Головна » Акценти/спротив » Військовим 51-ї бригади висунуті підозри

Військовим 51-ї бригади висунуті підозри

Військовим 51-ї окремої механізованої бригади, які раніше потрапили в полон і були повернуті з Росії в Україну, висунуті підозри. Як повідомляє на своїй сторінці у соцмережі журналіст Роман Бочкала, військовим висунуті звинувачення за ст. 409 Кримінального кодексу (“ухилення від військової служби шляхом самокалічення або іншим способом”).

 

Ця стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 2 до 10 років. “До цього бійці перебували в статусі свідків. Прокурору незрозуміло, чому військовослужбовці залишили бойові позиції. Бійці запевняють – були змушені це зробити. Залишилися одні з автоматами проти мінометів і “Градів”. Також їх звинувачують у контактуванні з ФСБ”,- йдеться в повідомленні журналіста. Своєю чергою, військові розповіли про перебування в Росії і про те, як вони повернулися в Україну. “В Ростовській області їх тримали в якомусь ангарі. Приводили російських журналістів, які ставили провокаційні питання, але українські військові не відповідали. Вмовляли залишитися в якості біженців. Військові навідріз відмовилися”, – наголошується в повідомленні.

Після цього, російські прикордонники доставили українських військових в пункт пропуску “Матвєєв Курган-Успенка” в Донецькій області і передали українським прикордонникам. Між тим, як пише у своєму повідомленні Роман Бочкала, “з української сторони пункт пропуску контролюють сепаратисти, стверджують бранці. Питання в тому, чиї накази виконують наші прикордонні служби, що там знаходяться? Пізніше під’їхали українські військові й забрали полонених колег”.

Як повідомляв УНІАН, 29 липня стало відомо, що 42 бійці 51-ї бригади перетнули кордон з Росією в районі пункту Ізварине в Луганській області. За словами офіцера 51-ї бригади, бійці були змушені це зробити, щоб не потрапити під обстріл терористів. Потім військові були доставлені в Запоріжжя в військову частину А1978.

КОНТЕКСТНІ АКЦЕНТИ ARMYUA:

В одному з оповідань радянського письменника Е. Казакевича є такий епізод. Перед відправкою за лінію фронту розвідник, який не був таким вже й дисциплінованим, нашкодив у селі. Сельчанин поскаржився на зухвалість бійця. На передову прибув прокурор. Він майже тиждень чекав повернення розвідгрупи. Вона не повернулася – виконала завдання ціною свого життя. А прокурор ще кілька днів чекав вже загиблого бійця, щоб провести допит, а, можливо, і арешт. Така в нього робота.

А ще в тій війні кожен, хто потрапив на територію, захоплену окупантами, автоматично ставав “ворогом народу”. А з ним розмова коротка.

Сімдесят років по тому. Інша країна. Інша війна. Здається, тільки прокурор той самий.

Наші бійці знаходились тривалий час під нищівним вогнем ворога. Іжа закінчилась. Дідько з ним, але закінчились боєприпаси. Чим воювати? Здаватися сепаратистам? І тоді вони пішли до “невоюючої” сторони.

Кричущий приклад героїзму рядових бійців, які не розбіглися поодинці, які тримали честь бригади, які не здалися окупантам, які навіть мимохідь не дали комунікаційній машині Кремля приводу для комунікаційної дискредитації. З іншого боку – кричущий приклад совкового прокурорського кубізму, який дуже вдало використовує агресор. Чому всіх бійців повернув окупант? Він знає, що совкові прокурори в Україні зроблять для нього найкраще справу дискредитації героїв, яких не знищили терористи, яких не вбили російські Гради. Їх тепер хочуть знищити на віки судово-прокурорські недолугі чиновники. Ховаючись за буквою старих законів, вони, свідомо чи не свідомо, грають на боці ворога.

Битва йде за ім’я підрозділу, бійців, а головне України, яка перемагає і немає права скривдити своїх героїв.

А прокурорів варто направити в зону АТО в якості рядових. Бажано туди, де ще недавно стояли бійці 51-ї бригади.

СУСПІЛЬНИЙ СПРОТИВ:

Категорично не можна цих бійців робити ворогами. З цього будуть радіти агентурні резиденти скрізь по Україні і гірко плакати родичі і друзі. Інші підрозділи не будуть виконувати завдання командування і будуть самі думати не про перемогу чи наступ, а про те, як не попасти до прокурора. Ось тоді путінці і переможуть.

Ми не маємо права допустити знищення героїв…

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 328

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua