Головна » Акценти/спротив » Польща готується до “гібридної війни”

Польща готується до “гібридної війни”

Сейм Польщі на своєму найближчому засіданні в середу планує розглянути законопроект, котрий має підготувати законодавчу базу в країні на випадок ведення проти неї “гібридної війни”.

 

Як передає кореспондент УНІАН, відповідний проект закону внесений у порядок денний пленарної сесії нижньої палати польського парламенту. Законопроект вніс президент Польщі, котрий, згідно з Конституцією, є верховним головнокомандувачем збройних сил.

“Проект змін кількох законів, серед яких закон про загальний обов’язок оборони, має на меті привести у відповідність норми законів до нової структури керування армією в сучасних умовах, коли війна – як у випадку російського-українського конфлікту – є явищем розмитим та необов’язково полягає у введені військ агресором на територію держави”, – відзначає польське агентство РАР

Як повідомляв УНІАН, Російська Федерація після зміни влади в Україні у лютому цього року в березні анексувала український Крим та з квітня дестабілізує ситуацію на Донбасі, поставляючи проросійським бойовикам зброю та надаючи матеріальну та іншу військово-технічну підтримку.

Росія, всупереч численним доказам, офіційно відкидає свою причетність до подій на сході, а експерти називають війну, яку вона веде проти України, “гібридною

Польща бачить в агресії росіян проти українців загрозу і для себе, бо є наступною після України країною на захід, та закликає партнерів в НАТО посилити оборону на сході Альянсу. Це питання має стати предметом обговорення на найближчому саміті 28-ми держав-членів цього об’єднання 4-5 вересня у Великій Британії.
КОНТЕКСТНІ АКЦЕНТИ ARMYUA:

Реакція Польщі на дії пРФ адекватні масштабам загроз, які несе путінізм. Поляки першими на законодавчому рівні дають зрозуміти партнерам по ЄС, що путінізм не просто застосовує формат нетрадиційної гібридної війни, яка в 21 сторіччі має більш точне визначення – гібридно-месіанська війна – а нав’язує себе як рятувальника, будучи при цьому загарбником. Водночас жертву він зображає загарбником, нав’язуючи образ фашизму.

Використовує путінізм в цьому глобальні технології. Зазвичай такі технології у світі руйнують монополії, але за тоталітарного господарювання Путіна вони стали технологіями, які монополізм багаторазово посилюють. До такого вивернутого навиворіт досягнення цивілізаційного світу міжнародна спільнота виявилась не готовою. Цим, передусім, пояснюється затримка майже на півроку із проведенням саміту НАТО, де будуть розглядатися питання адекватної (?) реакції на дії Путіна.

За путінізма комунікації, які у світі ще не набули комплексності і багатоформатності, стали надсучасною зброєю, яку тепер бояться і країни НАТО. Альянс, уповаючи на демократичні процедури і вільну журналістику, дожився до того, що слово журналіст стало сакрально-святим. Путін пішов протореною до нього більшовиками дорогою – зробив журналістів спецзагоном із знищення правди. І в цьому має успіх не тільки в пРФ чи ЄС, але й у Світі.

СУСПІЛЬНИЙ СПРОТИВ:

Громади, до яких переміщається центр державного життя, мають вимагати від влади децентралізації не територіальної, як це зараз малюють медведчуківці разом із німцями, а децентралізації управлінських стилістик.

Водночас громади мають вимагати від влади України розбудови комунікаційно-цифрової інфраструктури життя територіальних громад для того, щоб могли усвідомити самі, живуть вони чи животіють і чому.

Громади мають вимагати від влади формування потужної безпекової доктрини, саме безпекової, а не військової. Тільки так можна вигравати у Кремля, а не йти в його парадигмі тупої мілітаризації, про що сьогодні вже репетують в МОУ, так і не зрозумівши, чому Швейцарія, а Швеція має таку мобільну і потужну армію …

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 404

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua