Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 28.03.2020

Інформдень: 28.03.2020

Кількість смертей від коронавірусу у світі перевищила 30 тисяч осіб

29 березня. УНН. Станом на 5:50 неділі загальна кількість померлих від інфекції, викликаної новим коронавірусом SARS-CoV-2, у світі складає 30822 особи. Про це повідомляє УНН з посиланням на Центр системних досліджень та інжинірингу при Університеті Джона Хопкінса (США).

Найбільше у світі смертей зафіксовано в Італії – 10023 особи і в Іспанії – 5982. У Китаї – 3177 особи за весь час епідемії.

Всього у світі 663828 інфікованих. У свою чергу, одужала 139451 людина.

Країнами з найбільш швидким поширенням коронавірусу залишаються США (124377), Італія (92472), Іспанія (73235), Німеччина (57695), Франція (38105)та Іран (35408).

Нагадаємо, в Україні зафіксовано 356 випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

 

В Україні зафіксовано 356 випадків коронавірусної хвороби COVID-19

УНН. За даними Центру громадського здоров’я, станом на 22:00 28 березня в Україні 356 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Про це повідомляє УНН з посиланням на Телеграм-канал “Коронавірус_інфо.

За добу виявлено 46 нових випадків. Усього зафіксовано 9 летальних випадків від COVID-19 в Україні.

5 людей вже одужали — повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі.

 

Окупанти 15 разів порушили “тишу”, двоє бійців поранені

За 28 березня, збройні формування Російської Федерації 15 разів порушили режим припинення вогню.

Про це інформує пресцентр штабу ООС – Укрінформ.

“Противник обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібрів 120 та 82 мм, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів, снайперської гвинтівки та стрілецької зброї”, – йдеться в повідомленні.

Одинадцять обстрілів було зафіксовано у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід”:

двічі неподалік Красногорівки – зі 120-мм мінометів (24 міни);

двічі поблизу Водяного – з мінометів калібру 120 мм та 82 мм (загалом 23 міни), а також з автоматичного станкового гранатомета та великокаліберних кулеметів;

у районі населеного пункту Піски ворог випустив 9 мін із 120-мм мінометів;

неподалік Павлополя – з міномета калібру 82 мм (5 мін);

двічі по околицях Мар’їнки – зі станкового протитанкового гранатомета та великокаліберних кулеметів;

двічі поблизу Старогнатівки – зі стрілецької зброї;

неподалік Опитного – з автоматичного станкового гранатомета.

Українські захисники негайно реагували на ворожі збройні провокації та відкривали прицільний вогонь по позиціях противника, змушуючи його припинити обстріли.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” ворог чотири рази обстріляв позиції українських захисників:

поруч із населеним пунктом Оріхове противник випустив 5 мін 120 калібру;

поблизу Зайцевого – з автоматичних станкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї;

неподалік населених пунктів Шуми та Хутір Вільний окупанти обстріляли позиції ОС зі станкового протитанкового гранатомета, снайперської та стрілецької зброї.

У відповідь підрозділи Об’єднаних сил черговими вогневими засобами змусили збройні формування Російської Федерації припинити провокаційні обстріли.

Вчора, 28 березня, внаслідок ворожих обстрілів два військовослужбовці Об’єднаних сил отримали поранення.

З початком цієї доби російські окупаційні війська вогневої активності не проявляли, втрат немає.

Випадків захворювання на коронавірусну інфекцію серед особового складу Об’єднаних сил не зафіксовано, зазначають у штабі ООС.

 

Сили ООС стримували прицільним вогнем окупантів на Донбасі

Російські окупанти від початку доби здійснили 10 обстрілів на Донбасі. Двоє бійців поранені.

Про це повідомляє пресслужба штабу операції Об’єдних сил у Facebook – Укрінформ.

“Упродовж поточної доби збройні формування Російської Федерації десять разів порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Окрім цього, відмічена робота снайперської пари”, – йдеться в повідомленні.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угрупування “Схід” ворог двічі обстріляв українські позиції неподалік Красногорівки зі 120-мм мінометів, випустивши 24 міни.

Поблизу Водяного окупанти двічі здійснили обстріл опорних пунктів підрозділів Об’єднаних сил з мінометів калібру 120 мм та 82 мм, випустивши загалом 23 міни, а також вели вогонь з автоматичного станкового гранатомета та великокаліберних кулеметів.

По оборонцях Старогнатівки противник здійснив два обстріли зі стрілецької зброї, а неподалік Опитного застосував автоматичний станковий гранатомет. По околицях Мар’їнки окупанти вели вогонь зі станкового протитанкового гранатомета та великокаліберних кулеметів.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угрупування “Північ” неподалік населених пунктів Шуми та Хутір Вільний ворог обстріляв позиції військовослужбовців Об’єднаних сил зі станкового протитанкового гранатомета, снайперської та стрілецької зброї.

“Наші захисники негайно відреагували на ворожі збройні провокації. Українські військовослужбовці відкрили прицільний вогонь по позиціях противника, змусивши його припинити обстріли”, – наголошується в повідомленні.

Однак, як нагадали у штабі, в суботу, 28 березня, внаслідок ворожих обстрілів двоє військовослужбовців Об’єднаних сил отримали поранення. Їх було евакуйовано до військово-медичного закладу, де лікарями оперативно надано належну медичну допомогу.

Як повідомлялося, один із поранених у суботу бійців перебуває у важкому стані, другий – у стані середньої важкості.

 

28 березня. Пам’ятні дати

Сьогодні день народження у Юрія Шухевича – відомого українського громадського і політичного діяча, дисидента, Героя України.

Народився Юрій Шухевич (1933) у с. Оглядове Радехівського району на Львівщині. Син генерал-хорунжого Романа Шухевича, головного командира Української Повстанської армії в 1943-1950 роках. З 1945 року виховувався в Чорнобильському дитбудинку (після арешту матері), потім у Сталіно (Донецьк), звідки втік на Галичину й за чужими документами закінчив там школу. Більше навчатися не довелося – попереду були «радянські університети» – тюрми, заслання, концтабори. Працював електриком. У 1948 році був заарештований у Донецьку, куди приїхав за сестрою (вона була в одному з місцевих інтернатів), і засуджений на 10 років за «зв’язок з підпіллям». 5 березня 1950 року в бою з енкаведистами загинув Роман Шухевич, і 17-річного Юрія в кайданах привезли на впізнання батька. У 1958 році Юрія Шухевича знову засуджують – цього разу на 10 років («антирадянська агітація та пропаганда»), а 1972-го – ще на 5 років тюрми та 5 років таборів суворого режиму. На початку 80-х років він втратив зір, після чого до 1989 року утримувався в будинку інвалідів в Омській області. Вперше його заарештували чотирнадцятирічним, а на волю остаточно він вийшов у 1989-му, у віці 56 років. Загалом у радянській неволі – концтаборах і на засланні, Юрій Шухевич провів понад 40 років. Так режим помстився синові за батька. З 1977 року Юрій Шухевич член Української гельсінської групи, у 1991-1994 роках – голова Української міжпартійної асамблеї, згодом – УНА. Мешкає у Львові на вулиці генерала Чупринки (псевдо Романа Шухевича). «Коли мене посадили вперше, у повоєнні роки, то в нас у таборі, крім українців, були і німці, і поляки, і прибалти. Та ми швидко знаходили спільну мову, бо однаково думали і вболівали за свої вітчизни. Нині ж, коли збираються українські політики, то часто складається таке враження, що один дбає про Росію, другий – про США, а третій спить і бачить свою область від’єднаною від України…», – з сумом констатує Юрій Шухевич.

Разом з тим, сьогодні світове співтовариство проводить акцію «Година Землі», яка щороку в останню суботу березня об’єднує всіх, кому небайдуже майбутнє планети. О 20:30 мільйони людей по всьому світу на годину символічно вимикають світло в домівках та на робочих місцях, беручи на себе зобов’язання піклуватися про природу щодня. «Година Землі» була започаткована в Сіднеї (Австралія) у 2007 році, тоді понад 2 млн приватних будинків та організацій одночасно вимкнули світло на одну годину. Вже через рік до цієї ініціативи долучилися понад 100 мільйонів людей у 35 країнах світу. Разом з тим, вже традиційно ця подія супроводжується виключенням і кількох споруд світового значення, як Емпайр-Стейт-Білдінг у Нью-Йорку, Тріумфальної арки у Парижі, Оперного театру у Сіднеї тощо. Україна приєдналася до всесвітньої кампанії у 2009 році.

Події дня:

Цього дня у 1947 році було прийнято рішення про початок операції «Вісла» – депортації українців з їх етнічних земель у Польщі. Суть акції полягала у примусовій депортації українців з Лемківщини, Посяння, Підляшшя і Холмщини на території у західній та північній частині Польської держави, що до 1945 року належали Німеччині. Ще у вересні 1944 року між Українською, Білоруською та Литовською РСР з одного боку та Польським комітетом національного визволення з іншого, була укладена угода, згідно якої відбувався «обмін населенням» у прикордонних районах. Переселення українців з їх етнічних територій, яке мало за умовами угоди носити виключно добровільний характер, проводилося найчастіше примусово і з застосуванням військової сили. Польські адміністративні органи застосовували найрізноманітніші засоби для зростання масштабів переселення – позбавлення прав українців на землю, ліквідація рідного шкільництва, культурно-освітніх установ, греко-католицької церкви та інші. В жовтні 1944 – серпні 1946, за даними польських джерел, було переселено 482 тисячі осіб. Переселення і масові репресивні акції польського уряду щодо українського цивільного населення викликали закономірну рішучу протидію національно-патріотичних сил – Української Повстанської Армії (УПА) та націоналістичного підпілля Організації Українських Націоналістів. В цих умовах польська влада, продовжуючи свою антиукраїнську політику, вирішила цілком виселити українське населення з його етнічних земель і розселити по всій Польщі. Формальним приводом до початку операції «Вісла» стала загибель 28 березня 1947 року у бою із загоном УПА заступника міністра оборони Польщі генерала Кароля Свєрчевського. Того ж дня на нараді політбюро Польщі було прийняте рішення про повну депортацію українського населення у новостворені на колишніх німецьких землях воєводства. 28 квітня 1947 року о 4 годині ранку шість польських дивізій (близько 17 тисяч чоловік) та відділи польської служби безпеки оточили місцевості, на яких компактно проживало українське населення. В цей же час відділи НКВС і чехословацької армії заблокували східні та південні кордони Польщі від Бреста до Нового Сончу. Українське населення опинилося, по суті, в пастці. Депортація відбувалася в декілька етапів. Вже до кінця 1947 року, за польськими даними, було переселено 140 575 чоловік, посаджено в концтабір Явотно 3 800 чоловік, убито 655 чоловік, арештовано 1 466 членів українського національного підпілля. 3 серпня 1990 року парламент Польщі засудив насильницьке переселення українців; 2007 року президентами Польщі і України операція «Вісла» була засуджена як така, що відбулася з порушенням пМаріо Варгас Льйоса. Фото: twitterрав людини.

Ювілеї дня:

108 років від дня народження Олекси Гірника (1912-1978), українського дисидента, політв’язня, Героя України (2007). 22 січня 1978 року, у 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою (22 січня 1918) вчинив самоспалення біля могили Шевченка на знак протесту проти русифікації. Олекса Гірник народився в родині бойків-верховинців, його батько і дід були відомі завдяки просвітницькій роботі в регіоні. Олекса спочатку вчився в польській школі, згодом закінчив українську гімназію у Станіславові (нині Івано-Франківськ). Під час навчання брав участь у діяльності «Пласту», «Просвіти», молодої організації ОУН, працював у «Соколі». Батьки хотіли, аби син продовжив навчання в семінарії, але він пішов працювати в організацію «Сокіл», де очолював загін пластунів. Пізніше хотів піти на навчання до Львівського університету на філософський факультет, але був призваний до польської армії. За висловлювання проти польської влади і заклики до незалежності України 25 березня 1937 року був засуджений до п’яти років в’язниці. Покарання відбував у концтаборі в Березі Картузькій, у таборах Львова, Кракова, Тарнова. У 1939 році під час німецького вторгнення до Польщі втік із в’язниці. У вересні 1939 у Станіславові на вокзалі Олекса побачив, як енкаведисти з собаками заганяють поляків до товарних вагонів на висилку. Він кинувся на їх захист, але був заарештований. Згодом його засудили на вісім років концтаборів і п’ять років позбавлення прав. Покарання відбував у Норильську та Магадані. 1948 року Гірник повернувся до Калуша. Працював на місцевому цегельному заводі обліковцем, а пізніше інженером. Упродовж років переймався долею України, її культурою та мовою. Таємно від усіх упродовж чотирьох років писав від руки листівки протии русифікації, які супроводжував цитатами з Шевченка. Уже в січні 1978 року вирішив вчинити акт самоспалення. Перед тим як зважитись на крайній крок, Гірник писав у листі до дружини: «Я ішов простою дорогою, тернистою. Не зблудив, не схибив. Мій протест – то сама правда, а не московська брехня від початку до кінця. Мій протест – то пережиття, тортури української нації. Мій протест – то прометеїзм, то бунт проти насилля і поневолення. Мій протест – то слова Шевченка, а я його тільки учень і виконавець». За роки радянської влади інформація про самоспалення дисидента замовчувалася і тільки після здобуття Україною незалежності правда про вчинок Олекси Гірника була оприлюднена. У 2007 році йому присвоїли звання Герой України.

 

Фігурантів “першої сімферопольської групи” етапували у колонії Башкортостану

Фігуранти першої сімферопольської групи у «справі Хізб ут-Тахрір» для відбування покарання згідно з вироком «суду» доставлені до виправних колоній міста Салават в Башкирії.

Про це повідомляє в Facebook Кримська солідарність з посиланням на адвоката Ішімгулова Айзата, який відвідав виправні колонії Башкортостану 27 березня – Укрінформ.

«Я відвідав обидві колонії і зустрівся з чотирма з п’яти фігурантів «першої сімферопольської групи». Спочатку я відвідав ФКЗ ВК-2. Там перебувають двоє кримчан. Саледінов Айдер прибув до ВК-2 20 лютого 2019 року зі СІ-1 (слідчий ізолятор) міста Уфи. 7 березня 2019 року в цю ж колонію етапували Абдуллаєва Теймура. Потім я попрямував до ФКЗ ВК-16. Там теж вдалося зустрітися з двома кримчанами. Джемаденов Еміль прибув до ВК-16 зі СІ-1 міста Уфи 15 лютого. Сюди ж був доставлений Узеїр Абдуллаєв – старший брат Теймура Абдуллаєва. З Ісмаїловим Рустемом наразі зустрітися не вдалося. У ФКЗ ВК-16 його немає», – прокоментував адвокат.

Перша сімферопольська група у «справі Хізб ут-Тахрір» започаткувала «родинне переслідування» в Криму з політичних і релігійних мотивів. Узеїр і Теймур – чемпіони України та Європи з тхеквондо (у різних вагових категоріях). До арешту мешкали в сусідніх будинках і разом тренували молодь в невеликому спортзалі в Строгановці, який побудували за свої кошти.

Брати Абдуллаєви відбуватимуть терміни в різних виправних колоніях. Попри те, що пенітенціарні установи знаходяться недалеко один від одної, бачитися вони не зможуть.

По суті дану кримінальну справу розглядав Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону.

18 червня 2019 року військовий суд виніс обвинувальний вирок і визнав усіх п’ятьох мусульман винними в організації й участі в діяльності терористичної організації (частина 1 і 2 статті 205.5 Кримінального кодексу РФ). Теймура Абдуллаєва суд засудив до 17 років ув’язнення, Узеїра Абдуллаєва – до 13 років, Рустема Ісмаїлова – до 14, Еміля Джемаденова і Айдера Саледінова – до 12 років колонії суворого режиму. Всі вони заперечували вину і заявляли, що вважають переслідування репресіями за релігійною ознакою. Захист подав апеляцію на вирок.

24 грудня 2019 року Верховний суд РФ в апеляції «пом’якшив» вирок у справі «Першої сімферопольської групи Хізб ут-Тахрір» на пів року кожному обвинуваченому.

 

У штабі ООС розповіли про “гуманітарні” винятки для перетину лінії розмежування

Після 22 березня, коли через лінію розмежування на Донбасі було тимчасово припинено пропуск осіб та транспортних засобів, командування ОС дало понад 120 дозволів на її перетин з огляду на важливі життєві обставини.

Про це інформує пресцентр штабу ООС – Укрінформ.

«Командування об’єднаних сил з розумінням ставиться до забезпечення критичних гуманітарних потреб громадян та в разі виникнення важливих життєвих обставин надає дозвіл на перетин лінії розмежування. Зокрема, протягом цього тижня було прийнято понад 120 таких індивідуальних рішень», – ідеться в повідомленні.

Як указується, здебільшого підставами для пропуску громадян були тяжкі хвороби або смерть рідних та необхідність возз’єднання сімей. Проте представники незаконних збройних формувань РФ не вважали ці причини вагомими та не пропускали людей.

Зокрема, днями на КПВВ «Станиця Луганська» окупанти не пропустили осіб, серед яких були сім’ї з малолітніми дітьми, вагітна жінка та тяжкохворі літні люди. Російські найманці протримали цих людей до темряви та відмовили їм у в’їзді на тимчасово окуповану територію.

«Враховуючи завершення часу роботи КПВВ «Станиця Луганська» і ризики перебування цивільного населення в темний час доби у так званій «сірій зоні», прикордонниками Об’єднаних сил було забезпечено їх повернення на контрольовану урядом України територію. Своїми діями окупанти вкотре продемонстрували цинічне ставлення до прав та безпеки мирних мешканців», – зазначають у штабі ООС.

Командування ОС рекомендує громадянам утриматися від поїздок через лінію розмежування без нагальної потреби.

 

ЄС засудив рішення Росії внести Європейський фонд підтримки демократії до “небажаних”

Євросоюз рішуче заперечив рішення російської влади включити Європейський фонд підтримки демократії до переліку «небажаних організацій».

Про це йдеться у декларації Високого представника ЄС Жозепа Борреля, текст якої оприлюднений на сайті Європейської Ради – Укрінформ.

«Фонд є організацією, що заснована на цінностях та створена Європейським Союзом та його країнами-членами. Вона представляє основи і принципи, що також відображені в Європейській Конвенції з прав людини та поділяються багатьма іншими країнами по усьому світу. ЄС закликає відповідні російські владні структури переглянути законодавство щодо «небажаних організацій» та вилучити з їх переліку Європейський фонд підтримки демократії та інші міжнародні і іноземні донорські організації, які були вимушені зупинити свої операції, що спрямовані на зміцнення громадянського суспільства в Російській Федерації», – йдеться в офіційному документі Євросоюзу.

Високий представник ЄС окремо наголосив на тому, що російське законодавство про «небажані організації» та «іноземних агентів» призводить до утисків громадянського суспільства, незалежних медіа та прав політичної опозиції, та має негативний вплив на функціонування усього громадянського суспільства в Росії.

«Ми закликаємо владу Російської Федерації переглянути поточне законодавство з метою приведення його у відповідність із власними зобов’язаннями згідно із європейським та міжнародним законодавством у сфері прав людини, включаючи відповідні рекомендації Венеціанської Комісії», – йдеться у декларації.

Як повідомлялося, 11 березня Генеральна прокуратура РФ включила Європейський фонд підтримки демократії, штаб-квартира якого знаходиться у Брюсселі, до переліку «небажаних організацій» як таку, що «представляє загрозу основам конституційного устрою та безпеки Російської Федерації».

Організація, створена за ініціативою ЄС та країн-членів, серед іншого, здійснює донорські проекти з підтримки демократії та неурядових громадських організацій у третіх країнах.

 

У штабі пояснили, кого пускатимуть в зону ООС на “закритих” напрямках

У штабі Об’єднаних сил дали роз’яснення, кому дозволено перетинати межі Харківської, Запорізької та Дніпропетровської областей через поширення гострої респіраторної хвороби Covid-19.

Про це у Facebook повідомляє пресцентр штабу ОС – Укрінформ.

“З метою протидії поширенню коронавірусної інфекції з 8:00 28 березня введено обмеження щодо перетину лінії проведення операції Об’єднаних сил зі сторони Харківської, Запорізької та Дніпропетровської областей.

Дані заходи передбачають, що перетин лінії проведення операції ОС зі сторони Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей обмежено для осіб, які не мають відповідної реєстрації на території Донецької та Луганської областей. Так само при русі із районів проведення операції обмежено переміщення осіб, які зареєстровані та проживають у Луганській та Донецькій областях, на територію Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей. Мешканцям Донецької та Луганської областей також рекомендується без вагомих причин не залишати райони постійного проживання”, – зазначається у повідомленні.

Перетин межі областей дозволено:

– особам, які є перевізниками продуктів харчування, промислових товарів та товарів першої необхідності та забезпечують життєдіяльність цивільного населення;

– особам, які є представниками підприємств та організацій, що надають послуги зв’язку, на службовому автотранспорті;

– особам, які зареєстровані на території інших областей України та працюють на підприємствах, розташованих на території Луганської та Донецької областей, або навпаки;

– медичним працівникам, які в разі необхідності, залучатимуться до надання допомоги з ліквідації наслідків спалаху гострої респіраторної хвороби Covid-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;

– працівникам засобів масової інформації, за наявності акредитації для роботи в районі операції Об’єднаних сил;

– представникам міжнародних місій ОБСЄ, ООН та МКЧХ;

– представникам органів військового управління, військових частин, баз зберігання, які здійснюють забезпечення продовольством та матеріально-технічними засобами в районі проведення ООС;

– особам які здійснюють логістичне забезпечення підрозділів та служб включених до складу ООС.

Окрім цього винятки, за окремим рішенням, робитимуться у разі виникнення у громадян причин гуманітарного характеру чи за критичних життєвих обставин при наявності відповідних підтверджуючих документів.

 

Зеленський призначив головнокомандувача ЗСУ та начальника Генштабу

Президент України Володимир Зеленський призначив Руслана Хомчака головнокомандувачем Збройних сил України.

Відповідний указ глави держави опублікований на сайті Президента – Укрінформ.

“Призначити Хомчака Руслана Борисовича головнокомандувачем Збройних сил України”, – йдеться у повідомленні.

До цього Зеленський іншим своїм указом звільнив Хомчака з посади начальника Генерального штабу – головнокомандувача ЗСУ.

Крім того, Президент призначив Сергія Корнійчука начальником Генерального штабу ЗСУ. Відповідний указ також опублікований на сайті Президента.

12 березня Президент Зеленський підписав закон “Про внесення змін до розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” закону “Про національну безпеку України” щодо набрання чинності положеннями стосовно головнокомандувача Збройних сил України, Генерального штабу ЗСУ, видів і окремих родів військ (сил)”( №3015).

Згідно із законом, з 27 березня 2020 року наберуть чинності положення стосовно головнокомандувача ЗСУ, Генерального штабу ЗСУ, видів і окремих родів військ (сил).

Відтепер на законодавчому рівні передбачено з цієї дати розділення посади начальника Генерального штабу і головнокомандувача ЗСУ, порядок призначення їх на посади, розмежування повноважень між ними та порядок організації керівництва Збройними силами України.

Закон “Про національну безпеку України” був ухвалений парламентом 21 червня 2018 року. Згідно з нормами закону, положення частин 3-6 статті 16 цього закону, які стосувались розподілу посад головнокомандувача та начальника Генштабу, мали набрати чинності лише з 1 січня 2021 року. Разом з тим Міністерство оборони заявило про готовність перейти до нової структури ЗСУ з березня 2020 року.

Верховна Рада на позачерговому засіданні 4 березня ухвалила закон “Про внесення змін до розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” закону “Про національну безпеку України” щодо набрання чинності положеннями стосовно головнокомандувача Збройних сил України, Генерального штабу Збройних сил України, видів і окремих родів військ (сил)” (№3015).

21 травня 2019 року Зеленський звільнив Віктора Муженка з посади начальника Генерального штабу – головнокомандувача Збройних сил України і призначив на цю посаду Руслана Хомчака. Генерал-лейтенант Сергій Корнійчук з травня 2019 року обіймав посаду першого заступника начальника Генштабу ЗСУ.

 

Зеленський визначив окремі повноваження Головнокомандувача ЗСУ та керівника Генштабу

Президент України Володимир Зеленський визначив окремі повноваження головнокомандувача Збройних сил України та керівника Генштабу у зв’язку з розділенням цих посад.

Відповідний указ №123/2020 від 27 березня “Питання головнокомандувача Збройних сил України” опублікований на сайті глави держави – Укрінформ.

Згідно з документом, Президент відповідно до статті 16 закону “Про національну безпеку України” постановив визначити, що головнокомандувач Збройних сил України: здійснює безпосереднє військове керівництво Збройними силами України;здійснює управління застосуванням Збройних сил України, а також переданих в його підпорядкування сил і засобів інших складових сил оборони; визначає комплект боєздатних сил і засобів ЗСУ для передачі його командувачу Об’єднаних сил; організовує підтримання спроможностей до застосування ЗСУ, а також переданих в його підпорядкування сил і засобів інших складових сил оборони.

Крім того передбачено, що головнокомандувач Збройних сил України здійснює контроль готовності ЗСУ, а також сил і засобів інших складових сил оборони, які сплановані для передачі в його підпорядкування для виконання завдань оборони держави; організовує контроль стану забезпечення ЗСУ військовою технікою, озброєнням та іншими майном і ресурсами; звітує перед Президентом України та міністром оборони з питань досягнення воєнно-стратегічних цілей у сфері оборони військовими силами і засобами, а також підтримання спроможностей цих сил і засобів до застосування.

Згідно з указом, головнокомандувач ЗСУ також затверджує розроблені підпорядкованими органами військового управління документи (доктрини, настанови, стандарти тощо) з питань розвитку та забезпечення видів, окремих родів військ (сил) Збройних сил України, а також погоджує документи з питань розвитку інших складових сил оборони в частині, що стосується набуття ними необхідних спроможностей до виконання завдань оборони держави; затверджує документи (доктрини, настанови, стандарти тощо) з питань застосування Збройних Сил України та інших складових сил оборони під час виконання завдань оборони держави; організовує спільну підготовку Збройних Сил України та інших складових сил оборони, які сплановані для передачі в його підпорядкування, для набуття ними необхідних об’єднаних спроможностей до виконання завдань оборони держави.

Головнокомандувач також організовує розроблення та подання на затвердження Стратегічного замислу застосування ЗСУ, інших складових сил оборони з відсічі збройній агресії та Стратегічного плану застосування ЗСУ, інших складових сил оборони з відсічі збройній агресії;видає з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання у 3бройних силах України та інших складових сил оборони накази та директиви;затверджує положення про командування видів, окремих родів військ (сил) Збройних сил України; встановлює в установленому порядку почесні нагрудні знаки головнокомандувача ЗСУ та нагороджує ними військовослужбовців, працівників ЗСУ та інших осіб.

До повноважень головнокомандувача входить також внесення в установленому порядку клопотання про відзначення військовослужбовців, працівників 3бройних сил України та інших осіб державними нагородами України і заохочувальними відзнаками Міністерства оборони України; виконання інші повноваження відповідно до законів України та виданих на їх основі нормативна-правових актів.

Іншим указом Президент також визначив, що начальник Генерального штабу ЗСУ призначається на посаду і звільняється з посади Президентом України за поданням міністра оборони. На посаду начальника Генерального штабу 3СУ призначається військовослужбовець. Начальних Генштабу ЗСУ підпорядковується головнокомандувачу ЗСУ.

Згідно з указом Президента, начальник Генерального штабу Збройних сил України:

1) організовує та здійснює координацію і контроль за виконанням завдань у сфері оборони органами військового управління Збройних сил, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та силами оборони у межах, визначених законами України, актами Президента України та Кабінету міністрів;

2) підписує накази та директиви Генерального штабу;

3) спрямовує та контролює планування заходів щодо підготовки, підтримання Збройних сил у бойовій та мобілізаційній готовності, комплектування їх особовим складом, проведення призову, прийняття громадян на військову службу, визначення потреб і ресурсів, необхідних для виконання завдань, покладених на Збройні сили;

4) затверджує положення про структурні підрозділи Генерального штабу;

5) затверджує розподіл обов’язків між заступниками начальника Генерального штабу;

6) організовує розроблення в Генеральному штабі проєктів законів, актів Президента України та Кабінету міністрів, наказів та директив Міністерства оборони, наказів та директив міністра оборони, наказів та директив головнокомандувача Збройних Сил України, наказів та директив Генерального штабу;

7) організовує внутрішній контроль та управління ризиками в Генеральному штабі;

8) забезпечує в межах повноважень розробку та вжиття заходів, які е необхідними та обґрунтованими, для запобігання і протидії корупції, здійснює контроль за їх реалізацію в Генеральному штабі;

9) забезпечує виконання заходів щодо охорони державної таємниці, захисту інформації з обмеженим доступом, криптографічного та технічного захисту інформації, протидії технічним розвідкам у Генеральному штабі;

10) вносить в установленому поряду подання про присвоєння військовослужбовцям Генерального штабу військових звань;

11) надає в установленому порядку клопотання про відзначення державними нагородами України та заохочувальними відзнаками Міністерства оборони військовослужбовців та працівників Генерального штабу;

12) в установленому поряду призначає на посади та звільняє з посад (з військової служби) військовослужбовців Збройних сил, а також призначає на посади та звільняє з посад працівників Генерального штабу;

13) представляє Генеральний штаб у відносинах із державними органами, підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності в Україні та за її межами;

14) визначає порядок організації взаємодії структурних підрозділів Генерального штабу з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, з іншими складовими сил оборони, органами військового управління збройних сил інших держав, а також підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності;

15) забезпечує в межах повноважень регулярну оцінку корупційних ризиків та здійснює відповідні антикорупційні заходи;

16) скликає та проводить наради з питань, що належать да його компетенції;

17) скасовує повністю чи в окремій частині накази керівників структурних підрозділів Генерального штабу, що суперечать Конституції України, іншим актам законодавства України, наказам Міністерства оборони, наказам головнокомандувача 3бройних сил України та наказам Генерального штабу;

18) здійснює інші повноваження відповідно до законодавства України.

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський призначив Руслана Хомчака головнокомандувачем Збройних сил України. До цього Зеленський іншим своїм указом звільнив Хомчака з посади начальника Генерального штабу – головнокомандувача ЗСУ. Крім того, Президент призначив Сергія Корнійчука начальником Генерального штабу ЗСУ.

2 березня Президент Зеленський підписав закон “Про внесення змін до розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” закону “Про національну безпеку України” щодо набрання чинності положеннями стосовно головнокомандувача Збройних сил України, Генерального штабу ЗСУ, видів і окремих родів військ (сил)”( №3015).

Згідно із законом, з 27 березня 2020 року наберуть чинності положення стосовно головнокомандувача ЗСУ, Генерального штабу ЗСУ, видів і окремих родів військ (сил).

Відтепер на законодавчому рівні передбачено з цієї дати розділення посади начальника Генерального штабу і головнокомандувача ЗСУ, порядок призначення їх на посади, розмежування повноважень між ними та порядок організації керівництва Збройними силами України.

Закон “Про національну безпеку України” був ухвалений парламентом 21 червня 2018 року. Згідно з нормами закону, положення частин 3-6 статті 16 цього закону, які стосувались розподілу посад головнокомандувача та начальника Генштабу, мали набрати чинності лише з 1 січня 2021 року. Разом з тим Міністерство оборони заявило про готовність перейти до нової структури ЗСУ з березня 2020 року.

Верховна Рада на позачерговому засіданні 4 березня ухвалила закон “Про внесення змін до розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” закону “Про національну безпеку України” щодо набрання чинності положеннями стосовно головнокомандувача Збройних сил України, Генерального штабу Збройних сил України, видів і окремих родів військ (сил)” (№3015).

 

Зеленський призначив Наєва командувачем Об’єднаних сил ЗСУ

Президент Володимир Зеленський призначив генерал-лейтенанта Сергія Наєва командувачем Об’єднаних сил ЗСУ.

Текст указу №127/2020 оприлюднений на сайті глави держави – Укрінформ.

“Призначити Наєва Сергія Івановича командувачем Об’єднаних сил Збройних Сил України”, – зазначається в документі.

Генерал-лейтенант Наєв уже командував Об’єднаними силами у період з 16 березня 2018 року по 6 травня 2019 року.

 

Зеленський відзначив нагородами діячів театру

Президент Володимир Зеленський відзначив державними нагородами України діячів театрального мистецтва.

Відповідний указ від 27 березня опублікований на сайті глави держави – Укрінформ.

Зокрема, Президент нагородив орденом княгині Ольги ІІІ ступеня Оксану Когут – директора комерційного театрально-видовищного закладу культури «Київський національний академічний театр оперети»

Також Президент постановив надати почесне звання «Народний артист України»:

– Бутковській Валентині — артистці-вокалістці театрально-видовищного закладу культури «Київський національний академічний театр оперети»;

– Єні Олександрі – артистці державного підприємства «Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки», м.Київ;

– Мочураду Богдану – головному диригентові державного підприємства «Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької», м.Львів;

– Шишпор Христині – артистці балету, м.Київ.

Крім того, звання «Заслужений артист України» присвоєно:

– Барні Анатолію – артистові драми, заступнику директора комунального закладу «Закарпатський обласний театр драми та комедії» Закарпатської обласної ради;

– Власовій Олесі – артистці театрально-видовищного закладу культури «Київський академічний театр на Печерську»;

– Гірник Тетяні – артистці драми Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка;

– Гульченко Валентині – артистці — провідному майстрові сцени комунальної установи «Одеський театр юного глядача Юрія Олеші»;

– Гуриненку Геннадію – артистові-ляльководу — провідному майстрові сцени Харківського державного академічного театру ляльок імені Афанасьєва;

– Завгородній Вікторії – артистці — провідному майстрові сцени театрально-видовищного закладу культури «Київський муніципальний академічний театр ляльок на лівому березі Дніпра»;

– Іванченку Дмитру – солістові опери — провідному майстрові сцени державною підприємства «Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г.Шевченка», м.Київ;

– Максимюку Максиму — артистові драми театрально-видовищного закладу культури «Київський академічний драматичний театр на Подолі»;

– Мацаку Анатолію – акторові комунального закладу «Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв» Закарпатської обласної ради;

– Смірновій Любові – артистці комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський академічний обласний музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича»;

– Шошину Артему — артистові — провідному майстру сцени театрально-видовищним закладу культури «Академічний театр «Київ модерн-балет»;

Звання «Заслужений діяч мистецтв України» присвоєно директорові — художньому керівнику комунального закладу «Житомирський академічний обласний театр ляльок» Житомирської обласної ради Мисечку Сергію та головному диригентові Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Ткачуку Богдану .

Як повідомлялося, щороку 27 березня відзначається Всесвітній день театру.

 

Ляшко сказав, що робити українцями без декларацій з лікарем

Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко припускає, що центри первинної медичної допомоги доукомплектують лікарями для обслуговування українців з симптомами коронавірусу та інших респіраторних інфекцій, які не підписали декларацій.

Про це він сказав на онлайн-брифінгу щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Не всі громадяни України підписали декларації з сімейними лікарями. Тому я закликаю ще раз повернутися до цього питання, переглянути і все ж таки підписати декларацію з сімейним лікарем. В іншому випадку ми будемо рекомендувати центри первинної медико-санітарної допомоги додатково укомплектувати лікарями, які будуть надавати допомогу і консультувати хворих з коронавірусною інфекцією, з симптомами гострої респіраторної хвороби на період епідемії в Україні. Саме тих пацієнтів, у яких немає декларації з сімейним лікарем”, – сказав Ляшко

Він додав, що у разі високої температури, сухого кашлю та ускладненого дихання МОЗ рекомендує не затягувати та звернутися за медичною допомогою, в тому числі шляхом виклику швидкої.

Як повідомляв Укрінформ, станом на 10:00 28 березня в Україні є 311 лабораторно підтверджених випадків Covid-19. З них 8 летальних, 5 пацієнтів одужали (4 дорослих, 1 дитина). За добу було зафіксовано 93 нові випадки.

 

Найближчим часом очікується нова поставка засобів захисту для медиків – МОЗ

Заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що найближчим часом очікується поставка засобів індивідуального захисту для медпрацівників.

Про це він сказав 28 березня під час онлайн-брифінгу щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Найближчим часом очікується нова поставка засобів індивідуального захисту для медиччних працівників, які будуть передані з національного рівня до закладів охорони здоров’я, визначених для прийому хворих на коронавірусну хворобу”, – сказав Ляшко.

Він додав, що також у такі лікарні найближчим часом передадуть витратні матеріали для реанімаційних відділень.

Як повідомлялося, станом на 10:00 28 березня в Україні 311 лабораторно підтверджених випадків Covid-19, з них 8 летальних, 5 пацієнтів одужало (4 дорослих, 1 дитина).

 

Ляшко розпорядився забезпечити теплим харчуванням лікарів

Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко як керівник робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації розпорядився забезпечити теплим харчуванням лікарів на зміні, які допомагають хворим на коронавірус.

Про це він сказав на онлайн-брифінгу щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, Ляшко зауважив, що продовжує роботу штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, 27 березня була проведена перша селекторна нарада з керівниками робіт із ліквідації надзвичайної ситуації та керівниками штабів на регіональному рівні.

“Одне із перших розпоряджень… стосувалося матеріально-технічного забезпечення, зокрема було зобов’язано керівників закладів охорони здоров’я та голів облдержадміністрацій забезпечити медичних працівників, які працюють в закладах охорони здоров’я та надають медичну допомогу хворим на коронавірус, гарячим харчуванням, щоб вони могли надавати допомогу впродовж зміни, не відволікаючись на побутові потреби”, – сказав Ляшко.

Також він розпорядився надати приміщення для перебування працівників поліції та Нацгвардії, котрі забезпечують правопорядок і охороняють заклади охорони здоров’я, до яких госпіталізуються хворі з коронавірусною інфекцією. “Одним із доручень було створення мобільних бригад у складі водія та працівника медзакладу для того, щоб приїжджати до хворого за його місцем проживання, забирати зразки на дослідження та передавати їх до вірусологічної лабораторії, яка проводитиме дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції”, – додав заступник міністра.

Він уточнив, що 27 березня проведено 544 таких дослідження на території всієї країни, близько 100 зроблено національною референс-лабораторією, інші – в регіональних вірусологічних лабораторіях.

За словами Ляшка, 27 березня також було видано розпорядження керівника з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яке стосується правил захоронення людей, що померли від коронавірусної хвороби.

Як повідомлялося, Кабмін 25 березня запровадив надзвичайну ситуацію державного рівня та продовжив карантинні заходи до 24 квітня, а також призначив заступника міністра охорони здоров’я – головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня.

При Міністерстві охорони здоров’я України 26 березня розпочав роботу цілодобовий оперативний штаб з протидії поширенню коронавірусу. Ляшко дав доручення всім головам ОДА створити такі штаби в областях, організувати їх роботу та призначити керівників.

 

Міста Європи запустили платформу COVID news, де діляться досвідом життя під час пандемії

Міжнародна організація Eurocities створила інформаційну платформу  COVID news, де збирають ініціативи міст Європи, спрямовані на забезпечення життєдіяльності в умовах пандемії.

Деякі ініціативи платформи оприлюднили у міськраді Харкова, який є членом Eurocities – Укрінформ.

Так, іспанська Барселона відклала сплату муніципальних податків для магазинів, барів і ресторанів. Також створено мережу онлайнових і телефонних служб з питань прав на працю в умовах призупинення економічної діяльності.

У Любляні (Словенія) у режимі онлайн проходять безкоштовні фестивалі та виставки. Медиків, які приїжджають на роботу з інших міст, забезпечують гуртожитком.

Столиця Франції пропонує соціальні послуги працівникам, залученим до боротьби з поширенням коронавірусу. Зокрема, у Парижі організували дитячий садок для дітей медиків.

Мюнхен (ФРН) запровадив експрес-тестування медичного персоналу. Медпрацівники можуть отримати SMS із результатом тесту протягом 24 годин. Спортивні клуби іншого німецького міста, Штутгарта, пропонують щоденні відеозаняття для всіх, хто залишається вдома.

Болонья (Італія) запровадила доставлення додому харчових продуктів і ліків для людей похилого віку та інвалідів.

А в столиці Естонії Таллінні працівники центральної бібліотеки читають дітям книжки скайпом або телефоном.

Детальніше з  COVID news можна ознайомитися ТУТ.

 

Без внутрішнього протоколу лікування хворих з коронавірусом нас чекають сумні часи, – Голубовська

УНН. В Україні поки немає документа затвердженого на державному рівні, який би дозволив лікарям призначати пацієнтам з коронавірусом препарати для їх лікування. І така ситуація потягне за собою дуже сумні наслідки. Про це в своєму відео-зверненні заявила лікар-інфекціоніст, член оперативного штабу із запобігання поширенню короновірусу Ольга Голубовська, передає УНН.

За її словами, питання затвердження внутрішньодержавних протоколів МОЗ із лікування пацієнтів з коронавірусом піднімалося вже кілька разів. Однак, воно досі залишається не вирішеним.

“Хочу сказати, що це — тільки початок, і всі прекрасно розуміють, що „дев’ятий вал“ у нас попереду. Тому, я хочу звернути увагу на дуже важливу і не вирішену на сьогодні проблему. На жаль, у нас немає документа на рівні держави, який дозволив би використовувати ті препарати, які не мають чіткої доказової бази, і вони не можуть її мати зі зрозумілих причин, і ми не можемо ці препарати використовувати в клініці. Я хочу сказати, якщо це питання не вирішиться найближчим часом — то нас з вами чекають не тільки важкі часи, але й сумні часи”, — каже Голубовська.

Вона підкреслила, що кількість пацієнтів стрімко збільшується, і наявність протоколів МОЗ, на основі успішної світової практики, допоможе зменшити кількість критичних хворих.

“Я дуже сподіваюся на розуміння наших державних інституцій. Я прекрасно розумію, що виникає кожну годину і день нова проблема, в тому числі, логістична. Але коли пішов вал пацієнтів — нам потрібен документ, де ми повинні призначати ті методи лікування, які є в світі, де зараз проходять цю проблему, або вже пройшли цю проблему, і показали свою ефективність. Щоб запобігти важкі форми захворювання, критичний стан пацієнтів і зменшити кількість тих хворих, яким знадобиться, в тому числі і ШВЛ.

Маю велику надію, що нам допоможе хто-небудь в країні вирішити це питання, бо вже протягом декількох місяців мені це зробити не вдається. Хоча я знаю, що багато державних інституцій повертаються до цього питання. На якому етапі все сходить нанівець — я розібратися, на сьогодні, не можу”, — підкреслила Голубовська.

За словами інфекціоніста, зараз закінчується перший тиждень інтенсивної роботи медиків, яка супроводжується величезним напливом різних пацієнтів.

За цей час українські лікарі зібрали достатньо великий аналіз всіх наявних у нас даних, і вони, як підкреслила Голубовська, мають відмінності від практик інших країн.

“Вони дуже цікаві. Дійсно, світ не стикався з такою проблемою, як в організаційному плані, так і в клінічному плані. Дуже багато для нас абсолютно незвичайного. І частково, вчора, я все це доповіла на онлайн-конференції з докторами”, — розповіла вона.

Голубовська зазначила, що зараз весь медперсонал, Олександрівської лікарні (м. Київ), зокрема, працює не покладаючи рук. Деякі з лікарів навіть не йдуть додому.

Вона також подякувала всім, за допомогу, яку сьогодні лікарям надають багато українців.

“Ми дуже всім вдячні за неоціненну підтримку, допомогу яку нам надають люди — прості, не прості люди, різні, допомагають нам із засобами індивідуального захисту, намагаються нагодувати і в цілому якосьпідняти наш настрій”, — сказала вона, і додала, що вірить у здатність України подолати вірус.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, в Україні немає локального протоколу для лікування хворих на коронавірус. Його появи очікують лікарні у всіх регіонах України.

 

Столиця чекає від МОЗ протоколи для лікування хворих на COVID-19

УНН. Столиця, так само як і решта регіонів України, очікують від Міністерства охорони здоров’я протокол для лікування хворих на коронавірус. Про це УНН повідомили у прес-службі першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника.

“Ми чекаємо протоколів МОЗ”, — зазначили там.

Зазначимо, що в документі має бути прописано, які препарати та за яких симптомів мають призначатися пацієнтам. З досвіду інших країн відомо, що з коронавірусом ефективно бореться, наприклад, препарат від ревматоїдного артриту. Але нині в Україні немає єдиного протоколу призначення ліків. При тому, що лабораторно підтверджено вже понад 300 випадків інфікування.

Відсутність такого протоколу заважає зокрема і українським фармвиробникам зосередити свою діяльність на випуску потрібних ліків.

На такий протокол очікують лікарі по всій країні.

Крім того, за “медреформою Супрун”, з 1 квітня, якраз на період піку епідемії, вчені-інфекціоністи, які зараз консультують в опорних лікарнях, більше не зможуть цього робити, адже доступ до лікарень їм буде закритий.

 

Регіони очікують від МОЗ протокол лікування хворих на коронавірус

УНН. Регіони очікують, що Міністерство охорони здоров’я видаcть єдиний державний протокол для лікування хворих на коронавірус. Про це повідомила в коментарі УНН лікар-інфекціоніст Лариса Мороз.

“Ми дуже чекаємо, що буде державний протокол. Не може так бути, щоб кожна лікарня їх робила окремо”, — зазначила вона.

Не дочекавшись центрального протоколу, у Вінниці розробили свій — на китайському, італійському, іспанському, американському та корейському досвіді

“У нашій країні не дуже багато ШВЛ (апарат штучної вентиляції легень — ред.). І якщо ми почнемо з тих препаратів і схем лікування, які вже мають маленьку доказову базу в інших країнах — то зможемо профілаткувати ускладнення і застосування ШВЛ. На жаль, певні препарати у нас в країні не виробляються, але наша „Дарниця“ каже, що деякі препарати вони зможуть виробляти. Наприклад, делагіл (хлорохіну фосфат — протималярійний препарат ред.)”, — розповіла лікар.

Така сама ситуація в інших регіонах: хто чекає на державний протокол, хто намагається розробити свій.

“Я знаю, що Суми також планували затверджувати свій протокол.

Тому звісно було б дуже непогано, аби цей протокол розробили на державному рівні. Чекаємо, але виходимо із своїх сил. Хворих ми лікуємо у Першій міській клінічній лікарні, а розробила протокол кафедра інфекційних хвороб Вінницького національного медуніверситету.

Раніше УНН повідомляв, що досі в Україні немає локального протоколу для лікування хворих на коронавірус.

Крім того, за “медреформою Супрун”, з 1 квітня, якраз на період піку епідемії, вчені-інфекціоністи, які зараз консультують в опорних лікарнях, більше не зможуть цього робити, адже доступ до лікарень їм буде закритий.

 

Боротьба з коронавірусом: «ЄС» підготувала план з чотирьох кроків

Захист і підтримка лікарів наразі є ключовим завданням для всіх.

Про це заявив співголова фракції «Європейської Солідарності» Артур Герасимов в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» – Укрінформ.

«У команди Петра Порошенка є конкретний план дій з чотирьох кроків. І перш за все – це захист лікарів. Ключове сьогодні – це захист лікарів в прямому сенсі цього слова. В них мають бути окуляри, маски, захисні костюми. На сьогодні цього немає. Згодом ми можемо переходити до соціального і фінансового захисту лікарів», – зауважив співголова фракції.

«Наступне – це захист, навіть порятунок людей. І не тільки медичний. Зараз треба купувати ШВЛ, купувати пульсоксиметри. А маски і антисептики сьогодні мають роздаватися безкоштовно, як роблять в деяких інших країнах під час вірусу. А ми тільки чуємо про 10 мільйонів масок від прем’єр-міністра», – підкреслив політик.

«Наступне невідкладне питання сьогодні – це економічний захист людей. Дослідження показують, що у людей лише на місяць є гроші. І тут ми маємо все зробити, аби запобігти безробіттю і підтримати тих, хто втратить роботу. Крім того, держрезерв має терміново закупати продовольство, тому що треба буде підтримувати незахищені верстви населення продуктами харчування», – зауважив народний депутат.

«Не менш важливе питання – це захист економіки. І тут співпраця з МВФ вкрай надважлива, адже тільки там сьогодні, на жаль, ми можемо отримати дешеві гроші. Навіть не дешеві, а єдино можливі. І тут владі треба прийняти рішення: вони підтримують одного відомого олігарха з банком – чи вони підтримують країну», – наголосив Артур Герасимов.

«Ми маємо підтримати місцеве самоврядування, тому що вони теж сьогодні на передовій», – сказав Герасимов. Він підкреслив, що політичні рішення для порятунку країни від коронавірусу і його наслідків мають прийматися протягом 24 годин, а не тижнями.

Як повідомляв Укрінформ, станом на 10:00 28 березня в Україні є 311 лабораторно підтверджених випадків Covid-19. Із них 8 летальних, 5 пацієнтів одужало (4 дорослих, 1 дитина). За добу було зафіксовано 93 нові випадки.

 

“Ідіоти” – Аваков відповів на запитання, чи збирається він влаштувати переворот

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав ідіотами тих, хто каже, що він готує державний переворот, щоб стати президентом.

Про це він заявив в інтерв’ю виданню “Бабель” – Укрінформ.

“Тим, хто так думає і роздмухує цю тему, можу сказати одне — ідіоти! Я буду щасливий займатися тим, що мені подобається, а не обслуговувати товаришів, які чогось бояться, а потім просять “ось зараз врятуйте нас”. Давайте радіти, що у країні є компетентні люди. За ці якості я поважаю своїх співробітників. Але дехто думає інакше, каже: “О, с*ка, статтю написав — напевно, хоче бути президентом”. Ні, я просто виконую свою роботу так, як повинен це робити”, – сказав він.

Аваков додав, що є одним із найбільш досвідчених членів уряду, а тому буде висловлюватися на будь-яку тему.

“А президент у нас виконує свою функцію, і у нас хороший президент. І прем’єр-міністр теж не дурень, а працьовита, адекватна людина. Тому не бійтеся перевороту. Якщо переворот буде, ми його подолаємо на користь українського народу”, – резюмував посадовець.

 

Аваков сказав, що саме допоможе “забити” аптеки дешевими антисептиками

Дешеві антисептики в аптеках можуть з’явитися після того, як Верховна Рада ухвалить законопроєкт, який передбачає скасування акцизу на технічний спирт.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков в інтерв’ю виданню “Бабель” – Укрінформ.

“Ще одна проблема – акциз на технічний спирт зіставний з акцизом на спирт для горілки. Тому на засідання Ради винесли проєкт рішення і прибрати акциз зі спирту. Коли це зроблять, думаю, полиці наших аптек будуть забиті антисептиками, і кожна людина зможе вільно їх купити. Після цього у нас в планах допомогти антисептиками на спиртовій основі тим самим італійцям і французам”, – сказав він.

За словами міністра, Україна – один з найбільших у Європі виробників спирту, зокрема технічного, на основі якого роблять антисептики. Аваков зазначив, що за його ініціативи на засіданні уряду ухвалили рішення відкрити всі спиртові заводи на повну, включно з тими, що останні роки “притримували”, щоб не було перевиробництва. При цьому експорт спирту з країни заборонено.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 25 березня запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та продовжив карантин до 24 квітня з метою запобігання поширенню Covid-19.

За даними МОЗ, станом на ранок 28 березня в Україні 311 лабораторно підтверджених випадків Covid-19, з них 8 летальних, 5 пацієнтів одужали. За добу було зафіксовано 93 нові випадки.

 

Під час карантину рівень злочинності знизився на 30% – Аваков

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков стверджує, що під час карантину рівень злочинності по всіх статтях знизився на 30%, однак активізувалися шахраї.

Про це повідомляє МВС у Telegram – Укрінформ.

«Ми дуже активно намагаємось реагувати на всі фейки. Наприклад, нещодавно була ситуація, коли розсилались смс-повідомлення про те, що нібито якась фірма мала ходити по квартирах і дезінфікувати приміщення. Поліція це відслідковувала. Відсилали смс-повідомлення з попередженням, що це шахраї. Але такі злочини – не системні», – сказав Аваков.

Міністр внутрішніх справ додав, що найбільший злочин, який зараз є – це порушення режиму карантину.

«Люди наражають на небезпеку не лише себе, але й своїх рідних і оточуючих. Поки нам не потрібен надзвичайний стан чи комендантська година, але карантин повинен бути максимально повним. Я хочу подякувати всім, хто дотримується карантинного режиму. Якщо доведеться ввести комендантську годину, як це вже зробили у низці європейських країн, то доведеться вводити й надзвичайний стан», – сказав він.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 25 березня запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та продовжив карантин до 24 квітня з метою запобігання поширенню Covid-19.

За даними МОЗ, станом на ранок 28 березня в Україні 311 лабораторно підтверджених випадків Covid-19, з них 8 летальних.

 

«Голос» вимагає звільнити Ємця з посади міністра охорони здоров’я

Депутати фракції «Голосу» підготували проєкт постанови про звільнення Іллі Ємця з посади міністра охорони здоров’я.

Автори документа вимагають звільнити Ємця на найближчій позачерговій сесії парламенту, повідомляє сайт політичної партії – Укрінформ.

Перебуваючи на посаді три тижні Ілля Ємець довів свою повну неспроможність виконувати обов’язки міністра.

«Ілля Ємець повністю провалив підготовку України до боротьби з коронавірусом. Провалив організацію тестування населення. Заблокував 67 мільйонів гривень, за які давно можна було купити тести і захисні костюми для лікарів. Перешкоджав впровадженню другого етапу медичної реформи. Та намагався поставити смотрящого до Державного підприємства «Медичні закупівлі України». За це він повинен понести не лише політичну відповідальність. Його бездіяльність мають розслідувати правоохоронні органи», — заявила народна депутатка Ольга Стефанишина.

«Голос» вимагає ухвалити постанову про звільнення Ємця на позачерговому засіданні ВР, яке, попередньо, має відбутися у понеділок, 30 березня.

Крім того, депутати вимагають призначити на посаду незалежну, компетентну і фахову людину, яка розуміє процеси в системі охорони здоров’я, знає, як ефективно реалізувати реформу з 1 квітня та зможе приймати швидкі антикризові рішення в умовах пандемії, що насувається на Україну.

У партії наголошують: постійна зміна некомпетентних міністрів та недолуга кадрова політика влади вже призвела до критичної ситуації. Україна повністю не готова до протидії епідемії Covid-2019, українські лікарі не захищені та не мають чітких інструкцій, як діяти у випадку виявлення хвороби, вважають у «Голосі». Та заявляють, що через погане управління, а також спроби нажитися на епідемії, «ми сьогодні вже маємо катастрофу в галузі».

Як повідомляв Укрінформ, станом на 10:00 28 березня в Україні є 311 лабораторно підтверджених випадків Covid-19. Із них 8 летальних, 5 пацієнтів одужало (4 дорослих, 1 дитина). За добу було зафіксовано 93 нові випадки.

 

Беленюк: Скорочення видатків на спорт матиме важкі наслідки

Чемпіон світу з греко-римської боротьби та народний депутат України від фракції “Слуга народу” Жан Беленюк прокоментував запропоновані Кабінетом Міністрів зміни до державного бюджету, де через ситуацію з пандемією коронавірусу будуть урізані витрати на спорт на 55 процентів.

На своїй сторінці у Facebook спортсмен закликав уряд допрацювати документ і попередив, що скорочення видатків на спорт спричинить важкі наслідки – Укрінформ.

“Цифри, які я побачив по видатках на сферу спорту, приголомшили мене. Безумовно, ситуація яка склалася, боротьба з пандемією Covid-19 – це дуже важливо, але що нас чекає після боротьби з вірусом? Запропоноване скорочення видатків потягне за собою дуже важкі наслідки. Всім нам відомо, що через пандемію були скасовано чи перенесено дуже багато змагань, на багатьох з яких спортсмени мали здобути ліцензії для участі в Олімпійських іграх. Чітких дат чи розуміння, як все відбуватиметься після пандемії, ми не маємо, але цей час настане. Ми повинні провести чемпіонати України для всіх вікових груп для того, щоб сформувати збірні на наступний рік. Це все також безпосередньо впливає на заробітну плату тренерів та спортсменів. Перенесені чемпіонати все одно будуть проведені, тож спортсмени мають готуватись та брати участь у цих заходах… Скорочення видатків та відсутність можливості провести та взяти участь у цих змаганнях можуть мати дуже сумні наслідки для українського спорту у майбутньому”, – написав Беленюк.

Він також підкреслив, що видатки на проведення лише календарних спортивних заходів мають складати не менш як 814 мільйонів гривень.

“Я провів всі необхідні консультації щодо ситуації, яка склалася. Для того, щоб українські спортсмени і тренери мали змогу працювати та брати участь у змаганнях, видатки на проведення лише календарних спортивних заходів мають складати не менш як 814 мільйонів гривень. Переконаний, що Уряд врахує це під час доопрацювання змiн до бюджету-2020. Сподіваюсь на підтримку усіх небайдужих до українського спорту та спортивної спільноти!” – зазначив депутат.

 

Вінниця обмежила в’їзд у місто

У Вінниці обмежили в’їзд у місто в рамках протидії поширенню корона вірусу.

Про це повідомляє поліція Вінницької області у Facebook – Укрінформ.

«Сьогодні, 28 березня, з 20.00 год обмежені в’їзди в м. Вінницю. Водіям в’їхати у місто можна буде з київського, немирівського та хмельницького напрямків», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що на в’їздах в обласний центр розміщено карантинні пости, на яких робитимуть скринінг температури водіям та пасажирам та дезінфекцію транспортних засобів.

Поліція просить громадян з розумінням поставитись до тимчасових незручностей, пов’язаних з карантинними заходами, обмежити своє пересування та без нагальної потреби залишатись вдома.

Як повідомлялося, на Вінниччині станом на 19:00 28 березня Covid-19 лабораторно підтвердили у 23 пацієнтів, з них 18 – жителі Вінниці.

Також, за даними обласного лабораторного центру МОЗ, серед пацієнтів з коронавірусом – 2 дітей.

 

У Кличка кажуть, що в’їзди до Києва не закривають

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації не ухвалював рішення щодо обмеження в’їзду до Києва, поки вибірково буде здійснюватися термометрія на в’їздах.

Про це повідомив радник Київського міського голови, секретар штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Володимир Бондаренко, інформує КМДА у Facebook – Укрінформ.

«В’їзд до Києва легковим транспортом не обмежено. Станом на сьогодні діє обмеження для в’їзду автобусів міжміського та міжобласного сполучення. Діє воно з 17 березня. У разі погіршення епідеміологічної ситуації – ухвалюватимуть інші рішення», – заявив Бондаренко.

Він додав, що термометрія на в’їздах буде здійснюватися поки вибірково, у разі погіршення ситуації – стане обов’язковою.

«Блокпости на в’їздах у Київ працюють вже тиждень. На них чергує поліція та муніципальна варта. Усі обмеження, встановлені для міста Києва синхронізовані із рішеннями Кабінету Міністрів України. Тобто: в’їзди і виїзди зі столиці не закриті, а контролюються», – наголосив Бондаренко.

Водночас населенню рекомендують обмежити пересування на власному автомобільному транспорті між населеними пунктами, районами та регіонами України, якщо для цього немає нагальної потреби.

Як повідомляв Укрінформ, станом на 10:00 28 березня в Україні є 311 лабораторно підтверджених випадків Covid-19. З них 8 летальних, 5 пацієнтів одужало (4 дорослих, 1 дитина). За добу було зафіксовано 93 нові випадки.

 

Одеса vs Covid: у штабі виникли розбіжності між представниками бізнесу та влади

Співголова штабу Одеса vs Covid бізнесмен Андрій Ставніцер різко розкритикував роботу другого співголови – голови Одеської облдержадміністрації Максима Куцого.

За словами Ставніцера, “жодна лікарня не готова до прийому хворих на коронавірус”. Куций стверджує, що в області відпрацьована стратегія підготовки десяти “опорних” медустанов.

В одному зі своїх постів у Facebook Ставніцер публічно звинуватив Куцого в бездіяльності. Зокрема, щодо того, щоб зробити “опорною” обласну лікарню – Укрінформ.

“В Одеській області п’ять разів за останній тиждень змінювався список опорних лікарень. Кожен раз сотні волонтерів, бізнесменів, небайдужих людей в буквальному сенсі на півдорозі розвертають машини, забиті коробками з антисептиком і масками, і їдуть в інший кінець області. Обласна лікарня, де найбільше ресурсів, петляє і ховається… Губернатор Максим Куций рішень не приймає”, – заявляє Ставніцер.

Також бізнесмен заявив, що звернувся з цим питанням до Президента: “Володимире Зеленський, ви просили мене допомогти – і я виконав свою частину договору. Я зібрав бізнес. 200 власників ключових підприємств регіону цілодобово б’ються над тим, щоб знайти не тільки дорогі ШВЛ, але й елементарні маски, костюми, окуляри, рукавички, бахіли. І оплачують їх. 20 менеджерів залишили свою роботу, не сплять і не їдять, щоб забезпечити закупівлі, документообіг, логістику, комунікації і все, що потрібно Штабу. Що за цей час зробили наші партнери з ОДА? Кілька разів зателефонували мені з питанням, скільки грошей здали бізнесмени… Я не можу пересувати ноги владі. Я не можу змушувати працювати облздоров, командувати лікарями, піднімати зі стільців співробітників ОДА та робити так, щоб їхній штаб працював насправді, а не на папері. І не хочу! Покажіть мені, хто винен? В одеській області цієї людини немає. Повний параліч”, – обурився бізнесмен.

У ході відеомосту, організованого 27 березня “Українською правдою”, Ставніцер заявив, що внаслідок розбіжностей з головою ОДА “жодна лікарня не готова до прийому хворих коронавірусом”. Зокрема, за його словами, під ОДА стоять 45 нових машин “швидкої допомоги”, а голова ОДА “не може їх задіяти, посилаючись на якісь проблеми з оформленням”.

Також Ставніцер звинуватив Куцого в тому, що питання оплати облдержадміністрацією завезених 19 ШВЛ не вирішувалося, поки їх не запропонували закупити для міськлікарень керівництву Одеси. Бізнесмен стверджує, що мерія вже документально оформляє закупівлю цієї партії ШВЛ.

“У мене немає претензій до міської влади, вона працює відмінно, в тому числі (діє – ред.) координаційна рада, ми спілкуємося на рівні штабів, координуємо закупівлі, допомогу пенсіонерам. Наприклад, роздаємо зараз 5 тисяч продуктових наборів разом з працівниками соцзахисту. У нас прекрасні відносини, все добре”, – заявив Ставніцер кореспонденту УП.

Водночас він спростував звинувачення в тому, що спеціально роздмухує скандал, щоб зайняти крісло голови ОДА.

Укрінформ звернувся за коментарем до голови Одеської ОДА. Максим Куций заявляє, що опорні лікарні визначені, а персонал поки недоцільно переводити з однієї лікарні в іншу.

“З приводу розбіжностей щодо “опорних” медустанов хочу відзначити наступне: “опорні” лікарні на території Одещини були визначені ще на початку цього тижня”. Всього їх десять, у тому числі Одеська обласна клінічна лікарня. Але вона у “другій хвилі” медустанов. Що це означає? Головною госпітальною базою визначена Одеська інфекційна лікарня, в якій є устаткування, досвідчені лікарі відповідного профілю. У той час як лікарі Одеської обласної клінічної лікарні спеціалізуються на лікуванні тяжких патологій практично всіх хвороб”, – акцентував Куций.

На даний час штаб вважає за недоцільне переводити з обласної лікарні пацієнтів в інші медустанови, заздалегідь звільняючи палати для прийому людей, які можуть бути інфіковані коронавірусом, заявив Куций.

Також він додав, що Обласну клінічну лікарню підключать до прийому хворих цієї категорії лише коли Одеська інфекційна лікарня буде заповнена.

“Хочу зазначити, що щодня ми проводимо наради з головними лікарями лікарень і головним санлікарем області, спільно з ними відпрацьована стратегія підготовки десяти “опорних” медустанов до прийому хворих на коронавірус. До речі, Андрій Ставніцер на цих зустрічах з провідними фахівцями лікарень не присутній, хоча присутні його представники, які можуть передавати йому цю інформацію”, – підкреслив Куций.

Водночас, за словами голови ОДА, “члени штабу Одеса vs Covid бачать важливу місію бізнесмена Ставніцера насамперед у тому, щоб збирати необхідні кошти і допомагати у закупівлі тест-систем, медичного обладнання і засобів індивідуального захисту. Ще раз хочу підкреслити: колегіальне рішення про те, які медустанови включити в список “опорних” лікарень Одещини для боротьби з коронавірусом, ухвалили головні лікарі медзакладів області за участю провідних фахівців обласного управління охорони здоров’я”, – підсумував голова Одеської ОДА.

Як повідомляв Укрінформ, станом на 10:00 28 березня в Одеській області у шести осіб діагностовано Covid-19.

 

У Франківську серед інфікованих коронавірусом є двоє медиків – мер

В Івано-Франківську серед хворих на Covid-19 є двоє медичних працівників.

Про це у відеозверненні повідомив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків – Укрінформ.

«На жаль, серед хворих (на Covid-19 – ред.) є двоє медичних працівників, в тому числі з обласного перинатального центру», – зазначив Марцінків.

Крім того, за його словами, в лікарнях міста експрес-тести на Covid-19 дали позитивний результат у 13 випадках. Тобто, 13 пацієнтів із пневмоніями нині очікують лабораторне підтвердження на коронавірусну інфекцію. З них 6 пацієнтів перебувають у реанімації.

Нині, як сказав мер, у двох івано-франківських лікарнях перебувають 98 пацієнтів з пневмоніями різної форми важкості, одна вагітна в міському пологовому центрі й 26 дітей у дитячій лікарні.

Як повідомляв Укрінформ, за даними МОЗ, станом на ранок 28 березня в Україні 311 лабораторно підтверджених випадків Covid-19, з них 8 летальних, 5 пацієнтів одужало (4 дорослих, 1 дитина).

На Прикарпатті коронавірус лабораторно підтвердили у 28 випадках, з них три випадки – летальні.

 

В одному з районів Тернопільщини захворіли вже 24 медики

За останню добу ще четверо медиків заразилися коронавірусом у Монастириському районі Тернопільської області – тепер їх загалом 24.

Про це у Facebook повідомив заступник голови Монастириської РДА Павло Дронь – Укрінформ.

«У Монастириському районі інфікованих коронавірусом – 41 особа… В їх числі медперсоналу – 24 (7 лікарів, 11 медсестер, 6 мол. медсестер), 2 держслужбовці, 1 священник, 1 завдитсадком, 2 дитини», – зазначив Дронь.

Він додав, що в районній лікарні госпіталізовано 8 осіб, у тому числі лікар сімейної медицини та священник, до Тернополя доправили ще чотирьох. Решта 29, у яких легкий стан, перебувають на самоізоляції.

Як повідомлялося, станом на 28 березня на Тернопільщині зареєстровано 43 хворих на коронавірус, одна людина померла.

 

Миколаївські депутати після скандалу з ОДА виділили понад 109 мільйонів на боротьбу з Covid-19

Депутати Миколаївської облради виділили з обласного бюджету понад 109 млн. грн на боротьбу з коронавірусом. Це сталося всупереч пропозиції ОДА, яка запропонувала на ці цілі значно меншу суму.

Відповідне рішення прийнято напередодні на позачерговій сесії обласної ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми приймаємо за основу пропозиції ОДА щодо виділення 72 млн 853 тисяч гривень управлінням охорони здоров’я та цивільного захисту на заходи боротьби з коронавірусом. Але, крім того, за рахунок вільних залишків обласного бюджету виділяємо додатково 36 млн 352 тисяч грн”, – сказала голова обласної ради Вікторія Москаленко.

Її підтримала переважна більшість присутніх у залі депутатів.

Зокрема, з додаткових коштів 14,35 млн грн спрямовано безпосередньо Миколаївському обласному центру лікування інфекційних захворювань (інфекційній лікарні) на придбання 4 апаратів ШВЛ, 20 кисневих концентраторів та іншого обладнання. Також 3 млн грн піде на придбання аналізаторів та тестів ПЛР, 2 млн грн – на підвезення медпрацівників і 10 млн грн – на доплати медпрацівникам за роботу в умовах епідемії коронавірусу тощо.

Варто зауважити, що даному рішенню передував скандал. Обласна державна адміністрація запропонувала депутатам дещо інше рішення: на боротьбу з епідемією передбачалося лише 72 млн грн, які централізованомали спрямовуватися на профільні управління – охорони здоров’я та цивільної оборони.

Всі інші кошти планувалося розподілити на інші заходи – на освіту, ремонти доріг, будівництво стадіонів і таке інше. Це обурило більшу частину депутатів, і вони відмовилися голосувати за такий розподіл бюджету, хоча певна кількість їх була не проти його підтримати.

У результаті після кількагодинних словесних перепалок і дискусій, прийнято рішення про додаткове виділення 36,3 млн грн саме на адресну допомогу медикам для боротьби з коронавірусом.

Ще частина коштів, які були запропоновані ОДА на інші цілі, залишилися не розподіленими до прийняття відповідного рішення Миколаївської облради.

Як повідомлялося, станом на 28 березня понад 600 тисяч людей у 199 країнах заразилися коронавірусом, майже 28 тис. людей померли.

В Україні зафіксовано 311 випадків коронавірусної хвороби Covid-19.

 

Євросоюз і США погодили координацію дій у боротьбі з Covid-19

Високий представник ЄС Жозеп Боррель у телефонній розмові із державним секретарем США Майком Помпео наголосив на необхідності міжнародної солідарності та поєднання зусиль для стримування і подолання хвороби.

Повідомлення про це оприлюднене на сайті Європейської служби зовнішніх дій – Укрінформ.

“Сторони обговорили пандемію коронавірусу. Високий представник Боррель підкреслив важливість співпраці та міжнародної солідарності. У світлі глобального виміру цього виклику та з опорою на вагоме трансатлантичне партнерство ЄС і США мають спроможності для того, щоб зробити суттєвий внесок у міжнародні зусилля з подолання пандемії”, – йдеться в інформації речника ЄС з цього приводу.

Боррель підкреслив необхідність міжнародних зусиль, щоб стримати поширення пандемії та зменшити її негативний вплив у короткостроковій та довгостроковій перспективі, наголосив на важливості забезпечення точного та прозорого інформування громадськості. Високий представник ЄС та державний секретар США погодилися з необхідністю посилення міжнародної співпраці та гуманітарної допомоги медичного спрямування для найбільш вразливих країн.

Як йдеться в інформації, представники ЄС і США обговорили важливі міжнародні події, зокрема, рішення Ради ЄС відкрити переговори щодо членства в ЄС з Албанією ті Північною Македонією, погодилися поновити зусилля для вирішення кризи в Сирії та у Лівії. Предметом обговорення також була ситуація в Венесуелі, в Ірані, відносини між ЄС і Туреччиною, підтримка мирного процесу в Афганістані тощо.

Як повідомлялося, станом на ранок 28 березня у світі зафіксовано 597 458 випадків коронавірусу, 133 373 пацієнти одужали та 27 370 померли.

 

Під час карантину 22% медійників мають фінансові проблеми – ІМІ

В Україні у зв’язку з карантином 22% медійників мають проблеми із заробітною платою у вигляді затримок та скорочень.

Про це свідчать результати анонімного опитування медійників, яке провів Інститут масової інформації – Укрінформ.

“Під час карантину 22% медійників мають проблеми із заробітною платою у вигляді затримок та скорочень”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з даними дослідження, 14% респондентів-медійників зазначили, що вже відчули на собі зменшення діяльності медіа, ще 11% сказали про зменшення замовлень.

Опитування показало, що 8% журналістів зіткнулися з відмовою від вже існуючих замовлень, а 9% зовсім не отримують нових.

Водночас опитані ІМІ медійники вважають, що наслідки карантину призведуть до зростання уваги аудиторії і зростання впливу медіа (23% респондентів) та переформатування діяльності і пошуку нових рішень в онлайн-сфері для медіа (22%).

Разом з тим 18% журналістів очікують скорочення чи затримок заробітної плати, а 10,5% медійників бояться, що через карантин залишаться без замовлень.

Лише 6,5% респондентів очікують призупинення діяльності їхнього медіа, а 5% очікують взагалі закриття медіа, в якому вони працюють.

65% опитаних ІМІ медійників зазначили, що медіа, в яких вони працюють, перейшли на роботу з дому, але 18,5% журналістам доводиться виїжджати на журналістські завдання.

81,5% опитаних відчувають потребу покращити свої професійні вміння у зв’язку з карантином.

Дослідження проводилося методом анонімного анкетного опитування. Всього було отримано 200 відповідей від журналістів, з них 64,5% жінки та 35,5% чоловіки. 60% – журналісти з усіх регіонів України, 40% – журналісти з міста Києва. Дослідження проводилося протягом 19-24 березня 2020 року.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 25 березня запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та продовжив карантин до 24 квітня з метою запобігання поширенню Covid-19.

За даними МОЗ, станом на ранок 28 березня в Україні 311 лабораторно підтверджених випадків Covid-19, з них 8 летальних, 5 пацієнтів одужали. За добу було зафіксовано 93 нові випадки.

 

Як висвітлювати спалахи хвороб – ІМІ

Рекомендації експертів Інституту масової інформації – як варто висвітлювати спалахи хвороб у медіа – Укрінформ

Після повідомлень про спалах у Китаї захворювань на пневмонію, спричинену коронавірусом, деякі українські ЗМІ почали публікувати новини, що можуть посіяти паніку серед населення. У даній ситуації експерти Інституту масової інформації підготували рекомендації – як варто висвітлювати спалахи хвороб у медіа. Укрінформ наводить відповідний матеріал ІМІ повністю.

У середині січня з’явилися перші повідомлення про спалах у Китаї захворювань на пневмонію, спричинену коронавірусом. Уже через кілька днів було зафіксовано випадки захворювань у СШАЯпоніїМалазії та Австралії.

24 січня в українських медіа з’явилась інформація про підозру захворювання на “китайський коронавірус” у трьох людей в Україні, проте пізніше МОЗ спростував інформацію щодо двох випадків, і залишився один непідтверджений випадок.

Проте деякі українські ЗМІ почали ставити новини, які можуть посіяти паніку серед населення. Наприклад, Главком у новині “Смертельный коронавирус из Китая: как защитить себя и близких” пише: “Вирус 100% уже есть в Украине – разносчиками могут быть люди даже без температуры. То есть носитель заразен даже в инкубационный период. Врачи настаивают – даже без фактора Китая эпидемия гриппа в стране будет, предположительно, в феврале”. У цій новині відсутні джерела і використовуються безпідставні узагальнення (“лікарі”, проте які саме лікарі – не вказано” та нічим не обґрунтовані емоційні висновки (“вірус 100% вже є в Україні”).

27 січня на цьому ж сайті було оприлюднено новину “У Києві зареєстровано випадок коронавірусу” з посиланням на фейсбук-сторінку Київського міського лабораторного центру – однак відповідний допис там відсутній.

ІМІ вдалося взяти коментар у завідувачки відділенням епідеміологічних досліджень ДО “Київського обласного лабораторного центру” МОЗ Вари С.М., яка зазначила, що станом на 27 січня підтверджених випадків захворювання на китайський коронавірус у Київській області не зареєстровано, про Київ наразі інформація у неї відсутня. Пізніше на фб-сторінці Київського міського лабораторного центру МОЗ з’явилося уточнення, що випадок захворювання на коронавірус в Києві не має стосунку до китайського – йдеться про вірус HKU1, який циркулює на території України десятиліттями.

Неправдиві чи маніпулятивні новини про захворювання можуть викликати паніку в чутливої частини населення і спровокувати негативні наслідки.

Тому експерти ІМІ вирішили написати рекомендації, як варто висвітлювати спалахи хвороб у медіа:

  1. Завжди перевіряйте інформацію про спалахи хвороб у офіційних джерел. Зателефонуйте у МОЗ чи інші офіційні структури, що можуть аргументовано підтвердити чи спростувати інформацію про хворобу.
  2. Не використовуйте узагальнення на кшталт “як вважають лікарі”, а точно ідентифікуйте кому належить та чи інша думка.
  3. Беріть коментарі лише у лікарів тих спеціальностей, які безпосередньо працюють з цим захворюванням.
  4. Чітко вказуйте, чи є підтверджений випадок захворювання, чи лише підозра на це захворювання.
  5. Вказуйте у матеріалі шляхи передачі збудника і розповідайте про заходи профілактики (про це варто поцікавитися у МОЗ та відповідних експертів).
  6. Не використовуйте емоційно-забарвлених епітетів у матеріалах про захворювання. Наприклад, “невиліковний”, “смертельний”.
  7. Будьте максимально точними і не використовуйте узагальнень.
  8. Можна вказати країну, з якої походить інфекція, проте не варто щоразу наголошувати, що саме громадяни цієї країни є джерелом захворювання. У більшості випадків хвороби інтернаціональні.
  9. Не використовуйте зображення реальних людей в новинах про спалахи хвороб.
  10. Не варто публікувати поради по лікуванню хвороб, оскільки це стимулює людей до самолікування, що може бути небезпечним. Краще рекомендувати звертатися до лікарів.

Олена Голуб, експертка ІМІ

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID “Медійна програма в Україні”, який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО “Інститут масової інформації” та необов’язково відображає думку USAID, уряду США та Internews.

 

Facebook почав боротьбу з фейками в Україні

Соціальна мережа Facebook запустила програму боротьби з фейками в Україні.

Про це повідомила організація “ВоксУкраїна” у Twitter – Укрінформ.

“Сьогодні Facebook запустив боротьбу з фейками в Україні. Проєкти #VoxCheck та @StopFakingNews стали його партнерами у цьому й тепер можуть маркувати фейкову інформацію у ФБ, щоб українці відразу бачили, де #зрада та #фейк“, – йдеться у дописі.

 

Білий дім хоче залучити мільйон резервістів для боротьби з коронавірусом

Президент США Дональд Трамп підписав указ, що надає міністерству оборони право залучати військових резервістів для боротьби з епідемією коронавірусу.

Про це повідомляє Голос Америки – Укрінформ.

“Президент США Дональд Трамп підписав указ, що надає міністерству оборони та міністерству внутрішньої безпеки право залучати резервістів для боротьби з епідемією коронавірусу”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, йдеться про близько 1 млн осіб.

Трамп також пообіцяв, що США вироблять 100 тис. пристроїв для штучної вентиляції легенів протягом ста днів. За його словами, якщо США не потребуватимуть такої кількості вентиляторів, ця техніка буде передана іншим країнам.

Як повідомлялося, станом на ранок 28 березня у світі зафіксовано 597 458 випадків коронавірусу, 133 373 пацієнти одужали та 27 370 померли.

 

Супутник показав, як завдяки карантину очистилося повітря у Європі

Європейське космічне агентство (ЄКА) продемонструвало, як почистішало повітря над деякими столицями у Європі після запровадження карантинних обмежень.

Про це повідомляється на сайті ЄКА – Укрінформ.

«Нові дані, засновані на спостереженнях із супутника Copernicus Sentinel-5P, показують значне зниження концентрації діоксиду азоту в кількох великих містах Європи – включаючи Париж, Мадрид та Рим», – ідеться у публікації.

Супутник склав карту забруднення повітря та виявив значне падіння концентрації діоксиду азоту 14-15 березня 2020 року, що збігається із запровадженням суворих карантинних заходів. Для порівняння було взято середньомісячні показники березня 2019-го.

Як повідомляв Укрінформ, рівень забруднення повітря та парникових газів у деяких регіонах світу значно знизився через обмеження, пов’язані з поширенням коронавірусу.

Зокрема, американські науковці виявили, що в Нью-Йорку рівень чадного газу, який утворюється при роботі автомобіля, впав майже на 50% у порівнянні з минулим роком.

 

ЗМІ розповіли, як люди Кучера-Кудрявцева продовжують корупційні схеми в будівельній сфері

УНН. Незважаючи на прийняте 13 березня постанову Кабінету міністрів щодо ліквідації Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ), в будівельній сфері продовжують діяти схеми, які проводять люди Кучера-Кудрявцева. Про це повідомляє УНН з посиланням на 112.ua.

“Поки постанова існує тільки на папері. Минуло більше двох тижнів, а далі першого пункту справи досі не дійшло. Більш того – в відомстві офіційно стартував процес … централізації, який суперечить курсу, який проголошує керівництво країни. Адже новий глава ДАБІ Юрій Васильченко видав наказ про фактичну монополізацію прийняття рішень за більшістю об’єктів будівництва (це клас наслідків СС2) на рівні центрального апарату “, – йдеться в статті.

За даними ЗМІ, автомат з “забезпечення квитками” всіх забудовників від малого до великого запрацював знову на повну потужність. А очолили його “кращі учні Рибака-Кучера-Кудрявцева” – ті самі “робочі гвинтики” корупційних схем зайняли місця своїх патронів на державних посадах.

Нагадаємо, що за часів Януковича Сергій Кучер очолював ДАБІ Києва, а Олександр Рибак (син екс-спікера від Партії регіонів) – ДАБІ України. Саме вони, за участю тодішнього голови управління дозвільних процедур Інспекції Олександра Сергієнка, розробили і впровадили відому кожному забудовнику схему “5 доларів за квадратний метр”.

Олексій Кудрявцев, який очолив Інспекцію вже при Порошенкові, з успіхом підхопив “напрацювання” попередників. І навіть пішов далі, нібито для прозорості створивши цифровий реєстр ДАБІ. Насправді, маючи повний контроль над внесенням змін до реєстру, Кудрявцев отримав потужний механізм для викачування грошей із забудовників.

“І ось тепер, після рішення уряду, головою комісії з ліквідації Інспекції призначено заступника начальника відділу методології та нагляду за здійсненням декларативних процедур департаменту дозвільних процедур ДАБІ Богдана Федоренка, якого ЗМІ називають” настроювачем дозвільних схем “, – повідомляється в матеріалі.

Паралельно з цим призначають на посаду глави ДАБІ Юрія Васильченко. До цього Васильченко займав посаду начальника відділу ДАБІ з питань обстеження та паспортизації Управління ліцензування, обстеження і паспортизації.

“Цікаво, що Васильченко відразу призначає Федоренко виконуючим обов’язки начальника департаменту дозвільних процедур. Тіньовими кураторами схеми залишилися екс-чиновники з ДАБІ часів Кучера – вже згадуваний Олександр Сергієнко і його колишній заступник Олександр Воробйов. По ідеї авторів схеми, таке двовладдя має працювати як дублюючий запобіжник . І навіть якщо замінять голову ДАБІ, то “при справах” залишиться кишеньковий голова ліквідаційної комісії “, – резюмують в матеріалі.

 

Зеленський вніс зміни в указ про шефську допомогу військовим частинам

УНН. Президент України Володимир Зеленський вніс зміни до указу Президента України від 11 лютого 2016 року про шефську допомогу військовим частинам. Про це повідомляє УНН з посиланням на указ Президента №128/2020 від 27 березня.

“Внести до Переліку військових частин Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, над якими здійснюються шефство, затвердженого Указом Президента України від 11 лютого 2016 року № 44 “Про шефську допомогу військовим частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України“ (у редакції указу від 8 серпня 2017 року № 213, зі змінами, внесеними указами від 3 березня 2018 року № 53 та від 26 квітня 2019 року № 169), зміни”, — сказано в указі.

Зазначається, що зміни у Збройних силах України торкнуться підрозділів Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей та міста Києва.

Окрім того, зміни у Національній гвардії України торкнуться підрозділів у Вінницькій, Запорізькій, Львівській, Одеській, Рівненській, Сумській, Хмельницькій та Чернігівської областях.

У Державній прикордонній службі зміни відбудуться у Житомирській, Запорізькій, Одеській та Харківській областях.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав низку указів, згідно з якими призначив Сергія Корнійчука начальником Генерального штабу Збройних Сил України, а Руслана Хомчака Головнокомандувачем Збройних Сил України.

 

В “Слузі народу” розповіли про умови компромісу МВФ і Зеленського щодо ринку землі

УНН. Владна фракція “Слуга народу” усвідомлює, що без Міжнародного валютного фонду та інших кредиторів “власних ресурсів недостатньо”, щоб “протриматися цих 2–3 місяці, допомогти найбільш незахищеним, зменшити удар для економіки”, пов’язаний із поширенням епідемії COVID-19. Про це за підсумками засідання фракції, в якому взяв участь президент України Володимир Зеленський, написала 27 березня депутатка Верховної Ради, заступник голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук, передає УНН.

За її словами, Зеленський “запропонував компроміс, який погодили наші партнери і який на фракції зустріли оплесками”.

“Ринок землі запроповано ухвалити в наступних параметрах:

— Він вступить в дію з 1 липня 2021. Тобто, коли посткоронавірусна паніка спаде і всі повернуться до нормального життя;

— Перші два роки землю зможуть купувати лише фізичні особи-громадяни України і не більше 100 гектарів у одні руки.

— Після цього — наступні два роки землю зможуть купувати, як і передбачається базовою моделлю, українські юридичні особи не більше 10 000 гектарів в одні руки.

— Землі сільськогосподарського значення державної та комунальної власності продаватися не будуть (принаймні перші два роки мінімум).

— Продаж іноземцям, як і було вирішено раніше, — після референдуму”, — поінформувала Кравчук.

Також погоджений “урядовий закон про банки”, додала депутатка. “Він теж потрібен для отримання допомоги. Очікується, що ми зможемо отримати її уже в квітні”, — прогнозує Євгенія Кравчук.

Раніше Зеленський заявив, що він домовився з фракцією “СН”, що державну землю зараз продавати не будуть.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 1 098

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua