільшився в середньому на 10-15%, і попит зростатиме.

“Очевидно, з боку держави потрібні якісь кроки підтримки медійників. Зараз телеканали скорочують виробництво нових серіалів, шоу і будуть користуватися своїми бібліотеками”, – додав він.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні до 3 квітня 2020 введений карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19. Закрито навчальні заклади, а також заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків, зупинено роботу метро в Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське і міжобласне автомобільне, залізничне і авіасполучення.

 

Уряд погасив борги перед гірниками за 2019 рік та за лютий

Перед гірниками погасили заборгованість із заробітної плати за 2019 рік та за лютий 2020 року на загальну суму 327 млн грн.

Про це повідомив т. в. о. міністра енергетики та захисту довкілля Віталій Шубін під час селекторної наради з керівниками державних вугільних підприємств, повідомляє пресслужба міністерства – Укрінформ.

“Кошти в сумі 327 млн грн надійшли шахтарям. З гірниками розрахувалися за 2019 рік та за лютий 2020 року”, – йдеться у повідомленні.

Учасники наради також обговорили питання безпеки та ефективного використання транспорту для підвезення працівників, виплати енергогенеруючими підприємствами заборгованості за відвантажене вугілля, можливої мінімізації виробництва на підприємствах у період карантину та вирішення соціальних питань, зокрема, використання працівниками відпусток.

Було домовлено про переведення щотижневих селекторних нарад у режим онлайн.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Зеленський під час Всеукраїнської наради працівників вугільної галузі 25 лютого заявив, що всі борги із заробітної плати перед українськими шахтарями мають бути погашені впродовж березня-квітня цього року.

Заборгованість перед шахтарями на 1 січня 2020 року становила 922 млн гривень.

Уряд 4 березня 2020 року спрямував 654 млн грн на погашення заборгованості із виплати заробітної плати перед шахтарями дев’яти підприємств.

 

Створення Музею сучасного мистецтва залишається пріоритетом – очільниця Мінкульту

Створення Музею сучасного мистецтва в Україні має бути пріоритетом для кожного міністра культури, так само як це було для ексміністра Володимира Бородянського.

Про це заявила т.в.о. міністра культури Світлана Фоменко в інтерв’ю «Лівому берегу» – Укрінформ.

«Він сильно лобіював це питання і визначив цей проєкт пріоритетним. Я не знаю, хто буде наступним міністром, але впевнена, що подібні речі повинні залишатися константою, а не змінюватись зі зміною міністра. Музей сучасного мистецтва має залишитись в пріоритетах. Це очевидно для багатьох. Для мене це вкрай очевидно», – підкреслила Фоменко.

Вона зазначила, що саме тому міністерство намагається залучити до співпраці профільний комітет Верховної Ради і Офіс Президента. «Щоб усі відчували свою причетність до створення музею. Щоб це була спільна історія і спільна перемога», – сказала т.в.о. міністра культури.

За словами Фоменко, нині важливо створити юридичну особу: провести конкурс і обрати очільника інституції з визначеною стратегією розвитку музею, залучити пул людей, які зможуть працювати над створенням музею, і робити це не безкоштовно.

«Вони почнуть збирати фондову колекцію музею, визначати пріоритети, музеєфікувати сучасне мистецтво. Якщо ми просто продовжимо працювати в робочій групі, без очільника майбутнього музею, справа не зрушиться. У таких нових інституціях важливий лідер, щоб ця людина була сильною особистістю, здібною впливати на політичні рішення. Якщо це буде відома і авторитетна людина, вона зможе досягти хороших результатів», – переконана вона.

Водночас Фоменко додала, що виділені на створення музею 40 млн грн можуть бути доступні лише у грудні цього року через те, що «всі видатки розвитку, можливо, будуть використані для протидії коронавірусу».

Як повідомляв Укрінформ, у серпні 2019 року після формування уряду під керівництвом Прем’єр-міністра Олексія Гончарука Міністерство культури та Міністерство молоді та спорту були реорганізовані у Міністерство культури, молоді та спорту. Його очолив Володимир Бородянський, а Світлана Фоменко була призначена заступником глави цього відомства.

Верховна Рада 4 березня затвердила новий Кабмін на чолі із Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем. МКМС вирішили знову реорганізувати. Міністерство молоді та спорту очолив Вадим Гутцайт, а посада міністра культури залишилася вакантною. 20 березня уряд поклав тимчасове виконання обов’язків міністра культури на Світлану Фоменко.

 

МКМС перейменували на Міністерство культури та інформполітики

Уряд у понеділок, 23 березня, на позачерговому засіданні ухвалив рішення щодо перейменування Міністерства культури, молоді та спорту (МКМС) на Міністерство культури та інформаційної політики.

Про це повідомила т. в. о. міністра культури, молоді та спорту Світлана Фоменко в інтерв’ю інтернет-виданню LB.ua – Укрінформ.

«Якраз у понеділок урядом було прийнято рішення про перейменування. Тепер це Міністерство культури та інформаційної політики», – сказала Фоменко.

Вона нагадала, що після формування нового уряду всі інші заступники міністра культури, молоді та спорту, окрім неї, були вже звільнені за власним бажанням. У команді МКМС залишилася Фоменко і держсекретар відомства Артем Біденко .

Т. в. о. міністра культури, молоді та спорту, відповідаючи на запитання про те, коли може бути призначений глава Міністерства культури та інформаційної політики, зазначила, що не володіє інформацією про це.

«Особисто я не знаю, коли це відбудеться. Я думаю, це предмет політичної розмови і що це рішення буде прийнято найближчим часом, тому що інакше це обмежує роботу міністерства», – сказала Фоменко.

За словами т.в.о міністра, їй прямо не пропонували очолити це відомство, але «дуже природно призначили в.о. Насправді міністром мріє стати той, хто не знає, що це за робота».

Як повідомляв Укрінформ, після формування уряду під керівництвом прем’єр-міністра Олексія Гончарука Міністерство культури, Міністерство інформаційної політики і Міністерство молоді та спорту були реорганізовані у Міністерство культури, молоді та спорту. Його очолив Володимир Бородянський, а Світлана Фоменко була призначена заступником глави цього відомства.

Верховна Рада 4 березня затвердила новий Кабмін на чолі з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем. МКМС вирішили знову реорганізувати. Тоді Міністерство молоді та спорту очолив Вадим Гутцайт, а посада міністра культури залишилася вакантною.

20 березня уряд поклав тимчасове виконання обов’язків міністра культури на Світлану Фоменко.

 

В Україні поки не планують переносити ЗНО

Наразі не йдеться про перенесення термінів основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Це можливо у тому випадку, якщо МОЗ прийме рішення подовжити карантин.

Про це в коментарі Укрінформу розповіла заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

“Якщо уряд країни прийме рішення, що карантинні заходи продовжуються і вони будуть продовжуватися до наших термінів (проведення ЗНО — ред.) і пізніше, Міністерство освіти і науки України, звичайно, буде переносити зовнішнє незалежне оцінювання. На сьогодні, перша дата тестування визначена — 21 травня, це математика. Якщо карантинні заходи подовжаться понад цей термін, то звичайно буде перенесення”, – сказала Вакуленко.

Вона нагадала, що карантин оголошено до 3 квітня.

“Ми сподіваємося на те, що до 3 квітня ситуація буде вивчена, Міністерство охорони здоров’я вивчить динаміку розповсюдження захворюваності, матиме точну інформацію, і порекомендує продовження або зупинення карантинних заходів”, – сказала Вакуленко.

Вона також додала, що 4 квітня має відбутися пробне ЗНО з української мови і літератури. Раніше УЦОЯО, у зв’язку з карантинними заходами, переносив уже дати пробного оцінювання з 21 та 28 березня на 4 та 11 квітня.

Якщо уряд вирішить подовжити карантин, то у межах пробного ЗНО буде запропоноване або повторне перенесення термінів проведення або інша, можливо, дистанційна модель.

“Якщо карантинні заходи будуть подовжуватися, то ми запропонуємо частково дистанційну модель проведення. МОН і заклади освіти пропонують здобувачам освіти багато варіантів дистанційного навчання, і пробне ЗНО ми, можливо, запропонуємо учасникам проходити із використанням сучасних технологій. Знову ж таки за умови, якщо карантин продовжиться. Якщо ні, то ми готові 4 квітня провести пробне ЗНО з української мови і літератури”, – сказала Вакуленко.

Вона додала, що єдине фахове вступне випробування і єдиний вступний іспит в магістратуру також будуть проводитися в установлений термін, реєстрація на ці іспити відбудеться з 6 травня до 3 червня, проведення – на початку липня.

“Поки що видається, що дати цих випробувань не доведеться переносити”, – зазначила Вакуленко.

Як повідомлялося, у 2020 році основна сесія ЗНО розпочинається 21 травня тестуванням з математики, ЗНО з української мови та літератури пройде 26 травня, фізики — 28 травня, з німецької, іспанської, французької мов — 1 червня, англійської мови — 2 червня, з історії України — 4 червня, біології — 9 червня, географії — 11 червня.

24 березня спливає термін реєстрації на основну сесію зовнішнього незалежного тестування.

 

Фонд Порошенка передав реанімаційне обладнання у Львівський обласний госпіталь

Фонд експрезидента, лідера партії “Європейська солідарність” Петра Порошенка передав партію реанімаційного медичного обладнання у Львівський обласний госпіталь.

Про це повідомляє 24 березня пресслужба політсили – Укрінформ.

“Фонд Порошенка передав партію реанімаційного обладнання та медичної апаратури у Львівський обласний госпіталь. У переліку, зокрема, аспіратори, монітори пацієнта, пульсоксиметри, шприцові помпи, ларингоскопи та інше обладнання, яке було придбане на запит медиків і необхідне при лікуванні пацієнтів з ускладненнями коронавірусної хвороби”, – йдеться у повідомленні.

За словами заступника генерального директора госпіталю Романа Середича, медзаклад є установою першої лінії. Тобто у разі, коли спеціалізована інфекційна лікарня Львова не буде справлятися через сплеск захворюваності, пацієнтів будуть розміщувати в госпіталі. Тож обладнання для діагностики та інтенсивної терапії вкрай необхідне.

“Сьогодні дуже важливо, щоб всі небайдужі об’єднали свої зусилля перед бідою, яка прийшла на нашу землю… Я переконаний, що такий добрий приклад має бути підтриманий всією Україною. Все суспільство повинно об’єднатися в боротьбі з загрозою, яка сьогодні прийшла на нашу землю”, – зазначив народний депутат Олег Синютка.

Зі свого боку, народний депутат Микола Княжицький наголосив, що фонд надаватиме допомогу й іншим лікарням. “Ми стикнулися з тим, що в лікарнях по всій Україні дуже часто немає елементарного: у лікарів немає елементарних масок чи одноразових халатів. Тому я хочу подякувати Фонду Порошенка за таку допомогу і звернути увагу всіх благодійників – до кого ви б не належали, які б політичні сили не представляли, які б бізнесові кола не представляли. Україна постає перед викликом, і всі ми маємо бути сильнішими, ніж інколи буває наша держава. Так було в 14-му році, коли почалася агресія, так відбувається зараз. Коли ми разом – ми можемо перемогти і агресора, і будь-який вірус”, – додав він.

Львівський обласний госпіталь інвалідів війн та репресованих ім. Юрія Липи – це основний медзаклад області, в якому надається спеціалізована медична допомога інвалідам та ветеранам війн. З 2014 р. госпіталь став центром медичної, психологічної та фізичної реабілітації учасників антитерорестичної операції, в ньому функціонує електронний Реєстр демобілізованих учасників АТО області.

У політсилі також нагадали, що днями Київська міська клінічна лікарні швидкої допомоги отримала 10 апаратів штучної вентиляції легенів, які були відновлені коштом Фонду Порошенка. “Сьогодні партію обладнання від Фонду Порошенка отримає також Міська клінічна лікарня № 21 у Дніпрі. А в найближчі дні кілька партій обладнання будуть передані в медичні установи в інших областях України”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, за даними МОЗ, в Україні станом на 13:00 24 березня зафіксовано 97 випадків коронавірусної хвороби Covid-19, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні.

За даними сайту Worldometers, станом ранок 24 березня у світі зареєстрували 391 947 випадків зараження коронавірусом, з яких 102 843 особи одужали і 17 136 людей померли.

 

Школи та садочки Києва відключать від опалення

Школи та садочки Києва відключать від опалення 25 березня.

Про це заявив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський, повідомляє пресслужба міської влади – Укрінформ.

«У зв’язку із необхідністю проведення протиепідемічних заходів у місті, столичні школи та садочки залишаються порожніми. Міська влада ухвалила рішення відключити опалення в таких освітніх закладах, аби заощадити кошти на енергоресурсах. У ситуації, коли збитки міста, пов’язані з боротьбою проти коронавірусу, можуть сягнути понад мільярд гривень, маємо використовувати будь-яку можливість оптимізації коштів», – зазначив Мондриївський.

Він зазначив, що у зв’язку із протиепідемічними заходами це необхідний крок, який дасть змогу зменшити навантаження на бюджет та перенаправити кошти на боротьбу з інфекцією.

Також він додав, що на час протиепідемічних заходів міська влада особливу увагу приділяє забезпеченню закладів освіти необхідними дезінфікуючими засобами.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні на даний час лабораторно підтверджено 97 випадків Covid-19.

 

В АМКУ зафіксували подорожчання крупів, овочів та картоплі

Антимонопольний комітет фіксує подорожчання у деяких регіонах з початку березня гречаної крупи більш як на 50%, пшона – на 24%, цукру – на 16%.

Про це повідомляє пресслужба АМКУ – Укрінформ.

“Станом на сьогодні в деяких регіонах ми бачимо, що з початку березня ціни на гречану крупу зросли більше ніж на 50%, пшоно – на 24%, цукор на 16%. Значне підвищення цін зафіксовано в деяких мережах і на овочі: майже на 60% подорожчала картопля, вдвічі піднялися ціни на цибулю та моркву”, – йдеться у повідомленні.

В яких конкретно регіонах і в яких мережах зафіксоване підвищення цін, в АМКУ не зазначили.

Водночас Комітет вимагає від торговельних мереж оперативно надавати повну інформацію про закупівельні та роздрібні ціни на продовольство.

“Задля виявлення порушень законодавства про захист економічної конкуренції Комітет вимагає від харчових рітейлерів оперативно надавати повну інформацію про закупівельні та роздрібні ціни на крупи, хліб, цукор, борошно, найпопулярніші види м’яса, овочі тощо”, – наголосили в АМКУ.

У пресслужбі запевнили, що всі органи Антимонопольного комітету – центральний апарат і територіальні відділення – продовжують виконувати всі свої функції; їхні контактні дані не змінилися.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні до 3 квітня 2020 року запроваджено карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19. Закрито навчальні заклади, а також заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків, зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення.

Мер Києва Віталій Кличко 24 березня закликав власників торговельних мереж не піднімати ціни в період карантину. Оскільки міська влада не має можливості контролювати ціни, він пообіцяв звернутися до Антимонопольного комітету, аби там розглянули питання підняття цін у деяких торговельних мережах.

 

Україна та Німеччина прагнуть зберегти товарообіг на рівні €9,5 мільярда – Кулеба

Україна та Німеччина налаштовані попри світову економічну кризу зберегти і навіть збільшити товарообіг між країнами, який торік становив 9,5 млдр. євро.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за підсумками онлайн-переговорів з федеральним міністром закордонних справ Гайко Маасом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні ми також обговорили життя після вірусу, тобто яким чином будуть розвиватися стосунки після того, як ситуація стабілізується. Ми налаштовані разом з німецьким колегою працювати над розвитком торгівлі між Україною та Німеччиною. Минулого року товарообіг склав майже 9,5 мільярда євро. Ми працюватимемо над тим, щоб, попри світову економічну кризу, яка розгортається на наших очах, цей обсяг принаймні не зменшився, а, можливо, навіть збільшився», – сказав Кулеба.

Він додав, що сторони обговорили нові можливості для торгівлі та бізнесу між нашими країнами, і особливу увагу приділили сфері енергетики, яка має «велику перспективу».

Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба здійснив сьогодні перший в Європі віртуальний візит до Німеччини та провів переговори з федеральним міністром закордонних справ Гайко Маасом.

 

Яценюк закликав владу на час кризи зменшити свої зарплати

Прем’єр-міністр у 2014-2016 роках, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк закликав зменшити зарплати народним депутатам, урядовцям та керівникам держкомпаній на період кризи.

Про це він сказав у програмі «Свобода слова» на ICTV 23 березня, повідомляє пресслужба «Народного фронту» – укрінформ.

Яценюк нагадав, що в 2014 році його уряд ухвалив постанову №100 – про економію бюджетних коштів: «Дорогі друзі з уряду і з української влади. Зараз час затягнути паски. І продемонструйте це так, як ми це демонстрували в 2014 році. Починаючи з заробітних плат членів парламенту, урядовців, державних компаній на період кризи».

«У 2014 році народні депутати отримували 4,5 тисячі гривень. Треба було рятувати країну й фінансувати армію. Продемонструйте політичну волю. Покажіть народу країни, що ви боретеся за них, у тому числі і за рахунок себе», – сказав він.

Яценюк нагадав, що сектор обслуговування зараз в Україні закрився: «Люди залишаються без роботи, люди сидять вдома і перебувають у стресі. І в цій ситуації, окрім всіх економічних, юридичних і політичних кроків, важливий внутрішній стан. Це впевненість, що ми це переборемо».

Тому, переконаний Яценюк, держава повинна запропонувати громадянам соціальний пакет.

«Сьогодні ми воюємо проти вірусу. У 2014 році, як і сьогодні також, ми воювали проти російської регулярної армії. Сьогодні у нас є золотовалютні резерви – тоді їх не було. Сьогодні у нас є армія – тоді у нас її не було. Сьогодні у нас є поліція – тоді у нас її також не було. Сьогодні у нас є гроші на єдиному казначейському рахунку, яких не було тоді. Але ми в 2014 році вистояли. Паніка – це шлях до поразки. Страх – це шлях до паралічу. Зараз необхідно діяти», – наголосив він.

Як повідомляв Укрінформ, раніше ексміністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет навів дані, що вісім років тому на охорону здоров’я з бюджету витрачалося більше коштів, ніж на державний апарат, а зараз — навпаки.

 

У Раді зареєстрували законопроєкт про заборону повертати банки колишнім власникам

Кабмін зареєстрував у парламенті законопроєкт, що забороняє повертати виведені з ринку банки колишнім власникам.

Відповідний документ під номером 3260 зареєстрований в Парламенті від 24 березня, повідомляє сайт Верховної Ради – Укрінформ.

Документом передбачається, що власники та колишні власники банків, які були виведені з ринку, можуть претендувати на відшкодування збитків у грошовій формі, якщо їхні інтереси під час виведення були порушені. Водночас грошова компенсація є єдиним можливим способом захисту інтересів таких власників, а можливе визнання судом незаконним рішення про виведення банку з ринку не передбачає скасування такого рішення. У разі визнання рішення НБУ про виведення банку з ринку незаконним, це також не є підставою для скасування будь-яких інших рішень, ухвалених за процедурою виведення неплатоспроможного банку з ринку або його ліквідації.

Як відомо, даний законопроєкт є однією з двох головних умов МВФ для отримання Україною траншу. Другою умовою є ухвалення законопроєкту про ринок землі.

 

Венедіктова хоче, щоб НАБУ і САП цьогоріч повернули «корупційні» гроші з-за кордону

Генпрокурор Ірина Венедіктова хоче, аби 2020 рік став безпрецедентним у поверненні виведених активів з-за кордону.

Про це йшлося під час наради за участю керівництва Офісу генпрокурора, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і Національного антикорупційного бюро, інформує пресслужба відомства – Укрінформ.

«2020 рік необхідно зробити прецедентним щодо повернення коштів до бюджету. Офіс генерального прокурора надаватиме усю необхідну допомогу НАБУ та САП, проте ефективність та результативність у цих кримінальних провадженнях – це зона відповідальності спеціально створених антикорупційних органів», – наголосила Венедіктова.

У ході зустрічі було заплановано розробити та реалізувати комплекс заходів, спрямованих на активізацію досудового розслідування кримінальних проваджень, пов’язаних з корупційними злочинами високопосадовців.

Під час наради директор НАБУ Артем Ситник та керівник САП Назар Холодницький обговорили проблемні питання ефективності спільної роботи відомств і шляхи їх вирішення.

Учасники наради констатували, що наразі заходи з відшкодування збитків, завданих державі корупційними злочинами, є недостатніми, а судова регресія щодо осіб, які вчинили корупційні злочини, не відповідає їх тяжкості.

В ОГП поінформували, що найближчим часом відбудеться ще кілька робочих зустрічей, зокрема щодо розслідування кримінальних проваджень у банківській сфері та повернення, в рамках досудового розслідування, вкладів. До вказаних зустрічей, окрім правоохоронців, будуть також залучатися представники Національного банку, Фонду гарантування вкладів та Міністерства фінансів.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 607

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua