Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформаційний геостратегічний резонанс доби: 01.10.2024

Інформаційний геостратегічний резонанс доби: 01.10.2024

В УКРАЇНІ ТРИВАЄ ВІЙНА, РОЗВ’ЯЗАНА ТЕРОРИСТИЧНИМ РЕЖИМОМ ПУТІНСЬКОЇ РОСІЇ

952 – га  доба широкомасштабного терору путінських варварів: національно-локальний публічний резонанс

Резолюція ПАРЄ щодо пропаганди та свободи інформації є важливим документом, який підкреслює необхідність ефективної протидії пропаганді авторитарних та тоталітарних режимів, таких як путінська РФ. Водночас підходи та правові рамки, що відображені в цьому документі, часто залишаються застарілими, що заперечує адекватну перспективу протистояння і може спричинити недостатню реакцію на динамічні та швидкозмінні комунікаційні загрози, характерні для сучасної доби.

Кремлівська пропаганда, що функціонує в умовах геостратегічної гібридної війни за допомогою практик глокальних геноцидних агресій, вже давно вийшла за межі традиційної медіа-маніпуляції й набуває всеосяжного характеру — від міжнародного кібертероризму до використання офіційних релігійних інституцій держави та міжнародної спільноти. Це підтвердила і ПАРЄ у випадку з Російською православною церквою. Однак постає питання: чи є сучасні інструменти Європи достатньо потужними для належного протистояння такому екзистенційному глокальному виклику, коли путінізм вже адаптував свої засоби ведення інформаційної війни до квантової динаміки контентного простору?

Розвиток парадигми комунікаційно-контентної безпеки, яка виходить за межі національних рамок і враховує глобальний контентний простір, є необхідною умовою для протидії подібним викликам та ризикам, здатним нейтралізувати сучасні прямі загрози. Це вимагає глибокого світоглядно-правничого перегляду концепцій свободи слова, які були сформовані в умовах минулих медіамонополій, та впровадження нових стандартів боротьби з інформаційною геноцидною агресією та публічними практиками варварства (наприклад, демонстративні страти українських військовополонених чи знищення концертного майданчика 7 жовтня 2023 року в секторі Гази).

Ініціатива української делегації, що пролунала в ПАРЄ, стосовно накладення персональних санкцій на ключових російських пропагандистів, таких як Симоньян, Скабєєва та Соловйов, є важливим і дієвим кроком у правильному напрямку. Однак глокальна боротьба з таким режимом потребує більшої рішучості, інтегрованих зусиль та нового бачення сучасного комунікаційно-контентного протистояння, яке відбувається на значно складніших рівнях, ніж традиційна пропаганда.

Публічні маркери:

«ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо пропаганди в Європі з важливими українськими правками»

«ПАРЄ ухвалила резолюцію із закликом до санкцій проти роспропагандистів»

«З 2014 року Росія вбила в Україні 96 медійників – ІМІ»

 

Україна після масштабних і кричущих злочинів путінізму, мета яких не лише знищити Україну, українців та українство, а й стерти пам’ять про це нашу країну, веде до руйнації світового порядку, прав людини та міжнародної спільноти. Україна та її партнери не можуть погоджуватися на будь-які компроміси, оскільки це означало б капітуляцію, а відтак — реванш і реінкарнацію путінізму у глобальних масштабах. Це призвело б до утвердження варварсько-терористичної альтернативи в світі, де тоталітарні режими створюють перспективу вічного правління позацивілізаційних систем, що ми вже бачимо на прикладі Талібів в Афганістані, які з терористичної організації творять терористичну псевдодержавність.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що Україна не піде на жодні територіальні компроміси. Про це повідомляє “Укрінформ” із посиланням на пресслужбу МЗС.

“Принцип ‘Нічого про Україну без України’ залишається незмінним, а Україна не піде на жодні компроміси щодо своєї територіальної цілісності та суверенітету”, — йдеться у повідомленні.

Як повідомляється, Сибіга під час Варшавського безпекового форуму наголосив, що не йдеться про територіальні компроміси, а про повну відповідальність Росії та відновлення територіальної цілісності й суверенітету України, включно з Кримом. Будь-який інший сценарій означає відкладену війну. Європа не може дозволити існування сірих зон або заморожених конфліктів.

У контексті представлення Президентом Зеленським Плану перемоги, Сибіга підкреслив, що цей план не є заміною Формули миру, а інструментом її реалізації. Формула миру залишається єдиним безальтернативним шляхом досягнення всеосяжного, справедливого та тривалого миру для України і Європи.

Також Сибіга закликав позбутися страху перед ескалацією, наголосивши, що після успішної Курської операції Україна розвіяла російські міфи про “червоні лінії”. Він закликав союзників проявляти сміливість, як Україна, задля досягнення спільної стратегічної мети — всеосяжного, справедливого та довготривалого миру для України та всього європейського континенту.

Публічні маркери:

«Україна не піде на жодні територіальні компроміси – Сибіга»

«У МЗС спростували інформацію Financial Times щодо обговорення Україною територіальних поступок»

 

Шольц вирішив рятувати свою політичну кар’єру, вступаючи в контакт із диктатором Путіним, який фактично знищує власне населення і громадян інших країн, включаючи Німеччину. Він, ймовірно, прагне отримати роль посередника, беручи приклад зі Швейцарії, яка після проведення першого міжнародного форуму української Формули миру звернула на шлях компромісів і так званої нейтральності. Однак у контексті геноцидної агресії нейтральність є нічим іншим, як інституційною та національною капітуляцією перед глокальним агресором — режимом умовної путінської Росії. Політична доцільність тут підриває ціннісну точність позиції. Шольц втрачає адекватне розуміння світового порядку, що є важкою втратою як для України, так і для ЄС у світлі нової парадигми його поведінки. Гра з абсолютним злом — це не гра, це перехід на сторону темряви, і цей вибір більше не залежить ні від Шольца, ні від його партії.

Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц планує в листопаді провести першу за останні два роки телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним.

Як повідомляє Укрінформ із посиланням на видання Die Zeit, Шольц вперше за майже два роки хоче відновити прямий контакт з президентом Росії. За інформацією з урядових джерел, обговорюється можливість телефонної розмови напередодні саміту G20 у Бразилії в листопаді, хоча офіційного запиту на таку розмову ще не надходило.

Якщо ця розмова відбудеться, Шольц стане першим із глав урядів країн, які найбільше підтримують Україну, хто відновить прямий контакт із Путіним після останньої розмови в грудні 2022 року. Американський президент Джо Байден, французький президент Еммануель Макрон і колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон востаннє розмовляли з Путіним у 2022 році.

Публічні маркери:

«Шольц планує провести першу за два роки розмову з Путіним – ЗМІ»

 

Марк Рютте офіційно став Генеральним секретарем НАТО, і його перші тези підкреслюють пріоритет підтримки України та глобальну безпеку, що виходить за межі євроатлантичного простору. Це вселяє надію на те, що дії НАТО прискоряться та стануть більш ефективними в контексті протистояння глокальній геноцидній агресії проти України. Така позиція дає шанс на перехід від ролі пасивного спостерігача до активного гравця, здатного не лише фіксувати злочини антицивілізаційних сил, а й діяти на випередження.

Під час церемонії передачі повноважень Рютте заявив, що підтримка України та створення умов для її перемоги залишатимуться одним з ключових пріоритетів. Він також зазначив, що НАТО має зміцнювати свої трансатлантичні зв’язки та глобальні партнерства для вирішення питань безпеки у світі, а не тільки в рамках Євроатлантичного регіону.

«Ми повинні забезпечити перемогу України як суверенної, незалежної та демократичної держави. Це – одна з наших найголовніших цілей. Водночас, ми зобов’язані підсилити колективну оборону, збільшити інвестиції в наші сили та можливості, а також посилити глобальне партнерство, яке відповідає сучасним загрозам», – підкреслив Рютте.

Він також наголосив, що трансатлантичні зв’язки залишатимуться основою Альянсу, і він зробить усе можливе, щоб зберегти єдність НАТО. Говорячи про майбутні президентські вибори у США, Рютте висловив упевненість у тому, що зможе налагодити конструктивні відносини з будь-якою адміністрацією, яка переможе на виборах.

Серед його ключових пріоритетів – підготовка НАТО до майбутніх викликів, що включає посилення оборони проти всіх загроз, збільшення інвестицій, а також підтримка України і наближення її до членства в Альянсі. «Без сильної та незалежної України в Європі не може бути стабільної безпеки», – заявив Рютте, підкресливши, що місце України – у НАТО.

Зміцнення партнерства з Європейським Союзом та країнами, які поділяють спільні цінності, також залишається одним із головних завдань Рютте як нового Генерального секретаря НАТО.

Публічні маркери:

«Рютте: Підтримка України нам коштує менше, ніж була б пряма боротьба з Путіним»

«Рютте про удари вглиб Росії: кожна країна НАТО має визначатися з дозволом сама

«Китай не може підтримувати російську війну в Україні без шкоди для власних інтересів – Рютте»

«Тисяча вбитих чи поранених на день: генсек НАТО назвав втрати Росії в Україні»

«Новий генсек НАТО не став прогнозувати, коли Україна отримає запрошення до альянсу»

«На сьогодні немає прямої загрози використання ядерної зброї – Рютте»

«Рютте назвав три пріоритети на посаді генсека НАТО»

«Зеленський подякував Столтенбергу та привітав Рютте»

«Перемога України залишатиметься ключовим пріоритетом НАТО – Рютте»

 

Варшавський безпековий форум став важливим майданчиком для зміцнення міжнародної підтримки України у її боротьбі проти російської агресії та просування її вступу до НАТО як невід’ємної складової забезпечення глобальної безпеки. Ключові заяви на форумі підкреслили важливість перемоги України для стабільності в Європі та світі.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс наголосив, що перемога України має бути визнана міжнародною спільнотою, а поразка Путіна — прийнята не лише ним, але і його союзниками. За словами Ландсбергіса, перемога України — це єдиний можливий сценарій для безпечного майбутнього Європи.

Польський віцепремʼєр-міністр та міністр національної оборони Владислав Косіняк-Камиш зазначив, що поразка України могла б стати катастрофічною не лише для Європи, а й для глобальної безпеки. Він підкреслив, що перемога Росії спонукала б інші авторитарні режими по всьому світу досягати своїх цілей військовими засобами, що посилило б загрози в інших регіонах, зокрема в Індо-Тихоокеанському.

Основний акцент форуму полягав у тому, що вступ України до НАТО є ключовим для забезпечення миру та стабільності в Європі. Стаття 5 НАТО, яка передбачає колективну оборону, є найнадійнішою гарантією безпеки для України в майбутньому. Тому країни-союзники повинні докласти всіх зусиль, щоб наблизити Україну до повноправного членства в Альянсі, що стало б важливим кроком до встановлення стійкого миру у світі.

Таким чином, Варшавський форум зміцнив переконання, що перемога України та її інтеграція до НАТО — це не лише питання регіональної, а глобальної безпеки, яка стане можливим лише після краху путінізму.

Публічні маркери:

«Глава МЗС Литви: Стаття 5 НАТО – найпрактичніша гарантія безпеки для України»

«Сибіга на Варшавському безпековому форумі: Нам потрібна сильна відповідь на агресію Росії»

«Успіх РФ в Україні може загострити напруженість у Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні – Міноборони Польщі»

 

Режим аятол в Ірані мобілізував терористично-варварські угрупування та путінський режим і знову напав на Ізраїль, демонструючи світу свою технологічно-ракетну спроможність. Агресивна атака Ірану на Ізраїль із масованим запуском балістичних ракет підкреслює глибину виклику, що виходять від режимів, які не поважають міжнародні норми та цивілізаційні цінності. Це також демонструє, наскільки слабка політика  дипломатичного “умиротворення” може провокувати реваншистські настрої та військові дії. У цьому контексті Іран та путінський режим в умовній РФ виступають єдиним фронтом глобальної загрози, яка націлена не лише на конкретні країни, а й на загальносвітову систему безпеки.

Загроза від Ірану вже давно виходить за рамки регіональних конфліктів, включаючи його активну підтримку терористичних угрупувань, таких як «Хезболла», «Хамас» та «Хусити». Атака на Ізраїль стала черговим актом терористичної діяльності, яка підкреслює спроможність Ірану застосовувати технологічно-розвинені ракетні системи для досягнення своїх геополітичних цілей. Водночас, цей акт агресії висвітлює провали міжнародної стратегії, зокрема політики США, щодо стримування таких режимів через дипломатичні засоби.

Останні події сигналізують про необхідність рішучих дій на глобальному рівні. З огляду на співпрацю між режимами в Ірані та путінської РФ, це питання не обмежується Ізраїлем або Близьким Сходом — воно стосується глобальної боротьби за безпеку та демократичні цінності. І Україна, і Ізраїль зараз є на передовій цієї боротьби, і обидві країни потребують не лише економічної та військової підтримки, але й солідарної політичної волі від міжнародної спільноти для протистояння таким позацивілізаційним силам.

Дії Ірану, які супроводжуються ракетними ударами та залякуванням, вказують на необхідність термінової глобальної відповіді. Політика умиротворення більше не працює, і світ повинен усвідомити, що загрози від таких режимів мають не лише кінетичний характер, а й стосуються духу опору та бажання домінувати над цивілізацією. Це особливо небезпечно для демократичних країн, таких як США, Німеччина та інші в Європі, які стають мішенями гібридної війни цих сил.

Таким чином, термінова допомога Україні та Ізраїлю — це питання солідарності і критичної необхідності для забезпечення глобальної безпеки.

Публічні маркери:

«Нетаньягу: Іран зробив велику помилку і заплатить за це»

«Іран запустив по Ізраїлю 180 балістичних ракет – ЗМІ»

«Байден доручив військовим США допомогти Ізраїлю збивати іранські ракети»

«Ізраїль заявив про ракетну атаку з боку Ірану»

«Хезболла» та хусити атакували передмістя Тель-Авіва»

«Україна закликає Ізраїль та Ліван до максимальної стриманості, щоб запобігти масштабній війні – МЗС»

Переглядів: 104

Залишити відгук

Home Left

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin semper ultrices tortor quis sodales. Proin scelerisque porttitor tellus, vel dignissim tortor varius quis. Proin diam eros, lobortis sit amet viverra id, eleifend ut tellus. Vivamus sed lacus augue.

Home Right

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin semper ultrices tortor quis sodales. Proin scelerisque porttitor tellus, vel dignissim tortor varius quis. Proin diam eros, lobortis sit amet viverra id, eleifend ut tellus. Vivamus sed lacus augue.
adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua