Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформаційний геостратегічний резонанс доби: 07.04.2025

Інформаційний геостратегічний резонанс доби: 07.04.2025

В УКРАЇНІ ТРИВАЄ ВІЙНА, РОЗВ’ЯЗАНА ТЕРОРИСТИЧНИМ РЕЖИМОМ ПУТІНСЬКОЇ РОСІЇ

1140-ва  доба широкомасштабного терору путінських варварів: національно-локальний публічний резонанс

Ключова теза нашого часу: в умовах геноцидної агресії поняття “миротворчість” втрачає свою смислову легітимність. Бо йдеться не про конфлікт двох сторін та арбітрів-посередників, де можна “помирити”, а про екзистенційний вибір між людськістю і варварством, між правом жити і силою все знищити.

У геноциді не може бути “обох сторін”, бо одна з них — знищує саме поняття “сторони”.

Зараз на фоні становлення «Коаліції охочих /волі» Макрон оперує “передовою риторикою“, але без прямої дії Франції. Його риторичне визнання, що РФ блефує щодо перемир’я, звучить сміливо, але не супроводжується радикальною конкретикою (зброя, санкції, правові дії); не змінює темп дій ЄС, де підґрунтям все ще є страх перед “ескалацією”, а не справжня воля до перемоги людства.

ЄС, ймовірно, не може до кінця викорінити власну стратегічну шизофренію:

  • піддакує Трампу, бо боїться загубити остаточно зв’язок з контраверсійною адміністрацією США;
  • не вірить Путіну, але не трансформує цю недовіру упублічну наступальну архітектоніку дії — тобто безпекову інфраструктуру пост-путінської доби (а вона вже на горизонті);
  • так союз опиняється в пастці між залишками тіні Трампа і фаталізмом щодо Путіна.

ПАРЄ все більше говорить правду і приймає точні вербальні рішення, але без впливу. Вони досить чітко пов’язують Україну з долею Європи. Цей голос ще не трансформований у ритм і темп рішень, бо в Європі досі відсутня парадигма перемоги, є лише парадигма утримання ситуації.

НАТО публічно ратує за «танго» як власну екзистенційну помилку. Якщо танго — це танець пристрасті, довіри, балансу й взаємного ризику, то така алегорія жахливо знецінює Україну та Європу, перетворює геноцидного агресора на партнера, а не прецедентного злочинця, вкорінює хибну симетрію, що є головним ворогом комунікаційної справедливості.

Це — стратегічний наративний злочин. Бо таким чином НАТО несвідомо вписується в путінську умову «обох сторін», хоча насправді не має бути інших слів, крім: геноцид, злочин, агресія, розпад РФ, перемога людства.

На цьому фоні  Канада – розгублена через подвійність термінів. В Канаді не знають, чи справді місія буде “миротворчою”, бо починають усвідомлювати: “Це не місія – це або Перемога, або повторення Голодомору-Геноциду на очах світу.” Вони інтуїтивно відчувають, що це не “посередництво”, а моральна вартість бути або з людством, або з силами тотального зла.

Публічні маркери:

«Росії слід негайно припинити прикидатись і прийняти безумовне припинення вогню – Макрон»

«Канада не певна, чи приєднається до миротворчої місії в Україні – премʼєр»

«У Євросоюзі підтримують ініційовані США мирні переговори, але не вірять Путіну»

«Результат війни Росії проти України визначить майбутнє Європи – президент ПАРЄ»

«Росія має «танцювати танго» для миру в Україні – Рютте»

 

Вступ в силу митного свавілля намірів Трампа це початок розламу глобального економічного договору. Йдеться не просто про митні тарифи, а про наміри тиснути на союзників, відмову від спільної відповідальності, перетворення геоекономіки у заручницю персонального бачення з позиції сили. Це антисистемний ізоляціонізм, але з імперською претензією, що дестабілізує баланс між свободою ринків і безпекою гуманності.

І якщо цей курс буде реалізований — з 9 квітня ми увійдемо в епоху пост-глобалізму, де цінності витісняються примусом, а спільність — двосторонніми та тимчасовими транзакціями-індульгенціями.

Трамп балансує на межі ресурсно-технологічної безодні не лише економічно, а й концептуально. Його дії, це:

  • спроба знецінити міжнародні правила;
  • підірвати сталі зв’язки союзництва (НАТО, ЄС);
  • легітимізувати нові ізольовані гегемонії, які завжди приводять до війн (історія це знає).

Позицію Трампа можна охарактеризувати так: «Майбутнє — це мої інтереси, а не ваша планета»

В цей час путінізм навіть домінує через стиль агресії, а не правду. Він не має ідеології, лише механіку геноцидної агресії, яка:

  • стилізується як “альтернатива заходу”;
  • втілюється через терор, фейкову культуру, підміну понять, вбивства і шантаж;
  • розмиваєсаму ідею права, довіри, угод.

І якщо трампізм дає цьому варварсько-терористичному режиму  місце поряд — значить він підключається до цивілізаційного геноциду, в якому людство поступово погоджується з правом сильного, а не з силою права.

9 квітня як можлива точка біфуркації. Якщо цей день стане стартом «повністю трампівської» політики — ми входимо в фазу, де центри спротиву почнуть кристалізуватися незалежно від США. Парадигма геостратегічної гідності стане реальністю чи утопією.

Це не просто альтернатива. Це передумова виживання людства, яке має зупинити два процеси: путінізацію реальності через терор і стиль смерті або трампінізацію майбутнього через ізоляцію, шантаж і егоцентричну трансакційність.

Отже, коли геноцид стає стилем, а інтерес — месіанством, ми втрачаємо не держави, а майбутнє

Публічні маркери:

«Лідери Британії, Німеччини та ЄС обговорили тарифи Трампа»

«Стармер про мита США: Залякати нас не вдасться»

«Ізраїль дуже швидко усуне торговельні бар’єри зі США – Нетаньягу»

«Трамп заявив, що не ставитиме на паузу введення нових тарифів»

«Торговельні тарифи США вражають 70% європейського експорту – єврокомісар»

«ЄС запропонував Трампу взаємне звільнення від тарифів на авто і промислові товари – фон дер Ляєн»

«Премʼєр Канади про мита США: Американці шкодять самі собі»

«Трамп пригрозив Китаю запровадити додаткові тарифи у 50%»

«Китай використовує рідкісноземельні метали як зброю в торговельній війні зі США – Bloomberg»

«Китай обіцяє захищати права іноземних інвесторів, у тому числі й зі США»

«МЗС Китаю про мита Трампа: Тиск і погрози – хибний спосіб ведення справ»

«Канада подала скаргу до СОТ через американські мита на автомобілі»

«Сенатор-республіканець Ренд Пол розгорнув кампанію проти митних тарифів Трампа»

«Трамп визнав, що угода з Китаєм щодо TikTok призупинилась через тарифи»

«Майже 80% прихильників республіканської партії США виступають проти допомоги Україні»

Аналітична група ГО «Центр ККБ»

Фото із офіційної сторінки 81-ої окремої аеромобільної Слобожанської бригади ДШВ ЗСУ

Переглядів: 125

Залишити відгук

Home Left

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin semper ultrices tortor quis sodales. Proin scelerisque porttitor tellus, vel dignissim tortor varius quis. Proin diam eros, lobortis sit amet viverra id, eleifend ut tellus. Vivamus sed lacus augue.

Home Right

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin semper ultrices tortor quis sodales. Proin scelerisque porttitor tellus, vel dignissim tortor varius quis. Proin diam eros, lobortis sit amet viverra id, eleifend ut tellus. Vivamus sed lacus augue.
adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua