Головна » Технології » Розпізнавання зброї: можливості “розумної” відеосистеми

Розпізнавання зброї: можливості “розумної” відеосистеми

Нова “розумна” система відеоспостереження допоможе персоналу служб безпеки відслідковувати наявність пістолетів та інших видів зброї в таких місцях як аеропорти, вокзали та громадські зібрання. За допомогою звичайних систем спостереження такий вид відстеження вимагає величезної кількості праці співробітників, які повинні приділити деякий час кожній людині, що є непосильним завданням. Але система, розроблена дослідниками з університету Гранади (University of Granada), Іспанія, робить все автоматично, розпізнаючи і навіть визначаючи тип зброї відразу, як тільки він потрапляє в її поле зору, повідомляє Dailytechinfo.

Слід зазначити, що подібні системи вже давно не є чимось новим. Але у системи, розробленої іспанцями, є одна особливість – вона побудована на базі нейронної мережі і програмного забезпечення штучного інтелекту. Це, в свою чергу, означає, що система є самонавчальної і її робота буде ставати все краще і краще буквально з кожним випадком виявлення зброї.

Система аналізує відео з камер спостереження в режимі реального часу. Для нормальної роботи системи потрібно всього п’ять кадрів в секунду. При виявленні зброї система подає сигнал, виводить кадр на екран комп’ютера і обводить зображення зброї червоною рамкою.

Для перевірки працездатності системи дослідники пропустили через неї фільми “Кримінальне чтиво / Pulp Fiction” і “Місія нездійсненна / Mission Impossible”. Якість цих фільмів було штучно знижений до рівня якості зйомки камерою відеоспостереження з не дуже високою роздільною здатністю. І, незважаючи на це, система впоралася з поставленим завданням, продемонструвавши точність в 96.5 відсотків.

Крім прямого використання за призначенням, такий же самий підхід може використовуватися для аналізу відео, завантажених на сервіси YouTube і Facebook, з метою пошуку зйомок скоєних злочинів, терактів тощо

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 173

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2018 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua