Головна » Технології » Lockheed Martin планує польові випробування лазерної зброї HELIOS

Lockheed Martin планує польові випробування лазерної зброї HELIOS

Очевидні плюси лазерного озброєння, добре знайомі всім любителям комп’ютерних ігор, в реальному житті мають не менш значний список противаг. Знайти баланс між бажаним і дійсним допоможуть польові випробування лазерної системи HELIOS компанії Lockheed Martin, повідомляє сайт ТОнеТО.

Нещодавно Lockheed Martin повідомила в прес-релізі, що система лазерної зброї HELIOS, яку розробляє компанія, в цьому році зробить рішучий крок щодо інтегрування в бойові корабельні системи. Розшифровка абревіатури HELIOS говорить сама за себе – це високоенергетичний лазер з інтегрованими системами оптичного засліплення і спостереження. У 2021 році на заключному етапі випробування система HELIOS буде інтегрована в ескадрений міноносець типу «Арлі Берк».

Комп’ютерне зображення роботи лазера HELIOS (Lockheed Martin)

Проект HELIOS пройшов остаточне проектне утвердження. Цього року система HELIOS пройде системну інтеграцію в американську корабельну багатофункціональну бойову інформаційно-керуючу систему Aegis. Згодом бойовий лазер стане невід’ємною частиною комплексу цієї системи, тому сумісність з нею є ключовим фактором для успішної інтеграції.

Бойовий лазер, відзначається в прес-релізі, забезпечить додатковий рівень захисту для флоту, включаючи «нескінченні патрони», низьку вартість ураження цілі, швидкість поразки, порівнянну зі швидкістю світла в повітрі, точність і високу реакцію. Головними цілями для HELIOS представляються безпілотники і швидкохідні легкі кораблі.

Макет системи HELIOS на масштабної моделі есмінця

Також військові чекають від HELIOS «зростання кривої навчання військового персоналу», зниження ризику для майбутніх проектів лазерного озброєння, а також «сигнал» індустрії включитися в поставки нових систем озброєння.

Після перевірки роботи системи HELIOS в межах системи Aegis на полігоні ВМС США на острові Воллопс пройдуть наземні випробування лазерної установки і тільки після цього система почне монтуватися на есмінці.

Масштабна модель есмінця типу «Арлі Берк»

У Європі подібний проект почала реалізовувати Німеччина. Але це наразі ініціатива окремої країни Європейського Союзу, хоча вона може стати частиною загальноєвропейської програми переозброєння флоту. Оборонні інститути Європейського Союзу профінансували поки що тільки експертні роботи з оцінки перспектив лазерної зброї в ВМФ.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 527

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua