Головна » Слава Героям » У гарного господаря дружина гарна, і господарка в порядку, і… бліндаж надійний

У гарного господаря дружина гарна, і господарка в порядку, і… бліндаж надійний

BL-3

Одне з питань, яке ставлять найчастіше це – який побут у бійців на передовій, і, зазвичай, очікують якихось розповідей про жахливі умови життя українських солдат. Чи то на жаль, чи то на щастя маю розчарувати всіх охочих до таких от «смажених» журналістських оповідань. Направду я побував у кількох підрозділах на передових рубежах нашої оборони міста Маріуполь і всюди цікавився умовами життя наших бійців. В одному з підрозділів на господарці був Микола. Інші його бойові побратими були або на бойовому чергуванні, або доводили до ладу свій бліндаж, що вже кілька місяців є їхньою домівкою.
Бліндаж хлопці почали копати самі, не чекаючи інженерної техніки. З них спочатку сміялись, мовляв – «було б чого руки мозолити». Однак у хлопців був залізний аргумент – до ворога всього 500 метрів. Свою нову тимчасову домівку хлопці почали обладнувати з господарською завзятістю. Тепер вони мають два бліндажа, що в три накати перекриті товстими дубами і прошарками глини.
– Під час першого обстрілу до нас тікали всі, хто був навколо, – з усмішкою розповідає Микола. – Тоді ми пересиділи разом. А коли настала тиша, то хлопці взялись за лопати і тепер кожен підрозділ має свій міцний бліндаж.
Бліндаж опалюється металевою грубкою, до якої вже заготовлені дрова. Всі спальні місця зручні. Так само зручно розташована і зброя, щоб завжди, навіть спросоння, можна було б його відразу застосувати. А охороняє бійців паперове янголя, яке прислала племінниця одного з них. Є тут і електрика, і, як не дивно, працює радіо.
Для приготування їжі хлопці збудували невелику кухоньку. А готують на грубці, яку теж змайстрували своїми руками і назвали «баба Валя». Готують по черзі з продуктів, які їм постачають відповідні служби Міністерства оборони України. Страви виходять поживними і смачними. Крім цього, вражає чистота на всій кухні.
– А рецепт чистоти простий, – розповів Микола. – Просто не потрібно бути поросям. І не лінуватись прибрати як за собою, так і за товаришем, що живе поруч.
Коли я залишав позицію, то хлопці якраз зібрались монтувати дошку з дитячими малюнками. Бо, на їх думку, це не лише зігріває душу, але й є сильним оберегом.
Так само добре складаються справи і з бойовими сусідами, що стоять на десяток кілометрів поруч. Щоправда тут хлопцям, так би мовити заготовки під бліндажі були викопані військовими інженерами. Та і самі бліндажі вони допомогли будувати. Результат вражає. Просторі укриття стали зручним прихистком і місцем життя наших бійців. Отже, в зиму захисники Маріуполя вступають з міцними і зручними захисними спорудами. Здатними захистити їх і від холодів, і від ворожих снарядів.
Тарас Грень

BL-2BL-1BL-6BL-8

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 478

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua