Головна » Відгомін часу » Комунікаційно-контентні агресії Кремля: якою має бути протидія?

Комунікаційно-контентні агресії Кремля: якою має бути протидія?

rus_ukr_14195

Гібридно-месіанські агресії путінської Росії проти України вимірюються не лише комбінованим веденням бойових дій проти україських захисників, засилкою цілих підрозділів «відпускників» путінської армії на Донбас та направленням кремлівським «воєнторгом» найновіших, нерідко експериментальних, систем озброєння і техніки для випробування їх на практиці.

Значно більшу небезпеку (не лише для України, але й для Європи і планети загалом) представляють комунікаційно-контентні потокові агресії Кремля, які за старими усталеними підходами і розуміннями продовжують на всіх управлінських рівнях визначати як інформаційну війну.

У двадцять першому столітті глобальний світ живе динаміками. Він «оцифровується», тобто набуває абсолютно нової якості. І якщо ще років десять тому поява певної есклюзивної інформації ставала подією в країні (регіоні), то зараз есклюзивність розчиняється в інформаційних потоках, які «фонтанують» в онлайні цілодобово. Динаміка інформаційних потоків настільки потужна, що змушує шукати нові форми та методи орієнтування в інформаційному просторі, аналізу його особливостей та прогнозно-випереджального «бачення» сьогоднішнього інформаційного дня.

Всі ці та інші елементи технологічно-креативної роботи з інформаційним середовищем та загальнодержавним і регіональними інформаційними полями, створення комунікаційно-сценарних моделей для прийняття управлінського рішення будь-якого (але особливо вищого) порядку включає в себе новий напрям роботи з інформпростором України, який отримав назву комунікаційно-контентна безпека.

Даний напрям є результатом досить тривалого дослідження інформаційних полів країни групою вітчизняних науковців та практиків. Значна частина цих досліджень отримала практичну перевірку та застосування. Розвиток поліваріантних аспектів комунікаційно-контентної безпеки набув особливого значення з початком гібридно-месіанських путінської Росії в Україну. Виходячи з оцінки реальних інформаційних загроз державі, була розроблена система комунікаційно-контентної протидії для різних рівнів державного управління. Однак в стратегічних документах, прийнятих у державі за останні два роки, цей напрям не зафіксований. Серед пояснень причин такого відношення до цих напрацювань логічним виглядає неусвідомлення на вищому державному рівні сутності нових процесів та явищ, викликаних багатоформатними агресіями Кремля проти України та схильність (що простежується, зокрема, в документах РНБО) до «кіберизації» боротьби з ворогом.

Окремі аспекти проблематики комунікаційно-контентної безпеки розглядатимуться 9 – 10 червня під час роботи Міжнародного форуму з кризових комунікацій «Комунікаційно-контентна безпека в умовах гібридно-месіанських агресій путінської Росії» у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Метою форуму є розгляд науково-практичних аспектів діяльності засобів масової інформації під час проведення АТО на сході України,  дослідження практичних засад та особливостей комунікації між органами військового управління та ЗМІ у площині цивільно-військових відносин, напрацювання пропозицій щодо новітніх підходів у реалізації завдань комунікаційно-контентної безпеки в процесі взаємодії органів військового управління зі ЗМІ, розробка рекомендацій щодо впровадження у навчальний процес підготовки майбутніх офіцерів сучасних стандартів комунікації з громадськістю (комунікаційно-контентних засад) в умовах ведення бойових дій.

Під час форуму обговорюватимуться такі тематичні блоки:

  • Системні прояви комунікаційно-контентних форматів гібридно-месіанських агресій
  • Проблеми практики комунікаційно-контентного спротиву агресіям
  • Креативні  індустрії як вектор можливостей профілактики та нейтралізації системних проявів гібридного тероризму
  • Теоретичні та практичні аспекти підготовки журналістських кадрів та фахівців інформаційно-медійних структур оборонного відомства з врахуванням досвіду застосування Збройних Сил України в АТО

До участі у форумі запрошуються фахівці Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, інших органів військового управління,  вітчизняні та закордонні науковці і технологи з питань комунікаційно-контентної безпеки, керівники ЗМІ та журналісти, які висвітлюють діяльність сектору оборони і безпеки держави, представники культурно-мистецьких кіл та креативних індустрій з досвідом роботи в зоні АТО.

Валерій Скрипнюк

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 545

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua