Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 10.06.2019

Інформдень: 10.06.2019

Обшуки у Криму: окупанти затримали вісім людей, “шиють” тероризм

У Криму в трьох районах – Алуштинському, Білогірському і Сімферопольському – окупанти затримали після обшуків вісьмох осіб. Порушено кримінальну справу за статтею “тероризм”.

Про це у Facebook повідомляє “Кримська правозахисна група” – Укрінформ.

“Після обшуків у будинках кримських татар в Алуштинському, Білогірському та Сімферопольському районах затримано вісім осіб”, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що в Алушті затримані Руслан Нагаєв і Ельдар Кантеміров, в інших населених пунктах Алуштинського регіону – селі Малий Маяк і селі Ізобільне – затримані Руслан Месут і Ленур Халілов.

Голова місцевої релігійної общини Ленур Халілов підозрюється в організації осередку “Хізб ут-Тахрір” в Алушті (ч. 1 ст. 205.5 КК РФ). За версією слідства, до цього осередку нібито входить Кантеміров і Нагаєв.

У селі Зуя Білогірського району затриманий активіст Айдер Джеппаров, у Білогірську – Різа Омеров. Його батько Енвер Омеров був затриманий у понеділок рано вранці по дорозі в Ростов-на-Дону.

У селищі Строганівка під Сімферополем затриманий Ескендер Сулейманов, брат Руслана Сулейманова, заарештованого в ході масових обшуків 27 березня 2019 року.

ФСБ Росії заявила, що “слідчі заходи” проходять в рамках кримінальної справи за ст. 205.5 (організація або участь в діяльності терористичної організації) і стосується релігійної організації Хізб ут-Тахрір.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок в окупованому Криму проходять обшуки і затримання за кількома адресами. У Білогірську під час обшуку в будинку кримського татарина Різи Омерова у його дружини почалися передчасні пологи.

 

Під час обшуку у вагітної кримської татарки почалися передчасні пологи

У понеділок під час обшуку у вагітної дружини Ризи Омерова від пережитого стресу почалися передчасні пологи.

Про це в Facebook повідомляє “Кримська солідарність” – Укрінформ.

“Під час обшуку в їхньому будинку у дружини Ризи Омерова від пережитого стресу почалися передчасні пологи на 7-му місяці вагітності. На даний момент її відвезли до пологового будинку”, – йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що сьогодні вранці по дорозі у Ростов були зупинені працівниками ДПС сестра і батько Ризи Омерова – Фатма Ісмаїлова та Енвер Омеров. Нині Енвера Омерова затримано.

Фатма Ісмаїлова є дружиною Рустема Ісмаїлова, фігуранта у «справі Хізб ут-Тахрір» (сімферопольська група).

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні вранці російські силовики провели «слідчі заходи» у м. Алушта – в Ельдара Кантемірова, у с.Строганівка Сімферопольського району – в Ескендера Сулейманова (рідний брат Руслана Сулейманова, затриманого 27 березня 2019 р.), у с.Кам’янка Сімферопольського району. Пізніше стало відомо, що обшуки провели і в місті Білогірськ у будинках Ризи Омерова і його батька Енвера Омерова. Крім того, обшуки провели в Алушті в будинку голови місцевої релігійної громади Ленура Халілова і в будинку Руслана Месутова у селі Малий Маяк.

Після обшуку російські силовики затримали і відвезли до відділу ФСБ Росії Ескендера Сулейманова. Затримано після обшуку й Айдера Джеппарова з селища Зуя Білогірського району.

 

Кадрові артилеристи РФ муштрують бойовиків на Донбасі – розвідка

За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, командування ЗС РФ посилює бойові спроможності передових підрозділів 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ.

Про це повідомив речник Міноборони Максим Праута, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зокрема, зросла інтенсивність тренувань чергових мінометних та артилерійських розрахунків. Крім того, противником створюються т.зв. “кочуючі” (мобільні) артилерійські та мінометні групи, переміщення яких здійснюється з порушенням Мінських домовленостей щодо відведення важкого озброєння від лінії зіткнення”, – сказав речник.

З метою підвищення рівня навиків екіпажів самохідних артилерійських установок та мінометних розрахунків до швидкого розгортання і ведення вогню з непідготовлених й закритих позицій до їх підготовки залучаються кадрові російські офіцери-артилеристи.

Для ефективного застосування зазначених мобільних груп активно використовуються безпілотні літальні апарати, польоти яких коригуються з роботою постів радіоелектронного придушення російсько-окупаційних військ.

 

Свобода або смерть: Карпюк заявляє, що не сидітиме 22 роки

Російський адвокат Олексій Барановський відвідав у Володимирській колонії Т-2 «Володимирський централ» українського політв’язня Миколу Карпюка.

За словами захисника, Карпюк жваво обговорює українські та російські політичні події, а також отримує листи підтримки з 16 країн, повідомляє у понеділок Громадське – Укрінформ.

“Карпюк з оптимізмом дивиться на те, що відбувається в Україні. Він каже, що навіть за тими уривковими відомостями, які він може отримати з російської преси, він розуміє, що в українській політиці відбувається зміна поколінь, зміна політичних еліт, і це оновлення передбачає можливості якісних змін в українському суспільстві та державі”, – розповів адвокат.

Водночас Карпюк дуже сумує через розлуку з родиною і через неможливість брати участь у вихованні сина Тараса.

“У будь-якому випадку, я не буду сидіти 22 роки, мене або звільнять якимось способом, обміном або ще якось, або мене забере до себе Всевишній”, – передав слова українця адвокат.

Як повідомлялося, 26 травня 2016 року суд Чечні засудив українців Миколу Карпюка до 22,5 років ув’язнення і Станіслава Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-1995 роках.

За версією російського слідства, Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994 – початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія. Обидва заперечують всі звинувачення. Водночас стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Усього в Росії та анексованому Криму утримують близько 100 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Окупанти випустили десяток мін у напрямку Зайцевого

Російські окупанти від початку доби 4 рази обстріляли позиції Об’єднаних сил на Луганському і Донецькому напрямках, втрат серед українських військових немає.

Про це поінформував речник Міноборони Максим Праута на брифінгу в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Станом на 12-ту годину сьогодні російсько-окупаційні війська здійснили 4 обстріли, втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає”, – сказав Праута.

Він уточнив, що на Луганському напрямку окупанти вночі випустили 10 мін 120-го калібру по опорних пунктах підрозділів Об’єднаних сил поблизу Зайцевого.

На Донецькому напрямку ворог з боку окупованого населеного пункту Верхньошироківське 15 хвилин обстрілював українські позиції в районі Пищевика зі станкового протитанкового гранатомету, поінформував речник.

В районі Водяного окупанти здійснили 2 обстріли з використанням великокаліберних кулеметів. Перший розпочався о 5-й ранку і тривав понад півтори години. Другий раз противник вів вогонь з 7.40 до 8.15.

Втрати ворога в результаті вогню у відповідь з боку українських підрозділів уточнюються, сказав Праута, додавши, що підрозділи Об’єднаних сил надійно контролюють ситуацію на лінії зіткнення.

 

Гірники усіх шахт “Львіввугілля” припинили роботу — вимагають зарплат

Гірники усіх шахт Державного підприємства “Львіввугілля” оголосили страйк і перекрили міжнародну трасу на знак протесту проти невиплати зарплат.

Про це повідомляє у Facebook голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець – Укрінформ.

“Наразі гірники всіх шахт ДП “Львіввугілля” припинили роботу і проводять акцію протесту“, – йдеться у повідомленні.

Згідно з інформацією, оприлюдненою телеканалом “1+1“, траса Львів – Рава-Руська заблокована у двох місцях. Час від часу протестувальники, які невпинно ходять пішохідним переходом, відкривають рух, а тоді знову зупиняють машини.

Як повідомляв Укрінформ, у п’ятницю, 7 червня, гірники двох шахт – “Межирічанська” і “Степова” ДП “Львіввугілля” відмовилися спускатися у забої до повного погашення заборгованості по заробітній платі.

6 червня на прес-конференції в Укрінформі Волинець зазначав, що гірники ДП “Львіввугілля” мають намір перекривати кордон із Польщею, аби привернути увагу лідерів країн Євросоюзу до корупційних явищ, невиплати зарплати та іншого.

 

Мендель: Перший транш на зарплати шахтарям надійде сьогодні-завтра

Володимир Зеленський робить усе можливе для розв’язання проблеми щодо погашення заборгованості із заробітної плати шахтарям, але питання залишається в межах компетенції уряду.

Про це заявила прес-секретар глави держави Юлія Мендель під час брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Президент, зі свого боку, робить усе можливе для вирішення питання, але воно залишається в межах компетенції Кабінету Міністрів України”, – сказала вона.

Водночас речниця президента нагадала, що у середу (5 червня — ред.) на зарплати шахтарям виділили 300 мільйонів гривень, з них перший транш — 41 мільйон гривень живих грошей — має надійти сьогодні або завтра.

За її словами, ці гроші все одно не розв’яже питання заборгованості.

“Найбільша проблема полягає в тому, що нинішня ціна за вугілля – 2800 гривень – зависока для “Центренерго”, яке відмовляється купувати вугілля за такою ціною. Нині представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, ПАТ “Центренерго” та ДП “Львіввугілля” ведуть перемовини щодо зменшення ціни до 2400 гривень. Це буде системне вирішення проблеми”, – розповіла Мендель.

Як повідомлялося, 10 червня гірники усіх шахт Державного підприємства “Львіввугілля” оголосили страйк і перекрили міжнародну трасу на знак протесту проти невиплати зарплат.

Раніше, 7 червня гірники двох шахт – “Межирічанська” і “Степова” ДП “Львіввугілля” відмовилися спускатися у забої до повного погашення заборгованості по заробітній платі.

 

У Львові пропонують Радбезу комплексне рішення проблем вугільної галузі

Обласна влада Львівщини скерувала до Ради національної безпеки і оборони України пропозиції щодо комплексного вирішення проблем вугільної галузі.

Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації – Укрінформ.

“Львівська ОДА скерувала до Радбезу свої пропозиції щодо комплексного вирішення проблем вугільної галузі. Вони стосуються як питань, що потребують негайного реагування, так і довгострокової перспективи”,- зазначено у повідомленні.

Як наголосив перший заступник голови ЛОДА Ростислав Замлинський, перше – це виплата заробітної плати, друге – стабільні обсяги відвантаження вугілля і фінансування по електроенергії, адже є заборгованість.

І другий блок питань, які ініціювала область, це проведення комплексного аудиту підприємств, починаючи від виробничих планів і закінчуючи фінансовим планом та адміністративною, господарською, логістичною діяльністю.

ЛОДА зі свого боку контролюватиме ці питання в межах своїх повноважень.

Окрім того, у зверненні йдеться про стан підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства до роботи в опальному сезоні 2019-2020, реформування ринку природного газу та введення в дію нової моделі ринку електричної енергії.

Як повідомляв Укрінформ, усі шахти ДП “Львіввугілля” припинили роботу. Страйкарі вимагають повного погашення заборгованості по заробітній платі. Також гірники перекрили трасу Львів – Рава-Руська, що веде до державного кордону з Польщею.

 

Голосувати на виборах у Раду готові майже 81% українців

У разі проведення виборів до парламенту найближчої неділі участь у голосуванні взяли б 80,9% українців.

Про це розповів директор з розвитку Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка Володимир Барабаш під час презентації даних ролінгового дослідження громадської думки за минулий тиждень, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На питання, якби найближчої неділі проходили вибори до Верховної Ради України, чи брали в ви участь у голосуванні?, “точно так” відповіли 43% респондентів, “скоріше, так” — 37,9%, що разом становить цифру 80,9%”, – зазначив він.

Водночас, за словами експерта, “точно ні” і “скоріше, ні” щодо можливої участі в голосуванні на парламентських виборах відповіли 13,9 %.

Крім того Барабаш зауважив, що ще 5,1% респондентів важко визначитися з цього питання.

Разом з тим він пояснив, що найбільша готовність громадян йти на вибори до ВР у виборців західного регіону — 83,4%, південного — 83,8%, центрального — 82,9%, найменша на сході — 74,5%, тоді як окремо на Донбасі — 72,8%.

Також експерт відзначив, що спостерігається зниження кількості мешканців обласних центрів, які готові брати участь у голосуванні — нині таких 77,4%, але цей показник зростає в селі — 84,1%.

У свою чергу директор центру “Соціальний моніторинг” Дмитро Дмитрук пояснив, що це ролінгове дослідження було проведено минулого тижня і вказані дані є даними станом на 7 червня. За його словами, було опитано 1000 респондентів, похибка — 2,2%.

Як повідомлялося, позачергові парламентські вибори відбудуться в Україні 21 липня.

 

До Верховної Ради проходять п’ять партій

Якби вибори до Верховної Ради відбувалися на початку червня, то найбільший шанс потрапити до парламенту мали б партії: «Слуга народу», «Опозиційна платформа – «За Життя», «БПП «Солідарність», «ВО «Батьківщина» та “Голос” .

Такими є дані всеукраїнського опитування громадської думки, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) з 26 травня по 7 червня – Укрінформ.

Згідно з даними опитування, якби вибори до Верховної Ради України відбувалися на початку червня, то серед усіх респондентів за партію «Слуга народу» проголовували б 32,1% опитаних; за партію «Опозиційна платформа – «За Життя» – 7,8%; за партію «Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 5,4%; за партію «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – 5,1%.

За партію «Голос» проголосували б 3,7%; решта політсил набирають менше 3% голосів виборців.

При цьому 24,2% опитаних не визначилися, за кого голосувати.

Водночас за даними опитування респондентів, які визначилися з вибором (ці показники найближчі до можливих результатів виборів, якби вони проводилися на початку червня), потрапити до парламенту найбільші шанси мають 5 партій. Так, 48,5% опитаних проголосували б за партію «Слуга народу»; 11,8% – за партію «Опозиційна платформа – «За Життя»; 8,1% – за партію «Блок Петра Порошенка «Солідарність»; 7,8% – за партію «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»; 5,6% – за партію «Голос»; 3,8% – за партію «Сила і Честь»; решта політсил набирають менше 3% голосів виборців.

Київський міжнародний інститут соціології провів власне всеукраїнське опитування громадської думки з 26 травня по 7 червня 2019 року. Методом особистого інтерв’ю опитано 2021 респондента, що живуть у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% – для показників, близьких до 50%; 2,8% – для показників, близьких до 25%; 2,0% – для показників, близьких до 10%; 1,4% – для показників, близьких до 5%.

Як повідомлялося, позачергові парламентські вибори відбудуться в Україні 21 липня.

 

На Рівненщині “замінували” АЕС

Поліція перевіряє інформацію про замінування Рівненської АЕС та місцевого університету.

Про це повідомляє відділ комунікації обласної поіліції – Укрінформ.

“Сьогодні, 10 червня, о 10.55 до поліції надійшло повідомлення від помічника ректора, що на електронну адресу Рівненського державного гуманітарного університету надійшов лист про замінування навчального закладу. Наразі слідчо-оперативна група, працівники вибухотехнічного відділу, кінологи та екстрені служби працюють на вулиці Степана Бандери”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, об 11:20 до поліції надійшло аналогічне повідомлення про замінування Рівненської АЕС.

 

Філія УКТ «Просвіта» в аргентинській Вілла Аделіна обрала нову управу

У філії УКТ «Просвіта» в місцевості Вілла Аделіна (Аргентина) провели загальні збори і обрали нову управу.

Про це повідомив пресовий референт Референтури преси УКТ «Просвіта» Хав’єр Апонюк Савич на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

«У суботу, 8 червня, в філії УКТ «Просвіта», в місцевості Вілла Аделіна, відбулися загальні річні збори. На них були присутні пан Петро Маслюк, заступник голови УКТ «Просвіта», разом зі своєю дружиною, пані Крістіна Каеіро, секретар УКТ Просвіта філія Вільде», – йдеться у повідомленні.

Нова управа філії була сформована наступним чином:

Голова: Альберто Недашковський,

Заступник Голови: Соня Бернацька,

Скарбник: Данило Сенишин,

Заступник скарбника: Галина Кінаш,

Секретар: Христина Павлишин,

Заступник секретаря: Наталія Бучко.

До складу членів управи увійшли: Наталія Шевченко, Віктор Лучинець, Олександр Павлишин.

Заступники членів управи: Олена Сучарська, Ірина Бучко, Ярослава Старек.

До складу Контрольної комісії увійшли:Йосиф Бучко, Петро Старик, Володимир Данилишин.

В УКТ “Просвіта” побажали філії успішної подальшої роботи.

 

Політична криза у Молдові: США закликають до переговорів усі партії

Державний департамент США закликав всі партії Молдови проявити стриманість і врегулювати політичну кризу шляхом переговорів.

Про це йдеться у заяві речника Держдепу Моргана Ортагуса, яке посольство США в Молдові опублікувало в Facebook – Укрінформ.

“Сполучені Штати закликають всі партії Молдови проявити стриманість і домовитися про шляхи просування вперед за допомогою політичного діалогу. Парламентські вибори 24 лютого були конкурентними і у відповідності з основними правами. Воля народу, виражена на цих виборах, повинна дотримуватися без втручання”, – зазначається у повідомленні.

У США наголосили, що забезпечення процвітаючого та демократичного майбутнього для Молдови та її громадян є загальною метою, яку Сполучені Штати продовжать підтримувати.

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої увійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM» (під угодою підписалися 60 депутатів). Усього в парламенті Молдови – 101 депутат.

На засіданні було обрано спікера парламенту – голову Партії соціалістів Зінаїду Гречану, а також затверджено новий склад уряду на чолі з Майєю Санду.

Того ж дня Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх прийнятих нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Гречаної спікером, а Санду – прем’єр-міністром.

У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасово виконуючим обов’язки президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, у свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

 

Політична криза в Молдові: Ягланд хоче роз’яснень Венеційської комісії

Венеційська комісія Ради Європи повинна дати оцінку рішенням Конституційного суду Молдови щодо ситуації в країні.

Про це заявив генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Останні рішення Конституційного суду є важко зрозумілими та видаються довільними відносно тексту Конституції та міжнародних стандартів верховенства права. У демократичній державі усі повинні дотримуватися Конституції у випадку невизначеності та необхідності об’єктивних рекомендацій. Тому я вирішив у своїй якості генерального секретаря запитати на термінову думку Венеційської комісії щодо останніх рішень, включаючи умови розпуску молдовського парламенту”, – заявив Ягланд.

Він наголосив, що надзвичайно занепокоєний останніми подіями у Молдові.

“Я закликаю демократично обраний парламент, легітимний уряд та усі політичні сили до стриманості і відповідальності”, – підкреслив генсек Ради Європи.

Як повідомлялося, у неділю, 9 червня, Конституційний суд Молдови тимчасово відсторонив від посади президента Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, обравши тимчасово виконуючим обов’язки президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, своєю чергою, підписав указ про розпуск парламенту і про призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

 

Росія визнала новий уряд Молдови

Міністерство закордонних справ Росії оприлюднило офіційну заяву, в якій визнало нову коаліцію у складі проросійських соціалістів і проєвропейського блоку ACUM, а також новий уряд Молдови на чолі з Майєю Санду.

Про це повідомляється на сайті МЗС Росії.

“У Москві вітають формування в Республіці Молдова правлячої коаліції і уряду”, – йдеться у заяві російського МЗС – Укрінформ.

В МЗС РФ називають нові органи влади в Молдові “демократично обраними” і висловлюють надію на співпрацю з “відновленням взаємовигідних російсько-молдавських зв’язків”. Заявляється також, що “єдино можливим шляхом вирішення внутрішньополітичної кризи в Молдові” в РФ вважають діалог всіх відповідальних політичних сил.

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої увійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM» (під угодою підписалися 60 депутатів). Всього в парламенті Молдови – 101 депутат.

На засіданні був обраний спікер парламенту – голова Партії соціалістів Зінаїда Гречаний, а також затверджений новий склад уряду на чолі з Майєю Санду.

Однак Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх ухвалених нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Зінаїди Гречаний спікером, а Майї Санду – прем’єр-міністром.

У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади президента Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасовим виконувачем обов’язків президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, в свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і про призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

 

ДПСУ посилила охорону кордону з Молдовою

По всій ділянці українсько-молдовського кордону посилено охорону. Про це у коментарі журналісту УНН повідомив помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян.

“Посилення відбувається наразі за рахунок резервів від начальника південно-регіонального управління, залучені додаткові сили для охорони як зеленої ділянки так і для здійснення контролю на пунктах пропуску”, – повідомив Слободян.

За його словами особливу увагу звертають на центральну частину молдовського кордону.

“Також уточнена взаємодія зі Службою безпеки України, Національною гвардією та Нацполіцією щодо проведення контррозвідувальних заходів та інших дій”, -зазначив прес-секретар.

Як повідомляв УНН, в СБУ заявили про посилення контррозвідувального режиму на в’їзді до Молдови.

 

Додон скликає Радбез Молдови

Президент Молдови Ігор Додон проведе у вівторок, 11 червня, засідання Ради безпеки, на якому до складу Ради буде включено нових його членів.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«З метою гарантування національної безпеки Республіки Молдова та для обговорення в терміновому порядку найгостріших проблем, з якими стикається країна, я скликав засідання Вищої ради безпеки», – повідомив президент.

Додон також підписав указ про визначення складу Вищої ради безпеки Республіки Молдова, до складу якої увійдуть нові його члени: прем’єр-міністр Майя Санду, спікер парламенту Зінаїда Гречаний, глава Міністерства внутрішніх справ Андрій Нестасе, віце-прем’єр з реінтеграції Васіле Шова, міністр оборони Павел Войко і міністр юстиції Станіслав Павловський.

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої увійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM» (під угодою підписалися 60 депутатів). Усього в парламенті Молдови – 101 депутат.

На засіданні було обрано спікера парламенту – голову Партії соціалістів Зінаїду Гречаний, а також затверджено новий склад уряду на чолі з Майєю Санду.

Однак, Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх прийнятих нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Зінаїди Гречаний спікером, а Майї Санду прем’єр-міністром.

У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади президента Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасово виконуючим обов’язки президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, у свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і про призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

 

Клімкін застерігає — Молдова може перетворитися на новий російський плацдарм

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін занепокоєний складною політичною ситуацією в Молдові, що несе загрозу для українського півдня.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Нам реально небайдуже, що відбувається у сусідній Молдові. Ми це дуже пильно моніторимо. Завтра в Кишиневі буде Віктор Крижанівський, що відповідає за координацію зусиль з Придністровського врегулювання і дуже добре знається на молдовському контексті. Непокоїть, що сьогодні постійно збільшується ймовірність та відповідні ризики “добрих послуг” з боку зовнішніх гравців. На жаль, більше посередництва – менше суб’єктності”, – зазначив Клімкін.

Він підкреслив, що Україні потрібна європейська демократична Молдова, і зовсім не підходить “перспектива нового російського плацдарму, який створюватиме загрозу для українського півдня”.

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої увійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку “ACUM” (під угодою підписалися 60 депутатів). Всього в парламенті Молдови – 101 депутат.

На засіданні був обраний спікер парламенту – голова Партії соціалістів Зінаїда Гречаний, а також затверджений новий склад уряду на чолі з Майєю Санду.

Однак Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх ухвалених нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Зінаїди Гречаний спікером, а Майї Санду прем’єр-міністром.

У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади президента Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасовим виконувачем обов’язків президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, в свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і про призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

Зі свого боку парламент Молдови визнав незаконними всі рішення Конституційного суду і оголосив поза законом уряд Філіпа і Демпартію.

 

Україна консультується з міжнародними партнерами через кризу в Молдові

Україна через загострення політичної ситуації в Молдові проводить консультації щодо подальших дій для забезпечення безпеки держави.

Про це сказала на брифінгу прес-секретар Президента України Юлія Мендель, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

“Зараз це питання під контролем. Учора відбувалося засідання РНБО, обговорювалося це питання і зараз тривають консультації для того, щоб зрозуміти подальші наші кроки”, – зазначила вона на запитання, які заходи плануються Україною у зв’язку із загостренням політичної ситуації у Молдові.

Водночас Мендель нагадала, що МЗС України вже заявляло про готовність підтримувати Молдову. Речниця Президента також підкреслила, що Молдова для України є дуже цінним партнером, особливо зважаючи на “спільні євроінтеграційні кроки” та “спільні моменти щодо окупованих територій”.

Крім того, вона поінформувала, що вже посилено контроль на українсько-молдавському кордоні щодо перевірки громадян.

“Я думаю, що найближчим часом у нас буде заява, однак ми не хотіли її робити раніше, ніж дипломати проведуть усі переговори з міжнародними партнерами”, – прокоментувала Мендель позицію України у контексті політичної кризи в Молдові.

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої увійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM» (під угодою підписалися 60 депутатів). Всього в парламенті Молдови – 101 депутат.

На засіданні був обраний спікер парламенту – голова Партії соціалістів Зінаїда Гречаний, а також затверджений новий склад уряду на чолі з Майєю Санду.

Однак Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх ухвалених нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Зінаїди Гречаний спікером, а Майї Санду – прем’єр-міністром.

У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади президента Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасовим виконувачем обов’язків президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, в свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і про призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

 

Зеленський планує замінити всіх голів ОДА

Президент України Володимир Зеленський наполягає на заміні всіх голів обласних державних адміністрацій, нині триває відбір кандидатів.

Про це заявила прес-секретар глави держави Юлія Мендель під час брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми сьогодні чули, що може бути звільнено 13 губернаторів. Насправді Президент України наполягає на тому, що повинні бути звільнені всі губернатори”, – сказала вона.

За словами речниці, зараз продовжується процес пошуку фахівців, які можуть стати головами облдержадміністрацій.

“Усім відомі критерії нашого відбору – це порядність, професійність, відсутність зв’язків із будь-якими корупційними схемами”, – сказала Мендель.

Вона також додала, що відбирати кандидатів на посади голів ОДА допомагають міжнародні HR-компанії.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 5 червня запропонував Президенту Володимиру Зеленському звільнити низку голів ОДА. Пізніше у ЗМІ з’явилася інформація, що пропонується звільнити 13 керівників областей.

 

Екс-радник Януковича Клімов балотується до Ради

Леонід Клімов, який неодноразово обирався членом парламенту за списками Партії регіонів і був радником Януковича, уже вдруге вирішив балотуватися до Верховної Ради України по мажоритарному округу №137 з центром у місті Подільськ Одеської області.

Одіозний політичний діяч і збанкрутілий банкір став першим кандидатом-мажоритарником від Одещини, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Клімов увійшов до першої десятки кандидатів у народні депутати по мажоритарних округах, яких зареєструвала Центральна виборча комісія. 66-річний Клімов, як і на попередніх виборах до парламенту, зареєструвався у Подільському виборчому окрузі №137 (у межах Подільського, Балтського, Кодимського, Окнянського і Савранського районів) Одеської області. У 2014 році соратнику Януковича вдалося отримати підтримку 30,88% місцевого електорату і здобути депутатський мандат”, – зазначили в прес-службі Одеської облорганізації “Комітет виборців України”.

Варто зазначити, що в парламенті Клімов увійшов до фракції «Відродження», є членом комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності, а також міжфракційного об’єднання «За Одесу».

Жителі Одещини пов’язують ім’я цього політика зі збанкрутілим «Імексбанком», бізнес-імперією «Примор’є», а також «клімовським кварталом» в Одесі.

Активи збанкрутілого “Імексбанку”, який належав Клімову, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб вирішив продати за 133 мільйони 50 тисяч гривень. Водночас продають за 21 мільйон 720 тисяч гривень також активи ПАТ “Платінум Банк”, що належав одеському олігарху і екс-депутату Борису Кауфману.

 

У Гаазі починаються слухання за позовом України проти Росії

Постійна палата третейського суду в Гаазі 10-14 червня проведе слухання щодо попередніх заперечень РФ у справі за позовом України про порушення права прибережної держави відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Гаазі.

Першою о 10 ранку за місцевим часом виступатиме Росія. Вже завтра, теж о 10:00, виступатиме Україна. Слухання триватимуть до вечора. Транслюватимуть наживо лише перші 30 хвилин.

Другий раунд починається 13 червня. Цього дня виступатиме Росія. Наступного дня, 14 червня, – Україна.

Постійна палата третейського суду (ППТС) знаходиться в тій самій будівлі Палацу миру, що й Міжнародний суд ООН.

Як повідомляв Укрінформ, 14 вересня 2016 року Україна ініціювала окреме провадження проти РФ щодо порушення нею Конвенції ООН з морського права і просить суд у Гаазі підтвердити права України в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці.

У травні 2017 року відбулося перше процедурне засідання трибуналу за Конвенцією з морського права ООН, в рамках якого створено арбітраж для розгляду спору України проти РФ. Меморандум, тобто пакет доказів того, що Росія порушує суверенні права України в Чорному та Азовському морі й у Керченській протоці, було подано до Постійної палати третейського суду в Гаазі 19 лютого 2018 року. Росія подала до Міжнародного трибуналу свої заперечення щодо юрисдикції цієї інституції розглядати позов України проти РФ.

 

Суд у Гаазі: РФ вимагає відхилити позови України в повному обсязі

РФ стверджує, що постійна палата третейського суду в Гаазі не має компетенції розглядати справу за позовом щодо порушення Росією Конвенції ООН з морського права в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці.

Про це заявив посол із особливих доручень МЗС Росії Дмитро Лобач, який представляє позицію РФ, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Гаазі.

“Україна хоче поставити під сумнів те, що Крим належить Росії, суверенітет півострова. У 2014 році Крим вийшов на референдум і обрав приєднання до Росії. Суд не може розглядати цей позов, бо він не підпадає під конвенцію ООН з морського права”, – зазначив під час свого виступу Лобач.

За його словами, РФ не визнає позови України, а у суду немає юрисдикції їх розглядати. Він закликав суд відхилити позови в повному обсязі.

“Будь-який спір щодо суверенних прав РФ та її ексклюзивних економічних зон, включно з Чорним морем – поза межами юрисдикції. За принципом правонаступництва держав, зони в Азовському морі – це спадок від царської Росії та Радянського Союзу. Всі позови України щодо активності РФ в Азовському морі – поза юрисдикцією”, – наголосив агент Росії.

Він також звинуватив Україну у невиконанні досудових процедур.

“Крім того, РФ та Україна уклали відповідні двосторонні договори, за якими будь-які суперечки повинні бути врегульовані перш за все шляхом перемовин. Україна, в свою чергу, жодним чином не пропонувала провести і не вела переговори. Таким чином, вона порушила досудову процедуру врегулювання спору”, – заявив Лобач.

Слухання триватимуть до вечора. Однак, відкритою була лише вступна частина виступу представника Росії у суді.

Як повідомляв Укрінформ, Постійна палата третейського суду в Гаазі з 10 по 14 червня проведе слухання щодо попередніх заперечень РФ у справі за позовом України щодо порушення права прибережної держави відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року, стосовно спору між Україною та Російською Федерацією щодо прав прибережної держави в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці.

14 вересня 2016 року Україна ініціювала окреме провадження проти РФ щодо порушення нею Конвенції ООН з морського права і просить суд у Гаазі підтвердити права України в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці.

У травні 2017 року відбулося перше процедурне засідання трибуналу за Конвенцією з морського права ООН, в рамках якого створено арбітраж для розгляду спору України проти РФ. Меморандум, тобто пакет доказів того, що Росія порушує суверенні права України в Чорному та Азовському морі й у Керченській протоці, було подано до Постійної палати третейського суду в Гаазі 19 лютого 2018 року. Росія подала до Міжнародного трибуналу свої заперечення щодо юрисдикції цієї інституції розглядати позов України проти РФ.

Постійна палата третейського суду (ППТС) знаходиться в тій самій будівлі Палацу миру, що й Міжнародний суд ООН.

 

Україна в Гаазі відстоюватиме право на розгляд морської суперечки по суті — Зеркаль

Українська делегація в рамках слухань у Гаазі щодо порушення Росією Конвенції ООН з морського права в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці відстоюватиме своє право на розгляд справи по суті всупереч спробам Росії цього уникнути.

Про це повідомила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль у Facebook – Укрінформ.

“Росія робить все для затягування справи. Тому вона оскаржує юрисдикцію трибуналу. Між нами відбулося два раунди обміну письмовими поясненнями щодо юрисдикції. Нарешті ми дійшли до усних слухань з питань юрисдикції. Мета Росії традиційна – уникнути розгляду справи по суті і відповідальності. Наше завдання просте і складне водночас – відстояти своє право на судовий розгляд справи по суті”, – написала Зеркаль.

Вона додала, що судові слухання цього тижня важливі і в більш широкому контексті. Як зазначила заступник міністра, Росія, “прагнучи вбити справу, намагається додати два важливих питання”. По-перше, за словами Зеркаль, Росія намагається поставити під сумнів український суверенітет в Криму, по-друге – намагається довести, що має право свавільно вести себе на Азові і в Керченський протоці, бо там не застосовується міжнародне морське право.

“Ми знаємо з вами цю історію. Росія прагнула цього давно. Наше завдання – не дати відновити імперське минуле Росії”, – наголосила Зеркаль.

Як повідомляв Укрінформ, Постійна палата третейського суду в Гаазі 10-14 червня проведе слухання щодо попередніх заперечень РФ у справі за позовом України про порушення права прибережної держави відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року.

Україна 14 вересня 2016 року ініціювала окреме провадження проти РФ щодо порушення нею Конвенції ООН з морського права і просить суд у Гаазі підтвердити права України в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці.

У травні 2017 року відбулося перше процедурне засідання трибуналу за Конвенцією з морського права ООН, в рамках якого створено арбітраж для розгляду спору України проти РФ. Меморандум, тобто пакет доказів того, що Росія порушує суверенні права України в Чорному та Азовському морі й у Керченській протоці, було подано до Постійної палати третейського суду в Гаазі 19 лютого 2018 року. Росія подала до Міжнародного трибуналу свої заперечення щодо юрисдикції цієї інституції розглядати позов України проти РФ.

 

Зеркаль: у Гаазі збираємося як завжди гучно розгромлювати Росію

Україна завтра буде представляти свої контраргументи на заяви РФ в Арбітражному трибуналі у нідерландському місті Гаага і планує “гучно розгромлювати Росію”. Про це повідомила агент України на слуханнях, заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль журналістам після слухань, передає УНН.

“Завтра ми будемо представляти свої контраргументи, вони у нас вже готові”, – повідомила Зеркаль.

Вона проінформувала, що письмові пояснення і всі позиції України на слуханнях можна побачити на сайті постійної палати третейського суду.

“Ми збираємось як завжди гучно розгромлювати Росію, особливо щодо того, що Росія сьогодні підняла питання проголошення Україною державного суверенітету і порівняла наш державний суверенітет з суверенітетом Криму, і референдумом, що проходив в Криму в 2014 році”, – зазначила дипломат.

З її слів, таке порівняння, на думку української сторони, є недоречним, оскільки Україну визнали всі країни світу.

“Після цього у трибуналу буде час, щоб прийняти рішення щодо суті питань, що розглядаються, і визначити, чи є в них юрисдикція, чи немає”, – додала вона.

Нагадаємо, сьогодні трибунал у Гаазі розпочав слухання у справі України проти РФ щодо морського права.

 

Україна vs Росія: Третейський суд у Гаазі оприлюднив позиції сторін

На сайті Постійної палати третейського суду у Гаазі 10 червня опублікували позиції України та РФ про юрисдикцію Арбітражного трибуналу у справі щодо прав прибережної держави в Чорному та Азовському морях і у Керченській протоці.

Про це повідомляє МЗС України – Укрінформ.

Зокрема, Росія наполягає, що трибунал не має юрисдикції щодо позову України, оскільки він не може визначати, яка держава є суверенною щодо сухопутної території Криму.

Україна заперечує, що з моменту розпаду Радянського Союзу в 1991 році є загальновизнаним (в тому числі і Росією), те, що Крим є частиною України. “Саме цей беззаперечний статус визнано міжнародною спільнотою та Генеральною Асамблею у своїх резолюціях”, – підкреслює МЗС.

Разом з тим у зовнішньополітичному відомстві наголошують, що спір, який з 10 по 14 червня розглядається Постійною палатою третейського суду у Гаазі, серед іншого “стосується крадіжок Росією вуглеводних ресурсів та надр на мільярди доларів, її узурпації прав регулювати рибальство, що позначилося на сотнях кустарних і промислових риболовних підприємств, і її втручання в транзит через міжнародну протоку, яку щорічно відвідують майже 20 000 суден”. Також спір стосується порушень Росією UNCLOS (Конвенції ООН з морського права). Мета України у цьому арбітражі отримати відшкодування за цю серйозну морську шкоду.

Росія заявляє у трибуналі, що Азовське море і Керченська протока, нібито, є її внутрішніми водами, і ця позиція базується на заявах російської сторони, що правовий статус Криму, нібито, змінився (йдеться про анексію Криму, проголошену Москвою 18 березня 2014 р. за підсумками “референдуму” 16 березня).

Представники РФ також намагаються переконати трибунал, що вимоги України непрямо передбачають делімітацію морських кордонів, а це питання виключено з юрисдикції Трибуналу статтею 298(1) (А) UNCLOS. Проте, і такі заперечення Росія будує на припущенні, що вона має право на територіальне море, виключну економічну зону і континентальний шельф, що простягається від Криму (тобто відправною точкою є, нібито, приналежність Криму Росії).

Росія вважає, що вимоги України у цій справі стосуються військової діяльності, яка теж виключена з-під юрисдикції Трибуналу. Але, наполягає Україна, порушення Росією UNCLOS відбулися вже після вторгнення Росії до Криму. До того ж, вторгнення Росії на півострів не є предметом жодних вимог України у цьому спорі.

Росія намагається уникнути цілісного розв’язання цього спору, і розділити позов України для вирішення кількома трибуналами в окремих частинах. Проте “спроба Росії поділити цей спір не відповідає Конвенції, а також заявам обох сторін відповідно до статті 287”, наголошують в МЗС та підкреслюють, що заперечення Росії щодо, нібито відсутності Постійної палати третейського суду в Гаазі юрисдикції розглядати цей позов мають бути відхилені.

Як повідомляв Укрінформ, Постійна палата третейського суду в Гаазі сьогодні розглядала справи за позовом щодо порушення Росією Конвенції ООН з морського права в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці. Сьогодні свої аргументи в суді озвучила Росія. Відкритою була лише вступна частина виступу представника Росії у суді. Слухання за закритими дверима ініціювала РФ.

З 10 по 14 червня Постійна палата третейського суду в Гаазі проводить слухання щодо попередніх заперечень РФ у справі за позовом України щодо порушення права прибережної держави відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року, стосовно спору між Україною та Російською Федерацією щодо прав прибережної держави в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці.

14 вересня 2016 року Україна ініціювала окреме провадження проти РФ щодо порушення нею Конвенції ООН з морського права і просить суд у Гаазі підтвердити права України в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці.

У травні 2017 року відбулося перше процедурне засідання трибуналу за Конвенцією з морського права ООН, в рамках якого створено арбітраж для розгляду спору України проти РФ. Меморандум, тобто пакет доказів того, що Росія порушує суверенні права України в Чорному та Азовському морі й у Керченській протоці, було подано до Постійної палати третейського суду в Гаазі 19 лютого 2018 року. Росія подала до Міжнародного трибуналу свої заперечення щодо юрисдикції цієї інституції розглядати позов України проти РФ.

 

Загроз забруднення хімікатами річки Рось немає – Гройсман

Загроз внаслідок потрапляння хімікатів у річку Рось немає, ситуація під контролем.

Про прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав журналістам у рамках поїздки на Вінничину, повідомляє кореспондент Укрінформ.

“Усі служби, передусім ДСНС, працюють і контролюють ситуацію. За моєю інформацією загроз немає. Але треба дотримуватись інструкцій спеціальних служб. Вони ведуть постійний моніторинг і оперативно реагують”, – сказав Гройсман.

За словами глави уряду, за годину-дві глава ДСНС дасть детальнішу інформацію.

Як повідомляв Укрінформ, 9 червня близько 5 год. у с. Збаржівка Погребищенського району Вінницької області вантажний мікроавтобус Mercedes Bens Sprinter з’їхав у ставок, перекинувся та загорівся. Вогнем пошкоджено каністри з хімікатами, що призначені для захисту від комах та стимуляції росту сільгоспрослин. Вміст каністр (близько 800 л) потрапив у ставок, а згодом у р. Рось.

О 23 год. 9 червня припинено роботу Білоцерківської насосно-фільтрувальної станції, яка забезпечує водою м. Біла Церква Київської області (209 тис. мешканців) та м. Умань Черкаської області (84 тис. мешканців).

 

Небезпечних інсектицидів у річці Рось не знайшли

Серед препаратів, які потрапили до річки Рось під час ДТП у Погребищенському районі на Вінниччині, інсектицидів не було.

Про це у понеділок на брифінгу повідомив перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко .- Укрінформ

«Станом на восьму ранку понеділка в результаті забору води на межі Вінницької та Київської областей не зафіксовано концентрацій небезпечних речовин, які перевищують гранично допустиму норму. Це речовини другого-третього класу небезпеки, після використання деяких з них на полях можна працювати вже через день або на третій день», – пояснює Гижко.

За його словами, інформація про те, що до річки Рось під час ДТП поблизу села Збаржівка Погребищенського району потрапив небезпечний інсектицид «Нурал-В», не підтвердилася. Що ж до препаратів, які потрапили у воду, то перевищення припустимих норм вмісту фунгіцидів та гербіцидів зафіксовано тільки у місці їх потрапляння у ріку. Аби убезпечити людей і свійських тварин, цю зону позначили обмежувальними стрічками, а мешканців населеного пункту забезпечили привозною питною водою.

Що ж стосується тваринного світу р. Рось, наразі загибелі представників тамтешньої фауни не зафіксовано.

Як повідомляв Укрінформ, 9 червня близько 5-ї години у селі Збаржівка Погребищенського району Вінницької області вантажний мікроавтобус Mercedes Bens Sprinter з’їхав у ставок, перекинувся та загорівся. Вогнем пошкоджено каністри з пестицидами та стимуляторами росту для сільгоспрослин, вміст яких (близько 800 л) потрапив у ставок із наступним витоком у Рось.

Представниками Держпродспоживслужби, Державної екологічної інспекції та Регіонального офісу водних ресурсів відібрали проби води зі ставка та річки Рось на території Вінницької та Київської областей.

Унаслідок забруднення Росі припинено роботу Білоцерківської насосно-фільтрувальної станції, тому водопостачання в Умані та Білій Церкві здійснюється тільки з резервних джерел.

 

Забруднення Росі: в Умані запевняють, що питна вода в місті – безпечна

Питна вода, яка надходить до споживачів Умані, цілком безпечна.

Про це повідомляє адміністрація КП «Уманьводоканал» в соцмережі Facebook.

“На даний час 10.06.2019 р. водопостачання міста здійснюється у звичайному режимі. Якість питної води, яка надходить до споживачів, є цілком безпечною, та повністю відповідає державним санітарним правилам і нормам”, – йдеться в повідомленні.

На запит Укрінформу в КП «Уманьводоканал» відповіли, що “водопостачання міста здійснюється з запасів в резервуарах чистої води та власних свердловин”.

Як повідомляв Укрінформ, 9 червня близько 5 год. у с. Збаржівка Погребищенського району Вінницької області вантажний мікроавтобус Mercedes Bens Sprinter з’їхав у ставок, перекинувся та загорівся. Вогнем пошкоджено каністри з сільськогосподарськими хімікатами, вміст каністр (близько 800 л) потрапив у ставок з подальшим витоком у р. Рось.

О 23 год. 9 червня припинено роботу Білоцерківської насосно-фільтрувальної станції, яка забезпечує водою м. Біла Церква Київської області (209 тис. мешканців) та м. Умань Черкаської області (84 тис. мешканців).

 

Забруднення річки Рось: поліція розповіла, як винні у ДТП “замели сліди”

Правоохоронці поки не встановили, хто забруднив річку Рось хімікатами, зокрема через те, що зловмисники «замітали сліди», і наразі неможливо ідентифікувати автомобіль, на якому вони перевозили хімікати.

Про це в ефірі Громадського заявила Анна Олійник, речниця Головного управління Нацполіції у Вінницькій області – Укрінформ.

За її словами, зловмисники забрали номерні знаки, зокрема й спиляли номери на кузові. Поліція припускає, що, зловмисники заздалегідь приготували машину, але точно не знає, крадене це авто чи ні.

«Це ускладнює завдання, але ми не припиняємо працювати над ним», — зазначила Олійник.

Вона додала, що поліція припускає, що зловмисники навмисно підпалили автомобіль, бо «замітали сліди».

Також Олійник розповіла, що у воду потрапило 350-400 літрів хімікатів. За даними екологів, така кількість не матиме тяжких наслідків.

Як повідомляв Укрінформ, 9 червня біля с. Збаржівка Погребищенського району Вінницької області вантажний мікроавтобус Mercedes Bens Sprinter, що перевозив засоби захисту рослин, перекинувся на березі притоки річки Рось та загорівся. В результаті близько 800 літрів хімікатів потрапило у ставок з подальшим витоком до річки Рось.

Було прийнято рішення тимчасово припинити централізоване водопостачання м. Біла Церква, населених пунктів Узин та Фурси із басейну річки Рось. Населення забезпечували водою за рахунок підвезення та існуючих бюветів. Також було рекомендовано тимчасово утриматися від купання й риболовлі у річці Рось та напування худоби з неї.

Згодом Держпродспоживслужба повідомила, що хімікати, які потрапили до річки Рось, – малотоксичні.

Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м. Біла Церква вирішила з 20 години 10 червня відновити роботу насосно-фільтрувальної станції м. Біла Церква, після того, як лабораторні дослідження показали, що вода безпечна.

 

Справа про держзраду: суд відхилив клопотання Муравицького

Суд відхилив два клопотання щодо зміни запобіжного заходу підозрюваному в державній зраді журналісту Василю Муравицькому, озвучені його захисницею Світланою Новицькою, та самим підсудним.

Про це із зали Корольовського районного суду міста Житомира повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Клопотання захисника Новицької про скасування Муравицькому запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, та клопотання Муравицького про зміну запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту на домашній арешт у нічний період доби залишити без задоволення. Ухвала оскарженню не підлягає», – йдеться в ухвалі суду

Клопотання прокурора Вадима Левченка щодо заміни Муравицькому запобіжного заходу на тримання під вартою суд розгляне 18 червня. До 20 червня підозрюваний перебуватиме під цілодобовим домашній арештом.

Як повідомлялося, свої клопотання захисниця та підсудний озвучили на попередньому судовому засіданні. Суд оголосив перерву для того, аби прокурор мав час ознайомитися з їх змістом та висловити свою позицію.

Василя Муравицького, якого підозрюють у державній зраді, заарештували у серпні 2017 року. Журналіст із 2014 року активно публікував антиукраїнські матеріали та коментував події в Україні для проросійських ЗМІ. За чинним законодавством Муравицькому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Підозрюваний перебував під вартою, а 27 червня 2018 року суд замінив йому запобіжний захід на домашній арешт.

Замість трьох адвокатів, які представляли інтереси Муравицького, у нього нині одна захисниця Світлана Новицька.

На попередніх засіданнях Новицька заявляла клопотання про відвід колегії суддів, незастосування до Муравицького жодного запобіжного заходу та пом’якшення для нього умов домашнього арешту. Усі вони були відхилені.

 

Рух ЧЕСНО перевірить списки партій за шістьма пунктами

Рух ЧЕСНО презентував шість критеріїв, за якими аналізуватиме списки кандидатів у народні депутати України на виборах.

Про це під час прес-конференції повідомила координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська, передає кореспондент Укрінформу.

“Зараз питання, яке найбільше цікавить українців — це за кого ж таки голосувати. Тут ми на нього відповіді не дамо, але ми можемо рекомендувати кого не підтримувати. Рух “ЧЕСНО” давно займається моніторинговою діяльністю і робить моніторинг роботи політиків. Цього року опираючись на попередній матеріал, все що нам вдалося зібрати, а фактично нам вдалося створити “масив політичної пам’яті”, ми його структурували у шість базових критеріїв, які дозволяють оцінити роботи, як нардепів, тих які вже були в Раді, так і роботу депутатів місцевих рад”, – сказала Думанська.

За її словами, першим критерієм, за якими ЧЕСНО аналізуватиме кандидатів у народні депутати на виборах-2019, є прогульництво.

“Перше що ми аналізуємо, це як депутати відвідували засідання Верховної Ради, прогулювали чи не прогулювали. За нашою методологією прогульником є той, хто пропустив понад 25% засідань Ради за письмовою реєстрацією”, – сказала вона.

Другий критерій — підтримка політичних реформ.

“Ми запропонували перелік з п’яти реформ, які на погляд громадянського суспільства є найбільш важливими. Перше це Виборчий кодекс, Закон про Вищий антикорупційний суд, фінансування партій з держбюджету, створення НАБУ, Скасування загального нагляду прокуратури. Підтримка усіх 5-ти ініціатив дає 100%, або -1 бал”, – зазначила вона.

Думанська підкреслила, що ще один критерій — це антидемократичність. Рух відібрав критично неприйнятні в демократичному суспільстві законодавчі ініціативи. Ці закони спрямовані на порушення громадянських і політичних прав та свобод, але, на жаль, були підтримані більшістю народних депутатів.

“Ми обрали чотири, на наш погляд, найбільш важливі ініціативи. Закон 16 січня — це антидемократичні закони, які не можна забувати. Також подання до Конституційного Суду України про декриміналізацію незаконного збагачення; Обов’язкове декларування для громадських активістів; Закон про необов’язковість юридичної освіти для Генерального прокурора”, – зазначила вона.

Наступні критерії — це фігурування в антикорупційних розслідуваннях, кнопкодавство та гречкосійство.

Вона зазначила, що рейтинг та критерії, складені Рухом ЧЕСНО, є рекомендаційними для виборців і покликані допомогти українцям зробити поінформований вибір під час голосування.

 

“Батьківщина” оголосила першу п’ятірку виборчого списку

Політична партія “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” назвала першу п’ятірку свого виборчого списку кандидатів у народні депутати в багатомандатному виборчому округу.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, список очолила лідер партії Юлія Тимошенко. Далі йдуть народний депутат, лідер партії “Основа” Сергій Тарута; колишній голова СБУ, голова партії “Громадсько-політичний рух “Справедливість” Валентин Наливайченко; заступник голови фракції “Батьківщина” Сергій Соболєв і депутат від партії «Батьківщини» Олена Кондратюк.

Інших кандидатів у списку на парламентських виборах на з’їзді “Батьківщини” не назвали.

Як повідомлялося, у Києві триває з’їзд партії “Батьківщина”, на якому її лідер Юлія Тимошенко заявила, зокрема, що готова у новому парламенті об’єднуватися в коаліцію з партією Президента України Володимира Зеленського та іншими демократичними проєвропейськими силами та пропонувати для втілення “Новий курс України”.

Тимошенко переконана, що “Батьківщина”, “Слуга народу” та інші демократичні сили, об’єднавшись, зможуть показати результат за сто днів.

 

Гриценко представив першу десятку своєї партії

Лідер партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко представив першу десятку кандидатів у народні депутати, які у списку політсили братимуть участь у дострокових парламентських виборах.

Відповідне рішення Гриценко оголосив на з’їзді партії у понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, до першої десятки списку ввійшли Анатолій Гриценко, Дмитро Добродомов, Микола Томенко, Микола Катеринчук, Марина Соловйова, Анатолій Забарило, Петро Ландяк, Микола Ладовський, Єгор Фірсов, Віктор Трепак.

З’їзд “Громадянської позиції” відбувається просто неба, під палючим сонцем біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Києві по вулиці Володимирській, 60. Кількома годинами раніше на цьому ж місці свій з’їзд провела Радикальна партія Олега Ляшка.

 

Кубів анонсував перепис населення-2020 через смартфон

Перепис населення України у 2020 році відбуватиметься через смартфон.

Про це перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економічного розвитку та торгівлі Степан Кубів написав на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

Перепис населення України у 2020 році буде відбуватися через смартфон.Уже кілька років ми проводимо підготовку саме до такого способу, хоча є свої труднощі й у ньому”, – розповів Кубів.

У своїй колонці на LIGA.net він додає, що тестування технології відбудеться вже у 2019 році.

 

Горбулін очолив наглядову раду Українського інституту безпекових досліджень

Екс-секретар РНБО, перший віце-президент Національної академії наук України, академік Володимир Горбулін очолив Наглядову раду Українського інституту безпекових досліджень.

Одним із співзасновників УІБД виступив Центр досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР).

“Головою Наглядової ради Українського інституту безпекових досліджень погодився стати перший віце-президент Національної академії наук України, академік Володимир Горбулін, який був першим секретарем Ради національної безпеки і оборони України (1995–1999) та створив з РНБОУ потужний аналітичний центр підготовки державних рішень”, – йдеться в повідомленні – Укрінформ

Зазначається, що до складу наглядової ради увійшли відомі профільні фахівці.

Фахівці неурядового сектору у галузі безпеки об’єдналися для оперативного визначення критичних для України ризиків у сфері безпеки і оборони, надання владним безпековим структурам свого бачення першочергових дій для подолання наявних загроз.

Експерти також мають намір провести низку профільних досліджень, зокрема, ознайомити владу, експертні організації та громадськість із альтернативними підходами до розвитку сил оборони держави, нарощування оборонного потенціалу, подолання наявних проблем функціонування ОПК. А також створення оптимальної оборонно-промислової політики і умов для всебічного забезпечення безпеки України.

УІБД – нова аналітична структура, що має намір об’єднати зусилля вітчизняних та закордонних громадських організацій, а також окремих експертів – з метою прискорення реформування українських сил оборони та оборонної промисловості. Крім того, всіляко сприяти розвитку усіх безпекових структур Української держави.

 

Грошей з бюджету на нашу партію немає, не було і не буде — Гройсман

Прем’єр-міністр України та лідер політичної партії “Українська стратегія Гройсмана” Володимир Гройсман запевняє, що фінансування його політичної сили відбувається виключно у рамках закону.

Про це сказав журналістам під час поїздки на Вінничину, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ніяких коштів з державного бюджету на підтримку діяльності нашої партії абсолютно немає, не було і не буде. Тільки підтримка політичної партії, як і всіх політичних сил, відповідно до закону про фінансування політичних партій”, – сказав Гройсман.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи є у списках партії Гройсмана вінницький міський голова Сергій Моргунов або голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, він зазначив: “Сергій Анатолійович Моргунов є висококваліфікованим і якісним міським головою. Він працює на посаді міського голови, як і Валерій Вікторович працює на посаді голови обласної державної адміністрації. Планів у них переходити працювати у парламент немає”.

Як повідомляв Укрінформ, 7 червня на з’їзді політичної партії “Українська стратегія Гройсмана” було представлено першу десятку тих, хто піде на позачергові парламентські вибори від цієї політсили. До команди Гройсмана увійшли: міністр освіти і науки Лілія Гриневич, перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова, міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко, міністр культури Євген Нищук, міністр юстиції Павло Петренко, чинні народні депутати Віктор Єленський і Андрій Тетерук (обидва з фракції “Народного фронту”), секретар Вінницької міськради Павло Яблонський, колишній заступник глави Адміністрації Президента Сергій Марченко.

Політична сила схвалила рішення про участь у позачергових парламентських виборах, які мають відбутися в державі 21 липня 2019 року.

“Українська стратегія Гройсмана” – це центристська партія, яку, за словами представників політсили, фінансують різні люди.

Раніше у містах України з’явилося багато білбордів з написом “Лідерство — це відповідальність”, на яких вказано прізвище прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та адреса сайту громадського об’єднання з назвою «Українська стратегія». Тоді у кількох політиків та журналістів виникло питання, за які кошти була профінансована реклама.

 

МІП презентує фільм “Після Майдану. Крим”

У Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» у Львові відбудеться показ першого фільму «Після Майдану. Крим» з циклу документальних фільмів «Як починалася війна. Кінохроніки. Свідки», створених за підтримки Міністерства інформаційної політики України.

Про це повідомили у прес-службі МІП – Укрінформ.

Фільм презентують у п’ятницю, 14 червня, о 18:00.

Після перегляду фільму передбачена дискусія, яку модеруватиме Єва Райська – журналістка, письменниця, фіналістка конкурсу «Кримський Інжир», одна з авторок антології «Кримський Інжир».

У дискусії візьмуть участь: Еміне Джапарова – перший заступник міністра інформаційної політики України; Василь Кметь – директор бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Амет Делявер Огли Бекір, медіатор музею «Територія Терору»; Татьяна Гузик – журналіст, автор та режисер-документаліст.

Усього цикл документальних фільмів «Як починалася війна. Кінохроніки. Свідки» включає 2 серії – друга серія має назву «Навала. Донбас». Усі ці фільми про людей, що були свідками та учасниками подій в Україні, коли почалася російсько-українська неоголошена війна та охоплюють період часу від поховання Небесної сотні до перших перемог добробатів і визволення Маріуполя, зазначили в МІП.

“Перша серія, яка буде презентована в музеї, показує події, що стали певним «тектонічним зсувом» – від Небесної сотні до початку навали в Криму. У фільмі беруть участь кримчани, громадяни України – школярі, студенти, представники кримськотатарської громади, представники добробатів. Всі, хто став свідками окупації Криму. Усі ті, хто наближає повернення півострова додому – в Україну”, – наголошується в повідомленні.

 

Ляшко заявив, що хоче стати спікером Ради

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що має амбіції стати Головою новообраної Верховної Ради України.

Про це він сказав журналістам у понеділок після закінчення з’їзду партії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У нас є амбіція стати Головою Верховної Ради нового парламенту. І своє ключове завдання, яке я бачу на посаді голови парламенту, – це ліквідація 250 депутатів, скорочення їх чисельності до 250, наведення порядку, щоб не було кнопкодавства, не було прогулів, щоб не ратиці свої сунули до бюджетного корита, а пальчики підкладали під сенсорну кнопку і голосували. І щоб порядок був, як у моїй команді. Отакий порядок і дисципліну наведу у новій Верховній Раді “, – заявив Ляшко.

За його словами, “у президії українського парламенту при Ляшку не буде жодного ні кума Путіна, ні інших тих, які сьогодні рвуться до парламенту”.

Лідер Радикальної партії також заявив, що його політична сила – в опозиції до Президента Володимира Зеленського і добиватиметься відновлення миру в Україні через перемогу.

“Моє ключове завдання – це перемога над бідністю і відновлення миру в Україні. Справедливого миру через перемогу, а не поразку, як пропонує нинішня влада. Ми в опозиції до Зеленського, ми в опозиції до політики поразки і капітуляції, і ми не дамо нікому в парламенті прийняти закони, які в українців заберуть мову, заберуть землю, легалізують терористів, легалізують особливий статус для Донбасу, легалізують реванш Москви”, – наголосив Ляшко.

 

Партія Ляшка назвала список кандидатів

Політична партія “Радикальна партія Олега Ляшка” озвучила виборчий список по багатомандатному виборчому окрузі до Верховної Ради.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, висунення кандидатів відбулося на 24 з’їзді партії в Києві.

Виборчий список презентував лідер партії Олег Ляшко, який його і очолив.

Також у десятку увійшли Віктор Галасюк, Андрій Лозовий, Інга Маковецька, Іван Савка, Олег Авер’янов, Сергій Скуратовський, Дмитро Лінько, Альона Кошелєва, Віктор Вовк.

Окрім того, до списку під номером 12 включений Георгій Логвинський.

Загалом Ляшко озвучив 40 кандидатів списку із 50, що були в ньому.

Він наголосив, що в озвученому списку представники обласних осередків партії, половина народних депутатів, які нині складають фракцію у ВР, інші, але “немає ні одного блатного, немає тих, хто народився із золотою ложкою в роті, у цьому списку багато колишніх інтернатівців”.

Також на з’їзді озвучили список кандидатів у народні депутати в одномандатному виборчому окрузі.

З’їзд партії проходив біля пам’ятника Тараса Шевченка в Києві.

 

Цьогоріч місцеві бюджети Луганщини отримали на 18% більше

Місцеві бюджети Луганщини отримали у своє розпорядження майже 1,3 млрд гривень

Про це повідомили кореспонденту Укрінформу в Головному управлінні ДФС у Луганській області.

«Надходження доходів загального фонду місцевих бюджетів Луганщини склали 1 млрд 244 млн гривень податків та зборів. В порівнянні з аналогічним періодом 2018 року надходження збільшились на 18 відсотків або на 190 млн гривень. Важливо, що зростання надходжень досягнуто з усіх бюджетоутворюючих податків», – йдеться в листі ГУ ДФС, отриманому електронною поштою.

Зокрема, за результатами наповнення бюджетів громад 900,8 млн гривень отримано за рахунок сплати податку на доходи фізичних осіб, що у порівнянні з минулим роком більше на 135,9 млн гривень. Сплату єдиного податку представники малого бізнесу забезпечили в розмірі 146,9 млн гривень, що перевищує минулорічний результат на 19,2 млн гривень.

Додаткові кошти, які отримали територіальні громади Луганщини у своє розпорядження, дозволять у фінансовому плані вирішити чимало питань, які стосуються їх соціального та інфраструктурного розвитку.

 

Шефір розповів, навіщо Кучма й Пінчук приїжджали на Банкову

Перший помічник Президента Володимира Зеленського Сергій Шефір заявив, що Віктор Пінчук та Леонід Кучма приїжджали в АП, щоб обговорити Мінський процес.

Про це він повідомив виданню theБабель – Укрінформ.

“Тому що ми хотіли умовити Леоніда Даниловича брати участь у Мінському процесі, і він нам допоміг у цьому, і все. І слава Богу, Леонід Данилович погодився, тому що ми вважаємо, що є шанси. А Леонід Данилович сказав, що коли повертався і дивився в очі деяким людям (до свого повернення туди), бачив відсутність бажання вирішити питання”, – зазначив він.

Крім того, Шефір розповів, що Кучма погодився на пропозицію тільки після того, як запитав Зеленського: “Ви будете? Я у вас в очах це буду бачити?”, – на що отримав ствердну відповідь.

Як повідомляв Укрінформ, раніше журналіст програми “Схеми: корупція в деталях” Михайло Ткач повідомив, що ввечері 31 травня бізнесмен Віктор Пінчук непублічно відвідував Адміністрацію Президента Володимира Зеленського. Крім того, журналісти помітили авто супроводу Пінчука та машину охорони екс-президента Кучми біля тих самих воріт Адміністрації Президента Зеленського також у вівторок, 28 травня.

3 червня на брифінгу прес-секретар Президента Юлія Мендель заявила, що Пінчук приїжджав до АП 31 травня разом із Кучмою, щоб обговорити із Зеленським пропозицію Кучмі очолити Тристоронню контактну групу від України.

5 червня Кучма, як голова української делегації на переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі в рамках ТКГ в Мінську, заявив про необхідність прописати в нових домовленостях про режим тиші в зоні збройного конфлікту норму “не стріляти у відповідь”. Згодом Кучма уточнив, що питання щодо заборони давати відсіч у відповідь на обстріли на Донбасі є його думкою, а не рішенням чинного Президента.

Крім того, спеціальний представник голови ОБСЄ Мартін Сайдік після чергової зустрічі Тристоронньої контактної групи з урегулювання на Донбасі в Мінську 5 червня заявив, що ТКГ на наступному засіданні розгляне питання про зняття економічної блокади з ОРДЛО. За словами Сайдіка, ця пропозиція була зроблена представником України на переговорах у Мінську Кучмою. Сайдік додав, що її підтримали й представники ОРДЛО, і це питання буде винесено на розгляд засідання економічної підгрупи під час наступної зустрічі.

 

Новинський, Мураєв, Вілкул, Кернес: Опоблок+ назвав ТОП-10 списку

Партія “Опозиційний блок” оприлюднила першу десятку списку об’єднання з “Партією миру та розвитку”, партіями “Наші”, “Відродження” та “Довіряй ділам” на парламентських виборах, які мають відбутися 21 липня 2019 року.

Їх представили під час форуму об’єднаних опозиційних сил “Довіряй ділам”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

До першої десятки увійшли: народний депутат Вадим Новинський, народний депутат Євген Мураєв, народний депутат України Олександр Вілкул, міський голова Харкова Геннадій Кернес, мер Одеси Геннадій Труханов, міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, міський голова Запоріжжя Володимир Буряк, депутат Хмельницької обласної ради Уляна Ткаченко, Заслужений юрист України Володимир Пилипенко, міський голова Ужгорода Богдан Андрєєв.

На форумі “Опозиційний блок” також оголосив основні пункти виборчої програми партії. Зокрема, нині для політичної сили є пріоритетом досягнення миру, повернення українців додому, скасування низки реформ і тарифів, децентралізація, економічне зростання за рахунок нової індустріалізації, стрімкого розвитку МСБ і сучасного відродження села. Для політиків також є важливими великі інфраструктурні проекти, соціальний захист і добробут українців, перемога над корупцією, забезпечення поваги до України в світі і поваги до мультикультурності в Україні.

Як повідомляв Укрінформ, раніше п’ять опозиційних партій “Опозиційний блок”, “Партія Миру та Розвитку”, партія “Наші”, партія “Відродження” та партія “Довіряй ділам” підписали Меморандум про об’єднання.

 

У Карпатах селяни заблокували дорогу, де загинули білоруські туристи

В Івано-Франківській області, у селі Ільці, що у Верховинському районі, селяни заблокували дорогу Р-24. Вимога – ремонт автошляху та мосту.

Про це повідомив журналіст Андрій Боєчко, передаючи стрім з місця події – Укрінформ.

«…Починаю пряму трансляцію блокування дороги Р-24 в селі Ільці під Верховиною. Жителі сіл Дземброня, Зелене, Шибене та Бистрець заблокують трасу, аби привернути увагу до проблем горян. Хто має можливість – долучайтеся!», – написав Боєчко.

За його інформацією, саме на цій дорозі місяць тому загинули туристи з Білорусі, коли їхній автомобіль зірвався в ущелину.

Раніше журналіст показав місцевий міст, якому понад 80 років. Через дощі, стверджує, «він прогнив і у будь-який момент може впасти». Активісти стверджують, що перекриття дороги буде безстроковою акцією протесту, а тому просять туристів врахувати це перед приїздом в Карпати.

Автошля́х Р 24 — автомобільний шлях регіонального значення у Івано-Франківській, Тернопільській і Хмельницькій областях. Він проходить територією Верховинського, Косівського, Коломийського, Городенківського, Заліщицького, Борщівського, Чемеровецького і Кам’янець-Подільського районів. На своїй протяжності долає два перевали: Кривопільський та Буковецький та перетинає річку Дністер.

 

У Римі збирали кошти для українських воїнів на сході України

Українські громадські організації в Римі провели на площі Ребібія благодійний захід з метою збору коштів для українських воїнів.

Про це повідомила активістка Мар’яна Тріль (Mariana Tril) на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

«Конгрес українців в Італії та Оргкомітет Євромайдан-Рим дякують всім хто долучився сьогодні (9 червня – ред.) до благодійної збірки на Ребібії, смачних борщу та пиріжків і булочок та гарного недільного настрою», – йдеться у дописі.

Зазначається, що під час заходу зібрали 425 євро для потреб українських воїнів.

Особливу подяку Мар’яна Тріль висловила італо-українській християнській асоціації та її президенту Маріо Тронка за дозвіл проведення такого заходу, виконавиці Оксані Іванюк за чудові пісні.

Зазначається, що на кухні та біля кухні працювали, зокрема, представниці ГО “Львівська Волонтерська кухня” тощо.

«Всі, хто долучається до допомоги війську, наближає час нашої перемоги та повернення хлопців у рідні домівки», – йдеться у дописі.

Як відомо, на площі Ребібія знаходиться українська церква, щонеділі тут відбуваються служби. Крім того, на Ребібії збирають кошти на допомогу бійцям АТО/ООС та на потреби хворих в Україні. Площа є найбільшим ринком праці для наших заробітчан в Італії, а також місцем зустрічі, спілкування та автопарком для українських далекобійників.

 

У Казахстані – нові затримання після акцій протесту

В Алмати на площі Астана проходять нові затримання громадян на тлі заяви Центральної виборчої комісії про перемогу чинного президента країни Касим-Жомарта Токаєва на дострокових виборах.

Про це повідомляє Радіо Азаттик – Укрінформ.

“Репортер Азаттика на місці став свідком того, як співробітники спецпідрозділу затрималиблизько 20 осіб”, – йдеться в повідомленні.

Затримання пройшли незважаючи на те, що люди не скандували ніяких гасел і говорили поліцейським, що всього лише прогулюються в цьому місці.

Поліцейські повантажили їх у декілька автозаків.

У понеділок сотні поліцейських залишаються в районі Палацу молоді в столиці, поблизу якого вчора проходила демонстрація громадян, які стверджують, що вибори 9 червня не є чесними і вільними.

За даними міністерства внутрішніх справ Казахстану, в Алмати і Нур-Султані було затримано «близько 500 осіб». Тим часом з ранку понеділка надходить інформація про те, що затриманих після виїзних судів, які тривали до самого ранку, під конвоєм перевозять до інших населених пунктів, ймовірно, у зв’язку з «браком місць у спецприймальниках для адміністративно засуджених». За даними правозахисників, в Алмати 9 червня поліція затримала близько 400 осіб. У Нур-Султані кількість затриманих, за повідомленнями, також становить сотні людей.

Центральна виборча комісія в понеділок, 10 червня, оголосила, що на виборах 9 червня перемогу здобув чинний президент країни Касим-Жомарт Токаєв. За офіційними даними, за нього проголосували 70,76 відсотка виборців.

Вибори президента 9 червня стали шостими в новітній історії Казахстану й четвертими достроковими. У них вперше за 30 років як кандидат не брав участі екс-президент Нурсултан Назарбаєв. Одночасно з голосуванням в Алмати, Нур-Султані та Шимкенті проходили несанкціоновані акції протесту, учасники яких, зокрема, закликали бойкотувати вибори.

 

Визнання України придатною для виноробства сприятиме розвитку цієї галузі – експерт

Для розвитку виноробної галузі всю Україну потрібно визнати придатною для виноробства.

Як повідомив у коментарі Укрінформу голова громадської спілки “Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України” Володимир Печко, це розширить можливості розвивати виноробний бізнес, зокрема дасть змогу отримувати компенсацію за закладання виноградників.

“Ми маємо всю територію України визнати придатною для виноробства. Згідно з наказом Міністерства аграрної політики, для виноробства придатні лише кілька областей — Херсонська Миколаївська, Одеська, Закарпатська і Запорізька. Але річ у тім, що клімат змінюється. Придатні для виноробства території є і у Львівській, і у Тернопільській областях. Там є аборигенні сорти винограду, які придатні для виноробства саме в цьому регіоні”, – сказав Печко.

Він зазначив, що вино з цих регіонів вже посідає на конкурсах виноробної продукції доволі високі місця.

Втім, розраховувати на державну підтримку винороби з областей, які не визнані придатними для виноробства, не можуть.

“Навіть та невеличка допомога з бюджету — компенсація за насадження, відшкодування за посадковий матеріал — не розповсюджується на всі області України. Наприклад, у Тернопільській області є підприємець, який буде в цьому році закладати 5 га виноградників за власний кошт. Якби йому відшкодували частину вартості посадкового матеріалу, він би заклав 10 га. У Львівській та Чернівецькій областях та сама ситуація”, – наголосив голова асоціації.

Він також повідомив, що це питання буде обговорюватися 11 червня на запланованій нараді за участю в.о. міністра аграрної політики і продовольства, представників виноробних підприємств та асоціації садівників, виноградарів та виноробів України.

 

Під ГПУ вимагають оголосити підозри замовникам убивства Гандзюк

Під Генеральною прокуратурою кілька десятків активістів проводять акцію з вимогою оголосити підозру замовникам убивства херсонської активістки Катерини Гандзюк.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Мітингувальники тримають плакати з прізвищами ймовірних замовників убивства. Зокрема, вони вимагають покарання для екс-голови Херсонської обласної держадміністрації Андрія Гордєєва та екс-заступника голови Херсонської ОДА Євгена Рищука.

Також активісти написали на асфальті поблизу відомства: “Вимагаємо вироків замовникам!”. Також вони скандують: “Юра, виходь!” і “Хто замовив Катю Гандзюк?”.

Як повідомляв Укрінформ, 31 липня 2018 року активістку Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою біля під’їзду її будинку у Херсоні. Опіками було уражено 40% тіла жінки. Гандзюк перенесла декілька операцій, але 4 листопада 2018 року померла.

За підозрою у причетності до її вбивства були затримані п’ятеро людей: а 12 листопада стало відомо про арешт Ігоря Павловського – колишнього помічника народного депутата Миколи Паламарчука.

11 лютого 2019 року Генпрокуратура оголосила голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру підозру в організації вбивства Гандзюк. У ніч проти 15 лютого суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави у розмірі 2 млн 497 тисяч 300 гривень. Заставу вніс адвокат Мангера.

25 квітня стало відомо, що підозру Мангеру змінили – на “замовлення завдання тілесних ушкоджень”.

7 травня Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох осіб, яких підозрюють у нападі на Гандзюк. 6 червня Покровський суд Дніпропетровської області оголосив вироки виконавцям нападу на Гандзюк.

Так, підбурювача та пособника нападу Сергія Торбіна засуджено до 6 років 6 місяців, безпосереднього виконавця Микиту Грабчука – до 6 років, пособників Володимира Васяновича і В’ячеслава Вишневського – до 4, а Віктора Горбунова – до 3 років позбавлення волі.

 

У Білому домі хочуть відкласти заборону на використання Huawei

Виконувач обов’язків голови бюджетного управління Білого дому Рассел Воут пропонує відкласти обмеження на співпрацю уряду США з китайською Huawei Technologies Co.

Про це повідомляє Bloomberg – Укрінформ.

У листі віце-президенту Майку Пенс Воут попросив відкласти застосування до Нuawei частин закону про національну оборону, де є кілька положень, спрямованих проти Huawei. Вони забороняють будь-якому виконавчому органу, державному підряднику або компанії, яка отримує державну позику або грант, використовувати обладнання Huawei.

Воут попередив, що закон створить складнощі для американських компаній, які використовують технологію Huawei.

В середині травня Трамп підписав указ, який вводить режим надзвичайного стану для захисту американської інфраструктури від іноземних загроз. У зв’язку з цим міністерство торгівлі СШАвнесло Huawei до списку компаній, що представляють загрозу національній безпеці. Китайська компанія вважає рішення американської влади посяганням на її права.

 

Апаршин очолить оборонний департамент АП — Гриценко

Радника президента з питань оборони і безпеки Івана Апаршина планують призначити керівником департаменту оборонної політики Адміністрації Президента.

Про це повідомив лідер партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко під час з’їзду політичної сили 10 червня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Іван Апаршин залишається членом нашої партії. Іван Апаршин не пішов на вибори, тому що він уже зараз призначений в Адміністрацію Президента. Найближчим часом буде затверджено нову структуру адміністрації і його планують призначити керівником оборонного департаменту”, – сказав Гриценко.

При цьому політик висловив переконання, що за роботу Апаршина на новій посаді “Громадянській позиції” не буде соромно.

“Я так само впевнений, що він додасть новообраному президенту розуміння суті, змісту і ефективного впливу на те, щоби ми спали спокійно, армія була захищена від мародерів, солдат був забезпечений і щоб це стало запорукою досягнення миру”, – додав Гриценко.

Під час виборчої кампанії Іван Апаршин був радником кандидата у президенти Володимира Зеленського з питань оборони.

 

У Президента думають над призначенням Апаршина відповідальним за оборону

Кандидатуру Івана Апаршина розглядають серед претендентів на посаду відповідального за військові питання і оборону в Адміністрації Президента України. Про це повідомила прес-секретар Президента Юлія Мендель під час брифінгу, передає кореспондент УНН.

“Пан Апаршин є серед кандидатур, які розглядаються, тому що має бути людина, яка буде відповідальною за військове та оборонні питання в Адміністрації Президента, але це не єдина кандидатура, і скоро ми сподіваємось мати рішення”, – зазначила Мендель.

Нагадаємо, під час презентації команди кандидата в Президенти Володимира Зеленського у квітні 2019 року Іван Апаршин був названий у ній як експерт з безпеки та оборони.

 

Зеленський звільнив начальника управління СБУ Рівненщини

Президент Володимир Зеленський звільнив Василя Бедрія з посади начальника Управління Служби безпеки України в Рівненській області.

Відповідний указ №355/2019 розміщено на сайті глави держави – Укрінформ.

“Звільнити Бедрія Василя Васильовича з посади начальника Управління Служби безпеки України в Рівненській області”, – йдеться в документі від 10 червня.

Як повідомлялося, Бедрій був призначений начальником УСБУ в Рівненській області у жовтні 2015 року.

 

Гриценко хоче очолити уряд, “якщо довірять”

Лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко заявляє, що після виборів готовий очолити уряд, а також делегувати членів своєї команди на посади в різні органи виконавчої влади.

Про це Гриценко заявив під час з’їзду «Громадянської позиції» 10 червня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Після обрання в парламент, якщо за той період ми пройдемо виборчу кампанію без втрат для держави з боку нової команди, ми готові і будемо брати участь у формуванні і більшості, і уряду, делегувати своїх людей на всі рівні виконавчої влади… Якщо довірять, я готовий очолити і сформувати уряд, і він спрацює точно краще, ніж нинішній”, – заявив Гриценко.

Він підкреслив, що його партія “в жодному разі не в опозиції” та уточнив, за яких умов члени “Громадянської позиції” можуть працювати в команді Президента Володимира Зеленського.

“Є партійне рішення, що якщо нинішня президентська команда робить правильні справи, не допускаються грубі помилки, призначаються правильні люди з правильною мораллю і комусь із наших пропонують, навіть зараз, іти працювати в одній команді, – вони підуть”, – сказав Гриценко.

Як повідомлялося, на з’їзді 10 червня “Громадська позиція” оприлюднила список кандидатів у народній депутати, які в складі політсили братимуть участь у позачергових парламентських виборах. Так, до першої п’ятірки увійшли Анатолій Гриценко, позафракційний народний депутат, лідер партії “Народний контроль” Дмитро Добродомов, глава партії “Громадський рух “Рідна країна” Микола Томенко, голова Європейської партії України Микола Катеринчук і член партії “Громадянська позиція” Марина Соловйова.

 

Українці визначилися, кого хочуть бачити прем’єром

Після проведення дострокових парламентських виборів опитані українці хотіли б бачити на посаді прем’єр-міністра співголову партії “Опозиційний блок” Юрія Бойка або лідера ВО “Батьківщина” Юлію Тимошенко. Про це свідчать дані соціологічного опитування, передає УНН з посиланням на оприлюднені КМІС дані.

Згідно з результатами соцопитування, 12,9% респондентів хочуть бачити на посаді голови уряду Юрія Бойка, 11,3% – Юлію Тимошенко, 8,1% – Ігоря Смешка, 7,7% – нинішнього прем’єра Володимира Гройсмана, 4% – Анатолія Гриценка. Іще 2,6% хотіли б, щоб уряд очолив п’ятий президент України Петро Порошенко.

Додамо, наведені дані були отримані під час всеукраїнського опитування громадської думки з 26 травня по 7 червня 2019 року КМІС. Методом особистого інтерв’ю опитано 2021 респондента, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3%.

Нагадаємо, 30 травня більшість народних депутатів України не підтримала проект постанови про відставку Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

 

Вилив хімікатів у річку Рось: оприлюднено результати дослідження проб води

Державна екологічна інспекція України оприлюднила результати вимірювань води зі ставка Панського і р. Рось, куди внаслідок ДТП потрапили хімікати. Про це повідомила прес-служба, передає УНН.

Зазначено, що на місці пригоди Державна екологічна інспекція у Вінницькій області протягом 9 червня відібрала проби води зі ставка Панського, розташованого на річці Фоса (у місці розливу), р. Фоса (200 м нижче місця розливу) та р. Рось (100 м нижче впадіння р. Фоса) проведено вимірювання 7 показників за допомогою експрес-методів.

“За результатами вимірювань встановлено:

низький вміст розчиненого кисню (від 2,92 до 3,8 мг/дм3 у ставку Панському та р. Фоса; 3,08 мг/дм3 у р. Рось 100 м нижче впадіння р. Фоса при нормативному вмісті не менше 4,0 мг/дм3);

наднормативний вміст азоту амонійного у ставку Панському, р. Фоса, р. Рось 100 м нижче впадіння р. Фоса;

наднормативний вміст нітритів у ставку Панському та р. Фоса”, – зазначили у Держекоінспекції.

За даними інспекції, вміст забруднюючих речовин у пробі води, відібраній у річці Рось (с. Борщагівка, на межі Вінницької та Київської областей) не перевищує нормативних значень; вміст розчиненого кисню задовільний та становить 5,19 мг/дм3.

Наразі інспекція у Вінницькій області проводить вимірювання решти показників в лабораторних умовах.

Спостереження за якісним станом ставка Панського, річок Фоса та Рось тривають. Результати спостережень у Держекоінспекції пообіцяли оприлюднити.

Нагадаємо, за інформацією Білоцерківської РДА Київської області, в результаті ДТП на території Вінницької області 1 тонна інсектициду потрапила до притоки річки Рось.

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом потрапляння отрутохімікатів у водойму та крадіжки цих речовин з сільгосппідприємств.

Станом на 9 та 10 червня, загибелі водних біоресурсів в межах Київщини по р. Рось не виявлено.

 

Екологи про вилив хімікатів: відповідальність мають нести власники небезпечних речовин

Всеукраїнська екологічна ліга стурбована критичною ситуацією, що склалася у зв’язку із забрудненням річки Рось отруйними речовинами, та наголошує, що відповідальність за хімічні небезпечні речовини мають нести власники. Екологи також обурені відсутністю адекватної реакції на цю надзвичайну ситуацію з боку Міністерства екології та природних ресурсів України. Про це йдеться у заяві Всеукраїнської екологічної ліги, яку має в розпорядженні УНН.

“Всеукраїнська екологічна ліга надзвичайно стурбована критичною ситуацією, що склалася у зв’язку із забрудненням річки Рось отруйними речовинами. Внаслідок цієї надзвичайної ситуації може постраждати не лише водна флора і фауна, але під загрозою опинилися життя та здоров’я людей”, — йдеться в заяві організації.

Так, зі слів екологів, використання пестицидів та інших отрутохімікатів є небезпечним для здоров’я населення і загрожує довкіллю. Незадовільні умови зберігання призводять до того, що токсичні пестициди потрапляють до навколишнього середовища, в тому числі до водних джерел і повітря, в результаті чого виникає ризик отруєння для людей і тварин. Однією з найнебезпечніших особливостей пестицидів є їхня здатність до накопичення в живих організмах та міграції трофічним ланцюгом — після надходження в навколишнє середовище пестициди обов’язково потрапляють в людський організм.

“Всеукраїнська екологічна ліга наголошує, що відповідальність за хімічні небезпечні речовини мають нести власники (без перекладання відповідальності на нібито крадіїв). Відповідно до „Положення про єдину державну систему цивільного захисту“ місцевими органами виконавчої влади рекомендовано населенню утриматись від купання, вилову риби та випоювання худоби в акваторії р. Рось. Всеукраїнська екологічна ліга обурена відсутністю адекватної реакції на цю надзвичайну ситуацію з боку Міністерства екології та природних ресурсів України”, — наголосили в заяві.

Як повідомляв УНН, в результаті ДТП на території Вінницької області 1 тонна інсектициду потрапила до притоки річки Рось.

Ймовірно, отрутохімікат вже досяг самої річки.

За фактом події слідчі Погребищенського відділення поліції відкрили кримінальне провадження.

 

Забруднення річки Рось: у воді знайшли сліди 11 хімікатів

Вміст забруднюючих речовин у пробі води, відібраній у р. Рось, не перевищує нормативних значень.

Про це йдеться у висновках Держекоінспекції – Укрінформ.

“Низький вміст розчиненого кисню (від 2,92 до 3,8 мг/дм3 у ставку Панському та р. Фоса; 3,08 мг/дм3 у р. Рось 100 м нижче впадіння р. Фоса при нормативному вмісті не менше 4,0 мг/дм3);

наднормативний вміст азоту амонійного у ставку Панському, р. Фоса, р. Рось 100 м нижче впадіння р. Фоса;

Вміст забруднюючих речовин у пробі води, відібраній у р. Рось (с. Борщагівка, на межі Вінницької та Київської областей) не перевищує нормативних значень; вміст розчиненого кисню задовільний та становить 5,19 мг/дм3”, – зазначають екологи.

Наразі Інспекцією у Вінницькій області проводяться вимірювання решти показників в лабораторних умовах.

Спостереження за якісним станом ставка Панського, річок Фоса та Рось тривають. Результати спостережень будуть оприлюднені.

У свою чергу директор Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС Володимир Осадчий розповів, що до 22-ї години 9 червня фахівці з’ясували 11 хімічних речовин, які потрапили у річку внаслідок аварії.

“Із загальної кількості потрапило 850 літрів інсектицидів – засобів захисту рослин, а також стимуляторів росту. Загальна кількість токсичних речовин була 153,8 кг у ємностях, які потрапили в аварію”, – сказав він.

Осадчий зазначив, що у діючої речовини період розпаду становить три доби.

За підрахунками фахівців, із 153,8 кг небезпечних речовин, які потрапили у Рось, після проходження кілометрової відстані від річки Фоси до річки Рось залишилося максимум 10 речовин.

Якщо враховувати запаси води водосховища у кількості 20 млн кубометрів, то після того, як 10 небезпечних речовин потрапили у водне середовище, концентрація буде на рівні однієї мільярдної частини.

“Тому небезпеки для білоцерківського водозабору не існує. Не існує небезпеки і для мешканців басейну річки Рось”, – наголосив директор інституту.

Як повідомлялося, 9 червня біля с. Збаржівка Погребищенського району Вінницької області вантажний мікроавтобус Mercedes Bens Sprinter, що перевозив засоби захисту рослин, перекинувся на березі притоки річки Рось та загорівся. В результаті близько 800 літрів хімікатів потрапило у ставок з подальшим витоком до річки Рось.

Зазначається, що із 12 пестицидів, які були виявлені на місці події, 8 – гербіциди, 3 – фунгіциди, 1 регулятор росту рослин. Усі препарати відносяться до 3 класу токсичності.

Було прийнято рішення тимчасово припинити централізоване водопостачання м. Біла Церква, населених пунктів Узин та Фурси із басейну річки Рось.

 

Фахівці заявляють, що виявлені в річці Рось хімікати – малотоксичні

Фахівці Держпродспоживслужби моніторять ситуацію із забрудненням пестицидами річки Рось. Наразі не спостерігається ознак можливої шкоди.

Про це повідомив голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби) Володимир Лапа на брифінгу у понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Препарати малотоксичні. 747 літрів могли потрапити в водні шляхи. Поки що не спостерігається ознак завданої шкоди”, – наголосив він.

За його словами, проведено вже сім заборів води експрес-методами.

У свою чергу, в.о. міністра аграрної політики Ольга Трофімцева зазначила на брифінгу, що реакція “органів, які мали реагувати, була відповідною ситуації”.

Як повідомляв Укрінформ, 9 червня біля с. Збаржівка Погребищенського району Вінницької області вантажний мікроавтобус Mercedes Bens Sprinter, що перевозив засоби захисту рослин, перекинувся на березі притоки річки Рось та загорівся. В результаті близько 800 літрів хімікатів потрапило у ставок з подальшим витоком до річки Рось.

Було прийняте рішення тимчасово припинити централізоване водопостачання м. Біла Церква, населених пунктів Узин та Фурси із басейну річки Рось. Населення забезпечується водою за рахунок підвезення та існуючих бюветів. Рекомендовано тимчасово утриматися від купання й риболовлі у річці Рось та напування худоби з неї.

Фахівці Держпродспоживслужби проводять об’їзд населених пунктів та господарств, які розташовані нижче за течією, з метою виявлення можливої загибелі риби. Відомство здійснюватиме відбір проб води у місцях водозабору та водосховищах акваторії річки Рось до стабілізації ситуації.

 

Європейці істотно скоротили список українських постачальників курятини

За 9 місяців кількість українських виробників, які мають право ввозити у ЄС м’ясо птиці, скоротилася на 60%. Про це свідчать дані з сайту Єврокомісії, передає УНН.

Станом на серпень 2018 року дозвіл на експорт м’яса птиці до ЄС мали три компанії агрохолдингу “Миронівський хлібопродукт” (ТМ Наша Ряба) – ПрАТ “Миронівська птахофабрика”, “Птахофабрика Снятинська Нова” і “Вінницька птахофабрика”, а також “УПГ Малинівка”, “УПГ-Інвест”, “Птахокомплекс Губин” і “Комплекс Агромарс”.

Станом на червень 2019 року список постачальників української курятини в ЄС скоротився до двох виробників: “Миронівський хлібопродукт” (ТМ Наша Ряба) – ПрАТ “Миронівська птахофабрика”, “Птахофабрика Снятинська Нова” і “Вінницька птахофабрика”, і агропромисловий холдинг “Пан Курчак” – “Птахокомплекс Губин”.

При цьому, було розширено список постачальників м’ясних виробів. Влітку минулого року дозвіл на поставку м’ясних виробів до ЄС мали завод “Легко”, який входить у структуру “МХП”, і “Торговий дім Левада”. Сьогодні в список постачальників української курятини до ЄС входить три компанії одного агрохолдингу МХП – “Вінницька птахофабрика”, завод “Легко” та ПрАТ “Миронівська птахофабрика”.

Постачати м’ясні напівфабрикати європейцям, як і 9 місяців тому, дозволено лише заводу “Легко” (МХП).

Нагадаємо, Єврокомісія у минулому році провела перевірку якості продукції “МХП” і відзначила відповідність міжнародним стандартам.

Також нагадаємо, Європейська комісія планує розширити імпортні квоти для української курятини з 20 тис. тонн до 70 тис. тонн в рік.

 

Функціонер Януковича і “ганьба” армії: Зеленський тягне в Раду скандально відомого Гусєва

У ТОП-100 партійного списку “Слуги народу” виявився скандально відомий Юрій Гусєв. Колишній функціонер в уряді екс-президента Віктора Януковича Гусєв, який, до того ж, залишив зі скандалом в 2015 році високий пост в Міністерстві оборони України, має зараз всі шанси потрапити до Верховної Ради під “франшизою ЗЕ”, повідомляє УНН.

Гусєва пов’язують і з Валерієм Хорошковським, від партії якого “Команда Озимого покоління” Гусєв балотувався в Раду в 2002 році, і з Владиславом Каськівим, під керівництвом якого в 2011-2014 роках він працював у Державному агентстві з інвестицій та управління національними проектами (Держінвестпроект).

До слова, буквально в травні цього року Національне антикорупційне бюро направило до суду справу щодо розкрадання 259,2 мільйона гривень Держінвестпроекту.

Як розповіли в НАБУ, в 2012 році з держбюджету було виділено 500 млн грн на низку нацпроектів, зокрема 259,2 мільйона гривень – на проекти “Якісна вода” і “Олімпійська надія-2022”. Ці ініціативи так і не реалізували, а кошти – вкрали. Детективи з’ясували, що ці гроші перевели під виглядом позики на рахунки компаній, підконтрольних екс-керівникам Держінвестпроекту.

У той час, в 2012 році, Департамент національних та інвестиційних проектів Держінвестпроекту очолював якраз Гусєв.

Втім, про Гусєва країна дізналася навіть не у зв’язку з утікачем Януковичем і корупційними скандалами з національними проектами, а в зв’язку зі скандалами в Міністерстві оборони України, вже при президенті Петру Порошенку, куди Гусєв був призначений заступником міністра з економічних питань в березні 2015 року.

Не минуло й року після призначення, як у відомстві стався інцидент. Гусєва звинуватили в провалі експерименту з харчуванням військових і корупції при держзакупівлях для армії.

Народний депутат і член Комітету ВР з нацбезпеки Тетяна Чорновол тоді вказувала, що тендерний комітет, який контролювався Гусєвим, в першому кварталі 2015 року закупив для армії бензин А-80, по суті у ДП “Укргазвидобування”, однак через мережу посередників, таким чином Міноборони “переплатило” 80 млн грн.

“Я особисто не сумніваюся, що за схемами, які зганьбили “волонтерський десант”, стояв саме Юрій Гусєв”, – говорила Чорновол.

Варто відзначити, що в період з 2014 по 2016 рік доходи Гусєва і правда збільшилися в рази. Згідно з аналітичним проектом “Декларації”, екс-чиновник до моменту звільнення з Міністерства оборони обзавівся грошовими активами, рухомим і нерухомим майном.

З таким “послужним” списком, схоже, було нелегко потрапити в список партії “Слуга народу”, ще й на прохідне 41-ше місце (якщо вибори все ж відбудуться в липні – ред.), але Гусєву це вдалося. Незважаючи і на те, що наприклад, Сергію Лещенку, було відмовлено у місці у партійному списку через “старе обличчя”.

“Ми залучаємо до діяльності в нашій партії нових амбітних політиків, які не пов’язані зі старою системою”, – говорили у Зеленського до того, як оголосити список кандидатів в народні депутати від партії “Слуга народу” в неділю, 9 червня.

 

У ЗСУ попередили про активізацію РФ інформаційних операцій

Російська Федерація активізувала інформаційні операції проти Збройних сил України. Про це йдеться у повідомленні Сухопутних військ ЗСУ у Facebook, передає УНН.

“Після інавгурації Президента України Володимира Зеленського активізувались дії російських підрозділів інформаційних операцій, спрямовані на дестабілізацію ситуації в Збройних силах України, дискредитацію керівного складу Збройних сил, дезінформацію суспільства: українського, російського та світової спільноти”, – вказали у Сухопутних військах.

Як вказано, усі ці дії організовуються за одним сценарієм: “на відкритих майданчиках соціальної журналістики, підконтрольними головному розвідувальному управлінню генерального штабу Російської Федерації (які не мають навіть механізму попередньої модерації) розміщуються фейкові матеріали, які потім поширюються в соціальних мережах”. “У залежності від розвитку ситуації ці матеріали можуть підхоплюватись популярними ЗМІ з високим рівнем довіри та значним представництвом в світі (наприклад телевізійними каналами Russia Today та “Спутник”)”, – сказано у повідомленні.

“На жаль, деякі подібні матеріали підхоплюються тенденційними українськими ЗМІ, що є особливо небезпечним сьогодні, в умовах жорсткої політичної боротьби напередодні парламентських виборів. Командування Сухопутних військ Збройних сил України закликає перевіряти всю інформацію, не поширювати російські фейки та не піддаватись на провокації”, – зазначили у СВ ЗСУ.

Нагадаємо, станом на кінець березня у Євросоюзі нарахували понад 2 тис. випадків російської дезінформації проти України.

 

Зеленський розпорядився провести новий конкурс суддів ЄСПЛ від України

Володимир Зеленський затвердив Положення про проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України, а також утворив комісію для проведення конкурсу та затвердив її персональний склад.

Про це йдеться в указі Президента №356/2019 від 10 червня – Укрінформ.

“З метою забезпечення добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України на виконання Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, відповідно до пункту 3 частини першої статті 106 Конституції України постановляю: затвердити Положення про проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України. Утворити Комісію для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України (далі – Комісія) та затвердити її персональний склад”, – йдеться у документі.

Крім того, Зеленський постановив ліквідувати конкурсну комісію з добору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України, утворену указом Президента України від 4 квітня 2019 року № 100 “Про конкурс із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України”, та оголосити конкурс з добору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України.

Глава держави також доручив Комісії забезпечити проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України, а Міністерству закордонних справ – забезпечити проведення тестування учасників конкурсу щодо визначення рівня володіння ними офіційними мовами Ради Європи та внести в установленому порядку до РЄ за результатами проведення конкурсу списку кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України.

Крім того, Зеленський постановив визнати такими, що втратили чинність, указ Президента України від 1 листопада 2007 року № 1043 “Про Порядок проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України” та указ Президента України від 4 квітня 2019 року № 100 “Про конкурс із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України”.

Зазначається, що цей указ набирає чинності з дня його опублікування.

Крім того, на сайті глави держави оприлюднено Положення про проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України, яке визначає процедуру та умови проведення конкурсу, а також вимоги до кандидатів.

Оприлюднено також склад комісії для проведення конкурсу.

Як повідомляв Укрінформ, 26 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва зупинив проведення конкурсу з обрання судді Європейського суду з прав людини від України. Суд, ухвалюючи це рішення, виходив з того, що відповідна процедура щодо проведення конкурсу не відповідає міжнародним стандартам. Зокрема, суд взяв до уваги, що визначені комісією строки для проведення конкурсу порушують рекомендації Парламентської асамблеї Ради Європи.

В ЄСПЛ працюють 47 суддів – по одному від кожного члена Ради Європи. У квітні 2019 року сплив термін повноважень судді від України в Страсбурзі Ганни Юдківської.

За правилами Ради Європи, Україна має подати до Страсбурга три кандидатури, з яких ПАРЄ обирає того, хто стане суддею, повідомляє “Європейська правда”.

 

У Президента прокоментували відкриття Генпрокуратурою справ проти Кучми

Адміністрації Президента України не зрозумілі мотиви Генерального прокурора України Юрія Луценка при порушенні трьох кримінальних проваджень проти керівника тристоронньої контактної групи в Мінську. Про це повідомила прес-секретар Президента Юлія Мендель під час брифінгу, передає кореспондент УНН.

“Ми не розуміємо, якими підставами керувався Генеральний прокурор, коли відкривав ці справи, тому що минулого разу на нашому брифінгу очільник української делегації ТКГ пояснив детально всі питання і щодо економічної блокади на Донбасі, і щодо обстрілів у відповідь”, – зазначила Мендель.

За її словами, АПУ, з іншої сторони, здивована відсутністю реакції очільника ГПУ на факт відвідання політиками Юрієм Бойко і Віктором Медведчуком уже двічі їздили до країни-агресора, де зустрічались із представниками влади Росії. “Немає жодних правових рішень з цього приводу”, – наголосила прес-секретар голови держави.

Нагадаємо, у Генеральній прокуратурі 7 травня були зареєстровані три кримінальні провадження за наслідками заяви представника України у Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми щодо Донбасу.

 

У Раді зареєстрували законопроект Зеленського щодо альтернативних джерел енергії

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект Президента України Володимира Зеленського щодо альтернативних джерел енергії, повідомляє УНН з посиланням на сайт Верховної Ради.

Так, сьогодні, 10 червня, у ВР зареєстровано законопроект Зеленського про внесення змін до статті 9-1 Закону України “Про альтернативні джерела енергії” №10375.

Наразі текст законопроекту відсутній на сайті.

Як повідомляв УНН, у квітні Верховна Рада почала розгляд поправок до законопроекту про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії.

Народні депутати під час засідання ВР після розгляду поправок схвалили законопроект щодо альтернативної енергії.

У травні Рада відхилила всі постанови, які блокували підписання закону щодо альтернативної енергії.

 

Адміністрація Президента у КСУ завтра доводитиме відсутність коаліції у Раді

Фактична відсутність коаліції у парламенті стане основним аргументом Адміністрації Президента України під час доведення у Конституційному суді конституційності указу Глави держави про розпуск Верховної Ради. Про це повідомив представник Президента в Конституційному суді Федір Веніславський під час брифінгу, передає кореспондент УНН.

“Президент абсолютно однозначно застосував своє право (на розпуск Верховної Ради – ред.) на підставі абсолютно чітких, зрозумілих, прогнозованих підстав і достроково припинив повноваження Верховної Ради. По-друге, ми доведемо в Суді, що коаліція існувала не лише де-юре, формально, але й фактично – вона не виконувала свої конституційні повноваження, які закріплені за нею Конституцією”, – зазначив Веніславський.

За його словами, факт відсутності коаліції у парламенті станом на 21 травня 2019 року, коли Зеленський видав указ про розпуск Ради, є беззаперечним. З його слів, вона припинила існування ще 2016 року, коли про свій вихід з коаліції заявили Радикальна партія, “Об’єднання “Самопоміч” і ВО “Батьківщина”. Причому після того нова коаліція так і не була створена, зауважив він.

При цьому він додав, що в КСУ немає жодних правових підстав, щоб ставити під сумнів конституційність указу Президента. “Немає і бути не може”, – додав Веніславський.

КСУ 11 червня розгляне справу щодо конституційності указу Президента України Володимира Зеленського про розпуск парламенту.

Нагадаємо, 24 травня до КСУ надійшло конституційне подання 62 народних депутатів щодо конституційності указу Президента України Володимира Зеленського про розпуск парламенту.

 

Зеленський завтра прийде на засідання КСУ про розпуск Ради

Президент Володимир Зеленський, завтра прийде на засідання Конституційного Суду України, який буде розглядати питання правомірності розпуску Верховної Ради. Про це йдеться у відеозверненні Президента України, передає кореспондент УНН.

“Завтра Конституційний Суд України буде розглядати питання розпуску парламенту. Мене запросили на це засідання, і це буде вперше за 28 років історії незалежної України, коли Президент прийде на засідання Конституційного Суду. Саме так буде, а не навпаки, коли хазяїн визиває своїх слуг, своїх суддів до себе в кабінет. Я обов’язково буду”, — сказав Зеленський.

Нагадаємо, завтра КСУ розгляне справу щодо конституційності указу про розпуск Ради.

Як повідомляв УНН, 24 травня до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 62 народних депутатів щодо конституційності указу Президента України Володимира Зеленського про розпуск парламенту.

Додамо, що УНН буде транслювати засідання Конституційного суду за участю Президента на сторінці агентства у Facebook, підпишіться, щоб отримати сповіщення про початок ефіру.

 

“Зупини капітуляцію”: півтори тисячі активістів прийшли під АП

Під Адміністрацією Президента представники кількох громадських організацій провели акцію під назвою “Зупини капітуляцію”.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, під АП зібралося більше як півтори тисячі осіб.

Активісти тримали у руках українські прапори, плакати із надписами “Мне не нужен русской мир – мені потрібна українська перемога”, “Не дам розстріляти воїнів” і скандували: “Вова, в нас іде війна – зачекає шаурма”, “Слава Україні – Героям слава”, “Слава нації – Смерть ворогам”, “Ні капітуляції – слава нації”, “Кучму – геть”, “Зеленський – у відставку”, а також співали гімн України.

Учасники акції висловлювали обурення заявами представника України у Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми щодо Донбасу.

“Які люди формують дорожню карту до Мінська? Хто відповідальний за ті ідеї, з якими поїхав Кучма? Сам Кучма чи хтось інший? Необхідно, щоб, в тому числі, ветерани входили в ту групу, що формує дорожню карту з Мінських домовленостей. Щоб у цій групі були люди, які знають, що відбувається, коли Росія порушує свої обіцянки. Нехай допустить ветеранів до формування дорожньої карти в Мінську, інакше ми будемо сприймати це як тиху капітуляцію. Ми цього не допустимо”, – заявили активісти.

Серед інших вимог активістів – щоб до формування дорожньої карти в Мінську також допустили інших авторитетних представників громадськості і щоб українським військовим забезпечили можливість адекватно відповідати артилерією на ворожі артилерійські обстріли. Також наголошувалося, що розведення військ має відбуватися лише за умови доступу ОБСЄ або миротворців ООН до українсько-російського кордону, з метою недопущення переміщення російських військ та боєприпасів через кордон.

“Ми вимагаємо відставки прес-секретаря Президента Юлії Мендель у зв’язку з заявами, які дискредитують українських військових та Україну на міжнародній арені, а також – відставки глави АП Андрія Богдана у зв’язку із порушенням закону про люстрацію”, – додали активісти, зазначивши, що це звернення буде передано до АП.

Також активісти спалили перед входом в АП білий прапор.

Водночас під час акції ближче до одного із входів в АП сталася штовханина між активістами і поліцією, яка тривала менш як дві хвилини. Причина наразі невідома.

Як повідомлялося, 5 червня після чергової зустрічі Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Кучма заявив про нові ініціативи, серед яких – зняти економічну блокаду з тимчасово окупованих територій. Також він запропонував передбачити у домовленостях щодо тиші на Донбасі заборону на вогонь у відповідь.

У свою чергу спецпредставник ОБСЄ в ТКГ Мартін Сайдік зазначив, що питання зняття економічної блокади порушили ватажки бойовиків та підтримала Росія. Також речниця Президента Володимира Зеленського Юлія Мендель наголосила, що такі домовленості мають відбуватися виключно “у форматі двостороннього руху”. Так, зняти економічну блокаду з окупованої частини Донбасу можуть лише після скасування рубльової зони і псевдонаціоналізації, яку провели проросійські бойовики.

 

Після резонансної заяви Зеленського на Банковій обіцяють бути уважнішими

В Адміністрації Президента не бачать причин для такого великого резонансу від заяви глави держави Володимира Зеленського про втрату Росією контролю над найманцями на Донбасі, однак надалі уважніше ставитимуться до формулювань.

Про це заявила на брифінгу в понеділок, 10 червня, прес-секретар Президента України Юлія Мендель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Йшлося про те, що Росія, і це, власне, визнано глобально всіма міжнародними організаціями… як країна-агресор контролює збройні угрупування на території окупованого Донбасу. Йшлося про те, що коли була ескалація конфлікту, то Росія має взяти контроль, і (Президент Зеленський – ред.) закликав, власне, до того, щоб було зменшення обстрілів”, – сказала Мендель.

У цьому контексті вона зауважила, що “постійно існує юридична колізія”: Україна відстоює точку зору, що у Тристоронній контактній групі немає таких представників, як так звані “очільники ЛНР і ДНР”, а є Росія, яка представляє країну-агресора, а з іншого боку дві інші сторони – Україна і ОБСЄ. Натомість Росія наполягає на тому, що туди входять і так звані “очільники ЛНР/ДНР”.

“Власне, цим висловлюванням Президент ще раз підкреслив позицію України про те, що Росія контролює весь конфлікт… Тому ми не бачимо якихось моментів, які могли б створити такий великий інтерес до цієї фрази. Мабуть, у майбутньому ми маємо бути більш уважними до того, як відбуваються формулювання”, – зазначила речниця Президента.

Як повідомляв Укрінформ, 7 червня на сайті Президента з’явилася заява глави держави Зеленського, в якій йшлося: “Кричуще порушення Мінських угод – застосування артилерії – свідчить щонайменше про часткову втрату управління та контролю над найманцями. Ми сподіваємося, що російська сторона відновить контроль над цими підрозділами”.

7 червня ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил загострилася. За даними штабу ООС, російсько-окупаційні війська, порушивши умови Мінських домовленостей, атакували підрозділи ООС у районі населеного пункту Новолуганське із застосуванням артилерії. Внаслідок ворожих обстрілів загинули двоє військовослужбовців Об’єднаних сил, ще 11 бійців зазнали поранень і травм різного ступеня тяжкості.

 

У Зеленського не розуміють, чим керується Луценко

В АП не розуміють позицію Генпрокурора Юрія Луценка, який відкрив кримінальні справи за фактом заяв представника України у ТКГ Леоніда Кучми і ніяк не відреагував на перемовини з представниками країни-агресора Юрія Бойка і Віктора Медведчука.

Про це заявила на брифінгу в понеділок, 10 червня, речниця Президента України Юлія Мендель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Взагалі питання кримінальних справ, порушених паном Луценком, звісно, має бути до другого президента України, однак наша позиція така, що ми не розуміємо, якими підставами керувався генеральний прокурор, коли відкривав ці справи, тому що минулого разу на брифінгу очільник української делегації в ТКГ (Леонід Кучма) пояснив детально всі питання щодо так званої економічної блокади на Донбасі і щодо обстрілів у відповідь”, – сказала Мендель.

Водночас, додала вона, з іншого боку викликає подив, що генеральний прокурор України ніяк не відреагував на те, що український парламентар Юрій Бойко, а також український громадянин Віктор Медведчук їздили вже двічі до країни-агресора, зустрічалися там з представниками країни-агресора, а також найбільшої державної компанії, і “немає абсолютно ніяких правових рішень з цього приводу”.

Як повідомляв Укрінформ, Генеральний прокурор Юрій Луценко 7 червня заявив, що відкрив три кримінальні провадження після заяви представника України у Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми про необхідність зняти економічну блокаду з ОРДЛО та заборонити бійцям ООС стріляти у відповідь.

 

Президент ПАРЄ обговорила з Лавровим повернення російської делегації

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Моріс Паск’є обговорила з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим співпрацю ПАРЄ з Росією.

Спілкування відбулося телефоном у понеділок, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Страсбурзі з посилання на повідомлення ПАРЄ.

«Розмова була зосереджена на питаннях співробітництва між ПАРЄ і Російською Федерацією, особливо з огляду на ухвалення регламентним комітетом доповіді про процес ухвалення рішень в Парламентській асамблеї відносно повноважень та голосування, що буде обговорено Асамблеєю 24 червня», – поінформували в ПАРЄ.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, 10 червня, президент ПАРЄ також зустрілася із представниками Держдуми і Ради федерацій РФ. В Асамблеї відзначили, що метою зустрічі є «продовження діалогу про відносини між Парламентською асамблеєю і російським парламентом».

3 червня регламентний комітет ПАРЄ затвердив проект резолюції, яким пропонується внести зміни до регламенту Асамблеї, що може ускладнити накладення санкцій на російську делегацію та забезпечити її можливе повернення до ПАРЄ без виконання міжнародних зобов’язань.

17 травня Комітет міністрів Ради Європи на рівні глав МЗС підтримав позицію, що усі країни-члени повинні мати право брати участь у статутних органах організації, включаючи Парламентську асамблею, а також мають голосувати на виборах нового генерального секретаря Організації у червні.

Водночас рішення Комітету міністрів ще має затвердити у червні ПАРЄ.

ПАРЄ у квітні 2014 року запровадила санкції проти РФ, позбавивши російську делегацію права голосу. У червні 2017 року Росія вдалася до фінансового шантажу РЄ, припинивши сплачувати внески.

Нині у Раді Європи діє потужне лобі на чолі із Німеччиною і Францією, яке намагається повернути РФ до ПАРЄ, незважаючи на порушення Москвою норм міжнародного права, продовження агресії проти України.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба назвав рішення КМРЄ, яким Росію можуть повернути до ПАРЄ без виконання зобов’язань, продовженням агресії проти України та окупації Криму, «суперечливим та ганебним».

 

ПАРЄ не розкриватиме деталі зустрічі з російськими депутатами

У Парламентській асамблеї Ради Європи не оприлюднюватимуть заяву за результатами зустрічі у понеділок президента Асамблеї Ліліан Морі Паск’є з представниками Держдуми і Ради федерації Росії.

Про це власному кореспонденту Укрінформу у Страсбурзі повідомили у відділі комунікації ПАРЄ.

Як повідомляв Укрінформ, після попередніх контактів президент Асамблеї Паск’є у понеділок мала зустрітися із представниками двох палат російського парламенту. У ПАРЄ підкреслили, що метою зустрічі є «продовження діалогу про відносини між Парламентською асамблеєю і російським парламентом».

Зазначається, що ця зустріч «особливо важлива після ухвалення регламентним комітетом Асамблеї проекту доповіді щодо процесу ухвалення рішень, який стосується повноважень та права голосу національних делегацій».

Як повідомляв Укрінформ, 3 червня регламентний комітет ПАРЄ затвердив проект резолюції, яким пропонується внести зміни до регламенту, що може ускладнити накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її можливе повернення до ПАРЄ без виконання міжнародних зобов’язань.

17 травня Комітет міністрів Ради Європи на рівні глав МЗС на річній сесії у Гельсінкі підтримав позицію, що усі країни-члени повинні мати право брати участь у статутних органах організації, включаючи Парламентську асамблею, а також мають голосувати на виборах нового генерального секретаря Організації у червні.

Водночас, рішення Комітету міністрів ще має затвердити у червні ПАРЄ.

Росія у червні 2017 року вдалася до фінансового шантажу РЄ, пояснюючи це накладанням на її делегацію санкцій у ПАРЄ. Водночас, санкції відносно РФ в Асамблеї вже не є чинними від січня 2015 року. Натомість Росія спекулює цим питанням та не заявляє своїх делегатів на сесії Асамблеї.

Нині у Раді Європи діє потужне лобі на чолі із Німеччиною і Францією, яке намагається повернути РФ до ПАРЄ, незважаючи на несплату Москвою внесків до бюджету Ради Європи, порушення норм міжнародного права, продовження агресії проти України.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба назвав рішення КМРЄ, яким Росію можуть повернути до ПАРЄ без виконання зобов’язань, продовження агресії проти України та окупації Криму, «суперечливим та ганебним».

 

Зеленський пропонує Раді відкласти запуск ринку електроенергії на рік

Президент Володимир Зеленський у понеділок, 10 червня, вніс до Верховної Ради законопроект щодо відтермінування на рік запуску ринку електроенергії.

Про це у Facebook написав представник президента в Кабінеті міністрів України Андрій Герус – Укрінформ.

“Сьогодні Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради два законопроекти: #10376 – зміни до ЗУ “Про ринок електричної енергії” – відтермінування введення нового ринку електроенергії до 01 липня 2020 року. На жаль, за 2 роки не було пророблено відповідної роботи щодо підготовки до нового ринку. Тому, щоб запобігти різкому зростанню тарифів та кризовим явищам на ринку електроенергії, було ініційовано перенесення запуску нової моделі ринку на рік. А разом із тим розробити та втілити у життя помісячний план підготовки до відповідних змін”, – написав Герус.

За його словами, внесено також і законопроект #10375 – зміни до ЗУ “Про альтернативні джерела енергіі”.

“Пропонується відновити “зелений” тариф домогосподарствам, які мають домашні наземні СЕС потужністю до 30 кВт. Обнулення таких тарифів дрібним електростанціям українців, які інвестували свої заощадження у домашні СЕС, є дуже несправедливим. Але такий закон, на жаль, був прийнятий та підписаний попереднім президентом Порошенком”, – зазначив Герус.

За його словами, Зеленський ініціює, щоб парламент виправив таку помилку та відновив справедливість.

“Зелені” тарифи мають бути, перш за все, не для олігархів, а для звичайних українців, які будуть утворювати середній клас та зменшувати роль енергетичних монополій. Обидвом законопроектам був присвоєний статус невідкладних”, – повідомив Герус.

Тексти обох законопроектів на сайті Верховної Ради наразі відсутні.

 

Кабмін схвалив рішення, що можуть зупинити зростання цін не електрику

Кабінет міністрів схвалив всі необхідні рішення, аби запобігти зростанню цін на електроенергію з 1 липня – часу введення ринку електроенергії.

Про це в ефірі телеканалу “Віта” (Вінниця) сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє Урядовий портал – Укрінформ.

“Парламент в 2017 році ухвалив закон про ринок електроенергії. Уряд зобов’язаний вжити всіх заходів, аби з 1 липня ринок запрацював. Але! Не можна допустити зростання вартості електроенергії для людей і промисловості. Промисловість – це наш чинник зростання. І ми прийняли всі необхідні рішення, аби не допустити підвищення ціни для населення, і обмежити зростання для промисловості. Це урядові рішення. Незалежний регулятор має ухвалити свої рішення і остаточно затвердити те, що схвалив уряд. Тоді ніяких підвищень ціни не буде”, – запевнив Гройсман.

Як повідомляв Укрінформ, повномасштабний ринок електроенергії відповідно до Закону України “Про ринок електричної енергії” має запрацювати з 1 липня 2019 року.

Водночас у ДП НЕК “Укренерго” не виключають короткочасної відстрочки з введенням ринку електроенергії – на 2-3 місяці або перенесення на 2020 рік.

Законопроект №10343 передбачає відтермінування відкриття ринку електроенергії на 3 місяці.

Представник Президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус не згоден з рішенням уряду щодо запровадження ринку електроенергії з 1 липня і вважає, що його треба перенести на рік.

 

Партія зелених України затвердила свій список на вибори

З’їзд Партії зелених України затвердив свій список кандидатів на позачергові парламентські вибори у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.

Участь в другому етапі ХХХІІ з’їзду ПЗУ в понеділок, 10 червня, взяли лідери партії, депутати місцевих рад від ПЗУ, делегати від областей, активісти виборчого процесу, повідомили Укрінформу у прес-службі політсили.

“Делегати з’їзду затвердили список кандидатів від ПЗУ у загальнодержавному багатомандатному виборчому округу”, – йдеться в повідомленні.

Так, очолила список секретар Партії зелених України з міжнародних питань, координатор Global Greens Women’s Network Тетяна Бодун. “Це поки що єдиний випадок у виборчий кампанії позачергових виборів, коли список очолила жінка”, – зазначили у прес-службі.

До першої десятки також увійшли голова політичної ради ПЗУ Віталій Кононов та заступник голови партії Олександр Зіскін.

«В нашому списку немає «селебріті», старих політиків та олігархату. Ми довго й поступово готували список й представили виборцям виключно молодих та професійних людей. Впевнений, що ці люди зможуть не на словах, а ділом зробити нашу країну кращою», – сказав Кононов.

Крім того, Партія зелених України затвердила свою виборчу програму, ключовими пунктами якої стали соціально-економічні пропозиції та пропозиції щодо збереження й покращення екологічного стану України.

«Наша програма виважена й експертна. Ми не обіцяємо українцям «золоті гори», та ми знаємо, як зробити життя українців краще. Зелені виступають за поетапне введення безумовного базового доходу. Громадяни України заслуговують на справедливе розпорядження природними ресурсами нашої країни. Досвід європейських держав свідчить, що це цілком реальна перспектива» – прокоментував програму Зіскін.

 

Рух ЧЕСНО склав рейтинг доброчесності депутатів Ради

Громадський рух ЧЕСНО проаналізувала склад Верховної Ради VIII скликання за шістьма критеріями доброчесності.

Відповідний рейтинг оприлюднено на сайті ЧЕСНО – Укрінформ.

“Серед 25 найбільш доброчесних народних обранців опинились 12 членів фракції “Самопоміч”, троє членів “Батьківщини”, двоє членів БПП “Солідарність” та восьмеро позафракційних депутатів. Рейтинг найбільш недоброчесних парламентаріїв очолили троє народних депутатів з “Відродження”, троє з “Волі народу”, троє з БПП “Солідарність” та один “опоблоківець”, – йдеться у повідомленні.

Так, найбільш доброчесними депутатами Верховної Ради VIII скликання станом на 9 червня 2019 року, за версією руху ЧЕСНО, стали Сергій Соболєв, Альона Шкрум, Олексій Рябчин (“Батьківщина”), Наталія Новак, Оксана Юринець (БПП “Солідарність”), Лев Підлесецький, Олександр Данченко, Любомир Зубач, Олег Лаврик, Олександр Опанасенко, Тетяна Острікова, Ірина Подоляк, Анна Романова, Роман Семенуха, Руслан Сидорович, Олексій Скрипник, Єгор Соболєв (“Самопоміч”), Остап Єднак, Наталія Веселова, Світлана Заліщук, Павло Кишкар, Сергій Лещенко, Вікторія Пташник, Оксана Сироїд і Віктор Чумак (позафракційні).

Водночас найменш доброчесними депутатами рух ЧЕСНО назвав Максима Єфімова, Олександра Третьякова, Олега Недаву (БПП “Солідарність”), Ярослава Москаленка, Анатолія Гіршфельда, Олеся Довгого (“Воля народу”), Антона Яценка, Антона Кіссе, Володимира Зубика (“Відродження”) і Олександра Нечаєва (“Опозиційний блок”).

Як пояснили у ЧЕСНО, відповідно до методології, задля аналізу вони застосовували шість критеріїв – кнопкодавство, прогульництво, підтримка антидемократичних ініціатив, гречкосійство та фігурування у антикорупційних розслідуваннях (негативні критерії, за які політикам присвоюється по +1 балу), а також голосування за політичні реформи (позитивний критерій, за які політикам присвоюється -1 бал). Таким чином, чим вищий бал було присвоєно народному депутату, тим менш доброчесним він є за методологією.

Як повідомляв Укрінформ, 10 червня Рух ЧЕСНО презентував шість критеріїв доброчесності, за якими аналізуватиме списки кандидатів у народні депутати України на виборах.

 

Московський “вояж” Бойка і Медведчука має розслідувати СБУ – Сарган

Кримінальні провадження за статтями про державну зраду відносяться до підслідності Служби безпеки України, а не Генеральної прокуратури.

Так прокоментувала прес-секретар генерального прокурора України Лариса Сарган на своїй сторінці у Facebook заяву речниці Президента України Юлії Мендель про відсутність реакції ГПУ на поїздку деяких політиків у Москву – Укрінформ.

“Прес-секретар Президента мала би знати, що кримінальні провадження за статтями про державну зраду відносяться до підслідності СБУ, керівник якої знаходиться в прямому підпорядкуванні Президента України. Це в повній мірі стосується і справи про ймовірну державну зраду Віктора Медведчука. ГПУ з лютого місяця поточного року чекає від СБУ висновків експертизи, про що генпрокурор вже нагадав в.о. голови СБУ І.Баканову в офіційному листі”, – зазначила Сарган.

За її словами, поїздки українських діячів до Москви і їхні зустрічі з керівництвом країни-агресора – звичайно, обурливий феномен в країні, яка воює. “Щоб покласти цьому край, ГПУ давно пропонує прийняти закон про колаборантство”, – додала прес-секретар генпрокурора.

Як повідомлялося, у понеділок на брифінгу речниця Президента України Юлія Мендель заявила про те, що в АП не розуміють позицію генерального прокурора Юрія Луценка, який відкрив кримінальні справи за фактом заяв представника України у ТКГ Леоніда Кучми, і ніяк не відреагував на перемовини з представниками країни-агресора народного депутата Юрія Бойка і політика Віктора Медведчука.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 7 червня заявив, що відкрив три кримінальні провадження після заяви представника України у Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми про необхідність зняти економічну блокаду з ОРДЛО та заборонити бійцям ООС стріляти у відповідь.

 

СБУ прокоментувала візити Медведчука і Бойка до РФ

СБУ здійснює досудове розслідування, у ході якого досліджуються обставини поїздок до Росії Віктора Медведчука та Юрія Бойка.

Про це СБУ повідомляє у Facebook – Укрінформ.

“У Службі безпеки України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками вчинення злочинів статті 110 (посягання на територіальну цілісність) та 111 (державна зрада) ККУ, під час розслідування якого також досліджуються обставини візиту в березні цього року до Москви Віктора Медведчука та Юрія Бойка”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що зараз триває призначена ухвалою Шевченківського районного суду Києва від 21.02.19 р. лінгвістична експертиза Київського науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції.

При цьому зауважується, що відповідно до ч. 6 ст. 244 КПК слідчий суддя самостійно визначив експертну установу, якій доручив проведення експертизи.

“Матеріали щодо візиту вищезазначених осіб у червні цього року до Санкт-Петербурга можуть бути також перевірені у межах цього кримінального провадження. Чекаємо результатів експертизи задля надання правової оцінки дій Медведчука та Бойка під час візиту до РФ”, – наголошується в коментарі СБУ.

 

ТЦ “Барабашово” заявляє, що стрілянину на ринку влаштував боєць Нацкорпусу

Адміністрація харківського ринку “Барабашово”, де в п’ятницю, 7 червня, стався конфлікт із постраждалими між підприємцями та активістами, заявила, що представник Національного корпусу стріляв по людях, і опублікувала відповідне відео.

Ця інформація опублікована на сторінці торгового центру в Facebook – Укрінформ.

“За даними адміністрації ТЦ, під час конфлікту бійці Національного корпусу, крім арматур, гострих предметів, використовували вогнепальну зброю. Як видно на відео, що опубліковане в соціальних мережах та ЗМІ, чоловік відкрив вогонь по людях”, – йдеться в повідомленні.

Служба безпеки ТЦ «Барабашово» з’ясувала, що чоловік, який на відео стріляє по підприємцях, є активістом «Національного корпусу» і брав участь у низці партійних заходів. Зараз проводяться заходи щодо встановлення його особи. Крім того, служба безпеки вивчає всі матеріали, в тому числі відео, щоб ідентифікувати бійців Національного корпусу, які били журналіста Вадима Макарюка під час силового конфлікту з ветеранами АТО. «Наразі Вадиму надають медичну допомогу, він у важкому стані й не може брати участі у слідчих діях, не може дати свідчення, тому зараз шукають свідків, вивчають відео події», – зазначили в адміністрації ТЦ.

Як повідомляв Укрінформ, увечері 7 червня на території ринку “Барабашово” стався конфлікт між активістами “Національного корпусу”, підприємцями ринку та його охороною. Група невідомих у кількості 50 осіб зайшла на територію ринку для з’ясування спору майнового характеру з підприємцями. Потім переговори переросли в конфлікт. У ньому, зокрема, постраждав тележурналіст Вадим Макарюк – 36-річного оператора побили та відібрали відеокамеру. Каретою швидкої невідкладної допомоги його було доправлено до Харківської міської лікарні швидкої невідкладної допомоги імені Мещанінова. В результаті побиття журналіст переніс інсульт і перебуває у відділенні інтенсивної терапії.

Для врегулювання ситуації на місце події прибули посилені наряди батальйону особливого призначення і спецпідрозділу патрульної поліції з охорони громадського порядку ТОР.

Вранці 8 червня до медичних установ звернулися 8 осіб із травмами. У Московський відділ поліції із заявою про заподіяння тілесних ушкоджень звернувся один громадянин.

Нацполіція відкрила ряд кримінальних справ: за ч. 1 ст. 293 (групове порушення громадського порядку), ст. 125 (умисне легке тілесне ушкодження), за ч. 2 ст. 345-1 (загроза або насильство по відношенню до журналіста), ч. 1. ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) і ч. 2 ст. 187 (розбій) Кримінального кодексу України.

3 червня депутат і бізнесмен Олександр Фельдман звернувся до Президента України зі скаргою на провокації з боку Нацкорпусу, який, за його словами, свого часу вимагав у нього 1 мільйон доларів США за “захист і спокій”, а отримавши рішучу відмову, захотів вирішити питання силовими провокаціями, залякуваннями і рейдерством з використанням димових шашок і вибухових пакетів.

Лідер обласного осередку “Національного корпусу” Костянтин Немічев вважає звинувачення Фельдмана чорним піаром, спрямованим проти Нацкорпусу і пов’язаним зі стартом виборчої кампанії.

Торговий центр “Барабашово” – найбільший у Східній Європі, де працюють підприємці з 20 країн світу.

 

Нацкорпус відхрестився від стрілянини на “Барабашово”

“Національний корпус” не має стосунку до конфлікту 7 червня на харківському ринку “Барабашово”, під час якого постраждали дев’ять осіб.

Таку заяву “Національний корпус” оприлюднив у Telegram – Укрінформ.

“Ми офіційно заявляємо про те, що ні Анатолій Шиян (член НК, якого нібито ідентифікували на відео стрілянини. – ред.), ні Національний Корпус загалом не мають жодного стосунку до протиправних дій 7 червня, які стались біля «Барабашово»… Крім того, Національний Корпус вимагає від адміністрації ТЦ «Барабашово» спростування неправдивої й наклепницької інформації стосовно участі голови полтавського осередку Анатолія Шияна та усього Нацкорпусу в протиправних діях 7-8 червня на ринку “Барабашово” у Харкові”, – йдеться у заяві.

Інформацію, поширену адміністрацією ТЦ, про те, що “бійці Національного Корпусу, окрім арматур, колючих предметів, використовували вогнепальну зброю”, в заяві названо “прямим наклепом”.

Як повідомляв Укрінформ, увечері 7 червня на території ринку “Барабашово” стався конфлікт між активістами “Національного корпусу”, підприємцями ринку та його охороною. Група невідомих в кількості 50 осіб зайшла на територію ринку для вирішення спору майнового характеру з підприємцями. Згодом переговори переросли в конфлікт. У ньому, зокрема, постраждав тележурналіст Вадим Макарюк. Побитого, його доправили до Харківської міської лікарні швидкої невідкладної допомоги імені Мещанінова.

Для врегулювання ситуації на місце події прибули посилені наряди батальйону особливого призначення і спецпідрозділи патрульної поліції з охорони громадського порядку ТОР.

Вранці 8 червня в медичні заклади звернулися 8 осіб з травмами. До Московського відділу поліції із заявою про заподіяння тілесних ушкоджень звернувся один громадянин.

Нацполіція відкрила ряд кримінальних справ.

Сьогодні, 10 червня, на прес-конференції заступник начальника ГУНП в Харківській області — начальник слідчого управління Сергій Чиж повідомив, що на записах з відеокамер ідентифіковано двох нападників на Макарюка. Це люди в цивільному. Наразі їх не затримували, оскільки правоохоронці збирають доказову базу і чекають, коли лікарі дозволять поговорити з постраждалим. Також знайдено відеокамеру, яку забрали у оператора нападники, і розбили її, витягнувши при цьому відеокарту. Працівники ринку передали камеру слідству, техніку долучено до матеріалів слідства.

Торговельний центр “Барабашово” – найбільший у Східній Європі, на ринку працюють підприємці з 20 країн світу.

 

Побиття оператора на “Барабашово”: поліція встановила двох нападників

Після перегляду записів відеокамер поліція встановила двох чоловіків, які напали на телеоператора служби новин “Вісті” Вадима Макарюка під час конфлікту активістів “Національного корпусу” і підприємців ринку “Барабашово” 7 червня.

Поки що нападники не затримані. Про це у понеділок 10 червня повідомив на прес-конференції заступник начальника ГУНП в Харківській області — начальник слідчого управління Сергій Чиж – Укрінформ.

“Ми бачимо, хто і як штовхає Макарюка … На даний момент встановлено двох нападників, які вчиняли активні дії відносно журналіста”, – сказав він і уточнив, що нападники були в “цивільному”.

Відповідаючи на питання журналістів, Чиж також повідомив, що на даний момент ніхто з нападників на Макарюка не затриманий, оскільки правоохоронці “збирають доказову базу” і чекають, коли лікарі дозволять поговорити з постраждалим.

За словами Чижа, знайдено відеокамеру, яку забрали у оператора нападники, і розбили її, витягнувши при цьому відеокарту. Працівники ринку передали камеру слідству, техніку долучено до матеріалів слідства.

Чиж заявив, що буде проведене службове розслідування дій співробітників поліції на місці конфлікту. Водночас він оцінив дії своїх підлеглих на “відмінно”.

У неділю, 9 червня, Вадиму Макарюку виповнилося 36 років. Цього дня харківські журналісти прийшли до лікарні швидкої і невідкладної допомоги, щоб привітати колегу з днем народження. Найближчим часом працівники місцевих і всеукраїнських ЗМІ планують провести ряд заходів, щоб привернути увагу до того, що сталося, і вимагати від правоохоронців знайти винних.

Як повідомляв Укрінформ, увечері 7 червня на території ринку “Барабашово” стався конфлікт між активістами “Національного корпусу”, підприємцями ринку та його охороною. Група невідомих в кількості 50 осіб зайшла на територію ринку для вирішення спору майнового характеру з підприємцями. Згодом переговори переросли в конфлікт. У ньому, зокрема, постраждав тележурналіст Вадим Макарюк. Його доправили до Харківської міської лікарні швидкої невідкладної допомоги імені Мещанінова.

Для врегулювання ситуації на місце події прибули посилені наряди батальйону особливого призначення і спецпідрозділи патрульної поліції з охорони громадського порядку ТОР.

Вранці 8 червня в медичні заклади звернулися 8 осіб з травмами. До Московського відділу поліції із заявою про заподіяння тілесних ушкоджень звернувся один громадянин.

Нацполіція відкрила ряд кримінальних справ.

3 червня депутат і бізнесмен Олександр Фельдман звернувся до Президента України зі скаргою на провокації з боку Нацкорпусу, який, за його словами, свого часу вимагав у нього 1 мільйон доларів США за “захист і спокій”, а отримавши рішучу відмову, захотів вирішити питання силовими провокаціями, залякуваннями і рейдерством з використанням димових шашок і вибухових пакетів.

Лідер обласного осередку “Національного корпусу” Костянтин Немічев вважає звинувачення Фельдмана чорним піаром, спрямованим проти Нацкорпусу і пов’язаним зі стартом виборчої кампанії.

Торговельний центр “Барабашово” – найбільший у Східній Європі, на ринку працюють підприємці з 20 країн світу.

 

Після інавгурації Зеленського побільшало російських фейків – ЗСУ

Російська Федерація активізувала інформаційні операції проти Збройних Сил України.

Про це йдеться у повідомленні Сухопутних військ Збройних Сил – Укрінформ.

“Після інавгурації Президента України Володимира Зеленського активізувались дії російських підрозділів інформаційних операцій, спрямовані на дестабілізацію ситуації в Збройних Силах України, дискредитацію керівного складу Збройних Сил, дезінформацію суспільства: українського, російського та світової спільноти. Всі ці дії організовуються за одним сценарієм: на відкритих майданчиках соціальної журналістики, підконтрольними головному розвідувальному управлінню генерального штабу Російської Федерації (які не мають навіть механізму попередньої модерації) розміщуються фейкові матеріали, які потім поширюються в соціальних мережах. В залежності від розвитку ситуації ці матеріали можуть підхоплюватись популярними ЗМІ з високим рівнем довіри та значним представництвом в світі (наприклад телевізійними каналами Russia Today та «Спутник»”, йдеться у повідомленні.

У службі зауважили, що на жаль, деякі подібні матеріали підхоплюються тенденційними українськими ЗМІ, що є особливо небезпечним сьогодні, в умовах жорсткої політичної боротьби напередодні парламентських виборів.

Командування Сухопутних військ Збройних Сил України закликає перевіряти всю інформацію, не поширювати російські фейки та не піддаватись на провокації.

 

Збірна України здобула дуже важливі очки у важкому матчі – Шевченко

Головний тренер збірної України з футболу Андрій Шевченко прокоментував дії національної команди, яка у Львові завдала поразки збірній Люксембургу (1:0) у відбірковому матчі чемпіонату Європи-2020 – Укрінформ.

“Як то кажуть, переможний склад не міняють. Ми бачили, що хлопці в гарному стані, хоча я розумів, що хтось втомиться, тому заміни планувалися. У нас була проблема на правому фланзі: Караваєв втомився, ми хотіли його замінити, але Бутко вибув. А вводити нову людину, яка на цій позиції не грала, і міняти структуру гри, було б неправильним. Головне, що ми взяли три очки. Дуже важливі очки. Ми знали, що буде важка гра, але завдання своє виконали”, – цитує Шевченка прес-служба Федерації футболу України.

“Це була друга гра з двох спарених, і вона завжди дається важко. Так само було й минулого разу, коли перед Люксембургом ми грали з Португалією. Але найголовніше – це результат, перемога, яку ми здобули. Гра склалася важко в другому таймі тому, що треба було реалізовувати моменти ще до перерви. Ризикувати ніхто не хотів, наша збірна трохи відійшла, хлопці зайняли правильні позиції, намагалися забити завдяки швидкому виходу з оборони в атаку. Можливості були, але ми їх не реалізували. Втім, ми здобули перемогу, і реакція вболівальників засвідчила, що вони розуміли, наскільки нам було важко та наскільки важливо досягти цього результату”, – підкреслив Шевченко.

Наставник “синьо-жовтих” окремо відзначив палку підтримку уболівальників на “Арені Львів”. “Я дуже вдячний львів’янам за теплий прийом. Не можу пригадати, щоб збірна грала два матчі поспіль на одному стадіоні, і він при цьому був заповнений ущент. Дякую вболівальникам за справжню підтримку, це додало нам сил та допомогло здобути шість пунктів на цьому стадіоні”, – підсумував головний тренер національної збірної України.

Як повідомляв Укрінформ, збірна України з футболу провела четвертий поєдинок у відбірковому турнірі чемпіонату Європи-2020, в якому на “Арені Львів” здобула перемогу над командою Люксембургу – 1:0. Автором вирішального голу став Роман Яремчук.

 

Клімкін: РФ буде змушена сісти за стіл переговорів щодо Криму

Вердикти міжнародних судів змусять Росію взяти участь у переговорах стосовно Криму.

Про це телепроекту Крим.Реалії розповів міністр закордонних справ Павло Клімкін – Укрінформ.

“Я впевнений, в якийсь момент Росія буде змушена сісти за стіл переговорів… Буде рішення міжнародного суду щодо двох фундаментальних конвенцій, у тому числі про заборону фінансування расової дискримінації. Буде рішення міжнародного арбітражу згідно з конвенцією про морське право. І там теж абсолютно ясно, що робить Росія. І наслідки цих рішень вона буде змушена обговорювати”, – цитує Крим.Реалії очільника МЗС.

На його думку, спочатку Росія буде змушена обговорювати гуманітарні та екологічні проблеми в Криму. А далі мова піде про статус анексованого півострова і його деокупацію.

“За стіл переговорів можуть сісти разом представники країн і міжнародних організацій”, – вважає Клімкін. Та коли саме розпочнуться такі переговори, він не наважився спрогнозувати.

 

Партія “Голос” зробить усе, щоб мажоритарка зникла назавжди – Вакарчук

Політична партія “Голос” у разі проходження до Верховної Ради ІХ скликання добиватиметься скасування мажоритарної виборчої системи в Україні.

Про це заявив лідер політсили Святослав Вакарчук у програмі “Свобода слова” на телеканалі ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Мажоритарних округів  не має бути взагалі в українській історії… Партія “Голос” зробить усе, як тільки прийде до влади, щоб мажоритарка як ганебне явище зникла назавжди з історії”, – сказав Вакарчук.

Водночас він висловив переконання, що нинішня влада, в тому числі Президент, мали би зробити все, аби “змусити цей парламент” внести зміни до виборчого законодавства стосовно скасування мажоритарної системи.

“Адже це корупція, це розсадник тотальної безвідповідальності, це те, що принижує людей. Ви собі й не уявляєте, наскільки ми відстаємо і політично, й економічно через те, що в нас досі існує таке явище як мажоритарка. Тому партія “Голос” зробить усе, щоб до цього більше ніколи не повертатися”, – додав Вакарчук.

Як повідомляв Укрінформ, на з’їзді 8 червня партія “Голос” ухвалила рішення про підтримку кандидатів у мажоритарних округах, серед яких народні депутати чинного скликання Верховної Ради Леонід Ємець, Вікторія Пташник, Вікторія Войціцька та Павло Різаненко.

 

Тимошенко: “Батьківщина” не буде в опозиції, якщо не ввійде в коаліцію

Політична партія “Батьківщина” не буде в опозиції до влади, навіть якщо не ввійде до парламентської коаліції.

Про це в ефірі програми “Свобода слова” на каналі ICTV сказала Юлія Тимошенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Коли ви питаєте, чи буде наша партія працювати в опозиції, якщо, наприклад, нова команда президента не захоче з нами створити коаліцію, хочу сказати: ні, ми не будемо працювати в опозиції. Можливо, ми не будемо в коаліції, та ми не можемо сьогодні дозволити собі, маючи в руках реальний вихід із цього стану, ми не можемо собі дозволити ще 5 років бездарно втратити тільки тому, що ми будемо десь в опозиції. Тільки тому, що нас, можливо не прийняли в коаліцію. Ми все одно будемо допомагати всіма силами”, – заявила Тимошенко.

Також вона повідомила, що найближчими днями зустрінеться з Володимиром Зеленським.

“Я думаю, що буквально найближчими днями я буду мати зустріч із Президентом України і я хочу просто порадити йому , що сьогодні треба робити невідкладно. Бо якщо час буде упущений, то після цих парламентських виборів уже буде сформований бюджет, який на 2020 рік закладе нам стагнацію”, – зазначила лідер партії “Батьківщина”.

 

Зеленський доручив Кабміну створити комісію з розслідування пожежі в Одесі

Президент України Володимир Зеленський доручив прем’єр-міністру Володимиру Гройсману негайно створити державну комісію з розслідування наслідків пожежі в Одеській психіатричній лікарні №1, де померли 6 людей. Про це повідомляє УНН з посиланням на сторінку президента Володимира Зеленського у Twitter.

“Пожежа в Одеській психіатричній лікарні. Страшна трагедія. Пожежу ліквідовано, але вже шестеро загиблих. Доручаю прем’єру Володимиру Гройсману негайно створити держкомісію з розслідування. Причини будуть з’ясовані. Мої співчуття рідним та близьким загиблих”, йдеться у повідомленні президента.

Нагадаємо, шість людей загинули через пожежу в одеській психіатричній лікарні. За неуточненими даними, одна з загиблих медсестра лікарні.

10 червня о 21:44 у Суворовському районі м. Одеса по вул. Академіка Воробйова, 9 виникло загорання даху одноповерхового корпусу обласної клінічної психіатричної лікарні № 1 на площі 500 кв. метрів. О 23:19 пожежу було ліквідовано.

За даними поліції, наразі у лікарнях перебуває 41 людина, одна із них у вкрай важкому стані.

Площа пожежі – 500 квадратних метрів. На момент загорання у відділенні медичного центру перебувала 51 людина, серед них – три співробітники лікарні.

До гасіння залучалося 57 осіб о/с та 12 од. техніки.

Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 270 Кримінального кодексу України (порушення встановлених законодавством пожежної безпеки). Причина пожежі наразі невідома.

 

Росія запропонувала Huawei встановити на її смартфони російську ОС

Міністр цифрового розвитку і зв’язку Костянтин Носков і головний виконавчий директор Huawei Го Пін перед ПМЕФ обговорили можливий перехід смартфонів китайської компанії з операційної системи Android на російську, написала The Bell з посиланням на джерела, повідомляє УНН.

Один зі співрозмовників видання стверджує, що дана тема обговорювалася і в ході зустрічей президента Володимира Путіна з головою КНР Сі Цзіньпіном. Неназваний федеральний чиновник розповів The Bell, що переговори ведуться як про встановлення “Аврори” на смартфони Huawei, так і про локалізацію в Росії виробництва частини пристроїв китайської компанії.

“Аврора” – ОС, розроблена на основі фінської Sailfish, створеної компанією Jolla, співвласником якої є власник групи ЄСП Григорій Березкін.

Нагадаємо, кілька найбільших технологічних компаній США та інших країн заборонили своїм співробітникам контактувати з колегами з китайської Huawei на тлі її внесення американською владою в чорний список.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 693

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua